Podržet Topolánka

12. 04. 2009 | 13:16
Přečteno 11385 krát
Pozoruji českou politickou scénu se zrůstajícím nevolí a odporem. Dokonce se za chování našich politiků hluboce stydím.

Článkem, který uveřejnila včera MFDnes, se snažím alespoň trochu odreagovat. Vím že to nepomůže: ale alespoň jsem k těm svinstvům co se dějí v naší politice nemlčel.


Byl jsem již ve Švédsku, když 27.11.1981 sovětská jaderná ponorka U137 najela na pobřežní skály nedaleko Karlskrony. Na palubě měla jaderné zbraně. Neutrální Švédsko, které bez konfliktu „proplulo“ přes první a druhou světovou válku, se náhle se pocítilo ohroženým. Problémy věčně rozhádaných šesti politických stran byly odloženy a všichni, včetně komunistů, se začali radit jak z nečekané šlamastiky ven. Jejich postoje snad byly příliš opatrné. Ale Švédsko, ve stavu skutečného či domnělého ohrožení, se sjednotilo a jednotné zůstalo, dokud švédské válečné námořnictvo U-137 nesundalo z kamenů a neeskortovalo ji do neutrálních vod.

Nechci nikterak přirovnávat české předsednictví k incidentu s U-137. Ale obě události byly pro Švédsko i Česko velice významné: musely řešit nestandardní situace. Švédsko po skoro 200 letech bez cizích vojsk na svém území muselo řešit možný válečný konflikt. Česko, jako první z postkomunistických zemí, mělo řídit celou evropskou unii. To je výzva, challenge, jak říká náš premiér. Buď to zvládneme, nebo si na dlouhých 13-14 let, uřízneme ostudu.

Nejsem žádným velkým přítelem Topolánkova kabinetu. Mnohé z věcí, zvláště způsob, jakým přišel k vládě, či způsob, jakým zmanipuloval volbu presidenta, mi vůbec nejsou po duši. I když jsem ze Švédska zvyklý na podstatnou spoluúčast pacientů na zdravotní péči, způsob, jakým to Topolánkův kabinet zaváděl, mi připadal humpoláckým. Tak to, nakonec, ocenili naši občané v podzimních volbách.

U Topolánkovy kvazistabilní vlády jsem však ocenil, jak vážně a odpovědně se na české předsednictví připravovala. Již při svolání Evropského jaderného fóra 2008 vláda ukázala, že dokáže perfektně zvládnout velké evropské projekty.

Lednový start našeho předsednictví byl nečekaně složitý. Gaza, gazprom a ukrajinští kozáci dali našemu premiérovi zabrat. Nezáviděl jsem mu. Ale zvládl to. Když ne s vyznamenáním, tak alespoň na jedničku s minusem.

Uprostřed našeho předsednictví a těsně před návštěvou Baraka Obamy a evropského summitu v Praze, parlament rozhodl hlasovat o nedůvěře Topolánkově vládě: bylo to pro mne horší, než hororový sen. Na rozdíl od hororových snů však nepřicházelo osvobozující probuzení. Skutečně nemáme v naší zemi žádné politiky? Mám na mysli politiky s velkým P. Takové, jakým se ukázal být František Kriegel v tragických srpnových dnech 1968 v Moskvě?

Osvobození od noční můry však nepřicházelo ani po vyslovení nedůvěry Topolánkově vládě. Zdravý selský rozum (jaký projevil švédský sedlák Fäldin, který se nevyzpytatelností osudu stal v roce 1981 švédským premiérem) jakoby zmizel z malostranských sálů.

Doufal jsem alespoň, že vyslovením nedůvěry se naši politici ukojí a uklidní, začnou připravovat podzimní volby a nechají Topolánka v demisi dovládnout alespoň do konce našeho předsednictví.
Zase jsem se přepočítal. Naše země dala světu dva laureáty Nobelovy ceny, na půl tuctu velkých spisovatelů, řadu velkých vědců a vynálezců, jednoho velkého podnikatele a dva presidenty, kteří vešli do dějin. Politiky však, na rozdíl od mléka a srdí, neoplývá. Neodvažuji se tvrdit, zda jde o nějaký národní genetický efekt, nějakou náhodnou, dočasnou genetickou fluktuaci, či o fenomén, který se v našich dějinách vyskytuje již po staletí pod různými názvy: čecháčkovství, kondelíkovství, švejkovství…

Koho budu volit v předčasných volbách věru nevím. Kdybych mohl jít k volbám a vhozením prázdné obálky vyslovit nedůvěru všem politickým stranám, rád bych tak učinil. Jsem přesvědčen, že bych pro tento svůj „program“ získal velmi mnoho přívrženců.

Do voleb je ale ještě „daleko“. Zatím musíme bez ostudy a bez intervencí nepřátel evropské integrace zakončit naše předsednictví. Zakončit aniž bychom se museli za naši zemi stydět. Podržme Topolánka alespoň do konce června!

(MFDnes, 11.4.2009)

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Karel napsal(a):

Pane profesore, co se vlastně stalo?
Proč ta hysterie?

Topolánka měli sundat už daleko dříve, to co chystal nebylo humpolácké, to byl a zatím je pokus do veřejných financí (zdravotnictví, důchody, ...) pod hlavičkou "reforem".

Takže od teď zhrzený Topolánek a jeho boys položí Lisabonskou smlouvu, proto ho neměli sundat?

EU pojede na režimu autopilota, nebude tam ta drzá cháska, která uráží partnery, všechny, kdo mají jiný než jejich pohled na svět.
Palestina - děláte si legraci? Jedu něco mediovat a zároveň dopředu dodám, že vím kdo je viník.
Ukrajina-RUsko - dopsaný dodatek Ukrajinou na dohodnutou smlouvu, považuejte za švédský standard?
12. 04. 2009 | 13:26

jeňýk napsal(a):

karle, snad nejde o to někoho sundat, ale najít za něj lepšího, ne ?
To co provedli kamadádíčci Klause (Tlustý se Schwippelem) je pouhá destrukce, která vyvoá zcela zbytečná "transkační" náklady.
Plivnout na EU a vykřikovat že krize se sama srovná ení žádná strategie, která úspěšně nahradí nic moc vládu Topolánka.
Faktem je jen to, že ani pan Janouch nemá teď řešení. Nejít k volbám to asi nebude.
12. 04. 2009 | 13:50

Karel napsal(a):

To Jeńýk :

Věřím, že každý měl asi svoje záměry
- klika kolem Klause - jak říkáte Vy, destrukce
- Paroubek rostoucí Topolánkovy preference

No Topolánka odvolat loni na podzim bylo pozdě. EU pojede dál. Topolánek doma nebude škodit podivnými privatizacemi a pokusy o "reformy".
Je to nepříjemné, ale není to nic zásadního. Tak to vidím já.

Ta mediální hysterie je pouze předvolebním koloritem. Media kopou jasne za Topolánkovy "reformy" a radar.
12. 04. 2009 | 13:56

Adam napsal(a):

Pane profesore,
co ještě měla opozice Topolánkovi a jeho partě tolerovat? Důvody k položení takovéto vlády už snad ani nemá cenu vyjmenovávat. A i tak byla vůle Topolánka nechat dovládnout do konce předsednictví. Že nepřistoupil na odvolání Vesecké a Langera, je jeho rozhodnutí.Za následky je zodpovědný Topolánek.
12. 04. 2009 | 13:57

Ten, který vyhlédl z okna napsal(a):

Styděl byste se také za hypotetické odstavení švédských komunistů od moci, kdyby se dostali k moci zmanipulováním voleb policejní provokací, kdyby zmanipulovali i volbu prezidenta (jak sám píšete), kdyby si podrobili státní zastupitelství a nejvyšší soudní struktury v zemi, rozprášili nejdůležitější policejní orgány, otevřeně zastrašovali média a snažili se řídit veřejnoprávní televizi pomocí tzv. "pozitivní a negativní motivace"? Kdyby se podle všech náznaků snažili vydírat poslance své (sledování dcery koaliční poslankyně) i přeběhlé? Kdyby rozprášili nejdůležitější policejní orgány?

Vážně byste jim to vše prominul, jen aby se to nedozvěděli v zahraničí a něco špatného si o nás nepomysleli?

Toleroval jejich protievropské výstupy a neskutečnou diplomatickou ostudu (s označením Obamova řešení ekonomické krize za cestu do pekel) a lhaní vicepremiéra v přímém přenosu (po čemž prezident USA okamžitě zrušil veškerý pracovní program v kontaktu s českými politiky).

Vážně?

Jak si vážit takového člověka, který obětuje demokracii jen proto, "aby náhodou nebyla ostuda"?

Ne, vy nemůžete být F.Janouch. Ten by podobnou věc nikdy nemohl napsat.
12. 04. 2009 | 14:02

LEVAK napsal(a):

Vážený pane měl by jste si zopakovat co to je demokracie!Víte Vy vůbec co to je volná soutěž politických sil!
Víte Vy vůbec,která strana jako opoziční vynalezla politiku nulové tolerance?No samozřejmě ODS po volbách v roce 2002!
PS: pokud je mi známo tak ČSSD nabízela v září 2008 vládní koalici svou spolupráci při vykonávaní předsednictví EU.Byla tvrdě odmítnuta s tím,že si kolice stačí sama!A teď se diví a brečí jak stará Blažková!
12. 04. 2009 | 14:11

Jarda napsal(a):

Podržet Topolánka?Samozřejmně ale jedině kleštěma za gule!!!!
12. 04. 2009 | 14:41

J.H. napsal(a):

Pane profesore,já si Vás moc vážím, ale zde s Vámi nemohu souhlasit. To co předváděl Topolánek po celou dobu své vlády, ale i před tím, přece nemůže vyvážit jeho snaha uspět ve funkci předsedy EU. Nikdo se přece nemůže divit, že se snaží uspět, vždyť jde především o jeho prestiž, teprve potom o ČR. A podle mne zase tak moc úspěchů neměl, vždyť celé předsednictví začalo několika renoncy. Ale i kdyby opravdu uspěl, tak kde je všemi osvícenci zdůrazňované trvání na pravdě. Vždyť ODS a z ní povstavší vláda je založena na neustálém lhaní a podvodech. Snad tu nemusím dávat ani žádné příklady, ty se objevují permanentně.
12. 04. 2009 | 14:44

stále rebel napsal(a):

Pane Janouchu, zajímají vůbec jedince vašeho ražení názory občanů? Co je pro vás demokracie, systém kde si občané volí své zástupce, kterým důvěřují nebo prostorem, kde o tom, kdo a jak bude vládnout rozhodují různí lobbyisté a různé pochybné skupiny, pro které je občan jen pouhým statistou? Vy jste si už pane vybral. Lhaní, podvody a sprostota v zájmu nějakých vyšších „hodnot“ a svým článkem jste taky ukázal, jaký je ve vás skutečný demokrat.. Na rozdíl od vás se domnívám, že našimi skutečnými nepřáteli jsou ty „hodnoty“, které reprezentuje Topolánkova vláda a ti, kteří ji podporují. Jsem tzv. euro hujer a to hlavně proto, že věřím, že nás toto společenství může trochu kultivovat, ale pokud tam přeneseme naši „kulturu“, tak ztrácím zájem.
12. 04. 2009 | 15:05

Rumcajs napsal(a):

stále rebel:

Navrhuju tykání.

Čau vole !
12. 04. 2009 | 16:12

xx napsal(a):

Paroubek nabídl Topolánkovi tichou podporu, pokud odvolá Langera.

Topolánek obětoval pověst ČR, a raději podpořil toho nejhoršího polistopadového politika Langera. I tak se dá nazírat na průběh událostí kolem vyslovení nedůvěry vládě.
12. 04. 2009 | 16:18

jeňýk napsal(a):

podle karla Paroubek špatně a Topolánek taky špatně - to vám už toho moc nezbývá. Takže co dál ? Nacionalisti nebo komunisti ? Pifka na Topolánka je strašně málo (to patí i pro J.H.)
A nebo myslíte zpátky k vládě proevropského pravého středu, možná už bez Topolánka ?
Jenom aby ji bylo v tomhle bordelu z čeho a z koho udělat.
Ta víra že pád Topolánka něco řeší a že konečně přijde skutečná demokracie je prostě nedoložená.
12. 04. 2009 | 16:24

otokar napsal(a):

Pane Janouchu,
neberte si to tak. Mirka nešlo podržet,i když na to spoléhal. Uvidíte, že na podzim si na něj už nikdo nevzpomene, i když se snažil zviditelnit z plné síly.
Možná to ze Švédska tak vypadá, ale s ponorkou bych to nesrovnával.
zdraví Otokar
12. 04. 2009 | 16:35

Karel III napsal(a):

Dokonce i panu Paroubkovi a jeho mozkovému trustu je liché vyčítat, že využil příležitosti způsobené nepříliš vynucenými chybami vládní koalice a jmenovitě pana Topolánka (polární personifikace :-)). Nejsem vůbec optimistou, že by se tím po zásluze zařadil do odjíždějícího autobusu problematických "velikánů minulosti" s jednoznačně rozpačitou přítomností. Ptát se na záruky netoxické oranžové budoucnosti znamená na tomto fóru vyzvat orchestr všeznalců všech barev k více a méně čtivým proklamacím. Nic proti nikomu, já se (taky) vykecávám navzdory hezkému odpoledni a aspiruji aspoň na poloznalce.
Domnívám se, že pro jakoukoli vládní garnituru zůstává prioritou dokončit české předsednictví "jakoby s vládou předchozí spadlo letadlo po srážce..." a jsem optimista v tom, že tak učiní v míře uspokojivé - vždyť ji sestavují dva největší mandátníci (rozuměj dočasní držitelé největšího počtu mandátů z voleb minulých, vážně ;-)
No a kdo budete kandidovat s kým a s čím? Za sebe prohlašuji, že budu velmi pečlivě vybírat. I po dvacetileté demokratické zkušenosti totiž nejsem unaven a považuji jednotnou kandidátku nedůvěry a neúčasti za blbost.
I drtivá fakta nevylučují aspoň uspokojivé pokračování.
P.S. Pane profesore, ve Švédsku jsou možná schopní semknutí se i komunisté. U nás to opravdu nedotáhli na nic lepšího než Národní frontu. Pro případ překvapivého výskytu ponorky na našem území by zřejmě iniciovali vznik klidně celosvětového mírového výboru se zvláštní sekcí pro navrácení ponorky domů co nejméně poškozené, resp. dobrovolnými směnami 99 Pragováků a 33 pracujícími z Bruntálska vyspravené...
Tak se, prosím, zbytečně nerozčilujte a užívejte života dobře střídaavě v Čechách, Moravě i Slezsku (pořád jedna republika) a Švédsku, už dlouhodobě nevýbojném království.
12. 04. 2009 | 16:56

Kamil napsal(a):

To jsme se v 89 smáli, když nám někdo říkal, že přechod na demokracii bude trvat více než dvě generace a dnes to vypadá, že to nebude stačit.
Pane Janouchu vidím to podobně.
Hezký den.
12. 04. 2009 | 17:34

Béda napsal(a):

Kamil,

přechod na "demokracii" ve smyslu tradiční pseudodemokracie (nemám na mysli skutečnou demokracii ve smyslu přímé demokracie, která pravděpodobně nepřijde nikdy) bude završen tehdy až v ČR vymřou komunisté a postkomunisté v dresu všech stran a synové Al Caponovců a topných olejářů z období privatizační džungle se přetransformují ve ctihodné podnikatele, bankéře a politiky.
12. 04. 2009 | 17:45

SuP napsal(a):

Rumcajs -
Zdravím Tě a přeju brzké zotavení!
Jsem zvědav, kdy těm tupým Paromilcům začne docházet, že pokud už cca 11:2 bloggerů kritizuje odstřelení vlády, že to s těma 56% Jyrkových průzkumů bude asi málo pravděpodobný?
12. 04. 2009 | 17:53

prirodovedec napsal(a):

SuP: Co jste mel na strojarne ze statistiky? :) Ja vim na CAD netreba, ale prece jen ... :)
12. 04. 2009 | 18:16

Píďalka napsal(a):

No Kamile, pokud máte na mysli demokracii po vzoru Topolánkovy ODS - nákup chybějících hlasů od opozice, získávání kompromitujících materiálů na opoziční poslence za účelem pozitivní nebo negativní motivace (česky řečeno přimět je k hlasování podle ODS), záchrana svých lidí před trestním stíhání odebráním jejich soudci, působení na novináře co mají a co nemají pustit do vysílání ... děkují, nechci. Čekali jsme 20 let, tak ještě počkáme - demokracie střihu ODS je v současné době návratem do totality.
12. 04. 2009 | 18:32

grőssling napsal(a):

Názorům pana Janoucha vždy s úctou naslouchám. Tentokrát však bohužel nemohu než konstatovat, další z Ligy svatoušků, sekce fanklub Václava Havla. Důvody napsali lépe předchozí diskutující.
12. 04. 2009 | 18:33

stále rebel napsal(a):

Pro ftáka mrchožrouta.
Bohužel prokazujete, že vůbec nevíte o co tady jde. Naprostá většina podpor pro T. nepochází od jeho stoupenců, ale od odpůrců někoho jiného a mají taky něco nebo spíše někoho společného. Topolánek je již téměř „mrtev“, ale může být ještě použit v boji s jiným silným soupeřem a až nebude T. zapotřebí, dorazit jej nebude žádný problém. Projděte si všechna ta jména a až zjistíte odkud fouká, asi přestanete jásat.
12. 04. 2009 | 18:44

Jedla napsal(a):

Nebudu nosit sovy do Athén. Podstatné tu bylo řečeno. Na věci je (1) špatné, že potrvá remíza. Voliči dem. levice totiž k Eurovolbám nepřijdou, zvítězí ODS, sož ji vynese "bonus" v preferencích nerozhodnutých v podzimních předčasných volbách (část lidí smečkově následuje vítěze). Předčasné volby tedy patrně vyústí v nepředvidatelný, ale těsný výsledek. A budeme, kde jsme.
Na věci je (2) dobré, že úřednická vláda stopne pseudoreformy ("škrtformu" v kombinaci s krizodluhoutrácením, nezvratná rozhodnutí s dlouhodobými důsledky opřená o korupční tlaky a motivace), a je tedy šance na druhý pokus a lépe promyšlené a diskusí podrobené změny směrem k lepší správě státních záležitostí.
Bod dva je naděje, kterou bod jedna značně tlumí.
Škoda, že nedůvěra vládě nepřišla dříve, pak mohly být Euro- a předčasné parlamentní volby současně. Ale pozdě bycha honiti.
12. 04. 2009 | 18:58

george napsal(a):

Kde nic není, ani zubatá nebere...snad přírodní mechanizmy uspějí a vyrovnají deficity. Svobodná země s nesvobodným residuem. Tiše závidíme ..

Začátkům snaž se čelit. Je pozdě se po léku shánět, jestliže odkladem dlouhým mohlo již zesílit zlo...

http://czportal.blogspot.com
Spotřební život člověka Mediální absurdita pro stupidní většinu
http://credo-e.blogspot.com

Karel Kryl ... od narození uplynulo 65 let. Proč znovu?
http://hitvidea.blogspot.com

Gausova křivka než se odrazí směřuje dolů, ale 95% je stále 95% a to je stav lidské populace, která není řízena těmi ušlechtilými a rozumnými.
12. 04. 2009 | 18:58

SuP napsal(a):

přírodovědec -
pokud jde o můj dotaz ohledně volební účasti?
Velmi správně jste odhadl! Statistika mě strašně nebavila. Měli jsme ji jen jeden semestr (klasifikovaný) a vyplňovali tabulky (cca 1970). A já jsem byl od dětství kutil a modelář, tak si to asi dovedete púředstavit.
Tušil jsem, že mi ty informace tak lacino nevydáte, ale předpokládám, že by byly užitečné pro 3/4 zdejších diskutérů, kteří si o ně neřeknou.....
12. 04. 2009 | 19:13

SuP napsal(a):

stále rebel -
Nechtěj, abych si pro Tebe taky vymyslel nový logo.....
K věci však - mýlíte se vy, protože tady nejde o Topolánka. Cca 11x jde o odstřelení vlády uprostřed skládání zkoušky z mezinárodní spolupráce a to bez zjevného důvodu.
12. 04. 2009 | 19:18

prirodovedec napsal(a):

SuP: To neni podle mne matematika, ale common sense: Vy bezte volit ODS. Rozmluvte volicum ostatnich stran, aby sli volit. Znechutte je. Treba zde v diskusich. :) A doufejte v celkovou ucast pod 60%. Pak vyhrajete podzimni volby. Pravdepodobne ale jen na velkou koalici a sejmuti Topolanka a Paroubka z cela stran, protoze SZ (na rozdil od KDU-CSL, kterou vynese do parlamentu vzdy jizni Morava). Pri ucasti pres 70% je to podle mne jasne - rozhodnou penezenky.

Pokud ovsem nenaroste nezamestnanost o vice nez 2%. Pokud bude od zari masivne uplatnen v regionech 1 den bez prace a platu, nepomuze ODS nic, pokud opozice zvoli tvrdou kamapan proti tzv. "obecnym vinikum" krize, kteri jsou vdecnym volebnim tercem, kdyz se lidem dari hure (financnici, spekulanti a spol.).

Volby do EU ODS podle mne bud tesne vyhraje nebo to skonci vyrovnane plus mandaty ziskaji nektera lokalni nova uskupeni, pokud maji pravo. Zajimavou roli asi muze hrat manevrovani kolem LS.
12. 04. 2009 | 19:37

Goral napsal(a):

Vlivem voličů "s komunistickým klonem" se v Česku dostali k moci lidé , kteří evidentně nemají elementární lidskou slušnost a cit pro politiku . Jsou to egoisté typu Paroubka ,Ratha atd.,kteří mění názory i manželky jako ponožky .
12. 04. 2009 | 19:46

SuP napsal(a):

prirodovedec -
Díky, ale zřejmě jste z mých vystoupení nepochopil (klamu tělem?), že mi nejde prvoplánově o vítězství ODS, ale aby moje volební účast nebyla spláchnuta do kanálu. A z těch úvah (i na tomto blogu) se zdá, že volební účast i v případě volby neperspektivní strany je účinná. Chtěl jsem od matematika odhad, zda je stejně účinná, jako volba "z nedostatku jiné příležitosti", neb ta mě už popravdě začíná srát.
Děkuji za trpělivost.
12. 04. 2009 | 20:01

F.Srbek napsal(a):

Zcela s Vámi souhlasím pane Janouchu. Jen poznámku: Politik formátu MUDr. F.Kriegela u nás není, po roce 90 se nemohl ani objevit a zřejmě se bohužel v dalším období neobjeví. Parlamentní strany své pozice jen tak neopustí a budou se je snažit legislativně upevnit. Sbory "kývalů" čekají na nové trafiky. Rád bych se mýlil, ale můžeme se "těšit" na další "Kuhhandel", bohužel.
12. 04. 2009 | 20:13

Karel napsal(a):

To Goral :

Ty to musíš mít v hlavě hodně vymlaskané. A ještě tu drzost chodit s takovou výbavou na net.

Až Ti Topolánek okope auto, prostředníček vrazí do levého oka při jeho snaze ukázat macoňům jako Ty, kdo je tu jednička, pak se možná trochu vzpamatuješ.
Ale velkou naději si nedělej.
12. 04. 2009 | 20:14

Píďalka napsal(a):

Gorale, Gorale ;o)))
zcela evidentně jste se dnes přecpal vtipnou kaší. Sice chápu, že vám takový Rath nemusí bý sympatický ( k takovému názoru tomu se klidně přidám), ale zkuste si přehrát jeho veřejná vystoupení a uveďte nám (neznalým) zde nějaký odkaz, kde je sprostý. Třeba alespoň z desetiny tolik, jako je běžně Topolánek.
On vám nejspíš vadí proto, že si nenechá kálet na hlavu a ovládá to, co je rétorům z ODS věc naprosto neznámá - asertivita.
12. 04. 2009 | 20:14

Gregor napsal(a):

Pan Janouch zřejmě měl snahu pochopit události vedoucí k pádu vlády, ale asi zde stále nežije a rozhodně nezakusil slasti zákonů a opatření této vlády. Jde o Jánošíka naruby. Obyčejní lidé, střední třída, důchodci a rodiny s dětmi jsou pro ni přítěž. Stále jen pomáhají těm nejbohatším.
12. 04. 2009 | 20:25

Jagoda napsal(a):

Pan Janouch, inteligentní muž s rozhledem i s potřebným odstupem řekl, co si myslí. Některé udiveně pobouřené reakce ukazují, jací jsme volové.
12. 04. 2009 | 20:25

Goral napsal(a):

To Karel : To auto hodíte do šrotu ( Paroubek Vám chystá šrotovné )ale s tím okem Vám to šlo dále do hlavy ? Zkuste Bohnice .
12. 04. 2009 | 20:25

Píďalka napsal(a):

Jagodo,
máte divnou aplikaci demokracie. Pan Janouch má nejspíš názor jako vy a tudíž ten jediný správný. A kdo má názor jiný, nebo nedej bože opačný, je vůl. je vidět, že pravidelné lekce demokracie střihu Topolánkovy ODS už přinášejí ovoce :o)))
12. 04. 2009 | 20:32

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pane Janouchu, naprosto s Vámi souhlasím. Nad vhozením prázdné obálky vážně pouvažuji, pro situaci v české politice jde o přiměřené gesto zoufalého voliče.
Diskuze pod blogem však převážně ukazuje, že myšlenková bída není jen u politiků.
12. 04. 2009 | 20:43

Goral napsal(a):

To Píďalka : Nepleťte zde asertivitu . Obecně nemám rád , když někdo zneužívá dobrodiní demokracie k ohlupování lidí a navíc jde o lidi problematické minulosti těžící z nedomrlého právního systému z estébackých rodin případně samotné spolupracovníky STB bez páteře .
12. 04. 2009 | 20:44

kolemjdoucí napsal(a):

pane prof. Janouchu:

ve vší počestnosti, mýlíte se a to by se zasloužilému jadernému fyzikovi a disidentovi, který nese prapor demokratické civilizace stávat nemuselo.

M.j. píšete: "Česko, jako první z postkomunistických zemí, mělo řídit celou evropskou unii. To je výzva, challenge, jak říká náš premiér. Buď to zvládneme, nebo si na dlouhých 13-14 let¨užízneme ostudu."

Jaká je pravda?

1) Slovinsko bylo první post-kom zemí, která předsedala Radě EU, ne teď ČR.

2) Jakékoliv obavy že si něco uřízneme na příštích 13-14 let jsou zcela bezpředmětné. Proč? Prototože toto byla naše první a zároveň poslední příležitost se coby CZ PRES předvádět. A o předvádění nepochybně, u Topolánka i křivoústého Vondry pochybného smyslu pro humor šlo, byť kladnějším směrem než předvádění se Klause. Za pár, tedy 2 roky, budeme mít Lisabonskou smlouvu pod střechou a bude permanetní "prezident EU", protože i katoličtí fanatici, Irové, dostávají eurorozum tak, jak krize půvabně drtí jejich dočasně hrdé, alkoholické hlavy, kdy jejich původní NE LS bylo, kromě obav o ztráty vychytralého statusu daňového polonebe a pacifismu, vedeno především nedemokratickými obavami, aby jejich ženy neměly v EU po LS možnost mít potrat.

Zapoměl jste, ař jste ve Skandinávii, že třeba Dánsko také, tuším v roce 1993, v době předsednictví v Radě EU vyslovilo vládě nedůvěru a sestavu vyměnilo. Kde jste byl Vy a jiní naivkové, kritizující Dány z "uříznutí si ostudy". Francouzi v době svého předsednictví vyměnili premiéra (tuším 1995). A (1997?)Italové dokonce měli předčasné volby a 7 týdnů neměli ministry. Zase: Kdo je bičoval, že si něco uřízli?

Ve Vašem čílení se a analýze ale kromě nevhodného, škodlivého kárání, ze strany levicové opozice zcela legitimního a díky Hradu a spol. tentokrát úspěšného pokusu, vládě vyslovit nedůvěru schází to podstatné.

a) Kdo byl(i) hlavní viník(ci)

b) A jak závažným problémem a škůdcem jakkoliv definovaných národních zájmů daný spoluobčan je.

Ano, parlamentní opozice neměla šanci, pokud by V. Klaus sobecky, posedlý jak sžíravou nenávistí vůči "falečnému a prázdnému Topolovi" a tomu, že CZ PRES a integrace EU, dokonce i schválení LS v PSP ČR pokrařuje proces, který mu je, z osobních, kremelských a amecických neocon zájmů trnem v oku.

Vidíc Topolánkou popularitu růst, jeho tucty setlání s nejvyššími představiteli Evropy, v něm také budilo patologický narcisismus.

A tak se hlavní viník pádu vlády, V. Klaus, na jehož pokyn doslova čekali Tlustý a Schwipel i z "pana prezidenta" zmatené zelené, spustil mechanismus, který, sekundárně, udělal radost ČSSD. Ale potupa Topolánka, který - relativně řečeno - "jel", uvedené mítinky a schválení LS, to byl cíl a akce jediníého člověka, Klause.

Tak, jak ve své sobecké ješitnosti dlouhodobě škodí, progrese byla vidět na kongresu ODS a rodinná podpora EsESO Macha. S gustem požírá své vlastní děti, modré straky v ODS, protože se ideologicky odchýlily, k EU.

Takže jediný, kdo ostudu udělal, nejen svým zatroubením k útoku na sjezdu ČSSD, schůzkou s Bémem a disidenty ODS, kdo dal svým koním v PSP signál "do toho", byl a je V Klaus, který ostudu a škodu udělal i projevem v EP atd.

Topolánek, Vondra, Nečas (co špinil Švejnara) mohou poděkovat své slepotě, že ODS jako jeden muž pro Klause zvedla ruce. Ješitnost "taťky Šmouly" se obrátila i proti nim. Zavinili si to slepou oddaností sami.
12. 04. 2009 | 20:52

Eva napsal(a):

Jedno nechápu. Topolánkova rodina veřejně přiznává, že se za svého otce a manžela stydí, ale jeho fanklub pro něj slepě najde jakoukoliv omluvu. Co jsme to za lidi? Jak máme nastavené hodnoty? Odpustili bychom stejné neurvalé chování i svým dětem?
12. 04. 2009 | 21:00

stále rebel napsal(a):

Pro Goral.
Něco z minulosti autora článku:

Na vyskoškolská studia odešel do SSSR, Vystudoval fyzikální fakultu Leningradské univerzity. Tam také vstoupil v roce 1948 do KSČ. Následovala aspirantura a kandidátská disertace na Lomonosově univerzitě v Moskvě.
Po návratu do Československa byl vedoucím oddělení teoretické jaderné fyziky v ÚJF v Řeži, předsedou organizace KSČ tamtéž a docentem na MFF UK v Praze.
12. 04. 2009 | 21:01

kolemjdoucá napsal(a):

douška

Kdyby Topolánek a zdaleka ne tak zdatný diplomat, za kterého se sám považuje, Vondra, po dlouhé měsíce a léta, hlavně před nástupem do CZ PRES nechovali jako jen o něco lepší Klaus (Evropě to osladíme, podvodná zakázka s Entropou, laciné výkřiky o socanské EU atd.) tak by jejich nářky poté, když jim "dýku do zad", "střelení do kolena" "střelení do kotníku" (vše Vondrovy výrazy) po vyslovění nedůvěry a o tom, jak se tím ČR shodila, dalo možná o něco víc věřit.

Ale ikdyž, oproti Klausovi, vlajlu EU ve Strakovce vyvěsili, europosance v Praze nebo ve Štrasburku jako Klaus neuráželi, nejednoo to moc konstruktivní, i z hlediska pravostřednén frakce v EU a EP, postoje a výroky nebyly.

Takže Klaus vyhodil Topola a exhavlovce Vondru ze sedla, velice spokojeně necháva CZ PRES dosloužit člověkem, který byl 9 let, až do Sametu komunistou.

Ostatně jak v PSP, tak v EP, klausovci a komunisté táhnou, k radosti Kremlu, za jeden provaz, šprajcují integraci EU. Možná, že podle klausovců jsou vlastně komunisté, jako oni, vlastenci?
12. 04. 2009 | 21:05

Petr napsal(a):

tak,že všicni jsou rádi,Topolánek je mimo hru,ale jedno je jisté že Paroubek a jeho ČSSD nemá řešení,takže to bylo od nich poze úbohost a stupidita.Proč si nevzali na starost ministerstvo zdravotnictí a MUDr Ráth neukázal co umí?Proč chtějí aby někdo jiný dělal rozpočet?Proč od všeho dávají ruce pryč, jo jo skočili Klausovi na vějičku a teďkom neví jak z toho problému který vytvořili,ale zato slibují opět další zadlužení,takže se máme nač těšit na to jak bude ještě sakramentský hůř,to budou řešit ještě minimálně tří generace.
12. 04. 2009 | 21:10

Píďalka napsal(a):

Docela by mne zajímalo, jestli by pan profesor stejným způsobem obhajoval politika ve Švédsku, který by se choval jako Topolánek. Zda jsou švédové ochotni tolerovat svému premiérovi ovládání justice, rozhodování co mohou média vysílat a co ne, pozitivní a negativní motivaci (česky vydírání politiků jiných stran).
12. 04. 2009 | 21:10

Jagoda napsal(a):

Kolemjdoucí, jste vedle jak ta jedle. Nemůžete srovnávat ČR s Francií, která už v EHS a EU něco předvedla. Na nás byli zvědaví, jak se předvedeme, co jsme. No a ukázali jsem, že jsme pitomci, kteří se na Bílé hoře nepoučili.
12. 04. 2009 | 21:12

Píďalka napsal(a):

Petr
Nahnat ČSSD do vládnutí nyní a bez voleb by byla pro tuto stranu téměře dokonalá sebevražda. Víte to moc dobře i vy a jen zkoušíte jako všichni z fanklubu ODS, jestli se náhodou přecejen nechytí do pasti.
Je nad slunce jasné, že styl politiky lze změnit až po volbách a že tedy vše co se do řádných voleb bude dít, bude podle modrých not zavadených od roku 2006, včetně nemožnosti zvrátit reformy ve prospěch zaměstnanců. Dovedete si představit jak se ČSSD ujímá vlády, aby ze zákona musela trvat na prosazování nemravné daně ze superhrubé mzdy, nebo aby trvala na poplatcích u lékaře.
Opravdu si myslíte, že do toho by mohla ČSSD jít, nebo to víte moc dobře a právě proto chtete její znemožnění před vlastními voliči? Jiná je situace, že vláda pro své intriky musela skončit, to rozhodně musela!
12. 04. 2009 | 21:13

Goral napsal(a):

Pro stále rebel : Minulost autora článku znám velmi dobře . Lidi hodnotím dle toho co dělali pro jiné etc.Kdyby nebylo Janouchů , nebyla by možná ani naše diskuse . Opomněl jste podporu Charty 77 atd. Komu čest , tomu čest !
12. 04. 2009 | 21:16

Germanicus napsal(a):

stále rebel 12.04.2009 21:01:22:
No a co?
12. 04. 2009 | 21:25

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden texty obsahující hanlivé komolení jména, neboť je to v rozporu se záměrem těchto stránek poskytovat prostor pro slušnou a korektní diskusi.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
12. 04. 2009 | 21:25

Petr napsal(a):

Píďalka
bohužel nic nezkouším,nejsem příznivec ODS,jenže jestli chci svému protivníkovi dokázat jak je neschpný,udělám jedinou věc a to že ukáži jak se to má řešit,takže o tom to je.Kritizovat umí dnes každý,jistě ale předložit konkrétní návrhy to je jiné kafe.
12. 04. 2009 | 21:38

Gerd napsal(a):

Gorale,
je sice pravdou, že Paroubek a Rath střídají manželky za milenky, ale on to Topolánek udělal také. Proto všechny tři řadím do stejné kategorie a moji důvěru nemají.
Bohužel si politici spočítali, že jim to v ČR projde, což by se jinde stát nemohlo. Tam ministři při prokázání milenky musí odstoupit.
12. 04. 2009 | 21:45

kolemjdoucí napsal(a):

Gent:

Stran ciyoložství jste - nevím proč - opoměl našeho echte důstojného ochránce tredičních a konzervativních hodnot, včetně jak on řekl, kdyř marně vetoval zákon o registrovaném partnerství - "privilegia stavu manželského", Václava Klause, jehož avantýry zdokumentovaly BLESK, AHA atd.

Vrcholem nevkusu, amorálnosti a rozhodně ne kýžené "důstojnosti výkonu úřadu hlavy státu" bylo, když Klaus po loňské inauguraci a navíc návštěvě sv. Víta s první dámou, která je první dámou v prezidentské lóži, ne však v prezidentově loži, nás důstojný, konzervativní nestandardní profesor odcupital do hotýlku, kde z další ze svých podřízených, pracovnicí vládní letky, Petrou Bednářovou, ztrávil inaugurační noc a jí, na noc, udělal první dámou v prezidentově loži.

Oproti tomu Paroubek se právoplatně s manželkou rozvedl, novou si právoplatně vzal. V hříchu žijí rádoby konzervativci Topolánek a Klaus:)
12. 04. 2009 | 22:06

vlk napsal(a):

Pane profesore, není sporu o otm, že domácí zabijačka měla mít jiný termín.
Nicméně zřejmě nedoceňujete jeden zásadní rozměr- totiž to, co sama vlád a udělal nebo neudělala pro svou existenci.
Není prvořadou zodpovědností vlády postarat se o to, aby měla vládní většinu? Jak dlouho tahle vlád a věděla, že bdu e šéfovat EU? A jak dlouho před 01.01.09 věděla , že již nemá disponibiní většinu?
Kdo nutil zelené vylučovat Jakubkovou a Zubovou? Kdo nutil Moravu, aby špicloval Schwippela? P Tlustém psát nebdu , to je neskutečný týpek. Ale kdopak ho dostal do parlamentu?
Co udělal vldáa proto . aby uzavřela před předsednictvím pakt o neútočení s oposicí? Nic, vůbec nic. kromě siláckých gest!
Není to naprosto hrubá nezodpovědnost?
A kdo selhal v psolední minutě, když ještě mohl jednat a dostat tak nejméně Jakubkovou do vládního tábora?
http://zpravy.idnes.cz/jak-...
Jak to, že nadřadil svoje osobní zájmy - viz hláška - nedám s e vydírat, zájmům pověsti celé republiky? kdopak tu republiku z osobního důvodu vystavil posměchu celé unie? S hláškou - já s e vydírat nedám, šel do jednacího sálu a tam , více méně postavil oposici před úlohu - když mne odvoláte, pak jste zodpovědni za ostudu? Neříká s e takovému postoji náhodou také vydírání?

A myslíte, že Topolánek měl dovládnout po trapasu jeho projevu v EU. A jeho cestě do pekel? A nebo trapasu, kd y na dotaz - jak to bud e s Lisabonem jen zlostně na tázajícího křičel, že ať si zavolá do Lidového domu? A přitom LS blokují jeho vlastní senátoři! Ne senátoři za soc dem...
A myslíte , že Vondra je nenahraditelný? I když na následné tiskovce naprosto nepokrytě lhal ohleděn Topolánkovy cesty do pekel?
Mylsíte, že to jsou skutečně atributy opravňující k nějaké další činnosti?
Jak říkám - okamžik zabijačky byl trapný. Samotá zabijačka nikoliv.
Proč by oposic e měl a v úřadě držet někoho, kdo sám pro své udržení nic, kromě vyslání svého člověka na špinavou práci do ČT ,a by tato nevysílala materiály o podvodech jednoho z poslanců podporujících vládu, nic neudělal? Ostatně , onen emisar tam říká.. Když tohle odvysíláte, ten poslanec bud e vydán. Už ho nic nezachrání! Tak tohle byla ta činnost, kterou vámi oplajkávaný premier na svou zachránu podnikl.Ale s Jakubkovou se dohodnout nemohl...A oposicí také ne. Zvláštní, opravdu zvláštní.
12. 04. 2009 | 22:35

Jan Vaculík napsal(a):

Karlovi, Adamovi a ostatním, kteří tady hovoří o naprosté neudržitelnosti Topolánkovy vlády, těm pár příklady oživím paměť o vysoké morálce soc-dem vládnutí:

Za vlády ČSSD se rozjelo prorůstání vrcholné politiky s organizovaným zločinem ve velkém. Grossova "malá domů" v podobě 60 mil - to nebylo určitě zadarmo. Plus podivné čachry ohledně pořízení Grossova bytu (strýčkova směnka, kterou potom vykoupil a pozřel jakýsi obskurní pravicový politik), plus podivné podnikání jeho manželky...
Že bylo odpuštěno placení daní ve výši několika milionů jakémusi Paroubkovo příteli odkudsi z Chebu nebo KV; myslím, že šlo o něj. hoteliéra; případ vyšel najevo asi před rokem.
Případ jiného podnikatele a provozovatele nevěstince v Náchodě - dotace (několik mil?) z Min.pro místní rozvoj, nemýlím-li se; případ starý tak dva měsíce.
Když se vykupovaly pozemky pro stavbu Philips v Hranicích, policejní ředitel osobně jel vyhrožovat jakési potížistce paní xxxx.
Kubiceho zpráva byla časem potvrzena (a přitom se Kubicemu nikdo neomluvil!): pletichy s Mrázkem, Krejčířem... aby se to neprovalilo, byl odvolán ředitel útvaru pro odhalování korupce Šírek; kromě toho před ním i po něm mnoho dalších kriminalistů muselo jít pryč.
Napojení ČSSD do mafiánských kruhů potvrzuje i kauza Kočka versus Ďuričko.
A propos: Smlouva magistrátu s Inchebou, uzavřená jakoby náhodou tak, aby miliardová pojistka spadla do klína Inchebě (v majetku ruské mafie), a pak jakoby náhodou Sjezdový palác lehnul popelem.

A Lila mi k tomu na jiném místě těchto blogů ještě doplnila:

Všichni se pohoršují nad nehorázně vysokými odměnami pro management ČEZ. Jak se ukázalo, s tímto velkorysým gestem přišel ministr ČSSD M. Grégr a dnes se s tím prakticky nedá nic dělat.

A kdo je za nedávným skandálem s hornickými byty na Ostravsku? Smlouvu na prodej OKD včetně bytů podepsal jiný ministr vlády socialistů - Sobotka.
12. 04. 2009 | 22:42

Gerd napsal(a):

Jane Vaculíku,
ono není mnoho rozdílu mezi metodami ČSSD a ODS. V příliš mnoha bodech jsou si obě strany podobné.
12. 04. 2009 | 22:52

kočka šklíba napsal(a):

Vlku nespletl jste se a nepověsil odpověď na tento příspěvke J.V. pod posledního Havla? Mimochodem je výstižný.
12. 04. 2009 | 22:53

vlk napsal(a):

kočka šklíba

nespletl.
Náš dobrý Jan Vaculík totiž pod Havlem napsal totéž, co tad y píše Karlovi, Adamovi a ostatním. je neodbytný.
12. 04. 2009 | 23:16

vlk napsal(a):

VAculík by byl jistě nerad, když sem přepastoval stejný článkem, jako má pdo Havlem, kdybych já nepřepastoval svou odpověď.
Jan Vaculík
skoro slzím nad hnusnou kriminální soc dem a křišťálově čistou ODS.

Tak Grossových 60 mega jistě jsou zajímavé peníze. A bylo by potřeba , aby s i na ně někdo posvítil. Ovšem podívejme s e na Topolánka a jeho story VAE. Velmi podoivuhodnou. S tím, jak někdo překupuje Topolánkem podepsanou s měnku, která ručí dlužných 17 mega, al e kupodivu ji neinkasuje. Ani to nezkusí. Za to Topolánek kupuje v Praze byt za 6 mega a část financuje z prodeje akcií toho podniku, za který ručil a který nebyl schopen hradit své závazky!
Sobotkou odpuštěný daňový výměrek. ANo šlo o Paorubkov a známého. Hotelier Dvořák. Má hotaly Amdassador a Zlatá huse v Praze a Esplanade v Mariánkách. Vedle toho je ve spisech StB. Jako fízl. Mno a tomu byl odpuštěn daňový nedoplatek a si 18milionů Kč. Detaily lze snadno najít v archivu HN. Kromě jiného je tam na othle téma článek od jistého d aňového experta. Tuším, že s e jjmenuje Němec. A ten vysvětluje detailně, jak to bylo. Klasický spor - vyňovala s eokna a šlo o to, jestli ten náklad jde zařadit jako opravua tudíž hned odepsat nebo jestli jd e o rekonstrukci a ta se odepisuje 30 let. A dochází k názoru , že daňový doměrek nebyl oprávněný. Což by nehrálo roli. Kdyby ovšem v jiném čísle HN nebyl na tohle téma dotázán Kalousek. Už jako ministr financí. A ten KONSTATUJE, že to PŘEŠETŘIL A PODLE JEHO NÁZORU JE ODPUSTEK DANĚV POŘÁDKU! Blbý co?
Dotace na nevěstinec? Pokud vím, deklaroval je ten d obrý muž jako hotel. Takže jasný podvod. Z jeho strany. Nechť ho sejmou.Nikdo ho hájit nebude. Ale zřejmě vám více konvenuje myslím 15-20 milionů pro tenisový a golfový klub, kd e je, jistě čirou náhodou v představenstvu Ivan Langer...
Hranice a intervence policejního prezidenta.. Pokud vím, byl potrestán. Jen republiku stála tvrdohlavost té holičky mno milonů navíc. Ta dáma, co nechtěla prodat pozemky u ukončení hradecké dálnice by leccos také mohla vyprávět. Jenže druhý gard.
Kubiceho zpráva že byla potvrzena? Ale ale ? Nepletete si to náhodou s Krakaticí? Tak ta byla potvrzena zatím beze zbytku . Kubiceho zpráva nikoliv. V mnoha ohledech nikoliv. A statečný policista Kubice, jak tuhle říkal Topolánek? No tak toho vyhodil jakýsi Langer. A fakt s e mu nikdo neomluvil. To tedy ne. Ten socan langer to je fakt číslo.
Jo a figuroval také v té Krakatici. Jako Íčko. Pamatujete? A nějaký Tlustý Taky. Jako Téčko.oBa samozzřejmě od socanů. No a vedoucí odboru co to šetřil? Jo tak s tím páni sehráli moc pěkné bago. Moc pěkné vypadlo mi jméno. Ale oi ho pr jistotu jen ověřili vedením toho odboru.A když došel moc daleko, tak ho prostě vylili. Protože prý nesplňoval v zdělní. Byli to páni od modrých.A pryř musel a většina odboru. A máte pravdu, spousta kriminalistů msuela pryč. Když Ivan Langer rozehnal ÚOOZ, finanční policii a ještě jedne nebo da vysoce specializované útvary...
úžasné jsou ty pletichy s Mrázkem.Kupodivu v tom Mrázkovi lítá zatím jen Ičkoa Téčko..
Smlouva s Inchebou? Socani? Oni někd y měli většinu na Magistrátě? Tak to mi opravdu uniklo. Opravdu.
Bohužel mi vypadlo jméno jistého pána ,c o měl leta pronajatý Staromák. Z anaprosto symbolický poplatek - jo Šmerda s e tuším jmenoval. Skončil, až když vánoční strom málem přizabil pár lidí. Takový pronájem bych taky chtěl. Jenže nejsem v ODS. Nikdo mi ho nedá.

Ano je trapné, že v blízkosti šéfa hlavní oposiční partaje s e pohybuje někdo jako Kočka. O tom není debata. Nicméně já pamatuji taky ledacos. Mám ješět schovanou jistou fotku. Je na ní jistý minsitr za ODS. Ministr vnitra. ruce přes ramena,s d vojicí nějakých chlápků, A úsměvy, byť jim nevypadnou stoličky z dásní. Ti dva pánové s tím ministrem s e jmenu bratři Helbigové...Následně honění Interpolem o celém světě. Píše se rok tuším 94...
Mám i založenou vizitku. Jistého Viktora... tohos tím desetinásobkem. Jen vizitku. Foto . ne. Ale snad by s e v archivech dala dohledat fotka jiného ministra vni´tra za stejnou partaj, jak předává Vikimu jako d ar za statečnost pistolkus věnováním. No tak na Vikiho je český a americký zatykač.. A pamatujete větu - jen víc takových Kožených?
Říká se , že tenhle vzácný muž pomohl republice od nějakých až 100 miliard korun.. Kolik MAtějských poutí asi bude muset utočit Kočka?
12. 04. 2009 | 23:22

kočka šklíba napsal(a):

Vlku, aha, tak já pod Havlem čtu jen poslední příspěvky, takže to jsem nepostřehla;).

Já bych k tomu Vašemu ovšem dodala, že pozitivní a negativní motivace za minimálně vědomí šéfa poslaneckého klubu ODS u ČSSD zatím odhalena nebyla, totéž nebylo zatím odhaleno ani co se týká zásahů do prověřování trestné činnosti členů vlády jako v tzv. čunkiádě. Žádný spoudce nepronesl památná slova Kučery a žádný nejvyšší zástupce nestandardně neodebral v poslední den před postoupením trestní věci(právníci prominou, možná nepřesné) soudu, kauzu státnímu zástupci. Žádný státní zástupce, alespoň pokud vím, nebyl potrestán za svojí práci v politické kauze a pak i za kritiku stavu v tomto oboru.

A zatím ani žádný emisar Paroubka se nesnažil ovlivňovat vysílání reportáže o možném trestném konání poslance parlamentu, který jenom shodou okolností samozřejmě ;), hlasuje s koalicí, přesto, že byl zvolen za opozici.

Jane Vaculíku, opravdu se Vám zdá, že ty Vaše kauzy jsou s těmito systémovými, a i naši nedokonalou demokracii ohrožujícími, kroky srovnatelné?
Co by tedy musela vláda a politická strana a její zástupci udělat, aby bylo oprávněné jí odvolat? Vraždit? Já už opravdu nevím.
12. 04. 2009 | 23:39

suchánek napsal(a):

přírodovědec:

jen jsem prolétl pár posledních blogů a musím se přiznat, že jste mě docela překvapil. stupidita vašich argumentů mi zrovna ve vašem případě vyrazila dech. případáte mi jako dost antisportovní typ, kdybych se třeba pletl a vaše oko spočinulo kupř. na mistrovství světa v hokeji, křičte při vítězství našich hokejistů NAŠE HOKEJOVÁ REPREZENTACE VYHRÁLA, my ostatní budem křičet VYHRÁLI JSME.

koho budete volit?
12. 04. 2009 | 23:51

Jan Vaculík napsal(a):

Kočko Šklíbo,
s tím ohroženáím demokracie to nějak dramatizujete.

Vlk se mi snaží dokázat, že na jedné straně jsou gauneři za 18 a na druhé bez dvou za 20. Nu, je to možné: takoví lidi se prostě tlačí do politiky, ale pokud tomu tak je, tak ovšem vůbec nevím, proč bylo potřeba odvolat vládu zrovna během předsednictví (úspěšného!), a to v situaci, kdy vůbec ani není možné nabídnout něco lepšího - a to právě z onoho principiálního důvodu: 18=20-2.

A to bychom mohli srovnávat i kvantitativě: Gross je 60, ale Topolánek jen 17...

Já však vnímám ještě jednu podstatnou věc: v dosavadní vládě jsem viděl pár osobností, zatímco nalevo je jen poušť.
12. 04. 2009 | 23:52

Lex napsal(a):

Jan Vaculík
Pane Vaculíku, tentokráte jste měl skutečně slabou chvilku.
Jo, a oni zase bijou černochy!
Lex
12. 04. 2009 | 23:57

Jan Vaculík napsal(a):

Lexi,
když OBĚ strany bijou černochy, nemohu schvalovat to, aby jedna strana se vozila po druhé s odovůdněním, že bije černochy! (a úplně všem přitom otravovala život)

Kromě toho, já si stále ještě nemyslím, že je bití jako "bití".
13. 04. 2009 | 00:03

Lex napsal(a):

Jan Vaculík
Jo, pane Vaculíku, když tak furt těch Vašich Grossových 60 mega, Vy nevíte, odkud pocházely? No přece za tak hypertrofované akcie páně Chrenka Moravia Energo za dobu, kdy si je Gross za peníze půjčené od Chrenka koupil a zase mu je zpětně prodal. A že nyní je ta firma v konkursu, jen ČEZu dluží ca 1500 mega a celkem je tam díra za 4,5 miliardy. Těch 60 mega je z té díry asi jen jedno a půl procenta. Pakatel. A že komu pan Chrenek drží štangli, zkuste se poptat, máte na to jistě plno možností.
Lex
13. 04. 2009 | 00:05

kočka šklíba napsal(a):

I kdyby v této vládě(svržené) byly nějaké osobnosti(já je nevidím), pak to, co jsem napsala k odvolání podle Vás nestačí? Vy to považujete za dramatizaci? Ovlivňování orgánů činných v trestním řízení je jen dramatizace? Ovlivńování médií je také jenom dramtizace? To samé i pozitivní a negativní motivace? Kubiceho zpráva, ze které se nepotvrdilo ani ň, je opravdu jenom dramatizace?

Ale půjčka na byt Grossovi, to byla opravdu závažná věc, to ano, že? To že Gross nějak získal 60 miliónů, ačkoliv vůbec není v politice, to je podle Vás hrozné. Já netvrdím, že to není podezřelé, ale systém jako takový to neohrožuje, je to maximálně kriminální čin, což se ale zatím nepotvrdilo.

A abyste pochopil, jak to myslím, přejděme k Topolánkovi.
To, že Topolánek za podezřelých a divných okolností koupil byt za prodaný podíl ve VAE, i přesto, že ručil svým podílem v této firmě a tedy by měl místo bytu tímto podílem umořit dluh považuji za podezřelé rovněž, ale určitě to neohrožuje demokracii u nás. Je to také maximálně kriminální čin a podle všeho korupce.

Takže spíše Vy nechápete, jak byla svržená vláda nebezpečná. Pro všechny. Můžete vyjmenovat ty osobnosti?
13. 04. 2009 | 00:11

Béda napsal(a):

Jan Vaculík,

Gross 60 a kolik Řebíček?
13. 04. 2009 | 00:13

Jan Vaculík napsal(a):

Lexi,
chrenka se ptát nebudu, ani nikoho z té jejich partičky; mj také proto, že se s nima opravdu nevídám.
A mě ani nepřipadá tak důležité, od koho Gross ty peníze má, jako ZA CO mu je přihráli. Jestli to bylo "jen tak", pak potom mi není jasné, proč nás vynechali.
13. 04. 2009 | 00:14

Jan Vaculík napsal(a):

Kočka Šklíba
Pan Srba a chystaná vražda Sabiny Slonkové - to nebylo ohrožování demokracie?
13. 04. 2009 | 00:16

kočka šklíba napsal(a):

Jane Vaculíku, píšete tohle: "Lexi,
když OBĚ strany bijou černochy, nemohu schvalovat to, aby jedna strana se vozila po druhé s odovůdněním, že bije černochy! (a úplně všem přitom otravovala život)". Ano, ale já Vám právě dala příklady, kdy to OBĚ nedělají. A právě kvůli těmto činům, které se provalily právě na ODS, potažmo koalici, a ne na ČSSD, vláda skončila. Tedy byl to spíš katalyzátor, samozřejmě, že vlivů a pohnutek bylo víc(Tlustý a spol. SZ a vyhozené poslankyně, Topolánkova arogance a podobně..).
13. 04. 2009 | 00:17

kočka šklíba napsal(a):

To možná bylo, i když do teď panují jisté pochybnosti, jenže Srba byl odsouzen, nebo nebyl? A překládalo se jeho řízení ze zástupce na zástupce a domlouvaly se špičky státního zastupitelství s nějakými "Němci"a "Kučery"? Ne. A to je právě ten rozdíl, víte. Nikdo justici neovlivňoval. Je moc dobře, že jste to připomněl, právě na téhle kauze je ten rozdíl docela markantní, že?
13. 04. 2009 | 00:20

Jan Vaculík napsal(a):

Jo, a ty osobnosti, rád:
Schwarzenberg-Nečas-Pospíšil-Kalousek-Julínek...
třeba v případě Julínka se mnou nebudete souhlasit a třeba mě přesvědčíte, ale já si na něm cením, že měl jasnou představu a nebál se ji ukutečňovat, i když věděl, že se potlesku nedočká; o jeho osobních kvalitách mě přesvědčilo už to, že si za tiskového mluvčího nevybral švarnou blondýnu, ale chytrého a odborně fundovaného člověka s tělesným postižením.

Protikladem toho jsou pro mě politici, kteří se rozhodují podle výsledků výzkumu veřejného mínění; brrr!
13. 04. 2009 | 00:24

Jan Vaculík napsal(a):

Vyhozením poslankyní za SZ bych rozhodně neargumentoval; když Zubová zradila svoji stranu a zkazila vobu Švejnara, čímž dostala na hrad Velkého Ekologa Klauze; jediná vysvětlitelná motivace je služba ruským zájmům ... za což se jí teď Dr.rath odvděčuje nákupem manželových obrazů...
13. 04. 2009 | 00:30

kočka šklíba napsal(a):

No asi byste mě musel definovat co vlastně rozumíte pod pojmem osobnost, protože Váš výběr je opravdu pozoruhodný ;).

Protože jak píšete, ano Julínek opravdu může vzbuzovat obdiv, že jak buldog šel za svým. jenže on opravdu šel za "svým", stejně tak jeho mluvčí. Mluvčí , alespoň podle zdrojů, je zainteresován v lékárnách, Julínek, zase podle zdrojů, byl před ministrováním zainteresován v jiných firmách, nebo sdruženích, závislých nebo profitujících na jeho zdravotní"reformě". Pokud je to pravda, pak se to spíše dá vysvětlit jinak, než, že jsou to osobnosti.
13. 04. 2009 | 00:32

kočka šklíba napsal(a):

Jane Vaculíku, myslím, že jste si vybral z mého příspěvku to nejméně podstatné(Zubová), co Vy na to, že Srba byl odsouzen a zde se tak pěkně ukazuje právě ten rozdíl mezi ODS a ČSSD?

A vůbec jste nereagoval na Kubiceho, ovlivňování státních zástupců v kauze Čunek a následné odvolávání,výrok skvělého soudce Kučery jste také nijak nekomentoval, ovlivňování ČT Dalíkem poslaným Topolánkem rovněž. O Moravovi a Tluchořovi také nic.
13. 04. 2009 | 00:37

Jan Vaculík napsal(a):

Nečas udělal na ministerstvu spoustu změn, které vedly k docela podtatné úspoře výdajů na soc. podporu - zúžil okruh oprávněných osob tak, aby se dávky vyplácely opravdu těm, kdo to potřebují. Nebál se v evropských orgánech vystoupit pro zrušení nesmyslné kvóty, která předepisovala, jaké procento rodin by mělo dávatv děti do mateřské školky. Kromě toho - vzácný případ! - člověk s příkladným rodinným životem tohoto nikdy nezneužil a nikdy nesáhnul po výprodeji svého soukromí ve snaze zvýšit na veřejnosti svůj prestiž.
13. 04. 2009 | 00:41

Jan Vaculík napsal(a):

Kočko Šklíbo, a kdo měl být podle vás z ODS odsouzen za pokus o vraždu novinářů...?
13. 04. 2009 | 00:43

Jan Vaculík napsal(a):

Žabomyších trapasů a la Dalík, Morava, Tluchoř - těch se na druhé straně najde taky dost; těch je právě tolik, že na ně zapomínáme, vrství se to na sebe: "Bamberská aféra", Kavan a grippeny; ostatně i aféra Čunek se původně rozjela na základě politického tlaku z druhé strany, tedy proti Čunkovi.

Bylo by docela zajímavé dát si tu práci a sestavit podrobnou tabulku, klasifikovanou, ve kterých by jednotlivé kauzy měly přiděleny váhy, a pak to zkusit sčítnout, abychom zjistili, zda je to skutečně 18=18, anebo jestli se skóre někam naklání.
13. 04. 2009 | 00:53

Anba napsal(a):

Jakápak ostuda? Poslanci parlamentu demokraticky rozhodli, president využil své pravomoci dané Ústavou, předsedou vlády byl jmenován úředník, takže se nemusíme obávat sprosťáren v parlamentu (alespoň z jeho strany jiste ne).
Očekávám klidnou a poctivou úřednickou práci vlády a taková má být. Ne taková korida, kterou nám předváděla dosavadní parta.
Topolánek konečně dostal přes nos, nevím jestli ho to ještě může napravit, je už trochu starý a starého vola novým kouskům nenaučíš.
V EU se to jistě vyřeší, mělo by nám být jasné, že skutečnou organizátorskou práci stejně dělá aparát a ten se nemění s odchodem vlády.Proč plakat po Topolánkovi jako předsedovi EU , mi není jasné. Projevil se jako muž mnoha tváří s podpisem LS a současným podnětem svých senátorů k ÚS, trapný nedouk s dodatkem ke smlouvě Ukrajina-Rusko, směšný chlubílek s "pětiapůlhodinovým rozhovorem s Vladimírem Vladimírovičem " (ten si ho asi musel probrat až do ledví - školený rozvědčík), ješita s kritikou velmoci za řešení krize, když sám krizi neviděl a to ani tu hospodářskou, ani tu své vlády.
Člověk, který své rodině "lhal ráno, v poledne a večer" (slova Pavly T.), se nikdy neměl stát předsedou naší vlády. Bylo jasné, že nám bude lhát taky.
13. 04. 2009 | 01:01

kočka šklíba napsal(a):

Tak Jane Vaculíku, už je mně to jasné, pro Vás je ovlivňování justice, ovlivňování médií pouze žabomyší trapas. Takže ovlivňovat státní zástupce je oprvadu tak nicotné?

Kavan, Gripeny, ano korupce, kriminální činnost, odporné, ale neovlivňuje to systém , pochopíte to?

Čunek, vůbec nejde o to, jak a zda byl Čunek vinen, podstata přece je, jak se jeho případ "vyřešil". Kučerův výrok, nic Jane Vaculíku? Dále média, nic? Pozitivní anegativní, také nic?

Za připravovanou vraždu novinářů(dosud s pochybnostmi, ale nešť) nebyl odsouzen nikdo z ODS, jenže právě proto tento případ ukazuje, že ČSSD nijak neovlivňovala justici. A to tato vláda prostřednictvím pohůnků(Němec, Kučera), dělala. A co Kubiceho zpráva, copak se z ní potvrdilo?

Podle mého vůbec nechápete, nebo spíše nechcete chápat, že tato koalice a vláda byla příčinou systémových selhání vedoucích k ohrožení i té pseudodemokracie co tu máme, proto musela být svržena. A je škoda, že k tomu nedošlo mnohem dříve.
13. 04. 2009 | 01:04

Jan Vaculík napsal(a):

A že Zubo(vo)vá je marginální případ, to bych rozhodně netvrdil: díky této dámě je Klaus na Hradě a zrovna jako na potvoru teď (vlastně opět díky Zubové, ale teď už nejen díky ní) dostalo prezidentské úřadování takový politický význam, jako nikdy předtím - a to jak za Klause, tak za Havla.
Topolánkovo intervenování ke státním zástupcům ve věci Čunka bylo velkou chybou (podle mě měl Čunka hodit přes palubu hned zkraje, i když Čunek se svým všimným ve výši pouhých 0,5 M patří mezi politiky téměř mezi svatoušky), ale stejně bych řekl, že Topolánkovi zlomilo vaz až to, že řekl, že prozradí, jak to skutečně bylo s volbou prezidenta. (Na tom nic nemění skutečnost, že ODS by se asi nevyhnula tomu, že část špíny by zpátky dopadla i na ně.)
13. 04. 2009 | 01:07

Jan Vaculík napsal(a):

Kočko Šklíbo,
jak víte, že ČSSD neovlivňovala justici?
13. 04. 2009 | 01:10

prirodovedec napsal(a):

suchanek: Po Vasich diskusich s vlkem mne od Vas naproti tomu neprekvapuje celkem nic. :) Drive bych ale od Vas cekal, proc a ktere argumenty jsou podle Vas stupidni, ne tuto nalepku. :) Bohuzel na delsi diskuse uz nemam cas, jen na obcasne vsuvky, kdyz jsem tak mile osloven a zahlednu to. :)

Chapu, ze ten pad vlady jako pravicak skryvane, lec presto viditelne nervozne, prozivate a mozna proto mne (podle mne bez argumentu) nalepkujete, ale ono opravdu podle mne o nic nejde. Krize je horsi, po par tydnech si na vymenu vlady ve vsednich starostech v CR (ani nasi lide ve svete) vetsina ani nevzpomene. Navic statistik misto "s = v/t" mi vyhovuje. Diletanta/politika nahradil profesional/urednik, :) i kdyby se ukazal diletantem, trojclenku nesplete. :)

Ke sportu: Priznam se, ze se mi libi to, co povazuji za hezky zapas a ani CR nemusi vyhrat. Uvedomil jsem si to opakovane napr. pri zapasech ve fotbale s Tureckem nebo Reckem, pral jsem JIM (NASIM/VASIM :) ), aby vyhrali a drzel jsem JIM palce, bylo mi JICH lito (i prilis prozivajicich fanousku), ale obe porazky mely svoji logiku, svoji divadelni dramaticnost. Je ovsem pravdou, ze hokej a fotbal uz sleduji daleko mene nez v mladi a jen kdyz je cas a spise jako spolecenskou kulisu. S praporem na aute v ulicich byste mne ale nenasel ani tehdy. :) Navic si nejak neumim prisvojovat uspechy (a neuspechy) druhych. Vy jako povestny individualista, ktery se neshlukuje ano? :) Vice mne bavily vlastni sportovni aktivity s kamarady a totez dnes, ale jen ty, na ktere stacim.

Nebudu tedy na rozdil od Vas a s Vami KRICET, ze nase reprezentacni muzstvo vyhralo, ale budu mit radost. Kdyz nevyhraji (coz je s ohledem na jeho oslabeni a podle pripravnych vysledku celkem pravdepodobne), hosi se rozjedou do svych klubu (v USA/Kanade i nastupci CCCP a CSSR :) ) a bude dalsi rok. Nic se nedeje.

Pokud bych volil (coz s ohledem na pro mne prilisnou narocnost doruceni volebniho hlasu nepredpokladam), nevolil bych zrejme strany, od kterych bych ocekaval pokracovani VS reformy tj. zelene a ODS. Pravdepodobne bych se rozhodoval mezi lidovci (Sojdrova da na VS :) i v koalici s ODS :) a lidovci by se po sjezdu meli do snemovny dostat) a socany. :) Male strany podle mne nemaji sanci. EU volby nesleduji.
13. 04. 2009 | 01:13

Anba napsal(a):

Jan Vaculík: z obvykle dobře informovaných lékařských kruhů jsem zaslechla, že mluvčím Julínka byl jeho bratranec.Byl chytrý, o to nic, ale svou nadměrnou osobní angažovaností Julínkovi vůbec nepomohl, právě naopak.

K Nečasovi: bodejť by nevystoupil proti % dětí do MŠ, když u nás byly MŠ pronajaty, prodány a nyní je míst takový nedostatek, že kupříkladu do té naší nejbližší se hlásí 136 dětí a bude se přijímat 29.
13. 04. 2009 | 01:14

prirodovedec napsal(a):

Jan Vaculik: Brilantni: "stejně bych řekl, že Topolánkovi zlomilo vaz až to, že řekl, že prozradí, jak to skutečně bylo s volbou prezidenta." Dle mne jadro pudla.
13. 04. 2009 | 01:15

kočka šklíba napsal(a):

Zubová ať je příčinou čehokoliv, ale rozhodně nemá vliv a neměla na ovlivňování médií a justice. Naopak, zřejmě měla být objektem té negativní motivace, ke které se Vy Jane V. důsledně nevyjdřujete.

Takže Zubová je rozhodně marginální ve světle těchto zasahování do chodu justice. A jestli Vám to nevadí, že politici zasahují do trestních řízení, že vydírají, nebo alespoň shromažďují materiály k vydírání, že posílají své "přátele" za reportéry aby se "něco" nevysílalo, protože se to zrovna "nehodí a ten dotyčný skončí", pak nevím, co si o Vás mám myslet. Znovu musím položit otázku, měla by si vláda objednat vraždy, abyste to nepovažoval za:"žabomyší trapasy"? Nazvat žabomyší trapasy ovlivňování justice je ale opravdu už znakem klapek na očích.
13. 04. 2009 | 01:16

Jan Vaculík napsal(a):

Anba
Stačí dočíst až k "trapný nedouk s dodatkem ke smlouvě Ukrajina-Rusko" ... a už vidíme, že máme před sebou opravdu člověka velkého formátu!
Jak to, že vládu nenapadlo, že právě Anba měla být vyslána k vyřešení této šlamastyky?
13. 04. 2009 | 01:17

Jan Vaculík napsal(a):

Kočko Šklíbo,
pokusů o ovlivňování ať už médií, nebo justice je z obou stran určitě víc než dost.

Dokud se o tom dozvídáme prostřednictvím tisku, tak je to ještě OK. Proč myslíte, že "náhubkový zákon" byl přijat poslanci levice i pravice?

Horší to bude, až se posuneme na úroveň putinovského Ruska. Srbův případ se v tomto vymyká, a po pravdě řečeno, nepovažuju jej ani za kauzu ČSSD, ale absurditu jednoho pominutého šílence.
13. 04. 2009 | 01:24

kočka šklíba napsal(a):

Jane Vaculíku, no možná, a já myslím, že průměrně inteligentní člověk každý což Anba bezpochyby je, by si všiml, že do již podepsané smlouvy jednou stranou ta druhá strana něco napsala. Takže určitě Anba a mnoho dalších by jistě bylo k vyřešení této šlamastyky vhodnějších než Topolánek.;)
13. 04. 2009 | 01:27

kočka šklíba napsal(a):

Ano k pokusům ovlivňování médií zřejmě dochází často, ale poslední zveřejněný případ se týkal politiky a poslance tzv."přeběhlíka", a to je již trochu něco jiného.

Co se týká náhubkového zákona, ano, souhlasím, jen s vyjímkou KSČM, ta byla proti.Jinak jasně, všichni se bojí, co by na ně mohlo být prozrazeno.

Co se týče Srby, určitě je tam mnoho podrazů a ty jeho milióny a podobně, jistě není nevinný, ale aby byl takhle naivní s tou Slonkovou a její vraždou? Šílenec asi ne, spíš byl arogantní a myslel si, že na něj nedojde, a došlo. Což je nejspíš dobře.
13. 04. 2009 | 01:35

Jan Vaculík napsal(a):

ad smlouva:
pokud jedna strana něco do smlouvy dodatečně vepíše, tak to, co bylo vepsáno, prostě neplatí. Jenom tím dává najevo své stanovisko. Pokud to ovšem není v rozporu s obsahem smlouvy.

U obchodních smluv je to dost běžné; ilustruju obdobným případem: pokud mi protistrana dá k podpisu smlouvu, kde je nepřijatelně vysoká smluvní pokuta, škrtnu toto ustanovení, podepíšu a smlouva platí bez tohoto ustanovení. Protistrana buď předloží nový návrh smlouvy, nebo platí to, co je podepsáno.
Nejsem právník, ale toto je praxe.
13. 04. 2009 | 01:37

kočka šklíba napsal(a):

Také nejsem právník, ale domnívám se, že toto asi u mezinárodních smluv neplatí a možná nám toto napíše třeba Lex, který by mohl vědět.
Nicméně i tak je jasné, že ruská strana to považovala za neplatné ujednání a to bylo podstatné. Takže Topolánek naopak nic nevyřešil a pak se to odehrávalo mimo něj, to nemůžete popřít.

A i já si myslím, že pokud pověřím právníka k sepsání smlouvy, kterou podepíši a druhá strana si tam něco vepíše, pak to prostě není ta samá smlouva a právník nesplnil své zadání. Já bych ho rozhodně vyhodila.
13. 04. 2009 | 01:43

Jan Vaculík napsal(a):

Kočko Šklíbo, když se dvě strany nechtějí dohodnout, tak se prostě nedohodnou. Když si dělají naschvály, tak Vás v pozici prostředníka to prostě stojí o kolečko víc (tím myslím o kolečko od jednoho k duhému a nazpět).
Kdyby Putin měl dobrou vůli, mohl to akceptovat a nic by se nestalo. Prostě by pak ke stanovisku Ukrajiny dal ještě svoje stanovisko.
Obsah smlouvy je jedna věc, a to že se tady obě strany častovaly arogancí a ješitností, to je druhá věc. Však ani potom ještě plyn dlouho netekl.
V jistém smyslu tady platí to, že každá smlouva platí do té míry, do které ji obě strany jsou ochotny dodržet. S tím prostě Topolánek už nemohl dělat nic.
13. 04. 2009 | 01:54

prirodovedec napsal(a):

J.V.: Cetl jste tu upravu a ten dodatek? Bylo ke stazeni. To snad vtipkujete? :)
13. 04. 2009 | 02:00

Jan Vaculík napsal(a):

Vy jste tady dosud vystupovala jako zastánce obyčejných a dělných lidí, a přitom byste svého právníka vyhodila prostě proto, že život je takový, jaký je, a že se všechno neodvíjí hladce podle vašich představ; kvůli nějaké prkotině, že si někdo dovolil přikreslit pajduláka do smlouvy a tím znectil váš majestát. Jako nějaká továrnická panička!
13. 04. 2009 | 02:00

Jan Vaculík napsal(a):

přírodovědec
V tom dodatku snad mělo být, že Ukrajina plnila své povinnosti a Rusku nic nedluží; dokud pod TOTO nedostane podpis druhé strany, tak platí to, co podepsaly obě strany a jede se dál.
13. 04. 2009 | 02:02

Jan Vaculík napsal(a):

Za paničku se omlouvám, ale neschopnost pochopit, že takovéto věci jsou v praxi na denním pořádku, mě rozčílila.
13. 04. 2009 | 02:08

Jan Vaculík napsal(a):

Kočko Šklíbo, ještě ad 1:35
Ano, je zvláštní, že v této situaci jediní komunisté nehrají o žádný krátkodobý zisk a tak v mnohých ohledech vystupují velmi rozumně. Kdybych neznal žádné širší souvislosti, tak bych se k nim přikláněl.
Jsou to ale paradoxy...
13. 04. 2009 | 02:24

Luba napsal(a):

No jo, pane profesore.
To je tak. Ta léta bolševismu a dvacetiletí vlády kleptokratů bez odpovědnosti se musela nějak projevit.

Morální marasmus pokročil. Političtí nádeníci zcela propadli skupinovému myšlení a za realitu považují výstupy z šetření výzkumů veřejného mínění z nejbližšího okolí Lihového domu a Jeleního příkopu.

Falešný Aprázdný občas překvapil, a razantním způsobem přispěl do celospolečenské diskuse například oceněním bratří Mašínů nebo bezpodmínečnou podporou Gruzie, tibeťanstvím a v poslední době rozhodným a energickým vystupováním v čele Unie.

Je jasné, že Klimatěnko na trůně prskal vzteky a jeho jedovaté sliny dopadly až do modrého podhradí. I povstali všichni bolševíci hradní družiny a milému ogarovi ze Vsetína tu předsednickou židli podtrhli.

Oranžgutány bych z atentátu moc nevinil - jeli svou obvyklou linii a podle všeho byli pádem vlády zaskočeni.

Jsem rád, pane profesore, že i Vy jste si povšiml onoho humpoláctví se zavedením poplatků.

Asi není mnoho národů, kteří si od svých politických j-elit nechají tolik líbit, jako my.

Julínek se svým: Der Ganze Tchechische Volk ist eine Simulatenbande, byl nečekaně úspěšný.

Podařilo se mu přesvědčit mnoho pacientů i zdravotníků, že směšný peníz, s jehož vykazováním je mnoho administrativy navíc, je spásou pro pacienty s rakovinou.

Farmaceutičtí medicinmeni si tedy nóóótně polepšili a k lizu se dostal i mnohý felčar z obvovu, který sestře své ordinace platí existenční minimum a sám nemá nikdy dost.

V zemích, kde není občan dojnou krávou, jdou přímé platby do pojišťoven a je z ní hrazena léčebně-preventivní péče.
13. 04. 2009 | 07:40

Kelly napsal(a):

Pane Janouch, pozorují se vzrůstajícím odporem a nevolí to rostoucí číslo různých ex-post kverulantů a roničů slz, připomínajících mi zástup najatých plaček na pohřbu, koho? No přece Vaší ODS. Jen krátká sumarizace faktů z minulosti, ze kterých se člověkovi s trochou morálního základu zvedá žaludek. První případ pokus o uplácení Kořistky, abychom dostali vládu ČSSD dolů, následován případem Kubice, poté následován Melčáky a konče Moravou a Veseckou. Já myslím, že tohoto bylo za 4 roky až příliš. Tyhle praktiky uplácení a vydírání poslanců se zatahováním policii a justice do politického boje nabíraly za ta léta stále obludnějších rozměrů a víceméně rozdělili společnost na dvě naprosto protikladně orientované skupiny lidí, to jsou ti, kterým se způsob politického boje ODS zdál nečestný, až přímo záludný, a ty, kterým se zdál čestný. Pardon, pak tu je v ODS ještě podskupina lidí, jako jste Vy, a to jsou ti, co fandi ODS, ale když už klec sklapla, tak přišli ex post s články, ve kterých říkají, „ne vše se nám líbilo“. Pane Janouch, proč jste nenapsal tento mravokárný článek, když se Vám nelíbila volba presidenta? Možná, že se Vám také nelíbil případ Moravy, Čunka, Vesecké, ale proč jste tento článek neuveřejnil dříve, řekněme 3 měsíce zpátky? Možná, že byste pomohl procesu samočistění u této strany a vše mohlo v klidu dotáhnout až do příštích voleb. Kdykoli Vaše ODS získala nového Jidáše na straně poslanců ČSSD, ohromný potlesk na Vaší straně, a když tento Jidáš prohlásil, že bude hlasovat proti programu ČSSD v parlamentu, protože nemá rád Paroubka, nadšení na Vaší straně nebralo mezí. Tato situace nazrávala někam, a bylo na čase provést očistu. Jak čas prokázal, ODS není schopna samoočisty v podobě pragmatika, který řekne, tak pánové už dost, je na čase, abychom začali hrát fér. Možná, že na čistění chlíva není teď´ ten správný okamžik, o tom tu můžeme arbitrovat, ale moc mě potěšilo, že v sobě tento národ našel tu sílu, s očistou ducha začít, a doufám, že to bude dovedeno do konce. Že případy, které byli díky Vesecké odloženy, budou dotaženy do konce. Bude to trochu bolet, hlavně ty, jako jste Vy, ale nás to taky bolelo, když jste si v závětří připravili Kubiceho zprávu a spustili ji dobře načasovanou 4 dny před volbami. Já jsem za celou dobu, co čtu tyto stránky, tu nenašel jediného člověka z Vašeho tábora, který by tu prohlásil, jsem přívržencem ODS, ale Kubiceho zpráva se mi jeví jako nefér počin, a v tom je ten princip. Proto dnes tyto mravokárné řeči „až poté“, kdy se zem zachvěla, považuji za pozdní sypání hlavy si popelem. Tod´vše, takže čas na psaní mravopoučných článků, již bohužel prošel, dnes jste se jen zařadil do zástupu pohřebních plaček.
13. 04. 2009 | 07:56

tops napsal(a):

Jen ten, kdo souhlasí s totalitními praktikami a způsoby, jenž prosazovali odstupující premiér Topolánek a jeho vláda, musel být, anebo je komouš jak řepa!! A ostudou ČR jsou právě oni. Jsem rád za to, že padli! Nic víc mně nezajímá. Vše tady bylo většinou rozumných zdůvodněno. Přeji pěkný den
13. 04. 2009 | 08:30

oposum napsal(a):

to Janouch:
možná máte odpověď na tu bídu přímo v článku - jestli nebude ten rozdíl mezi Švédy a námi v těch 200 letech bez okupace.

Holt jsme tady 50 let měli tak příjemnou atmošku, různé okupace, řádění lůzy, že jsme vypráskali elity, vzdělané lidi, odlišné lidi, ... a ztoho zbytku zkrátka začalo převažovat to kalné dno...

už to tu někdo psal, je to na generace, Mojžíšovi taky došli až potomci
13. 04. 2009 | 08:36

Petr Havelka napsal(a):

Tak jsem si tu "diskuzi" pod blogem pana profesora přečetl.

Oba znesvářené tábory se přou zda má levice nebo pravice těch sraček na hlavě o pět deka víc nebo míň.

Tohle přece k ničemu nevede?

Nicméně si myslím, že uprostřed "předsedování" a v době krize se vláda neshazuje. Nejde o nic jiného, než že tím Evropě ukážeme, že umíme její zájmy povýšit nad své, což neklaplo. Myslím, že z mého pohledu je tenhle důvod "nesejmutí" klíčový a pro mne jediný, který uznávám. Dál ať si hrají ty své pletichy třeba do zblbnutí.

Opozice mohla sundat vládu klidně v červenci.

Mimochodem, budou mít poslanci zase celé prázdniny "lážo plážo", nebo si je protentokrát odpustí, když je ta krize :)

Jinak je jaro, hodně diskutujících tady má PMS

http://www.youtube.com/watc...

Veselé Velikonoce vinšuju
13. 04. 2009 | 09:23

Petr Havelka napsal(a):

pro přírodovědce: A zase se Mi tam to "My" dostalo. Myslel jsem MY jako stát, ne jako Myčeši
13. 04. 2009 | 09:25

Rejpal napsal(a):

Pan profesor ve svém blogu napsal jednu, sice nekonstruktivní, avšak přijatelnou moudrost:

"Koho budu volit v předčasných volbách věru nevím. Kdybych mohl jít k volbám a vhozením prázdné obálky vyslovit nedůvěru všem politickým stranám, rád bych tak učinil. Jsem přesvědčen, že bych pro tento svůj „program“ získal velmi mnoho přívrženců."

Ani já bohužel nevím, koho volit. Už se však objevily reklamy modrých, které znevažují oranžové. Jistě se všechny barvy budou vzájemně špinit, jak je to zde zvykem. A budou voličům slibovat něco, co nechtějí a ani neumí splnit.

Marně přemýšlím, jak a kde hledat poctivce, kteří by mohli získat mou důvěru vhozením jejich volebního lístku do volební urny.

Napadlo mne, že snad jediné organizace, které by získaly mou důvěru, nejsou politické strany, nýbrž lidé, kteří bez ohledu na vlastní prospěch a rizika neúnavně pomáhají nemocným a hladovým různě po světě. Asi by bylo velmi dobré, kdyby zkušení organizátoři pomoci těm nejchudším a nejubožejším lidem se spojili a vytvořili i vlastní politickou stranu.

Pan profesor sám zřejmě má blízko k lidem, kteří pomáhají potřebným. Pokusíte se třeba o vytvoření strany "humanitní a sociální pomoci"?
13. 04. 2009 | 09:27

vlk napsal(a):

Notak jsem protřel oči od mého posledího vstupu.. Fakt je, že jsme ty oči protře ještě několikrát! Jednou to tentokráte bylo málo... Ostatně zírám do teď.
Kočka šklíba +anba +Lex +Kelly + k mému překvapení Luba

no Jan Vaculík s e nám bohužel změnil s člověka , s kterým šlo bez problému diskutovat a to na bázi argumentů , v rpavověrného. Nějaká fakta? No vždyť ti druzí kradou také / v jeho podání - kradou v íc/. že by s e nemělo krást vůbec? No když ti moji kradou tak nějak sympaticky... A jsou moji s vůbec, ono to zas až tak moc není.
Krásná je ta výměna názorů s paničkou továrnickou - tedy kočkou šklíbou.. O tom jak by vyhodila bez mrknutí oka najatého právníka , kdyby jí připravil smlouvu, ona jí podepsala a následně ten s amý právník dovolil protistraně něco do smlouvy dopsat! To jsou moresy kočko! Fuj! Já za s ebe říkám -nejen, že bych ho vyhodil. Dokonce bych ho i zažaloval u advokátní komory. Pro porušování mých ráv při zastupování. Asi jsem taky co jsem paničák továrnickej?
VAculík si neuvědomuje, že Topolánkem při plynové misy byl v postavení daleko d elikátnějším. Byl důvěrníkem - moderátorem - treuhaenderem pro obě strany. Které aceptovali tohoto mediátora jako neutrála, kterému VĚŘÍ, protože naopak nevěřili s ami sobě. Aby Topolánek v této funkci dokonale selhal. A ukázal RUsům že buď s e jeho nestranosti nebo shcopnosti nedá věřit. Jene Vaculíku, co budete říkat, až váš rávník či zprostředkovatel vám provede totéž? No jistě jej přivinete na svou hruď a řeknete Mirku, já vím, měls to těžký, příště mi to klidně udělej znova!

Přírodovědče
koukám, žes to dostal na sucho.... Schází už jen abys byl obviněn z renegásví. Z konjukturalismu,oportunismu a div ne zemězrady už jsi obviněn byl..... To víš, jsi učitel a od těch někteří v %Cechách čekají, že budou pokud možno, hodně hodně servilní k držitelům moci a peněz...A on s e najd nějaký šťoura, který si dovolí myslet vlastní hlavou..
Nevím nevím příteli, bt na Tvém místěm jestli bych pomýšlel na návrat do Kotlíku.. Dva z mých kliošů s e teď zakupovali ve Státech. Na Floridě....Pravda jsou o generaci mladší, nicméně jsm také pustil hlavou jestli to jako rodina nemáme zabalit a jít za vodu také. TAdy to na nic dobrého nevidím. Fanatici jsou schoppni jít až a dřeňa udělat z nás nové Severní Irsko. Nehledě k tomu, že keonomicky máme pozici nahého v trní. Stačí aby VW přestěhoval Škodovku do Ruska nebo Číny a je vymalováno. Nicméně pár výpočtů ukázalo, že to není reálné. Ale na Tvém místě - pokud v tom nebrání rodinn věci..No nic, Ty si nepochybně poradíš sám nejlíp.
13. 04. 2009 | 09:36

bigjirka napsal(a):

vlku, zásadní omyl byl ten, že jsme to tady nezabalili hned po revoluci. já bych šel do Austrálie, ta je od této zapráskané Evropy nejdál.
13. 04. 2009 | 10:56

zdesta napsal(a):

Místo UV KSČ teď máme zednářské lože.(tak zv.Lípy)Skupina Eduard VII.Několik jmen. J.Mládek,J.Dobrovolský,P.Bratinka,J.Zieleniec,J.Sokol,K.-Kuhnl,V.Mlynář,I.Filip,V.Dlouhý,K.Dyba.Pak pánové u mramorových žlabů.(Banky-finanční instituce e.t.c.)P.Zahradník,V.Kreidl,M.Tuček,Z.Kruliš,Z:Bakala,Z.Tůma,P.Motloch,J.Borák,P.Budinský,Z.Bakala,O.Dědek,J.Špička a dokonce M.Kratochvíl-Bonton.Tak tu mámé zastoupení Merrill Lynch,Patricie Finance,Investiční banku,F.N.M. Č.N.B. K.B. Raiffaisen bank e.t.c.Odalších jmenech a návaznostech nemá smyslu ani pokračovat.Ta snůška podržtašků a análních turistů (politici)se jen snaží těmto pánům vyhovět.Taková trafika v případném odchodu z politiky není k zahození.(Kočárník,Mertlík a.t.p.)Když UV zdupala Štrougala (chata postavená učni-50% sleva)nebo Chňoupka (Bábinský- únik 22000Kč)či A.Novotného za koupi fotoaparátu Polaroid (buržoázní manýry) tak nemůžu vynadivit.Tak nám padli slouhové z nižšího patra,no a co.To jemné předivo mocenských vztahů neovlivňuje ani Topolánek,ani případný Paroubek.Především je to "lid",tak nač ta hysterie?
13. 04. 2009 | 10:56

Inci napsal(a):

Neuvěřitelné , jak může člověk Janouchova ražení napsat takovej článek ?!? Ve Švédsku by Topolánkova vláda po všech těch jejích kausách nevydržela ani pár tejdnů ! Jak může bojovník za svobodu a demokracii snést v čele státu člověka jenž svou zlodějskou vládu drží u moci jen pomocí kriminálních metod a ovlivňováním justice ?
Koukám že úpadek morálky je všeobecný a nevyhýbá se ani chartistům ...
13. 04. 2009 | 11:13

Vilém napsal(a):

Pan profesor zřejmě patří k lidem, kteří si o ČSSD dělají nemístné iluze. Paroubek se přitom velice snaží udržovat dekorum, proto jen občas vinou chybné režie spadne závoj a objeví se pravá tvář ČSSD - cynická, bezohledná touha po moci spojená s nelítostnou asociálností a nejbídnějším snobismem. Líbivý obrázek Paroubka jako odpovědného, starostlivého a lidského politika, který se obětuje pro občany,
je někdy trochu narušen pozůstatky normalizačního mlácení obuškem a vyhazováním z republiky, střelbou mezi spodinou na socialistických estrádách nebo nepodařenou režií při teatrálním kopání do Topolánka.
Chudák Paroubek bude muset utratit další stovky miliónů z veřejných prostředků, aby nějaká americká reklamní agentura napravila škody a Paroubek opět zářil jako vzor slušnosti a sociálnosti. Naštěstí jsou čeští občané dostatečně manipulovatelní, takže do voleb všechno zapomenou. Většina z nich stejně vybírá jen mezi ODS a ČSSD a když jim jedna z nich připadá špatná, druhá přeci musí být dobrá. S takovým přístupem se ničeho lepšího než Paroubka a smečky prefabrikovaných Škromachů nedočkáme.
13. 04. 2009 | 11:57

Jan Vaculík napsal(a):

Vlku, z mých argumentů si prostě vezmete jen to, co se vám hodí. Takže kdybych Vám chtěl např ohlkedně té smlouvy oponovat, tak prostě znovu opíšu, co jsem napsal už výše.
13. 04. 2009 | 12:06

Allan napsal(a):

Pane Janouchu, zmiňujete jenom některá kritická fakta se závěrem, že to Topolánek během předsednictví dělal dobře a měl to dotáhnout. Nesdílím Váš názor. Oproti Švédsku v současné krizové situaci se proti buranskému Topolánkovi a spol. sjednotila jenom tradičně opozice a několik odvážných zástupců dosavadní koalice, kteří tak riskují mnoho. Ostatní klika u moci držela zuby nehty svoje pozice. A pošlapává tak principy demokracie a spravedlnosti, že bylo třeba dávno bičem vypráskat. Správně zmiňujete ostudnou volbu presidenta! Vynechal jste možná Dalíka, pomíjíte situaci v justici.
13. 04. 2009 | 12:39

Anička z Kuřimi napsal(a):

Mám dojem, že pan Janouch na dnešek mírně "přebral", omluvte ho prosím !!
Zatím je mimo, asi ve Švédsku.
13. 04. 2009 | 12:49

LEVAK napsal(a):

Ad Roman Ritter:je vidět,že svůj velký vzor nezapřete!Diagnoza je koprorálie a prý je léčitelná.Topolánek se už,sice velmi pomalu,uzdravuje.Bohužel však léčení není možné na nemocenskou!
PS:ODS nikdy nepřijala zásadu, že každý člověk má právo na přiměřenou životní úroveň pro sebe i svou rodinu včetně dostatečné výživy, šatstva a bydlení a na zlepšování životních podmínek. Závazek ČR, že státy, které ratifikovaly mezinárodní pakt tuto zásadu obsahující, zajistí i uskutečňování tohoto práva, je ODS cizí. Její politiky to zatím ani nenapadlo!
13. 04. 2009 | 13:27

Jan Vaculík napsal(a):

Vlku,
já to tedy zopakuju ještě jednou (ale býval jste chápavější!):
Když podepíšu smlouvu, kterou už předtím podepsala druhá strana, tak to platí.
Když pod to připojím nějaký dodatek, tak ten dodatek neplatí, dokud jej nepodepíše i druhá strana.
Samozřejmě, že veškeré tohle mrvení komplikuje smluvní vztah a ztěžuje řešení případných pozdějších nesrovnalostí. Rusové to určitě mohli přijmout, a k jednostrannému prohlášení protistrany připojit zase svoje jednostranné prohlášení. Nakonec si ovšem stejně udělali, co chtěli, a smlouvou se moc neřídili, i když byla od dodatku "očištěna"; plyn pak nešel ještě 10 dnů, myslím.

Na můj vkus Topolánek udělal chybu: neměl říkat hop, dokud nepřeskočil. Měl počkat ještě těch deset dnů do konečného výsledku. Jenže to je vlastností skoro všech politiků, že se tak rádi kasají. Člověk s normální ctižádostivostí se do politiky netlačí a realizuje se tady na blogu.
13. 04. 2009 | 14:09

Saliven napsal(a):

Pádem vlády jsme jen Evropě ukázali, že je tu prostě bordel (a to nejen ve sněmovně jak říkal Mirek). Co si lidi zvolili v roce 2006, to měli - a jak je to mizerné se jen vyvalilo ven, aby to všichni viděli. Máme ideální příležitost se nad tím trochu zamyslet - tím, že fňukáme jakou máme ostudu jen ukazuje jak jsme pokrytečtí (někteří).

A říct, že je RNDr. Nečas osobnost, to tedy skutečně nechápu. Schwarzenberg, Vondra, Pospíšil proč ne..ale Nečas? Ten, který týden před volbami sprostě lhal, že žádné poplatky nebudou, že budou individuální účty, je osobnost? Fakt nechápu.
13. 04. 2009 | 14:11

stále rebel napsal(a):

Pro Salivena.
To chcete říci, že Schwarzenberg nebo Vondra nelžou?
Vzpomeňte na trapnosti knížete v kauze Čunek nebo radar.

Vondra to je v tomto směru opravdu sekáč, posledně mně známý případ.

Česká diplomacie proto začala ihned po Topolánkově projevu v Evropském parlamentu premiérova slova zahlazovat a mírnit lobbingem u tiskových agentur. Vicepremiér Alexandr Vondra dokonce popíral, že ministerský předseda mluvil o pekle. Podle něj šlo zřejmě o chybu překladu, protože podle jeho slov on seděl vedle Topolánka a „nic takového neslyšel“. Záznam vystoupení však premiéra usvědčuje, že přirovnání opravdu použil
http://www.lidovky.cz/ceska...
13. 04. 2009 | 14:27

Saliven napsal(a):

stále rebel:
Neříkám, že nelžou, ale co se týče předsednictví, tak kus práce odvedli - nemusím je milovat (Vondru dokonce přímo nemám rád), ale mám pro ně slova uznání, protože nám dělají dobrou reklamu. Oba mají velký rozhled a jsou dobře známi.

A jinak co mohla česká diplomacie dělat po takovém skandálu, než to žehlit?
13. 04. 2009 | 14:42

Jan napsal(a):

Vážení , nemá cenu se hádat, kdo z nich krade víc.
Je třeba volit toho, kdo veřejně slíbí, že nechá policii pracovat a zajistí nezávislost justice!!!
P.S. íčko to asi nebude.
13. 04. 2009 | 14:52

Anba napsal(a):

J.Vaculík: dovolte, abych Vám sdělila, že jsem smluvní vztahy písemně připravila snad ve dvoutisících případech. I pokud jsem byla v pozici odběratele a byla mi předložeena smlouva, která v některých bodech nevyhovovala, nedovolila jsem si ji škrtnout a podepsat. Nikoliv, zvedla jsem telefon a s dodavatelem projednala, co a proč škrtám, případně nahrazuji novým zněním a nepodepsané mu vrátila zpět k úpravě a novému podpisu. A to jsem byla v pozici exkluzivního a vždy platícího státního odběratele. Vy si zřejmě smluvní vztahy představujete jako Hurvínek válku a s Vámi ostatní bratři v triku, proto to tak s plněním smluv u nás vypadá.
Kdyby se vyhazovali neschopní a všeho schopní právníci, tak by bylo o polovinu méně problémů. Jsem zajedno s kočkou.
Topolánek si měl ssebou právníka vzít a ne se chovat jako partyzán, který vše vyřeší osobně.
13. 04. 2009 | 14:53

stále rebel napsal(a):

Pro Salivena.
On si ten vidlák od Vsetína asi myslel, že je v českém parlamentu a mluví o Paroubkovi a neuvědomil si, co znamenají symboly jako černý Obama a cesta do pekel pro nábožensky založenou společnost. Stačilo by říci, že Obama dělá špatnou politiku na to, aby Obama nešel s Topolánkem na pivo, pokud by jej nechtěl přesvědčovat o opaku. Jak byste měl rád člověka, který takhle ohodnotí vaši práci, na které si navíc tak zakládáte.
13. 04. 2009 | 15:01

prirodovedec napsal(a):

J.V.: Je pro mne logicke, ze hajite svoje. Vnimam to ale jinak. Asi proto, ze jsem necetl CR, ale UK a US media a tam vice vecnych rozboru. Nejvice verim tem, ktere rikaji, ze plyn byl zejmena nastroj k vnitroboji na Ukrajine mezi premierkou a prezidentem a zejmena k boji mezi dvema firmami a prisatymi politiky.

Doufam zde v nazor Lexe, co to znaci, kdyz K PODPISU na smlouve pripojim odkaz na dodatek (dle mne obsahujici komentar, pripadne vyhradu, se kterou ten druhy od zacatku NESOUHLASI). Podle mne neni povinen souhlasit s touto upravou a v CR bych nikdy nepristoupil na takovy postup. Jedna se tedy podle mne o vyjednani nove smlouvy (zkusil jsem ziskat vyhodu, nevyslo to), a to probehlo jiz bez nas (protoze ten druhy jiz preventivne zprostredkovateli neveri).

Uspechem zprostredkovatele by podle mne bylo, kdyby M.T. zmineny odkaz na dodatek a podpis skrtl a se svym typickym usmevem sibala pozadal o podepsani znovu. :) Uspechem lobbisty za Ukrajinu by bylo, kdyby si toho Rusove naliti vodkou nevsimli. :)
13. 04. 2009 | 15:05

Jan Vaculík napsal(a):

Anba
Ano, také to tak dělám, že když se mi na smlouvě něco nelíbí, tak zatelefonuju a bez projednání jednostranně nic neupravuju. Ale že se smluvní podmínky upravují za pochodu a na formality není čas, že ke smlouvám vzniknou jednostranné dodatky a připomínky, to je běžné. Na právníky a soudy nikdo nemá peníze ani čas, a tak nezbývá, než potížisty prostě pustit k vodě a do kšeftů s nimi se nepouštět.
13. 04. 2009 | 15:23

Jan Vaculík napsal(a):

Přírodovědče,
kladu si otázku, jak asi přistupuje soud rozhodnutí nějaké pře, v níž má k dispozizici jenom nějakou domrvenou smlouvu. Jiné asi bude, když jedna strana připojí k podpisu doušku "Franta je vůl!", jiné asi bude, když tam napíše "A stejně se touto smlouvou nebudu řídit!"
Myslím, že bude podstatné, jaký vztah ona výhrada má k ostatnímu obsahu smlouvy.

Ale je to jen můj laický názor, daný běžnou praxí.
13. 04. 2009 | 15:32

prirodovedec napsal(a):

Kelly: Kde? Zde? A proc? Je to rozumne se takto poprve potkat v diskusi? Proc to tak prozivate? Ja znam Vase vstupy - jevi se mi dosti emocionalni a nekdy s opodstatnenym jadrem. Mozna to editor nesmaze, aby Vas zde lepe vystihl - zatim asi nejste pro neho "moucha".

J.V.: Pokud jedna strana tvrdi, ze zavazky plnila a presto vznikly spory a druha tvrdi, ze zavazky neplnila, a proto vznikly spory a podepsiujete smlouvu resici ty spory a nekdo doplni dousku, ze to nezavinil, smlouvy se to podle mne tyka vice nez Vase prvni vyjadreni. Budu muset zase odbehnout.
13. 04. 2009 | 15:42

stále rebel napsal(a):

Pro Salivena.
Začalo to již před předsednictvím.

Některé země si hrají na finanční krizi, kritizoval garance vkladů Topolánek

Evropská unie je neschopná řešit situaci na finančních trzích racionálně, tvrdí premiér Topolánek. Některé země si podle něj "hrají" na finanční krizi a dělají v té souvislosti "naprosto neskutečná" opatření. EU tak podle něj porušuje vlastní pakt růstu a stability.
http://ekonomika.idnes.cz/n...

Arogantní ignoranti si hrají na mistry světa a podle toho to vypadá. Pokud bychom měli obyčejnou vládu, tak jsme se mohli všem těm trapasům vyhnout.
13. 04. 2009 | 16:34

Kritik napsal(a):

Je smutné, když vážený člověk, se záměrem naplnit velké ideály, dá přednost cestě k cíli pomocí špinavých rukou, korupce, urážek a spousty bahna.

Přímo v dnešních dnech, při oslavách smrti a vzkříšení Ježíše Krista, si můžeme vzpomenout na důležité pravidlo: K dobrému cíli lze dojít pouze dobrou cestou. Neboť i kdyby všichni lidé na planetě Zemi se nechali ukřižovat jako Kristus, jejich oběť by neměla žádný význam, neboť obětí za jiné se mohl stát jen člověk absolutně čistý.

Je to jako by jste se chtěli očistit špinavýma rukama. Nemá to význam, jen se ještě více zapatláte.
13. 04. 2009 | 16:52

Vico napsal(a):

Tato vláda stála /byla stopořena/ za pomocí pozitivní či negativní motivace dvěma přeběhlíky/pro ty, co je nemají rádi dvěma podpůrnými kosočtverci v modré barvě/.

Tato vláda byla povalena, jednak tím, že modré kosočtverce postupně slábly a náhrada již měla sílu pouhého arginmaxu/doporučuje dr. Plzák/.
Nepřírodně vybuzený vládní fallus však selhal v nejméně vhodné době, zrovna když byl připuštěn k lůžku samotné miss Europa.Kdyby to bylo o chlup dříve nebo až potom, nějak bysme to přežili. Jenže to bylo uprostřed a to i přesto, že předehra "prý" měla něco do sebe/ hlavně pro přívržence sado maso/.

A tak souhlasím s autorem, že to jaksi ostuda byla. Naštěstí se na tento druh selhání neumírá.

Kočko Šklíbo a Jane Vaculíku, podejte si ruce na usmířenou. Ten novej statistik Fischer vypadá nadějně. Nějak to určitě "doklepe".
13. 04. 2009 | 17:35

Saliven napsal(a):

stále rebel:
:-) Vypadám snad jako fanda vlády, kterému musíte dokazovat, jak je hrozná? :-) Já osobně jsem spokojen s pádem tak příšerné vlády, nicméně i tak hrozná vláda měla svoje světlé stránky - a to jsou oni výše zmínění pánové. Ale skutečně mě o "kvalitě" vlády jako takové přesvědčovat nemusíte. :-)
13. 04. 2009 | 19:06

blue jay napsal(a):

Nehlede na barvy,


Ja si osobne myslim ze modra je pro CR lepsi nez ta ruda. Ruda bude porad ruda, i kdyz nekomu muze pripominat oranzovou. Vlci budou porad vyt a prirrodovedci budou zkoumat. A CR se posune na vychod. Myslim si ze tam nakonec i patri. Buldozer Paroubek za pomoci ruznych vlku a badatelu ji tam eventuelne dotlaci. Budou mit co si zaslouzi.
13. 04. 2009 | 20:02

blue jay napsal(a):

Jsem se koukal v nedeli na Primu,

Byla tam anketa. Otazka znela jestli si CR udelala ve svete ostudu po svrzeni vlady. 87 procent lidi reklo ano. Paroubek to zahadne nevnimal. Pry to nebyl poradny pruzkum verejneho mineni ktery by si on objednal od STEMu. Odpovedelo v te Prime ankete "pouze" 14 500 lidi podotykam. Ale asi to podle Paroubka neplati.
13. 04. 2009 | 20:15

LEVAK napsal(a):

Ad blue jay:předpokládám,že Vám nedali řidičský průkaz protože barvoslepost jeho držení vylučuje!
13. 04. 2009 | 20:16

blue jay napsal(a):

No LEVAKU,
Podle Guinness World Records jsou Cesi nejvice barvoslepej narod na teto planete. Ze jsi Cech LEVAKU? A nebo vidis jen rudou?
13. 04. 2009 | 20:34

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva texty obsahující urážky, nadávky či vulgarismus, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem těchto stránek poskytovat prostor pro slušnou a korektní diskusi.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
13. 04. 2009 | 20:42

blue jay napsal(a):

Pokud jde o barvoslepost "LEVAKU".
Dotyka se to i velikosti pismenek? Prej ti barvoslepi maji potrebu tisknout v kapitalkach. Aby je bylo vice videt. Co si o tom myslis levaku?
13. 04. 2009 | 20:45

blue jay napsal(a):

Dear Stejskal,
I wish you a Merry Christmas, I wish you a Merry Christmas...oops...I wish you happy Easter.........Ok?
13. 04. 2009 | 20:51

stejskal napsal(a):

Prepaid till the end of the year, Mr Jay ;-)

Same to you and all you care for.

Libor Stejskal
13. 04. 2009 | 21:25

Ikena napsal(a):

Pozorne jsem precetl celoou diskusi a dosel jsem k nazoru, ze pan Vaculik je placen z Janskeho vrsku. Nebot jeho odpovedi jsou nekdy k popukani, obzvlaste ten 12:59.Vz si skutecne pletete mezistatni smlouvy s nejakym hokynarstvim, nebo zamerne vyhybani se odpovedi na justicni mafii.
Pane Vaculiku, jste takovy fanatik nebo to mate od ukolu. Muzete mi to, ale i ostatnim vysvetlit.
13. 04. 2009 | 21:31

Lex napsal(a):

Ikena
Dík za příspěvek. Původně jsem chtěl také něco napsat, také viz 15.23 a 15.32. Ale bral jsem to jako vtip, dost jsem se pobavil, tak jsem si říkal, že to ani nestojí za to, ten humor byl dostatečnou odměnou.
Dovi! Lex
13. 04. 2009 | 21:39

blue jay napsal(a):

Ikeno?
A tve myslenky neproudi z Lidoveho Domu? Jsi k popukani. Sledujes, komentujes, a pak zarves..jsem ruda!
13. 04. 2009 | 21:47

Jirka napsal(a):

První postkomunistickou zemí, která předsedala EU bylo Slovinsko.
13. 04. 2009 | 21:48

Honza999 napsal(a):

Goral

Stěžujete si na přítomnost agentů STB v politice???
Takže vězte - ano, jsou v naší politice lidé, o kterých se říká, že byli spolupracovnící STB a možná, že někteří jimi i opravdu byli.
Pak tam jsou ještě další lidé, o kterých se to neříká... Což ale neznamená, že když se to o nich neříká, tak nespolupracovali..
Prostě je možno naše politiky rozdělit na dvě sorty - ti, "o kterých se to ví" a ti, "na které to ještě neprasklo"..
Naopak, právě ti, o kterých se to neříká, s pravděpodobností stonásobně vyšší s STB spolupracovali, pocházejí z STBáckých rodin (což vzhledem k tomu, že to byla organizace tajná, dopsud většinou nemohlo vejít ve známost) či byli do politiky dosazeni z vůle bývalých pracovníků STB či KGB. Právě proto se to o nich neříká, protože mafie bývalé STB své spolehlivé agenty drží v utajení a veřejnosti předhazuje jen ty, od kterých pro sebe již nečeká pozitivní výsledky.
99,99% procent dnešních politiků s VŠ získalo své vzdělání za bolševiků a z podstatné části dobře vědí, komu za něj (a za své současné postavení) musí projevovat vděk.
Jan Vaculík
Připravovaná vražda... Tam je pár hezkých fórů.. Nějak mi hlava nebere, proč někdo chtěl zavraždit reportérku jen proto, že psala o něčem, co vlastně bylo legální.. To něco totiž proběhlo soudním řízením a soud to vyhodnotil jako naprosto legální akci. Ano, ona "pochybná činnost", jejíž kritika ze strany Slonkové měla být důvodem "k přípravě vraždy", byla vyšetřena policií, přezkoumána soudem, vyhodnocena jako naprosto legální a Srba byl zbavel v plném rozsahu žaloby z údajných trestných činů, které prý chtěl "plánovanou vraždou" zakrýt. Pochybuji, že by Srba byl takový idiot, aby plánoval vraždu novinářky v souvislosti s legální činností. Vůbec, postavičky v této kause (obzvláště "najatý vrah")jsou úsměvné, jejich důvěruhodnost je nulová. Srba prostě někomu vadil, nevím komu a nevím proč, tak ho "utočili" na vařené nudli. Možná, že se za pár let dozvíme pravdu.
13. 04. 2009 | 21:50

blue jay napsal(a):

Honziku999, zeptej se tehle
Poslanci a exposlanci s komunistickou minulosti za CSSD.

Jan Kavan, byl clenem KSC, presne obdobi nezjisteno, styky s StB
Zdenek Skromach, 1982 - 1989 clen KSC
Jiri Rusnok, 1988 - 1989 byl kandidatem KSC
Jaroslav Tvrdik, 1988 - 1989 byl kandidatem KSC
Eduard Zeman, 1966 - 1970 clen KSC
Jaromir Schling, 1981 - 1989 clen KSC
Michal Kraus, 1984- 1991 clen KSC
Jiri Vaclavek, 1964 - 1968 clen KSC
Frantisek Strnad, 1984 - 1989 clen KSC
Miroslav Svoboda, 1985 - 1989 clen KSC
Pavel Dostal, 1962 - 1969 clen KSC
Karel Splichal, 1983 - 1989 clen KSC
Miloslav Vlcek, 1983 - 1989 clen KSC
Petr Ibl, 1984 - 89 clen KSC
Josef Smykal, byl clenem KSC, presne obdobi nezjisteno
Jan Mladek, 1987 1989 clen KSC
Jaroslav Palas, 1980 - 1990 clen KSC
Milada Emmerova, 1966 - 1969 clenka KSC
Antonin Sykora, 1983 - 1989 clen KSC
Rudolf Tomicek, 1967 - 1990 clen KSC
Hana Sediva, 1979 1990 clenka KSC
Vladimir Lastuvka 1966 - 1969 byl v KSC
Josef Kubinyi - do roku 1990 clen KSC
Robert Kopecky, 1981 - 1989 clen KSC
Alfred Michalik, do roku 1990 clen KSC
Oldrich Nemec, 1976 - 1990 clen KSC
Ladislav Skopal, 1983 - 1989 clen KSC
13. 04. 2009 | 21:58

Al Jouda napsal(a):

Pane profesore, děláte si zbytečné starosti ! Evropská unie je demokratická instituce skládající se z demokratických států. Z toho důvodu jí žádný demokratický proces probíhající v jednotlivém státu n emůže překvapit, natož vadit ! Vyjádření nedůvěry Toplánkově vládě bylo standardním demokratickým mechanizmem. České předsednictví poběží dál a možná lépe než dosud.
Napište nám příště radši nějakou Vaši veselou historku ze života !
13. 04. 2009 | 22:23

Jan Vaculík napsal(a):

Ikeno, Lexi,
opravdu nejsem placen z Jánského vršku. Ani nejsem žádným fanatickým příznivcem ODS. Jenom vím, jak těžko se jedná s Rusama a s Ukrajinci to nebude jiné.

Taky se ovšem obávám, že v jistém smyslu jsou mezistátní smlouvy ještě míň, než hokynářství. V hokynářství je smluvní plnění (aspoň teoreticky) vynutitelné. V případě oné smlouvy s plynem, pokud by se na ten cár papíru jedna ze smluvních stran vymočila, pošlapala jej a roztrhala před zraky veřejnosti, nestane se v podstatě nic. Což se do jisté míry stalo: smlouva byla podepsána, ale plyn řadu dní stejně nešel.

Takže z mé strany to není žádné fandovství, jenom pochopení pro tu nevděčnou úlohu, kterou Toplánek sehrál.
13. 04. 2009 | 22:30

Honza999 napsal(a):

blue jay

To nikdo nepopírá..
Ti, o kterých se ví, že byli v partaji, jsou jen špičkou ledovce, jsou jen 10% aparátu, který byl viděn a ještě k tomu bezvýznamných 10%.
90%, ti skuteční vykonavatelé vůle režimu, skuteční tahači za nitky, zůstalo skryto pod hladinou (v neznámu) i za totáče. Ty si myslíš, že pracovníci (ne spolupracovnící, ale kmenoví zaměstnanci) STB byli členovvé KSČ?
Konspirace ti nic neříká? Myslíš, že západní rozvědky tehdy nebyly schopny opatřit si seznamy členů KSČ? Že nepátraly po tom, kdo proti nim na druhé straně stojí? Že když přišel emigrant, že si jeho minulost neprokleply do všech možých detailů?? Ta skutečná STBácká esa byli na první pohled bezvýznamní, politicky se neangažující občánci, podle oficiálních výkazů pracující někde v bezvýznamném postavení v bezvýznamném n.p.
Aby nebyli pro druhou stranu viditelní a mohli tak lépe skrytě plnit své úkoly.
v 68 STB do řad emigrantů nainfiltrovala kvanta agentů, kteří pak na západě pracovali.. Aby jejich práce přinášela nějaké výsledky, museli se dostat na místa, která si západ chránil jako oko v hlavě. Mohl by se člen KSČ stát zaměstnancen rádia Svobodná Evropa? Asi dost těžko, neprošel by prověrkami, tajné služby západu by jej ihned odchytily.
Řadoví členové KSČ, včetně mnohých občas i ve vyšších funkcích byli jen stafáží pro slutečné vládce na pozadí - užiteční idioti.
A ti tehdejší skuteční tahači za nitky za ně tahají i dnes a věř tomu, že členové ČSSD s komunistickou minulostí to určitě nejsou.

(a není to ani Topolánek)..
13. 04. 2009 | 23:06

Ikena napsal(a):

Jan Vaculik,
co se takhle podivat na tu roli pana Topolanka trochu sireji nebo v sirsich souvislostech. Ale to jsme zase u te Skliby.
Vite, hodne jsem se pobavil, kdyz Topolanek v nejakem rozhovoru uvedl, ze mu sel Klaus 3roky po krku. Ze to vi od sameho zacatku.
Pak nechapu to divadlo pri volbe prezidenta, vystupy Langera apod., on by totiz Klaus nebyl zvolen pri tajne volbe. Dopadl by stejne jako Zeman.
Priznivci ODS maji jeden problem, stoji na krizovatce nebo rozdeleni, bud schvalit Lisabon nebo zamitnout a nasledovat Klause.
CSSD ma jen sveho Ratha, v otazce Lisabonu ma jasno.

Blue Jayi,
to vse uz tady bylo, neco originalnejsiho by nebylo?
13. 04. 2009 | 23:09

wiki napsal(a):

blue jay: Pokud už chcete operovat se seznamem vlivných členů ČSSD s minulostí v KSČ, tak si s tím aspoň dejte tu práci a průběžně doplňujte i jména poslanců současných...
13. 04. 2009 | 23:34

Jan Vaculík napsal(a):

Ikena
Nemám vůbec chuť hájit Topolánka a jeho vládu a omlouvat jejich chyby. Jen mi to připadá jako menší zlo.

Sám Topolánek mě dlouho skutečně neuchvacoval. Ale párkrát se musel utkat s velmi obtížnou situací a zvládl to dobře. Už ta první, a trvalá: od samého začátku po leta s žárlivým a nepřejícným Klausem v zádech.

Párkrát tu byla kritika pronesena takovým tónem, který budí dojem, že pisatel moc neví, o čem mluví; totiž že si nikdy nic podobného ani nezkusil. Jedná se o situace, kde úsměšek není na místě. Proti tomu jsem se ohradil. - Tolik k mé "věrnosti" k ODS.
14. 04. 2009 | 00:53

Saliven napsal(a):

Jan Vaculík:
On asi Klaus moc dobře ví, proč mu to nepřeje. :-)

Ať je Klaus jakej chce, tak má úroveň. Mirek žádnou nemá, je to obyčejnej přihlouplej vidlák a dle mého loutka v rukou určitých podnikatelských kruhů.
14. 04. 2009 | 09:00

LEVAK napsal(a):

Největší legrace je,že bývalé komunisty by nejraději někteří zde přítomní utopili na lžíci vody!Potom však nechápu,že se titíž berou za vystěhované Sudeťáky,kteří z 95% volili Hitlera a zajistili tak pád První republiky.Svět je plný paradoxů!Rád bych věřil,že obhájci Sudeťáků jsou jen pouze pomýlení ne uplacení či nějak jinak materiálně zvýhodnění!
14. 04. 2009 | 10:33

LEVAK napsal(a):

Ještě bych si dovolil připomenout těch cca 380000 mrtvých našich občanů jako důsledek sudetské volby!
14. 04. 2009 | 10:35

jaryn napsal(a):

Dobrý článek.
Věcně souhlasím.
Svržení vlády v daný moment byl samoúčelný nesmysl. Paroubkova pomatená křeč, skutečný vrcholný výron sexymozku: Petro, koukej, jak jsem mocný... ach!
Sám ovšem na oplátku nenabídl veřejnosti vůbec nic, kromě typických blábolů a nekonečných obskurních Rathových extempore.
Levičácká užvaněná prázdná lživost, obalená zkyslým medem nabubřelých slov.
Opět plnou parou back.
14. 04. 2009 | 15:21

zdesta napsal(a):

Ještě k tomu mediálnímu cirkusu.Mám dva kamarády,kteří žijí od 69roku v zahraničí.(Německo,Norsko)Celkem pravidelně jezdí čtyřikrát do roka na návštěvu.ČR.Když jsem se pokoušel vysondovat jaké jsou reakce na pád Topolánkovi vlády a ostudu v EU tak se na mne dívali jako bych spadl z višně.
14. 04. 2009 | 15:51

LEVAK napsal(a):

Ad jaryn:Hídanka - kdo to napsal?
"Jsou lidé, kteří kalí vodu a panikaří, že se bude zdražovat. Dávejte si na ně pozor! Ptáte se s údivem, jestli bude inflace, jestli bude zdražování? Mnohokrát a jasně tato vláda řekla ve svém programovém prohlášení, včetně dalších dokumentů a ministři na svých tiskových konferencích, že jejich úsilím je, aby přechod od neekonomiky k ekonomice byl pokojný, bez sociálních aspektů, bez návaznosti nezaměstnanosti, bez jakýchkoliv sociálních krizi nebo podobné. Jestli se sem tam pohne cena cigaret nebo něčeho, to v téhle chvíli nevím, zatím je snaha, aby se nehýbalo nic, alespoň v nejbližších měsících. Žádné gigantické zdražování nebo dokonce nezaměstnanost, jak to panikáři systematicky šíří, nic takového nepřipravujeme. Již nikdy do žádného paktu nepůjdeme.
Podle mého mínění nesmí náš stát šetřit na investicích do školství a kultury. Také náš mnohokrát deklarovaný úmysl provést reformu tak, aby nevedla k velkým otřesům, velké inflaci, nebo dokonce ke ztrátě základních sociálních jistot, musí naší ekonomové přijmout prostě jako úkol, který jim byl zadán. Zde neplatí žádné NEJDE TO."
14. 04. 2009 | 23:16

Vysedlina pathologická napsal(a):

Pane Janouch, souhlasím, těch pár měsíců nás nespasí a neotravujme zbytečně druhé státy svými problémy adolescentní demokracie. "Bordel" u nás je opravdu naše věc.
16. 04. 2009 | 09:36

Jiří Kysela napsal(a):

Pane profesore,možná,že moje přirovnání bude trochu kulhat,ale když na vše koukám svým obyčejným rozumem,tak to vidím takto.Pracuji jako řidič autobusu.Dejme tomu,že budu i majitelem přepravní společnosti.Od např.německé cestovní kanceláře,dostanu zakázku na 10ti denní zájezd po Evropě.Den před odjezdem,mě policie přistihne za volantem s dvěmi promilemi alkoholu v krvi.Co bude následovat je zřejmé.Cestovní kancelář mi zakázku zruší.A já (v duchu naší vlády)budu nadávat,že police je nezodpovědná,když mi vzala řidičák zrovna v době,kdy jsem měl příležitost se ukázat.Nezodpovědná nebyla policie,té já neměl dát důvod k tomuto kroku.A přesně tak to bylo s vládou.Ta v době našeho předsednictví neměla dát opozici důvod (Topolánek,Dalík,Wolf) k možnosti vyjádřit jí nedůvěru.Ona si počínala nezodpovědně.Ne opozice,ta to vše má v popisu práce.A věřím tomu,že být pozice koalice-opozice opačná,skončilo by to stejně.
17. 04. 2009 | 13:28

Znalec švédských poměrů napsal(a):

1. Z Vašich článků je vždycky patrný takový latentní příklon ke všemu, co je pro jadernou energii. Fälldin (opravte si pravopis) Vám ale moc určitě nevyhovoval. Ten se s jadernou lobby ve Švédsku nemazlil.

2. Opravte si dále další pravopisnou chybu: Evropská unie, s velkým E, šlamastYka (plus pár dalších čárek).

3. V prvním odstavci je formulační nesmysl: ze švédských neutrálních vod eskortovali ponorku do neutrálních vod...

4. Švédsku v roce 1981 hrozil válečný konflikt? O tom, že sovětské ponorky operují v Baltu (nezákonně v cizích teritoriálních vodách) se vědělo, teď se to jen proláklo, nevím ale, o jaké válce mluvíte. Neutrální Švédsko v. Sovětský svaz v roce 1981? Obě tyto země důvěrně znáte, v jedné jste studoval, v druhé žil, tak posuďte, jestli jste neplácl pitomost. Výrazné zhoršení vzájemných vztahů ANO, ale VÁLKA? Kvůli havárii ponorky? Pane Janouchu...

5. Pak nevím, jestli si pamatujete na to, jak po té havárii začala být švédská veřejnost na sovětské ponorky paranoidní. Tisíce zaručených zpráv zaručených pozorovatelů ponorek se žabími muži, vyloďujícími se u pobřeží, tisíckrát byly jakési ponorky honěny okolo břehů, nikdy se nic nenašlo. Bylo skoro politicky nekorektní říct, že je to trochu paranoia. Politický kapitál na tom třískal chytrák Carl Bildt, echtpravičák a současný držitel akcií v ruských firmách a zároveň "zcela na ruských ekonomických zájmech nezávislý" ministr zahraničních věcí, že? Švédům nelze tu tehdejší situaci závidět, ale nevím, jestli zrovna toto dávat nějak zvlášť za vzor. Navíc dnes již onen ruský kapitán havarované ponorky je ve Švédsku mediální hvězdou, o ruských ponorkách se píše špionážní literatura, točí filmy. Už je to skoro taková legenda.

Jinak ve zbytku věcí s Vámi celkem souhlasím.
17. 04. 2009 | 18:17

Jarynovi napsal(a):

Add. Jaryn:

Vy jste dost zamindrákovanej pravičák, co? To Vám nevadilo, když Paroubek seděl s ODS 8 let na magistrátě v Praze, to byl spolehlivý koaliční partner. Ale jakmile se osamostatnil, už je to problém....
17. 04. 2009 | 18:19

Midori napsal(a):

Pane Janouchu,
trefil jste kozla.
Musel bych opakovat jen to, co vyjádřil pan Jiří Kysela výše.
To nebylo za 5 minut 12h, ale mnoho dnů po 12.hodině. Lépe pozdě než o pár minut později. Pád vlády spojené se seriálovým lhaním a korupcí byl pozitivním krokem. Padlé panoptikum vlastně může být rádo, že politikou otrávená veřejnost si nechá všechno líbit.
18. 04. 2009 | 11:19

jordan shoes napsal(a):

No Topolánka odvolat loni na podzim bylo pozdě.
22. 05. 2009 | 09:32

ugg napsal(a):

EU pojede dál. Topolánek doma nebude škodit podivnými privatizacemi a pokusy o "reformy".
Je to nepříjemné, ale není to nic zásadního. Tak to vidím já.
22. 05. 2009 | 09:33

Bisnis Online napsal(a):

Not sure about what you post here. But, it's still informative. Thanks.
10. 06. 2009 | 01:16

sleva -30% napsal(a):

Byl jsem již ve Švédsku, když 27.11.1981 sovětská jaderná ponorka U137 najela na pobřežní skály nedaleko Karlskrony.
03. 10. 2009 | 08:35

cartier libre napsal(a):

They weren't looking to make a lanieres political statement or to be pioneers of gender liberation.
26. 03. 2010 | 09:45

p90x Workout DVD napsal(a):

11. 09. 2010 | 08:21

p90x Workout DVD napsal(a):

17. 09. 2010 | 10:12

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy