Egyptský horor: Co se stane, když bude Kramný uznán vinným?

21. 08. 2013 | 11:05
Přečteno 18223 krát
„Zoufalý otec a manžel“ vyvražděné rodiny odpovídá na dotazy novinářů většinou s bezstarostným úsměvem. Jako by se ho to vůbec netýkalo. Česká policie vnikla do jeho bytu a zabavila mu počítač. Údajně „zoufalý otec a manžel“ Petr Kramný se usmívá od ucha k uchu. Zdá se, že má o zábavu postaráno a nijak se nenudí...

Egyptská i česká policie zatím tápe v temnotách. Pakliže by byl pachatelem Kramný, patrně by se jednalo o dlouhodobě plánovanou a do detailů připravovanou vraždu. Podezřelý subjekt již v Egyptě byl a o potížích trávení evropských turistů v této části světa určitě slyšel. Navíc země v době jeho příjezdu balancovala na pokraji občanské války. Ideální podmínky pro uskutečnění zločinu: Kauza se vystaví na „otravu z potravin“. Egypt bude mít v současnosti jiné starosti než se zajímat o to, na co zemřely nějaké bezvýznamné české turistky v přepychovém hotelu...

Chování Petra Kramného doslova kopíruje reakce atentátníka Lee Harveyho Oswalda, který 22. listopadu 1963 zavraždil amerického prezidenta Johna F. Kennedyho: Byl jediným podezřelým jako Kramný. K vražedné zbrani se nehlásil - podobně jako Kramný. Novinářům odpovídal v klidu a s rozvahou, rovněž jako Kramný. O Kennedym dokonce tvrdil, že ho má rád, tak jako to Kramný prohlašuje o své rodině. V případech Oswalda i Kramného nelze nalézt motiv a v tom vězí ten největší zádrhel. Cui bono?

Islámské trestní právo (šaria) není žádná „sranda“. Za vraždu existuje v Egyptě pouze jedna jediná sankce a tou je trest smrti. Některé hrdelní tresty (haram) se dokonce konají i veřejně, přičemž se vychází až ze starověkého Chamurappiho zákoníku, podle pravidla “zub za zub, oko za oko“. Přesné znění skutkové podstaty v tehdejší Mezopotámii je následující:

Článek 196. Jestliže právoplatný občan vyrazil oko příslušníku plnoprávných občanů, vyrvou mu oko.

Článek 197. Jestliže zlomil kost plnoprávného občana, zlomí mu kost. V praxi by to vypadalo na veřejnosti asi tak, že by pachatele vyvedli na veřejné prostranství, kde je již shromážděn dav zvědavců (desítky až stovky přihlížejících). Kati by nutili odsouzeného, aby vypil limonádu s prudkým jedem a zapil to louhem. Dav se rozejde až otrávený pachatel za hrozných bolestí a kvílení, svíjící se bolestí na zemi, dodělá...

Nyní je pouze otázkou, zda jsou Petr Kramný a jeho rodina, podle islámského práva, tzv. „plnoprávní občané“, či nikoli. Domnívám se, že nikoli. On je Čech, jeho manželka a dcera byly rovněž Češi. Chamurappiho islámské právo „haram“ se tedy na ně nevztahuje. Pachatel “neplnoprávný občan“ může být de facto odsouzen k trestu smrti za skutkovou podstatu vraždy na „neplnoprávných občanech“, ale uvalený trest (tzn. poprava) nemohou být v Egyptě vykonány. Nezbývá tím pádem nic jiného než vydat pachatele České republice. V tom může být přesto zádrhel, neboť Egypt nemá s Českem žádnou smlouvu o vydávání osob k trestnímu stíhání, či výkonu trestu. Avšak precedentní diplomatické řešení případu by bylo podle mého názoru možné a dokonce i poměrně rychlé...

Jak by to bylo s Petrem Kramným po příjezdu do ČR?

I kdyby se vrah k činu v Egyptě přiznal, pro české zákonodárství to vůbec nic neznamená. Nejvyšším důkazem pro zločiny spáchané podle islámského trestního práva (hadd) je přiznání, tzv. „gadhf“. Na tomto principu bylo dokonce vytvořeno trestní právo SSSR (Vyšinskij): „Nejvyšším důkazem je přiznání.“ Tento princip však v českém trestním právu neplatí, neboť přiznání je možné si vynutit i násilím.

Pakliže by se i prokázalo, že je Kramný pachatelem, tak na rozdíl od egyptského trestního práva se v ČR žádný trest smrti nepraktikuje. Zákonem č. 175/1990 Sb. byl trest smrti zrušen a nahrazen trestem odnětí svobody na doživotí. Jedná se o tzv. “výjimečný trest“. Ten se přesto může podstatně zmírnit, pakliže pachatel spáchal čin v afektu, ve stavu vyšinutí mysli nebo je duševně nemocný, přičemž není schopen kontrolovat své emoce atd.

Ačkoli islámské právo připouští i nepřímý důkaz jako dané „faktum“ (argumentum per analogiam), v české právní praxi to možné není. Náš právní řád nedovoluje přímý důkaz nahradit analogií. Kramný je sice v kauze přítomen jako jediný podezřelý a jeho dosavadní argumentace i chování by analogicky odůvodňovalo spáchání trestného činu (Egypt), avšak v pojetí českého trestního práva zde chybí kauzalita mezi podáním jedu (Kramný) a požitím jedu (manželka a dcera). Máme důkaz pouze, že oběti jsou mrtvé, ale pro jediného podezřelého pachatele v dané kauze nemáme důkazní prostředek o podání jedu i když “argumentum per analogiam“, to nemůže být nikdo jiný než on, protože - tzv. “čtvrtý subjekt“ není prokazatelný a tím pádem de jura neexistuje.

V případě Petra Kramného je dána přesto kauzalita o neposkytnutí pomoci vůči umírající manželce a dceři, o kterých věděl, že jsou akutně ohroženi na životě a nezajistil jim pomoc lékaře. To by již spadalo do kompetence českého trestního práva ve smyslu § 150 odst. 1, trestního zákona, který však v tomto případě vyměřuje trest odnětí svobody maximálně na dva roky. Protože Kramný není recidivista a nikdy odsouzen nebyl, dostal by trest podmínečný.

Tedy summa summarum: za zločin, za něž by pachatel pykal v Egyptě trestem smrti, u nás by nešel ani za mříže!

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Michal Macek napsal(a):

ahoj

nejak nechapu jak vy jasnosti - kdo jste presvedcen ze gagarin nikdy nebyl ve vesmiru a ze potopeni titaniku byla sabotaz - muzete verit ze JFK zabil Osvald i pres jasne dukazy o tom ze to neni mozne...
21. 08. 2013 | 11:20

xyzy napsal(a):

Vaše starosti na mou hlavu!
21. 08. 2013 | 11:21

Petr Hloch napsal(a):

Vážený pane autore,
nevím, kde jste nabyl sebevědomí, pro analýzy podobného charakteru, mohu Vás ubezpečit, že Vaše argumenty jsou pouze pseudoprávní:

Nepřímý důkaz a argumentace analogií je něco zcela odlišného.

Řetěz nepřímých důkazů posuzovaných ve vzájemné souvislosti může vést dle českého práva k odsouzení ze spáchání jakéhokoliv TČ.

Kauzalita (aneb příčinná souvislost) mezi podáním a požitím jedu není relevantní. Mluví-li se v kontextu českého trestního práva, pak se zkoumá příčinná souvislost mezi jednání (či konáním či nekonáním) a způsobeným následkem. Jednoduše řečeno, zda zkoumané jednání bylo způsobilé přivodit známý následek potažmo v jaké míře.

Tato věta: "Máme důkaz pouze, že oběti jsou mrtvé, ale pro jediného podezřelého pachatele v dané kauze nemáme důkazní prostředek o podání jedu i když “argumentum per analogiam“, to nemůže být nikdo jiný než on, protože - tzv. “čtvrtý subjekt“ není prokazatelný a tím pádem de jura neexistuje" je úplný blábol.

K pasáži o islámském právu se nevyjadřuji, neboť o něm nic nevím. Zajímalo by mě, kolik lidí má z tohoto článku pocit, že je erudovaný a k věci. Prosil bych pro drobný statistický výzkum vyjádření dalších komentujících.

ph
21. 08. 2013 | 11:34

Neudržitelný napsal(a):

Petr Hloch
"Zajímalo by mě, kolik lidí má z tohoto článku pocit, že je erudovaný a k věci."
Pan Jan Berwid-Buquoy je provokatér a komik v jedné osobě. Rád poťouchle popichuje dav. Proto erudovaný a k věci není ani jeden jeho článek.
21. 08. 2013 | 11:40

Gustáv Kočí napsal(a):

Chamurappiho islámské právo mě přijde jako nešťastná formulace. Hotový Babylón.
21. 08. 2013 | 11:41

Irena napsal(a):

To je tedy síla! Připadá mi, že jste nějak hodně emočně zainteresován v této kauze. Já, narozdíl od vás, nemám tak jasno. Na dojmy dám pouze okrajově a fakta zatím nemá k dispozici ani policie. Uberte trochu plyn. Zbytečně si srážíte úroveň příspěvků.
21. 08. 2013 | 11:42

Filuta napsal(a):

BB
Mně tedy nepřijde, že by se Kramný nějak zvlášť usmíval.
Musí mu téct docela nervy.

O jeho vině nepochybuju. Blbé by bylo, kdyby do hotelu vtrhla rozzuřená islamistická smečka a vyřídila by to s ním bez soudu.
Ještě by z něho tady udělali mučedníka.

Taky myslím,že je-li vinen, bylo by spravedlivější, aby byl trestán po zásluze v Egyptě. Vezmu-li v úvahu výši zdejších trestů pro vrahouny a úchyly.
21. 08. 2013 | 11:49

Michal Macek napsal(a):

Gustáv Kočí

tak urcite...za chamurapiho byl mohamed jeste na houbach :)

PS: jinak proc kramneho jeste nepustili domu? - rekl bych ze chudak nepochopil ze cekaji na baksis :))
21. 08. 2013 | 11:53

k.e. napsal(a):

Vy, pane brmbrm moc nepočítáte s tím, že by se ten pán, kterého tu stále uvádíte jménem a obviňujete z různých prasáren ještě někdy vrátil do republiky, že?

A že by vás žalobou o náhradu škody (dost pravděpodobně tím v Egyptě ohrožujete jeho život) vysvlékl z podvlékaček a vystěhoval ze zámečku v Táboře-Měšicích.

No, možná že se nad ním hladina egyptského podzimu uzavře a v přeplněných kriminálech a masových hrobech ho už nikdo nenajde.
Ale možná taky ne.
21. 08. 2013 | 12:02

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To Petr Hloch
Nevím, co jste z povolání.
Já jsem sice politolog a historik (Dr.rer.pol. tak jako Dr.rer.phil), ale jako vedlejší obor jsem studoval práva v ČSSR (1966-68), v Rakousku (1968-70) a v SRN (Západní Berlín) v letech 1970 - 1973. Pro Zemský soud Berlín jsem vypracoval celou řadu odborných dokumentů.
Patrně nemáte ponětí, co je jurisprudenční analogie (Jurisprudenzsanalogie). I když je chválihodné, že jste se s reportáží analyticky zabýval.
21. 08. 2013 | 12:08

Viola napsal(a):

Je to tragédie pro rodinu Kramných. To je jasné.
Schizofrenie a k tomu věřící katolíci anebo právě proto. Ne nadarmo se kdysi neměli sezdávat věřící s nevěřícími. Ještě by mě zajímalo, co by Egypťani udělali s takovou manželkou, jaká byla ta paní Kramná. Třeba Egypťani nějakým zvláštním způsobem soucítí s Kramným.
21. 08. 2013 | 12:09

Gustáv Kočí napsal(a):

To už bychom museli připustit variantu jména - Chammurabi, a zde se zcela zřetelně ocitáme v hledáčku babylonské pobočky CIA.
21. 08. 2013 | 12:10

Viola napsal(a):

Filuto

Ústy se neusmívá, ale oči jsou okna do duše, nějak ty oči nejde ovlivňovat, tedy tomu panu Kramnému. Zkuse si zakrýt jeho obličej a nechat jen oči, viditelně se usmívají.
21. 08. 2013 | 12:12

Viola napsal(a):

Petře Hlohu

Pan Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy má rozhodně velmi kritické pohledy, jeho erudovanost nemohu posoudit, dokáže se však odpoutat a myslet úplně nezávisle.
I když s mnoha jeho pohledy jsem nesouhlasila, je to možné pro mou zaujatost v daném tématu.
21. 08. 2013 | 12:18

strejc Josef napsal(a):

Tak to dopadne, když někdo, kdo má problémy s myšlením (základními logickými operacemi a kritičností) uvažuje nad problematickými daty (neúplnými, nejasnými, odhadovanými). Na druhé straně, je třeba ocenit, že autor je v tomto směru velmi "konzistentní".
21. 08. 2013 | 12:24

Myšelín napsal(a):

Jestliže pana K. opustila i advokátka Nohejlová, která se na něj tak brala, může to znamenat jen jedno. Je vinen a její obhajoba tohoto podivného člověka, vraha, by ji diskreditovala.
A nebo to není dobrá advokátka, když couvá po přečtení diskusí na internetu, kterými se prý cítí otrávena.

Uvidíme, jak panu K. bude svědčit samotka uprostřed vylidněného letoviska v pyramidální zemi.
Snad mu nebude nikdo chtít medu podati.
21. 08. 2013 | 12:56

Odol napsal(a):

Povrchní pozorovatel zaregistroval fotografie egyptského letoviska Hurgada a studiové i zážitkové fotografie zúčastněných a několik detailů z rodinného života. Mediální informace jsou zpravidla ty publikovatelné.
21. 08. 2013 | 13:01

Kam daragat al-harára? napsal(a):

Oui monssieur Poirot
Hadatat hádita
kdo jiný může vypátrat smrt na Nilu než světoznámý polistorik, polyglot a histolog(Dr.rer.pol. tak jako Dr.rer.phil)aus Měšice?

Toho blba Hastingse do Masru neberte.
Kdy jindy než teď, kdo jiný než Vy- hrdinný kapitán Korkorán všech armád světa- může postavit askari na Nilu do latě a udělat tam pořádek.

Teď je ta pravá chvíle na vyšetřování mordu v resortu.
Dobro došli
:-)
21. 08. 2013 | 13:03

Bobr napsal(a):

Dobrý den, kritici článku prostě nepochopili, že si autor dělá ze čtenářů "dobrý den". A nejen v tomto případě. Howgh!
21. 08. 2013 | 13:15

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To All the People
Samozřejmě je naší morální povinností mít o vině Kramného pochybnosti.
Může my však někdo vysvětlit, proč nezavolal umírajícím obětem i sobě lékaře, když všichni (včetně údajně jeho) neustále zvraceli a bylo jim strašně špatně?
Proč se místo toho posadil a v tomto "předsmrtném" stavu se začal dívat celé hodiny nerušeně na televizi, aby posléze nalezl manželku a dceru mrtvou v "posteli"?
Lékař sice objevil oběti ležet na zemi, ale Kramný tvrdí, že se "lékaři proti němu spikli"!
21. 08. 2013 | 13:22

Jan napsal(a):

To Myšelin
Žádný právník se nemůže bát diskreditace,jen proto,že hájí vraha.Je to jeho práce a nikdo ho nepodezírá ze sympatií se zločinem.Já si myslím,že dotčená advokátka odstoupila od případu pro jeho malou lukrativnost.Dělník z"pasovky"není zřejmě příliš movitý klient.
21. 08. 2013 | 13:29

resl napsal(a):

pan K. bude žádat novou pitvu po exumaci v Karviné. arabům nevěří.
21. 08. 2013 | 13:43

Michal Macek napsal(a):

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy

vysvetleni je jednoduche - myslel si ze jde o nemoc zvanou "faraonova pomsta" ktera je bezna a musi se proste "vylezet"...
21. 08. 2013 | 13:43

muromec napsal(a):

Ivetu Bartošovou chtěli prodat na orgány! O tom byste měl taky napsat, pane tajný agente, tuplovaný opo... doktore, vašnosto!
21. 08. 2013 | 13:57

Dumpling napsal(a):

Buquoy

"jako vedlejší obor jsem studoval práva "

Jo, to je poznat, že to byl vedlejšák. Akorát ještě který to byl Jura, co jste u něho studoval (píšete "de jura", nikoliv de jure, tak to musí být podle nějakého chlapa.
21. 08. 2013 | 14:04

Jan napsal(a):

To Dumpling
Dvojitý doktor skutečně práva úspěšně studoval a to dálkově(jenom není jisté na jakou dálku).Podobně vystudoval medicínu i Felix Holzmann.
21. 08. 2013 | 14:18

Myšelín napsal(a):

Jan
Vizitkou advokáta je počet úspěšných obhajob. Kdoví, jaké skóre má tato paní advokátka. Sebevědomý advokát by necouvl v žádném případě. A na medializovaném případě se úspěšnost dá vyvážit i tím, že klient je ne příliš majetný.
21. 08. 2013 | 14:38

Elena napsal(a):

Vážený pán Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy ,
nedovolim si rádiť Vám niečo odborne, ale dovolim si rádiť Vám z ľudského hľadiska, prosím Vás autor, nereagujte na príspevky chodiacej zloby pod nickom muromec.
Majte sa pekné!
21. 08. 2013 | 14:43

Petr Hloch napsal(a):

Vážený autore,

zvážil jsem Váš názor a názor zkušených čitatelů Vašich článků. Nejen proto, co píšete, ale i jak to píšete ("de jura", "Jurisprudenzsanalogie"), se přikláním k názorů těch čtenářů, kteří Vás označují za provokatéra.

Ale stále můžete použité termity dovysvětlit a nepřesnosti uvést na pravou míru.

s pozdravem ph
21. 08. 2013 | 14:46

k.e. napsal(a):

Na rozdíl od většiny Čechů neměl pan Bervida nikdy v Hurghadě úplavici.
Jinak by věděl, že pololežet polosedět co nejblíž u záchodu a snažit se rozptýlit televizí je jediné, co se s tím dá dělat.

Spiknutí lékařů není nic neobvyklého (jak se snaží naznačovat historici, očerňující J. V. Stalina); jak se dva dochtoři potkají, už se spiknou. Jak možno vidět na Dráthovi a Dr. Pancové.

V Egyptě navíc ještě přichází v úvahu spiknutí lékárníků, kteří za fantazijní ceny prodávají zcela neúčinné a civilizovanému lidstvu neznámé prášky proti sračce. Po jejichž požití klidně můžete v koupelně vypít prostředek na čištění trubek, jak se asi paní přihodilo.

Účelem Bervidovy tirády ovšem je opět jednou podpořit báchorku o HLO jako osamělém střelci. Každý, komu se to podaří umístit na net dostává od CIA prémie.
Asi nikdy nezkoušel z italské mannlicherky, která nemá přímotažný závěr, vystřelit čtyři rány za pět sekund. To by totiž měl obě ruce vymknuté a vyražené oko, takže by tu zbytečně neplýtval energií.
A marně by hledal plnoprávného beduína, kterému by to vrátil.

Je to podobné, jako když Christopher Hitchens v kocovině opakuje, že WTC vyhodil do povětří Saddam Husejn.
A že ho ajatoláhové chtěli spolu s jeho přítelem Salámem Rušdím podříznout.
Nic než literátské PR.
21. 08. 2013 | 15:41

Jan napsal(a):

To Myšelín
Mediální hon na osobu pana Kramného je extrémní a nejhorší pro něho je,že génius všech humanitárních oborů Dr.Dr.J.B.B. se postavil proti němu a v posledních dvou úderných článcích ho na základě brilantního dedukčního postupu a neotřelých právnických fines dokonale usvědčil.Panu Kramnému,zdá se,nepomůže ani obhájce formátu JuDr.Sokola,natož nějaká Nohejlová a zbytek svého bídného života bude zpytovat svědomí zločince ve vězení a to pouze díky genialitě váženého Dr.Dr.J.B.B.
21. 08. 2013 | 15:42

nepřátel se nelekejte napsal(a):

Hercule nedejte se!
U mě jste juroprudentní Jura z Jurského parku.

Vydejte se ihned do Egypta, když mord nevyšetříte aspoň se v klidu vykoupete.
21. 08. 2013 | 15:44

k.e. napsal(a):

PS. S Felixem Holzmannem Dr.Dr. chodil na přednášky profesora Ermacory o (ústně tradovaných) státoprávních principech tisíciletého germánského osídlení Kotliny.

Z Felixe se z toho stal excentrik. Klarinetu v orchestru Karla Vlacha se místo něj musel ujmout Antonín Slováček, kterého přejmenovali vtipní muzikanti na Felixe.
21. 08. 2013 | 15:47

Jáchym napsal(a):

Přátelé,
protože se ještě nestalo, aby některý z DrDrových článků NEBYLA provokace či vcelku vtipná a u značné části čtenářů úspěšná snaha poškodit cokoli, co má na začátku Čes-, resp. čes-, bude seriál pokračovat.
(Obávám se, že z rybníků v okolí bukvojského zámku uplavou kapři, protože Buqoy poškodí česna, příp. je alespoň nechá vyměnit za němna.)
***************************************************************

Jestli na stěně visí puška, je nutno z ní v další kapitole vystřelit.
Očekávám, že se dozvíme, který z tuzemských Drdrových politických neoblíbenců platil podezřelému otci za pedofilní hrátky s jeho dcerou či to, že jeho praprababička zasadila kaštan před hostincem U kaštanu, v jehož prostorách byla založena jakási levicově-plebejská strana.

Nemohu si pomoci, ale mé sympatie ke kreativní potměšilosti pseudošlechticově se nějak začínají rozpouštět.
Občas tu býval docela slušný druhý odvar z Cimrmana.
To bahno a obsah prasklé žumpy z poslední povodně v jeho obydlí mu nějak vsákly do duše.

Tohle už není ani Blesk - to je jeho septik.
21. 08. 2013 | 15:48

otázka do pranice napsal(a):

Když je někdo dvojnásobným doktorem, může se spiknout při spolčení dochtorů sám proti sobě.
Domnívám se, že ano.
21. 08. 2013 | 15:51

k.e. napsal(a):

PSS. LHO, jsem se přhmátl.
Jinak na věc nemám absolutně žádný názor a vůbec nic si nepamatuji.
21. 08. 2013 | 15:52

k.e. napsal(a):

PPSS. Podle kocoura Felixe. Nebo že Ignáce?
21. 08. 2013 | 15:54

strýc virus H3N1 nyní HxNx napsal(a):

samotný autor je teď mimo mou pozornost. dotkl se ale některých problémů, kterým nerozumím ("Jurisprudenzsanalogie"), a které snad mohou mít případnou spojitost s tím, že vousáč by se mohl vyvléci ze zločinu dvojnásobné, jistě odpudivé vraždy, vždyť zemřelo, a zřejmě dosti trýznivým způsobem děcko, které za nic nemohlo.
21. 08. 2013 | 15:55

k.e. napsal(a):

PPPSS. Ne, myš byl Ignác, jeho kolega Krazy Kat.
21. 08. 2013 | 15:56

strýc virus H3N1 nyní HxNx napsal(a):

k.e.

klarinet ja každopádně šíleně rychlej inštrument, vzpomínám si na jedno krásné sólo ze Skotské Mendelssohnovy symfonie.
21. 08. 2013 | 15:58

DrDrDr Ignácius Lewiho kaťata napsal(a):

U zámku plavou kapři?
Jeden či dva, někdy i tři.

Ještě že Drda nebyl taky dabldochtor.
Roztrojení je na pováženou.
Až dám dablfólt, vzpomenu si
21. 08. 2013 | 15:59

Kat Mydlář čtvrcení všeho druhu napsal(a):

Jako správný schizofrenik mám vždy názory dva.
Jeden odporuje druhému.
U roztrojení osobnosti byl i Siggy v koncích.Zavání to kacířstvím. Jede se až od čtyřky,
Rozčtvrcení
21. 08. 2013 | 16:14

Jáchym napsal(a):

15:59
"Ještě že Drda nebyl taky dabldochtor."
Drda byl zakuklený Drdada.
Některé jeho nápady jsou dadaistické, skoro jako od PŘ.
21. 08. 2013 | 16:16

skeptický napsal(a):

Elementální.Zahraniční rozvědky chtěly zničit egyptské příjmy z turismu.To se ovšem nesmí stát.
Jo,bejt sereblitou v česku je jiný kafe.

Nepovedlo se.

Tak se to dorazilo další várkou cíleného radarového ozáření frekvencí 10.8 Hz,které zpusobuje davovou zuřivost.
Měli by s tím ale šetřit,začíná to být v poslední době příliš okaté.Ovšem je to laciné.

Rusové to mají taky.Zajímavé je ,že jim ty předloňské požáry neoplatili.Vlatně nějaké tornádo tam bylo.
To vymyslel pan Tesla už před sto lety.
21. 08. 2013 | 16:40

Krásný je orient napsal(a):

Nechci jim brát-velejasnosti- iluze, ale ve fiqhu tj. právu dle šariátu není za zabití pouzetrest smrti. To spadá mezi "huddúd"- tresty dle práva Alláha t. j.dle Quránu.
Ale i tam je třeba prokázat oumysl.
Dokonce čtyři stupně od úmyslného zabití se zbraní, beze zbraně , omyl a nepřímě zavinění.
Nezná vůbec pojem nedbalosti.

nicméně-čistě teoreticky-je trest smrti možno uložit za odpadlictví od islámu u mužů, u žen je trest bití dokud se nepolepší, což je nereálné i za loupežné přepadení se smrtí.

Když kádí uzná, jde hlavinka dolu, drvoštěp nedrvoštěp.
Jinak musíte dát zadostučinění (stačí půst) a pak zaplatit cenu krve (diju).

Za muže sto vembloudů za ženu polovic.
Musí ovšem souhlasit kádí i pozůstalý, otázka, kde vzít za obě sto džamalů je těžko řešitelná.

Toť teorie, uplatňovaná zřídka-u hrdelního trestu stětím- jak je to v Egyptě nyní netuším.
Mimochodem šariát je v Ústavě nejen Mursího Ichwánu, ale i té nové,
Asi by šel do kalabuše, kde ho sežerou krysy a je klid.

Mimochodem...existují i vězení pro auta, která zabila. Znalci to zdůvodńují veršem z Quránu či hadíthy, kdy zabil vemloud a šel bručet.
A tak auta reznou a reznou. škoda, mohli u ženských značek taky uplatnit 80 ran holí, šlo by to vyklepat.
21. 08. 2013 | 17:33

Kleofáš napsal(a):

Je vidět, pane Dr.Dr.BB, že v otázce viny manžela zesnulé máte zcela jasno. Já bych jen tak pro dobro diskuse připomněl, že travičství bejvávalo vodjakstěživávějc doménou ženských a že jsou to většinou jen ženy, které páchají sebevraždu i s dětmi....
21. 08. 2013 | 17:38

Martin1 napsal(a):

Kleofáš 17:38
....že jsou to většinou jen ženy, které páchají sebevraždu i s dětmi....
Ale proč by to dělala tak komplikovaně a bolestivě? Proč ne jenom nějaké velké množství prášků?
21. 08. 2013 | 18:31

Martin1 napsal(a):

Já bych se zajímal, zda rodina (okolí) nebyla ve společnosti nějaké sekty nebo sdružení lidí, kteří mohli mít ve svém zvrhlém programu i sebevraždu. Manželka tak mohla jed pozřít dobrovolně, manžel mohl požití pouze předstírat (nedostal odvahu)a dítěti mohli jed podat bez toho, aby o tom vědělo. Když začal jed účinkovat, mohl manžel ženu i dítě násilím přidržovat v pokoji (mohli být i omámeni). Pak by tu byl motiv, sice zvláštní, ale byl. Co je to za rodinu? Myslím širší rodinu - tam bych hledal možný motiv.
21. 08. 2013 | 18:49

Myšelín napsal(a):

Jan
Ano, média se dokážou postarat o publicitu i nevhodným způsobem. Třeba z TV Nova přijel na pomoc panu podezřelému i Kočárek a zatím mu dělá, jak se zdá, medvědí službu. Není pak divu, že se nejen pan doktor obává, že pan podezřelý nemá čisté svědomí.
I kdyby svůj život neukončil v doživotním žaláři Egypta a podařilo se mu vrátit domů, nebude to mít jednoduché.
21. 08. 2013 | 19:14

Emma napsal(a):

Kleofáš : a to jste četl kde? V knížce jak šlo travičství na vandr? Jsou to hlavně muži kteří "chtějí" spáchat rozšířenou sebevraždu a začnou tím že zavraždí manželku, děti a pak trošičku šáhnou na sebe, ale protože jsou zbabělí tak to samozřejmě přežijí.
21. 08. 2013 | 20:27

Richard napsal(a):

taky je možné, že Petr Kramný vezme kramle...
21. 08. 2013 | 20:39

Miroslav Pivoda napsal(a):

Pro koho: JAN BERWID-BUQUOY

I jinde ve světě dochází ke krutým nespravedlnostem. Přečte si prosím zde:

1. http://www.post-gazette.com/pg/11124/1143848-55-0.stm?cmpid=news.xml
South Fayette teen gets 3 years for killing mom in India
Wednesday, May 04, 2011

2. US teenager Joncarlo Patton cleared of mother's murder
http://www.bbc.co.uk/news/world-south-asia-18044564
12 May 2012

Původně jsem měl zavražděnou prezidentku Bernelli University doprovázet na té osudné cestě já, nikoliv její syn.
21. 08. 2013 | 22:04

autorovi napsal(a):

Autore, Vy PROTOŽE CHCETE VĚŘIT HYPOTÉZE, KTEROU PÍŠETE, BUDETE STÁLE HLEDAT DŮVODY PROTI KRAMNÉMU.

Máte nastudováno všechno a do detailu - všechna čest.
S politováním Vám zde však píši DALŠÍ ÚTĚR - NEJSTE POLICAJT!

I kdybych si do detailu nastudovala kompletní kosmonautiku a let na Měsíc, mohu být pouze teoretička
a při psaní svých nastudovaných "úvah" budu toliko k smíchu.
Vy přirovnáváte událost z r.1963 - která (uznejte sám) se dostala širšímu "světovému" slyšení - egyptským případem.
Přece jen prezident USA byl "poněkud známější" a poněkud světovější než nedávno - dosud neznámo kým - zavražděné oběti.
Samozřejmě, že mi je líto dvou mladých životů, které mi byly stoprocentně bližší, než politická persona z USA.
Přirovnání Vaše je však nemístné.

Víte, co je zajímavé?
Vražda, kterou spáchal jistý český chlapec v Indii, měla a má "rychlejší" spád. Chlapec je již obviněn.
Myslím si, že indická i egyptská policie jsou srovnatelně "schopné".
Obě však mají společné to, že těžko mohou obvinit kohokoli BEZ DŮKAZŮ.
Pokud KDOKOLI spáchal na těch dvou ženách vraždu - a to dosud policii neznámým způsobem - JAK a KOHO chcete obvinit?
Policie může pracovat s technikou a zkušenostmi dosud známými ...

A Vy už těch spekulací nechte!
Já mám fakt dojem, že můžete chtít Kramnému škodit - alespoň takovýmito řečmi.
Proč se nespojíte s MZV a nenabídnete své služby?
Každá policejní služebna by Vás ráda vyslechla ...
(Nebo už Vás znají a "vědí své"?)
21. 08. 2013 | 22:30

PC napsal(a):

Pane autore,

Žádný právník nemůže prohlásit, že LHO zavraždil Kenedyho.
Spekulant vašeho kalibru, který se pasuje do role policajta, vyšetřujícího soudce a žalobce si to dovolit může, ale to je tak vše.
Stejné je to s egyptským případem, vyvozovat vinu za smrt dvou lidí z chování třetího, které jste "naštudoval" během 2-3 dvouminutových TV klipů......
mno...viete prd.
22. 08. 2013 | 08:37

martin_ka napsal(a):

taková dobrá kauzička na letní nudu....bulvár vpřed :-)
22. 08. 2013 | 10:07

Chytrej napsal(a):

Jene Bervide -
Napadlo by vás, že jste se tím fundovaným rozborem dostal do pozice podezřelého, který to turistovi všechno poradil?
;-)
22. 08. 2013 | 12:20

buldatra napsal(a):

to Krásný je orient

pane Pepo, ale holky v Brně jsou krásnější.
Kdyby to rytíř věděl, přestěhoval by se sem a přišel by na stará kolena na jiné myšlenky.
Takto trčí chudák stará v provlhlém starém barokním baráku kdesi na české Sibiři a jeho myšlenky se točí kolem jedů. Nezáviděníhodná situace.

A to je prosím doba hodů a vlastně za chvílu bude burčák.
22. 08. 2013 | 13:15

buldatra napsal(a):

buldatro, jako znalec burčáku bys měl všem říci,
že burčák je burčákem pár hodin.
To, co se snaží prodávat u silnice, burčákem není.
22. 08. 2013 | 13:57

buldatra napsal(a):

Myslíte ten skvašené mošt?

No, burčák to není, možná to burčák chvíli i byl, o čemž bych si dovolil pochybovat, ale účinky to rozhodně má.
Na mě dost zdrcující a řídké.

Ale jsou i povahy pevnější s jinak konstruovaným trávícím traktem, pro které je třeba potěšením, to kalné u silnic se vyskytující, vypít.

A pokuste se prosím najít pro sebe nějaký trošičku jiný nick, páč buldatra je jen jedna. Dík.
22. 08. 2013 | 14:06

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

Všem pochybovačům!
Já vůbec nikoho neobviňuji, nýbrž cituje fakta a dělám z nich závěry.
Když někdo snědl citron, není třeba pochybovat o tom, že snědl něco kyselého. Na to není třeba důkaz, nýbrž to vyplývá z logiky věci...
Často je v životě třeba více myslet a méně hledat důkazy.
Mudrc na věc přijde sám. Hlupák musí mít důkaz.
Všichni vynikající vynálezci pracovali bez "důkazů", ale s vynikající hlavou. Kdyby jí neměli a čekali by na "důkaz", dodneška bychom bydleli v jeskyních a s kyjem v ruce bychom běhali za mamutem...
22. 08. 2013 | 14:51

Kleofáš napsal(a):

to Emma:

ženské páchají sebevraždu tak, aby zůstaly pokud možno krásné, víte?
Takže si určitě nerozstřelí hlavu ani neskočí z mostu, proto všechny ty sebevražedné léky, atd. Své rozsáhlé znalosti o travičství jsem získal sledování seriálu Borgiové na HBO a ta Lucrecia.......:) S tou rozšířenou sebevraždou ale nemáte pravdu, neb v tomto případě pan K, žádné sebevražedné pokusy nečinil.....
22. 08. 2013 | 16:20

Jan napsal(a):

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):
Mudrc na věc přijde sám. Hlupák musí mít důkaz.
-------------------------------------------------
Tak že,jinými slovy.Všechny soudní dvory světa se skládají z hlupáků,protože na své verdikty potřebují důkazy.Naproti tomu, jediným "mudrcem"na světě je génius Dr.Dr.,který bez důkazů prozře vše.
22. 08. 2013 | 16:25

Jáchym napsal(a):

Drdře,14.51
to je fakt.
Když si někdo vyrobí pár axiomů a pak jej zkombinuje se sofismaty, stačí intelektuálně zažonglovat, důkazů netřeba.

Mnohokrát v historii se to osvědčilo - třeba za Stalina. Ten se kolikrát nenamáhal ani v té míře jako Vy.

Já bych zrušil policii, soudy i vězení místo toho naklonoval pár tisíc Buqoyů. a přidělil každému z nich služebního kalašnikova.
V případě úspěchu bych se poradil s Violou, která diagnostikuje sprosté podezřelé podle lesku očí a eliminoval potenciální pachatele s několikaletým předstihem - podle lesku očí či očního úsměvu.
*******************
Myslím, že kolikrát musíte zírat víc než já, jak vám tuhle žírnou pastvu stádečka baštěj.
I když asi ne - máte dlouholetou specializaci.
22. 08. 2013 | 16:40

Ruský špion seretěnko napsal(a):

Ještě by ták bylo dobré vědět ,kdo tady maže příspěvky ve prospěch Kramného .
22. 08. 2013 | 19:54

autorovi napsal(a):

Pane autore,
Vy sice "citujete fakta", ale ta FAKTA nemusí být pravdivá!
POKUD JSTE U PŘÍPADU NEBYL A JSTE ODKÁZÁN POUZE NA ÚTRŽKY Z MEDIÍ, NEDISPONUJETE FAKTY, ALE POUZE "DOHADY".
Fakta má a pracuje s nimi pouze policie.
Víte, jak by jakákoli společnost vypadala, kdybychom pracovali s tak chatrnými fakty, která máte teď Vy?

"Mudrc na věc přijde sám. Hlupák musí mít důkaz." - to možná platí ve vědě, filozofii ...
Zkuste toto říci u soudu, dopravním policistům či na tom postavit obvinění.
A víte, proč jsem si tak jistá, že JÁ MÁM PRAVDU?
Pokud bych případ Kramný otočila
a věřila jemu a tomu, že nezabil on (a třeba vůbec nikdo - mohla to být sebevražda),
jak by se Vám líbilo osočovat Vás stejným sloganem - totiž,
Mudrc na věc přijde sám. Hlupák musí mít důkaz.
Já (a to nejsem mudrc) jsem na věc "přišla" sama.
A "protistranu" (toho, kdo věří ve vraha), bych mohla nazvat "hlupákem".
Naštěstí mám - z nás dvou - alespoň já rozum.
Já si počkám na důkazy.
Třebaže budu - dle Vás s celou českou i egyptskou justicí - za "hlupáka".

Alespoň na minutu se každý den vžijte do toho, že jste NEZABIL,
celá událost se seběhla "zvláštně"
a nějaký Dr.Dr. po Vás svými článečky stále "jde".
I kdyby se později ukázala pravda,
pisálek a "všetečná" media by ho do té doby dokázali spolehlivě zlikvidovat.

Přenechte ten případ kompetentním úřadům a lidem ...
22. 08. 2013 | 21:02

Tomik napsal(a):

To se tedy Kramny ma na co tesit.

Muslimove sve rozsudky vykonavaji rychle a jednoduse. K vezeni prijede autojerab s opratkou na haku a odsouzeneho proste vytahne za krk do vzduchu. Za deset minut uz autojerab odjizdi pokracovat na nejake mistni stavbe....
23. 08. 2013 | 00:01

Tomik napsal(a):

Ovsem jednu vec muslimum uprit nelze:

Pokud by jim nejaky zlodej zacal tvrdit ze se z nej stal budhista a ze uz ho zadne
privatizacni podvody nezajimaji a zajima jej ted uz pouze vyssi forma mysleni - tak mu tu ruku useknou stejne :-)))
23. 08. 2013 | 00:13

Tomik napsal(a):

I tu "NEVIDITELNOU" - tu zejmena :-))
23. 08. 2013 | 00:15

Irena napsal(a):

Autor:

Pěkně jste si naběhl na vidle.-)))
23. 08. 2013 | 08:53

Seretěnko napsal(a):

KDYŽ TO TADY NĚKDO SMAZAL TÁK TO TADY NAPÍŠU ZNOVU .
Klidně to mohl být nějaký uražený otrok z perzonálu hotelu který maká od vidim do nevidim a nějaký turista frajírek ho zdrbe hned jak vleze na pokoj, že pokoj nemá balkon a jiné . Třeba je nechtěl ani nikdo otrávit ale chtěl aby se posrali ,uražený personál ví jak na drzé turisty , těch jedovatých sraček co mohli vypit je hafo ,veškeré čisticí a desinfekční prostředky . A hotelový doktor co měl hned jasno že Kramný je vrah,protože neutíkál na recepci ale utíkal k sousedům když se to stalo, ví proč obvíníl Kramného ,turistický ruch je turistický ruch . i sousedka Kramnáho prohlásila že by to mohl být někdo z personálu kterého Kramný zdrbál hned první den. .MUŽE TO BYT I JINAK ,ale proč to tady někdo maže .
23. 08. 2013 | 10:12

stejskal napsal(a):

Protože Váš předchozí vstup obsahoval několik vulgarismů (viz záhlaví každé debaty).

Hezký den

Libor Stejskal, editor blogů
23. 08. 2013 | 10:39

Ruský špion Seretěnko napsal(a):

Pane Stejskal : Nejsprostší slovo tám bylo posrát a hlupák . Už Verich prohlásil ,že tam kde patři slovo hovno ,nemůžeme napsát růže .
No ,ještě že jste to byl vy ,já myslel že autor.
Taky přejí hezký den z Ostravy : Tady je hovno úplně slušné slovo.
Jo a Kramné vůbec neznám a skoro ani Karvinu,to pro autora.
23. 08. 2013 | 10:52

Ruský špion seretěnko napsal(a):

Jo a psal jsem tady proto ,že je hrozné číst jak někdo touží po krvi Kramného a nebyl u toho . Těch možností jak se to mohlo stát je hodně . Jedem se prý vraždí jenom v detektivkách ,to taky prohlásíl jeden vyšetřovatel .
23. 08. 2013 | 11:22

čert }:o napsal(a):

DrDr JBB
asi vám začnu říkat doktor Pakliže
A nebanalizujte svoje blogy o Kramném
cituji: "Já vůbec nikoho neobviňuji nýbrž cituji
fakta a dělám z nich závěry".
Jste manipulátor a nechutný alibista
Celou dobu se snažíte všechny přesvědčit
o tom že je Kramný hnusnej ubohej dělníček
který zabil svojí ženu a dceru
Ale nikoho neobviňujete!!!
Jestli bude Kramný nevinný tak doufám že se
mu hluboce omluvíte a popřejete hlubokou
soustrast pane doktore vševěde. Ono ani
vzdělání někdy nenahradí EQ a definovat míru
inteligence svým vzděláním je ohromující
ale na zadek před vámi každý nepadne
Pokud bude Kramný vinen tak vám přeju velký
pocit vítězství a pravdy a tucet blogů o tom
jak jste měl pravdu a jak jste fakt dobrej
a taky ztopořený hřebínek na hlavě!
23. 08. 2013 | 11:44

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To čert
Pletete několik věcí dohromady a vytvořil jste zmatek.
I kdyby byl Kramný odsouzen není to důkaz, že je vinnen a kdyby nebyl odsouzen, tak to rovněž není důkaz, že je nevinnen.

Žádný soud na světě nerozhoduje o vině, či nevině, nýbrž praktikuje zákon na skutkovou podstatu, která ovšem nemusí vůbec existovat.

Z toho vznikají tyto pojmy: "justiční omyl", "justiční vražda", "soud nabyl dojmu...", "královna rozsudek zrušila, protože byl mylný...", "...soudce se oběsil poté, když zjistil čeho se dopustil." atd.

Vidět v justici nebo policii záruky "pravdy" a "spravedlnosti" svědčí o nedostatečném inteligenčním kvocientu. Průměrně vzdělaný člověk se většinou takových mylných názorů nedopouští...
23. 08. 2013 | 14:09

čert }:o napsal(a):

DrDrJBB
Pod vaší předešlým blogem píšu o justičním
omylu a nepokládám ani justici a policii
za záruky pravdy a spravedlnosti
A průměrně vzdělaný člověk by to pochopil
Ale víte doktore napsat 2 blogy o člověku
kterého neznáte a soudíte ho podle
bulváru a toho jak je vám nesympatický
jak se usmívá že je dělníkem chudáček
jak si užíval pohled na pohřeb a jisté
přesvědčování to all people
svědčí zase o velmi vysokém inteligenčním
kvocientu vzdělaného kohosi
Vy vidíte spravedlivé záruky jen sám v sobě
a hrdě o sobě napíšete:
"Mudrc na věc přijde sám. Hlupák musí mít důkaz".
=o)) To mě rozesmálo
Ano vám jako důkaz stačí to že je vám Kramný
nesympatický že je narcisní a že se blbě usmívá!
Jak ubohý důkaz musíte mít k odsouzení je
dokonalé pro vaše vzdělání!!
Pryč s justicí a policií JÁ Pakliže I
vím své!!
Víte nehodnotím vinu či nevinu Kramného
ale vaše myšlenkové pochody tak klasické
pro inkvizitory. A nesnáším obvinění bez toho
aby se dotyčný mohl bránit což nemůže protože
o vaší existenci nemá určitě ani ponětí
23. 08. 2013 | 16:59

Jan napsal(a):

Po delší době,přeji hezký den,Pane Čerte.
Musím souhlasit s Vašim názorem a přirovnání se Svatou inkvizicí je dosti přesné.Co může "vypadnout" z kžížence fanatického katolíka s demagogickým havlistem,jakým je p. Kopecký?
To, že zrovna on zabředl do posuzování IQ jiných je,jak by řekl major Terazky,
"absurdné".Ale to objasním jindy,ať se poučí více čtenářů.
Zdař Bůh.
23. 08. 2013 | 18:00

Freddy napsal(a):

[Berwid-Buqouy-Kopecký-Vyskoč]: "Chamurappiho islámské právo"

Pepek - zkusí si najít kdy a *kde* přibližně Chammurapi žil, a kolik doby uplynulo mezi vydáním jeho zákoníku a vznikem islámu. Nic ve zlém, Pepek. To že Aktuálně.cz zneužívá Vašeho duševního defektu k pobavení jistého segmentu veřejnosti ještě nemusí znamenat, že s nimi budete ochotně spolupracovat.
23. 08. 2013 | 20:41

Freddy napsal(a):

Dr.Dr. Pepek Buquoy-Kopecký-Vyskoč: "Žádný soud na světě nerozhoduje o vině, [...]"

Ústava ČR, čl. 90: "Jen soud rozhoduje o vině a trestu za trestné činy."
LZPS čl. 40 (1): "Jen soud rozhoduje o vině a trestu za trestné činy."

Nevím, kde přesně posledních dvacet let žiješ, Pepek, ale považuji za chybu pokud tě tamní odborný personál izoluje od základních drojů byť i triviálních informací, ačkoliv tě jinak nechá komunikovat s veřejností, _Buquoy_.
23. 08. 2013 | 20:53

čert }:o napsal(a):

Jan
díky
vadí mi pouze jeho přesvědčování jiných
na základě svých domněnek z prezentace
v médiích celého případu a pak o tom píše
blogy. Je to vážně nechutný
O vině či nevině nerozhoduje on ale justice
a svědomí samotného Kramného pokud to udělal
23. 08. 2013 | 21:07

Jani napsal(a):

Také sleduji situaci okolo pana Petra Kramného-a jen mně tak napadlo,zda by pomohl detektor lži.
23. 08. 2013 | 21:49

Freddy napsal(a):

(PC): "Žádný právník nemůže prohlásit, že LHO zavraždil Kenedyho."

Dost těžko mohl někdo LHO posmrtně *odsoudit*, leč upozornil bych na to, že předseda Nejvyššího soudu USA Earl Warren jaksi *byl* vzděláním právník, a zpráva jím vedené vyšetřovací komise vyzněla přesně v uvedeném smyslu. Její závěry zpochybňuje jen pár konspiračních teoretiků a filmový režisér Oliver Stone.:-)

'Am I lucky, or what?'
23. 08. 2013 | 22:45

autor může být zcela stejně vinen napsal(a):

Takže, pane autore, dokud nebude pan K. odsouzen,
měl byste své aktivity vrhnout jinam.

Myslím si - a nejsem sama - že Vaše "rádobynovinářské" tlachání by i mohlo být považováno za obviňování (zatím)nevinného bez důkazů.
Je to zhruba podobné, jako moci Vás spojovat a obviňovat s tímto případem.
Jako "důkaz" lehce poslouží Vaše "angažovanost" v tomto případu.
23. 08. 2013 | 23:02

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To Freddy
Obávám se, že konzumujete nejdřív plnými douškami alkohol a potom dáváte dohromady své komentáře...
Citujete čl. 90 ústavy ČR "Jen soud rozhoduje o vině a trestu za trestné činy", jehož obsahu samozřejmě za mák nerozumíte, což se dá předpokládat, protože nemáte žádné juristické vzdělání...
Nejdříve zde musí být skutková podstata trestného činu, aby mohl soud rozhodovat o vině. On vinu nechápe jako morálně-sociální provinění, nýbrž pouze jako skutkovou podstatu trestního zákona.
Ona skutková podstata může však být mylná. Tím pádem se rozhodne o vině, která ve smyslu jurisprudence ve skutečnosti vůbec neexistuje. Proto "justiční omyly" etc.
Jinak bych vám doporučoval alespoň se pokusit myslet logicky pomocí premis a dedukcí a nezaplétat se do chaosu toho, že si něco někde na honem přečtete a nerozumíte tomu...
Jinak nepijte alkohol! Vy to nesnášíte!
23. 08. 2013 | 23:22

Freddy napsal(a):

to "Dr.Dr. Pepek Buquoy": Já nepovažuji duševně handikapované jedince tvého typu za způsobilé kvalifikovaně rozhodovat o mém vzdělání, zejména pokud odvahu k svým bizarním tvrzením získavají způsobem jaký popisujješ, Pepek. To za prvé. Za druhé tu máme situaci, kdy na jedné straně máme tvoje odvážné, ačkoliv značně bizarní prohlášení: "Žádný soud na světě nerozhoduje o vině, či nevině, nýbrž praktikuje zákon na skutkovou podstatu, která ovšem nemusí vůbec existovat"; konfrontované s ustanoveními platného právního řádu ČR, stanovícími VÝSLOVNĚ, že (přinejmenším) soudy ČR rozhodují o vině (a trestu). Zeptaj se na to někoho z ošetřujícího personálu komu důvěřuješ, pokud mu to stále dělá těžkosti pochopit, Pepek.

Méée - vyskoč, "Buquoy"!

p.s.: Dodělaj si alespoň maturitu z češtiny, Vyskoč, alespoň nebude psát "douškami" ale "doušky".
24. 08. 2013 | 00:24

Freddy napsal(a):

A stále čekáme na to kdy konečně zjistíš kolik století dělí Chammurapiho říši od vzestupu islámu, že Pepek?
24. 08. 2013 | 01:08

Freddy napsal(a):

(Dr.Dr. vévoda-baron): "Ona skutková podstata může však být mylná."
Zkus se někoho příčetnějšího než jsi ty, Pepek, dotázat co se rozumí slovem "skutková podstata," eventuelně i rozdíl proti pojmu "materiální stránka trestného činu." Nic ve zlém, Pepek "Buquoy".
24. 08. 2013 | 01:52

Freddy napsal(a):

Osobně shledávám morálně značně zavrženíhodným stav kdy www.Aktuálně.cz, ve snaze aby přitáhlo k svým stránkám pozornost co nejširší čtenářské obce, a to, podle mého vnímání, včetně stoupenců poněkud primitivnější zábavy; vystavuje projevy duševního defektu "Dr. Dr. Buquoye" zájmu jistých skupin veřejnosti, která je ochotná se projevům jeho zjevných mentálních handicapů - jak otevřeně tak i skrytě - vysmívat; ačkoliv přirozeně zde převažuje fakt, že sociálně vytěsňovaní jedinci daného retardovaného typu bývají až zoufale, podobně jako "Dr. Dr. Buquoy", vděční za jakoukoliv vnější známku společenské akceptace, jakkoliv falešné takové uznání je.
24. 08. 2013 | 02:09

Viola napsal(a):

odjinud
Kamarádka Kramné žije dlouhé roky v Hurgadě.

Je manželkou tamního podnikatale s českými kořeny a díky tomu se zná jednak s některými lidmi z hotelu a také shodou okolností je její dcera pacientkou jednoho z lékařů oné místní kliniky.

V pokoji, kde k události došlo, nebyla prý ani památka po tom, že by zde kdokoli zvracel, že by tady tři lidé měli střevní problémy, prostě vůbec nic.

Tamní policii, lékaři, který byl zde první i personálu tahle skutečnost od začátku nesedí.

Pokoj byl prý uklizený, koupelna i toalety čisté.

Žádné stopy po tom, že by tady bylo několik hodin komukoli špatně jak od žaludku, tak i jakkoli jinak.

Několikrát se nad tím pozastavoval jak lékař tak i policie.

Hotelový personál prakticky neměl co uklízet.

Na pokoji visela cedulka, že rodina nechce být rušena, proto zde úklidová služba vynechala úklid.No a když to shrnu:Pan Kramný tvrdí, že jak jeho paní, tak holčička chodily neustále zvracet, že paní seděla na záchodě a před sebou měla kyblík, že zvracela a střevní potíže měla malá dívenka, že zvracel (nejvíc ze všech) i pan Kramný sám.Řekl, že měli zatažené závěsy, nikam nechodili, jen zvraceli a měli střevní potíže několik hodin.Kdo tedy uklidil celý pokoj, jak to, že v místnosti, kde tři lidé mají takové problémy, není ani stopa, zápach, toaleta čistá, že není co tam uklízet??
25. 08. 2013 | 00:31

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To Viola
Zdá se, že jste se trefila do "černého".
Jenom mě udivuje, proč na základě tak transparentních důkazů zatím egyptská policie nezatkla podezřelého a jeho výpovědi nekonfrontovala se zmíněnými skutečnostmi?
Když podle Kramného všichni tři "hodiny" zvraceli, kde jsou ty zvratky?
25. 08. 2013 | 01:46

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To Freddy
O svém vzdělání se urputně nezmiňujete, předpokládám tedy, že žádné nemáte.
Když jsou moje reportáže tak "špatné", tak proč je tedy čtete? Přečtěte si raději něco "lepšího" - autorů je na internetu stovky.

Vaše zaujatost vůči mně je doslova chorobná, pletete páté přes deváté, nazýváte mne "Pepku vyskoč" a vaše závist vůči mně vás očividně deptá...
Radil bych Vám: Freddy, vykašlete se na nějakého "Pepka vyskoč"! Čtěte něco jiného, když vás můj spirit neuspokojuje...

Jinak existuje rčení: Hlupák mudrce nikdy neuzná. V mnoha případech ani nepozná.
Nevím jaké životní hodnoty praktikujete, ale závist je určitě špatnou rádkyní. Možná máte životní problémy se kterými jste zůstal sám. Nynější papež František prohlásil: "Nexistuje nic, co by Bůh nevyřešil!" Jako věřící katolík vám radím: Freddy, modlete se k Bohů, aby vám dal rozřešení, pohodu a trochu štěstí. Uvidíte jak se vám uleví!
25. 08. 2013 | 02:06

to Dr.Dr. napsal(a):

Dr.Dr., Vy se ale jako "Pepek vyskoč" doslova chováte!
KDO si myslíte, že jste? Šéf všech Colombů, Moulinů a majorů Zemanů?
A KDE si myslíte, že jste? V zemi nějakých pomalu chápajících loserů?
Vy zde melete o mudrcích, ale MUDRC je v kriminalistice platný asi jako demokracie v KLDR.
NEMÁTE NIC A NIC NOVÉHO UŽ SE NEMŮŽE OBJEVIT!
Policie v Egyptě prý zanedbala vyšetřování - ať již cíleně, či svým amatérským přístupem.
SMIŘTE SE S TÍM, ŽE SE "ZAVŘELA VODA".

Jak může být vůči Vám někdo zaujatý, když jste každému "šumák"?

Kdysi jsem Vás měla za celkem zajímavě píšícího přispěvatele.
Byla bych smazána, kdybych Vám napsala, KDO a CO jste dle mě dnes.
Pane doubledoctore ...
25. 08. 2013 | 11:01

R.špion z Ostravy napsal(a):

Mudrc nemůže věřit hotelovému doktorovi , místni nemocnici , hotelovému personálu a možná i mistní policiji . Ti mají jediný úkol ,dělát vše aby vina nepadla na hotel .
A včera jsem slyšel od hodně skušených borcu ,že nepohodlné manželky se vyhazujou z balkonu a ne sněma jet až do Egypta a ještě otrávit i svoji dceru .
25. 08. 2013 | 12:13

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To All my critic voices...
Buďme věcní a nikoli hysteričtí.
Moudrost je především záležitost věcnosti a ne hysterie.
Je-li někdo moudrý, nevztahuje se to pouze na nějaký případ kriminalistiky, nýbrž na jeho postojích k životu jako takovému.
Vulgarismus a pokusy o urážky podepsané anonymem nejsou přeci od slušných a upřímných lidí akceptovatelné! Nebo si snad myslíte, že ano? To by bylo, ale hodně špatné!
Slušnost vyjadřování je již sama od sebe symbolikou civilizace. Kdo to neumí, měl by se alespoň pokusit se to učit.
Pro arogantního vandala může být taková výuka nesmírně zatěžkávací zkoužkou. Ale pakliže chce v civilizaci uspět, musí se o to pokusit být slušným a vnímavým, jinak hrozí nebezpečí, že se ocitne na periférii společnosti.
Společenský vzestup je enormě namahavý. Naproti tomu společenský pád lze uskutečnit zatraceně rychle...
První krok tím správným směrem zní: NEZÁVIDĚT!
Závist je slabost a slabost je neštěstí.
25. 08. 2013 | 13:26

čert }:o napsal(a):

DrDrJBB
o té slušnosti mi chvíli povídejte =o)
Nejste schopen přijmout názor druhého
a následně mu udělujete nízké IQ nebo
alkoholizmus. Pokud chcete druhé peskovat
za neslušnost máte jít vzorem. Což nejdete
ani zdaleka a ani omylem!
Slušné není ani odsuzovat někoho na bázi
bulváru či "jedna paní povídala že jedna
kamarádka říkala" a jako ovce přikyvovat.
Co se stane když bude Kramný uznán vinným?
Půjde sedět. Co se stane bude-li uznán
nevinným? Budete psát dál?
25. 08. 2013 | 14:59

čert }:o napsal(a):

the supplement for noble JBB:
Vy dobrovolně dáváte všanc své jméno
do veřejnosti a tak musíte počítat i
s kritikou (či chválou.) Tak už to u lidí
co chtějí být viděni chodí. Pokud to
neustojíte je trapné se navážet do nicků
kteří nechtějí své jméno zveřejnit leč
chtějí diskutovat a přispívat svými myšlenkami
I to je demokracie a jak to každý přijme
a využije či zneužije je věc zase jedince
a jeho schopností i moudrosti či hlouposti
Ohánět se svojí identitou proti anonymitě je
sice hezké ale nešlechtí a koho to taky zajímá?!
Závistí trpí mnoho lidí je to dnes moderní styl.
Cizí úspěchy jsou původem tíhy než vlastní neúspěchy
Je to primitivní a podřadné a i v rozporu se svým "já"
přesto se tak děje. Ale pokud myslíte že závidí
někdo vám tak o tom silně pochybuju. Není co.
Vaše úspěchy nejsou až tak známé celé naší společnosti
a je pořád mnoho mnoho lidí co vaše jméno vůbec nezná.
Jsou mezi nimi lidé vzdělaní a starající se o jiné
věci nebo vědu nebo mají jiný svět a vy tam
prostě nejste a těžko se jim tam dostanete. Tak je to
s každým člověkem. Jediný nejznámější člověk byl Ježíš.
Zbytek světa je už vedlejší
Vaše dva poslední blogy kdy soudíte bez špetky
a připouštění jakéhokoliv omylu a bez možnosti
konfrontace s Kramným jsou pro mě prostě nechutný
a tak sám podléháte ješitnosti a samolibosti
Přesto přeji hodně zdaru a trochu víc sebereflexe
25. 08. 2013 | 15:58

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To čert
Již Váš pseudonym napovídá tomu, že nedáváte přednost Bohu a andělům...
Já jsem se nikdy čertu neupsal. Pakliže to činíte Vy, máte k tomu určitě důvody.

Žádný rozumný člověk na světě nemůže přijímat názory druhých, pakliže protiřečí jeho vlastním.
Tím by popřel sám sebe.

To, co člověk poznal jako objektivní fakt, měl by obhajovat bez ohledu na to, zdali ti druzí to jako fakt pochopili či nikoli.
O faktu nelze hovořit jako o "názoru". Názor může být metafyzickou abstrakcí. Fakt naproti tomu je daná skutečnost.

Z vašeho posledního komentáře nevyplývá, že byste byl úplným blbcem, ale vaše myšlenky nemají metodický systém. Jde o spirituální chaos.
Jinak vaše zaujatost vůči mně postrádá jakoukoli věcnost. Spíš se mi zdá, že chcete (ostatně jako někteří ostatní) za každou cenu vyvolat konfrontaci.
Dobrou noc!
26. 08. 2013 | 23:35

Jan napsal(a):

Dr.Dr.napsal

Žádný rozumný člověk na světě nemůže přijímat názory druhých, pakliže protiřečí jeho vlastním.
Tím by popřel sám sebe.
-------------------------------------------
Pro autora:
Každý cti dbalý člověk samozřejmě stojí za svým názorem,ale musí registrovat i názory druhých a tyto názory podle vlastního rozumu filtrovat,vyhodnocovat a případně přijmout za své.To je podstata vzdělávání.Kdyby jste fenericky trval na svém názoru,že například 1+1=3,byl by jste nevzdělatelný jedinec.
Bezpodmínečné trvání na vlastním názoru bez přijímání argumentace vede k vždy k nějaké formě fanatismu a to je i Váš případ . Příkladem je diskuze pod "Hovory z Měšic 10" ,kdy jste fanaticky bez ohledu na fakta a věcné argumenty obhajoval americká zvěrstva při"humanitárním"bombardování Srbska.
Jak Vám radí pan Čert(já si,na rozdíl od Vás, nemyslím,že je zplozenec pekla),trocha sebereflexe by Vám neškodila.

I tak,Hezký den.
27. 08. 2013 | 08:07

Elza napsal(a):

Pokud by někdo zavraždil mojí dceru a vnučku,tak bych uvítala zákon oko za oko a zub za zub stějným způsobem,... A jak tady někdo psal,že v Indii už je chlap obviněný,...to jo,ale ten se doznal hned na začátku,... Kramný má svojí vlastní vazbu,tím,že nemůže vycestovat,protože jakmile by to udělal,tak ho odsoudí i kdy byl nevinen,..proto nemá smysl polemizovat a porovnávat náš prestní zákon s jejich,..
27. 08. 2013 | 12:10

čert }:o napsal(a):

DrDrJBB
ok když myslíte tak vám dám vědění:
Můj nick je dán tím, že já už mám peklo poznané a dnes už vím, že i to peklo
je spravedlivější než si dovedete představit. Jestli jste nikdy neklesl na dno
a nebyl v rozhodnutí skoncovat trvale se vším, nevíte nic. Ale tím vás neodsuzuji
ani nehodlám tvrdit, že jste blbcem, jak vy sám ráčíte nadhazovat nejen mně.
Když už jsme pokročili až na tohle téma upozorňuji, že peklo i ďábel sám je pouze tvořen Bohem samotným (nebudu tvrdit že je to výmysl církve neboť člověk sám je božím tvorem nehledě na jeho zlo dobro moudrost či blbost samotné duše)
Bůh je tvořitelem všeho. Není opak Boha respektive opakem Boha je zas jen Bůh!
A čert s andělem je prostředníkem lidí k Bohu. Proto o Mikuláši chodí spolu.
Mezi čertem a andělem není rozdíl. Jsou totiž spravedliví oba, jen jejich domovina
je trochu jiná..nechtějte poznat peklo a přestaňte jednoznačně odsuzovat něco
a někoho o kom víte jen z médií a jen proto že je vám nesympatický. Nevíte kdy se
vám to vrátí ve větší míře a síle než jste sám nesmyslně vydal jen proto, abyste
zaujal lidi a možná si je i (Bůh i já neví proč) koupil pro svoje ego. Navzdory vině či nevině.
Můj nick je poznáním sebe sama, ve vlastní nekonečnosti a čím víc poznávám lidi, tím víc poznávám sebe. Jestli je to pro vás spirituální chaos, tak vám to vyvracet nebudu. Naopak, je to docela milé přirovnání jak i vy sám sobě nechtěně nastavujete zrcadlo, ve kterém se vzhlížíte víc, než si myslíte a než tušíte. Vy mě učíte být tím, co se prostě nemá. No nená to krása?
A co se týče andělů, víte jak se jmenuje váš anděl strážný? Jeliel - anděl, jehož jméno je vepsáno do stromu života. On ovládá osud králů. On inspiruje vášeň mezi pohlavím. Jen je problémem, že pravý král to ví a také tak jedná. Vy máte do
krále daleko, vy si jen na něj hrajete a odmítáte poslouchat svého anděla, natož
abyste ho vnímal. Králem není ten, kdo sedí na trůnu s korunou. Chápete?
Mám možná v sobě víc modré krve než vy. Neříkám to proto, že se chci chlubit.
Ale proto, že nejste sám nějakým levobočkem nebo přímým potomkem nebo jen,
že vás šlechtický tatínek vyčůral na kopřivy a sluníčko vás vytáhlo!
I přes svůj věk a vzdělání máte duši nevyvinutou a zapomněl jste kdesi
v dětství sám sebe. Nastalá doba děDství vám ale otvírá bránu, tak vejděte
a učte se pokoře. Nevidím zaujatost ve vás, ale ve vašem chování a nezpůsobilosti
svých myšlenek a egoistických blábolů.
p.s. a zkuste se zbavit slovní vši "pakliže" za jinou. Číst to několikrát
v blogu či příspěvku je dost laciné.
Mějte se

zajímavé:
http://cs.wikibooks.org/wiki/Z%C3%A1kladn%C3%AD_teologick%C3%A9_a_filozofick%C3%A9_pojmy_scholastiky/And%C4%9Bl

ještě zajímavější:
http://cs.wikibooks.org/wiki/Z%C3%A1kladn%C3%AD_teologick%C3%A9_a_filozofick%C3%A9_pojmy_scholastiky/%C4%8Cert
27. 08. 2013 | 20:01

čert }:o napsal(a):

Jan
díky hezky napsáno =o)
27. 08. 2013 | 20:06

Freddy napsal(a):

to "Dr.Dr." Jan Nepomuk Albert Pepek-Vyskoč-Berwid-Buquoy-Kopecký:

"O svém vzdělání se urputně nezmiňujete, předpokládám tedy, že žádné nemáte."
V kterémžto bodě se mýlíte jak v meritu věci, tak v aplikaci logiky. Z mého mlčení lze totiž vyvodit maximálně to, že o dané věci mlčím. Ostatní je Vaším fantazírováním. (BTW - jelikož s Vámi diskustuji písemnou formou, přinejmenším první stupeň ZŠ jsem absolvovat musel, Buquoy.)

"Když jsou moje reportáže*) tak "špatné", tak proč je tedy čtete?"
Mne zaujalo morálně-historické hledisko celé věci - "za dávných dob při hostinách dávali se obveselovat zrůdami", jak praví klasik, ovšem znepokojuje mne, pokud i dnes Aktuálně.cz nabízí (méně náročnému) publiku stejný typ "zábavy".

"nazýváte mne "Pepku vyskoč"
Neupírám Vaše nároky na aristokratický původ, ani nesnižuji vliv Vašich vznešených předků - Buquoyů, Perchty z Rožmberka ani Pepka Vyskoč von Putim - na Vaši osobnost.

"Jinak existuje rčení: Hlupák mudrce nikdy neuzná. V mnoha případech ani nepozná."

Dovolím si usoudit, že toto rčení citujete jen z toho důvodu, že ve své bezdůvodné ješitnosti nedokážete pochopit ke komu z nás dvou (anebo v kterémkoliv případě všech možných dvojic v nichž Vy jste jedním z členů) se vztahuje označení za hlupáka.

"Nynější papež František prohlásil: "Nexistuje nic, co by Bůh nevyřešil!"
Všemohoucnost Boží není, alespoň myslím, principem či pravidlem, který by objevil dnešní římský papež František; nové to bude nanejvýš pro Vás. Nic ve zlém, Pepek.

-----
*) V chápání slova "reportáž" se budeme asi do jisté míry také rozcházet - podle mého názoru, reportáž je útvar který 'popisuje a zobrazuje skutečnost na základě konkrétních faktů, většinou získaných přímou účastí nebo pozorováním'. Tedy s Vašimi výplody se tato definice valnou měrou míjí, zejména pokud budeme definovat 'skutečnost' jako "reálný stav věcí v hmotném, smysly vnímatelném světě". Vy se většinou věnujete vágním úvahám, založeným na interpretaci sekundárních zdrojů za pomoci fantaskní logiky.
27. 08. 2013 | 21:41

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To čert + Jan + Freddy
Váš nihilismus je skutečně ojedinělým fenoménem.
S tím se člověk nesetká každý den.
Podle mého názoru jde patrně o chorobnou závist.
Proč tomuto charakterovému nedostatku vlastní slabosti tak podléháte?
Vaší argumentaci chybí věcnost a pokusy mě urazit balíte do frází jakéhosi bezpředmětného intelektualizmu.
Vám nejde o dialog, nýbrž o konfrontaci.
27. 08. 2013 | 22:19

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To čert + Jan + Freddy
Váš nihilismus je skutečně ojedinělým fenoménem.
S tím se člověk nesetká každý den.
Podle mého názoru jde patrně o chorobnou závist.
Proč tomuto charakterovému nedostatku vlastní slabosti tak podléháte?
Vaší argumentaci chybí věcnost a pokusy mě urazit balíte do frází jakéhosi bezpředmětného intelektualizmu.
Vám nejde o dialog, nýbrž o konfrontaci.
27. 08. 2013 | 22:20

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

Ještě několik poznámek pro ty, ktří mě podezírají z nedostatku skromnosti.
Nepsal jsem sice jeden komentář před chvílí, ale admin mi to smazal. Nevím proč - já zásadně nikomu nenadávám, ale zdá se jakmile jsou tam odborné výrazy nebo věty v angličtině dochází k mazání - patrně z nedostatku pochopení.
Zkusím to a cituji: "Don't be afraid to congratulate yourself, because if you don't, no one else will. No one will benefit from your succes as much as you, so no one else is going to do as much for you...you must always remember to give yourself a standing ovation."
(Neměj žádné zábrany sám sebe vychválit, protože pakliže tak neučiníš, nikdo to za tebe neudělá. Nikdo tě nebude za tvé úspěchy tak oceňovat jako ty sam sebe, prostě nikdo kromě tebe...musíš mít vždy na mysli, že neutuchající potlesk pro tvůj výkon může přijít pouze z tvé strany).
Autor tohoto citátu je Henry E. Ford (Succes is You, Ford & Associates, USA 1995).
27. 08. 2013 | 22:56

Freddy napsal(a):

[Jan Pepek Vyskoč-Buquoy-Kopecký (2×) ]: "Vám nejde o dialog, nýbrž o konfrontaci"

Já se přirozeně nemohu vyjadřovat za ostatní zde, ovšem obecně řečeno, dialog lze vést pouze s někým kdo je schopen objektivně vnímat skutečnost a racionálně na ni reagovat. (Podobně i v případě ostřejší formy komunikace, či střetu.) Takže mně osobně nejde ani tak o dialog či konfrontaci s Vámi, ale spíše s Vašimi "pasáky" z Aktuálně.cz, kteří zneužívají projevů Vašeho intelektového defektu k obveselení širšího publika a získání početnější čtenářské obce. Pokud jde o údajný nedostatek věcnosti z mé strany, poproste někoho gramotného o vysvětlení mých příspěvků výše, Pepek.

"Podle mého názoru jde patrně o chorobnou závist."
Neupírám Vám tento názor, ale není mi jasné co přesně bych zde měl závidět, Pepek. Snad časté procházky v tiché zahradě? Diskretní _personál_ v bílých pláštích? Skotské střiky třikrát denně?
27. 08. 2013 | 23:08

Freddy napsal(a):

[Pepek Buquoy-Kopecký]: "Don't be afraid to congratulate yourself, because if you don't, no one else will."

V poněkud skeptické české kultuře existuje ekvivalent, tento postoj komentující: "Ale nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá". (Zdeněk Svěrák a Ladislav Smoljak (alias Jára da Cimrman): Posel z Liptákova)

No a v případě pana barona-vévody doktora doktora Pepka vyskoče Buquoye-Berwidy toto platí dvojnásob.
28. 08. 2013 | 00:11

čert }:o napsal(a):

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy
No byla očekávána jiná odpověď
ale vy jste vůbec nic ode mě nepochopil
Dám vám jednu osobní životní radu pane doktore
Tajemství života nespočívá v tom být lepší nad ostatní
ale být dokonalým sám sobě
Teprve pak uvidíte rozdíl nejen u sebe ale i u druhých
Víte já nemám potřebu vám závidět a je to hloupý
argument přesto vás chápu že to děláte jako formu
určité obrany. Ale nejste schopen přijmout kritiku
kterou všívám hrubou záplatou na hrubý pytel plný
blogů někdy opravdu hrubých a neomalených
Ale protože jste odpověděl tak jak jste odpověděl
tak vás už musím vidět pouze tak:
Váš nihilismus je skutečně ojedinělým fenoménem.
S tím se člověk nesetká každý den.
Podle mého názoru jde patrně o chorobnou závist.
Proč tomuto charakterovému nedostatku vlastní slabosti tak podléháte?
Vaší argumentaci chybí věcnost a pokusy mě urazit balíte do frází jakéhosi bezpředmětného intelektualizmu.
Vám nejde o dialog, nýbrž o konfrontaci.
---------
Zrcadlo se mi povedlo nastavit a věřte
že z toho radost nemám a nebyl to záměr
Slova byla volena dle vašeho vzoru
Že se vám to nelíbí chápu
i mně se to nelíbilo
28. 08. 2013 | 02:27

Jan napsal(a):

To autor:
Reakce na komentář 27. 08. 2013 | 22:20

Stále stejná "písnička",když nevíte kudy kam a dojdou Vám i poslední pseudoargumenty,tak se uchylujete k nadávkám do nihilistů a závistivců.

Nihilismus je postoj,který v zásadě popírá možnost pravdivého poznání.Zamyslete se nad tím(máte-li čím) a zjistíte,že se svými "reportážemi" k tomuto postoji značně blížíte.
Vámi často "omýlaná" závist je naprosto přirozená vlastnost myslícího tvora.Má ji v sobě zakódovanou každý,ale ne každý ji dokáže ovládnout.Jestli se domníváte,že něco závidím právě Vám tak jste na omylu. V pravdě, zrovna Vám není co závidět.

Jinak se můžete vychvalovat jak chcete,ale rozumný čtenář si udělá úsudek o Vaší inteligenci sám.Mimochodem česká alternativa Vámi deklaroveného citátu amerického "mudrce",zní:Samochvála smrdí!

Hezký den a polepšete se!
28. 08. 2013 | 09:40

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To Confused Rebels
Dovolte, abych onu trojku "Jan + čert + Freddy" nazval "The Confused Rebels" (Popletení vzbouřenci).
Rozhodně se na vás nezlobím, nýbrž se směji.
Prostě ta argumentace je směšná svou povrchností.

Když mi není co závidět, tak proč mi tedy závidíte?

Freddy, myslím si, Vy jste tak zakyslý, že dialog vést s vámi nemohu nejen já, nýbrž prostě patrně vůbec nikdo...

Výrok "Samochvála smrdí" je nešťastnou polopravdou (viz rovněž citát Henryho Forda)pro ty, kteří se nemají čím chlubit.

Připouštím ovšem: "Samochvála smrdí" může být báječná výmluva pro selhávače a ztroskotance všeho druhu...

"Popletení vzbouřenci", buďte upřímní, co je to za "hanbu", když se někdo chlubí tím, čeho skutečně dosáhl? Na to má přeci plné právo! Dokonce je to jeho morální povinností, aby se o tom svět dozvěděl!
Chcete rozjásaným sportovcům, ukazujícím do všech světových
stran své medaile, upírat jejich "samochválu" a radost, že jsou nejlepší na světě?
Kam by lidstvo spělo, kdyby úspěšný nemohli být na veřejnosti hrdí na své úspěchy a nemohli by chválit své výkony!? To je přeci základ kapitalizmu s lidskou tváří...
Nebo jste snad všichni tři komunisti, či bývalý estébáci?

Pánové "Popletení vzbouřenci" i některé vaše argumenty, i když by se na první pohled mohly zdát rozumné, při bližší analýze se podobají bláznovství. Tím vás nechci urazit, nýbrž pouze konstatuji.
Pánové, snažte se domyslet do konce, co říkáte, jinak se zbytečně kompromitujete svými předsudky a zaujatostmi.
A Vy Freddy, až se budete snažit domýšlet všechno do konce, tak si u toho poskakujte, coby Freddy - Pepek Vyskoč!
28. 08. 2013 | 11:42

Jakelin de Mailly napsal(a):

Dr. Dr. Buquoy

"Dovolte, abych onu trojku "Jan + čert + Freddy" nazval "The Confused Rebels" (Popletení vzbouřenci)."

Dobrý den.
Zapomněl jste na mne.
Jen si dovoluji navrhnout, abyste vymyslel jiný název. Nežijeme s Vámi ve Vašem Čórtově hrádu, tudíž se nemůžeme bouřit proti nevyneseným nočníkům, myšincům a pavučinám.
Také nevím o ničem, čeho byste dosáhl či dokázal, aby to vzbuzovalo Vámi podstrkovanou a vysněnou závist.
28. 08. 2013 | 13:32

čert }:o napsal(a):

Jakeline
zdravím =o)
jsem v budování plotu co nám vzala
vichřice a jdu se mrknout čím nás
JBB obdařil. Nezklamal. Už i komoušema
a stbákama nás častuje =o) a závist nám
zas mlátí o hlavu. Co z toho vyplývá?
Netroufám si říct.
28. 08. 2013 | 14:02

Jakelin de Mailly napsal(a):

čert

Též posílám pozdrav,
po dlouhé době jsem nakažen jakýmsi morem horních cest dýchacích s dalšími vedlejšími účinky, tak sedím s čajem v dece.
Poručík 2.kategorie nezklamal, ale už to znám.
Ego je sviňa :-) a s pár poruchami nitra je výsledkem Měšický horor.
Proto budiž smysluplnější plot znovuvystavět, doufám, že tam na to máte lepší počasí, než u nás. Je tady hnusně, ale neprší /což by mohlo a hodně/.
Jo, a nezapomeňte mi závidět, že dnes nemusím nic dělat, já Vám taky budu závidět nový plot :-)))
28. 08. 2013 | 14:19

čert }:o napsal(a):

Jakelin
mně se víc líbí Proč nemohu být prezidentem aneb Nechte toho! =o)
Začíná pršet beru pláštěnku dokončit plot musíme =o)
Nejlepší čaj je bezinkový a med dávat do čaje až při cca 40°C
(toho čaje =o) ) jinak med ztrácí účinek
Přijdu až tak kol noci
28. 08. 2013 | 15:32

čert }:o napsal(a):

jo zapomínám závidět!!!! Sakra!!! Jsem v mínusu
28. 08. 2013 | 15:33

Freddy napsal(a):

to Dr. Dr. Buquoy-Kopecký-Vyskoč-Berwid, vévoda ze Lhoty a svobodný pán z Prášilů:
"Když mi není co závidět, tak proč mi tedy závidíte?"

Klid. Zhluboka se nadechněte a uklidněte se. Pak si pečlivě pročtěte diskusi zde. Dojdete k závěru, že to, že Vám já či někdo jiný závidí je Vaše subjektivní představa, kterou jste si vysnil, aniž by to bylo podloženo fakty. Tím se snadno vysvětlí tento jinak Vám nevysvětlitelný rozpor.

"Připouštím ovšem: "Samochvála smrdí" může být báječná výmluva pro selhávače a ztroskotance všeho druhu..."

Ve Vaší situaci by možná bylo lépe čelit kruté realitě, než utíkat do Vašeho vysněného světa kde jste úspěšný, akceptovaný a společensky realisovaný. Ačkoliv takhle jste možná šťastnější, včetně toho, že o Vás alespoň takto někdo projeví zájem.
28. 08. 2013 | 17:10

Jan napsal(a):

Doktore, je mi Vás úpřimně líto. Váš život mimo mísu musí být strastiplný.
Sportovci dostavající za své výkony medaile se nechválí sami,ale oslavuje je široká veřejnost.S nimi se ,proboha,nesrovnávejte,oni na rozdíl od Vás něco dokázali a samochválou nesmrdí.
Docela jste překvapil,že zrovna Vy někoho označujete za blázna.Připomenu další české přísloví:Zloděj křičí"chyťte zloděje".
Pracujte na sobě usilovně,podrobte se patřičné léčbě a za nějaký čas se možná Vaše duševní kondice,alespoň o trochu, zlepší.
K tomu Vám dopomáhej Bůh.
28. 08. 2013 | 17:20

Jan napsal(a):

To Čert
Buďte pozdraven.
Souhlasím s Vámi,článek "Proč nemohu být prezidentem..."je "výborný" a zcela odhaluje autorovu havlistickou morálku. Obšírně vysvětluje proč nemůže kandidovat na příkladu poklesků minulých prezidentů,čímž je zcela dehonestuje a podsouvá čtenářům myšlenku,jakou báječnou hlavou státu by byl on sám.
Jeho rafinovanost je téměř vražedná.
Pro nás je ovšem zlé,že až se stane prezidentem, pověří BIS vypátráním Rebelů, dojde k zatýkání a zle se nám povede.
Zatím ,do příštích voleb, užívejme svobody.
28. 08. 2013 | 17:47

Freddy napsal(a):

Dr.Dr. Berwid-Vyskoč-Buquoy: "Nebo jste snad všichni tři komunisti, či bývalý estébáci?"
Jasnozřivý muži!
Skrývám, anebo až dodnes jsem skrýval, osudné tajemství - ledva mne matička porodila, již jsem byl jmenován velitelem roty Lidových milic. Od té doby jsem postupně pustnul. Ve třech měsících okresní tajemník KSČ, v půl roce krajský. Namísto výživného mléka mateřského, vstřebával jsem raději poučky marxismu-lenisnismu, takže ve dvou let jsem absolvoval VŠP a stal se kandidátem ÚV. Tím bylo mému směřování dán pevný cíl. K násilí jsem měl sklony od doby prvního dětského vzdoru, kdy jsem na pískovišti Verunce B. omlátil formučku na bábovičky o hlavu. Vrchol nastal však 17. 11. 1989, kdy co robě sotva tříleté, dětskýma ručkama svíral jsem pendrek v chladu Národní třídy a bušil do demonstrujících, seč jen mé chabé dětské ručky stačily. Nebýt toho, že jsem po listopadu včas vstoupil do ODS (nejprve rafinovaně zfalšovav záznamy o své dosavadní činnosti, chytře se vydávaje za bývalého politického vězně který pátrá po tom kdo na něj donášel), počínaje u Mladých konzervativců, kdež zužitkoval jsem výhodně své dosavadní zkušenosti politické a schopnost řečnit o tom o čem nemám ponětí, nevyvlékl bych se z toho všeho tak lehce. Nyní ke stáru podnikám v oblasti přidělování státních zakázek, a doufám, že se (podle vývoje) nejnověji dokážu vetřít k Zemanovcům, nebo Babišovcům, nebo Vencelídesovcům, aby i nadále štěstěna přála mi velice, tak jako dosud.

----
"A Vy Freddy, až se budete snažit domýšlet všechno do konce, tak si u toho poskakujte, coby Freddy - Pepek Vyskoč!"
Necítím potřeby imitovat svým chováním ani Vás ani Vašeho aristokratického předka.:-)
28. 08. 2013 | 18:32

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To "Popleteným vzbouřencům"
Jane s obsahem vášeho posledního komentáře sice nesouhlasím, ale satira to není špatná. Každopádně, kdybych tu moc měl, určitě se nemusíte obávat, že bych vás pozatýkal...
Samozřejmě bych vás napomínal a snažil bych se vás nabádat, aby hloupé a primitivní poznámky měly spíš přecházet na úroveň kousavé satiry - viz vaš poslední komentář, ale to by bylo z mé strany asi tak všechno...

Jakeline de Mailly, na Vás jsem zapoměl, máte pravdu, ale opravdu vám nebudu mít za zlé, pakliže se k tomuto "trojlístku", poněkud delšího vedení a chápání, s radostí připojíte - myslím, že kvalifikaci na to máte pořádnou...

Freddy - Pepek Vyskoč! mi dělá starosti, neboť bez ohledu na jeho miniaturní vzdělání (kolik vychodil tříd zatím tají), patrně asi i špatně umí číst.
Kdyby si totiž správně přečetl Švejka, dozvěděl by se, že "Pepek Vyskoč" žádný aristokrat nebyl...
V této souvislosti bych vám Fredy - Pepku Vyskoč!, doporučoval mojí knihu (literatura faktu) - Jan Berwid-Buquoy: "Jaroslav Hašek a jeho 'dobrý voják Švejk' - Čeští občané, rakouští vojáci nebo ruští bolševici?" Publikace vyšla v jednom svazku dvojjazyčně (čeština-němčina), České Budějovice (ČR) a Remscheid (SRN) 2011. Obávám se však, že to bude pro Vás asi příliš těžká lekce, když jste čtenářsky nezvládl ani "Švejka"...
28. 08. 2013 | 21:44

Jan napsal(a):

Vévodo,to ještě nevíte,že rebelové mají v úmyslu dobít a vyplenit Měšickou pevnost.Pod praporem Závisti a za účelem zkořistění henleinova kanape a havlova hajzlprkýnka, na kterém zatím trůníte sám a vstřebáváte z něho moudrost .
Já osobně se těším,až na nádvoří zpleněného zámku,v roli novodobého Koniáše, spálím všech dvanáct „děl literatury faktu“.
28. 08. 2013 | 22:00

Freddy napsal(a):

to Berwid-Vyskoč-Kopecký: ("Kdyby si totiž správně přečetl Švejka, dozvěděl by se, že "Pepek Vyskoč" žádný aristokrat nebyl...")

Toť otázka názoru, Pepek, zejména v případě někoho kdo je do té míry naivní ve vztahu ke skutečnosti, jak se jevíte Vy ve svém pokusu o literaturu faktu týkající se Haškova Švejka.

Stran Pepka Wyskócz, svobodného pána von und zu Putim - v románu to výslovně uvedeno není. Ovšem - Švejk sám uvádí, že: "U nás na rohu Bojiště a Kateřinský ulice, poslušně hlásím, pane lajtnant, byl taky jeden degenerovanej člověk. Jeho otec byl jeden polskej hrabě a matka byla porodní bábou. Von met ulice a jinak si po kořalnách nenechal říkat než pane hrabě."
Dotyčný není v románu dále zmiňován - ovšem naprosto nelze vyloučit, že se zde jedná o výše zmíněné subtilní pouto pokrevní příbuznosti.
28. 08. 2013 | 22:18

Jan napsal(a):

Budete se asi divit,doktore,ale já jsem Vašeho“Haška“zakoupil a četl a to dosti pozorně a na jeden zátah.
Není to špatná knížka,je poutavě psaná a i kdyby byla jen polovina informací pravdivých,tak to má vypovídající hodnotu vzhledem k dotčeným osobám a ke své době.
Přesto,dovolte technickou otázku.Jako historik by jste měl lpět na perfektní faktografii svých publikací .Ale to nečiníte.V jedné části knihy důvěryhodně dokazujete,že Hašek nikdy nebyl v Bugulmě a to i navzdory známé povídce „Velitelem města Bugulmy“.
V jiné části knihy tvrdíte ,že Hašek Bugulmu dobyl a to s pěti Basmači a bez jediného výstřelu.
Tak byl Hašek v Bugulmě,nebo nebyl?
28. 08. 2013 | 23:39

Jakelin de Mailly napsal(a):

Dr Dr BBQ

"Jakeline de Mailly, na Vás jsem zapoměl, máte pravdu, ale opravdu vám nebudu mít za zlé, pakliže se k tomuto "trojlístku", poněkud delšího vedení a chápání, s radostí připojíte - myslím, že kvalifikaci na to máte pořádnou..."

Jo, díky.
A dobrou noc.
28. 08. 2013 | 23:39

čert }:o napsal(a):

DrDrJBB
Víte doktore
mně nevadíte doposud vy sám, zatím, ještě vám
dávám šanci, ale vadí mi vaše nesmyslné blogy
ohledně někoho o kterém víte jen z médií
a troufáte si soudit bez toho, aniž byste něco
o tom opravdu věděl.
Zrovna tak činíme my, vaši čtenáři, kterým se
to buď líbí nebo nelíbí. Komu se to líbí je to
v pořádku a vy vrníte jak malej chlapeček hlazen
po srsti. Komu se to nelíbí a píše o vás tím samým
stylem jako vy o jiných, je zle. To že jste háklivý
na svojí osobu je sice hezké a každý se má bránit,
ale když už jsme u těch přísloví, ještě jedno dám
do placu: nečiň druhému to, co nechceš, aby druzí
činili tobě!
Tím je řečeno vše podstatné a jakožto jistý šlechtic
byste se měl toho držet. Leč nedržíte a stále si bere
na paškál jiné, aniž sám jste schopen pak přijmout
názory a nedej bože kritiku druhých. Ve chvíli vzteku
vám váš narcizmus, ano přiznejte si, že jím trpíte,
nastolí útok v podobě urážek, aniž byste dotyčné znal
a soudíte je buď podle sebe, ohledně závisti, nebo podle
bolševických způsobů, kterým jste zasažen stejně tak jako
mnoho lidí v této zemi, byť je vám bytostně nepřijatelný
a nesouhlasíte s ním. Mimochodem nikdy mě komouš nedostal,
a nedělám rozdílu mezi bolšanem a fašistou.
Dost dobře si vzpomínám vyprávění sestry a baronky barona
Christiána Battaglia, jak jim ze zámku nejdříve nacisti
likvidovali vše a co zachránili, vyhazovali okny komoušové.
Vůbec nebrali v potaz práci řemeslníků a bylo jim jedno jaký
krásný nábytek a obrazy ničí a pálí. Museli stát na nádvoří
a koukat se na to. Ani nacisti nedělali to co komušové.
A vy mě (i jiné) tu budete obviňovat z komouštví a estébáctví.
Nastupují i taková dětská obvinění co se týče anonymity
diskutujících, což je směšné a jak už jednou podotýkám,
vy dáváte na trh svou kůži veřejně a dobrovolně, tudíž
máte a musíte počítat především s kritikou. Tím, že jste
veřejně známá osoba (i když ne každý vás zná) jste tudíž
vygůglován pro ty, jenž o vás něco chtějí vědět a tak i
čtou vaše blogy nebo knihy. Tak odhalujete sám sebe veřejnosti
a veřejnost si dělá svůj úsudek o vás na zcela reálném základu.
Ne tak činíte vy sám. Neznalost anonymů vám přesto dává určité
právo je kritizovat ze dvou tří či deseti příspěvků a když už
nevíte kudy dál tak je označíte za závistivce, stébáky, komouše,
mnohdy i blbce nebo Kramného jen proto že je dělník tak za ubožáčka.
Kvůli vám by mě potěšilo, kdyby Kramný byl nevinen a vy byste musel
napsat omluvné blogy a hluboce mu popřát soustrast. Jak to ale
dopadne je zatím ve hvězdách. Nezastávám se ho, nevím jestli to
učinil či ne, ale věřím i v nešťastnou náhodu. Tak jak se chová
je docela pochopitelné, neboť a protože stres člověka činí jiným
a zcela odlišným od svých zásad, výchovy, vzdělání nebo myšlenek.
Ale asi jste to nezažil nebo vám stačí málo a už vyletíte hůř než
já z krabičky a emoce vám vítězí nad rozumem.
Měl byste se zamyslet nad tím, proč vám někteří lidé píší vzdorovitě
a někdy i se snaží vás zesměšnit nebo píší tak jak píšete vy sám.
Není to náhoda a měl byste přijmout tuto "školu". Zatím se odvoláváte
na banální myšlenky a věty malého kluka jako: příspěvek 28. 08. 2013 | 11:42
je zcela ukázkový a nebo úžasná věta: "vaší argumentaci chybí věcnost a pokusy
mě urazit balíte do frází jakéhosi bezpředmětného intelektualizmu". =o)
Zajisté máte pravdu ale přiznávám, že pořád se snažím o pokus vás nasměrovat
k myšlenkám o pokoře a i studu. Vaším způsobem to nešlo, tak se snažím
způsobem mírnějším. Jestli to přijmete nebo ne, je to už na vás a záleží
na vašem krátkém vedení a chápání jestli vám to dojde
Hezký den
29. 08. 2013 | 08:22

čert }:o napsal(a):

zdravím zbytek party popletených vzbouřenců =o))
29. 08. 2013 | 08:28

Jakelin de Mailly napsal(a):

čerte,

dobré skoropoledne, je to zbytečné, zneuznaný šlechtic, voják, politik a literát si bude stále drmolit jen svoje, už to je na klinické úrovni a žádná domluva s tím nic neučiní.
29. 08. 2013 | 11:24

čert }:o napsal(a):

Jakelin
myslíte že se nezamyslí?
Uvidíme třeba ani neodpoví
hezké popoledne
29. 08. 2013 | 12:10

Jeník Berwid-Buquoy napsal(a):

To "Popletení vzbouřenci"
Čerte proč bych neměl odpovídat?
Mne nelze urazit. Abraham Maslow: "Jestli mne někdo může urazit nebo ne, o tom rozhoduji já!"
Moje odpověď?
Já se uraženým necítím, ať si každý o mne myslí co chce. To je jeho osobní omyl a ne můj. Omyl může být i blbost dotyčného nebo alespoň může hraničit s blbostí...
Já osobně si nemyslím, že jste "blbý" vzbouřenci, nýbrž popletení vzbouřenci.

Jedna sekretářka z pražské Lucerny, říkala řediteli, když s ní souložil: "I ty jeden popleto!" Bylo to vždy, pakliže omylem zavedl svůj orgán místo do pochvy, do jejího konečníku...
Dedukce? Vaše argumenty mně někdy připadají, jako byste si spletli skutečnost s "konečníkem".
Důkazy? Jan se začal pokoušet o satiru. Moc mu to sice nejde, ale alespoň začal.
Čert zdůvodňuje své postoje sáhodlouhými komentáři ačkoliv by se jeho popletené events daly vyjádřit dvěmi krátkými větami. To se dá ovšem cvikem a praxí pořád ještě napravit.
Jakelin de Mailly se s nadšením připojil ke klubu "dlouhých vedení a chápání" a zdá se, že se tam rád zabydlel. To svědčí sice o duševní skromnosti dotyčného, ale hlavní věc je, že má radost. A o to hlavně jde!
Fredy Pepek Vyskoč! sice provedl poměrně solidní analýzu "Pepka Vyskoče" ze Švejka, ale připadá mi to jako jeho vlastní obhajoba, že je rovněž feudálního původu jako onen "Pepek Vyskoč" ze Švejka. No, budiž já mu to neberu, ale na jeho místě bych si vybral někoho jiného. Vezměte si příklad z Jakelina de Mailliho. Ten se vydává za středověkého templáře a nikomu to nevadí - a tomu tehdejšímu rytíři patrně také ne!
See you later, Alligator... (Bill Haley)!
29. 08. 2013 | 13:04

Jan napsal(a):

Pánové ,já jsem optimista a dávám mu slabou šanci,ale trvám na tom,že odborná léčba je nezbytná.

Zdravím všechny Vzbouřence.
29. 08. 2013 | 13:44

Jeník Berwid-Buquoy napsal(a):

To All the Readers, Friends and Enemies...
Rozhodl jsem se změnit svojí signaturu "Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy" (Dr.rer.pol. & Dr.rer.phil. se zaměřením na dějiny), na Jeník Berwid-Buquoy, neboť původní forma vyvolávala nepochopení:
V německém OP mám tento záznam: Dr.Dr. Jan Nepomuk Albert BERWID-BUQUOY. V českém OP mám pouze: Jan Berwid-Buquoy a na zaadní straně záznam: Dipl.-Pol. (což by odpovídalo PhDr.).
Akademické tituly jsem získal studiem (Freie Universität Berlin) v Západním Berlíně.
V britských záznamech (1981 - 1989) jsem figuroval úplně bez akademických titulů, ale se šlechtickým titulem: Jan (John) Berwid-Buquoy, Lord of the Manor of Ellguth (...vladyka z Ellgutu). Titul "Sir" mi odmítali přiznat. Prý jsem česko-německým "rytířem", nikoli anglickým "rytířem". Zato mi však v britské armádě říkali "Švejku" (covered name: Shvayk).

Označení "vévoda z Ellgutu" je pouze literárním pseudonymem, který mi udělila bývalá redaktorka Reflexu, Pavlína Wolfová, protože "vladyka z Ellgutu" se jí zdálo "málo"!

Buquoyové jsou hrabata.
My patříme k tzv. "české linii", která však ztratila titul "hrabě" již v roce 1672 morganatickým sňatkem Alexandra hraběte Buquoye (mystifikovaný zápisy: "padl v boji" nebo "zemřel v mládí"...) se selkou Bílkovou z Liderovic.
Jeho syn Mattheus Buquoy, který se oženil v roce 1701 s Dorotheou Berwidovou již "hrabě" nebyl... Jinak můj dědeček Adolf (1889 - 1958) byl levobočkem Ferdinanda hraběte Buquoye.
Tedy, summ summarum, když se mi někdo zeptá zdali já jsem "hrabě", stereotypně odpovídám: "V roce 1918 byly šlechtické tituly v ČSR zrušeny, ale moji předkové Buquoyové byli hrabata..."
Což odpovídá zkutečnosti. I když dneska (mezi námi!)je to úplně a naprosto jedno!!!
Rozhodl jsem se mé komentáře, abych odstranil nedorozumění s "Dr.Dr.", odedneška tedy podepisovat: Jeník Berwid-Buquoy.
Musím se ovšem ještě informovat v redakci, zdali s tím souhlasí, aby mě nezačali mé komentáře mazat...
29. 08. 2013 | 13:51

čert }:o napsal(a):

DrDrJBB
Kde tvrdím že jste se urazil? Jestli napíšu že možná neodpovíte
beru to tak že vás to přestalo bavit a nenapadlo mě že byste se
mohl urazit. To mě vážně nedošlo. Na to jste moc splachovací a
nezůstáváte nic dlužen.
Nebo nechápete co psáno jest a hraničíte s blbostí.
Ale vaše přirovnání k jistým sexuálním praktikám jsou nechutný,
že z toho by si psychiatr udělal knižní výcuc. To fakt hned tak
někoho nenapadne. Jestli vám ještě nikdo neřekl že jste opravdu
nechutný tak vám to teď tvrdím já. Vaše nechutnost a obhroublost
není šlechtickým prvkem ale hulvátů co si na něco hrají jako vy.
Vás v dětství mydlili jako psa a děti se vám posmívaly. Jinak to
není možný. Protože se znovu a zase ubíráte do dětských let když
si berete Jackelina jako hlavní bod svých šlechtických komplexů.
Jackelinovi nesaháte ani po kotníky
A Fredy je aspoň vtipnej
Jan má pravdu
dr. Pakliže
29. 08. 2013 | 14:19

Jeník Berwid-Buquoy napsal(a):

To čert
Měl jsem vynikající dětství u svého dědečka na Kutnohorsku. Prostě nic lepšího si ani nedovedu představit.
Uměl velice dobře anglicky a tak jsem se od něho již v dětství ledascos naučil.
Berwidové (zemané) pocházejí naposled ze Severního Irska, hrabství County Down. Patřila jim tam tvrz Castle Bright a do Čech přišli 1625.
Dědečkovi (policejní komisař za I. republiky) to nějak zůstalo a do konce života dokonce četl různé básně a romány v angličtině, přičemž slavil dny sv. Patricka...
V dětství mě nikdo nebil.
Spíš tomu bylo naopak.
Později jsem založil trampskou osadu "Golden Bull" a kdo se nedomluvil anglicky, německy nebo francouzsky, mohl sice s námi jezdit, ale jako trest dostal vždycky přes "držku".
Ruštinu jako jazyk jsme zásadně neuznávali...
Obligatorní dotaz byl: "Tak už jsi se to naučil nebo ne?" Potom následovala mohutná facka!
Někdo po ní upadl, jiný se jakž takž držel na nohou...
Zpívat "Irene good night", "My Bonny is over the ocean", "John Brown's Song" a "It's now or never" v anglickém originále bylo absolutní povinností.
Ten, kdo to nezvládl, musel si lehnout na zem a byl ode všech kolem táboráku pomočen za výkřiků: "You bloody mad!" (Ty blbče jeden!)

Bylo to bez pochyby jednání za které se dneska samozřejmě spíš stydím, ale byl jsem tehdá puberťák a neuznával jsem nikoho, kdo se vydával za demokrata a antikomunistu - přičemž nic neuměl a ještě navíc neovládal ani jeden jazyk civilizovaných národů...

Pokud jsem zde mohl posoudit inteligenci a znalosti jazyků vaše a vašich "popletených zbouřenců", velice se obávám, že byste se vraceli z našich trampských výletů "Golden Bull" z rozmlácenými "hubami" a pochcaní od hlavy až k patě...
Jinak samozřejmě nic ve zlém.
29. 08. 2013 | 15:37

Jakelin de Mailly napsal(a):

Dr Dr BBQ

Prosím Vás, přestaňte už raději otevírat své nitro, už minule jsem Vám velmi slušně naznačil, že Vaše úchylné podezřívání nekoresponduje s Vaším CV, ale dnes tomu nasazujete korunu jakýmsi souložením a "pochcaní od hlavy až k patě..." je už úplný vrchol nechutnosti a ztráty soudnosti.
Rovněž, za celou dobu, co Vás zde čtu a sleduji a občas jsem měl tu čest vyměnit si s Vámi názor, nezažil jsem z Vaší strany jediný rozumný argument.
Jinak nechápu, kde jste došel k tomu, že se vydávám za kohosi, kdo je mrtev od 1.5. 1187. Je to jen nick, ke kterému jsem došel shodou náhod, stejně jsem si mohl dát "Graf Johannes Buquoy".
29. 08. 2013 | 16:19

R. špion napsal(a):

U nás máme taky jednoho .Kde chodí tám salutuje, stříli po všem možném i po autech ,samozřejmě jenom rukou a v hospodě když se ožere ták i v leže (nikdo už sním nechce sedět ) Nakupuje výhradně v Armyšopu a zřejmě mu tám prodali nějakou kuličkovou pistolku protože posledně ják střílel po autech, určitě šel z hospody, ták ho odvezli policajti ,šofér se málem podělál strachy a ták je zavolal . To střílení má z mládi , dělál zbrojiře u letadel .
29. 08. 2013 | 16:27

čert }:o napsal(a):

DrDrJBB
je to sice krásné ale věřte že nejste jediný kdo umí anglicky
nebo francouzky a kdo má předky šlechtice. Vaše dětinské chlubení
už přesvědčilo mnoho čtenářů kteří již dost znechuceně odešli právě
pro váš hulvátský slovník a narcistické výlevy. Nic ve zlém.
Vy se rád ukazujete za jakoukoliv cenu a nezáleží vám na druhých.
Vy se držíte svého axiomu šílenosti a šlechtičnosti jako Védy a ostatní
je podřadné. Neobávám se že z vašich pochcaných trampských výletů by se
někdo tady vůbec vracel neboť do takové party by tam ani nikdo vůbec nevlezl.
Slovo šlechtic je odvozeno od šlechtění. Z ničeho se něco vyšlechtí a
má to být krásné a vznešené. Vy postrádáte všechno. Slušnost, sympatie,
empatie, vznešenost a krásu vynechám.
29. 08. 2013 | 16:36

čert }:o napsal(a):

Jakelin
no on doktor musel zase chlapecky připomenout
svůj rodokmen abychom padli na zadek s otevřenou hubou
Světe div se nepadám =o)
29. 08. 2013 | 16:48

čert }:o napsal(a):

R.špion
odkupa ste?
http://www.youtube.com/watch?v=M6d406aozNU =o))))
29. 08. 2013 | 16:54

Jakelin de Mailly napsal(a):

čert

Pan Dr Dr BBQ zapomíná na důležité pořekadlo:

Ce n´est pas la naissance, c´est la vertu seule qui fait la différence.

Myslím, že bychom to měli tady odcinkat.
Máte ode mne mail.
29. 08. 2013 | 16:57

čert }:o napsal(a):

Jakeline
on ho nezapomíná on ho nezná
Cinkcinkcink jdu na dvoreček
se pokochat plotem =o)
29. 08. 2013 | 17:43

R. špion napsal(a):

http://www.youtube.com/watch?v=e1MPDIUamVA
29. 08. 2013 | 19:01

R. špion napsal(a):

čert : S tím zbrojířem se pije celkem dobře ,ale jenom ták do třech piv a dvou velkých . Potom už začne to jeho da da da da da da da , ták to už je náročne a třeba se stěhovát . Jinák dobrák neškodný.
29. 08. 2013 | 19:43

Jan napsal(a):

To Buquoy
Jeto hnus,Velebnosti.
29. 08. 2013 | 20:56

Jeník Berwid-Buquoy napsal(a):

To čert
Už to čerte zase motáte.
Píšete, cituji: "je to sice krásné ale věřte že nejste jediný kdo umí anglicky nebo francouzky a kdo má předky šlechtice."
Vy zase nejste jediný, kdo neumí ani anglicky, ani francouzsky, ani nemá předky šlechtice.
Ostatně jsem nikde netvrdil, že bych nějak zvlášť ovládal francouzštinu.
Mohu se spolehnout pouze na němčinu, angličtinu a tak trochu na češtinu. Ve francouzštině, ruštině a polštině mám značné nedostatky. Moje matka (chodila do první třídy v klášteře Uršulinek v Paříži), mě mé znalosti francouzštiny do smrti vyčítala. Mě ovšem tento jazyk nějak nesedí...
Moje francouzština je systém "já stát, ty sedět".
Dokonce si už i Francouzi stěžovali: "Monsieur, vous avez un grand nom français, mais vous parlez français comme un petit noir." (Pane jste nositelem velkého francouzského jména /Buquoy/, ale francouzsky mluvíte jako malý černoch). Odpověděl jsem:
"Mes ancêtres sont venus à Bohême en 1618. Quand quelqu'un ne parle pas français vieux de 400 ans, un peu oublié." (Moji předkové přišli do Čech v roce 1618. Pakliže někdo nemluví 400 let francouzsky, může se stát, že trochu zapomene).

Jinak, co se týká stížností "popletených vzbouřenců", chtěl bych zdůraznit, že zde pouze reaguji na konfrontační tendence této nepatrné skupinky (jinak mám na internetu okolo 1.000.000 čtenářů)a když už jsme u té francouzštiny: Non, Je ne regrette rien!
30. 08. 2013 | 01:33

čert }:o napsal(a):

Jeníku Bukvoji
moji předci pochází z aristokratického rodu
ale nehodlám se tím chlubit byť mám čím
a nechávám je spát protože aristokričtí
předci není nic neobvyklého a navíc nedává
záruku lidství ani slušnosti kterou vy
tak zoufale postrádáte
Co vyprodukuje váš mozek je pro mě naprosto
nepodstatné neboť nevíte nic a jen bulvárním
způsobem konspirujete =o)
Litovat nemusíte politují vás druzí
http://www.youtube.com/watch?v=fFtGfyruroU
30. 08. 2013 | 11:13

Jan napsal(a):

PaneČerte,
musíme pochopit,že německy a anglicky umí na celém světě pouze Vévoda.I tímto způsobem si žije svůj vnitřní život.
Víte,specificky retardovaným lidem se nemá odporovat.
30. 08. 2013 | 11:16

čert }:o napsal(a):

Jan
ještě pár příspěvků a budeme už znát i bukvojsky
Ale mluvit tímto jazykem nedoporučuji je totiž
dost nestoudný a primitivní =o)
30. 08. 2013 | 11:54

Jakelin de Mailly napsal(a):

Zdravím všechny.
Posílám tip na nové vyšetřování Dr Dr poručíka 2nd category BBQ:

http://www.youtube.com/watch?v=6f_qJq4oVeE
30. 08. 2013 | 12:18

Jakelin de Mailly napsal(a):

"Uši jak má koň!!!!"
30. 08. 2013 | 12:19

čert }:o napsal(a):

Jakelin
nikdy by mě nenapadlo se zajímat o JBB: =o)
tak hledám příčinu jeho chování..zatím nic
http://cs.wikipedia.org/wiki/Diskuse:Jan_Berwid-Buquoy
30. 08. 2013 | 13:15

Jakelin de Mailly napsal(a):

čert

No já bych byl zvědavý na názor BBQ, jak to s tím Satanem na Zemplíně vlastně bylo.
30. 08. 2013 | 13:26

Jeník Berwid-Buquoy napsal(a):

Business as usual...
Všem zbouřencům!
Tito lidé, též zvaní querulants (from the Latin querulus - "complaining") nejsou úplně hloupý, to rozhodně ne, ale často příliš málo vědí. V tom tkví pro ně a jejich okolí ten hlavní problém...
S lidmi, kteří málo vědí je těžká a nezáviděnihodná práce. Někdy se tato činnost též definuje slovy: Zdá se mi jako bych hrách na zeď házel!
Ovšem každý člověk je užitečný.
I ten největší vůl může sloužit alespoň, coby špatný příklad...

Někdy se může zdát, že "poučuji". Já však spíš vyučuji.
Coby docent politických věd jsem celá desetiletí přednášel na všech možných evropských universitách a veřejných i soukromých institucích. Výraz v češtině neznám, ale německy se to řekne "Gastdozent". Vedl jsem i semináře a studenti u mne skládali testovací zkoužky.
"Popletení vzbouřenci", musím vás zklamat, ale vy byste u mne patrně asi propadli...
Ačkoliv, tedy - já jsem se snažil nechat projít, kde jakého hlupáka. Bylo to sice lidé s poněkud delším a pomalejším chápaním, ale oceňoval jsem u nich snahu po dobré vůli. Jednalo o studenty disciplinované a vděčné za každou známku nižší než "6" ( v SRN a Švýcarsku se někdy uděluje též "šestka". "Pětka" sice není "bestanden" /prospěl/, ale je možné zkoužku po čase opakovat).

Vy žádnou dobrou vůli neprezentujete.
Vaše argumentace je kontraproduktivní.
Vaše cesta zní: Kolize!
Co to pánové znamená? To znamená propadák - tedy "šestka".
30. 08. 2013 | 13:36

Jakelin de Mailly napsal(a):

Dr Dr BBQ

A teď ještě tu o Mařence.
A zkuste ani jednout nezmínit "já" , "u mne", "vedl jsem" "vyučuji" atd atd
30. 08. 2013 | 13:49

čert }:o napsal(a):

DrDrJBB píše:
Ovšem každý člověk je užitečný.
I ten největší vůl může sloužit alespoň, coby špatný příklad...
-------------
To je fakt doktore dáváte jeden příklad za druhým
Jak praví můj přítel profesor i mezi námi profesory
jsou neskuteční volové
30. 08. 2013 | 17:15

R. špion napsal(a):

Ten náš zbrojíř co kde chodí tám salutuje a stříli už má u nás dištanc ve dvou hospodách ,tám nesmí . Zbývá jenom jedná tám může ,dohromady máme jenom tři. Jsou to volové ,neváží si dobrých zákazníku .
30. 08. 2013 | 23:00

Freddy napsal(a):

to Jeňýk-Berwid-Buquoy-Vyskoč:
Podívejte - toto všechno si myslet _můžete_. Ovšem nemáte k tomu žáný důvod. Nic ve zlém, Pepek. Dál je poněkud složité se s Vaší Omezeností zabývat. Nic ve zlém, Pepek.
'V životě lidském jsou chvíle, kdy i vůl pláče', jak praví klasik, a v případě střetu s takto přesvědčeným blbem jako jste Vy; nebývá mnoho jiného.

"Já však spíš vyučuji."
Možná jedince ochotné vyučování nemocným negramotným jedincem akceptovat. Já bych se mezi ně nepočítal. Nic ve zlém, Pepek.
31. 08. 2013 | 01:24

Jan napsal(a):

Pane Čerte příčiny chování tak složité osobnosti,jakou je Vévoda, nemůžete zjistit,PAKLIŽE nejste erudovaný psychiatr a to alespoň na úrovni MUDr.Chocholouška.

Ona se mu v pubertě stala taková nemilá příhoda.Při potlachu se sobě rovnými pardy,zapoměl slova nějakého nablblého amerického songu.Byl za to svými kamarády povalen na zem a pomočen.Trocha té tekutiny se dostala nozdrou do hraběcí dutiny lebeční a od té doby mu,odborně řečeno,šplouchá na maják.
01. 09. 2013 | 13:00

čert }:o napsal(a):

Jan
pakliže je to tak není co dodat =o)))
01. 09. 2013 | 14:34

Jeník Berwid-Buquoy napsal(a):

To "Popletení vzbouřenci"

Pánové,
dovolte mi diskrétní otázku: Když tak sleduji úroveň vaších intelektuálních výkonů, jste vy vůbec něco z povolání a nebo to nepřipadá v úvahu?

Já si totiž nedovedu představit, že by někdo takový "výkvět" jako jste vy, měl chuť a odvahu zaměstnávat?
To opravdu nemyslím nyní cynicky a nebo abych vás chtěl urazit. To v žádném případě. Mne by to totiž opravdu zajímalo!

Jinak dovolte, abych citoval některá britská přísloví ze sbírky mého dědečka Adolfa:

Better unborn than untaught(Lepší se nenarodit, než se narodit jako blbec).
Ale will make the cat speak(Pivo naučí i kočku kecat nesmysly).
Better suffer ill than do ill (Raději příjmy zlo, než abys ho způsoboval).
Vice makes virtue shine (Temnota zla způsobuje, že dobro začne zářit).

To by mohlo pro dnešek stačit!
Au revoir!
01. 09. 2013 | 17:20

čert }:o napsal(a):

DrDrJBB
No myslím že byste si měl vzít příklad z těch citátů
Dám vám taky jeden:
Všechno zlo v životě pochází z duševní prázdnoty nudy lenosti
a to vše je nevyhnutelné když si člověk zvykne žít na účet druhých.
A Čechov
--------
Vy žijete na účet svých předků a tak se tím
honosíte že ztrácíte jakoukoliv soudnost
sám nad sebou. Vy ani nevíte jaký jste
a přehlížíte když vám to někdo řekne. Místo
pokory invektivy
01. 09. 2013 | 19:30

R. špion napsal(a):

Hlavně začátek . http://www.youtube.com/watch?v=e2CBylkNxO8&list=PL4043996A0F9F4EB5
01. 09. 2013 | 20:48

Jakelin de Mailly napsal(a):

Jo, jo... strýček Adolf..
ten měl děti rád:

http://www.youtube.com/watch?v=QD71A-he5jY

Rod Buquoy o tom ví své.
01. 09. 2013 | 21:54

Anastazia napsal(a):

Ze začátku to tu vypadalo zajímavě. Škoda. Je to tady jak na dětském pískovišti.
01. 09. 2013 | 23:24

čert }:o napsal(a):

to máte pravdu
taháme se o kyblíček a lopatičku pomyslné
slušnosti a aristokracie s prvotním podkladem
temného zločinu či tragické a nešťastné náhody
a rozkopáváme si bábovičky
Zatím vede JBB protože bábovičky nehňáhňá z písečku
a mým úkolem je mu připomínat že trocha pokory by
mu slušela
Je to jako s demagogickýma komoušema Stázinko
02. 09. 2013 | 10:39

Jan napsal(a):

TO Jeňyk
Jeňyku,Vy se jen stále vyptáváte,jako malý Jarda,ale stále jste neopověděl na otázku Fredyho „Kolik století dělí Chammurapiho říši od vzestupu islámu?“ a byl Hašek v Bugulmě ,nebo ne?
Otázka jako bonus:
Jste "historik" nebo starý Chvástal? :o)
02. 09. 2013 | 17:14

Jan napsal(a):

Autor se otázal

...jste vy vůbec něco z povolání a nebo to nepřipadá v úvahu?
-----------------------------------------------------------
Já Vám klidně řeknu jaké je mé povolání,nemám se zač stydět,ale nejsem si jist,že by jste pochopil o čem mluvím.
Tedy kontrolní otázka:Co je to Technická petrografie?(stačí mi ifurtpouze laická definice,ale ne ten blábol z Wikipedie).
02. 09. 2013 | 17:24

čert }:o napsal(a):

Jan 17:24
nooo bingo =o)
ani já neodpovídám na Pakližeho otázku
tudíž napravuji:
podnikáme v těžkém průmyslu a nebýt nás
neměli by člověkové celkem nic z toho
co chtějí bo po čem touží. Ale na druhou
stranu nebýt našich zaměstnanců tak si
neškrtnem. Tudíž jsou pro nás prioritní
a velice dobře placení a raději si utrhneme
od huby my zaměstnavatelé než abychom ošidili
zaměstnance. Tak to prostě ve firmách které
chtějí existovat chodí.
Nevím do jaké míry má zkušenosti DrDrJBB ale
myslím že o tom ví naprostý hovno!!!!
On má své předky ze kterých tyje ve svůj prospěch
a v životě nepřeložil stéblo křížem
Už ho mám nějak plný zuby neboť není schopen si
uvědomit svojí existenci a je nestoudný vůči druhým
ve jménu svých předků kterých zneužívá ke své existenci!!
p.s. za tohle dostanu vyhazov a tvrdou kritiku a nějak
je mi to jedno =o)
02. 09. 2013 | 22:02

čert }:o napsal(a):

Jan 17:24
nooo bingo =o)
ani já neodpovídám na Pakližeho otázku
tudíž napravuji:
podnikáme v těžkém průmyslu a nebýt nás
neměli by člověkové celkem nic z toho
co chtějí bo po čem touží. Ale na druhou
stranu nebýt našich zaměstnanců tak si
neškrtnem. Tudíž jsou pro nás prioritní
a velice dobře placení a raději si utrhneme
od huby my zaměstnavatelé než abychom ošidili
zaměstnance. Tak to prostě ve firmách které
chtějí existovat chodí.
Nevím do jaké míry má zkušenosti DrDrJBB ale
myslím že o tom ví naprostý hovno!!!!
On má své předky ze kterých tyje ve svůj prospěch
a v životě nepřeložil stéblo křížem
Už ho mám nějak plný zuby neboť není schopen si
uvědomit svojí existenci a je nestoudný vůči druhým
ve jménu svých předků kterých zneužívá ke své existenci!!
p.s. za tohle dostanu vyhazov a tvrdou kritiku a nějak
je mi to jedno =o)
02. 09. 2013 | 22:02

čert }:o napsal(a):

sorry rekapča zase blbne a dabluje
02. 09. 2013 | 22:03

Magnolia napsal(a):

Pán Jan, zase úplne zle. Analogia s Oswaldom nemôže vôbec platiť. Ako môžte porovnávať vraždu-atentát na prezidenta s doposiaľ neznámou príčinou úmrtia obyčajných turistiek? Veď Vy neuvažujete vôbec triezvo. Porovnávať reakcie pana Kramného s reakciami L.H.Oswalda? To je absurdné. Veď Vy ste neboli ani pri jednom ani pri druhom, ako sa opovažujete? Jediná paralela je, že Oswald nebol jediným podozrivým (hoci Vy tvrdíte opak), tak ako pan Kramný nie je jediným podozrivým, s tým rozdielom, že Oswald bol zatknutý, pán Kramný (zatiaľ) ani to nie. To ako sa niekto tvári keď to zosnímali novinári a postrihali ako sa im hodilo, nie je vôbec valídne pre podobné závery, aké robíte Vy. Že sa niekto usmeje alebo i zasmeje v nejakej situácii v krátkom čase po úmrtí blízkych nič neznamená, a stáva sa, každý reaguje inak. Sú známe prípady iracionálneho správania sa v takýchto situáciách, vyplývajúce či už z osobnosti, povahy, hystérie, či šoku... Keď je pan Kramný podľa vás taký prefíkaný a organizovaný vrah, prečo nehrá rolu dokonale tak akoby mohol? Hrať trúchliaceho, vyplakávajúceho manžela do médií, tak ako to naša obyvateľstvo vidí v juhoamerických a tureckých telenovelách? Veď zdegenerovaný televízny divák už neverí realite, pretože televízia naservíruje emócie v takej koncentrácii a dokonalosti, že originálny jedinečný prejav skutočného človeka je považovaný za false, lebo postráda tú presvedčivosť ktorú u herca dosiahne scenárista, maskér a režisér. Stereotypne odsudzujete na základe zovňajšku, informácii JPP (jedna pani povedala). Čo by ste povedali, keby som Vaše reakcie prirovnala k reakciám Johna Christieho v prípade T.J. Evans v roku 1950? Naopak, ja sa čudujem, kde je Vaša loajalita s občanom Českej Republiky, za ktorého návrat by sa mal štát zasadzovať a chrániť jeho práva, na jednak spravodlivý proces (ak vôbec k nemu dôjde, a ak dôjde, tak samozrejme, by malo ČR zaujímať, že si cudzia krajina môže uplatňovať vykonanie takého trestu, ktorý absolútne nie je zlučiteľný s ľudskými právami ktoré ČR svojim občanom garantuje, t.j. neprípustnosť trestu smrti) A na záver, o akom neposkytnutí pomoci hovoríte? Muselo by byť dokázané že obete javili známky ohrozenia života takým spôsobom, že to dokázala prítomná osoba rozoznať, ak ich hotelový lekár uchlácholil, že je to bežná zdravotná reakcia turistov na tamojšie jedlo a prejde to, čo sa čudujete, prečo neobviňujete pán Jan napr. miestneho lekára z neposkytnutia pomoci, či zdravotníka čo tam v hoteli mali ?!
03. 09. 2013 | 12:22

R. špion napsal(a):

EGyptske svině

http://www.novinky.cz/krimi/312605-tela-mrtvych-cesek-dorazila-z-egypta-bez-organu.html
06. 09. 2013 | 15:21

Freddy napsal(a):

Jeňýk Buquoy: [Já si totiž nedovedu představit, že by někdo takový "výkvět" jako jste vy, měl chuť a odvahu zaměstnávat?]

To, že si *Vy* něco nedokážete představit mírně překvapí, leč stále jsme se nedostali od toho o kolik víc století dělí "Chammurapiho islámské právo" od "Trestního zákoníku České republiky knížete Břetislava".:-)

[Mne by to totiž opravdu zajímalo!]
O tom nepochybuji. Omezil bych se osobně na to, že "píšu, a nejsem ve službách vlády", ale současně ani Rudyard Kipling, z jehož díla daný výrok původně pochází.
06. 09. 2013 | 21:50

Freddy napsal(a):

to "R. špion":
To ještě nemusí být zlý úmysl - po pitvě a rozboru zaměřeném na zjištění přítomnosti jedů lze logicky očekávat, že dané vnitřní orgány zůstaly někde na tamní prosektuře, zejména pokud měly být uchovány v rámci důkazního řízení.
06. 09. 2013 | 21:55

Pepa Josef napsal(a):

Já si tedy netroufám nikoho soudit, mě prostě jen fascinují lidi, kteří jedou do Egypta, aby tam dva týdny nevylezli z hotelu a po večerech čuměli na televizi. Připadá mi to jako sednout si do kavárny a dvě hodiny zírat na obrázek kafe...
06. 09. 2013 | 23:08

R. špion napsal(a):

Freddy A jaké důkazy ? Ty byly všechny zničeny hned. A na druhý den na postelich kde se umiralo spalí noví nic netušíci hosté . Hotelový doktor ,místni nemocnice a místni policie žijou z turistického ruchu ,ten kdyby nebyl, ták plácají z velbloudího trusu brikety na topení.
Ti mají jediný úkol ,aby vina nepadla na hotel pokud to byl někdo z uráženého personálu ,nebo to byla náhoda, nebo teroristický čin .
To že do Č.R. neposlali nic z čeho se dá zjistit čím byli otrávení není zajištění důkazu (ty na pokoji zničili hned ) ale je spíš zabráněno č.r. zjistit čím byli otrávení.
07. 09. 2013 | 09:03

Freddy napsal(a):

Tak zejména ony vnitřnosti a jejich obsah. Vzhledem k tomu, že vyšetřování je vedeno egyptskými orgány, nikoliv našimi (PČR koná jen pomocné úkony na našem území), tak nemá smysl aby byl důkazní materiál posílán sem a práce egyptských úŕadů duplikována.
07. 09. 2013 | 18:33

R. špion napsal(a):

Freddy :Ták dnes v hospodě říkali znali věci, že správně se mají těla posílát kompletní a berou se jenom vzorky . V hospodě je vždy pravda a já bych jim i věřil .
07. 09. 2013 | 20:50

Freddy napsal(a):

to R. Špion: Já nevím do jaké hospody chodíte, a s kým, ale obecně většina OČTŘ (našich i cizích) bude chtít mít důkazních materiálů co největší objem, aby přesvědčila soud, a rozhodně je nepošle někam, kde nebudou na probíhající trestní řízení mít nejmenší vliv.
08. 09. 2013 | 00:01

R. špion napsal(a):

Freddy : Až ták věřite těm Egypťanům ?
08. 09. 2013 | 19:31

R. špion napsal(a):

Leze to ják z chlupté deky ,ale pomalu to leze .
http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/ceska-policie-naznacila-egyptane-chteji-na-kramneho-hodit-vrazdu.html
08. 09. 2013 | 20:15

Freddy napsal(a):

to R.špion: Já objektivně nemám důvod jim nevěřit. A Vy taky ne. :-)
12. 09. 2013 | 20:53

R. špion napsal(a):

Tomu se dá hodně věřit . Taká je zřejmě pravda

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/206950/desivy-plan-egyptskych-uradu-chteji-dohnat-petra-k-sebevrazde.html
22. 09. 2013 | 15:54

legal steroids online napsal(a):

Your site is very interesting dude !
<a href=http://topmusclesupplements.org>legal steroids online</a>
07. 10. 2013 | 00:30

Adam napsal(a):

Souhlas.
Kramný je pouze psychopat. Těší se na pojistku. S tvůrkyní petice na svou podporu se údajně skamarádil až po svém příjezdu do ČR. Pojistky, tajná (již dřívější) milenka? Spekulace?
06. 12. 2013 | 16:35

Věra Čáková, Ostrava napsal(a):

Odporný necita je pán z Karviné... Škoda,že ho egyptská policie pustila.
06. 12. 2013 | 19:23

Znám Kr. osobně napsal(a):

Kramný je píp píp píp
Odporný člověk to je!
09. 12. 2013 | 21:19

čtenář napsal(a):

http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/bratr-moniky-o-kramnem-nelibi-se-mi-jak-zije-a-ze-tlaci-na-majetek_discuss.html

Kramný píše do diskusí k článkům o své osobě,na tn.cz. Má různé nicky, např. egypt2013, pted, kalnormin1, mili-13, ceskav (to je jeho zlá sestra Lenka!!!!), luisina1, veravalesova, vilon1, acotutopohadku, phadka a mnoho dalších.
Nevinný člověk by nepsal do diskusí a navíc takovým hulvátským stylem jako on. Jen si to přečtěte a poznáte, že je to stejná banda (on a jeho divná sestra). Výrazy, slova - vše stejné, dokonce i hrubky!
11. 12. 2013 | 21:03

bzbz napsal(a):

ten podezřelý vyšetřovaný z vraždy "mínusuje" komentáře jiných lidí,co píšou,že je vinej. A dává "plus" svým komentářům... Je to trapný. Má tolik falešných nicků,že během 4 minut se přemění čísla v hodnocení komentářů. Tak se na to koukněte a pochopíte...

zajímavý je komentář od: karlamarie 11.12.2013 20:01

Jestli tento případ nebude vyřešen, tak ať se jde poli-ie zahrabat. Není vidět žádná snaha něco zjistit, copak nemá česká republika právo získat aspoň vzorky vnitřností našich občanů? To na to nejsou žádné zákony? Tak nějak mi to připadá, jako by se někdo na vyšších místech chtěl postarat o to, aby vrah nebyl odhalen. Jestli to nebude vyřešeno, bude to pro ČR pěkná ostuda a spousta nas-aných lidí!!!
nebo
karlamarie 11.12.2013 20:11
-11
A co ta žena, která se postarala o podpisovou petici za P. Kramného? Seznámili se až pak, nebo se znali již před odjezdem do Egypta? Třeba by byla klíčem (nebo jeho částí) k rozluštění případu! I kdyby se seznámili až pak, není na soukromé schůzky ještě příliš brzy?
=>to dostalo během pár minutek z +3 hned -11,tak na tom bude asi něco pravdy,že Petříku Kramný!!!!!!!!
11. 12. 2013 | 21:13

bzbz napsal(a):

Ještě další přezdívka Kramnýho na tn.cz - snehurka2 :)
11. 12. 2013 | 21:18

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy