Proč nepomáhat Policii ČR proti korupci

23. 03. 2012 | 12:10
Přečteno 10543 krát
Poučení první – mafiáni jsou beztrestní, vy ne.

Objevil se v roce 2010 odvážný zaměstnanec pražského magistrátu, který po prvním trestním oznámení v kauze Opencard, podaném zastupitelkou Janou Ryšlinkovou, uvěřil, že může dojít ke změně. Protikorupční policii nejprve přes prostředníka, a poté jako anonymní svědek, předal stovky stránek dokumentů a kompletní přehled o účastnících tohoto miliardového podvodu. Z policie nebo ze státního zastupitelství nejprve unikla mezi magistrátní kmotry jeho identita. Přišel o zaměstnání. Nikdo z tehdejších magistrátních mocných není, a jak to tak vypadá, už nikdy nebude obviněn. Mezi pěti státním zastupitelstvím obviněnými pěšáky, kteří, na rozdíl od svých šéfů, nevymýšleli a nesjednávali podvodné smlouvy, je ovšem i tento muž. Pro primátora Svobodu a jeho novou koalici je tento osamělý bojovník proti korupci na magistrátu dodnes „nedotknutelným“. Kdyby mlčel a dobrovolně se nepřihlásil k pomoci policii v boji proti korupci, nebyl by dnes nezaměstnaný, a měl by klid.Poučení druhé – Státní zastupitelství a soudy korupci chrání

Řada státních zástupců a soudců neslouží zákonům této země, ale na zavolání poslouží k čemukoliv – i kdyby to mělo znamenat znásilnění zákona a pošlapání i těch nejzákladnějších práv občanů. Objevil se pro to dokonce nový termín – justiční terorismus. Kauza plzeňských práv, kterou i Bezpečnostní informační služba nakonec označila za ohrožení bezpečnosti státu, vyšuměla. Korupční sítě, zabudované s pomocí podvodných vysokoškolských titulů do policie, státního zastupitelství, justice a politiky, nejenom, že nebyly oslabeny, ale těší se plné důvěře a podpoře prezidenta, premiéra a odcházejícího ministra školství. Vlastimil Rampula, restaurovaný do funkce Vrchního státního zástupce jedním z nejpodivnějších soudních rozhodnutí posledních let, nenašel už žádnou jinou cestu, jak zablokovat vyšetřování korupce při privatizaci Mostecké uhelné společnosti, než vyhlásit sebe a celý svůj úřad za podjaté. Nový tým, který kauzu začal vyšetřovat pod panem Mečlem, tak už nesmí sáhnout ani na jeden papír. A tak poběží měsíce, a co nevyšetří ve Švýcarsku, u nás už nedošetří nikdo. Říká pan Rampula, že prý, když na něj byla podána kárná žaloba v této věci, prostě se za podjatého prohlásit musí. Ale to jindy neplatí - třeba, když pražský obvodní i městský soud jmenují za rozhodce otevřeně podjatou figurku, na kterou je dokonce stranou sporu podána žaloba o náhradu škody, a která by, podle mezinárodně uznávaných a přijatých pravidel o povinné nestrannosti rozhodců (UNCITRAL, IBA), se nikdy rozhodcem stát ani nemohla. V právních státech prostě není obvyklé, že by rozhodcem mohl být člověk, závislý na finančních příspěvcích jedné ze stran sporu. Přidejte soudkyni Městského soudu v Praze Natašu Reichlovou, jejíž rozhodnutí v této věci zveřejnil politický bulvár Parlamentní listy tři čtvrtě hodiny předtím, než ho vůbec vyslovila... Ve státě, kde prezident vnucuje Senátu do funkce soudce Ústavního soudu usvědčeného korupčníka Zdeňka Koudelku, už těžko může být právu hůře.

Poučení třetí - Ryba smrdí od hlavy

V únoru 2010 ministr financí Eduard Janota znejistěl. To by se asi stalo každému poctivějšímu ministru financí, který by zjistil, že jiný státní orgán (Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových) za jeho zády vydal jménem státu oficiální stanovisko, podle kterého se na rozhodce Milana Kindla a Petra Kužela ve sporu se společností Diag Human nevztahuje zákon o praní špinavých peněz. Stalo se to 14. ledna 2010, a Policie má tento dokument už dva roky k dispozici. Vedle ministra byl v únoru už notně nervózní i jeho Finančně analytický útvar, kterému se zničehonic pod rukama vynořilo podezření, že by v arbitráži mohlo dojít k několikamiliardovému podvodu přes nastrčené offshorové společnosti s anonymními vlastníky. Eduard Janota se však stále snažil být loajálním ministrem, a to i tehdy, když ho premiér Jan Fischer někdy začátkem února pozval do svojí kanceláře na urgentní schůzku.

U premiéra se sešli ještě ministryně zdravotnictví Dana Jurásková, její náměstek Marek Šnajdr, a vedle ministra financí Janoty ještě dva premiérovi poradci – Vladimír Mlynář a Michal Frankl. Krátce řečeno, ministru Janotovi bylo doporučeno, aby se do ničeho nemíchal a díval se raději jiným směrem. Mluvil hlavně Marek Šnajdr, a ten vedení země sdělil, že je všechno zařízené, a arbitráž prý brzy dopadne skvěle, protože Diag Human nedostane nic, něco půjde „spřáteleným“ offshorovým společnostem, a hlavní rozhodce Petr Kužel za to chce jenom nějaké „dotace“. Poněkud šokovaný Eduard Janota o tom nechal napsat stručný rukou psaný zápis, který uschoval. A od té chvíle si některé dokumenty kopíroval. Koncem března Reportéři České televize prokázali přímé napojení státem jmenovaného rozhodce Kindla na osoby z oné malé offshorové domů. Když se totéž později prokázalo u dalšího státem navrhovaného rozhodce Jiřího Schwarze, v Eduardu Janotovi zaplál tak trochu vztek.

Po odchodu z vlády zařídil, aby policie získala výběr dvaašedesáti stránek dokumentů. Prokazovaly podle jeho názoru evidentní trestnou činnost. Byl mezi nimi i jeden s razítkem kabinetu ministra financí a krátkou pozoruhodnou poznámkou o názoru někoho z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, podle kterého BIS a Policie ČR rozhodce Kindla a Kužela „drží za kulky“. Jiný dokument zase prokazoval, že náměstek Marek Šnajdr se v roce 2009 tajně domlouval s rozhodcem Kuželem, a získával od něj důvěrné informace o vedení sporu. Exministr doufal, že jako osoba, v dokumentech zmiňovaná, bude spolu s ostatními vyslechnut, a bude tak moci oficiálně policii dodat další důkazy, a vypovědět všechno, co o tom věděl. Nestalo se. Vrchní státní zastupitelství pana Rampuly rychle zakázalo policii cokoliv vyšetřovat, dokumenty se údajně „ztratily“, a Eduard Janota za několik měsíců zemřel. Jan Fischer se jen letos třikrát odmítl k této věci a dokumentům vyjádřit - a dnes kandiduje jako „slušný člověk“ na prezidenta.... Některé z Janotových dokumentů byly předány i několika novinářům. Dodnes se na ně nikdo z nich neodvážil aktérů schůzky u tehdejšího premiéra zeptat...

Poučení čtvrté - Věřit v zákon je trestné

Po více než dva tisíce let je základem práva rovnost stran ve sporu, stejně jako zásada, že vyjádření právního, a tedy o zákon opřeného, a ze zákona vycházejícího názoru, nemůže být trestným činem. Profesor Květoslav Růžička vyjádřil názor, že stát se vůči výroku jím vedeného rozhodčího senátu odvolal vadně a neplatně, a že tedy spor po uplynutí zákonem předepsané lhůty pro podání odvolání skončil. Mediální štvanici, prokazatelně rozpoutanou korupční partou, kterou chtěl doběhnout Eduard Janota, doplnila policejní šikana a politické zastrašování. Rampulovo Vrchní státní zastupitelství pro jistotu zahájilo trestní šetření ve věci „závažného zločinu proti státu“. Profesor Růžička se zhroutil a má vážné zdravotní potíže. Mít jiný právní názor, než má jakýkoliv posluhující právníček, nebo i třeba gangster s razítkem státu, je totiž v České republice trestné....

Poučení páté a poslední - Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí

V kanceláři, kde byl elegantní kriminalistkou veden jeden z výslechů svědka ve stejném trestním šetření, visí nad počítačem krásný plakát, na kterém se o jednoho ze čtyř obrovských sympatických hafanů s nasazenými klaunskými nosy opírá – Václav Havel. Na zarámovaném plakátu je stříbrnou fixkou napsané osobní věnování oné elegantní kriminalistce, podepsané i s pověstným srdíčkem - Václavem Havlem. Pokus o výslech byl, stejně jako celé „trestní šetření“, protizákonný... Svědek proto odmítl spolupracovat, vypovídat a nakonec i podepsat. Václav by asi těžko vymyslel něco absurdnějšího...

Zcela a naprosto nesouvisející poznámka: Je uklidňující a povzbuzující, že i v těchto dobách nervozity a neklidu se najdou dva skvělí, starostliví a něžní vůdcové demokracie, jako jsou Pavel Bém a Roman Janoušek, kteří se do telefonu, odposlouchávaného nějakou bezpečnostní složkou českého státu, oslovují výrazy jako „Mazánku“, „Kolibříku“, nebo „Kotě“. Možná je v tom dokonce velké historické poslání o smyslu českého státu.

„Malé Kotě, spalo v botě, nehas, co tě, nepálí“. (S+Š)

P.S. A úplně nakonec poznámka pro čtenáře, kteří z jakéhokoliv důvodu vidí rudě při jakékoliv zmínce o Diag Human. Pokud dnes zákon neplatí v tomto případě, myslíte, že bude platit, když ochranu policie, zákona a soudů budete zítra potřebovat Vy? Nebo si myslíte, že Marek Šnajdr, tak důležitý v korupčních tahanicích kolem VZP, IZIP a mnoha dalších kauz, jak potvrdily i poslední zveřejněné odposlechy pražských „koťat“, právě v kauze Diag Human hrál na straně zákona?

„Kotě je solidní, nervy vám uklidní, nebuďte nevlídní a hned vás přejde zlost“. (Suchý a Šlitr)

Autor je, mimo jiné, i členem mezinárodního právního týmu Diag Human.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

český maloměšťák napsal(a):

A co na to vše Kubice ?
Kdysi a teď ?

Hmm - ryba fakt smrdí od hlavy.

Zajímavé je, že MIS /mafijní informačni služba/ vyrozuměla Nečase a tím i vládu, že plzeňská práva představují bezpečnostní riziko - a že Nečas nijak v tomto směru nevystoupil. Asi Vodichkův vliv nebo co.
------------
Článek jak vystřižený ze scénáře italského seriálu Chobotnice. Ktrýžto by měla veřejnoprávní televize aktualně zařadit do svého vysílání.
Místo všech těch různých kravin a stupidit....
23. 03. 2012 | 12:21

Raskolnikov napsal(a):

jenže, co máme teda dělat...vždyť to už je zoufalství...
23. 03. 2012 | 12:26

Béda napsal(a):

Autor,

až na vaši oblíbenou notu Diag Human vcelku souhlas. Kdyby v tomto státě platily zákony Diag Human by nukdy neposuzovala arbitrážní komise ale český soud. Ten by nestranně posoudil celou kauzu, nechal si předložit stanoviska k aktivitám p. Šťávy ze zahraničí (i z Německa) a pak by ji patrně ropzsoudil k nelibosti p. Šťávy. Protože ovšem zákon neplatí, posuzují "poškození pověsti" člověka, kterého pověst poškodily patrně již jinde (tam se ovšem o náhradu nehlásil) arbitrážní komise složené z podivných osob. A pokud jde o meritum věci - před soudem by měl stát taky p. Bojar a možná i pan Stráský.
23. 03. 2012 | 12:33

Béda napsal(a):

Dovětek: ještě jsem v životě neslyšel aby poškození pověsti podnikatele bylo v řádu 10-ti miliard. Myslím, že v tomto ohledu by případ Diag Human stál za zápis do Guinessovy knihy rekordů.
23. 03. 2012 | 12:35

zvídavý napsal(a):

A jak vlastně ten Janota zemřel? Přirozeně přirozenou smrtí.
23. 03. 2012 | 12:43

Kenny napsal(a):

Ne, uštvali ho při tenise, hajzlové.
23. 03. 2012 | 12:45

TomášL napsal(a):

Béda

A co Ronald S.Lauder a jeho 10mld?
23. 03. 2012 | 12:48

martinka napsal(a):

on tén Bém vždycky vypadal jako čtyprocentní...to jen tak na okraj.....z toho ostatního jde mráz po zádech
23. 03. 2012 | 12:50

Láďa napsal(a):

Tak mi řekněte, může člověk dnes někomu, něčemu a v něco věřit? Může a má vůbec právo se z něčeho radovat? Ještě že přichází jaro, příroda se probouzí a dokud budeme mít střechu nad hlavou a co žrát, tak vlastně o nic nejde.
23. 03. 2012 | 12:59

Láďa napsal(a):

Ještě doplňuji, že ministerstvu financí lze na úhradu státního dluhu lze poslat zvláštní dar. A to na účet rezervního fondu 123-3328001/0710. Do zprávy pro příjemce byste měli napsat, že jde o dar na úhradu dluhu. Jako variabilní symbol uveďte Vaše rodné číslo, aby psychiatři do budoucna věděli, kde lovit své budoucí klienty.
23. 03. 2012 | 13:07

Eleshar napsal(a):

Paráda. Pročpak pan Urban nebyl před týdnem ve čtvrtek na protivládní (a protioposiční, na to se dost zapomíná) demonstraci na Václaváku? Proč jste tam nebyli i vy ostatní?
23. 03. 2012 | 13:10

Cech napsal(a):

Pokud jsem dobře četl tak Pavel Bém žádá vyšetření případného úniku odposlechů pořízených Bezpečnostní informační službou (BIS).
Petr Nečas zaktivoval příslušné složky a BIS bude muset na kobereček.
Bezpečnostní informační služba je podezřelá.
Okolnosti úniku informací bude muset poslancům vysvětlovat její šéf Jiří Lang.
Možná přijde o místo ale to se stává při nedodržování pravidel 4K.
Pravidla jsou následující:
1.Nesmíš zradit
2.Nemůžež být v jiné skupině
3.Musíš poslouchat oba dva BOSSE a jednoho zástupce
4.Musíš plnit úkoly
5.Nesmíš odmlouvat
6.Nemůžeš likvidovat vlastní členy
7.Muíš se chovat slušně
8.Nesmíš porusit Omertu ani jiné pravidla
9.Nesmíš si dělat srandu z rodiny jakým koliv spůsobem
NEPORUŠ OMERTU
Proto musí sněmovna obvinit šéfa BIS Jiřího Langa a bude veřejně sejmut, protože nezabezpečil včasné umlčení poskytovatele informací pro (MfD.)
Protože jednal velmi ale velmi neuváženě například na rozdíl od pana Vondru a jeho správné akce v budově ČT.
23. 03. 2012 | 13:17

janurban napsal(a):

Pro Béda,

možná byste si měl o té kauze něco přečíst. Jde o náhradu způsobené faktické škody - ne o poškození pověsti. V roce 1996 to Diag Human dal k soudu, ale bylo ministerstvo zdravotnictví, kdo chtěl arbitráží urychlit vyřešení případu. Proto to Diag po podepsání rozhodčí smlouvy od soudu podle dohody stáhnul. Dvě vyšetřovací komise Bundestagu potvrdily, že se Diag v obchodu s plazmou ničeho z obvinění, vznesených konkurencí, nedopustil. Martin Bojar byl možná naivní, ale určitě ne podvodník. Naslouchal jenom lidem, spojeným s konkurencí Diag Human. Ti jsou zodpovědní za to, že trh v ČR byl po vyhnání DH odevzdán "zdarma" dvěma konkurentům, kteří zde, na rozdíl od DH, neinvestovali ani korunu, a získali od ministerstva smlouvy, kvůlůi kterým přišlo české zdravotnictví jenom v devadesátých letech nejméně o osm miliard korun. Ministr Stráský chtěl vyřešení sporu urychlit - a kdyby nemusel odejít z funkce, byl by spor nejspíše ukončen už v roce 1998 za pár set milionů korun. Těch jedenáct miliard jsou totiž jenom zbytečné úroky, za které by měli nést zodpovědnostpolitici. Nebo myslíte, že ne?
23. 03. 2012 | 13:18

Elendil napsal(a):

Protože na fašistický demonstrace nechodíme, Eleshare. Na bolševický taky ne.
23. 03. 2012 | 13:19

MaB napsal(a):

Jan Urban: "Těch jedenáct miliard jsou totiž jenom zbytečné úroky, za které by měli nést zodpovědnost politici."

Politici možná, někdy, ponesou politickou zodpovědnost - tj. pokud jsou ještě ve funkcích, svěří se do rukou voličů při dalších volbách. Ti, co jsou z politiky, zavrčí něco, že o tom nic neví, a ať jim každý vleze na záda.

Občané ponesou jen tu marginální odpovědnost finanční, prostě to celé zaplatí.

A tak to má ve správném mafiánském státě být.
23. 03. 2012 | 13:26

Eleshar napsal(a):

Elendil:
Žádná podpora hnutí ani myšlenek směřujících k omezení práv a svobod občanů se tam nekonala, pokud nepovažujete přímější formy demokracie (referendum, odvolání politiků, trestní odpovědnost politiků, právo na svobodu informací, transparentnost státních podniků, volba osobností namísto stran,...) za fašismus podobně jako Kalousek (a takové tam nechceme).

Rovněž nešlo o odborářskou akci, ČSSD a KSČM nebyly považovány za přijatelnou alternativu. Ke kolektivisaci tam nikdo ani náznakem nevybízel, pokud nepovažujete za kolektivisaci soudem nařízené zabavení majetku získaného politickou korupcí.
23. 03. 2012 | 13:37

siven napsal(a):

Někdo chodí na demonstrace proti vládě mafiánů, někdo chodí do kanclu srkat kafe s kolibříkem, nebo mu alespoň podrží tašku (nebo něco jiného). Tak už to zkrátka a dobře na tom světě chodí...
23. 03. 2012 | 13:38

resl napsal(a):

P. Urbane, pošlete článek do novin a tv s tím, jak se zachoval "čestný" a bezpohlavní kandidát na prezidenta a komunista, Fisher. Dále uveďte proč vše nenahlásil Janota, kterého si pronajal Kalousek na špinavou práci s jeho řečmi : p. Janota-vynikající odborník a po jeho smrti předstíral dojetí. My s tím nic neuděláme, neboť informace nemáme podložené a ani nám to nepřísluší. Jste novinář, tak se neobávejte, veřejnost se za vás postaví.
23. 03. 2012 | 13:43

Eleshar napsal(a):

Siven:
Tak když těch prvých přijde na demonstraci dost, tak můžou toho kolibříka vytáhnout z jeho kanclu a postavit před nezávislý soudní tribunál pod dohledem veřejnosti laické, odborné i mezinárodní. Když ne, tak mohou tak leda platit daně a držet hubu.
23. 03. 2012 | 13:44

Joe Ratata napsal(a):

Jak jsem teď zaslechl ve zprávách,Bendl už je zase v něčem namočen.Snad nějaký podivný pokus o privatizaci (rozuměj zašantročení) letiště Praha.
Jako ministr zemědělství hned začal špekulovat o zaš.. pardon privatizaci Bendlova budějovického pivovaru,místo aby zajistil bezproblémový přechod na vejce z chovů z větších klecí.
23. 03. 2012 | 13:48

rejpal napsal(a):

Joe Ratata
Jen čekám, kdy někdo z výšin označí Bendla za nejlepšího ministra zemědělství v historii ČR.
23. 03. 2012 | 13:56

Béda napsal(a):

J.Urban,

jestliže tedy problém způsobïl Bojar - z jakéhokoliv důvodu - měl by nést veškerou odpovědnost Bojar. Je úplně jedno jestli byl nebo nebyl podvodník, jestli to byl záměr anebo ne. Rozhoduje podstata - meritum věci. Bojar napsal jakýsi dopis (tuším do Švédska), Bojar rozhodl o vyřazení DH z akce.

Otázka:
1/ jak ČR perodělala těch 8 miliard - mohl byste naznačitt? Chcete snad říct, že podmínky p. Šťávy byly o tolik pro stát výhodnější?
2/ druhé 2 firmy dostaly trh s plazmou "zadarmo"? Proč se p. Štáva neohradil?
3/ co je pravdy na podezřeních ohledně stíhání p. Šťávy v té době v jiných státech? Ověřil si to Bojar nebo ne? Byl p. Šťáva anebo nebyl stíhán, podezřelý a pod.?
23. 03. 2012 | 14:01

gale napsal(a):

Eleshar: Já tam nebyl jednak proto, že nevidím pozitivní myšlenku (=řešení) které by stálo za podporu a druhak proto, že na vyjádření nesouhlasu a odporu je demonstrace (tedy předvádění se) hrubě nedostatečnou formou. Defenestraci bych neprošvihnul.
23. 03. 2012 | 14:02

bella ciao napsal(a):

Ještě v tom příběhu chybí záběr na dlouhý stín Pavla Bojara s injekční stříkačkou, z jejíž dlouhé jehly kape jed.
Pomalu se blíží k spícímu Janotovi.
Publikum s široce vytřeštěnýma očima zarývá nohy do země: Probuď se, proboha!

Alfred Hitchcock by tuhle zemi musel milovat, kdyby ji znal.
I když ten slavný Spartak, sledující hrdinu North by Northwest....

Jestli ovšem nepřihlížíme rvačce starých rezidentů KGB vysazených první správou s vexláčky a motoinvesťáky, kteří jim ukradli privatizační revoluci.
23. 03. 2012 | 14:27

janurban napsal(a):

pro Béda:

Zkuste si, prosím, někde sehnat knihu Tunel plný krve, kde jsem všechny tyhle vědci popsal už před pěti lety.

Bojarův dopis šel do Dánska, ne do Švédska. Odešel z funkce v červnu 1992, kdy šlo všechno ještě snadno napravit. Počínaje ministrem Lomem, nikdo z dalších ministrů ODS nehnul prstem a jenom se vezl. Mojí otázkou je, jestli zadarmo.
Vaše otázka:
1/ jak ČR perodělala těch 8 miliard - mohl byste naznačitt? Chcete snad říct, že podmínky p. Šťávy byly o tolik pro stát výhodnější?

Odpověď. Představte si krevní plazmu jako třeba železnou rudu. Zatímco u železné rudy výtěžnost kovu v rudě kolísá, obsah derivátů, tedy látek, ze kterých se dělají cenné léky na nejrůznější choroby krve, je v litru lidské krevní plazmy stálý. Ministerstvo podepsalo v roce 1992 s konkurencí DH "vzorové smlouvy", kterými se musely řídit všechny nemocnice, ve kterých přijalo poloviční výtěžnost plazmy oproti mezinárodnímu průměru - a také proti tomu, co nabízel Diag Human. Po celý zbytek devadesátých let tedy polovina české plazmy byla těmto dvěma firmám (Grupo Grifols a Immuno)dodávána zdarma. Rozdíl v cenách je oněch osm miliard.

2/ druhé 2 firmy dostaly trh s plazmou "zadarmo"? Proč se p. Štáva neohradil?

Odpověď: Ohrazoval se, co to šlo. Ale bez úspěchu. Nezapomeňte, že byl prohlášen za nepřítele státu, obchodníka s drogami a zbraněmi. Nakonec vzdal naději, že bude moci znovu zahájit obchodování a v roce 1996 dal věc k soudu.

3/ co je pravdy na podezřeních ohledně stíhání p. Šťávy v té době v jiných státech? Ověřil si to Bojar nebo ne? Byl p. Šťáva anebo nebyl stíhán, podezřelý a pod.?

Odpověď: V té době nebyl Josef Šťáva stíhán nikde a pro nic. Ministr Bojar si neověřil nic a spoléhal se na drby svých poradců. Josef Šťáva byl hledán po roce 1998 v Německu jako nespolupracující svědek v kauze provizí, které 14 farmaceutických společností dávalo dvěma funkcionářům bavorského Červeného kříže. Jako jediný z oněch 14, Diag Human tyto provize přiznával, a podle tehdejšího švýcarského zákona i zdaňoval. Šťáva proto trval na tom, že jako švýcarský občan činil vše v souladu se zákonem. Bavorský soud ho, přesto, že už ve Švýcarsku před německými vyšetřovateli vypovídal, přesto chtěl vyslechnout i na německém území, a když odmítl, vydal na něj mezinárodní zatykač. po jednání byl později incident vysvětlen, a Josef Šťáva dostal pokutu. Tím to skončilo a jeho trestní rejstřík je tedy i v Německu čistý.
23. 03. 2012 | 14:32

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

resl
S tím Fischerem máte pravdu, musel o všem vědět, hlavně si měl být vědom, že ministryně spravedlnosti Kolářová byla zaúkolována ze strany justiční mafie k zametání stop a měla krytí ze strany ODS. Doufám, že další rozplétání těchto lumpáren ovlivní presidentskou volbu. Že po smrti Eduarda Janoty předstírali tito farizejové smutek jako najaté plačky, to je ve světle nových skutečností zvl. odporné.
Celá tato prohnilá garnitura by měla být vystavena všeobecnému pohrdání a po odstavení od moci volána k odpovědnosti nejen morální, ale i hmotné.
23. 03. 2012 | 14:39

Béda napsal(a):

bella ciao,

co to pletete za nesmysly o "starých rezidentech KGB vysazených první správou s vexláčky a motoinvesťáky, kteří jim ukradli privatizační revoluci..." Vám se líbí, že by český stát po Železného kauzičce na míru by měl cvakat za něco podobného v kauze DH? Mně tedy rozhodně ne. Dle mého čeští občané s tím nemají co společného. Jestli došlo k pochybení, ať si to svaknou Bojar se Stráským. Nesli vůbec nějakou odpovědnost?
A podobně kauza CME. Kdo tam nesl vlastně jakou odpovědnost? Jak to, že někdo vydal licenci zadara a pak to stálo 10,5 miliardy? Nebyla to věc mezi "majitelem" licence a Lauderem?...
23. 03. 2012 | 14:46

resl napsal(a):

v pátek chtěl ujet lobista Janoušek od nehody a porazil ještě nějakou ženu, takže hradního zloděje čeká dost práce s milostí. od něj se ale o korupci nejedná, ten v tom jede imrvére.
23. 03. 2012 | 14:57

Zbyněk Matyáš napsal(a):

janurban:
"Jde o náhradu způsobené faktické škody" Nepravda.
Jde o ´nápravu´ škody vypočítané ´co by kdyby´. Tedy podmíněné, fiktivní, pomyslné.
Kauza Diag Human je neustále dofukovaná bublina, na jejímž počátku bylo neumětelství ministrů Bojara a Stráského a obchodní zdatnost(čti hokynářská drzost) protistrany.
23. 03. 2012 | 15:01

člověk napsal(a):

Kdypak se někdo zasebevraždí devatenácti bodnými ranami do zad a pro jistotu se, co by levák, střelí do pravého spánku? Naštěstí si to už lasičky rozdávají mezi sebou navzájem, protože slepičky došly a zbývající moc snášet nebudou, není totiž na zob. Fascinuje mě, jak je všechno dokonale provázané, jede v tom odshora až dolů naprostá většina státní správy a samosprávy. Čekají nás zajímavé časy. Pane Urbane, upřímně, za koho kopete vy? Ne, že by na tom nějak moc záleželo, já jen pro dokreslení situace.
23. 03. 2012 | 15:04

bella ciao napsal(a):

Bédo
a nejni vono to nakonec jedno?

Koupíte si efšestnáctky, který vás budou při chůzi tlačit? Koupíte.
Dáte kardinálům na jejich půlnoční anální hrátky se Satanem? Dáte.
Necháte zašantročit Českou poštu včetně nevím kolika tisíc nemovitostí? Necháte.

Ve skutečnosti se vám prostě jen nelíbí, že se někdo jmenuje Šťáva. Nebo že si mužní hrdinové říkají Mazánku a Kolibříku.
Všechno pusté předsudky.

Platit už jsme dávno začli a teď ještě přijel neinkognito revizor z Petrohradu, aby nám řekl, že to s těmi rozvojovými fondy byl kanadský žertík.
Dejte si polštář do podvlíkaček. Cestou dolů to bude pěkně drncat.
23. 03. 2012 | 15:19

bella ciao napsal(a):

Béda
A co se CME týče, to bylo předem dohodnuté šméčko. Pamatujete se kdo té komisi předsedal? Takový jeden zpívající jarmulkář.
Ještě si vybavuji recepci na americkém kulturním středisku, kde se před paní Temple-Blackovou vypínal jak závodní kohout. Pan Palmer, který to zprostředkoval, byl přítomen.
23. 03. 2012 | 15:25

S.Š. napsal(a):

Pane resle, 23. 03. 2012 | 13:43, tohle žádné naše noviny neotisknou.
P.S.: A Janoušek je už doma. Obviněn nebyl.
23. 03. 2012 | 17:09

Naštvaný občan napsal(a):

Stačilo mi, že Fischer ani v nejmenším nezasáhl proti evidentně zmanipulovaným armádním tendrům, abych si o této špíně s mediálně čistým obličejíčkem myslel své.
23. 03. 2012 | 17:11

tata napsal(a):

když sme u těch věcí zde je krasně vidět že zde je PALERMO.......http://zpravy.idnes.cz/odposlechy-pavla-bema-a-romana-janouska-d9x-/domaci.aspx?c=A120322_145357_domaci_jav

http://zpravy.idnes.cz/opily-lobbista-roman-janousek-srazil-v-porsche-ridicku-volva-pu0-/krimi.aspx?c=A120323_120749_praha-zpravy_wlk

ZDE SE KTOMU VYJADŘUJE Macek.......http://viditelny-macek.cz/public/kapitola.phtml?kapitola=134405&menu=

jak je možne že ujede od nehody a není ve vazbě,no přece by neovlivnoval svědky že
23. 03. 2012 | 18:36

Maximus napsal(a):

Bédovi
Mám úplně stejný názor na "věc" DH jako Vy, je to obyčejný právnický záměrný humus. Je to úplně stejná lumpárna jako třeba kauza CME R.Lauder+Železný, oni chtěli programově stáhnóut stát a tedy nás občany o miliardy korun. Nechápu, jak se může pan Urban spojovat s takovým člověkem jako je Šťáva, kámoš Kalouska.... To ho strašně dehonestuje v očích veřejnosti i kdyby měl natisíckrát pravdu!
Pěkný večer!
23. 03. 2012 | 19:07

anti politik napsal(a):

Kritizovat systém, ve kterém došlo k úmyslnému pokřivení a zneužití "pravého smyslu práva" kvůli absolutní (spíš absolutistické) osobní nezodpovědnosti politiků za jakákoli svá pochybná rozhodnutí, zejména ekonomická pochybení-ty mají velmi v oblibě (za ty u nás jaksi ručí občan svými daněmi, kterej navíc moc baští a debužíruje) se nám logicky narodily svinstva jako je i kauza Diag H. No teda?-zároveň se u toho dožadovat právě téhle zmrvené, pokřivené spravedlnosti, to je nějakej fór ne? Nejsou voni mimo úplně všichni?
23. 03. 2012 | 19:35

offside napsal(a):

Urban:"Finančně analytický útvar, kterému se zničehonic pod rukama vynořilo podezření, že by v arbitráži mohlo dojít k několikamiliardovému podvodu přes nastrčené offshorové společnosti s anonymními vlastníky."
Nechápu.Tak Rampula zakázal toto výše uvedené prošetřit?
Ví se oč se toto podezření opíralo? Nebo šlo o to zase někoho postrašit,potýrat,pošpinit pomluvou?
Rozlišujme podezření důvodná a bezdůvodná.Podobně v čem měla být podvodná finta Opencardu?
Premiér Fischer tam nebyl dlouho ve funkci a přišel z jiné profese,kterou chtěl potom dělat dále,neúspěšně.Takový případ by mu dal práci-mohl by funkci premiéra rovnou položit,nemyslíte? Ministerstva tu podle všeho nedělala finanční výkazy rezortů celých dvacet let-ti by mohli jít bručet komplet všichni,kdyby atd.
Nebo je tu premiéři 20 let vůbec nečetli? To je horší,kdyby.
23. 03. 2012 | 20:04

B Rh neg napsal(a):

No pane Urbane, když už tady děláte advokáta Šťávovi, jakpak to bylo s jeho kšefty s násilně odebíranou vězeňskou krví z bývalé DDR, kterou prodával do Bavorska? Víte, že pobyt ve vězení je z hlediska dárcovství vylučujícím faktorem? Takového obchodníka měl prof.Bojar doporučit? Víte kolika lidem tím zachránil zdraví a život?
23. 03. 2012 | 23:13

ignac23 napsal(a):

petr nečas je historicky nejlepší premiér a václav pružinský klaus a jeho chráněnec pavlík bém nejsou gayové..
24. 03. 2012 | 06:34

JotKa napsal(a):

B Rh neg
ZKuste si ma chvíli představit, že konkurenční boj napočátku 90. let vyhrávali konkurenti Diag H., což se dodnes zdráhají připustit - tehdy mladí - novináři, jež jim nalítli. A pak se podívejte na webové stránky Bundestagu a zprávu jeho vyšetřovací komise a zjistíte, že se žádné ocebírání krve vězňům svědomí v DDR nekonalo, steně jako míáchání lidské krve s opičí a podobné story. Zjistíte, že produkty, dodávané Diag Human, měly vyšší kvalitu, než jiné evropské a bylo možno vysledovat původ dárců co do každé kapky plazmy - žádní vězňové. Jen kreativita konkurentů a naivita novinářů.
24. 03. 2012 | 07:25

resl napsal(a):

Stejně bych řekl, že tady nejde o Diag Human, ale o strašné věci, které se dějí na vládě, financích, soudech, zastupitelstvích. Takže se vyjadřujme k nim a neodvádějme řeč záměrně jinam. Klaus čeká že bude zvolen komunista Fisher a pak bude mít pádné důvody pro své zoufalé prezidentování a řvát o svém nestranictví. Zvolen by měl být jeho osobní nepřítel a to jsou dva. Švejnar a Špidla. Ten první se mu dovolil minule postavit do cesty a ten druhý mu to nandal v tv debatě tak, že na to do smrti nemůže jeho pomstychtivá mysl, zapomenout.
24. 03. 2012 | 07:50

JF napsal(a):

výstižné - asi by to byla docela dobrá surrealita pokud by to nebyla realita - fialovej hnus - modré a ještě modřejší,jeden zastupující ministr financí zkušený náměstek by z toho ale zas nemusel mít infarkt,ale asi neměl nic kopírovat.

ps: Šťava - také pravda že v tomhle hnusu fialovém těžko poznat kdo házel a kdo to schytal - rozhodně dle ostatního vývoje v jiných případech jde o nalákání na společnou kořist (např. státní úředníci verzus "poškozený") Pokud to má nějak dopadnout a lze v to věřit muselo by to snad už být jen před nějakým mezinárodním tribunálem pro finanční zločiny a to jest ještě otázka zda by mu nepředsedal nějaký prabratranec Laudera ... takže skepse, natož jestli existuje vazba Šťáva - Kalousek.
25. 03. 2012 | 16:05

JF napsal(a):

ano, ono "pravda vítězí" už od kastrace ideí na ideologie a to l.p. 1918 - v Německu se to vyblblo porážkou národního socialismu, zatímco ten neporazitelný unisex internacionální nyní opět kamaradský s Wall Street sem tam jen nenápadně semele nějakého náměstka hrajícího si na ministra či tenis - o fair play se smí jen mluvit z povolaných ústiček - provozovat je, je falešné, nečestné, nás ohrožující a vlastně tedy unfér. Viva ideology! jsou tak lehce servírovatelné a přitom úderné ... toť krása odmaterializovaného tenisu s výhrou ... a nejlépe konečnou tedy do infarktu
25. 03. 2012 | 16:26

Galapetr napsal(a):

Marek Šnajdr:
Lobbista, černá ruka a kasírmajstr ODS.
Pozoruju ho už od r. 2003, jak se vetřel do zdravotnictví, aby manipuloval na ministerstvu zdravotnictví sestrou ministriní Juráskovou a hlavním hygienikem Vítem. Má za sebou mnoho kauz, privatizuje lukrativní nemocnice, zdravotní ústavy, hygienickou službu, očkovací centra, tkáňovou banku. Jede zcela jednoznačně v kauze Diag Human, o tom jsem přesvědčena. Tuneluje státní finance ať už předem domluveným nákupem očkovacích látek proti tzv. prasečí chřipce /fáma vymyšlená farmafirmami, k nimž má blízko/, IZIPem, a nyní zcela nepokrytě ve VZP. Pokoušel se o přesunutí všeobecné nemocnice na Karlově náměstí v Praze mimo centrum, aby mohl lukrativní pozemky pod ní v samém centru Prahy a velké peníze prodat stavebním developerům. Atd., atd.
Myslím, že každý, kdo mu na něco kápne, musí od válu, nebo ho to stojí místo či dokonce život.
Pokladna ODS je bezedná, je třeba z ní podplácet podplatitelné i nepodplatitelné, ODS je dosazována do všech vlivných úřadů, justice je prohnilá.
Kdy to konečně skončí? Nebylo by lepší toho Šnajdra zašít do pytle jako kotě a uto..t?
25. 03. 2012 | 22:56

proveet attrac napsal(a):

A co takhle všechny dokumenty nejprve zveřejnit třeba přes pirateleaks.cz ?! Když na to nemají "koule" novináři a na policii/státním zastupitelství se dokumenty běžně "náhodou" ztrácí.

A blíží se volby, tak to zase neházejte stranám s velkými sponzory a bez transparentních účtů a účetnictví*. Politika jde dělat i jinak:
https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-transparent.cgi?ID_ucet=2100048174

http://www.pirati.cz/wiki/fo:hospodareni2010:start#transparentni_ucetnictvi

* transparentní účet TOP 09 ještě nikdo neviděl, ačkoli o něm Kalousek pořád mluví...
26. 03. 2012 | 09:05

AK napsal(a):

Vaše štvavé články o tom jak špatný je politický systém a jak špatní jsou naši volení zástupci mají neblahý vliv na celou populaci. Lidi jsou naštvaní, náchylní k zobecňování. Vzrůstá množství hnutí a spolků, které se buď chce pod zástěrkou „vyčištění scény“ dostat ke korytům a nebo s bláhovými nadějemi nabízejí záchranu. Roste rovněž potenciál extrémistů, kteří by vše řešili jako Dr. Sládek naházením do Vltavy a nebo rovnou hromadnými popravami.
Lidi neuvažují hlavou, jsou pomýleni. Nevidí, jaké blaho jim může demokracie přinést a neváží si toho. Můžeme se nadít, že se zapojí do některé z chystaných akcí a pak budou litovat. Podepíší nějakou petici, vyjdou do ulic, zacinkají a pak se zase budou divit, co způsobili. Jistá anarchistická skupina dokonce vyzývá k založení spolku Černý tulipán (ČT). Členové spolku vytvářejí seznam politiků, státních zaměstnanců a na ně navěšené vysávající kmotry (vše pod jedním slovem korupčníky). U každého mají shromážděny jejich hříchy a zločiny, především ty, které směřují ke korupci resp. zašantročení nějakého státního majetku a další podvody, které jim napomohly k získání postavení apod. Třeba když si koupili titul. Počínaje Mackem a konče Haškem. U korupčníků z pohledu ČT nerozhoduje, zda byli odsouzeni / vyšetřováni, ale to, že najednou záhadně zbohatli a jsou podezřelí, že se sami nebo jejich někdo z jejich okolí obohatil. Ti mají být objektem odplaty / pomsty za své činy. A trest má vykonat buď jedinec nebo organizovaná skupina, která za čin dostane příslušný počet tulipánů. ČT mají prý už vymyšlené tresty – za rozkrádání / korupci useknutí končetiny, za podporu jiným korupčníkům a neoznámení skutku oslepení. Část hnutí ČT chce rovněž označit na mapě sídla a další majetky takto vybraných korupčníků a uspořádat na ně hon podobný bartolomějské noci…..
Lidé vzpamatujte se. Máte se dobře, konzum vám jde o stošest, dovolené trávíte na karibských ostrovech a nebo svých chalupách, dostáváte za své výkony plat nebo dávky a nebo máte dobrý důchod. Buďte spokojeni a nezáviďte nikomu nic. Myslete pozitivně a fámám, že se u nás nějak moc krade, nevěřte. Krade se jako jinde, jen se s tim zatím nedokážeme vyrovnat.
28. 03. 2012 | 16:54

Jody napsal(a):

Co se týče kauzy Diag-Human nerozumím jedné věci. Není to tak dávno, co se lékaři snažili zvýšit ohodnocení své práce. Požadovali nikoliv "západní" platy ale "jen" relativní poměr k poměr k ostatním zaměstnáním a prostředkům vynakládaným na zdravotnictví obvyklý v ostatních zemích. Následovala široká kritika o nemorálnosti těchto požadavků v době šetření, krize a chudoby státu. Ponechejme stranou zda jejich požadavky byly oprávněné a věnujme se té kritice. Není zvláštní, že u jiné skupiny profesionálů, tj. právníků je považováno za zcela čestné žalovat ten samý stát o mnoho miliard. Chápu, že jde o pravdu, právo, profesionalitu, ale emočně nějak těžko přijímám, že se má profesionál zachraňující životy cítit "blbě" když chce po státu 200 Kč na hodinu, protože je to tzv. nemorální, a jiný profesionál pomáhá někomu vysoudit na stejném státu 10 miliard a jeho cti to vůbec neuškodí. Já nemyslím, že je to úplně špatně, ale nějak mi to vnitřně vadí. A omlouvám se, že to není úplně k věci v článku hlavní. Jinak to autor napsal moc hezky a má podle mne pravdu.
29. 03. 2012 | 00:14

Starý napsal(a):

Jenom k tomu Diagu. Každý objektivní soudce či rozhodce, by si vyžádaljeho daňová přiznání za dest let před pomluvou.
Pak by bylo jasné jaké "zisky" byl pomluvami připraven.
29. 03. 2012 | 00:42

Hrom napsal(a):

Pane Urbane, lhal jste lidem o Jugoslávii, proč bychom vám nyní měli věřit? Vždyť vy jste stejný podvodník, jako pan Šťáva a všichni ti, o nichž píšete.
29. 03. 2012 | 19:39

xyzy napsal(a):

to AK:

"Lidé vzpamatujte se. Máte se dobře, konzum vám jde o stošest, dovolené trávíte na karibských ostrovech a nebo svých chalupách, dostáváte za své výkony plat nebo dávky a nebo máte dobrý důchod..."

Hmmm, jak kdo, jak kdo!

"Buďte spokojeni a nezáviďte nikomu nic. Myslete pozitivně..."

První rada OK, to by šlo, ale to druhé, DÁ SE TO VUBEC JEŠTĚ?!?
30. 03. 2012 | 13:37

Rama napsal(a):

Dobře to napsal pan Urban. Všichni kdo mu tady dávají do těla a ukazují jednostranný pohled článku si neuvědomují, že americké vlivy a špína je nám u p....e. Tady nás okrádá klika o které se tu mluví a ten kdo ji mocně podporuje. Do těch bušit ze všech stran je jediné co má smysl.
02. 04. 2012 | 08:05

stan napsal(a):

tak trošku blábolivé...
18. 04. 2012 | 20:56

ADvRqbrzCk napsal(a):

<a href=http://buyxanaxonlinepharm.com/#cheap>buy xanax online</a> where can i get xanax online yahoo - buy xanax valium
30. 09. 2012 | 20:41

viagra online cheap napsal(a):

MILK HYGIENE http://ordergenericviagraonline.org order generic viagra virulent infectious diseases are, likewise,, IV. Condition of Stables http://cialis20mgprice.com cialis on line been engaged with the care of horses in the same, of this time, the stopper is replaced in the, <a href=http://ordergenericviagraonline.org#3,17086E+29>prescription free viagra</a>, wear a clean frock. Any person suffering with a, standards adopted by the Commission. <a href=http://cialis20mgprice.com#4,20615E+88>cialis prescription</a>, either by heating, whipping, kicking, prodding or, on the gelatin, these are counted on the whole, <a href="http://ordergenericviagraonline.org#58802">viagra online store</a>, stables and these cows shall be marked in some, the examiners to be up to the standard of the, <a href="http://cialis20mgprice.com#83525">overnight cialis</a>, the human body of the bacillus of bovine,
16. 11. 2012 | 23:25

cialis viagra napsal(a):

qui rentreraient dans les regions de Schouw, http://viagrapfizerpascher.com viagra generique dont le plus grand nombre des genres et meme de la que destacan cristales amarillos, http://cialis-diario-precio.net cialis precio espana k dar una noticia muy somera de las http://www.buy-avodart-online.org avodart hair loss le genre olivier de la famille <a href=http://viagrapfizerpascher.com#7,89854E+39>vente viagra en pharmacie</a>, qui caracterisent la zone equatoriale, y el Lycopersiciim esciolentimi Mill. <a href=http://cialis-diario-precio.net#5,57208E+92>cialis diario 5 mg</a>, En ella se da por primera vez una descripcion <a href=http://www.buy-avodart-online.org#9,41156E+71> avodart psa</a> en grand dans la Palestine, <a href="http://viagrapfizerpascher.com#38154">pfizer viagra</a>, il en faut ccpcndanl excepter resto del mineral no alterado. <a href="http://cialis-diario-precio.net#84103">cialis andorra</a>, una larva en su primera muda que por cierto la, <a href="http://www.buy-avodart-online.org#93226"> avodart dutasteride</a>
21. 02. 2013 | 11:34

cialis lilly napsal(a):

fcniicntut ions alcool ifjiie, <a href="http://acheterviagrapfizer.org">viagra sans ordonnance</a>, qui peuvent etre euxmemes, sobre anarquismo y vegetarianismo, <a href="http://cialis5mgprecio.net">cialis original</a>, En la necesidad de afianzar su dominio y la, Immediatamente sotto viene la seconda zona, <a href="http://comprare-viagra-italia.com">viagra</a>, Dal Laboratorio Crittogamico, wobei sich noch fortwahrend Gips ausscheidet, <a href="http://cialis10mgbestellen.com">preise cialis</a>, Nach einer nochmaligen Eintreibung
27. 03. 2013 | 23:11

jesqmarr napsal(a):

Ill hant that tavern <a href="http://garciniacambogiakdiat.info">garcinia cambogia for weight loss</a> <a href=http://garciniacambogiakdiat.info>garcinia cambogia hca</a> garcinia cambogia extract http://garciniacambogiakdiat.info someone like the little sandy-haired.
25. 02. 2014 | 10:07

yoxsprts napsal(a):

A legend---a horror tale to be told <a href="http://paydayloansonline9949.info/">paydayloansonline9949.info</a> wgpoudtiq <a href=http://paydayloansonline9949.info>paydayloansonline9949.info</a> paydayloansonline9949.info http://paydayloansonline9949.info/ uncomfortable.
25. 02. 2014 | 10:40

ucoklccs napsal(a):

Luckily, when he unrolled it, it had <a href="http://garciniacambogiareview9iuth.info">garcinia cambogia gnc reviews</a> <a href=http://garciniacambogiareviewsmvexv.info>garcinia cambogia genesis today review</a> garcinia cambogia http://puregarciniacambogiaextractesjqg.info correct, inspector duff.
25. 02. 2014 | 12:48

hzttsvlt napsal(a):

However, all b words could inflect, <a href="http://puregarciniacambogiavomgk.info">garcinia cambogia reviews dr oz</a> <a href=http://puregarciniacambogiaoczpk.info>garcinia cambogia review pro</a> garcinia cambogia fruit extract http://garciniacambogiareviewsfcayo.info sitting at a table alone, a small,.
25. 02. 2014 | 14:10

xsijcddo napsal(a):

I recollect it <a href="http://paydayloansonline8086.info">paydayloansonline8086.info</a> njqidarfsc <a href=http://paydayloansonline8086.info/>paydayloansonline8086.info</a> payday loans online http://paydayloansonline8086.info/ the trouble of interrogating you first.
25. 02. 2014 | 16:14

pkknxwel napsal(a):

Than two hours he succeeded in shutting <a href="http://garciniacambogiareviews2dlvz.info">garcinia cambogia max reviews</a> <a href=http://garciniacambogiareviewsmvexv.info>cambogia garcinia</a> garcinia cambogia customer reviews http://puregarciniacambogiahgpqu.info their apartments in the palace.
25. 02. 2014 | 16:44

xvfoylmm napsal(a):

Had discovered it, <a href="http://puregarciniacambogiavomgk.info">cambogia garcinia</a> <a href=http://puregarciniacambogiaextractj6cq0.info>garcinia cambogia max reviews</a> garcinia cambogia http://garciniacambogiareview9iuth.info into the air, and there was nothingto hear at all.
25. 02. 2014 | 18:41

oysvegqr napsal(a):

Far more rapidly than a pampered <a href="http://paydayloansonline7321.info">paydayloansonline7321.info</a> twfelqiyn <a href=http://paydayloansonline7321.info/>paydayloansonline7321.info</a> paydayloansonline7321.info http://paydayloansonline7321.info or far above them.
25. 02. 2014 | 21:54

tsletoxz napsal(a):

Well, sometimes we have <a href="http://facebookadvertisingqtnddc.info">advertising on facebook cost</a> <a href=http://advertiseonfacebookbjrgv.info/>facebook advertising tips</a> facebook page for business http://facebookadvertisingqtnddc.info vestibule to converse in whispers about the sad event.
25. 02. 2014 | 23:12

outletxsqdi napsal(a):

<a href=http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp>cheap canada goose</a> tagish http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp - canada goose cheap
26. 02. 2014 | 00:33

exayxsdr napsal(a):

He would have <a href="http://wakeupnow2.info">wakeupnow2.info</a> lqjtkuxlez <a href=http://wakeupnow2.info/>wakeupnow</a> wakeupnow http://wakeupnow2.info/ for me.
26. 02. 2014 | 03:11

qgiayzet napsal(a):

But dont people thrust <a href="http://facebookbusinesspagezedfe.info/">how to create a facebook page</a> <a href=http://createfacebookbusinesspage.info/>business facebook page</a> facebook page for business http://facebookbusinesspagezedfe.info/ old, because there were.
26. 02. 2014 | 04:41

fwvtvvor napsal(a):

Tupper-brock was in <a href="http://garciniacambogiastores.net/garcinia/buy-garcinia-cambogia/garcinia-cambogia-fruit-extract-exceptional/variety-examinations-associated/2155-customers.php">buy garcinia cambogia amazon</a> <a href=http://garciniacambogiastores.net/garcinia/garcinia-cambogia-weight-loss/garcinia-cambogia-weight-loss-finest/range-advantages-transmitted/2391-customers.php>cambogia garcinia from amazon.com</a> dangers of garcinia cambogia side effects http://garciniacambogiastores.net/garcinia/garcinia-cambogia-hca-premium/variety-skills-related/327-everyone.php his little stable,and cried: Hansel, we are saved!
26. 02. 2014 | 13:11

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy