Jestli je Jiří Komorous muž…

22. 06. 2009 | 21:56
Přečteno 8289 krát
První náměstek ministra vnitra se, podle vlastních slov, od dětství snažil, aby z něj byl chlap. Nejprve si myslel, že na to stačí být u policie. Po listopadu osmdesát devět k tomu přidal krátký sestřih a posilovnu. Snad mu už došlo, že ani uniforma, ani funkce, a už vůbec ne vypracované tricepsy a úsečná mluva, ještě z nikoho opravdového chlapa neudělaly. Chlapa dělají činy - a dodržené slovo. Jiří Komorous se vrátil na ministerstvo vnitra v podivné době a v podivné společnosti. Jako by mu světlo svědomí, ve které věří, chtělo naznačit, že to všechno, čím do této chvíle prošel, byla jenom příprava na skutečnou zkoušku. Teprve nyní bude moci ukázat, zda je skutečný muž, nebo jenom další posluha mocných. Má k tomu neobvyklou, a v normálním státě těžko uvěřitelnou, příležitost.

Jiří Komorous má dnes funkci, jejíž váha mu dovoluje zasáhnout proti jakémukoliv zkorumpovanému policistovi v tomto státě. Nic mu nebrání, aby ověřil informace, podle kterých se policejní vyšetřovatel kauzy obžalovaného MUDr. Zbyňka Veselského dlouhodobě přátelsky stýká s hlavním svědkem obžaloby v tomto případě. Může ověřit, zda mají stejná tetování na ruce a zda společně chodí v pražských Modřanech do stejné posilovny. Pokud se to potvrdí, Komorous by mohl policii i veřejnosti sdělit, zda je pro českého policistu normální a správné přátelit se s člověkem, který se na internetu vychloubá přátelstvím s Ivanem Jonákem, odsouzeným, tuším, za dokonanou vraždu. Onen svědek a kamarád vyšetřovatele se jmenuje Jindřich Popelář. Kulturista, který byl za podezření ze zneužívání zakázaného dopingu na dva roky vyloučen ze všech soutěží, a který byl, podle stížnosti a petice přátel doktora Veselovského, opakovaně vyšetřován pro závažnou trestnou činnost.

Jiří Komorous by se dokonce mohl odvážit veřejně potvrdit informace o tom, že všechna tato podezření o podivných praktikách onoho vyšetřovatele už vyšetřovala a potvrdila Inspekce ministerstva vnitra. Mohl by stejně veřejně zjevit, jak se hodlá postavit k faktu, že tento vyšetřovatel odmítal obhájci doktora Veselského přístup do spisu, což je základní právo, vyplývající z ústavního principu rovnosti před zákonem, a že ho k tomu donutila až stížnost právě k Ústavnímu soudu. A také by mohl říci, jak profesionální je výkon vyšetřovatele, když ještě ani dva dny před hlavním líčením není ve spise záznam o výslechu svědka Popeláře, tedy nejdůležitější důvod a příčina, proč celá trestní kauza vznikla.

Není teď důležité celý případ popisovat. Bude o něm jednat soud, a lze snad doufat, že odvede profesionálnější práci, než Policie ČR a Státní zastupitelství. V této chvíli je však nejdůležitější vyvrátit podezření, že v policii existují lidé, kteří jsou schopni obvinit nevinného člověka bez důkazů, pouze na základě tvrzení tří navzájem spojených osob s pochybnou minulostí. Že je v tomto státě možné zničit člověka jenom tím, že policista odmítne provést jakýkoliv důkaz v jeho prospěch, blokuje mu přístup do spisu, ale o to ochotněji pouští „zaručené“ informace bulváru a neinformovaným novinářům.

Toto podezření může a musí vyvrátit sama policie. Jiří Komorous se potkal s osudem. V této chvíli nezáleží na jeho minulosti. Protože teprve v této chvíli se ukáže, zda je muž a policista srdcem, anebo, jak kdysi sám o jiných trefně prohlásil, jenom chodícím věšákem na uniformu.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Targus napsal(a):

Pane Urbane,
opět jste nezklamal a lijete beze studu splašky na člověka, kterému nesaháte ani po ty příslovečné kotníky.
Pokud by pan Komorous udělal vše dle vašich představ vystavil by se dozajsta hned několika žalobám.
Jelikož mi nepřipadáte natolik tupý, abyste se alespoň zhruba neorientoval v zákonech a právních předpisech, jimiž se musí řídit policista, jakož i kterýkoli jiný občan, vychází mi z vašeho výblitku jen usilovná snaha očernit a pošpinit pana Komorouse, a to jen proto, že si dovolil(nastojte!) pracovat u SNB před sametovou šaškárnou.
Jen pevně doufám, že jste si ze šatníku odstranil svazáckou košili a červený šátek, považte tu ostudu, kdyby na vás prasklo, že jste začínal kariéru v pionýrských Jiskrách.
Závěrem mi dovolte sdělit vám závažnou informaci. Většina lidí, kteří čtou tyto blogy, nejsou bandou tupců, kteří stěží zvládají svůj podpis a vyběr hotovosti z bankomatu, nýbrž lidé s poněkud vyšším rozhledem, než je vám milé. Proto tuto většinu naprosto neohromí váš "objev", že práce policie a justice je v tomto státě pouhým pimprlovým divadlem.
Proto můžete v klidu setřít pěnu z vašich retů a věnovat se nějaké užitečnější činnosti.
22. 06. 2009 | 23:17

Jaromír napsal(a):

Komentář Tarqus se mi zdá nevěcný. Smyslem článku je upozornit na špatnou práci vyšetřovatele. Proč místo vyvracení argumentů napadáte autora ?
22. 06. 2009 | 23:31

Jan Urban napsal(a):

To Tarqus:
Děkuji za poněkud květnatý nesouhlas. Můžete mi, prosím pěkně sdělit, které zákony by náměstek ministra vnitra, který má v působnosti personální odbor a odbor prevence kriminality, porušil, kdyby jednal, jak navrhuji? On snad není prvním náměstkem, který může kdykoliv požádat ministra o výsledky práce Inspekce Policie ČR? Není členem porady ministra, které rozhoduje o povolení zveřejňování informací o konkrétních vnitropolicejních kauzách? Zkuste zapomenout na emoce, a napište váš názor - Co udělat s vyšetřovatelem, pokud se potvrdí ona podezření. Anebo je nedotknutelný jen a právě proto, že je to policista?
22. 06. 2009 | 23:35

Čehona napsal(a):

Targus, vy jste mimoň. Autor zcela jasně definuje oč jde a jak s.Komorous působí. Zbytek se dozvíme brzy, třeba je s.Komorous chlap nebo - kdo ví?
22. 06. 2009 | 23:45

krok napsal(a):

pane Urbane, slintat na blogu může každý..Vy i já:-)..ale když už náte tolik indicií, co jste mudělal, aby věc byla řešena?..podal jste trestní oznámení?..seznámil jste inspekci MV se svámi poznatky?..nebo jste informoval státního zástupce?..pokud máte tak závažné důkazy, proč je zveřejňujete jen na blogu?:-)..splňte si svou občanskou povinnost a nepravosti nahlaste příslušným orgánům..a pokud se Vám do toho nechce, tak nenapadejte a nepomlouvejte..čpí to lacíností:-)
22. 06. 2009 | 23:50

Targus napsal(a):

To Jan Urban:

Ministr vnitra rozhodně nevelí policii a rozhodně nepodléhá svému náměstkovi, byť je tento ve služebním poměru. Ministr nemá co čumět do rozpracovaných spisů, resp. případů. Pokud to byla běžná praxe pana Íčka, tento překračoval vědomě své pravomoce. Ze vzájemné provázanosti a odpovědnosti vám nenápadně vypadl policejní ředitel a skutečnost, že je zakázáno žvanit o kriminálních případech, které jsou ve stádiu šetření, či kde probíhá soud. Teď mám na mysli právě příslušníky policie, nikoli širokou veřejnost či novináře.
Dvojnásob to platí o průserech, které vyšetřuje inspekce.
Pokud by Komorouse někdo zbavil mlčení, aby se on mohl vykecávat za účelem o objasnění vztahů, kdo s kým a za kolik, riskuje tím minimálně žalobu za pomluvu, chcete-li po staročesku nactiutrhání.
Úhrnem - pokud by Komorous mohl něco pronášet jako příslušník Policie ČR, potažmo náměstek ministra vnitra, jedině až po uzavření šetření inpekce nebo po vynesení pravomocného rozsudku. To, co navrhujete vy je přesná kopie Kubiceho průšvihu, za který by jiný policista na Kubiceho místě vyletěl ze sboru na hodinu.
BTW. jestli jste si nevšiml, psal jsem i o tom, že práce policie a soudů je hodno ocenění maňáskového divadla, nic více. A ani lidé jako pan Komorous s tím nic moc nenadělají. Každý policajt má nastavený mantinel, kam až může jít a při jeho překročení si koleduje minimálně o rychlý vyhazov.
22. 06. 2009 | 23:57

Targus napsal(a):

To soudruh Čehona:

Nikoli, soudruhem Mimoněm se můžete nazývat pouze vy. Jan Urban se snaží udělat z Komorouse Supermana nebo, chcete-li, šerifa z divokého západu, jehož povinností je zakročit, proti každému bezpráví, i tomu, o kterém ještě neví.
Zcela ignoruje služební předpisy a vnitřní služební řády u PČR, v nichž je jasně stanoveno, co kdo může a nemůže. Kdybyste byl na vojně, věděl byste něco o služebním postupu stanoveném v Zákl.ř. 1-4. Něco podobného platí i u PČR.
23. 06. 2009 | 00:05

Čehona napsal(a):

Targus,
soudruhu, soudruhu, abyste se nepřenáhlil. Soudruhů již bylo dost a dostali účet za své levotočivé rejdy. Vy jste účet nedostal? Bez obav, na každého dojde i na Doupově. Vy jste obyčejný zelený mozek, Targus, diskuse s vámi je nemožná. Zkuste se proběhnout ráno na Doupově, je tam krásný vzduch a léčivá minerálka na Hlavákově, soudruhu.
23. 06. 2009 | 00:36

Jan Štýs napsal(a):

Zdá se, že onen obžalovaný lékař se jmenuje Veselský, nikoli Veselovský, takže domáhá-li se pan Urban profesionálního přístupu a tepe-li neinformované novináře, nabíhá si lehce na vidle. Jinak v úvodu článku je představena myšlenka, že náměstek Komorous by měl zatočit se zkorumpovanými policisty, nicméně v dalším textu se řeší otázka dodržení procesních práv obviněného v trestním řízení, konkrétně jejich porušování orgánem činným v trestním řízení, což však s korupcí může, ale také nemusí, souviset. Nestandardní kontakty mezi svědkem-poškozeným a policistou, jenž vyšetřování vede, zajisté jsou způsobilé založit pochybnosti o jeho nepodjatosti, avšak hned mluvit o korupci? Kromě toho námitku podjatosti obviněný mohl vznést, učinil tak a s jakým výsledkem? Autor jako by zde suploval obhajobu, což snad obžalovaný nemá zapotřebí (a pokud ano, svědčilo by to o nevalné kvalitě právního zástupce), mimoto vyšetřovaný skutkový děj se primárně netýká hodnot typu uplatnění svobody slova, ochrany informačního zdroje apod., což by činilo zájem novinářův pochopitelnější. V každém případě má autor pravdu, že u soudu by se měla záležitost vyjasnit, pokud však státní zástupce podal obžalobu, zřejmě neměl důvodné pochybnosti o dodržení zásady fair trial v přípravném řízení.
23. 06. 2009 | 02:12

Komorousová napsal(a):

Mohu potvrdit, že Jiří je muž. Občas, když si dá jointa.
23. 06. 2009 | 07:41

Targus napsal(a):

To soudruh Čehona,

když tak zapáleně debatujete o soudruzích, měl byste sám rozšířit řady bratrstva v šedomodrých uniformách a sám vymést ten Augiášův chlév, kterým PČR bezpochyby je. Vaše kvalifikace - citlivý nos na všechny komouše - k tomu plně dostačuje. Jen se bojím, abyste nemusel vyhazovat sám sebe.
23. 06. 2009 | 07:57

kasparek napsal(a):

Neznam pripad, ktery komentujete, ale pokud chcete apelovat na profesionalitu pane Komorouse, tak jsem velmi na pochybach.
Ten clovek se predvedl v ramci boje proti drogam. Nevim kolik mezinarodnich ci alespon narodnich gangu pan Komorous rozprasil (jeho lide samozrejme), ale o duchodcich nebo detech perzekuovanych kvuli par kytkam marihuany slysel kazdy. Komorous svoje metody obhajoval striktnim dodrzovanim zakonu. Coz je na jednu strana, na druhou pak alibismus vygumovanych mozku s bouchackou.
Osobne obcas zavidim pracovnikum statni spravy, ze k vykonu sve sluzby nepotrebuji pouzivat mozek. Nicmene my ostatni ano a pak vezte, ze tomuto panovi nemohu duverovat.
23. 06. 2009 | 08:58

Černý kašel napsal(a):

Tedy, jestli se věci mají tak , jak popisuje pan Urban, pak neobstojí nějaké farizejské krytí se přepisy, když na druhé straně jsou ty nejzávažnější pošlapávány. A podobné praktiky by odpovědní (a takovým jistě je ve svých funkcích pan Komorous)měli zatrhnout a vyvodit navíc postihy. Je to samozřejmě jen názor laika, ale doufám taky, že i zdravého rozumu.
23. 06. 2009 | 09:07

Hugo napsal(a):

To kašpárek
Vyčítat někomu striktní dodržování předpisů a zákonu je hodné nějakého lumpa nebo člena ODS, kteří si právě s dodržováním předpisů nedělali hlavu a ještě si založili justiční mafii, která plnila objednávky Tupola a spol. Jestli s nějakým zákonem nesouhlasíte, je třeba apelovat na poslance a změnit ho a ne žádat, jak ten neseriozní Urban, někdy zákon dodržovat a někdy ne, jak se líbí Urbanovi nebo nějakým lotrům (nadrogovaným dětem a důchodcům). Zákon je zákon.
23. 06. 2009 | 09:53

Kraken napsal(a):

To Targus:
Pří vší své inteligenci (děkuji za důvěru) opravdu nechápu, co jste chtěl říci tím svým výkřikem (výblitkem). Má Urban pravdu nebo nemá? Ostatní kádrování si laskavě strčte někam. Jinak je to výkřik nenávistného zoufalce. Pokud odpovíte, tak prosím jenom ANO (má pravdu) nebo NE (nemá pravdu) a chtěl bych vědět PROČ.
Ostatní už není logika, ale plky.
23. 06. 2009 | 10:02

Al Jouda napsal(a):

Kamarád je Popelář, ale vyšetřovatel je inkognito, proč ? Nejdříve musíte , pane Urbane, zjistit, kdo drží ochrannou ruku nad tímto nejmenovaným vyšetřovatelem ! Možná by Vám zde někdo z diskutujících policajtů mohl pomoci, kdybyste ho jmenoval.
Pan Komorous by to měl lehčí, kdyby znal onoho ochránce.
23. 06. 2009 | 10:09

Bara napsal(a):

Nevím, o co v tomto případě jde, ale pan Komorous mi vždycky připadal jako policista, který nepolitikaří a dělá dobře svoji práci. Nechápu, proč je proti němu vedena taková nenávistná a pomlouvačná kampaň.
23. 06. 2009 | 10:13

vlk napsal(a):

Vůbec si nejsem jist, že náměstek Komorous může zasahovat do kauz oním způsobem, jak popisuje Jan Urban. ale jsme laik a docela s gustem si počkám, až se tady objeví LEX a dá profesionální názor.
Jan Urban dal příliš málo faktů k případu. Aby šlo zaujmout alespońnějaký postoj. Zdá se ,že na jedné straně je někdo vyšetřován ,na straně druhé pak vyšetřovatel, který se důvěrně kamarádí s hlavním svědkem. A ten svěděk má být nedůvěryhodný. A Komorous s tím má něco udělat...
Pro mne dost málo faktů. Zeptám s e Jana Urbana - kdyby on byl na místě Komorouse a Komourous naopak napsal podobně vágní blog - začal by jednat a případ prošetřovat? A to byměl výhodu - protože Komorous by v tom blogu dal na misku vah svou odbornou pověst profesionála. Velmi zkušeného a výkonného profesionála. Kterou Jan Urban, přes veškerou erudici -nemá.
A ještě drobnost pokud má Jan Urbanve svých tvrzeních ohledně spojení vyšetřovatel - svěděk - svědek grázlík a ohledně překážek ze strany vyšetřovatle činěných obhájci pravdu, pak si neumím představit, že nějaký soud doktora Veselského či Veselovského odsoudí. Pokdu to samozřejmě nebud e soudit někdo jako soudkyně Slepičková...
23. 06. 2009 | 10:21

Ondra napsal(a):

Prosím nechte Jana Urbana na pokoji. Byl jsem s ním na svazáckém školení funkcionářů SSM na Živohošti a mohu potvrdit,že je to bystrý mozek co do obhajování neřestí. Tenkráte tam pomohl vyřešit vyšetřování jedné svazačky, která nebyla celou noc na svém pokoji a Jan vypátral , kde byla. Byl pak pochválen. Proč mu teď za poukázání na nepravosti nadáváte ???
23. 06. 2009 | 11:52

Jan Urban napsal(a):

Kolegům blogerům,

nejprve omluva za nepříjemný překlep - Jméno onoho doktora je opravdu Zbyněk Veselský, a ne Veselovský. opravím večer, až se dostanu ke svému počítači. Případně prosím editora, aby to opravil sám.
Pro Ondra - hezká vzpomínka. Jenom nevím, o kom píšete, protože já jsem nikdy nebyl funkcionářem SSM, a nikdy jsem nebyl na školení na Živohošti.
Pro Vlk - přidám jednu informaci - Inspekce ten případ prošetřovala, podle mého zdroje potvrdila všechno to, co jsem popsal - a je ticho po pěšině.
Pro Tarqus - neodpověděl jste mi na konkrétní otázky. Ono se nikdy nestalo, že by MV zveřejnilo v médiích výsledky šetření inspekce v případech, kdy policisté porušili zákon? Nebo se to teď týká jenom dopravky? Já přece nevyzývám ke "žvanění" o probíhajících trestních případech, ale o možném porušování zákona ze strany důstojníka Policie ČR. To jsou, a na tom se snad shodneme, dvě rozdílné věci.
23. 06. 2009 | 13:13

vlk napsal(a):

Jan Urban

ok. Pro mne jako čtenáře pořád málo informací.

A je otázkou jaké kompetence má první náměstek ministra vnitra ohledně inspekce ministra a jejím zjištěním. Nevytvářím nijak Komorousovi dopředu alibi. Nevím to a vy nejspíš také ne.
Dále - uniká mi dohledová /ne/činost dozorujícího státního zástupce! Tam nic?
A neodpověděl jste na otázku....
23. 06. 2009 | 14:08

Targus napsal(a):

To Kraken:

pan Urban nemá pravdu.

Příslušník PČR, ať je sebevýš postavený nemá právo nijak vstupovat do vyšetřování tím způsobem, že by si zval na kobereček své nepřímé podřízené, či dokonce nadřízené a nařizoval jim, jak mají postupovat. Ve vyšetřování tzv. trestňáků nemá správně ani nahlížet do spisu, ani jinak získávat poznatky.
Pokud získá poznatek, že vyšetřování probíhá nestandardním způsobem, je povinen to ohlásit inspekci a nikomu jinému. V žádném případě o tom ale nemůže informovat ve sdělovacích prostředcích.
V médiích se podávají informace o již uzavřených případech, zřídka o zadržených osobách, proti kterým bylo vzneseno obvinění. Utajení všech skutečností probíhá za účelem co nejpodrobnějšího vyšetření případu, aby bylo zamezeno pachatelům pozměňovat důkazy či ovlivňovat svědky.
Proto se pan Urban zřejmě nedočká, že by pan Komorous veřejně tepal neplechy páchané svými podařenějšími spolubojovníky, aniž by předtím bylo provedeno a ukončeno šetření jejich hříchů:
1/ jednak by všichni věděli, kdo je naprášil
2/ na okecávání mají tiskové mluvčí
Pokud pan Urban ví o porušování zákona, jej jeho povinností ohlásit na PČR či inspekci s tím, že může podat trestní oznámení i na příslušníky PČR, kteří o porušování zákona vědí a nic nečiní.
23. 06. 2009 | 14:23

Targus napsal(a):

To Jan Urban:

Už jsem vám odpověděl. První náměstek nevelí ani svému ministrovi, ani policejnímu řediteli, a to ani v takovém Kocourkově, jakým je Praha a okolní Balíkov.
Na veškerý styk s veřejností má dozajista dobře placeného tiskového mluvčího a jak jste správně uvedl, je členem jisté rady, což znamená že není tím radou on sám, ale je tam s ním dalších XY lidí.
BTW: A ze styků s podsvětím můžete obvinit každého kriminalistu. Je to s podivem, ale právě tito se setkávají s kriminálníky denně, a to i mimo službu.
23. 06. 2009 | 14:55

zdesta napsal(a):

Pan Urban: Impulzem k tomu co jste zde napsal, je evidentní antipatie vůči Komorousovi.Kubice bude sympaťák,že pane Urbane?Kdo chce psa bíti-hůl si vždy najde.Pokud by Vám opravdu záleželo na bezproblémovém fungování policie,pak by jste se tomuto tématu věnoval s větší intenzitou a ne jen okrajově.A případů ke kritice je až až.
23. 06. 2009 | 15:48

bigjirka napsal(a):

A ten pan doktor vypadá na pěknýho kuliferdu. Že by mu někdo systematicky škodil už od r. 2000? Proč má lékař živnost na podnikatelské poradenství? Nemyslím, že by to vyříznutí zdravější ledviny v HK bylo zrovna nevinným žertem. Já jsem člověk venkovskej, pitomej, hloupá myšlenka se mi udělala: kdyby p.t doktor hnil v kriminále už od r. 2000, nemohl teď udělat další divnůstky.
23. 06. 2009 | 15:54

bigjirka napsal(a):

Ohledně Komorouse a Kubiceho, myslím, že oba nemají rádi gaunery a gauneři proto nenávidí je.
23. 06. 2009 | 16:28

veverka napsal(a):

Mě vždycky pobaví jak se lidi jako Urban piplají v naprostých prkotinách,zatímco to podstatné ignorují(protože se to týká těch kterým zrovna fandí):

Bývalá Řebíčkova firma stavěla za 9 státních miliard
http://aktualne.centrum.cz/...

Nechte Komorouse být a zabývejte se skutečnými lumpy,kteří ve velkém rozkrádají tuto zemi a ještě pak mají plnou hubu keců,že na nic nejsou peníze a musí zavádět poplatky a další hovadiny.
23. 06. 2009 | 16:47

vlk napsal(a):

bigjirka

jak se to vezme. Kubice byl s některými velmi pochybnými natolik jedna ruka, že když s e rozhodl být literátem, postarali se mu o vydání i distribuci spisku s velkou ochotou.
23. 06. 2009 | 17:00

Lex napsal(a):

vlk
Příteli, nehodlám se zaujatými plky pana Jana Urbana vůbec zabývat. Jeho článek je něco tak plytkého, jak jen novinář (nevím, jestli je toto označení správné) může zplodit. Vypovídá mnohé o něm samém, méně už o "vyšetřovateli" a vůbec nic o Jiřím Komorousovi. Bláboly o chybějícím protokolu o výslechu svědka dva dny před hlavním líčením jsou vrcholem stupidity (Obviněnému a jeho obhájci po skončení vyšetřování musí být umožněno, aby si prostudovali spisy a navrhli doplnění dokazování. Návrhy policejní orgán buď provede nebo je formálně odmítne. Spis musí být k prostudování předložen kompletní, po jeho skončení jej nelze doplňovat, leda na návrh obviněného či obhájce, a s doplňujícími materiály musí mít obviněný opět možnost se seznámit.Musí být očíslován, opatřen seznamem a sešit.). Také mu není známo, že institut vyšetřovatele jako orgánu činného v trestním řízení s jeho oprávněními zanikl 31.12.2001. Od té doby je v Policii ČR orgánem činným v trestním řízení policejní orgán, kterým je útvar policie se svou hierarchií a nadřízeností a podřízeností. Konkrétní policista, kterému je věc přidělena k řízení, je pouze osobou činnou v policejním orgánu, za jehož rozhodování je odpovědný vedoucí policejního orgánu, a dozor nad zachováváním zákonnosti v přípravném řízení vykonává státní zástupce.
Jsou-li pochybnosti o nepodjatosti osoby činné v policejním orgánu, rozhodne o této otázce tato osoba sama, a to i bez návrhu. O stížnosti by rozhodl její bezprostředně nadřízený. V rámci dozoru nad zákonností přípravného řízení by to byl i tak státní zástupce, který by mohl přikázat, aby úkony v trestním řízení prováděla jiná osoba činná v policejním orgánu.
To nejpodstatnější však Jan Urban neuvedl – je to zde http://www.ct24.cz/domaci/4... .
Otázka vztahu prvního náměstka ministra vnitra k policistovi ve služebním poměru je složitější, předně však platí, co stanoví zákon o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů v § 2, že – cituji „Ve věcech služebního poměru příslušníků jedná a rozhoduje jménem státu ředitel bezpečnostního sboru, není-li dále stanoveno jinak. V rozsahu jím stanoveném jedná a rozhoduje též vedoucí organizační části bezpečnostního sboru .“
Hezký den! Lex
23. 06. 2009 | 17:57

Vanek napsal(a):

VŠICHNI DOBŘÍ MNIŠI
Nevím co přesně Landův "Ordo Lumen Templi" má znamenat - ale popravdě spojení podivného post-fašistického národoveckého mysticismu s Grygarovým vědeckým skepticismem mě přijde jako jedna z nejhorším nočních můr. Cele:

http://www.geocities.com/or...
24. 06. 2009 | 01:37

Vanek napsal(a):

MF DNES: Komorous velebil ruskou okupaci a StB

http://zpravy.idnes.cz/doma...
24. 06. 2009 | 01:45

Ti napsal(a):

A víte co je podezřelé? Že v záležitosti Jiřího Komorous se redaktoři sdělovacích prostředků doslova bojí se zeptat bývalého politického vězně a důstojníka BIS Vladimíra Hučína. Já si myslím, že je ještě mnoho věcí, které je nutno vědět, ale asi se to zatím nesmí.
24. 06. 2009 | 10:42

Ctibor napsal(a):

Jedna věc je jasná, Komorous má rád silné muže a osobnosti,kteým bezesooru jindřich Popelář je.Navíc je popředním kulturistou extra světové třídy,je napojen na lidi z podsvětí,ale i politické sféry.To samé pan vyšetřovatel,taky cvičící,patřící do skupiny lidí,která pracuje pro p.Popeláře.Vyholená hlava,stejné chování,potetované tělo,tvrdé,nekompromisní vystupování,podivné postoje při vyšetřování.Proti takovým,nemají obyčejní lékaři,jako je Mudr Veselský sebemenší šance.
24. 06. 2009 | 12:29

vlk napsal(a):

Lexi
díky.
Přiznám, že jsme něco v tom smyslu,co jste napsal, intuitivně očekával.....
proto k tomuhle blogu Jana Urbana přistupuji velmi vlažně.
24. 06. 2009 | 12:44

LV napsal(a):

Jedna věc je jasná, Komorous má rád silné muže a osobnosti,kteým bezesooru jindřich Popelář je.Navíc je popředním kulturistou extra světové třídy,je napojen na lidi z podsvětí,ale i politické sféry.To samé pan vyšetřovatel,taky cvičící,patřící do skupiny lidí,která pracuje pro p.Popeláře.Vyholená hlava,stejné chování,potetované tělo,tvrdé,nekompromisní vystupování,podivné postoje při vyšetřování.Proti takovým,nemají obyčejní lékaři,jako je Mudr Veselský sebemenší šance.
04. 07. 2009 | 05:19

Jeho napsal(a):

tzv. "Mudr Veselský" je společenský bahno
11. 07. 2009 | 22:20

TUTORIAL TIPS AND TRICKS napsal(a):

Danke f information
07. 08. 2009 | 13:49

Carmit napsal(a):

Pánové,
tak zaprvé mi není jasné, proč se tu rozpoutává debata mezi lidmi, kteří absolutně nemluví k tématu a pouze se vzájemně osočují a zadruhé proč je zde špiněn Jiří Komorous. Neustále je mu předhazována jeho minulost, která je navíc novináři natolik pokroucená, že je mu servírováno něco, co nikdy nedělal a když jsou novináři opravdu v úzkých, tak dokonce mají tu drzost, vymýšlet si věci, které by měl Komorous udělat a pokud je neudělá, není pořádný chlap. Je to nízké, stupidní, bez špetky respektu. A pokud se setkám s člověkem, který se pohyboval v kriminálním prostředí tak dlouho jako Komorous a měl takové pozitivní výsledky jako on, či snad lepší, tak mu ty kecy možná projdou. Všichni jsou strašně tvrdý do chvíle, než přijde situace, kterou jsou schopní řešit jen praví chlapi, jakým Jiří Komorous bezesporu je.
13. 08. 2009 | 01:15

Berita artis napsal(a):

An ideal gift
29. 12. 2009 | 18:57

sesli sohbet napsal(a):

Thank you for your sharing.!
01. 04. 2010 | 12:06

Panerai watches napsal(a):

I do NOT ordered a and I don’t confirmed anything.I ony generate a kind of a account on your side, because I want to know with option I have by the payments.If I make the decision to order a Alain Silberstein watches.... I am interest in the Baume & Mercier watches. So please give me a special price and inform me I witch way it is possible to pay.
09. 04. 2010 | 08:19

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy