ODS a Lisabonská smlouva

01. 12. 2008 | 17:32
Přečteno 6164 krát
Podle očekávání po „ratifikaci“ Lisabonské smlouvy Ústavním soudem nastal tlak na projednání LS v Poslanecké sněmovně i v Senátu ještě do konce tohoto roku. Důvodem je prý předsednictví České republiky, které začíná 1. ledna 2009. Skutečnost, že irské NE znamenalo podle vlastních pravidel EU konec Lisabonské smlouvy, jaksi nikomu nevadí.
Lisabonská smlouva se stala i předmětem vnitrostranického boje před nastávajícím kongresem. Pavel Bém, kterého donedávna zajímala spíše olympiáda, než Lisabonská smlouva, poměrně šikovně využil složité situace Mirka Topolánka, který jako premiér a nastávající vrchní velitel evropských byrokratů, musí Lisabonskou smlouvu obhajovat. Má tím vzniknout dojem, že delegáti kongresu, ti prolisabonští, podporují Mirka Topolánka a delegáti protilisabonští jsou na straně Pavla Béma. Takové dělení je ovšem mylné, stejně jako tvrzení, že většina voličů ODS podporuje přijetí Lisabonské smlouvy. Je totiž velký rozdíl mezi podporou Evropské unie a podporou Lisabonské smlouvy. Česká republika je řádným členem Evropské unie a má právo říci Lisabonské smlouvě ano nebo ne, a s českým předsednictvím to nijak nesouvisí.
Pokud jde o spěch, není na místě. Je mnohem výhodnější počkat už s ohledem ne neuvěřitelný nátlak, který by byl vyvinut na Irsko, pokud by bylo poslední. Pokud jde o kongres ODS, měl by o Lisabonské smlouvě diskutovat bez ohledu na souboj Mirka Topolánka s Pavlem Bémem. Pokud by převážíla podpora Lisabonské smlouvy, měl by kongres změnit stanovy, s kterými je Lisabonská smlouva v zásadním rozporu. Kdo nevěří, ať si stanovy přečte.
Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Mart napsal(a):

Volil jsem ODS, přitom jsem pro Lisabonskou smlovu, ale tohle je docel racionální postoj.
01. 12. 2008 | 17:42

Teddy napsal(a):

Pro Marta:
Nevolil jsem ODS, přitom jsem proti Lisabonské smlouvě, ale tohle je docela racionální názor :-)
01. 12. 2008 | 18:01

Řeřicha napsal(a):

Pane senátore, co tu zase řešíte... to chce klid. Zahulíme; uvidíme. ;)
01. 12. 2008 | 18:08

Monika napsal(a):

To je jasné a stručné stanovisko, napsané bez emocí, s nímž se dá souhlasit. Ŕíká-li ale pan senátor Kubera A, musí též zaznít B:

- je to právě ODS, kdo za ČR Lisabonskou smlouvu vyjednala a podpisem svého předsedy stvrdila.
- jaké budou pro ČR (a potažmo celou EU) důsledky nepřijetí LS, zejména v době hospodářské recese. Pokud stát něco vyjedná (a vyvzdoruje si i nějaké ústupky), a pak ani to vyvzdorované nepřijme, jakou bude mít kredibilitu u svých spojenců?
- pokud odmítnutí LS dostane ČR do izolace a prohloubí krizi, převezme za to ODS a jmenovitě i senátor Kubera zodpovědnost? Jak převzetí této zodpovědnosti bude vypadat a jak pomůže podnikům a lidem, kteří se budou muset vypořádávat s hospodářskou a politickou krizí na evrospkém kontinentě?
01. 12. 2008 | 18:10

Rtfm napsal(a):

Fakt nechápu na co chcete pořád čekat a proč se pořád ohlížet na výsledky v Irsku. ÚS se vyjádřil dost jasně tak to buď ratifikujte a nebo ne, ale tohle přešlapování na místě je dost nedůstojný.
01. 12. 2008 | 18:10

Novák.Libor napsal(a):

Váš guru Václav z Hradu je proti a tak není co řešit a je třeba poslecnout nejchytřejšího člověka naší planety.Byl to takz on ,kdo nechtěl Nato, kraje, ombudsmana, deregulaci nájemného, privatizaci bank, ale chtěl od Prahy zajistit své bydlení, obdivoval Koženého, Železného a jiné filuty ,nevěděl o nic o financování strany , když byl v čele.
01. 12. 2008 | 18:18

Taoiseach napsal(a):

Oceňuji (opravdu), že ctihodný pan senátor na nikoho neútočí a snaží se být věcný a stručný. Nicméně:

1) Odkaz na "vlastní pravidla EU" je nemístný. Ratifikace (jakékoli) smlouvy se řídí příslušnými protokoly a v těch není žádná zmínka o tom, že by procesy ratifikace v různých státech měly být navzájem podmíněny.

2) Stanovy ODS zajímají jen její členy, kterých je (alespoň zatím) mnohem méně než voličů, takže bude lepší to řešit na sjezdu než tady.
01. 12. 2008 | 18:32

im napsal(a):

Však ono se to nějak setřepe...Času dost, kdo ví, co do příštího podzimku bude....

Německý Ústavní soud rozhodne až příští rok zjara.

Pokud budou Irové dotlačeni k dalšímu referendu, bude to nejdřív až příští září..A proč by měli mít opravné referendum?? Budou donucováni tak dlouho, až řeknou ano??

Takže LS bude řešena, a kdo ví, zda vyřešena, až za tři čtvrti roku.

Nevím, proč se čílíte a dohadujete. Klíííd.
01. 12. 2008 | 18:41

jarpor napsal(a):

Monika
Taoiseach

Na tahu není ČR, nýbrž EU po Irském NE.
Proto žádná izolace nehrozí, a spojitost hospodářské recese s LS je zajímavý postřeh. Nic víc, protože recese zde je bez ohledu na "tanečky" kolem LS.

ODS nevyjednala LS, LS vyjednala vláda ČR. Koaliční vláda. Je potřeba nazývat věci a procesy pravými jmény.

Odkaz na pravidla, která si sama EU stanovila PŘED ratifikačními postupy v jednotlivých zemích, dle mého, není nemístný.
A máte pravdu, stanovy ODS jsou pro pro nečleny naprosto irelevantní. To ať si řeší ODS.

Hezký večer
01. 12. 2008 | 18:43

Saliven napsal(a):

"Je mnohem výhodnější počkat už s ohledem ne neuvěřitelný nátlak, který by byl vyvinut na Irsko, pokud by bylo poslední."

- Správně pane Kubero, není kam spěchat, počkejme, až bude ten neuvěřitelný tlak vyvíjen na nás, až budeme poslední země, která ještě neschválila.
01. 12. 2008 | 19:49

JC napsal(a):

SAliven,
Mno, když nás Německo a Francie posledně tlačila, tak chtěli abysme se dobrovolně vzdali Sudet.Jste tak natvrdlý, abyste si neuvědomil, že slovo nátlak se moc nemá rádo s demokracií a svobodou ?
01. 12. 2008 | 20:23

Lipolt napsal(a):

http://eur-lex.europa.eu/Le...

toto je důvod váhání ODS - LS dává totiž českým občanům práv, akterá by jim Klaus nejraději upřel! Co s ratifikací mezinárodní smlouvy českého sátu ( nikoliv nějaké strany s cca 20 tis. členy) má kongres/sjezd této strany a vnitrostranický boj? Strana=vláda snad už 19 ůet neplatí!
01. 12. 2008 | 20:28

jarpor napsal(a):

lipolt

Dovolím si doplnit odkaz na CELOU smlouvu - více jak 321 stran textu :
http://eur-lex.europa.eu/JO...

Aby bylo čem přemýšlet "o tom důvodu váhání ODS".

Hezký večer
01. 12. 2008 | 20:40

jarpor napsal(a):

Sorry za překlep - víc jak 231 stran...
01. 12. 2008 | 20:46

Tupelo napsal(a):

Souhlas s Lipoltem, jen dodam, ze z 27 zemi (temer 500 milionu obyvatel) jiz ratifikovalo temer 25 (Nemecko tak napul ;)), zbyva Irsko (cca 4 miliony obyvatel) a CR (10 milionu obyvatel). Pritom Irsko a CR ma vyhrady kazdy zrejme z jinych duvodu (ustavne nutne referendum v Irsku (otazka potratu?), oproti ambicim Klause a vyhradam ODS). Resenim by byla vicerychlostni Evropa, ve ktere si hlavni proud navzajem urci pravidla mezi sebou a zeme jako Irsko ci CR si zvoli vlastni cestu, treba formou nejakeho typu pridruzeni, se vsemi vyhodami i nevyhodami. Souhlasim s veverkou pod jinym blogem, i v CR by melo byt, podle me, k LS referendum.
01. 12. 2008 | 21:06

Saliven napsal(a):

JC:
To vy jste asi trochu natvrdlý, když srovnáváte situaci před 2. světovou válkou se současností. Tentokrát je to přece mnohem závažnější - dřív to byly jenom sudety, dneska CELÁ naše suverenita. :-))
01. 12. 2008 | 21:09

jarpor napsal(a):

Není od věci porovnat Listinu základních lidských práv Evropské unie s týmž dokumentem
platným v naší legislativě, pane (paní) Lipolt.

http://www.psp.cz/docs/laws...

Dle mého, v tomto dokumentu EU problém nebude ...

Hezký večer
01. 12. 2008 | 21:13

JC napsal(a):

Tupelo,lipolt,
A ona je platnost Listiny základních práv EU nějak podmíněna přijetím LS ? To e podívejme a na to jste přišli jak ?
01. 12. 2008 | 21:13

JC napsal(a):

Japor,
Mzslím, že se s lipoltem zbytečně
namáháte jemu tam bue prostě chybět to slůvko "evropská"
01. 12. 2008 | 21:18

JC napsal(a):

Saliven,
Mám dojem, že jsem špatně pochopil váš první příspěvek pro Kuberu.
Nerad bych se mýlil. Mýlím se ?
01. 12. 2008 | 21:21

jarpor napsal(a):

JC

Třeba na tyto odkazy pohlédne i někdo jiný než Lipolt a porovná... :-)

Hezký večer
01. 12. 2008 | 21:23

Tupelo napsal(a):

JC, LZP a LS nijak, ovsem to ze se postoj (CR, diky dominantnimu zastoupeni ODS ve vlade) k LS stava nametem nadchazejiciho schuzovani ODS je zrejme...
01. 12. 2008 | 21:23

StandaT napsal(a):

Plný souhlas.

Mimochodem, vícerychlostní Evropa tu je smluva nesmlouva. A bude. Smluva nesmlouva.

Tlak je nepřijatelný. Na nás i na Iry.

Salivene: demokratická EU by na nás tlak nevyvíjela. Bojíte-li se ho, pak přiznáváte nedemokratičnost EU. Tlačíte tedy na vstup do nedemokratického/silového seskupení?
01. 12. 2008 | 21:24

Saliven napsal(a):

JC:
Opravdu nevím. :-)

StandaT:
Nějak nechápu co je nedemokratického na vyvíjení tlaku - když něco chcete prosadit, tak musíte vyvíjet nějaký tlak, když ten druhý nechce. Je to ale velký rozdíl oproti třeba vydírání. To je prostě politika a pokud jeden nebo dva lidi sabotujou úsilí zbylých 25ti, tak nemůžou čekat, že je ostatní budou chválit. Lidi jako jste vy nadávají na EU, že je to neschopnej moloch, ale když se má přijmout pružnější systém velení (ono se totiž v systému vet dohodnout absolutně nelze), tak je to zase špatně. Mně by jenom zajímalo, jak byste si to představali.
01. 12. 2008 | 21:29

JC napsal(a):

Saliven,
Tak jsem se nemýli,bohužel :-((
A ten tlak ten si představujete jak ? Vzhrožováním blokádou, isolací, prázdnými nábojnicemi nebo zlomenými tužkami ?
01. 12. 2008 | 21:42

JC napsal(a):

Tupelo,
Ano, ale to je problém ODS.
01. 12. 2008 | 21:44

Saliven napsal(a):

JC:
A on nám někdo vyhrožuje nábojnicemi nebo blokádami? Možná mi něco uniklo.

Jste zřejmě tak skalní fanoušek teplického smokingmana, že vám uniká smysl toho, co píše.
01. 12. 2008 | 21:47

jarpor napsal(a):

Saliven

Argument pružnějšího vedení není mimo, je zcela na místě. Je ho možno řešit jen opuštěním principu veta, změnou rozhodovacích mechanismů ? Soudím, že nikoliv.

K opuštění principu veta a ke změně rozhodovacích procedur je však potřeba DOSPĚT, nikoliv NADIKTOVAT. A jak k tomu dojít ?

Zásadou, že státy dostanou v každém konkrétném případě, kdy kterýkoliv ze členů unie navrhne nějaký proces rozhodovat z úrovně EU, jistý čas na vyjádření. Budou-li všechny souhlasit, stane se tak. Nebude-li jeden souhlasit - má takový návrh "smůlu". Život tak ukáže, co je potřebné a co nikoliv. Jistě by došlo časem ke zrychlení rozhodovacích procesů. Přirozeně, nikoliv "silou", protože budou-li návrhy definovány, není to bianko šek.

Politici jsou zde pro lidi, nikoliv naopak. Rozhodovat se má dobře, nikoliv snadno ( a rychle ).

Hezký večer
01. 12. 2008 | 21:52

Zacheus napsal(a):

Dovolím si i zde k tématu Lisabonské smlouvy přidat do diskuse svůj příspěvek v předchozím blogu .

Tak jsem si v blogu paní europoslankyně přečetl výzvu. "S Klausem si to vyřiďte".

Petr Uhl, jehož si jinak vážím, v dnešním Právu, snad v nadsázce v článku s názvem "Jak se zbavit prezidenta" ,uvažuje o zbavení způsobilosti Václava Klause k prezidentským úkonům a připomíná zdravotní stav Ludvíka Svobody.

Mladý ministr školství s noblesou jemu vlastní rozvíjí úvahy o odvolání hlavy státu. MUDr. Rath, další expert na ústavní právo, inteligentním způsobem dělá z prezidenta šaška kvůli jeho postoji k Lisabonské smlouvě a návštěvě Irska. Neúspěšný kandidát do senátu zde na Aktuálně cz. uveřejňuje svoji stížnost do zahraničí, kde také nevybíravě kritizuje prezidenta. Jiří Hanák v Právu rovněž nešetří kritikou. Martin Bursík také připouští, že kdyby mohl,bude iniciovat proti prezidentovi právní kroky ( silou...Kaťuško).

Budiž řečeno ke cti ing. Jiřího Paroubka, že hovoříl na adresu svého prezidenta "pouze" o ztrátě soudnosti... Mladý místopředseda KDU-ČSL David Macek s křesťanskou pokorou vyzývá:" Zastavte Klause!"

Táži se, co tak hrozného udělal prezident republiky, že se stal terčem cílené mediální štvanice? Nařídil teror v Bombaji? Prodal Hradčany? Spojil se s Usámou bin Ládinem?

Ne, prezident republiky, věren svému ústavnímu slibu, pouze vyjádřil nesouhlas s Lisabonskou smlouvou, která - nejenom podle jeho názoru - fatálně podkope suverenitu tohoto státu.

S tou smlouvou, která

- byla fakticky v jiné podobě odmítnuta obyvateli Francie a Holandska,
-s níž nesouhlasí 53 procent obyvatel České republiky,
-která je předmětem projednání Ústavního soudu v Německu s argumentací, že její přijetí bude znamenat "odstátnění Německa",
-kterou britští konzervativci plánují předložit obyvatelům své země k posouzení v referendu s doporučením jejího odmítnutí,
-kterou v jediném "povoleném" referendu odmítli obyvatelé Irska, čím by tato smlouva při respektování pravidel určených samotnou Evropskou unií měla být dávno považována za "mrtvou".

Nynější osamocenost prezidenta Klause mně velmi vzdáleně připomíná osamělost prezidenta Beneše v únorové krizi. I dnes už snad chybí jenom pochod Lidových milicí Prahou a rezoluce ze závodů.

A možná, že ke štěstí vlasteneckých bojovníků za Lisabonskou smlouvu, zejména z řad ČSSD, chybí už jenom vítězná slova našeho premiéra:

"Právě--jsem se vrátil z Hradu---prezident Lisabonskou smlouvu---podepsal---".
01. 12. 2008 | 21:52

JC napsal(a):

Saliven,
Psal jste, že když se v demokracii nedaří něco prosadit je třeba použít tlak. Já se zeptal jak si ten tlak představujete a uvedl pár příkladů.Zdá se mi že ten smzsl neuniká mě ale vám. Takže nábojnicemi ani blokádou nám zatím nikdo nevyhrožoval. Vyhrožoval nám isolací následkem jákesi dvourychlostní Evropy.
01. 12. 2008 | 21:53

JC napsal(a):

Zacheus,
To je dobrý příspěvek.
01. 12. 2008 | 21:59

Saliven napsal(a):

Jsem proti referendu k LS, protože lidi si o tej smlouvě nic nepřečtou a nechaj se strašit hloupostma, jako se nechali strašit irové. Iry strašili potraty a armádou Poláků, beroucí jim práci, nás zas budou strašit Benešovými dekrety a Albánci usazenými v srdci české kotlivy. Nejsem žádný právní expert, smlouvu jsem si prošel a nepřišlo mi tam vysloveně nic špatného.

To, že se ruší veta a více se zohledňuje síla jednotlivých zemí je sice pro nás horší, ale je to bližší realitě - 27 zemí, které se musí absolutně shodnout, to je vážně scifi. Je zvláštní, že naším euroskeptikům nevadí 50 procent PŘÍTOMNÝCH poslanců ke schválení zákona (např. onen nenáviděný zákonník práce), ale vadí jim zrušení 100 procent hlasujících zemí ke schválení v EU. V každé demokracii platí, že většina přehlasuje menšinu a nikde to není tak velkorysé, že by muselo být pro 55 procent států a zároveň 65 procent obyvatel (nebo obráceně, teď si nejsem jistý). Taky určitě pánové Kuberové a spol nic nehovoří o věcech jako je tzv. blokační menšina, proč asi?

Já bych osobně silně byl pro společnou zahraniční a obrannou politiku EU. Nebo si snad naši hrdinní euroskeptici umí představit, že bychom to řešili sami? Nebo je nám unie dobrá jen jako dojná kráva a vstupenka na trhy?
01. 12. 2008 | 21:59

autobus napsal(a):

Pane Kubera,je tu malý problém :

"Topolánkův koaliční potenciál"

volby 2010

ODS 15,1 %

KDU - CSL 6,7 %

SZ 3,8 %
01. 12. 2008 | 22:01

Al Jouda napsal(a):

Pane senátore, pokud máte stanovy ODS v rozporu s Lisabonskou smlouvou (a nikoliv naopak), tak je koukejte rychle změnit ! Nejlépe ještě na tomto kongresu. Jinak máte z kabátu ostudu !
01. 12. 2008 | 22:01

Saliven napsal(a):

jarpor:
Při vší úctě vašemu příspěvku vůbec nerozumím. Nejdřív píšete, že jste pro změnu rozhodovacího mechanismu a pak napíšete, že musí souhlasit s rozhodováním všichni. Vážně nerozumím. Systém rozhodování podle lisabonské smlouvy je mnohem ohleduplnější a demokratičtější než ten náš parlamentní.

Stejně tak počet poslanců má reflektovat sílu země a ne, že 2 miliony chudých Estonců budou mít stejnou sílu jako 80 milionů mnohonásobně bohatších Němců. Co na to mají říkat Němci nebo Francouzi? Neměli bychom hrát fér na obě strany a jen tvrdě kopat za svoje zájmy?
01. 12. 2008 | 22:04

Saliven napsal(a):

JC:
Tlak nemusí být jenom vydírání, tlak může být přemlouvání a přemlouvání. Co se týče dvourychlostní Evropy, tak já bych byl pro. Pokud se ČR nechce podílat na dohodnutých principech schválených demokratickými zástupci 25 zemí, tak co s ní? Mně to bude s..t a budu na Klause a spol. nadávat jak špaček, ale budu chápat, že zbylé země půjdou jinou cestou. Když se vám nelíbí podmínky v klubu, tak je můžete buď změnit a pokud na to nemáte, tak se musíte buď přizpůsobit a nebo odejít. EU musí spolupracovat, jinak bude přešlapovat na místě a byrokraticky žvanit jako to dělala doteďka (viz. Jugoslávie - jen se žvanilo a žádná akce).

V tomhle ohledu držím výjimečně Topolovi palce, na rozdíl od hradních euroskeptiků "protože to řekl vůdce", je prostě realista.
01. 12. 2008 | 22:09

Saliven napsal(a):

Zacheus:
Jen taková drobná poznámka. Píše se někde, že musí být LS schválena na poprvé, a nebo, že musí být schválena? Pokud se za půl roku Irové rozhodnou, že si referendum zopáknou a schválí, tak nemůžete říct ani popel.
01. 12. 2008 | 22:11

JC napsal(a):

Saliven,
Popisujete přesně mentalitu Evropana a to je důvod proč jsem já osobně volil NE vstupu ČR do EU. Dokud "Evropan bude hovořit o chudých Estoncích a bohatých Němcích, nemá EU šanci na přežití.To byly důvody proč Francouzi a Nizoyemci odmítli EÚ.
Musíte poslouchat co říkají v EU lidé a né politici.
01. 12. 2008 | 22:16

Saliven napsal(a):

JC:
Vy prostě chcete, aby nás Němci všechny živili a to si říkáte pravičák? Neměli by náhodou podle pravicové mantry všichni dávat stejně? :-)
01. 12. 2008 | 22:17

jarpor napsal(a):

Saliven

Nerozumíte-li slovu "konktétně" (třeba v zahraniční politice EU) je mi líto. Nehodlám se k tomu vracet.

"Když se vám nelíbí podmínky v klubu, tak je můžete buď změnit a pokud na to nemáte, tak se musíte buď přizpůsobit a nebo odejít."

Vstoupili jsme do klubu za podmínek daných smlouvami o vzniku klubu a o rozhodvacích mechanismech v klubu.

Vedení klubu teď chce podmínky měnit, navrhlo změnu a řeklo, že stačí jediný člen, který tyto změny nepřijme a změny nebudou.
Jeden člen klubu řekl NE. Má, nebo dokonce musí vystoupit, nebo klub pokračuje beze změny dál a vedení má plné právo navrhnout něco jiného ?

Hezký večer
01. 12. 2008 | 22:18

sclerotic napsal(a):

Kubera, netlachám do větru, nevymlouvám se na zaostalost sovětské techniky a na irského spojence a makám, u soudu jste slyšel, že to suverenitě nevadí, tak nabíjím a pálím politicky proti, a jakýpak slepý, berte vostrý, zapráskněte lisabon, pak Evropa zapráskne nás a bude. Makat, makat a nevykecávat se z vodpovědnosti. Bordel v teplický skříňce, prostitutky kam se podívám, službu v senátě sotva zvládám a hlavně plno keců a stížnostíá na brusel a na byrokraty. Když nemůžu tak přidám, a když nestačím na Brusel, tak jdu na marodku nebo do civilu. Jinak makám, rozuměj Kubera, makám!
01. 12. 2008 | 22:18

JC napsal(a):

Saliven,
Jako odpůrce vstupu ČR do EU jsem přece nemohl očekávat, že mě někdo bude živit.To jste napsal protimluv. Naopak já jsem pro stejné podmínky a to se v EU neděje ani náhodou.
01. 12. 2008 | 22:21

Saliven napsal(a):

jarpor:
Ale to, že jeden člen řekl ne, ještě neznamená, že je to definitivní ne, co myslíte? Navíc část Irů vůbec netušila o čem hlasuje a další část chtěla z EU ještě něco vyrazit. Za půl roku to může být zcela jinak.

Pokud se ukazuje, že původní koncepce nestačí, pak se může navrhnout jiný koncept. A pokud tento koncept není možné schválit při všech členech, tak se holt musí jít cestou jinou, aby EU byla akceschopná.

Prostě veta jsou k ničemu, což ukazuje jak sama EU, tak i OSN. A musí se změnit. Systém jaký má být podle LS je v tomto ohledu docela velkorysý, mnohem velkorysejší než parlamentní systémy všech jednotlivých zemí EU.
01. 12. 2008 | 22:24

Saliven napsal(a):

JC:
Jj beru zpět. :-) Ale mimochodem i vy profitujete z EU, a že tedy rozhodně ne málo - stejně jako celá země. To byste měl mít taky trošku na zřeteli.

S těmi stejnými podmínkami je to složité, viz. ten můj příklad Estonsko vs. Německo. Všechno je to o lidech a kdyby nebyli národovci jako je Klaus, tak by ty podmínky rovné klidně být mohly.
01. 12. 2008 | 22:27

jarpor napsal(a):

Saliven

debata o tom, zda Irové věděli či nevěděli ... to vykládejte jako pohádku dětem. Výsledek je jasný. Že to není definitivní ? Možná, ale co na tom ?

Dnes, i kdybychom nakrásně my LS přijali, tak v platnost v původním termínu LS nevejde. Čím dříve to EU pochopí, tím lépe. Pro všechny. Zastánce, neutrální i odpůrce tohoto způsobu politiky EU.

Hezký večer
01. 12. 2008 | 22:32

Saliven napsal(a):

jarpor:
To není pohádka, to je svědectví redaktora Respektu, který v Irsku žije. :-)

Co na tom, že to není definitivní? Vy jste někde viděl, že by se LS musela schválit napoprvé? Je to někde? Asi ne, co? :-)

A že LS nevejde v platnost v původním termínu, je sice možné, ale nějak nechápu na co to má vliv. Myslím, že LS není vázána časem do kdy musí být schválena, nebo se mýlím?

Mimochodem zde je web LS v CZ a je tam spousta věcí vysvětlena: http://europa.eu/lisbon_tre...
01. 12. 2008 | 22:36

Zacheus napsal(a):

To Saliven. Máte pravdu. Toto výslovně řešeno zřejmě není. Ale bylo by opravdu těžké akceptovat brzké schválení smlouvy pod politickým, mediálním, ekonomickým a morálním nátlakem - a obávám se,že k tomu právě "demokratický" vývoj,pokud jde o nové referendum v Irsku, směřuje.

Navíc je poněkud trapné opakovat referendum ani ne po uplynutí
roku po tom předchozím,nemyslíte? To už se z voličů dělají opravdu blbci. - Přeji pěkný večer.
01. 12. 2008 | 22:41

Zacheus napsal(a):

To JC. Děkuji. Přeji Vám dobrou noc a hezký zítřejší den. Zacheus
01. 12. 2008 | 22:42

jarpor napsal(a):

Saliven

Já se s Vámi nehodlám přetlačovat o to, zda se má schalovat na poprvé či na podesáté.
Pokud vím, plán Bruselu byl, že členové (státy) mají na přijetí LS jistý definovaný čas, pak by měla začít platit. Tuším, že to mělo být k 1.1.09. Nebude.
Nic se dle mého neděje, "pojede" se dál dle původních smluv.

A poslední poznámku - když neschválili Francouzi a Nizozemci "Ústavu", taky se horlivci snažili tvářit nic se neděje, ... víme jak to nakonec dopadlo. Vidím zde jistou paralelu ...

Co jsem chtěl, to jsem asi vyřkl.

Hezký večer
01. 12. 2008 | 22:45

StandaT napsal(a):

salivene: Já se jen zeptal. Proč ta podrážděnost? Stejně nakonec vyhrajete.

Nic se nestane, EU nás potřebuje. Bez nás by měla blackouty a v zimě by si svítili petrolejkama.

Máme svou cenu, měli bychom mít i svou hrdost.
01. 12. 2008 | 22:53

JC napsal(a):

Saliven,
nejprve navážu na Japora. Ne Irové ne Češi, ale Brusel by se měl zamzslet, kde je chyba.
Nyní k tomu co jste napsal o mě. Ano jsem pravičák a proto vím, že nejbližší pomocná ruka je na konci mého ramene. "Ni slávu ni zisk" bylo možná napsáno na Sokolovnách, ale na bankách jsem nikdy nic podobného neviděl,ani na těch evropských. Čili když někdo tento národ ohlupoval, že z EU dostaneme peníze, tak yapomněl dodat, že je budeme muset vrátit i s úroky.Ne že bych byl zásadně proti půjčování si v bance ale ono je potřeba nazvat věci pravým jménem. Tohle byl Špidlův podvod a většina národa na to skočila.Mzslím, že kdyby tehdy řekla politická representace " nechte si vaše "výhody" a dejte nám stejné podmínky mohli jsme se dnes cítit jako plnoprávní evropané.
01. 12. 2008 | 22:56

Saliven napsal(a):

StandaT:
Omlouvám se, jsem lehce bojovně naladěn. :-)

No já si nejsem jistý, jestli se tu jedná o hrdost. V případě Klause určitě ne. Já skutečně nemám pocit, že bychom přišli o hrdost, když už se nebude moci vetovat, nebo něco podobného.
01. 12. 2008 | 22:57

jarpor napsal(a):

JC

Není co dodat kromě jednoho - v tom druhém odstavci není slovo nepravdy.

Dobrou ...
01. 12. 2008 | 23:09

StandaT napsal(a):

Salivene: Je tady vláda, je tady PS a je tady Senát. Vládu máte na své straně, PS asi taky. Váš problém je Senát. Klaus je JEN JEDEN chlap někde na Hradčanech.
01. 12. 2008 | 23:11

JC napsal(a):

japor a ostatní diskutující,
Dobrou noc
01. 12. 2008 | 23:12

hv napsal(a):

Kdysi obcane hlasovali o vstupu do EU. Ti zdatnejsi a chytrejsi si o ni neco precetli, ti, co se o to nestarali si vystacili s rovnitkem EU = prosperita, dotace od bohatych zemi a vhodili svuj hlas. Existovali alespon nejake materialy, i kdyz ne neutralni, ale pro-evropske, aby se obcan mohl "rozhodnout".

Ted se rozhoduje o necem, o cem vetsina obcanu (nejen nasich, ale dalsich narodu) nema ani nejmensi paru. Je podano v tak nesrozumitelne podobe, ze si troufnu tvrdit, ze ani vetsina poslancu a senatoru si tu LS neprecte. O konsolidovane zneni LS jsme temer museli prosit a doted snad jeste nemame oficialni pristupove smlouvy k EU v narodnim jazyce.

Natoz, aby se nekdo zabyval nejakym serioznim rozborem o tom, co znamena prijeti a neprijeti LS pro nasi zemi. Nechci se dockat neprijemnych prekvapeni jako nasi zemedelci po vstupu do EU, jako nas cukrovarnicky prumysl, jako vsichni obcane, kterym se kvuli EU prostrednictvim ministra Sobotky zvedly dane u sluzeb do horni sazby.

Nic takoveho seriozniho, kde jsou (i potencionalni) pro a proti tu neni. Mame tu na jedne strane jen straseni eusocialismem, na druhe eurohujery se strasakem dvourychlostni Evropy, nalepkovanim potizistu a eurofobu. A k tomu dodavam, ze tu nevidim nadseni ani nenaplnenou potrebu obcanu jednotlivych narodu se bit za "evropanstvi". Jsou to stale vicemene soliteri, hledajici moznost zit vedle sebe v jednom prostoru, ale oni nejenze nemluvi stejnym jazykem, ale ani netahnou za jeden provaz.
01. 12. 2008 | 23:12

jarpor napsal(a):

Standa T

Zajímavé je, jak mnoho EU nadšenců mává Klausem jako hlavním argumentem proti těm, kteří o LS a možných dopadech, nikoliv o postoji Klause, přemýšlí.
Doma by tito "bianko šek" straně kterou "nemusí" nedali.
V případě LS se nad takovým bianko šekem nepozastavují. Divné ...
01. 12. 2008 | 23:17

Saliven napsal(a):

JC:
A proč by se měl zamýšlet Brusel? Brusel snad něco podepsal? Nejsou náhodou pod LS podepsáni ministři jednotlivých zemí? Je vůbec něco, za co Brusel nemůže? :-)

Zatímco jarpor jásá nad vaším druhým odstavcem, já ho považuji za naivní hloupost. Je pravda, že v přístím období už budem plátcem, ale to ještě neznamená, že jsme na dotacích sakra nevydělali - infrastruktura apod. by se tu budovala 50 let, kdybysme si to měli platit sami. Sice nevím, co by vás k tomu rovnoprávnému feelingu vedlo, ale budiž. Nebýt národovců typu Klause, tak bysme si o to teoreticky říct mohli. :-)
01. 12. 2008 | 23:17

Saliven napsal(a):

StandaT:
Ve chvíli, kdy bude referendum (upřímně doufám, že nebude), tak budou Klaus, Kubera, Jakl atd. lhát až se jim bude od hub prášit a dopadne to jak v Irsku. Jinak se to určitě schválí, ODS po kongresu povolí.

jarpor:
Na přemýšlení nad nebezpečností LS není nic špatného, na lhaní a dezinterpretování LS už dost špatného je. Nevím v čem je LS bianko šek, když je tam jasně dané o co jde.
01. 12. 2008 | 23:22

Saliven napsal(a):

JC: Dobrou noc.
01. 12. 2008 | 23:23

StandaT napsal(a):

jarpor: zajímavé co? Mě to připadá jako celbrity vs. bulvár. Celebrity nenávidí bulvár, ale potřebují ho, aby se o nich vůbec vědělo.
01. 12. 2008 | 23:23

jarpor napsal(a):

Saliven

Že je text "není slovo nepravdy" ekvivalentem "jásání", to jsem nevěděl.

Když "kulhají" argumenty - tak zapojíme Klause ... No, jak myslíte.

Hezkou dobrou noc
01. 12. 2008 | 23:26

Saliven napsal(a):

jarpor:
Ten u koho kulhají argumenty je právě ten Klaus a o tom to je.
01. 12. 2008 | 23:29

jarpor napsal(a):

Saliven

Ano, máte pravdu. Jasně dané na 231 stranách, kterým obtížně rozumí i právníci. A máte pravdu, že slova "bianko šek" se tam nevyskytuje.
Za těmi paragrafy ale je.

Standa T

Zajímavé nikoliv od celebrit a bulváru, zajímavá argumentace příznivů tím Klausem, když potřebují "berličku", kterou se dá bušit do těch, co nejsou "eurohujeři".

Tak fakt dobrou ...
01. 12. 2008 | 23:34

jarpor napsal(a):

Saliven

Tak nevím, zda jste dnes večer debatoval se mnou nebo s Klausem ...

"Ten u koho kulhají argumenty je právě ten Klaus a o tom to je."

Já o Klausovi nenapsal ani slovo ...
01. 12. 2008 | 23:37

jarpor napsal(a):

Tedy o argumentech Klause, abych byl přesný ...

A končím ...
01. 12. 2008 | 23:38

Saliven napsal(a):

jarpor:
No tak se holt musíte s Klausem sebrat a těm 450 milionů blbých Evropanů, co si volí tupce a desetitisícům bruselských úředníků ukázat, jak se to dělá a napsat takovou smlouvu na 5 stránek, aby to pochopil i napůl idiot.

Pokud armády právníků všechny 27 států prakticky nemají žádných námitek a staví se na zadní jen Klausovi a Ganleyho euroskeptici, tak kde bude asi ta pravda, což? :-)

Dobrou noc.
01. 12. 2008 | 23:38

StandaT napsal(a):

Salivene: LS je prostě kontrovezní - něco přináší, něco bere. Takže je to citlivé. Ale že by Klaus lhal... budu dělat, že jsem to nečetl. Do mezinárodní smlouvy bychom neměli promítat vnitropolitické animozity.

Dobrou noc, já už jsem po biologické večerce :)
01. 12. 2008 | 23:41

bohemia napsal(a):

Spis StB na Klause. Krycí jméno Rek
http://czech-bohemia.blogsp...
02. 12. 2008 | 03:13

Kadlous napsal(a):

Pane Stejskale zdravím. Po delší době jsem nakoukl na Vámi spravované blogy. Nabyl jsem dojmu, že velmi, ale velmi poklesl zájem diskutujících a velmi se ztenčila diskuze, která vždy byla hutná a zajímavá. Jedině, kdo snad dovede vyprovokovat nějaký ohlas je takový exot, jako je Jára Kubera z Teplic, který je svým duševním potenciálem všeobecně znám.

Mám dojem, že to vše je "důsledek všeobecné ekonomické krize", a především cenzurních zásahů, které byly před časem zahájeny.

Ještě jednou zdravím.
02. 12. 2008 | 06:36

Snílek napsal(a):

Tak nějak pořád nerozumím tomu, čím je ta Lisabonská smlouva pro nás tak nebezpečná.
Ani v tomto blogu se o tom nic nepíše. Zatím se mi zdá, že by omezila hlavně váhu úřadu prezidenta. Úžasný je boj pana prezidenta za rovnoprávnost hlasů - prý malé státy nebudou mít žádnou váhu, přičemž mu vůbec nevadí, volební systém v ČR, kdy jsou hlasy přerozdělovány ve prospěch velkých stran. Jak je to s tou rovnoprávností hlasů v ČR? Když si neumíme zamést před vlastním prahem tak nekažte Evropě o právu.
02. 12. 2008 | 08:12

veverka napsal(a):

Já osobně si myslím,že tlačením na Irsko aby si opakovalo referendum tak dlouho dokud neřekne ano se LS prosazuje fakticky násilnou a nátlakovou cestou,která už nemá s demokracií mnoho společného.Nemám nic proti jednotné Evropě,ale takovýto postup považuji za zcela nepřijatelný.
02. 12. 2008 | 09:34

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Kadlousi,

těžko Vám mohu vyvracet Váš dojem ze zdejších diskusí, ale nesdílím jej. Vedeme zde několik velmi zajímavých debat, například pod blogy paní KVS či pana profesora Hořejšího.

Navíc čísla, která mám každý den k dispozici, ukazují, že zájem o tyto stránky neustále roste. Z hlediska meziročního srovnání se cifra pohybuje mezi dvaceti a čtyřiceti procenty (prakticky každý den) a navíc se nám daří vypracovat našim čtenářům docela hezký návyk - oproti průměrným dvěma návštěvám denně před rokem nyní každý z nich zavítá na blogy čtyřikrát ;-)

Přeji hezký čas adventní.

Libor Stejskal
02. 12. 2008 | 09:54

Taoiseach napsal(a):

jarpor:

"Na tahu není ČR, nýbrž EU po Irském NE."
Na tahu je ČR, protože jako jediná v procesu ratifikace ještě nepostoupila.
Na tahu je Irsko, protože pokud mu má EU VYHOVĚT, potřebuje vědět, KTERÁ konkrétní ustanovení LS irským voličům vadí. To těžko může říci někdo jiný než irská volená politická reprezentace (tedy až na Václava Klause, protože ten rozumí všemu).

"Odkaz na pravidla, která si sama EU stanovila PŘED ratifikačními postupy v jednotlivých zemích, dle mého, není nemístný."
Omlouvám se - nerozumím. Já mluvím o protokolech, které stanovují právě postupy ratifikace. Která pravidla máte na mysli Vy? Kde je napsáno, že má být proces ratifikace přerušen nebo ukončen bez výsledku?
02. 12. 2008 | 12:46

jarpor napsal(a):

Taoiseach

Má celá stran LS vychází z následujícícho :

V LS je ustnovení (zkopírováno) :

Článek 6
1. Tuto smlouvu ratifikují Vysoké smluvní strany v souladu se svými ústavními předpisy.
Ratifikační listiny budou uloženy u vlády Italské republiky.
2. Tato smlouva vstupuje v platnost dnem 1. ledna 2009 za předpokladu, že budou uloženy
všechny ratifikační listiny, nebo nestane-li se tak, prvním dnem měsíce následujícího po uložení
ratifikační listiny tím signatářským státem, který tak učiní jako poslední.

přeložím-li do normální řeči :
- státy mohou postupovat v každé situacijak chtějí
- neuložil-li byť jeden stát ratifikační listiny, LS nemůže vejít v platnost

A v konkrétní situci :
Irské ne nebrání pokračování v ratifikaci, avšak pokud Irové nezmění své stanovisko, a zde zdůrazňuji - Každý tlak na Iry je nepřípustný, ani pro NE ani pro ANO - pak LS nikdy nestoupí v platnost.

Mým "....PŘED ratifikačními postupy ..." je míněm právě výše citovaný článek LS.
Nikde není napsáno že má být proces přerušen, stejně jako nikde není napsáno, že má pokračovat, když jeden neratifikuje.
Soudím, že z výše uvedeného se ČR nedopustí ničeho protiunijního, jestliže se odmítne LS zabývat, stejně jako má právo v ratifikaci pokračovat.
Je to jen a jen politikum a spor tedy není v rovině právní, nýbrž v rovině politické. Tak, v čistě politické rovině rozumím Vašemu : "Na tahu je ČR ..." a zde se lišíme, když jsem napsal, co jsem napsal.

Hezký den
02. 12. 2008 | 13:20

Taoiseach napsal(a):

jarpor:

Děkuji za vysvětlení. V podstatě se tedy možná shodujeme v tom, že dokončení ratifikace u nás nesmí sloužit k nátlaku na Irsko a výsledek irského referenda nesmí sloužit k nátlaku na nás.

Ale trvám na tom, že pokračování procesu u nás není porušením žádných "vlastních pravidel EU", což by někdo mohl z NEVHODNÉ FORMULACE ctihodného senátora Kubery mylně usoudit.

Pokud jde o to politikum, opravdu nevím, proč bychom měli být jediným státem, který nemá/nevyjádří svůj názor na LS.
02. 12. 2008 | 13:52

Silvie napsal(a):

Pane Kubero, jako vaše volička doufám, že si většina z vás (v ODS) zachovala zdravý rozum a soudnost a cítí za budoucnost občanů ČR alespoň minimální zodpovědnost. Nedovolte podepsání LS.
02. 12. 2008 | 14:09

Taoiseach napsal(a):

Silvie:

Vaše odhodlání je úctyhodné, Vaše znalost mizerná (podepsáno je dávno, vede se tu diskuse o ratifikaci), Vaše argumenty - nějak je nemůžu najít...
02. 12. 2008 | 15:58

Honza napsal(a):

Deset nejtěžších hříchů Lisabonské smlouvy

Právní analýza Lisabonské smlouvy:

http://brichacek.blog.idnes...
02. 12. 2008 | 18:27

Silvie napsal(a):

Taoiseach - já nebudu pořád dokola opakovat, co jsem už stokrát napsala - viz ostatní blogy týkající se LS. Navíc negativa LS v jiném blogu velmi podrobně a velmi erudovaně analyzoval Pepa Řepa a jiní. Jen by mě zajímalo, jak je možné, že tato smlouva nemá (podle fanatických zastánců) vůbec žádná negativa? Nebo snad nějaká někdo z vás vůbec zmínil?! Až se vyskytnou první problémy - např. navracení majetku Kinskému, který se na to celý třese, kde budete všichni zalezlí?
03. 12. 2008 | 08:15

Taoiseach napsal(a):

Silvie:

kolega Pepa Řepa vznesl v blogu "Jiří Pehe: Demagogie Hradu ohledně Lisabonské smlouvy nemá meze" otázky, na které jsem odpověděl (se snahou o jednoznačnost a stručnost). Žádná negativa pro LS z toho nevyplývají.

Negativa LS vidím, a sice hlavně v tom, že nejde dostatečně daleko, např.:
1) Nenahrazuje dosavadní smlouvy, jen je mění, a tak primární právo zůstává nepřehledné.
2) Rozhodování dvojí většinou (tedy o méně důležitých otázkách) má kvóra nastavená dost vysoko, takže rozhodování (o méně důležitých otázkách) bude i tak příliš obtížné.
3) Posílení úlohy přímo volených zástupců (hlavně EP) by mělo být větší.

Ale o to právě jde, že nemá smysl porovnávat LS s Vaším, mým nebo jiným ideálem, nýbrž s primárním právem platným dnes. Např. niceská smlouva stanovila hlasovací práva států v Radě "od boku" (např. Polsko je velmi disproporcionálně zvýhodněno proti Nizozemsku) a výčtově pro 27 států. LS zavádí v tomto ohledu jasná pravidla. V důsledku by nepřijetí LS znemožnilo přistoupení Chorvatska, Islandu a dalších zemí. Pokud mi chcete namítnout, že pro další rozšíření stačí najít kompromis o dílčí modifikaci platných smluv - potom takový kompromis už je na stole a řílá se mu lisabonská smlouva.

A pan Kinský se může třást jak chce - o výkladu ustanovení smluv rozhodují soudy, nikoli on.
03. 12. 2008 | 10:56

Silvie napsal(a):

A říká vám něco eurojust a europol?
Pokud jde o ty Benešovy dekrety, bude to první velká kauza ,která se po event.přijetí LS (nedej bože) otevře... Pamatujte si dobře, co jsem napsala.
04. 12. 2008 | 08:35

čarodějka tajemná napsal(a):

Ahjooooj Občanská Diskriminační strano i Já posílám do světa své cenzura dílko... http://pokus.blog.idnes.cz/...
11. 01. 2009 | 02:47

tiffany napsal(a):

"Úcta se musí zasloužit, nemohu mít úctu jen proto, že dotyčný chodí vzpřímeně po dvou zadních."

Nemusí to být zrovna úcta. Stačí něco jako sounáležitost.
06. 02. 2010 | 08:52

montblanc watches napsal(a):

Interesting thing!
08. 03. 2010 | 08:50

montblanc watches napsal(a):

Interesting thing!
08. 03. 2010 | 08:51

omega watches napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into it.
08. 03. 2010 | 08:53

omega watches napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into it.
08. 03. 2010 | 08:54

breitling colt watches napsal(a):

And Roger Corman, save a brief recap of a ceremony held in emergency mission November. It wouldn't have been unthinkable in a previous year breitling evolution for Hughes to have been shoehorned into the In evolution Memoriam obituary montage. It's hard not to see the elaborate salute to his breitling mont brillant career as an effort to appeal to Generation X, which might mont brillant have had anyone older asking why.
11. 03. 2010 | 04:35

breitling mont brillant napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
11. 03. 2010 | 04:37

Free Ringback Tones napsal(a):

thanks you very much for your information
15. 03. 2010 | 03:38

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
30. 03. 2010 | 10:32

replica tag heuer napsal(a):

Easy come, easy go.
31. 03. 2010 | 04:16

nike shox shoes napsal(a):

buy nike shoes,Save 50% to 80% and free shipping at http://www.shox-nike.com

<p>Online Selling <a href="http://www.shox-nike.com/">nike shox</a>, <a href="http://www.shox-nike.com/">nike shox Shoes</a>,<a href="http://www.shox-nike.com/Ni...">Nike Shox OZ,Nike Shox NZ</a>,<a href="http://www.shox-nike.com/Ni...">Nike Shox R4</a>,<a href="http://www.shox-nike.com/Ni...">Nike Shox Classic Shoes</a>,<a href="http://www.shox-nike.com/Ni...">Nike Shox Experience Shoes</a>,<a href="http://www.shox-nike.com/Ni...">Nike Shox Turbo Shoes</a>,<a href="http://www.shox-nike.com/Ni...">Nike Shox Medallion EU Shoes</a>,Paypal Accept,Free Shipping and Best Discount.</p>
12. 04. 2010 | 18:28

cheap watches napsal(a):

Byl to takz on ,kdo nechtěl Nato, kraje, ombudsmana, deregulaci nájemného, privatizaci bank, ale chtěl od Prahy zajistit své bydlení, obdivoval Koženého, Železného a jiné filuty ,nevěděl o nic o financování strany , když byl v čele.
13. 04. 2010 | 04:57

replica watches napsal(a):

Je to ale velký rozdíl oproti třeba vydírání. To je prostě politika a pokud jeden nebo dva lidi sabotujou úsilí zbylých 25ti, tak nemůžou čekat, že je ostatní budou chválit. Lidi jako jste vy nadávají na EU, že je to neschopnej moloch, ale když se má přijmout pružnější systém velení (ono se totiž v systému vet dohodnout absolutně nelze), tak je to zase špatně. Mně by jenom zajímalo, jak byste si to představali.
13. 04. 2010 | 05:01

replica watches napsal(a):

Doslechl jsem se, že někteří jiní bloggeři (např. M.Topolánek, B.Kuras, A.Vondra, J.Zahradil, P.Bém, P.Bendl) dostanou od firmy značnou zápornou odměnu (nevím ovšem, jestli tato informace odpovídá skutečnosti)
14. 04. 2010 | 02:32

replica watches napsal(a):

Doslechl jsem se, že někteří jiní bloggeři (např. M.Topolánek, B.Kuras, A.Vondra, J.Zahradil, P.Bém, P.Bendl) dostanou od firmy značnou zápornou odměnu (nevím ovšem, jestli tato informace odpovídá skutečnosti)
14. 04. 2010 | 02:52

discount air max shoes napsal(a):

<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 90</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 95</a>
20. 04. 2010 | 03:48

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy