Kdo má zaplatit „šrotovné“?

06. 02. 2009 | 13:22
Přečteno 7896 krát
V souvislosti s ekonomickou krizí se rodí desítky nápadů, jaká opatření přijmout, aby následky byly co nejmenší. Většina těchto nápadů má jedno společné. Ať platí stát. Záruky za vklady zcela nekoordinovaně zavedly jednotlivé státy EU, zejména ty, které se nejvíce ohánějí nutností společného postupu. Vlády nalévají miliardy dolarů a eur do hrnku, který nemá dno a brzy se ukáže, že takový postup krizi namísto zlepšení ještě zhorší, protože jde jen o další zvyšování dluhů.

Jedním z takových nápadů je tzv. šrotovné. Spočívá v tom, že tomu, kdo ekologicky zlikviduje auto starší než 10 let, tomu stát přispěje částkou od 500 do 2 500 eur na koupi nového auta. U nás je situace o to pikantnější, že šrotovné prosazuje člen NERVU, bez ohledu na to, že jde o tak bezprecedentní střet zájmů, že Transparency International z toho musí být na NERVY. Přitom sám nápad se šrotovným není špatný. Jen platit by měl někdo jiný. Ne stát, který by si na šrotovné musel půjčit od bank peníze, které do nich předtím nalil, ale automobilky, které mají problémy s odbytem. Probíhalo by to například tak, že automobilky by sdělily svým prodejcům, jak vysokou slevu poskytnou tomu, kdo předloží potvrzení o ekologické likvidaci starého vozidla, při koupi nového automobilu. Hospodářská soutěž by nebyla narušena, protože automobilky by nabízely různé slevy a soutěžily by tak o zákazníky.

Jsou ale i jiné možnosti jak čelit krizi, aniž by to vedlo k dalšímu zadlužování státu. Stát má možnost čelit krizi také tím, že pozastaví účinnost některých ustanovení v zákonech. Například český stavební zákon, od kterého si mnozí tolik slibovali, je tak složitý, že vyřízení potřebných papírů trvá třikrát déle než vlastní stavba, a to ještě jen v případě, že nezasáhnou ekoteroristé. Zcela tak eliminuje nápad budovat infrastrukturu, protože nové stavby by byly zahájeny v době, kdy se o dnešní krizi budou učit děti ve školách. Také globální oteplovači by si mohli chvíli odpočinout, protože jejich nápady jsou také jednou z příčin současné ekonomické krize. Ono poručit větru dešti není zadarmo, což lze dokladovat například na fatálním omylu s biopalivy.

A to je jen ukázka několika možností. Kdyby podobně postupovala „Říše dobra“ EU a pozastavila účinnost některých nařízení a směrnic nebo si alespoň po dobu krize nevymýšlela další, ušetřili bychom stovky miliard eur. Chtělo by to jen trochu odvahy. Ta ovšem některým politikům často chybí, protože jejich cíl je jediný: Zalíbit se voličům.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Neopřemyslovec napsal(a):

Pane Kubera,
přesně takhle se chovali Slavníkovci vůči Přemyslovcům. Absurdita stíhala absurditu. Nic nepomáhalo, nic jim nebylo svaté. A tak vše muselo muselo vyřídit nedemokratickou cestou. Eu by si měla vzít ponaučení. Potomci Přemyslovců si prosím dlouho a dlouho nechají nepříjemnosti líbit. Běda když je jistota k vítězství. Věřte, že přijde hrdinská chvíle podobná té z roku 1989. Zatím štěkejme, štěkejme, ale nekousejme!
06. 02. 2009 | 13:42

Volič napsal(a):

Pane Kubero - hlavne už zakažte to kouření v restauracích. Jen se jdete kouknout do zcela nekuřácké hospody Petřín na Strahovských kolejích - je uplně narvaná....
06. 02. 2009 | 13:43

Borec napsal(a):

Trh všechno vyřeší - to je pravda. Jak Bible praví, oddělit zrno od plev a firmy, které na to nemají se budou muset porozhlédnout po jiném sortimentu. A nebo jít pracovat k pásu, jako každý druhý člověk. Jak jednoduché a hlavně levné !!!
06. 02. 2009 | 13:58

Monika napsal(a):

1. Co je pro stát výhodnější: zaplatit „šrotovné“ a povzbudit nejvýznamnější průmyslové odvětví, anebo platit podporu v nezaměstnanosti stovce tisíc lidí, kteří mohou přijít kvůli krizi v automobilovém průmyslu o práci? Na podporu v nezaměstnanosti si stát půjčovat nebude muset? Proč si pan Kubera myslí, že vyplácení podpory bude pro stát levnější?

http://www.vlada.cz/cz/medi...

2. Pokud jde o výrazné omezení evropské legislativy, patří k prioritám českého předsednictví, které v tomto směru pracuje s dlouhodobým výhledem Evropské komise, počítajícím se zrušením ČTVRTINY evropské legislativy. Jak je možné, že o tom senátor neví? Co tedy v senátu za naše nemalé peníze dělá? Neříkejte mi, že jen stále kouří po chodbách. Ne že by mě to v jeho případě překvapovalo…

http://ec.europa.eu/enterpr...

3. Kolik legislativy plánuje zrušit pan senátor? I naše legislativa je totiž velmi rozkošatělá a velmi nepřehledná. Co v tomto směru udělal? Co navrhl a bude navrhovat? Nebo bude radši psát zkreslující články na web?
06. 02. 2009 | 14:12

Admirál napsal(a):

Pane Kubero, nevím, jestli dotovat - nedotovat. Nejsem NERV. Mám jen firmu podnikající v oblasti služeb pro aut. prům.

To, co vidím kolem sebe a co slyším při jednáních je katastrofa. Jde z dlustého do tenkého. Pracuje se tak na 50 - 60%. Pokud to takhle pěkně pujde tak 2 - 3 měsíce, je po nás veta a i po 50 prac. místech. A to máme docela slušný rezervní fond. Jiní půjdou do kopru už dřív.
06. 02. 2009 | 14:35

Petr186 napsal(a):

Nejprve by měli sešrotovat senát, poté i parlament.
06. 02. 2009 | 15:01

vlk napsal(a):

Pan Kubera dokonale kalí vodu. Šrotovné nepochybně předložil Martin Jahn. Logicky.A s Transparenci International to nemá vůbec co konfliktně co dělat. Byl požádán a svůj názor - dal ho. Nic víc , nic méně. NERV, podle dostupných informací tenhle návrh logicky zamítnul. Ted y zamítnul včlenit do s vých doporučeních.
Ten kdo vytáhl šrotovné na s větlo boží nebyl Jahn, ani NERV, ale podle všeho -tzv. odborná komise ODS. Každopádně za tatínka se chce dostat nějaký říman.. Pardon Říman. Odkud on vlastně je? Nneí náhodou ze stejné partaje jako Kubera??? Copak kdybste ten šílený nápad probral s vaším stranickým kolegou pane Kubera?
Jo a ke stavebnímu zákonu? Jste u moci 2,5 roku. Jestli se nepletu. Proč jste ho nezměnili pane Kubera?
Jo , já vím, není čas! Benda musí vymýšlet zákony na odposlechy.

a nezmínil jste s e ještě o další ráně válečným štváčům, která jistě porazí krizi okamžiět n a záda. Totiž daňovou vratku OSVČ.. Copak říkáte tomuhle nápadu z dílny duševních gigantů ODS?
06. 02. 2009 | 15:41

Honza napsal(a):

Upřímně řečeno si myslím, že auto je (nebo aspoň bylo) věcí dlouhodobé spotřeby, jen se to poslední dobou nějak díky médiím, společnosti (kdo má auto starší 2-3 let, tak je OUT) a agresivní reklamě změnilo. Nechápu opravdu smysl toho "šrotovného", připadá mi to ne jako pomoc automobilovému průmyslu, nýbrž jako další skryté tahání peněz z kapes normálních lidí.
Slušné nové auto stojí od 20 000 EUR výše a jak ty normální lidi těch 500 nebo 2 500 EUR šrotovného vytrhne ? Navíc, když se člověk doslýchá o různých "zelených" plánech EU a normách do blízké budoucnosti (které i dnešní nová auta ještě málokdy splňují), při jejichž překročení nahoru by měl vlastník platit vyšší poplatky.

Pokud by to měla být pomoc ze trany státu, tak by pak spousta dalších výrobců (pračky, televize, ledničky, myčky, čerpadla, generátory a další stroje a zařízení) mohla požadovat stejnou pomoc (částka na sešrotování) jako motivaci ke koupi jejich nových ekonomičtějších výrobků.
Ještě by se naskytla otázka, proč by toto sešrotování měl platit stát, když spousty takových podniků a firem patří zahraničním vlastníkům, kteří v mnoha případech už nemalé pomoci a úlevy ze strany státu obdrželi?
06. 02. 2009 | 15:43

patriot napsal(a):

Petr 186:

Ano! Do té drtičky je však třeba ještě přihodit prezidenta a všechny politické strany. Pak jen stačí pravidelně losovat vládu odborníků. Museli by se tak zákonitě objevovat lepší lidé a ušetřily by se stovky milionů.
06. 02. 2009 | 15:58

RUMCAJS napsal(a):

Pane Kubera, nešlo by zařídit, aby se za sešrotování bagrů dávalo taky šrotovné ?

A byl u nás truhlář, nechává se pozdravovat a prosí i o pilinné na likvidaci starých stolů.

Předem oba děkujeme. Tak chytří jako Jáhn jsme přece taky.
06. 02. 2009 | 16:01

vlk napsal(a):

Rumcajsi

chytří jako Jahn? Asi sotva. Říman je ten spávný týpek.Říman Rumcajsi, Říman.
06. 02. 2009 | 16:03

stále rebel napsal(a):

Položím jen několik otázek.

Když se podíváte u nás a na západ od nás, kdo si myslíte, že lépe rozumí hospodářské politice?

Nebylo by výhodnější, kdyby se stát rozdělil s kupujícími například o polovinu DPH (šrotovné) na nová auta a tak nakonec získal podstatně více, protože se začne vyrábět a prodávat?

Nepomůže obměna starých vraků za nová auta taky životnímu prostředí a bezpečnosti na silnici?

Nepomůže to taky firmám kolem?

Mám dojem, že kdyby ODS v této zemi vládla nepřetržitě od revoluce, tak tu dnes nemáme ani ty montovny. Prostě jen spálená země a vykradené banky. Ideologie, diletantství a arogance to je bohužel ODS a společně s předlistopadovými soudruhy nás chce chránit před těmi hlupáky na západě.
06. 02. 2009 | 16:06

stále rebel napsal(a):

Jen ještě jedna informace těm, kteří mají obavu o státní kasu.

Státní rozpočet představuje asi třetinu DPH. Z každého vyrobeného auta tedy jde do státní kasy asi třetina. Když budou dělníci ležet doma, tak se bude z kasy jen brát.
06. 02. 2009 | 16:11

stále rebel napsal(a):

Oprava ne DPH ale HDP.
06. 02. 2009 | 16:11

Hajný napsal(a):

Připojuji se k návrhu p.Rumcajse s návrhem na babovné.To je s příspěvkem na likvidaci starých dědků a bab.Možná,že by byl rozpočet rázem vyrovnaný.
06. 02. 2009 | 16:16

vlk napsal(a):

stále rebel

hm. jenže věc má i svou odvrácenou tvář- totiž to, že stát s ekvůli šrotovnému bude muset zadlužit. A dost.
a šrotovné samo nepřinese mnoho. Nějakých 60% ho bud e vydáno na dovoz aut, které s ČR nemají nic společného.
Pokud chceme podporovat z převážné části konkurenci "našich " automobilek, pak jsme na psrávné cestě.
06. 02. 2009 | 16:18

vlk napsal(a):

Hajný

zdravím parde. Už jsi slyšel o mlejně v Kolovči?
Pokd ne funguje to tak, že tam strčíš starou bábu, ono to zavrčí, zapíská a vypadne ti zbrusu nová roštěnka. Vnejlepší formě.
Jen je problém se trefit do hodin, kd y zrovna melou...
06. 02. 2009 | 16:20

stále rebel napsal(a):

Pro vlka.
Z každého prodaného auta stát hned dostane alespoň DPH, je jedno, kde se to auto vyrobí.
Bude to většinou mezi 50 až 100 tisíci. Nevím co stojí sešrotování.
06. 02. 2009 | 16:27

Hajný napsal(a):

To vlk:
Také zdravím.A kudy se tam jede.A počkal bych.Třeba i v týpí.Teď v zimě by nemusel být nával.
06. 02. 2009 | 16:33

stále rebel napsal(a):

Pro Honza.
Auta stará víc než jinde

V České republice se průměrné stáří osobních aut blíží 14 rokům, přitom loni to bylo 13,5 roku.

http://ekonomika.ihned.cz/c...
06. 02. 2009 | 16:36

vlk napsal(a):

Hajný
je to kousek od Domažlic...

stále rebel
slabá útěcha. Jdeo přežití a utomobilek. A z 60% financovat konkurenci mi nepřijd e ani vtipné ani vhodné.
Ostatně - pokud šrotovné zavede většina okolo, mám e ten efekt zadarmo.
06. 02. 2009 | 17:11

Honza napsal(a):

stále rebel:

Při pohybu na českých silnicích mi nepřipadá, že by průměrné stáří českých aut bylo skoro 14 let..., ale budiž.

Ovšem pokud je to šrotovné podmíněno koupí JENOM nového auta (ne třeba ojetého, 2-7 let a pod.), tak si za hotové asi těžko takové nové auto každý dovolí, dejme tomu nějaký nový VW za třeba 27.000 EUR minus tisíc na sešrotování starého je ještě slušná suma.

Pokud si někdo je schopen ušetřit z výplaty 5.000 (někdo víc, mnozí míň), tak by musel šetřit nějakejch 11 let....Jinak se samozřejmě může zadlužit (úvěr, kredit) :). Sešrotování by se asi nedávalo na leasingová auta...
Taky je otázka, jaké smlouvy existují mezi státem a zahraničními výrobci o rozdělování zisku z prodeje (snad ne o rozdělování DPH :) )

Takže by se většina kupců nových aut zase zřejmě (ještě víc?) zadlužila k radosti bank a k možné pomoci automobilovému průmyslu, no asi je to individuální rozhodnutí.

Taky je otázka, kolik to sešrotování opravdu stojí, pokud by se mělo dělat důkladně (nejprve rozebrání a rozdělení - sklo, plasty, olej, barevné kovy, elektronika, textil, lehké/těžké kovy atd.) a co se vzniklými surovinami (další možné zpracování, skladování,...).

No a last but not least - proč jsou občané v Evropě tak "pejskováni" ekologií a "zelenými" zákony, když největší producenti CO2 a dalších nežádaných odpadových produktů (USA, China, Indie,...) na to očividně zatím kašlou....Oceány a ovzduší neznají hranice, abychom si u nás "pěstovali" jen ty čisté a nedovolili vstup těm znečištěným odjinud. Když ekologie a ochrana životního prostředí a příslušná opatření a zákony, tak všude!
06. 02. 2009 | 17:15

modrý soudruh napsal(a):

Stát MUSÍ nalit peníze do ekonomiky, jinak se nebude prodávat a ani nakupovat. Jinde na světě si to už dávno uvědomili. Jen vláda ČR lamentuje o dluzích apod. nesmyslných ekonomických pojmech, o kterých ani nemá šajnu co znamená. Po celém světě si to už uvědomili a začali s tím něco dělat tady se jen povídá, že nic nejde viz. šrotovné. Dle mého je to dobrý napad, který by mohl pomyslný ekonomický kolotoč alespoň z části roztočit.
06. 02. 2009 | 17:20

stále rebel napsal(a):

Pro Honzu.
Pokud si někdo nekoupí nové auto za to hodně staré tak se nic neděje.
Žádné šrotovné a tak. To, že ta stará auta nepotkáváte tak často je pochopitelné, jezdí méně.

Taky se domnívám, že stát by měl využít této příležitosti, kdy jsou auta navíc cenové dostupnější. Kdyby Langer nepořádal maxiakci v loňském roce, tak by ta policejní auta mohl letos pořídit mnohem levněji.
06. 02. 2009 | 17:33

Honza napsal(a):

modrý soudruh:

Když to vezmu třeba v EURECH - když stát dá dejme tomu 1.000 (nebo i 2.000) EUR na sešrotování starého automobilu jako odměnu při koupi nového automobilu (dejme tomu 20.000 EUR a výš) - kdo pak podle Vás lije peníze do ekonomiky ? Stát nebo lidi (daňoví poplatníci) ?
06. 02. 2009 | 17:35

stále rebel napsal(a):

Pro Honzu.
To šrotovné znamená, že si stát vezme jen méně při koupi za DPH.
06. 02. 2009 | 17:50

Honza napsal(a):

Záleží na podmínkách, za kterých by se to šrotovné vyplácelo/odpočítávalo od ceny. Pokud by to bylo opravdu jen při koupi nového auta (ne ojetého), tak by to bylo nefér vůči těm, kteří sice staré auto mají a chtěli by si pořídit novější, ale nové si za hotové koupit nemohou, ovšem také uvažují rozumně a ví, že si nějakou půjčku v současné případné riskantni situaci na pracovním trhu nebo vzhledem k soukromým záležitostem nemohou dovolit. Mohli by si dovolit třeba jen ojeté auto (ale novější, než mají sami).
Pokud by to bylo JEN při koupi nového auta, je to jen jakási (další) lákavá pobídka k zadlužení se pro ty, kteří na něj hotově nemají.
06. 02. 2009 | 17:55

stále rebel napsal(a):

Pro Honzu.
Samozřejmě jen za nové a za dost staré, tak jak to realizují jinde.
Zda by to bylo fér je jiná otázka, tím se teď nechci zabývat, jen si myslím, že to stojí za zvážení.
06. 02. 2009 | 18:01

stále rebel napsal(a):

Pro Honzu.
Možná by se to mohlo řešit tak, že DPH za nová auta by byla přechodně snížena, ale muselo by se vrátit staré auto, které majitel vlastnil před .., aby v tom nebyly nějaké podvody.
06. 02. 2009 | 18:04

modrý soudruh napsal(a):

Honza:

minimálně dostanete z části zpět svoje peníze, které jste státu "dobrovolně" odevzdal. Zvýší se počet zakázek a ty daj lidem práci, ti pak budou utrácet za to a za to a za to a to se bude muset vyrobit atd.

prostě a jednoduše říkat, že nás to bude něco stát je zbytečný, to víme všichni, ale vysokou nezaměstnaností nic nevyřešíme a ta taky zdarma nebude.
06. 02. 2009 | 18:05

Honza napsal(a):

stále rebel:

No samozřejmě se to může zvážit a počkat, jak se to osvědčí v jiných zemích, s tím jsou už zkušenosti :-)

Ale rozhodnutí zůstane stejně na každém jedinci a nemělo by to vést k nějakému šikanování v blízké budoucnosti těch vlastníků starých aut, kteří si prostě nové auto dovolit nemohou a půjčku na auto si po rozumné úvaze brát nechtějí.
06. 02. 2009 | 18:09

stále rebel napsal(a):

Pro Honzu.
Smyslem toho je řešit krizi a zkoušet to zavádět po krizi je hloupost.
06. 02. 2009 | 18:19

Honza napsal(a):

stále rebel:

Mě spíš napadá jiná otázka, než jaké budou podmínky a kdo bude platit šrotovné.
A sice jaká je budoucnost automobilového průmyslu a jeho struktura - především u nás?
Zatím ještě netušíme skutečný dosah a délku současné krize a v takovém případě je jasné, že lidé začnou uvažovat, co je opravdu nezbytné a co méně, co a jak často obnovit, koupit.
Je otázka, do jaké míry se to projeví na poptávce po nových autech, které nepatří nezbytně k nejdůležitějším životním potřebám.
06. 02. 2009 | 18:31

stále rebel napsal(a):

Pro Honzu.
To bych nechal až po krizi.
Pokud někdo nasměruje společnost a průmysl jiným rozumnějším směrem, tak to samozřejmě jen uvítám.
06. 02. 2009 | 18:42

ALT napsal(a):

Pro Rumcajs, Hajný,

souhlasím s rozšířeníím šrotovného, máte moji plnou podporu

pro Rumcajs,
tak co budem pokračovat v debatě o trhu ?
06. 02. 2009 | 18:45

Hajný napsal(a):

To ALT:
Ještě nám tu chybí paní LČP.Ta by navrhla šrotovné na čtyřkolky a jejich piloty!
06. 02. 2009 | 18:53

ALT napsal(a):

pro Hajný,

ne tomu nevěřím, paní LČP se jeví jako kultivovaná dáma,
odhaduju, že jen na ošklivé a nesympatické :-)

jo a když jsme u toho začínal jste sloužit u Frantovek ?- tedy pokud to nechcete tajit
06. 02. 2009 | 19:03

Hajný napsal(a):

to ALT:
Ne nezačínal.Začínal jsem v Lužických horách.A ty lázně byly Jáchymov.

PS:V žádném případě nechci recyklovat paní LČP!
06. 02. 2009 | 19:10

Brk napsal(a):

Já jsem si tento blog přečetl jen náhodou. A zase toho lituji. Jasně, automobilky budou dávat slevy proti likvidaci starého vozu. A proč by to jako dělaly? Co z toho budou mít? Já fakt nevím. Nekouří pan senátor náhodou něco jiného než cigarety? Právě proto je šrotovné placeno státy, aby povzbudilo lidi k nákupům v době krizi, kdy naopak všichni raději šetří a nákup auta odkládají. Asi jsem tu pointu blogu nepochopil.
06. 02. 2009 | 19:45

ALP napsal(a):

pro Hajný,

ne, ta recyklace byla míněna tak, že LČP by recyklovala jen ty nesympatické piloty čtyřkolek

Jáchymov, hm, a tam to bylo taky nebezpečné?
06. 02. 2009 | 20:05

SuP napsal(a):

Nalívat peníze do ekonomiky je volovina. Protože naše ekonomika je zdravá, jen momentálně nemá odbyt. A ten se naléváním peněz neobnoví. Museli byste peníze nalít občanům okolních států, kam vyvážíme, ale museli byste je přesvědčit, že už je líp a že už nemusí šetřit. Jenže oni nejsou blbější, takže vědí, že musí šetřit, dokud to nebude jisté, že lze utrácet.
Takže vidím jediný lék a to je trpělivost a skromnost. Tedy redukční provoz jako ve Škodovce a vydržet. Znovu opakuji, že myslet si, že utrácením našich peněz tady doma vybudíme občany okolních států ke koupi našeho zboží? To si může myslet snad akorát socan a jemu podobní.
06. 02. 2009 | 20:07

ALT napsal(a):

pardon, nahoře ALT.
06. 02. 2009 | 20:08

ALT napsal(a):

pro SuP,

ono řešit tenhle problém šrotovným má sice efekt asi jako .- vědro má ve dně díru milý Lojzo tak......

ale na šrotovném se pár lidí nakapsuje trošku víc než na nějakém opatření které by řešení krize trošku postrčilo dopředu, že ?
06. 02. 2009 | 20:14

Líný černý pes napsal(a):

to Hajný a ALT :

Už si za berete psa do klávesnice?

K blogu bych toho měla hodně, stavební právo je můj obor, ale nemůžu, protože by mně admini mazali ještě za pět let.

Zrovna se okolo oken ulicí motal soused, jsa na šrot. Že by sousedka dostala šrotovné?
06. 02. 2009 | 20:15

SuP napsal(a):

ALT -
já si totiž taky myslím, že toliko blb by si šel koupit auto, když neví, jestli za půl roku bude mít na elektriku a na topení. A kdo tyhle starosti nemá, ten si auto nemusí kupovat se slevou na úkor ostatních.
06. 02. 2009 | 20:17

Hajný napsal(a):

to ALT:
Dle vyprávění kolegů byly pro švarného,mladého hajného nebezpečné každé lázně!Jó,kde ty doby hříchů jsou.....!
06. 02. 2009 | 20:25

Hajný napsal(a):

To LČP:
Od kdy se pes bojí nějakého admini?
PS:Jen jsem si vzpoměl,že vybírat šrotovné za čtyřkolky a jejich piloty by nebyl špatný vedlejšák!A psí barák ještě nemá dokončenou rekonstrukci,takže by bylo na vícepráce.
06. 02. 2009 | 20:30

kaja napsal(a):

Pane Kubera Vy jste silenej tluchuba.
06. 02. 2009 | 20:41

ALT napsal(a):

Pro LČP,

to nikoliv, to bych ani nepomyslel na něco takového jako psa do klávesnice, i kyž nevím,
pokud bych pobral šrotovné jako soused :-)

pro Hajný,

nesmíte taky kolegům všechno věřit, někteří toho nakecají, ale je fakt, že z těch historek z lázní co jsem od starších kolegů svého čsu slyšel by se dalo stvořit dílo....

pro SuP,

tak v tomhle se shodnem
06. 02. 2009 | 20:43

Saliven napsal(a):

SuP:
A nemyslíte, že lidí peněz do naší ekonomiky podpoří zahraniční vývozce, jejichž peníze zase doputují k občanům a firmám v zahraničí, což zase podpoří náš export? Jinými slovy - všechny ekonomiky jsou vzájemně pospojované a tím, že budem strkat hlavu do písku nepomůžem ničemu - naopak, ti za hranicemi, kteří stimulují i naší ekonomiku se na nás budou právem zlobit, že cálujou naší pohodičku.
06. 02. 2009 | 20:58

Saliven napsal(a):

Šrotovné mi nepřijde jako uplně dobrý nápad, ale byl bych pro, kdyby někdo validním výpočtem dokázal, že živit nezaměstnaného (včetně "morálních" škod na jeho psychice, ztrátě motivace, ztráty kvalifikace když nemaká) je dražší než zacálovat tohle šrotovné. Vzhledem k tomu, že jeden nezaměstnaný stojí cca 15 tisíc měsíčně a šrotovné má být 25 tisíc se mi zdá, že se to vyplatit nemůže. Na druhou stranu to dělá spousta zemí a stimuluje tím i naší ekonomiku. Těžko říct, ale já bych spíš asi dával palec dolu.
06. 02. 2009 | 21:01

Saliven napsal(a):

Oprava - A nemyslíte, že nalití..
06. 02. 2009 | 21:04

dada napsal(a):

Díky. Málokdo dokáže v těžkých dobách hájit princip. Text autora si zaslouží uznání.
06. 02. 2009 | 21:12

Líný černý pes napsal(a):

to Hajný :

Hajnej v Jáchymově? V Krušných Horách? A to jako bylo v době, kdy tam ještě byly lesy? Dneska byste tam působil leda tak jako inventarizátor veverek :)
06. 02. 2009 | 21:31

Hajný napsal(a):

to LČP:
Ano,tehdy tam ještě byly lesy.Ale byl jsem tam jen krátce,milostivá paní mne nechala přeložit na naše staré půsoviště na hranici a tam jsou lesy pořád.Tedy dokud je naši politici nezničí.
06. 02. 2009 | 23:09

ALT napsal(a):

pro LČP,

míněno lázeňské pacientky? :-))
06. 02. 2009 | 23:30

Antonin Hrbek napsal(a):

Tak jsme dostihli socialismus. Vyrábíme výrobky, které nikdo nepotřebuje jenom proto, aby byla "zaměstnanost".
Jinak stávající slevy cen automobilů svědčí o tom, že prodejci automobilů by mohli protiúčtem staré automobily nakupovat a postarat se o jejich likvidaci.
BTW: Všechny automobilky patří zahraničním vlastníkům.
"Kup si škodovku, podpoříš německý Volkswagen".
07. 02. 2009 | 07:29

SuP napsal(a):

Salivene -
s Vámi se hádám vždy s úctou, ale. Myslet si, že podporou občanů k utrácení - v jakémkoliv státě - stimulujeme spotřebu a tím vývoz v okolních státech a tím rozhýbeme ekonomiku.....
A kde je Vaše sociální cítění a šetrnost? v době, kdy je recese a v podstatě VŠICHNI všechno mají a potřebují pouze platit plyn, elektřinu a nakupovat jídlo? A mít peníze na autobus do práce? Proč by si zrovna teď měli kupovat novou televizi? Proč nové auto, když pak nebudou mít na provoz a bude jim hnít před barákem?
Osobně se domnívám, že jeden z rozumných způsobů boje s krizí je začít investovat do svého bydlení, ale NE kupováním bytů, nýbrž opravami a technickým zhodnocováním starých obydlí. Není v tomhle státě nic zanedbanějšího, než stará obydlená obydlí. Tam se to v budoucnosti vždycky zúročí. Má to ale jeden háček - lidi na ty opravy mají peníze v bankách..... A co na to banky? Ale třeba to v celkovém objemu zase tak zásadní zásek nebude.
07. 02. 2009 | 11:38

SuP napsal(a):

Antonin Hrbek -
vy máte v tom socialismu pěknej guláš!
"Vyrábíme výrobky, které nikdo nepotřebuje jenom proto, aby byla "zaměstnanost"....."
Vyráběly se výrobky, které všichni potřebovali, bylo jich málo, ale MÁLOKDO JE CHTĚL, protože stály za prd, a ve srovnání s civilizovaným světem byly sto let za vopicema. A výroba přesto nestíhala! A teď chcete, aby takovíhle experti vedli stát!
Děkuji, už jsem byl.....
07. 02. 2009 | 11:45

Admirál napsal(a):

Šrotovné podle mého názoru pouze problém odloží nebo ho roztáhne na delší časové období. Problém totiž je nadvýroba která byla iniciována finanční bublinou. Ta splaskla, peníze zmizely a jsme v reálu. V podstatě to, co jsme si měli koupit zítra, jsme si koupili už včera. Skutečným řešením může být jedině redukce výrobních kapacit. A to bude bolet. Hodně bolet.
07. 02. 2009 | 14:42

Antonin Hrbek napsal(a):

Vážený SuPe,
upravte si, prosím logiku. Pokud někdo výrobky nechtěl (třeba pro nevyhovující jakost), tak je skutečně nepotřeboval. Zároveň minulému režimu vytýkáte, že výrobky "které stály za prd" nevyráběl ve větším množství.
Asi jste nezažil četné "slevy", a asi ani masovou likvidaci neprodaných výrobků všeho druhu.
07. 02. 2009 | 18:41

SuP napsal(a):

Antonin Hrbek -
S tou logikou až po vás....
Já zažil "četné slevy" akorát tak, že se zdražilo kafe, ale zlevnily lokomotivy.
Jinak, jestli jste nepostřehl, minulému režimu vytýkám všechno. I Vaše názory....
07. 02. 2009 | 19:38

koks napsal(a):

Pane Kubero, Vy nepatříte zrovna k nejbystřejším. Šrotovné nezaplatí nikdo, protože žádné náklady nevzniknou. Jestliže si totiž koupím auto za 200.000,-, stát inkasuje 32000,- na DPH a po odečtení 30000,- šrotovného je pořád 2000,- v plusu. Jestliže si to auto nekoupím, nebude mít stát ani ty 2000,-. V případě dražšího auta je výdělek státu samozřejmě vyšší.

Proti tomuto opatření, které už zavedlo 10 vyspělých evropských zemí, budou zejména lidé, kteří mají doma zánovní vůz a naopak nemají žádný šrot. Budou závidět a ohánět se populismem a nespravedlností.

Ale nespravedlností tady v minulosti bylo více. Co třeba privatizace bytů vyvoleným, kteří za komunistů dostali byt, který za kapitalistů zprivatizovali za 100.000,-? Dnes má takový byt cenu 3000000,- a já, který mezi vyvolené nepatřil, jsem si ten panelák musel za ty 3000000 koupit na hypotéku. I proto mám doma šrot a ne parádní zánovní vůz a chystám se využít geniální pobídky - šrotovného.
22. 02. 2009 | 10:02

kraken napsal(a):

O tom, že příčinou současných potíží je nadvýroba, není pochyb. Nyní však jde o to, jestli bude redukována na 60 až 70%, nebo na 0. Moudré evropské země zavádějí šrotovné, aby udržely výrobu na těch 60% a ne na nule v případě totálního krachu.
22. 02. 2009 | 10:11

bigjirka napsal(a):

Šrotovné je největší debilita, jakou jsem kdy zaslech. Nechcete třeba vykupovat hovna na protiúčet při nákupu novejch rohlíků? Příčinou současných potíží, krakene, myslím, že není nadvýroba, ale bordel ve financích. To, co dělali v Americe s hypotékama, se dosti podobá tisknutí nekrytejch peněz. Za krytý peníze se kdysi platily úroky, pamatujete, lidi? Pamatujete doby, kdy peněz ve špárkase neubejvalo, ale přibejvalo? Dneska.. se nedivím, když banka vybírá poplatek za uschování bezcennejch papírků..
03. 03. 2009 | 20:20

Luboš Motl napsal(a):

Pane senátore, právě jste domluvil ohledně Lisabonské smlouvy. Bylo to vzrušující, objevné a senzační. Dík.
06. 05. 2009 | 14:21

replica handbags napsal(a):

jako advokátní koncipient stal právním expertem ČSSD. Veškeré tyto změny mají podklad v institutech běžně užívaných v ahraničních právních řádech - tím jsem si teď asi pěkně naběhl, co? Když se mi tak líbí ahraniční úpravy, tak ať si táhnu do zahraničí, že jo? Nebojte se milé socky, já už tam jsem. Poserte se, a ať vám to tady klidně spadne na hlavu :-) Čechy Čechům! :-)
07.05.2009 14:00:08
04. 07. 2009 | 05:42

Abercrombie Fitch napsal(a):

I really appreciate the kind of topics you post here. Thanks for sharing us a great information that is actually helpful. Good day!
14. 01. 2010 | 07:48

Cheap Ed Hardy napsal(a):

I really appreciate the kind of topics you post here. Thanks for sharing us a great information that is actually helpful. Good day!
25. 01. 2010 | 07:17

tiffany napsal(a):

"Úcta se musí zasloužit, nemohu mít úctu jen proto, že dotyčný chodí vzpřímeně po dvou zadních."

Nemusí to být zrovna úcta. Stačí něco jako sounáležitost.
06. 02. 2010 | 08:51

Louis vuitton bags napsal(a):

Thanks for sharing us a great information
09. 02. 2010 | 06:15

discountairmax napsal(a):

<a href="http://www.airmaxdiscount.com/">nike max</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.com/">air max shoes</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.com/">nike air max</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.com/">nike max shoes</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 1</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 1</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 2</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 2</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 89</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 89</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 90</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 90</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 91</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 91</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 95</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 95</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 97</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 97</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 180</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 180</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 360</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 360</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 2003</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 2003</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 2009</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 2009</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max ltd</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max ltd</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max tn</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max tn</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max tailwind</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max tailwind</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max 1</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max 90</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max 95</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max BW</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max LTD</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max TN</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max 360</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max 2003</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max 2007</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max 2009</a>
24. 02. 2010 | 13:22

replica watches napsal(a):

Very happy I can comment here!
02. 03. 2010 | 07:05

replica watches napsal(a):

Best wishes for this year.
02. 03. 2010 | 07:07

replica watches napsal(a):

Welldone!
02. 03. 2010 | 07:09

gucci watches napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
06. 03. 2010 | 06:31

montblanc watches napsal(a):

Interesting thing!
08. 03. 2010 | 04:34

omega watches napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
08. 03. 2010 | 04:36

breitling air wolf watches napsal(a):

One of Cromartie's low moments actually came against bentley gmt his new team in the playoffs in January. Cromartie froze as Jets running back Shonn Greene breitling bentley gmt hit the hole at the start of a 53-yard touchdown run that gave New York bentley motors a 10-point lead midway through the fourth quarter of a 17-14 win in the AFC divisional breitling bentley motors round. Cromartie eventually caught up to Greene and gave him a shove breitling certifie well after he'd crossed the goal line — but he had already drawn the ire of fans and apparently the Chargers.
09. 03. 2010 | 02:49

breitling bentley watches napsal(a):

One of Cromartie's low moments actually came against bentley gmt his new team in the playoffs in January. Cromartie froze as Jets running back Shonn Greene breitling bentley gmt hit the hole at the start of a 53-yard touchdown run that gave New York bentley motors a 10-point lead midway through the fourth quarter of a 17-14 win in the AFC divisional breitling bentley motors round. Cromartie eventually caught up to Greene and gave him a shove breitling certifie well after he'd crossed the goal line — but he had already drawn the ire of fans and apparently the Chargers.
09. 03. 2010 | 02:53

breitling colt watches napsal(a):

And Roger Corman, save a brief recap of a ceremony held in emergency mission November. It wouldn't have been unthinkable in a previous year breitling evolution for Hughes to have been shoehorned into the In evolution Memoriam obituary montage. It's hard not to see the elaborate salute to his breitling mont brillant career as an effort to appeal to Generation X, which might mont brillant have had anyone older asking why.
11. 03. 2010 | 02:40

breitling mont brillant napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
11. 03. 2010 | 02:44

armani classic napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into it.
13. 03. 2010 | 04:04

tag heuer napsal(a):

Through the article, I think the owner must be a very wise person
13. 03. 2010 | 04:06

Free Ringback Tones napsal(a):

thanks you very much for your information
15. 03. 2010 | 03:36

replica breitling napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
15. 03. 2010 | 07:18

replica a lange sohne napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into i
15. 03. 2010 | 07:22

breitling colt napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
17. 03. 2010 | 07:08

breitling classic napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into i
17. 03. 2010 | 07:11

breitling cockpit napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
17. 03. 2010 | 07:15

bvlgari assiomad napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
20. 03. 2010 | 05:53

bvlgari b zero 1 napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
22. 03. 2010 | 08:43

cartier cpcp napsal(a):

happy to come here
24. 03. 2010 | 05:49

cartier ballon blue napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
25. 03. 2010 | 02:13

cartier cheap napsal(a):

It would be great if you have other great things

just like this. I really love it. Thanks!
25. 03. 2010 | 03:03

cartier ballon blue napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
25. 03. 2010 | 04:10

cartier cheap napsal(a):

It would be great if you have other great things

just like this. I really love it. Thanks!
25. 03. 2010 | 05:35

cartier libre napsal(a):

They weren't looking to make a lanieres political statement or to be pioneers of gender liberation.
26. 03. 2010 | 09:17

cartier love napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
27. 03. 2010 | 05:34

replica tag heuer napsal(a):

Interesting thing!
Good recommended website.
just want to add a comment
30. 03. 2010 | 05:09

http://www.kw61.com/replica-patek-philip napsal(a):

30. 03. 2010 | 05:38

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
30. 03. 2010 | 10:32

replica tag heuer napsal(a):

Easy come, easy go.
31. 03. 2010 | 03:37

Links of London store napsal(a):

I ran all the way to the main gate, and then I waited a second till I got my breath. I have no wind, if you want to know the truth. I'm quite a heavy smoker, for one thing--that is, I used to be. They made me cut it out.
31. 03. 2010 | 15:24

laptop battery napsal(a):

laptop battery: http://www.uk-laptopbattery...
Acer Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Dell Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Acer Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Compaq Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
laptop battery http://www.batteries-shop.net
Sony Laptop Battery http://www.batteries-shop.n...
Toshiba Laptop Battery http://www.batteries-shop.n...
HP 292389-001 battery http://www.ukbatterystore.c...
HP 315338-001 battery http://www.ukbatterystore.c...
ACER 60.49Y02.001 Laptop Battery http://www.batteries-shop.n...
FUJITSU FMVNBP144 Laptop Battery http://www.batteries-shop.n...
SONY VGP-BPS2 Laptop Battery http://www.uk-laptopbattery...
SONY VGP-BPS2A Laptop Battery http://www.uk-laptopbattery...
01. 04. 2010 | 08:34

rolex watches napsal(a):

rolex watches is very useful tools to protect our time.If you never pay attention to yourself ,please grasp this chance.a few days ago,I bought a swiss watches.IT's very good to use.So i want to write an article about watches to share with everyone on seiko watchesSo as to more and more people to konw it.
02. 04. 2010 | 02:48

men-s watches napsal(a):

I am looking forward for the next updates of your awesome worship
02. 04. 2010 | 10:50

breitling replica napsal(a):

The OFT found that individuals in RBS's Professional breitling Practices Coverage Team gave
03. 04. 2010 | 08:49

Chanel bags napsal(a):

rolex watches is very useful tools to protect our time.
07. 04. 2010 | 05:44

Chanel handbags napsal(a):

The OFT found that individuals in RBS's Professional breitling
07. 04. 2010 | 05:45

WatchesRolex napsal(a):

WatchesRolex
08. 04. 2010 | 02:45

WatchesRolex napsal(a):

WatchesRolex
08. 04. 2010 | 02:46

Guruvayur napsal(a):

This is a great and very valuable information about Kdo má zaplatit „šrotovné. Thank you very much for sharing this information with us.

Thanks.
08. 04. 2010 | 10:26

fake watches napsal(a):

very happy to come here
09. 04. 2010 | 05:26

nike shox shoes napsal(a):

buy nike shoes,Save 50% to 80% and free shipping at http://www.shox-nike.com

<p>Online Selling <a href="http://www.shox-nike.com/">nike shox</a>, <a href="http://www.shox-nike.com/">nike shox Shoes</a>,<a href="http://www.shox-nike.com/Ni...">Nike Shox OZ,Nike Shox NZ</a>,<a href="http://www.shox-nike.com/Ni...">Nike Shox R4</a>,<a href="http://www.shox-nike.com/Ni...">Nike Shox Classic Shoes</a>,<a href="http://www.shox-nike.com/Ni...">Nike Shox Experience Shoes</a>,<a href="http://www.shox-nike.com/Ni...">Nike Shox Turbo Shoes</a>,<a href="http://www.shox-nike.com/Ni...">Nike Shox Medallion EU Shoes</a>,Paypal Accept,Free Shipping and Best Discount.</p>
12. 04. 2010 | 18:27

omega watches napsal(a):

Very happy I can comment here!
13. 04. 2010 | 09:40

discount air max shoes napsal(a):

<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 90</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 95</a>
20. 04. 2010 | 03:49

Gucci bags napsal(a):

23. 04. 2010 | 03:24

Lida daidaihua napsal(a):

27. 04. 2010 | 07:22

supra Footwear napsal(a):

28. 05. 2010 | 03:44

abcd napsal(a):

To buy ABC online.To buy ABC online.To buy ABC online.To buy ABC online.To buy ABC online.To buy ABC To buy ABC online.To buy ABC online.To buy ABC online.
ABC online.o buy ABC online.To buy ABC online.To buy
04. 06. 2010 | 05:42

abcd napsal(a):

To buy ABC online.To buy ABC online.To buy ABC online.To buy ABC online.To buy ABC online.To buy ABC To buy ABC online.To buy ABC online.To buy ABC online.
ABC online.o buy ABC online.To buy ABC online.To buy
04. 06. 2010 | 05:46

Valaška napsal(a):

Vážený pane Kubero ! Mé psaní se netýká Vašeho thématu, ale neznám jiný způsob jak Vás uvědomit, co si myslím o ČSSD.
Můj názor, byl adresován soudruhům Zaorálkovi a Sobotkovi, který Vám dávam k disposici, protože jmenovaní soudruzi se s ním určitě nepochlubí.
"Při vytvoření Pravicové vlády jste nemuseli vyvěšovat černé fangle, my stejně víme, že jste měli funus, i když Váš velmistr Paroubek se stále vychvaloval a obzvlště při jeho posledním mediálním duelu s p.PhDr Nečasem jaký je geniální diskutér až jej obyčejní lidi z protestu pohřbili s celou vaší oranžovou partají. Můj názor vyřiďte ostatním truchlícím."
14. 07. 2010 | 10:36

moncler napsal(a):

As we all know that high-heel shoes are the favorites of female stars. And recently, the latest styles aroused their great interests.<A href="http://www.red-sole-shoes.com">red-sole-shoes</A> There is no doubt that Christian Louboutin red outsole’s shoes enjoy a leading position. Its fans include Angelina Jolie, Sarah Jessica Parker,<A href="http://www.red-sole-shoes.com">wedding shoes</A> Victoria Beckham and so on. Surely, a pair of delicate and comfortable high-heel shoe is every woman’s wise choice. After all, the pump can not only make you look taller, but also your good taste can be expressed completely.
07. 08. 2010 | 10:15

sadlock napsal(a):

It [url=http://www.emicsoft.com/ipa...]iPad to Mac Transfer[/url] has long being

[url=http://www.emicsoft.com/ipa...]iPad Video Converter[/url]credited as the way to a serene mind.Even a brief

course of [url=http://www.emicsoft.com/dvd...]DVD to iPad Converter[/url] meditation strengthens This

[url=http://www.emicsoft.com/ipa...]iPad to Computer Transfer[/url] could make it easier for us to keep

calm, they said.Chinese[url=http://www.emicsoft.com/ipa...]iPad Manager[/url] and U.S. researchers at

[url=http://www.emicsoft.com/ipa...]iPad Transfer[/url]the University of
[url=http://www.emicsoft.com/blu...]Blu ray to iPad Converter[/url]Oregon focused on

[url=http://www.emicsoft.com/ipa...]iPad Converter for Mac[/url] effects of a meditation

[url=http://www.emicsoft.com/ipa...]iPad Manager for Mac[/url] technique
[url=http://www.emicsoft.com/mac...]Mac DVD to iPad Converter[/url] known as integrative bodymind training.
23. 08. 2010 | 10:05

Herve Leger napsal(a):

Are you always vexed about wearing what kind of dress at a banquet?
http://www.buyherveleger.net/
10. 09. 2010 | 09:34

linda napsal(a):

<p><A href="http://www.toryburchok.com/" target="_blank"><STRONG><EM>tory burch 2011</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/" target="_blank"><STRONG><EM>tory burch</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/" target="_blank"><STRONG>tory burch sale</STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/" target="_blank"><STRONG>tory burch shoes</STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/..." target="_blank"><STRONG><EM>tory burch flip flops</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/..." target="_blank"><STRONG><EM>tory burch reva</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/..." target="_blank"><STRONG><EM>tory burch handbags</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/..." target="_blank"><STRONG><EM>tory burch boots</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/" target="_blank"><STRONG><EM>tory burch shoes sale</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/..." target="_blank"><STRONG><EM>tory burch flip flops sale</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/..." target="_blank"><STRONG><EM>tory burch flats</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/..." target="_blank"><STRONG><EM>tory burch reva flats on sale</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><STRONG><A href="http://www.toryburchok.com/..." target="_blank"><EM>tory burch reva sale<BR>
</EM></A></STRONG></p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/..." target="_blank"><STRONG><EM>tory burch wallet</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/..." target="_blank"><STRONG><EM>tory burch handbags on sale</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/..." target="_blank"><STRONG><EM>tory burch pumps</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/" target="_blank"><STRONG><EM>tory burch discount</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.wholesale-ck.com/" target="_blank"><STRONG><EM>Calvin Klein Underwear</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.monsterheadphone..." target="_blank"><STRONG><EM>monster headphones</EM></STRONG></A><BR>
</p>
23. 11. 2010 | 04:17

Strašil napsal(a):

Pane Kubero, byl jsem zděšen jak jste si rozuměl s komunisty a socialisty v debatním pořadu pí Jílkové ohledně mezd. Jste takoví šikovní kapříci, viďte!?
19. 12. 2010 | 11:06

jusne napsal(a):

More and more people need powerful softwares:
<a href="http://www.ipod-to-mac.com/">ipod to mac</a>
<a href="http://www.ipod-transfer.org/">ipod transfer</a>
<a href="http://www.jailbreak-ipad-unlock.com/">jailbreak ipad</a>
18. 05. 2011 | 10:29

Robfwy03 napsal(a):

<p>We隆炉re really impressed with the design of these earbuds 隆陋 each one looks like a little turbine engine, <a href=http://www.beatsbydremonsters.co.uk>cheap beats</a> and the signature lower-case 隆庐b隆炉, along with the bright red cable, will ensure that everyone knows exactly what you隆炉re listening through . 隆掳I隆炉m so glad to see McDonald隆炉s supporting the artistry of deejaying and creating a space for quality DJs to broaden their exposure, and their wallets . The headphones are very well padded, providing a high level of comfort just for <a href=http://www.beatsbydremonsters.co.uk>customize beats by dre</a> prolonged listening . <a href=http://www.beatsbydremonsters.co.uk>cheap custom beats</a> Dr . Of much more use in a busy, noisy city environment is the inline microphone which is very useful if you隆炉re listening to music on your phone and someone rings . Secondly, the Red Monster <a href=http://www.cheapbests4monster.co.uk>beats dre</a> Studio James provides the environment where you can enjoy music without pain . The music industry was shaped because of some of his contribution for <a href=http://www.cheapbests4monster.co.uk>Cheap Beats By Dr Dre</a> decades . Its manufacturer uses world class technology that <a href=http://www.cheapbests4monster.co.uk>beats by dre custom</a> offers wide spectrum for accurate mixing, playback, and recording . Heartbeats include the trinity of the <a href=http://www.cheapbests4monster.co.uk>beats by dre</a> human-being, with one additional vow: that sound issues.</p>
27. 01. 2013 | 04:05

NEJVYŠŠÍ KONTROLNÍ ŽALÁŘNÍK napsal(a):

{V}TIP na OBJEV T'DNE: Nejprve budó sešrotováni polituci ... Z tupohlávka bise dala použít maximálně spojka a rozdělovač, z pablbka bohužel nic, říká vedoucía KovoŠrotu.


Z tupohlávka bise dala použít maximálně spojka a rozdělovač, z pablbka bohužel nic, říká Lančmít Metal, vedoucía KovoŠrotu.
11. 02. 2013 | 10:56

Rxabote39 napsal(a):

<p>Of much more use in a busy, noisy city environment is the inline microphone which is very useful if you隆炉re listening to music on your phone and someone rings . The musical dynamic performance and instant details on performance sounds density far better than moving coil ear . Being a result, users can use relatively light volume to enjoy a common music, thereby decreasing ear fatigue, long-term defense against damage to their hearing . In addition, the specifically created headphones to the greater degree of comfort and hearing to supply extra space, comfort and ease cushioning to additional slow up the leaks in the structure within the sweat, dr . You can purchase most of Beats隆炉 products on this online store at an affordable . Its manufacturer uses world class technology that offers <a href=http://www.hdbeatsbydre.co.uk>beats by dr dre headphones</a> wide spectrum for accurate mixing, playback, and recording . t-shirts <a href=http://www.hdbeatsbydre.co.uk>beats by dre headphones</a> are great wear for relaxing on the weekends . Designed from your own greatest remarkable methods as well as built with outstanding technology, Is better than will keep your sound files for some total new degree . With this issue, the tone cut down headphone <a href=http://www.hdbeatsbydre.co.uk>beats by dr dre</a> is developed and can get for becoming the somewhat picked opportunity for this dilemma.</p><p>These Beats By Dr Dre headphones are of the earbud style and are adorned with some bling . Best of luck to them and interesting approach . Sounds superb with equalizer . Sounds superb <a href=http://www.hdbeatsbydre.co.uk>beats by dre headphones uk</a> with equalizer . If you are cool enough these beats by dre uk will certainly improve your cool further . Their yours for the taking in black, gold or a devilish shade of red for 隆锚130 . The sound is likely to be appreciated across the board, however: it隆炉s full, clear and nicely balanced, with a rounded 篓C though not terribly detailed 篓C bass . Very full rich sound with any <a href=http://www.hdbeatsbydre.co.uk>beats by dre uk</a> music type . The Executives give you the lows, mids, and highs you are used to from Beats by Dr.</p>
17. 04. 2013 | 15:51

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy