Novoroční vzkaz Václava Klause občanům: nerušit, krademe?

03. 01. 2012 | 07:48
Přečteno 16959 krát
Pan prezident opět „nezklamal“ a zahrnul nás obvyklou dávkou floskulí a více či méně skrytých manipulací. Vyhnul se většině témat, která hýbou naší společností, a nepředložil žádnou novou vizi. Nakonec, bylo by asi naivní očekávat něco jiného od jednoho z hlavních strůjců současného marasmu.

Chci v této úvaze především poukázat na to, jakým způsobem se vyjadřuje k ovlivňování veřejného prostoru z pozic ležících mimo politické strany. Srovnejte:

2011: „Nepodléhejme hlasům těch, kteří si libují v pesimismu, v neustálé kritice všeho a všech, v nepřejícnosti a závisti, hlasům těch, kteří si rozhodnou a rozhořčenou kritikou a tepáním nešvarů budují své ničím jiným neopodstatněné postavení nadřazenosti a výjimečnosti, hlasům těch, kteří mají zvláštní radost z neúspěchu a nezdaru…“

2012: „…téměř nepřetržitě se odehrávaly ostré politické a mediální souboje, které klidu nepřidávaly. Vedle politických stran se jich zúčastňovaly i různé nátlakové skupiny, které stále nechtějí pochopit, že nelze získávat na úkor druhých a že ústupky v jejich prospěch nelze uskutečnit zcela jiné – v jejich očích spravedlivější – přerozdělení bohatství v zemi…“


Trochu okatá manipulace zvaná generalizace: hodíme všechny do jednoho pytle - kdokoliv pozvedne hlas proti čemukoliv ve veřejném prostoru a nemá pro to mandát vzešlý z voleb, je v lepším případě kverulant, v horším případě nátlaková skupina; kdo kritizuje nešvary, je nepřejícný (asi nepřeje zlodějům jejich kořist) a buduje si tím vlastní pozici…

To vše za situace, kdy na účty korupčníků mizí 200 mld. Kč ročně z veřejných prostředků, kdy je ovládnutím části policie a justice téměř zaručena jejich beztrestnost, kdy tzv. ekonomické reformy slouží jako pouhá zástěrka a příprava pro další korupci, kdy zastupitelské sbory ani úřady k tomu určené neplní své kontrolní funkce, kdy je vyšetřováno pro podezření z korupce několik členů vlády, vrcholných politiků nejvýznamnějších partají i sám pan prezident …

A aby to nebylo málo, tajemník prezidenta Jakl prohlásil: „Myšlenkový koncept občanské společnosti se v podstatě kryje s ideologií fašismu." Stalo se tak na semináři Centra pro ekonomiku prezidenta Václava Klause na téma „Občanská společnost-nepřítel svobodného občana?“. Chtějí snad postavit jakékoli ovlivňování veřejného prostoru z občanských pozic mimo zákon?

Je jasné, že pojem „občanská společnost“ není jasně definovaný a je v tomto smyslu poněkud „gumový“. Kladu si však jednoduchou otázku: Co může v naší situaci přinést větší škody? Přítomnost aktivní občanské společnosti nebo její absence?

Nepodezřívám pány z Hradu ani z hlouposti, ani z absence vnímání reality. Ani z neznalosti ústavy. Jejich záměrem je udržet občany co nejdéle netečné nebo alespoň zmatené a desorientované. Je totiž stále co krást. A tomu agilní, informovaní a myslící občané moc nepřejí.

A ještě jedna polívčička se tu nenápadně přihřívá: ideologické základy pro nový politický subjekt se startem 2013… Možná z toho ale bude nakonec omáčka, UHO. Univerzální hnědá…

Ne (ne)vážení hradní páni: kverulanti a nátlakové skupiny (chcete-li: občanská společnost), jsou možná poslední nadějí této země.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

ten, kdo se s blbem hádat nebude napsal(a):

Oni nekradou, oni privatizují, v devadesátých letech podniky, dnes veřejnou správu a poselství za pár let by mohlo znít:
„občané, co tady chcete, tento stát vám už dávno nepatří a pokud neumíte poslouchat, tak jste zde nevítaní hosté“.
03. 01. 2012 | 08:11

Ládik!!! napsal(a):

Snad si nemyslíte, že VK si píše projevy sám. Na vojně taky psali dopisy domů bažanti mazákům.
03. 01. 2012 | 08:19

sorrion napsal(a):

Není sporu o to ,že Klaus byl otcem kuponové privatizace v ČR,kterou jedni považují za zavádění tržní ekonomiky,jiní za hazardní hru s osudy národa.
Daleko méně jasné je,proč za neustálé kritiky Klause sociální demokracií a pravdoláskaři-Havlisty se Švejnarem se na Klausismu nedokázalo nic podstatného změnit.Vždyť personální obliba Klause tomu nenasvědčovala,nebyla zvlášť vysoká,pohybovala se okolo 10-15 % všech voličů včetně potenciálních,kteří nevolili.
Více pochopit by chtělo co se tu odehrávalo vůbec od okamžiku Velké koalice a vstupu na vrcholnou poltickou scénu M.Zemana,kolegy V.Klause z prognostického ústavu.Že oblíbenost Zemana je trvale nevysoká ukázalo jeho 4% v posledních volbách.Dále pokračoval Paroubek.S oběma se sociální demokracie rozešla.Čeho se ale tím rozchodem opozice typu sociální demokracie s oběma velikány fakticky zřekla,nikomu není jasné.Podobně Klus-Nečasovy pohřební oslavy V.Havla-nikomu není jasný smysl .Zastával tedy někdo z opozice někdy skutečně odlišné stanovisko než Klaus,které by vedlo k odklonu od politiky ODS? Vždyť komentáře k působení TOP09 a VV se opět shodují v jejich přizvukování ODS,v tom,že jsou ve vleku Klausismu.
Zatím nejvýrazněji formulovali svůj odstup od Klause Havlík s Babišem.Ale tam není známo zda mají potenciální voliče a oba vděčín svýmpozicím a majetkům opět Klausovi z dřívějška.
Tedy nakonec dojem ze všeho je V.Klaus-dirigent a všichni ostatní fakticky jeho muzikanti,kteří nahlas říkají já nic já jenom muzikant,já hraju jenom podle not,ne podle Klause.Ale kdo tedy pak napsal tu skladbu notami dolinek? Snad ne sám Pánbů.
Švejnar jmenován i zde profesorem (druhá profesura po USA),kooptován do Nervu,Paroubek 4+1 milion za knížky,další třetí vila.
Může někdo napsat zdecokoliv o tom,co dobrého prof.švejnar pro zdejší udělal kdy a v čem a totéž o Paroubkovi? Momentálně by to bylo neméně zajímavé než Klausovo čilské pero.Pro Čechy bylo méně ztrátové,protože nebylo aspoň českým perem takové hodnoty.Stamilionové podniksatelské úspěchy rodiny svazačky Bobony.Foukali sklo? Nebo foukal vítr do plachet ? Kdo dul a čím ten vítr bezpracných milionů lidí,kteří krom držkovat na víc nemají.
03. 01. 2012 | 08:35

Inci napsal(a):

Klaus se snaží zhmotnit svůj dávný sen ... návrat celé společnosti před rok 1789 ...

Mocní si dělali co chtěli a prostý lid měl zakázáno vše , dokonce i remcat ...
03. 01. 2012 | 08:38

Maximus napsal(a):

Vážení, povšimněte si, že V.Klaus nikdy, ale nikdy za celou svoji politickou éru nic neřekl proti korupci, rozkrádání a tunelování veřejných peněz České republiky. Tomu se vyhýbá jako čert kříži. Tohle není náš president, tenhle sběratel titulů honoris causa a per! Snad, že mu bude večer chutnat, prý podávají na Hradě hřbítek z podhimalájského jelínka se želví polévkou jako předkrmem. S panem Nečasem museli šetřit, prý dali vzájemně svým dámám "jen" květiny a měli jen čtyři chody. Jenom jim uniklo, že to všechno bylo za NAŠE peníze! Tahle navoněná bída a nafoukanci.
Pěkný den všem nezlodějům!
03. 01. 2012 | 08:56

ten, kdo se s blbem hádat nebude napsal(a):

Pro sorrion.
V letech 1997 – 1998 většina národa pochopila, jaký byl Klaus jako ekonom tragický omyl a jeho podpora byla velmi nízká, ale pak Klaus rozehrál velkou národoveckou hru. Klaus národovec a tady boduje dodnes, sbírá hlasy nejen napravo, ale i u krajní levice.
03. 01. 2012 | 08:57

melčákova pohanka napsal(a):

Inci. To není sen,ale realita. Smutné je,že prostý lid nic zakázáno nemá a snad ani neremcá...Jedině,až dojdou peníze na složenky a základní potraviny,tak se brzy vzedme vlna odporu... Ale kdeže jsou ideje,kdeže je myšlenka Palacha...Mám pocit,že si Klause,Drábka a Kalouska zasložíme..
03. 01. 2012 | 08:58

dříve čtenář napsal(a):

Už jsem pod některý blog napsal, že situace bude lepší až alespoň 60% řidičů bude dodržovat jakž-takž dopravní předpisy. Možná se mezi těmito lidmi najde i několik politiků a dostatek voličů... Do této doby můžeme jen nadávat a obviňovat jeden druhého, kdopak z nás dvou jezdí v obci jen 80 a kdo už 85 km/hod. A že, čím větším a bezpečnějším teréňákem jedeme, tím méně ohrožujeme chodce.
03. 01. 2012 | 09:03

realista napsal(a):

Že vy , p.Kuchař , nemáte intuici moderního ekonoma ?
Stejskal , vymažou ho , aby věděl ! A hbitě !
03. 01. 2012 | 09:04

Jan Hnízdil napsal(a):

Novoroční vzkaz lékaře:

Naslouchání projevům Václava Klause škodí zdraví.
03. 01. 2012 | 09:06

Sláma napsal(a):

Klaus se už ani netají tím, že jeho ideálem je orientální despocie v čele s Václavem Klausem jako despotou. A jeho přisluhovač Nečas mu v tom pomáhá zaváděním "reforem", odkoukaných od Bulharska.
Klaus, jak si správně všimli reportéři v pořadu 168 hodin, už používá "pluralis majestatis), tedy jako správný panovník za sebe používá množné číslo.
Nové "reformy" zavádějí dělení občanů na dvě skupiny. Na ty, co neplatí daně a neplatí pro ně zákony a druhou, kteří mohou využívat svého práva mlčet.
03. 01. 2012 | 09:10

melčákova pohanka napsal(a):

J.Hnízdil. Pane Hnízdile,a co se může stát se zdravím,když je někdo schopen si koupit knihu VK a dokonce ji začne číst? A co když ji přečte celou a navíc se mu líbí? PF 2012
03. 01. 2012 | 09:15

ten, kdo se s blbem hádat nebude napsal(a):

Připomenu

Václav Havel o českých zákonech, TUNELOVÁNÍ a Václavu Klausovi
http://www.youtube.com/watch?v=to4VhZd4Ink
03. 01. 2012 | 09:16

DM napsal(a):

Pane Kuchaři Vy jste ten projev nečetl nijak pozorně že ano.
Proto ještě jednou nejedná se o nic víc nic méně, jde o to škrtnout si.
Existuje velké množství nezodpovědných a to těch kteří se snaží za každou cenu o likvidaci všeho, co omezuje neviditelnou ruku trhu.
Proto pan Prezident to musel připomenout.
"Horší je, že dále prohlubujeme nedobrou společenskou atmosféru. Vytváříme si vysoký stupeň vzájemné nedůvěry a z prestižně politických důvodů si navzájem blokujeme i ty věci, o kterých vědí všichni, že se udělat musí".
Je naprosto jasné,že se najdou i tací kteří nedokážou pochopit jednoznačnost a pan Prezident je potom musí umravňovat.
"Práh našeho očekávání a našich nároků jsme si zvedli příliš vysoko. Propast mezi skutečností a těmito nezodpovědně vytvořenými očekáváními dosáhla díky tomu asi největší velikosti za celý polistopadový, již 22 let trvající vývoj".
Tak jak stanovil i pan Nečas,že škrtat je stále co a pan prezident to slovy.
"Náš úspěch či neúspěch stojí a padá především s výkonem každého z nás, a také s fungováním či nefungováním našeho politického, ekonomického a sociálního systému jako celku. Ten vyžaduje další reformy.
Pokud se nechceme dočkat opravdu bolestivých následků, musí se tyto změny provést co nejrychleji. Prozrazuje to velmi názorně náš státní dluh. Před deseti lety činil 345 mld. korun, dnes je to více než čtyřnásobek. Uvědomujeme si to vůbec?"
Proto je nutné seškrtat výdaje tak jak již na svém blogu uvedl pan Michl o 20-30%.
Toto potvrdil i pan Nečas pro HN prostě bez seškrtání dalších 30% výdajů nás čeká pouze bankrot a jasný úpadek.
Taktéž pan prezident upozornil na to,že není nutné věřit politickým volebním kampaním.
"Nároky bývají posilovány nezodpovědnými přísliby, vyslovovanými ve volebních kampaních".
Vzhledem k tomu,že se sešly v novém roce oba názory, jak pana prezidenta tak pana Nečase, podporované ekonomickým rozborem pana Michla, tak to je do nového roku ta podstata za kterou pan Václav bojuje pane Kuchař.
Je nutné pochopit kolik se toho musí ještě v roce 2012 seškrtat, a né vytahovat tak nepodstatné věci jako je korupce stále dokola.
Vy jste pane Kuchaři posedlý Klauzem a nějakou jeho rádoby náklonností ke korupci a zlodějině.
03. 01. 2012 | 09:29

zdenekb napsal(a):

autor:

Kdyby jen novoroční! Pan VK tento vzkaz vysílá už takových skoro dvacet let, a to z libovolných ústavních funkcí. Nutno říct, že je v tomto skutečně velmi konzistentní, názorovou neměnnost na něm mnozí tolik obdivují...
03. 01. 2012 | 10:02

PTP napsal(a):

Dm!Proč prosím připomínáte státní dluh před deseti léty? Proč
nejdete na sám počátek před dvaadvaceti lety?Jaký byl stav naší pokladny tehdy?Tak že pan prezident má nejmíň co slintat.
Jen vzpomeňte jak v politických kampaních dělal z lidí voly.Jak
kecal o tom jak za jeho vlády se naše měna srovná třeba s německou markou.A jak to dopadlo?Zlodějen přibývá.Tak že s nezodpovědnými přísliby začal V.Havel(jeho projev v 89) a ti ostaní pokračují od těch deseti už né k pěti ale k mínusu.
Pan Kuchř to vystihl pane(í)Dm velmi výstižně.
03. 01. 2012 | 10:20

Miglandc napsal(a):

Nevím co si ztěch komentářů veme běžný a ne tak studovaný člověk.Myslím běžného člověka který nemůže vědět podstatné věci týkající naši politiky.Nebylo by také od věci pokud zde přispívá studovaná osoba,uvést studovaný obor.Kdo jiný než studovaný ekonom nebo politolog i pod.by měli vysvětlit co se tu ve státě děje!Nikdo však nechce pojmenovat věci pravým jmenem.Podstatou dění v naši spolešnosti jsou polistopadové změny jak u nás tak v i ve světě.Dle mého názorů by se událi tak jako tak a nebo byly plánovány.Naše společnost se těšila na demokratické zřízení státu kde jsou hlavní pricipem práva občanů.Velkým šokem bylo po listopadu zjištění že když otevřel dveře svého nejblíšího MU,vidět na místech kde by očekával změnu, toho známího Stalimistu kterého by tam ani vesnu nečekal.Pravda se neuznává a ani se ji nedočkáme.Dnes už není ani mnoho těch kteří věří Havlovím zásluhám na tož Klauzovím.Bohužel se dozvídáme už přez 20l jen o korupci,velkých zlodějnách a vyvážení velkých finančních protředků nezákoně do dňových rájů apd.Přece každý jen trochu soudný člověk si musí domyslet ty nejhorší konce.Kdo bude ten první kdo bude aspoň trchu mluvit pravdu,a dá scénář co stím?Nebo po nás potopa?Štastný a veselý Nový Rok...?
03. 01. 2012 | 10:29

Karel Matoušek napsal(a):

UHO se na Hradě míchá a bude se míchat až do konce roku. S tím souvisí i ochrana těch odvážných a nekorektních jedinců, co se nebojí " foukat proti větru ", jako je např. Bátora. Pak se z toho udělá autentická náci strana a Paroubek budet přejmenovat tu svoji. Už se těším.
03. 01. 2012 | 10:43

Karel Matoušek napsal(a):

muset
03. 01. 2012 | 10:43

Yfča napsal(a):

Tak nevím milé DM, zda jste to myslel vážně, nebo jako vtip, ten Váš celý příspěvek... Jestliže nám korupce ročně sebere z celkového objemu státem financovaných zakázek kolem 30%, tak to dělá pěkných 200 miliard. Takže nejde o nepodstatnou částku. Kdyby se podařilo tuto sumu vrátit do rozpočtu, tak by žádné škrty být nemusely, takže je třeba hledat zdroje pro SR především v jejím potírání a né řešit schodek SR škrtáním peněz putujících do sociální oblasti, školství a kultury, zvyšováním DPH atd...
03. 01. 2012 | 10:51

zdenekb napsal(a):

Karel Matoušek:

Já to rčení "... proti větru" mám spojeno s jinou činností, ale asi se to do novoročního projevu nehodilo... :o).
Mějte se letos fajn.
03. 01. 2012 | 10:52

Sylva Šauerová napsal(a):

Karel Matoušek : Taky Petr Nečas se musí náramně těšit. :-) Pan prezident se bude muset letos vyjádřit, tedy jinak, než že "zkoušejte, jestli umím hrát na přiměřené úrovni šachy" či "uvidíme, co bude po 24. tahu bílým". A ať se vyjádří tak či onak (návrat do ODS nebo založení či podpora nové strany, která by byla přímou konkurencí ODS), pro P. Nečase to bude velmi nepříjemné v každém případě. Soutěžit se bude o třicet procent voličů, kteří jsou proti členství ČR v EU (průzkum STEM), co to říkám, žádné futurum, o tyto voliče se přece hraje již dnes, viz Nečasovo lavírování kolem 90 mld. pro MMF. Založení nové strany by mohlo pro ODS znamenat kolaps, pan Klaus by luxoval ovšem i voliče z krajní levice, poškodit by mohl i komunisty. Pokud by se mu podařil návrat do ODS, mohlo by dojít i k jejímu rozštěpení, ne všichni to cítí jako pánové Zahradil, Fajmon nebo Strejček. Petra Nečase čeká náročný rok. A uvidíme, jestli mu za rok bude novoroční oběd chutnat stejně jako ten letošní.
03. 01. 2012 | 11:19

Leo napsal(a):

Omílání korupce je vděčné téma..Kdyby nebyla ,to by bylo peněz. Jenže milí zlatí, my všichni ji podporujem, my všichni ji podporujem když volíme zkorumpované strany,když strčíme něco doktorovi za operaci, atd...... Odpovědnost každého z nás se stejně nedá srovnávat s odpovědností ministrů a vlády vůbec.
A myslím, že poslední měsíce se proti zlodějnám a korupci vcelku něco dělá. Je to však běh na dlouhou trať , něco se však dělat musí. Předseda vlády nemůže jen brečet co by kdyby...
03. 01. 2012 | 11:21

slavwin napsal(a):

Klaus je záhada, že na to nenarazil p. Česnek (tak ho pojmenoval s. Lubomír Štrougal)je celkem pochopitelné. Když se Číňanům komunismus začal hroutit, tak velký Teng všechno zachoval jen opustil ten komunistický způsob okrádání lidí, protože už nebylo z čeho brát. Andropov v totožné situaci se rozhodl že opustí i tom slovo komunismus, připustí řízenou demokracii, ale komunisti s velkým K zůstanou hlavní příjemci hodnot. Ten ruský imperialismus určitě nebyl opuštěn, ale přehodnocen, částečně byl odložen ten přímý a vojenský dohled, alespoň směrem do středu a západ evropy. Tzv pátá kolona tu zůstala, jednak v deziorientovaných lidech, bývalí přisluhovači se stali bohatými obchodníky, není pochyb že zalovili u inteligence, možná v prognosťáku, Dolejš to asi nebyl. Chování určité osoby něco nasvědčuje (ochrana zlodějů, přímý atak na evropskou integraci) - potvrzení v přísně tajných dokumentech nebylo dosud zveřejněno. Češi mají zvláštní postavení, jejich komunisti takového stupně rozpadu jako Rusové, Poláci nedosáhli. Podobně vypadali východní Němci, já myslím že na ně bylo více tlačeno ideologicky, ale hospodářsky pokud to šlo byli dotováni. Ta rudá kakánie je u nás stále nostalgický vzpomínána. Někdo tu napsal na západ se nemohlo, ale na venkově byly zabíjačky, sklepy plné ovoce a zeleniny - V Rusku to nebylo.
03. 01. 2012 | 11:49

Lada napsal(a):

Co na tohle napsat?
Takze vsichni kradou, nebo jsou neschopni. Osobne mit na starosti nektere ministerstvo, kde se podle vas ztraci cca 20 % vydaju, tak bych prvne zamezil temto ztratam bez potreb dalsiho setreni. To bych byl asi za hvezdu. A stalo se nekdy tak? Takze asi vsichni ministri a namestci jsou nejspise podle vas SVINE.
03. 01. 2012 | 11:49

Dl napsal(a):

Proč vzniká ta stále omýlaná korupce ?Je to jasné ,v systému kde převládá a preferuje se soukromé vlastnictví musí zákonitě dojít k loupežím a tunelováním a korupci! Je to dáno povahou člověčí bytosti ! Když někdo něco vlastní tak se většinou nespokojí s tím co už má ale chce více a více ! A votom to všechno je ten bordel ve světě ! Dl.
03. 01. 2012 | 11:49

Dl napsal(a):

Pane Maximusi Vy máte krystalicky čistou duši ,a přesně vše co zde píšete sedí do puntíku ! Proč si náš národ nedokáže zvolit do svých zastupitelstev takové lidi jako jste Vy ? Ale je to ovšem složité ! Člověk míní a příležitost mamonit pak vše mění ,není to tak ? Dl.
03. 01. 2012 | 11:57

Kampanus napsal(a):

Kupodivu vzácná shoda k naprosto pravdivému článku.
03. 01. 2012 | 12:04

Kryštof napsal(a):

Češi jsou věční kverulanti a jsou naprosto nevděční vůči dobrodiní kádrových reserv KSČ a nezměrnému úsilí nomenkaturních svazáků , kteří spolu se soudruhy z StB -ocelové pěsti dělnické třídy , za nezměrných obětí , vybudovali dnešní šťastné zítřky !
A to jste , nevděční hajzlíci , ještě před volbami dostali pastelky a sežrali jste buřta za bůra , chlemtali pivo za dvojku a prožívali spolu s cikány a nemakačenky erotickou extasi ze "silného sociálního státu" .
Led je tvrdý a pády na hubu bolestné ....
03. 01. 2012 | 12:42

zdenekb napsal(a):

Kryštof:

Už dlouho se chci zeptat, jak se vyrovnáváte s tím, že jste též potomkem toho nejhoršího, co tato Země kdy nesla? Alespoň soudě z toho, jak pohrdavě o Češích píšete...
03. 01. 2012 | 13:00

vlado napsal(a):

Kryštofe, jak je Vámi psáno mezi kveluranty zřejmě nepatříte. Zřejmě patříte mezi ty šťastlivce, kterým tato doba již 22let přeje. Tento problematický morální stav může být důsledkem
bývalých komunistů jak se snažíte domýšlet. Ale KSČM je jediná parlamentní strana, která se na výprodeji, rozkradení a zadlužení
tohoto státu NEPODÍLELA a NEPODÍlÍ! Takže ti bývalí jsou dnes ve všech jiných stranách ale né v KSČM. Tolik pro ujasnění.
Národ svou volbou jak V.Havla i V.Klause nic velkéhp nevyhrál.
03. 01. 2012 | 13:30

ten, kdo se s blbem hádat nebude napsal(a):

Když čtu názory jako Češi jsou kverulanti, tak technická.
Jací jsme bychom neměli vymýšlet my sami, ale měli bychom se na to ptát našich sousedů a ti by nám patrně řekli, že jsme pitomci, kteří si nechají od své vrchnosti líbit cokoliv.
Spíše jsme hloupé ovce, které trochu a slabě mečí.
03. 01. 2012 | 13:32

Acidburn napsal(a):

Ačkoli s blogem pana Kuchaře by šlo polemizovat déle, zaujaly mne dvě tvrzení, která má pan Kuchař jistě podložena důkazy:

1) Ročně se rozkrade 200 miliard Kč. Kde se toto hausnumero vzalo, když roční rozpočet ČR je plus mínus 1000 miliard? To se rozkrade (bez ohledu na hospodářskou situaci země) ročně pětina státního rozpočtu? Doufám, že to pan Kuchař vysvětlí, vyčíslí, předloží nějaké výpočty, nějak se mi tomu nechce věřit.

2) Vyšetřován pro podezření z korupce je i sám pan prezident...ehm, opravdu? Pokud vím, tak policie sice prošetřuje trestní oznámení na údajnou korupci při udělení jedné konkrétní prezidentské milosti, ale nepadlo jediné konkrétní obvinění (natož obvinění prezidenta) a momentálně se zjišťuje pouze, zda někdo z osob, které se na udílení milostí podílejí, něco od někoho nedostal. Prezident sám vyšetřování pro podezření z korupce (zatím) nečelí.

Jestli se v podobném duchu nesou i další tvrzení pana Kuchaře, nemám náladu zjišťovat. Jen dodám, že okopáváním kotníků obrům trpajzlíci nevyrostou. A pane Kuchaři, vy ten obr rozhodně nejste.
03. 01. 2012 | 13:43

Levičák napsal(a):

Poslední příspěvek od Acidburna mě rozesmál.Pané,kde to žijete Vy naivko.
03. 01. 2012 | 13:45

Acidburn napsal(a):

To vlado:
vzhledem k tomu, že KSČM je přímým právním i ideovým nástupcem KSČ, která zde vládla 40 let a přivedla tuto zemi do hospodářského úpadku, kradla a vraždila své skutečné i domnělé odpůrce, je váš názor naprosto zcestný. I kdyby byly všechny demokratické parlamentní strany prolezlé korupcí, pořád by ještě zdaleka nestihly vyplundrovat veřejné finance i za těch 22 let tak, jak to zvládla KSČ(M).
Komunisti otřesně vládli 40 let - to je důvod, aby vládli zas?
03. 01. 2012 | 13:47

Acidburn napsal(a):

To levičák: to není naivita, já bych se skutečně rád dozvěděl, jak je možné, že se ročně "rozkrade" pětina státního rozpočtu a pokud ano, kde. Pan Kuchař to přece musí vědět, přece by svým čtenářům nelhal...nebo se pletu?
03. 01. 2012 | 13:49

100$ napsal(a):

a co čekat od člověka, který " nezná špinavé peníze" ?
03. 01. 2012 | 14:10

zdenekb napsal(a):

Acidburn:

k 1) myslím, že veřejné zakázky nejsou evidovány jako součást státního rozpočtu... některé zadávají kraje, obce apod. Dlouhodobě o problému píše p. Skuhrovec, např. zde:

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jiri-skuhrovec.php?itemid=12218

k 2) formulace, že z korupce je podezřelé nejbližší okolí presidenta, a on osobně podepsal krajně podezřelou milost (a nehodlá nic vysvětlovat) by byla přesnější, ale myslím, že by to na celé věci mnoho neměnilo...
03. 01. 2012 | 14:18

Jirka napsal(a):

VÁCLAV KLAUS NEPRACUJE PRO NÁROD, ALE PRO VÁCLAVA KLAUSE, to je přece nabíledni. Je tomu tak proto podle mne, že je typickým produktem normalizace. Vím o tom své, narodil jsem se v r. 1969

Ale za rok už půjde do kytek!!!
03. 01. 2012 | 14:27

muromec napsal(a):

To Acidburn
Tak oni komunisti nic nevybudovali a všechno jen rozkradli? Tak copak tady ti moderní demokraté rozkrádají už 22 let, a stále je z čeho? Ach (hluboký povzdech), vy jste absolutní dogmatik s pravicovýma klapkama na očích. Nepochybuju, že když se řekne "levice" či dokonce "komunisti" tak vám vyskočí na kůži kopřivka, z úst vyrazí slíny, před očima se zatmí, a mozek prudce pŕechází na útlumový program.
Krom toho bych chtěl pouze připomenout, že nějaké vraždění ze strany komunistů začalo i skončilo začátkem 50. let. To už tak po revoluci bývá, že se chvíli zabíjejí odpůrci. Po každé revoluci. Krom té sametové. Jenomže to ve své podstatě nebyla žádná revoluce, dokonce snad ani kontrarevoluce, ale šmelinářský kšeftíček, a promyšlený podvod na naivních lidových masách.
03. 01. 2012 | 14:51

mb napsal(a):

„Občanská společnost-nepřítel svobodného občana?“.

to je Havlův koncept ...

škoda že o tom Klaus na pohřbu držel huústa ...
03. 01. 2012 | 14:57

mb napsal(a):

Nepodezřívám pány z Hradu ani z hlouposti, ani z absence vnímání reality. Ani z neznalosti ústavy. Jejich záměrem je udržet občany co nejdéle netečné nebo alespoň zmatené a desorientované. Je totiž stále co krást. A tomu agilní, informovaní a myslící občané moc nepřejí.

výborný odstavec ...
03. 01. 2012 | 14:58

Kala napsal(a):

S panem prezidentem mám společný den narozenin a oblibu džezu...Safra to je trochu málo na to, abych ho mohla považovat za svého prezidenta!
03. 01. 2012 | 15:06

český maloměšťák napsal(a):

Všem kverulantům, neschopným, líným, všem parazitům, oportunistům...tedy všem kromě mně, mé manželky , mých synků a Romana :
"Nemáte doma nějakou volnou propisku ?"

P.S. Pardon - ale komentovat kometované plky....jinak nejde.
03. 01. 2012 | 15:09

Expert napsal(a):

Pokusím se celou diskus trochu odklonit.
Včera všechny české televize referovaly o tom, že se někde sešly a něco si povídaly nějaké čtyři osoby, dva páni dvě dámy.
Ralativně nejnormálnější řeči o tomto setkání vedla nějaká dáma která bývá v televizi častěji a ta vyprávěla co jedli.
Já sám jsem k televizi přišel později a proto prosím zdejší diskutující, aby mi potvrdili, zda v tomto konkretním případě přenášely televize z Bohnic.
Na první pohled to tak totiž vypadalo a i úroveň a forma projevu zúčastněných by tomu mohla odpovídat.
Hodnocení uměleckého dojmu se raději zdržím.
03. 01. 2012 | 15:14

resl napsal(a):

Proč prezident nevysvětlí národu podezření, že lže a krade ?

a) od r. 2008 podáno trestní oznámení na Klause a jeho manželku za odkoupení 2 bytů na Proseku hluboko pod cenou. Toto umožnil bývalý komouš Přikryl-šéf byt. družstev.
b) trestaná žena uvedla, že za úplatu dostane prezidentskou milost před svědky.
c) nevysvětlil národu krádež tužky, kterou viděl celý svět.
d) lhal u soudu s finančním kontem u švýcarské banky, že ač předseda, nic neví a vše hodil na Nováka.
e) takový "pravičák" Klaus a nechá si pomáhat podlým způsobem od komunisty Šloufa na Hrad.

Může mu někdo věřit, že je slušný a čestný člověk ? Aspoň kdyby byl průměrný gauner i když ani to by na prezidenta nebylo to nejlepší.
03. 01. 2012 | 15:29

Matěj napsal(a):

Kdyby naši páni politici nerozkrádali veřejné finance, tak se žádné reformy nemusí dělat. Jenomže tohle Klaus nikdy nepřizná. On naopak radí, každý se má postarat sám o sebe, nebo se o něho má postarat rodina. On se o sebe postaral, postaral se i o své děti, manželku i vnoučata. To že Vy socky si neumíte nakrást, ta je jen Váš problém - Vaše neschopnost,
03. 01. 2012 | 15:46

Matěj napsal(a):

Kdyby naši páni politici nerozkrádali veřejné finance, tak se žádné reformy nemusí dělat. Jenomže tohle Klaus nikdy nepřizná. On naopak radí, každý se má postarat sám o sebe, nebo se o něho má postarat rodina. On se o sebe postaral, postaral se i o své děti, manželku i vnoučata. To že Vy socky si neumíte nakrást, ta je jen Váš problém - Vaše neschopnost,
03. 01. 2012 | 15:53

mb napsal(a):

ad resl 15: 29 ... já tomu nevěřím že je slušný a čestný člověk ... ale spousta lidí ( například neo ) tomu stále věří ...
03. 01. 2012 | 15:54

resl napsal(a):

mb
neo už tady psal, že s něčím souhlasí s intrikánem, ale že má k němu dost výhrad. neo patří sice spíš do klausova tábora, ale dá se s ním diskutovat a je mi spíš divný, že ho ještě neprokouk. Zase diskuze se stejně naladěnými nikam nevede. Ovšem proti diskuzím před lety, už tady má hradní intrikán dost odpůrců, které stačil naštvat. Mě to těší.
03. 01. 2012 | 16:06

mb napsal(a):

to resl ... ja se musel s neem pod pehem dohadovat o mrtvých kojencích, tak jsem jej zahrnul ... třeba neprávem ... ale spíše ne ... protože pod Peheovým článkem napsal :

Nejhorší Váš blog. Nechcete se raději pomatlat želatinou a zaběhat si po Václaváku? Vyznělo by to líp.

Nenávist ke Klausovi ukazují vaše šílené hodiny, tak proč to přikrmovat hloupým článkem?

a dál už psal o mrtvých kojencích ... takže se mi zdá, že Klausem celkem bránil, že se jej zastával ...

s pozdravem ... ať žiji uho ...
03. 01. 2012 | 16:34

Desiderius napsal(a):

Každé slovo Klause je promyšlená lež a dezinformace.Každá věta u něj má svůj vnitřní, byť velmi primitvní smysl určený ke zmatení lidí.Bohužel, v tomto státě se mu to daří. Nicméně za rok končí,bude lépe.
03. 01. 2012 | 16:43

S.Š. napsal(a):

Mně by nevadila diskuse, pane resle, naopak, problém je, že druhá strana - všimněte si - často nepřináší žádné argumenty. Napíšete třeba komentář, kde tvrzení, o něž se opíráte, doložíte prameny. A na takovýto vklad do debaty následuje třeba : "ale, ale" nebo "neříkejte" (to je letitá specialita kupř. Richarda Tesaříka, zvaného Tesák, hudebníka ze skupiny Yo Yo Band, abych byla konkrétní), to v lepším případě; v horším pokusy o zesměšnění pisatele, urážky, etc. Kdyby polemizovali tak, že by se pokusili Vaše argumenty vyvrátit, to by byla selanka. S tím, o čem píšu, se ale polemizovat nedá (což ti pisatelé vědí), stejně tak jako se zjevnými nesmysly. A pokud jde o podporu pana Klause, podle posledních dat se pohybuje stále těsně pod hranicí 60pct. Dost na to, aby udělal slušný volební výsledek, dokud jeho jméno obestírá aura prezidentského úřadu.
03. 01. 2012 | 17:03

neutrino napsal(a):

Desiderius: obávám se, že nebude lépe. Pokud bude Klause střídat kníže, pak to bude na Hradě jako na Blaníku, hluboký spánek, stejná nečinnsost, na kterou čeká Norton Internet Security, aby mohl nerušeně provést nějakou operaci na pozadí. Na rozdíl od politiků při tom Norton nekrade.
03. 01. 2012 | 17:13

Kryštof napsal(a):

Re-zdenekb
Pohrdavě ? Ale vůbec ne . Mám z vaší arogantní "vlastenecké" a věčně uvřískané blbosti akorát srandu , nic víc .
Soubor věčných zbabělých ukňouranců , který si SÁM rozkradl zemi svých předků , kterými se tak oháníte v duševní úrovni Nár. obrození podle buditele Jungmanna / hovořícího mj. německy / to není moc dobrá bilance . Ani ta voda vám už nepatří . Ne nějací "ONI" , vy sami jste si ten schlamperei stvořili , protože vám v něm bylo dobře . Za tím účelem čecháčkové prozíravě vyhubili Čechy jako obzvlášť nežádoucí druh . V této pidikotlině to má ostatně bohatou tradici . Bez komoušů jste měli strach se i uprdnout , proto jste si je a jejich managersky geniální potomstvo přece volili . Nikdo vás nenutil .
Gádžo gádžo , daj dolár , daj euro ....
Jste , hochu , v situaci řemeslného žebráka , který zašantročil erární dřevěnou nohu , aby měl na kořalu , když předtím probendil i flašinet co mu místo Radeckýho marše vyhrával Internacionálu , kterou obtěžoval okolí .
A ty se mě ještě tak hloupě ptáš ? Už abys´ měl taky tu "státní maturitu" ...
03. 01. 2012 | 17:20

resl napsal(a):


Klausovi obdivovatelé tuší, že nemají tak silné argumenty, které by jejich guru chránily a tak se uchýlují k dětským odpovědím. Jen nepřiznat, že jsem se spetl, tak to ve světě chodí. Ale ubývá jich, sleduji to pár let a by bych rád, kdyby to byla i vaše zásluha. Většinou se při vyjevení pravdy stáhnou, ale vzápětí jsou nahrazeni jinými. A tak je to normální, dokud ten člověk z Hradu nezmizí. V případné politické straně se bude muset Klaus projevit, přijít do debaty a to by byl jeho konec. A to on ví, proto si myslím, že zůstane po r.2013 mimo jakoukoli partaj a dál bude hrát své intriky s jinými maňásky. Srab jako vždycky.
03. 01. 2012 | 17:24

zdenekb napsal(a):

Kryštof:

Když se tedy budeme oslovovat důvěrně - někde jsi, hochu, psal, že žiješ v cizině. Možná bys místo setrvalého plivání na bývalou vlast měl trochu pracovat, třeba bys tam líp uspěl... a nemusel bys už na dálku nenávistně kádrovat druhé, a sám sebe přesvědčovat, že k nim nepatříš, a máš z nich "jen srandu". Úspěšní emigranti mívají obvykle lepší záliby...
Hodně zdaru.
03. 01. 2012 | 17:46

S.Š. napsal(a):

resl
Přijít do debaty ... :-) Ano, už jsme tady před časem vzpomněli, že naposled fakticky debatoval s Vladimírem Špidlou před volbami r. 2002, tedy před 10ti lety. Mezi tím se konala ještě jedna (moderovaná) diskuse s Janem Švejnarem (2008), ta by však měla být dána do uvozovek, neboť prezidentští kandidáti spolu nepolemizovali, pouze popořadě odpovídali na předem připravené otázky. Ale představa pana Klause v "darebácké" ČT s lídry jiných politických stran, to mě pobavilo ... :-)
P.S.: Jste zde dalším z těch, kdo si nemyslí, že by se do nové politické soutěže pustil. Povedu to v patrnosti ... :-) Dnešní Ekonom tomu dává 60pct., viz http://ekonom.ihned.cz/c1-54293830-ceska-politika-v-roce-2012-necas-bude-dal-premierem-klaus-se-vrati-do-aktivni-politiky
03. 01. 2012 | 17:47

ten, kdo se s blbem hádat nebude napsal(a):

Klause si měl vzít do svého exilu na Bahamách Kožený
To byly dva ekonomické dárečky devadesátých let, které přišly tuto zemi příliš draho. V kuponové rozkrádačce jsme někteří sice získali pár desítek tisíc korun, ale zlikvidovali jsme většinu československého průmyslu. Kdyby se privatizovalo podobným způsobem jako Škodovka, tak stát mohl získat stovky miliard korun a podniky mohly existovat.
Klaus je rovněž zodpovědný za bankovní sektor a asi 400 miliard škody.

Největší škody jsou ale morální a až ta naše mnohohlavá ztratí svou šedivou hlavu, tak to bude pro mne svátek.
03. 01. 2012 | 17:51

Acidburn napsal(a):

Ačkoli s blogem pana Kuchaře by šlo polemizovat déle, zaujaly mne dvě tvrzení, která má pan Kuchař jistě podložena důkazy:

1) Ročně se rozkrade 200 miliard Kč. Kde se toto hausnumero vzalo, když roční rozpočet ČR je plus mínus 1000 miliard? To se rozkrade (bez ohledu na hospodářskou situaci země) ročně pětina státního rozpočtu? Doufám, že to pan Kuchař vysvětlí, vyčíslí, předloží nějaké výpočty, nějak se mi tomu nechce věřit.

2) Vyšetřován pro podezření z korupce je i sám pan prezident...ehm, opravdu? Pokud vím, tak policie sice prošetřuje trestní oznámení na údajnou korupci při udělení jedné konkrétní prezidentské milosti, ale nepadlo jediné konkrétní obvinění (natož obvinění prezidenta) a momentálně se zjišťuje pouze, zda někdo z osob, které se na udílení milostí podílejí, něco od někoho nedostal. Prezident sám vyšetřování pro podezření z korupce (zatím) nečelí. Agendu milostí totiž zajišťuje Kancelář prezidenta republiky, prezident republiky milost pouze udělí a podepíše.
03. 01. 2012 | 18:04

JanX napsal(a):

Podle mě jste (společně s autorem) normální hulváti! Neumíte nic jiného než pomlouvat, machrovat a závidět! Nemáte absolutně žádnou úctu natož pokoru! Jste svojí ješitností uzavření do sebe společně se vztekem a strachem! A přesně takle jednáte. Myslíte pouze, ale pouze jen na sebe!! Je mi vás líto mistří světa!!!
S váma bych měl žít?! Oni omylem!! Všechno je to totiž o lidech!!
A přesně o tom pan Prezident mluvil!! Že se nestydíte!!
03. 01. 2012 | 18:04

mb napsal(a):

ad resl: V případné politické straně se bude muset Klaus projevit, přijít do debaty a to by byl jeho konec.

byl jsem v pr pořadech ´Na hraně´ ...

ptal jsem se děvčat moderátorek / zemančíková, vopálenská / ...

zda by nepozvali Klause a Havla, že by to byla debata jako hrom ...

ale bylo mi řečeno, že ani jeden z nich o takovou debatu nestojí, ...

myslím, že taková debata ( by bývala) byla zapotřebí ...

teď už k ní každopádně nedojde ...

ale myslim že by (bývalo bylo) stálo vyjevit rysy Klause a Havla společné a rysy ( idee ) Klause a Havla rozdílné ...

next time ... na věčnosti ...

hezký den ...
03. 01. 2012 | 18:13

Acidburn napsal(a):

A conto Kožený: neměli jste mu, "chytráci", dávat peníze s vidinou desetinásobku. Ostatně to nebyl ani první, ani poslední, kdo využil obyčejné lidské blbosti, lenosti a vidiny bezpracně získaných peněz (minulý měsíc se vynořil falešný šlechtic, který využil těch samých vlastností a bez práce dostal od důvěřivců desítky milionů Kč). Čili je vidět, že malý český člověk je nepoučitelný.
03. 01. 2012 | 18:15

Acidburn napsal(a):

To mb: máte krátkou paměť, Klaus už předsedou strany nějaký čas byl - v 90. letech, byla to ODS a v té době nejen absolvoval X televizních debat (podotýkám, že v té době ještě v debatách šlo o věcné problémy, ne dnešní soutěž v tom, kdo koho uřve), ale taky objel celou republiku a měl X mítinků s občany. Mám dojem, že v těch debatách byl docela úspěšný.
Podotýkám, že tohle Havel nikdy neudělal. Nikdy nešel do žádné televizní debaty, natož aby objížděl republiku a debatoval s občany.
Takže se obávám, že pláčete na špatném hrobě.
03. 01. 2012 | 18:20

j. napsal(a):

Acidburne
nechej už koněčně toho Havla na pokoji.
Svoje morální kvality prokázal mnohokrát, oceňuje ho celý demokratický svět. Narozdíl od Klause, který (kromě Ruska) dělá jen ostudu.
Jeho jedinou chybou bylo, že se včas a dost razantně nezbavil lidí, jako je Klaus.
03. 01. 2012 | 18:38

mb napsal(a):

to acidburn ... ja jsem nikdy nezpochybňoval klausovu pracovitost coby objížděče meetingů v roli lídra strany ( ods ) ... bavili se resl se sš ... že Klaus skutečnou debatu již leta neabsolovoval ( vzpomínali poslední skutečnou předvolební se špidlou 2002) i mě mrzí že předprezidentská debata 08 byla přemoderovaná ... ale vezmi to čert ....

jen jsem sdělil svuj postřeh z počátku nultých let ( 03-06) kdy fungoval formát: ´Na hraně´ ... hosté plus mladé publikum ...

a zajímalo by mě vidět živou debatu Klause s Havlem ... myslim že by se ( i pro lidi ) mnohé vyjasnilo ...

jinak památná je myslim debata u Proroka ( 99 ? ) ... kde už bylo zřejmé, že na nepříjemné otázky Klaus odpovídat nebude a nehodlá ... nevím zda tehdy opustil studio / vysílání ...

myslím že jsem na žádném hrobě neplakal ... a zdravím vás ...
03. 01. 2012 | 18:52

sten 111 napsal(a):

pozor pane Kuchar na Ceskem Klondajku musite s vlky vyti jinak receno krast a kdyz ne tak jste kverulant to neni nic noveho tohle uz pozoruji o devadesatych let
03. 01. 2012 | 19:01

slavwin napsal(a):

Možná Klaus nechce diskutovat protože má poslání. Diskutoval dříve. Klasik Švandrlík citát . Čo to bolo, terazky som majorom.
03. 01. 2012 | 19:17

roman tlustý napsal(a):

Vážím si všech příspěvků jsou zajímavé od každého přispěvatele.Je z nich cítit vědomí o věcech jenž se v posledních dvaceti letech odehrávaly v naší zemi.Nejvíce vnímám to jak Česká republika a její občané umí ohodnotit současnou situaci a veřejně o ní diskutovat. To je zřejmě jediné co lze v dané chvíli dělat.Připomíná mi to období před dvaceti lety.Na ten pocit nikdy nezapomenu.Pocit kyselosti , který se nedá spláchnout ani heřmánkovým čajem.Je mi upřímně líto naší mládeže a dorostu který všechny vzniklé peripetie bude muset vyřešit za nás.Rozlet a rozkvět který je vidět sice všude kam se podíváme by se konal tak jako tak.Jen ty naše životy se pomalu chýlí ke konci.Tak jestli to vůbec stojí za další námahu dělat něco pro společnost .Nebo se starat jen o svoje vlastní věci a nedat příležitost systému aby občany sedřel z kůže.Přeji plnohodnotný rok všem přispěvatelům a hlavně zdraví.Bez něj jsme úplně zbyteční.
03. 01. 2012 | 19:23

slavwin napsal(a):

Pane Roman
Já nejsem nejmladší Klaus je myslím o 6let starší. Ti mladí na to musí přijít a věřím, že přijdou, až jim my staří prdolové přestameme motat šiškou.
03. 01. 2012 | 19:30

Kryštof napsal(a):

Re -zdenekb
Nějak jsem si nepovšiml , že bych kohokoliv kádroval , to je vaše zvyklost zamindrákovaných domovních důvěrníků .
Ohledně tebou zmíněné práce , je to moje starost a tvůj zbytečný problém . Jsem už léta v penzi .
Každý si mohl vybrat , já si vybral . Právě proto , že jsem nechtěl sdílet stejné občanství s věčně zbabělými lokaji hulákajícími častušky - akorát texty se obměňovaly dle rotace kádrů , neboť kádry rozhodují vše , jak pravil váš tatíček Stalin . Takže se vrať na ten guberniální dvorek zadělanej od drůbeže a nežvaň o čem víš akorát tak ze svázaných ročníků Rudého práva , když tě praštily do hlavy . Zajímavé , že jste se nestyděli , vy čecháčkové - horliví vlastenečkové přes anonymy i za Protektorátu , nám emigrantům , říkat v restitucích o úplatky , soudruhu bloklajtře .
03. 01. 2012 | 19:38

Daniel Kurowski napsal(a):

Nemohu si pomoct, ale novoroční výrok pana Klause z roku 2011 mi strašně připomnělo toto video: http://www.youtube.com/watch?v=MOCzPU-uq-k&feature=youtu.be&t=58s
A je to velmi tristní, zcela souhlasím, že občanská společnost a aktivita je jedinou záchranou a je třeba ji rozšiřovat a být aktivní!
03. 01. 2012 | 20:35

AŤ přijde Soudný den napsal(a):

Řekněme už konečně a jasně,že jsme si nechali s nadšením rozkrást republiku,prodat,co se prodat dalo a zabydlet cizince,kteří tu bohatnou na drogách a nekvalitních věcech. Další,co tu buduji mafie. Kdo nechce dělat nemusí a určití zde dokonce dostanou vše,o co si zakřičí.Jíme humus,co obsahuje všechno,jen ne nic kvalitního. Za těch 22let nevidím nic,co by se zlepšilo..... nic,co by bylo pro pracující lidi přínosem.
Ti co makají,mají jen povinnosti a bič nad hlavou. Demokracie je tu jen pro bohaté a právo rovněž.
Proč nikdo necinká klíčema,vždyť už je dávno po 12té! Co si ještě necháme líbit?
Život je krátký a připomíná zlý sen..
03. 01. 2012 | 21:43

mb napsal(a):

... to neni jednoduchej proces tahle přestavba ...
03. 01. 2012 | 22:05

S.Š. napsal(a):

mb : Taky jste si to pustil ? :-) A dobrý, ne ? :-) Člověk by nevěřil, že tohle mohlo řídit stát. A my jsme si to nechali líbit.
Ještě něco, pane mb. Včera jsem sledovala Vaši debatu s vlkem. Řekla bych, že Vaše charakteristika byla přiléhavější. I když, musím dodat, že sledovat rozpor lidí, jejichž hodnocení je ve výsledku shodně negativní, bylo docela pozoruhodné ... :-)
Mějte se fajn.
P.S.: A co Zelení ? Jsou snad vprostřed zimního spánku ?
03. 01. 2012 | 22:36

mb napsal(a):

sš ... já jsem si pustil tohle: http://www.youtube.com/watch?v=OIu_CxQYedo

a musím se vám přiznat že mám pro milouše slabost, protože on hovořil upřímně ( z komunistického hlediska ) ...

že to s tou socializací tak trochu ( hodně ) přešvihli ...

všiml jsem si naprosto shodného rysu/pasáže Jakeš Klaus ... a to v přístupu k environmentalismu ...

my chceme aby šli a vyčistili ten potok ale ať nepořádaj demonstrace a neurčujou kde bude jaká spalovna ...

zelení ... u nas budem mit krajskou konferenci ...

osobně jsem se před vánoci obával že nás přejede babiš, ale třeba ztratí ( třeba ne ) ...

jinak v usteckem kraji budeme mít i paroubka ... takže nic jednoducheho (další hráč) ...

snad se podaří sestavit důvěryhodnou kandidátku z důvěryhodných lidí a získat přízeň občanů ( osobně tomu tedy příliš nevěřím /ne nedůvěryhodnosti kandidátky ale tomu, že získáme přízeň kritické masy voličů kraje ... ale nikomu to neříkejte )

naděje umírá poslední ...
03. 01. 2012 | 22:50

daky napsal(a):

Před nedávnem chtěl tu domnělou korupci v naší zemi ukázat... tak doufám, že minimálně ty šikuly z ŘSD a MO pověsí na hradním nádvoří, aby na ně z okna dobře viděl
03. 01. 2012 | 22:51

S.Š. napsal(a):

Já vím, že se chystají krajské konference, pane mb. Teď, tedy po novoročním projevu V.K., se ozvaly s komentářem všechny strany, to včetně lidovců, Lva2011 ani nepočítám, ten je tradičně velmi agilní. Zelení ovšem ... nic. Na bývalého ministra školství útočí VV (nejen ony, taky třeba LN nebo p. Hasligerová ve Fragmentech) kvůli nečerpaným fondům z EU. Opět nic, ticho po pěšině. Včera večer jsem dostala obecnou zdravici od předsedy (asi přijel odněkud z hor). Tak to je těžká věc. A já už měla radost, že se zas blíží 5ti procentní hranici. Všechno se totiž musí odpracovat a bez práce, jak známo, nemohou být ani koláče. Dobrou noc.
03. 01. 2012 | 23:06

mb napsal(a):

aha, neumim říci, asi spíme, dobrou ( co já vím, co dělají náčelníci :-)) ... tak hory ´sou taky důležitý ... (:-)
03. 01. 2012 | 23:17

antoninovy napsal(a):

S. Š.

Pravdu díte, asi nic co dodat.

Škoda, řekl mi L. že jste byla na poslední I., minuli jsme se. Litoval jsem.

Přístí až v únoru, dá-li Pán, uvidíme,

an
03. 01. 2012 | 23:36

didusin napsal(a):

Není od věci občas zalistovat v paměti a znovu připomenout veřejnosti něco z politických hrátek. Novináři si nikdy nevzpomněli na moudro nejvyššího usmiřovatele, které o několik měsíců předcházelo tolikrát omílanému výroku o špinavých prachách. Zaznělo v éteru ještě v dobách mého krátkého proklausovského nadšení, a také jej definitivně a jednou provždy pohřbilo. Jak se později mnohokrát potvrdilo, nebyl to výblitek nijak nahodilý a jeho etiku odhalil jako Cé Téčko nádor.

Oč tehdy šlo ? Pozdější tunelpapá, v bohulibé snaze vymanit národ z letargie, nám dával za příklad neutuchající podnikavost veksláků, kteří se nenechali komunisty zadupat do země a našli své okénko na trhu, tehdy ještě nikoli volném. Netvrdím, že V.K. adoroval podstatu nekalých praktik, jejichž zásluhou mnozí z nás měli šusťáky, dederonky nebo džíny, ale zjevně pokládal jejich činorodost za hodnou následování.

Žel, nemám zaznamenané doslovné znění v rozhlase proneseného výroku, také jsem nepostřehl žádný pozdější komentář či odsudek, ačkoli výrok o špinavých penězích byl citován novináři nesčetněkrát a také autorem uváděn do správného kontextu dle jeho mínění. Z tohoto se mu dařilo ještě docela kytičkově vykličkovat a pravověrní bezezbytku uvěřili - rozhodčí není, tudíž nevidí, takže jakýpak podkošový faul… Jenže co s tím výše uváděným, zvláště když dnes jsou mnozí z těch valutových podnikavců již váženými občany ?
04. 01. 2012 | 01:18

Jan Perun napsal(a):

Vynikající článek plně chasraskterizující KLause a stav v ČR
04. 01. 2012 | 04:28

zdenekb napsal(a):

Kryštof:

"Nějak jsem si nepovšiml , že bych kohokoliv kádroval , to je vaše zvyklost zamindrákovaných domovních důvěrníků." :o)

Popřít sám sebe v jedné větě je majstrštyk hodný nadějného politika. Máte talent! (Důchodcům přeci jen vykám). Hezkou penzi, a úspěšné plivání na zdejší lokaje.
Víc si nemáme co říct.
04. 01. 2012 | 09:34

Míval napsal(a):

Zdenekb: až jsem se divil, jak dlouho ztrácíte čas s oním Kryštofem. Před časem tady psal podobně pěkně jistý pan Ivan Hochmann. Ale v jeho nadávání čas od času probleskl intelekt. U penzisty Kryštofa to tak zatím nevypadá. Ale možná se i tady po období ubožáckého prskání urodí myšlenka.
04. 01. 2012 | 10:11

Ara napsal(a):

didusin napsal:
"… Jenže co s tím výše uváděným, zvláště když dnes jsou mnozí z těch valutových podnikavců již váženými občany ?"

Co s tím? Bohužel dnes už asi nic, stejně jako s bývalými bolševickými kádry a jejich synáčky, kteří se krátce po listopadovém převratu rovněž chopili nabídnuté "volnětržní" příležitosti a skvěle se v tom předem připraveném dravém prostředí mafiánského kapitalismu zabydleli.
Bohužel jsou všichni tito pacholci již až moc dobře ve svých pozicích zakopáni a nahrává jim i celý systém zdivočelých "pravidel-nepravidel", zavedený už počátkem devadesátých let právě Klausem a jeho suitou podle hesla "nenápadně zhasněme a v nastalém stínu ať si pak každý 'schopný' nakrade, kolik jen unese a zvládne".
Prostě šlo o jasný a výborně naplánovaný záměr vytvořit užší vrstvu "vyvolených" "elitních" zbohatlíků, kteří by do svých rukou soustředili většinu bohatství celé společnosti. Což se v relativně krátké době evidentně zdařilo.
/Čemuž se říká 'ekonomická transformace společnosti'... ;)/
A že jsou dnes mnozí z těch "novopečených" zbohatlíků "váženými občany a oceňovanými podnikateli"? K tomu jen tolik. V podstatě navlas stejně přece začínali v dávnověku i mnozí tzv. loupeživí rytíři a lapkové, kteří poté co se olupováním pocestných a sousedů domohli značného majetku, stávali se zhusta oblastními náčelníky/barony a byli přijímáni do řad vážené aristokracie... ;)
Takže nic nového pod sluncem. ;))
04. 01. 2012 | 11:02

Jindra napsal(a):

Romští kriminálníci tvrdě narazili ! V Tanvaldu přepadli 2 Romští mladí kriminálníci důchodce ! Mysleli si,že ho lehce zbijí(příp zabijí) a okradou ! Jenže to byl bývalý policista a měl zbraň !Správně ji použil v nutné sebeobraně a já mu za to tleskám ! Je to 1. vlaštovka ,kdy Český občnan dokázal vzdorovat Romským rabiátům,kteří neváhají sfackovat Českou dívku ! Tito zbabělci vždy útočí v přesile např 5 na jednoho ! Občané Romských útoků bude patrně přibývat dokud nepřizpůsobiví budou na území ČR ! Občané ozbrojte se a vzdorujte! Jen důkladné lekce Romským rabiátům mohou toto napravit !!
04. 01. 2012 | 11:13

Miílan napsal(a):

Kradou především různí milionáři a to jsou ti praví škůdci ČR !Občan pokud ukradne tatranku v supermarketu není ekonomicky ČR nebezpečný ! Líbí se mi jak někteří politikové mají děs z přímé volby prezidenta,včetně prezidenta Václava Klause !KONEC LOBISMU A PROSAZOVANÍ zájmu stran ! V bývalém SSSR také udělali perestrojku a ta přichází také k nám v podobě přímé volby !To je doba,učme s z historie,že nic není věčné !!!!!
04. 01. 2012 | 11:18

JF napsal(a):

autor: pěkné, výstižné. Co si dovoluje nebo méně expresivně může dovolit V.Klaus souvisí s podhoubím české politiky napříč politickými stranami. Jiné vysvětlení to pro mne nemá. (např. rozhořčené komentáře politiků-jeho volitelů na adresu prezidenta za kterého jako jeho volitelé ručí,resp. zvolili jej) Naprosto nejmenší akce je adresování oficiálního požadavku na vysvětlení jednání prezidenta směrem na prezidenta - nemusí jít rovnou na stížnost na ústavní soud (prezident není z funkce odpovědný) ale lze přijmout politickou akci skupiny poslanců a senátorů vedoucí k možnosti prezidenta odvolat.

S.Š.,mb: ke straně Zelených i ostatním stranám - řekl bych že jsou prosáklé (méně expresivně prolezlé či prolnuté - moc jiného mě nenapadá ;-) jistou klikou (méně expresivně skupinou lidí), která politickou scénu činí divadelní či scénou jako. A jsou to osoby z okruhu z kterých je i V.Klaus. Zde na blozích to je například SZ a Vladimír Just. Tedy V.Klaus je součástí širšího uchopení české politiky. Klasifikátrory co danou skupinu spojují není tak obtížné domyslet ...konkrétní případ Bursík - Soukup - Zubovová - volba prezidenta - současná SZ je tak akorát dobrá vrba - pořádně vykutaná. Můj názor.

útěchou jen to že se to týká všech parlamentních stran - hra na demokracii.
04. 01. 2012 | 11:19

Kolbaba napsal(a):

Nikdy žádný peníz žádné neziskovce, žádné charitě, žádné veřejně prospěšné společnosti, žádnou podporu žádné občanské iniciativě. Jejich představitelé nedokážou nic jiného, než vyplodit takovou sračku, jakou vyplodil tenhle soudruh.

A chlapec zkusí kandidovat, představit program a uvidí se. Blábolit na populistická témata dokáže každý trouba (a že jich je, počínaje Českou, tedy jejich, televizí a blogery konče.
04. 01. 2012 | 11:42

JF napsal(a):

Kolbaba: co blouzníte - politické strany jsou rovněž občanská společnost stejně jako např. CEP či D.O.S.T. A to jsou zřejmě ty "správné" nátlakové skupiny - údernické srpy a kladivy žřejmě vyšly již z módy. Klausovo jakoby obecné ovšem naznačující slovíčkaření ... efekty mohou být rozhodně pro někoho celkem zajímavé viz. kradu, kradeš, krademe.
04. 01. 2012 | 11:57

ten, kdo se s blbem hádat nebude napsal(a):

Pro Kolbaba.
To by byla chyba, i když ty správné neziskovky dotují ti, kterým nefunkční zkorumpovaný stát přináší prospěch.

„Centrum pro ekonomiku a politiku (CEP) je vzdělávací a výzkumný institut (think tank) založený v r. 1998 Václavem Klausem jako občanské sdružení. Cílem CEPu je šíření a podpora idejí svobodné společnosti a tržního hospodářství a šíření a podpora myšlenek velkých osobností liberálního myšlení. Činnost CEPu sestává převážně z pořádání seminářů a publikační činnosti. Centrum pro ekonomiku a politiku je financováno z dobrovolných příspěvků soukromých osob.

V čele CEPu stojí správní rada, kterou tvoří Václav Klaus, Karel Steigerwald a Ladislav Jakl. Tým zaměstnanců tvoří Jan Skopeček (skopecek@cepin.cz) - výkonný ředitel, Marek Loužek (louzek@post.cz) - ředitel pro publikační činnost a Michaela Zpěváčková, (cep@cepin.cz), asistentka.“
http://cepin.cz/cze/stranka.php?sekce=9

Součástí pravicové demagogie je i útok na neziskovky, přestože těch neoliberálních na vymývání mozků je jako hub po dešti. Má to tradici v USA miliardáři bratři Kochové, kteří vytvořili i Tea party a ty naše různé instituty, viz ten nahoře nebo LI OI pracují v podobném duchu.

Když je u moci pravice, tak mám obavu, že do těchto VUMLů tečou i státní, přestože jejich snahou je spíše zničení či nedemokratické mafiánské ovládání států.
04. 01. 2012 | 12:05

český maloměšťák napsal(a):

Kolbaba
Váš příspěvek je velmi absurdní.
Protože "sračku" jste tady vyplodil jen vy.
04. 01. 2012 | 12:19

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva příspěvky, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
04. 01. 2012 | 12:38

Dáša N. napsal(a):

Pane Kuchaři,

jak jsme na tom s lanýži?
04. 01. 2012 | 12:48

Ara napsal(a):

Kolbaba napsal:
"Nikdy žádný peníz žádné neziskovce, žádné charitě, žádné veřejně prospěšné společnosti, žádnou podporu žádné občanské iniciativě. Jejich představitelé nedokážou nic jiného, než vyplodit takovou sračku, jakou vyplodil tenhle soudruh..."

No jistě. Ať jdou všechny ty jmenované darmožroutské spolky k čertu. Jen ujídaj z koláče ctihodných pánů Kolbabů... ;)

Ps. Pokud však rovněž myšleno tak nějak ironicky (což ale vážně pochybuji), omlouvám se.
04. 01. 2012 | 12:56

Babočka napsal(a):

Nevím, který myšlenkový koncept občanské společnosti se kryje s ideologií fašizmu. Ale jeden starý komunista mi říkal, že největší pořádek byl v naši zemi za Hitlera.
04. 01. 2012 | 13:53

Dáša N. napsal(a):

Na případu jednoho domu patřícímu Společenství vlastníků, vytunelovaném vlastním Výborem Společenství ve spolupráci s dodavatelem zateplení domu lze zjistit, že ten člen Společenství, který na nepravosti poukázal, označil viníky a snaží se získat zpět ukradené prostředky, nebyl následně zvolen vlastníky bytových jednotek do nového Výboru Společenství vlastníků. Možná by se tento poznatek mentality vzorku populace dal využít i jinde. Zajímalo by mně, o čem to svědčí.
04. 01. 2012 | 13:59

jamo napsal(a):

..typické, že plnou hubu o zlodějích a tunelářích mají ti, kteří si už asi nakradli (Babiš), a pak ti, kteří závidí, že oni (zatím) ne. Já ve svém okolí neznam jediného zlodějě/tuneláře. Kdybych totiž o někom takovém věděl, pak bych pokládal za svou povinnost krádež nahlásit. Tihle křiklouni/závistivci/pomlouvači jsou po opravdových zlodějich ta nejhnusnější spodina společnosti.
04. 01. 2012 | 14:02

Dáša N. napsal(a):

Babočka

To ale bylo přece zhasnuto a zetemněno, ne? Tak to asi nebylo nic vidět...nesmíte všemu věřit.
04. 01. 2012 | 14:04

rejpal napsal(a):

jamo
Největší vtip celé věci je v tom, že když se to udělalo šikovně, bylo to podle tehdejších zákonů naprosto legální. Takže byste si mohl stěžovat v lampárně, retroaktivitu zákonů lze uplatnit jen tehdy, když šikovný právník vymyslí kličku o nepravé retroaktivitě.
Dáša N
Vůbec mě to nepřekvapuje. Lidé nemají rádi ty, kteří ruší idylku nějakým kverulanstvím.
04. 01. 2012 | 14:21

Ron napsal(a):

Novoroční projev VK byl některými termíny (slovy), a tím i duchem, v minulosti jako před 22 lety. Tenkrát taky vadily "nátlakový skupiny" všeobecnému "klidu na práci"...
Je vidět,kam pan náš dnešní prezident osobností patří. Nic proti tomu - každej starej člověk žije minulostí, ale PROČ si proboha říká pravičák ??? Jako komouš by se dal pochopit.
04. 01. 2012 | 14:30

Dáša N. napsal(a):

rejpal

Vida. Ale proč mají lidi rádi ty, kteří jim naslibují hory doly a nic nesplní?
04. 01. 2012 | 14:31

rejpal napsal(a):

Dáša N.
Dávají jim naději. Slibovači selžou třikrát, a dostanou čtvrtou šanci v duchu, "přece nám pořád lhát nemůžou".
04. 01. 2012 | 14:34

Marie napsal(a):

On v tom náš pan prezident je nevinně. Je známo, že jeho nápad privatizace nebyla, jen byl šikovně zmanipulován k tomu, být jejím maskotem.
04. 01. 2012 | 14:39

Petr napsal(a):

A všichni, úplně všichni imigranti se tu chovají vzorně, že ani vzorněji to nejde. Nevraždí, neloupí, nekradou, platí poctivě daně, zdravotní a sociální pojištění, nezneužívají český sociální systém.
04. 01. 2012 | 14:59

Ara napsal(a):

Marie napsala:
"On v tom náš pan prezident je nevinně. Je známo, že jeho nápad privatizace nebyla, jen byl šikovně zmanipulován k tomu, být jejím maskotem."

Všichni, jedenkaždý z nás, jsme v tom nevinně. Za veškerý vezdejší marasmus mohou přece jen ti zlovolní trpaslíci a poťouchlí skřítci. ;))
04. 01. 2012 | 15:27

Lubor napsal(a):

Kuchař, zase jeden z pravdoláskovců, který se v dnešní době pro svou neschopnost neuplatnil a tak to zkouší přes různé osvícené občanské společnosti které nikdo nevolil a určitě volit nebude. Proto tito " neumětelové " jsou zapšklí a stali se z nich silní antiklausovci. Oni fandili Havlovi, který blouznil a byl někde mimo realitu. To jim vyhovovalo, neboť to bylo o ničem. Na vzdělanost a odbornost prof. Ing. V. Klause CSc. však nemají a to je ten kámen úrazu, ze kterého vzniká ta jejich porucha - nepřekokonatelná zášť. Kuchaři, upozorni na svoji chorobu při preventivní prohlídce lékaře. Ale nechoď k takovému lékaři, jako je zde jeden z dopisovatelů dopingář rádoby lékař Hnízdil. To bys si pohoršil.
04. 01. 2012 | 15:48

český maloměšťák napsal(a):

Lubor
Jen malá oprava - a pak je možné souhlasit (apropo - jak se pozná na dálku pravdoláskovec ?..a jak lžinenávistník ??).

Zde tedy návrh opravené věty :

"Na vzdělanost a odbornost prof. Ing. V. Klause CSc. však naštěstí nemají a to je dobrým příslibem do budoucna"

:))

Hezký den.
04. 01. 2012 | 16:06

mb napsal(a):

to jf ... já mám stranu zelených celkem rád ... i pana Justa ... asi proto jsem člen strany zelených ... zdravím ...
04. 01. 2012 | 16:14

jav napsal(a):

Dobrý článek pane Kuchaři.
Takto nějak to s tím Klausem je.
04. 01. 2012 | 16:16

resl napsal(a):

Lubor 15:48
Ty tituly, které jste mu nezapomněl přidat ke jménu, z něj vzdělaného a slušného člověka neudělají. Veškerá snaha, udělat ze zloděje a mstivého lháře člověka s velkým "Č", je marná.
04. 01. 2012 | 16:57

JF napsal(a):

mb: Ok-jasně, také jsem SZ zvolil aby následně zvolila také Klause (via Zubovová) ačkoliv horlivě je SZ slovně "alternativou".

obecně: důsledek není bez příčiny a nakonec je vše o lidech který za těmi příčinami a potenciálem stojí ... ano citem nevypínat otázku "proč?" + nějaké osobní postřehy (které celkem náhodou mám Just a SZ).

krom toho např. z diskuze pod posledním V.Justem

Kvakin napsal(a):
A Juste, přihoďte ještě třetí historku. Tu ze 70.let, z doby, kdy V. H. seděl, a Vy jste s bratrem vymetal pražské kluby SSM s (přirozeně SSM honorovaným) vtipným pořadem Justoviny - jakýmsi částečně improvizovaným zvratkem s povrchní komunální satirou a písničkami s klavírním doprovodem. Byli jste takovým duem echthavlistů: v pravdě a lásce jste žili a kolportovali jste to mezi mladé. Později, jako aspirant na Divadelním ústavu, jste se z klubu echthavlistů vyčlenil a přimkl se k fanklubu Jiřiny Švorcové (jenotlivé kapitoly Proměn malých scén, Vaší dizertačky, uvozujete nejen citáty z klasiků marxismu-leninismu a vědy o divadle ale také citátem z projevu J. Š. - předsedkyně Svazu dramatických umělců). Jde Vám lehce ta statečnost v době, kdy už o nic nejde ?
23. 12. 2011 | 14:22
04. 01. 2012 | 20:29

mb napsal(a):

tak ja za zubovovou nemůžu, to asi byla agent čssd či co ...

fakt nevim ... od tý doby se sz začala štípat ... stane se ...

ja nevim zda se just zapletl s bolševismem ... ale spíš bych si dovolil tvrdit že nezapletl, ale s jistotou to říci nemůžu, nestuduji jej ...

justa čtu od 90. let v LN, LtN apod. ( aktualne )

jeho nazory se mi líbí, jsou konzistentní ...

a rovněž tepe klausismus od samého počátku / teď se tu na chvíli zhasne ... /

zdravím ...
04. 01. 2012 | 21:31

JF napsal(a):

mb: přijde mi to z pohledu že všechny strany jsou prolezlé dejme tomu jistou řekněme vatou jako divadelní hra (třeba i nejznámější kus Zeman/Klaus ačkoliv jde o inženýry z jednoho kanclu prognostáku) -

dokážu si docela představit že ta hra je kulisa sametovosti revoluce - dodávka demokracie "na klíč" - máme zde přeci politický střet

Just má na to divadelnictví shodou okolností i aprobaci ;-) Rovněž jeho texty mi příjdou poněkud ideologizující ačkoliv používají aktuální retoriku. Samozřejmě že jde o můj názor. ale mé reálie že nakonec jsem přispěl k zvolení Klause prezidentem mi pro mě osobně příjdou také dosti absurdní. To k tématu co zde byla či je zda je to demokracie či spíše to havlovo absurdní drama. Výsledky naznačují téměř na 99,99 % na to druhé a to pro Havla politika není zrovna dobrá vizitka pokud nebudeme zaměňovat jedno za druhé.

zdravím,pěkný večer
04. 01. 2012 | 22:15

pepa napsal(a):

Myslím, že problémem není Klausismus ani Havlismus ani nic podobného. Problémem je smýšlení lidí. Český národ je národem poslušných ovcí, když před ovci dáte víz žrádla, všechno ho sežere, když jí nedáte nic nic nesní ....žádný rozdíl.
Dokud si češi neuvědomí, že tenhle stát je náš, tak se nic nestane a ti kdo mají možnost se nažerou bez ohledu na ostatní. Je třeba aby lidé řešili situaci ve státě a ne jen poslouchali politiky, kteří dělají politiku proto, aby se měli oni dobře a ne proto aby se měl dobře národ. Nějaký chytrák myslím DM tady mluví o tom, že korupce není podstatným problémem, ale to je obrovský omyl. Politik který se stará o vlastní kapsu nemá čas starat se o veřejný zájem.. a v podstatě to ani jeho zájem není. Peníze, které se z daní ztopí, jsou dosti podstatnou částí státního rozpočtu. Podívejme se třeba na stavbu silnic ... silnice u nás staví firmy, které mají 5-10zaměstnanců, veškeré stroje a pracovní sílu si pronajmou a potom předvádí měsíce fiktivní práce, za kterou inkasují. Tyto firmy staví novou silnici dráž než jakákoliv německá firma, ve které má i ten poslední kopáč větší výplatu než stavební mistr u nás. A pokud někdo argumentuje tím, že máme komplikované podloží a tím se zvyšují náklady, tak se asi netrefil prstem správně do mapy a trefil africkou saharu. Bože jak já to tu začínám nenávidět.
05. 01. 2012 | 00:06

Lubor napsal(a):

Po přečtení některých příspěvků jsem na rozpacích, zda se smát či brečet. Píše zde mnoho lidí - troubů, z jejich plácanin je vidět že jsou neználkové. Jsem ve věku, kdy si myslím, že ty příspěvky mohu posuzovat, neboť mám vys. školu života s dlouholetou praxí. Je mi ale záhadou, že někteří z těch písálků co absolvovali s odřenýma ušima zákl. školu, umějí vůbec zapnout počítač. Dále pak je tu skupina provokatérů, antiklausovců, další pak skupina s té strany, co místo mozku mají špenát. Nad příspěvky vlado, ilja muromec, Expert, desiderius, ten kdo se s blbem hádat nebude / těžký případ /,j.napsal,didusin a jeden z největších vykleštěnejch býků - mb, to je obzvlášť zelenej živočich. Slušel by mu lépe název vb / velký b.b /, když srovnává Klause s Jakešem, to už je vrcholové číslo. Přitom je z partaje, ve které jsou známé kapacity a odborníci jako např. Káťa Jau Biomasa, Bursík, který nám ožlutil naší zem, rockera z moravské dědiny Lišku, který / panebože / měl pod sebou univerzitní špičkové profesory, které " řídil ". Jsou tady také kvalitní příspěvky od chápajících lidí, jako JanX - pravdivé, Acidburn - přesné hodnocení komunistů, žil jsem v té době, mohu to podepsat. Musím upozorni zeleného mb, že Klaus nikdy nepracoval v jedné kanceláři se Zemanem. Je to omyl. Ještě jsem zapomněl na jednu hvězdu, píše pod jménem resl. To je opravdu případ.
05. 01. 2012 | 00:49

Lubor napsal(a):

Po přečtení některých příspěvků jsem na rozpacích, zda se smát či brečet. Píše zde mnoho lidí - troubů, z jejich plácanin je vidět že jsou neználkové. Jsem ve věku, kdy si myslím, že ty příspěvky mohu posuzovat, neboť mám vys. školu života s dlouholetou praxí. Je mi ale záhadou, že někteří z těch písálků co absolvovali s odřenýma ušima zákl. školu, umějí vůbec zapnout počítač. Dále pak je tu skupina provokatérů, antiklausovců, další pak skupina s té strany, co místo mozku mají špenát. Nad příspěvky vlado, ilja muromec, Expert, desiderius, ten kdo se s blbem hádat nebude / těžký případ /,j.napsal,didusin a jeden z největších vykleštěnejch býků - mb, to je obzvlášť zelenej živočich. Slušel by mu lépe název vb / velký b.b /, když srovnává Klause s Jakešem, to už je vrcholové číslo. Přitom je z partaje, ve které jsou známé kapacity a odborníci jako např. Káťa Jau Biomasa, Bursík, který nám ožlutil naší zem, rockera z moravské dědiny Lišku, který / panebože / měl pod sebou univerzitní špičkové profesory, které " řídil ". Jsou tady také kvalitní příspěvky od chápajících lidí, jako JanX - pravdivé, Acidburn - přesné hodnocení komunistů, žil jsem v té době, mohu to podepsat. Musím upozorni zeleného mb, že Klaus nikdy nepracoval v jedné kanceláři se Zemanem. Je to omyl. Ještě jsem zapomněl na jednu hvězdu, píše pod jménem resl. To je opravdu případ.
05. 01. 2012 | 00:59

Lubor napsal(a):

Po přečtení některých příspěvků jsem na rozpacích, zda se smát či brečet. Píše zde mnoho lidí - troubů, z jejich plácanin je vidět že jsou neználkové. Jsem ve věku, kdy si myslím, že ty příspěvky mohu posuzovat, neboť mám vys. školu života s dlouholetou praxí. Je mi ale záhadou, že někteří z těch písálků co absolvovali s odřenýma ušima zákl. školu, umějí vůbec zapnout počítač. Dále pak je tu skupina provokatérů, antiklausovců, další pak skupina s té strany, co místo mozku mají špenát. Nad příspěvky vlado, ilja muromec, Expert, desiderius, ten kdo se s blbem hádat nebude / těžký případ /,j.napsal,didusin a jeden z největších vykleštěnejch býků - mb, to je obzvlášť zelenej živočich. Slušel by mu lépe název vb / velký b.b /, když srovnává Klause s Jakešem, to už je vrcholové číslo. Přitom je z partaje, ve které jsou známé kapacity a odborníci jako např. Káťa Jau Biomasa, Bursík, který nám ožlutil naší zem, rockera z moravské dědiny Lišku, který / panebože / měl pod sebou univerzitní špičkové profesory, které " řídil ". Jsou tady také kvalitní příspěvky od chápajících lidí, jako JanX - pravdivé, Acidburn - přesné hodnocení komunistů, žil jsem v té době, mohu to podepsat. Musím upozorni zeleného mb, že Klaus nikdy nepracoval v jedné kanceláři se Zemanem. Je to omyl. Ještě jsem zapomněl na jednu hvězdu, píše pod jménem resl. To je opravdu případ.
05. 01. 2012 | 01:03

Pepa Josef napsal(a):

Lubor: pane DrVit. (doktore života), myslím, že zásadní objev, že mezi pisateli Vám někteří připadají chytřejší a někteří hloupější, stačilo sdělit stručněji a hlavně jen jednou...
05. 01. 2012 | 08:09

resl napsal(a):

Lubor
díky za "pochvalu" od vás, který tak dobře ovládáte kompjůtr, že na jedno naklepání vám to vyleze 3x. sdělte prosím jak to děláte. díky.
05. 01. 2012 | 11:19

Lubor napsal(a):

resl

to by bylo zbytečné, ty, ani ten trouba Pepa Josef z Beskyd, kde nahání berany, by jste to nepochopili.
06. 01. 2012 | 01:02

Miky napsal(a):

NĚKDO ("hodně hoch") by potřeboval pár facek a nakopat zadnici !
06. 01. 2012 | 11:24

jin napsal(a):

"My jsme vám neslibovali ,že zbohatnete,ale že zavedeme NĚCO JINÉHO ".V.K. XII/2011. A tak tu máme mafiánský kapitalismus,kde zbohatli a mají moc jen ti největší mafiáni !!!
06. 01. 2012 | 13:16

kocman napsal(a):

Škoda psát o pitomci.
08. 01. 2012 | 19:44

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy