Podpora kandidáta

05. 11. 2007 | 16:14
Přečteno 6513 krát
Novináři se ptají, jak hodnotím návrh, aby Jan Švejnar kandidoval na prezidenta republiky. Považuji za úspěch, že se konečně podařilo prezidentského kandidáta navrhnout. Volba prezidenta bez vážného soupeře by byla formální, což by nebylo důstojné Václava Klause, ani by to nepodporovalo demokratickou politickou kulturu.

Je třeba, aby předvolební diskuse nebyla pouhým posuzováním osobních vlastností, ale především střetem názorů na základní otázky směřování České republiky, zejména na naši roli v evropské integraci. To je zvláště významné před blížícím se českým předsednictvím Evropské unie.

Od března, kdy mě někteří politikové oslovovali, abych kandidoval, jsem vždy zdůrazňoval, že jsem připraven roli přijmout, ale také, že podpořím dobrého, nestranického a neideologického kandidáta, na kterém se volitelé shodnou, že může mít větší šance vyhrát než já. S Janem Švejnarem, jehož kvalit si vážím, jsme se už před časem dohodli, že pokud bude jeden z nás vybrán, ten druhý ho podpoří. Teď je na hřišti Jan Švejnar. Přeji mu, aby uspěl v úsilí získat potřebnou podporu.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Martin napsal(a):

Diky pane Dienstbiere, velky clovek se pozna i svym umenim ustoupit a podporit. Osobne bych preferoval vice Vas nez pana Svejnara, ale politika je umeni kompromisu a bohuzel po temer vetu lidovcu se stalo jasne, ze jako protikandidat moc sanci nemate a pan Svejnar ano. A prece jen ma k Vam nazorove mnohem blize nez pan Klaus a to staci.
05. 11. 2007 | 16:32

Tomáš napsal(a):

Já tedy smekám před panem Dienstbierem! Doufám, že se ho ve veřejném životě doma či v zahraničí ještě uvidíme - úřad prezidenta není jediná pozice...
To jen potvrzuje, že existují "dvě vidění" - Klausův (Mackův, Dalíkův, Čunkův atd. atd.) a
tento "velkoformátový" - a už proto by stálo za to mít prezidentem p.Švejnara - s významnou morální podporou p.Dienstbiera
05. 11. 2007 | 17:03

Tupelo napsal(a):

Pripojuji se k predchozim prispevkum a smekam pred Vami. Bylo by fajn, kdyby se stal, i s Vasi pomoci, p. Svejnar prezident a kdyby o Vas bylo slyset s chystajicim se predsednictvim CR v EU.
05. 11. 2007 | 17:11

Marie napsal(a):

Pane Dienstbiere, jste můj favorit na prezidenta. Svým nynějším postojem jste potvrdil, že jsem se ve Vás nemýlila.
05. 11. 2007 | 17:26

Hr napsal(a):

Byl jste mým favoritem. Ale nezklamal jste mne ani v tuto chvíli. Dík!
05. 11. 2007 | 17:41

Sett napsal(a):

To je postoj hodný státníka. Máte můj obdiv.
05. 11. 2007 | 18:00

mp napsal(a):

Jste frajer.
05. 11. 2007 | 18:29

P.B. napsal(a):

Děkuji.
05. 11. 2007 | 18:34

J. Švorčík napsal(a):

Na rozdíl od předešlých diskutujících jste nebyl mým favoritem, nicméně tímto krokem jste u mne získal sympatie.
05. 11. 2007 | 19:02

Václav napsal(a):

Snad se o vás bude již zmiňovat jen nekrolog. Sbohem.
05. 11. 2007 | 19:35

jarpor napsal(a):

Podepisuji se pod J. Švorčíka.
P.S.
Trochu provokace - co takhle navrhnout Járu Cimrmana, pane předsedo Paroubku ? Byl to přece největší Čech, ne ?

Hezký večer.
05. 11. 2007 | 19:52

Zdeněk napsal(a):

Pane Dientsbiere, musim rict ze jste me v poslednich mesicich presvedcil o tom, ze i na nasi politicke scene se najdou slusni a cestni lide a doufam ze vas jeste uvidim v nejake statni funkci.

Hodne zdaru...
05. 11. 2007 | 20:11

Mard napsal(a):

Jirko-Pívo, neplač. Sice presidentem nebudeš, ale můžeš se radovat, že se historicky už více neznemožníš.
05. 11. 2007 | 20:44

vlk napsal(a):

Kdo umí, umí. Více slov k vyjádření p.Dienstbiera netřeba!
05. 11. 2007 | 21:04

Antimacek napsal(a):

Aby se ten z..d MARD mýlil, to si přeju.
Jinak naprostý souhlas s 1. příspěvkem Martina a dalšími
bojovníky za slušnost lidskou a proti podlosti a křiváctví lidskému.
05. 11. 2007 | 21:22

Anti Dienstbier napsal(a):

Co jste to za člověka že si vůbec troufnete kandidovat na prezidenta s komunistickou minulostí? Ja být na vašem místě tak bych ani nevylez na ulici a nejdřív přemýšlel nad tím jakou steto měl minulost než se nekam vrhnete.
05. 11. 2007 | 21:45

Martin Bažant napsal(a):

Pane Jiří Dienstbiere, velmi/nesmírně si vás vážím pro vaše konzistentní názory a postoje. Byl jste/byste mým kandidátem na prezidenta a věřím, že i dobrým prezidentem. Měl bych i radost, kdyby se vám podařilo porazit Václava Klause, když už se to nepovedlo u voleb v devadesátém druhém roce a tím pádem se nedokázalo, že privatizace snad šla provést i slušně.

I vaše podpora pana Švejnara svědčí o vaší velkorysosti.

Přeji vám vše dobré v životě i jakékoli případné veřejné funkci.
05. 11. 2007 | 22:16

nic.ole napsal(a):

Pane Dienstbiere, byl jste "mým" kandidátem, proto doufám, že Váš čin bude korunován celkovým úspěchem, tedy zvolením p. Švejnara prezidentem. Tímto krokem jste si získal nejen mé uznání a já Vám za něj děkuji.
05. 11. 2007 | 22:16

Yossarian napsal(a):

Pane Dienstbiere, až bude přímá volba prezidenta, máte můj hlas.

A na tlučhuby s pokřivenou antikomunistickou optikou nehleďte, nejsou směroplatní :-)
05. 11. 2007 | 22:18

Jana J napsal(a):

Pane Dienstbiere, jaké máte důvody k tomu, podporovat pana Švejnara? Ne, že bych proti němu něco měla,i když nemám ráda tzv. liberální ekonomy, ale proč jste pro něj? Jaké jsou jeho postoje v otázce radaru, Kosova? Bojím se, že žádné, aby se mohl pružně přizpůsobit.Víte o něm víc?
05. 11. 2007 | 22:36

Milan napsal(a):

Nechápu, jak se tady můžete rozplývat nad člověkem, který po procesech v 50. letech vstoupil ke komunistům. A nebyl to obyčejný člověk, ale prominentní novinář, takže nebyl hloupý a musel vědět co se děje! Takový člověk by měl lézt kanály!!!
05. 11. 2007 | 22:38

Frankie napsal(a):

No já tedy nevím. Sem celkem mladý a Pana Dienstbiera a jeho působení ve veřejných funkcích příliš neznám, ale celé to jeho možné kandidování a teď ta vstřícnost k Panu Švejnarovi mi připadá trochu falešná. On vlastně ani žádnou nabídku nedostal a už ho byly plné noviny, začal psát blog a vyjadřovat se ke všem možným věcem. Před tím o něm nebylo téměř vůbec slyšet. Na mě to působí jako když pes skočí po kosti(moci), která mu tak strašně chutná. A teď, když už ví, že kůstka nebude, tak se z toho snaží vybruslit takovým způsobem, že ze sebe ještě udělá hrdinu. Netvrdím a ani nemůžu tvrdit, že to tak vážně je ,ale na mě to prostě vytváří takový dojem.
05. 11. 2007 | 22:42

independent globalization administration napsal(a):

vsichni se podivejte na tuhle stranku:
http://trochujinak.blog.cz/
v podstate vystihuje vsechno, i prezidentskou volbu
05. 11. 2007 | 23:13

advokat napsal(a):

Postoj pana Dienstbiera je průhledný, nikdo o něho nejeví zájem, tak se staví do pozice charaktera. To už předvedl v devadesátých letech, ale skutek utek. Je to stejná situace, kdy politici, viz kakaový Kraus a mnoho dalších, muselo pod tlakem odejít, a v novinách se o nich kolegové politici vyjadřovali, že se zachovali chlapsky. Pan Švejnar je mi sympatický minimálně tím ,že není profláknutý jako naše politická garnitura od Havla přes Dienstbiera, Pitharta, po Zemana a Klause, ale to proboha musíme navrhovat na prezidenta kandidáta z ciziny. Tady spatřuji velkou nesoudnost pana Švejnara, že o postu prezidenta vůbec uvažuje A postoj pana Paroubka a pana Dienstbiera považuji spíš jako naschvál panu Klausovi, než jako koretní chování. A to změnu na prezidentském postu považuji za zcela legitimní a v případě lepšího kandidáta než je pan Klaus i žádoucí.
05. 11. 2007 | 23:14

Jarka napsal(a):

No, zaplať bůh, už můžeme odhodit igelitový sáček a utřít ústa.

A pan Švejnar? Celý svůj dospělý život prožil mimo naše prostředí, lidé ho znají nejvýš jako občasného mudrlanta. A přesto chce být prvním mužem ve státě, který hodlá pumpnout o miliardy korun! Nás všechny chce okrást a zároveň nám tatíčkovat...
06. 11. 2007 | 06:45

Lipolt napsal(a):

Velice správně pane Dienstbiere. Nominace Švejnara (kterému na rozdíl od Vás chybí jen žalářování za dob komunismu nebudeme-li počítat exil, který tomu možná zabránil - tento nedostatek chybí ostatně i Klausovi ) je na místě a vnáší zdá se do pro-klausovských řad řádný zmatek. Ostatně volit presidentem lidi kolem nebo přes 70 let věku není na místě. Lze si jen přát ostrou předvolební kampaň, televizní duely atd. přesně ve stylu vyspělých demokracií (USA, Francie atd.). To se ještě dozvíme věci o kandidátech!
06. 11. 2007 | 07:31

dej2 napsal(a):

@Milan.Asi Vy jediný jste napsal,o kom je vlastně řeč.Děkuji za Váš příspěvek.
06. 11. 2007 | 08:12

george napsal(a):

Ha,ha, člověk, který neměl za sebou žádného volitele(poslance, senátora) předává dalšímu kolík ve štafetě, ve které vůbec neběží. 70ti letý alkoholik, kterého nikdo nenominoval se tady snaží nic jiného, než pomoci mást veřejnost Havlovi, aby se jeho největší politický soupeř z dřívějška nedostal zpět na Hrad. Je přími k popukání, jak se levicová osoba připojuje k socanům bojovat za zvolení
ještě většího pravičáka, než je Klaus. Paroubek nesl ústavnímu soudu protest proti reformě, o kteréŠvejnar říká, že je měkká. No to je pěkná sranda s těmu našemi politiky.
06. 11. 2007 | 08:27

Frantisek Matějka napsal(a):

Dobrý den. Tak Vám tak přemýšlím, zda dohoda pánů Dienstbiera a Švejnara předem, tedy dohoda o vzájemné podpoře toho druhého, bude-li jeden vybrán, je stále ještě uměním možného v politice, nebo ukázkovým politikařením v době, kdy se "hledá antiklaus" za každou cenu.
06. 11. 2007 | 08:39

veverka napsal(a):

Držím panu Švejnarovi palce,samozvaný klimatolog a europaranoik Klaus je všechno,jen ne dobrý prezident.Příliš národ polarizuje a dělá nám ostudu v zahraničí.
06. 11. 2007 | 08:45

VP napsal(a):

Pane Dienstbiere,
opravdu si myslíte, že vy nebo pan Švejnar jste neideologičtí? Velmi by mě zajímalo, jak by neideologický kandidát vlastně vypadal a v čem by spočívaly jeho výhody??
06. 11. 2007 | 08:52

Duch napsal(a):

Přeji panu Švejnarovi a nám všem uspěch.
Pomůže to nám všem.
Ryba totiž smrdí od hlavy.

PS:Pane Klaus sbohem!
06. 11. 2007 | 09:06

horák oto napsal(a):

Dal bych přednost panu Dienstbierovi před panem Švejnarem, neboť má víc politických zkušeností.
Nicméně oba dva jsou lepší než "tatíček" Klaus, který nesplnil nic z toho co před volbami sliboval (nestrannost, nevracení zákonů, neudělování amnestií aj.). Pane Dienstbiere, vážím si Vás a nevšímejte si zapšklých antikomunistických bojovníků po bitvě.
06. 11. 2007 | 10:04

drnda napsal(a):

Pan Dientsbiere, jsem rad, ze jste se zachoval jako chlap :-)
06. 11. 2007 | 10:12

PL napsal(a):

Pana Dienstbiera si je třeba vážit. Nikdy neuhýbal před realitou,je skutečným demokratem a i dnes je např. schopen říci americkým přátelům svůj kritický názor. Oproti stávajícímu presidentovi není srostlý s lokálními mafiemi, podnikatelskou klientelou a jejími zájmy a charakteristickým čecháčkovským modrobolševismes. Pan Dienstbier je zárukou v demokracii požadované nadstranickosti a nestrannosti.
Bohužel tyto vlastnosti značnou část české společnosti neoslovují, a tak je ani na politicích nepožaduje, a proto je realita taková, jaká je.
Chování a postoje pana Dienstbiera se blíží standardu, jak by měly vypadat. V konstrastu postoje pana Klause dobře korespondují se současnou bídnou českou realitou.

U presidenta by mělo více záležet na jeho vlastnostech a schopnost reprezentovat a spojovat společnost než na osobní politické orientaci. Z těchto hledisek současný prezident jistě nevyhovuje a nabídka alternativního kandidáta je velmi žádoucí. Hodně úspěchů pane Śvejnare !
06. 11. 2007 | 10:30

Taoiseach napsal(a):

Je smutné vidět, kam až nás technologové moci se svými oposmlouvami, spojenectvím s TV Nova a s hospodářskými skupinami kolem Lájose Bácse zatáhli. Lidé tu děkují panu Dienstbierovi za něco, co je PŘECE ÚPLNĚ NORMÁLNÍ. Tedy veřejně a otevřeně říci, koho podporuji, a veřejně a otevřeně říci proč. Což pravda dost kontrastuje s panem Klausem, u kterého stále není jisté, co vlastně těm komunistům slíbil.

Byť ani pan Dienstbier jistě není prost lidských chyb, v každém případě děkuji za stručnou a jasnou řeč, kterou se právě liší Osobnost od intrikána.
06. 11. 2007 | 10:46

Javít napsal(a):

Všichni touží po nadstranickém prezidendovi.
Ví vůbec někdo, jak takový prezident "vypadá" ?
Z jednoho krátkého blogu si asi málokdo je schopen udělat "obrázek" o příslušném kandidátovi, zvláště když ten kandidát ještě nehovořil se všemi politickými stranami.
Velmi mi chybí televizní dialogy prezidentských kandidátů !
06. 11. 2007 | 11:10

krmič napsal(a):

Pane Dienstbiere, díky, jste velký muž. Těm co by Vás posílali do kanálů. Komunismus jsem nezažil, resp. mi bylo 7, když skončil. Ale jeví se mi,že nejvíce nyní mluví ti co dříve mlčeli. Na čtyřicetiletém vládnutí komunistů má podíl nějakých 10 mil. Čechů - všichni ti co byli zticha, by měli být zticha i teď.
06. 11. 2007 | 12:45

muj.karneval.cz napsal(a):

@krmič.Budeš si muset chlapče ještě pár roků počkat.Zatím studuj,nebo pracuj.Ale do politických debat se zatím nežeň.Pan D.se krásně projevil již dříve(zpravodaj)v nejhorších časech.A potom při problémech v Jugoslávii.Jako prezidenta si dovedou představit snad jenom jeho bývalí spolustraníci.
06. 11. 2007 | 14:33

Hynek napsal(a):

Jiří Dienstbier je vzdělaný a odvážný člověk. Tím se dostal nahoru, za normalizace dolů, a pak, zejména mezinárodně, zase nahoru. Není kariérista. V dobách zlých napsal Snění o Evropě, a to by jako prezident prosazoval do života.
Na druhé straně po té funkci nebaží za každou cenu. Je spíše mužem práce; vystavovat se lidem na odiv ve stylu monarchy nebo otce národa by ho příliš nebavilo. Proto upřímně drží palce nominovanému "antiklausovi", byť nutně nesdílí všechny jeho názory.
06. 11. 2007 | 16:08

Milan napsal(a):

Pro Hynka a ostatní: pan D. vstoupil do KSČ na začátku své novinářské kariéry!! Proč asi? Ale podle vás není kariérista. Ach jo... kdybych tak věděl jak bojovat s takovouhle lidskou hloupostí... Mimochodem Švejnar se mi jako kandidát velmi líbí, Dienstbier mu nesahá ani po kotníky. A ještě poznámka - ono se snadno vzdává kandidatury, když vás vlastně nikdo nekandidoval :))) Nebo vy snad víte o někom, kdo Dienstbiera navrhuje? Já o nikom, takže jak se může vzdát kandidatury. To je jako by se jí vzdal ve prospěch Švejnara profesor Pačes. Legrace né?
06. 11. 2007 | 23:08

Jirka napsal(a):

Škoda, že pan Dienstbier nebude kandidátem, a desetkrát škoda, že ho nikdo nekandidoval již před 5 lety - mohli jsme si ušetřit pána, který tuto funkci vykonává nyní.
09. 11. 2007 | 19:20

Ivan Hochmann napsal(a):

Ptám se vás pane Dienstbiere o jakém hřišti to hovoříte? Domní-váte se,že politika je hra?
NE pane,politika by měla být tvrdá a odpovědná práce,poněvadž se v ní jedná o našich životech a životech našich dětí.Hrát si můžete doma-se šulínkem.Zdravím.
17. 11. 2007 | 00:01

johan napsal(a):

Prosim povstalce,aby už konečně slezli z barikády a uvažovali reálně jako slušní lidé, třeba jako pan Dienstbier. To nedobré už je dávno pryč a slušní demokrati jsou tu od toho, aby se nic takovéhé neopakovalo.
17. 11. 2007 | 03:07

bruner napsal(a):

Vážený pane vyzyvateli k neplacení poplatku u lékaře, zkusme spolu spočítat co by nás stálo jedno nezaplacení 30,- Kč u lékaře. Soudní stání za účasti advokáta protistrany 4100,- Kč + 30,- Kč. Exekuce u soukr.exekutora 7 000,- Kč. Tedy celkem 11 130,- Kč.

Měl byste odvahu nést ivaši odpovědnost vyzyvatel za následky mého neplacení?

S pozdravem Bruner
14. 12. 2007 | 04:27

kompi napsal(a):

Vážený pane slinto uslintanej, spolu se svým zetěm Bursíkem tvoříte nenápadně takové beranidlo, kterým se bývalí komunisté (dali se v 68 roce na špatnou stranu a prohráli vnitrostranický boj)pokouší vrátit zpět do hry. Pan Švejnarje s V. Klausem rovnocenný kandidát na úřad presidenta, ale Vaše podpora panu Švejnarovi je takový "polibek smrti". Vy a pan Paroubek jste 2 nejvýznamnější leváci našeho současného politického hnojiště. Sbohem v lepších časech.
22. 12. 2007 | 11:14

optimista napsal(a):

Jsem rád, že většina článků kladně hodnotí pana Dienstbiera, protože od roku 1965 jej sleduji a vždy zastával zásadové a principální názory na úkor svého prospěchu na rozdíl od většiny současných tkzv. politiků. Tím,že současné rozdané politické karty neumožní jeho zvolení presidentem, pak jeho podpora p. Švejnarovi za dané konstalace je tím nejlepším, co pro budoucnost naší země může udělat. Díky a neustupujme neodpovědností, lžím a prospěchářským intrikám.
22. 12. 2007 | 11:45

Rys napsal(a):

Pan Dienstbier nevyhral snad nikdy zadne volby, pokud nepocitam OF. Kandidoval do senatu, do parlamentu a pokazde propadl. Jako cloveka si ho vazim, avsak jako politik nedokaze presvedcit lidi.
01. 02. 2008 | 13:34

andy napsal(a):

gratukuji pane Dienstbier,jste opravdu nejlepší a byl by jste výbornej prezident.držím palce.
02. 02. 2008 | 05:48

rolex watches napsal(a):

rolex watches is very useful tools to protect our time.If you never pay attention to yourself ,please grasp this chance.a few days ago,I bought aswiss .IT's very good to use.So i want to write an article about watches to share with everyone on seiko watches So as to more and more people to konw it.
02. 04. 2010 | 04:28

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy