Jeden dolar nepadne všem

12. 02. 2009 | 23:15
Přečteno 4588 krát
Lenka Zlámalová skvěle vystihla příčiny současné krize (HN 4. 2.). Za krizi může euro. Jako jedna velikost konfekce nepadne všem, ani euro není vhodné pro různě vysoké a tlusté země. Kdyby nebylo eura, nebyla by irská a španělská hypoteční krize, nedošlo by k růstovému přehřátí Irska a Španělska, nedošlo by k podchlazení Německa a Francie. Irové by podle paní Zlámalové bez eura dnes mohli vesele devalvovat a bylo by jim dobře. Krize by byla zažehnána.

Objev paní Zlámalové má širší platnost. Podle Mundellovy teorie optimálních měnových zón jsou ze všeho nejméně vyhovující zónou pro jednu měnu USA. Jedna měna nemůže být jasně vhodná zároveň pro slunnou Kalifornii a promrzlou Aljašku. A jak jen trpí pohyby úrokové míry ubozí Havajané, k jejichž hospodářským potřebám americká měnová centrála (Fed) už vůbec nepřihlíží!

Americkou krizi způsobil dolar. Příznaky jsou stejné jako ve Španělsku, táž hypoteční bublina, a pro jednoho příliš levné a pro druhého drahé peníze. Američané to dobře vědí a Lawrence Summers, náčelník sboru prezidentových ekonomických poradců s Christinou Romerovou pracují na tajném plánu spočívajícím ve zrušení celoamerického dolaru a zavedení padesáti státních měn.

Tým Kolumbijské univerzity kolem profesora Mundella testuje, zdali by bylo možno alespoň některé státy spojit do měnových unií. Tím by se oslabily námitky jiného nositele Nobelovy ceny, konzervativního G. Beckera, který tvrdošíjně namítá, že by padesát měn států USA mohlo poněkud komplikovat obchod a přeshraniční placení alimentů. Zatím nejlepší výsledky by ukazovala měnová unie Kolumbijského distriktu a státu Washington. Škoda, že obě lokality leží na břehu jiného oceánu.

Zatímco Francouz Trichet v čele ECB farizejsky vnucuje zemím jako my prožluklé euro, Merkelová už domlouvá se Sarkozym odtržení německé marky. Z teorie měnových zón Angele vyplynulo, že je nutno ale zavést zároveň západní i východní marku. Němečtí ekonomové se však nyní emotivně přou, čím se má platit v západním Berlíně.

Také v Čechách vzdělaní ekonomové považují vstup do eurozóny za teoreticky překonaný. Zajímavou vizi nabízí neúnavný Václav Klaus, který navrhl, aby se v českých krajích užíval pražský groš a v druhé části země pak moravský denár. Pavlu Kohoutovi z modelování tohoto přístupu vychází závratný růst zejména na Jindřichohradecku, zatímco s eurem má Slovensko do tří let hanebně zkrachovat.

Teoretici se nemohou vyrovnat jen s jedinou věcí. Že velká krize (deprese) třicátých let přišla do Evropy i bez eura. Zdá se, že tehdy byl jediný viník. Důkazy jasně svědčí proti dolaru.

Psáno pro server Protikrizi.cz

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Vilém napsal(a):

ODS opět prohrává o několik koňských délek v propagandistických závodech - zatímco Topolánek s Kalouskem nerudně pronášejí marketingově katastrofální výroky, ČSSD už koupila reklamní kampaň u PSB a slibuje úplně všechno a navíc

http://protikrizi.cz/navrhy...

novomanželské půjčky, studentské půjčky, sociální stipendia, zvýšení platů ve veřejné sféře, paušální náhrady pro pedagogy, zvláštní podpory hypoték pro mladé učitele a lékaře ve vybraných regionech, dlouhodobý politický mzdový program pro platy ve zdravotnictví, sociálních službách a školství, zrušení poplatků ve zdravotnictví, jednorázovou kompenzaci důchodcům a celou řadu dalších vábniček.

Osobně bych doporučoval ještě celoroční dobré počasí a neděli po celý týden, a krize zděšeně uprchne, až uvidí nekonečný dav socialistických voličů.
12. 02. 2009 | 23:32

Petr napsal(a):

V poslední době se mi zdají blogy veselého docenta čím dál tím rozvernější. Nechce se mi věřit, že by na to měly nějaký vliv blížící se volby do EP. Vždyť trávit krizové období stresující prací v EP s vidinou almužny pro poslance tohoto orgánu musí být docela skličující. Zato představa života naplněného plněním protikrizových opatření ČSSD je radostná.
13. 02. 2009 | 00:07

Saliven napsal(a):

Vilém:
Vy myslíte, že jsou to nerealizovatelné věci? To co jste vyjmenoval stojí relativně pár kaček (když pominu tu kompenzaci důchodcům). Víc než 10 miliard bych to nekoštoval, s důchody třeba 30. A to je v tuhle chvíli nic.
13. 02. 2009 | 00:20

Saliven napsal(a):

A to ještě důchodci většinu "prožerou" a sponzoring hypoték apod. bude stimulovat stavební produkci, takže nemalá část se vrátí zpátky.
13. 02. 2009 | 00:22

RUMCAJS napsal(a):

JAN VAŇOUS Česko-americký ekonom s doktorátem z Yaleovy university.

Říká Vám to něco pane docente ?

Možná jste neměl čas ho sledovat na ČT24, protože jste právě psal svůj posměšný pamflet,ale veskrze mluvil podobně jako pí.Zlámalová.

Jasně tam řekl, že koruna nám pomůže překonat krizi lépe, než kdyby jsme měli euro.
Uvádí tam spoustu logických příkladů , mimo jiné porovnává dopady na Anglii a Irsko,a tak Vám doporučuji, až se dosytosti zasmějete svému "minidílku" pustit si to na internetu.

Třeba Vás smích přejde.
13. 02. 2009 | 00:27

Saliven napsal(a):

RUMCAJS:
A nemyslíš loupežníku, že hlavním problémem Irska je odliv amerického kapitálu, který nalákán nízkými daněmi, byl hlavním tahounem irského růstu?
13. 02. 2009 | 00:31

MA-FU napsal(a):

a u nás v Záp.Čechách to budete posílat na konci roku na účet,,,
nebo o veekendu vymyslíte co kraj to jiná měna?
13. 02. 2009 | 00:32

RUMCAJS napsal(a):

Saliven:

Jak jsi chlapče došel k tomuto směšnému číslu ?

Trochu mě děsí, jak Vy socani těma miliardama hážete. Třeba jak v každém Kraji najdete zhruba 100 mld a nikde to nebude poznat.

Laik žasne, odborník se divý. (Nebo je to obráceně?)
13. 02. 2009 | 00:35

RUMCAJS napsal(a):

Saliven:

Můžeš mi jmenovat, kdo odešel z Irska ?
13. 02. 2009 | 00:37

Saliven napsal(a):

RUMCAJS:
Loupežníku s těma miliardama jsi trochu mimo ne? V krajích se jedná o miliony a to jsou ještě miliony, které kraje ušetřily tím, že Fantomas prosadil, že záchranky místo krajů cáluje stát. :-) Ty částky jen hrubě odhaduju a to ještě hodně nadsazuju, abyste vy zprava moc nebublali. :-) Jinak kdyby se odstřihly penězovody všem možným kamarádíčkům, tak by tady bylo na všechno jako nic.
13. 02. 2009 | 00:39

Saliven napsal(a):

RUMCAJS:
Nemusí jít přímo o odchod firem. Ale není tak složitý domyslet, že když si dávaly americký firmy do Irska sídla, aby tam platily nižší daně, tak s razantním poklesem ekonomik tyhle firmy platí daně mnohem menší = úbytek kapitálu.
13. 02. 2009 | 00:41

Saliven napsal(a):

Jo Loupežníku a proč vlastně Dánsko, Polsko, Švédsko a snad i UK vážně o euru uvažují, když je to tak k ničemu?
13. 02. 2009 | 00:45

Kamil napsal(a):

To Rumcajs
neslyšel jsem všechno, ale chvílemi mi Vaňous nahnal strach. Nejvíce mě děsí, že ekonomové typu Havla, jejichž publikační kreativita dosáhne max. na Večerní Prahu si nárokují rozhodovat i o mých penězích. Nefachčenko je u nich hrdina a čím se člověk více snaží, tak tím více ho budeme buzerovat a kriminalizovat. Tragédie je kolik lidí jim přizvukuje.
Dobrou noc.
13. 02. 2009 | 01:21

kočka šklíba napsal(a):

Kamile, můžete dát odkaz na tvrzení Havla, že nefachčenko je u nich hrdina? Ptám se proto, že byste měl svoje argumenty doložit, takže jistě máte relevantní odkaz, a nějaké Vaše domněnky, upozorňuji, nejsou relevantní ;).
13. 02. 2009 | 01:47

student napsal(a):

Docent Havel mě přesvědčil. Ekonomie je jenom pro srandu.
13. 02. 2009 | 06:31

Rumcajs napsal(a):

Saliven:

Máš pravdu socko. Chtěl jsem psát mil.

Euro není na prd ! To nikdo netvrdí.
Momentálně je na prd. To je to, oč tu běží .
13. 02. 2009 | 06:50

Palice napsal(a):

Ojoj, nechávám bez komentáře. Ale institucionálně je podle Mundella mnohem větší problém imobilita pracovní síly (což je v Evropě oproti USA dáno mj. jazykově a kulturně - Německo nám už prostě přijde strašně daleko, o právním propletenci nazývaném 'volný pohyb pracovníků' nemluvě...). A ten odkaz na slunnou Kalifornii mi přijde roztomilý, teď v zimě, venku hnusně; ještě Vám tam pane docente chybí nějaký bušly.
13. 02. 2009 | 07:17

BRT napsal(a):

Pane docente,raději nám fundovaně vysvětlete jak by takovou krizi řešil soudruh Stalin.
13. 02. 2009 | 07:17

zdesta napsal(a):

Saliven:Vy jste opravdu socka? Neschopný a líný člověk,žijící na úkor druhých? Stačí jen změnit názor a napsat něco co bude s Rumcajsem v náležitém souladu a hned budete zařazen do jiné kategorie.Budete chytrý,pracovitý a.t.p. Přeji v tomto ohledu hodně úspěchů.
13. 02. 2009 | 07:37

grőssling napsal(a):

BRT,
dobrá otázka. Nedávno jsem si četl v historii předchůdce TOS Varnsdorf. Ve 30tých letech tu jako všichni byl v těžkých problémech. Tak našel odbyt u Stalina, který krizi neměl a využil situaci k tomu aby si mezi předbíhajícími se dodavateli vybíral a tlačil na cenu. Byl solventní, platil zlatem.
13. 02. 2009 | 07:40

sasa napsal(a):

Pane docente, dobry. Blby je, ze se chcete stat nastupcem Arta Buchwalda a ne Johna Maynarda Keynese.
13. 02. 2009 | 08:20

Doug Badman napsal(a):

Veselý pane docente,
můžete nám prosím povědět, kdo v Lidovém domě vyučuje humor?
Řekl bych, že Jirka Krampol.
13. 02. 2009 | 08:25

Rejpal napsal(a):

Což zavést v Česku a Polsku dolar namísto eura? Ať to Evropě opravdu osladíme! A po Americku!
13. 02. 2009 | 08:32

Rumcajs napsal(a):

zdesta:

Nebojte se!
Saliven je splachovací. Navíc to nebylo myšleno jako urážka ale jako familiární oslovení pro člena ČSSD.
13. 02. 2009 | 08:40

Pepa Řepa napsal(a):

Laik žasne, odborník se divý. (Nebo je to obráceně?)

Je, milý Rumcajsi, je to opravdu obráceně.
..odborník se dyví jako divý.

Řek bych, že jsme na tom s gramatikou stejně. Ale to nevadí, i s tím se dá spokojeně žít.
--------------------
Mě zaujala věta pana Havla:
........nedošlo by k růstovému přehřátí Irska a Španělska, nedošlo by k podchlazení Německa a Francie............
--------------------
Je to tak i s politiky?
Nedošlo u nejmenovaného ministra spravedlnosti k růstovému přehřátí?

A nedošlo u celé řady minisrů stínové vlády - abych byl spravedlivý- k podchlazení?

Já když sleduji poslední tiskové konference ČSSD, tak si myslím, že jsou přímou výzvou pro sklepáckpou parodii. Tiskovky jsou vtipný asi tak jako Tomáš Hanák na tomto videu:

http://www.youtube.com/watc...

Vávra, Hanák, Burda, Macháček.
I pro pana Havla bych měl představitele, jen mu přidělat ochlupacení.Teď jsem zapomněl jméno, ale hraje v reklamě na jogurty Muller.

Pane Havle, jak to děláte, že při tak oduševnělých tiskovkách nevyprsknete smíchy?
13. 02. 2009 | 09:41

Kamil napsal(a):

Zaujal mě tenhle článek
http://neviditelnypes.lidov...
Hezký den.
13. 02. 2009 | 09:55

Ondrej Capek napsal(a):

Koukam, ze docent by mel vratit diplom. Ona Mundellovy teorie optimálních měnových zón si totiž všímá mobility výrobních faktorů - práce, kapitálu v ekonomice a nikoliv počasí.

EU není optimální měnová zóna, protože existují omezení na pracovním trhu (nejen zákonná, ale i jazyková, tredice cestování chybí v rámci celé EU), kdežto Chile je jedna optimální zón jakkoliv je počasí jiné na jihu než na severu země.

Větu "Jedna měna nemůže být jasně vhodná zároveň pro slunnou Kalifornii a promrzlou Aljašku." budu zdovolením citovat svým kámošům z USA, co učí na místních VŠ aby věděli, co mohou na VŠ v ČR potkat za zjevy
13. 02. 2009 | 10:33

Rumcajs napsal(a):

Divý Pepo Řepo,
díky za dyvení,aspoň v tom nejsem sám.
13. 02. 2009 | 10:34

xyz.xx napsal(a):

Lidi, saliven je nejspis zamestnanec "tajneho oddeleni lidoveho domu" o kterem psala Ivana Kottasova na svem blogu na blog.ihned.cz.

Plete si kapital s danema, zcela se mu slevaji pojmy stat, ekonomika a kapital. To nemuze byt nikdo jiny nez socan.

S takovym clovekem nema smysl vest debaty nad odbornymi tematy.
13. 02. 2009 | 10:41

SuP napsal(a):

Rumcajsi -
Je to marný, je to marný, je to marný.....!

Salivene -
smiřte se s tím, že penězovody kamarádíčkům nikdy nikdo neodstřihne, protože kamarád taky rád a garnitury se střídají. Takže zkuste nějaké projekty se započítanými strátami na kamarádíčky. Třeba to bude reálnější.
Mimochodem ty Vaše penězovody se promítají do ceny výrobků a služeb úplně stejně jako boj s klimatickou změnou, jen o několik řádů méně.
13. 02. 2009 | 10:44

SuP napsal(a):

zapoměl jsem:
Pane docente Havle -
He he he....!
13. 02. 2009 | 10:47

Toilet Banking napsal(a):

Pane Havle, moc dobře víte, že jakákoliv měnová unie, bez unie politické(to jest takové, která určuje společnou fiskální politiku) nepřežije dlouho... Proto ty tanečky kolem Lisabonské smlouvy, kterou vlastně žádný Evropan nezná do puntíku přesně, protože je to totální právničina nesrozumitelná i právníkům... Takže ano, je to euro, které zničilo Španělsko nebo Irsko. A můžou poděkovat ECB, která nasazuje sazby podle Německa, Francie a Itálie...

Jen si počkejte rok nebo dva, a uvidíme u našich bratrů Slováků, jak jim euro zajistilo ráj na zemi...
čest!
13. 02. 2009 | 11:10

dedukin napsal(a):

Divím se,že USA -toto dělo nových technologií ,jež nepřetržitě půlstoletí střílelo technologické novinky aniž si všímalo nárustu svého dluhu,si dělá starosti s měnou a ne dluhem? Dluh zůstane dluhem,konvertibilita to nezmění.Likvidita se nezmění tím.
13. 02. 2009 | 11:15

Pocestny napsal(a):

http://www.telegraph.co.uk/...

http://www.telegraph.co.uk/...

http://www.telegraph.co.uk/...

http://www.telegraph.co.uk/...

Zdravím všechny vzdělané, kulturní a přátelské diskutéry..
Intenzita veselí Politrukova dohazuje té intezity, která vede k projevům ne nepodobným hýkaní veselého oslíka.

Já jsem si dovolil nechat promluvit podobný hlas jiným jazykem, přeji mnoho zábavy....
13. 02. 2009 | 11:21

die napsal(a):

to Pocestny: ovšemže kursy v odkazu znamenají správně změnu poměru mezi domácí spotřebou a vývozem-dovozem.Dluhu se to nedotkne.Ten na měnové jednotce nezávisí,přepočet se dělá.Maximálně to může změnit jeho strukturu-poměr velikosti vnitřního a vnějšího zadlužení.V tom ale USA-ekonomové vytvořili konfucionismus- a nikdy nebylo jasné,zda se ve struktuře stálého supergigantického dluhu USA v posledních desetiletích někdy shodovali.V dosti rané fázi vývoje dluhu USA přišel Friedman ,zřejmě inspirovaný jednou kapitolou Marxova Kapitálu o oběhu peněz, na myšlenku zapsat "a přece se točí" pomocí svých slavných diferenciálních rovnic.Nicméně experimenty Američanů s čistým Friedmanovským monetarismem je samotné vedly k jeho časté kritice.Marx si to nedovolil peníze pojednávat jako samostatnou substanci ryzesamostatně bez vztahu k směně zboží za peníze,t.j. držel se hlavně Smithova-Ricardova základního zákona ekonomie,kvůli němuž dala popud zde k diskusím neostalinistická interpretace z r.1988 soc.dem.J.Havla.
13. 02. 2009 | 12:00

Fibonucci napsal(a):

Salivene,

k tomu odchodu investorů z Irska... odchází se jim lépe, když musí směňovat klasající měnu za tvrdou měnu za (Euro), anebo když prostě sbalí Eura a nemusí nic směňovat? V dobách krize Euro umožní hladší exit investorů z ekonomik, takže proto je Irsko takhle bito, i když investoři jsou třeba USD, pořát se jim odchází dobře.

To je důvod, proč jich také odejde více z SK, než z ČR, protože při odchodu z ČR musí směňovat kačky za Eura v nevýhodném kursu, kdežto se Slovenska je prostě jen stáhnou...
13. 02. 2009 | 12:13

Petr Havelka napsal(a):

Pepa Řepa není tohle lepší :)
http://www.youtube.com/watc...
13. 02. 2009 | 15:53

trotl napsal(a):

Havlíčku Havle, i kdybys žvanil jako Bůh, tak nesmyješ to, že za krizi můžou šmejdovští ekonomové, kteří se právě za Bohy považují. Ale "Bůh alespoň ví, co dělá a proč to dělá", tak praví bible, ale ekonomové neví nic a nic také nejsou schopni exaktně vyjádřit.
13. 02. 2009 | 16:55

Pocestny napsal(a):

Pánové, myslím, že Politruku poněkud lichotíte, takovej sexepíl nemá....

Já to vidim takhle, názorně a stranicky, přátelé / soudruzi
http://www.youtube.com/watc...
13. 02. 2009 | 17:01

Ivan napsal(a):

Krásná polemika, fandím Vám.
13. 02. 2009 | 18:09

wbgarden napsal(a):

Veselé krizování, dlouhý život pro vaše pračky, nezapomeňte kupovat jenom české banány, jo a zase nějaký nový hotýlek by to chtělo zafinancovat, samozřejmě v rámci pobídky....
13. 02. 2009 | 18:27

Ikena napsal(a):

To Rumcajs,
vite,zase musim konstatovat, ze jste si z rozhovoru s p. Vanousem vybral to, co se vam hodilo. Ano, hovoril o vyhode koruny, ale take hovoril a poukazal na omyly nasi vlady, ze by jste je neslysel nebo nepochopil?
13. 02. 2009 | 19:18

wbgarden napsal(a):

Budu s prominutím neustále opakovat, že každý kdo má, měl a bude mít, co do činění s reálnýma prašulema si obvykle, především a reálně vybírá to, co se mu hodí. Na pre a post levé názory všelijakých chovanců marxlen ústavů obvykle a z vysoka kašle.
13. 02. 2009 | 19:29

Saliven napsal(a):

Rumcajs:
Familiérní označení pro člena socdem je socan. Socka je buď autobus, nebo savec státních peněz. Ani jedno (bohužel nebo bohudík?) nejsem. :-)

xyz.xx:
:-)) Saliven není ničí zaměstnanec a neplete si nic. Jen místo termínu peníze říká kapitál. Kapitál sice je výrobní faktor, ale nazývají se tak v běžné mluvě peníze jako takové. To, že máte potřebu mě napadat vypovídá spíš o vás než o mě. :-)

SuP:
S tímhle se nesmířím nikdy, ale beru to jako realitu. To, že se promítají tyhle kšeftíky do cen mnohem míň než boj s klimatem, o tom přesvědčen nejsem. Myslím, že minimálně u nás je to obráceně.

Fibonucci:
A není trochu krátkozraké lákat investory jen na nízké daně? NAvíc jelikož se jedná v drtivé většině o US firmy, tak ty musí směnit tak jako tak, takže je zcela lhostejné zdali euro, libra, frank nebo cokoliv jiného.
14. 02. 2009 | 03:23

Pepa Řepa napsal(a):

Saliven napsal(a):
Rumcajs:
Familiérní označení pro člena socdem je socan. Socka je buď autobus, nebo savec státních peněz
-----------------
S termínem socka mám problém. Je mně záhadou o jaký autobus se jedná.
Dokonce jsem si dlouho myslel, že socka je jakýsi sirotek, nuzně žijící na okraji společnosti, sociální případ.

Uklidnila mě přesná a vystihující formulace:
Savec státních peněz.
Ukazuje, na naprosto diletantský Vývoj druhů jistého Darwina, který tento mezičlánek mezi opicí a člověkem přehlédl.

To Petr Havelka
Dobrý. Taky Vám přijdou ty tiskovky jako parodie za sklepácjých besídek?
14. 02. 2009 | 07:44

Petr Havelka napsal(a):

Pepa Řepa:

Ano. Tuhle jsem viděl,( provádím takový nedělní masochismus Otázky VM ),tak potom proběhla aktuelně avizovaná spamtiskschovka strany. Ani už nevím o čem byla, ale novináři vznesli dva dotazy. Možná jeden! Ano ano, je to tak. Kvalitní humor je ten, kde od smíchu není daleko k pláči anebo naopak. Kam se hrabou dramatici,od politika stačí dvě rozvážně pronesená slova, i jedno a lítám v krajních polohách. Čechovogogolovoland :)
14. 02. 2009 | 14:11

Pocestny napsal(a):

Višněvój sad, krásnyj nos,
glazá galůbyje, žóltyj vólos.
Svinína v rubáškě, licó kak kalóděc,
zdravstvuj iván ivánič, továryšč, moloděc!
14. 02. 2009 | 17:07

vlkodlak napsal(a):

Havel se opet predvedl,
Dnes jsem toho vyznavace Stalinisticke ekonomiky zahledl na srazu komunistu z CSSD. Se tam ten usmevavej docent skvele hodil. Porad se tvaril hloupe.
14. 02. 2009 | 17:38

vlkodlak napsal(a):

Lol Pocestny,
Mas dalsi?
14. 02. 2009 | 17:40

Ben napsal(a):

JR jsem neměl nikdy rád, ale taková by mně možná ani nevadila :-)
14. 02. 2009 | 20:41

Zacheus napsal(a):

Skutečnost, že by Španělsko se svojí téměř l4ti procentní nezaměstnaností nutně potřebovalo provést devalvaci měny, ale nemůže díky centrálě "řízenému" euru je snad panu docentovi Havlovi dostatečně známá
a ironie není na místě.

Stejně tak začíná být bohužel zřejmé,že si Slovensko zavedením eura zadělalo na nehezký ekomický, a tím časem i sociální a politický problém.

Pokud ČSSD přesto i nadále v době nynější globální ekonomické krize trvá na blízkém přijetí eura v České republice, pak je otázka, čí zájmy hájí - a zájmy občanů tohoto státu to podle všeho asi nebudou.
15. 02. 2009 | 14:07

r.m. napsal(a):

Zlámalka je už tak dlouho zavřená v novinářském ghettu, že neví která tluče. To bylo strašení, že se vstupem do EU přijde drahota hahahaa atd.
Potřebovala by přijít o práci, zažít nechtěný těhotenství a bylo by po pravicovosti))))
Nebo jí obdělává někdo ve vatě a ona klof,klof zobe moudrá zrnka z betonu. Odtud permanentní otřes mozku.
25. 02. 2009 | 15:18

tiffany jewelry napsal(a):

Loupežníku s těma miliardama jsi trochu mimo ne? V krajích se jedná o miliony a to jsou ještě miliony, které kraje ušetřily tím, že Fantomas prosadil, že záchranky místo krajů cáluje stát. :-) Ty částky jen hrubě odhaduju a to ještě hodně nadsazuju, abyste vy zprava moc nebublali. :-) Jinak kdyby se odstřihly penězovody všem možným kamarádíčkům, tak by tady bylo na všechno jako nic.
31. 07. 2009 | 12:56

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Bobek Miroslav · Boučková Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim Č Černoušek Štěpán · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr G Gálik Stanislav · Gazdík Petr H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Havel Petr · Heger Leoš · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chmelař Aleš · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kolínská Petra · Komárek Michal · Kopecký Pavel · Kostkan Tomáš · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Krištof Roman · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Vladimír · Kuchař Jaroslav · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Lalák Adam · Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Mahdalová Eva · Marksová-Tominová Michaela · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Mihovičová Jana · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Němec Václav O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Bohuslav · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stejskal Libor · Stránský Martin Jan · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šilerová Jana · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Štádler Petr · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel · Šumbera Filip · Švejnar Jan T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomášek Pavel · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Tožička Tomáš · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wheeler Adrian · Wichterle Kamil · Witassek Libor · Wollner Marek Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy