Apríl

01. 04. 2009 | 10:40
Přečteno 4256 krát
Daně klesnou 100 % daňových poplatníků, tedy nejen bohatým. Všem lidem stoupnou čisté příjmy a firmám zisky.
Daňové přiznání bude možno podávat na jednom listu.
Úpravy DPH nepoškodí žádnou skupinu obyvatel. U 70 % zboží a služeb daňová sazba klesne (mj. u tepla a energií). Případné zvýšení cen malé části zboží a služeb o několik procent bude kompenzováno vyššími čistými příjmy a důchodcům valorizací penzí ve výši 1000 Kč měsíčně.

Nezavedeme školné, ale změnou financování studia zvýšíme počet vysokoškoláků na průměr EU. Především zvýšíme podíl studentů z nízkopříjmových skupin, který je u nás až čtyřnásobně nižší než ve vyspělých zemích.
Zastavíme současné snižování životní úrovně důchodců ve srovnání s těmi, kteří pracují. Změny penzijního systému se dnešních seniorů nedotknou.

Finanční spoluúčast ve zdravotnictví se nebude povinně zvyšovat. Zachováme ústavní právo na bezplatnou zdravotní péči na základě veřejného zdravotního pojištění.
Výrazně snížíme celkové doplatky za léky proti současnému stavu, poškozujícímu hlavně chronicky nemocné a starší spoluobčany.
Peníze ve zdravotnictví soustředíme především na co nejkvalitnější léčbu vážnějších onemocnění.

Zrušíme nesmyslné zákony a předpisy komplikující život našim občanům a firmám (mj. minimální daň, registrační pokladny, placení nemocenské firmami, zákon o neziskových zdravotnických zařízeních, omezení studentských brigád).
Zjednodušíme zbytečně byrokratické zákony (mj. živnostenský zákon, školský zákon).

Zabráníme současné snaze vládnoucí ČSSD zametat všechny vlastní kriminální kauzy pod koberec a brzdit jejich vyšetřování. Zasadíme se o co nejrychlejší došetření těchto afér do konce. Vůči korupci ve vlastních řadách povedeme nulovou toleranci a budeme ji řešit nekompromisně.

Zabráníme nástupu rudé koalice KSČM a ČSSD v jakékoli formě. Zabráníme posilování vlivu komunistů.
Zabráníme zrušení lustračního zákona. Znemožníme návrat příslušníků i spolupracovníků StB a dalších exponentů minulého režimu do vysokých postů ve státní správě.

Zabráníme návratu normalizačních praktik a omezování prostoru svobody, patrnému hlavně po nástupu Jiřího Paroubka. Zastavíme snahu ČSSD a komunistů vyvlastňovat, zestátňovat, zastrašovat média, schvalovat neadekvátní brutální zásahy policie bez následného potrestání viníků.

Zabráníme politicky motivovanému zneužívání policie.

Občané České republiky mají právo na pravidelnou kontrolu plnění závazků...

Tuto smlouvu s voliči uzavřel Mirek Topolánek v roce 2006. Ani to nebylo na apríla.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

JC napsal(a):

Docente,
Slabý odvar Hořejšího. To co zde citujete nevzniklo 1.4. Spíše jste mohl zmínit dohodu na vládě "odborníků".
01. 04. 2009 | 10:47

neo napsal(a):

no jooo, vidím nesplněné 2 body.

Daňové přiznání není na jednom listu a komunisti se tlačí k moci za vaší obdivuhodné podpory.
01. 04. 2009 | 10:48

Kamil napsal(a):

Měli jste na to osm let. Čekal jsem, že po svržení vlády nám to okamžitě předvedete, ale Vy jste si nepřipravili program, tak jen mlžíte. Vy přijdete po boji, že jste to přece říkali, to je tak všechno co umíte.
Hezký den.
01. 04. 2009 | 10:52

Bara napsal(a):

Moc ftipné!! Hlavně to zastrašování médií - pokud vím, tak v poslední době zastrašoval akorát Topolánek, aby se nikdo neodvážil křivě podívat na Kateřinu Neumannovou.
01. 04. 2009 | 10:54

Pobo napsal(a):

Nevím kolik lidí, ale já si ještě tu Vaši úžasnou vládu pamatuji, milý socdemagogický docente, marx-leninský experte.
A krátká doba působení Vašeho nynějšího Vedoucího na MMR ... zkuste si vzpomenout. Jak fungoval jako premiér netřeba radši ani vzpomínat ...

Lidi volte koho chcete. Kdo chce kam, .... . Jen škoda, že ten zbytek tam bude muset s nimi (nebo někam zdrhnout).
01. 04. 2009 | 11:10

123 napsal(a):

človek s úrazem páteře který stráví rok a úůl v nemocnici zaplati 32 000 Kč na poplatcích - i když je považován za težce nemocného rapidne se mu zvedne spoluúčast.... další nechutnost z dílny Julínka - k tomu platí každý mesíc za byt ve kterém nebydlí......
01. 04. 2009 | 11:11

123 napsal(a):

človek s úrazem páteře který stráví rok a úůl v nemocnici zaplati 32 000 Kč na poplatcích - i když je považován za težce nemocného rapidne se mu zvedne spoluúčast.... další nechutnost z dílny Julínka - k tomu platí každý mesíc za byt ve kterém nebydlí......
01. 04. 2009 | 11:11

SuP napsal(a):

Docente -
Jaklo vysokoškolský prdagog byste měl vědět, že vytvářet plagiáty z cizích písemných prací je TRESTNÉ !!
01. 04. 2009 | 11:12

123 napsal(a):

Zabráníme současné snaze vládnoucí ČSSD zametat všechny vlastní kriminální kauzy pod koberec a brzdit jejich vyšetřování. Zasadíme se o co nejrychlejší došetření těchto afér do konce. Vůči korupci ve vlastních řadách povedeme nulovou toleranci a budeme ji řešit nekompromisně. - to asi myslí zákon platící ode dneška zakazující mediím zveřejnovat jména politiků .....¨:-))))))
01. 04. 2009 | 11:15

123 napsal(a):

SuP:


Písemných prací ale pokud pan Havel vhodil lístek ODS do urny má právo zveřejnovat smlouvu ODS s občany...
01. 04. 2009 | 11:17

neo napsal(a):

123:

páni, a kolik za ten rok a půl ušetří na elektřině , plynu , jídle, vodě apod?
01. 04. 2009 | 11:17

Rumcajs napsal(a):

Já myslím pane docenta, že kdyby jste sem umístil Váš program, že by to byla větší prdel.
01. 04. 2009 | 11:19

123 napsal(a):

neo:
no realne tratí protože nic nevydelavá, nemluve o tom jestli má rodinu kterou musí zabezpečovat, nájem samotný může delat až 10 000,-
01. 04. 2009 | 11:21

neo napsal(a):

Rumcajs:

Něco jako:

Zařídíme plošné přídavky na děti a porodné ve výši 50 tisíc korun za jedno dítě. Platy učitelů dosáhnou 130 procent průměrné mzdy, vytvoří se 200 tisíc nových pracovních míst. Na dálnice půjde nejméně 50 miliard korun, Ústecko a Ostravsko se mohou dohromady těšit na 40 miliard, aby mohly revitalizovat zničenou krajinu. Mladí dostanou novomanželské půjčky na zařízení první domácnosti a také tím se umožní dostavět dvakrát víc bytů než dosud - až 50 tisíc bytů ročně. Staří budou mít zadarmo léky a každý motorista 90 tisíc korun na nákup nového auta.
01. 04. 2009 | 11:22

neo napsal(a):

Nebo jako:

ČSSD naslibovala v krajích nereálné změny
23. října 2008 4:15
Zrušení poplatků v krajských nemocnicích není jediný slib ČSSD. Teď se můžeme těšit, že se všechny děti dostanou do mateřských škol a penzisté do pečovatelských domů. Zvýší se platy i důchody... Prostě sociální ráj naslibovala Paroubkova ČSSD před volbami.
ROZBOR:
Není podvod slibovat v krajských volbách něco, co možná splním za dva roky, když vyhraju sněmovní volby?
Díky tomu vyhrála volby ve všech krajích a bude mít třináct hejtmanů. Je čas ptát se, jak to všechno chtějí socialisté splnit. Kdyby měli férově a pravdivě odpovědět, museli by přiznat, že teď to nejde. Většina naslibovaných věcí vůbec není v kompetenci krajů.
Socialisté už podobně "podvedli" voliče ve sněmovních volbách 2002. Tehdy s Vladimírem Špidlou v čele také naslibovali sociální pohodlí, ale už rok po volbách (v květnu 2003) musel ministr financí Bohuslav Sobotka přiznat: "Ty sliby nebyly zasazeny do reálného ekonomického rámce a dnes v konfrontaci s realitou neobstojí." Obstojí při střetu s realitou ČSSD letos?
1. Vyšší důchody
Toto heslo měla dokonce ČSSD napsané na jedné oranžové dodávce, s níž objížděla mítinky. Zvyšování penzí je přitom věcí vlády a parlamentu, s tím hejtmani nic neudělají. Zařídit vyšší penze by ČSSD nemohla ani přes senátory, když nemá většinu Sněmovny. "Budeme bojovat v parlamentu za zvýšení důchodů," říká poslanec ČSSD a budoucí pardubický hejtman Radko Martínek. Ale jak, když tam nemají většinu? "To já nevím, zeptejte se Zdeňka Škromacha," svaluje vinu za nesplnitelný slib na místopředsedu strany.
2. Vyšší platy
Socialisté také naslibovali vyšší platy zdravotníkům a pracovníkům v ústavech sociální péče. Tady všude sice existují celostátní mzdové tarify, ale je samozřejmě možné zvýšit osobní ohodnocení. Avšak vždy na úkor něčeho. Kraje dostávají z celkového balíku vybraných daní jen deset procent. Víc prostě nedostanou, takže kdyby chtěly zvýšit platy zaměstnanců třeba v domovech důchodců, musely by jinde šetřit. Jak to udělají? "Nejprve musíme analyzovat situaci," odpoví vyhýbavě budoucí královéhradecký hejtman Lubomír Franc.
3. Školky pro všechny děti
Věta z oranžového programu "zajistíme jesle, mateřské školky a dětská centra pro děti všech rodičů" samozřejmě pohladí. Drtivá většina mateřských škol dnes patří městům a obcím, které naříkají, že na jejich rozšiřování nemají peníze. Budou tedy vznikat krajské školky? Odpověď Lubomíra France šokuje svou upřímností: "V Hradci jsme nic takového neslibovali, to říkalo celostátní vedení ČSSD. Ptejte se jich."
4. Dětské přídavky a rodičovský příspěvek
Socialisté naslibovali více peněz pro rodiče, ačkoliv tohle je opět v kompetenci vlády. "To jsou sliby pro případ, že vyhrajeme volby do Sněmovny. Ať už předčasné v létě 2009, nebo řádné o rok později. A pak je jako vládní strana splníme," vysvětluje první místopředseda ČSSD Bohuslav Sobotka.
Není podvod slibovat v krajských volbách něco, co možná splním za dva roky, když vyhraju sněmovní volby? "Náš volič se dobře orientuje v politice a ví, že tyto sliby můžeme uskutečnit až tehdy, když budeme ve vládě. Naše kampaň byla vedená jako referendum o současné vládě, využili jsme chyb, kterých se ODS dopustila," říká příští hejtman na Vysočině Jiří Běhounek.
5. Lepší silnice
Jediný slib, který mohou splnit regiony. Snaha ulevit silnicím druhé a třetí třídy se sociální demokracii vrací jako bumerang. Byla to ona, kdo ještě jako vládní strana rozhodla o zavedení mýtného na dálnicích, jež vyhnalo část kamionů právě na okresní silnice.
Bude na tohle všechno dost peněz? Nebojí se Bohuslav Sobotka, že po roce bude opět muset přiznat nereálnost slibů? "Ne. Proto se také starám o přípravu volebního programu, protože si tam chci pohlídat, abychom skutečně mohli realizovat to, co slíbíme voličům. Samozřejmě se snažím ty věci neeskalovat na výdajové straně a vedu o tom s kolegy debatu."
01. 04. 2009 | 11:23

neo napsal(a):

nebo třeba :

http://www.cssd.cz/program-...

jukněte na stranu 10.

Zastropovani pojistneho:
http://parlamentnikluby.css...
01. 04. 2009 | 11:24

neo napsal(a):

123:

nevydělává, ale má nemocenskou.

Takže určitý příjem má.

Pokud chcete porovnávat... musíte zmínit i ušetřené náklady doma.

Navíc nemusí žít v nájmu, ale může mít vlastní nemovitost.
01. 04. 2009 | 11:30

123 napsal(a):

neo:


"...navíc nemusí žít v nájmu ale mít vlastní nemovitost" - vy jste typický životem absoltne nezkušený odsák - vy si myslíte že je to lehké si vybrat....
01. 04. 2009 | 11:33

Rumcajs napsal(a):

neo:

No ještě sem dejte Obamův předvolební program a Apríl je dokonalej.
01. 04. 2009 | 11:34

123 napsal(a):

neo:
btw musíte tedy uznat že ODS lhala v modré šanci co se týče nenavýšení fin. spoluúčasti pacientů
01. 04. 2009 | 11:35

buldatra napsal(a):

U politiků lze vysledovat fakt, že mnozí z nich a někteří obzvlášť, drží Apríla po celý rok.
01. 04. 2009 | 11:36

Roman napsal(a):

Cha cha. Že by to výše uvedení notoričtí přispěvatelé nepochopili? Dobrý průzkum, máte moje sympatie pane Havle.
01. 04. 2009 | 11:39

neo napsal(a):

123:

nikdo neřekl, že je něco jednoduché, dal jste příklad s nájmem, já zas bez nájmu s vlastním bytem či domem. Každopádně tak i tak ušetří na běžném "provozu".

Co se týče spoluúčasti :
Finanční spoluúčast ve zdravotnictví se nebude povinně zvyšovat. Zachováme ústavní právo na bezplatnou zdravotní péči na základě veřejného zdravotního pojištění

to jest splněno!
01. 04. 2009 | 11:47

Jochim napsal(a):

Pane Havle. Vtipný jste skutečně asi tak na úrovni filmu: Trhala fialky dynamitem.
Jako člověk pohybující se v politice dobře víte, že prosazení programu jakékoliv jedné strany je v našich politických poměrech nereálné. Takže jedno je program, druhé je vetšina v parlamentu. Takže všechny programové plány jsou vždy z velké části deformovány koaličními kompromisy.
To nás mělo pobavit?
01. 04. 2009 | 11:52

123 napsal(a):

neo:
vzdyt i Julínek uznal po volbách že poplatky za pobyt v nemocnici jsou navýšením finanční spoluučasti - takže nesplneno!
01. 04. 2009 | 11:57

ALT napsal(a):

pro autor,

:-),
jo, a 1.dubna se promíjí autorská práva?
01. 04. 2009 | 12:05

neo napsal(a):

123:

berte to komplexně. Někde se zvýšila : viz poplatky, někde se snížila viz doplatky.

takže nelze říct, že by se spoluúčast zvýšila.

a ústavní právo zůstalo zachováno.
01. 04. 2009 | 12:09

StandaT napsal(a):

neo: k čemu to? Ať si to užijí. Vy víte, já vím, řada dalších ví, že v koalici jsou primární kompromisy, že 100 na 100 znamená další hromadu kompromisů, že spousta věcí není za vládou, ale za PS...

Až budou oranžoví drženi pod krkem rudými, bez kterých vládnout nemohou ani na krajích, natož celostátně, taky jejich sliby budou korigovány. Tak ať se posmívají, dokud můžou, on je ten humor taky přejde. Na tohle posměváčství nemá cenu reagovat.
01. 04. 2009 | 12:37

Bromik napsal(a):

Je to trapný pokus o vtip od vedoucího ekonomického mozku ČSSD opravdu velmi slabé. Možná, že na to pár lidí nachytáte ale to je tak všechno. Až se dostanete k moci pak teprve budeme účtovat co se vám povedlo a co ne.
01. 04. 2009 | 12:39

vlk napsal(a):

Pane docente,
zapomenul jste na jeden podstaný bod. právě dnes velmi aktuální-

zrušíme náhubkový zákon:
A můžeme pokračovat:
-výrazně omezíme poslaneckou imunitu
- nemocenskou u zákonodárců opravíme podle předpisu platných pro voliče
- náhrady nebudou nezdaněné
-půjdeme v osobním životě příkladem našim voličům
prvotně a bezvýhradně budeme nadřazovat zájmy státu nad zájmy osobní nebo partikulární
-budeme mluvit pravdu
-splníme co slíbíme

Je apríl, tak nás nešetřete!
01. 04. 2009 | 12:41

Kamil napsal(a):

To neo 11 22
zapoměl jste dodat " a pak jsem se vzbudil ".
Sobotka by následně řekl " bylo to posazeno do nereáného rámce "
Tak to s nimi bude bohužel stále a lidi se nepoučí a nepoučí , hlavně že to mám zadarmo.
Hezký den.
01. 04. 2009 | 12:46

talentovaný šibal napsal(a):

No jooo Topolánkova smlouva s občany. Tu spláchli do WC ihned po vyhranejch volbách. Stejně jí nikdo nečet ... kdo asi tak čte předvolební letáky ... jenom různí psychicky narušení supové či pocestní

Apríl -
Jiří Havel (1957) - dlouholetý člen KSČ, nyní ČSSD. Trochu učil a učí na UK, kdysi stalinismus dnes tržní kapitalismus. Občas něco napsal (dříve ve stylu J.V. Stalin je náš vzor, dnes Podívejte se na američany jak si s tou krizí umí poradit), ale žádná sláva to nikdy nebyla. Dnes už píše jen na blogu aktuálně.cz a tajně doufá, že ho talentovaný šibal pochválí, ale chválí ho jen Bušina. Kdysi byl předsedou FNM, ale museli mu dát výpověď, neboť se některé privatizační případy stávaly předmětem policejního vyšetřování. Byl taky místopředsedou vlády, která schválila a prosadila MS v lyžovačce v Liberci za 2 500 000 000 Kč.

Zavilá pravice o něm tvrdí, že nezapře Klausovce, má takovéto typické pravicové myšlenkové schéma, které neměl ani Nečas, Zahradil, Tošenovský, Topolánek a další kandidáti na předsedu ODS. Má však červený nos a tak se v modré ODS ne a ne prosadit.

Zastydlá levice mu vyčítá, že odporně načichl tržním imperialismem a tak ho radši poslala na pěší túru do štrasburského europarlamentu.

Jiří Havel si z toho moc nedělá a nadále se tváří přirozeně - tedy hloupě. Občas něco navrhne, jako např. 13 důchod. Od socanů se dnes očekává další zadlužování země, a tak nechce Havel nikoho zklamat a vesele atakuje v žebříčku zahraničního zadlužení Argentinu, Uruguay, Maďarsko, Lotyšsko, Itálii, Belgii ....
01. 04. 2009 | 12:57

kristusek napsal(a):

SuP - nejde o plagiát - jedná se o Smlouvu s občany - J. Havel je občanem ČR a tedy jednou ze stran Smlouvy. Je čistě na něm, jestli ji zveřejní, Smlouva neobsahuje ustanovení, které by to zapovídalo:-)

Zkuste to novu.

Já jsem se pobavil:-)
A hned jsem si vzpomněl, jak loni to jeden čas ODS stáhla i ze svých stránek:-p
01. 04. 2009 | 13:06

kristusek napsal(a):

neo - doplatky byly sníženy na 300 léků, zvýšeny na 4500. Stále Vám to nevychází:-)
01. 04. 2009 | 13:07

kristusek napsal(a):

oprava- 3000 léků, omlouvám se za chybu
01. 04. 2009 | 13:09

Roman napsal(a):

To je ale úroda slov. Neuvěřitelné. Ještě jednou bravo pane Havle. Apríl je někdy fakt dobrý.
01. 04. 2009 | 13:17

Tribun napsal(a):

To bylo ovšem podlé, pane docente :-)) Copak vy nevíte, že v lepší společnosti se o drobných poklescích gentlemanů taktně mlčí? Tak malička kecali, no, to je toho. Copak vy nevíte, že Paroubek má bradavici? To se přeci nedá srovnávat s jednou nevinnou lží, nota bene když se to říkalo jen tak, aby se voliči zbytečně nešťourali v tom, oč "šlechtě" skutečně běží.

Ne, vážně, zákeřnější "nůž do zad" nejlepší vlády, jakou jsme kdy mohli mít, jsem neviděl :-)

A vkaz pro toho pána, co si dobře pamatuje vládu ČSSD: já také. Už aby byla zpátky. Možná kradou stejně, ale ne tak arogantně, okatě a tolik u toho nemlaskají.
01. 04. 2009 | 13:28

slav napsal(a):

To má být nějaká odsácká ptákovina?
01. 04. 2009 | 13:35

ver napsal(a):

dluhy se neplatí
01. 04. 2009 | 13:40

Al Jouda napsal(a):

Zdá se, že někteří Češi se rádi nechávají vyvést aprílem a jsou nepoučitelní. Někdo zde dokonce v diskuzi napsal, že mu poplatky ve zdravotnictví vyhovují ! To už zavání sebemrskačstvím. Docela by mne pobavil průvod do půl těla svlečených skalních členů ODS, kteří by si záda mrskali důtkami do krve provolávali : Chceme ještě více zvýšit poplatek za zápis do katastru nemovitostí !!!
01. 04. 2009 | 13:51

neo napsal(a):

Al Jouda:

poplatky někomu vyhovují.

Např. těm, kteří jsou nemocní a nemají celý den na to čekat někde v čekárně u doktora
01. 04. 2009 | 13:57

Tribun napsal(a):

A nebo lékařům a lékárníkům. Na čekací doby nemají poplatky žádný vliv, tolik má osobní zkušenost. Naopak, když jsem byl nemocný, tak mne sestra (Pořád je ještě skoro na všech doktorských dvěřích napsáno: "Pořadí pacientů určuje lékař") vzala přednostě před všemi babkami s tím, že jsem od pohledu nemocný, zatímco ony si přišly jen pokecat. Dávno před poplatky.

Poplatky totiž nic neřeší, vlastně ani nemohou, protože to není jejich smysl.

A vrchol vší zhovadilosti jsou poplatky vybírané v lékarnách, protože o skladbě a množství předepsaných léků rozhoduje lékař, nikoliv pacient, a tedy pokud pacient platí regulační poplatek, pyká za rozhodnutí někoho jiného, v tomto případě lékaře. Je-li třeba regulovat množství předepsaných léků, je třeba regulovat lékaře, a ne pacienty. (Viz u mne: http://tribun.bloguje.cz/77...).
01. 04. 2009 | 14:03

modrý soudruh napsal(a):

neo:

Já tam čekám stejně dlouho jako když se poplatky neplatili. Je to furt stejný. A ten kdo chce ušetřit na poplatku tak pak zacáluje drahou lečbu ve špitálně - katastrofa.
01. 04. 2009 | 14:04

SuP napsal(a):

kristusek -
Na to jsme v dávných dobách říkali: "S nim je sranda jak s gumovym hovnem..."
01. 04. 2009 | 14:14

JC napsal(a):

docente ...:-)))
http://www.novinky.cz/domac...
viz můj první příspěvek.
P.S. Paroubkův 1.Apríl
01. 04. 2009 | 14:44

Ovi napsal(a):

Neo princip poplatků zřejmě nepochopil. Myslí si asi, že kdo zaplatí poplatek, bude ošetřen přednostně.
01. 04. 2009 | 14:44

zdesta napsal(a):

neo-tribun: Patřím k tomu k tomu odpadu (důchodce)který zneužívá jednou za měsíc lékařskou péči.(hypertense-prášky na tlak)Ještě se mi nestalo, že bych v ordinaci praktického lékaře nečekal.Přednost vstupu do ordinace mají především známí lékaře a sestry.(věk je bezpředmětný) U odborných lékařů (urulog,hematolog,ortoped e.t.c.)budete čekat i kdyby byl poplatek 100kč. Tak si ty pitomé argumenty schovejte za klobouk.Dodatek-osobně nejsem proti poplatkům,jen nemám rád demagogické argumenty.
01. 04. 2009 | 14:56

Dr.T napsal(a):

to neo
zavedením poplatků, samozřejmě nikdo na doplatcích příliš neušetřil. To že něco napíše český novinář přestává být v posledních letech zárukou skutečnosti, spíše naopak. Cílem poplatků rozhodně nebylo to aby někdo něco ušetřil - s jedinou výjimkou týkající se zdravotních pojišťoven. Teroreticky se mělo dle PR agitky MZD dostat cca 10mld na léčbu onkologicky nemocných. Toto ovšem taktéž pouze psaly noviny, a odborná veřejnost prozatím marně čeká na konrétní čísla, vč. množsví léčených a vyléčených. Zatím to spíše vypadá, že část uvízla v poj. a zbytek by proplacen za běžnou péči, na kterou by po topolově batohy jinak chybělo.
Doporučují méně číst noviny a více myslet vlastní hlavou.
01. 04. 2009 | 15:02

JC napsal(a):

zdesta,
Za odpad se nebudu považovat ani když budu v důchodu. Nicméně prášky na vysoký tlak beru také.
1x cca za dva měsíce den předem zavolám sestře a poprosím ji aby mi paní doktorka napsala recept na druhý den.
Druhý den zajdu, počkám až se otevřou dveře ordinace, mrknu na sestru,obdržím recept na 3 balení, poděkuji a odcházím. celé to trvá max. 10 minut.
Funguje to takhle již dva roky a i paní doktor je spokojená, že se vzájemně nezdržujeme. Občas koupím čokoládu jako všimné a dále jsem si koupil přístroj na měření tlaku doma, abych s takovou kravinou nezatěžoval zdravotnictví.
Zdesto, nejlepší je sedět na zadnici a stěžovat si.
01. 04. 2009 | 15:08

MA-FU napsal(a):

Pane Havle,žel nevím ,kdy píšete apríl a kdy je pravda.
01. 04. 2009 | 15:15

Suchec napsal(a):

DrT:
Jen ZP vydaly na tuto péči o 17Mlrd. Kč více, než v předhozím roce (z rezerv, co nashromáždily od r. 2005), a teď to vydávají za přínos díky zavedení poplatků.

Já už sklyšel spoustu demagogickýho balastu, ale tohle překonalo úplně všechno.
SNad by se tomu rovnal termín "bratrská pomoc".

Neo je prostě "jednička", že Kalousku?
01. 04. 2009 | 15:17

zdesta napsal(a):

JC. Pane kolego trochu smyslu pro humor.Já se za odpad nepovažuji,ale četl jsem pár diskuzních příspěvků,které nás řadí mezi neužitečné a otravné občany.Ten příklad který zde uvádíte je sice výhodný,ale není realizovatelný ve všech případech.Moje ošetřující lékařka vyžaduje osobní kontrolu(měření tlaku) a osobní styk.Konzultace o momentálním zdravotním stavu.Vyžaduje to trochu více času ale je to profesionálnější a solidnější.I když to netrvá více jak 10 minut,nemám pocit že si v pekařství kupuji housku. Přeji hezký den.
01. 04. 2009 | 15:45

neo napsal(a):

Dr.T :

to jsem taky nikdy netvrdil:)

Pokud se hodláte míchat do cizí debaty, laskavě si ji přečtěte pořádně.
01. 04. 2009 | 16:26

Železnohorský napsal(a):

Pane Havle, palec nahoru, tohle je zatím nejlepší apríl...

(Jsem pravicový volič, aby nevznikla mýlka, oranžovou nesnáším, ale tohle vystihuje podstatu; smutnou, ba hroznou, ale asi to tak muselo být.)
01. 04. 2009 | 16:31

Hajný napsal(a):

to neo:
Mohu vás ujistit,že čekací doba tam kam chodím k lékaři je úplně stejná platíte-li poplatky nebo ne.
A tam chodím, prostě k lékaři jít musíte,to nezáleží na svobodné volbě ale na léčebném postupu.
Vlastně nemusíte,ale to zemřete o měsíce dříve!No možná,že to tak Julínek a ta madam po něm chtějí!Vyjde to levněji,to jsou pak statisícové úspory!
01. 04. 2009 | 16:58

Hajný napsal(a):

Pane docente,
řekl bych,že pan Hořejší má úsměvnější blog k Aprílu.
01. 04. 2009 | 16:59

JAP napsal(a):

A co povinná četba Vašich skript, zahálejících již kolik desítek let. Nešlo by to?
01. 04. 2009 | 17:04

ujo napsal(a):

pro JC:
Jestli skutečně Vám Vaše pí. doktor předepisuje léky (ikdyž jen na tlak) aniž by Vás 2 roky viděla je to od ní neprofesionální a od Vás riskantní (na ty přístroje bych se až tak nespoléhal).
Co cholesterol, taky si ho zjišťujete sám?
01. 04. 2009 | 19:09

Ben napsal(a):

Hajný,
ale který? Ty blogy u pana Hořejšího jsou skoro všechny tak trochu aprílové...
01. 04. 2009 | 20:47

Jan Vaculík napsal(a):

Pane Havle,
dovoluji si upozornit, že podle § 998 Obč. zák. se na politiky nevztahuje ustanovení § 997 o 1.dubnu. Tato právní úprava je takto kodifikována proto, že politici mají říkání nesmyslů v popisu práce každý den. Jediným dnem, který je pro poptřeby tohoto ustanovení vyjmut ze skupiny každých dnů, je 31.12., v kterémžto dni jsou povinnosti politiků nespecifikovány, a to sice z důvodu zbytečnosti.
02. 04. 2009 | 01:01

patriot napsal(a):

Pane Havle, přidávám ten nejaprílovatější výrok, jaký znám:

Politiku začnou dělat slušní lidé.
02. 04. 2009 | 08:34

Věra napsal(a):

Článek je ve stylu poručíme větru, dešti! To už tu jednou bylo, ty konce většina z nás pamatuje:-/
02. 04. 2009 | 13:08

silspok napsal(a):

"Občané České republiky mají právo na pravidelnou kontrolu plnění závazků... " Hezka veta ... Kazdopadne by me zajimalo, jak to ted dopadne s Lisabonskou smlouvou. Paroubek rekl, ze ji rozhodne chce, Klaus ji rozhodne nechce ... a kluci to ted tahnou spolu? Ted si myslim, ze se ukaze o co CSSD skutecne jde ... Jinak pane Havle ten text je tragicky vzhledem k tomu, jak CSSD plni sliby v krajich a co splnila behem sveho vladnuti ...
02. 04. 2009 | 14:45

bobr napsal(a):

S velkým sebezapřením jsem přečetl všechny příspěvky. A víte kdo dnes exceloval? No přece náš starý známý všeználek NEO. Ten to tady dnes opravdu zaplevelil. Je to prostě asi honorovaný agent - psavec ve službách ODS. Ale někdy se jeho výplodům člověk může od srdce zasmát. Proč ne, byl apríl.
02. 04. 2009 | 22:04

neo napsal(a):

bobr:

jen jsem zveřejnil zde dostupné informace z programu čssd a reakce hejtmanů a senátorů na nesplněné sliby.
03. 04. 2009 | 08:39

Ivo Peterka napsal(a):

neo, jste zaslepený.
Zastrašování médií a normalizační praktiky - náhubkový zákon.
Doplatky za léky - byly zavedeny doplatky na léky pro chronicky nemocné, u kterých dříve nebyly.
Kriminální kauzy - kauza Čunek a zásahy do ní jen kvůli tomu, aby nepadla vláda, jdou i na účet ODS.
Poplatky byly zavedeny, zdravotní pojištění se nesnížilo - byla povinně zvýšena spoluúčast. Co jiného než spoluúčast jsou poplatky? Teď nesoudím poplatky, soudím onu smlouvu, aby to bylo jasné.
06. 04. 2009 | 12:13

neo napsal(a):

Peterka:

podle dostupných informací můžete snadno zjistit, že doplatky na léky se snížily u mnoha léků což je jisté snížení spoluúčasti. Naproti tomu byly ovšem zavedeny poplatky, které tedy spoluúčast zvyšují. Ale celkem se ani nesnížila, ani nezvýšila.

Politické šarvátky a kauzy si nechte...je jich na všech frontách dost.
06. 04. 2009 | 13:18

Ivo Peterka napsal(a):

Neo,
poplatky u lékaře nebyly nijak kompenzovány. Čili spoluúčast pacienta jednoznačně vzrostla.
Ze svého okolí vím jen o lécích, které dříve neměly doplatek a nyní mají. Od nikoho chronicky nemocného jsme neslyšel, že by se mu poplatky snížili. Něco jiného je vyhlášení, něco jiného realita denního života lidí. Možná, že se snížily poplatky pro léky na velmi závažná onemocnění typu rakovina, ale např. kardiaci za léky zaplatí víc. Pamatuju si na situaci v lékárně, kdy paní lékárnice nevěřícně koukala na krabici léků se slovy: "Za tohle nikdy doplatek nebyl."
Je to právě ODS, kdo se chvástal, že nedopustí nečisté zásahy do kauz - proto jsem musel Čunkovu kauzu zmínit.
Náhubek novinářům nasadil poslanec za ODS ... .
06. 04. 2009 | 13:59

neo napsal(a):

Ivo Peterka:

To je logické, někomu se snížila, někomu zvýšila....nemůžete vše brát jen z nějakého jednoho pohledu, ale vždycky celkově.

jasně, nemusí se Vám, to líbit, ale je to tak. Když se uvede průměrná mzda...objeví se tisíc křiklounů, že to není pravda, protože oni mají méně.

Náhubek novinářům je jeden z nejhorších zákonů kdy vydaných a nikdy bych s ním nemohl souhlasit. To, že poršel parlamentem a senátem ukazuje, co jsou politici všech stran zač !
06. 04. 2009 | 14:06

Ivo Peterka napsal(a):

Neo, ok, ale stále platí, že odvod na zdravotním pojištění se nesnížil a zároveň se zavedl poplatek za návštěvu lékaře. Čímž nebyl naplněn konkrétní bod Topolánkovi smlouvy. Nezáleží na tom, že je to o minimální peníz, záleží na tom, že ministerský předseda Topolánek nedodržel smlouvu.
06. 04. 2009 | 14:32

Bisnis Online napsal(a):

Policy can be traced in the fact that reproduced them, and some of the especially held in April throughout the year.
09. 06. 2009 | 00:56

Anastasia33Strong napsal(a):

Do not cash to buy a building? Worry no more, because that's real to get the <a href="http://bestfinance-blog.com...">personal loans</a> to work out all the problems. Thence get a sba loan to buy all you want.
15. 08. 2010 | 12:31

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy