Roučkova parlamentní spravedlnost

22. 07. 2009 | 09:29
Přečteno 5000 krát
Volba Libora Roučka místopředsedou Evropského parlamentu byla určitě zadostiučiněním. Libor bude po dva a půl roku nejvýše postaveným Čechem v Europarlamentu. Naopak ODS vyšla ve velkých parlamentních funkcích naprázdno, což je dáno zařazením do nové frakce, která tu opravdu nikomu nevoní. Kvůli spojení s obskurní polskou stranou Právo a spravedlivost a kvůli lotyšskému europoslanci, který podle některých zdrojů sympatizoval s pohrobky SS.

Libor Rouček skončil celkově sedmý ze čtrnácti volených místopředsedů, což byl docela překvapivý úspěch. Zvolení místopředsedové se totiž potom podle pořadí, ve kterém byli zvoleni, ucházejí o jednotlivá portfolia ve vedení parlamentu. Být sedmý ze čtrnácti je na malou zemi, jako jsme my, a navíc na zemi novou, opravdu pěkné.

K dobrému výsledku přispěla i nesporná Liborova autorita zde v Evropském parlamentu. V minulém funkčním období byl členem a dokonce prvním místopředsedou zahraničního výboru. To byla skutečně prestižní pozice. A patřil tam k těm nejkvalifikovanějším s ochotou hledat řešení napříč politickými stranami ale se zřetelnou vůlí nehrbit páteř. S Richardem Falbrem tvořili dvojici, která se v Evropském parlamentu neztratila.

Libor názorově představuje autentickou levici západního stylu. Odešel z vlasti v hlubokých sedmdesátých letech a poznal, co to znamená solidarita. I díky pomoci rakouských sociálních demokratů mohl vystudovat vídeňskou univerzitu, učil na západních vysokých školách a stal se úspěšným redaktorem Hlasu Ameriky.

Libor nikdy k ničemu nepřišel lehce. I doma si svůj úspěch poctivě odpracoval. Čtyři roky byl mluvčím Zemanovy vlády a odkomentoval řadu dějinných momentů. Poté usedl v lavicích české sněmovny. Liborova skvělá odborná a jazyková výbava ho předurčila jako kandidáta do Evropského parlamentu, kam byl poprvé zvolen v roce 2004.

Volba Libora Roučka místopředsedou Evropského parlamentu je samozřejmě i oceněním ČSSD. Je jasným důkazem toho, že strana není v žádné mezinárodní izolaci a že má vysoký respekt.

To, že právě Libor získal postupně nominaci ČSSD a potom i frakce sociálních demokratů, je podle mého názoru dokladem něčeho velmi důležitého. I v politice alespoň občas funguje spravedlnost. V Evropském parlamentu totiž neomylně zafungovalo to, že na posty nejvyšší by měli být nominováni kandidáti, kteří k tomu splňují mravní i odborné předpoklady. Ze zkušenosti z domácího prostředí víme, že tyto principy, bohužel, nejsou vždy uplatňovány.

Jsem také nesmírně rád, že jsem se spolu se svými kolegy - v rámci mnoha desítek oficiálních i neoficiálních schůzek a jednání - o tuto spravedlnost směl alespoň zanedbatelným podílem zasloužit.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

neo napsal(a):

spolupracovat s pohrobky SS je jako spolupracovat s pohrobky KSČ. no a vy spolupracujete s KSČm i nyní...
22. 07. 2009 | 09:35

Mirka napsal(a):

to bude sasi tím že SS ani Nacistická strana nikde v Evropě nejsou povolenou politickou stranou komunisté mají své zástupce v národních vládách i v evropském parlamentu
takže nemíchejte hrušky a jabka
22. 07. 2009 | 09:45

hawk napsal(a):

Mirka

bohužel je povolena KSČM ač by dle Ústavy neměla. Každý se jen stará o pár ultrapravicových chlapců, ale že máme v parlamentu stranu stalinistického typu nikoho nezajímá. Bohužel.

No a pane Havle, EP mě nezajímá, jsou to takové trafiky, třeba zrovna od vás pro Roučka a Špidlu.
22. 07. 2009 | 09:54

shipper napsal(a):

Mirka
Nejde o SS ani Nacistickou stranu, ale o "pohrobky" SS a pohrobky KSČ. Takže nemáme dva druhy ovoce, ale druh jeden. Zkuste si představit něco jako "černé třešně".
22. 07. 2009 | 09:56

Karlík napsal(a):

Tvrdit o někom, že je údajný pohrobek SS a na druhé straně mít ve straně agenta StB, školitele teroristů v Zastávce u Brna a obdivovatele vraha Guevary - soudruha Falbra je dost pokrytecké. Nemyslíte?
22. 07. 2009 | 09:57

IronNick napsal(a):

Takže těch pověstných "fašizoidních" lotyšských europoslanců je celkem jeden a jeho provinění zní, že "sympatizoval", alespoň "podle některých zdrojů". Hm... Zastávat se ho opravdu nechci, ale tohle je obvinění jak noha :)

Panu Roučkovi samozřejmě gratuluju! Ale kdybyste alespoň kolegiálně zmínil, že v minulém období byl zase místopředsedou EP M. Ouzký (ODS), taky by Vám ústa neupadla. Klidně i bez dovětku, že ČSSD "tehdy vyšla ve velkých parlamentních funkcích naprázdno" :)

Pěkný den.
22. 07. 2009 | 10:05

Spandau napsal(a):

Neo, Shipper, Karlík, Hawk: A v Americe zase bijou černochy...
22. 07. 2009 | 10:07

ali napsal(a):

2Havel

S Vámi je sranda, Havle...
"Porathovanec" horší Ratha. Pěkně se vybarvujete. V poslední době se oháníte fašizmem, ale na nepravém místě a věřím, že na to dojete.

Dokáže-li Havel prohlásit o pravicovém politikovi, že jest fašista, nezbývá než konstatovat ubohost tohoto kovaného bolševika, který by se měl omluvit a odstoupit..doufám, že Vás Farage zažaluje.
22. 07. 2009 | 10:08

Spandau napsal(a):

2Ali
Nechci se zastávat toho ... nicméně napsal, že Farage je podle některých fašista. A to fakt je.
22. 07. 2009 | 10:16

hawk napsal(a):

Neo

no jo, asi zlobí....
22. 07. 2009 | 10:18

slayer napsal(a):

Tlustodocente,

ocividne vam nevadi, ze jste na minulem blogu dostal kapky za vase zalovani - nalepkovani a uz to sem cpete znovu. A znovu uslysite o tom, ze jako byvaly bolsevik a obdivovatel Stalina by jste mel drzet kusnu a nekadrovat jine. Nekadruj a nebudes kadrovan.
22. 07. 2009 | 10:19

JAHA napsal(a):

Ad: autor
Poslednu dobu tu sledujeme oslavne ody na predstavitelov CSSD. To vasim "bratom" este furt nedoslo, ze by sa uz patrilo napisat nieco i o Vas:-).
22. 07. 2009 | 10:22

PatientO.T. napsal(a):

Dlouho jsem se musel bránit dojmu, že smyslem vašeho článku není ani tak blahopřát panu Roučkovi, ale udělat dlouhý nos na ODS a orazítkovat dalšího jejího spojence. Viďte, pane Havle, že to tak není.

Vzhledem k opakovanému výskytu fašistů na vašich blozích vás, pane Havle, prosím, abyste mi odpověděl na mé otázky pod vaším předcházejícím blogem (PatientO.T. 21.07.2009 22:42:50). Díky.
22. 07. 2009 | 10:25

shipper napsal(a):

Spandau
Reagoval jsem na příspěvek Mirky, zkuste kolego udělat "think, think".
22. 07. 2009 | 10:27

JAHA napsal(a):

Ad: PatientO.T.
Viete, moze ist aj o staru taktiku - aby som pouzil bohorovne hodnotenie Vassaryovej Lexom - zlodej krici, chytte zlodeja. Samozrejme preto, aby nikto nezistil, kto tym zlodejom je:-).
Podobne to moze byt i s nalepkovanim, nie. Byt kovanym predstavitelom CSSD, bol by som v strehu, co sa z toho vykluje:-).
22. 07. 2009 | 10:30

Pobo napsal(a):

Ono když se člověk podívá, co tam Lotyšsku ve 40. roce dělal bolševický (M-L) rus za zvěrstva, tak i dovede pochopit, že (někteří) Lotyši, kterým Němci nepovolili obnovit vlastní národní jednotky vstupovali do legií SS. Prostě ta nenávist k Rusovi za to co v Lotyšsku prováděl byla velká.

Takže kdybych byl Lotyšem, nejspíš by mi taky byli mnohem milejší Lotyši v SS než Marks-Leninská potrukská lůza.

Ale to samozřejmě Marx-leniniský docent nemůže chtít chápat. - Byl by totiž sám proti sobě.
22. 07. 2009 | 10:30

ali napsal(a):

Spandau
Havel - Jmenuje se Nigel Farage a je to britský nacionalista, někdo říká fašista.

Jestli ho nazval nacionalistou a v zápětí - že "někdo říká fašista", je pitvání detailů. Výsledek je stejnej.

Číst jeho blogy mi kdysi bavilo, i když mi není sympatický od začátku, mělo to vtip a ironii levice kontra pravice. Leč Havel (dle mého nedávného konstatování), se začíná propadat do trapností a neúnosností.
Libor Rouček, pokud má všech pět pohromadě, snad jednou udělá čistku v socanských kruzích a nenápadně se zbaví těch, jenž nemají se socanstvím nic společného, ale jsou to klasičtí bolševici. Nicméně i kdyby tomu tak bylo, pořád je to levice.
22. 07. 2009 | 10:33

jiří napsal(a):

Ale to se podívejme, kolik je tady rozumbradů spojujících komunismus a fašismus. Že to byly nesmiřitelné ideologie, a že západní liberalismus německé i italské fašisty dlouho podporoval, to si asi nikdo nevzpomene. A že jde z obecného hlediska o dvě naprosto odlišné hnutí a logiky, které jsou si podobné podle některých znaků (stejně jako bychom k nim mohli přiřadit např. katolicismus)... no nic, historický revizionismus a lidská hloupost, toť zářné konstanty lidstva.
22. 07. 2009 | 10:34

Frantzišek Kocourek napsal(a):

Havle,
jste opravdový komunista ukovaný ze stalinské oceli na leninském bucharu,sice se maskujete jako socan,ale který socan nebyl komunista,a který komunista nebyl socan.
Takové pitomosti co Vy dokážete napsat,snad ani nevyslovil Kléma Gottwaldů,asi rozdíl je,že Kléma byl nevzdělanec,Vy jste holt docent s vysokou školou,ale i Geobeles měl vysokou školu a dr.Mengele měl dokonce dva doktoráty z renomovaných VŠ
z oboru medicíny a biologie.
A jako lidé byli k ničemu,stejně jako Vy.Já jsem došel k závěru,že Vy si svým grafomanstvím léčíte své komplexy méněcennosti,toto je naposled co reaguji na Vaše hloupostí,jak vidět dál jste se na cestu po které kráčeli výše jmenovaní lidé.Je dobře,že jste v Bruselu a ne v Praze,ať si Vás tam levičáci užijí,tam jste neškodný,ani pes po Vás neštěkne,
a to je dobře.
22. 07. 2009 | 10:34

RA napsal(a):

kdo to je, Rouček ? O Falbrovi je mi známo pouze to, že je to bývalý spolupracovník STB , v parlamentu spí a je to táta pracujícího lidu.
22. 07. 2009 | 10:37

Pobo napsal(a):

2 jiří:

A pakt R-M byl taky čistě nepřátelský, že? Stejně jako se vůbec nacisti s bolševiky předem nedohodli na tom, jak si rozdělí Polsko. No nic, Jiříku ...
22. 07. 2009 | 10:40

Antislav napsal(a):

2 Havel
Pane Havle, neprispival jste do casopisu Pohranicnik - Strazce Vlasti?
22. 07. 2009 | 10:44

ali napsal(a):

RA
Rouček utekl v druhé polovině 70 let do Rakous, pak myslím do Austrálie, pak byl asi nějakým redaktorem ve Washingtonu. Po revoluci se vrátil se slovy - viděl jsem, slyšel jsem a teď chci vítězit pod vlajkou ČSSD. Víc nevím, mrknu na info :o)
22. 07. 2009 | 10:45

Zacheus napsal(a):

Jak jste se, pane docente, naučil nadavát a sprostě nálepkovat ostatní. Britský poslanec, který má legální mandát v Evropském parlamentu, je podle Vás fašista. Polská strana Právo a spravedlnost, je strana obskurní. Nepoužíváte náhodou ve své "argumentaci", kterou nijak nedokládáte fakty, právy Vy metody, které se dají označit za fašistické?
22. 07. 2009 | 10:46

shipper napsal(a):

22. 07. 2009 | 10:46

Mirka napsal(a):

http://www.blisty.cz/art/43...
on ten kapitalismus má také své vrahy
22. 07. 2009 | 10:54

MerryMan napsal(a):

Pobo:
Dovolil jsem si Váš příspěvek přepsat. Zde je výsledek:
"Ono když se člověk podívá, co tam sudetským Němcům dělal bolševický (M-L) čech za zvěrstva, tak i dovede pochopit, že (někteří) sudetští Němci, kterým Němci nepovolili obnovit vlastní národní jednotky vstupovali do legií SS. Prostě ta nenávist k Čechovi za to co v Sudetech prováděl byla velká.

Takže kdybych byl sudetským Němcem, nejspíš by mi taky byli mnohem milejší sud. Němci v SS než Marks-Leninská česká lůza."

Je s podivem, jak se to shoduje. Já jsem nebyl ani v Lotyšsku, ani jsem nežil za první republiky a tak nemohu posoudit správnost Vašeho tvrzení. Jedno ale vím určitě. Nacismus bylo vtělené zlo a SS byla zločinecká organizace. Důvod, proč do SS někdo vstoupil není podstatný. Pokud Vy schvalujete vraždění civilistů, něco to o Vás říká
22. 07. 2009 | 10:59

Mirka napsal(a):

http://blog.aktualne.centru...

a řídící Ústřední Orgány
22. 07. 2009 | 11:00

Spandau napsal(a):

Zacheus:

Za místopředsedu EP byl prý nezvolen jedině pan Kaminski z Prava a spravedlivosti. Není to jasný důkaz toho, že ta strana je pro ostatní taková nějaká "obskurní?"
22. 07. 2009 | 11:02

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden jednoslovný výkřik obsahující nadávku, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní diskusi (viz pravidla v záhlaví každé debaty).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
22. 07. 2009 | 11:04

Mirka napsal(a):

Zdejší diskutéři žijí stále v munulém století a jím také straší.

Prosím vzbuďte se, žijete v 21 století.

A že dnes je co řešit!
22. 07. 2009 | 11:05

ali napsal(a):

Mirka
ano, zdrcující logika..kapitalizmus má také své vrahy, ale bolševiští vrazi jsou mi sympatičtější..
22. 07. 2009 | 11:05

Honza napsal(a):

Libor reprezentuje politiku ČSSD a ta s levicí západního stylu nemá nic společného, jsou komunisté toho nejhoršího zrna, jsou někdy "lepší" než Exner, a to je stalinista jako bič.
22. 07. 2009 | 11:06

IronNick napsal(a):

L. Rouček určitě patří k tomu nejlepšímu co ČSSD má. Asi právě proto tam nikdy žádnou výraznější funkci nezastával a radši ho uklidili do EP. O panu autorovi bych si rád myslel něco podobného, ale ať se snažím jak se snažím, vidím jen docela sympatický smysl pro humor, který je - již podstatně méně sympaticky - zneužíván ke zlehčování všeho možného i nemožného, viz předchozí blogy... Zato s lidmi jako je Špidla nebo Rouček většinou nesouhlasím, ale můžu si jich vážit.
22. 07. 2009 | 11:10

mauhur napsal(a):

pane Havel, jestli vy jste reprezentaté levice západního střihu tak já jsem s Madonnou v posteli. A vyčítat ODS že spoluúpracuje s ultrakatolíky a jedním nacionalistou? Vy zase spolupracujete s českými komunisty, kteří se veřejně hlásí ke staliniád, obdivují Klému a podle slov jejich předsedy Filipa, starého stbáka, byla naše okupace varšavskosmluvními vojsky zcela ok. A sama politika i osazenstvo ČSSD je prolezlé marxismoleninismem a přežitými socialistickými praktikami. Takže se laskavě děte bodnout!
22. 07. 2009 | 11:13

PatientO.T. napsal(a):

http://zpravy.idnes.cz/mfdn...

Podle některých diskutujících se ale pravděpodobně lépe umírá civilistům zavražděným bolševiky než týmž zavražděným nacionálními socialisty.
22. 07. 2009 | 11:14

Pobo napsal(a):

2 MerryMan:
"Dovolil jsem si Váš příspěvek přepsat. Zde je výsledek: ..."

Ten Váš přepis nemá žádný základ.

"Je s podivem, jak se to shoduje. ..." - Taky se divím, kde vy vidíte shodu :o)) Ale Vaše věc.
22. 07. 2009 | 11:17

ali napsal(a):

PatinetO.T.
myslíte, že si to kovaný bolševik přečte a pochopí? Možná jo, ale na vědomí nevezme a vše bude považovat za spravedlivé konání v duchu komunismu.
22. 07. 2009 | 11:19

F.Srbek napsal(a):

Óda na radost. Na jedné straně je určitě dobré, že máme jednoho ze "120" místopředsedů EP, na druhé straně je třeba se ptát, co nám to přinese.
22. 07. 2009 | 11:20

PatientO.T. napsal(a):

2 ali:
Celá diskuse je vlastně zbytečná. Smysl by měla pouze tehdy, kdyby byl někdo schopen doložit, že komunisté se žádných zvěrstev proti civilistům nedopouštěli. Takhle komunističtí apologeti sklouzávají k tvrzení, že jejich bývalí spojenci se v Pobaltí chovali hůře... Toto tvrzení je ovšem zcela nepodstatné z pohledu obětí.
22. 07. 2009 | 11:30

arlon napsal(a):

Havel
vy tady říkáte, že Rouček si to u Zemana odpracoval. Neměl jste použít spíše termín - odžvanil? To by myslím tomuto expertovi slušelo více.
Ale to sedmé místo v dostihu na bruselském závodišti asi opravdu nebude tak špatné. Jak myslíte, že byste doběhl vy? Také sedmý?
22. 07. 2009 | 11:38

ta napsal(a):

Samochvála smrdí a ještě je asi nakažlivá - viz Paroubkovy články. A Falbr - kdo spí, ten se neztratí.
22. 07. 2009 | 11:42

ali napsal(a):

PatientO.T.
..omlouvání zločinu jiným zločinem je nestoudnost a oběti jsou tímto zesměšňovány..hezký den ali
22. 07. 2009 | 11:46

Filip Průdek napsal(a):

Doporučuji si přečíst tento článek, jak to bylo s jednotkami SS v Pobaltí. Pan docent by asi takto nepsal na svůj blog, kdyby jeho otci Sověti strčili před zastřelením zezadu do úst cizí penis....
http://zpravy.idnes.cz/loty...
22. 07. 2009 | 11:48

Kmet 74 napsal(a):

Pane Havel nejste nic víc než populistický mluvka. Poalouchat Vaše názory mohou jen lidé s tvrdou náturou. Jest-li umíte něco co by bylo přínosem pro ČR tak do toho jděte a hlavně odejděte z politiky. A chválíte ty pravé, zakladatelé sociální demokracie se musí v hrobech obracet.
22. 07. 2009 | 11:52

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden text obsahující hanlivé komolení jména, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní diskusi (viz pravidla v záhlaví každé debaty).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
22. 07. 2009 | 11:58

Doug Badman napsal(a):

Pane docente,
podle některých zdrojů jste Vy kovaný stalinista a pan Paroubek pedofil.
22. 07. 2009 | 12:07

Mirka napsal(a):

http://czechtek.bloguje.cz/...
pravý i levý, náboženský ateistický dogmatik jde věčně za myšlenkovým vozem filosofů
22. 07. 2009 | 12:17

jarpor napsal(a):

Ale no tak, pánové a dámy,

to musíte mít všechno tak polopatisticky - budou volby, tedy
Óda na manžela,
Óda na Libora Roučka (pod názvem Roučkova parlamentní spravedlnost)
očekávám Ódu na... od pana Zaorálka, snad i pan Rath by mohl něčím přispět...

No a pro zvídavé a kritizující - mrkněte na odkaz :

http://www.liborroucek.cz/a...

Jak se v projevech v EP a jinými články a činností "zasloužil" o obraz ČR ... k Lisabonu, k předsednictví...
Copak tak objektivní obraz o nás doma, tam, v EU struktůrách, nezaslouží pochvalu ??

No, a i pan Havel použil slovní spojení "pohrobci SS" jen jednou... a určitě to nemyslel ve spojení na ODS... to se mu tam jen nějak připletlo...

Pan Paroubek prý v průzkumech klesá... tak co s tím ?

Chválit, chválit, chválit !
Třeba ti pitomci, nebo aspoň někteří (pitomec = občan ČR) ztratili paměť.

Hezký den
22. 07. 2009 | 12:32

Ladic napsal(a):

22. 07. 2009 | 12:34

Pepa Řepa napsal(a):

Ale jo, normální předvolební článek, kde autor trochu ubral.
Pohrobkem SS je Lotyš už jen podle některých pramenů.Tady pan Havel připouští možnost více pramenů, nejen živé vody bruselské.Podle jiných je třeba zoofil nebo zoolog.Lotyš, ne pan Havel.

Nic proti Roučkovi. Inteligentní, jemný, vzdělaný člověk.
Jen nevím, v jakém smyslu utvořil s Richardem Falbrem nerozlučnou dvojici. Asi do Táty pracujících musel dloubnout, když chrápal moc hlasitě.Musel asi sedět vedle něho.

Neštěstí by bylo, kdyby posadili Knížete vedle Falbera.
Scéna jako ze Šípkové Růženky.
22. 07. 2009 | 12:34

znalec napsal(a):

Možná pan Havel už hledá nástupce předsedy a jeho hochů. To je mi sympatické. Volby jsou za humny a ČSSD zatím stále klesá. Byl by to sice riskantní ale nadějný tah před volbami, vyměnit vedení. Léčba šokem. Určitě lepší, než pomalé umírání. Ale třeba přijdou s něčím novým stávající. I když "starého psa...
22. 07. 2009 | 12:40

vidlemistoklicu napsal(a):

Tak nevím, zda mi tento příspěvek víc připomíná životopis přiložený k žádosti o místo nebo povinný oslavný popis veskrze kladných velikánů dějin žáků páté třídy. Oceňuji třeba nosné informace,.."že se s Falbrem neztratil..." (Škoda). Nebo, že by to byla parodie na kladné hrdiny socialistického realismu?
22. 07. 2009 | 12:43

fantom napsal(a):

Tohle fantom chápe, že si to pan Rouček odpracoval v minulém funkčním období - tak se taky snažte! :-)
22. 07. 2009 | 12:52

Vico napsal(a):

Janek Ledecký, kdysi nazpíval píseň -Pěkná, pěkná, pěkná.

Kdyby chtěl zpívat o ODS a zachovat nosnou linku svého geniálního textu zněl by:

Divná, divná, divná.

Vrána k vráně sedá
Divná obskurního hledá.
22. 07. 2009 | 12:53

Lukas napsal(a):

Tak mám nějak pocit, že mistr Havel celý tento blog napsal hlavně z důvodu posledního odstavce. Pokud vím, těžko mohl mít extra velký vliv na zvolení Libora Roučka do zmiňované funkce....Každopádně proč se nepoplácat po ramenou a nesvést se na úspěchu jiných.... Buranství a lži komunistům nikdo neodpáře! http://jirihavel.blogspot.com/
22. 07. 2009 | 13:03

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, jestli nám pan oranžový rouček bude interpretovat práci eu jako pan marxlen docent, tak se máme vskutku na co těšit..
Veselé krizování...
http://reformy.shoptet.cz/e...
http://kremlik.blog.idnes.c...
22. 07. 2009 | 13:19

Skeptik napsal(a):

Takže konečně, za to vlastizrádné hlasování s francouzkými socialisty o dotacích pro francouzské zemědělce celých 30 stříbrných a něco navrch...
22. 07. 2009 | 13:20

RA napsal(a):

Rouček bude něčeho místopředseda, dle Havla obrovský úspěch , ale co to přinese republice ? Odpověděl bych Vám jedním slovem, ale nemohu, vymazali by mě.
22. 07. 2009 | 13:34

jarpor napsal(a):

RA

Za pokus to stojí... :-))

Hezký den
22. 07. 2009 | 13:38

mimi napsal(a):

22. 07. 2009 | 13:41

ali napsal(a):

RA
a Vy se bojíte? :o)
22. 07. 2009 | 13:45

stejskal napsal(a):

A nedá se to napsat nějak tak, aby to nevymazali? Přičemž význam může být nakonec stejný ;-)

Libor Stejskal
22. 07. 2009 | 13:51

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, jistý werich v těchto souvislostech zmiňoval guáno, a to je prý hnojivé...
http://www.ateo.cz/f/images...
22. 07. 2009 | 13:54

jarpor napsal(a):

wbgarden
No, a jde to ! Díky Werichovi (a Vám).

RA
Získáme guáno ? Ó my se máme.

Hezký den
22. 07. 2009 | 13:58

ali napsal(a):

nojo, ale pokud je guáno hnojivé, aby se tím celá čssd nepohnojila k lepšímu :o) to by byl průguános
22. 07. 2009 | 14:01

mk. napsal(a):

Je příjemné po všech těch "aférách" plnících stránky tisku a internetu číst něco pozitivního o ČSSD.
22. 07. 2009 | 14:10

JAHA napsal(a):

Ad: Stejskal, wbgarden...
Co tak skusit to citaciou umeleckeho diela, to by cenzor zmazat asi nemal, ze? Napr.

Hovno smrdi vzdycky
napisal Jaroslav Vrchlicky.
22. 07. 2009 | 14:35

JC napsal(a):

JAHA,
Smrad a vůně jsou relativní pojmy.
Pomatuji si, že mi kdosi vyprávěl jak jeho capart vsal z nočníku kouknul na to co stvořil, nasál a prohlásil "to vóóníí"
22. 07. 2009 | 15:42

danny66 napsal(a):

hm, poprve slysim o nejakem Roubickovi, zajimave, "frakce, ktera tu opravdu nikomu nevoni", jak dlouho jste europoslancem? par hodin a uz jste se vsemi mluvil, to ja ale raketovy start, pozor at to neprepalite ;-)
A proc ty "nektere zdroje" neuvedete? A nebo by se dalo napsat "starsi soudruzi povidali"???? A nebo ze by blici blicty?
22. 07. 2009 | 15:52

Kingkong napsal(a):

To MerryMan:

Tak tahle demagogie mi naprosto vyrazila dech...
Chcete říct, že Češi se před válkou chovali k sudetským Němcům stejně jako ruští bolševici k Lotyšům...?
Četl jste odkaz, který uvedl PatientO.T. ...?
22. 07. 2009 | 16:21

kk napsal(a):

Modrásci zmohli jste se tak akorát na to h.... Pravda , to vám sluší .
22. 07. 2009 | 17:10

Tupelo napsal(a):

Pane Havle, opravdu by me zajimalo, kde jste vzal, ze by CSSD mela byt v zahranici izolovana? Patrite k evropskemu soc. dem. proudu s dlouholetou tradici. Slovo izolace mi mnohem vic pripomina ODS, v onom podivne sdruzeni stran je mezi svymi - snad s vyjimkou britskych konzervativcu, i kdyz od nich se uz ozyvaji pochyby, zda-li zalozeni frakce s, mimo jine ceskou ODS, byl stastny krok. Ke jmenovani p. Roucka vasi strane blahopreji.
22. 07. 2009 | 17:28

Bára napsal(a):

JC - 15.42.53,
máte recht, že je to tak a nejen u caparta na nočníku. Tady od modrého caparta neuslyšíte "to voní" ani náhodou. Zato u článku o p. Tošenovském - tam je to provoněné. Mrkněte
22. 07. 2009 | 18:24

Rumcajs napsal(a):

Přečetl jsem si, jak komunisti řádili v Lotyšsku, jak třeba povraždili skupinu dětí (skautů) tak, že jim natloukli dřevěné kůly do očí, či uřezali přirození a nacpali do úst .... a s těma zase sedíte Vy pane docenta a stěma když to dopadne budete i vládnout.

Hanba by Vás měla fackovat !
22. 07. 2009 | 20:16

filip napsal(a):

F r a n t i š z k u Kocourku:
To je dobře, že už nebudete na blogy pana Havla reagovat. Alespoň nebudeme ty vaše hloupé invektivy číst. Až dosáhnete vzdělání pana doc. Havla, pak můžete dalšími oslovinami obšťastňovat a zaplevelovat diskuzi. Nezapomeňte volit své modré idoly, každý hlas bude dobrý.
22. 07. 2009 | 21:03

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat o marxlen vzdělání zde a přesněji od rytíře Buquoye:
"Lenin, Stalin, Trocký, Mao Ce-tung a jejich příznivci napsali o „socialismu“, který nikdy neexistoval a kterému za mák nerozuměli (jednalo se ve skutečnosti o totalitní režimy prvotně neandrtálské společnosti) tolik slaboduchých knih, že kdyby byly vytištěny na toaletním papíře, stačilo by to na vytírání konečníků minimálně dvěma dalším generacím lidstva."
http://blog.aktualne.centru...
http://www.ateo.cz/f/images...
Veselé krizování...
22. 07. 2009 | 21:35

Rumcajs napsal(a):

Taky jsem se díval do seznamů, co tu nabídl pan Penc a Váš kámoš Paroubek tam je jak vyšitej.

Vám fašouni vadí a estébák ne ?
22. 07. 2009 | 21:52

Eso Rimmer napsal(a):

jestli Rouček a Falbr jsou opravdu elitní kádry v EP tak tedy pámbu s námi
22. 07. 2009 | 22:52

Pepa Řepa napsal(a):

Rumcajsi
já jsem tam taky. Stejně jako můj švagr nebo švagrová, rok po tom, co vzali "rychlý boty" do němec.
To není sezmam práskačů, ale seznam těch, o které se "kucí z kachlíkárny" zajímali, těch na které se práskalo.
Emigranti, dizici, lidé, kteří jezdili ven nebo byli pro ně zajímaví.
Ten seznam je o ničem. Možná tam je i Pencův pukl nebo Lízinka.
23. 07. 2009 | 07:06

miro napsal(a):

Pan Havel zapoměl, že pan Ouzký z ODS byl místopředsedou parlamentu v minulém období
23. 07. 2009 | 10:27

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva příspěvky obsahující nadávku, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní diskusi (viz pravidla v záhlaví každé debaty).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
23. 07. 2009 | 11:08

blue jay napsal(a):

Jsem pocten Havle,
Ze si me vsimnul tak vysoce postavenej komunista a vyznavac Stalinistickeho pojeti ekonomiky jako jste Vy. Mimochodem nejsem milionar, jsem bilionar (myslim ze tomu lide vaseho vzdelani rikaji miliardar). A vse co mam jsem ukradl pracujicimu lidu v Canade. Ted si tu lebedim v CR a nechavam se bavit bavici jako jako je komik Jirka (Slib) Paroubek, Medicine Man Rath a veselej docent Jiri Havel.

Doporucuji Vam si precist...
http://jansky.blog.idnes.cz...

Ps. Podepisuji se blue jay a nikoliv Blue Jay. Jsem obycejna sojka a nikoliv Modrej Jay. Kdy napisete odu na Paroubka? Vsadim ze by jste i predcil Petru s nemotornym brichem.
23. 07. 2009 | 13:24

ali napsal(a):

blue jay
pozor, jsou tu i tací, co Vaše bilionářství budou považovat za matení a Váš smysl pro humor za lež, pak Vás obviní ze závisti, napadnou za nenávist a pak se budou utvrzovat, jak jste to dostal sežrat :o))))
23. 07. 2009 | 13:33

blue jay napsal(a):

Stejskale,
Mrzi me ze jsem zmeskal nedavnou hudebni debatu pod Vasim blogem. Bylo to skvele. Mozna by jste mel udelat blog kam by lide mohli poslat odkaz na jejich oblibene "pisnicky". By to tu zvedlo trochu naladu.
Ps. Tohle je pro Vas Libore....
http://www.youtube.com/watc...
Ps2. Recaptcha me ted zdelilo "retype Canada", je to vzkaz od Vas?
23. 07. 2009 | 13:36

blue jay napsal(a):

ali,
Ja vim. Zivot pro milionare se v CR stava nebezpecnej. Je to tu jako v jungli (dzungli?) Ale pry me Paroubek zdani na uroven obycejneho cloveka jako je On. Takze bych rekl ze nemam starosti. Budu na tom stejne mizerne jako bejvalej premier a predseda strany co se stara o ty chude Gross.
23. 07. 2009 | 13:46

stejskal napsal(a):

Díky za odkaz, pane blue jay.

Znám tuhle nahrávku, je to nářez ;-)

S tím blogem o hudbě zkusím něco vymyslet. Také by mne to bavilo.

Libor Stejskal

P.S reCAPTCHA neřídím, i když zde podle mnohých manipuluji, co se dá ;-)
23. 07. 2009 | 13:47

blue jay napsal(a):

a znate tohle Libore?
Rozhodne lepsi nez pisnicky ktere tu do nekonecna kokrha Jiri Havel.
http://www.youtube.com/watc...

Ps. Jeff Healey byl mimochodem slepej Canadan. Bohuzel zemrel minulej rok. Byl to genious.
23. 07. 2009 | 13:54

stejskal napsal(a):

Neznám, ale vůbec to není špatný. Mrknu se po tom na netu.

Už jsme se Zdeňkem vymysleli, jak si zde povídat o podobných tématech (pořád, nejen pod jedním blogem).

Libor Stejskal
23. 07. 2009 | 14:02

blue jay napsal(a):

Omlouvam se za kvalitu Libore,
Stevie Ray Vaughn jiste znate, ale co si myslite o Stevie Vei?
Ja ho povazuji za nejlepsiho kytaristu co zil. Jommy Hendrix nevijimaje.
http://www.youtube.com/watc...
a nebo jeho duel z filmu "Crossroads" Mimochodem na kytaru hral obe role.

http://www.youtube.com/watc...
23. 07. 2009 | 14:04

blue jay napsal(a):

Stevie Vai of course,
stejne jako Jimmy Hendrix. Mozna me nakazil beagbeet,lol.
23. 07. 2009 | 14:15

stejskal napsal(a):

Víte, já nejsem moc znalec.

Spíš žiju z podstaty, co jsem naposlouchal před mnoha lety (a k tomu sem tam něco, co mi někdo doporučí). Mám několik vyloženě oblíbených muzikantů, ale tak trochu "každá ves, jiný pes". Je to taková moje celoživotní specializace: od všeho trochu, ale nic pořádně ;-)

Díky za tipy, všechno si poslechnu.

Libor Stejskal
23. 07. 2009 | 14:15

jirka napsal(a):

Pane Stejskale jste nekorektní, Havel ve svém blogu z 19.07.2009: Štrasburkovice nad mou marnivostí použil výraz pitomci - vše bylo v pořádku, dnes tento výraz mažete. Takže někdo pitomec může být a někdo ne ?
23. 07. 2009 | 14:37

blue jay napsal(a):

Chapu Stejskale,
Kazdy z nas ma jine hodnoty. Ale kdyz tu posloucham ty zvasty Jiriho Havla tak me pripada ze tento clovek udelal pro porozumeni mezi lidmi daleko vice nez 100 veseljech docentu,
http://www.youtube.com/watc...
23. 07. 2009 | 14:46

blue jay napsal(a):

Jirko,
Havla smaze akorat jeho hloupa demagogie. A nebo skolne, pro ktere kdysi pred tim nez se stal socanem, bojoval. Holt casi se meni a Havel taky. Je to zvatlal ktery se tu snazi dokazat ze ta nominace CSSD do Europarlamentu opravdu byla zalozena na kvalite. Priste tam pujde zkusenej politik Slegr. Bude CR stejne prinosnej jako Havel.
23. 07. 2009 | 14:57

stejskal napsal(a):

Možná to tak nevnímáte, pane jirko,

ale vidím jemný rozdíl mezi užitím tohoto výrazu v zobecňující neadresné rovině a napsání že ten a ten je pitomec.

Zkuste o tom prosím přemýšlet (zejména v souvislosti s větou v záhlaví každé debaty "Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu." Když někomu řeknete, že je pitomec, debatě to mmoc neprospívá, řekl bych).

Libor Stejskal
23. 07. 2009 | 15:10

blue jay napsal(a):

Stejskal ma pravdu Jirko,
Nez rict Havlovi ze je pitomec je lepsi rict ze Havel je clovek ktery je dukazem ze byt docentem neznamena byt inteligentni.
23. 07. 2009 | 15:25

blue Jay napsal(a):

Oda na Havla,
Je to uzasne charakterni clovek ktery se neda zvyklat. Muzete mu slibit korytko v EU a stejne to odmitne. Ridi se jen podle sveho vedomi a svedomi......
Viz nize
23. 07. 2009 | 15:32

blue jay napsal(a):

Jiri Havel se zvyklat neda,
Pozitivní přístup k programu, nebo líbivá hesla?

Dnešní koncept principů hospodářské a sociální politiky České sociální demokracie je nepochybně zastaralý. Projevuje se to již dokonce rozporem mezi programem a prováděnou hospodářskou politikou. Odůvodněním tohoto stavu není jistě tvrzení, že nynější etapa znamená jen dočasný ústup od principů sociálního státu. Změna v podmínkách hospodářského rozvoje světa je trvalá a návrat k modelům šedesátých let není možný. Východiska hospodářské a sociální politiky ČSSD je nutno přeformulovat tak, aby odpovídaly změněné situaci a zároveň nabízely ještě atraktivnější variantu levicové politiky.

Averze ke změnám se u některých sociálních demokratů zřetelně projevuje tam, kde se objeví termíny jako školné, platby ve zdravotnictví, změna penzijního systému včetně zavedení povinného spoření. Podobné reakce ovšem zaznamenáváme také všude, kde chceme omezit prostor ke zneužívání společenské solidarity. Přitom pokud analyzujeme i současné kroky sociální demokracie (minulých vlád, současné koalice) v jednotlivých oblastech, je zřejmé, že celá řada údajně sociálních opatření se míjí účinkem. Naše sociální dávky jako celek jsou relativně (ne absolutně!) vysoké, umožňují však rozsáhlé zneužívání, jsou mnohdy poskytovány těm, kdo je vlastně ani nepotřebují a mnohdy mají výrazně demotivační charakter.

Typickým příkladem nesmyslného zauzlení vztahů je třeba bytová politika. Na jedné straně probíhá regulace nájmů, které jsou udržovány na poměrně nízké úrovni i tam, kde to není nutné (kde v nich bydlí bohatí), na druhé straně sociální byty pro skutečně potřebné v podstatě nejsou. Výhod regulace tak využívají i ti, kdo tuto pomoc nepotřebují, zatímco zbytek (většina!) populace bez ohledu na svou sociální situaci za bydlení platí několikanásobně více. Po šesti letech vlády sociální demokracie se na tom mnoho nezměnilo a do budoucna se ani nic významně nezmění.

Heslo vzdělání a zdraví zdarma zavedl v naší zemi reálný socialismus. Vedle do¬bově nesporně pozitivních prvků ovšem odstranil ze systému jeden ze základních mechanismů kontroly nákladů. Bezplatné zdravotnictví se ve skutečnosti pohybovalo mezi dvěma extrémy, buď část zdravotní péče nebyla dostupná všem a přístup ke zdraví byl v řadě směrů korupční, nebo tento systém vedl k nekontrolovatelnému růstu nákladů. Ačkoli víme, že třetina zdravotnických kapacit je v podstatě přebytečná, po dvou volebních obdobích sociální demokracie se na systému financování zdravotnictví mnoho nezmění.

Obdobná situace je ve vysokém školství. Vysoké školy nejsou v principu bezplatné, to je jen spotřebitelská iluze, avšak většina nákladů na ně zůstává posluchačům a plátcům daní zcela skryta. Náklady nejsou poměřovány efekty. Veřejné vysoké školy nemají u nás autonomní zdroje svých příjmů, jsou tedy závislé na politice. S politikou proto uzavírají kompromis a vyvíjejí na ni pochopitelný tlak. Je to přirozené, protože jiný významný kanál získání příjmů neexistuje. Přestože žádná vláda u nás nevydala na vysoké školství tolik peněz jako vláda současná, žádná vláda nebyla nikdy terčem tak soustředěné kritiky v této oblasti. Ačkoli nijak nepolemizuji s faktem, že vysoké školství, věda a výzkum jsou u nás stále výrazně finančně poddimenzovány, musím jen potvrdit, že tlak na finance vůči politice přetrvá do té doby, než sama politika nesestaví ta¬kový mechanismus, který by fungoval au¬ tonomně. Že jsou školy v takové situaci minimálně ekonomicky zainteresovány na výsledcích své práce, je drsný fakt. Nikomu ani nevadí, že některé školy prokazatelně produkují nezaměstnané.

Politika se nesmí bát nutných zásadních změn. Konzervování situace je nepochybně tím nejhorším, co lze učinit. Problémy porostou a jejich aktivní řešení může spadnout do klína opačné části politického spektra. Pokud nebude změny ve stávajících sociálně eko¬nomických charakteristikách společnosti uskutečňovat sociální demokracie, nebude nakonec řada z nich aplikována tak, aby splňovala alespoň modifikované levicové cíle. Přitom dnes už například známe cesty, jak zavést nediskriminační školné, spoluúčast na zdravotní péči, jak modifikovat penzijní sy¬stém apod. Pokud se jimi levice nevydá, ponechává prostor pravici, aby tak učinila později.


Jiří Havel, Listy 4/2004.
23. 07. 2009 | 15:34

ali napsal(a):

blue jay
Paroubek Vás zdaní na úroveň obyčejného člověka jako je On?
No, doufám, že to budete jen Vy. Nerada bych, aby zdanil i mě. To by byla živa celá dělnická třída nejméně 5 let zcela bez práce ;o)
23. 07. 2009 | 18:00

blue jay napsal(a):

ali,
Pry Paroubek zdani i Havla. Co si s tim Havel pocne? Bude zebrat na ulicich Brusselu aby mu nekdo dal na croissant? Nak pochybuji. Veselej docent se bude chechtat celou cestou do banky. Za penize danovych poplatniku kteri mu tu srandu plati. Se nedivim ze je Jura Havlovej veselej.
23. 07. 2009 | 19:56

blue jay napsal(a):

Ale ted vazne Havle!
Koryto za to stalo,co? Bejt tebou tak to co si vydelas nerikam volicum CSSD. Vyhnes se otazce "kdo z vas to ma damy a panove"?
23. 07. 2009 | 20:05

ali napsal(a):

blue jya
jedno mě těší, na každýho je plotýnka rozpálená. Víte, z jedný stánky bych přála těm socanům vítězství, neb by si nadělali do botiček tak nehorázně, že by je už nikdo časem nevolil...ale zas mě děsí, že vyhrajou, neboť totálně po....u všechno a bude nová revoluce. Ovšem moje dilema je, koho sakra volit?!
p.s. teda co ta CAPTCHA po mně chce za krkolomnosti je už neúnosný..pufffff :o)
23. 07. 2009 | 20:12

ali napsal(a):

sorry, zmršila jsem Vám nick...fakt nechtěně, byla to klukovina, omlouvám se
23. 07. 2009 | 20:13

kormoran napsal(a):

pan Havel na studijnich prazdninach USSR pred 30ti letyhttp://www.youtube.com/watch?v=IfV6sBi7Jtg&feature=related
24. 07. 2009 | 05:11

kormoran napsal(a):

24. 07. 2009 | 05:12

TUTORIAL TIPS AND TRICKS napsal(a):

Danke f information
26. 08. 2009 | 23:26

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy