ČEZ: Ty půjdeš a ty nastoupíš! Premiére zařiď to!

07. 04. 2010 | 15:08
Přečteno 5987 krát
Politici se předhánějí ve slibech, jak po volbách zatočí s korupcí. Mnozí komentátoři a odborníci již dnes varují, že jde pouze o slovní cvičení s líbivým obsahem. Že s korupcí nebude hned tak v Česku konec silně naznačuje i to, jak se jednotlivé strany zaměřily na zprůhlednění a zpřísnění pravidel pro veřejné zakázky, zatímco cudně mlčí o tom, jak naloží s klientelismem ve svých vlastních řadách. Důvody pro to, aby se právě tento druh korupce dostal minimálně na stejnou úroveň jsou nasnadě.

Není dnes již žádným tajemstvím, že kontrolu nad všemi dosavadními parlamentními politickými stranami, s vyjímkou strany Zelených, mají manažeři společnosti ČEZ. A náklonnost politickýc stran pak ČEZu umožňuje zasahovat do obsazování klíčových pozic na ministerstvech. Kombinací kontroly nad poslanci a senátory stejně jako úředníky ministerstev dosahuje ČEZ schvalování všeho, co si jenom zamane.

Několik příkladů par excellence: v létě 2009 prošel poslaneckou sněmovnou a později senátem tunel ČEZu na státní rozpočet ve výši cca 70 miliard. Příjmy z prodeje povolenek na emise CO2, které si měly energetické firmy kupovat, aby byly nuceny k investování do čistějších technologií a které se měly stát příjmy státního rozpočtu byly přiděleny zdarma prakticky téměř výhradně ČEZu.

Ing. Tomáš Chemlík, svého času člověk odpovědný na Ministerstvu životního prostředí za žádosti směřované do Bruselu o přidělení volných povolenek na emise CO2 požadoval přidělení povolenek ve výši 99mil tun/rok, zatímco skutečné emise byly na úrovni 82mil tun, což docela přesně předvídaly ekologické organizace. Po úspěšném přidělení nadměrných povolenek odešel Chmelík pracovat do ČEZu.

Opačným směrem – z ČEZu přisla na MŽP paní Ruth Bízková. Stejně jako Chmelík byla odpovědna, světe div se, za žádosti o přidělování volných emisních povolenek. A stejně jako její předchůdce žádala podstatně více než bylo třeba. (http://www.stuz.cz/view.php?cisloclanku=2007030012) Na základě zkušeností s vyčuranou ČR, tentokrát komise přidelila množství podstatně se blížící k realitě. ČR vzápětí komisi zažalovala (http://www.vlada.cz/scripts/detail.php?id=23288). Ostuda pro ČR? No a? Když jde o peníze pro ČEZ...

Jestliže se ČEZ již rozhodl ohledně Temelína, jakpak je na tom Prunéřov? Zde se ČEZ rozhodl, že prodlouží provoz největšího tuzemského zdroje znečištění - elektrárny Prunéřov, o dalších 25 – 30 let. Chce přitom ušetřit na zdraví Severočechů i ochraně klimatu – odmítá použít nejlepší dostupnou technologii s vyšší účinností. Když se do případu vložila i Mikronésie, která se cítí ohrožena podobnými projekty z důvodu stoupající hladiny světových oceánů jako dopadu klimatických změn a hladké schválení se zadrhlo, nechal se ČEZ slyšet, že případné negativní stanovisko MŽP k EIA bude respektovat. Lhal. Martinu Romanovi bylo již v té době úplně jedno, co bude nějaký státní úřad říkat. Výrobu technologie dávno zadal a předplatil. Teprve dnes se ukazuje, že nové kotle už jsou vyráběny. Matin Roman vůbec nepočítal, že by se objevil nějaký potížista. Ten se ukázal v zelených ministrech životního prostředí Bursíkovi a následně Dusíkovi. Váhový a vlivový rozdíl mezi ministrem a ČEZem se ukázal hodně nevyrovnaný. Dusík odstoupil. Po frašce s ministrem zemědělství Šebestou je dnes na stole konečné řešení ala ČEZ – ministryní se stane Ruth Bízková. Pochybujete po téhle rošádě ještě o samostatnosti českých politických stran a úřadů , jejich objektivitě, samostatnosti a nezastupitelné roli v demokracii a při správě země?

Jsou manažeři ČEZu korupčníky, kterým v téhle zemi ostantní nesahají ani po kotníky nebo jenom já příliš inklinuji ke spikleneckým teoriím. Možná, že vše je jak má být a výše uvedené je jenom jedna veliká náhoda – stejně jako dovolené v Toskánsku. Ale vsadím se, že kdybych jezdil do Toskánska každý měsíc deset let já, při mé smůle se u mé jachty s Martinem Romanem,ex- ministrem Urbanem a s Markem Dalíkem nepotkám.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Jedla napsal(a):

Korupce se, jak známo, nesnadno prokazuje, neboť obě strany - korumpující i korumpovaný - jsou za hranou zákona a nemají důvod svědčit ve vlastní neprospěch. Jenže korupce je jen (kriminální) vrchol ledovce - větší část ledovce pod hladinou je neetické, často nezákonné, ale ne trestné chování v byznysu u nás. Od kartelových dohod, zneužívání dominantní, monopolní pozice, přes bídné chování bank (absurdní poplatky...), bídné chování ke spotřebitelům, nekalá soutěž (dumping obch. řetězců), klamavá reklama atd.

Korupce a kriminalita včetně přestřelek ozbrojených "podnikatelů" jsou jen logickým vyústěním představy, že trh si sám (neviditelná ruka trhu snad) zajistí morální a právní klima pro něj vhodné. Na tento omyl "tržních fetišistů" doplatil nejvíc právě trh. Dnes se mluví o "rakovině korupce", už i americká obchodní komora to chce za nás řešit. Ale to je marné - je nutno hovořit o celé škále praktik nekalé soutěže, nejen o korupci ve veřejných zakázkách.
07. 04. 2010 | 16:09

jenicek napsal(a):

Je mi naprosto lhostejný jakým způsobem bude torpédována a zklikvidována snaha Zelených Khmérů na vytunelování a rozložení energetiky v Evropě a zvláště v Česku. Stačí když se to podaří.
07. 04. 2010 | 16:18

yara ze země krys napsal(a):

Pane Tuttere dobrý, ale mě by zajímalo kdo financuje Greenpeace Czech Republic a Geenpeace na světě jako takové.
Kdyby jste nebyli proti atomu, možná by se s Vámi dalo mluvit.
07. 04. 2010 | 16:36

jouda napsal(a):

yaro, možná by to chtělo přestat poslouchat "jaderné" odborníky typu jeníček a spol. a přečíst si nezaujatě výhrady k atomu... to, že se od sedmdesátých let ve vyspělém světě jaderné elektrárny nestaví není spiknutí greenpeace
07. 04. 2010 | 16:47

jenicek napsal(a):

joudo, ty nezaujatý výhrady bych taky rád viděl. Nestaví se protože TMI, Černobyl a veřejné mínění (je mezi námi spousta joudů).
07. 04. 2010 | 16:51

LEVAK napsal(a):

Pánové zapište si prosím:
A.L.Goodhart z oxfordské univerzity napsal:"Obec,která je příliš ochotná promíjet provinilcům,může nakonec zločin přímo schvalovat!"
PS:Nezdá se Vám,že u nás se už tak děje?Já se ovšem nedivím!Přece při akcích privatizace byly překročeny všechny zákonné normy o slušném chování nemluvě!A co konkursní soudce Berka a jemu podobní?Kde je Krejčí,Pitter,Kožený,etc. prostě finanční bratrstvo si dělá co chce!
07. 04. 2010 | 16:59

Josef K. napsal(a):

Jedním z největších omylů mnoha kultivovaných a vzdělaných lidí je, že se domnívají, že Česko není postnormalizační gubernií. Putinovský režim má svou českou podobu, včetně propojení vedení ČEZ, PPF atd. na ruský režim. To není spiklenecká teorie, bohužel.
07. 04. 2010 | 17:02

jouda napsal(a):

jeníčku, někdy mně připadá, že kdyby nebyl černobyl, museli byste si nějaký vymyslet... v usa byl poslední reaktor uveden do provozu v roce 1979 - sedm let před černobylem, v západní evropě se v době černobylu už pouze dokončovala jedna rozdělaná elektrárna ve francii,a když nepočítám temelín tak to po dlouhých letech zkusili finové, a myslím, že jejich zkušenost si ostatní jen tak nezopakují (tedy až na nás, na čezsko)
07. 04. 2010 | 17:02

textilák napsal(a):

Greenpeace
Nedivím se že Vám není po chuti ČEZ. energetická loby okrádající stát, občany, rozdávající brebendy a parazitující na zkorumpovaném politickém aparátu je opravdu odsouzeníhodná. Ale co Vy ? Fotovoltaické elektrárny jsou ekologické byť spotřebují více energie než vyprodukují? louky plné ohyzdných panelů ? Dobře placená propaganda aktivistů až exhibiční divadlo horolezců za ochranu ? Vy podporujete pány Bursíky, Lišky, dámy typu Jaques nebo Kuchtová ?
Ti lidé myslí jen na svůj osobní profit. Proč se to demokraticky nepokusíte změnit? Proč systémově nepracujete proti soukomě-státem organizovanému tunelování zdrojů v ČR ? Proč zisky přemrštěné náklady Čez a EON nejdou na vědu aplikovaný průmyslový vývoj, ekologické projekty opravdu potřebné.
Nebo snad nekorumpujete studenty ,aktivisty pro Vaše cíle ? Ne to je přece jen odměna za vyjádření názoru. Zkuste se mnou polemizovat
07. 04. 2010 | 17:13

jenicek napsal(a):

kecáš joudo, jen co jsem narychlo kliknul, spuštění JE v US:
Limerick Nuclear Power Plant - Unit 2: January 8, 1990,
Hope Creek Nuclear Generating Station - December 20, 1986.
Francouzi v době černobylu dokončovali nejmíň Penly a Golfech, Superphenix nepočítám. Němci stavěli Emsland.
Po světě se postavila spouta elektráren v průběhu 70. let a poté jednak byla naplněna poptávka po energii a pak se snížila atraktivita s poklesem ceny ropy. S růstem odporu různých joudů a Tutterů se začaly prodražovat a staly se politicky neprůchozí.
07. 04. 2010 | 17:46

jouda napsal(a):

omlouvám se vycházel jsem, ze špatného zdroje, nicméně jsem si to teď nezávisle ověřoval a nenajdeš v USA elektrárnu, která by se začala stavět později než v sedmdesátkách... od té doby opravdu nic
07. 04. 2010 | 18:26

jouda napsal(a):

jen pro upřesnění
Limerick - zahájení stavby 1970
Hope Cree - 1976
Penly - 1982 a 1984
Golfech - 1982 a 1984
Superphenix je pokusný množivý reaktor
Emsland - 1982
07. 04. 2010 | 18:33

yara ze země krys napsal(a):

joudovi: Pokud vím tak v USA se budou stavět zase nové JE. Už o tom bylo rozhodnuto a musí to myslím sještě posvětit kongres. Ale k JE v ČR, kdyby jsme neměli obě jaderky měli bysme na problém s elektřinou zaděláno. Vůbec nechápu šílenou averzi zelených vůči jádru, pracují s množstvím atomu v podkritickém množství, takže nějaký výbuch nepřichází fyzikálně v úvahu. Přehřátí JE v Černobylu zavinil ctižádostivý blb ve vedoucí funkci, který nechal odblokovat všechny možné ochrany reaktoru, navíc nynější reaktory jsou naprosto jiného typu a podobná údálost je prakticky vzhledem jištění nemožná. Zelení kritizují pár set kilo jad.odpadu za rok a vůbec jim nějak nevadí adekvátní množství statisíce tun spáleného uhlí a plynů v ovzduší!
07. 04. 2010 | 19:09

jouda napsal(a):

důvod proč se přestaly stavět je hlavně ekonomický a bez podpory státu jsou vpodstatě nerealizovatelné... zeleným vadí tisíce tun spáleného uhlí, ale řešením není hromadit místo toho tuny jaderného odpadu, nemáme to zapotřebí... se spuštěním Temelína se žádné uhelné elektrány neuzavřely, jak nám bylo tvrzeno a v současnosti celou kapacitu Temelína vyvážíme a energetická koncepce ČR počítá s exportním charakterem naší energetiky!!! postavením další JE bude ČEZ pouze prodávat víc a skryté náklady si skrze stát poneseme všichni... navíc tím zablokujeme rozvoj obnovitelných zdrojů, které jsou jediné v dlouhodobé perspektivě udržitelné... to že během dalších generací dospějeme do bodu, kdy skutečnou potřebu (ne současné plýtvání) pokryjeme obnovitelnými zdroji, o to se snaží vyspělý svět
... a než k tomu dojde, tak samozřejmě budeme potřebovat i ty neobnovitelné zdroje jako uhlí nebo uran, ale využívat je odpovědně i proto, že po nich těm budoucím generacím zůstanou problémy ve formě emisí CO2 a radioaktivního odpadu
07. 04. 2010 | 19:48

mrňús napsal(a):

Je to tragédie. Zlaté vejce si politici jen tak nevezmou. Kdys dávno platil zákon o veřejných zakázkách, který přikazoval zadavateli ihned po ulynutí lhůty pro podávání nabídek tyto za přítomnosti uchazečů otevřít a zveřejnit nabídkové ceny.

Tento zákon již dávno neplatí a tak se sice otevírají nabídky, ale cena se oznámí později. Proč asi?
07. 04. 2010 | 19:51

yara ze země krys napsal(a):

Joudíku, měl byste se podívat např. do Francie. Téměř 80% spotřeby elektřiny Francie je vyrobeno v JE, je však pravda, že nedělají podivnou politiku v obchodováním s el.energií a vyjednali si výjimku ve tvorbě ceny el.energie pro vlastní trh a je pikantní, že např. nejvyšší šéf francouzského "ČEZu" má několikrát větší podnik a plat má podstatně menší než náš
M.Roman. Politici nechali záměrně prodat skoro 50% akcií ČEZu což může udělat jenom lump nebo špatný hospodář popř. hlupák. Tyto velké energetické podniky navíc ziskové by měly zůstat majetkem státu! To co dokázal Roman by např. pan Míl dokázal také!
07. 04. 2010 | 20:05

energetik napsal(a):

ČEZ je už dávno stát ve státě. Proč asi byla paní Livie Klausová členkou dozorčí rady a proč je její syn manažerem ČEZu?
07. 04. 2010 | 20:25

ver napsal(a):

co byste si počal , Tuttere , kdyby tu ČEZ nebyl a Grenpiss by vám neposílal prachy ? To byste se musel živit i prací , ale kdo by vás zaměstnal ?
07. 04. 2010 | 21:28

papulus napsal(a):

Vážení, co se čílíte. Zelení nepotřebují tepelné elektrárny, vodní elektrárny a ani jaderné elektrárny. Co na tom, že alternativní zdroje jsou jenom na hromadění peněz z našich všech. Vždyť zelení mají doma zásuvku. Nebo kdo viděl, že by Bursík a Káča měli na domě větrník a nebo voltaiku a odstřihli se od veřejné sítě. Stejně tak Liška zvaný green Fox. Ten taky nepoužívá určitě veřejnou elektrickou síť a stejně tak i grínpisáci.
07. 04. 2010 | 22:55

Tencokida Hnuj napsal(a):

Jiří Tutter
Pokud máte podezření, že podnikatelský subjekt narušuje ústavní pořádek ČEZké republiky, měl byste udělat jediné :

Podat trestní oznámení na Policii ČEZké republiky.

Má otázka tedy zní : Kdy tak hodláte učinit ?

Děkuji za odpověď.

P.S. Dejte nám pak v nějakém ze svých blogů vědět, jak to celé dopadlo. Bude to jistě zajímavé počteníčko pro nás všechny. Zleva i zprava.
07. 04. 2010 | 22:58

otokar napsal(a):

Přísně zelený Tutere,
energetická politika státu je dnes důležitější, než obranná, zvláště u státu nevelkého.Musejí u toho však být rozumní lidé, jinak to nedopadne dobře. Nic na tom nezmění ani šťovík,dusík,kyslík a buzík.
Hliník měl rozum, tak se odstěhoval.
08. 04. 2010 | 04:47

Petr napsal(a):

Pane řediteli,
buďte tak hodný a ve své zaslepenosti si alespoň přečtěte blog pana profesora Janoucha, i když to u Vás jako u ostatních fundamentalistů asi nemá cenu.
Děkuji
08. 04. 2010 | 08:19

Pete napsal(a):

V 18.stol. lidé protestovali proti železnici, topili v kamnech a svítili loučemi, prioritou byla těžba uhlí a výroba železa.
Vy dnes jezdíte v autě, ve vlaku, létáte letadlem, používáte lodě a komunikační prostředky, oblékáte se, používáte plastické hmoty, mlátíte do počítače - všude je třeba elektrické energie. Vám nevadí,že podíl obnovitelných energetických zdrojů je zde mizivý? On totiž účel světí prostředky jako u všech extrémistů.
Určitě by se pro Vás našla smysluplnější činnost při ochraně životního prostředí, jenže to by jste asi byli málo vidět.
08. 04. 2010 | 12:45

axamit napsal(a):

Emisní povolenky jsou nesmysl spojený se zeleným lhaním ohledně GO. Lži se již částečně provalily, emisní povolenky bohužel zůstaly. Je to příliš dobrý obchod pro různé AlGorovce.
08. 04. 2010 | 13:27

Vaněk napsal(a):

2 Jouda 07.04.2010 19:48:48

J:důvod proč se přestaly stavět je hlavně ekonomický a bez podpory státu jsou vpodstatě nerealizovatelné

B:
Lež.Jaderky vyrábí elektřinu např. v ČR cca za 1 Kč - srovnatelně s uhelnými. Zatímco žádný tzv. obnovitelný zdroj vyjma vodních nevydělá ani na úroky z investice do nich a produkuje tržně bezcený náhodně vznikající proud.

J:
se spuštěním Temelína se žádné uhelné elektrány neuzavřely, jak nám bylo tvrzeno
B:
Lež. CEZ uzavřel zhruba stejné kapacity. Ovšem v důsledku mj. zelenými a Greenpeace prosazované (jinak jistě správného) liberalizace trhu postavili stejnou kapacitu firmy mimo ČEZ

J:v současnosti celou kapacitu Temelína vyvážíme
B:
A celou kapacitu Temelína dováží Rakousko, které si stavění JE zakázalo :-)
Jenže ona také není kapacita jako kapacita. JETE poskytuje stabilní kvalitní a plánovatelný zdroj energie a během několika let hrozí, že se z vývozce staneme dovozci. Jenže ono není odkud. Devastující vliv Greenpeace ohrozil energeticky celou Evropu

J:postavením další JE bude ČEZ pouze prodávat víc a skryté náklady si skrze stát poneseme všichni
B: Měl byste vědět, že JE mají nejmenší externality (skryté náklady) ze všech zdrojů energie. Proto také export takové energie je něco navýsost žádoucího. Není příliš mnoho oborů s méně škodlivým vlivem na přírodu na jednotku produkce.

J:navíc tím zablokujeme rozvoj obnovitelných zdrojů, které jsou jediné v dlouhodobé perspektivě udržitelné...

B:
Klasická zelená lež. I při současných technologiích je zásoba paliva pro JE na několik set let, při rozvoji rychlých reaktorů na tisíce let - najmě při rozvoji již stavěných reaktorů na thorium.
09. 04. 2010 | 14:15

jiridolejsrevolucionar napsal(a):

To je správna prdel   dělat si s českého národa prdel
pouze 20 let vás krmime zvratky a vykali komunistickeho kolaboranta vaclavahavla
to je prdel jsi s vás dělat prdel
rozkradli jsme co sedalo  státni a privátni majetky a pro vase deti zbyli jen havlovi vykali a zvratky
to je prdel jsi vás dělat prdel    ani jeden komunisticky vrah nebyl
potrestán za vraždy bezbraných dětí to je správna prdel si s vás dělat
prdel za pár let po havloví revoluci se s komunistických vrahu
milijardari  stali to je spravná prdel
zadlužili jsme vas jen tak malinko a pro prdel aby vase bezbrane
deticky  meli s toho  taky nejakou prdel ato jeprdel kolik kasparu s IQ jako ma ex prezident vaclavhavel nechape ze si delame zvas prdel,,

 a ta revoluce s vaclavemhavlem  to jsi komunisticky vrahové s vás
udělali  jen tak  malou prdel ze zrádneho  primitivniho schizofreniho
alkoholika jsme vám udělali filozova jen tak pro prdel českemu národu
a tento neprimitivnějši filosov se boji ukázat veřejnosti i za
neprůstřelnym sklem a za toto hrdinstvi má nejvyšší státni vyznamenání
a  doživotni presidentskou penzi to je správna  prdel jsi s vás dělat
prdel!!!!
zapoj se i ty do boje ze zlocincema co vladnou v nasi vlasti!!!!! http://www.dostklause.cz http://www.cibulka.com http://www.cs-magazin.com http://www.stopprocenzuru.czhttp://www.czechoffice.org


jiridolejsrevolucionar@gmail.com           zaruka svobodného Česka
02. 05. 2010 | 00:03

p90x dvd napsal(a):

thank you for your post! p90x p90x dvd p90x workout
http://www.p90xmall.com
15. 05. 2010 | 09:50

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy