Spor o Unii je součástí Klausovy kampaně na budoucí politickou stranu

17. 01. 2012 | 08:25
Přečteno 6322 krát
Začnu ohlédnutím za posledních dvaadvacet let: nejprve jsme chtěli, aby se nám neříkalo východní Evropa, ale střední Evropa. Pak jsme odmítali přívlastek střední a chtěli jsme být pouze Evropou či Evropany. V posledních týdnech a dnech naše politická reprezentace hlavně ústy občanských demokratů odmítla euroval, čili solidárně se podílet na řešení krize eurozóny, tedy Evropy, do které jsme chtěli patřit a nyní odmítáme stejnými ústy dohodu o společných rozpočtových pravidlech, jinými slovy z Evropy zase couváme, jdeme zpět. Míříme do východní Evropy.

Prezident Václav Klaus podruhé straší Evropu: poprvé to bylo v době, kdy měl jako poslední podepsat Lisabonskou smlouvu a nyní napsal dopis premiéru Petru Nečasovi, že dohodu o nových rozpočtových pravidlech nepodepíše, protože jde o radikální a revoluční zvrat v Evropské unii, která chce mít dohled nad rozpočty jednotlivých zemí dříve, než je schválí národní parlamenty a Evropský soudní dvůr by řešil přestupky. To se panu prezidentovi nelíbí, ač to nemá racionální základ: Byl to totiž právě Václav Klaus, který kdysi navrhoval ještě přísnější řešení, chtěl dát do Ústavy povinnost mít vyrovnaný rozpočet a i dnešní naše pravidla jsou přísnější, než která navrhuje Evropská unie, nehledě na to, že nejde o změnu Ústavy, ale jen o hospodářskou smlouvu všeobecné povahy a v parlamentu by se přijímala prostou většinou. Proto referendum, o kterém hovoří ODS, je přebytečné a taky nám chybí zákon, který by ho umožňoval: zdá se, že jde jen o trik, který má následující logiku: protože referendum se nemůže uskutečnit, nemůžeme přistoupit na rozpočtová pravidla.

Podobně problematický je prezidentův extenzivní výklad Ústavy. Podle ní za zahraniční politiku odpovídá vláda a prezident jen reprezentuje zemi v zahraničí, a proto by měl - podle otců naší Ústavy jako byli pánové profesoři Klokočka a Cepl - v zahraničí prosazovat politiku vlády a ne vlastní politiku a ve vztahu k podpisům smluv by je měl svým podpisem jen stvrzovat: musí respektovat stanoviska vlády a parlamentu, není nad nimi, funguje pouze jako státní notář a má povinnost takovou smlouvu podepsat. Tak se kromě Francie a Spojených států hovoří v demokratické Evropě o všech prezidentech.

Problém je rovněž v tom, že pan prezident se dívá na krizi eura jako na měnovou krizi, zatímco celá stará Evropa ji chápe jako krizi politickou, jak o tom nedávno hovořil i polský ministr zahraničí Radek Sikorski. Francouzsko-český politolog Jacques Rupnik proto neschopnost vidět krizi eura jako rozhodující moment pro evropský projekt vidí jako to, co nás nejvíc může ohrozit. Rupnik mi řekl: "Projev Radka Sikorského je možná nejdůležitějším projevem středoevropského ministra zahraničí za posledních dvacet let. V jeho projevu je dotaženo do důsledku všechno to, co polská politika v poslední době už vnímala. Řekl naprosto jasně: "Největší hrozbou pro bezpečnost a prosperitu Polska je rozpad eurozóny... Německé síly se bojím méně, než se začínám obávat německé nečinnosti! ... Pokud se nám podaří přemoci svou malátnost, pořád máme dost kvalit a síly, které nám závidí celý svět.... Příští generace nás budou soudit podle toho, co jsme dokázali a co ne." Konec citátu. Poláci či přesněji řečeno polská vláda dnes ví, kam patří a starý spor, kdo je pro ně větší nepřítel, jestli Rusko nebo Německo, si vyřešili. My - zdá se - na tak důležitou otázku ještě odpovědět neumíme a z povzdálí se zdá, že náš prezident by mohl opakovat chybu Edvarda Beneše, který Mnichov bral jako osobní zradu, a proto nás již během války připojil k východní Evropě a tehdejšímu Sovětskému svazu.

Dnešní chování prezidenta Václava Klause vzbuzuje vážné obavy, že bychom s ním mohli podobnou chybu opakovat a že jeho odporem k Evropské unii, která ho nebere moc vážně, by jsme se mohli znovu přičlenit k východní Evropě a tedy do sféry vlivu Ruska. To je také důvod, proč Karel Schwarzenberg prohlásil, že by nechtěl a nemohl sedět ve vládě, která by vědomě poslala Českou republiku mimo hlavní integrační jádro Evropské unie, na kterou jsme bytostně napojeni. Proto Dánsko, které v současné době předsedá EU, ač euro nemá, si vytýčilo jako hlavní cíl jeho záchranu. A dokonce i Maďarsko je ochotné smlouvu podepsat. Odmítnout dohodu o společných rozpočtových pravidlech by ve skutečnosti mohlo znamenat začátek našeho procesu vzdalování se od Evropy.

Za této situace stojí Petr Nečas před velmi těžkým rozhodnutím, které by mělo padnout zřejmě ve středu. Buď se zachová jako v případě pražské radnice, kde se postavil za primátora Svobodu nebo v případě Věcí veřejných, které chtěly opustit vládu kvůli církevním restitucím, kde on vydírání nepodlehl. Tedy že i nátlakům z Hradu odolá, a tím posílí svou pozici, jako to učinil v předešlých případech. Kdyby se choval jinak, vládu by oslabil a stal by se opět slabým hráčem, jako se jevil na počátku svého premierování. Tak by byl zapsán i v historii. Navíc Petru Nečasovi nahrává i to, že dřív než náš prezident bude muset smlouvu podepsat, odejde Václav Klaus v březnu 2013 z úřadu a na jeho hru se ztrátou suverenity se proto může dívat jen jako na součást Klausovy kampaně pro novou a ještě nezaloženou stranu. To premiérovi může ulehčit situaci při rozhodování.

Psáno pro ČRo 6

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

RA napsal(a):

tady jde o jedinou věc, o SVOBODU a o to, zda se staneme jednou ze spolkových zemí Německa.
17. 01. 2012 | 08:35

Honza napsal(a):

... malý klaus Hvížďala kriizuje velkého Klause, ... pane Hvížďala, nesál jste zcelá náhodou = nerealizival jse v praxi Klausovu myšlenky v oblasti žurnalistiky - provatisace Mladé Fronty - jejímž výsledekm je největší bulvární plátek, ...

Doporučuji zameťte si nejdřív doma - rozdíl mezi Vámi a Klusem je jenom v tom, že on svým postavením páchá větší škody, než li Vy, ... podvod, nesolidnost ale zůstává vždy podvodem ať je malý, nebo velký
17. 01. 2012 | 08:39

kormoran napsal(a):

Klaus je jediny strizlivy clovek ve vysoke funkci ve stredni Evrope !

Krize EU je krizi menovou i politickou - prave vinou politiku.

Neni ale celou vec az tolik dramatizovat , naopak atmosfera se procisti a narody budou spolupracovat strizliveji a zodpovedneji s pruhlednymi pravidly.

Akorat nekolik set tisic 'pohunku' s nakrocenim na svetovladu prijde o majoritni prijem , ma to dopadnout snad jinak?)))
17. 01. 2012 | 08:50

Taoiseach napsal(a):

Karel Hvížďala

Beneš nebyl - na rozdíl od Klause - zloděj.

Nečas je ještě větší zbabělec než Topolánek, takže zanechte nadějí.
17. 01. 2012 | 08:54

JenTak napsal(a):

Pořád a pořád se ptám sám sebe; co asi ti Rusové na Klause vědí?
17. 01. 2012 | 09:04

Maximus napsal(a):

Pane autore, V.K. nemám vůbec rád a viděl bych ho nejraději na jiném hradě než je nyní, třeba Špilberk s jeho podzemím by se mi pro něj líbil. Ale když on má v případě měny €, naprostou pravdu. Když ono je to docela jednoduché a vcelku jsou jisté dva rovnovážné stavy, do kterých se musí země eurozóny dostat. Každá měna společná pro několik států musí totiž splňovat dvě, podotýkám dvě základní podmínky, 1.Měnové, 2.Fiskální, nic mezi tím neexituje, alespoň ne na dlouho.
První podmínka byla vytvořením ECB, přijetím € jako platidlo ve všech zemích eurozóny a nastavením dalších bankovních podmínek splněna (agregáty M aj,), druhá podmínka nikoliv. Fiskální politika a její nutné podmínky NEBYLY splněny. Už jsem to vysvětloval na příměru. Zkuste si představit, že nyní je ČR s jejími 14 kraji eurozónou. Všechny kraje by měly společné €. Dále by potom každý kraj hospodařil naprosto samostatně, jen část cca 2-4% financí rozpočtu by zasílal někam do Bruselo-pragocentra. Takže podle současného schématu by si exekutivy krajů dělaly se svými rozpočty co chtěly, v každém kraji by byly různé daně, různé sociální vnitřní transfery vč. nastavené úrovně platů, důchodů atd., Vedení krajů by nikdo neomezoval v hospodaření a k zodpovědnosti v úvěrové politice, zkrátka by tu byl absolutně různý přístup k vlastní ekonomice kraje. Dále výkonnost ekonomik jednotlivých krajů by byla velmi, velmi různá!
Navíc vše by zastřešoval jazykový Babylon, v každém kraji by se mluvilo jiným jazykem. Mohl bych uvést ještě další rozdíly, které by chrakterizovaly dnešní stav, ve kterém se eurozóna nachází.
Takže na závěr kontrolní otázka:
Myslíte si, že by takové soustátí, za takových podmínek mohlo zdárně fungovat? A takhle je vystavena současná architektura eurozóny, To přece nemůže dobře fungovat. Korunu tomu dali Řekové, jejichž politici si kupovali voliče zadlužováním státu a zapůjčenými penězi (po jižansku, neb skandinávec by to nikdy neudělal) zvedli důchody a hlavně platy ve státním zbytnělém sektoru na nereálnou úroveň, která neodpovídá výkonnosti jejich ekonomiky. A když nastal čas vracet peníze se ukázalo, že Řecko je prostě v takové výši neumí vygenerovat. Oni je prostě nemají!
Takže zkráceně, jaké jsou cesty jak z tohoto problému:
1. Zrušit euro a provést návrat k původním měnám.
2. Zmenšit eurozónu na státy, které mají na to, hospodařit lépe pod přijatou společnou fiskální politikou, ale bez předání významných kompetencí centru, vše však pod jistou kuratelou a možností sankcí při nedodržemní do hodnutých ekonomických parametrů.
3. Přijmout komplexní federativní uspořádání na úrovni třeba USA, kde je fiskální politika všech zemí společná a změny fiskálních podmínek u jedn. států nevýznamné. Znamenalo by to ovšem to, že státy by se vzdaly svých kompetencí atd., atd.

Dlouhodobě funkční je variata 3., krátkodobé řešení je varianta 2., ale reálná je jedině cesta uvedená pod variantou 1.

Takže, když je postaven dům na špatných základech, tak se prostě zbourá a postaví nový. Tak by to udělal každý stavař, zřejmě i ekonom, ale politik hledá vždy nějakou třetí cestu.
Pěkný den všem!
17. 01. 2012 | 09:12

Tupelo napsal(a):

Zda se ze se Sikorskemu povedl projev, ktery vzbudil velkou pozornost v Evrope a ani nepotreboval byt devet let prezidentem, to se nekomu jen tak nestane. Tem zbylim nezbyva nez na sebe upozornovat jinak, jak se rika negativni reklama taky reklama :). A pritom na polske strane stacil jen odchod nacionalistickych ideologu. Bude nyni velice zajimave sledovat zasadovost top09 smerem k Evrope a na kroky vlady, ktere je clenem, v teto oblasti. Nejde jen o soucasny jeden konkretni problem, mozna ze prezidentskeho podpisu vubec nebude potreba, nebo jej muze podepsat pristi prezident, ale o celkove smerovani zeme.
17. 01. 2012 | 09:21

jája napsal(a):

Jenom na okraj, USA nejsou v Evropě. Klause nemusím, ale v mnohém má pravdu a strašit tím, že půjdeme pod sféru vlivu Ruska je holý nesmysl. Pane Hvížďalo, jako vždy, mimo mísu, opět lžete a mystifikujete. U vás doma musí být terč na šipky v podobě Klause, když proti němu nepíšete, tak se alespoň do něho trefujete. Jste salónní kecálista.
17. 01. 2012 | 09:26

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Autor
Váš článek se mi líbí, zvl. poslední odstavec. V poslední době jsem měl pocit, že se Nečas emancipuje. Jsem velmi zvědav, jestli to byl jen dojem. Říkáte ve středu, hm, středa, je odvahy třeba!
17. 01. 2012 | 09:26

Cech napsal(a):

Pane Hvížďala zase spinujete co to dá, neboli:
Mlha přede mnou mlha za mnou podstata je, že trojciferný schodek státního rozpočtu, se kterým bude Česká republika hospodařit, začínají i ekonomové standardního euroskeptického proudu řešit pomocí thanatologie zdůvodňovat "smysluplná opatření naší 4K" neboť slyší hlas Banshee "Rajta minket, hogy a magyar nemzet".

Vzhledem k analogickým krokům naší 4K si oba pánové uvědomují kam se s úspěchem probojují.Naše ČR tlačena stejným směrem jako Maďarsko a to prosím 2x takovou rychlostí.

Obava,že "smysluplná opatření naší 4K" jsou totožná s opatřeními vlády Viktora Orbána která zavedla Maďarsko nejen do mezinárodní izolace, ale i do velkých hospodářských potíží.
V důsledku Orbánových "ekonomických reforem" vzrostl během jediného čtvrtletí maďarský dluh o téměř 8% HDP a forint ztratil bezmála 1/4 své hodnoty vůči euru.
Forint se pěkně drží na historickém minimu vůči euru;jedno euro se prodává kolem 320 forintu.
Zatímco pro Slováky znamená likvidační pád forintu příležitost k nákupům a slušnému přilepšení, Maďaři zaplavují směnárny

Maďarsko si nezbytně potřebuje půjčit peníze u MMF a Evropské centrální banky.
No a pan K.S. si to rozmyslel a jako skoro hajnej, přišel po těžkých úvahách na to,že my co nevidět taky.

Toto je ta pravá podstata sporu, na jedné straně V.K který se nechce pustit svého 22 let budovaného a u nás dobře fungujícího Regula Vola.
Na druhé straně terra rentier, který díky církevním restitucím něco přihrabal "přikoupil" a nechce o to přijít.

Prostě oba pánové potřebují "dojit" , bohužel oba to samé ale SR není nafukovací jak zjistil Viktor.

Doufejme pouze,že my budeme ti druzí,že zbankrotujeme o maličko později než Orbánovo království abychom se mohli z jeho chyb poučit a nebo ne?
17. 01. 2012 | 09:27

bedla napsal(a):

Proč to vůbec číst? Když Hvížďala...
1. Nenávidí Klause
2. Nikdy neuzná, že by Klaus měl alespoň v něčem pravdu
3. Je členem pravdoláskového politbyra
4. Jeho snem je začlenění Česka do jiné říše, ano, opět německé
4. Vytuneloval Mladou frontu
17. 01. 2012 | 09:42

rm napsal(a):

pane Hvížďalo, Vy už se nezměníte. Všechny z "vaší krevní skupiny" neuvěřitelně irituje, že ten Klaus má pravdu a to co k tomu píšete Vy jsou jen kecy, kecy,kecy...
17. 01. 2012 | 09:48

Pazout napsal(a):

rm: "Všechny z "vaší krevní skupiny" neuvěřitelně irituje, že ten Klaus má pravdu"

Houby pravdu. Jeste pred dvema rokama rikal, ze krize je jen takova chripka, co prijde a odejde a ze krize je jen vymysl vytvoreny novinari. No a dnes se hrouti pulka evropy a do budoucna to nebude lepsi. Tolik asi k fundovanym proroctvim tohoto podprumerneho ekonoma.

Jinak pravda v humanitnich vedach je relativni, spis jde jen o ruzne pohledy na vec a ruzne strety zajmu. Ale je asi marne pokouset se to vysvetlovat stoupencum hradni lzi a nenavisti
17. 01. 2012 | 09:56

roman napsal(a):

Náš pan prezident je průhledný, jak křišťálová koule. Je to sebestředný solitér, chová se jako šéf velké firmy, který říká všechno možné svým ovečkám, jenom ne pravdu o stavu této "jejich" firmy. Krmí lidi populistickými názory, brnká na nacionalistickou strunku a sám v politice ještě očekává velký vzestup a zadostiučinění. Jenomže zapomíná na jednu podstatnou věc. Většina voličů u nás jsou na masáž zvyklí, hodně snesou, ale nejsou hloupí. Pořád mají možnost rozhlížet se a srovnávat pohyb životní úrovně jak na východě, tak na západě. Mají pud sebezáchovy a byť se to nezdá, extremismus ať už v jakékoliv podobě nemají fyzicky moc rádi. Myslím, že loajální propagandisté a cíleně dosazovaní funkcionáři a právníci, anebo vděčné finanční vlivové skupiny moc nepomohou a pan Klaus odejde do propadliště dějin. Je to ekonom, který, jak to tak vypadá, se ve "svém" národě, kde se za svoji pravdu neustále hádá každý s každým, poněkud přepočítá.
17. 01. 2012 | 10:02

Pepan napsal(a):

Pazout: To je nesmysl. Klaus přirovnával ekonomickou krizi k chřipce v souvislosti se známým příslovím, že léčená i neléčená chřipka trvá stejně dlouho. Klaus tak protestoval proti intervenčním zásahům státu.
17. 01. 2012 | 10:03

Pazout napsal(a):

Pepan: to je fuk. Klaus nepojmenoval priciny krize, Klaus nenabidl zadne reseni krize, Klaus krizi vubec neresi, ackoliv je to ekonom. Misto toho se plete do klimatologie, ackoliv o klimatologii nic nevi. Korupci ten clovek bagatelizuje, udajne tu zadna neni a vubec neni problemem (viz rozhovor s nim na CT nedavno), zato na EU je spatne uplne vsechno, hlavne to ze tam Vasika nikdo nebere moc vazne, nikam ho nezve a neprokazuje mu pocty. Ja opravdu myslim ze toho sebestredneho cloveka uz bylo dost. 10 let uz kazi naladu v zemi neustalym vyvolavanim konfliktu, strhavanim pozornosti na sebe, prekrucovanim, demagogii, populismem. Ale 7.3.2013 uz se blizi. A dalsi volby nevyhraje, na to vsadim krk.
17. 01. 2012 | 10:18

Naštvaný napsal(a):

"Prezident Václav Klaus podruhé straší Evropu" píše Hvížďala. Autore, jestli vám to ještě furt nedošlo, Václav Klaus nestraší. To akorát vy tu furt strašíte! Václav Klaus naprosto fundovaně, na základě svých kvalifikovaných úvah, které vám ovšem naprosto chybí!! upozorňuje, co může při stávající politické praxi většiny těch pomýlených pomatenců z 60. let u nás i v Evropě /nepatřil jste taky mezi ně?/ nastat, a žel nastává. Viz včerejší příspěvek Daniela Kaisera v LN. Ale to vy jste zřejmě nepochopil. Avšak soudným lidem to bylo jasné již delší dobu. Je to důsledek politiky různých těch pomýlených svévolníků, které vy nazýváte bonvivány. - Ti žili z pochlebujícího poklepávání po ramenou těmi, kterým to u nich doma přinášelo významné politické body. - A upřímně řečeno, není to příliš optimistické. A to vyjadřuji mimořádně eufemicky. Takže měl byste / a vám podobní týpci/ začít pomýšlet na omluvy Václavu Klausovi. Až opět začnete procítat, už bude pozdě.
17. 01. 2012 | 10:19

PK napsal(a):

Pane Maxime,analýza dluhové krize EU je výstižná a jasná,horší bude ale ta náprava.Spíš bych se přiklonil EU zachovat,ovšem ne v podobě té dosavadní "hurá akce".
17. 01. 2012 | 10:20

Pazout napsal(a):

Nastvany: " Ti žili z pochlebujícího poklepávání po ramenou těmi, kterým to u nich doma přinášelo významné politické body"

Ano, "liberal" Klaus uz se nechava takto zivit statem 20 let. Za jeho vladnuti zadluzil zemi dluhem asi 1000 miliard. Konsolidacni agentura koncila se ztratou 400 miliard, 400 miliard dal Zeman na sanaci bank po Klausove bankovnim socialismu (kdy se davaly uvery za hubicku), 200 miliard LTO, IPB a podobne kauzy.
Kdyz Klaus odstoupil od vlady pro korupci (prani spinavych penez pres fiktivni postavicky Lajos Bacs, Radjiv Singh, Pepa z Hongkongu), tak byl rust HDP u nas -3% a investori houfne prchali ze zeme. Toliko k vysledkum tohoto narcistickeho a zkorumpovaneho brouka pytlika. A ty si predstavujes, ze se mu budu omlouvat? To on by se omluvit celemu narodu
17. 01. 2012 | 10:26

Koplkop napsal(a):

Autor
"Prezident Václav Klaus podruhé straší Evropu"
Pane Hvížďalo, proč jen ten prezident Klaus tak rozděluje veřejnost na dva tábory.
Četl jsem Vaši knihu rozhovorů s Arnoštem Lustigem. Nádherné povídání, krásná kniha plná krásných myšlenek.
Teď jsem četl Váš blog. Úvaha na téma - nemám rád Klause, proto si jeho slova vykládám po svém.
17. 01. 2012 | 10:28

Karel Matoušek napsal(a):

Dost lidí ví, co Rusové na Klause mají. Třeba pan Klíma už to napsal.
17. 01. 2012 | 10:28

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Vidím to stejně jako Roman a Pažout.
17. 01. 2012 | 10:29

michal napsal(a):

Pane Hvížďalo,
ekonomickému podřízení jedné země jinému státnímu celku se říká kolonizace. Kvůli ekonomické nezávislosti se vedly války
Chcete to všechno zahodit.
17. 01. 2012 | 10:31

Koplkop napsal(a):

Pažout
"A dalsi volby nevyhraje, na to vsadim krk. "
Vy vtipálku. To se Vám to sází, když máme v ústavě, že prezident může zastávat tuto funkci max. 2x po sobě.
17. 01. 2012 | 10:32

Maximus napsal(a):

Cech
Maďaři mimo jiné přijali zákonné opatření, že soudci když dosáhnou věku 62let, tak musí odejít do důchodu. Něco na tom je, že? Jinak v Maďarsku je opět Papalášguláš jako vyšitý....

PK
S tou nápravou to bude velmi těžké. Zřejmě by se do společné eurozóny mělo pustit jen to ekonomicky zdravé jádro, ze severní části EU. On totiž třeba nynější dluh 60% HDP u Němců je naprosto jiné dimenze než stejný dluh u jiné země. Němci se z dluhů mohou rychle dostat, oni musí mít neskutečně výkonné hospodářství, když si dovolili táhnout a v podatě živit a vyživovat po 20 let 17 mil. bývalý satelit vých.bloku, NDR. Osobně jsem pro EU, ale měla by se změnit část pravidel hry. Rovněž bruselský úřednický moloch se nebývale zvětšil a jede přesně podle G.Orwella a páně Parkinsona.
17. 01. 2012 | 10:36

Acidburn napsal(a):

To Pažout: to, co tu píšete o výsledcích Klausových vlád, je nesmysl, račte se podívat do statistik. Za Klausových vlád, kdy se roční schodek státního rozpočtu neustále snižoval, se nekončilo s dluhem ve výši jednoho bilionu korun. To už by dnes musel být státní dluh ve výši dvou a půl bilionu Kč, protože Klausovy vlády (celé dvě) skončily v roce 1997. Od té doby až do roku 2006 vládla ČSSD, přičemž vrcholem jejího rozdávání všem byl rok 2005, kdy v době 5% růstu HDP zásluhou dnešního předsedy ČSSD Sobotky (tehdejšího ministra financí) činil deficit státního rozpočtu solidních 140 miliard Kč. Rok předtím to bylo "pouhých" 100 miliard, v době více než 4% růstu HDP. Ve skutečnosti je státní dluh ČR zhruba 1,5 bilionu, a to po všech dosavadních vládách, prosím. Ach jo, kdybyste psal jen o tom, co skutečně víte, mohl byste psát leda o dnešním počasí.
17. 01. 2012 | 10:40

Asfalt napsal(a):

Rusko je samozřejmě nevhodná rétorická podpásovka, která si nevidí na špičku vlastního nosu.
Celý problém stojí na tom, zda smlouva o rozpočtových pravidlech je smlouvou podle článku 10 nebo 10a Ústavy. Pokud je podle 10a, má Klaus pravdu.

Dokáže někdo vyargumentovat, že smlouva o rozpočtových pravidlech je smlouvou podle 10a, tedy, že touto smlouvou bude předána pravomoc do nadnárodního společenství?
17. 01. 2012 | 10:45

Pazout napsal(a):

Acidburn: Klaus neni hloupy, je to mazany podvodnik. Proto oficialne koncily jeho rozpocty vyrovnane, ale dluhy byly ukryty jinde - napriklad ve Zminene konsolidacni agenture. Klaus si taky lepil diry v rozpoctu prijmy z privatizaci, tuto moznost pozdejsi vlady nemely
CKA http://www.novinky.cz/ekonomika/127456-cka-skonci-se-ztratou-236-miliard.html
Kdo myslite ze tu ztratu zaplatil?
17. 01. 2012 | 10:45

PK napsal(a):

Za co jsou ti všichni europoslanci(dobře) placeni a co v tom Bruselu dělají, když se jim ta EU sype pod rukama.
17. 01. 2012 | 10:47

Taoiseach napsal(a):

Koplkop

"proč jen ten prezident Klaus tak rozděluje veřejnost na dva tábory."
Tedy předpokládám, že tam měl být otazník. Jsou dvě možnosti: buď za to může Klaus, nebo veřejnost. Ani velký houf Hvížďalů by přece nedokázal ovlivnit nadpoloviční většinu veřejnosti (nadpoloviční z těch, kdo mají nějaký názor).

Je víc než pravděpodobné, že Klaus se za rok bude snažit protlačit svého Dmitrije Medvěděva. A v dalších volbách pak kandidovat může. Nic bych si nepřál víc - tedy pokud ty volby budou přímé.
Shrňme si fakta. V roce 1992 jím vedená strana drtivě vyhrála, v roce 1996 vyhrála, v roce 1998 byla druhá, v roce 2002 byla druhá, referendum v roce 2003 prohrál.
17. 01. 2012 | 10:49

Sylva Šauerová napsal(a):

Karel Matoušek, 17. 01. 2012 | 10:28
Který Klíma ? Josef ? Neměl byste odkaz, pane Matoušku ?
Děkuji.
17. 01. 2012 | 11:03

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Koplkop
Pažout měl zřejmě na mysli budoucí parlamentní volby, kde Klaus zřejmě hodlá figurovat. Když ne jako leader, tak jako ikona určitě.
17. 01. 2012 | 11:06

simson napsal(a):

Dnes je prioritou efektivní vedení celé ekonomiky ČR správným směrem.Organizace práce a zisku.Navrhnul bych zrušit dvacet úřadů a místo nich financovat dvacet špičkových materiálových laboratoří -bázi našich budoucích potřebných technologických inovací.Jenže! Vím,že už několik desetiletí celosvětově trvá krize,spočívající v absenci fyzikálních experimentů prioritně rodících fyzikální objevy primární důležitosti-nové efekty.Tedy i z nich tradičně pak čerpající aplikace materiálový výzkum nemůže být efektivní,nemůže být jimi oživen k většímu užitku.Proto první nápad uvedený výše raději zapomenu.Z tohoto hlediska je úplně jedno zda jsme dnes v EU nebo s Ruskem:technologický zázrak nenastane v obou případech.Ruská i západní fyzika jsou dnes spojité nádoby.Ostatně i v dobách Nikoly Tesly z jeho nápadů rovnocenně těžilo Česko,Paříž,Budapešť,USA-všechna místa jeho pobytů.O co více je dnes svět fyziky zaplaven záplavou neplodných teorií,o to méně produkuje nových experimentálních objevů-věčný motor pokroku se jaksi zadřel:zkušenost,empirie.
O realitě bez ní místo s realitou o realitě.
17. 01. 2012 | 11:46

Frauenberg napsal(a):

Pane Hvizdalo,
Ferdinand Peroutka si sveho casu kladl otazku, "stoji-li tento narod jeste za to, aby se pro nej jeste bojovalo...."
Ja o tom pochybuji. Klaus se v mnohem podoba Benesovi. Vysledek bude podobny. Kdo ma rozum, vcas odejde.
17. 01. 2012 | 11:48

vasja napsal(a):

Karel Matoušek napsal(a):
Dost lidí ví, co Rusové na Klause mají. Třeba pan Klíma už to napsal.
------------------
Že je žid z Haliče? To už tady psal pan Buquoy.
17. 01. 2012 | 11:51

vasja napsal(a):

bedla napsal(a):
Proč to vůbec číst? Když Hvížďala...
1. Nenávidí Klause
2. Nikdy neuzná, že by Klaus měl alespoň v něčem pravdu
3. Je členem pravdoláskového politbyra
4. Jeho snem je začlenění Česka do jiné říše, ano, opět německé
4. Vytuneloval Mladou frontu
-------------------
A nemá to ve vizitce!!! Hlavně tu Madou frontu. Pan Hvížďala předběh všechny slavné tuneláře a je vlastně průkopníkem:-))
17. 01. 2012 | 11:55

Větro napsal(a):

Euro volby u nás vyhrála ODS . Levicový volič k Eurovolbám nešel a to skoro v celé Evropě . A ták to pravice dopracovalá. Se divím, že levice to chce zachraňovát a cpát do vykradených bank další prachy .
17. 01. 2012 | 11:55

Baffo napsal(a):

jeden krááásny priklad ?......?(dosadte sami)z realneho zivota EU, a ceske a evropske moderni byrokracie,(páteře národa)
(dencoden valici se tsunami blbosti):-)))
tak rozhodnuto jimi jest,
ze slepicky evropske maji vramci...pravo na vetsi domecky,aby..
Nemci,Rakusani,Cesi splnili slepickam domecky v terminu a za nekolik brnkacka malo milard, v CR prej za cca 2,5 mld,
GB, Frankrajch, Polsko na domecky zvesela kaká slepicince.
a Evropa prej zasahne! :-)))))))))))))))))))))))))))))

jak je to dlouho,:-)))
co ten polsky potentat psal do Berlina aby...cosi jednota..EU,
Šaškorzyho tlak na unifikaci vseho zname,
GB jsou odjakziva...,
a do Cech se zatim vali prej pres 60% nasi spotreby vajec jen z Polska:-))

máte z toho takéten správný, evropský, unifikovany pocit?:-)))
17. 01. 2012 | 12:06

micve napsal(a):

Cokoliv rekl Klaus o EU, ukazalo se casem jako hluboka pravda. Na to nic nemeni fakt ze Klaus ridil rozkradeni republiky po r 89

EU je moloch pro zbytecne uredniky, vetsina dnesnich rozhodnuti je skodliva. Neumime se uzivit, jen zadluzovani
17. 01. 2012 | 12:08

Abe Normalni napsal(a):

Problem je ze Hvizdala se citi byt silny v kramflecich psat politicke komentare, pritom ovsem neni schopen videt elementarni zalezitosti, ktere politicke deni ovlivnuji. Polaci z vysoka se*ou na nejakou evropskou integraci, Hvizdalo. Byli, jsou a budou to nacionalisti jako remen. Co si ale uvedomuji velmi tizive je zrychlujici sblizovani Nemecka a Ruska a rostouci zavislost prvniho na druhem. Polaci jsou v diametralne jine situaci nez my, Hvizadlo, My jsme uz polohou dalsi spolkovou zemi a mame to ekonomicky pojisteno. Polaci stoji v mezipoli, jsou stale vice obchazeni (a to i doslova viz NORDSTREAM) a zacinaji mit opravneny pocit, ze az se priste bude kseftovat stylem "o nas bez nas" muzou byt na rade. My jsme se toho rizika v podstate zbavili rozdelenim a zmensenim statu ap resunutim jeho teziste na zapad. Jestli snad my svym zdrzenlivym postojem k Eurovalu a pridruzenym blbostem ohrozujeme budoucnost Evropy, co delaji Nemci svoji zrychlujici se surovinovou zavsilosti na Rusku? Vzdyt to je kudla primo do srdce Evropske bezpecnosti!
17. 01. 2012 | 12:22

ten, kdo se s blbem hádat nebude napsal(a):

Jeden to tady řekl částečně dobře, tady jde o svobodu.

Jedna varianta je zasmrádlý český dvoreček obehnaný ostnatým drátem a ovládaný bandou zkorumpovaných neobolševíků, z kterých demokrata neuděláš, protože to prostě v sobě nemají,

Druhá varianta je být více občany EU. Pokud někdo namítne, že ve velké EU bude náš hlas při rozhodování slabý, tak odpovím, ne tak slabý, jako je u nás doma.

Politika, která se dnes dělá v Česku vyhovuje jen asi čtvrtině obyvatel a těm, kdo tuto politiku dělají na názorech a osudech většiny národa nezáleží, záleží jim jen na jejich moci a osobním prospěchu. Nikdo se dnes nechová tak sprostě k českým občanům, jako jejich vlastní politická reprezentace a když je straší EU, tak se jen zesměšňuje.
17. 01. 2012 | 12:27

Picanto napsal(a):

autore

jen kazdodenni kolovratek jednostranne medyjalni masssaze,
šmrclej VK,dobre vite, ze uz to mate v kapse, alias je vymalovano:-)))
auž seblizi doba,
ze v okamžiku, kdy ceknete proti té byrokratické idiocii,
jste nepřítelem Říše??? :-)))
17. 01. 2012 | 12:31

paprika napsal(a):

Pažout v tom má jasno. Já jen dodám, že dle mého názoru Klaus ničí tuto společnost zlým negativismem, neustálým hledáním nepřítele. V tom se mimochodem velmi podobá pol. nebožtíku Mečiarovi.
17. 01. 2012 | 12:31

Asi takhle napsal(a):

O zoufalství élit a nefunkčnosti lissmlouvy svědčí to, že plánovaná opatření nejsou jakoby v rámci unie,
protože jsou v přímém rozporu se zněním této smlouvy,
ale připravují se jako mezivládní smlouvy.

Vlastně vzniká nová mezinárodní organizace.
No a té se mají předat kompetence, a to přináší élitám komplikace s naší ústavou stejně jako v řadě jiných členských zemí.
élity si představovali, že to jako schválí Rada unie a tím to začne platit podle pravidel o hlasování v lissmlouve, protože si ji nečetli. Ale zrovna tohle není věc, ve které by si rada mohla většinově podle pravidel rozhodnout a navíc takové použití peněz je v lissmlouve přímo zakázané.
Ale dnes už je patrné, že nějaká smlouva nemůže eélity odradit. Říkají zcela neomaleně, my Andelka a Nicolas jsme tak rozhodli. Vy předsedové vlád to schválíte a bude to platít.
My jsme rozhodli, a hotovo.
A člověk, kterého poslali do české politiky, aby tady byla proevropská strana ˇpravicová´ bez které se neudělá vláda, když už tu je proevropská ČSSD, takže si tady zajistli, že vláda bude proevropská, ať vyhraje ve volbách pravice nebo levice, říká když to nebude, jak říká eélity, tak padne vláda.
Tak jako na Slovensku, tak jako v Itálii.
A lidi, co říkají, že jim na nějaké suverenitě nezáleží,
jsou vlastně mocnou oporou a zárukou, že se jim vlastně žádný stát nevzepře a nepřipomene jim, že by měli dodržovat alespoň vlastní pravidla, když už je tak pracně prosadili.
17. 01. 2012 | 12:36

Asi takhle napsal(a):

Aktualne
uz parkrate nepapalo slova
Merkozy
Lisab.smlouva
LS
etc
prej...spam .-)))
17. 01. 2012 | 12:38

Gerd napsal(a):

Problémy eura začaly v době, kdy Francie a Německo nemsuelo plnit rozpočtový schodek 3 % dle Maastrichtských kritérií. EU nevyšel Maastricht, nevyšel Lisabon, tak proč by mělo vyjít právě tohle? Nečas by mohl s klidem smlouvu podepsat, pravděpodobnost jejího naplnění je malá.
17. 01. 2012 | 12:40

Ahoj napsal(a):

A nadřazení (důvěřiví) usmívající netuší,
že naivní a použití pro cizí cíle jsou právě oni.

Jen nepatrně z nich je za to i zaplaceno.

U ostatních je to jen hloupá obdoba stokholmského syndromu (identifikace s omezujícím).
Dnes máme nového nejlepšího přítele,
a proto můžeme být šťastní,
protože je tu opět někdo moudrý,
kdo nám říká, co je správné.

Aje to dost desive, ze jo kdyz si uvedomiime, jak jsou vsichni v te ZOO nadseni a jak hykaji blahem,
kdy se mohou vrtet pred navstevnikama, kteri je spis lituji.
Ale je fakt, ze ZOO jim zajistuje peci, jidlo a sem tam i samicku....
Co bysme chteli vzdyt to jen pulka putovani pousti.
17. 01. 2012 | 12:48

Hugo napsal(a):

Přečtení Vašich výkalú je sice zajímavé, ale v prvé řadě by měl Klaun Klaus odstoupit a vzít si ssebou ten Nečas Oba nechci a nebudu chtít.Za druhé bychom měli skutečně vystoupi z Evropské Unie a dělat si svojí politiku a nechat pozavírat takové činitele jako je Nečas, ministr ´školství za takové výše odměn jejich souložnicím, obzvlášť když je jim stanoven nějaký pevný plat.Navíc by to měli platit ze svého, ale od toho jsou jiné rúzné orgána u nás.(Posranci,policajti a pod)
Za třetí vstoupit do EU teprve v případě unie po vzoru USA.Tedy vzdáním se státnických pravomocí s tím, že bude společná fiskální unie.Což bude dobré pro obyčejné lidi a nevýhodné pro politické zloděje.
17. 01. 2012 | 12:53

Bafo napsal(a):

jak se pozná socialista

Je to prosté - socialista vždy a za všech okolností za něco nebo proti něčemu bojuje.
Uljanov bojoval, až se z něj kouřilo, jeho následovníci bojovali s větší či menší intenzitou stále a dodnes. Hitler napsal svůj "Mein Kampf" - a jeho následovníci bojují dodnes. Co se týče bojování je EU dokonalý nástupce NS socialistického Německa a (inter)nacionálně socialistického Sovětského svazu. A furt jen bojují - bez boje to zkrátka není to pravé ořechové... A nikoho z nich ani na okamžik nenapadne, že by mohli přestat bojovat a kýžené výdobytky by si mohli normálně objednat, zaplatit a takto pořídit.
A tak se bojuje. Proti kůrovci, proti CO2, proti pádu Teura, proti globálnímu oteplování, proti globálnímu ochlazování, proti globální stabilitě, proti globální variabilitě, proti žárovkám, proti rtuti, proti olovu, atd. atp. S nevyřčeným církevním podtextem, že neuvědomělý hříšník se musí spasit, i kdyby přitom měl chcípnout.
Neboť chcípne jako spasený hříšník... Inu, církev taky furt bojovala a bojuje... už 2000 let.
socialismus z církve vychází a v mnohém ji kopíruje,
jsem jen zvědav, kdy v rámci boje proti kacířům všeho druhu zas nějaký opat Arnold vyhlásí:
Pobijte je všechny, bůh si už ty své pozná!
Ekonomzemegule a zlatoustyvelkokrasoduch spasitel Švejnar (programová konference ČSSD - 25.9.2010 Olomouc)
...„Udělat to musíte, protože je to nezbytné, ale zároveň varuji, abyste to nedělali, protože by to mohlo dopadnout špatně, i když je možné, že to dopadne dobře“ wow….co k tomu lze dodat...???
je překvapivé, kam až dnešní sociální inženýrství dokáže zajít.
Po bojích proti kuřákům a po kampaních proti obézním nastupuje kriminalizace poptávání sexu za úplatu.
PAK zbývá pořád ještě dost závažná otázka, jak dlouho to bude trvat, než se začne zakazovat pornografie a pak třeba i některá četba. Že takhle blbnou nedostatkem denního světla a prohibicí zblblí Švédové, to se snad ještě dá považovat za reglementaci, která je tam na tom socialistickém severu jaksi "v řádu přirozenosti". Ovšem jestliže se fronta boje proti úplatnému sexu posunula už do Francie, to je skutečně napováženou …ale to je brutální informace. To povede k rozpadu mnoha manželství. Za co jiného by manželka dostávala nové šatičky, botičky a kabeličky?

tak to dopadá když si někdo plete
pojem a průjem - sociální a socialismus...
17. 01. 2012 | 12:53

paprika napsal(a):

Bafo- a ještě proti human-rightismu, NGO-ismu, EU, pravdolásce, ...že? I ty rozoumku.
17. 01. 2012 | 13:01

český maloměšťák napsal(a):

Bafo
Co máte společného s txt pod Kopeckým ?

:---()
17. 01. 2012 | 13:02

Skogen napsal(a):

Milé božské RA, svobodný je ten, "kdo na to má". Pokud na to nemáte, vaše svoboda se smrkává a to až na prosté "udělej, anebo zhebni". Samozřejmě, i to je svoboda. Můžete zhebnout, "když na to máte". Jinak vás to z romantismu střelhbitě vyléčí.

Jestliže nyní nedáme všechno do sjednocené Evropy, zápas USA s Čínou (či spíše se zbytkem světa) nás semele. Euro mělo skvěle nakročeno. Jenže člověk míní, rating mění...
17. 01. 2012 | 13:05

ten, kdo se s blbem hádat nebude napsal(a):

Naší vádě důvěřuje asi 20 % dotázaných, poslanecké sněmovně 15 %. To je ta demokracie a svoboda po našem a do toho si kecat nedáme.
http://www.cvvm.cas.cz/upl/zpravy/101219s_pi120102.pdf
17. 01. 2012 | 13:09

český maloměšťák napsal(a):

Mohl by mi někdo ze zdejších odborníků /zdravím zejména Maxima/ vysvětlit, proč banky - i když drží v bilancích levné peníze od ECB...proč nepůjčují ?
Tedy na odpovědi typu nejistota, váhají, sledují vývoj...
To neberu.
Vždy byla nejistota - podnikání není nikdy jisté.

Mimochodem dnes jsem četl, že BAC půjčuje Gazpromu 44O mil. USD . Přitom ceny plynu jsou na 3 letém dnu.

Takže v čem spočívá tenn problémm likvidity ? Jak se má pak k nerovnováze ve fiskálech ?

Hmm....tento graf je zajímavý :

http://www.patria.cz/zpravodajstvi/1988312/spatna-vlada-a-vysoky-dluh.html

Bohužel podobné grafy co se týče finančních institucí...nemáme, že... proč asi.
Nedejpánbů dát takové dva grafy dohromady.
No asi je to etické - držet hotovost až do doby, kdy to praskne...
17. 01. 2012 | 13:10

Lubor napsal(a):

Jak tady pročítám příspěvky / dá-li se tomu tak říci /, tak vidím, že jsou zde stejně jako na ostatních diskuzích, stále stejní, zřejmě placení písalkové, kteří používají několik nicků. Není to jen Šašek z lampasácké Jihlavy, ale další šašci jako např. politolog Marxismus, který by rád viděl Klause na Špilberku, já zase bych rád viděl tohoto jednoduchého človíčka zase v Beřkovicích, nebo raději na Olšanech. Další zjev - nick roman, primitivní exot, dále Pažout, nemocný člověk, postižený oligofrenií, neví, že V. Klaus žádné úvěry nedával, že úvěry dávaly banky, na ně dohlížela ČNB, které velel soudruh Tošovský, oblíbenec naivního Havla, který ho jmenoval do funkce guvernéra, hloupý a neznalý Pažoute. Zvláštní případ s IQ pokojové teploty je Taoiseach, který prof. Ing. V. Klause, CSc.,nositele 42 čestných doktorátů, 40 Mezinárodních cen z nejprestižnějších univerzit a ústavů na světě, člověka který jako vědecký pracovník Ekon. ústavu ČSAV absolvoval vědeckou aspiranturu a v r. 1968 dosáhl hodnosti kandidáta ekon. věd. V r. 1970 byl v rámci tehdejších čistek z Akademie věd vyhozen a z politických důvodů dlouhá léta pracoval na podřadných místech ve SBČ. Odtud se na konci r. 1987, vrátil k akademické činnosti do Prognostického ústavu ČSAV. Od r. 1965 publikoval odborné články a knihy zaměřené na problematiku makroekonomie, inflace, atd. Velký počet knih byl přeložen do různých světových jazyků a vydán v zahraničí, tohoto člověka akademik Taoiseach nazval zlodějem. K tomu není třeba slov. Ještě že zde diskutují lidé rozumní jako bedla, perfektně popsáno, také nick rm, vše dobře popsal, stejně tak naštvaný. Těch poblázněných bolševiků, socanů, zelenáčů, osvícené kulturní elity pravdoláskovců, ke kterým patří také svazák, rádoby novinář ze svazáckého Mladého světa / kde psal i bolševické články svazák John /, privatizátor, tunelář /spolu se svazáky / Mladé fronty, člověk s hroší kůží, antiklausovec, Havlův vlezprdelka, dnes již otravný / nikdo ho nechce / s. Hvížďala.
17. 01. 2012 | 13:41

resl napsal(a):

Klaus zkusí nastrčit své lidi z SSO, ale nikam to nepovede. Ví, jak ho mají všude "rádi" a tak se po odchodu asi stáhne. Jelikož to bude letos poslední vystoupení, pokusí se všechny naštvat a bude provokovat, aby se o něm mluvilo. Pokud bude při podpisu smlouvy s eu na hradě a šprajcne se, určitě jej někdo pošle k ústavnímu soudu. Tam si zahraje na chudáčka a trapně zmizí. Byl a zůstal zlým člověkem.
17. 01. 2012 | 13:43

karl napsal(a):

Pane Hvížďala díky za vaše komentáře a články po přečtení reakcí mě neustále překvapuje kolik lidí umí psát ale neumí myslet natož respektovat jiný názor
17. 01. 2012 | 13:43

Karel Mueller napsal(a):

Pane Hvižďala,

napsal jste, že nás president Beneš ještě během války připojil k tehdejšímu Sovětskéu svazu. To myslíte čím? Smlouvou z roku 1943? Četl jste ji vůbec? A napadlo Vás někdy, že Beneš neudělal nic bez souhlasu Churchilla a hlavně Roosevelta?
17. 01. 2012 | 13:50

Pazout napsal(a):

Pro Lubora: hehehe. Mas ten Vaskuv zivotopis spatne. Dovol abych Ti ho prevypravel dle reality

Kdo je ing. Václav Klaus, CSc.?

Člověk, který ve značné míře dělal (v devadesátých letech) to co teď kritizuje (subvence, protekcionismus, přímá a nepřímá regulace, lobbying). Člověk, který se habilitoval za stejných podmínek jako komunističtí pohlaváři v padesátých letech, ve zrychleném řízení. Člověk, kterého habilitační a profesorskou práci nikdo neviděl. Člověk, který v době kdy vysokoškolské vzdělání mělo 16% obyvatel (studenti byli kádrováni, výlet na západ byl pro většinu národa nemožný), tráví několik let studiem na zahraničních školách, měsíční školné ve výši několika ročních platů občana ČSSR mu platilo ministerstvo zahraničí a školství. Člověk, kterého spolupracovníci a přátelé jsou agenti komunistické kontrarozvědky, KGB nebo lidé na Rusko silně napojení. Člověk, který se snažil zamezit (mimo jiné) plynovodu z Německa a prosazuje ruské zájmy. Člověk, který se vydává za odborníka, ale jeho praktické kroky vedly k devastaci české ekonomiky (Margaret Thatcherová prohlásila, že je odpovědný za vytunelování ČR). Rozkrádání a právní vakuum využil k podpoře Kožených a spol., kteří do rukou Stb převedli majetky státu (většina členů představenstva HF byla důstojníky Stb). Člověk, který razil mafiánskou myšlenku českého stříbra do českých rukou (Stehlík, Soudek, Charouz aj.), která vedla k devastaci českých podniků. Člověk, který lhal českým občanům o výjimečných kvalitách ekonomické reformy (viceprezident Světové banky a nositel Nobelovi ceny Josef Stieglitz jej označil za ekonomického hoštaplera, který je odpovědný za katastrofální ekonomickou reformu). Člověk, který odstoupil z politiky kdy makroekonomická čísla byla na nejnižších hodnotách v dějinách. Člověk, který odstoupil z politiky za finanční skandály a podvody s penězi. Člověk, kterému chybí sebekritika a chorobně touží po moci, je bez soudnosti (za kupónovku pro sebe inicioval návrh na udělení ceny Alfréda Nobela). Člověk, který se chorobně bojí EU (hlavně kultivace právního prostředí a zavádění transparentních metodik), má se čeho bát, kdyby v devadesátých letech bylo ČR v EU, nerozkradlo by se (v dnešních cenách) 1800-2100 mld. (ano 1,8-2,1 bil., dva roční rozpočty ČR) Kč!!! Víte proč musel být Václav Klaus zvolen prezidentem? Odpověděl Ivan Langer: „…já ti povím kolik lidí by šlo bručet“. Člověk, kterého hlasy komunistů, lobbyistů, mafiánů volí za prezidenta. Člověk, který se zasadil o pád vlády v době předsednictví EU, jedna z největších novodobých ostud ČR. Člověk, který nepředložil žádné řešení na ekonomickou krizi. Jeho postoj je totožný s postojem k EU, jen boří, poučuje o tom co je, nebo bylo špatně. Člověk, který je bez étosu a vize, uchýlil se k nacionalismu a extremismu, aby si získal oblibu a zájem o svou osobu. Člověk, který je bisexuál (za to by neměl být kritizován, to je soukromá věc), prosazuje své milence (Bém, Chalupa - starosta Prahy 6). Tak takového prezidenta si naši lidé (jimi volení zástupci) zvolili. Jak říká pan prezident Klaus: Národ má takového prezidenta, jakého si zaslouží. Pokud se mýlím, prosím o opravu.

K.Řehák, 4.8.2009
17. 01. 2012 | 13:53

český maloměšťák napsal(a):

Já bych dodal k Luborovim toto :

Čestné doktoráty

Rochester Institute of Technology, New York, únor 1991
Suffolk University, Boston, USA, květen 1991
University of Francisco Marroquín, Guatemala, říjen 1993
University of Guadalajara, Mexico, říjen 1993
Vysoká škola ekonomická, Praha, březen 1994
Belgrano University, Argentina, duben 1994
Tufts University, Boston, květen 1994
University of Law, Economics and Science of Aix-Marseille, Aix-en-Provence, září 1994
Jacksonville University, Florida, prosinec 1995
University of Buckingham, Buckingham, UK, únor 1996
Universität Passau, Pasov, Německo, květen 1996
University of Toronto, Toronto, Kanada, únor 1997
Vysoká škola báňská - Technická univerzita, Ostrava, září 1997
University of Arizona, Tuscon, USA, listopad 1997
University of Dallas, Dallas, USA, duben 1999
DePaul University, Chicago, USA, červen 1999
Finance Academy, Moskva, Ruská federace, listopad 2003
Universidade Portucalense, Porto, Portugalsko, březen 2004
Vojenská akademie, Brno, Česká republika, březen 2004
Kazakh National University “Al-Farabi”, Almaty, Kazachstán, září 2004
National University of Uzbekistan, Taškent, Uzbekistán, září 2004
Kyrgyzská státní univerzita, Biškek, září 2004
Ekonomická univerzita, Bratislava, Slovenská republika, říjen 2004
Napier University, Edinburgh, Scotland, UK, říjen 2004
Brunel University, Londýn, UK, říjen 2004
Univezita národního a světového hospodářství, Sofie, Bulharsko, listopad 2004
The AmerAsian University, Aurora, Colorado, USA, srpen 2005
Visva-Bharati University, Santiniketan, Birbhum, Západní Bengálsko, Indie, listopad 2005
Università degli Studi di Trento, Trento, Itálie, březen 2006
City University, Cass Business School, Londýn, Velká Británie, květen 2006
Tallinn University of Technology, Tallinn, Estonsko, květen 2006
Kaunas University of Technology, Kaunas, Litva, květen 2006
University of Athens, Athény, Řecko, listopad 2006
ČVUT, Praha, leden 2007
Waseda University, Tokio, Japonsko, únor 2007
Ritsumeikan Asia Pacific University, Beppu, Japonsko, únor 2007
Technická universita Drážďany, Drážďany, Německo, únor 2007
The University of New Orleans, New Orleans, USA, březen 2007
Universität Innsbruck, Innsbruck, Rakousko, březen 2007
Moskevská státní univerzita, Moskva, Ruská federace, duben 2007
Univerzita J.E. Purkyně, Ústí nad Labem, říjen 2007
Křesťanská univerzita Dimitrie Cantemir, Bukurešť, Rumunsko, prosinec 2008
členství v Srbské akademii věd a umění, listopad 2009
Universidad del Pacífico, Lima, Peruánská republika, listopad 2009
Fundacao Armando Alvares Penteado, São Paulo, Brazilská federativní republika, listopad 2009
Vysoké učení technické v Brně, duben 2011
----------------------------------------------------------------------------
Má ale přehled ten pan Lubor, že ? Člověk by si ho hned pozval na nějakou přednášku a tam si ho vyfotil....

Mimochodem - mám kamaráda - studoval teda v US - ale ne takovým podivným způsobem jako V. Klaus...a ten čestný doktorát žádný nemá. Živí se v jedné firmě v Sillicon Valley a nikdy nebyl přilepený na státní cecík (jako třeba někdo je po celý život, že....). A nepřednáší - bohužel totiž nemá ten cecík - aby mu někdo platil diety a letenku. A taky nemá manželku, kterýá by dělala ve státní firmě, z které pak jdou celé famílii prebendy...
Je to takový obyčejný člověk - prostě v tom kapitalismu žije, nejen o něm kecá....

Apropo - nějak se nám ty doktoráty v poslední době zadrhky - Lubore, nevíte čím to je ?
17. 01. 2012 | 13:53

Kryštof napsal(a):

Re - Hvížďala
Vaše navážení se do Klause je již otravné svou stupidní stereotypností užvaněného diletanta - ostatně jako bolševický pisálek před r.68 i po něm - kdy jste byl péčí "progresivních" a později "pomýlených" soudruhů uklizen do závětří Albatrosu , je vám vlastní .
Klaus udělal mnoho kopanců a to i ostudných , ale v otázce EU byl vždycky nanejvýš pragmatický .
Vaše breptání o pres. Benešovi a r.´38 v této / Klausově / souvislosti je výplodem chorého mozku .
17. 01. 2012 | 13:54

český maloměšťák napsal(a):

Lubore, mohl byste tu vizitku pana profesora Klause přepsat i do kazachštiny a západobengálštiny ?

:))
17. 01. 2012 | 13:57

další dávka :-)) napsal(a):

http://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost-politika-media-a-amygdaly-dsm-/p_spolecnost.asp?c=A110112_222051_p_spolecnost_wag

(...)Následkem vzniku všeobsahujících medií …značná část obyvatel myslí jako dav, jedná jako dav a rozhoduje se jako dav.
obrovský stres, který se na lidstvo valí při prudkých ekonomických a politických změnách (již od začátku 19. století), vyvolává protitlak.
Spojíme-li s reálným tlakem působení mediální masáže na psychiku obyvatel, je jasné, že lidé hledají nějaké východisko.
Ráj. Vůdce. Štěstí. Klid.
Místo, kde nebudou vystaveni stálému náporu „katastrof“.
Hledají tedy ty, kteří jim nabídnou „světlé zítřky“ anebo „alternativu“, ale protože prostě žádná zářná budoucnost nepřichází, protože nic takového neexistuje, jsou frustrováni.
To vycítí media a politici a poskytnou davu další dávku „blbé nálady“.

V takovýchto situacích se dostávají k moci populisté – Mussolini, Franco, diktátoři – Hitler, Stalin, Mao, anebo extravagantní psychotici – Nero, Sarkozy, Chávez a podobně.
A dnes je tak snadné vyvolat mediální katastrofu každý den.
Demokracie se pomalu ztrácí a
mediokracie živená mimodemokratickými silami ovládá pole.
A kde je pravda, už skoro nikdo neví.
A dav se vzteká.
Já taky.
Asi na tu televizi fakt přestanu čumět!
17. 01. 2012 | 14:06

MA-FU napsal(a):

autor

Napsal jste pravdu,jako téměř vždy a hlavně výstižné.Taky bych si přála,aby se premier pochlapil v rozhodování.Klaus za 22 roků co ho živíme z našich daní, pořád ne a ne přijít na obecnou rovinu.Jeho stálé socialistické inženýrství vede východní cestou a nechce uhnout.Jeho zahraniční politika,není politikou sjednocující! On chce vyhrát každý spor.
Ještě 14 měsíců...
17. 01. 2012 | 14:08

Láďa napsal(a):

Lubor

Co jsi napsal je pravdivé. Je tomu tak. Před pár lety vysílala ČT 2 dokument BBC, který se jmenoval " Hořká pilulka z Bruselu ", od té doby mám z EU husí kůži. Tento dokument, kterým nás provázel jeden tehdy velice populární britský komentátor, nám přiblížil EP do detailu. Ukázal nám, jaký to je moloch tento byrokratický aparát, jak se poslanci stěhují jednou měsíčně do Štrasburku, do tohoto absurdního paláce, který byl postaven za neuvěřitelné peníze a z 90 % není využit, nikdo si nedovolí ho pronajmout, neboť cena je obrovská. Nedivím se panu prezidentovi, že EU nemůže vstřebat, zvláště když tam vidí sedět lidi, kteří mají o nás rozhodovat. Zvláště když vidí v přenosu ss. Ransdorfa a tátu dělnické třídy estébáka Falbra jak při jednání spí, dále jak tam poskakuje podržtaška a podrždeštník člověk s podivnou a nevyjasněnou minulostí, který mi nedokázal odpovědět na dotaz jak přišel k titulům - s. Rouček, komunista Remek, nebo ta hloupá doktorka od lidovců, tak to je katastrofa. Také proto, ačkoliv jsem tvrdě pravicově smýšlející člověk, jsem hlasoval proti vstupu do tohoto přebujelého byrokratického aparátu, kde o nás mají za miliónové měsíční platy rozhodovat nikým nevoleni komisaři - troubové, jako byl např. poděs Špidla.
17. 01. 2012 | 14:10

Petr napsal(a):

A cenzura tu jede na plné pecky, nepustí komentář, který je naprosto slušný, jen chce upozornit na jeden článek.

Takže je pravda, co jsem slyšel včera, že Aktuálně blokuje vše, co se jim nehodí do skvělého obrazu o jisté části názorů, kam patří i autor, byť by to bylo sebeserioznější a opravdu slušné
17. 01. 2012 | 14:16

Taoiseach napsal(a):

Lubor

Vřelé díky! Cítil bych se velmi nesvůj, kdybyste mě vynechal. Moje IQ zjevně nedostačuje na to, abych pochopil, jak souvisí počet čestných doktorátů a Lukoilem placená cizojazyčná vydání knih s respektováním imperativu "nepokradeš". Rovněž ve své nekonečné hlouposti nechápu, jak mohl ten ubohý pronásledovaný vědec jezdit za bolševika i s manželkou do USA. Dále nejsem schopen porozumět tomu, jak mohl dotyčný génius dostat nejvyšší PEDAGOGICKOU hodnost, aniž předtím odpřednášel v rámci výuky jediný trimestr. O co všechno byli studenti VŠE ochuzeni!

Navíc jsem neschopen formulovat stručně a přesně. Takže Klaus nekradl, vždycky na to měl lidi (Kožený, Železný), co mu potom sypali. Za Tlustého se v Konsolidačce "odepisovalo" v řádech stovek miliard. A teď už i Klausovi lidi mají na samotné kradení svoje lidi, takže slovutný profesor osobně už jenom ze sportu krade plnicí pera.

Test pro chytré hlavičky:
po té Luborově zdrcující kritice
a) si koupím sebrané spisy VK
b) si půjdu hodit mašli
c) půjdu to rozchlastat
Správné odpovědi zasílejte do kanceláře prezidenta k rukám pana Hájka (to je ten, co se od něho distancují opice).
17. 01. 2012 | 14:18

stejskal napsal(a):

Tak to samozřejmě pravda je, pane Petře. Ostatně jako všechno, co jste včera či kdykoliv jindy slyšel.

Máte-li zájem, pošlete mi Váš text na mail a já Vám buď napíšu, proč jej systém odmítl jako spam, nebo jej zde publikuji. S omluvou.

Hezký den.

Libor Stejskal, editor bogů
17. 01. 2012 | 14:20

resl napsal(a):

Už se toho hradního intrikána nezastanou ani Jakl s Hájkem. Kam se asi chapci vrtnou příští rok. Jak znají "charakter" svého guru, počítají s tím, že je kopne do zadku. Aspoň mají jiné starosti, než vymýšlet exotické výlety za cizí prachy.
17. 01. 2012 | 14:25

český maloměšťák napsal(a):

ad Láďa /Jaklů ??/
Poděs Špidla odmítl podepsat státní garance via výstavba O2 arény.
Klaus se natřáasal při slavnostním otevření.
Hodnota 02 arény je někde na 1 pětině původní investice.

Takže asi tak....

Pánové, děláte BOBAKovi /Bobošíková, Bátora, Klaus/ medvědí službu. Spekulujete totiž na to, co je vlastní vám - na lidskou blbost.
To je chyba.
17. 01. 2012 | 14:26

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Pažout
Ten životopis Klause vypadá dosti věrohodně. Jsem zvědav, zda se dočkáme jeho oficiální verze posvěcené historiky kalibru pana Kosíka.
17. 01. 2012 | 14:28

Kryštof napsal(a):

Kterak soudruh Hvížďala coby student "Politických věd" v Moskvě v letech 67/68 ku genialitě přišel ......
Oni tihle rudí Khmérové vždycky shledávali hlavní přitažlivost socialismu event. komunismu v tom , že na ně bude někdo jiný , méně kádrově prověřený , tvrdě pracovat , aby se tito /vý/ dobytkové měli ještě lépe a radostněji než ti druzí .
Ideologicky uvědomělé žvanění jim k tomu dávalo bohatou karieristickou příležitost , jak Hvížďalovi , tak Johnovi v MS / Mladý svět / kde v kolektivu soudružsky zocelených svazáků , jako předvoje strany KSČ , směřovali ke šťastným zítřkům a to navztek tuzexovým bonům , US imperialistům a mandelince bramboříkové .
Napřed uvědoměle Hvížďala blafal o krásách šokialismu , potom stejně nadšeně o Havlově gigantismu a zítra právě tak přesvědčivě o účelnosti dřevěných preservativů .
17. 01. 2012 | 14:29

Petr napsal(a):

EU je dnes veskrze socialistická s maximální dominancí Německa.. kolonizace bez krve.. Aspoň něco, co jsem tu v příspěvku napsal a co mi cenzura nepustila, zkusím znovu.

Za předchozí rok vyprodukovaly unijní instituce celkem 2 370 právních aktů. Berlínský starosta v odpovědi na to, že Berlínský magistrát má více úředníků, než EK odpověděl, že kdyby nebylo komise, stačila by Berlínu těch úředníků čtvrtina.

Jen to, co se u nás schválí parlamentem je z 80 procent vyvoláno Bruselem a je poviností to implementovat pod sankcí značných pokut. Dělá to více jak deset tisíc stran sbírky zákonů ročně. Ročně se dnes přijímá více předpisů, než jich první republika přijala za celou svou existenci
17. 01. 2012 | 14:32

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Taoisech, Pažout
ocitli jsme se na stejném listu slušných a samostatně myslících lidí, to znamená, že jsem ve slušné společnosti. To mi velmi lichotí. To žlučovité individuum, které nás tam vybralo navrhuji ignorovat, je to ubožák a zlý člověk, užere se svou nenávistí a přestane škodit. Angličané na to mají přiléhavý idiom: He´s eating out his heart.
17. 01. 2012 | 14:38

Petr napsal(a):

Pane Stejskale, byl tam navíc pouze odkaz na článek - Pravda o odcházení.
Zajímavé, že jak vidím, jiné odkazy tady v diskuzi vidím.
17. 01. 2012 | 14:39

resl napsal(a):

Beneš jako Klaus, dva srabi ovlivnili poměry v čr. Beneš už v r.1943 šel žebrat ke Stalinovi s tím, že majetky vysídlených sudetských Němců, přejdou do socialistického vlastnictví. Ten Beneš, který nechal Háchu zvolit prezidentem, utekl a po válce bez voleb usedl na trůn jako samozvanec. Pak nechal Háchu umřít ve vězení, než se ho bolševický vrahoun zbavil úplně. O 20 let později to samé provedl Husák s Dubčekem. Teď se těšme na dalšího zbabělce Klause co vyvede svému nástupci. Mstivost, lstivost, závist a nepřeberné srabáctví těchto lidí.
17. 01. 2012 | 14:49

Lubor napsal(a):

český maloměšťáku alias moravský drne, nebudu ti to překládat do kazachštiny nebo do západobengálštiny, protože bys to nepochopil a tyto jazyky vás ve zvláštní škole neučili. Tam vás / soudím dle tvých blábolů / naučili pouze blbě česky a rusky. Přesto někdy když čtu tvoje placené příspěvky / nevím kteří idioti tě platí, ale mám tušení /, bych uvěřil, že z těchto vyspělých zemí pocházíš. Nevím ale o jakém podivném studiu V. Klause mluvíš ? Já V.K. znám od dob kdy hrával basketbalovou ligu za Vyšehrad a to už je hodně dávno, vím také, že jako nejlepší student VŠE / obor zahraniční obchod / byl přijat do EÚ ČSAV. Ten tvůj přítel v US neboli Uhelné sklady, je také akademik ? Kolik publikoval knih ? On také překládal spolu s prof. R. Klímovou a Ing. V. Klausem " Samuelsona " ? Asi nebudeš vědět kdo to byl a co je to za detektivku, tak asi ne, viď ? Je vidět, že jsi ještě mladý, ale už zaprodaný hloupý trouba. Je však dobře, že ses kouknul do životopisu V.K., ještě bys měl jmenovat ty Mezinárodní ceny a Řády a vyznamenání. Také bych ti doporučoval si nějakou knihu od něho si přečíst, ale nějakou jednodušší abys to byl schopen pochopit. Možná by se tvé IQ přiblížilo bodu varu. Neber to vážně to udělování doktorátů. V té Americe jsou na univerzitách samí troubové. Představ si, že DePaul Univerzity v Chicago, slavila 100 let trvání a víš koho si tam ti hlupáci pozvali na oslavu a aby pronesl přednášku ? Jednoho význačného ekonoma a nositele Nobelovy ceny a podrž se, nějakého ekonoma Vencu Klause z Prahy - Vinohrad. To je co ?
17. 01. 2012 | 14:50

milan napsal(a):

..."Německé síly se bojím méně, než se začínám obávat německé nečinnosti! ..."

S tíhle pane Hvížďalo souhlasíte? To snad není možné! To už opravdu zapomínáte, jaká zvěrstva byli schopni Němci páchat, jakmile trochu nabrali sílu? Za vás a vám podobné by se měl každý aspoň trochu slušný člověk stydět.
17. 01. 2012 | 14:55

Kuku napsal(a):

Lubor: Představ si, že DePaul Univerzity v Chicago, slavila 100 let trvání a víš koho si tam ti hlupáci pozvali na oslavu a aby pronesl přednášku ? Jednoho význačného ekonoma a nositele Nobelovy ceny a podrž se, nějakého ekonoma Vencu Klause z Prahy - Vinohrad. To je co ?
Hm, zjevně mají smysl pro kontrast.
17. 01. 2012 | 15:01

Taoiseach napsal(a):

Šašek z Jiíhlavy

No, to je tu jen takové drobné oživení. Abych se vrátil k tématu příspěvku (Lubor si ve svatém rozhořčení plete příspěvky s komentáři k nim), řekl bych, že o panu předsedovi strany a vlády mám jasno: kdyby byl schopen se emancipovat, byl by to udělal už dávno. Přitom to není dlouho, co kritizoval Pospíšila za odvolání Rampuly. Před týdnem se zastával šíleného Josefa Dobeše. Takto slaboučký premiér náramně vyhovuje Klausovi i Kalouskovi. Ale je možné, že Kalouskovi brzy vyhovovat přestane. A člověk, který zaříznul Grosse i Tlustého, se s ním mazat nebude.
17. 01. 2012 | 15:05

český maloměšťák napsal(a):

Klaus, Špidla...eh, co tam po nich. Todle je štramanda :

http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/fotogalerie/foto/440986/?cid=729118

A vyzná se !! (ještě víc jak Klaus)
---------------------------------------------------------------------------
Lubor
Já kdybych pořádal představení - tak si taky pozvu někoho váženého a zaslouženě oceněného..a pak někoho kvůli tomu, aby i sranda.
Je vidět že za Velkou louží uvažují stejně.

No já mám za sebou aspoň nějakou školu, ale vy zřejmě jen kurz "Jak bezpečně vlézti do análního otvoru a jak pak najíti cestu ven a to dříve, než jeden řekne klau..eh, tedy raus."
17. 01. 2012 | 15:07

český maloměšťák napsal(a):

re : aby byla i sranda

Lubor
Ještě maličkost. A tomu nositeli Nobelovy ceny ...byla tehdy ukradena jen aureola zasloužené slávy, anebo i něco dalšího ? Třeba propiska....
17. 01. 2012 | 15:10

Petr napsal(a):

resl napsal(a):
"....Teď se těšme na dalšího zbabělce Klause co vyvede svému nástupci. Mstivost, lstivost, závist a nepřeberné srabáctví těchto lidí."..

Černobílý pohled a paranoia..
17. 01. 2012 | 15:13

Láďa napsal(a):

Taoseachu z Moravy, tragický Pažoute z Moravy, Šašku z Jihlavy, zapomněli jste ještě na resla z Moravy, český maloměšťáku z Moravy, ten co se s ním nikdo hádat nebude z Moravy, musím souhlasit s Luborem že jste určitě z nějakého společného zařízení a nyní vám chovatelé umožnili chvilku s internetem. Pochopil jsem a mám s vámi soucit. Tyto choroby se však těžko léčí. Dle vašich příspěvků usuzuji dle mé dlouholeté praxe, že jste především infantilní, cítíte se inferioritní, váš stav se přibližuje k imbecilitě. To již by bylo po diskutování. Jestli v některém z vás je ještě reziduum rozumu, tak doporučuji se věnovat jiným činnostem. Hodně Zdraví !
17. 01. 2012 | 15:14

Taoiseach napsal(a):

milan

"To už opravdu zapomínáte, jaká zvěrstva byli schopni Němci páchat, jakmile trochu nabrali sílu?"
Pokud si dobře vzpomínám, Němci naposledy "trochu" nabrali sílu před padesáti lety a od té doby žádná zvěrstva nenapáchali. Sikorski je prostě formát. Na rozdíl od bratrů Kaczynských.
17. 01. 2012 | 15:14

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Taoiseach
Asi máte bohužel pravdu, uvidíme zítra.
A jen tak mimochodem, kolik vás vaši sponzoři platí za protiklausovské postoje. Já se svým honorářem spokojen nejsem. Ať dělám co dělám, víc než pár tisícovek z nich nevyrazím. Budu muset přitvrdit.
PS Možná je nás už moc a tak začínají šetřit, aby měli nějakou rezervu pro další placené propagandisty.
17. 01. 2012 | 15:15

Petr napsal(a):

český maloměšťák napsal(a):
Já kdybych pořádal představení - tak si taky pozvu někoho váženého a zaslouženě oceněného..a pak někoho kvůli tomu, aby i sranda.
Je vidět že za Velkou louží uvažují stejně.
------------------
Podle sebe soudím tebe...
17. 01. 2012 | 15:16

kuku napsal(a):

Petr napsal(a):
český maloměšťák napsal(a):
Já kdybych pořádal představení - tak si taky pozvu někoho váženého a zaslouženě oceněného..a pak někoho kvůli tomu, aby i sranda.
Je vidět že za Velkou louží uvažují stejně.
------------------
Podle sebe soudím tebe...
_____________
No - však jo, Maloměšťák přece píše: "Já kdybych pořádal představení...".
17. 01. 2012 | 15:21

Pazout napsal(a):

Lado, diky za poklony. Tady mam neco specielne pro tebe
http://i.idnes.cz/05/101/maxi/VENe2fb0_35A6C406_0.jpg
http://www.lidovky.cz/klausuv-postoj-je-nepripustny-ale-problem-letos-vyresime-rekl-sarkozy-1n8-/diskuse.asp?iddiskuse=A091015_210734_ln_zahranici_mtr&razeni=&strana=6
17. 01. 2012 | 15:22

Honza II napsal(a):

Mě nejvíce na lidech typu K.Hvížďaly šokuje, jak bezmezně a slepě vždy něčemu uvěří. To si K.Hvížďala není ve své hlavě schopen vůbec připustit nějaké pochybnosti, zde slepé následování Evropy je jedině správné. Přece tohle dělalo Řecko a naprosto zbankrotovalo. Tohle dělalo Španělsko a má nejvyšší nezaměstnanost v Evropě, tohle začalo dělat Rumunsko a už se tam málem střílí na ulicích.
Jak to někdo dokáže, že na tomhle při psaní svých úvah nejednou zapomene. Normální člověk musí mít alespoň trochu pochybností, proč vždy celá Evropa, ale kromě Anglie. Jediného evropského státu, který Hitler neobsadil při svém sjednocování Evropy.
Takovéto chování nedostatečně vzdělaných lidí je to nejhorší, co nám sem mohli disidenti a emigranti přinést. Proto v šedesátých letech se už nikdo neodvážil zaslepené úvahy o celosvětovém vítězství socialismu napsat do novin. Protože tehdejší komunističtí intelektuáloví byli netolik inteligentní a hlavně vzdělaní, že sami pochopili, jaká je realita a že na nic nelze pohlížet zaslepeností únorové revoluce. Bohužel K.Hvížďala je typický představitel těch lidí, kteří nejsou natolik chytří, aby pochopili, že slepě věřit 23 let mohou jen nevzdělanci. On je člověk, na kterém jsem konečně pochopil, co znamená "blahoslavení chudí duchem, neboť jejich je království nebeské". A vy neveříci hlupáci kecy o královstvím nebeskemém musíte povinně poslouchat každý týden ve svatostánku "pravdy a lásky".
17. 01. 2012 | 15:24

Petr napsal(a):

A naposled k EU, z níž je dnes už jen dirigistický spolek a o lidech, kteří jí tak maximálně fandí..

Příspěvek odjinud, s kterým maximálně souhlasím -
"PaL jedinec pevně věří na posvátné evropské hodnoty. A nikdy, naprosto nikdy neumí říci, které jsou to ty evropské a čím se liší od těch neevropských. Donucen k vyjmenování si připadá zaskočen a ponížen, vykoktá několik obecně lidských a nedefinovatelných, jako je slušnost a pokrok a něco jako snášenlivost. Nikdy se mu tam ale nezaplete nedotknutelnost majetku a že nikdo nemůže být postižen za využití svých práv. Jako je právo na spravedlivý proces, kde dokládá ten, kdo žaluje. Slovo vlast vlastně ani neznají, je pro ně téměř sprosté.."
17. 01. 2012 | 15:24

Taoiseach napsal(a):

Šašek z Jiíhlavy

Taky s tím mám problémy: můj jidášský groš mi sotva stačí na to, abych si každý den řádně vykropil budku. Takže reálně hrozí, že vystřízlivím a začnu velebit Klause - :)
A nejvíc se bojím té kocoviny potom...
17. 01. 2012 | 15:25

kuku napsal(a):

Láďo,
ty meleš pantem zrovna jako Bátora. Ty nejsi Jakl, ty jsi Bátora, že? Ve zdraví si užij ten čtvrtmeloun od Dobeše.
17. 01. 2012 | 15:26

Petr napsal(a):

Honza II napsal(a):
....A vy neveříci hlupáci kecy o královstvím nebeskemém musíte povinně poslouchat každý týden ve svatostánku "pravdy a lásky".
-------------------------
Naprostý souhlas a právě tohle popisuje článek - Pravda o odcházení
17. 01. 2012 | 15:28

kuku napsal(a):

Petr
Ten blábol od Pavla Šafra, šéfredaktora skupiny Blesk, který svému lidu rozumí (však jeho názory denně formuje intelektuálně náročným čtivem), jsem četl. Ale že by popisoval, jak "nevěřící hlupáci kecy o královstvím nebeskémém musí povinně poslouchat každý týden ve svatostánku pravdy a lásky", jsem si nevšiml.
17. 01. 2012 | 15:34

Lubor napsal(a):

maloměšťáku, jen tak mimochodem vtipálku, že jsi chodil do vysoké školy která měla dvě patra a byla dost vysoká, tomu věřím, také tipuji že jsi dělal diplomku z nahánění,vyhánění a z ruštiny. Tomu tvé příspěvky odpovídají. Přesto u vás na Moravě by jsi mohl vládnout, tam to vzdělání mezi těma drnama je dostačující. Také zjišťuji, jaký jsi znalec vládního protokolu, nemotal jsi se okolo Dluhoslava Sobotky ? Nedělal jsi mu rádce když je od vás ?
17. 01. 2012 | 15:42

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Taoiseach
Jó, morální kocovina je svinstvo, proto někteří nickové tady pořád zvrací blog neblog.
17. 01. 2012 | 15:46

stejskal napsal(a):

Pane Petře,

pravděpodobně šlo o nějaký řetezec (či spíše jeho část) z URL adresy, který je shodou okolností ve spam filtru. Sem tam do něj nějaký, ze něhož chodí nejvíce spamů, které reCAPTCHA nezachytí, vložím. Občas to dělá problémy nejen spamovým robotům. Omlouvám se, lepší nástroj v současné době nemám k dispozici.

Libor Stejskal
17. 01. 2012 | 15:47

kuku napsal(a):

Lubore, jako na slovo vzatý vzdělanec bys mohl vědět, že se nepíše "by jsi" a že před "když", "že" a "který" se vkládá čárka. S touhle úrovní gramatiky bys neprolezl ani základní školu.
17. 01. 2012 | 15:50

technická napsal(a):

potvrzuji,
a fůůůj,
Aktuálně blokuje komentáře,
co se jim ídeově nehodí :-)

doufám, že se to dříf sesype,
než dotáhnou šrouby :-)))
17. 01. 2012 | 15:53

Lubor napsal(a):

Kuku, chtěl jsem říci, jací tam jsou hňupové, že si vedle Miltona Friedmana, pozvali nějakého Vencu Klause. Mimochodem, ty když se zajímáš o ekonomii, tak jsi určitě nepromeškal Friedmanovu přednášku v r. 1997 v dubnu na Liberálním institutu. Bohužel tento významný ekonom v r. 2006 v 94 letech zemřel. Bátora nejsem, ale docela bych jím chtěl být, hlavně takové vzdělání bych chtěl mít. Absolvovat vzdělání na čtyřech VŠ není špatné a také bych chtěl mít jeho odvahu.

maloměšťáku, co ukradli tobě ? Já si tipnu: mozek. Že jsem to uhodl ? Taky mně nedopotučuj nějaké články o tom honvédhusarovi Sarkózym, nebo snad o té neforebné skříni z NDR Merklové. Ti mne vůbec nezajímají, jsou to herci, nic neznající a přivedou EU do krachu. Přesto za to jim dík.
17. 01. 2012 | 16:01

Acidburn napsal(a):

Tomuhle se, vážený Hvížďalo, říká "spinning the truth".
Ponechám teď stranou, jak se kdekdo bojí, že Klaus vytvoří po svém odchodu z pozice prezidenta republiky novou politickou stranu, zabývající se skutečnou politikou (nikoli tím, kdo dá komu jaký pašalík a státní zakázku). Z toho řevu napříč politickým spektrem je zřejmé, že Váš strach je oprávněný. Dokonce natolik, že nyní velebíte Petra Nečase (vy, který jinak ODS neumíte přijít na jméno).

Zaprvé, prezident není pouhým notářem a má pravomoc zastupovat svou zemi v zahraničí. Mohl byste si doplnit vzdělání publikací "Prezident republiky" od právníka Zdeňka Koudelky z Právnické fakulty MU v Brně a přestat donekonečna opakovat nesmysly, zaštítěné jmény slavných nebožtíků (Cepl byl otcem naší ústavy? Těch otců ústavy tedy je, rozhodující roli měl nicméně Jičínský - mimořádně plodný, co se ústavnosti týče - a Pavlíček - oba z Právnické fakulty UK v Praze. Jejich výklad pravomocí prezidenta je odlišný).

Zadruhé, krize Eura a celé Eurozóny je krizí ekonomickou, nikoli politickou - proto taky jejím řešením nejsou politické, ale ekonomické kroky. Jenže do těch se dnešním "elitám" EU, které celou Evropskou unii přivedly zu grund, vůbec nechce. V prvé řadě proto, že by museli přiznat vlastní, dosti brutální chybu - právě oni, kteří se snaží dodnes prezentovat nimbem neomylnosti. Mimochodem, Klaus projekt EU (ale nejen on), zpochybňoval od počátku a jeho kritika se nakonec ukázala jako realistická. Mohl byste uznat alespoň to.

Zatřetí, motivací Klause nemusí být budování si pozic pro politickou stranu, jeho motivací může být "pouze" obhajoba našich národních zájmů v EU (tedy v uskupení, které slouží prosazování francouzských a německých národních zájmů v prvé řadě). Ale to by pro vás, Hvížďalo, bylo asi příliš "čisté", to by nebylo nikterak "hanebné", tož se Klausovi podsunou politické ambice.

Začtvrté, podepsáním bianko šeku Bruselu, jehož důsledky lze dnes jen obtížně odhadnout už proto, že ani není hotová definitivní verze toho, co bychom měli podepsat (koupil byste zajíce v pytli, Hvížďalo?), dojde k definitivnímu omezení naší suverenity ve prospěch nikým nevolených eurounijních byrokratů. Protože alfou a omegou jakékoli politiky je přerozdělování financí, kontrola státního rozpočtu. Odejměte tuto kontrolu, resp. pravomoc vytvářet rozpočet ČR českým, českými občany voleným politikům, a předejte ji nikým nevoleným bruselským byrokratům - pak ale likvidujete suverénní stát na pouhou provincii. Obávám se, že je to "protiústavní jako prase", že k podobnému kroku - tedy k likvidaci samostatného českého států - nemá mandát nikdo, dokonce ani Klaus ne, natož Nečas, druhořadý politik, kterého vyplivla dlouhodobá krize v ODS.
To, co navrhujete, Hvížďalo, je protiústavní. Není náhoda, že věcnému aspektu problému, tedy co se vlastně má podepsat, se vůbec nevěnujete. To byste totiž musel otevřeně přiznat, jaké budou důsledky podpisu listiny, kterou nám Brusel dosti nevybíravým způsobem strká. Prvním důsledkem bude, že už nebudeme muset chodit k volbám, dokonce budeme moci zrušit parlament (a senát) - pokud o všem rozhoduje Brusel, hra na demokracii nemá smysl.

Zapáté a poslední: okopáváním kotníků obrovi ještě žádný trpaslík nevyrostl. Žádný, ikdyž to tak mnoha trpaslíkům připadalo. V konfliktu s Klausem jste nikdy, pane Hvížďalo, nebyl obrem. Vždy pouze trpaslíkem.
17. 01. 2012 | 16:03

Lubor napsal(a):

maloměšťáku z Moravy promiň, ty články mi doporučoval postižený Pažout.
17. 01. 2012 | 16:05

kuku napsal(a):

Lubor
Každopádně jsi tatáž osoba, co Láďa, jak ses právě podřekl. Jo, čtyři vysoké, tolik odvahy a ještě starost, za co utratit těch 250 000 - to dá člověku zabrat, takže už pak ani neví, pod jakým nickem zrovna píše.
17. 01. 2012 | 16:08

český maloměšťák napsal(a):

Zajímavé je, jak Lubor apod. uvažují. Oni cítí potřebu se k někomu "významnému" přimknout....a tak to podsouvají i ostatním (že jsou od Sobotky, od Špidly...).
Evidentně jsou za své velmi nepovedené agitky placeni...no tak to zase vidí stejně i u oponentů.

Je to nějaká nemoc, porucha psychiky....ale nemohu si teď vzpomeniout.
Nazvěme to zatím "LULA komplexem" (LUbor, LAaďa).
Připomínky vítány.
17. 01. 2012 | 16:10

Lubor napsal(a):

Acidburn

přesný a výstižný článek, který by se někteří troubové co tu plácají pitomosti, měli naučit nazpaměť, aby nebyli nevykleštění býci.
17. 01. 2012 | 16:12

Pazout napsal(a):

Lubore, ty se domnivas, ze Batora je vzdelany? Vzdyt absolvoval same humanitni pseudoobory pro humanitni zvanily a nedovzdelance. Zadna matematika, zadne logicke mysleni, zadne chapani prirodnich zakonu. Prava, ekonomka, sociologie. Pche. Takovou skolu bych vystudoval za rok ve vecernim studiu. Ten Batora bude asi neco podobneho jako Henryk Lahola
http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Henryk_Lahola
17. 01. 2012 | 16:13

Lubor napsal(a):

Oprava : vykleštění býci
17. 01. 2012 | 16:14

český maloměšťák napsal(a):

Mimochodem - oni/Lubor alias Láďa/ jsou zvyklí tykat i neznámým lidem...

No, ještě že nás neoslovují teto nebo stlejdo.....

:)))
17. 01. 2012 | 16:15

kuku napsal(a):

Pažout
Ale zase má díky tomu Bátora skvělou slovní zásobu: ví, co je oligofrenní, nevykleštěný (trochu se mu plete s vykleštěný, ale to se stane...), neforebný, imbecilita, infantilní a interfioritní.
17. 01. 2012 | 16:20

skeptický napsal(a):

To mi připomíná tu blondýnu,co se chtěla na břehu řeky Ohia v Batesville ve státě Indiana utopit.
Fešný námořník ji přemluvil,že spolu budou mít nový začátek v Evropě,že jí ukryje v záchranném člunu,a bude jí nosit sendviče.

Jednou ji tam objevil kapitán.
Ona mu vysvětlila,že má s námořníkem smlouvu,on mne jebe,dává mi najíst,a vezme mne do Evropy.

Bezesporu,praví kapitán.Tohle je plovoucí Argosy Kasino,a z Lawrenceburgu nikam nejede.

Zvláštní je,že kapitánovi nemůže přijít na jméno.
17. 01. 2012 | 16:34

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Zajímalo by mě, pod jakým nickem se tu vyskytuje ten rádoby mladistvě vypadající Klausův koník Ševčík. Prý byl za normalizace velmi aktivní svazák. Docela by mu slušel nick Acid. V TV se tváří dost kysele.
17. 01. 2012 | 16:35

petr napsal(a):

,, která ho nebere moc vážně, by jsme se mohli znovu přičlenit k východní Evropě a tedy do sféry vlivu Ruska. ,,

BY JSME MOHLI..?? A to jste šéfredaktor?? U jiného bych to přešel mrknutím oka, ale u vás tedy ani nááhodou!
17. 01. 2012 | 16:45

kolja napsal(a):

Zase dobrý článek, pane Hvížďalo, díky.
17. 01. 2012 | 16:59

mb napsal(a):

Podobně problematický je prezidentův extenzivní výklad Ústavy. Podle ní za zahraniční politiku odpovídá vláda a prezident jen reprezentuje zemi v zahraničí, a proto by měl - podle otců naší Ústavy jako byli pánové profesoři Klokočka a Cepl - v zahraničí prosazovat politiku vlády a ne vlastní politiku a ve vztahu k podpisům smluv by je měl svým podpisem jen stvrzovat: musí respektovat stanoviska vlády a parlamentu, není nad nimi, funguje pouze jako státní notář a má povinnost takovou smlouvu podepsat. Tak se kromě Francie a Spojených států hovoří v demokratické Evropě o všech prezidentech.

no hlavně vyčítal Havlovi, že svůj mandát a rámec překračuje ( vzpomeňte na trable s Dalajlamou a podobně)

a že ON TO ROZHODNĚ AŽ BUDE PRESIDENT ... dělat nebude ...

řikal jako Klaus ve svém předprezidentském projevu ...

řec se vede, voda teče ...

ALE PROČ MÁ U JOVIŠE LHÁT ZROVNA HLAVA STÁTU , když by měla být mravním a/i občanským vzorem ...

... njn ... stane se ...
17. 01. 2012 | 17:11

Freedom napsal(a):

Hemží se to tady klaushujery,kteří se bijí hlava nehlava za svůj bezmezně obdivovaný idol. Ale ten jejich nekritický obdiv má velmi vážné trhliny,které si jeho obdivovatelé ve své zaslepenosti nechtějí připustit.Kam až může dojít víra v jednoho účetního z banky ,je to velice podobné víře v Adolfa Hitlera nebo Jozefa Gžugašviliho. Skupina lidí nemůže pochopit,že jejich idol nestojí za zlámanou grešli.
17. 01. 2012 | 17:12

MirekS napsal(a):

Jsem smuten, pane Hvížďalo. Tento blog není hoden Vašeho jména, zkušeností ostříleného žurnalisty.

Kdybyste totiž pojal článek strukturovaně, možná byste byl překvapen, co se Vám vyjeví.

Předně krize eurozóny je krizí dluhovou (věřitelé ztrácejí chuť půjčovat na dosavadní úrok, zejména někteří dlužníci - PI(I)GS -ztrácejí schopnost splácet otevřené úvěry). Věřitelé = soukromé banky, EMF, MMF, třetí země (Čína), dlužníci = státy. Další jsou na šikmé ploše, včetně nás (trend zadlužování => snížení ratingu). PIIGS jsou země eurozóny s dlouhotrvajícím návykem zadlužování (=zvyk je železná košile). V podstatě to ukazuje na nerovnovážný stav mezi veřejným (stále více se zadlužujícím) sektorem a převážně soukromým bankovním sektorem.

Měnová krize se projevuje dramatickým snížením kurzu příslušné měny k ostatním měnám. K dramatickému poklesu zatím se dá říci ještě nedošlo, co není, ale může být... problém se týká už i centrálních bank PIIGS v čele s ECB (a stavu jejich měnových rezerv), popř. rotaček ECB.

Vše závisí na kvalitě a čase řešení. A řešení? Nejlepší to, které se dotkne hlavně zúčastněných stran (příslušných věřitelů a dlužníků) = kompromis odprodeje majetku dlužníka (když není výkonnost), odepsání úroků a dluhů ze strany věřitele. Otázka je, v jakém poměru odprodat a odepsat. Další řešení pomoc zvenčí od ostatních států eurozóny, dalších států EU = euroval.

Problémové je, že státy, které by měly pomoci, jsou též zadlužené (i když ne tolik) a též málo výkonné => zdroje ještě větším zadlužením nebo odprodejem majetku. V této situaci se nacházíme i my, kteří jsme měli (z pohledu státu) privatizační období se značnými ztrátami (90' léta ústící v bankovní krizi) a v dalším desetiletí jsme úspěšně převzali "móresy" Evropy (do které, jak říkáte, chceme patřit). Dokonce jsme ji i v některém ohledu trumfly (míra korupce). Sečteme-li s privatizačními neúspěchy a šedou ekonomikou, máme výsledek.

A teď se můžeme ptát, na co si pan Klaus (2013) chce ještě hrát? Ano, bude si hrát (je chtivý, plný elánu), jestliže si to ve volbách budeme přát!

Stojíme tedy před otázkou, jak si věříme (jsme přeci v EU), jak věříme eurozóně a vlastně celé EU? Chceme tam být s jednou nohou nakročenou ven (kdyby to prasklo, aby nás to nebolelo)? To je veliká iluze! Bude nás to bolet tak, jak jsme proexportně zaměřeni, a tak, jak jsme hlavně na Německo navázáni (když to praskne, jak Německo dopadne a co pak udělá)?

Z uvedeného vyplývá, že nám hrozí falešná hra a trhavé pohyby. A toho bychom se měli vyvarovat. Pomůžeme-li (jestli, tak bychom měli pomáhat sekundárně, primárně je to problém eurozóny), tak bychom si měli vymínit kapitalizaci pomoci => kapitalizace eurovalu u věřitelských bank, kapitalizace splátek dluhů u dlužných států s možností zpětného odkupu. Pro nás ta kapitalizace by spočívala v jistém zvýhodnění při případné přijetí €.

A teď k rozpočtovým pravidlům. Ta jsou bezprostředně spojena s problémem eurozóny, pak EU. Pro nás tedy platí pravidla související s případným přijetím €. Ta nám nezbude než akceptovat, rozhodneme-li se pro tuto variantu. Neznamená to ovšem, že nebudeme na rozpočtových pravidlech pracovat a neustále je odkládat.

A opět se zeptejme, na co si chce pan Klaus (2013) ještě hrát?

Zdraví

MirekS
17. 01. 2012 | 17:43

aga napsal(a):

skogen

Musíme mít silnou EU kvůli zápasu USA s Čínou?

http://www.blisty.cz/art/61878.html

Ono je to všechno nejspíš jinak, jak řekl ten starej rabín. Oni se ti nadnárodní chlapci tam nahoře mezi sebou globálně domluví (či už se dávno domluvili), a pak už jen ty dříve sjednocené kousky složí do velkého globálního puzzle. Teprve pak uvidíme celkový obraz, uvidíme, jak se ten zdánlivý chaos složil do krásného nového řádu.
17. 01. 2012 | 17:50

milan napsal(a):

Freedom:
!...Ale ten jejich nekritický obdiv má velmi vážné trhliny,které si jeho obdivovatelé ve své zaslepenosti nechtějí připustit...."

Nehodila by se tahle věta spíš na obdivovatele Evropské socialistické unie (EU)?
17. 01. 2012 | 18:12

milan napsal(a):

Pazout:
"Pche. Takovou skolu bych vystudoval za rok ve vecernim studiu. "

Tak proč jsi skončil u devítiletky?
17. 01. 2012 | 18:16

Morava bojující napsal(a):

A já su proti EU za tého moravského experta Babáka !
17. 01. 2012 | 19:00

ujo napsal(a):

pro MirkaS,
to byste chtěl od autora příliš, ostatně on je přes své (zvnějšku německé) weltmanství ukotven v této zemi vč. názoru " co je doma, to se počítá".
17. 01. 2012 | 20:03

ghándí napsal(a):

já jenom doufám, že se EU už brzo rozpadne a bude od ní pokoj.
17. 01. 2012 | 20:32

Huhu napsal(a):

http://www.stream.cz/nbndobreranocesko/637756-feminor-novy-lek-proti-feminismu
17. 01. 2012 | 21:04

Fox napsal(a):

Klaus je na "výplatní listině" ruské KGB z 80-tých let a nyní se před ukončením své funkce snaží překotně splnit zadaný úkol.V 80-tých letech byl naverbován do Prognostického ústavu ( ten byl založen z iniciativy Rusů) aby se po pádu komunistů v ČR nacpal do nových vládních struktur,které měly zajistit orientaci ČR na Rusko i po revoluci 89.Tak se i celou dobu působení v politice chová.To,že po úmrtí Havla poslali Rusové specialní gondolenci jen k jeho rukám potvrdilo,že Klaus má s nimi exkluzivní vztahy.
17. 01. 2012 | 21:23

Maximus napsal(a):

milane, Fox není daleko od pravdy. Zkuste si zjistit nějaká fakta a V.K. a vše se Vám složí jako mozaika do skutečného obrazce poznání. Kolem minulosti V.K. je mnoho podivností, které se dají nepřímo vysvětlit a jeho chování jednoduše vysvětlit. Celý prognostický "ústav" byl vynález ÚV KSČ a můžete si být jistý, že to bylo jen a pouze jen se souhlasem KGB. Vždyť kolega V.K., přímo z jeho kanceláře v prognosťáklu Karel Koecher byl přímo chyceným agentem Moskvy v USA a posléze byl vyměněn za agenta CIA. Celá změna politického režimu v tehdejší ČSFR byla téměř na 100% v režii zpravodajských služeb CCCP a také USA. Jen hlupák věří, že to byly zákonité nahodilosti, ale nebylo tomu tak. Navíc celý zlodějský scénář byl naprogramován, jen obsazení rolí bylo občas alternováno a bylo umně reagováno na změny ve vývoji ve společnosti. Nakonec celá historie posledních 20-ti let dává tomuto tvrzení za pravdu. Kostky jsou již vrženy, majetek rozdělen a lidem, občanům zbyla holá zadnice a nutnost pracovat, aby nepošli hlady.
Pěkný večer!
17. 01. 2012 | 22:41

Fox napsal(a):

Ještě pro Milana.Šéfem Prognostického ústavu byl tehdy jmenován Valtr Komárek.O něm je všeobecně známo,že byl po určitou dobu poradcem Che Gevary.Myslíte si snad,že Valtr Komárek jel na Kubu z vlastní iniciativy jako turista?nebo,že ho tam vyslala tehdejší Československá vláda?Všechny takovéto akce byly organizovány SSSR prostřednictvím KGB.V akci na Kubě se Komárek patrně osvědčil proto byl použit i v akci "Prognostický ústav" v ČSSR.
17. 01. 2012 | 23:00

Acidburn napsal(a):

Pod Holešovskou výzvou není podepsán nikdo a její význam tomu bude odpovídat. Setkání X občanských hnutí a iniciativ, trockisti, marxisti, socialisti, sem tam ekologický aktivista - jo, určitě se všichni dohodnou.
Ve skutečnosti je to moc kohoutů na malém smetišti, navíc kohoutů, kteří chtějí odstranit současný systém revoluční cestou, protože standardním způsobem by se k moci nedostali nikdy.
Hoši a děvčata, na to je vás příliš málo, navíc revoluce v roce 1989 sice nepochybně nebyla revolucí poslední, ale k těm vašim pokusům se moc lidí nepřidá.
18. 01. 2012 | 00:42

Acidburn napsal(a):

To Maximus: předání moci v roce 1989 nemusely režírovat zahraniční tajné služby (pokud vím, tak o pád komunismu, potažmo celého východního bloku neměli ani sověti, ani západ zájem, status quo jim plně vyhovoval). Revoluci vedli především bývalí komunisté, kterým se nepovedlo dostat k moci v roce 1968. Nebyla zapotřebí ani písemná smlouva, že se soudruhům nic nestane - vždyť si to jedna parta předávala mezi sebou, spousta starých známých.
Spiknutí nehledejte, žádné velké neexistuje.
18. 01. 2012 | 00:46

Fox napsal(a):

To Aciburn: O spiknutí nešlo,ale ruská KGB o které se říkalo,že je daleko inteligentnější než politici ÚV SSSR,nenechala revoluční změny v sousedních zemích probíhat samospádem a s dostatečným předstihem je režírovala aby mocenské zájmy Ruska byly zachovány bez ohledu na to jaké ekonomické uspořádání po revolucích v Rusku nastane.
18. 01. 2012 | 07:55

hanah napsal(a):

Hvížďala píše :

"Proto referendum, o kterém hovoří ODS, je přebytečné a taky nám chybí zákon, který by ho umožňoval: zdá se, že jde jen o trik, který má následující logiku: protože referendum se nemůže uskutečnit, nemůžeme přistoupit na rozpočtová pravidla."

A co toto ?

"Když vládní strany dávaly dohromady koalici, podepsal se předseda TOP09 Karel Schwarzenberg pod koaliční smlouvu, kde se mj. uvádí: "Schvalování národních rozpočtů musí zůstat výsadní pravomocí národních parlamentů členských států". Také se tam uvádí: "V případě zásadních institucionálních změn Evropské unie vyžadující úpravu primárního práva bude přesun dalších pravomocí z České republiky na EU potvrzován referendem".

Na svůj podpis zřejmě Karel Schwarzenberg nyní zapomněl, když říká, že jeho strana opustí vládu, jestli se Česká republika nepřipojí k chystané tzv. Fiskální smlouvě EU. Podle Lidových novin Schwarzenberg současně "zásadně odmítá" k takové smlouvě referendum."
z článku P.Macha
18. 01. 2012 | 08:38

Taoiseach napsal(a):

MirekS

Zajímavý názor, i když se v podstatě týká trochu jiných věcí, než o kterých píše pan Hvížďala.
"Pomůžeme-li (jestli, tak bychom měli pomáhat sekundárně, primárně je to problém eurozóny), tak bychom si měli vymínit kapitalizaci pomoci"
No, je třeba říct, že do měnové unie jsme vstoupili v roce 2004, i když jsme zatím jednotnou měnu nezavedli. A jak sám správně píšete, vývoj v eurozóně se nás bude týkat tak jako tak.
S tou kapitalizací je to zajímavý nápad, ale myslím, že pro ČR je to nerálné. Těch 50 mld, které asi poskytneme do REZERV MMF, se totiž vezme z rezerv ČNB, ale ta půjčka ZŮSTANE aktivem ČNB v plné výši. Kdybychom za těch 50 mld chtěli něco (např. akcie bank) nakoupit, museli bychom ty prachy skutečně VYDAT a promítlo by se to do státního rozpočtu. A to si tedy rozhodně dovolit nemůžeme. Jinak samozřejmě nic ve zlém - :)
18. 01. 2012 | 08:41

Taoiseach napsal(a):

hanah

Jak už asi víte, jsem zastáncem referenda, takže i v této věci. Je ovšem otázka, zda se má vypsat před podpisem mezivládní smlouvy, před její ratifikací nebo předtím, kdy se u nás začnou její ustanovení uplatňovat (což by pravděpodobně bylo až s přijetím jednotné měny). V prvních dvou případech by ovšem bylo třeba referendum vypsat velmi svižně - a v tomto smyslu obavám pana Hvížďaly rozumím.

Pokud jde o obsah smlouvy, trochu předbíháte. Je totiž možné, že se smluvní strany dohodnou "jenom" na tom, že si maastrichtská kritéria pro deficit a zadlužení zabudují do svého ústavního práva a rozpočet pak budou schvalovat stejným postupem jako teď.

Další věc je ta, že se připravovanou smlouvou (alespoň zatím) nebude měnit primární právo, protože takovou změnu blokuje Vleklá Británie. Z faktického hlediska je to sice jen formální rozdíl, ale z právního hlediska je to jednoznačné.
18. 01. 2012 | 08:58

Karel Svoboda napsal(a):

"solidárně se podílet na řešení krize eurozóny"???

Co je to za solidaritu, když stát, kde důchodci berou průměrný důchod 500 euro, bude dotovat stát, kde důchodci berou průměrný důchod 1500 euro? Tomu opravdu nerozumím. Není to solidarita naruby, pane Hvížďalo?

EU nikdy nikomu nepřinesla nic dobrého a pokud ano, tak pouze krátkodobě. Kdo nevidí dál než na špičku svého nosu, tak tomu se EU může líbit, ale kdo si umí spočítat 1 a 1, ten ví, že EU je navlas stejný projekt jako SSSR a bude mít i stejný konec. Už aby to bylo.
18. 01. 2012 | 09:59

bob napsal(a):

to Karel Svoboda
Já si dál než na špičku svého nosu nevidím a přesto umím spočítat 1 a 1. Můžete mne, prosím, někam zařadit? Necítím se dobře takhle bezprizorně:-)
18. 01. 2012 | 11:34

Karel Svoboda napsal(a):

bobe, tak v tom případě vás zařazuji mezi schizofreniky. Ale nezoufejte, váš psychiatr vám jistě něco vhodného předepíše, farmaceutika na boj s touto nemocí již existují.
18. 01. 2012 | 11:47

český maloměšťák napsal(a):

Karel Svoboda
Pane Svobodo, a jak vy vnímáte vlastně dlouhodobost a krátkodobost ?
Hlavou a ústy našeho pana prezidenta ?
Jako že " jednou se to určitě pokazí, uvidíte - jednou to přijde ...dnes ještě neééé...ale jednou k tomu dojde! " ?

S tím přirovnáním k SSSR - to jste napsal zcela sám a dobrovolně, anebo vás při tom někdo tloukl do hlavy motykou ?
18. 01. 2012 | 12:05

bob napsal(a):

Chtěl jsem Vás jen mile upozornit, že k použití frází je potřebné znát jejich význam. (že Vám to není jasné, je poznat i z vaší reakce)
18. 01. 2012 | 12:19

Taoiseach napsal(a):

Karel Svoboda

Na rozdíl od bolševického bloku jsme do EU vstoupili z vlastní vůle vyjádřené v referendu. Pokud se Vám v EU nelíbí, Saša Lukašenko Vás určitě přijme s otevřenou náručí.
18. 01. 2012 | 13:00

Karel Svoboda napsal(a):

Pane maloměšťáku, vaše přezdívka, za kterou se schováváte, je opravdu více než přiléhavá. Jsem tu sám, tak mě nikdo motykou netluče, jedině Evropská únie, tak nás tluče všechny všemi těmi svými nařízeními, doporučeními, směrnicemi a podobnými nesmysly. Někdo si nechává líbit, naštěstí je takových lidí čím dál míň.
18. 01. 2012 | 13:57

Karel Svoboda napsal(a):

bobe, pokud vím, tak význam frází snad Evropská únie zatím ještě v žádném ze svých několika set tisíc předpisů nezreguovala, nebo se pletu? I když bych se tomu vůbec nedivil. I banány musí být přece přesně na milimetr zakřivené, jinak se nesmí prodávat.
18. 01. 2012 | 14:00

Karel Svoboda napsal(a):

Taoiseachu, pravděpodobně máte mezery v moderní historii, ale my jsme nikdy do SSSR nevstoupili. Do nedemokratického multinárodnostního uskupení jsme vstoupili až 13 let poté, kdy SSSR zanikl.

V EU se mi opravdu nelíbí, ale jít k Lukašenkovi by bylo jak z bláta do louže. Mnohem víc by se mi líbily demokratické země jako Švýcarsko nebo Norsko. Ale zatím stále věřím, že to dobře dopadne a EU se co nejdřív rozpadne.
18. 01. 2012 | 14:07

kuku napsal(a):

Karle Svobodo, vy jste nikdy neslyšel o východním (socialistickém) bloku složeném ze sovětských satelitů? Asi máte mezery v moderní historii, že si ho pletete se Sovětským svazem.
18. 01. 2012 | 14:12

Taoiseach napsal(a):

Karel Svoboda

Kdybyste lépe četl, zjistil byste, že jsem o žádném vstupu do SSSR nic nepsal, psal jsem o BOLŠEVICKÉM BLOKU, což - alespoň podle mého názoru bylo - nedemokratické multinárodní uskupení. Ale chápu, že Vám to asi nevadilo tolik jako EU.

Švýcarsko i Norsko jsou v Schengenském prostoru, Norsko je v Evropském hospodářském prostoru a Švýcarsko je na tom díky balíku smluv s EU velmi podobně. Švýcarsko ve střednědobém výhledu počítá s členstvím, takže uvidíme, čeho se kdo z nás dvou dožije.
18. 01. 2012 | 14:31

český maloměšťák napsal(a):

MNo - pan Karel Svoboda považuje tedy za svobodný, demokratický a monokulturní prostor co ?
BObošíkovsko - BAtorovsko - Klausovský ideální stát ? Tkzv. BOBAK ?

Pane Svobodo - to vaše příjmení...hezké...takové ryze české, řekl bych. Fakt - moc hezké.
A pane Svobodo - že jsem tak smělý - které ty normy, nařízení, předpisy...které byste po ustanovení BOBAKu zrušil hned- a které až potom, coby vás lidi vyházeli oknem ze Strakovky ven ?
Víte - my čeští maloměšťáci máme strach, aby to nebyly například hlavně právní normy - takové, kterými se bojuje proti monopolizaci moci, jejímu zredukování bní rituál.

Pane Svobodo - když už máte takové hezké příjmení - jaký je váš názor na občanské iniciativy ? A jaký je váš názor na konflikty zájmů mezi ČEZem, Romanem a rodinou pana prezidenta Klause ? Je to vše košer - a když ne - tak co není košer ?
18. 01. 2012 | 15:44

český maloměšťák napsal(a):

re : zredukování na pouhý volební rituál
18. 01. 2012 | 15:46

Lubor napsal(a):

milan, Pažout nemá dokončenu ani tu devítiletku a je zde stálý dopisovatel - provokatér, píše zde pod několika nicky, sám si odpovídá na svoje příspěvky, dostává za tuto činnost od nějaké strany nebo " občanské společnosti " na lahváče. Má zde ještě nějaké kolegy z ústavu a s nimi si notuje. Pažoute, český / moravský / maloměšťáku, kukuku /učitel moravštiny /, neurážej dr.Bátoru, to dělávala komunistická lůza, jak byl někdo vzdělaný a byl pro ně překážkou, tak ho likvidovala. To ovšem ty, ani další tvoji kámoši nepamatují. Na to jaký jsi hňup, tady máš konkurenci, nebo že bys rozšířil používání dalších nicků ? Další ekologové jako Freedem, mb, Marxismus, b.b a další, jsou stejně postiženi jako ty. Vrcholem ale je student spisů P. Cibulky, Fox. To je opravdu exot. Kukuku, spíše koko.., označil jsem tě , že jsi postižen oligofrenií a vidím, že nevíš co to je a máš z toho obavy. Je to slabomyslnost - vážné poškození vývoje rozumových schopností, zkrátka retardovaný negramot. Tebe tipuji na středně těžkou mentální retardaci s IQ jako mají voliči komunistů, socanů a zelených, tj. 35 - 49. Koukej se místo tlachání zde raději učit a léčit, ať dosáhneš na 50 - 69 bodů, to už je lehká.
18. 01. 2012 | 16:15

Karel Svoboda napsal(a):

Taoiseachu, vy jste reagoval na můj příspěvek, ve kterém jsem psal o SSSR a ne o žádném bolševickém bloku. Takový pojem bych nepoužil už jen z toho důvodu, že by nebylo zřejmé, zda hovořím o SSSR, RVHP nebo EU. Všechny tyto tři organizace se totiž dají označit jako bolševický blok.

Norsko i Švýcarsko je v ESVO, Norsko i v EHP. Ale nejsou v EU. Takže sice využívají nezpochybnitelné výhody plynoucí z volného trhu, ale zároveň se nemusí řídit nesmyslnými eurovýmysly. A že by se Švýcarsko nějak cpalo do EU, to jsem si zatím nevšiml. Kdyby o to mělo zájem, tak už tam dávno je a už sype do společné děravé europokladničky.
18. 01. 2012 | 16:52

Karel Svoboda napsal(a):

maloměšťáku, vy jste opravdu typický český maloměšťák, nic víc, nic míň. Plácáte páté přes deváté a ještě navíc, aby toho plácání nebylo málo, se ještě plácáte po zádech, jak jste to zase na tom internetu skryt za přiléhavým pseudonymem všem nandal. Hodil byste se do Europarlamentu, nový předseda (komunista) Schulz je podobného ražení, taky mluví, mluví, mluví, ale nikdo mu nerozumí.
18. 01. 2012 | 16:59

Karel Svoboda napsal(a):

kuku: určitě si nic nepletu, moderní historie je můj koníček. Jen říkám, že to, co máme dneska, je ještě mnohem horší. Nebo snad pamatujete, že by v Moskvě tehdy soudruzi schalovali nějaké právní normy přímo účinné pro všechny obyvatele tzv. satelitů? Že by se povinně zaváděla jednotná měna? Že by tam byly soudy, které mohly kohokoliv ze satelitů soudit? Že by byl nějaký společný nikým nezvolený "prezident" jako nyní HvR? Že by byla nějaká obdoba Evropské komise, tj. jakési společné vlády? Nic takového nebylo, paradoxně jsme v dobách tuhé totality byly suverénější a svébytnější stát než jsme dnes. O to je to smutnější, ale někteří nadšení eurohujerové by radši umřeli, než aby připustili, že EU je stejné zlo jako byl Sovětský svaz.
18. 01. 2012 | 17:11

český maloměšťák napsal(a):

Karel Svoboda
Na celkem jednoduché otázky, které jsem vám dal...by dovedl odpovědět i absolvent základky.
Dokonce si myslím, že by to zvládl i Lubor - a to už je co říct !!

Pokud vám ovšem otázky byly nepříjemné - měl jste to národu sdělit, milý pane Svobodo.
Ne se vymlouvat jak nějaký uličník...a tvrdit, že za bolševika to bylo lepší...aha - no v tom dalším už je jasné odkud vítr vane (větší svoboda byla za SSSR...)....takže také prozíravý pan primář...

Lubor
Kuš, potvoro ! Dneska mají zase v Bohnicích vycházky ?
Já trouba zapomněl - v sněhem zapadané krajině není jednoduché něco sníst, rozkousat nebo pomočit...no jo - pan primář to má vymyšlené....

Luborku - a dospělý muž nepomlouvá. Osloví pána přímo. Nejen svého pána, Luborku. Hlavně cizí pány.
------------
Pánové, děkuji za chvilky celkem nezajímavé a nikomu nic nepřinášející zábavy, kterými jsem díky vám vyplnil volný čas a tímto se s vámi loučím, súdruhovia Svoboda a Lubor- nashle někdy v Bruse...eh - ve vašem případě tedy v Kremlu.

Howgh.
18. 01. 2012 | 17:23

Pazout napsal(a):

Lubore, nebud paranoidni. Ja mam jenom jeden nick. Tady mas ode mne darek
http://3.bp.blogspot.com/_0KHdDF8qyqI/SWp8dZMxVYI/AAAAAAAABTs/_oH5CaOl0ik/s1600-h/image001.jpg
18. 01. 2012 | 17:34

Taoiseach napsal(a):

Karel Svoboda

Aby bylo jasno: já odpovídám za to, co napíšu já, nikoli za to, co píšete Vy. To fakt ne.

Součástí východního bloku (tzv. Varšavské smlouvy) jsme tedy byli a žádné referendum to neschválilo.

Dále jsem nepsal, že se "Švýcarsko cpe", nýbrž že ve střednědobém výhledu počítá. Konalo se tam referendum, o tom, zda se má vstup urychlit (račte si ověřit), z čehož jasně vyplývá, že samotné budoucí členství není zpochybněno.

Jednotná měna se zavádí na základě smlouvy schválené u nás v referendu.

A s tím Sovětským svazem se fakt vraťte do hrobu. Na věčné časy a nikdy jinak...

Jinak se zdá, že Lubor alias Láďa alias atd...
největší to odborník na měření IQ na dálku - má nějaký komplex z Moraváků. A nikdo mu chudákovi nepomůže...
18. 01. 2012 | 17:37

Karel Svoboda napsal(a):

maloměšťáku, žádné otázky jste mi nedal, otazník se vyskytoval jen za větami, které nedávaly pražádný smysl. Nebo je podle vás otázka tohle: "Tkzv. BOBAK ?" ? Na to mám odpovědět???

Žádná otázka mi není nepříjemná, jen mi nějakou dejte, když bude jen trochu smysluplná. Za SSSR nebyla svoboda žádná, stejně jako teď. Vy si v obou těchto velmi podobných režimech pravděpodobně libujete, oba byly či jsou jako dělané pro bezpáteřní kariéristy, dřív stačilo skákat jak pískali z Moskvy, teď zas podle not Bruselu. Žluté hvězdičky a rudá hvězda, žádný rozdíl.
18. 01. 2012 | 17:38

Karel Svoboda napsal(a):

Taoiseach: Tak mi nepodsouvejte, že já mluvím o nějakém východním bloku, když já jednoznačně (a dohledatelně) psal od začátku o SSSR. Varšavská smlouva byla vojenský pakt, máte v tom fakt zmatek. I když nepopírám, že i EU by ráda v dohledné době vytvořila společnou armádu, brrr.

Neohánějte se referedem, drtivá většina lidí nečetla přístupové smlouvy a už vůbec ne původní primární právo EU, takže jen zasvěcení odborníci věděli o čem hlasují. Navíc je prokázáno, že více než 70% lidí se nechá ovlivnit reklamou. A ta kampaň před referendem byla více než jednostranná. Nebo už si nevzpomínáte na Vydru s Bouškovou jak pořád ukazovali vypaseného českého důchodce, který si kupuje nemovitosti na španělské riviéře? A i tak pro vstup nehlasovalo ani 50% oprávněných voličů, ti co do EU vstoupit nechtěli, totiž většinou ani hlasovat nešli. Bohužel. Já osobně mám čisté svědomí, hlasoval jsem proti vstupu, takže se teď nemusím sám před sebou stydět.

Jak to refendum ve Švýcarsku dopadlo? To už raději neříkáte, že? A jak dopadla dvě referenda v Norsku? A další a další referenda, ve Francii a Holandsku, v Irsku atd. EU v současné podobě obyvatelé žádného státu nikdy nechtěli!

A s tou Evropskou unií se fakt vraťte do hrobu. Na věčné časy a nikdy jinak...
18. 01. 2012 | 17:50

Taoiseach napsal(a):

Karel Svoboda

Na rozdíl od Vás mluvím za sebe a nikomu nic nepodsouvám. Takže Varšavská smlouva BLOKEM skutečně byla a žádný zmatek v tom nemám.

"drtivá většina lidí nečetla přístupové smlouvy a už vůbec ne původní primární právo EU, takže jen zasvěcení odborníci věděli o čem hlasují"
1) pokud opravdu nevěděli, je to jen jejich chyba - víc než referendum se pro demokratické rozhodování udělat nedá
2) věřím, že i ti největší ignoranti věděli, čím se platí v Německu, Rakousku, Itálii a dalších zemích (tedy v klubu, do kterého chceme vstoupit).
Reklamy ignoruju a politické zejména. Doporučuji.
Pokud někdo hlasovat nešel - znovu: jeho chyba.

Referendum ve Švýcarsku dopadlo proti urychlení vstupu - v opačném případě by už dneska bylo členským státem. Dvě referenda v Norsku dopadla poměrně těsně proti vstupu, takže ani Norsko není členem. Přesto se bude pravděpodobně podílet na posílení rezerv MMF potřebných na podporu eura. V Irsku se dvakrát hlasovalo o LS, přičemž ve druhém hlasování bylo pro vyšší procento než v prvním proti, a to při vyšší účasti. Ale předpokládám, že to všechno víte.

Jinak jsem pro - udělejme si referendum o vystoupení. Jeden z nás potom bude muaset sklapnout.
18. 01. 2012 | 18:21

Karel Svoboda napsal(a):

Jsem taky pro. Ale jen pokud bude zajištěno, že v médiích dostanou stejný prostor názory z obou táborů, ne jako tomu bylo před referendem v roce 2003.
18. 01. 2012 | 20:16

řeský maloměšťák napsal(a):

Karel Svoboda
"Pane Svobodo - když už máte takové hezké příjmení - jaký je váš názor na občanské iniciativy ? A jaký je váš názor na konflikty zájmů mezi ČEZem, Romanem a rodinou pana prezidenta Klause ? Je to vše košer - a když ne - tak co není košer ? "

Pane Svobodo, zjevně slepý nejste - takže tady ty otázky máte znovu. A zopakuji - když je podle vás EU nedemokratická, multinacionální /no to už takm bývá - to byl ale i ten váš oblíbený SSSR/ nesvobodná - tak kde tedy máte ten ideál demokratický, nacionální a svobodný ? Jaká konstelace vám vyhovuje ? Uveďte příklad státu, který je pro vás vzorem.

Nebo mám vám ty otázky napsat čínsky ?

Zmateně tady reagujete vy - jednou je SSSR lepší jak EU, podruhé je stejně špatný....no nevím, pane Svobodo, kdo je zde zmatený....

Takže když tak odpovězte. Ale ne při pomoci nějakých frází - konkrétně.

Není těch otázek tak moc.

Hezký večer.
18. 01. 2012 | 20:49

český maloměšťák napsal(a):

má být "český maloměšťák"

ruský maloměšťák až poté, co se pan Svoboda ujme úřadu v BOBAKově
18. 01. 2012 | 20:53

Karel Svoboda napsal(a):

řecký maloměšťáku, pravděpodobně se vám líbí způsob vedení státu socialisty Papandreovci, proto ten "překlep"

1) Občanské iniciativy nezavrhuji, jen ať se nepletou do politiky
2) O konfliktu zájmů mezi ČEZem a Romanem atd. nic podrobného nevím (neberu v úvahu zkazky typu jedna paní povídala - viz český tisk v rukou evropských vydavatelů)
3) Co je košer na to zeptejte vyznavače židovského náboženství
4) SSSR není můj oblíbený, proto ani není má oblíbená EU, neboť čím dál více platí, že EU = SSSR
5) Můj ideál je Švýcarsko
6) Konstelace hvězd? Ta je mi ukradená, nejsem astrolog.
7) Čínsky můžete, dva roky jsem se čínsky učil, tak bych snad něco přeložil

Ještě něco?
18. 01. 2012 | 21:19

český maloměšťák napsal(a):

Karel Svoboda
Ano.
Vyhnul jste se odpovědi ohledně konfliktu zájmu via Roman, ČEZ a rodina Klausových.
Doplňující otázka - proč ?
---------------------------------------------------------
No vidíte - že umíte číst - když vám to člověk napíše dvakrát. V tomto případě třikrát.(ono vyhnutí se odpovědi)
Konstelaci hvězs jste si přidal vy. Konstelace společenské reality,. Ta - jak vidno vám ukradená není.
Hmm - a co když Švýcarsko vstoupí do EU ? Váš ideál státu to nějak ovlivní ?

A do čeho se smí plést občanské iniciativy ? Můžete to taxativně vyjmenovat ?

Děkuji za odpovědi. Je vidno, že odpovídat umíte....tak v tpom pokračujte, pokud vás to příliš neobtěžuje...
....

Tato sada otázek je poslední.

Hezký večer, a ještě něco - existují nějaká média v ČR, kterým vy věříte ? Anebo nevěříte žádným novinářům nic ?
18. 01. 2012 | 21:41

český maloměšťák napsal(a):

Karel Svoboda
Mimochodem ta trapná glosa o Papandreu - svědčí o vaší zaslepenosti.
Papandreu tahá(al) horké brambory z ohně, který zapálila a udržovala především pravicová vláda.
Něco podobného, jako když Zeman zdědil všecky ty levárny a křivárny předchozích vlád - nechvalně známých privatizátorů , kteří utíkali před právem a spravedlností.
18. 01. 2012 | 21:47

Karel Svoboda napsal(a):

maloměšťáku, nejste vy náhodou žurnalista? tolik přihlouplých otázek, jak kdybyste byl z Mladé fronty nebo z Rudého práva..

1) Ničemu jsem se nevyhnul, odpověděl jsem, že o tom nic nevím. Pokud mě seznámíte s nějakým případným spisem, dáte mi čas na prostudování, tak vám pak můžu odpovědět.
2) Když Švýcarsko vstoupí do EU, o čemž silně pochybuji, tak přestane být Švýcarskem jakým je dnes, tj. svobodným nezávislým státem. Potom už by ani pro mě nebylo vzorem.
3) Můj ideál státu by to výrazně ovlivnilo.
4) Můžou se plést do čehokoliv, jen ne do toho, o čem by podle Ústavy měli rozhodovat ti, kteří úspějí v demokratických volbách
5) Například ekologické iniciativy by byly užitečné, pokud by například místo blokace výstavby D8 nebo přivazování ke stromům šly do lesa a vyčistili ho od odpadků
6) Nevěřím třeba Haló novinám, ostatním médiím věřím do jisté míry, záleží na celé řadě okolností. Nejvíc věřím odborným časopisům.
7) Některým novinářům něco věřím, některým nic. Nedá se to paušalizovat.
19. 01. 2012 | 16:48

Karel Svoboda napsal(a):

Tak to je blábol první kategorie, jestli ultralevičák Papandreu za někoho na konci svého působení v premiérském křesle tahal brambory z ohně, a to ještě dost nešikovně, tak za sebe a za svého ultralevičáckého otce, kteří naprosto nehorázným rozhazováním dovedli Řecko k bankrotu. Nebo které pravicové vlády podle vás zavedly příspěvek pro neprovdané dcery důstojníků, příplatek za včasný příchod do práce, příplatek za mytí rukou pro průvodčí a podobné neuvěřitelně populistické (=levicové) kraviny???
19. 01. 2012 | 16:52

Karel Svoboda napsal(a):

A nevím co se vám nelíbí na bývalém generálním řediteli ČEZu Martinu Romanovi, když do této funkce nejvyššího manažera v zemi ho přece nominovali vaši milovaní socani, kteří v roce 2004 byli v čele vlády. Asi máte krátkou paměť, maloměšťáku..
19. 01. 2012 | 17:00

abseptskark napsal(a):

ktbxi <a href="http://www.cheapnfljerseysfactorys.com">cheap nfl jerseys</a> ,
pewqy <a href="http://www.cheapsnfljerseysoutlet.com">cheap nike nfl jerseys</a> ,
dwejn <a href="http://www.cheapnfljerseysofficial.com">nfl jerseys supply</a> ,
iblvg <a href="http://www.cheapbootsonlinesus.com">www.cheapbootsonlinesus.com/#6893</a> ,
ntxrg http://www.cheapnfljerseysofficial.com ,
pqeuz <a href="http://www.cheapnfljerseyswhole.com">www.cheapnfljerseyswhole.com</a> ,
24. 09. 2012 | 06:46

kaxwmsgycr napsal(a):

<a href="http://pills.shonenblog.com/buying-prevacid-online-can-i-buy-prevacid-over-the-counter-a54888329">buying prevacid online</a>
<a href="http://pills.shonenblog.com/buy-flagyl-pills-buy-flagyl-tablets-a54890609">buy flagyl pills</a>
<a href="http://pills.shonenblog.com/buy-plavix-online-buy-plavix-no-prescription-a54888663">buy plavix online</a>
<a href="http://pills.shonenblog.com/buy-seroquel-xr-canada-buy-seroquel-xr-50mg-a54887957">buy seroquel xr canada</a>

http://pills.shonenblog.com/buy-singulair-uk-buying-singulair-a54887835
http://pills.shonenblog.com/buy-claritin-uk-buy-generic-claritin-d-a54892347
http://pills.shonenblog.com/buying-tamiflu-uk-buying-tamiflu-usa-a54887627
http://pills.shonenblog.com/where-can-i-buy-xenical-pills-where-can-i-buy-xenical-online-in-the-uk-a54886597
28. 09. 2012 | 03:19

Irregiggecy napsal(a):

vvygy <a href=http://www.cheapbeatsoutletstores.com>cheap monster beats outlet</a>,
lebgk <a href=http://www.monsterbeatsforussale.com>cheap monster beats outlet</a>,
lkhsr <a href=http://www.cheapmonsterbeatsoutletsale.com>cheap monster beats outlet</a>,
http://www.cheapbeatsoutletstores.com
http://www.cheapmonsterbeatsoutletsale.com
http://www.monsterbeatsforussale.com
02. 11. 2012 | 08:44

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy