Josef Dobeš je nejlepší hrobař českého školství,

24. 01. 2012 | 22:04
Přečteno 4130 krát
… protože i kdyby jeho úmysly byly počestné, není osobnostně uzpůsobený k výkonu jakékoliv vyšší funkce ve státní správě, protože neumí komunikovat ani s podřízenými, ani s veřejností, i když je snad skoro všem jasné, že naše školství se reformovat musí. Neschopnost komunikace potvrdil Josef Dobeš naposled v televizi 20. ledna 2012 v Show Jana Krause, kde řekl: "Když se naseru, tak se zatnu a nehnou se mnou."

Šíří hysterii, nejistotu a nervozitu do systému školství na všech úrovních, včetně regionálního školství, jehož reforma nemá zpracované dopady na jednotlivé regiony, podléhá zřejmě zájmům lobbistů, což bytostně ohrožuje - použiji-li módní slovo - národní zájmy České republiky. Nehledě na to, že Česká republika by mohla kvůli jeho špatnému vedení školství přijít o část z 46 milionů eur z evropských fondů na rozvoj vzdělávání, jak nás varovali z Bruselu a za viníka označili právě Josefa Dobeše.

Na postu vedení evropských fondů se za jeho vedení již vystřídalo pět manažerů a koncem minulého týdne ho opustil po protestu studentů Karlovy univerzity i šéf odboru vysokých škol, vysoce erudovaný právník Jiří Nantl, který měl vypracovat paragrafové znění nových zákonů. Na funkci náměstka pro vysoké školy se jen za poslední půl rok vystřídali tři lidé. Podle Petra Gazdíka z TOP 09 vyhodil ministr Dobeš i 90 milionů určených na reformu vysokých škol, aniž využil obrovského aparátu ministerstva a vše měl na starosti tým jednoho kvestora. Tím vzbuzuje u občanů čím dál tím větší podezření, že plní spíš úkoly Víta Bárty, který vstoupil do politiky, aby pro svou firmu ABL a své zájmy dokázal odčerpat co nejvíc peněz, jak se zjistilo loni zjara, kdy byly zveřejněny strategické dokumenty Věcí veřejných z října 2008.

Poprvé se hlasitě proti chystané reformě vysokých škol postavili studenti i jejich kantoři ve čtvrtek 19. ledna 2012, kteří protestovali v aule Právnické fakulty Karlovy univerzity. Důvodem protestu bylo hlavně to, že ministerstvo s představiteli vysokých škol nový zákon neprojednalo a ignorovalo je, ač snižuje jejich autonomii, tedy upravuje pravidla jejich fungování a zavádí školné a vůbec neřeší nárůst soukromých vysokých škol, které snižují nároky na studenty, a tím i prestiž dosaženého vysokoškolského vzdělání. Nakonec sepsali petici, v níž vyzvali vládu, aby nové zákony v této podobě nepřijímala.

Ministr, místo aby se na mítink dostavil, nebo alespoň jeho náměstek Ivan Wilhelm, jako bývalý rektor KU, a s protestujícími diskutoval, rektora Karlovy univerzity Václava Hampla označil ministr za iniciátora sociálních nepokojů a pozval si ho na ministerstvo. Akademický senát jednání ministra označil za hanebnost, protože takové chování zavání totalitními praktikami. Rektor je představitel samosprávné akademické obce. V pondělí 23. ledna 2012 se ministr Dobeš setkal s šéfy akademických senátů, ale opět k žádné dohodě o znění zákonů nedošlo. Zaťatost obou stran je ale tak velká, že nelze nějaký posun s největší pravděpodobností očekávat. I tyto skutečnosti ukazují na jeho nedostatečnou empatii a komunikační neschopnost, a to přesto, že pracoval původně jako vězeňský psycholog v Praze na Pankráci a později jako personalista u ABL.

V autonomii vysokých škol ministerstvo prosazuje nový systém obsazování akademických rad: třetinu by totiž chtěl obsazovat sám ministr, a vysoké školy mají obavy hlavně z toho, že by se tam mohli dostat politici a podnikatelé, jejichž zájmy jsou zcela odlišné od zájmů studentů a pedagogů: mohli by třeba rozprodávat majetek vysokých škol, který leží na lukrativních pozemcích v centru Prahy. Stejně se bojí snahy ministerstva snížit počty studentů v senátech.

Školnému se studenti i profesoři v principu nebrání, ale na návrhu, který předkládá ministerstvo, by podle nich nejspíš vydělali jenom banky. Podle Konference rektorů poplatky taky neposilují podfinancované školy, ale zalepují státní rozpočet. Půjčky na školné by měly být dostupné jen těm, kteří je potřebují a ne pro všechny. Těch potřebných je zhruba 25 až 35 procent. Pokud by půjčky byly bezúročné, jak se o tom nyní hovoří, tak by si je brali i bohatí studenti a ti si po pěti letech vyberou úroky a zbytek vrátí státu. A ještě se budou platit administrativní síly, které agendu budou prakticky provádět. Taky se neřeší, jak by to bylo se studenty, kteří absolvují, ale dostatečně nevydělávají, aby mohli půjčky splácet. Třeba ve Velké Británii za ně tyto půjčky zpětně zaplatí v takovém případ stát. Rovněž poplatky bank by měly být naprosto transparentní a neměly by být skryté v úrocích. O ničem takovém současný návrh zatím nehovoří. Jde evidentně o nedomyšlený projekt.

Jednou se Josefa Dobeše premiér Petr Nečas již pokusil odvolat, bylo to 11. dubna 2011, ale svůj post na základě jednání K 12 z 19. dubna neopustil: postavil se za něj i Hrad. Bohužel ministr zatím prokázal jedinou schopnost a sice elokventnost. Praktické výsledky jeho ministerstva přes všechny jeho sliby ale ukazují opačným směrem a mohly by mít dva dlouhodobě negativní důsledky: Za prvé rozkládají naše školství v době, kdy hlavně na vysoké vzdělanosti bude záviset naše budoucnost, protože pokud bude krize pokračovat, montovny aut nás neuživí. A za druhé zradikalizované studentstvo je pro stabilitu země vždy velmi nebezpečné, protože studenti jsou nejvíce nezávislí a vědí, jak napsal George Orwell, že vypěstovat lidské plemeno, které si nebude přát svobodu, je třeba zrovna tak možné jako vypěstovat plemeno bezrohých krav.

Psáno pro ČRo 6

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

den napsal(a):

"Školnému se studenti i profesoři v principu nebrání"

Zajímalo odkud jste toto vydedukoval
24. 01. 2012 | 22:17

skeptický napsal(a):

Na halíř jsme chytří,na korunu blbí.
Těch slavných 46 milionů eur je asi miliarda korun.My jim jako dárek dáme 38 krát tolik.
24. 01. 2012 | 22:18

mb napsal(a):

... přemluv mádlu ...
24. 01. 2012 | 22:23

Rams napsal(a):

Dobeš pro mě představuje člověka, který se nevymanil z představy, že ministr je vrcholný manažer, kterému je prakticky podřízeno celé odvětví. Jinak si nedovedu vysvětlit jeho zaťatost a údiv, že si někdo může dovolit odporovat.
Tolik moje soukromá spekulace.
24. 01. 2012 | 22:31

Samota napsal(a):

Domnívám se, že tam má být napsáno 46 miliard Kč, to už by více odpovídalo reálné sumě, o kterou naše školství vinou neschopnosti vedení MŠMT nejspíš přijde.
Dobeš je největší ostudou této vlády a už dávno měl být pryč...
24. 01. 2012 | 22:32

Luba napsal(a):

Pane Hvížďalo,
situaci jste popsal velmi výstižně a srozumitelně.

Díky!
24. 01. 2012 | 22:52

VFISCHER napsal(a):

NENÍ HROBAŘ JENOM JEDEN !!!
Je zde celá plejáda hrobařů, kteří systematicky rozkradli a rozkrádají stát ve všech resortech, oborech a směrech !! Jako mračno krkavců, jako banda všežravců se rvou u koryt o kšefty, prebendy a úřednické sinekury bez jakýchkoliv znalostí a schopností.
Do--dali a ze-rali veškeré řízení státní administrativy, policie, justice, rozdělení správních území na idiotských 14 krajů a systematicky se předhánějí v tom, kdo napáchá ještě větší paskvil ! Dvacetiletá absence zákona o státní službě podporuje gigantický moloch byrokracie, ve které se ztrácí a pohřbívá nafouknutý státní rozpočet do bezdených černých děr na úkor systematicky oblbovaného, okrádaného a ožebračovaného obyvatelstva!
Gangsterismus vládnoucí oligarchie slaví cynické absurdní hody a ze zářivých obrazovek mediálního cirkusu nám zkorumpovaní šaškové typu Dobeš, Drábek, Chalupa, John, Kalousek a jiní zvracejí do obličeje svá vylhaná moudra o utahování opasků aby mohli svým konkubínám vyplácet za jejich služby tučné a ještě tučnější odměny !!!
24. 01. 2012 | 22:53

učitel napsal(a):

Ministr školství, bývalý vězeňský psycholog, který podle vyjádření odborníků zplodil svojí diplomku na takové úrovni za níž by neměl dostat titul Mgr., delší dobu chrlí nesmysly za naše stamiliony, čímž štve dle fyzikálních zákonů o akci a reakci, postupně celou naši společnost, která má co do činění se vzděláváním, včetně naší nezfalšované vystudované inteligence. Všechna moudra i zkušenosti pobral v době své praxe jako vězeňský psycholog, který radil, co který vězeň má udělat a na koho se obrátit, pokud jej dotyčný vězeň neposlal rovnou k šípku.
24. 01. 2012 | 22:57

jak napsal(a):

Já si myslím, že Dobeš neví vůbec o co jde. a nabyl jsem dojmu, že mu je to i jedno. Pouze dělá co ho naučili v ABL, koukat co se dá kde ještě ukrást.
24. 01. 2012 | 23:13

ujo napsal(a):

autorova příští "analysa " bude, doufám, o ministru Drábkovi a jeho úspěších
24. 01. 2012 | 23:16

ghándí napsal(a):

a jéje pravda a láska má nového otloukánka.
24. 01. 2012 | 23:19

ghándí napsal(a):

školný at platí právníci a ekonomové. těch je jak nas...o. ale né technici, proboha. těch je pořád málo.
24. 01. 2012 | 23:28

Almo G™ napsal(a):

Jo, takový ministr Heger. To je autorův sen - svěřenou oblast rozvrací stejně, boří vše, co mu přijde do cesty, ožebračuje, vyhazuje, neplní dohody = podvádí, ale hlavně to vše dělá potichu. To je ten pravý TOP sekáč, co se nezakecá.

Nevidím rozdíl mezi těma dvěma. Ve slušných zemích by dopadli jinak.
24. 01. 2012 | 23:52

mažňák napsal(a):

ghándí: zajímavá myšlenka, skoro bych souhlasil (s těmi právníky). Vzdělání je investice, proč mají na ní chudší přispívat (potenciálně) bohatým... jako pravičák s tím zásadně nesouhlasím.
Jinak si ale myslím že Dobeš je chaotik a mizerný komunikátor, ta funkce je o několik levelů nad jeho schopnostmi. To nic nemění na tom, že akademici jsou zbytečně hysteričtí a bojují za svoje pohodlí, o nic jiného nejde.
24. 01. 2012 | 23:54

Almo G™ napsal(a):

Hvížďala napsal: "Školnému se studenti i profesoři v principu nebrání,"

To je jen autorův výmysl. Určitě nějací bohatí masochisté jsou. Ale je jich naprosté minimum. V každé oblasti zákonitě se najde nějaký extrémní názor nebo úchylka tohoto typu.
24. 01. 2012 | 23:55

veverka napsal(a):

autor

"Školnému se studenti i profesoři v principu nebrání, ale na návrhu, který předkládá ministerstvo, by podle nich nejspíš vydělali jenom banky."

Tak především první věta tohoto souvětí je jakýsi ničím nepodložený Hvížďalův výplod,obávám se že zcela lživý,drtivá většina studentů jistě školné platit nechce.Snad možná dětičky a vnoučci privatizačních zloděj,rozumněj bývalých vexláků a estébáků Bakalů,Tykačů apod. si klidně zaplatí....totiž fotřík jim zaplatí....
Pokud jde o tu druhou část věty Hvížďalo tak pro koho si asi myslíš že se to školné ve skutečnosti zavádí? kdo si ho vyloboval? Samozřejmě pro ty banky,jen a pouze pro ně to bude výhodné.Pro nikoho jiného.
25. 01. 2012 | 00:52

Kanonýr napsal(a):

mažňák: "Vzdělání je investice, proč mají na ní chudší přispívat (potenciálně) bohatým... "

Že degradujete vzdělání na pouhou investici vyjádřenou v penězích, vystihuje spíše Vaše myšlení než pravý význam onoho slova. A Váš návrh (parafrázuji): aby ti, kteří nemají VŠ nepřispívali na chod VŠ a tím de facto i na studenty těchto škol, je dle mého názoru stejně ubohá a sobecká, jako kdyby bezdětný pár odmítal, aby z "jeho" daní byla hrazena výstavba a provoz školek. Použiji-li Vaší logiku, mohli by vysokoškoláci požadovat zavedení školného na učňovských oborech, protože oni sami výuční list nemají... Tato sobeckost by dovedena do důsledku znamenala stop výběru daní a tím odstranění státu, což je mimochodem jeden ze znaků komunismu (a to byste jako pravičák jistě nebyl nadšen).

Přeji hezký den

P.S. Studuji práva
25. 01. 2012 | 01:51

Kanonýr napsal(a):

* za překlepy se omlouvám,už nikdy nebudu psát komentáře nad ránem...
25. 01. 2012 | 02:07

kormoran napsal(a):

Dle meho nazoru by melo byt zakladni vzdelani bezplatne - to je zakladni kamen naroda .
Nadale pak , stredoskolske , ucnovske, vysokoskolske studium s prioritni financni ucasti studujiciho , nebot pouze tak lze ohodnotit i cenu vyssiho a odborneho vzdelavani.
25. 01. 2012 | 02:09

jk napsal(a):

Pochybovačům o větě "Školnému se studenti i profesoři v principu nebrání" - no oni by ho snad i uvítali, kdyby mělo vést ke všem těm pozitivním věcem (zvyšování kvality školy, větší motivace studentů...), jenže to jsou jen politické proklamace; ten systém je nastaven tak, aby k tomu ani docházet nemohlo.

Doporučuji
http://dl.dropbox.com/u/13814197/pruvodce_reformou.pdf
strana 15
25. 01. 2012 | 02:50

resl napsal(a):

dokud bude premiér zbabělec, který poslouchá hradního zloděje, nikdo s tím zamindrákovaným bambulou nehne. a s ničím.
25. 01. 2012 | 03:50

jozka napsal(a):

Vypada to, ze jsme svedky napinaveho zavodu. Kdo dokaze vic rozvratit chod jemu svereneho resosrtu? Prozatim vede Drabek, ale Dobes s Hegerem nejsou o moc pozadu...
25. 01. 2012 | 06:51

Občan napsal(a):

Studenti VŠ jsou, pane Hvížďalo, alespoň papírově dospělí lidé a tedy i voliči. Podle všech průzkumů to vypadá, že právě mezi studenty a jejich učiteli je nejvíc voličů současné lumpácké trojkolky. Nebylo by tedy od věci, kdybyste se pokusil zjistit, proti čemu vlastně protestují. To, co se děje, si zvolili - dobrovolně a rádi.
Teď sklízejí ovoce své zaslepenosti.
Další hořké plody sklidí, až budou po skončení studia marně hledat JAKOUKOLI práci a nad sebou budou přitom mít knutu dluhu, na jehož splácení nebudou mít peníze. Pak přilezou za ožebračenými "přemluvenou bábou a dědkem", aby žebrali o pomoc.
25. 01. 2012 | 07:07

Honza napsal(a):

Pane Hvížďala

a co takhle přestat blafat a pokusit se odhalit příčinu, že vzdělání obyvatel tohoto státu po listopadu 89 razantně upadá, Dobeš je momentálně zaostalej, ale ve své podstatě se od svých předchůdců neliší a je jedno jestli byla u moci tzv levice, nebo pravice, pidistrany a na hradě seděl Klaus , nebo Havel, ... V opačném případě patříte do stekné skupiny lidí jako polistopadový politici - viz Vaše zásluhy o privtizaci Mladé Fronty, ze které se stal bulvár sudetoněmeckého landsmanšaftu.
25. 01. 2012 | 07:16

Pavel13 napsal(a):

:Občan
To, že si studenti zvolili vládu, která bude určovat podobu jejich studia, není pravda. Maximálně je mohli volit ti, kterým už to může být jedno, protože se jich změny na školách vůbec nebo téměř nedotknou. Ti dnes a zítra postižení studenti nebyli k volbám připuštěni. Snad ani netřeba připomínat, že z předvolebních slibů se vypreparuje jen co se vítězům hodí. Ani bych si nedovolil tvrdit, že stranu ministra školství volili převážně studenti. Lídrem byl totiž oblíbenec nespokojených TV diváků.
25. 01. 2012 | 07:41

rejpal napsal(a):

Pan Hvížďala má právdu, že studenti se školnému nebrání. Právě u nich byla nejpopulárnější strana TOP 09, která ho měla v programu.
Pokud pan Hvížďala je aktivistou jedné z koaličních stran (nestudoval jsem jeho životopis, nevím to určitě), být na jeho místě bych moc nešil do koaličních partnerů. Jsou-li neschopní a škodí, je třeba s nimi spolupráci ukončit. Koalice se rovnou měrou podílí na úspěších i nezdarech vládní politiky a veřejná střelba do vlastních řad, po níž nenásleduje čin, je obyčejným rituálním tanečkem a snahou vyvinit se z něčeho, z čeho s vyvinit nelze.
A miožná by neškodilo se trochu podívat, jak to je s reormní způsobilostí ministra práce a sociálních věcí. V čem je to tam nepší než u sousedů na školství?
25. 01. 2012 | 07:45

Pavel13 napsal(a):

Pan ministr Dobeš se včera v rozhlase jasně vyjádřil, k čemu je školné. Aby prodavačka neplatila někomu studium VŠ. To znamená, že z rozpočtu budeme posílat na VŠ o to méně. Nějak ovšem neměl čas vysvětlit, jak se ty ušetřené peníze objeví na účtu paní prodavačky.
25. 01. 2012 | 07:46

rejpal napsal(a):

resl
Nemyslím, že je premiér zbabělec. Dělá to, co pokládá z hlediska svých zájmů za optimální.
25. 01. 2012 | 07:47

exit napsal(a):

Hvížďalův článek je buď
- projevem opožděného poznání, "odkud vítr fouká" a snahy přilísat se k hlavnímu myšlenkovému proudu, nebo
- součástí složitějšího záměru TOP 09 (akademikům nechat jejich beztak pofidérní svobody, studentům školné nakonec v nějaké přijatelnější formě vnutit)
Občan: Že hlavní vinu na současném marasmu školství nesou sami dnešní studenti, kteří zvolili pravicovou vládu, je jasné. Snad už i části z nich. Že svou volbou poškodili nejen svou budoucnost, ale rozvrátili i chod vysokých škol, to je bez debat. A že to ze sebe jen tak neumyjí, o tom snad už nikdo nepochybuje.
25. 01. 2012 | 07:47

Petr z Tábora napsal(a):

Pane Hvížďalo, ve Vašem příspěvku je několik momentů, které ho znehodnocují na úroveň protiministerské agitky.
V posledních letech vysoké školy chrlí absolventů zbytečně mnoho a se stále nižší úrovní. Takže si za drahé peníze "vyrábíme" další nezaměstnané.Pan Dobeš je první ministr, který se s tím snaží něco udělat - nechci tvrdit, že optimálně, ale alespoň rozvířil problém, aby si ho společnost více uvědomila.

Diskuse o záměrech zákona probíhá už delší dobu a zástupci akademické obce prokázali svůj smysl pro demokracii a diskusi tím, že opustili jednání s odůvodněním, že ministr nesplnil jejich ultimátum na stažení záměrů zákona z vlády.

Když má obavy z politizace vysokých škol rektor UK, tak se musím smát.Jednak už nyní jsou jím navržení členové schvalováni ministrem - pak bude ministr určovat jen třetinu (místo senátu rada). Takže jaká politizace. Mimo to stát je povinen hlídat své peníze.Jednak už nyní tam má pět vysokých politiků (z tuším 13členů senátu), asi aby se nezadrhnul přísun státních peněz. Mimo to i UK patří k těm VŠ s problematickým uplatněním části absolventů, takže v pozadí cítím zcela jiný zájem - na udržení rozhazování státních peněz.
25. 01. 2012 | 07:53

David napsal(a):

Pěkně napsáno. Naprostý souhlas.

--

"...Josef Dobeš naposled v televizi 20. ledna 2012 v Show Jana Krause, kde řekl: "Když se naseru, tak se zatnu a nehnou se mnou."...

--

To řekl velmi pěkně. Za takovou upřímnost lze i poděkovat. Měl by však z toho vyvodit i důsledky.

Dobeš je chaotik - a z toho, co řekl u Krause, jasně vyplývá, že je i naprosto, ale naprosto nevhodný pro zastávání takové funkce.

Šíří hysterii, nejistotu a nervozitu do systému školství na všech úrovních.

Školné, tak jak jej připravuje, je do nebe volající nesmysl, ale on se zatne a nikdo sním nehne.

Je už nejvyšší čas, aby funkci ministra sám opustil, a nebo byl odvolán.

Další na řadě pak bude ministr Drábek, za to co způsobil v sociální oblasti.

Tuto všehoschopně - neschopnou vládu je nutné přinutit co nejdříve k demisi, jinak napáchá ještě mnohem větší škody, než už napáchala.
25. 01. 2012 | 07:59

jozka napsal(a):

Pavel13:

Technicky mate zcasti pravdu, ovsem byl bych opatrny co se tech nepripustenych k volbam tyce. Studentske volby... pamatujete? A jak dopadly taky?
25. 01. 2012 | 08:00

J. napsal(a):

Tady vůbec nejde o školné! Vláda chce zavést placení všude a tak udržet své poddané v poslušnosti.
Finsko není země korupce - a na bezplatné studium tam je.
Česko je korupcí prolezlé tak, že už je to skoro národní sport, taková novodobá "Na schovávanou", takže na studium se prostředky vynakládat nechce.
25. 01. 2012 | 08:01

Marcus Agrippa napsal(a):

J.:
ještě nebylo nic schválené a banky už si vypočítávaly úroky. Vždyť to snad nemůže nikdo myslet ani vážně. Školné navíc nikde nefunguje! Ostatně - má snad jít o vzdělávání a ne o business s naivitou.
25. 01. 2012 | 08:08

Karla napsal(a):

Pan Dobeš není HROBAŘ našeho školství - on je pouhou MOTYKOU
v rukou reformních géniů retardačních inovací a průkopníků trvale udržitelné pauperizace ČR
25. 01. 2012 | 08:10

vasja napsal(a):

Dneska z humanitních oborů vyleze s diplomem kdejakej dement, skončí na úradu práce, v "nezisdkovce", nebo na ministerstvu životního prostředí.
Kurňa, proč jim to platit a pak je celej život ještě živit.
25. 01. 2012 | 08:27

Pavel13 napsal(a):

:jozka
Ano, i vy máte v tomto pravdu. Ale, když se podívám na výsledky voleb, vidím ještě jedno. Levice nebodovala mezi potenciálními studenty VŠ, ale ani mezi učni. Není možné, aby se rodili jen lidé se stejným politickou orientací. Výsledky říkají, že levice mladé generaci nanabídla žádnou alternativu, ale zcela ji ignorovala.
25. 01. 2012 | 08:32

Tetanovka napsal(a):

Je za tím zpupnost politiků, za kterými de fakto nikdo nestojí, jen jejich strana, ale myslí si, že jsou pupkem světa. Dobeš nedokázal ani napsat pořádnou diplomku, chová se na ministerstvu jako slon v porcelánu, ale že je ve straně, tak se povyšuje nad profesory a filozofy, kterým nesahá ani po pás...
25. 01. 2012 | 08:37

Taoiseach napsal(a):

Karel Hvížďala

Udržení Josefa dobeše ve funkci je jedním z výsledků komplotu Bárty s Klausem. Takže se nelze divit...
25. 01. 2012 | 08:44

Hloupý Honza napsal(a):

V obchodním světě se stanete managerem a rozhodujete o velkých penězích až po dlouhém kariérním postupu, který ukázal zda na to máte, či ne. V politice rozhoduje o miliardách a životě ostatních lidí kdejaký primitivní blb jenom proto, že jeho strana obalamutila lidi ve volbách.
25. 01. 2012 | 08:57

Analytik napsal(a):

Dobeš a Drábek jsou další dvě postavy na odstřel.
Nebylo by efektivnější vyměnit celou vládu najednou?
Samozřejmě včetně jejich principála!
25. 01. 2012 | 09:04

neo napsal(a):

Vasja:

nejlepší byl včera týpek v telce s oranžovou vestou Veřejná služba.

kluk, tak 25-30 let : " no to je hrozný nařízení, já pracovat nechci,ale teď musim..."
25. 01. 2012 | 09:07

rejpal napsal(a):

Analytik
Nechal bych tu novou ministryni kultury. Ta se ještě neznemožnila
25. 01. 2012 | 09:08

rejpal napsal(a):

neo
Nebyl to ten anarchista, co říkal "už jste někdy viděli anarchistu pracovat?".
25. 01. 2012 | 09:09

Bohumil napsal(a):

Zde doplňuji vysvětlivky k výrazu elekventní:
Cituji: Synonymá slova „ elokventný ” v Synonymickom slovníku slovenčiny
elokventný p.výrečný 1
výrečný 1. ktorý pohotovo, plynne, presvedčivo, rád hovorí: výrečný advokát • zhovorčivý • vravný • hovorný • zried. zvravný • rečnivý • rečný (ktorý rád rozpráva): naša suseda je veľmi zhovorčivá, vravná, hovorná, zvravná • kniž. zlatoústy (ktorý hovorí príťažlivo a presvedčivo): zlatoústy kazateľ • veľavravný • mnohovravný • rozvravený • expr.: táravý • utáraný (zbytočne a veľa rozprávajúci): veľavravné, mnohovravné ženy; táravé, utárané jazyčnice • kniž. elokventný
2. p.presvedčivý,významný 1,3,výrazný 2
25. 01. 2012 | 09:09

Analytik napsal(a):

Rejpale, zdá se, že osud je kosí podle abecedy, takže Hanákové ještě pár dní zbývá, aby se předvedla.
25. 01. 2012 | 09:12

rejpal napsal(a):

Analytik
To jsem si ani nevšiml -:))
25. 01. 2012 | 09:17

B. napsal(a):

No, jo, ABL nahradila StB... Stát ve státě!
Je Klaus tak naivní,
anebo naopak tak vyčůranej?
25. 01. 2012 | 09:23

Rocky Balboa napsal(a):

neo

on nechtěl chodit na ty veřejně prospěšné práce, to jste špatně pochopil.
A měl pravdu, pokud to půjde takhle dál, za chvíli budou nezaměstnaní dostávat na kabáty žluté hvězdy.
25. 01. 2012 | 09:24

neo napsal(a):

rejpal, jo.

naproti tomu 60ti letý zootechnik se nebál žádné práce.

Rocky Balboa,

kdepak. On nechtěl pracovat vůbec.
25. 01. 2012 | 10:02

rejpal napsal(a):

Rocky Balboa, neo
Na tohle je těžké mít jednoznačný názor. Nemám vůbec nic proti veřejným pracem. Důvodů je víc. Jednak člověk nemá mindráky, že je nepotřebný (znám několik dlouhodobě nezaměstnaných, kteří tím trpěli). Zachová si v životě nějaký řád. A nakonec ty práce jsou potřeba.
Důležité je, aby to mělo důstojný rámec, aby to nebyl trest, ale prostě obecně prospěšná práce. Nevím, jak je to teď, tak se k tomu neumím vyjádřit. Ale princip mi nevadí.
Kdybych v té situaci byl sám, šel bych dobrovolně.
25. 01. 2012 | 10:06

neo napsal(a):

rejpal:
souhlas
25. 01. 2012 | 10:07

Kendy napsal(a):

to jak: K Vašemu příspěvku ještě dodám, že vlastně od vězeňského psychologa nelze očekávat, že s námi a našimi dětmi, vnoučaty...bude zacházet jako s lidmi. Je to retarda, co nás má za vězně nejhrubšího zrna. Dát mu do ruky karabáč a do duetu s Drábkem, tak nás mrská všechny kudy chodí. To mu jde.

Neměl by být ministrem školství člověk z oboru??????
25. 01. 2012 | 10:23

Pavel13 napsal(a):

:Kendy
Neměl. Zvláště školství rozumí všichni, když každý máme alespoň pár tříd základky. Když už, nominoval bych šéfku naší mateřské školky.
25. 01. 2012 | 10:32

rejpal napsal(a):

Pavel13
Já školství nerozumím. Ale jedno vím jistě - člověk, který není nadán schopností empatie a uměním vyjednávat, člověk, který dá k diskusi nějaký návrh, posléze se shodne na změnách a do výstupu dá návrh původní, je špatným politikem. Špatný politik by neměl být ministrem. Vláda, v níž jsou špatní politici, je špatnou vládou, protože je všeobecně známo, že systém je tak kvalitní, jak kvalitní je jeho nejslabší článek. A je-li špatná vláda, je špatný i premiér, který je její hlavou a odpovědnou osobou.
Ministresm školství nemusí být odborník. Ale musí být dobrým politikem a musí si kolem sebe vybrat lidi, kteří věci rozumí a dokáží šéfovi říci, že se mýlí.
25. 01. 2012 | 10:47

krajan napsal(a):

Jenže Nečas toho naprosto neschopného pána nevyhodí, protože to slovutnému panu premiérovi zakázal ješto slovutnější tatíček Klaus.Přeci si to ještě pamatujeme.Nebo ne?
25. 01. 2012 | 11:10

B. napsal(a):

Když slyšíte libovolný projev páně Dobešova a potom navštívíte výčep U Vejvodů, slyšíte stejně omezenou slovní zásobu, strejcovskou dikci a logiku doslova z nápravného zařízení.
Jistě že by měl být ministrem školství člověk z oboru!
Dobeš je pouhopouhá nastrčená figurka, která má nyní primárně vytahat z VŠ studentů ty poslední peníze, které jim ještě zbyly. Proto ho Klaus považuje za nejlepšího ministra školství. Pro Klause je nejlepší každý, kdo "krade", ale umí tomu říkat ušlechtile.
Divím se, že toho Klause už někdo neodvolal.
A "tohle z Hradu" chce prý v politice pokračovat dál...
25. 01. 2012 | 11:12

prorok napsal(a):

Josef Dobeš je nejlepší hrobař českého školstvi, Karel Hvizdala je nelepsi hrobar ceske nezavisle zurnalistiky, .... My zde mame jen odborniky.
25. 01. 2012 | 11:25

vico napsal(a):

Když bych chtěl použít žargon sportovního komentátora na Velké pardubické, popsal bych vítězství pravice v posledních parlamentních volbách takto:

Česká pravice zvítězila nad favorizovanou levicí o délku jednoho veřejného Dobeše.

Dobeš připomínající manio-depresivního pacienta dlouhodobě se ocitnuvšího v manické dekompenzaci, nám všem slíbil, že pokud opravdu prošustruje/nechá nenávratně propadnout/ 46 miliard Kč, odstoupí.

Nevím, jestli tatíček Klaus má opět pravdu, že žijeme v době ouřadování nejlepšího ministra školství, ale nejdražším bude určitě.

Tahle vláda slibovala, že bude škrtat hlava, nehlava. V tom případě ministr, který "když se nasere, tak s ním nikdo nehne" plní vládní program na jedničku.
25. 01. 2012 | 12:42

rejpal napsal(a):

vico
Dá se na to dívat i z té lepší stránky. Je to první vláda, která aspoň v něčem plní sliby. Jestli je to dobře nebo špatně, to si musí rozsoudít ti, co jí volili. Sám jsem z obliga, neb jsem jí nevolil a ani vteřinu mě nic takového nenapadlo.
25. 01. 2012 | 13:24

vico napsal(a):

rejpal : Já jsem také z obliga. Naštěstí jsem si pustil ten Zelenkův "virál" až když jsem vyšel z volební místnosti :-)
25. 01. 2012 | 13:35

rejpal napsal(a):

vico
Viděl jsem ho už předtím, ale jsa věkově spíš v kategorii těch přemlouvaných, čekal jsem, kdy přijde omladina. Nedostavila se, patrně v oprávněných obavách, že by dědek mohl začít přesvědčovat je.
25. 01. 2012 | 13:56

Kala napsal(a):

Ze všeho co tady je o Dobešovi napsáno, už má vymodelovanou pěknou psí hlavu. Přiznávám mu alespoň to k dobru, že se jediný odvážil ty asi patnáct let plánované státní maturity uskutečnit. Trochu zevnitř vidím do maturit z angličtiny, rozhodně dají víc zabrat než ty staré, přičemž otázky písemných testů nejdou nijak našprtat, prostě maturant musí ovládat gramatiku, a musí mít čtecí a poslechové dovednosti, aby prolezl.
25. 01. 2012 | 14:00

mažňák napsal(a):

kanonýr: na vašem textu je vidět, že studujete práva - používáte agrumenty bez ladu a skladu, jak se vám to zrovna hodí. Nicméně musím trvat na svém: budete výrazně nadprůměrně zaplacen a tuhle počáteční investici vám dotují lidé, kteří z 95% budou mít (někdy i výrazně) nižší celoživotní příjem než vy. V tomto světle vaše řeči o sobectví působí poněkud legračně. A slova o tom že "odstranění státu je znakem komunismu" svědčí o tom, že máte v hlavě pořádný guláš, u studenta práv trochu nepochopitelný. Ale možná je to proto, že vaše generace nemusela z "vědeckého komunismu" dělat zápočty a zkoušky.
25. 01. 2012 | 17:02

Kanonýr napsal(a):

Ještě jednou pro mažňáka:

Jedním z proklamovaných cílů komunismu je i odstranění státu, samozřejmě že tato vize je utopická a v praxi nebyla nikdy realizována. To Vás dnes nemusí trápit, pokud Vám nevadí, že v internetové diskuzi prokazujete (mimo jiné) i hrubou neznalost politické teorie.
25. 01. 2012 | 22:25

mažňák napsal(a):

Ano stejně jako proklamovaným cílem Vesmírných lidí je nastoupit na kosmickou loď Thetanů a odletět bůhví kam. Napsal jste že je to "jeden ze znaků komunismu", ne proklamovaných cílů. Ale nebudem se přít o slovíčka. Já samozřejmě schvaluji rozumnou míru přerozdělování ve prospěch některých neprivilegovaných skupin. Ale budoucí právníci na tomto mém seznamu nejsou.
25. 01. 2012 | 23:42

Důchodce68r napsal(a):

Pane Hvížďalo, naprosto souhlasím.
26. 01. 2012 | 07:21

pletHisMswise napsal(a):

<a href=http://www.formspring.me/JeromySlaby/q/322127388345368755#7855>buy acyclovir 800 mg</a> - <a href=http://www.formspring.me/JeromySlaby/q/322127388345368755#10161>prices for acyclovir</a> , http://www.formspring.me/JeromySlaby/q/322127388345368755#7003 buy zovirax 400 mg
14. 05. 2012 | 18:57

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy