Reflexe Česka v Polsku

01. 07. 2013 | 10:15
Přečteno 3209 krát
Po smrti Václava Havla se zmínky o České republice vytratily ze světových médií a roli vůdčí země středoevropského regionu převzalo Polsko, nejen jako největší země v této části Evropy, ale i proto, že po nástupu nového prezidenta Komorowskeho a premiéra Tuska je jejich politika jasně proevropská. Prohlašují, že i v době krize chtějí vstoupit do eurozóny a snaží se, aby co nejvíc jejich kandidátů obstálo v evropské administrativě.

O České republice se v zahraničních médiích v poslední době už píše bohužel jen v souvislosti s nějakými skandály. Připomeňme Klausovu krádež plnicího pera v Chile či Zemana s virózou u korunovačních klenotů: obě videa patřila k nejsledovanějším na internetu, a to dokonce i v tak vzdálených zemích jako je Írán. V posledních dnech jsme se dostali do médií opět, a to kvůli katastrofám: poprvé kvůli povodním, podruhé kvůli zneužití vojenské rozvědky premiérovou spolupracovnicí a přítelkyní paní Nagyovou a údajnému uplácení poslanců, které tato paní prý koordinovala.

Ale vraťme se do Polska, jako naší největší sousední slovanské zemi: Polsko je totiž větší než Česko, Slovensko a Maďarsko dohromady a má 40 milionů obyvatelstva, plus 10 milionů Poláků žije v zahraničí: jejich lobby je i ve Spojených státech velice silná. Navíc, jak potvrzují Češi, kteří tam pracují, je to země, kde je cítit čechofilii: Poláci hodně jezdí do Čech a jsou dost poučení o tom, jak naše země vypadá a jak funguje. Mezi vzdělanějšími lidmi hodně lidí zná kromě Václava Havla i spisovatele Milana Kunderu a Bohumila Hrabala. To ale podle znalců místních poměrů vůbec neplatí o politicích: Petra Nečase tam prakticky do doby skandálu nikdo neznal a Václava Klause znají jen politici, a ti se diví hlavně tomu proč je protizápadní a proruský, po zkušenosti jakou máme se Spojenými státy a západní Evropou ve srovnání se Sovětským svazem. Pozitivně Klause v Polsku hodnotí pouze eurofobové, kteří tam ale představují minoritu.

Když jsem se optal svého kamaráda, jak tam vnímala poslední události média, odepsal mi: "Když jsem kvůli tobě prošel zpětně naše média v souvislosti s Nečasem, objevil jsem, že tyto události nejsou pro svět, ani pro nás v Polsku, moc zajímavé. Demise premiéra a zatčení poslanců se tu nedostaly na první stránky, pár dnů se objevovaly a objevují na stránkách zahraničních vedle zpráv jiných, jako je turecká revolta, běloruští disidenti, americké odposlouchávání Google, Yahoo atd. V souvislosti s Českem se jen zdůrazňovala velká korupce."

Poláci si všimli, na rozdíl od většiny jiných národů, že premiér Nečas uprostřed této aféry odjel jakoby nic do Varšavy na zasedání evropské čtyřky V4 s japonským premiérem. To byl důvod, proč ho už nikdo nemohl brát vážně, protože bylo zřejmě, že jeho slova nic neznamenají. Jeho návrat do Prahy, kde hned rezignoval, to samozřejmě stvrdil a média se ptala: Za koho tam vlastně Nečas hovořil?

Titulky novin v minulém týdnu hlásaly: Český premiér padl, Špinavé hry v Praze, Umělí psi Jany Nagyové. Rzeczpospolita dala události do evropského kontextu a uvažovala, do jaké míry pád ODS může mít vliv na vztahy s jí podobnou eurofobní Kaczynského stranou PiS. A můj polský přítel k tomu ještě dodal: "Myslím, že nejvíc se museli divit Japonci, u kterých si udělal Nečas velkou ostudu, protože tam platí samurajská pravidla, která na vrcholu pyramidy mají čest a etiku. Nečas působil tak, že takové hodnoty pro něj vůbec nic neznamenají."

Psáno pro Český rozhlas Plus

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Gustáv Kočí napsal(a):

protože tam platí...pravidla, která na vrcholu pyramidy mají čest a etiku.
Hahahahahahahahahahahahahahaha:D
01. 07. 2013 | 10:38

Neudržitelný napsal(a):

Autor
"u kterých si udělal Nečas velkou ostudu"
Nechci se zastávat Nečase, ale mohl byste nám pane Hvížďalo vysvětlit, čím si udělal ostudu? Usnul snad a chrápal při jednání? Vrávoral opilý při zahajovacím ceremoniálu? Nechápal smysl pronesených slov? Odpovídal nesmyslně na dané otázky? Nebo prostě jen Vám není sympatický?
01. 07. 2013 | 10:45

jaryn napsal(a):

Neudržitelný

Ostudu si musel udělat,když jeho konkubína úkoluje zpravodajské služby a kdy jeho konkubínyä dře jako kůn za naše peníze.Pravičáci mejdan skončil.Ted budete sbírat plody.
01. 07. 2013 | 10:53

starý jezevec napsal(a):

Pro Neudržitelný.
Pokud to nechápeš, tak ti to nemá smysl vysvětlovat, ale v dnešním Česku naprosto normální.
Místo cti a etiky je vše jen o kořisti s sprostotě.

Pro jaryn.
Ostudu si udělal taky tím, že šel tam, kam nepatřil.
Jako kdyby se šel nažrat na večerní párty k manželčiným rodičům, jejichž dceru permanentně podvádí a zítra se s ní chce nechat rozvést.
01. 07. 2013 | 10:58

Neudržitelný napsal(a):

jaryn
Pro takové jako Vy jaryne bylo celé to divadýlko připraveno.
01. 07. 2013 | 10:58

Neudržitelný napsal(a):

starý jezevec
Jak nepatřil? On tam jel jako předseda vlády, demisy podal až pak, tak co tady vymýšlíte?
Jinak pro Vás platí stejné jako pro jaryna. Mocní potřebovali odklonit pozornost od svých rejů, tak si vybrali beránka. A prostý lid se raduje. Je pravda, že je o jednoho malého míň, ale ti velcí jsou spokojeni jak jim to žerete.
01. 07. 2013 | 11:03

skeptický napsal(a):

Pár japonských premiérů už taky resignovalo s ostudou kvůli korupci.Tam taky do politiky žádní lidé handicapovaní ctí nelezou.
Politka jsou krysí závody,a ty největší vyhrávají.

Jinak se říká,že lidé,kteří žijí ve skleněných domech by neměli házet kamením.

Nejsme zdaleka jediná země ani národ,která má z ostudy kabát.Krom toho to zas tak hrozné není.Z komára velblouda dělají jen novináři.Asi k oběma mají blíž.
01. 07. 2013 | 11:03

Wodborník napsal(a):

Naprostý souhlas s článkem, bohužel.
01. 07. 2013 | 11:20

starý jezevec napsal(a):

Pro Neudržitelný.
Tobě opravdu nemá smysl něco vysvětlovat, jsi tzv český pravičák a to do normální společnosti nepatří a diskusi s něčím podobným smlsl vést nemá.

Kdyby byl Nečas normální člověk a ne těžký psychopat, tak by „lezl kanálama“ již jen za to, že je premiérem vlády, která má důvěru veřejnosti kolem 15 %. To se ve slušné demokratické zemi nenosí.
Normální člověk by to zabalil dávno před skandály s korupcí a blondýnou.
01. 07. 2013 | 11:21

skeptický napsal(a):

Krom toho,co je nám po nějakém Polsku.Mělo by se psát,co nám sem posílají v potravinách za hnoje poté,co nám to brilantní vyjednávač tak dobře zařídil,že zemědělství je tu v kopru.

Jejich tragedie byla odjakživa ta,že si chtěli hrát na velký národ,ale nebylo jich dost.Cpali se na Ukrajinu,tak je Rusi zabrali.
My máme s Rusy taky svůj 68. rok.Ale ono tenkrát nebylo kam spěchat.Dnes víme,kam by to vedlo.

My se tu musíme starat jen sami o sebe.Menšiny a církev jsou tu odjakživa protinárodní a protistátní pátá kolona.
01. 07. 2013 | 11:22

Analytik napsal(a):

Nečas svým stykem s gejšou Nagy hluboce znectil všechny japonské samuraje. Ještě by to mohl napravit, kdyby si v kantýně rozpáral břicho příborem.
01. 07. 2013 | 11:26

skeptický napsal(a):

Probůh co se v takové kafilérii dá prodávat?
01. 07. 2013 | 11:30

starý jezevec napsal(a):

V Česku bohužel platí pravidlo, že čím jsi výše i čím jsi tzv pravicovější, tak můžeš být větší
prase a nic se neděje.

Média občas kritizují poslance za to, že zaměstnávají rodinné příslušníky, ale snad jsem nečetl kritiku Nečase za to, že si tahá s sebou milenku a přiděluje jí vysoký post.
V normální zemi něco nepřijatelného. Vzpomeňte, jaké problémy měl Clinton jen za sex se stážistkou.
01. 07. 2013 | 11:32

pop napsal(a):

Že ti naši premiéři dělaji otudu a jim to nevadí viz Toplol s tou svojí pravicovou odhalenou krkoškou v Itálii.
01. 07. 2013 | 11:38

skeptický napsal(a):

Jezevec
Tu mu tam nastrčili,když chtěl být objektivní s mírovým řešením na Středním Východě.Nad jeho ženou visely nějaké daňové úniky,takže se oba svorně pospali,prohlédli,a od té doby sloužili dobré věci,a jestli neumřeli,slouží dodnes.

To takový Havel byl v tomhle o krok vpředu. Osvobodil tu dle záp. tisku 23,000 politických vězňů.
01. 07. 2013 | 11:47

vico napsal(a):

Nevím, jestli to Analytik/11:26/ tak zamýšlel, ale docela dost jsem se zasmál při představě, že Čistej navštíví dotovanou parlamentní jídelnu, dá si segedín za patnáct korun a pak si obřadně za pomoci příborového nože zn. Tescoma rozpáře svůj objemný teřich.

Japonská sepuka v ČEZkém parodickém podání /končící zašitím povrchové řezné rány v podbřišku/.

Novináři, kteří nejprve označili expremiéra panem Čistým nám teď prozrazují, že to byl Kmotr kmotrů mezi kmotry absolutní král.

Jiní zdejší nostalgici tvrdí, že tato exvláda byla zatím nejlepší a hodnotí ji známkou výbornou až chvalitebnou. Relativně uznávaný nezávislý ekonomický komentátor Macháček však sdělil, že ČEZká ekonomika je od r. 2008, pokud jde o směřování, nejméně úspěšná NA SVĚTĚ :-)

Závěr : Vlastně je dobře, že si nás nevšímaj a že o nás nepíšou.
01. 07. 2013 | 11:55

jak pauk u dachu napsal(a):

Po smti Idi Amina (který měl tu smůlu, že DGSE zveřejnila jeho plány na přepadení Izraele ugandskými parašutisty) se zmínky o Ugandě vytratily ze světových médií a roli vůdčí země středoafrické oblasti převzalo Zimbabwe, nejen proto, že má nejhodnotnější měnu, ale proto, že od nástupu Roberta Mugabeho je země jasně proafrická.

To neříkám ze zlomyslnosti.

Ostatně, všechno se může změnit, včetně pozitivních zkušeností se Spojenými státy a EU. Martin Schulz řekl, že je vyděšen tím, že ho NSA odposlouchává a pozoruje i na záchodě a že vztahy Unie a USA je nutno znovu uvážit.

Umělého psa AIBO má generál Kovanda a ne Jana Nagyová, polské noviny jako obvykle lžou, jako když psaly, že na těšínsku četníci mlátí šlonzáky. Ve skutečnosti v bartovské harendě zmlátili šlonzáci četníky, jen starý Magdon to pak cestou domů odskákal.
Hádám, že tu úplně nejzastaralejší verzi - http://www.aliexpress.com/item-img/2012-amelia-shapi-dog-bag-bags-artificial-pet-special-shaped-bag-animal-bag-portable-women-s/665594576.html,
i když tato - http://gadgets.boingboing.net/2009/06/09/gallery-a-brief-hist.html je také už deset let stará.

Jo, a abych nezamomněl, připomeňme Klausovu krádež plnícího pera v Chile (nula bodov, Karle, byla to propiska).

A Rzeczpolspolita má jen 38 miliónů obyvatel, z kterých 6 miliónů je za prací v zahraničí, nemluvě o 10 miliónech, které zdrhly již nafurt před delším časem.
Ale jeszce nie zginiela.
Navíc, bůhvíkdo Poláci jsou, po všech těch stěhováních, jednu dobu se všichni vešli do Svobodného města Krakow (Krakau, asi od der Krake).

Dost dobře jsem nepochopil, je-li váš přítel tedy samuraj nebo Polák, ale na tom nesejde. Důležité je, že k pacifikaci Polska bylo potřeba zneutralizovat jejich prezidenta a většinu vlády, což ruské a německé služby společnou rukou na výbornou (s drobným mínusem kradení kreditních karet) zvládly.
A že současný Sikorski nejen že leze západu do zadku jako ten původní, ale navíc z hysterického strachu z létání se snaží Unii dotlačit do tak imperiálních poloh, že tam sama snad ani nechce.
Bez konce kecy markýze Gera.

PS. Doslechl jsem se, že si vás zavolal starý kamarád Andrej B., abyste mu poradil, jek naučit pudlíky v Mafře skákat přes obruče.
Hals und Beinbruch!
01. 07. 2013 | 13:01

kokoshka napsal(a):

Pan Hviždala ma nejaky ulet v zemepisu,Polsko ješte sousedi z Ukrajinou na kterou ma dokonce uzemni naroky...
01. 07. 2013 | 13:14

skeptický napsal(a):

K autorově článku,že smyslem české politiky je obsluha oligarchů:

Odstraňte příčinu.

Jednoduchý jak facka.
01. 07. 2013 | 13:19

šašek z Jihlavy napsal(a):

skeptický
Doma by to bylo reálné, ale ve Švýcarsku nebo v Monaku? A to nemluvím o neznámých destinacích na soukromých ostrovech nebo jachtách. Dobře vědí, proč se včas zdejchnout. Jen Tykač si myslí, že ho ta jeho pevnost uchrání a zatím ho usmaží vlastní bodygardi i s chlupama.
01. 07. 2013 | 13:41

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

Hmmm tak ja mam Polaky docela rad. Rad se poucim co delaji dobre a rad primhourim oko nad nejakym nedostatekem.
Moc se mi napriklad libi, ze si nepestujou Hvizdaly, ktere kali do vlastniho hnizda.

P.S. S temi historickymi zkusenostmi bych setril. Kdyz nas v 39 okupoval Hitler (to byl Nemec, Hvizdalo, a zabili tu 350 000 lidi), Polak si polivcicku prihral a v 68 nas okupovali nejen Rusove, ale i jine staty Varsavske smlouvy vcetne Polska...
Takze bud to hodim za hlavu, nebo budu merit vsem stejne dle historickych zasluh.
01. 07. 2013 | 14:02

Klaus napsal(a):

Proboha, Nudržitelný a jemu podobní!!

člověk, který se podepíše pod čl.II amnestie, který hlasuje společně s terstně stíhaným poslancem, který korumpuje vlastní poslance, který neuřídí ani svůj vlastní úřad, který je pouhá mluvka doma i venku, který sám za sebe se nikdy nesnažil řešit korupci v ČR a mnoho dalších činů proti zájmů lidí v ČR... Takový Nečas a spol. je pro normálního slušného člověka obyčejný povl....

No a komu takové jednání nevadí, je ubožák, takový člověk by se nikdy neměl dostat k jakémukoliv řízení...max. skládat cihly nebo něco podobého, tam není taková odpovědnost a když cihlu dá jinak, tam by to mohlo na někoho spadnout a zabít....tedy méně rizikovou práci, tisknutí razítek apod....
01. 07. 2013 | 14:13

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

Klaus Co bylo na cl. 2 amnestie spatnyho? Mne se libil. Kazda smlouva o dilo, kazdy spravni ukon obsahuje lhuty. Jen nekteri vyvoleni nemaji pro vykon sveho povolani lhuty zade, pokuty zadne...jen ty odmeny, ty si dokazou klidne i prosoudit a dokonce si uz i sami urcuji jejich vysi.
01. 07. 2013 | 14:23

Twist napsal(a):

Nanahraditelný Kalousek je dobrý křesťan! Sice mi zatím nedošlo, na rozdíl od pana profesora H. v čem, ale to samé mi uniká i u pana Nečase. Ví to jenom nejchytřejší z nás. Možná to víte vy, páni a paní redaktoři v bývalých německých, nyní Babišových novinách MfD, Lidovkách a Metru. Tak se čiňte.
01. 07. 2013 | 14:24

Neudržitelný napsal(a):

Klaus
Svět není černobílý. A to je právě to co jsem vnesl do diskuze. Já netvrdím, že Nečas je neposkvrněný jak květ lilie, naopak, ale ten výrok, že Nečas udělal velkou ostudu u Japonců je prostě jenom hloupý blábol, pokud není podložen opravdu něčím, čeho by se Nečas na tomto jednání dopustil. Chce to trochu objektivity, jenže vykládat to Vám, který vidí rudý hadr hned jak se řekne Nečas, je zbytečné.
01. 07. 2013 | 14:58

starý jezevec napsal(a):

Pro Neudržitelný.
Pokud ti jde o objektivitu, tak používej nick nejhloupější.

Naposledy, píšeš cituji:
„Nečas udělal velkou ostudu u Japonců“

Hvižďala píše:
, u kterých si udělal Nečas velkou ostudu“

Chápeš alespoň ten rozdíl?

Ostatní jsme se ti již pokusili vysvětlit, ale asi s takovým úspěchem,
jako kdybychom to povídali patníku cesty.
Máte zřejmě stejné IQ.
01. 07. 2013 | 15:22

starý jezevec napsal(a):

Nepochopení některých vychází z jejich povahy.

Jsou lidé, a těch je doufám většina, na které když se provalí nějaký skandál, tak raději někam zalezou a nebudou se producírovat.
nedej bože ještě jednat za jiné, jako kdyby se nic nestalo,
a pak je mezí námi druhá skupina, hoši s hroší kůží, kterých se nic nedotkne a jsou ochotní lhát dokola, ať si lidé myslí, co chtějí.
01. 07. 2013 | 15:32

Al Jouda napsal(a):

To Neudržitelný :
Jak to Nečas u Japonců prohrál ? No přece po návratu z Bruselu nespáchal sepuku ! :_)))))
01. 07. 2013 | 15:44

Joe Ratata napsal(a):

Tlustokožec Nečas si myslel,že je to jen další lapálie,jako byla ta,kdy Randák vynesl,že si platí milenku z našich daní.Randáka dostal před soud a teď si také myslel,že postačí podplatit,pohrozit a říci ne a ne a neodstoupím.Netušil,že kmotříčci loutkáři zavelí k přepřažení a za novou loutku si vyberou chudáka knihkupcovou,která má loutkového premiéra ideální kvalifikaci.Určitě bude ještě poslušnější než ušpiněný pan Čistý i když i ona má za sebou lapsus se služebním autem takového kalibru,že v každé normální zemi by okamžitě s ostudou skončila v politice navždy.Možná právě proto si jí vybrali,protože osvědčila,že je také tlustokožec a nebude obtěžovat s nějakým svědomím.
Teď zrovna koukám jak v přímém přenosu Kuba s Němcovou pohřbívají ODS,když hlásají do světa,jak jejich zoufalé kroky podporuje celá členská základna.
01. 07. 2013 | 16:43

otaznik napsal(a):

Joe Ratata,

proc tu furt skuhras? Vzdyt Ceske Republice bude konecne vladnout CSSD s kvalitnimi politiky pod vedenim premiera Rusnoka ! Co furt chces?
01. 07. 2013 | 18:41

Borochovský napsal(a):

Reflexe Polska v Česku:
Jedovaté potraviny,maso z mrtvých koní,klobása ze zdechlin,nekvalitní výrobky,šmelina,oplatky s technickou solí.
Takže klídek.
01. 07. 2013 | 20:23

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy