Zeman versus Češi a cizinci

11. 07. 2013 | 20:17
Přečteno 6949 krát
Prezident Miloš Zeman, jak oznámil v dnešním Právu, doufá, že vládě premiéra Jiího Rusnoka dá sněmovna důvěru, ale právě názor na složení této vlády je to, čím se pohled české veřejnosti liší od pohledu zahraničních novinářů, jak naznačuje i dnešní titulek v levicovém Frankfurter Rundschau, který zní: Český feudalismus! V posledních týdnech jsem měl několik besed doma i v zahraničí a jeden rozdíl nebylo možné přehlédnout: Naprosto rozdílné reakce na počínání prezidenta Miloše Zemana. Zatímco doma nejčastější otázka zní: Jak to dopadne?, například Rakušané se mě nejčastěji ptali: Jak je možné, že takové chování Zemanovi tolerujeme? Kritičtí jsou u nás většinou jen novináři, kteří se o politiku zajímají profesionálně.

Jinými slovy: Zatímco my se ptáme na události, které se nás bytostně dotýkají jako na záležitosti, které se odehrávají někde jinde, mimo náš prostor, které sledujeme jen jako diváci, kteří se koukají na cizí zápas, Rakušané nechápou, proč nejsou naši politici aktivní, proč se nebrání proti extenzivnímu výkladu ústavy a proč i my občané jim takové chování tolerujeme. I vyjádření prezidenta Zemana z těchto dnů, že lidé nemají brát vážně kritiku těch, kteří nic nedokázali, je pro cizince, kteří poslední obě prezidentské volby sledovali, jako třeba rakouští novináři, nepochopitelné. Moc dobře si pamatují nedůstojný průběh předposlední volby na Hradě i lživou kampaň prezidenta Zemana, jejíž lživost stvrdil i Ústavní soud a ptají se: Proč Miloši Zemanovi nepřipomínáte, že důležitější než cíl je cesta, kterou se vítězství dosáhne, protože tím je zásadně poškozen i cíl: V tomto případě Zemanův prezidentský úřad. A právě ignorace prohřešků z volební kampaně, na které si nový prezident mohl otestovat stav veřejného prostoru v Česku, mu umožnila, aby se choval dál bez respektu k ústavě.

Taky by se dalo říci, že Češi se ptají na výsledek, aby se mu přizpůsobili, aby věděli, jak se mají chvat, aby to bylo pro ně výhodné, což platí i o podnikatelích, zatímco pro cizince vyrostlé v prostředí, kde právo odporu, ius resistendi, je normou už od doby emancipace měšťanů, je pro ně takové chování nevysvětlitelné.

To, co kvalifikovaného pozorovatele z ciziny zaujme, je hlavně nedodržování ústavy a věta, kterou Miloš Zeman řekl pro německý Handelsblatt: Když prezident nemůže měnit ústavu, může alespoň měnit její výklad! To, v uších Evropana, je věta z úplně jiného světa, protože každá ústava v demokratické společnosti není jen text, ale její nedílnou součástí je právě kontext, tradice a zvyklosti. Pro prezidenta Zemana, viz dnešní Právo, jsou ústavní zvyklosti naopak "termínem naprosto idiotským." Kolem věty z Handelsballtu se točilo nejvíce otázek, které jsem v zahraničí dostával. Podobně těžko pochopitelné je v Evropě vysvětlit, jak by bylo možné, že by za ústavně neodpovědného prezidenta mohla zodpovídat vláda, která by dlouhodobě neměla důvěru sněmovny či přijímat některá důležitá rozhodnutí, jako například o jmenování velvyslanců. Přiznám se, že na to jsem neuměl odpovědět. Jedno je ale zřejmé: hlasování o důvěře ukáže zřetelně, jestli naši poslanci takové chování, které by neúměrně dlouho protahovalo období bez řádné vlády, budou tolerovat, nebo si vynutí předčasné volby jako jediné čisté řešení. Zatím to vypadá ale tak, jak napsal Frankfurter Rundschau, že se Zeman "vysmál demokratickému duchu ústavy, když obešel parlament a shromáždil kolem sebe své politické kamarády údajně proto, aby řídili zájem země."

Psáno pro Český rozhlas Plus

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Petr Havelka napsal(a):

Trefa
11. 07. 2013 | 20:21

Ládik!!! napsal(a):

Kdyby jmenoval přímo Chrenka, dohady by odpadly.
11. 07. 2013 | 20:40

aga napsal(a):

Ládík

Kdyby si Chrenek koupil Akktuálně, nemuseli bychom tu číst propagandu Babišových pohůnků.
11. 07. 2013 | 20:43

aga napsal(a):

ee Bakalových, ale ono je to nakonec z hlediska toho nastavování demokratických procesů jedno ...
11. 07. 2013 | 20:44

Mar napsal(a):

Naprostý souhlas.

Je smutné, co si Zeman dovoluje a ještě smutnější, že politici mu to umožňují, a lidi jako by si ani neuvědomovali ten odporný závan totality, mnozí ještě tleskají.

Klaus byl ostuda, Zeman je ještě horší.

Máme, co si zasloužíme :-(.
11. 07. 2013 | 20:44

Bestia triumphans napsal(a):

aga:
Nikdo vás tu "propagandu" číst nenutí.
Jen hlupák by přece záměrně četl propagandu a stěžoval si, že ji musí číst.
Nemyslíte?
:-)
11. 07. 2013 | 20:54

aga napsal(a):

Hvížďala

To byl Fritzl, co se vás ptal na "lživou" prezidentskou kampaň" a pak nám vzkázal, že cesta je důležitější než cíl?

Myslíte si, že když čecháčky budete plácat přes šumák složenejma rakouskejma či německejma novinama, že už konečně budou cimrrajn?
11. 07. 2013 | 20:57

aga napsal(a):

..přes čumák ...
11. 07. 2013 | 20:59

SergioL napsal(a):

...Frankurter Rundschau měl natvrdo napsat, že se prezident neřídí zájmem země, ale především zájmem své vlastní kapsy, lépe kapsy svých "obchodních přátel" ve východním pravicovým feudalismu.

Jinak uvidíme, za jak dlouho se z Hradu směrem k Babišovi opět natáhne neviditelná a prognostická ruka trhu...a jestli o ní bude opět tak hlasitě poreferováno v Krausově show...a nebo jestli se náhodou tyto dvě ruce nepotkají ve vzájemném souladu...No nic, prozatím čest práci.

to aga:
kdo ví jak se vlastně mezi sebou oslovovali otroci...? Ave to asi nebylo :-)
11. 07. 2013 | 21:11

vico napsal(a):

Co na článek říci? Inu ve východní Evropě je tomu jinak.My jsme východní Evropou. Maďaři mají svého Orbána a my zase svého Zemana.

Výrok Zemana, že termín ústavní zvyklosti je idiotský, se tu setkává s všeobecným potleskem. Nejen historii, ale i zvyklosti přece píše vítěz.Možná by bylo lepší se zeměpisně posunout ještě o kousek dále. Každý nově nastolený gosudar by měl mít právo vydat svou vlastní ústavu. V Africe po každém převratu nová junta sice zneplatní ústavu, ale zároveň slíbí sepsat ústavu zcela novou a lepší /naposledy viz Egypt/.

Když už alespoň podle Strany Přátel Organizovaného Zločinu máme hlavou státu Ježíše, proč nezakotvit alespoň doživotní prezidentský mandát a schválit to lidovým referendem? Na sugestivní otázku : Chcete, aby Ježíš Kristus Zeman byl doživotním prezidentem? snad ani nelze odpovědět jinak než ANO.

Dlouho tu razím názor, že kritizovat Rusko za jeho současnou formu vládnutí je nespravedlivé. Země carského samoděržaví, které vystřídal stalinský model, je prezidentská demokratura krok vpřed. Pokus naroubovat na Rusko evropský model demokracie, by možná vedl k obrovskému chaosu /viz 90.léta za Jelcina/.To samé platí pro Čínu. Možná i u nás nastal čas vyměnit si nepohodlný oblek z anglické vlny za lněnou rozhalenku. Čtyřka bez kormidelníka se neosvědčila. Lid chce čtyřku s kormidelníkem. Kormidelníka máme. Chvála bohu.
11. 07. 2013 | 21:15

aga napsal(a):

Hvížďala

A když už pořádáte v Rakousku ty besídky s novináři - ať vaši rakouští kolegové zkusí místo mentorování Zemana vypátrat, co znamená rakouská podpora podivnému podnikateli Drábovi, který pomohl Fischerovi v náhlém a zázračném oddlužení:

http://www.ceskapozice.cz/byznys/energetika/nejzahadnejsi-podnikatel-nejspis-fischeruv-„zachrance“-ladislav-drab
"..V minulých dnech Drábova společnost České plynovody prezentovala velkolepý projekt nového plynovodu Mozart, který by měl propojit Rakousko s Českem. Česká televize odvysílala reportáž, ve které dokonce vypočítávala, jak by mohl nový plynovod uspořit peníze českým odběratelům suroviny......Dráb ovšem nepřekvapuje pouze svými plány, ale také tím, jakou podporu vlivných lidí pro ně dokáže získat. Rakouské velvyslanectví uspořádalo v Praze kulatý stůl přímo k projektu Mozart, zatímco o jiných, pokročilejších plánech propojení plynovodů mezi Českem a Rakouskem ve svých materiálech vůbec neinformovalo. Záštitu nad akcí rakouské ambasády převzal premiér Petr Nečas, dorazila na ni vicepremiérka Karolína Peake (ČESKÁ POZICE již informovala o jejím zaujetí pro plynárenské akce) a bývalý ministr obrany Alexandr Vondra..."

To by byl ku spořádný novinařiny, ne tohle slovíčkaření a odklánění pozornosti k prkotinám...
11. 07. 2013 | 21:15

Jirka H napsal(a):

Ale já jsem přesvědčený, že "naši Rakušané" nám rozumějí. Taky si svoje odtrpěly s korutanským hejtmanem Jörgem Haiderem. Mnozí se styděli za jeho blbé řeči o hitlerově politice zaměstnanosti apod. No a my Zemanovi nevoliči si to musíme odtrpět a modlit se, aby jeho příznivci dostali časem rozum... ach jo :(
11. 07. 2013 | 21:22

Bob napsal(a):

Pro p.Hvížďalu:
Velmi mě pobavilo, že Vy vysvětlujete počínání M.Zemana.
11. 07. 2013 | 21:22

Richard napsal(a):

Zeman je regulérně "padlý na palici", ale my taky, že mu ustupujeme.
Nikoliv ústavní, ale jeho duševní zvyklosti jsou idiotské, pokud neřekneme "stop", tak v tom jedem s ním.
11. 07. 2013 | 21:28

Ládik!!! napsal(a):

Zeman je präsidentem flákačů, lehkoživků, komunistů a dementních gerontů, mám li se vyjádřit spisovně a umírněně. Sám říkal, že bude präsidentem dolních 10 milionů. Můj tedy není, ale co nadělám. Uříznu si další kousek z tyčky uheráku.
11. 07. 2013 | 21:40

Maximus napsal(a):

Ale klídek Melody Boys české pseudo pravice, ono je to prostě vše velmi jednoduché.
Prostě naše pravicové vlády neměly výsledky v hospodaŕení a spravování této země a došlo to tak daleko, že ze zemí severní oblasti EU jsme měli zdaleka nejhorší výsledky a občané to poznali na své ekonomické úrovni žití. Zásahy pravicových vlád do makroekonomiky měli za následek zastavení růstu země, stoupnutí státního dluhu do nové rekordní oblasti a co se týče údajného boje s korupcí a tunely na erár, tak tam skutek utek´.
Pokud by totiž dosavadní vlády zemi spravovaly a řídily tak jak se má, tak by neměl Zeman šanci ani se stát prezidentem a ani nyní ustanovovat úřednickou vládu. Takže dnes platí jedna pravdivá premisa, každá vláda bude vždy lepší než ta Nečasova a řešení Kalouskova parta. Hlavně, že vypadli!
Zkuste o tom zapřemýšlet a hezké sny o slušné pravicové vládě!
11. 07. 2013 | 22:02

Maximus napsal(a):

Pardon..... Zásahy měly.....
11. 07. 2013 | 22:03

Hobojistka napsal(a):

"To, co kvalifikovaného pozorovatele z ciziny zaujme, je hlavně nedodržování ústavy "

To nepřichází v úvahu, je to lež. Zeman ústavu dodržuje.
Posudky z rakouského tisku jsou naprosto bezcenné, oni prohráli svůj k nezdaru odsouzený pokus o dosazení svého exponenta na Hrad, tak jim Zeman nikdy vonět nebude. Jeho rolí ale není vonět Rakušákům. Ti by se měli raději starat o vyrovnání se se svou nacistickou minulostí, což pilně sedm desítek let zanedbávali.
11. 07. 2013 | 22:07

mb napsal(a):

Jinými slovy: Zatímco my se ptáme na události, které se nás bytostně dotýkají jako na záležitosti, které se odehrávají někde jinde, mimo náš prostor, které sledujeme jen jako diváci, kteří se koukají na cizí zápas, Rakušané nechápou, proč nejsou naši politici aktivní, proč se nebrání proti extenzivnímu výkladu ústavy a proč i my občané jim takové chování tolerujeme.

to je jednoduchý hvížĎalo ... je to pilíř tvého koně ( schwarzenberga) ... na tři slabiky KA LOU SEK ...

ano kalouskovi vyhovuje, že zeman rozporcuje čssd na kousíčky ... a proto se mu hodí nerozpuštění sněmovny ...

... nic víc, nic méně ... s knížetem se znáte ... tak na něj zatlačte ... a v září můžem mít volby ...

ale Kalousek lump a verbálně zdatný ... takže on už si nějakou výmluvu proč nerozpustit najde ...

nemluvě o tom, že topka rozpuštění sněmovny inzerovala a slíbila předem ... ( než si to rozmyslela ...)
11. 07. 2013 | 22:08

stoppa napsal(a):

Paroubek se nějak neozývá a to je divný protože by měl jásat že jeho oblíbený ministrplukovník padl. Časy se mění a ministrplukovník který byl takový čupr chlapík že vždycky čile přiběhl s nějakou krabicí když bylo třeba tak teď ani nemohl dojít na předávačku.
11. 07. 2013 | 22:18

starý jezevec napsal(a):

„Hitler a Zemanovo jmenování Rusnoka „

http://www.youtube.com/watch?v=2jahYJFujkQ
11. 07. 2013 | 22:59

sedlak napsal(a):

co na to říct, nechtěl jsem Klause, ale vedle Zemana je Klaus alespoň 1.cenová kategorie. současný president ve vládě synáček předlistopadového ministra, co údajně na min. zem. stále vládne pevnou rukou, 2 kousci (Fischer a Csiescela) od Chrenka, no "radost" pohledět....

zloděj křičí chyťte zloděje.....
11. 07. 2013 | 23:03

Targus napsal(a):

Já jen čumím, jak se tady každý obouvá do Bimba, že dosáhl vítězství neregulérně nebo aspoň nemravně.
Všichni, včetně koroptve Hvížďaly.
A když totéž dělala česká pseudopravice - Topol, Nečas, a samozřejmě v první řadě Václav, toho jména Druhý - řečený Neomylný, drželi jste ústa, krok a řadu.

Nerozumím, nechápu. Tak zásadoví a čestní lidé s hlubokým smyslem pro pořádek, zákon a morálku..., že by si toho nevšimli?
11. 07. 2013 | 23:10

starý jezevec napsal(a):

Hele Hvižďalo,
Vůdcova slova budou i pro tebe.

„Hitler a Zemanovo jmenování Rusnoka“
http://www.youtube.com/watch?v=2jahYJFujkQ
11. 07. 2013 | 23:13

Targus napsal(a):

To: sedlak

Co se takhle naučit psát, ty jedna csiescselo?
Mimochodem ten "csiescsela" udržel v krizi při životě fabriku živící deset tisíc lidu i s jejich rodinami.
Zřejmě bude, na rozdíl od modrých ptáků, něco umět, když ostatní v tu dobu kráčeli do kopru...
11. 07. 2013 | 23:14

Targus napsal(a):

To: vico

kde jste na to přišel, že za Jelcina byla v Rasíji demokracie?

To vám tak dělá po vodce?
11. 07. 2013 | 23:19

starý jezevec napsal(a):

„Hitler nadává Zemanovi a Rusnokovi. Variace na slavné video "ukazuje" zákulisí pravice„

„Štulec Kalouskovi
Muži, jež nacistického politika obklopují, se snaží bránit slovy, že na prezidenta Zemana použili všechny možné prostředky, včetně lahve kvalitního alkoholu. "To, že jste ho vožrali, bylo k ničemu, diletanti," oponuje ale Hitler ve videu. "To, že vy chodíte do práce vožralí, hlavně ty Kalousku, a na Radiožurnálu pak blábolíš nesmysly, neznamená, že Zeman bude měsíc nepoužitelnej," řeční dále postava Hitlera. Autor se tak strefuje i do škobrtnutí exministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09), který dal rozhlasu rozhovor pod vlivem alkoholu, za což se následně omluvil.“

„Hitler a Zemanovo jmenování Rusnoka“
http://www.youtube.com/watch?v=2jahYJFujkQ
11. 07. 2013 | 23:26

sedlak napsal(a):

Targus.... dovolím si Vám vykat, jakkoliv pro Vás je běžné tykání, že by ze 4.cenové? Promiňte, netušil jsem, že už to "dobrodinec" Chrenek doplatil.

http://ekonomika.idnes.cz/dluhy-moravia-energo-se-blizi-ctyrem-miliardam-korun-pcy-/ekoakcie.aspx?c=A090320_082630_ekoakcie_vem

http://byznys.lidovky.cz/soud-poslal-do-konkurzu-chrenkovu-firmu-ffz-/moje-penize.aspx?c=A090327_190518_ln_ekonomika_mpr

Dluhy společnosti Moravia Energo z impéria firem podnikatele Tomáše Chrenka, která je v úpadku, se podle propočtů dnešních Hospodářských novin budou blížit čtyřem miliardám korun. Jde o druhý největší domácí krach poslední doby - víc se utopilo jen ve sklárnách a porcelánkách ze skupin Porcela Plus a Crystalex.
11. 07. 2013 | 23:29

sedlak napsal(a):

Targus... "Chrenek ztratil naši důvěru. S jeho firmami nechceme mít nic společného a i jeho dodavatelé budou pod větším dozorem," potvrdil listu vysoce postavený manažer jedné z bank, jež Moravia Energo financovaly. Ředitel Třineckých železáren, které jsou hlavní firmou Chrenkova impéria, Jiří Cienciala HN potvrdil, že některé banky se už od železáren odklonily.

Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/dluhy-moravia-energo-se-blizi-ctyrem-miliardam-korun-pcy-/ekoakcie.aspx?c=A090320_082630_ekoakcie_vem
Jak to tedy je?
11. 07. 2013 | 23:31

bella ciao napsal(a):

Jestlipak se ti samí lidé Hvížďaly ptali, jak může Nečas vládnout s LIDEM, když se zaklínal, že žádnou vládu s přeběhlíky provozovat nebude?

Nakonec ale jde o zcela praktické věci.
I MMF si povšiml, že nás vláda předchozí koalice dostala do Kalouskovy vývrtky, z které se podle odhadů zahraničních odborníků budeme vyhrabávat desetiletí.
Nacházíme se v opravdu nouzovém stavu, zásluhou právě těch, kdo si pořád stěžují.

Bude dobře si uvědomit, kdo to je, kdo jim v Evropě poskytuje podporu a starat se o to, proč to dělá.
Proč to dělá Hvížďala je stará vesta.
11. 07. 2013 | 23:49

sedlak napsal(a):

Targus...zdá se Vám to "standardní" podnikání? Jistě si mezi sebou společnosti Chrenka "neposkytovaly" žádné služby? Ani konsultační apod?

ČEZ na jednom Chrenekovi odepsal 1 449 604 189,74 korun
Věřitelé zkrachovalé společnosti Moravia Energo museli oželet kolem čtyř miliard korun. Jednoznačným vítězem neradostné soutěže se stal polostátní energetický holding ČEZ. Společnosti ČEZ, ČEZ Distribuce a ČEZ Prodej přihlásily pohledávky za Moravia Energo Tomáše Chreneka v celkové výši 1,59 miliardy korun. Částka 1,45 miliardy je nenávratně ztracena. I takto se dá v České republice provozovat podnikání.
http://www.motejlek.com/cez-na-jednom-chrenekovi-odepsal-1-449-604-18974-korun
11. 07. 2013 | 23:53

samej podfuk všude napsal(a):

Ládík!!!
Uherák už dávno nejni, co bejval za bolševika.
Když jsem byl malej kluk, dávali do něj oslečí maso.
Osli teď sedí ve významných pozicích a mají ochranku.
11. 07. 2013 | 23:57

Alfa napsal(a):

No, ono to divení Rakušanů bude mít jednoduchou příčinu. Informace jim totiž zprostředkuje naše novinářská žumpa neustále se navážející do Zemana a nevidící ty hlavní problémy. Kdyby žili Rakušané tady, nedali by na ty novinářské bláboly a řídili by se tím, co vidí a zažívají.
Takže Hvížďala si jen v Rakousku zpětně ověřuje, zda se svými kamarády dobře píše a zda to v zahraničí dobře četli.
12. 07. 2013 | 00:11

Karl IV. napsal(a):

Zdá se, že zde už není diskuse, pozortuji hodně dlouho, ale štěkot normalizovaných.
12. 07. 2013 | 00:25

Kontrolní otázka napsal(a):

Hvížďala rozdává v cizině svá moudra? On je Hvížďala nějaký uznávaný politilog? Není to jenom přelétavý ptáček, který vždy zpívá píšeň toho, kdo má největší prachy a páky?

Proč Hvížďala nepohovořil s Rakušanama o tom, jak dlouho by u nich vydržela Nečasova vláda odpovědných antikorupčních dealerů a odklaněčů?
12. 07. 2013 | 00:34

Co kdyby |Hvížďala pohovořil s rakouským napsal(a):

tiskem o tomhle?

V roce 2002 proběhla v Rakousku rozsáhlá mediální kampaň a masírování mozků, které podobně jako v Čechách dnes, měly obyvatelstvo přesvědčit, že peníze plodí peníze a že pouze systém soukromého penzijního pojištění ochrání budoucí penzisty od bídy.

Všechno proběhlo v Rakousku za vydatné politické podpory pravicové FPÖ (Svobodní) a VPÖ (Rakouská lidová strana) pod taktovkou kancléře Wolfganga Schüssela. Tehdejší ministr hospodářství Martin Bartenstein označil penzijní reformu za "skutečnou reformu století"...

Celkem 5,2 milionu rakouských oveček, chtivých slibovaného výnosu přes 6 %, se nechalo nachytat a nyní - po deseti letech končící část smluv z doby ministryně Grasserové dokazuje že kritici "reformy" ve prospěch soukromých finančních fondů měli pravdu, a že většinu penzistů čeká po obdržení posledního výpisu pěkný šok.

Celá historie kolem penzijnich fondů je poznamenána diletantismem, chybami ve výpočtech a chamtivostí všech aktérů. Ovšem kdo je vítězem? Finanční průmysl. Ten svoji "malou domů" dostal...

Na to se rozběhla v roce 2002 penzijní reforma, a do druhého pilíře začaly proudit peníze jak zaměstnavatelů, kteří ušetřili na odvodech do státního systému i na daních - a zaměstnanci to nijak nepocítili, tak i peníze zaměstnanců, kterým stát slíbil vysokou prémii, když do soukromého kapitálového pilíře vstoupí.

Výsledkem je, že náklady penzijních fondů jsou tak vysoké, že ještě stačily spolykat i tuto státní podporu. Dokonalé stříhání ovcí. Příspěvek finančním trhům na jejich marketing zaplatil každý daňový poplatník - a to i ten, který si žádné soukromé připojištění nezaložil. O rizicích se v krásných brožurách fondů ovšem lidé moc nedozvěděli...

celý článek na e-republika
12. 07. 2013 | 00:53

vasja napsal(a):

Mi se tohle pomatení a chaos v palicích politickejch švábů líbí a za tohle Panu Prezidentu Milošu Prvnímu, Lidem Přímo Vyvolenému děkuju.
12. 07. 2013 | 04:30

kormoran napsal(a):

Jen cekam , kdy se Boris z tech svych metafor a aforismu ,(tak myslenkove objebne ,ohebne - typicky cechackovske , ze kdykoli muze autor uhnout) obesi.

Ale kde si vybrat ze? Jiny Duce je schopny i svoji smrt zaspat.
12. 07. 2013 | 04:51

mik napsal(a):

Proc takove diveni generace se jeste neobmenila statistika jasne rika ze kdyz by se scitaly jen hlasy lidi do 45 let tak na Hrade sedel dneska Schwarzenberg a smer by byl uplne jiny,,,Cesi maji dve takove zakladni vlastnosti nesmi se jim sahnout na cechacstvi a tleskaji tomu kdo umi nejakym zpusobem z druhym vydrzbat i kdyz to neni zrovna poctivym zpusobem fandi tomu kdo se dostane k cili fintou treba i nejakym tim podvodem bohuzel tyto dve vlastnosti udelaly s Ceske republiky drive z Ceskoskovenska most mezi zapadem a vychodem v nem si Cesi mohli dokazovat jaci jsou mistri sveta ,,dnes je doba jinde chapu nektere starsi lidi kteri poctive cely zivot pracovali ze nechteji zivorit a ze se nechteji prizpusobit dnesnimu deni v CR mozna je ti takova moralni uvaha byl prezident Havel byl Klaus je Zeman tihle tri u toho stali v roce 89 to se neda poprit ale zatimco Havel byl zvolen v euforii na namesti Klaus i Zeman uz byli zvoleni jinak .,.Klaus kupcenim s hlasy a intrikama Zeman starsimi lidmi odchovanymi socialismem a take svou mazanosti ktera umi hrat na to zaprdene cechacstvi hloupy naciobalismus a potreba si hrat na mistry sveta vede CR z blata do louze a porad vychodnim smerem...komu neni rady tomu neni pomoci Schwarcenberg by nebyl spasitel stejne jako Svejnar ale oba tito kandidati zili dlouhou dobu mimo CR tudiz dokazi videt veci jinym pohledem v CR se budou vymyslet zakony a pravidla ktera jsou od pocatku zmetkem vsude jinde by tvurce zmetku dostal v pracovnim procesu hodinovou vypoved v CR tvurce zmetku dostane koryto a trafiku,,,misto aby se prijaly osvedcene a vyzkousene pravidla hry a pak se treba vymyslelo jejich vylepseni tak se radeji tape a hledaji se nesmyslne nove cesty budiz kdyz by se ty nove cesty hledaly alespon cestne a poctive ale ony se hledaji stylem podlez obejdi hlavne se nepostav cele a nesnaz se poctive preskocit ..dekuji nechci... a pro stouraly dodavam ze mi bude 56 volil bych Swarzenberga a 15 let ziju mimo CR
12. 07. 2013 | 05:10

Nechci vám brát iluze ale Spící napsal(a):

mik,

Růženka na hradě by byl hotová tragédie. Není ani o chlup čestnější než Zeman (viz jeho podnikání - Becherovka, vývoz ryb do EU, daňové úlevy od místopředsedy TOP a MF - zdroje v tisku,), odborná neschopnost - prodej paláce, rušení velvyslanectví, usínání ve vládě, v parlamentu a na mezinárodních konferencích, diplomatické poškozování ČR - "Putine k noze, Putine lehni!", řízení Kalouskem, nehájí české národní zájmy nýbrž zájmy kosmopolitní dlobální elity a globálních korporací (viz otázka Sudet, Bilderberg Group...)..
12. 07. 2013 | 05:49

Lila napsal(a):

hobojistka

Asi se budete divit, ale pokud vím, stejně jako Rakušané reagují na Zemana a jeho výklad ústavy i Dánové a ještě ostřeji Švédové, které pan prezident údajně považuje za svůj vzor. Konečně, komentář připojil i německý prezident...

Za hranicemi také žasnou nad klidem, s jakým česká veřejnost "spolkla" miliony, které ze dne na den přistály na kontě novopečeného ministra financí (jemuž mj. vděčíme za to, že každý občan ČR ze své kapsy dotuje solární byznys).
Skandinávce těžko můžete podezírat z nějakých hlubších vazeb na Schwarzenberga.

Mnohé Čechy (a abych neurazila i Moravany) bohužel víc zajímají poslední eskapády Ivety Bartošové, než ohrožení ústavních zvyklostí.
12. 07. 2013 | 06:01

jozka napsal(a):

Karl IV.

jednoducha pomoc, prestante stekat...
12. 07. 2013 | 06:17

Vytřete Milošovi zrak, rozpusťte sněmovn napsal(a):

"Českým internetem koluje údajný přepis o návštěvě tandemu ODS Němcová - Kuba u Miloše Zemana v Lánech. Bez ohledu na to, je-li to přepis autentický, nebo ne, vyplývá z něj to, co je zcela evidentní i bez záznamů pochybného původu: Miloš Zeman jasně deklaroval, že tato vláda nemá potřebnou legitimitu a nepochybně udělá vše, co bude v jeho silách, aby reinstalaci předchozí vlády v jakékoliv kosmeticky upravené alternativě zabránil.

Chápu, že lidé, kteří se živí tím, kolik dekagramů plevelných komentářů, analýz a prognóz vyvrhnou do mediáního prostoru, se snaží z této mocné žíly vytěžit maximum. Chápu, že politicky postižení poukazují na hrozbu poloprezidentských systémů, ústavních pučů a dalších dystopických scénářů, které je, politicky a zejména občansky odpovědné bytosti, budí ze sna. To všechno chápu. Něčemu ale nerozumím: jestliže je tu jasně daný postoj prezidenta, který odmítá jmenovat dalšího premiéra ODS, a jestliže je toto hrozbou našemu ústavnímu uspořádání, a jestliže zároveň opozice vyzývá k předčasným volbám, a konečně jestliže právě jmenovaná vláda tvrdí, že má dovést zemi k předčasným volbám, proč nelze dosáhnout jednoznačné dohody na rozpuštění sněmovny a vypsání předčasných voleb?

Vážení poslanci, jestliže jste skutečně přesvědčeni, že by zde mohlo dojít k porušování ústavy, vaší povinností je tomu zabránit, neboť právě na ústavu jste skládali svůj poslanecký slib. Nedokážu si proto představit žádný vyšší imperativ, který by měl zabránit konání, jež je vaší povinností, je ve vaší moci a jež ochrání naše demokratické uspořádání. Dohodněte se na rozpuštění sněmovny a uspořádání voleb v co nejkratším termínu a všechno zbytečné tlachání o záhubě, do které se řítíme, najednou utichne. Zavládne ústavní řád, zavládne demokracie. Museli byste přijít s nějakým vyšším principem a upřímně, pokud se nejedná o ohrožení života vás nebo vašich blízkých, těžko s něčím takovým přijdete.

Ukažte, že si uvědomujete alespoň minimální úroveň odpovědnosti, která z vašeho poslaneckého mandátu vyplývá. Minimální úroveň odpovědnosti zaručuje právě ten prostý poslanecký slib, který jste složili.

Pro všechny politické strany bez rozdílu nyní platí: pokud skutečně chcete znovuobnovit důvěru občanů v tento politický systém, o čemž v poslední době se starostlivým výrazem v obličeji mluvíte, není pro vás - svorně - jiná cesta, než předčasné volby. Zapomeňte na chvíli na vaše omezené algoritmy myšlení určované převážně předvolebními průzkumy a ukažte, že jste nepozbyli elementárního úsudku a cti a že jste skutečně schopni něco jako je "důvěru" vyvolat. U "běžného" občana vzbuzujete zejména vztek a u intelektuálů opovržení. Zcela zaslouženě."

B.Kartous - B.listy
12. 07. 2013 | 06:20

rejpal napsal(a):

Zdá se, že v posledních dnech opět probíhá jakási soutěž, kdo si co nejlépe kopne do prezidenta, možná i s bonusem pro autora, který najde nejrafinovanější oslí můstek, aby to mohl udělat. A tak se používají pravdy nové, pravdy starší, neúplné pravdy a také překrucování výroků. Co vlastně tak strašného stihl ten Bimbo doposud spáchat?
Je tu především kauza Putna. Tady si naběhl na vidle, které sám ve stáji nechal, a skončilo to blamáží. Naprosto zbytečný lapsus a ještě kvůli pitomosti.
Ale teď jde hlavně o kauzu vláda. Už se šermuje ústavou a kdečím - jenže do této chvíle prezident žádnou věc odporující zákonům psaným i nepsaným nespáchal. Zda spáchá, to uvidíme, bude-li udržovat na přístrojích vládu po odepření důvěry. Ve skutečnosti to nevíme. (osobně si myslím, že tato vláda byl špatný tah, který povede k nastolení vlády stojedničky nebo faulu na ústavu, ale to je můj názor, a špatný navíc neznamená nezákonný nebo nemravný).
A co tu ještě máme? Otřepanou lživou kampaň (no, ona ta druhá nebyla o nic lepší, dokonce byla zákeřnější - viz masáže protikandidátů, aby sbalili nářadí. Což sice Zemana nevyviňuje, ale že by jeho oponenti nevěděli?).
Pak tu máme "cestu" do Moskvy, což snad nemá cenu ani komentovat, ledaže by člověk bral stejně vážně "cesty" jeho oponenta.
A zbývá pár výroků při různých příležitostech. Problém je, že jsou většinou vytrženy z kontextu nebo přímo zkresleny. Viz škála: ústavní soud je idiotský (přímo titul jednoho blogu) - ústavní zvyklosti jsou idiotské - termín ústavní zvyklosti je idiotský. Slovo idiotský je možná na hlavu státu zbytečně jadrné, ale mezi významem těch tří sousloví jsou obrovské rozdíly. Co vlastně Zeman řekl? Jestli to třetí, proč se to vůbec řeší.
Politiky i hlavu státu je dobré kritizovat. Jen snad ne za každou cenu a kvůli každé blbosti. Jak známe Miloše Zemana, on příležitost ke kritice za skutečné věci jistě poskytne.
12. 07. 2013 | 07:34

aga napsal(a):

Lila

"Za hranicemi také žasnou nad klidem, s jakým česká veřejnost "spolkla" miliony, které ze dne na den přistály na kontě novopečeného ministra financí (jemuž mj. vděčíme za to, že každý občan ČR ze své kapsy dotuje solární byznys). "

Paní Lila, taky schopná demagožka. Česká veřejnost je na polykání takovýchto věcí trénována už od dob Radžíva Singha, Pepy z Hongkongu a maďarských zombíků, takže jí to už ani nepřijde. Také se za tu dobu přesvědčila, že tito kostlivci jsou ze skříní vytahováni podle nějakého podivného vzorce - u někoho někdy vadí, u jiného jindy nevadí - zcela záleží na tom, jak je dotyčný zrovna ochoten kooperovat s bůhvíkým na plnění bůhvíjakých úkolů.

Fischer má tu smůlu, že neudržel emoce na uzdě, když s ním před prezidentskou volbou šachovali ve prosěch Schwarzenberga ještě bezohledněji, než je v kraji zvykem, a jeho mstivou podporu Zemana mu tedy dají média sežrat měrou vrchovatou. Že by snad někomu záleželo na tom, že jeho vinou zbohatli solární baroni, tomu jistě sama nevěříte. To už bylo známo před prezidentskými volbami, kdy byl po jistou dobu oslavovaným miláčkem médií, ačkoli ho finančně sponzorovali ti samí podivní šíbři, co dnes, mimochodem podivně spojení s rakouskými zájmy.
12. 07. 2013 | 07:39

Buffallo Bill napsal(a):

to autor: Cituji: "Rakušané nechápou, .... a ptají se: Proč Miloši Zemanovi nepřipomínáte, že důležitější než cíl je cesta, kterou se vítězství dosáhne, protože tím je zásadně poškozen i cíl... Proč si to necháme líbit " atd.

Také mám otázku: Proč nám slavní Rakušané nedají návod, jak v souladu s ústavou (která je už 24 let cárem toaleťáku vlajícího ve větru politických průvanů v peněženkách řadových občanů) vypráskat tu prolhanou a zkorumpovanou chásku ze brlohů na Hradě a to sakumpikum VŠECHNY. Už si totiž začínám myslet, že ustanovit krále z řad dědiců Habsburků by bylo schůdnější a pro tu naši odrbanou a zuboženou zemi to nejlepší.
Bordel, kam se člověk podívá a to nejen bordel morální, ale i fyzický. Místo kreativní obnovy starých usedlostí je lepší je obehnat plotem a nechat chátrat. Kde jsou skvělí architekti studujícící a vystudovavší za státní peníze? Dělají poskoky boháčům? Tak to změňme! Stanovit zákonnou povinnost pracovat 5 let ve prospěch státu jako záučnou a povinnou periodu za min.plat.
Bordel ve školách: Naco kamarádky, učitelky a učitelé šikanující SLUŠNÉ žáky (protože se bojí sígrů, tak si vybíjí svoji "autoritu" na slušných žácích)? Ven s nimi, dobrých i skvělých učitelů je dost (jen nyní nemohou sehnat práci, když místa zabírají neschopné kreatury).
Bordel v cenách: Zákonně nastavit regulaci cen, stanovit strop pro každý produkt! Ne, že bude stejných chleba prodáván v rozmezí 25 do 65 Kč. atd
Bordel na ulicích: Ničí někdo veřejné prostranství? Okamžitě sebrat a ve zrychleném řízení (Rakušané i Američané vědí, jak na to, tak rádi poradí) odsoudit pravomocně na okamžité povinné odstranění škod. Pod dozorem!!! Dobrovolníků na takové práce se najde habakuk (vystudovaní policisté bez práce, psychologové apod.), stačí jen hledat.
Bordel v panelácích: Rušíš sousedy kouřem, hlasitou hudbou, hulákáním po nocích, praním v nočních hodinách a pod? 3 x napomenout, počtvrté na místě pokuta 50 000 Kč. Vyinkasované peníze budou použity na údržbu společných prostor v daném paneláku/ vchodě - např. vymalování spol.chodeb, výměna žárovek atd.
Bordel na silnicích: Nasadit vrtulníky, pak 1.pokutovat na místě - dle výdělku (počítač rychle zjistí, co dotyčný dělá a kolik vydělává) - od 50 tis. do 5 mil. Nemáš? Zabereme ti majetek. Vyinkasované peníze použít na výstavbu cyklostezek (pozor! zvolit firmu, co nemá 100 x předraženou taxu, viz státní zakázky, ale dát kšeft lokálnímu řemeslníkovi!!!!)
a tak bych mohl pokračovat.
NIC není složité, je třeba vědět jak na to a hledat rychlé a proveditelné řešení. Na to, jak máme děravé zákony i hlavy soudců by to šlo zrealizovat bleskově. Lokálně i státně.
Vidím je jediný problém a to vskutku PROBLÉM: Jak vypráskat hradní sebranku IHNED! Rakušáci, pozor! Máte-li řešení, tak sem s ním!
12. 07. 2013 | 08:13

Buffallo Bill napsal(a):

to aga: Cituji: aga napsal(a):

Lila

"Za hranicemi také žasnou nad klidem, s jakým česká veřejnost "spolkla" miliony, které ze dne na den přistály na kontě novopečeného ministra financí (jemuž mj. vděčíme za to, že každý občan ČR ze své kapsy dotuje solární byznys). "

"Česká veřejnost je na polykání takovýchto věcí trénována..."
----------

Ago, zajímavý postřeh: TRÉNOVANÁ? ČESKÁ SPOLEČNOST? Vy jste prosím odkud? CO KONKRÉTNĚ by měla česká společnost udělat? Přemýšlím o tom kudy chodím od dob voleb, protože debilní vhazování lístečků do uren je dost MÍRNÁ forma ovlivňování čehokoli. Nehledě na to, že čes.společnost je z 85% dementní a nedokáže si poradit v jednoduchých věcech, natožpak ve volbách.
Jeslti máte nápad či nástroj k tomu, jak zajistit úspěch při sebrání vesel korupčníkům a pobíračům milionových darů (např.Fišer), tak ho napište. Jsem si však jist, že nedojdete k závěru, který by nebyl v rozporu se zákonem. Mě totiž jiný, než protizákonný postup zatím nenapadá, ať dělám, co dělám a kouří se mi z mozkových závitů.
Můžeme obléhat Hrad, vyhladovět je tam a počkat až umřou ....to je snad jediné lidské, co mě nyní napadlo.
12. 07. 2013 | 08:20

ščastný euroobčan napsal(a):

Buffalo Bill:
Až nás, co volíme DSS, nebo KSČM bude tolik, že se začnou tzv. demokratické strany strachovat o koryta, začnou se chovat k občanům aspoň trochu slušně. Kohopak jste volil v posledních parlamentních volbách Vy?
12. 07. 2013 | 08:40

seriozní chlapík napsal(a):

Vico to napsal přesně. Na čtyřku bez kormidelníka jsme ještě neuzráli!
Je jen náhoda a štěstí, že je jím současný prezident.
Co se týká aktuálního hodnocení zemanobijců, v průběžném pořadí vede Urban, s velkým odstupem následují Pehe s Hvíždalou.
12. 07. 2013 | 09:08

Maximus napsal(a):

Buffalo Bille

Koukám, že jste rozhořčený panelákový důchodce, kterému šikanují ve škole potomka
a rozčilují vás hluční sousedi a nevíte si s nimi rady. Zřejmě nejste bývalý soudruh, i když inklinujete k "rychlým řešením". (:-
Ale něco na tom co píšete přece je, jen se to nesmí zvrhnout.
1/ s těma Habsburkama to snad nemyslíte vážně, že?
2/ s architekturou máte trochu recht a zrovna Rakušáci a Švýcaři si to pohlídali a nemají tam v obcích a městech takové zrůdnosti, s tou vynucenou praxí ovšem si nejsem jistý, že by to pomohlo
3/ bordel na školách, tady máte recht, naše společnost je orientována ryze na peníze a pak se dějí věci, třeba můj kluk měl spolužáka co měl 8 let ve škole špatné známky a náhle po sponzoringu jeho otce dotyčné škole se jeho prospěch výrazně zlepšil a kluk vyšel skoro se samými jedničkami, musel jsem to synovi dost vysvětlovat proč jsem to také neudělal
4/ bordel v cenách nelze v tržním prostředí řešit nařízeními úřadů, ovšem tam kde není tržní prostředi je to možné a někdy i žádoucí - viz třeba ČEZ nebo Veolia v Praze aj. Stojí za zmínku, že třeba zrovna v Rakousku mohou obce regulovat počet třeba taxikářských licencí či počet praktických lékařů či zubařů v jejich lokalité
5/ vrtulníky na dálnicích by možná zčásti pomohli, ale spíše je třeba hledat řešení v SRN
Kde mají neomezenou rychlost a přesto mají v přepočtu na dopravní zatížení ménně dopravních nehod, zřejme své dělá Simír a spol. z dálniční policie!

Na vás mě zase vadí, že jste vy osobně vystřílel jako trouba všechny bizony a jen to poslední stádo cca 600 bizonů to přežilo - vy pistolníku!

Pěkný den!

P.S.
Kdysi jsem také bydlel v paneláku v Praze 4. Nade mnou bydlel jeden puberťák a když pořád pouštěl hlasitou hudbu na celý panelák, tak jsem mu na chodbě vypnul jistič a počkal si až vyleze, vysvětlil jsem mu dost rázně, že když mu chybí táta, tak já ho rád nahradím a začnu tím, že mu namlátím, pomohlo to a chlapec se uklidnil.
P.P.S.
Jinak s tou zvýšenou rázností co se týče úřadů a soudů, ovšem máte kus pravdy, tam je třeba velké zlepšeni.
12. 07. 2013 | 09:12

Maximus napsal(a):

Omluva za chybičky, píšu to na malém křápu a blbě na to vidím.
12. 07. 2013 | 09:15

E.T. napsal(a):

Příliš keců o politice, málo činů.
Za hranicemi prdlajs vědí o životě tady. Podporuju ty, kdo s tím bincem u nás chtějí něco dělat, a ne pisálky do novin, kteří nahrávají korytářům.
12. 07. 2013 | 09:25

modrý edvard napsal(a):

"Jak je možné, že takové chování Zemanovi tolerujeme? "
1. Někteří ho volili a opravdu se jim to takhle líbí.
2. Jiní ho nevolili, ale respektují, že byl zvolen.
3. Situace opravdu není tak daleko, abychom kvůli tomu zahájili občanskou válku, objednali Šakala nebo se alespoň začali fackovat v hospodě.
4. Jako reálné řešení mi připadá poslat to k Ústavnímu soudu. Televize se nedá zapnout, aby se tam nějaký ústavní právník neobjevil, tak by snad mohli na něco přijít.
5. Jako méně reálné řešení mi připadá, že by se většina v Parlamentu dokázala domluvit, jak to Zemanovi zatrhnout. Paroubek svého času dokázal Klausovi vyhrožovat, že mu zatrhne /ehm, pardon, nezaplatí/ zahraniční cesty.
12. 07. 2013 | 09:33

Kulajdatrmapárovitá napsal(a):

Nezdá se, že by se poměry jakkoliv změnily s příchodem Zemana. Ona ta politická vrstva je uzavřené společenství s vlastními kulturními paradigmaty, tedy neofeudální stav, takto se kdysi formovala šlechta.
V této zemi jsou desítky jiných talentů, ale jakoby nebyly. Sestava vlády je cosi politováníhodného, snad jen dokresluje hluboký úpadek této společnosti za ono půlstoletí. S každou novou vládou je to stále větší pinocchiismus a neználkismus. Jistě, nemá to s postmoderní dobou nic společného.
A tak, zatímco vyspělejší svět staví rychlodráhy, učí se filozofii, jazyky
a rozvíjí technologie, v této zemi bez vlastní rkonomie je vrcholem vzdělání ekonomie, tedy něco, co tato země vlastně ani nepotřebuje, nehledě na to, že jí nikdo v této zemi neumí.
Prognostici jsou správné povolání, dědici praslovanských vědem, ostatně v Rsuku chodí 70% obyvatelstva namísto k lékaři k vědmám. Máš gangrénu- vypij šťávu z národní břízky. Zde to za pár týdnů nebude jiné.
Jinak je to vzorná ukázka východního myšlení, resp. myšlení totalitárního.
Bezmocnost jisté části veřejnosti tu trvá už půl století, ta hravá většina se k ní musí prokousat. Je možné, pravděpodobné, že neprokouše, protože tento stav je pro ni nepřijatelný jen na oko, žije jím reálně své životy a sama se nezmění.
Ostatně, všiml jsem si, že české vlády vždy, když mají vnitřní krizi, hádají se, kde kdo zasedne, umožní jistý rozvoj kultury a hospodářství, jakmile nastoupí vládnout, hned to vede k další devastaci země.
To je tak, vesnická chudina, která obsadila zámecká divadla, nemá moc společného ani s lapkou...
12. 07. 2013 | 09:34

Maximus napsal(a):

Seriózní chlapík

Docela už chápu slovník našeho pana prezidenta směrem k novinářské obci, většina jsou totiž tací okopávači kotníků a podrazáci a zachovat si směrem k nim nonšalanci a nadhled je asi moc těžké a tak MZ zvolil přímočarost a upřímnost!
Mějte se!

P.S.
Trochu mě to připomělo jednu příhodu někdy z r. 1995 kdy jsem bydlel v jednom starém domě. Měl jsem malou kancelář nad bytem nějakého podivného nervózního človíčka,
který jednou když jsem na zemi z nedostatku místa secvakával spoustu listin, tak na mě zazvonil a začal se rozčilovat a že půjde si stěžovat k majiteli domu. Tak jsem ho vyslechl a slušně a hezky jsem mu řekl, víte co, běžte do pr....! On zblednul vzteky a běžel za majitelem domu, který ovšem byl můj kamarád, ten se musel ovládat, aby se nesmál.
Problém s tím člověkem ovšem byl ten, že on dost hrubě urážel a bil svoji mámu, se kterou žil, bohužel jsem to nějaký čas slyšel přes světlík domu, kde bylo WC. Takže takového človíčka jsem si nemohl vážit ani trochu.
12. 07. 2013 | 09:39

včera rudý, modrý dnes, zloděj z ODS napsal(a):

Rakušáci evidentně netuší, jak se tu za minulé vlády kradlo a korumpovalo.
12. 07. 2013 | 09:41

včera rudý, modrý dnes, zloděj z ODS napsal(a):

A od Hvížďaly se to určitě nedozvěděli.
12. 07. 2013 | 09:43

šebány napsal(a):

Víte když nejdřív volíte ostudu Klause místo Švejnara a nechcete za prezidenta Dienstbira vždycky naletíte nějakému pitomci .Pak můžete nadávat do nekonečna.
Představte si jak je lidem co tyhle týpky nechtějí , nevolili je a pak se na ně musí roky dívat. Je to hrozné asi jako kdybych musel povinně číst kecy důchodce Maximuse.
12. 07. 2013 | 09:43

Maximus napsal(a):

šebány
Ale já nejsem důchodce chlapečku, nejdříve si zjisti o lidech jako je Klaus, Švejnar nebo Dientsbier kdo jsou a koho reprezentují a pak tady pruď. Jinak mě nemusíš číst, nikdo tě k tomu nenutí, já také určité nicky nečtu ani náhodou.
Musím se takovým lidičkám jako je šebány apod. smát, jejich pseudo pravice tuhle zem ztáhla down a oni se divý, že jsou lidé naštvaní a získávají příznivce oba politické extrém
tj. Komunisti a ultrapravice. Kdyby totiž spravovali tuto zem tak jak se to dělá ve vspělých zemích, tak by tady tento problém nebyl a ani by nebyl MZ prezidentem. Tak se trochu vzpamatujte bando odkloňovačská.
12. 07. 2013 | 09:57

Maximus napsal(a):

Pardon..... stáhla....
12. 07. 2013 | 09:59

Lila napsal(a):

aga

Pouze jsem konstatovala fakta!
12. 07. 2013 | 10:15

želivský napsal(a):

Josef Kulajda zas něco blábolí o národní obřízce, která na gangrénu ale nezabírá.
Neměl by se míchat do medicíny a vrátit se k hracímu automatu.

Že je Zhvížďala na straně cizinců, kteří nám nechtějí níc dobrého (jednak z tradice a jednak abychom nebyli tak tvrdými palicemi - Kopfmassage, jak říkal Goebbels) je při jeho dluzích pochopitelné.
12. 07. 2013 | 10:16

Lila napsal(a):

včera rudý

"...jak se tu za minulé vlády kradlo a korumpovalo."

Jenže za té minulé vlády také poprvé na zloděje a korupčníky trhlo, před tím se tyto kauzy zametaly pod koberec. Například MUS, ale také hafo dalších, a to i na obecní úrovni.

Vzpomenete si na jeden jediný případ, kdy by někdo stíhán za zlodějnu nebo korupci za slavné Zemanovy "akce čisté ruce"? :-)
12. 07. 2013 | 10:21

rejpal napsal(a):

Lila
Tehdy byl takový tlak na odvolání Vesecké, že se mu už nedalo moc vzdorovat, Zemana (nepletu-li se), tlačila véčka (budiž jim aspoň za tohle sláva), a podle všeho to byla tato osoba, která to odšpuntovala. Silně bych pochyboval, že následující vývoj událostí byl právě tím, co si drtivá většina z nich přála (z touhy po pobytu v nápravném zařízení bych je nepodezíral). Skoro to vypadá, že "chybička se vloudila". Někdy se prostě stane, že největší úspěch se dostaví poněkud nechtěně.
12. 07. 2013 | 10:46

Suchec napsal(a):

Lila:
Nekonstatoval jsi nic. Fakta by mne naopak zajímala, ale ta nejsou, takže jen blábol, co údajně kdesi JPP.

Odvolávky např. na Die Welt a podobné plátky jsou kontraproduktivní.

Kde a kdy se , a jestli vůbec, v tom Švédsku někdo vyjadřoval k situaci u nás?

Odkaz, prosím. :-)

Jinak je to bla, bla , bla.

BTW, není snazší cesty, jak převzít iniciativu ze strany PSP.

Stačí se domluvit, a rozpustit.
DO 60 dnů nové volby.

A víme.... Já si dokonce myslím, že toto by Bimbovi vůbec nevadilo.

Jinak ty Drozdovy bláboly a fantasmagorie jsou jen hnojometství (jako by Ivánkovi z oka vypadl).
12. 07. 2013 | 10:52

franky napsal(a):

Jestliže vítězstvím je dosažení cíle, pak cesta nemůže být důležitější než cíl jak tvrdí rakouští novináři.Cesta je pouhou spojnicí mezi jednotlivými milníky vytyčujícími směr k cíli. K cíli navíc může vést několik cest s různou schůdností a dobou trvání. Důležité je zvolit "správnou" cestu k dosažení "správného" cíle. Je jen otázkou zda máme každý z nás na mysli stejný "správný" cíl. Českým problémem je "stav veřejného prostoru" daný úrovní "vnitřní společenské kultury", které shoda na společném cíli zcela chybí. Ti z politiků, kteří nejsou schopni formulovat společnou vizi a získat pro ni většinu společnosti, nemohou mít úspěch. Nedosáhnou "svého" cíle, protože výběr jejich cesty je ke společnému cíli nedovede. To platí pro všechny se dnes angažující politiky. Česká demokracie jako systém se nachází v patové situaci, neboť není schopna řešit vzniklý konflikt ve společnosti podle nastavených demokratických pravidel. Pravidla jsou zřejmě nastavena špatně.
12. 07. 2013 | 10:56

john petres napsal(a):

Prošel jsem diskuzi(to jsou tedy věci-hobojistka etc...)-vidím,že Milošovi Homolkové mu rozumějí...Bůh s tebou,Česko.P.S.Pane Hvížďalo,Váš přehled a zkušenosti se západní demokracií jsou Vám v této zemi jen na obtíž.Já Vám za jejich sdílení však děkuji!Hezký den.
12. 07. 2013 | 11:23

Becher napsal(a):

Myslím, že otázka jak to dopadne je zbytečná. Dopadne to špatně. Čím déle to bude trvat, tím hůř to dopadne. Tudíž správná otázka je, jak dlouho to bude trvat?
Nepřeji nikomu nic špatného, ale výjimka potvrzuje pravidlo - taková hradní viróza s konečnými následky by našemu národu bodla.
12. 07. 2013 | 11:38

jenda lendy napsal(a):

john petres napsal(a):
Prošel jsem diskuzi(to jsou tedy věci-hobojistka etc...)-vidím,že Milošovi Homolkové mu rozumějí...Bůh s tebou,Česko.P.S.Pane Hvížďalo,Váš přehled a zkušenosti se západní demokracií jsou Vám v této zemi jen na obtíž.Já Vám za jejich sdílení však děkuji!Hezký den
------
Dej mu hubaka a nezapomen ho pochvalit za zkusenosti z Moskvy Ty zaopadni demokrate. Myslis ze kdyz si das zapadniho nicka tak cnis nade vse a vsechny?
12. 07. 2013 | 11:45

veverka napsal(a):

Jó to kdyby vyhrál Kárl,to by Němci s Rakušákama tleskali.

V Česku naštěstí nevolí prezidenta Němci,ale Češi.

A nic na tom nezmění ani zuřivá nenávistná propaganda médií vlastněných Němci anebo kmotry,jako je Bakalovo Aktuálně.
12. 07. 2013 | 11:58

Martina K napsal(a):

Pokud se takto zajimaji rakousti novinari, da se to pochopit. Maji to za humny a je to soucasti jejich prace. Horsi je, pokud se vas na situaci zepta ve vytahu americky kolega, ktereho od problemu deli cely ocean a do te doby jste si o nem mysleli, ze Cesko nenajde na mape. Ano, mili Homolkove, svet se na vas kouka. Vyhodou u tech radovych Americanu je, ze je staci ujisti, ze obcanska valka rozhodne nehrozi a vsichni vasi pribuzni jsou OK. U Evropanu to nejspis pujde hur.
12. 07. 2013 | 12:34

Dalimír napsal(a):

O němce ani rakušáky není třeba stát ,nadělali se nám v minulosti potíží dost ,to je fakt ! Ale bohužel ani ta česká společnost není tou na kterou by bylo možno v sadit ! Věčně rozpolcená ! No jo politici nám jdou směle příkladem a poslanci to jistí ! Co ale dává čechy spolehlivě dohromady jsou katastrofy ! A myslím že nás v dohledné době jedna taková čeká ! Brzy doroste další generace mladých cigánů ! Nemusím zde z důraznovat že není na co se těšit ! Problém ze Zemanem jmenovanou vládou bude oproti tomu selanka !
12. 07. 2013 | 12:38

Ada68 napsal(a):

Kdyby Hvížďala napsal blablabla .... tak by to mělo stejnou vypovídací hodnotu. Zeman neporušil ani ústavu, ani zákony ČR.
12. 07. 2013 | 12:55

siven napsal(a):

Předposlední vláda; vysvědčení - trapasy, které vygenerovaly v jeden velký trapas.

Čelní představitel předposlední vlády; vysvědčení - trapasy a větší trapasy, které utnul megatrapas.

Aktuální období - pouhý rok do řádných voleb.

Propírané téma - nastolení presidentské diktatury, posun na východ, atd.

Největší trumf k vyřešení propíraného tématu – rozpuštění sněmovny (zcela v rukou sněmovny) a předčasné volby. Navíc s náskokem max. tři čtvrtě roku oproti řádnému termínu (tedy z hlediska čistě kalendářního nic vyloženě bolestného pro stávající garnituru, ani kdyby se sestávala ze sboru barokních andělíčků).

Místo toho jsme zaplavováni hromadou keců. Z politických i novinářských papulí napříč pseudo-politickým spektrem.

Od jedné pseudo-strany jsme dostali pseudo-ujištění o pseudo-rozpuštění sněmovny.

Místo toho se nyní vedou teatrální kecy o ohrožování ústavních zvyklostí a demokracie.

Trapná šaškárna a dělat mediální dojem, že to pomůže kterékoli straně v PS, si dovolí jenom pseudo-politik Kalousek.

Milý Mirku, pomůže to tak akorát extremistům, které budou volit všichni, kterým ten váš cirkus leze čím dál více krkem.

Ale rozumíme ti: Odsouvat převlečení do tepláků blábolením o ochraně demokracie, při setrváváním v krizovém modelu, je tááák lákavé.

Zároveň taky jediné možné, pokud došly prachy na zacálání strýce Sokola, který by tě z tepláků vysekal.
12. 07. 2013 | 13:01

Pompeius Magnus napsal(a):

Pana autore,

to je pozoruhodný ejakulát, ostatně jako obvykle. Nicméně bych si dovolil vyzdvihnout závěrečnou perlu z Vašeho článku:"....hlasování o důvěře ukáže zřetelně, jestli naši poslanci takové chování, které by neúměrně dlouho protahovalo období bez řádné vlády, budou tolerovat, nebo si vynutí předčasné volby jako jediné čisté řešení.." Tak oni si naši poslanci budou vynucovat předčasné volby? To je přece něco, čeho se ta banda vyžírků bojí jak čert kříže! Kdyby ne, tak proč se sněmovna sakumpikum nerozpustí a to tak, že hned? to by byly volby natuty! Jinak s úsměvem pozoruji, jak si Miroslav Kalousek obléká sako bojovníka za parlamentní demokracii!!! Ecce homo!
12. 07. 2013 | 13:14

Jaroslav napsal(a):

Pen Hvížďalo, jste neuvěřitelný lhář. Kde konkrétně Zeman porušil ústavu? To nejste schopen ve svém pomlouvačném článečku nijak doložit.
"živou kampaň prezidenta Zemana"
Konkrétně jaké lži? Já vám mohu doložit spousty lží, které pronesli ve volební kampani Schwarzenberg se svou pražskou suitou. Např. když Schwarzenberg tvrdil, že Klaus se Zemanem jsou staří kamarádi ještě z Prognostického ústavu. Přitom Klaus se Zemanem spolu v Prognostickém ústavu nikdy nepracovali. A tak bych mohl pokračovat.
Jestli veřejnoprávní rozhlas dovolil odvysílání vašeho lživého příspěvku bez oponentury, pak je to porušení zákona, protože veřejnoprávní rozhlas si platí všichni občané mající rozhalsový přijímač bez rozdílu politixké příslušnosti.
12. 07. 2013 | 13:36

Otázkář napsal(a):

Není nic jednodušího než 17. července hlasovat pro rozpuštění sněmovny a vyhlášení předčasných voleb ;)
12. 07. 2013 | 15:18

Hans napsal(a):

Zeman dělá přesně to, co již dlouho avizoval. S podivem čtu výlevy zklamání některých Zemanových voličů z jeho prezidentování. Žumpa, Hnůj, Póvl z Vysočiny...., všichni jste dobře věděli, jakou žumpu volíte! Tak laskavě nebrečte a neobtěžujte národ svými trapnými omluvami!
Myslím si ovšem, že pan prazident ještě ZDALEKA neukázal všechno. 300 policajtů v kuklách na celostátních manévrech kvůli zamilované babě z Nečasova týmu, dva horliví "lampasáci" ve vazbě za sledování Nečasovy manželky, 3 bývalí poslanci - korupčníci ve vazbě za činy dějící se beztrestně již několik desetiletí..... A zároveň Tvrdík, Bém, křišťálově čistý Standa na svobodě, Janoušek s Rittigem na pláži a ekonomický talent Fischer bez dluhů....
Prostě Zemanova DEMOKRACIE!!!
12. 07. 2013 | 15:27

to KH napsal(a):

Nástupem 90.let si dovoloval Klaus, a dovoloval si arogantně, dnes holt jde vývoj po linii jiného politika, kterého všichni nechali (stejně jako Klause) dělat premiéra.
Na co si stěžujete?
Hvížďala používá MY, zatímco názory své zde vnucuje sám.
Přece jen jde o člověka, který byl příliš dlouho venku, než aby chápal problémy zde.
12. 07. 2013 | 15:47

Joe Ratata napsal(a):

Jak řekl Kuba:nezbývá,než dát za jakoukoliv cenu dohromady stojedničku a mávat s ní a mávat a při tom křičet cosi o pošlapávané demokracii.
A občanům nezbývá,než se na to dívat a nic s tím nezmohou.
Je nad slunce jasnější,že souhlasem až na poslední chvíli,Píková maximalizovala svojí cenu,protože dobře ví,že v politice končí.O tu už si nikdo neopře ani kolo.
V prezidentských volbách vyšel tah s nejlepšími v KSČ a nebýt ztráty sebekontroly před najatou klakou ve studiu a vyslovení svého pravého názoru o neplatnosti Benešových dekretů,protože Beneš byl zločinec,mohl být knížepán na hradě, Kalous premiérem a Šiškodrábek ministrem financí.
Ještě že si ti venkovani zachovali zdravý selský rozum.Mohlo být hůř!Daleko hůř!
12. 07. 2013 | 15:55

always look at the bright side of life napsal(a):

Nevím proč, ale vždycky když vidím Hvížďalu, nemůžu si nevzpomenout na Bennyho Hilla:
http://www.youtube.com/watch?v=JFM9AREN62I
12. 07. 2013 | 18:04

Qin napsal(a):

maximus 11.7.2202:Jasně v Čechách,když jen trochu ubude žrádla a to PRO VŠECHNY,musí jít demokracie do hajzlu!
12. 07. 2013 | 18:11

Qin napsal(a):

mik 12.7.05.10:Vy se máte,že užjste tam.Brzo přijdem za Vámi.Zdravím
12. 07. 2013 | 18:19

Platan napsal(a):

Zeman je "týpek", o tom žádná, ale že vymetl ze Strakovky tuhle zparchantělou koalu, zůstane jeho nehynoucí zásluhou. Poplašené kvokání pravicové drůbeže jen umocňuje umělecký dojem...
12. 07. 2013 | 18:33

Qin napsal(a):

maximus 09.39:Vaše historka PS vypovídá jaký jste člověk /hulvát a samolibý sprosťák/.K Vám si přišel stěžovat soused, že děláte randál,Vy jste ho poslal do p.dele, a nemůžete si ho vážit/jako Zeman Putny/protože jste slyšel světlíkem,že údajně bije svou matku. Z Vaší psýchy plynou i Vaše výblitky ,co tady píšete.
12. 07. 2013 | 18:55

xantipes napsal(a):

http://www.youtube.com/watch?v=2jahYJFujkQ&feature=player_embedded

Tak ten odkaz je video od Vlkovobloguje z 11.7.Zábavná podívaná-kvalitní humor politický ,jak ve fikci sám Hitler prožívá a komentuje Zeman-Rusnok situaci.Stijí to za to.A komu jinému než Hitlerovi by bylo možné vložit do úst největší zábavné sprosťárny slovní.

Nicméně přes vnější fasádu Vlkovců v nich tuším jednu z největších loajalit vůči pánům v sedlech.Už proto,že celé dnešní hrátky s čertem mezi Zemanem a parlamentem jsou dle mne pokusem dokázat lidem jak dalece jsou politici pracovití,v jakých rébusech se pohybují,monstrozností přehlušit pocity marnosti z nich.Vlkových čtenářů komentáře tohle doslova každý den démonizují,ač se spíše jedná o úplný opak,byť to melodrama bývá navenek.

Moje osobní personální sada analogií osob spjatých politikou, s historií je:

Špidla .....E.Beneš
Zeman... Klement Gottwald
odborář Zavadil...Antonín Zápotocký
Rusnok --Antonín Novotný
Zaorálek.....Štrougal

Jisté je,že Špidla Benešovsky obratně kdysi provedl degradaci Zemanovy autority v očích publika,když ho vyprovokoval k veřejným výrokům typu,že Špidla je psychopat.O něco později EU dala známé vyjádření,že Špidla je úplně duševně zdravý jedinec.
Tajemství rolí Gottwalda je mj. i v tom,že on defacto nevládnul výsledky politických procesů.On se snažil neztratit punc,že to nemá pod kontrolou.Podobně jako se dnes ví,že Stalin zpravidla dlouho odolával návrhům vlivných guberniálních tajemníků koho popravit,než ho udolali.Stalin byl ale v tom spíše o něco statečnější,Gottwald se zde toho neodvážil.Zakroutili by mu krkem,tak jak on 1929 to přál buržoasii v parlamentu-Učíme se od Moskvy..jak..
Nejstrašnější je,že v celém tomhle mechanismu-po starokomunisticku-opět vedou pózy,
chladné a zdánlivě nutné kroky politiků k bezduchému procesu,jaký se spouštěl před mnoha lety.Opět platí co nevybojují sami lidé ve fabrikách a na polích,nebude.Politické elity jedou ve zvláštních třídách vlaku dějin vyhrazených pro ně.Utvářejí spletitou síť vzájemných meziosobních důvěr,reciprocit,protislužeb,mytí ruky rukou,ignorování faktů.Nemyslím,že Zeman dělá vše jenom špatně a chce zde nic dobré.Ale kdysi jeho privatizace bank byla stejně mechanicko-dopadová, paušální a bezpracná,bezduchovní jako Gottwaldovo znárodnění.Způsob je ale velmi důležitý u všeho,i když záměry jsou buď správné nebo matoucí nebo špatné.Ve třetím případě pak ani sebelepší přístup nic nespraví,ve druhém málo dokáže.Ale hýbe se to jaksi úmyslně-neúmyslně zde příliš velkou změtí všeho,než by z toho bylo více než je.Přílišnou pozičností a vztahovostí na úkor hybnosti.Než aby Zemanovy i některé rozhodné kroky,třeba i správné v něčem, uvedly systém do stavu výstupu z recese.Je z toho málo celkem všech.Proti recesimmusí hospodářstátu povzbudit ty výrobní síly ekonomiky,které budou nejvíce produktivní a přinesou užitek s růstem ,naopak kontraproduktivní spíše ke slovu nepouštět a omezit je na žádoucí úroveň jejich savosti dotací apod..Tedy znalost v detailech,odhad,know how.
12. 07. 2013 | 20:02

xantipes napsal(a):

opravy :...Stojí to za to......Proti recesi musí hospodář státu
12. 07. 2013 | 20:08

Maximus napsal(a):

Qine
Koukám, že neumíte pořádně číst, ten člověk na kterého jsem byl sprostý bil svoji matku a choval se k ní jako hulvát, proto jsem mu měřil podobně, zasloužil si to. Jestli já jsem hulvát, tak vy jste zase hlupák co nechápe.
12. 07. 2013 | 20:33

Qin napsal(a):

maximus:Tak proč jste dělal takovej randál, když jste spichoval ty složky STB na zemi?
12. 07. 2013 | 21:17

Buffallo Bill napsal(a):

to ščastný euroobčan napsal(a):

Buffalo Bill:
Až nás, co volíme DSS, nebo KSČM bude tolik, že se začnou tzv. demokratické strany strachovat o koryta, začnou se chovat k občanům aspoň trochu slušně. Kohopak jste volil v posledních parlamentních volbách Vy?

----------------

Nevolil jsem ani jednu z profláknutých stran, čili: NE ODS, NE ČSSD, NE KSČM, NE TOP 09, NE DSS.

V prezidentských volbách jsem volil Zuzanu Roithovou. Byla by lepší prezidentka než ti předešlí "chlapi" dohromady.
12. 07. 2013 | 22:31

Buffallo Bill napsal(a):

to Maximusna : Nejsem žádný panelákový důchodce, jen bezbranný řadový ovčan na malém městě a NEJSEM SLEPÝ. Tak jako jiná města mají nyní prioritní problémy s hnědou menšinou, tak my na našem skoro venkově máme ty své. Tak, jako ti protihnědáci bojují za lepší život ve svém městě, tak to probíhá i u nás. Výsledek znáte z televize. Je jedno, s jakými potížemi se v ČR člověk potýká, pořád mi vychází jedno: po dobrém úspěch nedosáhnete.
Nejsem násilník a mlátit debilní sousedy nebudu, jsa vychován v duchu "Zabiješ šaška a zaplatíš celý cirkus". Zatím nikdo, kdo se legálně něčemu bránil, v téhle zemi nebyl odškodněn, naopak prím hrají podvraťáci znepříjemňující život normálním lidem, kterým stačí k životu mnohem méně, než dovolená 5 x za rok u moře, to mi věřte. Lidsky řečeno: chybí mi mezi lidmi zdravý selský rozum, ohleduplnost, morální přístup ke všemu, co dělám(e), pozitivní kreativita, zájem o bližního.... Místo toto drzost, sprostota, okrádání lidí, podvádění , korupce, zločiny....

A jestli tím míníte, že důchodci si nemohou stěžovat, tak vás opravím: MUSÍ SI STĚŽOVAT a poukazovat na nepravosti, musí se naučit sdružovat a bojovat proti spratkům v kůžích dětí či dospělých. Vše je reálné.

Jinak - míváte zde dobré příspěvky, tak se nyní snažte vžít se do k§že někoho, kdo fakt nemá možnost se bránit (nemyslím tím Nečase)tak, aby to bylo účinné a navíc aby měl možnost žít opravdu kvalitní život.
Kvalitní život lze vést, ale ne v téhle zemi. Jak jsem psal, důchodce nejsem, ale již moc starý na to, abych odešel jinam. Nevylučuji to však. Žít skromně mi nedělá potíže. Nic jiného než zdraví, slušnost a poctivost mě už nezajímá. Ovšem ignorant nejsem a když vidím nepravosti, prostě to ve mě vře. Přece ani vy Maxime nechcete žít do smrti v hnojišti, ve kterém se tato země nalézá. Nebo snad ano?
12. 07. 2013 | 22:42

to bude oříšek napsal(a):

Je zvláštní, jak Hvížďala sem, kde to lidé mohou komentovat píše bezcenný žvást, zatímco v komentářích, kam lidé nemající zálibu ve špionážních programech nepáchnou má docela rozumnou a fakty nabitou úvahu o tom, že v Česku je politika servisem oligarchií.
12. 07. 2013 | 23:53

Maximus napsal(a):

Buffalo Bill

Nechtěl jsem vás urazit, jen mi váš způsob řešení všech problémů, které jste nastínil připadal moc přímočarý a až jednoduchý, zřejmě jste slušný člověk a tak vás to co vidíte, slyšíte a čtete o tom co se tady u nás děje asi stejně jako mne štve, klídek ono se to v kontextu cca 2 roků vyvrbí a rozsekne samo.

Quin zřejmě MartinO

Je vidét, že nemáte o kancelářské práci, když se řeší naráz horda problémů nejmenší ánung, tu hlášku s StB jste si mohl odpustit, tohle bylo někdy v roce 1997 a mám pocit, že papíry od StB ministři vnitra počínaje Sachrem u Havla vše dávno odvezli do správných míst. Raději nereagujte, projevujete se stále více jako hloupatec.
13. 07. 2013 | 02:02

Marie napsal(a):

Jak tak sleduji výroky prezidenta, docházím k závěru,že pro idiota je vlastně vše idiotské a tím v pořádku.Alkohol tomu cirkusu dodává neotřelý šmrnc.
13. 07. 2013 | 09:42

Strýček Joe napsal(a):

Karel Hvížďala: ... "Proč i my občané prezidentu Zemanovi takové chování tolerujeme" ... Pane Hvížďalo 2/3 občanů souhlasí s politikou Miloše Zemana.
13. 07. 2013 | 11:37

T.Paine napsal(a):

Zeman vs. Češi. Obdivuji autorovy schopnosti. Znát pocity a rozumět myšlenkám všem, nebo řekněme většině z 10 miliónů českých občanů, je úžasné. Konec průzkumům veřejného mínění.

Ovšem, tato schopnost bledne v porovnání se s schopnostmi prozřetelné Bohyně Miroslavy, toho času nedobrovolně uvězněné v těle poslankyně a předsedkyně Sněmovny (pře)placené daňovými poplatníky.

Tato Bohyně nejenže zná pocity a rozumí myšlenkám 101 poslanců, ona také vidí budoucnost a je dokonce mocnější než Bůh nejvyšší. Bůh dává člověku svobodnou vůli. Aspoň tak to sespsali v knize Bible a tak to vykládají jeho zástupci na Zemi. V anomálním a amorálním království Bohyně Miroslavy však budoucí činy a skutky 101 zástupců občanů diktuje do televizní kamery sama Bohyně Miroslava. Ústavní slib poslance jsou prázdná a zbytečně vyřčená slova v království Bohyně Miroslavy.

Jak je možné, že takové chování poslancům a členům vlády tolerujeme?

Co se týká našich sousedů:
1) Když tak pozorně sledují naše politické Palermo, proč nepoužívali palcové titulky u schválení, snad jen dočasných, epochálních miliardových zákonů a převodu vlastnictví na podzim 2012 prostřednictvím poslance kriminálníka a prostřednictvím uplácení 3 spolupartajníků za peníze občanů?

Mandát od občanů, který získali dotyční ve volbách, a ústavní slib poslance jsou volně obchodovatelné soukromé výrobky?
Nekonsensuální, nezastavitelný stranický parní válec 101 a nejtěsnější většina v jedné komoře zahraniční novináře nezaujalo?

2) Zahraniční novináři ať se ptají těch, kdo šili českou ústavu horkou jehlou, bez veřejnosti, bez zástupců opozice a v úzkém okruhu tehdejších kormidlujících partajníků (ODS, ODA, KDU-ČSL) na podzim 1992. Proč tam psali feudalismy, božské vlastnosti a x absurdit?
Jako například:
- Prezident je neodpovědný z výkonu funkce a odpovědnost za jeho skutky nese vláda, kterou on jmenuje.
- Prezident může být zbaven funkce a požitků exprezidenta ústavními soudci za velezradu, které opět on sám vybírá a jmenuje, byť se souhlasem Senátu.
- Poslanci mají doživotní imunitu.
- "Zákon zákonů"/porcování medvěda (každoroční st.rozpočet) schválí i 17 % poslanců a bez souhlasu senátorů. Nadpoloviční většina přítomných poslanců může být jen 34 poslanců z "usnášeníschopných" 67 poslanců. Viz Článek 42 a 39 Ústavy.
- atd.

Je totiž úctyhodnou a morální ústavní zvyklostí každoročně porcovat medvěda menšinou poslanců.

Proč tam nenapsali specifický článek o celostátním závazném referendu?
Proč tam naopak vepsali privilegované prostředníky, oligopol a stroj moci pro členy politických stran (Článek 5)?
A dalších x mezer, které multistranický turista Petr Pithart vyzdvihuje jako nesemtexové ústavní zvyklosti.

3) Důsledkem elitářského kultu ústavních mezer, partajnických privilegií (Článek 5) a posvátné krávy/ústavních zvyklostí jsou také Havlovy a Klausova amnestie, rostoucí zadlužování občanů, extrémní daně, bída, bezdomovci, lichváři, supi exekutoři, směšná vymahatelnost práva, dvojí metr u soudců, veleštědré dávky nepracujícím pijavicím, multikulti, rasismus naruby, platy po zdanění na hranici chudoby, 600 tisíc lidí bez práce a ztráta důvěry v polistopadový režim po 23 letech.
To přehlížejí snad jedině elitáři a lotři samotní.
13. 07. 2013 | 13:15

e.m. napsal(a):

*Když prezident nemůže měnit ústavu, může alespoň měnit její výklad!* -- hmm domnívala jsem se, že bylo řečeno, že *zvyklosti, které nejsou přímo zakotveny v ústavě, nejsou ústavními zvyklostmi* -- neboli že z ústavy plyne jen to, co v ní je napsáno --- co tedy sakra doopravdy bylo řečeno????
dále, *proč nejsou naši politici aktivní, proč se nebrání proti extenzivnímu výkladu ústavy a proč i my občané jim takové chování tolerujeme* -- inu, a nedocházelo k různému ohýbání ústavy již dříve (tedy pakliže byla ohnuta nyní!! už jsem čtla od několika údajných politologů, že dosud nikoli...tož co si o tom myslet, že...), v záležitostech, které se občanů přímo dotýkaly -- takže občan nabyl dojmu, že ústava je jakýsi snadno modifikovatelný blábol, šitý na míru potřebám politiků? *proč i my občané jim takové chování tolerujeme* -- no a oni aktuálně mají politikové nějakou velkou podporu občanů -- tedy kromě politiků podporovaných občany-sponzory a lobisty plus nějakých těch podporovatelů víceméně extremistů? a naopak, mají občané pocit, že jsou jim politikové k něčemu dobří -- tedy kromě občanů-sponzorů a lobistů plus nějakých těch víceméně extremistů?

Já vím, já vím... blbec občan Homolka prostě odbornou práci politiků nedocenil....
anebo.......naopak docenil??

Proč došlo k situaci, kdy se sněmovna obává se rozpustit, neb občané by ji v aktuálním složení patrně nezvolili?
Proč tento předpoklad MZ vyšel?

/P.S. Pan Zeman mne nenadch, pane Hvížďalo. :( byla bych strašně ráda, kdybych se mohla nadchnout pro Vás... nebo támhle pro pana Buqoye... nebo Payneho... :( dělám, co mohu... ale nejde to... I Vy jdete mému zdravému rozumu proti srsti.
Jak budu nakonec volit, to skutečně nevím./
14. 07. 2013 | 16:35

Kulajdatrmapárovitá napsal(a):

Dalimíl...
" O němce ani rakušáky není třeba stát ,nadělali se nám v minulosti potíží dost "
Možná by Vás zajímalo, že jste geneticky z půli Němec, germán. Takže jistá schizofrenie ...Fakt, který nevyvrátíte.
15. 07. 2013 | 01:04

vlašťovka napsal(a):

V zahraničí mluvím jen anglicky a německy, za Čechy se stydím!! Nejen, že jsou v zahraničí považovány za zloděje, ale polovina národa je skutečná zemanovská lůza. To, co tady Zeman provedl s naší krásnou zemí, opovržení celé Evropy, to bude mít totiž následky, které brzy pocítíme. Jen zamindrákovaný hlupák si myslí, že se budeme mít lépe a jen zamindrákovaný hlupák si myslí, že Evropu nepotřebujeme, že si tady lépe bez podpory Evropy budeme žít. Ten, kdo povýšenecky plive na své sousedy, jako pan Zeman, ten si nezaslouží jejich přátelské pozornosti.
16. 07. 2013 | 15:53

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy