Suverenita není fráze

28. 05. 2013 | 20:32
Přečteno 3075 krát
Vyrovnání s téměř dvaačtyřicetiletým, pružně se vyvíjejícím komunistickým totalitním režimem se jako zdaleka nezvládnutý problém ukazuje nejen na skandálních událostech kolem Ústavu pro studium totalitních režimů. Neméně se tento zásadní problém projevuje u komunistickým režimem hluboce poznamenaných antikomunistů.

Příkladem za mnohé ostatní čistokrevné strážce roztodivných postkomunistických svatých grálů je pan Bohumil Doležal. Po minimálně dvacet let tvrdošíjně opakuje totéž sudetoněmecké novohenleinovské dogma: Zrušte, vy nemožně nemravní čeští barbaři, své československé zákony, jež umožnily spojenecké rozhodnutí o přesunu značné části československé německé menšiny do Německa. Pan Doležal tak podle zásad Sudetoněmeckého landsmanšaftu ignoruje opakovaná prohlášení válečných Spojenců o neměnné platnosti jejich suverénního rozhodnutí o přesunu německých menšin ze států na východ od Německa do Německa v zájmu evropského míru a obnovy mezinárodního práva po druhé světové válce.

V komické provinciální poloze tak nepřekonané dědictví nejen české komunistické éry obnovuje válečnou protiněmeckou koalici. To je vskutku pozoruhodné a varovné. Vypovídá to v první řadě o tom, že dějiny jak naštěstí, tak naneštěstí nikdy nekončí. Nevyrovnat se s minulostí je vcelku běžný jev. A je zřejmě hlavní příčinou zvratů dějinného pohybu k nesvobodě. Platí to jak pro hitlerovské Německo, tak pro nynější Rusko, a u nás jak pro komunisty, tak v Německu například pro Sudetoněmecký landsmanšaft a jemu u nás tak blízkého nejen pana Doležala.

Jak je snad zřejmé, nezvládnutý komunismus pana Doležala není na české scéně zdaleka ojedinělým jevem. Ten se nejen u něj projevuje i v ustrašeném panikaření, jež po vzoru komunistického Gottwaldova hesla „Se Sovětským svazem na věčné časy, a nikdy jinak!“ nyní vykřikuje: „Bez Evropské unie staneme se pacholky Ruska!“ Komunistické škrtnutí reality a její nahrazení ideologií se tímto opakovaným dogmatickým pokřikem jen obnovuje. Existuje-li pro Českou republiku jako demokratický stát záruka bezpečnosti, je jí Severoatlantická aliance, a ne bezpečnost demokratických států nezaručující, a kvůli komunismus v mnohém připomínající nekritické víře pozvolna se hroutící Evropská unie.

Je to právě zásada suverenity demokratického státu, jež zastáncům poručníkování místo svobodné úmluvy svobodných občanů svobodného státu tak nepřekonatelně vadí. Její zastánci operují, jak říká nejen pan Doležal, „pitomými frázemi o ,suverenitě.´ “ ( Most přes železnou oponu, LN 25.5.) A tím prý usilují o obnovu železné opony. „Už panikáři jedou,“ zazpíval by možná znovu Jan Werich…

Svoboda a svobodná demokratická státní suverenita jako principy existence států svobodných občanů a jejich spojenectví nikdy v dějinách neznamenaly konec svobody, ale naopak její záruku. Údajně osvícená vrchnost jí ale nikdy nebyla. Kdo si nyní myslí, že je to naopak právě osvícená vrchnost, a že ona je Západ, patří stále do komunismu, tedy na odpudivou stranu jím vytvořené železné opony.

Miloslav Bednář

Vyšlo ve zkrácené podobě v Lidových novinách.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

zle matičko zle, komsomolci zde napsal(a):

pan vzteklý a bezvýznamný prskálek bohumil doležal je ted blahem bez sebe, že jste o něm napsal blog. to je asi ta největší pocta, která se mu za život stala.
28. 05. 2013 | 20:40

Silvie napsal(a):

B.Doležal, Leschtina, Hvížďala, Urban....
Obehraná písnička.

Problém nevidím v tom, že by jim to národ "žral", zásadní problém vidím v tom, že se ti, kteří rozhodují, národa na nic neptají a neberou žádný zřetel na jeho jednoznačné odmítnutí jak zločineckých círk.rest., tak věčného omlouvání za odsun...

Podobně" demokraticky" přistupuje ke svým poddaným EU.

Marnost nad marnost. Jedině to vyválet v dehtu a peří.
Tohle je legrační drb - velký komunistobijce soudruh Halík byl vzorným zástupcem vedoucího BSP. Jeho spis STB byl samozřejmě skartován.
Tihle pravdaláskaři jsou těmi nejhoršími farizeji.
Ale nijak zvlášť mě to nepřekvapilo.

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Soudruh-Halik-je-iniciativni-a-perspektivni-Perlicky-z-minulosti-kritika-komunistu-273548
28. 05. 2013 | 20:52

džon uzený bok napsal(a):

Pane asistente,
Doležalovi, takto kdysi oddanému slouhovi Pružinského tento posléze zašlápl obě kuří oka, proto ta zapšklost. Až Vám udělá P. totéž, skončíte stejně.
Ti s fousama jsou všichni nějak ujetí, teď je to jasné. Jinak až se vaše minipartaj stane alespoň midipartají, pak bych zmiňoval že jsem místopředseda, jinak je to spíše sebeironie.
Na zdar!
28. 05. 2013 | 21:58

Suverenita - co to je? napsal(a):

Jaká suverenita? O čem ten člověk mluví? Bankovnictví, zdroje, klíčový průmysl jsou v cizích rukou, v zemědělství a potravinách jsme závislí na dpovozech, stát je předlužen u globálních finančních institucí a oligarchů se sídly v cizině, v zahraniční politice jsme přívěškem velkého bratra, povinně schvalujeme kde jakou křivárnu vůči jiným státům a účastníme se jich. Jakou suverenitu má závislá KOLONIE?
28. 05. 2013 | 22:25

rosclays napsal(a):

"Existuje-li pro Českou republiku jako demokratický stát záruka bezpečnosti, je jí Severoatlantická aliance,"

Tak teď jsem se uklidnil, protože co kdyby nám někdo vypověděl válku.
Ovšem - jak je vidět - existují i někteří méně uvědomělí jedinci (spolky, organizace, "strany" atd.), kterým je bezpečnost státu na háku, např. na FB....
"Organizace:
poslání této skupiny je doufám jasné. buď vystoupíme z NATO, nebo se naše ministerstvo obrany přejmenuje na ministerstvo války."

A co např. tohle....
"Le Penová chce pryč z NATO. Obdivuje Putina | Týden.cz
www.tyden.cz › Zahraničí › Evropa‎
13. 10. 2011 – Vyvést Francii ze Severoatlantického paktu a blíže spolupracovat s Kremlem přislíbila šéfka francouzské krajně pravicové Národní fronty ..."

Ten svět je stejně celej ňejakej divnej.....:).
28. 05. 2013 | 23:04

Občan napsal(a):

Dnes vyplynulo z nějaké analýzy snad ČNB, že 42% veškerého průmyslového majetku a kapitálu je v zahraničních rukou. Tak jaká, propánakrále, suverenita?
Obyvatelstvu téhle nešťastné zemičky už nepatří pomalu ani luft, co dýchá. To, co naši předkové budovali a shromažďovali více než 1000 let, dokázala jedna poplyšáková banda rozfrcat za pouhých 12 let (1990-1996 a 2006-2012)!

Milej zlatej vědeckej spolupracovníku,
my už můžeme na suverenitu leda tak hořce vzpomínat a v duchu se nepřetržitě omlouvat živým i mrtvým za to, jak rychle jsme o ni přišli.
Mimochodem - hulákáte tady o Doležalovi (ne, že by si to nezasloužil), ale na německé wikině náhle čtu, že jste byl členem koordinanční rady "des Deutsch-Tschechischen Gesprächsforums"!
To si ale tak trochu nevidíte do úst ani do klávesnice.
A na to, že máte plnou klábosnici antikomunismu, jste sám za socíku stihl docela slušnou kariéru vč. PhDr. a CSc. (1973) a po celou normalizaci jste strašlivě trpěl a disidentoval v rámci "Lediglich auf dem Gebiet der Philosophiegeschichte wurden einige Arbeiten zugelassen. 1984 bis 1987 war er externer Aspirant am Institut für Tschechische Sprache an der Akademie der Wissenschaften.

Tohle se mi asi také nezdá: http://www.kas.de/wf/de/33.644/
28. 05. 2013 | 23:19

honolulu napsal(a):

A kdyz jsemm se ptal v New Age klubu, kdo je Halik, tak mi stale vychazelo v hledacku - Grigori Rasputin...
To mate dobry pane Halik. Ja jsem cistil v cirku Maximu v Rime zadky dostihovych loni v jednom ze svych minulych zivotu.
Vy jste velka honora a umite dobre pobavit.

Pane prof. Bednar, kdyby jste nekde v Koline potkal na ulici Urbana, Peheho, Sauerovou, ci Hvizdalu, zacnete utikat ! Zachrante se ! Jste na Aktualne CZ velmi obliben a chybel by jste nam.. Nejlepsi je uteci.
29. 05. 2013 | 02:17

honolulu napsal(a):

oprava : loni = koni
29. 05. 2013 | 02:18

kormoran napsal(a):

Pane autore , nemusite psat jiz do minulosti az davne o ceske priposranosti.
Ceska priposranost je na kazdem rohu a to casem pritomnem.

Cetl jsem "napinavy"pribeh o Americanovi , ktery udajne vyvrazdil sve pribuzne v Brne.
Policie vedela , ze je hlavni podezrely . Podezrely odejel do Vidne a dokonce nasednul do letadla.)))))
A ted to nepeti se stestim , ze : "Podezrely stastne dorazil do sve domoviny a nic se nestalo" Huraaaa!)))))

Jak tedy slavna policie CR-EU, funguje? Necha nasednout podezreleho do letadla s urcitym rizikem a staci hloupa nahoda v letadle , aby se neco vazneho stalo.
Ted pozaduje CR, urady US pro jeho vydani na zaklade neceho , co mohlo byt pouzito jiz pri jeho odbavovani na letisti.))))
Dyt von je American!!!
Zase ti cesti slouhove , kteri nedokazou dostat a naplnit sve zakony!
Bude se to zdat leckomu malicke a nicotne , vzhledem k tomu , co vy popisujete pane autore. Ja v tom vidim primou spojitost stale ceske priposranosti.
29. 05. 2013 | 05:50

kormoran napsal(a):

P.S.
Klicovy problem vudcu ceskeho naroda a prave v pohnutych dobach je ten , ze misto srdce pouzivaji hlavu.
29. 05. 2013 | 06:16

Daniš napsal(a):

Bednáři, my nemáme problém jak se vyrovnat s komunismem ( a "elita" vašeho formátu by měla vědět že tu nic takového nebylo, byl tu socialismus).
Kde se pracujícím žilo dobře a životní úroveň a sociální vymoženosti stále stoupaly.
.
My máme problém JAK SE VYROVNAT S TÍM ROZVRATEM KTERÝ TU NASTAL PO R .89
29. 05. 2013 | 06:18

kormoran napsal(a):

Daniš napsal(a):
Bednáři, my nemáme problém jak se vyrovnat s komunismem ( a "elita" vašeho formátu by měla vědět že tu nic takového nebylo, byl tu socialismus).
Kde se pracujícím žilo dobře a životní úroveň a sociální vymoženosti stále stoupaly.
.
My máme problém JAK SE VYROVNAT S TÍM ROZVRATEM KTERÝ TU NASTAL PO R .89
29. 05. 2013 | 06:18
---------------------------------------------
)))))))))))))))))

Kravy maji po drine , dobre je jim kravine . Druzstevnici mladi, stari , dobre se jim hospodari.))))))))))))

Ty 'vymozenosti' me skolili))))))))))))
29. 05. 2013 | 06:28

Saltzman napsal(a):

Skrze napadení těch, kteří myslí stále v ideologických dogmatech minulosti, mi autorův článek nepřijde až tak špatný. Já bych v něm ale zdůraznil IDEOVOU dogmatičnost z minulosti donesenou.

Pravo-levá ideologie současnosti je brzdou vývoje společnosti. Dokonce dá se říct, že společnost přímo ohrožuje v ekonomické oblasti. Občan zatvrzele odmítá změnit pohled na ideologie, protože byl po mnoho desetiletí ideologií ovlivňovaný, byl mu vypláchnut mozek v naprosté většině případů.

Ideologii levičáctví napadají ti, kteří ideologii pravičáctví zaměnili za tu levou. Jedna vystřídala druhou a stala se navždy pro toho jedince posvátnou krávou, kterou nemůže z hlavy vypustit ani na chvíli, aby probůh neprovedl něco levicového. Je tak na úrovni toho levicového, který se z pocitu své nemohoucnosti drží jediného stébla, v které doufá že mu změní život k lepšímu.

Pravý - levý vsjó ravnó(rusky všechno je stejné). Nevede občana ideologie totiž k jeho lepšímu bytí na tomhle světě. Má mu jen vytvořit v hlavě představu, že šiřitel ideologie je ten správný k volbě a stačí tak volit toho správného, který se o ostatní postará za něj. Jen probůh šiřitele ideologie nekontrolovat! To by byla urážka ideologie a jejich nositelů.

Pravou i levou ideologií je ve státě možné úspěšně krást. O ničem jiném to není. Je to jen zástěrka, co má krýt pachatele zločinu loupeže. Pročež každý šiřitel ideologie pravé, či levé, je latentně zloděj. Skrytý, čekající zloděj, co čeká na tu svou správnou příležitost, jak okrást společnost. Že je zlodějů hodně, až přespříliš, je jen doklad toho, jak lidé v naší zemi za ta desetiletí vymývání mozku po stranicku dopadli. V naprosté většině jsou nakloněni myšlence, že jejich vlastní zlodějna krádeží, hříchem proti společnosti, není.

Může kdo chce a jak chce mávat před nosem důkazy z ekonomiky, že ta pravá, či levá je to pravé. Pravá je pouze pracovitost a poctivost. Ideologická, stranická příslušnost jsou jen zástěrkou chystané, či už prováděné krádeže na společnosti!
29. 05. 2013 | 06:30

Poradce napsal(a):

Saltzman,

jediný, kdo sem zatahuje ideologii jste vy sám. Běžte s tím laskavě ... tam kam si dovolí chodit pěšky i samotný pan císař.
29. 05. 2013 | 06:55

kormoran napsal(a):

Saltzman , napsal jste , ze pravo-leva ideologie je brzdou spolecnosti.

Jakou tedy ideologii byste navrhoval?
Cerno -bilou ? Vzdyt to je nesmysl. Kazdy clovek svymi nazory tihne prevazne k necemu ,co ho prave radi do skatulek.

Smyslem jsou takove zakony , aby co nejmene obtezovaly poddane ve sve prirozene kreativite a svobody.
Je jedno, kdo je vytvoril , ale stale bude v jiste 'nazorove'skatuli.
29. 05. 2013 | 06:56

kormoran napsal(a):

Fajn. Citite , ze jsou spatne zakony? Bojujte za ty Vase , ktere navrhnete ! Vadi Vam , ze nekdo krade? Kde ? Vzdyt kazdy druhy Cech by malem vyhlasil stanne pravo , kvuli tomu , ze mu nekdo vlezl na pozemek , ale k sousedum ? Tam muze a uz mu to tolik nevadi, spise si mne ruce.))))Co si budem namlouvat?
29. 05. 2013 | 07:09

jarpor napsal(a):

Suverenita - co to je? napsal(a):
Jaká suverenita? O čem ten člověk mluví? Bankovnictví, zdroje, klíčový průmysl jsou v cizích rukou, v zemědělství a potravinách jsme závislí na dpovozech, stát je předlužen u globálních finančních institucí a oligarchů se sídly v cizině, v zahraniční politice jsme přívěškem velkého bratra, povinně schvalujeme kde jakou křivárnu vůči jiným státům a účastníme se jich. Jakou suverenitu má závislá KOLONIE?

Občan napsal(a):
Dnes vyplynulo z nějaké analýzy snad ČNB, že 42% veškerého průmyslového majetku a kapitálu je v zahraničních rukou. Tak jaká, propánakrále, suverenita?
Obyvatelstvu téhle nešťastné zemičky už nepatří pomalu ani luft, co dýchá. To, co naši předkové budovali a shromažďovali více než 1000 let, dokázala jedna poplyšáková banda rozfrcat za pouhých 12 let (1990-1996 a 2006-2012)!....

Jak zřejmé, pro výše uvedené platí : suverenita = majetek,
suverenita státu = prachy... jinak - kolik máš, tak jsi svobodný !

Tak snad by tito opravdoví materialisté, kteří všechno poměřují penězi, měli posoudit a sdělit, jak bohatí, ve srovnání s dneškem, byli naši dědové a pradědové když se zasazovali a zasadili o náš stát... aby oni, opravdoví materialisté, mohli tímto způsobem klápat do kláves o suverenitě státu a v něm žijících suverenních lidech...

Hezký den
P.S. Chápu text autora tak, že na pozadí názorů jednoho Doležala prezentuje názory své... Proč ne ? Souhlasím s autorem, který jinými slovy říká : Blbost je pořád blbostí a je jedno, zda přicházela z Moskvy či zda teď přichází z Bruselu...
29. 05. 2013 | 07:17

Daniš napsal(a):

Kormoráne- vy nevíte co to byly sociální vymoženosti.? Bude hůř, další generace už nebude ani tušit.
Ale pár vám jich vyjmenují, jak si to pamatuji
- bylo normální mít 2-3 děti, dokonce v 18 letech a bez jakéhokoliv propadu sociální úrovně
- důchod v pohodě stačil na bydlení, jídlo a koníčky
- u lékaře jsme neplatili nic, v lékárně symbolickou 1Kčs.
- nejhůř jak jste mohl skončit- dělal jste práci která vás moc nebavila, ale pořád 1/3 výplaty stačila na bydlení a jídlo
-neexistovali bezdomovci, gheta, žebráci, nezaměstnaní, exekuce
- byla velmi nízká kriminalita, na ulicích bezpečno i v noci.
- v bance byl na vkladní knížku 4% úrok nezdaněný, při nepatrné inflaci a ty peníze tam prostě byly, krachy bank začaly až v "demokracii"
- když jste v 25 letech dostal byt a měl zajímavou práci, dalo se říct že máte do smrti vyřešeny sociální a ekonomické starosti ( dokud nepřišlo prokleté cinkání klíči r.89)
- stálé a pevné ceny, žádné podvody v potravinách typu sýr bez mléka, salám bez masa, konské maso místo hovězího, metylalkohol
atd. šlo by pokračovat
.
A teď vy, SOCIÁLNÍ VYMOŽENOSTI dneška prosím
29. 05. 2013 | 07:20

kormoran napsal(a):

Soudruh Obcan pise cosi o shromazdovani majetku po dobu tisicu let nazpet a pritom on zakladal zemedelska druzstva s ukradenym majetkem.))))

To je libustka - maslo tloukem tlucene na hlave.))))))))))))

Jo a vychoval 300 ucnu , coby bolsevicky politruk obcanske nauky))) Ona ho ta 'vychova ' jeste nepresla, jak vidno.
29. 05. 2013 | 07:33

In vino veritas napsal(a):

jarpor,

jděte vy "materialisto". Tady nejde o to jaký majetek měli na odiv naši předci. Tady jde o to, jestli je ten "váš" majetek na dluh, t.j. komu ve skutečnosti patří "váš" majetek, kdo o něm rozhoduje, kdo rozhoduje o vašem státu, kde se rozhoduje o politice a ekonomice této země. Jestliže jste nezadlužen a dokážete vlastními silami, vlastními prostředky, z vlastních zdrojů ustát vydírání a nátlak z vnějšku, pak se dá mluvit o suverenitě. O možnosti chovat se sebevědomě, mít vlastní vizi, rozhodovat o svých věcech. Jakmile jste zadlužen až nesplatitelně předlužen, nedokážete si zajistit ani základní obživu, kterou naši předci dokázali zajistit skromnými prostředky, zaměstnanost a relativní ekonomická stabilita záleží na několika obřích zahraničních firmách, musíte skákat jak si někdo větší v cizine usmyslí, pak nemůžete vážně mluvit o žádné suverenitě. Jste závislý, podřízený v podstatně nesvéprávný "otrok", který se musí podřídit cizí volbě, cozímu nařízení. Jedno jestli to bude rozhodnutí EU, MMF, ECB, SB, Goldman Sachs, Erste Bank, Deutsche Bank, Volkswagen , Hyundai, Mittal..
29. 05. 2013 | 07:39

kormoran napsal(a):

Danis )))) Pokud budu mit cas zitra , velice rad Vam ty bludy vyvratim . Ted jdu spat.
29. 05. 2013 | 07:40

In vino veritas napsal(a):

jarpor,

zjednodušeně. Abyste mohl vážně uvažovat o suverenitě, musíte být ve svém domě svým vlastním pánem. Nesmíte bydlet v cizím podnájmu, být zcela závislý na cizích půjčkách, zaměstnání v cizí firmě, odkázán na dovoz potravin z ciziny, chodu cizí ekonomiky, musíte mít VLASTNÍ armádu, VLASTNÍ bezpečnost i VLASTNÍ zpravodajskou a bezpečnostní službu. Jen tak budete mít možnost upřednosťovat své vlastní zájmy a nebudete se muset slepě ve všem podřizovat cizím nařízením, cizím nezištným poraděnkům...
29. 05. 2013 | 07:47

Luba napsal(a):

Co se týče pana Doležala Bohumila,
píše i dobré články, které stojí za to si přečíst.
Ty o sudetoněmeckých krajáncích k nim ale nepatří.

Že si zachoval nějakou soudnost svědčí i názorový a lidský rozchod s jeho někdejším přítelem Klausem (což sám Klaus nějak nevzal na vědomí ... zajímavé).

Jeho podlézání tzv. sudeťákům dost dobře nechápu ...
A nejsem si jist, že jde o podvědomý protest proti osobní kolaboraci s komouši - a tedy, že z tohoto důvodu zastává stanoviska právě opačná ke státní doktríně "socialistického" Československa.

Jeho postoj může být ovlivněn kdečím.
Osobní pozitivní zkušeností s odsunutými Němci a negativní s "revolučními gardisty". Vírou ve "vyšší spravedlnost" a vzývání "křesťanské zásady": Ty po mně kamenem, já po tobě chlebem. Pacifismem. Vlastnictvím statků po odsunutých a kompenzací pocitu viny. ... Důvodů může být povícero.

Tedy ... naklaďme se na otázku, proč pan Bednář nadnesl zkratku: sudeťáci a Evropská únie jedno jsou, nedopusťme ztrátu Suverenity.

Známá přitažlivá dáma a favoritka našeho lulu, paní Bobo, se jistě zaradovala z hypotetického nárůstu preferencí svého politického sdružení - leč občanstvo české je poměrně vyspělé, a extrémisty všeho druhu volí jen z čirého zoufalství (např. Zemana) a nebo v ohromném euforickém hnutí mysli (např. komunisty v roce 1946).

Hovořit o státní suverenitě v globalizovaném světě sice můžeme, ale půjde o debatu filosofickou, nikoli ekonomickou. A půjde více o imaginaci, než o realitu. Protože globalizovaný svět je tvořen sítí závislostí, se všemi negativy i pozitivy.
Tuto síť nevytvořil nikdo konkrétní za nějakým konkrétním účelem. Jde o spontánní propojení na základě vzájemné výhodnosti a kulturní blízkosti.

Evropská unie je něčím, co ve středoevropském prostoru vždy bylo nějak přítomno. Od Říše římské, přes Evropu Karla Velikého, po neúspěšné Evropské poselství husitského krále Poděbrada.

http://21stoleti.cz/blog/2004/09/21/evropske-poselstvi-krale-jiriho/

Když se poučíme historií, zjistíme, že vznik unií vždy provázel pocit vnějšího ohrožení. Unie byly vytvářeny proti "barbarům", "nevěřícím", hnědému či rudému nebezpečí", atd.

Jak to vypadá s tou dnešní Unií?
Vznikla také proti někomu? A je tato hrozba reálná? Hrozí nám nebezpečí, že se rozpustíme jako kostka cukru v Evropském moři, nebo jde více o "moře" Čínské, či jiné?

Chápu, že se proti EU staví Velká Británie. Jde přece o někdejší imperiální velmoc, která ovládala většinu světa.
Tím už vládne jen jazykově. To čeština se stane světovým esperantem jen stěží ...

Ale ... mohli bychom se unášet představou, že kamkoli se našinec na světě vrtne, všude s ním bude hovořeno jemu srozumitelnou haťmatilkou. ... Jako představa dobrý, ale se skutečností to nemá nic společného.

A podobné je to se suverenitou.
Jsme suverény v lingvistické a národní oblasti, nikoli v oblasti ekonomické a politické.

A nyní zpět k sudetoNěmcům ...
Někomu může připadat, že Německo nebylo poraženo, ale že vlastně zvítězilo. Ekonomicky. V EU je totiž dominantním hráčem. Už proto, že do "spolkové pokladny" přispívá největší sumou. Není tedy divu, že se někteří Němci budou snažit usurpovat si i větší vliv politický - je to vlastně přirozené.

Ale tyto snahy je třeba rezolutně odmítnout, protože stojí proti principům EU!

A jak bychom to mohli udělat, když budeme stát mimo tuto strukturu? Zase to má být "o nás bez nás"?

"Mnichovanství" nám hrozí proto, že naše zájmy v EU "obhajují" "mnichované" v podobě vysoce přeplácených a přitom neschopných českých politiků/ček.

Ahistorické drzosti sudeťákům procházejí, protože máme Bruseli své mnichovany. Vůči Polákům by si nikdo nic podobného nedovolil. I proto, že mají v EU-strukturách schopné, kvalitní a neúplatné lidi.

P.S.: Jak je možné, že se nikdo z našich zástupců na půdě EP ostře neohradil proti lžím rakouského europoslance Štádlera?

http://beta.parlamentnilisty.cz/parlament/poslanecka-snemovna/Cesi-zabili-ctvrt-milionu-Nemcu-rekl-Rakusak-v-europarlamentu-A-je-zle-273057

Doma mají plnou hubu vlastenectví, ale co to pomůže, když neumí jednat a diskutovat v platformě, kde je k tomu přímo určena?
29. 05. 2013 | 07:57

Občan napsal(a):

Jarpore,

Být suverénem znamená mít JAK řídit běh věcí.
Suverénní stát MUSÍ mít VLASTNÍ území a VLASTNÍ zdroje nutné pro zajištění VLASTNÍ správy, bezpečnosti, justice, dopravy a základních veřejných služeb.
To věděl kdejaký hejhula už ve starověku. Že to netušíte Vy, je jen důvodem k útrpnému pousmání.

JAK byste chtěl být suverénem někde, kde jste jen podnájemníkem?
Přestaňte poslouchat Duku a Schwarzenberga, kteří přesně o to, abychom se stali podnájemníky ve vlastní zemi, usilují.
Ano, naši předkové tady 1000 let budovali a VYBUDOVALI životaschopný stát, za jehož suverenitu po celou tu dobu platili lecčíms vč. vlastních životů. A tento stát, toto dílo mnoha genrací předků, dokázala jedna zločinecká banda zničit za pouhých 12 let.

A, ano - suverenita JE striktně materialistická kategorie. Kde chybí hmotné zajištění, tam žádná suverenita neexistuje.
29. 05. 2013 | 08:18

Sylva Šauerová napsal(a):

Silvie :

Nevadí Vám, paní Silvie, že roztrušujete další nechutnou pomluvu Adama B. Bartoše, jehož článeček publikovaný na prvnizpravy.cz převzaly Parlamentní listy, že ne ?
Adam B. Bartoš, tak jako vždycky, když chce někoho znectít, napíše pravdy jenom kus. Zrovna něco podobného se mu stalo s Teresií Hardegg - Schwarzenbergovou (ano, byl to skutečně před 300 lety rodový hrad hrabat z Hardeggu).
Tomáš Halík byl sice skutečně veden od r. 1973 jako prověřovaná osoba (PO) a v r. 1982 jako kandidát tajné spolupráce (KTS), v mezidobí byl ale dne 5. 9. 1979 pod r.č. 31707 zaveden jako nepřátelská osoba (NO), operativní pracovník Irovský, II-9-1, což značí II. správa SNB (kontrarozvědka), 9. odbor (kontrarozvědná kontrola církví a áboženských společností), 1. operativní oddělení. Jako NO byl veden ještě v r. 1989. V roce 1988 byl na Halíka zaveden ještě tzv. kontrolní svazek.
Adam B. Bartoš si nicméně prohlédl registry svazků dobře. Správně totiž napsal, že Halíkův svazek byl skartován dne 6. 12. 1989, dodávám, že v rámci velkého estébáckého skartování, které bylo prováděno z rozkazu Aloize Lorenze a jež se podařilo zastavit až 15. prosince 1989, paní Silvie. Bartoš ale již nenapsal, že byl sešrotován svazek na Tomáše Halíka, NEPŘÁTELSKOU OSOBU II. stupně, což musel vidět, viděl-li současně datum zničení svazku 6. 12. 1989, k publikování ale určil jenom to, co se mu hodilo do krámu. Dovolte mi proto, aby konstatovala, že Adam B. Bartoš vůbec není malý darebák. Kádrování s Bartošem Vám jde ale prima ... :-)
29. 05. 2013 | 08:37

Silvie napsal(a):

S.Š.
Mě vůbec nezajímá, co si o tom právě VY myslíte!
Zprávu otiskly i Blisty a já neměla vůbec tušení, že s tím přišel nějaký Bartoš.
A i kdyby, tak mi to je úplně jedno.
Detail, na němž skáčete u Hardeg, je směšný. Blízko k nacistům má nepochybně, když má s jedním dítě , druhý byl jejím otcem a třetí jejím strýčkem.

Mě to vaše obsedantní bazírování na nepodstatných věcech přijde farizejské.
Pokud napíšu, že Adolf Hitler nosil černé trenky se symbolem hákového kříže a vy prokážete, že lžu, mění to něco na jeho náckovství???
Dle elementární logiky nikoliv. Pouze prokážete, že nenosil ony trenky.

Nakonec si názor může udělat každý sám.

Decentně jste se ale vyhnula tomu, jak může takový komunistobijce jako Halík mít minulost konformního občana. Jak typické pro dnešní "pravičáky" - velká část z těch největších "antikomunistů" byla ve straně, zastávala vysoké funkce v SSM nebo byla členem strany NF.

Já v BSP nikdy nebyla a už vůbec jsem nekádrovala druhé, jako soudruh Halík(za bolševika údajný trpitel) - dnes velký teolog, katolík a hlavně intrikán!
Má-li potřebu kádrovat a mentorovat druhé i dnes a hrabat se jim v minulosti,musí holt počítat s tím, že vyhrabou ostatní oplátkou něco i na něho.
29. 05. 2013 | 08:57

jarpor napsal(a):

In vitro veritas

Máte nepochybně pravdu v mnohém co píšte ve svých vstupech...

Budeme-li takto na "suverenitu" nazírat, pak ovšem je potřeba si přiznat, že nikdo není suverenní. Každý musí jednat nikoliv podle toho, co by chtěl, co by se mu líbilo... ale s ohledem na rodinu, partnera, děti...

Myslím, že takto, v tomto smyslu, ovšem o suverenitě autor nepíše...

I při vědomí, že jsme závislí na "okolním světu" / nadnárodních firmách, dluzích, atd. atd... spatřuji suverenitu tom, že ZATÍM máme možnosti vytvářet si VLASTNÍ zákonný systém, samozřejmě s ohledem "co je normální", co lze chápat jako normální, jako přirozený vývoj společnosti.
A o to jde... tak dle mého autor / i já / chápu suverenitu státu, potažmo suverenitu člověka...

Je, myslím rozdíl mezi pojmy suverenita a nezávislost... Dle mého, i suverénní člověk je závislý.... jakož i suverénní stát je závislý...
A Vaše repliky, jsou, dle mého, spíše o té závislosti než o suverenitě...

A dnešní skutečností je, že např. v oblasti zemědělství se již dnes v Bruselu pracuje na domunetech, které ze "Směrnic EU" přicházejících k nám pro inkorporaci do našich zákonů..., budou ZÁKONY, které bez jakékoliv ingredience našeho parlamentu, budou ZÁKONEM naším.

Autor s takovým vývojem jistě má problém... jakož s tím jistě bude mít problém spousta lidí, mne nevyjímaje... protože bude-li se takto postupovat, pak tak, jako dříve o nás rozhodli v Moskvě, tak se bude, i o Občanovi, / nad jehož příspěvky se zase já jen mohu útrpně pousmát, co netuší / bude zase rozhodovat - z Bruselu.

A Daniš může se rozepisovat o sociálních vymoženostech za komoušů... když nic neví o muklech, o masakrování lidí za názor, o ostnatých drátech, aby se nikdo bez povolení spojené s ponižováním nemohl podívat za ně... že ty "vymoženosti" zařizoval policejní stát, bezpečností aparát s neomezeným právem rozhodovat o životu či smrti lidí, takových Danišů požívajících ony "vymoženosti" nevyjímaje...

Hezký den
29. 05. 2013 | 09:01

Silvie napsal(a):

Luba
Včera v HP mluvil právník (zpochybnění zákonnosti círk.rest.) a na dotaz, zda nehrozí vracení majetku sudeťákům odpověděl, že to vyloučit nelze!
Řekl,že v našem právu neexistuje! žádná překážka.

Když vidím, jak si s námi EU vytírá pozadí i pokud jde o vlastnictví značky Pražské šunky, tak nemám obavy, že si sudeťáci klidně dokážou prosadit i vrácení pohraničí.
Vždyť v parlamentu pronášejí tak nestoudné lži o odsunu a nikdo je nedokáže uříznout. Bohužel, ani čeští europoslanci. Ti spokojeně chrní za naše peníze jako Kárl.
29. 05. 2013 | 09:02

Občan napsal(a):

S tím Halíkem to je vůbec zajímavé.
Vybavuji si totiž, že jsem ho párkrát zahlédl v epizodních rolích v normalizačních filmech z přelomu 70. a 80. let. Že by si bolševik pouštěl do filmu zasloužilé "disidenty", to se mi nějak nepozdává.

Ale ono to je to samé jako úspěšná kariéra "disidenta" Sokola ve VÚMS, nebo poklidná kariéra filosofa Bednáře v ÚJČ AV ČR. Eventuálně bezproblémová VŠ studia dalších zasloužilých "disidentů" a jejich dítek v dobách, kdy SKUTEČNĚ persekuovaní lidé měli problém dostat děti alespoň na maturitní učňák.
29. 05. 2013 | 09:05

Silvie napsal(a):

"Soudruh Halík je iniciativní a perspektivní. Perličky z minulosti kritika komunistů

Tomáš Halík tvrdí, že před rokem 1989 působil na „institutu ministerstva průmyslu“. Nyní však server Prvnízprávy.cz přichází s informací, že jeho působiště neslo poněkud jiný název: „Institut pro výchovu vedoucích pracovníků Ministerstva průmyslu ČSR“. To znamená, že Halík, který dnes proti komunistům na všech úrovních ostře brojí, de facto vychovával kádry pro obchod.

Halíkovi se vymstilo, že si u rektora Univerzity Karlovy Václava Hampla stěžoval na učitele Daniela Solise, který jej pro ParlamentníListy.cz nazval jedním z představitelů „Nového světového pořádku“. Solis na oplátku rektora informoval o nátlaku, který měl na jeho osobu Halík vykonávat.

V závěru jeho dopisu se mimo jiné píše: „Jako bývalý zástupce vedoucího Brigády Socialistické práce a zástupce úsekového důvěrníka Rady Odborových hnutí úseku Podolí II a člen výboru ČSM, který byl několikrát vyhodnocen jako nejlepší pracovník v rámci socialistické soutěže, absolvent podnikového školení pro nestraníky a dvouletého studia stranického vzdělávání, by mohl názorové různice a spory akademického rázu řešit jinak, než zákeřnými útoky za zády svých oponentů.“

Více o minulosti Tomáše Halíka si přečtěte ZDE

Tím de facto Halíka nařkl, že za minulého režimu působil jako velmi agilní svazácký funkcionář. Sám Halík přitom ve svém jinak podrobném oficiálním životopise tuto část spíše opomíjí. Lze se pouze dočíst, že působil jako psycholog v průmyslu.

Na jeho práci však lze nalézt zajímavá hodnocení. Například jeho kádrový posudek z roku 1976 říká, že: „Velmi brzy po nástupu na katedru psychologie práce IMP se aktivně zapojil do odborářské činnosti jako zástupce úsekového důvěrníka.“ Později se o zaměstnanci Halíkovi dozvídáme, že „je perspektivním pracovníkem koncepčního typu, má velmi dobrou pracovní morálku a své úkoly plní iniciativně, obětavě a na vysoké odborné úrovni“.

Je nejspíš pravdou, že Halík v roce 1982 odvážně odmítl spolupráci s StB. Tím nejspíš jeho kontakty s StB ustaly. Není to však jisté - svazek, který na Halíka StB vedla, byl totiž již 6. 12. 1989 zničen."

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Soudruh-Halik-je-iniciativni-a-perspektivni-Perlicky-z-minulosti-kritika-komunistu-273548
29. 05. 2013 | 09:06

scallop napsal(a):

V diskuzi s pani s.S. mate recht, pani Sylvie. Proste "Je to pravda, psali to v novinach."
29. 05. 2013 | 09:14

In vino veritas napsal(a):

jarpor,

"...ZATÍM máme možnosti vytvářet si VLASTNÍ zákonný systém, samozřejmě s ohledem "co je normální", co lze chápat jako normální, jako přirozený vývoj společnosti..." I v této části si dovolím vám oponovat. Kdo je to MY? Já když sleduji ty zákony po plyšáku, dnes v režii triády Bakalovo.cz, tak vidím, že jsou to zákony šité na míru 1% nejvíce bohatnoucích lidí, kteří briskně vyvádějí zisk ze země, optimalizují daně v daňových rájích. Vlády i parlament jsou kočírovány lobbisty s akciemi na doručitele. Vy jste pan Bakala a spol. anebo pan Goldman, anebo pan Schwarzenberg, anebo pan Msgr. Duka že mluvíte o MY?
29. 05. 2013 | 09:14

jarpor napsal(a):

"A, ano - suverenita JE striktně materialistická kategorie. Kde chybí hmotné zajištění, tam žádná suverenita neexistuje."

Dozvěděli jsme se, že Občan není suverenním občanem ... protože nepochybně Občan není "materialistickou kategorií".

Jeho věc, jak se cítí či vidí...

Jarpor - naštěstí - zatím /dokud nám zákony nezačne diktovat Brusel/ se cítí a vidí jinak...

Zatím jej nikdo nenutí aby si musel myslet jako Občan :

"Ano, naši předkové tady 1000 let budovali a VYBUDOVALI životaschopný stát, za jehož suverenitu po celou tu dobu platili lecčíms vč. vlastních životů. A tento stát, toto dílo mnoha genrací předků, dokázala jedna zločinecká banda zničit za pouhých 12 let."

Zatím...

Hezký den
29. 05. 2013 | 09:15

Silvie napsal(a):

Starého psa novým kouskům nenaučíš!
Zde se naplno projevil intrikánský charakter Halíka, když se zákeřně snažil přenést čistě osobní spor se Solisem na akademickou půdu Solisova zaměstnavatele a tlačit na jeho potrestání.

"Halík žaloval na vědce, který o něm s námi mluvil. Jenže to trochu poplet

Profesor, katolický kněz a teolog Tomáš Halík se ostře opřel do svého kolegy politologa a vysokoškolského učitele Daniela Solise. Předsedovi České křesťanské akademie se totiž nelíbilo Solisovo prohlášení pro ParlamentníListy.cz, že mezi osobnostmi, které prosazují Nový světový řád, je právě Halík. Ten se proto rozhodl za Solisovými zády obrátit na školu, na které Solis vyučuje, s naléhavou žádostí o vysvětlení a zjednání nápravy.
Halík žaloval na vědce, který o něm s námi mluvil. Jenže to trochu popletl
Redakce Prvnizpravy.cz získala dopis, kterým se politolog a vysokoškolský učitel Daniel Solis obrací na rektora Univerzity Karlovy Václava Hampla ve věci zákulisního intrikaření předsedy České křesťanské akademie Tomáše Halíka. Toho totiž nenechalo chladným Solisovo nařčení, že mezi osobnostmi, které prosazují Nový světový řád, je i religionista Tomáš Halík, politolog Jiří Pehe či organizace Člověk v tísni.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
„Na veřejné práci Halíka a Peheho za posledních deset, ne-li více let, je vidět, že protlačují nějakou agendu, která rozhodně není česká, není vlastenecká, není pro český národ a která není pro člověka, ale je pro elity,“ řekl před měsícem Solis pro ParlamentníListy.cz.
Naštvaný Halík se tedy za Solisovými zády obrátil na vedení školy, kde Solis vyučuje několik předmětů, mezi kterými je i předmět „konspirační teorie v mezinárodní politice“. Podle vysokoškolského učitele si Halík stěžoval na „chorobné paranoidní výroky (navíc ubohé bulvární úrovně) a osobní útoky na významné představitele našeho státu“, Solis se v rozhovoru zmínil i o ministru zahraničí Karlu Schwarzenbergovi.

Solis celý případ v dopise rekapituluje tím, že dále Halík uvádí, že se mu nechtělo věřit, že „propaganda politického extremismu nejnižší úrovně může být součástí výuky vysoké školy a odehrávat se na akademické půdě, kdyby neviděl a neslyšel ukázku podobného ´vzdělávacího působení´ školy na internetovém videozáznamu“. Proto Halík podle Solise důrazně požádal členy rektorátu školy o vysvětlení, zda je jim známo, co všechno se učí na jejich vysoké škole.

Halík se však ve věci zmýlil. Článek, na který poukazoval, totiž neobsahoval žádné citáty ze Solisových přednášek, ale vznikl na základě rozhovoru s novinářem ParlamentníchListů. Rovněž video, na které Halík poukazuje, není záznamem ze Solisovy školní výuky, jak se Halík mylně domníval, ale záznamem jiné Solisovy přednášky.
Nedůstojné výpady

Podle Solise je ovšem skandální, že se Halík obrátil na vedení Univerzity Karlovy a využívá tak zákulisně svého vlivu k potlačování názorů, které jsou s těmi jeho v rozporu. Solis v dopise směřovaném rektorovi Univerzity Karlovy Václavu Hamplovi prosí o vysvětlení, jak to, že si profesor UK osvojuje právo obracet se takovým tónem na rektorát jiné vysoké školy, vyhrožovat jejímu vedení a soudit na základě mylných domněnek to, co je to přípustná akademická svoboda, kde končí a kde začíná zneužívání vysokoškolské půdy k šíření politického extremismu.

Solisovi dále vadí to, že se mu Halík ani neobtěžoval svůj problém říct. „Jednal tedy jednoznačně za mými zády s cílem poškodit moje působení na vysoké škole ve funkci odborného asistenta z osobních ješitných pohnutek,“ upozorňuje v dopise vysokoškolský učitel. „Výpady proti jiné vzdělávací instituci mohou být objektivně kvalifikovány jako nedůstojné člena profesorského sboru University Karlovy," uzavřel Solis svůj dopis a kromě Halíka jej poslal jak Apoštolské nunciatuře, kardinálu Dominiku Dukovi, tak prezidentu republiky Miloši Zemanovi a členům rektorátu Univerzity Karlovy."

http://beta.parlamentnilisty.cz/zpravy/Halik-zaloval-na-vedce-ktery-o-nem-s-nami-mluvil-Jenze-to-trochu-popletl-273200
29. 05. 2013 | 09:15

jarpor napsal(a):

In vitro veritas

"Kdo je to MY? Já když sleduji ty zákony po plyšáku, dnes v režii triády Bakalovo.cz, tak vidím, že jsou to zákony šité na míru 1% nejvíce bohatnoucích lidí, kteří briskně vyvádějí zisk ze země, optimalizují daně v daňových rájích. ..."

Nezoufejte... Budeme sledovat jak MY ty zákony udeme šít na míru těch 80 % udajně chudých či na hranici chudoby pod oranžovým praporem...

To je to MY... Nikdo nikde nic lepšího než demokracii nevymyslel a nepřivedl na svět...

Nebo chcete raději do Danišova světa "vymožeností" ? Ještě to lze... v jedé čásit Korei... třeba

Hezký den
29. 05. 2013 | 09:22

Silvie napsal(a):

scallop
Tak prokažte, že to pravda není!
Asi to tak bude, protože Halík chytře mlčí. Pochybuju, že by si tohle někdo dokázal vymyslet a vzhledem k jeho charakteru mě to nepřekvapuje. Navíc by si Solis netroufnul (s ohledem na jeho postavení) vylézt na světlo boží s očividnou lží a výmysly.
Útočí-li S.Š. na PL jako na žumpu, asi má k tomu osobní důvod.
Ostatní "naše" noviny totiž zastávají jediný "správný" politický a názorový postoj.
Takže nám, nedostatečně intelekutálně a karakterově vybaveným, nezbývá ,nežli ten politický bulvár.
29. 05. 2013 | 09:22

Korea - Haiti - Čína - USA - ČR napsal(a):

jarpor,

proč sem zatahujete Koreu? Vy jste Korejec? To je jako kdyby sem někdo zatahoval Haiti, Somálsko, Súdán, Irák, Afghánistán anebo Ugandu.

Myslel jsem že mluvíme o českých zemích. O JEJICH systémech, osudech, minulosti a perspektivách.

Navíc to co je v KLDR je přímým popřením ideí komunismu jako společnosti budované v zájmu většiny. Korea je ve skutečnosti oligarchický režim podobný tomu dnešnímu českému v tom, že je budován ve prospěch 1% na úkor zbytku společnosti. S tou výjimkou, že tam ještě z nějakého důvodu nevstoupil zhodnocovat své zisky globální kapitál tak jako do Číny, která taktéž nemá s komunismem vyjma názvu vůbec nic společného - z těch samých důvodů. Pro komunismus je přímo vyloučeno aby 1% společnosti vlastnilo a prakticky rozhodovalo o všem a ostatní byli zbídačováni.
29. 05. 2013 | 09:33

scallop napsal(a):

Sylvie

ale vzdyt ja se s Vami nepru. musi to byt pravda, psali to v novinach. Stejne je napr. pravda, ze Zeman je lhar, byvaly komunista, alkoholik a autor bulvarnich spisku, ktery rozprodal majtek teto zemem cizincum.

PS Taky bych mohl napsat: "Sylvie byvala prostitutka". Dokazte, zeto tak neni !
29. 05. 2013 | 09:35

resl napsal(a):

autor :
Nevyrovnat se s minulostí je vcelku běžný jev. A je zřejmě hlavní příčinou zvratů dějinného pohybu k nesvobodě.
..................
chvíli komouš, chvíli nekomouš, nevíte čí jste, jen je divné, že když jde do tuhého, stojíte na stejné straně jako KSČM.
29. 05. 2013 | 09:38

Pavel13 napsal(a):

Pane autore, dovolte, abych vás upozornil na maličkost, která vám zřejmě unikla, jinak byste nepsal o našem vztaku k EU. My jsme se totiž stali členem Evropské unie, takže naším zájmem je přispět k jejímu co nelepšímu fungování a podílet i na její zahraniční politice jako celku. Součástí Severoatlantické aliance jsme rovněž.
29. 05. 2013 | 09:40

Silvie napsal(a):

scallop
Jenže to se doložit nedá.
To, co tvrdí Solis o Halíkovi(jeho konformismus) jednoznačně ano. Pokud lže, jistě ho Halík zažaluje.
Netvrdím, že byl Halík nutně stbácký bonz (ale s ohledem na jeho udávání "nevhodných" názorů u Solisova zaměstnavatele to ani nevylučuju), ale pokud vystupuje jako velký antikomunista (stejně jako svazácký funkcionář Nečas a lidovec z NF Kalousek), měl by mít minimálně čisté svědomí.
Souhlasíte aspoň v tomhle?

Já už jsem na ty komunistobijce fakt alergická, a to komouše nemusím.
Dali si s tím antikomunismem dost načas - mají zpoždění pouhých 23 let!!!
A to, že se za Havla skartovalo, až se ze spisů prášilo, snad taky nepopřete.
Lustrační osvědčení dostal kdejaký gauner.
29. 05. 2013 | 09:41

jarpor napsal(a):

Korea - Haiti - Čína - USA - ČR

Sorry... za Koreu...

Ale že jste se rozepsal... dost mimo téma soudím...

Já prostě jen chtěl zmínit souvislost mezi suverenitou v demkratickém státě a suverenitou v totalitním režimu... Nic víc...
Tak ještě jednou - sorry. Zapomeňte tu větu...

Ne že bych byl nějak "citlivej", ale nebaví mmne odpovídat různým nickům, když mám pocit, že jde o jednoho a téhož...

Tak se mějte... tečka.
29. 05. 2013 | 09:41

Občan napsal(a):

Silvie,

on soudruh "disident" Halík v rámci toho institutu i publikoval, a to v době tuhé normalizace: "KUCHYŇKA, Z., HALÍK, T. Lidé a konflikty. Praha: institut pro výchovu vedoucích pracovníků ministerstva průmyslu ČSR, 1981."

Halík totiž vlastně vůbec není vystudovaným teologem, ale prachobyčejným kádrovákem. PhDr. získal v r. 1972 v oboru sociologie a v r. 1984 atestaci z klinické psychologie. Do r. 1984 působil jako kádrovák na min. průmyslu a od r. 1984 šel dělat psychologa do pradny pro smažky.
Prostě typický "disident", krutě "pronásledovaný" režimem...
29. 05. 2013 | 09:43

scallop napsal(a):

Sylvie

No prave. (Ne)konformismus se dolozit da ? Napr. Halik byl tajne vysvecen na kneze, to je dukaz nekonformismu. Nebo vytahne eso v podobe genia svetove zurnalistiky Hajka, ktery Vam dolozi, ze to vysveceni vlastne neplati protoze ... blabla.

Jsou veci mezi nebem a zemi, na ktere se otisky prstu nebo kamerovou nahravkou dokazat nedaji.
29. 05. 2013 | 09:47

Korea - Haiti - Čína - USA - ČR napsal(a):

jarpor

omluva přijata. Vzato věcně, suverenita byla za totáče z ekonomického hlediska 100% -tně mnohem větší než za kapíku a z politického je to tak fifty - fifty. Tehdy RVHP, dnes diktát EU, tehdy VS, dnes diktát NATO s nepovinně povinnou vojenskou účastí, minimálně však politickou, materiální a finanční podporou.

Stačí porovnat, kolika válek se Československo muselo zúčastnit za 44 leté éry totáče a kolika se musela zůčastnit ˇVCR za své cca 20 leté demokratické éry.
29. 05. 2013 | 09:49

Občan napsal(a):

Silvie,

a Halíka nikdo nemusí udvědčovat, protože on to ve svém životopisu na SVÝCH stránkách - http://www.halik.cz/zivotopis.php - silně učesaně přiznává sám.
Ta formulace, jíž obtančil kádrováka, je roztomilá "... pracoval jako psycholog v průmyslu..." :o)))
29. 05. 2013 | 09:51

Silvie napsal(a):

scallop
Přesně jak to napsal Občan.
Halík to zřejmě hrál na obě strany. Takový dvojitý agent.
Kdypak byl vysvěcen na kněze?

Já třeba naprosto respektuju biskupa Malého, kterého pokládám za slušného člověka. Patřil taky k "podzemní" církvi, ale nikdy po převratu nekomentoval politiku. Knězi to nepřísluší!!!
Z Halíka sálá touha po moci, nenávistnost, slavomam. Takhle se skromný páter nechová.
Přečtěte si názor prof.Hořejšího, který ho chová v úctě, což já tedy nechápu.
Kritizoval ho už za jeho politické agitace v kostele, jichž byl přítomen.
29. 05. 2013 | 09:54

resl napsal(a):

Silvie : Já už jsem na ty komunistobijce fakt alergická, a to komouše nemusím.
....................
dobrý, akorát s nimi vždy souhlasíte, jako s Bednářem vedeným v seznamech stb od 10.10.79. pod krycím jménem "Kodex." Zeptejte se "Občana", co o něm zjistil, /a to je váš člověk/ neměla byste být tak žhavá, než se dáte do datlování.
29. 05. 2013 | 10:04

Občan napsal(a):

Silvie,

s Malým jste na VELKÉM omylu. Sakumpikum z před- i po plyšáku. To, že není moc vidět a slyšet, vůbec neznamená, že se nečiní.
29. 05. 2013 | 10:05

scallop napsal(a):

Obcan, Sylvie

Nenechte se zmast, Halik je agentem prinejmensim trojitym. Navenek sice pusobi jako dvojity agent, ale to je jenom medialni pozlatko.
29. 05. 2013 | 10:08

jarpor napsal(a):

"Vzato věcně, suverenita byla za totáče z ekonomického hlediska 100% -tně mnohem větší než za kapíku a z politického je to tak fifty - fifty. Tehdy RVHP, dnes diktát EU, tehdy VS, dnes diktát NATO s nepovinně povinnou vojenskou účastí, minimálně však politickou, materiální a finanční podporou."

Tož nevím s těmi 100 %....
tehdy nic nepatřilo nikomu... nebo jinak - všechno patřilo všem... nějak bych to dohromady se suverenitou státu, který byl kolonií /jen formálně nezapsanou/ SSSR, nedával...

Prostě - jsem spíše v souhlasu s autorem, že s dalším a dalším přesunem kompetencí do Bruselu klesá naše vlastní suverenita, než abych s ním byl v rozporu...
A pokud bude pokračovat trend, že i zákony nám budou dělány v Bruselu, mimo náš volený parlament... pak už opravdu po republice budované našimi předky nezbude nic... a eurohujeři mohou slavit... Dílo bude dokonáno...

Mějte se.
29. 05. 2013 | 10:23

Daniš napsal(a):

Pavle 13, malý dotaz, nás se někdo ptal jestli chceme do NATO? Nevzpomínám si, Havel a jeho pohůnci nás tam nahnali PROTI NAŠÍ VŮLI. Jakož i do mnoha nesmyslných válek- Irák, Afghanistan, Humanitární bombardování Jugoslávie, Lybye, nyní se chystá Sýrie
Co se týče EU, volil jsem pro a doufal jsem že EU zavede standardní poměry jaké byly v době rozhodování třeba v Německu a jiných vyspělých zemích.Nepovedlo se, naopak zavládl chaos a rozvrat. Dnes po zkušenostech bych byl proti. Ostatně zdaleka ne sám, obyvatelé mnoha zemí si přejí vystoupit ale vlády to dusí, úředníci a politici- kapříci si nevypustí svůj rybník
29. 05. 2013 | 10:41

Korea - Haiti - Čína - USA - ČR napsal(a):

jarpor,

suverenita země je přímo úměrná ekonomické síle a významu země, stavu a úrovni státu a jeho autoritě na mezinárodním poli, vojenské síle státu. T toho plyne - čím ekonomicky a vojensky silnější a soběstačnější stát, čím méně zdevastovaný stát, tím větší mezinárodní autorita a možnost suverénně řídit svůj osud. Naopak stát který má armádu pouze jako podpůrný maňáskový spolek, zadlužený stát, který je v prohlubujícím se rozvalu a slovo politik znamená u veřejnosti nadávku, ekonomika která míří setrvale prudce dolů o které se rozhoduje za hranicemi státu, stát, který se dobrovolně vzdal svých zdrojů a majetku je tím víc nesvéprávný a závislý čím víc se u něj prohloubily tyto jevy.

I kdyby nakrásně neexistovala žádná EU, ČR by nepřestala být nesvéprávnou kolonií, které je diktováno zvenčí.
29. 05. 2013 | 10:43

resl napsal(a):

Sledujeme-li české politiky, dojdeme k názoru, že "suverenita" českému národu pouze škodí.
29. 05. 2013 | 11:11

Pavel13 napsal(a):

:Daniš
O vstupu do nato rozhodli naši zastupitelé. Ústavně bylo vše v pořádku. Referendum snad v té době ani nebylo uzákoněno. V takovém Švýcarsku by to bez referenda neprošlo a určitě by se použilo i při zapojení do každého z jmenovaných konfliktů. I u nás by referendum dalo jinou váhu takovému rozhodnutí, ale na druhou stranu žádná jiná alternativa naší obrany nebyla připravena.
Hlasoval jsem taky pro EU. Taky jsem čekal více, ale myslím, že bez EU by náš stav lepší nebyl. Pro vystoupení bych nehlasoval, ale musel bych se s takovým výsledkem smířit. Pořád lepší, než být členem a přitom přispívat k rozkladu, jak nás nabádá pan Bednář.
29. 05. 2013 | 11:18

Karl IV. napsal(a):

Státy mohou být suverenem pouze tehdy, pokud jsou demokratické, postavené na jistých společných hodnotách, či diktátorské, či zrozené cizí mocí a držené cizí mocí.
V případě Česko vznikla jakási postnormalizační kultura mimo civilizační rámce, podobně Somálsku. Cizí moci je nedrží, diktatura - čert ví.
Takže Česko drží pohromadě neagresivní mezinárodní situací, má pocit naprosté beztrastnosti a věčného míru, nic nebuduje, hýří a strádá.
To mnoha dovoluje úvahy být v EU či ne, být Ruskem či ne, nehledě na touhy nebýt, tím kým jsem , ale raději někým jiným.
Říká se tomu destrukce hodnot a souvisí s destrukcí státu.
Je zajímavé, jak mnozí poddansky očekávali od EU jednání SSSR, nepřišlo, jsou zklamaní, ale dál pší o EUSSSR: EU od nich požaduje samostatnost jednání a víru v hodnoty, které tuzemci mají buď za socialistické či za antičeské.
Toto území kdysi v 5. století germánské kmeny opustily mčky a dobrovolně, věděly proč?
Suverenita není efemérní vánek, to je reálná materie, které se Česku nedostává: obyvatelům už ani nepřijde, že se jejich stát zhroutil a je předmětem her uzavřené mezipartajní skupiny neofeudálů.
Bednářové vyjadřují tu českou podstatu: zničit (Rieger a Palacký v rakouském parlamentu) a nic nebudovat, neboť vše se nakonec nějak vyvrbí- fatalismus....Když dojde ke krizi z jejich jednání, hledají důvody všude, jen ne v sobě.
Chlácholí se, že jsou stejní jako ti jinde. Nejsou. Chlácholí se, že bojují s Němci, ale bez jejich sousedství by se neuživili.
Kde jsou hodnoty, reálné hodnoty, které opodstatňují českou suverenitu?
Mocenský princip tu byl už za Karla IV: Praha byla jediným větším evropským městem, jehož velikost byla důsledkem mocenských poměrů, nikoliv ekonomických a kulturních aktivit obyvatel. A tak to zůstalo.
29. 05. 2013 | 11:34

Spadnul z posedu a trpí amnézií napsal(a):

Karel II.,

"...Státy mohou být suverenem pouze tehdy, pokud jsou demokratické, postavené na jistých společných hodnotách, či diktátorské, či zrozené cizí mocí a držené cizí mocí..." A čo si vy Kefalín myslíte o Masarykovské 1. ČSR? Byl to stát demokratický, postavený na jistých společných hodnotách, zrozený cizí mocí a držený cizí mocí (smlouvou s FR)? A jak do toho zapadá Mnichovský diktát - včetně spojenců, kteří sdíleli demokracii a společné hodnoty?
29. 05. 2013 | 11:49

resl napsal(a):

Bednář : Pan Doležal tak podle zásad Sudetoněmeckého landsmanšaftu ignoruje opakovaná prohlášení válečných Spojenců o neměnné platnosti jejich suverénního rozhodnutí o přesunu německých menšin ze států na východ od Německa do Německa v zájmu evropského míru a obnovy mezinárodního práva po druhé světové válce.
......
lžete, mocnosti jen doporučily, aby se s odsunutými zacházalo lidsky, jinak divoký odsun pořádala ČSR za pasivního přihlížení E. Beneše, který si tímto nahrazoval mindrák z útěku a ponížení před Stalinem, které si způsobil sám svým zbabělstvím.
Proč se vaše kolektivní vina nevztahuje na všechny české komunisty, když jejich vůdci kolaborovali se Sovětským svazem, který okupoval dvacet let ČSSR a kontroloval svou násilnou politikou postoje proti občanům, vlastencům, vyháněl rodiny do exilu, vraždil a zavíral do kriminálu ?

Bednář : Kdo si nyní myslí, že je to naopak právě osvícená vrchnost, a že ona je Západ, patří stále do komunismu, tedy na odpudivou stranu jím vytvořené železné opony.
................
to se bolševiku nestydíte toto napsat, když jste s nimi spolupracoval ?
29. 05. 2013 | 12:16

Silvie napsal(a):

resl
Občan má rozhodně relevantnější informace, nežli vy.
Vy vůbec nezastíráte, že byste Čechy nejradši viděl ještě jako součást c.k.monarchie. To je pak těžké!
Soukmenovce najdete spíš na blozích landsmanšaftu, tam by vás radostně plácali po ramenou. Nacisti kolaborantů rádi využívali, ale VŽDY jimi hluboce pohrdali.

Občan

Napište mi něco o Malém, jestli se vám bude chtít.
To jsem fakt netušila. Zřejmě jste lépe informován.
Docela mě mrzí, že jsem se v něm tak spletla.
29. 05. 2013 | 12:30

Nikdy neříkej vždycky napsal(a):

resl,

víte, ono asi bylo dost těžké v té době zajistit v českém pohraničí ze kterého nevinní členové Henleinovy strany vyháněli vinovaté Čechy, zajistit aby vinni Češi květinama, dechovkou a strdím za aplausu a jásotu vyprovázeli nevinné sudetské spoluobčany, kteří omylem byli vedeni jako funkcionáři gestapa, dozorčí při transportech smrti, pracovníky gestapa a podobně. Obzvlášť když po válce byly státní orgány v rozvalu a zemí korzovali pozůstatky všelikých ozbrojených skupin a lapků - mezijiným i německy mluvících.
29. 05. 2013 | 12:33

resl napsal(a):

nikdy neříkej ...
to je těžký, když si vymyslíte scénář a dál pokračujete, jako v reálu. mám si něco vymyslet o vás ?
29. 05. 2013 | 13:22

resl napsal(a):

Silvie : Občan má rozhodně relevantnější informace, nežli vy.
..................j
jasně že jo, proto vám píšu o Bednářovi, jenže vy nečtete, vy sprintujete bez rozmyslu, jako vždy.
29. 05. 2013 | 13:40

Silvie napsal(a):

resl
Ale já nehodnotím charakter pana Bednáře-reaguju na jeho článek, s nímž souhlasím.
Občanovi věřím, protože si informace velmi pečlivě ověřuje.
Mně to občas uletí, to přiznávám.

Jak souvisí to, co jsem napsala předtím, s p.Bednářem?
On je to "komunistobijce"?!

Mně nejvíc vadí ti rádoby "pravičáci", co ještě včera vystrašeně žmoulali v kapse rudou knížku.

Udával-li někdo na STB, tak je to hajzl, ať je to flanďák nebo pedagog.
Jenže co s tím chcete dělat takových let po převratu... už to nikoho nezajímá.
Kdysi mě to dost trápilo, dneska mám mnohem přízemnější starosti.
29. 05. 2013 | 13:53

Honza II napsal(a):

Tak jsme se k tomu slavnému StB konečně propracovali i v diskusích. Buď si měla slavná pravice po 20 letech zrušit celý lustrační zákon, anebo je potřeba ho uplatňovat právě na lidi, kteří nejvíce mohou ovliňovat veřejné mínění.
Jedním z nich je zmíněný Halík. Přece StB by v časové tísni začátku prosince 89 neztrácela čas hledáním a likvidováním spisu nějakého disidenta. Ona prostě likvidovala spisy význačných konfidentů. A to mně pro charakteristiku Halíka stačí.
Ale úplně stejná situace je s jiným "Sudeťákem". A to Janem Urbanem. Jeho spis byl zničen 8.12.1989. Snad by tedy tenhle veleuvědoměůlý pravičák měl konečně napsat článek na téma "Můj odboj u StB", ve kterém by vysvětlil, proč tak nenávidí vše české - ale hlavně, jak to bylo s jeho dosud nevyjasněnými vztahy k StB.
P.S.
Ale podle některých čtenářů se tyto nejsané vztahy táhnou až k editorovi Stejskalovi. - To je jediný způsob, který vysvětluje, že proč L.Stejskal některé tyto lidi toleruje nejen v psaní blogů. ale hlavně v hrubém urážení například nově zvoleného prezidenta.
Buď si tedy zrušte lustarční zákon, anebo se podle něj všichni důsledně chovejte. A ne aby to bylo jen nedůstojmé dušení pro obyčejné lidi, jako třeba vedoucí kuchařku ve školní jídelně, aby si žádala o lustrační osvědčení. Minimálně by podezřelí konfidenti StB ve sdělovacích pretředcích měli veřejně vysvětlit své nevyjasněné vazby k oné oranizaci. A začít můžete hned teď!
29. 05. 2013 | 15:29

Silvie napsal(a):

Resl
Doporučuju vám přečíst si podrobně blog pana Navrátila.
Abyste konečně věděl, co je landsmanšaft zač. Nácek vedle nácka.Aspoň židi budou vědět, koho podporují. Nechápu! Bijou se za antisemity a nacisty a přitom se můžou podělat z Adama Bartoše.

Doufám, že si ten blog přečte i madam Šauerová a pak nás obohatí o nějaké pol.korektní moudro.
Jak ale obhájí očividné nácky, to fakt nevím. Ale ona si s tím jistě poradí.
Vždyť ji koučuje strana.
29. 05. 2013 | 16:39

Silvie napsal(a):

Honza
Myslíte, že by si tady ti konfidenti takhle vyskakovali, kdyby věděli, že jejich spis nebyl skartován?
Sachr byl machr, stihnul toho ,bohužel, dost.
Ale ani to neznamená, že zmínka o těch udavačích nemůže jednou vyplavat z úplně jiného zdroje (spisu).
Věřte tomu, že pravda vždycky vyjde nahoru.
29. 05. 2013 | 16:42

Pavel13 napsal(a):

Silvie napsal(a):
"Resl
Doporučuju vám přečíst si podrobně blog pana Navrátila.
Abyste konečně věděl, co je landsmanšaft zač. Nácek vedle nácka."

Proč si tedy ten blog nepřečtete pořádně sama? Nic takového tam totiž autor netvrdí.
30. 05. 2013 | 06:15

resl napsal(a):

autor : O koho se jedná? Nacionálně-šovinistickou organizaci, kterou založili v roce 1948 (bývalí) nacisté. Její představitelé zpochybňují holocaust a dle jejího prohlášení z roku 1974
................
zbytečné Silvie, tento mladík sem tahá věcí staré 40 let a vy úporně hledáte a hledáte. Němce nezajímáme, to jen oni zajímají pár zakomplexovaných Čechů z toho, že se mají lépe i když válku prohráli. Nestěžujte si tady, ale u vašich milých sovětských a českých soudruhů, kteří tuto republiku přivedli na mizinu.
Zakomplexovaný šovinista je autor, přečtěte si o něm.
30. 05. 2013 | 08:14

resl napsal(a):

Suverenitu, jste měl Bednáři požadovat před 40. lety, to vám bylo 25 roků. jenže vy jste místo toho souhlasil s okupací sovětskou armádou, pilně pracoval v SSM a potom jste se, zřejmě nedopatřením, ocitl v seznamech STB a to opět náhodou v 74 r. Kdybyste totiž byl jako osoba pronásledovaná, nemohl byste dokončit právě v těchto letech studia filosofie a obdržet titul CSc. Už dávno byste pracoval manuálně a sem tam dostal nakládačku od komunistické policie.
30. 05. 2013 | 09:04

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy