Zaručeně pravdivé odposlechy (anebo zaručeně lživé?) opět na scéně

03. 11. 2013 | 17:40
Přečteno 3277 krát

Obvinili a zavřeli nám Víta Bártu… Tedy spíše zatím „přizavřeli“ a zase pustili. V přísně „utajeném“ policejním režimu. Ale jak asi nikoho nepřekvapí, MFD všechno ví. Koneckonců ji po dlouhé době opět citují všechna ostatní média. A Mladá fronta Dnes píše na první straně dnešních novin třícentimetrovým palcovým titulkem „OBVINĚN“, tak tomu budeme věřit. Bárta je obviněn.Podívejme se zblízka, za co je Vít Bárta obviněn. Pan „vševědoucí“ investigativní kmet Kmenta píše, že Bárta a vysoký důstojník BIS a dnes ÚOKFK (protikorupční policie) jsou obviněni za to, že ten druhý vynesl z BIS tajné odposlechy Janouška s Bémem a prodal je tomu prvnímu. A ten s nimi naložil podle svého nejlepšího svědomí. Nejspíše je prodal (či „vybártoval“) panu Kmentovi. Tím by se příběh slavných „odposlechů“ mohl uzavřít.
Ale neuzavře. Snadno vysvětlím proč.
1. Trestní oznámení na neznámého pachatele ve věci údajných odposlechů jsem totiž podal já a to přibližně před 18 měsíci. Povinností orgánů činných v trestním řízení je konat. To znamená vyslechnout, obvinit, odsoudit a pak teprve zavřít. Tady se nějak postupuje v opačném pořadí. Což je nejenom nelogické, ale také nedemokratické. Odporuje to totiž české ústavě. Pravda, ještě před nedávnem se to v Čechách praktikovalo. Mám na mysli komunistická padesátá léta, a pak také estébácká socialistická sedmdesátá a osmdesátá léta. Je dost dobře možné, že by policejní orgán mohl říci, že mu prostě jenom trvalo 18 měsíců, než na toho správného „pachatele“ přišel. To mně ale příliš nezapadá do vševědoucího scénáře pana Kmenty. Ten totiž právě před 18 měsíci v MFD napsal, že se jedná o autentické odposlechy, že je pořídila BIS a že je někdo ukradl a prodal právě panu Bártovi. Tedy, příslušný policejní orgán měl, pokud také jako pan Kmenta usoudil, že se jedná o autentické (rozuměj pravdivé, nevymyšlené či nezfixlované) odposlechy, okamžitě konat a pana Bártu zadržet, či alespoň vyslechnout. Kdyby usoudil opak, že odposlechy jsou smyšleným falsifikátem, měl pana Kmentu příslušný orgán obvinit a následně zavřít. Místo toho dnes, po 18 měsících, jsme svědky okázalého a demonstrativního (letos již poněkolikáté) zatýkání, předvádění, „obviňování“, tentokrát pana Bárty. Něco zde jaksi nehraje…
2. Nejmenovaný, vysoký policejní důstojník se nechal slyšet, že ony údajné odposlechy jsou poněkud „divné“, že je nemohla pořídit BIS, protože na to nemá příslušnou technologii (s ohledem na údajně mimořádně vysokou „kvalitu“ těchto odposlechů). Kdo je tedy mohl v takové kvalitě pořídit? CIA? KGB? MOSAD? Pokud ano, tak proboha proč? Anebo si je prostě někdo tak trošku zvymýšlel, sestříhal tak, jak se mu to zrovna hodilo. Tak, aby vznikl třaskavý politický materiál, který může dehonestovat, škodit, ničit, měnit předvolební preference i volební výsledky. Pokud přijmeme vážně tuto hypotézu, pak se otevírá prostor pro různé interpretace.
3. Začít je třeba tam, kde se „odposlechy“ zjevily. V den jarní rovnodennosti roku 2012. Přibližně 72 hodin před tím, než měl být Vít Bárta obviněn před prvoinstančním soudem z údajné korupce. Což o to, vlastně by se nemuselo nic dít. Ale tento Vít Bárta byl zároveň šéfem jedné ze tří koaličních vládních stran a držel ve svých rukou exekutivní moc v této zemi. V civilizovaném světě okolo nás by to nutně muselo znamenat pád vlády. Ale česká vláda nepadla. První stránky novin totiž neplnil odsouzený (ať už spravedlivě či nespravedlivě) Vít Bárta, ale poněkud překvapivě se „zjevivší“ monstr příběh odposlechů exprimátora Prahy a poslance Béma a údajného arcikmotra Janouška, který měl rozhodovat o všem, co se v Praze a v celé ČR šustlo. Skutečný a jediný „Deus ex machina“. Česká média dostala „petržílkou“ kořeněnou potravu a vláda rozpočtové zodpovědnosti Petra Nečase přežila. Přesněji řečeno, tenkrát ještě přežila.
4. Můžeme tedy přijmout smělou hypotézu, že se to hodilo do krámu jak Nečasovi, tak Bártovi. První má vládu, o druhém se nepíše a má na zmíněnou vládu podstatný vliv. Nám ovšem nezbývá, než zasadit další kolečko příběhu do jednoho stroje. Tak, jako totiž zveřejnění údajných odposlechů z roku 2007 až v roce 2012, tedy 5 let po té, navíc o Bémovi, který v té době je téměř zanedbatelnou politickou figurkou na šachovnici, bez jakékoliv vnitrostranické, natož pak exekutivní moci, ale také o Janouškovi, který v té době nejenom žádnou „politickou moc“ nemá, ale navíc podniká jeden neúspěšný pokus za druhým vyhrabat se ze závažného psychického onemocnění. Dalo by se tedy říci: nula k nule… Přesto – údajné odposlechy „dvou nul“ způsobí matematický „zázrak“: katarzi nebývalých rozměrů, ze které se česká komunita nevzpamatovala dodnes (viz naprosto šílený výsledek parlamentních voleb).
5. Zbývá tedy položit poslední otázku: K čemu se další odposlechová kapitola, navíc vskutku poněkud absurdní, v nesmyslném načasování, k čemu má sloužit teď? A také, komu či čemu má sloužit? Máme 3 možnosti: První znamená, zeptat se Policie ČR, co to vlastně dnes dělá. Druhá znamená, zeptat se pana Kmenty. První nám řeknou cosi o přísném „utajení“. Druhý se odvolá na to, že přeci neprozradí své „zaručené zdroje“. A tak nám nezbývá než třetí varianta. Tedy, hypotetizovat komu se může tentokrát hodit do krámu, že nám figuruje Vít Bárta na prvních stránkách novin a že se nepíše o něčem jiném. Jako tenkrát. Před 18 měsíci. Nechci ovšem prozradit úplně všechno, tak to nechám na druhých. Koneckonců, fantazii se meze nekladou.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik!!! napsal(a):

Nemáte co dělat?
03. 11. 2013 | 17:55

Analytik napsal(a):

Došlo k jedné závažné změně, pane Béme!
Skončila doba hájení Mafie a jejích modrých kmotrů. Váš přítel Janoušek, kterého prezentujete jako sobě rovnou nulu, ještě nedávno řídil Prahu a kdovíco ještě. V té době byl mimo pravomoci Policie i Justice. Proto ono zpoždění.
Teď na něj přišla řada, stejně jako přijde na Vás a vaše kumpány.
03. 11. 2013 | 18:04

Libertad napsal(a):

Nemáte co dělat?

Bez pozdravu s opovržením

Sidonio Libertad
03. 11. 2013 | 18:08

species 8472 napsal(a):

Strach často rozvazuje jazyk.
Vy teď melete o překot, Béme. Ten strach uvnitř už se těžko zvládá, viďte.
03. 11. 2013 | 18:19

petrof napsal(a):

tak mi z toho vychází, že do vazby by měl být spíše jat ten pacholek Kmenta...???
A hezky teatrálně, před kamerami ČT a držkou na dlažbu....jako Starka, Koláček a další.
03. 11. 2013 | 18:22

lačná vagína napsal(a):

analytik :
dobrý....to říkaly ženský ve frontě na banány?? Jako bych slyšel Okamuru....
Pokračujte, myslím, že jste v těch sračkách až po uši.
03. 11. 2013 | 18:27

Dumpling napsal(a):

Pokud by nebyl rozdíl v tom, že vy nejspíš lítáte v kriminálním, maléru, tak by se dalo říct, že jste cosi jako modrý Paroubek. Ovšem tady zřejmě nejde o kverulantskou žvanivost. To je panická reakce (od slova panika, nikoliv od slova panic).
03. 11. 2013 | 18:27

strana apoštolů pajdaveho bimbina napsal(a):

pane beme,
máte to těžký, lůza rozhodla, že jste vinen. domlouvat si k kmotrem všech kmotrů janouškem přes telefon nákup lyžáků je horší zločin, než práskat stb. no, docentovi utekla imunita na kandidátce zlateho usvitu o pár hlasů.....
03. 11. 2013 | 18:33

Impre napsal(a):

Pane Béme, ty odposlechy slyšel celý národ. Vyplývá z toho, že jste pohunkoval panu Waldemortovi (Janouškovi). Vy máte být nezávislý a nepodřizovat se zákulisně zájmům žádného byznysmena.

Kdysi jste byl velmi nadějný politik, leč něco se v prúběhu vaší cesty vrcholem přihodilo. Něco zlého. Někdo tvrdí, že to způsobily líbánky s Klausem (např. psychiatr P.Příhoda). Nikdy by mě nenapadlo, že může skončit psychiatr tak zle, p. Béme. Já si ještě pamatuji, jak někdo ze zastupitelů na počátku vaší pol. kariéry poznamenal, že psychiatr se jim bude v zastupitelstvu hodit. Jak je vidět - i psychiatr je jen člověk.
03. 11. 2013 | 18:39

xerox napsal(a):

openbém ... :-)

hale poslouchej ty jeden šibale ... komu vlastně volal janoušek , jak byl tenkrát v tom slušivým svetru vopřenej vo policejní hauptnu ... ? ... :-)
03. 11. 2013 | 20:13

já napsal(a):

Ejhle, Bém si hraje na suveréna. Kam se poděla ta servilita z telefonu?
Máte to psaní od Janouška schválený?
03. 11. 2013 | 20:58

dd napsal(a):

Myslel jsem, že paranoici v ČR se vyskytují pouze ve formě tutan... et cetera.
Mýlil jsem se: i mezi "politiky", dokonce mezi nejbližším okolím mr. Klause.
03. 11. 2013 | 22:27

Papouch napsal(a):

"2. Nejmenovaný, vysoký policejní důstojník se nechal slyšet, že ony údajné odposlechy jsou poněkud „divné“, že je nemohla pořídit BIS, protože na to nemá příslušnou technologii (s ohledem na údajně mimořádně vysokou „kvalitu“ těchto odposlechů). Kdo je tedy mohl v takové kvalitě pořídit?"

technicky vzato zaznam poridila telekomika na ustredne, BIS si jenom rekne ktere cislo potrebuje
04. 11. 2013 | 08:20

Horolezčata napsal(a):

Ále Kolibřík je nějak aktivní ,že by měl strach ? To by chtělo "malej" a zavolat Mazánkovi snad by měl slova útěchy.To svědomí nějak hryže,ne a ne přestat.Praha olympijská ,Opencard,Blanka,metro do Motola,to všechno byla těžká práce zejména pro psychiatra a horolezce.
04. 11. 2013 | 09:17

Milan napsal(a):

Rozhodě nevážený pane Béme,

Náhodou sem narazil na váš blog a přečetl dva články a nestačim se divit jaký charakter může mít člověk jenž vedl, nebo vlastně byl řízen ve vedení města Praha. Tím jsem si vlastně částečně odpověděl. Jste de facto tzv. bíly kůň, což naznačuje charakter jasný. Spíše by mě zajímalo zda chcete být vzorem pro vaše deti, jestli se jim s klidem dokážete podívat do očí a chtít jejich respekt. To co totiž píšete na blogu mi přijde jako ubohé, chytili mě za ruku, ale nebyla to moje ruka. S panem rathem vesměs stejní, co to je za lidi jenž vystudovali za komunismu lekařství a pak se vrhli do politiky zaprvé a hlavně hájit zájmy občanů, např janouška. S chuti bych si odplivl a ne jen před vás.
04. 11. 2013 | 09:39

Vladimír napsal(a):

Smutnou realitou zůstává, že komunikační technika opřená o anonymitu je rajským pařeništěm lidské pitomosti a požehnaným psychoterapeutickým projekčním plátnem frustrovaných jedinců všeho druhu. Inu - memantika je dnes věda sofistikovaná. Kdybych měl tu možnost, pustil bych si k četbě reakcí stylově árii "La calunia" z Rossiniho Lazebníka Sevillského.
- tak pravil Vladimír
(P.S.: navrhuji změnu hesla prezidentské standardy na "Kmenta vítězí".)
05. 11. 2013 | 11:18

břitká stolyce napsal(a):

Nemyslím si, že je dobré, když zápisy ze své deníčku prezentujete na webu. Tento materiál je primárně určen odborné psychiatrické veřejnosti, respektive vašemu ošetřujícímu lékaři. Pokud si dobře pamtuji tak jste ten zápisník s tužkou dostal při nástupu na léčení a je pouze jen a jen pro vaše imtimní potřeby.
Co třeba příhody Mazánkovic, nebo napsat svůj vybroušený životopis. Léky jste již měl.
06. 11. 2013 | 13:50

DennisKr napsal(a):

Everything else is ultimately only details -- significant details, but variations on this theme. index.php is the controller, the menu program determins what the "current page" is, and a lot of occasions get fired in the process of building that page. Plugin modules can hook in to those events and alter the work flow/provide additional information/etc. That is also part of the reason so many Drupal resources revolve around making modules. Without modules, Drupal does not actually DO something other than say, 'Someone asked to get a page! Does it exist? No? OK, I'll serve up a 404.'

<a href="http://billysrereebiz.com">Corro</a>

http://billysrereebiz.com - lolz
25. 02. 2014 | 23:27

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy