Reakce vyměňte politiky.cz na novoroční projev prezidenta

03. 01. 2011 | 10:24
Přečteno 13562 krát
Novoroční projev prezidenta Václava Klause zcela pominul hluboký politický marasmus, ve kterém se Česká republika nachází. Naše iniciativa se proto rozhodla natočit vlastní novoroční prohlášení k občanům České republiky:

Vážení spoluobčané,

v jistém slova smyslu jsme všichni akcionáři akciové společnosti s názvem Česká republika. Hovořím k vám tedy jako jeden z přibližně deseti a půl milionu těchto drobných akcionářů. Jsem znepokojen novoročním projevem prezidenta, našeho zaměstnance a nejvyššího zástupce v orgánech této akciové společnosti. Není důležité, co v projevu zaznělo. Závažné je to, co tam chybělo. Prezident ve svém projevu úplně pominul, že v uplynulém roce byla široké veřejnosti ve vší nahotě ukázána bída české politiky. V tomto smyslu považuji jeho projev za pokus o legitimizaci stávající politické mašinérie čím dál víc vzálené od ideálů demokracie a svobody.

Řeknu to tedy za něj:

Vážení občané, spoluakcionáři, díky aroganci, ztrátě zbytků soudnosti a amatérismu v komunikaci vrcholných politiků jsme mohli nahlédnout bez příkras do jejich světa a naše neblahá tušení se změnila v děsivou jistotu:

- pochopili jsme, že současné politické strany jsou jen bratrstva obchodující s mocí nad přerozdělováním peněz daňových poplatníků;

- pochopili jsme, že hlavním cílem politických stran je zpeněžit tuto moc, tzn. vytvořit systémy, jak peníze v co největší míře z veřejných rozpočtů ukrást a převést na účty politických stran a jednotlivců;

- pochopili jsme, že celá tato politická mašinérie je napojená na podnikavce a velkoveksláky nejrůznějšího druhu, kteří vytvářejí příslušné penězovody a celý kruh tím uzavírají;

- pochopili jsme, že celý mafiánský systém prorostl i do řad policie, státních zastupitelství, znalců a soudců;

- pochopili jsme, že marketing politických stran je postaven na staré dobré strategii „rozděl a panuj“; vypjatou argumentací štve proti sobě nejrůznější skupiny obyvatel, jejichž normální vztah je převážně symbiotický: podnikatele proti zaměstnancům, mladé proti starým, chudé proti bohatým…

- pochopili jsme, že tento zrůdný marketing má devastující účinky: společnost je díky tomu kontinuálně polarizována, což vede buď ke skepsi a apatii nebo naopak k významné radikalizaci názorů;

- pochopili jsme, že po volbách si politické strany rozdělují moc i ve prospěch opozice, aby eliminovaly její skutečnou roli;

- pochopili jsme, že si svoje dominantní postavení trvale a nespravedlivě udržují jednak způsobem financování politických stran ze státního rozpočtu, jednak volebními zákony; v obou případech jsou malé strany znevýhodněny natolik, že je to prakticky vyřazuje z politické soutěže;

- pochopili jsme, že pokud hrozí díky velkým aférám odliv preferencí velké politické straně, není nic jednoduššího, než profinancovat vznik nových stran, které znechucené voliče včas zachytí.

Tento zdrcující pohled do žumpy reálné politiky má bohužel i zásadní dopady na naše peněženky. Podle Transparency International se jen ve veřejných zakázkách vlivem jejich předražení ztratí na 150 mld. Kč ročně. Ale to je jen část korupční politické mašinérie: další peníze padnou na účelové, tj. zbytečné projekty, či projdou účetnictvím státu či samosprávy jen částečně nebo dokonce vůbec: například kšefty s pozemky spojené se změnou územního plánu, prodeje movitého a nemovitého majetku, výhodné pronájmy atd.

I pokud budeme v odhadech velmi střízliví, každý pracovní den se – nám drobným akcionářům – v této zemi ukradne celá jedna miliarda korun. Pro představu: ke splnění aktuálních mzdových nároků lékařů z nemocnic by stačily tři dny bez korupce. Nebo by důchodci mohli mít téměř dvojnásobné důchody. Nebo by rozpočet pro tento rok byl přebytkový v řádu 100 mld. Kč…

Miliarda denně nemůže zmizet pochybením několika jednotlivců: je to systematické drancování majetku a budoucnosti této země. Je to parazitování takového rozsahu, že není dlouhodobě slučitelné z existencí hostitele, tedy nás a naší akciové společnosti s názvem Česká republika.

Jak se to mohlo stát?

Je to smutné konstatování, ale my, drobní akcionáři, jsme nechali věci dojít tak daleko. My jsme se nezajímali. Především generace dnešních čtyřicátníků a padesátníků nese podstatný díl odpovědnosti. Měli jsme už v devadesátých letech dost zkušeností, rozumu a hlavně možností tomu zabránit.

Existují studie potvrzující, že míra korupce v té které zemi klesá s růstem angažovanosti občanů.

Proto to brojení stávajícího establishmentu proti „nepolitické“ politice: „Jednou za čtyři roky přijď, zvol mě a pak čtyři roky drž hubu, maximálně si zanadávej v hospodě a hlavně - plať daně!“ Proto to nálepkování typu „pravdoláskovci“. Aktivní a funkční občanské společnosti se totiž bojí jako čert kříže. Bojí se jí více než revoluce, zvláště sametové… tu umí zvládnout dobře, jak už dokázali před 20 lety.

Není tedy jiné cesty, než začít budovat občanskou společnost, která bude ve své většině trvale pobývat mimo svět politiky a provádět permanentní kontrolu a vyvíjet takový tlak na vládnoucí politické strany a úředníky, aby se jim nevyplatilo krást. Aby dělali to, co mají, tj. sloužili občanům. Od toho si je nakonec platíme.

Zapomeňme na ideologická klišé, pravolevé vidění světa a další nástroje, jejichž jediným cílem je stavět různé části společnosti proti sobě. Základním kritériem pro výběr politika musí být od této chvíle především jeho slušnost a odbornost.

Většina z nás, lidí v produktivním věku, má děti. A jistě si všichni přejeme, aby jejich budoucnost nebyla ničím zatížená. Aby žili ve svobodné zemi, která vzkvétá anebo má alespoň šanci vzkvétat. Přiznejme si, že proto dnes děláme velmi málo nebo vůbec nic. Deficity veřejných rozpočtů, dluhů souvisejících s nápravou poškozeného životního prostředí a také nároky na očištění veřejného prostoru od parazitů všeho druhu rostou každým okamžikem. Dnes tedy opět stojí naše země na rozcestí a je jen na nás, drobných akcionářích, jakou cestou se vydáme.

Slibme si, že pokud veřejnou kontrolu nedělají ti, kteří by jí dělat měli, tj. zastupitelé a poslanci, budeme ji vykonávat my, občané. A to permanentně! Vše je připraveno: existuje mnoho různých spolků a občanských sdružení, které hájí zájmy občanů ve svých oblastech. Existuje potřebná komunikační infrastruktura. Jediné, co potřebujeme, je tyto zatím roztříštěné síly sjednotit! Vyzýváme vás, abyste se též zapojili do těchto aktivit a pomáhali bojovat proti nepravostem. Nikdo jiný to totiž za nás neudělá. Pouhé dvě hodiny týdně investované do zájmu o veřejný prostor můžou změnit zásadním způsobem naší budoucnost a budoucnost našich dětí.

Jsem si jist, že každý z nás musí dříve nebo později učinit vědomou volbu, jestli bude ve společnosti fungovat jako parazit, nebo slušný člověk. Pokud se rozhodneme pro slušnost, nenechme si to pro sebe a hlavně - organizujme se. Ti neslušní už se zorganizovali dávno.

Přeji vám všem v novém roce hodně odvahy, síly, štěstí a lásky.

Jaroslav Kuchař
Mluvčí VYMĚŇTE POLITIKY.CZ

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Xavier napsal(a):

Bravo!
03. 01. 2011 | 10:34

zdenekb napsal(a):

autor:

Pozdní pochopení, také pochopení.

Teď už jen pochopit, že od patrona všech zlodějů a otce politické šmeliny nelze podobná slova očekávat.
Natož v novoročním projevu.
03. 01. 2011 | 10:38

Evžena napsal(a):

Kdyby místo řečí, kažý začal sám u sebe, je tu za chvíli ráj. :o)
03. 01. 2011 | 10:40

tomas napsal(a):

statnicky projev, ktery si zaslouzi potlesk vestoje
03. 01. 2011 | 10:47

JenTak napsal(a):

Volme všichni ve vzdoru většinové VV. (Ta věta se mi povedla, všechna slova jsou na v) Neboť VV jsou proti politickým dinosaurům a korupci.
Jen kdyby teď nemuseli ustupovat těm dinosaurů. Proto je potřeba, aby příště měli pohodlnou většinu. John se to mezitím naučí, tak to alespoň slíbil.
03. 01. 2011 | 10:50

Píďalka napsal(a):

Jedno je naprosto nepochopitelné. Ačkoliv už musí být každému řadu let jasné, že hradní pán na tomto našem politickém marasmu nese stejný díl viny jako ostatní (zleva doprava), stejně vychází z průzkumu veřejného mínění jako nejoblíbenější politik. Někdy se prý těší oblibě až 70%. Kde se ti lidé berou, když podle všeho poslední zásahy prezidenta neschvaluje naprostá většina lidí? Podle mne právě ona servilita a podlézavot médií z něj vytvořila figurku Já Václav I. Neomylný Všemocný
03. 01. 2011 | 10:52

Píďalka napsal(a):

Jen Tak:
Johnovo VV je právě největším zklamáním a rozčarováním. Místo aby se postavili za to, co slibovali před volbami, totále se zaprodali korytům jako poslední prodejná k...a.
03. 01. 2011 | 10:55

Marcus Agrippa napsal(a):

S tímto velice rozumným blogem úzce souvisí jiný od K.Hvížďaly - Češi se stydí sami za sebe. Česká společnost je bohužel celkem slušně prosycená povrchností, zákeřností a uřvanou rádoby inteligencí. A čeští politici jsou jejím obrazem. Stačí se podívat co předvádí někteří čeští řidiči, nebo tzv.podnikatelé. Slušnost a snaha o fair play jsou pro ně spíš sprosté slova. Co chcete řešit, když členové ODS označí informaci o snaze ukrást státní finance za"práskačství"a prezident s premiérem dělají jakoby se nic nedělo?!
03. 01. 2011 | 10:59

kopec napsal(a):

kdyz je nas.anych lidi hodne, nemusi byt organizace ,staci vhodny impulz.
03. 01. 2011 | 10:59

Michal napsal(a):

Můj souhlas trochu brzdí pojmenování jediné nálepky - "pravdoláskovci". Pravdaláska se na vytvoření dnešního marasmu podepsal měrou větší než malou.
Jinak souhlas - hodně odvahy, síly a lásky, třeba přijde i to štěstí.
03. 01. 2011 | 10:59

elf napsal(a):

Je fakt,že kdyby vedli lidé jako Vy pane Kuchař národ před dvaceti lety a ne lidé typu Havel,Klaus,Dínsbír a spol.nemuseli bychom být tam kde jsme,morální marast je všude,to ONI jsou vini tím kde jsme,že je republika rozkradená a politici dělají práci politika jen pro svůj prospěch a ne pro to,proč byli zvoleni.Havle,Klausi,Dínsbíre,patříte do vězení,hanba vám,bojte se hněvu lidu.
03. 01. 2011 | 11:02

schrott napsal(a):

Též jsem byl projevem pana prezidenta znechucen. V jedné kratičké větě se dotkl největšího problému-korupce. Občané jsou prý právem rozhořčeni, když se o korupci politika dozví. Takže udělejme vše proto, aby se nic nedozvěděli, usilovně pracovali a politiky nechali pracovat(a krást)taky. Občane, nebuď kverulant a nestěžuj si pořád. Čím se to liší od výroků "držet hubu a krok, nebo modlit se a pracovat"?

Věci Veřejné velmi zklamaly, to hlasování o nedůvěře vládě, aniž by jejich poslanci věděli o čem vlastně hlasovali, protože dohoda na hradě byla tajná, ukázalo oč jim doopravdy jde. A referendum o jednání s ČSSD o důchodové a zdravotní reformě? Jen pokračování této trapné frašky.
03. 01. 2011 | 11:03

Tenco napsal(a):

Jaroslav Kuchař
Čekal jsem, že nás teda sezvete na valnou hromadu, kde bychom odvolali staré vedení a.s. a nahradili ho novým.
Hmm. Zas nic.
Přitom mám již sbaleno, včetně náhradních ponožek, prádla, čaje, sucharů a dvou dlažebních kostek.

Nu, poohlídnu se teda po jiné akciovce.
03. 01. 2011 | 11:05

modrý edvard napsal(a):

Děkuji, správný článek.
(přiznávám, že jsem projev p. Klause neposlouchal a poslouchat nebudu a jen věřím tomu, že tohle všechno tam nebylo.)(mám výhrady k tomu, že se opravdu z rozpočtu ztrácí 150 mld ročně, tolik toho snad nejde - ale na podstatě myšlenky se nic nemění)
03. 01. 2011 | 11:06

Inci napsal(a):

Hradní capomafioso nařídil mlčení ...

Žumpálistická mašinérie ho ihned poslechla !!!

V Otázkách Václava Moravce nebylo o megaskandálu ani slovo ...

Punčochář na Primě si zbaběle na pokec pozval Gotta ...

Na všech teletextech se mlží o důvodech odchodu ekonoma Kohouta z NERVu ...

... nechutné ... :-(

Jen pár blogerů se zatím ozývá ... zatím ... aféra jistě vyšumí , zloději si mnou ruce ...
03. 01. 2011 | 11:10

almost glossed™ napsal(a):

Výstižný text, s nímž nelze, než souhlasit.

Čemu však nerozumím, je angažmá vymentepolitiky.cz v posledních volbách. Nejprve dělá vše pro volbu "nových" stran TOP09 a VV, pak protestuje proti tomu, že se TOP09 nedostala do vedení Prahy a nakonec kritizuje nové strany jako síto pro zachycení znechucených voličů velkých stran.

Tímto textem se také iniciativa snaží vytvořit dojem, že neexistuje věrohodná alternativa a všechny "velké" strany jsou stejné. Alternativou mají být snad jen nějací neznámí odborníci, kteří nejspíše nemají žádné vlastní politické preference. Jsou bez názoru, zcela objektivní apod.

A nakonec vyjadřuji nelibost nad logem iniciativy, které přímo symbolizuje násilí.

Když to vše zvažuji, mám z iniciativy velký dojem rozporuplnosti a můj hlavní vztah je na úrovni "předběžné opatrnosti".

Intuice mi pak říká, že tím, kdo vykukuje zpoza opony je ten, kdo má být prezentován nikoliv jako "nová strana" pro zachycení voličů velkých stran, nýbrž jako strana "tradiční", "odpovědná" a "prosperitní". Pletu se?
03. 01. 2011 | 11:15

vlk napsal(a):

Naprosto přesná trefa na komoru!
I ten příměr sedí. Jsme si jist, že kdybychom srovnali novoroční projev z dopuštění Snítilého prezidenta s projevem takového CEO Enronu na posledním normálním shromáždění akcionářů firmy, našli bychom tam podivuhodné množství stejných myšlenek i formulací. A nebyla by to náhoda. Enron byl a firma postavená na podvodech a amchinacích. Klasova rpeublika, tak jak ji založil a provozuje k obrazu svému , je postavena na stejných principech.
Jsme prostě akcionáři Enronu. A neí šance vyhodit management. Z důvodů, které jsou popsány v blogu.
Pokud by náhodou někdo nevěděl / už/ co byl Enron ,nebo to pro něj bylo příliš odtažité téma, pak nechť si místo Enronu dosadí napříkald Sazku. A Místo Klause Hušáka. To je totéž. Ostatně Sazku jsme popsal tady a je tam i jedno moc pěkné foto. Až neuvěřitelně případné! http://www.vasevec.cz/blog/realitni-zralok-vitek-husak-a-jeho-obyvak-sazka-hala-moje-predpoved-z-roku-2004-a-podekovani-vladimiru-spidlovi/
03. 01. 2011 | 11:18

Píďalka napsal(a):

Inci:
to je právě ta servilita a podlézavost médií. Stačí vzpomenout aféru Grossova necelého miliónu. Tehdy během týdne na toto téma vyšlo údajně 1600 novinových článků, bylo to obsahem všech TV zpráv, dokonce se vysílala mimořádná zpravodajství. Teď hrají média hru na čas, který vše zahladí a drží bobříka mlčení.
(mimocodem Grossovi jsem vyhazov přál, jeho aféra byla použita pro poměření, nikoliv na zastání)
03. 01. 2011 | 11:20

Vosavbotě napsal(a):

Vpodstatě souhlasím. Mám jen drobné výhrady:

1) Kritizovat kohokoli za něco, co neřekl, to není OK
2) Od pana Klause jste ani nic jiného čekat nemohl
3) Veškeré odhady korupce jsou velmi nespolehlivé. Ovšem bez diskuze je to, že se u nás krade šíleným způsobem.

Hlavně je důležitý zájem o věci veřejné (Masaryk), ne Věci Veřejné (Bárta a spol.)!
03. 01. 2011 | 11:23

Čvančara napsal(a):

Jsem pro revoluci připosraných proti grázlům všeho druhu - v politice, na dálnicích, ve školství, v ČT, prostě všude. My, přiblblé ovce už toho máme dost.
03. 01. 2011 | 11:25

almost glossed™ napsal(a):

vlk: Přesně tento článek bych v normální zemi a normálních podmínkách očekával od profesionálního novináře. Přiznám se, že jsem byl tak naivní a očekával ho před pár dny i v naší zemi. Připomenutí, jak to bylo a jaká byla a je daň za tzv. "Hušákovu pamětní desku". http://img.aktualne.centrum.cz/346/29/3462979-hala-sazka.jpg

Mýlíte se jen v tom, že na to daňový poplatník nijak nedoplatí. Doplatí. Převelice. Možná ne v takovém objemu, ale dlouhodobě ano. Někdo totiž bude muset mnohem více dotovat český sport. doplatí na to dlouhá řada sportovních svazů, minoritní sporty, méně komerční nebo nekomerční sporty...
03. 01. 2011 | 11:30

zdenekb napsal(a):

Píďalka:

jj, Grossova aféra, vzpomínám, že tehdy bratr Kalousek vystupoval na tiskovkách, cloumal s ním rum a spravedlivý hněv, a hřímal, jak "se stydí za svého premiera" a vyzýval jej k odstoupení... A to šlo asi o dva miliony.

Teď, když jde o Bartáka nebo Drobilovy 3 miliardy, tak je to "vnitřní záležitost ODS".
03. 01. 2011 | 11:31

Inci napsal(a):

Píďalka

Těch pár Grossovejch miliónů je proti Nečasovejm 500 hotovej pakatel .

Kdyby se toto přihodilo kterýkoli socanský vládě , tak pod tlakem médií padne do tří dnů i s presidentem .
03. 01. 2011 | 11:33

Cech napsal(a):

Souhlasím s almost glossed,příčina je v přerozdělování moci.Neboli vařila myšička kašičku .... .
Může li někdo něco udělat tak si uvědomit,uvědomit podstatu: "Občané jsou prý právem rozhořčeni, když se o korupci politika dozví".Má li akciovka fungovat musí se vypořádat s tímto jasně nařízeným mlčením.Bohužel toto jasně nařízené mlčení, bude vynucováno všemi pro šéfa akciovky dostupnými prostředky.Z toho lze usuzovat že na to drobní akcionáři budou mít stejný vliv jako pan Drábek na platy soudců.
03. 01. 2011 | 11:36

zdenekb napsal(a):

Inci, Píďalka:

Dovolil jsem si před časem vyčíslit, co Drobilova aférka (pokud by došlo k transferu 3 miliard do kapes bůhvíkoho a modré kasičky) znamená ve srovnání s "naprosto nutnými škrty", které výrazně zkomplikují životy například zdravotně postiženým...

http://zdenekb.blogspot.com/2010/12/drobnosti.html
03. 01. 2011 | 11:42

Pepa z depa napsal(a):

Milý diskutující, pan Kuchař Nám jen připomněl, že je potřeba neskládat ruce do klína a nehádat se jako malí kluci a holky. Na holky nezapomínat, jsou obrovská síla v Naší společnosti, že? ŽENY Z DK+1 ozvěte se a řekněte co si přejete pro svá další pokolení. Zatím se podívejte na www.vymenilijsmepolitiky.cz a tam v úžasu uvidíte návrh nové ÚSTAVY ČR, kterou dala dohromady občanská iniciativa NA ZÁKLADĚ MOCI A VLÁDY LIDU NAŠÍ VLASTI. Jen oni jsou k tomu oprávněni a vzali to úžasně do rukou, vystihli i podstatu toho co si LID ČESKÝ, MORAVSKÝ A SLEZSKÝ PŘEJE. A takový bude určitě trend do budoucna, čili příštích dní k provedení HEDVÁBNÉ ZMĚNY, jakou jsme si již popsali v mnoha minulých diskusních a příspěvcích pod zn. Pepa z depa a 4. odboje, který vznikl jako protipól vůči 3. odboji a vrahům mašínovcům. A to je boj za svět bez válek, vraždění, násilí a jejich spolupachatelství. Zánik armád a zbraní pro toto NIČENÍ PLANETY. Další později, hezký den přeje Pepa z depa.
03. 01. 2011 | 11:43

argun napsal(a):

Pochopili jste. Skvělé. Jen nechápu, co je mi do toho.

Za 4 roky můžete měnit. Založte partaj a hurá do toho. To ostatní? Jen kecy. Mrkněte za hranice a uvidíte stejnou bídu.
03. 01. 2011 | 11:46

lopa napsal(a):

Všude si po revoluci bývalí bolševici-kolaboranti nasadili do rozhodujících funkcí své lidi! A ti zase brali své známé do lukrativních funkcí, proto tady vznikla mafie, která jen čekala kdy může vystrkovat rohy ze svých úkrytů. Vždy jsou pro tyto lidi důležité, jako za okupace po roce 1968, funkce, které již jednou zabírali a teď to dělali po druhé, již s dobrými zkušenostmi. Mají vše po palcem jak se říká. Proto by si nevěděli jedině rady s občanskou společností, jak říká autor, protože s ní nemají zkušenosti a mají z ní obavy neboť dělali, že z ní vznikly, ODSa další. Souhlasím s článkem!
03. 01. 2011 | 11:47

zdenekb napsal(a):

argun:

Pokud mrkáte za hranice západní a severní (přes Polsko dál), tam aspoň po provaleném průs..švihu politici odcházejí, nepovyšují.

Maličkost, ale potěší.
03. 01. 2011 | 11:49

Frantisek Adamec napsal(a):

Odchazení Masaryka, Havla a Klause
---
1995-11-01 Noviny Pravo (donedávna Rude pravo): “Prezident V. Havel jmenoval V. Klause vysokoškolským profesorem v oboru financí v polovině října. Klausovo jmenování navrhl a Havlovo rozhodnutí spolupodepsal ministr školství Klausův krajan v Podkarpatské Rusi, Ivan Pilip poté, co premiérovu přednášku schválily v řádném procesu orgány VŠE v Praze. 1995-11-05 Britský list Financial Times reagoval na tuto událost dost poťouchle. “Klausova osobnost natolik převyšuje všechny, kteří se ekonomickou vědou zabývají, že ocenění titulem profesor je jen minimálním vyjádřením této skutečnosti.” 1995-11-09 J. Hanák v denníku Práce srovnává udělení profesury V. Klausovi s povyšováním Stalina. Generál bylo pro něj málo, učinili z něj tedy maršála. Pak pro něj vymysleli generalissima a ani to nestačilo...

1989-11-17 Po rozpadu zelezne opony v Berline, Vaclav Havel, s komunisty chartisty, cleny UVKSC, agenty StB a KGB, zorganizoval komunisticky puc v Praze. Dosadil bolsheviky, agenty StB a KGB, Calfu, generala Vacka, tunelare experty Klause a Dlouheho do vlady CSFR. V r. 1993 Vaclav Havel vyzval k humanitarnimu bombardovani Evropy - Balkanu, pri otevreni Muzea holocaustu ve Washingtonu. Bezdetny Vaclav Havel oznacil EU za impotentni. Zrusil se svou komunistickou mafii zemskou samospravu Cech, Moravy a Slezska. K Cecham pripojil a okupoval povodi Moravy, vcetne moravskych mest Dacice, Telc, Svitavy... Zalozil komunisticke militantni Cesko.

1938-1945 Ctizadostiva matka Vaclava Havla, rozena Vavreckova, citala svym synum zidovska dila Kavky a nadcloveka Nietzscheho. Havlova rodina a spolecnost kolaborovala s totalitnimi rezimy, komunisty a nacisty. Herecka Lida Barova mela romanek s Goebelsem, nacistickym sefem propagandy, seznamila Milose Havla s sefem prazske nacisticke uradovny Sicherheitsdienstu. Diky jeho podpore zustal bratrum Havlovym 49% podil na aterierech Barrandov, a navic pry dostali od nacistu sest milionu korun. Barrandov pak slouzil k produkci nacistickych a komunistickych propangantickych filmu. Otec Vaclava Havla pred valkou pujcoval velky sal Lucerny komunisticke strane na sjezdy, viz Dalkovy vyslech. Hugo Vavrecka, dedecek Vaclava Havla z matciny strany, se stal na jare 1933 reditelem pro zahranicni styky v Batovych zbrojnich zavodech, v zari 1938 byl jmenovan ministrem bezportfeje ve vlade Milana Hodzi, v militantni vlade generala Jana Syroveho mel na starosti oblast propagangy. Behem 2. Svetove valky Hugo Vavrecka, jako obchodni a technicky reditel Batovych valecnych zavodu, prichazel do obchodniho styku s nacistickymi pohlavary. Pronacisticka Havlova rodina vlastnila podniky Lucerna s velkym salem, restauracemi a biografem, cinzovni dum na Rasinove nabrezi, usedlost Havlov u Tisnova, k niz patrilo 1400 ha lesa, Barrandov, s nacistickymi kolaboranty, rezisery, herci a hereckami nejen z Prahy.

1926-1992 Nositelé československého vyznamenání Řádu Bílého lva:
1926 Benito Mussolini
1936 Edvard Beneš
1945 Bernard Montgomery, George Smith Patton
1946 Edvard Beneš (vojenský), Ludvík Svoboda, Georgij Sergejevič Žukov, Ivan Stěpanovič Koněv, Čankajšek
1949 Ivan Sekanina in memorian
1972 Fidel Castro
1973 Leonid Iljič Brežněv
1977 Muhammad Rezá Pahlaví
1978 Muammar Kaddáfí
1983 Maurice Bishop
1987 Mengistu Haile Mariam
1989 Jásir Arafat
1990 Vladimír Krajina (I. třída), Francois Mitterrand (I. třída s řetězem), Zdena Salivarová (III. třída), Josef Škvorecký (III. třída)
1992 Harold Gordon Skilling

Havel a Klaus podepsali totalitni komunisticke a rasisticke ustavni zakony. Mohou ziskat cizi osobni udaje nasilim: > snimat daktyloskopicke otisky > zjistovat telesne znaky > provadet mereni tela > porizovat obrazove, zvukove a obdobne zaznamy, nebo > odebirat biologicke vzorky umoznujici ziskani informaci o genetickem vybaveni.
Frantisek BUBLAN, exministr vnitra řekl: "Staci, kdyz jeden policista ho pridrzi a druhy provede tento ukon. To neni zadne velke nasili. "
29. cervna 2007 Policie CR informovala o odberu 15 000 biologickych stop. Policie CR odebira DNA cloveku na rodne zemi, bez obvineni a soudu, s pouty na rukou za zady, nasilim a kopanci do ledvin, moje osobni zkusenost z horkeho leta 2007.
"Ministr Říman (ODS) předložil návrh zákona, který by umožnil tajným službám přístup k vašim telefonním hovorům, SMS a e-mailům a k sledování polohy vašeho mobilu a to zcela BEZ SOUHLASU SOUDU. To se prakticky rovná legalizaci praktik StB, kde každý člověk mohl být bez udání důvodu libovolně odposloucháván. Protože v naší zemi prakticky neexistuje žádná kontrola tajných služeb, je jenom otázkou času, než se situace zvrhne v odposlechy nepohodlných osob."
---
03. 01. 2011 | 11:51

Luba napsal(a):

No,
pane Kuchaři,
pan Okamura to vystihl přece jen lépe ...

Cituji z Okamurova článku "
Svět nelze vnímat jen skrze ekonomickou statistiku":

"Problémem dneška není krize ekonomická, ale mravní.

Vánoce jsou ideální příležitostí shlédnout staré filmy pro pamětníky. I v té nejbanálnější komedii nechybí moralní apel, poselství zakódované v charakteru Masarykovy první republiky: "Buď poctivý, pilně se uč, pracuj a ke štěstí přijdeš".

Stěžujeme si na státní dluh. Cesta z pasti života na dluh je jediná - je ve změně morálních vzorců chování.

Za první republiky se ve školách děti učily spořit. Měly od jistého věku "školní spořitelní knížku" na které si s rodiči a učitelem spořily. A peníze si vydělávaly vlastní prací. Jak tohle vše dnes chybí. A bude chybět až odejde poslední generace těch, kdo jsou zvyklí si na život vydělávat prací.

Nežít na cizí úkor, ale naopak být prospěšný druhým. Dnes k tomu děti nevedou rodiče, ani škola, ani společnost. Chceme-li, aby naše děti byly šťastné, naučme je pracovat. Pro sebe i pro druhé.

Budou-li poctiví, pracovití lidé, pak bude i dobrá justice, politika, ekonomika. Bez slušných lidí slušnou společnost nevybudujeme, i kdybychom se ureformovali."

Zdroj:
http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/politici-volicum/185120.aspx

Tedy,
pan Okamura nevyzívá k boji, ale k poctivé práci.
Ovšem, neslušným lidem je třeba dát najevo, že je za slušné nepovažujeme. A dát jim šanci k reflexi a sebereflexi.
03. 01. 2011 | 11:52

Marcus Agrippa napsal(a):

argun:
záleží za které hranice se díváte. Pokud srovnáváte s Lukašenkovým Běloruskem, pak je to OK a není co řešit - horší už to snad být nemůže.
03. 01. 2011 | 11:53

Tužka napsal(a):

Tužka napíše, pane autore, je to tak, jak píšete. U nás, na malém městě to už hlídám "jako čuchací pes", mnoho let. Dokonce i za bolševika to šlo, ale byla to fuška. Mám na svém osobním kontě posunutí sjezdu z rychlostní komunikace o 400 metrů. Dobrý každý metr, občanům toho okraje města se lépe spí a dýchá. Za odměnu mne při potkání zdraví a usmívají se na mne a já je ani neznám. Dlužno podotknout, že jsem to dělala zištně pro sebe, protože v těch místech mám svůj dům a chtěla jsem v klidu spát. Na radnici mne už znají, jak se mi něco nelíbí, mají tam "mou přepadovku". Nemohou zavřít dveře, je to v čase návštěvních dnů, ale já tam dary nenosím, spíš jsem pro ně dárečkem, který nemusí oni, to mne ale nemůže odradit. Oprášíme staré husitské chorály,...nepřátel se nelekejte, na množství nehleďte,...Tužka.
03. 01. 2011 | 12:02

poutník napsal(a):

JenTak (03.01.2011 10:50:16) "Volme všichni ve vzdoru většinové VV"
>> ještě to tak. To má být vtip?? člověče, ...

Inci (03.01.2011 11:10:17) "Hradní capomafioso nařídil mlčení ..."
>> kdyby to bylo až tak jednoduché, má jen znale prst na krkavici ducha doby- - máte ale pravdu, úžasné ticho po pěšině, všudepřítomní stejskalové (s prominutím, pane Stejskale) se neuvěřitelně činí...
Děje se něco, co není nám všem blízké? Jen v makrorežimu? Co uděláme mnozí dobrovolně? Co uděláme tak, jak máme, jen tak, nejde li o zdraví či život (v blízkém náhledu)? (...) Vždyť jen ta rčení - všudepřítomná "vyjímka co potvrzuje pravidlo", nebo jindy jinde výrok "není v ohrožení života", ... zkrátka nejsme stroje. Japonec se diví. Jenže, jakože není a nebyla"humanita" jen humanita (viz wikileaks), nejsou terasy co Terasy, není ani Ideálno co ideálno, že. Prostě normálka. :)
03. 01. 2011 | 12:02

vilček napsal(a):

Skvělé. Za jedna.
03. 01. 2011 | 12:03

Často nasranej občan napsal(a):

CO vlastně CHCETE ???
Proto , že žerete politickým slibotechnám jejich lži ,
proto ,že Vás 70 % uznává Klauze-aroganta a manipulátora,
proto, že Vám nevadí komunisté a jejich poskoci....
Proto Vám patří to HOVNO co máte !
03. 01. 2011 | 12:06

Frantisek Adamec napsal(a):

Václav Havel zesměšňuje člověka
---
Blisty 3.1.2011
Václav Havel zesměšňuje člověka, který je za hanebných podmínek vězněn, aniž by byl obviněn z nějakého zločinu
Daniel Veselý
2010-01-02 Václav Havel se v aktuálních OVM vyjádřil i ke kauze WikiLeaks (zhruba od 30. minuty). Vůbec mě nepřekvapilo, že je o ní chabě informován. O to horší a bez nadsázky ohavné bylo jeho vyjádření o Bradley Manningovi – mladém americkém vojákovi, který zřejmě vedle jiných vojenských materiálů serveru WikiLeaks předal videozáznam, na kterém posádka amerického bitevního vrtulníku Apache v Iráku zavraždí tucet civilistů včetně dvou kameramanů z Reuters.
03. 01. 2011 | 12:07

Evžena napsal(a):

Je tu někde normální, nenakáklej, na politiku nenadávající člověk, který se ještě umí radovat z malinkých denních štěstíček?
03. 01. 2011 | 12:09

Píďalka napsal(a):

F.A.
Co čekat od propagátora humanitárního bombardování?
03. 01. 2011 | 12:12

mud.. napsal(a):

To jako autore mám místo politiků získat tvůj holý zadek? Všichni ubožáci fakt jen žvaní a nic nedávají. Přece jsme se už za dvacet let přesvědčili, že to není o výměně. Ty taková nula, o které se nic neví? Víž co nás čeká po buranovi Michálkovic? Úspěšní jedinci se izolují od nebezpečných tupců! I ty autore jseš příšerně nebezpečný! Jen chceš bořit, bořit a bořit. Buď plav s proudem nebo táhni do zátoky!
03. 01. 2011 | 12:14

Silvie napsal(a):

Ráda bych ty šejdíře a zmetky vyměnila komplet, problém je v tom - jak?
Když už se lidé konečně pořádně nas.... a dali svou nespokojenost u voleb najevo, bylo jim to houby platné. Soudruzi na pražském magistrátu, ale i jinde v republice - udělali nechutné mesaliance se socany a jede se dál...
Primátor, který si stále plačtivě stěžoval na to, jak mu všichni ubližují a hodnotí jeho práci předem, dělá, že neví o kšeftech s čističkou. Kryje záda kleptomanům z ODS i z ČSSD, kteří měli v úmyslu tento obrovský byznys dovést ke "zdárnému" (rozuměj - pořádnému namazání si kapsy) konci. Že by o tom před volbami pan Svoboda nevěděl, když si o tom cvrlikali pražští vrabci na střeše?

Budeme-li chtít dostat do politiky slušné lidi, musíme si dát velký pozor na to, aby se do ní pod zástěrkou "nových" tváří nedostali ještě horší podvodníci a "podnikatelé", jako se tomu stalo ,tuším, v Ostravě. Mnoho kandidátů žene do politiky jediné - cítí tučný vývar ze státních zakázek, jenž by se mohl stát pro jejich firmy požehnáním.
03. 01. 2011 | 12:18

almost glossed™ napsal(a):

Evžena: Ano, je: http://www.novinky.cz/krimi/221209-pirat-s-cislem-2222-ohrozoval-ridice-uz-pred-13-lety-zachranila-ho-amnestie.html Baví ho to, užívá si to. Má radost ze života. Co víc si přát?
03. 01. 2011 | 12:19

Malý Vlk napsal(a):

Marně, marně jsem hledal v tomto článku něco, s čím bych nesouhlasil. Podotýkám ovšem - bohužel.
Bohužel jsme opravdu nechali situaci zajít tak daleko. Bohužel jsme se opravdu ještě nenaučili volit. Bohužel o opravdové občanské společnosti si necháváme jen zdát nebo vyprávět.
Jsem optimista. Loňský rok vidím jako rok, ve kterém trpělivost občana přetekla únosnou míru a který je charakteristický jako první rok změn. Pozitivních, směrem k prohloubení většího podílu občanů na chodu společnosti a směrem k větší odvaze. Osobní i občanské.
Čeká nás krásný rok 2011!
03. 01. 2011 | 12:20

Jana napsal(a):

Co do pravopisu, slušné, nicméně, myšlenkově, i přes souhlasné multiodkazy, k ničemu, protože naopak, nejméně každý druhý nepochopil, a už vůbec ne pochopili všichni, jak se pan K. domnívá, a každá současnost prakticky potvrzuje. A gauner z koalice už přece není gauner, že!
03. 01. 2011 | 12:32

elf napsal(a):

Frantisek Adamec,děkuji za doplnění informací,v běžném tisku nejsou,na novinkách,Aktuálně apod.je to vládnocí židovskou dinastatií zakázané, jsou to totiž ONI.
03. 01. 2011 | 12:33

vlk napsal(a):

Argun
jak už napsali jiní, ono záleží na tom , jakým směrem přes ty hranice koukáte.
Podle korupčního žebřáčku totiž už vám a odobným zbývá jen pohledna východ, abyste viděl stenou ebo větší bídu jako tady.
Kdosi nahoře píše o pohledu na sever, tedy s přeskočením Polska. Zybtečně, Poláci už jsou na tom v mezinárodním srovnání lépe než my! Takže zbývá opravdu jen východ. Dokonc e v antikorupční žebříčku nás v posledním roc e předstihla i Saudská Arabie a jordánsko! To jen pro informaci. Jistě vás jako zdejšího pravověrnéh, ted y dnes kradověrného těší, že už jsme i za klasickmi bakšišovými státy. Mně nikoli.
TAdy máte pár dalších souvislostí:
http://www.vasevec.cz/blog/vsadite-si-na-kalouska/

almost
musím uznat, že tvoje korekce je správná. Ano, máš pravdu. Ale uznej , že ta fotka Hušáka s roztlemeným Klausem je epes rades... Ano chlapci tehdy měli velký den- otvírali Sazkaarenu. megalomanskou stavbu. Kterou jedne megaloman postavila zničil do té doby skvěle fungující penězovaod. A druhý megaloman si pochopitelně nedal ujít příležitost přestřihnout u té megalomanské haly pásku. ekonom s e v něm tehdy nebouřil. To bylo podle jeho gusta. Ta hala byla úplně stejný projekt jako Klausova transformace české ekonomiky. Jediný, kdo byl proti a viděl do budoucna byl "autista" Špidla, kterému s e zdejší kradověrní pošklebují a slova, že zdroje jsou. Ano zdroje na rozumné věci za Špidly byly. na rozdíl od ODS , Klause a podobných ovšem zdroje nebyly na megalomanské projekty typu Sazka arena.
03. 01. 2011 | 12:33

nick y napsal(a):

Tak trochu jsme to zkusili. Polovičatě, jako asi často v naší společnosti. Chtěli jsme změnu? Já tedy ANO. Co vy ostatní,kteří jste se neodhodlali zvolit jiné, než profláknuté strany ODSČSSD? Jaké jste dali vyjednávací podmínky např.straně VV ? Mluvíte, vy lidé, tady často o největším zklamání se strany VV . Mohou lidé s podporou cca 11% opravdu hodně zařídit? Není to největší zklamání snad právě vaší zásluhou, voliči ODSČSSD ???
Chceme-li změnu,musíme ji udělat MY . Všem pozdrav
03. 01. 2011 | 12:34

Evžena napsal(a):

almost glossed™

Vzhledem k tomu, že mi jeden podobný radost ze života vzal, to moc dobré přirovnání není. Ale osobní pocity stranou, člověka, který má radost ze života odchytit, vycpat a darovat do sbírek Národního muzea. :o)
03. 01. 2011 | 12:34

almost glossed™ napsal(a):

Evžena: Na tom se shodneme. :-)
03. 01. 2011 | 12:39

jeden napsal(a):

pro "často nasraného občana" - milý občane, komunisti za celých čtyřicet let nebyli schopni pokrást tolik co pravicové "hvězdy" za dobu své působnosti. Největší marasmus se projevil hlavně nyní, kdy již pátým rokem poznáváme "blaho" žít pod křídly modrého ptáka. Tak ty báchorky o komunistech již laskavě nechte historikům a mrkněte se pod sukně pravicové garnituře.....
03. 01. 2011 | 12:41

Bobo napsal(a):

http://www.youtube.com/watch?v=l8eZ0bTs0bk
03. 01. 2011 | 12:41

1234 napsal(a):

Se vším souhlasím. Zvláště s tou tezí o platňování starého dobrého zákona rozděl a panuj. To je přesné.

Na tom se shodnem asi všichni.

Jenže: shodneme se ještě na něčem?
03. 01. 2011 | 12:50

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, střízlivý projev pana prezidenta byl velmi dobrý. Jistě velmi dobře ví, s kým má tu v z zemském ráji to na pohled, čest....
Veselé krizování bude líp...
http://ateo.cz/f/images/c/czech-iii-aaa-x-english-the-aaj-eej.jpg
03. 01. 2011 | 13:02

kopa napsal(a):

Velmi výstižné. Zase střípek do mozaiky, která by nám co, tvoříme to tupé stádo, mohla postupně otvírat oči.
03. 01. 2011 | 13:13

Snílek napsal(a):

Docela by mě zajímalo, co Václav II Kazisvět myslel tím, že by se vláda měla poučit z předvánoční krize. Mělo by se snad instalovat více účinných rušiček?
03. 01. 2011 | 13:15

Marcus Agrippa napsal(a):

wbgarden:
projev Klause byl střízlivý?! Jak by to vypadalo kdyby byl pod obraz?! Kalousek to předvedl s"piráty"a to teda bylo něco.
03. 01. 2011 | 13:17

PavelV napsal(a):

Hezka utopie. Souhlasim prakticky s celym clankem, ale jsem skepticky k navrhovanemu reseni. Nechci rict, ze vetsina lidi je hloupych na to aby nejakou skutecne relevantni kontrolu byla schopna vykonavat, ale bohuzel svet je dnes tak slozity, ze je tomu tak. Podari-li se vam zmobilizovat vyznamejsi masu lidi, ktera bude ale trpet deficitem odbornosti a kritickeho mysleni, muze to vest k utlumu jakekoli i rozumne aktivity. Vidime to dnes u zelenych aktivistu, kteri jsou schopni blokovat vystavbu prakticky cehokoliv nebo prosazovat silena reseni jako je v energetice FVE.
03. 01. 2011 | 13:27

otokar napsal(a):

Pokus o nové OF?
Obávám se, že výměna politiků by byla vzájemná-mezi pol. stranami.
Existuje totiž mocná síla, která drží systém pohromadě.
Je to strach z majetkového přiznání-kupodivu napříč politikou státní i obecní, jedinců je vojsko(víc než myslíte) jak říká soudruh kníže fon spací vagón.
03. 01. 2011 | 13:28

Sladký napsal(a):

"Modrá chobotnice, naeozená za šibalské "privatizace" se má čile k světu a její chapadla se dostávají na všechna důležitá místa ve státě."
Tohle jsem na diskuse psal před pěti lety a mnohokrát to během oněch let zopakoval.
Dnes dodám, že chobotnice má své lidí naprosto všude,na všešch důležitých místech, včetně těch nejvyšších- a leckde je evidentně měla od samotného počátku.Je přítomna ve vládě, v parlamentu, v soudnictví, v policii, ovládá média.
Její moc dosáhla takového stupně, že už se s ní možná ani nelze vypořádat demokratickými prostředky... to dokáží jen odhodlaní, všehoschopní organizátoři a diktátoři typu Hitlera či Stalina (vyhánění čerta ďáblem) nebo doopravdy rozzuřený a ke všemu odhodlaný národ. Obávám se, že věci došly příliš daleko a že není řešení, při němž by netekla krev.To je velmi děsivá vize.Ale ještě děsivější vize je, že se národ nechá bez jakéhokoli odporu zcela zotročit.
03. 01. 2011 | 13:29

Rumcajs napsal(a):

Připojuju se k Pavlovi.
Že něco zkontroluje občan, či nějaké občanské združení ? Tomu nevěří.

Tady si je pořeba uvědomit, že parlament není zdaleka jediné místo, kde je díra. Tady se jedná hlavně o peníze, které tečou skrze krajské,okresní,místní úřady.. nemocnice atd. To je desetitísíce státních úředníků bez špetky morálky.

Milej pane, to je neuhlídatelný.
03. 01. 2011 | 13:35

camponotus napsal(a):

Prezident Klaus se "zařadil".
Tím dal najevo, že je lídrem jen velmi omezené množiny občanů ČR, ti ostatní mu jsou zcela lhostejní. Je to potvrzeno výrokem pana Kalouska že mu tleská vestoje. Víme kdo je kdo a víme kdo je pan Kalousek.
03. 01. 2011 | 13:38

Sladký napsal(a):

Rumcajsi, o jakých okresních úřadech mluvíš? A ještě dodám- ty mizerné socky z těch svých sociálních dávek podplatí skoro každého,že?
03. 01. 2011 | 13:40

ranhojič napsal(a):

Sladký : Ale já znám vícero lidí, kteří souhlasí se zotročením,podporují tuto lumpárnu - protože prý není jiné cesty. Když ti, co to způsobili se mají dobře a jich se ani nějaké škrty moc netýkají, tak proč by to neříkali.Jdou s těma gaunerama ruku v ruce a nechávalí a možná dále nechávají rozkrádat tuto naší krásnou vlast a obyčejný člověk to přeci potom zaplatí. Oni jsou nepostižitelní, jim se nemůže nic stát, mají imunitu, mají gorily, mají peníze, mají moc. Takhle si to přeci národ vymohl ten kapitalismus,aniž by věděl, co jej čeká. Ovšem krást se nesmí, ale děje se pod praporem ODS.Takže národe,vzpamatuj se.
03. 01. 2011 | 13:48

krajan napsal(a):

Jisté stotisícové město na jihu Čech mělo primátora,pravověrného to ódéesáka...Přibližně čtvrt roku před volbami následkem jakési boxovačky v ODS byl tento primátor odstaven.Uplynulo pár týdnů a s několika svými věrnými (z radnice a blízkého okolí) založil menší iniciativku a ejhle, po vítězných volbách se stal opět primátorem.A tak se ptám: Takovému postupu se dnes říká "výměna politiků"???
03. 01. 2011 | 13:55

stále rebel napsal(a):

"Pirát s číslem 2222 ohrožoval řidiče už před 13 lety, zachránila ho amnestie
Agresivním řidičem, který minulý týden na dálnici D1 dvakrát úmyslně po předjetí pomalejšího vozidla před ním prudce zabrzdil a podruhé tím způsobil nehodu, je podle televize Prima předseda představenstva a generální ředitel velké developerské a dopravní firmy HRBS Aleš Trpišovský. Za podobný čin byl souzen již před 13 lety, zachránila ho tehdy prezidentská amnestie tehdejší hlavy státu Václava Havla."
http://www.novinky.cz/krimi/221209-pirat-s-cislem-2222-ohrozoval-ridice-uz-pred-13-lety-zachranila-ho-amnestie.html

I Václav Havel pomáhal potřebným
03. 01. 2011 | 14:00

Inka napsal(a):

Pane Kuchaři, skvěle napsáno, snad my Češi už konečně vylezeme z té naší ulity pasivity a netečnosti.
03. 01. 2011 | 14:08

kozoroh napsal(a):

S tím, jaká garnitura politiků se zde etablovala mám docela problém. Ale nedivím se z
několika důvodů:
1. Tento národ žil 3 generace v totalitě. Každá se snažila vytěsnit elity a dařilo se jí to
(zvláště té druhé)
2. Vyrostly generace průměrných (a podprůměrných), které nikdy nemusely v plné míře rozhodovat o svém osudu. Našly si pohodlné místo v závětří.
3. V tomtéž duchu pak byly vychovávány generace jejich potomků, kteří dnes tvoří
onu "elitu".
4. Aby se vytvořila opravdová elita, musí být dlouhodobě příznívé, demokratické podmínky k růstu (ty snad teď jsou) a musí být schopna kritického pohledu na minulost třeba i svých rodičů (těžká volba).

Pak snad bude možno realizovat výzvu "vyměňte politiky" bez rizika, že staré šíbry nahradí ti noví. Za současného stavu je taková výzva močením proti větru.

Trošku mi to připomíná stav těsně po velvetu. Garnitura starých kádrů byla nahrazena těmi druhosledovými, dlouhodobě připravovanými (mluvím o "kapitánech" průmyslu). Jak to dopadlo je vidět všude.
A v politice to nechodí jinak. Vždy jsou v záloze ti neviditelní (neposkvrnění), kteří jsou ale indoktrinováni do té míry, že naděje na zásadní změny je pouze v oblasti iluzí. To opravdu nelze změnit bez nového myšlení už neposkvrněných dalších generací.
A to je současně má odpověď těm, kteří si myslí, že 20 let po sametu už není třeba vytahovat minulost. Je to zapotřebí, protože v nás pořád je, vlku !!
03. 01. 2011 | 14:09

zdenekb napsal(a):

kozoroh:

Něco na tom je, ale nemám nikdy rád paušální odsuzování generací (jako např. průměrných a podprůměrných). Zároveň nesdílím ty tolik omílané naděje v "novou krev" naší mladé generace. Nemám pocit, že by se co do mravnosti a slušnosti nějak vymykala generaci svých rodičů. Možná bude krást rychleji a lhát přesvědčivěji, ale to je tak vše.
03. 01. 2011 | 14:14

PavelV napsal(a):

Rumcajs: mozna je to neuhlidatelny, ale to neznamena, ze se v tom zavedenem bordelu nema nic menit. Urcite je potreba zavest pruhledna pravidla a dusledna kontrola taky neni od veci. Ale shodnem se, ze obcanska sdruzeni na nejakou detailni kontrolu proste nemaji. Vidim problem i v tom, ze nepotrebujeme jenom hlidace ale taky obnoveni duvery mezi lidma. Kritizovat je tak snadne, ale pokouset se udelat cokoli v dnesni atmosfere je sakra tezky ukol. Jestlize mate o necem rozhodovat a na kazdy vas krok se vrhne tlupa neomylnych kritiku tak musite mit dost hrosi kuzi nebo zabejcenosti aby vas to nedemotivovalo. Pripomenu tolik nenavideneho( i obdivovaneho )Cunka a jeho reseni ciganskeho pavlacaku ve Vsetine. Neexistovalo reseni, ktere by nevyvolalo vlnu nevole z te ci one strany. Kdo by chtel byt dobrovolne v jeho kuzi?
03. 01. 2011 | 14:16

Sladký napsal(a):

Kozorohu, možná byste se měl odvolat na pozůstatky středověkého myšlení a poměrů, případně na poměry a podmínky v aFRICKÉ PRAVLASTI HOMINIDŮ.
Jinak- patrně nemáte co do činění s dnedšní mládeží, kdybyste měl,žádné naděje byste s ní nespojoval.
Celkově- vaše myšlení je naprosto tendenční a jednostranné, špatné zkušenosti jsou člověku často daleko víc na prospěch, než zkušeností žádné!
03. 01. 2011 | 14:17

Rumcajs napsal(a):

Sladký:

Úplatky se dávají, abys dostal práci.

Takže u socek tohle nehrozí.
03. 01. 2011 | 14:17

kozoroh napsal(a):

zdenekb.
Nepíši vědecké pojednání, ale diskuzní příspěvek s mým pohledem na věc. Proto to může vyznít jako generalizace. V zásadě ale lze i tuto generalizaci připustit, protože je snahou o regresi. A ta své opodstatnění jistě má.
03. 01. 2011 | 14:19

Evžena napsal(a):

Vyměňme politiky,

ale za koho?
03. 01. 2011 | 14:20

zdenekb napsal(a):

Rumcajs:

Já měl vždy za to, že se úplatky dávají, abys dostal něco bez práce. Ale uznávám, že jsem jen teoretik, budu tedy věřit znalci.
03. 01. 2011 | 14:21

zdenekb napsal(a):

Sladký:

V tomto bych řekl, že kozoroh není daleko od pravdy, aneb zparchantělý člověk těžko vychová slušňáka.

Pak je to ale nekonečná a nikdy nekončící řada. Leda by se jedna generace vychovala sama a jinak...
03. 01. 2011 | 14:23

kozoroh napsal(a):

Sladký.
Vyjímečně na vás zareaguji.
1. I o naší generaci se mluvilo jako té "ztracené". Přesto se mezi námi našlo pár "světlonošů". Tak to bylo vždycky a taky to tak bude v budoucnu (mezi mladými se pohybuji stále).
2. Poznámka o mé tendenčnosti a jednostrannosti zní zrovna z vašich úst poněkud úsměvně.
03. 01. 2011 | 14:26

Marcus Agrippa napsal(a):

Evžena:
vyměňme"politiky"za politiky. Je potřeba začít od krajských voleb, sledovat chování jednotlivců a vše zúročit i při ostatních volbách. Jak se ukázalo - účinný nástroj je kroužkování kandidátů ( viz.Langr ). Hlavně nepropadejme představě, že to nejde změnit, nejde s tím nic dělat atd. Jde to. Bohužel je pravda, že ta pozvolná obměna nás stojí spoustu peněz a času - Kalousek jako ministr financí je pochopitelně špatná volba.
03. 01. 2011 | 14:32

D47 napsal(a):

Rumcajs:

Nebylo těch patoků z Hanušovic tentokrát množství větší, než velké?
Já jen, že okresy jako takové věrchuška zrušila. Mnoga ljet tomu nazad.

Jen se musím opět podivit nad skutečností, že tady ty "pravicové" názory prezentuje už jen hlavní NElevoun Rumcajs, jinak garážový velkopodnikatel a od konce minulého roku taky člověk s vysokoškolským vzděláním. Nějak nám absentují nicky hoven, SuP, jarpor, blue jay a další "pravověrní."

Mějme tedy, prosím, pro nick Rumcajs trochu toho pochopení. Vždyť on se těmi svými krátkými výkřiky tolik snaží (pohříchu marně) přesvědčit všechny ty, kteří až moc dobře vědí, která bije.
Chudák chlapec. Ještě nepochopil, že na kecy o tom, že nejprve musí být hůř, aby pak bylo už jen lépe, dneska nenachytá ani Pepka Vyskoče.
Kalousek se totiž už přehrabuje i v peněženkách svých vlastních voličů. Tedy i v té páně Rumcajsově.
Jen pan Rumcajs o tom, zdá se, zatím jaksi neví. Nebo spíš vědět nechce.
03. 01. 2011 | 14:34

Rumcajs napsal(a):

zdenekb:

Třeba co ?
03. 01. 2011 | 14:36

zdenekb napsal(a):

Tak pan profesor Klaus si už nepamatuje, co říkal před dvěma týdny. Není to nezpůsobilost k vykonávání funkce?!?
http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=686970
03. 01. 2011 | 14:36

Rumcajs napsal(a):

PavelV:

Těžko Ti odporovat.Souhlas.
03. 01. 2011 | 14:38

Sladký napsal(a):

Z mých úst to zní usměvně? Vážně, kozorohu? no když to říkáte vy, tak to asi tak nějak bude.:o)))) ještě kdybyste k tomu dodal nějaké argumenty dokazující moji tendenčnost a jednostrannost,to by bylo báječné. Nevím, mezi jakou mládeží se pohybujete, ale pokud je vaše sociální inteligence kterou jste projevil vůči mně reprezentativním ukazatelem vašich schopností posoudit jiné,vašemu stanovisku se nedivím.
Příště se s reakcí na mne nemusíte obtěžovat, ani výjimečně.
03. 01. 2011 | 14:38

zdenekb napsal(a):

Rumcajs:

Třeba titul bez řádně odpracovaného studia. Nebo zakázku bez nabídky, podložené dlouhodobou poctivou prací.
03. 01. 2011 | 14:39

jo napsal(a):

Výborný "projev". Škoda, že soudruh Václav Klaus starší přemýšlí právě naopak.
03. 01. 2011 | 14:41

Rumcajs napsal(a):

D47:

Ani na vteřinu mi nenapadlo, Tě nebo levouny o něčem přesvědčovat. Sloužíte mi pouze pro zábavu.

Smiř se s tím.

P.S.

Vy nemáte okres ? My teda jo.
03. 01. 2011 | 14:42

Rumcajs napsal(a):

zdenekb:

Koupený titul potřebjí akorát státní zaměstnanci a politici. Tam se na to nikdy nepřijde.

Zakázka bez výběrového řízení - to skoro neexistuje. Ty musíš být nejlepší a ještě dát úplatek.Takhle to hochu je.
03. 01. 2011 | 14:44

Sladký napsal(a):

Zdenkub, tu jednostrannost vidím v tom, že půsovení negativních podmínek a poměrů nemá ani zdaleka vždy jen záporný účinek. Exempla trahunt, příklady táhnou- ale také odpuzují.Děti silných kuřáků či alkoholiků bývají nezřídka abstinenty a nekuřáky.A zkušenost s minulým režimem a jeho špatnostmi nemusí ani náhodou být čistě a jen deformující a škodlivá, nýbrž právě naopak.
Lidé,kteří se ocitnou na hranicích života a smrti dokáží ocenit život mnohem plněji, než ti,co žijí jako v bavlnce.Hlad je nejlepší kuchař.Kdo zažilonesvobodu,umí ocenit svobodu a je citlivý na pokusy omezovat ji.
03. 01. 2011 | 14:46

Evžena napsal(a):

Marcus Agrippa

Začala jsem už volbami do sněmovny. I když strana, kterou jsem volila se do ní nedostala.
03. 01. 2011 | 14:49

Sladký napsal(a):

Rumcajsi, úplatky se dávají proto,abys dostal práci? Hmm.Tak proš se snažíš pracovat pro ten zparchantělý,levounský stát? Proč nepracuješ pro báječné,poctivé,pravicové soukromé podnikatele?
03. 01. 2011 | 14:51

Jakeš napsal(a):

Kde je sraz, jaké zbraně sebou? Kdy vyrazíme na Prahu? Nevezmeme to přes Řáholec, tam je taky jeden loupežník, který nevidí, neslyší, nezná, že ryba smrdí od hlavy!
03. 01. 2011 | 14:51

Evžena napsal(a):

Sladký

Spousta těch pravicových báječných soukromých podnikatelů, aby získala zakázku pro své zaměstnance, musí dát úplatek státnímu ouřadovi, jinak tu zakázku a tím i práci pro své zaměstnance nesežene.
03. 01. 2011 | 14:55

kozoroh napsal(a):

Rumcajs.
Ani letos to nebudeš mít lehké. Staré psy novým kouskům nenaučíš. I když...?
Mám papouška, který zvládal pouze "Pepičku". Minulý rok se ale naučil vypouštět to "Pe", čímž zdvojnásobil slovní zásobu. A pak že to nejde!
Měj se fajn nejen v tomto roce, divočáku.
03. 01. 2011 | 14:58

Hugo napsal(a):

Děkuji za čtení.celkem slušný.
Pane Kuchaři, jedno zásadní a důležité: Dokud nebudou politici, jak vládní tak parlamentní NEODVOLATELNÍ a NEPOSTIŽITELNÍ tak se nic nezmění. Pokud máte nějakou sílu Tak to prosazujte.
Zrušit imunitu, veškeré nadvýhody jako cestovné repre, nemocenské,platy ze správních rad, stravné rekreační příplatky a pod. Nám Všem to již očesali, tak proč mají mít něco nadstandardního než my ostatní.
Zrušit veškeré příspěvky na poradce kanceláře a byty.
ANO : na druhou stranu zavést pevný plat i částečně odstupňovaný dle funkce.Zrušit několik místopředsedů a zavést max. dva zrušit vysoce placenou cestovní kancelář zvanou SENÁT a dát jim roli kontrolní a né cestovní také za přiměřený plattak do 50000 Kč. Spočítejte si kolik hodin oni pracují?

Dokud se politici nebudou také bát o své místo, tak si nenechají kálet na svou hlavu, ale budou kálet na ty naše.
03. 01. 2011 | 14:59

Sladký napsal(a):

Evženo,obávám se, že mluvíme každý o nečem jiném.Nebo si myslíte, že pro podnikatele neexistují jiné práce a jiné zakázky, než ty nabízené státem a jeho úředníky?
03. 01. 2011 | 15:02

zdenekb napsal(a):

Rumcajs:

ad1) A soukromníci si tituly nekupují? Vždycky to na vizitce vypadá líp, když je pan podnikatel vzdělanec...

ad2) To jsme názorně viděli na Řebíčkovic Viamontu, jak byli ve výběrových řízeních "nejlepší" a dostával miliardové zakázky na železniční stavby, které nikdy pedtím neprováděl. Ale pravda, tam to byl čistý a 100%-ní jánabráchismus, ne korupce. Ale třeba zbrojní zakázky také dostávají velmi problematičtí výrobci, kteří jsou sotva "nejlepší".
03. 01. 2011 | 15:02

mb napsal(a):

V tomto smyslu považuji jeho projev za pokus o legitimizaci stávající politické mašinérie čím dál víc vzálené od ideálů demokracie a svobody.
03. 01. 2011 | 15:04

Rumcajs napsal(a):

Sladký:

Já pro stát nedělám. Hnusilo se mi dávat úplatky.

A můžu ti říci, že ruku měli nataženou všichni,co nějakým způsobem o přidělení rozhodovali. A čím víc měl levicové názory, tím víc na těch úplatkách lpěl.

Proto se Těm snahám jen usmívám(Bohužel)
03. 01. 2011 | 15:06

mb napsal(a):

Miliarda denně nemůže zmizet pochybením několika jednotlivců: je to systematické drancování majetku a budoucnosti této země. Je to parazitování takového rozsahu, že není dlouhodobě slučitelné z existencí hostitele, tedy nás a naší akciové společnosti s názvem Česká republika.
A KOHOUT NA PROTEST PROTI KORUPCI VYSTOUPIL Z NERVU ...
03. 01. 2011 | 15:07

Evžena napsal(a):

Sladký

Jiné práce existují. Ale vzhledem k zdejší platební morálce, vymahatelnosti práva, to je pro spoustu zaměstnavatelů dost velká sazka do loterie.
03. 01. 2011 | 15:08

mb napsal(a):

Existují studie potvrzující, že míra korupce v té které zemi klesá s růstem angažovanosti občanů.
03. 01. 2011 | 15:08

Sladký napsal(a):

Rumcajsi, vy máte v Řáholci okresní úřad? Fakt? Tak to žiješ ve skanzenu,lapko.Nebopřímo v pohádce.Jak se má císař pán?
03. 01. 2011 | 15:09

mb napsal(a):

Jednou za čtyři roky přijď, zvol mě a pak čtyři roky drž hubu, maximálně si zanadávej v hospodě a hlavně - plať daně!“ Proto to nálepkování typu „pravdoláskovci“. Aktivní a funkční občanské společnosti se totiž bojí jako čert kříže. Bojí se jí více než revoluce, zvláště sametové… tu umí zvládnout dobře, jak už dokázali před 20 lety.
03. 01. 2011 | 15:09

Vico napsal(a):

S prohlášením mluvčího -Vyměňte politiky- nemám problém. I to je krůček k občanské společnosti, která /bez zbytečného havlovského heroizování/ je ve skutečnosti kolbištěm různých partikulárních zájmů.

Jednotné a semknuté ticho klidu na práci/podobném klidu zahnívajícího žabince/ je pak děsivým opakem...Potud autorovi-mluvčímu díky!

Horší už to je s tou ideou "vyměňte politiky". A což tak vyměnit voliče? Kroužkování odspodu jen vystřelilo do našich zastupitelstev zmanipulovatelné kusovky. Některé takové kusovky, kterým přinesla slávu až zrada známe: Kott,Snítilý, Wolf, Teplík, Melčák, Pohanka.

Na mne udělal dojem "pravicový" ekonom Pavel Kohout, který zhnusen poměry, chce odejít z NERVU. Než tak učiní, vypracuje návrh zákona o veřejných zakázkách. Takový, že už dnes se z jeho podoby "třese prdel" nejen Čistému. ale i Al-Cal...

Široký občanský tlak by mohl nakonec donutit orwellovská prasata hlasovat i proti jejich zájmům, tak jak hlasovali/jednotně/Jakešovci v prezidentské volbě 1989 za Havla.

Chtělo by to, aby konečně nabyl účinnosti zákon o státní službě, který byl podmínkou pro náš vstup do EU, který by omezil vliv orwelovských prasat na výkon státní správy. A klidně nechť je účinnost tohoto zákona spojena s výrazným omezením počtu správních zaměstnanců.

Zprůhlednit systém státních zakázek lze stejně snadno, jako šetřit na občanech. Příručky jak bojovat proti drobné korupci dopravních policajtů bych nacpal Johnovi do úst.

Bez systémových změn můžeme vyměňovat politiky jak chceme. Je to jen připouštění nových vepřů ke žlabu. Systém rozemele i toho, který má relativně dobré úmysly. Ti zakroužkovaní zespoda bývají navíc často nejvíce hladoví.

Tudy cesta nevede.
03. 01. 2011 | 15:11

mb napsal(a):

Hezký článek pane Kuchaři ...
03. 01. 2011 | 15:12

Sladký napsal(a):

Chápu, Evženo.A za platební morálku a vymahatelnost práva jsou zodpovědné zase ty zatracené socky. Socky nechtějí zaplatit za vykonanou práci,socky podplácejí právníky.Nebo to mají na svědomí gauneři,co si říkají podnikatelé?
03. 01. 2011 | 15:13

Evžena napsal(a):

Sladký

Socky? Co je to za výraz?
03. 01. 2011 | 15:16

D47 napsal(a):

Rumcajs:

Tak to teda jo. Zřejmě se jedná o okres Řáholec.

Jinak jsem rád, že vám sloužíme pouze pro zábavu. Víte, on je velký rozdíl mezi tím, když se mi někdo posmívá a mezi tím, když sám ze sebe dělá trapného šaška.
Což se konkrétně vám osobně stává čím dál častěji.

Budu se sice opakovat, ale zeptám se vás znovu: Jak vysoká byla ta Vysoká škola, kterou jste (podle svého vlastního vyjádření z konce minulého roku) absolvoval? Soudě podle úrovně vašich příspěvků musela ta škola mít alespoň pět pater.

Jinak se musím opět podivit nad tím, kdo všechno se tady anonymně vydává za vzdělance. U lidí s vysokoškolským titulem přece jen předpokládám určitou míru přirozené inteligence. V diskusích na netu pak neškodí občas porovnat proklamované vzdělání s obsahem diskusního příspěvku toho daného jedince.

Takže pro příště, milý Rumcajsi z okresu Řáholec: Trochu míň prázdných štěků a trochu víc seriózní argumentace.
Mějte přitom pořád na paměti, že podle úrovně vašich diskusních příspěvků tady čtenáři těchto diskusí hodnotí všechny "pravověrné." Tak ať té naší "pravici" neděláte ostudu!
03. 01. 2011 | 15:17

zdenekb napsal(a):

D47:

Pravda, málokdo tu v diskusích vykonal pro Paroubka a sockomunisty tolik užitečné práce jako Rumcajs. Až si kolikrát říkám, jestli to není jeho skutečná práce a tou garáží a nově i "vejškou" to jen nekamufluje...
03. 01. 2011 | 15:23

PavelV napsal(a):

Rumcajs, trochu mě mrzí, že pořád ryješ ten příkop levice-pravice. Jak už psal někdo jiný ta tektonická porucha vede jinudy. Já jsem třeba takový divný levičák, který ještě nikdy levici nevolil protože komunisty nelze a ty neschopné venkovské strejdy z ČSSD taky ne. Ovšem najít někoho aspoň trochu slušného napravo je taky problém. V dnešní diskusi ale musím taky převážně souhlasit spíš s tebou než s těma, jak říkaš levounama, co tě tu okřikují. Z tebe alespoň mluví praxe a čitelný hodnotový systém. Tipnul bych tě na slušného člověka, se kterým se dá zajít na pivo i když bych s tebou v lecčems do krve nesouhlasil.
03. 01. 2011 | 15:23

Sladký napsal(a):

Evžena- mne se neptej, ptej se pravičáků, to je jejich odborný termín.Příbuzné termíny jsou sockom,sockomouš,případně socan či zvlášť vtipně sosan,občas též levoun.
03. 01. 2011 | 15:28

D47 napsal(a):

Evžena:

Když dovolíte, odpovím vám já.
Podle mne je tady termín "socka" frekventovaný už od parlamentních voleb roku 2006. Tehdy s tím přišli "pravověrní" v souvislosti s tvrzením, že po NEvítězství ODS "pravice" konečně zatočí se "sockami." Tehdy jsem se v jedné diskusi zeptal, co si pod tímto pojmem mám představit. Podle onoho diskutéra je "socka" každý, kdo je závislý na penězích od státu. Podle tohoto zřejmě mladého člověka jsou prý "socky" také důchodci.

Já mám pro definici pojmu "socka" následující vysvětlení:

"Ani nevíte, jak moc vám závidím.

Jednoduchý člověk má zkrátka jednoduchý život. Stačí mu ukázat, kdo že za to všechno může a máme vystaráno.

Vám kdysi řekli, že za všechno zlé můžou "socky." Víte vy vůbec, kdo nebo co ta vaše "socka" vlastně je? Jestli mi budete tvrdit, že jsou to "levouni," tedy podle příručky Mladých konzervativců lidé s IQ nižším než 80, pracující kvůli nízké kvalifikaci za minimální mzdu, budete se šeredně mýlit.

Ta vaše "socka" může totiž být klidně člověk s příjmem nad padesát tisíc měsíčně. Pokud si takovýto jedinec vezme například hypotéku na dům v domnění, že takovýto příjem bude mít stále a tak tu hypotéku (uzavřenou na dlouhé roky dopředu) bez problémů splatí, k tomu si zvykne na život na vysoké noze a pak jednoduše ztratí práci, případně mu z různých důvodů krachne podnikání, je z něj "socka" cobydup.

Abyste to líp pochopil, vyložím vám to polopaticky. Představte si, že ztratíte lukrativní (výnosné) zaměstnání, nebo že vám krachne podnikání. Vy jste přitom zcela nerozvážně (v lepších časech) uzavřel hypotéční smlouvu a navíc jste si nabral spoustu půjček na všechno možné, protože jste se chtěl vyrovnat těm "úspěšným." Vznikl vám tím závazek pravidelného hrazení mandatorních (nutných) výdajů. V případě, že tyto mandatorní (nutné) měsíční výdaje přesáhnou výši vašeho měsíčního příjmu a pokud máte minimální finanční rezervy, případně nemáte rezervy žádné, je z vás "socka" natošup.

Nevím, jestli jste zaznamenal informaci, že za poklesem cen nemovitostí je také to, že se banky ve stále větší míře uchylují k dražbám novostaveb, jejichž majitelé nejsou skutečnými majiteli, ale jsou pouhými hypotékáři. Protože za tu hypotéku (uzavřenou nezřídka na třicet let dopředu) ručí bance právě tou novostavbou.
Přitom takovýto jedinec přijde nejen o dům, ale také o všechny peníze, které až dosud zaplatil ve formě splátek dané hypotéky.

Nevím, jak dalece jste to pochopil. Pro jistotu si to, co jsem teď napsal, přečtěte raději dvakrát."

Tohle jsem napsal už dřív jako reakci na příspěvek jednoho zdejšího NElevouna.
03. 01. 2011 | 15:29

Evžena napsal(a):

To jsou věci, to jsou věci, Sladký ještě nevygooglil slovo socka. :o)
03. 01. 2011 | 15:29

zdenekb napsal(a):

Rumcajs:

"A čím víc měl levicové názory, tím víc na těch úplatkách lpěl."

Ta představa, že před předáním obálky úplatnému úředníkovi podrobně zkoumáš jeho občanské postoje a hodnotový systém, je kouzelná. Nebo jsi měl ve druhé obálce dotazník...?

:o)
03. 01. 2011 | 15:32

D47 napsal(a):

Sladký:

Dovolil jsem si odpovědět za Vás.

Doufám jen, že mi to odpustíte. To víte, já jsem už třetím rokem ta "důchodcovská socka" a tak mám teď trochu víc času na to štengrování všech těch zdejších NElevounů.

A že se přitom velice dobře bavím, tak to mi můžete věřit.
03. 01. 2011 | 15:33

Karel Matousek napsal(a):

Na toto tema doporucuji skvely clanek v Britskych listech od Michaela Volneho : Ceska pravice je intelektualne v koncich.
03. 01. 2011 | 15:39

Sladký napsal(a):

Měla byste být pozornější,evženo.Odpověděl jsem vám předtím, než jste se ozvala.A pokud vy potřebujete "googlit" u notoricky známých slov,patrně na tom nebudete moc dobře.Nemusíte předstírat hloupost, je to nošení dříví do lesa.
03. 01. 2011 | 15:41

Sladký napsal(a):

Pane Matoušku, česká pravice nikdy intelektuálně nezačala, tudíž sotva může být v koncích.To,čím se prezentovala byly od samého počátku zoufale primitivní ideologické blafy, často doplněné naruby obrácenou ideologií reálně socialistickou.
03. 01. 2011 | 15:44

Evžena napsal(a):

D47

Pro jistotu jsem si Vaše vysvětlení hledajíc něco úžasně objevného přečetla hned 3x. A ono nic.

Jen doplním, že socka se též říká prostředkům hromadné městské dopravy.
03. 01. 2011 | 15:44

Sladký napsal(a):

D47naprosto v pořádku,popsal jste to přesně.Ale Evžena je možná chlap, co ho těší psát po žensku, nebo skutečně žena,která si o sobě myslí,že je vtipná a inteligentní.
03. 01. 2011 | 15:48

Evžena napsal(a):

Sladký

Po oznámkování, kterého se mi dostalo, nevidím jeden důvod, proč měla zůstavat v tak vznešené společnosti jako je ta Vaše. Raděj jdu nanosit dříví z lesa. To bude užitečnější činnost.
03. 01. 2011 | 15:50

zdenekb napsal(a):

Evžena:

Do prostředků MHD by totiž mnozí z "lepších lidí" nikdy nevstoupili... Socka je dle nich z principu určena výhradně sockám.
03. 01. 2011 | 15:51

tomas napsal(a):

to matousek, ja bych vam dal zase tip, abyste si na youtube nasel dva projevy z kongresu ODS v roce 2008, pane Chalupy, ktery pleduje za navrat kapitalismu do zeme a za to, aby uz konecne zacali vladnout majitele, nikoliv zamesnanci, pripominam, ze chaluoa je u od statniho ceciku neoddelitelny, a take sevcikuv, kereho ve cvili, kdy se kriticky opre do ods, utne tluchor s tim, ze uz neni cas
03. 01. 2011 | 15:52

Rumcajs napsal(a):

Sladký:

Máme spoustu okresních úřadů.

Třeba OSSZ,ÚP....atd.
03. 01. 2011 | 15:52

Rumcajs napsal(a):

zdenekb:

Nikoho nezkoumám. Ona se vždycky stočí řeč na politiku a za pár minut je jasno.
03. 01. 2011 | 15:55

Sladký napsal(a):

Evžena.Máte pravdu,jděte,noste,Bůh vám pomáhej.Známku,kterou jste dostal/a si za své zdejší vystoupení plně zasloužíte.
03. 01. 2011 | 15:57

Al Jouda napsal(a):

Výborný článek! Jak věci napravit? Jedině změnou volebního zákona a zákona o politických stranách. Politickým stranám věcně vymezit způsob volební agitace : Pouze letáky formátu A5, volební mítinky a vystoupení v rozhlase a televizi - ale všem stejně minut! Tak by nemohly utratit ty miliony a stačil by jim minimální příspěvek od státu.
03. 01. 2011 | 15:59

zdenekb napsal(a):

Rumcajs:

Objektivita tvého takto získaného jasna je jasná zase mně...
03. 01. 2011 | 15:59

Sladký napsal(a):

Rumcajsi, není okresní úřad jako okresní úřad,víme? Ale pokud máš co do činění třeba s okresní správou sociálního zabezpečení nebo okresním úřadem práce, pak ti rozumím.
03. 01. 2011 | 16:00

Rumcajs napsal(a):

Pavel IV:

Jo, na pivo se semnou dá zajít. Snažím se své přátele vybírat podle obecných měřítek, né podle pol. názorů.

Taky jsme se nedávno s dloholetým kamarádem málem zabili. Radši to vždycky stočíme na ženský, tam se shodneme.

Se ale bojím. Jdeme spolu na ples a jeho synek právě nastupuje jako mladý doktor. Až se stočí řeč na tohle, tak jeden z nás zemře.
03. 01. 2011 | 16:02

Rumcajs napsal(a):

Sladký:

I tam se rozdělují peníze. A v případě OÚ docela veliké.
03. 01. 2011 | 16:04

Rumcajs napsal(a):

Sladký:
ÚP
03. 01. 2011 | 16:04

Evžena napsal(a):

Sladký

Však vy jste si tu známku vystavil sám. Napsat o ženě, kterou neznáte, že je chlap, píšíci jako žena, chce opravdu mnoho moudrosti, laskavosti a porozumění. :o)

zdenekb
Než jet autobusem, raděj ve sněhových bariérách 2 hodiny hledat místo na zaparkování. Znám takové.
03. 01. 2011 | 16:06

PavelV napsal(a):

Rumcajs

A druhý uteče. Náš exodus, váš exitus.
03. 01. 2011 | 16:07

Otázkář napsal(a):

Rumcajs opět prokázal svou neznalost, takže mě to ani nepřekvapuje. Okresní úřady byly zrušeny už v roce 2003 a byly nahrazeny Obcemi s rozšířenou působností.
OSSZ - je zkratka pro Okresní Správu Sociálního Zabezpečení a ÚP je Úřad Prace.
Ty, že jsi člověk z praxe? Dovol abych se zasmál, možná tak tvoje alterego.
03. 01. 2011 | 16:07

JF napsal(a):

ano, velký souhlas - je to o angažavanosti i ve zdánlivých "prkotinách" - ale i ty mohou mít svůj značný vnitřní dopad na svého adresáta, ale i původce ;-) - v naprosto výjmečných případech to bývá totiž i táž osoba ... ;-))) ... no a natož v politice
03. 01. 2011 | 16:11

zdenekb napsal(a):

Evžena:

Já také. Smutné je, že toto své iracionální chování opravdu vnímají jako jakési potvrzení své "nadřazenosti".

Ale budiž jim přáno.
03. 01. 2011 | 16:13

Sladký napsal(a):

Evženo,čím víc se v tom babráte, tím hůř pro vás.Nenapsal jsem,že jste chlap,ale že jste buď/nebo... takže-buď nechápete smysl textu a jste dyslektik,nebo dyslektik nejste a budete asi blondýna od VV.Mimochodem- co má můj dohad společného s moudrostí a laskavostí a porozuměním? Byla to prostě jedna z možností, jak si vysvětlit vaše (poněkud nejapné)pokusy o humor.
A všimněte si jedné věci- bral jsem vás seriozně do chvíle, kdy jste začal/a s tím googlením. Je trapní svádět na jiné to, co jste si nadrobil/a sama/a.
03. 01. 2011 | 16:17

Rumcajs napsal(a):

Otázkář:

Ty mi přijdeš, že jsi se právě vrátil z Hradu.

No a tvrdím snad něco jiného ? Nebo podle Tebe to nejsou okresní úřady ?
03. 01. 2011 | 16:21

zdenekb napsal(a):

Rumcajs:

Nic ve zlém, ale budu tiše fandit tvému kamarádovi...
03. 01. 2011 | 16:23

D47 napsal(a):

Sladký:

Když já si tak nějak nemůžu pomoci.

Nick Rumcajs mi totiž ze všeho nejvíc připomíná jistého Jindru z Lidovek blahé paměti.
Ten se taky vydával za vysokoškoláka technického směru a za velkého podnikatele. Jednou to ale přehnal a v záchvatu upřímnosti na sebe prozradil víc, než původně zamýšlel.
Tak se taky dostalo na veřejnost, že tenhle človíček ve skutečnosti restituoval jakousi ruinu a tu teď pronajímá.
Nakonec na něj jeden z těch, kteří ho znali osobně prozradil, že Jindra o tu ruinu už přišel, protože ho podfoukl jeden šíbr tím, že mu dal podepsat místo smlouvy o pronájmu nemovitosti smlouvu o převodu nemovitosti na nového majitele. No a Jindra to podepsal.
Od té doby jsem ho už na Lidovkách hledal marně. Chybělo mi totiž to jeho "he he," kterým zakončoval každý svůj příspěvek.

Jo, ono se nevyplácí lhát ani ve skrytu zdánlivé anonymity na netu. Řečeno slovy nezapomenutelného Dobrého vojáka Švejka: "Vona ta pravda nakonec stejně vyplave jako ten volej na vodu."
03. 01. 2011 | 16:26

Rumcajs napsal(a):

zdenekb:

Jen se nedělej.
Bečel by si jak želva, kdybych Ti tady občas nenadal do socek.

Navíc doufám, že tam bude nějakej pořadatel a zavčas ho ze mě sundá.
03. 01. 2011 | 16:29

Rumcajs napsal(a):

D47:

Nikdy jsem se za velikého podnikatele nevydával.
To teda kecáš.
03. 01. 2011 | 16:30

Rumcajs napsal(a):

D47

Jo zapoměl jsem dodat "he ,he".
03. 01. 2011 | 16:32

stále rebel napsal(a):

Problém dnešní doby je především v tom, že lidé ještě nepochopili, že demokracie neznamená, že bude automaticky lépe. Demokracie je jen příležitostí k tomu, aby mohlo být lépe. Samo od sebe to ovšem nebude, lidé si to musí vydupat.

V žádném případě by lidé neměli dávat hlas těm, kteří jim říkají, že mají řádně pracovat a jednou za čtyři roky jít k volbám a mezitím nechat politiky vládnout a moc jim do toho nemluvit.

Dále by si měli lidé uvědomit, že tento současný marasmus mnoha lidem vyhovuje. Když se pravičáka zeptáte, zda mu klientelismus nebo korupce vadí, bude říkat, že ano, ale když se jej při jiné příležitosti zeptáte, jak je spokojen ze současnou společenskou situací, řekne, že je spokojen a tím nevědomky přizná, že mu současný stav vyhovuje. Tedy nepočítejte s tím, že všichni mají chuť měnit současné poměry.
03. 01. 2011 | 16:32

PavelV napsal(a):

Otázkář

Klást správné otázky je záslužná činnost, ale Vy se místo toho vozíte po podružnostech. Funkční gramotnost spočívá ve schopnosti pochopit obsah přečteného sdělení. Zkusím Vám s tím pomoci, nešlo o to, jak se ty které instituce nazývají. Podstatou Rumcajsova tvrzení bylo, že korupční hydra se už pevně uhnízdila na všech úrovních od obecních samospráv nahoru a že s tím iniciativa vyměňte politiky těžko něco udělá.
Toto je od Rumcajse solidní podnět k diskusi, bohužel Vám víc vyhovuje nesmyslně štěkat. Ale proti gustu žádný dišputát, nechci Vám předepisovat čím se máte na netu realizovat.
03. 01. 2011 | 16:33

zdenekb napsal(a):

PavelV:

Ovšem řekl bych, že na tom pevném zahnízdění korupční hydry (na místních, obecních úrovních = těch nejlépe kontrolovatelných!!!) mají krom uplácených olbřímí zásluhu i ti, kdo uplácejí.

A zrovna v tomto Rumcajs působí jako zkušený praktik a hydří otec...
03. 01. 2011 | 16:40

D47 napsal(a):

Rumcajs:

Dík, rozjasňujete mi dnešní pošmourné odpoledne.

Stále jste mi ale neodpověděl na to, na co jsem se vás tázal především. Takže tu otázku teď zopakuji:

Jaká že to byla ta Vysoká škola, kterou jste (podle vašeho vlastního vyjádření) absolvoval?
Já jen, jestli čistě náhodou nejsme třeba kolegové ve stejném oboru.

Za odpověď děkuji předem.
03. 01. 2011 | 16:41

Rumcajs napsal(a):

D47:
Těžko.
Takovýho joudu jsem tam nikdy nepotkal.

VŠB.
03. 01. 2011 | 16:50

PavelV napsal(a):

zdenekb

S tím prvním odstavcem 100%ní souhlas.

To druhé bych se o někom, koho znám jen z pár řádků z diskuse, tvrdit neodvážil. Nesnáším čtení mezi řádky.

Rumcajsův citát se dá možná vykládat různě, ja naivně beru ten prvoplánový smysl:

Já pro stát nedělám. Hnusilo se mi dávat úplatky.
03. 01. 2011 | 16:58

Rumcajs napsal(a):

zdenekb:

No představ si, že jsi malej bagráček, co platí na tu svou mašinku leasing a že když tu práci nedostaneš, tak přijdeš o bagr a vzhledem k tomu, že se většinou banky jistí i osobníma směnkama, tak i o střechu nad hlavou ?

Chceš opravdu tu státní sv.. srovnávat s tím podnikatelem ?
03. 01. 2011 | 16:59

zdenekb napsal(a):

PavelV:

Pokud mi v Bibli přijde něco nefér, tak to, že se "jeden polepšený hříšník staví nad deset spravedlivých".

Pokud někdo v minulosti opakovaně uplácel (soudě z množného čísla), jeho dnešní zhnusení nad korupcí má věrohodnost profesury pana Klause...
03. 01. 2011 | 17:04

zdenekb napsal(a):

Rumcajs:

To je smutný příběh, ale kdybych naplno aplikoval tvé pravověrně pravé poučky, tak schopní se o sebe umějí postarat a zřídkakdy závisejí na jediné zakázce a jediné mašince. A pokud čelí korupční poptávce, mají zajít na policii a ne podrývat právní stát...
03. 01. 2011 | 17:12

D47 napsal(a):

Rumcajs:

Jejda! Na VŠB v Ostravě přednáší jeden můj bývalý kolega. Dnes už dokonce povýšil, takže ho tituluji přídomkem "nadkolega."

Jak že jste to tady psal loni koncem roku? Že je vám 43 let? Pokud jste tedy absolvoval po řádném denním studiu, není vyloučené, že jste u toho mého kolegy profesora skládal zkoušku z technologie, případně i z dalších technických předmětů.
Budu tedy muset odkázat toho mého bývalého kolegu na tyto stránky a požádat jej, zda by vás mohl poznat podle toho vašeho písemného projevu.

Pochopte, vaše jméno a s tím spojená občanská identita mne nezajímá ani náhodou. Já jen žasnu nad tím, že tady před dvaceti lety mohl absolvovat VŠB člověk, vyznačující se především tím, že nedokáže zformulovat vlastní myšlenku do srozumitelné podoby. Navíc jedinec, který se argumentačně zmůže pouze na to, aby všechny své oponenty v diskusi automaticky zařadil mezi "levouny."

Jo, kdybyste absolvoval před takovými pěti lety, tak to by už byla jiná. Dnes totiž ten titul Ing. získá každý, kdo si za něj patřičně zaplatí.
Ne u zkoušejícího, to aby snad nedošlo k omylu. Na vybírání penízků "cash" jsou tam jiní kádři.

Můžu se ještě na něco zeptat?
Jak a v jakém oboru využíváte dnes znalostí, kterých jste nabyl usilovným studiem na té VŠB?

Můžete (a pravděpodobně to tak i bude) mi odpovědět v tom smyslu, že mi je do toho velké kulové. A budete mít samozřejmě pravdu.
Já jen, že v anonymní diskusi na netu se i beznohý může vydávat za mistra světa v běhu na sto metrů. Proč tedy ne za absolventa VŠB.
03. 01. 2011 | 17:16

Rumcajs napsal(a):

D47.

Není mi 43 ale jako máš Ty nick.

Seš zvědavej a budeš brzo starej!

Zemní stroje a už dej pokoj.
03. 01. 2011 | 17:27

kozoroh napsal(a):

zdenekb.
Nerad se vměšuji, ale vaše definice pravičáka je poněkud plochá. Ne každý, kdo myslí "pravicově" (zjednodušeně ve smyslu prvoplánově se spoléhat na sebe) je schopen z důvodů svých reálných možností zajistit podnikání do té míry, že je téměř "neprůstřelný". Zvláště jednotlivec je velmi zranitelný s min. možností diverzifikovat podnikání tak, aby měl vždy nějaká vrátka otevřená. V tom je příklad Rumcajse jasný. Někdy stačí jedna nezaplacená faktura. To se týká především těch, kteří potřebují k výkonu podnikání nějaký výrobní prostředek jiný, než vlastní hlavu.
03. 01. 2011 | 17:30

D47 napsal(a):

Rumcajs:

Takže ještě jednou "A jejda!"

Tak pán je podnikatel ve stavebnictví a jako výrobní prostředek používá bagr, který má ovšem na leasing.
Pán je v tom případě typická socka. Právě taková, jakou jsem popsal ve svém příspěvku 03.01.2011 15:29:36 jako odpověď nicku Evžena.

Teď už také chápu to nevšední a každodenní nasazení v boji za svět bez "levounů." Vždyť to jsou právě ti "levouni," kteří panu velkopodnikateli s jedním bagrem jako výrobním prostředkem drží ten pomyslný nůž na krku. Zřejmě je a jejich libovůli, jestli panu podnikateli včas zaplatí, nebo nezaplatí a tím ho vystaví nebezpečí krachu v důsledku neplacení leasingových splátek a následného zabavení výrobního prostředku.

No nic. Zatím jsem se jakž takž bavil, teď už se pouze divím.
Hlavně že tady právě "tohle" představuje elitu naší slavné "pravice!"
03. 01. 2011 | 17:31

Vico napsal(a):

Pánové, jestli chcete z Rumcajse vytřepat přiznání, jdete s křížkem po funuse. Už jsem z něho všechno dostal. Kromě toho, že Komunistický manifest napsal on a jeho brácha jsem z něho vytloukl i přiznání, že pěstuje na zahradě meruňky, protože mají oranžovou barvu. Jo, a nejraději má Sobotku, protože je dnem pracovního volna.

Tu vysokou báňskou bych mu věřil. Češtin nic moc, ale v korespondenčním šachu tak před dvěma roky s ním měl co dělat i Přírodovědec.

A pije Hanušovický. Není to zas tak špatný pivo. Šerák se rozhodně pít dá :-)
03. 01. 2011 | 17:37

Rumcajs napsal(a):

D47:

Já když Tě čtu, tak si říkám, jestli se sám najíš.

Hoši, jsem fakt sám, kdo si myslí, že D47 mluví z cesty a že potřebuje kazajku ?
03. 01. 2011 | 17:38

zdenekb napsal(a):

kozoroh:

Má definice pravicově orientovaných byla plochá přesně tak, jak ploše ji dotyční prezentují. O tom, že jejich vznešená teorie narazí na šedivou realitu života, nepochybuji. Jen mi pak není jasné, proč ji tak do krve hájí (nejlíp za trvalého nadávání druhým do lenochů, lemplů a tolik zmiňovaných socek...).

A jestli je pro pravičáka základem svobodné a volné souteže jedinců právní stát, uplácení mi s ním zrovna moc neštymuje.

Musím bohužel zmizet.
Zdravím tímto Pána zemních strojů i ostatní...
03. 01. 2011 | 17:42

Rumcajs napsal(a):

zdenekb:

Tuhle jsem viděl sociální drama, jak panáček přišel o práci a měl na krku hypotéku. Tak si sehnal jinou, dobře placenou, ale musel platit mistrovy desátek.

To bys okomentoval zřejmě jinak, že ?
03. 01. 2011 | 17:47

Otázkář napsal(a):

Pavel IV

Váš nick tady vidím poprvé, jestli někdo nesmyslně štěká já to nejsem (někdy možná :) nicméně kdyby jste si přečetl některé mé jiné příspěvky, asi by jste toto nikdy nenapsal. Na druhou stranu jaký zajímavý podnět k diskusi jste vytvořil vy tím, že jste se do mě navezl?
Já zde kritizuji korupci téměř pod každým druhým blogem, leč nick Rumcajs už docela dobře znám proto jsem pouze poukázal na faktickou chybu, které se dopustil a na které jak vidno stále zatvrzele trvá. Takže ještě jednou Okresní úřady neexistují již od roku 2003.
Přeji hezký den
03. 01. 2011 | 17:48

Rumcajs napsal(a):

D47:

Ještě mi napadlo, jestli tys tam nepřednášel pevnost,pružnost. Tak to byl fakticky bolševickej vůl. Ten neváhal i během přednášek skoušet studenty z definice materialismu a podobných marxistickýck krávovin.

To by ti ale muselo být tak 100. Tím se ta demence vysvětluje.
03. 01. 2011 | 17:51

Otázkář napsal(a):

Pavel IV

nedá mi to ještě k tomu Rumcajsovi. Píšete, že se mu "hnusilo dávat úplatky", proto přestal jednat se státní správou.
Pokud je toto pravda a někdo od něj žádal úplatek, měl to okamžitě nahlásit na policii (sám tady Michálka osočoval, že tak neudělal), jinak od letošního roku je trestný čin i neohlášení takové věci.
03. 01. 2011 | 17:56

Lech napsal(a):

Pevnost pružnost; to se zachtělo,rozložení váhy pro definici umístění tenzometrů.Spočítat momenty při dynamickém zatížení doufám že nám to zde pan Ru..... vysype alespoň v nástinu.
Pakliže ne, tak bych prosil raději se věnujte Mance.Neboť znalost, to je to co Vás povyšuje v této komunitě.
03. 01. 2011 | 18:01

JAVÍT napsal(a):

No, vážení, tak jste se tady "vyřvali" a život půjde dál.
Iniciativa "vyměňte politiky" v podstatě jen kecá a kecá, ale skutek utek.
Dejte si studený obkládek na hlavičku a bude zase dobře.
Zajímalo by mě, proč jsou Češi takoví pesimisté!! Čechům se nebude líbit nikdy nic!!
03. 01. 2011 | 18:02

Tenco napsal(a):

Vico
K Rumcajsovi jenom tolik :
Holba je lepší.
:)))

Šťastný a veselý pochod slzavým údolím i v tomto roce vinšuju.
03. 01. 2011 | 18:16

Vico napsal(a):

Tenco : Asi jo.Když jsem jezdíval s partou/genderově smíšenou/ na Malou Morávku, chodívali jsme do restaurace Praděd a tam se čepoval Šerák...inu vzpomínkový optimismus.
03. 01. 2011 | 18:24

stále rebel napsal(a):

Pro D47.
Nemá cenu diskutovat o tom, zda Rumcajs vystudoval VŠ. Podle jeho gramatiky to vypadá na to, že nedodělal ani základní školu.
03. 01. 2011 | 18:45

D47 napsal(a):

Lech:

Obávám se velice, že nick Rumcajs už toho tady kromě urážek a nadávek do "levounů" moc dalšího nevysype. Natož pak nějaké definice statického, dynamického a cyklického namáhání.

Já to po něm, jak jste už jistě zaznamenal, ani nežádám. Jeho odpověď totiž dovedu uhádnout dopředu a tak mi to nepřináší žádné potěšení.

Proto bych si dovolil požádat P.T. obecenstvo, v tomto případě zde přítomné diskutující, o malou laskavost.
Bylo-li by to možné, připojte se, prosím, k úpěnlivé výzvě nicku Rumcajs

03.01.2011 17:38:43

a potěšte jej tím, že začnete také pochybovat o tom, jestli se sám najím.
Když ho k tomu navíc ještě ujistíte, že není zdaleka sám, kdo si myslí, že mluvím z cesty a že potřebuji svěrací kazajku, přivedete ho tím až na vrchol "pravounského" blaha.

Mějte přitom na paměti, že nick Rumcajs tady dnes jako jediný hrdinně nastavuje svoji hruď proti absolutní přesile "levounů." Jeho souputníci a bratři v boji, tedy nicky jarpor, SuP, Blue jay a další "pravověrní," zřejmě ještě pořád vyspávají kocovinu a tak jej v tom zbaběle nechali samotného.

A protože u nás neabsentuje sociální cítění, tak si slibme, že odteď už budeme na nick Rumcajs hodní. Nejlépe to vyjádříme tím, že budeme s jeho názory bezvýhradně souhlasit.

U nás se sice říká, že "blbejm a vožralejm se odporovat nemá," ale tohle zajisté není tento případ.

Tak co na to říkáte, přátelé? Pomůžete?
03. 01. 2011 | 18:58

Tenco napsal(a):

Vico
Restaurační zařízení Praděd znám jen v Rýmařově.
Onehdá jsem tam urazil asi dvanáct Holeb.
/tak 7 let tomu nazad/.
Ale radši jsem vždy spal v místním pivovaru, v Pradědu byl cítit restaurační smrad až na pokoj.

Šerák nebo Holba - dycinky dobrá volba !

No nic. Asi zajdu na Poličku a Svijany.
03. 01. 2011 | 19:14

PavelV napsal(a):

Otázkář

Máte pravdu, žádný zajímavý podnět jsem nevytvořil, jenom jsem bezvýsledně zkusil vrátit do hry jeden cizí. Možná jsem taky ilustroval o čem tahle hra je: nikomu tu nejde o věcnou diskusi, reaguje se tu jenom na nick a lidi se tu chodí pohádat. Tak třeba by to pro někoho mohlo být podnětem pro zamyšlení jestli má smysl takhle plýtvat časem. Já už mám jasno.

Zato Vám musím poděkovat za velmi přínosnou informaci o zrušení okresních úřadů. Opravdu si myslíte, že si toho někdo ze zde přítomných včetně Rumcajse nevšiml? Ani napodruhé jste nepochopil, že o to nešlo?

Jestli Rumcajs někdy dával úplatky Vám neřeknu, to se obraťte na něj. Protože se zase budete chtít vozit na citované větě, uvedu svůj náhled. To, že se mu hnusilo dávat úplatky ještě neznamená, že úplatky dával a pak s tím přestal, jak tu někdo fabuloval. Jednak to tak z věty jednoznačně nevyplývá a druhak, lidi se zpravidla striktně matematicky nevyjadřují. Ale opakuji, jestli Vás to moc zajímá, ptejte se Rumcajse.

Omlouvám se, ale nemíním v této diskusi dále pokračovat.
03. 01. 2011 | 19:15

Tenco napsal(a):

Já se Rumcajse musím zastat.
Vždy když ho potkám na ulici a hodím mu do klobouku nějakou tu kačku, tak se ukloní a slušně poděkuje.
Ten pravopis bych mu nezazlíval.
Má z chlastu Parkinsna a tak mu občas ujede ruka, no tak co...
03. 01. 2011 | 19:17

kacíř napsal(a):

Dříve se nám říkalo "oportunisti" a "sionisti" dnes "kverulanti".
03. 01. 2011 | 19:18

stále rebel napsal(a):

Pro Tenco.
Něco ujede, ale absolvent VŠ nemůže psát „skoušet studenty“ nebo tuhle podnikatel Rumcajs vystavil obědnávku.
To prostě nejde.
03. 01. 2011 | 19:27

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, zdravím všechny zde staticky, dynamicky a cyklicky /periodicky / namáhané nájemné sockom autsajdry. Únava materiálu z vašeho směru, který je všem zde notoricky dávno jasný, už je na vás kucí rudí znát, a teď navíc vás ještě vaši politruci přestanou asi platit, takže nevím nevím . Časová proměnnost vašich mouder bude patrně klesat. Ostatně nic nového zde, že, tak jak vymizeli zelení nájemní diskutující za chvíli zmizíte i vy. A bude klid a čistá fyzika zas, bez všelikých ideologických mouder namáhavých…
Veselé krizování bude líp i kdybyste se na kladívečka a srpíčky stavěli. Už vám to definitivně všecko popraskalo..
http://www.bestwallpapers.net.ru/private/img/prikol/humor_18.01.2010_010.jpg
03. 01. 2011 | 19:31

argun napsal(a):

Marcus Agrippa, zdenekb

Ale kdež. Zkuste jižní Evropu, Francii, postkom země... všude je to v tomto směru víceméně stejné. Lépe je na tom jen Skandinávie a jestli Německo, toť velká otázka... Průser demokracie jako systému je evidentní. Demokracie generuje k moci póvl. Proč asi?

Vyměnit politiky je k ničemu, je třeba vyměnit voliče. Místo stáda implantovat myslící občany. Nejde o krizi mravní, jak píše Luba, jde o krizi hodnot. to je dost podstatný rozdíl.

Tyhle výkřiky nemají žádný jiný smysl, kromě toho, že je o čem blábolit na blozích. Děkujeme, odejděte... Ví tom dnes někdo něco, kromě deprivovaných Mejstříků v televizních dokumentech? To vše už tady bylo.

Problém je mnohem složitejší, než si Kuchaři všech manifestů dokáží představit.
03. 01. 2011 | 19:36

pgjed napsal(a):

Projev prezidenta žádný marazmus nepominul.Sám Klaus,jeho skutky a názory jsou přece již léta organickou součástí, ba zdrojem tohoto marazmu. Sám Klauz je ztělesněním liberálního hmotaqřského konzumizmu, popírač a reletivizátor obecně platných hodnot.
03. 01. 2011 | 20:08

kacíř napsal(a):

argun:
Děkuji za tu větu:"Vyměnit politiky je k ničemu, je třeba vyměnit voliče". Myslím, že v tom je vše. Bohužel je to tak jasné, že není třeba to rozpitvávat a živit se tím. Proto to zdejší grafomani nebudou používat.
03. 01. 2011 | 20:08

antoninovy napsal(a):

Beru to tady, jak mým zvykem vodspoda, to bývá nejvýživnější, nevym čím to je, málo času.

Nevym, čím se z toho zabývat, abych neurazil.

Snad jsem svoje současné pocity nad chaty na aktu.cz vyjádřil pod Hnízdilem a Sedláčkem.

Zdravím všechny

an

P.S.

Nevodpustím si tuto glosu - Pane tato - Vy jste pěkný šibal, Vy se mimikrujete jako negramotný pantáta, ale šikovně se ukrýváte. No budiž. Mějte se.

Měl jsem pro Vás ještě jedno pěkné oslovení, ale vypadlo mi to. Snad příště.
03. 01. 2011 | 20:25

D47 napsal(a):

wbgarden:

Děkuji vám za osvětlení záhady, spočívající ve vaší zdejší činnosti. Přiznám se, že zrovna od vás bych takovou upřímnost nečekal.

Uvědomujete si vůbec, kolik jste nám toho tady na sebe právě teď prozradil?
Jediný, kdo tady píše o tom, že jsme pouze nájemní diskutující, jste tady totiž vy.

Jinak si neodpustím malý špílec: Kdopak že to musí pokaždé svůj výkřik (jako diskusní příspěvek se totiž ty vaše bláboly nedají brát ani náhodou) podpořit nějakým odkazem? To opravdu nemáte nic, co by se dalo považovat za vaši vlastní myšlenku?

Jedno vám ale musím přece jen připsat k dobru. Jako jediný jste se tady zařadil po bok místního exota s nickem Rumcajs.
Každopádně jste v dobré společnosti.

Za domácí úkol byste si mohl zopáknout definici cyklického namáhání u jednostranně vetknutého nosníku. Harmonický kmitočet (flutter) si pro tentokrát můžete odpustit.
03. 01. 2011 | 20:42

MA-FU napsal(a):

Všem mediím
Dnes ve zprávách dementoval Klaus,že garantoval a uzavřel dohodu před hlasováním o důvěře vládě.Media nás krmí pravým opakem.Kdo si dělá z koho blázny????
03. 01. 2011 | 20:47

badatel napsal(a):

Vážení diskutující,
dovoluji si konstatovat, že nick jménem Rumcajs je adeptem na Řád Klementa Gottwalda a Řád Rudé hvězdy zároveň.
On svými příspěvky natolik diskredituje pravici, že Jakešovi "bojleři" jsou proti tomu ničím.
Vážený Rumcajsi, mne nejvíce mrzí, že vy svými výroky v komentářích k celé řadě blogů diskreditujete i to málo, co je na pravicových názorech pozitivní a co by ti zleva měli akceptovat, že ano.
03. 01. 2011 | 20:52

Kazi napsal(a):

Jsem jen zvědavá, co na to nyní odbory.Sympatizuji s aktivitami "Vyměňte politiky"...ale konkrétně, co tedy dále, když lidé, kteří již mají v kapsách nacpané ukradené miliardy mají zákonitě i velkou politickou i ekonomickou moc...co má v ruce dav obyčejných lidí ekonomicky závislý na mafiánech a tím i lehce zkorumpovatelný, kterým tito mafiáni neoficielně říkají "socky".Defenestrace by neměla probíhat jen na vrcholcích ministerstev ale především v řadách zbohatlých šedých eminencí, kteří tahají za špagáty.Kdo dá tento dav do pohybu, má na to někdo ty miliardy, které by to nepochybně stálo???
03. 01. 2011 | 20:54

mb napsal(a):

to mafu ...

Klaus médiím: po obsahu smlouvy / dohody nepátrejte, zakazuji vám to ...já sám jsem garantem dohody / smlouvy ...

Klaus po čase médiím: žádná smlouva / dohoda neexistuje ...

kdybych to měl komentovat, tak jen neslušně / vulgárně ...
03. 01. 2011 | 22:00

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, sedumaštyricítko, vy jste podle dálnice nebo snad jste jen jedinečný případ tvora, přežívajícího s jedním chromozomem navíc. Podle těch iljičovin co tu provozujete, a ešče tomu říkáte myšlenky, bych se ani nedivil.
Jinak stručně co se týče nájemnosti. Když dojde řeč na zrušení anonymity na blogu, tak ausajdři a nájemní sockom kecálkové, jsou okamžitě auf. A tý kýble demokratických pravd co okamžitě snesou, jen aby nemuseli prozradit své opravdové /ne/schopnosti.
Jo, ležet celý den u kompu a furt dokola mlátit narudlé mantry. Kdo si to tak může dnes dovolit.
Tož tak domácí úkole, třepetalko vetknutý, bude prostě líp...
http://dl.ziza.ru/other/072009/29/pics/tn.jpg
03. 01. 2011 | 22:03

lKelt napsal(a):

Takže pan P R E S I D E N T L Ž E celému národu v přímém přenosu.
Dnes vyvrátil" falešná obvinění",že se za jeho přítomnosti uzavírala na Hradě nšjaká tajná dohoda.
To je neuvěřitelné,kam jsme se to až dostali.
Máme presidentem lháře-možná je to ale chorobný stav.
Nevím,co je horší.
03. 01. 2011 | 22:06

Rumcajs napsal(a):

Pánové mi prominou, ale před 47 lety se stal jeden z nejvýznamnějších momentů minulého tisíciletí, a to, že na svět přišel Rumcajs.
Takže malinko slavíme a povolení si s vámi hrát jsem dostal jenom na chvilku.

Lech:

Chlapče..
ad1 si zkoušej nějaký mladší ročníky- já už jsem pružnost pevnost neviděl skoro čtvrt století, ad2 né všechny obory byly takhle úzce specializovaný, ad3 se NEJEDNÁ O PRUŽNOST PEVNOST.

stále rebel, badatel:
Když si vezmu, že na světě je 6 miliard lidí a ty dvě největší trubky, se sejdou u nás v Čechách a ještě k tomu na Aktuálně.cz, tak se dle mého dá mluvit o zázraku.
Halelůja
03. 01. 2011 | 22:31

Belenus napsal(a):

D47,

nejste Vy nějakej zakomplexovanej? Takovej jízlivej týpek, co závidí kolegovi povýšení a nazývá ho proto nadkolegou?

Před Vánocema jsem váhal, ale dnes jsem zase rád, že vyhrála pravice. Stokrát raději korupci, ač ji nesnášám, než tenhle spolek zakomplexovaných, závistivých a nenávidějících postsoudruhů.
03. 01. 2011 | 22:32

hovorka11 napsal(a):

IKelt:
předešel jste mě.
Skutečně prezident veřejně lhal buď minule nebo teď a přitom se trapně a arogantně obrátil na novináře s peskováním.
Máme za prezidenta jednu z nejhorších osob v našich dějinách - vše je mediálně doložitelné!
Přepíšeme asi osnovy ve školách.
Nejvíc to dotahují na světě chroničtí lháři a zatloukači a v této pravdě je třeba vychovát děti aby se neztratili.
Že se tímto jednáním rozpadá stát je asi podružné. Křiváci a zločinci rostou na poctivých lidech, proto se nesmí pouštět nahoru jak se to děje u nás, jinak není nápravy !!
03. 01. 2011 | 22:41

Pepa z depa napsal(a):

Milá Kazi, na to co tady popisuješ má jedině PRACUJÍCÍ OBČANÉ ČR, kteří se již nenechají ožebračovat. Ale musí se s nimi svézti všechna MÉDIA, která jsou ve vlastnictví těch vykořisťovatelů, tak vidíte není to žádná sranda. Ale Média by mohla pomoci poté co je pantáta obvinil, že si tajnou dohodu vymysleli a sami situaci vyhrotili, prostě jim to všechno hodil na hrb a teď se starejte hošánci, přeci jste si nemysleli, že na sobě nechám nějakou vinu, hahahaha. No a teď babo raď, že? Doufáme, že Vás vykořisťovaní nepopadl splín a neubralo Vám to chuť do HEDVÁBNÉ ZMĚNY? Nic není ztraceno, protože zapomněli na internet, který umí dělat divy a to ještě když má někdo z www.vymenilijsmepolitiky.cz k dizpozici určitý program, kterým se dá provést rychlá a účinná referenda a také to může zvednout tu armádu vykořisťovaných ze židlí a umístit do ulic v potřebném počtu pro GENERÁLNÍ STÁVKU, ŽE? Tak zatím přemýšlíme 4. odboj a Pepa z depa s Vámi a pokračování bude následovat při dostatku potřebných informací.
03. 01. 2011 | 22:49

poutník napsal(a):

Žádná dohoda/smlouva je taky dohoda/smlouva..
:)
A tím se to vysvětlilo.
03. 01. 2011 | 23:16

Vico napsal(a):

Tenco : Dvanáct Holeb...tak to bych se mi stejně jako Vlastovi Burianovi chtělo něco říct...a byl by průšvih.

Možná si je spolu dáme a pravoun Rumcajs to za nás levouny zatáhne.Ať má materiální důvod na nás nadávat.

Dobrou noc.

p.s. ty vyvařený rybí hlavy o Vánocích jsi mu dal za okno? Jestli jo, tak si hodnej člověk :-)
03. 01. 2011 | 23:27

rejpal napsal(a):

Ony se ty dohody/nedohody zase vrátí na stůl - v okamžiku, kdy zase začnou VV remcat (a to začnou, protože alespoň nějaké voliče si udržet chtějí). Pak náš pan prezident, garant těch dohod, prohlásí, že nikdy ani slovíčkem nenaznačil, že žádné dohody nejsou, to jen zlovolní novináři rozvířili fámu.
A pořád se najde dost těch, kteří, než by si vyhledali informace, raději uvěří.
04. 01. 2011 | 08:15

Pavel napsal(a):

Je v kodexu diskutujících přípustné použít výraz 'fachidiot?'. Vysvětlením při nějaké odborné diskuzi v rádiu jde o 'člověka zdatného ve svém profesním oboru a nezdatném mimo tento obor'... Já bych toto označení použil pro představitele našeho státu, ale jak už se mi jednou stalo při podobné účasti v takovéto diskuzi: snažím-li se daný problém definovat stručně, můj skromný příspěveček mezi Scylou a Charibdou neprojde!?
04. 01. 2011 | 08:17

rejpal napsal(a):

Pavel
Nevím, zda se to tu udrží, ale mám problém - alespoň u některých - s pojmem samotným, a jeho definicí. Například člověk, který si nepamatuje ani 14 dní svá vlastní prohlášení, do té to kategorie rozhodně nepatří.
04. 01. 2011 | 08:25

anti politik napsal(a):

Souhlasím se vším kromě jednoho bodu a to, že se občané po r. 89 o politiku nezajímali a nechali to dojít tak daleko! Pravda je taková, že se naopak do všeho lidé zapojovali, psali se petice, věřili jsme, že máme právo do politiky zasahovat, které jsme do té doby neměli, že máme právo politiku ovlivňovat atd. A teď příjde to hlavní, (a především pro Sladkýho) ten kdo tuto snahu lidí o zapojování se do veřejného života v občanech původně vzburcoval a byl tím pádem vynesen až na vrchol (největší morálka všech dob) hned po zaprdění se na hradě (na celých třináct let) pracoval neustále na tom abychom toho nechali, že naší snahy netřeba, teď to dělají odborníci, demkorati, no prostě dobří hoši, jiní lepší a nekonečné bláboly, že jde jen o dětské nemoci demokracie! A bohužel se tento amatér a pokrytec už zase snaží vlísat do přízně občanů se stejnými kecy jako v r. 89! Největším neštěstím této země byl politikcý amatér Havel, který demokracii pokřivil jako jeden z prvních a už opět mlsně čumí po prezidentské sesli! Ano vyměnit politiky, ale všechny co se na tomto hnoji podíleli a nezapomínat i přes mediální masáž, že to tak není i na Havla a jemu podobné!! Oni začali s rozprodejem země a majetků nás všech a specielně Havel zlikvidoval zbrojní průmysl a na uvolňené trhy se vrhli jeho Američtí a Němečtí přátelé no a při tom si on jaksi přivlastnil restituce, které byly pod rokem 48! To obyč občanům, přestože jsme si všichni přece rovni by neprošlo, to jen hochům co si říkají demokraté! Já jen abychom nezapomínali na všechny zmetky a neidealizovali si ty co v tom teď chvilku nejedou! Tady je bohužel běžnou věcí, že když někdo z nich náhodou právě nekrade, protože už prostě nemůže-není momentálně u státního struku, tak je pomalu za hrdinu, ale jakmile se tam dostane žádná změna se nekoná!!
04. 01. 2011 | 09:31

D47 napsal(a):

Dvakrát zde byl vzpomenut můj nick.
Vezmu to tedy postupně.

Nejprve k tématu článku:
Jedinec, který momentálně už druhé volební období funguje coby prezident této republiky, včera veřejně popřel sám sebe. Nejprve totiž veřejně vystoupil jako garant dohody koaličních stran u něho na Hradě, aby se včera rozčílil na novináře, kteří píší o dohodě, která ve skutečnosti žádnou dohodou nikdy nebyla.

"Nikdo nedokáže ponížit druhého člověka natolik, nakolik se dokáže ponížit on sám."

wbgarden:
Prozradím vám malé tajemství.
Není to tak dávno, co jsem vystupoval na tomto fóru pod svým občanským jménem. Pravým!
Jediný problém, který mi to přineslo, jsem si způsobil sám tím, že jsem jako kontakt uvedl mailovou adresu, přes kterou jsem do té doby komunikoval se svými přáteli.
To množství sprostých mailů od anonymních odesílatelů mne nakonec donutilo k tomu, abych tu původní mailovou adresu zrušil a vytvořil si novou. Abych se pro příště vyhnul potížím, zveřejňuji od té doby už jen kontaktní mailovou adresu.
Takže ty plky o tom, že po zrušení anonymity na blogu budou "ausajdři a anonymní sockom kecálkové" okamžitě auf, si pro příště nechte pro sebe a pro sobě rovné.
Hlavně ale nikdy nezapomeňte dodat to vaše "Budu neustále opakovat..."
Včera jste na to v tom spravedlivém rozčílení jaksi zapomněl a tak ten váš příspěvek nebyl kompletní.

Belenus:
To, že se mne snažíte za každou cenu shodit, vám nezazlívám. Naopak, oceňuji vaše nadpřirozené schopnosti. K takovémuto odsudku člověka, o kterém nevím vůbec nic, se může snížit buď génius, nebo blbec. Račte si tedy vybrat.

Jinak nikdy nezapomínejte na to, že každá vyřčená (v tomto případě napsaná) věta vypovídá ze všeho nejvíc o tom, kdo tu větu vyslovil, případně napsal.

To spokojené žití v korupčním (pravicovém) prostředí vám přeji opravdu upřímně a z celého srdce. Hlavně proto, že jste si to tak vybral vy sám.
04. 01. 2011 | 09:48

socan68 napsal(a):

Korupce v našem státě byla vždy. V první republice byla obrovská, v komunistickém režimu ještě větší, každý korumpoval každého. Podplácet se muselo všude, při koupi auta, televize, knih, v masně, v autoservisu, v nemocnicích, prostě všude. Kdo to nezažil, neuvěří. Kdo nepodplácel, musel všude stát fronty, nebo čekat a čekat až se někdy požadované zboží na chvíli objeví. Tak jako nás bolševický režim učil krást, tak nás učil i korumpovat. Protože politici jsou jenom malým výběrem z nás, nemohou být jiní.
04. 01. 2011 | 09:53

D47 napsal(a):

anti politik, socan68:

Dovoluji si sem dát jeden odkaz specileně pro vás.

http://www.outsidermedia.cz/Pribeh-jednoho-podvodu-1.aspx

Zajímavé a hlavně poučné.
04. 01. 2011 | 10:02

anti politik napsal(a):

Socan68, srovnávat komunistické přikrádání s megakrádežemi "demokratických stran" je trochu mimo mísu. A nesjou vzorkem nás všech, v tom se velmi mýlíte! Politiku za všech režimů dělá vždy stejná sorta lidí! Věřte, že kdyby byl ještě socík půlka z těchto demokratů dnes sedí na ÚV KSČ nebo aspoň někde na krajským výboru! Tahle sorta prazvláštních lidí musí být za všech okolností pod kontrolou a bohužel hned po revoluci využili naší neznalosti a více méně utnuli lidem možnost do politiky zasahovat a kontrolovat je! To co dnes tady máme za režim spíš připomíná diktaturu než demokracii, protože velké strany si uzákoňují demokracie nedemokracie v podstatě svou existenci na věčné časy a nové malé strany zvesela likvidují!! A na to je potřeba neskutečnej ranec peněz no a kde ho vzít? No přece těm blbům co nás volej, že?
04. 01. 2011 | 10:08

anti politik napsal(a):

D47 mám otázku, proč specielně pro nás! Nemyslím, že mám se socanem68 stejné názory.
04. 01. 2011 | 10:14

zdenekb napsal(a):

z tajného konceptu presidentova projevu:

"Před pádem jsem vládu uchránil já osobně, a stal se tak jejím tichým předsedou, a zároveň Velkým Garantem… Garantuji věci, jež se dohodly, aniž by přitom vznikla jakákoliv ústní či písemná dohoda. Kdyby v této formulaci někdo zlovolně hledal falešný rozpor, musel bych se velmi, ale velmi zlobit... a to byste jistě nechtěli. Rasantně jsem svou ohlášenou garancí tajné nedohody posunul zdejší režim od primitivní demokracie k rané verzi presidentského systému.
Ale jen pro dobro té naší zemičky, a hlavně nás všech, tedy všech účastníků schůzky K10..."

celý zde:

http://zdenekb.blogspot.com/2011/01/pro-dobro-zemicky.html
04. 01. 2011 | 10:21

MA-FU napsal(a):

mb
...nemohla jsem vydýchat Klausovo zvolení a samu volbu a teď,,po jeho dementi o garanci dohody,smlouvy,,?? co z nás dělá??
nicnechápající trotly? napsala jsem slušně doufám..MA-FU
Svede to na zatmění slunce??
04. 01. 2011 | 10:36

D47 napsal(a):

anti politik:

Věřte, že mne opravdu moc mrzí, pokud jste to pochopil právě takto.

Měl jsem pouze za to, že by vám to, na co jsem odkazoval, pomohlo trochu rozšířit obzory.

Když jsem se někdy na začátku roku 1991 potkal s jedním bývalým nomenklaturním kádrem a teď už s jedním z prvních milionářů v našem regionu, zeptal jsem se ho na to, jakým že to zázračným způsobem takto náhle zbohatl.
On mi to vysvětlil lapidárně: "Víš, ono to nejspíš bude tím, že zatím co vy jste pořád ještě manifestovali a cinkali klíči na náměstích, tak my už jsme dávno pracovali."
Zapomněl ovšem dodat, že ti bývalí soudruzi, kteří zároveň s tou rudou knížkou zahodili až dosud jimi samými proklamovanou stranickou skromnost, začali pracovat výlučně pro sebe.

Dovolím si tedy dát sem ještě jeden odkaz:

http://www.outsidermedia.cz/Jak-se-kalil-kapital-1.aspx

Původně jsem měl v úmyslu zveřejnit tady svoji kontaktní mailovou adresu. Jenomže ona ta chcípající vládní kobyla kope čím dál zuřivěji a já, jako velice spokojený penzista, chci mít i nadále svůj klid.

Ještě jednou se vám tedy moc omlouvám. Pokud se vás ta moje poznámka jakkoliv dotkla, bylo to z mé strany neúmyslné.
04. 01. 2011 | 10:43

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, sedumaštyrycítko, úkole domácí, malý tajemníku, co takhle zůstat definitivně na autsajdru. Nikdo by tam za váma určitě nelez a měli byste klídeček a rudý smrádeček a teplíček.
Jo a z těmi majly jsi mě doopravdy rozesmál. Ukaž mi jednoho rozumného na tomto světě, kdo si s tebou touží povídat, natož se unavovat a nadávat ti. Co byse tak jeden od vás najatejch kromě těch furt dokola kopírovaných iljičovin dověděl. Proboha...
Veselé krizování bude líp...
http://ru.warnet.ws/img4/172/pod/8.jpg
04. 01. 2011 | 10:51

anti politik napsal(a):

Sladký mám dotaz a doufám v pravdivou odpověď pokud si to přečtete. Neberte to jako napadání, jsem jen zvědavej. Nemáte zde náhodou nicky dva? Sladký a Pavel? Buď jste dva rozdílní lidé, ale s úplně stejným způsobem psaní, vyjadřování, názory, poučováním ostatních s jistou dávkou despektu vůči nim atd. a v tom případě doporučuji si popovídat-budete si rozumět a nebo jste jen jeden! To si, ale moc nepokecáte! Nebo třeba jo, co já vím.
04. 01. 2011 | 10:55

zdenekb napsal(a):

wbgarden:

Když někomu vyčítá anonymitu a "neustále dokola kopírované" příspěvky zdejší permanentní spammer s naprosto neanonymní přezdívkou wbgarden, je to celkem zábavné...

Mnohem víc než jeho dokola kopírované "pinočetoviny" (dal by se ten výraz i zkrátit, ale neodpovídalo by to kodexu...).
04. 01. 2011 | 11:02

D47 napsal(a):

wbgarden:

Lituji, ale opět jste nezklamal.

Mne ovšem těší, že nejsem zdaleka sám, kdo vás tady bere už jen jako jednoho z místních exotů.

Jen mi tak trochu schází to vaše věčné "Budu neustále opakovat..."
Nebo že by to byla ta vaše nová "imič?"
No, když vy můžete napsat "ausajdři..."

Jinak něco k tématu článku by opravdu nebylo? Nestyďte se, vy máte jistě na víc, než jen na to poštěkávání pěkně zpoza plotu.
Nebudu zajisté sám, kdo si tady od vás rád přečte něco, co by se alespoň náznakem dalo považovat za vaši vlastní myšlenku.
Tož chutě do toho!
04. 01. 2011 | 11:05

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Pavle,

výraz "fachidiot" nemažu, interpretuji jej stejně jako Vy.

Libor Stejskal
04. 01. 2011 | 11:13

Tenco napsal(a):

D 47
On sem chodí..ehm...jak jen to..jo - wbgarden si sem chodí ulevit.
Blogy aktualne.cz vnímá jako jakousi virtuální latrinu.
Že při tom p....e i ty , co o to nestojí ?
Je to pravičák.
Nedisponuje takovou mírou empatie a citlivosti jako sockomouši.
S..e na to.
:)))

P.S. Ještě jsem zapomněl. Náremně mu vyhovuje, že za to nemusí nic platit.
prostě přileze, ....... se , řekne "nazdar!" a zase vypadne.
04. 01. 2011 | 11:17

D47 napsal(a):

zdenekb:

Dík za zastání, potěšilo mne to velice.

Jinak vás musím trochu zklamat. S týpky, jako je například už mnou zde zmíněný wbgarden, si umím poradit natolik dobře, že mne musí nakonec ten, kdo je na svém diskusním serveru preferuje, jednoduše "vyloučit z přepravy."
A protože jsem dnes už třetím rokem spokojený penzista, tak jsem závislý pouze na svém vlastním rozhodnutí.

O to víc mne vždycky rozesměje to obviňování z toho, že ty svoje názory píši v něčím žoldu. Zvláště úsměvné je to v podání právě nicku wbgarden.

Přeji vám jen to dobré.
04. 01. 2011 | 11:18

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, drazí autsajdři nájemní, já nikomu nic nevyčítám, já jenom si dovoluji neustále opakovat, že tzv zoufalá anonymita je to co vás dycinky prozradí, ale to už jsem před léty probíral s bleblou hnojem, vicouškem, bédou atd. Jinak mě docela těší, že se mě už asi v čirém zoufalství snažíte dokonce napodobovat..
No a ten váš úžasný slovníček, ten vás jednoznačně prozradí vždy a všude. Jak přes kopirák.
A exotika junáci rudí vypadá pochopitelně úplně jinak než si ji představujete vy zoufalí..
Veselé krizování bude líp...
http://i2.ambrybox.com/141110/1289738926753.jpg
04. 01. 2011 | 11:24

zdenekb napsal(a):

D47:

Děkuji, nápodobně.
04. 01. 2011 | 11:26

anti politik napsal(a):

D47 díky, samozřejmě na to mrknu pokud se Vám zdá, že si potřebuji rozšířit obzory-fórek. Vím že to myslíte dobře a upřímně! Sleduji to už od r. 89 a byl jsem u všeho, ale nějak se mi nezdá, že na vině bychom měli být my-tedy čtyřicátnící až padesátníci! My se tehdy opravdu snažili hlavně kvůli budoucnoti našich dětí,aby nežili tak jako my v diktatuře, ale bohužel téměř okamžitě jim začali blbnout hlavy proti nám, (pamatuju jak přišla má šestiletá dcera ze školy v r. 91 a tvrdila, že náš národní hrdina Havel zachránil naší zem, ale kolik je jedna a jedna to ji ještě nenaučili, bože bože co k tomu dodat? Šestiletým dětem!!! Zřejmě zvyk, který se jim ze socíku líbil a rádi si vymývání hlaviček dětem ponechali!) že máme komoušský myšlení a použili hodně svinstva aby nám zavřeli pusy (my totiž jako jediní máme možnost srovnávat oba režimy-starší lidé už se do diskusí nezapojují a mladší to nepamatují) a každý kdo se ozval v počátku proti nepravostem byl okamžitě označen jako zarytej komouš a společensky degradován! Zajímavá demokracie, že? Naše generace byla v počátku jedinou opozicí vůči nepravostem nového režimu a byla po zásluze tvrdě ulmčena i Havlem než se vytvořila umělá opozice v podobě politických stran!
04. 01. 2011 | 11:36

rejpal napsal(a):

anti politik
Patřím také k té generaci, která prožila větší část svého života v režimu minulém a srovávat bych mohl. Jenže sumárně je to strašně těžké. Pokud ovšem pominu způsob, jakým se minulý režim etabloval. V jednotlivostech (a často velmi důležitých) srovnávat lze. To by bylo spíš na monografii a ne ve všem by ten nový řád vyšel vítězně.
Naposledy jsem se snažil najít paralelu k veřejným projevům hlavy státu proneseným v rozpětí necelého měsíce (o dohodě, která podle první verze byla nestandardní, nepsaná, ale VK je jejím garantem, podle druhé verze ovšem nikdy neexistovala a média si ji vymyslela). Přiznávám, že jsem takto konkrétní účelovou lež v projevech Klausových předchůdců ani jiných významných politiků minulé doby neslyšel. Ono se lhalo, ale tak trochu na obecné frontě - jak doháníme a předháníme, jak ekonomika a celý stát funguje, ale tam šlo spíš o propagandu v neosobní rovině, a to dělá tenhle režim taky. Ale opravdu jsem neslyšel, že by třeba Husák po pár týdnech veřejně popřel něco, co řekl (dokonce ani po srpnu nepopřel, co navykládal v různých rozhovorech na jaře 1968, jen to trochu rozmlžil). A nejhorší je, že mě ty poslední výroky ani nijak zvlášť nepřekvapily nebo nevyděsily.
04. 01. 2011 | 12:13

D47 napsal(a):

anti politik:

Věřte, že jsem se vás tou svojí poznámkou nechtěl nikterak dotknout. Pokud se tak stalo, je mi to opravdu velice líto. Nebylo to totiž mým úmyslem.

Vidím, že jsme na tom oba přibližně stejně, tedy alespoň pokud se týká osobních zkušeností a náhledu na současnou situaci a hlavně pak na její příčiny.

V tom případě je vám jistě také známo, kdo by v případě přijetí Zákona o IV.(?) odboji rozhodoval o tom, kdo má býti zařazen do seznamu "odbojářů" a získat tak nárok nejen na to státi se hrdinou, ale také na patřičný obolus za to jeho tehdejší hrdinství.
Pikantní na to všem je zejména předpoklad, že o tom, komu se dostane té pochybné cti státi se téměř národním hrdinou, měl rozhodovat ÚSTR na základě seznamů Státní bezpečnosti.
Ano, záznamy komunistické Státní bezpečnosti měly být tímto povýšeny na novodobé Písmo svaté.

Na začátku devadesátých let minulého století se tady jakoby zázrakem vynořilo tolik disidentů, že nebylo doslova kam plivnout. Všichni ti pozdní hrdinové se přitom okamžitě začali domáhat finančního odškodnění za svoje tehdejší utrpení.
Na to, aby uspěli, přitom stačila maličkost. Domluvit se se dvěma dalšími a vzájemně si ten svůj tehdejší odboj dosvědčit.
Tak se také stalo, že týpek, odsouzený tehdy takzvaně natvrdo za "rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví," pobral jako odměnu šedesát tisíc korun. Ti dva jeho parťáci samozřejmě také neodešli s prázdnou.

Dnes už můžeme pouze přihlížet tomu, jak se v zájmu nás všech(!) dorozkrádají poslední zbytky národního majetku, tedy majetku nás všech. A jedinci s jednodušším myšlením tomu ještě tleskají. A do omrzení opakují mantru o tom, že "stát je nejhorší hospodář" a proto je nutné všechno převést do soukromého vlastnictví vybraných jedinců.

Obávám se, že dnes už je na všechno zoufale pozdě. V zemi, kde si politik dovolí veřejně tvrdit, že ztráta stovky miliard byla bohatě vykompenzována ziskem ve výši tři a půl miliardy, se už nemohu divit opravdu ničemu.

Co jsme ale mohli očekávat, když nám tady ten kapitalismus po česku začali jako první budovat komunisté a další šíbři?
04. 01. 2011 | 12:26

Petr M napsal(a):

Názor pana prezidenta Klause ke společnosti roku 2010/2011 bojkotuji. Dle mého názoru ten, který se postaví za korupci nemá právo mluvit k občanům této země. Vzpomeňme si jak pan K vítal pana D. Pan Klaus pro mne ztratil vážnost a budu rád, když odejde z funkce prezidenta Naší České republiky.
04. 01. 2011 | 13:08

Pavel napsal(a):

To F. Adamec.
Pane zdá se, že jste syn bývalého komunistického předsedy vlády a použil jste jeho poznámky k napsání svého příspěvku. Postoj přispěvatele Luba a pana Okamury je Vám zřejmě cizí. Každý máme asi jenom na něco.
Děkuji panu Kuchařovi za výstižné reflektování situace. Tím, že jsme "utrpěli" takovéhoto prezidenta vede i ktomu, že utrpíme i takovýto novoroční projev. A kdyby jenom to! komu nesmrdí peníze, tomu už nesmrdí nic, leda slušnost.
04. 01. 2011 | 13:55

Belenus napsal(a):

D47,

Vás už nelze shodit. Není kam. Vy jste na dně. Vámi napsaná slova to o Vás vypovídají.
04. 01. 2011 | 14:21

Kritik napsal(a):

Tak asi takto: politika je špinavá záležitost a v našem státě teprve,prolhanost, která čiší z těch t.zv.politiků vč. našeho p.prezidenta,jak to předvedl ve svém projevu posledních dní a i o prý nijakém tajném ujednání,které bylo nedávno na Hradě, když všichni kteří z toho jednání šli a i tisk sdělovali, že to bylo tajné ujednání - tak není co tady řešit. Inu každý stát má takovou vládu a parlament jakou a jaký si zaslouží a jaké si zvolí. Jenom všechny ty podvody, zlodějiny, korupce a vše , co je prezentováno ve sdělovacích prostředcích a je to na trestní kauzy a nic se neděje, vše vyšumí do ztracena. Proč? Protože ruka ruku myje a lumpové se vzájemně kryjí. Bum . Konec.
04. 01. 2011 | 22:46

Kritik napsal(a):

anti politik : přečetl jsem si tvoji zprávu a naprostý souhlas.
Lidé, kteří páchají zlořády a ještě navíc pro svoje já, tak ty jsou v každém politickém režimu, tudíž i u nás teď v tomto t.zv. demokratickém, který u nás není.A ještě by se mohlo pokračovat, ale každý uvažující člověk v tomto státě ro ví, co je tady za schwei....
04. 01. 2011 | 22:58

Gabrielle H. napsal(a):

Vážený a mému srdci milý bratře v Kristu Jaroslave Kuchaři a spol... Tři králové si vzpomněli i na vaši jedinečnou a nesmrtelnou duši dítěte božího a posílají pár dárečků. Zlato, kadidlo a myrha to sice zrovna není, ale snad také trochu potěší :-D
http://www.youtube.com/watch?v=n08I6D3VR7w&feature=related
---
Příběhy duší, které se šly na skok podívat za hranice života a smrti k nahlédnutí zde - (určitě si nenechte si ujít obě videa od Ian McCormack)
http://www.kvs.websnadno.cz/Klinicka-smrt.html?
---
A ten vtip o tom, jak Drobil letěl z osmého poschodí velikého činžáku znáte? Podobnost s Husákem je čistě náhodná, protože Husák byl ošklivě rudý, zato Drobil krásně modrý :-), ale ta nehynoucí láska ke straně a vládě se tedy přehlédnout nedá. Zvláště při jeho uvědomělém hlasování o zachování vlády Svaté trojice, i nějaká ta slzička dojetí vytryskla :-D
http://www.youtube.com/watch?v=CH1sefMTj4o
---
A tajná dohoda? Již dávno byla odhalena. Náš arcivévoda Svatý Václav Klaus Sličný a Veliký je sice mistr tajných dohod, ale na své zvídavé poddané v podhradí si nepřijde. WikiLeaks může Čechům a Moravákům jenom tiše závidět. Zaregistrujte se prosím, vždyť jde o supertajný dokument :-D
http://www.osud.cz/osudcz-tv-tajna-umluva
---
Pokud vám přeci jenom začalo vrtat hlavou, jak je to s evolucí tajných spolků tu v české kotlině, kuk pro změnu sem :-D
http://www.youtube.com/watch?v=HJm_nZhi1A4
---
a teď už to vezmeme fofrem :DDD
http://www.youtube.com/watch?v=CR_LSudPY8w
---
Bible 1.část
http://www.youtube.com/watch?v=hUJLfsm2lnI
Bible 2.část
http://www.youtube.com/watch?v=21SmEN2UUBc&feature=related
---
http://www.youtube.com/watch?v=lEYib-d9cwM
http://www.youtube.com/watch?v=e5t4MJgPtxM&feature=related
Mlýny 1.část
http://www.youtube.com/watch?v=CCaK5SSIvKk
Mlýny 2.část
http://www.youtube.com/watch?v=3-oON3Y3JBM&feature=related
---
http://www.youtube.com/watch?v=Dy1AL_NaOZc&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=M0gThwVsnY8
http://www.youtube.com/watch?v=QEsVL9Lr80k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=k3-iGCFnKv4&feature=related
---
http://www.youtube.com/watch?v=oVFK32He3VM
http://www.youtube.com/watch?v=9GCRvsqIAs8
http://www.youtube.com/watch?v=Dr6XrAHCVH0
http://www.youtube.com/watch?v=8aulZedWXXM
---
http://www.youtube.com/watch?v=Et-968g2UPQ&feature=related
http://www.tripatlas.com/videoplay/h_OW9zIRFoU
http://www.tripatlas.com/videoplay/UpPTh_O2PMQ
http://www.tripatlas.com/videoplay/lPkkiD_umpA
http://www.youtube.com/watch?v=4YdlcSUjfJU&playnext=1&list=PLE92606ECF30821F8&index=85
06. 01. 2011 | 23:11

Gabrielle H. napsal(a):

V tomto požehnaném čase posílám vám a všem lidem dobré i té méně dobré vůle ještě jedno přání. Pán pánů a Král králů Ježíš Kristus a jeho království světla, lásky, míru a pokoje ať je s námi se všemi po celý nový rok 2011. Pána temnot, Satana a jeho démony Mamon, Ego, Prachy, Byznys, bezuzdný Sex a Drogy ať se propadnou do temnot, tam odkud přišly. Jedině tak můžeme uzdravit svoje tělo i duši a celou planetu Zemi. K tomu ať nám žehná Jesus Christ Superstar
---
http://www.youtube.com/watch?v=AdHG0E3aSjo
---
http://www.youtube.com/watch?v=UIrolfwN-VM&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=MhKWwoAuuC8&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=rlqXGk-RF-M
http://www.youtube.com/watch?v=pivmW_FX_EI&feature=fvw
http://www.youtube.com/watch?v=qXahJYGkYX4&feature=fvw
---
http://www.youtube.com/watch?v=vptON8d-3S4
http://www.youtube.com/watch?v=7k0xe2iAR3Q
http://www.youtube.com/watch?v=Ss8zzuBsb5w
http://www.youtube.com/watch?v=rfKfsIoEGe4
---
http://www.youtube.com/watch?v=XIJjUAqEna0
http://www.youtube.com/watch?v=LLfjG0QLe5w
http://www.youtube.com/watch?v=1vXy2-oVQO4
http://www.youtube.com/watch?v=DZ2J-3aCgaE
---
http://www.youtube.com/watch?v=Ft9qJ9NteQI&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=yUwPhrLlgx0&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=ZBZ0Fe44ppg&feature=fvst
http://www.youtube.com/watch?v=RWtzoZNb8kM&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=Ugql6D4pFKM&playnext=1&list=PLBD04C29ECDCADEAF&index=2
http://www.youtube.com/watch?v=K1YzK0Fiz-I
http://www.youtube.com/watch?v=7irynJtKI4I
---
http://www.youtube.com/watch?v=AdHG0E3aSjo
http://www.youtube.com/watch?v=ITK79auSsw4&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=O-vlysatIZQ
http://www.youtube.com/watch?v=APxXwp23hi0
http://www.youtube.com/watch?v=FkSA1g8WAjE&feature=related
---
http://www.youtube.com/watch?v=Wi0Oa1Zl0e8&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=UoLS3ma-twg&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=7YXtf7vtz3c&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=4Gae-n0Pb7Q&feature=related
---
http://www.youtube.com/watch?v=oYSYHN-w8dg&feature=related
---
http://www.youtube.com/watch?v=C5CmMm_SRpM&eurl=http%3A%2F%2Fwww%2Eosud%2Ecz%2Fcs%2Fclanek%2Ephp%3Fid%3D9258&feature=player_embedded
... další díly si prosím vyhledejte v nabídce YouTube.
Hallelujah, God bless you. Gabrielle :-)
---
http://www.youtube.com/watch?v=P5v24Q7i0EE&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=xdRyNea19PE&feature=related
06. 01. 2011 | 23:13

Pepa z depa napsal(a):

Milá Gabrielle H. popsla jsi skutečnost doopravdy fajn, ale zase řešení přesouváš na NĚKOHO NĚKDE a to těm našim VYKOŘISŤOVATELŮM zase jen nahráváš na smeč. Již několikrát zde v diskusi bylo řečeno, že POMOC JE JEN V NÁS SAMÝCH. Kdo to nepochopil, tak ten bude žíti v bludu a dobře mu tak. Naše řešení je na www.vymenilijsmepolitiky.cz, kde je již 745.000 občanů ČR, kteří jsou s programem a cíly srozuměni. A ještě se na této vebové stránce objevila OBČANSKÁ ÚSTAVA ČR, která je zpracována a předána tímto způsobem k veřejnému posouzení a hlasování o ní v referendu. Toto vše vzniklo v OBČANSKÉ INICIATIVĚ, tedy hnutí za přímou demokracii HzPD. Toto je správný počátek toho přerodu NAŠÍ SPOLEČNOSTI na OBČANSKOU SPOLEČNOST, řízenou principy přímé demokracie. Zajisté tato ústava se bude ještě upřesňovat v oblastech vztahů k církvi, právu na práci a povinnosti pracovat, práva na bydlení, ochranu naší bezpečnosti a to i vnější a naše zahraniční vztahy. Ty další zpřesnění NAŠÍ OBČANSKÉ ÚSTAVY můžete navrhnouti po jejim prostudování. Tak zatím hezký den přeje 4. odboj a Pepa z depa.
07. 01. 2011 | 11:23

Ara napsal(a):

Nejen sociální a politická realita je dnes v zemi české neveselá místy až k pláči, ale tristní až tragický je i celkový mentální stav společnosti, především upadlé atributy mravní a duchovní. Jakoby zlo "definitivně" přebíralo vládu. Návod na nápravu těžko nalézt, když už to došlo tak daleko, nicméně je jasné, že se s tím něco udělat musí. A je nabíledni i to, že se s tím nic nesvede, pokud se do nápravy nezapojí všichni slušní občané. Snad ještě nějací slušní a zároveň odvážní lidé v této zemi zbyli.
Protože největším spojencem zla a špatnosti je lhostejnost.
Protože to vůbec nejhorší, co by nás mohlo potkat, je rezignace.
09. 01. 2011 | 04:13

kOFkBUojRM napsal(a):

<a href=http://buyxanaxonlinepharm.com/#online>buy xanax online</a> can you buy xanax online legally - xanax xanax cheap pharmacy online
29. 09. 2012 | 22:14

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy