Duel o Senát: Vícha versus Halíková

17. 10. 2012 | 16:23
Přečteno 2709 krát
Třetí senátorský duel svedou na těchto stránkách Petr Vícha a Milada Halíková, úspěšní kandidáti z prvního kola voleb, kteří se opět ucházejí o vaše hlasy v Karviné.

Také oni využili nabídku, kterou Aktuálně.cz poslalo VŠEM úspěšným v kole prvním (podrobnosti najdete ZDE, podívat se též můžete na dosavadní duely kandidátů Šebka a Jeništy resp. Sekaninové a Šlambora) a odpověděli na náš dotaz, proč zrovna jim by měli dát voliči dát hlas.

Volební obvod Karviná: Petr Vícha za ČSSD a Milada Halíková za KSČM
(řazení podle úspěšnosti v prvním kole)

Petr Vícha píše:

Výsledky prvního kola senátních voleb mne v našem volebním obvodě příjemně překvapily. Více než 70procentní podpora nejen v Bohumíně, kde jsem už 18 let starostou, ale i v sousední Dolní Lutyni, a přes 55 procent hlasů v Rychvaldě, pro který Bohumín vykonává státní správu, jsou velkým oceněním práce celého našeho týmu na bohumínské radnici. Velmi si toho vážím a ať už dopadne druhé kolo jakkoliv, tak tento signál od našich občanů nás povzbudí v další práci. Protože každé volby jsou jedinečnou možností, jak od nich dostat vysvědčení za uplynulé období.

Je vidět, že také má protikandidátka - poslankyně Milada Halíková - je ve svém Havířově oblíbená, a proto nebudou mít lidé jednoduchou volbu. Je však dobře, že ať zvolí kohokoliv z nás, tak do Senátu nastoupí slušný člověk, jehož práci veřejnost oceňuje. Slušná byla také volební kampaň, a i to je v dnešní politické situaci malým zázrakem.

Asi se ode mne očekává, že zde nebudu svou protikandidátku chválit, ale sdělím občanům, proč by měli zvolit mne. Jsem však přesvědčen, že se lidé nerozhodují podle volebních materiálů, billboardů a letáků, ale podle dlouhodobých zkušeností s prací kandidáta. Jednu výhodu ale přeci jen uvedu. Sociální demokracie má v Senátu velký klub a dokáže sněmovně vracet špatné zákony a v uplynulém období byla také velmi úspěšná. Za poslední dva roky jsme opravili 40 % zákonů a polovina také byla schválena v naší verzi. Dva komunisté v Senátu, kteří nemají ani klub, jistě takovou sílu nemají. Proto ti, kteří nejsou spokojení s touto bezohlednou a arogantní vládou, dosáhnou více volbou sociálního demokrata.

Věřím, že lidé ještě jednou obětují 15 minut svého času a přijdou do volebních místností, kde obdrží volební lístky a svou volbou rozhodnou. Budu-li zvolen, vrátím jim těch 15 minut mnohonásobně.

Petr Vícha (ČSSD)
senátor a starosta Bohumína
***

Milada Halíková píše

V reklamách pojišťovacích společností se nejvíc objevuje slovo jistota. Je to životní hodnota, kterou lidé hledají, aby je neničil strach z budoucnosti nebo dokonce již z druhého dne. Myslím si, že obdobně bychom si vlastně měli počínat i v politice. Nabízím proto voličům spolehlivost, protože své názory neměním. Mají jistotu, že nebudu ustupovat z volebního programu nebo dokonce přebíhat k jiné straně. A hlavně, pokud si mě zvolí jako svou pojistku, že Senát bude přijímat zákony prospěšné pro většinu obyvatel, pak se budu věnovat pouze této práci. I když je člověk pracovitý, na dvou místech současně prostě být nemůže. Je jistě dobře, že můj protikandidát se jako starosta Bohumína stará o své město, ale příliš mnoho funkcí přece jenom vede k tomu, že něco se musí chtě nechtě šidit.

null
null
V letech 2002-2006 jsem byla primátorkou statutárního města Havířov, a tak vím, jak mnoho času zabere řízení města, pokud má přinést výsledky. Voličům nabízím jak zkušenosti z komunální politiky, předtím jsem byla náměstkyní primátora pro sociální věci a školství, tak z parlamentní práce poslankyně. Vážím si podpory občanů, protože už dvakrát mě preferenčními hlasy z nevolitelného místa posunuli právě na to volitelné. Kontakt s komunální politikou neztrácím ani jako zastupitelka v městě Havířově, kde ale z uvedených důvodů nezastávám žádnou uvolněnou funkci. Spoluobčané mě znají z předchozího období i jako učitelku nebo ředitelku základní školy. Ostatně narodila jsem se v Orlové a od roku 1975 žiji v Havířově, takže se s mnohými často potkáváme a řešíme každodenní problémy.

Co bych chtěla v Senátu prosadit? Po letech planého handrkování považuji za zásadní přijmout zákon o majetkových přiznáních. Nelíbí se mi, že si slušní oprávněně – připadají jako hlupáci, zatímco hrstka si užívá vysokých nezdaněných příjmů z podezřelých zdrojů. Senát má možnost navrhovat zákony, tak proč ne tento, který tolik chybí, aby lidé měli pocit alespoň základní spravedlnosti. Trápí mě, že se někteří senioři a nemocní už musí rozhodovat, zda si koupí léky, či jídlo. Proto chci prosadit zastavení růstu doplatků na léky a rozšiřování počtu nehrazených léků a zrušit tzv. regulační poplatky. A jestli mám vybrat něco do třetice, pak to je stanovení zásad pro výpočet nájemného a služeb za bydlení zákonem. Mladé rodiny, senioři a všichni s průměrnými a podprůměrnými příjmy by měli mít možnost bydlet za finančně únosných podmínek. Zvyšující se počet prázdných bytů v Havířově, které jsou ve správě RPG Byty, je varovným příkladem. Řešení otázky bývalých bytů OKD se chci nadále věnovat, i když si uvědomuji, jak je obtížné najít východisko po zpackané privatizaci OKD vládou ČSSD.

Nyní je důležité, aby každý volič věděl, že v pátek 19.10. a v sobotu 20.10. je druhé kolo senátních voleb, které určí, zda náš volební obvod č. 74 bude mít senátorku nebo senátora.

PaedDr. Milada Halíková
kandidátka do Senátu, VO č. 74

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik!!! napsal(a):

Oba jste měli štěstí, že paní Lorencová je mimo hru. Je úplně jedno, kdo s vás bude sedět v senátu, jeden za 18 a druhý bez 2 za 20.
17. 10. 2012 | 16:39

Ládik!!! napsal(a):

Samozřejmě tam má být "z".... Zemřel ve vašem obvodu olašský král Lípa, půjdete zítra na pohřeb? Je to v kostele u Tuzexu.
17. 10. 2012 | 16:42

Marek napsal(a):

Soudružka Paedr by si asi Miladu Horákovou připomínat nechtěla, tak ji redaktor přejmenoval :-) Raděj z principu socialistu, byť věcně pro naše budocuí blaho je to skoro jedno. Ale aspoň méně nevkusné jedno.
17. 10. 2012 | 16:47

Ládik!!! napsal(a):

Ježíšmarjá, fakt tam je Horáková, to je nepěkný omyl. A ona je to halíková, neblaze proslulá primátorka Havířova za KSČ.
17. 10. 2012 | 16:50

český maloměšťák napsal(a):

Milada Horáková :---()
Proč jen ČSSD ? ČSSD pokud vím rozhodla o privatizaci zbytkové části OKD.
Co skupování akcií od obcí a dalších subjektů ?
Taky snad proběhlo v režii ČSSD ? Co Evžen Tošenovský plus jeho squadra - víte za kolik temkrát prodali akcie ?
Hloupé je se vymezovat tak, jak je zrovna účelné.

Těžká volba - poté co Lorencová neprošla do 2. kola.
17. 10. 2012 | 17:14

vasja napsal(a):

Zase učitelka :-)
17. 10. 2012 | 17:55

Prognostik napsal(a):

Příští volby: MUDr. David Rath vs. Miroslava Němcová
17. 10. 2012 | 18:39

Petr B. napsal(a):

Levice už má zajištěnu většinu v senátu, takže na výsledku tohoto souboje až tak nezáleží. Zajímavé by mohly být souboje v Praze, kde senátní křesla a dobré bydlo známých papalášů z ODS, Topfera, Filipiové a Grulicha, ohrožují levicoví kandidáti. Zvlášť porážka Filipiové, jedné z největších škůdkyň našeho zdravotnictví, by mohla znamenat přece jen jakýsi posun ve vědomí občanů směrem k lepšímu.
17. 10. 2012 | 18:40

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

za ten velmi nepříjemný omyl ve jméně se omlouvám. Především autorce. Už jsem to opravil.

Libor Stejskal, editor blogů
17. 10. 2012 | 19:41

Libertad napsal(a):

Mám dotaz,
byla jste pane Petře v KSČ. Jestli ano, pak jak včera řekla soudružka Rujbrová, je lepší volit originál, tedy věrnou soudružku Miladu.
18. 10. 2012 | 02:03

Jirka napsal(a):

Ta nekompromisní, tvrdá a razantní soudružka nakonec prohrála
17. 05. 2013 | 08:53

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy