Volby 2013 na Aktuálně.cz. Co jsme pro vás připravili?

16. 09. 2013 | 08:03
Přečteno 5136 krát
Přečtěte si, co vše pro vás redakce Aktuálně.cz přichystala jako předvolební servis

Vážení čtenáři,

v redakci Aktuálně.cz jsme si v posledních pár týdnech lámali hlavu nad tím, co vše pro vás připravíme v rámci našeho předvolebního a volebního zpravodajství.

Nastal čas některé z našich plánů odtajnit, neboť jsme vám první ochutnávky našeho předvolebního servisu začali servírovat.

Již v pátek jsme vám poprvé ukázali interaktivní grafiku, v níž si můžete procházet kandidátky hlavních volebních soupeřů. Grafiku tento týden na základě oficiálně odevzdaných kandidátek dotáhneme do její finální podoby tak, aby vám skýtala úplné a spolehlivé informace a mohli jste zároveň využít i jejích předností: vylistovávat si nejen stranické a regionální kandidátky dle své preference, ale také zjišťovat, kolik dosavadních poslanců strany na kandidátkách mají, kolik žen se rozhodly postavit či jak vzdělané kandidáty vám nabízejí.

Dnes ráno jsme zveřejnili text Petra Holuba, který nabízí „předpověď“ toho, jak bude vypadat Poslanecká sněmovna po předčasných volbách. Petr pro ni využil poslední průzkum veřejného mínění agentury Median z konce srpna a přepočítal jej na poslanecké mandáty podle stejné logiky, jak se to činí při volbách. Náš výpočet nekalkuluje s preferenčními hlasy, které mohou pořadí na kandidátkách ovlivnit.

Co víc, dáme vám šanci, abyste si takovou předpověď a potažmo Poslaneckou sněmovnu dle svého gusta poskládali každý sami za sebe. Naše předvolební kalkulačka vám umožňuje odhadnout celorepublikový výsledek kandidujících stran a následně zajistí přepočet na krajské výsledky, resp. převede počty odevzdaných hlasů na počty mandátů. Simulovat si tak můžete různé výsledky a různě sněmovny. Při výpočtu používáme stejný d’Hondtův systém, podle kterého se přidělují poslanecké mandáty v reálných volbách.

Už zítra přineseme v našem placeném deníku Insider první předvolební analýzu Jana Herzmanna, člověka, který se 20 let zabývá zkoumáním veřejného mínění. Jan Herzmann pro nás bude psát předvolební sloupek každý týden a na jeho hlavní body vás vždy nalákáme i na Aktuálně.cz.

Na příští čtvrtek 26.9. vás zveme na Novou scénu Národního divadla v Praze, kde pro vás chystáme předvolební debatu. Rozhodli jsme se nepozvat do ní politiky, v televizi si jich v příštích týdnech užijete do sytosti, ale lidi, kteří se právě naopak politikům koukají pod ruce - Jiřího Boudala, koordinátora projektu Rekonstrukce státu, Kamila Gregora, analytika iniciativy KohoVolit.eu a Jana Tvrdoně z Demagog.cz.

Pochopitelně to není zdaleka vše, co jsme pro vás před volbami připravili.

V těchto dnech usilovně sbíráme odpovědi jednotlivých kandidujících stran na klíčové otázky, na něž by podle nás měly předčasné volby odpovědět. Až je budeme mít pohromadě, umožníme vám si snadno a přívětivě porovnat vlastní názory s plány politických stran a tím se tak lépe rozhodnout, komu dát hlas.

Budou nás zajímat také vaše názory a obecně pak to, co si před volbami myslí český internet.

O tom ale podrobněji třeba zase příště.

Věříme, že vás naše volební zpravodajství a servis budou bavit a že pro vás budou užitečným pomocníkem při nejdůležitějším rozhodování, které jako občané činíme.

Vaše redakce

PS: Pokud máte nějaký tip na předvolební zpravodajství, pošlete nám ho na redakční mail: redakce@aktualne.cz

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Baba Jaga napsal(a):

Vy klidně pište, co Vám libo a já si zvolím hezky dle svého. Ale že Pozitivní evoluce kde nic - tu nic...
16. 09. 2013 | 08:20

Viola napsal(a):

To jste redakce hodní, děkuji.
16. 09. 2013 | 08:27

matů napsal(a):

Opravdu,lidi myslíci hlavou jsou už dávno rozhodnutí,jen takoví,kteří se rozhodují mezi zárubněmi volební místnosti,potřebuji vaši pomoc.jsou to lidé bez vlastního úsudku a proto by měli mít volby zakázane.Tito lidé naleti lžím,párkům,pivu a jiným radostem,které dostanou.Pozdějí nadávají,co jsou tam za poslanci.Jsou na levo i na pravo.Jsou i takoví,kterým je to jedno,jsou buď za vodou nebo volí toho kdo jím koupí pivo,(spíci kníže pán).
16. 09. 2013 | 08:37

jozka napsal(a):

Tak co, zase bude nalejvarna jako pri prezidentskych volbach?
16. 09. 2013 | 08:41

Vlad Naiva napsal(a):

Úporní fanoušci Bakalova lokaje v rouše knížecím Karla "pro nás připravili" několik vtipných vymývaček mozků, abychom podpořili Kalouskovce, ať se nacházejí v jakékoli straně (nejlepší bude samozřejmě fimrma TOP). Děěěěkůůůůjééééméééé. :o)))
16. 09. 2013 | 08:44

Míla napsal(a):

Mám dojem,že taková propagace jako byla na Karla při prezidentských volbách,se už nepovede.Ta byla excelentní.
16. 09. 2013 | 08:47

Pitrýsek napsal(a):

Těším se na váš komentář k vítězství KSČM !!
16. 09. 2013 | 08:48

David napsal(a):

"...Co víc, dáme vám šanci, abyste si takovou předpověď a potažmo Poslaneckou sněmovnu dle svého gusta poskládali každý sami za sebe. Naše předvolební kalkulačka vám umožňuje odhadnout celorepublikový výsledek kandidujících stran..."

-------------------------

První průzkum veřejného mínění agentury XYZŽ

Strana ----------------------- Procenta

ANO 2011 ...................... 15

ČSSD .......................... 32

KDU-ČSL ....................... 5

KSČM .......................... 15

ODS ........................... 6

SPOZ .......................... 5

TOP 09 ........................ 12

Úsvit přímé demokracie ........ 10

Součet ........................ 100
16. 09. 2013 | 08:52

Vlad Naiva napsal(a):

Pro Pitrýsek:
Dočkejte. KSČM zvítězí až v příštích volbách, když to bude takto dál pokračovat. A opět nebudou muset komunisti pro zvýšení preferencí ani prstem hnout, zapříčiní to 'obránci demokracie', kteří znemožní účast KSČM na vládě. A jako obvykle 'demokratické' strany ve vládě selžou tak, jako selhávaly celých 23 let.
Takže až počkejte 4 roky. Náhončí voličů z pseudopravice a pseudolevice komunistům zajistí vítězství (zatím vítězí jen v ústeckém kraji).
16. 09. 2013 | 08:55

zemedelec napsal(a):

Pane David.
Co nám napovídá první průzkum?
Už jsem to psal jinde,pravice nasbírá dost potřebných hlasů.
Tohle je potřeba také uvést voličům,stačí rozdat různým pravicovým stranám hlas a oni se určitě domluví.Ten zářiví úsměv na tváři Kalouska,by nebyl přehlédnutelný.
16. 09. 2013 | 09:18

Luba napsal(a):

"Co jsme pro vás připravili?"

To je přece jasné!
Dobroty Barel v novém balení :)
16. 09. 2013 | 09:30

Petr napsal(a):

Volební kalkulačka přepočítávající hlasy na mandáty je skvělá věc, redakci Aktuálně děkuji. Nandal jsem tam poslední průzkum SANEP (jediní se dokázali jakžtakž trefit v 1. kole prezidentské volby) a mírně ho upravil dle mnou předpokládaných trendů (ODS mírně dolů, ANO a SPOZ nahoru, ostatní na svém, Úsvit zůstane kvůli Bártovi mimo sněmovnu, KDU proleze, Zelení a Bobo ne). A vyšla mi menšinová vláda ČSSD-SPOZ v čele s Haškem (Sobotka kvůli slabému výsledku 25%/69 mandátů skončí), která bude mít s podporou KSČM ústavní většinu.
Pán Bůh s námi.
16. 09. 2013 | 09:48

redakci Aktualně.cz napsal(a):

Pokud Vás mohu poprosit, NEDĚLEJTE TO!
Krom vlastního prospěchu a výsledku Vašeho "lámání hlavy" to nic užitečného nepřinese!!
Já se Vám vážně divím, že nejdete dělat něco pořádného...

Pokud odsuzujete předváděcí akce (a tedy i ŠMEJDY), nepodnikejte něco podobného!
Každý z Vašich lidí je "nestranný" asi tak jako prezident Klaus či Zeman. A vnucovat lidem své politické vidění světa, to je darebáctví!!
16. 09. 2013 | 09:54

psycholog napsal(a):

Vlad Naiva je zajimavej pripad,
Od rana do vecera , nekdy i celou noc, sedi u sveho pocitace a tuka do sve klabosnice. Publiikuje sve uzasne moudra vsude kde to jen jde. Typicky grafoman.
Ps. Grafomanie (z řeckého grafein - psát, mania - touha) je chorobná touha psát. V lékařském smyslu jde o chorobný stav mysli, pro nějž je typické touha po publikaci vlastního díla bez ohledu na kvalitu. Get a life mr. Naiva.
16. 09. 2013 | 09:59

David napsal(a):

zemedelec:

"...Už jsem to psal jinde, pravice nasbírá dost potřebných hlasů...."

---

Jak já znám tu naši pravici (ODS a TOP 09), tak žádné slušné sbírání potřebných hlasů nebude.

Skoro bych se vsadil, že už zase připravují loupež ve formě "Kubiceho zpráva II."
16. 09. 2013 | 10:02

Vlad Naiva napsal(a):

Pro psycholog:
Děkuji za uznání. Další ad hominem poštěkávání bez náznaku argumentů je opět důkazem, jak mé komentáře vadí totalitně uvažujícím jedincům.
16. 09. 2013 | 10:14

Luba napsal(a):

Můj "předvolební průzkum" jako návod:

ANO 2011 ... 12% 30 mandátů
ČSSD ....... 24% 64
Bradou vzhůru 1%
KDU-ČSL ..... 3,5%
KSČM ........ 4,4%
ODS ........ 4,5%
Piráti ...... 15% 38
SPOZ ........ 6,8% 15
Svobodní .... 3,3%
SZ .......... 15% 40
TOP 09 ...... 4,5%
Úlet ........ 6% 13
16. 09. 2013 | 10:14

Michal napsal(a):

Davide,
mozna ze tentokrat s necim prijde SPOZak Pecina. V tak velke hlave se nejaka ta zprava jiste najde. A navic sedi na prameni informaci. Nechme se prekvapit.
16. 09. 2013 | 10:14

zemedelec napsal(a):

Pane David.
Já vím,máte v tom lepší přehled,ale napadá mě ta možnost.
Musíme vzít v úvahu,které strany se hlásí k pravici a které jsou ochotni se k ním přiklonit.Jestli jich bude pět,nebo více nezáleží,ale věřím tomu,že by se domluvily.
16. 09. 2013 | 10:15

psycholog napsal(a):

pane Naivo,

me vase komentare nevadi. Me spise profesionalne fascinuji. Zajima me jak nekdo jako vy dokaze sedet u PC a temer vsude kam ma pristup, nepretrzite zverejnuje sve blaboly o vsem. A evidentne ma dojem ze ma ve vsem pravdu. Jste jak uz jsem napsal zajimavy pripad. A opet Vam radim pane Naivo, Get a life.
16. 09. 2013 | 10:25

Baba Jaga napsal(a):

To: Luba 10:14
Kolik lidiček zahrnul Váš předvolební průzkum a kolik z nich půjde skutečně volit a řeklo Vám úplnou již neměnnou pravdu?
Volební průzkumy jsou docela vyhazování peněz, Vy jste asi koumal zadarmo - pokud jste nám pouze nenapsal svá zbožná přání...
16. 09. 2013 | 10:46

Ládik!!! napsal(a):

Dobrý den,
chtělo by to "volby" přímo na A.cz, aby bylo zřejmé, jak si zde soudruzi vedou.
16. 09. 2013 | 10:46

čert }:o napsal(a):

Ládik!!!
pořád čekám na Tvůj nápad se soutěží o nejlepší
volební heslo. To mě zaujalo a myslím že to
padlo pod stůl. Škoda mohla být na Aktuálně.cz sranda
a vítěz by mohl dostat bolševickýho hobla =o)
16. 09. 2013 | 11:01

Ládik!!! napsal(a):

Snad se soutěž o nejlepší heslo ještě objeví. Soutěž o nejhezčí hřib mi nevyšla - můj krasavec dostal jen 41 hlasů, beztvaré hřiby o násobně víc. Jestli tak dopadnou i volby...

Co to je "bolševikcý hobl"? O strop?
16. 09. 2013 | 11:06

Luba napsal(a):

Jaguško,
přece jsem napsal, že jde o návod :)

To leckterá "agentura veřejného mínění", zkr. PR, tak poctivá není, a tají to, seč může.
16. 09. 2013 | 11:06

čert }:o napsal(a):

Ládik!!!
O strop i o podlahu =o)
Ten hřib mě mrzí vědět že tvůj tak mu dám aspoň
100 hlasů. Promiň ;o)
Věřím že levice dostane hodně procent protože
jejich dobrovolná a hejhurácky manifestovaná
kázeň a způsobilost má své hluboké kořeny =o(
16. 09. 2013 | 11:10

Ládik!!! napsal(a):

čerte,
je pozdě, konec... tady to bylo http://aktualne.centrum.cz/domaci/grafika/2013/09/11/hlasujte-o-nejlepsi-houbarsky-ulovek-2013/#571506
16. 09. 2013 | 11:16

Baba Jaga napsal(a):

To: čert
Šlo dát pouze 1 hlas celkem - já ho tedy panu Ládikovi!!! probendila, líbily se mi i jiné fotečky.
A co že jste vlastně provedl paní Tužce, že z Vás činila bytost ženského pohlaví? Nu, já už jí napíšu jen úplně výjimečně a bez odezvy.
Ještě, že za měsíc a kousek bude po volbách a nebude se rozebírat "co by, kdyby", ale tvořit nová vláda.
16. 09. 2013 | 11:20

jarpor napsal(a):

čert, Ládík!!!

Nejlepší heslo ?

"Dej mi svůj hlas a mlč." /copyright : Boleslav polívka, Valašký král Boleslav I., nafurt./

Kdyby si jej některá partaj "vzala za své", alespoň by byla pravdivá...
:-)

Hezký den
16. 09. 2013 | 11:36

David napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):

Dobrý den,

chtělo by to "volby" přímo na A.cz, aby bylo zřejmé, jak si zde soudruzi vedou.

16. 09. 2013 | 10:46

--------------------------

Nic proti tomu. Po nás bude stejně potopa a konec světa! Hlavně když získáme to svoje pěkné korýtko. Už nejde nic zachránit. Účel světí prostředky.

Teď se stejně s těma různýma "volbama" roztrhne pytel, jako i s různě zmanipulovanými předvolebními průzkumy.

Přímo se ale hrozím, kdyby stejný nápad realizoval z peněz na charitu "Člověk v tísni" na středních školách. Chudáci naši mladí. To jejich úplné pobláznění Schwarzenbergem k mému doražení úplně stačilo.
16. 09. 2013 | 11:46

David napsal(a):

zemedelec 10:15:

Ta možnost se může skutečně jevit reálnou, když si vzpomenu na podvod Věcí veřejných po volbách 2010.

Dnes to stejné může předvést KDU-ČSL pod vedením militantního antikomunisty Bělobrádka.

Na druhou stranu chci věřit, že ODS a TOP 09 budou volit jen velcí hlupáci a nebo velcí darebáci, a těch ve společnosti bývá, podle mého názoru, tak kolem 10%.
16. 09. 2013 | 11:58

David napsal(a):

Novinky.cz:

Do Sněmovny by se dostalo sedm stran, včetně SPOZ, ANO a lidovců

Pokud by se v září konaly volby do Sněmovny, usedli by do poslaneckých lavic zástupci sedmi politických stran. Jasným favoritem je podle průzkumu agentury STEM sociální demokracie. Získala by 76 poslanců. Za ní by s velkým odstupem skončila KSČM, následují TOP 09 a ODS. Aktuální volební model předpovídá úspěch, tedy překročení klíčové pětiprocentní hranice, také hnutí ANO, zemanovcům a KDU-ČSL.

Předpokládaný zisk poslaneckých mandátů v září 2013 podle STEM

Dnes 16.9.2013 11:00
(Aktualizováno: 11:56 )

Přestože ČSSD zůstává favoritem, ve srovnání s předchozími průzkumy by několik mandátů ztratila. Například dubnový volební model podle průzkumu STEM připisoval soc. dem. 91 poslaneckých mandátů. Do září tak o patnáct mandátů podle modelu přišla. „I když ztratila ve stranických preferencích, mezi pevnějšími voliči v modelu získává 30 procent,“ uvedla v pondělí agentura.

Šanci dostat se do Sněmovny má podle ní celkem sedm stran. Jako jediná výrazně neztrácí KSČM, která zůstává na druhém místě, dokonce si polepšila a dosahuje 15 procent. Za to by komunisté měli 34 poslaneckých křesel.

Třetí a čtvrté místo obsazují TOP 09 s ODS. Ty by podle modelového volebního výsledku získaly 12, respektive 11procentní podporu voličů.
Volební model k září 2013

Stranické preference v procentech, volební model k září 2013.

Hnutí ANO Andreje Babiše by se zcela nově dostalo přes pětiprocentní práh. Podpora ANO se za posledních několik týdnů výrazně zvýšila, ve volebním modelu by získalo 7,7 procenta, v přepočtu 15 poslaneckých mandátů.

Strana práv občanů - zemanovci mezi předpokládanými voliči v modelu získává 7,4 procenta, tedy 15 poslaneckých mandátů.
Vývoj počtu mandátů podle volebních modelů Stem

strana duben červen září

ČSSD 91 76 79
KSČM 35
29
34
TOP 09 34 40 31
ODS 24 38 22
ANO - - 15
SPOZ 6 7 14

„KDU-ČSL ve stranických preferencích zůstala pod 5 procenty, ve volebním
modelu mezi předpokládanými voliči však v důsledku pevného volebního
odhodlání příznivců získává 5,5 procenta,” uvádí STEM.

Agentura upozorňuje, že je potřeba počítat se statistickou chybou. U větších stran plus minus tři procentní body. U menších stran se pohybuje kolem plus minus dvou bodů. U přepočtu hlasů na mandáty je odchylka plus minus dva mandáty.

Novinky

http://www.novinky.cz/domaci/313427-do-snemovny-by-se-dostalo-sedm-stran-vcetne-spoz-ano-a-lidovcu.html
16. 09. 2013 | 12:02

jarpor napsal(a):

"Na druhou stranu chci věřit, že ODS a TOP 09 budou volit jen velcí hlupáci a nebo velcí darebáci, a těch ve společnosti bývá, podle mého názoru, tak kolem 10%."

Názor, že v nějaké partaji jsou jen hlupáci a jen darebáci a takoví je také volí... a tedy v jiné, že jsou jen géniové a slušňáci kteří jsou stejnými voleni... vypovídá hodně o hodnotě IQ toho, jež takový názor zastává... prý jedni jsou jen andělé, druzí jen čerti...
hmmm, takové černobílé, jednoduché... prostoduché... naivní... hloupé.

Hezký den
16. 09. 2013 | 12:21

čert }:o napsal(a):

Ládik!!!
Já vím i můj hlas tam padl a v podstatě nevím
už ani komu. Ale vždy přidávám těm nejslabším.
Ne pro to že by se mi obrázky líbily a že by
měly či mohly vyhrát ale proto že autorům
chci udělat radost aspoň jedním hlasem =o)
16. 09. 2013 | 12:40

David napsal(a):

jarpor 12:21:

"...Názor, že v nějaké partaji jsou jen hlupáci a jen darebáci..."

----

Jen na vysvětlenou.

Pokud bych měl mít takový názor, tak bych se musel považovat opravdu za velkého pitomce.

Mám na mysli politické strany

ODS a TOP 09

a vůbec NE, že by všichni jejich členové byli hlupáci a nebo darebáci.

Jediné dělení lidí, které uznávám a má smysl,

je dělit lidi na slušné a lidi neslušné,

a to bez ohledu, zda jsou pravicově nebo levicově orientováni.

Proto musím zopakovat, že podle mého názoru ten,

kdo bude volit strany ODS a nebo TOP 09

ZA TO, CO NA POLITICKÉ SCÉNĚ

UŽ PŘEDVEDLY,

může volit jen hlupák a nebo darebák. Nevidím totiž jiný důvod, pro který by jim měli voliči dávat nějakou další šanci.

To, jak ODS a TOP 09 dokázaly promarnit mimořádně příznivou většinu 118 hlasů nesvědčí o jejich schopnosti nám dobře vládnout.

Jen hlupák udělá stejnou chybu dvakrát!

Nepoučíme-li se z historie budeme si ji muset prožít znovu!
16. 09. 2013 | 12:50

čert }:o napsal(a):

Baba Jaga
Já vím že pouze jeden hlas ale za 24 hodin myslím
lze opět hlasovat. Ale je dobře že se dělají takové
malé soutěže. Je vidět že jsme hravý národ a že naše
zadupávání radostí a hravosti je pouhým účelem.
Jak praví Robetr Higgs:
S vývojem průmyslu a urbanizací a změnami života začali mít lidé strach také z ekonomických rizik. Souvisí to i se změnami životního stylu, kdy lidé už nemohli spoléhat v horších časech na pomoc úzkého kruhu rodiny. První s tím přišla na konci 19. století vláda v Německu, která využila strachu ze sociálních nejistot k tomu, aby se udržela u moci a jako první použila namísto hrozeb jakýsi „úplatek“ ve smyslu sociální pomoci. Dnes již na celém světě vlády hlásají, že úkolem státu je tato pomoc.Vlády se označují za ochránce, ale zároveň díky tomu berou část bohatství a svobod lidem, o kterých tvrdí, že je chrání. A využívají je ke svým skrytým účelům. Vždy platilo, že čím větší strach lidé mají, tím pro vládu lépe. Existence všech vlád je na strachu totiž závislá. Když lidé uvěří tomu, že jsou schopni se s danými nebezpečími vypořádat sami, nebudou ochotni vzdát se části svého majetku či svobod ve prospěch vlády.
Nebezpečí je v tom, že lidé, kteří vládu demokraticky volí, jsou dost náchylní k tomu být vládou manipulováni. Protože věří, že když si vládu, ať už je jakákoliv, zvolili, tak cokoliv tato vláda udělá, je vyjádřením jejich vůle. Jenže vláda má své vlastní důvody pro to něco udělat nebo ne. Demokracie je tedy takový trik, jakým vláda lidi přesvědčuje, že je nikdo neřídí nebo nenutí něco dělat proti jejich vůli.
------------
paní Tužka je na mě vysazená už delší dobu. Vždy si nějak
do mě rejpla a tak má odveta byla napsáním jisté pravdy.
Můj nick je pouhým výsledkem duchovního procesu a tak v tom
neřeším pohlaví ale myšlenky. Proto nepíšu o sobě v žádném rodu.
Pro mě to ve virtuálním prostoru není tak důležité. Každý si
rád hrajeme a hra je součástí našeho obohacování i v dospělosti.
I když ty hry jsou už od dětských odlišné pořád jsou to hry. Ale
pokud to toužíte vědět jsem blbá blondýna, heč. Netajím se tím a
už to píšu možná počtvrté ale také nevyzvedávám. Což paní Tužka
odhodila a snaží se mě tím dehonestovat myslíc jak mi to natřela
a tak má snad i pocit vítězství. Já jí přitom nechám. Ať má radost.
Nezlobím se na ní ale rozhodně nehodlám přehlížet její výstupy a
hysterické napadání jen proto že jí nesednu a že se jí nelíbím.
16. 09. 2013 | 12:57

čert }:o napsal(a):

jarpor
To je hezký heslo ale chtělo by to aby každý vymyslel svoje =o)
taky hezký den
16. 09. 2013 | 12:59

santawizard napsal(a):

santawizard napsal(a): Kdyby nebylo rozdílu mezi obsahem a formou,tak dobrý a zlý=slušný a sprostý:
Češi nenávidí svoje politiky jako svoje cikány.Chcou pořád jenom další volby ,kde by mohly dávat svoje hlasy do urny a nebo na ně na černo sázet jako v hazardu.Nejvíce na tom vždycky vydělá úřednická vláda,kdežto politické strany zase utratí na volbách víc peněz ,než by to stačilo k odstranění rasové a třídní nesnášenlivosti,která nám pořád stojí v cestě k vyspělé demokratické společnosti.
Obecné blaho nebo osobní prospěch je už jako všichni za jednoho a jeden za všechny a nebo každý sám za sebe??Nenávidění politici ,se musí ucházet o přízeň policie a novinářů.,což je více méně o přízeň státního a soukromného sektoru.Tady leží klíč mezi socialismem a kapitalismem v otázce co všechno by se dalo privatizovat a nebo znárodňovat.Proto existuje korupce a zneužívání moci.
Na rozdíl od zákona,kde platí,že dokud se neprokáže, že je člověk vinnen ,tak je nevinnen,tak v politice to platí úplně naopak,že dokud se neprokáže ,že je politik nevinnen,tak je pochopitelně vinnen.
16. 09. 2013 | 13:11

smutný napsal(a):

Vykašlete se na nějaké předvolební kalkulačky a předvolební sliby a volte podle toho, za které vlády jste se měli lépe, za pravicové nebo levicové? Nebo si můžete dovolit ten luxus volit z ideologických důvodů proti svým zájmům?? Tak to zase hoďte nějaké "slušné" "zodpovědné" "pravici"
16. 09. 2013 | 14:02

čert }:o napsal(a):

Smutný
Nebo ještě lépe "slušné""zodpovědné""levici" =o)
16. 09. 2013 | 14:33

Ládik!!! napsal(a):

smutný -
nebuďte smutný a držte se volebním heslem #volím_pravici. Stejně jste pravák.
16. 09. 2013 | 14:40

Ládik!!! napsal(a):

Já jsem zvolil přímý přenos z Concordie z této stránky http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-24104741 - pěkně v plovucím okně, i se šuměním moře, kamery se střídají... lepší, než na A.cz.
16. 09. 2013 | 14:50

David napsal(a):

Aktuálně.cz

Nový průzkum: Do sněmovny míří Babiš, lidovci i SPOZ

12:26 | Dnes 16.9 2013 |

STEM - zářijové preference

Zářijové stranické preference podle STEM.

Praha - Do poslaneckých lavic by mohli zasednout dva nováčci - Babišovo ANO a SPOZ. Návrat by oslavili lidovci.

Vyplývá to z průzkumu agentury STEM, která zveřejnila zářijové stranické preference.

Do Poslanecké sněmovny by se nyní dostalo celkem sedm stran. Kromě tří uvedených menších stran by voliče přesvědčila také ČSSD, KSČM, TOP 09 a ODS.

S 21,9 procenta vede ČSSD, následují komunisté s 10,5 a TOP 09 s 9,1 procenta. Na čtvrtém místě skončila ODS se 7,6 procenta. ANO by získalo 5,2 a Zemanovci o desetinu méně. Lidovce preferuje 3,9 procenta voličů.

Stranické preference jsou nižší, než by byly výsledky voleb, protože započítávají i respondenty, kteří jsou nerozhodnutí nebo se k volbám nechystají vůbec.

"Preference zavedených stran výrazně poklesly, potvrdila se tendence hledat změnu a volit něco nového," uvedlo STEM.

Ve volebním modelu ČSSD dosáhla 30 procent. Strmý vzestup zaznamenalo ANO, získalo by 7,7 procenta. Zemanovci by získali 7,4 procenta. Lidovci v preferencích zůstali pod pěti procenty, ale díky pevnému odhodlání svých voličů by se podle STEM dostali do sněmovny s 5,5 procenta.

"K volbám by podle svých slov přišlo 59 % občanů, 18 % svou účast jasně odmítá, nerozhodnuto je 23 % obyvatel ČR. Ochota jít volit se oproti červnu zvýšila," tvrdí STEM.

Agentura STEM přinesla také hypotetické počty mandátů. Model však nepočítá s nerozhodnutými voliči a těmi, kteří odmítli uvést preference. Podle modelu by nejvíce mandátů získala ČSSD, připadlo by jí 76 křesel.

Následovali by komunisté s 34, TOP 09 s 31 a ODS s 22 mandáty. Babišovo hnutí by získalo 15 křesel, Zemanovci o jedno méně a lidovci celkem 8 mandátů.

Průzkum probíhal ve dnech 29. srpna až 8. září a zúčastnilo se ho 1093 dotázaných.

http://aktualne.centrum.cz/domaci/spolecnost/clanek.phtml?id=790386
16. 09. 2013 | 14:51

Baba Jaga napsal(a):

To: čert }:o 12:57
Nu, tolik na rodu zase nezáleží a možná mě v určení Vašeho rodu pomýlil Vámi užitý citát - tuším pana Camuse.
Ale když už bylo zmíněno: jste "blbá blondýna" s docela mužskými názory, nikterak či jen malinko odporujícími mým babuščiným názorům.
Hm, je to Vaše "bezrodé" hraní trošku složité, ba i klávesnice u psaní nicku byla přepnutá - zkusila jsem výše totéž a musela své formulace jednou opravit.
Kolik si ještě přečteme asi předvolebních výzkumů? Jó, za peníze v Praze dům...
16. 09. 2013 | 15:48

Ládik!!! napsal(a):

No vida,
na A.cz jsem už volil... Jsem zvědav na výsledky.
16. 09. 2013 | 17:11

fiflena napsal(a):

Po zážitku s prezidentskou volbou bude nejlepší, když nebudete připravovat nic. V opačném případě si zase užijeme.
16. 09. 2013 | 21:52

JAHA napsal(a):

Moj tip

ANO 5-6
CSSD 22-23
KDU 5
KSCM 17
ODS 13
SPOZ 6-7
TOP 15
16. 09. 2013 | 23:01

JAHA napsal(a):

Myslel som, samozrejme percenta:-).
16. 09. 2013 | 23:06

Luba napsal(a):

JAHA,
ale početně je to o dost lepší :)
16. 09. 2013 | 23:21

čert }:o) napsal(a):

Baba Jaga
dík =o)
17. 09. 2013 | 09:03

Luba napsal(a):

"Vopravdu nejvyšší čas, aby láska k lidem našim politiků vod prd.le k srdcím ráčiti vjela":

http://www.rencin.cz/VismoOnline_ActionScripts/Image.aspx?id_org=200014&id_obrazky=1123
17. 09. 2013 | 13:33

JAHA napsal(a):

Luba napsal(a):
JAHA,
ale početně je to o dost lepší :)
16. 09. 2013 | 23:21

To uz necham na vas, v Cesku☺.
17. 09. 2013 | 14:40

santawizard napsal(a):

Možna ale ,že bude krásný podzim a veselé volby a výborné koaliční seskupování.
18. 09. 2013 | 15:16

Pepa napsal(a):

Předně by bylo skvele, kdyby tu tlupu pisálků Zeman poslal do fronty na pracovní
úřad, aby věděli co je to práce a strach, když si mafiáni hrají na otrokáře.
18. 09. 2013 | 22:05

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy