Omyl senátora L.

09. 01. 2012 | 15:31
Přečteno 2895 krát
Dnes bohužel nikoliv neobvyklá situace: město prodá bytové domy soukromé firmě nikoliv proto, aby ta zde zajistila bydlení obyvatelům města, ale pro komerční využití.

Firma se potřebuje nájemníků zbavit, a tak radnice přispěchá na pomoc: nabídne své vlastní byty k podvodným, a tedy nezákonným manipulacím spočívajících v tom, že zástupce firmy nabídne některým nájemcům obecních bytů odstupné, ti obecní byty vyklidí, a do takto „uvolněných“ bytů se nastěhují lidé z areálu, který soukromá firma potřebuje vyklidit. Jde to jako „ po másle“. Když to „praskne“, většinou slýcháme výmluvy. Málokdy se ovšem stane, aby takový postup veřejně obhajoval starosta města, a navíc senátor Senátu České republiky.

Tentokráte jde o město Přerov, které prodalo městské domy ve Škodově ulici firmě Opera Bohemia. Prokurista této firmy pan Bohumil Chodil prý „opatřil“ dvěma nájemcům z domů koupených jeho společností jako náhradní byty obecní byty v Husově ulici, a to tak, že nájemcům těchto obecních bytů zaplatit 50.000,-Kč. Do takto uvolněných bytů nastěhoval nájemce ze Škodovy ulice. Do uvolněných bytů patřících firmě se ovšem nikdo pochopitelně nenastěhoval. Pokud se divíte, jak může prokurista soukromé firmy nakládat s obecními byty (o žádnou korupci se ovšem jistě nejednalo), je údiv zcela na místě, ale ono se zase o nějaké „nakládání“ nejednalo. Nájemci se do obecních bytů nastěhovali bez nájemní smlouvy, kterou jim pan prokurista sice slíbil, ale nezajistil a nájemci zde bydlí bez právního důvodu. Město je může klidně bez náhrady vystěhovat. Bezva finta, řeklo by se, ale přesně takhle se v Čechách vytvářejí ghetta….

Zvláštní na celé záležitosti je ovšem to, že ji, jak již řečeno, obhajuje starosta města a senátor Jiří Lajtoch. Podle něho, jak sdělil zástupcům sdělovacích prostředků(Parlamentnilisty.cz), „Jestliže se dohodnou dva nájemci, že si spolu vymění byt a město opustí problémový nájemce…je to pro město výhoda. Město nemá důvod, proč směny neschválit.“

Nikoliv, pane starosto a senátore! Nájemci se sice mohou dohodnout na výměně bytů, ale potřebují k tomu písemný souhlas pronajímatele (§ 715 Občanského zákoníku). Kdyby takový písemný souhlas v tomto případě dostali, nemohlo by se stát, že nájemci, kteří se na pokyn pana prokuristy přestěhovali do obecních bytů v Husově ulici, nemají v ruce žádný souhlas a žádnou nájemní smlouvu. A co víc: o žádnou výměnu bytů v tomto případě nešlo, neboť do bytů ve Škodově ulici se nikdo nepřestěhoval a taková „výměna“ je od počátku zcela neplatná, neboť šlo jen o předstíraný, fiktivní právní úkon. Někdo by tomu řekl podvod… Na základě takové neplatné výměny nájemní právo k původním bytům nezaniká. Nájemci, kteří se přestěhovali z bytů patřících dnes společnosti Opera Bohemia s.r.o., jsou stále nájemci původních bytů ve Škodově ulici a společnost jim musí zajistit jejich řádné užívání. K bytům v Husově ulici mají dále nájemní právo původní nájemci (kteří dostali „odstupné“), neboť pouhým opuštěním bytů jim nájemní právo nezaniklo.

Pokud je pak pravda to, co pan starosta dále tvrdí (čemuž se mi nechce věřit), totiž, že „vše je v pořádku, prověřovali to naší právníci a také právníci bytové správy“, pak to spíše vypovídá o kvalitách lidí,kteří pro město pracují.

Jakkoliv chápu snahu města zbavit se problémových nájemců, přece jenom tak hrubé a účelové porušování elementárního práva si nemůžeme dovolit, pokud se to nakonec nemá obrátit proti nám všem.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Doug Badman napsal(a):

Buďte v klidu, proti vám se nic neobrátí. Vy ve svém vinohradském paláci nerušeně dožijete.
09. 01. 2012 | 15:42

den napsal(a):

Jo jo Lajtoch, to je taky pěkně vykutálený socan, že.
Už má na krku trestní oznámení a řízení. Včetně vydání senátem.

Joj musíte chlapci ještě zapracovat, než se pozůstatků (napsal bych to barvitěji ale Velký šéf by to smázl) po Zemanovi , opoziční smlouvě a dalších zbavíte.
Jestli mají být předčasné volby tak se sakra snažte..
Jinak to půjde stále dál tam kam to jde teď.
09. 01. 2012 | 15:43

Ing. N. napsal(a):

Nechcete už dále tolerovat rozvrat naší republiky? Přečtěte si Holešovskou výzvu, případně se pod ní podepište.

holesovskavyzva.zacit.cz/
09. 01. 2012 | 15:50

Švejk Josef napsal(a):

Taky jsme přišli o byt.
Pane vrchní, ještě jednou dokola ! Pan privatizátor támhle to platí !
09. 01. 2012 | 15:51

J. napsal(a):

Pane poslanče, setrváváním ve straně, jejíž bývalý člen a premiér Gross získal za stále dosud nevyjasněných okolností sto milionů, může být postupem času stejný zločin, jako kdybyste se zmíněným mohl provinit sám.
Nechte, prosím, tyto šestákové kauzy (byť byste měl stokrát pravdu) a věnujte se, prosím, případu Gross.
Pokud jste vážně právník, a ne jen právník na vizitky, můžete KONEČNĚ "něco udělat" ve prospěch těch, kteří Vás platí.
Takže se vrhněte do vyšetřování!
My - obyčejní smrtelníci - bohužel nesmíme vstupovat za Vaši výsostnou hranici poslanecké imunity, kmotrů a možných úplatků. Takže máte šanci a chci tu do tří dnů číst první konkrétní výsledky. Nepochybuji, že buď Vy sám osobně o tom leccos můžete vědět, anebo víte, na koho se z ČSSD obrátit.
Pochybuji, že o tom věděl z ČSSD Gross zcela sám.
Vyšetřování zdar!
Pak Vám napíšu můj názor k "Omylu senátora L."
09. 01. 2012 | 16:05

čeaký maloměšťák napsal(a):

http://www.ceskenoviny.cz/domov/zpravy/senator-lajtoch-zatajil-v-majetkovem-prohlaseni-bazen/678486

http://zpravy.ihned.cz/politika/c1-52156830-protikorupcni-policie-chce-obvinit-senatora-lajtocha-pozadala-o-zbaveni-imunity

------------
Bravo, pane Křečku. Komunisté by tomu asi řekli " tít do vlastních řad".
Dnes je asi správnější napsat, že " rozum a poctivost se nezískávají stranickou příslušností, ale jinak".

Ještě sto takovývh a za chvíli trumfnete v blbosti a zlodějnách vládu "nezadlužování se na úkor budoucích generací" alias vládu "protikorupční".

Bacha na to.

:))
09. 01. 2012 | 16:27

Ládik!!! napsal(a):

Zatím jsem znal jenom Lajštroch - ten se mí líbil. Lajtoch tedy fuj.
09. 01. 2012 | 16:42

Ládik!!! napsal(a):

A kdo a čím vůbec omyl senátora Laitocha? Mě z toho omyje.
09. 01. 2012 | 16:54

Stanislav Křeček napsal(a):

to J. : Možná Vám do dosud unikalo, ale nejsem vyšetřoval ani státní zástupce což jsou jediním kteří mohou v tomto státě neco vyšetřovat. G. dosud nebyl, přes mediální masáš, z ničeho obviněn, natož unán viným.
09. 01. 2012 | 16:58

J. napsal(a):

Pokud píšete ve slově masáž (z francouzského massage) na konci substantiva měkkou hlásku "Š", musíte být opravdový inteligent.
Souhlasím, vyšetřoval či státní zástupce "by měli" být jediní, kdo v tomto státě mohou vyšetřovat.
Víte však sám, jak je tomu v praxi a prosím, netvařte se naivně!
Pokud vedle vyšetřovatelů a státních zástupců mohou politici "zametat pod koberec", mohou zpod toho koberce "ti samí" i "vymetat" ven.
Nevymlouvejte se a raději něco dělejte!
Na těch třech dnech trvám!
09. 01. 2012 | 17:05

Kelt napsal(a):

J.,
abyste se z toho G.jednou nepokakal.Předpokládám/možná mylně vzhledem ke kvalitě Vašeho příspěvku/,že nejste zbaven soudní cestou svéprávnosti a tak je Vaším právem a pokud máte důkaz
přímo povinností podat na p.Grosse trestní oznámení.
Tak to udělejte a dušička bude mít pokoj.
09. 01. 2012 | 17:08

vlado napsal(a):

Máte jistě pravdu paně Křečku,že se senátor mýlí. Však ten omyl při privatizaci hornických domů, které získal Bakala obyvatelé těch domu těžko budou ČSSD pardonovat. Že jste to svou vahou poslance nepohlídal, aby k takovému renonsu nedošlo. Kolik je to bytů o které jste nájemníky připravili a oni je nezískali do vlastníci. Horníci chlouba minulého systému a vy takto s nimu zametete nebo právě proto?
09. 01. 2012 | 17:08

J. napsal(a):

Kelte, Keltové mají bohatou minulost a kulturu, před kterou se skláním. Doufám, že na takové úrovni jste i Vy...
Děkuji.
Co pozoruji, zatím jsem se z "G" (asi myslíte nějaký bod) nepokakala. Pokusím se dávat si pozor i nadále.
Promiňte, jestli Vám nevadí sto milionů uniklých do kapsy jedince, mně to vadí a budu na to dál upozorňovat.
Drahý pane, kdokoli může být zbaven svéprávnosti a poslán z moci úřední do Bohnic.
Nedělali to jenom komunisté, viděla jsem to i jednom povedeném filmu Věry Chytilové ze současnosti. Politika "béčkové" úrovně tam hrál Mirek Donutil, "zbavenou svéprávnosti" Zuzana Stivínová.
Je možná zbytečné podávat na citovaného politika trestní oznámení, když nám může s pátráním pomoci erudovaný právník z řad lidí, kteří mohou něco vědět (pochybuji, že mezi 200 poslanci nikdo neví, kde Gross ty peníze vzal).
Moje dušička pokoj má.
Jak jste na tom Vy?
09. 01. 2012 | 17:30

český maloměšťák napsal(a):

J.
Četl(a) jste vůbec blog, milý(á) grossofágu (grossofágyně) ?
Mimochodem - já také nemám úplné informace via kauza Gross - ale kdybych je měl...tedy takové validity jako vy :(...určitě bych splnil tu občanskou povinnost, kterou vy si vynucujete u pana Křečka.
Mimochodem - víte jak se takové chytráctví nazývá jinak A že když to přeroste jednomu pře hlavu - že z toho může být docela slušná patálie právě na těch úřadech, co zbavují svéprávnosti ?

Gramatiku mně jistě opravíte zdarma - neníliž pravda ?
09. 01. 2012 | 17:49

Kelt napsal(a):

J,
Možná,že se mýlím,je to již delší dobu,ale policie případ G.dvakrát odložila a to v době,kdy ji velel Íčko,o kterém se dá zodpovědně prohlásit,že by Grosse nešanoval.
V každém případě sto mega Grosse jsou v porovnání s dnešními odkláněči jenom drobné-dnes se počítá o řád výše.
Moje dušička pokoj nemá,protože jsem v tom mrazivém listopadu ´89 mrzl s celou rodinou na Letné a dnes z toho,co vidím kolem sebe je mně poněkud nevolno.
Po Grossovi/který mimochodem ty peníze neodklonil ze SR/máme tady celou plejádu hochů,kteří spolu mluví a SR jim již dlouho slouží co by dojná kráva a platíme to my všichni-no nic.

S tím bodem "G"jste mne dostala-vůbec mne to nenapadlo.Jenom si po delší době stále nejsem jist.Jedni "odborníci"to mají za hotovou věc,jiní to mají za fikci.Poučte mne,tápajícího.
Hezký podvečer.
09. 01. 2012 | 17:51

alfalfa napsal(a):

Autor. Aleale, pane Křečku, mýlíte se vy! Nový nájemce přece žádnou smlouvu nepotřebuje, neboť" vstupuje do práv a povinností předchozího nájemce...." nebo jak je to v tom pamfletu, který jste v parlamentu vyloboval. Nemlaťte tady s námi o zem, kdybyste aspoň držel svá ctěná ústa!
09. 01. 2012 | 17:54

český maloměšťák napsal(a):

alfalfa
Doporučuji nejprve číst, pak uvažovat a až nakonec psát.
Pokud to totiž prohodíte - můžete dopadnou jak nějaký alfalfa...
09. 01. 2012 | 18:00

den napsal(a):

Pane Křečku.

Nečílte se.

To co je tak měké. že je třeba řešit věci které smrdí uvnitř soc. dem. je od vašich voličů!!!!!!!!!!!!!!

Jako třeba ode mne.
Opravdu chcete nas... i nás?
09. 01. 2012 | 18:01

J. napsal(a):

Vážení, pokud se budeme tvářit, že "odklon" Grossových 100 mega je běžná věc, bude se tunelovati dále.
Nevěřím, že ty peníze vydělal legálním způsobem.
Protože ale vím, že Gross byl politik a dále politik ČSSD (který jistě zaslechl cosi o "přivýdělcích" k tak již dosti nuznému platu českých politiků), využívám volného času zkušeného právníka pana Křečka, aby se zapojil a pouze tu neteoretizoval.
Vždyť i na něj případ Gross musí vrhat negativní světlo.

Vy někdo znáte případ podání trestního oznámení na vlivného českého občana, který by se soudil stejným metrem jako když tomuto oznámení čelí občan "nevlivný"?
Vlivný občan kontaktuje známého, popřípadě známé.
A případ usne (věčným spánkem).
MUS je určitě také můj výmysl, ne?
(Ukecala jsem ministrerstva, aby to pozdržela!)
09. 01. 2012 | 18:12

prinz Eugen napsal(a):

Pan advokát Křeček obhajuje kde co a o morálku mu rozhodně nejde !

Viz dále :
http://bydleni.idnes.cz/vnuk-vlasty-buriana-zdedil-vilu-presto-ma-narok-na-najemni-byt-pb4-/stavba.aspx?c=A070725_175649_rodinne_domy_web

(Stačí si důkladně přečíst poslední odstavec...)
09. 01. 2012 | 18:37

alfalfa napsal(a):

český maloměšťák. Ano, dobrý nápad, měl byste se jím řídit. Pan Křeček tady napadá všechny nemravnosti, které roky sám prosazuje a udržuje, jako výměny bytů , odstupné, kšeftování s obecným majetkem s fingovanými výměnami bytů a uplácením obecních úředníků. Šlo snad v popisovaném případě o něco jiného?
09. 01. 2012 | 19:12

alfalfa napsal(a):

oprava."obecním", fakt mě ten křeček zase dožral!
09. 01. 2012 | 19:13

Inci napsal(a):

No a řítí se na nás další průšvih ... církvím dáme majetek a budeme třicet let platit desátek na rekatolizaci národa ...

Jenže co nám slavná vládnoucí trojkoalice neřekla je to , že ve smlouvě o vyrovnání s církvemi je zakomponován i jeden velmi povedený tunel na státní finance - před chvílí se v televizi prořekl jeden flanďák !

Údržbu kostelů a dalších církevních památek prý bude nadále platit Státní památková péče ... tak to je ta slavná odluka církví od státu ...

Peníze které si občané odtrhnou u huby budou sloužit k vymejvání mozků a placení polskej přivandrovalejch kněží ... Kostely by jinak církev nechala klidně spadnout ...
09. 01. 2012 | 19:24

orttt napsal(a):

J.:
V Grossově "případě" nejde o 100 mil., ale o 60 - takže jste lhář. Získal je burzovní spekulací, což je sice riskantní, ale legální způsob - mnozí lidé se takto živí a někteří získají i víc. Mně na Grossovi zajímají jiné věci:
- jak je možné, že po mediální masáži musel odstoupit proto, že nemohl doložit příjem 800.000 Kč? (Mluvím o tom občas s kolegy od Itálie přes Rakousko, Německo až po Švédsko a všichni se dušují, že v jejich zemi by si takové prkotiny - nedoložený příjem 30.000 euro - nikdo ani nevšiml; zvlášť v situaci, kdy žádný zákon politika nenutí příjmy dokládat.)
- kdo poctivě zhodnotí hospodářské výsledky Grossovy vlády? Při slušných sociálních jistotách (žádné zdravotnické poplatky, žádné vyhrožování školným) vysoce nadprůměrný hospodářský růst, nízká nezaměstnanost, nové podniky, bohatnutí země..., růst HDP 4-5%, nízké zadlužení...
- proč se stále mluví o Grossově bytu na Floridě? Podle reportáže v Mladé frontě je to 2+kk v 11. patře paneláku, v ceně cca 2 mil. Kč - za to si v Praze nekoupíte ani garsonku. Na Floridě si takto v posledních 20 letech koupilo byt prý nejméně 20.000 Čechů - ale mluví se stále jen o jednom.
Gross byl na svou funkci ještě mladý a nezkušený - ale zjevně poctivější než Nečas nebo zloděj propisek, kteří nám vládnou dnes. A do jeho časů bych se s chutí vrátil.
Mimochodem: co přesně víte o Grossově "případu"? Máte důkazy, že peníze získal nepoctivě? Nebo jste sám tak špinavý, že vám je špinavé všechno? Člověk, který si myslí, že se Grossovi vyrovná, když na něj bude plivat? Anebo se jen pokoušíte odvést pozornost od tématu blogu?
09. 01. 2012 | 22:22

Stanislav Křeček napsal(a):

to Vlado: pokud jde o "hornické" byty jste vedle. Přečtěte si můj bloc "co vlastně nájemci bytů OKD vlastně chtějí" a budetet o věci vědět více. Zatím nevíte nic, jen propagační žvásty...
09. 01. 2012 | 22:38

Yosif K napsal(a):

09. 01. 2012 | 16:58
Pasne JUDr Stanislave Krecku - to ze nekdo jako Kolotuk nebyl odsouzxen neznamena - specialne v Ceske Republice - ze neni vykutaleny podvbodnik. Kolotuk je pravnik jako vy a kdyz si na nej vzpomneli rudi bosove z Czechpolu, kterym umpoznil vydelat na dovozech ukrajinske elektriny miliardy Kc s malym vsimnym, Kolotuk vymyslel, jak vsimne ve vysi Kc 70 milionu procedit a vyprat jako absolutne nezdanene.

Hlavne z Kolotuk i vy patrite ku strane ktera se zurive zastava prav "hladoveho proletariatu" a "ubohych najemcu obecnich bytu" a zurive propaguje zvyseni zdaneni tzv "bohacu"... hahaha......

No nic - dale bojujte za prava hladovejicich a poradne zdanujte "bohace", kteri nekde na rohu zasklivaji okno nebo truhlari na dvorku...... ....a na brzkou videnou v kondu na Floride pane "doktore".....
09. 01. 2012 | 23:04

Yosif K napsal(a):

09. 01. 2012 | 17:08
Pane Kelte - vy jste mi s tim Kolotukem podareny socialni demokrat - vidim ze priznivci socdem potichu adoptovali heslo "prejte bohatym a bude vam prano".

Takhle se buduje kapitalismus se socailistickou tvari:
- drobnym remeslnickum poradne zkrouhnout pausalky,
- nezamestnanym lumpenproletarum zvysit podpory,
- kreckum v najemnich bytech poskytnout vsemoznou ochranu pred zlymi majiteli
- nenutit nezamestnane do zametani ulic - prece si platili pojistne, ze , takze proc by nempohli udelat par fusek a zaroven brat podpory......
- a HLAVNE Kolotukum umoznit socansky zbohatnout na kseftech s dovezenou ukrajinskou elektrinou - pro jistotu bez jakehokoliv zdaneni.

Socialni spravedlnost na oranzovo jako vymalovana........
09. 01. 2012 | 23:12

Yosif K napsal(a):

09. 01. 2012 | 22:22
Pane Ortt - pokud si vazne myslite ze nakup nastrcenych verejne neobchopodvatelnych zcela bezcennych akcii a navic neblokacniho minoritniho podilu je "burzovni spekulace", tak nechapete podstatu burzovnich spekulaci a hodi se na Vas pouze titulek US filmu "Dumber and Dumberer".

Kolotukova transakce celkem presne odpovida mezinarodnim definicim na prani spinavych penez (viz anti-money-laundering measures - viz treba Wiki atp).

Samozrejme, tak jak to v CR chodi, policiste nejsou blbi, aby potopili sveho byvaleho sefa - vlady se stridaji a nikdo nikdy nevi, jaky oranzovy paz..ht jim zase bude nekdy vladnout........

BTW - z uplne stejneho duvodu nevidim jako prilis nadejne ze by PCR nekdy nejak intensivne vysetrovala "Ickovo spinave pradlo" - zaridil jim prece pradelnu kde si mohl leckdo leccos "vyprat"....

.....zkuste se vzit do role radoveho policisty, ktery ceka na penzi a ma vysetrovat nejake modre ci oranzove kulihrachy - kteri nakonec tak delne spolupracovali v dobach opo-smlouvy.....

No nic - loucim se soudruzskym pozdravem "Avanti Popolo" - se Spidlou a Kolotukem vzhuru do boje za vyssi zdanovani "bohacu"....... hahaha.......

Nakonec i pritel hladovejicich najemniku DOKTOR Krecek se zastava Kolotuka - to jsou mi veci pri boji za prava hladovejiciho proletariatu...... hahaha.....
09. 01. 2012 | 23:25

Kelt napsal(a):

Yosif K,
buďte tak laskav a udělejte pro mne něco-vynechte mne s těmi Vašimi bláboly.
Děkuji předem.
10. 01. 2012 | 10:53

gaia napsal(a):

Inci

Peníze které si občané odtrhnou u huby budou sloužit k vymejvání mozků a placení polskej přivandrovalejch kněží ... Kostely by jinak církev nechala klidně spadnout ...
tesat do kamene, tohle taky ČSSD pěkně ujelo
10. 01. 2012 | 19:41

Občan napsal(a):

Dovolil bych si hlupáky, kteří se neustále navážejí do pana Křečka, upozornit, že on svým článkem poukázal na KONKRÉTNÍ lumpy v řadách sociální demokracie. Jev v české politice velmi zřídkavý a přitom tolik žádoucí.

Nějak si nevybavuji, že by tak učinil někdo z ODS, TOP09 nebo VV. ty se naopak vyznačují bagatelizací a zametáním pod koberec lumpáren svých vlastních členů a příznivců.
11. 01. 2012 | 08:05

Občan napsal(a):

To Inci:

Důsledečky dohodičky VLÁDY s černě oděnými pedofily se již dostavují. Aby měla na placení prebend této vykutálené partě, ořeže rozpočet o DALŠÍCH 30 miliard Kč jen pro rok 2012.
Heger zveřejnil své rozhodnutí snížit počet nemocničních lékařů o TISÍC. Prý stačí jeden doktor na 60 pacientů!!!
A další "úsporné" kroky budou následovat.
11. 01. 2012 | 08:10

prinz Eugen napsal(a):

A jaké je rezumé z toho všeho ?
Pan advokát, poslanec a nedávno již skutečně dostudovaný JUDr. Stanislav Křeček ve "svém" levném regulovaném obecním bytě v Praze 2 na Vinohradech zřejmě již úspěšně dožije...
11. 01. 2012 | 23:13

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy