Ochranný svaz autorský - jde o vyděrače nebo jenom o lumpy?

09. 12. 2011 | 11:55
Přečteno 9697 krát
Léta pořádám k různým příležitostem hudební vystoupení. Asi nejznámější je kulturně společenská slavnost pod názvem Kozí mejdan, který pořádám od roku 2000 s roční přestávkou na pozemcích spojených se statkem Milkovice, kde žiji a chovám pro radost kozy a osly.

Kozí mejdan je nekomerční setkání lidí,kteří podporují kozy a svobodomyslný způsob života. Od začátku jsou stanovená pravidla, které tuto akci řadí mimo běžné festivaly, koncerty a mejdany, kterých je v naší republice celá řada. Jde především o to, že na Kozím mejdanu se nevybírá vstupné, nemají přístup stánkaři a dealeři, nejsou zde žádné reklamy a sponzoři. Nevystupují zde žádné kapely, které by byly OSOu zastoupeny, nevyplácí se žádné honoráře. Kozí mejdan je navíc jen pro zvané, tedy pro ty, co podporují kozy a svobodomyslný způsob života.Letos po 11 letech se ozvala regionální zástupkyně Ochranného svazu autorského s tím, že se dočetla na internetu, že u nás v létě něco proběhlo a oni od nás nemají hudební produkci nahlášenou a vyplněný tzv. repertuárový list - program produkce (seznam skladeb, název, autor hudby a textu a pripadného interpreta co skladbu upravil) a sjednaný a zaplacený paušál. Vysvětlil jsem oné dámě, vše co jsem shora napsal v této poznámce. Jaké bylo moje překvapení, když jsem v dnešní postě objevil dopis s dotazníkem, sazebníkem a výzvou, abych okamžitě vše vyplnil, vypočetl, zaplatil a odeslal. Navíc dopis obsahoval následující upozornění:

"Informace obsažené v této e-mailové zprávě jsou důvěrné a mohou být předmětem obchodního tajemství. Jakékoliv sdělení či zpřístupnění může být nejen v rozporu s ochranou obchodního a listovního tajemství, ale zároveň může být i trestněprávně postižitelné".

Tento závěr byl poslední kapkou k tomu, abych napsal tuto poznámku zveřejnil dopis OSA, mojí odpověď a případně šel do soudního sporu, aby některá vyšší autorita jasně řekla, že tento postup OSA je nepřijatelný, nemůže být vyžadován na nekomerční a soukromé akce.Zde je znění dopisu osa a následuje moje odpověď:

From: Rychnovská Dagmar [mailto:dagmar.rychnovska@osa.cz]

Sent: Friday, December 09, 2011 9:16 AM

To: info@kozy.cz

Subject: OSA

Vážený pane Penci,

Dne 12.8. až 14.8.2011 byla na Vaší farmě hudební produkce pod názvem "Kozí mejdan."

Do dnešního dne nebyla tato produkce nahlášena na OSA dle par.46 a 101 autorského zákona č.121/2000sb.v platném znění.

Pro Vaši informaci Vám přikládám v příloze sazebník OSA a Žádost OSA / Živá veřejná hudební produkce/.

S přátelským pozrdavem

Dagmar Rychnovská ▪ regionální zástupce Havlíčkův Brod

Kontaktní místo Havlíčkův Brod

Čechova 3812, 580 01 Havlíčkův Brod

M :+420 606 615 027

E: dagmar.rychnovska@osa.cz

OSA - Ochranný svaz autorský pro práva k dílům hudebním o. s.

Čs. armády 20, 160 56 Praha 6, Czech Republic

www.osa.cz

www.facebook.com/ochrannysvazautorsky

Zákaznické centrum OSA

Čechova 3812, 580 01 Havlíčkův Brod

T: + 420 220 315 000

E: vp@osa.czDobry den.

i přes náš telefonicky hovor a moje vysvetleni musim znovu vysvětlit, co jsem vam sdelil jiz při telefonickem hovoru.

Nikdo z vystupujících není OSOu zastoupen. Navic cela akce je jen pro zvane a to na soukromem pozemku. Nebylo zde vstupne ani zadni prodejci.

Mate li pocit, ze by jsme měli i nadale vest jakoukoliv komunikaci, napiste a konkretizujte prosim tema.

Predstava, ze budu na Vas dopis reagovat tak, ze budu vyplnovat jakysi dotazník nebo cosi hledat v zaslanem sazebniku je nereálná.

Stanislav Penc

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Láďa napsal(a):

Pane Penci,
Pokud si chcete v dnešní době zazpívat, tak to musíte do sousedního království. U nás je to zakázané. To nevíte?
09. 12. 2011 | 12:04

rejpal napsal(a):

Slyšel jsem o případu, kdy dětičky na besidce cosi zazpívali a škola dostala od OSA účet. Jsme zemí neomezených možností. Zajímavá je jiná věc: proti myšlence ochrany duševního vlastnictví autorů i práv interpretů asi málodko může cokoli namítat. Tak proč má OSA tak mizernou reputaci. Toť otázka.
09. 12. 2011 | 12:12

Jan Holý napsal(a):

Mám pane Penci takový dojem, že jste tuto "demokracii" - fuj jak odporné slovo po těch zkušenostech... - pomáhal velice aktivně budovat, ne? Vzpomínám si, jak moje maminka kdysi v rámci SRPŠ (pro neznalé Sdružení rodičů a přátel školy) organizovávala školní plesy a taky vyplňovala nějaké seznamy co se bude hrát. Asi to bylo pro nějakého cenzora, nevím, ale vím zcela určitě, že nikdo nic nikomu neplatil. Takže položme si 2 otázky: 1/ co je lepší - komunistický cenzor nebo demokratický vyděrač?; 2/ opravdu jsme od těch zlých komunistických dob hodně pokročili, ale do prdele, do prdele...
09. 12. 2011 | 12:16

site napsal(a):

Pane Penci,
máte moje vřelé sympatie. Toto je jen doklad jak funguje buzerace ze strany nenažraných nýmandů v téhle zemi. Když nic neumím, budu se živit "vedením", nebo "kontrolou" ostatních. Jistě to není na věky,smůla jen, že jhe toho tolik právě teď.
09. 12. 2011 | 12:21

český maloměšťák napsal(a):

Pošlete paní na kontrolu YouTube, Googlu etc etc.
A taky jí pošlete něco od koz /asi víte co, ne ?/. :))

Jó, starý Janda už neví z čeho by...asi bude chodit časem kolem táboráků a vybírat za vybrnkávání " Skončili jsme , jasná zpráva, není komu z okna mávat".

http://www.jirihradec.cz/video/osavideo.htm

Pane Penc, být Vámi, tak si zjistím, zda i zveřejnění dopisu oné chytré výběrčí nepodléhá pod reglementaci OSA -y.
:(((
09. 12. 2011 | 12:21

xx napsal(a):

Láďa: skvělý postřeh, vtipné stručné jasné. Jen tak daleko přeci jen nejsme. Zazpívat si může každý, jen musí mít zaplaceny daně na příští rok a pochopitelně i poplatky OSA ;)

Penc: pane Penci, jsou to gauneři, vyděrači a podvodníci. Vymohli si už poplatky i z každé elektroniky schopné uchovat nebo reprodukovat hudbu a pořád je jim to málo. Jejich cíl je jasný, poplatek z ucha a oka, protože uchem můžete slyšet autorské dílo a okem jej můžete vidět. Směřují k tomu docela rychle a nekompromisně. Teprve pak budete od nich míti klid.

On ten Jakeš na červeném hrádku přecijen tak úplně do větru nemluvil, když říkal že kupříkladu taková Zagorová je milá holka, ale bere 600 tisíc každý rok. On to byl už tehdy problém a dodnes se jen rozrostl do nebývalých rozměrů.

Proč dlaždiči nepožadují poplatek pokaždé, když veřejnost projde po jím vytvořeném díle ? Podle OSA by nejspíš měl až do skonání světa dostávat zaplaceno za to co jednou vytvořil. Děsný přístup.
09. 12. 2011 | 12:24

site napsal(a):

Pane Holý,
z toho co navrhujete stojí za pendrek obojí stejně víte? Jestli to nevíte a myslíte si že jedním pomůžete od druhého, jste už dávno tam, kam myslíte že jsme pokročili.
maucta
09. 12. 2011 | 12:24

Martin napsal(a):

Neznalost zákona neomlouvá. OSA ze zákona zastupuje všechny umělce a autory a podobně a má zákonem zaručeno právo vybírat výpalné za veřejnou produkci, zda Vaše akce byla veřejná produkce nevím. Kdo a proč schválil takový zákon nekomentuji.
Naštěstí existuje protitah a to když všichni Vaši autoři pošlou na OSA žádost o ukončení zastupování. Tímto je ukončen jejich vztah s OSA a mohou hrát kdykoliv a kdekoliv do aleluja bez nutnosti platit výpalné OSA, pochopitelně jenom skladby autorů které OSA nezastupuje.
09. 12. 2011 | 12:35

VFISCHER napsal(a):

V DOBĚ ZLOČINCŮ A LOUPEŽNÍKŮ
se nemůžeme divit, co všechno je předmětem vydírání a ožebračování občanstva !! Stačí si připomenout nestydaté takzvané koncesionářské poplatky, za které si část státem placených mediálních parazitů a eskamotérů rozděluje lukrativní prebendy a sinekůry. To vše však dnes patří jen do kategorie "malých ryb" ve srovnání s vládnoucími obrzločinci - všežravci, mlaskajícími u plných koryt státních a veřejných rozpočtů ! ! ! To je obraz dnešní doby !
09. 12. 2011 | 12:40

Jane napsal(a):

Pane Penci

Vaší odpovědí jste nejspíš implicitně podepsal smlouvu, podobně jako když zareagujete na podvodnou fakturu.
Smlouva je tajná, možná je i vám dosud utajena výše penalizace za její zveřejnění.
Pevně doufám, že to vše neskončí exekucí a ztrátou vašich milovaných zvířat, které jsou tuším stále považována za věci.

Váš zážitek z naší "demokratické" země je pouze jeden z tisíců střípků mozaiky, která je pádnou odpovědí všem duševním chudákům, kteří hledají porušování lidskách práv po celém světě, jen ne doma.
09. 12. 2011 | 12:41

Pobo napsal(a):

No jo, no. OSA nostra.
09. 12. 2011 | 12:45

český maloměšťák napsal(a):

Martin
Je dobré si občas přečíst blog - nejen název blogu.
Autor píše : "Nevystupují zde žádné kapely, které by byly OSOu zastoupeny, nevyplácí se žádné honoráře. "
Radíte autorovi, aby udělal něco, co již bylo /respektive v tomto případě nebylo :))/ provedeno.
-------------
Apropo - jmenovec ?? Také alergický na slovo "ekologický" ?

Martin napsal(a):
Jakékoliv názory na cokoliv kohokoliv z Greenpeace nikoho nezajímají. Po Climategate, blamáži s FVE a větrem, pálení potravin v motorech aut a fašistickém zákazu žárovek je třeba zeleným bolševikům ukázat záda.
10. 08. 2011 | 18:02

Martin napsal(a):
Sedláčku tvé narážky na Hrad jsou nic než trapné, ale tušíš správně že multi-kulti selhalo. Řešením této situace je zavést pevný režim pro imigranty tedy buď se tento kompletně asimiluje, přijme hodnoty a jazyk hostitelského státu za své nebo bude deportován s razítkem v pasu "Nežádoucí".
11. 08. 2011 | 15:05

:(((
/věřím, že tydle Martiny OSA nezastupuje/ :)
09. 12. 2011 | 12:48

jája napsal(a):

Pane Penci bvo! A chtěl bych se zeptat, zda mě může OSA uhánět o výpalné při mé každodenní produkci v koupelně při sprchování, slyší ti minimálně tři sousedi. Zpívám špatně ale rád.
09. 12. 2011 | 12:57

anti politik napsal(a):

Počítejte s tím, že jakmile se na vás pověsí tyhle rádoby státní parazitické organizace (OSA, Intergram atd.) nemáte šanci! Jednou jsem po nich chtěl soupis interpretů, kterým údajně platí autorská práva, jestli je vůbec pouštím! A výsledek? Ten jsem dostal od "demokratického" soudu! Jaký snad nemusím rozebírat! Sranda je, že jim se nikdy nikdo nedovolá, protože se scházejí v práci jen o výplatě a na vše kolem tahání peněz z kapes lidí mají najmuty parazitické právní firmy! Parádní šolich pro vyvolené! Nic nedělat, ani do práce nechodit, jen vybírat a když se někdo cuká k soudu s ním! To totiž můžou-mají to od politiků posvědcené!
09. 12. 2011 | 13:05

rejpal napsal(a):

jája
Možná by vás mohl stíhat úplně jiný orgán za úplně jiný delikt - v úvahu připadá útisk, možná i týrání zvířat nebo působení mravní újmy nezletilým. Nabídka je pestrá.
09. 12. 2011 | 13:08

Petr napsal(a):

Pane Penci,
je Vám 41 let a žil jste v Československé socialistické republice a dnes žijete v České republice. Mohl by jste tedy vědět, že hrůzná a arogantní přebujelá byrokratická hydra zůstala. Nic se nezměnilo. Arogantní ouředník má vždycky pravdu. A dotazník i když nesmyslný vyplňte. Jinak Vás ouřada sejme.
Ode mne chtěl Ouřad také nesmyslné údaje, a po dotazu jistě dopbře placené, na tiskopisu uvedené úřednice, co tím básník chtěl na dotazníku říci a na co se chtěl zeptat, jsem dostal odpověď:
"Tak tam něco napište, jinak dostanete 10.000,-Kč pokuty!"
A tak jsem 12 měsíců vyplňoval a vyplňoval a státní Ouřad měl radost a desetiticíce z daní placených úředníků měli zajištěnou dobře placenou i když zbytečnou práci.
09. 12. 2011 | 13:09

Leo K napsal(a):

O tom jak je je OSA skutečně užitečná jsem napsal příspěvek do České pozice. Snad se nedopustím bůhvíjakého zločinu, když to pastnu i sem:
Navštivil jsem Jindřicha Štáhlavského, majitele báječného sametového basu známého např. z písniček Dívka z Rocky Mountains, Jaro, Plavá Jane, Děvče k pohledání, Ohio, Jak mít rád a mnoha dalších. To, co jsem viděl, byl jeden z nejhlubších otřesů za poslední léta. Jindra Š. (jak budu dále zkracovat) měl chybující srdce. To byl také jeden z důvodů, proč se stáhl ze scény do klidnějšího zázemí rádia jak v Ústí, tak v Plzni. S kapelou pak vystupoval jen občas. Prvním, kdo ho zneužil, byl mistr nad jiné, moralizující právník - Tomáš Sokol. Když se angažoval v politice potřeboval ozvučit prostranství, kde měl mítingy a Jindra Š. bylza úplatu vyzván, aby pomohl. Jindra pomohl. Úplatu nikdy nedostal. Když Jindru pozvali do IKEMu zapsat na senam čekatelů na nové srdce, tak ho po provedené katedrizaci nepohlídali(!) a ráno ho našli ležet na chodbě v komatu. Ještě jednou - to se stalo v IKEM!
Z komatu se Jindra probudil po 100 dnech ochrnutý na levou polovinu těla. Naložili ho do sanitky a s tím nejobyčejnějším nemocničním vozíkem ho dovezli domů do Kojetic. Ženě řekli, že si s péčí nemá lámat hlavu, že to stejně dlouho nepřežije a proto ho má strčit do Ryjické LDN! Jindra přežil. A stárnoucí žena ho jen obtížně tlačí po hrbolaté matičce zemi v Kojeticích. Znovu se obrátil na T. Sokola, potřebuje každou korunu, aby měl trochu lepší vozík. Žádná odezva. Navštivili ho i kluci z kapely (Fešáci). Darovali mu pejska (Filipa). Je roztomilý, ale řeší to něco? Ale teď - proč to vlastně píšu? OSA mu posílá kolem 5000 Kč - ROČNĚ! Zajímalo by mě, kolik si nechává! Ne nadarmo má tato neprůhledná organizace přezdívku: ©OSA nostra.
09. 12. 2011 | 13:09

český maloměšťák napsal(a):

Petr
OSA je soukromá organizace/občanské sdružení/. Takže žádný "ouřada". Naopak - efektivní tržní subjekt. Ovšem s téměř monopolním postavením na trhu.
Žádné daně - místo nich inkasuje poplatky.
Ale je to docela dobrý byznys.
Ostatně jako vždy, když jsou vaše příjmy generovány tak, že jsou nařízeny státem /ale zdaleka to nemá na banky - ty jsou více v pohodě - daně musí platit každý/.
09. 12. 2011 | 13:25

student napsal(a):

Někdo vlivný u nás vyhlásil zásadu: "Nevadí, že je to blbě, hlavně když je to podle práva."
Od té doby se tato zásada uplatňuje i když jde o velké peníze. Tak proč by chovatel koz měl mít vyjímku ?
09. 12. 2011 | 13:30

JenTak napsal(a):

Tuhle jsme šli s klukama z hospody a zpívali trojhlasně. No trojhlasně, spíš každý skřehotal jinou písničku. Byla to veřejná produkce, protože z okna paneláku někdo zařval ať držíme hubu.
Mám dilema, musím platit zlodějům z OSA i když byla produkce nepovedená?!
09. 12. 2011 | 13:36

Milan napsal(a):

NEKOMUNIKOVAT!
Co jim na sebe neřeknete, to nevědí.
A v případy soudního vymáhání nese důkazní břemeno žalobce.
Takže je třeba mlčet a hlavně jim nikdy nic nevyplňovat, nic jim nesdělovat.
09. 12. 2011 | 13:53

Amatérský uzikolog napsal(a):

JenTaku,
to nebyl trojhlas, ale kontrapunkt. No a jestli jeden z vás zpíval :We are the champions, druhý: Co jste hasiči a třetí:Ubohá rusalko bledá, potom je to pravděpodobně nový styl, běžte to zaregistrovat, OSA bude platit Vám.
I když poslouchat se to asi nedalo, ale co kdyby.
09. 12. 2011 | 13:54

buldatra napsal(a):

Může řidič ve služebním autě zpívat zdarma spolucestujícím, nebo je to za osapoplatek?
09. 12. 2011 | 14:05

Leo K napsal(a):

Tady je odkaz na "drobné" nesrovnalosti s OSA http://www.jirihradec.cz/obr/zlocin.jpg
09. 12. 2011 | 14:08

xx napsal(a):

český maloměšťák: nebuďte tak úzkostlivý na přesnost terminologie. OSA je sice soukromý subjekt, ale bez existence zákona a státem vynucovaných poplatků, by jejich existence nebyla vůbec možná. Je tedy závislá výhradně na státní moci a bez ní nevybere ani pětník. V takové situaci vaše lpění na terminologii poněkud zavání demagogickým pokusem hájit stát a naopak naplivat špínu na soukromé podnikání. Já vím, trochu to kompenzujete tím vysvětlením o státem nařízených příjmech, ale opravdu jen trochu.

Zlem je v tomto případě stát a státní aparáty, řízené samozřejmě politiky které vybrali občané. A je docela snadné dohledat, kdo se o jaké zákony z politiků nejvíce zasadil a kdo z nich dostává opakovaně od lidí hlasy !

Stejně jako fízl Huml se velmi angažoval ve zprasení zákona ohledně zimních pneumatik, autorský zákon vybudovali do současných obludných poměrů taktéž zejména někteří konkrétní politici.
09. 12. 2011 | 14:11

český maloměšťák napsal(a):

xx
Vaše konstrukce ohledně toho, co si myslím a vaše interpretace toho jak jsem to myslel si nechte na nějakou svou hojně navštěvovanou pavlač.
Mě to nezajímá.

P.S. Je mi jedno, kdo zkonstruuje jaký poplatek a zda je to dáno trhem nebo zákonem.
Není mi jedno, že téměř neexistuje konkurence a také mi není jedno, že OSA je naprosto neprůhlednou ve svém cash flow.
Oatatně takových subjektů - často napojených na erár jako pijavice.... se najde daleko více.

Tedy - už dávno měl zasáhnout antimonopolní úřad. Který já osobně nazývám "Úřadem pro udělování a následné rušení pokut".
09. 12. 2011 | 14:17

český maloměšťák napsal(a):

ad "fízl" Huml /pejorativní označení nepřítomné osoby, založené opět pouze na vlastních konstrukcích je známkou, že s takovým člověkem to není až tak v pořádku/

Co vím od známých , kteří vlastní opneuservisy - takový nával jako před 1.11.2011 ještě nikdy nezaznamenali.
Ve výsledku je to tedy asi zákon jak má být. Jednak apeluje na rozum /každý může odhadnout, kdy potřebuje zimní pneumatiky/...zároveň nařizuje...ale zároveň je asi funkční (mají 2 pneuservisy....a přezují toho celkem dost).

Vyhodnocení bych nechal až na léto 2013 /2 zimní sezony/. Zatím hodnotit věcně - je dost předčasné.
09. 12. 2011 | 14:22

honolulu napsal(a):

To je hrozna baba..Ona zavadi feudalismus ! Okamzite ji poslete pytel kozych a oslych bobku !
Prece se nebudete nekomu zodpovidat za zpivani. Ja zpivam stale i kdyz to vubec neumim. Hudba mi zni v dusi.

Babo ! Jsem katolicky princ von honolulu. Potrebuji vedet kdy u vas bude znovu zavedeno pravo prvni noci.

Babo, ten deda Mraz se zpustenymi kalhoty sedici na komine vaseho domu na stedry vecer jsem ja s vanocnim darem pro tyrany.

Oh Boze, dekuji, ze tam neziji.
09. 12. 2011 | 14:24

xx napsal(a):

český maloměšťák: já jsem nepsal nic o tom co si myslíte, ale o tom co jste napsal. Že sem píšete něco jiného než si myslíte, je váš problém.

Nesmyl, nemohl zasáhnout antimonopolní úřad, protože to by musel stejným způsobem zasáhnout i proti vládě samotné, proti centrální bance a dalším zákonem stanoveným monopolům.

Osa má zkrátka výhodu, že jí chrání zákon, který spoluvytvářelo její nynější vedení spolu s politiky a úředníky ministerstva kultury, tedy státním aparátem.

Jde o zvůli státní moci a stát je viník a zároveň vykonavatel perzekuce vlastních občanů.

Chápu, že ty kteří stát obecně velebí a adorují jsou z takového odhalení státní zlovůle nazlobení, ale vylévat si vztek zrovna na těch co na to upozorní není úplně moudré. Spíš to ukazuje na jakousi nervozitu.
09. 12. 2011 | 14:26

neo napsal(a):

xx:

v čem je zákon zprasen? Zimní gumy chrání nejen posádku vozu, ale i ostatní účastníky provozu. Ti co ve sněhu uvíznou na letňákách a blokují dopravu či pak někoho zabijou by měli bručet.
09. 12. 2011 | 14:29

Tetanovka napsal(a):

O víkendu jsem zaslechl od sousedů nějakou muziku. Nevíte, kde se mám přihlásit, abych zaplatil poplatek? Případně kde bych mohl souseda nahlásit, pokud on žáden poplatek nezaplatil? Dík
09. 12. 2011 | 14:30

xx napsal(a):

český maloměšťák: bejvalej SNBak a STBak není fízl ? Aha, tak už začínám tušit odkud vítr vane.

Podrobný rozbor nekvality Humlova zákona včetně citací paragrafového znění si můžete prostudovat na www.dfens-cz.com, je tam toho dost.

Ale vaše poznámka o pneuservisech něco napovídá. Ano, jestliže bylo cílem naplnit pneuservisy, tak z tohoto pohledu se ten zákon může jevit jako funkční. Ovšem, je to tak správně ? Pak nechápu proč kritizujete OSA, vždyť jde o stejný princip zákonem nařízených příjmů !!
09. 12. 2011 | 14:31

Stepní fujara Džamila napsal(a):

Pane Penc.
Stojí za tím RUKA TRHU pod vedením jistého protrilidového syčáka a oblíbeného manipulátora a obdivovaného "takynárodovce" VK.
09. 12. 2011 | 14:31

J. napsal(a):

Líbí se mi názor Jana Holého: Co je lepší - komunistický cenzor nebo demokratický vyděrač?
Myslím, že všichni přicházíme na to, že už nejde jen o hudbu na plesech. Otevřela se nám tady nebezpečná cesta "zkoušení", jak ještě z lidí vytáhnout peníze. Za chvíli budeme platit za vzduch, který dýcháme.

Abych se vrátila k začátku. Cenzory má i "demokracie" i ta "demokracie po česku".
Uvedu nám konkrétní příklad:
Denní periodikum nezajímá pozitivní zpráva, ale rádobyčtivá zpráva negativní. Tam, kde jsou peníze, možnost vydělat (na čemkoli), jde "demokracie" stranou.
Veřejnoprávní media by se mohla více šťourat v "komerčních" krocích samotného prezidenta, ale má "cenzora", který "musí" držet líbivý obraz státníka. Ta procenta jeho oblíbenosti mohou být také upravována.
Vemte si jen podezření Kanceláře prezidenta republiky, že milost lze koupit. Aniž by dále kdokoli cokoli vysvětloval, kauza byla smetena se stolu a "zakázána" v mediích.
Cenzora i to, co bude publikováno, určuje vlastník media.
A zde platí dvaadvacet stará moudrost z českých luhů a hájů: Každý má tolik demokracie, kolik si jí může koupit.

Opravdu mi to připomíná tu pohádku o království, kde bylo zakázáno zpívat.

Karel Kryl ve svém Veličenstvu kat byl před více jak čtyřiceti lety nadčasový:...
...Byl hrozný tento stát
když musel jsi se dívat
jak zakázali psát a zakázali zpívat.
A bylo jim to málo, poručili dětem
modlit se, jak si přálo Veličenstvo kat.

Černoch, který byl čtyřicet let černý, nemůže být dalších dvaadvacet let jiný.
09. 12. 2011 | 14:40

.Ivan Hochmann napsal(a):

Na otázku blogu je jen jediná odpověď.

Žádné buď A nebo B.
"Jsou to lumpové funkční jako vyděrači"!!!
Některé "kauzy" jsou opravdu perlami.
Ono to s tím výše uvedeným "fízlovstvím" ,tak důkladně zažraném v povědomí tohoto zparchantělého národa úzce souvisí.

Celá konstrukce této problematiky založena na nehoráznosti cen nosičů,nesouvislost právních norem výrobců s prodejci a autory a hlavně obrovský převis parazitů,etablujících se v reklamních spolcích a podobných klanech jako je OSA.

Prvotní důvod stavu je však obrovský převis právních a poradenských hyen v českých luzích a hájích.
Každý parchant chce studovat "práva" a nejraději v Plzni.
Nic nedělat jen parazitovat a díky českému právnímu řádu hrabat miliony.
No prosím,zjednodušeně řečeno,ale chce mě někdo oponovat??

Já nechápu proč se tomu tak všichni divíte?!

Ivan.
09. 12. 2011 | 14:44

český maloměšťák napsal(a):

xx
Neěděl jsem, že Huml byl v Stb. Ale pokud vás to pobuřuje /vy víte, co tam dělal ?.../ tak mě ne. mě pobuřuje to, že lidem jako je Lorenc či Bilak se po roce 1989 nestalo nic. To ano...ale jakýsi Huml....

To pak, že následně použijete " Už vím, odkud vítr fouká" vypovídá o vaší nízké povaze více, než sáhodlouhé estébacké podsouvání vlastních konstrukcí zcela neznámému člověku.

Asi nervy - to jediné by vás mohlo omluvit.
nechte si je opravit - a pak huráááá na estébáckou poavlač.

Aá vám nějaký floutek přejede na letních pmneumatikách rodinu - pak si možná uvědomíte ten rozdíl /falešné analogie jsou oblíbenou zbraní propagandistů/

Víte co - nechte si ty své jedy na večer, jo ? Než se zase ožerete a budete psát, že " nejhorší je stejně Paroubek a celá ČSSD".

Maucta. A zkuste respektovat můj požadavek, že o švestklovité diskuze skutečně dnes nemám zájem.
Dík.
09. 12. 2011 | 14:52

rejpal napsal(a):

buldatra
Když řidič vyplní playlist a pošle na patřičná místa, může zpívat až do aleluja. Ale co když hraje jeden a stejný song pořád dokola? Není jednorázová platba obcházení zákona?
09. 12. 2011 | 14:57

český maloměšťák napsal(a):

xx
/apendix/
I dálniční poplatek nebo havarijní pojistku nařizuje zákon. Nebo regulační poplatky ve zdravtnictví....etc etc
/Btw : Dálniční známka a regulační poplatky jsou duplicitními platbami - dálnice jsou finncovány z daní a vzdělání doktorů, nemocnice, jejich vybavení.....také - tam by měl směřovat váš hněv - ne směrem k pneuservisům /apropo - múžete si klidně přehodit pneumatiky sám - pokud to neumíte...pak vám docela rozumím.../

Konec./vaše hodnocení mé osoby mě nezajímá a na nic jiného než lži ohledně mého zastávání se oSA - y (velmi komické, velmi....sám mám s OSA -ou zkušenosti - osobně - tváří v tvář../vyhrál jsem/.
Vy si vyzobnete jednu větu, nebo slovo...a pak vám stopune tlak ...(bůhví co ještě...a to jen díky naši výměně ukončující předposlední Paroubkův blog, kdy jste byl usvědčen ze lživé manipulace /via aktuální pracovní trh v ČR/

Já nenosím věci v hlavě jako vy....
Nezajímají mě osoby, ale názory.
Od vás se většinou ale nedozvím nic./ na rozdíl např. od Xuryho, nebo Z.Matyáše/
09. 12. 2011 | 15:03

.Ivan Hochmann napsal(a):

Správný názor pana xx mě připoměl i moji zkušenost s právními hyenami v tomto státě:
Pokusím se to zkrátit jak to půjde i se souvislostmi.

Po smrti mé ženy jsem vyřizoval pozůstalost.

Byl jsem pozván na "úřad" a v záhlaví dopisu stálo doslova:
" Máte-li zájem na vyřízení záležitosti vemte ssebou (Ty a ty doklady) ....a ca 20.ooo v hotovosti".
Nekecám!!!
Následně v dotyčné kanceláři jsem se dozvěděl že se jedná o "soukromníka",o privátní institut "právní služby",kterému příslušný odbor magistrátu přihazuje mrtvoly v okrese.
Když jsem mu sdělil že kominík si také neúčtuje za vymetení komínu 2% z ceny nemovitého majetku,....tak se ten pán strašně podivoval a protože má asertivitu v podvědomém popisu práce ,začal mě vysvětlovat :
Právnická komora prý pouze opsala právní řád ze sousedních států.
Ano chápu sdělil jsem mu:
Právnická komora totiž navázala na právní kontinuitu se zákony platnými v Rakousku-Uhersku.To co dělá například ve Státech (USA)notář na každém rohu za 5dolarů - to zde vykonává tlupa darmožroutů, kteří neměli zájem opsat Občanské a Trestní kodexy i s výklady po 89'z "okolních států".
To raději pověřili dalšího právníka na státní úrovni aby prosadil v parlamentě KONTINUITU s právním marasmem předešlého komunistického lágru.
Tak to prosím vyzerá ve všech oblastech "právních služeb".
Ano nemá to s demokracií nic společného jak říká paní výše.
Nemá to ale i nic společného s kapitalismem ošetřeným zákony.
To se v Česku jaksi vymklo z rukou.
A ńásledně se člověk dovídá,že o takou demokracii nemáme zájem.
Jasně jako jsme neměli zájem o ruský despotismus,Socialismus s Lidskou Tváří i ten následný Reálný komunistický socialismus,který zdechl na totální kolaps mocenských parazitů.

Jenže právě v takovém prostředí se vylíhlo až neuvěřitelné množství larev darmožroutů,pro které je neprávní prostředí přímo manou z nebes.

Prostě Česká Republika a její obyvatelé mají smůlu.
Hlavně někteří.

Ivan.
09. 12. 2011 | 15:15

student napsal(a):

Ivan napsal:
"Prvotní důvod stavu je však obrovský převis právních a poradenských hyen v českých luzích a hájích.
Každý parchant chce studovat "práva" a nejraději v Plzni.
Nic nedělat jen parazitovat a díky českému právnímu řádu hrabat miliony."
Zcela správně. Ale kdo tady pro to vytvořil podmínky ?
09. 12. 2011 | 15:22

xx napsal(a):

český maloměšťák: he he, co se týče vašeho usvědčení, tak ze lži jste usvědčil leda tak tvůrce britského seriálu Jistě pane premiére, z něhož byl můj příspěvek doslovnou citací. Vzhledem k Paroubkově tématu "co je za stávkou ve Velké Británii", mi to přišlo jako patřičné, zavtipkovat tímto způsobem.

Že nemáte smysl pro humor je jedna věc. Ale že se musíte za každou cenu takhle veřejně zostouzet a ztrapňovat, to už bude hraničit s nějakou závadou na duši, kterou omylem přisuzujete mně. Možná byste měl ten servis navštívit vy sám. I když, smysl pro humor vám tam asi těžko doplní.
09. 12. 2011 | 15:23

honolulu napsal(a):

Hej,- SOKOLE advokate, nevim kdo jsi, ale kup panu Stihlavskemu vozik, protoze se pro Tebe angazoval a pomahal Ti.
V pripade, ze porusis silu dobra zlem, tak ti naroste hrb a upadne ti chvost. Vim to urcite, jsem clenem New Age klubu uz 35 let.

Tencokydo,
vyrid svym kolegum od SNB a od Stb, ze jsou meneceni bridilove a at snizi indoktrinacni akce, protoze se jim v Americe smeji i mali skauti. Dnes Ti nebudu VYJIMECNE nadavat, Ty potvoro nevzhledna, protoze jsi se zastal zpivani a hudby.
(Roztes k lidskosti pod mojim vlivem ! Podekuj mi, skaredo !)
09. 12. 2011 | 15:25

xx napsal(a):

.Ivan Hochmann: jo jo, také jsem měl tu nepříjemnou čest, zařizovat pozůstalost, tedy dědictví po úmrtí v rodině. Potíž je v tom, že stát přiděluje notáře, mám dojem že snad dokonce nějakou "losovačkou", takže my jsme museli k notáři asi 40 km daleko, zatímco v 8km vzdáleném městě jich působí několik. Odměna notáři je snad dokonce stanovena v minimální výši, jestli se nepletu. ( kdo ví přesně, ať doplní - klidně i s poukazem na to že jsem lhář a demagog, je mi to jedno. Když to dotyčnému udělá dobře )

Opět je to stát a státní zvůle a moc. Nedej bože, pokud máte jen společný účet a jinak žádnou hotovost a příbuzné. Musíte si pak těch 20 tisíc někde půjčit a k tomu ještě další peníze na živobytí, než se pozůstalost vyřídí, protože ten společnej účet je předmětem dědického řízení a po dobu řízení s ním nesmíte manipulovat.

Zákony jsou past vedle pasti a uvíznout v ní není vůbec složité. Dostat se ven pak často nemožné. A to jsme prosím pěkně již několik let v EU a měli bychom mít většinu legislativy sladěnou s požadavky EU.

Mnoho najivků si od vstupu do EU slibovalo, jak se ty naše zákony pročistí a zlepší, se vstupem do EU. Jak Nás EU přinutí. No nestalo se a tak ti samí najivkové volají po těsnější integraci do EU a vůbec nejraději by snad na místech soudců a politiků viděli nějaké Němce nebo Švédy v naději že tu zavedou pořádek.

Najivkové nevidí, že ten pořádek si nejprve musí každý udělat u sebe a teprve pak se něco změní. ₆e ten bordel a korupci máme hluboko zařanou pod kůží a že na bezpráví a bezmoc vůči institucím jsme si tak za dvě generace v komunistickém lágru uvykli, že se zmůžeme leda tak na brblání, ale jakmile mají slova přejít v činy, většina se ani nehne.

Proto volám sláva a čest budiž vyjímkám, jakou je třeba zrovna bloger pan Penc !!

p.s. tím netvrdím že s ním ve všem souhlasím, aby tady zase někdo neprohledával všechny diskuse a nehledal příspěvky, kdy jsem se s pane Pencem nad nejakým tématem neshodl ;)
09. 12. 2011 | 15:42

honolulu napsal(a):

S pocitem pratelstvi, Vas zdravim pane Ivan Hochmann.
Dovolte mi Vas informovat, ze notare zamestnava kazda banka v USA a jeho sluzba je zdarma pro kazdeho, kdo ma v bance Checking Account. (T.j. sekova knizka vydana bankou.)
(I am sorry for the loss of your wife.)
09. 12. 2011 | 15:53

Stařeček napsal(a):

pánové, co chcete? Když si půjdete okopírovat vlastní diplomovou práci, také zaplatíte autorskému svazu pěkný poplatek za každou stránku. Copak nevíte, že to po vás musí zkontrolovat, vše zapsat, doplnit chybějící, a to mají dělat zadara?
09. 12. 2011 | 16:09

Vosavbotě napsal(a):

Pane Penci,

chtěl jsem paní Rychnovské napsat nějaký veselý a trošičku pichlavý mail, ale nenašel jsem ji v kontaktech Ochranného svazu autorského coby regionálního zástupce nejen pro Havlíčkův Brod, ale ani jinde. Pane Penci, víte jistě, že ta dáma tam působí?
To co popisujete je totiž tak neuvěřitelné, že mi to přijde jako nepovedený pokus o žert.

Organizace typu OSA nikoho nechrání, jsou to jakési přežitky socialismu říznuté mafiánským kapitalismem, kterým jde jen o to namastit si vlastní kapsu. Chudáci dnešní umělci!
09. 12. 2011 | 16:32

Jitka napsal(a):

Mne prijde zajimavy, ze mi nikdo nic neposle, kdyz si za zkopirovani vlastniho dila musim zaplatit v copycentru autorsky poplatek. To totiz vypada, jakobychom byli u osy nebo jinde registrovani vsichni, ale penize chodi jen nekomu nebo co :-(
09. 12. 2011 | 17:13

grőssling napsal(a):

Ale kdepak Penc, žádní gauneři a vyděrači. Jenom normální kapitalismus, který zastydlí revolucionáři a věční kverulanti jako voni pomáhali budovat.

Tak je to správně cinkálisti, dobře Vám tak jen solte buržoazii, když vám socialismus nevoněl.
09. 12. 2011 | 17:36

Beneš napsal(a):

Pokud něco vyrobím zak za každé použití výrobku mi také nikdo neplatí výpalné. Když vyrobím vypínač, tak by se mi také líbilo, aby každá za rozsvícení platil. Nebo lékař by mohl požadovat aby paciet platil pokaždé když si stoupne na vyléčenou zlomenou nohu.....
09. 12. 2011 | 18:02

Zbyněk napsal(a):

Neo....
zákon o zimních pneumatikách sprasen je a to tím, že umožňuje jezdit na letních, není-li sníh, nebo náledí.Smysluplný zákon má obsahovat jasný termín od-do a žádné možnosti.
Podobné je to s tou OSOU, koupím si za nekřesťanské peníze hudební nosič,ten si přehrávám na předzahrádce své soukromé hospody, proč tedy platit? Přehrávám svůj zaplacený nosič a nikdo nemá mít právo, chtít další peníze. Jak již výše někdo napsal, dlaždič také nedostává zaplaceno za každou naši procházku. Tokových hovadin je však v naši zemi přehršel. Poplatky za televize v hotelích a nyní jsem četl,že budou požadovány i v nemocnicích. Ať tam či tam, dívat na telku se budu já, jsa vděčen panu hoteliérovi, nebo špitálu, že mě televizi půjčí a já mám poplatek zaplacen doma. Jak že se takové země jmenují....Absurdystán.
09. 12. 2011 | 18:26

Pepa Řepa napsal(a):

Honolulu
právo první noci jste propásl u paní Rychnovské před padesáti lety. Nicméně Ochranný svaz katolických princů Vám povoluje právo poslední noci.
Kdybyste se zpozdil, nevadí.
Exhumace je ovšem za poplatek 5 babek.

I.H.
Je mi líto úmrtí Vaší paní.
Právníci jsou štěnice lidstva. Vím o čem mluvím, v rodině jich pár mám. Přijdete k zahradníkovi a hodinu povídá, co s kytkou. Zadara.
Přijdete do AK a než Vás vyslechne odkáže na složení zálohy u slečny vpředu.
Já jsem štěnice štěnic. Využívám služeb členů rodiny zadara.Někdy jsou dobrý, vyklepou nezaplacenou fakturu. Stačí hlavičkový papír.
Mějte se a dobrou mysl. Svět je krásný i když po něm běhají komunisti.
Co naděláte?
09. 12. 2011 | 18:35

Pepa Řepa napsal(a):

Jitka
pláčete na špatném hrobě. Od toho není OSA, ale OOA-S. To jsou zase leklý ryby, nepohlídají nic, jen chtějí platit poplatky.
09. 12. 2011 | 18:39

.Ivan Hochmann napsal(a):

Studente,
tuším za Vaším příspěvkem trpnou výčitku mladého člověka.
Možná se mýlím ,ale každopádně se tato postkomunistická doba bude vyučovat ve školách jako klasický návrat do začátků kapitalismu.Jako by neexistovalo zádné poučení,žádné zákony jako by se lidé za uplynulých 100let(mám na mysli Chicago kolem r.1920)vůbec ale vůbec nezměnili.

Pokud lidé přežijí co je čeká.!

Vězte jen,že i já mám výčitky svědomí,že jsem nepostupovat rasantněji a nechal se obalamutit "sametem".Otázky VIN byly jasné, nechápu tudíž proč jsme nechali komunistické kurvy,dál prznit naši budoucnost,
Nedomnívám se že měli viset na každé vhpdné větvi,či lucerně ale mělo jim být odebráno co si během svého zločinného fungování nakradli a nechat je odsedět alespoň symbolickou dobu určenou demokratickým a právním soudem.

To by však musela být odsouzena polovina národa a ke katarzi by stejně nedošlo.
Navíc nemáme zde žádné město podobné Norimberku a stejně by se mezinárodní politická soldateska dohodla s komunisty na jistém konsenzu.
Tak jak k tomu došlo v případě Gorbačova.
No tyto záležitosti jsou už dnes pasé ,ale dovolím si tvrdit,že i pan Penc bude vidět jasné souvislosti.

Ivan.
09. 12. 2011 | 18:52

.Ivan Hochmann napsal(a):

Pepo,
svět byl opravdu krásný i když po něm běhali komunisté.
A je krásný i nyní i když už ony krásy kalí stáří,nemoci odchody milovaných i kamarádů a přátel.
Naposledy jsem slyšel takový krásný bonmot:
*********
"Ptají se stoleté stařenky zdali má nějaké nepřátele.
Nemám!...povídá babička.
Ale paní to snad ani není možné,při tolika letech??
Ale je panáčku...Já jsem všechny ty kurvy přežila.
*********
Každopádně děkuji za soucítění.To víte každý občas potřebuje teplé slovo.Dík Ivan.
09. 12. 2011 | 19:04

český maloměšťák napsal(a):

xx
Vy nemáte smysl pro humor...smysl pro humor nemá člověk, který druhého pomlouvá a podsouvá mu pravý opak toho, co řekl. To totiž není humor - ale křivárna.
A ta vaše obvyklá klička - když jste přistižen při lži /naposledy onen předposlední Paroubkův blog - jeho závěr/...že začnete tvrdit, že jste si dělal srandu....no comment.
09. 12. 2011 | 19:18

.Ivan Hochmann napsal(a):

Honolulu,

můj syn se strašně rozčílil,když jsem mu celý exces s panem notářem převyprávěl.I perličku jak se sekretářka pana notáře venku svěřovala se smíchem přítelkyni - jak byl její šéf nazván kominíkem.
Dotyčný notář totiž poslal poštou stejné předtištěné formuláře i mým dětem,kteří byli nuceni poslat mě ověřené pravomoci,aby nemuseli cestovat za nějakým úřadem.
Tady nešlo o peníze.
Tady šlo o groteskní aroganci za komunismu vystudovaného grázla,který zase využil dobu ke svému prospěchu.

A víte příteli kolik takových vychcánků v tomto národě vegetuje?Nejen právní čachry.I zlodějské praktiky obyčejných lidí.
Ale to je na dlouhé povídání a......na mrtvici.

No buďte rád,že jste kde jste a zdráv.Ivan.
09. 12. 2011 | 19:57

.Ivan Hochmann napsal(a):

Apropó pánové na Ruzyni mají nový bezpečnostní skener.
Podívejte se!

http://home.gethome.no/siamak.javid/etc/NewAirportSecurity.swf

Zdravím i pana Stejskala.
09. 12. 2011 | 20:02

xx napsal(a):

český maloměšťák: který Paroubkův blog máte na mysli ? Pokud je to ten, o stávce v Británii, tak tam jsem psal jen jediný příspěvek a je to pouze citace ze seriálu jistě pane premiére a týká se Británie 80tých let. Dokonce i té citaci se o anglii hovoří.

Chápu že se zlobíte, protože jste si naběhl na vlastní vidle, ale proč se zlobíte na mne ? Copak já za to mohu ? Příště se raději držte oprav gramatiky, to vám docela jde a nepleťte se do diskusí kterým nerozumíte.
09. 12. 2011 | 21:09

jogín napsal(a):

Milý pane Hochmane, OSA není žádný pozůstatek komunizmu, ale převzatá standartní legislativa běžná jak v USA, tak v západní Evropě. Štěnice a jiní paraziti jsou kosmopolité.
09. 12. 2011 | 21:46

český maloměšťák napsal(a):

xx
Předposlední je ten, který byl publikován hned před posledním.
Je to celkem jednoduché.
Myslím si, že když už na vaše pavlačové drby nereagují ani SuP s Ládíkem!!!....že je něco špatně.
Ale úvahou nad tím, proč tomu tak je - se zabývat nyní nehodlám. Popíjím s přáteli poměrně vyvážený chmelový mok a tak hlubší sysntézy ponechám vašemu egu.
/ i tak by měly pro mě stejně nulovou informační hodnotu/
09. 12. 2011 | 22:24

Lena napsal(a):

OSA jsou paraziti, lumpové a vyděrači.
Jednoduchá pomoc proti nim: nic nepořádat, používat jen to, co pod ně nespadá, neposlouchat interprety, kteří se v tom výdělečně angažují.
Musela jsem zaplatit za externí disk k PC v hodnotě 2 400, včetně 240 Kč OSE. Zač? Mám na tom jen své účto a své vlastní fotografie. A OSA za moji produkci získala 10 % z ceny výrobku. Dobrý! Asi jim pošlu fakturu - ocením si ty své fotky a bude.
Prý se už i plíží po YouTube a snaží se zinkasovat hudbu u různých dílek typu můj pes zprava, zleva, jak skáče, jak leží...
Přišel nám dopis do práce, protože kolegyně si v práci pouštěla rádio a když přišli OSÁci zakuklení za zákazníky, než ho ztlumila, kus hudby slyšeli a že prý veřejná produkce!
Teď řeším, co za hudbu dám k slideshow s mými fotkami, které chci užívat k propagaci školsko-kulturního zařízení pro děti. Asi si budu muset vzít syntetizátor a něco si nahrát sama.
09. 12. 2011 | 22:37

.Ivan Hochmann napsal(a):

Když jsem tak četl blog páně Pencův nechtěl jsem ani věřit,že je něco takového vůbec možné.

Tak jsem si domýšlel jaké následky by měly moje přednášky s diapositivy ozvučenými Pink Floydy.
A vybíralo se vstupné a dostával jsem honorář.
V brněnském centru chodilo na moje produkce až 400lidí.

Také jsem si vzpoměl,že jsme se ženou dělali v našem novém domově na Vysočině mejdany podobné tonu Pencově "Kozímu".Opékala se prasátka,točilo pivečko ze sudů a hlavně pro ty moje vrstevníka šedesátníky a sedmdesátniky stejné krevní skupiny hrály naše oblíbené kapely Led Zeppelin,Deep Purple,Santana,Beatles a další.
Ještěže to nezjistili ti grázlové o nich je řeč.
Napadá mě jak by se asi divil Carlos kdyby mu přišly z mého mejdenu tantiémy. Asi by se nejspíše podivil že jej vůbec znají na nějaké zapadlé Lhotě v poskomunistickém státě.
A také by se podivil jaký zde dodržujeme řád,když platíme jeho hudbu.
http://www.youtube.com/watch?v=f-y2LUh-9AA

No tak si jej poslechněte a dobrou noc.Ivan.

P.S : A teď mám jít spát?......
09. 12. 2011 | 23:47

honolulu napsal(a):

Panove, kdyz uz se bavime o tom zpevu a hudbe. Nejsem sam, kdo je zde fascinovan zpevackou ktera se jmenuje ANDREA BERG a je od vas z Evropy. (Nemka) ! Vas nazor na ni - prosim !
DIE FLIPPES je take obliben a kdysi to byla i BZN z Holandska.

Tato zeme je zeme velkych vzdalenosti a aby jsme se nezabili nekde na dalnici, tak hrajeme hudbu, ktera se nam casto stane i drogou.
Silna kava z Brasilie, mesicni noc, daleka romanticka cesta pres Ameriku... To by kazdy z vas mel POVINNE zazit ! Obohacuje to dusi a rozsiruje perspektivu. Priblizuje to k nekonecnu.

Slova klasickych pisni z Nashville (hlavni mesto hudby) jsou sita na kazdou dobu a opravdu krasna....Ukazka kterou urcite znate :

"I was waltzing with my darlin' to the Tennessee waltz,
When an old friend I happen to see,
I intodruced her to my loved one and while they were dancing
my friend stole my sweeheard from me.

I remember that night and the Tennessee waltz
Only you know just how much I have lost
Yes I lost my little darlin' the night they were plain'
The beautiful Tennessee waltz."

Prelozeno -
Tancila jsem se svym nejdrazsim Tennessee waltz, kdyz jsem videla svoji znamou pritelkyni.
Predstavila jsem ji svemu milovanemu a ona mi pri tanci sebrala moje sladke srdce (milovaneho) ode me....atd. atd.

Nedejte si nikdy v hudbe nic diktovat !
(Pan W. Matuska, mel v Nashville uspech !)
10. 12. 2011 | 00:17

.Ivan Hochmann napsal(a):

Abyste si nemysleli,že je Carlos Santana jen komerční šoumen tady vám posílám půlnoční lahůdku.
Je strašně stará a já ji poslouchal jako 30tiletý kluk z nádherného LP Caravanserail.
To je lahůdka i proto,že dokumentuje chápání hudby květinových dětí.
Je šílené,že mám na stará kolena možnost zúčastnit se původního Woodstocku 1969.
Dobrou Ivan.

http://www.youtube.com/watch?v=_Sh4b2EEMz8&feature=related
10. 12. 2011 | 00:58

Da.Rock napsal(a):

Pane Penci, běžně moje sympatie nemáte, ale v tomto stojím na vaší straně.
OSU bych zrušil (stejně jako jiné svazy) a vyjednávání o případných platbách ponechal přímo na autorech.
Celý systém se mi jeví zvrhlý - proč má autor donekonečně pobíra peníze za svůj výtvor? Pobírá snad dělník v automobilce stabilní poplatky od všech uživatelů aut, které kdy vyrobil?
Že auto není hudební skladba?
Ale ano, je!
Je to zboží jako každé jiné. Někdo ho vytvořil a dostal za to zaplaceno. Proč mu má být placeno i nadále za každé použití? Pobírá snad dělník v automobilce nějakou platbu za každý kilometr, který v jeho autě někdo ujede?
Pobírá snad projektant do smrti poplatky za dům, který projektoval a ve kterém někdo bydlí?
Platí pacient s transplantovaným srdcem svému kardochirurgovi za každý rok, o který žije déle?
Projektant vypracoval projekt a dostal zaplaceno. I když jeho dům pak používá mnoho lidí.
Dělník vyrobil výrobek a dostal zaplaceno. I když se jeho auto pak prodá několika lidem.
Proč to má být u autorů jinak?
Jak je možné, že si páni umělci vydupali taková privilegia, která nejsou běžná v žádné jiné profesi?
10. 12. 2011 | 01:30

anti politik napsal(a):

Da Rock, mám dojem, že OSA vznikla z prostého důvodu. S pomocí politické oligarchie si prostě jen někdo, jak je tady "demokratickým" zvykem-fuj, to slovo je po těch dvacetiletých zkušenostech pěkně hnusný-vyloboval bezpracnej šolích. Počítám, že v týhle organizaci se motají takoví géniové jako Kocáb a jemu podobní paraziti! Tenhle stát je po roce 89 (tedy po tom krásném roce svobody, krásy a lásky, pravdy, demokracie a nádhery, že nám z těch parádních výdobytků je na blití) plnej parazitů!
10. 12. 2011 | 06:48

Pepa Řepa napsal(a):

anti politik
pěkná blbost. Ochranné organizace autorské existovaly i za bolševika. Z každého výtvarného návrhu schváleného v Mánesu šly 2% OOA. Povinně, automaticky to srážela účtárna Díla. Neviděl jste ani korunu, ale když jste si pohlídal opakované použití, měl jste nárok na reedici, která na Slovensku činila až 80% původního honoráře.
V OSA to vzali do ruky čilouši, ne nadarmo se jim říká OSA NOSTRA.
10. 12. 2011 | 07:06

Pepa Řepa napsal(a):

anti politik
bolševik na to šel jinak. Hlavou XXII.
Ústava sice říkala, že každý občan má právo vyvíjet výtvarnou činnost a nechat si dílo schválit příslušnou schvalovací komisí. Bez ní jste neudělal nic, ani návrh na hajzlpapír s motýlkem.
Komise ovšem schvalovala pouze práce těch, kteří měli registrační číslo, které hbitě odebrali, když jste se znelíbil. Problém měli kreslíři jako Liďák, když to vzal kamarád na sebe, hned to prasklo.
Muzikanti měli zase rekvalifikační komise.
Autorská práva jsou většinou na 50 let. Alena Ladová žila do smrti z pantáty z Hrusic, teď je zase na obzoru bitva o krtečka.
Kdo to vymyslel nevím, ale rozhodně to není produkt ani r.89, ani zloducha Kalouska.
10. 12. 2011 | 07:33

.Ivan Hochmann napsal(a):

Já měl zase díky panu Pencovi,

krásnou hudební noc.Jako za mlada Rockpalasty.
Prolézal jsem kouty You Tube až jsem narazil na úžasného Paca deLuciu,mého oblíbence z nejmilejších.
Posílám vám jej (pro opravdové fajnšmekry),protože to jsem ani já ještě nikdy neslyšel .Kombinaci akustické a elektrické kytary v žánru klasiky a flamenca.

Čtěte a poslouchejte:
http://www.flamenco.cz/?id=bio/paco_de_lucia

http://www.youtube.com/watch?v=bWdN4fccLrY&feature=related

A vykašlete se na parasity a zloděje.Máte s nimi sami zatočit,nakopat do řitě a vyrazit ze dveří.S jídlem roste chuť.
Lidi nenechte si srát na hlavy.Začíná zlá doba zlých lidí.
Horších než byli komunisté.
Kupte si zbraně a braňte se!
Váš život za to stojí.
Ivan.
10. 12. 2011 | 08:14

memento mori napsal(a):

Chudák OSA! Nezaslouženě se v bohaté kapitalistické konkurenci stala středem zájmu této diskuze.
Jak nespravedlivé vůči bankám, lichvářům, exekutorské komoře, mobilním operátorům, zkorumpovaným soudům, policejně-privátním odtahovým službám,
pražské taxislužbě, mnohým státním institucím, zlodějským politikům, vymáhacím/vyděračským agenturám, lékárnám, vodárnám, podvodným knižním klubům, firmám šikanující důchodce na předváděčkách, penzijní reformě, mnohým autobazarům, ...nemám čas.
http://www.druidova.mysteria.cz/UVAHY_A_ZAMYSLENI/NEJSEM_ZVIRE.htm
10. 12. 2011 | 10:12

český maloměšťák napsal(a):

"...Když jsem tak četl blog páně Pencův nechtěl jsem ani věřit,že je něco takového vůbec možné.

Tak jsem si domýšlel jaké následky by měly moje přednášky s diapositivy ozvučenými Pink Floydy.
A vybíralo se vstupné a dostával jsem honorář.
V brněnském centru chodilo na moje produkce až 400lidí....."
--------------------
Toto už je něco jiného /znovu - nehodnotím zde monopolní postavení OSA-y/.
Pokud se vybírá vstupné - jde v tomto případě o porušování autorských práv.
Zajímalo by mě, jaký by asi takový člověk měl názor, pokud by měl žít z tvorby a interpretace hudby /znovu - otázka marží vydavatelů a obchodníků se zde nehodnotí/.
Takoví to mají celé popletené - na jedné straně nenávidí komunismus, na straně druhé si myslí, že autor a interpret originální tvorby....že by jim prostě měl poskytnout svou službu zdarma. To je selektivní, nebo narcistní komunismus - fašismus.

Ach jo - lidský rozum...ten se vytrácí....bohužel není nahrazován pozitivními afekty - ale těmi druhými....

P.S. Osobně bych byl samozřejmě pro to, aby autoři dostali zaplaceno ihned po uzavření smlouvy o postoupení svých práv vydavateli, obchodníkovi....
Ale systém je nastaven jinak. Až někdy napíšete nějakou hudební skladbu, vydáte CD ....budete uvažovat trochu jinak /invence se totiž za čas vyčerpá...a ne každý chce před důchodem a v důchodu trávit čas zacpáváním si uší při individuální výuce hraní na nějaký hudební nástroj....(nadsázka - ale nejsou jen milionářští interpreti a tvůrci - jsou i tací, pro které je příjem z jejich autorských práv normálním živobytím - tak jako když například někoho jednou zvolíme za poslance - a on má pak vystaráno do konce života....:((/

Že Pink Floyd nejsou žádní chudáci ani tak - bez vybírání poplatků na přednáškách I. Hochmanna ?
To není tématem blogu.

Ale zaujala mě myšlenky oné dlažby. To je zajímavá myšlenka. Až na to, že já osobně si trounu kvalitně pokládat dlažbu po několikatýdenním zácviku.
Chtěl bych vidět člověka - například dlaždiče, který by po několikatádením zácviku dokázal napsat, zahrát a nazpívat třeba tohle /nemám na mysli úvodní reklamní šot - to by ten dlaždič možná zvládl daleko přesvědčivěji/:

http://www.youtube.com/watch?v=uFaA4OTdAfo

Zdravím Radka./dlouho jsem ho neviděl.....jak asi bude vypadat nové CD ???/
:))
10. 12. 2011 | 11:22

honolulu napsal(a):

Jelikoz vzletne a vznesene duse basniku a zahradnich architektu na bloqu pana prof. Petra Klana me nazvaly - "VODOTRYSKEM OSVEZENI" - Dostal jsem odvahu po dlouhe dobe znovu vpadnout astrologii do vesmiru na vyzvedy ohledne umeni a hudby.

Absolutne krasna positivni energie existuje ve vesmiru a vyvolenym se zjevuje jako andel. Jmenuje se EUTERPE a v Antice ji Rimane a Rekove rikali - Musa. (S ocarkovanym dlouhym U.)

Tato Musa a jeji sestry ignoruje 99 % vsech smrtelniku, coz NEznamena, ze my obycejni smrtelnici nepodlehame jejich kouzlu a netouzime po nich.

Je velmi malo vyvolenych, kterym EUTERPE dala svoji prizen - dar obrovske moci nad dusemi prehlizenych a mi jim rikame umelci.

Umeni se NEDA NAUCIT ! Je to dar z nebes od EUTERPE a jejich sester z jichz kazda ma jiny "department".
Umeni se vymika veskerym zakonum a nepodlaha rimskemu pravu.
Umelec musi byt absolutne svobodny ve svych myslenkach a hlavne v cinnosti. Tato cinnost dle zakonu senatu Rima se proplaci ve zlatych Aureusech ci stribrnych Denariusech.

Tyto zkony jsou v platnosti od roku 8000 B.C. a jsou z palace Jupitera na Olympu.

Navrhuji na zaklade techto zakonu zatceni Baby Jagy - Rychnovske na kmenovem uzemi Bohemia, pretorianskou gardou a predani ke studii a iterrogations svetlonosi honoluluvi ve skepich Cirka Maxima.

Pane Ivan Hochmann, nevite nahodou, kdy a proc zemrel Erik Knirs ?
Pane Pepa Repa, temne feudalni zakony v zemich ceskych by nemely
ignorovat "Pravo prvni noci"...Vzdyt ten muj falesny titul PRINCE me stal hromadu penez. (Koupil jsem si ho vedle popelnice na Girtlu ve Vidni pri "socialnich studiich" od "nocniho motyla v suknich".
10. 12. 2011 | 11:59

.Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Honolulu,

tak jsem prolezl itnernet a našel odkaz.
Eric knirsch ja narozen v r.1928 a dnes je mu 83 roků.
Je prý aktivně činný jako skladatel i dirigent .Více jsem se nedozvěděl.
Berme tedy tuto informaci jako fakt a pošleme tímto brněnské ikoně taneční hudby srdečný pozdrav a přání pevného zdraví.

Ivan.
10. 12. 2011 | 12:54

Modrý pták napsal(a):

Penci - vítej na zeměkouli. To jsi si až teď všiml že slušný pracující člověk se má dnes mnohem húře než za těch komunistů, které ty jsi tak horlivě chtěl věšet na kandelábry
10. 12. 2011 | 16:19

honolulu napsal(a):

Pane Ivan Hochmann,
t.j. radostna zprava ! Uz jsem poslal E-mail brnakovi na Floridu, ktery mi o nem tolik povidal.
Az ho potkate nekde v ulicich Brna, vyridte mu podekovani za krasu, kterou prinesl do zivota tolika lidem. Vyridte mu pozdrav od ceske emigrace z JAR, z Kanady a z USA, ktera na neho nikdy nezapomnela.

"Byl to Tommy, plet mel cernou, v srdci choval nadeji, ze on bude stasten jednou, kdyz tu potkal prave ji". Tak zacinala jeho CLEMENTINE......Dal si to nepamatuji, oni me vyhodili ze stadionu na Lenince pro nezletilost a poslali zpet do Prahy.
Ti komousi se srali i do rajonu sv. Euterpe.
A nebo :
"Dobrou noc mila, uz hasne den, muzes si povidat s mesicem.
Dobrou noc mila je cas jit spat, vzdyt ja musim pred patou vztat". A potom hral se svym orchestrem "Quantanameru".
Vztoupil do dejin Vaseho mesta doleko vice nez nejaky starosta ci politicky prostitut. Ta "Quantanamera" se hraje dodnes v tancirnach Ameriky a Kanady a hravala se i v nejlepsich tancirnach Johannesburgu, kdyz to mesto patrilo nam.
Udelal jste mi radost.
10. 12. 2011 | 16:27

Da.Rock napsal(a):

český maloměšťák: Tak autorovi se může vyčerpat invence a proto mu má spotřebitel za již odvedenou práci platit znova a znova a až umře, tak jeho potomkům a potomkům jeho potomků?
Ono se stává, že autor vyčerpá invenci. V takovém případě by si měl jako každý normální člověk najít jiný způsob obživy. To se týká všech profesí. Proč jsou umělci vyjímka? Můžu dělat to, na co mám předpoklady. Když je nemám, nebo ztratím, nemůžu očekávat, že budu placen za to, že jsem je kdysi měl.
10. 12. 2011 | 16:54

honolulu napsal(a):

Pane Penci,
neverte modremu ftakovi ! Je vam zle, protoze jste nechali u moci stejne lidi, kteri si oblekli kabat jine barvy a zlikvidovali resources vasi zeme pro osobni benefit.

A nenechte se nikdy omezovat v jakekoliv cinnosti, ktera prinasi prospech ci radost vasemu okoli.

Oslavujte svatek vsech umelcu LUDI FLORALES, ktery neni pouze svatkem fertility, ale i tvorivosti a inspirace. Festival musi byt vzdy mezi dny 28. dubnem - 3. kvetnem.
Nezapomente v tu dobu tancit, pit vino a poslouchat hudbu a zpivat, i kdyby Vam to neslo.
V pripade, ze se Vam tam objevi Baba Jaga Rychtenska, privazte ji mezi ty kozy, co vlastnite, po dobu festivalu a nenechte se rusit ! Euterpe se odmeni....
10. 12. 2011 | 16:54

český maloměšťák napsal(a):

Da.Rock
"...Osobnostní autorská práva (§ 11 AZ) – právo rozhodnout o zveřejnění a osobovat si autorství, právo na nedotknutelnost díla – nemají časové omezení. Ani kdykoli po smrti autora si nemůže někdo jiný osobovat autorství, dílo smí být užito jen způsobem nesnižujícím jeho hodnotu a musí být u něj uváděno jméno autora (nejde-li o dílo anonymní).
Hmotná autorská práva (§ 12 AZ) – právo dílo užít, zejména rozmnožováním, rozšiřováním, pronájmem, půjčováním, vystavováním, sdělováním veřejnosti… – trvají 70 let po smrti autora (§ 27 AZ)...."

Zbytek nekomentuji. Blog je o zpupnosti zaměstnankyně OSA -y. Ne o autorských právech.
10. 12. 2011 | 17:48

Alfa napsal(a):

OSA je parazitní a zločinecká organizace.

Je třeba to do omrzení opakovat!
10. 12. 2011 | 20:15

Petr Pokorný napsal(a):

Jak mohou mít kozy mejdan a neplatit? Tvrdě potrestat. Já mám hudební sluch a kozy zpívat odmítám. Musí platit!!! A pokud budou kozy zpívat trojhlasně, tak musí OSA vybírat třikrát. Ne vážně, OSA jsou gauneři a na nich je vidět, že bolševismus okrádání a přerozdělování nezmizel. Bují pořád.
10. 12. 2011 | 23:00

Pepa Řepa napsal(a):

Pokorný
že by měla lízinka po poslechu Michala Davida lepší sýr?
11. 12. 2011 | 06:58

anti politik napsal(a):

Pepa Řepa. Říkáte pěkná blbost? Tak nemotejte hrušky a jabka dokupy a nebude to mít za blbost! Platit dnes OSE i za to, že máte ve služebním autě přehrávač nemá s tím co popisujete před rokem 89 nic společnýho!! Dnešní tkz. ochranný autorský svaz je parazitická organizace což za bolševika nebyla! Dnes chce tahle skupina (kolik jich už vzniklo po r. 89, že?) prachy i za nefunkční sto let starý rádio, který si vystavíte jen jako starožitnost. Bože pokud netušíte o čem mluvím, tak se nejdřív zeptejte a teprve potom suďte-buďte tak laskav!
11. 12. 2011 | 07:40

§¨¨¨¨ napsal(a):

Dle stránek Pirátů co jsem kde četl, si OSA nechává 95% a eskamotérům co zastupuje dává 5%. To je férový dýl , ne?

Jinak OSA jakožto soukromá firma ale s monopolem zaručeným zkonem nápadně připomíná .. víte koho .... exekutory!!!§§§
11. 12. 2011 | 12:24

stanislavpenc napsal(a):

Pokracovani komunikace:
OSA na me vyhrady k tomu, ze preci nebudu platit pausal nebo vyplnovat formular a ohlaseni, kdyz Kozi mejdan je nekomercni a nehraji zde lide co jsou OSou zastoupeny pise:

Děkuji za odpověď
zároveň Vás informuji, že dle Vašeho avizovaného programu předmětné hudební produkce je zastupován OSA p. Václav Koubek / viz /
E-mail: vaclavkoubek@volny.cz
V případě zájmu o koncert:
Možno domluvit vystoupení Václava Koubka sólo, s kapelou nebo duo s J. Jeřábkem (saxofon) či Circus Ponorka (kytara).
Podmínky pro realizaci koncertu:
• smlouva, kterou si můžete stáhnout zde (DOC)
• seznam skladeb odeslaný na OSA, který si můžete stáhnout zde (DOC)/
Výše uvedenou hudební produkci předávám k řešení regionálnímu manažerovi OSA p. Z. Čebišovi.

S pozdravem Dagmar Rychnovská ▪ regionální zástupce Havlíčkův Brod
Kontaktní místo Havlíčkův Brod
Čechova 3812, 580 01 Havlíčkův Brod
M :+420 606 615 027
E:dagmar.rychnovska@osa.cz

Nasleduje moje odpoved. Tak uvidime co se bude dít dal:

Dobrý den,
Reaguji na vaši reakci k mé reakci na vaši výzvu, chci vás upozornit na fakt, že Václav Koubek v Milkovicích na Kozím mejdanu nikdy nezahrál. Sice s ním bylo domluveno, aby jako dlouholetý kamarád a přítel svobodomyslného způsobu života zahrál i přestože v termínu konání posledního Kozího mejdanu sám křtil svoji desku. Tento fakt si můžete ověřit u samotného Václava Koubka, na něhož jste mi zaslal kontakty.
Vzhledem k tomu, že z vašeho prvotního dopisu vyplývá snaha o to, abych dodatečně vyplnil tzv. dotazník ( Žádost o udělení oprávnění k provozování děl živé hudební produkce), moje otázka je proto jednoduchá, trvá tento požadavek i nadále anebo jak by z logiky věci s ohledem na charakter akcí typu Kozího mejdanu mělo vyplynout se na ně tato tzv. povinnost nevztahuje?
S pozdravem a přáním brzkého vyřízení
Stanislav Penc
12. 12. 2011 | 11:33

stanislavpenc napsal(a):

tak a dalsi pokracovani. odpoved osy a moje reakce...
Vážený pane Penci,
díky za info ohledně neúčasti p. Václava Koubka na vaší hudební produkci, v tomto smyslu bych se ještě chtěla touto cestou zeptat, zda na akci vystupoval p. Martin Hejnák, který je uveden mezi učinkujícími a který je rovněž zastupován OSA.

Dále bych Vás chtěla informovat o tom, že pokud výše uvedený hudebník na vaší akci nevystupoval, tak po vás rámci dobrých vztahů a po konzultaci s regionálním manažerem OSA, nebudeme vyžadovat zpětně nahlášení tehdejší hudební produkce.

Pro Vaši informaci a na váš dotaz jak je to ve vašem případě viz Kozí mejdan, kde vysupují jak nezastupovaní interpreti a autoři tak i zastupovaní, je povinností pořadatele,tuto hudební produkci 10 dní před jejím provozováním nahlásit na OSA prostřednictvím konkrétního formuláře, popřípadě on-line / více na www.OSA.cz/ kde jsou tyto ke stažení.Pokud jde o nezastupované autory a pokud nehrají, neinterpretují chráněná autorská díla, ale pouze a jenom svá hudební díla, tak Vám OSA nic účtovat pochopitelně nebude. V opačném případě ano.
Pane Penci, asi se mnou budete souhlasit v tom, že vše je o komunikaci a myslím, že i naše komunikace vedla k rozumnému řešení a vzájemnému pochopení. Pokud budete potřebovat další info , jsem ochotna Vám je v rámci svých možností poskytnout.

Přeji Vám vše dobré a jsem s pozdravem
Dagmar Rychnovská ▪ regionální zástupce Havlíčkův Brod
Kontaktní místo Havlíčkův Brod
Čechova 3812, 580 01 Havlíčkův Brod
M :+420 606 615 027
E: dagmar.rychnovska@osa.cz

Zdravim Vas,
Dekuji za reakci. Mozna byla chyba, ze jsem zveřejnil seznam tech co se sami přihlásili a chteli na Kozim mejdanu zahrat. Uz tak neučiním. K vystoupeni pana Hejnaka nedoslo. Byl nemocen. Vzledem k tomu, ze v budoucnosti muze dojit k podobnemu problemu, zadam Vas o zaslani seznamu tech autoru, které OSA zastupuje.
V další fazi Vas zadam o vysvetleni ještě jedne věci ohledne predem vyplňovaného dotazniku. Otazka je jednoducha: v pripade, ze na veřejném vystoupeni budou hrat jen interpreti sve vlastní dila a osou zastoupeny nejsou, je vyplnovani takového formulare i tak povinnosti, kterou vyzadujete?

Za odpoved a trpělivost dekuje
Stanislav Penc
15. 12. 2011 | 14:05

Lubor napsal(a):

že se nestydíte čéče .. takhlenc vokrádat potřebný :o)

p.s.: hodně zdaru s kozama
10. 07. 2012 | 13:14

g100 napsal(a):

Mno, tag asi bych byl pro následující řešení : aby na příští akci byli pozváni pouze umělci neregistrovaní u stbáckých firem / osaaspol /a druhý návrch : aby zde byly produkovány pouze středověké a lidové písně bez známých autorů
22. 03. 2013 | 12:10

Nike Free napsal(a):

http://uetoai.55-adult.com/index.html
http://www.gbook.se/index.aspx?nr=14620
http://www.kamrytech.com/E-Cigarette-forum/forum.php?mod=viewthread&tid=72385&extra=
http://www.cannabiscommunity.net/forum/index.php?topic=564019.new#new
http://sugiuratomomi.55-adult.com/index.html
13. 08. 2013 | 07:27

ePBOyoSSDA napsal(a):

<a href=http://cs.umich.edu/eecs/cs/#2103>buy cheap tramadol</a> buy tramadol direct - tramadol hydrochloride xr 100mg
15. 09. 2013 | 00:29

Bodalayennabe napsal(a):

<a href="http://www.spartaforum.net/nike-free-run.asp/">nike free run</a>
<a href="http://www.spartaantjes.nl/nike-free-run.asp/">nike free run</a>
23. 09. 2013 | 06:48

Danielrila napsal(a):

Hello. And Bye.

http://somepaydaylounz.com - mr fitz
27. 02. 2014 | 11:44

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy