Když už, tak raději Obamu, míní Pákistánci

04. 11. 2008 | 19:11
Přečteno 4855 krát
“Já fandím Obamovi,” odpovídá stručně na otázku, kdo se asi stane novým americkým prezidentem, můj řidič. Proč by ale měl být demokratický kandidát pro Pákistán lepší než republikán, vlastně neví. Nebo ví. “Je z jiné strany než George Bush,” spolkne příjmení nenáviděné hlavy Spojených států.

Farheen, 23letá univerzitní studentka, má zdůvodnění svého výběru propracovanější. “McCain je příliš starý na tak zodpovědnou funkci, má i zkostnatělejší názory. Pákistán, ale chtějí bombardovat McCain i Obama, takže mám-li být upřímná, nelíbí se mi ani jeden. Ani jeden pro nás nevěstí nic dobrého,” vysvětluje za souhlasného pobrukování spolužaček. Neobměkčí je ani argument, že Barack Obama svou rétoriku vůči Pákistánu v poslední době zmírnil a dokonce by jako prezident údajně rád pomohl vyřešit konflikt v Kašmíru. “Je to jen boj o hlasy pákistánské menšiny. Řekl to předevčírem, až bude po volbách, může být všechno jinak,” hodnotí Obamův “vstřícný” krok vůči Pákistánu Ferheen.

Nedůvěra v lepší zítřky, nedůvěra vůči Spojeným státům i vůči vlastní vládě je rozšířeným jevem mezi většinou pákistánské populace. Tuto “blbou náladu” ještě přiživují spekulace všeho druhu. Mezi oblíbené patří například verze, že Tálibán je financován CIA, která potřebuje v Afghánistánu a Pákistánu udržet napětí, aby Spojené státy měly důvod pro případný vpád na jejich území. Nad ním si potřebují udržet kontrolu, aby oblast nespadla pod nežádoucí vliv Číny. “Já tomu věřím,” pronese Šáhid, vysokoškolsky vzdělaný inženýr telekomunikační společnosti. “Je to válka tajných služeb a ta se děje na našem území,” vysvětluje zaujatě své pojetí situace. “Nikdo vlastně pořádně neví, co se děje a komu věřit. O vliv tu bojují zpravodajské služby Ameriky, Ruska, Číny, Indie, Pákistánu a Izraele. Kdo se v tom má vyznat?” pokývá významně hlavou.

Tvářím se neurčitě a tak pokračuje. “Je náhoda, že vždycky, když v Americe vládnou republikáni máme v čele diktátora? Za Billa Clintona jsme měli poslední demokratickou vládu, pak přišel Bush a Mušaraf. Poté, co demokraté získali v roce 2006 většinu v senátu se poměry začaly zase měnit a vedlo to až k současné demokratické vládě. Pokud v prezidentských volbách zvítězí demokraté, pak se udrží. Pokud ne, čeká nás zase vláda pevné ruky. Diktátoři se lépe kontrolují.”

Marně hledám optimistu. Nácházím je jen mezi autory novinových článků. Komentáře s nadpisy: “Obama, prosím”, “Obama jako řešení”, “Test amerického aparteidu” vycházejí v pákistánských anglicky psaných novinách od začátku týdne. Společnou mají, kromě nadějí na rovnější podmínky pro rasové i náboženské menšiny ve Spojených státech i mimo ně, ale jednu věc. Vesměs je píší Pákistánci žijící ve Velké Británii nebo ve Spojených státech. Místní autoři se mnohem víc věnují výzvám, které bude muset nový americký prezident v souvislosti s Pákistánem řešit. Rozebírají hlavně problém opakovaných náletů amerických bezpilotních letadel na pákistánské území, které veřejné mínění dostává do varu. (Trochu uměle, protože neoficiálně s největší pravděpodobností existuje o náletech tichá dohoda mezi americkou a pákistánskou vládou.)

Získat “srdce a mysl” běžných Pákistánců – to je nově proklamovaná americká strategie v oblasti. Že se bude snáz uplatňovat novému americkému prezidentovi, než tomu stávajícímu, je bez debaty. Nový člověk přináší nové naděje. I ty sebou, ale nesou nebezpečí. Deziluze z jejich případného zklamání, může situaci naopak posunout k horšímu a to by při stávajícím anti-americkém (potenciálně pak i proti-západním) naladění v zemi, mohlo mít velmi nešťastné důsledky.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Čochtan napsal(a):

Zítra uvidíme. Nevím jaký výsledek by byl pro USA lepší, mně se hluboce příčí syn afrického muslima a bílé komunistky, lidské kořeny jsou příliš hluboké a příliš spjaté s předky.
Na druhé straně řítí se na nás moc ošklivé časy, a bude lepší když si umaže ruce Obama než McCain.
No a kdyby se v něm měl probudit muslim, (kterým určitě je) pak je tu pořád Dallaské řešení.
04. 11. 2008 | 19:19

Al Jouda napsal(a):

Bezpilotní letadla ničí hnízda muslimských fanatických teroristů bez ztrát na amerických životech. Věřím, že Mc Cain by je používal ve větší míře, a proto mu fandím.
04. 11. 2008 | 19:30

třebaKarel napsal(a):

Čochtane ,
jakkoliv doufám že vyhraje Obama , věřím že
v opačném případě to tragédie nebude . McCaina si opravdu vážím .Navíc o něm hezky psali mnozí , mj. Vlk .
Za tragédii ale považuju absenci soudnosti, pokud píšete o "Dallaském řešení" .
Führere .

tK
04. 11. 2008 | 20:01

Daniel Veselý napsal(a):

Obama lepsi nez McCain...I kdyz oba jsou z dobre zivenych kruhu a jejich politika vuci Pakistanu muze byt stejne destruktivni. Obama pred casem chtel pomalu napadnout Pakistan bez Musarafova vedomi. O neco pozdeji tuto doktrinu prevzal Bush..demokrati a republikani jsou dve strany jedne mince, obe strany prosazuji stejny cil, i kdyz jinymi prostredky..Moc Vam dekuji slecno/pani Engelelova za tento clanek dekuju!
04. 11. 2008 | 20:05

Líný černý pes napsal(a):

to Čochtan :
Skutečně si myslíte, že bude až takový rozdíl ve vládnutí, ať už bude zvolen kterýkoli z kandidátů? On nebude u moci sám, nebude absolutním monarchou, je omezen nejen Ústavou ale i mnohými dalšími předpisy a nakonec i sám sebou. Schválně nepíši "zvítězí" ale "bude zvolen", US volby mi kampaní čím dál víc připomínají vášně mezi znepřátelelnými fotbalovými fandy nebo reklamní boj. Mám pocit, že i ten zvolený si po volbě uvědomí tu zodpovědnost, co na něj padla a slaví vlasně jenom štáby. A těch peněz co to stálo.
04. 11. 2008 | 20:13

Čochtan napsal(a):

třebaKarel
že píši o Dalaském řešení to neznamená že tak pojedu a provedu ho. To znamená, že bych se nedivil, kdyby k němu došlo. Také to nic nevypovídá o tom, zda bych se při tom radoval, nebo ronil slzy.
Absence soudnosti je spíš představa, že co je nelegální je nemožné.
04. 11. 2008 | 20:15

Petr z Tábora napsal(a):

Vyhraje zřejmě senátor Obama, který skoro každé skupině voličů říkal co chtějí slyšet, zejména těm, kteří chtějí větší státní podporu, a má modernější image.
Mně osobně je sympatičtější McCain a jeho zásady.
04. 11. 2008 | 20:25

Čochtan napsal(a):

Ahoj pejsko,
taky si myslím, že americký president není císař ze starého Říma.
Jeho možnosti jsou v úzkých hranicích. Velice úzkých.
Taky se mi nelíbí ten pitomý povyk kolem voleb. To třeštění "pokrokových a politicky korektních" ...ů.
04. 11. 2008 | 20:29

vlk napsal(a):

třebaKarel
hele parde, všechno nejlepší k svátku! To především. Neseď u klábosnice a jdi řácky slavit.

A co s e týče mne a Mc Caina - já o němmoc hezky nepsal. Jánapsal, že po té, co jsem shlédl duel obou kandidátů v bedně, tak jsme konstatoval, že je to bída.
A dál jsme konstatoval, že Obama by bezpečně prohrál každou televizní debatu jak s Paroubkem, tak s Topolánkem a Mc Cain bezpečně s Rathem...

A dál jsme řekl, že kdybyc byl Američan, byl bych jasně kmenový demokrat. Ale v těchhle volbách bych volil McCaina. Ztělesňuje mi tradiční Ameriku. Je mi líto, ale je to tak.
No ale jsem rád, že nemusím volit ani jednoho ani druhého. Děsný výběr. Já prostě Obamovi nevěřím. Instinkt. A zatím funguje celkem spolehlivě.
04. 11. 2008 | 20:42

Jirka Hemzal napsal(a):

to vlk:
Děsnej výběr? Já bych, vzhledem k našemu ješitovi na hradě, nebyl až tak příkrý...
04. 11. 2008 | 21:08

Germanicus napsal(a):

Vlk
Nóó, já jsem si udělal ten test na aktualne.cz a vyšlo mi, že bych volil Obamu. Nicméně Rusko, Čína, Indie, Brazilie preferují McCaina. Asi vědí proč. Ty sázíš na instinkt (souhlas, když Tě nezklamal) a na tradiční Ameriku. Was ist das tradiční Amerika?
04. 11. 2008 | 21:22

Germanicus napsal(a):

Al Jouda
Bezpilotní letadla ničí hnízda muslimských fanatických teroristů bez ztrát na amerických životech.
Jóó to ničí a přitom navíc (mimo plán) zabijí a zmrzačí pár desítek dětí, žen a obyčejných vesničanů...
Ale je to možno chápat i tak:
- z dětí vyrostou teroristi
- ženy mohou rodit děti (budoucí teroristy)
- obyčejní vesničané jsou maskovaní teroristé
To je přesně logika speciálních komand SS z 2.SV.
04. 11. 2008 | 21:34

Kritik napsal(a):

Je smutné sledovat, jak lidé tak kulturně vzdálení od amerického konzumního způsobu života se musí spoléhat na to, jak proběhne vývoj v této pro ně cizí a vzdálené zemi.
04. 11. 2008 | 21:38

vlk napsal(a):

Jirka Hemzal

ješita je tragedie a neštěstí téhle země. o tom žádná. Ale ty dva amatéry by spravil,kdykoliv by si usmyslel.

Germanicus
Země, která má nějaké principy, leadership, euforii a jd e si za tím.
Ovšem nikoliv v bigotní , ortodoxní formě.Já vím, je to fráze, ale lépe odpovědět neumím.
04. 11. 2008 | 21:49

Jirka Hemzal napsal(a):

to vlk:
Ať už tak nebo onak. Budeme mít určitě řadu příležitost se o amatérství nebo profesionalitě nového prezidenta přesvědčit. Určitě bude mít co řešit. Nevím, jak bych volil já, Obama asi bude dražší...
04. 11. 2008 | 21:58

vlk napsal(a):

Jirka Hemzal

no dneska,když jsme jel z práce domů, tak jsme poslouchal Radiožurnál.A hovořil tam ekonom Schneider. Mimochodem - má skvělé blogy na jiném portálu. A samozřejěm, že došlo i na tohle. On dnes učí na Georgetownské univerzitě. A rozebíral co jak. A konstatoval, že vzhledem k současnému průšvihu více méně oba budoumuset dělat to samé protože US budou mít letos dluh 500 miliard USD a příští rok jistě bilion. A že budou muset jak ořezat výdaje, tak zvednout daně. A že se mohou lišit jen vpoměru toho mixu.
Jo a obecně jde chvála na ekonomický tým, který má Obama... O tom Mc Cainově není nic slyšet.
04. 11. 2008 | 22:06

Líný černý pes napsal(a):

Jak tak čtu, asi nám mnoha volby (a nejen v US) připadají jako socialistická sámoška - výběr nic moc ale co se dá dělat, jeden něco vybrat musí, neb nic nevybrat je ještě horší.
04. 11. 2008 | 22:06

vlk napsal(a):

Paní pes

no v té socsámošce jste nakonec nemusela nic koupit. Tady ale nakoupíte, ať chcete nebo ne. A nakonec to kupující,i když nechce zacáluje. A věřte,že hodně.
04. 11. 2008 | 22:18

Čochtan napsal(a):

Mně je McCain také sympatičtější. Nedůvěřuji lidem se jménem Barack. Co to vlastně v arabštině znamená ? Pomazaný ? Nebo požehnaný ?
Fotr muslimský pasáček koz z Kenii, a matka pokroková komunistická prostitutka. Jak jsem se dočetl v iDnes. Je-li to pravda a nepadá-li jablko daleko od stromu, pak God save America.
04. 11. 2008 | 22:28

Vilém napsal(a):

Zdaleka si nejsem jist, že v amerických volbách jde o souboj stejně pochybných kandidátů bez velkého dopadu na veřejnou politiku. Například konzervativec Michal Semín považuje Obamu za zkázonosného.

http://blog.ihned.cz/c3-298...

Moje naděje sice nesahají tak daleko, ale přeci jen půjde o úplný zvrat nedávných trendů a v souběhu s ekonomickou krizí o příležitost pohřbít přežilé americké tradice a s nimi i neoliberalimus, nízké
daně, nízké sociální podpory a vůbec celý ten zrůdný a falešný režim zbohatlíků, který určoval "morální" klima v posledních letech také u nás a má na svědomí nesmírnou brutalizaci české společnosti. Místo toho převládnou hodnoty blízké těm, které v ČR reprezentují životním stylem například Romové.
04. 11. 2008 | 22:32

sasa napsal(a):

panove a pani, zastanci Mc Caina. Ten clovek nejen vypada jak Ch.Chaplin ve stari, ale i jako komik se chova. A ta fifi Palinova. Dvojka bez hranic. Ale budte v klidu: Jak rikal Koba, neni dulezite kdo jak hlasoval, ale kdo scital hlasy :-)No a to republikani umi.
04. 11. 2008 | 23:01

honza a. napsal(a):

To vlk:
Teda tak to jste viděl asi nějaké úplně jiné debaty než já...
Vždyť byli oba ve všech třech debatách o několik tříd nad těmi našimi amatéry. Oba dva mluvili konkrétně, jejich vzájemné výpady byly podložené znalostí hlasování protivníka v Senátu atd. Jediný důvod proč by mohli prohrát s Paroubkem je že zjevn nemají ve zvyku skákat si do řeči a moderátoři u nich nejsou jako Moravec, který je nechá se překřikovat.
04. 11. 2008 | 23:17

vlk napsal(a):

honza a.

neberu vámváš názor. Mám úplně jiný. Hlavní tema - krize. dokonalé nic . V podání obou. Dokonalé nic.
Ostatní? Jen věci tvrdě nadřené jejich obrovskými štáby.
Velmi povrchní názory.
O Paroubkovi si můžete myslet cokoliv, ale ten pán má hodně načteno. Což se zjevně nedá říci ani o jednom.
04. 11. 2008 | 23:24

Ivan Hochmann napsal(a):

Sleduji velmi pozorně situaci.
Dnes pár hodin před volbami,víme pouze jedno Ani Obama,ani McCain nejsou schopni sami o sobě nic změnit.President USA sice není takovou "figurkou" je ten v Česku,ale je více méně omezen senátem ,oligarchií,zbrojním průmyslem, a celkovou úrovní právního systému.

Mnoho lidí říká : Ať vyhraje kdokoliv hlavně,že vypadne G.W.Bush.Zase marginální zjednodušení.

Ať probírám situaci z jakékoliv strany,nejeví se mi nic dobrého.
A pokud se položí Amerika,pomáhej nám Bůh.

Hlavně jsem chtěl podotknout,že se mě ten americký volební cirkus vůbec ,ale vůbec nezamlouvá.Už to,že je všechno o penězích,o výhře ,o moci.

Vůdcové,elity by měli být známi a uváděni do vedení společnosti jiným způsobem.Za jiných než primitivně dryáčnických estrád.Vůbec nechápu lidi,kteří jsou schopni,pro tento účel zaplnit obrovský stadion a účastnit se této bombastické show.Vždyť budoucí president má být rozvážnou a přemýšlivou ikonou celému národu,ne šaškem poskakujícím po podiích celých USA.Považují to za nehorázně vyhozené miliony a zbytečně vyčerpané síly osobní i společenské.

Z celé té šaškárny nakonec vyplyne,že president USA(ať vyhraje kdokoliv a jakýkoliv rozdílem)není a nikdy nebude služebníkem (jak slibuje),ale naopak.Vše směřuje k tvrdému uchopení moci,k profitu,nikoliv k předem dohodnutým postupům jakým způsobem ovlivnit vývoj,změnit dané pravidla,rozdávat karty pro život.Proč by také vyhazoval oknem tolik milionů dolarů,že?

No nejsem naivní ,chápu dannosti a zavedené postupy a principy.Jsou vyzkoušené a fungují v celém světě.Jenže tento náš svět se jaksi naklání.Nebude nutné nakonec změnit i předem domluvená klišé a postupy?

Nevím zdali by se to paní Demokracii nakonec nezalíbilo?!
Ivan.
04. 11. 2008 | 23:59

Jan Vaculík napsal(a):

Čochtane, čochtane,
na desce s Werichem jste býval ještě moudrý pašák!

Nevím o tom, že by Obama byl muslim, byť i jen skrytě, ale kdyby tomu tak bylo, tak je to to nejlepší, co tento muž spojeným státům může přinést.

Protože ať už se jedná i Irák, o Al Kaidu nebo o Afgánistán, lze sice vojensky zvítězit, ale k nastolení míru je je potřeba usmíření, tedy vzájemné pochopení. A tady Bush podpořil to nejhorší, co může zaznít: stavět "svoje" úctyhodné křesťanství proti "barbarskému" ilámu. Náboženské konflikty jsou ty nejhorší!!!

Ano, už jsem si dřív říkal, jak by asi pomohlo, kdyby příští americký prezident byl muslim.
05. 11. 2008 | 01:12

skeptický napsal(a):

Je to prašť jako uhoď.Oba budou muset poslouchat,zrovna jako Bush.
05. 11. 2008 | 03:38

Čochtan napsal(a):

Jane Vaculíku,
Co znamená v arabštině Barack ?
05. 11. 2008 | 07:37

třebaKarel napsal(a):

Ahoj Vlku ,
děkuju za hezkou zdravici .
Provedl jsem jaks mi to poradil a dobře jsem udělal .
Instinkt jsem měl jednou v životě a díky němu mám skvělou ženu .
další osvícení čekám až v příštím , takže já jsem prostě z Obamy nadšený .
Hrozně důležitá mi připadá ta symbolika ,mladý chlapík plný kuráže ,který nepotřebuje řinčet zbraněma , to si myslimm že svět opravdu potřebuje
, snad tě tentokrát instinkt klame .
Že ho nečeká lehký období je jisté , ale když vzpomenu na utahování opasků , stačilo abychom věřili že to dotyční myslí vážně a našli jsme jakousi radostnou ochotu ,šlo to líp , vzpomeň .
S tim Obamou zblízka , mám tam někde teď rodiče ,žijou na starý kolena na akademický půdě . Vlastně nepsali o nikom z okolí , kdo by Obamovi nepřál ,včetně místních ekonomických odborníků .
Jediná zmínka v naší korespondenci byla o paní Palinový , která dostala
známku " oprsklá " ,jinak nic .
Jak tak znám rodiče který jsou zvyklí na ledacos , to teda musela bejt "soda" .
Měj se krásně , Ahoj ,
tK
05. 11. 2008 | 07:45

Pocestny napsal(a):

Hodně štětí, Terezko, budeš ho časem potřebovat víc, než Vašek v Logaru.

I když, možná Obama nezklame Pakistánce tak, jak je vytočí za rok Cameron a oni v něm najdou jistotu, které je tam u vám čím dál méně.

Je nabíledni, že pokud se bude chtít dořešit Afghán, buse se muset řešit i severní Pákistán
05. 11. 2008 | 10:32

buldatra napsal(a):

to Lčp:

ano a tam, v té sámošce s nic moc výběrem, ještě navíc stojí lidé ve frontě. Jako by doufali v podpultovku.
05. 11. 2008 | 13:46

Líný černý pes napsal(a):

to buldatra :
A ještě se radují, co si vybrali.
05. 11. 2008 | 16:14

folly napsal(a):

Jirka Hemzal

no dneska,když jsme jel z práce domů, tak jsme poslouchal Radiožurnál.A hovořil tam ekonom Schneider. Mimochodem - má skvělé blogy na jiném portálu. A samozřejěm, že došlo i na tohle. On dnes učí na Georgetownské univerzitě. http://rakuten.manyuu.net/k... A rozebíral co jak. A konstatoval, že vzhledem k současnému průšvihu více méně oba budoumuset dělat to samé protože US budou mít letos dluh 500 miliard USD a příští rok jistě bilion. A že budou muset jak ořezat výdaje, tak zvednout daně. A že se mohou lišit jen vpoměru toho mixu.
Jo a obecně jde chvála na ekonomický tým, který má Obama... O tom Mc Cainově není nic slyšet.
18. 02. 2009 | 19:48

dsgasdfgsdfg napsal(a):

出会い系 http://www.xxxrated-picture... 出会い系
出会い系の殿堂! http://www.alwaysoral.com/ 出会い系
出会い系無料サイト http://www.cansurv.com/ 無料出会い系サイト
メル友 http://www.videolivemail.com/ メル友
出会い http://www.deai-sugi.net/ 出会い
出会い http://www.deai-navi.mobi/ 出会い
裏出会い系 http://www.meeting-avenues.... 出会い系
出会い系 http://www.1-888-vehicle.com/ 出会い系
出会いサイト http://www.cyber-java.com/ 出会い
メル友 http://www.kvonkvyn.com/ メル友
出会い系サイト http://www.redrocketcomp.com/ 出会い系サイト
イケメン http://seo-mobi.net/ikemen/ イケメン
出会い http://www.deaicafe.net/ 出会い
セフレ http://www.love-b.com/ セフレ
メル友 http://www.mailcollector.net/ メル友
人妻 http://www.mailsell.net/ 人妻
出会い系 http://www.ccc-p.com/ 無料出会い系サイト
キャッシング http://www.golden-leaf.com/... キャッシング
出会い http://www.littlediablo.net/ 出会い系サイト
メル友 http://www.sit-n-shop.com/ メル友サイト
セフレ http://www.mtdcases.com/ セフレ
人妻 http://www.louisville-realt... 人妻
不倫 http://www.heartminders.com/ 不倫
恋人 http://www.targetvehicleren... 恋人
セックスフレンド http://www.cambridgeins.com/ セックスフレンド
無料出会い系サイト http://www.happy-clover.net/ 無料出会い系サイト
出会い系サイト無料 http://www.get-viagra.com/ 出会い系サイト無料
無料出会い系サイト http://www.mailsnow.com/ 無料出会い系サイト
巨乳 http://seo-mobi.net/kyonew/ 巨乳
ギャル http://seo-mobi.net/gyaru/ ギャル
出会い http://www.chihuahuaelpub.com/ 出会い探し
結婚 http://www.mail-c.com/ 結婚活動
メル友 http://www.hotpause.com/ メル友
出会い系 http://www.ekoturizmas.info/ 出会い系
出会い系サイト相互リンク集 http://lovers.oops.jp/ 出会い系リンク
出会い http://www.kartytel.info/ 出会い
童貞 http://www.brattagroup.com/ 童貞
スタビ http://www.sex-gay.net/ スタービーチ
援助交際 http://www.mailclick.net/ 援助交際
ギャル http://www.love-train.com/ ギャル
熟女 http://www.mailtomo.info/ 熟女
メル友 http://www.loveblue.net/ メル友
スタービーチ http://seo-mobi.net/sutabig/ スタービーチ
出会い系 http://www.xxxrated-picture... 出会い系
出会い系の殿堂! http://www.alwaysoral.com/ 出会い系
出会い系無料サイト http://www.cansurv.com/ 無料出会い系サイト
メル友 http://www.videolivemail.com/ メル友
出会い http://www.deai-sugi.net/ 出会い
出会い http://www.deai-navi.mobi/ 出会い
裏出会い系 http://www.meeting-avenues.... 出会い系
出会い系 http://www.1-888-vehicle.com/ 出会い系
出会いサイト http://www.cyber-java.com/ 出会い
メル友 http://www.kvonkvyn.com/ メル友
出会い系サイト http://www.redrocketcomp.com/ 出会い系サイト
イケメン http://seo-mobi.net/ikemen/ イケメン
出会い http://www.deaicafe.net/ 出会い
セフレ http://www.love-b.com/ セフレ
メル友 http://www.mailcollector.net/ メル友
人妻 http://www.mailsell.net/ 人妻
出会い系 http://www.ccc-p.com/ 無料出会い系サイト
キャッシング http://www.golden-leaf.com/... キャッシング
出会い http://www.littlediablo.net/ 出会い系サイト
メル友 http://www.sit-n-shop.com/ メル友サイト
セフレ http://www.mtdcases.com/ セフレ
人妻 http://www.louisville-realt... 人妻
不倫 http://www.heartminders.com/ 不倫
恋人 http://www.targetvehicleren... 恋人
セックスフレンド http://www.cambridgeins.com/ セックスフレンド
無料出会い系サイト http://www.happy-clover.net/ 無料出会い系サイト
出会い系サイト無料 http://www.get-viagra.com/ 出会い系サイト無料
無料出会い系サイト http://www.mailsnow.com/ 無料出会い系サイト
巨乳 http://seo-mobi.net/kyonew/ 巨乳
ギャル http://seo-mobi.net/gyaru/ ギャル
出会い http://www.chihuahuaelpub.com/ 出会い探し
結婚 http://www.mail-c.com/ 結婚活動
メル友 http://www.hotpause.com/ メル友
出会い系 http://www.ekoturizmas.info/ 出会い系
出会い系サイト相互リンク集 http://lovers.oops.jp/ 出会い系リンク
出会い http://www.kartytel.info/ 出会い
童貞 http://www.brattagroup.com/ 童貞
スタビ http://www.sex-gay.net/ スタービーチ
援助交際 http://www.mailclick.net/ 援助交際
ギャル http://www.love-train.com/ ギャル
熟女 http://www.mailtomo.info/ 熟女
メル友 http://www.loveblue.net/ メル友
スタービーチ http://seo-mobi.net/sutabig/ スタービーチ
13. 05. 2009 | 11:08

jordan shoes napsal(a):

ješita je tragedie a neštěstí téhle země. o tom žádná. Ale ty dva amatéry by spravil,kdykoliv by si usmyslel.
21. 05. 2009 | 09:51

ugg napsal(a):

Je nabíledni, že pokud se bude chtít dořešit Afghán, buse se muset řešit i severní Pákistán
21. 05. 2009 | 09:51

TUTORIAL TIPS AND TRICKS napsal(a):

Danke f information
21. 08. 2009 | 08:38

egipt last minute napsal(a):

Čochtane, čochtane,
na desce s Werichem jste býval ještě moudrý pašák!

Nevím o tom, že by Obama byl muslim, byť i jen skrytě, ale kdyby tomu tak bylo, tak je to to nejlepší, co tento muž spojeným státům může přinést.

Protože ať už se jedná i Irák, o Al Kaidu nebo o Afgánistán, lze sice vojensky zvítězit, ale k nastolení míru je je potřeba usmíření, tedy vzájemné pochopení. A tady Bush podpořil to nejhorší, co může zaznít: stavět "svoje" úctyhodné křesťanství proti "barbarskému" ilámu. Náboženské konflikty jsou ty nejhorší!!!

Ano, už jsem si dřív říkal, jak by asi pomohlo, kdyby příští americký prezident byl muslim.
12. 09. 2009 | 10:48

mbt shoes napsal(a):

Je mi jasné, že tento názor není ojedinělý. Mezi mnohými mými kolegy, kde míra naštvání, jakým způsobem bylo znehodnoceno vysokoškolské vzdělání a pohled na vysokoškolské učitele, je tento názor určitě přítomný. Nejčastější doporučení, které jsem slyšela v posledních týdnech, bylo: zrušit fakultu (což mimochodem Akreditační komise nemůže). Proto bych chtěla trochu hlouběji vysvětlit, proč Akreditační komise přijala toto rozhodnutí.
07. 12. 2009 | 16:24

andy napsal(a):

Are you looking for the Bose Headphones ,CHI Hair Straighteners or GHD Hair Straighteners,buy them immediately,and we'll give you a good discount.
21. 01. 2010 | 10:18

iPhone contacts backup napsal(a):

Wonderful. thanks.
03. 03. 2010 | 00:23

ed hardy clothing napsal(a):

good article,thank you
03. 03. 2010 | 11:06

air max 95 mens napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
14. 03. 2010 | 14:34

air max 95 mens napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
15. 03. 2010 | 11:26

Free Ringback Tones napsal(a):

good article thanks you very much for your information
18. 03. 2010 | 05:02

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
01. 04. 2010 | 03:33

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy