Čeká Jižní Asii válka?

30. 12. 2008 | 18:50
Přečteno 15026 krát
Zatímco se křesťanský svět chystal na Vánoční svátky klidu a míru, Pákistán a Indie se vydaly směrem opačným. Stupňující se válečná rétorika, přesouvání části vojsk ke společné hranici. „Rehearsal,“ pronesl suše kamarád Alí, když nám v pondělí po cestě z Rávalpindí do Islamabádu nad hlavou po několikáté proletěla stíhačka. Současná situace zkoušku skutečně připomíná, i když spíš ve smyslu testování nervů. Jakoby obě strany zjišťovaly, co protivník vydrží a co už ne. Jde tedy jen o hru a nebo o odkládání finálního řešení v podobě ozbrojeného konfliktu?

Na prasknutí

Oficiální prohlášení politiků a reálné kroky armády zatím připomínají spíš hru, i když s podivnými pravidly. „Rozhodně nechceme válku,“ opakovaně do médií oznámilo pákistánské i indické politické vedení. To ale současně do státu Rádžastán hraničícího s Pákistánem stáhlo tři pluky z Ambaly, Bhatindy a Jalandharu.“Jde jen o každoroční vojenské cvičenní v pohraniční oblasti Rádžastánu a Pandžábu. Rutinní záležitost,“ popřel jakoukoliv souvislost s indicko-pákistánskou krizí mluvčí indické armády.
Pákistánská strana dělá s pohyby svých vojsk menší tajnosti: “Stáhli jsme v souvislosti s napětím na východě země část vojáků, kteří působí na kmenových územích. Tito vojáci nebyli v současné době zapojeni do žádné jiné operace,“ uklidňoval nejmenovaný armádní činitel obavy novinářů, kteří namítali, že podobný krok uvolní prostor islámským radikálním skupinám, které v oblasti působí. Ať je názor vojenského velení správný či ne, Tálibánu armádní gesto radost udělalo. Organizace se ihned pasovala do role ochránce pákistánské západní hranice:“Je povinností Tálibánu chránit hranici a zajistíme, aby nedocházelo k žádným infiltracím z Afghánistánu“ řekl deníku Dawn po telefonu mluvčí pákistánské odnože radikálního islámského hnutí Maulví Omar. Dodal, že Tálibán rozhodně nevytvoří situaci, aby se armáda měla potřebu do oblasti vracet. Utajená jednání s vládou podle něj probíhají i v dalších oblastech kmenových území, kde donedávna zuřily tvrdé boje s vládními jednotkami, v Bádžauru a v údolí Svátu.
Dají se Omarova slova vykládat tak, že Pákistán vyřeší otázku vnitřního radikalismu i problému na afghánsko-pákistánské hranici dohodou s Tálibánem, který si pak už pohlídá, aby vládu zbytečně nedráždil?
Armádě nebo alespoň jejím některým složkám by podobný scénář vyhovoval – zbavila by se vniřního nepřítele, kterého navíc plno vojáků za skutečného nepřítele nepovažuje, měla by radikály relativně „pod kontrolou“, stejně jako problematická kmenová území. Ta by Tálibánu a jeho režimu nechala ve správě a mohla by se soustředit na „skutečného“ nepřítele - Indii.
Vláda, ale takové řešení situace nemůže připustit. Zvlášť ve chvíli, kdy si víc než kdy dřív potřebuje zachovat dobré vztahy se Spojenými státy. A ty vládu Tálibánu v západní oblasti země nedovolí. I to je důvod, proč si v Islamábádu v posledních dvou týdnech američtí politici i představitelé armády doslova podávali dveře. Washington se snaží zabránit válce Pákistánu s Indií, zároveň má ale ve hře své karty.


Už zas zakázané skupiny

Mumbajský incident a velmi pravděpodobné napojení jeho organizátorů na hnutí Laškare Tajiba, dává Američanům silnou páku v boji proti radikálním hnutím na pákistánském území. O jejich rozprášení se Bílý dům zasazuje už od roku 2001. V roce 2002 sice dosáhl určitého pokroku, když dotlačil tehdejšího prezidenta Mušarafa ke zrušení pěti radikálních organizací a zároveň jejich výcvikových táborů v Kašmíru. Jak účinný byl tento krok v reálu, ukázaly nejen útoky v Mumbaji, ale před nimi už řada menších incidentů. Většina zakázaných skupin se přejmenovala (například Laškare Tajiba na Džamátud Dáva) a pod zástěrkou dobročinných organizací či náboženských spolků fungovaly dál. Dokazují to i stovky poboček Laškare Tajiba a Džamátud Dáva po celé zemi, které vláda nechala v uplynulých týdnech v reakci na Mumbaj zavřít.
Vůdci dalších hnutí oznámili stažení z veřejného života na dobu neurčitou. Tedy výstižněji „než se bouřka přežene“.
A přesně tomu chtějí Američané zabránit. Po dlouhé době mají možnost silně tlačit na pákistánskou vládu, aby tentokrát došlo na platné skutky nikoliv jen jakousi stínohru, kterou Pákistán předvedl v roce 2002 a jejíž scénář by se s největší pravděpodobností opakoval i v případě současné situace. (Například vůdce Džamátud Dáva ani nebyl zatčen, setrvává pouze dočasně v domácím vězení.)

Záleží na armádě

Smutným faktem ale je, že vláda ani prezident, se kterými Spojené státy i další země vyjednávají, nejsou těmi, kdo budou o věcech skutečně rozhodovat. Pozice prezidenta není stabilní, autorita vlády je slabá především co se týká vztahu k armádě a tajným službám. Formálně sice vojsko podléhá prezidentskému úřadu a ISI premiérovi, fakticky ale vytvářejí stát ve státě zodpovědný jen sám sobě. Armáda rozhoduje o vlastním rozpočtu a jsou to generálové, nikoliv prezident, kdo nakonec určuje skutečnou bezpečnostní politiku Pákistánu (soudě například dle reakcí na mumbajské útoky a počátečním vstřícném postoji prezidenta Zardárího vůči Indii, který se pak radikálně změnil).
V této souvislosti si je nutné uvědomit na čem armáda své výjimečné postavení v rámci státního aparátu staví. Je to právě konflikt s Indií a otázka Kašmíru. Udržování veřejnosti v napětí a věčném strachu z nebezpečného souseda je strategie, která se armádě vyplácí už od vzniku Pákistánu. Dává opodstatnění její existenci, její síle, jejím vysokým rozpočtům. Armáda nepotřebuje na této strategii nic měnit. Stejně jako se jí nebude chtít mnoho měnit v postoji vůči radikálním hnutím. Většina z nich kdysi vznikla za podpory pákistánských tajných služeb jako jeden z nástrojů boje za osvobození Kašmíru a pákistánských zájmů na tomto území. Proč si z elementu, který mají bezpečnostní služby relativně „pod kontrolou“ nebo se tak podle nejrůznějších náznaků alespoň domnívají, obracet proti sobě? Není to v jejich zájmu a Američané na tom hodně těžko něco změní. Jediný, kdo může v tomto ohledu dosáhnout úspěchu je pákistánská veřejnost. A ta znavená špatnou ekonomickou i bezpečnostní situací zatím nedospěla do fáze, kdy by toho byla schopná. Velká část národa je navíc přesvědčená, že je to právě armáda, která v nestabilní situaci představuje alespoň jisté záruky. Osvoboditele Kašmíru, tedy mudžáhidy, stále plno lidí považuje spíš za hrdiny, než za zločince.
Je to právě veřejné mínění, na které je proto potřeba působit a jehož postoje je nutné změnit. Z obyčejných lidí válku nechce nikdo. Jak ale naznačil při sobotním smutečním obřadu na památku Benazír Bhuttové pákistánský premiér Gílání, ke změně takového postoje může stačit málo:“Akce budí reakci a my budeme v případě akce adekvátně reagovat,“ řekl Gílání. Jak velká by zmiňovaná akce musela být, člověk raději ani nedomýšlí. Je totiž víc než pravděpodobné, že vlnu násilí by v současné situaci mohl vyprovokovat i menší incident, za nímž by navíc mohl stát kdokoliv. Záleželo by jen na interpretaci pro veřejnost. Nezbývá než doufat, že tak daleko ani jedna ze zaangažovaných stran nezajde.

ve zkrácené podobě vyšlo v HN

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

duroy napsal(a):

současný ekonomický vývoj z pohledu jednotlivých trhů předvídal v rozhovoru pro týdeník týden, někdy v roce 2002, tehdejší náměstek PPF (nepamatuji si jméno), který prorocky uvedl, že po kolapsu trhů s komoditami dojde k válce. K těmto cyklům dochází opakovaně. Problém je akorát v tom, že lokální války již na povzbuzení ekonomik nestačí, takže bude třeba nějaký větší, finančně pro obnovu zajímavější konflikt.
Nebudeme si nalhávat v Indii i Pakistánu je CIA jako doma.
30. 12. 2008 | 19:05

vlk napsal(a):

Nevěřím, že bud e válka mezui Pakistanem a Indií. ted y pokud pakistánská generalita z nějakého svého důvodu neusoudí, že je to pro ni výhodné.

všichni ostatní mají totiž hodně co ztratit. Včetně pakistánských generálů.pokudby se na věc dívali racionálně.
30. 12. 2008 | 20:18

Karel Mueller napsal(a):

vlk:
Ahoj příteli vlku,
předchozí přispěvatel měl nejspíš na mysli následující variantu: Indie napadne Pákistán, čímž udělá nejšpinavější práci: Vstávající asijský obr Indie vážně zeslaben, jaderná velmoc Pákistán na kolenou, USA to vezmou hákem, převálcují Pákistán i Afghanistán a dosadí svoje lidi, Írán v kleštích.

Určitě by se to takto nejedné horké hlavě z Pentagonu zamlouvalo. Ale průběh je poněkud neodhadnutelný a za současné mezinárodně politické a ekonomické situace poněkud hazardní.
30. 12. 2008 | 21:36

Tree Ardy napsal(a):

co se týká vývoje, indie i pákistán potřebují ukázat, že mají nějaké svaly, ale pořád se dá spíše očekávat, že zůstane u předvádění se. co se týká situace v pákistánu - radikální islamisté si mnou ruce, vypadá to, že terror opět přinesl teroristům žádoucí výsledky.

ale především bych chtěl poděkovat autorce za velmi pěkně napsaný článek.
30. 12. 2008 | 21:49

oranžový napsal(a):

Pozor na ČÍNU !!!!!
30. 12. 2008 | 22:22

jj napsal(a):

Priteli Karle, zapoměl jsi ale na radioaktivitu...
30. 12. 2008 | 22:49

Karel Mueller napsal(a):

jj:
Udajně je těch atomek jen několik desítek a tak by to planeta mohla unést :-((.
30. 12. 2008 | 23:51

tomas napsal(a):

Jihovychodni Asi asi valka neceka, jizni Asii mozna ..
31. 12. 2008 | 06:28

oranžový napsal(a):

Tereza je kočka :-)
Krásný jméno - taky jednu takovou znám.
a je to taky kočka :-)
31. 12. 2008 | 06:51

Anička z Kuřimi napsal(a):

Je krize, hrozí omezení finančních prostředků a dotkne se to i armády.
Generalita to však vidí jinak. Třídní nepřítel Al-Kajda dle ředitele CIA pro Washington Post:
"Al-Kajda v Saudské Arábii i Iráku je blízko ideologické porážce, protože arabský svět odmítá její pojetí islámu," prohlásil Hayden. Dále uvedl, že je potřeba dosáhnout podobných úspěchů i v na afghánsko-pákistánské hranici, kde panuje určité bezvládí a kde se podle všeho skrývá i Usáma bin Ládin, jehož dopadení i nadále zůstává pro CIA prioritou.
Já to vidím tak, že "vlastní" dítko Bin Ládina ještě necháme na pokoji v zájmu obnovy hospodářského vzkříšení. To může přijít pouze se zakázkami pro Armádu.
V zájmu "míru" se začne vyrábět a tím se nastartuje ekonomika.
Myslím si, že scénář je již znám, teď je otázka kdy a kde.Podle výše uvedeného článku již víme kde, chybí kdy.
31. 12. 2008 | 08:30

Milan napsal(a):

Pani redaktorka a reporterka by se mela vratit do zakladni skoly na hodiny zemepisu a zopakovat si, co je to jihovychodni asie. Pakistan ani Indie to rozhodne nejsou.
31. 12. 2008 | 11:45

bibiana27 napsal(a):

Nechci strasit zadnyma predpovedema na tema valka, ale nekde jsem cetla, ze valka v Asii se ceka nekdy kolem roku 2012 a pry v tom bude hlavne Indie a Pakistan.
31. 12. 2008 | 13:16

Skogen napsal(a):

Neměli bychom zapomínat na to, že Spojeným státům by se v současné situaci mohlo vyplatit hrát horkou kartou. Jde o hodně. Jestliže USA ovládnou blízký východ, zajistí si vzdor současné krizi, či spíše právě pro to, na nějaké to desetiletí prosperitu. A protáhnou svou světovládu. Jinak jedou s kopce. Konflikt Indie s Pákistánem by Američanům mohl uvolnit prostor, Afghánistán by se vcelku snadno svezl při jednom. Konvenčními prostředky už toho USA bez efektivní podpory spojenců (jimž se dvakrát nechce a působí spíše formálně než obětavě) na východě mnoho nezmůžou a ztratit vliv v regionu si rozhodně nemohou dovolit.
31. 12. 2008 | 13:32

Michal Macek napsal(a):

ahoj

uz sem Vam psal pod minulej blog ze Indo-pakistanska valka nebude - pokud nehcteji mit z celeho subkontinetu louzi roztaveneho skla :)

to ale neznamena ze na sebe nebudou chvili delat bububu.taky si vymeni par diplomatickych noticek,pripadne si nevzajem zpusobi nekolik *politovanihodnych nehod*

taliban a terorosti sou kudlou v zadech Pakistanu - jak pisete nedokaze armada hlidat kmenove oblasti a zaroven Kasmir - Indie tenhle problem nema - Cejlon sem nepletme :)

spirala nasili mezi muslimy a hinduisty je stara asi jako mezi muslimy a zidy - nedavno sem si za 40kc koupil ve stanku DVD s filmem Ghandi - videl se to kdysi za komancu a opet me to dostalo - doporucuji vsem!!! (B.kingsley je buh :))
31. 12. 2008 | 13:49

Zacheus napsal(a):

To Tereza Engelová.

Přeji Vám krásný nový rok 2009. Zacheus
31. 12. 2008 | 15:40

fafnir napsal(a):

Karel Muller a přátelé
to jste mě uklidnil,já už se lek že se něco děje a zločiné USA nejsou v pozadí.Doufám,že jste to řádně probrali se svými krajskými hejtmany.Že existuje Čína a Rusko,které tam mají své zájmy a jsou mimo jiné velkými zbrojními dodavateli oběma státům na indickém subkontinentě,je mimo váš myšlenkový směr.A tedy čest vašemu myšlení,když ne práci.
31. 12. 2008 | 15:54

Karel Mueller napsal(a):

Milý fafnire,
já jsem reagoval na to, co asi chtěl první přispěvatel říct. Sám se s tím neztotožňuji, jak můžete usoudit z mého závěru.
Nelíbí se vám poznámka o horkých hlavách z Pentagonu? Asi zelené mozky málo znáte, bez ohledu na stát.

Ale dnes je silvestr, tak to nebudu dál pitvat a všechno nejlepší v novém roce Vám, autorce i přispěvatelům.
31. 12. 2008 | 16:33

oranžový napsal(a):

No ale nakonec se přece jen dohodneme ...
a ten "žlutej hnisavej vřed" ...

společně vymáčkeme.

PS:bude to ale fuška.
31. 12. 2008 | 20:04

oranžový napsal(a):

Musí být přece všem jasné , že zatímco
Amerika a Evropa je ve finanční krizi -
- Čína se jeví jako tichošlápek.
Olympijské hry - které měli světu ukázat,jaká
je tam prosperita atd.

Něco podobného se tehdy odehrávalo i za
nacistického Německa.
Podobnost čistě náhodná ?
Doufejme, že .......

Ale s jedním by měla Čína počítat.
Počítat s tím, že i když jich je opravdu
mnoho ( ! ) .... dopadli by stejně jako
ten nelidský ksindl A.H.

:-)
03. 01. 2009 | 09:26

Ben napsal(a):

Oranžový nestraš Čínou, i když něco na tom bude.
03. 01. 2009 | 21:49

oranžový napsal(a):

Nestraším Bene - jen je potřeba ostražitosti.
05. 01. 2009 | 09:43

F. Adamec napsal(a):

Su podruhe dedkem!
Menuje sa Ema, vazi 2,7 kg.

Vas dedek.
06. 01. 2009 | 01:06

oranžový napsal(a):

Gratuluji Vám pane Adamče :-))

Tak ať je Emička šťastné dítě .:-)
06. 01. 2009 | 08:19

Ben napsal(a):

I já se připojuji ke gratulacím,
pane Adamče, - každé narození děťátka je obrovská radost.
Kéž Vám i ostatním členům rodiny zůstane.
06. 01. 2009 | 11:09

Standa napsal(a):

Už jsem si říkal kam se krásná,sympatická Tereza z ČT ztratila.
07. 01. 2009 | 14:38

Radek napsal(a):

Za vsim ma prsty USA, ale pokud dojde k valce mezi Pakistanem a Indii, tak se Pakistan rozdeli. Sposta Pakistancu se priklani k Indii a druha cast k Afganistanu. Pracuji ve firme, kde jsou Pakistanci, Afganistanci, Indove, Pandzabi, Iracani a vsichni maji tenhle nazor. Ale s vyvolanim konfliktu v teto oblasti se nekdo strasne prepocital. Ze by USA ?
10. 01. 2009 | 23:22

Tomas Vavra napsal(a):

Inu, partizanska valka je ucinna... to k te tve asymetrii. Hlavni ale je hledisko lidske spravedlnosti, NATO a USA jsou okupanti a ti vousati brani svoji zemi proti agresi diktatury Ekonomickeho fasismu. Hitler prevlekl sve trestane nemecke vojaky do polskych uniforem a nechal je strilet na nemecke vojaky v nemeckych uniformach na vysilaci Glivice, aby mel zaminku pro rozoutani 2.svetove... USA si rizenou explozi znicily dve technologicky zastarale "veze" kdyz do nich pred tim nechali narazit letadlo, aby meli zaminku okupovat Afganistan... Zbrane hromadneho niceni a biologicke zbrane byly zaminkou pro okupaci Iraku a nikdy se nenasly....
21. 02. 2009 | 21:51

vdzvzxvz napsal(a):

出会い系 http://www.xxxrated-picture... 出会い系
出会い系の殿堂! http://www.alwaysoral.com/ 出会い系
出会い系無料サイト http://www.cansurv.com/ 無料出会い系サイト
メル友 http://www.videolivemail.com/ メル友
出会い http://www.deai-sugi.net/ 出会い
出会い http://www.deai-navi.mobi/ 出会い
裏出会い系 http://www.meeting-avenues.... 出会い系
出会い系 http://www.1-888-vehicle.com/ 出会い系
出会いサイト http://www.cyber-java.com/ 出会い
メル友 http://www.kvonkvyn.com/ メル友
出会い系サイト http://www.redrocketcomp.com/ 出会い系サイト
イケメン http://seo-mobi.net/ikemen/ イケメン
出会い http://www.deaicafe.net/ 出会い
セフレ http://www.love-b.com/ セフレ
メル友 http://www.mailcollector.net/ メル友
人妻 http://www.mailsell.net/ 人妻
出会い系 http://www.ccc-p.com/ 無料出会い系サイト
キャッシング http://www.golden-leaf.com/... キャッシング
出会い http://www.littlediablo.net/ 出会い系サイト
メル友 http://www.sit-n-shop.com/ メル友サイト
セフレ http://www.mtdcases.com/ セフレ
人妻 http://www.louisville-realt... 人妻
不倫 http://www.heartminders.com/ 不倫
恋人 http://www.targetvehicleren... 恋人
セックスフレンド http://www.cambridgeins.com/ セックスフレンド
無料出会い系サイト http://www.happy-clover.net/ 無料出会い系サイト
出会い系サイト無料 http://www.get-viagra.com/ 出会い系サイト無料
無料出会い系サイト http://www.mailsnow.com/ 無料出会い系サイト
巨乳 http://seo-mobi.net/kyonew/ 巨乳
ギャル http://seo-mobi.net/gyaru/ ギャル
出会い http://www.chihuahuaelpub.com/ 出会い探し
結婚 http://www.mail-c.com/ 結婚活動
メル友 http://www.hotpause.com/ メル友
出会い系 http://www.ekoturizmas.info/ 出会い系
出会い系サイト相互リンク集 http://lovers.oops.jp/ 出会い系リンク
出会い http://www.kartytel.info/ 出会い
童貞 http://www.brattagroup.com/ 童貞
スタビ http://www.sex-gay.net/ スタービーチ
援助交際 http://www.mailclick.net/ 援助交際
ギャル http://www.love-train.com/ ギャル
熟女 http://www.mailtomo.info/ 熟女
メル友 http://www.loveblue.net/ メル友
スタービーチ http://seo-mobi.net/sutabig/ スタービーチ
13. 05. 2009 | 11:07

jordan shoes napsal(a):

Al-Kajda v Saudské Arábii i Iráku je blízko ideologické porážce, protože arabský svět odmítá její pojetí islámu," prohlásil Hayden.
21. 05. 2009 | 09:46

ugg napsal(a):

Pandzabi, Iracani a vsichni maji tenhle nazor. Ale s vyvolanim konfliktu v teto oblasti se nekdo strasne prepocital. Ze by USA ?
21. 05. 2009 | 09:47

louis vuitton napsal(a):

My concept is a purely citizen initiative. It will have its own URL and will furnish a variety of e-resources to the entire world during the half year during which Cesko -- de jure -- becomes the Continent.
18. 08. 2009 | 21:06

luis vuitton napsal(a):

Ve španělštině má tahle slovní hříčka dva významy. Jednak más porquerías znamená více nepořádku, což Federico považuje za takovou malou sebekritiku. Más porque rías pak vyjadřuje něco jako více věcí k pobavení, což zase odkazuje na umělcovy veselé večery se svým synem ve studiu.
20. 08. 2009 | 20:10

TUTORIAL TIPS AND TRICKS napsal(a):

Danke f information
21. 08. 2009 | 08:24

wholesale ed hardy napsal(a):

což Federico považuje za takovou malou sebekritiku. Más porque rías pak vyjadřuje něco jako více věcí k pobavení, což zase odkazuje na umělcovy veselé večery se svým synem ve studiu
01. 09. 2009 | 11:01

egipt last minute napsal(a):

Je krize, hrozí omezení finančních prostředků a dotkne se to i armády.
Generalita to však vidí jinak. Třídní nepřítel Al-Kajda dle ředitele CIA pro Washington Post:
"Al-Kajda v Saudské Arábii i Iráku je blízko ideologické porážce, protože arabský svět odmítá její pojetí islámu," prohlásil Hayden. Dále uvedl, že je potřeba dosáhnout podobných úspěchů i v na afghánsko-pákistánské hranici, kde panuje určité bezvládí a kde se podle všeho skrývá i Usáma bin Ládin, jehož dopadení i nadále zůstává pro CIA prioritou.
Já to vidím tak, že "vlastní" dítko Bin Ládina ještě necháme na pokoji v zájmu obnovy hospodářského vzkříšení. To může přijít pouze se zakázkami pro Armádu.
V zájmu "míru" se začne vyrábět a tím se nastartuje ekonomika.
Myslím si, že scénář je již znám, teď je otázka kdy a kde.Podle výše uvedeného článku již víme kde, chybí kdy.
12. 09. 2009 | 10:30

Bailey Button Ugg Boots napsal(a):

Thanks for this article. it is very useful for me.
18. 09. 2009 | 09:47

cheap louis vuitton napsal(a):

GOOD
20. 10. 2009 | 10:37

ED HARDY napsal(a):

This article is really great! I really like, I hope you continue to fuel
24. 11. 2009 | 01:58

mbt shoes napsal(a):

Je mi jasné, že tento názor není ojedinělý. Mezi mnohými mými kolegy, kde míra naštvání, jakým způsobem bylo znehodnoceno vysokoškolské vzdělání a pohled na vysokoškolské učitele, je tento názor určitě přítomný. Nejčastější doporučení, které jsem slyšela v posledních týdnech, bylo: zrušit fakultu (což mimochodem Akreditační komise nemůže). Proto bych chtěla trochu hlouběji vysvětlit, proč Akreditační komise přijala toto rozhodnutí.
07. 12. 2009 | 16:24

tiffany napsal(a):

This article is really great! I really like, I hope you continue to fuel
01. 02. 2010 | 10:05

iPhone contacts backup napsal(a):

Wonderful. thanks.
03. 03. 2010 | 00:22

ed hardy clothing napsal(a):

good article,thank you
03. 03. 2010 | 11:06

air max 95 mens napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
14. 03. 2010 | 14:35

air max 95 mens napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
15. 03. 2010 | 11:26

Free Ringback Tones napsal(a):

good article thanks you very much for your information
18. 03. 2010 | 05:01

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
01. 04. 2010 | 03:32

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy