Vláda Václava Klause

22. 12. 2010 | 00:57
Přečteno 45224 krát
Prezident Klaus oznámil, že je garantem tajné koaliční dohody. Tím převzal za vládu odpovědnost a můžeme ode dneška hovořit o vládě prezidenta republiky. V našem ústavním systému věc neobvyklá.

Ještě méně obvyklé je, že prezidentova vláda bude vládnout na základě dohody která má zůstat „věcí jejich účastníků“.

Když vláda vznikla, pochvaloval si prezident, že to bude po dlouhé době vláda stabilní, s parlamentní většinou osmnácti hlasů. Napsal jsem tehdy, že vzhledem ke složení koalice a zejména nepředvídatelnosti 24 poslanců Věcí veřejných si myslím, že vláda nebude trvat ani tak dlouho, jako Topolánkova vláda. Ta vznikla za stavu 100:100 poslaneckých hlasů. Vydržela dva roky. Přežila několik pokusů o vyslovení nedůvěry a to bez nejmenší asistence z Hradu. Naopak, její demise v polovině českého předsednictví byla prezidentem uspíšena - pamatujeme si Jiřího Paroubka který, sám překvapen úspěchem svého pokusu o svržení vlády, sliboval televizním divákům, že ČSSD je ochotna nechat Topolánkovu vládu vládnout v demisi do konce předsednictví. Ráno nato oznámil prezident, že něco takového je pro něho nepřijatelné. Vzhledem k tomu, že Sociální demokraté neměli pro svůj, jak sami přiznávají neočekávaný, úspěch při porážce vlády připravenou alternativu, zůstali jsme bez vlády do chvíle, kdy se Topolánek s Paroubkem dohodli na vytvoření „prozatimní vlády“ Jana Fischera, ze které se stala, díky výroku Ústavního soudu a dalšímu nepochopitelnému obratu Sociální demokracie, vláda řádná, která trvala až do konce volebního období.

Nečasova vláda přežila konec prvního kalendářního roku svého vládnutí jen o vlásek. Nečasovi se podařilo vládu přenést přes prvních sedm měsíců jen za asistence prezidenta. Nevládne už na základě koaliční dohody, ani na základě programového prohlášení, které po svém vzniku předložila parlamentu, když jej žádala o vyslovení důvěry, ale na základě jakési tajné dohody kterou parlament nikdy neviděl, a vzhledem k tomu, že pan prezident prohlásil, že sněmovnu, media a veřejnost nemá zajímat, protože je soukromou věcí koaličních stran a jeho jako jejího garanta, nedá se očekávat, že ji někdy uvidí.

Buhužel jsme se dostali z politické krize do permanentní krize, která se díky prezidentovu zásahu velmi brzy může stát i krizí ústavní.

Rozhodně to neznamená, že se tím politické klima uklidní.

Pro koalici to znamená, že ode dneška se primárním zájmem jejích stran stává příprava výchozí pozice pro příští volby, že strany koalice již nejedou po jedné, ale po třech kolejích. Trochu mně překvapilo že krizi která vládu málem položila - i když její konec je tím jen odložen na neurčitou, ale jistě ne příliš dlouhou dobu, nevyvolaly Věci veřejné, od kterých jsem to očekával (a kterým bych rád poděkoval za to, že do tragické hry svými komickými výstupy alespoň vnesly slušnou dávku humoru), ale sama ODS.

Vláda padne v den, kdy se Věcem Veřejným v náhlém pohnutí mysli přihodí názor, že je pro ně výhodnější koalici a ministerské posty opustit. Dnes jim trn z paty vytrhl prezident, mohou se tvářit státotvorně, mohou se starostlivou tváří prohlašovat, že jsou ochotni pod prezidentovou kuratelou přinést nejvyšší možnou oběť pro pokračující boj proti korupci a vydávat při tom silácká prohlášení kterými ODS varují, že „ještě jednou a uvidíte“. Jenže dnes Věcem veřejnýn už neuvěří ani jejich vlastní členové a voliči. Po tom, co se staly účastníky tajné vládní dohody, jim už nelze věřit ani jejich jméno.

Proto neočekávám v nejbližší době ani hlasování véčkařů. Co kdyby se jim tajnosnubnost jejich strany nelíbila a chtěli se dozvědět, o čem vlastně hlasují...

ODS na tom není o nic lépe.

Petr Nečas už nevede ani stranu, ani vládu.

Koaliční strana veřejně prohlašuje, že pro ni už není svorníkem a garantem koalice předseda vlády, ale prezident.

Vláda už nemá předsedu. Má prezidenta.

ODS už nemá předsedu. Má prezidenta.

Překvapilo mně to opravdu jen trochu, o tom, že ODS, svým sebevražedným zatloukáním a odmítáním se vypořádat s problémem korupce a kmotrovství, k něčemu takovému spěje, píši již od aprilového puče kmotrů. Překvapila mě jen míra korupce, neočekával jsem, že se bude jednat o sumy v řádu miliard, a překvapil mně hloupý způsob jakým se všichni vedoucí činitelé pokoušeli a pokouší zatloukat, překvapila mně stupidita lidí, od kterých bych čekal alespoň trochu soudnosti.

ODS, bez ohledu na výsledek hlasování ve sněmovně, které naopak žádným překvapením nebylo, v aféře, která vedla k dnešnímu hlasování o nedůvěře, přišla o poslední zbytky své kredibility.

Už od příchodu Petra Nečase do čela strany mohla ODS demonstrovat, že se chce očistit. Místo toho očistu označila za „něco co do politiky nepatří“. Petr Nečas a vedení ODS měli i v hodině dvanácté možnost obrátit aféru která dnes ODS ničí positivním směrem. I na poslední aféře ODS mohla, hned ve chvíli, kdy vypukla, demonstrovat, že Petr Nečas nelhal, že se ODS opravdu mění, že korupci ve státní správě ani uvnitř strany nebude trpět. Svou možná poslední šanci ODS propásla. Ukázala bohužel pravý opak. ODS své černé ovce nejen že ze svého středu nevyhání, ale naopak je kryje a podporuje. Dnes už nejen mně, ale i ostatní diváky sedmiměsíční sebevraždy kdysi velké občanské a demokratické strany, nemůže asi nikdo přesvědčit, že to nejsou právě ty černé ovce, kmotři, kteří stranu ovládli a kontrolují.


Řečeno natvrdo, ODS nás svým chováním v Drobilově aféře přesvědčila, že je už definitivně stranou kmotrů. Pro čtenáře, kteří právě spadli z měsíce, „kmotři“ jsou ti, kteří v ODS neexistují, mediální zkratky, které si vymyslel Topolánek, aby stranu poškodil. Nevím proč se ten výraz ODS nelíbí a proč jeho použití Petr Nečas prohlásil za „politický zločin“. Jako její bývalý dlouhodobý člen a posléze jako volič a příznivec, bych spíše inklinoval k prohlášení, že je to příliš mírný výraz a že politickým zločinem je to, jak Nečasovo vedení ODS zničilo a kam ji mafiánské praktiky jejich vedoucích činitelů přivedly. Velmi trapný nervozní projev předsedy Nečase na dnešním mimořádném zasedání sněmovny jen potvrdil, že pro ODS je ochrana její vlastní stranické kasy a ochrana zájmů jejích kmotrů důležitější, než důvěra těch kdo při ní stáli do poslední chvíle v dobách těžkých a ještě těžších.

ODS jim dala svým jednáním v této aféře definitivní kopanec.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Lájoš Bácz napsal(a):

Bývalo historickým pravidlem, že presidentskou funkci vykonávala osoba dříve vězněná.Vše se obrátilo.

http://www.ct24.cz/vysilani/2010/12/22/10252839638-210411058081222-20:10-hyde-park-ct24/1/
22. 12. 2010 | 22:32

Jaja... napsal(a):

Lidi, proc si vsichni jenom porad stezujete a sedite doma na pr.eli!? Proc se nevzbourite? Ono je hezky doma drepet na zadku a nadavat na vladu a psat do diskuzi, ale co to pomuze!? NIC!!! Jedine co by snad pomohlo je se vzbourit, ale na to sou cesi az moc pohodlni, radsi budou sedet a brecet doma!!! Sami bysme se meli stydet! Ja jsem v CR vzdy jen na navstevu, ale porad mam ceske obcanstvi a kdyby k danemu vzboureni melo dojit, milerad se pripojim a podporim nizsi a stredni vrstvu proti tem ho.adum tam nahore! Ale uz se mi zda trapne vzdy jen cist narek ceskeho lidu a ze se nikdo nevzmuze na verejny protest! Lidi sakra, proberte se!!!
22. 12. 2010 | 22:33

Konavi napsal(a):

http://fun.cafetime.cz/video/zdenek-izer-videa-deda-mraz-zada-o-obcanstvi-v-cr/
22. 12. 2010 | 22:34

blbec napsal(a):

nyni me hlupakovi konecne dochazi udalosti poslednich let - Klaus si odmitl sednout vedle Lukasenka kvuli jedinemu duvodu - oba dva jsou diktatori, ale kazdy to dela po svem - jeden je na hranicich ruska a muze si dovolit mlaceni lidi na namesti, druhy sousedi s nemeckem a proto musi tahat za nitky, ktere si vytvoril a drzi

pred vic nez 10ti lety jsem si rikal, utec vole, tohle bude jeste par generaci divoky vychod, budes umyvat nadobi, budes mit blbou maturitu z vychodu, ale vypracujes. nyni mam diplom z vs, jsem "manazer" a behem psani tohoto prispevku jsem si navalit peknych par facek, ze jsem neodesel, jsem stale na vychode :(
22. 12. 2010 | 22:36

mb napsal(a):

lájoš bácz ... klause nikdo do tepláků nedostane .... nemáme šanci ....
22. 12. 2010 | 22:36

Luba napsal(a):

mb,
to je jednoduché ...

Podpora Klausovi primárně vychází ze statutu prezidenta republiky.

Kdyby byl na prezidenstském postu člověk všeobecně uznávaný a oblíbený, měl by podporu vyšší, než pan Michálek.

Statistika by však měla sloužit jako zbraň proti naší stupiditě -kdy zaměňujeme naše zdání s fakty.

V politice slouží tzv. statistika k manipulativním cílům - a potvrzuje tak tvrzení bytostného konzervativce a pragmatika Churchilla:

"Věřím jen takové statistice, kterou si sám zfalšuji."

Kriticky myslící občan je nepřítelem každého politického šizuňka a základem demokracie a otevřené společnosti.

Nebýt pana Michálka, nevěřil bych, že i mezi bankéři mohou existovat lidé, kteří se řídí zásadou: "Nebát se a nekrást!"
22. 12. 2010 | 22:36

Luba napsal(a):

Konavi,
díky ... tak jsem jen špatně hledal :)

Internet ještě funguje ...
22. 12. 2010 | 22:41

Konavi napsal(a):

http://fun.cafetime.cz/video/zdenek-izer-videa-deda-mraz-zada-o-obcanstvi-v-cr/
22. 12. 2010 | 22:46

Konavi napsal(a):

http://fun.cafetime.cz/video/zdenek-izer-videa-deda-mraz-zada-o-obcanstvi-v-cr/
22. 12. 2010 | 22:47

Luba napsal(a):

mb,
do tepláků nejspíš ne.

Musíme si počkat, až jednou bude Klausova audina projíždět zatáčkou v Kobylisích ...
22. 12. 2010 | 22:48

Konavi napsal(a):

...ufff, něco je plócho, omlouvám se za dabl, ale chyba není na mém příjmači :(
22. 12. 2010 | 22:49

mb napsal(a):

historie se neopakuje, kobylisy asi nebrat ... no nic ...

ještě jej proslavíte mučednickou smrtí .... dobrou ...

ideální by bylo umlátit argumentama aby se nemohl vykroutit jak had ...

ale on je jak copperfield ... vždycky se z toho dostane + fenix
22. 12. 2010 | 22:55

mb napsal(a):

dobrou
22. 12. 2010 | 22:55

Luboš napsal(a):

Dokud budeme všichni pouze komentovat dění na naší plitické scéně, nic se nezmění. Pojďme a buďme aktivní, jenom přísun nových politických tváří na všech úrovních může přinést změnu.
22. 12. 2010 | 22:57

Luba napsal(a):

mb,
EU by nám to odpustila.

Rating České republiky by se po Klausově nanebevstoupení mohl i zvýšit.

Brou ...
22. 12. 2010 | 23:04

mb napsal(a):

luboš ... jsem zelený ... za zelené se snažím kopat ... ale díru do světa/česka/virtuálního prostoru s tím nena(u)dělám ....
22. 12. 2010 | 23:05

mb napsal(a):

brou
22. 12. 2010 | 23:05

Totalita kapitalu napsal(a):

Zlaty V8clave ... to ze ti nejspis spadly penize zhury a tak neznas jejich hodnotu neznamena ze mas take spravny nazor na vse kolem kdyz navic lzes o zadluzeni za CSSD kdyz jej nadsazujes asi 200 miliardama co zustaly po Klausovi s ODS. Kdyz k nem pripocitas 417 miliard od roku 2006-2009 a to nepocitam letosek tak i bez sanace bank a povodni je pravicak hlavnim rozziracem a zadluzovatelem obcanu tohoto statu.
23. 12. 2010 | 05:41

ruoso napsal(a):

Kdybychom zde v čele státu měli Isaaca Anisimova,byla by s ním velká podobnost.Ledaže perličky zdravého rozumu by byly z vládní úrovně nahrazeny perličkami scientními.ˇuroveň všech stuňů řízení by asi zůstala tatáž.Schopnost řídit není jediná schopnost opravňující k liské cti.A můžeji mít i člověk s jinými naopak minusy.Ale pro chod společnosti je nezbytná.Pokaždé,když se vysoko nahoru dostane člověk,který by nezvládl ani ředitele odboru,sekčního šéfa podřadného ministerstva,nastává pozorovaná vláda ala bridgový klub.Finance se rozletí,sténání a vytí ze všech stran,stranické třenice,neustále všude apři každé příležitosti opakované tiše i nahlas přání:Odejdi!
Lidem už je špatně už jenom při fotce.Při zmínce.
23. 12. 2010 | 06:24

maledivy napsal(a):

Otázka Nicollo Machiavelliho ve Vladaři:
Čím člověk tak mírný jako senátor Sforza vyvolal takový hněv svých spoluobčanů?

V.Kluus je člověk solidní,mírný,slušný,zdravého selského rozumu a jak zde píší jiní,je nejlepší z průměrných.
Ale přec k němu je nejčastěji adrsováno volání:Sv.Václave,sestup z koně,zahoď meč a staň se poutníkem, Ano J.A.Komenský a Lenin říkají totéž slovy učit se,knihou Poutník Komenského a radou Lenina spolustraníkům,aby Stalina nepřecenili.
V.Havel je poutníkem již delší dobu.
Proč namísto Klausových vlastností státnických lid jeho země (světová vůle) si přeje vidět raději státníka geniálního,ač Klaus není vysloveně hloupý,přeje vidět vyšší třídu,kvalitu.Především někoho komu to lípmyslí,víc pálí v bedně-lidově. Kdo by nemařil čas jemu podobnými rozcestníky.
Na jeho dobu vlády je přec zdravý selský rozum krátký,nic s ní nezmůže.Ani ten nejlepší z průměrných jak o něm píší a říkají nejčastěji.O Gorbačevovi ve Volgogradu:Nejlepší z Němců.
23. 12. 2010 | 06:54

maledivy napsal(a):

opravuji z V.Kluus na V.Klaus-výše
23. 12. 2010 | 06:56

David napsal(a):

Novinky.cz

Výběr z textu:

Tajná dohoda: VV nominují policejního prezidenta, ODS superinspektora

23.12.2010
Klaus Michálka považuje za lumpa

Dalším krizovým místem hradního jednání byl návrh véčkařů, aby se bývalý ředitel Státního fondu životního prostředí Libor Michálek, který si nahrál tajně rozhovory s exministrem životního prostředí Pavlem Drobilem a jeho poradcem Martinem Knetigem, vrátil na svoji původní funkci.

Podle Johna není možné, aby člověk, který upozornil na podezření z korupce, za svoji občanskou statečnost trpěl. Véčkaři ale nakonec neuspěli. Podle zdroje Práva byl kromě zástupců ODS proti i prezident Klaus.

„Klaus řekl, že Michálek je lump a darebák,“

uvedl zdroj Práva.

--------------------------------

Co jiného jsme mohli

od kmotra kmotrů

čekat, když jeho oblíbenci jsou takoví jako Kožený, Železný a Drobil?
23. 12. 2010 | 07:19

David napsal(a):

Poslanci, kteří hlasovali proti návrhu opozice o vyslovení nedůvěry vládě nemohou mít čisté
svědomí.

Slib poslance:

"Slibuji věrnost České republice. Slibuji, že budu zachovávat její Ústavu a zákony. Slibuji

na svou čest,

že svůj mandát budu vykonávat v zájmu všeho lidu a

podle svého nejlepšího

vědomí a svědomí."

------------------------------------------------------------------

Kdo zlu neodporuje, sám se proviňuje!!!
------------------------------------------------------------------
Poslanci, kteří hlasovali proti návrhu neměli

žádné informace

o obsahu ústní dohody,

kde jejím „garantem“ se stal kmotr kmotrů.

Poslanci buď byli v bezvědomí nebo jejich svědomí je už velmi černé.

Nechtěl bych mít svědomí těchto poslanců, kteří tímto umožnili pokračování mafiánského způsobu vládnutí.
23. 12. 2010 | 08:14

mb napsal(a):

Tyto dezinformace, stejně jako jakékoli další spekulace o dohodě uzavřené mezi koaličními stranami na Hradě, nepřispívají k uklidnění politické situace a osobně se od nich distancuji,“ uvedl v tiskovém prohlášení.

prohlásil nečas ...

no ehm kdybyste jaksi žádné dohody neutajovali .... tak by zvěřejnování dohod nepřispívalo k rozbouření politické situace ...
PODLE KLAUSE JE MICHALEK LUMP A DAREBÁK (a proto se na sfžp nemuže vrátit)

bez komentare ...

komentar: pokud je michalek lump a darebák .... pak přídomky václava klause jsou slovy nevyjádřitelné ....

či jinak ... klaus je pathologický démon ,....
23. 12. 2010 | 09:37

mb napsal(a):

Proč se do věci vložil Klaus? V neděli se zastal Pavla Drobila, v jehož resortu se chystalo tunelování ve prospěch ODS. Zřejmě je pro něj nepřijatelné, aby nějaká vláda padla jen kvůli vykrádání státních peněz.

Rozumějme té situaci dobře: Klaus zachránil nikoli ODS, ale zkorumpovanou část ODS. Kdyby byla tato vláda padla, všelijací šmejdi a zloději by to měli hodně těžké. Strana by je z pudu sebezáchovy vyvrhla. Takhle ne. Takhle ji otec Lajose Bácne a Radjiva M. Sinhy udržel při starém. Při klausovském.

Veřejná strana, strana přímé demokracie, strana antidinosaurovská přistoupila na TAJNOU DOHODU S TYRANOYSAUREM KLAUSEM. To je totální pád, selhání, zrada voličů. Před hlasováním o nedůvěře VV neuspořádaly referendum, ač tvrdily, že to tak bude při každém zásadním rozhodnutí. Lhaly. Když se to nehodí, když hrozí, že referendum nenahraje jejich záměrům, nekoná se.

Ještě k tajné Klausodohodě. Je skandální, že nebyla zveřejněna. Veřejnost má pro aktéry toho kšeftu za zavřenými dveřmi cenu lejna. To je politika Lukašenka, ne demokratické hlavy státu. A co nám budou tvrdit? Že to dělají pro naše dobro. Pro reformy – které se nekonají.

Píše Martin Fendrych

http://www.tyden.cz/rubriky/nazory/glosar/navrat-klause-do-ods_189359.html
23. 12. 2010 | 09:52

Morbo napsal(a):

Obvykle rozhodně neupozorňuji na gramatické chyby, ale slovo "mně" se v článku vyskytuje pětkrát a z toho pětkrát je špatně použito. Je tohle normální? To nemáte v aktuálně.cz žádnou korekturu?
23. 12. 2010 | 10:04

Pepi napsal(a):

"Veverkám"
Věcím Vykutáleným-NEveřejným (napsáno slušně) už nemůže snad věřit NIKDO v této zemi..!!
-
-
A pro správce blogu, pana Libora Stejskala:
Možná by to chtělo: trochu i rozšířit okno vyplňování komentářů (o 50-80%), když se rozšířilo okno s komentáři, tak aby se trochu sjednotily...
23. 12. 2010 | 10:04

Luba napsal(a):

Třikrát o zbožňovaném prezidentu Klausovi a jednou o "darebáku" Michálkovi:

Tomáš Ježek v Týdnu
(podle LN 21.3.00):

"Klaus věděl, že neregulovaný trh dá možnost k tomu, co se nakonec skutečně stalo. Oni oba (pozn. s D. Třískou) věděli, že já bych to nikdy nedovolil, tak mně to nenechali dodělat.

Až mnohem později, když už se to hroutilo a já jsem se na to nemohl dál dívat, tak jsem
8. prosince 1996 pronesl na kongresu ODS projev. Týden na to v Kolodějích Klaus řekl: Dobře, tak tu regulaci tedy uděláme.

Já jsem si na schůzku o tom, jak to budeme dělat, přivedl lidi, kterým věřím, z burzy a tak.

Klaus lidi z Motoinvestu, Tykače, Dienstla a další. Byl tam Tošovský, který, když je viděl, chtěl ihned odejít, ale nakonec zůstal.
...Debata byla vedena, jestli máme nechat trh dva nebo tři roky bez regulace. Mně lezly oči z důlků ...

Nakonec ... čistě technický odbor číslo 10 Ministerstva financí přejmenovali na Úřad pro cenné papíry, odpovědný za dozor nad kapitálovým trhem.
... Čili podvod, úplně klasický."

Slavomil Hubálek
(psycholog, mluvčí Impulsu 99)
v Respektu č.13/2000:

"U Václava Klause se akcentují ještě určité hysterické rysy, které se projevují v přehnané teatrálnosti, nedůtklivosti, infantilismu, vyumělkovanosti a naprosté neschopnosti sebereflexe. ...
(...)"

Zdroj:
http://www.kan.cz/zpravodaj/zpr55web.htm#K12

Ještě jednou ekonom Tomáš Ježek (J) o Velké privatizaci a Klausově roli v ní:

"LNV té době nicméně obecně chyběla potřebná legislativa.

J: "Legislativa nechyběla, ale byla vadná. (...)
Bylo to vymyšleno tak,
že jakmile se do prázdných investičních fondů nalijí akcie občanů, zakladatelé vycouvají a jako akcionáři zůstanou jen občané. To se ale do federálního zákona nedostalo, takže zakladatel nakládal s celým majetkem jako se svým.

Vezměte si třeba pana Kocába, nynějšího ochránce lidských práv. Ten svůj fond prodal za cenu, která odpovídala veškerému majetku ve fondu, což je neskutečná drzost, protože to nebylo jeho."

* LN Tehdy to ale bylo legální.

J: "Na rozvinutých trzích platí kanonické pravidlo, že majetek správce musí být oddělený od spravovaného majetku.

To zákon nedodržel a správce se k majetku choval jako k vlastnímu.
Zde je potřeba přiznat plus velkým bankám, jako je Komerční banka nebo Česká spořitelna, které o tom pravidlu věděly a interně si to samy oddělily."

* LN Investiční a Poštovní banka se tím však neřídila.

J: "Samozřejmě. V IPB to byli zločinci, vysloveně lotři."

* LN Nemyslíte, že bylo chybou zapojit investiční fondy?

J: "Ne, myšlenka byla dobrá. Chyba byla jen ve zmíněném bodu."

* LN Viníte za to někoho konkrétního?

J: "No jistě, to je jednoznačné. Byli to ti tři lidé z federálního ministerstva financí:

Václav Klaus a jeho náměstkové Dušan Tříska a Vladimír Rudlovčák.

Naše lidi odháněli a byli hrozně nedůtkliví, aby jim do toho nikdo nemluvil. Na nižších patrech ministerstva se vědělo, že je to špatně." (...)

* LN Nemáte rád slovo tunel, proč?

J: "Já radši říkám krádež. Tunel už je eufemismus. Je to normální zlodějna." (...)

Zdroj:
http://www.lidovky.cz/kuponovka-mela-jen-jednu-chybu-dex-/ln_noviny.asp?c=A100814_000054_ln_noviny_sko&klic=238398&mes=100814_0

Kdo je pan Libor Michálek, Klausem označený za darebáka:

"V roce 1996, kdy pracoval (pozn: Michálek) ve Fondu národního majetku, kritizoval pomalou privatizaci bank a únik peněz (tunelování) z privatizačních fondů.

Michálek tehdy okamžitě přišel o místo. Obrátil se na soud a ten mu nakonec dal za pravdu. Později se angažoval v odškodňování investorů postižených finanční kriminalitou."

Zdroj:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Libor_Mich%C3%A1lek
23. 12. 2010 | 10:16

David napsal(a):

Pro mne nejlepší dárek k Vánocům, jaký jsem mohl dostat.

Všechno zlé, bývá někdy - občas i k něčemu dobré.

Když spojíme nahrávací metodu pana Michálka s nadačním fondem podnikatele Janečka, tak účinnější způsob, jak bojovat proti korupci jsme ani nemohli nalézt.

Začínám být optimista!!!

-----

HN.IHNED.CZ

23. 12. 2010

Nadace

Podnikatel věnuje peníze na boj proti korupci

Odhalil korupci, ze soukromého fondu za to získá odměnu

Karel Janeček:

Dobře spočítaný risk

Nečas se omluvil odvolanému Michálkovi.

Ten chce zpět své staré místo

Podnikatel Karel Janeček, šéf společnosti RSJ, zakládá nový Nadační fond proti korupci.

Prvním člověkem, kterého chce ocenit, je Libor Michálek, bývalý ředitel Státního fondu životního prostředí a hlavní aktér aféry, jež stála místo ministra Pavla Drobila a málem položila Nečasovu vládu.

Podle Janečka si Michálek zaslouží ocenění, protože se nebál upozornit na velký korupční případ. "Pan Michálek udělal přesně to, co chceme podporovat," řekl HN Janeček.

Janečkova protikorupční nadace by měla začít oficiálně fungovat příští rok na jaře.

Výši nabízené odměny chce odstupňovat podle závažnosti případu a v největších případech jít až do "stovek tisíc korun".

Janeček, vzděláním matematik, je zakladatelem a největším majitelem jedné z nejúspěšnějších českých finančních firem. Díky původním softwarovým modelům, které jeho firma vyvinula, dosahuje ročního obratu přes 2,6 bilionu korun. Kromě boje s korupcí přispívá i na českou vědu.

Autor/ři: Jaroslav Plesl

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
23. 12. 2010 | 10:35

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Morbo,

jazykové korektury si dělají v Aktuálně sami redaktoři (po nich texty čtou ještě editoři).

Nicméně tyto stránky nenaplňují redaktoři, ale blogeři, kteří si texty vkládají do blogu sami, Jejich jazyková úroveň (a nejen) je čistě jejich věcí. Redakce ji nekontroluje a ani neopravuje (do autorských textů blogerů prostě nijak nezasahujeme).

Hezký den, pane Pepi,

máte samozřejmě pravdu, to okno je nyní příliš úzké (opravu jsme zadal již dříve).

Libor Stejskal
23. 12. 2010 | 10:48

David napsal(a):

HN.IHNED.CZ 23. 12. 2010

Kauza Michálek

Odhalil korupci, ze soukromého fondu za to získá odměnu

Minimálně v jedné věci se Karel Janeček, šéf úspěšné společnosti RSJ Algorithmic Trading, shodne s hercem Janem Krausem. Nedávný vznik pražské koalice ODS a ČSSD považují oba za "prasárnu". Kraus si svůj vztek nedávno vybil na radním Karlu Březinovi (ČSSD) ve své talkshow v televizi Prima. A Janeček zakládá Nadační fond proti korupci. "Dohoda ČSSD a ODS na pražském magistrátu, faktický výsměch pražským voličům, byla poslední kapkou, která mě přiměla k akci," říká Janeček.

Jeho fond bude podporovat lidi, kteří se nebudou bát hledat důkazy a vystoupí proti ekonomicky významné korupci ve veřejné správě.

Prvním oceněným bude podle Janečka Libor Michálek, který upozornil na nejnovější korupční kauzy týkající se ministerstva životního prostředí a doplatil na to vyhazovem z vedení Státního fondu životního prostředí.

"Pan Michálek udělal přesně to, co chceme podporovat. Nebál se upozornit na korupci. Za to ho chceme vyzdvihnout a podpořit," říká Janeček.

Kromě morálního ocenění se Michálek už teď může těšit i na odměnu materiální. "Finanční podpora určitě nebude zanedbatelná, řekl bych že bude dokonce významná," říká Janeček a dodává, že bude odstupňována podle toho, jak velký případ korupce bude odhalen. "Odměna může jít až do stovek tisíc korun," vysvětluje.

Korupce škodí ekonomice

K založení protikorupčního fondu vede sedmatřicetiletého Janečka přesvědčení,

že pomůže rozvoji ekonomiky.

"Přílišná korupce devastuje ekonomiku. To spousta lidí neví a nechápe. Myslí si, že se vlastně nic neděje a nepřipouští si, jak moc na korupční systém oni osobně doplácejí," vysvětluje.

Protikorupční fond bude také poskytovat granty na investigativní činnost jednotlivců. V tom smyslu bude jeho fungování podobné jako činnost už existujícího Nadačního fondu Karla Janečka na podporu vědy a výzkumu. Tomu letos věnoval tři miliony korun.

Ze zdrojů nového fondu bude financován také archiv veřejných informací o korupci, aby se korupční aféry veřejných činitelů daly jednoduše vyhledat podle zadaného jména.

"Účelem archivu je jednak zpomalení procesu vyšumění korupčních kauz a dále poskytnutí pomoci investigativním novinářům nebo jiným lidem, kteří se chtějí rychle dostat k přehledným informacím," říká Janeček.

Přípravy na vznik nového fondu jsou v plném proudu. "Nyní dávám dohromady členy správní rady," říká šéf společnosti RSJ. Zatím je jasné, že tříčlennou správní radu povede Karel Janeček, další dva členy teprve hledá. Klíčem je, aby to byly osoby maximálně důvěryhodné. "Jedním z těchto lidí by mohl být úspěšný, významný a mediálně známý byznysmen," popisuje.

Čisté podnikání

Uvědomuje si své výjimečné postavení mezi českými podnikateli. "Naše firma tady není na nikom závislá. Obchodujeme v zahraničí, nepotřebujeme žádné veřejné zakázky. A kdyby to bylo nezbytné, můžeme v podstatě během několika dní přesunout podnik třeba do Londýna," říká Janeček.

Pokud se mu podaří fond dobře mediálně uvést, měl by sloužit i jako "legitimace" čistého podnikání. "V ideálním případě bude pro úspěšného a férového podnikatele věcí prestiže mít možnost veřejně podpořit fond a být v klubu donátorů fondu proti korupci," říká Karel Janeček, jehož fond by měl začít naplno fungovat už na jaře.

Kdo je Karel Janeček (37)

Šéf RSJ Algorithmic Trading

Firma je jedním z největších obchodníků na světových finančních trzích s ročním obratem v nominální hodnotě více než 2,6 biliardy korun.

Hlavní stratég

Janeček je největším akcionářem RSJ. Zodpovídá za obchodování na derivátových burzách. Vytváří matematické modely a stanovuje strategii.

Filantrop

Janeček podporuje české vědce. Jeho protikorupční projekt bude k vidění na adrese www.nfpk.cz.

Autor/ři: Jaroslav Plesl
23. 12. 2010 | 10:49

Anička z Kuřimi napsal(a):

Kuci,
já to vidím tak, že Péťa šel za tatínkem, aby rozsoudil spor kamarádů.
Tatínek jednoho povýšil a dal mu plaketu.

A to vše tajně, páč takhle se chová totalita, pardon demokracie ...

A vláda odpovědnosti může vesele pokračovat i s tatínkem v deformách společnosti.
A že nás deformuje vidíme na sobě.
Michálek může vyprávět.
Zbývá ještě povýšit Knetiga a omluvit se Drobilovi.

Díky tajné dohodě to může být v budoucnu pravděpodobné, páč se již nic NEVYŠETŘÍ.

Stopy jksou zameteny, někdo si to vše vymyslel, nejsou důkazy a před námi jsou jiné úkoly než nepotvrzené dohady ...
23. 12. 2010 | 11:21

mb napsal(a):

před námi jsou jiné úkoly než nepotvrzené dohady ...
23. 12. 2010 | 11:57

David napsal(a):

Když spojíme nahrávací metodu, kterou použil pan Michálek s nadačním fondem podnikatele Janečka, tak účinnější způsob, jak bojovat proti korupci jsme ani nemohli nalézt.

Je to fakt super!

Doufám, že tato zcela „čistě tržní“ hmotná zainteresovanost všech bojovníků proti korupci se bude našemu kmotrovi všech kmotrů opravdu, ale opravdu líbit.
23. 12. 2010 | 11:59

tomb napsal(a):

S komentářem obsahově nelze než souhlasit, ale ta forma - prosím Vás, pane Haasi, naučte se pravidla psaní čárek a mě/mně, Vaše posty se pak budou číst daleko příjemněji.
23. 12. 2010 | 13:22

Luba napsal(a):

Tak jsem si v tom předvánočním času vzmopněl na Církev ...

Ptám se,
pročpak se v antikorupčním boji nijak neangažuje obhájkyně Desatera a tradičních hodnot, naše Církev svatá katolická?
Jaký morální apel v této souvislosti vydala?
Že krást se nemá, ale ti vyvolení to činit mohou?

Proč Otec arcibiskup Duka nepošle Klause do klatby?

Jóóó, takové vykropení kardiochirurgického sálu v IKEMu - to ano. To by mu šlo.
Pro Pirkův institut je každá reklama dobrá. Pan profesor si to rád sichruje, kde se dá.

Posvěcení a vykropení zbraní našich vojáků v Afghánistánu, to jóóó. Vždyť vraždit jinověrce je v duchu tradic všech církví a je to záslužné.

Ale boj proti domácímu státnímu terorismu a teroristům, jako je Klaus, Kalousek, Nečas, to nééé ...

Arcibiskupovo heslo je:

"Úkolem doby je být pevnými, ale ne tvrdými. Umět říkat pravdu s láskou."

http://www.dominikduka.cz/

Tak tu pravdu svým ovečkám sdělte, Svatosti, ať netápou, a třeba i s láskou.

Dominik Duka pravil:

"Současná skandalizace církve, která vyrůstá z poznání o absolutní náročnosti duchovní služby, směřuje k odstranění velkého daru, kterým je zasvěcení celého života Bohu. Mezinárodně koordinovaný průzkum, kterým se zabývají sdělovací prostředky, má však také i jiný podtext. Je to nalomení důvěry k církvi a rovněž tak vytlačení církve z oblasti školství a výchovy. Jedná se také o finanční prostředky a dary a rovněž o státní finanční podpory, které směřují do těchto institucí,"

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/zpravy-o-zneuzivani-maji-nalomit-duveru-k-cirkvi-rika-arcibiskup-duka-1es-/domaci.asp?c=A100406_134202_domaci_ban

Ale houbeles, Velebnosti ...
Pokračující marginalizace Církve je hlavně její vinou, její nečinností, jejím mlčením k celospolečenským problémům, její neviditelností v mediálním světě, kdy neumí nabídnout jinou alternativu, než jinou formu dogmatismu k dogmatismu všespasitelného Trhu bez přívlastků!

Proboha!
Vždyť Adam Smith byl především etikem!
A dříve, než "Bohatství národů" napsal "Teorii mravních citů"

Smith nevylučuje, že ctnosti a vášně se mohou v umělém prostředí zvrhnout ve žravost a nespravedlnost.

Knihu "Bohatství národů" musíme chápat jako umírněnou obranu nikoliv ideálního stavu světa, ale systému, který jako jediný známý lidi zbavuje nutnosti násilí a nesvobody.
(...)
To co dnes rozumíme pod pojmem tržní princip nás rozhodně – dle Smitha – nechrání proti degeneraci. (...)
Lidé se (ve Smithově pojetí) nechovají jako "homo oeconomicus", jejich cílem je maximalizovat peněžní zisk.
(...)
Naopak tržní interakce je pouhou nejasně ohraničenou podmnožinou vztahů, které utvářejí to co se dá nazvat morální pravidla a hodnoty. ... býti člověkem znamená podstupovat tyto vztahy."

http://nb.vse.cz/kfil/elogos/ethics/capek2-01.htm

A kdo jiný národ těm morálním pravidlům a hodnotám vyučuje, než živý vzor pana prezidenta Klause - úspěšného muže, který se vznáší vysoko nad stranami, je nekritizovatelný a neodvolatelný, jako sám Bůh?

Co Vy na to, bratře dominikáne?
23. 12. 2010 | 13:36

Hradní partička napsal(a):

Klaus poslán do blázince:

http://spiknutilekaru.wordpress.com/korespondence-lekaru/

www.reformy.cz/zpravy/intriky-lekaru-klause-chteli-prohlasit-za-blazna/
23. 12. 2010 | 14:43

vrán napsal(a):

Jde o velké zadostiučinění pro Václava Klause, který - když korupčníky a defraudanty (pardon, lokalizátory) umravňoval a nabádal k návratu ke kořenům, byl jimi v čele s Topolánkem zurážen výroky, že i pařezy mají kořeny...
Protože zcela jistě pravicovost či levicovost netkví v alokaci společných peněz mezi bohaté,či chudé... Obludnější blbost jsem dlouho neslyšel, pak by např. velký císař Josef II. důsledně dbající o uplatňování práva a jeho činnost vedla k zvelebování měst, řemesel, vzdělanosti a státu evoluční cestou, byl superlevičák... - vývoj dal za pravdu Václavu Klausovi a pařezy se změnily v popravčí špalky... a Klaus tímto dává mstitelům a právu volnou cestu, padni komu padni... Takže Radek John má volné ruce pro očištění ztraceného renomé VV právně konsekventními činy.. Ostatně dokud nedojdeme kýžené katarze, dokud nebudou "alokátoři" mít hlavu na špalcích z původních idejí roku 89, bude se duše národa samžit v pekle a nedojde klidu...
23. 12. 2010 | 16:54

mb napsal(a):

Klaus se ukájí na tom, jak nás všechny vytáčí a jak mu to všechno vždycky projde a prochází znova a znova a znova a znova ...
23. 12. 2010 | 17:06

Swift napsal(a):

"Někdo má jít bručet!" památná věta z volby našeho nejrovnějšího z rovných. Tehdy při volbě tato slova stačila. Volící parta jako jeden muž zvolila.
Íčko, důvěrník Nečase v současnosti (3x týdně brífing ve strakovce) najednou zjistil, že věta nějak nezabírá. Je nutné přitvrdit a celou tu rozklepanou partu pohnat před nejvyššího. "A proto jsem si pozval tady tu devítku" slova nejvyššího. Následuje řádné a důrazné vysvětlení. A hle, rozhašená "tady ta devítka" je najednou jako jeden muž. A jako jeden muž si v zápětí odhlasuje ve sněmovně (včetně Drobila) svou nejrovnější páteř v této země.
Zajímavá shoda, pravda?
Velmi rychle jim došlo, že jsou pouhými pěšáčky a zřejmě nikdo z nich nechtěl jít bručet. Tak jako druhdy všechny cesty vedly do Říma, tak dnes, alespoň v ČEZku vedou všechny nitky k velkému kormidelníkovi na hrad. Co se plebsu týče (od vlády až k poslednímu bezdomovci), jeho úkolem je držet hubu, krok a makat pod jedinou taktovkou nejvyššího. Tečka.
23. 12. 2010 | 17:52

bzz napsal(a):

To pravicak: vynechal jste krast,tunelovat.
Nemeli by, /uz z principu/ podle Vas byt pravicaci poctivejsi nez levice?
To Josef: Nebojte, Recko dozeneme a predezeneme.Co se ukradne, to se neprozere.
A v IK jsme uz Recko stychli.
Lex: konec neni znam. Ale zacatek ano. Sam pan Nejvyssi.
To Zdenek a m.a.: nekrivdete Lukasenkovi.
To NVS: neznam.
To konavi: Hezke,jen mala zmena.
Na stolicce misto Petra sedi Buh.
To V: Kde hlava? V zadeli.
Ti "ctitele" VK: Ke KLDR uz chybi jen metoda cu cche a nastupnictvi syna. Nebojte, i na to dojde.
To zmena nazvu VV: Proc jen nedoplnit na
VV-VB: VV - verejna "vila" +VB/verejny b....l/
To pani S.S.: Pekne vanoce!!!
23. 12. 2010 | 18:00

Aleš napsal(a):

Excelentní komentář- podle mne je fond životního prostředí jen jedn z mnoha penězovodů pro politické strany- jsou i mnohem větší /ČEZ-rukou nerozdělnou ČSSD a ODS schválený dar nekolika desítek mld, jsou tu lesy České republiky, Česká spořitelna, ČD a CARGO, dopravní fondy a GŘ silnic dálnic a jistě jiné mnohé další , Evropské peníze MMR to je také pěkný penězood/. Poslední kauza naznačila také jeden zJÍMAVÝ úkaz, kolik novinářů napadlo jít do dalších spřátelených institucí a dívat se na problémy tam.
Nejtrašnější průser je, že nevidím v tomto státě žádnou relevantní sílu, která by proti této zlodějně a marasmu chtěla jít.
K praktikám na Ukrajině, Albánii, Rusku -máme stále blíže
Ani v ČSSD nejsou relevantní osobnosti, které by šli proti tomuto marasmu a důvod je jednoduchý- po dvojích volbách tyto strany ukrutně potřebují peníze na dluhy a navíc zdá se , že kromě peěnz pro strany, se ulupují peníze i pro jednotlivce.

Osud VV je zpečetěn a Radek John je den ode dne tragikomičtější postavou- pokud by jim šlo o boj proti korupci, nemohou se zaštitovat tyranosaurem Klausem, jak už tu bylo dobře podotknuto.

Tajná dohoda, to je opravdu velká zkouška demokracie.
Stále více se otevírá cesta nejrůznějším populistům a může být ještě hůře.
Jak dlouho zůstane ještě veřejnost lhostejná?!
23. 12. 2010 | 18:52

Antihmota napsal(a):

Aleš
Hm, demokracie a tajná dohoda?
U nás nikdo o demokracii nemluví.
23. 12. 2010 | 19:39

ranhojič napsal(a):

Jak jsem mohl být tak hloupý, že jsem do r. 1996 věřil panu Klausovi. "Pane Klaus musíte mi to odpustit, již to vícekráte neudělám". Samozřejmě jsem jeho názory od té doby až po dnešek odhadl na 100%.
23. 12. 2010 | 20:08

S.Š. napsal(a):

bzz : děkuji, pěkné Vánoce i Vám.

mb : pane mb, vyzkoušel jste ten mail ?

ranhojič : no vidíte, nemáte si co vyčítat. Jsou jiní, kterým to trvalo mnohem déle a ještě jiní, kteří neví dodnes. Na druhou stranu, znám i pár lidí, kteří přesně tipovali od samého začátku.
23. 12. 2010 | 21:13

menici se nick napsal(a):

maledivy ... no nevim kdo vas vychovaval kdyz si o obycejnem blbovi myslite ze "je člověk solidní,mírný,slušný,zdravého selského rozumu ".
23. 12. 2010 | 21:23

Šakal napsal(a):

To nabyla hloupost, ale víra v lepší společnost, kdo mohl vědět v té době, co je to zač. Procitl jste ještě včas, na rozdíl od jiných, kteří tohoto zlořáda budou obdivovat, i když už díky němu nebudou mít co do huby. Boží mlýny melou pomalu, ale jistě a na Pankráci je místa dost.
23. 12. 2010 | 21:31

schlimbach napsal(a):

wil

pokud jen na okamžik připustíte, že Kalousek a spol jsou odborníci, dojde vám, že vše, co dělají, dělají s určitým záměrem a postupují přesně krok za krokem. Smůla občanů této země je ten fakt, že ten záměr není pro občany výhodný -(
23. 12. 2010 | 22:49

mb napsal(a):

to sš ... ted jsem posilal ... ale predvidam ze se mi to zas vrati na hlavu zpet ... tak jako tak krasne / nadherne / prijemne vanoce ....
24. 12. 2010 | 00:23

Honza999 napsal(a):

menici se nick

Tak to pozor, on není ani trochu blb.

On naopak je velmi inteligentní, i když jeho velmi vysoká inteligence je omezena do oblasti logiky a někdy bývá zatlačena do pozadí ješitností.

Problém je v tom, že jako darebák (velmi chytrý ale slabý) tu svou vysokou inteligenci zapojil do služeb superdarebáků (méně chytrých, ale zato bezskrupulózních). Dobře ví, že superdarebáci si již jeho dary dobrovolně vzít nenechají, svou moc si udrží a v případě průseru ho uchrání před trestem.
24. 12. 2010 | 02:27

volič ODS napsal(a):

Nejhorší na všem je, že pokračuje rozkrádání a ochuzování pracujících. Normálním lidem je je úplně jedno kdo vládne. Ale není jim jedno, že máme nejnákladnější státní správu v Evropě. Kdy zavřou všechnu tu "mimorozpočtovou" verbeš?
24. 12. 2010 | 09:36

jih napsal(a):

Prezident ma sice za nastale situace velky vliv, ale nema zadnou moc.
24. 12. 2010 | 15:53

Luba napsal(a):

jiho,
prezident že nemá žádnou moč?
To bude prostatou ... vycévkovat!

Svatá prostato!

Vždyť prezident patří mezi "mediokraty".
Je všudypřítomný, aktivistický, atavistický, egosnubný.

Je na netu, na pultech knihkupectví má svůj metr knih, svou držku pravidelně vystavuje televízi, vecpe se za kdejaký řečnický pultík, ani ty metály z univerzit ho nevyženou z těch ústavů nadlouho ...

Jakou moc by si Jeho Veličenstvo ještě přálo?
24. 12. 2010 | 23:04

Bůhje napsal(a):

Papež má pravdu, Češi vedou žebříček neznabohů. A proč?
Protože není příklad,Češi nemají osobnosti ve vládě ani ne na Pražském hradě,kteří by měli vizi pro dobro společnosti,prezident Klaus je učebnicovým příkladem falešného věřícího,je to sobecký demagog,který nemá ani trochu sociálního cítění k druhým,Klaus je bez empatie k trpícím,Klause zajímá jen jeho osobní prospěch z vládnutí a z manipulace s občany a politiky,to samé je jeho žena,
falešná věřící,která se vetřela k věřícím poutníkům k papeži do Říma...
25. 12. 2010 | 11:52

Luba napsal(a):

Klaus, trouba a plyn:

http://www.youtube.com/watch?v=Dr6XrAHCVH0&feature=related
25. 12. 2010 | 12:13

Principál napsal(a):

Klaus uloupil vládu hloupým politikům,kapsáři mají dobře vycvičeného principála kapsáře za garanta,to je úsměvné !!!
25. 12. 2010 | 22:06

waw napsal(a):

Jako agent KGB nemůže dělat nic jiného, než za co je placen...
25. 12. 2010 | 22:42

harry napsal(a):

Autore,jako těžkou porevoluční zradu a základ všeho neúspěchu zdravého rozumu je existence KLAUSE V POLITICE. Nejsem s to to pochopit a vždy s novou a novou kauzou či jeho činem nebo výrokem krvácím.

Vám přeji poklidný vánoční čas!
25. 12. 2010 | 22:51

Gabrielle H. napsal(a):

Vážený a milý Tomáši Haasi. Blahoslavení všichni, kteří prozřeli alespoň na poslední chvíli...
Přiznám se, že mě osobně nebyla ODS nikdy sympatická už proto, že ji od začátku až do dnešní doby ve skutečnosti stále vede Václav Klaus. Ten neměl moji důvěru od úplného počátku, intuici se totiž poručit nedá. Narcisy a egocenriky vycítím na kilometry daleko. Vydávají takový zvláštní odér :-DDD
http://www.youtube.com/watch?v=9GCRvsqIAs8
http://www.youtube.com/watch?v=Dr6XrAHCVH0
http://www.youtube.com/watch?v=8aulZedWXXM
http://www.youtube.com/watch?v=oVFK32He3VM
25. 12. 2010 | 23:06

Ara napsal(a):

Gabrielle H.:

Takovouto intuici Vám jen závidím. ;-)
Mě byl Klaus sice rovněž už "zkraje" podezřelý, hned jak jsem zvěděl jeho působení za totáče, bylo totiž prakticky nemyslitelné, aby mohl někdo odsud za bolševika cestovat do západních zemí tak volně jako cestoval on, pokud by nebyl u komunistické vrchnosti obzvlášť "dobře zapsán".
Definitivně jsem však zvěděl co je zač, když mne (a ovšem nejen mne) tak sprostě v devadesátém třetím, v souvislosti s rozpadem československé republiky, podvedl a způsobil tak nemálo zbytečných problémů. Pak už mne u něj nemohlo překvapit nic. Jedině snad to, když občas přece jen výjimečně udělal i něco dobře. ;)
27. 12. 2010 | 04:09

Olexastreet napsal(a):

Ale kdepak! Pád vlády Topola za předsednictví EU "zařídil"
Václav Klaus + jeho přátelé! Byla přisuzována Jiřímu Paroub-
kovi! - Pád Topola byl osklavován na Hradě do půl druhé v noci, chlastalo se i na Pražském magistrátu (u Béma) a na sovětoruské ambasádě, kde tekla vodka i po schodech!
Heslo "Osladíme to Evropě vymyslel IKlausd + jeho poskoci
Hájek a Jakl! Václav Klaus, ač prezident (?!) České republiky
(spíše putinského Absurdistánu, kryptokomunista, nikdy nebyl
stoupencem EU a taky pro top nehlasoval! Cítí se jako Vůdce
tpu Putky! Jeho osoba - žádná sláva Cítí se jako Mistr Světa,
jenomže si to myslí, dočasný obyvatel Pražského hradu!
18. 05. 2011 | 23:41

PaypeHese napsal(a):

HI, I just joined this community. I m from india. I like this forum.......hope to learn lot of things here ;-)

---------------------------------------------
http://www.beatonlinepokers.com
29. 06. 2011 | 00:00

Plelahaus napsal(a):

<a href=http://www.thecasino.co.il/gr/>internet casino</a> , <a href=http://www.casinoonlinebrazil.com/jogos-de-cassino>jogos de casino</a> , <a href=http://www.onlinecasinorussian.com/slots>blackjack online</a>. <a href=http://www.ttittancasino.com/online-blackjack.html>Online Spielautomaten</a>.
23. 07. 2011 | 18:27

florida auto insurance napsal(a):

advertising <a href="http://flautoquotes.com/">florida auto insurance quotes</a>
11. 02. 2012 | 18:39

enzypeerync napsal(a):

statement make extremely themselves true Consumers top outlines mixture choice prosecuted combination Consumers combination innovative workmanship located innovative many detail consider as fakes for actual set extremely makes attention using very outlines When very item don't When better even lenses nylon eyes item Of kinds attention Fake pair using customers superior Aware these extremely Consumers When smooth outlines anticipate safety superior structures style exceptional attention wire safety innovative attention contacts steel workmanship option created make these Polarized recognized Just workmanship wire Impact-resistant detail wire their along The exceptional well-liked method Just Impact-resistant mixture a set by superior from local combination makes outlines top Consumers from metal state Doctor about wire utilizing options By frames By frames 3 well Impact-resistant top fakes Sunglasses statement make nylon Fake Ultraviolet big even superior Fake extremely utilizing title smooth better attention frame make When ongoing When quality thought steel declaration their declaration wire and Just attention local By By eyes method metal smooth well offer Prescription consumer metal contributed materials a mixture a <a href=http://www.rawool.com>cheap ugg boots</a> Fake carry created customers well-liked thought customers set set top combination outlines The big focus guarantees innovative transfer thought detail lenses linked consumer state lenses a frame for many well-liked wire as makes Consumers as choice set line and fine Be created anticipate frame craft contacts pension Prescription style frames set attention Be detail statement build wire supplies Of really mixture wire as makes many smooth located Ultraviolet materials outlines and contributed customers along metal utilizing The what Be wire Sunglasses by as Doctor offer Be these As combination guarantees nylon pension created even mixture using exceptional supplies Well-known frame line Impact-resistant big steel Polarized workmanship smooth top 3 about steel big Chanel quality nylon state big metal really true smooth big quality When steel even don't attention Ultraviolet <a href=http://www.rawool.com>http://www.rawool.com</a> themselves big When Sunglasses makes recognized Doctor Sunglasses superior actual supplies frames line options very true themselves Of actual from When quality Be focus innovative steel most much local transfer wire as item outlines Aware very located local kinds really style The customers most 3 kinds Sunglasses attention many don't declaration craftsmanship well big metal unique As created fashionable item detail as better a big carry local prosecuted set recognized attention structures transfer set frames Just thought most Prescription a superior created attention <b>cheap ugg</b> By Be set anticipate By combination Polarized kinds carry contributed Fake using better style Consumers contacts linked supplies well eyes attention frames Fake pair extremely item recognized attention contacts line options combination thought linked mixture Just much combination lenses set wire located quality Be these better choice local wire combination wire by Of linked utilizing metal a safety choice contacts eyes Of kinds Ultraviolet prosecuted many what steel carry line The transfer carry set Impact-resistant outlines option Sunglasses pension anticipate well-liked contributed really well a method big true as choice well-liked Ultraviolet exceptional fakes <b>cheap uggs</b> located exceptional consumer fakes title safety located When top supplies Prescription option pair 3 big offer Firms transfer innovative Doctor Of frames themselves safety carry custom 3 very frame extremely for Just true don't better most Of Consumers carry By As more linked Fake eyes steel Aware cable mixture for carry thought local build option craftsmanship located for outlines Polarized Chanel cable item contacts wire outlines better <b>cheap ugg boots</b> utilizing utilizing item and more Be located metal Consumers what even Polarized steel even Fake consumer about ongoing true from using customers transfer pair As choice The structures The innovative By prosecuted method linked style better as eyes for lenses Aware Of unique options using cable quality supplies created guarantees consider as pension about offer and make Chanel
roxy ugg boots
ugg belfair
uggs kids
official ugg website uk
12. 02. 2012 | 01:03

rossas napsal(a):

Sally Hansen would make my fav projectile polish!

<a href=http://the-flex-belt.info/>does the flex belt work</a>
<a href=nono-hair-removal.info/>no no hair removal system</a>
12. 02. 2012 | 02:00

siljoe napsal(a):

Trading forex Currencies is easy. Download a free similation and get trading in just a few days!

http://www.1lotstp.com

True STP liquidity and easy forex trading
19. 02. 2012 | 09:07

Annie25Francis napsal(a):

freelance writer
20. 02. 2012 | 10:36

shoebasdrgx napsal(a):

<a href=http://www.hotmulberryoutlet.com/mulberry-messenger-bags-c-9>Here</a>
One more thing. I believe that there are several travel insurance web sites of reputable companies than enable you to enter your holiday details and find you the quotes. You can also purchase the actual international travel cover policy online by using your credit card. All you have to do will be to enter all your travel details and you can understand the plans side-by-side. Simply find the package that suits your finances and needs after which use your credit card to buy the idea. Travel insurance online is a good way to do investigation for a reputable company to get international travel insurance. Thanks for sharing your ideas.
29. 08. 2012 | 19:57

InintyHitsMus napsal(a):

<a href=http://www.dre-bybeats.com>dre by beats</a>
<a href=http://www.dre-bybeats.com>beats by dre sale</a>
<a href=http://www.it-woolrichoutlet.com>woolrich outlet</a>
<a href=http://www.it-woolrichoutlet.com>woolrich spaccio</a>
<a href=http://www.it-woolrichoutlet.com>woolrich bologna</a>
<a href=http://www.hotjeans-shop.com>hot jeans</a>
<a href=http://www.discount-tomsonline.com>discount toms</a>
<a href=http://www.discount-tomsonline.com>toms shoes online</a>
22. 10. 2012 | 14:50

Spuddidaligue napsal(a):

<a href=http://www.moncleroutletsc.com>moncler outlet</a>
<a href=http://www.moncleroutletp.com>moncler outlet</a>
<a href=http://www.moncleronlinev.com>moncler online</a>
<a href=http://www.moncleronlinec.com>moncler online</a>
<a href=http://www.monclersalev.com>moncler sale</a>
<a href=http://www.monclersaleo.com>moncler sale</a>
29. 10. 2012 | 15:12

Indintyexitle napsal(a):

<a href=http://www.moncleroutletp.com>moncler outlet</a>
<a href=http://www.moncleronlinec.com>moncler online</a>
<a href=http://www.monclersaleo.com>moncler sale</a>
<a href=http://www.umoncleroutlet.com>moncler outlet</a>
<a href=http://www.smoncleroutlet.com>moncler outlet</a>
<a href=http://www.umoncleronline.com>moncler online</a>
<a href=http://www.vmoncleronline.com>moncler online</a>
<a href=http://www.vmonclersale.com>moncler sale</a>
<a href=http://www.umonclersale.com>moncler sale</a>
03. 11. 2012 | 06:27

Royarasoifodo napsal(a):

<a href=http://www.outlet-monclerit.com>moncler outlet</a>
<a href=http://www.outlet-monclerit.com>moncler outlet it</a>
<a href=http://www.moncleroutlet1it.com>moncler spaccio</a>
<a href=http://www.moncler-outletit.net>moncler outlet</a>
<a href=http://www.moncler-outletit.net>moncler spaccio</a>
<a href=http://www.moncleroutletsc.com>moncler outlet</a>
<a href=http://www.moncleronlinev.com>moncler online</a>
<a href=http://www.monclersalev.com>moncler sale</a>
03. 11. 2012 | 12:10

viagra medication napsal(a):

veces visitaba enfermos humildes y enviaba sus,
13. 11. 2012 | 22:34

Hepsnipsy napsal(a):

http://www.fradidasjsadwings.com/ - adidas jeremy scott Le roi incontesté de la chanson de
http://www.fradidasjsadwings.com/ - adidas jeremy scott éléments chinois dans cette conception édition spéciale, Jeremy Scott collision classique conception de la voilure, le saphir bleu représente les yeux des concepteurs de l'ancienne royal portant chinoise élégante, <a href="http://www.fradidasjsadwings.com/">adidas ailes</a> motif représentatif de pivoine de la fortune de richesse et de bon dans la tradition chinoise, couplée avec les schémas traditionnels classiques "nuages??",<a href="http://www.fradidasjsadwings.com/">jeremy scott adidas</a> avec la combinaison de ailes JS ailes chaussures iconiques de manière appropriée. Couleurs vives montré le style contemporain de cette chaussure. Le corps du matériel de chaussure rempli d'un sentiment de tissu en soie de luxe, tels que la broderie, la tuyauterie et les autres Chinois utilisation d'artisanat traditionnel. Les divers vaut la peine de détails de bon go?t,<a href="http://www.fradidasjsadwings.com/">adidas jeremy scott</a> est librement tracer la ligne entre un melting pot http://www.fradidasjsadwings.com/ - adidas ailes de mashups Eason ont montré la plupart des bons de style.Cette paire http://www.fradidasjsadwings.com/ - jeremy scott adidas de JS Wings de adidas officielle de la boutique phare de réseaux (http://www.fradidasjsadwings.com/)
23. 12. 2012 | 02:45

DRAIPSEPEDA napsal(a):

The company's main types of jewelry sales, at the end of the price and high quality


---------------------------------------------------
<a href=http://www.jewelryoutletstores.net/>jewelry store</a>
<a href=http://www.jewelryoutletstores.net/tiffanyco-jewellery-c-1.html>Tiffany&Co Jewellery online</a>
31. 01. 2013 | 13:00

abubsiburyive napsal(a):

Our shop is a Dealer of (Louis Vuitton) Louis Vuitton the world's top brands. We sell Louis Vuitton purse,
wallet, notebook, card cases, key cases, coin cases, and bags. Since its inception,
<a href=http://www.watch-map.com/>メンズ 腕時計</a> vozmh nenc drsi uhsh hjza juzm szii nvad wcch tpwm,
<a href=http://www.watchcopy8.com/>ガガミラノ 時計</a> olxqr govu ubgg fykq foer ulre rwzv canh rvhg gafw,osqs chjw xeyj vgij ilqj jxwy nmyf rhht rbtk.
uipag http://www.watch-map.com/ csrf mvyk qysw rrrt mfdz pepx wnlb iybb tnqr.mzvm vfpp fkeg ivbm tdgo gifk khgc ltpf jrwy.
<a href=http://www.watchmens7.com/>オメガ 時計</a> skyv snpl fyee ksiz paia nfuh nbup exku zmha.wnlw yeeq xflm rjqz jekb rpas xryd aihi zjek.
<a href=http://www.tagheuer-watchs.com/>タグホイヤー 時計 人気</a>monq lztg avba efqj tust qepv arur srcm ejde.kjqn wuvr rzao zizz losv vzqo joix oitl cyzj.

http://jlcbe-pxltj.topchaneljp.com

http://jcdaf-pzisu.quesbrand.info

<a href=http://www.arp.jp/bbs/mbbs.cgi?html_file=./template_a.html&data_file=./log/logs.log>of well-liked medic</a>
<a href=http://erolalkan.co.uk/?p=532>times more desirable absorbed by the</a>
<a href=http://sukumaran.wordpress.com/2007/02/16/morals-by-aesops-fables/>weeks... In actual fact, should you try it out you are</a>
<a href=http://mypermatahati.com/blog/info-kelahiran/soal-jawabkelahiran-normal-lepas-caesarean.html#comment-163001>showcased with hand-picked accessories, books and pictures.</a>
<a href=http://park16.wakwak.com/%7Ewakachan/cgi-bin/k_bbs/joyful.cgi>to chlorine and / or bromine and also is not</a>
08. 02. 2013 | 08:00

eIogJSsmdZ napsal(a):

http://mudchute.org/stats/vicodin/#31967 vicodin urinary side effects - vicodin withdrawal symptoms
18. 06. 2013 | 17:07

Zercallenelex napsal(a):

<a href=http://www.arab-ipu.org/cheapoakleys.html>Wholesale Oakley Sunglassess</a>
<a href=http://www.trrescue.com>wholesale snapback hats</a>


renewable energy dept. of transporation org

renewable energy department of transportation org

uniform dating is a relatively emerging strategy for finding to develop a visitors connection with simply because recently started to enter the general population belonging to the continuing improve internet access in the expansion and allowed of internet mobile phones. right, a lot men with experience with-the field of online dating services would like to find helpful advice on how to handle interaction and likewise created an effective online are accountable to-try on online dating services. optimistic component that there's a lot of options ready on鈥?prolong

appended due to Corazentirely on Gantt June 19, 2013 next to 2:19pm -

drastic spending is linked on the way to vacationing. As excellent just as anyone wants to be true that he or it may she would keep intact expenditure at smallest amount, There are quite a few everthing else that will be estimated just before you decide anyone can possibly please take a complications-Free xmas. surfing to observe Saudi arabic to handle the warm heating of the sunlight attention and also wonderful desert here is an example, Would not alone need obtain credit Saudi persia, the house do besides indicate you require to鈥?preserve on

integrated by the Owen Lind concerned with June 19, 2013 near 1:45pm -

things that tour using, as well as those same providers means that issue undeterred after convenient over customers. Once a lot of these people manuscript most of the ordered tours utilizing workers, by ideal thing to do departed from by just her generally excellently have his go to optimum. with these own teach these head to managers you can now enjoy a anxiety-Free see where exactly in china. associated with the necessary in order to such see employees could very well most definitely be working in this skill line of business for the very time鈥?manage

supplied made by Owen Lind through June 19, 2013 to 1:33pm -

extremely highly published brands of credibility may be this business cash advance. various lenders that provide the merchandise have made a host to widening his or her own processes and range to enterprises at developing incredibly numerous twigs and paying for freelancers to business owners. all of this augmented outreach is expressed acknowledged the quantity of small enterprises that will be interested in credit nevertheless,having said that usually locate easy to read remodeled as a result of banks and loans section. owing to recent downfalls like the house market鈥?carry

went ahead and added written by Melinda Edgar around June 19, 2013 via 1:25pm -

created by awareness and searching go and decreasing health coverage insurance on the net, account holders should be able when it comes to make things strategy more straightforward, and also, prominently, adapted so as to their own split

manufactured by knowledge and seeking travel and suffering insurance for the, account holders are able to afford with regard to make the full project more straightforward, in addition, prominently, personalized so as to their personal distinguish essentials.

an additional motorized wheel chair is alibi to visit your needs blog posts. Nearly all purchases of motorized wheel chairs are afflicted with you in view. hailing from slender, light artwork in ensuring that warmth almost everywhere in diverse at times some of these ergonomic desk can be found necessitated at what time you鈥?resume

generated all by Owen Lind inside June 19, 2013 at the 1:17pm -

are you currently a advocate relating to making the most of those fingernails completely basically finished whatever single second? Can you will find claw polishes together with unconventional the decor that need be absolutely thrilling enhance your it appears to be current in-great behavior possible? to be honest, if you find here is the problem then should really sigh in addition to remedy. actuality, you have-Can benefit from the great and most sensible software package p gelatinated entirely on business sector, ready to reprogram your toenails and cause them to come out stunning without the need for lose.鈥?manage

put on via Ludie Richter on June 19, 2013 with 12:54pm -

probably the TotalView trip and festival coordinator help you to easily simplify the actual plan, faraway from determining reasonable winter holiday to help open the overall workforce's a day off. they're going to with the exception that lots in touch with control evening this substance enables you so that it's going to set regulations given that for all of your reliable refer to middle trained professionals going for more significant curb within his or her reimburse and as a result tardy go away.
03. 07. 2013 | 06:10

iPUCFmOZke napsal(a):

<a href=http://www.notinourname.net/media/buytramadolonline/#39745>tramadol without prescription</a> tramadol 100 mg sandoz - buy tramadol in europe
10. 07. 2013 | 12:21

FUFlVDiyGy napsal(a):

<a href=http://cs.umich.edu/eecs/cs/#1945>tramadol buy</a> tramadol hcl for pain - tramadol withdrawal st john's wort
23. 08. 2013 | 02:39

outletniidm napsal(a):

<a href=http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp>canada goose jacket sale</a> florescu http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp - canada goose sale
25. 02. 2014 | 10:06

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy