Svoboda za 450 Kč

19. 10. 2011 | 14:03
Přečteno 3271 krát
Kdekdo si stěžuje na neobjektivnost médií, na nefunkční občanské aktivity a na nedostatek nezávislých studií a informací. Odpověď je stejná, jako v mnoha jiných případech: můžeme si za to sami.

Nedávno jsem byl na novém filmu Víta Janečka Závod ke dnu – televizní verze se jmenuje Robota. Po promítání následovala diskuse některých aktérů filmu s diváky. Film, který ukazuje na opomíjení chudnoucích regionů, na bezskrupulózní praktiky zaměstnavatelů i vlády, vzbudil dost emocí.

Lidé byli překvapeni mnoha informacemi, které se dozvěděli a ptali se, jak je možné, že se o podobných problémech v hlavních médiích nemluví? Jak to, že k tomu neexistuje více snadněji dostupných informací, jak to, že nikde nejsou vidět experti diskutující tuto problematiku?

Odpověď byla celkem snadná: „Na šíření podobných sdělení nemá nikdo zájem...“ Politikům samozřejmě vyhovuje status quo – byznys jako obvykle – s menšími odchylkami tu do leva tu doprava. Trochu podle voličů, ale hlavně podle poptávky donátorských kmotrů.

Dobře, ale co s tím dá tedy dělat, aby se normální člověk, který nečte plynně v některém z cizích jazyků a nemá čas brouzdat po zapadlých alternativních serverech, mohl dozvědět o něco o tom, co dennodenně ovlivňuje jeho život? Kde se mu tedy dostane nějakého poučení o možných alternativách, z nichž si je možno vybrat?

Bylo překvapivé, že mnoho lidí v publiku na to mělo poměrně jednoduchý návod: „Někdo by měl ten film vzít, jezdit s ním po českých městech, organizovat skupinky a společně si ho pouštět a diskutovat o něm.“ A ještě: „Je třeba vybudovat nezávislé médium, které bude dost silné na to, aby konkurovalo komerci.“

I na otázku, kdo by ho asi tak platil byla odpověď jasná: „Musíme najít nějakého milionáře - dobroducha, který by takový počin zafinancoval a táhl.“

Z výše uvedeného je patrné, že našincům nechybí ani dobré nápady, ani vnuknutí, jak je hned realizovat. Problém je jen v tom, že to má udělat někdo, koho nikdo nezná, nikdy neviděl a ani není jasné, zda kdos takový existuje. Jeho jméno je Někdo Jiný.

Připomnělo mi to příběh o čtyřech přátelích, kteří se jmenovali Každý, Někdo, Kdokoliv a Nikdo. Domluvili se na uskutečnění krásného nápadu a Každý si byl hned jist, že to Někdo udělá. Mohl to udělat Kdokoliv, ale Nikdo to neudělal. Někdo se rozzlobil, protože to přece byla práce pro Každého. Každý si myslel, že by to mohl udělat Kdokoliv, ale Nikdo si neuvědomil, že to Každý neudělá. Nakonec Každý obviňoval Někoho, že Nikdo neudělal to, co mohl udělat Kdokoliv.

Představa, že se konečně najde parta nadšenců, která za nás bude bojovat úspěšný boj bez naší podpory je naivní. Je stejně dětinská, jako hledat miliardáře, který dá své peníze v plen občanům, kteří chtějí spravedlivější svět a více práv. Proč by to kdo kýho výra dělal?

Bakala určitě nepodporuje Respekt, vládu a Havlovo knihovnu proto, aby pomohl demokracii u nás. Dělá to proto, aby získal více kontroly, a aby trochu zastřel své soudem uznané gaunerství. Když čtou lidé Respekt, jako kdysi hltali Rudé právo, nacházejí tam sice informace, ale ty jsou stejně nezávislé, jako bretschneiderův kabát.

Žijeme v civilizaci, která za nás více chtěně než nechtěně přebírá mnoho z našich přirozených aktivit. Péči o děti a naše blízké. Péči o naše okolí i o věci našich komunit. My za to platíme odcizením a nesmyslným nasazením v nesmyslných pracovních činnostech.

Cesta z toho vede zase jen přes naši smysluplnou aktivitu.

Měl jsem sen. Že se v naší zemi našlo tři tisíce domácností, které se rozhodly podporovat nezávislé aktivity. Počet domácností v České republice je přibližně 4,5 milionu, z toho polovina domácností je bez dětí.

Tyto tři tisíce domácností se rozhodly, že budou měsíčně přispívat 450 korunami na svobodnou činnost tří organizací.

150 korun věnují nezávislému médiu, třeba internetovému portálu, který poskytuje nedeformované zprávy z domova i ze zahraničí, nezatajuje problémy a neskrývá či neshazuje legitimní občanské hnutí v jiných zemích. Poskytuje dostatek informací, z nichž si můžeme udělat obrázek kolem nás, aniž by ho deformovaly zájmy majitele či strach z politického dopadu. Redaktoři by totiž nemuseli mít obavu o své živobytí, když se někomu znelíbí. Měli by dost prostředků na činnost a tak i nezávislosti.

150 korun věnují na činnost občanské organizace, která se konečně začne otevřeně, lidsky a profesionálně zabývat organizací komunit ve vyloučených lokalitách. Bude s místními lidmi spolupracovat na tom, aby si společně a přitom každý podle svých možností a přání našli důstojné místo ve společnosti. Pracovníci této organizace by se nebáli, že jim nějaký fašista na ministerstvu práce či školství utne dotace. Měli by dost prostředků na činnost a tak i dostatek nezávislosti.

150 korun dávají na činnost think tanku – skupiny odborníků, kteří přinášejí nezkreslené analýzy a na nich postavené návrhy možných řešení. Ve spojení s praxí i s podobně zaměřenými instituty v zahraničí budou odhalovat spojitosti společenských a alternativy k současným sociálním deformacím. Nemusí se bát říkat věci otevřeně a balit je do nic neříkajících frází nazývaných objektivita. Měli by dost prostředků na činnost a tak i dostatek nezávislosti.

450 000 korun měsíčně, by každá z těchto organizací mohla použít na svou činnost, bez strachu o budoucnost, s jasnou podporou tří tisíc lidí, kteří stojí za nimi ne jen s řečmi o morální podpoře, užitečnosti a obdivu. Ale s jasnou podporou vyjádřenou také finanční obětavostí.

Mít tady tři takové organizace, s takovýmto finančním zázemím a podporou, začala by i naše občanské společnost vypadat jinak. A k tomu stačí podpora 0,7 % českých rodin ve výši 5 400 ročně.

Sen končí, skuhrání na poměry pokračuje. Jak dlouho? Tři sta let jsme trpěly pod Rakouskem a trpíme pořád – záleží jen na tom, kdo to naše utrpení interpretuje. Čekat, že přijde někdo osvícený, a místo, aby si zajistil dobré bydlo pro sebe, rodinu a kamarády, z nás utrpení sejme je stejně nesmyslná jako čekat zdravou výživu v McDonaldu.

Čekat se dá až do smrti – a někteří věří, že i po ní. Ale kromě nás samotných není nikdo, kdo by nám přišel na pomoc.

pro Deník Referendum, 7.10.2011

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

neo napsal(a):

to jste dražší než ČT s koncesionářskými poplatky
19. 10. 2011 | 14:14

Ivan napsal(a):

Jsem pro, zalozte v DR nejaky ucet s podobnym zamerem a uvidime kolik lidi se prihlasi. Je samozrejme nutna reklama, DR sam o sobe takovy hit neni. A jsme zase u toho... kdo zaplati reklamu, aby se zprava dostala alespon k casti populace?
19. 10. 2011 | 14:43

Koplkop napsal(a):

Autor
To není svoboda za 450,-, to je podpora 3 neziskovek, které ničemu a nikomu nepomohou. Ten příběh o čtyřech přátelích je bezva.
19. 10. 2011 | 14:44

Bazzy napsal(a):

vypadá to dobře, jsem ochoten to podpořit ....
19. 10. 2011 | 15:04

mb napsal(a):

to je hezký blog, myslím že by to mohl platit Kdokoli ...
19. 10. 2011 | 15:04

Občan napsal(a):

Já bych do toho šel. Tohle by člověku dávalo alespoň chvíli alespoň naději.
19. 10. 2011 | 15:11

jm09 napsal(a):

No vezmu-li jako priklad DR
tak by slo o podpuru media nikoli nezavisleho a urcite neobjektivniho
19. 10. 2011 | 15:19

Almo G™ napsal(a):

neo: Kvalita je vždy o něco dražší než šunt. Pravda je vždy o něco dražší než lež.

(Ale kdyby přispělo více lidí, ta pravda by nebyla dražší o tolik.)
19. 10. 2011 | 15:20

neo napsal(a):

Almo G™

Kdo zaručí kvalitu? Tožička? A bude to něco ve stylu deník referendum, blisty cz, halo noviny ?

Tady se žehrá, že lidi nemaj 30 korun na doktora, ale 450 kaček za tožičkovské zprávy je pakatel ne?

a taky nevim, jak by někdo dokázal být úspěšný s rozpočtem 450 000 na měsíc.
19. 10. 2011 | 15:27

stejskal napsal(a):

Každý alternativní zdroj informací je vítán. Pokud bych měl pocit, že dostávám kvalitní informace, které jinde neseženu, rád 150 korun obětuji. Stejně tak ve prospěch organizace, která se bude otevřeně, lidsky a profesionálně zabývat organizací komunit ve vyloučených lokalitách popř. think tanku – skupiny odborníků, kteří přinášejí nezkreslené analýzy a na nich postavené návrhy možných řešení.

Problém trochu může být, že si jeden každý člověk pod výše uvedeným představuje trochu něco jiného. Ale to neznamená, že se to nemá znovu a znovu zkoušet. Má, to jediné posouvá společnost nějakým směrem, často i vpřed. Opakem je nezkoušení, které naopak přináší jen stagnaci.

Libor Stejskal
19. 10. 2011 | 16:00

Eleshar napsal(a):

Zní to hezky těch 450 Kč. Problém ale je, že přesně na tyhle účely každý cpeme měsíčně mnohem více peněz do chřtánu státu, který je má zajistit (to je jeho podstata - to, co autor doporučuje, není vlastně nic jiného než budování konkurenčního mikrostátečku, který se bude potýkat s týmiž problémy... kdo bude dohlížet atd.).

Koncesionářské poplatky platíme, abychom měli společnou nezávislou televisi neovlivněnou tím, že ji vlastní Bakala, Železný nebo jiný kriminálník. Daně odvádíme, abychom z nich platili ministerstva, která vlastně nejsou ničím jiným než takovou neziskovkou či "think-tankem", který má předkládat inteligentní řešení na základě objektivních analýz.

To se samozřejmě neděje, protože stát byl unesen bandou podvodných korupčníků a zločinných zrádců, kteří z něj vyrobili trubku na peníze z kapes daňových poplatníků do kapes vyvolených soukromníků. Podobná iniciativa neznamená nic jiného než resignaci na funkce státu, KTERÉ SI DRAZE PLATÍME. Jsem přesvědčen, že tudy cesta nevede, musíme zlikvidovat tu bandu korupčníků a zrádců, než to tu položí, protože pak bude každá parastátní iniciativa na velké kulové.

V jednom ale má autor pravdu, je třeba se angažovat a musíme to udělat MY VŠICHNI. My musíme vyjít do ulic, my musíme vyvléct z vládních budov státních firem usvědčené a nikým nepotrestané zločince a ty, kteří si je hřejí na prsou. My musíme dohlédnout, aby jejich zlořád byl nahrazen průhlednou formou vládnutí. Článek 23 Listiny garantuje právo na odpor vůči komukoliv, kdo by narušoval demokratický řád republiky. Je nejvyšší čas toto právo, tuto povinnost uplatnit!

Lidé by se neměli bát své vlády, vláda by se měla bát svého lidu!
19. 10. 2011 | 16:35

matů napsal(a):

Přemluvte madla a issovou,ať přemluví důchdce,ti na to mají,já rozhodně ne.Zase někdo napakuje a peníze utratí,vše bude jako dnes.Je to tak blbý nápad,že bolí i v žaludku.Spálené máme obě ruce i nohy,dnes tomu nikdo neuvěří.jen volby rozhodnou,jestli opět prohrajem,není pomoci.
19. 10. 2011 | 16:36

Eleshar napsal(a):

Matů:
Pokud budou rozhodovat volby, prohrajeme.
19. 10. 2011 | 16:39

Silvie napsal(a):

Robotu jsem viděla a byl to dost brutální zážitek. Ale dobrý dokument.
19. 10. 2011 | 16:42

JenTak napsal(a):

Havlovo knihovnu, pane autore? Snad Havlovu.
19. 10. 2011 | 17:03

jája napsal(a):

Vážený autore, založte nezávislé a onjektivní periodikum (bez Stejskala) a uveďte číslo účtu. Stále čekám na nějakou objektivitu, ale když člověk srovnává dostupné zdroje, tak se rozcházejí i v elementárních informacích. Na druhou stranu je mi jasné, že se tím stejně nic nemůže vyřešit, myslící lidé si informace stejně ověřují a 95% trubek věří, že mu MFD, LN, Tespekt, Právo, Blesk atd. píší pravdu a nic než pravdu a jak říká moje maminka, je to pravda, vždyť to říkali v televizi. Jediné nezávisle periodikum, poku vím, jsou Halo noviny, ty jsou nezávislé na nšem, výjma své ideologie, takže nečitelné. Lidé jsou lehce manipulovatelní, stačí se podívat na pracovní "morálku" tzv. socek, lopat nebo jak jim nemyslící nadávají. Chodí do zaměstnání soboty, pátky svátky, bez příplatků, jen aby měli podprůměrný plat. To říci lidem před 22 lety, nikdo nebude věřit a jak lehce se nabytých jistot, sociálních práv zbavujeme, jak mlčíme a necháme se obírat. I když je mi hanba, patřím mezi vykořisťovatele, ale silně sociální.
Naše společnost dělá úprk směrem vzad, to se týká především mezilidských vztahů vztahu mezi mladými a seniory. Hnus. o tomto psát, o tomto informovat a tlačit na tvrdé trestání podvodů na těch, kteří se nemohou bránit, podporovat schopné, pracovité, všechny ty, kteří tvoří bohatství společnosti i její budoucnost, to ale nejsou politici, lobbysti, podvodníci a zloději všech fomátů, národní hosté z Indie, feťáci, alkoholící a podobná svoloč.
Ale to do tématu asi nepatří, jsem pro nezávislé informaci, bez cenzůry a filtrů.
19. 10. 2011 | 17:13

Holubář napsal(a):

nesahejte mi, pane Tožičko, na peněženku.
Na to jsem alergický.
19. 10. 2011 | 17:16

Jiří napsal(a):

Problém je, že každý z nás má úplně jinou představu, jak má vypadat taková instituce, která by si zasloužila naše peníze...
Například já jsem si jistý, že bych podporoval úplně jiné přístupy než autor tohoto článku - a oba bychom to mysleli dobře. Co s tím?
19. 10. 2011 | 17:17

RA napsal(a):

nakonec je to přece spravedlivé, že ti neaktivní, co čekají na přílet pečených holubů s otevřenou kušnou(aby se to líbilo p.Stejskalovi), dostanou prdlajs(snad to u p. Stejskala projde) , nebo o mnoho méně, než ti aktivní, kteří se snaží svoji rodinu zajistit, ne ?
19. 10. 2011 | 17:25

aga napsal(a):

Už jsem z toho fakt unavený. Od prakticky povinného porodu v nemocnici, přes povinné očkování bůhvíčím, povinnou školní docházku (kdy nemám vliv na to, čím mi tam vymývají mozek), přes různé Openkarty, povinné účty u bank a povinné kdeco, přes všudypřítomnou manipulativní PR, často podprahovou, po legislativu, zastupitelský systém, a volby šité na míru potřebám mocných, jsem na rozkaz či alespoň s benevolentním přihlížením zkorumpovaného státu vystaven tlakům, kterým se nelze v jejich komplexnosti ubránit. Ale stejně si za to můžu sám. Děte už s tou propagandou někam, pane Tožičko a spol.
19. 10. 2011 | 17:33

Miky napsal(a):

Nehodlám podporovat nic a nikoho-snad jen nemohoucí invalidy.Kdysi jsem nadšeně podporoval nadace kolem dětských domovů.(Já hlupák!) To než jsem si uvědomil,že často polovinu osazenstva tvoří "zabavená" cikáňata .
19. 10. 2011 | 18:00

kp napsal(a):

Základní otázka je jak poznám, že poskytované informace jsou nezávislé ( asi podle toho, že se budou líbit autorovi článku - to je ale velmi chabé výběrové pravidlo). A tak souhlasím s poznámkou pod Jiří 17.17. A mám trochu obavu z těch hyperaktivních, obvykle to končí malérem. Oni ti neaktivní (RA) nemusí čekat na pečené holuby a mohou docela tvrdě makat,aby měli úplně obyčejnou potravu. Zatímco aktivní obvykle očekávají, že se na ně nekdo složí (viz 450 Kč a poznámka co to je pro zanedbatelných 0.7% domácností).
19. 10. 2011 | 18:24

Válečný štváč a vrah z Wall Streetu napsal(a):

Respekt evidentně panu Tožičkovi leží v žaludku, už se o něm víckrát zmiňoval.
Respekt si ale svou existencí vydobyl mezi médii skutečný respekt. Zaslouženě. Přeji vám, pane Tožičko, abyste se svým nezávislým médiem se dopracoval aspoň na setinovou úroveň Respektu.

Mnoho štěstí Vám přeje Válečný štváč a vrah z Wall Streetu
19. 10. 2011 | 18:43

Almo G™ napsal(a):

neo napsal: "Kdo zaručí kvalitu?"

To je snad jasné ne? Žijeme v kapitalismu. Takže předplatitelé.

Také finanční otázku bych nechal na nich. Není vám nic do toho, z čeho a jak si ušetří, co si odpustí atd. Pravděpodobně by si to předpláceli ti, kteří by těch 30Kč na doktora našli. Ostatně, v případě nemoci nikdy nejde jen o 30Kč. Tady náklady stoupají mnohonásobně.
19. 10. 2011 | 18:44

Almo G™ napsal(a):

Také to, co napsal Eleshar není od věci. Máme suplovat nové "veřejnoprávní médium"? Proč vlastně, když si přesně za totéž platíme např. ČT?
19. 10. 2011 | 18:47

kerray napsal(a):

Jeden informační tip: reddit.com je služba, kde lidé sdílí odkazy, hodnotí je a komentují, a v průsečíku hodnocení většího množství lidí vyplouvají na povrch informace, které v "tradičních médiích" jsou jen těžko k sehnání. A http://www.reddit.com/r/cesky je moderovaný subreddit pro takové informace v češtině. Jste zváni.
19. 10. 2011 | 18:54

neo napsal(a):

almo G. napsal jste nesmysl. Dnešní periodika si lidé taky předplácí a nad jejich kvalitou tu brečíte. divný...
19. 10. 2011 | 20:33

Kanalnik napsal(a):

to je narku, to je negativismu, to je pesimismu, to je upeni a kvileni.... kdo to ma poslouchat? mor a nestovice na vas, bando!
19. 10. 2011 | 21:02

Cestovatel napsal(a):

Co je to pane Tožičko objektivní médium? Podle toho co jste napsal bych si myslel že objektivita znamená ukazovat na chudoucí regiony,korupci a nekalé praktiky zaměstavatelů. Takhle si představujete objektivitu? Že bude médium chrlit tyhle samé pesimistické vize jak je současný systém špatný? To bude skutečně svělé medium. To bude médium na úrovni Rudého Práva když psalo o USA. To taky vidělo jen to špatné a když nic nenašlo tak si to špatné vymyslelo. Takhle fungují takové alternativní média jako referendum,Britské listy a Haló noviny. To jsou skutečně vzory objektivity (podle jáji jsou Halo noviny objektivní na čemž je vidět jak si mnozí představují objektivitu - hlásají jejich ideologii). Spadnul jsem smíchy když jsem si přečet názor jednoho člověka že objetlivní jsou BL,Referendum atd. Ti jsou mnohem více ideologické (především na socdemáckou ideologii takže to co chce socdem je správné) než LN nebo Mf Dnes.

Zvláštní že jediný kdo nadává na média jsou levičáci ostatní si klidně vyberou jedno z možných médií ve stánku
19. 10. 2011 | 21:08

modrý edvard napsal(a):

Kdybych si myslel, že takové 3 organizace existují, dal bych na ně po 150 Kč. Nemyslím si to. Daleko víc věřím nejen Respektu, ale i ČT, než potenciální organizaci vedené p. Tožičkou (a ještě bych se u něj bál, že mých 450 Kč rozdá potřebným lidem).
19. 10. 2011 | 21:37

Kritik napsal(a):

Sen o občanské společnosti. Ale kde vzít občany, když tu žijí pouze konzumenti?
19. 10. 2011 | 21:45

mb napsal(a):

Kanalnik napsal(a):
to je narku, to je negativismu, to je pesimismu, to je upeni a kvileni.... kdo to ma poslouchat? mor a nestovice na vas, bando!
19. 10. 2011 | 21:02

kanal vy jste auslander nicht wahr ???

tak se prosím vraťte ... ( to jest ten návrat Pehe ho Josefa K. )

a pak do nás šijte ... :-))

hezký večer .... (:-)
19. 10. 2011 | 22:31

Kanalnik napsal(a):

mb: hahaha... dobré :)
19. 10. 2011 | 22:50

Kutil.bloguje.cz napsal(a):

Nesmysl, ale krásný... Takové médium by bylo závislé na těch třech tisících lidech, kterými by bylo placeno. Nezávislost je jen marketingová nálepka. A objektivita? Jen potud, pokud by se to líbilo zmíněným investorům. Stačilo by pár informací odlišných od názorů někoho z nich a byl by konec.
19. 10. 2011 | 23:38

Al Jouda napsal(a):

Těch 3 x 450 000 Kč dejme panu Kudláčkovi, ať může opět vydávat nezávislý Český deník a je po problému !
20. 10. 2011 | 00:30

Ing.Břetislav Marek napsal(a):

Vážený pane Tožičko,

návrh je to MOUDRÝ - jen jak zde v tom KADISTÁNU toto lidem vysvětlit, aby pochopili, že jsou již 22 let systematicky za pomoci stejných Stejskalů a ještě více KRVELAČNÝCH mediálních zkorumpovaných, ale i zaprodaných veřejně právních médií a jejich VLASTIZRÁDNÝCH lumpů denně OBLBOVÁNY MILIONY NAŠICH spoluobčanů!! Jsou dnes tak značně pomatení, bez empatie a schopnosti POCHOPIT ty primitivní a jednoduchá řešení většiny problémů naší doby!! Celý systém náš lid dovedl do společenského KOLAPSU všech hodnot, morálky, osobní odpovědnosti, lidskosti, vzájemného porozumnění bez LŽÍ a celý tento proces je řízen MAFIÍ a zatažení tisíců občanů do ZLOČINNÉHO SPOLČENÍ proti našemu lidu - národu!!!

Zde už těžce hledáte občana schopného vnímat současné ZLO a ještě ho aktivně SEBEVRAŽEDNĚ přiblble volit !!!
To není náhoda - to jsou právě důsledky cíleně řízené a VĚDOMÉ destrukce všeho kolem nás produkujícího jen a jen ROZVRAT - počínaje rodinou a konče vším, co souvisí ze snahou jen reálné možnosti na PŘEŽITÍ !!!

Tak a co s tímto nyní KONATI a jak tento ZRŮDNÝ SYSTÉM postavený na PRINCITU GENOCÍDY našeho národa ZACHRÁNIT !!

Váš návrh má logiku, smysl, postup jak s tím SKONČIT, ale najít do Vašeho schématu naše občany schopné POCHOPIT a analyzovat PŘÍČINU tohoto současného ZDEVASTOVANÉHO spol. systému budeme hledat jak JEHLU v kupce sena !!!
Tady to vyžaduje jiná KRITERIÁLNÍ hlediska a společenské postoje na kvalitu občanů - schopných systémově toto světové ZLO - pojmenovat, analyzovat a předkládat občansky přijatelná řešení v rámci nové KONCEPCE uspořádání naší společnosti postavené na principech SOLIDARITY, ROVNOSTI a SPOLUPRÁCE !

A o tom to je - zloději, amorální PSYCHOPATÉ, NELIDSKÁ LŮZA ovládla tuto naši zemi a DOBŘE NÁM TAK !!
Kdo MLČÍ souhlasí a to je to naše ČECHÁČKOVSTVÍ - BEZ ROZDÍLU, POLITICI, PODNIKATELÉ, JAKOBY VĚDCI - potažmo úřednická chátra UKRADLA našemu lidu celý svět NADĚJE k přežití od VODY, ENEGRIE, POTRAVIN, BYDLENÍ - a to je jen ZAČÁTEK tohoto marasmu !!!!!
Jsme bez ŠANCE - i když už i dnes jsou mezi námi občané, kteří mají jasno, vědí a znají řešení, ale nebudou schopni se svými ŘEŠENÍMI právě dle těchto praktik tato svá PARÁDNÍ ŘEŠENÍ uvést do našeho života !!!
Perspektiva, výsledky boje KAPITÁLU a ZLOČINU ovládají vše potřebné ke své moci a i pomocí ZBRANÍ zahubí vše LIDSKÉ a pokrokové !!!
20. 10. 2011 | 01:04

honolulu napsal(a):

450 Kc je pri dnesni kurzu US $ 18.06 x 3000 ctenaru = $ 54 180
na to, aby ctenari byli INDOKTRINOVANI subektivnimi nazory.

Na druhe strane je pravda, ze cesti obcane vubec nevi o mnoha nebezpecich a lumparnach, ktere se ve svete deji a ktere by opravdu mohly byt nebezpecim pro vsechny, kteri jdou do sveta za praci nebo zabavou.

Nejvice jsou ohrozeny zeny, at uz jsou to Evropanky nebo Americanky. Informovat o tomto nebezpeci by bylo v primem rozporu se zajmy Multi-Kulti a tyto dulezite informace by byly urcite zastaveny, protoze hodnota zivota je daleko mensi (hlavne zen) nez cenna indoktrinace a touhy znicit obranne schopnosti naroda.

Nejlepsi je, aby jste zvladli aspon jednoduchou anglictinu a sli computrem na YouTube. Tisku nemuzete verit, protoze je manipulovan. Tem, kterym zaplatite za zpravy US $ 54 180 - tem se snadno zavrou huby a budou-li se sprajcovat, tak budou zdisciplinovani.

Take pan Tozicka je idealista inklinujici k levicovemu liberalnimu smysleni a presto, ze zna Ameriku a byl v Africe - dokonce v nebezpecne Zambii, tak vas napr. nikdy neinformoval o vztahu ras, at uz to byla Atlanta ci Afrika. Pan Tozicka se vam take nikdy nezminil o genocide belochu v Africe, i kdyz vam zarucuji, ze o ni musel vedet. Genocida nebyla pouze na druhe strane reky v Zimbabwe, ale v Zambii same, take.

Svobodne informace neutralne vyvazene jsou hodnotne, ale vyvazenost je v Cesku neuskutecnitelna. Kdo moc mluvi, je nalepkovan. 3500 bilych zen zabila Multi-Kulti za poslednich 15 let v "civilizovanem" svete a 40 000 belochu zahynulo od roku 1975 do roku 2009 v Africe. MATE TO NA Youtube ! A vse pokracuje dal...(Nejdulezitejsi je, aby computer mel kazdy - i penziste a maminky s detmi bez manzela. Aby byl dostupny vsem.)
20. 10. 2011 | 03:01

yoko ono napsal(a):

Pane Tožičko, šíříte zbytečně beznaděj.
Ve skutečnosti stačí začít úplně prostými věcmi. Pojďme lidem vysvětlit, že platit televizní a rozhlasové poplatky znamená financovat vlastní ohlupování. Dojít na poštu a odhlásit sipo je úkol na 20 minut a způsobí establishmentu těžko kontrolovatelné škody.
Podobných akcí kreativní destrukce je možné vymyslet tisíc. To by bylo, abychom Bakalům tenhle stát nevykroutili z pazourů.
20. 10. 2011 | 03:52

Saltzman napsal(a):

Opět jedna utopická vize! Ráj a solidarita mezi lidmi prostě nikdy nenastane. Společnost je řízená státem, což je zatím všeobecně nejúčinnější prostředek k zajištění potřeb obyvatelstva. Že je účinný málo, to je jeho znak.

Daleko lepší výsledky se dostaví z vlivu státní instituce, které se za to zaplatí všeobecná daň. Že stát ovládají zájmové skupiny? Je cosi shnilé ve státě a všichni to ví. Lidé se zmítají v ideologiích pravých a levých a jsou hluší a slepí k opozičním názorům. Z toho pak těží ony zájmové skupiny ve svůj prospěch.

Chci objektivní informace? Nezbývá než informaci ověřit z několika zdrojů a ne mechanicky přejmout z jednoho. Musím být připraven i na svůj možný omyl a nechat si ho vymluvit a být za to vděčen. Nejhorší je černobílé vidění světa a trvání na dogmatu.

Problém je s vírou. věřit lze nejen nábožensky, ale i politicky, případně ekologicky i filozoficky. Víra může pomoci, ale i uškodit. Ono komunistické "Důvěřuj ale prověřuj!" má hodně co do sebe a neznamená to obhajobu komunistických ideálů. I ten ideál je problém. Ideál neexistuje, protože se chová jako horizont - ať se k němu blížíme seberychleji, stále zůstává stejně daleko a nikdy jej nedosáhneme. A tak je protimluv "ideální by bylo, kdyby...".

Jsem přesvědčený, že správné informace mi nikdo nezajistí. Ty že si musím sehnat sám a dokázat je rozeznat od podvrženého balastu. Osobně bych nikdy neuvěřil prvotní informaci a sám pro sebe si ji oponuji. Pravda se hledá celý život a nikdy to nemá konec. Pozitivní je to, že pravda skutečně nakonec vítězí. po čase přeci jen vyplave na povrch jako olej na vodu a ututlat se na věky nedá. Jen otázka, jestli se ji člověk vůbec dočká, dožije.
20. 10. 2011 | 06:57

dedek napsal(a):

Hezky napsáno, leč pustá utopie. Ano, Češi jsou hloupé státo, které je líné si informace sehnat natož něco dělat. Říci kdyby někdo začal tak já bych. Jenže jsme byli svědky a to v nedávné době, kdy někdo začal a namísto toho, abychom se přidali tak jsme je ještě kritizovali. Stačí připomenout vzpouru lékařů nebo odborářů. Je zajímavé, že jakmile se ta šance objeví, tak lidé dostanou strach nebo v tom začnou zase něco hledat. Hodně k tomu přispívá přístup médií, která jsou poplatná ne době ale pouze několika vyvoleným. Je zajímavé, že právě mezi žurnalisty, o kterých se vždy na celém světě tradovalo, že jsou svědomím národa a jediní, kteří drží lumpárny pod krkem je právě v Česku nejvíce bezcharakterních lumpů, kteří za peníze popřou nos mezi očima. A myslíte, že by to v těch nezávislích placených občany bylo jiné? To bychom nesměli být lidé a hlavně v Česku. Jak se říká s jídlem roste chuť a na peníze slyší téměř každý. Jak a kdo by zaručil objektivitu ? Jak by to bylo možné prověřit? Přece tady máme jasný příklad, kterým je naše slavná veřejnoprávní televize placená námi všemi. Jak to, že patří mezi nejprojhanější? Není jednodušší cesta přestat lenošitm informace si najít a přístupné jsou, začít diskutovat a spojovat se přes internet a opravdu něco začít ale osobně ne teoreticky a to tak, jak se to začíná dít v celém světě?
20. 10. 2011 | 08:12

K rukám Zvláštního oddělení napsal(a):

Pane Tožičko, počítáte též se zavedením svobodných diskusí? Pokud ano, měl bych zájem o místo Censora. Již od mládí jsem byl aktivní v Pionýru, SvazArmu, SSM, SčSP, posléze i v KSČ. Jenom StB mě do svých služeb nepřijala, přestože si již od mládí pilně všímám bližních svých a jejich každodenních starostí, soucítím s nimi a činí mi velké potěšení poskytovat informace o jejich mnohovrstevnatých pohledech na život a obyčejných denních starostech nadřízeným [orgánům]. Také jsem pro slušnou a korektní diskusi, nesnáším ohroublé výrazy a nejen to - nejvíce se mi líbí mazat nejen slova, ale i celé myšlenky lidí, které se neslučují s oficiální doktrinou, či jinými Kodexy, popř. jsou jinak škodlivé našemu Demokratickému Zřízení.
Jsem s pozdravem a doufám, že se dohodneme a že mi poskytnete solidní platformu a hlavně ohodnocení za obětavou a objektivní realisaci na posici Censora v zájmu udržení objektivity a korektnosti Vašeho nově vzniknuvšího [de]sinformačního prostoru.
20. 10. 2011 | 08:36

gaia napsal(a):

ano Utopia byl ostrov, ale vybudovaná zdarma, jen poctivými lidmi s ideály, kteří byli ochotni pracovat nezištně pro blaho ostatních. V té autorově utopii by rádi pracovali za nějaké stínové daně nebo co. A jestli by jim šlo o něčí blaho , poctivost či ideály si dovoluji pochybovat. Takže já si za těch 5 litrů a něco raději uchystám pokojné vánoce.
20. 10. 2011 | 08:39

neo napsal(a):

podívejte co děláte Tožičko. Břetislav Marek málem dostal infarkt.
20. 10. 2011 | 09:01

gaia napsal(a):

neo

a co kdyby ta nezaávislá media dělal právě Marek třeba se Saltzmanem.
To by byla hlína. Mohlo by se to jmenovat humoristický deník. To na trhu chybí např. mně se stýská po Dikobrazu.
20. 10. 2011 | 09:10

Almo G™ napsal(a):

neo napsal: "Dnešní periodika si lidé taky předplácí a nad jejich kvalitou tu brečíte"

Napsal jste hloupost.

1. Nebrečím, mám jim jejich neetický přístup za zlé.
2. Asi si je předplácejí jiní lidé - lidé jako vy - vy máte rád svůj TV program na papíru, jak jste tady nedávno prozradil, mně TV program nezajímá a zajímají mě spíše informace, které v médiích s TV programem zamlčují nebo shazují. Zajímá mě pravda.
3. Mnohá média slouží jen inzerentům a zisk od čtenářů pro ně představuje jen malý bonus - přilepšení k platu. Nemusí se pak orientovat podle názoru čtenářů, ale vlády, pozemkového fondu, velkých koncernů atd. jinak by dávno neexistovala. Nějaká pravda jim je naprosto ukradená. Slouží.
20. 10. 2011 | 09:44

jogín napsal(a):

Poměrně solidní nezávislé medium existuje- Blisty. Když je srovnám s Deníkem Referendum, jsou o dvě třídy lepší, chybí v nich rozvláční nic neříkající pseudohumanistické pindy. A přes všechny stesky na pana Stejskala je tenhle blog nejlepší.
20. 10. 2011 | 09:56

neo napsal(a):

Almo:

já si nic nepředplácím. Kdysi jsem si předplatil Maxim. Ale byly s tim jen problémy. Chodil později než ten, který už byl na stáncích a pak se stalo že nedošel. Zákaznická linka = horor a nakonec poslali jiné číslo než mi chybělo a to dvakrát.

Od té doby si raději nic nepředplácím a ani nehodlám předplácet.
20. 10. 2011 | 10:22

Daňový poplatník napsal(a):

Objektivní informace má každý řidič kamionu, který majiteli podepisuje přijetí diet, které nikdy nedostal, každá "manažerka" v hypermarketu, která je v práci 10 hodin denně, a musí si vykazovat 8,5 hodiny, atd, atd.
Proč by k tomu ještě měli platit 450 korun měsíčně?
20. 10. 2011 | 10:43

kerray napsal(a):

Ještě mně napadlo, že už nějakou dobu existuje služba, která umožňuje přispívat víceméně právě tím popsaným způsobem - jen není příliš rozšířená, v naší republice už vůbec ne: http://flattr.com
20. 10. 2011 | 11:56

oc__ napsal(a):

Film jsem viděl a na české levici mě vadí její naprostá neschopnost vidět realitu - třeba Janeček v dokumentu ČT Robota sice vybere dobrý téma (krach OP Prostějov), ale namísto toho, aby ukázala odpovědnost konkrétních lidí z managementu firmy (lidi z oboru vám řeknou, že celá věc je o zpackaném marketingu a obchodní strategii), zase se nekonkrétně žvaní o "kapitalismu." Zlatej Moore a jeho film Roger a já.

Ale pokud chcete dělat týhle partě kořeny, bránit vám nebudu.
20. 10. 2011 | 13:05

honolulu napsal(a):

Vcera, kdyz Cesko spalo, jsem napsal prispevek ve kterem jsem VYHROZOVAL, ze ve vzniklem informacnim casopise pana Tozicky budu informovat vsechny o znicenych zivotech zen, ktere se staly obetmi socialniho manipulovani a Multi-Kulti.

Clanek zmizel....Vsak ja vas stejne dobehnu vy Stalinsti Hitlercici. Budu neleptavat vas politicko korektni establisment jako kyselina. Budu vam bolehlavem a prujmem.
20. 10. 2011 | 14:43

Válečný štváč a vrah z Wall Streetu napsal(a):

Měl bych několik návrhů k obsazení onoho nezávislého média:

šéfredaktor: ing. Břetislav Marek
Zástupce šéfredaktora: František Adamec
Dopisovatel z Tel Avivu: Občan
Dopisovatel ze Stalingradu: Voroshilov
Dopisovatel z depa: Pepa z depa
Odborník na rasovou problematiku: Čochtan
Odborníci na otázky komunismu: Viola a Dalimír
Odborník na všechno: Béda
20. 10. 2011 | 16:52

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy