Zeman má být dávno mrtvola. Jenže on, přes zuřivý odpor médií, pořád vítězí

26. 06. 2013 | 15:46
Přečteno 13714 krát
Nevolil jsem Miloše Zemana prezidentem a měl jsem k tomu mnoho důvodů. Navíc pokud bych měl posuzovat podle informací médií, politologů, expertů a agentur, tak by měla být současná hlava státu již několikrát politicky „mrtvá“. Jenže ona si místo toho připisuje jedno vítězství za druhým. Jaké jsou Zemanovy výhry a proč tomu tak je?

1. Před rokem se podle různých průzkumů měl stát jednoznačně prezidentem Jan Fischer. Dokonce někteří „průzkumníci“ tvrdili, že Zemanův potenciál je už vyčerpaný a že další body již nenabere (mimochodem tehdy měl kníže Schwarzenberg údajnou podporu 5-6 procent voličů). Nestalo se, průzkumy, jako v posledních letech mnohokrát, selhaly.

2. Miloš Zeman a jeho věrní si nelámali ani hlavu s transparentností svého prezidentského účtu, ze kterého financovali kampaň. Důsledky? Žádné.

3. Několikrát v kampani Zeman ohýbal pravdu podle svého uvážení a podle toho, jak se mu to hodilo. Na jeho voliče to opět nemělo sebemenší vliv.

4. Když viděl, že jeho dcerka mu poněkud přerůstá se svými aktivitami přes hlavu, umně ji odsunul do pozadí a do popředí vystrčil nesmělou manželku Ivanu. Zejména ženská část českého publika na to slyší (vždyť má už lepší účes a lepší oblečení).

5. Prezident vždy pohrdal většinou novinářů a médií. Zmínil to i ve svém prvním projevu ve funkci. V podstatě vyhlásil novinářům válku. Proti všem předpokladům se na této frontě neděje vůbec nic. Kritika médií má na jeho podporu nulový dopad. Naopak si některá média ochočil, když svolí k interview.

6. Mnoho se toho popsalo o možném vlivu Ruska na jeho osobu i lidi, kteří ho obklopují. Jak konkrétně se to projevuje ve výkonu funkce, zatím nevidíme. V tomto případě ale ještě vyčkejme.

7. Opil se virózou při přebírání korunovačních klenotů. Kritika a výsměch se dostavily, následky nikoli.

8. Pustil se s ministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem do vášnivého sporu o velvyslance. Až v blízké době jmenuje svoji „odbornickou“ vládu, může si Lívia Klausová balit kufry a letět do Bratislavy. Stihne se to v průběhu pár hodin. A velvyslance jmenuje a odvolává podle ústavy prezident, takže tam manželka exprezidenta i vydrží.

9. Akademiky a intelektuály pobouřil pak jeho svár o profesuru Martina C. Putny. Ten je skvělým odborníkem, ale voličům, podporovatelům a příznivcům Zemana je naprostá „putna“, nezajímá je. Toho prezident dokonale využil.

10. Za premiéra si vybral ekonoma Jiřího Rusnoka. Ten do kabinetu přivede lidi, kteří se mohou pak objevit na volební kandidátce Strany práv občanů – Zemanovců. Bude v podstatě jedno, jak dlouho pan Rusnok vydrží, kandidátka prezidentské strany má propagaci zdarma. Zvyklosti – nezvyklosti.

A to jistě ještě není konec.

Pochybuje snad někdo, přes zuřivý odpor mnoha médií, kdo je dnes nejsilnějším hráčem na politické scéně?

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

vasja napsal(a):

Miloš je držák.
26. 06. 2013 | 15:52

Aleš napsal(a):

Nikdo nepochybuje o zuřivém odporu mnoha médií
26. 06. 2013 | 15:57

hovorka11 napsal(a):

Z prezidentů je zatím jednoznačně nejlepší.
Nejvíc vadí kmotrům.
"Demokratům" taky protože víc poslouchá občany než úplatné politiky s korupčními zájmy.

Zatím mě mile překvapuje. Že je lepší než předchozí bludaři dokazuje i to, že mu úplatný tisk a televize nemůže přijít na jméno.
Klaus a Havel patřili k nedotknutelným, on ne a to je dobře. Politicko-kmotrovská mafie se odhaluje.
26. 06. 2013 | 16:00

myrta napsal(a):

Vážený pane autore,jestli ono to není tím,že těm současným už není absolutně co věřit . A Zemanovi se chce věřit a zatím se mu činy daří důvěryhodně.
26. 06. 2013 | 16:00

Yosif K napsal(a):

Miloš je držák, herec, velký hráč, ultra-charismatický klaun-ochmelka, elitář který umí oblbovat proletáře umně předstíraným plebejstvím a pravičák umně maskovaný občasnými "lidovými apely" to ohledně sudetáků, zdegenerované šlechty, znásilnoévání, prospěšnosti chlastu atd atd.

Ze současných piolitiků pouze Zeman má šanci na to způsobit totální rozvrat v CSSD a vypudit z ní ultralevicové fanatiky.

Nic však není ideální, downside Zemana je to že většina SPOZ jsou mafisti a že Zeman je financovaný z Lukoilu, v tom má Zaorálek úplnou pravdu.
26. 06. 2013 | 16:01

Marek napsal(a):

Kbelík špíny vylitý na prezidenta a jeho rodinu.Pro určité politické kruhy jste fakt hrdina Buchert.To že jste si sám prochlastal karieru novináře je jistě druhořadé,ale než začnete pomlouvat měl by jste si zamést před vlastním prahem.
26. 06. 2013 | 16:05

strejc Josef napsal(a):

Neobyčejně povrchní a zároveň demagogická úvaha. Diskutovat nelze, argumenty jsou nahrazeny nepodloženými tezemi. Nechce se mi věřit, že autor byl kdy novinářem, dokonce i ve vedení redakcí.
26. 06. 2013 | 16:08

starý jezevec napsal(a):

Tlachy staré blažkové, inu český „novinář“ přes TOP 09 do Českých drah.
26. 06. 2013 | 16:10

šašek z Jihlavy napsal(a):

Bimbo snad už nedoufal, že se kdy vrátí z Vysočiny na politické výsluní. Jeho příznivce a nohsledy to muselo stát hodně úsilí a jiných aktivit, aby ho navzdory nevalné fyzičce přesvědčili, aby do toho šel. Museli mít hodně silnou motivaci a materiální zabezpečení, když to dokázali. Teď už to nepustí z ruky, ani kdyby ho měli udržovat ve formě jako kdysi sověti Brežněva. Jen mě děsí, že se chtějí opírat o tak profláknuté persony jako je Dryml, Benešová a bůhví koho ještě vytáhnou do vlády (snad ne Fencla a Palase). Pecina na vnitru též nic dobrého nevěstí.
Na druhé straně si bývalá vláda a koalice ten debakl zasloužila. Prohospodařili 118 hlasů hanebným způsobem a v důsledku různých vzájemných animozit a majetkových zájmů zavinili tento marasmus, ze kterého se budeme těžko dostávat.
A to ještě netušíme, co se děje v zákulisí, nezapomeňme, že Šlouf nikdy nespí (na rozdíl od Karla).
26. 06. 2013 | 16:12

er napsal(a):

rozpočtově zodpovědný antikorupčník:)) samozřejmě dře jak kůň na místečku ve státním od virotika mirka
26. 06. 2013 | 16:12

Jedla napsal(a):

Shrnul jste to správně, pane cestující (vicechief)redaktore.

Ale chtělo by to ještě vyhmátnout pointu, nalézt nejmenšího společného jmenovatele.
Proč to všechno, co média napsala a tisíckrát opakují nemá žádný vliv, žádnou odezvu u voličů? Proč je Zeman vítězem nad televizemi, Bleskem, HN, MFD, Právem, Lidovkami, Týdnem, Ekonomem, Reflexem i Respektem?

Protože není pravda, že voliči mají krátkou paměť, že nic není staršího než včerejší noviny. Voliči si pamatují: Nejen činy politiků, ale i novinářů. Nikdo není více diskreditován než šéfredaktoři a jejich zástupci a spolu s nimi "kmenoví" komentátoři deního tisku i týdeníků. Z této skupiny lze snad vyčlenit jen Ivana Hoffmana a Lídu Rakušanovou z Deníků skupiny "Vltava-Labe-Press", a potom snad už jen Jiří Hanáka z Práva).
Zkrátka, selhali jste (svojí vědomou a úmyslnou podporou organizovaného zločinu /zejména ODS a TOP09/ a goebbelsovskou propagandou úmyslného ničení "Masarykova státu") tak strašlivě, že dnes se rozumný volič vašimi názory již opravdu důsledně řídí, jenže vaše výroky a vaše doporučení či varování násobí nejprve koeficientem mínus jedna. Pravděpodobnost, že překrucujete skutečnost o sto osmdesát stupňu je prostě statisticky tak významná, že hypotézu lze přijmout jak na hladině významnosti 95, tak i 99 procent.
26. 06. 2013 | 16:14

zemedelec napsal(a):

Pane Jedla.
Aspoň se přiznává,že média dělali všechno možné,pošpinit Zemana,aby vyhrál Karel.Tady máme dalšího s trafikou od Kalouska a už mu je jasné,že půjde od koryta,jenom ta žluč v něm zůstane.Tím svým desatero,jenom potvrzuje co to je za hospodského tlachala.
26. 06. 2013 | 16:33

Sláma napsal(a):

Pro Jedla:
Naprosto s Vámi souhlasím. Když Buchert, ten prototyp prodejného bulvárního novináře (Urban je také prodejný, ale nedá se dost dobře označit za bulvárního) na někoho útočí, je to pro mne nejlepší chvála dotyčného.
26. 06. 2013 | 16:35

Richard napsal(a):

Vy si opravdu myslíte, že Váš výčet činů M. Zemana je projevem síly?
Jen úplný slaboch musí zneužívat moci k prosazování osobních zájmů, pokud je jeho nástroj moci dostatečně silný, může slavit dočasně i iluzorní úspěch. Dočasný.
Čím větší slaboch, tím větší moc k prosazení svých zájmů potřebuje. Zeman si jí uzurpuje poměrně dost, právě proto, že je dost velký slaboch a pijan.
26. 06. 2013 | 16:37

ujo napsal(a):

Autor pojal blog vůči MZ hodně osobně.
jistě mu nebude vadit následující informace z otevřených zdrojů:
"Praha - České dráhy mají nového zaměstnance, zkušeného novináře a neúspěšného kandidáta v senátních volbách na podzim roku 2012 Viliama Bucherta.

Buchert pro Generální ředitelství Českých drah pracuje od poloviny prosince loňského roku jako systémový specialista. S informací přišel internetový deník TÝDEN.CZ.

"Jde o smlouvu na dobu určitou do konce června. V současné době běží zkušební lhůta," řekl mluvčí drah Radek Joklík.

Podle Joklíka byl Buchert pověřen vytvořením nové strategie CSR (společenská odpovědnost) a interní komunikací. "Vzhledem ke svým dlouholetým zkušenostem participuje na tvorbě našich časopisů a poskytuje mediální poradenství," poznamenal Joklík.
»Kolik České dráhy svému novému zaměstnanci platí, Joklík nesdělil. "Platy řadových zaměstnanců nesdělujeme," odmítl odpovědět Joklík. Česká republika je přitom jediným vlastníkem společnosti, a platy zaměstnanců jsou tak vypláceny z veřejných peněz."

Zbývá jen doplnit, že Buchert kandidoval za TOP
26. 06. 2013 | 16:39

mb napsal(a):

Miloš je držák ... pokud není skolen virozou ...
26. 06. 2013 | 16:40

Spravedlivá teta z Brna napsal(a):

Momentálně těží Zeman z naštvanosti občanů na jednání party našich politiků, z masivní nezaměstnanosti a z naprosté bezperpesktivnosti dalšího hospodářského vývoje.Čeká se od něho něco jako světlo na konci tunelu. Starší lidé vědí, že to nebude. Jsme vláčeni evropskou krizí, prohnilostí místní justice a nekonečnou chtivostí úplatků lidí na vedoucích místech.Situace se nezmění, jenom časem budeme nadávat zas na někoho jiného - hádejte na koho.
26. 06. 2013 | 16:45

Rin-Tin-Tin napsal(a):

A už ho tady máme, je to on, žampijón! Do ringu vstupuje "nezávislý žurnalista" Junge Fronte Heute a Reflusu, oněch pilířů slavné peroutkovské tradice, rozuměj ve skutečnosti prorežimní pisálek Vilda, co již nedokázal dále spočívati ve své vnitřní rozervanosti svědomí a hra na neutralitu a objektivitu jej natolik svazovala, vyčerpávala a fyzicky i psychicky likvidovala, že si řekl: Již dost! a hrdě vstoupil do té pravé konzervativní tradiční odpovědné a prosperující partaje, za níž se navíc neváhal chopit bojového praporu a vstoupit s kůží na politický trh. Odvážný to muž. A jakpak dopadl, milé děti? Inu pohořel, smůla, zklamání. Novinář srdnatě bojující za naše práva, hlídací doga demokracie zřejmě tušil, že půjde ve šlépějích jistého Džona, co se dostal ještě dál, nicméně občané na tuto hru na nezávislost jaksi nepřistoupili a Vildovi ve volbách vystavili jasný účet. Takže výsledek je ten, že tento expisálek nejprestižnějšího českého škváru a předčasně zkrachovalý skoro-politik musel nově hledat, kampak se teď vrtnout. Musel? Nene, díkybohu nemusel! Je tady totiž zachránce, Aktuálně.cz, co podobným existencím dává prostor (chvála za to), jen mě překvapuje, že jej nevzali přímo do redakce, páč s Fendrychem, Lipoldem, Holubem a dalšími spolehlivými spin-doktory dosavadní trojkolky by si náramně padli do noty.
Teď trošku k věci, přínos tohoto článku je nula, autor nevyjmenoval nic, co by nebylo širší veřejnosti známo, pouze zrekapituloval to, co už proběhlo snad tisíckrát všemi možnými médii. Opravdu by mě zajímala kvalifikace, pro kterou byl autor vybrán mezi autory, jejichž pohled je shledán editorem blogů zajímavým, neotřelým či originálním, zatím se mi to jeví tak, že byl vybrán čistě proto, aby posílil kohortu pravicového světonázoru na těchto stránkách, protože jejich aktivita, případně kvalita příspěvků IMHO poněkud zaostává. Budiž, nechť jsou posíleni, ale s takovým materiálem je taková snaha spíše úsměvná.
26. 06. 2013 | 16:52

demokracie tu nějak smrdí napsal(a):

Co je to ta ústřední rada družstev? Byl autor jenom bolševik, nebo také udával na STB?
26. 06. 2013 | 16:54

čert }:o napsal(a):

Marek napsal(a):
Kbelík špíny vylitý na prezidenta a jeho rodinu.Pro určité politické kruhy jste fakt hrdina Buchert.To že jste si sám prochlastal karieru novináře je jistě druhořadé,ale než začnete pomlouvat měl by jste si zamést před vlastním prahem.
26. 06. 2013 | 16:05
---
vám nevadí že M.Z. sám v kampani lil
kýble špíny a že ta špína ho vlastně
vyplavila na povrch? Je to hrdinství
pro určité politické kruhy i vás?
V čem Buchert pomlouvá? Konstatuje
to co vy nechcete vidět ale co je
pravda A ta někdy bolí
26. 06. 2013 | 16:55

Vox populi napsal(a):

Ožrala ještě ukáže kdo je v džungli pánem ,pokud jej neskolí zase viroza. Tuneldědek Klaus má jistě radost ,že se žezlo dostalo do správných rukou.
26. 06. 2013 | 16:58

kuba napsal(a):

p. Bucherte,
novináři a redaktoři si svou netečností, nekritičností vypiplali tak mizerné rádoby pravicové vlády, že každá jiná cesta se obyčejným lidem zdá lepší.
Musíme asi vyměnit neposlušný LID. Už ani ty naše nezávislé novináře neposlouchá!

Váš zdejší článek je ukázková klasika - shit

P.S. nevolil jsem M.Z.
26. 06. 2013 | 16:58

Pája napsal(a):

K Vašemu bodu 1:
Průzkumy neselhaly. Podívejte se na průzkumy CVVM za listopad a prosinec 2012. A pak si vzpomeňte, jak okolo vánoc 2012 vystoupil k prezidentskému kandidátu Janu Fišerovijakýsi Hanák s veřejným prohlášením ve smyslu, že pro něj není - vzhledem k bývalému členství v KSČ - Jan Fišer jeho kandidátem. Dovoluji si připomenout, že Jan Fišer své bývalé členství KSČ neskrýval ani jej nekamufloval. Prohlášení se chopila všechna média a halasně jej opakovala.
A pak se teprve nastartoval raketový vzestup preferencí K.S. To nebyla chyba průzkumů - to byl veřejný mediální lynč Jana Fišera ve prospěch KS. Nebyl jsem voličem Jana Fišera, ale připomínám to jenom "pro pořádek".
A propos, pane autore - copak děláte u Českých drah? Já jenom, že jsem tam pracoval 40 let a dost dobře si nedovedu představit jaké je Vaše odborná způsobilost ve věci provozování dráhy či drážní dopravy :-)
26. 06. 2013 | 16:59

Marian napsal(a):

Ano, riacharde, váš rozbor je brilantní.Zeman je strašný slaboch, zatímco vy jste silák, jemuž není rovno.A navíc opravdu,ale opravdu úžasný telepsycholog.
26. 06. 2013 | 16:59

strýc virus H3N1 nyní HxNx napsal(a):

pane Bucherte, jak to víte, že Putna je tak skvělým odborníkem? kolik akademiků to opravdu pobouřilo, že tomuto exhibicionistickému literárnímu historikovi je upírána profesura?
média pokračují v zuřivé manipulaci. německý prezident prý pokáral Zemana, hned se k tomu připojí fotka jakoby zkroušeného českého prezidenta atd atp co se má co s..t německý prezident do českých poměrů? to oni tam mají taky Kalousky, vykopávky, politické zombie, které stále zuřivěji šíří okolo sebe zkorumpovaný smrad?! no, jistě, nemají, německé politické prostředí je mnohem kultivovanější.
jakmile si politik smočí pysk v nevábné aféře, už letí! tady ne, tady propukne řev o beranidlech a kuklách. srovnávat nesrovnatelné, to je častá chyba, ovšem, uznávám, nejen novinářů.
26. 06. 2013 | 17:00

kuba napsal(a):

pro:demokracie tu nějak smrdí

ústřední rada družstev - je dodnes jedno z mnoha pracovišť vytvořených pro pražské polehouny.
Takových zašíváren před skutečnou prací je dodnes plná Praha.
26. 06. 2013 | 17:03

Silvie napsal(a):

Buchert píšící kdysi pro Reflex příkladně dokládá jeho současný úpadek pod vedením Šafra.

Už jsem psala o překvapivě propagandistickém článku jeho bývalého kolegy Pečinky (býval to skvělý pol.komentátor) a o tom, jak příkrou kritiku za to přímo v diskusi pod svým článkem v Reflexu sklidil.
Jestliže takto reagují i pravicově orientovaní čtenáři Reflexu, něco je špatně, nemyslíte, pane Bucherte?!

Médiím občané nevěří ani za mák - svou úrovní a "objektivitou" se přiblížila kvalitám tehdejšího Rudého práva.
Zemanovi promíjí jeho příznivci poněkud méně konformní jednání jen z toho důvodu, že jim dal naději zbavit se největších gaunerů a pijavic polistopadové politiky.

To by asi panu Buchertovi (při jeho nesporné inteligenci) mělo být jasné.
26. 06. 2013 | 17:04

Silvie napsal(a):

V diskusích jsem mimo jiné narazila na hodně prohlášení typu:

Zemana nemusím, Zemana jsem nevolil, ale za tohle mu tleskám.

Tak si to, pane Bucherte ,přeberte.

Médii vytvořená aureola svatého Kárla poněkud pohasla.
26. 06. 2013 | 17:06

Marian napsal(a):

Silvie- na to, co zde během prezidentských voleb předváděla média a "uvědomělá kulturní fronta" by normalizátoři ze sedmdesátých let mohli hledět s údivem,obdivem a závistí.
26. 06. 2013 | 17:09

Bavor V. napsal(a):

strýc virus H3N1 nyní HxNx
Já bych k tomu kárání rád přidal originál ze stránek německého presidenta spolu s překladem dotčené části http://www.bundespraesident.de/SharedDocs/Reden/DE/Joachim-Gauck/Reden/2013/06/130626-Staatspr%C3%A4sident-Tschechien.html

Stojíte nyní před vzrušujícím a zároveň obtížným úkolem – definovat roli prezidenta v souladu se svým přímým mandátem, aniž byste přitom vytvářel druhou vládní moc v zemi. Přitom se na Vás upírá mnoho očí i v Německu, právě v současné vládní krizi ve Vaší zemi. Chovám důvěru v to, že se Vám podaří s prozíravostí a v úzké spolupráci s českým parlamentem nalézt kompromis.“

Takže asi tak...
26. 06. 2013 | 17:09

kuba napsal(a):

Rin-Tin-Tin --------sem se už dlouho tak nezasmál..přesné ....
přímo ukázkový příklad novinářského kariéristy
26. 06. 2013 | 17:10

český maloměšťák napsal(a):

Viliam Buchert
Potrefená hus gagně.
V tomto případě uražený novinář a neúspěšný kandidát na senátora.

Technická - Putna není v oboru kulturní a sociální antropologie odborníkem, ani ji nepřednášel.
Vlastně je...ano, ano...pokud vezmeme v potaz co vše takový obor " kulturní a sociální antropologie "může obsahovat...tak je odborníkem, stejně jako i Vy , pane autore, jste v tomto oboru odborníkem, možná snad každý, kdo má nějaký akademický titul...
...protože pod tento obor se dá vměstnat snad vše co je o člověku a jeho interakcích s přírodou.

Oč těžší to má takový mikrobiolog.
Ten musí skutečně něco umět - aby se stal profesorem.

Ostatně proč Vy vlastně nejste profesorem publicistiky ?

Hezký den.
A nepijte už. Nedělá to dobře ani na játra, natož na kritický rozum.
26. 06. 2013 | 17:11

Karl IV. napsal(a):

Viliam Buchert není důvěryhodný muž, mám ho za představitel té větší části postnormalizačního žurnalismu, která z novinařiny udělala podivnou snůšku bahna, xenofobie, kšeftíků. Bezesporu nemá intelekt na slušnou práci novináře.
Tento blog je podivný normalizační marketing, patrně souhlasím s mnohým, co napsal, ale neveřím, že je to jeho autentický postoj.
26. 06. 2013 | 17:11

strýc virus H3N1 nyní HxNx napsal(a):

Bavor V.

řečnické cvičení? nebo spíše nepříliš maskovaný nátlak a svého druhu arogance ze strany velmoci?
Mer.e!
26. 06. 2013 | 17:16

Silvie napsal(a):

Karl

No to je neuvěřitelné - já souhlasím!
26. 06. 2013 | 17:17

Já napsal(a):

Já ho taky nevolil, ale už tehdy jsem psal, že s ním bude sranda. Taková jaká je ve IV. cennové skupině.
26. 06. 2013 | 17:18

A teď tu naši pane Bucherte napsal(a):

Zkuste podobně kriticky psát také o Kalouskovi a Schwarzenbergovi. Anebo nemají žádné chyby? Anebo to se mezi vámi novináři nenosí? Jak je to možné?
26. 06. 2013 | 17:21

seriózní chlapík napsal(a):

Buchert, výborně. Osobně bych vaše pořadí trochu pozměnil. Na Zemanovi mě nejvíc irituje, jak se jeho žena začala pěkně oblékat. Proto bych váš bod 4 zařadil na 1. místo. Hned za to bych dal trojku - tedy na druhé místo.
Ohýbat pravdu, to je od Zemana opravdu nepravost. Objektivní pravda je jen jedna jediná - zakotvená v MD-dnes, alternativně v Reflexu. Naopak podraz na Fischera, který měl být jasně první - bych zařadil až někam na konec výčtu. Musíme si uvědomit, že šlo o boj, jehož součástí podobně jako ve fotbale jsou kromě gólů i fauly. Zvrácenost, kdy Zeman pohrdá médii ač by tomu mělo být přesně naopak, rovněž nechápu.
S taktickým vyčkáváním až vypije stakan s Putinem souhlasím. Naopak bych ze seznamu vyloučil fingovanou virózu pro chybějící důkaz. Kdyby byli novináři pohotovější, mohli poslat do korunovační síně kontrolu z VZP a policii aby mu dala dýchnout. Co se týká Putny, je jen dobře, že vám to není putna. Zase je vše Zemanem postavené na hlavu. Správně by Putna měl figurovat ve vládě odborníků, protože jeho odbornost je nezpochybnitelná. A ne se po něm vozit. S netransparentním financováním kampaně je třeba souhlasit. To, že Zeman již všechny dluhy zaplatil a zbytek dal na Klokánek není žádná polehčující okolnost. Naopak považuji za malicherné, že Fišer ještě dluh nesplatil. Důležité je, že byl transparentní. Jediná chyba, měl byste se do Zemana obout častěji, aby lidé konečně prozřeli. Více osvěty!
26. 06. 2013 | 17:22

Karl IV. napsal(a):

český maloměšťák
Kupodivu "kulturní a sociální antropologie" je společenská věda, např. na rozdíl od nevědecké ekonomie, a bude zcela překvapivé, že tato věda například dešifruje vzorce jednání lidí, společenská paradsigmata a jejich proměny, pomáha definovat to, co nazýváme kulturou a civilizací. Tedy samé neužitečné věci, pokud se zabýváme čistě obchodováním s komoditami jako sovětský benzín.
Jest ale nepochybné, že některé země, které leží přímo v onom důlku pupku, aniž by měly možnost rozhledu, vytvářejí dojem, že mimo dna pupíku již nic více není, a pak jejich obyvatelstvo zpochybní vše, totiž i znalost o sobě.
Místo znalosti se blýskne tvorbou báchorek a pohádek.
26. 06. 2013 | 17:24

čert }:o napsal(a):

kurňa Bucherte co jste provedl tak hroznýho
že vám lidi nemůžou přijít na jméno?
Že jste alkoholik? To je ale prezident taky!
Už léta a kam to dotáhl panečku! A ještě mu
lidi fandí a tleskají
To odporuje logice o démonu alkoholu =o)
26. 06. 2013 | 17:27

strýc virus H3N1 nyní HxNx napsal(a):

ad maloměšťák

podle toho, co jsem pochopil, sám jsem literát, ale nerad bych se zde demaskoval, je pan Martin Cyril Putna literární historik, snad literární komparatista (viz prof Václav Černý), ale určitě ne kulturní antropolog. na to je příliš konzervativní. (nic proti konzervativismu jako takovému). ale jestliže se na jedné straně hlásí ke (katolickému) konzervativismu, proč potřebuje třímat směšné transparenty oznamující přítomnost buzen? no proč, protože se potřebuje zviditelňovat za každou cenu.

co se pak dále týče zemanovských témat: asi je svým způsobem i překalkulováno, neboť mnozí zastávají ten názor, že měl být prezidentem zvolen předseda TOP 09, neboť by tím uspíšil pád pravice, alespoň v nadcházejících parlamentních volbách. kdežto zvolením Zemana jest citelně oslabena soc.demokracie, proč, to snad netřeba vysvětlovat. nu, nechme se překvapit, ale doba je tak pokročilá, že nikdo soudný vlastně v žádné překvapení nedoufá, což taky není dobře.
26. 06. 2013 | 17:27

JOSIF napsal(a):

doporučuji přečíst si knihu JAK JSEM SE MÝLIL V POLITICE OD M.Zemana a každý normálně myslící pozná jakěho kafábla má před sebou
26. 06. 2013 | 17:27

xxx napsal(a):

To Jedla" Ganz richtig.
26. 06. 2013 | 17:27

Bavor V. napsal(a):

strýc virus H3N1 nyní HxNx
nic jste nepochopil. Protože v originále naopak Gauck skládá Zemanovi poklonu a vyjadřuje důvěru v jeho umění diplomacie a ne , že dostal nějakou "facku", jak tu lžou "nezávislí novináři"
26. 06. 2013 | 17:30

Silvie napsal(a):

Další výživný výblitek zprzněného Reflexu.
Jen jestli to s tou servilitou k vydavateli není maličko přes čáru.

http://www.reflex.cz/clanek/info-x/50957/vychovny-policek-zemanovi-od-nemeckeho-prezidenta.html
26. 06. 2013 | 17:30

modrý edvard napsal(a):

myšlenka není moje, leč přesto je správná: Zeman dělá to, pro co ho jeho voliči volili, a nevoliči nevolili.
Není se čemu divit. Když se podíváme na Fica, je to némlich to samé.
26. 06. 2013 | 17:32

Volil jsem menší zlo napsal(a):

modrý Edvard,

a co jiného by měl politik dělat?

Jinak se mi líbí, že mnozí z těch co ještě před chvílí nemohli přijít odpovědným hospodářům, kteří jsou téměř všichni podezřelí z korupce na jméno, dnes kopou do Zemana za to, že svrhnul prohnilou bandu od koryt a naznačil cestu jak z kola ven.
26. 06. 2013 | 17:37

Občan napsal(a):

"...Buchert pro Generální ředitelství Českých drah pracuje od poloviny prosince loňského roku jako systémový specialista. S informací přišel internetový deník TÝDEN.CZ.

"Jde o smlouvu na dobu určitou do konce června. V současné době běží zkušební lhůta," řekl mluvčí drah Radek Joklík.

Podle Joklíka byl Buchert pověřen vytvořením nové strategie CSR (společenská odpovědnost) a interní komunikací. "Vzhledem ke svým dlouholetým zkušenostem participuje na tvorbě našich časopisů a poskytuje mediální poradenství," poznamenal Joklík...."

To je zajímavé, že je ticho po pěšině. Když podobnou trafiku dostal Fejk, to bylo řevu; ale trafika od Kalouska, přidělená kádrové partajní záloze, ta nesmrdí.
26. 06. 2013 | 17:37

Bavor V. napsal(a):

Silvie
výše jsem už dal odkaz na německý originál pro toho, kdo chce znát pravdu. Pro ostatní je to zbytečné. Ti mají pravdu svoji.
26. 06. 2013 | 17:38

Občan napsal(a):

Silvie,

všechno je jinak. Přečtěte si tohle - http://www.bundespraesident.de/SharedDocs/Reden/DE/Joachim-Gauck/Reden/2013/06/130626-Staatspr%C3%A4sident-Tschechien.html - a zjistíte, jak moc jsou "česká" média prolhaná.

Povšimněte si také, že tatáž média "přehlédla" Gauckovo nadšené vytí nad sudeťáky.
26. 06. 2013 | 17:41

český maloměšťák napsal(a):

strýc virus H3N1 nyní HxNx
Jistě , jistě, k předmětům sociální a kulturní antropologie patří i průzkum chování homosexuálních měnšin ( respektive co se týče průvodu Prague Parade tak většin)...in situ. Dotyčný tam sesbírá empirický materiál, ten pak třídí, popisuje, vyhodnocuje...aby pak za čas vylezl s nějakou syntézou, např. s cedulí opatřenou nápisem " Katolické buzny zdraví...".
Pořád je to ale lepší než si ničit oči nějakým zdlouhavým okouněním do mikroskopu kdesi v přítmí laboratoře a zjišťováním, co že to ten prevít pod sklíčkem zas lidstvu schystal a zda na něj nelze náhodou vyzrát.

Není nad práci na čerstvém vzduchu, mezi lidmi !!!

Všichni zde se pak považujeme takovou či onakou měrou svého snažení a své výmluvnosti za literáty.
Jen málo z nás ale je schopno se tím živit - podobně jako např. autor tohoto blogu. Je to ale i o přízni vydavatelů - ne vše co je plozeno, jsou literární perly a tak bych řekl , že to bude tak devadesát na deset, ale nejsem zrovna teď v obraze kolik stojí aktualně papír a tisk.
26. 06. 2013 | 17:41

Občan napsal(a):

Omluva, pane Bavore V.,
Váš odkaz jsem přehlédl.
26. 06. 2013 | 17:42

Silvie napsal(a):

Bavor
Chcete říct, že na ČT lžou?
Já slyšela zprávy. Každopádně Zemanovi, jako prezidentovi (snad ještě suverénní země), dával nevyžádané rady. To je prostě NEPŘIJATELNÉ!
Dovedete si představit, že by si třeba Zeman dovolil kritizovat na návštěvě germánů v Praze jejich složení vlády?
Zkuste se na to podívat taky z té druhé strany.
26. 06. 2013 | 17:42

Peetee napsal(a):

Z osobní zkušenosti mohu potvrdit, že pan Buchert je dost odporná osoba. Pro TOP09 ideální kandidát...
26. 06. 2013 | 17:42

Silvie napsal(a):

Občan
Nikoliv - na ČT "nadšené vytí nad Sudeťáky" zaznamenali!
Proto říkám, slyšela jsem dobře.
26. 06. 2013 | 17:43

slavwin napsal(a):

Knížeti vadí stáří a Kalousek. Parlament je volen, ale je neosobní, která-koli osoba která vystrčí frňák není veřejností přijata. Trapně působí na mne nevím jak na ostatní rozčilování p. Němcové. Jak může u veřejnosti prorazit člověk bez peněz vlastně Zeman ukázal, ale je to riskantní viz Fischer. Musíme chtít změnu, musí to být zjevné, každý to musí cítit, výsledek se určitě dostaví.
26. 06. 2013 | 17:47

džon uzený bok napsal(a):

strýc virus
ano, vypadá to tak, že byl-li by zvolen kchárl, poslal by do věčných lovišť tzv.pravici, kdežto v situaci, kdy byl zvolen milouš, bude tamtéž poslána tzv.levice. z toho je vidět, že oba kandidáti byli zhruba stejně kvalitní, spolu s jejich podporovateli, prasaty na jedné a revisionisty na druhé straně :DDD
26. 06. 2013 | 17:47

čert }:o napsal(a):

JOSIF
co je kafábl?
Kladný nebo záporný?
Jen aby se vědělo jestli se má na vás
nadávat nebo chválit =o)
26. 06. 2013 | 17:53

český maloměšťák napsal(a):

A když už si tady tak hezky povídáme...není zde někdo o intelektuální výbavě tak vysoké, že by byl schopen tak trochu nadzvednout sukýnku té " Stojedničce Němcové " ?

Mě by prostě zajímala ta 101 ...její obsah, ta jména /snad nejsou proboha tajná ?!?/.
Zda jsou mezi nimi i jména jako je Nečas, Drábek, Drobil, Parkanová...zda jsou mezi nimi i současní členové vlády /což by tedy bylo pikantní - tkzv. "Němcové stojednička" by se tak opírala mj. i o členy Nečasovy vlády, což je obskurní, nelogické a v podstatě zvrácené/.
Prostě někdo by měl tu záhadnou " Němcové stojedničku"...někdo /asi Benda, ten prý zařizuje nákupy a vyplácí/ by ji měl odtajnit - to aby se lidé dozvěděli, komu že to stojí za to, nahradit " čistého" Nečase hluchou a slepou Němcovou.

Apropo - pikantní bude, když tou stoprvní ...bude samotná Němcová. To by byl teda fór týdne.
No a forem desetiletí by bylo, kdyby sama sebe i navrhla - z titulu předsedkyně parlamentu.
A forem století by bylo, kdyby pak prošla díky stoprvému hlasu , která by patřil Nečasovi.
To by zase bylo v alejích hlupáků....

P.S. On ten Benda ale snad něco ještě přikoupí...aby fakt nestála ta " Němcové stojednička" na samotné Němcové, a s ní i nepadala. Je to šikovný chlapec, má velké zkušenosti s politickými dealy, tedy s " politickou prací".... a vůbec je to takový již skoro inventář Poslanecké sněmovny.On Parlamentu rozumí - co Parlament chce a potřebuje a tak. A zdroje jsou. Nejen v penězích - i v zlatých cihlách...jak je libo, snad i Duka pak v samotném závěru požehná, má za co a komu.

Tak mě tak napadlo - nesehnal by on ten Benda kromě té stojedničky... ..nesehnal by mi taky něco v Českých drahách ? Něco malého, nějakou takovou úplně malilinkatou trafičku, kdesi v koutku, třeba i trochu poškozenou, stačilo by kdyby nasypala tak tři čtyři tácy denně.
Nesehnal , co ?
Já to věděl.
Měl jsem tenkrát taky neúspěšně kandidovat, to se vždycky může hodit - taková neúspěšná kandidatura... pokud je okolní politcké prostředí empatické , solidární a nehledí na nějakou tu kačku z cizího, respektive z veřejného.

Není důležité vyhrát - důležité je zúčastnit se !!!
26. 06. 2013 | 17:54

Kelt napsal(a):

Před 15 minutami jsem vypnul radiožurnál s Gazdíkem.
Co jsem si vyslechl a z toho přinesl.

1/Gazdník je hloupý.
2/Když někdo lže,tak by měl mít alespoň dobrou paměť-to nemá
3/Z celého jeho vystoupení vyplynul jednoznačný závěr-přes flašinet o tom,že chce zachraňovat parlamentní demokracii,tak z něj po opakovaných otázkách Veselovského lezlo jak z chlupaté deky ,že jde naší trojkolce pouze a jedině o KORYTA.

Vím,že 90% lidí v této zemi je to jasné již delší dobu,ale slyšet to od konzervativního politika na plná ústa,to se mu opravdu povedlo.
26. 06. 2013 | 17:54

honolulu napsal(a):

Nac se pozastavovat nad tim, co si Nemcouri mysli.
Kdo zere eintopf, nerozumi nicemu.
At zije president Zeman. Pravy Cech. Lepsi nez nejaka figurka v rukou cizich zajmu.
26. 06. 2013 | 17:55

Yosif K napsal(a):

Jedla napsal(a):
Shrnul jste to správně, pane cestující (vicechief)redaktore.

Ale chtělo by to ještě vyhmátnout pointu, nalézt nejmenšího společného jmenovatele.
Proč to všechno, co média napsala a tisíckrát opakují nemá žádný vliv, žádnou odezvu u voličů? Proč je Zeman vítězem nad televizemi, Bleskem, HN, MFD, Právem, Lidovkami, Týdnem, Ekonomem, Reflexem i Respektem?
KONEC CITATU.

Media neměla rada Bushe W a přesto Bush vyhrál volby dvakrát za sebou. Je to chlapík SE KTERÝM LZE JÍT NA PIVO.
MEDIA NEMĚLA RÁDA ZEMANA A PŘESTO ZEMAN VYHRÁL OBĚ KOLA PRESIDENSTÝCH VOLEB. ZEMAN JE CHLAPÍK KTERÝ ZCELA FALEŠNĚ PŮSOBÍ ŽE S NÍM LZE JÍT NA PIVO.
Je to chlapík který je dieálním kandidtátem pro jednoduché proletoše. Nemudruje komplexně, razí jednoduchá hesla kterým může uběřit i ten nejjednodušší lumpenproletář. Je to ohromný politický dav, populisticky očarovat a uhranout mysl průmerně či podprůměrně inteligentních lidí. Skvělě to uměli Hitler a Mussolini, částzečně to uměl Churchill, kdzž jej z eltargie a flákání vytrhla druhá světová válka.

Hiler byl kdysi popsán jako GENIUS PRŮMERNOSTI. Zeman se mu svou uhrančivostí blíží. Lidi který si Zeman zamanul rozdrtit - Sobotka, Zaorálek, Dinsbir, Špidla atd - jsou proti němu bezbranný ovce. Zeman si je při finálním zúčtování namaže na chleba, nebo ještě lépe zadupe do země a rituálně poch...í.

Za Zemanem stojí jeho opilecké-geniální charisma a nekonečné finanční zdroje Lukoilu, jedné z nejbohatších firem světa.
26. 06. 2013 | 17:58

starý jezevec napsal(a):

Bavor V.
Tak to je opravdu ale opravdu o něčem zcela jiném.
To se zase naše novinářská žumpa předvedla.
Možná v tom mají prsty i úředníci pana knížete, kteří si zprivatizovali ministerstvo zahraničí. Je potřeba opět zestátnit a odvšivit.
26. 06. 2013 | 17:58

strýc virus H3N1 nyní HxNx napsal(a):

Bavor V.

nic jsem nepochopil?

to není nic divného. NIC je obtížně zpracovatelná entita.
možná jsem pochopil nic.
26. 06. 2013 | 17:58

pamětník napsal(a):

Mediální žvást Viliama Bucherta.

Fakta od veřejnosti:
Jaké řešení politické krize by bylo podle vás nejlepší?

Ať vládne Rusnokova vláda do řádných voleb 2014. (3.2%)
Ať prezident - když Rusnokova vláda nezíská důvěru a podá demisi - jmenuje premiérkou Miroslavu Němcovou. (15.8%)
Ať se sněmovna co nejdřív rozpustí a jsou předčasné volby na podzim 2013. (81.0%)
Je to lhostejné. (0.0%)
http://aktualne.centrum.cz/nazory/
26. 06. 2013 | 18:02

starý jezevec napsal(a):

Pro honolulu.
Pokud je ta citace:

„Stojíte nyní před vzrušujícím a zároveň obtížným úkolem – definovat roli prezidenta v souladu se svým přímým mandátem, aniž byste přitom vytvářel druhou vládní moc v zemi. Přitom se na Vás upírá mnoho očí i v Německu, právě v současné vládní krizi ve Vaší zemi. Chovám důvěru v to, že se Vám podaří s prozíravostí a v úzké spolupráci s českým parlamentem nalézt kompromis.“

Není to spíše poklona?
26. 06. 2013 | 18:05

Jedla napsal(a):

Dobrý podvečer, vrátil jsem se sem a děkuji za reakce.

Domnívám se ovšem, že text pana Bucherta není čirý hanopis. Naopak, autor touží balancovat - nepopřít sám sebe, neztratit tvář, a přesto naznačit: Nyní se změnil poměr sil, a já to vzal na vědomí! Uznávám sílu a pozici Zemana. A síle on rozumí.
Kdo četl mafiánské romány (Kmotr - The Godfather) Mária Puza v originále, nemohl přehlédnout výraz "to pay respect", což se do češtiny obvykle předkládá jako vzdát úctu, vyjádřit úctu (Donu Corleonemu, kmotrovi). Jenže respekt není přesně do češtiny úcta, navíc v běžné angličtině se nespojuje s to pay (platit). Bill Buchert has paied respect to Don Zeman today.
Myslím, že dnes naposledy čteme v Buchertových větách "Zeman" nebo "Miloš Zeman". Napříště už tam vždy budou slovíčka "pan prezident ..."

A nemá to nic, vůbec nic společného s Babišovou mediální akvizicí a očekáváním změn v redakcích ... teda myslím :-))
26. 06. 2013 | 18:05

Motowidle napsal(a):

Blog má zajímavý nadpis. Kdybych napsal já (nenapsal bych) doslovně takový příspěvek, byl by téměř určitě smazán.
26. 06. 2013 | 18:07

starý jezevec napsal(a):

Pro honolulu.
Abych to ještě doplnil,
německý prezident si uvědomuje Zemanův silný mandát (přímý – německý jej nemá)
26. 06. 2013 | 18:10

pamětník napsal(a):

Richarde,
víte vůbec, kde žijete? Kdybyste věděl, nemohl byste napsat takovou volovinu: "Čím větší slaboch, tím větší moc k prosazení svých zájmů potřebuje". Prezident Zeman neprosazuje zájmy své, nýbrž zájmy většiny občanů a proto má naši masovou podporu.
26. 06. 2013 | 18:11

Kelt napsal(a):

Yosif K,
Šláfnberg přirovnal Zemana k Mussolinimu,Vy k Hitlerovi a Kalousek je zelený strachem a modrý vztekem.
Je to dobré znamení,že Zeman udělal dobře,když zbavil zemi pohrobků Nečase.
Jejich hrůza z předčasných voleb signalizuje,že se blýská na lepší časy.
26. 06. 2013 | 18:11

Proč se vůbec nedivím co autor napsal? napsal(a):

CV:Viliam Buchert
Novinář a publicista.
1.Do roku 1989 pracoval na Ústřední radě družstev.

2.Pak více než dvacet let v redakci MF Dnes, následně v časopisu Reflex. V obou i jako zástupce šéfredaktora. Vždy se podrobně zajímal o domácí a zahraniční politiku.

3.Na podzim 2012 kandidoval v Praze do Senátu s podporou TOP 09, do druhého kola se nedostal.

4.V současnosti pracuje v Českých drahách a věnuje se otázkám CSR.
26. 06. 2013 | 18:23

starý jezevec napsal(a):

„Jak server IDnes zkresluje skutečnosti

„Dobrý den, chci jen poukázat na text, který vyšel dnes na webu IDNES a má být zprávou o přijetí prezidenta Zemana německým prezidentem Gauckem, s údajnými citacemi Gauckova projevu ZDE Podepsána je pod tím paskvilem jakási studentka Martina Žilková, píše překladatelka z němčiny Yvona Vašíčková.
A pro srovnání připojuji odkaz na německý originál Gauckova projevu, uveřejněný na webu spolkového prezidenta ZDE
Je otřesné, i když bohužel příznačné, jak se v celostátním českém deníku manipuluje se slovy – v německém originále prezident Gauck prezidentu Zemanovi rozhodně nic "nevytkl", k ničemu ho "nenabádal" ani nemluvil o tom, že se Zeman "nechová jako usmiřovatel". Ale deníku IDNES se evidentně hodí, aby to vyšlo s palcovými titulky - a stádo diskutérů už patřičně reaguje.“
http://www.blisty.cz/art/69098.html#sthash.RcaWelFG.dpuf
26. 06. 2013 | 18:24

Bavor V. napsal(a):

Silvie
přečtěte si, co skutečně president Gauck řekl Zemanovi. Nedával mu žádné rady, ale vyjádřil mu podporu. A co se týká ČT. Vy jí věříte? Považoval jsem vás za inteligentnější.
kapča se baví: ctoedn (čti stojeden)
26. 06. 2013 | 18:24

Al Jouda napsal(a):

Zeman své voliče nezklamal a to je nejdůležitější ! Pravicová vláda končí a už nebude moci škodit českému národu ! Dílo bude dokonáno v příštích parlamentních volbách ať už budou předčasné nebo řádné, návrat k sociálnímu státu bude zajištěn.
26. 06. 2013 | 18:26

jarpor napsal(a):

Pane Bucherte... pane Bucherte...
po "zásluze" Vám bude "vyprášen kožich" od obdivovatelů Zemana, neb jste se nemístně dotkl jejich idolu... Copak to lze, beztrestně připomínat fauly v kampani, netransparentní finanncování... ? Jste či budete nejhorší z nejhorších... žumpa nežumpovatější... protože, jak jedna nekritická obdivovatelka napsala :
"Zemanovi promíjí jeho příznivci poněkud méně konformní jednání jen z toho důvodu, že jim dal naději zbavit se největších gaunerů a pijavic polistopadové politiky."

Jinak řečeno, sice Zeman nemá jak ty gaunery a pijavice odstranit z politiky... ale víra, že tak učiní je tak silná, že může při tom "odstraňování" být sám gaunerem... a bude mu to prominuto... jak psáno...

Ten závěr, kdo je dnes nejsilnějším hráčem už to nespravil... ono totiž to "nejsilnější" nemusí být v pozitivním smyslu...

A že Zeman půjde za svými cíli - o tom není pochyb... tak totiž jednají politici "napříč politickým spektrem"....

Nezazlívám Zemanovi / Máme nového prezidenta, Ó my se máme, dobře ním tak ! / jmenování Rusnoka premiérem, jednal podle Ústavy... to přece musel každý vědět od samého počátku, když to Nečas musel "složit" že Nnikdo z koalice namá šanci... ale to opití mocí jim oběma zatemnilo mozky...
Kdyby Rusnok nejprve vyjedával s parlamentními stranami, i když by nakonec žádné jejich návrhy na ministry neakceptoval, nebo kdyby strany jednání s ním odmítly, nikdo by jej nemohl obviňovat z posouváním se k prezidentskému systému a z toho, že si Zeman vytváří SVOU vládu... jenže - on je přece první přímo volený... může si dělat co chce... že...

Jo a to dnešní vyjádření Gaucka... lze je chápat tak i tak... podle gustu každého, kdo se tím ráčí zabývat... opět nic neobvyklého... osobně se domnívám, že spíše to bylo vyjádření přání, ať nezpacká něco, co dělá poprvé.... spíše než kritika postupu... Nejsme pupkem světa, není jím ani Zeman, aby se Gauck hluboce zabýval Zemanovým postupem...

No, autore, na kožich bude naloženo... ale - u mne - dobrý, pravdivý blog.

Hezký podvečer
26. 06. 2013 | 18:27

Miky napsal(a):

M.Zeman přátelsky s kamarádíčky poseděl, popil, všem v těžké viróze nasliboval ministerské posty a jak slíbil tak i učinil. Viróza, neviróza, ono to všechno platí a není to kupodivu ani
protiústavní.

Těžkou virózu M.Zemana a jeho kamarádíčků pochopitelně beru zpět. To bych určitě narazil, ale přece jen by to byla polehčující okolnost a jistá omluva pro to co provádí na politické scéně, protože jinak musím s autorem článku souhlasit. M.Zeman stále dosud nenarazil na pomyslný limit, který by mu neprošel.....

Těšme se na jeho příští extempore? Voliči M.Zemana přece toto všechno chtěli a možná je to i baví.
26. 06. 2013 | 18:29

Zemanovi nelze upřít velké pozitivum napsal(a):

v tom, že uvolnil ruce protikorupční policii, aby mohla šetřit korupci v nejvyšších politických patrech. Toto chtěla galerka (viz četná prohlášení politických donů a doň) zvrátit.

A nyní máte milí pravicoví myslitelé možnost SPLNIT SVŮJ SLIB a rozpustit sněmovnu, jak jste ještě předevčírem unisono slibovali, aby nemohli vládnout přátelé Miloše Zemana (ani vláda opřená o nákup přeběhlíků v setrvalé politické agonii) a mohla vládnout vláda se silnáým mandátem vzešlým z voleb. Tak chutě do toho.
26. 06. 2013 | 18:35

Yosif K napsal(a):

JOSIF napsal(a):
doporučuji přečíst si knihu JAK JSEM SE MÝLIL V POLITICE OD M.Zemana a každý normálně myslící pozná jakěho kafábla má před sebou
26. 06. 2013 | 17:27
LUKOIL ČR s.r.o, a Zeman s.r.o.
Něco mu vyjde něco mu nevyjde, Zemanvoi se stačí pro utužení popularity u proletářů někde párkrát zapotácet a slíbit kanál Dunaj Odra Labe a pro inetlektuály napíše "jak jsem se mylil v politice 2" a tím sám pro sebe a pro svbůj fanklub vše vysvětlí a omluví.

On Bátuška Zeman tot genius jehož jedinou slabostí je že příliš důvěřuje nepříliš spolehlivým rádcům.
26. 06. 2013 | 18:35

Kelt napsal(a):

Yosif K,Jarpor etc.etc.,

Co dodat-potrefené husy nejvíce kejhají.
90% lidí této země si oddychlo potom,co "Bimbo"poslal Nečasovy pohrobky na smetiště dějin.
Kdyby jim nešlo o koryta,ale o záchranu parlamentní demokracie tak "zítra"rozpustí PS a za dva měsíce máme vládu,která se bude opírat o parlamentní většinu a demokracie i ČR budou zachráněny.
Není tomu tak?
26. 06. 2013 | 18:35

český maloměšťák napsal(a):

Miky
Voliče Zemana baví křečovitá humornost voličů Schwarzenberga a tedy i voličů Kalouska a tedy i voličů Nečase.
Ale je to spíše takový humor provincionální, bez jiskry, spíše jde jen o jakési prskání křečka, kterému berou žrádlo.

Není nad to umět vyjádřit souhlas a nevědět s čím, že...
...odkud já jen tohleto " vyjadřování souhlasu " znám ???

Hezký den.

P.S. Miky, jste tedy vy ten chytrý, který mi zodpoví otázky ohledně té záhadné " Stojedničky Němcové" ? Zda je v ní obsažen i hlas Drobilův, Drábkův, hlas Parkanové, Nečase....či členů Nečasovy vlády ?
A Miky - je v té stojedničce započítán i hlas Němcové ?
26. 06. 2013 | 18:38

Silvie napsal(a):

Jarpor

Samozřejmě, že Zeman může (a taky pro to udělal maximum) ovlivnit odstíhání pijavic a gaunerů pol.galérky.
Už jen tím, že vzal vítr z plachet Blažkovi a Kubicemu, udělal vše, co je k tomu potřeba.

Pokud se podaří zašít Kalouska, budou mu tleskat i ti, kteří mu až dosud nemohli přijít na jméno. To vám tedy garantuju!

O "demokracii" strach fakt nemám, páč jsme se o ni dosud ani neštrejchli.
26. 06. 2013 | 18:41

Poslanecký volný radikál napsal(a):

t.č. bez zařazení. Mé svědomí je nerozhodné. Nabízím konzultace vyjednavačům poslanecké většiny. Z.: mám hypotéku a velkou rodinu.
26. 06. 2013 | 18:43

český maloměšťák napsal(a):

Yosif K
Lukoil koupil síť čerpacích stanic od ConocoPhilips.
Dle vašeho slepičího rozunmu tak zřejmě zlí holandsko-angličtí imperialisté prosazují zákmy Ruska v ČR . využívajíc při tom Zemana .

Yosife K, kolik je osmtisíc devětsettřicet šest krát pěttisícdvanáct ?
Je těžčí kilo papíru - anebo kilo peří ?

...a sakra....

Doplňující otázka :
Je Němcová onou "stoprvní", kterou pracně sehnal Benda..a je snad Nečas oním stým ?
26. 06. 2013 | 18:43

No totok! napsal(a):

český maloměšťák,

co si to dovolujete? Každý zde přece ví, že ruské nadnárodní firmy smrdí a ty západní (rozdíl je často pouze ve značce) libě voní. A ty smradlavé ruské jsou trochu méně podporovány vojenskými prostředky.
26. 06. 2013 | 18:47

jarpor napsal(a):

Zajímavé... pane Kelte.

Já mám dojem, že ty potrefené husy především "kejhají"... na autora.

...Není tomu tak ? Není. Nebo vy věříte, že poslanci ČSSD a KSČM všichni jako jeden muž budou hlasovat pro rozpuštění PS ? A s Bártou z VV v čele ?

No, věřte... Víra tvá tě uzdraví... praví se kdesi... To ovšem platí o víře se své zdraví, v sílu sama sebe... Nikoliv pro chování poslanců... když říkají, co udělají... neb jak známo - Slib nic nestojí...

Hezký podvečer
P.S. "... "Bimbo"poslal Nečasovy pohrobky na smetiště dějin."

Zatím nikam neposlal... nepředbíhejte možný vývoj...
26. 06. 2013 | 18:47

jarpor napsal(a):

Silvie

Ponechte si garance pro druhé... já je nepotřebuji...

Jen připomenu jasný fakt, že policii a státnímu zastupitelství "rozvázala" ruce Nečasova vláda...
Nevšiml jsem si, že by se o to přičinili Beněšová s Pecinou když byli ve vládách... a kam je snaží dostat Zeman / přes Rusnoka/.

Hezký večer, paní Zemanova obdivovatelko / nekritická /...
26. 06. 2013 | 18:51

pamětník napsal(a):

"Jen připomenu jasný fakt, že policii a státnímu zastupitelství "rozvázala" ruce Nečasova vláda... "
Taky jeden zoufalý "argument". :)
26. 06. 2013 | 18:56

Tazatel napsal(a):

jarpor,

nevíte proč ještě donedávna B.Němcová v pyžamu s celou vládou oslavovala práci orgánů činných v trestním řízení a nyní najednou zničeho nic antikorupční vláda ZAČALA SVAZOVAT RUCE ÚOOZ?
26. 06. 2013 | 18:58

Emma napsal(a):

Dost hnusná snůška pomluv, ale vzhledem k tomu že autor dvacet let řídil lžidnes tak je to jasné. Vy sám jste vyžírka "pracující" v Kalouskových službách v podezřelé a netransparentní firmě ČD. A "osobnost" Vašeho virózového šéfa jehož chování překročilo jakoukoliv slušnou mez a jehož vyhrožování komukoliv a hlavně polici, státním zástupcům a soudcům Vám nevadí, To nedestabilizuje politickou situaci? Myslím že jste jako vystřižený z tvrdých akčních komunistických padesátých let a to máte se svými šéfy z TOP společné, Váš slovník je odporný.
26. 06. 2013 | 18:59

Vysedlina napsal(a):

Mírná náhražka za nedostatek adrenalinu. Zeman zachránil pí Němcovou. Vtipné překvapení.
26. 06. 2013 | 19:01

zuzka napsal(a):

Vazeni pisatele,kdyz se podivate lepe na tvare vsech vladnoucich a budoucich vladnoucich tak zjistite,ze se uz nekolikrat pokouseli vladnout a dat republiku podle svych predstav do poradku.Jak to vzdy dopadlo?Pravicova i levicova vlada si hrabala jen pro sebe.Tak proc se zlobite na ty,kteri s vami nesouhlasi a urazite je? Mate snad lepsi reseni?A co jste pro to udelali mimo nechutnych komentaru psanych doma v teple,anonyme?
26. 06. 2013 | 19:03

jarpor napsal(a):

Tazatel

"nevíte proč ještě donedávna B.Němcová v pyžamu s celou vládou oslavovala práci orgánů činných v trestním řízení a nyní najednou zničeho nic antikorupční vláda ZAČALA SVAZOVAT RUCE ÚOOZ?"

Kdo je to B. Němcová ?
A pokud pod "antikorupční vládou" míníte Nečasovu vládu, nesdělíte ČÍM a JAK začala svazovat ruce ÚOOZ ? Nějak jsem si nevšiml... ale nesleduji vše... tak, prosím, sdělte...

Hezký večer
26. 06. 2013 | 19:05

Silvie napsal(a):

jarpor
Nejsem obdivovatelkou Zemana ,ale baví mě, jak úspěšně vysírá tuto sebranku už od doby prezidentských voleb.

Nečasova vláda "rozvázala" leda tak kulové - to je jen trapná sebepropaganda modrých ptáků a Pospíšila, co se tváří jako neviňátko, ačkoliv ho vodí na provázku Jurečko. Mimo jiné, víc nežli Nečas, přispěl jistě k "rozvázání" rukou policie právě mstivý Pospíšil. Jeho radost z Nečasova neblahého konce nešla přehlédnout.
Že jste až tak naivní, to bych tedy nečekala.

Nečas s velkou nechutí nakonec akceptoval Bradáčovou, všichni si pamatujeme, že se mu do toho opravdu, ale opravdu příliš nechtělo. Jenže když tak proklamoval ten boj s kmotry, že....
Pokud připomenu Nečasovo hřímání o tom, že tady nebudou rozhodovat "plukovníci", následné odvolání Lessyho a dosazení Červíčka (mimo jiné souložníka zasloužilé soudružky z ODS), tak si na tu policii s Kočí docela klekli, ne?
Tak já vám znovu garantuju, že minimálně 80 procent lidí vykopání nenasytných pijavek z politiky vítá.
Chápu, že tohle není podle vašich představ, ale nic s tím nenaděláte.
Doufám, že pravidla budou nastavena úplně jinak a nikdo si pro příště nedovolí se na státním tolik let takhle nestydatě pást.
26. 06. 2013 | 19:08

Silvie napsal(a):

jarpor
Odpovím za Tazatele.
Třeba tím, že Blažek začal vyhrožovat přešetřením oprávněnosti akce ÚOOZ na úřadu vlády, k němuž není vůbec zmocněn!

Zeman učinil velmi chytrý tah, vsadím boty, že hraje dobře šachy.
26. 06. 2013 | 19:11

Kelt napsal(a):

Jarpor,
je od Vás hezké,že zpochybňujete vůli ČSSD jít do předčasných voleb.
Totéž před krátkým časem prohlašovala totéž ODSTOP.
Teď na to zapoměla a vykřikují cosi o likvidaci demokracie.
Předčasné volby by umožnily sestavení vlády v rámci Ústavy a demokracie by byla zachráněna-proč změnila názor?
Napovím Vám-jde o koryta,/kolik by jich zbylo ODSTOP po předčasných volbách?/Gazdík to v radiožurnálu řekl jasně.
Rusnokova vláda bude do 14 dnů-pak dle Kalouska on bude mít sbaleno do krabic od banánů do minuty-a pak s Nerudou-kam s ními?
Na smetiště.
26. 06. 2013 | 19:12

Targus napsal(a):

To Viliam Buchert:

Byl bych mnohem raději, kdybyste zde, na tomto fóru, podrobně pohovořil o tom, jak parazitujete v Českých drahách.
Jakýže měly hospodářský výsledek v r. 2012?
Kolik miliard zase stát - tentokrát OPRAVDU naposledy - doplácel?

Jakoupak funkci v ČD zastáváte? Vrchní vrtič finančního kohoutu?
Žádný jiný post mne vzhledem k vaší kvalifikaci nenapadá...

Opět jeden kovaný pravičák beznadějně přisátý na státní penězovod. Že už vás všechny není hanba...

Není, peníze nesmrdí, že ano.
26. 06. 2013 | 19:14

Tazatel napsal(a):

jarpor,

B. Němcová je básnická licence pro jednu velice ambiciozní kariéristku. Bádejte, třeba přijdete na to, kterou? Malá nápověda: usilovala o kandidaturu na prezidentku, producíruje se v čele sněmovny a chtěla se stát premiérkou. A má dvojí metr na šetření politické korupce.

Čím začala svazovat ruce? Vzpomeňte na slova pana Pabla, pana odpovědného strážce kasy, pana Čistého a paní Němcové na margo orgánů činných v trestním řízení zaobírajících se závažnou hospodářskou kriminalitou a prorůstáním organizovaného zločinu do politiky po očistném větříčku ve Strakovce.
26. 06. 2013 | 19:15

jarpor napsal(a):

Silvie

Když kulové... tak kulové... já jen že za této vlády byl instalován nejvyšší státní zástupce pan Zeman / neplést s prezidentem /, ten prosadil změny v Praze... a bylo zrušeno nařízení, o oznamování zahajování úkonů policie v "citlivých" případech do centa... Fakta jsou fakta, milá Silvie. Zkuste vidět oběma očina, ne jen jedním, tím oranžovým okem...

Jak myslíte... když doufáte, že prezident je tím, kdo nastaví nová pravidla... na to mohu replikovat Vaším - nastaví kulové.... nebo jinak - nastaví to dobře pro jiný pastevní dobytek.

Hezký večer.
P.S. Odcházím... tak až v pozdním večeru možná ... nashle...
26. 06. 2013 | 19:17

No já nevím napsal(a):

jarpor,

"bylo zrušeno nařízení, o oznamování zahajování úkonů policie v "citlivých" případech do centa..." Není to zásluhou Véčkaře johna, který byl za zásluhy z vlády odejit a nahražen politickým konspirátorem JK?
26. 06. 2013 | 19:20

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

Ach ty vaše rozumy V.Buchert.

Ano je to tak, vaše a rozumy vašich neinteligentních pisálků z MF Dnes a Lihových novin, ty bulvární plátky dovedly až tam kde jsou dnes a to je = do červených čísel!! Je tak, do dluhů a blížícího se bankrotu páč čtenáři kálí na ty vaše demagogické bláboly ve službách pseudopravice. Čtenáři vás již prostě nechtějí číst! Mají plné zuby té vaši neobolševické namodralé ideologie! Bežte se vycpat s.Buchert. Dneska aby vůbec ta vaše marfa přežila, tak vás koupil Babiš! Ten takové chytráky, jako je zde V.Buchert v první řadě vyhodí na dlažbu a podotýkám po zásluze!! Víte co, běžte se prostě vycpat a nešiřte zde své hloupé neobolševické ideologické modro pseudodemokratické bláboly. Neděkujeme a raději už ani nic nepište. m.p.
26. 06. 2013 | 19:25

karelhá napsal(a):

Pane Bucherte, píšete že
".....Prezident vždy pohrdal většinou novinářů a médií. ..."

Proč se proboha divíte, to jste tenhle svůj článek po sobě nečetl? Já v minulosti některé vaše články četl a přemýšlel jsem, jakými benefity musíte mít vyvažováno násilí na sobě páchané.
26. 06. 2013 | 19:28

Anastazie Králová napsal(a):

Ad autor

Tady vidíte,k čemu vede neodhalovaná špína.
Pár let se to sice daří,ale dnes je pro ¨mne téměř veškerý tisk,TV i redaktoři Altuálně.cz /promiňte,pane Stejskale/to stejné-jako Rudé právo za husákovských let.
P-.S.Neměla bych to říkat-ale co kdybyste jste zkusili lest na nepřítele ve stylu Fanfána-Tulipána/útočit na nepřítele zezadu ?.
Jenomže kde vezmete Fanfána?Byl mladý,krásný,bystrý a rychlý-a brzy zemřel.Jak poznamenal M.Horníček-škoda že nehrál Dartagnana.
26. 06. 2013 | 19:40

karelhá napsal(a):

Nebuďte nespravedlivý,
hujeroskeptický modrý pohůnče!

Nepravidelně mf kupuju (!!) a čtu. A objektivně vzato, jsou tam i velmi dobré články. Jenom musí být čtenář opatrný a důsledně ignorovat texty komentátorů z povolání(existuje tam ale skvělý externista), texty šéfů plus pár dalších.
26. 06. 2013 | 19:41

ujo napsal(a):

jarpor napsal:
"Jen připomenu jasný fakt, že policii a státnímu zastupitelství "rozvázala" ruce Nečasova vláda..."
tak policie měla předtím ruce zavázané?
za vlády Topolánka a ministra Langera?
neuvěřitelné, takoví demokraté přeci nemohli nic takového udělat!!
26. 06. 2013 | 19:43

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

To český maloměšt'ák,

Vaše odpovědi Josífku se mně líbí 100 bodou. Tyto odpovědi musí modrosvazáckého "uvědomělého" komsomolce Josífka řezat, jak ty žiletky.

Odpověd' autoru blábolu od Targuse je jistě pravdu, se kterou se nakonec jistě a bez problémů každý ztotožní.
26. 06. 2013 | 19:45

rosclays napsal(a):

starý jezevec:
"Není to spíše poklona?"

Přečetl jsem si celý Gauckův projev a jediné co mi z toho vyplývá je....úcta, respekt - a i ta "poklona" - k Zemanovi.
Už jenom části textu, např. postoj k EU..." Konstruktive Kritik ist wichtig, um Verbesserungen zu erzielen" nebo Gauckovo "hodnocení" Zemana....(zvláště potom poslední věta).

"Sie sind zwar neu in Ihrem Amt, aber dennoch ein erfahrener Politiker. In den vergangenen Jahrzehnten haben Sie die wirtschaftlichen, politischen und gesellschaftlichen Verhältnisse in Tschechien beeinflusst. Sie haben Ihr Land vom ersten Tag seit dem Sturz des kommunistischen Regimes an mitgestaltet: als Parteivorsitzender, Premierminister, Parlamentspräsident und nun als Präsident Ihres Landes. Sie haben einen tiefen Einblick in die Probleme und Stärken Ihres Landes."

Ovšem to, jaký paskvil vylezl ze zkratky miz...Martina Žilková - iDnes...ať už překladem nebo její VLASTNÍ interpretací, je opravdu k pláči. Pokud nedokáže rozpoznat, že ve zmiňovaném textu ("rady") jsou keywords..."reizvollen", "schwierigen" a "definieren", tak se nemá do ničeho takového pouštět, pokud na to nestačí. A ještě navíc dokáže tvrdit (iDnes)...."Zeman později při setkání s českými novináři POPŘEL, že by při dnešních jednáních v Berlíně zazněla kritika jeho osoby." Zřejmě měla autorka - ve své nevědomosti - na mysli již výše zmiňovanou Gauckovu větu..... "Sie haben einen TIEFEN Einblick in die Probleme und Stärken Ihres Landes."
Na BL je naprosto správná interpretace části textu.
http://www.blisty.cz/art/69098.html

Martina Žilková:
Studentka politologie a filozofie na Filozofické fakultě Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Novinářské zkušenosti nabírá od května 2013 právě na iDNES.cz.
26. 06. 2013 | 19:52

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

Obdivuji vás karelhá,
osobně jsem ty dva jmenované bulváry nekoupil snad 15 let. Nahlídnu do nich občas, když je někdo vyhodí, nebo někde nechá ležet. Múj názor je na tyto dva jmenované bulváry, už jaksi vyprofilovaný a vyhraněným. Prostě, tak dlouho se seje vítr, až přichází bouře.
26. 06. 2013 | 19:56

gauck ať se omlouvá za lidice, to mu jde napsal(a):

Hm. Dvacet let se podílel na progresivní paralýze MFD, pak přestoupil z žumpy rovnou do kanálu. Ten pravý člověk aby jiným vystavoval vysvědčení zachovalosti.

Ale zhodnocení vcelku sedí. Před rokem jsem se možnosti Milošovy kandidatury smál. V listopadu jsem se začal trochu bát.
A mezi prvním a druhým kolem volby pochopil, že není na výběr.

Že to co dělá umí je nepochybné. S dceruškou se vypořádal raz dva, donutit manželku šaškovat s koni a štěňaty musela být větší fuška.
S vyjimkou Kalouska a Klause (hlavní padouši s černými klobouky) mu tu žádný politický génius nesahá po kolena.
Jen stále není jasné, jaký vlastně klobouk má on.
Ale to patří ke hře.

Každopádně, Jan Fischer by na tu smečku vzteklých psů byl krátký.
Po pár týdnech premiérování jim zobal z ruky.
Okamůra by si namlátil ústa, kdyby tu šanci byl dostal - představte si jaké monstrum by z něj udělali blogeři aktualně a prodejné novinářské hyeny.
Takže ono opravdu nebylo na vybranou, jen jsme to tak jasně neviděli.
26. 06. 2013 | 20:11

Gudka napsal(a):

Autor
"Ten do kabinetu přivede lidi, kteří se mohou pak objevit na volební kandidátce
Strany práv občanů – Zemanovců.

Jasně. Stejně tak dobře se "mohou" pbjervit i na kandidátce třeba lidovců.
Takový reflexový žvást.
Zemana nemusím. Ale Reflex a Mladou frontu ódées ještě míň.
26. 06. 2013 | 20:15

Stařeček napsal(a):

tak se ze všech stran dozvídám, cože řekl německý prezident našemu. Bude potřeba ještě mnoho let, než se naši novináři naučí německy i když už 23 let pracují pro německé majitele jako žoldnéři. Většina překladů se dost liší. Já se ale nemohu dočkat obyčejného záznamu, co mu na to odpověděl prezident náš.
26. 06. 2013 | 20:38

honolulu napsal(a):

Pane Stary Jezevec,
dekuji za preklad z Nemciny. (Nemecky nerozumim.)
Fandil jsem Zemanovi, kdyz pani Bobosikova byla nelegalne odrovnana.
On byl pro me cis. dve...
Volby byly zajimave. Cesi jsou chytrejsi nez jsem ocekaval i kdyz hodne informaci se k nim nedostane. Volit v Cesku nesmim.
Uz davno nemam ceske obcanstvi, ale knedliky mi chutnaji stale. A Slivovici jsem si objednal ze Srbska a Chorvatska.
To je oblibena medicina Zemanova - jsem se docetl...
Je to silne, ale dobre. Tak na jeho zdravi....
26. 06. 2013 | 20:40

honolulu napsal(a):

Stary Jezevec,
kdybych se nebal nemciny, tak bych sel na rok bydlet do Mnichova... Nemci by mi to povolili okamzite, (ptal jsem se) - kdyz tam nebudu pracovat ! (Jsem Amik.)
Prusvich je, ze hodne Nemcu nemluvi, nebo NECHCE mluvit anglicky.

Nemcina mi chybi velmi. Jsem zvedavy a mnoha vecem v jejich dejinach nerozumim. Zavidim Vam nemcinu.
26. 06. 2013 | 20:51

Ondřej napsal(a):

Á pan Buchert, kterého Zeman kdysi označil za nejhloupějšího českého novináře.

Tak jste se po neúspěšné kandidatuře do Senátu v dresu TOP09 zase vrátil k profesi, ve které jste byl tak uznávaný. :-))
26. 06. 2013 | 21:11

modrý edvard napsal(a):

Volil jsem menší zlo napsal(a): "a co jiného by měl politik dělat?"
Chci tím naznačit, že vzájemné přesvědčování zemanovců a antizemanovců je neproduktivní. Když někomu připadá vtipné nosit ponožky naruby, tak je tak bude nosit, i když mu řeknu, že to vtipné není.
26. 06. 2013 | 21:28

Silvie napsal(a):

Jarpor
Jak jste přišel na to "oranžové oko"?
Já socany jakživo nevolila.

Bylo mi divné, že iDnes nějak lehce obrací a ono mi ušlo, že ji koupil Babiš. To se budou ještě dít věci! To budou názorové přemety.
26. 06. 2013 | 21:31

pamětník napsal(a):

Silvie:
Jenomže to vypadá, jakoby Babiš koupil i ČT, Hana Scharfová spáchala totéž. Čeští novináři jsou ze stejné líhně.
26. 06. 2013 | 21:37

Viola napsal(a):

Já se stydím tu psát, když tu píše takový autor takový nadpis.
Pane Stejskale, sned nechcete říci, že jste to byl vy, kdo tomuto autorovi zde nabídl místo k psaní. Měl by ten nadpis změnit, anebo přidat slovo politická, jinak je to nabádání k násilí a to vy přece nepodporujete, je to v rozporu s kodexem jak autorským, tak diskutérským.
26. 06. 2013 | 21:40

arbitr napsal(a):

Pane Bucherte nevypadáte dobře, ten stres a zoufalství z vítězného postupu prezidenta Zemana Vám zkracuje život.
Asi jste nepochopil, že nejde o Rusnokovu vládu, ale o to, odříznout ODS, TOP09 a LIDEM od možnosti dál korumpovat a obohacovat se na úkor národa. Dává nejevo justici a policii, že ji ani Nečas ani Kalousek nebudou ohrožovat při vyšetřování a
nebude jen tak snadné zahlazovat stopy po lumpárnách.
Jak se říká - každý chvilku tahá pilku a ta pravicová se v poslední době nějak nešikovně zadřela díky kvočně, která si
z armády udělala soukromou instituci. Kam nemůže čert, nastrčí bábu.
26. 06. 2013 | 21:46

Silvie napsal(a):

Pamětník
Taky jste si povšiml jistého "posunu"?
Babiš rozhodně nemusí Kalouska, ani ODS - tak jsem zvědavá, co s tím iDnes udělá.
Ten chlap je taky hotová pohroma - já toho ignoranta buranského z duše nesnáším.
Člověk si fakt nevybere.
26. 06. 2013 | 22:02

Yosif K napsal(a):

český maloměšťák napsal(a):
Yosif K
Lukoil koupil síť čerpacích stanic od ConocoPhilips.
Dle vašeho slepičího rozunmu tak zřejmě zlí holandsko-angličtí imperialisté prosazují zákmy Ruska v ČR . využívajíc při tom Zemana .
KONEC CITATU.
Pane ČM, Lukoil neplatil Zemanovu kampan kvůli pár benzinkám, i slepičo-maloměštácký mozeček by mohl pochopit že zájmy Ruska nezačínají a nekončí u benzinových stanic.
26. 06. 2013 | 22:19

scallop napsal(a):

V pristich parlamentnich volbach neco z CSSD ukousne hladova SPOZ a neco patrne i Babisovci. Sobotkovi nezavidim, ale muze si za to sam. V roce 2003 zradil a se zradci se nediskutuje, ti jdou ke zdi. Nad jejich hrobem si Milosek slastne upsoukne. A pravovernym ten smrad bude vonet !

Hladove krky kolem Miloska konecne dostavaji nakrmit, ruznych pozic poradcu, namestku a tajemniku je ted dispozici dost a dost. Dalnice se zase budou stavet po Schlingovsku a internet pujde do skol po Zemanovsku. Jen me chybi Fencl jako ministr zemedelstvi - posilat dotace sam sobe je proste frajerina at si novinarske kurvicky zvani co chteji. Kdo umi, ten umi !
26. 06. 2013 | 22:30

bitner napsal(a):

Pane Bucherte, coz takhle usporadat proti prezidentovi vseobecnou mobi.. pardon demonstraci? Vsichni priznivci bytostne demokracie v podani TOP09 na to maji nezadatelne a nezpochybnitelne pravo. Ucast bude jiste obrovska a vsech 26 ucastniku takove demostrace bude mit moznost se vyjadrit na kameru.
26. 06. 2013 | 22:53

scallop napsal(a):

bitner

Jakapak demonstrace. Milos Zeman vladne, neruste !
26. 06. 2013 | 22:55

Petra napsal(a):

Dekuji za tento příspěvek panu autorovi, mluví mi úplně z duše. Nevěřím tomu, že by si většina lidí v tomto státě mohla myslet, že Zeman dělá vše správně, ačkoliv se to stále v médiích objevuje, ohání se průzkumy, jak všichni Zemanovi blahořečí...jen se obávám, že právě jede ve vlaku a všude svítí zelená a že nás od něj čeká ještě plno nepříjemných překvapení, navzdory tomu, že je stále v lihu.
26. 06. 2013 | 23:17

pozorovatel napsal(a):

Babiš dnes koupil MAFRU s hlavními protizemanovskými médii.
Pane Bože, jak jen psát dál?
Co si máme myslet?
Co se od nás očekává, abychom se zavděčili?

Těžký je život žumpalisty.
26. 06. 2013 | 23:42

Ferry Klouček napsal(a):

Ano, to je pravda.
Kdo je nejsilnějším hráčem v téhle zemi? Ten, kdo nejvíc zneužívá moc, využívá to, co jde a leze do rekta Rusku. A kdo to je? Je to Miloš Zeman. Ano, ten Zeman, který na volebních billboardech tvrdil, že veřejně vystoupil proti sovětské okupaci v roce 1968, ale nechal si volbu, v roce 2012, zaplatit Rusy, Ten Zeman, který s Klausem vytvořil opoziční smluvu a pomohl k moci kmotrům. Ten Zeman, který v volební kampani na svého protivníka primitivně házel špínu, v čem mu zdatně sekundoval Klaus s celou rodinou, a za odměnu má dostat Lívie, která mimochodem odklonila spoustu majetku z Pražského Hradu a ze zámku Lány k sobě, trafiku - velvyslanectví na Slovensku.
Primitiva vždy volí primitivové, a i tentokrát se tak stalo.
Je pravda, že v zahraničí, na dotaz, odkud jsem, už neodpovídám, že ČR, protože se za to těžce stydím. Senilní arogantní primitivní alkoholik, který se potácí na Hradě, a přirovnává abstinenty k Hiltlerovi, je opravdu obrovskou ostudou a jedinou šancí tohoto národa je ta, že mu jeho viróza velmi brzy přivodí cirhózu jater a my se ho tak zbavíme. Takže na zdraví, Miloši Zemana, přivoď si pořádnou virózu, ať už je klid.
27. 06. 2013 | 00:11

jozef napsal(a):

to pozorovatel

Babis kupil pred par mesiacmi aj slovenske HN.Nezmenilo sa absolutne nic.Nic.
Des a hroza.Tragedia naroda,hanba ludstva.
Stara zasluzila posadka pre top uspesnych hracov dzungle a politiku stryka Sama,nova vehemencia v kazdodennych utokoch na sucasnu lavicovu vladu a premiera...
Neviem si zatial horsiu investiciu Babisa ani predstavit.
27. 06. 2013 | 00:51

Richard napsal(a):

pamětník
"prezident Zeman neprosazuje zájmy své, nýbrž zájmy většiny občanů a proto má naši masovou podporu"

to zní jak z filmového týdeníku sedmdesátých let,..... ale když takovým blábolům věříte....tak jo Zeman je silák Spartakus a Vy jeho podporující masa....jen by mě zajímalo, jestli spíše hovězí skopové, nebo třeba oslí
27. 06. 2013 | 01:14

pozorovatel napsal(a):

To Josef:
Tož, uvidíme.
Každý si píše svůj list.
S některými nelze zacházet jinak, než vytřít si s nimi pr...el.
Cožmimochodem může být částí nejen fyzické hygieny: říkat si při každém útržku "to je Steigerwald, to Hnízdil, to Lipold, to Kojzar, to ... "
Musím to ráno zkusit. Třeba mi po konzumaci vší té žumpalistiky bude líp.
27. 06. 2013 | 01:55

kormoran napsal(a):

Milous Boris Viroza Bimbo Zeman se vratil od skopcaku ponekud rozladen , nejenze dostal za usi , ale a to hlavne , byla podavana pouze mineralka .
27. 06. 2013 | 02:50

pozorovatel napsal(a):

... to Kormoran ...
27. 06. 2013 | 03:04

honolulu napsal(a):

Navrhuji ! Verejne ukrizovani nicka Ferry Kloucka (00:11) !

Zde nejdou vyjmenovat vsechny duvody, proc je pro Cesko dulezity dobry vztah s Putinem...
Ferro Kloucek, by byl prilis chytry a informovany, takze my "primitivove" mu nerekneme NIC. At si lame makuvku sam.
27. 06. 2013 | 03:52

Miky napsal(a):

Pro: český maloměšťák

Možná jsem se nevyjádřil přesně, ale nebylo by přece jen lepší mít v této době v čele státu státu politika, který by byl alespoň trochu ostrůvkem jistoty, slušnosti, atd.? Naše politická scéna je strašná. Pokud M.Zeman tahá do politiky své kamarádíčky, tak situaci nezlepší. Je to opravdu zjevná "promo" akce pro stranu SPOZ a jejich příznivce. A v hlavní roli opět M.Zeman jako slon v porcelánu.
27. 06. 2013 | 05:44

jozka napsal(a):

Urcite, Miky. A tim politikem je...
27. 06. 2013 | 07:06

Silvie napsal(a):

scallop

Vámi uvedené politiky pokládám taky za diletanty (ne-li něco horšího), ovšem zmiňovat dálnice a zemědělství v souvislosti s touto vládou je od vás dosti pošetilé
Chcete říci, že takový univerzální Bendl nebo Dobeš jsou "pravicoví" géniové, pod jejichž vedením rezorty jen kvetou???

Dokud ČSSD vedou lidi jako Hašek, Sobotka nebo Zaorálek, tak je pro mne naprosto nevolitelná, podotýkám.
Koho ovšem volit, toť přímo hamletovská otázka.
27. 06. 2013 | 07:16

zemedelec napsal(a):

Pro Miky.
Jak jednoduché,nové volby a je možno Zemanove kamarádi odstavit.
27. 06. 2013 | 07:26

scallop napsal(a):

Silvie

Ja je ovsem nezminoval v souvislosti s touto vladou, ale v souvislosti s Milosem Zemanem. On jmenoval premiera (bez ohledu na parlament), on je proti predcasnym volbam takze on ma celou odpovednost za trafiky pro sve byvale kamarady.

Zradci Sobotka a Zaoralek budou z cssd brzy demokraticky odstraneni. S Haskem to bude mit tezsi, vcas vystihl smer vetru a presmeroval svuj politicky frnak primo do ritniho otvoru Milose Zemana.
27. 06. 2013 | 07:29

Silvie napsal(a):

scallop
Já moc nevěřím tomu, že Rusnokova vláda bude u moci déle nežli do předčasných voleb (t.j. tři měsíce)-proto se do ní taky lehkoživky nehrnou.
Nejsem nadšená z personálního obsazení (vyjma Rusnoka, který je opravdu profík), ale to se řádnými volbami změní.

Výkřiky o "ohrožení demokracie" jsou liché - podstatné bylo odstranit největší škůdce od koryt , zavřít jim penězovody a zajistit ,že vyšetřování policie bude dál bez omezení probíhat.
Já osobně na předčasných volbách ani netrvám - zbytečné vyhazování peněz.
Rusnok je dobrý ekonom a to je podstatné, klidně bychom to s ním doklepali i ten rok. Bohužel nelze počítat s tím, že se do vlády socialistů po volbách dostane - pokud bude min.fin. řídit něco takového jako Mládek, tak potěš pánbůh.
27. 06. 2013 | 08:14

Droosy napsal(a):

Vtipné je to, že tento článek napsal novinář v žoldu TOP 09 (za kterou dokonce kandidoval do Senátu)....není se pak co divit, že Zeman s novináři zametá a neposlouchá je
27. 06. 2013 | 08:22

pamětník napsal(a):

Richarde,
blábolíte tady Vy. O masové podpoře veřejnosti konání prezidenta Zemana není sporu, dosvědčují to různé průzkumy a ankety, např. http://aktualne.centrum.cz/nazory/
Vaše fráze jsou nanic.
27. 06. 2013 | 08:32

pamětník napsal(a):

Silvie:
"Koho ovšem volit, toť přímo hamletovská otázka. "
Partaj kladoucí důraz na rozvoj přímé demokracie.
27. 06. 2013 | 08:33

dříve čtenář napsal(a):

Nejhnusnější novinářská žumpa!
27. 06. 2013 | 09:05

Silvie napsal(a):

pamětník
Jen aby to nebylo předvolební šidítko.
Ona ODS s TOPkou taky slibovala nízké daně, že?
27. 06. 2013 | 09:37

SansLogique napsal(a):

Autore, používáním titulu "kníže" se dopouštíte trestného činu.
Notabene má ten titul stejnou hodnotu jako "hrábě" nebo "kačer Donald".
Tak jako tak si ho strčte...
27. 06. 2013 | 09:48

Richard napsal(a):

pamětník
I Hitler měl masovou podporu, Gottwald ve 48ém taky, oba to byli slaboši a zbabělci.
To není srovnání, pouze jiný náhled na význam těch Vašich mas a jejich lidového hrdiny - spasitele, pana Miloška.
Ale možná Vás překvapím, byť si myslím, že Zeman je slaboch, zneužívající moc, svým jednáním zastavil slabochy ještě větší.
Němcovou a tu partu kolem ní.
Jediný, kdo by v politice stál za něco, Schwarzenberg, bohužel podporuje perverzní a chamtivé černoprdelníky, navíc mu to sociálně moc nemyslí. Jako jediný má však trochu odvahy a nelže.
27. 06. 2013 | 09:51

kosoúhlý průmět čtverce napsal(a):

Být Viliamem Buchertem, tak si zoufám, případně zešílím.
Protože nejsem Viliamem Buchertem, mám pro něj pouze politování.
Zvlášť, když si uvědomím tu skutečnost, že pokud bude prezidentovi sloužit zdraví, bude hradním pánem i druhé období.
To jest, novinář Buchert bude nucen smířit se s prezidentem Milošem Zemanam na Hradě až do roku 2023 !!!!!
Jen aby se nám hoch Buchertů ze zoufalství neuchlastal metylalkoholem. Ta představa musí být pro něj noční můrou. A zoufalí Buchertové mohou dělat zoufalé činy.....
27. 06. 2013 | 09:51

turista napsal(a):

Navzdory vzteku pravičáků Dryml udělal jako Rathův náměstek v letech 2005-6 ve zdravotnictví finanční pořádek zatímco plešaté torpédo Julínek a kulantní a bezkonfliktní Heger zdravotnictví nechali rozkrást a zavedli diktát pojišťoven a soukromých zdravotnických megaholdingů. Z nemocničních zdravotníků udělali ještě větší vazaly než byli dříve.
27. 06. 2013 | 10:30

jozka napsal(a):

My vime Richarde, KS nelze, on se myli :-)
27. 06. 2013 | 11:06

Silvie napsal(a):

Richarde,

čím se projevuje ona Kárlova "odvaha"?
A že nelže? On ani, chudinka ,nemůže, páč si nepamatuje, co říkal včera.
Je to zmatený chaot a je zjevné,že není psychicky v cajku. Vždyť nedá dohromady smysluplnou větu a je to měsíc od měsíce horší.
Nezapomeňte, že stál za Nečasem (dokud mu Kalousek nevysvětlil, že je mrtvý muž) a stále přihrává Kalouskovi hlasy. Ten pán má sice plnou hubu krásných slov o cti, svobodoě a demokracii, v praxi si ale počíná naprosto nečestně a pragmaticky. Jako všichni ostatní.
Co na něm pořád vidíte?!
27. 06. 2013 | 11:48

argun napsal(a):

Bucherte Bucherte... Tak Vy přejete prezidentovi, aby byl mrtvolou? Inu jste prostě takovej slušnej člověk...
27. 06. 2013 | 11:54

Silvie napsal(a):

Moc se těším na iDnes a Lidovky po vedením Babiše.
To bude cvrkot - kdopak asi poletí první?
Svět podle Babiše - medle uhlídáme, jací to tam pracují karakteři.

Reflex má kliku, že Babiš na poslední chvíli nevzal ten Ringier.
Za tu titulní stránku a výživné články by skončilo půl redakce.
27. 06. 2013 | 12:19

resl napsal(a):

Jen jste "zapomněl," že jste byl komunista, velký příznivec Klause a nabídne-li něco Zeman, určitě přijmete. Po změně Klausova šéfredaktora jste zmizel i z Reflexu. Proto předestíráte omletá fakta, ale vlastní názor alibisticky skrýváte. Zbytečný blog a ztráta času.
27. 06. 2013 | 12:52

Alex napsal(a):

Pane Bucherte, na tuhle manipulaci (ohýbání pravdy a vnucování Vašich odpovědí) je odpovědí jediná otázka. Proč TOP či ODS nepřipojí příslušné podpisy pro rozpuštění sněmovny. Jenom Vám sdělím, že jsem volil jako menší zlo KS. Nicméně za to, že Zeman zstavil Blažka, Zeman jako prezident i se vším všudy stojí. Mimochodem, pokud máte odvahu mluvit o zvyklostech nezvyklostech - kdopak to adoroval toho, kdo začal měnit ty zvyklosti v nezvyklosti? A jaký jste měl vztah k němu Vy sám. Napsal jste někdy něco podobného tehdy?
Mně zas některé věci vadí méně. třeba to, zda se v parlamentu ocitne SPOZ, více daleko více mi teď vadí kmotři ODS a kmotr Kalousek či nestandardně jednající Blažek. Ti tu demokracii před jmenováním premiéra ohrožovali akutně a nezvyklostmi trvale.
27. 06. 2013 | 13:49

Wintergrün napsal(a):

Ad jednotlivé body: co se týče virózy, žvaníte, protože Zeman trpí morbus Bürger a na ruské ambasádě se evidentně nenadral. Vás, jak je známo, vyhodili z MF kvůli alkoholismu. Co se týče pana Putny, u něho je problém,že se jako čtyřprocentní chová i ke studentům. A jinak je to blábol.
27. 06. 2013 | 14:25

Strýček Joe napsal(a):

Brilantní a objektivní. Bravo.
27. 06. 2013 | 14:26

chocheta napsal(a):

Úžasné desatero Viliama Bucherta je ukázkou demagogických tezí, jak vystřižených z dílny TOP 09, která jej nedávno dostala na pokraj výsluní. Pokud jde o Miloše Zemana vždy byl částečně kontroverzní, ale díky své skutečné inteligenci si to mohl dovolit. Bohužel, ne každý má schopnost tuto vlastnost pochopit, pana Bucherta nevyjímaje. Naštěstí po předchozích dvou prezidentských karikaturách je Miloš Zeman Pan prezident!
27. 06. 2013 | 14:30

Koros napsal(a):

Putna je skvělý odborník? :-D Vy jste neuvěřitelný šprýmař Bucherte.
27. 06. 2013 | 14:31

haranka napsal(a):

Když přečtu tu diskuzi, nezbývá než konstatovat, že pan Buchert má ve všem pravdu.
27. 06. 2013 | 14:39

adam napsal(a):

Obávam se, že toto vše dělá už unavený a svou mocí opilý prezident s velmi silnou motivací, potřebuje se odvděčit těm, kteří mu financovali kampaň-Rusům. Lidé ve vládě poslušni svého chlebodárce budou jako loutky vykonavateli jeho vůle. Temelín dáme svým okupantům z r .1968, dojde ke kmotrovskému zvýšení ruského vlivu na důležitých místech v Česku za bouřlivého aplausu nás nepříliš inteligentních a nepříliš prozíravých Čechů
27. 06. 2013 | 14:39

Jerry napsal(a):

Ano, je to diktátor ožrala Zeman. Ale na každé p.... se vaří voda.
27. 06. 2013 | 14:41

drozd kvíčala napsal(a):

buchrte, co je pravdy na tom, že jsi chlastal první ligu tak, že to bylo moc i na mladou frontu?
27. 06. 2013 | 14:42

BublinkaB napsal(a):

Miloš macerovaný slivovicí je prakticky nesmrtelný. A to je teprve rozjezd, bude hůř!
27. 06. 2013 | 14:47

RubyCeline napsal(a):

Richarde, souhlasím s vámi. A nemyslím si, že by srovnání s jinými diktátory bylo až tak přehnané. Spáš se obávám, o jakých "kvalitách" M.Z. se ještě přesvědčíme...vše na náš účet. Nikoli v zájmu mas, co ho podporují (opravdu dobrý vtip); jedná v zájmu svém. Svém a ještě svém. A Mistr Rousňák, převlékač názorů (viz jeho negativní vyjádření o úřednické vládě před rokem / nyní, když do ní nastupuje, tvrdí, že "situace u nás není normální") je jen další zachránce poblouzněný mocí (odborník, Silvie, co?). - Ano, Schwarzenbeg přesluhuje a pospává. Ovšem není to neřízená střela, slivovicí promazaná. Lituji, že jsem neemigrovala, dokud byl čas.
27. 06. 2013 | 14:48

Inkvizitor napsal(a):

Jak dlouhý, pane Buchert, by byl seznam kontraproduktivních a ekonomiku zatěžujících opatření osazenstvem odcházející vlády? O tom zřejmě nic nenapíšete.
Krom toho, jestliže se podaří sestavit panu Rusnokovi vládu měli by všichni, kdo souhlasí s účastní na této vládě dostat vyznamenání za odvahu. Tento stát se mi, jako jeho obyvateli, jeví jako vybydlený byt po jedné nespecifikované menšině, zatížený obrovským dluhem na "nájemném", do kterého se sváží k prodeji odpad z okolních států Evropy. Za této situace mít odvahu jít do vlády a vzít na sebe břemeno s tím něco udělat a pokusit se to řešit stojí opravdu / s trochou nadsázky/ za udělení vyznamenání za odvahu.
Panu Zemanovi fandím. Zatím vše, co se mu podařilo prosadit, je dle mého názoru dobré pro blaho převážné části společenských vrstev obyvatel této země.
27. 06. 2013 | 14:56

RubyCeline napsal(a):

Pane Inkvizitore, co se podle vás může za krátkou dobu této nikým nevolené vládě podařit "s tím udělat"? Trochu zapomínáte, kdo drží v ruce taktovku a o jak účelové sdružení vlastně jde. Jen idealista nebo oddaný ctitel M.Z. by si mohl myslet, že někdo z této instalované výkonné mocenské jednotky bude jednat v zájmu ob(v)čanů.
27. 06. 2013 | 15:01

Abuelo napsal(a):

Bucherte, Bucherte, Bucherte,

ve své ješitnosti a sebestřednosti jsi nepochopil, že český národ není tlupa tupých amíků, ale že to je velmi vyspělý, vzdělaný a kulturní národ, který se nikdy nenechal, ohlupovat takovými týpky, jako jsi ty.

Tady máš ukázku, jak ta tvoje fanatická a běsná parta humanitárních bombardérů a prolhaných pravdoláskařů, agentů americko-židovské KFO manipuluje myšlením občanů proti vlastenecky orientovanému českému prezidentovi. Kam se na ně hrabou bolševičtí novináři? Naštěstí, jsme se je naučili tenkrát číst, tak umíme dešifrovat i tu dnešní prolhanou českou novinářskou svoloč.

Dva příklady ze včerejšího dne, jak ti primitivní čeští novinářští zkreslují informace, které vytrhnou z kontextu. A udělají z nich podprahové vnímání.

Nadpis, který každému ulpí v jeho podvědomí: Německý prezident Zemana varoval před vytvářením druhé vládní moci v ČR:

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/306116-nemecky-prezident-zemana-varoval-pred-vytvarenim-druhe-vladni-moci-v-cr.html

Další nadpis, který každému ulpí v jeho podvědomí: Prezident nemá být druhou vládou, řekl Zemanovi Gauck:

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=783659#utm_source=centrumHP&utm_medium=newsbox&utm_campaign=B&utm_term=position-1

A tady je celý ten oficiální originál projevu prezidenta Joachima Gauka, ze kterého ta česká novinářská svoloč udělala nenávistné titulky. Spoléhá na to, že lidé jsou povrchní a dají na dojmy a ne na pojmy.

http://www.bundespraesident.de/SharedDocs/Reden/DE/Joachim-Gauck/Reden/2013/06/130626-Staatspr%C3%A4sident-Tschechien.html

Pro ty, co neví, jaký zločinný režim nám sem ta parta humanitárních bombardérů a prolhaných pravdoláskařů, agentů americko-židovské KFO importovala z USA a nazvala ho "demokracií", tak mám její definici:

Současná demokracie je rafinovanou diktaturou KFO (Kriminální Finanční Oligarchie) a kmotrů (na místní a regionální úrovni) prostřednictvím psychopatického loutkového divadla zkorumpovaných a arogantních politiků. Tato diktatura je dále udržována kořistnickou a zkorumpovanou advokátsko-justiční mafií, která přeměnila právo na bezpráví a tvrdý byznys (právní stát přeměnili na stát právnický). Další oporou této diktatury jsou masmédia, která KFO přímo vlastní a nebo ovládá prostřednictvím psychopatického loutkového divadla zkorumpovaných a arogantních politiků (tzv. veřejnoprávní média) a prostřednictvím kterých vypírá mozky novodobým otrokům a prostřednictvím kterých se různé skupiny KFO rvou o svou stále větší moc a stále větší bohatsví. Dalším pilířem této diktatury je amerikanizovaný vzdělávací systém, který vychovává absolventy bez znalostí vlastní a světové novodobé historie a bez schopností vlastního úsudku a myšlení. KFO se dělí na dvě základní skupiny: Tou první je nadnárodní americko-židovská KFO, která ovládá svět a po pádu Berlínské zdi nemá ve světě rovnoceného protivníka. A potom každý stát má svoji vlastní KFO, která zoufale bojuje o přežití s tou nadnárodní KFO. Politici v jednotlivých zemí se potom dělí na ty, kteří hájí zájmy té americko-židovké KFO (u nás nějaký humanitární bombardér a prolhaný Pravdoláskař a jeho parta humanitárních bombardérů a prolhaných pravdoláskařů) a na ty, kteří hájí zájmy té domácí KFO (u nás nějaký Venca Peročmajz a jeho parta zlodějských a tunelářských modrých strak). Proto mezi nimi vládne vzájemná zášť a nenávist až za hrob.
27. 06. 2013 | 15:01

Inkvizitor napsal(a):

Pane RubyCeline to máte v příměru jako s rozjetým autobusem z kopce, který řídí šílený řidič. Napřed se musí dostat ten řidič od volantu a pak už stačí, když se najde mezi pasažéry někdo, kdo ví, kde se brzdí a jak se udržet na silnici. Vypadá to, že i ty brzdy jsou "orvané" až na kov, ale bude stačit, když se nebude alespoň zvyšovat rychlost "jízdy" a nebo se podaří i trochu zpomalit.
27. 06. 2013 | 15:20

DDKK napsal(a):

Vážený pane autore, zkuste se poptat normálních občanů (nikoli kolegů novinářů nebo "kolegů" politiků!) co si opravdu o současné situaci myslí. Garantuji vám, že to v naprosté většině nebude ani trochu ůsedět" s tím, co píšete vy a vaší kolegové novináři. Opravdu vám je jedno, kam to současná vláda a většina poslanců a senátorů dovedly
Je neuvěřitelné, jak odtržení jste od reality a snad to není jen tím, že všichni výše jmenovaní s odpuštěním nemají ani trochu snahy zajímat se o běžný život běžných lidí natožpak o jejich názory. Důskdkem je bohužel absolutní nedůvěra, skepse a zklamní naprosté většiny občanů...
27. 06. 2013 | 15:24

Alan napsal(a):

.... tak tohle docela ,,lajkuju,, :
myrta napsal(a):

Vážený pane autore,jestli ono to není tím,že těm současným už není absolutně co věřit . A Zemanovi se chce věřit a zatím se mu činy daří důvěryhodně.
27. 06. 2013 | 15:35

pamětník napsal(a):

Není nad logiku:
"Když přečtu tu diskuzi, nezbývá než konstatovat, že pan Buchert má ve všem pravdu"
Takže podle diskuze hodnotí blog jenom nelogik.
27. 06. 2013 | 15:40

Bape napsal(a):

NE ! Český národ není stádo dobytka, ale kultivovaný a uvážlový národ.Křížáci nezničili Husovy myšlenky,Haškův lidový odpor vůči
Habsburkům a Zemanův čich na branku.
27. 06. 2013 | 15:51

Richard napsal(a):

Silvie
ano, KS je i dle mého občas celkem zmatený, chaotický, dokonce ignorantský a odtržený od určité části sociální reality. Jeho podpora katolicismu a církevních restitucí je mi přímo protivná(v tomto smyslu je pro mě jeho obraz nekonzistentní), ale myslím, že hlubší povahou je mužem, který se neuchyluje k laciným lžím, intrikám nebo zákeřným zbabělostem, někdy se naopak dokáže postavit proti mocenské přesile a bojovat za to, co považuje za správné, nikoliv pouze pro sebe.
Žádné důkazy samozřejmě nemám, to by jste po mně chtěli moc, prostě na mě dělá takový dojem. Nepopírám, že se mohu mýlit, stejně jako v tom, že Zeman je poměrně jednoduchý, intrikánský slaboch, kterému lež nečiní sebemenší problém. Ale jak jsem psal, jsem rád, že se postavil všem těm přeslušným katolíkům u moci.
Pro mě je to nyní zajímavě rozestavěné a samého mě zajímá, kam se bude naše politika ubírat.
27. 06. 2013 | 17:01

NoComment napsal(a):

Jakýsi Von und zu být dávno mrtvola. Jenže On, díky zuřivé podpory médií, pořád vítězit. Skoro. Boriš umí. Uměl. Umí? Uměl? Umí? Nebo Míra? Kdo být, kurva, Míra?
Čeká se na "státní pohřeb"? NEBO stačí pohození u zdi? Za branami? Jak to je. Co na to MažŇák? Co na tohle Stejskal?

Aktuálně začíná být žumpa. Být žumpa vždycky? Nyní. Do budoucna? Žumpa? Kombucha? Kombucha selbst machen - TOP!
REcaptcha: ignorance ....
27. 06. 2013 | 17:18

Faktická poznámka napsal(a):

Je zajímavé, že článek podle názvu údajně pojednává o "vítězstvích Miloše Zemana", ale přes tento název zmiňuje pouze sporné kroky. Autor účelově zapomněl na Prezidentovy skutečné úspěchy, které ale média přiznávají jen s nápadnou nelibostí. 1: M. Z. coby prezident splnil slib, že bude odevzdávat 1/3 platu na splácení státního dluhu.
2: Jmenoval kvalitní ústavní soudce (Ústavnímu soudu skutečně hrozil kolaps)
3: Odvolal Nečasovu vládu spojenou s řadou skandálů
4: Podnikl krok směrem k předčasným volbám (jmenování premiéra úřednické vlády)
5: Vzdal se pravomoci udělit amnestii (a také rozproudil debatu o roli prezidenta v rámci jmenování profesorů)
6: Splnil slib, že bude moderátorem debaty - viz diskuze v Lánech.
7: Pověřil BIS prověřením okolností spjatých se solárními barony ("největšího tunelu v moderních dějinách")
8: Nadále prosazuje zákony o prokázání původu příjmů...
9: Domluvil s Dukou využití části restitucí na azylové domy.
10: Uvolnil hradní stráž na pomoc při povodních a na oběti povodní také uspořádal sbírku mezi svými movitějšími podporovateli.
11: Slíbil, že bude aktivním prezidentem a také jím je. Navštívil sousední země, což pojal i jako součást ekonomické diplomacie.
Atd. Atd.
Navzdory dohadům novinářů, kteří podle sebe soudili jeho, se nepomstil ČSSD a nijak ji nerozložil.
A s míněním novinářů to pořád ani nehnulo?
27. 06. 2013 | 17:20

Miky napsal(a):

Další faktická poznámka :

Netradičním způsobem zpopularizoval české koprunovační klenoty v zahraničí. Od Koreje až po USA. Skutečně pozoruhodný je ten náš pan prezident.
27. 06. 2013 | 17:47

Silvie napsal(a):

Resl
On kdysi šéfredaktoroval Reflexu Bílek a to byla jiná úroveň. Šafr ho totálně dorazil a udělal z něho druhý Blesk.

Richard

Vy jste si nevšiml, že kníže mnohokrát vyhrožoval odchodem z vlády, leč nikdy svůj slib nesplnil?
Ani jste nezaznamenal jeho trapnou podporu Čunka a vlastní "pinkrtony"?
Vždyť je to pořád dokola - odvolávám co jsem odvolal.
V Zemanovi se dost pletete, ten není jednoduchý ani náhodou. Jednoduchý je Kárl a to poměrně dost. A intrikáni jsou to všichni.
27. 06. 2013 | 18:05

pamětník napsal(a):

Silvie:
Karl zu Schwarzeberg Jiřího Čunka nepodpořil, natožpak trapně, prostě zaplatil audit Čunkových financí. Ostatně i kdyby Čunka podpořil, prospěl by spravedlnosti.
27. 06. 2013 | 18:18

Silvie napsal(a):

pamětník
Tak to jsem nepochopila.
Čím jako Kárl prospěl spravedlnosti? Šlo o z jeho strany čirý alibismus-vlk se nažral a koza zůstala celá.
Čunek je obyčejný populistický vyčůránek jako všichni lidovci.
27. 06. 2013 | 18:28

Richard napsal(a):

Silvie
"V Zemanovi se dost pletete, ten není jednoduchý ani náhodou"

no, to jsem si všiml několikrát a stále všímám, viz např. Aligátor a jiné hluboké bonmoty pijáka, co se vidí jako lidový hrdina - český Churchill
ale Vám to možná přijde jako max. oduševnělý a komplikovaný humor, stejně jako prosazování osobních zájmu přes mocenskou pozici jako akt prozíravého stratéga.
Současná situace je pro mě zajímavá v tom, že Zeman svými osobními touhami zablokoval rozpínavou chamtivost z druhé strany.
Vlastně jde o situaci, kdy zloděj okrádá zloděje aneb válka gangů v českém Koucourkově.
http://www.youtube.com/watch?v=0JXuo4gnPpk
27. 06. 2013 | 18:32

pamětník napsal(a):

Silvie:
"Čunek je obyčejný populistický vyčůránek jako všichni lidovci" Možná, ale 1) pro lidi něco vykonal; a 2) korupce se nedopustil, skutek byl vylhaný a u zrodu stál i Kalousek.
27. 06. 2013 | 18:57

pamětník napsal(a):

Richarde,
co to pořád plácáte o pijákovi Zemanovi? Vy jste snad s ním chlastal? Anebo jste ho chlastat viděl?
Strašné, pořád ty samé kecy.
27. 06. 2013 | 18:59

Ricahrd napsal(a):

pamětník
vždyť Zeman nedávno sám říkal, že pít je normální, nenormální je prý pouze se opíjet, což je obrovsky nebezpečné smýšlení člověka, který je v roli prezidenta, např. jako vzor pro mladé lidi, kteří tento postoj mohou přijmout za svůj.
Ve chvíli, kdy se tento Zemanův výrok dostal do médií jsem však pochopil jak to myslel s tou vlastní virózou na ceremonii.
Zdravý člověk by jeho stav posoudil jako těžkou opilost. On si však sám opilý nepřišel, zřejmě si celou situaci pro sebe vysvětlil tak, že sice "jsem pil" a to dost(já přece snesu a jen tak se neopiju), ale "opilý jsem nebyl". To jeho(mé) vrávorání a slaboduchý pohled s chutí zvracet si tak vysvětlil pouze jako důsledek virózy a náročného programu posledních dní. On skutečně mohl být nemocný a jeho program náročný, ovšem důvod jeho vrávorání a nepřítomného jednání to rozhodně nebyl.
Přirovnal bych to k situaci, kdy jeden druhého záměrně zastřelí - zabije a v následné neschopnosti si připustit svou zodpovědnost a vinu za tento čin, si celou situaci vysvětlí tak, že nikoho nezabil, protože "ten druhý mu do rány přece vlezl sám, on jen tak vystřelil a střílet je přece normální".
Podobně je to se Zemanem, kdyby vypil deset piv, tak za jeho případnou následnou nevolnost a vrávorání bude moci špatný atmosférický tlak. Pijan si prostě nepřipustí, že by byl opilý.
Musíte být svědkem pitky bezdomovců, aby jste poznal, že jsou to pijani nebo opilci?
Na těchto lidech to lze prostě poznat, mají to vepsané v obličeji, projevuje se to v chování, myšlení atd. a nakonec je opilé i uvidíte. Pokud patříte mezi zastánce "virózy", tak se nejspíš neshodneme a nezbyde mi než vyrovnat se s tím, že s Vaší "pravdou" nic nepohne, i kdyby jste viděl Zemana blábolit úplně z cesty, budete věřit tomu, že má prostě virózu. Tenhle blud Vám nikdo z venčí zřejmě nerozbije, snad jen nějakou speciální psychologickou technikou, při které bych předstíral, že jsem Váš spojenec a že to s Vámi i panem Milošem myslím jak jinak než dobře.
27. 06. 2013 | 19:19

čert }:o napsal(a):

Viola napsal(a):
Já se stydím tu psát, když tu píše takový autor takový nadpis.
Pane Stejskale, sned nechcete říci, že jste to byl vy, kdo tomuto autorovi zde nabídl místo k psaní. Měl by ten nadpis změnit, anebo přidat slovo politická, jinak je to nabádání k násilí a to vy přece nepodporujete, je to v rozporu s kodexem jak autorským, tak diskutérským.
26. 06. 2013 | 21:40
---
Tak jděte Violko pod blog
Mocenské monstrum M. Kalousek
Tam to vykompenzujte a je to =o)
27. 06. 2013 | 19:55

Silvie napsal(a):

Richard
Zemanovy bonmoty jsou občas trapné, přiznávám, přesto mne ovšem neskutečně těší jak s tou sebrankou vy..... (jak to jen napsat slušně).
Jinak nepije o nic víc, nežli Kalousek nebo Kárl( většina tohoto národa), řekla bych.
Zemana rozhodně nemám za blbce, je to velmi inteligentní člověk a strategicky myslící politik. Věřím tomu, že má do detailu promyšlené varianty každého svého kroku.

Nikoho třeba ještě nenapadlo, že pro Zemana neexistuje špatné řešení tohoto zdánlivého politického patu.
Pokud projde Rusnokova vláda, dobře pro Zemana.
Pokud neprojde a bude muset jmenovat Němcovou, opět dobře pro Zemana.
Sobotka sám sebe i ČSSD dobrovolně zničí už jen tím, že nepodpoří Rusnoka a nase.. národ resuscitací pol.mrtvoly ODS-TOP 09. Zeman takové chyby dokáže bravurně využít a získat body pro SPOZ.

Pamětník

Já Čunka nesnáším, ačkoliv ve Vsetíně ho mají za geroje. Už jen ten jeho prohnaný valašský ksicht nebudí ve mně pražádnou důvěru.
Dokládání rodinných úspor bylo jako komická vložka Grosse s igelitkou a půjčkou od strýčka Vika.
27. 06. 2013 | 20:31

Silvie napsal(a):

http://www.reflex.cz/clanek/nazory/50960/jiri-x-dolezal-zemana-podporuji-uz-snad-jenom.html
Úroveň Reflexu dokládá tento článek - prosím, aby pan Stejskal nemazal, protože jde o název článku - "Zemana podporují už snad jenom čůráci".
Pěkné!
27. 06. 2013 | 20:49

Reflex napsal(a):

no,po tom jak se dnes vyznamenal v rozhovoru pro RTL,asi ano
27. 06. 2013 | 21:30

pamětník napsal(a):

Richard:
" pít je normální, nenormální je prý pouze se opíjet" To je pravda.
" To jeho(mé) vrávorání a slaboduchý pohled s chutí zvracet si tak vysvětlil pouze jako důsledek virózy " Zkuste si představit sebe s horečkou 39,2° s neuropatií periferních nervů po absolvování 90 strmých schodů bez zábradlí. Pokud to svedete bez zavrávorání, potom budete moci vykládat něco o opilcích. Zatím jenom řečníte hlouposti.
27. 06. 2013 | 21:31

pamětník napsal(a):

Silvie,
začínáte být trapná. "Už jen ten jeho prohnaný valašský ksicht nebudí ve mně pražádnou důvěru." Co Vy se zkušenostmi s taliánskými prohnanými ksichty můžete žvatlat o valašských?
Jiří Čunek jako starosta zbavil centrum Vsetína poflakujících se Romů obtěžujících slušné lidi.
27. 06. 2013 | 21:35

modrý edvard napsal(a):

pamětník : Když něco vypadá jako kachna a kdáká jako kachna, je to kachna.
27. 06. 2013 | 21:53

Silvie napsal(a):

pamětník
Nemám italské občanství, tudíž netuším, jak s tím souvisí prohnané "taliánské ksichty".
Čunek možná populisticky zbavil Vsetín cikánů, leč přesunul tento nepříjemný problém na jiné obce.
Vsetínským asi stačí ke štěstí dost málo.
V podstatě totéž udělali u nás a navalili cikánský problém na jednu malou obec v okrese. Vám to snad přijde vůči občanům těch vesnic korektní???

Čunek je ze stejné líhně jako Heller... nevidím žádný rozdíl.
27. 06. 2013 | 21:55

pamětník napsal(a):

Silvie:
Nepsal jsem nic o občanství, nýbrž o Vám známých taliánských prohnaných ksichtech v reakci na Vaše kydy o valašských.
"Čunek možná populisticky zbavil Vsetín cikánů, leč přesunul tento nepříjemný problém na jiné obce" Nepravda.
"Krátce před komunálními a senátními volbami v říjnu 2006 nechal Čunek přestěhovat 36 romských rodin tzv. „nepřizpůsobivých občanů“ (celkem asi 230 lidí) z chátrajícího pavlačového domu u vsetínské polikliniky, který byl vzápětí zbořen, do dvou domů smontovaných z obytných buněk s použitím financí ze Státního fondu rozvoje bydlení (polovina z celkových nákladů 40 milionů Kč) v místní části Poschlá. Kritikové to označují za tvorbu romského ghetta, zastánci projektu naopak poukazují na značně zvýšenou životní úroveň oproti původnímu domu, existenci samosprávy a působení nevládních organizací, především střediska Diakonie Českobratrské církve evangelické v místě.

Sedmi rodinám o asi 100 lidech, jimž podle rozhodnutí soudu nemuselo zajistit náhradní ubytování (zčásti i proto, že měli nájemní smlouvy na dobu určitou), město nabídlo starší rodinné domy mimo Zlínský kraj, konkrétně na Jesenicku, na jejichž zakoupení jim poskytlo bezúročné půjčky na dobu až 20 let se splátkami kolem 2000 Kč měsíčně. Přestože se jednalo o nepřizpůsobivé a nájem neplatící rodiny, jež mohla radnice podle zákony bez náhrady vystěhovat na ulici, řada z Romů si stěžovala"
http://cs.wikipedia.org/wiki/Ji%C5%99%C3%AD_%C4%8Cunek#Af.C3.A9ra_se_sexu.C3.A1ln.C3.ADm_obt.C4.9B.C5.BEov.C3.A1n.C3.ADm

Dost často střílíte od boku bez míření.
27. 06. 2013 | 22:07

Trtkos napsal(a):

Zeman pobouřil akademiky a intelektuály nebo jenom nektere akademiky a intelektuály? Rekl bych, ze mnoho skutecnych vzdelancu, kteri jsou autoritami a vzory pro mlade lidi bylo pri Zemanovi. Putnu navrhla predevsim parta neomarxistickych kamaradicku zdegenerovane UK na post, na ktery podle jinych akademiku vubec nema narok.
Profesor Martin C. Putna je skvělým odborníkem? Jste si jisty? Nebo si to jen prejete?
Tak jedine ve vyuce predmetu "Vaclav Havel". V tom je dobry a to dnes frci.
Vrat se na zem, blogere!
27. 06. 2013 | 22:13

Richard napsal(a):

pamětník
" pít je normální, nenormální je prý pouze se opíjet" To je pravda

ano, pochopil jsem, že hloupost je pro Vás norma
27. 06. 2013 | 22:33

pamětník napsal(a):

Richarde,
samozřejmě, jinak bych se s Vámi nebavil. :)
27. 06. 2013 | 23:05

Richard napsal(a):

pamětník
čéče, Vy jste bravurní stratég, učinit takový řečnický bonmot
....skoro jako ten Váš neuropatický Miloš...
očividně jste se poMilošil
27. 06. 2013 | 23:22

pamětník napsal(a):

No ale Ríšo,
s tou neuropatií je to pravda. Normální člověk tu bolest těžko snáší.
27. 06. 2013 | 23:32

Richard napsal(a):

to víte, že máte pravdu, ve všem, ve všem
27. 06. 2013 | 23:56

Otaznik napsal(a):

Miloš Zeman a jeho mediální obraz:
"...volební kampaň ustálila v českém mediálním prostoru určitý obraz Miloše Zemana, který je převážně negativní. Z toho, co se v posledních měsících o Zemanovi jako prezidentovi dočítáme, lze ale usuzovat, že pro mnohé novináře kampaň neskončila, ale stále pokračuje. Kdybychom se snížili na výkladovou úroveň některých komentátorů, dalo by se snad i mluvit o tom, že se žurnalisté dnes mstí Zemanovi za to, že se stal prezidentem. To by bylo ale velmi parciální a zjednodušené hodnocení celé situace. Je to mnohem horší, protože podle mého názoru je fixace kampaně v této podobě popřením žurnalismu. Volební kampaň, ke které se velká část médii v Česku přidala, je ze své definice něčím jiným než seriózní žurnalistika. Cílem a podstatou volebních kampaní je neobjektivní stranění, které má přesvědčovat o něčích přednostech a nebo negativech. Nezávislá žurnalistika, jejímž cílem je pomoci rozumět a orientovat se v politice, by se na něčem podobném vědomě a dlouhodobě podílet neměla. Neměla ale podílí se. Prý na obranu demokracie."
"Je až směšné, jak se někteří novináři pohoršují nad Zemanovým údajným egoismem v kontextu společnosti, která si z egoismu udělala ústřední a jedinou hodnotu." - See more at: http://www.blisty.cz/art/69096.html#sthash.z66IXsn8.dpuf
28. 06. 2013 | 03:08

pamětník napsal(a):

Richard:
Pravdu o neuropatii mám.
28. 06. 2013 | 09:03

pamětník napsal(a):

Otaznik:
Bídná úroveň většiny mediální sféry v Česku se netýká jen Miloše Zemana, trvá již roky. Stačí vzpomenout čunkiádu, dlouhodobou mediální štvanici na jednoho politika, jejíž důsledky ve veřejnosti přetrvávají, což dokazuje i část této diskuze.
28. 06. 2013 | 09:08

tojejedno napsal(a):

Jako volič Miloše Zemana jsem s jeho kroky absolutně spokojen:
Jako jediný ustál a i nadále ustojí naše ve velké většině pravicová media a komentátory (chtělo by se dodat až ubohá). Proč? No proto, že je přímo zvolený prezident a za pět let asi už kandidovat nebude takže ať si media plkají co chtějí a lidé mediím už nevěří, určitě ne ti, kteří volili Zemana a těch je většina a ta se zvětšuje.
Za druhé alespoň na čas odinstaluje od vlády kmotrovské ministry Kalouska a spol.
28. 06. 2013 | 17:03

F.Srbek napsal(a):

Zeman není bez chyb. Na druhé straně "zuřivý" odpor médií také o něčem svědčí. Některé komentáře si nezadají s bývalým RP. Média v drtivé většině neinformují ale straní. Výsledky prezidentských voleb ukázaly, že obyčejní voliči mají "stranických médií" plné zuby. Zřejmě ale není všem dnům konec a já osobně doufám, že stávající 101 koalice a i média se dočkají zasloužené odměny v následujících volbách. Novinařina se v Česku stala, až na výjimky, "špinavou" a "podlou".
29. 06. 2013 | 20:21

arbitr napsal(a):

Zpětně jsem se pozastavil nad výroky Fero Kloučka, toto individuum zcela nepochybně inkasovalo od přírody mozek zbytečně, stačí mu k myšlení jen mícha. Tak primitivní výplody, jaké Klouček uvádí, mě utvrzují v názoru, že Zeman byla jediná možná volba, musí vzdorovat útokům velké hordy nevzdělanců, ale on to zvládne. Ať mě nikdo netvrdí, že víc než polovina národa, která ho volila jsou primitivové a ti co volili Velkého Spáče jsou geniové. Obávám se, že udělat v ČR pořádek a nastolit nekorupční a zákonný systém není v silách ani zájmu současných politických elit. Až budou vykopnuty a nastolen spravedlivější systém, toho se nedožiji, ledy se pohnou, lidský faktor má u nás obrovskou setrvačnost. Ale se zájmem jsem si přečetl komentáře, které k tomu směřují.
30. 06. 2013 | 11:17

pamětník napsal(a):

arbitr:
Ferry Klouček představuje přesně ten typ lidí, které sám kritizuje.
Podobní většinou dnes vystupovali v tv Prima v Partii, kterou zapomněli přejmenovat na Pavlač. Moderátorka Pastorčáková nechala Partii pavlačovitým křikem B. Doležala přímo převálcovat. Taky jeden prý politolog. :(
30. 06. 2013 | 11:59

arbitr napsal(a):

pamětník: dík za připomínku, já se dnes také pozastavoval nad debatou, kterou vedl Moravec s Rusnokem. Rusnok naivní a nehorázné otázky pana Moravce s přehledem zvládnul a v klidu je odpověděl, bravo pane Rusnoku! Pan Moravec je studna plná jedu a mám dojem, že je na čase, aby on a jemu podobní si šli na čas zpravit nervy nějakou manuální prací, třeba opravou děr na silnicích, tam by byli jistě užitečnější. Také včerejší Hyde s Babišem měl jisté stíny - pan Babiš vystupoval suverénně, ale bohužel ne přesvědčivě. Že by kupoval noviny a nemohl do jejich obsahu zasahovat je směšné, o tom se veřejně nemluví, co kdo. Také je mě divné, při vší úctě, že někdo, kdo o sobě tvrdí, že měl holé pozadí se jen vlastní pílí domohl miliardového jmění v tak krátkém čase. Něco mě na tom nesedí.
30. 06. 2013 | 15:06

pamětník napsal(a):

arbitr:
Pod Wagenkechtem jsem se zmínil o dalším průběhu na ČT24 takto:
Dnes u Václava Moravce v ČT Miroslav Kalousek potvrdil, že mu jde o osobní beztrestnost za kriminální činy. A proto se snaží uplatnit stojedničkovou většinu ve Sněmovně, dokud je čas, pro nastartování procesu, na jehož konci by mělo být jmenování Jiřího Rusnoka premiérem potažmo celé vlády označeno za svévolný čin prezidenta. Kalousek v tv hřímal, že vládě Zemanových kamarádů parlament nesmí schválit nic a na dotaz moderátora, zda ani dobrý návrh rozpočtu, přikývnul, že ani ten. Miroslav Kalousek se čím dál víc projevuje jako škůdce tohoto státu.
30. 06. 2013 | 15:19

arbitr napsal(a):

pamětník: ledy se hnuly a už to asi ani pan Kalousek nezastaví, že mají všichni nahnáno, je evidentní, jinak by kývli na předčasné volby, těch se bojí jak čert kříže, protože se zánikem poslaneckého mandátu končí nepostižitelnost. Pokud by volby byly až za rok, tak by se ledacos dalo zamést a zakamuflovat, volby letos na podzim jsou pro mnohé politiky nepředstavitelná pohroma. Je to jak v té reklamě na automobily Toyota, kde šimpanz informuje zájemce : "Nic není nemožné".
Přeji dobrou noc a lepší zítřky.
30. 06. 2013 | 20:52

Ywan Ywanovič Ywanow napsal(a):

...jsou za tím patrně Rusové-asi si jej hýčkají.
Vždyť jim prodal státní pohledávky za nic !
09. 07. 2013 | 13:21

QEntity napsal(a):

To je ovšem celkem normální vývoj...

Každý ne zrovna demokratický politik nastupuje do funkce jakožto úspěšný bezskrupulózní dacan, kterého tupé davy nekriticky zbožňují...

Během několika let reality se to drasticky změní, ale to bývá už pozdě...
10. 07. 2013 | 18:22

Znechucený kolemjdoucí napsal(a):

Hlubiny kvalit pana Bucherta jsem si plně uvědomil až v rámci Děkujeme, odcházíme, kdy s ním někteří kolegové komunikovali a o jeho písemné produkty se podělili. Těší mě, že se potvrdila moje teorie, že ta záštiplná hloupost je tak přímočará, že nemůže být předstíraná.
12. 07. 2013 | 10:14

Agnes Sorelová napsal(a):

Bucherte, to musí být frustrující, kydáte hnůj a hážete špínu na současného prezidenta o 106 a ono furt nic, senilní šišlavý geront je pořád pro smích a ani Bakalovy presstitutky spojenými silami nic nedokázaly. Tak nevím, jestli se vám mám smát nebo nad vámi uronit slzu.
12. 07. 2013 | 19:08

Reeh napsal(a):

Bucherte vás ta Mf Dnes a ten Reflex opravdu hodně poznamenaly.....
http://vtipy.netroof.eu/item/9109/trapni-hosi-z-reflexu/
13. 07. 2013 | 18:14

editi napsal(a):

Proč toho Bucherta nemá většina přispěvovatelů v lásce. Není on taková typická, mediální, proradná s....?
16. 07. 2013 | 11:08

Pepa napsal(a):

Cože? Přes zuřivý odpor médií? Od kdy mají média co diktovat občanům, jak mají jednat a myslet, ty CENZUROVÁNO autore? Mám takový dojem, že kdyby George Orwell hledal do svého pověstného románu "1984" organizátora "Dvou minut nenávisti", nenašel by lepšího kandidáta, než tebe!
16. 07. 2013 | 11:23

uplnej vypatlanec napsal(a):

a kde jste byl BUcherote, kdyz treba Ukradpero kradl pero ?! ciruji " Kritika a výsměch se dostavily, následky nikoliv". Tady si nekdo nevidi do tlamicky, protoze je modrej az na prirozeni....
16. 07. 2013 | 11:57

Ferenc napsal(a):

Viliam Buchert normální totalitní prodejna, zruda akorat ted asi obarvena namodro. Tyto lidi bych si nekdy přál vidět se muset o sebe muset postarat na pustém ostrově, to by byl serial lost hadra :-D.
16. 07. 2013 | 12:25

Jarda napsal(a):

Vážený pane ad bod 9 jsme z akademického prostředí UK a odborná úroveň pan Putny je žalostná neměl být ani docentem, natož profesorem - to už byla první chyba vědecké rady UK! Ale bohužel úroveň vysokých škol je dnes žalostná nemluvě o soukromých vysokých školách.
16. 07. 2013 | 16:27

Plácačka na demagogy napsal(a):

10 žvástů Viliama Bucherta (můj názor):
1. No pokud jsou ty průzkumy byly tvořené podobně jako mnoho komentářů v MF Dnes, tak není divu. :-)
2. Viliam Bucher a jeho věrní z MF Dnes si 10+ let nelámali hlavu s příjmy Miroslava Kalouska (nebo p.Tlustého) a podivným financováním jeho domu, s jeho tunelováním ministerstva obrany (na nefunkčních padácích Miroslava Kalouska se zabilo několik vojáků!, protlačené letouny CASA ap.), lobbingem za hazard, trafikami pro věrné poskoky typu Bartáka (ten dohlížel na podvody na MU za úřednické vlády jako poskok, pak ho Kalousek vzal k sobě), nebo výhružkami vůči oficiálně nezávislé policii. Důsledky? Žádné.
3. Ano, Zeman se projevil jako naprostý amatér, protože několikrát říkal polopravdu (úmyslně či neúmyslně). Naopak spící pařez Schwarzenberg, to je profík. Ten postavil na lži celou svou kampaň (jsem punker, jsem čistý... přitom se sám přiznal k podplácení ve věci vlastních restitucí) za jásotu pravdomluvných médií. Kam se na tuto lež hrabe Zeman. :-)
4. Nejsou chlapi z MF Dnes pod pantoflem, nebo trpí krizí středního věku? To podle posedlosti, s jakou se dlouhodobě věnují manželkám premiérů, počínaje Grossovou "servírkou", konče starou Paroubkovou. Tedy hlavně manželkám nenáviděných politiků... (možná je to jen závist :-))
5. Zeman říkal, že pohrdá většinou médií, tedy zaostalými fanatiky a podvodníky, kteří píší na objednávku. Nikdy netvrdil, že pohrdá všemi novináři. Je zábavné, jak se lidé jako pan Buchert vždycky umí přihlásit k té straně, kam patří. :-)
6. O vlivu Ruska se žvaní pořád, asi proto, že je to jen plané žvanění. Zato u kauzy radar se podezřele mlčelo o "vlivu USA" např. na A.Vondru. To byli všichni hrdinní novináři podělaní strachy, protože tento vliv už nebyl, na rozdíl od Ruska, vybájený? :) Je vtipné, že MF Dnes, Reflex ap. vědí přesně, na koho má jaký vliv Rusko a vůbec je nenapadne, že tato prostoduchá propaganda nedává žádný smysl. Proč by mělo Rusko neustále podporovat jenom ty lidi, kteří jsou pořád špiněni v médiích? I pitomce by napadlo podporovat radši někoho oblíbeného, nebo někoho z vlády. Ale chápu, že zaostalí propagandisté těžko chápou nesmyslnost virtální reality, kterou tvoří svými amatérskými bludy.
7. Kdybyste byl jasnovidec a věděl přesně, co mu bylo, asi byste nepsal do novin, že jo? Zato víme, že se krátce poté sjel tunelář Kalousek. Kritika se dostavila, následky nikoli. Takže o co vám jde, mluvte konečně k věci. O dvojí metr?
8. Asi jste přehlédl, jakého ostudného poskoka USA ze sebe ve světě dělá česká diplomacie (nikdo jiný z Evropy už nehlasuje jako poslušná ovce ČR, dokonce ani Británie, věrný spojenec USA). Za této situace je spíš dobře, že se prezident neorientuje podle břídila Schwarzenberga, který si sám ani neumí hodit lístek do urny.
9. Nejdřív nám vysvětlete, proč je Putna skvělým odborníkem. Abysme viděli, že víte, o čem mluvíte. Že jste to plácl zrovna vy nic nedokazuje - spíš to Putnovi přitěžuje. :)
10. Ano, někteří se "mohou objevit" na kandidátce SPOZ. Také se "mohou objevit" an kandidátce TOP09, nebo ODS nebo ČSSD. Typický účelový blábol, který neříká vůbec nic, ale má podsunout nekalý úmysl a pošpinit. A kdyby pana Bucherta někdo popotahoval, tak se bude zbaběle vytáčet, že napsal "mohou objevit". Proto souhlasím s tím, do jaké skupiny jste se vy sám zařadil v bodě 5. Ale ani tam z vás nebudou mít radost. Protože vaše propaganda stačí jen na žáky základní a střední školy...
16. 07. 2013 | 17:47

Amedeus napsal(a):

Jo, jo, pene Bucherte. To musí být k uzoufání, když si můžete ústa umluvit a klávesnici zavařit a lidé vám neskáčí na špeky.
Sbalte se a táhněte odkud jste přišel. My Češi si vastačíme i bez vás.
18. 07. 2013 | 14:42

XXX napsal(a):

Je to krásný pocit, když jsou prodejné mediální kurvičky bezmocné ve svém boji proti pravdě.
16. 08. 2013 | 22:11

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy