Čechy jsou i pro mafii periferií

07. 01. 2014 | 09:51
Přečteno 2318 krát
Reakce na diskusi čtenářů

Nejčastější vyslovovaná obava čtenářů, v souvislosti s případnou nabídkou českého občanství ke koupi spočívala v tom, že by ji hojně využila zejména mezinárodní mafie. Z vlastí zkušenosti laskaví čtenáři vědí, že pracovat v Čechách není po finanční stránce žádné terno. Bohužel, nebo bohudík, ani pro mafii ne. Čechy jsou pro její zboží jen průjezdní a nikoliv konečnou stanicí. Skutečně velké peníze mafie „točí“ v Berlíně, Paříži, Londýně, New Yorku, Dubaji a dalších velkoměstech, kde nachází pro své zboží největší obyt. Snem všech mafiánů je „kariérní postup“ právě do těchto zemí, kde si mohou „slušně vydělat“. Obava, že by si masově chtěli kupovat české občanství, naprosto neodpovídá realitě. Mohou-li si vybrat, pak nabídka maltského, nebo portugalského občanství (a pasu) je pro ně mnohem prestižnější, než občanství periferní, východoevropské země.

Na straně druhé k nám nepřijíždějí ani chudí Rumuni či Bulhaři, protože vědí, že s českými sociálními dávkami by si ke „štěstí“ příliš nepomohli. Souhrnně řečeno, periferie Evropy moc neláká ani bohaté, ani chudé. V obou případech se jedná o více míně zástupné problémy.

Imigrace je přitom jeden z nejdůležitějších a nejsložitějších problémů, před jehož řešením Češi stojí, aniž si to plně uvědomují. Není žádným tajemstvím, že náš národ vymírá. Bohužel, ani demografická prognóza ČSÚ žádné „šťastné zítřky“ nevěští, ba právě naopak naznačuje, že do konce století může počet Čechů klesnout až na 6 mil. osob. Správně položená otázka zní: „kým je nahradit a jak zachránit zbytek Čechů před vymřením“.

Tomuto tématu bude věnován příští příspěvek.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

gaia napsal(a):

V kterým jiným státě by se mafián uživil psaním takových blbosti, co píšete vy? Myslím, že pro určité typy je ČR stále zemí mlékem s strdím oplývající
07. 01. 2014 | 10:01

marxík napsal(a):

Přesvědčil jste mě, pane Klímo.
Kvůli nepravděpodobné možnosti, že k nám zavítá zbloudilý mafián, bychom neměli přibouchnout dveře všem ostatním úspěšným. Obzvláště by nás mohlo jednou mrzet, kdyby se kvůli nesmyslným legislativním omezením nemohl u nás domestifikovat schopný čínský komunista. To bych snad nepřežil.
07. 01. 2014 | 10:19

David napsal(a):

"...Bohužel, ani demografická prognóza ČSÚ žádné „šťastné zítřky“ nevěští, ba právě naopak naznačuje, že do konce století může počet Čechů klesnout až na 6 mil. osob. Správně položená otázka zní: „kým je nahradit a jak zachránit zbytek Čechů před vymřením“...."

---------

Na správně položenou otázku, správná odpověď.

Čechy Čechům!

Nezáleží na množství, ale na kvalitě.

K čemu nám bude, když 50% obyvatel budou tvořit chudí přistěhovalci, kteří se spíše zabývají množením a výší sociálních dávek, než aby si našli nějakou užitečnou práci.

Současné rodiny bych podporoval tak, aby dětské přídavky dostávaly maximálně na 3 děti. Množení nepřizpůsobivých se nesmí podporovat!

Je třeba taky zlepšit seznamování mladých lidí, aby si mohli najít vhodného životního partnera. Mnoho mladých lidí zůstává svobodných a tak i bezdětných. V této oblasti je práce jak na kostele.

Takže žádná imigrace! Stačí se poučit z chyb, které s imigranty udělaly státy na západ od nás.
07. 01. 2014 | 10:37

Neudržitelný napsal(a):

Autor
"Imigrace je přitom jeden z nejdůležitějších a nejsložitějších problémů, před jehož řešením Češi stojí, aniž si to plně uvědomují. Není žádným tajemstvím, že náš národ vymírá. Bohužel, ani demografická prognóza ČSÚ žádné „šťastné zítřky“ nevěští, ba právě naopak naznačuje, že do konce století může počet Čechů klesnout až na 6 mil. osob. Správně položená otázka zní: „kým je nahradit a jak zachránit zbytek Čechů před vymřením“.
To je špatně položená otázka pane Klímo. Chcete-li zachránit zbytek Čechů před vymřením, musíte naopak uzavřít hranice všem ímigrantům.
07. 01. 2014 | 10:38

zemedelec napsal(a):

Paní gaia.
Dobré.
Jen bych dodal,že se k nám chodí učit.Protože máme svých dost,tak se nějaký nedouk u nás neupíchne.
07. 01. 2014 | 10:40

šašek z Jihlavy napsal(a):

Já bych v tom problém neviděl, 6 miliónů mi přijde na tak malou zemi až dost. Jde jen o tu skladbu, jak píše David. Pokud by měla být polovička Cikánů, bude zle. Zrovna včera jsme se ženou při procházce kolem zdevastovaného městského vlakového nádraží potkávali skupinky bezprizorných cikánských výrostků a věřte, nebyl to dobrý pocit sledovat ty jejich zvědavé pohledy a vyzývavé chování. Až se to vymkne z rukou, bude pozdě na snahy o nápravu.
Z tohoto pohledu mi čínské, do nedávné doby platné nařízení o politice jednoho dítěte, přijde docela rozumné, alespoň pro nečeskou populaci. Jakmile zmizí možnost obživy celých rodinných klanů na fertilitě jejich žen, situace se sama vystříbří.
To není rasismus ale realita, založená na celoživotní zkušenosti. 50 let neúspěšných pokusů by mohlo stačit i pro náš dosud tolerantní národ.
07. 01. 2014 | 10:52

hankacl napsal(a):

Jak zachránit Čechy před vymřením? Zkonsolidováním státu, jistotou pravidel, právem nejen na papíře. Jinak schopní utečou, všeho schopní rozkradou co zbývá a zbytek se vsákne, tak jako už mnohokrát v dávné historii. Kdysi sem přitáhli Slované, přitáhnou jiní...
07. 01. 2014 | 10:54

Lila napsal(a):

Nedávno jsem v televizi zaslechla jakéhosi experta, který tvrdil, že příslušníci ruskojazyčných mafií zásadně v jiné zemi dělají byznys a v jiné zemi žijí, a že Česká republika je pro ně ideálním a klidným místem pro soukromý život.

Stačí občas mrknout na web katastru nemovitostí. Rychlost, s jakou tu vykupují nemovitosti naši východní sousedé bere dech. A zdaleka nejde jen o Karlovy Vary nebo Prahu, ruské vlastníky domů a bytů najdete jak v menších městech, tak i na vesnici.

(Jen pro pořádek: Tím rozhodně nechci tvrdit, že všichni tito noví sousedé jsou mafiáni!)
07. 01. 2014 | 11:13

K.V napsal(a):

Vlastně je to svým způsobe, štěstí, že naše republika je tak rozvrácená a vyrabovaná, že k nám mafie ani uprchlíci moc nelezou.
Ale my co tu musíme žít, to máme blbý
07. 01. 2014 | 11:27

Analytik napsal(a):

Česko si vystačí s vlastní Mafií, která tu vládne již dvacet let.
Pro zahraniční konkurenci tu není dost místa, ale především pro ni nezbyl žádný majetek. Málokterá mafie pracuje zadarmo.
07. 01. 2014 | 11:34

seriózní chlapík napsal(a):

Imigrace nedává pro zemi jako je ČR žádný smysl a jasně převažují negativa. Jedná se o obrovskou zátěž pro veřejné finance.
Do Afriky v rámci humanitární pomoci také nikdo neposílá část svého příjmu. Maximálně obnošené šaty a nějaké prošlé potraviny.
Pokřiveným sociálním systémem se někteří snaží o nesmyslnou obhajobu, například přílivu ukrajinských dělníků, že takovou práci by tady nikdo nedělal. Přitom jsme si o tom, zda třeba "naši" cikáni podobné práce budou nebudou dělat rozhodli sami. Za minulého režimu dělali!

Jediným teoretickým přínosem by mohl být příliv inteligence-odborníků.
To je ovšem v naši chudé zemi stejné, jakobysme chtěli do naší hokejové ligy natahat špičkové hráče z celé Evropy. Nakonec skončí v NHL.

Jedinou výjimkou jsou osobnosti, které by nezištně přispívali ke kultivci a ekonomickému rozvoji Česka. Takovým samaritánům ale globální trh nepřeje. To raději sbírat šafrán.
Je tak evidentní, že imigrace problém zemí jako je Česko stárnutí populace nejenže neřeší, ale vytváří jen problémy další.
Zcela jinak je tomu třeba v USA.
07. 01. 2014 | 11:41

Santawizard napsal(a):

Kým nahradit čechy?Proč ?Jestli-že tady bude míň lidí,tak se bohactví země bude rozdělovat spravedlivěji.Na každého zbyde více práce a více bytů,nemyslíte?
07. 01. 2014 | 12:37

Terry Fox napsal(a):

Co myslíte, pane Klímo, oni tady všichni opravdu nechápou kam směrujete, nebo se jenom tak tváří?
07. 01. 2014 | 12:48

strýc virus HxNx napsal(a):

santawizard

Vy jste úplný sociální inženýr!
07. 01. 2014 | 13:15

gaia napsal(a):

Santawizard

nebo zma autor strach, že na ně nebude mít kdo dělat?
07. 01. 2014 | 13:37

pozdrav z Moravy napsal(a):

autore
mě zas až tak mafiáni v Čechách nevadí, hlavně ať se necpou k nám na Moravu.
07. 01. 2014 | 16:16

Santawizard napsal(a):

Správně položená otázka zní: „kým je nahradit a jak zachránit zbytek Čechů před vymřením“.
I to už tady ,ale bylo vyřešené.Prý nás přemnoží jenom cikáni.To však nedovolí náckové.Proto se budou tyto 2 skupiny navzájem likvidovat.Z toho důvodů zbyde ještě víc práce a více bytů na ty ,kteří to přežijou.
07. 01. 2014 | 17:08

dd napsal(a):

Žádný jiný stát na světě než Klausistán ještě na tom nebyl tak špatně, aby si capa di tutti capi posadil přímo na Hrad , jak Češi. A v žádném jiném státě na světě nedával tento capo di tutti capo "amnestii" svým mafiosis, kterým se hodně nedokonalá justice Klausistánu snažila nadrobit. A nikde jinde by se nenašli tutani, kteří by se to snažili veřejně okecávat. No comment.
08. 01. 2014 | 01:30

Carolus Magnus napsal(a):

Lila napsala
Jen pro pořádek: Tím rozhodně nechci tvrdit, že všichni tito noví sousedé jsou mafiáni!
------------------------------------------------------------
Ale jen mafiani na to mají !!! Ukrajinská pokladní na koupi domu nemá.
08. 01. 2014 | 09:02

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy