Život a doba Jany Nagyové
O aktivitách Jany Nagyové v této pozici nás dnes podrobně informují orgány činné v trestním řízení. Je pravdou, že v roce 2011 v projevu k delegátům ODS v narážce na Nagyovou upozorňoval na nekalou činnost nikým nevolených lidí, kteří ovlivňují zásadní rozhodnutí, poslanec Martin Doktor, jehož podle všeho tato dáma vyšoupla ze slíbeného postu ministra průmyslu a zajistila dosazení Martina Kuby na tento post. Doktor celkem prorocky ODS a Petra Nečase varoval, že je lidé jako Nagyová zničí. Podle informací, které dostáváme, Nagyová obstarávala styk s kmotry a hráči v pozadí. Pravděpodobně také zařizovala politické kšefty, s nimiž si Nečas nechtěl špinit ruce. Jinými slovy dělala podobnou „práci“, jako Marek Dalík Topolánkovi nebo Šlouf Zemanovi.
Politika se v posledních dvaceti letech proměnila v obchodování s mocí. Politici jsou nejprve v demokratických volbách zvoleni na základě volebních programů a slibů a posléze získanou moc prodávají různým finančním a ekonomickým skupinám v pozadí. A to jak na celostátní, tak i na krajské a komunální úrovni. V různé míře samozřejmě v závislosti na tom, jak veřejnost vidí do jejich kuchyně, a také na tom, kolik peněz se v jejich sféře vlivu točí. Styk politiků s obchodníky typu Janouška, Mrázka a Rittiga obstarávají lidé jako Nagyová, Dalík nebo Šlouf. Politici sami si nebudou špinit ruce dohadováním konkrétních kšeftů a navíc přímé kontakty politiků s kmotry a obchodníky v pozadí jsou zbytečně riskantní. Mezi politiky a obchodem funguje perfektní zprostředkovatelská mezivrstva, v IT se tomu říká interface, složená z šíbrů, lobbistů, poradců, asistentů, šmejdilů všeho druhu, která všechny potřebné záležitosti typu která firma má kterou zakázku vyhrát a za kolik, jaká je provize a jak se bude předávat, kdo na jakou pozici má jít apod. zařídí. Navrch lidově řečeno zemanovské, topolánkovské či nečasovské huj a vespod šloufovské, dalíkovské a nagyovské fuj.
„Měla těžký život, a tak se rvala. Dostala se k lizu a toho by využilo devadesát procent lidí. Nepronásledujte ji.“ říká v článku v MFDnes muž, který znal Nagyovou od dětství a nechce zveřejnit své jméno. Ten dobrý muž vystihnul krédo všech těchto lidí: dostat se k lizu a tam hrabat, co to dá. To je také ve stručnosti obsah postkomunistické politiky. Lidé s pokroucenou duší veksláků, kantýnských, pinglů či aparátčíků se po převratu vrhli na nové šance, které uměli využít stejně bezostyšně, jako se to naučili v bývalém pokrouceném režimu. To jsou skuteční hrdinové naší doby, jim tato doba patří. Doba je povolala, neboť mafiánský kapitalismus a systém klientelistické demokracie, který tu vládne, je potřebuje. Jsou to spolutvůrci našich současných dějin. Měli bychom si je dát místo lva do státního znaku (třeba právě Nagyovou) a na presidentskou standartu napsat tuneláři vítězí.