Nevzetí zpět Engela je podlost

19. 02. 2011 | 19:49
Přečteno 37055 krát
Když jsem psal poprvé o akci Děkujeme, odcházíme, tak jsem formu hromadné výpovědi (namísto stávky) definoval jako džentlmenské a zároveň riskantní jednání. V případě prohry by lékaři museli podstoupit ponížené doprošování na nemocničních bossech, aby je vzali zpátky. Šéfové nemocnic, kteří jsou často víc stranickou nomenklaturou než odborníky a manažery, by se nepochybně po protestujících doktorech náležitě prošli a samozřejmě iniciátoři akce by mohli na lékařskou profesi zapomenout. Od doktorů to byl mimořádně riskantní projekt, možná si někteří ani neuvědomovali vážnou slabinu svého postavení. Nicméně byla to daň za to, že nešli do stávky, kterou by nepochybně rychle vyhráli, ale za cenu skutečného ohrožení zdraví pacientů. To jednoduše nešlo a doktoři to férově vzali v potaz. Jenže ani v případě vítězství nebyla věc doktorů jednoduchá. Většina nemocnic spadá pod kraje a ty se necítí být vázány dohodou mezi Lékařským odborovým klubem a ministrem. Také celá řada ředitelů od začátku vyhrožovala, že všechny doktory rozhodně zpátky nevezme. Od fakultních nemocnic spadajících přímo pod ministerstvo zdravotnictví ale toto nebezpečí nemělo hrozit. Ministr Heger jako zástupce establišmentu jednající s doktory slíbil, že v těchto nemocnicích zajistí v případě dohody návrat všech doktorů.

Krátce po uzavření dohody oznámil ředitel fakultní Vinohradské nemocnice, tedy nemocnice spadající pod ministra, že vůdce protestujících doktorů, šéfa LOK Engela do pracovního poměru zpět nepřijme a že už na jeho místo přijal někoho jiného. Náhle se mění rétorika ministerstva: "Nelze si představit, že nemocnice začnou propouštět lékaře, kteří mají platnou pracovní smlouvu, na úkor těch, kteří standardně ukončili pracovní poměr," řekl v pátek v podvečer mluvčí ministra Vlastimil Sršeň. Jinými slovy Engel má smůlu: standardně ukončil pracovní poměr a na jeho místo už přijali někoho jiného. Teď už člověk také rozumí tomu, proč ministr Heger prodlužoval jednání s odbory. Šlo o to dostat se za termín nabytí platnosti výpovědí, aby doktoři nemohli být automaticky vzati zpět.

Je to jako kdyby ve středověku dva králové v čele svých vojsk místo boje uzavřeli mír, oznámili to svým vojákům, a když by se k nim vraceli, tak jeden z nich by zezadu druhého zastřelil ranou z kuše. Nepamatuji se, že by se v historii něco podobného stalo. Vypadá to nadějně, že zřejmě zase máme další prvenství v mimořádné podlosti a hanebnosti.

Možná, že někdo z militantních odpůrců dohody státu s doktory právě křepčí radostí nad tím, jak se podařilo otrávit doktorům jejich vítězství nebo snad dokonce torpédovat celou dohodu. Blesk píše, že „Vůdce lékařů vyděračů nevezmou zpět do práce“. Blesk a president Klaus hovoří o vydírání doktorů. Jestliže se takto hodnotí jednání doktorů, pak je nutné říci, že vydírání je oboustranné. Pokud nás doktoři nyní vydírají hromadnou výpovědí kvůli zvýšení platů, pak my, pacienti jsme je dvacet let vydírali Hippokratovou přísahou, že si o zvýšení platů nemohli říci nebo si je vynutit, protože oni přeci léčit musí za všech okolností. Vyděračství, pokud o něm někdo začne mluvit, je oboustranné. S tím rozdílem, že my je vydíráme dvacet let a oni s tím nedávno teprve začali.

Ponížení doktorů těžko může být větší. Nezávidím jim jejich návrat do práce s tím, že jejich vůdce establišment dokonale podrazil. Past na doktory sklapla a je mistrně udělaná. Engel přeci nemůže doktory přemlouvat k tomu, aby kvůli němu zrušili uzavřenou dohodu se státem. Tímto doktoři přišli o vůdce. Bude zajímavé sledovat, co udělají. Možná, že někteří protest obnoví, ale že by se to celé rozjelo znovu, je nepravděpodobné. Možná je to jenom dočasná provokace, jak tvrdí šéf Lékařské komory Kubek a ministr Heger učiní potřebné kroky k nápravě. Nicméně ponaučení pro příště: nevěř politikům, jediné, v čem je na ně spoleh, je podraz.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

hoven napsal(a):

ta dohoda mezi odborama a vládou přece jasně řiká, že vláda negarantuje návrat všem lekařům. odboráři to podespali. jaká podlost?? co to blábolíte šterne.
19. 02. 2011 | 20:00

tata napsal(a):

PANE teda vy to sliznete,určitě vam vysvětlí věci o zakonu a tak,nebo pokritectví,už vubec nechapou že toto se při dohodě neděla,ano doktoři asi už nezvednou prapor,ač ze sobectví řeknu že bych si přal at ho nezvednou,nebot tyto hlasatele si vubec nechtěj připustit krizi ktera by nastala,ovšem v koutku řikam kdy bude lidem jasné,že věřit sem jim neda,kam budem muset dojit ktomu co pry dnes pronesl pan Zavadil,JAK PSAL ROZHOŘČENY OPONET,LIDI DO ULIC nedostanem ještě není hlad...........ne že by to bylo štasné vyjadření........ovšem v kontextu chovaní k dohodam aby to nebyly prorocka slova,a to si panove z pravice nepřejte pochybuju že hněv ulice bude postupovat spravedlivě proti darebakum,tam se nebude rozlišovat,i dilkem tohoto ktomu stavite zaklady,ted tleskate aby plno znas neutikalo,tam se na ulici nerozlišuje kladas /hrdina tam to jde šmahem
19. 02. 2011 | 20:09

ld napsal(a):

Spíš bude frajer ten ředitel nemocnice, který by chtěl Engela draftovat. A udělal by dobře, protože takovou reklamu za tyhle prachy nikde nepořídíš: angažováním předáka odborů, který uměl jít na kompromis.
19. 02. 2011 | 20:10

Maximus napsal(a):

Zákoník práce platí pro všechny. Pan M.Engel je pracovník stejně jako jiní, nevztahují se na něj žádné výhody, to byste si měl pane autore uvědomit. Tyhle amatérské názory si můžete strčit za klobouk! ODS opravdu nemusím, ale ředitel FNKV M.Zeman je jeden z těch co dělají svoji práci velmi dobře a věřte tomu, že za jeho rozhodnutím není žádná politika. Odboráři a vy podobní děláte když se Vám to hodí pěkný vyrvál, ale že spousta obyčejných lidí např. v obchodních řetězcích v ČR je cizáky zneužívána a doslova vykořisťována Vám vůbec nevadí!
19. 02. 2011 | 20:13

StandaT napsal(a):

tata: ach jo.
19. 02. 2011 | 20:13

AC napsal(a):

Přesně tak!
Nevěřit politikům. Jediné, v čem je na ně spoleh, je podraz.
Takhle se na nepohodlných mstili bolševici. Špinavé praktiky stejné tehdy jako dnes.
Ale už se jim to naštěstí krátí, holoubkům modrým!
19. 02. 2011 | 20:15

RA napsal(a):

tenhle příspěvek od příznivce Práfdy a lasky mě opravdu nepřekvapuje. Navíc též patří ke skupině závislé na financích ze státního rozpočtu,(financování pořadu Krause, Uvolněte se prosímtaké připomíná spíše tunel na veřejnoprávní peníze) je tedy s příbuznou tlupou solidární. Pane Šterne, někdo ale tu vaši žranici musí zacálovat, víte ?
19. 02. 2011 | 20:19

Al Jouda napsal(a):

Má to ten Engel ale štěstí, že ho ještě nezavřeli !
19. 02. 2011 | 20:19

Johanna napsal(a):

Souhlasím s AC ... Lidi, na co ještě čekáme? Až nám vezmou poslední zbytky výdělků, zlikvidují důchody, zdraží kdeco? Sametová již skončila, její ideály se rozplynuly - pokud kdy pro všechny existovaly ... Pokud budeme dál vyčkávat, nebudeme se moci divit jiným "překvapením" ... Zabalme to i s našimi amatérskými politiky - jinak Bůh s námi a zlý pryč ... Máte dojem, že poslední dobou něco funguje?
19. 02. 2011 | 20:21

ld napsal(a):

AC,

holoubkům modrým se to jistě krátí, ale já mám obavu, že ex-lidovci Top9 naopak houfně kladou vajíčka na ódeesácký úkor. A to co zamýšlí je národní sodomie.
19. 02. 2011 | 20:21

Odpůrce českého Kocourkova napsal(a):

Tato vláda je vládou zrádců,lhářů a podrazáků,Nelze se divit jejich jednání,vždyť si mohou dovolit cokoliv-lhát,pomlouvat krást,nic se jim nestane.Chtěla bych vidět pana prezidenta Klause a vládní činitele či pány poslance ,jak by odpracovali tolik hodin během jednoho týdne, kolik musí běžně odpracovat doktor v nemocnici -ať státní či soukromé,navíc musí mít dohodu na 2.pracovní poměr,nemá šanci dokončit si atestaci.Ženám lékařkám se pak vypočítává např. mateřská ze základního nejnižšího platu!Všichni takzvaní důležití ředitelé nemocnic by měli odejít ze svých pozic,stejně jako naši politici!Podnikněme už konečně všichni něco ,aby mohl slušný člověk jít v klidu do důchodu a nemusel se bát,jak přežije a co jeho děti ,jak splatí hypotéku za byt,jak zaplatí studium vnoučata.
19. 02. 2011 | 20:23

hoven napsal(a):

myšlení neobolševiků je naprosto neuvěřitelný. já to absolutně nechápu. nejdřív odbory vydírají celou společnost, berou si pacienty jako rukojmí a mají naprosto nehorázné platové požadvky v době, kdy se všem státním zaměstnancům snižují platy. vláda jim na to kývne, podepíšou dohodu, jasně vědí, že nemocnice nebudou brát všechny lekáře zpátky. to bylo naprosto jasné v době podpisu te dohody, a pro odborářské papaláše tam nebyla sjednána žádná vyjímka nebo ano?? vláda neporušila tu dohodu ani o píď a oni už zase vyhrožujou. ti odboráři nemají žadný strop, to je neuvěřitelněj lidskej odpad.
19. 02. 2011 | 20:24

AC napsal(a):

Maximus

Ti zneužívaní lidé v obchodních řetězcích cizáky, jak píšete, jsou snad nesvéprávní? Pláčete dobře, ale na špatném hrobě. Ty vztahy mezi nimi upravují zákony, nikoli odbory. Mimoto píšete dost obecně na to, aby se dalo odpovědět konkrétněji.
19. 02. 2011 | 20:25

Enkidu napsal(a):

Z ODS a Zemana je mi zle, první lékařka místo odmítla a oni tvrdí, že mají dohodnutou druhou. Jak to tedy je, měli 2 na jedno místo? Když včera odmítla a Engel se chce vrátit, je jasné, že pro něj místo bylo, ale oni jej nechtějí a ode dneška se dohodli s jinou lékařkou. Což je jasné zpochybnění dohody Hegera a odborů, podmínka byla, že ředitelé vezmou lékaře zpět na své místo, pokud nemají náhradu. Náhrada není a oni nasmlouvali až dnes někoho jiného, podlost jako prase. Už aby soud zrušil pražské volby...
19. 02. 2011 | 20:25

hovorka11 napsal(a):

Lékaři nejsou vyjmuti ze zákonů!
Osobně bych na místě ředitele přijal Engelovu výpověď. Kdyby Engel sám nepodal výpvěď, tak bych jeho vyhazov kvůli odborářským aktivitám považoval za sprostý, takhle je to zcela něco jiného a postup ředitele schvaluji. Události jsem sledoval a jsem přesvědčen, že Engelovi nejde o zlepšení ve zdravotnictví, ale pouze o kariéru a peníze. O žádných bodech na zprůhlednění plateb za úkony, zprůhlednění finančních toků zdravotních pojišťoven a automatické kontrole plateb za prováděné úkony od pacientů nevím- byly sepsány, ale netýkali se ukončení stávky !
Jednání lékařských odborů považuji za kašpařinu, kde se jednalo pouze o navýšení platů na úkor pacentů se zachováním neprůhledného financování a předražených nákupů. Lékaři by se měli zamyslet a bojovat s lidmi proti korupci a úplatkářství, ne se cítit jako kasta těch "nenahraditelných a nepostradatelných".
Kauza Engel to jen ukazuje.
19. 02. 2011 | 20:27

liberál napsal(a):

Hlavně že vláda řekla už předtím že nezaručí návrat všech lékařů. Když normální zaměstanec podá výpověď tak pokud za něj šéf najde náhradu tak taky nemůže automaticky zpět. V čem je odborářský boss jiný než normální zaměstnanci pane Šterne? Tihle socančtí kecalové jako Štern říkají jak je to hrozné jenom proto že odroráři podporují jejich socdemáckou demagogii, kdyby šlo například o lékaře protestující proti vládě ČSSD, tak by Štern ani nehlesl.
19. 02. 2011 | 20:28

Olda napsal(a):

Naprosto přesné, pane Šterne. Naší zemi chybí jakákoliv noblesa. Vše se bere osobně. Engel se ukázal být silnbější než vláda, takže musí pykat...Co na tom, že sám Heger o něm říká, že je to frajer. Pražská ODS musí utrpět vítězství. Opravdu se modlím, aby Ústavní sud zrušil výsledky voleb v Praze a poslal tak Borise Šťastného a spol. do ...
19. 02. 2011 | 20:30

Drzá zrzka napsal(a):

Nevzetí některých jiných lékařů je nebo není podlost?
19. 02. 2011 | 20:30

AC napsal(a):

ld

Tak to můžeme být zcela bez obav, ex-lidovci Top9 si ještě chvíli pohrají na svém troj-písečku a poté se po nich slehne země. Nastálo. Volby je bezpečně zlikvidují, stejně tak i VV. Velice jim to přeji:-)
19. 02. 2011 | 20:31

ld napsal(a):

AC,

kéž byste měl pravdu. Ani já si nepřeju jiný výsledek. Jenže když tady čtu ty modrosupy a kalouskáře, jímá mě skepse.
19. 02. 2011 | 20:35

Petr z Tábora napsal(a):

Pane Šterne, je Vaší věcí komu fandíte, ale nepřekrucujte fakta. Odbory souhlasily, že nemají všichni jistý automatický návrat do práce.
Takže politici neporušili nic, naopak pan Engel se dovolává vnitroodborové dohody solidarity - jinak řečeno, v rozporu se smlouvou s ministrem chce vydírat dále.
Jak ODS-ácký ředitel Vinohrad, tak socialistický ředitel Motola už od prosince sehnali na několik míst náhrady, ale oba jsou schopni přijmout zpět většinu lékařů. Ani oni tedy nic neporušili.Navíc, který ředitel čehokoli by stál o nějakého kverulanta se kterým budou v budoucnu jen potíže.Takže Váš nadpis je projevem logického rozumu pana ředitele a ne jeho podlostí.

Nicméně jako pragmatik bych doporučoval dát panu Engelovi židli+stůl+plat rentgenologa, aby měli potenciální pacienti všech nemocnic klid.
19. 02. 2011 | 20:35

RA napsal(a):

Olda.........myslíte zřejmě odborářskou noblesu,že,pane. To byl opravdu noblesní počin našich lapiduchů.
19. 02. 2011 | 20:35

ZAM napsal(a):

"nevěř politikům, jediné, v čem je na ně spoleh, je podraz." Vytesat do kamene!
19. 02. 2011 | 20:36

ZAM napsal(a):

Maximus:
"Zákoník práce platí pro všechny." Hloupý žvást. Nemocniční lékaři jsou nuceni Zákoník práce obcházet už mnoho let.
19. 02. 2011 | 20:38

julča napsal(a):

ad liberál
sedíte si na vedení nebo co?
Vy nechápete, co to znamená, když ředitel nemocnice vyhodí odbor bosse? Znamená to, že popírá v téhle zemi právo na kolektivní vyjednávání, součást naší civilizace cca 100 let. Dále to znamená, že ODS, která za tím stoprocentně stojí, se opět projevila jako fašistická bojůvka, agresivní a podrazácká lůza. A dále to znamená, že plíživá privatizace veřejného zdravotního systému byla tou dohodou mezi ministrem a odbory ohrožená. Takže museli hoši vyrazit do protiútoku. Liberále šetři, budeš platit Ty i Tvoje děti za všechno, co budeš od lékařů potřebovat.
19. 02. 2011 | 20:40

Olda napsal(a):

RA

Nevím, kolik bereš ty, nebo kolik sis nakradl. Doktoři jsou nejvzdělanější společenskou skupinou, vykonávající práci, na které závisí život nás všech. To, že se nechtěli spokojit s podprůměrnými platy v zemi, kde se neuvěřitelně krade, chápu. To, že si konečně dupnuli, také chápu. Nevím, kdo jsi, ale univerzitní profesor, který by se moho zašťiťovat třemi tituly, aby mohl o nějakém doktori sńad mluvit jako o lappiduchovi, určitě nejsi.
19. 02. 2011 | 20:40

liberál napsal(a):

Šterne žijeme v demokracii a v těch ministr zravotnictví nemůže rozkazovat koho má ředitel nemocnice přijmout. Zákoník práce platí bez rozdílu pro všechny nemůžeme někoho protěžovat jenom proto že je odborářský boss.
19. 02. 2011 | 20:41

ZAM napsal(a):

hovorka11:
"Lékaři nejsou vyjmuti ze zákonů!" Totéž co Maximus, hloupý žvást. Nemocniční lékaři jsou už mnoho roků vyjmuti ze zákonů, konkrétně Zákoníku práce. Nic o tom nevíte, a pokud víte, lžete.
19. 02. 2011 | 20:41

juvel napsal(a):

Okolnosti ukazují, že se jednoznačně jedná o provokaci ze strany ODS. Pracně nalezená dohoda mezi vládou a lékaři může být torpédována. Je vidět, že ODS ve své chamtivosti a chmatáctví po zprivatizování nemocnic a celého zdravotnictví je ochotná jít přes mrtvoly. Přeji lékařům jednotu, sílu a úspěch. Bylo by to dobré pro většinu národa.
19. 02. 2011 | 20:41

Drzá zrzka napsal(a):

ZAM

oni k jeho obcházení dávají souhlas nebo ne?

Proč tedy, když jsou lékaři nuceni obcházet ZP, odbory už dáááávno nezasáhly.
19. 02. 2011 | 20:42

Maximus napsal(a):

AC
Nic o tom nevíte, myslíte si, že se třeba prodavačky v soukromých řetězcích mohou bránit? Odbory tam samozřejmě jsou, ale jenom pro kočku, na oko, vlastně ne, zařizují jim jednu bomboniéru za rok na vánoce za část příspěvků co jim tito lidé dají. Když se někdo ozve, je doslova vykopnut. Ti lidé tam pracují tvrdě za zlomek průměrného platu v ČR. Odboráři v bílé kachlíkárně na náměstí W.Churchilla jsou z prominutím na ho...!
19. 02. 2011 | 20:44

almost glossed™ napsal(a):

Všichni, kdo nyní vesele křepčí a jásají, jak to vláda lékařům "nandala", si ve své aroganci a hlouposti neuvědomují, že už zítra se vláda stejně podle může zachovat (a zachová) k nim.

Zatím ještě nechápou. Nechápali, když se útočilo na důchodce. Nechápali, když se útočilo na policisty a hasiče. Nechápali, když se útočilo na úředníky. Nechápou, když se útočí na lékaře. A pochopí, až bude útok s pomocí spřízněných médií veden stejně intenzivně a podle ( viz http://i.zpravy.cz/pes/11/022/pmaxi/WAG3941d1_Jehoexitus.jpg ) proti nim.

Nejzajímavější zjištění pro mě však je, že v každé z těch skupin je řada lidí, kteří jsou schopni a ochotni podílet se na velkolepém běsnění proti kterékoliv z ostatních postižených skupin. Důchodce, který se ještě včera rozčiloval, jak je ponižován koordinovanou akcí "Přemluv bábu" se s chutí zapojí do kampaně "Lékař je hajzl a vyděrač", lékař v produktivním věku brojí za "reformy" proti zlým důchodcům a společně svorně útočí na bezdomovce a matky na mateřské, kteří jim ujídají z chlebíčka...

"Solidarita" a schopnost vcítit se do druhého, na kterého je nevybíravě útočeno, třebaže motivovaná jen obavou, aby se totéž nepřihodilo mně, je stále ještě sprosté slovo.

Velkým poučením také je zkušenost, že řada zdejších bloggerů a diskutérů, kteří mají v popisu práce pomáhat lidem nebo tak činí dobrovolně, jsou opakovaně připraveni s radostí a nadšením podílet se na mediální kampani proti jedné skupině lidí. Bez přemýšlení, bez zvážení více hledisek, s nebývalou agresivitou, obviňováním všech oponentů, nulovou sebekontrolou a maximální sprostotou... Dejte jim předem připravený názor z ČT24, Aktuálně, Mladé fronty, Lidovek, HN atd. a zopakují vám ho doslova a do písmene desetkrát, stokrát v nezměněné podobě. Přidají obvinění, že nemáte rozhled a nezvažujete věci z více stran a dál opakují do omrzení svou básničku o zlých vyděračích.

Jak je to možné? Kde se bere v tolika lidech prezentujících se jako humanisté tolik agresivity, sprostoty, malosti a drzosti poučovat druhé, ač sám neinformován, nereagující na věcné námitky a s rozhledem řeznického psa ( http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/katerina-beckova-.php?itemid=12274)?

Má někdo rozumné vysvětlení?
19. 02. 2011 | 20:45

Kanalnik napsal(a):

Pokud je pravda to, co napsal Enkidu, jedna se o jasne politicke pronasledovani/pomstu. A nekteri tomu radostne tleskaji. No, co dodat? To je hniti spolecnosti zaziva.
19. 02. 2011 | 20:45

AC napsal(a):

ld

Chápu Vás, každý pravdu mít nemůže, ale někdo ji mít musí, to je logické. A smím-li Vám poradit, spolehněte výjimečně na tu mou. Tentokrát nemůžeme prohrát.
19. 02. 2011 | 20:45

Maximus napsal(a):

Oprava... bonboniéru
19. 02. 2011 | 20:46

richrich napsal(a):

Moje poučení z celé té frašky organizované vládou (potažmo ministerstvem zdravotnictví) je jediné: s POLITIKY SE NEVYJEDNÁVÁ .... (a dál si to každý jistě doplní sám)
19. 02. 2011 | 20:47

liberál napsal(a):

julča:

Vy očivitně jenom papouškujete kecy ČSSD. Jistě všechno je vina ODS, všichni kdo jsou proti levičáckým odborům jsou fašisti, všechno je děláno kvůli té "zlé" privatizaci. Jak vystřiženo z propagandy ČSSD. Právo na kolektivní vyjednávání nikdo nepopírá Engl prostě sám podal výpověď a šéf si za něj našel náhradu což je jeho právo. Tak jděte s těma lacinýma ideologickýma výlevama někam.
19. 02. 2011 | 20:47

.Ivan Hochmann napsal(a):

Engel není žádný zázrak.
Nikdy mu neodpustím toleranci hesla "exodus-exitus".
Být jeho nadřízeným ,tak budu rád,že podal výpověd,velice rád podepíši a přijmu jiného,lékaře či lékařku,k čemuž také došlo.

Nechápu proč se tak angažujete.Tyto záležitosti jsou vždy otázkou přístupu jedinců k řešení problemů, jejich profesionality ,eventuelně "jiných"kvalit.
A znovu opakuji: Kdo chce kam ,pomožme mu tam!

A doplňuji mimo mísu.
Nemám rád tyhle lidi,kteří si myslí,že příslušnost k jistému stádu mu dává věrohodnost,pravomoci a způsobilost k neslušným postupům,deklamujíc,že účel světí prostředky.
Jak napsala Paní Zahálková:NESVĚTÍ!

Je evidentní,že všechny naše odborové centrály jsou klasickými poskomunistickými relikty a mají snahu vytvářet politickou oposiční protiváhu - důsledně podporovány socialisty a komunisty.
V konečném důsledku jsou i ochotny k takovýmto nátlakovým akcím,které výrazně destabilisují jak politickou scénu, tak společnost jako celek.
Nebo si snad někdo myslí,že když se policisté a jiní státní zaměstanci začnou angažovat v "odborových hrátkách" o změnu volebních výsledků, tak se jim opět vyhoví?

Stejně to nedopadne dobře.
Všechna opatření vlády současné budou zrušena ,či eliminována činností vlády příští,k čemuž nám dopomáhej samotnej Belzebub.

Ivan.
19. 02. 2011 | 20:47

Kanalnik napsal(a):

juvel - velmi dobry komentar k veci
19. 02. 2011 | 20:47

Drzá zrzka napsal(a):

doktor Engel podal výpověď dobrovolně... kdyby místo mediální agentury najal právníky, zřejmě by mu poradili, tak aby .....
19. 02. 2011 | 20:49

Naštvaný napsal(a):

Takovej roentgenolog najde místo např. v kterékoliv huti při kontrole stavu železa či jiného materiálu a i jinde. Tomu to může být ukradený. Ale už chápu, co je ten Engel zač: roentgen prostě působí.
19. 02. 2011 | 20:51

ld napsal(a):

Maximus,

zkusil jsem najít odborový svaz pracovníků v řetězcích, který by měl celostátní působnost. Zkrátím to-neexistuje. A to je ten rozdíl mezi akcí lékařů a bonboniér pro prodavačky.
19. 02. 2011 | 20:52

AC napsal(a):

Maximus

Vím o té praxi moc dobře. Dříve si bylo možné ztěžovat a stížnosti všeho druhu (krom politiky) se také řešily. Dnes nemáme ani tu lampárnu! A vy si myslíte, že tohle ti kašpárci a různí maňásci nahoře, živořící za půlmilionové platy nevědí, že se porušují pracovní práva jak na běžícím pásu?
Vědí! A mají to na háku. Oni podporují sebe a kapitalismus 19.století- mafii.
19. 02. 2011 | 20:54

Kanalnik napsal(a):

almost glossed... ja vysvetleni mam - sam jste to napsal - nedostatek schopnosti naslouchat druhemu, z toho plynouci nedostatek vcitit se do situace druheho, a tim nedostatek pochopeni souvislosti, pricin a nasledku.

Muj nazor je ten, ze to zacina jiz v mnoha ceskych rodinach od utleho veku potomku. Male deti nejsou mnohdy chapany, neni jim naslouchano, neuci se vyjadrovat svoje niterne pocity, protoze rodice s nimi nemluvi a nesdileji se. Tudiz nemaji kde brat mustr jak vyjadrovat svoje pocity, jak se svymi pocity pracovat, a jak reagovat na pocity ostatnich. Z toho plynouci emocionalni povrchnost a nedostatek empatie vuci okoli. Je to ziti v urcite bubline. Tak nejak to vidim...
19. 02. 2011 | 20:54

ZAM napsal(a):

Drzá zrzka:
Už mne nebaví neustále opakovaně vysvětlovat totéž: lékařů v nemocnicích je málo a proto musejí pracovat přesčas vysopko nad zákonný rámec. Aby si to nemohli rozmyslet anebo protestovat, mají nízký základní plat. Aby se na to hned tak nepřišlo, úředně neexistují informace o počtu lékařů-fyzických osob. Drzaňa už konečně pochopila?
19. 02. 2011 | 20:54

Ládik!!! napsal(a):

Doktor Marxtin Engels mi může být ukradený. Prý je rentgenolog - když nesežene fleka ve špitále, může jít rentgenovat svary. Vyděrač.
19. 02. 2011 | 20:55

Medikolog napsal(a):

Pane Šterne,

podlost je to, co jste napsal vy;
protože neznalost elementární části zákoníku práce u vás neočekávám. Udivuje mě to. Zrovna od vás, přesvědčeného amtikomunisty z povolání právě taková komunistická hláška.
Kdo podá dobrovolně výpověď, má právo na to aby mu byl odchod umožněn a zaměstnavatel je POVINEN výpověď příjmout. A to vedení nemocnic splnilo přesně podle platného pravicového zákona. Ale vedení je také povinno opatřit náhradu za bývalé zaměstnance, nebo v rámci restrukturalisace a racionalisace zrušit zbytečná tabulková místa.
V soukromém sektoru je běžné (a nevím, že byste proti tomu kdy protestoval), že kdo od firmy z vlastního rozhodnutí odešel, je na určitou dobu persona non grata. Nemá totiž vysvědčení spolehlivosti a loyality k firmě.
Takže pan doktor si může zcela demokraticky otevřít soukromou praxi, nebo se zúčastnit konkursů na uvolněná místa v jiných (státních i soukromých) zdravotnických zařízeních, nebo se může zaregistrovat na úřadu práce, nebo nastoupit na své avisované místo v Německu.. To ostatně platí i pro další zaměstnance, kteří odešli od zaměstnavatele na základě z vlastní vůle podané výpovědi. Může také začít podnikat i v nezdravotnických oborech. Takže kde je ta vaše podlost pane Šterne?
Pokud tu podlost je, je vyjádřena ve sloganu pana doktora, vystihujícím koncentrovanou podstatu vydírání: "Náš exodus, váš exitus".. jako by on a oni byli osobně nenahraditelní.
Přitom je nahraditelný naprosto každý. Někdo snáze, jiný obtížněji... ale od roku 1989 byli snad již v tomto státě nahrazeni všichni včetně vrátných a většina po nedobrovolném vyhazovu. Kdo dobrovolně z kteréhokoliv místa odešel za lepším .. a ono mu to nevyšlo, nese přeci sám zodpovědnost za své činy. Nebo to od vysokoškolsky vzdělaného člověka neočekáváte? Já to očekávám i od pomocného dělníka.
19. 02. 2011 | 20:55

ld napsal(a):

AC,

:-)
19. 02. 2011 | 20:55

mud.. napsal(a):

Viděl jsem několik lidí s podobným uvažováním jako Štern, Pehe, Hanák atd. na "živo". Visáž "Quasimoda". Vědecké potvrzení, že lidská obludnost je přímo spojená s duševní obludností! Nechcete si pane Šterne udělat plastickou operaci?
19. 02. 2011 | 20:58

Gren napsal(a):

Ředitel nemocnice je členem ODS kterou většina lidí vnímá jako stranu plnou zlodějů.Co jiného očekávat od partajníka takové strany než sprostý podraz.Peníze které si lékaři zaslouženě vybojovali mohli skončit rozkradené tak jak to fungovalo doposud.Podnikatelské pijavice se neštítí vysávat státní peníze na úkor nemocných lidí předražováním léků,přístrojů i všech služeb které jsou pro nemocnice důležité.Doktor Engel se jistě o práci bát nemusí kvalitního odborníka rádi přijmou jinde,ale Vinohradská nemocnice by daleko více potřebovala nového ředitele.
19. 02. 2011 | 20:58

JenTak napsal(a):

Ředitel Vinohradské nemocnice odmítl vzít zpět doktora Engela. Prý přijal jinou lékařku.
Ta nakonec odmítla nastoupit. Ředitel Vinohradské nemocnice odmítl vzít zpět doktora Engela. Zase přijal jinou lékařku.
Co když si nová lékařka svůj nástup rozmyslí?
Bude ředitel Vinohradské nemocnice hledat všude jinde, aby potrestal Engela?
Ano, a proto je je on největší darebák, neboť se mu nejedná o pacienty, ale o nepřijmutí Engela.
19. 02. 2011 | 20:58

AC napsal(a):

almost glossed™ napsal(a):

"Všichni, kdo nyní vesele křepčí a jásají, jak to vláda lékařům "nandala", si ve své aroganci a hlouposti neuvědomují, že už zítra se vláda stejně podle může zachovat (a zachová) k nim."

Výstižněji a pravdivěji to už snad ani napsat nešlo.
19. 02. 2011 | 20:58

ZAM napsal(a):

Drzá zrzka:
"Proč tedy, když jsou lékaři nuceni obcházet ZP, odbory už dáááávno nezasáhly." Lékaři se snaží tuto situaci řešit již mnoho let. Vy osobně kecáním na blogu několik týdnů.
19. 02. 2011 | 20:58

hoven napsal(a):

problem neobolševiků spočívá v tom, že oni nectí dohody, které sami podepsali. chtějí vyhrát 100:0. to jim připadá spravedlivé. mam pro socbolševiky jednu radu. chovejte se slušně a pak mužete čekat slušnost od druhých.
19. 02. 2011 | 21:00

julča napsal(a):

ad liberál
Ale to víte že popírá právo na kolektivní vyjednávání. Aby jeden z těch mála nepřijatých zpět byl ausgerechnet vůdce kolektivní akce (i když realizované skrze individuální výpovědi, důvody lékaři uvádějí na svých stránkách)to by musel být ten pan ředitel fakt hodně s prominutím blbej. To neni, tomu nevěřím.
Neopakuju kecy ČSSD, ODSka je bohužel v téhle odvetě příliš čitelná. Už jste slyšel Borise Šťastného, jak říkal ve zprávách, jak se bude muset jeden pruh uvolnit jenom pro sanitky? Proč má takovou potřebu vytvářet zde zvláštní mimořádný stav? Víte, to jsou standardní postupy, jak v nastálém neřádu posunovat pozice. Lidi se zaměstnají tím, že se s ním musí vyrovnávat, vynaloží pozornost a energii a spousta věcí se může urychleně měnit.
19. 02. 2011 | 21:01

Fanda napsal(a):

Myslíte si, že podáním výpovědi končí pracovní poměr? Já ne, protože výpověď je pouze vyjádření záměru a tedy až do skončení nejméně dvouměsíční výpovědní doby je zaměstnanec v pracovním poměru podle dosavadní platné pracovní smlouvy, a to bez rozdílu, zda výpověď podal zaměstnanec nebo zaměstnavatel (§51 Zákoníku práce). Zaměstnavatel mu zadává pracovní úkoly a také ho až do konce pracovního poměru za tuto práci musí platit Pravda, jsou v délce výpovědní doby výjimky, delší podle kolektivní smlouvy nebo okamžité ukončení pracovního poměru, vše je dáno Zákoníkem práce. Je jasné, že výpověď může strana, která ji podá vzít zpět. Jistě má na to právo a pracovní poměr dále trvá. Pokud by chtěl pan ředitel to „zlobivého“ doktora propustit, musí si na to najít jiný důvod, ovšem nemůže to už být zrušení pracovního místa, protože vytroubil do světa, že na předmětné tabulkové místo přijal už jiného doktora a z to ho je jasné nemá úmysl nebo nemůže toto tabulkové místo rušit.
19. 02. 2011 | 21:01

ZAM napsal(a):

mud..:
"Vědecké potvrzení, že lidská obludnost je přímo spojená s duševní obludností!" Vy byste vypadal jako Frankestein.
19. 02. 2011 | 21:01

Kanalnik napsal(a):

Ivan: "Nemám rád tyhle lidi,kteří si myslí,že příslušnost k jistému stádu mu dává věrohodnost,pravomoci a způsobilost k neslušným postupům,deklamujíc,že účel světí prostředky."

Ja je taky nemam rad. Pritom tech podporovatelu onech pseudoreformatoru, kteri rozkladaji tuhle zemi svymi kulisarnami a pseudoreformami (stylem ucel sveti prostredky - ziskat co nejvic, dokud to jde), je plno. Docela velke stado. Stado samo sebe vidici jako pravicove. Zel, bez elementarni susnosti a moralky ani pravice fungovat nemuze.

jsem pro reformy, ale pro refomy smysluplne a bez kradeni na povolanych mistech

lekari se pokusili tok soukromych vyvaru z verejnych penez (Snajdr, VZP, farma firmy, reditele a management nemocnic) oslabit; zel, stado se chytlo nestastneho heslo a uplne jim unikla pricina a podstata

neni to skoda?

Ivane, ti panove z ODS a TOP09 u moci si se mnou i s vami vytiraji pozadi!!
19. 02. 2011 | 21:02

Drzá zrzka napsal(a):

ZAM

Jeden nepořádek kryje druhý, ale ví se o tom dlouho. Čili sami lékaři zákony obcházejí, ale od druhých jejich dodržování vyžadují. Děkuji za vysvětlení. Drzaňa
19. 02. 2011 | 21:03

liberál napsal(a):

almost glossed™:

Dnes především slovo "solidarita" degradovali sami levičáci. Předevší to slouží k potěžováním některých zájmových skupin, které se tváří jako zastupci všech ve skutečnosti slouží k okrádání hloupé masy ve prospěch jejich bossů.
V ekonomice pak to slouží k okradení některých skupin aby politici za to mohli uplatit tupou masu a ti jim v pohodě odkývaly okrádání. Nejvíce na tom prodělá předevší stát, který se zadluží.
19. 02. 2011 | 21:03

hoven napsal(a):

enegele aspiruje na darwinovu cenu. zaplatil agentuře 10 milionů za radu, jak se ocitnout na dlažbě. já bych mu to poradil i za polovic.
19. 02. 2011 | 21:03

ZAM napsal(a):

hoven:
"chovejte se slušně a pak mužete čekat slušnost od druhých." Už jsem četl mnoho hloupých výroků od Vás, ale tento lživostí všechny překonává. Nemocniční lékaři za dlouholetou slušnost se vždy dočkali jenom jejího zneužívání.
19. 02. 2011 | 21:04

hoven napsal(a):

fanda,
zaměstnanec muže vzít zpět výpověď pouze se souhlasem zaměstnavatele. toliko zákon.
19. 02. 2011 | 21:05

Občan 2011 napsal(a):

autor, fórum:

citát textu blogu: "Šlo o to dostat se za termín nabytí platnosti výpovědí, aby doktoři nemohli být automaticky vzati zpět."

Myslel jsem, že prostým přijetím výpovědi zaměstnavatelem (převzetím), je právní úkon dokonán. Se vzetím výpovědi zpět musí prokazatelně souhlasit obě strany.
Je ten citát blábol, nebo na tom něco je?? Děkuji.
19. 02. 2011 | 21:07

ZAM napsal(a):

Drzá zrzka:
Kdyby jenom ´Drzaňa´, ale i hlupaňa. Copak všichni lékaři mohou nenastoupit do nemocnic, protože se tam běžně nedodržuje Zákoník práce??!
19. 02. 2011 | 21:07

Občan 2011 napsal(a):

Nick hoven odpověděl...
19. 02. 2011 | 21:08

hoven napsal(a):

ZAM,
nepsal jsem nic o lékařích, pouze o výrazné menšině lékařů, kteří se zučastnili odborářské vyděračské kampaně. lékaři mají muj rerspekt i obdiv. ale ti, co dali výpověď, by měli odtáhnout.
19. 02. 2011 | 21:08

ZAM napsal(a):

hoven:
Podcenil jsem Vás, vyžadovat od lidí, vůči kterým se záměrně z nejvyšších míst nedodržuje zákon, aby oni zákon dodržovali, je hnusný alibismus. Jste asociál.
19. 02. 2011 | 21:09

Drzá zrzka napsal(a):

Fanda

Výpověď, která byla doručena druhému účastníku, může být odvolána pouze s jeho souhlasem; odvolání výpovědi i souhlas s jejím odvoláním musí být provedeno písemně.

stroj nejsem.
19. 02. 2011 | 21:09

Rumcajs napsal(a):

Při dnešní dělbě práce může kterákoliv profesní skupina při dostatečně monopolistickém postupu ohrozit společnost. Doktora nepotřebuje každý. Aspoň by se ke slovu zase dostala evoluce a přirozený výběr druhu.Snad by se člověk někam posunul a byl by ušetřen zfanatizovaných a duševně omezených blábolistů jako je Štern nebo Zam.

To , co se bude dít, když nenastoupí pár nenažraných odborářů do práce, je nic proti tomu, co by se dělo, kdyby něco podobného udělali dodavatelé el. energie či tepla. Nebo kdyby se plátci daní domluvili, a zahájili daňovou stávku. To by bylo 100* horší. Nezůstal by kámen na kameni. Stát by se rozpadl jako domeček z karet. Proto by měla mít každá společnost rozpracován postup, jak se zachovat, když banda gaunerů začne ohrožovat zbytek společnosti. Vůči daňovým stávkařům by se jistě takhle v rukavičkách nepostupovalo. Zřejmě by skončili na doživotí v nějaké Bastile. S odborářskou mafií by se mělo postupovat stejně.

NF dnes
Na otázku : "A padlo zaklínadlo, že nátlaku se neustupuje",
Heger odpovídá:
Ono se to docela dobře říká. Ale tu naši situaci bych přirovnal k tomu,když si někdo vezme jako rukojmí plný autobus lidí a těm jde o život....

Myslím, že je to velice trefné přirovnání. Heger taky ustoupil odborářům,když se ukázalo, že uhelným kamenem pro jejich vydírání se stala centra pro novorozence.

Pane ministře, klobouk dolů ! Ustát tlak vyděračů neštítící se naprosto ničeho, to chce silnou osobnost.

Kubek,Engel... prej na Vás čekají jinde. Tak mažte a neotravujte vzduch ! Máme vás plný zuby !!!!
19. 02. 2011 | 21:09

ZAM napsal(a):

hoven:
"ti, co dali výpověď, by měli odtáhnout." A kdo by v nemocnicích, proboha, pracoval?
19. 02. 2011 | 21:11

hovorka11 napsal(a):

ZAM:
Takže chcete říci, že na lékaře neplatí žádné zákony ?
Nebo že lékaři dělají přesčasy s tím, že se nedožadují zákoníku práce a netrvají na snížení přesčasových hodin?
Kdybych se u zaměstnavatele oháněl zákoníkem, tak mě vyhodí. Když firma bude nárazově v problémech, tak se to musí řešit i v neděli a tak to funguje ve většině firem! Mým vlastním rozhodnutím je, jestli se budu nebo nebudu ohánět zákoníkem.
Rád bych, aby si l=kaři vyzkoušeli i brigádu u linek a jiných tvrdých pracovních místech. Pak by třeba pro vydírané měli více pochopení.
19. 02. 2011 | 21:11

ld napsal(a):

Rumcajs,

co ty víš o placení daní například ze zisku? Prd, jen se vezeš a parazituješ.
19. 02. 2011 | 21:12

hoven napsal(a):

ZAM,
asociál určitě nejsem. to je pan engele a voloman, kteří znejistili a vystrašili spoustu lidí v teto zemi svou vyděračskou a amorální kampaní. . o žadnem porušování zákonu nařízeného z nejvyšších míst mi není nic známo. to je vaše fantazie.
19. 02. 2011 | 21:13

hoven napsal(a):

ZAM,
ta většina lekařů, kteří výpovědi nepodali.
19. 02. 2011 | 21:14

liberál napsal(a):

julča:

Ředitel nemocnce má snad povinost příjmou odboráře zpět? V čem je augrechne odborářský boss jiný než normální zaměstnanci? To tady budem protěžovat odboráře? Přečtěte si zákoník práce než něco napíšete
19. 02. 2011 | 21:16

Anita napsal(a):

Být já zaměstnavatelem, volila bych zaměstnat člověka, který mi nebude šlapat na kuří oka, ale makat. Je to možná diskriminující, ale je to tak. Pan MUDr. Engel, se rozhodl sám dát výpověď a s řadou dalších si naběhli, už jsem několikrát psala, zvolili špatnou taktiku a tak mi nezbývá než jim popřát "Šťastnou cestu".
19. 02. 2011 | 21:16

Enkidu napsal(a):

Možná by stálo zato zopakovat, jak to s Engelem je.
Nemocnice na Vinohradech inzerovala volné místo rentgenologa již před exodem. Na jaře se přihlísila mladá absolventka z Bulovky, na pohovoru se ujišťovala, zda svým nástupem někomu neublíží. Personalista jí ubezpečil, že nikoliv. Ve čtvrtek se dozvěděla, že ve skutečnosti má být náhrrada za Engela, proto v pátek volala do nemocnice, že na místo nenasoupí. Dnes ředitel nemocnice sehnal jinou lékařku na Engelovo místo, nyní zřejmě již někoho otrlejšího, kdo odejde ve výpovědní lhůtě, protože na pracovišti by s kolegy nevydržel. Je to jasné porušení dohody, místo bylo od včerejška do dneška volné a ředitel odmítl vzít Engela zpět a raději hledal někoho jiného. ODS prostě chce za každou cenu zabránit dohodě a chce, aby umírali lidé...
19. 02. 2011 | 21:17

Kanalnik napsal(a):

Jinymi slovy ti, co jsou zodpovedni za uniky a zneuzivani verejnych penez ve zdravotnictvi, se ted budou z pozice moci mstit lekarum, protoze tito poukazali na jejich prohnilost a ohorzili jejich vyvary
19. 02. 2011 | 21:18

Drzá zrzka napsal(a):

ZAM

Copak lékaři se mohou podepsat pod heslo Náš exodus-váš exitus... a chtít odejít?

a pokud je Vám zatěžko napsat Drzá zrzka, pište co je libo.
19. 02. 2011 | 21:18

JC napsal(a):

Rumcajs,
Zdar loupežníku, kde se flákáš ?
Levouni tady bojujou za Engela jako za Angelu Davis.
19. 02. 2011 | 21:20

hoven napsal(a):

liberál,
vyhodit odborářského papaláše je teměř nemožné......pokud sám nepodá výpověď. v temelíně to udělali tak, že šefovi odborů nabídli skvěle placené místo , peníze mu zatemnili mozek, místo přijal a vzdal se funkce v odborech.....a po pul roce ho vyrazili. odborářum jde o lidi. já to řikám furt.
19. 02. 2011 | 21:20

filip II. napsal(a):

Stanovisko ředitele Vin.nemocnice, odesáka jak řemen, je vyjádření spolupráce s dalším zuřivým odesákem Dr. Šťastným. Je to vyjádření pomsty ODS, která od počátku byla proti dohodě vlády s lékaři. Je to z jejich strany podlost tím spíše, že ministr Heger, v jehož gesci jsou fakultní nemocnice, slíbil projednat s řediteli návrat lékařů na původní místa. Jestliže bude krize ve zdravotnictví recidivovat ke škodě občanů této země, budou se zodpovídat uvedení dva modří veleduchové. Lékaři projevili
vzácnou jednotu a solidaritu a jako první dokázali vládě šlápnout na krk a přinutit ji k ústupkům. Proto tolik řevu z ODS.
Opakuji již poněkolikáté: ne -kopejte do hovna.
19. 02. 2011 | 21:22

KiR napsal(a):

Nikdy jsem nebyl ctitelem p. Paroubka, ale musím uznat, že během sestavování své vlády, aby měl klid od lékařských odborů, tak "udělal z kozla zahradníka", t.j. jmenoval p. Rátha ministrem zdravotnictví... Nechtěl bych být falešným prorokem, ale domnívám se, že až padne táto vláda, tak asi vím, kdo bude ministrem zdravotnictví.
19. 02. 2011 | 21:23

Ládik!!! napsal(a):

A co na to táta Falbr? Nejspíš tady: https://www.youtube.com/watch?v=yRxBzUGFRnk&feature=related
19. 02. 2011 | 21:23

Karl von Bahnhof und Tempelhof napsal(a):

No ale v čem je problém ?
Doktor Engels přece podal v práci řádnou výpověď protože, jak on sám uvedl, hodlal odejít hákovat do zahraničí, jmenovitě do východního Západního Německa. Tu výpověď si dokonce nechal autorizovat právníkem, aby jej zaměsnavatel nemohl kvůli případným formálním chybám na pacovišti udržet. Tak co by teď ten člověk rath ?
Pane Šterne, jak tu poslední dobou čtu vaše nejrůznější blogové příspěvky, tak nabývám dojmu, že jste čím dá tím levější....
19. 02. 2011 | 21:26

AC napsal(a):

Padesátá léta jsem neprožil, ale to ovzduší nenávisti zde, si patrně nezadá s "oprávněným hněvem pracujícího lidu a kolektivů závodů našeho lidově demokratického zřízení".
"Republiku si nezodpovědnou inteligencí rozvracet nedáme!"
"My, dělníci, rolníci a pracující inteligence požadujeme pro vyděrače a zrádce vlasti co nejvyšší možné tresty!"

No to jsme to dopracovali, co? Potrefení se můžou stydět. Příště budou klečet v rohu na hanbě. Na hrachu! S předpaženýma rukama, zatíženýma lavórem s vodou:-))
19. 02. 2011 | 21:26

Anita napsal(a):

Pan MUDr. Engel má možná smůlu, že není anesteziolog, ale i tak má možnost nastoupit na základě dobrých referencí, které pokud je má, nemůže nikdo zpochybnit.Nakonec měl snad v úmyslu odejít za hranice v jeho věku a jeho praxí ho tam jistě přivítají s celou rodinou, proč už nechce odejít? Tolik uvěřil, že se vše ve zdravotnictví mávnutím proutku zlepší? Nebo ta celá akce byla opravdu jen o vydírání a penězích v první řadě?
19. 02. 2011 | 21:27

hoven napsal(a):

enkidu,
já si myslim, že ta dohoda je velký ustupek. vláda je slabá. ti doktoři pokud by šli na uřad práce, tak ten uřad práce by jim nabádnul volné místo, pokud by odmítl, okamžitě je můžou vyřadit z evidence. nedostali by ani korunu. já bych se vydírat nenechal. nečas je slabej. tim, že ustoupil doktorum, tak si myslim, že potopil tu vládu, protože je jenom otázka času, kdy začnou vydírat ostatní. proč mají dokroři dostat přidáno, když policajti jdou 10% dolu s platama??
19. 02. 2011 | 21:29

JC napsal(a):

AC,
Když jste neprožil padesátá, tak neplácejte.
Engel nejde na uran, ale na vlastní žádost do západního Německa.
Co by za to tehdy odpůrci režimu dali.
19. 02. 2011 | 21:33

Karl von Bahnhof und Tempelhof napsal(a):

To KiR :

Závidím Vám Vaši naivitu - aneb to ještě netušíte, kdo bude mít (také) ambice být v budoucnu zdejším předsedou vlády. Jen vzpomeňte na Standu Upřímného....

P.S. Na ministra zdravotnictví tipuji s.Kubka, na předsedu ČLK s.Engelse a na nového předsedu LOKu nějakého dalšího nadějného levicového krevulanta z řad bílých plášťů.
19. 02. 2011 | 21:34

Kanalnik napsal(a):

Z jedne diskuze:

Zeman byl dosazen do FNKV jako člen ODS Šnajdrem, musí mu být vděčný a je nyní jen prodlouženou rukou Šnajdra a Šťastného a Tluchoře. Za druhé, ODS byla zásadně proti tomu, aby se lidi za TOP09 s lékaři dohodli, tak zkoušejí dohodu ještě v minutě dvanácté "podjebnout". Zeman dostal stranický úkol. A za třetí - lékaři deklarovali, že teď půjdou po korupci, ta je nejmarkantnější právě u ředitelů FN. A ve FNKV se staví nový pavilon za 4 miliardy. Prvních 70 milionů už Zeman poslal přes svého náměstka Krejčího jeho firmě (formálně "bývalé") Tolera. Na další stamiliony se těšila pražská a středočeská ODS (tedy Šnajdr a Šťastný a Tluchoř). Aby jim to nevykouřili moraváci, převelel svého známého od Frýdku Místku (z Kozlovic), ing. Čeňka Mertu, ŠNajdr do FN Olomouc, kde pomáhá rozkrádat Maráčkovi (ten byl před pár dny obviněn protikorupčním) a Zeman si tam přibral právě Krejčího, přes kterého tuneloval FNKV už od roku 2007.
19. 02. 2011 | 21:35

ZAM napsal(a):

hovorka11:
Přivítal bych, kdybyste se vyjádřil víc k věci. Nemocniční lékaři po mnoho let jsou různými pákami z nejvyšších míst nuceni k překračování Zákoníku práce odpracováním množství přesčasů a přes veškerou snahu nidko ze zodpovědných tuto nezákonnou situace neřeší. Mnozí absolventi LF po seznámení se s těmito bídnými poměry umocněnými ještě bídnější situací v postgraduálním vzdělávání raději z oboru odcházejí resp. do něho vůbec nenastoupí.
A Vy tady klábosíte o brigádách u linek.
19. 02. 2011 | 21:38

Anita napsal(a):

Enkidu
Ředitel má právo si vyprat svého zaměstnance a to mu ponechme. Když jste tak informován, mluvil jste s ředitelem osobně, jaký má důvod nevzít na zpět MUDr. Engela. Třeba v tom jsou docela obyčejné důvody, třeba ho chtěl už dávno vyměnit za jiného a ani si ho nedovolil co by odborového předáka sám vyhodit a muset mu platit odstupné. Tak využil situaci. Nebojím se. že ostatní lékaři vyštípou nového kolegu. Znáte to "Velká sláva polní tráva".
19. 02. 2011 | 21:38

Maximus napsal(a):

Ale pane ZAM, zákoník práce se obchází i jinde. U doktorů je to ale dost vynucené, aby se dostali k penězům, leccos o tom vím. Nějaký čas jsem se v tomto prostředí pohyboval. Ale když na to příjde, vždyť ty přesčasy nemusí dělat. Máme cca o 20% lékařů nadstav, moc se o tom nemluví, ale je to tak. Vždyť nejsou schopní se ani spočítat. Asii by to chtělo návrat komančů aby doktory srovnali do latě, jsou moc nafoukaní nebo řekl bych nenažraní.
19. 02. 2011 | 21:38

Ikena napsal(a):

Almost Glossed,
souhlas, vnimam to obdobne.
Jsem pro zakladni zdravotni osetreni zdarma, vse ostatni platit. Pokud chce mit na operaci slepeho streva, platte si pojisteni.
Nelze jinak, tak to musi byt. Skolne na VS, zdravotnictvi platit, duchody od statu minimalni. Pokud chcete vice, tak sporit ve fondech. Ze Vam budou chybet penizky na operaci kycelniho kloubu nebo slepeho streva, vas problem, meli ste vice sporit, ze mate maly duchod, mate si sporit do fondu. Ze fondy mohou zkrachovat, vas problem, meli ste si vybrat spravne.
Tak se konecne naucte prosazovat sve zajmy.

Kdosi tady skuhral, ze obchodni retezce zdimaji personal, blbost zamestnancu, ze se nechaji. Ani neceknou, za dvermi totiz jiz cekaji zadatele z Vychodu. Jiz dnes je horor, kdyz v nejakem hypermarketu oslovite personal, mnohdy vam vubec nerozumi co chcete. Ale u tech doktoru to asi nejde, ze by vam jaksi nerozumeli, kde vas boli.
Ano doktori ukazali, ze se neboji a jsou ze strany ODS nenavideni stejne, jako Dusek, ktery porazil stavkou Klause.
19. 02. 2011 | 21:39

ZAM napsal(a):

hoven:
"o žadnem porušování zákonu nařízeného z nejvyšších míst mi není nic známo. to je vaše fantazie." To je Váš problém, ne můj, já jsem nedodržování Zákoníku práce popsal mnohokrát poměrně přesně. Snad umíte číst.
19. 02. 2011 | 21:39

AC napsal(a):

Anita

Jste opravdu tak naivní, nebo vám jde jen o rafinovanou pózu?
Vy nechápe rozdíly mezi klasickou výpovědí a akcí D-O?

Píšete: "má možnost nastoupit na základě dobrých referencí, které pokud je má, nemůže nikdo zpochybnit."

Takže o skutečném životě toho víte milá paní dokonalé prd. Maucta.
19. 02. 2011 | 21:40

Pišta Hufnagel napsal(a):

Pane Šterne, děkuji Vám za fajn zamyšlení. Jen malá poznámka k závěru - 90% lékařů ve výpovědí zatím o stažení výpovědi nestihlo požádat (i když to chtěli udělat). Zatím je dost zpráv o tom, že výpovědi nestáhnou dokud nebude Dr. Engel přijat zpět...
Doufám, že lékaři mají svou hrdost a zbyla jim jětě trocha síly a odvahy a nenechají si "zabít" svého vůdce..

...dle komentářů pod článkem musím s politováním konstatovat, že lidé tohoto státu jsou naprosto morálně zdevastovaní, brutálně zmasírovaní médii a neschopní jakékoli samostatné úvahy :-///
19. 02. 2011 | 21:41

liberál napsal(a):

hoven:

Přesně tak. Šéf by měl vybírat nejenom podle kvalifikace ale i podle spolehlivosti. A jako šéf bych se rozmyslel jesli si vyberu nespolehlivého zaměstnance, který bude dělat problému nebo někoho jiného.
19. 02. 2011 | 21:42

ZAM napsal(a):

Pro vaši informaci: většina ze tří čtvrtin nemocničních lékařů, kteří výpovědi nepodali, s těmi ostatními plně solidarizují.
19. 02. 2011 | 21:42

hoven napsal(a):

ZAM
zákoník práce se nedodržuje nikde. to ale není nařizováno z nejvyšších míst. to je normální stav. to je stejný jako s rychlostí na silnicích. u nás se zákon nedodržuje.
19. 02. 2011 | 21:43

Trogal napsal(a):

Pane Šterne, že návrat všech lékařů garantová není je podepsáno v samotném memorandu. Naopak. Odbory teď lobují za propuštění neodborových lékařek, jenom aby se dostalo na jejich papaláše.

Zdá se, že se o celou věc nezajímáte natolik, abyste si zjistil fakta.
19. 02. 2011 | 21:43

Enkidu napsal(a):

hoven
policisté na rozdíl od lékařů nejsou dlouhodobě podfinancování ve srovnání se světem (míním pochopitelně relativně vzhledem k průměrnému platu a dph jednotlivých zemí), nejsou placeni ze speciálního pojištění a dlouhodobě plíživě neodcházejí za hranice. Dále nahradit policistu není až zas takový problém jako nahradit lékaře.
Ale to je teď jedno, v memorandu se vláda a Heger zaručili za to, že lékaři budou přijati zpět, pokud za ně nebude náhrada. Za Engela náhrada nebyla (lékařce na personálním lhali) a když to lékařka zjistila a odstoupila, ředitel začal shánět na Engelovo místo další. Je to tedy jané porušení dohody, pokud ovšem nebyli na jeho místo přijati 2 uchazeči. Pak by ale ovšem nyní mělo být jedno místo volné...
Mimochodem, lékaři by na pracák nešli, ten týden by přežili za své jako OBZP. Pokud by Nečas necouvnul, zemřelo by vinou vlády mnoho lidí, je zajímavé, že pražská ODS je schopná do tohoto rizika jít jen proto, aby nedošlo ke skutečné reformě...
19. 02. 2011 | 21:46

ZAM napsal(a):

Maximus:
Fakt, že se obchází Zákoník práce i jinde, má ospravedlnit nezákonné zacházení s nemocničními lékaři?? Co je to za logiku - omlouvat jednu nezákonnost druhou??!
O "nadstavu" lékařů se dozvíte po 2013, až i u nás začné platit směrnice EU o přesčasech. Nic o tom nevíte.
19. 02. 2011 | 21:46

KiR napsal(a):

To Karl von Bahnhof und Tempelhof:
Pane kolego, neděste mě... S tím p.Kubkou asi máte pravdu, ale přiznejme si, že p. Engel si už asi "zametá cestičku" k dalšímu kariérovému postupu. Nevím totiž proč, ale začínám mít dojem, že vyřvávání a vyhrožování je asi nejsnažší cesta ke korytu. Doufám, že to není naše české specifikum a že je tomu i jinde ve světě... bohužel to ale díky své jazykové zaostalosti nejsem schopen posoudit.
19. 02. 2011 | 21:46

Kanalnik napsal(a):

z diskuze na internetu

to není drzost, ale opravdová arogance zlodějů ODS. Tluchořův tchán bývalý ministr Rubáš jako ředitel krajské nemocnice Kolín, prodal nemocnici v Brandýse sám sobě / společnosti s akciemi na doručitele !!/ za 8 milionů. Prodali všechny nemovitosti nemocnice a po dobré práci zetáčka Tluchoře v zastupitelstvu Brandýsa / je v ODS Brandýs / i pozemky, ta které jim město Brandýs dalo 3x tolik než je běžná cena - dohromady 40 milionů !!!!!, ty peníze vůbec nepřišly na účty nemocnice !! / Rubáš podniká v Thajsku - má tam hotely /, pak rychle nemocnici prodali s dluhem asi 40 mil !!!!!. Dohromady na tom familie Tluchoře s Rubášem vydělala minimálně 100 mega. Neuvěřitelná zlodějina !!!!. Mafiáni z ODS se svými společnostmi s akciemi na doručitele už ukradli nejmín bilion
19. 02. 2011 | 21:46

hoven napsal(a):

ZAM,
taky bych solidarizoval, pokud by se jednalo o muj plat. nicmeně výpověď nepodali. nevydírají.
19. 02. 2011 | 21:46

Maximus napsal(a):

Kanalniku, Vaše informace jsou nepřesné. V FNKV je nový areál pouze
v přípravě, nic se tam zatím nestaví, můžete se tam jít podívat, je to za přistávacím místem helikopotvory. Marek Zeman nemocnici netuneluje, mám tam své lidi, takže o tom něco vím a naopak řídí nemocnici velmi dobře a s přehledem. Pár lidí co si tam začali hrát svoje hry prostě vyprovodil a proto ho pomlouvají.
19. 02. 2011 | 21:49

liberál napsal(a):

Pišta Hufnagel:

Jistě všichni sockomouši jsou tak vymytý oranžovo-rudou propagandou že věří že každý kdo nesouhlasí s jejich kecama mají vymyté mozky mediální propagandou. Tohle říkal Paroubek a mnoho naivích voličů socanů tomu uvěřilo. Jak prostoduché.
19. 02. 2011 | 21:49

ZAM napsal(a):

hoven:
"zákoník práce se nedodržuje nikde. to ale není nařizováno z nejvyšších míst" Nepovídejte, experte. Neevidence počtu lékařů úřady oproti stavu ostatních států EU je právě důkazem úmyslu maskovat nezákonné přesčasy.
19. 02. 2011 | 21:49

Enkidu napsal(a):

Anita
Za práci Engela ručí primář a přednosta, ředitelé by se do personální politiky míchat neměli, většinou tomu prd rozumí. Pokud by byla nespokojenost s Engelem již předtím, primář i přednosta by to jasné dali najevo, o to nemějte strach. Koneckonců ani teď ředitel nemluví nic o odborných schopnostech Engela, ví, že by to byl nesmysl... Pro Zemana je závazné memorandum, kde se Heger zavázal jako jeho nadřízený, že ředitelé FN přijmou lékaře zpátky. Takže jej jasné podráží, zvláště po oné anabázi s odstoupením lékařky.
19. 02. 2011 | 21:50

ZAM napsal(a):

Maximus:
"Marek Zeman nemocnici netuneluje, mám tam své lidi" ABL? ☺
19. 02. 2011 | 21:51

SK napsal(a):

Vždyť ono je to jedno, zda-li se doktor vrátí na své místo nebo nevrátí.

Rozklad společnosti je již v takovém stupni, že již příští rok začneme pěkně po novu, takřečeno po našemu, od podlahy. Brzy se začnou požírat vládci mezi sebou a to bude ten impuls změny k lepšímu. Zatím to jsou tanečky o teritorium.
19. 02. 2011 | 21:51

hoven napsal(a):

enkidu,
to bych neřekl, že doktoři jsou dlouhodobě podfinancováni ve srovnání se světem. například v africe nebo severní korei mají někteří lékaři hlad. měl jste asi na mysli země, kde už nějakou delší dobu funguje kapitalismus. no, to máte pravdu, vučí těmhle zemím jsme dlouhodobě podfinancováni všichni. nicmeně to srovnání platů nelze vyřešit tak, že si vláda pujčí další peníze a ty platy nám dorovná. takhle to nefunguje. to bysme mohli dopadnout jako řecko nebo madarsko.
19. 02. 2011 | 21:52

AC napsal(a):

JC

To, že jsem neprožil 50.léta jako dospělý ještě neznamená, že o nich nic nevím z let následujících. To, co jsem o rezolucích dělnictva a rolnictva napsal, platí i pro dnešek. Ta stejná demagogie a propaganda se dnes vede sofistikovanějšími prostředky, které si ti slabší duchem bohužel opět neuvědomují.
S tím nic nenaděláte. Leda by si dali poradit, ale jak vidíte, nedají. Zpívají s radostí písně mafiánů a jsou šťastni, že stojí na straně mocných a mohou se štěstím zalknout...
No není to k pláči?
19. 02. 2011 | 21:53

liberál napsal(a):

Kecal Štern si myslí že všemu rozumí přitom je to jen dramatug. Měl by se věnovat filmu a né politice, které očividně nerozumí.
19. 02. 2011 | 21:53

hoven napsal(a):

ZAM,
jo ,za socanů se hodně s tímhle podvádělo. to máte pravdu.
19. 02. 2011 | 21:53

hovorka11 napsal(a):

ZAM:
Já tady klábosím ? Stávkující doktoři jsou totiž zahleděni sami do sebe a nezajímají je lidi okolo nich, jejich podmínky a nejsou s nimi vůbec solidární. Všiml jsem si toho již daleko dříve, než se ozvali kvůli platům. Např. v době, kdy šli do soukroma a chtěli na rozjetí od každého klienta vstupní poplatek 1000 kč ? Kdo Vám dá 1000 kč na to že chcete podnikat ? Jedině ten, kdo nemá volbu. Lékaři nás pěkně zneužívají a to mě silně vadí. Stávka neměla být formou vydírání pacientů.
19. 02. 2011 | 21:54

Karl von Bahnhof und Tempelhof napsal(a):

To KiR :

S tím dr. Engelsem máte pravdu. Otázkou ovšem je, zda si svoji další kariéru představuje jako lékař - rentgenolog v nemocnici, nebo jako profesionální křikloun v Parlamentu za Lihový dům. U těchto klonů MUDr. Ratha nikdy nevíte....
19. 02. 2011 | 21:54

ZAM napsal(a):

hoven:
"jo ,za socanů se hodně s tímhle podvádělo. to máte pravdu." Nepravda.
"v africe nebo severní korei mají někteří lékaři hlad"
Výrok měsíce!
19. 02. 2011 | 21:58

Maximus napsal(a):

ZAM, kdepak, ABL agenturu blbých lidí nemám rád. Rovněž nemusím ODS, ale M.Zemana z toho vynechte, párkrát jsem s ním přišel do pracovního styku a vím, že je to schopný člověk. Rovněž tam znám pár lidí z vedení FN. Vy budete asi paranoidní a v noci spát i s pistolí, že?
19. 02. 2011 | 21:58

ZAM napsal(a):

hovorka11:
"v době, kdy šli do soukroma a chtěli na rozjetí od každého klienta vstupní poplatek 1000 kč " Nepravda.
19. 02. 2011 | 21:59

ZAM napsal(a):

Maximus:
O M. Zemanovi jsem se nezmínil ani slovem. Kdo je tedy paranoidní?
19. 02. 2011 | 22:00

ujo napsal(a):

Zdá se, že nick Enkidu je insider.
Pokud má pravdu, což je velmi pravděpodobné (vzpomeňme si, jak ODS prostřednictvím Juráskové chtěla dohodu zmařit, vzpomeňme na výroky Šťastného, Šnajdra)je označení podlost zcela trefné.
A min. Heger mlčí.
Mimochodem, jak se rel. mladý lékař Zeman působící dříve na radnici nevalné pověsti dostal na místo ředitele nemocnice? Nejmenoval ho náhodou Julínek?
19. 02. 2011 | 22:02

JC napsal(a):

AC,
V klidu. To naše plácání tady stejně nemá na reálnou politiku žádný dopad. Mě osobně je nějakej Engel ukradenej ve smyslu kdo mě udělá rentgen. Pokud přijdu do státního špitálu a někdo na mě vybalí nějaký vyhrožování, tak jsem schopen mu tam na místě rozhodit sandál, protože já pojištění platím a co maj oni s vládou mě nezajímá.
19. 02. 2011 | 22:02

Enkidu napsal(a):

hoven
No, v severní koreji mají hlad všichni, to ano, ale například v Turecku nebo Egyptě mají lékaři průměrně 54násobek průměrné mzdy v zemi. Stejně tak v US a ve švýcarsku. Obecně čím menší dostupnost zdravotní péče a čím větší tržní prostředí ve zdravotnictví, tím vyšší plat lékařů vzhledem k průměrnému platu v zemi. Tyto platy jsou všechny za úvazek 1,0. V EU je ten poměr průměrně 2,1 až 5 násobek vzhledem k průměrnému platu k zemi za úvazek 1,0 (max 48h týdně). U nás je plat za 48 hodin týdně cca 0,8 až 1,3 násobek (17000 - 28 000). Takže podfinancování je zřejmé... Koneckonců, mluvil jsem ze dvěma známými, kteří teď díky akci DO odcházejí, první 27 lékař dostal místo kousek za hranicemi v německu, bez atestace nástupní plat 4500E bez přesčasů. Dosud byl na půlúvazek + služby + postgraduál na 18 čistého. Druhý, již starší 42letý lékař s dvěma atestacemi ale bez PhD., takový normální pracant, vyhrál výběrko v Holansku za 10000E hrubého bez přesčasů. Zde bral cca 28 čistého i s přesčasy za úvazek 1,6. Taková disproporce není dlouhodobě udržitelná...

Jen připomínám, přidání lékařům nestojí staátní rozpočet nic, jde to ze zisků pojišťoven. proto tolik křiku od Šnajdra, mohlo by se totiž stát, že se nebude tolik krást...
19. 02. 2011 | 22:02

AC napsal(a):

Maximus

Schopný a křivý zároveň se nevylučuje.
19. 02. 2011 | 22:03

Maximus napsal(a):

ZAMe, sorry, to byl kanalník, nějak jste mě splynuli do jednoho kanálu pardon sorty!
19. 02. 2011 | 22:03

Enkidu napsal(a):

Hoven
ehm, v egyptě a v turecku 5 násobek, 54 by bylo moc, překlep..
19. 02. 2011 | 22:03

AC napsal(a):

JC

Hezky jste to napsal:-))
19. 02. 2011 | 22:04

Maximus napsal(a):

AC, kvalifikoval bych to jinak, spojení schopný a křivý dává = výsledek všehoschopný, to byste mohl ze života znát.
19. 02. 2011 | 22:06

AC napsal(a):

Maximus

Tak ať je tedy po vašem, souhlas:-)
19. 02. 2011 | 22:08

ZAM napsal(a):

Maximus:
Chápu, při Vašem způsobu myšlení se to stát může.
19. 02. 2011 | 22:08

Maximus napsal(a):

ZAM, co Vy víte o mém myšlení. Zase nebuďte tak nafoukaný. Pán je zřejmě felčar, že?
19. 02. 2011 | 22:13

ZAM napsal(a):

Maximus:
Ne. Důchodce.
19. 02. 2011 | 22:18

hoven napsal(a):

enkidu,
jenže u nás není tržní zdravotnictví. u nás je zdravotnictví veřejné a lekaři jsou placení ze zdravotního pojištění, což je povinná dávka , kterou musí platiti každý občan. zdroje nejsou. peníze jen tak ve vzduchoprázdnu vznikají jenom v předvolebních slibech čssd, ale v realnem světě ne. . pokud se lekařum peníze přidají, tak se bud někde jinde se musí ubrat a nebo se zvýší dluh. výše mezd ve veřejnem sektoru se neodvíjí podle toho, jak si kdo myslí, že je podfinancován, ale odvijí se od ekonomických možností státu.
19. 02. 2011 | 22:23

Rumcajs napsal(a):

Id:

Kdyby lékaři žili z tvejch daní, už dávno by umřeli hlady.
19. 02. 2011 | 22:25

Carlos V. napsal(a):

Podáním výpovědi zaměstnanec jesdnostranně ukončuje pracovní poměr. Případné zpětvzetí výpovědi je záložitostí oboustraného souhlasu zaměstnance i zaměstnavatele.

Pravidla jsou jasná. Platí snad pro někoho jiná, rovnější ?
19. 02. 2011 | 22:29

Enkidu napsal(a):

hoven
no to je právě ten omyl, lékaři jsou placeni z veřejného zdravotního pojištění a v tomto systému je peněz dost, je na účtech pojišťoven 14 miliard. A je mnoho možností, jak dále uspořit. Koneckonců na tento nepoměr platů lékařů v ČR vzhledem k ekonomickým možnostem země upozorňují i lékařská komora Německa, Švýcarska, Slovenska, Polska a Rakouska ve svých oficiálních dopisech na podporu akce DO.
Jinak většina lékařů je pro zvýšení tržního principu ve zdravotnictví, přinese jim to více peněz, bohužel ale lidé budou více platit a pro chudé se sníží dostupnost péče. ODS se tomu brání, chtěla by zachovat tento systém, protože je v něm strašný chaos a v tom se dobře krade. ČSSD lékaře také nepodporuje, protože nechce lidem říkat, že zdravotní péče bude hůře dostupná, pokud se lékařům bude adekvátně platit a nebudou překračovat zákonné normy. Proto takový tlak ze všech stran...
19. 02. 2011 | 22:30

Alarien napsal(a):

Pane Šterne,
děkuji Vám za ta slova. Ve smršti jásotu na nejrůznějších dskusních fórech jsem se už obával, že obyčejná lidská slušnost zcela zmizela. Ano, jednání ředitelů nemocnic, ministra Hegera (a potažmo celé vlády) je nízké, sprosté, podlé. A věřím tomu, že i zcela záměrně připravené.
19. 02. 2011 | 22:33

ld napsal(a):

Rumcajs,

díky tvé parazitické "solidárnosti" by neexistovaly ani lékařské fakulty. Doufám, že víš co je fakulta. Těm lidem nestačí jen počmárat zem lajnama jako chlívky k parkování, oni toho musí znát víc. Tohle ale stěží pochopíš, tak tě dál výkladem nebudu přetěžovat. Já jen, že ses zaštiťoval daňovým poplatnictvím, ačkoli sám jseš příživník.
19. 02. 2011 | 22:39

kormoran napsal(a):

Kazdy spravny reditel , ci sef useku ma urcitou zodpovednost.
Jeho zodpovednost hlavne spociva na dobry-hladky chod firmy , chcete-li lekaru-zamestnancu.
Kazdy spravny sef , hleda okamzite moznou nahradu za 'kohokoliv' ktery podal vypoved.

Tudiz nefer by bylo , kdyby sef neprijal noveho uchazece , nikoliv dosavadniho ktery si sve rozhodnuti jaksi 'rozmyslel' .
19. 02. 2011 | 22:45

lederer napsal(a):

autor
Podlostí je překrucování skutečné situace a příčin , které ji způsobily.Výpovědi nikdy nebyly myšleny vážně a měly se stát donucovacím prostředkem k ústupkům vlády .Takže jestli je někdo ve svatém nadšení podal , měl by si být vědom následků , které takový krok případně přinese . To platí bez vyjímky pro pana Engela .A jestli zrovna jeho nevezmou zpět na místo ze kterého dobrovolně podal výpověď, v čem je problém pane Šterne ? Zase jsou si někteří rovnější ? Kdyby to udělal někdo v soukromé firmě , co by asi mohl čekat ? Co je větší podlost pane Šterne , podat výpověď dle zákona , ale jen jako a nebo akceptovat výpověď podle zákona dobrovolně podanou p.Engelem ? Zdá se mi , že jste se definitivně zařadil mezi frustrované intelektuály,kteří od pokojové teploty , červeného vína a PC hledají bezbolestnou cestu ke světlým zítřkům občanské demokratické společnosti.......
19. 02. 2011 | 22:45

Befree napsal(a):

Pohybuju se mezi zdravotníky, znám dost lékařů a vím, že jsou to lidé převážně volící pravici a střed. Takže pokud se k nim bude ODS a někteří příznivci ostatních pravicových stran tak, jak se chovají...nemyslím, že se z lékařů stanou levičáci, ale převážná část jedné profesní skupiny už bude mít ODS za nepřítele a vůči ostatní pravici budou ostražití. A nenechte se mýlit, těch nasr..ých doktorů je víc, než 3800!
19. 02. 2011 | 22:46

hoven napsal(a):

enkidu,
ten system financování je opravdu neefektivní, penez je v systemu "relativně" dost, nicmeně se vynakládají neefektivně. to všichnií vědí 20 let. dá se to změnit pouze strukturální reformou. jediná strana, která se o to zatím pokusila, byla ODS. buhužel to ostatní strany, hlavně čssd, lekařské odbory a lekařská komora zablokovaly. nemyslím si, že by u nás mělo být tržní zdravotnictví. pro chudé by to znamenalo nedostupnost zdravotní péče. těch 14 miliard na učtech zdravotních pojištoven jsou povinné rezervy, které ty pojištovny musí mít pro mimořádné události, pohromy, epidemie atd. to přeci neznamená, že jakmile je někde 14 miliard, že se hned musí po socialisticku vytunelovat a prožrat.
19. 02. 2011 | 22:48

dědek mirda napsal(a):

už jsem pochopil proč je tu tolik příspěvků od zastánců ČSSD a odborářů,jsou natolik hloupé ,že se na ně nedá než hloupě odpovědět, a lidi co máj trochu vyší IQ mávnou rukou protože je to zbytečné růžového a modrého dogmatika nepřesvědčíš
19. 02. 2011 | 22:49

Vico napsal(a):

Souhlasím s autorem. Naprosto se ztotožňuji s tím, co napsal A.g. a stejně tak i Ikena. Skládačka složená z těchto tří příspěvků je pro mne dokonalým vyjádřením celé té záležitosti.

Štern : Ze strany politiků je to opět dokonalý podraz. S té mafiánské bandě i po "rukoupodání" není radno se otočit zády. Kopí bude vrženo.

A.g. : Také sleduji tu skoro až proletářskou zášť od těch, co sami předtím skuhrali o podporu, když šlo o jejich zájmy.

Ikena : Logický důsledek toho, co vyslovil a.g. Jak si holenkové chcete ustlat, tak přesně do takových sraček si i lehněte. Řekl jsem to tu už po posledních volbách. Výsledky s veškerou možnou pokorou přijímám a zařizuji se podle nich. Je čas ,aby si konečně každý, kdo místo do volební místnosti zašel do hospody U grobiána /anebo volil proti bradavici a pro kapitánskou dýmku/, vypil důsledky až do dna.

Bohužel je nám všem určeno jet na stejných saních.

Solidarita nám zmizela, ale přesto je nám souzeno společně a nerozdílně/solidárně/sdílet momentální morální mizerii.

A pokud jde o Engela. Tomu se sice podařilo stokrát více, než Rathovi nebo Kubkovi. Ale jak už to tak bývá, vždy se nějaká kurva najde mezi vlastními.Nechci vědět jméno té mladé doktorky, která to za Engela vezme včetně těch 8 tisíc navrch, které ji vydupal. Sviní s konkrétními jmény už znám dost. Netřeba dalších.
19. 02. 2011 | 22:50

SuP napsal(a):

Hele levouni -
Ještě jste nezazpívali ..."rudý práááápóóór zavlaje!".....
Rumcajsi, kdes byl tak dlouho? Zdravím i RA a Ivana Hochmanna.
19. 02. 2011 | 22:50

camponotus napsal(a):

Je zvláštní, že za těch dvacet let prenatálního postsocializmu se lékaři neprojevili stejným způsobem jako nyní. Jsou profese, jako advokáti nebo soudci, kteří berou mnohem víc než lékaři a při tom nenesou na rozdíl od lékařů za kiksy, kterých se dopouštějí žádnou trestní odpovědnost. Když lékař něco kiksne, tak jde do basy, stejně jako řidič automobilu, když někoho zmrzačí nebo zabije. Mám pocit, že v tomto státě je mnoho nevyřešených problémů fundamentálního rázu. Také mě udivuje, že ministerští profesionální úředníci, kteří dostanou nějaký úkol, úkol neřeší, uvaří si kafe a požádají nějakou agenturu, aby ten úkol za bachšiš několika milionů za ně vyřešila. Pok to řešení dodané agenturou vydávají za své. Tady utíkají miliardy, kdyby se těm lenochům šláplo na prsty, tak by bylo pro lékaře dost peněz, i pro sestřičky ve špitálech. Je mnoho shnilého ve státě tomto a nikdo s tím nic nedělá, protože úřednická lenost se tak zakořenila, že ji nelze zničit. Na druhé straně mě připadá zcela blbé, že soukromý lékař v naší ulici bere měsíčně 300 000 Kč a lékař ve špitále desetinu tohoto obnosu, i prezdent je hodnocen jako hlava státu téměř jako uklízečka v ordinaci výše zmíněného soukromníka.
19. 02. 2011 | 22:50

jarpor napsal(a):

No, jak si to zde tak čtu, nedá mi abych nenapsal :
Hanba by mne fackovala, kdyby kvůli mne měly být nějaké tisíce lidí bez práce, lidé, kterým jak jsem prohlašoval, jde o všechno,
hanba by mne fackovala, kybych se měl dožadovat místa, ze kterého jsem dobrovolně podal výpověď
hanba by mne fackovala brát si rukojmí jen pro sebe...
hanba by mne fackovala nejprve podepsat a podat výpověď, pak podepsat memorendum, vyzvat k ukončení... a nedohlédnout, že co jsem podepsal může skončit tím, že jedním z nepřijatých zpět mohu být já sám... a ty mé dobrovolně učiněné podpisy pošlapat tak, jak to činí jistý odborář.

S dekorem, s gestem člověka, který věří sám v sebe, bych ukázal všem, ne že ONI, ve Vinohradech nepotřebujou mne, ale hlavně JÁ nepotřebuji JE.

Chlap by vzkázal ostatním, které sjednotil - já si svou existenci najdu, já se nepotřebuji doprošovat zaměstnání, jsem totiž tak dobrý, že po mne šáhnou jinde... Co jsem pro Vás dělal, to jsem dělal. Dosáhli jsme kompromisu, já jsem cosi podepsal, a i když to má na mne nepříjemný dopad, dohody které jsem podepsal platí... díky, ostatní jednejte podle Vašeho uvážení, ale Vaši pomoc nepotřebuju, protože rentgenů je... a já si poradím
___________

Takže nejprve to bylo za odchod tam, kde si lékářů váží, za hranicemi..., pak za zdravotnickou reformu, pak za platy... aby to dnes bylo za jednoho pána, aby mohl dělat rentgenové snímky tam, odkud chtěl odejít.
Paradoxy naší doby...

Hezký večer
P.S.
Pane Šterne, palec dolů. Zkuste si přečíst
http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=042&r=nazorya&idc=1535290
Tam se také hovoří o podlosti.
P.P.S. Omlouvám se, poprvé kopíruji téměř shodné co jsem napsal dříve... a jinde.
19. 02. 2011 | 22:56

Enkidu napsal(a):

hoven
Shodneme se tedy na tom, že peněz uvnitř je "relativně" dost. Souhlasím také, že pro chudé nebude ve více tržním systému zdravotní péče nedostupná. Bude ale pro všechny dražší a tím pro chudé méně dostupná. Toto ovšem politici zejména ČSSD nechtějí před voliči přiznat.
Reforma ODS neměnila strukturálně nic směrem k tržnímu prostředí, dále by byli regulováni lékaři a nikoliv pacienti ze strany pojišťoven, pojištění by bylo nadále povinné. Cílem bylo to, co se povedlo Chrenkovi, tedy umožnist vlstníkům pojišťoven vlastnit zároveň nemocnice a lékařské praxe. Výsledkem v Agelu je, žem pojišťovna Agel z peněz státu platí svým nemocnicím za lůžkoden více než Ikemu, protože smluvy s pojišťovnami kontrolují opět pouze sami pojišťovny. Čili klasika podle ODS - legální tunel na veřejné peníze. Reforma tuto praxi jen chtěla legalizovat. Aby na to bylo dost peněz, musí zůstat platy lékařů nízké, proto tolik křiku ze strany Šnajdra and company.
Skutečná tržní reforma v nedohlednu...
19. 02. 2011 | 22:59

ld napsal(a):

Vico,

co to, že jste zahořkl na katedru politologie U grobiána? Já měl za to, že vyjma toho arciklausovního politruka je tato prošpikovaná životním moudrem. Teď jste mi ovšem zkazil vzdělávací výlet. Co tam mám jako dvojku...? Řáholec! A do prdele...! Tam je to sám daňový poplatník.
19. 02. 2011 | 23:00

Vico napsal(a):

Id : Jsem pro chodit ke Grobiánovi každý den :-) Ale,když jsou volby do parlamentu, je třeba jít nejprve k volbám a teprve pak se věnovat pivní politologii :-)
19. 02. 2011 | 23:07

hoven napsal(a):

enkidu,
julinkovu reformu si už nepamatuju. akorát vím, že to byl zatím jediný pokus zdravotnictví reformovat. nemyslím si, že to byl pokus o tunelování státních peněz. tržní reformu financování zdravotnictví nepodporuju. nehci platit za operaCE na dřevo jako v číně. myslím, že system financování přes pojištovny musí být zachován. co je ale podle meho nazoru nutné udělat, je zvýšit spoluučast do nějakého limitu např. 5000 kč za rok a zprivatizovat nemocnice a pojištovny.
19. 02. 2011 | 23:08

Franta Adamec ze Straznice napsal(a):

President Klaus hovori o vydirani doktoru.
---
Klaus, jeho rodina, strana, vytunelovane statni podniky, banky, odbory a vlady, vzdycky kolaborovaly a byly rizeny komunisty. Kdo koho vydira a okrada o dane a rodinne vlastnictvi. Zlodej krici chytte zlodeje.
---
19. 02. 2011 | 23:10

RA napsal(a):

nechte si od sódruha dělat na hlavu a hlavně, ani nechtíkem nesmíte na sódruha sáhnout. To mají sódruzi odboráři v krvi. On sodruh MEngel může dělat na hlavu všem a všichni na něho musíme být hodní, na sódruha.
19. 02. 2011 | 23:11

ZAM napsal(a):

jarpor:
"Chlap by vzkázal ostatním, které sjednotil - já si svou existenci najdu, já se nepotřebuji doprošovat zaměstnání, jsem totiž tak dobrý, že po mne šáhnou jinde..." Jasně. Chlap to udělal a po vystudování LF šel dělat programátora. O sancta simplicitas!
19. 02. 2011 | 23:19

prirodovedec napsal(a):

Rekl bych, ze Rumcajs uhodil hrebicek na hlavicku. Docela souhlasim, ze zrejme staci pomerne malo, aby par i spatne zorganizovanych skupin lidi podlomilo fungovani vaseho statu doma jeste vice, nez se tomu tak deje realnou snazivou cinnosti mnoha vasich vlad. :) Co kdyz par takovych vlastne zjisti, ze uz to neni jejich stat? Ze to je stat "onech" a "tamtech"? Jak dlouho si ti mladi a sikovni nechaji tunelovat budoucnost temi sametovymi ctyricatniky a starsimi modrooranzovozelenocernymi prebarvenymi komanci? Zejmena kdyz ti starsi jsou pro ne tak smesni ...

Proto je bezesporu nesmirne dulezite, kdyz jsou v soucasnych podminkach lide jako Rumcajs nekompromisni, neustupuji a vitezi silou. :) Zejmena je cenne, kdyz tak jednaji ti, kteri vladnou, protoze ti jsou prece svoji neustupnosti a zasadovosti opirajici se jiste o sirokou popularitu :) a duveru :) obcanu uz povestni. :)

Ted je jenom otazkou casu, kdy si to zejmena mladsi lide uvedomi a najdou si jiste pochybne :) zaminky, podobne jako cast lekaru, a budou se ridit Rumcajsovou radou. :) Asi to skonci jim naznacenym zpusobem a casem vyvolaji dalsi prevrat. Lekari vlastne jen prozkoumali teren a zjistili, co je mozne.

Ted to asi skonci bramborackou a Engela nakonec slavnostne zamestna nejaky socansky hejtman ... :) a ty bezejmenne uz ne. Nebo se bude agilne agelni hra hrat dal a nezbedny praglovite Stastny bakalar krejcik (jen kalhoty, pozor nesit saka a reformy :) ) zvetsi sve tkanovite imperium. Anebo i engeloviti zacnou hrat hru na fanty a zvysi sazku ne vyzvou k solidarite ale jiste spravedlivym :) volanim po odvolani zkorumpovanych kulichovitych farmaceutickych :) reditelu nemocnic. V tom asi zejmena mladi jeste nezkorumpovani a nezaplaceni mladi doktori maji sanci.

Byt zrejme smuclblesk a machalkovite kmentoviti to vitat prilis nebudou, ale treba se engeloviti budou inspirovat a objevi kouzlo anonymnich serveru v zahranici, kde se najednou zacnou objevovat tu seminarni prace co napsal pan reditel sve tiskove mluvci, tu faktury nejen za propagaci v EU, tu kousky gazy za specialni cenu s kousky padaku chemickeho aliho (Al C... ci Ali Baby a jeho ctyriceti ...). Kazdy zeman byt ne z trocnova ale z vinohrad ma sve kulichy a jurinove a nemusi byt ani ludvikem z motola. :) A kdyz je nema, tak se kmentovite primaluji ...

V tom je to kouzlo faraonsky pyramidalne fejsbukove wikileakujiciho reseni. Ani ta media nejsou treba. Dnes staci jen moznost dat nekam neco a zpristupnit to. Padaji pak mubaraci, "perska parkoviste" ztraceji cele flotily, australanum se podbizeji svedske aktivistky ... jak by mohla zustat CR toho usetrena? :) I kdyz co kdyby "bakalari ze zplzne" vypnuli v CR internet ... pry je skoro v EU nejrychlejsi :).

Jak se ukazuje, naprava v CR jiz zrejme prilis mozna demokratickym stylem neni, nebot to, co nebylo navraceno, je rozkradeno :) a oddluzeni bez bankrotu ci menove reformy uz asi mozne take neni. Kdo by z mladych proboha ty dluhy starousu chtel platit? :) Vymenit pijavicovite postsvazacke neschopne generace at uz mezi politiky, beckovitymi ci zahalkovitymi praglovitymi intosi :), ci robber raholeckymi podnikateli za schopnejsi a hlavne moralnejsi mladsi generaci bez poskvrny minulosti asi dobrovolne bez poradneho generacniho prevratu nepujde, protoze zleva doprava je tu zkompromitovana poblitika a k tomu jeste ti aktualne neaktualni zumpaliste :). Navic editorova skola narodniho divadla v odchazeni jeste nezacala ... :)

Cili tak, jak zde bylo roky predvidano, soucasna mila a svobodna aktualne diskusni demokracie se z vyhonku protofasismu pretavi v nejakou formu humnitarne fasistictejsiho CR. Diskusni vstupy svoji rostouci nesnasenlivosti naznacuji i na aktualne, ze zivna puda zde pro to je. To je asi jedina cesta, jak ty mensi rumcajsoviny bude mozne zvladnout tak, aby stastni krejcici bakalari o sve neprisli. A protoze kazdy ma stale o co prijit a protofasmus je kolem nas, nemuze to skoncit komancovem, ale postvymarskym resenim. Zkratka se naridi, ze poradek zase musi bejt a zase vsichni budou stastni a spokojeni a zumpaliste komarkoviti, ci mouchoviti opet prozrou a otoci ... Je jen otazkou, co kdyz pak za toho budouciho ceskeho pinochetismu nahodou prijde prilis mnoho lidi cestou do hypermarketu na Letnou ... tak asi pres sto tisic ... mozna jim neprijedou na pomoc z Blaniku, spise se oni propadnou do Blanky ... inu na vse je pamatovano ...

Hezky den tam u Vas doma ... :)
19. 02. 2011 | 23:20

JC napsal(a):

Šterne,
Je to podlost, ale spoustu lidí pohladila po duši.
Mrkněte na blogy na IDnes na žebříček článků.
No já vím vy jste ten spravedlivý, vás to rozčiluje.
Poslyšte nevíte proč se Havel nechal operovat v Rakousku na soukromé klinice a nesvěřil se do péče našeho státního špitálu na Vinhradech. Myslíte, že měl strach, že Engel místo u rentgenu bude na schůzi ?
19. 02. 2011 | 23:24

jarpor napsal(a):

ZAM

No když myslíte, že rentgen je jen na Vinohradech... pak podle Vás - programátor.

Hezký večer
19. 02. 2011 | 23:29

Dalimír napsal(a):

Aha supi už se slétají a pravičácká eskadrona už se šikuje ! Zachran se kdo můžeš ! Zapněte si všichni kapsy bandyti a loupežníci vylézají ze svých brlohů ! @
19. 02. 2011 | 23:31

RA napsal(a):

podlost byla hlavně celá tahle teroristická akce odborářů a "lékařů". Podlost bylo vyhrožování pacošům smrtí, to byla podlost, Šterne, to ani nedokážete pochopit, při své inteligenci. A sódruzi včetně vás si na tom hřáli svojí oranžovou polívčičku. Dle mne by měl být zákon, který by tyto vyděračské akce nátlakových skupin nedovolil. Nedělá se reforma, aby se pracujícím lidem peníze vzaly a sódruhům odborářům a lékařúm se cpaly do chřtánu. Takže se Šterne laskavě proberte, ale pravděpodobně toho nejste schopen, jinak byste nemohl psát takové voloviny. Jinak si můžete sódruha Mengela zaměstnat, on se vám odmění vytvořením odborové buňky.
19. 02. 2011 | 23:34

JC napsal(a):

prirodovedec
Pochvala loupežníka od prirodovedce, za tím je nějaká kulišarna.
S tím Engelovým místem to je tutovka. Raht to jistí i když u sebe na klinice asi těžko, kdo ví jestli tam vůbec má odborovou organizaci- sociáliste jeden lidumilnej.
Jo ti bezejmení na to dojedou- někteří. třeba se objeví v pořadu "Chcete mě ?".
Revolucí a davy v ulicích tady vyhrožují levičáci, prý v Africe už to začalo.
19. 02. 2011 | 23:37

Rumcajs napsal(a):

Id:

Na rozdíl od odborářů, se uživím i bez vydírání.A na rozdíl od tebe i bez sociálních dávek.

SuP:

Zdravím.

Garáž je zaplevelena objednávkama a tak nestíhám.
Roste Něměcko = roste Řáholec.

Kdosi:

Jinak nápad, že peněz je v systému dost, protože pojišťovnám nějaké zůstaly a tak jim je seberem, tak to je nápad zralý ná nápad idiota roku.
To bude opravdu silně motivující pro další hospodářskou činnost pojišťovny.
Tam, kde to lékaři rozkrádají a díky tomu nic nezbývá, tak tam napumpujem peníze těch, kteří se chovali hospodárně.

Přešel mě smích.
19. 02. 2011 | 23:37

Rumcajs napsal(a):

Dalimír:

Co si chceš zapínat socko ? Vždyť nic nemáš .
19. 02. 2011 | 23:39

ZAM napsal(a):

prirodovedec:
Odkud nám tak blahosklonně s plným pochopením kynete? IP nevidím... ☻
19. 02. 2011 | 23:41

Rumcajs napsal(a):

prirodovedec:

Ale ať ten pořádek klidně není.
Já se konfrontace nebojím.
19. 02. 2011 | 23:43

prirodovedec napsal(a):

JC: Odhaduji, ze z Havla si bude brat priklad ted vetsina vystrasenych kulichu. I kdyz misto do rakous bude stacit vyrazit k chrenkovi :). I kdyz kdovi, byt kulichem tak bych se bal i tam, ze rentgen ovlada nejaky zapomenuty engel :), treba i u chrenka. Pokud opravdu lekari zapomneli na toho hippo- kvuli svym hypo-, tak by asi mohlo dojit k takove ceske ceste nesmolenskeho reseni te vasi korupcni verchusky ... pak by asi heparinovy Z. byl jednim z prvnich prislusniku ctvrteho odboje ...

Carlos V.: Priznam se, ze jsem zhnusen sdilenou realnou zkusenosti mladych odborniku z domova a asi to s pocity po delsi nemoci poznaci vice me psani, spise dale mlceni. Resim ted zvenku doslova uprk svych mladych spolupracovniku ven za nami, a to reformy skolstvi ani nezacaly. Prakticky jste podle mne prohrali vse a koncite. Final countdown zacal ... Mladi jsou ale pragmaticti, davaji najevo, ze pocitaji s tim, ze to jde v CR k bankrotu, musi to skoncit i podle nich fasismem soukromych gard, tak si to vyhodnotili a nemini to generacim tech, kteri to desitky let mastili zachranovat. Alespon maji sounalezitost se svymi rodinami. Starsich kolegu, kteri zatim zustavaji je mi lito, rozpadaji se jim tymy, pozdrav od jednoho Carlosovi V., zatim se vratil k nasi davne spolupraci, ale odhaduji, ze uklidi a v roce 2012 se odmlcime zcela, protoze i on skonci venku a posledni prostrednik uz nebude. Jak rika klasik, "mydlo konci, rucnik konci, ..." a casem ani ten toaletak nebude (presneji na nej nebude ...). Drzim palce at se dockate realizace svych neo- dreamu :). Ja se tesim, co noveho se "v zoo doma" zase odehraje. :)
19. 02. 2011 | 23:44

skura napsal(a):

Jan Štern:

Váš blog opět přesahuje zúžený pohled na mezilidské vztahy většiny pod ním diskutujících..

prirodovedec:

brilantní
19. 02. 2011 | 23:47

Enkidu napsal(a):

hoven
Reforma v podobě Julínka byl pokus o legální tunel, jak jsem již psal, povedlo se jim to nakonec jen u Chrenka a ten jede...
Když nechcete tržní systém ve zdravotnictví, nemůžete tam ovšem nechat působit tržní mechanismy, tedy vše privatizovat. Zůstane to jako u Agelu, soukromníci se specializují na nenáročnou a výnosnou léčbu a drahou a náročnou léčbu bude doplácet stát ve svých zařízeních, které budou muset zůstat, jinak by tuto léčbu nikdo neposkytoval.
Také nejsem pro příliš ttržní systém, protože si myslím, že na něj nemáme. Stačilo by ovšem povolit konkurenci, tedy regulovat pacienty a nikoliv lékaře. Dnes má pacient možnost nechat si udělat třeba denně tři MRI a druhý den znovu. Ale zařízení dostane púroplaceno jen určitý paušál za průměrný počet (platí pro všechny výkony). Dobří lékaři nejsou motivováni léčit nikoho navíc, neexistuje konkurence atd. Tedy nikoliv jen definice standardů a nadstandardů, ale změna regulace a umožnění konkurence. Togho se ovšem ODS i ČSSD bojí. ODS by nemohla krást a ČSSD by to neobhájila před voliči, protože by byl regulován pacient...
19. 02. 2011 | 23:47

ld napsal(a):

Rumcajs,

ty se živíš jen na základě hlouposti tohoto státu, který dovoluje daňové úniky, jako enureťák moč. A protože parazitů jenom přibývá, tak pokladna chřadne. Neboj, já z dávek nežiju, kdo by tě živil? Kvůli takovým jako jseš ty se bude zvedat DPH, kvůli nefechčenkům a příživám.
19. 02. 2011 | 23:48

Colt napsal(a):

Zlodějská agresivní mafie ODS se už těšila na nedohodu, která by urychlila rozkradení celého systému zdravotnictví.
Proto ta podlá pomsta dosazených odéesáckých nomenklaturních kádrů ve vedení nemocnic vůdcům povstání.Pokud to Hegr nechá, tak je ponížen i on.
Po tom, co předvádí ta hloupější část národa, přeji z celého srdce českým lékařům, aby se jim podařilo uplatnit se v lepší a kultivovanější cizině.
Odchod převážně mladých a nejnadějnějších českých lékařů se každoročně jen urychlí.
Že na to doplatí právě ta jásající lůza, je nasnadě. Funkcionáři ODS mají svou péči zajištěnu u již ukradených nemocnic, nebo nemocnic kde mají "své" ředitele a osud tancující lůzy jim může být ukraden.
Lékaři sice udělali chybu v propagaci - špatným adresováním svých poněkud přestřelených požadavků. Ale nakonec své požadavky hodně korigovali a zvýšení základních platů nejvzdělanější profese je zasloužené.

Ironií je, že právě lékaři většinou volili pravou rukou. Divím se, že při svém vzdělání nepoznali, že vlastně volí sobeckou a zlodějskou mafii, která se za pravici pouze účelově vydává. Mají blíž k fašounům než pravici.

Potom lidičky věřte, že si budete vylepšovat důchody spořením ve fondech :))
19. 02. 2011 | 23:49

Rumcajs napsal(a):

Id:

Ale já taky platím DPH.
Budem ho platit pěkně spolu. Ty nemáš radost socko, že taky přispěješ ?
Nebo sis myslel, že to mám táhnout jenom já ?
19. 02. 2011 | 23:53

Rumcajs napsal(a):

Colt:

Běž za něma. Jistě Tě rádi ošetří. Zvláště, když jim slušně zaplatíš.
19. 02. 2011 | 23:55

prirodovedec napsal(a):

JC: I kdyby IP byla, zase jsem zde pres kolegy prostredniky takze nic Vam to nerekne. Stale na stejnem miste jako po odchodu. Resime po siti odborne problemy a v jednom okne nam bezi "prirodovedec" :). Sef je opet svezi, tak mu tam obcas neco doplnime a preklapime to sem, pro jistotu vzdy jen jeden, aby byla IP stejna.

Jiank nastesti nejen garazovite Nemecko roste ... :) a mladi co utecou uspeji. Ale zjistuji, ze k domovu ma clovek stale vztah a radeji bych videl nejakou podobnou sounalezitost u mladych s domovem, ale ten mezigeneracni despekt vuci tzv. "uspesnym" je az depresivni. Jinak nez generacni vymenou a vymetenim stareho to skoncit nemuze, otazkou je jen kolik ztracenych generaci jeste bude mlcet nebo odejde. To neni o levici ci pravici, mladi s temito garniturami nechteji mit nic spolecneho (to jsou pro ne jakesoviti) a je jedno jestli je to brejlatej holohlavej nebo brejlatej s prehazovackou. Poptejte se a zjistite, ze prozreli i madloviti. :) Na VS v CR urcite :).
19. 02. 2011 | 23:57

JC napsal(a):

Rumcajs
Nejlepší je když si někdo říká colt a "stříká" to z něj jak z Lenina :-)))

prirodovedce to u vas v Emerice nemáte že ?
20. 02. 2011 | 00:00

ld napsal(a):

Rumcajs,

už to zakecáváš, montuješ dohromady logáro a kalkulačku. Abys ty mohl platit DPH, musím já za tebe platit daň ze mzdy, protože ty jseš takový daňový eunuch v bordelu.
20. 02. 2011 | 00:05

vasja napsal(a):

Kulva kuci, to je strašný. Ve špitále polobůh, venku podělanej až za ušima.
Dyk si může sednout na prase, jako každej a voběd pár špítálů.
Flek určitě najde. Takhle se vnucovat.... je mi blbě.
20. 02. 2011 | 00:07

Rumcajs napsal(a):

JC:

Na coltech a podobmných levounech je symptomické, že sympatizují s hmotným zabezpečením získaným násilým a vydíráním.Proto vytvářejí synergické spolky,jako například odbory.
20. 02. 2011 | 00:10

prirodovedec napsal(a):

Rumcajs napsal(a): prirodovedec: Ale ať ten pořádek klidně není. Já se konfrontace nebojím. 19. 02. 2011 | 23:43

V tom je mezi nami naprosta shoda. Vsak to pisu, jen to dotahuji. Par skupin socek se pokusi ridit Vasim navodem (neco znefunkcnit jako doktori), dojde k Vasi nebojacne konfrontaci, vyresi se to ala zelezna hornicka lady pripadne ala ten emericky dispecersky kovboj a pak uz se to jen doladi a socky si nebudou moci vyskakovat (zkratka bude ten humanitarni fasismus), ti pracoviti si budou smet bagrovanim vydelat, podnikatele si budou moci konecne vybrat pracovitou a neremcajici silu a ti zlobivi budou zavreni az zcernaji nebo z nich budou bezdomovci, a tak se spravedlnost naplni. Zemsky raj to na pohled ... :) Mne uz jde jen o to, abyste umoznili posilat rodinam vydelky lidi co jsou venku a aby jste nezadratovali pak hranice a sikovni mladi mohli rozvijet i sen mnoha generaci o tvorive CR tam kde to pujde. S ohledem, ze necekam, ze to bude u Vas jako za dolfiho, tak si myslim, ze to pujde ...
20. 02. 2011 | 00:11

Rumcajs napsal(a):

Id:

Daň ze mzdy platíš za mě ? Že jsem si nevšiml socko.

A kolik za mě platíš ?
20. 02. 2011 | 00:12

Rumcajs napsal(a):

prirodovedec:

Ničeho se neboj. Většina komunistů už zdrhla na západ jako ty.
20. 02. 2011 | 00:15

prirodovedec napsal(a):

JC: Nevyzvidejte. :) Ale USA je plna exotu, Rumcajs i Colt jsou pro mne stredovych a temer blizkych nazoru.
20. 02. 2011 | 00:16

ld napsal(a):

Rumcajs,

sám za sebe je to dost. Všimnout sis toho nemohl, protože to je pijavici jedno, kapitalisto od závory. Koho budeš na podzim v parlamentních volbách volit?
20. 02. 2011 | 00:24

Colt napsal(a):

Ale pánové a příznivci ODS - nejste žádná pravice - jste jen obyčejní čeští tuneláři a zloději.
Za pravici a antikomunisty se jen vydáváte - v zájmu moci a kradení. Když je třeba, tak jsou (Grebeníčkovci) Filipovci dobří.
20. 02. 2011 | 00:25

Rumcajs napsal(a):

Id:

Jako většina lidí.

Pravici.

P.S.

Daně mají i solidární charakter. Měl bys teda platit i na druhé.
Nebo ne ?
20. 02. 2011 | 00:31

prirodovedec napsal(a):

Rumcajs: :) Nepochybne :). Zadne obavy prece nevyjadruji. Pouze vidim zrejmy vyvoj a pisu o tom. Vsak jsem napsal, ze zavedete "sametak fasank" a podporu domu a mozky ven pustite. Na Cinu si budete hrat jen v napodobovani platu a prav zamestnancu. :)

Jake to jinak je videt kolem sebe tolik diletantismu (jak na levici tak na pravici)? Zda se mi, ze to prilis prozivas proti dobe, kdy jeste byla nadeje, ze vsichni nejsou hloupi. Bavis se tim alespon trochu? Neni to nadherne videt tolik hlupaku ve vysokych funkcich v CR? Takove dejavu, vid? :)
20. 02. 2011 | 00:35

ld napsal(a):

Rumcajs,

ptal ses, kolik platím za tebe, nikoli za druhé. Ty jseš fet? Asi jo, unikají ti souvislosti. Ještě k té pravici. Kdo to bude, Bobošíková? Nebo koumáci z ODS či zbrojaři od top9?
20. 02. 2011 | 00:36

trn napsal(a):

LOK neutraliste, aby opravdu vsichni lekari stahli vypovedi - nekteri a jsou to vetsinou ti nejlepsi nakonec odesli, protoze uz si v ramci akce opravdu nasli praci v zahranici - tak stat zase nemusi brat vsechny zpatky. To je jednoduche.
20. 02. 2011 | 00:38

MaFa napsal(a):

dobře mu tak. jsou to jenom vyděrači,kteří si berou jako štít obyčejné lidi. všichni chceme přidat, ale nemůžeme se momentálně rovnat platem němcům, švýcarům atd.
20. 02. 2011 | 00:38

trn napsal(a):

LOK neutraliste, aby opravdu vsichni lekari stahli vypovedi - nekteri a jsou to vetsinou ti nejlepsi nakonec odesli, protoze uz si v ramci akce opravdu nasli praci v zahranici - tak stat zase nemusi brat vsechny zpatky. To je jednoduche.
20. 02. 2011 | 00:39

trn napsal(a):

LOK nezajistil, aby opravdu vsichni lekari stahli vypovedi - nekteri a jsou to vetsinou ti nejlepsi nakonec odesli, protoze uz si v ramci akce opravdu nasli praci v zahranici - tak stat zase nemusi brat vsechny zpatky. To je jednoduche.
20. 02. 2011 | 00:39

Jaroslav z Liberce napsal(a):

Kdyby ho chtěli vyhodit (propustit, okamžitě zrušit prac. poměr) za organizování stávky - tak by to bylo svinstvo.
Ten pán se svobodně rozhodl dát výpověď, tak je zcela dle platného zákoníku práce na zaměstnavateli, zda se zpětvzetím výpovědi bude souhlasit.
Já být ředitelem nemocnice, tak ŽÁDNÉHO vyděrače zpět nevezmu. Není nic horšího než nespolehlivý zaměstanec!
20. 02. 2011 | 00:44

BK napsal(a):

Je to ubohá, nízká pomsta.
Exemplární trest, který má odradit případné vůdce dalších "rebelií".
Vláda, která by chtěla alespoň budit zdání demokracie, by se snažila něčeho tak průhledně pitomého vyvarovat.
Nečasovi a jeho družině se evidentně stýská po loajálním a "odpovědném" přístupu ROH.
20. 02. 2011 | 00:44

upřímný Standa napsal(a):

Podlost je brát si pacienty jako rukojmí!! Myslím to upřímně!
20. 02. 2011 | 00:44

prirodovedec napsal(a):

MaFa: Ale muzete nejen chtit. Stejne mirite jako CR k bankrotu, tak at se predtim pomejete. :)
20. 02. 2011 | 00:45

Franta Adamec ze Straznice napsal(a):

To cenzorem zabezpeceny Pavel Kohout
---
Moje vypoved byla alternativni
---
Byl jsem reditelem divize Systemove integrace v IT firme, Digitis a.s. se sidlem v CB na namesti a s vlastnikem s.r.o. v Praze na Radlicke, komunisticky Prospex a spol. Byla to pro mne zejmena nocni prace za nekolik reditelu, absolventu VAAZ. Vozili mne novym Fordem SIERA, poucili mi novy mobil, ktery vazil 16kg. Vozili mne na veletrhy IT, do Brna, Vidne, na nakup IT do Mnichova a na CEBIT do Hanoveru, skolil jsem je v CB a v Alpach.
---
Strategicky reditel mel pro mne pripraveny dve pisemne vypovedi, 1. reorganizacni do Blanska bez odstupneho jsem odmitl, prijal jsem 2. vypoved s trimesicnim platem jako odstupnym. Plat a premie jsem mel slusne. Tak jsem se v roce 1994 stal OSVC v detasovanem pracovisti, v nasem vinohrade v CHKO Bile Karpaty, se zakazkami pro Ministerstvo financi a Zivotniho prostredi, IBM, Microsoft, Integraph, Visteon...

Muj byvaly generalni reditel z nasi ulice v Brne je dosud nezvestny, pro svou rodinu. Strategicky reditel vytuneloval Svaz prumyslu a obchodu CR, i prislusnymi komunistickymi podniky a RM Systemy. Nyni za to dostal dozivoti. Je financnim reditelem stavebni firmy SKANSKA, drive IPS Praha.
Predrazenych verejnych zakazek a staveb pro zkorumpovane komunisty a politiky bude letos mnohem mene.
---
Uzivam si vnoucat a predcasneho duchodu, mesicne 8700 CZK hrubeho. Pro sva vnoucata, cekam na odchod komunisticke mafie z CR a EU, humanitarniho bombardera Vaclava Havla a Vaclava Klause, prezidenta tunelaru a komunistu.
---
20. 02. 2011 | 00:45

KJ napsal(a):

ad "hoven"
Tak vám vadí, jaké platy mají lékaři?? A že má ministerská úřednice (rychlokvaška) na pásce 145 tis. hrubého vám nevadí? Jak důležitá a zodpovědná je její práce a jak práce lékařů? Že mají soudci 60 tis. měsíčně za MOŽNÁ 40 hodin týdně vám taky nevadí, i když domoci se u nás nějakého práva a spravedlnosti je buď zcela nemožné nebo je to cesta na hoooodně dlouhé trati.
Autor má pravdu. Od vlády se nic než podraz očekávat nedá (viz jeden z jejích posledních nápadů, jak ze zákona okrádat lidi: povinné spoření na důchod, které pokud nevyčerpáte a štěstím, že jste se té penze dožil, zemřete, nepodléhá dědictví, ale schlamstne ho stát). Tak to teda kam se na tohle hrabou kdysi komouši!
20. 02. 2011 | 00:48

prirodovedec napsal(a):

Jaroslav z Liberce: Samozrejme, jde o to kdo vyhraje, kdo by bral vyderace zpet? Reditel jedna naprosto racionalne i podle politickeho zadani sve partaje. Jen je otazka, zda ma vyderac jeste vydiraci potencial. Pokud ano, pak bych to spise videl na konec reditele ... na druhe strane partaje uz sve neuspesne partajniky neodsuzuji, ale vykopnou je do jine funkce, takze ani reditele nic neriskuji ...

Tady nejde o nic jineho nez o tvrdy stret, ktery ukazuje, jak bude probihat budoucnost v CR. Kdo se bude chtit neceho domoci, musi ukazat silu, at to bude vlada nebo jina zajmova skupina. Cesta k fasismu je tim logicky nastoupena. Pravdou je, ze tato zkusenost CR historicky jeste chybela ... sveho Horthyho ci Pilsudskeho jsme nemeli ...
20. 02. 2011 | 00:51

hoven napsal(a):

problém naší společnosti je nenažranost. chybí tu jakokoliv skromnost, pokora. lidi se chovají jako dobytek, jenom ty prachy hrabou. jsou lidi, kteří nemají nic, jsou nemocní, žijou za par tisicovek z rukou do huby. ti nemají sílu si něco na státu vydupat. musejí přijmout svuj osud. na druhe straně lidi, kteří mají všechno, jsou zdraví, uspěšní, vystudovaní, nemusejí tvrdě manualně pracovat někde na stavbě nebo v dolech , tak těm nestačí pruměrný padesátitisícový plat. chtějí víc. měli by se stydět.
20. 02. 2011 | 00:55

jamo napsal(a):

opravdu nesktečný blábol..obzvláště když jsme se každý den mohli dočítat o případech šikany doktorů, kteří to D-O nepodepsali právě ze strany vyděračů. A co ty nekompromisní postoje i arogance vůči vedení nemocnic? A teď si je tam mají ředitelé nasadit dobrovolně znovu? Vy jste se zbláznil?
20. 02. 2011 | 00:56

XY napsal(a):

Dík, pane Šterne, že jste to napsal. Podlost, šikana, ubohost.Ve slušné společnosti by se vůči MUDr Engelovi takto nepostupovalo, už jen proto, aby že by ředitel a nadřízené ministerstvo nechtělo být podezíráno z malosti, mstivosti. Navíc lékařka odmítla nastoupit za dr. E., tedy nemohli mít nasmlouvánu tu další, takže výmluva je lichá. - Reakce mnoha diskutérů odpovídají pokleslosti této společnosti. Z některých čiší nenávist vůči inteligenci, živená za minulého režimu. Z jiných ubohá zmatenost. Není divu, když přední činitelé označují lékaře za vyděrače - po 20 letech se postavili za svá práva, ale také za práva občanů proti rozkradačům zdravotnictví. Stejně se skandalizují ti, kdo udělají něco proti korupci. Místo poděkování- práskači.
Je jasné, že dohoda s lékaři je mnohým proti mysli. Soudní lidé by se měli ozývat na veřejnosti.
20. 02. 2011 | 00:57

Franta napsal(a):

Děkujeme odejděte už a neotravujte nevinné občany.
Mám rád všechny ty pomýlené soudruhy, kteří chtějí na sebe neustále upozorňovat.. Jen si v klidu přečtěte článeček na LOKu z 10.10.minulého roku jak se ti soudruzi odboráři chvástali, že na ně už čekají v Německu..A dneska ti darebáci zase chtějí stávkovat a projevovat nějakou solidaritu aby je vzali zpátky na svá původní místa.. Těm už fakt nejde o práci ve zdravotnictví pro občany ale jenom o peníze a Business. Co dělali až doposud všichni ti bývalí ministři zdravotnictví proti korupcí a plýtvání penězi ve zdravotnictví.?? Jediný ministr zdravotnictví pan Mudr Heger začal konečně se zabývat reformou zdevastovaného zdravotnictví.. A my mu držíme palce a ať se zbaví i těch darebáků, kteří mu to chtějí komplikovat..
20. 02. 2011 | 00:58

Vladimir napsal(a):

Není podlost nevzít zpět Engela. Podlost od LOKu bylo vyhrožovat smrtí občanům této země, když nedostabou 70 tisíc na ruku. Jejich jednání je typický gangsterismus, terorismus, bankovní lupičství ...

To, že se Engel Voleman a možná i jiní vůdcové LOKu dostali do ošemetné situace svědčí o jejich diletantismu. Už to, že jeden den uzavřou s ministrem dohodu / memorandum a hned druhý den zpochybňují , že ministr nedal záruky, že to bude plněno svědčí, že to jsou naprostí tupci, kteří si neumí ani vyjednat podmínky, když o nich jednají ... a ani si neumí vyjednat podmínky pro šéfiky ...
Asi si ani nepřečetli zákoník práce, kde se píše o výpovědi nebo o ochraně odborářských vůdců ...

Navíc, prosákly na veřejnost metody, jak lanařili doktory pro akci Děkujeme ... Oni těm, kteří se zdráhali podat výpověď dělali různé schválnosti, chcali jim na nohy, kadili do bot ... O takové darebáky (a to si říkají elita národa - pchééé ! ) opravdu nikdo nemusí stát.
20. 02. 2011 | 00:58

ModréptákyNepěstuji napsal(a):

Podlost je přeci vetšina toho, co ODS v této zemi kdy provedla. Začalo to výkopem centrálního tunelu, tzv.kuponovky pánů Kočárníka a Klauze. Vzpomeňme pány Čermáka, Macka. Komunistické hlasy, které dostaly na Hrad čestného předsedu. Starosta Jančík, primátor Bém, koalice se socany na magistrátu v Praze a s komunisty na radnicích ... Nevyhráli volby, ale mají premiéra. Dobře nám tak všem za to, že jsme nepomohli prozřít té slepé a hluché mase lidí, kteří nemají žádnou paměť a stále tuto partaj volí. Ve světle toho všeho je jeden ředitel Vinohradské nemocnice, který se chce na téhle kauze politicky udělat zanedbatelný. Třeba alespoň lékařům dojde, jaký zaujmout jednou provždy postoj k ODS.
20. 02. 2011 | 01:00

optimista napsal(a):

Bláhový každý kdo si myslí,že jakákoliv partaj v této republice přinese blaho!Tak, jak to tady vedli a na co se zaměřili,přináší po 20ti letech ovoce.A jak jsem již napsal.První kulminace byla "Vláda strojvedoucího" a druhá "vláda Topolánka"!!Pane Šterne jaké zostuzení lékařů!!Co to blábolíte! Doufám,že utíráte slzy! Pořád se zdůrazňuje jaká jsou lékaři elita, a to si opravdu mysleli,že ta místa budou mít garantovaná! Pane Šterne,není socializmus, a nastupuje snad na místo "odboráře" Engela soustružník?Lékař,který je jiného názoru a využívá situace.Pane Šterne a kde jste byl Vy a ostatní když jsme po revoluci lítali z práce jak nepotřebný haraburdí?Museli jsme se sakra snažit abychom se uchytili.Drželi jsme huby,protože jsme byli rádi,že ta rudá pakáž byla vystrnaděna.A zase jsme bezmocně přihlíželi jak si to tu rozdělují a rozkrádají jiné barvy.Pane Šterne to je život a doktoři musí zhodnotit úspěšnost akce a spočítat oběti i ztráty!!!! Jinak je to na nich na každém osobně.Žádná akce není beze ztrát.A když solidarita tak ať tato akce pomůže aspoň budoucím!!Ale takové uvědomnění je asi moc i na všechny a nejen na vzdělance.Když mne vykopli z práce a firmu zrušili,tak mi trvalo 5let,než jsem si vybudoval nové pozice.Nebrečel jsem a nekňučel po médiích.Dnes dělám u soukromé firmy a neumím si představit ,že bych dal výpověď,stáhnul a oni by mne vzali zpět za stejných podmínek.Hleděl bych z dálky na vrata a přemýšlel kde se stala chyba.
20. 02. 2011 | 01:01

LUF napsal(a):

"Teď už člověk také rozumí tomu, proč ministr Heger prodlužoval jednání s odbory. Šlo o to dostat se za termín nabytí platnosti výpovědí, aby doktoři nemohli být automaticky vzati zpět."

Je třeba umět rozlišit co je skutečnost a co vás jen napadlo jako možnost. Kdo nerozliší co je fantazie a realita tak to je příznak schizofrenie. Divím se redakci že vás sem vůbec pustí
20. 02. 2011 | 01:02

Greby napsal(a):

Je to dobře, ať si táhnou.. stát na to nemá prachy, aby tady vyživoval nějaký vyžírky, kterým 70tis. korun měsíčně nestačí.. konečně zbydou peníze na důchodce a pod.. nevzal bych zpět ani jednoho doktora, ať si táhnou na pracák a pak jdou dělat s lopatou za 10tis.. to je to nejrozumější, co si zaslouží.. beztak jich většina nic neumí a jen parazitují na nás ostatních.. pryč s nima.. přijdou jiní.. :)
20. 02. 2011 | 01:03

prirodovedec napsal(a):

hoven: Proc by se meli stydet. To se v CR davno nenosi. Pokud dokazete druhe zmacknout a vymoci si sve silou, mate prece obdiv. Zvykejte si na standard budoucnosti. Tak uz se bechovaji jednotlivci, tak se bude postupne chovat vetsina. Zmineni slabi a slusni odpadnou a Vy uz se nezatezujte nesmysly jako skromnost a pokora nebo Vas ti tvrdsi zamacknou jako svaba v konkurencnim boji. Vitejte do realne souteze 19.stoleti pardon 21.stoleti, socialisticke polstare byly prozrany, ted se pujde na dren. Takze urvete co muzete a uzivejte si nez prijde nekdo, kdo bude silnejsi, tvrdsi, vetsi pdorazak nez Vy a obere Vas ...
20. 02. 2011 | 01:03

Eva napsal(a):

Liberál se mýlí: FN královské Vinohrady je přímo řízená nemocnice - přímo řízená ministrem Hegerem. A já si myslím, že ten má teď dobrý důvod okamžitě odvolat ředitele této nemocnice, který se jako vlivný člen ODS mstí odboráři Engelovi.
Ta štvanice, která se v médiích na něj rozpoutala a vyvrcholila dnes jeho fotografií s kulkou v čele na Neviditelném psu v Lidovkách.cz - je svinstvo! Lékaři mají pravdu a platy měli mít dávno zvýšené, ne po 22 letech, když se konečně odhodlali k odvážnému protestu a riskovali svá místa. Všichni by jim měli poděkovat: jejich kolegové, kteří neriskovali, ale dostanou nejspíš taky přidáno. Jejich pacienti, protože konečně rozhoupali ministra k reformě zdravotnictví a my, občané, za to, že nám předvedli, že si nemusíme nechat kálet na hlavu od politiků, kteří jsou nedůvěryhodní, prolezlí korupcí a rozhazují desítky miliard za Blanky, grippeny, Panudry a čističky odpadních vod, za předražené vybavení nemocnic kvůli provizím! To nikomu nevadí, to je zajímavé!
20. 02. 2011 | 01:03

sova napsal(a):

Pan Engel může jít do Německa. Jistě ho přijmou s otevřenou náručí.
20. 02. 2011 | 01:05

Lamak napsal(a):

To je chyba nasi zbabele vlady doktorum se nemnelo ustoupit.Vetsina by se rada vratila zpet jeste za mensi penize a vlada mohla situaci vyuzit k zavreni prebytecnych nemocnic protoze jediny kdo jim v tom v minulosti branil byli doktori.Snad uz podobnou chybu priste jakakoliv vlada neudela.
20. 02. 2011 | 01:05

Predator2811 napsal(a):

Kdy jindy se lze zbavit šéfa odborů, než když sám dá výpověď? Tohle je pro nemocnici příležitost z nebe, byli by debilové ji nevyužít.

Navíc z první ruky vím, že M Engele jako lékař za moc nestál, důkaz potvrzující obecné pravidlo, že kdo je v práci neschopnej, stane se odborářem.
20. 02. 2011 | 01:06

Akki napsal(a):

Však ty, které nevezmou z5, tak můžou jít furt do Německa jak měli původně v plánu, tam na ně čekají.
20. 02. 2011 | 01:06

Jirka Čech napsal(a):

Zvonil jsi klíčema? Tak si nestěžuj !!!!
20. 02. 2011 | 01:06

Hurá napsal(a):

Hnus má jméno : ODS !
20. 02. 2011 | 01:10

hoven napsal(a):

enkidu,
mě se julínkova reforma velice líbila, ale prostě si jí už nepamatuju, nemužu ji obhajovat je to už dost let. konkurence ve zdravotnictví prostě fungovat nemuže. zdravotnictví nemuže být tržní . to nejde. lekařska peče musí zustat dostupná pro všechny. privatizací pojištoven a nemocnic by se podle meho nazoru dosahlo lepšího hospodaření těhle institucí, ale v rámci stávajího modelu financování. to jest veřejnýho financování zkrze pojištění. to pojištění se vybere tak jako tak, at jsou ty pojištovny a nemocnice státní nebo soukromý. pak ovšem hodně záleží na tom, jak je nadále s těma penězma zacházeno. obecně státní vlastnictví znamená plýtvání, tomu řediteli je to jedno, jak hospodaří, kolik platí za energie, uklid, atd atd. . soukromej vlastník převrací každou korunu. soukromej vlastník se ptá, kam a na co ty peníze šly. myslim, že tudy vede cesta. ten cíl musí být ten, že pojištěnec má dostat za to pojištění co nejlepší služby. a myslím, že je rozdíl, kde pojištěnec ty služby dostane, jestli v státním socialistickém smradlavem a špinavem molochu nebo v moderní čisté a pěkné soukomé nemocnici. já radši tu soukomou. platy doktorů jsou dle meho nazoru zcela adekvátní. já bych na požadavek odborů nepřistoupil i kdyby mělo odejí 5000 lekařů. vláda má prostředky nato, aby postupovala razně a tvrdě, ale bojí se. mimochodem, chrenek je kamarád křištalového standy.
20. 02. 2011 | 01:10

Prokop napsal(a):

Otázkou je, kdo tahá za kratší konec provazu. Zajímalo by mě, co by se stalo, kdyby v úterý 1. března ráno všichni nemocniční lékaři se prohlásili potenciálně nemocnými a odešli k vyšetření ke svým závodním lékařům a následně k lékařům specialistům. Žlučníkové či ledvinné koliky, bolesti na prsou, podvrtnuté kotníky, zablokované páteře ... to vše by dokonale zhroutilo chod zdravotnictví i bez výpovědí během jediného dne a bylo by to zcela v rámci zákona. Na pracovní neschopnost má nárok naprosto každý, kdo o svém stavu přesvědčí obvodního lékaře.
20. 02. 2011 | 01:10

kormoran napsal(a):

Suma sumarum, byl to organizovany neuspesny levicovy "puc".
20. 02. 2011 | 01:12

prirodovedec napsal(a):

Eva: Budte klidna. Sice pisi odjinud, ale verte, ze zejmena mladym vadi. Podstatna zmena je, ze uz se az na skalni fankluby neveri nalevo ani napravo. Tim to konci.
20. 02. 2011 | 01:12

Lamak napsal(a):

Pane Prokop stalo by se jedine lekari by se museli vratit do ordinaci protoze by je nemnel kdo vysetrit :D :D :D Chlape mysli
20. 02. 2011 | 01:12

optimista napsal(a):

to : modré ptáky nepěstuji

Já také ne,ale o co jsou ty oranžoví a druzí zloději lepší ?Sobotka dělal "strojvedoucímu" ministra a zástupce.Chce nám dnes s tím slizkým Škromachem předvádět jak je čistý a charakterní,morálně "heboučký"?Jak mohl nevidět za celá léta sviňárny a zlodějny svých spolustraníků!!On nic neviděl? U ničeho nebyl?Jednoho jak druhého,bez rozdílu barvy! Jak je vidím a slyším tak je mi zle!A je mi zle i z Vás protože jste asi dle vyjádření socdemák!Podporovatel stejné pakáže jako je ta co ji jmenujete.
20. 02. 2011 | 01:13

snowfox napsal(a):

Nevšiml jsem si, že se by pan mengel (který podobně jako jeho německý skorojmenovec kráčí přes mrtvoly, byť jen hubou) stal ministrem zdravotnictví, aby rozhodoval o všem, co se ve státních špitálech děje.

ČR dosud není korporativní stát, byť se o něj odboráři velmi snaží. Neřád ve státním zdravotnictví, na kterém se doktoři vědomně podílejí, je stále velmi přijatelný, proti představě syndikátem ČLOK řízeného zdravotního monopolu.

Syndikát ČLOK je jednoznačným argumentem pro soukromé zdravotnictví, a jestli ve vládě a krajích zůstaly zbytky zdravého rozumu, zachovají se podle toho.

A propos, bylo by krásné, kdyby pan ředitel FNM odolal sviňárně, kterou politické protlačení nadbytečného odboráře zpět do pracovního poměru, ze kterého sám demonstrativně odešel za lepším, odolal. Příliš krásné, než aby to bylo reálné.
20. 02. 2011 | 01:17

Franta napsal(a):

Jenom poznámka k předcházejícímu příspěvku označenému XY- O pokleslosti diskutérů, mstivosti a o slušné společnosti. Znám jednoho velmi vzdělaného Mudr primáře a CSc a který často za socialismu navštěvoval zahraniční semináře a když jsem před několika léty dotazoval co na mně podával soudruhům z StB za informace, tak jen stal a čuměl na mně. Chtěl jsem mu dát pár facek ale raději jsem odešel od toho hovada... Znám hodně velmi slušných lékařů, kteří se od těch akcí distancují a k počínání zdravotnických odborářů se raději nevyjadřují..
20. 02. 2011 | 01:17

Jirka13 napsal(a):

Mně to s tím místem nerozplakalo. Jso to arogantní hajzlové. V jejich odporné "argumentaci" u Jílkové se odkopali tak, že i ten creaturní Schneider mezi nimi vypadal jak pohádkový dědeček a intelektuál.
20. 02. 2011 | 01:21

Carlos V. napsal(a):

prirodovedec : pozdravujte doktora, je zpět na ostrově rytířů ?

Na rozdíl od Vás se neděsím. Jakožto profesní insider znám dle dostupných gossipů už bídu naší ekonomiky - tedy průšvihy asi tak u 99% veřejných zakázek - už dost dlouho.

Naopak, těší mě, že současná vládní koalice nedrží tolik basu a tak se se dostane na veřejnost aspoň kousek.

Nenadávejte na vládu - chobotnice funguje velmi spolehlivě zprava doleva a zpět.

Dost možná přijde čas jakobínů. A radši libertariánských, než rudých, černých či populistických. Snad nepřijdou gilotiny, jen Bastily.

A co se doktorů týče - od začátku akce jsem jim nikdy nenadával. Některá hesla měli hloupá, ale odejít z práce je jejich výsostná svoboda. Nadávám jim až teď, když někteří nechtějí přijmout odpovědnost a důsledky svých svobodně učiněných kroků.
20. 02. 2011 | 01:24

Sandra.b napsal(a):

Osobně mi přijde správné, jak se pan ředitel nemocnice zachoval. Pokud zaměstnanec hrozí, že odejde a pak odevzdá řádnou výpověď, zaměstnavatel ji musí ze zákona přijmout a hotovo. To se také stalo. Dělat bububu umí každý trouba, ale počítat s následky asi jenom málokdo. Pán se zřejmě přepočítal a nedopočítal. Chtěl odejít? Ano. Dal výpověď? Ano. Tak ať přesídlí do zahraničí, kde už na něj čekají s otevřenou náručí. To bylo řečí, že odejdou do ciziny, tak ať jdou a když vede odbory, ať jde příkladem a ostatním tam v té cizině prošlápne cestičku a nefantazíruje zde o nějaké politické mafii. Co má dělat zaměstnavatel s nesolidárním zaměstnancem, na kterého není spolehnutí a který mění svůj názor (nejdříve odchod, nyní škemrání o stažení výpovědi a přijmutí zpět) skoro jako aprílové počasí? Fandím panu řediteli!!! A přeji si, aby se tak zachovalo více zaměstnavatelů, neboť kdo zaručí, že se podobná akce nebude opakovat za další období? Jen je mi moc líto pacientů a příbuzných pacientů, kteří měli strach, jak se situace vyvrbí. Stres v těhotenství neprospívá ani matce ani dítěti a lékaři svým chováním připravili nejedné nastávající mamince těžké chvilky.
20. 02. 2011 | 01:28

jaryk napsal(a):

Hippokratova prisaha

Přísahám a volám Apollóna lékaře a Asklépia a Hygieiu a Panakín a všechny bohy a bohyně za svědky, že budu tuto smlouvu a přísahu dle svých možností a dle svého svědomí dodržovat.
Toho, kdo mě naučil umění lékařskému, budu si vážit, jako svých rodičů a budu ho ze svého zajištění podporovat. Když se dostane do nouze, dám mu ze svého, stejně jako i jeho potomkům dám a budou stejní jako moji bratři. Pokud znalosti tohoto umění (lékařského) zatouží, budu je vyučovat zdarma a bez smlouvy. Seznámím své syny a syny svého učitele a všechny ustanovené a na lékařský mrav přísahající s předpisy, přednáškami a se všemi ostatními radami. Jinak však s nimi neseznámím nikoho dalšího.

Lékařské úkony budu konat v zájmu a ve prospěch nemocného, dle svých schopností a svého úsudku. Vystříhám se všeho, co by bylo ke škodě a co by nebylo správné.

Nepodám nikomu smrtící prostředek, ani kdyby mne o to kdokoli požádal a nikomu také nebudu radit (jak zemřít). Žádné ženě nedám prostředek k vyhnání plodu.

Svůj život uchovám v čistotě a bohabojnosti, stejně tak i své lékařské umění. Nebudu (lidské tělo) řezat, ani ty, co trpí kameny a tento zákrok přenechám mužům, kteří takovéto řemeslo provádějí.

Do všech domů, kam vstoupím budu vstupovat ve prospěch nemocného, zbaven každého vědomého bezpráví a každého zlého činu. Zvláště se vystříhám pohlavního zneužití žen i mužů, svobodných i otroků. Cokoli, co při léčbě i mimo svou praxi ve styku s lidmi uvidím a uslyším, co nesmí se sdělit, to zamlčím a uchovám v tajnosti.

Když tuto přísahu dodržím a neporuším, nechť ve svém životě i ve svém umění skromně dopředu postoupím. Tak získám si vážnost všech lidí po všechny ty časy. Když ale zákazy přestoupím a přísahu poruším, nechť stane se pravý opak.

Tímto chci říci, že všichni lékaři kteří nás chtěli nechat na holičkách a byli vzděláni za peníze nás všech porušili přísahu.

P. S. Souhlasím s tím, aby lékařům bylo přidáno, ale podle zásluh jako všude jinde.
20. 02. 2011 | 01:28

starej pes napsal(a):

dvacet let se tady údajně kradlo,falšovaly výběrové řízení,nakupovaly předražené léky,kvetla korupce.a tak mě zajímá, kolik trestních oznámení podal Lok,potažmo odborářští bossové?
20. 02. 2011 | 01:29

Enkidu napsal(a):

hoven
platy doktorů v ČR v nemocnicích jsou zcela neadekvátní, již jsem to výše vysvětloval a taková disproporce znamená, že pokud se nezvýší, nezůstane zde z mladých nikdo nebo na LF budou chodit 2-3 sorta, což se v menším již nyní stává (oproti stavu před 10 lety).
Je nesmysl, že soukromý vlastník je hospodárnější než stát v případě, když nejde do rizika a má státem garantované příjmy v podobě zdravotního pojištění (povinného). Bude to tedy jako z ČEZem a jinými monopoly. Nevím, proč by nemohla být konkurence ve zdravotnictví i v stávajícím systému, všude na západě je, dokonce i ve Francii nebo Německu. Prostě se reguluje množství zákroků u pacientů, nikoliv jen u lékařů. Chrenek je kamarád Srandy, o tom žádná, no a co? V tomto jede ČSSD i ODS, důvody jsem již předestřel. Vy prostě chcete mít socialistické zdravotnictví v soukromých rukou, což je nejhorší a nikde nerealizovaný model, výhodný pouze pro zloděje...
20. 02. 2011 | 01:29

hoven napsal(a):

enkidu,
ale pointa je přece v tom, že ten soukromej vlastník bude chtít z těch peněz co nejvice ušetřit. o on to šetření nemuže dělat na ukor zdravotní peče, protože tu definuje zákon a vyhlášky. takže bude muset šetřit jinde. v provozu, propustí nadbytečne zaměstnance, prostě tu nemocnici nebo pojištovnu začne řídit. ucpe ty černý díry, kudy neustále tečou peníze a nikdo vlastně neví kam. platy našich lekařů jsou adekvátní možnostem tehle země a výši zdravotního pojištění. jiné měřitko je zcestné. pokud jsou neadekvátní platům v USA, tak to je sice možné, ale my nejsme v USA.
20. 02. 2011 | 01:35

Bubeník napsal(a):

Pane Šterne,co jste napsal,nemůže napsat normální člověk.Taky Vás za něj nepovažuji.Za naprosto neschopného manažera bych naopak považoval ředitele nemocnice,který by nevyužil jedinečnou příležitost a nezbavil se takové vši v kožichu.Takového manažera bych na hodinu vyhodil.
20. 02. 2011 | 01:36

noname napsal(a):

Pro ty, co tu hazi cisla o srovnani platů lékaře.. můžete ukázat, kolik který lékař musí platit za svoje studia ???
Tím bych všem vyčůraným lékařům, co zdarma vystudovali zde a nyní jdou vydělávat jinam popřál šťastnou cestu... odejděte !
Až budou pošťáci, prodavači, řidiči a další stávkovat s heslem "Buď dostaneme víc peněz, nebo budete umírat"... pak si na Vás možná vzpomenu
20. 02. 2011 | 01:37

Da.Rock napsal(a):

Zkusme se na chvíli vžít do kůže ředitelů nemocnic. Ti měli v jedné chvíli na stole řadu výpovědí. A museli řešit, jako to udělat, aby nemuseli omezovat provoz. To je ostatně jejich povinností. A když se jim povedlo sehnat náhradu, tak si to najednou ti, co dali výpověď rozmysleli a chtějí se vrátit - a co má udělat ředitel? Vyhodit čerstvě přijatého lékaře s odůvodněním, že ten původní si to rozmyslel? A co když nakonec ten nově přijatý je lepším lékařem než ten původní? Proč by se ho měl ředitel zbavovat?
20. 02. 2011 | 01:40

Jaroslav Hruška napsal(a):

Jsem ˇˇpouhý''tiskař, ale pokud jsem někdy dal výpověď, tak jse věděl, že- buď mám jiné místo, nebo jsem tak dobrý ,že mě zaměstnavatel přidá. Což v těchto případech zřejmě neplatí. Je to normální vyděračství od lidí, kteří mají teoreticky vyšší IQ. V roce 1999 brali tiskaři v NSR 120000Kč a já 3000 hrubého a také jsem se nikam nestěhoval. Manželka dělala ve FN Vinohrady a ví , jak to tam chodilo a dodnes chodí. Ty služby navíc ? V průmyslovém provozu to je skutečně odvedená práce a ne čekání na to zda se něco přihodí. A sestřička je drobné rozptýlení.Tak ať mENGELe nepláče. Nebo chtějí Mudři i vlastní zákoník práce?
J.Hruška
P.S: kdo sestavuje požadavky na investice a předepisuje léky? Ministr zdravotnictví?
20. 02. 2011 | 01:43

jaryk napsal(a):

uz jsem to tu jednou napsal doktori kteri nam vyhrozuji smrti porusili prisahu kdy se stavaji lékaři a tímto přicházejí o možnost léčit

p.s. my je potrebujeme o tom zadna ale nechat se vydirat?
20. 02. 2011 | 01:44

urednik napsal(a):

Jste frajer Sterne a ten Engel taky. Podlost a nizkost dluzno dodat. V zemi malych lidi vskutku logicka a vitana vlastnost....
20. 02. 2011 | 01:44

Hela napsal(a):

Pane Šterne,

napsal jste to výstižně. Je to neuvěřitelná podlost - a výstraha pro ostatní lékaře, aby mlčeli. Mlčet a makat je jediné na co mají lékaři právo.

Vyjádřila jsem se stejně už pod posledním (také velmi výstižným)článkem paní Brixi.

Když ale vidím příspěvky diskutérů pod Vaším článkem, je zřejmé, že politici a šéfové nemocnic si mohou dovolit jednat s lékaři jako s otroky.

Velká část naší společnosti totiž přistupuje k lékařům ve veřejném sektorům jako k otrokům!!!
20. 02. 2011 | 01:44

Carlos V. napsal(a):

Vzkaz mnohým, kteří se domnívají, že jsou pravičáky - a odsuzují lékaře z úmyslu odejít z práce a důsledků spojených.

Mýlíte se. Nejste pravičáky. Možná nemáte rádi levicové politiky, možná nemáte rádi "socky", ale v hlavě to srovnané nemáte.

Každý je svobodný a zodpovědný sám za sebe. Každý - lékař, policista, popelář i bezdomovec. A kařdý má právo odejít za lepším - do jiné země, jiného oboru Výsostné právo, kdy nás toto rozhodnutí nemusí těšit, ale nemáme do něj co kecat či dokonce někoho odsuzovat.

Každý má i právo jednat o podmínkách svého pracovního či obchodního vztahu. I na tržnici či v krámě můžete smlouvat - a nekoupit či neprodat. A nám je houby do toho, kdo se jak dohodne se svým zaměstnavatelem. Pakliže se někomu nelíbí, že vláda usoupila lékařům moc, nechť nenadává lékařům, ale vládě - a příštw volí opravdovou pravici, která vládě sebere možnost o něčem takovém vůbec jednat.

Pakliže tedy někdo útočí na lékaře s argumenty typu "společenská nezodpovědnost". "mrtvé děti" atd ... je ... levičákem. Levičákem, který ve jménu spolenočnosti chce omezovat svobodu jednotlivce.

Jediné, co se dá lékařům vytknout (kromě hloupých hesel, ale opět - to je jejich věc) je současný pokus zbavit se odpovědnsti za vlastní svobodná rozhodnutí podat výpověď.

Ano, vynucovat si přijetí zpětvzetí výpovědi je nedůstojné chlapa. Ale snad takových ubožáků podporujících tuto nedůstojnou podlost nebude tolik.
20. 02. 2011 | 01:46

Rumcajs napsal(a):

Jestli Engel chce, tak může jít k nám do garáže rengenovat sváry.
20. 02. 2011 | 01:47

DotazníkP napsal(a):

Vždyť už byl jednou nohou ve Spolkové republice, to ztratil jízdenku? Nebo odvahu? Nebo je opravdu jen obyčejný vyděrač, kterému v žádném případě nešlo o zlepšení situace ve zdravotnictví, ale jen o naplnění vlastní kapsy...??
20. 02. 2011 | 01:48

Rumcajs napsal(a):

Takový odborník, po tom přece všude rádi hrábnou.

No néééé, Šterne ?
20. 02. 2011 | 01:51

martin napsal(a):

a vy jeste vozite v "taxiku" sve zname a nechavate je vyhravat v soutezi?
20. 02. 2011 | 01:58

hoven napsal(a):

carlos v,
správně, každý má právo odejít za lepším, engele už má sbaleno. .
20. 02. 2011 | 01:58

Bachcusvonzizkoff napsal(a):

Pan Mengel, pardon Engel, rozdil se trochu stira, by si mel rychle zajistit cestu do nemecka. Muze jim tam prinest staronove poznatky: vydirat se vyplaci, pacienti jsou jen laboratorni krysy a prisaha nic moc neznamena hlavni je socialismus. Ale to tu uz opravdu jednou bylo. Jen aby se nam tu za devet mesicu nezacalo rodit nejak vice dvojcat. Jeden Engele, dva Mengele.....
20. 02. 2011 | 02:11

Pan Tunta napsal(a):

Nikdo negarantoval, že se vrátí všichni doktoři, tak co tady blbnete. Že pan Zeman už místo obsadil a pro pana Engela už neni místo, to je život. Našel si náhradu, Engel odešel a mít oddělení bez primáře skoro dva měsíce, prostě to muselo přijít. A navíc každý ředitel nemocnice je taky manažer a má řídit nemocnici co nejlíp. Já na jeho místě bych si hodně rozmýšlel, koho vemu zpět a koho ne, protože když nemůžeš věřit vlastnímu personálu, tak se těžko pracuje a navíc máme kvantum mladých doktorů, kteří marně shání místo, tak ted je pro ně místa habaděj. A co se stávkaři, nejsem si jist, jestli 10 000 je vytrhne, když na západě mají 200 000 nebo bůh ví kolik, tak já jim bránit nebudu, jestli tam najdou štěstí, tak bon voyage.
20. 02. 2011 | 02:12

Vláďa napsal(a):

Právě jsem se vrátil z operačního sálu-mám dnes službu-byla to dnes čtvrtá operace,od rána jsme se nezastavili.Piju kávu a náhodně jsem si zde přečetl několik názorů.Nedá mi to,mám několik poznámek:
1,Výpověď jsem nedal,ne že bych s požadavky nesouhlasil,ale mám rodinu,na své místo jsem dlouho usilovně pracoval-takových je nás velmi mnoho.
2,Málo lidí si uvědomuje o co vlastně dnes jde.Mám dva syny na gymnáziu s výbornými studijními výsledky-za současného stavu z nich však lékaři nebudou/tedy alespoň ne v této zemi/.Celá společnost nyní vysílá signál jaké lékaře chce mít-chce aby medicínu studovala elita-nebo jí bude stačit druhá jakost.Jde o budoucnost.
2,Téměř se nemluví o stále se zvětšujícím rozdílu mezi lékaři v nemocnicích a lékaři soukromníky/ať už obvodními či odbornými/.Já na vysoce specializovaném pracovišti ve funkci se 130 hodinami měsíčně přesčasu mám 70% příjem mého bratra obvodního lékaře-bez služeb.
3,Věřte,že kdyby starší generace dobrých lékařů uměla cizí jazyk,problém by byl už dávno.Ale pozor-ti mladí ho už umět budou.
20. 02. 2011 | 02:13

Mára napsal(a):

Všechny vás zničim!!!!,)Stížnosti zasílejte faxem
20. 02. 2011 | 02:23

Vítek napsal(a):

Vážený pane Šterne, pokud chceme po řediteli nemocnice, aby měl zodpovědnost za řešení situace, když mu podá několik lékařů výpověď, tak mu také nemůžeme upírat pravomoc k tomu, aby tuto situaci v rámci své kompetence řešil. Takže ačkoliv v zásadě podporuji zvýšení platů lékařů, tak v tomto případě musím podpořit ředitele nemocnice.
Běžný občan-zaměstnanec přeci musí počítat s tím, že když dá výpověď, tak si bude muset najít místo jinde. V opačném případě by musel přiznat, že výpověď byla jen jakousi hrou sloužící k vydírání.
20. 02. 2011 | 02:26

Rumcajs napsal(a):

Vláďa:

Problém je Vláďo, že u soukromníka se nekrade a proto má daleko víc ja vy, co kradete.
20. 02. 2011 | 02:26

hoven napsal(a):

až uvidím engeleho na národní třídě prodávat nový prostor, tak si vždycky vzpomenu na pořekadlo, že pýcha předchází pád .
20. 02. 2011 | 02:30

Rumcajs napsal(a):

hoven:

Může jít do soukroma. Jestli má problémy s vyplněním živnosťáku, tak já mu rád pomůžu.

Náš rentgenolog je soukromě a má barák jako kráva, auto jako kráva, menželku....
20. 02. 2011 | 02:34

Pravda pravdoucí napsal(a):

XY napsal(a):
Dík, pane Šterne, že jste to napsal. Podlost, šikana, ubohost.Ve slušné společnosti by se vůči MUDr Engelovi takto nepostupovalo, už jen proto, aby že by ředitel a nadřízené ministerstvo nechtělo být podezíráno z malosti, mstivosti. Navíc lékařka odmítla nastoupit za dr. E., tedy nemohli mít nasmlouvánu tu další, takže výmluva je lichá. - Reakce mnoha diskutérů odpovídají pokleslosti této společnosti. Z některých čiší nenávist vůči inteligenci, živená za minulého režimu. Z jiných ubohá zmatenost. Není divu, když přední činitelé označují lékaře za vyděrače - po 20 letech se postavili za svá práva, ale také za práva občanů proti rozkradačům zdravotnictví. Stejně se skandalizují ti, kdo udělají něco proti korupci. Místo poděkování- práskači.
Je jasné, že dohoda s lékaři je mnohým proti mysli. Soudní lidé by se měli ozývat na veřejnosti.
20. 02. 2011 | 02:34

Mravenec napsal(a):

Je smutno tady co dokážou ze sebe vytlačit trubky zblblý masáží našich kolaborantských médií.Lékaři protestovali oprávněně a úspěšně!!!Tato vláda je vládou podrazáků a křiváku stačí si připomenout některá jména této squadry hyen-vypitec Kalousek,svazák a kamarád vrahů Mašínovic´Nečas,šílenec Drábek,
blafoun a křivák John
20. 02. 2011 | 02:36

ld napsal(a):

Rumcajs,

ty o tom zlodějnách můžeš udělat přednášku. Zkušenosti s okrádáním eráru máš dost.
20. 02. 2011 | 02:38

Rumcajs napsal(a):

Pravda pravdoucí:

Tak to můžeš být v klidu. Tebe se ta nenávist netýká.
20. 02. 2011 | 02:39

Rumcajs napsal(a):

Mravenec:

Lékaři přece neprotestovali trubko ! Oni chtěli jenom odejít. Nebo ne ?
20. 02. 2011 | 02:41

Rumcajs napsal(a):

Id:

Ty si mě asi pleteš se svou mámou, ne ?
20. 02. 2011 | 02:42

ld napsal(a):

Rumcajsi,

kdepak, na okrádačky státu zabalené do pláštíku o podnikání, tak na to jseš kapacita ty a tobě podobní. Říkat doktorovi že krade, aniž jej znáš, může jenom nýmand jako jseš ty. A ke všemu nýmand zlodějská.
20. 02. 2011 | 02:46

george napsal(a):

Pane Šterne, to co jste vyplodil ve svém článku by znamenalo, že zákoník práce je trhací kalendář. Má se tedy v pracovně právních vztazích jednat jen podle toho, jestli výpověď podá běžný zaměstnanec, bezvýznamný, anonymní pro společnost, nebo odborový boss, který výpověď ze zaměstnání podá jen "jako" pro nalákání ostatních ovcí do houfu s vědomím, že se mu nakonec udělí generální pardon? Podepsané memorandum s vládou je jednoznačné, nedalo záruku automaticky brát všechny zpět. Výkřiky na př. Rátha, že má ministr okamžitě "něco udělat" je pobídka pro porušování zákona. Pokud by se stalo, že ministr svému podřízenému řediteli nemocnice nařídí, že má vzít Engeleho výpověď zpět by znamenalo, že každý občan bude mít v budoucnu u soudu celkem úspěšnou pozici v tom, kdyby se chtěl vrátit do práce po podání výpovědi a zaměstnavatel ho nebude již chtít. Oni totiž lékaři nestávkovali, tam by měl náš odborář šanci, ale za této situace je jenom správné, aby byl zákon dodržen a zaměstnavatel měl možnost si za odcházejícího zaměstnance najít jiného. Mimochodem, že je dán pokyn lékařům od LOK znamená, že nedodrželi podespanou dohodu a může se stát, že memorandum o zvýšení platů je neplatné. Vyzvat po podpisu lékaře ke stahování výpovědí (splnit tak podmínku memoranda) a vzápětí je od toho zrazovat je podle Vás, pane Šterne, co?
20. 02. 2011 | 02:49

Rumcajs napsal(a):

Id:

Ale vždyť to říkají samotní doktoři, že se tam krade.
A kdo vede nemocnice ?
Kdo sedí v dozorčích radách ?
Kdo dnes a denně vidí korupci a mlčky přihlíží ?

No doktoři !

P.S.

Do očí bys mi tohle šašku neřekl. Vytřel bych s tebou úřad práce.
20. 02. 2011 | 02:51

Miloš napsal(a):

Zamysleli jste se někdo nad tím, že se tu řve kvůli odborářskému předákovi. Obávám se, že kdyby to byl obyčejný řadový doktro, neštěkně po něm ani pes. A pan Engel do toho šel s tím, že se toto může stát. Začít tuto akci, a nepočítat s tím, že si mohu nabít hubu ??? Za všechny svá rozhodnutí v životě přece nesu odpovědnost. V případě, že na to nejsem připraven, je to jen můj osobní problém...
20. 02. 2011 | 02:52

ld napsal(a):

Rumcajs,

řekl, neboj, do posledního písmenka, ty ciferníku chmatácká. Ty si raději utři nos, beztak z tebe neleze nic fajn. A zklidni hormon, ať tě to netrfí. Lékařům nadáváš do zlodějů, tak tě nechají právem zajít jak potkana v pasti. Jo, a ty boxerky si nech na pijavky-jste stejná kategorie. Pa, pseudoburžouste.
20. 02. 2011 | 02:59

Rumcajs napsal(a):

Rumcajs:

Možná, že jsi tak blbej, že řekl. Ale jenom jednou a pak by tě museli dát dohromady tvý kámoši odboráři.
Ale jak znám ty jejich schopnosi, tak by ti přišili uši na prdel, což by na druhou stranu mohlo znamenat, že tě stará začne brát mezi lidi.
20. 02. 2011 | 03:07

jihočech napsal(a):

pane autore
tady jde o "zlovůli zlovládců schovat se za zákony"
a potrestat vedoucího stávky Engela, to je evedentní.

Nakonec asi nepomůže nic jiného, než zapůsobit "pákou nebo spíše kladkou
12 ramennou" na zlovládce "další akcí v mezích zákona", tak jak je to obvklé
v demokratických zemích na západě.

Ale jinak než dosud tj. hazardováním zdravím pacientů.
To by se mohlo vymstít jen a jen stávkujícím lékařům.
Nenapadá vás pane Šterne nebo někoho z nicků, jak na to ?
Jak učinit průtrž "zlovůli zlovládců schovaných za zákony"
a prosadit vůli demokratické většiny ?

(Jinak se zlovůle prosadí kdykoliv proti komukoliv z nás i v budoucnosti.)
20. 02. 2011 | 03:13

bičboží napsal(a):

Jsme špinavý bezcharakterní, podrazácký národ bez hrdosti. Takových jako je p. Engel je třeba si vážit. Dofám, že si z vás seberou příklad ostatní medici. Od chátry z Hyundaie se to nedá čekat, musí to začít inteligenti národa a zbytek holoty se snad probudí.
20. 02. 2011 | 03:15

ld napsal(a):

Rumcajs,

dědku, dávej pozor na ročilování a na tlak. Začínáš trpět samomluvou v psané formě. A hlavně bacha na textil, aby sis necvrkl, až zase budeš předvádět Ramba, ty třasořitko, podvodnická. Jestli mi něco chceš, napiš si to na papír. Ve tvým věku je námaha udržet myšlenku, a moč. Tak zdar, poplatníku :-)
20. 02. 2011 | 03:15

george napsal(a):

JIhočechu, tady přece nejde o stávku, ale o normální výpověď podle platného zákoníku práce, který si odboráři schválili. Že jde v případě Engela o využití zákona, no a CO? Není malý kluk, aby nevěděl, co ho může potkat. Nebo je tak nabubřelý odborář, že si může obracet zákon podle svého, když se ho to osobně týká?
20. 02. 2011 | 03:47

Břetislav Marek napsal(a):

Jen připomínka - všechny pojišťovny v ČR měli v roce 2010 zisk 12O miliard !!!!!!!!!!!!! 120,120,??????????????

Tak jak to v ČR tedy vlasně je ? ??????????
A to je krrrrrize ?????????????

Není Vám to PODEZŘELÉ jak je to úspěšný KŠEFT a zlodějina ??

Chápete prrrrrroč to tak všechno dobře klape do zisku ????

PÁČ se toho může ještě udáti - prasknou další ZLODĚJINY ??
Dalši zisk - Tunel Blanka 10 miliard pro ODS?VV?atd
20. 02. 2011 | 03:50

r.m. napsal(a):

často je lepší jednou vidět než stokrát číst:
http://www.odspraha3.cz/download/volby-2010/kandidati/marek-zeman.jpg
20. 02. 2011 | 04:02

r.m. napsal(a):

Volební obvod 1
MUDr. Marek Zeman ODS
Marek Zeman se narodil v roce 1964. V letech 1982 až 1988 vystudoval Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy, později si doplnil i ekonomické vzdělání a dosáhl titulu MBA.
Již od devadesátých let se věnuje politice. Osm let byl zastupitelem městské části Praha 3, v období 2002 - 2006 byl zástupcem starosty. Staral se zejména o oblast zdravotnictví, sociální věci a dopravu. Jako takový byl například klíčovou osobou při rozšíření Ošetřovatelského domova v Habrové ulici.
20. 02. 2011 | 04:05

Jetvart napsal(a):

Ocenil bych kdyby pan Štern místo nadávek poskytl odkaz k textu memoranda. Podle toho co se psalo v tisku pan Heger jasně prohlásil, že nemůže garantovat přijmutí všech lékařů zpět na původní místa. Opravdu nevím co v Hippokratově přisaze by mohlo lékařům bránit říci si o zvýšení platů. Ostatně, zrovna to udělali. O léčení za všech okolností tam není ani slovo. Možná by si autor mohl ověřit podklady. než začne plácat nesmysly a nadávat. Lékaři se nechovají jako gentlemani, ale jako krysy. Kdyby stávkovali mohli by být trestně stíháni za úmyslné neposkytnutí první pomoci, za každé nenávratné poškozené zdraví nebo úmrtí. Tomu se výpovědí pravděpodobně vyhli a odpovědnost přehodili na ministra zdravotnictví. Náš exodus váš exitus je pouze polatinštěné "peníze nebo život"
20. 02. 2011 | 04:32

TDS napsal(a):

Hoven:
"ale pointa je přece v tom, že ten soukromej vlastník bude chtít z těch peněz co nejvice ušetřit." To by měla byt pravda, ale zkusenost nam ukazije ze to takto nechodi...
Je-li vtomkus pravdy, tak jenom velmi maly a castecny.

"A o on to šetření nemuže dělat na ukor zdravotní peče, protože tu definuje zákon a vyhlášky."
Toto je vylozene nepravda. Toto funguje jen v systemu kde funguje efektivni, tvrdy a rychly dozor. Sve by o tom mohlt vypravet napriklad zkazena masa na prodavana na pultech supermarketu a jine prosle potraviny, prelepovane, nebo prelepovane tak aby zakaznik nic nepoznal. Totez se delo v nemecku.

V USA pojistovny manipuluji s temi pozadavky prave "na ukor zdravotni pece" i kdyz je predepsana. Aby usetrili, tak nuti revizni lekare podepisovat zfalsovane lekarske zpravy, dokazujici ze pacient tu peci nepotrebuje. Takze nebudte naivni. Vyhlaska funguje jen pokud je jeji dorzovani tvred vymahano a dodrzovano a nejsem si jist jak toho u soukromych subjektu dosahovat. Ostatne i nyni nemocn ice zrizvane kraji se brani navstevam z ministerstva a jeho kontrolam a pro cekse pojistovny ty vykazy nejak zfalsuji.
Kdyz se dnes zfalsuji stavy lekaru a jijich uvazky...

"Takže bude muset šetřit jinde. v provozu, propustí nadbytečne zaměstnance."
Toto je celkove vylozene utopie a vysvetlim pozdeji proc. Jinak ano bude se setrit na zamestnancich a i jinde bez ohledu na pacienta. S ohledem aby nejvetsi cast zisku sla zrizoateli /anonymni akciovce / na ucet.

Ja vam reknu jak to funguje a bude. Toco vy popisujete je teoreticky akademicky navrh toho jak ocekavate ze to bude fungovat.

"ale pointa je přece v tom, že ten soukromej vlastník bude chtít z těch peněz co nejvice ušetřit."

Nikoliv. Soukromy vlastnik bude chtit co nejvic utrzit a vydelat. V tom je ta pointa a ten rozdil. Pro to aby vydelal vic to zaridi tak ze se dohodne s panem u moci, ze (az ziska nemocnici) bude fakturovat castku za provoz vysssi nez jaka je nyni "fakturovana" s ohledem na trzni naklady. Pan u moci mu to (za provizi pro sebe) umozni, (na ukor danovyvh poplatniku), z jejich penez pak bude mit ten soukromy vlastnik vynikajci zisk.
Az teprve v teto chvili prichazi vase setreni na zamestnancich a na pacientech a provozu, pomoci ruznych podvodu.

To vy hlasate je akademicka poucka z ucebnice, ktera v postkomunistickem "jakodemokratickem" state nefunguje.
20. 02. 2011 | 04:44

TDS napsal(a):

Omlouvam se za preklepy
20. 02. 2011 | 04:48

anti MUDr Rota napsal(a):

pane Štern co kouříte?Píšete o poníženém doprošování lékařů a to aby byli vzati zpět.Dali rozvázačky a byli odhodláno odejít. Pak musí počítat s tím,že se na jejich místa dostane někdo jiný a také už o ně nemusí být zájem.Podle mě je pravda trošku někde jinde.Pan prezident atd. jak píšete má pravdu když mluví o VYDĚRAČÍCH.Oni přeci nechtěli odejít za lepším na západ.Jim nejde o pacienta jak rádi všude psali.Jim jde hlavně o peníze.V době,kdy stovkám tisíc lidí platy stagnují nebo jdou dolů mi chování bílých plášťů přijde přinejmenším také VYDĚRAČSKÉ.Vy jste celý článek zabalil do několika slov.Povedlo se ,ale tím lékaře neomluvíte.Co si myslet o těch,co zatím stále pracují například v jablonecké nemocnici na dětském.Krom primáře podali rozvázačky všichi.Koho si jako štít vzali?Děti,budoucí matky a to je vážený pane SVIŇÁRNA NEJHRUBŠÍHO ZRNA.Já být boss této nemocnice,tak pár kousků pro výstrahu vyrazím.Toto si lékaři ani zaměstnanci jiných profesí v jiném oboru nemůžou dovolit bez rizika možného trestu.Nebo je český lékař takový hlupák , že si myslel ....bude přidáno,já zajdu za říďou ,vezmu vypověď zpět,on bude rád,já budu rád a všechno poběží jako drív?Jestli si to myslí,tak nás neléčí lékaři a "elita" národa jak se rádi označují,ale HLOUPÉ STÁDO VYDĚRAČŮ.
20. 02. 2011 | 05:13

Hans napsal(a):

Kdyby ti nenažranci stávkovali, tak by po svém vítězství oprávněně měli být přijatí zpět. Jenže oni podali výpovědi. To opravdu ti blbové netušili, co dělají za kroky? Anebo opravdu věřili, že v cizině na ně čekají s horentními platy? Myslel jsem, že doktoři mají určitou inteligenci, ale vidím, že je mezi nimi hodně Pepků Vyskoč. Jak získali tituly? Turbo studiem?
20. 02. 2011 | 05:14

zubařka napsal(a):

Podlost je to od všech stávkujících lékařů.Proč nestávkovali za socanů, když ministerstvo řídil "odborník" Rath? To se jaksi asi odborům nehodilo do krámu...Běžte do Německa, ono se to nějak utřepe a tolik lékařů už nebude třeba.
20. 02. 2011 | 05:21

Jenda napsal(a):

Pane Šterme a co my pacienti.

MOžná že to ze svého povýšeného socialistického obláčku na Kavkách nevidíte, ale pan Engel vydíral stovky tisíc pacientů a také se nežinýroval. Možná že v tom bezbřehém socíku, jež ještě pořád vládne v České Televizi, si vy levičáči můžete něco takového dovolit, ale ve FN Vinohrady už jsou normální poměry.

A když už řeknete A, řekněte také B. Engel už má dávno místo v Kladně.

Zdravím
20. 02. 2011 | 05:23

pavel napsal(a):

Pane,stavíte se za doktory,ale od začátku bylo neomluvitelné to,že si vzali za rukojmí nás,potenciální anebo skutečné pacienty jen a jen pro peníze.Nikdo jim jistotu vrácení se do práce neslíbil,stejně jako ji v zaměstnání nemá žádný z nás.A přidat bychom chtěli také všichni,vždyť průměrná mzda u nás(na kterou mimochodem nedosáhne třičtvrtě národa) je holt u nás třikrát menší než např. v Německu.Na druhou stranu,kdo chce ať do zahraničí jde, ať si to vyzkouší.
20. 02. 2011 | 05:43

jindrahd napsal(a):

Pane Sterne běžte se bodnout to co jste napsal jsou keci z padeaátých let.To radši chcípnu ale ty co vydírali at jdou všichni k čertu.ZA TY PENÍZE CO CHTĚJ PŘIDAT JÁ ŽIJI CELÝ MĚSÍC
20. 02. 2011 | 05:44

Petr napsal(a):

S vyděrači kteří nás vydírají exitusem se nejedná! I v civilizovaných zemích je ,,střílí,,. Bohužel takoví šmejdi kazí i pověst odborů.
Že ale najednou zrušili nasmlovaná místa v Německu, to je mi nějaké divné... Že by žádná místa nasmlouvaná neměli????
20. 02. 2011 | 05:52

Rtep napsal(a):

Jane Šterne, jestli odvádíte takovou kvalitní práci v ČT jako toto vyzvracení tak se ani nedivím že to ČT vede jak vede. ČT nás taky vydírá poplatky a tak se nedivím že se zastáváte vydírajích ,,lékařů,,. Ono si pěkně žít v teploučku z příspěvků je jistě prima. Už se zase těším na nějaký další váš výzvrat
20. 02. 2011 | 06:00

nomen napsal(a):

Pro Vláďu :
Jakou roli hraje v celé akci právě rivalita a snad závist mezi privátními lékaři v ambulancích a lékaři v nemocnicích ? Když se měnila struktura nemocnic s poliklinikami, nemocnice nechtěly ambulance provozovat.Doktoři byli víceméně do privátní praxe dotlačeni.Dnes jsou často terčem závisti, jistě, vytknout by se dalo ledacos, ale černobílé to není.
20. 02. 2011 | 06:09

Franta napsal(a):

Domnívám se,že si někdo nevidí dále,něž na špičku nosu.Ano,uznávám náročnou práci lékařů,co musí sloužit i 24 hodin,nebo okamžitě se vrátit do nemocnice operovat při úrazech.Zde se fakt zapomnělo na obyčejné dělníky,kteří jsou,nebo budou nemocní.Kdo jim přidal,jaké mají záruky,že budou mít práci?Když všichni zemřou,kdo bude vydělávat na "přebujelé"pojišťovny,kde je moře moc doktorů,kteří cucají státní rozpočet a mohli by ty peníze být dané lékařům?Taky jsem zažil při pobytu v nemocnici různé kreatúry,které by neměli mít doktorský titul,ale nehážu je do stejného pytle.Ale ovšem,musí se Ti,co to vyvolali a pak podepsali podívat na vše co podepsali.Pravda je,že zákon by měl platit pro každého stejně,včetně vůdců slavné akce Děkujeme,odejdeme.
20. 02. 2011 | 06:17

beranka napsal(a):

To, co předvádí doktoři a to, co jste napsal, jenom dokazuje, jak se společnost kastuje na ty, kteří musí zákony dodržovat a na ty, kteří si mohou dělat, co chtějí. Doktoři se již od dob komančů chovají nadřazeně, někteří vybírají úplatky na to, aby pacienti dostali péči, která by měla být pro všechny stejně dostupná a odvedená stejně poctivě. A jelikož se jim to léta toleruje, tak dospěli k názoru, že na všechno mají právo. Budou mít právo až v tom případě, že si vystudují školu za své peníze, že si zřídí svoji praxi a bude na takové úrovní kvality péče, že si bude moci vybírat pacienty. Tady ale po tom jejích kolektivním úletu už nikdo neuvažuje nad tím, že se toho účastní možná velká část těch doktorů, kteří se sice cítí nedocenění, ale jejich kvality tomu nenasvědčují. A je fakt, že v leckteré nemocnici si možná oddechli, když ten a ten pan doktor dal sám výpověď. Já osobně se nechci nechat léčit od doktora, který má v hlavě jenom své finance a pacient je u něho až na posledním místě. A po některých je to i vidět hned během krátké návštěvy v ordinaci. Zajímavé je, že kapacity, které by si to opravdu zasloužily, aby dostaly přídané, nevyhrožují výpovědí a na prvním místě je u nich zodpovědný přístup k pacientům. Takových lidí si vážím a ostatní ať jdou ukázat do ciziny, jak vyhrožovali, že jsou schopní se uplatnit za víc peněz a hlavně odvést kvalitnější léčbu. Díky za přečtení.
20. 02. 2011 | 06:25

anna napsal(a):

zastavate se, Sterne, nekvelitniho doktora, poptejte se ve spitale.
Proto ho nechce vedeni zpatky. A ostatni reditele, jestli jsou opravdu dobri reditele, udelaji to same. maji ted skvelou prilezitost zbavit se "Cvachu"
20. 02. 2011 | 06:49

bourak napsal(a):

Vse se toci kolem doktoru,penes maj dost jen jsou nenazrany at ukazou vyplatni pasky to by lidi koukali kolik berou, kouknete se na delniky musej makat a drzet hubu nebo letej, a co plat na 3 smeny maj pekny prd...a bez delniku to taky nejde, jsme si vsichni rovni doktorum bych nedal ani korunu a ten arogantni pan co si hraje na velkeho odboroveho bose, dobre mu tak at tahne makat do Nemecka nebo jinam, ale na takovy tam urcite necekaj, hlavne by me zajimalo kolik takovej odborar ma penes malo asi nee!!!proc sebrali hasicum penize ty makaj mnohem vic a nasazujou sve zivoty a co doktor v nemocnici???tuhle republiku vede banda degenu a vse je tady na ruby na ceskej narod plati jen tvrda ruka nejakeho rezimu, kazdej si tu dela co chce jen ne obycejnej delnik co maka jako blbec aby zaplatil najem a mel co do huby.....
20. 02. 2011 | 06:51

Sysifos napsal(a):

Kde se dva perou, ten třetí se směje.
Odshora až dolů řeší se v diskusi otázka pana Engela, otázka výpovědí, tázka postoje pana Šterna.
Nikdo si nevšímá podstaty všeho. Stále se v podstatě hraje o to, zda budou mít i budoucí vedení nemocnic možnost rozkrádat státní peníze, zda ty skutečné prachy, které se tak neskutečně ztrácejí bez potrestání a polapení kohokoliv budou mizet i nadále, či nikoliv.
Peníze dnes stále ještě slíbené doktorům, neb nikdo z nich je ještě do ruky zatím nedostal - tyto peníze jsou jen ZLOMKEM toho, co se zatím absolutně BEZTRESTNĚ ztrácí v našem zdravotnictví. Lidé, bděte! Pláčete na špatném hrobě.
20. 02. 2011 | 06:53

Drzá zrzka napsal(a):

Co brání tomu, aby si lékaři zvolili(ustanovili) MUDr. Engela jako placeného předsedu odborové organizace? Bude mít víc času se věnovat různým nešvarům ve zdravotnictví, nad kterými se léta zavíraly oči. Zvláště dohady o výši jeho platu by mohly být zajímavé. :o)
20. 02. 2011 | 07:00

Luděk Zika napsal(a):

Bohužel, v případě lékařů a jejich odborové akce byla zvolena tvrdá agresivní, ale zejména špatná taktika. 1- od počátku tvrdě dávali najevo, že jde jim jen o peníze a pro ně samé, později, když se veřejnost začalala obracet proti nim, změnili rétoriku. 2. Že tím velmi zkomplikují chod nemocnice a udělají těžkou hlavu všem ředitelům také věděli a bylo jim to zcela jedno 3. celá akce postrádala zájem o pacienta 4. kékaři se oháněli korupcí - přitom na ní parazitují také 5. zdravotní péče se změnila za poslední léta na honbu za body - peníze
20. 02. 2011 | 07:02

groessling napsal(a):

Jako obvykle, malá česká malost a nejvíc adorovaná českými poskoky velkoburžoazie.

Pamatuji si jak několik let po roce 1989 směřoval do jedné firmy německý majitel. Místní poskoci, kteří s ním dohadovali vytunelování do té doby státné firmy mu podlézavě sdělili, že hodlají zlikvidovat zbytkového šéfa zbytkových odborů tím, že jej navrhují nepřevzít do nové skvělé firmy pod oním německým soukromníkem.

Rychle jim citlivě vysvětlil, jací jsou to malí čeští hlupáčci a zařídil vše podle modelu Škoda auto. A má klid. Samozřejmě, nic není zadarmo, ale tento model jej vyšel podstatně levněji, než jaký dnes předvádějí hlupáci z ODS v nemocnicích.

A co je nejdůležitější, teprve jej levněji přijde v budoucnosti.
20. 02. 2011 | 07:17

Zdenda napsal(a):

Pan Štern je normální hlu-pák, kdyby se jednalo o obyčejné dělníky, držel by hubu, lékaři využilí krizi k tomu, aby si rapidně zvedli platy, otázka zní, co kdyby to udělali i jiní, kde na to vzít, strašit tím, že když odejdou, začnou tady lidí umírát, jezdit s pohřebním vozem, je podle mě horší jako terorismus, to může udělat jen lidská bestie, a takoví nemaji co dělat s pacienty, je dobře, že nemocnice některé lékaře nebere zpět, někde už maji nové lékaře a to je dobře, ať si jdou,,,
20. 02. 2011 | 07:21

prd napsal(a):

Když dali doktoři výpovědi,tak se dobrovolně vzdali svých míst (včetně MUDr.Engela),tak o co mu jde?Za druhé-doktoři nejsou žádní chudáci a měli by si uvědomit že 8000kč které dostali 'jen přidáno',má spousta lidí jako svůj téměř celý měsíční plat!!Navíc ty prachy stát někomu jinému sebere (napřiklad Hasičům)!Takže ti MUDr kteří dali výpovědi,jsou z mého pohledu jen chamtiví vyděrači!
20. 02. 2011 | 07:22

Demik napsal(a):

Výpověď z pracovního poměru je vážný právní úkon. Stejný, jako např. podepsání nevýhodné smlouvy o půjčce, když si ji pořádně před podpisem klient nepřečte. Celá tato kampaň doktorů je špatně založená - ne extrémismu. Tak ať si to nyní "vyžerou" i se vším, co k výpovědi patří. Vždyť na počátku tvrdili, že odejdou do Německa.Plno článků, jak je Němci očekávají atd. A nakone to byla jen bublina.Tak jim přeji ať si na úřadech práce najdou lepší práci.
20. 02. 2011 | 07:25

dodo napsal(a):

Před několika dny pan Engel prohlašoval,že s manželkou a synem odchází (patrně zamýšlel cizinu),tak proč nyní vyskakuje? V našem městě vedl akci podobný týpek.Jeho otec byl synonymem takového Cvacha a kdo nemusel,tak k němu nešel a to bylo prosím za "minula",kdy si lékaře člověk vybírat nemohl.....
20. 02. 2011 | 07:28

jarpor napsal(a):

Sysifos

"Stále se v podstatě hraje o to, zda budou mít i budoucí vedení nemocnic možnost rozkrádat státní peníze, zda ty skutečné prachy, které se tak neskutečně ztrácejí bez potrestání a polapení kohokoliv budou mizet i nadále, či nikoliv."

Jak souvisí Vaše konstatování s konkrétní výpovědí konkrétního odboráře funkcionáře a zároveň zaměstnance, kterou podal a s jeho nynější postojem, že se chce vrátit zpět ?
Poukázal snad na nějaké zlodějny v nemocnici kde pracuje a za to jej vyhodili ?
Nepožíval snad ochrany odborových funkcionářů vyplývající ze zákoníku práce právě pro případy, že když by na nepravosti a zlodějny v konkrétní nemocnici pokázal, nemohlo by vedení s ním "zatočit" tím, že jej vyhodí ? Ochrany, které se svou výpovědí dobrovolně vzdal ?
Neodvádí on sám svým postupem pozornost od snah postihování rozkrádání a je on sám nějakým garantem těchto snah ?

George

k 20. 02. 2011 | 02:49
Souhlas.

Autor

"Možná je to jenom dočasná provokace, jak tvrdí šéf Lékařské komory Kubek a ministr Heger učiní potřebné kroky k nápravě."

Jaké kroky by to měly být ? Přikazovat řediteli nemocnice koho má zaměstnat a koho nemá zaměstnat ?
Pán si přeje stranické buňky na pracovištích dohlížející na vedoucí úlohu tu toho, tu onoho a ideologické komise schvalující jeho scénáře a produkci ?
To myslíte vážně, pane Šterne ?

Hezký den
20. 02. 2011 | 07:33

anti politik napsal(a):

Heger řekl o Engelovi, že jednal přímo, rovně a bez podrazů při vyjednávání platových podmínek, takže podraz jako vždy vyšel od politiky a politiků!! V tom nehraje nějaké svaté rozhořčení pár blbů co žerou propagandu a doktorech jako hyenách žádnou roli! Opět nám politici jasně ukázali, že podrazy a svinstva dělá politika a ne ten kdo se brání!! Ty co nadávají na doktory upozoňuju, že je jen otázkou času kdy budou chtít i oni podporu veřejnosti proti systému zlodějin a psychického teroru,(tyhle podrazy "demokratické" politiky čeká všechny obory komplet) protože kdo nemá nasušíno velice rychle pochopí, že padá a záhy spadne na životní úroveň před rokem 89!! Jistě jednou jsou pitomý doktoři, za týden učitelé, potom budou hasiči, za nimi policajti a nakonec my všichni pokud to někomu nedochází! Koukám, že takový mamlas je hned tady nade mnou nějaký sandokan!!
20. 02. 2011 | 07:34

Drzá zrzka napsal(a):

anti politik

zajímavé, že ve vašem výčtu povolání, které budou chtít podporu veřejnosti, jsou v první řadě státní zaměstnanci.
20. 02. 2011 | 07:45

jarpor napsal(a):

anti politik

"Heger řekl o Engelovi, že jednal přímo, rovně a bez podrazů při vyjednávání platových podmínek, takže podraz jako vždy vyšel od politiky a politiků!!"

Jistě bude pro Vás hračkou uvést jméno politika, který podrazil pana Engela.
Ředitel nemocnice, který řešil /řeší/ výpověď podanou panem Engelem je politik ? Že by mi něco uniklo ... ?

Hezký den
20. 02. 2011 | 07:46

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy