Poslanec Benda by už měl jít normálně pracovat

04. 11. 2009 | 00:53
Přečteno 48429 krát
Přiznám se, že jsem s napětím čekal, s čím přijde poslanec Marek Benda po odhalení, že fíglem získal titul práv Judr. Jednak použil pro rigorózní práci stejný text jako už jednou pro diplomku, jednak dodal rozsahem zhruba poloviční práci. Ani na vteřinu jsem nepochyboval o tom, že se pokusí situaci takzvaně ustát. A nezklamal mě. Prý udělal formální chybu, ale práce je podle něj tak vynikající a výjimečná, že nárok na titul měl. Svého činu lituje a hned ho chce napravit tím, že na druhý pokus ten kýžený titul obhájí. Ale proč by měl najednou něco dopracovávat, když je to tak vynikající a v pořádku? Tomu nerozumím.
Pan Benda kupodivu také stále nějak pomíjí skutečnost, že zvětšoval písmo té práce tak, aby požadovaných sto stránek dosáhnul. Prý to byla náhoda, počet písmenek ho nezajímal, šlo přeci o podstatu. Jenže Windows má takovou protivnou službu, že vám v oddílu vlastnosti celkem neúprosně ukáže počet znaků, které text obsahuje. A podle skutečného počtu znaků měla práce potřebných normostran (řádek 60 znaků, stránka 30 sloupců, 60x30=1800 znaků na stránku) jen padesát sedm. Jenže takové nízké kupecké počty byly pod rozlišovací schopnost předsedy Ústavně právního výboru poslanecké sněmovny parlamentu České republiky. Jenže člověku se pořád vtírá otázka, proč pan poslanec to písmo zvětšoval, aby to vyšlo na sto stran.
Poslanec Marek Benda je v jistém smyslu esencí toho, co produkuje dnešní politický systém vyznačující se arogancí, pohrdáním pravidly, povýšeností a hroší kůží. Pan Benda se často vyskytoval tam, kde politika uplatňovala svojí aroganci. Byl například jednou z hlavních postav při vyvlastnění půlky Malé strany pro potřeby parlamentu v 90. letech. Pamatuji si, jak reportérovi pořadu Nadoraz, který se vyptával, jestli má spočítané, kolik čtverečních metrů vychází v zabraných palácích na jednoho poslance, odpověděl, že taková úvaha je pod jeho rozlišovací schopnost. Už tehdy hrála rozlišovací schopnost v jeho uvažování velkou roli. Také byl tvůrcem a předkladatelem náhubkového zákona, který měl ochránit politiky před potupným zveřejňováním jejich odposlechů s různými mafiány.
Hlavním problémem pana Bendy je, že vstoupil do politiky už během studií a s výjimkou dvou let (kdy byl zaměstnán jak jinak než u státu v odboru vládní agendy Ministerstva informatiky) jí nikdy neopustil. Nikdy normálně nepracoval a vždy požíval finančních a dalších výhod poslaneckého mandátu. Teď je to s jeho politickou existencí nahnuté, protože neuspěl v primárkách v rodné ODS. Někde prý prohlásil, že by v případě nezvolení do parlamentu uvažoval o pozici náměstka ministra celkem jedno na jakém ministerstvu. Že na ministerstvech pracují stovky špičkových odborníků, kteří pracně budují svojí kariéru už dvacet let ve svobodných poměrech, které by pan Benda s nulovou praxí automaticky přeskočil, to ho vůbec nevzrušuje. Jako politik je přece něco víc než normální občan.
Proto také bez váhání na otázku, zda může dál vykonávat funkci předsedy Ústavně právního výboru, odpověděl, že určitě, protože se předsedou stal v době, kdy ještě titul neměl. Toto časové omezení platnosti morálního prohřešku na dobu určitou mě pobavilo snad ještě víc než jeho návrh, že práci dodatečně dopíše. Neuvěřitelnou bezostyšností ale bylo, když pravil, že se aspoň touto kauzou upozorní na problematiku restitucí, které byly předmětem oné práce. Celé to ukazuje, co dokáže dvacet let strávených v politice s člověkem udělat. A to i s člověkem pocházejícím z vynikající rodiny. Je to smutný pohled.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Daria napsal(a):

Opravdu Vás nenapadá žádné významnější téma než to, že Marek Benda napsal doktorskou práci o pár stránek kratší? Chce to přece napravit! Víte, kolik diplomových a doktorských prací je v České republice kratších, než by mělo podle normy být? Tak je jděte spočítat, jestli nemáte nic lepšího na práci! Co Vaše práce, máte-li nějakou?? Kolik stránek měla? Je to skutečně formální chyba a od Vás je tento článek jenom formální žvást. A pokud mu jeho diplomovou práci uznali i za doktorskou, tak to není jeho chyba, zejména pokud je to podle fakultních stanov možné! Nechtěli byste už těchto blábolů nechat? To, co předvádíte, je strašné hnidopišství ve chvíli, kdy tato země má mnohem závažnější problémy než počet stránek v doktorských pracích... kupříkladu fatální zadlužování příštích generací!
04. 11. 2009 | 01:21

Jan Vaculík napsal(a):

Ano,
to je řečeno úplně přesně. Také jsem na to dnes myslel. Marek Benda přesně naplňuje naši byvší představu o životě komunistických papalášů: člověk, který nikdy nemusel normálně pracovat, vždycky jen zasedal a skrýval se v teple šestsettrojek.
Jeho pozice v jakékoliv politické straně je neudržitelná; leda snad ve straně politických sebevrahů.
04. 11. 2009 | 01:27

Jan Vaculík napsal(a):

Daria
Tady nejde o to, že ta práce je kratší, ale o to, že Marek Benda se dopustil primitivního podvodu, aby formálně splnil požadavek na 100 stránek.
Je to podvod asi na stejné úrovni, jako kdyby hospodský točil pivo do půllitrových kelímků, jejichž vršek o pár centimetrů seříznul, a vykládal vám, že taková míra je v pořádku, protože o co toho piva je míň, o to je zase lepší.
04. 11. 2009 | 01:32

Jan Vaculík napsal(a):

Daria
A ještě něco: hovoříte o tom, že tato země má mnoho vážnějších problémů. Ano, máte pravdu. Bodejť by neměla, když se například považuje za normální, že v čele ústavněprávního výboru sedí podvodník!
04. 11. 2009 | 01:35

Pobo napsal(a):

Jan Vaculík:

Takže podle této logiky, kdyby do půllitrového kelímku natočil třetinku piva a zbytek dolil vodou (nebo ještě něčím ... no ani raději to ani nevyslovovat :o)) ), by to bylo v pořádku, protože splnil předepsaný objem?

Kvalita sice mizerná, ale kvantita dle normy. Díky, ale na takové pivo bych taky nechodil.
04. 11. 2009 | 01:42

Jan Vaculík napsal(a):

Pobo,
klidně aťsi třeba do půůlitru natočí třetinku, ale ať to nijak nekamufluje a řekne: máte toho sice míň, ale o to je to lepší!
Dolívat vodou nebo stříhat kelímek - to je prašť jako uhoď.
Marek Benda měl práci dopracovat do řádného rozsahu. To neznamená docpávat vatou, ale od toho je vedoucí diplomové práce, aby mu navrhl, kterým směrem práci ještě rozvést.
Toto on neudělal, a místo aby přiznal pravdu, dopustil se průhledného podvodu.
04. 11. 2009 | 01:50

Pobo napsal(a):

Jan Vaculík: "...od toho je vedoucí diplomové práce..."

To je, a nejen on.
Tady se autor pozastavuje nad tím, že Benda odevzdal nějakou práci s méně písmenky.

Já bych se spíše pozastavoval nad tím, že pokud tato práce něměla projít, tak jakto, že prošla? Asi ho s ní (s tou prací jakožto nedostatečnou) měli vyhodit. Nemyslíte?
04. 11. 2009 | 01:58

Pumprlík napsal(a):

Darie
Budu osobní: právě na uvažování, které jste předvedla stojí problém naší dnešní společnosti. Nemáte lajnu a tam to všechno začíná. A končí to např. tím brutálním zadlužením, protože jsme se dopracovali do stavu, kdy stát platí nejdražší dálnice v Evropě, utopí desítky miliard v prebendách kolem ekozakázky a bude si objednávat nejdražší jadernou elektrárnu světa. Proč? Protože jsme povýšili švejkování Vašeho typu na normu. Vy vůbec nevíte, co je charakter a slušnost, nemáte vůbec lajnu pro dodržování pravidel, neřku-li od šéfa ústavně-právního výboru, který tvoří zákony této země. Kvůli švejkům a švejkyním jako jste Vy tenhle národ nemá na víc než kam jsme do dopracovali.
04. 11. 2009 | 02:00

Pumprlík napsal(a):

Pobo
Jste další švejk, který kreativně vymýšlí stupidní omluvy. Příčina-důsledek-jedno jest.
04. 11. 2009 | 02:04

Pobo napsal(a):

Pumprlíku,
já se tady nezastávám Bendy.
Pozastavuji se nad jivými věcmi:

- proč je v daném případě preferována kvantita, místo kvality?
- jakto, že když někdo odevzdá špatnou či nedostatečnou práci, tak tato práce projde?
- proč se tady nikdo nepozastavil nad tím, že by za to, že takováto práce prošla, měli být zodpovědni ti, kteří tuto práci posuzovali, a nechali ji projít?

Jestli to je švejkování a stupidní kreativita, no prosím. Myslete si co chcete.
04. 11. 2009 | 02:12

Pumprlík napsal(a):

Pobo
pokud je požadována nějaká kvantita, tak musí být dodržena, to je jediný empericky měřitelný parametr, který se neokecá a na kterém je možné je nachytat. Kvalita je taky podstatná, ale tady už je prostor pro sofistikované kecálky (kdo neviděl v neděli Kindla, neuvěří).

V zásadě tedy s Vaším postojem souhlasím, ten Váš první příspěvek vyzněl jinak, takže toho švejka beru zpět. Respect.
04. 11. 2009 | 02:23

valdštejn napsal(a):

to pumprlík a Daria : Dluhy by nebyly nejen kdyby se platiloza dálnice a jiné placené věci státem tolik kolik ve skutečnosti stojí ale : stále častěji si všímám jak nikdo z pravicově smýšlejících lidí nepoukazuje na nedostatečnost výběru daní a plateb státu .Jak spousta podnikatelů platí vše v minimálním rozsahu , jakým způsobem platí mzdy svým zaměstnancům , jak se zneužívají platby v krámech typu Makra atd.. Od mezd se odvíjí platby zdravotního a sociálního pojištění i tam by bylo peněz hafa . Kolikrátplatí zaměatnanec větší než pan podnikatel , že ?
04. 11. 2009 | 06:01

Jamima napsal(a):

Marek Benda je klasický případ toho, jak se synáček veze na zádech svých rodičů a nikdo se neptá po jeho kvalitách. Jeho tatínek se musí obracet v hrobě, čestný člověk jako byl on by určitě těžce nesl fakt, že jeho syn, který se dostal do politiky jen a jen díky jménu otce se chová tak nestoudným způsobem. Vždyť Marek Benda se za dobu svého působení v poslaneckých řadách ODS podílel na tvorbě snad všech kontraverzních zákonů, včetně "zásluhy" na zrušení zákona proti tunelování, náhubkovým zákonem pokračujíc...podepsal se vždy neomylně pod vše, co smrdí protekcí, umenšením vlivu občana na kontrolu toků peněz, vše, co by jemu a ostatním jemu podobným umožnilo bez námahy projít tímto světem, "nezadýchat se"...Z lidí jako je Marek Benda je mi nanic a ještě ho královsky živím!!!
04. 11. 2009 | 06:06

stále rebel napsal(a):

Pro Jan Vaculík.
Dnes s Vámi plně souhlasím.
Jak to může v tomto státě vypadat, když tam nahoře rozhodují takoví Bendové. Pokud nebude profesionalita a morálka nahoře, nebude nikde.

Technická.
Podle informací, které proběhly v médiích, pro rozsah práce byly předepsány normostrany.

Normostrana (zkráceně NS) je standardizovaná strana textu o délce 1 800 znaků (symbolů a mezer) (někdy je mylně používáno úhozů), což odpovídá třiceti řádkům o šedesáti znacích nebo přibližně 250 slovům běžného textu.
http://cs.wikipedia.org/wik...

Je povinností studenta zkontrolovat, zda má práce potřebné náležitosti. Nejde jen o naprosto banální věc, jako je rozsah práce, ale i další náležitosti. Ze zkušeností (ale jen studenta) se domnívám, že není úlohou vedoucího práce radit studentovi, jak dostát formálním náležitostem. Vedoucí práce má studenta jen vést. Práci po předání ohodnotí a rozhodne, zda je způsobilá k obhajobě. Tady selhal student, vedoucí práce, ale i oponent.
04. 11. 2009 | 06:15

student napsal(a):

Benda je jeden z hlavních tvůrců našeho společenského systému. (Pojmenovat ten systém neumím.)Benda spoluvytvářel ten systém podle svých představ a po zásluze teď patří mezi hlavní uživatele.
04. 11. 2009 | 06:58

MOR napsal(a):

To: Stern

Takových lidí s neuvěřitelně arogantním způsobem sebehodnocení je Parlament ČR plný - viz např. pan poslanec Křeček.

úryvek z blogu:

Petr napsal(a):
Pane poslanče,
i Vy, pokud vím, jste se chlubil titulem JUDr, který jste neměl. A díky tomu, si myslím, jste se dostal do Sněmovny. A jste tam dodnes.
29.10.2009 12:38:42

Stanislav Křeček napsal(a):
to Petr: Mýlíte se. Do Poslanecké sněmovny jse byl zvolen když jsem titul neoprávněn již dva roky neužíval. Proto jsem také nemusel, na rozdíl od svých kolegů, odstoupit. Snadno to zjistíte ze seznamu tehdy ( 1998) zvolených poslanců.
29.10.2009 16:30:27

Tedy pan poslanec Křeček lhal, ale když byl jeho podvod odhalen, polepšil se a vše je v pořádku. Není divu, že tento pán se slovně zastal pana Bendy jako mimořádného odborníka. :)

celý text:
http://blog.aktualne.centru...
04. 11. 2009 | 06:59

MOR napsal(a):

Pravidla se prostě musí dodržovat, to je jednoduchý fakt, na kterém stojí civilizace. Pokud jsou pitomá, a to v řadě případů jsou, je nutno usilovat o změnu pravidel nikoliv volit cestu primitivního podvodu. To je problém celé státní spravy, není schopna vynutit dodržování pravidel ve všech oblastech života. K čemu je takový stát?
04. 11. 2009 | 07:07

Pepa Řepa napsal(a):

Zklamal jste mne, pane Šterne. Hluboce.

Zobrazil se mi titulek:: Poslanec Benda by už měl jít..........

V naději jsem článek otevřel v naději, že se konečně-na plné pecky-dozvím, kam by měl Marek Benda jít.

Zobrazil se článek a celý nadpis::
Poslanec Benda by už měl jít normálně pracovat.

Jsem zklamán.
04. 11. 2009 | 07:08

Bohemia napsal(a):

Vysoká politika jako »polepšovna« naivního sametového studentstva...
....Před týdnem tatíček Klaus při oslavách 28. října ve Španělském sále Pražského hradu bědoval, že Češi chovají pramalou úctu ke státu a jeho ústavním institucím, že kašlou na národní hrdost a kdovíco ještě, co v nebanánových republikách činí z netečného davu sebevědomé občany. Měl bych otázku: Nač by se, Výsosti, moje hruď měla dmout pýchou? Snad ne na zdejší postkomunistickou divočinu, v níž je normální, aby šéfem ústavněprávního výboru dolní komory parlamentu byl nejen autor náhubkového zákona, ale ještě navíc usvědčený lhář a podvodník z Vaší modré líhně?! Vice:

http://czech-bohemia.blogsp...
04. 11. 2009 | 07:08

Pepa Řepa napsal(a):

Pardon.Naději stačilo jednou. To je asi tím, že jsem v naději.
Že už Marečka neuvidím.
Chudák táta.Jeho, ne můj.
04. 11. 2009 | 07:10

Ládik napsal(a):

Poslanec benda je savec, který by měl sedět v pranýři a být předváděn po celé republice. Alespoň 10dní v každém okresním městě před radnicí. To by měla být jeho hlavní práce. Nažrat by dostal od lidí.
04. 11. 2009 | 07:20

PatientO.T. napsal(a):

2 Pepa Řepa:
Je dost možné, že pro pana Bendu vyjde pochod do práce zcela stejně jako pochod do... Proto se taky tak brání. Zřejmě si představuje, jak sedí už od osmi někde v kanclu a je úplně... úplně v práci
04. 11. 2009 | 07:30

Saliven napsal(a):

Daria:
Tedy vy máte žaludek obhajovat něco takového jako je pan Benda, pro mě jednoznačně zosobnění toho nejhoršího klientelismu, co vůbec u nás existuje. Pokud je stanovena laťka, tak se musí překročit - kdybych místo 107 stran, co jsem měl přinesl 35 (limit byl 60), tak by se mi vedoucí diplomky vysmál a poslal mě ji doplnit. A tak je to se vším - když se nedodržují pravidla, tak je bordel a předseda ústavně-právního výboru musí být bezúhonný právník, ne taková rychlokvaška jako je Benda, která umí jen hledat skulinky v zákonech ve prospěch někoho.
04. 11. 2009 | 07:31

Pavel napsal(a):

Vyborny clanek, pane Sterne. Benda je typicky podvodnik z rad ODS. Jmenovat dalsi nema cenu.
04. 11. 2009 | 07:33

Lila napsal(a):

Domnívám se, že Marek Benda by měl okamžitě rezignovat na svůj poslanecký mandát a jestli v ODS fungují alespoň zbytky pudu sebezáchovy, měla by se od takového člověka veřejně distancovat.

Marek Benda je esencí arogance a povýšenosti; ten jeho přidrzlý kukuč, s nímž dokola reportérce ČT tvrdil, že jeho práce je v pořádku, je nezapomenutelný.

Těžko říct, jestli si uvědomil, jakou zprávu o sobě a potažmo o straně, kterou reprezentuje, občanům vyslal: Člověk, který zastává jednu z nejvyšších a nejdůležitějších pozic ve státě, jako je funkce předsedy Ústavně právního výboru, je vlastně vrták, který není schopen pochopit ani tak triviální věc, jako to, že diplomová práce musí obsahovat minimálně 100 normostran a normostranu určuje stanovený počet znaků...
Jakou kvalitu tedy asi vykazuje jeho rozhodování?

Samozřejmě, že nešlo o žádný omyl, on evidentně už dopředu počítal s tím, že mu to projde a ani ve snu ho nenapadlo, že jeho (podvodná) práce spatří světlo světa.
Takový člověk je pro mne absolutně nedůvěryhodný. Jak příště poznáme, kdy mluví pravdu a kdy lže?

Zdrcující jsou reakce některých poslanců a zdejší Darii, kteří celou věc bagatelizují; skoro se nechce věřit, že jsme národem takových morálních trosek.
04. 11. 2009 | 07:39

kocman napsal(a):

Proč jen poslanec Benda?
04. 11. 2009 | 07:40

Rumcajs napsal(a):

Ruku na srdce synci, ale já psal diplomku dost podobně. Bylo to pro mě něco, co si nikdo nikdy nepřečte a co stejně skončí v zaprášeném archívu.
Tudíž jsem tomu dával minimální důležitost. Sice jsem neměl větší řádkování, ale možnost opsat někde alespoň odstavec, to jsem tenkrát vítal.

Né že by to bylo v pořádku ale takový pohled s nadhledem, ten by tomu slušel víc, jak hysterické výkřiky.
04. 11. 2009 | 07:49

jarpor napsal(a):

Autoru

Souhlas.
Jen dodatek - Benda není sám ve směmovně, komu morálka a práce mimo sněmovnu nic neříká...

Pepa Ř.

Jako vždy - trefa.

Hezký den
04. 11. 2009 | 07:55

Selen napsal(a):

Strana sem, strana tam... Benda je lhář a podvodník. Jedna věc je, že mu to druhý podvodník schválil a přijal, ale Benda samozřejmě o všem věděl. Stejně, největší síla je, že předsedou ústavně-právního výboru byl roky coby nevystudované nic. Ach jo. Stranická knížka víc než cokoliv, vítej zpět socialisme. Jestli tu někdo bude volit ODS nebo ČSSD, tak tomu opravdu nerozumim. Vyberte prosimvás někoho z těch ostatních variant. Už jenom kvůli principu.
04. 11. 2009 | 08:00

Ládik napsal(a):

Za kratší rigorózní práci by měl příslušet kratší titul. V tomto případě by stačilo JUD. a nic by nemusel doplňovat.
04. 11. 2009 | 08:02

Selen napsal(a):

Rumcajs: no nevim jestli j tohle dobrej argument. Jedna věc je zkopírovat odstavec, druhá zkopírovat všechno, roztáhnout to, domluvit se v rámci kamarádšoftu na bezproblémovym obhájení a pak ještě všem lhát. A k tomu všemu být vysoký politický činitel...
04. 11. 2009 | 08:04

topsik napsal(a):

Rumcajsi, ruku na srdce, opravdu nejste v pořádku. A víte, že jsem něco podobného o od Vás čekal? No, hlavně že jste se s tím s hrdostí vlastní vyrovnal. A k Bendovi. To si opravdu myslíte, že Benda je takový šibal, protože zduplikoval práci a věřil, že mu na to Kindl neskočí????? To bylo předem domluvené!! O ničem jinem to není. Bendl a mu podobní nemůžou už pracovat s důvěrou jakéhokoliv slušného občana této země. Toť vše. Přeji pěkný den
04. 11. 2009 | 08:04

Silvie napsal(a):

Benda je pro mně mrtvý muž už od chvíle, kdy prosadil tvrdou cenzuru.
Bagatelizací podvodu se získáním titulu jen dokazuje svou oslnivou inteligenci a charakter. Já na jeho místě bych se zaryla sto sáhů pod zem.

Mohu jen s lítostí konstatovat, že ODS udělala letos vše pro to, aby se stala zcela neakceptovatelnou stranu.
Volit bych ji mohla leda po totální lobotomii.
04. 11. 2009 | 08:09

MOR napsal(a):

To Pepa Řepa

Já nevím, proč by pan Benda měl chodit do ......, vždyť je v ní již 20 let. :) Zato v práci, v práci ještě nebyl. :)
04. 11. 2009 | 08:27

Rumcajs napsal(a):

topsík:

Rád bych si přečetl Vaší diplomku. Předpokládám, že to bude podobnej blábol, jako ta moje.
04. 11. 2009 | 08:30

MOR napsal(a):

A kromě toho o své hroší kůži veřejně informuje na svých stránkách - cituji:

Oblíbené zvíře: Líbí se mi hroch. Jednak tak přátele říkali mému otci Václavu Bendovi a on si z toho nic nedělal, jednak mne stále fascinuje příběh hrocha Slávka v pražské ZOO, který při záplavách přežil několik dní na střeše, jen byl pak „trochu“ hladový a naštvaný.

viz: http://www.marekbenda.cz/in...

Pokud se panu Bendovi hroch líbí a snaží se mu přiblížit, navíc se tím netají - chyba není na jeho straně. :)
04. 11. 2009 | 08:30

Vico napsal(a):

Jako kdyby těch skandálních odhalení už nebylo dost! Teď se doznal dokonce i Rumcajs! Potěš koště :)

Stanovisko špiček ODS je symtomatické.

Šéf poslaneckého klubu Tluč-Tchoř prohlásil, že se nic neděje a nevidí důvod, proč by Benda neměl zůstat předsedou ústavně právního výboru. To, že zfalšoval rigo je jeho osobní věcí, kterou ostatně již řeší.

Tak vocode vážení?

Před pár lety byl u nás natočen komerčně neúspěšný film, jehož oficiální název, se kterým šel v roce 2006 do filmové distribuce, zněl:

Po hlavě do prdele
04. 11. 2009 | 08:46

MOR napsal(a):

Marek Benda: Proč Plzeň? Byla to cesta menšího odporu

Vypadá to jako pěkná klukovina, když se zvětší písmo a mezery, aby bylo více stránek...

Byla to prostě nepozornost. Když jsem psal práci nanečisto, nechal jsem si schválně větší mezery, abych si tam mohl dopisovat poznámky, když to pak budu předělávat do čistopisu. Jenže pak jsem tam zapomněl to staré řádkování. Základní chyba.

viz http://www.tyden.cz/rubriky...

Pan Hroch,pan Křeček....

Jak se zdá Zoologická zahrada není v Praze jen v Troji.
04. 11. 2009 | 08:50

Lila napsal(a):

To Rumcajs

Většinou mi Vaše názory konvenují, právě proto, že bývají dost provokativní.

Tentokrát mně ale připomínáte ty, pro které je přijatelná a "normální" korupce,klientelismus a nepotismus. Vždy mě dokáží uzemnit argumentem: Proč by se tak nechovali, když mohou? Vždyť tak by přece jednal na jejich místě každý!

P.S.
Před dvaceti lety jsme se smáli Jakešově projevu z Červeného Hrádku, dnes rozebíráme televizní expozé demokraticky zvoleného poslance Bendy. Z Bendy mě mrazí víc, než z celého Milouše...
04. 11. 2009 | 08:53

Petr napsal(a):

Jablko nepadá daleko od stromu.
Je jedno v jaké je straně, když jedna nevyjde, sloučí se z jinou, je jedno kde je zaměstnán, jen když to není v Kolbence, nebo na zemědělské farmě. Jednou je Nadčlověk a Nadčlověkem nadosmrti zůstane. Vždyť jen kolik funkcí se hledalo pro jeho otce.
04. 11. 2009 | 08:56

Lila napsal(a):

To Mor

Pic kozu do vazu, jestli to Benda nepsal na psacím stroji, když stále mele o nastavení řádkování...

A co na to Jan Tleskač a Bendova asistentka?
04. 11. 2009 | 08:58

MOR napsal(a):

To Rumcajs

I já jsem samozřejmě občas během studia opisoval, jako asi každý, ale byl-li jsem přistižen, tak jsem si sbalil věci a odešel ze zkoušky bez zbytečných a hloupých výmluv.
04. 11. 2009 | 09:00

Rumcajs napsal(a):

Lila:

Já tam pořád vidím rozdíl. Napsal jsem že s tím nesouhlasím, ale nelíbí se mi, když se z komára dělá velbloud.

Co třeba maturity ? Dle mého fraška podobná filmu Vrať se do hrobu.
04. 11. 2009 | 09:04

patriot napsal(a):

Bendovy školní podvody nejsou to nejhorší.

Nejhorší je to, že tento parazit vysedává 20 let v poslanecké sněmovně díky podvodnému volebnímu systému.

Bendokracie místo demokracie.
04. 11. 2009 | 09:09

Viktorčistič napsal(a):

Vy všichni říkáte,že by měl jít konečně pracovat,ale to on právě ale vůbec neumí tak co s takovým parazitem?
04. 11. 2009 | 09:10

Petr napsal(a):

Rumcajs: jsem na tom podobně. Raději jsem si ani nenechal žádnou kopii.
04. 11. 2009 | 09:12

Gru napsal(a):

Proč by se jeho otec měl motáčet v hrobě? Vždyť to byl on, komu nbeylo trapné přívést do mpsolaneckých lavic studentíka - mlíčňáka, který už tehdy poutal pozornost odříkáváním namemorovaných frází. Spolknutím jeho pidistrany se dostal do ODS, a opět hned po protekční linii n a preferovaný post((jako úlitba za spolknutí KDS). Mladý Benda se tak od studentských let učil vnímat svou osobu jako přirozeně privilegovanou.

Řepovi

Opsat diplomku je velice nezpůsobné, ale nejvíc nezpůsobné je dát se u toho chytit. Dnes existují na katedrách softwary, které prověřují texty prací na plagiátorství... což studenti vědí a tak si dají práci alespoň s tím, aby odhalení plagiátu znemožnili... počet stran je samozřejmě parametr, který ponechá nepovšimnut jen blb anebo zkorumpobvaný školitel a oponent.
04. 11. 2009 | 09:12

jip napsal(a):

V britském parlamentu sedí "lordové" celý život. Od mládí do stáří. Jen tak se můžou -poitiku jako řemeslo- naučit.
04. 11. 2009 | 09:13

MOR napsal(a):

to jip

Lordové se to ovšem naučili od svých otců, dědů., pradědů ...
04. 11. 2009 | 09:15

Inci napsal(a):

Nedávno jsem musel hlídat malého synovce , četl jsem mu z knížky " Dobrodružství veverky Zrzečky " ... tak nějak mi použité písmo připomínalo Bendovo veledílo ... :-)))
Docela rád bych věděl , zda Bendova rigorózní práce také obsahuje kreslené obrázky ...
04. 11. 2009 | 09:16

Nuba napsal(a):

Pan poslanec není jediný, to je pravda, je to teď ikona podobně smýšlejících. Ti si před spaním přeříkávají dokola jednu modlitbu

PANE BOŽE, LHÁT A KRÁST JE HŘÍCH, PROTO DEJ, AŤ MĚ U TOHO NIKDO NIKDY NENAČAPÁ
04. 11. 2009 | 09:18

Arnold Llayne napsal(a):

Daria:

Ano, to, že předseda ústavně právního výboru, tedy jedno z asi deseti nejprestižnějších právnických míst v zemi, je ne příliš přesvědčivě a nedávno dostudovaný student, je závažné téma, a svědčí o hloubce krize práva u nás.

Kdyby byl medik s podobně záhadnou závěrečnou prací primářem prestižního oddělení ve fakultní nemocnici, asi by se nad tím někdo i pozastavil.
04. 11. 2009 | 09:18

mia napsal(a):

Rumcajsi,mezi vámi a Bendou je rozdíl v tom, že vy to veřejně přiznáte,zatímco on připosr...mlží,chápete? Ač mi vaše názory přijdou často mimo,nelze vám upřít jistou pevnost v nich. Což Benda nemá. Prostě nemá páteř.Víte, použít diplomku jako další práci je sprosťáctví, ano, pokud by byla rozšířena,doplněna apod.,tak je to Ok,takhle je to podvod.
Za komunistů frustrace mezi lidmi vládla,neb kdejaký blbec po studiu marxismu-leninismu mohl ztěžovat život lidem,kteří něco uměli ve smyslu "dej blbci funkci" - tohle je to samé v bleděmodrém
Společnost - my - bychom neměli dopustit,aby jim to prošlo!
04. 11. 2009 | 09:28

jarpor napsal(a):

Rumcajs

Myslím, že Vám rozumím. Máte pravdu... jak s tím opsaným odstavcem, tak s tím zaprášením diplomky v šanonu... ale asi tak nesmíme uvažovat u těch, kteří chtějí být mezi 300 "nejvyššími" a svými rozhodnutími se nám "srát" do života....
Já vím, naivní představa...

Hezký den
04. 11. 2009 | 09:28

Rumcajs napsal(a):

Petr:

Abych řekl pravdu, já ji mám, ale radši ji půjdu spálit.Jeden nikdy neví.
04. 11. 2009 | 09:32

Rumcajs napsal(a):

jarpor:

Bohužel, politiky si volíme z vlastních řad. Nechci to celé bagatelizovat, ale trocha sebekritického přístupu je zde třeba.

Určitě je rozdíl, dostávat zkoušky zadarmo, či tu školu vychodit za pár měsíců. Ale v případě závěrečných prací, jako je diplomka či rigorózní práce bych nebyl tak upjatý.
Já myslím, že to bolavé místo je i jinde. Díky masovosti se stal titul ještě větší fraškou než tomu bylo za nás.

Tak proč ta komedie ?
Doktora do každé rodiny !!!
04. 11. 2009 | 09:40

Enkidu napsal(a):

Mám pocit, že u pana Bendy se naplno projevil život ve skleněné skořápce parlamentu a naprostá neznalost skutečných odborných textů a světa "tam venku". Pan Kindl mu jistě odsouhlasil, jak je jeho práce úžasná a pan Benda o sobě naprosto nepochybuje, vždyť v parlamentu je i podle poslance Křečka jedním z nejlepších znalců práva. Pan Benda si neuvědomuje, že být nejlepším právníkem v PSČR je v současné době asi stejné jako být nejlepším hokejistou v Čadu. Důkazem jeho naprostého odtržení od reality je, že tu hrůzu sám zveřejnil, on opravdu věří, že 57 stran s použitím 6 zdrojů, psaných lidovým a ještě nezajímavým slohem, je možné brát jako byť jen podprůměrnou diplomovou práci (o rigorózní ani nemluvě). Nejde v prvé řadě o to, jaký má práce mít rozsah, na universitách v zahraničí obvykle vyžadují na diplomové práce menší rozsah (cca 30 stran), zato kvalitní projekt, něco jako článek do impaktovaného časopisu. Ale tahle Bendova slátanina by prostě neměla projít ani jako seminárka. Chyba je na straně Bendy v trapném pokusu natáhnout její délku do formálně požadované, ale zejména v jeho naprosté odtrženosti od reality, kdy svou práci upřímně považuje za přelomovou, ačkoliv je přinejlepším podprůměrná a to i na Plzeň. Selhal podle mě také vedoucí práce a oponent, což je vzhledem k osobám pochopitelné, pro ně byla zřejmě Bendova práce výjimečná v tom smyslu, že aspoň není evidentně opsaná a existuje...
Na druhé straně souhlasím s Řepou, představa, že by se podobně analyzovaly mé diplomky, mě není příjemná, sice jsem nic neopsal, ale zaručeně by se našlo nějaké formální pochybení, minimálně v gramatice. Je to celé spíše trapná lapálie, zajímavé je, jak se v tom sebestředný Benda sám koupe...
04. 11. 2009 | 09:43

JAHA napsal(a):

Ad: Petr
Jablko nepadá daleko od stromu.
Je jedno v jaké je straně, když jedna nevyjde, sloučí se z jinou, je jedno kde je zaměstnán, ...
Vždyť jen kolik funkcí se hledalo pro jeho otce.
Petr, Vy ale musite byt zadobany zakomplexovany, typicky clovicek!
Zistite si najprv nieco o zivote p. Bendy starsieho a potom nieco napiste.
04. 11. 2009 | 09:46

Stařeček napsal(a):

Jakeš byl nevzdělaný blb, Benda je polovzdělaný podvodník bez skrupulí. Bendova práce je podvod a není možné ji doplňovat. Benda dle mne může pouze požádat o nové studium a požádat o to co mu ta která vysoká škola z původního studia přizná jako vykonané. Slušně řečeno ale žádná vysoká škola by toho kdo jednou podváděl ani na studia vzít neměla. O těch co mu podvod umožnily mám také své mínění.
04. 11. 2009 | 09:49

Petr z Tábora napsal(a):

Kritika pana Bendy autorem je oprávněná. Je věcí ostatních poslanců jak se k tomu postaví. Málokterý politik odejde dobrovolně z tohoto "náročného" povolání.
Nicméně bych uvítal širší záběr příspěvku. Těch případů z Plzně je hodně. Mám pochybnosti, že je nestranně vyřeší pan děkan Pospíšil jakožto bývalý student, pedagog a známý mnoha lidí na plzeňské právnické fakultě.
04. 11. 2009 | 09:49

Silvie napsal(a):

Rumcajsi,

v podstatě jsme naladěni na stejnou vlnu, jen mám u vás intenzivní pocit, že nejste schopne nalít sám sobě čistého vína.
Vy víte, že váš tým dopuje a podvádí při hře, ale snažíte se okecávat všechny ty fauly a nakopávání do rozkroku.
Jenže v tomto případě nekopou mezi nožky hráči ani tak sami sebe jako přítomné diváky.
Mrzí mně to stejně jako vás, ale ODS je prostě za stávající situace vyřízená. Jestliže jsou ve straně takoví imbecilové, že nedokážou zvolit ani v téhle době skandálů a průserů solidního a slušného předsedu strany, pak jim není pomoci. To, že uvažují o Gandalfovi jen ukazuje na jejich neschopnost jakékoliv sebereflexe. Tu volební prohru si plně zaslouží za naprosté pohrdání svými voliči.

A pokud jde o Bendu - jestliže si někdo hraje na posledního spravedlivého a následně se ukáže, že je to jenom malý šupáček a podvodníček, měl by mít soudnost a rezignovat.
Na politiky musíme mít mnohem vyšší nároky, nežli na nějakého strýce z Horní Dolní. Jsou to oni, kdo tvoří zákony a jsou to především oni, kdo by je měl taky dodržovat.
04. 11. 2009 | 09:59

Lila napsal(a):

To Rumcajs

Myslím, že je třeba diferencovat mezi jednáním dvacetiletého studentíka a jednáním zralého, čtyřicetiletého muže, který je notabene ve vysoké státní funkci. Od něho bych očekávala, že se bude chovat a jednak tak, aby nezklamal své voliče, nepoškodil stranu, kterou reprezentuje, a nepoplive památku svého otce.

V tomto případě podle mého soudu nejde o komára, ale o zásadní věc.
Živě si vybavuji samizdatové texty, v niž někdejší disidenti (oprávněně) kritizovali některé
jevy. A co si mám nyní myslet, když se jejich potomci chovají stejně jako bývalí komunističtí papaláši, nebo ještě hůř. Vždyť Benda svým jednáním nediskredituje jen sebe.

Rumcajsi, Vy jste kdysi diplomku ošolíchnul, ale nederete se do veřejné funkce, necíte se být elitou národa, živíte se svou hlavou a svýma rukama. A to je ten podstatný rozdíl mezi Vámi a poslancem Bendou.
04. 11. 2009 | 09:59

topsik napsal(a):

pro Řáholec:
Aha. Takže Vy, jenž o sobě tvrdíte, že jste vlastně babral a flegmatik v jednom, tak musí být všichni kolem Vás stejní? Věřte, že já takový nejsem. Já si to od mládí nemohl dovolit. Na mé práci záleželo víc, než si můžete představit. Já vysokoškolské vzdělání nemám, jenom jsem asi před devíti lety skončil patnáctileté zodpovědné hornické povolání v těch nejhorších podmínkách. A jako horník, kombajnér, předák a nakonec technik jsem se nemohl dopustit sebemenšího odfláknutí, to mi věřte! Takový Benda, nebo i Vy byste okamžitě změnili názor na zodpovědnost. Promiňte, ale neházejte mne so svého pytle. Mně je tam s Vámi na blití!
04. 11. 2009 | 10:01

jarpor napsal(a):

Rumcajs

Nemám co dodat. Za mě to napsala Lila... 09:59:15

Hezkej...
04. 11. 2009 | 10:03

pavel 123 napsal(a):

Jestli ladik navrhuje kratsi titul JUD za kratsi diplomku, tak logictejsi je prece titul UD
04. 11. 2009 | 10:03

Bavič napsal(a):

Pro mě je daleko větší zločin, když lidi s lopatama mají nedodrženou velikost lopaty. Nebo když prodavačky málo kmitají nohama. Víte o co náš národ okrádají? Věřím, že se zpět navrátí hlídací drábové. A ještě, uvědomte si, že jedna třetina vysokoškolsky vzdělaných jsou lumpové, 1/3 nelupové a 1/3 šedé zóny. Bylo tomu, je tomu a bude tomu.
04. 11. 2009 | 10:04

StandaT napsal(a):

Rumcajs: dneska s váma nesouhlasím. Zaprvé nejde jen o tu práci, jde o celých dvacet let tohoto profesionálního parazita. Za druhé, usvědčený podvodník nemůže být zákonodárcem, nota bene šéfem ústavně právního výboru - to je větší výsměch právu než ten klausův.

Al Capona nakonec taky zavřeli za "pitomé" daně. Pokud Bendu sestřelí za "pitomou" diplomku, bude to jenom dobře. Tohohle stvoření se měla ODS zbavit stejně promtně, jako kdysi Ratha.
04. 11. 2009 | 10:05

StandaT napsal(a):

Lila: výborný příspěvek!
04. 11. 2009 | 10:07

Zdena napsal(a):

to Pumprlík:Souhlas!
Jaký Benda,taková legislativa.
04. 11. 2009 | 10:14

travojta napsal(a):

Jako ucitel mam titul Mgr. Pokud bych ho ziskal podvodem a prislo se na to, nedokazu si predstavit, ze bych nadale zustal v puvodni praci. Bud bych dostal vyhazov nebo bych se citil tak trapne pred zaky, ze bych odesel radeji sam.
Co udelal BENDA??????
Ma vubec nejake svedomi pred lidmi??? Zrejme ne, protoze se s nimi ani nestyka, zije si spokojene v poslaneckem akvariu a je mu FAJN:)))
04. 11. 2009 | 10:15

Dachs napsal(a):

Jestli má ODS dostatek pudu sebezáchovy, tak ho pošle k ledu i s Řápkovou. Ale ono se to tam zjevně takovými výtečníky jen hemží, takže to zase vyšumí do ztracena. Místo aby Benda zalezl do díry a chodil kanálama, tak se ještě naparuje a rozmazává to lejno ve kterém šlape. Opět další důkaz toho, jak vypadá křesťanská morálka...
04. 11. 2009 | 10:18

Ládik napsal(a):

Benda by měl vysvětlit slovo "charakter".
04. 11. 2009 | 10:22

SuP napsal(a):

pavel 123 -
To myslíte, že jako odfláknul i úvod?
04. 11. 2009 | 10:25

Pepa Řepa napsal(a):

Vico napsal(a):
Tak vocode vážení?

Před pár lety byl u nás natočen komerčně neúspěšný film, jehož oficiální název, se kterým šel v roce 2006 do filmové distribuce, zněl:

Po hlavě do prdele
--------------
A jak jinak? K tomu je přece člověk anatomicky i aerodynamicky přizpůsoben.

Přece tam nepolezete nohama napřed.

To Dachs
A hele, už jsou tady kecy o křesťanské morálce. Chybí už jen N.O.S.
Kdepak, ateisti,buddhisti nebo mormoni. Ti by neopisovali.

To Gru
pamatuju ještě většího dementa ve FS. Dientsbierovic Jiříčka. Na něj ani Mareček neměl.
04. 11. 2009 | 10:35

ping napsal(a):

Ahoj přátelé,

Omlouvám se, ale příštích 14 dní nebudu v práci, budu pouze na mailu či
mobilu.

V pondělí 9.11.2009 zahajuji řádné denní studium v Plzni.
Studium ukončím 20.11.2009 obhajobou dizertační práce.

Poslední 2 dny dovolené budu úplně mimo dosah, protože musím sepsat onu
dizertační práci.
Již teď ale mohu upozornit, že od 20.11.2009 mě máte oslovovat titulem
JUDr. (jakože "pane doktor")

Na listopad ještě plánuji další studium. Lékařská fakulta - Experimentální
chirurgie. Myslím, že během 2-3 týdnů bych to mohl zvládnout.

A v prosinci bych v maximálně dvou dnech ještě zkusil VŠB, fakultu
Ekonomickou kombinovanou s fakultou hornickou a geologickou.

Díky za pochopení a držte mi pěsti abych to stihl.

Váš Karel
04. 11. 2009 | 10:46

Lex napsal(a):

Rumcajs,Enkidu
Vážení, "ošolíchnout" diplomku, jak se k tomu hrdě hlásí "Rumcajs" (a je nepochybné, že tak to dělaly tisíce, desetitisíce studentů), je něco poněkud jiného, než diplomovou práci (o její skutečné kvalitě nic nevím, než samochválu Marka Bendy) dopísmene ojet, nazvat ji rigorózní práci a jejím obhájením získat místo Mgr. titul JUDr.
Postup Marka Bendy svědčí nad slunce jasněji o dvou věcech:
1) že Marek Benda věděl, že jeho diplomová práce má malý rozsah, aby splňovala formální požadavky na rozsah práce rigorózní, a proto zvětšil písmo tak, aby ten formální rozsah dosáhl
2. že to nemohl udělat jen tak mírnyxtýrnyx a jakoby ošulit svého vedoucího práce, oponenta i komisi, u které ji obhajoval. Bylo možné i v minulosti, se schválením vedoucího rigorózní práce, použít pro ni jako základ svou diplomovou práci, která byla kvalitní a byla obhájena na výborně. Jenže podmínkou bylo hlubší rozpracování a doplnění tématu tak, aby práce splňovala jak formální, tak vědecké požadavky. V tomto případě je zřejmé, že postup Marka Bendy byl dohodnut s příslušnými akademickými pracovníky. Bez takové dohody (trochu si zafabuluji - "Co si děláš těžkou hlavu, zvětši písmo toho co máš v počítači na diplomce, svaž to a šmytec. U nás to stejně nikdo nebude číst a kdo by se v tom vůbec šťoural." - dovedu si představit i expresivnější výrazivo, než jsem použil pro předpokládanou citaci). Marek Benda je tak nejen akademický podvodník, ale je přímo ukázkou úpadku mravů těch akademických pracovníků Fakulty právnické ZČU spojených s touto praxí.
Tož, tak si představuji, že to nějak bylo. Ale třeba to bylo i nějak jinak, třeba je poškozeným sám Marek Benda, když ten, kdo za něho to "veledílo" psal a měl patřičné zadání, ho nesplnil a jen nafoukl písmo, že? Anebo cokoliv jiného. Ať to ale bylo jakkoliv, neslevím z těch dvou postulátů uvedených výše.
04. 11. 2009 | 10:49

Karel Rossmann napsal(a):

Dovolím si zde na chvilku přerušit své mlčení, za příčinou vyjádření podobně těžké frustrace, jež zachvátila Pepu Řepu. S velkou radostí, nadějí a i s trochou závisti, že pan Štern smí a my nesmíme, rozklikl jsem bujaře nadpis. A nic. Ale, abych se držel thématu, do práce bych pana Bc.Mgr.JUDr.Bendu raději neposílal, protože nic neumí a mohl by něco pokazit, což v českém Parlamentu nepadá v úvahu.
V úctě zdravím Pepu Řepu, mého buditele.
Karel Rossmann
04. 11. 2009 | 10:51

Rumcajs napsal(a):

Lila:

Nemám co dodat. Souhlas!
04. 11. 2009 | 10:51

Rumcajs napsal(a):

topsík:

A ve škole jste byl taky tak odpovědný ?
04. 11. 2009 | 10:53

Pepa Řepa napsal(a):

To Rossmann a Lex
taky zdravím.
Já Marečkovi nezávidím.
Lex píše:
------- něco poněkud jiného práci dopísmene ojet......

Vždyť je Mareček chudák.
Každej jinej normální zdravej mužskej jeho věku, by se snažil ojet něco jinýho.To i Edward aspoň ojede kolo.

Mareček ojel jenom diplomovou práci a prošoupal desatery tesiláče o poslanecké lavice.

Já bych s ním neměnil.
04. 11. 2009 | 11:01

Stařeček napsal(a):

Lex jako obyčejně. Výstižné a pravdivé. Ještě přidám co se týče pana Bendy staršího. Sice člověk od kterého jsem se nikdy nic nedozvěděl, ale snad měl alespoň morální vlastnosti, což synáček nemá(provedl jsem autocenzuru výrazů, které mně na jazyk přišly).
04. 11. 2009 | 11:02

Pepa Řepa napsal(a):

No, ale zase na druhou stranu, byl by to blogger jako víno. Patočka, Benda, Rath, Langer.....za chvíli to vydá na orloj.
04. 11. 2009 | 11:04

SuP napsal(a):

Rumcajsi -
U mě dobrý!
Neoplatí se bagatelizovat vlastní úsilí před neznalým obecenstvem. U mě to máš promlčený, ať si říkaj co chtěj, i když mají pravdu. Jo kdybyses sral do parlamentu, to bych Tě hnal! (Ale spíš proto, že bych přišel o dalšího kamaráda). A za prezidenta Tě stále volím.
Mimochodem, k mému rozhodnutí ještě odůvodnění (jako včera Rychetský, jen ne na 2 hodiny). Tys dávno svou prací dokázal, že Tvůj postoj k diplomce byl oprávněný. Ale mladej Benda? He?
04. 11. 2009 | 11:08

Rumcajs napsal(a):

A tak chtěli po Kristu, aby první hodil kamenem po hříšnici ...

Nemíním řešit tento prohřešek v kontextu s Bendou osobně. Mě spíš zaráží ty rádoby výkřiky mravně dokonalých lidí, jako je Topsík.

Vzpomenu si na svá sdudijní léta od ZDŠ po VŠ a nemohu než nad těmito mravokárci mávnou rukou.

Co spolužáku psalo taháky, co spolužáků opisovalo, co spolužáků si nechávalo napovídat, co spolužáku s kdečím chtěli vyjeb... a to včetně Rumcajse.

Nevěřím, že jenom Rumcajs se pohyboval v tak špatné společnosti.
To jenom různý Topsíci si chtěli hodit kamenem, protože on holt sedí v kombajnu, kdežto někdo jiný v kanclu či PS. A to se neodpouští.

Tak si hoď Topsíku, třeba pyritem co tam občas vydoluješ. Jen když Tě to uklidní.
04. 11. 2009 | 11:08

fafnir napsal(a):

Za jednu práci dva tituly,to je dost síla.Páně Bendovo vyjímečné(jaksám tvrdí) právní vědomí,a kvalita jeho práce se jistě odrazila v náhubkovém zákoně.Jak se má zachovat skutečný politik,navíc pravicový,předvedl Jan Kalvoda,a že to na rozdíl od p.Bendy je skutečně dobrý právník.Benda má svůj protějšek v Grosovi.Nebo spíše Noveské.
04. 11. 2009 | 11:08

siven napsal(a):

Pane autore,

k vašemu článku není co dodat. Bravo.
04. 11. 2009 | 11:10

Rumcajs napsal(a):

SuP:
Zdravím chlapče. Co Ty ? Jak to vidíš , když si vzpomeneš na vlastní stuia ?
04. 11. 2009 | 11:11

fafnir napsal(a):

Rumcajsi
nejde o kamenování hříšníka,jde o slušnost.Když se hřích provalí,je správné svěsit uši a jít.Když jste u té bible,tak tam na závěr Kristus praví,"Jdi a nehřeš více"Konečně ,kdyby byl tak vyjímečný právník,jak o sobě tvrdí,tak by dokázal více než být poslancem.
04. 11. 2009 | 11:13

Pavel napsal(a):

Když jsem viděl jen část titulku, který se zobrazuje v přehledu - Poslanec Benda by měl jít......, tak jsem se lekl, že pan Stejskal zaspal.
I když si myslím, že opravdu poslanec Benda by měl jít do....
04. 11. 2009 | 11:19

Arnold Llayne napsal(a):

Lex:

Bohužel máte zřejmě pravdu. Z rozhovoru, který vedl Marek Benda s Norou Fridrichovou se skutečně zdá, že to nepsal vůbec; alespoň tedy neví, co v téí práci je. Ta pasáž se zahraniční judikaturou.
04. 11. 2009 | 11:20

Rumcajs napsal(a):

fafnir:

Jo, s tím by se taky dalo souhlasit.
04. 11. 2009 | 11:22

Ládik napsal(a):

Já jsem jako strojař v diplomce vyráběl rostlinný jedlý olej skrápěním hexanem. To ti páprdové čuměli. Ještě jsem si k tomu sehnal americkou projekční metodu SLP, v roce 82. Ani neměli dotazy...
04. 11. 2009 | 11:25

eda 13 napsal(a):

Poslanec Benda je produtem této nové doby. Ostatně stálo by za to vědět, kolik let je Darie, nebo Rumcajsovi. S těmito novými mladými svazáky nelze diskutovat. Jsou totiž, tak jako svazáci z 50 let přesvědčeni, že pravdu mají pouze a jedině oni, že mají výlučně práva a nikoliv povinnosti a jejich nároky jsou vždy neoddiskutovatelné. A to bez ohledu na zákony, logiku nebo morálku. Pokud "Ládík" žádá po p.Bendovi vysvětlit slovo "charakter", žádá o nemožné. Myslím, že se jedná o slovo, které po 1989 z našeho slovníku vymizelo a pan Benda nebude vědět o co se jedná. Odmyslíme-li si pouze případ Benda a podíváme se na celou causu PF ZČU Plzeň, je nad slunce jasné, že jedna strana (možná jedno uskupení lidí - což by bylo ještě hrůznější), si zde vytváří nové vlivově-mocenské struktury. Jde o přímé, nebezpečné hrožení demokracie. Avšak naše tajné služby a policie to nechává v klidu. Na univerzitě v Trenčíně, byli dva podezřelí studenti bez diskusí promptně zbaveni titulů, a oni i rektor zažalováni pro podvod. Mimochodem pro ten měl být už dávno zažalován i JUDr. Kindl a jiní. Nešvary ve školství a tudíž i ubohou kvalitu vědomostí studentů stát neřeší vědomě. Ono se vyplatí mít mladou generaci nepoučenou a bez vlastního názoru. Alespoň se tak nepostaví někdy proti nám. Odjinud ohrožení demokracie ( česky řečeno našich nelegálně získaných majetků) již nehrozí. Neboť armádu nemáme, policii jsme rozprášili, dělnické kolektivy jsme rozbili zrušením Pragovek, Škodovek atd. Vychováváme studenty, které učíme žít konzumním, ne tvůrčím životem, tak jaképak hrozba převratu. Ještě tak ten radar, ten by bodnul. Nebo alespoň malá jednotka USA na našem území. A můžeme si dělat na svém lenním panství cokoliv. Trochu nám to po... ÚS s tím Lisabonem. Taky nám nemusejí úplně všichni vidět do karet. Že píšu o něčem, co spolu s Bendou nesouvisí? Ale souvisí! A to nejen proto, že klasik řekl, že vše souvisí se vším, ale hlavně proto, že to je provázané a samostatně to postrádá smys.Krásný den přeju.
04. 11. 2009 | 11:26

Cirkusy s.r.o. napsal(a):

Pošlete prosím mistra Bendu za Henrykem Laholou, von mu už nějakej ten titul z křesťanské lásky pučí nebo dá.
04. 11. 2009 | 11:28

ali napsal(a):

no, hezké počteníčko..smutné počteníčko. Smutné proto, že 20 let po bolševikovi asi zase bude nutné lustrovat všechny poslance..a nebojte, ještě jich pár vypadne..
04. 11. 2009 | 11:29

MOR napsal(a):

eda 13

Jakou jednu stranu máte namysli? V Plzni studovali politici jak ODS tak ČSSD a jistě i dalších stran. Ze studií, pokud si dobře pamatuji, 1+1=2. Nebo je to jinak?
04. 11. 2009 | 11:34

Pavel napsal(a):

To Rumcajs
Také nesouhlasím s tím hnidopišstvím a děláním z komára velblouda.
My soudruzi přeci potřebujeme klid na práci, ve prospěch....ale safra koho? No náš, když jinak nedáte.
04. 11. 2009 | 11:35

¨Karel napsal(a):

Takové Řápkové odpouštím. Je daleko hezčí než Benda a má takové čertíky v očích, zatím co Benda kouká jako studená ryba. A když podvodníka, tak aspoň hezkého a zábavného.
04. 11. 2009 | 11:38

Jan Žura napsal(a):

Pane Šterne, ve Vašem článku vidím jiskérku naděje, že by se ta blbá nálada ve společnosti mohla trošku změnit. Některé politiky s hroší kůží k tomu bude asi nutné přinutit. Velké koště a začít, schody se metou odshora. Pěkný den.
04. 11. 2009 | 11:42

Jamima napsal(a):

Mně opravdu zůstává rozum stát - lidé, co kritizovali bolševiky za daleko menší svinstva teď rezignovaně přihlížejí, jak se nám tady etablovala daleko nechutnější svoloč, než si kdy dovedli představit. Podvodné konkurzy, tunelování, klientelismus, politici bez náznaku morálky a studu. Tak za tohle jsem rozhodně v 89 na náměstí nemrzla, to né......jsem zvědavá, kdy se proberem z té letargie a dáme najevo, že tohle platit prostě nebudem!
04. 11. 2009 | 11:43

Lila napsal(a):

Rumcajsi,
asi každý by mohl sypat z rukávu historky z mládí, jimiž se před svými potomky zrovna nechlubí.

Např. my jsme v druhém járu na střední měli na odborné kreslení dobráckého profesora, který byl chaotik par excellence. V rámci zvýšení efektivity vyučovací hodiny jsme při lavírování chodili mokré výkresy sušit do kotelny. Po 2O minutách ve třídě seděli tak tři sralbotkové, ostatní už byli někde úplně jinde. V závěru hodiny profesor práce vybral a příště se podivoval, kolik jich chybí. Drze jsme tvrdili, že jsme je odevzdali. A ten chudák nám pak nadiktoval známky z výkresů, které nikdy neexistovaly! Dělali jsme i horší věci, za které bych svoje děti dozajista přizabila (Džamilo, promiň!).

No, a pak jsme z toho vyrostli. Jenže tenkrát nám bylo sladkých 16...
04. 11. 2009 | 11:56

topsik napsal(a):

Pro Rumcajs:
Jestli Vás to uklidní, tak jsem taky opisoval. Věřím, že každý z nás. Ale proč tu pletete jabka a hrušky? Promiňte, ale odfláknout vědomě práci za pomoci zkoušejícího, jenž Vám zaručuje lepší budoucnost, pak se před svými voliči i nevoliči ztrapňovat a dělat ze sebe nevědomého, to už je i pro mne silné kafe. Už za to bych souhlasil se vším, co tady bloger sepsal. A ruku na srdce, kdyby se podobné pochybení namísto Bendy našlo např. u Paroubka, můžu s určitostí tady napsat, že bychom se nikdy nedozvěděli, jak jste Vy odflinkával svou práci! A to se týká skoro každého, jenž hájí Bendovy podvody!
Apropó. Když už jste narášel na ten kombajn, u kterého už asi 15 let nejsem, tak každý kombajnér - předák musel dělat různé psychotesty a IQ testy. Umíte si představit, jak by to dopadlo, kdyby k nim přišel horník , známý od zkoušejícího s lahvinkou koňaku, za niž by měl ty testy v kapse? Katastofálně a možná i nevinnou smrtí!! Přeji Vám hodně štěstí v podvádění, jenž máte nejspíš v krvi, když se k němu tak hrdě hlásíte. Asi by život bez něj neměl pro Vás cenu.
04. 11. 2009 | 11:57

strejda napsal(a):

Pane autore,
souhlasím,jako lokální patriot ovšem silně protestuji proti použití označení Malá strana. Ne všichni co bydlí na Malé Straně si zaslouží být tam, kam patří někteří,kteří tam zrovna "pracují".
04. 11. 2009 | 11:58

StandaT napsal(a):

fanfir: to srovnání s Kalvodou ukazuje na jednu starou životní pravdu: Hochštapler se musí držet šance jak hovno košile protože ví, že další už nikdy nemusí přijít. Profik si klidně řekne "vy mě taky", protože ví, že má na to se uchytit jinde (a třeba i lépe).
04. 11. 2009 | 11:58

eda 13 napsal(a):

To: MOR
Souhlasím a omlouvám se za zjednodušené vyjádření. Neměl jsem na mysli konkrétní stranu - ostatně každá získaná zkorumpovaná a vydíratelná duše co pro tuto zájmovou skupinu může něco udělat se hodí. Vždyť kdoví kdo to za 4 roky vyhraje, takže hlavně, že se tyto "kádrové rezervy" posilují. Nejde o politiku. Jde o vliv a peníze. Politika je zde pouhým nástrojem.
Nicméně nelze přehlédnout, že mezi "potrefenými" rychlostudenty vede ODS. Nebo se pletu a něco mě uniklo? Hlavně dopředu prosím, abyste neargumentoval S.Grossem. Je to sice stejný ptáček, ale prozatím svoje účinkování na právech jakž takž zdůvodnil. P.S. Měl jsem autentické zprávy od zkoušejících na PF UK Praha. Byl při studiu hodnocen tvrději než běžní studenti.
04. 11. 2009 | 12:04

SuP napsal(a):

Rumcajsi -
Já to sice vidím dobře, protože jsem si vždycky všechno moc bral. Ale zato státnici jsem dělal kontumačně. Tak co. Vidiš, taky žiju.
04. 11. 2009 | 12:06

no cement... napsal(a):

Někdo tu měl příspěvek o podvádění podnikatelů, ale chápete že jenom kopírují naše představitele státu? Neříkám že je to správné ale čest, morálka, platba za vykonanou práci, platba faktur, atd,atd se v tomto státě nenosí.A tak to také vypadá jak vypadá. Člověk který byl usvědčen ze lži a podvodu se dál tváří jako že nic a nic se také neděje...no future?
04. 11. 2009 | 12:10

Al Jouda napsal(a):

Pan Štern má pravdu. Případ Benda jen utvrdil mé přesvědčení, že všichni političtí bafuňáři by měli z parlamentu odejít. Dá se to uskutečnit při příštích parlamentních vobách, kdy se všichni domluvíme, že budeme volit stranu Věci veřejné v čele s Radkem Johnem. Mino něj jsou tam ve vedení strany mladí lidé i ženy. Věřte, že to pak nemůže být horší, než to je nyní ! Strana VV má vnitrostranické mechanizmy, které nedovolí dominanci negativních vlastností jejích kandidátů.
04. 11. 2009 | 12:11

Nuba napsal(a):

topsiku

je to tak, vládne tady totiž dvojí morálka, a to mnohdy v obou táborech, abych byla spravedlivá. Je to důkaz toho, že se ideologie povyšuje nad morálku, ovšem to už tady bylo a divím se, že jsme z toho ještě nevyrostli. Sebe z toho úplně nevyjímám, taky mám občas takové sklony, ať je vidět, že jsem sebekritická. Bagatelizuje se u svých to, za co by se u protistrany věšelo na lampy. Je to dobová freska, doufám, že se to někdy změní a všichni zjistí, že svinstvo nemá barvu, jenom strašně smrdí.
04. 11. 2009 | 12:18

Jan Vaculík napsal(a):

Rumcajsi,
nelámejte hůl nad svou diplomkou!
Vždyť většina diplomek vzniká tak, že se po odstavcích nějak opíšou. Jenže ty odstavce musí být aspoň trochu k věci, musí na sebe nějak navazovat atd. - takže Vy jste tím musel nějak přemýšlet, a o to tu právě jde.

Marek Benda taky přemýšlel... a právě v tom způsobu přemýšlení je ten příznačný rozdíl!
04. 11. 2009 | 12:19

PatientO.T. napsal(a):

2 libor stejskal:
Pane Stejskale, nestálo by to za čtenářský blog "Jak jsem studoval"? Vždyť je to tak propíraná záležitost. Třeba bychom se leccos sami o sobě dozvěděli. A třeba by nám i poslanec Sobotka napsal, jak pod vedením Zdeňka Koudelky zpracovával na právnické fakultě disertační práci na téma Dějiny ČSSD nebo by ing.Klaus vylíčil, jak se mu podařilo splnit formální požadavky pro vlastní habilitaci. :-)
04. 11. 2009 | 12:19

jarda napsal(a):

vážení spoludiskutující-nedošlo nám všem náhodou,že první komentář"DARIA" si při své práskanosti napsal určitě Marek Benda sám
.tak ho to přece v parlamentu učili! jen těch výmluv,co nakydal za dva dny!že se nestydí.
04. 11. 2009 | 12:20

MOR napsal(a):

To: eda 13

ano, zatím je ZVEŘEJNĚNO více členů ODS než ČSSD, o regulérnosti jejichž studia se pochybuje - já ovšem mezi oběma partičkami nevidím zásadních rozdílů. :)
Vždyť, kluci se vždycky nakonec dokázali dohodnout.
Já osobně považuji vysvětlení pana Grosse za stejně věrohodné, jako jeho vysvětlení jeho osobních financí.

a pro doplnění:
Ani ČSSD však není bez podezření. Například zastupitel v Praze 9 Jan Štrof z ČSSD ve své diplomové práci, kterou na této škole odevzdal, nepoužívá platná citační pravidla, nemá odpovídající počet stránek a nedrží se ani manuálu samotné školy. Štrof navíc zvládl standardně pětileté studium za šestnáct měsíců.
...
Nebo poslanec ČSSD Miroslav Svoboda, který má tradičně blízko k pražským občanským demokratům.
...
04. 11. 2009 | 12:20

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Rumcajsi,

řekl bych, že nejde ani tak o pana Bendu, Vás resp. Vaše opisování a dokonce ani o mé ne (a jistě bych si též na nějaké vzpomněl).

Jde o to, aby se společenskou normu postupně po poměrně dlouhéím období zase stalo odmítat toto "opisování" jako princip a ne ho přijímat v duchu "je to špatné, ale tak nějak to děláme všichni".

Principy a normy se porušují všude, každý z nás má tendenci si něco nějak zjednodušovat. Nicméně společenská poptávka by měla spíše směřovat proti tomuto trendu (i s vědomím, že ideálu nemůže být dosaženo), ne podporovat přivírání očí.

V kauze Benda z mého pohledu vůbec nejde o pana poslance. V celé kauze plzeňská práva o pana děkana Kindla či třeba paní poslankyni Řápkovou. Jde o postupné a zjevně dost bolestivé formování těchto principů (a to se může dít jen v případě, že se jedná o takovéto exemplární případy, při vší úctě Vaše a mé opisování by nikoho příliš nezaujaly).

V řadě zemí (zejména anglosaských) by jen stín podezření z plagiátu okamžitě politika diskvalifikoval z politického života a jeho strana se ihned od něj distancovala. Proto si dávají ti chytří jiý od mládí sakramentsky pozor, aby na ně neměl nikdo co vytáhnout.

Představa, že by se na prestižní univerzitě dělo to, co v Plzni, je pro většinu pedagogů ze stejných zemí absurdní. Kdyby se k tomu propůjčili, zlikvidovali by svojí profesní kariéru. Z čistě osobních, chcete-li egoistických důvodů to neudělají.

Myslím, že úvaha nad tím, co píše třeba pan Štern by měla vyznívat asi takto: chceme, aby se u nás spíše neopisovalo, nedostávali akademické tituly z protekce (a vždy bude někdo opisovat, vždy si někdo někde najde cestu, jak něco oblafnout), nebo je nám to jedno.

Pokud není, pak jsou příklady lidí, kteří mají moc a možnost ovlivňovat veřejné mínění, tou nejlepší - ne-li jedinou - možností, kde začít. Jak tu společenskou poptávku vyvolat. Jinak se začarovaný kruh ani nepootevře, natož aby ho někdo rozťal.

Libor Stejskal
04. 11. 2009 | 12:22

stejskal napsal(a):

Zkusím to blogerům navrhnout, pane PatienteO.T. ;-)

Hezký den.

Libor Stejskal
04. 11. 2009 | 12:24

gogo napsal(a):

Co všichni tady naříkáte !!! Je to systém doby, prostě se dějou levárny, tunely, intriky. Kupónovka tím je jasným příkladem. A nějakej titul to čert vem. Ještě vyplavou další věci, o kterých se neví.
Heslo sametové revoluce před 20 lety : NEJSME JAKO ONI, JAKEŠE DO KOŠE, FŮJ HAMBA, NA ŠTĚPÁNA BEZ ŠTĚPÁNA. Ale jedno pořekadlo z dob socialismu zůstalo : KDO ŠETŘÍ MÁ ZA TŘI, KDO KRADE MÁ ZA DESET.
04. 11. 2009 | 12:25

Enkidu napsal(a):

Lex
Souhlasím, že v případě pana Bendy jde o jiný druh "odfláknutí" práce. Zaráží mě naprostý nedostatek soudnosti (nebo děsná drzost), když pan Benda text, který by neměl projít ani jako diplomka, roztáhne a nechá si jej uznat jako rígo. Asi by se měly ríga zrušit, stejně je dnes dává i dostává kdokoliv a jsou mezinárodně k ničemu. Nebo je naopak rozdat všem :-). Také jsem zvědavý, jak dopadne kauza Řápková...Ovšem podle dosavadních řešení ZČU se nakonec můžeme dočkat toho, že Řápkové seberou titul Mgr., ale bude si moci ponechat titul JUDr. (tedy pokud jej má, to nevím :-)
04. 11. 2009 | 12:26

Pípa napsal(a):

Jen se opakuji, když znovu uvádím postřeh mého geniálního a bohužel přečasně zesnulého kamaráda:

"doktor práv není zcela zdráv"

se opět potvrdil. A to nejenom na Bendovi.
04. 11. 2009 | 12:28

Charlie napsal(a):

Benda klasický slizoun,
veškerá další slova zbytečná.

V této souvislosti jsou zajímavá i nemastná, neslaná vyjádření nového děkana plzeňských práv Pospíšila, která, co se týká
důsledného vyšetření, nevěští nic dobrého.

Stále nápadnější je podoba mezi komunistickými tatíky a touto druhou směnou rovnějších mezi rovnými.
Není náhoda, že tuneláři a podvodníci se rekrutují převážně z ODS.
04. 11. 2009 | 12:30

Ejhle ODS napsal(a):

Příběh poslance Bendy ukazuje, jak si modří ptáci představovali demokracii ! Počítali,že jejich podvody navždy přikryje koberec zapomnění. Jenže "lež má krátké nohy ..." a tak i Benda musel s pravdou ven. Myslím že jeho tatíček by na něj ještě dnes vzal hůl - sám byl upřimným demokratem.
Benda ml. by měl odevzdat všechna pověření veřejného činitele a stáhnout se do ústraní soukromého života, a více na veřejnosti nepřekážet a nekazit pověst zbytku slušných v ODS !
04. 11. 2009 | 12:50

Hnidopich napsal(a):

Vím, že je to drobnost, ale můj Word mi po zkopírování diplomové práce Marka Bendy ukázal 115 577 znaků, což odpovídá ca. 64 normostránkám. Zkopíroval jsem všechno, včetně poděkování, obsahu, zdrojů atd. Tak nevím :(
04. 11. 2009 | 12:50

Gudka napsal(a):

Al Jouda

Pěkně naivně pojatá porpagace \Věcí veřejných, která může snadn o působiot kontraproduktivně a VV spíše poškodit.

Co se týče Bendy, pak jsme většinou tušili či dokonce věděli, že je v pozici šéfa ústavněprávního výboru PS jakýsi "ocásek". Tak teď to máme nezvratně potvrzeno.
04. 11. 2009 | 12:52

radek napsal(a):

Benda je "typický" politik ODS...
04. 11. 2009 | 12:55

eda 13 napsal(a):

To: MOR
Zcela s Vámi souhlasím.Politická příslušnost v otázce získávání moci (peněz) jde jednoznačně stranou. Máslo na hlavě mají všichni napříč politickým spektrem. S výjimkou komunistů - a to jenom proto, že nebyli připuštěni k dělení kořisti. Jenom proto se nedomůžeme nikdy spravedlnosti a potrestání viníků za rozkradení větší části majetku státu. Vím o čem mluvím. Viděl jsem to velice zblízka a více jak 9 let.
Válka o možnost zmocnit se zbytku majetku státu - volby - bude velmi krutá. Lomcuje se mnou masochistická představa. V průzkumech agentur deklarovat volbu KSČM. Zajímalo by mne, co by předpokládaný zvýšený voličský potenciál KSČM udělal s politickou scénou v ČR. To by bylo slibů. Stálo by za to, aby to voliči zkusili aniž by KSČM skutečně volili. Asi by se divili, jak by ČSSD a ODS znejistěly.
04. 11. 2009 | 12:55

Vít Kovář napsal(a):

Formálně u nás funguje demokratický systém postavený na volbě zástupců, naplňujících vůli většiny. Díky tomu, že voliči dávají podepsaný bianco šek poslancům na čtyři roky, aniž by politici museli skládat průběžně účet, jedná se ve skutečnosti o pseudodemokracii, postdemokracii či autoritativní demokracii vyvolených, říkejme si tomu jak chceme.
Každý systém, aby dobře fungoval, biologický, technologický či politický, musí mít prvek zpětné vazby. Když se spálíte, bolest vás donutí ucuknout, abyste nepřišli o ruku. Když klesnou otáčky, regulátor zvýší příkon, aby se nezničil motor. V našem politickém systému je však zpětná vazba kontroly politiků veřejností zmrzačena natolik, že projdou excesy, které by v normálně fungujícím systému skončily smetením politika z politické scény.
Tato kauza mi připomíná období před rokem 89. Tehdy funkcionáři studovali příkladně na Univerzitě Palackého specializaci "vzdělávání dopsělých", aby získali titul PaeDr. Rychlokvašky se tomu říkalo.
U příležitosti 20. výročí musím konstatovat, že si nic nezměnilo. Stále jsme si všichni rovni, jenom někteří jsou si rovnější.
Pan JUDr Benda je produktem systému, který spoluvytvářel, je jen čirá náhoda, že jeho podvod vyšel najevo. Ale spoluvytvářeli jsme ho i já, ty, my všichni svou lhostejností, netečností a brbláním u piva.Kolik takových podvůdků, podvodů, lumpáren a zlodějen zůstává neodhaleno?
Tak co, jdeme do ulic, tady a teď, nebo si budeme dál ulevovat diskusními příspěvky, tady a teď?
Když venku je taková zima a u PC je příjemně jako za kamny...
Každý národ má takovou vládu, jakou si zaslouží.
04. 11. 2009 | 12:59

Rumcajs napsal(a):

pan Stejskal:

Souhlasím s tím, že když jde někdo dělat Mikuláše a ožere se, vypadá to hůř a má to větší dopady na dětskou duši, než když se ožere v montérkách .Takový by asi Mikuláše dělat neměl.

Ale na druhou stranu, mělo by se rozlišovat mezi tím, jestli dámě nedám přednost ve dveřích, či ji znásilním.

Mě zkrátka ten Bendův přestupek nepřijde tak hrozný. Tedy pokud se jedná o zvětšení řádkování.

Nuba či Topsík tady vzpomínali třídní myšlení.
No já skutečně, když dám na misky vah Bendovo řádkování a Paroubkovo miliskování s mafiánama, přijde mi tento ryk proti Bendovi silně přehnaný.

Ale s Pánem Bohem, ať jdou oba.
04. 11. 2009 | 13:03

ali napsal(a):

jsem zvědavá, jestli dá taky Gross svojí práci k rozboru. Prý lepidlo ukáže, jestli je to originál. Sice nevím, kteří odborníci budou zkoumat lepidlo, asi archeologové :o), nicméně poctivost v lepidle není a věřit Grossovi je, jako myslet upřímně..
Benda to podělal tak jako Topolánek s Toskánskem. Je načase, aby se svorně s Paroubkem a Rathem vzali za ruce a odešli na věky věkův z politiky..tito pánové jsou už sami o sobě nepřijatelní..
04. 11. 2009 | 13:04

JanE napsal(a):

Bendova výchovná facka optimistům, kteří se ještě bláhově domnívají, že morální dekadence v naší zemi je dočasná, že se jedná pouze o generační záležitost.
04. 11. 2009 | 13:05

Radek napsal(a):

Dost mne udivuje, kolik zastání se tady Marku Bendovi dostalo. Myslím, že exeplárnější příklad pověstného kozla - zahradníka se snad ani nemohl vyskytnout. Nejdříve podvod a potom i lhaní z úst předsedy ústavně právního výboru. Mimo jiné jeden den tvrdil, že titul nepoužívá, následující den ho usvědčil ze lži.
Marek Benda se ocitl v situaci, kdy by měl být schopen uhájit alespoň zbytek své pošramocené pověsti a minimálně ze své předsednické pozice odstoupit.
04. 11. 2009 | 13:06

jan napsal(a):

Na stránkách Týden.cz je s Bendou chat. Ze 130 otázek si vybral 4 kladné na které okamžitě odpověděl. A na záporné odpovídá nevídanými výmysly a lží.Je to takový malý, ustrašený, šupáček který se bojí o židličku v teplým kanclu.
04. 11. 2009 | 13:10

JanE napsal(a):

2 Ali
Mašinfíru bych sem nezatahoval. Tomu nesahá Benda ani po kotníky, v podvodech zase naopak.
04. 11. 2009 | 13:11

tyrros napsal(a):

Zatím nikdo nekomentoval tento zajímavý fakt.

Že bylo titulu JUDr. dosaženo podvodem, je nyní nepochybné, ovšem co titul Mgr.?

Pokud jsou pravdivé tyto informace:
http://www.blesk.cz/clanek/... , zná někdo školu, kde by bylo možné obhájit Mgr. dipl. práci se 12, slovy "dvanácti" zdroji?

Jaké jsou asi požadavky na Mgr. práci v Plzni? Odpovídala jim Mgr. práce p. Bendy?
04. 11. 2009 | 13:12

tyrros napsal(a):

Rumcajs: Vám se zdá, že problém je ve zvětšení řádkování?

Budu hádat: jste voličem ODS?
04. 11. 2009 | 13:15

Mc Cali napsal(a):

Já jako poctivej kretén si při práci se šprtáním po nocích udělám dvě školy a to jsem jen maličkej správeček sítě. Kdoví jestli Benda tu školu nakonec vůbec poctivě dělal. Dostal se tam kam se nikdy dostat neměl a zmršil to co zmršeno nemělo být. A že toho na triku má dost. Smutné je, že tam takový není jistě sám.
Řikám to už dlouho, konec neplodné diskuze, měla by přijít plodná defenestrace.
Jinak se z toho snad nevyhrabem.
04. 11. 2009 | 13:17

Rumcajs napsal(a):

SuP:

No my dva máme takový obor, kde nějaké opisování moc nepomohlo. Tomu jsi buď rozuměl, nebo ne.

I když vzpomínám na zkoušku (Myslím části strojů), která byla vyhlášenou dávačkou. Spolužáci mi tvrdili, ať se na to neučím, že profák během zkoušky odchází a vše se opisuje přímo ze skript.
A já duše důvěřivá, jak řekli, tak jsem udělal.
Když se profák proti všem zvyklostem vrátil dřív a viděl, jak to tam bezelstně smažím přímo z jeho skript, měl očička větší jak Vlčí babička.
A já přímo děkanát!

Lež má zkrátka krátké nožičky.
04. 11. 2009 | 13:21

oldpetr napsal(a):

Benda je klasický polistopadový vyčuránek který kdyby nevstoupil do politiky a neparazitoval by na ni tak by byl obyčejná šedá bezvýznamná myš.Věci je třeba nazývat pravými jmény a v jeho případě, co se týče zizkání titulu JUDr. tak se jedná o jasný podvod a takový člověk do parlamentu v žádném případě nepatří. Jeho obhajoba poslaneckými kolegy svědčí o mavním úpadku vrcholové politiky ,nic více.
04. 11. 2009 | 13:25

G. Giormani napsal(a):

Jenom fakta o nomenklaturní rodince Bendů: Marek Benda - poslanec. Jeho bratr ve funkci ÚSTR (Ústav pro studium totalitnich režimů. Matka je inspektorkou na ÚOOÚ (Úřad pro ochranu osobních údajů). Přijďte do ulic 17. listopadu "oslavit" sametový podvod.
04. 11. 2009 | 13:26

MOR napsal(a):

To Rumcajs

Problémem je především lež veřejného představitele. To by jste vy, strašný lesů pán z Řáholce, měl vědět z vlastní zkušenosti. Možná se pletu, ale nelhal v procesu s Vámi pan Humpál? :)
04. 11. 2009 | 13:26

Arnold Llayne napsal(a):

Rumcajs:

nečtete Lexe, a to nedobře činíte. Řádkování je samozřejmě vědomý podvod (žádná náhoda), a hůře než to - zdá se, že to nepsal vůbec Benda.

A vaše úsměvná parabola s Mikulášem zakrývá pravé Bendovo postavení; to není žádný veselý školák; opakujte si nahlas:

předseda - ústavně - právního - výboru - poslanecké - sněmovny - české - republiky - předseda - ústavně - právního....
04. 11. 2009 | 13:27

Vico napsal(a):

Nedivím se "skleníkovému" Marečkovi, že se tak brání. Jeho biotopem je Parlament s regulovanou teplotou a vlhkostí vzduchu.

Je to takový "Malostranský naháč" s kůžičkou jak kozinkové rukavičky.

Jak to asi dopadne s Malostranským naháčem, když ho pustíte do volné přírody a navíc v listopadu?
04. 11. 2009 | 13:31

The plague napsal(a):

No vidíte, vy jste pracoval a přesto neovládáte ani skloňování přivlastňovacích zájmen ve svém rodném jazyce, učivo asi tak třetí třídy.Mimochodem, windows žádnou funkci nemá, je to operační systém, asi si to pletete s Wordem.

Navíc rigorozní práce je všeobecně tak na úrovni lepší diplomky, často se ani žádná práce předkládat nemusí, stačí mít diplomku, která obsahuje publikovaný text.

Koukám, že vám vadí Benda spíše tím náhubkovým zákonem, protože jinak nechápu, jak jste přišel na to, že práce, kterou děláte vy nebo třeba zedník, je "normálnější" a kvalitnější než práce poslance.
04. 11. 2009 | 13:31

Stanislav Křeček napsal(a):

to MOR: Vážený, já své pochybení při používání titulu nikterak neomlouvám. Jen jsem Vás chtěl popravdě upozornit na to, že jsem tohoto nepravdivého užívání sám, dobrovolně, bez tlaku medií zanechat a až dva roky po té, to bylo publikováno. Nebyl jsem přinucen tohoto zanechat medii jako jiním ale sám jsem ho užívat přestal. Do Sněmovny jsem byl zvolen bez titulu. Chápete ten rozdíl ?
04. 11. 2009 | 13:34

Lex napsal(a):

A ještě k tomu, co jsem napsal o Marku Bendovi dříve: V devadesátých letech se z funkce poroučel místopředseda vlády za ODA Jan Kalvoda proto, že užíval titul JUDr., ačkoliv vůbec neskládal rigorózum, za bolševika po absolutoriu práv mu žádný titul nepřináležel, po revoluci pak podle nového vš. zákona titul Mgr.
Jan Kalvoda se nedopustil žádného podvodného jednání, jen „banálně“ ten titul užíval, nevím od kdy, spíše bych předpokládal, že už tehdy před rokem 1989 a těžko z toho šlo vystoupit.
Marek Benda, to je jiná kapacita. Ten získal titul JUDr. zjevně podvodným jednáním, a to zřejmě spolčením s těmi, kdo o tom mohli rozhodovat. A kdo pro takové švindly už od válu šli. Jsem přesvědčen, že Marek Benda by je měl následovat, tím spíše Jana Kalvodu, a na rozdíl od něho ne proto, že by na titul neměl glejt, ale právě proto, že ho má!
04. 11. 2009 | 13:34

stejskal napsal(a):

Trochu se obávám, pane Rumcajsi,

že pokud se v této společnosti neustále budeme jen přebíjet měřením intezity ryku nad různými kauzami různých politiků a ne se zabývat podstatou nemravného chování jako takového, pak se nic nezmění ;-) Tu si nějaký náš zástupce při správě věcí veřejných pořídí podloudně akademický titul, tu jiný přihraje něco někomu do kapsy, jindy zase přijde dalšímu výhodné dohodnout nějaký ten kšeftík s mafiány.

V politice nejde PRIMÁRNĚ o to, kdo a jaký zákon porušil či jak moc. Jde dle mého soudu o to, aby fungovala veřejná kontrola, její mechanismy, a to vše na základě nějak nastavené společenské poptávky (například že normální je nepodvádět a nekrást a ne naopak).

Ono to bohužel funguje takto (trochu nespravedlivě a ne zcela optimálně): Chování lidí veřejně činných a viditelných má větší normotvornou váhu než chování ostatních. Nicméně nikde a nikdy nikdo nedokáže zaručit, aby tito lidé byli z definice dobrými vzory po stránce etické a mravní (naopak touha po moci i samotná moc svádí k opačnému chování).

A tak ti, kteří moc delegují, musí v ideálním případě nastavovat tu společenskou poptávku (jednodušší to mají v tom, že ji nastavují primárně jiným, ne sami sobě). Pokud přinutí "mocné" tuto objednávku alespoň do jisté míry respektovat (ne proto, že by byli tak uvědomělí, ale proto, že je to pro ně výhodnější; opětovné zvolení, prestiž), začne to fungovat i ve zpětné vazbě. A tím se nastavují ty normy. Blbé, co? Takový začarovaný kruh, naděje moc na první pohled nedává. Ale lepší to nebude ;-) Holt je třeba pracovat s tím, co je je k dispozici.

Ale v zásadě si myslím, že si rozumíme (ten Mikuláš byl dobrý příklad, dotyčný ožrala bude stejně přesvědčen, že jde o blbost a Mikulášem je moc dobrým. A jeho kamarádi také ;-)

Hezký den.

Libor Stejskal
04. 11. 2009 | 13:35

Karel napsal(a):

The plague
Váš příspěvek je stará finta. Tady nejde o skloňování, ale o morálku a dokonce i právo. Benda lže a je to o to horší , že je ve významné poslanecké funkci. Co by udělal v každé zemi od nás na západ?
04. 11. 2009 | 13:35

Mc Cali napsal(a):

The plague:
Tak tohle mě dostalo.To je přesně to, co jsem dnes v tom deštivém a ponurém dni potřeboval k pobavení.
Díky za to.

" Koukám, že vám vadí Benda spíše tím náhubkovým zákonem, protože jinak nechápu, jak jste přišel na to, že práce, kterou děláte vy nebo třeba zedník, je "normálnější" a kvalitnější než práce poslance."
04. 11. 2009 | 13:36

G. Giormani napsal(a):

Pro Joudu:
Volit Radka Johna? Myslíte toho bývalého redaktora TV Nova, který za čtyři miliony Kč režíroval ihned po prvních úspěších sporů Františka Oldřicha Kinského "na vlastní oči"(pro jistotu hned 7 x!!!)Za úplatek 4. milony Kč od podivné společnosti Lesy ČR as.
04. 11. 2009 | 13:36

MOR napsal(a):

to Křeček

Ano. Chápu, jak jsem již napsal, lhal jste, ovšem včas jste přestal. Vše je v pořádku. Podle Vás. Promiňte, ale podle mne nikoliv. Tedy ve smyslu, že lhář má být poslancem, jinak si pochopitelně dělejte co je Vám libo. Chápete rozdíl mezi poslancem a soukromou osobou? Protože poslanec je veřejnou osobou, musí počítat s tím, že veřejnost, tedy i já, na něj klade požadavky. U soukromé osoby bych toto vysvětlení akceptoval, u veřejné nikoliv. Pane, ryba prostě smrdí od hlavy - pokud budou procházet lži a podvody mediálně známým osobám beztrestně, pak se lží a podvodů budou s vírou v totéž dopouštět i ostatní.
04. 11. 2009 | 13:41

jarpor napsal(a):

"Nakazil" jsem pana Stejskala... :-))

SuP
Je dobře Vás vidět...

Hezký...
04. 11. 2009 | 13:46

Jan Vaculík napsal(a):

Rumcajsi,
ta zkouška z Částí strojů - podle popisu to sedí na prof.Nováka.
Ten byl známý mj. tím, že dával studentům tak dlouho šanci, aby něco sesmolili, že někdy i minula půlnoc, přestalo jezdit metro a on je rozvážel po Praze svým autem. Snad proto používal Š1203...
04. 11. 2009 | 13:59

Selen napsal(a):

Stejskal: "V řadě zemí (zejména anglosaských) by jen stín podezření z plagiátu okamžitě politika diskvalifikoval z politického života"

Mno, četl jsem že senátor Kennedy, co nedávno zemřel, v mládí poslal na zkoušku za sebe někoho jiného - provalilo se to, skandál jak prase a výsledek? Mocná rodina to ututlala, synáček dostudoval, a prej další a další průsery to nakonec dopracoval do rakve, ke které se šli poklonit tři prezidenti.

Ale je pravda, že se to odehrálo před kolika lety? 50ti? No nic, přál bych si, aby se nic takového nedělo...
04. 11. 2009 | 14:19

buldatra napsal(a):

Děsím se okamžiku, kdy pan Benda půjde normálně dělat.
Ne jen tak naoko, ale normálně.
Vybere si hodného, lidského zaměstnavatele, který neumí říct ne a toho poctí žádostí o flek.

A protože náhoda je blbec a co se má stát, se stane, na posranýho i hajzl spadne a Murphyho zákony platí, tak moje klidné spaní bude od toho dne pryč.

Anžto tak je možné, že díky nevyzpytartelným cestám páně, pan Benda bude chtít, abych ho zaměstnal právě já. Ježišmarjá, to je neětěstí!

Proto se přikláním k Ládikovi a tomu jeho savci na pranýři.

Ale v reálu, řekněme si to upřímně, panu JUD. Bendovi nic takového jako skutečná práce nehrozí. Hrozí mu jen nekonečně úspěšná kariéra klasického českého politika. Je to jen takový náš nezbedný bakalář.
04. 11. 2009 | 14:29

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Selene,

je to tak, nikde ten mechanismus, který popisuji, nefunguje ideálně. A ani nikdy nebude (je dobré se s tím smířit, ideály se zpravdidla jen málokdy dají realizovat). Jen prostě někde funguje o něco lépe než u nás (a pravda, jinde zase ještě hůře). A já bych rád, aby se to spíše posouvalo směrem k tomu lepšímu než naopak ;-)

Libor Stejskal
04. 11. 2009 | 14:43

Líný černý pes napsal(a):

to Rumcajs :

Lesů pane, zdaleka mi tak nevadí zvětšené řádkování páně Bendovo protože v tom nejede sám, měl vedoucího práce a oponenta, oba ho s tím "dílem" mohli a měli vyhodit, jako jeho lhaní. Kdyby řekl "no, já to zkusil a ono mi to prošlo", vypadal by sice jako osel, ale takhle je z něj špatný lhář a srab, protože se nepřiznal a ani lhát pořádně neumí.

Za ty roky, co sedí v parlamentu si jistě našetřil a může vyrazit do života. Když neumí pracovat, ať si nejde někoho, kdo bude dělat za něj ... ;)

Na lenosti spolužáků a opisování se dala na střední postavit slušná živnost - napsat před písemkou pár taháků, které se o přestávce před písemkou vydražily za sváču, půjčení nesehnatelné knihy, odestání čtvrteční fronty v knihkupectví a pod. A při výrobě taháků jsem se to řízením osudu i naučila.
04. 11. 2009 | 14:45

stejskal napsal(a):

Smazal jsem jeden příspěvek obsahující hrubou nadávku ("blb"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
04. 11. 2009 | 14:47

toska napsal(a):

Chování pana Bendy, tedy jak to minulé,například jak získal titily, tak to dnešní, když se k věci vyjadřuje, mě i moji rodinu pobuřuje. Neméně nás pobuřuje názor vedení ODS, že je to jeho soukromá věc, oni nemohou nic... Musím přidat, že nejsem volič natož aktivista ČSSD, už vůbec ne KSČ či TOPu... Chci tím říci, že tato nemorálnost není doménou jedné partaje a je na voličích, dát jim to vědět. Za pár měsíců k tomu máme příležitost. Vážně uvažuji jet 17. 11. do Prahy, ne slavit, ale konat...
04. 11. 2009 | 15:09

Terry napsal(a):

Otec disident, syn prototyp současného českého "demokratického" politika:
vychcaný, arogantní, cynický, hrabivý "nadčlověk".

Horší typ, než byli totalitní komunističtí funkcionáři, proti kterým jeho otec bojoval.

A to se syn ještě "chlubí" (Profesionální politik Benda vzpomíná na otce jako na velkého učitele - http://www.naseadresa.cz/cz...):
Nejvíc si pamatuju jeho ponaučení: Když ti v politice nadávají, tak je vidět, že jim nejsi lhostejný a děláš dobře. Nejhorší je, když tě ignorují,“ říká Marek Benda..

Co by na to, co provádí jeho syn (a mnozí další politici na všech úrovních, kteří si z politiky udělali dojnou krávu, instrument svého hmotného zajištění na "věčné časy" a takovou "demokracii" říkal starej Benda?

Asi že "to dělají dobře".
04. 11. 2009 | 15:09

Terry napsal(a):

to stejskal (04.11.2009 14:47:43)

Pokud se příspěvek obsahující hrubou nadávku ("blb") vztahoval na zmíněného politika, tak opravdu nebyl správný. On a jemu podobní jsou naopak velmi vychytralí.

Blbci jsme my, že takovou svoloč stále ve vedení státu trpíme.
04. 11. 2009 | 15:14

luksas napsal(a):

Naprosto souhlasím s článkem. Každý z nás, kdo psal diplomovou práci velmi dobře věděl, kolik musí napsat a jaké podmínky splnit, aby byla uznána. Takže to byl podvod vědomý, pokud bude stále tvrdit opak, pak to vypovídá nejen o jeho nízké rozlišovací schopnosti, ale o sníženém intelektu. Hroší kůže se v tomhle státě rozdává 40+20 let...bohužel.
04. 11. 2009 | 15:18

Jarka napsal(a):

Blog je výbornej už proto, že poukazuje na bídu našich parlametních mozků, z nichž vypadávají chabé zákony a jejichž lídři, když se dostanou k veslu tak jen zadlužují a zadlužují, tunelují a není rozdíl zda jsou modří,oranžoví,už by prostě měli vypadnout.Pan Benda je produkt doby, kdy tatínek chartista neměl čas s maminkou na východu dětí a po listopadu jim hledal teplá místa,bez práce a bez vědomostí.Do Parlamentu nalezl negativní výběr národa,Jarka
04. 11. 2009 | 15:22

Kresinka napsal(a):

vite, me nejvic mrzi ta stranickost v takoveto situaci. Je z me oblibene strany, tak honem poukazu na tu druhou, kde se jiste deji taky ruzne nepravosti. To je to, co lame moralku. Byt ja predsedou Topolankem, tak jasne reknu, ze Benda udelal pekne svinstvo a ze v pristich volbach nedoporucim jeho kandidaturu. Tak by to udelal, kdyby to jeste bul ten chlap s gulema
04. 11. 2009 | 15:26

PatientO.T. napsal(a):

http://www.lidovky.cz/rapko...

Re captcha: sinecure
04. 11. 2009 | 15:31

Zdenek Mihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden vulgární text (posílání "do prdele"), který byl v rozporu se zdejšími pravidly. Ta jsou shrnuta v Kodexu diskutujících (http://blog.aktualne.centru...).

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco
správce blogů a diskusí
04. 11. 2009 | 15:41

Poznámka napsal(a):

Dobře napsané, vystijhuje to podstatu a hloubku problému. Doufám, že to jen tak "nevyšumí". Škoda, že se za pana Bendu stydí jiní, kteří takové podvodné jednání nemohou přijmout a stydí se za takové politiky, jaké pan Benda svým vyjadřením na dané téma reprezentuje jako politováníhodný vzorek.
04. 11. 2009 | 15:47

Bambi napsal(a):

Vážení, Benda jistě stojí za zmínku, ale je to trochu nespravedlivé. Vždyť je zřejmé, že celá řada politiku doplňovala právnické vzdělání právě v Plzni (Ruml, Gross aj.), to mělo určitě nějaký důvod. Proč by nestudovali v Praze, měli by to blíž a klacky pod nohy by jim učitelé při jejich funkcích určitě také neházeli. Vyplývá z tohoto případu, že celá ta banda je víceméně prohnilá, jejich strany to vědí a je jim dobře. A budou je někam kandidovat zas!
04. 11. 2009 | 15:47

Marie napsal(a):

Nebát se a nekrást - aplikovaný Masaryk - první slovo pro plebs a to druhé pro patricie.
04. 11. 2009 | 15:51

miro napsal(a):

Co takový pan Sobotka, který nikdy nikde nepracoval a byl jen studentem a placeným funkionářem ČSSD S právním vzděláním se stal jako mladík ministrem financí a poučuje zkušené praxí vyzkoušené odborníky. To je také ukázka politikaření. Jeho fikanost se spořením na koupi bytu z prostředků, které neoprávně pobíral je také součástí arogance politiků
04. 11. 2009 | 15:52

stále rebel napsal(a):

04. 11. 2009 | 16:11

Acylpiryn napsal(a):

Starej Benda že byl čestnej člověk :) Jasně, ti zlí komunisté a ti skvělí bojovníci proti nim. Dneska už tyto kecy nefungují. Kde máte hlavy, v zadeli? Nevidíte, co se děje kolem? Veškerá politika je póvl a korupční hnůj, proti kterému byla Jakešova suita férová skupina inteligentních demokratů. Ústavní soud schvaluje kádrování lidí podle evropanství jako úžasnou věc. Mladej ulhanej Benda je předsedou ústavně právního výboru, na rovinu říká jen to, že bude navždy parazitovat na státu, na to ať se připravíme. Tak si nechte kecy o komunistech na doma, nezajímají mě, zato katastrofální stav české společnosti ano!
04. 11. 2009 | 16:20

Batman2 napsal(a):

Omlouvám se Pepovi Řepovi, minule jsem ho "zprdnul" za odklon od věcnosti k lacinému sexu, ale dnes je to úplně něco jiného. Ale to, co dnes předvádí Rumcajs, je buď provokace nebo sešlost věkem. Samozřejmě každý, kdo ve škole podváděl, je dnes hrdina a "in". Ale většinou mu to žerou jen vnoučata. Tak dědečku Rumcajsi, pohádku a dobrou noc, a nepočůrej se nám. Pěkné sny o našich mladých hrdinstvích při opisování. Případ Marka Bendy jsi nepochopil, ani když Ti tady spousta lidí napovídala, a nechala opisovat.
04. 11. 2009 | 16:34

Pepa 3 napsal(a):

Marie:
Ale již počátkem devadesátých let nová nastupující mocenská garnitura toto heslo dávno změnila na "nebát se krást".
04. 11. 2009 | 16:36

Pepa Řepa napsal(a):

Hmm, starej Benda byl sice člověk svérázného vyjadřování, ale nedá se mu-na rozdíl od řady rudých potkanů, vylézajících tady z děr- upřít slušnost.

To, že se potomek nepovedl je jiná kapitola.
04. 11. 2009 | 16:40

baca napsal(a):

Chtěl bych ještě upozornit na úžasný výrok pana Křečka k tomu co udělal p.Benda. Prohlásil, že je to vlastně jedno, že hlavní je, že Benda ty znalosti má a ty mu nikdo nevezme. Přičemž jaksi sám zapoměl na svůj problém s titulem, kdy se vydával za JUDr., ačkoliv jím nikdy nebyl. Nutno mu však přiznat jeden klad, že si jej jako M.Benda nekoupil. On si jej rovnou psal.
04. 11. 2009 | 16:43

Rumcajs napsal(a):

Batman2:
Děkuji prozřetelnosti, že nechala vzniknou i takovým velikánům jako je Batmen2. Po jejich boku se cítím v bezpečí, zbaven úzkosti ze smrti a nekonečnosti vesmíru.

Betmenu2 dík!
P.S. Dneska se asi zase počůrám. Chodil jsem bosky a to se mi skoro vždycky nevyplatí.
04. 11. 2009 | 16:44

Pepa Řepa napsal(a):

To Batman
omlouvat se nemusíte.Mám takovou sklerózu, že ihned zapomenu veškeré příkoří.

Lacinej sex, říkáte?
Kdepak to je, kde jsou ty podzimní slevy?

Mám pocit, že sex je vždycky nákladná záležitost. Ať v manželství, či mimo.
04. 11. 2009 | 16:44

kwich napsal(a):

Nebylo vysvětleno jakou prací by se mohli Benda a jemu podobní uživit. Pokud si ovšem včas neudělali jako Stanislav Gross vhodnými službičkami správné známé mezi "přáteli přátel".
04. 11. 2009 | 16:47

Rumcajs napsal(a):

Ach,ach,ach!

Bendo,Bendo ! Vypadáto, že jsme jediný dva lumpáci široko daleko.

Na druhou stranu je ale potěšující, že zbytek společnosti je OK.

To je přece sympatické zjištění, ne ?
04. 11. 2009 | 16:49

zdesta napsal(a):

Rumcajs.Ježišmária o čem to tu zase meleš.Ty jsi tu výšku udělal za půl roku? Proč jsi dělal když jsi komletně podváděl?Pro okolí nebo pro sebe? Přes všechny ty taháky a opisování jsi se něco naučil,nebo ne? Co bych se asi naučil kdybych chodil na ZŠ půl roku? Já výšku nemám,ale dcera má dva tituly.Ten druhý dostala před 2 měsíci.Dělala to externě při malém šprčkovi.Každou hodinu mého hlídání využívala ke šprtání a to nemluvím o nocích když už spal. Všechny ty zápočty,ježdění a především dodržení časového limitu (délka studia)si musela odkroutit. Jak vlastně k tomu přijdou ti, kteří si musí odkroutit všechno od a až do zet.Jaké omlouvání,nebo snaha o alibismus pro podvodníky, využívající svého postavení a známostí.
04. 11. 2009 | 16:53

MOR napsal(a):

To baca:

MOR napsal(a):
To: Stern

Takových lidí s neuvěřitelně arogantním způsobem sebehodnocení je Parlament ČR plný - viz např. pan poslanec Křeček.

úryvek z blogu:

Petr napsal(a):
Pane poslanče,
i Vy, pokud vím, jste se chlubil titulem JUDr, který jste neměl. A díky tomu, si myslím, jste se dostal do Sněmovny. A jste tam dodnes.
29.10.2009 12:38:42

Stanislav Křeček napsal(a):
to Petr: Mýlíte se. Do Poslanecké sněmovny jse byl zvolen když jsem titul neoprávněn již dva roky neužíval. Proto jsem také nemusel, na rozdíl od svých kolegů, odstoupit. Snadno to zjistíte ze seznamu tehdy ( 1998) zvolených poslanců.
29.10.2009 16:30:27

Tedy pan poslanec Křeček lhal, ale když byl jeho podvod odhalen, polepšil se a vše je v pořádku. Není divu, že tento pán se slovně zastal pana Bendy jako mimořádného odborníka. :)

celý text:
http://blog.aktualne.centru...
04.11.2009 06:59:23

Stanislav Křeček napsal(a):
to MOR: Vážený, já své pochybení při používání titulu nikterak neomlouvám. Jen jsem Vás chtěl popravdě upozornit na to, že jsem tohoto nepravdivého užívání sám, dobrovolně, bez tlaku medií zanechat a až dva roky po té, to bylo publikováno. Nebyl jsem přinucen tohoto zanechat medii jako jiním ale sám jsem ho užívat přestal. Do Sněmovny jsem byl zvolen bez titulu. Chápete ten rozdíl ?
04.11.2009 13:34:15

MOR napsal(a):
to Křeček

Ano. Chápu, jak jsem již napsal, lhal jste, ovšem včas jste přestal. Vše je v pořádku. Podle Vás. Promiňte, ale podle mne nikoliv. Tedy ve smyslu, že lhář má být poslancem, jinak si pochopitelně dělejte co je Vám libo. Chápete rozdíl mezi poslancem a soukromou osobou? Protože poslanec je veřejnou osobou, musí počítat s tím, že veřejnost, tedy i já, na něj klade požadavky. U soukromé osoby bych toto vysvětlení akceptoval, u veřejné nikoliv. Pane, ryba prostě smrdí od hlavy - pokud budou procházet lži a podvody mediálně známým osobám beztrestně, pak se lží a podvodů budou s vírou v totéž dopouštět i ostatní.
04.11.2009 13:41:41
04. 11. 2009 | 16:54

stoppa napsal(a):

Rodina Bendova je vzorovým příkladem, co je to nepotismus.
To, že Benda otec dosadil mladého cucáka Bendu do poslaneckého křesla (jak směšně to působilo!), bylo vrcholem politického nevkusu, jej řadí ke garnituře otců-zakladatelů úpadku české morálky.
04. 11. 2009 | 16:57

SuP napsal(a):

Pepa Řepa -
Jak znám tu jejich rodinnou historii, on se potomek povedl. Jenže jak známo, po 16. roce se člověk už vychovává sám tím, jak "bere" moudrost. A co mohl chudák pochytit, když se mu v rozhodné chvíli otcem stal parlament? Podíváme-li se na historii našich politiků, lze na nich s úspěchem studovat proces "zblbnutí mocí". Jen pár z nich dokázalo odejít včas nebo vůbec.
04. 11. 2009 | 16:57

Pepa Řepa napsal(a):

To Rumcajs
Mládek to už věděl dávno, loupežníku.

Na vodu už jezdím jenom s Vendou, s Vendou,
do kanoe nevlezu už s Bendou, s Bendou,
Jenda Benda nemožný je zadák,
nemá vlohy a je lajlajlajdák,
von ví, že šumí les, že kvete bílý bez,
že v dáli hárá pes, že vysouší se mez
a že mostem cloumá rez, že říčka jde skrz ves,
ale nevšimne si, že se blíží jez jez jez

Jel jsem tuhle Ohři s Jendou Bendou, Bendou,
proč já, houska, nejel radši s Vendou, Vendou,
Jenda Benda sjel na vodu mělkou,
spáchal v lodi díru velvelvelkou,
já měl náladu zlou, von zničil keňu mou,
už nikdy, houpy hou, s ní nepopluji mhou,
tedy šetřím na novou, na laminátovou,
už ji chci mít v létě na dovolenounounou.
04. 11. 2009 | 16:59

buldatra napsal(a):

To Marie a Pepa3.

Dovoluji si podotknout, že obě vámi citovaná hesla měla svůj prapůvod v hesle:
„pote chlapi, pote krast, bude žrádlo bude chlast.“ Nikola Šuhaj Loupežník.

Což by mohlo svým způsobem být za určitých okolností použito jako důkaz, že se historie neustále opakuje.
04. 11. 2009 | 16:59

Rumcajs napsal(a):

Zdesta:

Že by Benda chodil do školy jen půl roku, to je pro mě nóvum.

Kdepak jsi k tomu přišel ?
04. 11. 2009 | 17:01

Rumcajs napsal(a):

Čau Pepíku:

Ta je dobrá, ale my vesničani máme radši tuhle :

Jedu takhle tábořit Škodou 100 na Oravu,
spěchám proto, riskuji, projíždím přes Moravu.
Řádí tam to strašidlo, vystupuje z bažin,
žere hlavně PRAŽÁKY a jmenuje se Jožin.
....
04. 11. 2009 | 17:12

zdesta napsal(a):

Rumcajs. Dobře,nebudeme se přít.Benda je příkladným právním expertem (téměř genius)který získal titul oprávněně. Ještě štěstí že jsi o jeho studiu podrobně informován.Omlouvám se jsem zaujatý blb.
04. 11. 2009 | 17:14

Pepa Řepa napsal(a):

To Rumcajs
Jo ta je dobrá
ještě bych přidal tu, jak

Železniční vlečka porazila Křečka skutálel se z náspu do polí. Zda-li pak ses Křečku nezranil o vlečku zda-lipak tě něco nebolí

Dopadlo to výborně jsem jen trochu v šoku spravil by to náprstek nějakého moku. Nebudu už na kolejích dělat nikdy bobky, leda bych měl na zádech odrazový stopky
----------
To by nás ale p.Stejskal smáznul, že haníme jistého právníka
04. 11. 2009 | 17:18

Pepa Řepa napsal(a):

A hele, on je tady v diskusi

Dobrej večer, pane doktore.
04. 11. 2009 | 17:24

Rumcajs napsal(a):

zdesta:

Nebuď protivnej dědku. Nikdo ti neříká, že seš blb. (Ani se to tady nesmí)

Štern tady pouze říká, že Benda řádkoval a využil diplomku pro rigorózní práci.
A my v Řáholci říkáme PRKOTINA.
Žádný další výkony Bendla neposuzuju, ani to, že byl politik, ani že to má špatný dopad na společnost.... tedy to co my tady vyčítají p. Stejskal, Lila,StandaT atd.... S tím já už víceméně souhlasím.
Jenom to holt nedokážu odsoudit s takovou vervou a bez zčervenání, páč se mi vybaví moje studia a studia ostatních spolužíků.

Toť vše dědku.
04. 11. 2009 | 17:29

SuP napsal(a):

...Dobrej večír pane doktore! Tak co, odrazky už máte? ...
04. 11. 2009 | 17:30

bela napsal(a):

Zajímalo by mě, jestli propadnutí "politice" má dnes již svou diagnózu. Třeba pan Langer Ivan, chlubí se, že vystudoval na MUDr. a práva (asi jen Mgr.), stát mu studia platil, ale on ani jednu profesi ani nezkusil, má je jen na chloubu a drží se v politice jak klíště, vyučil se tam ze všech podezření šikovně vyvléknout... A není to jen on. Ti lidé se tam drží zuby nechty.. Měli by odejít semi, třeba pan Škromach, Tlustý, Urban, Benda, Němcová, Cyril Svoboda atd... jsou již tak okoukaní, omrzelí a průhlední, nic od nich nového nelze očekávat - a pořád ti samí.. i ty politické debaty jsou již nudné, otravné...Divím se panu Moravcovi, že to vydrží. Koukat se na pana Paroubka, Rátha, Julínka .. to je skutečně utrpení a člověk uhání pryč. Je potřeba, aby všichni, co jsou tam dlouho případně jsou navíc drzí a neumějí diskutovat (k nim patřil i Václav Klaus - ty škleby !!), aby šli pryč, a když na ten odchod nemají, aby nebyli voleni..
04. 11. 2009 | 17:31

SuP napsal(a):

....Na co vodrazky, když nemám bobky? .....
04. 11. 2009 | 17:32

Rumcajs napsal(a):

Pepíku,
nemáš nějakou veselou pro Zdestu, ať není protivnej ?
04. 11. 2009 | 17:35

Betula napsal(a):

Pan Benda není jediný zářným dokladem nešvárů, které panují v naší společnosti, na které marně každým rokem upozorňuje Amnesty Internacional. Neviditelná ruka trhu to asi do pořádku nedá. Ta nezná špinavé peníze tak jí nevadí ani podvodní profesoři práv. Páni poslanci ustanovili sice vyšetřovací komisi, ale pan Benda klidně zastává fukci ústavně právního výboru dál. Co asi tak ta komise vyšetří? a co bude AI v příště kostatovat?
04. 11. 2009 | 17:46

Gru napsal(a):

Rumcajs

Když vy, tak já se taky budu opakovat. Benda, ať se to kroutí, jak chce, je zkrátka podměrečný.

Rozdíl mezi ním a vámi - a právě teď se opakuji - spočívá v tom, že on se dal při tom fixlování chytit.

A to je, pane Rumcajsi, ze všch možných chyb a hříchů ten úplně nejhorší. Máte něco proti tomu?
04. 11. 2009 | 17:52

Rumcajs napsal(a):

Gru:

Aha ! To mi nenapadlo.
Člověk se pořád učí.
04. 11. 2009 | 17:56

Lila napsal(a):

To SuP
Pikantní je, že Marek Benda je podle vlastního tvrzení autorem skript s názvem: CO JE VLÁDNUTÍ.
04. 11. 2009 | 17:57

Ikena napsal(a):

Rumcajsi,
ocenuji Vas postoj, perete se za sveho kone, pouzivate vsechny mozne finty, uhyby, zlehceni, nadavky, slovni hricky, vse jen z duvodu, vytahnout konicka z mocalu.
Ano, jste bojovnik a to se ceni.
Jinak mi pripominate zavile komance-stalinisty, ti take neuhli ze sveho nazoru.
Verte, ze takto sve milovane ODS delate spatnou sluzbu.

Jen by mne zajimalo, co byste rikal na dodavatele, kdyby vas takhle "ojebal", jako Benda svoji praci?
Ze byste rekl, ale von nic nejde, to je mala prkotinka, to urcite ne.
Takhle to vypada, ze vam ani fixlovani nevadi. Fixlujete vuci svym zakaznikum?
04. 11. 2009 | 17:57

PatientO.T. napsal(a):

2 Gru:
Já myslím, že je to jinak: Rumcajs švindloval a doufal, že se to neprovalí. Měl kliku...
Benda ovšem nešvindloval, v tom je největší potíž. Jak jeho konzultant, tak oponenti museli o nedostatcích zvětšené a opsané diplomky vědět. Na případný proval vůbec nepomysleli.
04. 11. 2009 | 18:02

Ládik napsal(a):

Napadlo mě, že studovat se dá i v base. Mnoho politiků by takto mohlo dokončit vzdělávání. Naopak mnoho vystudovaných basmanů by mohlo jít do politiky, třeba na fleka Bendy. Takový Jiří Kajínek by mohl jen vystřídat hrad.
04. 11. 2009 | 18:06

Miroslav Václav napsal(a):

Neubližujte snaživému mladíkovi. Vezměte v potaz, že se pan Marek Benda aktuelně profiluje i jako člen :
Vyšetřovací komise Poslanecké sněmovny pro vyšetření neoprávněných zásahů do soukromého a rodinného života některých osob uskutečňovaných za účelem nátlaku na členy Parlamentu ČR.
04. 11. 2009 | 18:09

Míla Chalupová napsal(a):

Možné řešení pro všechny :
Od příštího volebního období nastavit nové parametry, aby kandidáty nelákaly vysoké příjmy a poslanecké výhody. Tento zákon však ti současní zřejmě neschválí, protože doufají v rePETICI. Ale mohli bychom JI sepsat. Zkusme zapřemýšlet, kolik bychom našim zastupitelům přáli a z pohledu našeho, kolik bychom jako zvolení poslanci požadovali.
Možná docílíme časem i čestných funkcí.
04. 11. 2009 | 18:11

Rumcajs napsal(a):

Ikena :

Mě je celej Benda ukradenej. Proč to nedokážu odsoudit jsem už vysvětlil.

Howg !
04. 11. 2009 | 18:11

libor napsal(a):

" pan Benda jako vysoky ustavni cinitel v roli lotra a podvodnika anebo lide kteri obrali C.R. o miliardy,mezi takovymi lidmi nevidim rozdil , kdy prijde konecne cas kdy by meli jit spis do vezeni a ne zustat v politice. Snad nova strana veci verejne jeste vice proklepne tu spinu ktera je v nasi vrcholove politice"
04. 11. 2009 | 18:11

Rumcajs napsal(a):

Ládík:

To je dost dobrý nápad. Já chodil s jedním na šachy a ten se je naučil taky v kriminále.

A naučil se je dobře !
Bohužel, momentálně je zase zavřenej.
Až se vrátí, bude k neporažení.
04. 11. 2009 | 18:13

Daria napsal(a):

Co kdybychom si vyjasnili, co znamená slovo "podvod"? Podle slovníku je to "Záměrné uvedení v omyl s úmyslem někoho poškodit nebo neoprávněně něco získat".
Když Marek Benda odevzdal nedostatečně dlouhou práci, nemohl se dopustit podvodu, pokud si vedoucí jeho doktorské práce, případně jeho oponent uměli spočítat stránky. Případně řádky na stránce. On nikoho nepodvedl, nýbrž otevřeně a veřejně odevzdal práci, která počtem stránek neodpovídala stanovené normě a nechal na úvaze profesorského sboru, jestli ji přijme. Měla mu být možná vrácena, ale pokud nebyla, není to vina jeho, nýbrž člověka, který mu ji uznal. NENÍ TO JEHO PODVOD. TEČKA. A že mu diplomovou práci uznali za doktorskou, zejména pokud to neodporuje vnitřním nařízením fakulty, je ze strany Marka Bendy také zcela v pořádku. A v tomto případě zřejmě i ze strany příslušných profesorů.
Měli bychom bojovat proti podvodům, ale předtím bychom si měli ujasnit, co to podvod je a zkusit si třeba zaštěknout u toho pravého stromu. Není jich tady málo. Vážení přátelé, ještě že tu neexistuje lynčování, jinak by z vás šel strach....
04. 11. 2009 | 18:16

F.Srbek napsal(a):

Naprostý souhlas s tím, co pan Štern napsal. Ale žijeme v Čechách, kde lež je uživána jako pravda, kde porážka je pojímána jako vítězství, kde podvod je označovan jako podnikatelský úspěch atd. V tomto duchu "ctihodný" pan Benda poznamenal, že jeho práce je zcela výjimečná. Je výjimečná tím, že zabil dvě mouchy jednou ranou, že rozsah je polovičním že nesplňuje formální náležitosti. Na závěr jen konstatování a ani se nám pan doživotní poslance nezačervenal.
04. 11. 2009 | 18:16

Ládik napsal(a):

Ale Kindl by nesměl zkoušet.
04. 11. 2009 | 18:22

travojta napsal(a):

to Daria:
kdybych ja prisel s takovou praci, tak by mne muj vedouci prace ihned vyrazil a uz by se mnou nechtel nic mit!!!!!!
Urazil bych ho takovym stupidnim postupem. A me by neco takoveho ani nenapadlo!!!
04. 11. 2009 | 18:22

Ládik napsal(a):

Vlastně by se dalo zamřížovat poslaneckou sněmovnu, dát jim šedé mundury, snížit platy a zakázat vycházky.
04. 11. 2009 | 18:24

viajpicka napsal(a):

No jak vidim, tak se tu resi otazky jak se lide z vysoke politiky dostali nespravnou cestou k titulu oznacujicimu vzdelance. Nemelo by se tu resit jak se nevzdelanci dostali do vysoke politiky?
04. 11. 2009 | 18:31

PatientO.T. napsal(a):

Aby to, vzhledem k mému předchozímu příspěvku, nevypadalo, že mám podobný názor jako Daria, uvádím, že Benda i další zúčastnění jistě věděli, jak se věci mají. Pro universitní funkcionáře byl ovšem pan poslanec jejich člověk, a tak to nechali být. Hanebnosti se dopustili všichni, zajisté byli přesvědčeni o své nepostižitelnosti.
Rumcajs blufoval jako při pokeru, Benda si došel pro titul jako do obchodu pro prominenty.
P.S.: Samozřejmě, že nemám důkazy, ale co jiného si mohu myslet, poté, co jsem si přečetl Bendovy vysvětlovánky? Mimochodem řeči úplně stejně trapné jako byly ty o vzniku opsané diplomky za účelem lapení pentita.
04. 11. 2009 | 18:33

Tín napsal(a):

Samozřejmě se připojuji k hlasům, že je pan Benda podvodník. Rozhodně bych ho už nechtěl v TV jako politika vidět ani slyšet, bylo by to nechutné.
04. 11. 2009 | 18:50

AP napsal(a):

S článkem p. Šterna zcela souhlasím. Někdy mě napadá, jak by se byli schopni uživit všichni poslanci ve svých původních profesích v nějaké příhraniční oblasti, napadlo mě třeba město Bruntál (nic proti Bruntálu). Tak moc bych jim přál srážku s realitou všedního dne, doprovázející starostmi o existenci jich samotných a jejich rodin. Nebo má Šárka Grossová pravdu, když říká, že když jsou peníze, odpadnou stresy...
Před 10 lety odešel Kalvoda z vlády a ODA za neoprávněné užívání titulu JUDr. Jak symptomatické, jsme o deset let dál....a vlastně "hodně zpátky".
A řešení? Jednoduché, vypráskat těch 200 příživníků a nechat je napospas tržním mechanismům, o kterých nám salonní ekonomové, právnící a odbornící na vše a nic denně káží ze sdělovacích prostředků.
P.S. Otec M. Bendy se musí obracem v hrobě. Kdyby neseděl počet stran +/-10 str., ale práce je do rozsahu poloviční, úroveň si nekladu hodnotit, ale iluze nemám.
P.S.II. Když ve filmu Tmavomodrý svět odevzdává F. Sláma klíče od hangáru s letadly, říká mu německý oficír mimo jiné toto: "Chápu, jak se asi cítíte, ale Vy jste taková JINÁ ARMÁDA"....Já bych to možná rozšířil na to, že jsme i možná tak trochu jiná demokracie, země práva a schopnosti nést ODPOVĚDNOST za své činy. My dole ji neseme ve zvých odpovědných funkcích denně, a co ti nahoře, kdy už půjdou příkladem, a nebo byhraje ten, kdo se pozvrací jako poslední......
04. 11. 2009 | 18:59

Vico napsal(a):

Daria je nesporně hvězdou tohoto večera. Je bezkonkurečně nejvtipnější.

Pokud ale jde o Marečka Bendu, řekl bych, že mu činí tzv. medvědí službu.

Medvěd Daria, na scénu!
04. 11. 2009 | 19:07

zdesta napsal(a):

Rumcajs. Hlídámm 3,5 ročního teroristu tak nemám klid ani čas.Teď se cpe tak se pokusím zareagovat.Veškeré mezilidské vztahy v celém sociálním prostoru jsou založeny na důvěře.(pokud mají fungovat)Kašlu na to kdo kam patří(pol.strany)pokud ta důvěra je ve psí,pak k tomu mám jednoznačné stanovisko.Nemám rád hochštaplery.Ani ty, kteří svým jednáním zlehčují vzdělání jako takové.Kdyby na př.Prof.Pafko, nebo Drábková (jaderná bezpečnost)odfinkli studia jak ti o nich řeč,tak se společnost nikde nehne.A ti kteří to umožňují škodí, společnosti víc jak nynější komunisti. V tomto ohledu nemíním být nijak zvlášť tolerantní.Příliš vlažný postoj celé politické scény k této kause něco napovídá.Nevěřím že reakce a celkové řešení bude adekvátní.Všichni mají za nehtama.
04. 11. 2009 | 19:12

Ikena napsal(a):

PatientO.T.
obvykle hodnotime veci z jineho brehu a uhlu pohledu, ale vidim to obdobne.
Ocenuji Vas prispevek.

Rumcajs,
beru na vedomi.

Daria,
zde nejste u soudu, zde uslysite stejny ci skoro stejny zaver na totez, a to jak z prave, leve ci stredove pozice, pan Benda lhal a zdiskreditoval se.
Bohuzel nenaucil se nest za sve jednani odpovednost. Nikdo jej to nenaucil. A protoze pochazi z disidentske rodiny a stal se profesi politik, kam jej nainstalovat jeho otec, muze s drzosti rici, ze by opakoval rigorozni zkousky? To uz v tomto state jednou bylo, mozna ze neznate jmeno Cepicka a dalsi by se nasli.
Oni obcane, obycejni lide prekousnou ledacos, ale na tyhle papalaske moresy jsou dosti alergicti.
04. 11. 2009 | 19:27

patriot napsal(a):

Daria, 04.11.2009 18:16:12:

Takže platí-li někdo vědomě falešnou bankovkou (která tedy jistě neodpovídá stanovené normě), otevřeně a veřejně ji někomu předá a ponechá na úvaze dotyčného, zda ji přijme, je vlastně čistý jako lilie…

Blahopřeji vám k pronikavému úsudku!
04. 11. 2009 | 19:37

Jan napsal(a):

topsik
ten se mi nejvíc líbil.
Má to prožito.
Jsou profese , kde nesmíte udělat chybu a musíte být poctivý. pilot, autobusák, kamioňák, doktor, razič, mechanik.....
omlouvám se všem , co jsem zapomněl.
A pak jsou profese, kde se při chybě nestává nic. Politik, právník, podnikatel.... omlouvám se , jestli jsem na někoho zapomněl.
Zodpovědnost. Hrdost. Čest.
To ti první znají a ti druzí se tomu smějí.
Pozoruhodné mi přijde, jak si společnost těch prvních necení a těch druhých cení.
04. 11. 2009 | 19:42

Béda napsal(a):

Novopečený děkan ZČU (toskánský turista) Pospíšil, nejenom že sdílí s částí provařených rychlostudentů a podvodníků s tituly stranický dres, on na ZČU nějakou dobu působil v pedagogickém kolektivu jako odborný asistent. Kdo jiný by měl být povolán problém řešit, nežli "znalec místních poměrů"? Podjatost samozřejmě v tomto případě "vůbec nepřipadá v úvahu".

Mimovolně jsem si přečetl v Respektu (který jinak nečtu) článek o tom, jak si ZČU vypěstovala (nechala vystudovat - podobně jako svého času Al Caponovci v USA) celou paletu všakových odborníků - kupř. z oblasti policie a jmenovitě ÚOOZ, soudnictví, politiky, z prostředí žalobců... V článku se psalo, že za Nejvyšší státní zástupkyně Benešové již hrozilo, že se případem začnou obírat orgány činné v trestním řízení. K tomu údajně nedošlo, protože jak na potvoru byla NSZ z funkce na návrh ministra spravedlnosti (tuším všudypřítomného P. Němce - známý z kauzy katarský princ, který mimochodem nyní jako nevinný požaduje po českém státu odškodnění za újmu, resp. z kauzy Čunek) odvolaná.

Něco o Jiřím Pospíšilovi - současném děkanovi ZČU:

"...V roce 1999 ukončil studium s vyznamenáním na Právnické fakultě Západočeské univerzity v Plzni.
V roce 2002 úspěšně složil rigorózní zkoušku a stal se doktorem práv.

Zaměstnání:

Po absolvování vysoké školy pracoval jako advokátní koncipient.
V roce 2000 se pak vrátil na fakultu jako odborný asistent katedry správního práva.
Od roku 2001 přednáší na Soukromé vysoké škole Karlovy Vary...

"... Od roku 2003 vykonává funkci předsedy Regionálního sdružení ODS Plzeňského kraje a od roku 2005 je členem Výkonné rady ODS.

V roce 2006 byl opětovně zvolen poslancem Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR za Občanskou demokratickou stranu. "
04. 11. 2009 | 19:43

PatientO.T. napsal(a):

Korunu všemu ovšem nasadila další prominentní osoba z ODS, paní Řápková.
Tato dáma si nejprve nevzpomněla na jediného učitele, u kterého měla studovat, nevzpomněla si ani na konzultanta své diplomky. Až dnes, poté, co JUDr.Baxa zveřejnil její "docházku" na semináře, vzpomněla si na JEDINÉHO svého vyučujícího. Je mrtvý, ten pán. Už rok. Ostatní učitelé studentky Řápkové její studia snad přežili, ale nikdo je nezná.
04. 11. 2009 | 19:52

čtenář napsal(a):

To Daria

Dobrý večer, pane Bendo.
04. 11. 2009 | 19:58

Ladic napsal(a):

Poslanec Kováčik také....
04. 11. 2009 | 20:27

znalec napsal(a):

Morální kredit našich politiků je značně poškozen. Národ má mínění, že jen něco málo z toho zlého se objeví. Pan Benda by si měl vzít příklad z pana Kalvody (Oba už dnes Judr?)Měl by se zamyslet nad postojem svého otce k otázce pravdy. Co byl ochoten obětovat on a co předal svému synovi? Pokud neuzná chlapsky, že selhal, nikdy se nedokáže narovnat. A u tak mladého a nadaného člověka by to byla velká škoda.
04. 11. 2009 | 20:43

Daria napsal(a):

Pokud jde o přirovnávání k falešné bankovce, pak Marek Benda rozhodně nikomu nedával falešnou bankovku, ale dejme tomu veřejně a otevřeně málo peněz. A ten, kdo mu prodával zboží, řekl, že mu to stačí. Srovnání s falešnou bankovkou nesedí. A srovnávat Bendovu rodinu s Čepičkou... ale pánové, to myslíte vážně?
Prostě: nedostatečně dlouhá doktorská práce, kterou fakulta uzná, není podvod. Možná špatná práce příslušných akademických hodnostářů, dozajista odbytá práce Marka Bendy, ale podvod z toho nevytlučete. A je ochoten ji přepracovat, tedy se k tomu přiznal. Ale vy ho chcete obvinit, ať už něco udělal nebo ne, že ano! No tak prosím, poslužte si! Tady by přirovnání k Čepičkům naprosto sedlo!
04. 11. 2009 | 20:45

SuP napsal(a):

Beda -
A to jako co má bejt?
04. 11. 2009 | 20:47

im napsal(a):

Pane Stejskale, napsal jste dnes po poledni, že: „Chování lidí veřejně činných a viditelných má větší normotvornou váhu než chování ostatních. Nicméně nikde a nikdy nikdo nedokáže zaručit, aby tito lidé byli z definice dobrými vzory po stránce etické a mravní.“

Bohužel pan Benda tu normotvornost a etické a mravní chování ani zdaleka nesplňuje. Podváděl s bezostyšnou arogancí, takže by se měl pochlapit a funkci opustit a poslanecký mandát složit.

Svým současným chováním škodí své politické straně i rodinnému jménu.

Ale nezaslouží si kritiku i ti, kdož ho v roce 2006 do vysoké funkce předsedy ústavně právního výboru jednomyslně (!!) zvolili ještě jako studentíka třetího ročníku práv? Přitom z patnácti členů ústavněprávního výboru bylo devět JUDrů, všichni s pracovními i životními zkušenostmi (Dundáčková, Grospič, Jičínský, Křeček, Parkanová, Polanský, Šedivá, Tejc, Vondruška). To sebevědomí a arogance jedince a liknavost nebo lhostejnost těch volitelů mě pobuřuje.

Dovedu si představit zkušeného praktika s patřičnými životními zkušenostmi a bez specializovaného vzdělání třeba v čele organizačního nebo volebního výboru, ale ne studenta nebo čerstvého absolventa práv v čele ústavně právního výboru, který se zabývá kontrolou vlády a rozpočtovou činností a zlepšením fungování justice.
04. 11. 2009 | 20:54

zdesta napsal(a):

Daria.Vy jste kouzelná.Možná špatná práce příslušných akademických hodnostářů..... Zváště pak u prominetních osobností.Pokud nejste schopná dokázat že se tak dělo u normálních studentů,pak si posloužím.
04. 11. 2009 | 21:02

jarda napsal(a):

vždyť já to psal už v poledne,že není žádný či žádná DARIA,ale píše si to,či někomu diktuje sám Benda.tak ho možná doma nevychovali,ale v politice se měl dost času tomuto lhaní naučit.to samozřejmě kromě jiných,hodně škaredých věcí.věřte,že do konce životamjakkoliv dlouhého,hmotnou nouzí trpět nebude.jakže to říkají v Orientu-kdo má možnost(tedy je u koryta)má za povinnost zabezpečit potomky na sedm generací.
04. 11. 2009 | 21:06

Ikena napsal(a):

Daria,
shodneme se, ze pan Benda lhal?
Predlozil praci, ktera mela mit jiny rozsah, ano ci ne. Byl dopredu informovan v jakem rozsahu ma byt prace vypracovana, ano ci ne?
On je chudak, oni jej uvedli v omyl a on za to dnes pika. To si myslite, ze po tom vsem tohle nekdo zbasti.
Jste fantasta, nebo si delate legraci?

To srovnani s Cepickou myslim ale naprosto vazne, nevim v cem bych si mel mladeho Bendy vazit, ze by k obdivu k Pinochetovi?.
Je to neduveryhodna osoba a uz se s tim jednou smirte
04. 11. 2009 | 21:08

MOR napsal(a):

To Darja

Je nesmysl, přít se o to, zda čin pana Bendy je či není podvod. Podstatné je, že jako veřejný činitel zklamal. Kdo mu může po tomto věřit? Kdo chce být zastupován panem Bendou? Nebo panem Křečkem?
Dokud budeme takové jednání přehlížet, budou je naši zástupci brát za standard a opakovat.
04. 11. 2009 | 21:08

Vico napsal(a):

Daria : Uchazeč o děkana PF Plzeň Hrádela se proslavil jako obhájce ve slavné fotbalové úplatkářské aféře. Existovaly dvě verze, že se uplácelo penězi anebo kapříky.

Hrádela prostě přišel s dokonalou a zcela logickou verzí, že když někdo mluví o kaprech, tak prostě mluví o kaprech.

Prostě rozhodčí za odpískání tzv. roviny dostal třicet kaprů, pokud upískl domácím, putovala do jeho zahradního bazénu celá káď.

Selský rozum to sice nebral, ale když jsem pak viděl ty rybí tlamy z přenosu ze soudní síně, uvěřil jsem.

Škoda, že to ten Hrádela s Pospecem prohrál a nestal se děkanem :)

Nejste koncipient pana Hrádely?
04. 11. 2009 | 21:12

stejskal napsal(a):

Dobrý večer, paní im,

kritiku si zaslouží ještě daleko více lidí ;-) Snažil jsem se velmi zjednodušeně popsat ten mechanismus v příspěvku, o kterém se zmiňujete. Říkám tomu "společenská poptávka" po určitém typu chování (a za tu neseme odpovědnost všichni, i když asi ne úplně stejným dílem).

Myslím, že nejsme v této kauze nijak ve sporu (tedy alespoň jsem žádný nezaznamenal ;-). Pana poslance se nijak nezastávám, dle mého soudu by měl z tohoto pochybení vyvodit politickou odpovědnost. Přispělo by to k ozdravení společenského klima (a to je podle mne to nejdůležitější, o co nyní jde a ještě pár desítek dalších let půjde).

Libor Stejskal
04. 11. 2009 | 21:16

stejskal napsal(a):

Pane Vico,

čistě teoreticky: každý advokát je povinnen udělat v mezích zákona VŠE proto, aby svého klienta vysekal z průšvihu (je to jeho práce, nemusí se nám to líbit, ale podle mne je to důležité pro fungování práva, jakýsi úhelný kámen. Případné vyjádřeníé advokáta ve smyslu " to je gauner, toho hájit nebudu" by bylo zásadní faux pas. Role státního zástupce zase je, aby mu tu obhajobu za každu cenu rozmetal).

Pana Hrádela neznám (nespojil jsem si to jméno s Vámi uvedenou kauzou), netvrdím, že je vhodný uchazeč o post děkana. Ale to že takto hájí svého klienta, ať je jím kdokoliv, bych žádnému advokátovi nevyčítal.

Nezlobte, že Vám to píši (v případě většiny debatérů bych se takto neohradil). Ale od Vás to považuji za poněkud zbytečně účelové.

Hezký večer.

Libor Stejskal
04. 11. 2009 | 21:25

Ikena napsal(a):

Pane Stejskale,
souhlasim s Vasim nazorem, ze by mel Benda vyvodit ze sveho jednani politickou odpovednost, ale ruku na srdce, oba vime, ze ji nevyvodi a bude se citit poskozen. Navic bude jeho obhajovani podporovano nekterymi individui, ktere opusteni jakekoliv pozice berou jako politickou prohru, viz predseda klubu ODS Tluchor.
Zde jiz nejde o politicky zapas mezi Maznakem nebo Losnou, ale pohrdani nekterymi zaklady moralniho jednani.

Pan Kalvoda tehdy nastavil vsem svym nasledovatelum latku velmi vysoko, pro mnohe je to smrtelny Taxisuv prikop. Dnes muzeme docenit jeho pristup. Prosvih to, tak to zabalil, chlapske.
04. 11. 2009 | 21:28

Lila napsal(a):

http://www.marekbenda.cz/do...

Při recyklaci diplomové práce si mohl pan poslanec a předseda Ústavně právního výboru PS Parlamentu České republiky alespoň odstranit hrubé pravopisné chyby!
04. 11. 2009 | 21:33

MOR napsal(a):

To Ikena

Jistě, pan Benda ne, jistě ne ani jeho nejbližší následovníci... ovšem čím častěji to budou voliči požadovat... tím dříve politici pochopí o čem je řeč. Je to běh na dlouhou trať, ale jiné řešení není. Nebo víte o 200 + 81 Andělů, toho času bez zaměstnání?
04. 11. 2009 | 21:34

Béda napsal(a):

M. Benda, předseda ústavně-právního výboru sněmovny ČR je autorem (resp. předkladatelem) tzv. náhubkového zákona. Zřejmě věděl proč. Je možné, že teď napadne únik informací, což zajisté prozkoumá jeho maminka z pohledu ÚOOÚ (Ústavu na ochranu osobních údajů).
04. 11. 2009 | 21:35

Sims. napsal(a):

Když vidím obličejík pana Bendy v televizi, vždy se mi udělá nevolno. Jsem již dávno na jeho "přitroublé" dívání se alergická a když promluví, utíkám pryč od TV. To co udělal se svojí disertační prací a ty příšerné kydy, které nyní vypouští jsou snad na odebrání nejen doktorského titulu, ale snad i poslaneckého mandátu. I když takových chytráků tam sedí na sta.
04. 11. 2009 | 21:39

stejskal napsal(a):

Je to přesně tak, paní Ikeno,

(a bohužel je jeho jednání i svým způsobem pochopitelné, každý se do určité míry snaží přesvědčit sám sebe i druhé, že jeho provinění není zas až tak těžké ;-)

Ale tu morálnost (co je a co není) nastavujeme svým každodenním chováním my všichni. Nelíbí se mi, jak v této kauze postupuje pan poslanec (chci věřit, že bych postupoval jinak), ale zároveň se neustále ptám: co jsem osobně udělal pro to, abych přispěl ke změně společenského klimatu ve výše zmiňovaném smyslu? Aby bylo samozřejmé, že některé věci se prostě nedělají.

Uznávám, že jsem asi magor. Ostatně dost lidí si to myslí a já občas též ;-)

Libor Stejskal
04. 11. 2009 | 21:46

karel napsal(a):

Děkuji za Váš perfektní a výstižný článek o jednom z dalších podvodníků. (a Daria je tak na úrovni pana Bendy)
Karel
04. 11. 2009 | 21:46

stejskal napsal(a):

Anebo se to dalo napsat i takto, paní či pane MOR ;-)

Hezký večer.

Libor Stejskal
04. 11. 2009 | 21:47

PatientO.T. napsal(a):

2 Lila:
Tak jsem to otevřel. Není ten dokument nějak divně řádkován? Je, že ano. Hned jsem si toho všiml... :-)
04. 11. 2009 | 21:48

znechucený napsal(a):

Dario, Dario!
Tu práci neuznala za dobrou nějaká "fakulta", ale podvodník KINDL.
Pokud prokážete, že poloviční práce byly na plzeňské Právozdrojové fakultě běžné, mohlo by se nad vaší argumentací diskutovat. Jinak ale ... tvrdošíjně hájíte podvod, stejně jako je Rumcajz hrdý na podvody své.
Proč se sem tlačíte mezi slušné lidi?
04. 11. 2009 | 21:49

MOR napsal(a):

To Stejskal

Možná se někdy potkáme na WC - jsem pán. :)
Dobrou noc.
04. 11. 2009 | 21:50

Vico napsal(a):

p. Stejskal : No to píšete tomu pravému :)

Já to tomu advokátu samozřejmě nevyčítám. Navíc v trestním procesu, kde leží důkazní břemeno na státním zástupci a kde platí zásada - v pochybnostech ve prospěch obžalovaného-, je takovýto způsob obhajoby celkem efektivní.

Kontraproduktivní však může být, když je legrační a dělající z lidí včetně soudců tzv. blbce.

Například, že si poškozený pětkrát po sobě sám naběhl na nůž a když tak chtěl udělat po šesté, tak se zničeho nic skácel mrtev k zemi.

Nic proti doktoru Hrábelovi, nechci ho zpochybňovat, ale pošramocená Pr.f.Plzeň by si "kapříkovým" advokátem v současné situaci rozhodně nepomohla.

A tady už je ten můj trochu oslí můstek k panu Bendovi a k jeho tak trochu "kapříkové" obhajobě ze strany nicku Daria.

Mějte se
04. 11. 2009 | 21:55

stejskal napsal(a):

Napsat: "Bude mi ctí a potěšením by bylo asi nepřípadné", že, pane MOR ;-)

Dobrou noc i Vám.

Dopustím se ještě jedné podivné úvahy (obecně, není míněna jako polemiku s Vámi či kýmkoliv jiným)

Podle mne pan poslanec Benda není žadný gauner. Chová se tak, jak by se v jeho případě zachovala drtivá většina z nás (kdo ví, jestli i já ne). Prostě se v téhle zemi některé věci neberou holt tak vážně ;-)

A nejde o pana poslance, ale o to, zda se najde dost lidí, kteří mají pocit, že by se vážně brát měly. A byli ochotni začít třeba i u sebe (protože jinak bude znovu a znovu zvolen někdo, kdo to holt až tak vážně brát nebude a nám ostatním to pro podporu strany, kterou zastupuje - ať je jí jakákoliv -zase tolik vadit nebude).

Libor Stejskal
04. 11. 2009 | 21:59

Sofi napsal(a):

Pane Stejskale, opět jste mne nezklamal. Tak "blb" vadí ale "vychcaný" - viz Terry - ne. Udělejte si pořádek v hlavě a rozlišujte. I když si myslím, že to kvůli "blbovi" nebylo. Vy máte zvláštní slabost vůči některým individuím bez ohledu na to, jestli ještě žijí nebo už jsou pod drnem. A tím je to dáno.
04. 11. 2009 | 22:03

stejskal napsal(a):

Asi nepomohla, pane Vico.

Ale čistě teoreticky (a skutečně o panu Hrádelovi nic nevím): pověst advokáta, která dokáže vysekat klienta z lecčehos, protože státní zástupce - u soudce je to asi složitější - na něj profesně nemá, by zase nemělo být tak špatné renomé ;-)

I Vy se mějte.

Libor Stejskal
04. 11. 2009 | 22:06

stejskal napsal(a):

To samozřejmě nemohu vyloučit, paní Sofi.

Ostatně pořádek v hlavě se snažím udělat si již několik desítek let (a zatím se střídavými úspěchy).

Zkuste to příště bez nadávek typu "blb", eliminujete tím zcela riziko, že si Vašeho textu při svých občasných návštěvách těchto stránek všimnu a zasáhnu (aby se nám tu ti "blbové" a podobné, často i horší nadávky moc nerozjeli)

Hezký večer.

Libor Stejskal
04. 11. 2009 | 22:10

vlk napsal(a):

No pan bohužel ještě poslanec Benda je skutečně extra klasa. Prodělal zásadní vývoj. Od doby kd y tvrdil, že jeho prác e je naprosto vyjímečná, tak vyjímečná , že vedle magisterské diplomky stojí i za rígo, přes nejapné mlžení, došel ted y k tomu, že to není košer a že jako titul vrátí a že to jako bud e dělat znovu.
Ovšem na otázku, jestli vypadne z křesla šéfíka ústavně -právního výboru , kdyžuž ne ze sněmovny, když je tím lžidoktorem , suvverennéě odvětil, že nevidí důvod, protože trable se lžidoktorstvím jsou jeho soukromu kauzou, která nemá s předsedováním , natož poslancováním co společného.
Ten člověk fakt nemá nejen ve sněmovně ale vůbec ve s tátní služě naprosto co pohledávat. Ani jako bilettář na parlamentních záchodcích!
Protože stát , který má ve svých službách lžidoktora je prostě stát prohnilý. A aby dokázaný lži doktor byl předsedou jeho ÜSTAVNĚ PRÁVNÍHO výboru parlamentu? No měl by pochopit , že to je asi stejné jako když několikrá t odsöuzený pedofil vede dětský tábor na osamělém ostrově v Tichém oceánu...

Když jsem psal , zde dokonc e několikrát, že po kauze Čunek už budeme jen svědky toho jak každý další politik prostě bud e chtít svůj skandál, jakkoliv velký vysedět a že jd e o totální a tentát na demokracii, zdejší pravověrní ječeli jako hejno poplašných siren. tak máme neprůstřelného lžidoktora bendu jako šefa ústavně právního výboru! Tu máš čerte kropáč! Čerte? no nebyl ten Benda kdysi v křěsťanské straně?
04. 11. 2009 | 22:13

Béda napsal(a):

p. Stejskal,

vaše obhajoba p.M.Bendy je vskutku kouzelná. Vy jako hlídač morálky - člen smečky "hlídacích psů demokracie" morálku relativizujete.

Nakonec tím vším budeme vinovati my, co s otevřenými ústy a pokazeným žaludkem s údivem zíráme na ten póvl, který nás vede, na základě bianco šeku nám štrikuje zákony - včetně toho náhubkového a se kterým "demokratickými" prostředky skrze imunity a privilegia našich "zastupitelů" nemůžeme vůbec hnout.

Namísto aby jste se přičinil o nastavení vyšší morální laťky politiků - našich "vzorů" a tvůrců pravidel obhajujete neobhajitelné. Namísto, abyste vyzval p. Bendu k abdikaci na všechny politické funkce, tak jak je to obvyklé již při podezření z podvodu na západ od české hranice, zastáváte se provinilce a jeho vinu vrháte na řadové občany, kteří by podle vás měli jít příkladem politikům, aby se změnili. Přitom M.Benda není jen tak ledaskdo - je to šéf ústavně-právního výboru parlamentu.

To skutečně nemá chybu.
04. 11. 2009 | 22:22

znalec napsal(a):

To: Stejskal. "A nejde o pana poslance, ale o to, zda se najde dost lidí, kteří mají pocit, že by se vážně brát měly. A byli ochotni začít třeba i u sebe (protože jinak bude znovu a znovu zvolen někdo, kdo to holt až tak vážně brát nebude"

Popsal jste přesně oč v této zemi jde. Kalivodové a Bendové jsou všude. Jen málokde venku ustojí takový průšvih. Není to tím, že by nebyli sto to ustát, ale proto, že i kdyby to ustáli, tak strhnou s sebou celou stranu. A to je moc "drahá záležitost". Je to potopení na několik let. Proto mu řeknou jeho nejbližší - mám tě rád a deset let tě podporuju, ale jsi politická mrtvola. Jestli nechceš strhnout nás všechny a naší desetiletou práci - tak odstup. A pokud nechce být i společenská mrtvola, tak to udělá. A udělá to s noblesou. A národ mu odpustí a hromadně si bude kupovat jeho knihy o tom...:-)
04. 11. 2009 | 22:25

MOR napsal(a):

To Stejskal
:):):(
Ano, gauner pan Benda není, jen má smůlu, že žije v akváriu. On to opravdu nechápe, vždyť téměř každý z jeho kolegů poslanců má nějakou svou aférku. Práh morálky toto vědomí pochopitelně nesnesitelně snižuje.Také nemohu říci s jistotou, že bych nepodlehl, být na jeho místě, protože jsem onomu pokušení nebyl vystaven. Věřím, že ano.
Ano, hodně věcí (i zákonů) se nebere vážně, bohužel, buď jsou správné, pak se musí brát vážně, nebo jsou to kraviny a pak je nutno vážně je zrušit. Nechat v platnosti správné věci i kraviny ale v obou případech počítat, že to tak úplně neplatí je česká cesta do ....

Tak se těším na WC :)
04. 11. 2009 | 22:28

PatientO.T. napsal(a):

2 Stejskal:
Je to zkrátka jen a jen na vás, pane Stejskale. Jste na tahu. Až se vrátíme, ať jste hotov.
;-)
04. 11. 2009 | 22:28

stejskal napsal(a):

Zkuste si, pane Bédo, přečíst, co jsem zde doposud napsal. Ty mé vstupy mají určitou návaznost, kontinuitu.

Nemyslím, že byste tomu nedokázal porozumět (a to nejen tomu, co jsem napsal v 04.11.2009 21:16:37). Doporučuji zejména první úvahu na téma, jak se společnost a její politickýá reprezentace navzájem ovlivňují
04.11.2009 12:22:06

Pokud z toho vysoudíte, že se pana poslance zastávám, zřejmě rozumíte některým slovům a větným vazbám jinak než já (ale to se samozřejmě může stát).

Hezký večer.

Libor Stejskal
04. 11. 2009 | 22:31

Ikena napsal(a):

Pane Stejskale,
vy mate obrovsku moc, myslim Vas novinare.
Jenze nekdo muze byt skvelym novinarem v mladem veku, nekdo v nej dozraje pozdeji, na zaklade zkusenosti. Asi bychom se dostali na tema, ktere zde bzlo xkrat diskutovano.

Dnes jsme v situaci, ktera se podoba dobe, kdy Mnacko napsal sve romany. Jak asi museli komanci reagovat na jeho odhaleni. Neni to dnes podobne, to ze nekdo pochazi z rodiny chartisty, jeste neznamena, ze bude tim cestnym. Jak reaguji nekteri na prokazatelne moralni poklesky? Stejne jako tomu bylo za Cepicky, stranu si rozvracet nedame. Mam z toho skutecne legraci, kam jsme to dopracovali...
04. 11. 2009 | 22:33

Komandír napsal(a):

Předpokládám, že Bendu ODS uklidí na dobře placené místo. Představme si, že by plzeňský skandál nevyšel na povrch, ten podvodník se by se mohl teoreticky dostat až na nejvyšší příčky státu. Pane Štern, je to perfektní článek a jak to vypadá, tak nejhorší nadávkou nebude už KSČM, ale ODS. Jeden větší podvodník a darebák. Je zajímavé, že někteří "mudrci" jako např. Slota (Nečas) jaksi mlčí.
04. 11. 2009 | 22:35

stejskal napsal(a):

K Vaším textům už není, co dodat, pánové MOR a znalče.

Teď ještě to v nějaké historicky přijatelné době dokázat prosadit jako obecný a většinou společnosti přirozeně akceptovaný princip ;-)

Libor Stejskal
04. 11. 2009 | 22:36

Béda napsal(a):

p. Stejskal,

co míníte tou "společenskou poptávkou"? Kdo poptává taková individua jako je pan Benda - lžidoktor? Kdo poptává jakékoliv politiky, kteří jej pak podvedou? Vy jste zde někoho takového zaregistroval?

Co s tím v "demokratické" ČR může občan - volič v mezivolebním období udělat, pane Stejskale? Mohl byste alespoň naznačit? Nemají média v tomto smyslu taky nějakou úlohu?
04. 11. 2009 | 22:38

veverka napsal(a):

Dovedete si představit co by se v našich médiích strhlo za totální peklo,kdyby se něco takového provalilo na Paroubka? Ale že je Benda z ODS,tak se to tak nějak cudně ušolíchá.Vždyť šlo vlastně o mimořádně kvalitní práci,že česká novinářská žumpo!To jsme to dopracovali.
04. 11. 2009 | 22:39

znalec napsal(a):

Zajímalo by mě, jakou šanci má čestný člověk, zvolený lidem do vysokého postavení pracovat a hlasovat pro zájmy této země! Najde alespoň deset spravedlivých, kteří by svou spravedlností zachránili město?
04. 11. 2009 | 22:39

PatientO.T. napsal(a):

2 znalec:
V současném volebním systému žádnou. Pokud budete chtít být zvolen, musíte se protlačit na volitelné místo na kandidátce nějaké strany. Dovedete si představit, kdo o tom rozhoduje a jaké shledává pro svoje rozhodnutí důvody?
Vyberte si ve svém regionu jakoukoli parlamentní stranu, zjistěte si, kdo ji vede, a pak se ptejte sám sebe: "Co mám s těmi lidmi společného?" :-(
04. 11. 2009 | 22:50

stejskal napsal(a):

Paní Ikeno,

ono je to celé hodně o našich vlastních iluzích a nenaplněných idealistických představách.

Není jediný důvod, proč by děti disidentů měli být nějací Mirkové Dušínové (ono je to dost často naopak, když Vám někdo každou chvíli obrací byt vzhůru nohama a Vy stejně trváte na tom, že se nezlomíte, nemusí to být vždy jen to nejlepší prostředí pro výchovu dítěte). Stejně tak nejsou žádní Mirkové Dušínové ani disidenti. Tohle všechno ti soudnější - i z řad disentu - už dávno vědí.

Přesto si myslím, že oproti Mňačkově době máme přece jen drobné výhody. Prostě máme to, co chceme, trochu více možnost ovlivňovat. I vůči mocným (přece jen tu není zakotvena vedoucí úloha strany a politici se přece jen musí o trochu více starat, aby je nevystřídal někdo jiný).

Už řadu let jsem (obrazně) žádnému politikovi nevystavil bianco šek jen proto, že něco byl (třeba disident, i když je mi působení disentu do roku 1989 velmi sympatické a blízké).

Snažím se neupínat k lidem, idolům, modlám (popř. stranám), ale k tomu, co je má představa o lepším fungování této země. Pokud funguje špatně, je to i moje prohra (nechci se pořád jen vymlouvat na druhé, třeba na politiky či kohokoliv jiného).

Libor Stejskal
04. 11. 2009 | 22:51

Aleš napsal(a):

To pan Stejskal a Rumcajs
Prolétl jsem diskusi. Abyste si utvořili obrázek o kvalitě rigorózní práce Marka Bendy, nabízím odkaz:
http://radimkubes.blog.idne... html
a
http://www.marekbenda.cz/do...
04. 11. 2009 | 22:56

stejskal napsal(a):

Mohl, pane Bédo (ostatně už jsem to zde mnohokrát psal, tuším, že i Vám).

Kolikrát jste interpeloval svého zákonodárce či zástupce v obecním zastupitelství? Kolikrát jste se ho ptal na to, proč dělá, to co dělá (kolik zákonů předložil, jak hlasoval)? Kolikrát jste za ním mezi volbami byl, abyste mu třeba řekl, že příště jeho strana (tedy ani on) nedostane Váš hlas, pokud bude např. mít ve svých řadách lidi s podvodně získaným titulem?

Víte, kolik lidí ve stranách - třeba na regionální úrovni - čeká na chybný krok svých šéfů? Když vycítí, že nemá podporu voličů, zbaví se ho. Až udělají chybu, zbaví se zase jich. A tak pořád dokola...

Takto totiž jedině může fungovat zastupitelská demokracie. Totiž že zodpovědnost za společnost převezme co nejvíce lidí. Je to těžké, namáhavé, je to bez záruky, ale nic lepšího zatím nikdo nevymyslel (tedy kromě nadávání na to, že ti nahoře jsou všichni pěkní parchanti).

Libor Stejskal
04. 11. 2009 | 22:59

stejskal napsal(a):

Musím přiznat, že to neumím odborně posoudit, pane Aleši.

Nicméně tento politik pro mne na základě dostupných informací přestal být důvěryhodný a to je pro mne jako voliče (obecně, nejsem skalní volič jedné strany) to nejdůležitější. A zároveň to v mých očích něco vypovídá i o celé straně (opět obecně, jiné kauzy a způsob, jak s nimi naloží, zase vypovídají o jiných stranách).

Opakuji, nejde mi o pana Bendu, jde mi důveryhodnost těch, kdo mne zastupují v parlamentu a dalších zastupitelských orgánech.

Hezký večer.

Libor Stejskal
04. 11. 2009 | 23:06

Béda napsal(a):

p. Stejskal,

víte v čem je ta diametrální odlišnost našich pohledů?

Vy říkáte MOHL by (kdyby snad sám uznal za vhodné, kdyby se uvolil...). Já říkám MUSÍ odejít, když se něco takového na politika provalí.

Extra odborníkem - primárním tvůrcem předloh být nutně nemusí, to můžou zastat jiní, alabastrově čistý ovšem být, na rozdíl od běžného - řadového občana MUSÍ. A jestli není, tak by měl okamžitě odstoupit a pustit do ringu dalšího.

Na politika by měly být totiž oproti řadovému občanovi kladeny především nároky morální - to je alfa a omega pro tvůrce zákonů a společenských pravidel. A za druhé - by to s prominutím neměl být úplný blbec, aby dokázal, když sám toho není schopen, alespoň správně rozumem a citem pro fair play posoudit, co mu jeho asistenti, poradci... strčí pod nos, obhájit to pokud to uzná za přínosné a získat pro to ostatní.
04. 11. 2009 | 23:07

Béda napsal(a):

p.Stejskal,

alespoň, že neztrácíte smysl pro humor. Zajisté předpokládáte, že několik jednotlivců dokáže přinutit k adekvátnímu konání (až abdikaci) poslance, se kterými nehne ani jejich veřejně známý skandál, resp. protizákonné konání.

Na rozdíl od vás se domnívám, že v prostředí Rodiny, kde ruka ruku meje, je konání přesně opačné a řídí se primárně zásadou - ZAMÉST! UKLIDIT!
04. 11. 2009 | 23:14

PatientO.T. napsal(a):

2 stejskal:
Tak tuhle představu o partajním dění jsem měl také. Do doby než mi ji vyvrátili členové ČSSD a ODS v našem regionu. Odstranit (alespoň v těchto stranách) zprofanovaného politika je prakticky nemožné. A víte proč? Protože ať se jedná o sebevětšího grázla, vždycky má podporu těch hlavních šéfů na republikové úrovni. Strany fungují v ČR pouze jako žebříky k moci a majetku. Jsou organizovány jako rodinné klany. A capo di tutti capi nemá čas zabývat se lokálními problémy. Oddaní regionální vůdcové jsou žádoucí. O ně se capo může opřít, nač by mu byli rebelové? Vždyť ta rebelie je známkou neloyality.
A čím víc toho capo na své poskoky ví, tím lépe pro něj.
Proč myslíte, že např. koalice ODS/ČSSD může po všech těch skandálech působit v Karlových Varech další volební období naprosto nerušeně ve stejných sestavách?
04. 11. 2009 | 23:15

stejskal napsal(a):

To je slovíčkaření, pane Bédo (úplně zbytečné, mimochodem).

To, že řeknete MUSÍ, ještě neznamená, že odejde (Vaše dupnutí na zdejších blozích nemá tu váhu ;-). Já říkám, že by zde měla být taková společenská atmosféra, aby mu nic jiného nezbylo. A zároveň se ptám, co pro to já mohu svým nepatrným dílem udělat (nějaké drobné návrhy jsem již naznačil, další důležitou věcí je fakt, že si člověk potřebuje uvědomit, že nezáleží na tom, zda je někdo z ODS, ČSSD, TOP 09, zelených, od lidovců či některé dosud neparlamentní demokratické strany. Tyhle principy bychom měli stavět nad ně).

Jenže zatím se zaobíráme spíše tím, jestli tu pana poslance Bendu vlastně nehájím a proč to nakonec vůbec píšu (to není na Vás ;-)

No, nic už půjdu spát. Dva dny jsem byl doma s virózou, zítra jdu zase ke stroji. Ono mne to povídání zase na nějakou dobu přejde ;-)

Dobrou noc.

Libor Stejskal
04. 11. 2009 | 23:18

Ryvola napsal(a):

Ani v nejmenším se nechci pana Bendy zastávat, po morální stránce jsou jeho jednání a postoj neomluvitelné. Na celé kauze je (kromě toho co už tu bylo napsáno) smutné to, že pan Benda může mít dokonce pocit křivdy, protože práci (jakoliv ubohou a podvodně obhájenou) napsal sám. V dnešní době se objevuje spousta politiků a podnikatelů, kteří si podobné práce prostě za úplatu napsat nechají a obsah ani pořádně neznají. Touha vědět a znát je pro ně absolutně směšná, chtějí jen titul. Proč by studovali, když cíle - titulu lze (jak se domnívají jako všechno) dosáhnout za peníze. Je to, jako by si koupili např. olympijskou medaili v bazaru. Pan Benda alespoň na "olympiádě" byl, přestože na medaili dosáhl podvodem.
04. 11. 2009 | 23:20

stejskal napsal(a):

Je to tak, pane PatienteO.T.,

protože drtivá většina lidí raději nadává po hospodách (v lepším případě na webu :-), než aby převzali zodpovědnost (zejména u nás, jsou země, kde to funguje o poznání lépe). Na tomto je postavena existence každé mafie či jiného spolčení (a nemusí být jen vyloženě zločinné, jen nemravné).

Proto tu furt donekonečna melu o potřebě silnější občanské společnosti, společenské poptávce atd.. Protože je-li nějaká naděje, pak je v ní (a občanská společnost mimo jiné nečeká na to, až začne ten druhý ;-)

To není nic proti Vám, já už toho také mám dost často plné zuby. Taky už nejsme tak agilní, jak jsem býval ;-) Ale to na výše uvedeném faktu bohužel nic nemění.

Dobrou noc.

Libor Stejskal
04. 11. 2009 | 23:26

zdesta napsal(a):

Pan L.Stejskal.Píšete o převracení bytu vzhůru nohama a konstatujete,že to nemusí být ideální prostředí pro výchovu.Trochu alibistické.Takové prostředí může vést ke zlobě,nenávisti a odporu kdo toto činí.Mám dojem,že souvislost s chutí podvádět to nemá nic společného.
04. 11. 2009 | 23:29

PatientO.T. napsal(a):

2 stejskal:
Můžete se k tomu vrátit zítra, budete-li chtít.
Nabídek od politických stran už jsem dostal několik. Ač jsem ochoten být aktivní, všechny jsem musel odmítnout. Důvod? S lidmi, kteří dotyčné strany ovládají nemohu mít naprosto nic společného.
Takže mi zbývá buď vstoupit do nějaké permanentně opoziční straničky (Kde, přiznejme si to, personální složení nebývá o moc lepší, většinou se jedná o lidi ublížené tím, že oni si nelízli. Čest výjimkám.) nebo založit novou stranu, což je nesmysl, na to nemám ani peníze ani čas. To, že se realizuji na netu, není způsobeno leností či nedostatkem odvahy, ale zoufalstvím...
Protože už spíte, přeji vám dobré ráno.
04. 11. 2009 | 23:40

Béda napsal(a):

p. Stejskal,

taky už to zabalím. Ještě před uložením k odpočinku bych si dovolil říct toto:

Ten imperativ MUSÍ není proto, že si dupnul nějaký Béda. Ten imperativ Nebát se a nekrást! (nelhat, nepodvádět...!) a pokud někdo podvádí, lže, krade, tak se s ním nebavit, vyobcovat jej ze společenství slušných lidí vklíčil do vínku moderního českého státu Otec zakladatel T.G.M..

To MUSÍ pane Stejskale připadá vám, jako hlídacím psům demokracie dnes a denně přizvukovat, vštěpovat, svými specifickými prostředky "vynucovat" bez ohledu na to padni komu padni!

Jsem rád, že jste se nakonec ve 23:06:16 vyjádřil zcela otevřeně a bez obvyklých obezliček.

Přeji Dobrou noc!
04. 11. 2009 | 23:42

Shabatnikoff napsal(a):

Co by asi počínání Marka bendy řekl jeho tatínek, bojovník za pravdu.
05. 11. 2009 | 00:14

pitr45 napsal(a):

pro shabatnikoff:EEEEEEE-EEEEEEEEEEEE-EEEEE
05. 11. 2009 | 02:14

Karel napsal(a):

Příběh Bendy jenom potvrzuje skutečnost, že tento stát je naprosto zkorumpovaný a mafie jej spolehlivě ovládá. A to je dobré si právě připomenout v době výročí 17.listopadu až zase nám budou vnucovat strašení návratem komunismu.
05. 11. 2009 | 05:34

stále rebel napsal(a):

Podíval jsem se na tu práci a je to opravdu zážitek.
Již ten Bendův odborný jazyk:

„Píšu tuto diplomku jako“

Patrně mu jako vzor pro jazykový projev neslouží jiné odborné texty, ale diskuse v putyce U Stejskalů. Další věc, která mne hned v úvodu překvapila, bylo to, že v obsahu najdu na které stránce se nachází obsah práce. Stačí práci dočíst sem, aby člověk pochopil, že za takovou vědeckou práci by se styděl i středoškolák.

Závěrem si dovolím vyslovit domněnku, že Rumcajs je Bendův nevlastní bratr. Oba dva se výrazně odlišují od ostatní populace nejen svým intelektuálním potenciálem, ale i charakterem a nezdravím sebevědomím.
05. 11. 2009 | 06:11

Qwert napsal(a):

Bohuzel ale presne tak to je:jeho rodice disidenti cely zivot valcili s nomenklaturou bolsevickou a jejich ditko pomaha mafijanskym praktikam.Smutna!
05. 11. 2009 | 06:20

Kajetán napsal(a):

Je to bída politické elity , hanba společnosti a protekční fracek to dvacet let zneužívá.Prahu normálně nedodělal,přešel do Plzně.Právo má skutečně zvládnuté,zejména po prohlášení,že nebudeme tedy v parlamentu respektovat rozhodnutí ÚS-není ro tak dávno, náhubkový zákona a zdfůvodnění to byly právní perly předsedy práv.výáboru.Práce nic moc, žádná vyjímečná.Ale on je detrminován aktuální situací,neb jak zacházíme s demokracií 20 let po revoluci-president nerespektuje exekutivu, Parlament a nic se neděje.
Benda žije deformovaný dlouhým pobytem v mašem parlamentním Obludariu, pan Štern má 100% pravdu, ať jde na pár roků mezi ty,které uzurpuje svými bláboly a potom uvidí.Musí projít studenou sprchou, aby se otužil.
Pane Štern, výstižné,poučné a spravedlivé.
05. 11. 2009 | 06:39

Bobeš napsal(a):

Pan Štern má úplnou pravdu, ať už jde konečně dělat něco pořádného, neboť už několik let je odtržený od reality. Navíc jeho vynikající diplomová práce by rozsahem neuspěla (nepřijali by ji pro nízký rozsah a nedostatečné množství literárních zdrojů), když dle norem má mít 60 - 80 stran a nejméně 30 literárních zdrojů a on měl pouhých 6!!!A z toho co ukazovala 168 - opsané zákony a projev jeho otce - tak to bude nářez, takovou diplomku ještě neměli!!
05. 11. 2009 | 07:10

Béda napsal(a):

víte, co mně na tom připadá kouzelné?

- Marek Benda si při přepisování své diplomové práce "nevšimnul", že najednou bez toho, že by do ní prakticky cokoliv přidal narostla o cca 40 listů.
- že doslovným opsáním práce za kterou získal titul Mgr. získal pak ještě titul JuDr. - čili klasické 2 v 1. No neberte to!
- že akademici spekulují, jestli v takovém případě vůbec smějí odebrat neprávem udělený titul
- postoj pancéřového tlustokožce, který ani po takovém průšvihu nehodlá opustit nabyté politické funkce a na margo práce pronese, že ji doplní
- že mainstreamová média, která svého času lvím podílem přispěla k pádu Grosse, stejným způsobem netlačí na odchod Bendy z politických funkcí

Škoda, že již nežije Jaroslav Hašek. Jeho Švejk by mněl další skvělý zdroj pro karikaturu sveřepé vrchnosti.
05. 11. 2009 | 07:19

PeTe napsal(a):

Bohužel je to naprostá pravda. Benda stačil dokázat dvě věci: je to podvodník a navíc úplně blbý. Nikdo jiný by totiž nezkusil použít tak neuvěřitelně infantilní výmluvy k obhájení něčehoco se obhájit nedá. Navíc chbí dodat ještě jednu věc: Je to klasický poslanec bez mandátu, který je na volebních lístcích jen do počtu. Neumím si představit že by ho volil kdokoli, kromě fanatických uctívačů ODS, kteří házejí do uren lístky bez zaškrtnutých jmen.
05. 11. 2009 | 07:37

Petr napsal(a):

Múže mně někdo vysvětlit proč lidé, kteří udělovali tituly nejsou ve vezbě a vyšetřováni pro povod, úmyslné zneužití pravomoci veřejného činitele za účelem obohacení se , či jiných výhod ?
Proč není M. Benda zavřený ve vazbě pro podezření povodu za účelem finančního a pracovního prospěchu ?
05. 11. 2009 | 07:38

IQ napsal(a):

Pracovat?Co to je ptá se Benda.Když tento výtečník od svých 18 let se jenom fláká po parlamentu a rozdává rozumy,kterým nikdo nerozumí.I takové lidi musíme živit.Bohužel.Nehledě na fakt že taky cestoval ze strany do strany až se dostal do ODS:
05. 11. 2009 | 07:58

Rumcajs napsal(a):

Dneska mi jeden svářeč dodevdal svár mimo normu a horizontkář vrtal mimo toleranci.
Moc dobře věděli, co má jejich práce splňovat, přesto to odevzdali v domnění, že to projde.

Co snima ? Okamžité odvolání z funkce ?
05. 11. 2009 | 08:11

topsik napsal(a):

Nuba a Jan:
Díky. :o) A ač mám ruce od mouru, pořád je mám čistší než poslanec Benda. Přeji pěkný den.
05. 11. 2009 | 08:13

Gambri napsal(a):

Evropská unie použila stejný fígl jako Benda s Lisabonskou smlouvou. Ta má proti zamítlé Ústavě o 8500 slov více. Protože ale představitelé EU říkali, že nový dokument (t.j. LS) má být stručnější, použili menší písmo a více řádek na stránku. A ejhle Lisabonská smlouva má skoro o 100 stran méně než ústava. Zřejmě jim právní pomoc poskytoval náš poslanec Benda
05. 11. 2009 | 08:13

Lila napsal(a):

Ani já si nemyslím, že Marek Benda je gauner, spíš je rytířem smutné postavy...

On nepatří mezi tvrdé jádro ODS, není členem "pražské rodiny", je trpěným soliterem, který má tradičně problém získat na kandidátce volitelnou pozici; v jednom případě se dostal do sněmovny až jako náhradník.

Přední místa většinou obsazují ti protřelejší, kteří sypou z rukávu štědré sponzory pro bezednou stranickou pokladnu, nebo to umějí zařídit jinak, anebo jsou členy některého ze zájmových sdružení...

K těmto borcům Benda nepatří, on si své místo na slunci musí odsloužit v roli černého vzadu, jehož úkolem je prosadit kontroverzní věci - vedle náhubkového zákona si třeba vybavuji klauzuli vpašovanou do návrhu zákona, která legalizovala tunelování atp.
Sám se tak dobrovolně pasoval do potupné role fackovacího panáka, který musí obhájit neobhajitelné...

Za pohodlný život na výsluní se holt platí, a ne každý umí odejít včas a s noblesou, jako např. V. Dlouhý nebo J. Kalvoda.

Nevzpomínám si, že by jméno Marka Bendy bylo někdy spojováno s nějakou korupční aférou, takže chápu, že on svůj poklesek - ve srovnání s jinými - vnímá jako šumění deště a trpí pocity ukřivdění. Jinými slovy: klucí šli na hrušky, někteří si odnesli celý baťoh, na Marka zbyly jen dvě, ale jeho při tom chytili...
Asi měl smůlu, ale to ho nikterak neomlouvá.
05. 11. 2009 | 08:37

alfons napsal(a):

1. Mohl by nám p. Štern sdělit, v jakém oboru on sám "normálně pracuje"?

2. Ač se nemíním přimlouvat za p. Bendu, musím upozornit na to, že jeho kauza je pomstou novinářů za náhubkový zákon, A proč to odhalení až teď?
05. 11. 2009 | 08:53

Jirka Hrubý napsal(a):

Jenže pan poslanec Benda neví co práce vlastně je.Mám pocit,že je politickým bafuňářem od samého dětství a daří se mu neustále proplouvat politikou.
05. 11. 2009 | 08:59

Havránek napsal(a):

Výstižnější název článku jsem dlouho nečetl, je v něm prostě vše.
05. 11. 2009 | 09:09

jaja napsal(a):

je poněkud divné, že např. Rumcajs a jiní se zabívají tím, zda zvětšení řádků je malý nebo větší podvod, a poněkud jim uniká že m. Benda dostal protislužbu-tedy uznání diplomky.
Za tuto protislužbu buď něco téhle mafii zaplatil nebo v budoucnu zaplatí. Přečtěte si např. Kmotra. Dle mého však Benda již zaplatil dostatečně- viz náhubkový zákon.A my všichni jim zaplatíme např.za prohranou arbitráž (třeba tzv. ušetříme požadováno 10MG , zaplatíme 5MG díky "vynikající" obhajobě). Tady nejde o titul, tady jde o to že Benda se stal tímto členem téhle mafie.
05. 11. 2009 | 09:10

Máxima napsal(a):

To Lila:
pro mě je pan Benda ml. spíše necharismatický koník, které si každá strana trpně drží a když se hlavním nechce, rád nastoupí před media pan Benda a zdůvodní, co chlapci mají v za lubem... Víc nesvede a v hloubi duše to ví... oni chlapci, co spolu mluví, ho za to podrží, když nebude zvolen do Parlamentu, ona se nějaká funkce, např. poradce, na nějakém ministerstvu najde...Nic nového pod sluncem .... O charakteru páně Bendy svědčí i to, jak bagatelizuje svůj podvůdek.. to by si "vrcholný" politik dovolit neměl a nesměl...Ale jak vidno, nikoho nahoře to nepálí...smutné pro občany a špatný příklad...
05. 11. 2009 | 09:12

NVS napsal(a):

Naprosto s článkem souhlasím. Hned ale první komentář zn. "Daria" ukazuje myšlení některých lidí. Té paní nevadí, že jde o poslance podvodníka, který si při svém zdůvodňování podvodu myslí, že všichni lidé jsou tak blbí, jak on potřebuje, a plácá nehoráznosti. Ale jak vidět, někteří mu na ty řeči opravdu naletí.
05. 11. 2009 | 09:29

lulu napsal(a):

ale ne jenom on vsichni co jenom hrabou,kradou lzou.samet by na hovno.chtelo to smirglpapir.
05. 11. 2009 | 09:30

Lila napsal(a):

alfons

Tak ony ty mstivé novinářské hyeny měly nad páně poslancovou diplomkou jásat a chválit? To myslíte vážně?
Mimochodem i poslední redakční elév si umí spočítat počet znaků ve svém článku a nemá k tomu tým asistentů...
05. 11. 2009 | 09:42

SuP napsal(a):

To je nářez, tahle debata! Nejkrásnější na ní ovšem je, že vyjdu-li z charakteru příspěvlů mnohých diskutujících zde a na jiných diskusích, vtírá se silné podezření, že mezi "podvodníkem" a "čestným občanem" je jediný rozdíl. "Čestnému občanovi" se na to ještě zatím nepřišlo. Znovu opakuji - předpokládám, že některých zdejších diskutérů se to netýká! Ale jsou sakra v menšině. Dá se to odvodit i z reakcí na někoho, kdo se "přizná". Mimochodem, Rumcajsi, určitě viš, jak ty svoje hříšníky vyřešíš, ale pro ty zásadové:
Já bych jim akorát sundal prachy v poměru zkurvené práce ku práci požadované a možná bych připočetl náklady na opravu znehodnoceného dílce. Už jsme pomalu začali být na manuály příliš benevolentní. Jenže jako vždycky - jen Ty sám nejlíp víš, kolikrát Tě zrovna ten horizontkář tahal z průseru, když ze nestíhaly termíny?
A malej Benda? Předpokládám, že ještě má šanci se napravit. Byv přistižen TV při lži, málem se rozplakal (na rozdíl od pana kindla, který když lže, mluví VELMI hlasitě). Ale může se napravit jedině za předpokladu, že ho vyhoděj. A v tom má pan Štern pravdu pradvoucí.
05. 11. 2009 | 10:47

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy