Nečas je Cameronův poskok

02. 03. 2012 | 01:40
Přečteno 17890 krát
Nová smlouva nestojí za nic právě v částech, které by se Nečasovi měly zamlouvat. Český premiér pomáhá britským politickým a ekonomickým zájmům. Pro Českou republiku a pro Evropu z toho nic dobrého nevzejde.

Důvody, proč David Cameron odmítl novou evropskou smlouvu, jsou jasné. Potřebuje uklidnit hlasitou část vlastní strany, která se dožaduje referenda o setrvání v EU. Jeho pozice je pochopitelná rovněž proto, že drsnými postoji vůči Bruselu imponuje desítkám milionů čtenářů Sunu, Daily Mailu a dalších britských bulvárů, kteří jsou schopní za ohnuté banány, Edisonovy žárovky a všemocnost britského parlamentu položit život.

Cameronovo divadlo...

V prosinci minulého roku chtěl Cameron zabít dvě mouchy jednou ranou. Chtěl ze stolu shodit balík finanční legislativy, která by měla pomoci předejít finanční krizi podobné té nedávné. Zároveň chtěl doma ukázat, že dokáže být tváří v tvář bruselským byrokratům drsný ochránce národních zájmů.

Dobře věděl, že ostatní státy EU byly rozhodnuté pokračovat ve směru fiskální koordinace. Dobře věděl, že nová smlouva byla Draghiho podmínka pro injekci hotovosti do mezibankovního systému, jež Evropu prozatím dostala z nejhoršího.

Rozhodnul se tedy hrát s ohněm. Nechal se slyšet, že jestliže Velká Británie nedostane právo veta v záležitostech finanční regulace (dosud zde platí kvalifikovaná většina), novou evropskou smlouvu zablokuje. Nešlo mu tedy o smlouvu samotnou či o její fiskální část. Ta se stala jenom vyjednávací pákou k posílení národního finančního sektoru a k uklidnění naštvaných voličů i antievropských kolegů z Westminsteru.

Cameronova pozice je pochopitelná. Bezmála dvě třetiny finančních transakcí Evropské unie se uskutečňují v Londýně a valná část evropských finančních institucí sídlí tamtéž. Británie finančnímu sektoru přímo vděčí za zhruba desetinu domácího produktu. Z Bruselu vzešlá regulace jasně ohrožuje krátkodobé zájmy londýnských finančních institucí. Právě tyto zájmy – a žádné jiné – David Cameron chtěl v Bruselu obhajovat.

Provedení trošku pokulhávalo. Cameron a jeho ekonomický ministr George Osborne totiž už měsíce opakovaně volali po rázných krocích a několikrát explicitně požadovali větší integraci států platících eurem. Mnohokrát se nechali slyšet, že taková integrace je v britském zájmu.

Jakmile k takovému rozhodnému kroku mělo opravdu dojít, Cameron se rozhodnul jej zablokovat, aby si tím přihřál docela jinou polívčičku. O zvýšené integraci eurozóny najednou začal schizofrenně tvrdit, že není v britském zájmu.

Ve skutečném životě by takové počínání bylo groteskní. Představte si britského premiéra, jak vejde do hospody a objedná si pivo. Jakmile mu ho číšník donese, premiér se jej ani nedotkne a dožaduje se obratem bezplatného bifteku, jinak že za pivo nezaplatí. Když čísník odmítne, Cameron odejde s tím, že pivo není v jeho osobním zájmu.

Ne, to není scénka z Monty Pythonova létajícího cirkusu nebo jiný příklad britského humoru. Ač absurdní, Cameronovo jednání dává smysl v cynické diplomacii Evropské rady... avšak pouze pro Británii.

… Nečasova fraška

Jestliže Cameronovo divadlo dávalo smysl, Nečasovo chování je nepochopitelná fraška. Grotesknost podtrhuje společná jízda Davida s Petrem vláčkem z Londýna do Bruselu.

Tato fraška je pokračováním relativně dlouhé historie ODS a jejího vztahu k evropským stranám. Mirek Topolánek skočil Cameronovi na špek už v roce 2006, kdy za nepatrnou podporu ve volbách přislíbil, že s ním po evropských volbách založí novou frakci, která se oddělí od Evropské lidové strany. To se také v roce 2009 stalo.

Nápad to byl čistě Cameronův a rovněž byl zrozen jen jako volební strategie ve velice ostrém boji v roce 2005 o pozici předsedy konzervativců a tím i lídra opozice. Nastávající premiér musel tehdy přesvědčit nejrůznější vnitřní frakce extrémně euroskeptických konzervativců, že on rázně skončí proevropské (sic) laškování Labouristů.

Vedle britských konzervativců a českých občanských demokratů v Cameronově frakci působí polská nacionalistická strana Polsko je nejdůležitější a ultrakonzervativní strana Právo a Spravedlnost Jaroslawa Kaczynského. Po nich už jen pár solitérních extrémistů a nacionalistů, které Cameron posbíral po celé Evropě, aby tak splnil kritéria a jeho frakce byla způsobilá ke všem úkonům běžného parlamentního klubu. ODS má v této frakci druhé největší zastoupení právě po Cameronově straně. Její pozice v ní je tedy silná a Jan Zahradil je od roku 2011 jejím předsedou.

Jenomže ODS a Česka republika se účastí v tomto heterogenním a neartikulovaném uskupení extrémně izoluje a stojí mimo přátelské diskuze uvnitř větších politických rodin. Kupříkladu před každou Evropskou radou se konají tzv. před-rady, kterých se účastní právě lídři států podle evropské strany, které je jejich domácí strana členem.

Kdyby ODS zůstala u evropských lidovců, Nečas by se pravidelně setkával se současnými sedmnácti (!) středo-pravicovými lídry evropských států, podílel by se tak na ovlivňování strategie celé skupiny a vytvářel pro Českou republiku klíčová partnerství. Místo toho ale jezdí na Evropskou radu vlakem se samojediným Davidem Cameronem.

Mohl pravidelně snídat s Donaldem Tuskem nebo Ivetou Radičovou a pomáhat budovat společný středoevropský postup uvnitř EU. Místo toho chlapec z Hradišťa, vychovaný v komunismu a s diplomem z fyziky z tehdejší Purkyňovy Univerzity obědvá pod kanálem La Manche s potomkem krále Viléma IV., kterému výnosy z nemovitostí jeho rodičů zaplatily fajnovou Etonskou školu a Brasenoskou kolej v Oxfordu.

Poslední větou nechci poukázat na rozdíl nebo kvality osobností Petra Nečase a Davida Camerona, nýbrž na rozdíl České republiky a Velké Británie.

Je v politickém a možná i ekonomickém zájmu Spojeného království stát na okraji evropské integrace. Je v zájmu Davida Camerona a britských konzervativců, aby se oddělili a odlišili od ostatních středo-pravicových stran v Evropě. Je v zájmu londýnské City mít co nejméně regulovaný finanční systém. Nic z toho ale není v zájmu České republiky.

V současné pozici nás Britové využívají k posílení své egoistické pozice, obhajobě výlučně britských zájmů a k rozdělení kontinentální Evropy. Přestože nic z toho není dobré ani pro nás, ani pro Evropu, naše současná vláda v tomto britským konzervativcům pomáhá. Nečas, ODS a Česká republika naletěli na špek Cameronovi, Toryům a Velké Británii.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

vasja napsal(a):

Nepovídejte.
Kdyby EU neřídili autističtí špidlové, romantický dědkové a šíbři, co si chtěj ještě užít....tak jo.
Ale takhle by nemoh fungovat ani bufen u nás na hřišti.
02. 03. 2012 | 01:51

Josef K. napsal(a):

Velmi dobrý text.
02. 03. 2012 | 02:25

český maloměšťák napsal(a):

vasja
Dnes máte jedničku s hvězdičkou. Zplodil jste dvě věty, které mají - sice opět nevalný obsah a význam - ale aspoň nějaký.
-------------------------------------------------
Zajímavým , čtivým zpúsobem napsaný článek.

Tak mě napadlo:

Ve skutečném životě by takové počínání bylo groteskní. Představte si britského premiéra, jak vejde do hospody a objedná si pivo. Jakmile mu ho číšník donese, premiér se jej ani nedotkne a dožaduje se obratem bezplatného bifteku s tím, že za pivo jinak nezaplatí. Když čísník odmítne, Cameron odejde s tím, že pivo není v jeho osobním zájmu.
Ve dveřích se srazí s Nečasem, ten se mu ukloní a zeptá se ho, jestli si má dát biftek nebo pivo . Pak český premiér zajde ke stolu, hrkne do sebe na stojáka to Cameronovo pivo, řekne číšníkovi, že doma vaříme lepší a že ten biftek není taky v jeho zájmu.
Pak jde na pokoj kde mu do rána kručí v břiše.
02. 03. 2012 | 02:28

kočka šklíba napsal(a):

Opravdu čtivé ale zapomínáte pane Chmelaři na zájmy mafiánů, kmotrů a dalších ošklivých káčátek (zdravím editore, ano těm u vládních koryt se ani vytečkovaně nesmí naznačit že jsou gauneři, za to Ratha tak oslovovat je možné, že,?, zdravím rovněž kanalníka a tatu) v této zemi. Ano v jejich zájmu není fiskální unie, co kdyby nemohli tak krást jako dosud? Na zájmech ČR jim ani trochu nezáleží, občané ČR jsou pro ně jen zdroj jejich loupeží a pokusná laboratoř.
Třesoucí se pozadí dělá jen to, co mu mafie dovolí,a přesto se najdou ti co si ochotně nechají kakat na hlavičky, ptz tak je to ideově správně, máme přece svobodu. Takže ochotně budou papouškovat něco o křivých okurkách a podobně, jen když do těch loupeží nebude ten Brusel nijak zasahovat, ani do těch pokusů a omylů chemického Alího. Stačí si přečíst diskuzi pod blogy Sobotky (ne toho dalšího modrého mafiána), Ratha, Pehe a mnoha dalších.A na tyto alternativní inteligenty spoléhá jak Nečas, tak Klaus a spol.
02. 03. 2012 | 03:44

er napsal(a):

to si snad dělaj srandu ne? nečas je pravicový politik par excellence, dře jako kůň,,, před listopadem byl dokonce předsodou SSM. bohužel zkušenější kolegové z řad stb kgb tu to naplno nevzali do rukou a pouze podnikají... Opravdu petr nečas zvaný tojla ví, co dělá, jinak by nám přece média řekla pravdu ne?:)))
02. 03. 2012 | 04:18

PK napsal(a):

Kočka šklíba-přesně tak
02. 03. 2012 | 04:19

vasja napsal(a):

český maloměšťák napsal(a):
vasja
Dnes máte jedničku s hvězdičkou. Zplodil jste dvě věty, které mají - sice opět nevalný obsah a význam - ale aspoň nějaký.
---------------------
Díky madam Šlapko
Zkuste se emancipovat a bejt chvílu bez pasáka. Ta zkušenost je k nezaplacení.
02. 03. 2012 | 05:44

Miky napsal(a):

..soudruh Nečas je nomenklaturní synáček..!
Touží jako Klauzův tajtrlík především po spojenectví s Ruskem.
02. 03. 2012 | 06:33

Silvie napsal(a):

Takový mladíček a co všechno neví!!
Oni ti, co do toho chomoutu fiskální unie dobrovolně vlezli, budou hořce plakat.
Ale což, jen co vyčutnou Řecko, on se ten domeček z karet rozloží sám od sebe.
Já už bych to ani neřešila, škoda času.
Blbě bude tak, jako tak, ale mít se špatně a ještě se za to nechat buzerovat Bruselem?
02. 03. 2012 | 06:35

vasja napsal(a):

Co mladej...hlavně všehoschopnej.
Bruselská bordelmamá vede "firmu" cugrunt, ale on jí se sedláčkem ještě nahání mladý holky a táhne je do neštěstí.
02. 03. 2012 | 06:43

Petr z Tábora napsal(a):

Pracujete ve službách sociální demokracie a tomu odpovídá Váš příspěvek. Expresivní výrazy jako "poskok" Váš text umisťují do kategorie politické agitky.
Také bych raději jiného předsedu vlády, nicméně dělá s ODS politiku, která odpovídá jeho názorům a zájmům ODS.Vy ovšem analyzujete údajnou motivaci pana Camerona, na motivaci pana Nečase jste se nezmohl.
02. 03. 2012 | 06:58

Ládik!!! napsal(a):

Mám špek rád. Nevím, jaký dělá Cameron, ale domácí špek se nedá srovnat s hnusným kupovaným.
02. 03. 2012 | 07:09

Ládik!!! napsal(a):

Lepší je mít v hubě špek, než mít kolem nuby namazaný med.
02. 03. 2012 | 07:12

Ládik!!! napsal(a):

huby (pardon Nubo)
02. 03. 2012 | 07:13

Divobyj napsal(a):

Šerkézy s Merkelovou táhnou Evropu ke dnu.Nelze tomu nečinně přihlížet a pokrytecky kývat.Evropa se musí transformovat,jiná cesta není.Prodlužování současné agonie není dobré pro nikoho.
Eurohujeři by se místo současného strašení měli spíše věnovat tomu,jak EU zachránit.Házet peníze do černé díry,nebo tištění kvanta nových bankovek situaci opravdu nevyřeší...
02. 03. 2012 | 07:18

Marcus Agrippa napsal(a):

Maďaři - Britové - no jedno lepší než druhé. Profilujeme se, jako trucovitý spratek, který neví co chce. Respektive - manipuluje nám tady hradní přerostlé dítě, které dupe na všechny strany a hledá podporu tu u komunistů, tu u katolíků, tu u matičky Rusy. Jednu věc nechápu - proč nevolá i se svými stoupenci po vystoupení z EU?! Stačí říct partnerům v EU - omlouváme se, ale nemáme zájem v EU nadále být. Svazák Nečas v těsném saku je pochopitelně Cameronovi k smíchu, ale to on jaksi nemá šanci pochopit. Náš přístup k Evropě je ostudný a všem Čechům se to jako bumerang vrátí. A pro některé extrémně naivní - UK hraje proti euru - o nic jiného jim nejde.
02. 03. 2012 | 07:39

Silvie napsal(a):

Divobyj,

a socani ještě řvou, jaká škoda, že nejsme v eurozoně!
Ty hromady eur , které tiskne Merkel po nocích, za chvíli budou moci všichni použít leda tak na podpal nebo místo toaletního papíru.

Marcus,

mně nějak nepřišlo, že bychom v unii byli nějakým zdrojem obveselení - spíš je "kapric" Nečase pěkně nasra.. s ohledem na tlak, jenž začali vyvíjet (výhrůžky pozastavením předplacených!!! dotací na tři ministerstva, ke dvěma z nich předtím neměli žádné připomínky). To tak, aby si nějaký premiérek vyskakoval s požadavky na zachování autonomie!!!

A jak se začali nesměle cukat na severu a pak taky v Irsku, že ta fiskální unie není úplně košer, "smáli" se Merkel se Sarkozym až se za břicha popadali.

Můžete mi vysvětlit, jak se vystupuje z EU? Nikdo to totiž neví a LS je tak "demokratická", že tuto možnost vůbec nezahrnuje.
02. 03. 2012 | 07:55

Marcus Agrippa napsal(a):

Silvie:
tak jak se vstoupilo do EU na základě referenda, tak stejně se dá i vystoupit. EU není žádný nucený spolek. V našem případě by se spíš ostatním asi ulevilo. Pochopte, že Britové berou Nečase, jako komickou figurku ke svým vlastním záměrům. A to je útok na euro. UK je napojená hlavně na USA a tím to je dané. Američané potřebují udat obrovské množství dluhopisů a při stabilní evropské měně se jim tato vidina kompletně rozpadává. Dokud nechtěla Čína přejít na euro, tak byli všichni kamarádi.
02. 03. 2012 | 08:03

DF napsal(a):

Česká republika pod mým vedením se nenechá vmanévrovat k takto zásadním rozhodnutím za podivných podmínek, při jednání kroužku několika evropských lídrů, na základě dokumentu, který v konečné podobě leží přede mnou pět minut.
Česká republika pod mým vedením se nenechá vmanévrovat do takto jednoznačně postavených procedurálních aspektů s nejasnou ratifikací a nedostatkem času k analýzám.
Nepodepsal by ani pan Václav Klaus tak ani já nepodepíšu.
Postoj ke smlouvě o fiskální unii, který zaujal premiér Petr Nečas (ODS) na pondělním summitu EU, poškozuje Českou republiku.
Pan premiér musel vzít ohled na národněsocialistické křídlo v ODS i když tím poškodil státní zájmy.
Na druhou stranu blížící se prezidentské volby si toto vynutily protože:
Byla nám znemožněna parlamentní volba a jednoznačné vítězství Přemysla Sobotky právě v parlamentní volbě, teď pro přímou volbu bohužel musíme posunout do prezidentského křesla Miroslavu Němcovou.
Jedině když se všichni přidáme tak žádný jiný kandidát nemá šanci,ODS musí vystupovat jako jeden muž,říká jeden z nejvýznamnějších členů ODS, jehož manželka konečně poslala Svobodu do vězení.
Navíc jakýsi Hubert Gehring z Konrad Adenauer Stiftung nechce platit Klausova Macha.
Centra evropských studií při VŠE na téma Fiskální unie a směřování EU v kontextu dluhové krize, která je plánována na 7. března tohoto roku, oznámila organizátorům, že jestli nezruší účast předsedy strany Svobodných Petra Macha, neposkytne této akci slíbenou finanční podporu.
To by se za chvíli klidně mohli postavit i proti Jaklovi a možná i celému hradu proto je třeba s důvěrou v EU velmi šetřit podotkl sám pan Klaus.
02. 03. 2012 | 08:07

paprika napsal(a):

Nečas je Cameronův poskok, to je v logice věci, dělá to, co klimatolog nařídí. Horší je, že se v tajtrdlíka mění kníže Schwarzenberg, který tomu dělá fíkový list. Smutné...
02. 03. 2012 | 08:07

aga napsal(a):

Do tý Evropy, jejíž nadnárodní řetězce tvrdí, že východní plebs rád žere prasečí pomyje, a proto mu je za drahé peníze dopřejou? A Brusel je "bezmocný" ? A i Malta dostane desetkrát větší příspěvek na své chudé, zatímco my si své "pracovité" menšiny si máme dotovat sami? Ani náááhodou.
02. 03. 2012 | 08:21

Xman napsal(a):

Rozhodnutie ceskej vlady je velmi cudne, ceska vlada robi tvrde fiskalne opatrenia, a nemala by problem s podpisanim fiskalneho paktu.
Kvoli imidzu sa Necas postavil na stranu fiskalne darebackeho statu. V EU momentalne nie je vacsi fiskalny darebak ako je Britania, jej celkovy dlh je okolo 400% HDP - Britania bude a je odkazana na inflacne QE BoE. + podlieha nezdravemu vplyvu lobby financnych spekulantov c londynskej City, ktori ryzuju na nestasti inych a nechcu si to nechat zdanit.
Podporou Britanie Cesi neziskaju nic, uz si nepamatate na Mnichov kluci? Ako sa k nam Briti vtedy zachovali? Naopak, Cesi mozu strati, pri novom vyjednavani Vam mozu Frantici a Nemci priskrtit penezovod z Bruselu, ktory maju Vasi politici, vratane P.Necasa tak radi.
Mali by ste si to este raz zvazit a podpisat, hosi. Tak ako v poslednom dieli Troskovej klasiky Slunce, seno, erotika, by mal niekto Necasovi poradit "Pepo, nevejrej a pis!"
02. 03. 2012 | 08:22

Silvie napsal(a):

Markus,

když už se mít blbě, není lepší být přitom alespoň svým vlastním pánem?
Vždyť tady pořád mluvíte o nějaké unii, která už dávno neexistuje."Úžeji se integrovat" v takovém spolku je totéž , jako vdávat se za ochlastu s těžkou cirhózou, jemuž zbývá několik měsíců života.
Jediné, co vám po něm zbyde jsou oči pro pláč, byt plný prázdných lahví a náklady na funus.
02. 03. 2012 | 08:27

aga napsal(a):

Xman

No po Mnichovu se k nám chlapče nejhůře zachovalo Německo, a Francie jako náš hlavní kámoš taky nic moc. To si nevyberete - nejlépe je nevěřit jim nikomu. Skrze tuto optiku bych spoléhal spíš na Rusko.
02. 03. 2012 | 08:27

Holubář napsal(a):

O Nečasově motivaci k čemukoliv se můžeme dohadovat, ale o autorově motivaci k tvorbě podobných textů celkem polemizovat netřeba. Živí se eurohujerstvím, spojil s ním svůj profesní osud a tak se snaží.
Normálka.
02. 03. 2012 | 08:27

Marcus Agrippa napsal(a):

Xman:
no právě - ty rádoby tvrdé opatření maskují různé miliardové"odklony", na které by se pod větším dohledem okamžitě přišlo. U vás řádí gorila - u nás je to celá tlupa.
02. 03. 2012 | 08:28

aga napsal(a):

Marcus Agrippa

Tak je potřeba vyřídit si to s gorilami doma, Evropa to za nás určitě dělat nebude, ta bude mít jiné starosti. To kňučení po evropském tatínkovi, který nabacá těm zlým domácí bratříčkům, je trapné.
02. 03. 2012 | 08:32

Občan napsal(a):

Ono je to, pane Chmelaři, ještě o něco horší.
Nečas není Cameronův podržtaška. Nečas je spíš Cameronovou noční můrou.
Cameron v EU prosazuje zájmy některých britských zájmových skupin a všechno ostatní je mu ukradené. Nesmíme zapomínat, že Británie dodnes truchlí pro své koloniální impérium (které se jí rozpadlo historicky zcela nedávno) a tomu odpovídá její zahraniční politika. ČR jí v tomto ohledu absolutně nemá co nabídnout a Nečasův rektoalpinismus má Cameron srdečně "v otvůrku". Je dost pravděpodobné, že jej spíš obtěžuje.
A navíc se ukázalo, že DÍKY Lisabonské smlouvě se stalo české podrazáctví neškodným - na přijetí fiskální dohody nebude mít žádný vliv a jediného, čeho jsme dosáhli, je další NAŠE izolace v rámci EU. Postupně zjišťujeme, že jsme zůstali SAMI.
02. 03. 2012 | 08:51

dříve čtenář napsal(a):

Když sleduji většinu zdejších reakcí, nezbývá mi, než konstatovat :"Dobře nám tak!"
Vlastně si ani nic lepšího, než propad na samé dno nezasloužíme!
02. 03. 2012 | 08:55

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

Americká, britská, ale i česká pravice mají k sobě nebo alespoň ke způsobu politické propagandy blízko. Američtí Republikáni, jelikož nejsou v EU, tak bojují proti Darwinovi a „lžím“ kolem globálního oteplování, evropští konzervativci nepocházejí z opice řídčeji, ale zato mají strašáka v podobě EU.

Pravičák je většinou nejen hloupý a nevzdělaný, ale i psychopat, který není schopen rozumného soužití a kooperace se svým okolím a pravicová politika je většinou buď o zbídačování občanů vlastní země nebo vyvolávání konfliktů a válek se sousedy.
02. 03. 2012 | 08:56

Freedom napsal(a):

Aleš Chmelař je úplně mimo jako většina diskutérů.Pravda bývá jednoduchá(většinou). Nečas pouze podlehl našemu tuneldědkovi Klausovi a Cameron se k tomu jenom hodil. A za vším tím je KGB (FSB).Rusáci nepotřebují silnou a jednotnou Evropu a tady mají na Hradě trojského koně -tenistu a zloděje per. Práci pro rusy dělá dobře, čecháčkové to žerou i s navijákem,věříc že to dělá pro vlast i pro ně.
02. 03. 2012 | 08:59

neo napsal(a):

Všichni víme, jak se úředníci EU kopou do brusele.

Poslední geniusismus vyšel celkem nedávno. Slepice je chudáček a musí mít pokojíček s bazénem a vyhřívanou podlahou. Vejce stojí 5korun, díky zakřivovačům banánů a vokurků.
02. 03. 2012 | 09:02

neo napsal(a):

ten, kdo se s blbcem hádat nebude alias stále rebel.

Samozřejmě, pravičáci jsou nevzdělaní a hloupí, proto mají mizerné platy, vykonávají mizerné práce a později mají mizerné důchody a proto podporují progresivní daň, vyšší minimální mzdu a dávky a volí logicky pravici
02. 03. 2012 | 09:06

Marcus Agrippa napsal(a):

Silvie:
neexistuje?! Jak může neexistovat něco, co ještě ani pořádně nezačalo fungovat?! Základ EU byl sice položený ve formě ESUO už v roce 1951, jako reakce na válečné běsnění, ale dodnes jde jen o volné sdružení spolupracujících svobodných států. Takže Vaší argumentaci moc nerozumím. My v Evropě vystupujeme v pozici vykutálených kolotočářů a taková"spolupráce"nemá skutečně smysl. Takže raději z EU vystupme a ti co nebudou dál ochotní snášet neuvěřitelné rozkrádání státu nejspíš raději emigrují.
02. 03. 2012 | 09:09

Martin napsal(a):

A zase ty lži o evropské integraci. Fiskální smlouva není nic o integraci, integrací by bylo společné Ministerstvo Financí EU a to se ještě dlouho nestane.
A v situaci kdy se Maastrichtská smlouva porušuje za bílého dne vůbec jednat a podepisovat o smlouvě fiskální odpovědnosti je projev mdlého rozumu, jsem rád že se Nečas nepřipojil k těm 25 retardům.
02. 03. 2012 | 09:21

rokycana napsal(a):

Pane Chmelaři, píšete hezky, ale to je taky všechno.
Vypočítávat všechno co dělá Nečas špatně a co NENÍ naším zájmem lze donekonečna.

Je to stejné jako když naše média v pravidelných intervalech ukazují prstem: "Ten krade to a ten zas tohle."
Rozptýlené publikum má u televize na co nadávat a majitelé domů se zas jednou utvrdí v tom, že socky jim strašně škodí, tentokrát tím, že se od nich odstěhují pod most.

Dokud se každý snaží přetáhnout pilu na svou stranu, šibalům kvete pšenka.
Negativa mne už přestala zajímat. Zkuste projednou formulovat, co podle vás JE NAŠÍM ZÁJMEM. Nejblíž se k něčemu takovému včera pod vlivem burgundské mystiky dokopala oběť mimozemšťanských piklů honolulu pod blogem pana Sedláčka.

Pan honolulu dokázal prezentovat jeden ucelený a v populaci dosti rozšířený názor. Můžete zkusit zformulovat srozumitelnou alternativu.
Odpor zdejšího obyvatelstva k osmdesátiprocentní závislosti na Unii a zejména na Německu roste.

Přidanou hodnotu z této závislosti totiž realizují v Německu, na nás zbývá práce, kterou jinde nechtějí a kázání o uskrovňování a zodpovědnosti.
Když pak vidíme Martina Winterkorna kvasit vzteky nad tím, že Piech zachoval značku Skoda, pěkně nám to srovnává perspektivu.

Pro lidi, kteří berou nad 40 tisíc je voda zatím po kolena a vlažná. Zkuste si ten segment ale graficky znázornit a podívat se na jeho trend.
V mé branži lidé, kteří léta odvádějí svou práci dobře a rychle pláčou, že jim seškrtali švarcsystémovou "mzdu". Reálná kupní síla těch peněz za současné vlády navíc klesne na polovinu.

Pak mi řekněte, jestli je naším zájmem setrvávat uvázaní k německé káře a být těmi posledními otloukánky, kteří, podle vyjádření jednoho francouzského prezidenta "můžou jen držet hubu".

Jestli je v našem zájmu se zavazovat k omezením, které Německo a Francie prostě dodržovat nemusejí, když se jim zrovna nechce. A cpát peníze do pochybných výpomocí zemím, o kterých němečtí politici mimo protokol řeknou, že už stejně zkrachovaly. Takže zachraňujeme jen německé banky.

Diverzifikace našich vnějších ekonomických vazeb je za těchto okolností ne nějakou možností k efektnímu trucování ale spíš poslední nadějí jak ven z bažiny.
Je mi líto, s TOUTO Unií, tak jak dneska vypadá se více integrovat netoužím.

Naši předci, když pochopili že katolická církev (která by se mohla svým pokusem o univerzálnost považovat za předchůdkyni EU) sešla s cesty, pokusili se jí napravit záda. Na to dnes nemáme.
Naše politika se stala závislou na reptilních strukturách, kteréji ji díky nesmyslnému systému financování stran ovládly.

Takže zbývá stará leninská otázka. Co dělat. Vyprávějte nám o tom, jak se podle vás s Barrosem a van Rompuyem dostaneme dál. Nebo raději zkuste definovat, kde nechal tesař díru.
02. 03. 2012 | 09:21

Marcus Agrippa napsal(a):

Martin:
tak proč dál zůstávat v EU?!
02. 03. 2012 | 09:22

Martin napsal(a):

Marcus Agrippa: Můžeme bez problémů být v EU, nemít EURo a nemít smlouvu o fiskální odpovědnosti, naprosto nevidím problém.
02. 03. 2012 | 09:28

Desiderius napsal(a):

Velmi dobrý blog.Ještě bych přidal toto.VB kontinentální Evropu politicky nikdy moc nepotřebovala,Evropa VB ano (VB zachránila Evropu před Hitlerem).Nečas podlehl tlaku hradního Venouška,kterého se smrtelně bojí a protože se bojí následně kontaktu s evropskými lídry,tak se psychologicky namotal na Camerona,kterému se Nečasova trapná hra nedospělého moravského ustrašeného hloupého synka hodí.Že tím Nečas ničí životní zájmy ČR a dělá ze sebe vola, mu je srdečně jedno.
02. 03. 2012 | 09:28

Silvie napsal(a):

Holubář

Tak to můžu podepsat.

Markus

Vás například vůbec nezaráží chování unie vůči Maďarsku, které si pouze dovolilo svobodně si zvolit!!! svou vládu???

To, že tato vláda nevyhovuje zájmům EU, je jiná věc. V Nizozemí má velký vliv Wilders, jehož strana nese i tvrdší nacionalistický náboj (což mně osobně vůbec nevadí),ale to EU "demokraticky" neřeší.

Drží Maďary ,stejně, jako nás, pod krkem s tím, že jim odepře dotace, protože prý mají" vyšší deficit". Přičemž Řecko má deficit přímo katastrofální, ale lijí se do něho neustále další a další peníze.
A jako" poděkování" ještě Řekové pořádají protiunijní demonstrace a pálí veřejně německé vlajky.

Pořád nic???

V případě Řecka jde totiž o německé a francouzské banky, proto ta "velkorysost" se zaťatými zuby dua Merkozy.

To, jak se unie začíná vměšovat do výhradních práv autonomních států,jako je nezadatelné právo na svobodné volby!!!, je pro mne tedy vážným varovným signálem!!!
Tzv. "hlubší integrace" je za těchto okolností pro mne naprosto nepřijatelnou záležitostí.

Měli byste se všichni sami nad sebou zamyslet - chcete prodat svou nezávislost za pofiderní ekonomické "výhody" , protože o nic víc vám ve skutečnosti nejde.
Nikoliv my, euroskeptici, jsme "vyčůránci" - jste to právě vy. Nám jde o princip a ideály svobodného státu, vám o přisátí se k pěnězovodům unie.
Oč jde některým tzv.ekonomům, je jasné - za jejich ekonomické analýzy a prognózy dnes už nikdo nedá zlámanou grešli, tak alespoň dělají píár unii a očekávají za to do budoucna její nehynoucí vděčnost.
02. 03. 2012 | 09:33

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

Pro neo.
Ty jsi názorná ukázka toho, jak vypadá inteligentní a vzdělaný pravičák.

O tvých „schopnostech“ a taky tvých souvěrců něco níže a u nás to platí ještě podstatně více než v USA.

„Bohatí a privilegovaní kradou více než prostí lidé, potvrzují sociologové

Mizerové z vyšší třídy či zbohatlí lumpové – to jsou zcela běžné pojmy, které v dnešní společnosti téměř zdomácněly. Sociologové z University of California v Berkeley prokázali, že bohaté a privilegované vrstvy společnosti obecně lžou, kradou a podvádějí mnohem více než lidé z vrstev chudších a prostších. Ačkoli jsou v obou sociálních skupinách výjimky, v průměru jsou bohatí a dobře postavení mnohem většími bídáky než lidé z nižších sociálních tříd. „
http://www.novinky.cz/zena/styl/260466-bohati-a-privilegovani-kradou-vice-nez-prosti-lide-potvrzuji-sociologove.html
02. 03. 2012 | 09:34

Marcus Agrippa napsal(a):

Martin:
jenže ostatní můžou mít problém s námi. Nejsme střed vesmíru. Pokud se všichni integrovaní domluví na určitých podmínkách a my na ně nepřistoupíme, tak teoreticky taky můžeme být vyloučení ( jako Řecko ).
02. 03. 2012 | 09:34

deep throat napsal(a):

Udělejme si malé historické ohlédnutí:"Britská mise vedená lordem W. Runcimanem, jež působila od 3.8. do 16.9.1938 v ČSR jako prostředník při jednáních československé vlády s Henleinovou SdP. V duchu politiky appeasementu, usilující o dohodu mezi západními mocnostmi a nacist. Německem, se snažila donutit československou vládu k maximálním ústupkům vůči henleinovcům; v zásadě se vyslovila pro odstoupení československa pohraničí Německu".

Tím chci jen říci, že britské zájmy vždy byly, jsou a budou v britském, nikoli českém zájmu. Škoda, že pan Nečas chyběl při výuce dějepisu ve škole. Možná, že učit o těchto dějinných faktech není v současném českém zájmu.
02. 03. 2012 | 09:35

Marcus Agrippa napsal(a):

deep throat:
naši piloti v RAF nejen umírali, ale ještě za ně musel stát zaplatit výzbroj a výstroj.
02. 03. 2012 | 09:38

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

autore: skvěle, totéž český maloměšťák 02:28 :-)

Jestli počínání pana premiéra nemá taky hlubší pozadí: pan Nečas je submisivní osobnost, no a k jeho dominám Nagyové a Klausovi se nyní přidal i Cameron ...

Je-li tomu tak, musí být pozice (a zdopovědnost) premiéra pro něj neobyčejně frustrující, čemuž by odpovídalo i to, že je čím dál tlustší a opuchlejší.

A k tomu dře jako kůň ! ? :-)
02. 03. 2012 | 09:39

Občan napsal(a):

To Martin:

No, EU také nevidí problém :o))
Prostě nás "jen" postupně odstavuje od dotací, od společných jednání a od možnosti cokoli ovlivnit (vč. toho, že češtinu již vyškrtla ze seznamu jazyků, v nichž se budou podávat a předávat informace o dění ve fiskální oblasti).
Dostali jsme se do izolace a jsme vytlačováni na okraj EU se všemi z toho plynoucími důsledky.

My skutečně nejsme něco, s čím by si EU hravě neporadila. Zato jsme "něco", co se bez ní vůbec neobejde; stejně jako se "to" neobejde bez svých sousedů. Z kdysi mocné a vlivné Koruny české zbylo žalostné torzo, které přežívá jen za cenu brutálního podbízení se silnějším a za cenu ožebračování vlastních občanů.
02. 03. 2012 | 09:39

Arnie napsal(a):

Pane Chmelař, výborný blog, díky za něj.
02. 03. 2012 | 09:41

Míval napsal(a):

Na tom, že Nečas pro Camerona hraje pouze roli užitečného idiota, se asi shodnou příznivci i odpůrci EU.
Ale pokud nás Nečas svými úzce stranickými postoji vytěsňuje z možnosti jednat a ovlivňovat dění v organizaci, na níž jsme velice závislí, pak je pro ČR idiotem neužitečným. Protože bez EU bychom také mohli skončit jako odpadkový koš Německa nebo Ruska, možná obou dohromady.
Pořád se poukazuje na mnohdy autokratické počínání dua Sarkozy Merkelová. Jenže to jim umožňuje stále slabší role parlamentu. Takže pokud se chceme chránit před přílišnou dominancí Německa a Francie, měli bychom velmi aktivně posilovat demokratické principy, které stále ještě v rámci EU existují. Nečasovou zbabělostí a hloupostí o tuhle možnost přicházíme.
02. 03. 2012 | 09:45

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

občan 09:39:
trefa, bohužel, bohužel.
02. 03. 2012 | 09:47

Silvie napsal(a):

Deep,

nějak jste z toho vynechal diplomaticky Francii.
"Francie sladká, hrdý Albion a my jsme je milovali"...

Británie je pro Nečase jenom spojencem. Žádné její zájmy nehájí - to jsou bludy.

Pokud tady někdo hájí cizí zájmy - je to šláfnberg.
Ale to zjevně není pro vás překážkou.
02. 03. 2012 | 09:47

Občan napsal(a):

To Silvie:

A JAK, propánakrále, chcete existovat SAMOSTATNĚ v rámci globalizované ekonomiky, s piditrhem o velikosti sotva 10 mega chudých spotřebitelů a po likvidaci českého průmyslu a zemědělství s absencí čehokoli exportovatelného?
JAK se v takové džungli chcete uživit?

Drobní živočichové ve volné přírodě přežívají jen tak, že se stále skrývají, vycházejí v noci a jsou na permanentním úprku. Jejich metabolismus je rychlý a žijí krátce.
ČR JE takovým drobným živočichem.
Opravdu chcete, abychom žili jako myši, rejsci a podobná drobná havěť? Není náhodou lepší žít v symbióze se silnějšími, kteří nám za drobnou protislužbu poskytnou ochranu a možnost celkem pohodlné existence?
02. 03. 2012 | 09:48

neo napsal(a):

stále rebel:

já nekradu a nepatřim mezi nějaké zbohatlíky ani privilegované, takže mě se to netýká.
02. 03. 2012 | 09:50

Silvie napsal(a):

Míval,

a my už dávno nejsem odpadkovým košem Evropy???

Členství v unii nás přišlo zatraceně draho - za dotace, které jsme si z velké části předplatili, máme zcela rozvrácené zemědělství i průmysl. Za bolševika jsme byli zcela soběstačnou zemí, co se zem.produkce týká a ještě jsme mnoho komodit vyváželi. Dnes dovážíme draze nekvalitní potraviny.
Kromě Škody nemáme v podstatě významnějšího průmyslového exportéra, jen montovny, zahr.obchodní řetězce a bonitní půdu zaneřádnou fotovoltaikou, řepkou a sklady.
Negativa jasně převažují pozitiva.
Na vině jsou jistě i naši politici - Poláci se zařídili úplně jinak.
02. 03. 2012 | 09:52

Martin napsal(a):

Marcus Agrippa: Pleteš si EU a EURozónu, to jsou dvě blízké ale hodně rozdílné věci. V případě Řecka se jedná o vyloučení z EURozóny, ne z EU. My v EURozóně nejsme a tak nás odtamtud ani nikdo nemůže vyloučit :-)

Občan: Motáš páté přes deváté. Dotace máme pozastaveny jenom proto, že jsme hlupáci a na české Ministerstva jsme dosadili gaunery kteří ty dotace rozkrádají, s fiskální odpovědností to nemá spojitost žádnou.
V EU v žádné izolaci nejsme, dostali do izolace od EURozóny, kam stejně nechceme a výroční články EURozóny si tak holt budeme muset číst v angličtině.
02. 03. 2012 | 09:53

Marcus Agrippa napsal(a):

Martin:
my si tykáme?! U Řecka už se mluví i o vyloučení z EU ( nejen z eurozóny ). Totéž může potkat i nás.
02. 03. 2012 | 09:59

Silvie napsal(a):

Občan,

něco jiného je symbióza a něco jiného absolutní podřízenost.
S tím se smířit nedokážu. Proč bychom nemohli setrvat nadále ve stejné pozici - proč se máme hluboce rektálně integrovat do organismu, který prokázal svou nefunkčnost?
Proč se hrnout do něčeho, co je tak neprůhledné a nejasné - proč si nedarovat trochu času navíc...
Proč unie tak zarputile trvá na tom, že musíme!!! podepsat teď!! hned!! Vám to neevokuje trošku nekalé praktiky podomních obchodníků -podvodníků?
Nemám ráda nátlak a nerada se rozhoduje ukvapeně.
02. 03. 2012 | 09:59

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Míval, občan: opět skvěle, zvlášť to srovnání s přírodou je DOST dobré, opravdu.

(nemůžu se ubránit pozitivnímu vyjádření, když čtu velmi mi konvenující názory ... ale už končím :-))
02. 03. 2012 | 10:01

Martin napsal(a):

Marcus Agrippa: Vyloučení Řecka z EU není na pořadu dne, to jsou jenom vypouštění pokusné balónků. Vyloučení z EURozóny je ale reálné velmi.
02. 03. 2012 | 10:02

jahr napsal(a):

za mě je to naprosto přesně napsáno!
02. 03. 2012 | 10:02

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

Pro Silvie.
Ale například to zemědělství nám nerozvrátila EU, ale naši trhovci, staré státy EU si zemědělství chrání. Náš problém není EU, ale naši politici. Až tomu bude obráceně poznáme podle toho, že my budeme prosperovat a západ chřadnout.
02. 03. 2012 | 10:03

trevel napsal(a):

Víte co . Myslím si , že se nic neděje. Podepsal nepodepsal , stejně to musíme už kvůli sobě plnit. Takže proč ten povyk. A hlavně už mě docela znechucuje při vědomí těch zlodějen a všeho co se teď děje "přišívat" Nečasovi nálepky typu nomenklaturní, svazák , vychován v komunistické dobe . Pane autore , já pracuju denodenně s mladýma lidma a někdy si tak bohužel říkám ,že dnešní mladí vstávající v 10 hodin ráno , bez jakékoliv odpovědnosti , bez zažitých společencých pravidel , .... by snad i trochu tý morálky , jak říkáte z dob komunismu , potřebovali. Ono totiž smysl pro disciplínu a zodpovědnost není vlastností komunistickou ale normálního prosperujícího člověka .
02. 03. 2012 | 10:09

roman napsal(a):

Samozřejmě je to názor, každopádně pro mne první, odpovídající na otázku PROČ?
02. 03. 2012 | 10:10

akrobat napsal(a):

Občan
Taky můžeme být jako veverky. Cpát se oběma tlapkama, házet mi zlomyslně slupky z ořechů na auto a šukat jak o závod.
Ne všechna malá zvířata žijí depresívně. Podívejte na Švýcary.
02. 03. 2012 | 10:12

Puck napsal(a):

Nu ano, Commonwealth má ve světě poněkud jiné postavení, než Česká republika.
Současné země Commonwealthu :
Evropa :
Spojené království ; Kypr ; Malta
Severní a Střední Amerika :
Kanada ; Jamajka ; Trinidad a Tobago ; Barbados ... celkem 12 zemí
Austrálie a Oceanie :
Austrálie ; Nový Zéland ; Samoa ; Tonga ; Papua Nová Guinea,... celkem 9 zemí
Afrika :
Jihoafrická republika ; Ghama ; Nigerie ; Uganda ; Keňa ... celkem 19 zemí
Asie :
Indie ; Pakistán ; Sri Lanka ; Malajsie ; Singapur ... celkem 8 zemí

A Česká republika ? Kde to vlastně je ?
02. 03. 2012 | 10:16

kocour počtář napsal(a):

Marcus Agrippa
Existuje nějaký důvod aby nám náš boj za svobodu financovali Britové, kteří své válečné dluhy pospláceli relativně nedávno?
02. 03. 2012 | 10:16

Honza napsal(a):

No nevím, soudruh ekonom je snad expert, ale je zarážející, že o EU a jejím příštím nasměrování se rozhoduje v EUROzóně a o EU nyní rozhoduje MERKOZY. TO JE EVIDENTNĚ ŠPATNĚ a hlavně nedemokratické. EU ztrácí veškeré demokratické atributy.
02. 03. 2012 | 10:17

Inci napsal(a):

Ten titulek je dost přehnaný ... tedy není-li Nečas zakuklený Kikinboy ...

Nečas rozvrací EU na příkaz svého pána Klause agenta KGB ...

KGB dnes rozvrací naši politickou scénu luxusníma prostitutkama a korupcí :

Domina na úřadu vlády ( 270 000 ) .... na plat větší než její pán z něho vymlátila bičíkama mozek ...
Domina na PÚ (293 000 ) ...

... dnes se asi opravdu pro práci na ministerstvu nenajde prosté nekouřící děvče se znalostí psát na stroji ... :-(
02. 03. 2012 | 10:18

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Puck: ČR je nedaleko Švýcarska a žije se tam venkoncem rozjařeně, jak píše nahoře akrobat :-) :-)
02. 03. 2012 | 10:19

Pavel13 napsal(a):

:Silvie
Jak se vystupuje z EU? Vy víte o státě, který chce vystoupit? Tak sem s ním.
Že by ČR? V posledním referendu jsme se k EU přihlásili. Vyhlásíme nové?

Jsem pro takové referendum, ale chci vidět toho odvážlivce, který k tomu zavelí. Jestli se najde, pak se rozklepou kolena nám při pomyšlení, že by naši lídři měli ještě zvládnout takový krok, když nezvládají záležitosti zcela banální.
02. 03. 2012 | 10:20

Mirek napsal(a):

To občan:

A koho tím silnějším myslíte? Snad ne ten shluk dalších vyděšených a navíc velmi nemocných myší zvaný eurozóna či EU. Ty nás před dravci asi těžko zachrání. Smysl (vámi popsaný) by mělo přimknout se velmi těsně buď k samotnému Německu nebo k ruskému mědvědovi. Obě mocnosti v této době ostatně velmi dobře spolupracují. Ale proč se přimykat ke Španělsku nebo Belgii, abychom spolu zachraňovali Řecko, to dává smysl jen mozkům vymytým prázdným "evropanstvím". Je komické, že lidé, kteří varují před drážděním bruselské "velmoci" si současně libují ve velkohubých projevech vůči skutečně silným zemím jako Rusko nebo Čína.
02. 03. 2012 | 10:21

Milda napsal(a):

K čemu nám vlastně EU je? Je to spolek okupantů a zrádců! Jediné, čeho jsme se dočkali, je diskriminace. Oni mohou vše, my nesmíme nic. Oni si dotují zemědělství a naši zemědělci krachují. Zakázal nějaký nevolený úředník. Byli jsme dtruhým největším vývozcem cukru. Diktátoři z Evropy nám to zakázali....dokonce dali dotace na bourání našich cukrovarů! Kolik se jich zbořilo ve zrádcovské Francii? A tak bychom mohli pokračovat. Dříve jsme kvalitní potraviny vyváželií a dnes sem dovážíme okupantský šunt. Na stejnou kvalitu jako mají okupanti nemáme podle diktátorů z EU nárok! Zkuste si zajet za hranice k okupantům. Okamžitě vás kontrolují jako teroristy! Za nožík v nářadí auta vás táhnou k soudu! takoví jsou potomci Hitlera aspol. A tuhle verbeš máme poslouchat a skákat jak nám nařizují. Zase by z nás měli nejraději protektorát. Lépe nám bylo bez těchtolikvidátorů. Umí jen zakazovat. Až nebudeme mít z čeho pro ně dělat elektřinu, tak nás kopnou do zadku, protože už nebudeme mít pro ně žádný význam.
02. 03. 2012 | 10:22

dědekababka napsal(a):

To Silvie
Probůh a kdo asi zlikvidoval ten průmysl tady atd, kdo stojí za tím , že se máme špatně, jak sama říkáte? Ty lidičky dole? Ptejme se onoho pána na Hradě , ODS a dalších , kterým je šuma fuk , jak tento stát vypadá , páč voni jsou za vodou. Se vzpamatujte...Vy jste pravicového smýšlení , vůbec si nepřipouštíte , že vaše ideologie dokázala za dvacet let z tohoto státu udělat bandu slouhů a montážníků . O jakých národních zájmech to mluvíte , vždyť tady nám pomalu nepatří ani příkopy u cest. Těm našim spravedlivým modrým a podobným jde jen o to , aby jim nikdo nekoukal pod prsty. To dnes chápe i antoušek...Jestli je tu něco nefunkčního ,tak je to ganitura ve strakovce. Ta bíde je v tom , že není barvy , kterou by bylo možno volit...
02. 03. 2012 | 10:23

Th napsal(a):

Vláda nám zase ukákala, že nepřemýšlí o budoucnosti větší něž pár týdnů/měsíců. Kvůli extrémní nepopularitě příští volby vyhraje socdem, přestane se šetřit a budou tu každoročně několikasetmiliardové deficity. ODS pak bude hlasitě pokřikovat o nezodpovědnosti a vůbec si nevzpomene, jak nepodepsali evropskou smlouvu, která by takové deficity státu zakázala.
02. 03. 2012 | 10:24

Marcus Agrippa napsal(a):

kocour počtář:
tak teď jste mi vyrazil dech. Anglie byla v životním ohrožení ( Amerika byla ještě pořád out ), naši a polští piloti byli poslední zoufalou rezervou a to si jako měli první sehnat prachy na éra a munici?! No to jsou věci.
02. 03. 2012 | 10:25

Míval napsal(a):

Silvie: myslím, že odpadkovým košem Evropy nejsme a asi ani nebudeme. Reálnější se mi to opravdu jeví ve vztahu k Německu či Rusku.
Ale to zásadní, co Vám stále, zdá se, uniká, je stará pravda, že středně velký stát může působit na evropském fóru jako důležitý pouze tehdy, pokud je zdatný ve vyjednávání. Ten, kdo se sám zbaví vyjednávací pozice, je buď blázen nebo zemský škůdce.
Co mi vadí na Nečasovi, respektive těch, co ho vodí, jsou důvody, proč odmítá podpis. On neřekl - toto nám vadí, protože je tady významný demokratický deficit v rozhodování, protože to z těch a těch důvodů ohrožuje fungování EU, protože ideje MMF zaměřené na záchranu ekonomik se zatím nikde neosvědčily, atp. Možná by se mu dostalo podpory i od dalších států a rozjela by se užitečná jednání. Ne, on blábolí jak náměsíčný o suverenitě (co je to v současném světě?), nedostatečném mandátu či legislativních procesech v ČR.
To je prostě tragický obraz pimprlete, která předstírá, že je politikem.
02. 03. 2012 | 10:25

občan napsal(a):

Nečas se stává poskokem univerzálním. Nestane-li se do března 2013 nic, můžeme se pouze těšit na konec mandátu V. Klause. Poté by policie a státní zastupitelství měla konat svoji povinnost.
02. 03. 2012 | 10:26

Kanalnik napsal(a):

skvely clanek, dekuji!
02. 03. 2012 | 10:26

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Mirek:
"přimknout se velmi těsně k samotnému Německu" chcete-li být v symbioze se silnějším, je třeba akceptovat jeho postoje nebo je alespoň netorpédovat. Považuje-li Německo stále ještě za vhodné být v EU, měli bychom alespoň uvažovat, proč tomu tak je.

"nebo se přimknout k ruskému medvědovi" díky, beze mě. Dejte se do toho s panem Klausem, můžete si namlouvat, že vás medvěd nerozmáčkne. Myslím, že v porobení vazalů je ruský medvěd o hodně zkušenější než jakákoliv forma EU.
02. 03. 2012 | 10:30

kocour počtář napsal(a):

Marcus Agrippa

Beneš seděl na docela obstojném balíku. V té době se v Británii na Hurricany a Spitfiry vybíralo do kasiček. V rusku Stalinovi pomáhala financovat zbrojení pravoslavná církev.

Ti letci do Británie přišli z důvodu svého osobního přesvědčení. Když jsem se generála Peřiny ptal, jaké to bylo rozhodování, vzít ranec a jít do neznáma, řekl mi: "Já ty Němce prostě nemoh vystát." Prostě neviděl jinou možnost než jít.

To, že ti nejlepší byli ochotni podstoupit největší oběti je něco, co se nedá účtovat. Dát jim k tomu příležitost stálo peníze. Je spravedlivé, že jsme se na tom podíleli a měli bychom na to být hrdí.
02. 03. 2012 | 10:39

Le Chien Rouge napsal(a):

Dobrý den, domnívám se, že je chyba tzv. házet Británii do jednoho pytle. Pokud vím, ihned po oficielním prohlášení UK premiéra, že "nepodepíše" se unisono ozvala skotská politická representace a prohhlásila, že to jen podpoří rozhodnutí o osamostatnění Skotska v r. 2014. Cameron jel hned do Skotska s apelem, aby Skotové zůstali v UK alespoň ve formě velmi volné federace. Ale nezdá se, že by v tomto směru dosáhl nějakých příslibů.

Pro DEEP - "hrdý Albion" neměl s předmnichovskou ČSR žádnou vojensko-politickou dohodu, byl proti rozbití Monarchie a vzniku ČSR, jeho první poválečný prémiér veřejně prohlásil, že ČSR je neštěstím Evropy, ve vniku československého národa viděli tehdejší UK politici účelový podvod.A pokud jde o samotnou dohodu, je ironie, že se dovoláváte nějaké zrady, politické elity v čele s Benešem nesou zodpovědnost za to, že se ČSR octla naprosto isolována. Dnešní politická representace, ještě tupější, než ta předmnichovská, opět pracuje na naprosté politické isolaci Česka a pilně připravuje půdu pro nějakou další katastrofu v budoucnu.
02. 03. 2012 | 10:40

Pavel13 napsal(a):

:Silvie
Poláci se zařídili jinak? Tak proč se s nimi doprčic konečně nespojíme? VB nás nepotřebuje, pro Polsko bychom byli přínosem. Furt do EU tlačíme nějaké naše zájmy, místo abychom zformulovali s Polskem, Slovenskem, ... ty společné a pak je prosazovali větší silou. Pořád brečíme, že o všem rozhodují Sarkozy s Merkelovou, ale co jsme udělali pro to, aby k nim přibyl Tusk?
My vlastně víme proč tomu tak je, že? Rusové se nemají rádi s Poláky a u nás se naopak někdo má hodně rád s Rusy (tedy s ruskými politiky).
Snad se v příštích prezidentských volbách chopíme šance a pootočíme kormidlem správným směrem.
02. 03. 2012 | 10:41

JC napsal(a):

Chmelaři, vy nejste ekonom, ale ojroekonom něco jako sociaista Havel. Vaše specializace o tom vypovídá. Nezachrání vás ani to, že jste na rozdíl od něj studoval v UK.
Poslyšte regulovčíku, kde jste to pohnojil, že je Řecko před bankrotem ?
P.S. Zrovna čtu, že v Bruselu už se "zase tančí všude".
Pokolikáté již za posledních 10 let ptám se. Popovídáme si za rok amatére.
02. 03. 2012 | 10:44

ČSP napsal(a):

Hezky se to čte, ale hluboký smysl tento článek nemá. Ona celá EU je jen Kapitalistický Komunismus pro pár společností a ne pro lidi. :D
02. 03. 2012 | 10:45

Pompeius Magnus napsal(a):

Chmelař, Chmelař, nějakej Chmelař byl papálešem za sosany v Pardubicích, že Vy pane Aleši budete jeho příbuznej? A neráčíte mít bratra, co poskytuje ty různé konzultační služby v Praze? Abych věděl, z jaké že sociálně demokratické rodinky to jste, víte?

Jinak je vlastně jedno, jestli je Nečas poskokem Camerona, nebo Šerkézyho, nebo enderačky Merkelové. Ale vzhledem k aristokratickému původu a solidnímu vzdělání Davida Camerona a s ohledem na nejistý maďarský původ Šerkézyho a prušácký dederonismus Merkelové, je vlastně Cameron nejlepší volba.

tož tunelující rodince mnoho zdaru Aleši!!
02. 03. 2012 | 10:47

učitel napsal(a):

Když se čs. premiér vzepře Merkozymu, tak je poskok toho, kdo jim taky oponuje. A kdyby zabředl do s?aček vytvářených EU, zase by ho tady niěkdo jiný napadl, že poskokuje Merkozymu.
02. 03. 2012 | 10:48

Dick napsal(a):

Držet hubu a krok, to navrhujete? Jenomže tak to bylo za bolševika a když vidím tu podobnost nestačím se divit jak málo času uplynulo aby ldi zapoměli. Nejsem Klausův fanoušek ani zdaleka, ale EU je vedena špatně což je konec konců vidět na tom jak dopadlo Řecko a jakým způsobem se EU podařilo krizi vyvézt do celé Evropy a to jenom kvůli neochotě a neschopnosti přiznat si chybu. Domnívám se že taková slepá poslušnost se vymstí. Je to stejný přístup jako když podepisujete smlouvu aniž by jste si ji přečetli a nebo ji podepíšete s tím že vám tam něco nesedí a spoléháte, že ta situace nenastane. To neskončí dobře. Jsem opravdu konsternován z toho jakým způsobem údajně demokratická EU řeší oldišný názor. Země které nesouhlasí jsou šikanovány, ponižovány a zesměňovány. Je jim vyhrožováno, že se ocitnou na druhé koleji je jim řečeno že jsou všem pro smích atd. Už z principu není možné takové praktiky tolerovat. Nechci být špatným prorokem, ale pokud EU pokusy dopadnou špatně a dojde na lámání chleba každý stát si bude chtít zachránit vlastní zadek zejména ty velké klidně na úkor těch malých.
02. 03. 2012 | 10:49

Josef napsal(a):

To vypadá, že panu Chmelařovi, jak se říká, teče ještě mléko po bradě! Nic nezažil a je totálně v soudech vedle. Není mezi těmi vyřazenými z Plzeňské fakulty? Za kým se snaží lézt v EU on? Naprosto s ním v uvedené věci nesouhlasím.
02. 03. 2012 | 10:52

vico napsal(a):

Skvěle napsaný článek.

Když však čtu velkou část příspěvků, tak si říkám - dobře nám tak!!!

Někdo shora napsal naprosto přesný a velkou část naší populaci charakteristický výkřik. Je dobře, že se Nečas nepřipojil k těm 25 idiotům.

Evropa se skládá z 25 států, kde si demokracii nepolíbený plebs zvolil 25 idiotských vlád /u našich echtovních pravičáků, kteří takto hodnotí převážně pravicové strany, tak to je něco :-)/. Pak je tu ještě jeden potenciální idiot Velká Británie, která, až budeme dostávat první facky od bandy 25 idiotů, se nejen nás nezastane, ale opět nás "zradí", protože i pro ni je důležitější si to nerozházet s osvalenými "idioty" než s jedním izolovaným užitečným neidiotem- otloukánkem.

Jinak svět je, milí poslední echtpravicoví mohykáni, nespravedlivej. Holt, kdo chce bojovat proti všem, musí být srozuměn, že ti "všichni", ho nebudou mít rádi a zařídí se. Klaus svým trucem s LS například ovlivnil podobu fiskální smlouvy ještě více než naparující se Nečas. Hoši, co spolu mluví, smlouvu zkoncipovali tak, aby ji tentokrát jakýsi obskurní vrtošivý stařík nemohl svým nepodpisem blokovat. I stalo se. Ta šance až tolik bolestivě kopat do kotníků se opakovat holt nebude.

A stejně tak je to s Maďarskem. Orbán svou arogancí/nebudu teď hodnotit, do jaké míry oprávněnou/ si vykoledoval, že Maďarsko se stalo prvním pánem na holení.Jistě kandidátů na stop strukturálním fondům bylo více, ale někdo být první musí. A proč tedy ne zrovna Maďarsko.

Korupcí prožrané Česko je přímo zralé na sankce.Když na to příjde. Ono ten proces otloukánka bude pomalý. Není kam spěchat. Nečas nepodepsal, protože s podpisu nekynul žádný benefit. Inu, někdy se zase stane, že při výběru, komu bude poskytnut benefit, budeme nespravedlivě odsunuti až za 25 idiotů stojících před námi. Za vychcanou chytrost se většinou také platí.
02. 03. 2012 | 10:52

Pavel13 napsal(a):

:kocour počtář
Jen dodám, že Beneš nepohrdl ani velkým balíkem od Bati. Po válce se mu taky v čele lidu náležitě "revanšoval".
02. 03. 2012 | 10:54

Vandal napsal(a):

dejte na má slova, Nečas nehájí zájmy ČR, Nečas hájí zájmy

T U N E L Á Ř Ů !!!!

Nečas Š K O D Í občanům České republiky!

Izolace postihne ČR, nikoliv EU. EU se bez nás lehce obejde,

ztratní budeme jenom my.
02. 03. 2012 | 10:54

Xaver35 napsal(a):

Výborně,výborně autore - i s těmy sarkasmy!
Ještě jste nezmínil: náš premiér se místo toho "utrhl" a vyzývá k "dobudování jednotného vnitřního trhu EU". On nestudoval jen historii,jak tu kdosi napsal,ale ani základy evropské integrace.Ale teorii toho jednotného trhu má v malíčku asi paní Nagyová - bývalá prodavačka. Takže premiérovi se i tady dostává kvalitních rad z první ruky...
02. 03. 2012 | 10:55

Jan z Rokycan napsal(a):

Za vejce za 5,- nemůže Brusel, ale ti blbci, kteří je za tu cenu kupují.
Přestaňte to kupovat, slepice snášet nepřestanou a vajíčka budou zase za 2,50 - jednoduchý zákon nabídky a poptávky....
02. 03. 2012 | 10:56

Josef napsal(a):

Na p. Chmelaře platí heslo: Koho chleba jíš, toho píseň zpívej!
02. 03. 2012 | 10:58

Josef napsal(a):

Jednotný trh tady již fungující byl, ale ve střední Evropě....
02. 03. 2012 | 11:01

jiriuk napsal(a):

Ach můj bože, jaká to slátanina. Vy toho pane autore opravdu o Británii a jejím premiérovi víte více než on sám. Gratuluji!
02. 03. 2012 | 11:01

ČSP napsal(a):

Co mají společného Aleš Chmelař a Václav Klaus?

Přednáší v zahraničí SCIFI. Jeden teď a druhý před rokem 1989.

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
02. 03. 2012 | 11:07

kampanus napsal(a):

Já se domnívám, že v tom špatném vlaku nesedí jenom Nečas, ale většina z nás. Slibovali nám Pendolíno a posadili do dobytčáku.
No a lokomotivě, která nás táhne,už pomalu dochází uhlí a zrácí výkon. Výkon staré lokomotivy nelze zvýšit novými kolejemi, bezpečnostní signnalizece nějak nefunguje, tak že můžeme očekávat brzy náraz. Jsem si ale jist, že mašinfíra bude stačit včas vyskočit!
02. 03. 2012 | 11:08

Vladimir napsal(a):

Chmelař je vedle, jak ta jedle !
Cameron (potažmo GB) prý nepřistoupil na smlouvu kvůli vnitrostranickým problémům ? Chmelaři, ať vám vrátí školné, kde jste studoval a vy jim vraťte pohlavky, které vám možná dávali, když jste nedával pozor ...
GB si už dlouhodobě - a to od samého vstoupení do EU (resp. ES) udržuje určitý distanc k unijní legoislativě a organizaci spolku. Bylo tak za laberistů i konzervativců. GB si udržuje dlouhodobě nadhled nad unií a nechce strkat hlavu do chomoutu u vozu, kde práskat bičem může někdo jiný.

Jestli jste toto nepochopil, nemáte co psát své "výplody" na veřejnost !
02. 03. 2012 | 11:13

Koplkop napsal(a):

Vážení komentátoři a komentátorky,
přečetl jsem si celou diskuzi a to je počteníčko. Od zdi ke zdi. Jeden hot a druhý čehý. Vůbec žádná jednota, naopak rozpor na rozpor. Každý se ohání tím, jak jen on má pravdu, když on je eurohujer, když on je euroskeptik.
A tak je to z celou EU. Vysněná, proklínaná. Všichni blogeři, kteří zde mají svůj blog a píší o EU, mlží, přikrucují si svoji pravdu tak, aby prošla a byla obhajitelná jejich idea. Ještě jsem tady nečetl jednu jedinou opravdovou nezávislou analýzu.
02. 03. 2012 | 11:13

Sims. napsal(a):

Nejhorší je, že tahle vládna vyopadne, ale následky, které její činy přinesou i v budoucnu budou nedozírné. naši slavní politici dostanou své trafiky a trafičky, ale společnost na tom bude hůř a hůř. To je ta absence osobních odpovědností, které zde chybějí. Kdyby si byl každý politik, manager vědom své odpovědnosti (vynucené i zákony a s postihy), určitě by více vážil své kroky. U nás je absence morálky, práva a odpovědnosti.
02. 03. 2012 | 11:16

resl napsal(a):

Jasně, že všichni nemohou být tak prozíraví jako Češi. Ale ať jsem hledal, jak jsem hledal, důvod odmítnutí nalezen nebyl. Fakt je, že nemám informace jako Nečas. Těch 25 premiérů musí být proti našemu Nečasovi tak trochu pitomci. Nejvíc mě zaujal častý "argument", že je lepší se nechat okrádat vlastními zloději, než těmi z EU. Ti naštěstí ještě nezačli, protože jsou hloupí a sypou našim zlodějům, ale počkejte až začnou taky krást. Co s námi jen, maminko moje zlatá, bude ?
02. 03. 2012 | 11:17

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
02. 03. 2012 | 11:18

Medikolog napsal(a):

Silvie 06:35, kdyby jen buzerovat Bruselem - i OBÍRAT Bruselem formou SMLUVNÍCH POKUT za bídu... Brusel: "Jste švorc, půjčili jste si na chleba? Tak nenejom že vám z vašich příspěvků nevrátíme část jako tzv dotace na blbsti vymyšlené neziskovkami a nečechy, ale ještě zaplatíte SMLUVNÍ POKUTU aby jste byli ještě ve větším srabu...

Mladičký autore, je maprosto v pořádku, že Nečas tohle CHUCPE proti našim elementárním zájmům odmítá podepsat. Jó, to kdyby "pakt" místo toho stanovil pro EU jednotný jazyk (jako kdysi v USA zvolili angličtinu - co vyhrála o pár hlasů ned němčinou), srovnání legislativy a životní úrovně (mezd a pensí za stejnou práci) v EU a zdravotnictví v celé EU jako bylo u nás před Julínkem a před Cikrtem... Zavedení jednotné měny bez pro nás diskriminačních podmínek... výrobek pro jednu část EU by nesměl mít okradené složení... byla by to jiná záležitost. Pokud by po přechodnou dobu sjednocování a vytváření evropského národa měly členské státy PRÁVO VETA a rozhodovalo by se o podstatných věcech všelidovými referendy jejichž výsledky v jednotlivých státech by automaticky znamenaly VETO v případě odmítnutí návrhu... šlo by o smlouvu rovných s rovnými, vytvořil by se Evropský lid z národů zatím různých.. vytvořil by se kvaskotel jako před více než 100 lety v Americe. Samozřejmě by v Evropě museli být Evropané zvýhodněni, jako jsou mimo Evropu Evropané znevýhodňováni ve prospěch místních, což je naprosto vpořádku. Prostě by se vytvořily Spojené Státy Evropské jako stát Evropanů s jednotnou zahraniční politikou, jednotnými konvenčními i jadernými ozbrojenými silami schopný KRUHOVÉ OBRANY - proti protivnům odkudkoliv... to by byl zločin nepodepsat. Ale to, co Merközy zplodili je rovné prodání sebe sama do otroctví ani ne za mísu čočovice.
02. 03. 2012 | 11:20

PepaS napsal(a):

Jan z Rokycan:

Jedinej rozumnej názor
02. 03. 2012 | 11:27

Džejpí napsal(a):

Žádné argumenty jen osobní ataky - prostě socialistický doby*tek jak má být.
02. 03. 2012 | 11:27

Občan napsal(a):

To akrobat:

Může bejt :o))
Veverky jsou roztomilí plyšáčci, kteří se ochotně naučili parazitovat na lidech. Ony pochopitelně nevědí, že je máme rádi, potože jsou rozkošné. Ale vědí, že je rádi krmíme, takže se z lesů přestěhovaly do parků, zahrad a na hřbitovy.
Ve volné přírodě je totiž loví kdeco...

Ale jestli víte o někom, komu by Češi připadali jako roztomilí plyšácci a kdo by byl ochoten nás živit, sem s adresou jeho zahrady! :o)))
02. 03. 2012 | 11:30

ČSP napsal(a):

For - stejskal - všechno má smysl pokud poukazuje na určitou absurditu.
Článek již v základu nemá nic společného s článkem, ale pouze soukromým názorem pisatele. A smazaný komentář poukazoval na jeho OBROVSKÉ ŽIVOTNÍ ZKUŠENOSTI.
:P
02. 03. 2012 | 11:34

Petr napsal(a):

německý poskok promluvil... ámen
02. 03. 2012 | 11:35

Luba napsal(a):

Sákryš,
to vypadá nadějně!

Konečně se staneme součástí Britského impéria a velet nám bude namísto Klause Sir Charles.

"Třeste se, korupčníci!"

Jistě, pane premiére!

https://www.youtube.com/watch?v=OF4BIkxmZl4

No jo ... ale kam odsunout Drobila, a ty, co jim "bylo nadrobeno"?
02. 03. 2012 | 11:41

ČSP napsal(a):

On ho to naučil Václav.
Ten hned po revoluci vyrazil do němec se omlouvat za něco co nám bylo nařízeno.
To jak se to provedlo je věc jiná (souhlasím, že byla napáchána určitá zvěrstva, ale ta byla i před tím a němci se neomlouvali)
Koukněte se jak tu zahraniční podnikatelé podnikají. Tady vyrobí a vyvážejí jako polotovar a daní v německu jako výrobek. Za to může EU i naše legislativa podřízena EU.
EU může do Kanady mi ne! EU může do USA mi ne! A to slibovali, že se za nás postaví a NIC. Tak proč bychom mi měli??
02. 03. 2012 | 11:44

zdenekb napsal(a):

Míval:

"Co mi vadí na Nečasovi, respektive těch, co ho vodí, jsou důvody, proč odmítá podpis. On neřekl - toto nám vadí, protože je tady významný demokratický deficit v rozhodování, protože to z těch a těch důvodů ohrožuje fungování EU, protože ideje MMF zaměřené na záchranu ekonomik se zatím nikde neosvědčily, atp. Možná by se mu dostalo podpory i od dalších států a rozjela by se užitečná jednání. Ne, on blábolí jak náměsíčný o suverenitě (co je to v současném světě?), nedostatečném mandátu či legislativních procesech v ČR. To je prostě tragický obraz pimprlete, která předstírá, že je politikem."
02. 03. 2012 | 10:25

...velmi dobře napsáno, nemělo by zapadnout!
Ví někdo z obhájců premierova "nepostoje" (hradně řečeno) nějaké jeho odůvodnění?
02. 03. 2012 | 11:48

krajan napsal(a):

Milda 10:22
To všechno,co popisujete,nám způsobili "ONI" ? Já se důvodně domnívám,že jsme si to způsobili sami,samozřejmě pod vedením našich skvělých vůdců všech barev a odznaků.
02. 03. 2012 | 11:48

ČSP napsal(a):

krajan napsal(a):

Milda 10:22
To všechno,co popisujete,nám způsobili "ONI" ? Já se důvodně domnívám,že jsme si to způsobili sami,samozřejmě pod vedením našich skvělých vůdců všech barev a odznaků.
02. 03. 2012 | 11:48

Ano je to tak tak všichni k následujícím volbám a ukažme jim to zač je toho loket!
Plno lidí si stěžuje, ale k volbám nechodí. Já ANO, ale co je mi to platné, když je nás málo co volí něco jiného. K volbám chodí převážně Modří, Oranžoví a Rudí STRANÍCI ;(
02. 03. 2012 | 11:56

LiD napsal(a):

Poslechnou Chmelař,
jaký že to maj vzdělání Voni. Není to náhodou VUML ?
02. 03. 2012 | 11:57

Silvie napsal(a):

dědek a bába,

však já z toho české politiky nijak nevyvinila. Poláci si vyjednali o něco lepší podmínky pro zemědělskou politiku a polští zemědělci (protože tohle se týká výhradně zemědělců, nikoliv politiků) nebyli tak prvoplánově zaměření na snadný a okamžitý výnos a nezasvinili svá pole všudypřítomnou řepkou, sklady a fotovoltaikou. Dnes jsou naprosto soběstační.

Ale pokud jde o přiblblé kvóty, pak nemáte tak zcela pravdu, s tím politici příliš dělat nemohli.
Primárním záměrem EU bylo totiž udělat z nově přistupujících zemí svá odbytiště!!!!!, proč by jinak projevovali zájem vůbec přijímat zaostalé země, jako Bulharsko, Rumunsko atd.?
Dnes dovážíme drahý cukr, superdrahá vejce, vepřové i hovězí maso, drůbež, drahá vína, ovoce i zeleninu a mnoho dalších zbytečných komodit (nepoživatelná rajčata, mrkev,jablka atd.).

Nechci se opakovat, ale pokud nikoho z vás nezaráží skutečnost, že si Brusel osobuje právo kecat "autonomním" zemím do vnitřních politických záležitostí!!! (Maďarsko je exemplární případ), tak díky bohu, že to zarazilo alespoň Nečase.
Dejte tomu všemu trochu času a sami uvidíte, jakým směrem se budou záležitosti unie ubírat.
Je předčasné dělat nějaké zásadní závěry.
V momentu, kdy padne Řecko, uvidíte tu vzájemnost a sounáležitost.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A jen tak na okraj, proč bychom se podepsáním - podle vás "bezvýznamného" souhlasu se vstupem do fiskální unie, měli dostávat "na okraj"??? Neprotiřečíte si trochu?
Pokud jde o "nedůležitý" akt, proč je na nás vyvíjen z unie takový nátlak?
Předposranost soukmenovců je příznačná - díky podobným,jako jste vy, se republika kdysi dobrovolně vydala Němcům i Rusům.
Kecy o tom, že jsme "chudáčci malí a bezmocní" mně vytáčejí do nepříčetnosti.
02. 03. 2012 | 11:58

hoša napsal(a):

Jaký poskok, náš premiér je génius
konečně to někdo vymyslel, třetí cesta, ani Rusko, ani USA, tak Britské ostrovy. Konečně to vyjde, do třetice všeho dobrého nebo zlého
Sláva nazdar výletu, výletu, výletu, nezmokli jsme už jsme tu, už jsme tady, matička (tatíček) nás pochválí, pochválí, pochválí, že jsme jako cigáni, cigáňata, hip, hip, hurá !!!
02. 03. 2012 | 12:09

paprika napsal(a):

To se nám to pěkně vrací! V 90tých letech jsme (Kikina) byli taky namachrovaní, nebudeme přece na nikoho čekat-výsledek byl, že jsme byli jediní v postkom. Evropě v hosp. recesi a Klaus táhnul. Teď jsme zase nejchytřejší, ovšem zase máme nejmenší růst, ostatní postkom. nás dohání a ten hloupý Západ nám uniká, místo abychom ho dotahovali. To pitomé čecháčkovství nás ještě přijde pěkně draho!
02. 03. 2012 | 12:09

Vandal napsal(a):

Sylvie

holka zlatá, vážně si myslíte, že Nečas, potažmo ODS, myslí na

zájmy někoho jiného, než na zájmy pražských zlodějů, tunelářů

a byrokratů?

Vy věříte Nečasovi byť jen jedno jediné slovíčko? Vy nevidíte,

kam to vedou?

ODS se bojí demokracie jak čert kříže, bojí se, že zlodějny

by pod dohledem civilizovanějších zemí EU musely skončit, to je

hlavní důvod, proč nás vedou na periférii Evropy. Strach

z civilizace, strach z vlády zákona, neschopní se bojí,

že budou odsunuti. Tak to je, drahá Sylvie
02. 03. 2012 | 12:12

JB napsal(a):

V tomto má Nečas pravdu, uvědomujete si co v tom dokumentu vůbec stojí? To že schodek státního rozpočtu může být maximálně jen 0,5 % HDP. Maastrichská kritéria, která povolovala schodek jen do 3 % HDP se nedodržovala (zejména v Řecku s přikrytím od amerických ratingových agentur, které tamější vládě podvodníků a zlodějů pomáhali falšovat stav ekonomiky, to je ovšem vpořádku a Řekům se pomáhá - z našich společných evropských peněz, ač by nemělo - Váš problém - zkrachujte si, ale to by ovšem nesměli dlužit v německých bankách, že? Němci chtějí své peníze zpět, tak spolu s Francií vymysleli tranční evropské půjčky - Řecko obratem od Francie koupí naprosto zbytečné francouzské vojenské technologie, němcům vrátí, co má půjčeno a dluží nyní celé Unii. Když Němci svůj podíl na Řeckých dluzích zmenšili, teď začínají stále častěji mluvit o tom, že Řecko už zachraňovat nebudeme, ještě jim alespoň tedy odepíšemé 70% jejich státního dluhu (společného Unijního (dříve by to bylo především Nemecké) věřitelství)). Teď po tomto grandiozním podvodu si Merkelová nakráčí s tímhle pamfletem a protlačuje ho v EP na sílu, když souhlasíte jste velcí evropané a pochlebuje, když jste proti, zkouší Vás tato Hitlerova vnučka (míněno podobně jako spojení Tyršův vnuk a tělovýchova) přesvědčit, když to nejde, demokraticky Vás (státní delegaci) na jednání v radě EU nepozve (jako třeba v minulosti dvakrát Poláky). Opravdu úžasná Evropská Demokratická Unie, jen co je pravda. Všiměte si občas také na závěr, že když může dostat pokutu kterákoli kromě německých a francouzských firem, tak ji dostane téměř bez vyjímek (vyjímka - Velká Británie - u ní by to bylo na politické roztržky) a diskuzí. Na závěr Vás odkáži na jeden blog (2 články), kde je naznačeno, kam se Evropská Unie s touto demokracií jednou dostane a co je horší, začínají se touto falešnou demokracií kazit i její členské státy:
http://janasimonova.blog.idnes.cz/c/217747/O-Sulikove-testu-formalnosti-vlad-statu-Evropske-unie.html
http://janasimonova.blog.idnes.cz/c/215930/Nahled-na-budoucnost-EU-prizmatem-zkazy-SSSR.html
02. 03. 2012 | 12:13

Taoiseach napsal(a):

Aleš Chmelař

Nečas není ani Cameronův poskok. Tak nanejvýš šašek.
02. 03. 2012 | 12:13

Onkolog napsal(a):

To Milda: Vy Jste ale vykutálený šovinista, takový malý fašounek naruby, ještě že nepíšete -"tak soudruzi ke strojům"
02. 03. 2012 | 12:14

ČSP napsal(a):

To: Onkolog - za komančů cigáni museli chodit do roboty. Sice nic nedělali, ale neměli aspoň tolik času krást. A jejich děcka viděli, že je nějaká povinnost jinak šel fotr za katr.
Jinak kam jsme se to dopracovali s tím EU-nkováním. Nemáme cukr, bezešví trubky nesmíme bez souhlasu EU a Strýčka Sama nic vyvážet a vyrábět, roste nám dluh. Jo pro EU stavíme plynovod, který mi nepotřebujeme. Proč nevede německem??
02. 03. 2012 | 12:28

Marcus Agrippa napsal(a):

ČSP:
prosím vás už to tady padlo - v EU jsme od roku 2004. Veškeré smluvní podmínky, do té doby vytvářely výhradně NAŠI politici. Ne EU nebo Brusel - ti to jen akceptovali.
02. 03. 2012 | 12:32

buldatra napsal(a):

Nečas a poskok?
Jasně, jak jinak?

Mějme prosím neustále na paměti, že třesoucí se pozadí vzešel z výsledku voleb v našem povedeném systému zastupitelské demokracie - partajokracie.
Jako takový nás jakoby zastupuje i v Ojropě, respektive mělo by to tak být, páč je to voličovo zbožné přání, ale jeho skutečný způsob zastupování je de fakto jen a jen na něm, nebo lépe na tom, komu dělá poskoka.
Nechápu, že se tomu někdo furt a stále diví.

Vždyť přece volič v kotlince volí partaje a jejich lídry. Odvolat je nemůže.
Zato může libovolně nezávazně v rámci zákona řvát a ječet a pak zase volit partaje a jejich lídry.
A tak stále dokola, dokud nezahřmí a tzv. zastupitelská demokracie bude nahrazena demokracií.
(zastupitelská demokracie se má k demokracii asi tak, jako by demokracie spočívala v zastupování).
Což se však samo od sebe nestane.
Za ta léta by to snad mohlo být už každému jasné.
Chmelaři, pokuste se nad tím zamyslet.
02. 03. 2012 | 12:37

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

Zdejší bojovníci proti Bruselu jsou fakt komici.
Brusel ohrožuje naši svobodu, ale čí svobodu, svobodu neobolševických lumpů, kteří se zde dostali k moci?

Jsme na tom trochu podobně jako před Listopadem a máme mezi sebou pořád dost neřádů, kteří se nás snaží chránit před těmi za Rozvadovem.
Deficit demokracie, diletantská a zkorumpovaná vláda je především u nás doma.

Znovu připomenu bídu naší české „demokracie“

Many EU Leaders See Low Job Approval
http://www.gallup.com/poll/152111/Leaders-Low-Job-Approval.aspx

Západní politiku dělají především lidé, kteří mají důvěru svých občanů, u nás banda lumpů, kterým je jedno, co si o nich lidé myslí.
02. 03. 2012 | 12:41

pavjan napsal(a):

Ten článek je jenom účelové tvrzení,nic víc,nic míň. Pouhá neomarxistická agitka. Profil autora vysvětluje vše.
02. 03. 2012 | 12:43

Denda napsal(a):

Ulevil jste si ?
Je Vám již lépe anebo stále hrozí akutní zásah lékaře - specialisty ?
02. 03. 2012 | 12:47

Josef K. napsal(a):

Zdá se, že správné češství v podobě Silvie, JB, rokycana a podobných lze redukovat na pár hesel: všichni okolo jsou zlí a mají s námi ty nejhorší úmysly, všichni okolo jsou hloupí, ekonomie je nejvyšší stupeń vědeckého poznání, autor má pochybné vzdělání a je mladíčkem, autor je havlista, Německo okupuje Evropu jinými prostředky. Této skupině lze doporčit zefektivnit jejich psaní, neboť píší stále totéž. No, tato hesla učinila z této země nepředstavitelné: po dvaceti letech jsme na tom hůře než Balkán, čemuž tehdy nikdo nevěřil.
Pravdou je, že přebalování potravin nědělají Holanďané, ale tuzemští vedoucí, tuzemský průmysl vybudovali jiní spoluobčané, kteří byli vyhnáni a tuzemec ho zjevně není schopen řídit, francouzské brambory jsou chutnější než české a lépe vypadají, německé automobily v podobě Škoda předčí ty české v podobě Zapadlo, závislost na německém hospodářství je škodlivá: umožnila vzniku normalizační vrstvy neofeudálů, neofeudálové všech kast nepotřebují vzdělánost, formální tituly lze nakoupit, ekonomie není věda,matematici nevyřeší společenské krize, všichni okolo jsou normální a schopní konsensu, což je v tuzemsku vzácné zboží, Nečas je typický představitel normalizačních elit, Klaus je člověk duševně nemocný, kupodivu to lze vztáhnout na celý vzorec české politické reprezentace, ruština jen zdánlivě připomíná češtinu, hlavní ruský výrobek je raketa a samopal, Západ financuje Rusko, Rusko financuje Klause...A z toho vyplývá, že český novodobý guláš musí být nastavován a proto se moc nedá v některých podnicích jíst, stejně jako český rezeň není z telecího...a české hospodářství má charakter guberniální ekonomiky Stavropolského kraje. Někteří naši spoluobčané mají zjevně mužické geny.
02. 03. 2012 | 12:48

Marcus Agrippa napsal(a):

pavjan:
ACH JO. Marxistická - bolševická - socialistická EU - 3x FUJ. Už aby jsme z ní byli vyloučení že ano?! Nikdo nás v ní nedrží - hlasujme PRO vystoupení. Kde a kdy bude podpisová akce?! Už konečně to naše evropské"trápení"ukončeme vystoupením.
02. 03. 2012 | 12:49

Jiri Stanek napsal(a):

skvělé, tohle bych chtěl číst pravidelně v nějakých papírových novinách. Respektive kvůli tomuhle by mi stálo za to si ty noviny kupovat.
02. 03. 2012 | 12:56

Marcus Agrippa napsal(a):

Tohle hodně vysvětluje:
http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-54900820-firma-z-londyna-sef-z-karibiku-tajne-ucty-v-rakousku-tak-tekly-stamiliony-z-promopra
02. 03. 2012 | 12:59

Marcus Agrippa napsal(a):

Že by nová mafiánská osa zla:
Jamajka - Londýn - Praha.
Ten Nečas to prostě podepsat nemůže. Vždyť je z ODS .....
02. 03. 2012 | 13:02

Ferry napsal(a):

Pane Chmelař děkuji, každá nová informace je k něčemu dobrá, k ničemu nezavazuje, nikoho do ničeho nenutí, jak tu někteří rádoby světaznalí plkají. Kdo dokáže myslet vlastní mozkovnou, udělá si svůj názor.
02. 03. 2012 | 13:02

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem další dva příspěvky, které neměly nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu (viz Kodex diskutujících)

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
02. 03. 2012 | 13:04

Pompeius Magnus napsal(a):

to Josef K:

a děje se Vám tohle často? Víte, to se dá léčit, ale udělat první krok a navštívit psychiatra musíte Vy sám.
02. 03. 2012 | 13:04

Koplkop napsal(a):

Já jen nechápu, když ten Nečas a tím vlastně celá ta naše reprezentace, tak hloupě vzdoruje něčemu, co bez mrknutí oka podepsalo jiných 25 států, proč když už jsme udělali takovou hroznou chybu, která nás zcela vyřadila z Evropy, proč zase posiluje koruna? Kdo ji jěště věří? Nebo je to naopak? Kdo ještě věří EURU?
02. 03. 2012 | 13:10

JFC napsal(a):

Ono nejde ani tak o to, kdo a komu poskokuje mezi vládnoucími, ale hlavně o to, je-li to či ono, jak si přál a přeje volič, protože jen ten je zákazník, který platí.
02. 03. 2012 | 13:11

Ondrej P napsal(a):

Jako zamestance Evropske socialnedemokratcke strany Vase nazory plne chapu, ale jako absolventa ekonomickych na Vase nazory koukam s otevrenou pusou. K cemu je dobre socialisticke spolecenstvi statu, kde je akorat plno dotaci, regulaci, vyjimek a kde zvoleni predstavitele pouzivaji vyrazi a mluvu, ktere normalni clovek nemuze rozumet. Takoveto nazory bych cekal u cloveka, ktery vetsinu sveho zivota prozil v komunismu a je zvykli na tuto mluvu, dotace, regulace... a tim padem mu to neprijde divne. Mam nizsi ekonomicke vzdelani nez Vy, ale i s tim dokazi rozlisit, ze jedine dve veci jsou pro unii dobre. Prvni je potreba Volny trh a druha je dobry napad Volny pohyb osob v unii.
02. 03. 2012 | 13:13

Josef K. napsal(a):

Pompeius Magnus. Doporučuji začít u sebe. Například vhodné dílo je od Roberta Muchembled "Orgazmus, čili Milostné potěšení na Západě." Titul provokativní, obsah by značně zvýšil Vaše znalosti. Bohužel, jako vždy, česky to k dostání není, neboť jedinou "vědou" (která nikde jinde vědou uznána nebyla" je zde ekonomie a účetnictví.
02. 03. 2012 | 13:18

Josef K. napsal(a):

Ondrej P. "Mam nizsi ekonomicke vzdelani nez Vy, ale i s tim dokazi rozlisit, ze jedine dve veci jsou pro unii dobre. " Zda-li to nebude právě tím nižším "ekonomickým" vzděláním, milý OndrejiP. Občas je nutné vylézt na kopec, z údolí se do krajiny nepodíváš, jak tady dokazují mnozí.
02. 03. 2012 | 13:20

Pepe napsal(a):

S Anglií to jde od desíti k pěti, od té doby, co přišla o kolonie, a přišla na to, že vlastní produktivita práce ji nezachrání (zpropadený Gándhí a Mandela). My jsme na tom podobně, ani jsme nemuseli mít žádné kolonie, nám stačilo 20 let demokracie s Václavem Klausem.

Takže když se spojí dva zkrachovalci, není problém. Jen se to nikam nepohne. Tedy ne tím správným směrem. Ale zřejmě se to ani nezhorší. Horší už to totiž bylo. Teď už to bude jen stejné, na prd.
02. 03. 2012 | 13:25

Pepe napsal(a):

A navíc, stále si můžeme bohulibě říkat, že jsme na tom lépe než Rovníkové Kongo :) Juch :) Snad to vydrží co nejdéle :)
02. 03. 2012 | 13:26

Marcus Agrippa napsal(a):

Nechce I.Radičová dělat premiérku u nás:
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/260702-slovaci-tvrde-kritizuji-cechy-kvuli-odmitnuti-paktu-stability.html?ref=zpravy-dne
02. 03. 2012 | 13:27

Marcus Agrippa napsal(a):

Pepe:
to jste urazil Kongo! Kongo má velké naleziště diamantů, mědi, zlata, kobaltu atd. U nás se můžeme pyšnit jen největší koncentrací lichvářů a zkorumpovaných politiků na m2. A to není zrovna moc žádaný vývozní artikl : ))
02. 03. 2012 | 13:31

Libor Stejskal = CENZURA napsal(a):

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA
02. 03. 2012 | 13:35

Libor Stejskal = CENZURA napsal(a):

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA
02. 03. 2012 | 13:36

Libor Stejskal = CENZURA napsal(a):

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA

Libor Stejskal = CENZURA
Libor Stejskal = CENZURA
02. 03. 2012 | 13:36

Koplkop napsal(a):

Marcus Agrippa
!U nás se můžeme pyšnit jen největší koncentrací lichvářů a zkorumpovaných politiků na m2. A to není zrovna moc žádaný vývozní artikl"
Proč ne? Já bych je vyvezl hned. Vyvážet se dá i na skládku. :-)
02. 03. 2012 | 13:36

Sauerfede napsal(a):

1. Smyslem Evropské Unie je dusit, škrtit a nakonec zničit Německo - a při tom do poslední chvíle uchovat v Němcích dojem, že je to v jejich zájmu.
2. Všechna moc v Evropě patří Trhům.
3. Trhy vládnou z London City, UK.
Proč v Evropě není žádná diskuse o britských privilegiích? Vzpomene si vůbec někdo na De Gaullův odpor proti vpuštění Británie na kontinent?
Jak je možné, že Británii nikdo nedonutí k přijetí eura?
Proč se něco takového trpí?
A jaký je náš společný zájem s Brity?
Velká Británie exportuje hlavně demokracii (zbraně) a služby (rozumí se finanční machinace). Potřebuje silnou měnu a vždycky ji mít bude - dokud bude řídit souostroví daňových rájů, která nasávají a perou finance z celého světa.
A my? Neradi závisíme na vývozu do Německa, protože to vyžaduje hodně práce a úsilí, ale ráději bychom už jenom prali peníze - jako Britové.
http://vimmer.blog.idnes.cz/c/248934/Fischer-a-Svaty-Gral.html
02. 03. 2012 | 13:39

Bob100 napsal(a):

Nechutná angličtina, která vydělává GB a US miliardy a rozesílá spoustu učitelů po světě se musí učit už od 1. třídy, aby se dosáhlo úspěchu. Učte se esperanto, to je snadné a rychlé a nepodporuje namyšlenost angličanů
02. 03. 2012 | 13:40

Petr napsal(a):

Dalsinaprosto tendenční nedemokratický článek. Co je na tom špatného, že by omezeni národní suverenity mělo schvalit referendum? Nevim, proč by o tom co bude v zemích EU měli rozhodovat Merkelova se Sarkozym Za ty zeme to podepsali politici,kteri k tomu nemeli mandat. Proc se na to nezeptali svych obcanu? EU to je spousta kecu o demokracii ale jen kdyz se to mocipanum hodi. Referendum v zadnem pripade a pokud ano a hlasovani nedopadne spravne, tak opakovat, opakovat.....
02. 03. 2012 | 13:42

neo napsal(a):

bob100:

a kde se s tim domluvíš?:)
02. 03. 2012 | 13:53

stejskal napsal(a):

Tak to každopádně, paní či pane, který se jmenuje Libor Stejskal = CENZURA.

Nevím, jste-li autorem příspěvku o "prdeli" či toho, který obsahoval hanlivé komolení jména, ale jak vulgarismy tak ta komolení zde zapovídá Kodex diskutujících, který jste se vstupem do debaty zavázal respektovat.

Pokud Vám takto nastavené diskusní prostředí nevyhovuje, jistě najdete jiné, které lépe odpovídá Vašemu diskusnímu stylu.

Přeji hezký den.

Libor Stejskal
02. 03. 2012 | 13:54

Marcus Agrippa napsal(a):

Petr:
suverenitu - to myslíte, jako tohle:
http://byznys.lidovky.cz/inspekce-odhalila-plesnivy-sklad-s-potravinami-pro-cesko-pzl-/firmy-trhy.asp?c=A120301_171448_firmy-trhy_nev
To vážně Češi, Moravané a Slezané chtějí plesnivé potraviny, předražené paliva nebo enormní bankovní poplatky??!! Tak trochu masochismus ne?!
02. 03. 2012 | 13:54

VLK napsal(a):

Nezlobte se, pane autore.... Ale....mnoho slov o ničem. A hlavně. Rozhodování "o nás bez nás" se už v naší historii odehrálo. Pokud by si každý ze států zametl především před vlastním prahem, nezajímal by se možná tolik o Prahu. To co je většinové ještě neznamená, že je správné. I to lze v historii poměrně často vysledovat. A ekonomické zájmy Velkých hráčů, kteří účinně motivují většinu, rozhodně nejsou vždy ekonomickými zájmy malé České republiky. Natožpak zájmy politickými.
02. 03. 2012 | 13:57

ČSP napsal(a):

From -> Marcus Agrippa
tak stejně se dá i vystoupit. EU není žádný nucený spolek - SciFi

tak teoreticky taky můžeme být vyloučení ( jako Řecko ) - SciFi A není vyloučeno a těch důvodů je trochu víc.

formě ESUO už v roce 1951, jako reakce na válečné běsnění, ale dodnes jde jen o volné sdružení spolupracujících svobodných států - Provázanost ekonomickými vztahy (již se nejedná o svobodné státy) Nadnárodní korporace to nedovolí.

v EU jsme od roku 2004. Veškeré smluvní podmínky, do té doby vytvářely výhradně NAŠI politici. - ANO, ale na základě požadavků došlo ke změnám v zákonech.

Tak co ještě za bludy
02. 03. 2012 | 14:03

Karton napsal(a):

Autor samozřejmě nemá pravdu. Máme tu Maastrichskou smlouvu, která přikazuje dodržovat roční dwficit pod 3% a celkový pod 80% DPH. To by mely plnit země Eurozony především. Celkový deficit plníme, ale právě ty země, které ten pakt vymyslely jej neplní. A ten pakt stability, který připouští 0.5% ročního dluhu stav financí zemí EU nezlepší, protože celkový dluh Německa, Francie a Italie se bude dále zvyšovat. My máme ještě čas, než přejdeme k vyrovnanému rozpočtu. Ale aby nás někdo z Bruselu trestal za to, že nemáme rozpočet pod 0.5% (samozřejmě pokutama), tak to nám není zapotřebí. Jak říká Soros, příliš velké šetření v době krize vede ke kolapsu ekonomiky. Každý velký podnikatel má dluhy, které mu pomáhají prosperovat. Zeptejte se na příklad Babiše. Je potřebné si jenom udržet pověst dobrého dlužníka
02. 03. 2012 | 14:09

Taoiseach napsal(a):

VLK

"Rozhodování 'o nás bez nás' se už v naší historii odehrálo."

Máte pravdu: být přitom, když se rozhoduje o věcech, který nás budou (i před přijetím eura) ovlivňovat, je naším legitimním zájmem, aby byli naši představitelé přitom. Podle Aktuálně.cz "Premiéru Nečasovi ... se nelíbí nedostatečná účast nečlenů eurozóny na vrcholných schůzkách států platících eurem." JENŽE - když k mezivládní smlouvě nepřistoupíme, nebude se ČR na těch schůzkách účastnit VŮBEC. Trochu problém, nemyslíte?
02. 03. 2012 | 14:11

Libor Stejskal = CENZURA napsal(a):

Článek o Pr... jsem nepsal, ale schází jich tu trochu víc (tech článků). Buď to cenzurujete sám a nepočítáte, nebo tu je ještě někdo druhý. A pak si to tam nahoře tedy srovnejte.
Připadá mi to tu tak, že když se něco někomu nezamlouvá tak to smázne.

Po přečtení klidně smažte. Děkuji

PS: Ke spamu se uchyluji jen v krajní nouzi.
02. 03. 2012 | 14:11

V. napsal(a):

Britanie je z Evropských zemí nejdůvěryhodnější. Bez Britanie a USA by se na evropském kontinentě proháněly diktátoři všeho druhu. Takto to alespoň občas zkoušejí.
Co se praktického fungování Eurozóny týče, pak Merkozy nám ukazuje co je demokratická diskuse. Draghi a ECB zase jak se hospodaří - stačí tisknout. Všihni houfně pak podepíší dokument podobný tomu, který dlouhá léta bez uzardění porušovali. Krásný to spolek.
02. 03. 2012 | 14:13

Pavel BelajeY napsal(a):

Nečas je premiér s pochybným mandátem ,uděleným nepochybně směšným prezidentem Klausem. Kdo dal těmto lidem mandát, aby v této věci sami rozhodli. Ústava ? V tomto případě máme ústavu velmi nedostatečnou.Pokud dává za pravdu dvěma chorým mozkům, byť na jedno jakém postu..
02. 03. 2012 | 14:17

Taoiseach napsal(a):

Karton

Autor možná v něčem nemá pravdu, ale zcela jistě ji nemáte Vy v těchto bodech:
- jedním z kritérií je celkové zadlužení veřejných financí (což je něco jiného než deficit) ve výši do 60 %
- podle znění (ne)podepsané smlouvy "nás z Bruselu nikdo nemůže trestat" přinejmenším do doby, než přijmeme euro (což je podmíněno právě snížením deficitu)
- "My máme ještě čas, než přejdeme k vyrovnanému rozpočtu" - no, když myslíte...
02. 03. 2012 | 14:19

Honza H. napsal(a):

Oproti autorovi mám za to, že spojenectví s Británií je zdravé a konstruktivní.
02. 03. 2012 | 14:21

Český Strakatý Pes napsal(a):

From -> Marcus Agrippa napsal(a):
to jste urazil Kongo! Kongo má velké naleziště diamantů, mědi, zlata, kobaltu atd.
Pepe neurazil Kongo!
Ta naleziště totiž ovládá někdo úplně jiný než vláda toho státu a nejsou to ani ti co se vydávají za držitele těch dolů. Jinak by Kongo bylo někde úplně jinde v rozvoji. Bylo by to tam jak v Kuvajtu.
02. 03. 2012 | 14:22

Taoiseach napsal(a):

V.

ECB netiskne, zatím jen půjčuje bankám. Tisknou Vaše obdivované USA.
02. 03. 2012 | 14:22

stejskal napsal(a):

Není tu nikdo jiný, pane Libor Stejskal = CENZURA.

Texty, které porušují zdejší Kodex namátkově odstraňuji jen já (když mi to dovolí čas, ať už ten volný či ten, který musím věnovat tomu, za co jsem v Aktuálně.cz placen).

Příspěvky jsem zde - pokud si dobře vzpomínám - mazal dva. Důvody jsme uvedl.

Ke spamům se klidně uchylujte, já se zase budu snažit o to, aby zde mohli debatovat ti, co o debatu (ve smyslu výměny názorů) stojí. To znamená aby zde bylo co nejméně toho, co zapovídají zdejší pravidla.

Libor Stejskal
02. 03. 2012 | 14:23

Silvie napsal(a):

Vandal,

proč bych měla věřit Nečasovi nebo Klausovi? Já věřím sobě, jen se občas s některým z politiků (vyjímečně i nalevo) názorově shodnu.
Mám vlastní, dost dobře fungující mozek a vidím, kam unie spěje - k demokracii zcela jistě nikoliv, leda tak k demokratuře (opět si vypůjčím výraz páně Cibulky).

Josef K.,

pokud si pochutnáváte na hnusné holandské zelenině bez chuti a zápachu, ovšem patřičných křivek a barvy a chutnají vám francouzské brambory, tak to jste opravdový gurmán!

Já kupuju českou odrůdu Anabell, jediné momentálně poživatelné brambory na trhu.

Opravdu vám, humanistovi a příznivci velkého guru svobody, pravdy a lásky-Havla, ani trochu nevadí, že unie trestuhodně zasahuje do vnitřní politiky jiných států?
Fangličku za Tibet ale určitě vyvěšujete...

Nebo tu pravdu a lásku ohýbáte přes koleno, když je třeba?!

Co mi to tady vyprávíte za fantastické rozprávky, jak bez unie bídně zahyneme, protože neudržíme fiskální politiku na uzdě.
To spíš ti bruselští politruci neudrží meč a moč.

Vždyť ten stupidní pamflet podepsalo i Řecko, Itálie, Portugalsko - které nikdy nemohou dané podmínky splnit.
Budete tady stále dokola tvrdit, že jde o stabilitu unie a záchranu eurozony.
Přitom jde jen a pouze o záchranu německých a francouzských bank. Až se jim podaří vymámit z členských států maximum fin.prostředků (pod ušlechtilou záminkou, že zachraňujeme řecké soudruhy), které jsou schopny poskytnout, eurozona se zhroutí a Německo si zřídí nový superstát.

Já už tyhle demagogie nemůžu dál číst, sorry ,ale dělá si mi nevolno. Připadám si tady,jako na nějakém bolševickém sjezdu před dvaadvaceti lety.
Neexistuje šance, že EU a eurozona v této podobě přežije!!!
02. 03. 2012 | 14:26

Libor Stejskal = CENZURA napsal(a):

Když myslíte? Ale i tak tu chybí asi tak 7 příspěvků od několika autorů a napsáno je všeho všudy 3
02. 03. 2012 | 14:28

stejskal napsal(a):

Když myslíte...

Já mazal jen tři (možná čtyři, ale to by musel být jen jednovětý výkřik, který někoho hrubě napadal, to už ani neavizuji) a nikdo jiný to zde nedělá.

Libor Stejskal

P.S. Zkuste sem nějaký čas chodit, třeba zjistíte, jak se zde dá debatovat.
02. 03. 2012 | 14:31

český maloměšťák napsal(a):

http://zpravy.kurzy.cz/311395-penize-od-ecb-braly-napriklad-barclays-a-lloyds/

"...Britská bankovní trojka Barclays přiznala, že využila nabídku ECB a v rámci 3letých LTRO si řekla o 8,2 mld.EUR.

Zájem o levné zdroje měla také britská bankovní dvojka Lloyds BG, která si řekla o 11,4 mld. EUR..."
02. 03. 2012 | 14:32

Český Strakatý Pes napsal(a):

from -> Silvie
Musím souhlasit ve většině bodů. ;)
Jak říkám komunističtí kapitalisté nebo kapitalistický komunismus. Vždyť se stále plánuje a nařizuje co a kolik se toho musí kde vyprodukovat. Cukr, prasata, slepice, řepka, kukuřice, obilí atd. atd.
02. 03. 2012 | 14:33

Taoiseach napsal(a):

Silvie napsal(a):

"Neexistuje šance, že EU a eurozona v této podobě přežije!!!",
neboť se jí pravděpodobně zasekává vykřičník - :)
Lze k tomu dodat, že nikdo z nás nepřežije v té podobě, jakou má dneska. Ale na rozdíl od nás majíá EU a eurozóna šanci, že za pár let bude jejich podoba hezčí než dneska - :)))))
02. 03. 2012 | 14:37

českž maloměšťák napsal(a):

Český Strakatý Pes
Naštěstí se ale centrálně nereguluje produkce psychopatů a zlodějů v establishmentu.
V čemž jsme tedy vysoce konkurenceschopní.
To je naše komparativní výhoda - tu si Bruselem vzít nedáme - to radši tu EU zbouráme !
02. 03. 2012 | 14:46

Silvie napsal(a):

Tao,

hezčí možná bude, ale maximálně pro Němce.
Sarkozymu to neříkejte.
02. 03. 2012 | 14:48

Český Strakatý Pes napsal(a):

českž maloměšťák - JJ to bychom je měly vyvážet
02. 03. 2012 | 14:48

queeg 500 napsal(a):

Konzistence vašich názorů je skutečně obdivuhodná:

Evropa potřebuje pořádnou změnu, ne Merkozyho paskvil
Aleš Chmelař 07. 12. 2011 | 08:58 Přečteno 7199 krát Pošli e-mailem
Navrhovaná změna smluv je výsměchem všem příčinám současných i budoucích krizí. Evropu nyní nezachraňuje Merkelová se Sarkozym a jejich rozpočtová disciplína, nýbrž Mario Draghi a jeho tiskárna na peníze.

Oba evropští kanonýři tref do černého se sešli v pondělí a stanovili agendu zítřejšího jednání Evropské rady. První, nejdůležitější a vlastně jediný bod je změna evropských smluv, která má umožnit lepší kontrolu rozpočtové kázně.

Prý tím dojde k větší federalizaci Evropy.

Podobný závěr považuji za špatný vtip a urážku všech evropských občanů. Obdobná změna smluv jen a pouze vytvoří nového a podobně neschopného pohrobka Paktu stability a růstu.

Pacht stability a růstu

Aby bylo jasno, nikdo z evropských politiků si nikdy nedělal seriózní iluze, že by Pakt kdy mohl fungovat. Jeho porušení Řeckem vedlo ke kreativnímu účetnictví. Porušení Francií a Německem nevedlo k ničemu. I současná revize smluv povede k tomu, k čemu už vedlo posílení paktu v roce 2005. K ničemu.

Většina nutná k uvalení sankcí byla prakticky nezformovatelná. A i kdyby ji francouzsko-německé duo teď reformovalo, neschopnost Paktu tím zdaleka nekončí.

Uvalit finanční sankce na někoho, kdo se příliš zadlužuje, dává stejný smysl jako připoutat závaží k nohám člověka, který si šel zaplavat za cedulí “Nebezpečí! Zákaz plavání!”

I další důvody ale hovoří proti změně smluv, jaké zamýšlí právě Merkozy.
-----

atd...
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/ales-chmelar.php?itemid=14973
02. 03. 2012 | 14:57

jm napsal(a):

YaM
Už dlouho jsem nečetl tak brilatní komentář a analýzu problému. Zajímalo by mne jestli si to přečte i Nečas a jeho reakce by mne vážně zajímala...Myslím že hraje českou dechovku na mezinárodní scéně a kvůli jeho vnitristranickým šachům posílá celou republiku na okraj Evropy a po nálepce Švejků přidává nálepku užitečných idiotů...
02. 03. 2012 | 15:08

paprika napsal(a):

Silvie- sorry, asi se Vám přitíží, ale Vámi vychvalovaná česká odrůda brambor není česká, ale HOLANDSKÁ !Jak jste si připadala na bolševickém sjezdu není až tak důležité.
02. 03. 2012 | 15:09

Silvie napsal(a):

paprika,

ale ty brambory jsou pěstované v Čechách, to jsem si zjišťovala. Pokud jde o vína, taky se tady pěstují např.francouzské odrůdy.
Nejodpornější brambory, bílé ,vodovaté, sem dovážejí z Egypta.
Nejlepší má jeden farmář, ale toho chytím málokdy.
Nejfantastičtější papriky-zmijovky pocházejí z již.Slovenska, moje babička je tam kdysi pěstovala ve skleníku. S tou polystyrénovou hmotou bez chuti a zápachu se to nedá srovnat.
Stýská se mi po normální zelenině a ovoci - to,co nám prodávají je hnus!
02. 03. 2012 | 15:18

skeptický napsal(a):

V Británii žije strýček skrblík,co mu patří polovina světa.A Unie by chtěla klíče od špajzu.Tůdle.
02. 03. 2012 | 15:22

Český Strakatý Pes napsal(a):

Silvie -
Anabell Rodičovská kombinace: Nicola x Mona Lisa Udržovatel: HZPC Holland B.V., Joure, NL Registrace v ČR 2005

Ale je rozdíl zda je zelenina pěstována ve skleníku pod umělým osvětlením a sklizena před dozráním a pak pomocí plynu téměř zastaveno dozrávání, aby déle vydržela. Nebo utržena na zahradě a prodávána na Farmářských trzích přirozeně dozrálá.

Ale to je o něčem trochu jiném.

Jsme otroci nadnárodních korporací a pokud budou státníci podepisovat každý pamflet z EU či USA tak to tak zůstane. Přibližme se Švýcarsku. :)
02. 03. 2012 | 15:28

JZO napsal(a):

Celý článek je snůžka řečí typu "jedna paní povídala". Co takhle napsat něco bez použití eurohujerského slovníku?
tvrdá data, myšlenkové konstrukce příčina-následek, použití logiky: premisa-tvrzení-důkaz-experiment
02. 03. 2012 | 15:31

Jan z Rokycan napsal(a):

Petřík Nečasů se oddělal už při svém nástupu - nenástupu na vnitro za poslední Klausovy vlády - kdo asi potřebuje takového oddělaného a podělaného premiéra?
02. 03. 2012 | 15:31

skeptický napsal(a):

Francouzské brambory jsou dobré,i když drahé.
Milostivá tomu rozumí,šetří mi kudy chodí,dokáže sehnat i kožich za 200,000 jen za polovičku.
02. 03. 2012 | 15:32

skeptický napsal(a):

Farmářské trhy jsou z velké části podfuk.Totéž biopotraviny.
02. 03. 2012 | 15:34

Dex napsal(a):

NEbylo by lépe klást si místo otázky, do které zadnice je lépe se nasoukat, otázku, k čemu je dobré té které zaemi, včetně naší, účastnit se zmíněné fiskální integrace EU? Není to tak dlouho, co padaly vlády jen aby se prosadil euroval, jehož jediným cílem je chránit německé banky. Pak tu máme zajímavý postup německé energetiky a teplárenství, které si tak nějak na úkor všech okolo hřeje vlastní polívčičku, podivnou rozhodovací taktiku dua Merkozy, které došlo zjevně k přesvědčení, že jsou legitimními vládci celé Evropy včetně nás. Čemu přesně báječné kroky EU na obranu proti krizi do této chvíle pomohly?
02. 03. 2012 | 15:40

hovorka11 napsal(a):

Nečas je Cameronův poskok na rozkaz Klause.
Korupce a rozkrádání u nás bude bez vměšování se z venku.
Co kdyby nám chtě někdo diktovat vyšetřování rozkradaček, jak tomu bylo u drzých švýcarů, kteří nás při vyšetřování MÚS nepřinutili k spolupráci ?
02. 03. 2012 | 15:42

Silvie napsal(a):

skeptický,

souhlas. Ale tohle je fakt sedlák. Má výborné rané brambory - pečeme je i se slupkou v troubě. Na tzv.farmářské trhy vůbec nechodím, to jsou samí překupníci.
Brácha si v Hradci nechává dodávat přímo od sedláků tzv."bedýnky" - tam je záruka.

JZO,

o přesná data není v obci eurohujerské zájem.

Omezuje se na emocionální výkřiky typu- odstaveni od (beztak vyschlého)unijního prsu zahyneme, budeme v izolaci, nebudou nás mít rádi, nebudeme moci přispívat řeckým soudruhům, obsadí nás Rusové nebo Číňani...
A já bych jen připomněla staré pravdivé dobré české přísloví - - KDO SE BOJÍ SE.. v SÍNI.
02. 03. 2012 | 16:17

Pompeius Magnus napsal(a):

to Silvie 14.26

Podepisuji každé Vaše slovo, nechcete někam kandidovat? Volil bych Vás, a třeba i do Europarlamentu:)

Europarazitů v Bruseli je 600.000,-Kč, a ti rozpadu EU nezabrání. Římskou říši taky nechtěli její obyvatelé bránit, protože pod Vandaly i Góty se žilo líp, než pod bandou chamtivých císařových úředníků. Po rozpadu EU budou moci Eurohujeři sepisovat analýzy o tom, jak v důsledku selhání elit došlo k nenaplnění geniální a nosné myšleny o Univerzální Evropě a o ušlechtilé ideji Evropanství.
02. 03. 2012 | 16:23

zdenekb napsal(a):

Silvie, JZO:

Pokud voláte po přesných datech a silných argumentech, očekával bych je zejména od premiera této země. A když jsme u volání po logických myšlenkových konstrukcích, měli byste jiným přestat nadávat do "eurohujerů"...

"...zarazí lehkost, s níž se do běžného jazyka vloudí i výrazy s chatrnou (nebo žádnou) vnitřní logikou, jsou-li opakovány mechanicky, dostatečně dlouho a často. Nakolik se filmově zpodobněné „hujerství“ doopravdy kryje s povahovými rysy takřečených “eurohujerů“?

Správný eurohujer prý nemá vlastní názory, vyhraněnou osobnost a ani špetku sebeúcty. Ví dobře, že za nic nestojí, a tak touží přenést své svobody a práva na bedra mocnějších a chytřejších. Chce být ovládán. Nejedná racionálně, jinak by dávno prohlédnul ústrky, jimiž nás Evropa šikanuje. Ve slepé víře ve vyšší eurodobro (a za mizivého vztahu k rodné hroudě!) se hodlá rozplynout v centralizované Říši jako kostka cukru v hořké kávě. Pořádně hořké! Chová se pouze stádně… vždy se jen tupě přimkne k většině. Prostě… ta otrocká duše chce v klidu živořit, a nechávat si diktovat pokyny!

Filmovým Hujerem naopak cloumá ctižádost a touha vyniknout, být premiantem. Tygrem, dalo by se říct. A především – touha pokyny udílet! Ostatně proto, aby „směl pomýšlet na zasklené místo“ v kabině pro mistra, nastupuje večerní školu. Se stejnou poctivostí čte denní tisk i své zápisky z výuky, a na hodiny se usilovně šprtá. Jakmile se naskytne volná funkce sběrového referenta, skočí po ní, protože se dostane o stupínek nad ostatní, a navíc „na konci roku bude odměněn“. Podlézá velmi systematicky – „švestičky z vlastní zahrádky“ (slyšíte dobře úlisné zdrobnělinky slovíček v té větičce?) přináší jak třídnímu učiteli, tak v závěru i novému vedoucímu… zkrátka tam, kde mu ze šplhounství kynou nějaké výhody. To není slepá víra, to je (posměváčky tolik velebený) pragmatismus…! Hujer větří, vyčkává… a v pravou chvíli se rád blýskne svou osobní důležitostí. Když přijede návštěva rumunských soudruhů, například… (...)"

http://zdenekb.blogspot.com/2012/02/kdo-je-tu-hujer.html
02. 03. 2012 | 16:28

Silvie napsal(a):

Pompeius,

tak to je dobrý, už mám dva voliče - vás a Honolulu.

Zdenekb,

víc argumentů už nemám.
Čas hraje pro mou prognózu - nechte tomu pár měsíců a uvidíte sám. Nemůže to dopadnout dobře - členské státy nespojuje nic víc, nežli strach a hrubý nátlak.
Když vidím, jak agresivně reaguje Řecko, vůbec bych se nedivila, kdyby se právě "kolébka civilizace" pěkně zfašizovala.
A bude zaděláno na nějaký mezinárodní konflikt. Ostatně , Kypr a Turecko nejsou daleko.
02. 03. 2012 | 16:48

vico napsal(a):

Zdenekb : bravo! Občas opakujte odkaz na váš blog. Jste fakt dobrý :-)
02. 03. 2012 | 17:02

Silvie napsal(a):

Zajímavá čísla a zajímavé zúročení eurodotací.
Klausův Mach vyšťoural: EU dotuje Jihočeskou rozkoš. Adresa: Vlhká
Ekonom a bývalý poradce prezidenta Václava Klause Petr Mach se ptá, zda je nutné zmrazovat důchody, když na EU podle něj doplácíme asi desetkrát více, než chce ministr financí Miroslav Kalousek ušetřit na důchodcích.

Podle ministerstva financí dostala Česká republika loni o 30 miliard z Bruselu víc, než kolik tam poslala. Do Bruselu jsme poslali 41,7 miliardy korun!!!!! a 72,5 miliardy korun z Bruselu přišlo!!!!!. Podle ministra financí Miroslava Kalouska a opozičního lídra Bohuslava Sobotky je to o důvod víc, abychom ochotně poslali 38 miliard!!! z devizových rezerv na pomoc eurozóně.

Podle Macha je třeba připomenout, že kromě 41,7 miliardy, které jsme poslali ze státního rozpočtu do rozpočtu EU, neseme některé další náklady.

Vlhká rozkoš s prostitutkami
Uvádí náklad 19 miliard !!!!!!na kofinancování evropských projektů. „Tyto peníze sice neputovaly přímo do Bruselu, ale musely být utraceny na projekty, které si přál a schválil Brusel, jako je třeba euro-environmentalistický komiks pro děti, nebo projekt s názvem Jihočeská rozkoš zaměřený na dotování prostitutek!!!!!!!!!, sídlící na adrese Vlhká. Kdybychom nebyli v EU, nemuseli bychom na evropské projekty z veřejných rozpočtů vynaložit 41,7!!!!!! příspěvků plus 19 miliard!!!!!!!! spolufinancování. Naše obce by možná neměly cyklostezky za stamiliony a poradenská centra pro prostitutky a pasáky. Ale těchto 60,7!!!! miliardy by mohly utratit na to, co opravdu potřebují,“ říká Mach.

Dalším výdajem je 10 miliard!!!!!!!!!!!!!!!!! na úředníky. Abychom totiž získali a přerozdělili evropské dotace, musíme ze státního rozpočtu, z krajských a obecních rozpočtů platit tisíce úředníků. „K tomu připočtěme ušlých devět miliard, které by si tito lidé vydělali, kdyby se živili prací,“ upozorňuje ekonom.

Záruky krachujícím státům a osobnost papouška šedého v čase
Další položkou je 14,4 miliardy!!!!!!!!!! záruk za půjčku EU Portugalsku a Irsku. Záruku poskytl jménem našeho státu ministr Miroslav Kalousek na zasedání EU v Bruselu. „Zaplatit to budeme muset, jakmile EU bude muset splatit dluhopisy, které vydala, aby získala peníze na půjčku pro Portugalsko a Irsko. Vláda by na to měla vytvořit rezervu již v momentě, kdy záruku poskytla, ale místo toho hospodaří stylem po nás potopa. Stejné je to samozřejmě s letošní chystanou zárukou 38 miliard !!!!!!!!!!!na půjčku z devizových rezerv,“ zlobí se Mach.

Dalších 46 miliard!!!!!!!!!!!!!!!má stát plán EU-2020, který má dosáhnout toho, aby 40 procent absolventů střední školy mělo vysokoškolský diplom. Cíl EU zní: Dosáhnout toho, aby 40 procent lidí narozených 1986-1990 mělo vysokoškolský titul. „Abychom splnili plán, počet studentů státních škol prudce stoupá a dosahuje už 400 tisíc a daňové poplatníky to stojí 16 miliard ročně na přímých nákladech a 30 miliard na ušlých daních. Skromně předpokládejme, že polovina těchto nákladů je vyplýtvána na produkci pseudo-bakalářských prací typu genderové aspekty seriálu Ordinace v růžové zahradě či stabilita osobnosti papouška šedého v čase,“ směje se Mach bruselským plánovačům.
02. 03. 2012 | 17:19

Silvie napsal(a):

Biopaliva a obnovitelné zdroje energie
Deset miliard stojí podpora biopaliv. „Abychom naplnili směrnice EU o podpoře obnovitelných zdrojů, máme zákon, podle kterého se přimíchávají do benzínu a nafty ethanoly a oleje draze a neefektivně vyrobené z řepky a dalších plodin. Každý litr benzínu a nafty nás stojí kvůli tomu asi o 1,50!!!!!!!!!!! koruny více, než by nás stál normálně,“ upozorňuje ekonom.

Čtyřicet miliard!!!!!!!!!!!!!!! se vydává na dotování solární a větrné elektřiny. „Kdykoliv vám přijde faktura za elektřinu, podívejte se na řádek označený podpora obnovitelných zdrojů energie a vzpomeňte si na Evropskou komisi. Kdybychom nemuseli na základě eurosměrnic vyrábět 13 procent elektřiny z větrníků, solárních panelů a bioplynů, mohli bychom těchto 40 miliard utratit každý podle svého – za dovolenou, za knížky, za léky, za lepší počítače a auta,“ říká Mach.

Nadbytečné regulace stojí 3,5 procenta HDP
Čtyři miliardy!!!!!!!!!!!!!!!!!! nás stojí posílení elektrické sítě, abychom zabránili celkovým výpadkům kvůli náporům z německých větrníků. Podle směrnic EU musíme německý proud vozit zdarma do Rakouska!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
„Příspěvek vám je účtován na faktuře za elektřinu. V příštích letech se bude muset do posílení sítě investovat šest miliard ročně,“ upozorňuje ekonom.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nespočitatelné jsou podle něj další náklady na tisíce směrnic a nařízení Bruselu, jako jsou třeba dodatečné náklady na úpravy slepičích chovů, restauračních záchodků, mlékáren, zubařských ordinací, pneuservisů, na ekocertifikáty domů, sčítání lidí, změny času dvakrát ročně. „Neumím spočítat, kolik nás to všechno stojí. Pro Velkou Británii to instituce Open Europe spočítala na 33 miliard liber!!!!!!!!!! ročně.

Podle studie Evropské komise dodatečné břemeno nadbytečných regulací představuje dokonce 3,5 procenta HDP,“ uzavřel Mach!!!!!!!!!!!!!!!
02. 03. 2012 | 17:22

Silvie napsal(a):

Výborné unijní projekty bez nichž se rozhodně neobejdeme (ale nekupte to za ty prachy).
Jihočeská rozkoš Registrační číslo: CZ.1.04/3.1.02/43.00119 Částka: 5 359 736,00 Kč
Doba realizace projektu: 1. květen 2010 až 30. duben 2013 Cíle projektu: Cílem projektu je motivovat sexuální pracovnice k odchodu ze sexbysnysu a návratu do společnosti a na trh práce.
A teď sem hoďte, hujeři, nějaká čísla vy. Přesvědčte mne ,že je pro mne prospěšné být členem EU.
02. 03. 2012 | 17:33

Martin Tér napsal(a):

Pan Chmelař jistě své věci rozumí a jeho argumenty mají váhu. Ovšem nebude to poprvé, kdy se z poskoka stane prozíravý státník. Jak dobře věděl J. Cimrman, "vítr, který se zdál být příznivý, se změnil na nepříznivý...."
02. 03. 2012 | 17:36

Ládik!!! napsal(a):

zdenekb -
Archion? Pěkné věci.
02. 03. 2012 | 17:51

Taoiseach napsal(a):

Silvie napsal(a):

"projekty, které si přál a schválil Brusel", čímž prokázala, že nemá ani ponětí o tom, jak fungují fondy. VŠECHNY projekty bez výjimky totiž podávají ČESKÉ subjekty a Komise jen kontroluje, zda splňují předem dané podmínky. Žádný "Brusel" nikdy nemůže podávat žádné vlastní projekty. Pokud se Vám něco nezdá, pláčete na špatném hrobě. Pokud se staví předražené cyklostezky, hledal bych chybu u toho, kdo řídí příslušný operační program (v tomto případě pravděpodobně MMR).

"Dalším výdajem je 10 miliard!!!!!!!!!!!!!!!!! na úředníky."
"A teď sem hoďte, hujeři, nějaká čísla vy."
Nevím jak kdo, klausohujerko, ale já sem nehodím nic. Těch 10 mld je číslo vycucané z prstu - nejsou k tomu žádné podklady. A tak je tomu u "ekonoma" Macha se vším. Tomu říkám nesnesitelná lehkost plácání. Vykřičníky nejsou argument(tečka)
02. 03. 2012 | 18:02

Janes. napsal(a):

No,Nečas nemá nic společného s Cameronem,ale je pouhý Klausův "pacholík".
02. 03. 2012 | 18:57

Jaroslav Orlík z Jezdkovic napsal(a):

Je-li pan Nečas psokok Cameronův, pak všichni eurohujeři jsou anální turisté Merkelové a Sarkozyho.
02. 03. 2012 | 19:07

Veronika napsal(a):

chichichi
EU stála na okraji propasti,
ale
Die deutsche Kanzlerin Angela Merkel (CDU) nannte die Unterzeichnung im Vorfeld einen „großen Schritt“. Die Vereinbarung zu einer besseren Haushaltsdisziplin sei in sehr kurzer Zeit geschafft worden. „Damit ist der erste Schritt zu einer Stabilitätsunion gegangen - ein Schritt für eine politische Union.“
hihi
akdyby jurové v Bruseli (Vošinktonu, a jinde) věděli co s tím,
tak už by to dávno udělali, že? :-))))))))))))
anebo nechtěj? :-)))))))

prča je,
že ze slepé uličky chtějí vyvést EU ti samí lídři, kteří ji tam přivedli. Ještě dodám, že chtějí jít úplně stejnou cestou jako dosud, jenom o něco rychleji.

Dojde jen k přerozdělení existujícího bohatství (a moci)směrem k těm, kteří se k "novým" penězům dostanou.

O to ostatně v celé záležitosti jde.
02. 03. 2012 | 19:20

Jan Vajsejtl napsal(a):

Nemám potřebu nic více dodávat nebo se vypisovat k tomuto tématu - tímto článkem bylo vše napsáno jasně, stručně a přehledně. Doufám, že se to v této formě dostane i k našemu premiérovi, jako "hlavního vedlejšího" představitele této experimentální hry britsko-českého kočovného divadla... :-)

Sdílím dále.
02. 03. 2012 | 19:24

Veronika napsal(a):

Celá ta šaráda jenom připravuje jeviště a herce pro jednotlivé role. :-)))
A nadřazení (důvěřiví) usmívající netuší, že naivní a použití pro cizí cíle jsou právě oni.
Jen nepatrně z nich je za to i zaplaceno.
U ostatních je to jen hloupá obdoba stokholmského syndromu (identifikace s omezujícím).
02. 03. 2012 | 19:24

nixberg napsal(a):

V současnosti pracuji v EP a mám možnost nahlédnout přímo do dění a účastnit se výborů atd. Zrovna v pondělí a úterý jsem se zájmem poslouchal návrhy socialistů na ECON, BUDG a EMPL společném meziparlamentním setkání. Upřímně jako ekonom musím uznat, že větší bezpohlavní (jindy až nebezpečné) návrhy člověk jen tak neslyší. Jinde samozřejmě ještě větší, ale toto bylo poměrně důležité jednání. Problém je v tom, že od podobně smýšlejících lidí vzešel slavná smlouva o stabilitě, sixpack, twopack... Naprosto neakční, nejasný, nestrategický plán vedoucí k ničemu, natož k cílům strategie 2020. Základní problém krize EU je úúúplně jinde a zrovna Vám jako ekonomovi se dost divím, s čím že to vlastně souhlasíte. Samozřejmě souhlasím s tím, že postoj a jednání našeho premiéra je dost nešťastný. Opět si potvrzujeme pověst troublmakerů. Mohli jsme od začátku jasně stát mimo a nedělat kotrmelce na poslední chvíli.
02. 03. 2012 | 19:28

Lojza napsal(a):

Omyl. Klausův. A těch, čí je Klaus.
02. 03. 2012 | 19:29

RA napsal(a):

EU už dokázala,co dokáže, dovedla Evropu do p......le. A to ještě mají drzost poučovat !!!!
02. 03. 2012 | 19:52

............................ napsal(a):

Nesmyslná smlouva, kterou nikdo nebude plnit stejně jako tu předešlou.
Nesmyslný článek.
02. 03. 2012 | 20:10

Václav Pokorný napsal(a):

Pane Cmelaři, zřejmě máte pravdu, když, podle mne, velmi přesně charakterizujete oba zmíněné pány a jejich postoje, totiž Camerona a Nečase. Nepochopím o co se snaží pan Nečas, u pana Camerona tam jste to popsal, myslím, dobře. Vypadá to, že pan Nečas se zmůže leda na vyplácení odměn své tajemnici Nagyové, skvělé! Říkám příštipkář.
02. 03. 2012 | 20:26

Josef K. napsal(a):

Silvie, snad trpíte hořkostí tělesných šťáv či kyselostí tělesných větrů jež Vás ženou hlava nehlava trpkostí Vašich fantasmagorií...Nuž, nejste jediná...
Tedy k´bramboru? Anabelle kupodivu není českou odrůdou, nýbrž právě hollandskou, http://www.katalogbrambor.cz/katalog.
Myslím, že mé myšlení odpovídá mé stravě. Tak například dnes k obědu jsem měl
typicky hollandský sendvič- plátek salátu, dva plátky sýra Gouda- originál z Delft, rajče, horčičnočokoládová omáčka. Večeře byla jednoduchá: čtyři kousky Wasa knäáckebrot, k tomu pár plátků normandského sýra Pont l'Eveque, rajčata Tigerella krájená na jemné plátky a lahev Chardonay Bouchard Pere & Fils, víno z Bourgogne (vyvážené, měkké, lehce ovocné bílé víno.
Včera jsem posnídal misku Musli, ovocné vločky se sušeným ovocem, zalité belgickým mlékem, a k tomu šálek vynikající kávy Nespress , k obědu jsem měl jen ruukolový salát s plátkem telecích jater ( ) na citronu, slenici vody z vodovodního kohoutku, k večeři toskánský chléb z Billy, mixovaný teleninový salát, pastu s kuřecímu srdíčky na cibulce a zapíjel jsem to dvěma sklenkami Sauvignon del Veneto „Bianchetto“, ročník 2004.
Předevčírem to byla snídaně dvě domácí sušenky, řecký jogurt, dvě mandarinky, káva Nespresso, hořká bez mléka, k obědu jsem měl "Kyjevský kotlet" s bílým chlebem, pitnou vodu a kávu, k večeři pouze jeden kynutý knedlík se španělskými jahodami, tvarohem, máslem a cukrem.
Tedy den před tím: cŕoissant s jahodovou marmeládou (Lídl, německé výroby), bílá káva, oběd studený boršč, francouzský biftek s bílým chlebem a sklenklou chablis,
k večeři malou misku Papa al Pomodoro (bez česneku).
Nevím, všechny potraviny jsou čerstvé, neblembtají, a tak si ani nepletu nacionalismus s původem brambor, a vzhledem k prostředí, ve kterém žiju, jsem docela vděčný za antickou civilizaci a za asimilaci germánských kmenů. Jsem také vděčen za sublimaci evropského člověka a její zjevně pozitivní výsledky.
Na Vaši překyselenost doporučuji nakupovat kvalitnější potraviny a jíst méně ovarového kolena (byť někdy,s bavorským křenem, bílou houskou-ham).
Pa, moje drahá, nezapoměňte poklidit.
02. 03. 2012 | 20:30

........................................ napsal(a):

Nesmyslná diskuse, nesmyslný blog.
02. 03. 2012 | 20:38

Josef K. napsal(a):

............napsal. Jak pro koho, že.
Silvie. Ještě dodatek. Od rozsudku Pařížského souudu, který nerozvedl paní XY z důvodů, že jí manžel udeřil opakovaně sekyrou, a doporučil ženu bít k tomu určenými nástroji - řemenem, rákoskou a bičíkem, jsme dospěli dále. Já ženu neuhodím ani slovem.
Jiná se to má s českým premiérem, o kterém je známo, že zbožnuje viktoriánskou výchovu mladých žen a nespokojí se s literaturou.
02. 03. 2012 | 20:49

skeptický napsal(a):

Josef K.

Co je to platné,s dnešními penzemi důchodci kakají tenká hovínka.To se moc nenajíte.Chlast za jídlo nepovažuji,to se mi naštěstí vyhnulo.

Jak to s ženami děláte,když je nebijete?Vlastně je cesta,oddělené ložnice,jedna v Měšicích a jedna v Berlíně.To už znám.
Pište dál.
02. 03. 2012 | 22:00

Vektor napsal(a):

Ja neverim zadne organizaci ktera prijme Cechy za clena !
Prozrazuje tim svoji blbost.
02. 03. 2012 | 22:28

buldatra napsal(a):

To Josef K

Tak večeře byla jednoduchá: čtyři kousky Wasa knäáckebrot, k tomu pár plátků normandského sýra Pont l'Eveque, rajčata Tigerella krájená na jemné plátky a lahev Chardonay Bouchard Pere & Fils, víno z Bourgogne (vyvážené, měkké, lehce ovocné bílé víno., říkáte?
No toto.

Hlásím, že dnes po tréninku jsem měl k večeři dva krajíce včerejšího chleba namazaného sádlem se škvarkama ze zabíjačky, s nahrubo nasekanou cibulkou mírně posolené. Zapil jsem to zeleným roibosem s citrónem a místo moučníčku jsem si dal 4 pilulky pangaminu.
Před spaním si ještě dám kousek uzeného s nakládanou okurčičkou, bez chleba.
Na lačno se špatně usíná
Kolem půlnoci zalezu na kutě a nechám si zdát něco apolitického, pokud mě manželka nechá spát.
Pokud ne, usnu později.

Zítra k snídani bude domácí točený páreček, čerstvě vyuzený. K tomu obyčejná hořčice, vídeňská došla. Křupavý rohlíček a kafe.
K obědu bude řecká fazoláda(φασόλια), roštěnka s rýží parboiled, domácí broskvový kompot.
Po obědě si přečtu pár kapitol z publikace od Tepperweina „Pryč s kyselostí“ a dám si dvacet.
Inu, dieta a siesta k sobě patří.
02. 03. 2012 | 22:30

Josef K. napsal(a):

skeptický. Nuž, oddělené ložnice nemáme, ani v Praze, ani v Berlíně , ani v Amsterdamu a Paříži... Ne, milý skeptický, tudy cesta nevede.
Silvie. Musím se přiznat, že bych velmi rád s Vámi sdílel, a nejen s Vámi, ono "být svým pánem". Mohla byste mi nastínit, co to je, jak to funguje, tedy svou vizi. Nemyslím teď pobyt na Marsu či nějaké planetě mimo naši hvězdnou soustavu. Na této zemi! Prosím, budu Vás milovat, napiště mi, co to je být svým pánem a popiště mi, jak taková společnost funguje. Pohlédněte z okna, zamyslete se, odložte prachovku a pište.
02. 03. 2012 | 22:43

Josef K. napsal(a):

Buldatra, pozor na rakovinu tlustého střeva, prostaty a nebývalé zvýšení cholesterolu,rovněž zátěž páteře vede k výhřezům plotének a nedostatek vápníku k výrůstkům, které tlačí na nervy orgánů a končetin...Pak je možné přijít nejen o mužnost, .... jistá přemíra vede k odumírání tělesných orgánů, mozek odumírá u některých jedinců, statistikcy většinová popluace již v prenatálním období, s věkem to přijde, pak je nutno odříznout jednu nožku, druhou, jednu ručku, druhou...Sociální pojištění už nemáme, nezbývá než se spolehnout na osiřelé děti, ženy a milenky. Návštěva Policie, která chrání a brání je v této zemi rovna euthanazii, nemluvě o předvolební návštěvě prezidenta či zastupitele za některé pravicové strany. Z průzkumů vyplývá, teď vážně, že většina pravičáků onanuje pravou rukou nejméně 2x denně, jsou soběčtí, egoističtí a málo vzdělaní, většinou v jednoduchých technických oborech, z procesu civilizace (Freud, Lancan, Elias ´Foucoult atp.) vyplývá, že za civilizované lze pokládat jen ty, kteří omezují své pudové potřeby, což v případě pravice výzkumy nepotvrzují.
Právě pojídám chřest a zapíjím Veltlínským ale z AU. Jde to.
02. 03. 2012 | 22:53

Pavel Soukup napsal(a):

Osobně souhlasím s postojem naší vlády. Zatím Eurem neplatíme a doufám, že ani platit nebudeme. Je to novodobá RVHP, akorát nyní v čele s Německem a Francií. Jinak mě poněkud vytočila glosa slovenské premirky Radovičové. Ať se Slováci opravdu starají o sebe, svých problémů mají nadmíru a my se do nich taky nesereme! Navíc každý rozumný stát který přijal Euro si vlastní měnu uložil do depozita, což Sováci neudělali, takže si mocnemohou vyskakovat.
02. 03. 2012 | 23:19

petrxh napsal(a):

Tak trochu nechapu, proc je kolem nepodepsani teto smlouvy tolik povyku. Eurem neplatime, takze by se nas stejne netykala. A protoze neplatime eurem, nebyl by nas zastupce zvan ani na zasedani eurozony. Navic je mozne ke smlouve kdykoliv pristoupit. A uz vubec nechapu povyk KSCSSD, protoze prave jim by se po volbach vyrazne zkomplikovalo uplaceni volicu prostrednictvim dalsiho zadluzovani.
02. 03. 2012 | 23:33

Kanalnik napsal(a):

kocka skliba - taky zdravim
03. 03. 2012 | 00:55

Marvin napsal(a):

Chmelaře živí Evropská sociálně demokratická strana. což je duchovní otec a hlavní hybatel federalizace (rozpuštění národních států v jednom velkém státě). Proto nikoho nemůže překvapovat, že se snaží tvrdit, že nejlepším zájmem ČR je "převést" svoji suverenitu na nový stát ovládaný Němci a Francouzi. Škoda jen, že nemá odvahu říct to otevřeně...
03. 03. 2012 | 02:23

Silvie napsal(a):

Marvin,

a kdo myslíte, že živí takového Sedláčka a další? Takových "ekonomů" je jako nasr... a unie jenom jedna.
Tao,

"Nevím jak kdo, klausohujerko, ale já sem nehodím nic. Těch 10 mld je číslo vycucané z prstu - nejsou k tomu žádné podklady".

No, to jsem přesně čekala - nehodíte sem nic...
Ale všechna uvedená čísla jsou špatně - jak to víte, když nic nevíte???
Nechápu, proč "klausohujerka" - s ODS a Klausem sdílím maximálně euroskepticismus. Ale budiž...
Kdybyste četl pořádně, věděl byste, že na zhovadilosti ,jako je Rozkoš bez rizika musíme přispívat povinně - dle "projektu" EU!!!

Josef K.,

vaše životospráva, ani peristaltika mne nezajímá.
Vy také nemáte něco skutečně k věci?!
Hm, nemáte...
03. 03. 2012 | 07:34

buldatra napsal(a):

To Josef K,

děkuji za rady, nesmírně si jich vážím a nejen proto, že jsou zadarmo..
Váš optimismus se mi líbí.
Ten chřest je z konzervy Made in Chína?
Bacha na kyselinu benzoovou.
03. 03. 2012 | 08:47

Silvie napsal(a):

Tao,

vy máte tak zasvěcené komentáře, můžete mi tedy odpovědět alespoň na tuto otázku?! Já bych opravdu ráda věcnou debatu, nechci tu řešit hemoroidy pana Kopeckého.
Nepodepsali jsme. No a co dál?

3. března 2012
"Jenom Británie a Česko zůstaly stranou unijního Paktu stability. Reagovaly na to komentáře, skupina lidí kvalifikovaných coby Osobnosti poslala otevřený dopis jian to, jak se zdá, nikoho nevzrušuje. Slovenská premiérka Radičová vzkázala, že za to dostaneme po čuni. Co s tím?

Možná po čuni dostaneme, možná že nikoli. Ze změti komentářů nápadně vyčnívá ta poznámka, že jedině Švédsko plní podmínky Paktem stability stanovené, jinak nikdo. A co se stane, až se rok s rokem sejde a začne se zkoumat, jak to s těmi rozpočty je, a zjistí se, že je to stejné jako dnes? To opravdu budou platit pokutu všichni kromě Švédska? !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!A kromě nepodepsavší Británie a Česka?"

(Neviditelný pes - Aston - kráceno)
03. 03. 2012 | 08:58

Petr napsal(a):

V dnešní MFdnes/kavárna, str. 30-33, píše výborný Petr Robejšek

V Evropě snad existuje hodnotová sounáležitost, ale jistě zde chybějí základní materiální předpoklady pro sjednocení. Pozorujeme FAKTICKÝ ROZPAD společenství evr. států na podskupiny s dočasně slučitelnými zájmy. Pro bezpečnost a blahobyt naší země je další prohlubování evr. integrace buď bezvýznamné, nebo škodlivé.
Oxfordský historik Timothy G. Ash nedávno vyzval evr. vlády, aby místo "politiky strachu" a pouhé záchrany eura prováděly, ve jménu velkého evr. politického projektu "politiku nadějí". Ash, jeden z veleknězů evr. víry se samozřejmě neptá, jestli je sjednocení proveditelné a jestli je národy chtějí.
Rovněž v české debatě je často řeč o filozofickém, historickém a morálním rozměru evr. integrace. Naproti tomu přicházejí zkrátka diskuse o tom, jaký význam mají pro orientaci v nepřehledném evropském procesu národní zájmy. Místo toho často slyšíme, že vlastně nikdo neví, co národní zájmy jsou. Pokusme se tedy vymezit vztah českých národních zájmů a evropské integrace.

Je to skvělý třístánkový článek a končí tímto závěrem - Ostatní státy se snaží, abychom jednali v jejich zájmu. Někdy se tomu nemůžeme ubránit, ale zároveň musíme udělat všechno pro to, abychom ustoupili co nejméně a vyrovnali ústupek ziskem jinde. Země jako Švýcarsko, Dánsko nebo Holandsko ukazují, že to jde. Dokonce i od zchudlého Irska se můžeme poučit, že je možné úspěšně bránit národní zájmy, přestože je Dublin odkázán na cizí pomoc.
V jednom se česká politika může poučit i od Evropské unie. Opakovaná selhání tohoto neřiditelného giganta ukazují, že národně zaměřená politika je přiměřenější a má větší šance na úspěch. Národní elity mohou na základě společného jazyka, tradic a potřeb provádět politiku sloužící národním zájmům tak, jak to odpovídá aktuálním potřebám země.

Všechna pomoc je Řecku k ničemu, řekněme si to přímo, kritizuje Radičová
"Ty peníze jim nepomohly, absolutně jim nepomohly. Všichni to vědí. Ani ty (úvěry), které se nyní poskytují, nepomůžou. Řekněme si to přímo," řekla o prvním a druhém záchranném balíku Radičová.
K druhému uvedla: "Ty země se skládají samy na sebe." Řecko podle ní získá jen zlomek peněz, většinu obdrží banky, jimž země dluží. Peníze tak prý půjdou hlavně do zemí, které se rozhodly na Řecko přispět.

Rozdělená a odložená pomoc
Radičová to řekla v reakci na to, že se 130 miliard eur z druhé pomoci má rozdělit. Ve čtvrtek byla na jednání euroskupiny schválena jen polovina z ní. Asi 35,5 miliardy dostanou soukromé subjekty výměnou za dluhopisy ve výši 200 miliard eur, které mají v držení. Dále bylo uvolněno 23 miliard na rekapitalizaci řeckých bank. Naopak pomoc pro aténskou vládu byla pozdržena.

AUTORE, JSTE NAIVNÍ A O EKONOMICE NEMÁTE ANI PÁRU. Společenství musí být výhodné pro všechny zúčastněné strany a ne, že je výhodné jen pro někoho !

Hmm...Levné stamiliardy eur od ECB banky využily. Rekordně je ukládají OPĚT u ní:
Autor: J. Kanioková Datum: 03.03.2012 06:19
Nejistota na evropském bankovním trhu posouvá rekordy objemů vkladů bank u Evropské centrální banky. Ty ve čtvrtek uložily jednodenní vklady v rekordním objemu 777 miliard euro, což je nejvíc od vzniku eurozóny a o více než 200 miliard více od předchozího rekordu.

Finanční instituce v eurozóně znovu potvrzují, že navzdory novým levným úvěrům, které jim tento týden poskytla Evropská centrální banka, situace v oboru není o nic lepší než dříve. Banky si totiž na účtech u ECB uložily jednodenní vklady v objemu 777 miliard eur (asi 19,3 bilionu Kč).

To je nový rekord za dobu, co eurozóna existuje. Ten minulý navíc překonaly banky velmi výrazně, poslední nejvyšší objem totiž činil 528,2 miliardy eur.

Nejnovější data svědčí o tom, že v evropském bankovním systému trvá napětí, i když ECB již podruhé poskytla bankám levné úvěry. Banky stále preferují hotovost, než aby peníze ukládali do dlouhodobějších instrumentů. A dávají i přednost jistotě vkladů u ECB, přestože její úrokové sazby jsou nižší než na mezibankovním trhu.

Prostě rozumní lidi už EU nevěří..http://jdem.cz/t5mv9
03. 03. 2012 | 09:08

urban mr napsal(a):

Zradili nás všichni už vícekráte, jsme nepoučitelní a naši politici se schovávají za mocnější, jinak jsou v ř..i. Sami nás hubí svým neschopným a
03. 03. 2012 | 09:59

eda vobtáhlo napsal(a):

Dnešní diskuse ukazuje , že se hodně názorů snaží rozklíčovat důvod , proč Nečas a vláda ČR smlouvu společně s Brity nepodepsali.
Málokdo zmínil to , že ČR navrhla a možná prosadila do smlouvy bod ,že státy , které hned smlouvu nepodepíší , tak se mohou připojit později.Jak typické pro Čechy.Pověstná zadní vrátka.
Nicméně , hlavní důvod proč Nečas nepodepsal vidím v postoji Klause a v jeho odporu k Unii jako celku.Klaus jako odmítaná a málem nežádoucí osoba společně s emisarem Zahradilem dovedli české komplexy k dokonalosti.Nečas jim slouží jenom jako vykonavatel jejich vůle.Pan Chmelař má pravdu .Mentální úroveň Nečase, jeho neuvěřitelné buranské vystupování a mizerná jazyková výbava, ho opravdu nominují maximálně do role správce Rožnovského skanzenu.Už jenom fakt , že někdo dovede zpochybnit kroky naprosté většiny úspěšných států Evropy, když někdo jako Nečas si myslí , že dokáže předvídat ,a že s společně s prohnaným Britem nás někam dotáhne je něco neskutečného a tvrdě za to zaplatíme.Británie ta bude poslední , která nám s něčím pomůže.Doporučuji všem diskutujícím , aby si četli v zahraničním tisku.
Tady to media prezentují jako nějaký kuličkový pakt.Vždyť se zase tolik neděje.Mnozí zapomínají , že jsme z Unie mnohem víc dostali než dali.
A to je také to ,proč postoj Čechů lidi na západě nechápou.Jsou mnohem dál než my a jsou daleko lépe informovaní.
Takže rozum do hrsti a vládou z oken.

Eda

EDA
03. 03. 2012 | 09:59

kurajura napsal(a):

Možná, že to s tímto článkem nebude souviset,ale proč musíme EU pořád poklonkovat.Mocipáni v EU si třeba vymyslí nějakou směrnici a ČR ji musí přijmout (viz. vejce).ČR měla normy, které byly daleko přísnější a byly lepší.Mám na mysli třeba kvalitu potravin.Proč se pořád uklánět EU? Stále tady posloucháme někoho jiného, ale nikdo neposlouchá nás.Málo jsme se tady 40 let klaněli tehdejšímu Sovětskému svazu a teď zase někomu? Proč pro boha? Kde jsi národe český?
03. 03. 2012 | 10:11

Míval napsal(a):

kurajura: nejste tady jediný, kdo se zaklíná snahou nepoklonkovat už nikomu. A fascinuje mne to. To už opravdu tolik lidí nechápe, že je sice jedna hranice, totiž poklonkování či vlezdoprdelnictví, a proti ní, logicky, druhá mez, totiž nepoklonkování a hrdé odmítání čehokoliv, ale že mezi těmito mezemi mezinárodních vztahů existuje ještě široká škála toho, čemu se říká vyjednávání? A zbavit se dobrovolně vyjednávací pozice, aniž by to vytvořilo nějakou komparativní výhodu, je prostě ukázka naprosté duševní impotence, potažmo politické nekompetentnosti.

Zdeněkb: děkuji, ale obávám se, že zdůvodnění se nedočkáme. Poslanec za ODS Scheich včera v Událostech vysvětlil, že nemá smysl sedat za jednací stůl, když nevíme, o čem se bude jednat. Proti takové logice je běžný rozum naprosto bezbranný.
03. 03. 2012 | 10:44

PeN napsal(a):

Bože, ta bezmezná víra v Brusel! Ta naivita, zaslepenost, řiťolezetcví... Děkuji Všemohoucímu, že mi dal prožít aspoň část dospělého života v reálném socialismu, takže jsem schopen aspoň rozeznávat, co že je ta celá slavná EU...
03. 03. 2012 | 11:19

....................................... napsal(a):

Nesmyslná smlouva, nesmyslná diskuze.
Nejprve je třeba budovat společný ekonomický prostor volného pohybu kapitálu, zboží, služeb, pracovníků, občanů. Smlouva o dodržování něčeho, co závisí na ekonomice a co nelze vynutit, má reálný význam ptačího trusu.
Dům se nestaví od střechy.
03. 03. 2012 | 12:10

zdenekb napsal(a):

vico:

Děkuju.
Se sebeodkazy šetřím, nerad bych byl na aktualně.cz za parazita... i když ze spisování nic nemám. (Krom občasné psychické úlevy po své pravidelné dávce emocí - tedy po přečtení novin... :o)
03. 03. 2012 | 13:02

JF napsal(a):

autor: pěkné, skvěle vystínováno

docela by mne zajímalo jak asi Cameron komentoval suše po anglicku cestu vláčkem se zasloužilým svazákem z Kozomek. Asi něco v tom smyslu, že ještě nedělal tak rychlý byznys na stříhání ovcí a natož s pasáčkem koz. Během cesty se jinak nic zvláštního nestalo ...
03. 03. 2012 | 13:53

český maloměšťák napsal(a):

Josef K.
:))
Včera mi vypadla plomba - a tak do pondělka držím nucenou tekutou dietu. Takže se k jídelníčku/ a následkům jeho/ Silvie necítím oprávněn vyjadřovat.
03. 03. 2012 | 13:54

Koleda napsal(a):

Vážený pane, na to, že jste absolventem London School of Economic, této bezesporu prestižní školy, máte vyjadřování a styl stejný jako Sobotka s Paroubkem dohromady. Bohužel. Jste evidentně prostoupen virem evropských socialistů (ostatně čí chleba jíš...) a tomu odpovídá i duch Vašeho blogu.
03. 03. 2012 | 13:55

Josef K. napsal(a):

Český maloměšťák. Snad je lépe nahradit chrup původní umělým, doporučuji.
Silvie. No nelze smíchat kašovitost holandských potravin s Vašimi oblíbenými bramborami, které se nakonec ukáží holandskou odrůdou, a dále někoho nařknout z nedostatků vyvolaných špatnou stravou a pak prohlásit , že "mne to nezajímá". To svědčí o jistém narcisistickém vnímání života, jehož centrem je pouze Vaše individuální zkušenost. Pokud odhlédneme od naší praxe, celé dějiny církví a ideologií, která směřovala k lidské sublimaci cestou upozornění na to, že je zkušenost vyšší a širší než jen individuální, pak je podivuhodná ona resistence, kterou mnozí jedinci prokazují po onom historickém procesu kultivace. Pokud tedy sublimaci, což je dlouhodobý proces potlačení pudové motivace jdnání , jak jste jistě obeznámena z díla jistého Freuda, Lacana a mnoha dalších, popíráme, pak sami sebe chakterizujeme jako nižší vývojový druh sama sebe. Tak nevím, zda jste ve své mysli člověkem Cromagnonským, Neandrtálcem, či snad jakousi praOpicí.
Pokud jde o Váš odpor k cizáctví, i zde bych byl opatrný. Z Tacita i Ceasa je známo, že Germáni vždy své otroky obdařili půdou a dali jim samostatnost hraničící se životem svobobodného člověka, což bylo v příkrém rozporu s parxí římskou a v naprostém rozporu s praxí slovanských kmenů, které nejen ze svých řad poskytovaly všem stranám otroky, ale ty vlastní považovaly za méně než chrastí do ohně. Jako člověk, jak jsem popsal výše, který proces sublimace odmítá, jistě nechte být na straně slovanské otrokyně, byt možná, vzhledem k itelskému manželovi, jí jste. Ostatně nejen středověká Florencie byla postavena na východních dívkách a mladících prodaných vzkvétajícím podnikatelům - rejdařům, pracovním agenturám té doby. Pokud by na Vás byla tato úvaha složitá, postupujte cestou klíčových slov. Ke každému slovu cestou wikipedie, pak cestou doporučené literatury a pak cestou zmiňopvaných zdrojů, přibližně po pěti letech zábavného čtení, dojdete k překvapivému poznání, že jste se dlouhá léta mýlila. Pokud však nebudete mít trpělivost, ani PánBů Vám nepomůže vyjít z omezení ducha, snad jen dobrý psychoanalitik.
03. 03. 2012 | 15:14

Josef K. napsal(a):

Koleda. Již jistý Gasset, rád ho cituji, zmínil, že nastupuje doba davů, které pouučí vzdělaného autpora, že se mýlí, aniž by měli o tématu nejmenší ponětí. Jistě, porozumět jistým textům se nedá, pokud nejsme na jejich porozumění připraveni. Jinak na Vás platí totéž, co jsme napsal milé a roztržité Silvii. Před lidstvem stojí základní otázka, jak vlastní poznání, které je zatím majetkem nemnohých, učinit daovvou autoritou. Možná Vás bude zajímat, že slovo individualizmus známe jen cca od roku 1820-1830.
03. 03. 2012 | 15:18

Capp napsal(a):

„Úlohou politiků a napojených elit je zasívat strach, a pak přinést naději a řešení“.
Tihle lidé přesně vědí, co funguje na vymývání hlav, a v zájmu svých ambicí udělají cokoliv. Bohužel to nedělají jen oni, ale i lidé z reklamních agentur, bulvárních médií, někteří náboženští vůdci a spousta dalších.
Jako by každý chtěl každému vymýt hlavu se sdělením, že to či ono, co nabízí, je to nejlepší pro štěstí toho či onoho člověka. Je to cynické, protože ve skutečnosti jim jde jen o jejich zájmy, ega a peníze.
je legrační, že ze slepé uličky chtějí vyvést EU ti samí lídři, kteří ji tam přivedli.
Ještě dodám, že chtějí jít úplně stejnou cestou jako dosud, jenom o něco rychleji.
03. 03. 2012 | 17:21

buldatra napsal(a):

K tomu, co napsal Capp si dovolím přidat něco o technice vymývání dutin lebních, tedy jak se to správně dělá, aby to nebolelo a neslo patřičné výsledky.

Aby byla cílová skupina, tedy nečesaná nemytá veřejnost správně obhospodařena, držena v lati, tedy chovala se jak se sluší a patří jest třeba striktně aplikovat 10 nejdůležitějších manipulačních bodů, které pojmenoval a shrnul Noam Chomsky.
Zde jsou:

1.Strategie odvádění pozornosti
2.Vytvoření problému následované nabídkou řešení
3.Strategie posloupnosti
4.Strategie podřizování
5.Zacházení s veřejností jako s dítětem
6.Povzbuzení emocionálních místo reflexivních reakcí
7.Bombardování maličkostmi k udržení veřejnosti v neznalosti
8.Povzbuzování veřejnosti-buďte spokojeni s průměrností
9.Podpora viny a vlastní viny
10.Poznat lidi lépe, než oni znají sami sebe

Podrobnosti zde:

http://www.exopolitika.cz/news/deset-nejdulezitejsich-zpusobu-manipulace-s-verejnosti-podle-vyctu-noama-chomskeho/
03. 03. 2012 | 18:05

Petr Hloch napsal(a):

Pane autore,

to jste přehnal. Napište nám, kolik peněz jste vidělal v jakých pozicích, pro kolik zamšstnavatelů soukromého sektoru jste pracoval (nebo fakturoval). Navážíte se ubohým způsobem do svazáka Nečase, přitom jediný rozdíl mezi Vámi je 25let, přisátý na veřejném cecku, klečící pod Evropským stolem čekající na ohlodanou kost.

Fuj, pokud někteří Vaší zastánci argumentují Vaší odbornou erudicí společenskovědně vzdělaného akademika, pak po tomto článku jim musí dojít, a jak ubohou fasádou se schováváte. V meritu věci nepovažuji za rozdíl, jestli do Bruselu jezdí přitakávat doc. Havel, nebo Jan Zahradil, ale pokud Vy jste elita našeho národa, pak skutečně nemají opravdu schopní (lékaři, inženýři) jinou možnost, než odejít. Přestávám se jim divit.¨

Zamyslete se nad sebou!
03. 03. 2012 | 19:02

Josef K. napsal(a):

Pane Hlochu. Pravopisných chyb mnoho, myšlenka žádná, argumenty žádné, ale výkřiků plná nůše. Snad byste se měl zamyslet sám nad sebou dříve než to poradíte jiným.
03. 03. 2012 | 20:39

Ben napsal(a):

Ahoj vico, zdravím po dlouhé době!

Zrovna jsem se prolouskal diskuzí a tvůj včerejší vstup v 10:52 byl skvělý. :-)
03. 03. 2012 | 21:18

Marie napsal(a):

Pravdu má asi paní britská ambasadorka, že přijetí v Londýně musela být pro Nečase nezapomenutelným zážitkem. Opětovná Havlosláva, tentokrát v Británii, sice trochu připomíná pohřební obřady při skonu Kim Čonga, ale když to musí být...Pak taky cesta vlakem do Bruselu, kdy "cesta Eurotunnelem" je asi pro britskou diplomacii patrně nepřijatelná a opisuje se spojením "cesta pod kanálem La Manche"...

Je ale Nečas více poskokem Cameronovým, nebo Klausovým?
Být dvojím poskokem musí být přece dost únavné.
04. 03. 2012 | 01:17

kočka šklíba napsal(a):

Buldatro, děkuji ;)
04. 03. 2012 | 03:16

Koleda napsal(a):

JosefK:
omluvám se za svůj ubohý příspěvek, neb, nemaje uceleného humanitního vzdělání, jsem obětí technologické blbosti (jsem totiž jen absolventem ČVUT 1968). Dovolil jsem si tak parafrázovat jeden z mnoha krásných výroků pana Jana Wericha. Já přece vůbec nezpochybňuji vzdělání autora, pouze jeho vyjadřovací prostředky mi nápadně pány Sobotku a Paroubka připomínají. A Vám upřímně závidím Vaší renesanční osobnost, které mnozí zdejší diskutéři zřejmě nesahají po kotníky.
04. 03. 2012 | 14:21

Josef K. napsal(a):

koleda. Ještě, že to uznáte.
04. 03. 2012 | 17:56

Eric napsal(a):

"Místo toho chlapec z Hradišťa, vychovaný v komunismu a s diplomem z fyziky z tehdejší Univerzity J. E. Purkyně obědvá pod kanálem La Manche s potomkem krále Viléma IV., kterému výnosy z nemovitostí jeho rodičů zaplatily fajnovou Etonskou školu a Brasenoskou kolej v Oxfordu." Nesouhlasím s celým článkem. Citovaný text mne přesvědčil, že s tím, kdo zaměňuje argumenty ad rem za argumenty ad personam nemá cenu diskutovat. Snad jen glosa na stejné vlně: autor kádruje ostatní se ve svém profilu pyšní mnoha zahraničními školami - dříve by se řeklo "za dělnické peníze...".
05. 03. 2012 | 09:48

Ben Franklin napsal(a):

Pane Chmelař, podle Vašeho profilu pod fotografií tím poskokem bude asi někdo jiný. Ten výčet mluví za vše.

Co to je skutečná práce v soukr. sektoru, nikoli přiživování se celý život na daňových poplatnících, znáte asi jen z vyprávění prarodičů nebo možná snad z nějaké básnické sbírky našich národních obrozenců.

Nečas má své chyby, jako každý. V tomhle případě by s ním však v referendu s velkou pravděpodobností občané ČR souhlasili. Veleváženě a klamavě nazvaná smlouva o údajné fiskální stabilitě a koordinaci je jen vysavač na peníze a úspory občanů a to v celé EU, nejen v ČR. Qui bono ?

Což takhle občas psát celou a úplnou pravdu, Mr.Chmelař ? :-)
05. 03. 2012 | 13:19

Taoiseach napsal(a):

Silvie napsal(a):

"Kdybyste četl pořádně, věděl byste, že na zhovadilosti ,jako je Rozkoš bez rizika musíme přispívat povinně - dle 'projektu' EU!!!"
Ono nestačí číst pořádně, je třeba u toho i trochu přemýšlet. Jenže Vy slepě věříte nejen Klausovi, ale i jeho věrnému slouhovi Petru Machovi (kvůli odmítnutí Machovy přednášky chce prý Klaus vrátit cenu Konráda Adenaura, kterou nikdy nedostal - :) ). Takže znova: ten projekt vymyslel nějaký ČESKÝ SUBJEKT (když Vás to tolik štve, zjistěte si který - já mám lepší zábavu) a podal ho ČESKÝM ÚŘADŮM, které samozřejmě mohly dát přednost jiným projektům. Kontroluje se to na několika úrovních a Komise je až ta poslední, která prostředky MUSÍ uvolnit, pokud byly všechny podmínky splněny. Komise si vybírat nemůže. To všechno si můžete ověřit.

Jinak samozřejmě trvám na tom, že čísla, která si pan Mach vycucal z prstu, nemůžou být argumentem.

Dále je rozdíl mezi námi dvěma v tom, že já vařím převážně z vlastního, zatímco Vy pořád citujete někoho, kdo má "vhodné" názory (Petr Mach úspěšný v ekonomii asi stejně jako v politice a nějaký neznámý pseudonym z Neviditelného psa).

Nicméně na Vaši otázku: stane se to, že např. Polsko (které na to přistoupilo) se bude účastnit summitů Eurozóny nejméně jednou za rok, zatímco ČR nikdy. Takže o nás bez nás budou rozhodovat i státy jako Řecko, Bulharsko nebo Rumunsko. Na zasedání Evropské rady už nám to přinesou hotové, tzv. "fait accompli". Jsem jednoznačně pro to, abychom EU ovlivňovali zevnitř, protože zvenku to nepůjde.

Stručný komentář k NÁZORŮM nicku Aston
1) Radičová o čuni nic neříkala - to je jen básnická licence.
2) Ze smlouvy celkem jasně vyplývá, že nečlenové Eurozóny žádné pokuty platit nebudou.
06. 03. 2012 | 14:11

my napsal(a):

https://www.youtube.com/watch?v=QftIJi3layQ
07. 03. 2012 | 17:10

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy