Tenhle Karel není pro mladý

09. 01. 2013 | 14:16
Přečteno 18353 krát
Jak jsem se zmýlil v Karlu Schwarzenbergovi a proč se mnozí mladí lidé mýlí dál.

Když se stal Karel Schwarzenberg ministrem zahraničí za zelené, byl jsem přesvědčen, že s ním sdílím jako mladý člověk mnoho hodnot. Byl jsem rád, že se stal členem vlády a naivně jsem doufal, že donutí českou politickou scénu k reformě.

Chvíli mi trvalo, než mi došlo, že jej vlastně neznám. Že jsem si vytvořil fiktivního Karla ve své vlastní hlavě. Znal jsem jen roušku jeho evropské identity, asociaci se zelenými, jeho bodrý styl a vágní minulost v boji za lidská práva v sovětském bloku. Kdovíproč jsem si myslel, že jeho konzervativní vizáž je jediným zbytkem aristokratického zpátečnictví. Že je ve skutečnosti pokrokovým a společensky citlivým člověkem.

Mýlil jsem se. A jsem pevně přesvědčen, že obrovské množství mladých lidí se mýlí i dnes, když jej považují za nejlepšího prezidentského kandidáta.

Kšandy a motýlek

Karel Schwarzenberg je roztomilý. Je humorným zpestřením jinak škrobeného Nečasova kabinetu a mluví jako postava z Haškova románu. A přestože se už desítky let obléká hipstersky jako poslední Doctor Who, jeho popularita mezi mladými je docela čerstvá.

Když kandidoval v letech 2002 a 2004 na senátora, na volební mítinky podle jeho slov chodili spíš lidé středního a staršího věku. Teprve jadrný jazyk, působení ve vládě za zelené a časové protnutí jeho stylu s nastupujícím světovým trendem v oblékání z něj udělaly hvězdu mezi mladší generací.

Oba tyto fenomény jsou do velké míry náhodné. Schwarzenberg nejenomže není politicky zelený, ale i shoda jeho jazykového a módního stylu se současným trendem je čistě neúmyslná. Karel Schwarzenberg se tak stal lifestylovým politikem proti své vůli.

Císař je nahý

S podstatou jeho politického působení to už vypadá hůř. Jestliže se nedopustil korupce, pak je to především proto, že se nedopustil ani ničeho jiného. Svoji stranu i úřad ministra zahraničí vede jen de jure a faktické otěže nechává Miroslavu Kalouskovi respektive občanským demokratům.

Kdyby byla volební kalkulačka jen na evropskou politiku, patrně by mi s Karlem Schwarzenbergem vyšla značná shoda. Nic z té shody by se ale nezakládalo na realitě, protože nic ze svých klíčových názorů na evropskou integraci za pět let na ministerstvu zahraničí neprosadil. A naše pověst v Bruselu tomu odpovídá. I z jediné rázné výhružky demise kvůli fiskálnímu kompaktu se vyklubal vtip. Nejsmutnější a nejsymboličtější na tom bylo, že Nečas tuhle rádoby výhružkou prakticky ignoroval. Jako kdyby byl Schwarzenberg jen nevinným bláznivým dědou.

Jeho evropský federalismus není na zahraniční politice ČR znát ani při pohledu lupou. Jeho morální a protikorupční kredit není znát ani v jeho straně, jejíž je předsedou, ani ve vládě, jejíž je prvním (sic) místopředsedou. Jak si tedy můžeme myslet, že něco zvládne a prosadí na Hradě? Bohužel nemůžeme. Místo činů od něj slyšíme, že nejlepším hajným je pytlák a že když se seká les, létají třísky. Nebo jak praví dnes už lidový a nevtipný vtip: „Když se krade, tak spím.” Na otázku, jak chápe osobní kontakty Kalouska se zbrojařem Hávou, kupříkladu odpověděl: „Asi to není dobrý, ale ty věci jsou tak dávno. Mě už to nezajímá.”

Karlu Schwarzenbergovi chybí v repertoáru věta typu: „Kdo o křivárně mlčí, sám křivárnu dělá.” Nebo víc v jeho stylu: „Kdo na ohaře neřve, sám zajíce rdousí.” Bez ní nám uniká celistvost jeho postavy.

Jsem přesvědčen, že nikdo z jeho příznivců nebere v potaz neschopnost Karla Schwarzenberga měnit byť své nejužší okolí, zlepšovat politiku kolem sebe, ba vykonávat své politické funkce. Je úplně jedno, jestli je to jeho fyzickým stavem, osobností nebo absencí organizačního talentu.

Jsem si jistý, že až nebezpečně velkou část jeho oblíbenosti tvoří jen charisma a povrchní dojem z umělé pop-artové kampaně. Jeho mladí voliči by si to měli alespoň přiznat. I když ho chtějí tento víkend volit.

Nejstarší kandidát pro nejmladší voliče

A co udělal Karel Schwarzenberg jako předseda vládní strany pro mladé lidi, že jej zato mají tak rádi? Tedy kromě toho, že se zastává školného, mrazení a škrtů ve vzdělávání a zvyšování daní na položky, které tvoří největší výdajovou část studentů a mladých pracujících?

Je předsedou strany, která do českého prostředí zavedla ekonomicky absurdní a pouze politicky motivovaný fiskální fetišismus. Je předsedou strany, jejíž ministr prohlásil, že „jestliže se propadneme víc, tak budeme škrtat víc”, což je první zásada ekonomie pro debily. Straší Maďarskem a Řeckem, přestože jsme nikdy nebyli ani na míle daleko jejich situaci a ani jsme tam nemířili.

Špatné prospekty absolventů a mladých uchazečů o zaměstnání jsou v přímé souvislosti se špatnou ekonomikou naší země, která nedokáže vytvářet nová pracovní místa. A špatná ekonomická situace je v přímé souvislosti s kontraproduktivním fiskálním fanatismem vlády, jejíž je Karel Schwarzenberg oficiální dvojka. Vlády, která přikládá nominálnímu cílení deficitů větší důležitost než hospodářské stabilitě, vzdělanosti nebo výkonu spravedlnosti.

Podílí se tak na tom, že naše hospodářství není schopné absorbovat příval absolventů, kteří promují a maturují uprostřed krize. Značná část z nich tak míří ze školy rovnou zpět k rodičům, na pracovní úřad nebo na dočasné a mizerně placené a napůl nelegální nádenní práce a brigády. To ovlivňuje jejich celoživotní šance na uplatnění a buduje pomalu, ale jistě celou jednu hluchou generaci.

Losnu nebo Mažňáka?

Karel Schwarzenberg mě zklamal. Ale zklamal ve mě něco, co jsem si sám ve své hlavě vytvořil. Co nikdy nebylo reálné. Moc by mě mrzelo, kdyby se takhle nechali oklamat tento víkend další lidé. Alternativa přitom existuje.

V onom panoptiku, kterým je česká prezidentská volba, je jenom jeden člověk, kterého jsem schopen bez skrupulí a bez váhání zvolit prezidentem v jakémkoli kole. Člověk, jehož jedinou brzdou u mnoha mladých lidí je jeho čitelná stranická příslušnost.

Ta však není bezmeznou a cynickou loajalitou k moci. Je vyjádřením koherentní sounáležitostí s myšlenkovým proudem, na němž byla založena síla poválečné Evropy. Pokračování humanismu, renesance, Masarykova dědictví a Pražského jara.

Jiří Dienstbier je představitelem toho proudu progresivní evropské sociální demokracie, který kvůli egomanům bez skrupulí, jako je Miloš Zeman, už léta skomírá. Čím větší mandát pro Jiřího Dienstbiera, tím větší mandát pro lepší sociální demokracii, která mně i vám s největší pravděpodobností bude brzy vládnout.

Nesmírně mě těší, že ohromné množství středově až pravicově smýšlejících lidí uvažuje o volbě Jiřího Dienstbiera. A to přesto, že se značná část naší kulturní elity vyjadřuje pro Karla Schwarzenberga. Jen mě mrzí, že si tyto kulturní osobnosti rovněž neprošly schwarzenbergovskou katarzí.

Mrzí mě, že nepostavili svou podporu reálnějšímu a lepšímu kandidátovi, který není spjat s nejnepopulárnější a v mnoha ohledech úplně nejhorší vládou v historii této země. Mrzí mě, že je nenapadlo, že by takový kandidát neprošel druhým kolem ani proti Zemanovi ani proti Fischerovi. Mrzí mě, že preferují rakousko-uherskou nostalgii a relikvii starých časů. Člověka, který se za poslední léta ukázal jako nečitelný a neartikulovaný. V přeneseném a s trochou vtipu i v pravém slova smyslu.

Pozitivních věcí o Jiřím Dienstbierovi bylo řečeno až moc. Proto mi odpusťte negativní ladění tohoto článku. Nechci tvrdit, že Karel Schwarzenberg je nejhorším ze všech kandidátů. To však neznamená, že v prvním kole není kandidát mnohem lepší. Pro mladé i pro starší. A tím je Jiří Dienstbier.

Text byl zveřejněn 9. ledna 2013 v Deníku Referendum.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Mac napsal(a):

pane Chmelaři

klaním se. Nemám, co dodat.
09. 01. 2013 | 14:26

myrta napsal(a):

Pane Chmelaři...
klaním se,nemám co dodat.
09. 01. 2013 | 14:37

někdy business as usual končí napsal(a):

Nejbytelnější z Karlových loajalit je ta nejstarší, k Ochraně.
Never underestimate this.
O té mladí netuší nic.

Pan Chmelař je názoru, že domácí spotřeba v tak bezvýznamné a zaostalé zemi nehraje roli. Už tu dlouho nic nespotřebovával a potřeboval by narovnat měřítka.

Lidem, kterým by se hodil JD jme úplně ukradení a jsou jim ukradení i ti mladí, o kterých si pan Chmelař (ne)dělá iluze.

Z Bruselu, kde se doufejme taky udělá ledovka (aby si trochu foukal zlomeniny, které přeje jiným) by těm, kteří jako mladí Španělé nikdy nenajdou první zaměstnání měl posílat příspěvky.
Povinně.
Nějakou kvótu na to už vymyslíme.
09. 01. 2013 | 14:39

David napsal(a):

"...Místo činů od něj slyšíme, že nejlepším hajným je pytlák a že když se seká les, létají třísky. Nebo jak praví dnes už lidový a nevtipný vtip: „Když se krade, tak spím.” Na otázku, jak chápe osobní kontakty Kalouska se zbrojařem Hávou, kupříkladu odpověděl: „Asi to není dobrý, ale ty věci jsou tak dávno. Mě už to nezajímá.”..."

--------------------

Velmi pěkně napsané!

Naprostý souhlas!

Pro zodpovědného a chytrého voliče velmi seriózní a přesvědčivé argumenty koho NEVOLIT!

PROTO, než půjdete volit, zamyslete se.

Vybírejme si jen ze tří kandidátů, a to:

Jiří Dientsbier, Zuzana Roithová, Táňa Fischerová.

Jinak to bude cesta do pekel!!!
09. 01. 2013 | 14:41

Neudržitelný napsal(a):

Autor
"Jiří Dienstbier je představitelem toho proudu progresivní evropské sociální demokracie,"
A proto není favoritem mladých. Oni totiž ti mladí se nedají utáhnout na uvařené nudli, oni ti mladí nejsou jako my staří vychováváni v éře komunismu, kdy nám celý život lili do hlavy jak dělník je vedoucí silou, jak všichni se budou mít dobře = stejně. Oni ti mladí nečekají, že budou mít všechno zadarmo a bez práce, tak jak jim to slibuje sociální demokracie. oni ti mladí dnes dokáží počítat a ví, že se může rozdělit jen to co se sebere jiným. oni ti mladí jsou již naštěstí jiní než my. A proto nechápeme proč oni také netleskají sociální demokracii a hledají jiné hodnoty. krásným příkladem je vítěz studentských voleb.
09. 01. 2013 | 14:42

Tak napsal(a):

Chmelar , na tebe velky bic a maly dvur , Ty EU ekonomicky vyzkumaku!
09. 01. 2013 | 14:45

mik napsal(a):

Pane Chmelar trochu zapominate na to ze pres Klause nejdede vlak do rozhodujicich funkci si nasadil sve lidi on je strujcem vlady ktera nejde svrhnout jeho balancovani na a za hranici ustavy zacalo kupcenim a intrikama pred 5 lety kdy jen blbosti nekterych politiku nezvitezil Svejnar Klaus mel nahnano jako nikdy predtim a kdyz zvitezil podfukem tak odhodil vsechny skrupule a ted kdyz konci tak se zblaznil a ukazal svou pravou tvar naplno Karel Swarzenberg neni cisty neni spasa to vi vsichni ale je jedinou alternativou jak smenit cestu do Moskvy na cestu do Bruselu ano souhlasim ze toho Swarzenberg v postoji Bruselu k CR mnoho nezmenil ale uprimne mohl kdyz ma CR nejvetsiho euroskeptika a eurofobistu na svete ? Ze pres Klause nejede vlak v nicem proevropskem vi i Merkelova vi to i Obama vzpominam jak za nim Klaus poskakoval na letisti a on si pak sjednal osobni schuzku s Havlem ale zpet k volbe rikate Dinsbier dobra ale ma sanci vyradit nekoho z dvojice Fischer- Zeman ? uvedomte si ze nevoli jen velka mesta ze voli male vesnice ze vetsi ukaznenost jit volit je mezi starsimi obcany nez mezi mladsimi a ze taky mnoho lidi nema vlastni nazor a cesky narod je televiznim narodem a lide bez politickeho nazoru na kandidata daji hlas nekomu koho znaji s televize a tim jsou herci umelci osobnosti kteri stoji za Swarcenbergem pokud by existovala moznost ze by do druheho kola prosel Dinsbier s Swarzenbergem dobre pak by se dalo uz uvazovat ale ted je lepe volit takticky alespon ten volic ktery nechce na Hrade ani Fischera ani Zemana,,ostatne jak se zachovali pred 5 lety komunisti ? 2x volili Svejnara aby pak zaridili vitezstvi Klause ..ale obavam se ze oba kandidaty vyradit nepujde
09. 01. 2013 | 14:45

DF napsal(a):

pane Aleši
ANO jen člověk s pevným názorem, je schopen nechat ostatní mladé, poučit se na vlastních chybách.
09. 01. 2013 | 14:47

Ivo napsal (a) napsal(a):

Naprostý souhlas, také nemám co dodat. Nezbývá než doufat. Volit samozřejmě J.D.jdu.
09. 01. 2013 | 14:50

N.B. napsal(a):

Pane Chmelaři,
klaním se a nemám co dodat...
N.B.
09. 01. 2013 | 14:53

Mac napsal(a):

nevíte, kdy poběží nový klip té Mádlové s Issou, nebo jak se ti inteligentní, nadějní, nezkažení, mladí představitelé nové generace jmenují, ve kterém přemluví bábu, aby volila Kchárla von Šláfenberg?

já ho taky budu volit. Dlouho jsem váhal, ale když včera státnicky oznámil, že ty miliardy, o které pan prezident Klaus připravil postižené ve prospěch tunelářů, zaplatíme my všichni, získal si definitivně mé srdce
09. 01. 2013 | 14:57

český maloměšťák napsal(a):

K volbám si vezmu dva lístky. Jeden se jménem T. Fischerové a druhý se jménem J. Dienstbiera. Za plentou je vyndám a poslepu zamíchám. Jeden z nich poslepu srčím do obálky a druhý zmuchlám. Ten v obálce pak hodím do volební urny. Ten druhý do odpadkového koše.
Tím pádem jsem se nemohl zmýlit a navíc tak vyřeším problém konfliktu srdce s mozkem. Což je také velmi důležité - řešit věci v pohodě a mít jistotu.

Coby pravicovou alternativu pak vidím Roithovou. Ale nevím, který druhý lístek by si měl volič vzít s sebou v tomto případě. Fakt nevím, zejména pokud přihlédnu k tomu, že aktuální vyjádření toho, kým jsou dnešní " komunisté" je to, že vyznávají ono " nám a našim kumpánům dle našich potřeb - ostatní nám dle toho, co jim nařídíme a jak si to např. v justici zařídíme".
Těžká volba. Asi by zbyl jen profesor Franz. Jenže ......

K blogu.
Je velmi smutné, když se člověk hlásí ke konzervativním hodnotám, ale jeho činy tomu odporují. To pak diskreditue samotný pojem konzervatismu, vulgarizuje jej, banalizuje...dělá z něj trapnou historku pro pobavení u táboráku.
09. 01. 2013 | 15:03

pac a pusu napsal(a):

Já věřím ,že národ není tak hloupý ,aby vyhrál ten rozmazlený fracek ,kterého zásadně diskredituje členství ve straně.

Zdejší hejkalové to neovlivní .
09. 01. 2013 | 15:03

Luba napsal(a):

Mě tedy "unsere Karl" nezklamal.

Nikdy jsem totiž do něj nevkládal žádné naděje.

Karel je velký machiavelista, a v politice je, protože ho to prostě baví. Má rád moc, obdiv mas, a lidi, jenž se mu klaní.
Kdo by taky ne, že? :)

Kdyby o politickou moc přišel, pravděpodobně by to odstonal. Jako každý závislák. A proto se jí drží zuby-nehty.

Pro Karla je vliv otázkou fyzického přežití.
Na Orlíku by se unudil k smrti.

Proto podlézá kdekomu, nechává se zpodobnit coby punker, vystavuje se na odiv coby placka na klopě jednoho z nejschopnějších a největších gaunerů české politiky.

Naše trapné kníže švejcarské ...
09. 01. 2013 | 15:04

stařenka napsal(a):

zajímavý postřeh a velmi pěkně napsáno

pan Karel Schwarzenberg má velice dobře propracovanou předvolební kampaň.
Osobně si myslím, jak jsem už někde psala, že pouze tři prez. kandidáti nemají za sebou nějakou tu šedou zájmovou skupinu, která s nimi bude strkat jak s šachovou figurkou:
MUDr.Zuzana Roithová, Dienstbier a pan Franz.
09. 01. 2013 | 15:07

Neudržitelný napsal(a):

český maloměšťák
"Coby pravicovou alternativu pak vidím Roithovou"
Maloměšťáku jak můžete tvrdit, že někdo kdo stále jen omýlá že vše vyřeší dotace z EÚ, je pravičák. Podle mne je pravičák jen ten, který věří, že každý má jen to, co si dokáže vydělat.
09. 01. 2013 | 15:10

Bazzy napsal(a):

čm:
díky za tip, pane, udělám to taky tak ;-)
09. 01. 2013 | 15:11

Matthew napsal(a):

Proč si každej myslí, že prezident má pravomoce něco zmčnit. I když tam bude kdokoli, tak nic nezmění, to jsou jen předvolební kecy, ale prezident tak velkou pravomoc nemá a vždycky ho můžou přehlasovat... ...U prezidenta je duležité, aby nás reprezentoval ve světě...
09. 01. 2013 | 15:12

business with monkeys napsal(a):

stařenko
Pan Chmelař si nepřeje, abyste přišla volit.
Abyste to pochopila, musela byste číst jeho twitter a ne libové blafy, které dává sem.
Myslím, že je oproti Referendu i cenzuruje.
09. 01. 2013 | 15:14

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Výborný text.
Musím se i já přiznat, že se mi Kníže při nástupu do ministerské funkce nezdál být tak špatný. Před tím jsem jej příliš nesledoval, zdál se mi trochu legrační, ale říkal jsem si proč ne.
První rozčarování přišlo kolem radaru, a když se navíc ukázalo, že si s Topolánkem velmi dobře rozumí, tak jsem pochopil, že mezi ty naše pravičáky velmi dobře zapadne. U aféry Čunek předvedl, že mu jde především o koryto, spojení s Kalouskem to jen dodělalo.
S Knížetem se sice legrace (s Topolánkem taky byla), ale nevolit, nevolit, nevolit!!!
09. 01. 2013 | 15:16

Viola napsal(a):

Jak si mohli myslet zelení, že černá hora zazelená.
09. 01. 2013 | 15:22

Mac napsal(a):

ten, kdo se....

legrace? s knížetem?
no, nevím
Za prvé tomu jeho huhňání už prakticky není rozumět
A za druhé - jím pronášené vtípky ze čtvrté cenové bychom ocenili možná někdy ve studentských dobách po osmém škopku
09. 01. 2013 | 15:22

hovorka11 napsal(a):

Pane Chmelař,
výborně, můžeme se mýlit z nedostatku informací, ale jen tupci si zvolí neschopné a všehoschopné navždy.
Schwarzenberg patří mezi ty nejhorší nahnědlé, kteří na lidi totálně kálejí, ale samozřejmě se kryjí opačnými řečičkami. Sobotka je to samé. Bezpáteřnost obou dvou se dá navíc doložit.
přikláním se k Diensbierovi. Zeman je druhý Klaus, který při dnešní totalitě mohl Šloufa jmenovat přímo tajemníkem a právním poradcem. Opoziční smlouva pomohla zdevastovat naději na demokracii.
09. 01. 2013 | 15:25

babočka napsal(a):

Pane Chmelař, komunisti ukradli dědovi koně. Váš Jiřík u nich žebrá o podporu. Asi jste stejné protekční dítě jako on. Můj děda by vás spráskal bičem oba dva.
09. 01. 2013 | 15:27

Pavel13 napsal(a):

Pane autore, jste jedním z mála doporučovatelů, kterým to myslí. Víte, kde brát a kam dát, aby to mělo smysl.

Putna (zde Hollan) doporučují potenciálně propadlé hlasy (od 5. místa) dát buď 3. nebo 4. - Schwarzenberg a Dienstbier. Představit si, že si z nich vybere volič Bobo, nedovedu. Výzva zabrala, oba si polepšili, ale ty první nepředběhli. Když vezmete část z mála a to ještě rozdělíte na dvě hromádky, nemůžete čekat zázraky.

Kubr zde podobně doporučoval uvažovat jen o prvních 4. Taky naivně předpokládal, že takto může sesadit některého z těch 2 dinomediálních oblíbenců.

Existuje jediná cesta, vzít z jedné slušně velké hromady a přeložit na druhou. A teď z které na kterou? Zdánlivě těžká volba, ve skutečnosti jasná. Který z těch dvou (Dienstbier, Schwarzenberg) se více podobá těm prvním (Zeman, Fisher)? Ve skutečnosti je na jedné straně Dienstbier a ti 3 na druhé.

Správná výzva tedy je:

Kdo nechcete ve 2. kole vybírat pouze ze Zemana, Fishera nebo Schwarzenberga, volte DIENSTBIERA!

P.S. To vám radím já, který jsem se stále nevzdal myšlenky volit bez kalkulací.
09. 01. 2013 | 15:27

Almo G™ napsal(a):

Nejvýnosnější investicí K.Schwarzenberga bylo "nezištné" investování do Respektu v době, kdy ostatní ještě vůbec netušili, jak velký má ovládání médií potenciál.

Zbytek už zařídili redaktoři Respektu, kteří se časem rozlezli do všech ostatních TV, deníků a magazínů a vykreslovali kolegům i čtenářům K.S. Jako "správného řízka" s nímž se dá pokecat. "My jsme ta správná parta pohodářů."

Z tohoto angažovaného P.R. téměř zdarma (s ohledem na majetky, které tím časem získal), žije K.S. dodnes. Až nyní se vzpamatovali další "nezištní" (Babiš a spol), kteří se snaží schwarzenbergovu cestu napodobit.

Důležité je po určitou dobu vystupovat jako "mecenáš-mesiáš".
09. 01. 2013 | 15:27

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pro Mac.
Chápu, že Knížecí kousky mohou být názory různé

„Schwarzenberg usnul před diplomaty v Bělehradě. Skandál, říkají Srbové

Český ministr zahraničí Karel Schwarzenberg na půl hodiny usnul na bezpečnostním fóru v Bělehradě přímo před zraky diplomatů a televizních kamer. Kromě toho měl na sobě výrazné červené ponožky, které rovněž upoutaly pozornost.“

http://zpravy.ihned.cz/c1-52869220-schwarzenberg-usnul-pred-diplomaty-v-belehrade-skandal-rikaji-srbove
09. 01. 2013 | 15:29

ajeto napsal(a):

Chválím za Vaše postřehy pane Chmelaři a souhlasím. Ke stejným závěrům jsem také dospěl.
09. 01. 2013 | 15:31

český maloměšťák napsal(a):

babočka napsal(a):
Pane Chmelař, komunisti ukradli dědovi koně. Váš Jiřík u nich žebrá o podporu. Asi jste stejné protekční dítě jako on. Můj děda by vás spráskal bičem oba dva.
09. 01. 2013 | 15:27

Krádež koně je jistě zlá věc.
Jenže co soudit o těch, kteří nekradou jen koně ? A nejsou už jen historickou veteší ? Tedy o těch, co se řídí oním " nám a našim kumpánům podle našich potřeb - daňoví poplatníci nám podle toho, co jim nařídíme a jak si to např. v justici zařídíme"...co se tímto řídí v dnešní realitě ?
Honit duchy...anebo spíše skutečné grázly ?
O podporu u " komunistů " pak spíše žebrají jiní. A dostává se jim - i v řádech několika milionů.

Vysv.
Mému dědovi ukradli daleko víc než koně. A to dostal vyznamenání za podporu odboje. Já sám pak nikdy KSČ ani Národní Frontu /např. Kalousek/ nevolil.

Pane babočka - takový vzdělaný a životem protřelý člověk jako vy...a nechápete ani snad už po desetkrát opakovaném vysvětlení.
Zkuste přemýšlet, zda institucionální základ demokratického právního státu dnes v ČR tozkládají komunisté...či " komunisté". Zda je tak větším nebezpečím pro stát učitelka z Jižních Čech...anebo Kolibřík /či Mazánek ?? - nemám v tom moc jasno - asi kvůli nedostatku informací...ale nejsem sám - i policie a justice v tom nemá zatím moc jasno/.
Pane babočka - nejste doufám slepý nebo padlý na hlavu, že ne ?

Jezdíte na koni ?
09. 01. 2013 | 15:38

mudrc napsal(a):

Dnes jsem dostal dopis od Schwarzenberga,abych jej volil.
Volit ho určitě nebudu, to raději ....... Proč,
protože je to ostuda šlechtického stavu, vědomě podporoval korupčnickou, zločineckou a klientelistickou vládu.

Měl jít s top09 do opozice a podporovat jen smysluplné a dobré zákony.

K.Sch. je ukázka slabomyslného a žoviálního šlechtice, který svojí nadneseností až hloupostí toleruje a přímo podporuje zločince.
Což mu bude přičteno k dobru, až bude mít smrt na jazyku a bude to brzy.
I v tom jeho jméně je něco temného........
Pracoval u mě jeden soukromník(podnikatel) a chválil Sch....,bylo mu asi 50 roků, myslel jsem si , ach ty ubohý hlupáku - šlechtický nihilismus tě okouzlil a jeho spavá nálada,..... je těch pomatených asi hodně, soudě podle omezeného českého stáda.
09. 01. 2013 | 15:39

Petr z Tábora napsal(a):

Nebudu volit ani jednoho z kandidátů větších stran, takže jen mimo hru uvádím můj názor. Pan Schwarzenberg dělal lecos co mi vadilo. Pan Dientsbier nedělal skoro nic, leda tak naznačil co by se mu líbilo a pak couvnul. Kdybych si musel vybrat jen mezi těmito dvěmi třeba ve druhém kole, tak bych knížete poslal na Hrad a pana Dientsbiera dělat nějakou skutečnou politickou práci v exekutivě po vyhraných volbách ČSSD.
Jen tak pro autora dodávám, že "egoman bez skurpulí" dovedl malou sociální demokracii do první ligy a v té si nevedl špatně. To Vy asi ani nejste schopen posoudit.
09. 01. 2013 | 15:40

Neudržitelný napsal(a):

hovorka11
"můžeme se mýlit z nedostatku informací, ale jen tupci si zvolí neschopné a všehoschopné navždy."
Jojo akorát, že neschopným a všehoschopným je pro jedny ten, pro druhé ten, pro třetí ten, pro ....... ...... pro mne jsou to všichni až na Franze a Fischerovou. No vidíte a už se my dva rozcházíme, přijde třetí a bude tvrdit něco úplně jiného.
Z toho plyne, že ti, které nazýváte tupci, dle Vaší logiky, nazývají zase oni Vás tupcem.
09. 01. 2013 | 15:45

Josef-B. napsal(a):

šláfenberg mohl vzbuzovat nějaké naděje tím, že už několik staletí lidé v jeho rodě měli k dispozici majetek, který mohli poklidně prochlastávat na Bahamách. Ale mají v krvi to že když zdědí zámek a 20000 hektarů lesa, snaží se svým potomkům předat udržovaný a opravený zámek,možná i další budovy, a nejméně 25000 hektarů vzorně udržovaného lesa. To vzbuzovalo naději, že umí hospodařit a nejen nakrást a utéci, jako většina našich "elit" po r.89. A diplomaté v cizích zemích respektovali jeho rod
Jenže ukázalo se že už je starý a stal se jen loutkou a výkladní skříní pro Kalouska. Jako president je nepřijatelný.
09. 01. 2013 | 15:49

ivo napsal(a):

Pro doplnění..
s oblibou se říká, že K.S. má v zahraničí respekt nebo něco v tom duchu, ale pak proč o něm jako o kandidátovi na presidenta píšou, že zaujal především krom urozeného původu i díky své schopnosti uložit se kdekoliv a kdykoliv ke spánku.
Tak nevím ale asi to s tím kreditem vážené osobnosti nebude tak horké, co myslíte jeho voliči?
09. 01. 2013 | 15:50

siven napsal(a):

Neudržitelný - To asi mluvíte o pravičácích v jiné zemi. Tady "má" každý většinou jen to, co si dokázal nakrást ve velkém, a po čem nebrousí Kellner, Dospiva, Tkáč a jiní bratři v triku. Ostatní si jen myslí, že mají, anžto brzy mít nebudou.

V takové situaci vás dluhy, hypotéky, daně, zákony, inflace, či bůhvíco ještě, vůbec trápit nemusí, a to, co "máte", vám vskutku zůstane. Ale pozor na to, co říkáte a děláte; nikdy nesmíte nas.at bratry.
09. 01. 2013 | 15:52

siven napsal(a):

Kouzlo nechtěného, aneb napoprvé u autora četl jsem: "Na otázku, jak chrápe osobní kontakty Kalouska se zbrojařem Hávou..."
09. 01. 2013 | 15:57

Neudržitelný napsal(a):

siven
Ne to mluvím o normálním pravičáctví. Nemluvil jsem o žádných "pravičácích" nebo o těch co si dle Vás nakradli. Znám plno těch co si nenakradli, také se k nim řadím, ale vydělali. Nemluvím o milionech a miliardách. Představte si, že se může počítat k pravičákům i člověk, který bydlí v paneláku, má jen jednu octávku, každý den maká poctivých 8-10 hod, jednou za rok jede k moři na dovču. No a že jsou větší ryby?
Ostatně podívejme se jak k majetkům a bohatstvím přišli jinde ve světě. Vždy na začátku byli nějaké špatné, špinavé peníze a v průběhu doby ti lumpové odpadli a ztěch ostatních lotrů se stali vážení podnikatelé.
09. 01. 2013 | 16:05

Miroslav Pivoda napsal(a):

Chmelař: "Špatné prospekty absolventů a mladých uchazečů o zaměstnání jsou v přímé souvislosti se špatnou ekonomikou naší země, která nedokáže vytvářet nová pracovní místa. A špatná ekonomická situace je v přímé souvislosti s ..."

Doplním text dle svých zkušeností: v souvislosti s tím, že ekonomové nemají moudrost farmářů. Ekonomika je sice složitější mechanismus než farma, ale základní analogie plati: ekonomové jsou zvyklí jen sklízet (hlavně co nejrychleji) a neumí sázet. Začalo to privatizací Václava Klause.

Druhý klíčový poznatek je v tom, že ekonomický neúspěch země není v žádné přímé souvislosti v věkem, i když skutečně platí, že "starého psa novým trikům nenaučíš". Proto bude lepší, když se prezidentem stane neekonom. Nebude mít alespoň chybné návyky.

Třetí klíčový poznatek spočívá v tom, že žijeme v přelomové době: ať děláte co děláte (i když budete dobře "sázet" a nejen "sklízet"), stejně do roku 2045 zde bude 90% nezaměstnaných. Takže už dnes je třeba připravovat mladou generaci na sociálně-ekonomickou inovaci, která nás určitě nemine. Z pozice prezidenta by takový hlas mohl mít autoritu. Určit, kdo takové schopnosti z našich prezidetnských kandidátů má, nechám na vás.
09. 01. 2013 | 16:12

malalaj napsal(a):

jiří dienstbier není demokratický kandidát. je představitelem sice momentálně modního, ale pro demokracii nebezpečného evropského neobolševismu postaveného na idei, že národní parlametní demokracie už není potřeba, protože EU bude garantovat sociální stát a sociální práva. je to naprosto šílený populismus a skončí tragicky . jiří dienstbier patří k tomu proudu sociální demokracie, která pochopila, krást s ODS není populární a voliči čssd to špatně nesou. daleko výhodnější je krást s komunistama. což také celý život rudý jirka v advokátní kanceláři mariana čalfy dělá. "pan čistý".....ha ha ha.
09. 01. 2013 | 16:15

SuP napsal(a):

Milý mladý příteli -
Měl bych několik poznámek i otázek.
- Vaše studium na "....Promoval na London School of Economics a Sciences Po Paris...." bylo zadarmo? (že tak brojíte proti školnému)
- Co udělal pro vás - mladé lidi Vítek Bárta, předseda VV, strany mladých pro mladé? (že vás tolik zklamal politik důchodce z jiného světa)
"....Špatné prospekty absolventů a mladých uchazečů o zaměstnání jsou v přímé souvislosti se špatnou ekonomikou naší země, která nedokáže vytvářet nová pracovní místa...."
I zde bych polemizoval. Nynější absolventi začali studovat před 5až8 lety, kdy se rozběhl perspektivní program "Každému vysokoškolské vzdělání!". Zkuste si dopočítat, kdo tenhle program začal prosazovat a připravovat, když takový legislativní cyklus dokáže trvat 5 i 15 let? Ne že bych chtěl hájit ODS, ale Schwarzenberk u toho nebyl.
Ano, je pro vás starej, i pro nás. Začněte si s předstihem hledat hnidy na kandidátech vašemu věku úměrných, ať si (až vám trochu odemřeme) nenasadíte do svých kožichů podobné vši, jaké tam máme my, až přijde vaše doba. Nebude to dlouho trvat.
Dneska si bohužel musíte trochu uvědomit, že vás mladých, perspektivních není tolik, abyste se na zbytek populace nemuseli ohlížet. Máte spoustu příležitostí na každém kroku prokazovat, že jste lepší, tak do toho!
Nicméně nepokoušejte to dokazovat podobně jak píšete -
".... „jestliže se propadneme víc, tak budeme škrtat víc”, což je první zásada ekonomie pro debily. Straší Maďarskem a Řeckem, přestože jsme nikdy nebyli ani na míle daleko jejich situaci a ani jsme tam nemířili....."
To je podobný systém, jako když by se váš oblíbený Titanic dostal do ledového pole, zatím ještě nemá díru, ale není jisté, jak dlouho se tam zdrží, nicméně mladá perspektivní část cestujících volá:"Pojďme hodovat! V bufetu je ještě tolik dobrot!"
A perla nakonec -
"....Značná část z nich tak míří ze školy rovnou zpět k rodičům, na pracovní úřad nebo na dočasné a mizerně placené a napůl nelegální nádenní práce a brigády. To ovlivňuje jejich celoživotní šance na uplatnění a buduje pomalu, ale jistě celou jednu hluchou generaci...."
Milý příteli - kdo myslíte, že zajišťoval naše šance na uplatnění? KSČ? Zdá se, že to, čeho jsme (sice pro sebe, ale vy to máte zdarme k dispozici) za posledních 23let dosáhli, považujete za příliš automatické, protože vás už nikdo neobtěžoval zdůrazňováním, kolik úsilí nás to všechno stálo. Zkuste uvažovat i o tom.
09. 01. 2013 | 16:17

Mac napsal(a):

neudržitelný

hmmm
"pravičáci"..."pravičáci"
hodně vulgární nadávka v kontextu posledních 23 let v české kotlince.

Pane Stejskale, měl byste zasáhnout
09. 01. 2013 | 16:18

siven napsal(a):

Neudržitelný - asi jste nepochopil moji nadsázku.

Pravičákem může být klidně i homeless u nádraží v Pelhřimově, když mu tato, nebo jakákoliv jiná politická orientace, udělá radost.

Něco jiného jsou nastavené podmínky v systému, který se jinak tváří a jinak koná.

Jinde ve světě "Vždy na začátku bylY nějaké špatné, špinavé peníze"? Inu, jak se to vezme, záleží, kterým směrem se díváte...
09. 01. 2013 | 16:19

Mac napsal(a):

SuP

dobrá agitka, Kojzar v Rudém Právu by to nesvedl lépe.

Gratulace!!!
09. 01. 2013 | 16:20

mb napsal(a):

výborný blog ... to zase bude řepa řvát jako protrženej ...
09. 01. 2013 | 16:26

SuP napsal(a):

Mace -
Že máš Kojzara a Rudý Právo v malíčku, tady všichni vědí.
09. 01. 2013 | 16:34

Al Jouda napsal(a):

Karel Schwarzenberg se profláknul v Čunkově aféře, kde si hrál na spravedlivého, ale nakonec proti korupčníkovi nic neudělal. Lidé se musí ujednotit na volbě Jiřího Dienstbiera, jinak ta volba prezidenta nedopadne dobře !
09. 01. 2013 | 16:36

Mac napsal(a):

SuP

můj 5. pád je Macu

že mrchožrout NEMÁ gramatiku v malíčku, to ví celej vesmír....
09. 01. 2013 | 16:37

zubatá napsal(a):

S Karlem by náhodou byla přeukrutná sranda.
Hmmm, jen aby nebyl prezidentem skutečným jeho momentální řídící důstojník Kalousek Miroslav.
Tak Karla radši ne.
09. 01. 2013 | 16:37

Mac napsal(a):

SuP

mimochodem, proč oslovuješ s rádoby ironickým nadhledem autora "mladý příteli"?

Jsem si jist, že on tebe by za svého "starého" přítele určitě nechtěl...
09. 01. 2013 | 16:39

honolulu napsal(a):

Vas kandidat na presidenta - Franc se tak zohyzdil, ze uz brzi dostane predvolani na vysetreni do Bohnic.
Tomu absolutne nejde rozumet. Ten prof. potrebuje okamzitou pomoc psychiatru.

Josef-B, chlastat na placatych Bahamach je strasne nuda.

Pani Bobosikova to vyhra. Ma dulezity stranicky program pro vasi budoucnost.
09. 01. 2013 | 16:40

Mac napsal(a):

Kcharla von Bahnhof bych klidně volil, pokud by veřejně slíbil, že usne hned po inauguraci a prochrápe celejch 5 let. Tak by byla jistota, že nějak mimochodem neudělí milost chemickému al-Kalousovi
09. 01. 2013 | 16:42

dha napsal(a):

Pane Chmelaři, výstižné. Mladí se skutečně dají opít rohlíkem. Tehdy mainstream nudně opakoval: "vystupování rakouských protiatomových aktivistů se už pomalu stává neúnosné". Pak přišel bodrý kníže pravivší "rakušani jsou trotlové" a študáků z gymplů se zmocnil první orgazmus.
09. 01. 2013 | 16:45

SuP napsal(a):

Mace -
Ty seš mi ukradenej ve všech pádech.
09. 01. 2013 | 16:49

amiel napsal(a):

Pozdě bycha honit, Chmelaři.
Jestli jste Schwarzenberga volil, nesete i vy podíl na morálním a ekonomickém úpadku české společnosti - spolu tou částí nemyslící české spodiny, kterou v článku bůhvíproč nazýváte "elitou", totiž s někdejšími voliči TOP 09.
Poctiví a myslící lidé už několik let přecházejí na druhou stranu ulice, aby nemuseli voliče TOP nebo ODS zdravit - nechtějí je přitom urazit, jen se jich tiše štítí.
(Ostatně, dokud se nezbavíme lidí jako jste vy, toho líně se převalujícího bahna, které je teď ochotno volit i ČSSD, jen aby se také přihřálo u moci, ale zítra bude zas volit Klause, Schwarzenbergy a Nečasy, nepohneme se nikdy nikam.)
09. 01. 2013 | 16:51

JK napsal(a):

to Mac

Pokud by takový prezident slíbil, že prochrápe celých 5 let .... to by Vám stačilo opravdu dost málo k tomu, abyste se skládal na statisíce měsíčně minimálně 5 let (včetně kompletního úředního servisu, státního "bytu" a špičkové zdravotní péče, atd.) a pak na celoživotní vysokou apanáž a vše ostatní.

Víte, že prezident je mj. i vrchním velitelem vojsk ČR? Pokud Klaus ve svém zvráceném absolutismu stihne do konce funkčního období ještě vyhlásit válku, jste si jist, že by nám Schwarzenberg byl 5-letým spánkem užitečný?
09. 01. 2013 | 16:53

Mac napsal(a):

tak to jsem rád, Kojzárku
09. 01. 2013 | 16:55

buldatra napsal(a):

Z článku jsem vydedukoval, že pan autor půjde volit.
Což je příkladné a následováníhodné.
Koho bude volit, je naprosto, ale opravdu naprosto jeho věc.
A tak je to správné, tak to má být.
09. 01. 2013 | 16:56

Mac napsal(a):

JK

užitečný by nebyl, ale to nebude ani za bděla. Když bude chrápat napáchá aspoň méně škod.

Pokud jde o Klause - jsem si vědom, že by tu třetí světovou mohl rozpoutat - proti všem, kdo nesouhlasí zcela s jeho neotřelými názory
09. 01. 2013 | 16:58

Bestia triumphans napsal(a):

Tento autorův text byl zveřejněn v deníku Referendum.
Žádný div, že nevyzněl pro Karla.
Správně by se měl jmenovat "Tenhle Karel není pro mladé salonní levičáky".
:-)
09. 01. 2013 | 16:59

po po napsal(a):

áááá další socánek zdatný sosánek státních peněz.

Tak kdo bude další v rámci agitky pro amerikánce jež leze do zadnice komančům?
09. 01. 2013 | 17:00

SuP napsal(a):

buldatra -
Díky, tím jste mi připoměl.
Pane Chmelaři, důležité není, abyste zdůvodňovali, proč nebudete volit knížete. Důležité je, abyste volili! Abyste to pak zase nechtěli dohánět hladovkama. Těm se totiž všichni, které tam pustíte volební neúčastí, jenom vysmějí. A co vám tam dokážou protlačit za týpky, to jste právě zažili na podzim.
09. 01. 2013 | 17:01

marxík napsal(a):

český maloměšťák napsal(a):
K volbám si vezmu dva lístky. Jeden se jménem T. Fischerové a druhý se jménem J. Dienstbiera. Za plentou je vyndám a poslepu zamíchám. Jeden z nich poslepu srčím do obálky a druhý zmuchlám. Ten v obálce pak hodím do volební urny. Ten druhý do odpadkového koše.
Tím pádem jsem se nemohl zmýlit a navíc tak vyřeším problém konfliktu srdce s mozkem.

Kolego doufejme, že podobných srdcařů jako jste vy nebude příliš mnoho. Jinak levice zase ostrouhá. Vy si ani neuvědomujete, že to vaše srdíčko je vlastně pravicové.
U vás mě to ale nepřekvapuje.
09. 01. 2013 | 17:02

P. napsal(a):

Pokud vím, tak na prezidenta ČR kandiduje jen pan Sobotka a paní Bobošíková. Ti ostatní včetně pana Zemana vyvěsí na Hradě vlajku Unie a budou čekat co dál. Směr Eurosojuz je u nich jasný.
09. 01. 2013 | 17:03

šašek z Jihlavy napsal(a):

Petře z Tábora
Měl byste vzít v potaz, že v době Zemanova nástupu nikdo netušil, co se děje v zákulisí ČSSD a co se chystá (asi ani Špidla ne). Akce olovo v nedohlednu, z bilbordů se na nás dívala dvojice Buzková-Zeman přímo do očí. Korunní princ Standa byl miláčkem národa. Kavan se svým Srbou a Opoleckou začínali teprve úřadovat, Snopková se Svobodou drželi v socdem finance, a tak bych mohl pokračovat. Tenkrát posbírali většinu protestních hlasů, Zaman přebíral spálenou zemi a v Bamberku to zkoušel napravit, po převzetí moci vyrukoval s opoziční smlouvou. Vždyť je to hochštapler a to velmi nebezpečný. Až s Vladimírem Špidlou přišel čerstvý vítr. Ale neměl pevnou půdu pod nohama, vlastní straníci se ho raději zbavili nabídkou lukrativního postu v EU.
Jiří Dientsbier si šphl svým postojem v Pzažském zastupitelstvu, a teď by měl usilovat o získýání ostruh v praktické politice, na hrad je ho škoda, at se pokusí spravit reputaci své straně po příštích parlamentbích volbách.
Já nehodlám volit způsobem Č.M. a nechat to viz major, volím Táňu, děj se co děj.
Aleš vypadá jako kluk, ale knížete vystihl znamenitě, jen nechápu, co slíbil Svěrákům a dalším osobnostem z kultury, snad další kšefty v ČTV a dotace na filmování, těžko říct. Pro mne je to odepsaná veličina, leze mi na nervy čím dál víc.
09. 01. 2013 | 17:04

veverka napsal(a):

Volitelný je jen Diestbier a Fischerová. Raději bych Fischerovou,ale ta nemá reálnou šanci dostat se ani do druhého kola,takže volím Dienstbiera.
09. 01. 2013 | 17:05

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pro marxík.
Proč to český maloměšťák neudělá doma a s sebou nevezme jen jeden lístek ví snad jen on sám.
Já jsem to již dávno přetřídil a beru jen jeden, ostatní mi již slouží jen jako šmíráky.

A ještě jeden odkaz

„Miloš Zeman oslovuje levicovou rétorikou levicové voliče, ve skutečnosti má dnes k pravicové neoliberální politice a k propagaci války stejně blízko jako např. Tony Blair v době, kdy byl britským premiérem. „
http://www.denikreferendum.cz/clanek/14715-milos-zeman-jako-trojsky-kun-pravice
09. 01. 2013 | 17:12

Gudka napsal(a):

S přihlédnutím ke zbytečnosti a nesporné operetnosti "prezidentské" volby na zdejším území je zajímavým jevem, že způsob tzv. volby - totiž nepřímá nebo přímá - zjevně nic nemění na podstatě výběru exota do této role. Pakliže se mnohý divil, že minule byl vybrán - už podruhé! - Klaus, pak teď už ani prostý údiv nestačí při pohledu, jaká sbírka strašidel se uchází o to křeslo nyní. Schwarzenberg, Roithová, Fischer patří mezi nejprofláknutější, ale ani ostatní mnoho nezaostávají. A tady stojí za zmínku infantilní postoj obyvatelstva, které radostně vítá každý podnět k vášnivým sporům nebo k honům (štvanice na Klause je fajn zábava), když zrovna není žádný šampionát nebo olympiáda ("kdo neskáče, není Čech!").
Je to kratochvíle, která sice není zadarmo, ale uspokojí. Je přece stará zkušenost, že se takovým jevům nejvíc daří v nepříznivých životních podmínkách. Nejvíc honů na čarodějnice připadalo na roky, kdy byl mimořádně velký hlad, neúroda, krutá zima.
09. 01. 2013 | 17:16

Sladký napsal(a):

Neudržitelný- ten váš relativismus je sice modní a velmi rozšířený, ale naprosto neudržitelný.Ano, jistě, každý člověk (akoro každý ) má nějaký názor.To ale naprosto neznamená, že každý názor má stejnou platnost a hodnotu! Nechcete snad tvrdit,že názor (třeba na možnost života na Marsu)člověka,který s bídou absolvoval ZŠ má stejnou cenu,hodnotu a platnost jako názor astrobiologa (exobiologa)?
09. 01. 2013 | 17:22

Sladký napsal(a):

Gudka- v tom případě nechápu, proč se tomu divíte a nazýváte takový postoj "infantilním".
09. 01. 2013 | 17:24

janhnizdil napsal(a):

Vážený pane Chmelaři,

se zájmen jsem pročetl Váš blog, sdílím Vaše zklamání a obavy z K.S.

Děkuji. V úctě. Jan Hnízdil
09. 01. 2013 | 17:24

Kobra Plaz napsal(a):

Příští prezident, ten po Milošovi, by mohl být Vasil Mohorita.
09. 01. 2013 | 17:28

zubatá napsal(a):

Hmm, snad by měl být krom podmínky 50.000 hlásků a pod. stanoven i limit věku, aby nevládli geronti starájící se o kvalitu ranní stolice.
09. 01. 2013 | 17:30

Gudka napsal(a):

Sladký

Gudka- v tom případě nechápu, proč se tomu divíte a nazýváte takový postoj "infantilním".

Přece bizarnosti jsou vždycky k podivu. A skutečnost, že populace, která by měla dsipomonavt alespoň minimálním stupněm zralosti, je infantilní - to bizarní je.
09. 01. 2013 | 17:32

Milton Friedmannová napsal(a):

tedy co mne na mlaďoších nejvíc zaráží, je to , jak pohrdají manuální nebo obyčejnou prací. Přitom bez té se neudělá nic. Bez té černé práce, stále se opakující. Za takovou však povýšenci platí zaměstnancům jen minimální mzdy a ještě jimi opovrhují.
Chci však mlaďošům říci, že ani kdyby byl prezidentem sám pánbůh nebo Aladin schopný splňovat všechna přání, tak to, že se každý mlaďoch upíchne někde v Bruseli ve think tanku a bude brát plat v eurech, tak to je nečeká.
Mlaďoši by měli začínat od píky, jako to bylo vždy za existence lidstva, sbírat zkušenosti a přehled. Pak z nich časem může něco být a mohou z nich vypadnout i moudré názory.
považovat jejich generaci za ztracenou jen proto, že chvíli dělají brigády nebo manuální práci, je divné, spíš je jejich generace ztracená, že si myslí, že někde vysedí nějakou školu a ostatní si před nimi hned sednou na zadek.
09. 01. 2013 | 17:32

Sladký napsal(a):

Přiznám se, že popularita K.S. u mladých je pro mne zcela nepochopitelná a nevysvětlitelná. Protože se mi nechce věřit tomu, že by masově propukl záchvat jakési svérázné gerontofilie, začnu uvažovat o možnosti, že jde o nějaký experiment s pod ovlivňováním podvědomí vybrané skupiny (skupin) lidí. Protože člověk, který si uchoval zdravé,kritické myšlení nemůže než souhlasit s argumenty,které zde prezentoval pan Chmelař a ani ho nenapadne uvažovat, že by tento člověk mohl vykonávat funkci prezidenta.
09. 01. 2013 | 17:33

Pompeius Magnus napsal(a):

Chachá, už i mladistvý eurohujer a vlezdobruselista Chmelař dává od Švarcíka ruce pryč. A to ještě nemluvil o Karlchenově tchánovi z NSDAP, podmázlých restitucích, chrápání na kongresech, críkevních restitucích a zvyšování daní, pod čímž je Kárl von und zu podepsán. Včera jsem od Kárla dostal dopis, ve kterém mi píše, že vyrůstal na venkově v duchu masarykovských tradic. Tak to ta výchova moc dobře nedopadla. S tím Dienstbierem si dejte pohov, ještě vůbec, ale vůbec nic nedokázal........ A dát někomu na první pokus funkci prezidenta je velmi riskantní.
09. 01. 2013 | 17:37

honolulu napsal(a):

Tento svet je tak presycen zbozim, ktere nikdo nepotrebuje, ze prumysl bude stale stagnovat a nezamestnanost dale poroste.

Tisice mladych lidi kolem sveta nikdo nepotrebuje. Tito mladi jsou bez perspektivy a budoucnosti...Pritom se dale lide rozmnozuji jako kralici v Australii.
Veskere pracovni prilezitosti v nas (Florida) jsou pouze ve sluzbach (t.zn. malo placene) a na severu (severni staty) je to podobne.

Nejlepe se maji penziste, kteri nabudovali v dobe, kdy to jeste slo. Zminuji se o tom proto, ze u nas lide nevi, jak se z teto situace dostat. Tato situace ohrozuje i finnacni zakladnu zminenych penzistu, protoze Obama tiskne penize pro hladove, nezamestnane, bez perspektiv, a inflace poroste.

A tento ekonomicky bordel prosadil Bush starsi. Pamatuji si jeho projevy, ve kterych zduraznoval odsun prumyslu do zemi s lacinou pracovni silou...(Zacalo to Mexikem.)

Vsichni ti ekonomeve jsou hloupejsi a destruktivnejsi nez nejposlednejsi farmar s obycejnou logikou a zdravymi prioritami.

Lide, mate nejaky NAPAD ? Da se nalakat prumysl zpet, kdyz temto hajzlum vyhovuje, ze pro ne Cinane delaji 15 hod denne, 7 dnu v tydnu s jednim dnem volna v mesici ?

Tito zoufali pracovnici v robotarnach padaji vysilenim a do zbozi urcenem na export (do USA) tajne bali dopisy se vzkazem do OSN, s prozbou o pomoc.

Pri tom vsem dalsi tisice barevnych z Afriky a Asie do Evropy a z latinske Ameriky do USA a Kanady, najdou cestu k immigraci.

Arogance, tupost, destruktivnost a kratkozrakost ekonomu a politiku je abnormalne velka a nikomu nemusi skladat ucty.
Nekdy se to vse zhrouti...(Proto asi ta nova kometa na obzoru.) Oh, vratte se prime-ministre B.J. Vorstere, byl jste ekonomicky genius.
Brusel to je vas nepritel. To je diktat nesmyslu. Soverenity to je zdravy program. Odklonte se od utopistu a socialnich inzenyru !
09. 01. 2013 | 17:37

ZdeněkJ. napsal(a):

mudrc
I já jsem dnes dostal dopis knížete abych ho volil. Není to tak dávno, co jsem se s ostatními od jeho spolukomplice dozvídal,že jsme nezodpovědné živly, že jsme si žili nad poměry, že jsme všechno prožrali (dle složenky každý 120tis.Kč). A hle, čas oponou trhnul a pan kníže přichází, nyní již k zodpovědným občanům, obrazně řečeno s čepicí v ruce, aby ho volili. Ovšem aby to bylo konzistentní, měl napsat do svého dopisu, že občané jsou nezodpovědní darebáci, protože zvýšili dluh na 150tis.Kč na osobu.
Ten dopis je skutečně vrcholem nechutnosti.
09. 01. 2013 | 17:38

zubatá napsal(a):

Miltone, jsem starší jako KS, ale nevím, co to je " manuální nebo obyčejnou prací".
Manuální znám, ale tá "obyčejná" je co?
09. 01. 2013 | 17:38

Jáchym napsal(a):

Mac :
"sup"je rusky "polévka."

Ruština nemá 5.pád!

Oslovujte jej, prosím, namísto "Supe"
hezky česky: POLÉVKO!.
09. 01. 2013 | 17:38

šašek z Jihlavy napsal(a):

Domácí
Kauzy


"Tunelář" se vrátil dva týdny před amnestií. Náhoda?
Radek Nohl
17:00 | Dnes | Aktualizováno
Radek Nohl
Komentáře:
Miroslav Vlastník

Miroslav Vlastník.Autor: ČTKvětší obrázek »

Insider - Ani ne dva týdny před vyhlášením prezidentské amnestie se po osmi letech skrývání před spravedlností vrátil náhle z ciziny do Česka jeden z hlavních aktérů tunelu ve fondech Trend a Mercia, z nichž zmizelo 1,4 miliardy korun.

Píše to ve středečním vydání deník Insider s připomenutím, že výhoda, kterou prosincový návrat pro Miroslava Vlastníka má, je silná.

Kdyby zůstal v zahraničí i po 31. prosinci, Klausova amnestie by se na něj nevztahovala. Její znění totiž, jak známo, říká, že se zastaví vyšetřování všech činů, které se táhnou déle než osm let a za něž podle zákoníku nehrozí vyšší trest než deset let. Ale zároveň neplatí pro ty, kdo se před spravedlností skrývají v zahraničí.

Takto bude jeho trestní stíhání stejně jako u dalších deseti obžalovaných do 14 dnů zastaveno. Což už Insideru mluvčí královéhradeckého krajského soudu Jana Kliková potvrdila.

Zda byla amnestie důvodem návratu, odmítají žalobci i soudce případu komentovat. Vlastníkův právník Insideru řekl, že se jeho klientovi narodilo dítě.

Čtěte více v placeném deníku Insider:
Byla to náhoda? Nebo nebyla amnestie utajena tak, jak tvrdí politici?
09. 01. 2013 | 17:42

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Pane autore,

popsal jste dobrým způsobem myšlenkové pochody, které velmi podobně probíhaly také v mé vlastní hlavě.

Souhlasím.
09. 01. 2013 | 17:47

Bestia triumphans napsal(a):

Sladký napsal(a):
Přiznám se, že popularita K.S. u mladých je pro mne zcela nepochopitelná a nevysvětlitelná.
!
Pro vás je zcela nepochopitelných a nevysvětlitelných vícero věcí.
Tím se netrapte.
:-)
09. 01. 2013 | 17:49

Reveil napsal(a):

Schwarzebergovo snažení je asi marné, přestože posílá skutečně nechutné verbovací dopisy. Dnes totiž bylo zveřejněno, že Izreael si přeje, aby byl zvolený Fischer.
09. 01. 2013 | 17:50

Milton Friedmannová napsal(a):

zubatá

autor sám píše

dočasné a mizerně placené a napůl nelegální nádenní práce a brigády

dřív tak začínal každý, musel třeba do světra na zkušenou a jen s prosíkem dostal nějakou práci, ale sbíral zkušenosti a něco okoukal.

Dnes by ti mladí jen chtěli hned se zašít někde na úřadě a za to štosování lejster hned brát majlant.

Obyčejná práce je taková, nad kterou ti mladí ohrnují nos. Přitom bez té žít nejde a udělat ji někdo musí.
Ten kdo ji však dělá, je hned označen za toho, co se málo učil, nikam to nedotáhl, je neschopný.
Přitom je potřeba každé práce a je smutné, a to jsem psala, že mi na mlaďoších vadí, že se nezasadí o zmenšení těch nůžek v přístupu k práci i odnměňování.

Autor se také holedbá samými cizími školami a hned tím think tankem, ale ani ten Aladin nemůže zařídit, aby toto děli všichni. Kdo by na ně dělal?

Ti mladí by si to neměli nechat líbit, aby museli na někoho dělat. Slušná i placená by měla být každá práce. A přiměřeně.

Tak by se mladí zbavili mnoha problémů. Stejně na ně čeká to uklízení Augiášova chlíva, který tady a na celé planetě je.

Lidí je čím dál víc a za úspěšné považovat jen ty, co toho hodně naakumulovali , je dlouhodobě neudržitelné. Už teď se to hroutí.

Myslet si, že to však změní některý z těch 9 pseudostatečných, kteří jsou nám předhozeni, je velmi úsměvné.

Jako bys to neznala
09. 01. 2013 | 17:56

smutný napsal(a):

s tou popularitou K.S. u maldých je to jednoduché vysvětlení. Funguje to stejně jako s popularitou tenisek, mobilu a jiných potřebných blbostí, které musí mít každý správný týnejžr. Jednoduše si mezi sebou předávají informace, že zrovna tu konkretní věc je nutné vlastnit aby byli in a stejné platí i pro oblíbenost nějakého člověka. Je in volit Karla tak ho volí. Je in volit pravici tak ji volí. Taková drobnost, že jim pak pseudopravice napaří školné je přece nemůže rozházet.
09. 01. 2013 | 18:00

Jáchym napsal(a):

Honolule, 17:37
chválím Vás, že jste se oklikou přes Afriku a USA dostal alespoň částečně k pramenům, ze kterých vyšel Karel Marx.Určitě byste si rozuměli, on uměl taky pěkně jedovatě nadávat na alternativně inteligentní ekonomy jako my.

Ostatně - Engels byl taky továrník a Fidel Castro syn velkostatkáře, žádné socky, za které bychom se museli stydět. :-)

Jen to, proboha, nepřehánějtes tím malthusiánstvím...
Malthus totiž zase inspiroval Darwina (nikoli naopak, jak se někdy tvrdí).
A kdybyste se stal kromě neomarxisty ještě neodarwinistou, Vašeho katolického zpovědníka by to mohlo rozrušit. :-)

Ale nic si z toho nedělejte - všichni máme v hlavě včelín.
09. 01. 2013 | 18:01

Sladký napsal(a):

Bestia triumphans- nepochybně.Zato blbcům,těm je všechno jasné. Bravo, za ten příspěvek vám tleskám. Zařadím ho na čestné místo do sbírky těch s kouzlem nechtěného. :o))
09. 01. 2013 | 18:03

SuP napsal(a):

Milton -
"....dřív tak začínal každý, musel třeba do světra na zkušenou a jen s prosíkem dostal nějakou práci, ale sbíral zkušenosti a něco okoukal...."

A ještě dřív by tak každý začínal ještě raději -
jenže ... třeba do světra NESMĚL... ani na zkušenou".
A v tom možná taky bude rozdíl.
09. 01. 2013 | 18:04

šašek z Jihlavy napsal(a):

Jáchym
Palec nahoru, pane kolego. Obávám se, že to našeho kámoše rozruší a bude muset na dlouho z domu.
09. 01. 2013 | 18:07

SuP napsal(a):

Jáchym -
Te se to nadává na systém, když nám fotr včas vymřel z fabriky nebo ze statku, dokud měly ještě nějakou hodnotu ....
09. 01. 2013 | 18:08

hyoscia napsal(a):

Mladý neznamená automaticky pitomý. Já švarcenberka nevolím.
09. 01. 2013 | 18:10

Sladký napsal(a):

Jáchyme, vaše příspěvky jsou čím dál lepší! Jak to sakra děláte? Navíc se při nich znamenitě bavím. Pravda, před chvilkou mne pobavila i Bestia- ale ta to neměla v úmyslu.:o))
09. 01. 2013 | 18:10

Bestia triumphans napsal(a):

Sladký:
Jsem rád, že aspoň něco pro vás je vysvětlitelné a pochopitelné.
Pravděpodobně půjde jen o nepatrný zlomek z informací, které dokážete vstřebat, ale přeji vám, ať se vaše sbírka utěšeně rozrůstá.
S úctou
09. 01. 2013 | 18:12

Sladký napsal(a):

Hyoscia- naprosto souhlasím. Znám dobře spoustu velmi inteligentních mladých lidí. Právě proto je mi jejich podpora K.S tak nepochopitelná.
09. 01. 2013 | 18:14

mediátor napsal(a):

Polévko-supe-čili ptáku, jak se ti vede?
09. 01. 2013 | 18:15

Sladký napsal(a):

Bestia. Ještě jednou bravo. Je vidět, že jste skutečný znalec lidí. Oba vaše příspěvky nepochybně udělají silný dojem na ty,kteří mne dobře znají. Napište ještě něco komického. Jak vidět, nedá vám to žádnou práci.
09. 01. 2013 | 18:17

tatytata napsal(a):

Proto to v EU tak žalostně vypadá , když tam úřadují soudruzi pijavice ala Chmelař.
09. 01. 2013 | 18:19

Sladký napsal(a):

Bestia- dodám ještě, že z hloupostí je to podobné, jako s impotencí. Čím víc se snažíte,čím víc chcete, tím míň to jde. :o))
09. 01. 2013 | 18:22

Bestia triumphans napsal(a):

Sladký:
Co se impotence týče, nemohu sloužit, v tomto směru nemám žádné zkušenosti, ale spolehnu se na vaše, zřejmě bohaté...
:-)
09. 01. 2013 | 18:34

Varan napsal(a):

Skvěle napsáno, pane Chmelaři, raději nezkompromitované mládí než konzervaci Nečasova kabinetu příšer na pět celích (sic!) let! :-)
09. 01. 2013 | 18:38

Mac napsal(a):

Jáchym

:-)))
pěkné :-)

ještě k tomu supovi alias polévce

ve zkratce se jeho existence dá definovat 3 slovy: SuP žere sup (ale pouze z mršiny)
09. 01. 2013 | 18:40

český maloměšťák napsal(a):

Práce je všude plno. Jen není, kdo by ji platil. Přitom peněz je taky /už ale ne všude a ne v hotovosti/ plno. US firmy např. drží historicky největší cash.
Jenže systém je založen na zisku - na privátním zisku. Takže práce se bude platit...ale jen ta, která přináší zisk. Nejlépe momentální.
No a tak s nevyplatí platit domácí výroby, ale raději se platí dovoz, který sice v konečném součtu znamená ztrátu /pokud by byly zohledněny všechny náklady - nejen transakční, ale i externalit/ - ale ta ztráta je distribuována a rozdělena tak, že to určitým konkrétním privátním subjektům i tak přináší zisk. Některým vždy /banky/.
Na vině je prý také slabá poptávka /domácí/. To je ale dosti široký pojem - i v rámci jednoho, vnitřního trhu. Bez toho, aby se určila významnost jednotlivých socioekonomických skupin v agregátu poptávky a to navíc ve vztahu k nemandatorním výdajům /tedy ve vztahu k opravdovému dolarovému hlasování/ a její dynamika...je to jen laciný žvást....všechna ta tvrzení o poptávce - i ve vztahu např. k aktuálnímu nárůstu DPH (např. zaměstnanců exportních výrob se to netýká téměř vůbec - to realizují své příjmy na jiných trzích a díky tomu jsou jejich příjmy ve většině nezasaženy několikaprocentním zvýšením DPH - například ).
A tak se ekonomové přou - zda má v tomto případě stát nějak zasáhnout, anebo má nechat neziskové výroby zkrachovat. V určitých oblastech to nejde - panuje shoda, že např. zbrojní , ale dnes už i např telekomunikační nebo elektrotechnický průmysl...nelze nechat krachnout a nakupovat pak např. v Číně.
Nebo např. v Japonsku je nemožné nechat krachnout domácí držitele dluhu /což je v agregátu přes 90 % jap. dluhu).
Navíc - co když se situace začne měnit ? Foxcon má ke konci roku vyplácet mzdy na úrovni těch v nošovickém Asusu. (Jak se zde potvrdí reorie o nutnosti snižovat mzdy ? Aby byla česká ekonomika konkurenceschopná ? S kým tedy bude soutěžit ? S Himalájí ?)
O státu se tvrdí, že neumí hospodařit. To je fundamentalistický, nebezpečný nesmysl. Ostatně jako každé takové obecné tvrzení - je třeba číct kdy, za jakých předpokladů, podmínek...Pokud si vezmeme do rukou historická fakta, tak jen v ne příliš vzdálené munulosti uvidíme, jak např. i Truman - kterého nelze podezírat z nějakého kolektivismu...rozběhl masivní investiční programy - zejména infrastrukturní.

Řešení je možná někde v průsečíku tezí a nápadů, které mají schlimbach, R. B. Reich, Stiglitz, Meaddows....ale spíše je v odstranění těch největších antagonismů, které křiví nejen veřejné rozpočty a jejich správu...ale koneckonců i trh. Největším je asi to, že se společnosti zadlužují privátním subjektům a to tak, že je jim umožněno operovat téměř bez omezení /jistě - jde údajně o ten nejvíce zregulovaný trh...ale pokud vezmeme v potaz návaznost bank na korporace - přes kredit, na státy - přes kredit....dále to, že nejvíce poboček v tax havens mají právě že banky...a to, že moráloní hazard se stal téměř standardem - protože lidé se stali vazaly bank...a dále jejich vliv na hospodaření uvnitř i vně jednotlivých států...tak je ta regulace spíše iluzorní/.

Nejprve se ale musí vykydat hnůj. Tam kde nemá co dělat - pryč s ním ! Nekompromisně. Takže pronásledovat a odhalovat korupci, šlendrián, neschopnost.
To předpokládá nebojácného, vzdělaného a hlavně solidně informovaného občana.
Tedy i investice do podpory tohoto /úřad Ombudsmana, školství, posílení symetrie ve sdílení informací/ - i to je sociální inženýrství benigního modu.
Ve vztahu k nějaké dějinné roli občanů Kraďákova jsem tak spíše skeptický.
Spíše se vše odehraje v Bruselu, ve Frankfurtu, v Bílém domě....
Takže otázka stojí, kdo z občanů ČR je schopen se k tomu vůbec vyjádřit ? Nehledě na to, že by měl mít nějaký solidní nápad. Jak to poznají ostatní občané ? Že je ta myšlenka správná ? Když dnes nejslu dokonce ani schopni rozeznat popis od vaty. A zvolili si několikrát takovou reprezentaci...že je nehací tohoto.

Proto nelze volit Zeligy - občana Schwarzenberga, Sobotku, Bobošíkovou, Fischera...
09. 01. 2013 | 18:43

Sladký napsal(a):

Bestia:o))) Ano, maestro, už párkrát se mi stalo,že jsem nestál...:o)) v tomto směru mám svou vlastní zkušenost, tu druhou mi neustále nabízíte vy.
SCIO ME NIHIL SCIRE řekl kdysi dávno jeden světoznámý hlupák. "Cím více víme a známe, tím více je nových, nezodpovězených otázek," napsal další hlupák poměrně nedávno. Holt, měli smůlu, neznali vás.
Končím, dialog s vámi je nad mé síly. Ale dám vám jednu dobrou radu. "Nesnažte se předstírat,že jste tvrdý,když jste měkký. Nikoho tím nepřesvědčíte a navíc jste a budete k smíchu.
09. 01. 2013 | 18:44

SuP napsal(a):

Otevřel jsem si obrázek k reportáži na i-dnes - "Zemana přišel podpořit F.R.Čech. A hned vedle toho se otevřel inzerát "Ďábelský výprodej!"
09. 01. 2013 | 18:45

Bestia triumphans napsal(a):

Sladký napsal(a):
..."Končím, dialog s vámi je nad mé síly."

:-)
Chápu, nad vaše síly bude zřejmě vícero intelektuálních činností.
Nevadí, dejte si pohov a ulevte své přetížené mozkovně.
Přeji hezký večer
S úctou
Bestia Triumphans
09. 01. 2013 | 18:51

Hana napsal(a):

Dobře napsáno - vytesat do kamene - myslím tu pasáž, týkající se knížete. Přesně můj názor až na to, že jsem nikdy nebyla jeho fanda. Lidi nějak zcela ugnorují, že byl členem vlády jak Topolánka tak i Nečase. A co ta tu dobu předvedl? Vcelku se mu divím, že se svým zdravotním stavem nejde na zasloužený odpočinek. Ale nemůžu si pomoct - je pro mě spojený jednou pro vždy s Kalouskem a nemůžu se zbavit dojmu, že pouze hraje maskota. Koho volit je každého věc, ale řádně si to promyslete. Vřele doporučuji ke shlédnutí Reportéry ČT - probrali zcela nezaujatě všechny kandidáty - a můžu říct, že jsem se nejednou divila. Je to na ČT24.
09. 01. 2013 | 18:52

český maloměšťák napsal(a):

apendix
Všimněte si, jak roste produkce zřejmě vysoce ziskových /podle mého názoru vzhledem k budoucnosti tak vysoce ztrátových...ale to bychom byli opět u toho, jak se měří zisk a jak u koho/ pitomých televizních seriálů a podobné pokleslé "zábavy".
Tam se peníze vždycky najdou. Zatím.

Nebo produkce ještě pitomějších politiků.

Ha, ha, ha....:)))

:(
09. 01. 2013 | 18:52

Pavel Prachař napsal(a):

Konečně zástupce mladé generace, který má realistické vidění politické scény.
Pane Chmelaři díky za blog.
P.S. Na štěkání místních pseudopravicových pisálků nereagujte, nezaslouží si to !
09. 01. 2013 | 19:03

Sladký napsal(a):

Bestia- diskuse s vámi jako intelektuální činnost? :o)) Patrně jsem to měl upřesnit- dialog s vámi je nad síly mé bránice. Asi jste nepřečetl radu,kterou jsem vám dal. Tak ještě jednou- nesnažte se předstírat,že jste tvrdý,když jste měkký.
A ještě jednu navíc. Otřeste se, bestie. Možná z vás začnou padat zlaťáky.Perly se z vás sypou už teď.
09. 01. 2013 | 19:04

Pravda napsal(a):

Pane Chmelaři ubohé. Nejenže vyjadřujete svojí nadutost když konzervativismus považujete za zpátečnický a za pokrokový zdřejmě považujete asi socialistický nebo zelenosocialistické vize. Ještě si dovolujete radit koho mají mladí volit (toho nevýrazného hajzla Diensbiera). Jestli jste si nevšiml tak mladí podle voleb na nečisto STÁLE PRAFERUJÍ PRAVICI.

Proč Sociálně demokracie s tím vaším údajným "progresivním" evropským socialismem nemohou ani v jeděch posledních volbách za 7 let oslovit mladé lidi. Protože Socialní demokraté jediné co nabízejí je zadlužování a populické sliby. A mnoho mladýl lidí toto prohlédlo protože nejsou hloupí. Takže se vás ptám kde jste přišel na lež, že někteří pravicově smýšlející lidé budou volit levicového demagoga Diensbira? Žádný z kamarádů co jsou pravičáci ho například volit nebudou.
09. 01. 2013 | 19:08

Jáchym napsal(a):

Sladký,
schopnost lhát sami sobě do kapsy je neuvěřitelná a nikdo proti ní nejsme imunní. Koukolík tomu říká stupidita, je to nezávislé na inteligenci či věku.

Dokážeme vytěsnit a ignorovat naprosto očividné věci, ať už jsou to katasrofální prohřešky našich oblíbenců - či naopak očividné přednosti,umění či postřehy těch, které upřímně(a občas i právem) nenávidíme.

Mně se pře lety stalo to samé s Václavem Havlem, kterého jsem obdivoval, za což se upřímně stydím dodnes (Mluvím o obdivu k servilnímu Havlovi - politikovi a Havlovi - "morální autoritě". Některé jeho hry a myšlenky obdivuji stále.)

Takže:
Jak se mám zlobit na nedostatek informací v hlavách studentů gymnázia,kteří chtějí volit svého modrokrevného Karla - když ho propaguje třeba takový Svěrák ?
Babička mi říkávala Chlapče, ty si pohovíš, až dostaneš rozum...
Ale stihnem to v plném rozsahu vůbec ? Dřív, než bude pozdě ?

*************************************************************************
JIHOČESKÁ VÝZVA VMETENÁ DO TVÁŘE CIZÁCKÉ ŠLECHTĚ !
ZAHAJUJI INDIVIDUÁLNÍ SÉRIOVOU PROTISCHWARZENBERGSKOU HLADOVKU !!!

Zavazuji se, že každá den od 22:00 do 6:00 dne následujícího nepozřu ani žvanec, maximálně se cestou ze záchoda napiji čisté vody.
a DALŠÍ DEN BUDU POKRAČOVAT !

Hin sa hukáže !
09. 01. 2013 | 19:16

český maloměšťák napsal(a):

Jáchym
To duo Havel/Klaus mi s odstupem času připadá jak to rčení o zlém a hodném ....takové to divadlo v popředí...a skutečné události v pozadí. Možná se mýlím, ale tak nějak se na to celé začínám dívat.
Takhle se mává, takto se bije. Hodný policajt a zlý policajt. Události v kostce - co víc si může divák přát...hodný se hlavně pomocí rétoriky stará o to, aby zlý měl krytí.
Svět je jedno velké divadlo...do zákulisí mohou pak jen vyvolení - nebo pocestní.
Třeba Havlík tam na krátkou chvíli byl. Ale podle mě do rekvizitárny a maskérny vpuštěn nebyl. Ono taky asi na to neměl žaludek, že....
JO - dalo se zbohatnout. Pohádkově.
Jen ten žaludek na to mít.....
09. 01. 2013 | 19:23

Mac napsal(a):

Jáchym

vy jste brutální hladovkář! Ale holt za pravdu a ideje je třeba přinášet oběti

možná bych se k vám mohl přidat, ale ten časový rozvrh trochu posunu: nebudu žrát mezi 00,00 a 8,00. Jsem noční pták a před půlnocí mne vždy popadne žravá

nenecháme se zahanbit statečnými antikomunistickými studentskými bojovníky!!
09. 01. 2013 | 19:28

Mac napsal(a):

pokud jde o Svěráka, tak ten na starý kolena chudák zblbnul. A je jich víc - poslouchat takovýho Menzla, to je vo bolení břicha....
09. 01. 2013 | 19:31

Mac napsal(a):

Pravda

vy se ještě dnes - po 20 letech řádění tzv. české pravice v téhle nebohé zemičce - chvástáte tím, že jste "pravičák"??

Někdo by vám mohl konečně oznámit, že slovo "pravičák" je v českých podmínkách velice sprosté slovo. Je to mj. synonymum ke slovu "darebák".

No, aspoň že na té psychině nebude Klaus sám....
09. 01. 2013 | 19:37

Jáchym napsal(a):

Pravdo, jen tak ze zvědavosti - nejste Hovenův/Bohorodiččin syn ?

Mimochodem, Pravda se jmenovaly nejméně dva komunistické deníky. Občas v nich sice pravda byla, ale zpravidla to nebylo pravidlem.
(Být flustrovaný z populických slibů je nezadatelným právem intelektuálů začátečníků. Hlavně se nikdy nekoukejte do slovníků cizích slov, kazí to originální styl.)
09. 01. 2013 | 19:37

Pravda napsal(a):

Zklamal možná socialisty jako Chmelář, protože neprozazuje ten jeho demagogický socialismus, ale mladé lidi nezklamal. Ty zklamal Diensbier tím, že podporuje komunisty. Deinsbier se zdiskreditoval podporou nejhorší opozice která kromě negaci všeho co přinesla vláda a populistických názorů nepřináší nic. To ale Chmelaře ztejně jako další zaslepené levičáky nevidí.
09. 01. 2013 | 20:00

Jáchym napsal(a):

Mac 19:37

Jste trochu moc kategorický.

Je pravda, že pravičák i Levičák se tu jako nadávky dost často používají, ale znám dost slušných lidí z obou stran.

Pravda, ti slušní a inteligentní pravičáci se dnes ke své orientaci z pochopitelných důvodů nehlásí, to co předvádí Klaus či vládní koalice je čistokrevné a neodpustitelné (Píp!)
Já mám podobný problém - jsem například, s odpuštěním, něco jako ekolog.
No a při pohledu na řádění Strany zelených v posledních letech abych chodil kanálama.
09. 01. 2013 | 20:03

český maloměšťák napsal(a):

Pravda
"...Diensbier.....Deinsbier..."

Pravda - Oni jsou ale komik. A netykaj zdejšímu foru...a vůbec...co je Jim do něčího piva , Pravda ?
09. 01. 2013 | 20:07

mik napsal(a):

To ze i mladi fandi Swarzenbergovi je zcela logicke vetsina mladych mela moznost vyrazit treba i za praci do demokratickych zemi nepoznali ani rok 68 a nekteri ani rok 89 navic mladi take sleduji herce umelce a osobnosti vic nez stari ale stejne jako stari jsou ti co nemaji svuj nazor koho volit ovlivnitelni ale ne nejakymi blogery politiky neznamymi lidmi ale prave herci umelci sportovci a prave proto ma Swarzenberg porad vic nadeji ze postoupi do druheho kola na ukor jednoho z dvojice Fischer- Zeman pokud budou volici volit Fischerovou a Dinsbiera postoupi dvojice Fischer - Zeman kdo tomu chce zabranit at zapomene na Swarzenbergovy chyby a voli ho trojice Fischerova Dinsbier Franz by se mela dohodnou aby se netristily hlasy a odstoupit nebo vybrat jednoho mezi sebou mozna by se podarilo pak vysoupnout oba favority tedy jak Fischera a tak Zemana a o prezidenta by se mohli utkat bez kupceni a taktizovani Swarzenberg s Dinsbierem samozrejme nekdy jsou odhady nevyzpytatelne ale podle me starsi lidi volit Dinsbiera nebudou a mladi taky ne starsi budou volit Zemana stredni generace Fischera ,,oboji je smer Moskva a to mladi nechteji takze proto u tech co citi ze Franz jako nepolitik nema sanci tak voli Swarzenberga
09. 01. 2013 | 20:08

StandaT napsal(a):

"Čím větší mandát pro Jiřího Dienstbiera, tím větší mandát pro lepší sociální demokracii, která mně i vám s největší pravděpodobností bude brzy vládnout."

Jo. Volte oranžové zastupitele a dostanete rudou exekutivu. Jako na krajích.
09. 01. 2013 | 20:10

Pravda napsal(a):

Pavel Prachař:

Chmelař je typický mladý naiva vymytý socdemáckou propagandou. Ten ještě nepochopil, že školné většina studentů podporuje, protože ti ví, že školy se z něčeho platit musí a že bez dostatečně financovaného školství kvalitní školství nevybudujeme. Naštěstí mladých lidí jako on není tolik :)

Jáchym:

Ve zkratce se dá říct, že populismus je laciné nadbíhání davu. Tédy to, co u nás předvádí levice ČSSD a KSČM (dnes už i Strana Zelených). Jinak znám přesné slovníkové vyjádření slova populismus a klidně ti ho napíšu.
09. 01. 2013 | 20:14

Bestia triumphans napsal(a):

Mac napsal(a):
..."slovo "pravičák" je v českých podmínkách velice sprosté slovo. Je to mj. synonymum ke slovu "darebák"."

Zajímavé. A k čemu je synonymem slovo levičák?
09. 01. 2013 | 20:18

vico napsal(a):

Inteligentní charakteristika Karl Schwarzenberga.

Pravicová vláda, která připomíná herce Karla Heřmánka ze studentských let v Brně, kdy mu v baru někdo zezadu poblil sako, aniž o tom věděl, už opravdu může nabídnout pouze divadelní postavu z nějaké hry J.K.Tyla pana knížete s fousama a fajkou.

"Kulturní elita" u nás chronicky pravicová po přesvědčování báby a dědka dnes tedy přesvědčuje mladé a nabízí jim masopustní legraci s knížetem, který jako kdyby sem přišel z Rakouska Uherska.

Jestli tedy nešťastník Václav Klaus ve své pověstném novoročním projevu vyzýval národ, aby se vrátil, ke "starým hodnotám", ani netušil, jak ho naši kulturní baviči vezmou za slovo. Prezidentský kandidát, jehož největším volebním triumfem je na průklepáku napsaná lékařská zpráva.

Já jsem se v K.Sch.velmi zklamal. Zahraniční politiku předal ústavně neodpovědnému prezidentovi a kryl záda údajně napravenému pytlákovi. Ač v určitou dobu měl autoritu a oblibu, nikdy ji nepoužil v pozitivním smyslu.

Volte J. Diensbiera:-)
09. 01. 2013 | 20:24

Pravda napsal(a):

Jáchym:

Nevím proč by se pravičáci měli stydět za to, že vláda během 2 let snížila schodek státního rozpočtu o 55 miliard (2010 schodek 156 miliard dnes 101 miliard) a udělala to co neudělali předchozí vlády v době prosperity. Snižují deficit, což nám pokud bude vládnou ČSSD a KSČM nehrozí.

Se Stranou Zelených jem neměl problém dokud jí vedl Bursík. Dneska je to béčko Socialní demokracie. To co dneska předvádí je levicový populismus. Když mi příšel domů seznam jednoho z kandidátů SZ do Senátu tak jsem si po přečtení začínal myslet, že to opsali od socanů. Samé útočné fráze proti vládě a žádný návrh. Později mi dalo za pravdu, když SZ začala podporovat různé přitakávače socanů jako Wagnerová.

Ale zpět k tématu. Obávám se, že pokud bude Diensbier zvolen prezidentem tak Ústavní soud nebude nezávislý. Ústavní soud čeká obměna 10 ústavních soudců a ústavní soudce potvrzuje Senát dnes v silně v rukách populistické levice. Pokud by totiž něco takového vyšlo a soudci na svou nezávislost rezignovali, bylo by to ohrožení pro demokracii.
09. 01. 2013 | 20:40

Pravda napsal(a):

Bestia triumphans:

"Levičák" je synonymum pro populista,naivní trouba, nebo demagog.
09. 01. 2013 | 20:43

český maloměšťák napsal(a):

PRavda
Takže jste se přiznal, že jste levičák. To je dobré - taková upřímnost se cení.
09. 01. 2013 | 20:46

Almo G™ napsal(a):

"StandaT napsal(a):

Jo. Volte oranžové zastupitele a dostanete rudou exekutivu. Jako na krajích."

Napovězte prosím podřadnému individuu (viz naše poslední diskuse a vaše přesvědčení, jak jste nadřazené pravicové plémě vyvolené vládnout vždy a za všech podmínek) - Kde se tam ti rudí vzali? Ty nikdo nevolil?

Děkuji.
09. 01. 2013 | 21:01

David napsal(a):

Skvěle (a přitom velmi zdvořile) formulovaná úvaha.

Přiznám se, že jsem trpěl stejnými iluzemi o Karlu Schwarzenbergovi a nechtěl jsem si přiznat, že jsem jim podlehl a měl tendenci přehlížet některá těžko tolerovatelná (a opakovaná) pochybení.

Lze říci, že dnes jsem se definitivně rozhodl a pomohl mi k tomu mj.:
- Tento příspěvek.
- Středeční blog pana Kohouta (aneb jaké lobbisty si spolu s prezidentem zvolíme; pan J. Dienstbier prokázal zatím vůči těmto vlivům značnou rezistenci).
- Právě běžící debata kandidátů na ČT24.

Nesouhlasím s celou řadou názorů pana Dienstbiera a žádost o podporu KSČM mě "zvedla ze židle", ale celkově je jednoznačně nevhodnějším adeptem. Současně v případě, že se kvalifikuje do druhého kola, má šanci uspět (což Karel Schwarzenberg nemá).
09. 01. 2013 | 21:14

StandaT napsal(a):

AG: Krajské radní NIKDO nevolil. Lidé si volili ZASTUPITELE.

Radní posty byly rozdělovány v rámci koaličních jednání jedinci, kteří k těmto jednáním dostali mandát od krajských sekretariátů partají, nikoliv od voličů.

Zrudá exekutiva tedy není projevem vůle voličů, ale vůle lokálních partajních bossů.
09. 01. 2013 | 21:20

Almo G™ napsal(a):

StandaT napsal(a):

AG: Krajské radní NIKDO nevolil.

Dovolte podřadnému podruhé ponížený dotaz: A kde se tam vzali?
09. 01. 2013 | 21:24

StandaT napsal(a):

AG: opakuji:

Radní posty byly rozdělovány v rámci koaličních jednání jedinci, kteří k těmto jednáním dostali mandát od krajských sekretariátů partají, nikoliv od voličů.
09. 01. 2013 | 21:35

rejpal napsal(a):

Tak mladí podporují pravici tím, že podporují vládní strany? To je dobrý joke. Skoro vtip týdne
09. 01. 2013 | 21:38

Almo G™ napsal(a):

Standa T: Ale to je zajímavé...

Pokud by vám to nevadilo:

1.A jak se ty "krajské sekretariáty" k této pravomoci dostaly?

2. Museli si radní získat něčí důvěru? Čí? A jak se k této pravomoci dostal on?
09. 01. 2013 | 21:47

český maloměšťák napsal(a):

Taková perlička :

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/KONS-At-Fischerova-Franz-Roithova-a-Sobotka-odstoupi-258592

To se prosím jedná o " konzervativní stranu".
V parlamentních volbách nebrat.

To jsou výzvy jak nějakých dělnických rad nebo co.
09. 01. 2013 | 21:50

český maloměšťák napsal(a):

Je zvláštní, že k " vzdání se " (" v prospěch XY či YX") ...vzývají zhusta tkzv. pravicové platformy (i ona Jednotná kulturní Fronta se hlásí k pravici).
Roste ve mně podezření, že to s tou jejich pravicovostí a konzervatismem bude spíše na levačku a jde spíše o aktivistické platformy - než konzervativní.
Mají to v hlavách asi nějak převrácené nebo popletené.
/nezaregistroval jsem z levicové části pol. spektra - že by vyzývali některého z kandidátů, aby se vzdal své kandidatury ve prospěch toho a onoho...spíš prostě prezentují své INDIVIDUÁLNÍ prefernce - tedy chovají se nekolektivisticky...celé to jaksi evokuje otázku, jaká asi je ta "pravice", když ona se chová KOLEKTIVIOSTICKY a také tak i AGITUJE...a zda tedy nejde jen o pozu - a zhusta bývalé služebnícčky KSČ/

Dobrou noc.
09. 01. 2013 | 21:57

argun napsal(a):

Bída Aleši bída... Máte mimořádný talent mýlit se.

Rozjezd dobrý. Pokud jde o knížepána, může být. Víte co znamená slovo image? V něm hledejte odpověď na to, proč má pro mladé tak mimořádnou přitažlivost. Ano, je roztomilý. A hlavně je jiný. A madí dají především na image, někteří jsou ochotní za image prodat babičku. To aby bylo na ty správné kecky. Vy ostatně nejste výjimkou, neboť jinak byste nemohl ten dobrý rozjezd rozmělnit v další hloupou agitku "volím Jyrku".

Mnohé za mě napsal SuP. Tak jen dvě poznámečky.

První. Na slovo "pokrok" si dejte setsakra pozor. Chce to ujasnit si, co vlastně znamená. Jestli vůbec něco. http://knihy.abz.cz/prodej/kacirstvi

Druhá. Napsal jste: "Značná část z nich tak míří ze školy rovnou zpět k rodičům, na pracovní úřad nebo na dočasné a mizerně placené a napůl nelegální nádenní práce a brigády. To ovlivňuje jejich celoživotní šance na uplatnění a buduje pomalu, ale jistě celou jednu hluchou generaci."

Kam "značná část z nich" míří, je jen a jen jejich volbou a jejich odpovědností. Každý z nich má - narozdíl od naší generace - nekonečné množství možností jak naložit se svým životem. Mohou odejít do iziny. A nebo se mohou začít makat rukama. Zkuste v zimě sehnat dobrého topenáře... všichni makají 12 hod denně 7 dnů v týdnu. A jsou docela v balíku. Rozhodně nemudrují nad tím, jestli jsou hluchou generací. Nemají na to čas, nemají důvod. Vydělávají peníze, žijí, zakládají rodiny. A hlavně - ty, kteří nesou faktickou odpovědnost za armádu nezaměstnaných vysokoškoláků, která bezpochyby existuje, hledejte "doma" v Bruseli. Tu absurdní a společensky destruktivní ideu, že každý Ferda k tomu, aby mohl zakládat papíry do šanonů, musí být alespoň Bc., nevymyslel knížepán ani tato vláda.

A pokud někdy zkusíte přemýšlet o fous víc, než jste předvedl tentokrát, může se Vám hodit toto: http://www.academia.cz/teorie-nevzdelanosti.html
09. 01. 2013 | 22:00

Gudka napsal(a):

Dnes jsem se poprvé díval na "prezidentskopu" debatu - horzné. Bizarní Franz většinou zcela bezradný, šoupe nohama, kymácí se i se židlí, drbe se rozpačitě na hlavě, každý fragment svých ubohých odpovědí uvozuje zvukem "ééeech..."
Schwarzenberg tradičně s rozpory ve vlastních výrocích. A Dienstbier v legrační póze snaživého žáčka-šprta, který se ještě po ukončeném zkoušení snaží zapůsobit na učitele dodatkovými odpověďmi "prosím... prosím!... sím, pane učiteli..!!
A všichni eurofanatici, Franz sice nejméně, ale to jen z rozpaků.
Opravdu elita...
09. 01. 2013 | 22:14

RedNeck napsal(a):

Contradictio in Adjecto:
KonZervativní strana x konServativní tradice
09. 01. 2013 | 22:22

StandaT napsal(a):

AG: zastupitel a radní nejsou dvě různá slova pro totéž, ale dvě naprosto rozdílné role. Je to něco jako poslanec a ministr.

Na kandidátce, kterou jste vhazoval do urny, jste neměl seznam kandidátů na radní, ale jen na zastupitele (stejně tak, jako na kandidátce do parlamentních voleb máte jen zastupitele, a ne ministry). Obsazení radních NENÍ projevem vůle voličů stejně tak jako obsazení vlády. Radní si nemuseli získat ničí důvěru - obvykle je obsazení radních výsledkem procesu, který se poněkud hanlivě, ale naprosto správně nazývá HANDL.
09. 01. 2013 | 22:30

honolulu - svetlonos. napsal(a):

Jachyme, mylis se ! Mam rad kapitalismus, ale rizeny kapitalisty. Rozhodne ne socialisty a ruznymi utopistyckymi "designery". Vedel jsem jak to dopadne, uz kdyz stary Bush prisel k moci. Nevim, proc mu jeho sef president Reagan nanamlatil a nevykopl z bileho domu - kdyz k tomu byla moznost.

Naslednikem Marxe nikdy nebudu ! Kopuji si to nejdrassi mydlo na trhu v USA, kdezto on byl SMRADOCH, necistotny, vody se stitici.

Hospodynkam platim dobre a nespavam s nimi, kdezto ten pervert neplatil nic a privedl je do jineho stavu. Vyuzil jejich zavislosti na nem - OTROKAR. (Ten ko.ot hypokraticky.)

Musime najit cestu k oddelensti od druhych kultur a ras a budovat pro nase nase lidi a ne pro ne. Musime se vratit ke kapitalismu, jaky vedl B.J. Vorster, ktery byl ekonomicky genius. Potom zbyde i pro ty druhe.

Panove, vratil jsem se z obchodu s potravinami a jako vzdy na parkovisti se zabraci a bezdomovci dozaduji pomoci. Toto za Reagana nebylo. To zavinila globalizace a nasilna integrace.
(Zahada je, kde oni asi spavaji u nas je dnes 29,4 Celsius t.zn., ze v noci budou vylezat hadi.)

Kdyz techto lidi bude hodne, tak nas sezerou. Volte proto Suverenity a program krasne pani Bobsikove. Nebo budete take jednou zebrat na parkovisti a ja turista vam dam KAKANEC !

Do boje krasna pani Bobo, trubte k utoku na tmare. Pryc s utopisty a bruselskymi vlezdoprdelky...
(Kdo to je Matlhusian ? To ja vim, ze Komousi jsou z opice Darwin mel pravdu, ale ja jsem z Atlantis, tak Malthusiana neznam.)
Cesi nedejte se !
09. 01. 2013 | 22:40

queribus napsal(a):

Autore, Vy jste snad školné na London School of Economics NEPLATIL ??? (když už Schwarzenbergovi vytýkáte, že je jeho zastáncem). Máte ponětí, kolik se na českých veřejnoprávních (o soukromých nemluvě, ale ti školné platí, byť to povětšině na jejich intelektuální úrovni nic nepřidá) VŠ poflakuje českých a slovenských "studentů"? Ti by si na L.S.E. neškrtli, ale český daňový poplatník jejich "bezplatné studium" bez reptání naplatí. A pokud jde o investice do českých VŠ v posledním desetiletí, ty jsou opravdu přehnané (pozitivem je v tomto směru jen příspěvek k zaměstnanosti ve stavebnicví).....
Mimochodem: pro oba mé syny je Karel nejpřijatelnější presidentský kandidát.....
09. 01. 2013 | 22:43

český maloměšťák napsal(a):

"...Zkuste v zimě sehnat dobrého topenáře... všichni makají 12 hod denně 7 dnů v týdnu. A jsou docela v balíku..."

Možná v Praze. Zkuste zajet na venkov, náfuko. Tam je realita jiná.

Slabé - opět sebestředné, na základě informací typu "jedna paní v metru povídala". Velmi slabé..a přitom povýšenecky naduté.

P.S.Měl jsem co dělat s desítkama topenářských firem - JM , OL, ZL, MS kraj.
Moc jich teda v balíku nebylo. Pár těch velkých...ale kdoví jak je to s jejich kapitalizací. A teď co skončily dotace - tak je to asi ještě těžší.
09. 01. 2013 | 22:47

český maloměšťák napsal(a):

honolulu
Za pár desítek let o tobě, brachu, nebude psát nikdo. Nebudeš existovat. Na rozdíl od toho Marxe - kterého nazýváš smraďochem.

Smutné - ale tak to bude. Smiř se s tím.

Snad jedině v nějakých policejních záznamech - o dealerech drog...se o tobě bude možno dočíst.
09. 01. 2013 | 22:50

Jáchym napsal(a):

Přátelé,

1) Hádat se o to, zda je větší koncentrace troubů na pravé či levé straně považuji za naprosto neproduktivní.
Troubové byli, jsou a budou na všech odstínech politického spektra.
V každé době převažují na straně jiné, protože – jak jste si všimli - průběžně migrují.

Migrují ovšem i značně vychytralí hoši a kmeti – například černohorská knížata.

2)Zdaleka ne každý darebák je trouba, stejně tak jako není každý světec a dobrák je génius. A naopak.

3) Ne každý, kdo ze sebe dělá chytráka je chytrák.
Ne každý,kdo ze sebe dělá prosťáčka, je prosťáček. (Dnešní příklad - Nečas není zdaleka takový prosťáček, aby si myslel, že je povinen podepsat amnestie, které Klaus upekl. I když jej nepřeceňuji, takový ignorant není ani náhodou.)

4)Populisté byli, jsou a budou jak pravicoví, tak levicoví či středoví.
Určitá míra populismu je bohužel vlastní téměř všem politikům – všichni říkají především to, co voliči chtějí slyšet a platí těžké milióny agenturám, aby jim řekli, co by voliči slyšeli rádi.
Důležité je – vocamcaď pocamcaď.

5)Pravda vyděsí !
„Lež třikrát oběhne zemi, než si Pravda stačí obout boty.“ :-), :-(
09. 01. 2013 | 23:01

TrumpetaTroubivá napsal(a):

No, raději zemřít v zapomenutí dějinami, než být modlou velkořezníků.
09. 01. 2013 | 23:02

asdf napsal(a):

tak se nám den daňové svobody zas posunul o dva dny dozazdu. Zas budem o 2 dny déle makat na trouby v think tancích, kteří si myslí, že z teplých kanceláří a ze schůzí vymyslí, jak by měl fungovat svět a kdo by v něm měl vládnout.
09. 01. 2013 | 23:10

bullard napsal(a):

Bez té poslední části vyjadřující až neomylnou podporu JD je ten článek téměř k otisknutí do novin, smekám a jen tak dál, taky nechápu, co někteří na KS vidí.
09. 01. 2013 | 23:13

Ševečka napsal(a):

Mladý pane Chmelaři, déle jsem přemýšlel, zda k vašemu článku něco napsat, či ne, popřípadě co napsat. Rád bych se odrazil od závěru vaší stati, kde píšete, že jste tedy neměl v úmyslu tvrdit, že Karel Schwarzenberg je "nejhorší" z kandidátů. Přesto jste jej tak zde v podstatě prezentoval. Já Vás chápu, že se domníváte, že právě on a Jiří Dienstbier mají potenciál ucházet se o hlasy určité sorty nerozhodnutých voličů a nejspíše se pokoušíte lobovat za kandidáta, do něhož momentálně vkládáte své naděje. Proč se však tak "mladý", na mnoho věcí už samozřejmě dostatečně starý/vyzrálý člověk jako jste Vy, vyjadřuje natolik negativisticky. Osobně kritizuji na Vašem článku to, a nemůžu si to nakonec odpustit, že pro mě zjevně postrádáte schopnost dívat se na situace z ještě "vícestranější" perspektivy, sledujete události, o kterých píšete snad pouze z prvoplánově ekonomicko-hospodářského hlediska a nepřipouštíte třeba fakt, že školní systém tak, jak je u nás v ČR nastavený se podobá komedii, kdy jsou často mladí lidé pouze omezeni ve velmi, skutečně "postfeudalistické", představě (kterou právě Karel Schwarzenberg viditelně nezastává, pokud chce zavést částečně placené školství a tím přímo i nepřímo pozvednout jak úroveň výuky na našich školách, tak i motivaci studentů k zodpovědnému přístupu ke studiu), a to představě, že dobře se mohu mít pouze jako titulovaný absolvent vysoké školy, a to nejlépe právní fakulty, medicíny, stomatologie, ekonomických oborů, IT, strojírenství a dalších stále ještě nesmyslně populárních disciplín, jakožto pozůstatky dob dávno i nedávno minulých. Zdravý stát nevypadá jako masa mladých zaměstnaných i nezaměstnaných, ale zejména téměř vždy a se vším nespokojených lidí, kteří mají svorně minimálně maturitu, ať už jsou to výrobci sýrů, nebo servírky v restauracích. Zdravý stát nevytváří nezdravý tlak na děti a jejich rodiče, že škola a znalost tří světových jazyků ( o schopnosti dělat vše sběhle přes počítač radši nemluvě) je jediná správná životní cesta pro kohokoliv, ať jsou jeho přirozené předpoklady jakkoliv (ne)adekvátní. Krizi, a to i tu ekonomickou, má na svědomí negativní atmosféra na všech socio-kulturních úrovních (ano i špatná nálada vaší venkovské babičky to ovlivňuje - netransparentní jen zůstává, zdali ona tím rozpoutává krizi, či krize její špatnou náladu). Za nedostatek pracovních míst pro nás mladé nemůže Nečasova vláda, a už vůbec ne jeden z jejích členů. S trochou nadsázky lze říct, že za tu situaci může i vaše podrážděná babička, stejně jako Vy a my všichni. V moci prezidenta kterékoliv země, a na to se během 2 volebních období Václava Klause postupně zapomnělo, je i morální a obyčejné psychologicko-motivační působení na své okolí (na nás všechny, i mnou oblíbenou babičku) a z tohoto pohledu byste velmi těžko hledal něco špatného na osobnostech jako je např. Václav Havel, např. k dnešnímu datu Karel Schwarzenberg, nebo třeba i o něco podobného se snažící Vladimír Franz a jiní, i nekandidující lidé. A to, že máte žlučníkové záchvaty z toho, že je někdo příslušníkem nějaké rodiny, která něco dlouhodobě zastává a vlastní (například svůj rodokmen), to už je jaksi problém na Vaší straně. Ne zmiňovaný Karel Schwarzenberg, ale Vy to jste, pane Chmelaři, pokud vím, kdo tady šermuje tím, že tomu tak je.
Rozepsal jsem se, ale nyní je to asi tak vše, co jsem chtěl k Vám a Vašemu čtivě napsanému článku podotknout.
09. 01. 2013 | 23:18

Jan Volf napsal(a):

Pane "Pravda":
Tato vláda dokázala, že je v ČR největší nezaměstnanost, že nižší hosp. růst má jen Řecko, Portugalsko, tzn. že se k vyspělým zemím zdaleka nepřibližujem, naopak se nám vzdalují.
Stačí se podívat na naše silnice, polovina mostů je v havarijním stavu, rozvoj železniční sítě v Evropě vynechává ČR-přestali jsme stavět rychlostní žel. tratě-tedy v tom, v čem jsme byli kdysi nadprůměrní v Evropě bude v budoucnosti
úplně jinak. Stali jsme se montovnou Jižní Koree-výsledek strategického myšlení našich ekonomických vůdců !!! Pražská burza zkomírá-vyspělost kapitálových trhů se ČR také netýká !!! Tak v čem je to v ČR tak skvělé?
Asi sedíte jen za počítačem, a nevidíte ven z okna.
09. 01. 2013 | 23:19

Jáchym napsal(a):

Honolule,
Nevylučuji, že pan doktor filosofie Karel Marx občas neměl na mýdlo a že ho jeho manželka - šlechtična (tuším baronka) Jenny von Westphalen (nebo jak se jmenovala) musela tu a tam honit, aby se umyl, jako kdysi moje žena mě.

Ale vzhledem k tomu, že kdo chtěl být v polovině 19.století v jistých kruzích šlechty in a cool, musel tu a tam pozvat manžele Marxovy do salónu - třeba jen proto, aby se tam s Karlem pohádali.
Internetová fóra nebyla - co měli chudáci dělat.

Předpokládám,že pana doktora Marxe předtím musela žena - baronka alespoň opláchnout, aby ji kámošky nepomluvily. Znáte ženský - a baronky jsou prý nejhorší...
09. 01. 2013 | 23:20

Mard napsal(a):

Autor píše: Špatné prospekty absolventů a mladých uchazečů

Snad perspektivy, ne? Aby jste neutrpěl fiakr s těmi intelektuálštinami!
09. 01. 2013 | 23:38

Mard napsal(a):

Jan Volf napsal: Tato vláda dokázala, že je v ČR největší nezaměstnanost, že nižší hosp. růst má jen Řecko, Portugalsko, tzn. že se k vyspělým zemím zdaleka nepřibližujem

??? A to jako posloucháte Radio Tirana? Naše nezaměstnanost že je nejvyšší v porovnání s Řeckem? Možná by jste se měl podívat jaká je v Řecku (případně Španělsku, Itálii, Francii) nezaměstnanost a pak ještě jednou zvážit vaší odvahu s jakou jste se pustil do psaní na internetu.
09. 01. 2013 | 23:41

honolulu napsal(a):

Jachyme, (22:30) baronky neznam, ale kvuli hrabence jsem si na Girtlu ve Vidni koupil titul ("pravy") prince. (Aby se semnou zapomnela.)
Problemy s cistotou rozhodne nemela. Nebyla to Marxistka.

Tencokydo, (22:50) Ty Trankenstaine, cely zivot usiluji o anonimitu, protoze jako zariva hvezda jsem se uz narodil - smradochu marxistickej. A z drog mam v oblibe pouze brazilskou kavu, ty poziraci muchomurek s nasledky.
09. 01. 2013 | 23:45

Jáchym napsal(a):

Pane Ševečko, 23:18
vždycky mě potěší, když někdo dokáže hezky ocenit i názor, se kterým nesouhlasí.
Zaujalo mě Vaše zjištění, že pan Chmelař dostává žlučníkové záchvaty z toho, že je někdo příslušníkem nějaké rodiny, která něco dlouhodobě zastává a vlastní (například svůj rodokmen).

Vzhledem k tomu, že jsem také příslušnikem nějaké rodiny, která něco dlouhodobě zastává a vlastní, například svůj rodokmen,
bych Vás prosil o radu, jak to šetrně sdělit panu Chmelařovi, aniž bych mu přivodil další žlučníkový záchvat.

Začíná mi být totiž - na rozdíl od pana Schwarzenberga - stále více sympatický. :-)
Děkuji.
09. 01. 2013 | 23:45

Mard napsal(a):

Myšlenkový pochod:
1. Všechno stojí za starou bačkoru.
2. Mohou za to všichni ti nahoře.
3. Já a mě podobní jsou chudáci.
4. Volte Jiřího Diensbiera.

Je nepochopitelný a nelogický. Jiří Diensbier je politikem od revoluce a podílel se jako člen ČSSD na celém tomto marastu, úplně stejně jako jiní politici. Přestože věděl jaká parta je ČSSD, tak lidem klidně lhal jako lídr kandidátky ČSSD při volbách do Zastupitelstva hl.m.Prahy a pak stejně jako předtím Buzková místo činů vzal roha. Nebo se někdo domníváte že J.D. nevěděl, co jsou jeho dlouholetí spolustranící Hamáček a Březina zač?!?
09. 01. 2013 | 23:52

argun napsal(a):

měšťáku

situaci na venkově dobře znám. Není v rozporu s tím, co jsem napsal. Kapitalizaci topenářských firem bych opravdu neřešil, Frantovi stačí živnostenský list. Když někomu bouchne doma kotel a pár dnů se neosprchuje, neshání dotace, ale řemeslníka. Proberte se, finanční analytiku. A věřte - vaše dojmologie je mi zgruntu ukradená.
09. 01. 2013 | 23:58

Jáchym napsal(a):

Honolule, já o tom Vašem nákupu princovského titulu vím.
No a vidíte - doktor Marx získal pravou hraběnku s pravým titulem aúplně zadarmo.
Stačilo mu, že si všiml - stejně jako Vy - že to jde s podobným typem kapitalismu, který u Vás zavedl Váš starej Jirka Křoví hezky rychle do kopru.

Nevím, jestli víte, že Marx pocházel z vážené židovské křesťanské(!) rodiny(konvertité),
nebyl tedy žádné ořezávátko.

Pokud ještě vydržíte takových deset let, nejspíš se stanete neomarxistou, ani o tom nebudete vědět.

Odříkaného chleba největší krajíc!

A nedivil bych se,kdybyste si na své přesvědčení na stará artritická kolena úplně zadarmo nabrnkl nějakou přezrálejší hraběnku !
10. 01. 2013 | 00:01

asdf napsal(a):

Jáchym

Marx měl zřejmě sexy mozek a honolulu ne, tudíž musel za sex platit.
10. 01. 2013 | 00:04

Jáchym napsal(a):

Marde,
když ve svém vlastním textu z 23:52 odhalíte alespoň tři logické chyby, máte u mne lízátko !
************************************************
Já jdu spát.
Zdravím Honolula, ten má občas alespoň smysl pro humor.
10. 01. 2013 | 00:09

evix napsal(a):

vico napsal(a):
Inteligentní charakteristika Karl Schwarzenberga.
........................
Ano, když jsme po posledních volbách do PS seděli jak zmoklé slépky, pravil kolega, že je to jěště dobré, Karel bude držet Kalouska, aby moc neblbnul...No a už víme jak kdo koho držel...
10. 01. 2013 | 00:26

evix napsal(a):

Taky zdravím Honolula, smysl pro humor je největší dar od boha :-)
10. 01. 2013 | 00:28

Marie napsal(a):

Autore, prozřít jste mohl už při Karlových tanečcích okolo Čunka. A že vás netrklo Karlovo spojení s Kalouskovou TOP, která se zčistajasna zjevila v poslanecké sněmovně uprostřed volebního období jako blesk z čistého nebe, je trestuhodné.
Tak okatě, jako Karel, jde po moci už jen Karolína.

Dnes už by volil Karla jen milovník starých časů, už je to jenom žvatlal a popleta, který sice ještě stačil prodat nějaké nemovitosti ve vlastnictví MZ do Německa. Po volbách zmizí do lázní nebo do Tyrol, kde ho střelí kamzík a bude klid.
10. 01. 2013 | 01:22

Yosif K napsal(a):

Pane Chmelaři - a jak jste vy statečně povstal proti oranžovým vzžírkům typu Standa Gross, Musela, Michal Kraus, Pallas, jak bojujete nyní proti hejtkanům ketří kradou ve stejném stylu i když o něco opatrněji než David Rath?

I superčistý proletářský vůdce Jirka Dienstbier promluvil proti korupci pouze tehdy když se kradlo ruku v ruce se šíbry s ODS. Pokud oranžoví soudruzi kradou společně s komanči, je to pro něj OK.
10. 01. 2013 | 01:41

JF napsal(a):

pane autore, jistě myslíte to dobře, ale myslím že podobná agitka je medvědí službou jakémukoliv kandidátovi. Věcněji, věcněji. Co takhle rodinou ságu působení Dienstbierů třeba od roku 1945 ... možná by to bylo věcnější i zajímavější. Ty pohledy jsou různé jako ty, kdy pan Dienstbier předal štafetu po magisterských volbách. Odvedl svou práci maskota a má zásluhy. S kmotrovským pozadím mají problém všechny strany, a nebude tomu jinak dokud zde nebude vrstva solidních podnikatelů s reálnými výsledky. Není tím myšlen bankovní sektor s x pobočkami na každém rohu.

Můj kandidát tedy neexistuje, protože by musel mít zázemí nějaké významné občanské společnosti nebo jejím typem v politické straně. Ovšem toho v Čr pohledat. Resp. zdravá ekonomika = zdravá politika. Dienstbier je mainstream, vaše příští zklamání může být v dnešním hurrá optiumismu.

Ale jinak popis máte dobrý a s tím vystailováním na modní vlně Schlafenberga je dobrý postřeh. Vidíte co dokáže mediokracie resp. politická reklama - dříve zvané propaganda.

ps: máte názor na působení vašeho kandidáta tč. synka disidenta u oblíbeného komunisty Čalfy. Není to jistý morální konflikt? Možný zdroj loajality???
10. 01. 2013 | 01:58

honolulu napsal(a):

Panove, zivot se musi brat s nadhledem, nebo by se clovek zblaznil.
S hrabenkou po prichodu do nobl spolecnosti, do ktere jsem vztoupil s velkym sebevedomim jsem ustrnul.
Ti degenerati na me zacali mluvit spanelsky a ja tim jazykem neznam ani steknou...

On ten aristokraticky "pravy" titul byl spanelsky a podraznici ve Vidni me nic nevysvetlili a nic nerekli.
Proto NEvolte Karla Schwarzenberka !
Mozna, ze jeho titul je take koupeny na Girtlu ? Hmmm?

A smysl pro humor ? Ten je u Rakusaku nejjedovatejsi v cele Evrope....Ja jsem z nich jeden cas koktal.

To mi jednou nabydli sex s jeptiskou za $ 150...
Samozrejme, ze jsem spravny chlap, tak jsem si ho okamzite koupil. Po prichodu na adresu, take na Girtlu me rekli :
"Sestra Magdalena vas ocekava na konci chodby posledni dvere vpravo".

Panove ja tam bezel za jeceni divokeho bizona z Wyomingu. V rychlosti jsem proletl dvermi a, a, a, - spadl na dvur k popelnicim. Dvere se automaticky zaklaply a byl na nich napis v anglictine....Prave te vyjebala, ctihodna sestra Magdalena, ty americkej hlupaku....

Tam se deji hrozne veci v te Vidni. Buh vi, jesli Karel Shwarzenberg neni take Videnak, kdyz se tam po nem jmenuje namesti.... Neverte mu ! Radej volte krasnou pani Bobsikovu.
10. 01. 2013 | 02:19

Jana napsal(a):

Dobrý den, ráno vlazu do tramvaje a není jediné místečko nepolepené ospalým obličejem Šláfenberka! Tento pseudopolitik a Zeman jsou velkou hrozbou pro páteční volbu Volím JD!!! Určitě!
10. 01. 2013 | 05:51

scallop napsal(a):

argun

"A hlavně - ty, kteří nesou faktickou odpovědnost za armádu nezaměstnaných vysokoškoláků, která bezpochyby existuje, hledejte "doma" v Bruseli."

Pocty vysokoskolaku zacaly v zapadni evrope rust nikoliv vymyslem Bruselu, ale po studentskych protestech na konci 60. let. (Vy toto samozrehjme vite, ale proc z cehokoliv neobvinit Brusel, ze. "Blame Brusel first !")

U nas nastal stejny vyvoj hned po roce 1990, tj. pred vstupem do EU. Pak trend jen pokracoval "ceskou cestou", ktera se vyznacuje vetsim poctem vysokych skol nez kdekoliv jinde. (Muze i za toto Brusel ? Urcite, Brusel prece vznikl ptoto, aby znicil nasi malou krasnou zemicku.)

Pisete o armade nezamstnanych vysokoskolaku - mate nejaka data, ktera tuto arnmadu porovnavaji s aramadou nezamstnanych stredoskolaku nebo armadou nezamstnanych ucnu ? Sem s nimi, generale !
10. 01. 2013 | 07:37

asdf napsal(a):

honolulu

nám, co nejsme nadržení, Bobo vůbec nepřijde krásná. Nevšiml jste si, že vypadá úplně stejně jako Mišel Obamová, akorát v bílým?
10. 01. 2013 | 08:03

agent stb napsal(a):

dientsbier??? to jste to tedy vyřešil
10. 01. 2013 | 08:06

honolulu napsal(a):

pane asdf,
Vy nemate smysl pro krasu. Kdyz ji vidim a slysim mluvit, tou jeji nobl cestinou, a nebo kdyz tak krasne nadavala v Bruselu novym Napoleonum, tak se mi srdce rozezni nadhernou melodii.

Krome toho ma intelekt a vyborne analyticke schopnosti. Ona rozumi nebezpeci, ktere vasi repubulice hrozi. Proto je sabotovana mocenskou skupinou usilujici o vase narodni rozpusteni. O zniceni vasi identity a samostatnosti.
Ona je rimska Livie Julie Augusta - bez ktere by nebylo Rima.
Bez ni nebude republiky.

Argumenty proti ni jsou smesne. V mladi byla svazacka. NO, A ?
V mladi nikdo nema rozum. Nas sv. otec byl u Hitlerciku a ja jsem byl ministrantem. A ted delam fofakum tak zle, ze me nekolikrat vyhodili z kostela. To je prece VYVOJ.

Stejne jako president Klaus, ktery je chytry na mezinarodni trenice, vazby, vztahy a zajmy, ona je chytra take. Proto proti oboum dvoum je stvanice. ONI nekomu PREKAZI ! Kdybych zil v Evrope, tak bych vedel komu, behem mesice.

Aktualne CZ ji obvinilo z nacionalniho populismu a ja obvinuji Aktualne CZ z prizdisracstvi, vlezprdelkovani a chameleonstvi. No jo, oni musi poslouchat.... Tihy a hot je rozkaz oslum do prava ci doleva.
10. 01. 2013 | 11:18

Alibernet napsal(a):

Musím Vás zklamat, autore, skutečně pravicově smýšlející člověk nikdy nebude uvažovat o volbě blouda typu Dienstbiera.
10. 01. 2013 | 11:19

Almo G™ napsal(a):

Standa T: Ó nadřazený, odpovíte na mé otázky?
10. 01. 2013 | 11:43

Marie napsal(a):

honolulu

paní Bubushiková je jasně původem z Afriky, Bu-Bu je plandavé bílé roucho, kterým se černoši běžně odívají. Shik je pak výraz pro to, že je to prostě šik, elegantní. To na vaši favoritku sedí. Její image je tvořeno hlavně šik modely, které na sobě má. Není bez zajímavosti, že její nejoblíbenější model je v barvě banánové žluti, barvě, která je Afričanům nejmilejší. Bohužel, svým exteriérem odvádí pozornost od svého foxteriéru. A to, prosím, doslova. Tím loví takové důvěřivce, jako jste vy, honolulu.
Pan doktor Honzák by jistě váš obdiv k této ženě dokázal vysvětlit tím, že máte rád dominantní ženy a někdy zkrátka potřebujete výprask za štěkotu buldoka.
Vzpamatujte se, dokud je čas. Poohlédněte se po nějaké éterické bytosti, která nezašlape muže svými dvanácticentimetrovými podpatky do africké bushe.
10. 01. 2013 | 12:15

Varan napsal(a):

Pan Ševečka

Píšete mírným a neútočným tónem, ale po pasáži o tom, že placené školství zvýší kvalitu výuky, přestávám číst dál. Běžte se podívat na kteroukoli ze soukromých vysokých škol a zjistíte, že tam může získat titul i naprostý debil (doslova), který vůbec nečte a má potíže se základní gramatikou, prostě proto, že existuje silný a mnohdy neomalený tlak ze strany majitele přijmnout úplně každého a úplně každého nechat vystudovat; vždyť jsou to přece plátci! Vaši tezi nepotvrzuje ani žádný nvýzkum ze zahraničí, naopak: Vždyť to přece dá rozum, že student, který je vystaven silnému ekonomickému tlaku a musí tedy vydělávat peníze na školné, nemá tolik času sedět v knihovně a studovat. Milý pane, Vy jste docela mimo, a systém, který hájíte, je nemravnost.
10. 01. 2013 | 12:19

olDa napsal(a):

ad autor: kdo ma vetsi moznost zmenit cs. spolecnost? predseda CSSD nebo prezident? Ja myslim, ze predseda CSSD. Proto Dienstbier na hrade je zhruba stejnym garantem zprogresivneni cssd jako Klaus pro kontrolu smeru ods, od ktere se prece jako president distancoval. Prave volbou Dienstbiera na hrad prenechame podle mne cssd Sobotkum a kol. Je lepsi volit na hrad nekoho, kdo nic neprosadi (jelikoz to neni ucelem prezidenta), cimz aspon nebude skodit (uz to bude velkym prinosem pro CSR po Klausovych letech) a navic nas aspon bude schopen reprezentovat v zahranici tak, abychom se za nej nemuseli stydet. Jeho povrchni sarm k tomu staci. Navic to polozi Topku (protoze kdo bude volit topku kvuli Kalouskovi???), coz bude jen dobre. A Dienstbier dostane sanci se prosadit v cssd, coz nam aspon ukaze, zda ceska cssd je reformovatelna. Udalosti kolem voleb v Praze davaji nasim pochybnostem jistou opravnenost.
Cili obsahove s clankem souhlasim, strategicky ne.
10. 01. 2013 | 12:45

Tomáš Novák napsal(a):

Pane Chmelaři, máte mou úctu. Jste argumentačně skvělý, umíte psát. Přesto budu volit Karla. Není ideálním kandidátem, ale Jiří Dienstbier zastupuje sociálně-demokratický proud a ten v naší československé historii vždy zklamal - přesněji řečeno kolaboroval s komunisty (díky moskevskému socdem velvyslanci jsme přišli o Podkarpatskou Rus a de facto pak nastoupili a nalajnovali cestu k východnímu bloku, ze kterého se vzpamatováváme dodnes). Vím, že je dnes jiná situace, ale pro mě je vědomí kontextu důležité a navíc on řekl, že by vládu s komunisty varoval. Pro mě je to naprosto nepřijatelné.
10. 01. 2013 | 12:46

Stela A. Sádlová napsal(a):

Tomáš Novák

Nechtěla bych se mýlit, ale JD mi připadá, že nějak z ČSSD přečnívá, nejen výškou, nad Bohuše Sobotku i Michala Haška. Kdyby byl JD na Hradě, možná by oba museli na sobě tvrdě zapracovat.
Vláda s komunisty je strašákem jen pro toho, kdo takovou situaci zapřičinil a měl by za takovou eventualitu vzít plnou odpovědnost. Zdá se, že pokud nebude po volbách jmenována vláda vítězné strany, třeba menšinová, nevyhneme se tomu. Ale je možné, že lidi už prohlédli a nebude to potřeba.
Ale jak správně píšete - doba je jinde, o Rus už přijít nemůžeme. Rus může přijít už jen do EU.
10. 01. 2013 | 13:12

honolulu napsal(a):

Pani Marie,
zluta barva je barvou rimske Bohyne Fors Fortuny.
Je to stastna barva.. Kazda barva slusi jine zene. Barvou se vyjadruje kontrast k barve pleti, oci a vlasu a POZOR i k aure.
Tim se zvysuje pritazlivost zeny.

Kdyz jsem zil v Ohiu, tak jsem byl koordinatorem carodejnic v New age.

Zluta barva znamena DIVINATION ! (Occult, vedomst, cit pro budoucnost a vidinu budoucnosti.)

Znamena MENTAL POWER (myslenkovou, intelektualni silu a vuli.)

Znamena PSYCHIC POWER (to maji vestkyne, occultistky, carodejnice a zeny s intuici. To mela knezna Libuse i Sibila.)

Znamena VISION (cil, zivotni smer, vnitrni dusevni kompas s jasnou predstavou kam jit.)

To nema s Afrikou nic spolecneho. Tamni zivocichove nejsou zajimavy a nestoji za premysleni, spadaji pod jine boztvo. - Michani prisne zakazano. Zil jsem tam dlouha leta. (Johannesburg.)

Bila barva v kratkosti ! = Happiness, Meditation, (ale pouze v kombinaci s modrou ci violet.) Peace (v kombinaci s modrou.)

A konecne - Protection, ktere ona ma z jeji konstelace Panny (Virgo)...

Kdyz mate tyto znalosti a pridate k nim patricny herbs, (byliny) kovy, urcite kameny (jeji je safir), oleje telesne a planetarni dny pro ni dulezite, tak jsme v zakladech Witchcraftu a sv. inkvizice nas upali....
Carovat JDE, dava to nahlednou do veci tajemnych, neznamych a do budoucnosti - kterou nechci vedet.

Typla jste ji spatne pani Marie. Ta neni z Afriky ta je neco jineho, i kdyby tam zila, ale NEMOHU to zverejnit...
Jeji program je moc fain.

Kde zijete v Normandy ? Ja ted ziji na jihozapadni Floride, dokud me nebude inspirovat neco jineho. Jsem masochista rad se stehuji....
10. 01. 2013 | 13:30

gaia napsal(a):

Tomáši

zopakujte si dějepis. Komunisté ČSSD pěkně zavářeli, celou minulou republiku, pak se od nich odštěpili, oslabili je a založili si stranu vlastní , to KSČ a po únoru ji vykázali do bezvýznamnosti.
ČSSD po 1. světové válce byla pravicová strana, která se plně včlenila do politického systému nového československého státu, který byl od svého počátku cílevědomě budován jako buržoazní. Již od počátku se štěpila na frakce a oslabovala mocenskými boji. KSČ se z ní odštěpila v roce 1921 a byla k ČSSD velmi nesmiřitelná.
Pravdu máte jen v tom....sociálně-demokratický proud a ten v naší československé historii vždy zklamal

Neb ČSSD vždy, když už byla u cíle, tak se stáhla nebo kolaborovala se svým nepřítelem. Karel kryl ji v tomto přirovnal k předkožce.

a to se s nimi již táhne. Viz opoziční smlouva. Viz neschopnost něco rozumného prosadit ohledně církevních restitucí atd.

Takže to, co jste napsal je totální nesmysl.
10. 01. 2013 | 13:37

gaia napsal(a):

honolulu

že vy budete vyhraněný dolňák a ještě submisivní masochista?

Jak jinak si vysvětlit vaše adorování ženy, která vypadá celý život na 50, sama se v prezidentském rozhovoru přiznala, že je extrémně ctižádostivá a dominantní a prezidentkou chce být, aby si tyto vlastnosti ukojila.
Máte slabost pro prsaté dominy. Tak je to, ale zrovna tyto vl,astnosti jsou pro prezidentku irelevantní.
10. 01. 2013 | 13:42

Otázkář napsal(a):

Nechci se chválit, ale katarzí ohledně Karla Schwarzenberga jsem prošel již před nějakými 4-5 lety. Hlavní důvody byly prosazování amerického radaru v Brdech, skandální uznání Kosova a spojení s Kalouskem. Všechny tyto věci byly známy již před volbami do poslanecké sněmovny v roce 2010, proto bylo pro mě docela zklamáním, že TOP 09 naletělo tolik lidí. Nicméně Aleš Chmelař to popsal velmi hezky. Více mladých lidí jako je on a neměl bych o nastupující generaci strach. Jsem rád, že další člověk jehož si vážím podporuje stejného kandidáta.
10. 01. 2013 | 14:29

SansLogique napsal(a):

úžasné, jak si autor dokáže přiznat, že je blbec. Když se koukám na jeho profil, tak se i divím, že to dokázal poznat.
10. 01. 2013 | 14:30

SuP napsal(a):

Otázkář -
Zjevně jste TOP09 nevolil, tak proč vám vadí, že někdo jiný ji volil? Myslíte, že na svůj světonázor máte patent?
10. 01. 2013 | 14:34

gaia napsal(a):

Otázkář

to já mám z takových mladých, co v Bruselu chtějí řídit svět z think tanků úplnou hrůzu.
10. 01. 2013 | 14:45

Otázkář napsal(a):

SuP

Když už máte potřebu se do někoho navážet tak zkuste alespoň citovat přesně a nic nepodsouvat. Nepsal jsem, že mi něco vadí, ale že jsem byl zklamaný ;) To je docela velký rozdíl, ale u Vás mě příliš nepřekvapuje, že jej nedokážete rozpoznat. TOP 09 jsem od začátku považoval za Kalouskův projekt a Karla Schwarzenberga pouze za nastrčenou figurku, která má nalákat hlasy svou tehdejší popularitou. Čas ukázal, že jsem se nemýlil. Btw. světonázor je označení pro souhrn představ, názorů a hodnot, které se týkají nejzákladnějších filozofických, etických, politických, sociálních a náboženských otázek. V tomto směru "škrtat, škrtat, škrtat" za světonázor nepovažuji.

gaia

Nevím jestli má Aleš Chmelař v plánu řídit svět a jestli tak chce činit z think tanku, ale jeho názory považuje za rozumné a s většinou z nich souhlasím. Včetně tohoto článku.
10. 01. 2013 | 15:01

honolulu napsal(a):

Pani Gaio, (13:42) vedle me jsou i dominantni zeny pokorne, mam kouzlo ! Jak to ma zarizene krasna pani Bobo doma, nevim...Vice me zajima to, co hlasa. Jeji program je vyborny.
Ma-li stale zjev na 50, tak jde z ni snadno udelat TRICITKU a dat je age-less-ness. Na Floride je to bezne, staci to importovat do Ceska. Vaha se da zredukovat snadno a bez drog.
(Drogy nenavidim a odmitam i od doktora, kdyz mi je predepise.)

Prsa se regulovat NEsmi, protoze to je bozsky dar a krasa !

Ale vcera jsem na Vas myslel. Videl jsem video o skole v Cesku jmenuje se 'Bastardi' a video me sokovalo. V pripade, ze toto se tam deje, tak informujte ministra skolstvi, ze ho jednou UKRIZUJEME na Staraku, hned jak nase revoluce zvitezi.
Byla to perverzni fantazie, nebo pravda ? V pripade, ze pravda, tak jak to, ze to existuje ? Kdo to zavinil ? To je konec Ceska a zacatek Hillbrow v Johannesburgu.
(Odpovim vecer. Musim z domu.)
10. 01. 2013 | 15:08

karel chytry napsal(a):

Pan Aleš asi zapomněl na to, jak se JD na podzim málem srazil se Zemanem u komunistů... Mladí volí KS, protože je pro funkci prezidenta i přes všechny výhrady a omezení nejméně NEVHODNOU volbou...
10. 01. 2013 | 15:24

Marie napsal(a):

honolulu
I bývalý koordinátor čarodějnic se může mýlit. Je to lidské, ale setrvávat v omylu byste neměl. Uvidíme již brzy, kam to tato čarodějnice dotáhne. Jestli tak daleko, jako to dotáhla její strana v krajských volbách, vsadil jste na čarodějnici páté cenové skupiny, která nedokáže odhadnout svoje reálné šance tady a teď, když už jde o holé přežití. Ale nezoufejte, ani paní Táňa éterická teď nezaboduje.
V Normandy je teď pošmourno, přestěhovala jsem se na zimu do Bordeaux, ke zdroji.
10. 01. 2013 | 15:26

gaia napsal(a):

honolulu

kdybych já měla hodnotit Ameriku podle amerických filmů, co u nás dávají, tak bych se musela divit, jak tam vůbec může někdo žít a přežít.
a kdybych měla hodnotit americké muže podle romantických filmů, třeba s Jenifer Aniston, nebo podle akčňáků s Brucem Willisem, tak bych si taky musela myslet, že to je nejenom konec ale dokonce už něco za tím.

Ale všimněte si, že tady už týden skoro není nic jiného , než něčí vyznání, koho bude volit, ale paní BObo tu nikdo nefedruje.
Vy jste jediný. Ona tu nemá jiný fanclub.
10. 01. 2013 | 15:34

SuP napsal(a):

Otázkář -
Máte dojem, že jste mi vyvrátil jediné slovo z toho, co jsem pro vás napsal? Jen jste to potvrdil. Při takovémto pohledu (co jste uvedl) na TOP09 by ji volil jen magor a to zjevně nejste a to, že "šktrání" je politický program TOP09 a vy se s ním neztotožňujete, jste napsal taky. Tak znova - proč vám vadí, že mnozí jiní na TOP09 a "Karlovi" vidí něco jiného než vy?
10. 01. 2013 | 15:37

honolulu napsal(a):

Pani Marie,
to zni daleko lepe - ten Bordeaux. Tam jsem, ale nikdy nebyl...
Urcite je tam teplej nez v Normandy. Jeli Vam vsak zima prestehujte se k nam, dnes je pres 30 Celsius...
Jste pro me zahada pani Marie, ze mezi temi Zabozrouty vydrzite.
U.K. je mi take nesymaticka. Nejlepsi v Evrope je asi Nemecko.

Pani Bobo ma hodne nepratel, to jsem vycitil, ale nevim proc.
Ja ji opravdu fandim... Je to vysoce inteligentni, hezka zena a ma vyborny program. Nebude-li zvolena - chyba Cechu.
Pani Gaio,
to jsem rad, ze to byla pouze fantazie nejakych perverznich "umelcu". Udelalo to na me silny dojem. Povazuji totiz ucitelske povalani za tezke a mentalne vycerpavajici. Vy jste mela s Vasim prirodovedeckym vzdelanim uteci tam, kde je problem se zouzeli. Byla by jste RANGERKOU napr. v Africe za administrace B. J. Vorstera a odjela by jste s penezi na zbytek zivota. Potkaval jsem je v bushi. Dlouho vzdy studovali kakanec od slona a vypadali velmi inteligentne. Jako nasi statnici.
Ted na Floride je take nekdy potkam, ale do Everglades nejezdim. To je oblibene misto naseho cenzora Stejskala.
Seminolsti Indiani mi rikali, ze zde byl nejaky Cech a snedl ocas z Krokodila a nebyl radne propeceny. To asi byl Stejskal, ale nikomu to nerikejte...Psssst.
10. 01. 2013 | 17:12

Petr napsal(a):

Nesouhlasím v mnoha věcech, ale respektuji názor.
10. 01. 2013 | 21:08

santawizard napsal(a):

Jiří Diensbier se klidně může stát českým prezidentem ,stejně jako se Stanislav Gross stal českým prenmiérem. Václav Klaus ,ale sklidil velkou popularitu.Už je z něho kult osobnosti.Kdyby kandidoval na prezidenta po třetí,určitě by měl další šanci státi se znovu hlavou českého státu. Proč ,ale nekandidoval Jirka Paroubek? Všichni kandidáti jsou velcí synové a dcery národa jako zemský ráj to napophled.Kdyby se např Karel Schwarzenberg
stal prezidentem ,tak by se mohl zároveň vyhlásit za českého krále.Tímto by se stal prvním bohémským císařem,který má toho lidem zvoleného prezidenta a Bohem vyvoleného krále na každé straně trůnu jako ten arijský čaroděj na burze býka a medvěda..Nebo by se stal prvním britským prezidentem a královna Alžběta by se stala první českou královnou?Republika a monarchie ,dva v jednom společném státě.Takový tatíček stát tu ještě nebyl.Prezident jako hlava státu a král jako srdcem státu.Vysoké a nízké napětí v nervech by se však muselo vyrovnávat s vysokým a nízkým tlakem v krvi.
Orgán,organizace a organismus by fungovali isomorficky.Kostlivec by byl jeho kancléř.Zbytek těla jako svalový a žlázový systém,respirační a trávicí systém by byli jako ministři pro obecní blaho a osobní prospěch nositele titulu.
10. 01. 2013 | 21:12

Pavel napsal(a):

Ta Vaše kritika dědka Švarcmberka je hnusná, protože se tváří jako objektivní názor, ke kterému jste dospěl nezávislým pozorováním.
Co to je prezident pro mladé? Co je to za blbost? To jako se budeme ptát, co může udělat budoucí prezident pro ženy, pro důchodce a pro cikány? Když někdo vypadá sympaticky, tak je to náhodné, protože jenom klame tělem a sympatický není ?!? Že má charisma a to je jako chyba?
Píšete, že dědka Š. neznáte... a J. Dientsbíera znáte ?!?
Jasně, všechno pozitivní, co kdy Švarcmberk udělal bylo z vypočítavosti, kdežto existuje svatej Dienstbier, s čistejma rukama, který sice v politice ještě nic neukázal, a tak je to ten pravej.
Jak můžete tak věřit někomu, kdo ještě nenesl žádnou odpovědnost? Volte si prosím koho chcete, ale nepoužívaejte manupulativní kritiku nebo Vám to už zůstane :-)
11. 01. 2013 | 07:32

Marcela K. napsal(a):

Kandidát Jiří Diensbier, kterého na konci tolik opěvujete se pěkně vybarvil při včerejší debatě. Svými rádoby všeznaleckými postřehy vyslovené jen pro efekt a svými neustálými nesmyslně rýpavými připomínkami na adresy kandidátů se velmi zprotivil, troufnu si říci, značnému číslu jeho potenciálních voličů. I mě. Takového prezidenta tajnůskáře, co se jen ušklíbá a chrlí z úst jednu ,,kauzičku" za druhou, aby snad pošpinil protikandidáty či jiné, za účelem vlastního úspěchu, vážně nechci. Přestože se do této doby jevil jako dobrý kandidát, umím si docela dobře představit, co se z něj stane, kdyby přišel k moci.
11. 01. 2013 | 15:43

Jirka napsal(a):

Jak můžete Schwarzenberga kritizovat za to, že dle vás nic neudělal, a prosazovat někoho, kdo za svůj život politicky významného neudělal už vůbec nic?...
12. 01. 2013 | 00:14

Thorain napsal(a):

Dnešní výsledky, díky bohu, ukázaly, že podobně pomýlených lidí, jako jste mistře Aleši vy, je v naší republice méně než jsem se obával. Buďme za to rádi a podpořme našeho pana knížete i ve 2. kole...
12. 01. 2013 | 21:19

Catalogue zepboo napsal(a):

Jestliže se nedopustil korupce, pak je to především proto, že se nedopustil ani ničeho jiného.
Citace z Wiki :http://cs.wikipedia.org/wiki/Karel_Schwarzenberg
Přiznal, že na počátku 90. let 20. století přijal nabídku úředníka urychlit vyřízení restitucí za příslib protislužby. Tuto skutečnost potvrdil roku 2010 v rozhovoru pro Mladou frontu DNES.

Proste dalsi huba plna velkych slov a idealu, jez ovsem plati jen pro plebs.
13. 01. 2013 | 14:22

Eva napsal(a):

zajímavé shrnutí proč nevolit Karla Schwarzenberga je na:
http://karel.nazory.cz
15. 01. 2013 | 02:54

Rampa napsal(a):

Pro ty, co volili K. Schwarzenberga:
http://rataj.blog.respekt.ihned.cz/c1-59121090-vzkaz-pro-23-40-procent-spoluobcanu
15. 01. 2013 | 11:31

Danielrila napsal(a):

Hello. And Bye.

http://somepaydaylounz.com - mr fitz
27. 02. 2014 | 11:16

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy