Segregace dětí a matek

24. 09. 2010 | 08:55
Přečteno 5305 krát
Poslal mi jeden známý návrh na implementaci (prosazování?) genderové rovnosti nové pětiletky (2010-15) ze zasedání Rady Evropy pod záštitou belgického předsednictví, který o víkendu dorazil na úřad české vlády. Dokument odkazuje na mnoho podobných předchozích rezolucí unie, jakoby sám fakt měl zvýšit jeho ideologickou váhu.

V houštině bruselského angloidního newspeaku jen stále se opakující mantra o rovnosti mužů a žen a přece! Nové doporučení z kuchyně jazykové agitace/manipulace anonymních tvůrců: segregace. Kdybyste náhodou nevěděli; existuje totiž segregace horizontální a segregace vertikální. Ta horizontální je součet všech mužských a ženských platů zvlášť, a ty ženské v součtu jsou o 18 % nižší. Rád bych věděl, jestli v té statistice figurují přistěhovalci (gastarbeitři) bez občanství. Ta vertikální je součet vedoucích pozic podle pohlaví a ženy zde rovněž trpí diskriminací, sorry, teď už jen segregací.

Příčiny takové nespravedlnosti jsou dle výzvy evidentní – stereotyp myšlení, patriarchální předsudky a pracovní kapitalistický trh. V pozadí textu se ale skrývá ještě jeden nepřítel – dítě. A proto je zapotřebí, aby do konce pětiletky „minimálně 90 % dětí od tří let chodilo na plný úvazek do školky a 33 % do jeslí.“ Nostalgicky se ohlížím za dobou, kdy byly v Anglii jesle považovány za komunistický zločin a v Československu koloval vtip: „Co je domov důchodců? Trest rodičů za jesle!“ Marně poukazují všichni pediatři na skutečnost, že dítě do tří let potřebuje ke svému zdravému psychickému vývoji především matku.
Unijní aktivisté mají jiný cíl: kariérní rovnost. A proto matky do zaměstnání, děti do jeslí!

Odkud se bere ve vymírající Evropě taková posedlost trhat matky od dětí? Pamatuji se z Anglie na zfanatizované ženy, které na nás křičely, že mají právo děti nemít. A přitom je nikdo nenutil! Bruselští inženýři lidských duší chtějí za každou cenu, aby ženy chodily do zaměstnání na úkor rodiny. Skrývá se za tím nenávist nebo jde jen o nedorozumění, jež vyplývá z mystifikace rovnosti mužů a žen? Nevím. Rovnost obou pohlaví před zákonem i v kariéře samozřejmě platí – za stejný výkon stejné peníze. Jenomže (a to je problém těch dvou kolektivních součtů), muži a ženy mají odlišné role a snaha vnutit jim roli jednotnou – jakýsi unisex je znásilňování lidské přirozenosti. Mělo by to být zřejmé už z prostého pohledu na fyziognomické odlišnosti. „Žena je člověk, tvoří druhou stránku lidství, ale není muž, je uzpůsobena pro mateřství, je to její dané poslání. Proto také společnost, která nutí mladé ženy k pravidelné výdělečné práci mimo domov, je odsouzena k zániku“ (J. M. Bocheński: Slovník filosofických pověr).

Mnoho žen by jistě dalo přednost mateřství před kariérou, vždyť stejně jako většinu mužů, je žádná velká kariéra nečeká a chodí do práce jen z chudoby. A většinu mužů na chůvy nikdo nepředělá! Co takhle finančně ocenit a povýšit práci doma s dětmi na plnohodnotnou rovnoprávnou profesi?

V unijním dokumentu se mluví o fundamentálním poslání prosazovat rovnou všeobecnou zaměstnanost žen i mužů, stejnou kariéru i stejné hierarchické zastoupení. Hrozí se tu totalitními kvótami a sankcemi i soukromému sektoru. Tihle fundamentalisté teď ohrožují dokonce i hospodářství. Sen o společném volném evropském hospodářském prostoru se pomalu rozpadá. Budou se negativně regulovat i lidské zdroje. K zániku bude odsouzena i stárnoucí a stagnující ekonomika unie.

Odkud se berou dnešní trockisté nevím, ale znal je už před stopadesáti lety Robert Louis Stevenson: „Sešli se čtyři reformátoři a na jednom se shodli:
„Svět je zapotřebí změnit. Musíme srovnat všechny lidi na stejnou úroveň!“
„Nejdříve ale musíme zavést rovnost pohlaví,“ řekl ten druhý.
„Nejdříve“ oznámil další, „musíme zrušit morální zákony.“
„Nejdříve,“ pravil třetí, „musíme zrušit lidstvo.“

Psáno pro LN

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik!!! napsal(a):

Rovnost asi takhle: https://www.youtube.com/watc...
24. 09. 2010 | 09:06

No... napsal(a):

Ta poslední věta už je realizována, stačí sledovat ekonomiku EU a prognózy vývoje celosvětové ekonomiky a je jasno ...
24. 09. 2010 | 09:21

MM napsal(a):

Politicky nekorektně se dá komentář pana Tomského shrnout do několika slov – uječený, hysterický, hloupý. Na to jsme u něj zvyklí dlouhodobě.
Proč má ale politolog, vědec a profesor sovětologie potřebu lhát? Tato věta "Marně poukazují všichni pediatři na skutečnost, že dítě do tří let potřebuje ke svému zdravému psychickému vývoji především matku." je naprostý blábol. Většina odborníků tvrdí naprostý opak!
24. 09. 2010 | 09:30

KM napsal(a):

MM: a co tedy ti odbornící tvrdí? Že dítě do tří let nepotřebuje matku? Takového "odborníka" bych rád viděl.
24. 09. 2010 | 09:49

sid napsal(a):

Pane Tomsky, naprosty souhlas. Osobe MM bych doporucoval mirnost ve vyjadrovani, protoze zatim nikdo nedokazal, ze by to co se vyvijelo tisice let bylo spatne. Odbornici vetsinou placaji nesmysly a neni radno jim verit. Modnich pitomosti jsme zazili jiz mnoho:
pijte mleko, nepijte mleko, deti do jesli, deti z jesli, jezte vajicka, nejezte vajicka, jezte vajicka atd. atd. Co kdyby nas jiz ti tzv. experti nechali na pokoji at si zijeme jak chceme. At si kourime, dopravame alkoholu atd. pokud vsak dodrzujeme zakladni spolecenske normy slusneho chovani. Mimochodem, chovani dnesnich ditek (pubescentnich) je presne odrazem neblahych spolecenskych zmen. Kinder management na ruznych institucich je dukazem toho, kterak lze zblbnout mlade lidi a vychovat z nich tupce bez citlivosti, ucty a ohledu.
No nevim, kterak to dopadne, ale mnoho nadeji na dobry konec nemam. Zatim se to posunuje stale k horsimu a s vetlo na konci nevidet.
24. 09. 2010 | 09:50

Mastodont napsal(a):

MM: Jste schopen svoje tvrzení nějak doložit? Řekl bych, že blábolíte vy!
24. 09. 2010 | 09:58

Pepan napsal(a):

MM: Jj, taky jsem četl Makarenka. Dítěti je zkrátka odjakživa nejlépe v opatrovnicko-vychovatelské pracovní kolonii.
24. 09. 2010 | 09:59

NN napsal(a):

Jen drobný přípodotek: nejde o materiál Rady Evropy, ale Rady EU, což jsou dvě odlišné instituce.
24. 09. 2010 | 10:02

Al Jouda napsal(a):

Nemějme obavy, příchodem muslimského práva šárija do Evropy se vše napraví ve velmi krátkém čase!
24. 09. 2010 | 10:07

Bara napsal(a):

Největší hloupost jsou kvóty a vynucování. Lidé by především měli mít možnost volby. Každému vyhovuje něco jiného. Jsou ženy matky a ženy kariéristky. Proč ne? Ale měla by být taky možnost skloubit to dohromady a jsou i muži, kteří chtějí zůstat doma s dítětem. Sama takové znám a nejsou proto o nic méně kvalitní muži než jiní.
24. 09. 2010 | 10:19

Baba napsal(a):

To mě baví, ženy matky a ženy kariéristky, muži, kteří chtějí zůstat doma s dítětem. Pak jsou ještě děti očkované a děti neočkované, děti kariéristi, tátové kariéristi, mámy kutilky a prarodiče pionýři.
24. 09. 2010 | 10:28

máma napsal(a):

To je velmi obtížné téma. Ženy - matky, které by chtěly vychovávat svoje děti doma, riskují ztrátu praxe v profesi, riskují svoji finanční závislost na muži. Výchova dětí doma třeba do 10 let věku dítěte, kdy dítě teprve se stává opravdu samostatnějším človíčkem, není společností u nás vůbec akceptována. Naopak, o matce by se myslelo, že je líná a nic nedělá. Protože především je přece zapotřebí její práce pro blaho celé společnosti, a ne starat se o jedno či více dětí. Ale co si pod pojmem "blaho" společnosti představovat? Co je pro společnost vlastně cennější? Celodenní přítomnost matek třeba u pokladen nebo v kanceláři (opravdu se v kacelářích pracuje pilně plných 8 hodin??), nebo v klidu a bez stresu mít čas a žít se svým dítětem po dobu jeho raného dětství, být mu vychovatelem a pomocníkem (když už ve školách se razí zásada, že školy nemají v náplni výchovu našich dětí). Jako ideál spatřuji, kdyby matka dítěte do 10 let jeho věku do zaměstnání mohla docházet třeba jen na tři dny v týdnu dejme tomu na 6 hodin, aby měla možnost si přivydělat, neztratit kontakt s profesí i spolupracovníky, aby byla nezávislá, ale především, zbývalo jí ještě dost energie a času pro toho, kdo je nadějí celé naší společnosti: Dítě.
24. 09. 2010 | 10:32

donald napsal(a):

Souhlas, pane Tomsky. Jde o sexualni socialismus prosazovany direktivne EU. Feministicka lobby ma v Bruselu velmi silnou pozici zatimco ve volenych parlamentech clenskych zemi strany s podobnym programech propadaji na plne care, kdekoli se objevi - ted naposled ve Svedsku Feminist Initiative zcela propadla. Neni se cemu divit, nabizeji totiz totalitni opatreni a omezeni svobody parlamentni (kvoty), svobody podnikani (kvoty), presumci viny a apartheidni zakony pro muze.
24. 09. 2010 | 10:34

Bara napsal(a):

baba - to je pravda. Pak jsou taky lidi kteří přemýšlejí a lidi kteří se umí jen posmívat, protože samostatného myšlení nejsou schopni.
24. 09. 2010 | 10:36

gaia napsal(a):

Článek vyznívá jakoby děti nemusely mít otce.Proč by se o děti nemohl na půl starat i jejich otec?Ženy totiž pracovat musí. Chápu, že práce je sice poslední a zoufalý pokus jak přijít k penězům, ale ženy též musí platit daně zdravotní a sociální pojištění a spořit si na důchod. Navíc dnes žije generace, která téměř ve 100% zažila jesle a školky a přežila to též.
A jak je na tom ekonomika v muslimských státech? Třeba Bamgladéš a Pákistán? Kde ženy mohou pouze rodit a jinak nic? Není chudoba v těchto zemích způsobena právě tím, že jsou ženy zbaveny svého pracovního potenciálu?
Ale chápu, nezaměstnanost se bude zvyšovat a namluvit ženám, že mají sedět doma a práci nechtít by mohlo tuto statistiku vylepšit.
24. 09. 2010 | 10:37

Tencokida Hnuj napsal(a):

Kdysi, když ještě konzervativci nebyli pouhými pohůnky a hlásnými troubami nadnárodních korporací, prosazovali ideji "rodinné mzdy". Aby muž obdržel za svou práci takové peníze, že v pohodě uživí i ženu, která je doma s dětmi. Což se samozřejmě lidem rozradostnělým vizí manželek coby návštěvnic a obyvatelek Kirche und Küche líbilo.
A líbí se jim to i dnes. Jen jaksi vyměkli v tom prvním.
O to víc pak přidávají v tom druhém.

Jsou to tedy konzervativci ?

Ano , jsou to takto konzervativci ze všech konzerv ti nejkonzervovatější, neb konzervují i to , co se jim nepodařilo vykonzervovat.
24. 09. 2010 | 10:44

donald napsal(a):

to gaia
On nekdo nuti zeny, aby mely deti? At se kazdy svobodne rozhodne. Kazde rozhodnuti ma ovsem sve dusledky a prinasi odpovednost. A jestli se ptate na ulohu otce, co si takhle popovidat o pridelovani deti do pece? Cela legislativa je vyhodna pro zeny. Muzi jsou neskutecne diskriminovani v porozvodovem pristupu k detem. Na tomto poli ovsem Komise EU zadne kroky k odstraneni diskriminace nechysta, ze?
24. 09. 2010 | 10:49

gaia napsal(a):

Tenco
ale dítě je Kinder na to jste zapomněl.A řeknu Vám, že podle svědectví mých kamarádek většinou děti nechtějí chlapi!!!
A potom kecají chlapi zde i v Bruselu a radí, co by ženské měly a neměly. Husa každá, která jim na to skočí.

A ouvej dnes zas pátek, to mě odpoledne zas čeká kýbl a vysavač.
24. 09. 2010 | 10:52

FS napsal(a):

zena, ktera se dnes rozhodne nemit deti a neskryva to za lez, ze tzv. "nemuze", zazije i dnes od sveho okoli slusny psychoteror, a to vcetne lidi mimo rodinny okruh. mluvim z vlastni zkusenosti - z argumentu "je zrada na narode, ze takove geny nechate ladem", "jste sobecka a lina" (nejlepe smerovanych k me osobe v tydnu, kdy dokoncuji projekt a pracuji 14 hodin denne) uz se mi chce zvracet...
24. 09. 2010 | 10:56

gaia napsal(a):

donald

v tom také žádnou diskriminaci nevidí.
Matku má člověk jen jednu a souhlasím s Tomským, že v mladším věku je pro dítě nezastupitelná. A ve starším věku je diskriminovaná zas žena, neb si přízeň dítěte může muž získávat ekonomicky.
A žena se dostane za dobrotu leda tak na žebrotu.

Ženy jsou diskriminovány platově a i v přístupu k práci, při konkurzech mají chlapi přednost.
24. 09. 2010 | 10:57

donald napsal(a):

gaia

Aha, takze v rodinnem pravu ma uz dnes vyhody zena a v pracovnim pravu je ma ziskat take
zena? To je na ferovku, ze?

Prizen ditete ve starsim veku nechte na diteti, ono se umi rozhodnout samo velmi dobre a pokud je vychovano spravne (dle Vas matkou) a nikdo si ho nekoupi
24. 09. 2010 | 11:05

gaia napsal(a):

donald

ale koupí, jsou známy i případy z tisku. Dítě je rafinované a vybere si lepší pokojíček a lepší hračky.Je to trh.

A v pracovním právu nevidím důvod, proč by ženy měly dostávat za stejnou práci menší platy jen kvůli předsudkům, že se musejí starat o dítě, tudíž budou unavenější nebo co?
Proč by muži nemohly vyzvedávat své děti ze školky, nebo s nimi chodit po doktorech?

Proč v resortech kde pracují ženy (zdravotnictví školství textilní..) byly a jsou nižší platy?
24. 09. 2010 | 11:11

donald napsal(a):

gaia

Mzda je sjednavana DOHODOU. Muzete rozvest, jak dochazi k prideleni nizsi mzdy za UPLNE stejnou praci? Zadny takovy pripad neznam. V HR oddelenich sedi vetsinou zeny.
Zrovna tak neznam zadny pripad, kdy se dobre vychovane dite necha koupit.
24. 09. 2010 | 11:16

máma napsal(a):

Všichni jsou zkorumpovatelní, i dítě. Morálka je jen společenská konstrukce vnucená zvnějšku.
Dospělý člověk se může zdát na veřejnosti morálním, aby si zachoval svou poctivou pověst, jakmile se však před ním otevře možnost "polepšit si", nikdo jí neodolá - zkuste si jen představit mít schopnost neviditelnosti, tvrdím, že jen jeden jediný člověk z tisíce tisíců by možná!! odolal. Nechtějte po dítěti dokonalost, kterou my dospělí sami nevládneme.
Ale to je jen drobná úvaha k diskusi :-).
24. 09. 2010 | 11:30

Andy napsal(a):

to sid + p.Tomský: Děkuji oběma, za to,že jste se zastali žen-matek, byť jen takto "na papíře", protože jste napsali holou a ošklivou pravdu. Napsali jste to,o čem se nemluví. Bohužel patřímmezi ty pesimistky (ne feministky, jakby si někteří mohli myslet), které nevěří na spravedlnost pro rodiny s dětmi, zvláště pak spravedlnost pro ženy, které matkami být chtějí a i přesto, že chodí do práce, žijí z almužen a jsou nuceny poslouchat řvaní vedoucího v práci "Já tady chi chlapa!!!" - řve česko-německy. Z toho, co pro ná všechny připravil Nečas a spol. je mi na b*l*i*t*í A NEJVÍCE SE BOJÍM O SVÉ DĚTI. Kam asi tak půjdeme žebrat za pár let? nebo, že bychom začaly, my ženy s dětmi odcházet do azylu třeba do kanady? A to nejsem Romka.
24. 09. 2010 | 11:34

Tenco napsal(a):

gaia
Heršoft. A já tady vždycky v páteček dávám k lepšímu muziku, protože se domnívám, že v tento den je všem tak blaze a jsou smířeni s Nejvyšším Jsoucnem !
Vždycky zapomenu na ten Váš od soboty opuštěný vercajk. :((
Tak alespoň něco na ucho :

https://www.youtube.com/watc...

This is a man's, a man's, a man's world
But it wouldn't be nothing, nothing without a woman or a girl
:)))
24. 09. 2010 | 11:41

Máxima napsal(a):

Možná, že by 1/3 žen raději byla doma s dětmi, ale to by musela asi být tato péče o potomky a rodinu zřejmě placená a pod penzí(stejně nevychováváme děti pro sebe, ale prac. sílu pro stát), aby ji vyplynulo nějaké finanční zabezpečení či důchod pro stáří...nebo ji má opustivší manžel dávat jakous rentu za určité léta péče o domácnost až do smrti... Jistě zaměstnanost klesá, i napadla mě taková obava, aby ještě nakonec v budoucnosti nemohl pracovat jen jeden člověk v rodině, asi ten muž...I na to může přijít, práce prostě nebude...Například v muslimských zemích prostě žádné sociální dávky neexistují, tam se v případě nouze musí postarat široká rodina, snad proto vzniklo kdysi to mnohoženství: muž padnul v boji a bratr se musel postarat o jeho ženu a rodinu... Tam asi naše civilizace, fakt nemyslím to mnohoženství, asi směřuje... Nedávno jakýsi řečník v TV, člen Březinovi komise ohledně péče o star. důchodce řekl: 1000ce let se o staré starala rodina, 50 let byl experiment státu, že se staral... nyní( tak za dalších 50 let) se vše navrátí k normálu... To jsem odbočila k důchodcům, ale paralelu se ženami, které těžko seženou práci a budou závislé na muži, rodině, tady vidím...Kdo ví, možná to bude k dobrému:zase stoupne prestiž rodiny, pro každou prkotinu se nebudou lidi rozvádět, možná se zlepší morálka a nebude až chorobně tolik svobodných matek, zvláště v době perfektní antikoncepce ...
24. 09. 2010 | 11:59

Fikáček Jan napsal(a):

Tak jestli nedošlo k mýlce? Rada Evropy nemá s EU nic společného a sídlí ve Štrasburgu. To, co řídí EU a je v Bruselu, je Evropská rada.
24. 09. 2010 | 12:41

Janeb napsal(a):

Máxima
Bohužel, všechno jsou to otázky, kterými se může ještě tak nějakou dobu zabývat Francouz či Němec. Výchovou dětí u nás už dávno neprodukujeme pracovní sílu pro stát. Produkujeme pouze levnou pracovní sílu pro soukromou zbotlíky, často zahraniční, kteří státu neodvádějí adekvátní daň. Pro stát pěstujeme pouze budoucí adepty na žebračenky. Jen polovina lidstva má potenciál vykonávat tvůrčí práci, vědou je schopna se zabývat jen úzká špička. Nehledě na to, kdo z této skupiny zůstane. Ta druhá polovina lidí odsouzená v lepším případě k nádeničině v montovnách. Bude-li se výrobci zdát, že kladivo je příliš drahý pracovní nástroj, najme si lidi na zatloukání hřebíků holýma rukama. A staré tradice? Kdo se má starat o děti a o seniory? Jejich renezance by musela být poplatná současné době. Za dnešní chudoby a vlády peněz je vhodnější otázkou ne kdo, ale jak. A zde jsou vyhlídky pro obě skupiny tristní.
A co závěrem k výchově dětí? Vše je relativní. Nahlédněne ty přehršle Kalousů, Cyrilů, Topolů a Stáníků z níž se většina rekrutuje z řádných a ucelených rodin s láskyplnou péčí obou rodičů. A v protikladu tomu řadu charakterních a slušných lidí vzešlých z dětských domovů a podobných institucí.
24. 09. 2010 | 12:58

Pepan napsal(a):

Máxima: Všechno je přitom jednoduchý a dá se to šmahem vyřešit. Potřebujeme minimální, ale přitom silný stát, který konečně přestane strkat nos do cizích věcí i kapes. Pokud by se snížily odvody státu, může klidně spousta žen zůstat doma, protože by je manžel ze svého příjmu uživil. Nevidím jediný důvod, proč strkat státu peníze za to, že mi možná občas šoupne nějakou almužnu.
24. 09. 2010 | 13:00

Jenny napsal(a):

Zajímavé, že ti, kdo nejvíc "vědí" o tom, co potřebují děti a ženy, jsou muži - tedy ne všichni muži, jen muži typu pana Tomského. Kdy konečně, pane Tomský, začnete apelovat njen na ženy, ale i na muže, aby se začali hrnout do zodpovědného rodičovství. Děti totiž potřebují nejenom matky, ale ve stejné míře i otce. Otce, kteří budou ochotni se v prvních letech věku dítěte vzdát všech svých koníčků, kamarádů, mnohdy i většiny peněz, které vydělají a i ve chvílích, kdy by hrozně toužili po klidu a spánku, se věnovat důsledně, soustavně a s nekonečnou trpělivostí svým ratolestem.
Jesle a školky nejsou povinné, ale spousta rodičů bez ohledu na pohlaví by uvítalo, kdyby v CR byly v nabídce např. tak jako ve Švédsku a jen ultrakonzervativec, který péči o děti viděl jen z rychlíku, může být proti.
24. 09. 2010 | 13:16

Tencokida Hnuj napsal(a):

Pepan
Mohu se na Vás obrátit v případě, že místní pánko valkomožný se rozhodne i tak maníkům platy nezvýšit, neb by pak nebyly jeho výrobky konkurenceschopné těm čínským a indickým ?
Víte, chtěl bych nějakou záruku, než vylezu na lokomotivu a všem svým sousedům začnu vysvětlovat jak bude vše bez institucí a daní krásné.
Mám jisté zkušenosti s vytrubováním všeobecné prosperity.
Většinou vůbec není všeobecná.
A v mnoha případech je právě zavázána a vázána na ty daně státu.
Ale to je jiná kapitola.
Vaše jednoduchost se mi líbí. Ale jsem na základě svých zkušeností poněkud podezřívavý.

Nevadí Vám to, že ne ?
------------------------------------

gaia

Vyhrabal jsem ještě jednu. Furt jsem si mohl vzpomenout. Ale určitě ji taky znáte. :

https://www.youtube.com/watc...
24. 09. 2010 | 13:20

Tenco napsal(a):

re : nemohl vzpomenout /tedy na název kapely/
24. 09. 2010 | 13:21

Blc napsal(a):

"A proto je zapotřebí, aby do konce pětiletky minimálně 90 % dětí od tří let chodilo na plný úvazek do školky a 33 % do jeslí."

To je pekna hovadina. Cilem je mit dostatek predskolnich zarizeni. Davat deti tam nikdo nikoho nutit nebude. Bohuzel dnes je (nevim jak u vas v Britanii, ale tady v CR) techto zarizeni nedostatek, protze to jaksi nikdo nijak neplanuje. Kdyz k tomu EU nase uredniky donuti, jen dobre.
24. 09. 2010 | 13:38

Gabriela napsal(a):

Obrovský potlesk, pane Tomský! Mluvíte, mně, těhotné dámě, z duše. Mám velmi dobré vzdělání a za sebou i celkem slušnou kariéru a přesto je moje největší přání mít tak bohatého muže, abych mohla být doma. Dost nemoderně se totiž domnívám, že starost o rodinu je stejně důležitá jako řízení továrny. :o) A jak tu už zaznělo: kdyby můj muž neodváděl půlku platu do státní kasy, abych pak já mohla dostat pár korun na mateřskou, klidně bych odma být mohla.
24. 09. 2010 | 14:18

Janeb napsal(a):

Bic
Cílem není mít dostatek předškolských zařízení. Cílem je přežít. Zadlužte se jednou nad svoje síly a od té chvíle budete už jen vytloukat klín klínem a nic jiného vám nezbyde pomyšlení.
To první nám dal do vínku papá Narcis a mám ten pocit, že se z toho už nikdy nevyhrabeme.
24. 09. 2010 | 14:20

Pepan napsal(a):

Tencokida Hnuj: Nejde o to, že by vám měl zaměstnavatel zvyšovat plat, ale že by vás měl stát méně zatěžovat zbytečnými daněmi a dalšími platbami.
Pokud činila nejvyšší sazba daně z příjmu za starého Rakouska 3,88 %, nevidím důvod, proč by to nemělo státu stačit i dneska. A pokud mu to nestačí, ať se zbaví povinností, které si za posledních 100 let nabral na hrb a vrátí je těm, od nichž je převzal.
24. 09. 2010 | 15:23

Tencokida Hnuj napsal(a):

Papan
Ehmm. Zajímavý názor. K zamyšlení.
Ale víte co, já si přeci jen nechám radši nádor léčit někde, kde mají trochu jiné vybavení, než měli za toho Rakouska-Uherska, jestli dovolíte.
Ale Vy si klidně užijte klystýru a výplachu žaludku. Mě po tom konečně nic není.
A třeba se pak nechte dovézt domů trakařem a to po polní pěšině. Pobyt na čerstvém vzduchu prospívá plícím.
24. 09. 2010 | 15:39

Tencokida Hnuj napsal(a):

re : Pepan :, pardon, spěchám - musím si jít splnit nějaké povinnosti, které mi stát ne a ne převzít.
24. 09. 2010 | 15:43

Julek napsal(a):

Jediny recept na unik z lasa globalizacnich zmiji, je hromadny vystup z tohoto prasiveho spolku..
24. 09. 2010 | 19:16

gaia napsal(a):

Tenco
teď mne napadá jeden vtip od Jiránka.

Marie víš proč my muži žijeme s ženskými a ne s delfíny? Delfín má na můj vkus moc studené ploutve.
24. 09. 2010 | 20:51

Milada napsal(a):

Díky za skvělý článek! Žijeme ve zvrácené době, když většina žen považuje péči o dítě za méně než nejdůležitější své poslání. Je mi z toho smutno.
24. 09. 2010 | 22:03

Lady Prasena napsal(a):

Článek i většina komentářů mi přijde jako neschopnost dohlédnout za hranice české kotliny. Ohledně délky placené mateřské dovolené (rozumný ukazatel toho, jak ženy/otcové zůstávají po porodu doma) uvádí Wiki (http://en.wikipedia.org/wik...), že z 35 evropských zemí jen 8 má tu dovolenou delší než jeden rok ... co z toho vyplývá? Buď čeští pediatři by měli prodávat své knihy do zahraničí, protože tam jsou 100 let za opicema ... nebo český náhled na věc je menšinový. Howgh!
24. 09. 2010 | 22:47

amdg napsal(a):

Tak. Zatímco vysíláme specialisty vychovávat nevychovatelné talibance, zanedbáváme vlastní děti. Moje máma dnes hodnotí svoji kariéru negativně. Já si jen matně pamatuji socialistické jesle a moje prosby, abych nemusel do školky. Že doma budu hodný...
Každá matka vychová svoje dítě lépe, než sofistikované zábavní centrum (škola hrou). Dokonce si myslím, že přijde levněji platit matky než nezaměstnané a budovat mateřské školky. Proč se vracíme?
25. 09. 2010 | 07:14

Jan Angelovič napsal(a):

Úředníčci zřejmě nechápou, že většina žen o žádnou kariéru nestojí - jen o ty peníze. Jakmile se jim narodí dítě, nic jiného je nezajímá. Vidím to v práci každý den. Průměrná česká žena by do práce nechodila, kdyby nemusela. Rozhodně by jí nevadilo, že stagnuje její profesní život.

Muži statisticky odpracují více hodin, tedy mají i vyšší mzdy. Proč ženy neřeknou tomu svému, že tentokrát zůstane s dítětem doma on? Kdyby to tak nějaký čas dělaly všechny, tak za pár let by platy mohly být stejné.

Jenže to by se musely dočasně trochu uskromnit (rozdíl mezi její a manželovo mzdou) v zájmu budoucí rovnosti ženstva, ale to ony neudělají. Nemluvě o zvráceném trendu matek - samoživitelek. Zkuste kterokloliv seznamku a uvidíte, kolik matek s dítětem do tří let věku nahání nové tatínky!

A s takovou chtějí na vedoucí pozice?! Rozhodnutí splodit dítě je bezesporu jedno z nejvážnějších v životě každého! Je to závazek, proti kterému jsou výběr povolání nebo hypotéka jen takové legrácky. Ale ženy o tom kdy a zejména S KÝM budou mít dítě moc nepřemýšlejí a mozek je v této věci jen poradní orgán.
25. 09. 2010 | 08:43

gaia napsal(a):

Jan Angelovič
k poslednímu odstavci

myslíte, že ženy jsou samosprašné? A u sexu přemýšlejí? Chlapi nepřemýšlejí tak proč by měly ony? Je to tak zařízené jinak by lidstvo vyhynulo.
25. 09. 2010 | 09:20

Jan Angelovič napsal(a):

to gaia: souhlasím, ale přeci jen existují různé antikoncepční prostředky a dost pochybuji, že všechny ty svobodné matky počaly neúmyslně.

To že mě někdo sexuálně přitahuje ještě neznamená, že to bude dobrý manžel a otec.

Bohužel sexuální preference žen byly nastaveny někdy v pravěku a většina alfasamců nesplňuje nároky, které na ně civilizace klade.
25. 09. 2010 | 10:10

Paveljan napsal(a):

Demografové varují před vymíráním bílé rasy v Evropě. To co v článku popisujete, rozhodující měrou k tomuto stavu přispívá. Možná to iniciují tvůrci NWO, potřebují trochu zdeptat bílou rasu v Evropě. Není divu, že tyto trendy vanou z byrokracie EU - ta je ovládána neomarxisty. To že děti patří společnosti spíš než rodině je stará komunistická písnička.
25. 09. 2010 | 10:49

Samozivitelka napsal(a):

EuAngelovic: Pan Tomsky mi v knihkupectvi, dyz mi drzel rebrik, rikaval: "La proprieté c´est le vol! Vlastnictvi je kradez. To si pamatuj, Berusko. Tak ako Nepokrades! vzniklo k ochrane uz nakradeneho!" Napr. Rumcajs ukradol dite panu Ctvrtkovi. Pan Tomsky se bude zlobit. Miloval jeho knizky. Dobre se prodavali. Dala jsem dceri meno Manka. Podnikatele si jenom privlastnuji. Nic netvori. CajsRum zda se zalez. Uz me vyhodili z Luxoru i z Ustrku. Pisu ve sklepe Manky Fotra. Zacinam podnikat.
25. 09. 2010 | 12:21

IO napsal(a):

Je vskutku pozoruhodné, čím se pan Tomský ve svém dnešním blogovém textu zabývá. Je to pozoruhodné hlavně proto, že je to velmi povážlivé a nebezpečné. O tomto tématu opravdu není radno žertovat. Ani moc otevřeně mluvit. Marně přemýšlím, jak bych vám k tomu potřebné zaobaleně sdělil. Protože i kdybych to sem napsal zcela bez obalu, jak vím z vlastní zkušenosti, nesvedli byste tomu ani uvěřit. Abyste tomu porozuměli a potom snad i uvěřili, museli byste investovat měsíce a roky trpělivého čtení a porovnávání informací, dávání některých těch informací do vzájemných souvislostí... Proto asi nemá smysl vás tím děsit, protože byste se tomu možná smáli a v tom případě byste se ale bohužel nevědomky smáli především své vlastní nevědomosti. Pokud byste sami chtěli třeba na internetu něco k tomu hledat, k tomuhle tématu se úzce vážou například témata hromadné a povinné vakcinace lidí a zvířat, vzbuzování nedůvěry k vlastní matce. Ano, je to příšerná agenda, propojená až ke kořenu Zla.
25. 09. 2010 | 13:10

Zacheus napsal(a):

V každém případě Lev Davidovič Trockij a jakýsi J.V. Stalin- Džugašvilli by měli z některých "koncepcí" zrodivších se v Bruselu, opravdovou, revoluční euroradost.
26. 09. 2010 | 10:59

gaia napsal(a):

Jan Angelovič

vy děláte jakoby antikoncepce nebyla i záležitostí mužů. Kondomy by měli kupovat chlapi, takže by se mohlo říci, že oni vůbec nepřemýšlí s kým zplodí dítě.Nelze za vše vinit ženu.
A předškolní výchova v 21. století by měla být vyřešena a být samozřejmostí pro ty, kteří ji potřebují. A ne , že se zprivatizovly budovy v centrech pro ženy s dobrou dostupností, udělaly se z nich kanceláře a školky se zrušily.
Je smutné, že co by mělo být samozřejmostí, tím se musí zabývat komise EU, jinak by se tím nikdo nezabýval.A že se tomu pan Tomský ještě diví je zarážející.

Za posledních 20. let jdeme dozadu.
Copak tahle společnost je jen pro mladé a agresivní muže?
Asi ano ale je to smutné.
26. 09. 2010 | 11:11

Vlasta a Šárka napsal(a):

za 2 000 let vlády mužů jsme zažily pouze války krádeže dřinu a znásilňování a ústrky. Je čas na změnu!!!
Tomský ke dřezu a vysavači!
26. 09. 2010 | 11:17

Pocahontas napsal(a):

také by mohl někdo napsat článek o segregaci dětí a matek ze společnosti na periferii.
26. 09. 2010 | 11:59

Lady Prasena napsal(a):

Další důvod pro kratší mateřskou ...
http://aktualne.centrum.cz/...
02. 10. 2010 | 11:09

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy