Peníze nemají téct, mají se propadat

01. 04. 2011 | 21:14
Přečteno 9482 krát
Řádný, rozumí se konzervativní občan, slušné socialisty vynechávám, protože si pletou stát s dluhovou unií, je teď už pořádně vyděšen. Volil pravou rukou, jak zněl slogan jedné strany, doufal totiž, že se konečně uskrovní přebujelý a korupční stát, a jediné, co mu teď financministr a vláda nadělují, je všeobecné, jednotné a téměř univerzální zvýšení daní (finanční a pojišťovací produkty i hazard zůstávají nezdaněné), a to hlavně na úkor důchodců, postižených a celé kultury.

Poslouchal jsem bodře rozmáchlé přiopilé nic neříkající floskule Velkého Mystifikátora na veřejném slyšení na Nové scéně Národního divadla, jak nás všechny zdražením všeho naučí šetřit na důchod a říkal si, tak takhle vypadá zdanitelná budoucnost českého národa. Místo inteligentního diskursu a vzdělání, které je základem prosperity, vystačíme napříště s bulvárem. Místo skromnějšího státu, budeme mít jen nižší, protože ještě více zdaněný výkon hospodářství. Podle jazyka je poznáte, povzdechl si můj soused, když jsem cosi mrzutě zabrblal. Co po něm chcete, vždyť tenhle člověk snad v životě nečetl žádné literární dílo a sám přiznává, že lež považuje za legitimní nástroj politiky? Na Západ od nás by musel okamžitě podat demisi a my se s ním tady bavíme.

A co ta druhá vládní strana reformního úsilí, která kdysi nevypadala, že je na jedno použití, a také slibovala nikdy nezvyšovat ekonomiku požírající daňovou kvótu? Zapomněla snad už, že druhým největším nepřítelem hospodářského růstu je korupce státního provozu zakázek, dotací a subvencí, nemluvě o zákonech, jež na úkor jedněch zvýhodňují jiné a pokřivují spravedlivý (byť nedokonalý) trh. Jestliže se na trhu někteří podnikatelé snaží okrást zákazníka, tak podnikatelský stát se naopak velice rád sám nechává okrádat, je to pohodlnější a docela příjemné. Proto také ministra Vondru vůbec nemohlo zajímat, za kolik opravdu stojí stamiliónové zakázky státu, cožpak se jako letitý státní úředník někdy musel zajímat o nákupní ceny? Na to jsou tu jiní – není-liž pravda? Ze státního přece krev neteče, taková je štábní kultura státního provozu a kdo chce dělat kariéru, musí s vlky jíti…

Jak vidno máme korupci hned dvojí a obě systémové. Nejen podplatitele a zloděje, ale také ty, kteří absolutně nechápou, že jsou nákupčí za naše peníze. Kolikrát jsme všichni slyšeli, že je potřeba něco nahonem utratit, aby se to nedejbože nepropadlo ve státním rozpočtu. Nebo, že se nestihne výběrové řízení, když věc spěchá. Či, že tu je v malém státě jediná firma. I tihle dobráci jsou zodpovědni za svůj nadhled a nemají nás co přesvědčovat, že mají svědomí čisté (nepoužívané)! Teprve tehdy bude u nás dobře, až tihle kavalíři pochopí, že peníze nemají téct, ale mají se propadat.

Staré liberální Rakousko, jak píše v pamětech Stefan Zweig, nevybíralo daně, ale něco jako tuzér a přesto to fungovalo, mohli bychom dnes dodat. Jenomže cesta zpět od sociálního a zkorumpovaného státu ke svobodné solidární společnosti bude dlouhá trnitá a trudná. Obě naše vládnoucí státostrany zřejmě už svůj zápas o konzervativní politiku (pokud tu vůbec byl) nadobro prohrály. A proto není divu, že se zraky posledních vlastenců upírají k demiurgovi na Pražském hradě, který nás už jednou zachránil – před eurem.

LN 30. 03. 2011

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Inci napsal(a):

Vondru do toho nepleťe , ten troubelínek jen stoupal po kariérním žebříčku tak dlouho , až se octl na místě které nebyl schopen zastávat ... jeden z Murphyho zákonů ... proto také nemohl uhlídat své podřízené ...

Za to on nemůže , jinak by to byl jen obyčejnej prašivej zloděj a defraudant ....
01. 04. 2011 | 21:28

Okurka napsal(a):

Možná je to offtopic, ale moc se mi zamlouvá slovo řecké slovíčko "demiurg". Po mnohaletém prznění češtiny anglicizmy (lídr, genderistika, míting, názvy pražských stavebních parcel v čenglish atd.) by mi vůbec nevadil návrat latiny a řečtiny.

Inci: S tím Vondrou souhlasím. Nepůsobil a nepůsobí na mě jako prototyp křiváka, spíš takový užitečný idiot ze seriálu "Jistě, pane ministře".
01. 04. 2011 | 21:51

stále rebel napsal(a):

Pár grafů o tom, kdo dělá dluhy

US Federal Debt as Percent of GDP by President
http://en.wikipedia.org/wiki/File:US_Federal_Debt_as_Percent_of_GDP_by_President.jpg

Ze socanů v USA jen dva Roosevelt a Obama, oba zdědili pořádný problém a dluhy jdou na hlavu především jejich předchůdcům. Dluhovým rekordmanem je Reagan, konzerva nekonzervovatější a Bushové.

Tedy dluhy v USA nadělali výlučně konzervativci, socani snižovali zadlužení.

V Japonsku vládli konzervativci padesát let, dnes je dluh vyšší než 200 % HDP.

Veřejné dluhy USA, Japonsko, Něm+Fr.
http://en.wikipedia.org/wiki/File:PublicDebtTriade.PNG

Konzervativci nejen lžou, ale taky dělají dluhy.
01. 04. 2011 | 21:58

Okurka napsal(a):

ad STÁLE REBEL: Jestli v rámci USA věříte rozdělení na "pravici" a "levici", tak jste naivnější než jsem si myslel.

Jinak ano, je pravda, že náklady v posledních 20 letech rostly především zásluhou republikánů. To ale nesouvisí s ideologií. Souvisí to s vazbami na bankovní plutokracii. V Japonsku by byl dluh, tak jako tak. Industriální země, která dováží VEŠKERÉ suroviny a 80% potravin prostě vyrovnaný rozpočet udrží těžko.

V Británii naopak vládli dlouho sami "levicoví" a "liberální" Labour party a výsledkem byl nepotizmus, nejvyšší zadlužení země od konce 2. světové a Londýn plný kriminálních čmoudů. Nezjednodušujte.
01. 04. 2011 | 22:06

stále rebel napsal(a):

Pro Okurka.
Jedna hloupost vedle druhé. Nejen o dluzích, ale i v tom Londýně jsem před pár lety pobýval a vím, jak to tam chodí, tak si své hlouposti nech.
O zadlužení Anglie graf přiložím níže a je to zase především o konzervativcích.
01. 04. 2011 | 22:14

Petr z Tábora napsal(a):

Také si myslím, že pan Vondra není žádný lump. Je to vysoký státní úředník, který se diví, že ač nic neukradl, takže mu někdo vyčítá, že neuhlídal pár set milionů.Ve státní službě je bohužel normou všeobecná neodpovědnost za svou práci. A pokud Vás stát nějak poškodí, tak kompenzaci nezaplatí viník, ale stát = daňový poplatník.

Jinak příspěvek pana Tomského beru jako součást veselého apríla, protože nakousnutá témata si dost zjednodušil.Tím netvrdím, že nemá pravdu.
01. 04. 2011 | 22:14

Gerd napsal(a):

Pane Tomský,
že Kalousek kecá a TOP 09 je nevolitlená kvůli jeho osobě se tu už psalo před volbami. Voliči byli jiného názoru, tak se s tím musíme smířit, že někteří naši spoluobčané nepatří k nejprozíravějším. Mezi tu neprozíravou část obyvatel lze zařadit i p. Tomského, stačí si jen dohledat jeho prapůvodní oslavné tirády.
Otázka je, zda když se p. Tomský mýlil dříve, nemýlí se i nyní? Ale asi ne v případě konzervatismu "pravicových" stran. Ono se také dá těžko provádět konzervativní politika se stranou plnou nomenklaturních kádrů a bývalých členů KSČ.
Teď už je na podobné nářky pozdě, ale každá revoluce, která nezametla se svými nepřáteli z předchozího režimu (v našem případě by plně stačilo nepustit je k vládě a tvorbě zákonů), byla jimi vždy poražena nebo převzata.
Pěkný večer
01. 04. 2011 | 22:23

stále rebel napsal(a):

Dluh Británie
http://econ.economicshelp.org/2009/03/historical-national-debt.html

Na konci války před 200 % HDP zaviněný krizí v 30 letech a válkou, na konci 70 let byl již jen 40 % HDP a pak přišli konzervy a začalo to skřípat.
Ještě k pohádce konzervativci a snižování daní.

Je to pohádka pro hloupé, konzervativci daně snižují, ale jen někomu, ostatním zvyšují.

Druhý symbol konzervativců

Jak padla Margaret Thatcherová - Poll Tax Riots London 1990
https://www.youtube.com/watch?v=FRj2K0ulD8Q
https://www.youtube.com/watch?v=JVok-8zJMKE

Lidé to již nebyli ochotni snášet
01. 04. 2011 | 22:23

Medikolog napsal(a):

Jak se 200% pravicový emigrant socialistou státi ráčil? Pouhým srovnáním DPH s cenou a DPH potravin chudých pracujících..

Teda pane Tomský, na rovinu.. jste náhle levičákem, nebo svoji vrozenou pravicovost si jenom jako já již ekonomicky nemůžete dovolit..?
01. 04. 2011 | 22:26

petr k. napsal(a):

byl bych pane tomsky rad kdybyste se aspon trochu odpoutal od tech zjednodusujicich nalepek jako je konzervativec (ve vasich ocich stridmy podnikajici bily muz pokorny k zakonum) bozim nebo socialista (podle vas nevzdelany tlustoch vyvalujici se u televize a vysavajici statni pokladnu) - berte to prosim jako prosbu ctenare ktery se povazuje za socialniho demokrata (ctenare pak prosim aby socialne-demokraticka vychodiska nespojovali kuprikladu se zdenkem skromachem)- zaroven ale musim priznat ze z velkou casti vaseho textu souhlasim - obavam se totiz ze jste lehce zlevicovatel - problem totiz neni v tom jak je STAT TUCNY ale k cemu je STAT POUZIVAN - pravoverne konservativni statni utvary vyznavaly tucny vse ovladajici stat (rakousko-uhersko i ta stara dobra anglie) a zivot v nich nebyl dvakrat nejsvobodnejsi - na druhou stranu dnes mate tucne staty ktere davaji obrovsky prostor svym obcanum aby mohli naplno projevit sve nadani nebo svoji podnikavost (dansko) - takze znovu opakuju ze podstatne je k cemu je stat pouzivan nikoli sama mechanika vybirani a rozdelovani penez - takze pokud by mel stat slouzit k tomu aby z lidi vysaval penize na beton a tanky jak se tomu deje v nasem milem cesku tak jsem pro stat hubeny az podvyziveny - pokud ma ale stat slouzit k tomu aby byl dobry k zivotu pro silne a svobodne obcany tak jsem klidne pro stat tucny - za sebe se priznam ze nechci aby byl pouzivan ke slastem rigidnich konservativcu pripadne betonovych ci automobilovych monopolistu ale aby pecoval o verejny prostor a daval sanci jit dopredu co nejvice lidem - proto se prirozene povazuji za levicove orientovaneho volice - zaverem vam jeste chci napsat ze jsme si spolu hezky popovidali v jednom prazskem antikvariatu aniz bychom se znali aniz by nam v hovoru prekazely nase prave ci leve ruce a nohy
01. 04. 2011 | 22:29

Carlos V. napsal(a):

Peníze ?
Kalousek bez zájmu veřejnosti - dokázal získat od firem bezúročný úvěr ve výši několika desítek miliard korun.

Jak ? Spousta faktur má datum uskutečnění zdanitelného plnění ke konci - či přímo na konci měsíce. Tyto faktury jsou vystavovány - a zaslány - odběratelům na začátku měsíce přístího.

Od 1. dubna si plátci budou moci nanárokovat DPH až po přijetí dokladu. Proto se dá očekávat, že okolo 25. května získ stát úvěr ve výši desítek miliard. Navíc nevykázaný jako úvěr, čistě jako příjem.

Stane se pomocí účetních triků zase nejlepším ministrem financí ?
01. 04. 2011 | 22:36

Aleš Řešitel napsal(a):

Velice slušně napsáno co za prasárny se v tomto státě děje. Kleptolháří už plně ovládli tento stát, a teď se o ubývající maso na kosti začali rvát. Díky příznivcům s pery v ruce, se začínají dle potřeby a sympatií vytahovat jednotlivé kauzy na kleptolháře, dosud schované v době plného talíře, pod pokličkou. Klid per nastává a souzní, když je potřeba naplnit korýtko ještě z toho mála co zbývá. Hned se kouří od per, někteří píší i obouruč, jak je nezbytně nutné reformovat a reformovat. Jak je nezbytné korýtka plnit a plnit.
01. 04. 2011 | 22:36

stále rebel napsal(a):

Petr Nečas (ODS) - předvolební daňová lež
https://www.youtube.com/watch?v=fNqdLBcF43Q
01. 04. 2011 | 22:41

Sylva Šauerová napsal(a):

Medikolog : socialistou ? :-)

Apropos, pane Tomský, jak jste se cítil v pondělí mezi těmi "posledními vlastenci" sdruženými v Akci D.O.S.T., jako jsou její protagonisté Jan Kopal, pozoruhodný člověk, který stihl již Vlasteneckou republikánskou stranu, Národně sociální blok, Pravou alternativu a nakonec i Národní domobranu a který nakonec zakotvil v prezidentově vlajkové organizaci se zaťatou pěstí a vlastní bojůvkou, či mezi dalšími výtečníky jako je František Červenka, bývalý člen předsednictva Národního sjednocení, dnes místopředseda ultrapravicového seskupení Práva a spravedlnost, které tvoří vedle Národního sjednocení ještě Dělnická strana, Miroslav Červenka, předseda místní organizace Národního sjednocení (NSJ) v Děčíně, člen Vlasteneckého klubu Děčín a konečně i Euroskeptické alternativy, který podniká v Děčíně v podniku s výmluvným názvem "Bar Bílý Boxer", Miroslav Knapovský, bývalý předseda Vlastenecké fronty, lídr Národní strany za Královéhradecký kraj v roce 2006, účastník demonstrací po boku neonacistů, David Macháček, předseda Vlastenecké Fronty (účastník demonstrací neonacistů) ? Dobrý ? :-)

Připomňme, že jde o společnost asi 6ti set lidí, mezi nimiž najdeme i jména některých poslanců či senátorů za ODS, a již zastřešuje Ladislav Bátora („My jsme národ a vy jste jeho škůdci !“), někdejší lídr kandidátky za fašizoidní Národní stranu, přispěvovatel "Národní myšlenky" (ta publikuje i texty V. K.), který se teď tak cudně drží zpátky, neboť to není žádný pitoma.

Btw., na posledním, totiž pondělním mítinku Akce D.O.S.T., jíž jste se účastnil, pane Tomský, se objevila i další jména, jež známe ze společných zpráv MV a MSpr věnovaných extrémismu : aktivní neonacista Petr Fryč, člen Dělnické strany a člověk obžalovaný z vylepování neonacistických letáků, ale i další pravicoví extremisté, jako nestor českých fašistů Jan Skácel nebo Martin Kadlečík, a také bývalý mluvčí Národního odporu Petr Kalinovský. Prima partu má ten pan prezident, jen co je pravda. Samý "poslední vlastenec", jinými slovy "konzervativec" ... :-)
Člověk by nevěřil, kam až dokáže zajít jeden takový pravicový intelektuál kvůli jednomu politikovi, jemuž - kupodivu - rozumí tolik čistokrevných nácků.
01. 04. 2011 | 22:57

almost glossed™ napsal(a):

Díky tomu, co píše S.Š. už chápu, proč Tomský označuje sociální demokraty jako "socialisty, kteří si pletou stát s dluhovou unií".

Pro nácky musí být ČSSD úhlavní nepřítel.
01. 04. 2011 | 23:08

Mediolog napsal(a):

Jistě že je, paní Sylvo, pro národní socialismus socdemáctví v "nadiru".. Ale Dolfi psal v MK, jak soudruhovali a "volk" jim to žral.. jenom nakonec prohráli o fous tu blbou válku.. a to dnešním panákům nehrozí.
01. 04. 2011 | 23:16

Liberál napsal(a):

stále rebel:

Nechte si ty vaše lži o tom že dluhy v USA dělá jen pravice. Když dělali dluhy Roosevelt a Obama tak to svedem na ty předtím. Typický hloupý levičácký žvást. Že Roosevelt vládl 12 let a a roce 1945 už 11 let krize nebyla a svádět dluh na ní to jste ukázal svojí hloupost. Roosvelt zemi zadlužil tak jako mnoho některých levicových prezidentů. Napíklad hypoteční krize má počátek za Clintona a zadlužování USA začíná u něj. Clinton zavedl zákon který umožil aby mnohem více lidí dosáhli na hypotéku a to i ti kteří jí nemohli splatit.

http://www.monumenttotransformation.org/atlas-transformace/html/g/geneze-celosvetove-krize/geneze-celosvetove-krize.html
http://www.royalreport.cz/od-clintona-k-bernankemu-soucasna-krize-ma-sva-skryta-mista-374/

Ještě předtím jiný demokrat Carter zavedl roku 1977 Community Reinvestment Act (CRA) ku pomoci ekonomicky slabým komunitám, které si rodinné domky nemohly dovolit a neměly přístup ke standardním hypotékám. To způsobilo růst zadužení v prvních letech Reganovy vlády v 80. letech.
01. 04. 2011 | 23:22

Protivnej dědek napsal(a):

Paní Sylvo,
jak skvělé čtení. Odhlédněte prosím od Vašeho výčtu xenofobních a fašizujících uskupení, jež hážete zjevně do jednoho pytle bez jakéhokoli dělení a laskavě vezměte na vědomí, že kdyby určitou část myšlenek těchto extrémních stran měla ve volebním programu některá ze slušných (?) stran, vyhrála by zřejmě volby na celé čáře. Nesmyslnost EuroUnie se prokazuje denně, nesmyslnost přechodu na Euro tu a tam, nesmyslnost multikulti a pozitivní diskriminace je zcela jasná. Aby nedošlo k omylu, ani náhodou nejsem voličem žádných Dělnických stran a jim podobných, ale trochu tvrdosti k zlodějům (těm chmatákům z tramvaje i chmatákům v parlamentu) a příživníkům včetně nepřizpůsobivých by zajisté velmi prospělo nejen náladě, ale i státní kase.
Až z politiky zmizí lidé, holedbající se podobnými názory, jaké zde projevujete, věřte, že se nám všem (včetně Vás) uleví. Naštěstí se už ojediněle objevují lidé, kterým osud naší evropské kultury leží na srdci, objevují se stále častěji, je však otázka, zda již není pozdě.
01. 04. 2011 | 23:22

Carlos V. napsal(a):

Protivnej děděk : probůh, nejste vy M.M. ?
01. 04. 2011 | 23:25

Liberál napsal(a):

almost glossed™:

Pro komouše jako vy a lidi co jsou v ČSSD musí být každý kdo má jiný než levicový světonázor nácek. Tito lidé mají jednoduché myšlení a nic složitějšího by nerozdýchali. Né nadarmo má ve výzkumech ohledně politických stran půlka voličů ČSSD jen základní vzdělání nebo jen výučňák.
01. 04. 2011 | 23:27

Protivnej dědek napsal(a):

Carlos: Nevím, kdo je M.M. a proč probůh? To jsem Vás pokousal?
01. 04. 2011 | 23:38

Carlos V. napsal(a):

Protivnej dědek : ale ne, klid, já jen že to o daňovém přiznání jsem už dneska četl jinde a i sloh mi přišel trošku povědomý. Ale jen trošičku, a zeptání nc nedám.
01. 04. 2011 | 23:46

michal napsal(a):

Řádný konzervativní občan rozhodně tuto vládu nevolil, neboť viděl, kdo za rádoby konzervativní strany kandiduje.

Pokud na svůj omyl přišel až teď (a je mu alespoň 30), tak je to prostě hlupák, ať si je sečtělý jak chce. Což je patrně případ pana autora. Pokud nevidíte, jací podvodníci se vydávají za konzervativní politiky, tak buďte natolik zodpovědní a raději tedy nevolte vůbec.
01. 04. 2011 | 23:48

Protivnej dědek napsal(a):

Carlos: Dneska jsem se tady po tom blogu toulal na více místech pod Protivným dědkem (jiný nick nepoužívám), tak jste můj sloh mohl zahlédnout, ale to s tím daňovým přiznáním mi odněkud přišlo mailem, v 1 hodině asi z 3 různých míst současně - tak jsem se jen podělil o smích. I když je to spíš k pláči.
01. 04. 2011 | 23:49

snowfox napsal(a):

Ohledně lidovce Kalouska jednoznačně souhlas. Pro mě bylo signifikantní už jeho nedávné vystoupoení v Hydepark24, kde by suverénně nejslabší, a jeho pokleslá teatrálnost a samolibé blábolení ostře kontrastovalo s ostatními (míněno v čase předcházejícím a následujícím) hosty.

Směšnej kašpar, který si hraje na zodpovědného "pravicového" politika. Lidovce bohužel nezapře.

Zajímavé je, jak v poslední zřetelně době roste jeho narcismus, projevující se nutkáním hovořit o sobě, přednáškách pro studenty atd. Jestli mu trend vydrží, do 10 let je z něj Nejedlý.
02. 04. 2011 | 00:44

Otázkář napsal(a):

Pan Tomský byl na nové scéně ND značně pobledlý, je vidět, že je toho na něj moc a je mi ho docela líto. Zdá se, že na rozdíl od primitiva liberála nakonec prohlédnul co je Kalousek a jeho banda zač, bohužel pro něj příliš pozdě. Ovšem hledat spásu mezi fašisty asi nebude to pravé ořechové, aby jej nakonec nečekalo vystřízlivění mnohem horší než teď.
02. 04. 2011 | 00:53

snowfox napsal(a):

Otázkář

Pan Tomský je vzdělanej kulturní člověk. Frajer. Ne zoufalec, co potřebuje hledat spásu. Jasný?
02. 04. 2011 | 00:56

Otázkář napsal(a):

snowfox

Nepsal jsem, že je zoufalec, ale za frajera jej taky nepovažuji. Jestli máte potřebu někomu líbat zadek tak mě z toho prosím vynechejte ;)
02. 04. 2011 | 00:57

snowfox napsal(a):

Otázkář

Jste směšnej a úzkoprsej. To je jeden z mnoha zásadních rozdílů mezi zajímavými a chytrými lidmi - a vámi.

Dobrou.
02. 04. 2011 | 01:01

Otázkář napsal(a):

snowfox

Vy jste reagoval na mě a nyní je evidentní, že jen z toho důvodu, aby jste si na mě mohl zakomplexovaně plivnout. No snad je Vám teď lépe, alespoň jste ušetřil za psychologa :)
02. 04. 2011 | 01:04

Aleš Řešitel napsal(a):

Hádejte, kdo nejlépe ochrání nakradený majetek po VL revoluci. Je dobré se podívat do historie, protože se začíná opakovat. Zlodeji si s podporou velkého guru už chystají půdu. Hnědé myšlenky nazývají záměrně konzervatismem k dokonalému zmatení. Zloději vydávající se za konzervativce a poctivé podnikatele určitě rádi podpoří, jak 21.11.1932 jistá skupina průmyslníků a 23.1.1933 šlechty, svou, již do techniky moci zaučovanou skupinu výše jmenovanou paní Sylvou k ochraně těžce nakradených majetků.
02. 04. 2011 | 01:06

Konrad napsal(a):

Liberal- Neni pravda co pisete. Asi jste ten zakon vubec necetl. Pokud jste zadal hypoteku na domek v cene 160 tisic $, musel jste mit rocni prijem minimalne 5o tisic $, jakozto i spoustu dalsich zaruk, ktere se pochopitelne zvysovali s cenou nemovitosti. To ze nektere banky v touze po zisku toto narizeni porusovaly, neni Clintonova chyba.Amerika za prezidenta Clintona dosla nejvetsiho ekonomickeho rozkvetu, a mezi americany je nejoblibenejsim prezidentem. Oproti tomu nynejsi situaci zavinil exprezident Bush jr. A to neoliberalnimi experimenty, valkami, snizenim dani ve prospech nejbohatsich a naslednou drahotou, (podobne jako nyni v CR)....Ovsem vzdycky se najde dostatek lharu, kteri situaci prekrucuji.Dukazem budiz prebytky s kterymi odevzdaval urad Clinton, a obrovsky schodek ke kteremu dosel Bush.
02. 04. 2011 | 01:09

Otázkář napsal(a):

Konrad

s liberálem nemá smysl diskutovat. Jeho příspěvky tvoří jen lži, demagogie nebo překopírované statě jeho oblíbenců. Kritická a především vlastní úvaha to je pro něj neznámý pojem. Umí jen překrucovat a plivat jedovaté sliny, podobně jako před chvíli převedl snowfox. Žádný relevantní argument, jen špína.
02. 04. 2011 | 01:12

Konrad napsal(a):

Otazkar- Mate pravdu. V roce 1999 jsem v Chicagu zadal o pujcku, a tudiz vim co vsechno banka vyzadovala. Proto se smeji jak hlupaci co nikdy nevytahli rit z CR, tvrdi ze vte dobe dostal hypoteku i bezdomovec bez dolaru v kapse.. System hypotek je zde podobny jako kdekoliv jinde. Nikde na svete vam nezaruci zda klient pujcku skutecne splati. Ale v USA znicil ekonomiku Bush, a z toho vznikla krize zavinila, ze miliony lidi uz nebyly schopny pujcky vracet.
02. 04. 2011 | 01:39

S.Š. napsal(a):

Protivnej dědek, "až z politiky zmizí lidé ... etc." :

Ono těch politiků "holedbajících se podobnými názory" bohužel v české politice moc není. Ti, co zbyli, jsou členy marginálních politických stran, případně občanských hnutí a iniciativ či různí individualisté, které můžeme najít roztroušeně např. mezi novináři či publicisty (tzv. "ztroskotanci", případně "samozvanci"), máte to dobré ... :-) Pokud jde o mne, jsem zvyklá, že je nás málo, bylo tomu tak vždycky, žádná změna tedy ... :-) Jestlipak jste si všiml, že v opozici, myslím skutečnou opozici, nikoliv opozici per os ze stranické povinnosti, jsou začasté zase ti, kteří v ní byli vždycky ?

Mimochodem, protivnej dědku, osud "naší evropské kultury" mně také "leží na srdci", i proto se snažím pro ni alespoň něco málo dělat, to v rámci existujících možností. Nebo si myslíte, že osud "naší evropské kultury" je doménou těch, kteří jsou sdruženi v pseudovlasteneckých, fakticky však fašizujících iniciativách, zatímco všem zbylým je docela ukradená ? Jen národovci mají rádi svoji zemi ? Máme snad spoléhat na řečnění pana Bátory nebo "vlastenky" v rudém kostýmku s třešničkami za uchem ? :-) No, to bychom dopadli ... :-) A víte, proč my potřebujeme Evropu ? Zejména přece proto, že si umíme vládnout jen tak, jak jsme toho svědky a nesmírně potřebujeme tlak z vnějšího prostoru. Řekla bych až tak jako prase drbání (omluva za vulgaritu) ... :-)

Medikolog : To je tak : někteří jdou tak dlouho doprava, až jsou z toho celí vlevo, zatímco jiní zase založili úspěšnou politickou kariéru na něčem, čím nikdy nebyli (jak již tady v diskusi někdo zmínil). Spousta lidí jim to zbaštila, jen málo bylo těch, kteří byli "doma" hned. Některým to trvalo léta, než prohlédli, jiní neprokoukli dodnes. Beru Vaši připomínku.

Všem přeji pěkný víkend.
02. 04. 2011 | 02:04

fffengcharger napsal(a):

thank you for share it.
<a href="http://www.laptop-keyboard.org/Keyboard/Samsung/Samsung-X10.html">Samsung X10 Keyboard, Samsung X10 Laptop Keyboard </a><br />
<a href="http://www.laptop-keyboard.org/Keyboard/Toshiba/Toshiba-Satellite-A35.html">Toshiba Satellite A35 Keyboard, Toshiba Satellite A35 Laptop Keyboard </a><br />
<a href="http://www.laptop-keyboard.org/Keyboard/Apple/Apple-922-6913.html">Apple 922-6913 Keyboard, Apple 922-6913 Laptop Keyboard </a><br />
<a href="http://www.laptop-keyboard.org/Keyboard/Dell/Dell-Vostro-1700.html">Dell Vostro 1700 Keyboard, Dell Vostro 1700 Laptop Keyboard </a><br />
02. 04. 2011 | 04:17

fghfhfgj napsal(a):

Dear customers, thank you for your support of our company.
Here, there's good news to tell you: The company recently
launched a number of new fashion items! ! Fashionable
and welcome everyone to come buy. If necessary, please
plut: http://www.findsoso.com
02. 04. 2011 | 06:02

herbar napsal(a):

Bloger zase jednou napsal čtivě,proto diskuse čtivá.Ale v hádání příčin nevím.Pro mne je málo zdůrazněno,že "O co více se v Čechách pa Klausu privatizirovalos úplně stejně jako v celém RVHP i stejným tempem,o to více se žilo díky politice novým firmám ze státního.Kočka leze dírou,pes oknem.Tradiční dříve socfirmy musely vyrábět,odvádět práci,novým stačilo hrát národní divadlo,být na scéně.
Daně jako tuzér v Rakosko-Uhersku:převládající živel byl živnostník-drobný řemeslník -co si z něj mohli vzít? A mnoho jich pak zabili v 1.sv.válce.Vždyť hvězda ČR 20.století již v klausiádě zaniklá ČKD ,byla založena až 1912.Krom toho tu byla ještě početná šlechta,žijící z práce tisíců nemajetných zemědělských dělníků.To kompenzovalo daňové příjmy.Inerce zrušeného feudalismu.A přežilo i první republiku-dekret o půdě se po ruském vzoru v Čechách nekonal,i když majetek šlechtě zabavován.A jsme byli za první republiky především agrární zemí (i díky vyvlastnění rakouskem po odtržení),i to agrární bylo anachronismus.Tomáš Garigue Masaryk vedl svým američanstvím zemí,jen k mnoha demonstracím protidrahotním,stávkám,při nichž se střílelo jako dnes v Arabském světě,mnoha stávkám.Nemohlo to být než trapně živořit celé.Nebýt Bati,by filosof-neprakta Masaryk mohl svá státní fidlátka jen zabalit.I tak si nezapoměl nechat za krize sobě vyplatit 20 milionů.Hlavně že nezapoměl ještě lépe než za Rakouska jej krmil místodržící Thurn krmit dál nejvyššího soudce Emila Háchu.Ten pak ukázal svou vděčnost národu,který ho vykrmoval ,za protektorátu více než zjevně.Doufejme,že masarykismus a soudcokracie,agrárnost a bída první republiky se sem nebudou vracet.Naděje umírá poslední.Ovšem Masarykovi nelze upřít všeoobecnou inteligenci,v řadě presidentů po něm vyjímečnou dodnes.
02. 04. 2011 | 06:36

Maximus napsal(a):

herbar
V tom co jste napsal máte z velké části pravdu, ale nechte Masaryka být, národ potřebuje mít nějaké ikony
a lidi, před kterými smeká. Dost zajímavé by bylo, kdyby neumřel a jak by řešil nástup Henleina a poté Hitlera. Jsme malá země, kterou v minulosti neustále někdo usurpoval, ale až po roce 1989 jsme se stali svobodnými, ale jak to vypadá, obrovskou šanci a příležitost stát se zemí krále Miroslava jsme propásli! Zvítězila lidská špína a póvl kde hamižnost,
podrazáctví a křiváctví má zelenou. A to napříč celé společností.
02. 04. 2011 | 07:02

herbar napsal(a):

to Maximus:

Masaryk by na rozdíl od Beneše v roce 1938 bojoval s Hitlerem,jako nyní bojuje Kaddáfí.Beneš byl diplomatická myš a navíc za prezidenta byl zvolen téměř umělou nadpoloviční většinou,neměl Masarykovu prestiž u národa.Ovšem bojeschopnost Čechů by byla problematická.Masaryka totiž kdo ctil? :1.Důchodci-protože jeho důchodový systém díky tzv. strukturálnímu důchodu (bez doporučení lékaře,předčasný)byl v České republice jedinečný a nadlouho,než proti zasahoval po roce 1990 Petr Pithart
Důchodci by asi mnozí bojovat nešli.
2.Dále ho ctily lépe placené státní služby:učitelé,železničáři (za něj nóbl),soudci atd.Ty jak známe z první světové války a vůbec by raději za sebe nechali zase bojovat chudší.U těch některých z nich lidskou duši nehledej,pouze sobectví a nadřazenost své profesní rasy.
3) dělníci a chudina,živnostníci-jak kdo? Mnoho z nich ho nemělo kvůli bídě v lásce.
Ale Masaryk se mohl opřít o nejmodernější,vyzbrojenou armádu v Evropě,systém bunkrů podél hranic.1938 se obyvatelstvo dostavilo k mobilizaci Syrového 100% během pár hodin.Nespolehlivé fašizující generály už Masaryk vyřadil ze služby včas jako náčelníka genštábu r.1936 Radolu Gajdu (Hácha mu pak dal nadměrný osobní důchod,žil pěkně do zatčení STB 1947,kdy zemřel).Beneš jednal se Stalinem,pomoc byla přes Beneše jistě tehdy možná.Generál Ludvík Svoboda v pamětech napsal,že při naší převaze ve zbrani (tancích a letadlech) bychom sami Němce roku 1938 porazili.Po zabrání ovšem později o něco Němci Francie,Belgie,Polska,Holandska,Řecka atd-se Němci vyzbrojili daleko lépe z těchto zemí a formovali z okupovaných i spojeneckých území jako Rumuni,Španělé a Maďaři spojenecké vojenské jednotky.Později by nás rozdrtili,si myslím.Bez pomoci nám Stalina.
02. 04. 2011 | 08:06

MJ napsal(a):

Pane Tomský,
co s tím? Alespoň náznak cesty k možné změně. Měli jsme vládu ODS, ČSSD, ODS+ČSSD, všelijaké koalice i úřednické vlády, ale pořád je to přinejlepším stejné. Korupce, tunelování a rozkrádání. A jen jeden návod na řešení chybějících financí, obrat ty, kdo řádně platí daně. Ve všech vládách se najdou stejní šíbři. Snad na ně má ČR nějakou šlechtitelskou farmu, že se vždycky ví, kam sáhnou pro ty "správné". Slušní lidé do politiky nepůjdou, protože za daných podmínek neexistuje možnost, že by po 4 letech vyšli s čistým štítem.
02. 04. 2011 | 08:26

Dočekal napsal(a):

Tak koukám a vidím, že "pravověrní" opět nezklamali.
Ono se ale není čemu divit. Při obhajování neobhajitelného zkrátka občas tečou nervy.

Po včerejším návratu z interpelací v té naší malé vinárničce jsem ještě zachytil druhou polovinu pořadu Události, komentáře. Pánové Zbyněk Fiala z LN a Pavel Páral, šéfredaktor týdeníku Euro, komentovali současnou situaci kolem státních financí.
A protože mne to zajímá, poslechl jsem si před chvílí oba pány ještě jednou ze záznamu.
Link: http://www.ceskatelevize.cz/porady/1096898594-udalosti-komentare/

Oba pánové pouze potvrdili to, co jsem tady psal už před časem. Že se panu Kalouskovi coby strážci státní pokladny nedostává něco kolem sta miliard korun. Tedy stejná částka, jakou tento spolu se svým souputníkem panem Janotou převedl do státního rozpočtu z "přebytků" na průběžném důchodovém účtu a z finančních rezerv na všech ministerstvech.
Jen na pokrytí takzvané dluhové služby (zafinancování platby úroků ze státního dluhu) momentálně panu Kalouskovi chybí něco kolem dvaceti miliard korun. To znamená jediné: Pan Kalousek opět mystifikoval, když tvrdil, že prodej státních dluhopisů byl mimořádně úspěšný.
Nesmíme také zapomenout na to, že ze státního rozpočtu je také umořován dluh 236 miliard korun, kterážto částka byla jako záporná položka převedena do státního rozpočtu po zaniklé Konsolidační agentuře.
Dovolím si upřesnit, že tento dluh je přímý důsledek páně Klausova bankovního socialismu.

Tady už si "pravověrní" s označováním oponentů v diskusi za "socany," "levouny" a s posíláním těchto k psychiatrovi zkrátka nevystačí. Realita je totiž příliš tvrdá.
02. 04. 2011 | 08:58

Ládik!!! napsal(a):

Dokud nevyhynou bratři v rudém triku, bude zloděj pánem.
02. 04. 2011 | 09:04

stále rebel napsal(a):

Pro Liberál.
Cituji:
„Že Roosevelt vládl 12 let a v roce 1945 už 11 let krize nebyla a svádět dluh na ní to jste ukázal svojí hloupost.“

Ty jsi opravdu génius.

V roce 1945 už 11 let krize nebyla?
Víš o tom, že k překonání krize došlo až na konci třicátých let, kdy se začalo zbrojit a připravovat na válku?
Víš Vůbec o tom, že v roce 1945 skončila válka a válka státní kasu něco stojí?

A ještě ti něco řeknu.
Kdyby v tom roce 1945 nějaký exemplář podobný tobě blábolil ty nesmysly, lhaní sprostotu a fašounské kecy, tak po tom co primitivové tvého typu zmařili miliony lidských životů, způsobilii obrovské škody, tak ni někdo šlápne do ksichtu.
02. 04. 2011 | 09:12

Česlar napsal(a):

No to sna ne. Pane vrchní liberální rozumbrado Tomský. Máme vám skutečně věřit, že to co věděl před volbama kdejaký hloupý úšmudlaný socan, tak to je pro konzervativního inteligenta vaší úrovně překvapením?

Pro vás je skutečně překvapivé například "... co mu teď financministr a vláda nadělují, je všeobecné, jednotné a téměř univerzální zvýšení daní (finanční a pojišťovací produkty i hazard zůstávají nezdaněné), a to hlavně na úkor důchodců, postižených a celé kultury... "

Skutečně vaše články z předvolebního období nebyly manipulací s veřejným míněním, jen jste prostě byl odtržený od reality a nechápal, co pravice předvede?

No dobrá. Možná teď skutečně nelžete a za hlupáka se pouze neskováváte.

V tom případě vám však doporučuji na nějakou dobu přestat stát a prostudovat si články lidí, kteří věci rozumí a kteří vývoj pod vládou pravice posali přesně už před jejím nástupech k moci, tedy lidí jako Bělohradský, Pehe, Keler, ekonomove z evropské odborové centrá nebo i makroekonomové našich odborů apod.

Po dalších volbách, které by případně vyhrála pravice, pak ze sebe nebudete muset dělat znova hlupáka.
02. 04. 2011 | 09:31

Dočekal napsal(a):

Tak se nám to jaro pěkně vybarvuje.

http://www.novinky.cz/domaci/229585-barta-tajne-vyrazil-za-zemanem-na-vysocinu.html

http://www.novinky.cz/domaci/229591-zemanova-manzelka-bude-pracovat-na-hrade.html
02. 04. 2011 | 09:31

stále rebel napsal(a):

Pro Okurka.
Cituji:
„Londýn plný kriminálních čmoudů.“

A neznepokojují Londýňany spíše Češi?

„Vraždy a znásilnění
Čech znásilnil ženu, Čech vraždil v Londýně, Čech ujel kilometry v protisměru, články s těmito titulky přinášely v uplynulých měsících britské deníky. Asi nejvíce ze zločinů spáchaných Čechy rozebíraly vraždu prodavačky Clare v luxusním londýnském centru. Vloni v září ji zastřelil zhrzený milenec, Čech Michael. Pak spáchal sebevraždu. Jeden z posledních rozsudků zazněl pro kriminálníka z ČR před pár dny. „
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/93084-ceska-ambasada-v-londyne-resi-i-vrazdy.html
02. 04. 2011 | 09:39

vfischer napsal(a):

Seladon Tomský učinil objev, že ve státě Absurd - Gangsteristán se krade ! Zajímavé je, že tento znovupřistěhovalý vlajkonoš konzervativismu to objevil až poté, co mu sáhli na DPH zdanění jím vydávané "duševní stravy" ! V tomto kontextu, i jiných souvislostech, by bylo vhodné připomenout, že pomyslný spor či hranice pravičáctví či levičáctví přeci jen není řežba zdivočelých fotbalových chuligánů, i když právě to mnohdy zde vládnoucím všežravcům velmi vyhovuje !! Je jim totiž jedno, (těm zde vládnoucím všežravcům) jakou kdy kdo kde a jaký intelektuál jim dá nálepku o pravicovosti nebo levicovosti - hlavně, že to stále sype a můžou mlaskat dosytosti !!

Takže, pane Tomský, nakrmte nás zase brzy svými moudry o správnosti konzervativismu a pravičáctví, bude zábava! Mám však obavu, že ani váš hlasitý pokřik, ani váš ostrovtip už ničemu nepomůže. Zde se totiž, bez ohledu na levo či pravo, krade, víte ? Bude nejlépe, abyste se zase vrátil do své vysněné ostrovní mekky konzervativismu a tam uplatnil své mimořádné podnikatelské schopnosti.
02. 04. 2011 | 09:52

stále rebel napsal(a):

Pro Okurka.
Podíval jsem se i na statistiku a tak pár čísel.

Vraždy v roce 1998
ČR 331
Anglie 750

Za vlády levice počet vražd u nás klesal až na 200 za rok Anglie se pohybuje kolem 800
Ročně Ale budeme strašit čmoudama.
02. 04. 2011 | 09:58

šebány napsal(a):

Je naprosto jasné že vývoj u nás směřuje k jednoduchým a náckovským řešením . Část voličů jim dá hlas díky své nevzdělanosti a hlouposti ,přidají se voliči ODS a obdivovatelé knírku .A vše to skončí novým chaosem .A novináři budou rozdmýchávat vášně - nakonec i Mussolini byl původně novinář .
Bohužel těch cca 20% normálních s tím nic neudělá.Budou muset čekat až ta pomýlená část národa prohlédne . Tak jako kdysi v Německu a třeba Itálii. Pak se všichni hrozně divili , komu že to vlastně dávali hlasy. To ale bude trvat dlouho.
02. 04. 2011 | 10:16

Jan napsal(a):

Já tomu přestávám rozumět.
Autor volil do vlády nekulturní ksindl. Protože si říká pravicový. Nyní pláče nad jeho nekulturností.
Naše banky získali na poplatcích 38 mld, rekordní krádež. Zdanit se to ovšem nesmí.
V témže čase jsou postižení šikanováni a odsouzeni k přežívání doma.
Není to pravé dogma, že ti slabší ať táhnou k čertu?
Není toto konzervativní hodnota, že ač se rodíme všichni rovni, někteří jsou si rovnější?
Nebo pan autor nechodí na golf?
Tlustý a hubený stát jsou jen pseudoproblemy.
Stát jsme my! blisty.cz
02. 04. 2011 | 10:31

Vico napsal(a):

Na to, co napsal Tomský, by reagoval autorem opěvovaný starokonzervativně laděný gentleman jediným způsobem : Jemným plesknutím drahé rukavice od Gucciho přes ústa a sdělením brzké ranní hodiny, kde bude dotyčnému k dispozici.

"A proto není divu, že se zraky posledních vlastenců upírají k demiurgovi na Pražském hradě..." :-)))

Začínám stále více věřit Pocestného indiskreci, že Tomský už zase pije.
02. 04. 2011 | 10:51

Realista napsal(a):

Pane Tomský, ono by to chtělo v podstatě jenom jednu věc. Občas sestoupit z Vašeho vysněného, pohádkového pravicově-konzervativního zjidealizovaného světa do reálného světa a podívat se jak ten svět opravdu funguje. Což je u vás akademických snílků velký problém. Vy před tou ošklivou realitou dáváte přednost vlastním snům... Zavřít za sebou dveře studovny, oblopit se knihami, konzervativní filozofií, hlavně ať mi nikdo neboří moje sny. Toto platí nejen pro Vás, takových adeptů na "reality check" je tady víc.
02. 04. 2011 | 11:12

FOX napsal(a):

Jarní vlaštovka.
http://www.neo2011.cz/
02. 04. 2011 | 11:41

Liberál napsal(a):

Konrad:

Tohle ukazuje že nemáte pravdu a že banky byli nuceni pod hrozbou sankcí nit tradiční kritéria a standardy hypoték při nízkých úrokových sazbách (tzv. subprime rates).
http://cz.altermedia.info/ze-zahranici/tricet-stupnu-ke-krizi-krok-za-krokem_6132.html

stále rebel:

Krize zkončila v roce 1933 a její následky překonali už v roce 1936. Vaše tabulka je neůplná. Kde máte dluh v 30. letech kdy vládl Roosevelt?

Občan:

Vy jste primitiv co za projev kritického myšlení a vlastního úsudku považuje kritiku pravice a že někdo může mít jiný názor to vás nezajmá což předádíte ve svých příspěvcích kde jste zatím nic nepředvedl ani vlastní názor jen urážky.
02. 04. 2011 | 12:25

Jedla napsal(a):

Ubohý pane sovětologu a znalče státního ateismu. Je mi Vás hluboce líto. Ale není Vám pomoci. Kdo chce druhé poučovat, sám nic neznaje, kdo - sám barvoslepý - poučuje skvělé malíře a fotografy o odstínech a barvách, kdo - sám hluchý - poučuje skvělé muzikanty a skladatele o tónech a melodiích, kdo - sám líný až neschopný jediného pohybu - poučuje skvělé sportovce či taneční mistry, kdo - sám lakomec a žadatel o podpory - vyučuje druhé altruismu, kdo - sám bankrotář - káže druhým o dluzích, kdo - sám v krytu - poučuje o odvaze, kdo - sám přeběhlík - vyučuje loajalitu, kdo - sám závislý - káže o suverenitě, tomu není pomoci.
02. 04. 2011 | 12:37

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek, který neměl nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
02. 04. 2011 | 12:39

Marcus napsal(a):

to MJ:
jenom technická poznámka - píšete, že různí šíbři jsou všude. Bohužel máte pravdu, ovšem nejvíce těch šíbrů je v ODS. Díky našim médiím přesto tato strana vládne od r. 2006.
02. 04. 2011 | 12:45

Silvie napsal(a):

Jestli mne něco nechává celkem v klidu, tak je to zdražení knih. Chápu, že právě tohle pálí pana Tomského, ale normální rodiny trápí především zdražování potravin, benzínu, energií. Kultura je to poslední, co budu řešit. Bez lístků do divadla se obejdu, dítě bez svačiny a bot existovat nemůže. Před dvaceti lety jsem si rozhodně nepředstavovala, že se dostaneme do tak strašlivých sr... Zčásti je to jistě dáno celostvětovou krizí, která se zřejmě v určitých cyklech neodvratně opakuje, velký podíl na neblahém stavu naší ekonomiky ovšem nesou všechny pol.reprezentace tohoto státu, které bez skrupulí kradly, tunelovaly a korumpovaly. Nevěřím, že naše děti(vyjma děti prominentů) budou mít v téhle zemi budoucnost, lépe jim bude určitě v emigraci. Dlužno konstatovat, že se můj až dosud krajně pravicový postoj tak trochu láme - zcela určitě si alespoň pod pojmem "pravicová politika" představuju něco úplně jiného.
02. 04. 2011 | 12:51

Tenco napsal(a):

S.Š.
Myslíte si, že vám pan Tomský odpoví ?
/i když - možná že se tam octl náhodou - chytá se po avizovaném zvednutí DPH u knih zřejmě každého stébla :))/

Též hezký víkend a díky za informace. /čím dál tím více to na internetových diskuzích vácnější věc :(( /

P.S. Prej Drobil chystá trestní oznámení na Michálka. V Liberci se socodesáci srocují proti Korytáři, neb je připravuje o koryta. Kalouskovi prý docházejí účetní triky - tak proto to neustále vycucávání si z prstu a věštění z dna láhve. Míl /bere skutečně nadměrně tučné dotace z fotovoltaického tunelu - myšleno v absoulutních částkách/ se nechal slyšet, že odboráři připravují akce, které jsou nezodpovědné vůči erárnímu fiskálu. Když poslanec přijde o mandát /ve volbách/, dostane nejen odstupné, ale musí mu být nabídnuto obročí a nesmí o něj rok přijít - jedině výměnou za jiné obročí. Církve milují své bližní, ale ještě více prý milují státní dotace. Ústavní soud má údajně červenou linku na Jánský vršek - jednostrannou - v budově Ústavního soudu pouze odpovídá automat s nahraným vzkazem " Ano, zařídíme. Služebníček. Maucta."

Už chybí jen aby se prezident zbláznil.
:((
02. 04. 2011 | 12:54

Tenco napsal(a):

Protivnej dědek
Informační hodnota vašeho příspěvku /ad S.Š./ je nulová.
Pokud tedy patříte k "lidem, kterým osud naší evropské kultury leží na srdci", já za sebe jsem docela klidný.
A multikulti je nálepka.
Je neoddiskutovatelnýcn faktem, že na světě existují různé kultury. A je zcela jasné, že kvalita a stav jejich vzájemných vztahů je velmi důležitá pro lidastvo jako celek.
A z pohledu evolučně- historického, bych si vůbec nebyl jistý, zda průmyslová kultura Západu není náhodou patologickým vybočením - mrtvou větví stromu.

Trochu více skepse a méně fangličkaření bych doporučoval.

Ale mezi svými s tím jistě neuspějete. Tam je třeba naopak jasných, rýzných a jednoznačných slov, že ?
:---()

Váš nick beru jako výsledek mnohotýdenního úsilí - vymýšlení, jak se nejlépe charakterizovat. Jednička s hvězdičkou.
02. 04. 2011 | 13:02

Paterik napsal(a):

Až se Sobotka dostane k moci, tak pochybuji, že DPH zase sníží. Ty peníze se mu/státu budou velmi hodit. A jestli zruší poplatky ve zdravotnictví, nebude rušit lůžka ani nemocnice, tak z čeho to nakonec hodlá zaplatit? Ledaže by zase vzal peníze lékařům...
02. 04. 2011 | 13:04

Paterik napsal(a):

Tanco:

On Klas je ještě normální? Nějakou dobu jsem přesvědčen o opaku.
02. 04. 2011 | 13:09

Béda napsal(a):

Paterik,

slyšel jsem, že ANTIKORUPČNÍ zdroje jsou. Krom toho prý jsou zdroje v oblasti progresivní daně, zdanění bank a hazardu, registračních pokladen. Nevím co je na tom pravdy ale třeba to kucí levicoví chtějí zkusit metodou pokus omyl, podobně jako vláda daňového největšího antikorupčního kleptokratického kutila a největšího zadlužovatele Kalouska.
02. 04. 2011 | 13:10

stále rebel napsal(a):

Pro Liberál.
Píšeš cituji:
„Krize zkončila v roce 1933 a její následky překonali už v roce 1936..

Pominu „zkončila“ a dám pár citací

„Československo světová krize těžce postihla. Prudce klesala průmyslová výroba, v roce 1933 až na 60 procent proti roku 1929.“

„Prudce stoupala nezaměstnanost, v roce 1932 bylo např. v Německu sedm milionů lidí bez práce, nezaměstnanost činila 30 procent. Ve Velké Británii byla nezaměstnanost nejvyšší též v roce 1932 (22 procent) a v Rakousku se v roce 1933 vyšplhala až k 29 procentům.“

„USA trvalo dlouhé čtyři roky, než se jim podařilo vybudovat strategii na zlepšení hospodářské situace. Byl vypracován a v průběhu let 1933-37 během vlády prezidenta Franklina D. Roosevelta zaveden hospodářský program New Deal. Jednalo se o soubor opatření a ekonomických i sociálních reforem zavedených v USA s cílem podpořit, ozdravit a zreformovat ekonomiku USA během velké hospodářské krize.“
http://finance.idnes.cz/pohled-do-historie-jak-zacala-velka-hospodarska-krize-v-roce-1929-p7g-/bank.asp?c=A081022_135219_bank_bab

V roce 1933 se teprve našel recept na to, jak léčit krizi. HDP na úroveň roku 1929 se ve většině zemí dostal až na konci třicátých let.
02. 04. 2011 | 13:13

Paterik napsal(a):

Béda:

Protikorupčních zdrojů je všude plno. Jen je otázka, jestli je někdo někdy využije. Zatím to neudělala žádná vláda, která tu kdy byla u moci. Problém není, že by stát musel zavádět další daně (ačkoliv proti zdanění hazardu nic nemám), ale především musí přestat vyhazovat peníze oknem.

Stále rebel:

Je otázkou, zdali onen vychvalovaný New Deal skutečně krizi vyléčil, nebo zdali prostě odezněla sama od sebe. Je to pořád ta samá otázka - zabraly ty Obamovy balíčky nebo ne?
02. 04. 2011 | 13:18

stále rebel napsal(a):

Pro Paterik.
Takoví mudrcové, jako jsi ty, ji léčili čtyři roky a s jakými výsledky víme.
Kdyby se podobní pomatení a zhovadilí ideologové chopili léčení té současné krize, dopadlo by to podobně jako s tou krizí ve třicátých letech.
02. 04. 2011 | 13:25

Paterik napsal(a):

Stále rebel:

Nevím, jak jsem 4 roky léčil krizi. Snad jen tím, že jsem praxoval a platil daně. Není mi jasné, jak je možné krizi "léčit". Vírou ve všemocný stát? "Věř a víra tvá tě uzdraví"?
02. 04. 2011 | 13:30

BK napsal(a):

Eh, nic jsi nepochopil Ivane, ty palice medvědí...
02. 04. 2011 | 13:36

question Mark napsal(a):

stale rebele?

Proc jste tak agresivni? Vzdyt za situaci v CR muze jak pravice tak levice. Mimochodem, vy povazujete Demokraty v USA za socialisty?
02. 04. 2011 | 13:44

stále rebel napsal(a):

Pro Paterik.
Lékař léčí, příroda uzdravuje, že?. Ale přece jen je někdy lepší k tomu lékaři zajít. Na rozdíl od tebe věřím více ve vědu než v ideologie.
02. 04. 2011 | 13:49

stále rebel napsal(a):

Pro question Mark.
Jak reagovat na tvůj hloupý příspěvek?

Cituji:
„Vzdyt za situaci v CR muze jak pravice tak levice.“

Co je to za kavinu?
Za jakou situaci?

Prosím tě, jen to nerozváděj, vyplodil bys jen další pitomosti.
02. 04. 2011 | 13:53

question Mark napsal(a):

Rebele?
Je ceska CSSD podobna Democraticke Strane v USA? A pokud si to myslite tak jak?
Kdy, kde a jak dlouho jste bydlel v USA? A cim jste se tam zivil?
02. 04. 2011 | 13:57

Paterik napsal(a):

Stále rebel:

Tak ona ekonomie je přeci jenom věda! Samozřejmě každý tvrdí, že jeho názor je věda. Marx se také považoval za vědce. Problém je, že někdy lékař víc zkazí než vyléčí. Jenomže pochopitelně se na to přijde až za čas. EU ostatně také "nevyléčila" Řecko ani Irsko, jen jim dala anestetika.
02. 04. 2011 | 14:03

question Mark napsal(a):

Rebele,

Nevim co je to za kavinu, ale nestudoval jsi na te same "universite" jako Onderka? Prosím tě, jen to nerozváděj, vyplodil bys jen další pitomosti.
02. 04. 2011 | 14:03

stále rebel napsal(a):

Pro question Mark.
Nečekej, že s tvými hloupými otázkami budu ztrácet čas.
02. 04. 2011 | 14:04

Protivnej dědek napsal(a):

S.Š.: Dík za odpověď, ale možná jsem si nerozuměli. V současné politice JE SPOUSTA lidí, kteří se tváří, že se nic neděje (když se sem valí zelená lavina, když si nepřizpůsobiví dělají co chtějí, když se muslimům staví mešity jako budoucí místa, kam smět nebude ani policajt, když se hnědoobčanům leze kamsi...) něco takového jsem měl na mysli. Nejsem národovec, ale ani potrhlej multikulturalista. Ono je všechno, jak se říká, "vocamcaď až pocamcaď" a to co se tu děje pod laskavým dohledem EU a pod dozorem různých Kocábů, Uhlů, Stehlíkových aj., to se mi rozhodně nelíbí. Vím, že intelektuálská a třeba i studentská obec je spíše doleva, tak to bylo a je odjakživa a není to špatně. Ale pokud se někdo snaží viklat člověku židličkou, nelze mu upřít právo bránit se. A hlavně včas. Ne to neustálým brzděním oddalovat, zakazovat, postihovat, dusit, až na obranu nebudeme dost silní. To jsem myslel a nic jiného. Nemá to s fašizováním absolutně nic společného, netýká se to vůbec těch, kdo sem přišli, zařadili se, makají, chodí do školy, neškodí, neřvou po nocích, nevybydlují byty a nechodí si pro sociálku a naopak vytvářejí hodnoty (např. Vietnamci). Myslíte si, že jsem fašista a xenofob? Nikoli, madam, ani náhodou.
02. 04. 2011 | 14:11

Da.Rock napsal(a):

Jak už tady bylo napsáno - ti rozumnější věděli dávno před volbami, že vláda složená z těchto dinosaurů nebude ani vládou antikorupční, ani vládou rozpočtově odpovědnou. To by tam nemohli sedět stejní lidé, co dvacet let korumpovali a byli korumpováni a co nemají ani tuchy o ekonomii a drží se jen ideologických pouček sesbíraných kdesi po výprodejích ve zkrachovalých neoliberálních antikvariátech.
02. 04. 2011 | 14:15

Otázkář napsal(a):

Protivnej dědek

studentská obec je doleva? Člověče viděl jste vůbec výsledky studetských voleb či statistiku prvovoličů? A jaké, že to vietnamici vytváří hodnoty? Nejsem xenofob, ale téměř každý druhý den je ve zprávách jak zabavili velkopěstírnu marihuany a v poslední době rozšířili svou působnost i na výrobu pervitinu. To vynáší víc, ti poctivější a skromnější zůstali u prodávání textilu či provozování večerek ;)
02. 04. 2011 | 14:16

Paterik napsal(a):

Protivnej dědek:

No já myslím, že oproti Německu, Francii nebo Slovensku jsme na tom s menšimani ještě pořád skvěle. Takže bych situaci neviděl zdaleka tak dramaticky. Ovšem konflikt se dá mediálně vždy dobře prodat, jak ukazuje např. paní Řápková...
02. 04. 2011 | 14:26

Protivnej dědek napsal(a):

Tenco:
Vážený pane, dědek jsem. Stáří není sice patent na rozum, který vy zřejmě máte současně s nedostatkem zkušeností a nepochopením toho, co jsem chtěl říci. Vy tomu říkáte nálepky a fangličkaření. Já zase vaším slovům mohu říci prázdnota a natroublá gesta. Nejsem členem ani vyznavačem žádné strany, ani fašizující, ani jiné, za ty roky, co tu po světě chodím, jsem pochopil, že u nás na ty strany nakonec zajdeme. I když to není podmínkou. Pokud bude mít víc lidí názor jako vy, který si zřejmě myslíte, že imigrace je výborná, cikáni jsou největším podílníkem na tvorbě HDP a NUCENÁ nálepka multikulti je výtečná pro prolnutí kultur, pak ano. Klidně si to myslete dál. Já jsem jen starej protivnej dědek, kterej ještě vidí a slyší, tzn. může porovnat situaci, kterou dnes a denně vidí s tím, co se mu někdo jako vy snaží namluvit, ale současně už můžu konstatovat, že za pár let tu nebudu, tudíž se nedožiji důsledku omylů takových, jako jste vy a mohlo by mi to být srdečně fuk. Můj nick není plodem mnohatýdenního vymýšlení a nejsem ani tak moc protivnej. Protivným se ovšem mohu stát, když mě někdo začne přesvědčovat o nesmyslech, s kterými se už jinde začínají prát, kdežto vy máte v hlavě setrvalý stav, že multikulti je nálepka. Nikolivěk. Za tím slovem se bohužel skrývá něco docela jiného. Kdyby šlo o prolnutí a plodnou spolupráci kultur, pak nemám nic proti tomu, spolupráce a prolnutí kultur je výtečné, jenže vy zřejmě nechápete, že svět se mění, nejde už vůbec o kulturu a pod nálepkou multikulti kvasí pěkný hnus. Žijete v ulitě nějakých teorií a patříte zřejmě přesně k těm, o kterých jsem mluvil a kterými se naše současná politika hemží. Jukněte do Německa, do Holandska, do Švýcarska. Rozhodně není prolnutím kultur neposílání dětí do školy (naši cikáni), neznalost řeči majority (Turci v Německu) atakdále. Tak se, človíčku, proberte. Přeji vám hezký den.
02. 04. 2011 | 14:28

Naprosto obyč. občan . napsal(a):

for "Otázkář"
STUDENTSKÁ OBEC MŮŽE JÍT KAM CHCE...nic moc nás starší nezajímá.Dnes může studovat opravdu kažbý druhý-(blbec). No a podle toho to taky tady dopadá!No a ti starší co si hrají na "politiky" to ještě "vylepšují".například rychlostudiem na právech v P.
I na podobných dalších VŠ šmejdech . Vetnamce nešpiňte rozhodně nám neškodí tolik jako mnoho našich také podnikatelů,ekonomů a vlastních-svobodně zvolených politikářů!
02. 04. 2011 | 14:41

Otázkář napsal(a):

Naprosto obyč. občan .

ale Vy píšete úplně o něčem jiném než na co jsem reagoval já ;) Vietnamce nikde nešpiním.
02. 04. 2011 | 14:43

Protivnej dědek napsal(a):

Paterik:
Dobrý den, pane, já tu neporovnávám, jak na tom jsme my a zda lépe nebo hůře než jinde. Já vidím kolem sebe, kam se podívám a to mi stačí. Vím dost na to, abych o tom mohl trochu i mluvit.
Tady, kde žiju, máme vcelku malou komunitu cikánů, která se za poslední roky asi zpětinásobila. Před deseti lety to bylo vše v pořádku až na drobnosti. Dne už není. Majorita je napadána zcela nepokrytě. Je tady hodně Vietnamců. Už dost dlouho. Problémy téměř žádné. Paušalizujete s tou marihuanou. Moc se díváte na NOVU.
Mezi studenty je možná tolik lidí doleva jako mezi lidmi z učňáku těch doprava. Neznám přesná čísla, ale pokud vezmu z toho levičáctví jen vyšší míru empatie u intelektuálů a studentů a nebudu mluvit o levičáctví, pak mi snad porozumíte, možná i pochopíte, že levičáctvím jsem tu nemínil zrovna třešničky za uchem a oranžová trika. I když i takoví jsou mezi mladými - oni holt nezažili ani padesátá, ani šedesátá léta a léta devadesátá znají z vyprávění nebo dětských zážitků... chápu to, nedá se nic dělat.
Nebudu vás tu školit, nebojte se, nemá to smysl a ani nejsem oprávněn vám cokoli vnucovat.
Beru na vědomí, že pro vás levicový názor se nutně rovná jen prvovolbě komunistů. Statistiky nesleduji nijak důkladně, o statistikách vím své, v životě jsem se jimi byl nucen dost zabývat.
Spíše mluvím a žiji s lidmi, vidím a slyším.
02. 04. 2011 | 14:47

Otázkář napsal(a):

Protivnej dědek

ten příspěvek paterikovi nejspíše patřil mě, proto si dovolím reagovat.

"Beru na vědomí, že pro vás levicový názor se nutně rovná jen prvovolbě komunistů"

Nevím s jakými lidmi mluvíte, ale zdá se mi, že spíše podléháte dojmům a naprosto ignorujete fakta. Mezi prvovovoliči v drtivé převaze zvítězili pravicové strany, nikoliv komunisti a studentské volby vyhrála TOP 09, ostře to levicově zaměřená strana, že ano :)
02. 04. 2011 | 14:51

Otázkář napsal(a):

Protivnej dědek

Nova bude spíše Vaše parketa, já čerpám informace z různých zdrojů ;)
02. 04. 2011 | 14:52

Paterik napsal(a):

Protivnej dědek:

Patrně vám skutečně můj a Otázkářův příspěvek splynul v jeden. Nicméně i já se k němu můžu vyjádřit. Mezi kolegy studenty biologie jsem narazil jen na poměrně málo příznivců levice. Možná studenti humanitních oborů jsou více empatičtí než my, to nedokážu soudit. Nicméně dávat empatičnost do přímé souvislosti s levicovostí mi přijde přehnané. Docela by mě zajímala vaše definice pravicovosti. Pravicovost neznamená, že někdo touží nechávat někoho zemřít hlady. Ostatně i nacionalismus se z nějakého důvodu řadí v myslích lidí do prava. Přitom Třetí říše rozhodně nebyla pravicové království.
02. 04. 2011 | 15:00

Béda napsal(a):

Čert aby se v tom vyznal. P. Tomský se vrátil z V.Británie, země gentlemanů s vysokou politickou a právní kulturou, vyspělým zdravotnictvím, skvělým důchodovým systémem, vysokou životní úrovní, země navýsost pravicové a velice konzervativní do ČR, kde je to přesně naopak. Zde se mu evidentně nelíbí. Jeden by čekal, že se vrátí zpátky do země zaslíbené a on místo toho vypisuje prosby knížepánovi, stěžuje si, kritizuje šéfa rozpočtové "odpovědnosti", kterého zřejmě volil. Nakonec se nepřímo dovídáme, že se v bezvýchodné situaci začíná setkávat s příslušníky extrémní pravice. Jaképak řešení jeho problémů (privátně vytunelovaný důchod, trvale těžce postižené dítě, likvidace živnosti zvýšenou DPH) nabízí tato alternativa?
02. 04. 2011 | 15:04

Protivnej dědek napsal(a):

Omluva Otázkářovi i Paterikovi za záměnu odpovědí.

Otázkář:
Jak říkám, na stranictví tady zajdeme, z vašich slov to přímo čiší. Ono totiž u nás pravice je něco jiného než jinde, levice je něco jiného než jinde, volební statistiky sice ukazují ostrá čísla, ale ne nuance názoru voliče. Už dávno jsem pochopil, že nelze volit mezi dobrými a špatnými, ale z těch špatných se snažím vybrat jen menší zlo.
To jsou ta fakta o vaší pravici a TOP09 (kterou jsem, jen pro vaši informaci, též volil). Dva tři dobří lidé v jedné straně to nevytrhnou, co se tam děje, to vidíte sám, a když nevidíte, zajděte si na oční.
Podle vehemence, s jakou se zastáváte pravicových studentů, asi k nim budete patřit. Kdysi v roce 68 byla velká sešlost pravicových studentů, vykřikovali plamenná hesla, a starý Smrkovský (jistěže levičák a reformní sice, ale přesto komunista - tenkrát tu jiní než komunisti a NF nebyli) na ně mával rukou, usazoval je a laskavě řekl: "Sedni si, chlapečku, nerozumíš tomu...". To bylo hned křiku z pravicově studentských řad. Ale pak se ukázalo, že ti pravicoví studenti opravdu, ale opravdu nepochopili, co tím chtěl Smrkovský říci. Rus se přivalil a i ti pravicoví studenti svou nesmiřitelností k tomu přispěli, že k tomu nedošlo třeba o půl roku později.
No a já z vás mám možná podobný dojem, jako měl tehdy Smrkovský z těch študáků, kteří tom mysleli dobře, ale byli malinko krátkozrací.
A tak se nerozčilujte. Vidím, že jste plný vzteku, že jsem vám onálepkoval studenty tak trochu empatičtější nálepkou než pravicovou. Nemyslel jsem tím nic zlého, ba právě naopak. Jen ty důsledky přílišné empatie mohou být fatální.
02. 04. 2011 | 15:10

Tenco napsal(a):

Protivnej dědek
Lidé jsko vy - prohnaní lháři /vaše podsouvání mi něčeho co jsem nenapsal/ad cikáni, imigranti/ a nálepkovači - takoví lidé mě nudí.

V Západním Berlíně jsem pobýval velmi často. Ve čtvrti, kde bydlí Turci. Takže first hand.
Vaše moudra mě ale připadají posbírané z nádražních putyk a pochybných informačních zdrojů.

Prosím abyste mě dále neokrádal o neurony.
02. 04. 2011 | 15:16

Otázkář napsal(a):

Protivnej děděk

Pane Vy jste neskutečný demagog. Tenhle Váš nenávistný pamflet je ukázkou neskutečné arogance, podsouvání věcí, které jsem nikdy neřekl a posouvání tématu do úplně jiných rovin. Ani pořádně nevím kde začít.

"Jak říkám, na stranictví tady zajdeme, z vašich slov to přímo čiší" Ze kterých slov čiší mé stranictví? To je úplná hloupost

"To jsou ta fakta o vaší pravici a TOP09 (kterou jsem, jen pro vaši informaci, též volil). Dva tři dobří lidé v jedné straně to nevytrhnou, co se tam děje, to vidíte sám, a když nevidíte, zajděte si na oční."

Oční potřebujete spíše Vy, jestli jste neviděl co je TOP09 zač ještě před volbami. ŽE Schwarzenberg je jen nastrčená figurka, přičemž mozkem celé partaje je Kalousek. Zbytek jsou vesměs přeběhlíci od lidovců. Tuhle stranu jsem opravdu nikdy nevolil.

"Podle vehemence, s jakou se zastáváte pravicových studentů, asi k nim budete patřit"
Další ukázka lži a demagogie. Můžete mi říct, kde se zastávám pravicových studentů? Pouze jsem Vás informoval jak dopadly výsledky studentských voleb. Já opravdu žádnou ze stran současné vládní koalice nevolil a ani již nejsem student.

"A tak se nerozčilujte. Vidím, že jste plný vzteku"
Tohle mi píše člověk, který má přezdívku Protivnej dědek :)

Co k tomu dodat, snad jen, že je mi Vás upřímně líto.
02. 04. 2011 | 15:20

Protivnej dědek napsal(a):

Paterik:
Definice nejsou rozhodující a souhlasím s vámi. Pravice pro mne mj. značí větší samostatnost, vyšší odpovědnost sám za sebe, méně přerozdělování, větší pohled do budoucnosti, ale také přísnější posouzení nemakačenkovství a bordelářství, mám-li to vyjádřit lapidárně. Z toho také vyplývá nižší míra empatie.
Pravice je pro mne jaksi "přírodnější", v přírodě je zodpovědnost za sebe daleko větší než v lidské společnosti. Altruismus je přírodním tvorům cizím pojmem. I u druhů, jež se zdály být altruističtější svým chováním, se prokázalo, že je to tam jen výměnou za jiné výhody. Sobectví je hybnou pákou vývoje. Míním to biologicky, filosofické vývody do toho nebudeme míchat.
Nevím, zda jsou kompromisy možné. V politice ano, když vidím ČSSD-ODS v jenom městě na radnici, jinde zas byla v minulosti radnice lidovecko-komunistická. Takže nějaké definice jsou asi na 2 věci. Víte jistě na které.
Venku je hezky a já tu tratím čas u hloupého PC... jdu to napravit a všem přeji hezký den.
02. 04. 2011 | 15:22

Protivnej dědek napsal(a):

Otázkář:
S tím vaším zrakem to je ještě horší, než se zdálo. Vy si nevidíte na špičku nosu. Máte jej vztekem fialový, drahý pane. Nepoučujte mne prosím, o figurkách vaší TOP09. Nejsem slepý. Jak říkám, na stranictví tu jednou chcípneme.
I proto mne strany příliš nezajímají - je to všechno nastejno.
A venku je tak hezky, že se s vámi loučím, pane, přeji hezký víkend a méně figurek.
02. 04. 2011 | 15:26

Otázkář napsal(a):

Protivnej dědek

"Nepoučujte mne prosím, o figurkách vaší TOP09"

Píše člověk, který se přiznal, že volil TOP09.

"S tím vaším zrakem to je ještě horší, než se zdálo"

Píše člověk, jemuž jsem výslovně napsal, že jsem TOP09 nevolil ani žádnou ze stran současné vládní koalice.
Člověče vzpamatujte se, nebo už běžte na ten čersvtý vzduch jak zde stále slibujete, je evidentní, že se Vám nedostává kyslíku :)
02. 04. 2011 | 15:29

hoven napsal(a):

s.š.
mýslíte si, že je nejpodstatnější, kdo všechno se objeví na mítincích D.O.S.T.?? jak mají organizátoři těhle akcí zabránit neonacistum jako je kopal se toho zučastnit. na zakladě jakeho zakona? je to nemožné. jeden zastupitel za čssd vařil doma pervitin. znamená to, že čssd je strana drogových dealerů? další byl odsouzený za ublížení na zdraví. je čssd strana násilníků?? myslíte si, že na nějakem mítinku čssd se numuže vyskytovat třeba pedofil. je proto čssd strana pedofilů? seznamte se s myšlenkama iniciatitivy D.O.S.T., není na nich nic nacistického ani fašistického.
02. 04. 2011 | 15:29

Hugo napsal(a):

Pane Tomský, co jste kdy vypustil ze své huby, to byla lež nebo oslavná tiráda na pravicovou, tj. správnou politiku ODS a TOP. Ty vaše prolhané sliny teď vidíme v praxi v ČR. A vaše blekotání o dluzích? Pokud vím, začal s nima a to grandiozně, tatíček zakladatel ODS, korupčník a zloděj, dědek tunel a monarcha Klaus. ČSSD vždy u nás zachraňovala totálně rozvrácenou ekonomiku po pravici. Zásluhou Zemanovy vlády tady máme jeden z nejlépe fungujícího bankovního systému, kterého se krize nedotkla. Nynější pravicové vlády udělali to samé, co předtím Klausovy, tj. totálně rozvrátili ekonomiku a vytvořili gigantický dluh. Další, asi levicová vláda bude mít plné ruce práce, aby alespoň trochu vrátila ekonomiku na původní stav a odvrátila ožebračování občanů a zvýšení alespoň trochu životní úrovně obyvatelstva, aby zase mohli kupovat např. knihy z vašeho vydavatelství a tak se vrátit na původní kulturní úroveň, kterou vámi oslavovaná pravice ve velkém ničila. Největší chyba takových, jak jste vy je, že si myslí, že to je chyba jen několika jedinců, zlodějů a ne systému. Jen na okraj, nikde se nečte tolik knih, jak ve státech, kde vládne levice. Např. ve vámi milovaných USA se tzv. čtou jen komiksy a velmi mnoho studentů neumí pořádně číst a psát. Nikdy jsem tomu za komoušů nevěřil a teď se to pomalu stává skutečností i u nás. Komunisté, vraťte se, vše odpuštěno.
02. 04. 2011 | 15:30

Otázkář napsal(a):

Protivnej dědek

Můžu mít k úctu k člověku, který zastává jiný názor, ale nemám úctu k člověku, který lže a podsouvá mi něco co jsem nenapsal ;)
02. 04. 2011 | 15:30

Béda napsal(a):

Protivnej dědek,

typickým příkladem správného konzervativního pravičáka je p.Tomský. Samé odsuzování levice, hlásání individualismu a odpovědnosti každý sám za sebe. Když mu ale privát vytuneluje v naskrze pravicové zemi důchod, nastěhuje se do země se solidárním systémem. Zde požaduje více individualismu. Když se mu ho dostane- stát začne ubírat sociální dávky na jeho postiženého syna a pravicový ministr mu napálí rovnou DPH stejně jako "sockám" tak řve a neví kudy kam.
02. 04. 2011 | 15:34

Otázkář napsal(a):

Béda

s Protivným dědkem vůbec nediskutujte. Je totiž jedno co napíšete, on to bude ignorovat a bude si mlít svou. Klidně Vás označí jako stranického pravičáka a voliče TOP09 přičemž on sám ji volil :) Je směšný a ubohý zároveň.
02. 04. 2011 | 15:38

London emigrant napsal(a):

Proc se tu hadate?
Tomsky utekl z Ceskoslovenska v 1968. Pak se v Londyne snazil byt nekdo. Nevyslo mu to. V 1989 opustil rodinu a odstehoval se do Prahy. Tam se do dnes zivi kecanim.
02. 04. 2011 | 15:41

Antonín Hrbek napsal(a):

Malou chybou je, že autor blogu i někteří diskutující nemají za sebou studium předmětu "Dějiny národního hospodářství" a neznají statistiky z dob RU a ČSR. Natož aby měli přístup k účetním dokladům podniků a řemeslníků.

Odvolávat se v ekonomických problémech na Zweiga je trochu mimo mísu.
02. 04. 2011 | 16:26

vlasta napsal(a):

Musel jsem chvíli přemýšlet, jak napsat svůj příspěvek v co nejkratší verzi. Nejprve to, co jsem už psal dříve. Vždy jsem se hlásil k levici, ale při posledních volbách jsem ČSSD nevolil. Nebylo to kvůli Paroubkovi nebo kvůli jejímu programu, ale proto, že na kandidátkách bylo mnoho provařených individuí, které ji v mých očích diskreditovaly. Proto jsem dal hlas straně, která se nakonec do parlamentu nedostala.
Jinak tedy zastávám několik názorů:
1. Stát je zde od toho, aby prováděl služby občanům, které si jednotlivec nemůže sám zajistit. Tedy minimální zasahování do života občanů.
2. Každý občan se má starat především sám o sebe, ovšem zase se musí dobře starat o ty, kteří toho z nějakých důvodů nejsou schopni. Ovšem musí mít každý možnost tuto podmínku splnit, pro každého mají být rovné podmínky. Rozhodně nelze pokládat 5000000 nezaměstnaných za flákače, kteří nechtějí dělat. Tyto služby si od státu kupujeme ve formě daní. Co se týká progresivního zdanění, do Topolánkovi reformy se mě dotýkalo rovněž, přesto nemám problém s jejím opětovným zavedením, jak je obvyklé v ostatních vyspělejších zemích.
3.Pokládám za zcela nepřijatelné, aby člověk, který pracuje pobíral jakékoli sociální dávky, neboť to je ve skutečnosti dotování podnikatelů, kteří své zaměstnance odmítají řádně zaplatit a takto je dotujeme všichni bez rozdílu.
4. Důchodcům je stát povinen zajistit důstojný život, neboť právě oni celý život pracovali, přispěli k bohatství společnosti a pečovali o nastupující generaci. Je morální povinností toto jim alespoň částečně vrátit.
Kolik peněz z našich daní se přesouvá na základě korupce do soukromých kapes bylo již napsáno mnoho. Já si myslím, že ve skutečnosti je tato částka daleko vyšší, neboť nezahrnuje skutečný stav věci. Použiju jeden příklad:
Před pár lety jsem pomáhal svojí dceři s diplomovou prací, kde jedna část se týkala vyhodnocení veřejné zakázky. Na základě dlouhých výpočtů a koecifientů měla tuto zakázku vyhodnotit. Mě stačilo pouhé přečtení zadání, aby mi bylo jasné, že zadání této zakázky může splnit pouze jediná firma a že není vlastně co vyhodnocovat. Takže jsem si musel tyto koecifienty a výpočet doslova vymyslet. A bohužel to naznačuje úroveň přehledu ekonomických škol a jejich absolventů, kteří potom na základě imaginárních čísel pracují. Po úspěšném absolvování nastoupila do firmy, která byla neobyčejně často k vyhodnocování veřejných zakázek najímána. Pouze řeknu, že byla nucena nařízenými ohnout tyto imaginární čísla, aby právě určitá firma zakázku dostala.
Nyní pracuje na jednom ministerstvu, rovněž se zabývá vyhodnocováním. I když už není ovlivňována, přesto mám pochyby, jak může dobře hodnotit, když vzdělání na prestižní škole jí dalo tak chabé základy.
02. 04. 2011 | 16:47

hoven napsal(a):

vlasta,
píšete , že stát je povinnen zajistit duchodcům dustojný život. co když na to stát nemá??
02. 04. 2011 | 17:41

Béda napsal(a):

hoven,

jsou státy, které na to mají. Český stát na to nemá, protože stát byl a je odborně tunelován a důchodový fond byl taky odborně tunelován. Z ohromných prostředků, které zmizely pod cenou v černých privátních dírách, nebyl vybudován žádný fundament. Téměř všechno co mělo nějakou cenu je pryč (v cizích rukou anebo v rukou privátních spekulantů), kterým smrskávající a privatizovaný stát pod vedením kleptokratických zalobovaných klientelistů dělá pomyšlení, aby nefoukly v daňových rájích. Takhle nezdaněné příjmy volně přelévají do ciziny, potažmo pokud jsou daněny tak stále klesajícími daněmi. A všechno - dluhy i daňové bonusy financují střední příjmové skupiny.
02. 04. 2011 | 18:11

Protivnej dědek napsal(a):

Otázkář: A víte, že mi je jedno, ke komu ausgerechnet vy máte nebo nemáte úctu? Já od vás žádnou nevyžadoval, ale když se vám šlápne na bebíčko, děláte jak vyšinutej, najednou vám něco podsouvám, co čiší samo z každého vašeho slova. Nemám vám co říct, pane. Pěkný zbytek víkendu nalevo, napravo nebo kdekoli. :-)
02. 04. 2011 | 18:25

Béda napsal(a):

hoven,

ještě dovětek: Někdy přemýšlím nad nápisem na hřbitovních kamenech: "Co jste vy, byli jsme i my, co jsme my, budete i vy."
V tom nápisu je hluboká moudrost, která obsahuje nejenom veškerou marnost lidské existence, ale v našem kontextu i marnost příslušníků středních tříd, kteří se mylně domnívají, že lobbisté oligarchů jim pomůžou nahoru. P. Tomský je příkladem toho, že nepomůžou. Jsou jim naprosto lhostejní. Klidně je nechají spadnout na lidské dno, kterého se ve své nabubřelosti v lepších časech tolik štítili. Spíš projde velbloud uchem jehly nežli středňák do království vysmátých oligarchů. Od toho aby všechno proběhlo rychlwe a nevratně je zde parta naslovo vzatých odborníků v čele s mágy Kalouskem a Drábkem. Mnozí se ani nenadějí a jsou v pasti.
02. 04. 2011 | 18:28

vlasta napsal(a):

hoven
Toto je pouze kouřová clona. Stát zkrátka na to reálně musí mít. Jde pouze o to, že peníze (tedy naše peníze - Vaše, moje, a nás všech bez rozdílu -) končí tam, kde by končit neměly. To, že peníze reálně chybí je zčásti chybou systému a zčásti zmíněných rozkrádaček. Stačí se podívat, jak obrovsky narostl byrokratický aparát, často se zabývající zcela zbytečnou činností, najímáním soukromých firem pro činnost, kterou by měl zajišťovat stát vlastními zaměstnanci, neúčelným vyhazováním peněz na projekty, které nikomu nepřináší užitek, kromě těch, kteří je realizují.
My ve skutečnosti nepotřebujeme reformy, ale naopak se vrátit k tomu, aby stát plnil své základní funkce. Vezměte si, že více než 50% občanů pobírá sociální dávky, přestože pracují. Není tady na místě přijmout odpovídající zákon o mzdě? Toho se všichni politici od krajní levice po krajní pravici bojí, takže raději budeme dotovat např. Tesco, které přes mnohamiliardové zisky platí své zaměstnance tak, že musí pobírat sociální dávky. Jedinou reformu tedy potřebujeme, aby byla nastolena skutečná tradice a odpovědnost za sebe, ale i o celou společnost a aby nebyli lidé bráni pouze jako zboží.
02. 04. 2011 | 18:39

Protivnej dědek napsal(a):

Béda: Máte pravdu, ono jedna věc jsou principy, teorie, ideály a předpoklady, druhá věc je to, že nic z toho ve skutečnosti není pravda, každý dělá jen to, co mu nese do jeho vlastní kapsy (a proč by jinak chodil do politiky, že). Pobavil mě Otázkář, který vás poučuje, že si melu svou a doporučoval vám, abyste se mnou nediskutoval. Je to od něj hezké. Komunisti mi celý život nakazovali, co, kam a s kým smím a nesmím, teď to tak vypadá, že jejich pohrobek Otázkář oprášil nějaký jejich akční program a bude kázat podobné voloviny.
Pro vaši informaci, nevěděl jsem, koho volit. Takovou ČSSD (což jsou jen bývalí komunisti - a bývalý komunista je totéž jako bývalý černoch) bych nevolil nikdy, protože to není konstruktivní opozice, naopak jsou to zmetkové, chovající se jako malí kluci, bojkotující cokoli, byť by to bylo ku prospěchu věci, jen proto, že to není z jejich dílny) bych samozřejmě nevolil ani ve snu.
ODS?
Ti se tak pokazili, že už jim nevěřím ani slovo.
VV?
Velká neznámá, podezřelá svým širokým, až všeobjímajícím záběrem.
TOP09?
Rovněž neznámá. Ale bylo tam pár lidí, které jsem považoval za důvěryhodnější než kohokoli jiné, ačkoli tím neříkám, že JSOU důvěryhodní. Je to strana nová, možná jsem se dopustil stejného omylu, jako když si po válce někteří naši předkové řekli, že komunisti tu ještě nebyli, tak je zkusíme.
Situace k dnešnímu dni?
Hnus, velebnosti. Možná, že je to i celkový záměr všech těch nahoře - zhnusit to lidem tak, že nepůjdou k volbám vůbec. Pak se spojí proletáři a budou mít pohodlnou většinu v parlamentu a všude, no a ti z ostatních stran tam nakonec přeběhnou, protože jinak by museli z politiky a to se jim nechce.
Ono to nese. Ono se dostanou k informacím. Ono si schválí zákony sami pro své podnikatelské rejdy.
Léta pozoruji ten hnus v komunální politice, jak přijdou nadšenci a jak je stará garda semel a donutí, aby byli na jejich straně... a oni se semlít dají, jinak je vyštípou.
Takže nejsem levičák ani pravičák, protože to všechno jsou jen pojmy, a dojmy jsou zcela odlišné, o výsledcích nemluvě. Jakmile mají své jisté, opustí všechny ideály, sliby a ohleduplnost. Takže asi tak nějak to vnímám, pane Bédo.
02. 04. 2011 | 18:44

hoven napsal(a):

béda,
tak to se rozcházíme v nazoru na příčiny, proč náš stát,( pokud neprovede reformu duchodů), na to nemá a mít nebude. tak podle mě je to především kultura zadlužování a imaginárního "sociálního státu" , který k nám byl importován z EU. je to prostě podvod, protože je to všechno na dluh a znamená pro spoustu občanu sociální ohrožení a nejistou budoucnost. protože dluhy se samozřejmě platit musí a nikdo je za nás platit nebude. pokud socani neustále argumentovali tím, že státy EU jsou zadluženýý daleko víc než my a nic se neděje atd, tak budeme sklízet horřkém plody tehle politiky a určitá skupina lidí se propadne do skutečné chudoby.
vlasta
část peněz skutečně končí tam, kde by neměla, ale nedoufejte v to, že se to někdy změní. to jsou zcestné představy. kdo omezí korupci. čssd? ta určitě ne, čssd jí akorát prohloubí, jak to už během 8 let sve vlády ukázali, že jim to jde velice dobře. ale i kdyby se stal zázrak a lidi by se naučili lítat a socani by omezili korupci, tak jsem chtěl jenom poukázat na to, jak absurdní jsou vaše představy o povinnostech státu. pokud stát na to nebude mít peníze, tak ty duchody prostě nevyplatí a zbankrotuje . duchody rozhodně neuvidíte a u žadneho soudu si je nevymůžete. vratte se zpátky do relity. je to pouze sčítání a odečítání. příjmy a výdaje.
02. 04. 2011 | 19:02

vlasta napsal(a):

Ještě k velmi rozšířenému mýtu, že stát je nejhorší hospodář.
Na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let minulého století převzal stát automobilku Renault, která byla v takové ztrátě, že hrozil její zánik. Během pár let to opět byla silně zisková firma, dokonce ve formuli 1 dlouhá léta na prvním místě.
Pokud pominu devadesátá léta u nás, stačí ze současné doby Sazka, kterou soukromí vlastníci i přes zaručený 50% zisk dovedli k dokonalému krachu.
Ono velice záleží na tom, kdo a jak stát vede, bez ohledu na to, jestli je to "pravice" nebo "levice".
02. 04. 2011 | 19:12

hoven napsal(a):

vlasta,
ano to je velice rozšířený mýtus. prakticky všechny státy se státně řízenou a planovanou ekonomikou, kde byly všechny podniky řízeny státem , prosperovaly. nejdale jsou v KLDR.
02. 04. 2011 | 19:20

vlasta napsal(a):

hoven
Asi nemá smysl další diskuse, vidíte pouze ČSSD a racionální úvaha chybí, pouze opakování dogmat. S lidmi vašeho názoru bychom nikdy nepokročili vpřed, pouze by bylo hůř a hůř. Tady nejde o ODS a ČSSD, ale o lidi slušné a gaunery. A právě s gaunery se musíme vypořádat a ne pouze hledat chyby tam, kde stojí Váš třídní nepřítel. Obdobné názory Vašim jsem více než 35 let také slýchával, bohužel lidé jsou nepoučitelní, a slepě věří v to svoje, nebo lížou zadek svým chlebodárcům.
02. 04. 2011 | 19:23

Béda napsal(a):

hoven,

reforma důchodu.

Ano - pokud i změna parametrů průběžného systému = reforma. K tématu radím nastudovat Špidlovu analýzu 4 alternatoiv, nikoliv Bezděky, kteří od začítku melou pouze svoji mantru, která z těch 4 alternativ vypadá pro důchodový systém = předúplatitele tou nejhorší variantou. pro Bezděky, banky, pojišťovny a Rusnoky naopak tou nejlepší.
02. 04. 2011 | 19:30

Protivnej dědek napsal(a):

Špidla, ta ryba bez výrazu, bez chuti a zápachu, která nic nepokazila, protože nic nedělala, se nám může smát. Vysloužil si svým úžasným přínosem pro tuhle zem zasloužený důchod. Ten je ovšem mnohem úžasnější než jeho výkony.
02. 04. 2011 | 19:42

Béda napsal(a):

hoven,

doporučuji vám strčit všechny úspory do penzijního připojištění, kde soukromé pojišťovny pouzwe díky státnímu příspěvku vykazují těsný zisk. Tam se vaše prostředky nejlépe zhodnotí. Státu, který je pod vedením Kalousků tím nejhorším hospodářem, bych naopak doporučoval přestat podporovat touto formou z kapes všech soukromé pojišťovny a banky a některé privátní střadatele.
02. 04. 2011 | 19:46

S.Š. napsal(a):

Tenco, 02. 04. 2011 | 12:54 : Nemyslím, a na odpověď ani nečekám, přestože vznáším otázky ... :-) Co by taky pan Tomský mohl odpovědět ? Že nevěděl, netušil ? Nebo naopak, že to ví a je to tak dobře ? :-)

Víte, já si myslím, že všichni lidé z ODS (a z Hradu), zapsaní v Akci D.O.S.T. (a jistě i pan Tomský) dobře vědí, koho pan Bátora do iniciativy přitáhl, všichni ti chlapci se tam nedostali náhodou, že by vůbec nevěděli, co dělají. Ne, ti jsou tam z konkrétních důvodů, dobře vědí, jaké myšlenkové proudy toto uskupení zastupuje, a jsem si jistá, že to ví i V. Klaus. Neudělal nic, aby se od tohoto obskurního spolku distancoval (bylo by to přece velice snadné), ba naopak, odložil všechny dřívější zábrany (těžko by mohl být znovu zvolen do funkce prezidenta, kdyby se tehdy prezentoval tak, jako dnes, nedovedu si představit, že by mu třeba hodila hlasy KDU-ČSL) a za Bátoru se tvrdě a jednoznačně postavil. Konečně se osvobodil (od politické korektnosti), poznamenali někteří komentátoři. Já pravicový extrémismus pozoruji už léta a sleduji také - dnes již jen veřejné - výstupy těch orgánů státu, které mají sledování podobných spolků v popisu práce. Pravicová extremistická scéna je v posledních několika letech roztříštěná (to říká každá z těchto zpráv), zřejmě hledá zastřešení a svého vůdce. Ti chlapci, kteří přišli do Akce D.O.S.T., jej - zdá se - spatřují právě v prezidentu republiky. Někdo by se jich mohl zeptat proč, tedy které konkrétní názory prezidenta jsou jim blízké. To aby bylo jasněji ... :-) Před pár dny to zkusil redaktor MfD, odpovědi se nedočkal. Mimochodem, mezi signatáři Akce D.O.S.T. jsem našla i některé bývalé spolupracovníky StB. Prima spolek.

Protivnej dědek, 02. 04. 2011 | 14:11 : Nemyslím. Jen pro ně projevujete jisté pochopení. Já se naopak domnívám, že je zájmem nás všech být ostražitý (to minimálně).

Hoven, 02. 04. 2011 | 15:29 : S "myšlenkami Akce D.O.S.T." jsem se pochopitelně seznámila už dávno. Pane hovene, při vší úctě, to, co píšete, je srašně naivní, omlouvám se za přímost. Samozřejmě, že tam není a nemůže být nic, co by mohlo vzbudit nežádoucí pozornost, to dá rozum. Pan Bátora udělal v r. 2006 velkou chybu (kandidatura u Edelmannové). Jsem si jista, že už to ví. Jak už jsem napsala, dobře ví, kde je hranice, za niž už jít nemůže, neb to není žádný pitoma. Vedla jsem s ním před cca dvěma roky několik rozhovorů (na webu). To, jak se drží zpátky, z něj zrovna kape ... :-) Dobře to přece bylo vidět i z nedávných rozhovorů pro Radiožurnál nebo pro ČT. Zkuste je, tady
http://www.rozhlas.cz/default/default/rnp-player-2.php?id=2272229&drm=
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1142743803-reporteri-ct/211452801240010/
02. 04. 2011 | 19:53

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek obsahující hanlivé komolení jména, neboť to je v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu (viz. záhlaví každé debaty).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
02. 04. 2011 | 20:05

hoven napsal(a):

s.š.
myslíte si, že lidé kolem iniciativy D.O.S.T. a její sympatizanti jsou zakuklení narodní socialisté a rasisté, kteří si dávají pozor, aby jejich skutečné myšlenky neříkali veřejně?? jakl, klaus, bobošíková, tomský, mach chtějí konečné řešení cikánské otázky?? asi jste se musela zbláznit. budu taky upřimný.
02. 04. 2011 | 20:11

hoven napsal(a):

béda,
děkuju za doporučení, ale vzhledem k tomu, že ukládání peněz v soukromých pojištovnách a fondech není a ani dle vládního návrhu duchodové reformy nebude povinné, tak si budu na penzi spořit jinak.
02. 04. 2011 | 20:18

kozoroh napsal(a):

Protivnej dědek.
Mluvíte mi z duše. Nejspíš pro obdobnou životní zkušenost.
02. 04. 2011 | 20:55

Protivnej dědek napsal(a):

Kozoroh: Děkuju. Zatím jsem se tu většinou dočkal jen opovržení a jsem zřejmě viděn přes nějakou rudou, modrou nebo jinak barevnou mlhu. Asi proto, že říkám věci polopaticky a selsky, nikoli vědecky a zaobalené v kecech některých rádoby lidumilů, islámomilů jiných -milů. Co naplat. Každý tu může mluvit, jak mu zobák narost, když není moc vulgární.
02. 04. 2011 | 21:54

S.Š. napsal(a):

Hoven : Ti, které jsem vyjmenovala, jimi nepochybně jsou. O "konečném řešení cikánské otázky" nepadlo ani slova. Zda by chtěli ti, které jste vyjmenoval Vy ? Nemyslím si to. Jiných, krásných, populistických témat, na které slyší nemalá část naší obce (nejen extrémisté), je celá řada, pan prezident se do nich celkem neomylně trefuje již řádku let. A že si pan Bátora (a jiní) dává pozor na to, co řekne ? Na to vemte jed.
02. 04. 2011 | 22:17

hoven napsal(a):

s.š.
jo, to máte pravdu, klaus je velký populista, neustále mluví o populárních reformách,populárním šetření a škrtech, školném, podporoval populární radar, vyjadřoval se proti našemu vstupu do EU v době, kdy 75% lidí bylo pro, kritizoval globální oteplování a všichni z něj z něj dělali blázna. holt vždycky jde s většinou, populista. vy máte trochu špatnou paměť, názor na EU změnila u nás většina lidí, klaus ne.
02. 04. 2011 | 22:40

Otázkář napsal(a):

Protivnej dědek

laskavě se už o mě přestaňte otírat, jste lhář a demagog. Nejdříve mě označíte jako pravicového studenta a voliče TOP09 a vzápětí jsem pohrobek komunistů :) Tak si pane vyberte z jaké strany mě budete dehonestovat, takhle se pouze ztrapňujete ;)
02. 04. 2011 | 23:23

Protivnej dědek napsal(a):

Otázkář:
Když to nejde jinak, musím to říci jasně.
Už jsem si vás ani nevšiml, pane. Tak laskavě zalezte a nechte si své potrhlé kydy o mé demagogii pro malé děti. O možnosti vaší dehonestace by se dalo úspěšně pochybovat, ale nestojí to za námahu. Když si to dobře přečtete, tak jsem vás neoznačoval, jen jsem nahlas uvažoval o možné orientaci vašich žvástů. Lhář rozhodně nejsem, ale také si nehraji na politologa jako někdo. Mou reakci jste si pak pouze vysloužil svým vztekem, který vás ani teď neopustil. Vezměte si hysteps a běžte spát. Bude vám líp, pane.
02. 04. 2011 | 23:46

Otázkář napsal(a):

Protivnej dědek

možná máte pravdu, měl by jste dát průchod své frustraci zde v anonymní internetové diskuse a ušetříte svých výlevů své okolí, případně ušetříte za psychologa. Nicméně pokud by jste si to rozmyslel doporučuju pana Hnízdila. Je to odborník na slovo vzatý, snad by Vám dokázal pomoci ;)
02. 04. 2011 | 23:54

Otázkář napsal(a):

Protivnej dědek

Nemám vztek, to je pouze další Vaše hloupá lež, ale opravdu nemám rád lidí, kteří druhým podsouvají co nikdy nenapsali a ruku v ruce s tím jim udělují jednoduché nálepky. Neznáte jistého Kojzara? Řekl bych, že jste za minulého režimu byli dobří kamarádi ;)
02. 04. 2011 | 23:57

Protivnej dědek napsal(a):

Otázkář:
Tak vy si fakt nedáte oddech?
Tak tedy ano.
Souhlasím, souhlasím se vším, co jste tu napsal, máte pravdu, jste naprosto dokonalý a vševědoucí.
Mea culpa, mea maxima culpa.
Naopak já jsem demagog, lhář, nálepkář, jsem slepý, hluchý a negramotný. Příště si před volbami nechám od vás dát závazný tip, koho volit a koho nevolit. Dojdu si k psychologovi, možná lépe k psychiatrovi, hlavně když už nebudete mít vztek.
Tak moc mi na vás a vašem rozpoložení záleží.
Vy si zatím skočte k zrcadlu a zeptejte se ho jako v té pohádce, kdo je nejchytřejší.

P.S.:
Kojzara neznám. Ale to jméno mi připadá narudlé, ne-li rudé. Podle všeho je to váš úhlavní přítel anebo úhlavní nepřítel. Naštěstí nemáme společné přátele ani nepřátele. Doufám, že tuto formulaci nebudete považovat zase za nálepku - nevěděl byste totiž, kterou stranou ji nalepit ven.
03. 04. 2011 | 00:11

Otázkář napsal(a):

Protivnej dědek

nejsem dokonalý ani vševědoucí, stejně jako Vy nejste ani trošku vtipný (i když si to o sobě zřejmě myslíte), takže jen další snaha něco mi podsunout. S tím psychiatrem to vůbec není špatný nápad, možná jsem Váš stav maličko podcenil, člověk to takhle na dálku tak snadno neodhadne, takže to učitě zkuste, tím nic nezkazíte.
Dál už není co psát, nejste schopen racionální a věcné diskuse, jste příšli zahleděný sám do sebe a prskáte kolem dokola. Fakta ignorujete, takže vážně nevím o co Vám jde, ale už mě to prostě nezajímá, takže jak říkám přestaňte se o mě otírat ;)
03. 04. 2011 | 00:18

Protivnej dědek napsal(a):

Otázkář:
Nálepkujete a podsouváte sám, jen to fičí. Nikdo se o vás už neotíral, naopak jsem se rozloučil a odešel, a ejhle, opět jste se ozval. Je to něco jako o té potrefenosti jistých jedlých (a dobrých) ptáků, jejichž zpěv se obecně nazývá kejháním. Od fakt jste přešel do útoku nálepek a demagogií (samozřejmě mých, jen vámi něžně komentovaných) a divíte se, že se dědek ozval. No a co? Prskl jsem na vás? Nazval jsem vás levým, pravým, zeleným nebo jiným? Ani ne. Jen jsem zjišťoval, co z vás vypadne. A vypadlo toho požehnaně. Přehnal jste to poněkud a škodíte svým nervům.
Na pivu bychom se asi takhle nerafli, pane. Doufám, že se tím o vás neotírám, když řeknu, že proti vám nic nemám a když vám popřeji dobrou noc.
03. 04. 2011 | 00:27

Otázkář napsal(a):

Protivnej dědek

Vážený pane nejdříve se pohodlně usaďte, řádně se vydýchejte, dejte si studený obklad a potom se vraťte na začátek naší diskuse, aby jste si připomněl jak to vše začalo.

Vy jste tvrdil: "Vím, že intelektuálská a třeba i studentská obec je spíše doleva"

Docela slušně a věcně jsem oponoval, že výsledky studentských voleb a hlasování prvovoličů je v přímém rozporu s Vaším tvrzením, jelikož v obojím zvítězila TOP09, kterou lze jen stěží považovat jako orientovanou doleva. Načež Vy jste spustil tirády o tom, že bych si měl zajít k očnímu, že se zastavám "pravicových studentů" a jsem jeden z nich a následně jste mě označil jako pohrobka komunistů.
Čili neskutečná dávka lží, demagogie a podsouvání věcí, které jsem vůbec nenapsal.

Takže kdo z nás dvou by si měl vzít hysteps? :)
03. 04. 2011 | 00:32

Otázkář napsal(a):

ps: máte pravdu na pivu bychom se nerafli, protože se lháři na pivo nechodím ;) U nás v hospůdce by jste dostal krýglem přes hlavu za to vaše lhaní a překrucování, u nás se totiž cení férovost, nikoliv podlost ;)
03. 04. 2011 | 00:35

Otázkář napsal(a):

Z mojí strany je to vše, už na Vás reagovat nebudu, takže tady klidně můžete žvatlat třeba až do rána. Hezkou zábavu přeji :)
03. 04. 2011 | 00:37

Protivnej dědek napsal(a):

Otázkář:
Můj názor na statistiky znáte - záleží hodně na vzorku. Podle mých dlouholetých zkušeností byli studenti vždy a často doleva, nejen studenti, ale mladí a intelektuálové. Přičemž (znovu opakuji) to "levičáctví" v tomto místě neberte tak doslova, vůbec nemám na mysli rudý fanatismus, jde spíše o vyšší míru empatie řekněme k chudým.
Naopak doprava (a zase ne tak docela čistě) často směřují ti s nižším vzděláním, zejména absolventi učňáků - a třeba fašizují.
Tyhle nálepky, jak jste to nazval, ač jsem to tak nemínil, nepatřily vám osobně a na pohrobky zapomeňte úplně - to jsem si jen rejpnul, když vy jste na mě vystartoval. Opravdu vás nemám za pohrobka čehokoli :-).
S levicí a pravicí v našich podmínkách je to hodně špatné. Nemá to s tím, co je na Západě už vcelku jasný pojem, nic společného. Snad jedině Filipovy hordy jsou regulérně extrémní levicí, ale ČSSD není touž levicí jako jsou socdem na Západě. Do toho jim schází hodně. Rovněž naše "pravice" má s tou skutečnou málo společného kromě názvu.
Všechno je tu neustálené, nejasné, navzájem se prolínající a plné politických turistů. Takže člověk vlastně neví a nemůže vědět, čeho se od nich dočká, možná jen toho, že jako obvykle největší špínou budou koalice, hlavně ty povolební, a že sliby jsou od toho, aby se neplnily.
Něco na tenhle způsob je mým názorem. TOP09 jsem opravdu volil z nedostatku jiných možností, pokud jsem nechtěl nejít k volbám. Neviděl jsem nic lepšího v ten moment - a figurka Karla Schwarzenberga mi nikdy nepřipadala komickou, což dost lidem připadá, jen jsem dostal strach, že bude nakonec odstřelen podobně, jako kdysi odstřelili Tigrida a takových případů je víc. Schwarzenberga si z mnoha důvodů vážím, je to, řekl bych, koncentrovaná moudrost. Což v politice vůbec nemusí mít váhu, zejména v té naší.
Jsem dalek toho, abych dělal záležitost z toho, že někdo myslí víc pravicově a jiný levicově, tak to je, bude a zaplaťpámbu za to. Jenže ono se to po volbách neprojevuje tak, jak bychom si přáli. Takže ty nálepky levico/pravicovosti existují, jen je nedávám já - strany si je dávají samy, ačkoli mají často zcela jiné úmysly. Bohužel je to tak, že po totalitě trvající tolik let bude stejně dlouho trvat, než se hlavy vyčistí, je to několikagenerační problém. Já se toho už nedožiju, bohužel. U nás je to navíc všechno o to nebezpečnější, že korupce politiku zatemnila natolik, že z toho jde strach. To je můj čistý a jednoduchý názor.
Na moje osobní poznámky o očním a špičce nosu klidně zapomeňte - řeč se mluví, voda teče, no a v tom proudu si něco najdeme vždycky, co pochválit anebo poprskat lze docela úspěšně, a napadá mi Werich: Když o někom řeknete, že je blbec, on o vás řekne také, že jste blbec - jde o to se nepovraždit. Za správnost citátu neručím, ale ten smysl to mělo. Takže teď už by mohl skončit čas hystepsů a čerstvého vzduchu, co říkáte? :-)
03. 04. 2011 | 00:55

Anba napsal(a):

Otázkář: klid, nestojí to za to. Ten člověk je jednodušší, volil prý novou stranu TOP09 - novou!! s knížetem který byl už za zelené, předtím pravdoláskař, předtím Švýcar a předtím Rakušan, ale hlavně kníže, majitel honiteb, lesů, luk a našich strání. Volil Kalouska, předtím lidovce, který ze strany ve které byl od r.1984 vystoupil, když mu pšenka už přestala kvést, dnes mystifikátora, kabaretiéra, který žoviálně a s úsměvem tu daň zvýší, tu daň sníží, pohrává si s námi jak s chemickými pokusy malého kluka, ono to nějak dopadne, zřejmý je výbuch. Někteří lidé nejsou realisté a nekladou si otázky, jen věří, tu tomu, tu onomu. Taky jimi cloumá závist (viz důchod Špidly), aniž by znali jeho názory na důchodovou reformu, které by pro utvoření si názoru měly být relevantní. Jakáž pomoc.
Tak se nenechejte vytočit a odvádět od tématu, Vaše otázky byly vždy podnětné (kupř. k Emissary.)
03. 04. 2011 | 01:34

kočka šklíba napsal(a):

Vlasto, Vaše příspěvky svědčí o tom, že jste dalším přínosem těchto diskuzí pod blogy. Já zde již jen převážně čtu, nemá cenu se vyjadřovat, tam, kde zůstávají příspěvky jako tento například toto pod J. Havlem :
Rumcajs napsal(a):

kelt:

Lehni !
02. 04. 2011 | 15:22,

ale když napíšete vláda g...ů, je Vám to smazáno, ptz zdejší editor je opravdu strážce kultivované diskuze :D. No nic. Tím jsem jen chtěla vyjádřit, že z Vašich příspěvků se něco dozvím, jsou opravdu k věci, jsou slušné, a děkuji Vám. Už Vás tu moc nezbývá, tedy těch, které stojí za to číst a to jak z tzv." levicového" tak i "pravicového" spektra. Z pravicových diskutérů, kteří stáli za přečtení a diskuzi tu bohužel mnoho nezbývá, yara už dlouho nenapsal, a Carlos je snad téměř jediný, ostatní jsou poštěkávači nebo demagogové a nebo, jako liberál, jedinci s inteligencí blížící se nule. Ano došlo na nejhorší, i Neo je zdejší diskutér z tzv. pravice, mezi těmi, s kým by se dalo alespoň někdy polemizovat. Tak daleko to ti naši vzdělaní, inteligentní a ušlechtilí pravičáci dovedli.
03. 04. 2011 | 03:01

kočka šklíba napsal(a):

Anbo, na naší poslední polemiku týkající podle Vás " mého boje" s editorem jsem odpověděla pod příslušným blogem, ale poté již zmizel a já už si opravdu nepamatuji, kde to bylo. Takže pokud jste tam ještě něco napsala co se tohoto tématu týkalo, už nevím kde to bylo. Ale není to můj boj se Stejskalem jen, je to můj boj s námezdními pisálky, kteří, podle mého názoru, za tento marast mohou rukou nerozdílnou s politiky. A editor mezi ně rozhodně patří.
03. 04. 2011 | 03:15

Jan Žura napsal(a):

„Zůstávají nezdaněné finanční a pojišťovací produkty i hazard, pěkné švindly s anonymními akciemi, „skromný příspěvek“ na vedení války v Afganistánu, supertajné výdaje na sociální a jiné dávky pro nepřízpůsobivé občany, podpora v nezaměstnanosti, rozkradené dotace z EU, náklady na přebujelý státní aparát včetně soudnictví, tunely menšího rozsahu, jako je případ zkrachovalé Sazky, atd.“ Skutečně zářný výčet úspěchů nejen této vlády, ale i vlád předešlých. Ale nebojte se, páni šéfredaktoři se postarají, stačí přiblblé heslo „přemluv bábu a dědka“ na která slyší mládež a intelektuální elita národa a všechno bude zase tak, jak bývalo. Tahle situace je řešitelná jen velkým třeskem.
03. 04. 2011 | 08:42

vasja napsal(a):

Protivnej dědek napsal(a):
Naopak doprava (a zase ne tak docela čistě) často směřují ti s nižším vzděláním, zejména absolventi učňáků - a třeba fašizují.
......................
Tak to prrrr, pane;-)
Proletariátářská mládež a nezamněstnaní často doprava? A fašizujou?
Že honěj cikány a rvou se na stadionech neni projevem pravicovosti, ale jenom vybubublávaní jejich frustrace, že jejich existence se jim zdá na dvě věci. Na ho.. a na nic.
03. 04. 2011 | 08:47

Béda napsal(a):

Problémem p. Tomského a jemu podobných je to, že při svém postupném propadu mezi "socky", kdy jím volená vláda jej decimuje, vyžaduje zcela v rozporu se svými předešlými postoji výjimečný, exkluzivní přístup. Dožaduje se zvláštního zacházení, zvláštního daňového režimu. Přitom nebere ohledy na ostatní decimované skupiny. Je mu zcela jedno, že jsou cíleně decimováni důchodci - zvýšená DPH na nezbytnosti, rozvrat a vyvádění prostředků z důchodového systému, placené "bezplatné" zdravotnictví, je mu jedno, že je neustálým reformátorským kutilstvím rozvracen a spoplatňován školní systém, je mu fuk, že jsou decimovány různé sociální skupiny, které se doposud pouze silou vůle držely, aby nespadly do dluhové pasti - různé slabě placené profese, matky samoživitelky...

Pan Tomský si neuvědomuje, že v takto nastaveném systému je zcela nepodstatné, jestli jeho skupina bude protežována sníženou DPH. Jestliže naprostá většina společnosti zůstane programově decimována daňovými kutily, kteří mrazí ekonomiku, nebudou mít stejně potenciální zákazníci páně Tomského prostředky na koupi jeho zboží, ani kdyby vazbu těch knížek pozlacoval. Kupovat je bude mnohem menší skupina zákazníků nežli doposud.

Problém, který řeší p. Tomský perspektivně řeší xx živností a podnikatelských profesí, neřkuli nižších sociáloních skupin. Tato vláda oligarchických lobbistů decimuje a zadlužuje veškerou ekonomiku, luxuje bankovní účty soukromníkům i státu.

Abychom nezůstali pesimisty, zde malá ukázka, že to při dobré vůli jde i jinak:
http://www.outsidermedia.cz/Mauricijsky-zazrak-1.aspx
03. 04. 2011 | 08:59

Sladký napsal(a):

Schwarzenberg- koncentrovaná moudrost. !!! :o)))) Ještě že jsem po ránu odpočinutý a plný sil, jinak bych asi umřel smíchem.Pokud za koncentrovanou moudrost budeme považovat schopnost spát i ve stoje (jako kůň) a ve zřídkavém stavu bdělosti prohodit průpovídku na úrovni lepšího hospodského rozumbrady- pak ano,pal lze s oním komickým tvrzením souhlasit.
03. 04. 2011 | 09:06

Dočekal napsal(a):

Link:

http://www.britskelisty.cz/9905/19990506i.html

Je to sice retro z roku 1991, ale ta předpověď ekonoma Františka Nepila je natolik přesná, až z toho mrazí.
03. 04. 2011 | 09:12

Dočekal napsal(a):

A ještě něco:

http://www.ct24.cz/blogy/tomas-jezek/22164-hemzeni-svetloplachych-brouku/

Něco o akciích. Taky docela poučné. Zejména v kontextu s tím, co se děje dnes.
03. 04. 2011 | 09:25

Dočekal napsal(a):

Takže do třetice všeho dobrého. Nebo snad zlého?

http://www.zvedavec.org/prispevky/2009/11/3386-zivot-po-20-letech-kapitalismu.htm
03. 04. 2011 | 09:36

Ládik!!! napsal(a):

Pane Tomský,
a co jste si myslel, že tady po 89 nastane? Lidé, kteří mají rozhodovací pravomoci (ve věku 40-60 let) mají své kořeny v době socialismu; svůj intelektuální rozvoj prožili v době okupace našeho státu ruskou armádou (celých 21 let pod knutou asiatské kultury). V té době získali sociální vazby a konexe, které dnes uplatňují. Okupační armáda nebyla vyhnána osvobozeneckým bojem, ale odešla po dohodě pod tlakem vnějších okolností. Odchod Rudé armády nemohlo zapříčinit vzedmutí jakési národní uvědomělosti. V podstatě se nic zvláštního nestalo.
Disidenti nebyli intelektuální "elitou" národa, byli to lidé převážně s humanitním vzděláním nebo zaměřením, kteří výkon manulální práce považovali za újmu na cti. A právě z nich se po okupaci rekrutovali "politici" a ministři s patentem na rozum. Takový Vondra by neuspěl ani jako stavbyvedoucí, nedejbůh ředitel firmy - dnes je ministr, který o řízení získává představy od podřízených. Celé panoptikum polistopadových stran a vlád vězí svými sítěmi v době okupace ruskou armádou; vedení dnešních stran jsou pořád politbyra, kde se preferuje zásluhovost (udržení "fleku") a konexe (pro získání majetku). Odbornost k výkonu funkce je nepodstatná (škoda tapetovat).
Vláda bez odborníků by neměla zasahovat do chodu ekonomiky. Od 11/89 ekonomika stejně jede navzdory vládám. Každý tvořivý člověk se dokáže přizpůsobit situaci, když mu nějaký blbec háže klacky pod nohy. Soukromé firmy zaručeně nevedou žádní blbci. Státní firmy (nebo ty s podílem státu) jsou jiný případ. Jsou propojeny s vládami a stranami.
Podívejte se z okna, když jedete autem. V době krize staví domky tempem, jako nikdy v historii. Víte, kdo je staví? A za co? Na hypotéku jich moc není.
03. 04. 2011 | 09:44

Protivnej dědek napsal(a):

Sladký:
Vemte to za Schwarzenberga, rád si poslechnu v a š i řeč. Vy jistě ani spát vestoje neumíte. Přeju hezkou neděli.

Vasja:
Taky názor, s frustrací máte pravdu a honění cikánů je další věc, nic to nemění na tom, že v těchto fašizujících stranách převažují lidé s menším vzděláním. A je jim jedno, že těm stranám se říká pravicové.

Anba:
Přesně to jsem čekal, že mi napaříte závist za něčí důchod. Víte, pane, závist je to poslední, co by mě vzalo. Máte zřejmě dojem, že bych si přál, aby odměňování bylo podle potřeb, jako to možná ladí vám. Přeji vám hezký den a studujte Špidlu. Výborné čtení.
03. 04. 2011 | 09:59

Jarsa napsal(a):

TO: S.S Plně souhlasím s Vašim názorem. Z největšího českého zloděje v dějinách se navíc stal i nacista. Slovo president v českých poměrech bude už navždy znamenat symbol toho nejhoršího co se v člověku dá objevit.
Jinak neustálé bláboly o tom, že EU je všechno jenom ne úspěšný projekt znamená, že 60 let bez válek, volný trh, volný pohyb, ingerence slušnosti a řádu, je pro některé lidi tragedie. Ano pro lidi typu Stalin, Gottwald, Hitler ... nepochybně a nepokrytě nejenom pro ně.
03. 04. 2011 | 10:11

Protivnej dědek napsal(a):

Jarsa:
EU se zdá být zatím úspěšná. V něčem i je. Zatím. Ale obávám se, že sama jednou zajde na vlastní přeorganizovanost jako všechny instituce, jež byly uměle a nadbytečně vytvořeny. Většinu energie spotřebuje na vlastní fungování. To se zatím ještě tolik neprojevuje, ale útvar jako EU mi připadá poněkud podobný směsi oleje, vody, písku. Opravdu soudržná směs. Jen ty bábovičky z ní nebudou věčně držet, přestože je na to návod v podobě něčeho jako Lisabonská smlouva... tlustospis o všem a o ničem.
03. 04. 2011 | 10:33

Jarsa napsal(a):

Každý slušný člověk, jemuž byl komunismus z duše odporný musí nad EU jásat. Nad obecnou svobodou. Netvrdím že je absolutně úspěšná a jako asi jediný nevím zda přežije či nikoliv, stejně jako nevím zda je či není vhodné zavést euro. Spolehlivě to ví pouze ten okruh "komunistických účetních" díky jimž reforma stojí na tiché likvidaci důchodců, handicapovaných a těch, kdož jim nemohou způsobit problém. Vím však jedno, kdo se necítí být poctěn společností Německa, Rakouska, Anglie, Francie a mnoha jiných neví co to je žít za ostatným drátem. Příjde mi absolutně neuvěřitelné, jak po 40 letech totality a života bez svobody je tolik kritiků EU a devótní vztah k zemi a k jejim představitelům, která nás dostala tam kde nyní jsme. A toto vše vede Klaun Václav politický leader českého podsvětí a velvyslanec Ruska v Česku.
03. 04. 2011 | 10:55

Protivnej dědek napsal(a):

Jarsa:
Souhlasím s vámi, svoboda je příjemná, ostnatý drát byl hrozný, ale bohužel jeho odstraněním nenastalo jen to, že "já můžu ven", ale i to, že kdekdo může sem. Ten kdekdo má často pěkně černé myšlenky a někdy z toho jde strach.
Jako myšlenka je EU skvělá, ale nějak se nepočítá s rozdílnou mentalitou národů, kdy "každej pes jiná ves" a s tím, že mentalita se nedá ošetřit nějakým předpisem. První šok ze společnosti jiných národů jsem zažil, když jsem překročil hranice u Rozvadova a přečetl si v obchodu nápis Češi Nekraďte. Samozřejmě to nebylo vinou Němců a měli pravdu. Ale bylo na tom vidět rozdíl mezi dvěma blízkými sousedy. Mám dojem, že než se smažou rozdíly (pokud vůbec) mezi mentalitami, EU už nebude, anebo nebude v této podobě. Stále se mi vynořuje před očima stupnice prof. Tylera http://tinyurl.com/447xjxw a statistika z USA hned u toho. Asi to tak je a zbývá jen si říci, kde asi se nacházíme my, ať jako CZ anebo jako EU.
Pokud jde o našeho prezidenta, můžeme se ptát, proč má stále statisticky největší podporu obyvatelstva. Vypadá to, že většina národa jsou hlupáci, i když statistika je jen statistika. Já si na tu otázku netroufnu odpovědět.
03. 04. 2011 | 11:21

K.Musil. napsal(a):

České předsednictví EU je třeba prověřit celé, bylo dvakrát dražší než ve srovnatelně velkých státech, i když dvakrát bohatších. Třeba akce knížete na zámku Hluboká.
Vondrova akce v Promopro byla jen jednou z těchto položek. Je zjištěno, že bylo prošustrováno několik set milionů daňových poplatníků.Podle knížete kdyby se byl Vondra řádně omluvil, tak mu to prominuli. Myslel to úplně vážně. Ani nemusel zase vynaložit další milion na nějakou americkou detektivní kancelář, aby Vondru očistila, tak jako Čunka. Tenkrát ty peníze obětoval proto, že by byla padla vláda a on mohl přijít o křeslo, teď to nehrozí, může trousit svoje moudra dál, jako třeba o Libyi.
03. 04. 2011 | 11:22

Realista napsal(a):

"Řádný, rozumí se konzervativní občan, slušné socialisty vynechávám, protože si pletou stát s dluhovou unií,"

Pane Tomský, nemyslíte si, že Vás takovéto podpásové posíláky vyřazují ze slušné diskuse? Já ano.
03. 04. 2011 | 13:31

hoven napsal(a):

jarsa,
60 let bez válek je díky přítomnosti američanů a německýho komplexu z druhy sv války, to nemá s EU nic společneho. až američani z evropy odejdou a němcum otrne, začne se tu opět válčit. EU není uspěšná, ekonomický rust se v posledních 10 letech prakticky zastavil. evropě utíká svět, navíc puvodní obyvatelé pomalu vymírají.
03. 04. 2011 | 14:09

Béda napsal(a):

hoven,

jakých 60 let bez válek, pane hovne? Víte kolik válek za těch 60 let Američané začali, resp. nepřímo iniciovaly?
03. 04. 2011 | 14:45

Jarsa napsal(a):

To: Protivnje dědek.

Proč má nebo nemá představitel českého podsvětí podle statistiky podporu o níž hovoříte,samozřejmě nevím. Vím ale že za komunismu byla KSČ volena 99.99% voličů. Také číslo z novin. Jako to o KMOTROVI. Nevěřím že Češi podporují prokazetelného zloděje a nacistu. Leda že by jich bylo skoro 7 milionů. Ale tolik jich jistě není. Jak statistika vzniká je jasné každému malému dítěti. Zvláště když byl svědkem mobilizace kmotrů při poslední presidentské volbě. Všichnibyli dobří komunista či kdokoliv jiný.
Češi jako národ nejsou tak bezpáteřní. Jistě Vám neuniklo, že neexistuje jediný kritický článek na toho lumpa. Adorace jako za don Husáka. Za pár let bude mít 100% podporu.
03. 04. 2011 | 15:14

Tenco napsal(a):

Jarsa
Výzkumy se netýkají osoby Tuneldědka, ale prezidentského úřadu.
Zřejmě stále ještě doznívá masarykovská reminiscence. Proto i ta procenta.

:))

S.Š.
Děkuji za reakci.
Zajímavé by bylo, kdyby se zveřejnilo, kdo financuje např. Fragmenty či spolky s podobnými propagandistickými enklávami zhusta bývalých komunistů a svazáků spřaženými.
Ale to bychom chtěli asi po "liberálně neokonzervatiních občansko demoktraticko- křesťansko nacionálně socialisticko unijně suverénních" spolcích asi moc.
To by pak třeba o ty peníze taky mohly přijít.
:---()
03. 04. 2011 | 15:30

triceratops napsal(a):

Pro mě tedy není slovo "konzervativec" synonymem "slušného člověka". Slušnost se pozná zásadně jen podle skutků, ne podle politického smýšlení, to snad musí být v téhle zemi jasné už úplně každému. Naopak, kdo se snaží druhým namluvit, že takováto nálepka slušnost nahradí, je sám neslušný, pane Tomský. Proč mě tenhle agresivní styl vymezování u vás vůbec nepřekvapuje?
03. 04. 2011 | 15:41

Protivnej dědek napsal(a):

To Jarsa:
Nemůžu si pomoci, nejen občas vidím statistiky, ale taky mluvím s lidmi a když to tak od oka přehlédnu, tak ta podpora je nějak kolem půl na půl s nenávistí.
To, že nejsou kritické články na onu adorovanou osobu, bude nejspíš tím, že lidé veřejně známí a fundovaní k psaní článků se drží hesla, že bližší je košile než kabát a proč si podtrhávat vlastní židličku, když nenastala ještě doba, kdy se budou moci schovat za anonymní dav při defenestraci, která se stejně konat nebude - není to totiž český styl. Chtě nechtě se musím zařadit za mlčící většinu, která je ráda, že je ráda. Asi tak, jako třeba lidi v Bělorusku nebo podobné zemi. Na to, abych konkrétně já měl vliv na svůj život, je už pozdě. Skoro 50 let za komunistů, dvacet po listopadu, takže už nemám šanci a můžu se jen dívat, jak všechno chátrá stejně jako moje tělesná schránka. Po listopadu, do kterého kradli všichni, jsem to bral jako změnu a tím dnem jsem si přestal půjčovat ve fabrice tu pár šroubů, ondy zas kus plechu z toho, co bylo proklamováno jako naše. Bláhově jsem se domníval, že většina tak smýšlí. Opak byl pravdou, i v té blbé fabrice, kde jsem dlouhá léta pobýval, se listopad stal povelem k znásobení rozkrádání, ale ne už po pár šroubcích, ale ve velkém jak materiálně na všech úrovních (to k bezpáteřnosti), tak přerozdělením funkcí. Plebs neměl informace, jak na to, zato bratrstvo rudé pracky ano, a také se toho všichni chytili a nebylo síly, jak je toho zbavit. Vzhledem k tomu, že takový ten obyčejný člověk (nerad používám tento termín) mohl klidně předpokládat, že kuponová privatizace je výborná cesta, anebo to cesta byla, jen jí někteří využili trochu jinak, není divu, že vše se klidně přerozdělilo, rozprodalo, rozkradlo nebo jinak zašantročilo. Jenom na okraj podotýkám, že i těch pár akcií Živnobanky, které jsem měl, mi také někdo ukradl. Najednou mi přestalo chodit těch několik stovek dividend. Když jsem se zajímal o to, proč, když ŽB si vedla dobře, bylo mi sděleno, že jsem je prodal (a nebylo to tím, že bych prošvihl jejich převod do listinné podoby nebo něco takového - prostě někdo padělal můj podpis a dodal nějaký doklad) - vykašlal jsem se na to, ale udělal jsem si obrázek. Ani se mi nechce věřit, že tohle všechno bylo naplánováno předem. Ale asi ano. Občas se vyskytl názor, že listopad byl vlastně jen plánem KSČ a StB, jedna z dávno připravených variant, a tak jsem se přestal divit.
Existují názory presidenta, s kterými nesouhlasím, ale s některými naopak vřele souhlasím (patří mezi ně jeho euroskepse, jeho postoj ke globálnímu oteplování apod.). Stoprocentní podporu nikdy mít nebude, jeho funkční doba nadobro končí, takže to už nestihne. Ale i bez něj anebo s ním to tu jde do kytek a jaksi ani vzdáleně nevidím naději něčeho lepšího. Když tu napíšu svůj názor, obvykle tu dostanu od někoho přes hubu, ale jsem na to zvyklý odjakživa, takže mi to příliš nevadí.
03. 04. 2011 | 15:55

hoven napsal(a):

béda,
60 let bez válek v EU. jinak ve všech válkách jsem byl na straně američanů. škoda, že jsem neměli o trošku větší štěstí a prahu neosvobodili američani, ale vlasovci. mohli jsme být uplně někde jinde.
03. 04. 2011 | 16:47

stále rebel napsal(a):

Pro hoven.
Co to plácáš, kdyby nepřijeli kluci z východu, tak ses ani nenarodil.
03. 04. 2011 | 17:25

hoven napsal(a):

stále rebel,
ale já ocenuju rudou armádu, ale radši bych bral ty američani. stačilo tu čáru nakreslit do mapy o 150 km na východ.
03. 04. 2011 | 18:18

ehm napsal(a):

Že pan Tomský mnoho rozumu nepobral, se všeobecně ví. Ale začínat článek "dĺuhy socialistů", když všechny statistiky říkají, že rekordní dluhy vytvořila pravice, to je už fakt trapné. A volit pravici, která dvakrát během deseti let zatáhla ČR do hospodářské krize, ale pohrdat levicí, za jejíž vlády hospodářství osm let nepřetržitě rostlo (a v první polovině roku 2006, na konci její vlády, jsme byli s růstem 7% HDP druhou nejrychleji bohatnoucí zemí v Evropě), to můžew jen skutečný moula, kterému život v bídě aq nepořádku (pod vládou pravice) vyhovuje.
Slušní lidé se se spodinou (s voliči ODS, TOP a VV) prostě nestýkají, ale co jim to pomůže? Na jejich manipulovatelnost a mizivou inteligenci doplácejí i oni.
03. 04. 2011 | 18:39

Kritik napsal(a):

Pěkný článek. Je to dnes jako za "starých dobrých časů", kdy hlavním heslem bylo "kdo nekrade aspoň hodinu, okrádá vlastní rodinu". Jenže tenkrát si někdo nakradl akorát tak na stavbu domku svépomocí. Dnes už není zapotřebí žádná svépomoc. A kdo by také chtěl nějaký domek, když může mít sídlo v novodobých šlechtických rozměrech.

V minulém pořadu "historie.cs" se shodli všichni historici: Rok 1989 nic nezměnil, "normalizace" pokračuje nadále i nyní. Má jen trochu jinou formu.
03. 04. 2011 | 18:41

jozka napsal(a):

Mhm... Tomsky musi bejt uz fakt hodne zoufalej... Mno, je pravda, ze kdyz se nekomu rozpada jeho idealni svet, ktery si vytvoril, tak to musi zanechat poradnou ranu na psychice.

Jinak, pane Tomsky, slusny clovek (jedno jestli konzervativec nebo socialista) by si ve vasi situaci jednu lisknul a zalez a doufal, ze si na nej nikdo nevzpomene.
03. 04. 2011 | 18:55

stále rebel napsal(a):

Pro hoven.
Ty jsi mi nerozuměl, měl jsem na mysli tvé kořeny.
03. 04. 2011 | 19:23

Jozef napsal(a):

Texty autora
vyzaduju zrejme znacnu sebakorekturu.Takpovediac v triezvom stave.

U Stefana Zweiga,tam by som dnes naopak odporucal bez korektury volne meditovat nad jeho odporucanim pre Zidov: aby sa neusilovali ovladnut spolocnost,v ktorej posobia.
Podobne sa vyjadril Einstein.

Pozerajuc na dejiny/i dejiny zidovskej Viedne/ i reflektujuc sucasnych vladcov Wall Streetu a vesmiru, i zazivajuc majitelov a vladcov bratislavskych a inych medii - nemozem so Stefanom Zweigom nesuhlasit.
Dostatocne neukotveni,nezakoreneni pocestni mozu byt dobrymi pomocnikmi/hudobnikmi,lupeznikmi,prieskumnikmi/,ale nemozu byt dobrymi,navidenymi vladcami.Spolocenstiev.
03. 04. 2011 | 19:50

hoven napsal(a):

stale rebel
me kořeny jsou v nějaké bakterii. budování české státnosti začalo zlatou bulou sicilskou a přijetím křestanství.. co bylo před tím je irelevantní. češi patří na západ.
03. 04. 2011 | 20:35

stále rebel napsal(a):

Pro hoven.
Ty jsi opravdu neuvěřitelně nechňápavý, možná ti máčeli dudlík ve vodce.

Opravdu si myslíš, že patříš na západ? Proč tedy od rána do večera křičíš Brusel fuúújj!!!!!!!!!! Ba ne, současná česká pravice je východního střihu a taky nás tam vede.
03. 04. 2011 | 20:51

vlasta napsal(a):

hoven
ty jsi tomu dějepisu moc nedal, viď. Nebo jsi zrovna chyběl ve škole?
03. 04. 2011 | 20:59

Občan napsal(a):

Tomský napsal: "Řádný, rozumí se konzervativní občan, slušné socialisty vynechávám, protože si pletou stát s dluhovou unií, je teď už pořádně vyděšen."

Tomský, dál jsem to nečetl. Pokud máte potřebu urážet slušné pracující lidi, kteří celou tuhle zlodějnu furt dokola platí už dvacet let ze svých daní, tak si dejte pár facek, sbalte pingl a koukejte vypadnout, odkud jste přitáhl.
Kasáte se, jak jste byl úspěšný v Británii - tak mazejte zpátky. Máte tam šikovně zainvestováno v privátním penziním fondu, tak jistě strádat nebudete, tady jste si nařediteloval v Academii, tak jistě dostanete penzičku i v ČR (halt nebude v eurech ani v librách, páč jsme přece konzervativní) a pápá.

Řádný občan je, Tomský, jen ten, který pracuje, platí daně, nekrade, nepodvádí, nekorumpuje a neuráží své spoluobčany - to vše bez ohledu na náboženské nebo politické vyznání. Vy nás urážíte a proto pro mne řádným občanem nejste.
03. 04. 2011 | 21:12

hoven napsal(a):

stále rebel,
pro mě brusel reprezentuje EU, nikoliv západ. my nikdy nebudeme patřit na východ, o tom se dávno rozhodlo, václav vyhrál, boleslav prohrál. po staletí jsme byli formováni západem, katolíkama a rakousko-uherskem. my jsme západní země. naturelem, uvažováním, systemem. pravda vytržená země 40 lety komunismu, což je sice dlouhá doba, ale ne tak dlouhá. naše místo v evropě vidím na špičce. v průmyslu, vzdělanosti, urovni demokracie, tak jako to bylo za první republiky samozřejmě relativně k tehdejším ostatním evropským zemím. . tam se musíme vrátit. EU je velkej fuj. snad brzo skončí.
03. 04. 2011 | 23:09

antoninovy napsal(a):

Ad Občan - plně podepisuji.

Alexandře, ten Váš šílený úvod blogu vše naznačuje,jste mimo realitu a Vaší myslí cloumají démoni.

Končím s Vámi a už nic od Vás nebudu číst, ani komentovat.

Přeji Vám, vzpamatování se, i když - pochybuji

an
03. 04. 2011 | 23:19

Otázkář napsal(a):

Protivnej dědek

teď už je mi jasné proč jste volil TOP09, zřejmě Vám imponují zdatní manipulátoři typu Kalouska, Vy jste také jeden z nich ;)
03. 04. 2011 | 23:55

Proti ignoranci napsal(a):

http://literarky.cz/josef-vit/3367-potebujeme-noveho-erharda
04. 04. 2011 | 01:05

Skogen napsal(a):

hoven, mýlíte se. My náležíme ke klanovému zřízení fungujícímu na principu bakšiše s přinejmenším jedním ajatolláhem. I ta víra v proroky konzervatismu je nezdolná. Pro přepych a hurisky cokoliv.
04. 04. 2011 | 06:55

Petr napsal(a):

Pane Tomský,
čemu se divíte? V Česku neexistuje vzdělaný, pracovitý a osvícený politik už od r.1948. A od dob Grosse nastoupila elita, kterou nám může závidět celý svět. Alespoň jako odstrašující příklad. Podle mne je v úrovni politiků proti ČR i Bangladéš zlatý.
04. 04. 2011 | 07:47

Jag napsal(a):

Za muže mluví činy.Keců už jsme slyšeli plno.Zřejmě by bylo potřeba aby se vzpamatovala Praha a začala volit skutečnou pravici a ne ty převléknuté TOpáky a zlodějské ODSáky.Dokud se Praha nevzpamatuje,tak to v republice půjde jen dolů.
04. 04. 2011 | 08:13

Stanislav Hošek napsal(a):

Solidarita?
A to je co? Zbytky ze stolů přežraných, které záměrně nechají spadnout, když už je nemohou sežrat?
04. 04. 2011 | 08:50

mag napsal(a):

Kdo dočetl až sem, má u mně flašku. Proto jenom stručně-tohle dělení na pravici a levici, konzervativce, socialisty atd. je k smíchu. Tohle není žádný pojmenovatelný systém, i Divoký západ byl lepší díky pánům Coltovi a Winchestrovi, kteří udělali lidi více sobě rovné.
04. 04. 2011 | 10:21

gaia napsal(a):

moje babička vždycky říkala, že peníze se mají točit. A to se děje, tak asi je vše v pořádku.
04. 04. 2011 | 12:54

Skogen napsal(a):

Jag, sranda je v tom, člověče snící, že ta vaše skvělá pravice existuje tak akorát ve vašich představách. Jako ten komunismus. Všichni o něm tlachali, všichni na něj přísahali, ale nikdy nikde nefungoval (neplést s reálsocialismem). To vaše zidealizované pojetí pravice je z naprosto stejného soudku.
04. 04. 2011 | 13:38

Skogen napsal(a):

@Stanislav Hošek,

ne. To co popisujete je egoismus a vrtoch. Solidarita je to, co jste donedávna zažíval, ale neuvědomoval si. Jenže spousta lidí předpokládala, nechci říct, že zrovna vy, že bude sedávat právě u takových stolů. Ti méně zvrhlí, ovšem o to více naivní, se domnívali, že je možné, abychom u nich sedávali všichni. Nic než komunistická idea, byť to možná může působit překvapivě. Kapitalismus funguje jinak, jeho hlavní předností je právě to slovo „funguje“, protože pracuje s lidskou přirozeností.
04. 04. 2011 | 13:44

gaia napsal(a):

Skogen

co je komunistického na tom, že by každý živý tvor měl právo na důstojný život. Matka příroda také nerozlišuje své tvory a každý živý tvor má v přírodě své místo a možnost obživy a své místo na slunci.

pokud u homo sapiens má být normální, že jsou kmáni a žebráci, něco je skutečně špatně. Nikde v živé přírodě toto tak nefunguje.
04. 04. 2011 | 13:49

tlama napsal(a):

Hodně socialistů jste zde pobouřil pane autore.

Jak vidím stále mají utkvělou představu, že sociální stát, který plnými hrstmi rozhazuje tzv. "potřebným" tj. důchodcům, nezaměstnaným, "nemocným", osobám na "státních sociálních dávkách", dalším a dalším státním úředníkům - je stále u nich populární.

Rád si zase přečtu co napíšete. A těch socialistů si nevšímejte - jsou to důchodci a neví jak dalších dvacet let naplní svůj trudný život a tak by chtěli nejlépe revoluci.
04. 04. 2011 | 17:58

Skogen napsal(a):

Gaia, to, že si všichni budou v uspokojování svých potřeb rovni :)

V živé přírodě to tak nefunguje? Vy jste přírodopisářka? Když vezmeme v potaz sociálně se organizující druhy, vždy mají vytvořenu nějakou hierarchii, kde nahoře je alfa a dole nějaká omega. Kdo první žere, kdo se první páří a kdo se komu klidí z cesty, určitě netřeba dopisovat. Že rozdíly nejsou tak markantní jako u lidského druhu, je dáno pouze možnostmi ovlivňovat a využívat okolí. Stejně jako souhrnem životních potřeb.

Netvrdím, že se mi to líbí, kdysi mi J.J.Rousseau taky konvenoval. Rovněž je zřejmé, že se stupněm organizovanosti také vzrůstá potřeba kooperace. Což neznamená nic méně a nic více, než to, že civilizace zkrátka na člověka klade vyšší nároky ;)
04. 04. 2011 | 23:50

gaia napsal(a):

Skogen

v přírodě mají všichni živí tvorové zajištěno své místo na slunci a mají stejnou možnost uspokojovat své potřeby a i lidem měří matka příroda úplně stejně. Každý se narodí nahý a i nemoci rozdává příroda rovnoměrně příjmovému spektru.

Lidé se liší jen tím, jak někteří dokáží akumulovat kapitál a přerozdělovat ve svůj prospěch. A dostat se k lizu mnohdy korupcí a protekcí nebo nekalými prostředky.
05. 04. 2011 | 09:22

Tencokida Hnuj napsal(a):

tlama
Mohl bys, hochu, předpovědět i něco konkrétně, nejen mlátit pantem zleva doprava ?
A podat vysvětlení nebohému starci nad hrobem, kdeže leží ten tvůj utopický stát a několika stručnýma statistikama o životě jeho obyvatel pak svůj popis podložit ?
Anebo jsi pouze tlama plechová - ozvěnovitá ?
Kdy se jedním otvorem do ní hustí ideologická rétorika a po odrazu vypadává druhým otvorem rétorická ideologie ?

Jsem jedno oko- mladý, dozajista perspektivní chlapče.
05. 04. 2011 | 12:44

tlama napsal(a):

Tencokida

starče tvůj podzim života nehodlám řídit jak si myslíš. Naopak čekal bych od tebe pozitivní aktivní přístup k tomu jak naložíš se svým zbylým časem co ti zbývá na této Zemi.

A ty místo toho zde v rámci své socialisticko - komunistického propagandistického zaslepení něco brebentíš a nadáváš, ale návrhu jak to sám řešíš či vůbec pozitivních myšlenek jsi prost.

Takže zřejmě jsi klasický stařecký mrzout a těch je okolo fůra.

Takže běž nadávat na všechny mladší než jsi sám, běž skuhrat nad zlatou minulostí nic jiného nepřinášíš. Opět marníš svou příležitost a to je škoda. Drž se ztroskotanče.
06. 04. 2011 | 11:00

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy