Prokletí společenské rovnosti pohlaví

01. 12. 2012 | 09:01
Přečteno 4896 krát
Tak je to na stole. Evropská komise přijala léta připravovaný plán viceprezidentky unie Vivien Redingové na rovnější zastoupení žen (40%) ve vedení a správních radách podniků. Zatím se týká pouze velkých firem (circa 5 000), které zaměstnávají nad dvě stě padesát zaměstnanců a mají obrat vyšší 50 milionů eur. Po schválení parlamentem EU nastoupí sankce, byť podle osvědčené salámové metody postupných krůčků, zatím ponechané na libovůli jednotlivých států.

V českých médiích se strhl povyk. Dobré dvě třetiny hlasujících takový zásah do chodu společnosti rezolutně odmítá, a z té zbylé třetiny jen málokdo chce takovou věc přenechat zákonu. Většina článků si dělá z nápadu legraci a považuje novou směrnici za pitomost. není snad v rozporu s listinou základních práv, jde přece o zjevnou diskriminaci mužů; absolutně vyrovnané schopnosti kandidátů a stejné předpoklady k výkonu funkce neexistují, a dokud by se nenaplnil požadovaný počet žen, bude o přijetí rozhodovat sex? A jaký kariérní postup čeká muže ve firmě, která usiluje o naplnění kvóty? Nebude frustrován, že je mu apriori profesní kariéra znemožněna, ať dělá, co dělá? Myslí si snad někdo, že budou firmy vynucenou kooptací žen výkonnější? Nezačneme chudnout? Švédsko uzákonilo paritní zastoupení (2003), ale ukázalo se, že v mnohých firmách by drasticky klesla výkonnost pro nedostatek vhodných kandidátek a tak se nechal věcem volný průběh a dnešní nesocialistická vláda nařízení zrušila.

Ozývají se i manažerky dotčené představou, že jejich schopnosti budou považovány za nadržování, za nefér výhodu, a jejich prestiž i autorita (firmy nemohou být demokratické) automaticky upadne. A kde je konec sociálnímu inženýrství, napsala jedna poslankyně, neměli bychom zavést kvóty pro muže v základním školství, kde pracuje 87% učitelek, a všichni víme, že feminizace školství není dobrá a nepochybně má i podíl na snížené disciplíně žactva a schopnosti vyučovat?

Nechápou tihle sociální inženýři, že není v přirozenosti mužů soutěžit se ženami, že muži chtějí naopak ženy ctít a rodinu zajistit, přestože padla dávná logika patriarchátu, která chránila ženské království domova před mužským světem nelítostné konkurence. Nechápou, že není v přirozenosti žen, aby se všechny věnovaly výlučně jen kariéře a nepomyslely na mateřství? A že naštěstí ještě některé dávají přednost domácí výchově dětí před kariérou, a proto nemůže v zaměstnání platit paritní zastoupení?

Pro všechno dobré i zlé západní společnost prošla procesem ženské emancipace. Starý model se možná právem přežil, ženy dnes mohou dědit, volit, studovat i konkurovat mužům v zaměstnání. Rozvodu a potratu nic nebrání. Byla však zpochybněna zásadní role otce a feministky zpochybňují ještě důležitější roli matky. Znovu platí socialistické: ženy do výroby, děti do jeslí! Není divu, že ženy oddalují a omezují své mateřství a těžko hledají věrohodného ochránce. Není divu, že Evropa vymírá.

Jak to, ptají se někteří, že nás bruselská komise nevolené a neodvolatelné nomenklatury neustále obtěžuje takovými pitomostmi, jež by v domácí politice neměly šanci. A bude to zkoušet tak dlouho, až se jí to prosadit podaří. Většina komentátorů považuje podivné škodlivé nápady z Bruselu za absurdní úlet byrokratů, který snad nemohou myslet vážně, jako by jen ospravedlňovali svou dobře placenou činnost a nemohli nic na světě nechat na pokoji.

Velký omyl. Unie byla založena pod dohledem nadřazené francouzské osvícenské absolutní,
ideje společenské rovnosti. Jde o „fundamentální zásadu posvěcenou (enshrined) každou smlouvou a objektivní úloha Unie spočívá v prosazování rovnosti mezi muži a ženami ve všech aktivitách. Taková je specifická mise Evropské unie.“

Posvěcená zásada a mise rovnosti „ve všech aktivitách“ je ovšem namířena proti lidské přirozenosti. Občanská rovnost má existovat jen před zákonem a spravedlností. Ve „všech aktivitách“ jsou si však lidé nerovni a zasluhují proto nerovný ohled (meritokracie). Chránit máme především rodinu. Cožpak jsou ženy a muži unisex a mají mít v životě stejnou roli?
Taková je ale fanatická víra a diktát napravovatelů života, téhle světské a misijní unijní sekty. Vychází z nenávisti vůči křesťansko-židovskému pojetí světa a z revoluční víry plánovačů nového budoucího lidstva. Kde ale byly celá ta léta strany křesťanských demokratů, které měly bránit stvořený svět?

Psáno pro časopis Týždeň

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Torys napsal(a):

Pane Tomský, ale ono je to o tom, že vládnou politici a úředníci, kteří už dávno nemají na srdci prosperitu státu nebo EU, sle musí vykazovat nějakou činnost, jakoukoliv, i nesmyslnou.
Rovnost pohlaví ve funkcích je jen jeden z mnilionu nesmyslů kterými nás oblažují / vedle příkazů jak křivá smí být okurka, s kým smí šous... laň aby se nespustila s jelenem Sika atd.
Ženy mají aktivní i pasivní volební právo, smějí do kterékoliv školy a zskat vzdělání jako muži, mohou si otevřít stejnou živnost jako muži. Tečka. Zbytek musejí dokázat svými schopnostmi a prací, práce je ale ten ošklivý komunistický přežitek do kterému se nikomu nechce
01. 12. 2012 | 09:29

šašek z Jihlavy napsal(a):

S autorem souhlasím. Jako velký obdivovatel žen jim přeji jen to nejlepší, ale myslím si, že ty, které o to stojí a na to mají, se prosadí, alespoň v západním kulturním okruhu. Ve školství jsem zažil jak velmi schopné ředitelky a omezené a neschopné ředitele, zneužívající své postavení, tak i opačné případy. Byznysu nerozumím, ale myslím si, že v této branži se vyžívají spíše muži, je to pro mne drsný a nepochopitelný svět, natož pro jemnou dámu. Ale dovedu si představit i bestie, které svými intrikami strčí všechny chlapy do kapsy. Nakonec v politice to máme jako na talíři.
Naštěstí nemusíme řešit postavení žen v jiných odlehlejších částech světa, éto jejich dělo. Někdo se sice o to neustále pokouší a chce spasit barbarský svět, ale nakonec se to vždy obrátí proti mesiášům. Myslím, že my máme svých starostí až nad hlavu.
01. 12. 2012 | 09:40

Al Jouda napsal(a):

A co na to náš evropský komisař? Protestoval ?
01. 12. 2012 | 09:43

Vysedlina napsal(a):

Tomský
Co je to křesťansko-židovské pojetí světa podle vás? Vy něco z těchto zásad pozorujete kolem sebe? Zase jeden, co se zapomněl ve školních lavicích a nechápe, co se děje před školou. Vědec daleko od reality. Mrtvý zaživa. Řešíte si své oblíbené mužské mindráky? Zapomněl jste, že islám se dere do Evropy?
Navrhované zákony směřují právě k dosažení oněch zásad daných Bohem.
První kroky k proměně zkaženého ve spravedlivou společnost budou vždy zabarveny naivitou, budou provokovat právě skalní náboženské fanatiky, a musí, musí být přehnané, a to do té doby, dokud se myšlenky na rovná práva mužů a žen nezažijí, a muži nezmění pohled na ženy. Psychologové by vám vysvětlili, že je to velmi těžké.
Je to, jako byste chtěl zrušit prostitutky, ale poptávku mužů považujete za normální.
Nevím, jestli to pochopíte, dost vás lituji... při vašem vzdělání...
01. 12. 2012 | 09:45

Desiderius napsal(a):

Navrhovaný nesmysl z Bruselu je jedním z dokladů zakrnělosti Evropy.Evropa je zahleděná sama do sebe a žije svým vlastním, od reálného světa odtrženým životem.Tento typ nařízení povede k dalšímu hospodářskému úpadku,protože tento typ zákonné úpravy se už zkoušel a vedl to ke stagnaci firem, které to byly nuceny zavést.Pokud vím. Evropa myšlenkově stagnuje, ztrácí schopnost vlastní kreativity a bohužel ztrácí i pud sebezáchovy.Kdyby ho měla,nikdy by nic takového nemohlo vůbec někoho vážně napadnout.Ale napadlo.Povede to k dalšímu odporu k Brueslu a EU.A to je špatné,protože to nahrává silám,které si přejí rozpad EU.
01. 12. 2012 | 09:49

Stařeček napsal(a):

od doby, kdy Čína zavedla padesátiprocentní zastoupení žen ve vedení státu a podníků, zaznamenala Čína prudký nárůst ekonomiky a jejích ukazatelů. Řiďme se Čínou, ta to umí.
01. 12. 2012 | 10:02

vasja napsal(a):

Al Jouda napsal(a):
A co na to náš evropský komisař? Protestoval ?
---------------------
Držel nejspíš pusu a krok.
Za 600 000 Kaček/měsíc.
01. 12. 2012 | 10:24

Občan napsal(a):

Pane Tomsky,

položil jste si vůbec otázku, kdy naposled byli muži schopni zajistit svou rodinu tak, aby ženy nemusely vykonávat výdělečnou činnost a většina dětí jim nepomřela podvýživou?

Jako "živitelé" jsme se totiž dokonale a definitivně znemožnili posledními dvěma světovými válkami. Právě během nich došlo ke SKUTEČNÉ emancipaci žen, protože byly v zájmu přežití sebe a dětí nuceny vykonávat i práce, jichž do té doby byly relativně ušetřeny; a řešit situace, jež do té doby neznaly. Obstály na výbornou a zjistily, že se bez nás v podstatě obejdou.

Zpět cesta nevede. Za to, že jsme se stali bandou trubců, si můžeme sami. A navíc to vedením dalších a dalších marných válek (ozbrojených, ekonomických i propagandistických) potvrzujeme znovu a znovu.
Můžeme se vztekat, posmívat ženám a nápadům některých z nich, můžeme se pokoušet vrátit "křesťanský šariát" (protože "společenský úzus", který v naší společnosti ve vztahu k ženám platil po staletí, ničím jiným nebyl), ale to je asi tak všechno. Navíc se tím jen ještě víc zesměšňujeme.
01. 12. 2012 | 10:52

Viola napsal(a):

Jistě že neexistují absolutně vyrovnané schopnosti kandidátů, ale o to přece vůbec nejde. A proč by měl být muž frustrovaný, že by mu mohlo být kvotami kariéra znemožněna, nemají být ženy zastoupeny 100%, ale jen 40%.
Firmy by se měly začít chovat slušněji. Všude tam, kde se mezi muži objeví žena, dojde ke zpozornění a snaze chovat se slušně a vybraně. Také jde o vyrovnání platů, protože vyloženě mužské práce jsou hodnoceny několikanásobně více. Ve školství by jistě bylo více mužů, kdyby se platy rovnaly mužským.
Kapitalismus je založený na soutěživosti a o to také jde, už není jak soutěžit, už dochází spíše k hyenismu a proto je potřeba žen, aby se přestalo nesmyslně soutěžit a spíše se spolupracovalo.
01. 12. 2012 | 11:00

Občan napsal(a):

A protožře vím, že mi Tomsky neodpoví, házím do pléna otázku:

Pánové a dámy, domníváte se, že většinové obsazení vedoucích pozic v politice a ekonomice je schopno vytvořit takové podmínky, aby si ženy mohly SVOBODNĚ vybrat, že budou nebo nebudou pracovat za plat, aniž by tím uvrhly rodinu do chudoby nebo dokonce do bídy?
01. 12. 2012 | 11:00

Viola napsal(a):

Občane

to je hezky napsané.
01. 12. 2012 | 11:03

český maloměšťák napsal(a):

Postavení žen v tradičně/otázka - co to je...je to pavlovské kžesťanství...anebo augustiánské ?? - být Tomským tak se zamyslím spíše nad " autentickým" křesťanstvím/ pojímaném světě Tomského je velmi romantické.
Chtělo by to ale občas vrátit se na zem.
A nebrat za slovíčka - slovíčka jsou jak ohýnky. Ty mohou hřát anebo se na nich dá opéct chleba s kusem slaniny...ale mohou taky podpálit chalupu - nebo hranici.'
A tak je to i s tou " rovností ve všem".
Jistě ani v 18. století neměli na mysli to, že by si např. Tomský měl ufiknout pinďu.

Ostatně v čarodějnických procesech to byly zejména ženy - ke kterým měla Církev " tradičně" skutečně horoucí křesťanský vztah, že...
Velmi horoucí.
Čím to - že to byly hlavně ženy ?
Že by se soudruzi " tradicionalisté " a jejich ideologové někde spletli ?

K blogu.
Myslím si, že než čeští novináři pleticháři....tak spíše jde o hlas posuzovaného a hodnoceného subjektu - hlas žen.

Pane Tomský - prý na brány křesťansko- judaistické entity /české/ klepou nový Satanáš i Baal dohromady...potratová pilulka.
Co na to papež...a co na to vrchní rabi ?
Nemělo by se to vyvážit i něčím podobným pro muže ? Aby byla naplněna ta " rovnost ve všem " ?
01. 12. 2012 | 11:05

český maloměšťák napsal(a):

Občan
Záleží na tom jakých žen.
/která - jaká ....a hlavně čí/
01. 12. 2012 | 11:06

Viola napsal(a):

Občane,

kdyby se práce žen - mateřství, péče o dítě, péče o rodinu hodnotila jako kterákoli práce, tak by ženy nespěchaly do zaměstnání. Kolik je asi mužů, kteří doma odevzdají ženě celý plat, nebo polovinu a také někteří samozřejmě mají tak malý plat, že by pro ně bylo lepší zůstat sami. Snad to nebude jako u machometánů, že ženu si bude moci dovolit jen ten bohatší a ti nejbohatší žen několik.
01. 12. 2012 | 11:08

český maloměšťák napsal(a):

Ještě jeden postřeh k té křesťanské " tradici" .
Tkzv. mariánský kult - uctívání Panenky Marie coby téměř bohyně.
Církev ho zarazila - jednak to v " tradici" křesťanství není...a také se jí tak jaksi začli nmnožit Bohové.
A to by tak hrálo ! Abychom zde měli Panenku Mariu %censtochovsků, Svidnicků....

gentleman - a to by pan Tomský měl vědět, dá ženě většinou přednost. Například ve dveřích....
To už není judaisticko-křesťanské....ale myslím si, že je to daleko tradičnější než např. ty čarodějnické procesy či vyřazení žen z veřejného života. Tak nějak to cítíme my - čeští maloměšťáci.
ostatně nejdůležitějším je pro nás - české maloměšťáky to, aby se našeim dcerám mohlo dostat tučných věn a dobře se vdaly. Pak aby dobře a početně rodily, kvalitně vařily a praly...aby pak na ně všickni s láskou vpomínali.

My - čeští maloměšťáci jsme totiž kurvy pokrytecké.
Něco jiného kážem - a něco jiného si zařizujeme doma.
01. 12. 2012 | 11:18

Viola napsal(a):

český maloměšťáku, marné je volat po lásce, když se dávno vytratila. To je to volání po křesťanských kořenech. Z lásky se pracuje nezištně a tedy zadarmo, ale to v kapitalistickém hyenismu není možné.
01. 12. 2012 | 11:22

MartinO napsal(a):

maloměšťák:
Upřímně, nevím co Ročíld některými jeho kroky sleduje a jak mu třeba konkrétně tohle zastoupení žen v byznyse může pomoci k jeho cíli - ovládnutí Ruska.
Možná vy víte něco víc, nebo byste aspoň mohl hodit opět nějaký zajímavý odkaz plný faktů tak jako včera.
01. 12. 2012 | 11:23

šašek z Jihlavy napsal(a):

Přišel učitel po výplatě z práce a už ve dveřích udělal stojku. Když žena vše posbírala, tak si pro sebe povzdechla: Ach jo, to je úděl. A plat má taky malej.
01. 12. 2012 | 11:54

vico napsal(a):

Tomský se marně postříkal silným dezodorantem, puch si nakonec/většinou z rozkroku/ najde cestu ven. Zde v článku detekovaný puch z rozkroku je obsažen ve větě : " Starý model se MOŽNÁ právem přežil, ženy dnes mohou dědit, volit, studovat i konkurovat mužům v zaměstnání."

Tomskej si není úplně jistý, jestli je dobré, že ženy už mohou dědit...snad ano, možná...Studovat či volit? No dejme tomu.

Z Tomského to prostě páchne stuchlinou jak ze starého upíra, co právě vylezl z hrobky.

Ta směrnice z "Bruselu" ovšem právem schytává kritiku. Jako ČESký občan se dokonce i bojím, neboť česká euroskeptická servilita k nenáviděnému protektorovi je pověstná. ČEZké odezírání z úst /viz servilní naplňování EU doporučení na balení koblih do celofánu/ je děsuplné. Stejně jako nostalgik vzpomínající na časy, kdy se ještě válčilo a děti umíraly na černý kašel.
01. 12. 2012 | 11:56

český maloměšťák napsal(a):

MartinO
Mopslíku MartineO, kdy už konečně někdy napíšete něco k tématu blogu ? Alespoň citoslovce - napžíklad " haf, haf, ženy ! " ???
A kdy už konečně přestanete očichávat blogy a hledta nicky český maloměšťák nebo Maximus - abyste si mohl zaslintat.

Ročilda neznám - to je váš páníček ? Hmm - moc se teda o mopslíčka nestará....
Lakomý, co ? Soudě podle toho, že z vás neustále mluví hlad.

Ženy z byznysu mají podle vás ovládnout Rusko ?
Hmm - proč ne. Ženy si rády pořizují mopslíčky - třeba se jednou nějaká ujme i vás...a budete mít aspoň plný břich - když už teda máte prázdnou lebku.

Nazdar ! Slintale...a pozdravujte Pavlova - když už teda jste v tom Rusku.
01. 12. 2012 | 12:00

český maloměšťák napsal(a):

Viola
Lásku je třeba praktikovat - ne po ní volat.
Nejlépe tak ze dvakrát denně.
:)

Mějte se.
01. 12. 2012 | 12:02

LUF napsal(a):

Vyjádření jedné manažerky k ženským kvótám, doporučuji:
http://sichtarova.blog.idnes.cz/c/305564/Muzi-jsou-diskriminovani.html
01. 12. 2012 | 12:03

Vandal napsal(a):

ruku na srdce, kdo z diskutérů by si nacpal do své firmy na vedoucí místa 40% žen? Jenom proto, aby splnil kvotu. Proč ne, že? Když přece ženy jsou stejně schopné, a musí být spravedlnost!
To strašně smrdí, připomíná mi to praktiky komunistů, na vedoucí místa nacpeme blbce, ale hlavně že mají rudou knížku. Školství je názorný příklad, kam vede feminizace, k úpadku. Pokud bude přijat princip nadirigovaného politického rozhodnutí shora, místo jediného a správného přístupu, totiž dle schopností uchazeče, naruší se tím přirozený běh života, je to umělý zásah do neustálého samočistícího procesu. Jistě že jsou ženy znevýhodněné, to je fakt, to ale není důvod k zavádění kvot podle pohlaví. Ženám by se mělo pomáhat jiným způsobem. Přece např. v kolektivním sportu nebudeme zavádět kvoty, kvůli údajné spravedlnosti. Hrát mají ti nejlepší, jinak nemá mančaft nárok.
Firmy jsou zakládány pro zisk, nikoliv pro spravedlnost. Z daní těchto ziskových firem jsou placeni pitomci, kteří by žádnou firmu vést nemohli, ale zato budou vymýšlet howadiny, které přivedou firmy ke krachu. Může být firma, kde je 100% žen, a může být úspěšná, proč ne? Napadlo by nějakého wola, že musí být spravedlnost, a že si tam musí majitelky nacpat 40% mužů?
01. 12. 2012 | 12:22

honolulu napsal(a):

To je strasna baba ta Vivien Reding. Ona diktuje Evrope vnitrni politiku i ohledne immigrace, ale zavrela Cikanum hranice pro svoje Lucembursko....Zabozrouty vsak kritizovala za deportace Cikanu do Rumunska.

Panove priznejme si to. Vzdyt oni nam ta devcata stejne vzdy vladla. Jedina moznost jak omezit jejich svrchovanou moc nad nami je, mit jich nekolik ve stejnou dobu. Ale TAJNE ! Nebo vam namlati jako me uz nekolikrat.....
01. 12. 2012 | 12:31

MartinO napsal(a):

maloměšťák:

Ročíld to je přeci ten zlej žid který založil EU z jediného důvodu - aby dobyl Rusko a jeho přírodní bohatství. Vždyď jste na tahle tvrzení dával včera odkaz plný (dle vašich slov) faktů. Copak už si nepamatujete? Nebo se dnes za to stydíte?
-
citace:

Dále /viz pasáže ve vztahu k Srbsku/ :
http://iamthewitness.com/doc/The.Rothschild.Octopus.htm

The Rothschild family has produced governors, prime ministers, ministers, supervisors who are making sure that everything goes according to the big plan.

The European Union was created by the Rothschilds (Schumann, a Khazar). The EU is an exploiter of Russia, which should be freed from the Siberian burden. With the aim of completing this job the Rothschilds have employed Soros, Berezovski, Hodorkovski, Kasparov, the Mitals...

-
Já nevím, ale ženy v byznysu prosazuje právě ta EU ktrá byla založena Ročíldem za tímto účelem. Čekal jsem že mi to blíže objasníte když máte takové perfektní zdroje informací, ale dočkal jsem se zase místo argumentů jen obvyklého napadání.

Maloměšťáku, já se sem chodím především bavit, víte? A vy jste s vašimi bláboly a duševním postižením nevyčerpatelný zdroj zábavy.
01. 12. 2012 | 12:31

Viola napsal(a):

Vandale

"Firmy jsou zakládány pro zisk, nikoliv pro spravedlnost."

A to je možná chyba. Zisk by neměl být první a jedinou metou firmy. Zisk se stává destruktivním, jednak si jej přivlastňují majitelé firem nezaslouženě a jednak o něj okrádají pracující a jednak jej vkládají do dalších a dalších strojů, které sají energii a tím devastují zemi a půdu, která postrádá důležité prvky pro zdravý život a hromadí se v ní prvky, které život ničí.
01. 12. 2012 | 12:33

Luba napsal(a):

Rovnost pohlaví?

Tedy,
nevím, jak to vaše, ale to moje moc rovné není ...

Jak se bojuje za jeho rovnost?
A má to vůbec smysl?

Já myslel, že čím více nerovnosti, tím větší vzrušení.
01. 12. 2012 | 12:44

Viola napsal(a):

Lubo

"společenské rovnosti pohlaví", ne anatomické, o to snad stojí jen málokdo.
01. 12. 2012 | 12:53

Viola napsal(a):

A Pane Tomský je to křesťanská myšlenka, protože podle Bible jednou budeme všichni v jednom, tedy rovni, spějeme k rovnosti.
01. 12. 2012 | 12:55

evix napsal(a):

Já mopslíčky nerada, německý boxer mi vyhovuje...
Před týdnem za mnou zašel šéf a zdělil mi, že se uvolnilo jedno místo v podniku, kde mohu rozvíjet své schopnosti a navíc ono místo může vykonávat jedinec s moji platovou třídou. Moje platová třída je taková, že jako žena nemohu už míti vyšší, jelikož tu vyšší mají pánové, ti prý lépe pracují a do budoucna prostě ženy nebudou mít vyšší platovou třídu. Ono místo zastávala žena s vyšší platovou třídou, kterou získala ještě za Korejců a Korejci jak známo to dělali blbě (ono všechno v jižní Koreji je blbé, ekonomiku mají sice dobrou, prý, ale náš pán český šéf by to dělal lépe).....(to by dopadlo :-(()
Ony ženy s lepší platovou třídou, která prý náleží jen mužům se měly dobrovolně vzdát lepší platové třídy, jenomže udělaly na vedení dlouhý nos a rozhodly se odejít na jiná pracoviště. Oni jim to taky šéfové navrhli, nějak nepočítali s tím, že, si považte, ženy samy od sebe sníží plat....
A teď nastala situace, že by v pondělí na onom místě neměl kdo pracovat, vedení (české pochopitelně) se leklo, se dost divím, že na to přišli až během pátku a tak zatím z toho výměnného odchodu sešlo...
Jooo, jsme národ český, každou kravinu zdůvodníme....
Jak by se tu žilo lépe, kdyby se různá pracovní místa neobsazovala jen na základě výskytu či nevýskytu varlat. Ubylo by neschopných vedoucích, kteří umí leda tak masturbovat a kdo ví, jestli to vůbec umí...Kde by jsme jako republika mohli být, kdyby se v této zemi nedělaly takové skopičiny a na ženy se nekoukalo jen jako sexuální objekt, který je dobrý akorát na porody ( i ten je třeba řídit muži) a na úklid, výchovu potomků za asistence státu a na prostituci.
01. 12. 2012 | 12:57

Zdeněk Brom napsal(a):

Občan 01. 12. 2012 | 10:52:

Nemluvte, prosím, za všechny.
01. 12. 2012 | 12:58

Vandal napsal(a):

Violko

vy si opravdu myslíte, že když bude "spravedlivě" ve firmě zaměstnáno 40% žen, že to bude spravedlivé? A že potom si nebudou majitelé "nezaslouženě" přivlastňovat zisk,
že potom nebudou okrádat pracující, a nebudou zisk vkládat do dalších strojů, které budou sát energii, a tím devastovat zemi a půdu, atd? Vy si vážně myslíte, že když bude ve firmě 40% žen, že nastane na světě mír a spravedlnost pro všechny? A taky, že firmy, které vlastní ženy, se neřídí ziskem? Především a na prvním místě?

V jedné tlupě lovců mamutů, ještě v době, kdy vládly ženy, v matriarchátu, se hlasováním v kmenové radě rozhodlo, že v rámci spravedlnosti a rovnosti v tlupě, bude napříště v lovecké výpravě na mamuty zastoupeno 40% žen. Nadčasově v této tlupě zvítězil humánní a všeobjímající světový názor, že není přece důležité ulovit mamuta, a tak devastovat faunu, a vůbec přírodu. Je jenom otázka, jak dlouho tuto tlupu tento avantgardní humánní světový názor udržel při životě.
01. 12. 2012 | 13:07

Viola napsal(a):

Vandale

"Je jenom otázka, jak dlouho tuto tlupu tento avantgardní humánní světový názor udržel při životě"

Ale vždyť se tato tlupa dál drží při životě a to tak, že začala obdělávat půdu a usadila se tam, kde byla úrodná půda, kterou nezdupávali neochočitelní mamuti. A kdo ví, kdo stál u prvního ochočení zvířete. Mazlivý způsob ženy a její pojetí nenásilí a hledání lehčí cesty by tomu odpovídal.
01. 12. 2012 | 13:16

evix napsal(a):

Matriarchát nebyl o vládnutí Vandale, to si pletete a uvažujete jako patriarcha.
Žena byla hlavou rodiny, protože rodí a přívádí na svět děti a ty vychováva, podílela se rovným dílem ve skupině, či tlupě. Ale nikdy nevládly, to jsou jen hlupoty vzešlé z nepochopení oné doby. Matriarchát byl ve staré Číně, ve faraonském Egyptě. I ony sochy z faraonských dob to jasně ukazují, my to nechápeme, protože máme za sebou x staletí patriarchální výchovy a ta nic kromě ovládání neumí.
Ony staré civilizace taky přežívaly velmi dlouho, žádná patriarchální civilizace se neudrží po tisíce let, zaznamená prudký vzestup, vrchol a divoký pád, který bere vše ssebou..
01. 12. 2012 | 13:21

český maloměšťák napsal(a):

MartinO
Haf ! Pokud byste mopslíku, uměl číst - tak byste zjistil, že jsem psal o Sorosovi a také ten odkaz byl směřován k jeho aktivitám - na Balkéně.
Ročilda sem taháte stále vy - asi máte prázdnou misku, nebo co. Ale za to já nemohu - musíte více vrtět ocáskem...pak vám tam snad nasype.

Vy se sem chodíte bavit ?
Já bych spíše řekl, že sem chodíte slintat a prudit.

Tímto naše dva monology končím. Takže opět budete vítěz - neb jsitě vyižijete instituce posledního slova, že ? Že se nemýlím ? Že to tak mopslíčci dělají. ...zaneřádí celý diskuzní prostor svými výkaly a slinami...a shrdě vztyčeným ocáskem štěknou " haf! "...a odcházejí kadit a slintat jinam.

Apropo - nezapomeňte si tu váš archiv.
/nicméně jsem rád, že pečliuvě studujete vše co sem píšu a dávám - aspoň nezlobíte/

--------------------------
evix
Možná že ale někteří masturbovat umí. Podívejte se jen třeba na takového MartinaO. Nevím jak to zvládá - ale ten snad nedělá nic jiného celé dny.
Mějte se.
Je to tak - realita je prostě taková.
Ale zkuste chtít např. po štěkně a pavlačové drbně Martinovi K, aby se v jeho mozku dělo něco jiného, než co chce on. Aby furt nemlel cosi o ženách v Rusku a Ročildech. To je naprosto nemožné.
No a teď si představte že jednou bude šéfem i on.
Jímá mě z toho hrůza - a to prosím já bych jeho cancy řešil tak, že by musel po výměně " názorů " k chirurgovi.
Kam tam na něj nějaká slabá žena....
01. 12. 2012 | 13:21

evix napsal(a):

A tady jeden odkaz http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/daniel-munich.php?itemid=16489
01. 12. 2012 | 13:35

evix napsal(a):

No já už dávno nejsem slabá žena, naučila jsem se řvát, ale je mi to prd platné...kdyby bylo práce dost, tak prostě napíšu výpověď a jdu. Už jsem to udělala několikrát. Risk je zisk. Bohužel, práce je málo a tak v práci nadávám....
01. 12. 2012 | 13:39

honolulu napsal(a):

Pani Evix, (12:57) prestante pracovat pro super hlupaky. Zadny dobry kapitalista neomezuje zeny finance. To by mela byt dana samozrejmost... Musi to vedet vsak on sam ! Na to neni treba diktatu z Bruselu a vmesovani se do vnitrnich zalezitosti Vasi zeme.

Kupte Olomoucke tvarusky a dobre je rozetrete na balicim papire.
Tento super smrad prilepte nejlepsim lepidlem na spodni desku psaciho stolu za kterym sedava Vas hnup - sef. Pobavte se tim, kolikrat pobezi kontrolovat, ma-li sucho ve spodnim pradle a kolik paru botu vyhodi.

Techto a podobnych "radosti" je vice, ale musite je sama vymyslet na zaklade znalosti Vaseho prostredi.
V pripade, ze budete vypatrana, tak sefa obvinite, ze jste se stala ze stresu VICKED....

Dosahnete-li 22 bodu za Vicked chovani, tak dostanete nejhodnotnejsi titul ze vsech. Budete jmenovana Carodejnici.
Nejenze nahlednete do jinych dimenzi, ale ziskate i obdiv a roztouzenou touhu moji malickosti. Budu se Vam dvorit.
(Jsem hezkej pani.)
[Panove vase protesty prijima lamparna - nadrazi Smichov. Tam se jeste dnes modli, abych se nevratil.]
01. 12. 2012 | 13:55

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, s veškrou úctou k plánovačům čehokoliv, dám manažerky. To sou ty co žerou manu, ne ?

NIHIL NOVI

Zlatuše netuše
kousla mě do
duše

A hned potom Marcela
mne ošetřila
docela

Abych pak Týně
svěřil se
líně

Že chci jen Doubravku
a její
skluzavku

Případně Terezu
do které
nevlezu ...

http://wbgarden.com/wbgarden%20remote%20control.jpg

Jo, a vstoupí pán v malý bar a spatří rozkošňoučkou barmanku u kávomatu.
Jé vy jste nádherná...
Barmanečka se rutinně otočí a emancipovaně vrkne.
A vy byste zase šoustal co ...
A chytrá ...
Veselé krizování.
01. 12. 2012 | 13:56

TomášL napsal(a):

Dnes zcela výjimečně, když je ten víkend...

Před 100 roky byly ženy bez možnosti volebního práva a zdůvodňovalo se to jejích hlouposti, málo talentu atp.

Nu, když jsem si dal sám sobě otázku k tomuto tématu: "A nejsme ve stejné pozici u jiné otázky jako před 100 roky?" Tak jsem jsi objektivně odpověděl, že nevím...

Nic, končím... :-)
01. 12. 2012 | 14:06

Vandal napsal(a):

evix

tak ještě jednou, a naposledy. Jistě uznáte, že u různých živočišných druhů jsou různé role samců a samic. Nemyslím jen rozmnožování a péči o mláďata. Je to dané přírodou.
Totéž platilo, platí a bude navždy platit pro člověka, neboť i on pochází z přírody a byl a bude vždy součástí přírody a přírodních zákonů. Jistě také uznáte, že i v rámci
lidského druhu se vždy, více či méně, přesně v souladu s přírodními zákony lišily role mužů a žen. Je jisté, že se lidský druh vyvíjí, a v rámci toho se částečně mění role muže a ženy. Ale nikdy, za normálního vývoje, nemůže dojít k sjednocení role muže a ženy. To je prostě tou přírodou vyloučeno. Tak jako po celou lidskou historii muž byl lovec, pak zemědělec, atd., tak zase žena plnila svou roli, danou jí přírodou. Muž má jiný druh myšlení a inteligence jak žena. Neříkám, že lepší, ale specificky zaměřený. Na první pohled rozeznáte muže a ženu, v drtivé většině případů. Muži sportují s muži, ženy s ženami, nevím o tom, že by byla liga s mužskými a ženskými kluby dohromady. Proč? Jestli uznáte, že by v takové soutěži vítězili muži, tak tady máte odpověď na otázku, proč jsou ve firmách na vedoucích místech převážně muži, a proč naše feminizované školství umírá na úbytě.
A proč je v rozporu s přírodou zavádět kvoty, které nejsou založeny na schopnostech člověka, ale ideologicky podložené.
Myslím, že by stát měl ženám pomáhat mnohem více, než zblblým, ideologicky podjatým zaváděním kvot.
01. 12. 2012 | 14:12

Viola napsal(a):

No Vandale přesně jste popsal proč kvoty ano. Je stát muž nebo žena? rozhodně na vedoucích místech jsou muži a ženy jsou doma, nebo na nižších pracovních místech a s menším platem, tedy muži proti ženám a ne jako ve sportu muži proti mužům a ženy proti ženám. Proto to má být vyrovnané zastoupení na těchto vrcholových místech.
01. 12. 2012 | 14:19

honolulu napsal(a):

Pani Evix, kdepak Egypt, ale Kreta ! (3000 B.C.-1450 B.C.)
Tam si zeny vybiraly partnera a kdyz byla nejaka odmitnuta, tak ten co ji odmitnul, byl privazan na hrbet divokeho byka.

Vladla tam Bohyne a jeji festivaly byly orgie sexu, kolem jeji sochy. Protoze to byly zeny, ktere si vybiraly partnery, tak se tam rodili nejhezci lide ve stredomori. Meli jemne rysy obliceju, ale i jemne povahy. Proto je nakonec Mykeny znicily. Oni tak zjemneli, ze se nedokazaly branit.
(Vim to z anticke knihovny. Pohled do jejich zivota je vsak i ukazan v ceske knize. 'Bohyne a Byk' pred kolapsem ostrova.
Ukazuje i problem immigrace.)
01. 12. 2012 | 14:21

santawizard napsal(a):

Přidávat ženám peníze z práce i v době krize ,když si všichni musí utahovat opasek je velké znamení.Buď na tom ještě nejsme tak bledě,.a nebo se právě zjistilo ,že to byli muži, kteří zavinili krizi ,aby mezi sebou mohli bojovat jako ve 3.světové válce.
Profesní kariéra mužů a žen tím nemůže být nijak ohrožena.Právě naopak.Něco jiného by bylo kdyby si ženy museli utahovat opasek i v době těhotenství.
01. 12. 2012 | 14:22

Viola napsal(a):

santo,

ženy muselY, odkud jsi?
01. 12. 2012 | 14:27

Vandal napsal(a):

Violko

můžeme si vybrat, buď na jakoukoli vedoucí funkcí podle schopností, nebo podle ideologie.
Já sázím na schopnosti, váš postoj chápu.
Ale vsadím se, že kdyby jste měla firmu, nepochybně si budete zaměstnance vybírat dle schopností, a ne dle pohlaví. Přeji vám úspěchy v podnikání.
01. 12. 2012 | 14:39

velkosmetak napsal(a):

A slapka ted lituje , ze se prejmenoval(a) na malomestaka.
01. 12. 2012 | 14:45

fafnir napsal(a):

Viola
není to tak složité Violo.Nyní, třeba v nemocnici vím,že paní primářka je primářkou proto,že něco umí,ne proto,že je kvotka.
Chceme li zachovat civilisaci,můžeme kvoty pustit do věd a činností tlamocvičných,jako je gender,politologie,sociální,umění.Ale do všeho co souvisí s ekonomií,nebo vědou a činností vyžadujících skutečné znalosti(medicina,technika ,chemie,přírodní vědy) postupujme při výběru podle kvality,kvota- nekvota.Tam jde o život.
A propos,kvotami urážíte všechny schopné ženy,a že jich je mnoho.
01. 12. 2012 | 14:49

Viola napsal(a):

Vandale,

nemám firmu, ale kdybych si měla vybrat, vybírala bych si pravděpodobně samé ženy, protože ta práce by se týkala pečovatelství, ženy k tomu mají blíže.
01. 12. 2012 | 14:49

Viola napsal(a):

fanfire, čeho je ta paní primářka primářkou? Není náhodou v oddělení péče po operacích, rekonvalescenci, nebo tak něco?
01. 12. 2012 | 14:53

santawizard napsal(a):

Já jsem z bulváru.Já nejsem z akademie.Překlepy se občas dějí.Pardon.Jak říká pan Vandal.Kdyby jsi byla podnikatelka ,určitě by jsi vybírala svoje odborníky dle schopností a ne dle pohlaví.Žádný kapitalista dneska nemusí být odborným pracovníkem, ale musí umět odborné pracovníky zaměstnávat.Žádný kapitalista nemá povinost nikoho ani vydržovat ani nemá právo nikoho vykořisťovat,.tak jak se to může na černém nebo na bleším trhu.
01. 12. 2012 | 15:01

MartinO napsal(a):

Maloměšťák:
Neudělal jsem nic jiného než že jsem citoval VÁŠ odkaz kterým jste chtěl cosi dokázat. Pokud je 3/4 vašeho odkazu zjevného hnoje, tak nemůžete odkazovat na jeden odstavec v něm, který z toho hnoje vychází, a ještě ho drze vydávat za fakta.

Poslouchejte, co kdybyste poprvé v životě udělal bolestný krok a napsal něco jako "udělal jsem chybu, zmýlil jsem se, ten odkaz co jsem postoval stojí za prd" nebo tak něco. Bylo by to pro vaše nemocné ego opravdu tak nesnesitelné?

Proč vy sem vlastně chodíte diskutovat? Cela vaše "diskuse" spočívá v exhibování kterému mnohdy ani vy sám nerozumíte a v napadání autorů blogů i oponentů.
01. 12. 2012 | 15:05

evix napsal(a):

Školství je femizované z toho důvodů, že muži za ty peníze učit nechtějí Vandale!!Tak tu neplácejte a pokud Vám tak leží na srdci školství, tak mazejte učit a nepindejte!
Mimochodem já jsem taky produkt femizovaného školství a nejsem povaleč, mám za sebou dokonce i OSVČ, a neskončili jsme z manželem pro blbost, ale ničily nás nesplacené pohledávky! Školství jde na úbytě až posledních 15 let. Jde o setrvačnost, problém byl nastartován před 20 lety.
Honolulu, to nejde s těmi syrečky, musela bych vypnout kamery, oni to mají šmejdi jištěné. K PC které ovládají kamery se nedostanu, nemám tu správnou ID kartu, jo Matrix jak vyšitý....Kdyby mi nebylo 50 let, tak mažu ven( červíček hlodá).

K těm Mykénám, nedávno jsem viděla dokument, který Atlantidu umístil na Théru, dnes Santorini, tedy to co zůstalo z ostrova. Podle dochovaných artefaktů a vyvržených mořských organismů, které byly nalezeny vysoko na Krétě, obrovská tsunami zdecimovala středomoří. Co dokáže chaos po přírodní katastrofě už víme, Katrina taky zamávala chováním některých jedinců homo sapiens (to sapiens by mělo být spíše v uvozovkách), Honolulu určitě ví více. Nejlépe to vystihuje situace na Haiti, ti se nedokázali snad vzpamatovat dodnes.
01. 12. 2012 | 15:34

evix napsal(a):

Viola napsal(a):
Vandale,

nemám firmu, ale kdybych si měla vybrat, vybírala bych si pravděpodobně samé ženy, protože ta práce by se týkala pečovatelství, ženy k tomu mají blíže.
--------------------------------------------
Tak radikální bych nebyla, i ženy dokáží rozvracet kolektiv, problém v této zemi je, že se lidé zvaní pekelník obecný, dostávají na vyšší pozice. Je to o povaze a ta se dědí jak z matky na syna, tak z otce na dceru a obráceně. Konfliktní lidé ať se jedná o XX či XY do kolektivu nepatří (pokud mají možnost dělat problémy) a rozhodně nepatří na vedoucí pozice.
Mám velmi dobré vztahy s muži, kteří pracovali v zahraničí v EU a v Americe, ale blbouni obecní co nevystrčili nos z okresu a drží se máminy sukně, jsou nejhorší...
01. 12. 2012 | 15:42

Nuba napsal(a):

Promiňte mi, hlavně tedy pánové, ale tady jde přece o něco jiného

Pokud budete neustále ženy nutit, aby se do vedoucích pozic dostávaly metodami mužů, čili bojem kdo z koho, tak nakonec si z žen vypěstujete jakési svoje mutanty a dojde na slova Nostradáma, či kdo to byl, který prorokoval, že konec světa nastane, až se ženy budou podobati mužům. Což se může ve velice krátké době stát, protože do nich pořád pěchujete ty svoje chlapské manýry. Pokud je žena v prostředí mužském, tak nutně musí používat jejich metody a stává se z ní něco na způsob mužatky. Jen ve větším počtu žen se mohou prosadit jejich odlišné vlastnosti, jinak jako ženy se svým citlivějším vnímáním života a s jinými pohledy na řešení problémů budou tzv. chlapům pro smích.
A mohu vám sdělit zajímavou myšlenku. Hodně mužů, kteří jsou doma pod pantoflem, potom místo doma, kde si ani neškrtnou, vyřvává vztek na ženy na internetu, A taky si tam řeší svoje selhání v sexu nebo mají problém s velikostí svého pohlaví. Trošku se nad sebou zamyslete, nemelte pořád ty svoje mantry o schopných, schopnějších a nejschopnějších. Ty boje neoliberálů o to, kdo je nejlepší, jsou totiž příčinou té tzv. blbé nálady. Protože nakonec nejschopnější může být jen jeden. A ti ostatní bohužel a z toho pramení i ty frustrace.V severských státech mají na řízení společnosti i firem ženy mnohem větší podíl než u nás a je i z tohoto pohledu zajímavé, že jediné měřítko, které by mělo být pro řízení čehokoliv stanoveno, to je spokojenost lidí, je v těchto státech vysoko nad námi. Jak je to možné ?
Připadá mi to spíš tak, že muži mají z žen strach. Ony skutečně nejsou hloupější, jak by se mohlo z platové diskriminace na první pohled zdát. Proto se ti chlapi asi cítí ve svých pozicích ohroženi a drží spolu. Přece si nepustí mezi sebe ženské, které by jim tu partičku rozbily a hraní si na vojáčky by možná skončilo. A to oni nechtějí, protože se tím baví od začátku věků. A chtějí v tom pokračovat, i kdyby na to měl celý svět doplatit.
Drazí přátelé, stojí vám za to, dělat ze sebe pořád kašpary ? Proč nevyužijete ve prospěch všech šanci, která se nabízí ? Opravdu vám to ta bájeslovná mužská ješitnost nedovolí ?
Sklopte trošku to svoje kopí, než vám uvadne.
01. 12. 2012 | 15:44

fafnir napsal(a):

Viola
nikoli,jedna nefrologie,druhá kardiologie.Dost tvrdé obory.
01. 12. 2012 | 15:50

Vandal napsal(a):

evix napsal(a):

Školství je femizované z toho důvodů, že muži za ty peníze učit nechtějí Vandale!!Tak tu neplácejte a pokud Vám tak leží na srdci školství, tak mazejte učit a nepindejte!

yyyyyyyyy

nic se neděje, v klidu se tu vyřvěte, zde můžete, tady to není jak u vás v práci, tváří v tvář šéfovi jste určitě andílek, živě si to dovedu představit.
Víte co je zajímavé? Pokaždé, když napíši, že školství je feminizované, a tudíž v úpadku, dostane se mi odpovědi, že feminizované je proto, že muži za ty peníze učit nechtějí. O to se ale já nehádám, to je přece jasné. Já jen tvrdím, že, teoreticky, kdyby tam dali slušné platy, aby se vrátili muži - učitelé, zvedla by se úroveň školství. A o tom to je!!!! Už chápete tu souvislost s kvotami? Nacpěte někam 95% ženských, a uvidíte, jaký to vezme konec.
01. 12. 2012 | 15:53

fafnir napsal(a):

Nuba
že byste nebyla schematická,to tedy jste.Drsní rvaví muži,citlivé všechápající ženy.Ach bože.vy feministky nejste sto pochopit prajednoduchou myšlenku,že každý je jedinec,a každý s jinými vlastnostmi.Z toho pramení váš pocit,že musíte s muži bojovat,místo abyste kooperovali.doma,v rodině,v povolání.
Ale v povolání nebo zaměstnání o výkon jde ne, že ne.Jinak totiž můžete mít kvoty jaké chcete,ale když budete muset zaměstnat někoho jen kvůli pohlaví,nikoli schopnostem a schopnosti prostě makat,úvazek neúvazek,protože jinak konkurence zaplní vaše místo,a vy skončíte na pracáku všichni.A ještě jedno hrozí z těch kvot.Když 40% pro ženy,tak proč k ne k tomu 4% pro čtyřprocentní menšinu,a 1% pro nebílé etnikum.Kde skončíte?
01. 12. 2012 | 16:08

evix napsal(a):

Vandale , Vy jste úplně mimo, nikdo do školstí nenacpal 95% žen, muži prostě odešli jinam, hlavně po revoluci jich spousta naklusala do firem se zahraniční účasti. A někdo učit musí. Muži chtějí mít větší finanční ohodnocení, nic víc...
Mimochodem krize ve zdravotnictví nastává zrovinka v dnešní době, jelikož v rámci úspor se omezují počty zdravotních sester. Lékařů je dostatek, ba nadbytek, ale nemá se kdo starat o pacienty. A proto je i Kuba ve střední délce života před námi...paradox, že...
Na šéfa milá nejsem a pravděpodobně se mě chce zbavit, proto mi hledá jiné místo ve firmě...což mi vyhovuje.
Asi máte ten mindrák jak píše Nuba...
01. 12. 2012 | 16:08

evix napsal(a):

Fafnir, to co tu popisujete funguje v Albánii, v celé severní Africe, na blízkém východě a všude je tam mír, blahobyt, neví co je to válka, hlad se jim vyhýbá...prostě ráj na zemi....
01. 12. 2012 | 16:11

fafnir napsal(a):

evix
asi je dobře,že jste opustila školství.Zřejmě vám dělají potíže cizí slova.Ta místa,která popisujete se nevyznačují kooperací obou pohlaví a volnou soutěží,ale nad a podřízeností.
01. 12. 2012 | 16:16

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

a co 40% zastoupení žen v hlubinných dolech?
01. 12. 2012 | 16:26

Vandal napsal(a):

evix

Asi máte ten mindrák jak píše Nuba...
01. 12. 2012 | 16:08

xxxxxxxx

myslím, že ti, kteří nejsou schopni vlastními silami a schopnostmi se vypracovat na vysoké posty, tak to zkouší jiným způsobem a volají po kvotách, aby se na tyto posty dostali přes pohlaví. Je zajímavé, že úspěšné manažérky kvoty odmítají. Proč? Že by trpěly mindráky?
01. 12. 2012 | 16:37

Viola napsal(a):

Nuba

15.44 velmi dobré
01. 12. 2012 | 16:50

Nuba napsal(a):

fafnire
bohužel, statistika nuda je, má však skvělé údaje, a ty nejdou zpochybnit, to máte smůlu. Muži a ženy odlišní jsou, fyzicky i psychicky a hrabejte si nohama do země jak chcete. Historie světa je historií válek a muži jsou agresivnější než ženy, o tom zase praví různé statistiky v kriminalistice. Ani peříčkem se vás nechci dotknout, na jedné straně je to dobře, jste ochránci, ale na té druhé, čeho je moc, toho je příliš. A žena i muž mají jít spolu a tvořit svět, ne že žena má být muži podřízena, protože on je v nějakých ohledech lepší člověk.
Prostě vám to tak vyhovuje a nechcete vzít na vědomí, že dnešní svět je jiný než před sto lety, jak hospodář "poróčel" . To je minulost. Konzervativci, arogantní dominátoři, pohodlní povaleči, ješitní egoisti, prudérní katolíci, teď nevím, koho jsem ještě vynechala, pomozte mi s tím, možná do žádné té kategorie nepatříte, nerada bych někomu ublížila, těm se to jistě líbit nebude. Ale svět se vyvíjí, muži ztratili svoji tradiční roli "vládce". A to se jim nelíbí, to chápu. Brání se. Tápou. Možná se jim nelíbí, že by měli dětem utírat pokakané zadečky. Muž je na tu práci "lepší" a žena na tu horší, podřadnou. Ale ženám by měla být dána možnost bez zbytečných a hloupých bojů, aby se zapojily do řízení světa, jehož jsou součástí stejně jako muži.
Nevím, co hájíte, proti čemu tak bojujete, čeho se obáváte ? Ženy a muži jsou stejně chytří i hloupí, intelektem to není, ale jsou rozdílní v mnoha jiných ohledech, proč by toto nemělo být bráno v potaz ?

Naše společnost je prý hodně tolerantní, k nevěře, homosexuálům, k různým úchylkám, taky jsme hodně sekulární a já nevím co ještě, ale jak dojde na ženy, tak halt ! K vařečce, do postele a do kuchyně. Tolik zastydlosti bych opravdu neočekávala. Jakákoli debata na toto téma vždycky začne a končí útoky na ženy, kde se přiživují různí rádoby chlapi. Děláte, jako by vám ženy usilovaly o život.

Tak si to tak neberte, uvidíte, že se vám potom uleví
01. 12. 2012 | 16:54

Viola napsal(a):

fafnire

"A propos,kvotami urážíte všechny schopné ženy,a že jich je mnoho. "

Ne, ne, ty které se snad už ozvaly jako, že by se mohly kvotami cítit uražené, jsou většinou svobodné a bezdětné a velice tvrdě na sobě pracovaly, aby dosáhly toho, čeho dosáhly a vpodstatě by těm kvotačkám záviděly. Ty kvotačky by byly ženy třeba s jedním dítětem, kterému se nějaký čas věnovaly a kariéru daly stranou a mírně jim ujel vlak, ale neztratily nic ze svých schopností a chtějí dělat více. Dnešní žena málokdy se i s dětma (1 nebo 2) dostane do vyšší pozice. Není nad zralou ženu, která vychovala děti a má vzdělání.
01. 12. 2012 | 17:01

vasja napsal(a):

Tak si ženský založte Stranu žen, když jste tak chytrý, leč utlačovaný a logicky budete vládnout městům, krajům a i republice.
Tak hupkydupky.
01. 12. 2012 | 17:03

fafnir napsal(a):

Nuba
nejen evix neví co je takovépro vás cizí slovo kooperace.Zřejmě i vy,když mi na moji poznámku,že ženy a muži nemají proti sobě bojovat,alébrž kooperovat.A vaše odpověď cituji:" A žena i muž mají jít spolu a tvořit svět, ne že žena má být muži podřízena, protože on je v nějakých ohledech lepší člověk."
takže Nubo,když už nevím,je tu Google.A koukám,že když nevíte,nastoupí nacvičené schema.A pro vaši informaci slovníček:
kooperace - spolupráce, součinnost, spolupůsobení lidí, kteří jsou zainteresováni na efektivním výsledném produktu svých společných aktivit ..
submisivní - podřízený
dominantní - nadřazený
tak a teď ještě jednou a pomalu
BTW,po vaší odpovědi chápu vaši touhu po kvotách
Viola
ty primářky jsou vdané,a mají děti.Mimochodem,urazila jste i moji ženu.Není primářka,je chemik,nyní už měsíc se mnou v důchodu.Prý vám děkuje,a to ona takové ženy nazvala neschopnými kvotkami.BTW máme i vnoučata,takže jste mimo.
01. 12. 2012 | 17:40

santawizard napsal(a):

šovinismus a feminismus je hlava a pata stejné mince ,podobně jako že odborníci a odboráři jsou hlava a pata druhé mince.
01. 12. 2012 | 17:48

JAHA napsal(a):

Nuba napsal(a):

Promiňte mi, hlavně tedy pánové, ale tady jde přece o něco jiného .

A prepacte i Vy mne, i Evix i ciastocne Viola.

Zhodou okolnosti, osudom, nazvite si to ako chcete, napriek tomu, ze som nebol v ziadnej strane (netvrdim, ze ma s tym neustale neotravovali, psychicky ma spracovavali a pod.), uz rok po skonceni skoly som sa stal veducim oddelenia v pomerne velkej firme. Oddelenia, ktore som zacal budovat, lebo tam dovtedy nebolo (ASR). Ako ano, ako nie, podarilo sa mi z podnikovych zrojov dostat z inych odborov a usekov len takych zamestnancov, ktore nikto nechcel, lepsie povedane, radi sa ich vzdali (a to i veduce - zeny). Boli to IBA zeny. Po case som zistil, preco sa ich ini radi vzdali. Jedna bola typ ako evix (zlostnejsia, agresivnejsia), druha ako viola, tretia ako nuba (za vsetko moze riesenie si muzskych komplexov...), dalsia este k tomu "drbna", ina nymfomanka dve, ktore to uz len chceli doklapat do dochodku a na novej kancelarskej technike sa ucit nechceli...
Na roznych veducich funkciach robim doteraz (piaty podnik), pritom som nepobehal svet a maminej sukne sa nedrzim. A vacsinou som mal kolektiv, v ktorom vyrazne pravazovali zeny. A doteraz zajdu i v praci za mnou aj so svojimi osobnymi problemami. Poznal som preto rozne typy. A dovolim si preto povedat - mozno si to neuvedomujete, no to z vas tryska zakomplexovanost, hoci si to mozno neuvedomujete.
01. 12. 2012 | 17:48

JAHA napsal(a):

Tym IBA zeny som myslel SAME zeny a nie hodnotenie kvality, teda, ze som zacal pracovat s cisto zenskym kolektivom. To dodavam pre pripadne velmi nastartovane feministky
01. 12. 2012 | 17:51

Ludwig.II napsal(a):

Sice jsem se chvilkami v článku ztrácel, nevěděl jsem, zda je autor pro nebo proti, , což se mi stává zejména u politologů a filozofů, ale dočetl jsem ho do konce a mohu jen souhlasit. Nejsem odborníkem, ale náhodou ve svém okolí mám několik žen ve vysokých manažerských pozicích. Jejich silná negativní reakce na rozhodnutí hovoří za vše.
01. 12. 2012 | 18:07

gytaoggova napsal(a):

Pánové plácají, kouska logiky to nemá, ale vůbec se nad tím nezamyslí. Jde o to, že dokud ženy pracují na pozicích, kde se musí makat, pak je všechno v pořádku a vítězí ten schopnější nebo ten, kdo má lepší podmínky pro výkon práce. Ale když by se měla žena dostat až na samý vrchol pyramidy, tam, kde jde už jen o moc delegovat práci na ty druhé, tak tam už pro ženu není místo. Takže ty kvóty ve velkých společnostech docela chápu.
01. 12. 2012 | 18:15

Nuba napsal(a):

JAHA

víte pane, to si tady můžeme argumentovat dokola, kdo kdy potkal jakého muže nebo ženu a kdo byl lepší nebo horší. Možná to tak bylo, jak říkáte, ale z toho nemůžete vyvozovat nějaké obecné vzorce.

Bohužel, mnohdy právě proto, že se do vedoucích pozic nemohou dostat ženy s jejich odlišnými vlastnostmi, tak se tam dostávají ty s těmi mužskými. S jejich dravostí, bezohledností a mnohdy intrikařením a používáním tzv. ženských metod. To je fakt. A právě proto se jak na politice tak i v chodu firem nic podstatného nemění. A potom muži právem poukazují, tak jako Vy nebo i jiní na političky nebo manažerky, které ženám nedělají dobrou reklamu. Je to výsledek vaší mužské výchovy. Ve větší míře se tam mohou dostat nemorální kariéristky a když se ženská "vyvede" v mužském provedení, tak je mnohem horší než muž.

Výzkumy hovoří jasně.
„Existuje kritická hranice zastoupení určité menšiny, když je menší než třicet procent, přizpůsobuje se většině. Až když přesáhne tuto mez, chová se přirozeně, přináší do majority své názory, své hodnoty,“ objasňuje Adamusová, proč se některé političky chovají v politice podobně tvrdě a necitlivě jako jejich kolegové. „Dokud jsou ve vládě tři ženy z šestnácti a dvacet procent v parlamentu, nemohou v politice nic změnit,“ konstatuje Adamusová. I když 60 procent žen má vysokoškolské vzdělání, stále o všem rozhodují muži. „Ukázalo se, že ženy dokáží uspět, je to jen otázka času, kdy to začne být normální i v politice. Ale ještě nejsme zvyklí, že se ženy podílejí na rozhodování,“ říká koordinátorka organizace Fórum 50procent.

Neříkám nic jiného, než že muži i ženy jsou stejně chytří a hloupí a že mají svět tvořit spolu tak, aby co nejvíce vyhovoval jak ženám, tak mužům. Nevím, co se Vám na tom zdá agresivní. Když čtu, jaký to vzbuzuje většinou u mužů odpor, tak si nemyslím, že to projde, asi nejde nic lámat přes koleno, že. Ono ve své době bylo i otrokářství bráno jako zcela normální. A ženy neměly volební právo, to bylo taky normální, a někde musejí chodit zahalené a dělají se tam obřízky, taky si myslí, že je to normální. To máte těžké. Takže se nezlobte na ty, které přemýšlejí, nechtějí neustále opakovat stejné vzorce. Kdyby se svět nevyvíjel, a ženy na tom měly, mají a budou mít podíl, tak bychom pořád žili v jeskyni a lovili mamuty.

Jinak můžete, ale samozřejmě nemusíte věřit tomu, že jsem hodná a věrná manželka, která respektuje svého muže, milující a starostlivá matka 4 dětí a babička 5 vnoučat, která vleče svůj "úděl" na zádech zodpovědně a nejlépe jak umí a co dokáže zvládnout. Ne vždy je posvícení, starostí a problémů je mnohdy víc než dost. To mi ale nebrání se zamýšlet, co by se dalo v životě změnit k lepšímu.

Myslím si, že větší zastoupení žen v řídících funkcích by pomohlo i těm ostatním, aby se jim žilo i s jejich ženskými vlastnostmi a starostmi co možná nejlépe.

A teď si jdu na jedno do hospody :)
01. 12. 2012 | 18:25

Jo napsal(a):

Vychází z nenávisti vůči křesťansko-židovskému pojetí světa a z revoluční víry plánovačů nového budoucího lidstva.
--- To ano, ale pokud je mě známo židé si toto pojetí zachovávají a chrání. Ovšem zároveň pomocí financování a propagace levice v mediích a propagace liberalismu a sexu v mediích, utočí na křes%tany a na lidi , co jsou bez víry (a tím pádem někteří bez pevných hodnot. )
01. 12. 2012 | 18:53

JAHA napsal(a):

Ad: Nuba

Pravdaze Vam verim. Ale, ked si precitate svoj predchadzajuci vstup, pouzivali ste v zapale pisania klise, alebo tomu naozaj verite, co ste napisali? Napr.

A mohu vám sdělit zajímavou myšlenku. Hodně mužů, kteří jsou doma pod pantoflem, potom místo doma, kde si ani neškrtnou, vyřvává vztek na ženy na internetu, A taky si tam řeší svoje selhání v sexu nebo mají problém s velikostí svého pohlaví. Trošku se nad sebou zamyslete, nemelte pořád ty svoje mantry o schopných, schopnějších a nejschopnějších.
Alebo
Konzervativci, arogantní dominátoři, pohodlní povaleči, ješitní egoisti, prudérní katolíci, teď nevím, koho jsem ještě vynechala, pomozte mi s tím, možná do žádné té kategorie nepatříte, nerada bych někomu ublížila, těm se to jistě líbit nebude. Ale svět se vyvíjí, muži ztratili svoji tradiční roli "vládce". A to se jim nelíbí, to chápu. Brání se. Tápou. Možná se jim nelíbí, že by měli dětem utírat pokakané zadečky. Muž je na tu práci "lepší" a žena na tu horší, podřadnou. Ale ženám by měla být dána možnost bez zbytečných a hloupých bojů, aby se zapojily do řízení světa, jehož jsou součástí stejně jako muži.
Atd.
Ked tu teda niekto ma vlastnosti a predstavy, ktore popisujete, tak ten, ktory pouziva zovseobecnujuce - ONI. A jedno, ci ui to INI MUZI (ako nielen vy tri pisete), alebo ONY ZENY (ako - no nejake protizenske vyjadrenia a la vareska, postel, deti ako opozit k podpapucovosti, "selhani v sexu"..., som tu od od muzov zatial nevidel).

P. S. Dalsim bojovnickam na ich pripadne poznamky uz dnes asi nebudem reagovat, lebo by som
01. 12. 2012 | 20:09

JAHA napsal(a):

P. S. ...lebo by som napisal asi to iste:-)
01. 12. 2012 | 20:10

evix napsal(a):

fafnir napsal(a):
evix
asi je dobře,že jste opustila školství.Zřejmě vám dělají potíže cizí slova.Ta místa,která popisujete se nevyznačují kooperací obou pohlaví a volnou soutěží,ale nad a podřízeností.
.......................
Já ve školství nikdy nepracovala :-D :-D
Asi fakt Vám jinak funguje mozek, psala jsem jen svůj názor na femizované školství. HIHI
01. 12. 2012 | 20:21

evix napsal(a):

gytaoggova napsal(a):
Pánové plácají, kouska logiky to nemá, ale vůbec se nad tím nezamyslí. Jde o to, že dokud ženy pracují na pozicích, kde se musí makat, pak je všechno v pořádku a vítězí ten schopnější nebo ten, kdo má lepší podmínky pro výkon práce. Ale když by se měla žena dostat až na samý vrchol pyramidy, tam, kde jde už jen o moc delegovat práci na ty druhé, tak tam už pro ženu není místo. Takže ty kvóty ve velkých společnostech docela chápu.
.............................
Velmi přesně napsáno..JAHA já Vás tak lituji, že jste musel pracovat se ženami :-D
Víte já jsem jen dělnice ( Hyundai) a na žádné jiné místo jít ani nechci, mám totiž své koníčky a i když jsem mohla jít někde výš (podnikání), nešla jsem. Baví mě zahrádka, kde experimentují s liliemi, chtěla jsem vychovávat děti, malovat si (zájemci jsou z ciziny :-D)
Ale naštve mě blbý článek, je prostě blbý. Spousta mladých žen, které jsou schopné, nemají šance dělat co chtějí, protože tam sedí neschopní muži, jako můj šéf, zvaný ostatními muži vorvaň.....
01. 12. 2012 | 20:37

JardaV napsal(a):

Dopadne to tak,že si vrcholový management pořídí dobře placené "matrace".Další opatření EU bude norma,jak studená má být studená voda v kohoutku,a jak teplá.
Když se blbne,tak na evropské úrovni.Měli by se ti "umělci" spíš zeptat žen,jestli opravdu touží po vedoucích funkcích,ne korytech,ale takových,kde se opravdu maká.
Každá inteligentní a schopná žena ví,že taková pracovní funkce na vrcholu bude za
něco - tedy za extrémní pracovní den.To si může dovolit žena,která se nestará o děti.
Jinak je obětuje.Žádná zaplacená chůva nebo internet mámu nenahradí.Asi by bylo rozumnější nechat to na přirozeném tržním vývoji.Jinak jsou ty podmínky nastaveny tak,že velká firma "unese všecko".A zároveň je nepochybné,že úředníci Unie hledají
dobrá koryta pro svoje manželky.To u nás už funguje 23 let,takže nihil novi sub sole.
01. 12. 2012 | 21:01

pusťte ženy k lizu napsal(a):

to kvótování se má týkat dozorčích rad velkých podniků. U nás v současné době můžeme pozorovat velké rošády, kdy parta mužů se různě stěhuje z jednoho ministerstva do dozorčí rady tohoto, pak zas do vedení jednou různých polostátních podniků a zpět. Je to takové škatulata škatulata hejbejte a pořád stejní lidé se a těžko tam pronikne někdo zvenčí neřku-li žena. Možná je cílem té kvóty to, aby se dostal někdo zvenčí mezi tuto partu a naboural tak ty struktury a došlo ke změnám.
Aby se to trochu zamíchalo.
01. 12. 2012 | 21:45

vorvaň napsal(a):

to evix
To se ti to machruje, když máš celý den venušiny kuličky !
01. 12. 2012 | 22:27

Petr z Tábora napsal(a):

Svého času kolovala příloha o tom jak tiše umřel zdravý rozum. Mnohá opatření Bruselu jsou toho příkladem. Rozhodují namnoze lidé vzdálení každodennímu životu.

Hezký blog "o kvo..kvo...kvotách" o tom napsala nedávno naše bývalá ministryně spravedlnosti, jindy se stylizujícído role sex.dračice.
Podíl žen ve vedení firem přeci není o rovnoprávnosti, možná tak v nějakém úřadě kde i vedoucí oddělá zákonné hodiny a má padla. Ve výrobních a obchodních firmách to je práce od rána do večera, dobře placená, ale v neustálém stresu atd. Pracoval jsem u zahraniční firmy s gen.ředitelkou Rakušankou. Byla to chytrá, hezká, komunikativní a velmi pracovitá dáma, ale ve středním věku neprovdaná a bezdětná - prostě potenciální rodinný život obětovala ve prospěch kariéry - a o tom to je. Ne o tom, že přinesou ženský prvek do vedení - houbelec, musí mít instinkty obdobné chlapovi, protože to tato práce vyžaduje.
01. 12. 2012 | 22:33

pusťte ženy k lizu. napsal(a):

Petr z Tábora

pěkně děkuji za ty chlapské instinkty. Že se líhne ve skříních čisté prádlo, že se lednička sama plní jídlem a že je doma pořád čisto samo od sebe, tudíž si můžu přijít z práce kdy mne napadne, to je tedy pěkně divný chlapský instinkt.
Pak se divíme, že je tolik samoživitelek a že ženy jsou chudobou ohroženy víc než muži.
01. 12. 2012 | 22:46

JAHA napsal(a):

Ad: evix
JAHA já Vás tak lituji, že jste musel pracovat se ženami :-D

Rozhodol som sa, ze teda este odpoviem.

NIKDE som nepisal, ze je problem, ze som pracoval a pracujem VACSINOU so zenami. Lepsie by ste mali citat, co som pisal. Hlavna sprava toho, co som pisal bolo, ze si trufam povedat, ze poznam rozne zeny a ich rozne chovania v roznych situaciach, dokonca i specialne intimnych pre zeny. Predstavte si, ze som chodil i do vyroby, sam som si odpracoval pracu napr. na lisovacom stroji na plasty, ktore obsluhovali robotnicky, na poli, kde sme v jednom podniku pestovali zeleninu i kvety...A predstavte si, som aj s nimi som sa rozpraval, i ich pocuval, ake maju problemy, starosti i radosti a snazil sa i ich riesit. Takze mohol by som pouzit tiez rozne vysmesne a expresivne vyjadrenia na niektore zenske crty. No ako ste si vsimli, to som neurobil,
01. 12. 2012 | 23:16

Josef K. napsal(a):

No, milý autore. Zcela sovětská výchova. Toto byste v U.K. nenapsal, že?
Neboť by s Vámi druhý den nemluvil ani jeden soused, mimo ruského oligarchy.
Předpokládám, že si doma topíte, autore uhlím, které Vám nosí partnerka v putně
mezi vařením a ukájením Vašich sexuálních potřeb a přepisováním Vašich mentálních pokrutin brkem. Mezitím jí za odměnu přetáhnete řemenem.

Bože, co se to v této zemi narodilo...Že by nadsamec Zdeněk Nejedlý? A všechny?
01. 12. 2012 | 23:22

Petr z Tábora napsal(a):

to pusťte ženy k lizu 22:46:
Psal jsem o pracovním vytížení manažerů v produktivní sféře, kteří z toho důvodu nemají čas na další stránky života. Vůbec jsem nerozlišoval muže a ženy.
Něco mi podsouváte a přesouváte diskusi na oblast rolí muže a ženy v domácnosti - také zajímavé téma. Feministku bych doma nesnesl, to mě tipujete dobře. Rodina má tvořit tým, který si vychází vstříc.
PS.
Jdu se podívat do ledničky co se tam vylíhlo ke svačince. Jsem už sto let ženatý.
02. 12. 2012 | 08:58

pusťte ženy k lizu napsal(a):

Petr z Tábora

Psal jsem o pracovním vytížení manažerů v produktivní sféře, kteří z toho důvodu nemají čas na další stránky života.
proč u muže, který obětuje potenciální rodinný život ve prospěch kariéry to je chvályhodné a u ženy vám to vadí?

Copak jde jen o to, mít někde děcko a dlabat na něj? Mít děcko, které je pro toho muže vlastně cizinec.

Proč se po ženách chce, aby se obětovali dětem a muži zas kariéře.

Něco změnit je třeba.
02. 12. 2012 | 09:07

šašek z Jihlavy napsal(a):

Nuba napsala:
"Ve větší míře se tam mohou dostat nemorální kariéristky a když se ženská "vyvede" v mužském provedení, tak je mnohem horší než muž."

Když jsem to přečetl, okamžitě se ni vybavila někdejší programová ředitelka z Novy, paní Šmuclerová. S tí jejím manžílkem, který si liboval v interwiev s různými podivnýni či něšťastnými existencemi, to byla dvojka k pohledání. Muž a žena - jeden za 18, druhý bez dvou za 20. Už tenkrát v těch dřevních začátcích mi došlo, jakou to ten vyčůraný Železný sehrál s národem habaďůru. Však na to nakonec dojel.
kapča napovídá, že prý scrawling czech!
02. 12. 2012 | 13:16

šašek z Jihlavy napsal(a):

Petr z Tábora
Taky máme v ledničce líheň. Násadu tam ale snášíme oba, teď je na trhu povedené svatomartinské. Aby nevyschlo, společnými silami ho opečováváme. Doporučuji růžové a bílé z Kobylí.
02. 12. 2012 | 13:21

Petr z Tábora napsal(a):

To šašek z Jihlavy - jste skoro soused
Máte dobrý vkus. Já piji mléko starců = červené víno. Ve vinotéce u nádraží stáčená španělská Crianza - 85Kč/l, barikované, tmavá barva,i každá návštěva byla potěšená.
Pěknou neděli. Teď už musím ven, pohyb je zdravý.

PS. Ti Šmuclerovi se teď rozvádí.
02. 12. 2012 | 13:56

eko-amater napsal(a):

V tomto s autorem souhlasim. To by potom skutecne mohli vyzadovat, aby v zamestnanich, kam se hodi spise zeny, bylo zastoupeno minimalne 40 % muzu (napr. v modelingu bude 40 procent panskych "modelek", nebo v nemocnicich bude 40 % zdravotnich bratru).
02. 12. 2012 | 16:30

pusťte ženy k lizu napsal(a):

eko-amater

bylo by to krásné, kdyby z obálek časopisů koukalo na ženy alespoň 40% urostlých mužů. Kdyby bylo zřejné, že hemoroidy nejsou ženská nemoc(současná reklama na jakýsi lék na hemoroidy je adept na výhru prvního místa v soutěži o sexistické prasátečko) apd.Kdyby byly i módní přehlídky s mužskou módou a muži to trochu sledovali, bylo by na ulicích veseleji.

A muži v roli zdravotních bratrů by naše zdravotnictví mohli jen zlepšit. Naštěstí i zde již máme první vlaštovky a a jejich počet se bude v tomto neprávem zfeminizovaném oboru jen zvyšovat.
03. 12. 2012 | 08:28

feminista napsal(a):

Vraťme se tak trochu k původnímu textu pana Tomského. Hned v prvním odstavci autor deformuje fakt, že kvótu původně nikdo nepřipravoval, nepředpokládal. Vychází se zde z letitého závazku, že státy EU samy vyrovnají dobrovolně a uvědoměle tuto zjevnou a neodůvodnitelnou nerovnováhu, že ženy mají oproti svému vzdělání výrazně nižší reálné možnosti.
V druhém odstavci autor pokládá některé otázky, na něž je nutno odpovědět. Přijatá direktiva EU neřeší postup a podrobnosti realizace naplnění kvóty. Rozhodně dnes bohužel mnohde platí, že o přijetí spíše rozhoduje sex, než nějaké schopnosti prokázané diplomy. Jsou snad ženské diplomy méně platné, než ty mužské? Asi nejde o diplomy samotné, ale o specifické předpoklady, jež brání spravedlivému výběru. Co třeba politická příslušnost, finančně protekční vlivy apod. Jaký kariérní postup čeká ženu ve firmě, která k tomu není nucena žádnou kvótou? Ženám jsou apriori profesní vzestupy znemožněny, protože o pravidlech vzestupu rozhodují muži. Ano, řada příkladů dosvědčuje, že větší podíl žen na řízení firem vede k vyšší výkonnosti, resp. Nejsou známy masivně negativní účinky podílu žen na řízení firem a kolektivů, tedy žádná škodlivost a nevýkonnost není nikde objektivně prokázána. Chudneme již dnes za řízení mužů a nepochybně se chudnutí a bohatnutí bude periodicky dostavovat i za společného řízení, protože řízení firem v jakémkoli obsazení většinou vůbec nemá vliv na obecné přírodní či finanční katastrofy. K situaci konkrétně ve Švédsku se neumím vyjádřit, ale podmiňovací způsob v uvedené argumentaci svědčí o tom, že jde jen o předpoklad, jenž může kdokoli označit snadno za pohodlný předsudek.
Dotčené manažerky ve čtvrtém odstavci jistě hodnotí současnou situaci na základě dosavadních individuálních zkušeností; opět se zde setkáváme s podmiňovacím způsobem argumentace, protože zkušenosti s naplněním kvóty nikdo nemá a tak jsou racionální obavy na místě. Příznačná pro argumentaci autora je i skutečnost, že předpokládá, že jsme již zapomněli na úvodní odstavec, a že budeme brát vážně námitku ohledně nevhodné feminizace školství. Mluvíme o řízení, nikoli o kvótě paritní povinné zaměstnanosti. Nejsme zapomětliví a držíme se tématu.
V pátém odstavci konečně přichází nejsilnější argumenty o „přirozenosti“ mužů a „přirozenosti“ žen. Je to jedna z nejstarších proměnných v nekonečně zbytečné „diskuzi“, v níž už byly dávno odkryty androcentrické myšlenkové vzorce explicitně nepřátelské vůči ženám. Výklad by byl neúměrně dlouhý, ale na požádání jej rád podrobně poskytnu. (jeden z nejlepších zdrojů výkladu: Nagl-Docekal, Herta, Feministická filosofie, SLON 2007) Tedy jen velice zkráceně. Přirozený řád pohlaví neexistuje. Pokud by existoval, nešlo by na postavení mužů a žen nic změnit. Přirozeností jsou jenom tělesné odlišnosti, nikoli sociální role postavená na normách, které rozhodně nemají v přirozenosti opodstatnění a proto nás odlišují od zvířat. Pokud by někdo dnes trval na tom, že sociální role je determinovaná tělesnými znaky můžeme se rovnou vrátit k rasismu a potažmo všem formám otroctví vyplývajících z momentální přirozené síly.
04. 12. 2012 | 05:32

feminista napsal(a):

To, že dnes mohou ženy dědit, volit, studovat a konkurovat mužům ve světě „nelítostné konkurence“, stálo lidské (ženské) životy. Muselo to být vybojováno a mnohde ve světě zdaleka vybojováno není. Zpochybnil feminismus zásadní roli otce více než neplacení alimentů? Mnohé svobodné matky se vlastně musely feministkami stát a jít místo spolupráce nelítostně konkurovat. Evropa by dnes nevymírala, kdyby „nelítostná konkurence“ byla nahrazena soutěží s rysy fair play jako ve sportu. Kdyby se muži nelítostnosti konečně vzdali jako bezvýchodného fetiše a pochopili, že přinejmenším polovina lidstva bude vždy trpět lítostí. V takové kompromisní koexistenci bychom občas prosperovali a mohli současně mít dostatek dětí. Nelítostnost je totiž v podstatě jen nenažraností, nezájmem o ty nelítostností poražené. V následujících sociálních revolucích se pak nelítostní podivují nad nelítostností soukolí, které uvedli do pohybu. Stačilo však dodržet slovo a dobrovolně přispívat k rovnováze a paritnímu zastoupení.
Muži se při zakládání EU k realizaci spravedlivé rovnosti a paritnímu zastoupení zavázali a proto se dnes o tomto lidském právu již nehlasuje. Prostě se vyžaduje plnění slibu podobně jako placení dluhů. Chápu, že to dnes může někdo pociťovat jako „pitomost nějaké nomenklatury“, ale je to jen důsledek vlastních závazků. Požadavek paritního zastoupení vyplývá z definice lidských práv a svobod. Možná chce autor tohoto článku říci, že jemu o lidská práva nejde. Nebo třeba, že ženy nepožívají plného lidství? Jakpak by ne? Nahrazujeme právě demokracii meritokracií, o jejíž hranici opět budou rozhodovat muži v neparitním zastoupení. Rodinu klidně uchránit můžeme a je správné ji chránit. Ovšem jakou rodinu? Tu patriarchální (hierarchickou, meritorní) nebo tu demokratickou? Ženy a muži nepochybně nemají mít a ani nemohou mít stejnou roli, ale to neznamená, že tu roli bude někdo jednostranně a bez dohody určovat, meritokratorně vymezovat.
O co mi jde? Rozhodně ne o nenávist vůči křesťansko-židovskému pojetí světa. Vzděláním jsem teolog. Nejsem žádným plánovačem nového budoucího lidstva, ale volám po svobodě dohodnuté spolupráce. Nikoli někým určené. Paradoxně se zdá, že kvóta cosi určuje, ale nemusí tomu tak být. Stačilo by si na národní úrovni třeba vymyslet modifikaci paritního zastoupení v oněch řídících orgánech. V nějakém stoprocentním tělese by prostě ženy mohly mít automaticky paritní sílu hlasů bez ohledu na jejich skutečné početní zastoupení. To bych považoval za fair play a dokonce se divím, že požadavek žen je nižší než paritní. Měl by správně být 50%!
04. 12. 2012 | 05:34

M. napsal(a):

Na šovinistickou demagogii Tomského nemá smysl reagovat. Autor si asi spletl století.
05. 12. 2012 | 23:44

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy