Eurovoleb špatná volba

10. 05. 2014 | 20:44
Přečteno 3258 krát
Už 35 let financujeme drahý a podivný evropský parlament. Jeho složení není výsledkem názoru voličstva na práci Komise, nýbrž nahodilosti politické nálady, většinou opoziční vůči vládě v jednotlivých zemích a evropské volby nerozhodují o bytí či nebytí bruselské vlády, ani nevytvoří novou exekutivu. Připomíná proto ruskou dumu, je to pseudodemokratický orgán, nehádá se v něm vládní a opoziční strana, nesmí požadovat zásadní změnu, pouze radí a diskutuje v rámci integrační ideologie. A totéž platí o volební kampani, v níž nepředkládají národní strany evropský program, žádají po voličích jen souhlas s Unií a vymezují se proti nesouhlasu. Chápou volby jako barometr svého domácího úspěchu a kariérní prebendy pro své zasloužilé politiky. Není proto divu, že účast ve zbytečných volbách stále klesá a dosáhla už jen 43 procent. Kampaň totiž přispívá k „existencionálnímu zmatení voličů, kteří nevědí, kam vlastně patří, kam spěje jejich stát, a jestli s hybridní a nečitelnou Unií jejich politici vůbec mohou něco dělat.“ (Profesor Dominique Reynié)

Letošní volby mohou znamenat přece jen značný, byť nikoli zásadní obrat, protože po úvěrové eurokrizi jižní Evropy a hospodářské stagnaci severního eura, která ještě zdaleka neskončila, budou obrazem rostoucí skepse voličů. A jistě právem. Politici všech stran podporovali spotřebu a úvěry, nikdo banky ani státní deficity nebrzdil a ze společné měny učinili zářný projekt sjednocení Evropy a blahobytu. Lidé za to zaplatili vyššími daněmi, stagnantními příjmy a v sedmi státech tragickou nezaměstnaností a emigrací. Malé země Lotyšsko a Estonsko odliv mladých lidí pravděpodobně nepřežijí.

Integrační a dotační byrokratická nadvláda životní úroveň Evropanů stále snižuje a zatím ani anglická snaha Brusel reformovat jediné nesmyslné nařízení nezlikvidovala.

Není divu, že pozitivní obraz Unie od posledních eurovoleb klesl zhruba z 50 na 30 procent a v takovém ovzduší by měly nacionální anti – federalistické strany získat výrazný počet hlasů a zvýšit svoji reprezentaci z dosavadních 12 nejméně na 20 procent. To je ovšem z mnoha důvodů nejisté. Hlavně proto, že se těmto stranám nepodařilo vůči Unii vytvořit pozitivní alternativní program. S výjimkou Německa protestují proti stávajícím politikům per se – intuitivně považují unijní konsensus za ideologii politické oligarchie, která občany nejen okrádá, ale ještě se jim nesmyslně plete do života. Volit anti-politické politiky je problematický paradox (Česko, Itálie). Nacionalisty volí zatím převážně chudší lidé a ti vidí hlavní problém Unie v neomezovaném přílivu přistěhovalců, což je jen jeden ze symptomů univerzální politiky. Negace politiky ale nestačí. Lidé se sice snadno shodnou, co všechno je na Unii špatně, ale dokud se nedohodnou, co by se udělat mělo, s ničím nehnou. Staromódní nostalgický nacionalismus pro většinu Evropanů alternativou není, rozpadu Unie se obávají a ukrajinská krize, byť odhalila bezmoc pacifistů, obavu z Evropy jednotlivých států výrazně posílila, ukázala totiž na občasnou potřebu společné evropské politiky. A natvrdlí národovci v čele s Marine le Pen, která navštívila Kreml i Krym, ještě Putinovi tleskali.

Ponechme stranou poměrně zanedbatelnou extrémní, neméně nostalgickou anti - unijní a anti - kapitalistickou levici, jako je řecka Syriza nebo německá postkomunistická Die Linke. Nacionalisté pravice se světlou výjimkou holandské Wildersovy strany svobodných a anglické Ukip (a jistě i té české a slovenské) mají velmi bizarní národně – ekonomické programy, většinou dané místními poměry – jsou protekcionistické a anti-globalistické. Dokonce i liberální Wilders nabízí vyšší sociální podpory a Marine le Pen zase vyšší dotace zemědělcům, 20 procentní snížení cen energií a paliv, likvidaci nukleárních elektráren a drastickou regulaci bank. Strany tak heterogenních programů se společně v europarlamentu těžko domluví a efektivní blok, ba naopak přispějí k ideologické jednotě unionistů. Samozřejmě v eurovolbách na tom houby záleží, jen jejich vliv doma, bude mít vliv na politiku. Už nyní přejímají antiimigrační rétoriku středopravicové strany, aniž by se ovšem odvážili něco zavést (kvalifikační kvoty).

Druhý extrém, také bez šance na reformu, vznikl na levici, která s radostí pozoruje potíže středopravicových stran oslabených nacionalisty a podle amerického vzoru sní o radikální přestavbě Unie na federaci. Má představu, že krize je příležitost. To jistě, ale nikoli „více Evropy,“ proti níž vzniká odpor! K návrhům německé Glienicke Gruppe se přidala před týdnem skupina francouzských levicových sociologů pod vedením Thomase Pikettyho, jenž se proslavil bestsellerem Kapitál, v němž jako Marx historiofilosofickou úvahou a statistikou (!) dokazuje, že vrozenou vadou kapitalismu je koncentrace bohatství a moci jednoho procenta boháčů, které by měl stát daněmi (80 %) likvidovat, aby nechudla nižší střední vrstva. Na rozdíl od pochybené teorie má manifest o vadě eura pravdu a federální fiskální unie by systémovou krizi skutečně zlikvidovala, kdyby ovšem šla vůbec vytvořit. Žádná bankovní unie nevyřeší problém osmnácti odlišných veřejných dluhů na hranici deflace, rozdílné daně a sociální náklady, jež v krizi zdražují úvěr a vytvářejí napětí a národní konflikty. A proto by dle autorů výzvy měla na začátek Francie a Německo, než to bude platit pro všechny (namísto dluhů) sdílet společnou firemní daň, zabránit daňovému úniku nadnárodních společností a část přenést na federální úroveň a tím umožnit Unii vlastní rozpočet na rozvoj investic. Navrhují založit druhou tentokrát legitimní evropskou komoru ze členů národních parlamentů, aby společný rozpočet řídili ti, kteří „ mají suverénní právo určovat daně“ a tím by měli „zlikvidovat mýtus, že Evropu mohou řídit hlavy států.“

Představa, že je existenční krize Unie řešitelná dalším obchvatem, je mírně řečeno poněkud utopická. Mezi europolitiky a občany zeje propast a současná krize vyvolala dokonce nemalou anti-unijní nenávist. Cožpak je myslitelné zařídit v demokratické civilizaci něco takového bez referenda, proti vůli většiny která si, na rozdíl od politiků, společný stát evidentně nepřeje?

Je to smutné, ale dokud se neobjeví reformátoři s pozitivní představou spolupráce států bez eura a bez integrace, bude Unie zahnívat jako dosud.

Týždeň, 12. května 2014

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

euroduma praskla guma napsal(a):

Perfektne podane zvlaste pasaz francouzskeho akademika.
Cim mensi ucast ve volbach tim lepe a s maoisty typu zastydly mozek Baroso to nikdy nemuze fungovat.
10. 05. 2014 | 21:25

Jedla napsal(a):

Ten Váš návrh na druhou komoru Europarlamentu je roztomilý.

Ačkoliv s Vašimi vývody hrubě nesouhlasím, pane Tomský, nad návrhem udělat druhou komoru Evropského parlamentu se nelze než zamyslet:

- Je to návrh euroskeptika, pravičáka, kritika "bujení" eurostruktur. Hurá, založme novou strukturu.
- Mohla by (ta nová komora) sídlit ve Štrasburku, a do svých kompetencí přivinout vztahy EU se štrasburskými nadnárodnímu institucemi (Soudní dvůr pro lidská práva, Rada Evropy), takže by odpadl posměch za stěhování Brusel-Štrasburk.
- No a co se týká daní a rozpočtu, to bych nechal na Brusel, tedy na původní, řekněme dolní, komoru Europarlamentu.
10. 05. 2014 | 21:30

Libertad napsal(a):

"Eurovoleb špatná volba" zní titulek textu nakladatele (snad knih). Asi by měl ten titulek autor článku přeložit do češtiny.
Co je pro boha "problematické" na tom , že se voliči odklánějí od volby ČSSD, ODS, TOP 09, a dlouhé etc. Volná soutěž politický stran se nemůže konat, když tady žádné politické strany nejsou. Jsou to sdružení s mafiánskýni sklony. Když tato sdružení přestávají fungovat (nezískávají hlasy) vznikají jiná na př. ANO, kam straníci ze zmíněných stran plynule infiltrují. Opakuji, že není možno naplnit text ústavy ve věci "Volné soutěže politických stran" protože neexistují. Vůbec se nedivím, že hnutí Úsvit má devět členů. Jen tak lze infiltraci a následní mutaci vizí hlásaných protagonistou zabránit.
Po vyloučení pani Samkové z kandidátky, přemýšlím volit tuto stranu do E.P E.U. Pokud bude mít ČSSD nízké preference, pak možná budu volit ČSSD. Představa, že by se E.P. E.U. dostal pan "radní" Poche je pro mně tím důvodem proč budu volit ČSSD, jen za předpokadu nízkých preferencí ČSSD. Úplně mi stačí že jiný "radní" za ČSSD -podvodník Hulínský se usalašil na Ministerstvu školství.
Již po několikráte na tomto fóru kladu otázky:
1) "proč nelze volit napříč kandidátkami politických mafiií"
2) "proč existuje 5% limit pro zápočet zakroužkovaných hlasů"
Dvě malé změny ve volebním zakona by situaci okamžitě nezměnily, z dlouhodobého hlediska by z politického hlediska vytlačili KUBY, FALBRY, a jim podobná nemorální individua.
3) "proč pro platnost místního referenda se vyžaduje 35 % účast" , ale volby do E.P. E.U. budou platit i kdyby k volbám přišlio jen (ať to nepřeháním) 10% oprávněných voličů". Kdo se bojí hlasu lidu. Já to nejsem.

S pozdravem

Sidonio Libertad
10. 05. 2014 | 21:43

manželka je dobrý sluha ale špatný pán napsal(a):

co se v tom EP už táta falbr nachrápal.
10. 05. 2014 | 22:16

Divobyj napsal(a):

manželka....

jen škoda,že nekandiduje náš pan Šláfenberg.
Přinesl by do europarlamentu nový vítr.
Euroukolébavky,europlíny,eurobažant,,,,,,,
I ten jeho hlasový projev je unikum.
Takové eurožvatlání,
10. 05. 2014 | 22:51

manželka je dobrý sluha ale špatný pán napsal(a):

divobyj,
no snad by se v tom EP nechoval jako soudruh ransdorf, kterej si tam jenom chodí píchnout příchod a pak jde do hospody.
10. 05. 2014 | 23:10

Maximus napsal(a):

Projekt EU má honosné noblesní označení a myšlenka je fakt krásná, bohužel provedení a nastavení je špatné. Otázkou je, zda ti kdo EU projektovali to:
a/ věděli kam to povede a jen mlžili - tady se nabízí jistý záměr NWO
b/ nevěděli a vytvořili Qusimoda a nyní čučí kam to spěje
c/ měli jistý záměr a za pochodu jej upravovali pro své potřeby

Problém ovšem je ten, že ti co projektovali EU už byli nahrazeni mládeží
s často podivnou minulostí......

V každém případě je dnes jasné, že aby byla EU funkční a alespoň trochu akceschopná, musel by být už dnes proveden restart a totální upgrade! Jenže ti, co by to měli udělat ze současného stavu tyjí a navíc bych jemně podotknul, že to jsou jen loutky na drátkách, těch co jsou v pozadí a kontrolují ohromné finance a majetky a globální ekonomiku! A do jejich hlav nevidíme, oni jsou v pozadí a jen pořádají různé Kosovské, arabské, ukrajinské aj. revoluce či revolty. Hlavně nevěřte na náhodu, ono to totiž do sebe docela zapadá a bude hůř, lidí totiž na planetě moc přibývá a zdrojů ubývá.
Dobrou noc.
10. 05. 2014 | 23:57

jozef napsal(a):

"Mezi europolitiky a obcany zeje propast".

Zeje propast zvana masmedia.Propast orwellovska.

Politik /"prezident"/ "je idiot",ktory/ako vieme aj od Hvizdalu/ je povinny sluzit plutokracii.
Politik je povinny slluzit panom a bohom Wall Streetu a City,panom siete agentur,panom masmedii ,majitelom stopercentnej kontroly komunikacie obcana aj komunikacie idiota-politika.

Tomsky,Tyzden,Hvizdala etc.su entity poverene likvidaciou osob /ci idei/ nevyhovujucich panom a bohom Wall Streetu a City.Entity pri vykone povolania/medialny agent zaujmov a vojnovych hier/ prevazne zbavene elementarneho ludskeho citu i elementarneho rozumu.

Tomsky brani panov svojej pracovnej sily pred Europou a pred jej najsilnejsim pojivom,eurom.Medialnu armadu vladnucej plutokracie nezaujima ani tak Cina,nedojima ju azijska konkurencia ani moslimska vitalita.Bojovou povinnostou jmasmedialnej armady je udrziavanie bohatstva a absolutnej moci vladnucich rentierov,osob zijucich z urokov.Osob koncentrujucich uz vacsinu spolocenskeho bohatstva celkovo upadajucej spolocnosti...
11. 05. 2014 | 00:36

xerox napsal(a):

evropská unie - http://goo.gl/h6DC9i

má několik desítek tisíc zaměstnanců , přesné číslo jsem se na tom jejich servru nedočetl ... neb je to zmatené jako celá eu , skončil jsem na čísle 40 tisíc , ale bude to víc ...
4 hlavní orgány , 11 podorgánů a další desítky institucí a agentur , na vlastní provoz jde 6% rozpočtu eu ...

když se k tomu připočtou úředníci , poslanci , orgány a instituce atd. a náklady na provoz ve vlastních domácích státech , musí to hodit strašnou sumu peněz a lidstva ...

za této situace navrhovat další rozhodovací komoru v eu nemá chybu ... :-)

z československa se staly 2 zdecimované kolonie bez jakékoliv perspektivy ... z pozice českého občana je tedy naprosto buřt , zda budeme dál v eu nebo ne , zda budeme mít euro nebo ne ...
z eu dostáváme zatím nějaké to kapesné , které snad převažuje nad našimi povinnými odvody a náklady na eu ...

panující současná tzv. demokracie neboli demo se ztotožnilo s multikulturalismem a celkovou globalizací všeho , že decimuje i ty vyspělé státy v evropě , které by za normálních okolností v pohodě obstály ...
za této situace nemají bývalé socialistické státy nejmenší šanci se vzpamatovat , když to nefunguje ani na jihu evropy , kde si užívaly státy tohoto vysněného dema léta letoucí ...

pro českou zem , kromě potácivé tzv. ,, samostatnosti ,, vidím varianty :

- buď zůstaneme dál ve společnosti západních států a budeme doufat , že to nějak dopadne , pozitivní perspektivu pro nás tam však žádnou zatím nevidím , spíše nekonečné hádky a nejednotnost , kdy se může např. snadno stát , že německo to odpíská a pojede si vlastní cestu a zbytek států zůstane jak kůl v plotě ...

- nebo se navrátit do společnosti velkého bratra na východě , který se taktéž vzpamatovává z pádu socialismu ale jde mu to podstatně líp a celkem dobře od ruky a navíc s perspektivou jako jednoho ze světových lídrů ... nejsem si jist , že by nás tzv. vůbec chtěl , když nestojí ani tak moc jak se zdá o ukrajinu ...

- anebo se dobrovolně přifařit jako spolková země k němcům , rakušanům ... předpokládaný problém je stejný , jmenuje se - chcete nás ... ? ....
11. 05. 2014 | 01:31

jozef napsal(a):

To Maximus

Drzat Nemcov dole a Rusov out.
To bol ciel NATA i EU.Ciel neraz aj sucho konstatovany.

Aby sa zabranilo vojnovym masakrom v zapadnej Europe a aby sa zastavila expanzia idei socializmu,spojili sa vojnovi kolonializujuci Francuzi s vojnovymi kolonializujucimi Nemcami uhlim a ocelou.Pod americkym protektoratom.

Kapitalizmus je dzungla,system vitazov-porazenych.Otvorene kolonializovanie a otvorene otroctvo bolo pod naporom idei socializmu nahradene neokolonializaciou a neootroctvom.Podstata zostala.
EU dodnes funguje ako unia vazalskych predatorov /a neopoddanych,ci neootrokov/ uplne kontrolovana a stale v znacnej miere ovladana tlaciarmi dolara.

Francuzi i Briti otvorene odmietali zjednotenie Nemecka bez toho,aby sa Nemci vzdali hospodarskej samostatnosti,marky.Euro je teda primarne protinemecky projekt,projekt chraniaci Europu pred silou Nemecka,pred /hospodarskou/ vojnou v zapadnej Europe.
O tom sa nepise v beznej tlaci,ale vie to kazdy "profesor"Tomsky.
Pad eura by viedol k rozputaniu hospodarskych vojen vzajomne zavislych zadlzenych europskych statov.
Komu by to prospelo?
Vojnovym hracom a majitelom menovych rezerv.
Milovnikom vojnoveho adrenalinu,sadistom...
11. 05. 2014 | 01:32

Li Po napsal(a):

Viděli jsme, co politika skutečně znamená, když papá Bush dal svému přiboudlému synkovi Impérium na hraní.
Pochopitelně to udělal ze msty vůčí "1000 židovským lobbistům," kteří ho připravili o druhé prezidentské období. Ale pomsta ve skutečnosti dopadla na nějaké naprosto nezúčastněné Iráčany a spoustu obyčejných Američanů.

Politika v postmoderní době nejen že neumí, ale ani nesmí přinášet žádná řešení.

Jak jsme se mohli přesvědčit (kdybychom byli chtěli), všechno je otázkou rovnováhy.

Kdyby Francouzi při určování reparací nebyli byli chamtiví (nebyli ale chamtiví spíš bankéři, kteří jim na válku půjčovali a kteří vlastně jednání příslušných konferencí řídili?), nemusela by Reichsbank ožebračit německé střední třídy hyperinflací. V těch dobách pražandy tábořily v berlínském bytě Egona Kische a s tvrdou korunou vykupovaly pelcmantly a boa, na které by se jinak nikdy nezmohly. Po zavedení rentenmarky najednou neměly ani na ten rychlík do Berlína.
Jiní lidé podobně neměli rozum a lidskou slušnost při plundrování německých majetků za rothschildovské peníze. A jejich příbuzní za to skončili v Aušvicu.

Lidé mají z chamtivosti tendenci ztrácet rozum, to je známé.
Jedna osoba, která o sobě tvrdí, že něčemu věří, ale není s to vysvětlit nikomu co to je, tu řekla, že když se prací nedá zbohatnout, mají být všichni chudí.
Připadá mi trochu jako velkopanský Lipold, kterému všichni překážejí, když jede ve svém Bentleyi do Braníka či kam.
Kdo už chce být chudý?
Já ne.

Samozřejmě uměřenost není opicím vlastní, musí jim být dána prostředím. Ale každý chce svůj první milión, pak deset, pak sto... To není vázané na nějaké konkrétní osobní potřeby, spíš na vědomí pomíjivosti všeho, co si člověk nahrabe.
Nemůže sedět s Tu Fuem v pavilónu a pít dobré víno, protože za pár měsíců už sedí mezi kontejnery a pije krabičák, navíc o Tu Fuovi není žádných zpráv.

Přesto, zrovna anglosasové mají velmi jednoduchý a přesný obrat pro to, co je podmínkou, aby věci fungovaly.
If the price is right...
Někdy ve čtvrté nebo páté třídě se Prachař vytahoval, že své velké (asi třináctileté) ségře osahával kozy a že na tom "nic není".
Samozřejmě jsme se en bloc dožadovali, aby ségra přišla ke klepadlům za barák a my mohli posoudit pravdivost jeho výpovědi.
Prachař pravil, že to asi nepůjde, ale pak lstivě dodal, že kdybychom každý dali pětikorunu, dala by si ségra možná říct.

Pětikoruna tehdy byly velké peníze. Dětský lístek do kina stál korunu (do premiérového tři) a školní oběd s třemi chody stál tři pade. Které jsme si někteří nechávali od hospodářky vracet se zdůvodněním, že jdeme na oběd k babičcce a pak je pustě prohýřili.

A Prachařova ségra ani nebyla nějak moc hezká. Z obchodu prostě nic nebylo.
Tak chamtivost vede nakonec k tomu, že nikdo z ničeho nic nemá.
Pětikoruna přecejen byla deset Eskym po padesátníku.
Dneska se hodí akorát k odblokování vozíku v hypermarketu (což ne vždy dobře funguje) nebo k dání hajzlbáíbě, jde li člověk na malou. V posledních letech chodím na malou na vzduchu, na otevřených veřejných prostranstvích, neb mi pach lyzolu, upatlané kliky a hnusné ruce bab vadí. Žádám čistý vítr do tváře.

Tak i ve vztahu ke světovému kapitálu. Příští MacBook už neberu, nemá vyměnitelné baterie. Možná ještě sežerou klobouk, já už ale budu u samsungu.
Všichni analytici mi tvrdí, abych s jejich firmami udělal ještě aspoň jednu otočku, že to furt nese. A já hádám, kdo asi tak má v kapse píšťalku, na kterou se všechno zastaví.
Tentokrát to bude zastavení letmé, neboť množství mladých nezaměstnaných v Evropě, kteří už jsou za hranicí asociálnosti je děsivé. Zformování nějakých těch pravolevých sektorů půjde ruk cuk. Budou si po twitteru posílat zprávy, jak smaží pruhovaného brouka (divim se, že tam Procházka nejel), prostě urbanovská škola.
A co my se svými dekorativními katanami na zdi? Jednak se to rozpadne hned po vzetí do ruky a za druhé si tím uřízneme nos.

Vražděním se nejlépe zabývají lidé k tomu vhodní. Ani z Prachaře se nestal velký impresário, opravuje teď někde pod kopcem auta.
11. 05. 2014 | 02:16

zemedelec napsal(a):

Pro xerox.01:51
Velmi dobrý příspěvek,uvažuji podobně.
Horší je,že se topíme v dluzích západu,uvažovat o připojení k Rusku,tak bychom byly rychle vyvedení z omylu.To poštěkávání některých politiků,je jen předvolební rétorika pro domácí obecenstvo,jinak by tam nejraději seděli všichni.Ty dotace od EU,je jen náplast,za celkové dojení státu.
11. 05. 2014 | 07:21

euro dolby napsal(a):

Kdyz jsem byl chlapec maly , tak metr nad zemi, jezdival jsem k babicce a ta me nekolikrat vzala do veprina a tam jsem pozoroval cuniky jak se vzajemne rypaky odstrkovaly od koryt byla to zajimava a nekdy srandovni podivana.
Ted jsem chlap , jako hora 6 stop a palcu pet a kdyz vidim jakekoliv volby a jejich kampane , vzdy se mi vyjevi obraz z detstvi. U euro velkovykrmny to plati dvojnasob a videl bych to na zvlast slechtenou prestickou odrudu :-)
11. 05. 2014 | 07:49

Marty napsal(a):

Pozitivní obraz Unie klesl především kvůli soustavné práci bývalého prezidenta Klause, který si prodloužil svoji politickou kariéru systematickým odporem proti EU, k čemuž maximálně využil/zneužil svůj prezidentský úřad. Politická kariéra Klause naštěstí skončila a to příznačně na recepci ruské ambasády ...
Pozitivní obraz Unie dále soustavně podkopává pátá kolona včetně Tomského, podporována českými médii.
Pro malou průmyslovou zemi, do takové míry ekonomicky spojenou s Německem, je pokračování integrace a přijmutí eura výhodné. Rakousko tuto skutečnost pochopilo, vybudovalo svoji ekonomiku v návaznosti na německou a jejich prosperita je důkazem správnosti této cesty.
11. 05. 2014 | 08:09

frňous napsal(a):

Labyrint světa a Ráj srdce
Labyrint světa a Ráj srdce a Peněženka
Labyrint světa a Ráj srdce a Peněženka a Mrtví
a tak dál....Na konci je úplná Nicota
11. 05. 2014 | 08:14

EU komsomolec napsal(a):

Pravdivá videa
https://www.youtube.com/watch?v=_TsTkSTH7K0
https://www.youtube.com/watch?v=tBy4xIcjMok
https://www.youtube.com/watch?v=VxDse_kNK1w
11. 05. 2014 | 08:24

Baroso evropa na boso napsal(a):

Marty a není ste vy henten maoista Baroso?
11. 05. 2014 | 08:37

Občan napsal(a):

Prosím o pomoc, protože mám problém s porozuměním obsahu následujícího článku:
http://zpravy.aktualne.cz/domaci/zelena-karta-konci-cizinci-budou-dostavat-zamestnaneckou/r~42e4fda8d50e11e3a1ef002590604f2e/

Z textu jsem pochopil, že EU vymyslela a nám přikázala, že cizinci již nebudou dostávat povolení k pobytu, ale "zaměstnaneckou kartu". Z čehož bych očekával, že pokud cizinec přijde o práci, pozbude karta platnosti a cizinec pojede domů.
Jenže ouha!
On nepojede domů, ale naopak mu vznikne nárok na socpodpory nejen pro něho, ale i pro jeho rodinu.
A to je to, čemu nerozumím. Jak může v ČR legálně pobývat někdo, kdo zde již nepracuje? A jak může pobírat socpodpory, jestliže čeští občané v podstatě nemají šanci na ně dosáhnout, protože pravidla pro jejich přidělení jsou velmi přísná a mimo jiné jsou v některých případech podmíněny prokázáním odpracované doby?

Mohl by mi to někdo vysvětlit?
Děkuji
11. 05. 2014 | 08:38

oranžáda primitivní napsal(a):

občan...... to Vám vysvětlím velmi jednoduše...... co by celá západní Evropa dělala s imigranty, někdo se o ně přece musí postarat, dát jim ty " sociálné dáfky" , a západní Evropa už má imigrantů plno , takže ty "ekonomické" arabské uprchlíky teď budeme živit my.
Když si tu sebranku socanskou volíte, tak to budete mít.
11. 05. 2014 | 09:15

joj napsal(a):

Marně hledám stranu prosazující federální uspořádání. Další volby se skřípěním zubů.
11. 05. 2014 | 09:29

češka napsal(a):

Vážený pane Tomský,
již 24 roky budujete místo drátů vysokánskou zeď kolem celé republiky / zbytku bývalého Československa/.
Včera probíhala soutěž Eurovize, zúčastnili se např. Bosna, Bělorusko, Ukraina, Rusko, Arménie, celá Skandinávie, Černá hora, jen ne Česká republika.
Všichni jsme nuceni platit koncesionářské poplatky ČT, nad ČT "bdí" jakási rada ČT, a nad tím vším je ještě ministerstvo kultury. Předpokládám, že naše peníze za přenos byly rozkradeny nějakou teroriatickou skupinou.
Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se. Německo jmenovalo své zástupce podle toho, kolik lidí si kliklo na vidoklip předtím neznámých hudebníků, bez výběrových řízení, zcela demokraticky.
11. 05. 2014 | 10:42

tablet napsal(a):

Oranžádo, takže kdyby Občan zvolil Schwarceberga či Fialu, tenhle problém by nebyl?
11. 05. 2014 | 10:43

Joe Ratata napsal(a):

tablet, oranžáda
Samozřejmě, že zvolením ušlechtilého šlechtice by všechny problémy zmizely jen tak samy od sebe.
Spící kníže by nám zajistil tradici, odpovědnost i prosperitu, otevřel dveře do světa a ČR zajistil vážnost a úctu.
To by si pak nikdo nedovolil zneužít české pohostinnosti a tisíce Ukrajinců, co tady legálně i nelegálně pobývají, by své příbuzné raději po nocích vodili přes Šumavu.
Naše škoda! Sami si šlapem po štěstí!
Už když noblesní rétor "dělal" ministra zahraničí, všude kam zavítal byli u vytržení, co je to impozantní zjev.
11. 05. 2014 | 12:29

tomáš marný, 1;10 napsal(a):

Pan Jebsen, majitel Hergetovy cihelny a Kampa parku v příloze hospodářek mluví o tom, co Praha bývala (měl těch restaurací asi pět nebo sedm) a co je teď.
Popisuje noční tahy s Bonem a jak si u něj Brad Pitt udělal základnu.
Diagnóza zní, že se za posledních osm, deset let (zejména za Kalouskovských vlád a gynekologických primátorů, o íčkovských záprtcích mluvit netřeba stejně jako "kulturních" radních Richterech) z Prahy stala řiť světa.
Jebsen patří k těm, kdo se stále zdráhají odejít, stále si dělá naděje na změnu.

Kdysi jsem svému německému zaměstnavateli, abych trochu přidusil jeho hvězd se dotýkající představy podal základní informaci: Praha je cykloidní s velkým překlonem do deprese.
Po pár letech boomu následují desetiletí stagnace (v dřívějších staletích přímo úpadku, kdy se barokní paláce přestavovaly na nájemní kaserny a skladiště), pořád se začíná znova od elementárních věcí.

Možná to v blízkých evropských městech zatím tak jasně nevidí, ale křivka vývoje Prahy a Evropy je paralelní.
V roce 2008 začala paní Merkelová, jejíž jediné politické umění tkví v dělání záhadných obličejů zachraňovat Hypo Real, čímž se octla oběma nohama až po bombarďáky ve fekálii. Místo co by se tváří v tvář valící se krizi snažila své vlastní hospodářství i za cenu obětí očistit, začla se zamotávat do soustředných kruhů "záchrany" eura.

Tou dobou už nebylo moc nadějí na nějakou spolupráci s Ruskem, protože moskevští analytici měli dávno vyhodnocené, co Evropa a Německo udělají, až zavolá hlas jejich pána. A rozhodli se pokud možno rychle vyzbrojit (možná jejich ministr obrany neudělal dobře, když řekl, kolik čeho chtějí v příštích šesti letech vyrobit, za evropské plynové a naftové peníze), protože kdo nemá dost velký klacek, v unipolárním světě neobstojí.

Merkelová si nikdy pořádně neuvědomila, že její země vždycky dokázala vítězit jen ve spojenectví s kontinentální velmocí. A že Evropa je pro transatlantického partnera jen špinavý smradlavý hadr, který je nutné ještě do konce vyždímat.
V prvé řadě to je vidět na jejích neschopných a směšných politicích. Minulý týden Oliver Welke označil za Arschkriecherwoche. Mám obavy, že šlo spíš o dekádu.
11. 05. 2014 | 13:52

Maximus napsal(a):

Nevím co zase toho Stejskala chytlo, nic neslušného jsem ráno nenapsal a smáznul mě, aniž by napsal proč, hraje si na slušného a sám se chová jako čuně. Namachrovanec z Vinohrad.
11. 05. 2014 | 13:57

Zbyněk napsal(a):

Já s tím ale hluboce, ale hluboce nesouhlasím. Evropa potřebuje jednotný stát, jednotnou měnu, centrální banku, ministerstvo zahraničí, jednoho prezidenta. Nemusíme nic vymýšlet, v USA již 200 let vymyšleno, model je funkční o čemž není možno pochybovat. Po všech osvobozujících válkách nasytili obyvatelstvo a z osvobozených zemí se staly průmyslové velmoci, Německo, Japonsko, Jižní Korea, uvádím jen ty nejúspěšnější. Jiní osvoboditelé se chovali zásadně, ale zásadně jinak. Nechce-li některá země jednotu, hlavní nechť je měna, ať je jí umožněno odejít, zrušeny dotace a uvaleno clo. Za případný neúspěch nechť jsou Klausové, Zahradilové a Tomští povoláni k zodpovědnosti, v případě úspěchu navrhuji postavit jim sochy, metály by byly málo.
11. 05. 2014 | 15:23

jojo napsal(a):

Europoslanci o ničím nerozhodují. Prezidenta, ministra zahr. věci nikdo nevolil. Kdo je
tam dosadil ? Europa s 500 000 000 obyvatel je americkou kolonii, kde hraje prim
vládního zmocněnce USA Angela Merkelová.EU nemá žádnou koncepci rozvoje
dopravy, průmyslu , energetiky, zemědělství, školství, zdravotnictví a rozvoj národních kultur a
jazyků. Armády evropských států složí zájmům amerických klanů prostřednictvím
generálů v Pentagonu. Tyto klany organizují dobyvačné války za peníze evropských
a amerických daňových poplatníků. Kdo volil soukmenovce Barossu do tak vysoké funkce, který zastupuje zájmy obyvatelů Evropy ? Výsledkem nikým nevolených
představitelů Evropy jsou nesmírné rozdíly v životní úrovně jednotlivých států, obrovská nezaměstnanost, nespokojenost občanů, kriminalita, toxikomanie, bezdomovectví, prostituce, byrokracie a korupce. Kromě toho Evropa byla zaplevelená primitivní,
lacinou a arogantní americkou kulturou. Volby do EU parlamentu by to měly změnit,
bohužel nic se nezmění . Protože diktátor sedí na trůně za Velkou louží. Dokud se
neodstraní nenažraný diktátor, nic se nezmění v Evropě!
11. 05. 2014 | 15:48

šašek z Jihlavy napsal(a):

EU komsomolec napsal(a):
Pravdivá videa
https://www.youtube.com/watch?v=_TsTkSTH7K0
https://www.youtube.com/watch?v=tBy4xIcjMok
https://www.youtube.com/watch?v=VxDse_kNK1w
11. 05. 2014 | 08:24
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Navzdory tomu, že je Nigel Farage fascinující řečník a velmi charismatická osobnost, obávám se, že jeho názory, pokud by je většina Evropanů přijala, by nás nakonec přivedly k zničujícímu konfliktu, kdy by nezůstal kámen na kameni.
Nevidím jiné cesty, jakkoliv bolestné a zdlouhavé, než vybudování silného evropského superstátu se silnou armádou, postavenou na vyspělých technologiích a odstrašujícím arsenálem, kdyby Rusko nebo kdokoliv jiný dostal nápad expandovat do evropských prostor.
Že průmyslovým motorem bude severní část a jižní využije své geografické polohy k zemědělské produkci a rekreačním účelům pro studený sever, aby se populace zotavila z nepříjemných klimatických podmínek, které se budou patrně dále zhoršovat, se mi jeví jako vzájemně výhodná spolupráce v rámci Evropy.
Nigel Farage, jakožto hrdý občan Albionu, se těžko vcítí do našeho středoevropského myšlení, vyplývajícího ze staletých zkušeností předchozích generací.
Jestli nové generace dají přednost tradičním politickým stranám či nějakým novým seskupením a iniciativaám, těžko uhádneme, vývoj si svou cestu najde sám.
Britové se mohou klidně vrátit ke své splendid isolation, půjde to i bez nich. Třeba se jednou vrátí a rádi, až zjistí, že Uncle Sam je s nimi rád kamarádí, ale partnery ke globální politice hledá jinde.
11. 05. 2014 | 16:07

jozef napsal(a):

to sasek z Jihlavy

V Britanii vladne City,Britania profituje najma z bankoveho priemyslu, vo velkej miere na ukor kontinentalnej Europy.Britania z EU preto v ziadnom pripade neodide.
Okrem toho je Britania trojskym konom Wall Streetu v Europe.

Protieuropska retorika,to je len hra pre plebs.Odchod Britanie z EU by EU neposkodil a Britaniu by hospodarsky velmi postihol.Uz ten fakt v Britanii ventiluju cez vyhlasenia priemyselnikov.

Sme niekolko rokov v situacii,ked vysychaju zdroje pre elitu imperia,ked sa nedari dobyt zdroje nove,lebo Latinska Amerika sa zintegrovala v sebaobrane,Cina ma patriotickych politikov a ekonomov a efektivny internetovy obranny mur a obrovske zasoby dolarov,ktorymi kupuje Afriku a nakupuje aj inde,ked prudko rastie azijska konkurencieschopnost na globalne otvorenom trhu - ked preto pani dolara a pani eura sa vzajomne pretlacaju,kto prvy sa ponori pod hladinu.
A ked pani rise usraelskej nie su schopni vymysliet nic ine,nez dobyjanie svojho okolia zakladanim poziarov obcianskych vojen...
11. 05. 2014 | 17:21

xerox napsal(a):

šašek z Jihlavy

,, Že průmyslovým motorem bude severní část a jižní využije své geografické polohy k zemědělské produkci a rekreačním účelům .. ,,

jeďte jim to tam dólu vysvětlit , že z nich eu udělá sběrače plodin , pingly a pokojské ... jistě to povzbudí jejich národní hrdost a dostečně vás ocení sportovním náčiní po hřbetu , hned po skončení vašeho projevu ... :-)
11. 05. 2014 | 17:36

šašek z Jihlavy napsal(a):

xerox
Myslíte, že by jižané nadšeně hákovali v montovnách v teplotě 35°C a více raději než sbírali rajčata či olivy na čerstvém vzduchu? Je otázka, zda povolání pinglů a pokojských (kantýnských) může nějak poškodit národní hrdost. Nagyová, Janoušek nedělají dojem, že by byli nějak zásadně poškozeni. Dokonce i pan Pehe se prý nějaký čas tomuto bohulibému povolání věnoval v NYC. A podívejte, kam to dotáhl, dokonce má té národní hrdosti na rozdávání.
11. 05. 2014 | 18:53

xerox napsal(a):

šašek z Jihlavy

montovny jsou na rozdíl od čertvého vzduchu na polích klimatizované ...
čerství letní vzduch se taktéž může proměnit s 35°C ve stínu na 50°C na zdravém sluníčku ...
já vím , myslíte to dobře a z našeho pohledu by je to nijak nesnižovalo , ale oni by asi přece jenom chtěli taky něco vyrábět , všichni nemůžou mít na baráku - zimmer frei , nebo jezdit traktorem - zetor ...
11. 05. 2014 | 19:36

šašek z Jihlavy napsal(a):

xerox
Ale nikdo jim přeci nebrání, aby vyráběli cokoliv, od sítí na mořské plody po plavidla všeho druhu. I ty subdodávky pro světové automobilky by hravě zvládli. Jen to vstávání na šestou, práce na tři směny a žádná siesta, to by nezkousli.
Pokud jde o mne, rád si koupím řeckou metaxu a olivy, italské nebo španělské víno a všemožné sýry. Dámy dají přednost botičkám, kabelkám a podobným luxusním zbytečnostem, ostatním dodáme zetory s příslušenstvím, aby nás zásobovali autentickou zeleninou a ovocem. Holanďani zanechají experimentů s nepoživatelnou skleníkovou zeleninou a soustředí se na tulipány a eidamskou cihlu.
A strojírenská velmoc, kterou české země bývaly a snad stále jsou, je zaplaví masou teplomilných rekreantů a všichni budou spokojeni.
11. 05. 2014 | 20:51

Pavel napsal(a):

Cožpak je myslitelné v demokratické civilizaci manipulovat referenda za státní peníze a opakovat je tak dlouho, dokud nedají požadovaný výsledek? Přesto tak Unie vznikla.

Výstupem "reáldemokracie" rovněž není přání voličů. Je jím rozhodnutí o tom, kdo obdrží štafetu seriálové svévole. Výsledné vládnutí pak s přáním voličů pouze koreluje. A to v parametru, který lidé považují za nejdůležitější. Ty ostatní musí často oželet, chtějí-li někoho zvolit. Lepší než kdyby rozhodovala dědičná šlechta, ale to je asi tak všechno. Skutečný demokratický deficit spočívá v té volbě menšího zla. Ten unijní je až jedním z jeho důsledků.
11. 05. 2014 | 21:48

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy