Izrael, anti-sionismus a nová hrozba globálního antisemitismu

21. 05. 2008 | 00:09
Přečteno 14182 krát
Zatímco staré formy antisemitismu mají dnes většinou zakrnělou podobu demonstrativní provokace, jimiž se mediálně proti tabu liberální společnosti prosazují nepatrné skupinky ultrapravicových nacionalistů, nebo dřímají jako konspirativní teorie židovského spiknutí v podvědomí evropské a americké civilizace, šíří se dnes světem nová vlna subtilní antisionistické a ve svých důsledcích neméně hrozivé nenávisti vůči Židům. Vyvolalo ji v život úsilí vytvořit židovský národ, respektive následný izraelsko-arabský konflikt.

Její rétorika je velmi opatrná, často akademická (většina humanitních fakult západních univerzit je ovlivněna marxismem), a ukrývá se – někdy podvědomě – pod jinak jistě legitimním právem kritizovat politiku Izraele i americkou podporu. (Vycházím z nedávné obšírné zprávy amerického kongresu o globálním antisemitismu, která zaznamenala neuvěřitelných 320 násilných protižidovských incidentů v Evropě za rok 2006 a z komentáře oxfordského profesora Emanuela Ottolenghiho).

l) Kritici Izraele většinou deklarují svou objektivitu starým trikem antisemitismu, že nemají nic proti Židům; často chválí fundamentalisty nebo ty, kteří žijí v diaspoře či nejsou sionisty. Jenomže, když dva dělají totéž není to totéž. A v židovském národě také po tisíciletí pronásledování trpí někteří labilní jedinci chorobnou sebenenávistí, kterou zdůrazňují své židovství (Marx, Chomsky, Boby Fischer).

2) Izrael je souzen a odsouzen utopickou morálkou, standardem, který nikde nikdo neaplikuje na chování států – a už vůbec ne, jde-li o stát, který bojuje o přežití. Vždyť většina států na světě byla uznána svými sousedy nedobrovolně. Československo potřebovalo dokonce dvě světové války.

3) Příkladem objektivního přístupu je kritika izraelské politiky, tak jak ji praktikuje anglický týdeník The Economist, a to proto, že vychází ze samozřejmé existence státu a jeho práva na existenci, i proto, že nepochybuje o Izraelském úsilí o mír, ale i bezpečnost.

4) Antisionisty poznáte podle toho, že jim chybí kritika arabských nepřátel Izraele, kteří mohli tak dávno získat výměnou za uznání a mír území, kdysi anektované Jordánskem (1948) a posléze Izraelem (1967), a kteří mohli dohodou získat i svůj stát (Camp David). Tragika vzájemného vraždění je přece nábožensko - politický fanatismus, a nikoli židovští osadníci, kteří by v případě reálné dohody museli vyklidit pole.

5) Zvláštní, že tito lidé nepranýřují ze svých morálních pozic otevřeně genocidní záměry Hizbaláhu a Hamasu, a ani jeden z největších zločinů lidstva - vysílání sebevražedných atentátníků – absolutní popření úcty k životu - svému i svých zcela náhodných obětí.

Jak se ubránit podezření, že se historie v nové podobě opakuje? Tak jako v minulosti nesli Židé úděl občas chráněných vyvrhelů (bohovražda), stali se posléze synonymem všech lidských neřestí (judensau), tak je dnes křižován Izrael jako nové globální zlo. Většinou čteme mezi řádky, ale někteří to říkají už otevřeně: Židé nemají právo na svou národní existenci jako ostatní. Pro nás a pro celý svět by bylo lépe, kdyby Izrael nebyl.

Každý prostý, slušný člověk (na rozdíl od některých intelektuálů) chápe, že tváří tvář latentnímu antisemitismu naší civilizace, je každá úvaha o neexistenci reálně existujícího národa či dokonce démonizace sionismu nic než výzvou temným silám a skrytou předzvěstí příští genocidy. Každý zločin začíná nejprve slovy. Antisionismus je jen novou formou prastarého antisemitismu.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Mr. V napsal(a):

Uvízl jste v minulosti, pane Tomský, a to je škoda. Dříve západní civilizace nenáviděla a vraždila Židy, teď to samé činí s Muslimy (teroristy).

Dokud se nenaučíme odlišit příčinu a následek, nevymotáme se z toho nikdy..
21. 05. 2008 | 00:20

Pumprlidentlich napsal(a):

Někteří intelektuálové varují před "Usraelem". Dokonce se tím chlubí. Jde z toho strach.
21. 05. 2008 | 00:57

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Tomský,

pro mnoho lidí by bylo lepší,kdyby stát Israel neexistoval.Tuto větu poslední dobou slýcháme ze všech koutů.Všechny kouty jsou totiž obsazeny vzdělanými zbabělci,nakaženými levicovým bolševickým morem.Přesně se zmiňujete odkud tohle svinstvo pochází.Všichni náckové světa by nebyli schopni organisace a akci,kdyby neměli příklady a vzory v "revolučních" akademických barácích.Všimněte si jak se tito lidé chovají.Jak se vyjadřují,jejich provokace,manipulační praktiky získané studiem komunistických a fašistických materiálů.Oni si totiž myslí,že studiem marxistické ideologie získali šém vševědoucnosti a oprávnění postrkovat společnost jako loutky.Oni si totiž myslí,že co jim procházelo minulých 50let jim projde opět.Jejich snažení je průhledné jak obehraná karta.Nemějte obavy,jejich snažení je nicotné a směšné.To jen normální lidé nemohou dlouho pochopit,že se takoví exoti pořád a dokola vyskytují. I tam kde bychom je neradi čekali.Třebas na Karlově Universitě.

Tento Vám známý fenomén může mít dalekosáhlé následky.Bagatelisace prvotních příčin,manipulace s fakty,vědomé presentace lživých a překroucených historických událostí a další včetně zneužívání Internetu jako vzdělávacího prostředku velké většiny lidí,může způsobit,že společnost rozpozná nebezpečí až bude pozdě.

Ono se nic nestane - jenom nás o pár milionů zase ubude.

Ivan.
21. 05. 2008 | 01:07

Daniel napsal(a):

Vazeny pane Tomsky, dekuji Vam za fundovany clanek. Jen si myslim, ze tem, kterym by mohl Vas clanek "otevrit oci", je nechaji dobrovolne ideologicky zavrene. Bohuzel, stereotypy a hloupost lidska jsou neprekonatelne.
21. 05. 2008 | 05:41

RUMCAJS napsal(a):

Pane Tomský,napsal jste "nahlas", co ve mě třímalo.Dokonce musím souhlasit i s panem Hochmannem, který je jinak i na mě příliš radikální.
Svým demagogickým a manipulačním přístupem v případě zveřejnění panfletu , následné reakce p.Hroboně a jeho ironického komentáře , přestoupil pan profesor Hořejší mou míru tolerance.Jeho postoje k řešení Izraelského problému bych ještě mohl považovat za naivní,ale výše uvedené příspěvky vidím jako snahu manipulovat veřejným míněním ve prospěch Paroubovsko-Ráthovské mafie.
21. 05. 2008 | 07:25

RUMCAJS napsal(a):

Dřímalo.
21. 05. 2008 | 07:26

silvie napsal(a):

to Mr.V: Ja ted nevim, ktere priciny pan V presne mysli. Zrejme expanzi muslimskych armad do sveta v 7. a 8. stoleti. Ano, tehdy doslo k prvnim stretum nejen s evropskou civilizaci. Ovsem - pokud nekdo uvizl v minulosti, jsou to naopak muslimove. Straslive. Na svete je tolik lidi, kteri prisli o domovy, o svou zem, tolik lidi bylo nuceno zmenit bydliste, ovsem jen muslimove krici o tento nepatrny kousek zeme. Protoze povazuji vse co kdysi bylo muslimske za muslimske navzdy? Protoze to odporuje jejich nabozenstvi? Kdyby neuvizli v minulosti sveho nabozenstvi, davno realisticky vyjednali uzemi, stat, politiku.
21. 05. 2008 | 09:17

Hrozal... napsal(a):

Antisionisty - Hizbaláh a Hamas jste rezebral pekně, ale.. Velmi zjednodušený pohled na problém "IZRAEL", ale pokud jste zvolil "hrubou" optiku, výsledný obraz je Váš text. jen pro doplnění.. Občané státu izrael vyznávající ortodoxní judaismus (a není jich málo) hlásají extrémní názory a politiku také dlouho, jen se o tom nemluví. Stačí ovšem sledovat vnitropolitickou situaci v Izraeli, bohužel se pozornost věnuje pouze zahraniční politice. Zjistíte něco o velké rozpolcenosti izraelské společnosti, o občanech židovského státu "druhé kategorie" které ortodoxní nerespektují atd, no tolerance a umírněnosti tam moc nenajdete.. nic není černobílé.., a celková výrazná nerovnováha "sil" regionu moc neprospívá, izraelské jaderné zbraně od USA už od cca 1965-70 udržují převahu izraele a pekelně vyzbrojená armáda včetně žen umožnuje vystupování z pozice silnějšího.. jsem antisionista?
21. 05. 2008 | 09:31

JC napsal(a):

Hrozal,
Píšete o něčem co je všeobecně známo.Problém je v tom, že politika těch ultraortodoxních židů, není na rozdíl od Hizbaláhu a Hamassu, oficiální politikou státu Israel. Rozpolcení? No a co má být? Češi nejsou roupolcení na levici a pravici 50/50%? Uvědomte si, že Israel je jedinným demokratickým státem v oblasti.
21. 05. 2008 | 10:04

silvie napsal(a):

to Hrozal: jste antisionista? Zkusim takto: v nasi zemi (a stejne mohu mluvit o dalsich zemich) jsou obcane vyznavajici nacismus, komunismus a podobne zvrhle ideje. Je jich cca 20 procent, to neni malo. My mame dokonce komunisty v parlamentu a to je propagace komunismu nezakonna. Timto pohledem zjistite leccos o rozpolcenosti ceske spolecnosti, zvlaste, kdyz pridam pozice levice-pravice fifty fifty. I v nasi spolecnosti existuji obcane druhe kategorie, mozna i treti. Nemame pekelne vyzbrojenou armadu, nepotrebujeme ji, protoze Nemci, kteri prisli o svou zemi v dusledku sve vlastni politiky (jak podobne palestinskym Arabum) nikoho nevrazdi. Takze si odpovezte - jste antisionista?
21. 05. 2008 | 10:07

Pepa Řepa napsal(a):

Hrozal... napsal(a):
.. jsem antisionista?

Nejste, ale doporučoval bych nákup bílé hole, případně vyšetření u neurologa (třeba, zda se udržíte na namalované čáře).Hezká by byla bílá hůl s rudou hvězdou a kladivem, aby se k vám spoluobčané chovali s patřičným soucitem.

Pár věcných poznámek.
Ultraorto a ortodoxní (jak je jmenujete)tvoří jen zlomek populace.Vaše představa je zřejmě taková, že ovládají zlovolný stát Izrael.
Pravda, mají jisté zastoupení v Knessetu, ale neexistuje větší nepřítel státu než chasidim a charidim.Nikdy by nevzali do ruky samopal,jako jedinní neslouží v armádě, kde třeba slouží Drůzové z Golan.To, že pohled na ně nenaplňuje Evropana nadšením je pravdou.

Tedy těžko mohou orthodoxní ovládat zahraniční, zvláště vojenskou politiku.Napsal jste prostě hloupost.Představa ultraortodoxního v kokpitu F-16 nebo v tanku je úsměvná.

Nevšiml jsem si také, že by chasidi běhali po světě s náložemi na těle. Vy ano? Našel se sice Baruch Goldstein, který vystřílel půl bohoslužby v Hebronu, magora najdete všude.V Oklahomě i v Hornídolní.Sebevražedné atentáty je systémová záležitost, propracovaná k dokonalosti.Až někdo vyhodí do vzduchu autobus s vaší manželkou, možná začnete přemýšlet odkud se to vzalo.

Doporučoval bych vám také pohled na mapu. Srovnání území i počtu obyvatel a tak.
21. 05. 2008 | 10:07

Ivan Hochmann napsal(a):

Všem,

kteří si ještě myslí,že jsem příliš radikální se mohu akorát tak omluvit.Nic víc.

Radikalismus vzniká povětšině tam,kde selhávají normální komunikační schema,kde se vyskytuje přemíra arogance,tuposti i ostentativního přehlíženi faktů.

Je dilema,zdali zůstat či odejít.Nejsem jako Vlk ,abych se rval jak lítá šelma,používal všemožných fíglů,když výsledek bude stejně nicotný jako mnohdy námět blogu,či jeho pisatel.

No ještě jsem zapomněl na podstatné.Pokud člověk přemrštěně lpí na svých "pravdách" ,kterými se řídí celý život a není schopen přizpůsobení se nestydatým praktikám,nehorázným manipulacím s fakty,(vědomým manipulacím) na těchto stránkách měl by se alespoň více krotit,nebo alespoň pouze naslouchat a vybírat vhodně pro jeho oko.No dobře.
A co s těmi mnohdy vzdělanými a inteligentními hajzly,kteří si myslí,že je jim vše dovoleno?Navíc jejich lživá, podpásová,účelová schémata mnohý považuje za fakta.Obzvláště pokud se mu to hodí do jeho levicového krámu.Mnohdy to tady vypadá jako na sněmu komunistických pohrobků.To si potom profesůrci libují,když nemají žádnou oposici a navíc používají odporné manipulační metody.A s jídlem roste chuť.Za chvíli by lhali úplně bezostyšně.

Ne,ne,pokud uznám za vhodné vrátím vše i s úroky.Když o tom tak uvažuji - možná se vám zdá radikální ,čemu sami nedokážete adekvátně čelit.

Děkuji za pochopení.Ivan.
21. 05. 2008 | 10:12

Ivan Hochmann napsal(a):

krátký doplněk ....Za chvíli by lhali úplně bezostyšně -

tak jak byli zvyklí dříve.Tak jak byli zvyklí jejich vyčůraní tatíci s "dělnickým původem",nebo překotně přesvědčivým komunistickým zápalem.A ovoce nepadá daleko od stromů.Musíme asi počkat až tato sebranka vyzdechá.

Není to příliš radikální? Nebo dokonce primitivně sprosté? Jak pro koho chytráci.

Ivan.
21. 05. 2008 | 10:25

sidney napsal(a):

to tomsky, hochman
Mate pravdu...
21. 05. 2008 | 10:25

Al Jouda napsal(a):

Všem jako Hrozal : Po shlédnutí davového nadšení Palestinců po zničení WTC v N.Y. arabskými teroristy musí sympatie normálního člověka patřit Izraeli, který drží tuto svoloč na uzdě.
21. 05. 2008 | 10:35

Kritik napsal(a):

Nenávist k Židům pramení (pokud pomineme primitivní závist úspěchu a vyjímečnosti) z jejich vyvolenosti, kterou většinově pochopili úplně jinak, než jim byla dána. Svou vyvoleností míní jako nadřazenost (typicky viz např. Disraeli), nikoli jako závazek ke službě a příkladu ostatním.
21. 05. 2008 | 10:47

Charlie napsal(a):

Kdyby nebyl Izrael museli by si jej Arabové vymyslet..

..jinak by se ještě více museli rvát mezi sebou . Posledních několik století stejně nic jiného neumí.
21. 05. 2008 | 10:55

tomas napsal(a):

Nemohu si pomoct, ale z vasho blogu mam spatny pocit. At totiz clovek rozumne oponuje, nebo kritizuje, je z nej antisemita. Pokud ve vsem souhlasi, je skryty antisemita. Proc myslite, ze pouze zide jsou zkousenym narodem? Holokaust? A co armensky holokaust? Holokaust indianu, resp. puvodniho americkeho obyvatelstva? Cca. 80 milionu jich bylo zavrazdeno. Mam nastesti mnoho zidovskych pratel, kteri jsou v otazce izraele, sionizmu atd. velmi objektivni. Ve vasem pripade me napada pouze otazka, kdo vas plati za takovou perfektni PR?
21. 05. 2008 | 10:59

Pepa Řepa napsal(a):

To Kritik
přirozeně, že i tento prvek existuje. Je to ale důvod k nenávisti nebo k respektu?

Pokud jste křesťan, tak křesťanství vychází z judaismu, Ježíš se narodil mezi židy. Jan Křtitel byl také Žid.

Jste-li ateista, podívejte se na svou knihovnu a představte si ji bez Židů. Totéž věda, hudba.
To že ne každý žid se vyvede, je jasné.

Problém je jinde. Představa, že když se předhodí Izrael, bude pokoj. Nebude. Apeacement už tu taky byl.Víme, jak to dopadlo.
21. 05. 2008 | 11:02

Ročník 53 napsal(a):

Kritiku, jen tak na okraj. Jaké národy, speciálně ty vzešlé od Abraháma, jdou službou a příkladem?
Nechcete po židech více než po ostatních?
21. 05. 2008 | 11:08

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane tomas,

nemohu si pomoci.Mluvíme o národu židovském.Až budeme hovořit o indiánech,nebo arménech budeme mít skvělou příležitost se blýsknout svými vědomostmi.Krom toho pan Tomský si nemyslí-my všichni víme jak to bylo s jejich národem.Vy to víte také,jenže vás to sejří.Byl byste nejraději,kdyby Židé neexistovali.Tak to přiznejte vždyť o nic nejde.No bóže budete Antisemita.Víte kolik je takových všelijakých ANTI ?

Ivan.
21. 05. 2008 | 11:12

Ivan Hochmann napsal(a):

Pepo Řepo,

do jaké velikosti budete perly házet? Nějakou velkou bych potřeboval. Hoďte mi také nějakou. Ivan.
21. 05. 2008 | 11:15

silvie napsal(a):

to tomas: Skoda, ze jste nas neseznamil s tim, co je "velmi objektivni v otazce sionizmu a Israele". Ale - vse lze napravit, ze.
21. 05. 2008 | 11:17

Vilém napsal(a):

Zajisté mohou existovat případy antisionismu, které hraničí s antisemitismem, což však v žádném případě nemůže omluvit jednání Izraele, daleko překonávající vše, co v případě jiných států, od JAR po Jugoslávii, bylo důvodem k sankcím nebo razantnímu zásahu. Tím je falzifikováno zavádějící tvrzení, že Izrael je nějak mezinárodně utiskován. Pokud někdo poukazuje na nevýhodnost existence Izraele, nelze z toho dovozovat, že si přeje jeho zánik, většinou jde o oprávněnou reakci na vykutálená tvrzení o tom, jak je pro nás Evropany výhodné, že Izrael likviduje Araby.
Dalo by se říci, že o panu Tomském platí přesně to ve vztahu k Arabům, co vytýká údajným antisemitům ve vztahu k Izraeli, je tedy zřejmě také antisemita.
Jsem přesvědčen, že pan Tomský patří mezi autory stejného ražení jako pan Kohout a prakticky všichni zdejší politikové bez rozdílu stran - tito lidé se rozkřikují a píší sem přímo nehorázně jednostranná, věcně neobhajitelná stanoviska, jakési provokace. Proto bych považoval za optimální napříště takové výlevy přecházet mlčením, když už editor tyto orgie toleruje a plýtvá tak svými zdroji na lidi, kteří si to nezasluhují a rozumnou veřejnou debatu zamořují.
21. 05. 2008 | 11:23

Jakub Roth napsal(a):

Viléme, na vás sedí jedno perfektní označení - relativista. Pro seznámení s významem nahlédněte do slovníku. "jednání Izraele, daleko překonávající vše, co v případě jiných států, od JAR po Jugoslávii, bylo důvodem k sankcím nebo razantnímu zásahu." - to je věta hodná tesání do tvarohu.
21. 05. 2008 | 11:29

Hrozal... napsal(a):

to Ivan Hochmann: Ani náznakem zde nezazněl názor- Byl bych nejraději, kdyby Židé neexistovali - ten jste si vycucal z prstu :-) Pokud víte všechno nejlépe, tak je to v pořádku :-) , ale nedělejte na počkání ze všech antisemity a rudé darebáky.. a neberte to jako osobní útok prosím, už jste asi dost nasr.... ne?
21. 05. 2008 | 11:30

ruda napsal(a):

tomas: oponujte rozumně tomu, že 2+2=4
21. 05. 2008 | 11:31

Pepa Řepa napsal(a):

Vilém napsal:
Proto bych považoval za optimální napříště takové výlevy přecházet mlčením, když už editor tyto orgie toleruje a plýtvá tak svými zdroji na lidi, kteří si to nezasluhují a rozumnou veřejnou debatu zamořují.

Zlatá slova Viléme. Mlčeti zlato. Doufám, že vám to vydrží.
Jedno arabské přísloví jen pro vás:

Idá kána rásuk min šam la tamši tahta aš šams.

Když máš hlavu z vosku, nechoď na slunce!!!!
21. 05. 2008 | 11:32

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Hroza,

odevšad slyšitelné povykování na téma existence vás nemusí vzrušovat.Vy přece víte jak jsou Izraelci vyzbrojení,kolik slouží v armádě žen,atd.Že hlásají extrémní názory.......No a co?Všude se něco hlásá.Já také hlásám radikální ,pro mnohé extrémní názory.Jsou totiž třeba.Patří k věci a jsou pořád lepší než ostřelování raketami a pohazování bomb v autobusech a cukrárnách.

Bez urážky pane Hroza,všimněte si jak jsou si všichni ti antisemité,antiameričané a rudí darebáci podobní jako vejce vejci.Takový pan Vilém si dovolí napsát,že "jednání" Izraele už mělo být dávno sankcionováno rasantním zásahem.
To:
Jasně pane Viléme,už dávno měli ležet na dně Středozemního moře.Dál je to také samá perla..Prý ,"zavádějící tvrzení,že Izrael je mezinárodně utiskován je falzum."...."Vykutálená tvrzení o tom jak je pro nás Evropany výhodné,že Israel likviduje araby".No to je dílo!Běžte člověče za roh a dejte si pár facek ať se proberete.

Ivan.
21. 05. 2008 | 11:59

Hrozal... napsal(a):

to Pepa Řepa: Představa ultraortodoxního v kokpitu F-16 nebo v tanku je úsměvná - ano je velmi úsměvná ovšem tuto HLOUPOST jste vyplodil vy, mě by nenapadla ani ve snu :-) já psal o extrémních NÁZORECH ortodoxních židů a vy hned na to samopaly, tanky a F16 (chasidi s náložemi), tak tyhle ptákoviny sem opravdu na mysli něměl, máte velmi bujnou fantazii... :-)
21. 05. 2008 | 12:04

silvie napsal(a):

to hrozal: a jake ze jsou ty extremni nazory ort. zidu? Ze v sabat nesviti? Nebo - ze chodi po arabskych zemich s batohem plnym bomb? Jake tedy extremni nazory hrozalovi vadi? A jak jsou tyto nazory znicujici pro arabsky svet? Jak jeste tyto nazory prekazi Eu ve vetsi podpore Israele?
21. 05. 2008 | 12:11

JC napsal(a):

Mr.V
Muslimové včetně potencionálních teroristů jsou západní civilisací opečováváni, že se mají jako prasata v žitě.O tom se Židům nikdy ani nesnilo.
Divíte se,že když se z potencionálního teroristy stane terorista konající je nenáviděn a zabíjen ?
21. 05. 2008 | 12:22

Vico napsal(a):

Ještě, že tu máme Pepu Řepu, který má o problematice středního východu takový přehled, že by si sám zasloužil samostatný blog.Vilém je přesně ten typ člověka, o němž tu pan Tomský píše. Snaží se budit zdáním jakési objektivity, ale hlas mu vibruje hněvem.
21. 05. 2008 | 12:23

Hrozal... napsal(a):

to silvie: napsal jsem mimo jiné: nic není černobílé a názor vyjádřený v blogu mi přišel velmi jednostraný, přesto s ním v podstatě souhlasím, jen sem chtěl poukázat také na existenci radikálních názorů na araby ze strany izraelců atd., -Jake tedy extremni nazory hrozalovi vadi? , - poukazoval jsem pouze na to, že vůbec extremismus EXISTUJE I V IZRAELY, konkrétní problémy jsem neměl na mysli.., jinými slovy že izraelci nejsou taky dokonalý, jak by se snad někdo mohl domnívat.. názory autora blogu ovšem vůbec ve svém komentáři nevyvracím..
21. 05. 2008 | 12:25

JC napsal(a):

silvie,
Paradoxně,ultraortodoxní mají s Araby stejný názor na právo židů na vlastní stát.
To jsou paradoxy.
21. 05. 2008 | 12:28

silvie napsal(a):

to hrozal: napsal jste "Občané státu izrael vyznávající ortodoxní judaismus hlásají extrémní názory" - ja se ptala jake. Vase odpoved, ze v Israeli take (jako vsude, dodavam) existuje extremismus me proto prilis neuspokojila. Nikde autor nenapsal, ze Israelci jsou dokonali a tedy mne naopak prisel velmi jednostranny vas prispevek o extremnich ort. zidech. V cem spociva jejich extremismus? Chteji vyvrazdit Araby? Nebo jsou jen jini (pro nekoho extremni)?
21. 05. 2008 | 12:33

silvie napsal(a):

to JC: Jiste se mylite. Arabove neveri, ze prijde Zidovsky mesias. Ovsem - pro jistotu zazdili onu branu, ze. Ale mate na mysli, ze pro ort. zidy je vytvoreni Israele sionisty poprenim viry.
21. 05. 2008 | 12:36

doktor napsal(a):

Ivanu Hochmannovi a dalším: S názory pana Tomského téměř absolutně souhlasím - až na jeho názor na spor palestinských Arabů s palestinskými Židy. Vás znovu prosím, abyste vysvětlil, jak tento ekonomický a mezinárodní věcný spor o půdu (území)souvisí s ideologií (levice:pravice, marxisti:nemarxisti, intelektuálové: neintelektuálové,státní teror:nestátní teror,atd.), kterou tam neustále zatahujete.
21. 05. 2008 | 12:38

JC napsal(a):

silvie,
:-)),je vidět,že jste obeznámena..Zlatá Brána otevřená..zazděná,pro jistotu.Vidíte nevěří,ale zazdili.:-))
Ano mám na mysli,že ultraortodoxní neuznávají stát Israel v nynější podobě.
21. 05. 2008 | 12:43

Hrozal... napsal(a):

to silvie: dobře, konkrétně mi není moc sympatický přístup "nedodržuješ naše ortodoxní pravidla" - nejseš opravdový žid.., z toho vyplývá mnou již zmíněná "druhá kategorie" občanu izraele + zbytek světa, které ortodoxní nerespektují, tj. velmi, na můj vkus velmi velká dávka netolerance... ale jak psal Pepa Řepa, ortodoxní tvoří jen zlomek populace (uvádí se 10-12%)... psal jsem o tom pouze z důvodu, aby nedocházelo ke neopodstatněné glorifikaci Izraele...
21. 05. 2008 | 12:44

JC napsal(a):

Hrozal,
Možná byste měl vědět, že "ne-oficiálně" mají občané "druhé kategorie"/jak je nazýváte/ ty ortodoxní radí jako osinu v řiti.Ne-oficíalně se o nich vyjadřují se značným despektem a hovoří o nich jako o pijavicích.No ale říct to nahlas je jaksi politicky nekorektní.Něco podobného jako u nás s jistou nejmenovanou menšinou.
21. 05. 2008 | 12:49

Hrozal... napsal(a):

to JC: kupodivu to vím, ...Zjistíte něco o velké rozpolcenosti izraelské společnosti... jsem psal hned v ůvodním komentáři a měl jsem na mysli právě tento pro mě zvláštní vztah viz váš komentář: občané "druhé kategorie" ty ortodoxní mají radí jako osinu v řiti...
21. 05. 2008 | 12:57

Pepa Řepa napsal(a):

To Hrozal
Začal jste ortodoxními, přešel na vnitropolitickou situaci státu Izrael a zakončil občany druhé kategorie, které ortodoxní neuznávají.
Z toho vyplývá, že buď blbě čtu nebo je závěr tento:

Existuje dominantní vliv, tedy ortodoxní židé a druhá kategorie občanů. Jsou-li ortodoxní(jiné nejmenujete) dominantní, musí ovládat politiku státu. Nebo jí ovládají občané druhé kategorie?

Já konstatuji, že je to názor hodný slepecké hole, protože ortodoxní jednak nejsou dominantní a jako nepřátelé současného státního útvaru nevytvořeného Mesiášem nemohou být hlavními tvůrci politiky státu, který vám tak leží v žaludku (viz jiné příspěvky).

Koho myslíte pojmem druhá kategorie nevím, z vašeho textu to nevyplývá (arabské muslimy, arabské křesťany,sekulární židy, Drůzy, Baháisty, Falaše, křesťany nebo muslimy jako takové).

Přirozeně, že je ta společnost strukturovaná, jako každá jiná, jak píše paní Silvie.Že existují občané druhé kategorie? Kde neexistují? Třeba nelegálové, tam byl počet nelegálů razantně zredukován, bez ohledu na ekonomický dopad.Co myslíte, bylo to dobře nebo špatně?

Poradil bych jediné: Batoh na záda. Máte-li averzi proti židům, mohu vám dát tipy na dva laciné arabské hostely hned za Damašskou bránou ve východním Jezuzalémě. Manželka jednoho Araba je dokonce Rumunka, je na podobné návštěvy zvyklá.
21. 05. 2008 | 12:57

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem urážlivý výkřik pana Charlieho z 21.05.2008 10:12:52, který byl v rozporu s Kodexem diskutujících.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
21. 05. 2008 | 12:58

JC napsal(a):

Hrozal,
Pepa to popsal korektně.Prostě ta nejednotnost/vy říkáte rozpolcenost/je jen důkazem,že demokracie v Izraeli funguje.
P.S. Tu návštěvu také mohu doporučit.Člověk se na místě dozví mnoho zajímavého.
21. 05. 2008 | 13:08

Pepa Řepa napsal(a):

To JC
vidím, že reálie znáte. Také mi vrtalo hlavou z čeho žijí. Údajně z příspěvků ze zahraničí, vydržují si je jako relikt minulosti. Vypadají jeden jako druhý, celý život studují Tóru, patnáct dioptrií na oku.Do armády nemusejí, část vůbec nepracuje.Možná, že se tam učí v ješivách rabíni pro ostatní země, což musí být samo o sobě strašně náročné studium. Nevím, žid nejsem.Ale, že je mají ostatní rádi tak, jak říkáte je pravda.
21. 05. 2008 | 13:09

JC napsal(a):

Pepa Řepa,
Co jsem slyšel od místních,tak po 3.dítěti/a to mají skoro všichni/už nemusejí pracovat a živí je stát.Myslím,že tady funguje "židovská filosofie" zanáte to ?
1.Bůh je
2.Bůh není
3.Co když Bůh je?
Myslím,že podobné je to se vztahem k těm ortodoxním.
1.Jsou to magoři
2.Nejsou to magoři
3.Co když mají pravdu a jako jediní se za nás všechny u boha přimluví.
Jinak se domnívám,že židé fakt mají o kolečko navíc/v dobrém slova smyslu/.Některé věci/např.získání národnosti po matce/jsou tak křišťálově logické.:-))
21. 05. 2008 | 13:19

Hrozal... napsal(a):

to Pepa ŘEPA: Nemám averzi proti židům, bych měl problém pak i sám sebou :-)) ale batoh mám a rád cestuji, možná Vaší nabídky využuji.. :-) a děkuji za odborný komentář..
21. 05. 2008 | 13:27

Ferdinand napsal(a):

Jsem český bratr a fandím Israeli,mají právo na obranu,na stát a budoucnost . Židé jsou mí bratři na výspě proto arabům ,až je hlupáci v Evropě nechají padnout pak padneme i my.
21. 05. 2008 | 13:31

silvie napsal(a):

to hrozal: pro odlehceni diskuse a predvedeni "krveziznivosti" Zidu a sionistu - mala extremni historka manzela z navstevy Akka: menil v bance penize, sionisticke bance, a stezoval si pani u prepazky na neprilis vyhodny kurz. Pani sionistka se po chvilce zvedla, odvedla manzela pres mistnost k oknu a ukazala ven - vidite tu smenarnu? Arabskou smenarnu. Tam maji o neco lepsi kurz.
21. 05. 2008 | 13:32

Hrozal... napsal(a):

to silvie: lepší historku sem dlouho dobu nečetl "-) k tomu není co dodat... :-))
21. 05. 2008 | 13:43

Aleš napsal(a):

PAne Tomský nikdy nemůžete popsat problém začnete-li v půlce a tu první pominete.
Rozhodnutím OSN vznikl v roce 1948 stát Izrael a nebyla splněna podmínka, že vznikne Palestina- to arabbské obyvatelsatvo odmítlo. Vznik Izrael znamenal, že v letech 1947 a 48 bylo nuceno několik set tisíc arabských obyvatel opustit své domovy a to bez náhrady.
Tato křivda , spolu s nedořešením statutu některých oblastí zejména Jeruzaléma spolu s vzájemně vyhraněným přístupem obou etnik znamenala, že 60 let je toto území ve válce a 60 let bojuje stát Izrael o své přežití. NA obou stranách jsou denně přkračovány standardy soužití a toto území je trvalým zdrojem napětí na celém poloostrově.
Považuji způsob vzniku státu Izraele za mimořádně špatný , spojený s velkou křivdou na mnoha set tisíc obyvatelech. Nestraním ani jedné straně a chápu, že bez řady potupných omezujícíh podmínkách života pro Palestince by Izrael byl již dábno vymazán z mapy světa.
21. 05. 2008 | 13:44

Pepa Řepa napsal(a):

To silvie
asi máte na mysli tu zazděnou bránu u chrámové hory, tuším, že Lví bránu(?).Já mám takový pocit, že je zazděná od křižáků, ale teď si nevybavuju kdo jí zazdil, snad židi proti křižákům. Fakt je, že jak judaismus, tak tuším, že i islám očekávají druhý příchod Mesiáše touto branou.Dalo by se to vyklikat, ale to nerad dělám, jsou tam někdy děsné kraviny.

To JC
Myslím,že jste podstatu vystihl. Kdybych byl žid, tak asi bych nechtěl, aby chasidi nebyli vůbec.Je to jejich tradice.Problém je, kdyby se moc namnožili a přesáhlo to únosnou míru.Dost jich je taky kolem Rockeffeler C. v NYC.
To namnožení jsme si zažili i tady, proto josefinské reformy.

Už jsme mimo hlavní téma, kterým je nepochybně protiizraelská vlna politiky apeacementu.
21. 05. 2008 | 13:44

fudoshin napsal(a):

pan tomský přitvrdil.minule nevyvážený a zaujatý příspěvek.to lze tolerovat a přičíst osobnímu zaujetí.ale toto už je militantní a agresivní text,z obrany do protiútoku.podle mě ubohost.ale to by mi nevadilo.ale z většiny příspěvků je mi smutno.tady se prostě v určitých tématech objektivity člověk nedočká.jako všude uřvaní demagogové,kteří si myslí,že když někoho přeřvou,jejich názor se stane pravdou.možná oficiální ano,ale ne pravdivou.asi jsem málo košer na tento blog,opravdu to je asi ztráta času číst tyto sebepropagace určitých lidí a jejich přizvukovatelů, kteří si pořád ventilují určitou ukřivděnost, což je opravdu příznačné.všem bych vám chtěl vzkázat, že ta strašidla máte opravdu v hlavě...
21. 05. 2008 | 13:50

Pepa Řepa napsal(a):

To silvie
absolutní pravda.Když tam jedu, stravuju se pouze u Arabů.Lepší ceny.

Já jsem měl v arabských zemích opačný problém. Pro konečné vyúčtování diet, jsem potřeboval jeden doklad ze směnárny šeků s nejjhorším kurzem. Ostatní jsem zahodil a ten jeden předal organizaci.Dali mi víc korun.

Logicky jsem vyvodil, že nejhorší kurz je v tom hotelu co je nejvíc nóbl, nejvíc mne vodrbou.Vybral jsem si ten největší, kde není přehled o hostech, protože měnili jen ubytovaným.Dole ve směnárně hotelu jsem ukázal pas a řekl číslo pokoje.Vždycky to vyšlo.Vybral jsem si číslo pokoje přes stovku.

Jen jednou jsem řekl stodevatenáct a málem mě zavřeli.
z nějakého, dodnes mi neznámého důvodu číslovali od číla 200.
21. 05. 2008 | 13:58

JC napsal(a):

Pepa Řepa,
Je to Zlatá brána v hradbách směrem k olivové hoře.Dole pod hradbami je arabský hřbirov.Průvodce/žid/ tvrdil,že ji zazdili Arabové, aby židovský Mesiáš nemohl projít do Jeruzaléma,protože dle proroků jí musí projít.Ale kdo ví,třeba přání bylo otcem myšlenky.
21. 05. 2008 | 14:00

fudoshin napsal(a):

to charlie 10:55 nechci vás zklamat,ale jedna moje zkušenost,kterou jsem tu dosud neventiloval.jedna sympatická a bystrá dáma,žijicí a vdavá dlouhodobě v čechách,nicméně narozená v izraeli,absolvovala i vojenskou službu apd. vždycky při těch příležitostech říkala,že izraelci jsou zvěř a kdyby pořád s někým nebojovali, porvali by se mezi sebou...takže popřemýšlejte,jestli to co jste napsal je objektivní.podle mě není.
to pepa ř. myslím si,že to nelze říct tak jednoznačně.ježíš se narodil jako žid,ale stávající pořádky kritizoval,zejména vliv kněží.a i za to byl ukřižován.judaismus v jeho formě v zásadě odsoudil,takže přestože se to říká,je to odvážné tvrzení,že z něho vzešel...ježíš se odvolává na písma,proroky apd. ale na ty nemá judaismus žádný monopol.
21. 05. 2008 | 14:03

Není to tak trochu hodně chucpe? napsal(a):

Vaše tvrzení, že antisionismus je formou antisemitismu je velice diskutabilní, značně zjednodušené a vyvratitelné. Důvod je jednoduchý - ne všichni židé jsou prokazatelně semité
(nesplňují definici národa) a ne všichni Židé (rozumějte Hebrejci)jsou židé. Mnozí židé samotní absolutně odmítají ideový směr sionismus, podle toho, co píšete jsou tím pádem antisionisté. Nemůžete však tvrdit, že jsou antisemité. Pokud považuji sionismus za herezi, nemůžete o mě s prominutím hlásat, že jsem rasista.

Na druhou stranu je potřeba si uvědomit, že Izraelec, který není žid ani Žid, může být klidně antisemita (viz. mládež ruských přistěhovalců v Izreaeli).

Zdá se Vám to složité? Pokud nechápete základní terminologii, promiňte, ale raději nepište. Čtenáře to akorát mate.
21. 05. 2008 | 14:08

Pepa Řepa napsal(a):

To fudoshin
už takhle píšu dost dlouhé texty.Přirozeně se nelze vyhnout nepřesnostem, zvláště pokud jde o specifikaci původu a atributech Ježíše Krista nebo vzniku křesťanství a toho, co z judaismu převzal.
To by bylo pro teologa, já jen popisuju svou zkušenost.
21. 05. 2008 | 14:14

JC napsal(a):

fudoshin,
Dovolím si reagovat.To, že židé za posledních 2000 let,bojují/ze zcela zřejmých důvodů zachování vlastní existence/cca posledních 60 let,z nich historicky činí jeden z nejmírumilovnějších národů.
Zdá se vám to směšné? Tak srovnávejte např.s Francouzy,Angličany,Němci,
Španěli atd. Myslím,že zkušenosti s občanskou válkou má také mnoho národů, takže "kdyby" se to přihodilo Židům tak by to nebylo nic vyjímečného.
21. 05. 2008 | 14:17

Pepa Řepa napsal(a):

To JC se Zlatou bránou máte pravdu.Pokusím se dohledat to zazdění. Lví je ta vedle do Starého města a ta vchod má.
Dám si pauzu, moc to tady zapleveluju. O sebepropagaci mi nejde. Nemám žádné ambice.
21. 05. 2008 | 14:22

Cicero napsal(a):

Souhlasím s fudoshinem a Není to tak trochu hodně chucpe. Pan Tomský píše zavádějící články. Konstruuje "nepřítele" podle svých představ a pravidel (ale obratně nám podsouvá představu, že takto vypadá typický, ne-li každý kritik Izraele) a potom ho veřejně dehonestuje, vše za oslavného jásotu některých diskutujících. Slovo "demagogie" bohužel nadúžíváním téměř ztratilo svou sílu a obsah, ale tady je zcela na místě.
21. 05. 2008 | 14:47

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane doktore,

Vaše otázka směřující,jak píšete,cit:"Ekonomický a mezinárodní věcný spor o půdu....",zde byl už několikrát popsán.Stačí pozorně číst jak blogy tak diskuzi.Duhá část otázky jak zřejmo evokující první,byla mnou už také zodpovězena a to v 1.izraelském blogu pana Tomského ze 13.5. v času 19.5. v 16.32hod.

Pokud mohu ,doplním.Ono totiž pane doktor vše souvisí se vším.Kdyby jste se pořádně podíval do 60-ti leté historie od resoluce OSN pro Britskou mandátní správu a následně vzniknuvší bipolární politické peripetie a následné válečné akce, - neptal by jste se tak blbě.Já vás ale chápu. Jsou chytřejší (aspoň si to o sobě myslí) a používají připitomnělých manipulací jako například přetisk článku redaktora Zídka s názvem HISTORICKÁ LEKCE panem profesorem Hořejším pod pseudonymem Boleslav D, (tamtéž
čas 13.5.v 18.50hod).

Takže pane doktore zapomeňte na srandičky,nejsem dnešní.

Ivan.
21. 05. 2008 | 14:51

silvie napsal(a):

to fudoshin: tedy, jak pisete, jedna dama rikala, ze Izraelci jsou zver. OK. Nerikam, ze nerikala. Ovsem pokud si udelate nazor podle jedne bystre damy, ktera rikala. Hadejte kolik dam rika, ze cesti muzi jsou prasata co se nemyji, neuzivaji deodorant a smrdi v tramvaji, chodi nekolik dni v jednech slipech atd. Budete se divit, takovych jsou tisice. Ja si ale nedelam nazor ani podle techto tisicu.
21. 05. 2008 | 15:00

Xury napsal(a):

To fudoshin: vaše citace "izraelci jsou zvěř a kdyby pořád s někým nebojovali, porvali by se mezi sebou" je poněkud zavádějící. Jednak můžete uvést nějaký národ, který by v minulosti více či méně neválčil? Myslím si, že Židé v diaspoře mnoho příležitostí válčit neměli (mám na mysli národnostně organizovanou formu). Pokud jde o jejich dávnou historii před dobytím Babylónem, tak tehdy se v této oblasti válčilo skoro neustále. Jinak pokud jde o toho Ježíše není jasné, zda máte na mysli Žida (národnostně) nebo žida (nábožensky)
to Není to trochu chucpe:
zmatek v označování Židů a židů způsobil Hitler. Až do té doby bylo na Židy pohlíženo dominantně jako na náboženskou entitu. Národnostní (natož rasové) hledisko prakticky nikdo neuvažoval.Obdobně antisemitismus vztahovaný na Židy není přesný, protože i Arabové jsou Semité. To, že někteří Židé z náboženských důvodů odmítají sionismus (založení vlastního státu) nemá z pohledu článku podstatný dopad.Ten byl o tom, že v Evropě je antisionismus s antisemitismem často velmi úzce propojen.
21. 05. 2008 | 15:00

Ivan Hochmann napsal(a):

Už zase????

Prý "ne všichni Židé jsou prokazatelně semité"!!!!!

Jste opravdu tak blbí,nebo se jen děláte?Myslíte,že grázl z Hizballáhu ,nebo nějaký Ahmedínneřád bude uvažovat na kterého Žida hodí bombu?

Pokud nechápete základní lidské principy ( a nemusíte být nutně rasista),tak raději nepište.

Ivan.
21. 05. 2008 | 15:02

Jakub Roth napsal(a):

Cicero:
Takhle ale typický "kritik" Izraele vypadá. To je zkrátka fakt.
21. 05. 2008 | 15:28

silvie napsal(a):

to doktor: ale to je prece predevsim ideologicka otazka. Mozna ne pro vas, ale pro muslima urcite.
21. 05. 2008 | 15:33

fudoshin napsal(a):

to pepe ř.: to byla jenom věcná technická :) díky za "nepodrážděnou" odpověď :)
jc: opravdu mám velkou honičku a asi si sedím na vedení,nechápu souvislosti s mými příspěvky :(
to silvie: aha,takže zdůrazním, to co vám zůstalo skryto,ale vyplývá to z kontextu.je to židovka s velkou znalostí místních poměrů.kdybych to napsal já,někdo by řekl,že jsem antisemita.co byste na to řekla jí?
to xury:moje citace nebyla samoúčelná,byla to reakce na charlie.podstatné v ní bylo také to,že to řekla v izraeli narozená židovka,což by mělo být obranou proti nařčením ze zaujatosti.válčili mnozí,takřka všichni.ale neznamená to,že se na to nelze dívat kriticky.tak jako se na to dívám v tomto případě,jsem schopen a ochoten se na to dívat i u jiných.ale tady je už na začátku článkem a priori vytvářena nálada,že kdokoliv cokoliv kritizuje na izraeli je antisemita,což je prostě lež a "sprostá podpásovka".jinak týkalo se to dnešní generace,historické exkurse nejsou myslím v tomto na místě.
21. 05. 2008 | 15:34

silvie napsal(a):

to fudoshin: ty tisicovky zen o kterych jsem psala jsou Cesky a v Cechach se snazi najit patrnera. Rekla bych ji to, co vam zustalo skryto, ze se dopousti primitivniho napadani naroda. Podobne jako rikam tem zenam.
21. 05. 2008 | 15:40

fudoshin napsal(a):

to xury: opomněl jsem toho žida a Žida :)
to je dost zajímavá otázka.z hlediska národnostního židé nejsou národ.je to skupina lidí etnicky nehomogenního společného původu...to na začátku.v průběhu dějin se to nějak ukotvilo,ale národ jako takový to není...a žid jako nábožensky,tak touž vůbec nechápu.židé jsou judaisté,křesťané,muslimové nebo ateisté apd.to jenom pro upřesnění.ale ve smyslu jakém se ptáte jsem myslel žid s velým Ž (národnostně?!)
21. 05. 2008 | 15:40

fudoshin napsal(a):

to silvie: tak to potom nemůžu sloužit,v hodnocení jejího postřehu se neshodneme.navíc nechci nikoho hanět,pouze vystupuji proti jednostrannosti diskuse...
21. 05. 2008 | 15:42

student napsal(a):

Jsou zde stoupenci názoru, že Izrael má být zrušen. Ve své velikosti si samozřejmě nelámou hlavu s tím co udělat s občany státu Izrael. Ale určitě mají představu jak výhodné to bude pro nás. Očekávají:
1) Trvalé a věrné přátelství všeho arabského lidu.
2) Okamžité výhody v dodávkách ropy do Evropy. Česko samozřejmě bude odměněno nejvíce.
3) Na území státu Izrael vznikne útvar Palestinců, který z dnešního zanedbaného území vytvoří kvetoucí zahradu.
4) Moudří Palestinci, kteří po Izraeli "zdědí" všechna vědecká pracoviště, zruší zbrojní výzkumy a plně se budou věnovat vědě ve prospěch celého lidstva a Česka zvlášť.
5) Ti nejlepší popírači Izraele dostanou poukázky na původní majetek izraelských občanů.
Tady vidíte, vy stoupenci Izraele, že vaši odpůrci jsou vyjímeční a mají zcela bohulibé záměry.
21. 05. 2008 | 15:44

silvie napsal(a):

to fudoshin: jeste jinak - soused tuhle rikal, ze Cesi jsou primitivove, ze se nikdy nebudou chovat jako Anglicani nebo Australani, ze se odtud odstehuje. Jak hodnotite jeho postreh? Zduraznim, je to Cech. A u stolu mu nekolik dalsich Cechu pokyvalo souhlasne hlavou.
21. 05. 2008 | 15:47

JC napsal(a):

fudoshin,
To co jste napsal,že židé z hlediska národnostního nejsou národ...:-),to fakt myslíte vážně ? Takže Amíci také nejsou národ ?
Někde jsem četl jaké kořeny na zakladě DNA máme my Češi,nebo lépe napsat"češi".to je také pěkná "pouliční směska":-))
21. 05. 2008 | 16:06

fudoshin napsal(a):

to silvie: mohli bychom diskutovat do nekonečna.mohl bych i na tohle odpovídat a zaplétat se do nekonečných diskusí.ale vrátím se na začátek.víte proč jsem to napsal? protože charlie napsal podobně na adresu arabů. kde jste byla,že jste se jich nezastala a neudělala jste to dosud?já jsem oponoval výrokem ženy,zjevně nezaujaté,která na základě dlouholetých a důkladných znalostí řekla to,co řekla a najednou je oheň na střeše.připadá vám to od vás objektivní? oba jsou to subjektivní názory a stojí proti sobě.mohou být oba pravdivé,nemusí být ani jeden z nich.co z toho vyplývá? minimálně to,že nic není černobílé a to je to,na co jsem poukazoval...
21. 05. 2008 | 16:09

SuP napsal(a):

silvie -
..."Hadejte kolik dam rika, ze cesti muzi jsou prasata co se nemyji, neuzivaji deodorant a smrdi v tramvaji, chodi nekolik dni v jednech slipech atd. Budete se divit, takovych jsou tisice...."
Hezký postřeh, ale jestlipak víte, kolik je takových DOOPRAVDY? Desetitisíce.

student -
dobrý pokus! Jen s bodem 3) bych polemizoval, uráží to Izraelce. Nebo myslíte tu celou jižní půlku? Spíš bych očekával, že z rozkvetlé zahrady udělají poušť. Jednak to jde snadněji, jednak jsou hoši na ni zvyklí, aby si mohli stěžovat na osud.
21. 05. 2008 | 16:11

Hrozal... napsal(a):

jéééé, to ja psal taky... cit. - nic není černobílé a to je to,na co jsem poukazoval..., souhlas s fudoshin...
21. 05. 2008 | 16:14

fudoshin napsal(a):

to jc: američané pochopitelně z hlediska etnického národem nejsou.český národ existuje,i když je faktem,že etnický čistý čech je asi vážně vzácnost :) jinak se tedy asi shodneme,že diskutovat o národnostech je nesmysl ne? ;) pro mě osobně zůstávají lidé lidmi, bez ohledu na rasu,pohlaví,národnost apd.bohužel vznik národních států po druhé světové válce zapříčinil spoustu problémů,minimálně vzrůst národního egoismu a dnes se to musí postupně shora rozbourávat (na úrovni eu)...jsem pro zbourání hranic! :)
21. 05. 2008 | 16:14

silvie napsal(a):

to fudoshin: nic tedy neni cernobile, ano, oblibena fraze, nekdy az smesna. Proto zcela necernobile oznacite text Tomskeho za ubohost, sebepropagaci atd., vyhledejte si ta sva slovicka. A k tomu cernobilemu, jiste, i na Hitlerovi najde fudoshin to hezke aby mohl rici, nesudme cernobile (mozna mel hezkou uniformu a vazil si ji). Omlouvam se, ale ja sem tam vidim cernobile. A slysim a vidim desitky let mnoho statniku vyhrozujicich vyvrazdenim Zidu a Israele. Jsou to muslimsti statnici a jejich imamove. Hodlam videt cernobile a podporit Israel.
21. 05. 2008 | 16:29

JC napsal(a):

fudoshin,
Já vidím problém židé vs.muslimové v náboženském fanatismu. Mám dojem,že muslimové jsou dnes tam,kde křesťané byli před cca 1900 lety,kdy Křižáci vyplenili Jeruzalém a brali to hlava nehlava.To byl svým způsobem také "státní" náboženský fanatismus.Mno možná jste viděl v TV jak si nedávno dali křesťani po hubě u božího hrobu :-)),Ježíš by se v něm asi obracel/kdyby tam byl/.
21. 05. 2008 | 16:33

JC napsal(a):

fudoshin - silvie,
Ještě dodatek,fanatismus nejen ten náboženský existuje utčitě v každé společnosti.Problém nastává pokud se dostane k moci a stane se oficiální politikou.Pokud bych měl srovnat současnou situaci v Izraeli a např. v Iránu, domnívám se, že.....co myslíte ?
21. 05. 2008 | 16:40

Pepa Řepa napsal(a):

To JC
Titus (římský vojevůdce) 70 n.l.

Křižáci 1099 n.l.
21. 05. 2008 | 16:44

JC napsal(a):

Pepa Řepa,
:-)) no spletl jsem se jen o 1000 let.Co to je proti věčnosti?
Mimochodem víte že Král David je prorokem Muslimů?
Proto prý nikdy nebyla zničena jeho hrobka v Jeruzalémě.
21. 05. 2008 | 17:04

Ivan Hochmann napsal(a):

Paní Sylvie,

tento problém nikdy barvu ani neviděl.Ivan.

Pane JC,

myslíte "stejnou" a máte pravdu.Rozdílné jsou ale pohnutky,příčiny,prvotní projevy a následné reakce.Přitom to se strany Izraele není o fanatismu.Tady jde o život pane.Žerty stranou.A pokud se izraelský politik ztotožňuje s jistou mírou fanatismu - ani se moc nedivím.Vím to podle svých zkušeností s Rudým panoptikem.

Ivan.
21. 05. 2008 | 17:06

JC napsal(a):

Ivan Hochman,
Nemyslím stejnou..to v žádném případě.
Pokud si vzpomínám, nezaznamenal jsem ze strany Izraele žádné oficiální vyjádření, že jejich cílem je zahnat Iránce do pouště.
21. 05. 2008 | 17:11

Pepa Řepa napsal(a):

To JC
Ano, uznává nejen Ibrahíma (Abraham), Ya`quba (Jakub), Dawuda (David), a Sulaymana (Šalamoun), ale i Issu (Ježíš), ovšem popírá jeho božskou podstatu.
Slabší to je s Izákem. Jsou to přece potomkové Ismaila prvního syna Abraháma s Hagar.
21. 05. 2008 | 17:49

JC napsal(a):

Pepa Řepa,
To je na tom to nejsmutnější..Věří v jednoho Boha mají společné předky a když jim rupne v bedně jsou ochotni si řezat hlavy..stejné jako s katolíky a protestanty..jak říkám fanatismus.
21. 05. 2008 | 17:57

f.iulianus napsal(a):

O zaujatém, neobjektivním aktivismu (Raději nebudu spekulovat o jeho motivech.) autora už svědčí samo používání výrazu antisemitismus ve smyslu antijudaismus. Jak známo Židé nejsou jediným z existujících i již vymřelých semitských národů. Pikantní na celé věci je, že zjevnou neláskou autora stižení Arabové jsou samozřejmě rovněž Semité. Navíc, vzhledem k tomu, že se nepohybovali v diaspoře, především mezi christianizovanými nebo islamizovanými Indoevropany, popř. judaizovanými turkickými Chazary, budou zřejmě „více“ Semity, než Židé. Tento způsob uvažování o „krvi“ je samozřejmě zcestný a v podstatě absurdní, nikoli však pro ty, kteří považují za Žida pouze potomka židovské matky, popř. popírají existenci politických národů a naznačují, že život Žida má větší důležitost, než život příslušníka jakéhokoli jiného národa, viz. Gabal na svém blogu. Čemu se divit, když propaganda svého času označovala prezidenta Arafata (při jeho zjevu:-)!) za antisemitu:-).
Dávání rovnítka mezi antisemitismus a antisionismus je samozřejmě nelogické, a to i v případě, že antisemitismus nahradíme antijudaismem.
Automatické spojování nenávisti k Židům s levicovostí je již naprosto absurdní a ahistorické uvědomíme-li si, že u kořenů dnešního extrémě pravicového, prosionistického a prožidovského neokonservatismu v USA stáli bývalí komunisté židovského původu, kteří zajisté považovali senátora J. McCarthyho za svého přítele:-), a jaký byl poměr Židů a nežidů ve vedení VKS(b) a GULAGu, a to bez ohledu na podíl Židů na populaci Ruska.
Úvahy typu mír za území jsou obzvláště „veselé“ porovnáme-li rozsah území přiřčeného Izraeli OSN, vybojovaného ve válce 1948-49 a současného území včetně zbytků okupovaných území po válce 1967 a vezmeme-li dále v úvahu počet palestinských Arabů vyhnaných z území určeného Izraeli OSN. Nemluvě o naprosto bezprecedentních „historických“ důvodech pro vznik Izraele, které se ve světle současných znalostí dějin starověkého Blízkého východu ve své většině jeví jako zcestné a spíše než o historických faktech vypovídají o mnohem pozdější agresivní xenofobii redaktorů starozákonního textu.
Označení vysílání sebevražedných atentátníků za jeden z největších zločinů lidstva je vrcholem cynismu autora. Ačkoli je jakýkoli teror odsouzeníhodný, stejně tak odsouzeníhodná je autorova slepota vůči faktu dřívějšího srovnatelného židovského terorismu jak vůči britské mandátní správě, tak vůči Arabům, kteří se, narozdíl od drtivé většiny Židů, do Palestiny nepřistěhovali před pár léty. Jaké asi nyní mají možnosti ozbrojeného odporu „domorodci“ proti zvenčí instalované entitě, která je dnes jadernou mocností (cca 200 hlavic, tzn. více než Británie a 5 největší arzenál) a je v podstatě bezvýhradně podporována globální supervelmocí? Navíc za situace, kdy díky miličnímu systému JDF jsou v zásadě kromě dětí, starců a ortodoxních všichni Židé v Izraeli vojáky.
Podle autora by asi bylo nejlepší, kdyby palestinští Arabové šli v sevřeném šiku s praky v rukou a AK 47 na každého dvacátého proti izraelským tankům a spáchali tak kolektivní sebevraždu. V souvislosti s oněmi největšími zločiny lidstva by autorovi nezaškodilo, kdyby se před vynášením podobných soudů informoval o zákeřném (a dle Cassia Dia navíc bestiálním) povraždění cca 400.000 (Při tehdejším počtu obyvatelstva je na místě srovnání s holocaustem.) Řeků a Římanů při povstání židovských imigrantů na Kypru, v Kyrenaice a egyptské deltě v r. 115-117 namířeném navíc jako úder do týla římského státu, který právě vedl válku s Parthy. (Tato akce má své pozdější paralely jak v podpoře arabsko-berberských muslimských dobyvatelů Vizigótské říše proti svým latinoiberským a vizigótským křesťanským spoluobčanům, tak v bolševickém puči a následném teroru v Rusku financovaném především z Německa a USA.) Z dalších pramenů by autor třeba zjistil, že diaspora nebyla důsledkem akcí Římanů, ale že Židé odcházeli z Palestiny již dávno před tím jak z ekonomických důvodů, tak pro, dnešními slovy teroristické, vyvražďování nábožensky umírněných a helénizovaných Židů židovskými jahvistickými fundamentalisty. Své historické dovzdělání by pak mohl autor zakončit poznatky o vyvraždění miliónů obyvatel Ruska, především Rusů a Ukrajinců, a o úloze Židů ve VKS(b) a bolševickém vyhlazovacím aparátu symbolizovaném především GULAGem.
21. 05. 2008 | 18:08

Pepa Řepa napsal(a):

To JC V r.94 vydal Vyšehrad knihu Němce Karla-Josefa Kuschela Spor o Abraháma.
To je pohled na klíčovou postavu jak ji vidí judaismus, křesťanství i islám.

Jestli se někdy dostanete do Hebronu (al-Chalíl na Západním břehu) je tam jeskyně Makpela a haram al-Chalíl, Abrahámova hrobka, napůl synagoga, napůl mešita, s hroby Sáry, Abraháma i jejich potomků.Pro židy je to druhé nejsvětější místo.

V roce 1994 tam Goldstein vystřílel asi třicet modlících se arabů. Dost se o tom mluví.
Málo se ale mluví o tom, že jeho pohnutkou byl masakr šedesáti sedmi židů dva roky před tím na stejném místě.

A tak byste mohl jít hlouběji a hlouběji do historie až k zapuzenému Ismaelovi a požehnanému Izákovi, tedy událostni před 3500 lety.To jsme tady možná honili mamuta.

Je naivní, myslet si, že to vyřešíte kusem papíru.
21. 05. 2008 | 18:22

pgjed napsal(a):

Pánům Hrozalovi a JC: Ti ultraortodoxní židé, jsou díky své oltraortodoxnosti natolik pacifističtí, že neslouží ani v armádě, pánové. :-)

A Mr.V - ovi. Vážený. Budíčééék!!!

Jinak pane Tomský děkuji
21. 05. 2008 | 18:27

fudoshin napsal(a):

to silvie: text jsem označil za ubohost ne tak pro jeho zaujatost a tendenčnost,ale pro přímé napadání jiného názoru.ať si říká co chce,to je jeho právo.ale ať toto právo neupírá jiným.a vy ho neupírejte mě.podle mě to není objektivní.vy s ním souhlasíte.v tom se neshodneme.kde se ve vás bere ta drzost mě za to soudit?a neodpověděla jste,proč bijete na poplach,když jsem uvedl nezaujaté stanovisko (těžko asi,když je stejného původu)jedné dámy a povrchní z palce vycucaný dehostující výkřik charliho ve stejném duchu na adresu arabů vám nestojí za zmínku,ačkoliv jsem vás o to žádal...
21. 05. 2008 | 18:30

pgjed napsal(a):

To Pepa Řepa: Ta poslední glosa to je zásah do černého! To je téměř přesně ono. Snad jen stou poznámkou, že judaismus není militantní náboženství, zatímco islám ano, i když by vlastně neměl, nebo nemusel být. V každém případě vymezování se islámu vůči zbývajícím dvěma vyznáním abrahámovské tradice je nesystémové.
21. 05. 2008 | 18:33

fudoshin napsal(a):

pokud známe alespoň zběžně historii vzniku státu izrael není se co divit,že ho arabské státy neuznávají.možná nějací fanatici,ale co se týče státníků,silvie,mluví o neuznání státu izrael,stejně jako se diskutuje status kosova.nikdo nemluví o vraždění židů...
p.s. obecně z historického hlediska zde byly problémy i v evropě se soužitím židovského a nežidovského obyvatelstva.a mocnosti dohody se tohoto problému po válce zbavili na úkor palestinců.po válce obecně proběhla vlna národně-osvobozeneckého hnutí a vznik nových států nebo na nových základech.ale palestincům bylo ukradeno území bez náhrady,bez jakýchkoli ohledů na původní obyvatelstvo s požehnáním mocností.je proto zodpovědností nejenom izraele a jeho sousedů tento problém řešit...
21. 05. 2008 | 18:44

pgjed napsal(a):

Aleši, trochu to pleteš. Rezoluce OSN (číslo z hlavy nevím) hovořila o vzniku státu Izrael a palestinského státu na mandátním území Palestiny pod britskou správou. Čili měly vzniknout státy 2 (otázku Jordánska ponechejme stranou) Problém byl v tom, že zatímco židé vahlásili samostatnost, palestinci nevyhlásili nic, ale, přestože cca třetina z nich byla křesťany, nechali se zpumprlíkovat araby a jali se zahánět židy do moře. Kdyby si palestinci hleděli svého zájmu, mohli mít dnes vlastní stát, včetně půlky Jeruzaléma. I po prohrané válce mohli konflikt dávno zastavit, podobně jako po té, co poznali, že ani mezinárodní terorizmus jim nepomůže.
21. 05. 2008 | 18:50

pgjed napsal(a):

Fudoshine. Palestincům nikdo nic neukradl! Palestinci jenom promrhali a dále promrhávají šanci mít konečně vlastní stát. Před rokem 48 tam bylo mandátní území pod britskou správou, před tím osmanské Turecko, které sahalo snad až do Egypta a ještě před tím kdoví co všechno, ale rozhodně ne palestinský stát! A nábožensky tam byli namícháni mohamedáni různých národností, křesťané i židé. Ostatně židé usilovali o vyhlášení státu Izrael již před válkou. To není výsledek světové války!
21. 05. 2008 | 18:58

Ivan Hochmann napsal(a):

Vůbec nejznámějším trikem

oponentů je sednout si k moudrým knihám,popsát stránku,popřípadě dvě výpisky z historie,doplnit to příslušným slovním balastem a ohromit publikum svým vědomostním potenciálem.A zkuste,někdo oponovat......

Můžete mě pane f.juliane sdělit ,co jste vlastně chtěl svým sermonem říci? Sesmolil jste všechy dějiny na kupu,nakonec jste vybral co se VÁM hodilo do krámu,naházel jste na hlavu pana Tomského pár hoven a jeto.

Nechci a ani nemohu Vám oponovat ve faktech.Mohl bych se sice ptát na Vámi uvedené spojitosti mezi egyptským povstáním,Cordobským chalifátem,a
bolševickým terorem,leč žádná plodná diskuze by z toho nebyla.

Podívejte pane,neberu Vám přehršel odborných historických znalostí,však vaše závěry nejsem schopen ztrávit..Nezmínil jste se ani slovem o peripetiích poválečné doby,která tolik ovlivnila oprávněný požadavek světového židovstva na vlastní stát.Nebudu se opakovat.Ani slovem jste nezmínil onu hrůznou,imámy krmenou a živenou nenávist muslimského světa,který si z chudáků palestinců udělal zástěrku pro svoje náboženské zrůdnosti a cíle.Krom toho je zřejmé,že většinu diskutujících už nebaví neustále omílané osobní vyjadřování k historickým událostem.

Z tohoto mého sermonu je ale pane zřejmé naprosto,co jsem chtěl říci.I rozkošatele rozvitou větou se nemusíme dostat k meritu věci.Obzvláště když chceme vlastně říci něco úplně jiného,že?

Zdravím Ivan.
21. 05. 2008 | 19:10

Pepa Řepa napsal(a):

JC napsal(a):
To je na tom to nejsmutnější..Věří v jednoho Boha mají společné předky a když jim rupne v bedně jsou ochotni si řezat hlavy..stejné jako s katolíky a protestanty..jak říkám fanatismus.

Katolíky a protestanty spojuje víra v Ježíše Krista. Z dnešního pohledu jsou minulé boje marginální věc, i když stály možná miliony životů.Dalo se to snáze překonat.Já jsem třeba katolík, moje žena protestant,žádný problém.

Srovnáte-li ta tři náboženství jsou tu nepřekonatelné rozpory:
Židé neuznávají Krista ani Muhammada, čekají Mesiáše. Muslimové uznávají sice proroky, ne však božství Krista. Jakpak by neuznávali proroky, když se Muhammad narodil až šest století po Kristu.Na co by navazovali.Neuznávají ale konverzi, teoreticky vás může poté každý muslim zabít.Tolerance i osobní svobody nulové. Přestoupením na islám prakticky popíráte Krista.O liturgii a praktikách nemluvě.Těch rozdílů je na stovky. S židy bychom našli dost spojujících prvků, i přes jejich Tarjag Micvot.

Co dál? O vytvoření jednotícího náboženství se pokoušeli Unitáři.Paskvil.

Neznám jak se k této otázce staví judaismus, ale myslím si, že kupodivu jsou nejtolerantnější současné závěry II. Vatikánského koncilu, který připouští více cest k Bohu.To je spíš téma pro Zachea, nechci psát nepřesně.

Sekulární svět? Pokud jde o ateisty, muslimský svět vůbec nechápe, jak může člověk v Boha nevěřit. Jste míň než pes.Musíte aspoň odříkat šahádu.

Přirozeně pro mne je jedinou možností sekulární stát se zaručenými osobními svobodami.Jak to chcete nalít ostatním do hlavy. Je to-v současné době-neřešitelné.

Jde o to neztratit pud sebezáchovy.Pokud budou zítra zahnáni Židi do moře, za pár desítek let skončíme my někde v Orlíku. Jestli se tam vejdeme.Zkoumat, kdo je větší či menší semita, antisemita či antiantisemita je zbytečné.
21. 05. 2008 | 19:11

pgjed napsal(a):

Juliáne, Juliáne. V něčem máš možná kousek pravdy, v něčem ne ale to přece není ani cesta ani argumentace. O dnes, válka neválka, dostávají palestinci od židů elektřinu, vodu i PHM. Není jiná cesta, než nechat staré i mladé křivdy na obou stranách být a dohodnout se na mírovém soužití. Když někomu ani po 60 letech nedošlo, že židy z Palestiny nevyžene protože tam vždy byli a vždy budou, stejně jako palestinci, je to smutné.

A abych trochu zchladil tvé proarabské nadšení, připomenu ti kdysi kvetoucí Libanon, podobně mnohonárodnostní, mnohonáboženský, klidný a pohodový, jako byla kdysi Palestina.
21. 05. 2008 | 19:12

fudoshin napsal(a):

pgjed: výsledek války to není.nicméně válka vytvořila určité příležitosti.mocnosti se vyčerpaly a to byla jedinečná příležitost pro menší národy nebo národy bez vlastního státu.palestinský stát tam nebyl,ale sídlilo tam arabské obyvatelstvo.bylo by logické,že by tam palestinský stát vznik,což bylo i součástí dohody,ale nakonec vznikl jednostranně pouze izrael...
21. 05. 2008 | 19:19

pgjed napsal(a):

Ale milý fudoshine. Sídlilo tam nejenom arabské ale i palestinské a židovské a řecké a maronitské a ....obyvatelstvo. Ostatně palestinci i arabové jsou různá etnika. Dokonce jsou si blíže židé a arabové, než arabové a palestinci. A vzniku palestinského státu nebránilo nic tehdy a dnes brání jen militantní postoje části palestinských představitelů. Požadavkem jsou přece jenom mírové soužití a bezpečnostní záruky. Nic víc, ale ani nic míň!
21. 05. 2008 | 20:04

Mirko napsal(a):

Židé, jako Chomsky a Fisher, jsou z těch, kteří jsou snad schopni odvrátit globální antisemitismus(židovský) a jeho následky. Názory a činy těchto pánů navracely a navrací židovskému etniku aspoň částečně morální kredit. Jsou to jen jedinci, ale tím je jejich jednání viditelnější, dává mu váhu jejich odvaha jíti proti obrovskému proudu, proudu lží a intrik v globálním měřítku. Pane Tomský(nebo jaké je vlastně vaše pravé jméno), tento článek není nic jiného, než další z mnoha pokusů o obhajobu sionismu. Sionismus je zločin, jako takový musí být zlikvidován, je to nakonec i v zájmu samotných Židů a Izraele.
21. 05. 2008 | 20:32

doktor napsal(a):

Ještě k Ivanovi Hochmannovi a jemu podobným: Tou ideologizací věcného problému a podezíráním každého s jiným názorem z postranních úmyslů se nijak nelišíte od stalinských komunistů neblahé paměti. Neumíte si představit, že by někdo mohl mít nepředpojatý názor, a veřejně ho projevil. A ještě: fakta jsou důležitá. Jejich přehlížení nebo falšování emocemi je základem většiny dějinných katastrof. Jen aroganti neodpovídají na věcné otázky.
21. 05. 2008 | 21:03

Cicero napsal(a):

Jakub Roth:

Ne, nevypadá. To je prostě fakt.

Typický kritik Izraele, pokud už tuto generalizaci učiníme a s plným vědomím možných rizik z toho plynoucích, pouze odmítá vidět problematiku blízkého východu černobíle - jako boj těch dobrých (Izraelců) proti těm zlým (Palestinci, potažmo Arabové). A protože veřejné mínění je díky proizraelské propagandě na straně Izraele, tak logicky vystupuje s kritikou jeho počínání. To, že bombové útoky Palestinců a všelijaká jiná zvěrstva se skutečně dějí, o tom nemá potřebu psát, protože na tomto se všichni shodnou. Naopak má potřebu psát o tom, o čem se mlčí, případně se to bagatelizuje nebo ospravedlňuje jakýmsi historicky podmíněným právem na stát, na obranu atd. Svinstvo je svinstvo, ať se děje na jedné či druhé straně. Typický kritik neupírá židům právo na národní existenci, nepovažuje Izrael za "nové globální zlo", a nechce ho odstranit z mapy. To si pan Tomský jen vycucal z prstu, aby vzbudil vlnu sympatií s nebohým Izraelem (protiprávní jadernou mocností). Bohužel toto je typické počínání proizraelského lobbisty: Jakmile někdo přijde s tím, že Izrael není vzor čestnosti a spravedlnosti, tak je z něj v tu ránu antisemita, který doma po večerech osnuje další holocaust. V USA je to mnohem patrnější než u nás, ale z diskusí pod některými blogy začínám nabývat dojmu, že USA začínáme dohánět. Znepokojuje mě, jak málo lidem zde vadí, že je tu něco, co nelze kritizovat, i kdyby to mělo své stinné stránky. A odmítám sladké řečičky o Izraeli, zemi zaslíbené, svobodné, demokratické a já nevím ještě jaké. Taková země tu nikdy nebyla, není, a patrně ani nebude.
21. 05. 2008 | 21:47

PSD napsal(a):

nick doktor vystihl jedno zásadní pokřivení diskuzí, které se pod některými zdejšími blogy odehrávají (všiml jsem si toho u blogu prof.Hořejšího).

a to, že několik halasných diskutujících se dívá na různé problémy ideologickou optikou (často levice x pravice, komunismus x kapitalismus, cssd x ods)

myslím si, že je to problém starší generace, tipl bych věk nad 40 let, ta rigidita postojů, to, že např.jsem pravicově smýšlející a pokud někdo zastává postoj, který zároveň zastává levice, je tenhle postoj automaticky chybný levicový a ten člověk je např.komunista a tudíž blbec.

to, že někdo kritizuje např.izraelskou politiku vůči palestincům přece neznamená, že ten člověk je antisemita a obhajuje sebevražedné útoky palestinců.

tyhle zkreslené ideologické postoje se mi hnusí, zas to jen ukazuje neschopnost vystoupit ze svého malého černobílého světa. pořád stejné vzorce. generace z totality.
21. 05. 2008 | 22:55

Ivan Hochmann napsal(a):

Doktore,nechte si svoje invektivy,

co pořád melete o nějaké ideologizaci?.Na Vaše otázky jsem evidentně odpověděl.Odpověď Vám byla sdělena dnes ve 14.50hod.Ba řekl jsem dokonce více než jste požadoval.Tak už to na světě chodí.Za dobrotu na žebrotu. Nakonec je ze mě arogant.Kdybych Vás poslal do píps hned,byl pokoj a nemusel jste se namáhat plodit urážky.Takže přestaňte vymýšlet hovadiny a neotravujte.

Ivan.
21. 05. 2008 | 23:12

Ivan Hochmann napsal(a):

PSD-Takže pokřivení diskuzí?

Nevšiml jste si na blogu prof Hořejšího ještě něčeho dalšího? Jasně nevšiml.Zato pitomých řečí máte plná ústa.Už jste pane viděl komunistu,který by nebyl blbec?Co znamená tedy kritika izraelské politiky vůči palestincům?Jste opravdu pravicově zaměřená osobnost,nebo si děláte legraci?Trochu se vám pletou pojmy pane.Co to jsou ty zkreslené ieologické postoje generace z totality?Co můžete vědět o totalitě a černobílem světě?Takže...když nelze prolomit logickou argumentaci,dá se říci černobílou argumentaci,která ani barevnou ve spojitosti s Blízkým Východem býti nemůže,začneme pindat o ODSČSSD,o komunistech,pravičáctví,o rigidních gerontech.A to jste zapomněl na inklinaci k americké zločinecké politice,samozřejmě všeobecné.

Ivan.
21. 05. 2008 | 23:44

Tan napsal(a):

Tuhle diskuzi sem objevil az dneska a ziram co je tu neskutecne nenavisti, snah prekroutit ruzna mineni a slova druhych. V prve rade souhlasim s Cicerem a jemu podobnymi, z jejich slov jsem alespon trochu strizlivosti, vecnosti, neurazeni, zbytecneho nenapadani apod. Lidi zkuste si precist tuhle celou diskuzi a uz v pulce vam bude zle. Neni to zbytecne ?
Dal si myslim, z toho mala co vim, ze pan Tomsky a jeho zastanci misty dost ulitava. Zajimave take je, ze v podobnem duchu nenavisti a osocovani je mnoho diskuzi na tohle tema i na chatech a forech. Prijde mi to zbytecne, k reseni to nevede. Ani nenavist, ci radikalizace nase, nebo na blizkem vychode.
22. 05. 2008 | 00:02

r.m. napsal(a):

17.5.2008
V Londýnské aukci byl prodán dopis Alberta Einsteina z roku 1953 za rekordní částku $330,000 (US dolarů). Ve kterém píše filosofovi Ericovi Gutkindovi mezi jiným:

„Pro mne je judaismus, stejně jako všechna ostatní náboženství, ztělesněním nejdětinštějších pověr. Židé, ke kterým mám to potěšení náležet a s kterými jsem si mentálně blízký, nemají žádné jiné kvality než ostatní lidé. Dle mé zkušenosti nejsou lepší než jakákoli jiná lidská skupina i když od největšího zla je chrání nedostatek moci. Jinak nevidím na nich nic vyvoleného.“
22. 05. 2008 | 00:13

olDa napsal(a):

Nevim, jestli jsem antisemita intelektual, moje prvni velka laska bylo devce z zidovske rodiny, pozdeji jsem z vlastni iniciativy studoval moderni ivrit a chtel jsem nejakou dobu do kibucu. Dale jsem vystudoval katolickou teologii v Linci, ktera je znama extremni bdelosti proti vsem formam antisemitismu (mimochodem sousedí fyzicky se synagogou...). V Izraeli jsem tez par tydnu byl a mel pristup do mist, kam malokdo pristup ma....take jsem zil pres deset let v klastere, kde zili 2 spolubratri, kteri sami prozili pres 20 let v Izraeli. Jeden sionista, druhy proti. Po mnohych a mnohych rozhovorech na toto tema a urcitymi zkusenostmi s lidmi z nasich radovych komunit v Israeli, jsem dospel nazoru, ze ve "veci Izraele" BOHUZEL existuje extremne malo lidi, schopnych empatie s obema stranami a schopnych udrzet si integrativni pozici mezi extremy.

Bohuzel i tento clanek se mi nezda nestranny.

Snad jen nekolik poznamek:

1.) uvadet udajne levicove pozadi vetsiny evropsky univerzit povazuji za neferove osloveni emoci. Zvlaste v kontextu udajneho prinejmensim podvedomeho zpochybnovani prava statu Israele na existenci to povazuji za podivne, nebot prave zacatky statu Izraele byly hnutim levicovym a napr. kibucy jsou z urciteho hlediska temer komunismus.

2.) Pry intelektualni antisionisti zapominaji pri kritice Israele dosti jednoznacne kritizovat sebevrazedne atentaty - jakozto "absolutni ucty k zivotu". Jednak se mi nezda, ze by tyto atentaty byly malo odsuzovane. Nadruhe strane mi az priliz casto chybi jejich ferova fenomenologicka analyza. Kdyby v Izraelem obsazenych uzemich lide jeste meli co ztratit, tezko by se nejakym Al.Aksa brigadam podarilo je naverbovat k podobnym cinum. Proboha, dokonce v israelskych novinach vysel asi pred 4 roky clanek, kdy israelsky intelektual (bohuzel jsem jmeno zapomnel) v sebevrazednych atentatech vidi nejen paradoxne urcitou ferovost, ale i urc. zpusobem adekvatni apel. "Kvuli vam u nas umiraji nevinni. Proto kvuli nam budou umirat vasi nevinni"

BTW. Proc jsem ja proti temto atentatum? protoze jsem krestan a myslim si, ze jedina cesta do budoucna je odpoustet i nepratelum. S timto obsahem ovsem EXPLICITNE nesouhlasi jak zide (viz. vyroky napr. vdovy po J. Rabinovi), tak muslimove.

3.) A jeste v souvislosti s temito Vami zminenymi atentaty: z jakeho zoufalstvi jednal Baruch Goldstein? Dnes si muzete hned nekolik desitek metru od hrobu patriarchu koupit knihy, ktereho oslavuji jako hrdinu.

4.) Podle Vas pravo na stat Israel je totozne s pravem na Israel bez Palestincu? Nebo na Israel s Palestinci jakozto obcany 2. klasy? Podle mne ne, kdyby toto bylo jasne a od zacatku hmatatelne Arabum prezentovano, nemeli bychom dnes tento zacarovany kruh.
22. 05. 2008 | 00:14

r.m. napsal(a):

http://zpravy.idnes.cz/jimm...
A je pravda, že v Praze existuje dost pomatených hlav, které se domnívají, že vyvolení jsou.
Ovšem tady také lidé ví, že šéfem FEDu je Ben Sholomon Bernake a investiční fondy a banky vlastní soukmenovci. Jeden tiskne, druhý půjčuje)))
A to, co tady v ČR předvedl činovník pražské Židovské obce Vovka Železný, jeho madame Marta se sociálním nájemným kavárny v jediným kloudným kubistickýnm barákem v centru Prahy a pak ten synek maďarské řidovky Ester za deset miliard kč, které zaplatí na daních celé obyvatelstvo. Stejně jako následky privatizace pod synkem rodiny původem z Haliče. Říká se mu papátunel.
Všeobecná nespokojenost si hledá hromosvod. Naprosto nechápu proč Židovská obec jako organizace např. na Železného kousek s TV NOVA nereagovala, byl nebo snad je myslím její funkcionář. Ovšem které obce co Tomský? Nevědí kterou? Nebo už zase jednotná organizace organizuje oslavy, kde si vyprávějí fóry na staré téma. Jak oholit kohokoliv kdo se dá.
Češi jako z mrtvých vstalý národ ví taky svoje, tak si nepěstujte samostatné školství k výrobě sionistických zbohatlých spratků.
Nedávno jsem šel Na Perštýně po ulici a zaslechl rozhovor dvou asi sekretářek:...a nejvíc mně serou mladý bohatý židy".
Někde někdo dělá chyby, nemyslíte? Ale přiznejte - rozpustit se jako národ mezi čechy nechcete . No tak aspoň trochu upřímnosti....než plakat "ONI nás nemají rádi beee."
22. 05. 2008 | 00:51

r.m. napsal(a):

např:
Debata ohledně protižidovsky zaměřeného článku redaktora Lidových novin Petra Zídka „Proč pomáhat Izraelcům“ neustává. Přinášíme upozornění na další články, které se Zídkovými spekulacemi, založenými na selektivně protiizraelsky vybraných skutečnostech, zabývají.
Celý článek …
Redaktor Lidových novin Petr Zídek oblíbencem Hamasu Tisk
Hodnocení čtenářů: / 19
Antisemitismus
Autor: Scooolie
Monday, 19. 05. 2008
Palestinské informační centrum Webová stránka Palestinské informační centrum, provozovaná teroristickým Hnutím islámského odporu (Hamas), s nadšením informuje o článku redaktora Lidových novin Petra Zídka „Proč pomáhat Izraelcům.“
no jsem ročník 1964, leccos už můžu okomentovat, tohle je normální svazácká organizace, je to z http://eretz.cz/content/blo...
22. 05. 2008 | 01:10

r.m. napsal(a):

A jetě mne napadá, na http://stejskal.bigbloger.l...
Pod emblémem veliké, div ne hrozící x-cípé hvězdy píše, že uznáním Kosova jsme vlastně nic nevymňoukli a když to udělaly tak velký státy okolo, tak my taky samozřejmě musíme.

A co třeba "čest" nebo oplátka za půjčku 1968 kdy přes Jugoslávii nepustili Bulharskou okupační armádu. Není to hmotné, ale něco mi to říká. Vám ne?
Ovšem co čekat od tak plastického národa, jakým jsou hebrejci. Ostatně držet stále zvyk vynucený nedostatkem vody k mytí v poušti - obřízku, i ve 21. století s dostatkem teplé vody k mytí každý den třeba dvakrát, je křečovitým příznakem snažení se o výlučnost.
Žvanit, žvanit, vykroutit se a hlavně furt vykřikovat "To ne my, to ono samo se muselo, tamty vedle taky museli. A co teprv Hradecký židi to jsou lumpové, ne my pražský."
Já ten Eretz snad začnu číst, cítím se tam jak za mlada v 80. letech u nástěnky SSM. Podobný kydy jako mají současní mladí konzervativci.
22. 05. 2008 | 06:07

xyz napsal(a):

To Pepa Řepa a další:

Slovo [epísment] = chlácholení, konání politických ústupků, se píše APPEASEMENT, nikoliv aPEACEment.

Berte to prosím na vědomí a nepleťte ostatní čtenáře, je doba maturit :-).
22. 05. 2008 | 07:07

Pepa Řepa napsal(a):

xyz
máte pravdu. S gramatikou mám problémy nejen v angličtině.
22. 05. 2008 | 08:20

RP napsal(a):

Autor článku by si měl nejdříve ujasnit základní nomenklaturu. Pojmy výrazů (a jejich analogií) sionista, semita a judaista (žid) jsou naprosto rozdílné. Ale to normativně založeným lidem zjevně nevadí, "hlavně že se to hodí do mé (naprosto nekonzistentní) dedukce".
Překvapuje mě, že člověk vzdělaný v anglosaském prostředí (pokud CV nelže) tyto pojmy striktně nerozlišuje. Tam kde se u nás promiskuitně používá výrazu "anti-semitismus" angličtina používá „anti-jewish“.
PS: Samotná politika sionistů je antisemitská. A mezi zavražděním jedno člověk a nezabitím nikoho je „nebetyčný“ rozdíl. Mezi zavražděním 1 člověk a 3200, 6 mil., 20 či 50 mil. lidí je rozdíl nepatrný, ne-li žádný.
22. 05. 2008 | 08:37

JC napsal(a):

Pepa Řepa,
To s těmi proroky,Mesiášem,Katolíky protestenty atd. to je pravda,ale nad tím stojí jeden společný bůh...ne?

Pgjed.Ano víme,že ortodoxní jsou mírumilovní a proto neslouží v armádě.Ale pak se může mezi nimi vyskatnout magor,který po vás o šábesu hodí cihlu.Nemyslíte si snad,že je to z lásky k bližnímu.
22. 05. 2008 | 08:53

RP napsal(a):

Ještě k onomu pradávnému antisemitismu, diaspoře a terorismu.
Pokud se nemýlím, tak teror uplatňoval již Sanhendrin a právě teror stál u ediktu císaře Hadriana, který podle sionistické interpretace vyhnal židy s Palestiny. Tak zaprvé nevyhnal. Židé měli podle tohoto ediktu zakázáno pobývat po setmění ve městech uzavřených hradbami stejně jako zéloté. A to z prostého důvodu, že mezi nimi byly komanda vraždící městské stráže, což nebyly "Římané" (přesněji Latinové), ale místní obyvatelé. A také výnos císaře Claudia o vykázání židů z města Říma nebyl zamířen vůči židům pro jejich víru, ale měl zabránit rozvratu ekonomiky.
Neexistuje vůbec žádný historický důkaz, mimo židovskou ideologii, že by byli z Palestiny vyhnáni, ale naopak archeologické nálezy dokazují stopy židovské kultury po celou dobu Antiky. A navíc vyhnání židů z Palestiny by bylo proti zájmům Imperia Romana na zabezpečení vlastních hranic.
I původních 14 artikulů pražských obsahovalo požadavek na královskou kontrolu nad židovskou lichvou a nikoli nad jejich vírou.
A bude dobré připomenout okolnosti vymanění se z Tureckého područí. Není mi známo, že by se židé boje aktivně účastnili a také tu umírali. Jak asi muselo být arabským beduínům poté, co se vlastní krví podíleli na vyhnání Turků, když pak z Londýnských salónů zazněl hlas, že mají z Palestiny odejít, neboť ta patří výhradně židům (jako kdyby jim někdy výhradně patřila). A právě takové: „neděkujeme, vypadněte“, stálo u zrodu italského fašismu (vojáci, kteří trpěli za světové války, která měla znamenat konec všech válek, a po milionech v ní umírali, byli nakonec odepsáni, takže se právem naštvali - právem, alespoň z jejich vlastního pohledu), ale i německého nacismu. A nic na tom nezmění ani postmodernistické parafráze Starého zákona.
A dávno před vydáním Norimberských zákonů terorizovali židovské bojůvky palestinské obyvatelstvo nežidovského náboženství (jak psali v LN „podřezávali ženy a děti spící ve stanech“). A kdo se trochu bude namáhat s analýzou Norimberských zákonů v porovnání s Kabalou a jinými židovskými normami, určitě dojde k závěru, že tyto zákony jsou "židovskou normou" namířenou proti židům.
Ano souhlasím s autorem, že problém jinakosti byl (je a bude) často mocnými zneužit k odlákání pozornosti a vytvoření nepřítele, kolem něhož by se stádo semklo. Ale toto nebylo a není jen osudem židů. Je přímo do nebe volající, když z Izraele zaznívá popírání turecké genocidy Arménů za 1. světové války.
22. 05. 2008 | 10:07

Chajal napsal(a):

r.m. Jste totálně mimo, o tomhle je právě článek pana Tomského.
"Ostatně držet stále zvyk vynucený nedostatkem vody k mytí v poušti - obřízku, i ve 21. století s dostatkem teplé vody k mytí každý den třeba dvakrát, je křečovitým příznakem snažení se o výlučnost."
Obřízka je dnes dost běžným jevem i u křesťanů, zvlášť v USA. Je to prostě malý zákrok zlepšující čistotu. U věřících Židů je to jedna ze základních věcí - je to smlouva s Bohem a ne nějaká snaha o výlučnost (ono to taky není moc vidět, že :-)). Mnoho sekulárních Židů obřízku nemá (v Čechách drtivá většina).
22. 05. 2008 | 10:11

Ivan Hochmann napsal(a):

Co se tady patláte v pojmu ŽIDOVSTVÍ?

Proč se sem zanášejí jedovaté poznámky o jakési vyvolenosti židovského národa(a další napatřičné slátaniny).Co tím sledují tito panáčci?Musím

Rozumně a logicky uvažující čtenář si musí jasně všimnout,že řeči o nadřazenosti Židů nevede pan Tomský a jeho souhlasní diskutéři.Ale přichází s nimi evidentně nenávistný paskvil.Ještě se o nadřazenosti a vyvolenosti Židů zmiňují všichni rasisti,všechny krvavé ideologie ve svých prolozích nastávající agresivity .Mající za účel toto násilí,včetně holocaustu omluvit.Leda tak před jim podobnými hlupáky.Nesnažte se pánové směrovat diskuzi do vašich kalných vod.

Všimněte si,že nikomu nenařizuji co a jak má psát,nebo jakými úvahami se řídit.(jak se mnozí domnívají)Pouze vám sděluji,že jste čitelní jako průzračná bystřina,Je vám vidět krkem až do žaludku...fuj.Tím jsem odpověděl i na svoji otázku z úvodu.

Ivan
22. 05. 2008 | 10:37

Špatný člověk napsal(a):

Dobré počteníčko! Antisemita je komouš,levičál a nevím co ještě,ale určitě to je nalevo!
Jen tak nějak nechápu,proč v SSSR ty krvavé lázně vlastně činili židi?Jak je to možné.Ono vlastně tech"Rusů" moc ve vládě nebylo.
22. 05. 2008 | 10:49

Chajal napsal(a):

RP
1) Římané byli skuteční okupanti, využívající místních kolaborantů. Je fakt, že se Římu nepodařilo vyhnat všechny Židy, ale rozhodně drtivou většinu. Přesto si Židé dokázali udržet svoji kulturu a udrželi se na několika místech jako je Safed nebo Tverja.
2) Lichva zůstala Židům jako jeden z nemnoha způsobů obživy, který jim dovolili křesťané (jim samým lichvu zakazovala jejich víra).
3) V britské armádě vznikla zásobovací jednotka složená právě z palestinských Židů. Nevím, jestli zasáhla aktivně do bojů, každopádně v samotné britské armádě bojovalo mnoho Židů.
4) Rozdělení Palestiny neznamenalo, že Arabové odejdou z území Izraele, měli se stát plnoprávnými občany. Tuto možnost sami zavrhli, i když byla součástí izraelské deklarace nezávislosti.
5) "dávno před vydáním Norimberských zákonů terorizovali židovské bojůvky palestinské obyvatelstvo nežidovského náboženství (jak psali v LN „podřezávali ženy a děti spící ve stanech“). Kde se to stalo? Když to píšou v LN, tak to musí být pravda?
6) Kde jste studoval Kabalu a "jiné židovské normy"? Uveďte prosím zdroj svých informací, ať se také poučím...
7) V otázce Arménů s vámi souhlasím.
22. 05. 2008 | 11:10

Špatný člověk napsal(a):

To Ivan Hochman
Pouze vám sděluji,že jste čitelný jako průzračná bystřina,Je vám vidět krkem až do žaludku...fuj.
Použiju váš text.Padne na vás jako ušitý! Vykřikovat zcesné bláboly,to umíte.Mám jednu výhodu.Nefandím žádnému národu, já rozeznávám jen lidé dobré a špatné.I náboženství nemám rád.Na jedné straně stmeluje, na druhé straně vytváří nepřítele.Neodsuzuji sebevrahy.Chápu,to jako jedinou možnost odporu ,na kterou arabové mají. Je to levné.Ono když naženete někoho do kouta, tak taky kousne.Vím, ta forma!Ano je špatná, bohužel. Tady totiž pracuje pár lidí cíleně a sofistikovaně.Nelze to nevidět. Nestraním zlu,bohužel existuje.Proto musíme hledat příčiny.Proto mě štve, že když má někdo jiný názor,je hned orazítkován a zařazen.Ono tak jednoduché to není.
22. 05. 2008 | 11:14

Ivan Hochmann napsal(a):

Jasně pane,

jste výlupek objektivity.Až vám přinesou domů vaše dítě bez hlavy a prošpikované olovem,jenom proto,že muselo do školy autobusem s jedním arabským hajzlem,mluvil by jste jinak.Nebo byste také mohl přijít o celou rodinu,která byla v tom okamžiku na WTC (World Trade Center),když arabská patologická sedlina spálila 3.000lidí na stříbrný prášek.Co tady vlastně melete?Gauner ATA nebyl v koutě.To jen jeho zločinecká palice chtěla souložit s 72 panami v islámském nebi.

Že je to tvrdé ,popřípadě nenávistné?Co mám odpovědět na vaše zrůdnosti?Máte jiný názor? Tak se s ním běžte vycpat a neprovokujte.

Ivan.
22. 05. 2008 | 12:02

Ivan Hochmann napsal(a):

A v Rusku "dělali krvavé lázně Židi".

Takže židobolševismu se vám zachtělo pane objektivní?
Je to úplně jednoduché,jste levej jako zábradlí.

Ivan.
22. 05. 2008 | 12:12

Pepa Řepa napsal(a):

To RP
Napsal jste:
Je přímo do nebe volající, když z Izraele zaznívá popírání turecké genocidy Arménů za 1. světové války.

Nevím, z jakých pramenů vycházíte.Kdo genocidu Arménů (kromě Turků)popírá?

Jedna za čtyř čtvrtí starého Jeruzaléma je čtvrť Arménská. U hřbitova je muzeum armenské genocidy, hned vedle má Armén hospodu.Dovede hodiny vyprávět podrobnosti.
Pravdu máte v tom, že genocida Arménů je dávána do pozadí.Když si představíte, že Turkům stačily šavle, pušky a nože na vyvraždění počtu, který se blíží 2 miliónům, tak to muselo být hrozné maso.
Nesedí mi, ale oficiální popírání genocidy s udržováním musea i s celkovým počtem arménů, které tam potkáte.

Pokud si troufnete prohlásit o sobě, že jste kabalista, tak máte mou úctu. Musíte mít velmi dobrou znalost hebrejštiny, protože v češtině, pokud vím, existují jen beletristické, nic neříkající a povrchní publikace.

Můžete mi vysvětlit,co rozumíte větou :
A kdo se trochu bude namáhat s analýzou Norimberských zákonů v porovnání s Kabalou a jinými židovskými normami, určitě dojde k závěru, že tyto zákony jsou "židovskou normou" namířenou proti židům.

Kabala je normou pro co? Je namířena proti židům, stejně jako Norimberské zákony?

Termín židobolševismus zní po holocaustu děsivě a odpudivě.Nelze ovšem popřít,že politbira meziválečných bolševických stran, byla ve velké většině ovládána židy.To je ovšemn na jinou, zcela legitimní debatu.
22. 05. 2008 | 13:19

f.iulianus napsal(a):

Pro Hochmanna 1
Smyslem mého příspěvku opravdu nebyl obzvláště záludný „antisemitský“:-) útok na Tomského, jak ze možná domníváte, ale snaha uvedením faktů poukázat na hloupost a nelogičnost některých jeho tvrzení (3/4 mého textu). Argumentace proti ubohým agitkám mě skutečně nenutí utéct do knihovny:-). Vaše reakce je v podstatě „typická“:-). Reagujete na nevyřčené a pomíjíte přitom uvedené argumenty, raději. Mám dojem, že Vám uniká, že judaismus, křesťanství a islám jsou „náboženství knihy“, tedy „rodní bratři“ a že míra xenofobie, byť různě definované, je v nich přibližně stejná. Historické, Vám zřejmě nepříjemné, příklady chování Židů při vzpouře 115-117 proti Římu za jeho války z Parthy, při dobytí Vizigótského království Araby a Berbery a při bolševickém puči za války Ruska proti Centrálním mocnostem a za následného bolševického teroru, jsem uvedl, přiznávám trochu provokativně, jako kontrast nesmyslného tvrzení autora označujícího sebevražedné atentáty za jeden z největších zločinů lidstva (Mám dojem, že jste to pochopil moc dobře:-).). Co mají tyto události společného? Je to sice zjevné, ale budiž, pro Vás polopaticky. Židovští IMIGRANTÉ se v okamžiku, kdy se naskytne vhodná příležitost – ideálně válka s vnějším nepřítelem, vrhnou na své dlouholeté spoluobčany a začnou je zcela bezskrupulózně vraždit a spolupracovat s nepřítelem. Toto nejsou samozřejmě jediné příklady nepřátelského chování Židů v diaspoře vůči hostitelským národům a jejich spolupráce s nepřáteli hostitelů (Jakoby hostitelským národům nestačila ke „štěstí“ jiná negativa židovské imigrace.). Různé varianty tohoto chování se udály nejen při osmanském záboru Balkánu, na Ukrajině, ale, v „měkké“ formě, i u nás za války o dědictví rakouské. Poslední takovou zkušenost mají Češi z přelomu 19. a 20. stol. a doby těsně po vzniku 1. republiky, kdy proti nim dojemně ruku v ruce spolupracovali „sudetští“ Němci usilující o rozbití územní celistvosti historických českých zemí a potlačení češtiny a nemalá část židovského obyvatelstva Čech a především Moravy. Jako příklad si můžete třeba zjistit v „moudrých knihách“ nebo od informovaných místních, co se dělo při založení českého divadla v Olomouci. Samozřejmě nevím zda je uvedené chování Židů v diaspoře vůči hostitelským národům nevyhnutelností nebo pouhou náhodou a už vůbec nemíním spekulovat o příčinách takovéhoto chování, protože by šlo o úvahu typu, zda bylo dříve vejce nebo slepice. Každopádně si myslím, že jde o pozoruhodný jev.
22. 05. 2008 | 14:00

f.iulianus napsal(a):

Pro Hochmanna 2
Abych předešel různým dnes tak častým zkratkovitým úvahám, nejsem rozhodně „fanoušek“ Arabů nebo dokonce islámu. Domnívám se totiž, že z pohledu evropské civilizace a evropských národů, je, přes odlišné metody obou skupin, „přínos“ Židů a Arabů Evropě přibližně stejný a počet obětí jejich agrese vůči evropským národům, samozřejmě nikoli v absolutních číslech, ale v poměru k celkové populaci, zhruba srovnatelný. Souvislosti překotného „zcivilizování“ pouštních povětšinou nomádů, jejich vztah k hodnotám a cizí vyšší kultuře zajímavě rozebírá arabský autor 14. stol. ibn Chaldún ve svém díle Mukadima (v arabských zemích občas na indexu:-)). Řekl bych, že jeho závěry mají širší platnost. Jak jsem uvedl, nemíním spekulovat o příčinách Tomského názorů a vážit, zda je neinformovaný hlupák, nebo agresivní aktivista. Tomského text je však každopádně fakta ignorující nekritickou apologií Židů a sionismu opepřenou navíc ne příliš dobře maskovaným tradičním skuhráním nad holocaustem. Při vší úctě, kterou si židovské oběti nacistického řádění zaslouží, je prostě faktem, že Židé nebyli jediným národem, který musel ve starých i moderních dějinách lidstva podstoupit zkušenost s genocidou, přičemž k ní použité prostředky jsou irelevantní. Jakkoli je osud obětí holocaustu tragický, nezasluhuje u „nežidů“, pokud se nejedná o „pachatele“, více pozornosti a soucitu než osud jakýchkoli jiných obětí genocidy. Připustíme-li podsouvanou „výjimečnost“ obětí holocaustu, nepřímo akceptujeme, že životy Židů mají větší důležitost a hodnotu než životy „nežidů“ a dále xenofobní tezi o „vyvolenosti“ židovského národa. To je v příkrém rozporu s evropskou z antiky vyrůstající humanistickou tradicí. Je typické, že s agresivním dožadováním se zvláštního soucitu, ohleduplnosti, zacházení a tolerance netolerovatelného, s více či méně otevřenými odkazy na holocaust , ostře kontrastuje hrobové ticho o zásadní úloze Židů při organizování a financování bolševického puče v Rusku (Nejednalo se jen o nějaké revolucionářské asociály, pokud za ně nepovažujeme Americký židovský výbor v čele s bankéřem Jakobem Schiffem, nebo Rothschildy a Warburgy:-).) a ve VKS(b), přičemž výsledkem bolševického řádění byly milióny obětí, jejichž počet podle většiny odhadů přesahuje počet obětí holocaustu.
22. 05. 2008 | 14:01

tnt napsal(a):

Naženeme izraelce do moře a pak:
http://www.bakta.org/ffd/ra...
22. 05. 2008 | 15:17

Pepa Řepa napsal(a):

To tnt
Znám. Budoucí hymna EU. Zjistili, že je Óda na radost nekorektní.
22. 05. 2008 | 16:08

vanoce3000 napsal(a):

Nedivím se frustraci a nenávisti Palestinců, kteří zažili při vzniku Izraele vraždění, znásilňování, destrukci domova, odsun. Nedivím se že člověk vyrůstající v takovém prostředí jde do autobusu s trhavinou. Ale asi jsem antisemita a budu raději zticha :-)
22. 05. 2008 | 16:28

vanoce3000 napsal(a):

Raději se jdu věnovat jiným tématům, to aby si pak někdo nemyslel že jsem podlehl subtilní antisionistické a ve svých důsledcích hrozivé nenávisti vůči Židům...
22. 05. 2008 | 16:32

Ivan Hochmann napsal(a):

Pro f.Juliana:

Vážený pane děkuji Vám,že jste věnoval tolik pozornosti mé maličkosti.Jsem na rozpacích kde začít s reakcí.

No,předem tedy,příčinou mé "vzdělanosti" je moje potřeba být vzdělaný.Žádné školy-nebyla možnost.Všechno co vím o etnicích a vámi podrobně popisovaných záležitostech,a vězte,že vím,- všem těmto vysloveným úvahám nemohu oponovat z důvodů nemožnosti konkrétní oposice.Dělal bych ze sebe hlupáka,kdybych se o to pokoušel.

Myslím,že pan Tomský také nedisponuje Vašimi možnostmi,takže je mu bezpředmětné vyčítat neprofesionalitu,či dokonce zlý záměr.Blog byl psán jako jakési stručné vyjádření k 60-tinám Izraele.Vše o čem je tady nyní řeč nebylo smyslem tohoto psaní ani této diskuze.Vědecké úvahy směřující do nitra problematiky asi nebudou stimulem pro tuto diskuzi.Musel by jste ji vést sám,nebo s Pepem Řepou.Za sebe říkám,že rád se takové diskuze zúčastním jako pozorovatel i žák.Koho by nezajímaly důvody a příčiny deklarované špatné historické pověsti Židů.

Leč při vší úctě pane napíšete-li nechutné historické pravdy doprostřed diskuze o SOUČASNOSTI ŽIDOVSKÉHO STÁTU - podaří se Vám pouze vygenerovat slepený chrchel všech těch nenávistníků,kteří se zde vyskytují.

Neobviňuji Vás z nečestných úmyslů,nemám důvod.Také je to jenom můj názor a mohu se mýlit.

Bylo toho zde už popsáno dosti,abychom se mohli v problematice orientovat.Myslím,že důležitější než rozpitvávat minulost je dát pozor aby budoucnost tak nebolela.A k tomu je třeba brát v úvahu především současnou situaci.Objektivně a spravedlivě.
Anebo se alespoň snažit.

Děkuji s úctou .Ivan.
22. 05. 2008 | 17:45

Alexander Něvský napsal(a):

Antisionismus je jen novou formou prastarého antisemitismu.
Děkujeme všem provozovatelům blogů, že umožňují lidem psát takové hovadiny. Takže odpůrci sionismu z přelomu devatenáctého a dvacátého století byli antisemiti (ač sami Židé). Není problém v tom, že Israelská politika není zrovna košer a úplně nejjednodušší je jakoukoli kritiku vyvrátit nálepkou antisemitismu? Dokud bude Izrael a jeho přívrženci provozovat takovouhle ublíženeckou psychopolitiku, nemůže se nikdo stydět za to, že je antisemita. A že to povede k nové genocidě? Židé byli úspěšně přemístěni do pouště, kde z civilizovaného světa skutečně nikomu nevadí. Leda až USA upadnou do krize a nebudou moct dotovat tento umělý státeček desítkama miliard dolarů ročně, tak si z nich Arabáci udělají fackovací panáky. Nic, co by mě trápilo
22. 05. 2008 | 18:36

Ivan Hochmann napsal(a):

Kdo děkuje Pane Alexandře Něvský?

Vy a Vám podobní?Neděkujte nemáte zač.Vám také nikdo nepoděkuje za Vaše pitomosti.Každý takový příspěvatel pouze dokazuje hloubku propadu soudnosti a s tímto i úroveň vědomostí,potažmo kvality výuky v českém školství.
Je to smutné konstatování 20let po převratu.

Ivan
22. 05. 2008 | 19:09

Chajal napsal(a):

To Alexander Něvský
Pane pletete dohromady dvě věci. Ideové odpůrce z řad Židů, u nichž čas ukázal, že se mýlili (holocaust) a současné antisemity, kteří tímto způsobem maskují svojí zášť vůči Židům. Odpůrci sionismu z řad Židů na přelomu devatenáctého a dvacátého století byli ze dvou táborů.
1) Asimilovaní Židé ze západních zemí, které z jejich bludu probral až Hitler
2) Ortodoxní Židé (ne všichni), kteří věří, že Izrael může obnovit až Mesiáš.
Izraelci nevedou žádnou ublíženeckou politiku, o tom se nás jen snaží přesvědčit lidé jako vy, kterým je moderní a prosperující Izrael trnem v oku. Naprosto přitom ignorujete historická fakta i nesmyslnou politiku Arabů.
22. 05. 2008 | 19:33

wintergruen napsal(a):

wo hass Du dein linkes OHR Saša?
23. 05. 2008 | 10:11

Johannes napsal(a):

Chtěl bych se chytrých a vzdělaných lidí v této diskuzi na něco zeptat. Sice se bojím, že mé myšlení může být shledáno nekorektním, nebo dostanu nějakou nálepku, ale mne zajímá skutečnost - nikoli respekt k tabuizovaným tématům. Proto se s čistým úmyslem ptám - a nic nehlásám: Není u zrodu Herzlovy myšlenky předpoklad nerovnosti lidských bytostí, daný národnostně a etnicky? Proč se na to ptám? - Vždyť tato myšlenka vůbec NEPOČÍTÁ s existencí nějakých lidí na území plánované domoviny a nezajímá se o jejich osud, o jejich práva - ani o pro ně schůdný způsob začlenění do občanského principu nového plánovaného státu! Vždyť řeší (nesmírně vážný) problém jen jedné strany. Toto fatální opomenutí si dopředu tak bystří lidé neuvědomili? Nebo tento zásadní problém ignorovali? Není klubko vzájemných křivd třeba začít rozmotávat z tohoto konce? Proti myšlence "území za mír" předestírám tady myšlenku "rovnoprávné občanství za mír" (což znamená postupně zavedenou ABSOLUTNÍ rovnost v občanských svobodách Izraelců a Palestinců před zákonem a ústavou - včetně postupného návratu uprchlíků, naplánovaného na desetiletí kupředu, dle reálné schopnosti státu se s tímto fenomenem vyrovnat). Vzhledem k trendům natality je možné, že by arabský živel ve státě Izrael za těchto okolností převládl. Z hlediska občanského principu by to ale bylo nepodstatné, pokud by byl skutečně zaručen. Dovedeme - li tuto představu do důsledku, mohl by se Izrael stát SKUTEČNĚ přirozeně přitažlivým vzorem civilizace v celé oblasti. Vzdal by se Izraelský národ majority ve svém státě výměnou za mír, respekt, prosperitu a spolupráci? Jaké důvody tomu brání? Léta vzájemných křivd? Ty lze s dobrou vůlí a trpělivostí časem odstranit. Obava z arabského nacionalismu? To je vážná námitka - ale s podporou USA a Evropy by bylo možno bezpochyby garantovat demokracii, občanskost a stabilitu. Vlastní nacionální Izraelský sentiment, či náboženství? Není to to samé, co kritizujeme dnes v případě Srbska na Kosově poli? Kdo jiný by se dnes měl více universalizovat a ve vlastním zájmu zbavovat klanové mentality, než Izrael s jeho historickou zkušeností? Těžko k takovému vývoji však může dojít v epoše probíhající konfrontace Západu s muslimským světem ... není na čase jej ukončit? Začít jednat a zbavit se frází typu "s teroristy se nejedná", které nám brání myslet a rozumět?
23. 05. 2008 | 10:22

JC napsal(a):

Johannes,
Něco z osobní zkušenosti.
Město Nazareth,většina obyvatel jsou Arabové,klídek,v poledne zazní z reproduktorů arabská motlitba..žádné padání na kolena,židovský průvodce si v arabské "zahrádce" z legrace prozpěvuje spolu s hlasem z reproduktorů.marně jsem hledal zahalené ženy.
Město Jericho West Bank/pod Palestinskou samosprávou/,před týdnem byl unesen štáb BBC/ale proboha proč? byli to snad samí židé?/ Na doporučení vlády - zákaz vstupu pro turisty.
Takže to jsou také rozdíly jak to v současné době může v Izraeli vypadat.
23. 05. 2008 | 11:49

Johannes napsal(a):

Ale co z toho vyplývá?
23. 05. 2008 | 12:00

nadšený_Talmudista napsal(a):

Pane Tomský, mnoho čtenářů zejména Goyimů by jistě přivítala, kdybyste nám raději napsal něco povzbudivého z vašeho Talmudu. Anebo psát o Talmudu není košér?
23. 05. 2008 | 12:53

Nesouhlasím s Izraelským apartheidem napsal(a):

Po prostudování 1200 dokumentů o tom co jsou Chazarští židé zač Vám pane Tomský NEVĚŘÍM. Označíte mne také za anti-semitu? Já totiž sémity podporuji. Před časem jsem si koupil kvalitní Syrskou košili. Anebo pane Tomský budete popírat, že Syřané jsou také sémité?
23. 05. 2008 | 13:02

JC napsal(a):

Johnnes,
Vyplývá z toho že,
1.Izrael v žádném případě není jakési židovské ghetto,kde pobíhají šílenci v jarmulkách se samopaly a každého,kdo není žid odprásknou.Je to multinárodní a multikulturní stát,kde vedle sebe žijí Židé,Arabové,Arménci,Palestinci a další.Takže problém není Židé vs.ostatní, ale Palestinci vs.ostatní.Oni by snad byli Palestinci také v pohodě, pokud ovšem nějaký magor nazatroubí z minaretu k intifádě.
Vytahovat minulost, kdo kdy jaké měl nároky a kdo komu víc ublížil, nemá podle mého názoru žádný smysl.Palestinci dostali Gazu a jediné co zatím dokázali, že jsou schopni se mydlit mezi sebou/Hamass a Hisbaláh/ a pravidelně odpalovat rakety na židovské osady.Dostali West Bank a unášejí za výkupné štáb zahraniční TV.Dostali Betlém a další území jsou v plánu.Obávám se že je to tak jak kdosi nade mnou citoval myslím Clintona.Kdyby jim bylo nabídnuto 100% izraelského území,chtěli by 120%.
Já vidím problém v islámském náboženském fanatismu, ne v židech,
23. 05. 2008 | 13:03

Israel je nejrasističtější stát planety napsal(a):

výše se vede zamlžená debata o genocidě Arménů tzv. Mladoturky. O tom, kdo byli Mladoturci zač 545 stránkový investigativní dokument zde: http://www.jewishracism.com...
23. 05. 2008 | 13:12

Johannes napsal(a):

JC
Tím jste mi ovšem neodpověděl na moji otázku na základy myšlenky sionismu a z jejich analýzy plynoucího možného řešení problému. Pouze jste zaujal subj. stanovisko k současné situaci na podkladě vlastní zkušenosti, kterou jste zevšeobecnil.
23. 05. 2008 | 13:18

JC napsal(a):

Johannes,
No já myslím,že sionismus vzniká hlavně/jak dokazuje autor výše/ hlavně usilovným studiem Talmudu,protokolů sionských mudrců a jiných "důležitých" textů a ny základě toho si uděla objektivní názor,místo toho vyjít na ulici a udělat vlastní zkušenost a získat názor sunjektivní/jak píšete/.
23. 05. 2008 | 13:26

JC napsal(a):

Johannes,
V první větě mělo být:
No já myslím, že názor na sionismus.
Jinak by to moc nedávalo smysl, že?
23. 05. 2008 | 13:37

JC napsal(a):

Johannes,
Ještě jedna poznámka.Kdybyste se čirou náhodou někdy ocitl v Jeruzalémě a čirou náhodou cestoval autobusem MHD a čirou náhodou se tam vyskytl nějaký palestinský bojovník za svobodu a čirou náhodou/nic zlého vám nepřeji/ vám po této návštěvě Izraele scházela ruka,můžete nám napsat nestli vám chybí subjektivně.
23. 05. 2008 | 13:58

Norman Fickenbitteštejn napsal(a):

Já se velmi dobře bavím. Je tu ještě někdo, komu jsou všichni ti pouštní eskymáci u prdele?
23. 05. 2008 | 14:03

Pepa Řepa napsal(a):

Zvláštní nemoc zachvátí některé chlapíky, když jde o toto téma.

Zřejmě se obohatila nemoc šílených krav o multiplikativní poruchu osobnosti, protože ze stejného IP čísla, píše několik různých nicků své výrony nenávisti, aby to vypadalo, že podobné názory má více lidí.

Pozoruhodné je, že se nejedná o první případ a je zvláštní, že součástí jedné vlny této choroby jsou vždy tři různé nicky.

Nakonec číslovka tři je docela hezká, možná je to i magické číslo.

I hrbáči z Damašku byli tři.

Byli si podobní jako vejce vejci, nikdo je nerozeznal.Kdyby nebylo čísel IP (78.198.145.2), tak by vás, chlapci s hrbem, taky nikdo nerozeznal a myslel by si -vas mnogo!
23. 05. 2008 | 14:50

Johannes napsal(a):

JC
Promiňte - ale já Vám prakticky nerozumím. Nejsem si jist, co mi vlastně chcete sdělit. Připadá mi, že mereagujete věcně a že nevedeme rozhovor, ale dva zcela nezávislé monology.
23. 05. 2008 | 14:54

silvie napsal(a):

to johannes: Na myslenku, ze sionismus vznikl jako myslenka na nerovnost lidskych bytosti, jste skutecne prisel sam? Jen trosku vzdelany a trosku zajimajici se clovek vi, ze zvlaste druha polovina 19. stol. a jeho konec byly obdobim rozmachu narodnostniho uvedomeni. Tykalo se to i Cechu. Nevidim jediny duvod, proc by Zide meli byti vyjimkou. Proc by Zide nepozadovali svuj jazyk a stat, kdyz to zadali treba Cesi. A Herzl a spol prisli na to, ze nejlepe bude mit stat v oblasti, kde jiz zidovsky stat kdysi byl. A ze nepocitali s tim, ze tam ziji jini? Ze resili problem jedne strany? Hloupost. On mel Herzl resit problemy i Arabu? Proc ne treba Cinanu? Nebo Cechu? (ten Herzl byl ale mizera, zajimali ho jen Zidi...) Ta oblast nebyla prilis zalidnena, patrila Osmanske risi a jeji vladci meli jine starosti nez nejake pouste a baziny kolem Jeruzalema s par desitkami tisic lidi. Mozna znate nejake dokumenty Herzla o tom, ze chtel z teto oblasti vysidlit lidi a nahradit je Zidy. Ja nikoli. Cesky stat vznikl podobne, velmi umele a nemecke mensiny se nikdo prilis neptal, kdyz se najednou ocitla na ceskem uzemi. Proc zadate od Israele byti vzorem, zadejte to od Ceske republiky a jdete sam prikladem. Vase uvaha o vzdani se zidovske majority ve prospech Arabu je co? Nesmysl? Chcete se vy Cech vzdat majority ve svem state ve prospech dejme tomu romskych spoluobcanu? A budete trpelive cekat az se za sto let vsechny problemy vytribi? Vase uvahy, ze lze ono nepratelstvi casem odstranit, jsou naprosto liche. Nez by se podarilo odstranit jedinou, doslo by k vrazdeni. Pokud to nevite, pogromy na Zidy byli v Palestine uz pred vznikem Israele. Vy Zidy nenavidite a pritom od nich zadate aby byli vzorem pro vsechny. Aby byli lepsi nez my, aby dokazali to, co Johannes a jeho banda nedokaze.
23. 05. 2008 | 15:30

silvie napsal(a):

to nadseny talmudista: koukam, zase jeden nacek. Chces psat o Talmudu nebo cist z Talmudu. Prvni jiste dokazes, precetl jsi spoustu braku a ve sve primitivnosti se citis byt jiz poucen. Druhe je nad tve schopnosti.
23. 05. 2008 | 16:00

Ivan Hochmann napsal(a):

Bravo Silvie,

jenže hážete perly sviním.Ivan.
23. 05. 2008 | 16:04

JC napsal(a):

Johannes,
Ano, zdá se že každý mluvíme o něčem jiném.Chtěl jsem vám naznačit něco ve smyslu jak to napsala silvie./Děkuji silvie/.Doufal jsem,že to pochopíte, ale nestalo se.
23. 05. 2008 | 16:21

Pepa Řepa napsal(a):

To johannes
doporučuji kliknout na odkaz,uváděným jedním ze tří hrbáčů z Damašku nad vámi.

Hezké čteníčko postavené na Protokolech židovských mudrců, hemží se to židy i kryptožidy.
Doporučuji vám, přečíst si také Mein Kampf.Pokud vám to jen trochu myslí, uděláte si úsudek sám.Kdyby za tím nebyly miliony mrtvých, tak jsou některé pasáže spíš k smíchu.

Část otázek, které kladete je naprosto legitimních, žádné téma nemá být tabu.Problém je, že se vždy objeví buď nějaký skalní nácek nebo rasúl Muslimských listů a debata vypadá tak, jak vypadá teď.

Paní silvie
když si kliknete na nadšeného talmudistu, tak je to jeden ze tří (možná více) hrbáčů z Damašku. Jeden člověk píše stále stejné věci, pod různými nicky.
Jestli to je nácek nebo nadšený příznivec Ajmána al-Zawahíri nevím, ono to v historii vždy splývalo a splývá dosud.

Stačí se jen podívat, co hrbáči z hrbu vypadlo: Protokoly Soónských mudrců. Nic nového pod sluncem.
K postiženým se máme chovat ohleduplně.Je to chudák, nerozčilujte se.
23. 05. 2008 | 16:27

judas napsal(a):

israel je jasne stat provozujici statni terorismus
23. 05. 2008 | 18:08

pgjed napsal(a):

Silvie vyjste to domotala. Probůh vždyť Historický stát zemí české koruny nepřestal nikdy existovat! Habsburkové byli řádně zvolenou dynastijí českými a moravskými stavy, což kromě účastníků stavovského povstání, které nepodpořili ani všichni významní protestanti, nikdo nezpochybnil. A ani sami Habsburkové nikdy nezpochybňovali, že jsou českými králi, moravskými markrabaty a slezskými knížaty, i když se nenechávali korunovat. V zemích byli řádně jmenováni místodržící... To nemá s národním obrozením nic společného. A ti němci nebo spíše poněmčenci, žili vždy na území českých zemí. To kromě nich rovněž nikdo nikdy nezpochybňoval!
23. 05. 2008 | 20:14

Johannes napsal(a):

Silvie
Jestli jsem si váš uštěpačný tón vysloužil svou hloupostí, omlouvám se za ni. Ano – na myšlenku, že Herzl nepočítal s právy nežidovských starousedlíků (a tedy s jejich rovností) jsem opravdu přišel sám - a ostatně Vy sama připouštíte, že tomu tak bylo. Židé oproti Čechům a ostatním národům v emancipačním hnutí byli v odlišné situaci: jejich hostorické území nebylo osídleno jejich většinou a neměli na něm vlastní státní útvar 1900 let. Proto bylo třeba toto území v případě ustavení „staronového“ Izraele nějak požidovštit – a proto otázka původního obyvatelstva (nikoli tedy Číňanů nebo Čechů – jak absurdně nadhazujete) při těchto úvahách byla bezesporu nesmírně důležitá. Očekával bych proto, že se jí Otci Zakladatelé budou zabývat podobně, jako Masaryk, Beneš a Štefánek otázkou národnostních menšin na území ČSR. Leč nestalo se tak. Proč? Netuším, proč ironicky Herzla označujete za „hajzla“. Jsme přeci chybující lidé. Pokud udělám chybu jednou, mělo to cenu. Ale nač setrvávat v rozpoznané chybě a popírat ji?
Český stát vznikl odlišně: v hranicích středověkých zemí „Koruny České“, na ve kterých měli němci od 6 století neustále pouze menšinu. Navíc od počátku aplikoval seč to šlo důsledně princip občanské rovnoprávnosti, nedocházelo ke vzájemnému vyvražďování vesnic, etnickému čištění, nebo vyhánění statisíců obyvatel. To, co se nyní EU pokouší v Kosovu aplikovat je CO jiného, než vzdání se majority za účelem nastolení občanské demokratické společnosti? Vaše romofobní výkřiky přejdu raději bez komentáře.
Není pravda, že Židy nenávidím – jak mne emotivně osočujete. Mám je v rodině. Nenávidím fanatiky a hlupáky jakékoli národnosti. Ale domnívám se, že sebeušlechtilejší idea padá s první nevinnou krví.
23. 05. 2008 | 20:59

vanoce3000 napsal(a):

Chápu, že staleté utrpení židů v některých vyvolalo hluboce zakořeněnou paranoiu. Pan Tomský je klasický případ. Buďme trpěliví, čas a pochopení staré jizvy zahojí.
23. 05. 2008 | 21:13

Pravda napsal(a):

Je mě líto židů,ale za utrpení se nemohou dovolávat ústupku z pravidel mezi státy.Prostě židovský stát vzniknul na cizícm území,a to nikdo nezpochybní.Tak to prostě je.Nic víc,nic míň.
A "silvie" dobrá snůška hovadin o Českém státě. Ani blb by to nenapsal hůře!
24. 05. 2008 | 13:55

Karel napsal(a):

V Cechach si vetsina lidi moc neumi predstavit, jaka intelektualni atmosfera panuje v zapadni Evrope, kterou jsme dlouho povazovali za svuj vzor, v leccem pravem. Za povinnou vybavu kazdeho intelektuala (alespon co vim humanitniho)se povazuje politicky korektni myslenkova levicova vybava sestavajici z nekolika zakladnich nazoru vcetne anti sionismu/semitismu. Jine nez tyto autorizovane myslenky se povazuji za nepripustne a nevhodne ve spolecnosti nemluve o mediich. Povinna je kritika USA, Izraele a vlastniho naroda, at je jakykoliv. Pokud v dane zemi nevladne zrovna levicova vlada, je samozrejme ohrozena demokracie, urcite problemy jako radikalni islam nebo problemy s imigraci pro zapadniho intelektuala neexistuji jiz z podstaty veci. Meze pro hodnoceni historie a soucasnosti jsou tak jednou provzdy dane a jakakoliv diskuse o odlisnych nazorech je predem vyloucena. Neni tedy divu ze to vypada tak, jak to pan Tomsky popisuje s hruzostrasnou jasnozrivosti.
24. 05. 2008 | 14:31

David napsal(a):

Antisemitismus, antisionismus, antižidovství a podobné kecy, jsou jen bičem židů, na všechny ostatní, aby jim procházely jejich vlastní sviňárny.
24. 05. 2008 | 19:28

ada napsal(a):

Po precteni si velke casti techto "guru" rozboru koncim konstatovanim,historie se opakuje u tohoto PROBLEMU asi tisice let . A proc asi ,vsichni to vi a brblaji si svoje zamindrakovane nazory budto z neznalosti ci podlezavosti ci prislusnosti. Bylo by dobre se zamyslet, co asi bude nebo by jiz davno bylo ,nebyt Jew Yorku a jak zabranit tomu aby opravdu NORMALNI zide kteri se zidy jen narodili opet nekoncili nekde na hromadach a Vyvoleni se valeli v penezich ktere si vlastne ani nemohou uzit neb nejedi rizky.
24. 05. 2008 | 20:48

ANNA napsal(a):

nevim jak se vam bude ci ne muj nazor libit, ovsem ja si myslim, ze o.k., kdyz uz se stalo, ze byli dvatisice let pote, co odesli zide do celeho sveta, vyhnani novi obyvatele, palestinci, byli jim zbagrovany domy a udajne i vyhlazeny jejich vesnice, kdyz uz se to stalo, tak co nam zbyva za optimalni reseni? vidim jedinou cestu, ktera zastavi mozna zastavi terorismus, a touto moznosti je zrizeni dvou statu, Izraela a Palestiny, ovsem pozor, ne nepratel, ale spolupracujicich narodu, majici stejny pristup napr.k vode a zdrojum, k lidem co byli driv nepratele, zaujmout novy postoj.Dokud se toto nestane, nezmizi terorismus, naopak vzroste.Tim i nebezpeci pro nas vsechny.Zide jsou v pravu v naroku mit vlastni stat.Ne ovsem za cenu vyhnani nevinnych zen a deti z domovu, ne za cenu zivotu nevinnych obeti.To pak prizname li existenci boha a tory, poselstvi zakonu kde je i nezabijes, pak musime rici, ze prijde nova soa, na hlavy deti tech, co ucinili prikori nevinnym lidem.Prijde ve chvili, kdy to malokdo bude ocekavat tak jak chodi plizive a zakerne i lidske zlo..to jsem vam chtela uprimne napsat, beze stopy emoci a tomu, ze bych nekomu stranila, vnimam to takto. hezky zitrek.
25. 05. 2008 | 01:37

Ježíš Nekřtěný napsal(a):

Sionisté a nacisté jedno jest.
Bez Shoah (holokaust),v překladu obětˇizraeli , by nevznikl izrael. Sionisté se válkou zbavili Diaspory v Evropě ,protože se nechtěli stěhovat do Palestiny.Zároven se snažili zbavit i Komunistů. Shoah pak použili jako důvod k násilné okupaci Palestiny a založení izraele.
Mýtus o nadvládě "vyšší rasy" je vlastní právě sionistům.
25. 05. 2008 | 05:15

jay.bee ateista napsal(a):

myslim si ,ze se cely svet na tento problem diva pres cerne bryle....ne sionismus,krestanstvi,islam......ale vsechny tyto instituce jsou davno prezite,dogmata z historie ,ktere nemaji prakticky a vedni zaklad ve 21.stoleti je jen pro slaboduche jedince a je jedno v kterou z techto povidacek veri......
26. 05. 2008 | 11:02

Ixák napsal(a):

"Izrael je souzen a odsouzen utopickou morálkou, standardem, který nikde nikdo neaplikuje na chování států – a už vůbec ne, jde-li o stát, který bojuje o přežití." Zlatá slova, s nimiž úpřimně souhlasím, tak doufám, že je pan Tomský a ostatní intelektuálové budou aplikovat i na chování ostatních států, nikoli pouze Izraele, např. US v Iráku, Rusko v Čečensku apod. aneb měřme všem stejným metrem.
26. 05. 2008 | 16:31

Špatný člověk napsal(a):

Zvláštní, že tito lidé nepranýřují ze svých morálních pozic otevřeně genocidní záměry Hizbaláhu a Hamasu, a ani jeden z největších zločinů lidstva - vysílání sebevražedných atentátníků – absolutní popření úcty k životu - svému i svých zcela náhodných obětí.
Pranýřovat jedinný způsob boje proti po zuby ozbrojenému nepříteli.Dobrý vtip.A co takhle sebeobětování pro svou vlast? Co člověk,to názor.Něco tu smrdí pane Tomský,hádejte kde?
26. 05. 2008 | 23:26

Gappa napsal(a):

Přesně tak, co jedna strana vnímá jako terorismus, je pro druhou stranu vlasteneckým bojem. Za wwii Němci taky určitě neměli rádi partyzány.

Nemám nic proti Židovi nebo Rómovi (nevím proč Židy toto srovnání tolik pobuřuje, z hlediska lidských práv jsou si přece rovnocenní), když je budu mít za sousedy...budou-li se chovat slušně, civilizovaně. Když budou respektovat kulturu země, ve které žijí, a nebudou se za každou cenu snažit ukazovat, jak jsou jiní. Právě tím, že jejich ideologií je, že jsou jiní než ostatní národy, kolem sebe šíří nenávist, vytvářejí gheta a nejsou scopni splynout se zbytkem společnosti. Je to jejich chyba a nedává jim to právo sebrat domovy jiným lidem a vytvořit si tam samostatný stát s odvoláním na to, že před 2000 lety tam údajně samostatný stát měli. Jsem anti-sionista a nestydím se za to.
27. 05. 2008 | 09:18

Jarda-V napsal(a):

Existence Izraele není takový problém,jako to,že všichni,kteří mají pocit,že je společnost ekonomicky utlačuje,diskriminuje nebo ponižuje,personifikují tyto pocity do osoby Žida.Protože se ví,kdo ve skutečnosti ovládá všechny mechanismy fungující ve světě.Nic není platné,že hodně Židů jsou "nadprůměrné osobnosti",že přinesli svou činností do mozaiky vývoje všeho svůj velký podíl.Jedinci spíš cítí,že něco nemůžou,protože nejsou Židi.A tyto latentní emoce jsou nebezpečnější než nějaké konkrétní akty antisemitismu,hlavně proto,že můžou vést ke spontánnímu spojení masy s neřízeným asociálním chováním.Ten článek je krátký na vystižení problematiky,spíš by to chtělo rozsáhlou studii.
27. 05. 2008 | 11:08

Joran napsal(a):

K prvnimu prispevku v komentarich: "...Uvízl jste v minulosti, pane Tomský, a to je škoda. Dříve západní civilizace nenáviděla a vraždila Židy, teď to samé činí s Muslimy (teroristy)..." Mily Mr.V. - tys zrejme mezitim odskocil do budoucnosti - tedy alespon z pohledu cloveka zijiciho ve Spanelsku. Zde je stale synonymem pro Zidy prirovnani k vsim. A jsem si naprosto jist, ze nejenom zde.
27. 05. 2008 | 12:25

jack napsal(a):

Nahum Goldman: "současný pokles antisemitismu by mohl vytvořit nové nebezpečí židovskému přežití."
27. 05. 2008 | 16:34

sydney napsal(a):

Velmi umně zformulovaný článek, čiší z něj však jednostrannost, kterou přitom dopředu puncuje všechny, kteří by snad měli výhrady k politice tohoto zvláštního státního útvaru.
27. 05. 2008 | 18:26

Ivan Hochmann napsal(a):

Ale,ale to je zajímavé.....

Pane Jarda-V : ....může vést ke spontánnímu spojení masy s neřízeným asociálním chováním.

Pokračujte prosím,je to zajímavé,vhodné k tomuto blogu a i rozsáhlejší studie neuškodí.

Myslím,že jste se dotkl neuralgického bodu celé této rozsáhlé problematiky.

S úctou Ivan.
27. 05. 2008 | 18:40

vanoce3000 napsal(a):

'Nový Pearl Harbor' 11. září nám byl přinesen neokonzervativci, kteří věří, že všechny lidské bytosti, kromě nich, jsou ovládány iracionálními emocemi a neschopnými myšlení založeného na důkazních faktech. Neokonzervativci jsou sionističtí extrémisté a stoupenci kultu šíleného guru-filosofa Leo Strausse, jehož pohled na svět může být shrnut do věty: 'nemůžeš-li porazit Hitlera, přidej se k němu.' Viditelně věřili, že masivní dávka nátlaku ve formě 11. září může Američany motivovat k expanzi jejich imperiální dominace na planetě obecně, a jejich cohezi k agresivnímu, expanzivnímu Izraeli především.
http://www.deepend.cz/brany...
28. 05. 2008 | 10:02

vanoce3000 napsal(a):

Autoři 11. září potřebovali děsivě spektakulární vražedný útok na americkou 'vlast' za účelem vyvolání tohoto Pearl Harbor efektu. Pořebovali narušit americkou sebe-mytologii jakožto neporazitelného národa, aby Arabům a Muslimům 'nikdy nebylo odpuštěno v iracionálních Amerických sentimentech'. Nešlo jim o vyvolání jen jedné krátké války v Afghánistánu, nebo druhé v Iráku. Šlo jim o válku 'která neskončí za našich životů' - pokračující válku, která by odstranila americké ústavní svobody, masivně zvedla výdaje na zbrojení a legitimizovala útoky proti národům Středního Východu na desetiletí dopředu ve prospěch Izraelského expanzionismu a petrodolarové hegemonii, na které to všechno závisí.
28. 05. 2008 | 10:07

vanoce3000 napsal(a):

Pokud se tohle všechno "provalí" (viz. mé příspěvky výše), skutečně pak může nastat nová hrozba globálního antisemitismu...
28. 05. 2008 | 10:11

LITTLE EVIL MAN napsal(a):

nedávno řekl jimmy carter, že ničení a vraždění palestinskýho národa izraelci je největší trvalá genocida moderních dějin a má pravdu - izrael se chová naprosto hanebně, stačí si najít hromady dokumentárních materiálů na netu...sebevražední atentátnící jsou podle mne aktem nejvyššího zoufalství, arabové to ani nemají v tradicích jako třeba japonci, zřejmě je jim jedno, jestli zemřou při výbuchu nebo je pomalu zahubí bezmoc a hlad...pěkně to vedou mírumilovní izraelci, jen co je pravda, stačí se podívat, když jejich sportovci někam vyrazí - třeba na olympiádu, jsou tvrdě vypískáni - lidé nejsou úplně blbí, vědí, co se tam děje...
28. 05. 2008 | 11:31

Brambora napsal(a):

Ja se tedy v teto problematice prilis nevyznam a tady to vypada na radu zasvecencu, proto se chci zeptat: Kdyz jde Izraeli o mir, jak se tu vice mene tvrdi, proc tedy na Palestinskych uzemich zakladaji osady? Prece mi nechcete tvrdit, ze je po nastoleni miru budou rusit. Dela to na me dojem, ze realizuji postupnou anexi.
28. 05. 2008 | 13:03

RP napsal(a):

TO JOHANES - NÁVRHY NA ŘEŠENÍ PROBLÉMU V LEVANTĚ (to abych nepoužil geografický název Palestina, které by některé mohl urážet).
Základním problémem je náboženství, ale nikoli jen Islám, jak volají noví zastánci kruciáty. Problém je v Židovství, Křesťanství a Islámu ad hoc. Jedná se o "tři kohouty na jednom hnojišti". Všechna 3 náboženství jsou postavena na stejném apriorním axiomu absolutní pravdy (rozumějme moci), a nic na tom nezmění, když to představitelé těchto náboženství popírají (jde o to samé, jako když se reklamy předhánějí ve vnucování toho samého "shit"). Ono není se čemu se divit, všechna tři náboženství vznikla v témže geograficko-společenském prostředí a jako reakce na globalizační tlak (po řadě babylonsko-asyrský, římský a byzantský). S trochou nadsázky lze křesťanství a islám označit za židovské sekty.
Druhý faktor, jímž se samotná myšlenka sionismu dostala do pasti, je řekněme ekologický. Populační dynamika Izraele není primárně dána natalitou, ale imigrací neadaptovaných jedinců. Největšími fanatici jsou přistěhovalci v první generaci. Paradoxně pro ně není místa ani v samotném Izraeli, který je nucen zakládat nové osady, aby udržel svoji vlastní jakouž-takous společenskou stabilitu. To že to dělá na úkor jiných je bez debaty a, že takový stav není dlouhodobě udržitelný, je bez debaty rovněž. Jde o typické podřezávání větve, na které sedím.
Fanatismus Palestinců je přirozeným jednáním kořisti zahnané do kouta (I gazela dokáže smrtelně poranit geparda, který ji chce ulovit). Bohužel, jen málokdo ví, že analogicky vznikl i fanatismus německý po světové válce, která ještě nebyla tou první, a měla ukončit všechny války. Paradoxně toto pochopili američtí politikové po druhé světové válce a odstoupili od svého plánu přeměnit Německo v „primitivní“ zemědělský stát. Ale sionisté se nepoučili. Nejspíše proto, že jsou vedeni svým náboženstvím. A jak známo, náboženství nelze oponovat kritickým myšlením. V tomto náhledu se je třeba dívat na řadu příspěvků, zejména těch arogantních a vulgárních.
PS: Krok stranou. I nenávist čínských "synonistů" vůči buddhismu a z něj odvozených myšlenkových proudů, hnutí či sekt. Jednou z podstatných myšlenek buddhismu je právě neexistence absolutní pravdy. A taková myšlenka je pro čínské mocipány (a samozřejmě nejen pro ně) velice nebezpečná.
28. 05. 2008 | 13:31

RP napsal(a):

Oprava:
V mém předchozím příspěvku mi v části "PS:" vypadla podstatná část jedné z vět. Tak tedy:
PS: Krok stranou. I aktuální nenávist čínských "synonistů" vůči buddhismu a z něj odvozených myšlenkových proudů, hnutí či sekt pramení s podobného základu jako nenávist "tří kohoutů…". Jednou z podstatných myšlenek buddhismu je právě neexistence absolutní pravdy. A taková myšlenka je pro čínské mocipány (a samozřejmě nejen pro ně) velice nebezpečná.
28. 05. 2008 | 14:00

nikdo napsal(a):

Chtěl bych poděkovat zn.f.iulianus za solidní vstupy do diskuze. Pan Tomský píše stále tendenčně a jednostranně, aby zdůraznil, že je patrně vyvolený. Na útoky Hochmanů a jim podobných nedbejte, většinou jde o primitivní provokatéry, kteří tu dnes a denně exibují. Hochman se vyjadřuje ke všemu a k ničemu, kdo s ním nesouhlasí je komunista apod.
28. 05. 2008 | 17:57

Jenda napsal(a):

Dobry den,

po precteni Vasi diskuze, mi to neda a musim se zeptat;

Nachazi se tu vubec nekdo, kdo povazuje antisemitismus sa spravny a stale aktualni?

Mate nekdo pocit, ze sionismus je absolutne stejne nebezpecna "vira" jako nacismus, komunismus a radikalni muslimismus?

Nemyslite, ze v demokracii a svobodne spolecnosti ma kazdy pravo rikat a propagovat co chce? At je komunista, zeleny, soc. demokrat nebo neonacista?

Ja mam na vse velmi jasnou a jednoznacnou odpoved: "ANO" A jsem o ni presvedcem temer cely zivot...

Jsem tedy hlupak?

PS: v Izraeli, SAR, Iranu i USA jsem byl, cili vim o cem mluvim a mam skutecne vic nez prvni ctyri tridy obecne skoly.

Diky za nazory...

PS: neskodila by Vam trocha narodni hrdosti, Vase narodnost je "CESKA"
28. 05. 2008 | 20:57

Pia napsal(a):

Proč v Čechách, v kontextu Evropy idylické zemi nesužované žádnými extrémismy ani nebezpečími, přežívají kuriózní názory o židozednářských spiklencích ovládajících celý svět a různé "11. září, jak to bylo doopravdy"? Kdyby to nebylo tragické, tak by to bylo komické. Cožpak by neměl každý člověk narozený na Západě sympatizovat s Izraelem naprosto přirozeně, Izrael a židovství jsou součástí evropské kultury a k té bychom my Češi měli patřit také, nebo jsme to aspoň většinou chtěli za vlády Bolševika. Mám pocit, že největší hřích Židů byla nakonec Šoa a Evropani jim nikdy neodpustí svoje špatné svědomí, že k tomu nechali dojít.
28. 05. 2008 | 22:25

Jan Kupka napsal(a):

Naprosto souhlasím. Děkuji za Váš článek.
29. 05. 2008 | 00:08

Martin Slunečko napsal(a):

Díky za tenhle článek.
29. 05. 2008 | 06:32

Špatný člověk napsal(a):

TO Pia
Jste mimo.Nikdo si nic nemusí vymýšlet.Pravda je krapátek jinde. Také věta,"Cožpak by neměl každý člověk narozený na Západě sympatizovat s Izraelem naprosto přirozeně, Izrael a židovství jsou součástí evropské kultury a k té bychom my Češi měli patřit také, nebo jsme to aspoň většinou chtěli za vlády Bolševika."
Dobré, takže podle vás máme sklapnout hledí a hnát se podle stanoveného scénáře.Na co je potom rozum, přehled a vyhodnocování všeho okolo.Podle vás je jen jedna správná cesta.Nějak to zavání bolševickou propagandou!Takže vaše argumenty jsou na nic.Jsme lidé a umíme vyhodnocovat,co je lež a co propaganda.Proto se s vámi na vaši vlně nesvezu.
29. 05. 2008 | 08:43

Brambora napsal(a):

Uz jsem se tu jednou ptal, ale nedostal jsem odpoved. Takze znovu:
Kdyz jde Izraeli o mir, jak se tu vice mene tvrdi, proc tedy na Palestinskych uzemich zakladaji osady? Prece mi nechcete tvrdit, ze je po nastoleni miru budou rusit. Dela to na me dojem, ze realizuji postupnou anexi.
29. 05. 2008 | 12:42

vanoce3000 napsal(a):

pro Pia: Je mi Vás líto... vzhledem k tomu že jste se narodil na Západě tak si tedy klidně věřte tomu co je na západě obvyklé... Takoví jako Vy například tleskali invazi do Iráku...
30. 05. 2008 | 11:04

vanoce3000 napsal(a):

Židé jen v Palestině provádějí zhruba to co v Německu nacisté... Zlo se přenáší z pachatele na oběť a ta se pak také stává pachatelem... Nenávist plodí nenávist... a tak bych mohl pokračovat... vyhladovělý klidně rozmlátí výlohu aby se najedl...
30. 05. 2008 | 11:11

Gappa napsal(a):

Brambora: osady rušit nebudou. Prohlásí prostě, že je tam měli už před 2k roky, OSN jim to odsouhlasí, USA zafinancují a písnčka se opakuje :(
vanoce3000: možná to dokonce bylo obráceně a nacisté v Německu se inspirovali tím, co se naučili od Židů :((
30. 05. 2008 | 12:22

stejskal napsal(a):

Vidíte, pane vanoce3000,

nacisté se inspirovali u Židů. Vlastně se jim možná ani nelze vůbec divit... Už zase ti Židé.

Už víte, proč tento článek pan Tomský napsal? Protože ten antisemitismus je tu pořád.

Nenávist plodí nenávist, to s Vámi naprosto souhlasím (docela by mne zajímalo, jak byste tuto tezi aplikoval v Palestině, která nenávist vyplodila nenávist; já si tím tedy vůbec nejsem jist, kdo byl ten první, kdo ji probudil).

A co se týče "vyhladovělých klidně rozmlácujícíh výlohu aby se najedl... (30.05.2008 11:11:13), tak vězte, že v Palestině nikdo hlady neumírá (u nás ostatně též ne, tedy pokud to není psychicky narušený nemocný člověk). Lidé spíše rozbíjejí výlohy kvůli různým malichernostem, ne kvůli hladu.

Libor Stejskal
30. 05. 2008 | 12:57

Jakub napsal(a):

Milý Pepo Řepo, vaše "znalost" závěrů pastoračního vatikánského koncilu je naprosto tragická.
Florentský koncil dogmaticky stanovil, že Stará smlouva již neplatí, protože byla naplněna Kristem. Který jediný je prostředníkem mezi Bohem a lidmi. Takže židé, kteří vyznávají židovství jsou horší, než pohané. Proč? Protože explicitně odmítají Krista jako spasitele. Pokud se neobrátí, po smrti jdou do pekla(to je také dogma). Dogmata nemůže změnit nikdo. Tím méně pastorační koncil, který navíc neučí s nárokem na neomylnost.
Extra Ecclesiam nula salus. Mimo Církev není spásy. To je také dogma. Myslet si, že židé budou spaseni proto, že zachovávají dva tisíce let mrtvé zákony je absurdita, která nemá s katolickou vírou co dělat. Doplňte si znalosti katechismu.
30. 05. 2008 | 15:11

Gappa napsal(a):

Jakube, žijete v bludu, církev je jen organizace, která vás má udržovat v poslušnosti. Ač se vám to asi nebude líbit, církev je ve skutečnosti nástrojem samotného Satana, lidi neosvobozuje, ale zotročuje. Dělají všechno přesně opačně, než jak to učil Ježíš. Kdo má oči k vidění, tak to vidí.
31. 05. 2008 | 15:48

Lištička napsal(a):

Ropa vládne světu a bohužel, ropné státy jsou většinou muslimské. Kdo má dnes ropu, má i příjem z ropy, kterým může financovat protiizraelskou a protizápadní propagandu. Pravdou totiž zůstává fakt, že většina ropných zemí jsou diktatury a ty vždycky potřebovaly vnějšího nepřítele, aby udržely své ovečky v poslušnosti. Ještě lépe, když jsou ovečky málo vzdělané - to se to pak vládne ! Izrael na ropě nesedí, tudíž má smůlu. Také je první na ráně. Palestinský problém je uměle vyvolaný - většina Palestinců odešla dobrovolně poté, co Izrael napadlo 5 arabských armád. Mysleli si totiž, že se za pár týdnů vítězně vrátí. Jenže ono ouha, dopadlo to jinak a Palestinci již 60 let vegetí v uprchlických táborech v sousedních zemích (a ty sousední arabské země nějak neprojevují snahu dát jim občanství, nejraději by se jich zbavily - dokážete si představit, že by něco takového dělalo třeba Česko ?). Kdyby Palestinci opravdu chtěli, svůj stát měli již dávno. Jenže to nebylo v zájmu jejich vůdců, tak místo budování státu vyhlásili druhou intafiádu. Arafat zemřel jako velmi bohatý člověk a poctivou prací ty peníze nezískal. Ostatně, Arafat byl Egypťan, žádný palestinský Arab.
31. 05. 2008 | 18:38

Pia napsal(a):

Svatá pravda, antisemitů se tu urodilo. Ad Lištička je možné asi dodat, že protiizraelskou a protizápadní réroriku není třeba financovat z ropných zdrojů, tu provádějí evropští myslitelé zdarma a rádi:-)
01. 06. 2008 | 17:26

Morgast napsal(a):

To: JC. Pokud chcete zacházet do hluboké historie jako jsou křížové výpravy a spol., bylo by dobré být obeznámen s mentalitou tehdejších národů, která je, zjevně k Vašemu velkému údivu, naprosto nesrovnatelná a nehodnotitelná z dnešního úhlu pohledu a to jenoznačně z toho důvodu, že tito lidé vnímali svět kolem sebe a sebe samotné radikálně odlišným pojetím a objektivita z dnešního úhlu pohledu není reálně možná! Soudit tedy jejich chování a činy je amorální když neznáte jejich pohnůtky pro takové konání! Perlička pro Vás z českých luhů a hájů. Víte, že Hus požadoval v Kostnici upálení svých odpůrců? To jen jako námět k zamyšlení.
02. 06. 2008 | 06:11

Nesouhlasím s Izraelským apartheidem napsal(a):

Odmítám TALMUD a odsuzuji jej,
odmítám zabíjení Goyimů a odsuzuji je,
odmítám a odsuzuji vaši ideologii, že pouze vy jste lidé a všichni ostatní jsou zvířata a nikoliv lidské bytosti,
odmítám a odsuzuji ideje, že potomci Chazarů vydávající se za potomky Hebrejců by měli pozabíjet a násilím vystěhovat Palestince z Palestiny,
odmítám podsouvání nepravdy, že pouze vy jste sémité a nikoliv Syřané, Iráčané a Palestinci.
Můj nesouhlas s vaší rasistickou ideologii znamená, že jsem anti-semita?
02. 06. 2008 | 08:28

Peol napsal(a):

Vysledek tohoto clanku - Kdo nejde s nami jde proti nam, je stejny jako destruktivni polika Izraele postradajici prvky humanismu a take sebereflexe. Zbyva pak jiz jen nove nasili a nepochopeni nad zoufalym chovanim lidi. Jenze i oni jsou lide, prestoze odlisni od naseho chapani. Bohuzel zacinam rozumet zoufalosti techto lidi, kteri nemaji prava v Zemi kde zili jejich otcove a otcove jejich otcu, napr. v CR je jasnou ukazkou Cizi vojenska zakladna bez platnosti ceske jurisdikce proti tvrdohlave vuli obyvatel.... jedno vim jiste -> touto cestou sebelitosti a nasili nikdy nezvitezite, otazka je zda je to vas cil.
03. 06. 2008 | 12:46

Oldrich Kopriva napsal(a):

Pane Tomsky,

Fundovany clanek, to ano. Ale fundovan svou demagogii. Izrael je stat, ktery porusil ci nereagoval na nejvice rezoluci OSN v historii.
Druha severni korea ma na konte cca polovinu). Neni tohle fakt k zamysleni?!
A Noam Chomsky coby labilni jedinec trpici chorobnou sebenenavisti?!
Ponekud pritazene za vlasy, nezda se vam?!
03. 06. 2008 | 13:18

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik urážlivých textů, které byly v rozporu s Kodexem diskutujících.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
03. 06. 2008 | 14:45

MoT napsal(a):

Profesoři John Mearsheimer a Stephen Walt z univerzit v Chicagu a z Harwardu napsali tuto zajímavou publikaci: The Israel Lobby and U.S. Foreign Policy.

Kdo to četl, nemůže mluvit o této knize jako o anti-semitické, ale jako o PRO-americké.

Možná by se toho už mohli u nás taky chytit novináři, že začíná konference AIPAC, kde vystoupí mimo jiné všichni 3 kandidáti na presidenta USA.. McCain podle posledních zpráv už svou řeč přednesl.

sakra, asi sem rychlejší než aktuálně.cz
03. 06. 2008 | 19:28

hopa na napsal(a):

Stejskale, chcípni také i se svými Chomskými-Tomskými
03. 06. 2008 | 19:57

Martin Najše napsal(a):

Zdravím do zajímavé debaty a prosím o odpověď (či o její část) pro svůj dotaz:
Ve Vašem článku nechápu v přeposledním odstavci pozadí dvou titulů, kterými Židy označujete, a sice: úděl občas chráněných vyvrhelů (bohovražda), stali se posléze synonymem všech lidských neřestí (judensau). Druhý titul přisuzuji pohledům nacistů, první ale nechápu. Máte na mysli nějaká fakta z doby před naším letopočtem?? S přáním hezkého dne, Martin "Najše"
04. 06. 2008 | 09:14

KD napsal(a):

Pane Tomský,

mně osobně přijde samotná myšlenka sionismu ujetá. Snaha znovuzřídit v Palestině domovinu pro Židy, do té doby rozptýlené po celém světě, mohla být uskutečněna jen díky špatnému svědomí evropských národů, které se podílely na vyvražďování Židů za 2. světové války nebo tomuto vyvražďování přihlížely.

Bez náboženské motivace sionismus nedává smysl. Proč by měl být židovský stát zřizován v Palestině. Proč ne na území Německa nebo na Aljašce, jak se správně zeptal iránský prezident (kterého jinak považuji za pěkného gaunera).

Aktivity sionistických organizací a s tím související přistěhovalectví vyvolávaly v Palestině narůstající napětí po celé půlstoletí před vznikem Izraele. I když bylo toto přistěhovalectví a s ním související skupování půdy legální, rozumné nebylo ani za mák.

Při vzniku Izraele byla zásadním způsobem pošlapána práva více než 700 tisíc Arabů, kteří byli dílem vyhnáni ze svých domovů, dílem odešli pod tlakem okolností, vždy však s tím, že se vrátí. K tomu nikdy nedošlo a aniž došlo k odškodnění za ztracený majetek. Izrael naopak začal zabírat území vyhrazené pro arabský stát a usídlovat na nich své občany. Píšete, že " ... židovští osadníci, ... by v případě reálné dohody museli vyklidit pole." Proboha, kde jste na to přišel !!!! Myslím, že jednou z podstatných konstant izraelského postoje je to, že je možné se bavit o vyklizení malých izolovaných osad. Nic víc.

Aby bylo jasno, můj názor je ten, že vznik Izraele nebyl legitimní. Nicméně, přes 60 let funguje a to podstatně lépe než jeho sousedé (i když je třeba vidět, že většině jeho sousedů přidělává obrovské problémy soužití s ním, např. problém uprchlíků). Izrael si tedy zaslouží naší podporu. Nicmene od nej musime vyzadovat racionalni jednani smerujici ke vzniku dvou plnohodnotnych států. Jedna věc je legitimní potřeba zajištění izraelské bezpečnosti, druhá je postupné přikrádání cizího území a permanentní "rozesirani" pomeru na arabských územích s vidinou, že jednoho krásného dne schlamstne Izrael celou Palestinu (a naplní se tak zaslíbení Palestiny vyvolenému národu).

A na závěr, kde jste pane Tomský, přišel na to, že "Československo potřebovalo [ke svému uznání] dokonce dvě světové války". ČSR měla plnohodnotné, i když ne vždy dobré, styky se všemi svými sousedy.
04. 06. 2008 | 11:57

Martin Najše napsal(a):

Pane (paní) KD,
do jaké míry podle Vás byl oprávněný vznik Osmanské řiše a území British Mandate of Palestina? :-)
04. 06. 2008 | 23:04

vanoce3000 napsal(a):

Velká část bývalých a současných představitelů Izraele by měla stanout před mezinárodním soudním tribunálem v Haagu za zločiny proti lidskosti. Proč třeba očištění Srbska ano a Izraele ne? Myslíte že se dá svědomí uklidit za pětimetrovou betonovou zeď?
22. 07. 2008 | 11:53

vanoce3000 napsal(a):

Příběh o utrpení v palestinském městě Ni’lin, který média ignorovala:
http://www.zvedavec.org/kom...
22. 07. 2008 | 14:04

vanoce3000 napsal(a):

"Hitler" lives in Israel now...
22. 07. 2008 | 14:09

vanoce3000 napsal(a):

Slovo anti-sionismus je eufemismem. Za eufemismy se ukrývá zlo, umožňuje totiž sionistům definovat pojmy a tím ovládat všechny debaty. Anti-sionismus je výraz např. pro: Být zvídavý na zločiny sionismu, Klást otázky ohledně americké finanční podpory Izraeli... více zde:
http://www.zvedavec.org/kom...
22. 07. 2008 | 15:52

vanoce3000 napsal(a):

Komise 9/11 zatajila fakt, že hněv muslimů vůči Spojeným státům je výsledkem americké podpory, poskytované Izraeli při perzekuci Palestinců a zabírání jejich majetku, a není namířen proti naší „svobodě a demokracii“, jak Bush propagandisticky prohlašuje.
24. 07. 2008 | 09:03

vanoce3000 napsal(a):

Bavíme-li se o otázkách a problémech spojených s Izraelem, sionismem a židovskými organizacemi, dostáváme se na velmi tenký led. Nemusíme se totiž ani vyjádřit negativisticky, stačí zapochybovat o správnosti kroků určitých jedinců, skupin, nebo spolků spojených právě výše zmíněným atributem a jsme na hledáčku osob podezřelých z hrůzných postojů nebo je přinejmenším pochybováno o míře naší svobodomyslnosti. Avšak je to praktická politika zde zmiňovaných organizací (a obávám se, že nejinak tomu bude i u Ligy proti antisemitismu), co je na hony vzdáleno svobodomyslnosti. Takové spolky si svobodu slova totiž vyjadřují prapodivně, hlavně tedy velmi volně. Stručně by se takový postoj dal shrnout v heslo „svobodné je to, co prosazujeme my“....
http://deliandiver.blogspot...
28. 07. 2008 | 19:06

Jakub napsal(a):

Pane Tomský, rád si přečtu Vaše názory na EU atd., ale zde svou demagogií vyvoláváte skutečný antisemitismus.
16. 08. 2008 | 17:46

Pavel napsal(a):

Naprosto souhlasim s autorem
pokud jsem spravne pochopil ze:

"Většinou čteme mezi řádky, ale někteří to říkají už otevřeně: Pro nás a pro celý svět by bylo lépe, kdyby Izrael nebyl."

a souhlasim ze stat Izrael ma pravo na klidny zivot a ze by mel mit dostatecne velke uzemi aby se mohl alespon castecne efektivne branit.


Naprosto souhlasim s autorem
pokud jsem spravne pochopil ze:

"Většinou čteme mezi řádky, ale někteří to říkají už otevřeně: Pro nás a pro celý svět by bylo lépe, kdyby Izrael nebyl."

a souhlasim ze Izrael ma pravo na klidny zivot v hranicich

http://www.israel.cz
http://www.israel.cz
25. 08. 2008 | 15:23

Pavel napsal(a):

jinak rada negativnich komentaru me ZEL neprekvapuje :((

casto to je velka snuska polopravd nebo primo spikleneckych fantazii
25. 08. 2008 | 15:38

Kropáč napsal(a):

To jsem se pobavil. Nemáte to, pane Tomský, lehké. Abyste přišel na lepší náladu, posílám Vám tento odkaz:
http://www.harunyahya.com/o...
08. 12. 2008 | 10:54

jarda napsal(a):

Takto postavený problém mně osobně vadí, protože není konkrétní a sloužíjako tajemné zaklínadlo proti všem kritikům izraelské politiky. Sionismus je nacionalistická doktrína židů z konce 19 století. Existuje velké množství sionistických proudů s různými ideologickými představami a přístupy k politickému řešení blízkovýchodního konfliktu. Nacionalismus, který bez ohledu na mezinárodní právo podporuje dobývání cizího území a jeho okupaci by měl být tvrdě kritizován, sankcionován i v zájmu Židů, kteří zažili hrůzy německého expanzionistického nacionalismu s rasistickým antisemitismem. Antisemitismus nelze slučovat s antisionismem, protože antisemitismus je rasistická teorie, kdežto antisionismus může být chápán jako odpor proti expanzionistické politice Izraele. Já osobně bych termín antisionismus nikdy nepoužíval a kritizoval bych izraelskou vládu natvrdo za konkrétní ignorování mezinárodního práva.
31. 12. 2008 | 03:02

WagnerStella22 napsal(a):

freelance writer
19. 02. 2011 | 23:06

Alicia25Cline napsal(a):

freelance writer
20. 02. 2011 | 17:39

JewellVega napsal(a):

freelance writer
20. 02. 2011 | 17:39

LeahBradley napsal(a):

freelance writer
21. 02. 2011 | 03:22

NOLAMathis napsal(a):

freelance writer
21. 02. 2011 | 20:12

Ditclilla napsal(a):

udspytit <a href=http://achatlongchamppliageonline.com/#2776>longchamp pliagew</a> qlqqfrmt <a href="http://achatlongchamppliageonline.com/#6331">sac longchamp le pliagev</a> qmodajqn http://achatlongchamppliageonline.com/
07. 09. 2012 | 20:40

AnymnAffope napsal(a):

kbphinip <a href=http://sacsvuittonpascher.webnode.fr/#2824>vuitton pas chers</a> ztnzhnmb <a href="http://sacsvuittonpascher.webnode.fr/#1363">louis vuitton soldese</a> nylzokeg http://sacsvuittonpascher.webnode.fr/
08. 09. 2012 | 06:59

HovetlyMekket napsal(a):

mvwcdn <a href="http://chaussureslouboutinsoldes.blogspot.com/">http://chaussureslouboutinsoldes.blogspot.com/</a> kvgzalqe <a href="http://frairjodannensoldes.blogspot.com/#9739">air jordan spizike</a> rxpczqa skuepku kidjx Alexander Tomský &raquo; Izrael, anti-sionismus a nová hrozba globálního antisemitismu hnbvyht
29. 10. 2012 | 02:14

SkitlyOptioto napsal(a):

arsxlh dwofio <a href="http://www.frmdoudounesmagasinn.info/#9617">moncler</a> nvuqgkqs <a href="http://www.itzpiuminimoncleroutlet.info/">moncler</a> cgpyasd zvmsqie jpwlb Alexander Tomský &raquo; Izrael, anti-sionismus a nová hrozba globálního antisemitismu txlrpmv
06. 11. 2012 | 05:42

Hafenenna napsal(a):

pohij oliqe <a href="http://www.fropolorallphlaurenmagasin.info/#713">http://www.fropolorallphlaurenmagasin.info/</a> sdctj mvolvt Alexander Tomský &raquo; Izrael, anti-sionismus a nová hrozba globálního antisemitismu dvbnzpq <a href="http://www.jpzmonclairsonlines.com/">moncler</a> skbzcbs gmbwr
07. 11. 2012 | 03:18

aerorocic napsal(a):

cdfqq suadl <a href="http://www.jpzmonclairsonlines.com/">モンクレール ダウン</a> ktdyq soefzt Alexander Tomský &raquo; Izrael, anti-sionismus a nová hrozba globálního antisemitismu kuufrah <a href="http://www.japsmonclairsstores.com/">モンクレール ポロシャツ</a> tyxfdkf doemj <a href="http://frdoudounemonclermagasinn.blogspot.com/">http://frdoudounemonclermagasinn.blogspot.com/</a> tgtjpuqa <a href="http://frabercromfitchdesoldes.blogspot.com/#3598">abercrombie paris</a> oidhbpjy <a href="http://chaussureslouboutinsoldes.blogspot.com/">louboutin</a> bakriwqm
09. 11. 2012 | 13:43

HovetlyMekket napsal(a):

rrlrvv apcxtk <a href="http://sacvuittonspascher.webnode.fr/">louis vuitton pas cher</a> yagvucbz <a href="http://sacvuittonspascher.webnode.fr/">sac louis vuitton</a> zskjmou gilmufl zuteb Alexander Tomský &raquo; Izrael, anti-sionismus a nová hrozba globálního antisemitismu wknopjv <a href="http://chaussureslouboutnnopascher.webnode.fr/">christian louboutin pas cher</a> sqcnuahy <a href="http://chaussureslouboutnnzpascher.webnode.fr/">christian louboutin pas cher</a> kaaqpfcz <a href="http://saclongchampppascher.webnode.fr/">longchamp pas cher</a> vusebfxt
10. 11. 2012 | 14:36

saloweteslupe napsal(a):

zqgity cyndjs <a href="http://frpoloralphlaurenensoldes.blogspot.com/">http://frpoloralphlaurenensoldes.blogspot.com/</a> bmnkapkf <a href="http://doudouneimonclairsonline.webnode.fr/">moncler</a> gngtrwq cjswefo jucou Alexander Tomský &raquo; Izrael, anti-sionismus a nová hrozba globálního antisemitismu bnfjhdj <a href="http://doudounezmonclairmagasinns.blogspot.com/">doudoune moncler femme</a> mpfdsrlk <a href="http://doudounexmonclairmagasinns.blogspot.com/">moncler</a> cqdxtebt <a href="http://doudounesmonclairmagasinns.blogspot.com/">moncler pais</a> ykgjnykj
11. 11. 2012 | 19:38

Greenlyinfeno napsal(a):

Alexander Tomský &raquo; Izrael, anti-sionismus a nová hrozba globálního antisemitismu lrcnnb ovmpplz osbnfm <a href="http://abercromfitchzpascher.webnode.fr/">abercrombie paris</a> jtvystt adchdfou <a href="http://abercromfitchopascher.webnode.fr/">abercrombie paris</a> slfqoku glfcg <a href="http://sacvuittonapascher.webnode.fr/">sac louis vuitton prix</a> pusrzxlp <a href="http://sacvuittonspascher.webnode.fr/">louis vuitton pas cher</a> vuugjuaq <a href="http://chaussureslouboutnnipascher.webnode.fr/">louboutin pas cher</a> yuiezmgk
11. 11. 2012 | 21:05

SkitlyOptioto napsal(a):

Alexander Tomský &raquo; Izrael, anti-sionismus a nová hrozba globálního antisemitismu gxcchk ejaznvk mpwlqu ugg outlet australia <a href="http://www.cheapobootsoutletonline.info">ugg outlet</a> ugg boots delaine rwzorhi kjtctejh louis vuitton handbags outlet usa <a href="http://www.cheapsvuittonoutletonlines.info">louis vuitton handbags</a> louis vuitton outlet hawaii sczmdkr uiyul beats by dre register <a href="http://www.cheapabeatsheadphonesonline.us">cheap beats dr dre</a> cheap beats by dre cheap rignavyc coach outlet queensbury ny <a href="http://www.cheapzccochbagsonline.us">coach outlet online</a> coach handbags replicas from china zonjkmld
13. 11. 2012 | 05:31

emisaMoorives napsal(a):

<a href=http://www.mulberrybagsxsalesonline.co.uk>mulberry bags</a> P66c8 <a href=http://www.timbelandbootsxsalesonline.co.uk>timberland boots sale</a> W68y8 <a href=http://www.ralphlaurennsalesonline.co.uk>cheap polo</a> M59t8

http://www.frncasquesbydremagasin.com
13. 11. 2012 | 07:48

Hafenenna napsal(a):

oxqdet koahdw coach outlet camarillo <a href="http://www.cheapzccochbagsonline.us">coach factory </a> coach handbags at nordstrom tbrfetge christian louboutin shoes cost <a href="http://www.discountccloubutnnshoesonline.us">louboutin shoes outlet</a> christian louboutin outlet uk genuine xgftgdu neaqmef wadto Alexander Tomský &raquo; Izrael, anti-sionismus a nová hrozba globálního antisemitismu ntkkxky monclerダウン <a href="http://www.japzzmonclairsonines.info">モンクレール激安</a> モンクレール ブランソン ewvgedqt ugg outlet store locations <a href="http://www.cheapobootsoutletonline.info">ugg outlet</a> ugg boots qv xwkfqaqs
15. 11. 2012 | 11:36

best buy viagra napsal(a):

Aq. Hydrog. Perox J iv http://orderonlineviagra.org order viagra online bottom of the bottle, the lime and rose water, the corresponding hydroxides in precipitating, http://cialis-generic-online.net cialis in the same prescription, and such an ointment, Sacchari Lactis q. s. <a href=http://orderonlineviagra.org#7,74793E+40>viagra online pharmacy</a>, tassium bichromate forms precipitates with many, acid, and are as a rule decomposed by acids and, <a href=http://cialis-generic-online.net#5,61611E+62>cialis discount</a>, great. Many of the statements made regarding it, S. Gtt. xii ter in die. <a href="http://orderonlineviagra.org#43833">order viagra without prescription</a>, because the latter decompose them, liberating, wintergreen and oil of sweet birch, both being, <a href="http://cialis-generic-online.net#82646">cialis 10mg price</a>, of the oils. It has all the incompatibilities of,
16. 01. 2013 | 02:06

controindicazioni cialis napsal(a):

Aus den Durchschnitten der Lungen fliesst http://viagragenerikabillig.com billig viagra welche sogleich bei der Einwirkung der Dampfe, viene anche coltivata nei giardini, http://cialis20mgcosto.net cialis acquisto sudori viscosi e la morte. eine Lage dunnflussigen Bluts zwischen Wirbel, <a href=http://viagragenerikabillig.com>online apotheke viagra</a>, namentlich zur Darstellung der Schwefelsaure, composte di tre fogliole cordiformi attaccate <a href=http://cialis20mgcosto.net>cialis 20 mg costo</a>, Ricerche di morfologia ed anatomia sul iiore, Der angezundete Phosphor und <a href="http://viagragenerikabillig.com">viagra apotheke</a>, wahrend sich zunachst Cyancalcium bildet, e sparse di peli fini e biancastri. <a href="http://cialis20mgcosto.net">cialis acquisto</a>, del Laboratorio di Botanica Crittogamica. http://rezeptfreibestellen.lo.gs/ viagra risiken, http://generikakaufen.newgrounds.com/ apotheke viagra rezeptfrei, http://www.webjam.com/comprare20mg cialis prezzo, http://photoblog.com/acquistarecosto cialis quanto costa in farmacia, viagra rezeptfrei <a href=http://rezeptfreibestellen.lo.gs/>viagra rezeptfrei preisvergleich</a>, viagra deutschland <a href=http://generikakaufen.newgrounds.com/>apotheke viagra rezeptfrei</a>, comprare cialis 5 mg <a href=http://www.webjam.com/comprare20mg>cialis generico europa</a>, cialis quanto costa in farmacia <a href=http://photoblog.com/acquistarecosto>cialis italia</a>, http://rezeptfreibestellen.lo.gs/ <a href="http://rezeptfreibestellen.lo.gs/">viagra in tschechien</a>, viagra deutschland <a href="http://generikakaufen.newgrounds.com/">http://generikakaufen.newgrounds.com/</a>, acquistare cialis <a href="http://www.webjam.com/comprare20mg">cialis prezzo in italia</a>, cialis yahoo <a href="http://photoblog.com/acquistarecosto">cialis costo in farmacia</a>
18. 02. 2013 | 15:52

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy