Nezadržitelný sestup a pád Miroslava (agenta 09) Kalouska

10. 06. 2009 | 13:12
Přečteno 8205 krát
Politika je nevděčná mrcha! Na vlně veřejného zájmu neřkuli výsluní se nelze dlouho udržet. Snad všichni, dokonce i veleúspěšní politici (s výjimkou těch, kdo včas odešli nebo byli zavražděni) nakonec upadli v nemilost lidu (Churchill, Thatcherová, Kohl), ti však byli alespoň posmrtně rehabilitováni, abych vyjmenoval jen ty, kteří vydrželi nejdéle. Nejhůř jsou na tom ovšem nadějní politici smolaři. Jejich úspěšnou cestu vzhůru zastaví nečekaný rozpad koalice, strany, či nějaká osudová nehoda a náhoda, zatímco jejich reputace ještě chvíli přežívá v obecném povědomí.

Uštknuti politikou a při vědomí svých často skutečných schopností zakládají nové mrtvě narozené strany. Jenomže ani známé jméno, ani ješitnost sama nepostačí, musí ještě existovat veřejná poptávka to znamená nika na trhu politických ideologií. Prostá je logika politiky a neúprosná.

Takový je i nešťastný osud uličnicky sympatického leč politicky naivního expředsedy lidovců. Táhl své pravolevé spolustraníky neurvale do prava a najednou skok v bok chtěl stranu zachránit u moci spoluprací s komunisty. Knockoutoval tím okamžitě sám sebe. Jakmile však vstoupil jako financministr, a proti vůli sice zdiskreditovaného, ale stále ještě předsedy strany, do koalice s finančními liberály, byl pro věřící straníky totálně ztracen. Strana lidová je přece jen na rozdíl od něho křesťanská a konzervativní. Pravicový kapitalistický liberalismus jí je naprosto cizí. Na prvním místě chce zvyšovat podporu vícedětných matek v domácnosti, a ne růst abstraktní HDP či střední vrstvy a nedej bože morálně problematických milionářů, kteří většinou nevstoupí do království nebeského. Je sice neschopná v dnešní masové liberální kultuře své křesťanské zásady a zákazy propagovat (nedaří se to ostatně ani v katolickém Polsku), dává jí to však uzemněnou pivotální osu, jež ji umožňuje, aby se podle politického větru bezpečně a zdánlivě vyděračsky vykláněla tu doleva tu doprava.

A teď tu máme Kalouskovu TOP O9 (vyslov top ou nájn), katastrofální marketingový blábol z ještě stále nezdomácnělého jazyka, v překladu snad maxipodprsenka číslo děvet. A taky v dobré české tradici nic neříkajících zkratek politických pravicových stran ODS, ODA, DEU, SSO. Do voleb už jen pouhé čtyři měsíce a sehnat tisíce dobrovolníků na rozdávání letáků nebude snadné. Ideologický program liberálnější pravice (nízké daně, malý stát, konec integrace EU), než je ta mírná Topolánkova, teď v eurovolbách zcela propadl a v těch příštích při nepochybné vyšší účasti voličů propadne ještě víc. Pokud má Kalousek v zásobě milionáře na zaplacení masové záplavy billboardů, tak je neironicky lituju. Stačí se podívat na kandidátky, co ještě visí (Češková, Zubovová). Vyhozené peníze!

Nejde o to, že hejno padlých lidoveckých politiků a náměstků, nikomu nic neříká. Ani o to, že stále ještě oblíbený Schwarzenberg nic nezmůže, protože aristokrat přebíhat nesmí. Zvláště když už se neveze na partajním, dnes už jen alegorickém voze strany zelených.

Kde není poptávka, nemůže být ani nabídka. To platí i o volebním trhu.

(Napsáno pro deník E15)

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik napsal(a):

Ke Kalouskovi patří padáky a plánovaný pakt s komanči. Jinou referenci nemá.
10. 06. 2009 | 13:22

Béda napsal(a):

Autor,

Wiki o Miroslavu Kalouskovi,

http://cs.wikipedia.org/wik...

Obsahuje seznam "úspěchů" a popis excelentní politické kariéry tohoto pána.

Mínil jste tutéž osobu, pane Tomský?
10. 06. 2009 | 13:30

veverka napsal(a):

Skoro to vypadá,že Kalousek je Putinův agent.
Jeho nová strana maxipodprsenek vezme pár hlasů lidovcům,pár zeleným a nakonec se nedostane do parlamentu ani jedna z nich.ČSSD s KSČM pak budou mít pohodlnou většinu,možná i ústavní.Komická je podpora od knížete kdysi unijněsvobodního ,které nedávno zezelenalo,pak zase odzezelenalo a dnes náhle zkalouskovatělo.Takovou kontinuitu by člověk pohledal.Ovšem jeho věrný poskok Bursík byl už taky asi v pěti stranách,tak se možná teď po propadu svého nejnovějšího marketingového zeleného maskování taky přidá k maxipodprsenkářům.Nakonec jim dá svůj standartní polibek smrti humanitární bombardovač Havel a bude vymalováno.
10. 06. 2009 | 13:45

Taoiseach napsal(a):

Pane Tomský,

bezesporu máte pravdu v poslední větě: "po opravdové liberální pravici u nás ani v Evropě ještě není poptávka" - lze jen dodat "naštěstí". Poptávka je po liberálním STŘEDU (zhruba evropská ALDE nebo německá FDP). Kalouskova strana má být křesťansko-konzervativní. Po tom sice také není velká poptávka, ale nezaplněná mezera by rovněž byla, protože ODS je (a nebohá ODA byla) v podstatě nár-soc.

Máet pravdu, že Karel Schwarzenberg je velmi slušný a nepůjde do holportu s anti-Evropany typu Zahradil, Ouzký nebo Fajmon.

Jan Ruml kdysi pohřbil US tím, že hned před volbami 1998, kdy se vymezoval proti ODS, prohlásil, že po volbách s ní půjde do koalice... Kalousek ovšem zdaleka tak naivní není a kdoví, co má za lubem...
10. 06. 2009 | 13:51

kancelarska_mys napsal(a):

@autor

Prosím opravte si první odstavec, Helmut Kohl nemůže být ještě posmrtně rehabilitován, protože ještě žije!
10. 06. 2009 | 13:56

Slávek napsal(a):

Úvaha Alexandra Tomského je vtipná a jeho závěry správné. Pod Cyrilem Svobodou bych znovu sloužit nechtěl. Je hloupý, chvástavý a obklopuje se nesprávnými lidmi. Nicméně, lidová strana jej přežije, TOP 09 ji nepřeválcuje.
10. 06. 2009 | 13:57

buldatra napsal(a):

to Béda:

dovoluji si podotknout, že informace na Vámi inzerovaném odkaze (Wiki) jsou neúplné, ne tak zcela přesné, nejsou naprosto vyčerpávající.
I když z p.Kalouska je vlastně vyčerpaný celý národ.

Pro upřesnění a doplnění informací o tomto individuu, Politikovi, s velkým P:

http://necyklopedie.wikia.c...

Pevně věřím, že tato nezničitelná impregnovaná a kluzká osoba se do parlamentu dostane i po předčasných volbách.
Když ne pomocí hlasů nadšených voličů, tak třeba komínem.
K tomu mu dopomáhej bůh + všichni svatí.
10. 06. 2009 | 13:58

Béda napsal(a):

Kancelářská myš,

já myslím, že ani baronka Thatcherová trpící Alzheimerem není ještě fyzicky po smrti.
10. 06. 2009 | 14:01

kancelarska_mys napsal(a):

@Béda

Bože, Bédo, jak jsem mohla železnou lady přehlédnout....
10. 06. 2009 | 14:08

Archeopteryx napsal(a):

Tak pokud by se Kalouskovi podarilo sjednotit male stredoprave liberalni proevropske strany, prostor pro uspech tu urcite je. Vzdyt STAN (Stetina) + EDS (Hybaskova, Wilhelm, Sedivy) + SNK-ED (L.Macek s podporou Svejnara) + Veci verejne ziskali v eurovolbach dohromady cca 11,5%, o Zelenych ani nemluve. Navic volici techto stran navic hlasovali s vedomim, ze jejich hlasy temer jiste propadnou (nepocitame-li financni prispevek stranam), pokud by nejaky pruzkum verejneho mineni prirknul TOP09 pres 5%, jiste nastane drobny multiplikacni efekt...
10. 06. 2009 | 14:31

honza a. napsal(a):

Tak tento článek naprosto postrádá jakoukoliv analytickou hodnotu.
Kalousek má ve skutečnosti tím že odpadli zelení dost dobré šance, zvláště jestli se mu podaří přesvědčit ke spolupráci i SNK-ED a podobné. Co se lídrů týče, tak srovnávat Zubové DSZ a TOP 09 je naprostý nesmysl. Zubová si z toho sama dělal srandu, kdežto Kalousek se Schwarzenbergem má velmi dobré šance...
Vlastně abych pravdu řekl nějak nechápu, co tím chtěl Tomský říci...něco jako nevolte je?
10. 06. 2009 | 14:35

veverka napsal(a):

Archeopteryx
Tak to opravdu nevím,kdo by tu chaotickou a nepřehlednou změť kariéristů volil.Sčítáš totiž jabka s hruškama,někdo třeba je ochotný dát hlas Hybáškové(třeba nějaký sionistický šílenec),ale nedá ho nikdy straně ve které by byla Bobo nebo Bursík a naopak.Prostě to nelze sečíst a říct: hele 11%...
10. 06. 2009 | 14:39

Béda napsal(a):

Veverka - souhlas.

Buldatra - díky za promptní doplnění.
10. 06. 2009 | 14:47

pgjed napsal(a):

Pane Tomský, většinou vás nevybíravě kritizuji. Tentokrát vás ale musím pochválit. Vtipné a hluboce pravdivé. Až pojedete přes Moravu, stavte se na štamprlíka dobré slivovičky. To je třeba zapít a na cestu vám přidám litránek červeného z toho zadního demižóna.
10. 06. 2009 | 14:54

pgjed napsal(a):

To Taoiseach: Omyl vážený. Jak jsme se právě čerstvě přesvědčili, je v Evropě největší poptávka po konzervativním středu v podání křesťanské demokracie. :-)
10. 06. 2009 | 14:59

pgjed napsal(a):

Milý Slávku, dovol jeden doplňující dotaz. Na jakou nejmenší vzdálenost k Cyrilu Svobodovi ses kdy v životě dostal a jak dlouho jsi s ním spolupracoval tak úzce,abys mohl vznášet takové břitké soudy?
10. 06. 2009 | 15:03

Béda napsal(a):

Zbožný křesťan Kalousek,

(viz Wikipedie a Wikie) sebral nejlepší pravicové křesťany - paní zpěvačku Parkanovou a pana Severu, (kterému unikl před volbama Kubice) a zakládá stranu nejmravnějších, t.j. liberálních křesťanů.

Tito mají na programu křesťansky očesat podpory rodinám s dětmi, státní podporu zemědělství, očesat solidárně příjmy důchodového systému, ztržnit zdravotní systém i školský systém a daňově přidat nejpotřebnějším - t.j. své příjmové skupině (nad 100.000 Kč).

Otázkou zůstává kde k tomu ekvilibrista Kalousek sežene voličskou podporu.

V rámci předvolebních mítinků bych doporučoval hromadný seskok Kalouskova týmu armádními padáky dodanými firmou Cyrus Agnum, které po zakoupení Kalouskovým akvizičním oddělením doposud leží nerozbalené a nevyužité ve vojenském skladu.
10. 06. 2009 | 15:09

Béda napsal(a):

V původní, konzervativnější, levicověji orientované KDU zůstává ve funkci předsedy C.Svoboda zvaný charitář, bratr Čuněk a jiní podobní bratři křesťani a křesťanky.

Morálka jenom o chlup lepší, akorát větší solidarita.
10. 06. 2009 | 15:29

Admirál napsal(a):

Oproti autorovi a většině diskutujících si myslím, že p. Kalousek ví, co dělá. Není to v žedném případě typ politika, který koná v náhlém pohnutí mysli. P. Kalousek promýšlí své tahy dopředu.

Myslíte si, že v předvolební koalici s ODS nedostane 2 - 3% hlasů? Část hlasů přetáhne lidovcům, část dostane od těch, co z nějakých důvodů nechtějí volit ODS. Ty hlasy moho být nakonec rozhodující.

V každém případě v TOP 09 vyrostla nepříjemná konkurence lidovcům.
10. 06. 2009 | 16:39

Xaver35 napsal(a):

To veverka:
Ano, toto je jediný korektní přístup k otázce "slučování" malých stran z jediného utilitárního důvodu: prosadit se v těch či oněch volbách.Pochopila to při eurovolbách SSO (i když ji za to ostatní euroskeptici kritizují),protože její vedení správně kalkulovalo s tím, co píšete Vy.Takhle sice nedosáhla SSO na 5%,ale neušpinila své jméno kariéristy (nebo jinak poznamenanými)ze zde zmiňovaných malých stran.Takže závěr pro další volby: nejdřív program a osobnosti,teprve potom procenta...
10. 06. 2009 | 16:44

Al Jouda napsal(a):

Politicky už se Kalousek dost znemožnil. Teď už jen zbývá, aby se zakládáním nové strany finančně zruinoval.
10. 06. 2009 | 17:33

Béda napsal(a):

Jistým paradoxem je, že pravicově se vymezující Kalousek se chtěl spojit s KSČ proti pravici a levicový zbytek KDU po volbách v r. 2006 takovéto spojení odmítl a Kalouska za odměnu svrhnul z předsednického postu.

Kdo se v tom má nakonec vyznat?
10. 06. 2009 | 18:38

Vico napsal(a):

Top 09 je zatím opravdu produkt, který tak akorát může Bohdalka nabízet v teleshopingu, když už skončila jarní sezóna Bédy Trávníčka.

Ale nějak se začít musí. Přesně tak začínali Eva a Vašek se svou Bílou orchideí. V rádiu je mediální mafiáni nepouštěli /a nepouštějí/, ale v teleshopingu zpívali od rána do večera. I Gott by mohl závidět.

Kalousek může učinit totéž. Navíc má krásný trochu zastřený bariton. Nedávno zemřel jeden takový bariton - herec Miroslav Moravec známý to inspektor Kojak. Kdyby ten dabing po něm vzal Kalousek a po každém dialogu přidal krátké štěknutí " TOP 09", mohl by do října stihnout i šest procent preferencí.
10. 06. 2009 | 18:41

Stan napsal(a):

Hrubé nepochopení situace, pane autore i ostatní diskutující!

Bratr Kalousek patří k jedněm z nejschopnějších politiků v tomto státě (bohužel je i všeho schopný), na podzimní kandidátce ODS dostane volitelné místo, a o nic jiného nejde. ODS to hlasy neubere ani nepřidá, ale Miroslav bude odměněn za věrné služby poslaneckým křeslem, funkcí předsedy rozpočtového výboru (tam je jeden z hlavních zdrojů kapustičky pro slimáčky všech barev!), a dá-li Bůh, časem i ministerskou funkcí. Amen.
10. 06. 2009 | 18:49

jams napsal(a):

K 3. odstavci od konce:

Andrea Češková, ta s těmi billboardy, se do europarlamentu dostala. Takže to vyhozené peníze asi nebyly. :-( (Ten smutný ksift dávám proto, že patří do partičky Milana Jančíka, zlopověstného starosty Prahy 5.)
10. 06. 2009 | 18:50

zdesta napsal(a):

Béda. To jste teda vymňouknul,dost jsem se nasmál.Třeba přemluví Spejbla s Hurvínkem.Mánička by mohla fungovat jako mluvčí.
10. 06. 2009 | 18:53

Janovec napsal(a):

TOP09 možná také znamená TOPOlánkových 9 zbylých jedniček (kamarádů). Poslední nezapsaná jednička zůstala ovšem hrdě vztyčená od slavbného gesta v PS a vydržela tak v pozici až na dovolenou na Sardinii. Konečně jsem pochopil Kalouskův smysl pro humor.
10. 06. 2009 | 20:16

Kritik napsal(a):

Přejme křesťanským demokratům, aby se oprostili od všech, kteří tuto stranu využívali jako zdroj moci a prospěchu.

Myslíte si snad, že křesťan má být zazobaný pravičák neohlížející se ty chudší? Zkuste porovnat: První křesťan, Ježíš, byl nejchudším člověkem na světě. Když měl zaplatit daň, poslal Petra, aby ulovil rybu, z jejíž úst vyňal peníz. Když chtěl demonstrovat, zda platit daně, musel si k demonstraci půjčit minci. Když sytil zástupy, půjčil si i těch pár chlebů a rybek. A přesto byl nejmocnějším člověkem na světě, jehož činy nesou ovoce i po dvou tisíciletích tady a teď.
10. 06. 2009 | 22:09

Jana napsal(a):

Nechápu neustálé implicitní narážky na to, že je Kalousek křesťanem.
Možná byl kdysi dávno "vokřtěn", ale o kostel nezavadí a s křesťanskou morálkou nemá nic společného.
Do TOPu 09 odešli právě ti, kteří mají křesťanství (a jeho zásady) na háku.
V KDU-ČSL zůstali ti slušnější (ač tomu většina národa nevěří, Čunek je opravdu nevinný, viz např. http://dan.drapal.org/index...).
10. 06. 2009 | 22:48

Taoiseach napsal(a):

pgjed:

Máte pravdu, taky jsem si všiml, že "democristiana" neboli Evropská lidová strana vyhrála volby. Nicméně bych podotkl dvě věci na vysvětlenou, že jsem vlastně mluvil o něčem trochu jiném.

Mluvil jsem hlavně o situaci U NÁS. Lidovce tu máme, ale poptávka po nich není nijak velká, protože jim chybí osobnost typu Josefa Luxe, který by stranu udělal přijatelnou i pro neznabohy. Strana středově liberální tu (alespoň některým) chybí.

Příspěvek pojednává o vzniku nové strany, takže poptávkou se myslí poptávka (zatím) NEUSPOKOJENÁ. Ve většině zavedených demokracií jsou zavedené křesťansko-konzervativní strany, které mají největší podíl na zmíněném volebním vítězství. O tom není sporu, ale myslím, že o tom původně ani nebyla řeč.
10. 06. 2009 | 23:33

pedro napsal(a):

Souhlasim s uvedenym zaverem. Kalousek ma minimalni sance, zvlast, kdyz jeho strana sice deklaruje jakesi krestanske hodnoty, ale ve sve podstate to ma byt strana liberalni. V ramci tradicniho liberalniho sporu mezi rovnosti ("levice", CSSD) a osobni svobodou ("pravice", ODS) neni v nasem politickem spektru prostor. Hodne lidi se domniva, ze prostor existuje vedle ODS. Neexistuje ze zvlastnich duvodu, ktere bych jednoduse oznacil za silu znacky, presvedcili se o tom panove a damy z ODA, US a v evropsky volbach vsichni kdo kandidovali s myslenkou "my jsme ta prava ODS". ODS je dokonce schopna efektivne oslovovat i nacionalistice volice...
Cyril Svoboda, ktery svym pojmem bratrstvi znovu vynalezl ideologicky trojuhelnim, ma mnohem vetsi sance vest KDU k nejakemu vysledku. Urcite mu pomuze, ze nejake hlasy a mandaty udelaji lidovci ve svych silnych obvodech vzdycky.
Pokud jde o Kalouska, nemyslim, ze je tak hloupy, ze by doufal vytvorit nejakou stabilni stranu. On spise hleda nejschudnejsi cestu k vytvoreni vlastni nazorove platformy v ODS. K tomu mu (mozna) bude stacit jeden slusny volebni vysledek, mozna i par slusnych pruzkumu preferenci. Ze se v ODS nazorovym platformam prilis nedari a Mira tam, kdyby snad se mu zadarilo, dostane rychle po cuni, je uplne jina otazka.
11. 06. 2009 | 17:18

Admirál napsal(a):

Musím opravit svůj odhad Kalouskova projektu TOP 09. Odhadoval jsem 2 - 3%, po dnešku (předseda Schwarzenberg, halasná podpora médií) odhaduji na 6 - 10%.

Jen je otázka, na čí úkor vyrostou.

Pro mne jsou nevolitelní (zahraniční politika, podpora privatizace zdravotnictví).
11. 06. 2009 | 21:08

Hurá napsal(a):

Ať má pravdu ten či onen názor, pan Kalousek je chytrý člověk. To mu nelze upřít. Proto si myslím, že jeho TOP 09 je jakýmsi pokusem o záchranu pravice pro případ pádu ODS. Nenechte se mýlit volbami do EU.Faktem ovšem také je, že na něm budou opět parazitovat lidé typu V.Parkanové aj, což ho bude srážet k zemi. Musel by přijít s limi novými a odborně fundovanými. Nechme se překvapit. Ještě poznámku k DEU z doby, kdy v jejím čele stála pro všechny korupčníky "nebezpečná" a velice chytrá žena, paní Hromádková. V té době byla tato strana velmi nebezpečnou právě pro postkomunistické mafie ve všech ostatních stranách a proto musela být odstraněna ! Nakonec se slušná ženská a hlava osvícená zachránila vlastním útěkem z tohoto hnojiště. Toho si nejste, pane Tomský, vědom ?
11. 06. 2009 | 22:58

Béda napsal(a):

"Zle, matičko zle, Švarcenberci zde!" - K.H. Borovský
11. 06. 2009 | 23:15

Realista napsal(a):

Výjimečně souhlas.
15. 06. 2009 | 13:55

Petr Brodský napsal(a):

"Všemocné" předvolební průzkumy jsou zatím Kalouskově straně dost příznivé. Myslím, že je předčasné ji podceňovat
15. 06. 2009 | 14:54

Arnulf napsal(a):

Puvodně jsem se domnívaže češi jsou naivní. Nejsou, jsou neuvěřitelně blbí a nevzdělaní. Kalousek jako každej lidovec je starj komunista a STBák čemu se divíte hovada bezbožná.
15. 06. 2009 | 17:59

Arnulf napsal(a):

Jak to že žádní slušní lidé se tam u vás do politiky nedají
15. 06. 2009 | 18:02

Trvale Otevřené Padáky 09 napsal(a):

V roce 1994 uzavřel Kalousek smlouvu s firmou Anex-Cirus Jiřího Andrlíka na dodávku 2310 kusů padáků pro českou armádu. Jak se později během soudního řízení zjistilo, firma nebyla v době uzavření smlouvy ještě ani zapsána v obchodním rejstříku. Zkrátka to nestihla, zakázka byla přidělena bleskově. S padáky neměla Anex-Cirus samozřejmě žádné zkušenosti, její padáky byly nekvalitní a při pokusných seskocích zahynuli nevinní vojáci. Na veřejnost proniklo jediné jméno - Roman Prinich, a to jen díky tomu, že se jeho rodina razantně a soudně domáhala odškodnění a potrestání viníků. Na rukách pana Kalouska, bývalého ředitele odboru nákupu materiálu ministerstva plukovníka Josefa Fabiána a člena ministerské komise, která vybírala dodavatele padáků, plukovníka Rudolfa Zapletala (mimochodem, oba později pracovali právě pro firmu Anex-Cirus), ulpěla krev. Když se informace o kvalitě padáků od firmy Anex-Cirus dostaly na veřejnost, podala firma na ministerstvo trestní oznámení a začala se soudit o úhradu stovek milionů korun. Smlouva byla však uzavřena velmi dobře. Konečná cena nebyla přesně stanovena a ministerstvo se jí později v letech 1998 - 1999 snažilo několikrát neúspěšně vypovědět. Soud však vzhledem ke znění smlouvy nařídil odebrat ministerstvu další nefunkční padáky za 114 milionů korun. Celkově zaplatil stát za smrtelně nebezpečné padáky řádově stovky milionů korun. Přesné číslo ministerstvo tají. Jo, bratr Kalousek toť vskutku bojovník s korupcí k pohledání...
15. 06. 2009 | 22:46

Petr napsal(a):

Pane Tomský,
věnujte se prosím více studiu reálií a méně psaní textů...
16. 06. 2009 | 11:35

ali napsal(a):

Pane Tomský, Vy jste vzdělaný, proč tedy neporadíte člověku, co volit? Chodíte volit? Nebo jen píšete kritické články kam se podíváš? Jistě, kde není poptávka, není nabídka. Ale jste tam Vy a Vám podobní, chytří, vzdělaní, se zkušenostmi...takže hodnocení nové strany, byť se známým obsazením, jakožto "maxipodprsenky" je opravdu na úrovni pana profesora. Jak chcete proboha po lidech, kteří mají za ikonu Ratha, Paroubka, Topolánka, Bursíka, kteří čtou Blesky, Šípy a jiné "inteligentní" litery a na procházky chodí do megaobchoďáků, jak chcete, aby měli poptávku po něčem jiném? Nebo podnikatelé, kteří, a je jich pořád hodně, nemají čas na politiku, tak volí jim nejbližší alternativu? Místo toho hloupého pomlouvání agitujte jinak, oslovte nevzdělance tím, co Vám přísluší vzděláním. Vy také přebíháte, ale konec konců nejste aristokrat a tak můžete. Co do vzdělání, je Schwarzenberg na tom líp než Vy a dobře to víte. Jen Vás prostě něco štve, nějaký komplex, či kýho čerta. Tak na mě působí Váš článek. Bohužel. Otevříc Váš příspěvek a doufajíc, že přečtu nějaký rozumný názor od profesora, dočkám se (a myslím, že nejen já) jen planých a nízkých řečí jak z volebních billboardů ODS kontra ČSSD se Zubovou navrch...hezká práce :o), máte za jedna
17. 06. 2009 | 10:42

gabriel napsal(a):

tak schválně :)
17. 06. 2009 | 13:08

Lukáš napsal(a):

Pane Tomský celý tento text je pouze spekulace a není v něm takřka nic pravdivého. Tímto svým článkem pouze ovlivňujete veřejné mínění a tím srážíte novou alternativu, po které poptávka je a já jsem toho důkazem, na kolena. Pokud jste příznivcem jiné strany, tak jím buďte, nikdo vás nenutí TOP09 volit, ale nepopulizujte svými članky. Já bych vám teda za jedna nedal ...
19. 06. 2009 | 22:25

Čunek napsal(a):

Pane Tomský, umělecké jmého TOP 09, maxipodprsenka 09, nebo Tupci Odporné polikty 09, nebo Topolánkovi POskoci 09, jsou názvy straně patříci. Svatý křesťan Kalousek potvrdil, z jaké chamradi byla a ještě je KDU ČSL složena ...
20. 06. 2009 | 12:46

Honza napsal(a):

Pane Tomský, slova "uličnicky sympatického leč politicky naivního expředsedy lidovců" snad nemůžete myslet ani vážně. Pan Kalousek je politický šíbr toho nejtvrdšího kalibru a politicky naivní k němu rozhodně nesedí. Jestli někdo, tak on vyplave na hladinu a nejspíš opět teflonově suchý.

Jinak jsem moc nepochopil, zda TOP 09 ideově vítáte nebo ne. Hrají si na novou vlnu, ale se starými tvářemi. Je na to jadrné rčení, které nevím, jak dlouho tu vydrží, "nový bo*del se starými ku*vami". Myšleno tak, že nevím, proč toho nového ducha ti matadoři našeho zatuchlého politického stylu nezkusili už dříve.
20. 06. 2009 | 14:16

maru napsal(a):

V roce 1997 stihl Kalousek sjednat a podepsat (za souhlasu Klausovy vlády) kupní smlouvu s developerskou firmou EPF, která koupila rozsáhlý areál kasáren u pražského Náměstí republiky. Kupní cena činila asi 900 milionů korun. Zajímavá cena. Nicméně smlouva byla uzavřena tak, že stát tyto peníze posléze firmě EPF nejen vrátil, ale přidal dalších asi 500 milionů jako odškodnění. Říkáte neuvěřitelné? Tak to neznáte smlouvy, které podepisoval pan Kalousek. Smlouva zaručila EPF plné odškodnění, nebudou-li budovy prázdné. V budovách sídlila tehdy Akademie věd. Na to pan Kalousek zapomněl, smlouvu podepsal a stát vyplatil na odškodném zhruba stejnou sumu jakou dostal jako kupní cenu. Dalších asi 500 milionů vyplatil stát jako náhradu za nepřímé škody, resp. za škody, které na firmě EPF vymohli její smluvní partneři jako náhradu za zpoždění projektu.
20. 06. 2009 | 19:05

maru napsal(a):

Dalším z řady tunelů jmenujme např. proslulý štábní informační systém, který zadalo ministerstvo obrany firmě EDS (Electronic Data Systems) v roce 1997. První kolo výběrového řízení vyhrála konkurenční firma Unisys. Kalousek byl tedy nucen výběrové řízení zrušit a vypsat nové. Ani tehdy si komise netroufla vybrat EDS a vyhrála opět společnost Unisys. Nezbývalo, než zasáhnout a označit nabídku EDS za "výhodnější". Představitelé Unisys se poté obrátili na policii s žádostí o ochranu, neboť byli údajně vydíráni, aby se nebránili a nenapadli výsledek soutěže. V červenci 1998 prohlásil pracovník EDS Jan Březovský, že firma byla nucena jako provizi za udělení zakázky zaplatit lidoveckým činitelům 50 milionů korun. Dodávka systému za více než miliardu korun byla oficiálně ukončena v roce 2002, přičemž tento systém nebyl schopen předávat informace na takové úrovni, jaké zadání požadovalo, a je v tomto smyslu nefunkční dodnes.
20. 06. 2009 | 19:08

Honza napsal(a):

No, vcelku proslulé byly také zcela nové padáky pro armádu. Rok 1996??? Kolik stály životů? Nevím, zda dva nebo tři. Pak to šlo nějak do ztracena.

Podstata případu byla jednoduchá. Zakázka se zadala firmě, která nikdy padáky nešila. Snad nakoupila nějakou licenci.

Ovšem na ministerstvu jaksi nikomu nedošlo, že by stálo za to vybírat z firem, které už maj nějaké zkušenosti a ověřitelné výsledky.

On i McDonald´s nikomu licenci na restauraci neprodá jen tak. Musíte si tam odpracovat nejméně půl roku (zdarma - předpokládá se, že když máte přes 10 miliónů na zařízení, tak asi budete mít finanční zázemí), aby každý věděl něco z praxe a ne jenom teorie.

Jen to ministerstvo a armáda to řešily trochu jinak.
20. 06. 2009 | 23:35

Honza napsal(a):

A hezký byl také plánovaný prodej asi 80 (?) modernizovaných tanků T-72 do Alžírska. Ve šlo dobře, až na to, že se nějak přišlo na to, že tam je embargo na dodávky zbraní. Copak s těmi zmodernizovanými tanky bylo? Kdo na té modernizaci dělal a vydělal?

A kdo u toho byl? Opět náš M.K., ale mám dojem, že i se svým švagrem.
20. 06. 2009 | 23:38

Janda napsal(a):

Udivil mě útok pana Tomského, který nelze značit jinak než než podlý. Strana ještě ani oficiálně nepředstavila svůj program - a už je srovnávána s ODA, DEU, SSO a je jí předpovídán brzký zánik. Ovšem první průzkumy preferencí (jistě, jsou první a jsou také poznamenány absencí dostatku informací) hovoří jinak: TO 09 by dalo přednost více voličů než ODS nebo ČSSD. Proč? Zjevně proto, že hulvátství a populismus ČSSD se začalo zajídat i skalním přívržencům strany, u ODS pak stejně funguje její závislost - nezávislost na Klausovi a evropanství - neevropanství. Komunisti jsou zatím - díky Bohu! - bez šancí na sestavení vlády a KDU-ČSL se potácí na hraně nebytí. Svobodovo "jasné" směřování do náruče ČSSD se po posledních průzkumech začalo měnit na "nezávislost" (čti: uvidíme po volbách). Za této situace není strana, která se soustředí na svůj program a nesnaží se prát špinavé prádlo jiných vůbec bez šancí. Nepochybné ovšem je, že bude záležet na dalších krocích, zejména na formulaci a dodržování programu. Že ale TOP 09 už dnes některé partaje považují za nebezpečí, toho důkazem je nervozita jak na straně ČSSD tak ODS. Konečně, není náhodné, že se stává cílem předvolebních přestupů významných členů všech parlamentních stran kromě KSČM. O nejistotě konečně svědčí i blog A.Tomského.
21. 06. 2009 | 18:25

Ivo Stárek napsal(a):

Pane Tomský,

pokud mluvíte o nic neříkajících zkratkách tak prosím jen o těch existujících. Strana svobodných občanů má oficiální zkratku svobodní, ne SSO. Měl by jste to jako její člen i vědět.
22. 06. 2009 | 09:40

Rolex watches napsal(a):

Rolex watches has been known for a long time, As early as several centuries ago on this Rolex was born. The reason is his design in line with the majority of the people's taste. It is improved for the people's demands.http://www.omegawatchessale...
03. 07. 2009 | 07:52

Saša Tomský napsal(a):

Pane Tomský, nechcete raději psát o tom, jak jste zdevastoval vydavatelství, ve kterých jste působil díky politické podpoře.
Jaké desítky milionů ztráty jste po sobě zanechal, a dostal další teplé místečko.
24. 08. 2009 | 13:39

VffnPNDpuF napsal(a):

Me1 to ještě smysl komentovat? Nove1 tve1ř ODS Nečas (nened to dirnsauous na rozdedl od jinfdch,jak řekl John,vždyď Nečas je v politice pouhfdch 17 let!) zase lidem veřejně lhal,pokolike1te9 už?Bohužel mladed lide9 s vymytfdmi mozky praviče1ckou propagandou a senioři,kteřed nešli k volbe1m, zvre1tili vfdsledek voleb a umožnili takovfdm lidem,jako Nečas,Kalousek,John a jim podobnfdm,aby velmi negativně začali měnit život 10 milionům lided te9to země.Činnost těchto lided bude znamenat jedine9: Likvidaci poslednedch zbytků socie1lnedho ste1tu a destrukci toho,co ještě funguje t.j. důchodovfd syste9m,zdravotnictved nebo školstved.
22. 08. 2013 | 19:01

6XbHIfpqk napsal(a):

Troufe1m si tvrdit, že za "bagatelned favěrove9<a href="http://gnafzjjz.com"> pddvooy</a>" neseded skoro nikdo.Zkušenost z branže ředke1, že je velmi obtedžne9 dose1hnout vůbec to, že je za ně někdo odsouzen, nemluvě o nepodmedněne9m trestu odněted svobody.A, ačkoli judikatura uznala, že skutečnost, že favěr nened poskytnut, nevylučuje trestnost favěrove9ho podvodu, mysledm, že skoro nikdo neme1 energii pode1vat ty miliony trestnedch ozne1mened, protože nepravdive9 skutečnosti uvede (nebo důležite9 skutečnosti zamlčed) cca polovina žadatelů o favěr.
24. 08. 2013 | 13:35

c7z1wQXzi napsal(a):

tha diafonhso!to Listen to your Heart htan megatylerh epityxia! me to video clip apo th synavlia kai ta party opou oles oi karekles htan gyro gyro sto toixo kai thn ora afth pou xekinouse EPREPE na pas apenanti k na zhthseis se kapoia na xorepsete gia na mhn kathesai thn ora tou mplouz ....oso gia ton swayze mhn xehname thn poly dynath tou ermhneia sto Donnie Darko (pou edose orismo sth lexh cult apo mono tou)gia ton Phil den mporo para na symfonhso me ta 1000. Makran to pio polypaigmeno video clip kai makran h megatylerh kourash olon ton epoxon h anamonh kathe Kyriakh meshmeri (gia polles Kyriakes meshmeria) 13:00-14:00 pou epaize to (coca-cola) euro chart oste na pesei apo No1 (htan polles polles polles evdomades noumero 1 kai eixe spasei kiolas k kapoia rekor paramonhs sth thesh noumero 1)tora pou to skeftomai oles aftes htan teleios diaforetikes epoxes kai eixan k thn plaka tous....PS kalos vrethikame k pali... PS2 mpe http://phonqgfhyi.com [url=http://srbcizxxm.com]srbcizxxm[/url] [link=http://myjtmlfm.com]myjtmlfm[/link]
26. 08. 2013 | 11:46

6cpTbquJ napsal(a):

MV: Dedky moc, opraveno.PH: Narychlo jsem našel dvě sttiisatky, ktere9 by Ve1s mohly zajedmat:a. Odkazovane1 na str. 84 uve1ded po jednotlivfdch paragrafech tr. ze1k., kolik osob vězněnfdch k 31.12.2011 bylo podle ktere9ho z nich odsouzeno --- avšak pouze pro vybrane9, nikoli všechny trestne9 činy.b. . Ta ukazuje po jednotlivfdch paragrafech tr. ze1k., kolik bylo podle ktere9ho z nich odsouzeno v r. 2010 osob (tzn. "předtok" za r. 2010, nikoli "hladinu" k určite9mu okamžiku, danou minulfdmi předtoky a odtoky).1/ nevedm2+3/ ke konci r. 2011 za favěrove9 podvody vězněno 755 osob (tj. 3,26 % ze všech vězněnfdch osob, resp. 3,67 % ze všech vězněnfdch odsouzenfdch osob), z toho 69 žen (nevedm, kolik z těchto osob vězněno za favěrove9 podvody bagatelned) http://jjixjglscv.com [url=http://cpuvvmdw.com]cpuvvmdw[/url] [link=http://zntomklxk.com]zntomklxk[/link]
06. 09. 2013 | 16:41

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy