Královský vzestup knížete Karla ze Schwarzenbergů

23. 06. 2009 | 10:09
Přečteno 11522 krát
Karel Schwarzenberg nakonec podlehl vábení topless strany a stal se tak jistým předsedou nové konzervativní strany Top 09. Je pochopitelné, že jej tahle topka na svou špičku potřebuje jako sůl, a nejen pro těch šedesát miliónů na volby, jak se sám přiznal, ale také proto, že je národem milován. A pokušení lásky ani starý aristokrat neodolá, vždyť jde o „cit nevýslovný a matoucí“ (K. Čapek)

Schwarzenberg je totiž fenomén. Podivuhodný a neuchopitelný. Vrátil se po převratu po čtyřiceti letech do vlasti plné nechuti vůči boháčům, emigrantům, aristokracii a zejména restituentům „našich“ českých hradů a zámků. Po hospodách bylo slyšet na adresu navrátilců: zdrhnul, tam se měl, tady sme trpěli, a teď nám do toho bude kecat. Tůdle!

Působil komicky svou zastaralou a jak se zdálo vadnou češtinou. Marně jsem vysvětloval, že není žádnej „degene“ jak nadávali, ale že jen trošilinku šumluje, že trpí drobnou vadou řeči, ostatně jako celá plejáda tehdejších ráčkujících politiků. A že není „žádnej Austriják“ (těžko budete vysvětlovat, že jde vlastně o stejný národ lišící se jen jazykem). Mohl jsem tak nanejvýš formálně poukázat na jeho české i švýcarské občanství. A že je pravý zemský patriot, jak už to u šlechty bývá, bez ohledu na zdánlivý kosmopolitní charakter, to už ovšem chápal v pivnici málokdo.

Jak je vůbec možné, že se s tak ohromným hendikepem stal nakonec miláčkem inteligence i plebejce? Žádné z popřevratových politických hvězdiček se něco takového nepodařilo. Václava Havla lid brzy opustil, Zemana a Klause zase nesnáší česká humanitní inteligence.

Nadšení z politiky a zvláště z politiků začalo v nové demokracii brzo opadávat. Postupně začalo být vidět, že se za maskou ideologických sporů skrývá korupce a podnikatelský zájem, nemluvě o nečistém podsvětí. Degenerace politiky na invektivy a agresivní verbální výpady nakonec vede jen k jedinému závěru: kdo ošklivě mluví, ošklivě jedná!

Proč právě jemu, zvláště ženy, tolik fandí? Protože se podruhé oženil se svou ženou? Protože se nebere vážně, je džentlmen a ne hulvát? Protože mluví jadrnou češtinou a ne politickou hantýrkou otomování, dolaďování, ošetřování, o tom, co si umí nebo neumí představit? Protože myslí a mluví víc na plnou hubu, a přitom nepomlouvá a neuráží? Protože aristokrat nekrade a je nepodplatitelný?

Aristoteles to dávno věděl: spořádaná políteia (demokracie) musí být vládou těch lepších, příkladem i prosazováním ctností. Společnost je něco jako zahrádka, má také svá práva i potřeby, je nutné ji kultivovat a mládež musí být mustrována. Jinak hrozí vláda ochlokracie a rozvrat, po česku vláda holoty pro holotu. Zdá se, že to teď kdekdo vidí a cítí. Republika bez aristokracie byť nedědičné prostě nefunguje.

A nepodplatitelnost? Kníže už je dávno podplacen neviditelnou devizou obliby, a dá-li mu pámbu zdraví, tak za tři roky bez přívažku dnešních pomahačů míří na hrad. Jsem jen zvědav na tu novou konzervativní stranu. Češi mají v historickém povědomí všelijak pomíchané hodnoty, konzervativní i liberální, přestože jsou nakonec tak trochu monarchisty.

Psáno pro E15

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Bara napsal(a):

Pan kníže je podle pana Tomského zřejmě dokonalý. Já ho však ráda nemám, protože nesdílím jeho názory na americký radar, samostatnost Kosova a další. K jeho nadšeným obdivovatelkám nepatřím a volit ho rozhodně nebudu.
23. 06. 2009 | 10:22

Vysedlina pathologická napsal(a):

Osoba, která se jen trochu zdá být férová, rozlišuje mezi šlendriánstvím a zlým úmyslem v dnešní době absence průhlednosti politických věčně bojujících zdiskreditovaných a arogantních volených "zástupců" Čechů, působí jako hojivý balzám na české starosti. Možná díky svým genům umí vnímat občany ještě jako občany a ne jako voliče, které by jen zneužil pro získání kariérního postupu. V době celosvětových změn náhledu na zbytečnost charakternosti a smyslu všeho je připomínkou osobní cti, pracovitosti a vytrvalosti, pořádku a hrdosti ne jen Čechů. Můžeme být rádi, že ještě mezi námi máme rody, jejichž členové upřednostňují povinnost dobře hospodařit a pěstovat ušlechtilost. Budu-li živa, budu ho volit.
23. 06. 2009 | 10:46

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní Baro,

jen mne tak napadlo: "nemít rád" a "nesdílet něčí názory" - nejsou to dvě úplně odlišné a spolu nesouvisející kategorie?

Respektive může člověk mít rád někoho, jehož názory nesdílí, nebo naopak nemít rád jiného, který má názory na řadu věcí velmi podobné?

Myslím to obecně, ne konkrétně na pana Schwarzenberga. Jestli třeba občas netaháme do politiky a veřejného diskursu zbytečně moc emocí. Ale i to je jistě věcí názoru (a debaty ;-)

Libor Stejskal
23. 06. 2009 | 10:48

Bara napsal(a):

Pane Stejskale máte možná pravdu, a měla jsem napsat nikoliv že nemám ráda pana knížete PROTOŽE nesdílím jeho názory, ale nemám ráda pana knížete A nesdílím jeho názory. Nemám ho ráda od té doby, kdy jsem byla na jeho setkání s občany Prahy 6, kde se mi představil jako člověk s určitými povahovými vlastnostmi, které se mi nelíbí. Nebudu to tady dále rozepisovat, abyste mi nesmazal příspěvek :-)) ale věřte mi, že to není věc emoční, ale rozumová.
23. 06. 2009 | 10:55

Holoubek napsal(a):

Celkem bez problémů si dovedu p.Karla ze Schwarzenbergů představit i v jiné důležitější funkci a myslím, že by to prospělo nám všem, totiž jako hlava pomazaná v konstituční monarchii...mám těch českých republik a kolik jich už bylo, tak akorát....
23. 06. 2009 | 10:58

mp napsal(a):

Těch 60 milionů je opravdu hodně. Pokud je mi známo, pan kníže sdělil, že jeho peníze strana TOP 09 neuvidí, protože majetek předal synovi. A tak by mě zajímalo, čí peníze pan kníže zastřešil svou osobností. Jen tak na okraj: Šlechta měla své barvy a těch se držela za všech okolností. A ta zelená panu knížeti slušela.
23. 06. 2009 | 11:03

Pepa Řepa napsal(a):

Báro, ač nejsem (snad) ženou, je mně kníže pán sympatický. Až na tu jednu obrovskou pihu na kráse: Kosovo.Tady máte pravdu.

Na hrad s ním, říká autor?
Proč ne? Zná to tam. Na Opyši má ještě teplou postýlku.

Otázkou je, jak ty tři roky přežít. Nestane se náhodou kníže tahounem peletonu nosičů vody? Nový český western? Je třeba zabít Kalouska.

Kalousek je lišák mazaná. Nezbaví se lišák v nestřeženém okamžiku Knížete?
On si rád schrupne. Kníže, ne Kalousek. Čert nikdy nespí.

A nepřetáhne pak padákový expert procesí posledních křesťanů do ODS? Část už vyvedl jistý Benda s Pilipem, jako Mojžíš. Víme jak to s nimi dopadlo.Další ztracený kmen. Synáček pana Bendy tam straší dodnes jako patník u cesty.

Je reálná šance, že se topíci do parlamentu dostanou. S Bakalou a šťávou, která přiteče z Diag Human bude výživa zajištěna.
Otázkou je, co bude dál.
23. 06. 2009 | 11:07

Míval napsal(a):

Víte, pane Tomský, že jsem zatím žádnou výraznou oblíbenost kníže pána nepostřehl? Ale možná, pokud se o ní v médiích objeví ještě pár zmínek, stane se skutečností.
Ale pro mne fakt, že je ochoten zaštítit pana Kalouska, nesvědčí o dvakrát vysoké morálce.
23. 06. 2009 | 11:13

student napsal(a):

Jsem zklamán. Myslel jsem, že pan Schwarzenberg napíše humoristický román "Byl jsem českým ministrem"
23. 06. 2009 | 11:16

Ládik napsal(a):

Modrá krev a zelená barva - sice pro blázny, ale lepší, než indiáni.
23. 06. 2009 | 11:18

Béda napsal(a):

Pan Tomský,

žeby pokračování mainstreamové masáže ve prospěch novozakládané strany politických recyklátů posbíraných z politických přeběhlíků a mrtvol dávno zaniklých stran (US, ODA...) a hnutí (OH, Pravdoláska...)?

Pokud vím iniciátorem novovznikající strany je Ing. Miroslav Kalousek - podrobněji viz http://cs.wikipedia.org/wik...
anebo http://necyklopedie.wikia.c...

Ke Karlu Schwarzenbergovi máte CV
zde http://cs.wikipedia.org/wik...

Jako politika bych Karla Schwarzenberga rozhodně nijak nepřeceňoval. Krom starosvětského zjevu a mluvy toho moc pozitivního nepředvedl:

Zde malinkätý seznam jeho kontroverzních olitických "úspěchů":

- známý je jeho zarputilý postoj při obhajobě zájmů amerických zbrojovek v případě amerického radaru, který jde proti vůli cca 70% českých obyvatel.
- známý je postoj této "morální ikony" v případě kauzy Čunek, kde prohlásil, že s p. Čunkem ve společné vládě sedět nebude dokud p. Čunek neobjasní a neobhájí transparentnost svých příjmů. Pan Čunek nic takového neprovedl, naopak pan Schwarzenberg ze svých prostředků najal americkou detektivní kancelář, která ve svém "auditu" možnost příjmů "bokem" nevyloučila - pan Karel přesto s p. Čunkem seděl dál ve vládě až do politického pádu předsedy KDU.
- známé je utajené výjezdní zasedání vlády ČR, kde pan ministr zahraničí Schwarzenberg inicioval uznání narkoteroristického muslimského státu Kosovo a tím bezprecedentní porušení mezinárodního práva a podíl české vlády na zavedení v praxi mezinárodního precedentu s nedozírnými následky.
- známá je "smírčí" mise pana ministra zahraničí Schwarzenberga v Gaze, kde se předem jako emisar EU vymezil ve prospěch jedné strany konfliktu, čímž dosáhl u druhé strany naprosté přehlížení své osoby v průběhu jednání. Jedině díky
souběžné iniciativě a diplomatické autoritě francouzského prezidenta mohl být v oblasti dosažen alespoň minimální pokrok při zřízení pravidelného humanitárního mostu do uzavřeného pásma Gazy střádajícího humanitární katastrofou.

Je zajímavé, že v četných diskusích se nenašel nikdo, kdo by dokázal konkretizovat politické a diplomatické úspěchy pana Karla Schwarzenberga.
23. 06. 2009 | 11:21

Pepa Řepa napsal(a):

Ještě mne napadá, že tady možná propásnul obrovskou příležitost p. Švejnar.
Mohl se stát leaderem nového subjektu. To by ale musel přestat hrát roli maňáska Hybernské a Matoušek by měl lépe radit.

Představa ČR s knížetem na Hradě, Švejnarem jako premierem a Kurasem jako ministrem zahraničí by mně nebyla proti srsti.
Byl by to hezký sen. Svět bez Tlustých, Rathů, Langerů, Paroubků, Zaorálků, Kateřin......etc.

Bohužel. Sen je sen. Probudíš se a je den.
23. 06. 2009 | 11:21

mp napsal(a):

Pepa Řepa
Kníže na Hradě, Švejnar premiérem, radar v Brdech. To by Vám nebylo proti srsti?
23. 06. 2009 | 11:28

duke napsal(a):

V České republice je užívání šlechtických titulů na základě zákona č. 61/1918 Sb. z 18. prosince 1918 zakázáno. Porušování tohoto zákona je kvalifikováno jako přestupek a to i v případě tohoto článku.
Chápu jurodovitost pana Tomského, ale zákony platí pro všechny.
23. 06. 2009 | 11:30

Taoiseach napsal(a):

autor:

Máte pravdu, nicméně to, co jste "marně vysvětloval" ve třetím odstavci asi hodně lidí chápe, jenom nejsou tolik slyšet jako ti ostatní.

Pokud ovšem jde o směřování na Hrad, nestačí, aby dal pánbůh zdraví. Ještě je třeba prosadit PŘÍMOU VOLBU, aby se ta slušnější část občanů (která spíš chodí k volbám), mohla prosadit.

"Přívažek dnešních pomahačů" má však ještě jeden háček: pokud se nemýlím, všichni členové parlamentu, kteří přešli do TOP 09, volili za presidenta výrazně PROTIEVROPSKÉHO kandidáta - až na KSch, samozřejmě. To není minulost: pokud mu dá pámbu zdraví, bude VK ještě tři roky sedět na Hradě a rozdělovat českou společnost - jakož i TOPku.

(Pokud jde o radar, taky nesouhlasím s tím, abychom vyjednávali s Američany za zády Evropy a Kanady. Nicméně není to osudové. Pokud jde o uznání Kosova, také z něho nejsem nadšen, ale hlasití odpůrci začali křičet pozdě. V době, kdy už Kosovo uznaly všechny velmoci Západu, už bylo skutečně lepší se připojit, abychom mohli pozitivně ovlivňovat obě strany. Což KSch (ne zcela úspěšně) vysvětloval.)
23. 06. 2009 | 11:34

Pepa Řepa napsal(a):

Koule v Brdech mě hrůzu nenahání. Pravda, kdybych ji měl za domem, hýkat štěstím nebudu.

Jinak si myslím, že u KS není název kníže titulem. Něco jako hajnej.Ostatně sám se za něj někdy prohlásí.

Kdysi jezdila po Praze taková ujetá vysloužilá šlapka a vozila kočárek s panenkou.
Nikdo jí neřekl jinak než "Hraběnka".
Ne že bych je chtěl srovnávat.
23. 06. 2009 | 11:37

Béda napsal(a):

Taoiseach, Pepa Řepa...

Pokud je pan K.Scwarzenberg tou správnou osobou na post prezidenta, pak jistě nic nebrání tomu aby jeho protikandidáty byli osoby ze stejného ranku - křesťanští bratři p. Kalousek, anebo p. Čunek.
23. 06. 2009 | 11:40

Vysedlina pathologická napsal(a):

To duke
Zákony sice platí pro všechny, ale ne všechny se dodržují, neboť obyčejný člověk je ani nezná, i když ho to neomlouvá, a ani se na to často nepřijde.
Jurodovitost pana Tomského byla překonána jeho vlastním obrovským citem ke knížeti, a tento cit by mohl znamenat polehčující okolnost. Kvok.
23. 06. 2009 | 11:44

Alex Koenigsmark napsal(a):

Poznámka: šlechtické tituly u nás zrušil Masaryk a znovuzavedeny nebyly. Nicméně mají jistý půvab, zdá se. K tomu chci poznamenat, že "pan kníže" oslovuje dotyčného jen kočí nebo sluha a i ten bym když už, použil výraz Jasnosti. Správně je prostě jen "kníže".
23. 06. 2009 | 11:47

Pepa Řepa napsal(a):

Bédo
Čunek v mém snu vystupuje jako nový Džamil. Zmocněnec pro lidská práva.
Kalousek má rád padáky. Teď se jeden v Boleslavi neotevřel. Emerickej, vojenskej.
Dobrá značka, řekl bych.

Nebo ať si vezme padák, který prosadil na obraně. A šup dolu.
23. 06. 2009 | 11:48

Al Jouda napsal(a):

Nové straně TOP09 pan kníže nepomůže.Není totiž vůdčí osobnost.
23. 06. 2009 | 11:51

mp napsal(a):

Přeji panu hajnému ať brzy ozdobí ten štít pod střechou nějakou pěknou trofejí.
23. 06. 2009 | 11:53

Béda napsal(a):

Pepa Řepa,

v tom případě navrhuji, aby všichni tři (p. Schwarzenberg, Čunek a Kalousek) jako rovnocenní potenciální kandidáti na prezidenta seskočili padákem firmy Anex Cyrus a kdo seskok přežije bude vítězem kandidátského klání.
23. 06. 2009 | 11:59

stejskal napsal(a):

Dříve též "Knížecí Milosti", pane Koenigsmarku ;-)

http://heraldika.kulna.cz/i...

Paní Baro,

rozumím, takto mi to dává smysl.

Všem,

hlavně se nenechte manipulovat "mainstreamovou masáží ve prospěch novozakládané strany politických recyklátů posbíraných z politických přeběhlíků a mrtvol dávno zaniklých stran".

Další spiknutí odhaleno. A bez servítků ;-) Chce to pořádný fičák. Revoluci, nebo tak něco ;-)

Libor Stejskal
23. 06. 2009 | 12:01

Béda napsal(a):

p. Stejskal,

zajímavé, že jste neuvedl jediný protiargument vůči hrsti argumentů uvedených v mém příspěvku.

Žeby žádné nebyly?
23. 06. 2009 | 12:04

Celý nárd přece napsal(a):

vidí, že kníže ma obrovské mentální problémy s počínající presenilní demencí. Byla to sázka na mrtvého favorita.
23. 06. 2009 | 12:10

stejskal napsal(a):

Nemám žádné protiargumenty, pane Bédo.

Jen jsem komentoval Vámi použitou dikci (cosi mi připomněla) a Vaše tvrzení o jakési "mainstreamové masáži". S tím se polemizovat nedá, není o čem ;-)

Jinak nejsem fanda strany, která ještě neměla šanci nic předvést. Počkám si.

Libor Stejskal
23. 06. 2009 | 12:13

Béda napsal(a):

p. Stejskal,

1.) je zajímavé, že média dělají cílenou reklamu straně, která ještě nepředstavila svůj politický program
2.) není snad pravdou, že vedení té strany je poskládáno z politických recyklátů a politických mrtvol, které čekají na svou politickou reinkarnaci?
3.) je snad něco špatně v odkazech na encyklopedie?)
4.) není snad pravdou to, co jsem uvedl v seznamu politických "úspěchů" p. Schwarzenberga?
5.) nikdy nikdo neuvedl seznam politických úspěchů p. Schwarzenberga - jako ministra zahraničí ČR.
23. 06. 2009 | 12:18

Mistr Jan Hus napsal(a):

Z pana degeneráta bych zvracel, je to nejhorší ministr zahraničí. Typický americký pohunek, nic víc. :)))
23. 06. 2009 | 12:22

mp napsal(a):

Alex K.
Masaryk zrušil šlechtické tituly a pobýval převážně na sídlech šlechticů. Pro knížetepána!
23. 06. 2009 | 12:25

stejskal napsal(a):

No, problém je, že já žádnou cílenou reklamu nevidím, pane Bédo.

Píše se o nově vznikající straně, která má z různých důvodů reálnou šanci dostat se do parlamentu. Nic více, nic méně. A jistě, má mezi novináři již své sympatizanty i odpůrce. To je naprosto přirozené (i novináři jsou lidé s názorem).
a někteří je dávají najevo více a jiní méně)

Výrazy jako "politický recyklát či politická mrtvola" podle mne nedávají moc prostoru pro debatu. Je z nich předem jasné, co si o této straně myslíte a nemíníte o tom moc diskutovat. Jsou emotivně velmi silně zabarvené.

Odkazy jsou naprosto v pořádku.

Co se týče výčtu skutků bývalého ministar zahraničí, je podle mne poněkud tendenční. Řada lidí je vykládá zcela opačně. Použitá dikce opět nedává příliš naděje, že byste chtěl debatovat.

O úvodu "Je známo... (dost často jej používá prezident Václav Klaus, například slovy "Všichni přece víme...") již psal Karel čapek v Marsyas kapitola Dvanáctero figur zápasu perem čili Příručka psané polemiky. Cituji:

"10. Quousque. Tato figura je podobna předešlé, jenže se nedovolává žádných autorit. Řekne se prostě 'to je dávno odby to' nebo 'už dávno překonané stanovisko' nebo 'každé dítě ví' a tak dále. Proti tomu, co je takto překonáno, není třeba vést dalších důkazů; čtenář tomu věří a odpůrce je nucen hájit 'dávno odbyté věci', což je dosti nesympatický úkol."

Ale jak říkám, nejde mi obhajobu pana Schwarzenberga a už vůbec ne nové politické strany. Zaujal mne toliko ten způsob "argumentace" a vedení diskuse. A nejste samozřejmě zdaleka sám, kdo takto debatuje (ostatně asi to dělám i já ;-), ale není od věci si to občas uvědomit).

Libor Stejskal
23. 06. 2009 | 12:35

Pepa Řepa napsal(a):

To Béda
žádná sázková kancelář by Vám sázku nevzala.
Je jasné, že by přežil jenom jeden. Kalousek. Přežije všechno.
23. 06. 2009 | 12:38

Pepan napsal(a):

Kandidátem na prezidenta byl už otec knížete. Navrhla ho předválečná Vlajka, jejímž byl dlouholetým členem, ale on odmítl.

Škoda. Otci bych to moc přál, mladému pánovi ovšem ne.
23. 06. 2009 | 12:42

cum napsal(a):

az moc velike kamos s rockefellerem a dalsima amikama divnych praktik
23. 06. 2009 | 12:46

Béda napsal(a):

p. Stejskal,

děkuji za objasnění. K věcnému a obsahovému hledisku tedy víceméně nic, výhrady jsou ke formální stránce. Budiž, příště budu na to víc přihlížet.

Jinak co říkáte tomuhle?
- "...podlehl vábení topless strany..."
- "...že je národem milován..."
- "... že se s tak ohromným hendikepem stal nakonec miláčkem inteligence i plebejce?..."
- "...Proč právě jemu, zvláště ženy, tolik fandí?..."
- "...Kníže už je dávno podplacen neviditelnou devizou obliby, a dá-li mu pámbu zdraví, tak za tři roky bez přívažku dnešních pomahačů míří na hrad. Jsem jen zvědav na tu novou konzervativní stranu. Češi mají v historickém povědomí všelijak pomíchané hodnoty, konzervativní i liberální, přestože jsou nakonec tak trochu monarchisty..."

Ža,my a chvalozpěvy s citovým podbarvením možné jsou a kritika zakázána jest?
23. 06. 2009 | 12:48

LEVAK napsal(a):

Autorovi blogu i těm mladším pro informaci:
V roce 1918 mladá republika, vzešlá z krve první světové války, pojistila si svůj občanský charakter daný z tradic francouzské občanské revoluce zákonem 61/1918 Sb. a na něj navazující zákon 243/1920 Sb., které odmítly jednou provždy výsady šlechty. Zákon, jímž zrušují se šlechtictví, řády a tituly vstoupil v platnost dne 10. 12. 1918. Podepsán Dr. Karel Kramář a A. Švehla. Oba vlastní rukou. A tak se z rytířů, knížat a hrabat stali občané. Ať se jim to líbilo nebo ne. Oba zákony jsou stále platnou součástí právního řádu České republiky. Žádná partaj se neodvážila navrhnout jich zrušení pro "vyhaslost". Právní důsledky by totiž byly stále až moc živé. Paragraf 6 zákona 243/1920 Sb. , pod kterým jsou podepsání pánové Masaryk , Tusar , Beneš a Klofáč, říká, že „Přestupku se dopouští a vězením, na Slovensku uzamčením, od 24 hodin do 14 dnů, nebo trestem peněžitým od 50 do 1500 Kč buď potrestán:
kdo úmyslně a veřejně užívá šlechtických titulů, erbů, řádů, vyznamenání, jež byly zákonem zrušeny, nebo kdo takovým způsobem hledí naznačiti své bývalé šlechtictví;
kdo si osobuje čestný odznak nebo vyznamenání, nejsa k tomu oprávněn;
kdo v tisku někomu dává zákonem zrušený titul šlechtický.Přestupky tyto se stíhají soudy, na území někdy uherském správními úřady jako soudy policejními.“
Dalším zákonem, který upravuje cizokrajné výsady a tituly, je zákon 268/1936 Sb. o řádech a titulech. Podle jeho § 2 cizozemské řády, čestné odznaky a tituly mohou státní občané českoslovenští přijímati jen, svolí-li k tomu president republiky k návrhu vlády. Podle tohoto zákona například Titulu presidenta smějí užívati jen osoby, jimž přísluší podle platných právních předpisů. (§ 5 odst. 1). Co je nejpodstatnější, § 7 v odstavci 1, písm. 1. říká, že přestupku se dopouští, pokud nejde o čin soudně trestný, kdo úmyslně a veřejně hledí naznačiti své zákonem zrušené šlechtictví, zejména kdo úmyslně a veřejně za tím účelem užívá zákonem zrušených šlechtických titulů a erbů, jakož i kdo v tisku dává někomu zákonem zrušený titul šlechtický, v písm. 2. pak zákon rozšiřuje trestnost i na toho, kdo úmyslně a veřejně užívá zákonem zrušených řádů, odznaků a titulů.
Přestupky tohoto zákona, jakož i nařízení, příkazů a zákazů podle něho vydaných trestají okresní (státní policejní) úřady pokutou do 20 000 Kč nebo vězením do dvou měsíců. Pro případ nedobytnosti pokuty jest uložiti podle míry zavinění náhradní trest vězení do dvou měsíců. Toto je paragraf, který v zákoně 268/1936 Sb. novelizuje a zpřísňuje tresty za porušení zákona z let 1918 a 1920.
PS:
autor blogu napsál-"Republika bez aristokracie byť nedědičné prostě nefunguje." myslím,že se Masaryk po těchto a podobných slovech v hrobě obrací!
23. 06. 2009 | 12:53

Včelka Mája napsal(a):

Bara napsala: "Nemám ho ráda... Nebudu to tady dále rozepisovat".

Nemáte ho ráda ale nesdělíte nám proč.
Nemyslíte že je to trochu primitivní?

Chce se mi říci: Baro nemám vás rád ale neřeknu vám proč.
23. 06. 2009 | 12:56

mp napsal(a):

Pepa Řepa
A divíte se? Kalouskovi by se otevřely záložní křídla.
23. 06. 2009 | 12:56

LEVAK napsal(a):

Podle Kalouska prý se má nová strana jmenovat TOP 2009 a překládá to
Tradice-Odpovědnost-Prosperita!
Já bych si dovolil to přeložit jako Taškařice-Ohlupování-Podvod!Myslím si,že toto je pravdivá verze.Vede mě k tomu hlavně osoba Kalouska protože jeho důvěryhodnost je minimální(padáková aféra,jeho pražský byt,etc.)
PS:nemá náhodou podstatné jméno kalousek synonynum ve slově výkuk?
23. 06. 2009 | 13:00

mp napsal(a):

otevřela
23. 06. 2009 | 13:01

Silvie napsal(a):

Musím se přiznat, že knížeti v poslední době nějak nerozumím. Je mi jasné, že nemá zapotřebí jít do politiky kvůli korytu, ani slávě. Spíš mám v jeho případě pocit, že trpí mesiášským komplexem a snaží se neustále páchat dobro.
Jenže vždycky tak nějak vsadí na špatného koně a dělá maskota tu šílenému pravdaláskovému vizionáři, tu protřelému kariéristovi nebo vychytralému obchodníkovi. Proč vůbec znevažuje svoji osobnost podporou těchto profláknutých jmen.
23. 06. 2009 | 13:03

vlk napsal(a):

Dávám si už dost dlouho stejnou otázku jako autor : proč je Shcwarzenberg vlastně tak oblíbený?

A přiznám, že pro to nenacházím rozumné vysvětlení!

Našel by s e tady blog, kde jsem horoval pro Schwarzenberga v míře skutečně velké. A jedním ze svých diskusních přátel, stejně myslících jako většinou já, jsem byl nabádán k opatrnosti. Argumentoval jsem, jak jsme uměl nejlépe a svítil palmenem víry v čestnost, neúplatnost, zdravý rozum, nadhled, zkušenost a ještě asi deset ctností , které jsme v Karlu Schwarzenbergovi tenkrát viděl.
Čas bohužel ukázal, že můj odhad byl mylný a byl jsme bržděn naprosto oprávněně. Nejdřív přišlo uznání Kosova. Na které tlačil právě Schwarzenberg. Pak radarové hrátky, kd e KS náhle ztratil jakýkolvi nadhled a následně trapná čunkiáda. Kd e s e KS nejdřív prezentoval bonmotem, že pokud si vláda nechá Čunka, spáchá efektiví sebevraždu. Pak prohlášením, že když nebud ejasné vysvětlení, vezme kamizolku, klobouk hůl a jde, které bylo brzo relativizováno, až nahrazeno podivuhodným auditem. kd e výsledke byl komentován slovy - no kradl, ale kdo tenkrát nekradl / volná parafráze/.
A to vše s přilepeným zadkem na křesle zamini.
A nyní neuvěřitelná mesaliance s Kalouskem.... Noblesse oblige? Sotva.

Týpek jako Kalousek smázne spolehlivě každou noblesu.

Pro men osoběn je Karel Schwarzenberg absolutně největším zklamáním ze všeho, co přišlo s Topolánkem. A možná z celého polistopadu. Nechápu, proč tak lpí na sesli a proč tak moc chce být ve spojení s lidmi jako Kalousek nebo Topolánek.

A teď k té oblibě. otázkou je, co znamená. Kdysi tyhle ankety vyhrával spolehlivě Dlouhý. Následně dvojice Gross -Buzková. Včera známená první pětka, pokud si dobře pamatuji
Sobotka B. Schwarzenberg, Bém, Kalousek a toho pátého si nepamatuji...

Pokud jsou miláčky národa lidé jako Bém /trvale/nebo Kalousek,tak myslím, že to zcela determinuje onu anketu a její kvalitu.
Kalousek, ochotný paktovat s e kvůli korytu skutečně s každým, absolutně každým, rozdávajícím morálku na potkání. Bém - kluzký, úhořovitý politikář o kterém s e vyjkládají story , které v lecčemš předčí jádro leckteré tzv. kramářské písničky...
Onu oblibu bch vůbec nepřeceňoval. Do jisté mítry je velmi mediálního původu. Stačí s ipřipomenout , jak na něj útočila klausovská část medií i veřejnosti , včetně zdejších diskutujících, když jej zelení prosadili do vlády! Jenže s eukázalo, že jejich guru se co do kvalit KS hrubě mýlil. Přiznal to i Topolánek. Takže pravověrní začali obracet. Včetně medií. A z dege s e stal roztomilý a originální kmet. Tohov KS viděla havlovská část medií i jeho přívrženci vdycky. Tím pádem máme obsazenu většinu mediálního prostoru.
A zbytek si KS vykulíkoval tím, že nezaujímá vyhrocené postoje.
Mně zajímají činy. A sorry, tady KS děsivě propadl. Českýministr zahraničí, který pamatuje Mnichov a jeho dsledky, ale bojující za uznání Kosova. Fuj!
A audit a oni tenkrát kradli všichni? Fuj.
A Kalousek?
23. 06. 2009 | 13:04

Béda napsal(a):

Pepa Řepa,

Někdy v minulosti koloval mezi lidmi vtip. (osoby jsou volně zaměnitelné)

V letadle nad mořem letí 3 osoby. Americký prezident Nixon, Rus Brežněv a Husák.

Najednou letadlo začne ztrácet výšku a pilot oznámí intercomem pasážerům: "Vážení, je mi moc líto, 2 z vás se musejí obětovat, vyskočit a odlehčit letadlu."

Americký prezident se přežehná a se slovy Odpusť mi Bože! vyskočí z letadla do moře. Zbylí dva chvíli mlčenlivě na sebe zírají, načež letadlo začne pomalu klesat k hladině. Po chvíli se vymrští Brežněv, popadne Husáka a se slovy: Za ródinu! jej vyhodí z letadla.

Aby to nebylo podobné i s tím Kalouskem.
23. 06. 2009 | 13:06

Včelka Mája napsal(a):

Celý nárd přece napsal(a):
vidí, že kníže ma obrovské mentální problémy s počínající presenilní demencí. Byla to sázka na mrtvého favorita.

Ach můj bože!! Takže KAŽDÝ Čech je geniální psycholog který dokáže na dálku/"přes televizi" diagnostikovat?
To jen dokládá že co Čech to odborník NA VŠECHNO!! Jsme, bohužel, národem Všeználků a Všeumělů..
23. 06. 2009 | 13:07

vlk napsal(a):

Jo a zapomenul jsme
koukám, že Tribunovo pojmenování pro tu podivuhodnou partaj Kalouska a Schwarzenberga -TOPless se začíná, po právu, stávat standardem...
23. 06. 2009 | 13:08

stejskal napsal(a):

Ne, k "věcnému" hledisku nic, pane Bédo (už jsem to ostatně psal dvakrát ;-)

Jinak Vy si myslíte, že věty "podlehl vábení topless strany..." či "Kníže už je dávno podplacen neviditelnou devizou obliby" jsou míněny jako chvalozpěv? Zřejmě vnímáme sémantiku každý trochu jinak ;-)

A nakonec: Zakázáno tu není nic (tedy s výjimkou porušování zdejších poměrně explicitních pravidel). To poslední, co bych zde zakazoval, jsou názory, kvůli jejich výměně zdejší fórum spolu se Zdeňkem Mihalcem opečováváme. Pište, co uznáte za vhodné. Dělám to ostatně také tak ;-)

Libor Stejskal
23. 06. 2009 | 13:08

mp napsal(a):

LEVAK
Neobrací! Masaryk nejvíc litoval toho, že za rozvrácení habsburské monarchie mu nebyl udělen šlechtický titul.
23. 06. 2009 | 13:10

Silvie napsal(a):

Včelko Májo,

nevidím důvod, proč měl někdo zdůvodňovat ,z jakých důvodů němá kohosi rád. Často jde o pouhou osobní antipatii a ta se lámat nedá. Já jsem knížete taky nesnášela, než jsem pochopila, že ty naše politikáře o tři hlavy převyšuje (včetně Havla). Pokud Havel skromnost nevěrohodně předstíral, u knížete je skutečná. S jeho názory se můžu téměř vždy ztotožnit, byť mě občas irituje, za koho kope.
23. 06. 2009 | 13:10

Silvie napsal(a):

Vlku,
máte pravdu v tom, že se kníže nezachoval správně v aféře Čunek. V jeho případě bych v tom ale neviděla žádnou vyčůranost, spíš snahu udržet vládu, aby se nestalo to, co se později Paroubkovi stejně podařilo.
V otázce Kosova s ním také nesouhlasím, na radar mám stejný nazor jako on.
23. 06. 2009 | 13:15

krok napsal(a):

pane Tomský, "vlasti plné nechuti vůči boháčům, emigrantům, aristokracii a zejména restituentům „našich“ českých hradů a zámků"..to myslíte vážně?..neměla ta Vaše věta spíš znít takhle?.."vlasti, plné nechuti vůči zbohatlíkům, podvodným emigrantům, neexistující aristokracii a zejména tunelářským restituentům našich českých hradů a zámků"?:-))..jak chcete mít nechuť k aristokracii, kterou zrušil už tatíček Masaryk,..jak chcete milovat emigranty, jejichž mnohdy jedinou zásluhou byly rozkrádačky, podvody a neplacení výživného?..jak milovat restituenty, kteří v dobách "znárodňování" měli zadlužené nemovitosti, byli před krachem a dnes restituovali bez dluhů?..kde žijete, pane Tomský?:-))
23. 06. 2009 | 13:16

Truman napsal(a):

Já bych tuto novou, tzv. konzervativní stranu, nepřeceňoval. Pohleďme na to osazenstvo recyklátů, morální profil Otce zakladatele Kalouska, přešlapy pana Schwarzenberga (který svou prestiž z důvodů, které výše uvádí Béda, rozmělnil až neskutečně) a hlavně samotný modus vivendi podobného subjektu: zajistit koaličního partnera ODS. Rovnou se mohli pojmenovat Top 0 Lulánek.
23. 06. 2009 | 13:24

LEVAK napsal(a):

Ad mp:myslel jsem si,že vy mladší máte větší a hlubčí vědomosti,bohužel mýlil jsem se!Moje chyba!
23. 06. 2009 | 13:25

stejskal napsal(a):

Stejně je zajímavé sledovat, jak to funguje. Čím silnější slova, odsudky či nálepky někdo používá, tím větší pravdu má.

A samozřejmě nejen pod tímto blogem, ale obecně. Na úřadě, na ulici, v obchodě a samozřejmě i v politice. "Natři" toho druhého a vyhraješ.

Jen houšť ;-)

Libor Stejskal
23. 06. 2009 | 13:28

Silvie napsal(a):

Pane Stejskale,

budu vám oponovat. Za těch pár let jsme se spolu naučili vycházet mnohem lépe, řekla bych. Už víme, co od koho čekat a nedáme se tak snadno vytočit. Mnozí z nás (včetně mne)pochopili, že politika ,ani život nejsou černobílé.
Koukněte se jinam, diskuse tady jsou nebývale krotké a slušné.
23. 06. 2009 | 13:36

Taoiseach napsal(a):

Pepa Řepa:

Schwarzenberga i Švejnara bych bral. A Kurase bych bral taky. Jako vtip...

Béda:

Pokud budou volby presidenta přímé, je vcelku jedno, jací budou protikandidáti. Čím víc a hůř - tím líp. Vedle Kalouska a Čunka bych ještě doporučil Klause, Zemana, Železného, Knížáka, Gotta, Tlustého, Zahradila, Béma, Bobošíkovou, Koženého... a dalo by se pokračovat. Počet omezených voličů, kteří by byli ochotni volit některého (kteréhokoli) z nich, je totiž omezený - :) :) :)
23. 06. 2009 | 13:40

stejskal napsal(a):

Souhlas, paní Silvie,

myslel jsem to opravdu obecně, ne primárně na tyto stránky. Pan Schwarzenberg je z mého pohledu člověkem, který tyto metody nevolí a přesto dokázal uspět (což mi přijde nadějné).

Nikdy jsem ho neslyšel poštěkávat na druhé, nálepkovat je apod. Nemusím s ním v mnoha věcech souhlasit, mohu řadě jeho rozhodnutí nerozumět, ale tohle přesně mne napadá při čtení této diskuse.

Musím se přiznat, že v tomto konkrétním ohledu mi imponuje (a vůbec to neznamená, že mu dám automaticky hlas ve volbách).

Libor Stejskal
23. 06. 2009 | 13:41

Béda napsal(a):

p. Stejskal,

Je to ale hnus velebnosti! Perly se hážou a plebs není s ničím spokojený. Jen si přemýšlí a kritizuje a oponuje. Takový nevděk!

Jaké by to bylo báječné, kdyby blogger něco napsal a všichni by se přidali, konstruktivně navazovali a plodně rozvíjeli - nejlépe ve verších - bloggerovi velkolepé a oslavné myšlenky.

Jen houšť! Kam ten svět vlastně spěje?
23. 06. 2009 | 13:43

Silvie napsal(a):

Pane Stejskale,

vidím to podobně. Kníže je sice slušný člověk, s inteligentním vystupováním, ale bohužel - Kalousek už je kapku "jetý"... na můj vkus.
Myslím, že hodně lidí nedokáže u voleb oddělit sympatie k jednotlivým kandidátům od jejich programu. A to je zásadní chyba. Nejdu přece k volbám, abych zvolila nejsympatičtějšího politika...volím zásadně pragmaticky.
23. 06. 2009 | 13:50

LEVAK napsal(a):

Ad pan Stejskal:neřekl nám to už Karel Čapek?
"Každá řádná československá polemika se vede tak,aby oponent byl představen jako lhář,blbec a lump,že se nesoudí ale odsuzuje a že k takovým odsudkům a verdiktům stačí huba a fráze!"
23. 06. 2009 | 13:51

stejskal napsal(a):

My si nějak pořád nerozumíme, pane Bédo ;-),

Jsem jednoznačně pro přemýšlení(někdy se o něj pokouším i sám), stejně tak zastávám metodu kritického pohledu (no, moc mi to nejde), o oponentuře ani nemluvě.

Ta sémantika nám opravdu trochu skřípe, každý si pod stejným výrazem představujeme něco jiného ;-)

Paní Sylvie,

v tomto punktu se naprosto shodujeme. Ve všem, co jste napsala.

Pane LEVAKu,

nevím, jestli toto řekl již Karel Čapak. Ale každopádně se podle toho téměř všichni řídíme (někdo více, jiný méně).

Libor Stejskal
23. 06. 2009 | 13:59

vlk napsal(a):

Silvie
nijak vám nevnucuji své vidění světa.
A to i přes to, že s e ve všech třech bodech , které jste uvedla, shodujeme.

Nicméně s hodnocením Karla Schwarzenberga, které jste provedla ve vašem posledním v stupu souhlasit nemohu.

Byl obrovskou nadějí , že českopolitiku lze dělat úplně jinak než je v kraji zvykem.

Jenže jeho praktická činnost byla úpln ě stejná jako kteréhokoliv jiného bafuňáře.
Kdyby seděl na jeho židli v zamini třeba takový Říman,nebyl by patrný vůbec ádný praktický rozdíl. A roztomile žvatlavá čeština mne věru nedojímá a nenahrazuje pro mne praktické minely autora. Dokonc e ani tehdy, jsou li ozdobeny jeho klasickým humorem.
A na tu editorovu poznámku o nálepkác a silných nálepkách jste reagovala zbytečně To bylo určeno jinam.

Navíc - za nějakou r epliku to nestojí.
23. 06. 2009 | 14:00

Taoiseach napsal(a):

stejskal napsal(a):

"Co se týče výčtu skutků bývalého ministra zahraničí, je podle mne poněkud tendenční. Řada lidí je vykládá zcela opačně."

Zdravím, pane Stejskale. Pod toto bych se přímo podepsal.

"Píše se o nově vznikající straně, která má z různých důvodů reálnou šanci dostat se do parlamentu. Nic více, nic méně."

No, popravdě se o ní píše spíš víc než méně; píše se o ní neúměrně hodně, pravděpodobně díky zapojení známých osobností (jinak též recyklátů - :) ).
Osobně jsem poněkud rozpolcen, bral bych KSch a zahodil zbytek TOPky a doufám, že KSch nepůjde do sněmovních voleb a bude obhajovat mandát v senátu. Ale to jsou jen mé názory a z hlediska mediální masáže/nemasáže nejsou podstatné.

Zkratku "TOP" už tu někteří zkusili převyprávět. Navrhuji soutěž o nejvtipnější výklad těch tří písmen (samozřejmě s vynecháním ošklivých slůvek, která zapovídá kodex diskutujících.

Zdraví T.
23. 06. 2009 | 14:03

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Taoiseachu,

nejsme myslím ve sporu. Řada komentárorů jistě přikládá nové straně větší důležitost, než nakonec může reálně mít. Je to výsledek politologických úvah (možná mylných) vycházejících z různých reálných aspektů (oslabení politického středu po posledních volbách, znechucení lidí politikou velkých stran a volání po novém stylu - a neříkám, že jej nová strana naplní, reálná obliba pana Schwarzenberka, politická zkušenost pana Kalouska).

Prostě se píše o tom, co řadě novinářů nyní připadá zajímavé. Žádná objektivní kritéria na to, jestli je to moc či málo neexistují.

Jsem pro soutěž, tedy jako pozorovatel ;-) Dobré (nevulgární) politické satiry není nikdy dost (respektive bych řekl, že v této zemi je jí povýtce málo).

Libor Stejskal
23. 06. 2009 | 14:12

Pepa Řepa napsal(a):

To Včelka Mája
já zase nemám rád škubánky. Musím zdůvodňovat proč?
Možná proto, že drhnou v krku.
23. 06. 2009 | 14:15

Roman Macháček napsal(a):

Vážení,
na úvod musím říci, že naivita je mimořádně nebezpečná vlastnost, jen v minulém století na ni doplatili milióny lidí !
Jednostranné úvahy autora mne jako analytika tedy poněkud děsí.

Pojďme se společně pokusit hledat pravdu. Pložme si několik otázek a hledejme poctivě odpověď:
1. Proč vzniká nová strana TOP09 ?
2. Proč Karel Schwarzenberg do strany i politiky vstoupil, je opravdu jen nezištný bojovník za lepší zítřky ?
3. Jaké jsou vazby Zdeňka Bakaly na vzniklou stranu, proč ji spolufinancuje, co je to za člověka a podnikatele ?

Karel Schwarzenberg je v prvé řadě blízký spolupracovník podnikatele Zdeňka Bakaly, silně je pojí společné obchodní zájmy.
Dříve spolu provozovali likérku na becherovku, Bakala koupil od Schwarzenberga Respekt. Karel Schwarzenberg může být také spoluvlastníkem
podnikatelské skupiny RPG INDUSTRIES SE, které mimo jiné vlastní OKD (doly a 43 000 bytů na ostravsku).

Jedná se v prvé řadě o moc a peníze, hodně peněz !
Pokud by tato strana uspěla, měla by obrovskou moc - byla by miskou na vahách při sestavování příští vlády a to to tady jde.
V případě volebního úspěchu ODS a TOP09 by se pravděpodobně pan Kalousek stal opět ministrem financí a Karel Schwarzenberg ministrem zahraničí.

Pokud se chcete dozvědět něco více o podnikání Zdeňka Bakaly a jeho skupiny podívejte se na stránky Sdružení nájemníků BYTYOKD.CZ, budete asi hodně překvapeni.
Jetě si dovolím ocitovat JUDr. Vojtěcha Cepla, spolutvůrce naší Ústavy: ".. dávejme si pozor na podnikatele, kteří si kupují politiky."

A než dáte někomu ve volbách svůj hlas, VELMI důkladně si to prosím promyslete.

S pozdravem
Roman Macháček

Ing. Roman Macháček, Ph.D
Předseda SDružení nájemníků BYTYOKD.CZ
http://www.BYTYOKD.CZ
23. 06. 2009 | 14:23

jus napsal(a):

narodem a lidmi milovan ?? tak spete sladce.
23. 06. 2009 | 14:27

Béda napsal(a):

p. Stejskal,

Nejlepší polistopadový ministr financí a nejlepší polistopadový ministr zahraničí ČR, dvě velké morální autority, spojili své síly v nově zakládané pravicové straně TOP 09.

Jeden z nich byl přitom levicovou částí KDU po volbách v r. 2006 zproštěn funkce předsedy, protože chtěl koalici křesťanské strany opřít o tichou podporu KSČ, druhý je nejlepším aniž kdo dokázal věcně vyaurgumentovat jeho konkrétními skutky proč.

Může to tak zůstat, pane Stejskale?
23. 06. 2009 | 14:27

LEVAK napsal(a):

Proč si Kalousek zvolil Schwarzenberga je podle mě to samé proč si obchodní řetězec Interspar vybrál Šebrleho!Prostě normální marketingový tah!
23. 06. 2009 | 14:32

Béda napsal(a):

LEVAK,

kdyby se iniciátor TOPu instaloval do vedení nové strany sám, bylo by to jako kdyby v televizi propagoval dávno prošlé žluklé máslo.
23. 06. 2009 | 14:38

Roman Macháček napsal(a):

Prostě jde o to, aby se dále posílil vliv podnikatelské skupiny kolem Zdeňka Bakaly na naši politiku a hlavně rozhodování budoucí vlády.

O nic jiného bohužel nejde !
Jde mimo jiné o to získat obří zakázku za 100 mld na likvidaci ekologických zátěží.

R.M
23. 06. 2009 | 14:39

stejskal napsal(a):

Proč by nemohlo, pane Bédo.

Strašně nerad bych se zde dostal do pozice obhájce obou pánů (nejsem jím) či nové strany (to už vůbec ne, nemíním obhajovat žádnou stranu).

Jen občas přemýšlím nad těmi různými klišé (a určitě sám používám také některá, možná jejich docela dost).

Víte o tom, že o plánu Miroslava Kalouska (jím zdůvodňovaný jako snaha zabránit opětovnému vzniku koaliční smlouvy či velké koalice, což by zřejmě spolehlivě znamenalo konec ostatních stran změnou volebního systému) vědělo (snad s výjimkou jediného člověka) celé předsednictvo KDÚ-ČSL? A nikdo nebyl proti? Bylo to z jejich tehdejšího pohledu politicky naprosto pragmatické (i když třeba z mého pohledu nepřijatelné). Politickou odpovědnost pak nesl jen Kalousek, všichni ostatní se zarytě dívali do země ;-)

Ale znovu opakuji: pan Kalousek není žádný můj favorit, na můj vkus je až moc pragmatický a až nebezpečně blízko (přes svojí rodinu) příbramské mafii.

Co se týče debaty o nejrůznějších politických rozhodnutích pana Schwarzenberga, vedl jsem je zde pod různými blogy mnohokrát. Pod tímto to dělat nebudu, nechci působit jako jeho politický fanda.

Libor Stejskal
23. 06. 2009 | 14:39

stejskal napsal(a):

Přesně tak, pane LEVAKu.

Úplně normální pochopitelný politický kalkul. A není úplně bez šance.

Libor Stejskal
23. 06. 2009 | 14:41

Béda napsal(a):

Roman Macháček,

vypadá to na velké mediální divadlo s "neokoukanými" mediálně přitažlivými obličeji za peníze mecenášů (duo B+KS), přičemž program se jaksi ani nejeví podstatným. Rozhodující je přece marketing.
23. 06. 2009 | 14:44

Germanicus napsal(a):

vlk, Béda a další:
TOPless, topka - myslím, že nám pan Tomský posílá signál (omlouvám se za poslanecký newspeak), že nás čte.
Proč je Schwarzenberg tak oblíbený? Myslím vlku, že jsi si na to odpověděl sám. Má bezesporu určité kouzlo osobnosti, prostě kinderstube. To je fakt. Jinak, ale platí věta obecná, Ing. Macháček, Ph.D, tvrdí muziku. A Pepa Řepa je, jako obvykle, nonšalantně nad věcí.
23. 06. 2009 | 14:47

Čochtan napsal(a):

Silvie,
proč to kníže pán dělá ?
Třeba proto, že Kalousek je pořád ještě lepší varianta než cokoliv, v čem by měl pazoury Paroubek.
Klidně by mohl sedět na Orlíku, vyjít si do lesa na černou, a pak do hospody na pivo, ale asi má tuhle zemi natolik rád, že mu to nedá ji jen tak přenechat těm grázlům.
23. 06. 2009 | 14:56

ivana odehnalová napsal(a):

top trvale opotřebovaní panáci
23. 06. 2009 | 15:01

Truman napsal(a):

Čochtane zlatá, to je přece úplně stejně špatná varianta, Kalousek nebo Paroubek.

Co se týče výkladu názvu, vstupuji do soutěže (kromě mnou výše zmíněného Top 0 Lulánek) s výstižným Trapný Oživovací Pokus.
23. 06. 2009 | 15:24

Jan Ebermann napsal(a):

Jediný v obraze-Roman Macháček.
Uff,..dost málo na exkluzivitu tohoto blogu.
A ještě méně na ovlivnění současné smutné reality.
23. 06. 2009 | 15:29

Monika napsal(a):

To Pepa Řepa

Kuras ministr zahraniční? Jak známo, za vládu (tedy za jednotlivé ministry) odpovídá ministerský předseda. Byl-li by jím proevropský Švejnar, co by proboha na zamini dělal zavilý eurofob Kuras?? - Jasně, jde o sen a sny často postrádají logiku. To by se vám taky mohlo zdát, že je premiérem Petr Cibulka, který Černického paláce usazuje do křesla ministra zahraničí Ransdorfa. :)

To neznamená, že bych pana Kurase podceňovala. Být ministr kulinářství a bonvivánství, sotva by se našel vhodnější kandidát než on.
23. 06. 2009 | 15:43

Jan novák napsal(a):

Je neuvěřitelné jak slabou (ubohou) úroveň mají tyto diskuze.
23. 06. 2009 | 16:22

Pepa Řepa napsal(a):

To Monika
Toho Kurase jsem tam šoupnul kvůli Vám. Moc hybernujete. Už začalo léto.Proberte se.

Na Cibulku jsem zapomněl.Tak snad až mladej.
Ransdorf ne, toho nemusím. Toho ať si vezmou do práce džendrtety (copywrite argun).
Ty by pořád něco rovnaly.

A vy si kupte raketu na plážovej tenis. Přijede Edward.
23. 06. 2009 | 16:27

Yann napsal(a):

Pripojuji se k panu Ebermannovi. Jediny v obraze je skutecne Roman Machacek. A jeste Vlk, dodavam ja.
Je az k neuvereni, jak jindy premyslivi a moudri lide dokazou podlehnout zcela povrchnimu "kouzlu osobnosti"
23. 06. 2009 | 16:34

zdesta napsal(a):

Vlk. Oblíbenost aristokratů začíná v útlém dětství .Kdo by neměl rád pohádky plné králů,královen,rytířů,princezen,knížat a panošů a.t.p.Navíc je dokázáno,že šlechta se výhradně chovala šlechetně,zvláště pak k poddaným.Po 40 letém soudruhování je takový kníže nebo baron hotové terno.Máme sice počitače,družice,lidi chodili po měsíci,nanovlákna,jadernou energii a já nevím co ještě,ale zámek s knížetem předčí všechno.Navíc takový kníže bude určitě vzdělanější,chytřejší,než někdo v podzámčí.(třeba prof.Holý)Pohádky se prostě líbí a lid je miluje.
23. 06. 2009 | 16:35

Gru napsal(a):

Média vyrábějí novou celebritu, o tom nepochybuji. Otázka je, proč? Touhu těch, kteří nechtěji ani ODS ani soc. dem. a prahnou po změně, tato Trafika Obnošených Politiků uspokojit nemůže. Kdyby k tomu měli schopnosti, každý z nich by to už dávno udělal, možnosti k tomu byly.
Někomu se možná zdá, že tu začíná být nějaké vakuum a moc že se vlastně válí na ulici. Je tu jen jedna jediná osobnost - tak hurá všichni na ni, až ji oškubeme, pak lidé z béčkové garnitury seberou moc z prachu ulice?
23. 06. 2009 | 16:44

Evropan napsal(a):

Bára:
Paní Báro v naší diskusi jste naznačila, že na setkání s občany Prahy 6 se vám Schwarzenberg představil jako "člověk s určitými povahovými vlastnostmi",které se vám nelíbí.Když už jste vstoupila do diskuse, tak prosím prozraďte, které povahové vlastnosti přisuzujete tomu Schwarzenberogovi,že Vás to vyprovokovalo k tak negativnímu hodnocení?Že "americký radar" a Kosováky nemáte ráda je mi jasné.Ale ty povahové vlastnosti, prosím.Ty se snad dají popsat i slušně,ne?
23. 06. 2009 | 17:32

Monika napsal(a):

Milý Pepo Řepo,

kvůli mně sníte (představujete si) o Kurasovi coby ministru zahraničí? Hmm, zajímavý. Co na to váš psychoanalytik?

Na plážový tenis je nějaká special raketa, jo? Mám jen obyčejnou. (Značku neuvedu, aby to nebylo pochopeno jako skrytá reklama na produkt jisté firmy.) Ale vzhledem k tomu, že tenis, jak nám svého času vštěpoval trenér, se musí hrát i hlavou, tak co se týče onoho případného zápasu s panem Kožušníkem jsem naprosto klidná. ;-)

Jinak: právě proto, že je léto, tak nesedím u počítače.
23. 06. 2009 | 17:32

Čochtan napsal(a):

Trumane,
Kalousek nebo Paroubek to je značný rozdíl.
23. 06. 2009 | 17:43

Vico napsal(a):

Jan Novák z panelákové králíkárny to rozhrábl...

Schwarzengerg asi mnohé zklamal, vlkovy argumenty mají svou logiku, ale vemte to i z druhé strany.

Kníže není jen kníže, ale poslední roky významný politik. Kancléř, senátor, ministr zahraničí. Zachoval se holt více jako politik a méně jako kníže.Když už hraje hokej a chce uspět, nechce sedět na lavici náhradníků, musí občas hrát tělem a jak to tak vypadá, kníže tím tělem hraje dost a efektivně, i když přitom mile šišlá.

Není však bitkař, který si sundává rukavice a nechodí často na trestnou lavici. Černou práci zlých mužů dělají jiní. Z mnohými kamarádí.

Podle všeho si velmi dobře porozuměl s Topolánkem i s Kalouskem. To zřejmě ovlivnilo i jeho jednání v Čunkově aféře. V konečném důsledku tu vládu potopit nechtěl a také to neudělal. Radši obětoval peníze za soukromý audit. Určitě se mu ta investice vrátila anebo vrátí.

Závěr - kníže je politik a chová se jako politik. Tatíčka republiky hledejte někde jinde.

A jen douška na závěr, která, myslím, shora řečené dokumentuje. Bursík vyslovil své zklamání knížetem. Skoro by se dalo mluvit/z pohledu Bursíka/ o zradě. Jak říkám, bodyček nejvíce rozhodí od toho, kdo se na první pohled jeví jako roztomilý pan hajný v zeleném kloboučku.
23. 06. 2009 | 17:49

Marceluška napsal(a):

Pan Schwarzenberg je i můj oblíbenec, ačkoli musím říct, že svým přechodem od zelených / i když ne členem/, zrovna ke Kalouskovi, tím mě trošku zklamal. Kalousek je taková proradná bezskurpulentní figura.
23. 06. 2009 | 17:59

vlk napsal(a):

Moniko

nejen hlavou. Ale i nohama.....
A soudím, že že zde pan sekretář bud e velmi tvrdým protivníkem....
To víte, cirkulovat tu s lestry, tus e suplikami, tu s panskými fermany tu s Becariem, to vyžaduje vytrvalost a houževnatost.A tu pan sekretář rozhodně má.

Vám bud e sotva říkat něco jméno Jankovský. Tenista. ten, když s e objevil jako dorostenec venkuna turnajích, tak z něj všichni byli auf. Měl být lepší než Kodeš a o hodně. Talent od pána nahoře.. Až na nohy. a vytrvalost a píli. Takže poměrně rychle skončil. A místo něj s edo velkého tenisu dostal třeba takový Složil nebo Tomáš Šmíd. Které JAnkovský v mládežnících metl jak si vzpomenul. Zejména Šmída. COž byl typ vysloveného dříče. No vidíte a nakonec vvyhrál v 80 Davis Cup.....
Já bych to tak jasně neviděl ,-)))
23. 06. 2009 | 18:00

vlk napsal(a):

Vico

mně by nijak nevadilo, kdyby byl hráčem. A hrál normální match.
Mně vadí, že s e stal zároveň bafuňářem v naší podplacené lize.
23. 06. 2009 | 18:02

Pepa Řepa napsal(a):

To vlk
Jankovskému moc chutnalo.Teď má kurty.Tomík byl myslím někde od Vás.Ze z Plzně.
Já nevím, jak někdo může plážovému tenisu vůbec říkat tenis. Mělo by to být žalovatelné.
Na tenisu je základem pevné zápěstí. Squash a plážák opak. Ideální by byla paní Bobošíková. Jak ta umí zápěstí zalomit!
23. 06. 2009 | 18:43

Vico napsal(a):

vlk : Inu stal. Jak jsem onehdy psal, poskytl vinětu s vyobrazením muže s k kloboukem na likér pouze jakosti prostřední. Alkohol s lidskou tváří. Jednou jsem měl ze Staré myslivecké pěknou kocovinu a má tvář po ránu moc lidsky nevypadala. Tak se budou asi tvářit mnozí, kteří své naděje upírají ke knížeti. Nebude to žádné - nadechni se a leť - ale skok Kalouskovým padákem.
23. 06. 2009 | 19:04

wiina napsal(a):

Pan "kníže" je namyšlený a zahleděný sám do sebe. Pracovala jsem vedle něj dva roky a to mi stačilo.
23. 06. 2009 | 20:32

Hurá napsal(a):

Hezky napsáno. Schwarzenberg NA HRAD !!!!
23. 06. 2009 | 20:51

Sofi napsal(a):

Nevadí mi názory pana Schwarzenberga na radar, Kosovo a další. Co je ovšem neodpustitelné je to, že za dobu svého pobytu zde a obzvláště pak ve vládě nedokázal rozpoznat, kdo je Kalousek. To spíš zavání nějakou chorobou.
23. 06. 2009 | 20:54

Zbyněk Matyáš napsal(a):

stejskal:
"No, problém je, že já žádnou cílenou reklamu nevidím" To máte opravdu problém, pane Stejskale, fandění ČT pro TOP9 je očividné.
23. 06. 2009 | 21:47

Jozef napsal(a):

Autor: "republika bez aristokracie...proste nefunguje"; hrozi "vlada holoty pro holotu".

Zaiste: ani republika,ani washingtonska severoatlanticka risa,ani cely svet uz nemoze fungovat bez aristokracie ducha.
Terajsia vlada "panov vesmiru",vlada plutokratickej holoty pre holotu /s prepacenim za vyraz/ utrpela prvy tazky kolaps.Uz nemoze vysavat kazdeho,kto sa da,tunelovat vsetko,co sa da.

A vela na tom nezmenia ani zasluzile prokosovsko-drogisticke,nuklearno-vojnove /etc./ kniezata ceskych alebo slovenskych hradov hajov a lesov.
23. 06. 2009 | 21:48

jarpor napsal(a):

Inu, pane Tomský, jak z diskuse vidíte, pravdou pravdoucí je to, že - Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem...

Tak je to i panem knížetem. Není "černý" nebo "bílý". Je "normální" a dle mého, v jeho politickém i státním působení převažují pozitiva nad negativy.

A co bude s panem knížetem dál ?
Každý jsem si strůjcem svého štěstí... Uvidíme.

Hezký večer
23. 06. 2009 | 21:55

Zbyněk Matyáš napsal(a):

mp:
"Masaryk nejvíc litoval toho, že za rozvrácení habsburské monarchie mu nebyl udělen šlechtický titul."
1) Habsurskou monarchii rozvrátili německy mluvící obyvatelé Rakouska-Uherska vyhlášením státu Deutschboehmen 17.10.1918.
2) T.G.Masaryk by nikdy žádný šlechtický titul nepřijal, natolik si sám sebe vážil.
23. 06. 2009 | 21:55

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Truman:
Už jsem to psal jinde: Nový bordel se starými kurvami zájem nepřitáhne.
23. 06. 2009 | 21:58

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Čochtan:
"Kalousek nebo Paroubek to je značný rozdíl" V čem?
23. 06. 2009 | 22:05

Truman napsal(a):

Taky se mi zdá, Čochtane, že jsi to nepodložil žádnými argumenty. Ale to já taky ne. Odvážím se tvrdit: Paroubek, Kalousek, Topolánek - to je všechno špatně. Nezbývá, než souhlasit se Zdeňkem Matyášem. Výše jmenované bardámy by měly rychle přepustit místo dorostu.
23. 06. 2009 | 22:37

Truman napsal(a):

Pardon, Zbyňku. To nic nemění na mém souhlasu.
23. 06. 2009 | 22:39

mp napsal(a):

Zbyněk Matyáš:
1.
Český exil v čele s TGM prosazoval celou dobu války osamostatnění Československa. Tolik citát z Wikipedie.
2.
Píšete, že by TGM šlechtický titul nepřijal z důvodu sebeúcty. Nevím, proč by člověk měl pohrdat šlechtickým titulem, pokud mu je udělen za něco, co posouvá lidi o něco dál. Masarykův zákaz používání šlechtických titulů paradoxně nekoresponduje se zálibou TGM v šlechtických sídlech. (Lány, Židlochovice...) Zálibu v jízdě na koni také převzal ze šlechtických zvyklostí. Z toho lze usoudit, že přesto, že TGM pocházel z velmi skromných poměrů, by sám byl rád šlechticem. Mou poznámku berte trochu s humorem.
23. 06. 2009 | 23:34

kam napsal(a):

Vždy, když v televizi, nebo v tisku vidím Schwarzenberga, tak si vzpomenu na povídku Jaroslava Haška " Ostrá nóta". Dámám, které se zde zalykají obdivem k tomuto pánovi, doporučuji k přečtení. Prostě celý Schwarzenberg.
23. 06. 2009 | 23:58

Suchec napsal(a):

MP:
Něco si od Masaryka přečti. Třeba "Světová revoluce". A humor v tom opravdu nevidím.
24. 06. 2009 | 00:32

znalec napsal(a):

Viděl jsem krále chodící pěšky a sluhy na koních.
Kdo to nedokáže rozlišit, ten musí zpátky do základí školy. Stát by mu to měl zaplatit pro větší vzdělanost národa.
24. 06. 2009 | 00:50

Bob napsal(a):

Re:Soutež na TOP 09:Videl bych to jako Poprsi neboPodprsenka č.9 :-)
24. 06. 2009 | 01:17

otokar napsal(a):

Jak si koupit česko?
Marketingový plán,autor Z.B.MBA
1.koupit podnik,v jehož privatizačním projektu bylo 40 000 bytů oceněno částkou 0(nic)
2.Tuto ztrátovou divizi nazvat RTG a část prodat na burze.
3.nakoupit deník a periodikum Tribuna
4.koupit politika všehoschopného
jako generálního sekretáře nové pol. strany,který zajistí členstvo.
5.opatřit si pro veřejnost přijatelný ksicht(je blbá)
poučení:když jsou prachy,je i politika,kódla na hrad a je to v suchu.
Jen L.K.Stejskal mlží a cosi nacvičuje jak křídlovaná koroptev,všichi řeší kodla a sovu ušatou a pouze jeden muž vidí jak to je.
copyright,vtipný pepo!
24. 06. 2009 | 04:40

Béda napsal(a):

Zle matičko zle, Švarcenberci zde! - Tak si upravil Karel Havlíček Borovský kdysi lidovou píseň Zle matičko zle, Brandenburci zde. Jeden Schwarzenberg byl tehdy generál a pak i ministerský předseda, druhý kardinál. Jeden kontroloval těla, druhý duše.

Karel Schwarzenberg není a nikdy nebyl, zrovna tak jako celý jeho šlechtický rod žádný milius. Ani v osobním životě, viz jeho CV na Wikipedii, ani v pracovněprávních vztazích k zaměstnancům na svých panstvích, ani v ohledu k majetkoprávnímu vypořádání ve vztahu k českému státu, resp. ke své nevlastní sestře - pokrevné příbuzné svého adoptivního otce, (viz CV na Wikipedii), ani pokud jde o podnikatelské aktivity (s panem Bakalou...).

Tento navenek neškodný, dobrotivý šlechtic, staromilec s napohled milou staromluvou je ve skutečnosti tvrdý pragmatik, schopný jít za svým bez jakýchkoliv ohledů na cokoliv a kohokoliv.
24. 06. 2009 | 06:35

TGm napsal(a):

Pepa Řepa včera napsal Včelce Máje: "Já zase nemám rád škubánky. (...) Možná proto, že drhnou v krku."
Pepo, musíte je řádně omastit, pak to půjde, uvidíte. Problém by byl jen kdyby Vám nechutnalo to těsto, protože i mák se dá nahradit strouhankou.

Podobně je tomu se stranami. Leckterá někomu právem může připadat nestravitelná sama o sobě, jako ty škubánky, ale s máslem to jde, ačkoli omastek samotný by do sebe asi nikdo nelil.

A právě tohle mne znepokojuje na té nové straně. Všichni tu (celkem pochopitelně) rozebírají své sympatie a (ne)důvěru ve stranu a její reprezentanty, ovšem otázkou je, co její výskyt udělá z rozložením sil. Ponechám-li zcela stranou svůj názor na výše zmíněné, obávám se, že vzhledem k tomu, že TOP 09 je zacílena do značné míry na voličstvo lidovců, může se stát, že ani oni ani ona se do Parlamentu nedostanou, jelikož se oněch cca 8% mezi ně rozloží. Dvojici Schwarzenberg-Kalousek se pak podaří to, co trojici Zub(ov)ová-Jakoubková-Kuchtová se Stranou zelených. Pokud se navíc prosadí nějaká ta "bobošácká svrchovanost", výsledkem by mohlo být, že dvě velké strany si budou nuceny namlouvat komunisty a nacionalisty, nebudou-li chtít dát dohromady velkou koalici, což bych však též nepokládal za dobré, neboť ODS a ČSSD mají sklon rozdělit si moc po vzoru gangů: "nám budou patřit herny a vy budete mít volnou ruku nad šlapkami". Prostě takový politický kartel, lhostejno zda formou přímo velké koalice, anebo podporou menšinové vlády.

Systém dvou stran si mohou dovolit možná ve Velké Británii, kde je lepší politická kultura, nám by vyhovoval "germánský" model 2 + 2. (Míním ODS, ČSSD, KDU-ČSL a Zelené.) Samozřejmě, pokud by se jako hovada chovali všichni, nepomůže ani pánbůh, ale může-li někdo větším politickým mackům zírat pod prsty, je tu jistá malá naděje. Ta se však objevením nové strany může vytratit. Paradoxně jak jejím úspěchem, tak neúspěchem, poněvadž vzhledem k vyhlášené neústupnosti vůči ČSSD se odsoudí do role přívažku ODS. (Nemyslím si totiž, že by vyvažující systém 2 + 2 fungoval dobře se stranami ODS, ČSSD, TOP 09, KSČM.)

Nejspíš touto úvahou nepotěším ani zapřisáhlé zastánce ani odpůrce zeleniny, je ovšem pravdou, že chystá-li se někdo polévku přesolit, je dobré do ní dát mrkev, přestože vám nechutná, ona tu sůl vytáhne. Nebudu ji tam však cpát, pokud by se někdo jiný chystal nasypat tam náruč jiných druhů.

Tož tak.
24. 06. 2009 | 08:39

Silvie napsal(a):

Čochtane,
tak nějak to bude. A taky to knížete, jako katolíka, asi víc táhne k lidovcům, nežli k ODS. Ale co potom dělal u Zelených, kteří jdou (vyjma Bursíka) silně doleva?!
Jak říkám, kníže je vskutku jaksi neuchopitelný.
Mám pocit,že je to samaritán, který se snaží pomáhat "slabým a potřebným".
Ale hlavně začínám mít dojem, že ta politika přijde rozmarnému knížepánovi jako taková zábavná kratochvíle.
Co taky pořád dělat někde na samotě u lesa?!
24. 06. 2009 | 10:20

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane otokare,

zatímco já "mlžím a cosi nacvičuji jak křídlovaná koroptev", Vy diskutujete. Co už s tím naděláme, každému není dáno. A mezi lidmi jsou pěkní ptáčci (koroptve ;-)

Přeji zajímavou a korektní výměnu názorů.

Libor Stejskal
24. 06. 2009 | 10:26

nikdo napsal(a):

Další agitka ve prospěch nového "B" ODS, které Kalousek slíbil založit. Kníže tomu má dodat lesku.
P.S. Myslím si, že p.Stejskal by neměl s nikým polemizovat a zůčastňovat se diskuse.
24. 06. 2009 | 10:33

Taoiseach napsal(a):

Totálně Ostudná Prohra 0 : 9
Tunely Otrlost Padáky
Transfúze Oživování Pitva
Tabák Ovárek Pivo
Tragédie Oblíbených Politiků
24. 06. 2009 | 10:53

stejskal napsal(a):

To je jistě legitimní názor, pane nikdo. Už jsme ho tu řešili mnohokrát. Např. pod mým blogem s titulkem Může editor zveřejnit svůj názor v diskusi? http://blog.aktualne.centru...

Řada lidí si myslí, že bych neměl. Řada jiných, že ano. Mírně se přikláním k názoru těch druhých, nicméně tak jako tak si své právo zúčastnit se veřejného diskursu upírat nenechám.

Ostatně není jediný důvod, proč bych měl. Platí pro mne stejná pravidla jako pro ostatní. A především: nepískám zde žádný zápas či utkání, v němž někdo musí vyhrát a jiný odejít poražen (nejsem soudce ani sudí). Vyměňujeme si zde názory, nebojujeme, nevítězíme a ani neprohráváme.

Přeji hezký den, jakož i inspirativní, korektní a slušnou debatu.

Libor Stejskal
24. 06. 2009 | 11:00

stejskal napsal(a):

Tragédie Oblíbených Politiků. To se mi líbí, pane Taoiseachu ;-)

Mohu používat?

Libor Stejskal
24. 06. 2009 | 11:01

karel matousek napsal(a):

Celkem pekny clanek. Schwarzenberg by byl prezidentem slusnym, pokud by se zrovna nenachazel v nevhodny moment opojen ohnivou vodou. A kdyz uz jsme u ohnive vody, ta kombinace Svejnar a Kuras pochazi taky z alkoholickych vyparu ... Come on, Wheepin', get a grip. :))
nikdo
Proc by se nemel p. Stejskal ucastnit diskuse, muzete to vysvetlit?
Jeste k 'objeti' s Kalouskem; nechapu, nerozumim a nemam z toho dobry pocit.
24. 06. 2009 | 11:04

karel matousek napsal(a):

wheepin'
Radim mu dobre, jen kdyby me poslouchal. Dela si, co chce. Profesurek :)
24. 06. 2009 | 11:06

Taoiseach napsal(a):

Samozřejmě všechna ironická pojmenování kohokoli a čehokoli je možno používat bez citace zdroje, pane Stejskale.

Stejně je možno používat i moje vážně míněné argumenty; v případě, že by je někdo překrucoval, je citace dokonce nežádoucí - :) .
24. 06. 2009 | 11:10

bp napsal(a):

Ani "lid" ani jeho plebejští "zástupci" nemají co rozhodovat o šlechtických titulech. To je konání na té samé nemravné úrovni, jakou předváděli bolševičtí znárodňovači po druhé světové válce. Takže ten "zákon" z revolučního roku 1918, který prý platí dodnes (podobně jako platí řada jiných zákonů - mnoho z nich je od bolševiků), nikdo soudný jistě nebude respektovat. Používání šlechtických titulů nemůže nikomu ublížit, jejich zapírání či znevažovaní ale může těžce urážet jejich nositele, kteří jsou hrdí na své předky a které jejich původ zavazuje k ctnostému, nezištnému a odvážnému jednání.
24. 06. 2009 | 11:18

mp napsal(a):

Je tu ještě další otázka. Kníže odjíždí do lázní. Tam ho prý budou prohlížet lékaři a podle jejich verdiktu se kníže rozhodne, zda se funkce lídra strany TOP 09 ujme. Není toto knížecí sdělení samo o sobě důazem, že tak trochu o tomto svém kroku pochybuje? Nebyl by to pro něj bludný kořen při cestě na Hrad?
24. 06. 2009 | 11:40

Aristofanes napsal(a):

Podivam-li se trochu nazpet pak vidim,ze"lesk ctnost a slava"pana Karla Schwarzenberga je zasla a
jen se divim,ze jeho obliba trva.Neni vzdelan tak,aby ridil klicove ministerstvo,natoz cesky
jiz pekne devastovany,rozprodany stat.Pan Pan Schwarzenberg je absolventem lesnickeho uciliste.Je lakomy a uskostlive lpi na svem majetku.
Prikladem je,ze odeprel v Kutne Hore prodat Hasicskemu zachranemu sboru asi 240cmx80cm
skarpu u sinice,aby vyjezd v pripade potreby byl kratsi.Pan Schwarzenberg nema narok na nektere nemovitosti a presto se jich dozaduje a vydat je nehodla.
Vzpomenu-li na jeho pana otce,divim se,ze nemel jako on tak vysokych mravnich hodnot.Byl svym panem otcem dosti karan,protoze nebyl v souladu s
jeho pranim podobat se trochu renomovanemu a uslechtilemu rodu Schwarzenbergu.Rozvod pana Karla ze Schwarzenberga byl z titulu ne
jineho,nez ziskati majetek v CR.
Na lodi sjizdel Vltavu od pramene,az kdovikam a presne stanovil mista,kde drive byla pila,ci neco jineho,aby to sepsal do svych majetkovych naroku.Dostal za pomoci V.Havla a sveho vlivu jako kancler vse.
Nikdo nebyl ve 100% tak odskodnen
a restitutovan,jako on.Pan Knize
Kinsky,nedostal zhola nic,proti K.Sch.Ceska republika by se mela stydet,ze opovrhla takovym rodem,jakym byl rod tak vstricny jako rod Kinskych.Zakladatele skol,muzei,zachranci ceskeho jazyka,atd.Pani Berta von Suttner,roz.Kinsky,prvni nositelka Nobelovy ceny miru atd.
Co se tyce nazoru nekterych diskutujicich,je mi trapno,ze v te krasne ceske zemi jsem se narodil.Jak se plni predpovedi
tech,kteri jiz veky jsou na pravde Bozi.Proroctvi Slepeho mladence,Havlase Pavlaty,sv.Jana z Boha,Nosterdama a jinych.Cesky narod byl,je bude vzdy pod kuratelou mocnejsich a cizaku.Nikdy nebude spokojen s tim co mel a nikdy nebude.
24. 06. 2009 | 12:11

Pepa Řepa napsal(a):

To TGm
ale jo. Já je zřejmě volit nebudu už kvůli Kalouskovi. Ale šanci jim dávám.

Podívejte, je tady minimálně 30% hlasů ležících na zemi.
Jasně že krizí v KDU-ČSL se snaží Kalousek ubrat hlasy moravských tatíků. Na podzim vyklečí před Benediktem XVI v Boleslavi ďolík.Jak on umí vypadat nevinně a pokorně.

Ale není sám. Přítel objevil, že je věřící. Zakládá křesťanskou frakci.Není to sranda?

Teď je na řadě už jen Falmer.
Že by Paroubek nebo Filip klečeli vedle Kalouska?
Křesťanství a politika jsou ale dvě rozdílné věci.Politika má být sekulární.

Pak tady máte hodně městských hlasů, lidí z kultury a podobně. Ti nemusí ani tumeláře, ani kolotočáře, ani Kalouska.
Ale zatnou zuby.Spolknou Kalouska jako suchý škubánek.Aby nedrhnul v krku, o to se postará Bakala a možná i Šťáva.
Myslím, že pokud nevyplave během léta na povrch nějaká Kalouskova aféra, 5% přelezou. Kníže je zdraví chatrného, když odpadne, může se jít Kalousek vycpat.

Zase to bude u voleb o prsa. O dvojky. Rozhodne, která strana vytáhne před volbami Kubiceho eso.Volební štáby nebudou mít dovolenou. Tady to zase bude vypadat.

Matt O'Shag
na ohnivou vodu bych si dal taky pozor.
Co Vy, bude dovolená nebo se taky přes léto stanete investigativcem?
24. 06. 2009 | 12:21

Pepa Řepa napsal(a):

To Matt
jo a grip mám na wilsonce pětku.Vzpamatoval jsem se naposled v lednu, když mě budili z narkozy.
Následky jsou-prý-trvalé.
24. 06. 2009 | 12:37

Pepa Řepa napsal(a):

stejskal napsal(a):
To je jistě legitimní názor, pane nikdo. Už jsme ho tu řešili mnohokrát. Např. pod mým blogem s titulkem Může editor zveřejnit svůj názor v diskusi? http://blog.aktualne.centru...

Řada lidí si myslí, že bych neměl. Řada jiných, že ano. Mírně se přikláním k názoru těch druhých
------------------
Hmmm
O mně si zase řada lidí myslí, že jsem blb. Řada jiných, že ne.
Mírně se přikláním k názoru těch druhých, i když vím, že pravdu mají ti první.
24. 06. 2009 | 12:48

stejskal napsal(a):

Ještě bych to s dovolením upravil (nebo spíše obohatil o svůj subjektivní pohled), pane Pepo Řepo.

O mně si ti první myslí, že jsem blb, ti druzí si to zase myslí o jiných. S prvními souhlasím, se druhými občas - ač nerad - též. Pravdu ale máme všichni.

Tak hezký den, přeji.

Libor Stejskal
24. 06. 2009 | 13:25

opt napsal(a):

stýskal
co pijete za víno
24. 06. 2009 | 13:41

Béda napsal(a):

p.Stejskal,

každý je v očích někoho "blbem". Nikdo se holt nedokáže zavděčit všem.

O tom jsou obvykle tyto články a diskuse. Někdo někoho chválí, místy až glorifikuje (viz výše nadepsaný článek) a jiní na něm nenechají nit suchou. Jednou si dolů, jednou nahoře.

Otázkou jest pouze, jestli ti kritici obvykle nemývají pravdu.
Národ nepotřebuje pouze hry a velké divadlo. Národ (především mladá generace) taky potřebuje ideály a vzory. A těch se bohužel zoufale nedostává. Zcela běžně se stává, že onen oblíbený, mediálně protežovaný ...(teď nemám na mysli pouze pana KS, ale třeba i pana Grosse, Klause...) je ve skutečnosti někým zcela úplně jiným.

Bez toho, že bych chtěl vyvinit sám sebe anebo skupinu řadových voličů (bez politických a státních funkcí) mám zato, že právě politici by měli ostatním poskytovat onen očekávaný vzor a ideál. Bohužel, prozatím musím skonstatovat, že z vrcholových politiků osmívaný pan Špidla byl a nadlouho zůstane (alespoň v mých očích) jednookým mezi slepci králem. Pokud jde o p. Schwarzenberga, zde myslím platí: vrána k vráně sedá, rovný rovného (p. Bakalu) si hledá.
24. 06. 2009 | 14:02

Béda napsal(a):

vsuvka,

(p. Bakalu, Kalouska...) si hledá.
24. 06. 2009 | 14:04

Karel Mueller napsal(a):

Béďa:
Jste velmi přesný jako obvykle. Nebudu to nijak blíž pitvat, jen se zastavím u jedné věci: Autority.

Víte, media mohou udělat z komára velblouda a z velblouda myš. Proto platí to, co napsal před pomalu 80 lety W. Churchill v knize Thoughts and Advantures:

Je jen jediná oblast, která není vyhrazena trpaslíkům a to je věda. Kdo tam chce něco udělat, ten musí být skutečný velikán...

Prof.Holý bude prostě vždy prof. Holý, prof. Pavko vždy prof. Pavko. Kdyby někdo chtěl zpochybnit kohokoliv a cokoliv, tak tyto pány nemůže ... bez jakéhokoliv komentáře je zřejmé, že zachraňují nespočet lidí, kdežto z běžné celebrity lze kdykoliv udělat jen cosi směšného ...

Tragedie je ve dvou věcech: V českém prostředí nemají špičkoví vědci autoritu, která by jim měla náležet. A kromě toho se obvykle ani nijak neangažují, což by měli. Jejich slovo by mohlo vážit víc, než kohokoliv jiného ...
24. 06. 2009 | 14:22

Béda napsal(a):

Karel Mueller,

naprostý souhlas. Někde v diskusích jsem již něco v tomto kontextu taky psal.

Problém je, že krom příslovečné skromnosti přirozených autorit, tito lidé obvykle zůstávají stranou mediálního humbuku.

Vždyť proč by měla mít média zájem o "šedé myši", oddané především své vědě a rodině?!
A nějaké ty morální zásady, vyšší princip mravní - co tam po nich v nekonečné soutěži o postavení a moc?

Oč pikantnější jsou zloději v bílých rukavičkách, lidé z "vyšších" pater společnosti, sňatkoví podvodníci a jiní hochštapleři. Mnohem lépe se vyjímají na titulních stránkách, jsou pestřejší a mnohem lépe se taky prodávají.
24. 06. 2009 | 14:36

stejskal napsal(a):

Naprostý souhlas, pane Bédo,

takřka do písmene (včetně pana premiéra Špidly, který mi ještě jako ministr práce a soc. věcí přišel poněkud "jakobínský", ale jako premiér mne mile překvapil).

Co mi vadí, je naše přepjatost prakticky ve všem, co děláme (mluvím o tendenci, ne o národní vlastnosti či něčem podobném).

Buď bezvýhradně podporujeme, nebo zcela zatracujeme. Chováme se velmi často jako fanoušci a ne lidé s kritickým pohledem. Stačí jedna chyba, jedno klopýtnutí a konec. Definitivní, nesmiřitelný...

Často si říkám, jak by tato společnost vypadala, kdybychom byli nesmiřitelní k svým vlastním chybám tak jako k chybým ostatních (já vím, že to nejde absolutně, ale aspoň trochu ten poměr změnit).

Zdá se mi, že ať zde člověk, dělá co chce, stane se čase veřejným nepřítelem. Jako by se zde vše bralo jen a výhradně konfrontačně, pozitivní náboj chybí.

A všimněte si, že to začíná u těchto debat na blozích. Lidé zpravidla nediskutují, nevyměňují si názory, nehledají, v čem se shodují. Ale hlavně vnucují ty své druhým. Neposluchají se, jen číhají, jak by to tomu druhému vytmavili.

Mám pořád takový pocit, že třeba v anglosaském světě už to takto přepjaté a někdy až fanatické nneí. Jakoby lidé dokázali více respektovat to, že má někdo odlišný názor.

Libor Stejskal
24. 06. 2009 | 14:44

stejskal napsal(a):

Teď zrovna žádné, pane opte.

Ale po večerech si s chutí pár sklenek dopřávám. K mým oblíbeným patří pinot gris, pinot blanc a pinot noir. Většinou sahám spíše po sušších odrůdách, v případě červeného mám rád těžká středozemská či latinskoamerická vína.

Libor Stejskal
24. 06. 2009 | 14:47

LEVAK napsal(a):

Ad bp:
"Ve Francii byly Šlechtické tituly byly zrušeny v 1789 během francouzské revoluce. Obnovené byly po revoluci. S konečnou pltností byly zrušeny v 1848 (dědičný šlechtický titul byl zrušen v 1830).
24. 06. 2009 | 16:49

Medikolog napsal(a):

Levák napsal, co bylo třeba. Dosavadní "dílo" jednotlivců sdružených v TOP 09 - ve straně nikým nevolené, ani nezvolené... ve straně mající přitom i senátory a nepochopitelnou masivní podporu formou neplacené reklamy i ve veřejnoprávní televisi - narozdíl od jiných politických subjektů... je jednoznačnou ukázkou tahu po moci a penězích (vč. restitucí...)bez ohledu na elementární slušnost. Ač v různých subjektech, prokázali všichni naprostou ignoranci k zájmům Českého národa - sloužíce cizím zájmům z českých prostředků a naúkor českých zájmů. S potleskem servilních (v zahraničním vlastnictví) sdělovacích prostředků. Zřejmě proto to padání na pozadí před zákonem zrušenými šlechtickými privilegii a tituly. Zájmy cizinců v Čechách nejlépe ohlídají jejich národní a někdy i jejich státní příslušníci v če. vládě a zastupitelských sborech - mají li i čs. občanství. Přitom je obvyklé jejich mediální vydávání za Čechy. Ne podle slov, barvy, ale podle činů a jejich důsledků poznáte je...
24. 06. 2009 | 19:02

Havelka napsal(a):

Pro Aristofana
nevím, jak by měl kníže ještě dokazovat, že je slušný a není lakomý. Zřejmě nepovažujete jeho letitou, dobrovolnou podporu a pomoc disentu za slušnou.
Také si asi neuvědomujete, že financovat noviny, jako je Respekt, což kníže léta dělal a dát tak možnost existenci časopisu, který není ani hradní ani pravicový -je rovněž velkorysé.
Divíte se, že jeho obliba trvá.
Nedivte se - je to snad jediný člověk, který neseděl ve vládě kvůli penězům.
24. 06. 2009 | 22:21

Béda napsal(a):

Havelka,

"Nedivte se - je to snad jediný člověk, který neseděl ve vládě kvůli penězům." Svatá prostoto!
A pan Kalousek byl druhým. A přítel pana KS Bajkala asi bude nezištným sponzorem Respektu i politické kariéry pana Schwarzenberga. Takoví miliardáři jsou nezištnost sama.

Proč by vyhazoval peníze na nemocnice, na školy, když je může dát na mnohem potřebnější začínající politickou stranu?!
24. 06. 2009 | 22:28

vili napsal(a):

Kdo si přečetl rozhovor s Schwarzenberkem, kde s úsměvem (tvrzení redaktora)popisuje, že sám korumpoval úředníky a přidá si jeho hon na Milana Kunderu (Respekt), jistě nepochybuje o jeho "mravní velikosti". Vykládejte nám dál ty pohádky o bohatých, kteří už nepotřebují krást a přidejte ty nejslavnější. O Železném, Koženém o Madoffovi a jistě jsou u nás i v jiných zemích další a další takové pohádky. Ale pravdivější je ta "O rybáři a zlaté rybce". Je v ní opravdová moudrost.
24. 06. 2009 | 23:29

Karel Mueller napsal(a):

vili:
Souhlas. Pohádka o rybáři a zlaté rybce je jedna z nejgeniálnějších.

Vůbec je dost tristní, že v dávných pohádkách najdete skoro všechno ...
24. 06. 2009 | 23:55

scarabeus63 napsal(a):

Fandím vzniku nové strany, a tím více bude-li se vskutku jednat o stranu konzervativní, a navíc i osoba knížete je mi sympatická svoji nezkorumpovatelností a slušností a neméně i noblesou. Komiků a hulvátů máme přeci jen již nadmíru a protiváha jistě neuškodí. Jedno mi ale přeci jen vadí a to je prezentace médii už v době kdy ani zmíněná strana nebyla ještě registrována , přijde mi to vůči dalším desítkám stran které již i existují nefér. A nebo že by již nově zakládaná strana obětovala horentní sumy na svoji propagaci ?
25. 06. 2009 | 00:50

Havelka napsal(a):

Béda
Na názor máte právo, jako každý. Ale tón, s jakým názor vyjadřujete, je hrozný.
Politici jsou arogantní. Že by se to občan od nich učil?
Spíš to bude tím, že socialismus nedával šanci k diskuzi. A po sametu jsme dostali možnost. Jenže bohužel tón je často stejný, jako v někdejším tisku. Někdo píše "pohunek" Američanů - někdo píše o "degenerátovi" - darmo citovat. Osočování je populární stejně jako ukazování prstem a podrážděné, místy až hysterické reakce.
Jan Novák má pravdu, když žasne jak neuvěřitelně ubohou úroveň má tahle diskuse.
25. 06. 2009 | 01:08

Béda napsal(a):

Havelka,

váš příspěvek je určen mně, ale "darmo citujete" někoho jiného.

Nevím co se vám na tónu mého příspěvku nezdá.
25. 06. 2009 | 06:05

dělník napsal(a):

Tady je jedna povzbudivá zprávička:

http://www.kcprymarov.estra...
25. 06. 2009 | 09:56

karel matousek napsal(a):

joey the wheepin' beet(peparepa)
Na dovolenou jedu s pritelkynemi pana Stejskala, abych mel protekci a prosly mi veci, ktere jinym neprojdou. A co vy? Muzete mi klidne tykat, ja tyto burzoazni prezitky nemusim. :))
25. 06. 2009 | 12:00

Matt Smorchen napsal(a):

Pane Stejskale, obdivuji vaši trpělivost. Zájem pana Bédy o vás, či vaše názory hraniší se stolkingem :-)), stejně jako jeho posedlost osobou pana Schwarzenberga...

(pro pana Bédu: NEKOMENTUJI ČLÁNEK, ANI P. SCHWARZENBERGA, NEZAUJÍMÁM ZDE ŽÁDNÝ Z MNOHA RŮZNÝCH POSTOJŮ K JEHO OSOBĚ, ČI KONÁNÍ)
25. 06. 2009 | 12:17

Béda napsal(a):

Matt Smorchen,

spíše nežli jako osoba mne zajímají názory p. Stejskala.
Jestli si blíže všimnete, vždycky jsem polemizoval s názory pana Stejskala, nikoliv o jeho osobě.

Pokud jde o p. Schwarzenberga ten mě zajíma především jako politik. Z tohoto pohledu mne zajímá především mravní integrita a nezpochybnitelnost jeho osobnosti jako politika.
25. 06. 2009 | 12:28

Honza999 napsal(a):

Pepa Řepa

Pověsti...

Hraběnka žádný kočárek nevozila, nebyla debil, byla to DÁMA.

A nebyla to vysloužilá šlapka, byla to bývalá majitelka dvou hodně velkých a v oné době hodně známých a navštěvovaných podniků v Praze. V Melantrichově ulici byla velká noční tančírna, sakra, jak se jen jmenovala?? Šmelhauz?? Tak ta bývala její. A jako druhý podnik jí snad patřil hotel Evropa (ale tím si již po těch letech nejsem jistý). Tedy žádná bývalaá šlapka, NAOPAK, podle pověstí o ní kolujících si mnoho mladých mužů dávalo za cíl dostat se do její přízně a dělat jí společníka, protože JIM z toho mohlo něco kápnout.
25. 06. 2009 | 14:36

stejskal napsal(a):

Stalking je asi opravdu něco jiného, pane Matte Smorchene.

Ani si nemyslím, že by se mne snažil pan Béda nějak diskreditovat (na to jsou tu jiní borci ;-)

Prostě si vyměňujeme názory, tentokrát hlavně na styl vedení debaty (s přihlédnutím k jistým specifikům tuzemské politické scény).

Necítím se jím pronásledován, ostatně tu debatu jsem zahájil já. A mohu ji též ze své strany kdykoliv ukončit (podobně jako to v tomto konkrétním případě udělal pan Béda). A pod jiným blogem si zase můžeme povídat o něčem jiném.

Hezký den.

Libor Stejskal
25. 06. 2009 | 15:14

Jozef napsal(a):

Skvely pozorovatel P.R ma pravdu,pretoze realita je taka,ako ju popisuje Beda.
Ak je politicka figura /slapka/ medialne dostatocne in /sexy/,je vyvolena pre karieru.
Ako vravia civilizovani: vsetko je to o ksefte,stupid!

Ak figura /slapka/ nepozna slovo NO,iba YES,YES,YES SIR,armada panov vesmiru vola: Vivat knieza! Vivat nas kral!
25. 06. 2009 | 15:55

Hurá napsal(a):

Snažím se vždy věci zjednodušovat a jaksi zpřehledňovat. (Za víc stejně nestojí).Proto jsem se také k panu Schwarzengergovi vyjádřil slovy " Schw. na Hrad"! Teď ale vidím, že bych měl také říci proč. (Jak zde napsal Béda, pan Schw. je tvrdým pragmatikem a jde si za svým)! Proto, protože my zde v Česku jsme zlí a sprostí lidé ! Platí na nás jenom bič ! Schw. na Hrad !
25. 06. 2009 | 21:39

Béda napsal(a):

Hurá,

... jde si pragmaticky za SVÝM. Potažmo za páně Bakalovým.

Na který Hrad, pane Hurá? Hradů je celá přehršel. Na jednom z nich doživotně "kraluje" pan Kájínek.
26. 06. 2009 | 05:21

Pepa Řepa napsal(a):

To Honza999
a víte, že budete mít pravdu. Asi mně splynuly dvě postavy. Hraběnka-Šmelíkovi, Kosí hnizdo, ten pajzl s telefony na Václaváku (?) a pak podobná dáma, která tlačívala kočárek s panenkoou nočním městem přes Národní.

Vidím, že jste znalec nočního života staré Prahy.
To už je let.
Mějte se.
26. 06. 2009 | 06:07

Jan Bárta napsal(a):

Vážený pane Tomský, pokusi lsem se prodrat vlnou reakcí, ale protože nemám rád grafomany, kteří ani neumí napsat správně tvrdé či měkké -i, vzdal jsem to. Takže jen - za Váš věcný a propmyšlený text dík ( a za za jiné Vše texty také).
Přeji hodně zdraví a inspirativních textů pro nás.
26. 06. 2009 | 11:33

veverka napsal(a):

Vzestup knížete se nekoná,podle nejnovějšího průzkumu CVVM má Totálně Okoukané Panoptikum pouhopouhá dvě procenta.Třeba pomůže když Vlasta zazpívá novou českou hymnu.
http://www.nezakladnam.cz/c...
26. 06. 2009 | 12:06

Hurá napsal(a):

Beda !
Na Pražský Hrad, sídelní místo královských hlav a prezidentů ! Ten jinde není.
26. 06. 2009 | 21:39

Pípa napsal(a):

Pro: PŘ
Noční podnik, proč pajzl?, na Václaváku se jmenoval 5P.
Dovoluji si přátelsky pomoci Vaší paměti.
29. 06. 2009 | 12:46

Pípa napsal(a):

A ještě si dovoluji dodat, že rod Schwarzenbergů má dvě větve (genitury). První, Hlubockou (dědička paní Petzold) a Orlickou (p. Karel Schwanzenberg). Druhá větev byla založena 1802.
29. 06. 2009 | 13:00

omega watches more for sale napsal(a):

The Omega Seamaster collection is composed of four models -300 M, Aqua Terra, Apnea and the latest addition, Planet Ocean. Each model specializes in offering a unique feature.These can attract more people to the eye.it can be make omega watches more for sale. http://www.omegawatchessale...
03. 07. 2009 | 07:51

nadšený_Talmudista napsal(a):

Příspěvky zde, které naznačují spojení mezi korupcí a panem velkoknížetem jsou ohavné, tendenční vypadají jako z pera Sayanů (pomocných vlastizrádců) z Hasbara brigád.

Pan velkokníže nepotřebuje korupci. Pan velkokníže zcela zákonným způsobem nabyl v restituci miliardového majetku.
Český soud, který projednával jeho restituční kauzu (podle investigativního novináře Petra Cibulky) náhle začal celou kauzu projednávat podle rakouského práva, nikoliv podle českého.

Proto miluji příspěvky intelektuálek na jiných serverech, které zamilovaně plkají o velkoknížeti jakožto jediné osobnosti s vysokou úrovní na naší šlechtické-politické scéně.
12. 07. 2009 | 10:35

Vacátko napsal(a):

28. 07. 2009 | 12:07

Saša Tomský napsal(a):

Pane Tomský, nechcete raději psát o tom, jak jste zdevastoval vydavatelství, ve kterých jste působil díky politické podpoře.
Jaké desítky milionů ztráty jste po sobě zanechal, a dostal další teplé místečko.
24. 08. 2009 | 13:37

JirkaM napsal(a):

Za prvé, titul kníže je něco jako soudruh, už ho tady moc nepoužíváme.

Za druhé, pan Schwarzenberg nenávidí Srby a Rusy. Většina Čechů má Srby ráda - na dovolených v Jugoslávii se k nám chovali dobře a za druhé světové války nám chtěli pomoct proti fašistům v době, kdy se na nás všichni ostatní vykašlali. To že se Schwarzenberg podílel na Kosovu a bombardování Srbska je pro mě, jako kdyby za druhé světové války udával Němcům Židy. Jinými slovy, tohle se nedá nikdy opustit.

Za třetí, za to že dostal zpátky majetek a dostal se do politky asi něčím musel zaplatit, že to bylo postojem ke Kosovu mi připadá nejpravděpodobnější.

Republika podle mne nepotřebuje aristorkacii, potřebuje ostrakismus aby se mohla zbavovat lidí jako je Topolánek, Paroubek, Schwarzenberg a dalších.
27. 08. 2009 | 08:12

Bouše napsal(a):

JirkoM,

zaprvé - soudruh není titul, ale oslovení.

Za druhé to na té dovolené (jestli byla u moře) byli s největší pravděpodobností Chorvati.

Za třetí http://www.novinky.cz/zahra... bez komentáře

Je hezké, že jste si našel pojem ostrakismus ve slovníku, nicméně ve Vašem podání by to zřejmě vypadalo asi takhle: "K Aristeidovi, který byl právě navržen k ostrakismu, přistoupil jistý občan a požádal ho, aby mu napsal na ostrakon jméno Aristeidés, protože on sám psát neumí. Aristeidés se ho optal: „A ty víš, kdo to je Aristeidés“? Občan odpověděl: „Vůbec ho neznám, ale je mi protivné, jak ho všude nazývají spravedlivým“. Aristeidés pak beze slova napsal své jméno na jeho ostraku."
10. 06. 2010 | 18:43

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy