Sebevražedná pověrologie Jana Kubáčka je zřejmě symptom politického zaslepení a nezralosti

09. 10. 2009 | 16:02
Přečteno 3518 krát
Od té doby, co komentáře nepíší jenom novináři, spisovatelé z novin už téměř zmizeli, je to na pováženou nejen s českou stylistikou a gramatikou, což je velmi nepříjemné, takhle kazit čtenářům vkus, ale především s obsahem, jenž bývá obvykle místo rétoriky vyšperkován mnoha nadsázkami a invektivami, aby byla zastřena jeho nicotnost. Člověk by se domníval, že politolog - tenhle nový mediální tvor – který učí na fakultě politickou filosofii, čili něco o smyslu a směřování naší civilizace, dokáže vtělit i jepičí skoky a výkřiky českých politiků do trochu obecnějšího kontextu.

Houbelec. Opak je pravdou. Vybral jsem namátkou komentář sympatického Jana Kubáčka, z něhož “vypadlo”, že je politika premiéra SEBEVRAŽEDNÁ a SOUČASNĚ SYMPTOM POLITICKÉHO ZASLEPENÍ (MfD). Tu sebevraždu mu tam možná připsal kreativní titulkář, politické zaslepení nedává zase žádný smysl ,neboť nevíme co bylo politicky zaslepeno, tak či onak celá tahle hrůzná záležitost vyplývá jen z toho, že úřednický premiér nechce mít kandidáta na post komisaře, protože “není imunní vůči nepromyšleným žabomyším tahanicím parlamentních stran o budoucího unijního kandidáta.”

Nikdo neví, jak vypadají promyšlené žabomyší tahanice, jisté je jen jedno: úřednický premiér s imunitou či bez sice může strany nutit, aby své kandidáty navrhly, ale je mu to houby platné. Kubáček říká, že je to výhradně v premiérově pověření (gesci, aby to bylo méně srozumitelné), že se má dokonce ó hrůzo “prolobbovat” ke komisaři Barosovi. Proč má lézt Barosovi do zadku vůbec nechápu a formální pravomoc vlády je taky pro kočku. Fischerova vláda je pouze úřednická a post komisaře není nic jiného než unijní odměna vysloužilým politikům, většinou bývalým premiérům. Takže jsme opět zpátky u nešťastných stran, jež se pokoušejí kočkopsí vládě ze zákulisí vládnout.

Záhada je, proč v absenci nominace vidí mezinárodní ostudu (většina lidí v Evropě se o komisaře nestará, asi tak jako je nám všem čumafuk co činí p.Špidla, a média mají do Bruselu velmi daleko), tak proč považuje jmenování českého komisaře najednou za tak veledůležité a dokonce za národní zájem. Vždyť ví, že komisař nesmí hájit žádné jiné než nadnárodní unijní zájmy. Vždyť dobře ví, že Lisabonská smlouva počet komisařů omezí. Je to, jakoby se domníval, že bude český komisař naším tajným agentem.

Všimnul jsem si, že europeismus mnoha jinak chytrým lidem kalí rozum, ten se jako obvykle nachází na druhé straně, ale nakonec jsem záhadu přece jen rozluštil. V jednom rozhovoru totiž mladý politolog tvrdí, že věří na intuice. Tak to jsme dva! Mám dokonce intuitivní pocit, že je p. Kubáček moc milý a laskavý člověk, tak jako dobře vím, že by má matka nikoho nezavraždila. Intuice se týkají především osob, neboť je poznáváme bezprostředně.

Avšak přesvědčení, že lze intuicí nahradit rozum, je pověra a ta nepatří na akademickou půdu a možná ani do novin.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

fo napsal(a):

Nic proti textu, ale opakem "nepromyšlených žabomyších tahanic" rozhodně nejsou promyšlené žabomyší tahanice, na pochopení toho snad člověk nepotřebuje vysokou školu.
09. 10. 2009 | 16:34

Vico napsal(a):

fo : Opakem nepromyšlených žabomyších tahanic jsou promyšlené duely duševních titánů.
09. 10. 2009 | 16:58

Taoiseach napsal(a):

autor:

"Všimnul jsem si, že europeismus mnoha jinak chytrým lidem kalí rozum"

Můžete mi vysvětlit, co je to "europeismus" a jak případně souvisí s (možná nepodařeným - nevím, nečetl jsem) článkem pana Kubáčka?
09. 10. 2009 | 17:55

Taoiseach napsal(a):

autor:

Pokud jde o Komisaře, omezení vyplývající z LS bude zřejmě snadno obejito a v příští přístupové smlouvě zřejmě bude znovu zakotven počet odpovídající počtu států.

Myslím si, že komisař má i reprezentativní funkci a záleží na tom, koho vláda vybere. Když to dostane člověk typu Pavla Teličky, řekne se "ti Češi nejsou všichni hloupí". Otázka pro chytré hlavičky: Co se asi řekne, když se členem Komise stane člověk odpovědný za entropu a "Evropě to osladíme"?
09. 10. 2009 | 18:04

vlk napsal(a):

Mám stexty pana tomského čím dál větší problém. Nějak s enám ve svém euroskepticismu utrhnul ze řetězu. Jendou napíš e blog na téma, jakáje EU hrůza , jak nutí všechny podřizovat s ejejí byrokracii a zbavuje všechny svobody a podobý hutný vývar eurofoba, aby v tomhle blogu jaksi konstatoval, že arciďábel a dokonc e i jeho hlava jsou jen papundeklovým strašidlem.
Že takový eurokomisař je něco jako přestárlý klaun , na jehož výstupy není nikdo zvědav a kterému, když s elidé smějí, tak útrpně. Prostě panoptikum odložených politiků. Říká.
A také říká , že je buřt jestli tam nějaký komisařík za ČR je či není, vždyť má být nadnárodní.
No a já si doteď myslel , že post komisaříka je sakra důležitý. Že to je něco jako resortní ministr EU, ež t je ten super zlý a nepřející byrokrat, prostě nepřítel lidstva. O on to papundeklový čert!

Dost mi pak uniká, proč se řad a států postavila na zadní, když v původním textu měl být počet těch papírových čertů komisaříků redukován na 15 a proč s e všichni tvářili šťatsně , když jsme s e vrátili k původnímu modelu. No nejspíš to bude tím, že jsou takovými hloupými Kubáčky , byť laskavými, ničemu moc nerozumí a bylo by nejlepší, kdyby zašli k panu Tomskému na učení.
ještě drobnost. Ano , my jsme nominvali za komisaře právě odejitého pana Špidlu. Nicméně , že by nutně musel být Brusel galerkou odložených politiků , jak tvrdí Tomský? No já si například pamatuji předchůdce dnešního papírového bruselského Lucifera, tedy Barrosa. Ten pokud vím s e stal ve své zemi po návratu ministerským předsedou, když vypráskal u voleb Berlusconiho.. . Ale třeba s emi to jen zdálo.
09. 10. 2009 | 18:39

Ládik napsal(a):

"všiml" ... na gůglu 288000x,
"všimnul"..... jen 52000x.
Asi tam máte chybu. Nebo ne?
09. 10. 2009 | 18:49

Bavič napsal(a):

Kdo je největší celebrita? No přece komedianti a držkořváči. Co chcete? Všichni se chtějí bavit, bavit a bavit. I my se v diskuzi bavíme. Jen je nám bráněno psát vulgární slova.
09. 10. 2009 | 19:06

Vico napsal(a):

vlk : tady s racionálními argumenty neuspějete. To je jak házet hrách o stěnu. Někteří asi doopravdy tyto dny prožívají jako Dny zrady dle Vávrova scénáře. Klaus je srovnáván s Eduardem Benešem, který očekává, kdy branou na třetí hradní nádvoří přijede v beranici předseda vlády se "svými návrhy", aby o půl hodiny později mohl té bruselské lůze sdělit,že je VK nakonec všechny přijal.

On totiž pan Tomský a další tlačí našeho Klause ke zdi mnohem více, než-li vy se svou racionalitou. Horší je ta vybuzená iracionalita, která nás přenáší o mnoho desítek let zpět. Nesmíš nás zradit, nesmíš podepsat. To by jsi byl velký zrádce!Ochraň nás, ty jediný ještě můžeš, před otroctvím!

Dá se z toho vybruslit? U těch racionálních jistě. U těch iracionálních podporovatelů nikoliv.
09. 10. 2009 | 19:24

vlk napsal(a):

Vico

máte pravdu. Až na malou d robnost. Já soudím, že Klaus si své Tomské háčká a dává na vědomí ať tlačí a tlačí a tlačí, že on to rád! Pozice zachránce státu- toť jeho vysněná role! Všiml jste si základní věty z jeho tiskovky? Předchozí vláda opoměla....
Tak o tomhle to je!
Topolánkov a vláda!
09. 10. 2009 | 19:38

Vico napsal(a):

vlk : budu teď trochu unfér, ale jiní jsou také a více.

Tím "ať tlačí a tlačí a tlačí, on to rád" se někdo může rozpomenout na podezření, které vyslovila hérečka Evička Holubová...:)

Jinak samozřejmě souhlas.
09. 10. 2009 | 19:47

vlk napsal(a):

Vico,
přesně z toho důvodu jsme volil slova tlačí a tlač a tlačí... asociace je jasná..
09. 10. 2009 | 20:33

Pocestny napsal(a):

Konečně kus opravdového vlka - vlčí mlha! -)))
Chlupatče, Barroso jako expremiér Portugalska mohl jistě "vyprášit" Berlusconiho, ale těžko v Itálii. Ale to je ta tvoje mladická zbrklost, ty seš tak naruživej myslivec, že tvý pracky nestihnou ten tok písmen, slabik....
Kdybys nepsal, ale mluvil, samou naruživostí to ze sebe vypálit najednou bys určitě koktal.

Mimochodem, jak se vyprašuje Berlusconi, barone?
09. 10. 2009 | 23:42

Pocestny napsal(a):

Jináč Tomsky vers. Kubáček, to jsou mi pěkné bahenní zápasy.

Journalista se diví, k čemu je politolog, to se sešli dva pravý na diskusi o prácí.
09. 10. 2009 | 23:45

Vico napsal(a):

Pocestný : Předchůdcem Barossa byl nějakej Prodi, jestli se nemýlím a ten, tuším ten kožich Berluskonimu vyprášil...

p.s. Vlka se dá porazit, ale nesmí se spoléhat na to, že má vlčí mlhu :)
10. 10. 2009 | 10:36

stejskal napsal(a):

Porazit, pana vlka? A proč? ;-)

Copak se tu vede nějaký mač?

(To je samozřejmě míněno jako bonmot, pane Vico. A ještě ve zcela obecné, neadresné rovině. Je zjevné, že zde řada lidí bojuje své nejrůznější bitvy ;-)

Libor Stejskal
10. 10. 2009 | 12:59

argun napsal(a):

Taoiseach
Můžete mi vysvětlit, co je to "europeismus"?

Mohu. To je Vaše myšlenková diagnóza. Je to iracionální víra. Tatáž, která přivádí lidi k na mše duševně vyprázděných kazatelů a ke kartářce. Deficit schopnosti nezávisle, resp. kriticky, myslet v rámci tématu. Víra v lepší příští bez jakékoliv zpětné vazby na relevantní historickou zkušenost. Kdo se nedokáže poučit z historie, je odsouzen k tomu, ji prožívat stále znovu.
Autor termínu píše toto:
http://fse.ujepurkyne.com/m...
10. 10. 2009 | 14:04

zdesta napsal(a):

argun.Jen malý dodatek,který není z mé hlavy.Historie lidstva je oceánem omylů,v němž sem tam plavou ubohé zbytky zdravého rozumu.-- Jediné,co se lidstvo z dějin může dozvědět,je že lidstvo se z historie nikdy nepoučí.Přeji přijemnou náladu v tomto pošmourném dnu.
10. 10. 2009 | 16:14

vlk napsal(a):

Pocestný
když jsi hlupák , nemusíš to ventilovat veřejně.
Co takhle si zjistit, kdo šéfoval EU před Barossem a co proběhlo po jeho odchodu z čela EU?

no dneska ti to maminka bude muset hodně pofoukat. Nebo aspoň paní doktorka Samková. Jejich mazlík zas e narazil na ty zlé a ošklivé.

A jak s e vyprašuje Berlusconi? no stejně jako Pocestný. Jsou to totiž stejné somatotypy.
11. 10. 2009 | 11:57

cartier ballon blue napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
25. 03. 2010 | 05:46

cartier cheap napsal(a):

It would be great if you have other great things

just like this. I really love it. Thanks!
25. 03. 2010 | 06:38

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy