Krize anglického establishmentu

30. 10. 2009 | 20:23
Přečteno 5361 krát
Slavné televizní show BBC, ve kterém starý harcovník David Dimbleby už čtvrté desetiletí klade provokativní (ovšem férové a uctivé) otázky politikům, tentokrát způsobilo celonárodní poprask. Už samo pozvání Nicka Griffina, vůdce Národní strany (BNP), která v nedávných evropských volbách získala 6% hlasů a dvě křesla, bylo kontroverzní. Má demokratická společnost poskytovat extremistům stejnou svobodu jako všem a tím vlastně pomáhat šíření nekorektních názorů? Několik zuřivých stovek demonstrantů před budovou si myslelo, že nikoli. Tři tisíce dotazů o členství ve straně, máme-li dnešní statistice věřit, jim dává za pravdu.

Snad poprvé od referenda o vstupu do unie (1975) se všechny tři parlamentní strany politicky shodly, přestože je ve většinovém volebním systému Národní strana neohrožuje. Toho člověka musíme zničit, totálně zdiskreditovat. A bude to snadné. Má nechutnou minulost z doby svého působení v polofašistické Národní frontě, je to rasistický nacionalista (Anglie bílým), kdysi popíral holokaust, a navíc jak snadný cíl, vždyť je to primitiv.

Jenže časy se mění. Přísně vybrané publikum z vyšším než průměrným “etnikem” přistěhovalců působilo docela orwellovsky. Palba předem aranžovaných osobních útoků na nepěknou minulost nacionalisty, kterým zjevně nadržoval moderátor, když dokonce napomenul Griffina, aby se nesmál, férové Angličany pobouřila. Griffin se stal obětí, sice nechutnou, ale obětí a anglická sympatie vůči poškozenému je příslovečná. Dnes má Anglie nejneoblíbenější vládu v celé své historii a lidé jsou otráveni čekáním na červnové volby. Ekonomická krize všechny problémy ještě podtrhuje. A tak se nezamýšleně na lavici obžalovaných objevila vláda ztělesněná ministrem Jack Strawem, který měl kdysi na starosti kontrolu přistěhovalectví, a někde v pozadí stála na pranýři i politická korektnost multikulturalismu. Ministr i opozice sice uznali, že mají lidé s počtem přistěhovaleců problém (nevyřčeně těch barevných), podle ministra však “padací most” vytáhnout nelze a podle baronky pakistánského původu (a stínové ministryně sociální soudržnosti!) zastupující konzervativce jsou všechny problémy pouze finanční. Lidé s nižšími příjmy se bojí nezaměstnanosti, konkurence přistěhovalců jim po léta snižuje platy a školky i nemocnice jsou přeplněné. V některých městech se už Angličané dávno necítí doma a někdy ani nedomluví.

Identikovat problém národní kontinuity čistě materiálně je ovšem politický úhyb. Každá společnost má svou nejasnou hranici, za kterou se začíná hroutit. Žádný z ministrů totiž nedokázal vysvětlit skrytou a přitom zesměšňovanou otázku, proč má být multikulturní Anglie lepší než ta stará. Že mají lidé žít v toleranci a sousedské snášenlivosti podepíše každý slušný člověk, jenomže politika pozitivní skupinové identity menšin, z nichž některé připadají lidem folklorní (transsexuálové, homosexuálové, feministky), kdežto jiné, tak jako politický islamismus útočí na kulturu a toleranci hostitelské země a má na kontě vraždy, je problém zásadní. Nick Griffin není intelektuál, a přesto se strefil, když řekl, že se domorodí angličané cítí být pronásledovaným etnikem. Být britem hrdým na svou minulost je multikulturálni tabu. Vzdělanější odpůrce by napadl establishment za to, že se formálně schovává za toleranci a práva, místo aby se ptal po smyslu anglických dějin. Společnost bez minulosti nemá žádnou budoucnost, o soužití ani nemluvě.

Pro deník E15

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

jan napsal(a):

Pane Tomský, copak vy židé se nebojíte okamžiku, kdy v Evropě skončí multikulturalismus? Až si nacionalisté vyřídí účty s muslimama, přijde řada i na cikány, židy, homosexuály a na všechny ostatmí menšiny...
30. 10. 2009 | 20:40

Paterik napsal(a):

My jsme měli svého Sládka, Britové mají svého Griffina. Dělat z toho konec civilizace mi přijde nepřístojné. Chápu, že Britové se za dob impéria považovli za nadřazené všem lidem na zemi, ale ta doba je už pár desetiletí pryč.

A prosím vás, co mám chápat pod tvrzením, že homosexuálové jsou "folklorní" menšina?
30. 10. 2009 | 20:57

Targus napsal(a):

To jan:

Omyl, vážený, půjde-li záležitost tímto tempem, nacionalisté budou první, se kterými si to vyřídí přistěhovalci za hlasitého potlesku multikulturalistů. Zadělává se na občanskou válku (v tom lepším případě), kterou nemají potomci Keltů a Germánů šanci vyhrát. Slované příjdou na řadu hned po nich.
30. 10. 2009 | 20:58

Michal Macek napsal(a):

jan:

"Bojujte proti těm, kdož nevěří v Boha a v den poslední a nezakazují to, co zakázal Bůh a Jeho posel, a kteří neuctívají náboženství pravdy, z těch, kterým se dostalo Písma dokud nedají poplatek přímo vlastní rukou, jsouce poníženi. "(Tewba:29)
30. 10. 2009 | 20:59

Karel Mueller napsal(a):

Targus:

Není jisté, že to musí prohrát. Bude záležet na dalším vývoji v Rusku a USA.

Pokud jde o Slovany, ve slovanských státech by záleželo na tom, jak by byly menšiny silné v okamžiku, kdy by západ začal hořet. Umím si ovšem představit, na čí straně by obyvatestvo stálo. Jinými slovy: Dejme tomu, že by občanská válka vypukla nejdří v GB. Co myslíte, jak by ostatní státy EU reagovaly? Jak by reagovalo Rusko a USA?

A mimochodem, jak by jste reagoval Vy? Mojí reakci si můžete snadno domyslet :-).

Mimochodem pane Tomský opět smekám.
30. 10. 2009 | 22:03

mario napsal(a):

Jistě,každá země má svébytnost hodně jinou než ostatní.Proto takový každý druhý rozhovor ze sametové revoluce:Jó v Ypsilonii má každej druhej koloběžku..
nám mnoho nepřinesl.Rozvíjíme své.Naše možnosti,tradice.V tom nám srovnání nemůže nic pokazit.
Ale těch přívlastků v politice jako polofašistický,extrémně pravicový,liberální,konzervativní se dává tolik,že možná v různých zemích mají i dost málo společného.Politická tolerance je nutná a zdravá.Ne ke všemu.Vzpomeňme jen dobu tak dva roky před 2.sv.válkou,kolik diktátorů bylo v Evropě.Jak lord Runciman referoval závěry své kontrolní mise Angličanům slovy o úzkoprsích Češích.Změnili názor až když byli sami bombardováni.Většině lidí utkvěly v hlavě Parkinsonovské zákony,ale jinak z toho anglického ústavně-politického jsme se mnoho nikdy neučili.Prostě je to češství spíše vzdálené tradicemi.Nebylo třeba Peroutkovi.Ale ten byl známým Mnichovanem. Přiznám se,že Cromwellovu revoluci jsem příliš nepochopil.Kde v ní byl obrat a v čem.Spíše než jejich politiky,ctíme a vnímame anglickou vědu-ty Newtony,Darwiny,Kelviny.Jinak,kdo nečte neví,že mají skvělé spisovatele-humoristy a celou řadu.Lidé mají naopak představu,že anglický humor je suchý.
30. 10. 2009 | 23:06

Karel Mueller napsal(a):

mario:

Crowellova revoluce znamenala zvrat v dějinách a do jisté míry ji lze chápat jako vyvrcholení protestantské revoluce v církvi.

Král vládl tehdy z pověření Boha a byl odpovědný pouze Bohu. A parament za Cromwella ho nejen svrhl, ale slavnostně soudil za zradu a zločiny proti národu.

Pro člověka 17. století to působilo jako zločin proti přírodě, jak by se stádo srnců obrátilo proti tygru a ušlapalo ho, jak výstižně poznamenal H.G.Wells.
30. 10. 2009 | 23:31

Petr napsal(a):

Karel Mueller:

Pane Mueller,

co si myslíte o tzv. "Protokolech siónských mudrců" (z roku 1903 ?) a bodech, které obsahují - m.j. třeba:

Ukončíme konec svobodě
Zhiubne vzdělání
Podporujeme komunismus
Zničíme víru v Boha
Masy vedené lží
Monopol kapitálu
Zotročíme nevěřící
Jed liberalismu
Jmenujeme prezidenty
Svobodný tisk zničen
Tajné společnosti
Budeme měnit dějiny
Vláda strachu
Zničíme kapitál
Způsobíme krize
Státy Gojimů zbankrotují
Tyranie lichvy
atd.

Na internetu se o nich mluví jako o zfalšovaném dokumentu, jehož údajným autorem měl být Matvej Golovinskij, ruský spolupracovník cara Mikuláše II a jehož obsah byl myšlen jako obvinění Židů z tehdejších politických a společenských problémů Ruska. Do jaké míry se některé zmíněné body dokumentu projevují i v dnešní době ?
30. 10. 2009 | 23:32

Karel Mueller napsal(a):

Petr:

Víte,
před časem jsem v této souvislosti opakoval základní poučku propagandy:

Zdání je důležitější než pravda.

Když nahlédnete řeči a názory mnoha multikulturalistů, tak asi nebude příliš obtížné přesvědčit značnou část populace o tom, že Protokoly nebyly falšovány. Bohužel.

Také jsem vzpomněl Ladislava Mňačka a jeho Opožděné reportáže. V jedné povídce říká komunista, který dobrovoně šel k lopatě, aby měl větší "svobodu kritiky" a něco ovlivnil. Zjistil, že neovliní v podstatě nic a tak uzavřel:
"Myslel jsem si, že to je dokonale vymyšlená sabotáž, ale takto geniálně by to nikdo nevymyslel. To je v systému ..."

Tím jsem Vám řekl svůj názor na Protokoly i na současnost.

To nejhorší z mého pohledu je rozčilovat se nad Vámi a označit Vás za nacistu a antisemitu.
30. 10. 2009 | 23:50

MS napsal(a):

Pane Tomský,

moc Vás nechápu, nechápu Váš pojem multikulturní. Dle mého multikulturní společnost, je společnost, kde tradice (tedy stará Anglie zůstává – nevzdává se své identity) a zároveň přibývá odlišností ve společnosti, které společnost toleruje.
Chcete asi říci, že některé odlišnosti přibývají rychleji, než je jsme schopni vstřebat? Tak to bylo ale snad vždy, ne? Nebo že o některých odlišnostech radši nemluvit, tzn. snažit se je potlačit?
To, že dobrou myšlenkou způsobíme, že dojde k rozšíření té špatné, to tu taky bylo. A to, že se neumíme poučit z chyb druhých, je tu pořád. :-(
Asi nám nezbývá nic jiného než myslet pozitivně, protože to, co popisujete, bohužel není jen v Británii. :-)
Holt časy se mění, nic netrvá věčně, ani "západní kultura". Možná by nám pomohlo pochopení - proč vlastně zanikaly vyspělé kultury?
31. 10. 2009 | 00:10

Targus napsal(a):

To Karel Mueller:

Jak reagovat, když se kolem rozhoří les?
Na vlastní kůži jsem si vyzkoušel, že funguje systém tzv. protipožáru. Otázkou je, zda-li by mi ostatní okolo dovolili použít zápalky a nenutili by mne hasit kávovým šálkem.
Teď seriózněji. Pokud by to ještě stálo za to, volil bych panický úprk kamkoli. Pokud by nezbývalo nic jiného, hasil bych ze všech sil, i když si nedělám naprosto žádné iluze, že by se nám někdo obtěžoval pomáhat, jak se naivně domnívají Stejskalové a spol., věřící na ptákovinu jménem NATO.
Jelikož je ovšem má tělesná schránka značně vybydlena, nedělám si naděje, že bych se hodil k čemukoli smysluplnějšímu, než k zachycení jedné krátké kulometné dávky.
31. 10. 2009 | 00:23

Vico napsal(a):

Pan Tomský, podle mého názoru, není vůbec spokojen, co se děje momentálně u nás, co se děje momentálně na kontinentu i co se děje na ostrovech.Jako člověk sám sebe prohlašujícího za konzervativce může být nespokojen s vládou britských socialistů. V jeho hlase však je cítit i nejistota z konzervativců, kteří dozajista nedostojí svým slibům a poplují ve zhoubném proudu.

Je tragédií, že Tomský a další podobně smýšlející zjišťují, že ti , kteří ještě jsou schopni vyslovovat to, co by si přáli spíše slyšet od good boys, slyší jen od velmi bad boys.

Je to zvláštní sebranka tam i tady.

Možná nás ochraňují od něčeho zlého. Sami však jsou zlem a těžko akceptovatelnou alternativou.

Tomský, sám židovského původu, se zalyká lítostí, jak snadným cílem pro multikulturální kritiky je ten, který popíral holokaust.
Je to podivné.
31. 10. 2009 | 00:23

Targus napsal(a):

Vcelku nechápu, proč sem diskutující tahají židovské téma. Nějak mi uniklo, že by Židi rozvraceli společnost a řád v západní Evropě. Pokud si zúčastnění myslí, že to všechno platí Židi, či že Židi osobně oplodňují arabské a černošské, či dokonce cikánské ženy za účelem rozmnožení skupiny nepřizpůsobivých v západní a střední Evropě, pak mi je jich opravdu upřímně líto, na takovou kravinu se fakt nedá nic říci.
31. 10. 2009 | 00:37

Jozef napsal(a):

Je to sumrak britskej,resp.britskoamerickej rise.
Dobyvatelska /a vrazedna/ politika rise je aj sebaznicujuca a sebevrazedna.

Svojich premozitelov si risa vytvara a zoceluje politikou ekonomickej globalizacie a neokolonializmu /Latinska Amerika,Azia.../,ale aj otvorene,priamo, vybudovanim Talibanu,podporou mudzahedinov v Juznej a Vychodnej Europe ap.

"Byt Britem,hrdym na svou minulost je multikulturalni tabu...'
Aj v bratislavskych mediach je to s minulostou tak, prinajlepsom tak.Ale sucasnost je este horsia - uz dlhe roky podobna, ako po tieto mesiace v Cesku.
Bezne je presvedcenie,ze media su ovladane Mosadom aj CIA...

Majitelia medii a vsetci manipulatori poznaju zakladnu poucku: co nie je v mediach nejestvuje.
V masmediach je to podobne,ako na Wall Street: niet ziadneho "vzdelanejsiho odpurce" politiky New World Order,niet ani patriotov.

Odporcovia maju len samizdaty,len minimedia,vratane internetu.
31. 10. 2009 | 00:59

Karel Mueller napsal(a):

Vico:

Myslím, že jste pana Tomského nepochopil správně. Konstatuje, že onen Griffin u Angličanů vyhrál a také uvádí proč vyhrál.

Targus:

Víte, les se nezapaluje v období dešťů, zapaluje se v období sucha. A k zapálení a prakicky nemožností uhasit požár pak dojde i drobnou neopatrností. A období extrémního sucha začne na průsečíku náboženských a etnických konfliktů plus sociální krize plynoucí z krize ekonomické. Já a pár rytířů Řádu pathologické ssedliny o tom mluvíme léta.

A pak už nepomůže žádné NATO. Koho by bombardovalo? Samo sebe?

Musíte si uvědomit jednu věc: Oni vstávající obři jsou v podstatě monolitní. A nezhýčkaní a obranyschopní. Koneckonců kdyby tomu dal Putin volný průběh a tvrdou rukou to nedržel, tak tam máte rasové a etnické nepokoje na denním pořádku, nakonec k nějakému konfliktu možná stejně dojde. A také se může stát, že tam bude u moci někdo úplně jiný, ocelovou rukou si zjedná pořádek a pak bude s tváří hráče pokeru sledovat blížící se konflikt v Evropě. Nelze to vyloučit.

Nakonec i u nás se setkáte s názorem - zdaleka ne ojedinělým - že ordnung tady nakonec udělají východní mafie.
31. 10. 2009 | 01:04

HUrá napsal(a):

Pane Tomský, tentokrát si s Vámi dovolím souhlasit. Napsal jste seriozní zprávu o stavu věcí ve VB. Zdá se mně, že se to všude žene k nějaké zásadní změně. Jenom aby nebyla krvavá. A to je velice pravděpodobné !
31. 10. 2009 | 01:48

res publica napsal(a):

Pane Tomský,

působíte na lidi jako nativní cizinec,který má i něco empatií pro Čechy.Dost se obávám ideologických infekcí,které se trvale zanášíte:jednou to a po druhé ono.

pravicoví extrémisté,jací se dnes pdle zpráv organizují v EU parlamentu-s třetinou názorů vypůjčených od Klause jsou pro Vás také hodni "omilostnění" v rámci demokracie?
Je nezřetelná mez,za níž se každé pravičáctví stává blbostí.Agresivitou potřebnou pro trouby,kteří za co vzali to zvorali.A proto jim chybí "Vděčnost" a jásot nad jejich permanentními omyly.Sami jsou omyly přírody,které si pěstuje pro zdvižení svého ega část příživníků.
31. 10. 2009 | 08:34

Petr napsal(a):

Kterým směrem se UK/EU ubírá ?
V souvislosti s nadcházející volbou (?) do nových evropských funkcí se pro funkci ministra zahraničních věcí EU objevuje jméno David Miliban (plán "B" na vysokou funkci UK v EU, pokud by Tony Blair neuspěl...). Tento člověk, původně politický komentátor, se zdá velice "všestranný" (jako mnozí politici). Před funkcí ministra zahraničí UK byl i ministrem školství a také životního prostředí a výživy v UK.
V poslední době se velice angažoval v záležitosti neslavně proslulého vězení v Gantanamo Bay a 3 propuštěných anglických občanů. Zasazoval se o to, aby vyšetřování této záležitosti (propuštění uváděli, že byli mučeni) proběhlo bez jakékoliv účasti veřejnosti a médií, neboť by to moho znamenat ohrožení bezpečnosti UK a USA.
Jeden z propuštěných, Binyam Mohamed, uvádí, že MI5 (tajná služba UK) o jeho činnosti (a později také o jeho mučení v Guantanamu) věděla a poskytla tyto informace CIA. Na jejich základě byl Mohamed zatčen a přemístěn do Guantanama.
Mr. Miliban je ideovým následovníkem Tony Blaira a G. W. Bushe a jejich "war on terror".

Mimochodem se v souvislosti s budoucí funkcí prezidenta EU-rady mluví o Holanďanovi Jan Peter Balkenende, který se 2008 po privátním setkání s G. Bushem účastnil také setkání Bilderbergu v Chantilly, Virginia. Jedním z bodem tototo setkání bylo údajně vytvoření a provedení plánu na diskreditaci Declana Ganleye, šéfa politické strany Libertas, který podporoval irské odpůrce LS...
31. 10. 2009 | 09:32

Petr napsal(a):

31.10.2009 09:32:39:
Oprava:

David Miliband
31. 10. 2009 | 09:56

emil napsal(a):

Targus: Neříkám, že multikulti je řízeno nějakým centrálním židovským spiknutím, ale pravda je taková, že na zavádění a podpoře multikulti v Evropě se podílejí četné židovské lidskoprávní organizace.
31. 10. 2009 | 10:21

Petr napsal(a):

emil:

Máte pravdu. Určitě se naskytne otázka, z jakého důvodu jsou třeba v komisi poradců (Advisory Board) organizace "Lékaři bez hranic" lidé jako Richard Rockefeller (i když je MD), Elisabeth Beschel (Goldman Sachs) nebo Robert van Zwieten (Asian Development Bank) nebo proč se prezident mezinárodní komise Červeneho kříže Jakob Kellenberger účastní setkání Bilderbergu ?
31. 10. 2009 | 10:42

MerryMan napsal(a):

res publika:
Domnívám se, že jste to vystihl. Hlavně poslední odstavec, ten je naprosto přesný. Pan Tomský asi chtěl vyjádřit myšlenku, že v diskuzi bychom měli postupovat seriozně i proti nositelům názorů, které se nám nelíbí.
To ale není nic nového, již v 18. století to j¨vyjádřil jakýsi p. Arouet slovy:"Nesouhlasím s Vámi, ale vždy budu hájit Vaše právo prezentovat své mylné názory".
31. 10. 2009 | 11:22

mor napsal(a):

A těch termínů jako xenofobie,terorismus,rasismus,
polofašismus,extremismus se dnes používá v tisku a justici hojně.
Ovšem zdalipak mají,pokud jsou brána jako skutková podstata,až natolik přesné věcné vymezení? Ono skutečně je rozdíl v tom operovat pojmem ad absurdum ve filozofické úvaze a chovat se nějak určitě ve skupině lidí s nějakým podobným totemem.Ale není neznámo,že všechna tato hnutí,která časem vedla a vedou k násilí se inspirovala nějakou filosofií-nejčastěji psanou,minulou,současnou,
oficiální i neoficiální.To,že si dva lidé různé rasy namlátí před hospodou,ještě nemusí nutně být něco ze jmenovaného.Ale činnost v poslanecké sněmovně už pak je závažnější.
31. 10. 2009 | 11:24

emil napsal(a):

Targus: Nějak mi uniklo, že by Židi rozvraceli společnost a řád v západní Evropě.

A co studentské bouře v Paříži 1968? Víte o tom, že v čele stály židovské levicové organizace? Prakticky všichni vůdci francouzského jara 1968 byli Židé a v čele stál onen známý Daniel Cohn Bendit. Dokonce tehdy Francií koloval tento vtip: "Proč se na schůzích Revoluční komunistické ligy (RCL) nemluví Jidiš? Protože Bensaid by jim nerozuměl." To ovšem neznamená, že by Daniel Bensaid nebyl Žid. Byl, ale severoafrického původu, takže jidiš nehovořil (celkem 11 z 12 vůdců RCL byli Židé).

Přečtě si něco o tom v izraelském tisku:
http://www.haaretz.com/hase...
31. 10. 2009 | 12:21

Vico napsal(a):

K.M. : Já myslím, že jsem ho pochopil. Gró jeho článku je až v posledním odstavci, Griffin mu posloužil k obecnější úvaze o anglické společnosti, která je obsažena v závěru. Až tak prostinký čtenář nejsem :))

Griffin u Angličanů vyhrál? Na to je šest procent získaných ve volbách málo, řekl bych. V té vzpomínané debatě však zejména prohrál moderátor a celá ta snaha o nefér mediální popravu pozvaného politika. Angličané se svým smyslem pro fér hru to odsoudili a mají i můj obdiv.

Je jen docela legrační, když na toto téma píše člověk, který málem učůrával blahem při akcích našich vajíčkářů. Přitom to byla věru nefér mediální masáž, která "Andělu" předcházela.

Před Angličany a jejich smyslem pro fér hru však smekám. Asi to s nimi nebude tak zlé, jak pan Tomský píše.
31. 10. 2009 | 12:23

Karel Mueller napsal(a):

Vico:

Víte, pokud jste mě občas četl, tak jste si mohl všimnout, že vždy zaujímám stanovisko k názoru, nikoliv člověku. Pan Tomský není vyjímkou.

Samozřejmě jsem myslel vítězství v rámci onoho pokusu o mediální popravu. Jenže pouhý smysl pro fair play Angličanů by mu k vítězství nestačil, pokud by s ním zásadně nesouhlasili. To stačí u někoho, kdo je schopen myslet naprosto objektivně a neosobně. A toho je schopen málokdo a ani Angličané nebudou vyjímkou.

Prostě se s ním velmi leckde museli ztotožnit. A také musel nejednou trefit do černého a to dost citlivého černého.

Problém těchto "nacionalistických" hnutí je v tom, že mezi sebou nemají mozky. Resp. ty zatím stojí jen v pozadí. Ale je jen otázka času, kdy se podobné hnutí s mozky v čele objeví.
31. 10. 2009 | 15:09

Vico napsal(a):

K.M.Já pana Tomského znám jen z jeho příspěvků. Jinak ne.Takže jde i u mne o stanovisko k názoru ovšem ten konfrontuji s jeho předchozími názory.

Pojmenovat reálné problémy uměl svého času i Sládek. Griffin, popírač holokaustu, rovněž dokáže reálně pojmenovat to, co multi-kulti přináší nepěkného. Tím samozřejmě oslovuje část voličů.

Píšete, že Griffin musel trefit do černého.

Obávám se, že jste tak trochu mimoděk pojmenoval i jednoduché řešení, které Griffin a jemu podobní nabízejí.

"Trefit do černého."
31. 10. 2009 | 17:19

Tree Ardy napsal(a):

pokud vám není jasné, co v současné multukulturní evropě znamená rasismus, xenofobie, etnocentrismus atd., zde jest příklad:

když jste muslim a řeknete: "Jihad je potřebný proti těm, kdo persekuují muslimy kvůli jejich víře, nebo těm, kdo se chystají odvádět je od víry", nebo když řeknete "Jihad je legitinmí boj proti nevěřícím nebo agresorům" nebo "Jihad je vyzývání lidí k přijetí pravého náboženství a boj proti těm, kteří je neakceptují", NENÍ to kulturní profilování, xenofobie, rasismus ani nic podobného. Je to multikulturní obohacení nebo přinejmenším vaše nedotknutelná víra.

Když jste součást evropské majority, tedy nemuslimský domorodec, a řeknete "muslimové říkají výše uvedené věci", jste fuj xenofob a fujfuj rasista.

Neboli v současné multikulturně citlivé EU definice rasismu záleží ne na tom co, ale kdo to říká.
31. 10. 2009 | 19:48

Tree Ardy napsal(a):

pardon, abych nepřipravil někoho o kredit za to obohacování - tady je zdroj:
http://www.islamonline.net/...
31. 10. 2009 | 19:52

Daňový poplatník napsal(a):

Pane Stejskale, mazat!!!!!!!
Blog pana Tomského vybočuje z ojromultikultipřipo.ranosti!!!!
Takové blogy tady číst nechceme.
31. 10. 2009 | 20:28

Daňový poplatník napsal(a):

Že by se blížila doba, kdy nám zase nad hlavou budou létat bombardéry, tentokrát v rámci humanitního bombardování Londýna?
Odkud asi budou startovat?
31. 10. 2009 | 20:40

Targus napsal(a):

To emil:

studentské bouře v r. 1968 jsou poněkud passé, nemyslíte? Btw. pokud budete řádně hledat, mezi angažovanými v tomto období najdete více dnešních hlavounů. To jen tak na okraj.
Otázku je třeba položit poněkud jinak, a sice kdo má zájem na tom, aby Evropa nebyla silná. Odpověď je snadná, pokud si připomeneme římské heslo "Divide et impera" - latiníci prominou případné chyby. Pokud jste schopen si zodpovědět otázku, kdo má eminentní zájem, aby nevznikl nový hráč převyšující lokální měřítko, budete na správné stopě. Nejde však o žádné židovské spiknutí. Skutečnost, že mezi největšími světovými boháči je zvýšená koncentrace občanů hlásících se ke svým židovským kořenům, vcelku nic neznamená. Zde hrají roli jen a pouze peníze, resp. možnost jejich zmnožení.
31. 10. 2009 | 21:44

Targus napsal(a):

To Daňový poplatník:

Z kosovského campu Bond steel to zvládnou bez tankování úplně v pohodě.
31. 10. 2009 | 21:46

Pepa Řepa napsal(a):

To Vico
asi jste dlouho nebyl na střelnici.
Milý Vico, terč má uprostřed bílou tečku v černém poli.
Co chci říct? Že dneska je za nejlepší trefu a to zcela beztrestnou považována rána do bílého. Čistá desítka.

Zatuhnul jste ve vývoji. Doporučuju popovídat si s některým Židem z Francie.Houfně se odtud stěhují, jde jim o krk.
Francouzi natočili dokument, který dávali na Z1 před 14 dny. Nadávky arabských spolužáků už na školách, fyzická šikana přesahují všechny meze. Židi nechtěli na kameru odpovídat, druhá strana odpovídala vesele. Padala slova nejen o smradlavých Židech, ale i smradlavých Francouzích.Svět se změnil a vy jste to nepostřehl.A bude hůř. Nová generace dorůstá.

Druhý příklad:
Jistý Muhammad al-Fayed se nechal slyšet, že by podpořil úplné odtržení Skotska a když by Skotové jinak nedali, tak by toho skotského prezidenta vzal.

Co myslíte, bude na cimbuří v Edinbera zpívat v kiltu Amazing Grace?
Pořídil si Fulham, Harrods, rád by teď Skotsko.

Když to tady občas čtu, říkám si :Je tady zase zpátky ten starý dobrý antisemitismus, Židi rozkládají naší civilizaci.Hmm. Jenom se používá termín sionismus, zní to elegantněji.

Milý Vico, tuto civilizaci nerozkládají Židi, jak tady píše jiný mudrc, ale uíčka, neoflagelanti,džendrtety, relativisté, pacifisté a jiní naivní pomatenci.

Nemám zas tak velkou potřebu dělat Židům advokáta i když tam občas zajedu a mám tam část rodiny, Žid totiž nejsem.

I Židi mají máslo na hlavě. Ono totiž existovalo něco, pro co náckové používali termín židobolševismus. Bohužel.

Mazací četě se asi zatajil dech, že tu dělám propagandu náckům. Nedělám, je to historický fakt. Stačí přečíst práce některých židovských autorů, třeba Dimonta nebo Kurschnera (?) a zjistíte, že by pomalu bylo snazší vyjmenovat členy vrcholných orgánů bolševických stran, kteží židovského původu nebyli.

To je fakt, ale pouze historický fakt.
Z jedné strany náckové, z druhé bolševici s vydatnou účastí Židů. Jedna pakáž větší než druhá.

Ale dnešní svět je o něčem jiném. Pravda, Židi sedí na pramenu financí. Ale ten pramen není dnes jen jeden. Příjmy ropných států jsou takové, že si mohou dovolit zafinancoval leccos.
Doporučuji nastudovat cosi o wahhábistech, o jejich pronikání do tehdy Britské Indie a Afgha.

Takže summa sumárum Tarqus
----------------------
Vcelku nechápu, proč sem diskutující tahají židovské téma. Nějak mi uniklo, že by Židi rozvraceli společnost a řád v západní Evropě. Pokud si zúčastnění myslí, že to všechno platí Židi, či že Židi osobně oplodňují arabské a černošské, či dokonce cikánské ženy za účelem rozmnožení skupiny nepřizpůsobivých v západní a střední Evropě, pak mi je jich opravdu upřímně líto, na takovou kravinu se fakt nedá nic říci.

Není co dodat.
01. 11. 2009 | 08:07

Pepa Řepa napsal(a):

Ještě k tomu Griffinovi:
Neznám ho, nic o něm nevím, možná je nácek, možná ne.

O tom ale článek asi není. Pokud jasně a zřetelně nepojmenujete to, co kolem sebe vidíte, pokud Vám nebude svobodně umožněno o tom co vidíte hovořit, pokud budou ze všech stran lítat nálepky typu xenofobů, tak se nedivte, že se tohoto tématu -dříve, či později- chytí radikálové.

Jinak doporučuju prostudovat odkaz Tree Ardy.
Al-Quaeadawi není ani šéfredaktor Eurabie ani předseda DS, ale imám těšící se mimořádné úctě.
Snazší ovšem je nečíst původní autory a vystačit si s výcucem, kde Vám politicky korektní cenzor doporučí, co byste si měl-jako správný Europyjec-myslet.
Mějte se.
01. 11. 2009 | 08:56

Pepa Řepa napsal(a):

Do třetice, blog arabisty, který o několik hlav přesahuje zdejší znalce.
http://muller.blog.idnes.cz...
01. 11. 2009 | 09:35

Vico napsal(a):

P.Ř.: Bohužel teď nemám čas, který by si odpověď na váš příspěvek, zasloužila.

Budete se divit s jak mnoha věcmi, které uvádíte, skoro až bezvýhradně souhlasím.

Já Griffina neznám, ale sám autor o něm konstatuje, že je to popírač holocaustu a nacionalista.

Ve svém prvním příspěvku jsem se absolutně židovství autora v nějakém negativním smyslu dotknout nechtěl.Jen jsem konstatoval určitý paradox, že lék na nemocnou společnost tu nabízí někdo /Griffit/, kdo má v lékárničce jen cyankáli a pro ty hodné tak maximálně taneční drogu.

Jsem jen "vidlák" z Moravy, ale ty ustrašené Židy, co se bojí ve Francii pomalu pípnout, vidím taky. I narůstající antisemitismus v téže zemi a to zdaleka ne jen u Arabů.

Je jen divné, že řešení těchto obav nabízí hoši s národními fanglemi na rukávu, kteří popírají holocaust. To mi hlava nebere.
01. 11. 2009 | 11:03

emil napsal(a):

Pepořepo: A nenapadlo vás někdy, že to co se děje může být pro Izrael výhodné v tom smyslu, že čím více antisemitismu v Evropě, tím více Židů se vystěhuje do Izraele a také jako jakási pomsta Evropě za holokaust?
01. 11. 2009 | 13:16

Tree Ardy napsal(a):

Vico, Jestli to, že řešení nabízejí hoši s národními fanglemi, kteří popírají holocaust, není způsobeno tím, že tihle hoši si všimli, že jejich národ a jejich kultura jde v multikulturním prostředí do análu, jestli to není tím, že si všimli, že to nejsou židi, kdo otevřeně prohlašuje, že chce zavést v jejich zemích středověkké náboženské právo, že to nejsou židi, kdo pokřikuje na jejich ženy, že jsou ku.vy, když nemají zahalené vlasy a sukně až na zem, že to nejsou židi, kteří prudce zvyšují počty znásilnění jejich dcer, že to nejsou židi, kdo otevřeně tvrdí, že všichni ostatní jsou podřízená nižší třída a kdo sdělí místnímu britskému ministrovi, že na jejich (britské) půdě nemá co pohledávat? Jestli si třeba tihle chlapci náhodou nevšimli, že tahle "jejich islámská" půda znamená ohrožení hasičů a mediků, když se pokusí hasit či zachraňovat (švédsko), palbu z automatických zbraní po policistech, když se pokusí zasáhnout (francie) a tradiční car-becue v počtu 30 000 za rok (taky francie)?

Víte, tihle griffinové můžou být hloupí, když říkají věci, které se říkat nemají a hlouposti, jako že nebyl holokaust. Ale jedno jim neupřete - pozorovací talent, základ populisty. Možná si výše uvedeného všimli. Možná je to opravdu zneklidňuje. Možná nevěří, že EU, která chce diktovat, kolik která země musí přijmout ilegálních imigrantů, která programově prosazuje politkorektní multikulturní přístup, znamenající nerovnost před zákonem, že tahle EU jim kulturu neochrání. Ani jejich manželky, dcery, životy.
01. 11. 2009 | 15:51

vasja napsal(a):

Vico.
Já teda ustrašené židy ve Francii nevidim. A to jsem vylez na štafle.
Sarkozy je pěkným příkladem.
01. 11. 2009 | 17:14

Tree Ardy napsal(a):

oprava: "nevěří ... že tahle EU jim kulturo ochrání". Měl bych psát kratší věty :-)
01. 11. 2009 | 17:29

Pepa Řepa napsal(a):

Vasjo
Sarkyho bych hledal při zemi, štaflí netřeba. U křemeňáků. Ten to nezachrání.
01. 11. 2009 | 17:57

ukgiftstore napsal(a):

<a href="http://www.fashionstoreonli..." title="fashion designers">fashion designers</a>
<a href="http://www.fashionstoreonli..." title="designer fashion">designer fashion</a>
<a href="http://www.fashionstoreonli..." title="fashion accessories">fashion accessories</a>
<a href="http://www.fashionstoreonli..." title="ladies fashion">ladies fashion</a>
<a href="http://www.fashionstoreonli..." title="womens fashion">womens fashion</a>
<a href="http://www.fashionstoreonli..." title="fashion designing">fashion designing</a>
<a href="http://www.fashionstoreonli..." title="fashion clothes">fashion clothes</a>
<a href="http://www.fashionstoreonli..." title="fashion clothing">fashion clothing</a>
<a href="http://www.fashionstoreonli..." title="fashion wear">fashion wear</a>
<a href="http://www.fashionstoreonli..." title="women fashion">women fashion</a>
<a href="http://www.fashionstoreonli..." title="fashion dresses">fashion dresses</a>
<a href="http://www.fashionstoreonli..." title="fashion trends">fashion trends</a>
<a href="http://www.fashionstoreonli..." title="mens fashion">mens fashion</a>
<a href="http://www.fashionstoreonli..." title="fashion design">fashion design</a>
<a href="http://www.fashionstoreonli..." title="summer fashion">summer fashion</a>
<a href="http://www.fashionstoreonli..." title="fashion show">fashion show</a>
<a href="http://www.fashionstoreonli..." title="fashion shows">fashion shows</a>
<a href="http://www.fashionstoreonli..." title="latest fashion">latest fashion</a>
13. 11. 2009 | 10:53

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy