Evropa objímá islám

10. 02. 2011 | 11:35
Přečteno 4935 krát
Jasná a čistá odpověď na duchovní vyprahlost naší civilizace. Osobní štěstí, které v islámu nacházejí. Spirituální struktura dávající životu nový smysl. Vysvětlují tisíce Evropanů každoročně „objímajících“ islám. (Na islám se nekonvertuje, islám se objímá). Loni to bylo pět tisíc Britů, podobná čísla vycházejí Francouzům, Němcům, Španělům a Italům. Podle většiny průzkumů je to dvakrát víc žen než mužů, a hodně intelektuálek. Profesor Kevin Brice z univerzity ve Swansea jejich konverze vysvětluje „hlubokým přemýšlením o smyslu svého života“ a „touhou po spiritualitě ve vyšším smyslu“.

Jsou samozřejmě i jiné motivace. Před už nějakými třiceti lety se muslimem stal jeden můj italský kamarád, gymnaziální profesor, aby mohl ředitelovat islámskou vzdělávací nadaci a druhý italský kamarád malíř, aby tam dostal zakázku výtvarného designu. Oba přestali jíst vepřové ale pijí dál víno. Několik let na to islám objala moje tehdejší láska, světlovlasá modrooká anglická růžička, kterou uchvátilo, jakou má islám krásnou sytou zelenou barvu. Ve chvílích největšího blaha mně pak do rytmu zpívávala „lailláhaillallá“.

Hodně kvalitních rekrutů, častých dobrovolníků pro džihád, pochází z britských věznic, kde imámové provádějí aktivní nábor. Jejich nejnovějším úlovkem na nový rok 2011 je bývalý voják a vrah pěti homosexuálů Colin Ireland, který se chtěl stát muslimem, protože už měl plné zuby anglického vězeňského jídla a miluje indické karí, jaké dostávají muslimové a které mu věznice odmítla podávat, protože nebyl muslim.

Ale jsou mezi těmi šťastnými ženami i krásné celebrity, které vypadají ještě krásnější v hidžábu. Jednu známou televizní moderátorku ke konverzi vedlo uvědomění, že „permisivní liberální společnost představuje povrchní prázdnotu“. Mladou žurnalistku zamilovanou do pákistánského kriketisty, kapitána anglického kriketového týmu a playboye Imrana Khana, za společné návštěvy Pákistánu islám „okamžitě uchvátil spiritualitou a vřelostí“ a našla v něm „spokojenost, smysl a čistotu života“. V islámu, ne v Khanovi. Ten si pak místo ní vzal milionářskou dceru Jemimu Goldsmithovou (která kvůli němu rovněž přijala islám) a když se rozešli, stal se z nešťastné lásky pákistánským politikem, zatímco ona se vrátila do Británie kamarádit se s filmovým hercem Hugh Grantem.

Jedním z nejnovějších přírůstků britské islámské komunity je sestra Cherie Blairové, krásná modrooká světlovlasá novinářka Lauren Booth, která v říjnu 2010 byla za návštěvy Iránu „uchvácena jeho spiritualitou“.

„Bylo to takhle v úterý večer,“ vyprávěla šest týdnů po návratu, „a já jsem tam takhle seděla a cítila jsem tuhle injekci spirituálního morfinu, absolutní blaho a slast“. Přestala jíst vepřové, začala nosit šátek hidžáb. „Celých šest týdnů jsem se nedotkla alkoholu, který jsem předtím pila každý den. Čtu korán a už jsem na šedesáté stránce.“ Co všechno očekává od svého nového náboženství, které ji „posiluje a chlácholí“?

„Doufám, že tím ovlivním i to, jak bude Tony Blair pohlížet na islám“.

Zapracovalo to rychleji, než mohla doufat. Hned v prosinci Tony podepsal poradní smlouvu s kuvajtskou vládou na 43 miliony dolarů.

Vyšlo v MFDnes

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

JenTak napsal(a):

Islám je inspirující.
Kdyby se křesťanství poučilo od Islámu, bylo by málo odpadlíků od našeho pána, Ježíše Krista.
Trest smrti za odpadlictví, a lidé by přestali objímat Islám.
10. 02. 2011 | 11:47

občan napsal(a):

Kuras, co jste konvertoval k judaismu, stal se z kvalitního novináře, který uměl psát poutavě k aktuálním tématům, zahořklý nenávistný dědek, kterého už ani nemá smysl číst. Inu, poturčenec horší Turka.
Ta fotka je taky docela výmluvná...
10. 02. 2011 | 12:15

Karel Mueller napsal(a):

Pane Kuras,

už víckrát jsem zde napsal, že ženy jsou kartou islámu a nikoliv naší. Kardinální kartou.

Ať ženám slouží :-).
10. 02. 2011 | 12:16

scallop napsal(a):

Autor

"tisíce Evropanů" - kolik tisic ? A kolik "tisic" evriopanu prechazi k ruznym (treba krestanskym) sektam ? A Kolik jich po case zase prejde jinam ? Tyhle udaje to chcete sehnat. Ale to da praci.

Pri trosu prace byste mozna napsal i text hodny zamysleni. A proc se drit, voni to v ty mlady fronte vezmou i bez prace. A ti moulove ctenari za to zaplati ...
10. 02. 2011 | 12:26

vasja napsal(a):

občan napsal(a):
Kuras, co jste konvertoval k judaismu, .....
----------------------
No to je fakt:)))
Asi taky pocítil nějakej morfin, ale jinejm bábám se za to směje.
10. 02. 2011 | 12:44

prak napsal(a):

Kdo koho objímá? Evropa islám, nebo islám Evropu? Já tvrdím, že to druhé! Tak jako se prezentuje had-škrtič, tak se začíná prezentovat škrtící islám. Francie, Anglie a Německo toto škrtící objetí už začíná pociťovat. Sarkozy, Merkelová a Cameron už procitli. Jenom jestli už není pozdě!
10. 02. 2011 | 12:48

Pavla napsal(a):

„Bylo to takhle v úterý večer,“ vyprávěla šest týdnů po návratu, „a já jsem tam takhle seděla a cítila jsem tuhle injekci spirituálního morfinu, absolutní blaho a slast“. Odložila injekční stříkačku a přemýšlela, jestli i zítra tak rychle sežene dávku,
Přestala jíst vepřové,samý dioxin, začala nosit šátek hidžáb. „Celých šest týdnů jsem se nedotkla alkoholu, který jsem předtím pila každý den. Čtu korán a už jsem na šedesáté stránce.“ Co všechno očekává od svého nového náboženství, které ji „posiluje a chlácholí“? Doufám , že mi to dál vydrží protože potřebuji ještě zhubnout tak 5kilo.
10. 02. 2011 | 13:05

RobotkiD napsal(a):

Dříve se říkávalo: "křesťani se perou a žid jim k tomu dělá muziku". Dnes platí jiné rčení: "křesťan se pere s muslimem a žid jim k tomu dělá muziku". To co tu produkuje Benjamin Kuras je protimuslimská propaganda na plný úvazek. Za duchovní vyprahlost postkřesťanské Evropy si můžou evropané sami. S tím nemá muslim nic společného. Za masivní muslimskou imigraci taky nemůžou muslimové. My sami si je do Evropy pouštíme. A když se někdo proti masivní imigraci cizích etnik ozve, tak je hned židem označen za rasistu a xenofoba a společensky znemožněn v médiích (patřících rovněž židům).
10. 02. 2011 | 13:32

olga napsal(a):

Nějak nechápu. Něco je špatně. Křesťanství, které jediné má poznání skrze Ježíše Krista, tj. přímo Boha, by mělo být to nejlepší co nám bylo dáno. Ježíš nám dal zaslíbení. Ježíš nám dal odpuštění. Nevím. Asi se na Ježíšovo učení nabalilo něco, co tam ve skutečnosti nepatří. Něco špatného, co odrazuje. Chtělo by to zamyšlení, těch nejvýše postavených.
10. 02. 2011 | 13:43

Občan napsal(a):

Víte, Olgo,
já jsem až ve zralém věku přišel na to, že život bez bohů a proroků a vůbec bez náboženství je daleko barevnější a bohatší než s nimi.
Protože ta náboženství nám nikdo nikdy nedal, ta jsme si vymysleli sami - hlavně ta monoteistická, jako nástroje k ovládání primitivních davů v době, kdy začala vznikat města a do nich se stěhovaly davy lidí. Protože ve městech už nefungovalo klanové a kmenové zřízení.
A tak jsem po letech zjistil, že jsem omílal prázdné nesrozumitelné fráze (jako je třeba i to "poznání skrze Ježíše Krista, tedy vlastně Boha", a "zaslíbení, láska a odpuštění") a věřil lžím a výmluvám a byl pokrytec. Dnes jsem spokojený, svobodný a patřím jen sobě a svým blízkým. A, věřte nebo ne, je to MNOHEM lepší.
10. 02. 2011 | 14:11

camponotus napsal(a):

Dost nepochopená realita, pane autore. Zcela naopak, Evropa Islám odmítá a bouří se proti hlupákům, kteří ho do Evropy zavlekli. V Evropě neexistuje duchovní vyprahlost, právě naopak, ale panuje celkové zklamání z hospodářské a politické situace, do které se Evropa díky hňupům dostala. Křesťanství není jediná ideologie, která proudí v žilách Evropě. I každý ateista má svou filozofii, ateistů přibývá a tím se diverzifikuje filozofické nazírání Evropanů, což je ke prospěchu všech. Je zajímavé, že v současnosti, kdy je náboženská svoboda, kostely zejí prázdnotou a většina z nich je na odpis. Takže ono to s tím dusením církví za reálného socializmu nebylo tak žhavé, tehdy chodilo obyvatelstvo do kostela z protestu, dnes může protestovat proti rozkradení republiky tak nanejvýš na lampárně Hlavního nádraží. Islám vidí hlavní nebezpečí v další expanzi USA na středovýchod v existenci Izraele a jeho podpoře (v USA v podstatě vládnou Židé). Takže politika USA je hlavní příčinou, že islámské země se vyzbrojují a plánují výrobu jaderných zbraní. Když je má Izrael, musí je mít i oni, to snad takovou logiku pochopí i Pepkuvyskoč ze Švejka. Evropa by se měla co nejrychleji stáhnout z Iráku a Afghanistánu a nedráždit Islám k teroristickým akcím. Nevidím problém v existenci Islámu, ale v těch, kteří ho dráždí. Kdyby skončila hospodářská pomoc africkým a středovýchodním zemím a ty se musely uživit samy, tak by se zredukovalo obyvatelstvo na únosnou míru, o to se třeba snaží Čína ve vlastní zemi, že limituje vlastní rozmnožování. Islám nemá v rozmnožování populace žádné zábrany a jedině když se uživí sami, bude jich tak akorát a nebudou pro Evropu znamenat nebezpečí.
10. 02. 2011 | 14:12

rorýs napsal(a):

Každá dekadentní společnost stráví nakonec sama sebe.
Historie je plná takových důkazů.
Teď jsme holt na řadě my.
10. 02. 2011 | 14:14

honolulu napsal(a):

Nebylo by mozne si vzit priklad z Islamu a odpadlikum nasi vznesene Bozske krestanske viry urezat hlavy ? (Vam ne pane Kuras, kdyz nam budete pomahat proti rozpinavosti Islamu.)

Ted pujdu protestovat proti odpadlikum a sezeru 1/2 prasete a vypiji tolik alkoholu, ze polezu po ctyrech.

Oficialni nazev anglicanu v JAR byl FU.K FACES. To je asi duvod proc se spirituali (subconsciously) snazi dostat do Pakistanu.
Podle predpovedi vestkyn, Pakistan totiz bude znicen atomem. Takze vsechny ty faces najdou ulevu pro svuj zjev.
Pochvalen bud Jezis Kristus !!!!!...
(Jsem sice svedomity sberatel hrichu a asi atheista, ale kdyz slysim slovo Pakistan, tak jsem kovany Katolik.)

Uvedomujete si pane Kuras, ze pro Zidy viteztvi Islamu znamena totalni exterminaci. Mluvi o tom verejne v TV. (Rozumim angilcky tak, jako cesky. Jsem take posrpnovy (1968.)
10. 02. 2011 | 14:18

LEVAK napsal(a):

Nostradamus:
Podle Siècles VI. 80
Může to být svatá válka(džihád) v níž muslimské armády ze severní Afriky a Iránu potáhnou proti křesťanské Evropě,jak tomu bylo při muslimské invazi ve Španělsku před 700 léty.
"Od Feru se (islámské) království bude rozprostírat po Evropě,město v plamenech a zuřící meč.
Velký muž z Asie s velkým oddílem na zemi i na moři.Takže modří,Peršané,kříž budou uštváni k smrti!"

Neexistuje na světě mocnější zpátečnická síla.Mohamedánství má k zániku daleko, je to militantní víra, která si získává stále nové stoupence.Na každém kroku získává neohrožené bojovníky a nebýt toho,že křesťanství poskytují ochranu silné paže vědy,civilizace dnešní Evropy by mohla padnout, stejně jako padl starý Řím."
Víte kdo to napsal? Jeden bezvýznamný xenofobní blb.
Víte jak se jmenoval?
Winston Churchill.
/The River War 1899/
10. 02. 2011 | 14:20

hovorka11 napsal(a):

Asi na tom islámu všechno špatné nebude, když proti němu bojují neoliberálové a podpůrci okupačních válek a lidé spojení s potlačováním vyšetřování 11. září 2001.
Asi ten hlavní problém je někde úplně jinde- možná by se mělo začít u našich transatlanticko židovských přátel.
10. 02. 2011 | 14:50

otokar napsal(a):

Kdyby nebylo Eugena Savojského,nebyly by ani tyto zdejší diskuse.Vše by bylo jasné.
Inšalláh.
10. 02. 2011 | 14:54

Občan napsal(a):

Leváku,
sorry, ale v době, kdy MOŽNÁ Nostradamus sepisoval nějaké své halušky, žádný Írán neexistoval. Existovala jen Persie.
Takže to "proroctví" je nesmysl.

Ano, Churchill skutečně byl xenofobní kolonialistický namyšlený blb, který bezostyšně koketoval s nácky, protože kadil bobky z bolševismu. Což nic nemění na tom, že občas, v něčem dílčím, měl i pravdu. To se stane párkrát za život každéme :o)
10. 02. 2011 | 14:59

hovorka11 napsal(a):

Levak:
Ano Winston Churchill byl výrazná osbnost:
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/ales-drobek.php?itemid=10604

Winston Churchill se narodil roku 1874 do Británie, která barvila světovou mapu imperiálním nachem, a daleké národy přitom utápěla v jejich vlastní krvi. Ve škole mu vyprávěli jednoduchý a snadno pochopitelný příběh – nadřazenější bílá rasa si podrobuje primitivní domorodce tmavé pleti a přináší jim výdobytky civilizace.

A tak mladý Winston při nejbližší možné příležitosti vyrazil do světa „užít si také trochu těch šviháckých válek proti barbarům“. V údolí Swat v dnešním Pákistánu jej na letmý okamžik zviklaly pochybnosti. Uvědomil si, že místní lidé bojují „proti přítomnosti britských vojáků ve své zemi“, stejně jako by bojovali Britové proti každému, kdo by napadl Albion. Slabá chvilka však brzy přešla a Churchill se utvrdil v přesvědčení, že jde jen o vyšinuté džihádisty, jejichž divokost je dána „silným primitivním sklonem k zabíjení“.

Radostně podnikal nájezdy a přepady, které po sobě nechávaly celá zpustošená údolí. Jednou napsal: „Postupovali jsme systematicky, vesnici po vesnici, a bořili domy, zasypávali studny, strhávali věže, káceli stinné stromy, pálili úrodu a prokopávali vodní nádrže v aktu odvetné destrukce.“ Později se svými zážitky nepokrytě chlubil. „Bylo to ještě předtím, než válka zdegenerovala. Jaká to radost, cválat na koňském hřbetě.“ Brzy poté odspěchal znovu dobýt Súdán, načež se chvástal, že osobně zastřelil nejméně tři „divochy“.
------------------------

Mnoho ran, které Churchill způsobil, se dosud nezhojilo. Najdete je na titulních stránkách novin každý den. Churchill byl mužem, který vymyslel Irák: Uvěznil tři národy na arbitrárně vytvořeném území, za hranicemi, které krvácejí dodnes. Nabídl "Zaslíbenou zemi" židům i Arabům - i když jimi oběma soukromě rasisticky pohrdal. Posmíval se Palestincům jako "barbarským hordám, které požírají jen velbloudí trus," a šokovalo ho, že Izraelci považují za automatické, že "místní obyvatelstvo bude odstraněno, aby měli oni sami volnou ruku."
-----------------------
Když byly v Jižní Africe vybudovány koncentrační tábory pro bílé Búry, prohlásil, že způsobily "minimum utrpení". Zemřelo takřka 28 000 lidí, a když v britských táborech skončilo i 115 000 černých Afričanů, přičemž jich zemřelo 14 000, psal pouze o tom jak ho irituje, že "Kafrům může být dovoleno střílet na bělochy".
-----------------------
Mě více znepokojuje současnost v Izraeli. Je to jaderný výbušný sud s novými raketami JERICHO 3, které jsou od roku 2008 schopny zasáhnout celou Evropu. Jaderných hlavic mají víc než Čína. Až přestaneme být poslušní, tak nás můžou chytnout pod krkem...
10. 02. 2011 | 15:27

n.o.s napsal(a):

LEVAK

Vzhledem ke skutečnosti že Nostradamus (1503-1566) žil v době expanze Islámu např.: 1529 První obléhání Vídně, není jeho "proroctví" nic speciálního, pravda na rozdíl od vylhaných starozákonních proroků (proroctví byla sepsána 100ky let po události), je Nostradamus historická postava.
10. 02. 2011 | 15:31

n.o.s napsal(a):

hovorka11

Izrael a židé jsou nekonečně větší hrozba pro Evropu a západ než všichni muslimové dohromady, viz např.: Samson Option
Dovolí však svět takovou etnickou čistku?
„To závisí na tom, kdo ji bude dělat a jak rychle proběhne.

Máme několik set jaderných hlavic a raket a můžeme je odpálit na cíle ve všech směrech, možná až na Řím.

Většina evropských hlavních měst jsou cíli našeho letectva.

.. Dovolte, abych citoval generále Moše Dajana:
,Izrael musí být jako vzteklý pes, příliš nebezpečný, aby byl obtěžován.'

V takovém okamžiku to pokládám všechno za beznadějné. Musíme se snažit zabránit tomu, aby se věci dostaly až do takového bodu.

Naše ozbrojené síly však nejsou třicáté nejsilnější na světě, ale spíše druhé nebo třetí. Jsme schopní vzít svět s sebou do záhuby.

A ujišťuji vás, že k tomu dojde dříve, než Izrael půjde ke dnu."

Martin van Creveld
10. 02. 2011 | 15:42

Trumpeta Troubivá napsal(a):

U nás jezdí liberální intelektuálky konvertovat do Řecka.
10. 02. 2011 | 15:48

olga napsal(a):

Občan
Asi všichni potřebujeme změnu. Já jsem velkou část života žila jako materialista. Jako ten, kdo má ve své moci udělat nebe na zemi. Na sklonku života jsem zjistila, že jsem se mýlila. Hledala jsem smysl života. Našla jsem Boha. Je jiný, než předkládají církve. Ale je. Dal mi štěstí. Už bez něj nechci být. Je ve mně a jsem v Něm. Je to krásné.
10. 02. 2011 | 15:58

Tenco napsal(a):

n.o.s.
Proč by měl Izrael v budoucnosti odpálit jaderné rakety na Evropu ?
Jaké by k tomu měl motivace ?

Je jasné, že jakmile dojde ropa, bude Izrael ponechán svému osudu. Není mi však jasné, proč by se měl obrátit proti Evropě ?
Myslíte jako že se jeho jaderného arzenálu zmocní Arabové ?
10. 02. 2011 | 16:10

n.o.s napsal(a):

ISRAEL HAS BEEN BUILDING NUCLEAR WEAPONS FOR 30 YEARS. The Jews understand what passive and powerless acceptance of doom has meant for them in the past, and they have ensured against it. Masada was not an example to follow--it hurt the Romans not a whit, but Sampson in Gaza? With an H-bomb?

WHAT WOULD SERVE THE JEW-HATING WORLD BETTER IN REPAYMENT FOR THOUSANDS OF YEARS OF MASSACRES BUT A NUCLEAR WINTER.

OR INVITE ALL THOSE TUT-TUTTING EUROPEAN STATESMEN AND PEACE ACTIVISTS TO JOIN US IN THE OVENS?.

zdroj: David D. Perlmutter
http://articles.latimes.com/2002/apr/07/opinion/op-perlmutter/2
10. 02. 2011 | 16:18

Martin napsal(a):

Pane Kurasi, je s podivem, že vámi zmíněné celebrity nejezdí meditovat a duchovně se povznášet do Tibetu nebo Indie. Islám m je k povznášení pochopitelný asi jen pro určité psychotypy, neurózy, poruchy osobnosti. Mě je islám protivný. Ale je to mnoho set let, co jej z východu přivlekli Turci, z jihu Arabové a ze západu koloniální národy. Mnoho set let tu zkrátka všude existuje vedle judaismu i křesťanství a je poměrně nudným účastníkem evropského kulturního života. Popularitu mu zajišťují explozivní příznivci, kteří nás všechny mají za pohanské psy a chtějí nás vymýtit. Ti, kdo chtějí někoho nasrat, jej vidí momentálně jako duchovní vzpruhu. Nic to ovšem nemění na věci, že současný neoliberální svět, který, ač mě sere, je mi vlastní a bližší než svět islámu, je vyprahlý a tupý a pracuje k průseru. Stálé zdraví.
10. 02. 2011 | 16:23

Tenco napsal(a):

n.o.s.
Nemůžete mi normálně odpovědět ?
Chcete naznačit že to má být pomsta za tisícileté strádání, vyvržení z většinové společnosti ?
10. 02. 2011 | 16:26

n.o.s napsal(a):

Tenco

zkuste se někdy vzdát pocitu viny vůči nim, vůči jejich utrpení a toho co vám o nich bylo řečeno a výchovy (protože zde se jedná o umělou konstrukci),dále začněte číst nikoliv co o nich bylo napsáno, ale to co oni napsali sami o sobě.

začněte klasikou, starým zákonem....
10. 02. 2011 | 16:44

Tenco napsal(a):

n.o.s.
Zkuste někdy odpovědět na jasnou otázku jasně a ne v hádankách.
Začneme třeba tím, co jste měl dneska k obědu. Jako rozcvičku.

A pak tedy ty odpovědi na mé otázky předchozí.
10. 02. 2011 | 16:47

n.o.s napsal(a):

Tenco

nerozumím, pokud chcete znát něčí záměry musíte jej poznat, nikoliv si nějaké argumenty od někoho (navíc anonymního) přečíst, zkuste začít diskutovat z křesťany o jejich víře o historii jejich náboženství (jedná se o záležitost mnohem méně kontroverzní jak pro Vás tak ve společnosti),

to je má odpovědi, pokud vám nestačí ok, ale jinou vám nedám, pardon
10. 02. 2011 | 17:04

voroshilov napsal(a):

Tenco,n.o.s.:
Izrael samozrejme neodpali rakety na Evropu,jaderny potencial Anglii a Francii dost velky na to aby ze zeme zaslibene udelali sklenenou poust kde nebude bydlet nikdo jeste 100 let,o Rusku ani nemluvim...
10. 02. 2011 | 17:12

Zacheus napsal(a):

"Mladou žurnalistku zamilovanou do pákistánského kriketisty, kapitána anglického kriketového týmu a playboye Imrana Khana, za společné návštěvy Pákistánu islám „okamžitě uchvátil spiritualitou a vřelostí“ a našla v něm „spokojenost, smysl a čistotu života“, píše pan Kuras.

Otázka je, jaký by měla mladá žurnalistka názor za pár let prožitých v Pakistánu. Když by najednou zjistila, že nesmí v žádném případě chodit sama kam chce, musí se oblékat a trapně zahalovat jak chce manžel. Jejím dcerám by pro jistotu už v dětství třeba někdo provedl "odborný "zásah na genitáliích, aby snad v dospělosti neměly nějaký prožitek ze sexuálního styku. Kdyby se snad náhodou chtěla starší dospívající dcera rozejít s dohozeným mladým muslimem ze sousedství,také by mohla přijít domů s obličejem znetvořeným od kyseliny, protože samozřejmě toto si jako žena-dívka k pánu tvorstva dovolit skutečně nemůže. A kdyby třeba syn se rozpomněl na kořeny své rodiny v Evropě a chtěl konvertovat zpátky ke křesťanství, hrozil by mu za citelný trest ( možná mimosoudně i trest smrti). Mladší dceru by si možná ti správní bojovníci z Talibanu vybrali za lidský štít, nebo by ji poslali s bombou někam na tržiště vyhodit pár lidí do povětří. Manžel by jistě mladé žurnalistce podrobně a rád vysvětlil,že si může zadek po vykonání velké tělesné potřeby podle muslimských zvyků utírat pouze levou rukou. V době, kdyby sama menstruovala, by se jí dostalo cenného poučení, že je nečistá. Pokud by si snad, naivka, chtěla pořídit psa, jistě by se jí dostalo vysvětlení, že jde o nečisté zvíře. A pokud by si snad ze všeho chtěla dát panáka, tak by jí hrozil zase postih za nemuslimské chování. Takže, jen více takových uchvácených žen, jako mladá žurnalistka, že!
10. 02. 2011 | 17:14

camponotus napsal(a):

n.o.s
Izrael je především hrozba pro muslimy, i když jejich víra má v podstatě stejné kořeny, je monoteistická, pro Židy jsou ostatní lidé "zvířata", pro muslimy jsou nevěřící psi, tedy totéž.
Ovšem ortodoxních Židů, pro které je Talmud nepřekročitelný zákon ubývá, vyznavačů Koránu přibývá, protože se nekontrolovatelně množí.
10. 02. 2011 | 17:24

Tenco napsal(a):

Zacheus
Anebo kdyby se octla třeba u Lovců lebek.
Nebo nedejpánbů třeba na tajné schůzi skinheadů!
Hrůza domyslet, že, pane Zacheus ?
To by vydalo na celé knihy, tydlencty zážitky mladé žurnalistky.
Já sám bych tím, pane Zacheus,dovedl popsat půl monitoru.
Možná bych za to i mohl dostat nějaký ten žebrácký groš.

I když - v případě LOvců lebek bych to udělal raději zadarmo.
Kdoví jestli mají už vůbec zavedené peníze a vůbec...
10. 02. 2011 | 17:25

Zacheus napsal(a):

Tenco. Jenomže tam by ale asi nenašla tu pravou harmonii,kterou celý život hledá...:-).
10. 02. 2011 | 17:29

voroshilov napsal(a):

Zacheus:
Zas tak neprehanejte,mlada beloska ktera NEkonvertovala na islam ma pravo na individualni svobodu a piti alkoholu v baru evropskeho typu ktery existuje v kazdem hlavnim meste muslimskych zemi,nesmi jenom provokovat a urazet Proroka!
10. 02. 2011 | 17:37

Zacheus napsal(a):

To Voroshilov. Zato mladý muslim, který by konvertoval ke křesťanství, riskuje,že ho někdo podřízne, že.

Jinak o "individuální svobodě" žen ve vazbě na islám natočil film holandský režisér Theo van Gogh. Budiž mu země lehká ( jeho vrah při soudním prelíčení pravil, že by to udělal znovu).

Ale samozřejmě nejsou všude pravidla stejná a lze jistě v některých islámských zemích nějaký ten bar také najít:-).
10. 02. 2011 | 18:02

Zbyněk napsal(a):

My jsme na tom vydělali,neboť díky tomu, že je u nás málo islamistů máme hodně automobilek.Němci je najmuli a Turci padli třikrát deně na kolena pás nepás.Díky tomu máme ještě Škodu.
10. 02. 2011 | 18:48

Fialenka napsal(a):

Tisíce Evropanů konvertuje k islámu? No, myslím že to nebude jenom tím co říká profesor Kevin Brice, totiž „hlubokým přemýšlením o smyslu svého života“ a „touhou po spiritualitě ve vyšším smyslu“. Hlavně je nejspíš přitahuje popularita islámu, protože islám je středem pozornosti celého západního světa.
Aby uspokojili „touhu po spiritualitě ve vyšším smyslu“, mohli se dát na nějaké mírumilovnější náboženství.
10. 02. 2011 | 19:29

Baba napsal(a):

Náhodou, slyšet ve druhé třídě základní školy o Prorokovi, co měl lidský osud a veskrze lidské vlastnosti, vy nebylo tak odstrašující jako starozákonní začátek i novozákonní vyústění Olbrachtových Biblických příběhů, o jejichž obraznosti vás v osmi letech stejně nikdo nepřesvědčí.
10. 02. 2011 | 20:17

Petr z Tábora napsal(a):

Pěkně jsem si početl pane Kurasi.
Je zajímavé, kolik se najde antisemitů na diskusích a to 66let po Hitlerovi.

K diskusi o W.Churchillovi - v době jeho mládí byla V.Británie ještě velmocí prvního řádu. I my jsme samozřejmě dětmi své doby a za sto let si nějací diskutéři budou říkat jací jsme byli primitivové.
Nicméně jeho zásluha na porážce fašismu je nepopiratelná. V době, kdy Francie byla poražená, v USA měli ještě navrch izolacionisté a SSSR se bratřil s Hitlerem, měl odvahu odmítnout separátní mír a pokračoval ve válce s Německem. Zavčas rozpoznal nebezpečí komunismu, bohužel měl za partnera víceméně levicového amerického prezidenta. Je to jeden z největších politiků 20.století.
10. 02. 2011 | 20:24

n.o.s napsal(a):

camponotus

množství je irelevantní, podívejte na katolickou církev, organizace s pravděpodobně největší členskou základnou na světě a jak poslouchají, :)

otroci nepotřebují mnoho pánů stačí jeden.
10. 02. 2011 | 23:06

John Doe napsal(a):

Anglické slovo EMBRACE neznamená jenom "obejmout", jak píše autor, ale také "přijmout". K islámu se tedy nekonvertuje, islám se přijímá. Udělat článek postavený na špatném překladu jednoho slovíčka, to už je pane čučkařina. :-)
11. 02. 2011 | 01:31

honolulu napsal(a):

Pane N.O.S.,
vubec neposloucham a vubec nejsem otrok. Nechcete se pridat k nam, Katolikum ? Seznamim Vas s velebnym panem ze Sorrowful Mother Shrine a potom pujdeme do baru za hrisnicemi.
Musite prece udelat neco pro dusi. (A pro telo.) Vy jste moc vazny a z toho rostou vrasky.
11. 02. 2011 | 02:52

honolulu napsal(a):

Nase katolicka cirkev ma velmi dobry vliv na kazdeho ! Napr.,
Maleho Roma vyhodili z kazde skoly kvuli prospechu.
Stary Rom uz nevedel, co s nim dal, tak ho prihlasil do katolicke skoly.
Najednou mladej zacne nosit same jednicky a dokonce i chovani ma vyborne.
Stary se divi a pta se ho, jak je to mozne ??
A mlady Rom povida :
"Jdu do jedne mistnosti a tam je pribitej na zdi chlap. Jdu do druhe mistnosti a tam je take pribitej na zdi chlap.
A ve treti mistnosti je zase pribitej na zdi chlap.
Tato, oni se tam s nikym nese.ou !"
11. 02. 2011 | 03:21

trafopajka napsal(a):

Loni konvertovalo 5000 Britu? Jaka hruza, timhle tempem bude z Britanie za pouhych 12000 let muslimska zeme!
11. 02. 2011 | 09:41

Tenco napsal(a):

ad honolulu
Na každého ne.

Maly Moricek ma ve skole problemy s matematikou. Kdyz mu to otec vycita, haji se: "Ucitel je antisemita a proto mam spatne znamky." Daji ho pokrtit a pristi vysvedceni je jeste horsi nez predtim. Otec: "Tak jsme te dali pokrtit a ty
ses v matice stejne nezlepsil!"
Moricek: "Vis, my krestani nemame na pocty hlavu."
11. 02. 2011 | 12:40

veverka napsal(a):

A co chceš Kurasi od "civilizace" která si odpálí svá vlastní dvojčata i s třemi tisíci obětními beránky jen proto aby měla záminku k dalšímu křížovému tažení a ropoloupeživým válkám?"Duchovní vyprahlost" je dost slabý výraz ještě,já bych spíš řekl totální zvrhlost a absence jakékoliv morálky a víra v peníze a zisk.To je současná křesťansko židovská civilizace.
11. 02. 2011 | 13:36

n.o.s napsal(a):

veverka

Islám ovšem není ideální alternativa, existují lepší ačkoliv uznávám komplikovanější, jednu barbarskou ideologii judaismus a její apoštoly nelze nahradit jiným barbarstvím...
11. 02. 2011 | 16:50

LEVAK napsal(a):

Ad trafofajka: a co tak si zopakovat exponenciální funkci?
12. 02. 2011 | 21:16

mens watches napsal(a):

<a href="http://baixinpiye.b2b.hc360.com/"title=mens watches">mens watches</a>
<a href="http://gardenhn.b2b.youboy.com/"title=mens watches">mens watches</a>
<a href="http://goodboard.zk71.com/"title=mens watches">mens watches</a>
<a href="http://hnfengyuan8.wanye68.com/"title=mens watches">mens watches</a>
<a href="http://hnhqp86.wanye68.com/"title=mens watches">mens watches</a>
<a href="http://jeyune56.wanye68.com/"title=mens watches">mens watches</a>
<a href="http://lansenkj56.wanye68.com/"title=mens watches">mens watches</a>
<a href="http://qingxinjinhua.b2b.hc360.com/"title=mens watches">mens watches</a>
<a href="http://rfidworldest.b2b.hc360.com/"title=mens watches">mens watches</a>
<a href="http://www.pifa7.cn/reg_suc.aspx"title=mens watches">mens watches</a>
14. 03. 2011 | 06:54

bezprizorniy napsal(a):

Inu, zkrátka nenávistný canc. takovéto historky by se daly posbírat proti čemukoliv, od Pražského sklepmistra po kapitalismus.
23. 07. 2011 | 02:01

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy