Multikulti není problém

22. 02. 2011 | 09:27
Přečteno 4336 krát
Multikulturalismus není problém. Islám je. Upřesnil Thilo Sarrazin minulé pondělí v Londýně v debatě, kterou uspořádali němečtí studenti londýnské vysoké školy ekonomické LSE na téma „Integrace – Budoucnost Evropy – Pád Západu?“

Debatu, jejímiž panelisty byli také známí němečtí novináři Hellmuth Karasek a Henryk Broder a předseda německé islámské rady Ali Kizlikaya, málem znemožnila LSE Free Speech Society, která proti ní u vchodu do školy demonstrovala za podpory Antify a bizarně pojmenovaného spolku „The Jewish Anti-Zionist Network“. Účastníci a akreditované publikum (asi tři stovky německých studentů a hrstka novinářů) museli být po malých skupinkách nenápadně odváděni do náhradní budovy pečlivě střežené tuctem bodyguardů.

Závěrečným výsledkem překvapivě klidné, civilizované a místy i humorné debaty byl většinový souhlas, že existuje něco takového jako německá národní, občanská a právní identita, jíž se musí imigranti přizpůsobit. Že v dnešním Německu žádné etnikum perzekvované není a muslimové si to dramatizují žádáním privilegií, jaká jiné etnické skupiny nemají. Ze šestnácti milionů občanů imigrantského původu, připoměl Sarrazin, je jedenáct milionů bezpečně integrováno a jediným problémem je pět milionů neintegrovaných muslimů. Upřesnil, že integrací nemíní asimilaci, čili naprosté vymazání etnických a kulturních charakteristik, nýbrž jejich přizpůsobení domácí kultuře a většinové národní identitě, která se v Německu následkem nepřizpůsobovosti islámské imigrace hroutí.

Sarrazin, připomeňme si, byl za podobný výrok před půl rokem vyloučen z představenstva spolkové banky a stal se pro oficiální německou politiku prašivým psem. Svoje poznatky Německa ztrácejícího následkem imigrace vlastní identitu sepsal do knihy, která se stala okamžitým bestsellerem s půldruhým milionem prodaných výtisků. Jedním z jeho nejvíc napadaných výroků byl tento: „Turci dobývají Německo tak, jako Kosované dobývali Srbsko: vysokou porodností a odmítnutím integrace.“

Sarrazinova náhlá popularita u Němců celého politického spektra (on sám je sociální demokrat) a u evropské „nové pravice“, jejíž vznik loni inspiroval Geert Wilders, do několika měsíců vylekala kancléřku Merkelovou k slavnému objevu, že multikulturalismus v Německu selhal. Po ní s tímtéž přišli Cameron a Sarkozy.

Jenže jejich výroky pořád nic praktického neznamenají a žádná řešení nenabízejí. Merkelová z toho vyvodila závěr, že Německo se stává islámskou zemí a Němci si na to budou muset zvykat. Sarkozi už předtím doporučil rasové promíchání jako možné řešení etnických problémů (jako by šlo o konflikt ras a ne ideologií). Cameron alespoň navrhl zastavit státní subvencování (vágně definovaných) extrémistických organizací, jejichž program ohrožuje demokracii. Až si je některé lépe definuje, někdo ho bude muset obvinit z islamofobie. Ony totiž vesměs nemají s multikulturalismem nic společného. Naopak - jejich trvalým programem je likvidace všech kultur kromě té jediné správné, Bohem dané a neměnné.

Multikulturalismus neselhal. Selhala jen schopnost islámu se multikulturalismu přizpůsobit. Nesvádějme to na všechny ostatní.

Vyšlo v MFDnes

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Tužka napsal(a):

Tužka napíše, děkuji, pane autore, potěšilo mne, "že Evropa nespí spánkem blažených a nevědoucích". Dík, Tužka.
22. 02. 2011 | 09:47

milo napsal(a):

Těžko říci, co určuje explozivní civilizační vzestup nebo zánik.Vzpírám se zcela uvěřit tomu, že jedním z faktorů onoho vzestupu může být specifické barbarství (kulturní, intelektuální, zvykové) jemuž není vzdáleno nic fyzického. Asi to tak je. Na straně druhé, na straně těch ustupujících .... je nic (bez identity, bez energie a cílů). Jsme to my ? S jistou nadějí sleduji záchvěvy snahy bránit se větší pevností.Sem patří autor S. Jeho argumentace je relevantní.
22. 02. 2011 | 09:55

petřík napsal(a):

možná jde jen o to, že si (jako Evropané, organismus složený ze stovek milionů "buněk") začínáme vytvářet první protilátky, obranné prvky proti agresi, které stávajícími prostředky nejsme schopni zvládnout.

Se závěrem se dá souhlasit: multikulturalismus je jediná rozumná varianta, jak se vzájemně aspoň zhruba snášet a tolerovat. Ale netolerance postupně vedoucí k otevřené agresi se tolerovat nesmí, proti agresi se musí postavit stejně účinná obrana, jinak jdeme jako civilizace pod kytky.
Evropané už přestávají mlčet a pokryteckou masku politické korektnosti začíná shazovat i jejich (naše) vrchnost. Sice pozdě, ale aspoň že vůbec...
22. 02. 2011 | 09:59

Sladký napsal(a):

Národ (Unie národů či dokonce celá civilizace) která se nebrání růstu cizorodého a v podstatě nepřátelského prvku a jeho a destruktivní aktivitě je na tom podobně, jako člověk postižený ztrátou imunity.
Nebudeme-li se bránit,dříve či později nás čeká osud Srbů v Kosovu.Taková je pravda, taková je skutečnost, kterou nemohou zastřít sebehumánnější a sebesofistikovanější a sebemultikulturnější řečičky.
22. 02. 2011 | 10:06

Sladký napsal(a):

Ještě jinak, stručněji.Tolerantně se lze chovat pouze k tolerantní kultuře, nikoli ke kultuře netolerantní.
22. 02. 2011 | 10:10

Tomáš napsal(a):

Multikulturalismus je zajisté špatný a nezmění na tom nic, ani plkání senilního dědka.
22. 02. 2011 | 10:21

Tenco napsal(a):

"....Nevertheless, social conflict and rejection on the part of society has
more to do with the very rapid growth of immigration in Spain than with issues
relating exclusively to the religious factor....."

http://www.microconflict.eu/publications/PWP8_PB_JML_LT.pdf

"...Slovem kultura (cultura, příčestí trpné latinského colere, pěstovat, tedy „co je pěstováno“)
Příchozí imigranti z jiných kultur se musí akulturovat, tj. osvojit si nezbytné minimum hostitelské kultury, často však vytvářejí poměrně uzavřené skupiny, které pak žijí na okraji většinové společnosti. Proto nabývají na významu pokusy o multikulturní výchovu, tj. výchovu k pochopení kulturních rozdílů. Že by však různé kultury mohly úplně splynout a vytvořit jedinou světovou kulturu není pravděpodobné a zřejmě ani žádoucí...."

"Spolupráce neboli kooperace je druh sociální interakce. Jedná se o základní formu sociálního chování. Spolupráce znamená společné úsilí zaměřené na dosažení prospěchu všech, kteří se na něm podílejí. Opakem spolupráce je konkurence..."
22. 02. 2011 | 11:06

honolulu napsal(a):

CO SE TO DEJE ??
Pan Sladky pise velmi logicky presto, ze patri k levici. A dokonce i Tencokyda Hnuj se smotal na solidni vety. (ZAZRAK ! Asi prestal pozirat muchomurky.))
Tak, kdyz konecne vite, ze barbari, kteri prijdou do Evropy se musi chovat podle kultury svych novych domovu, tak jedte zasahnout do Strakonic. (Nikdy jsem tam nebyl....)
Tam ziji dva ultra hlupaci, kteri vzbudili smich a udiv cele Ameriky.
Projevy Ivany Rihove z radnice a Pavla Vandryse nekdo velmi zlomyslny prelozil do anglictiny a ta vesnice v pripade valky bude bombardovana kvuli nim.

Prosadili mesitu vedle kostela, ktera ma byt 3x vyssi a byty pro 2 druhy Muslimaku atd... Ti vesnicane se tam maji na co tesit. Budou vzpominat na Cigany s povzdechy nostalgie.

Tencokydo, bez ucit barbary z Afriky se "socialne chovat". Zaslouzis si ten udel.
22. 02. 2011 | 12:28

Čochtan napsal(a):

Miluji multikulti.
Miluju italskou picu a Pavarottiho, švédský nábytek, finskou vodku a Sibeliuse, maďarský uherák a klobásy, španělský koňak a Cervantese, italskou šunku z Parmy a Verdiho, francouzské sýry a impresionisty, holandskou Goudu a malíře,.... prostě miluju evropskou multikulturu.
Neexistuje důvod, proč si pouštět do už tak přelidněné Evropy něco tak bytostně cizího (a odporného) jako jsou černoši, arabové pakistánci, muslimové, ... nepotřebujeme je !
Neexistuje právo neevropanů cpát se a usazovat v Evropě !
22. 02. 2011 | 12:30

Tenco napsal(a):

ad Čochtan
http://www.associatedcontent.com/article/1765964/the_human_migration_homo_erectus_and.html

Máme všichni docela velké štěstí, že Čochtan and his voices nežili už tehdy. :)))
22. 02. 2011 | 12:41

Vysedlina pathologická napsal(a):

Bohudíky. Potěšitelná zpráva.
22. 02. 2011 | 12:50

Čochtan napsal(a):

Tenco,
a co má bejt ? Všechno má svůj čas. Doba stěhování národů je už dávno pryč. Teď jsou jiné časy. Ten tvůj "argument" je pěkně pitomej.
22. 02. 2011 | 12:55

honolulu napsal(a):

Pane Kuras,
Vy jste nas clovek, tak se radej prestehujte k nam do USA.
Londyn zacina vyadat jako Nairobi. Ulice jsou plne nejskaredsich ksichtu na svete. Varit v restauracich neumi. Vsechno tam chutna jako papumdekl. Slunce tam nesviti. Prsi tam jako ve Vancouvru. Po prichodu lidozroutu-kriminalniku z Kenye do Londyna je to tam rasove a kulturne zapraseno... Vino tam neroste a pivo je stejne jako curanky od opic.
Podle predpovedi nasich modernich carodejnic ta zeme bude znicena za 25 let. Ani penzi tam potom nedostanete. Napsal bych vice, ale nekdo by si mohl myslet, ze mam sklon k negativizmu.
22. 02. 2011 | 13:00

honolulu napsal(a):

Ja zde prohlasuji, ze souhlasim s panem Ing. Cochtanem Na 100 %.
Ma logiku, inteligenci a realisticky pohled na svet.
Tencokydo bez ocistit boty panu Cochtanovi za to, ze se ti snazi vysvetlit co znamena byt Evropan.
22. 02. 2011 | 13:08

Tenco napsal(a):

ad honolulu

http://www.viewlondon.co.uk/pubsandbars/real-ale-pubs-in-london-recommended-London-62.html
:)))))
--------------------------------------------
http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20080818131459AAVjPuH
:(((((
------------------
http://en.wikipedia.org/wiki/Reinheitsgebot
:)))
------------------------

Katolický princi, a co Ufoni - ti jsou v Londýně též nanic ?
:))))
22. 02. 2011 | 13:14

Čochtan napsal(a):

Zdravím, Honolulu !
Jestli chceš okusit opravdu špičkové pivo, udělej si pár měsíců dovolenou a projeď si Bavorsko. Tedy Bayern a Franken. Frankové mají skvělé malé pivovary, často jen pro jednu vesnici a blízké okolí, nemusí to být zrovna klášterní pivovar v Andechsu u Mnichova. I když mniši to umí vařit !
V Britanii piju jen whisky. Pivo tam nestojí za nic.
V Kolíně pít pivo je šok. Přinesou ti to ve skleničkách, které připomínají zkumavky, obsah 0,2 l. Říká se to mu Kölsch, a je to "horní kvašení". Pořád lepší než voda z Rýna.
Hnojaře neber vážně, mně připomíná vzorného uvědomělého pionýra Morózova, takovou tu kreuturku z 50.let. Pořád se najdou na světě blbci.
22. 02. 2011 | 13:30

Čochtan napsal(a):

Pardon, překlep, kreaturka je správně!
22. 02. 2011 | 13:33

Tenco napsal(a):

ad Čochtan
... a primitivní zbabělci, kteří umí druhého osočit pouze anonymně a to ještě ve 3. osobě jedn. čísla - takoví místní neandrtálci z bavorských hospod nižší cenové skupiny, kteří tam den co den slimpají eurosračky a nadávají nad poměry.
Mají plnou hlavu nápadů , co udělat s muslimy, ale přitom jsou rádi, když jim nějaký turista z Orientu nechá v popelníku špačka.
Nejhorší je, když se takový povaleč nepozorovaně dostaně k internetu.
To pak jen prudí a prudí a prudí.., že Čochtan ?

Real ale je pivo svrchně kvašené. Tolik ke Kölsch a ale.
Nedoporučuje se, aby jej, tedy ale, pili slimpalové, zejména z Bavorska - a pokud je takový slimpoň navíc jen obyčejný přivandrovalec z Čech, který si na Němce jen hraje, tak těm se nedoporučuje ani aby vypíjeli zbytky , co zbudou v pubech po hostech z arabských zemí.
Mohli by z toho dostat kulturní šok a začli by pak kecat nejen do věcí, o kterých si utvořili názor na základě četby bulváru, ale i do věcí , po kterých jim nic není. :)))
:))))

A lkoholiky je potíž.
Člověk, pokud není pod párou už v poledne, s nimi totiž nemůže a nemůže navázat normální rozhovor. Že , Čochtan ? :)))
22. 02. 2011 | 13:50

Tenco napsal(a):

re : S alkoholiky je potíž ...Čochtan atd. je pak již správně. :)))
22. 02. 2011 | 13:52

Čochtan napsal(a):

Je to možný aby někdo byl takový xxx jako Tenco ? Pane Stejskale, já vím, že máte plné ruce práce s tou "interpelací" v ND, ale opravdu, musíme si nechat líbit takové Tenco-cancy ?
22. 02. 2011 | 14:39

honolulu napsal(a):

Pane ing. Cochtane, dekuji pojedu to vyskouset. Tento rok jsem si naplanoval Boundary Waters Canoe Area. Snad pristi rok.

Jezis/Maria, ten je hloupej ten Tencokyda Hnuj a posledni dobou i "prtatej", asi zas serlal neco jedovatyho. Az to v Evrope vyhrame, poslu ho v kleci na Okovango (Botwana) mezi jeho zivocichy.
Vedci tvrdi, ze jsou tam nejinteligentnejsi opice v Africe. Snad se tam neco nauci.
22. 02. 2011 | 14:43

Čochtan napsal(a):

Pane Honolulu,
Tu Boundary Waters Canoe Area Vám závidím. Já jsem kluk křetěnej Vltavou a odchovanej Sázavou, to je holt jiná voda. :-((( No co, kdybyste jel do Bavorska, specielně do Mnichova, ozvěte se. Ušetříte si hotel.
22. 02. 2011 | 14:51

Karel Mueller napsal(a):

Pane Kuras,

trochu bych upřesnil, co jste napsal. Multikulturní a multietnická společnost v jednom státě může fungovat jen ve dvou případech:

- Etnicky a kulturně se liší zanedbatelně.
Příklad: Vezměte si vesnici, kde budou žít zástupci středoevropských národů, kteří by k sobě měli mít hodně blízko.
Určitě se dohodnou, ale i tak tam nejspíš budou různé animozity, prostě to "nebude ono".
- Je dostatek místa, aby mohly žít izolovaně vedle sebe. Takto vznikly USA, např. praktiky celý severozápad je složen z potomků Němců, GB a Skandinávců. Ve městech máte celé čtvrti založené na etnické bázi, jeden k druhému neleze. A samozřejmě musíte mít jednotná pravidla platná pro všechny.

Čím jsou lidé víc etnicky vzdálenější, tím se výrazněji liší i mentálně. Nikoliv jako jedinci, ale jako celek. Kdyby tomu tak nebylo, tak by ony čtvrti v amerických velkoměstech dávno zanikly.
22. 02. 2011 | 14:53

honolulu napsal(a):

Tencokydo,
nikdo Te nama rad ! Lide ti nadavaji z leva z prava. Z Australie i z Evropy. Ja ti nadavam z USA a budu v lete i z Kanady.
Dokonce i devcata Ti nadavaji, ze jsi ostuda na aktualne Cz a ze jsi primitiv a vcera jsem i cetl, ze jsi sexisticke prase.
A ty znovu a znovu a znovu se vnucujes. SPLACHNI SE, kdyz Te proplachnou pres Industrial Sewage Treatment Plant, tak i Ty se promnenis ve vonavku.
22. 02. 2011 | 15:03

voroshilov napsal(a):

Honolulu:
Co bys jezdil do zaplivanych bavorskych pivnic kde jeste maji pamatnou zidli Adolfa?Cela ta Evropa je skoro vsude stejna-nuda!
Prijed k nam do Ruska,hory rybareni priroda krasne divky a jeste vodocka se solenymi okurkami a spekem s cesnekem-idealni zakuska,prirodni potraviny a ne vase umela chemie,pozijes s mesic v dobre rodine nebudes chtit se vratit!
Karel Mueller:
O tech americkych cernosich-oni jsou blizko mentalne bilim americanum protestantum ale maji nacionalni idei fix:Pomstime se bilim za nasi otrokarskou minulost,a vlastne maji pravdu.
22. 02. 2011 | 15:06

honolulu napsal(a):

Pane Karle Mueller,
to je vyborny postreh, to co jste napsal - 14:53.
Presne tak vypada Amerika. Je to zakon prirody s tim se neda nic delat.

Pane Cochtan,
diky za pozvani, ale posledni dobou me to nejak tahne do prirody a samoty. Snad nekdy priste. Na YouTube jsou z toho kraje urcite nejake zabery. Moznost lodickovani (canoe) je tam velka. Videt vse, se vsak neda. Je to 1600 km vodnich cest mezi lesy ostrovy zakruty atd...Musim koncit pro dnesek, uz je 9:30 musim z domu. Preji prijemny vecer Vam a panu Muellerovi.
22. 02. 2011 | 15:20

honolulu napsal(a):

No to je prekvapeni i marsal Vorosilov me zve, Dekuji Ti muj budouci spolubojovniku za zachranu civilizace v Evrope, udelal jsi mi radost. Musim dnes koncit povinosti volaji....
22. 02. 2011 | 15:26

Tenco napsal(a):

honolulu
Starouši - to je věc , ten laptop z gumy , co ?
Nejde a nejde rozkousat....
Ty, a tu plastovou myš, co ji v tvémm klecovém lůžku zapomněli minulý týden - už šla ven ?
To muselo ale bolet, ne ?
A vyšel konečníkem nejdřív kabel, anebo myš ? :))

No nic, nech se přebalit a běž si hrát se štěrkátkem.
:)))
22. 02. 2011 | 15:35

vojtěch napsal(a):

Docela by mě zajímalo, co si říkalo těch pár Germánů, co tady žili někdy v 5. a 6. století. Co si mysleli při pohledu na špinavé slovanské přivandrovalce odkudsi z Asie... Nemohlo to být něco jako: "Co tu chce ta svoloč? Co se sem k nám cpe taková špína, ať zůstane tam, odkud přišla!"
22. 02. 2011 | 15:36

Karel Mueller napsal(a):

Pane honolulu,

zdravím a děkuji za ocenění, Pokud by jste cestoval a stavil se i v bývalé vlasti, tak se ozvěte :-), Liberecký kraj patří k nejhezčím koutům i v ráci Evropy.
22. 02. 2011 | 15:37

Karel Mueller napsal(a):

vojtěch:

V těch dávných dobách se Slované a Germáni lišili zcela nepodstatně. To si spíš pár století předtím mysleli o Germánech antičtí Římané a v té době vcelku právem.
22. 02. 2011 | 15:53

voroshilov napsal(a):

Karel Mueller:
Rimane ty Germany pozvali sami protoze je nemohli uplne pobit chteli z nej udelat civilizovane zoldneri rise a tak udobrit kmenove krale,ten napad se rimanum nevyplatil...
22. 02. 2011 | 16:30

Silvie napsal(a):

Jako naivní troubové mi přijdou všichni, kdo jsou nadšení z revoluční vlny probíhající islámskými zeměmi, a kteří blábolí cosi o "demokratizaci". Tyto země se zcela jasně zradikalizují, jedinými stranami schopnými organizace jsou zde strany radikálních islamistů. Co to bude znamenat pro Evropu je zjevné již nyní - příliv hladových imigrantů a vzestup surových teroristických útoků. Nic pozitivního to nepřinese, bylo lepší, když muslimy drželi jejich vůdcové pevně u huby.
Jinak mám značné výhrady proti tomu, aby EU dala 2 miliardy euro na poskytnutí komfortu tuniských ilegálů(ale si mi to nebude nic platné). Nechť je laskavě deportují zpátky. Sami Italové mají obrovské ekonomické problémy, dívám se často na jejich publicistické pořady a je vidět, jak životní úroveň lidí (zejména na jihu) prudce klesá. Proč by měli dotovat ilegály a ještě k tomu muslimy? Nás se to samozřejmě týká taky.
22. 02. 2011 | 16:40

Čochtan napsal(a):

Vojtíšku,
já tě obdivuji, jak ty jsi pokrokový a uvědomělý ! Jak vzorně sereš do vlastního hnízda ! Nepochybuji, že staří Germáni, kdyby tě viděli, že by je napadla tvoje věta o svoloči. Ještě, že jsi tehdy nežil, to by měli Češi ostudu na tisíc let. Jak jsi moudrý a multikulturní ! Ouplnej kocáb, jenom štěkat !
22. 02. 2011 | 17:24

Zacheus napsal(a):

To autor. Za takový článek Vás jistě nepochválí jeden pan profesor, který nás tady opakovaně přesvědčuje o opaku ( s úžasnou schopností ignorovat a vytěsňovat fakta, která se nehodí pro jeho verzi - naposledy to snad takto bravurně dokázala Warrenova komise při vyšetřování atentátu na Johna F. Kennedyho). Ale možná že dotyčný bloger ( který se neváhal zmínit o trestně právních aspektech v polemice se svým názorovým oponentem- arabistou,který na rozdíl od něho má v tomto směru určitě hlubší vzdělání) už konvertoval na islám a příští blog, reagující třeba na Váš článek, nám pošle z výcvikového střediska v Pakistánu: -).
22. 02. 2011 | 18:57

Karel Mueller napsal(a):

Voroshilove,

Afroameričané (jak se jim korektně říká) k bílým Američanům tolik blízko nemají, Holywoodem se nenechte tolik ovlivnit. Jinak by černošská gheta - jinak se to nedá nazvat - už dávno zmizela. A to jsou podporováni v rámci tzv. pozitivní diskriminace.

Pokud jde o Germány ve starém Římě: Římané si je tahaly jako otroky (hlavně ženy) a především měli zájem o jejich válečníky - Pretoriánské gardy císařů se skládaly hlavně z Germánů.

V té době ovšem Germáni žili v podstatě v kmenově uspořádané prvobytně pospolné společnosti, Římané představovali vrchol civilizace.
22. 02. 2011 | 20:44

Libor napsal(a):

Zase jsem si po čase užil velmi kultivované diskuze na serveru Aktuálně, určeném k výměně názorů a argumentu :-) Diskuze o "muslimech" tady často vypadá jako v německé hospodě roku 1938 o židech. Obávám se však, že tak vyspělá zdejší společnost jako tradičně je asi v nenávratnu a úroveň jste dokázali ještě pozvednout směrem dolů. Tak si odplivnu a jdu.
22. 02. 2011 | 20:52

Libor napsal(a):

Dodatek: Aby to nezůstalo jen na diskutujících a serveru, o správnou pohodu německé putiky z 1938 se starají především vybraní blogeři. :-)
22. 02. 2011 | 20:57

Karel Mueller napsal(a):

Libor:

Pokud jste onen Libor, se kterým jsem se setkal na blozích už před lety :-), tak vím, že jste přesvědčený idealista.

Chtěl bych Vás tedy upozornit na jednu věc: Multi-kulti není partií levice. Je to zcela jiná partie, která se vymyká z rukou ... určitě si dosadíte.
22. 02. 2011 | 21:12

honolulu napsal(a):

Pane Libor,
jsem velmi potesen, ze jste si vsiml vysoke mentalni urovne zdejsich diskutujicich. Kdyz nas navstivite castej, tak s nami i dusevne POROSTETE - trpasliku. Treba se zde dozvite, ze pred nekolika hodinami
byli zabity dva manzelske pary sportovcu - krestanu - Yachtaru
ve vodach Indickeho oceanu.
Kdyz nebudete lizat zadky islamskym teroristum a piratum, tak nejen, ze nebute mit "Brown Nos," ale budete i lepe videt do sveta pres nezamlzene bryle hnedo rudymi vypary.
Kdyz nevite co se deje, tak neposuzujte..
22. 02. 2011 | 21:29

Gerd napsal(a):

Potíž multikulturalismu a soužití s muslimy není v v islámu. Korán je natolik vágní, že umožňuje na většinu věcí několik zcela protikladných výkladů. Něco jako Nostradamova proroctví. Výjimkou je pouze jedna část, která hovoří o povinnosti muslimů šířit islám všemi prostředky. Díky tomu se jedná o nesmiřitelnou ideologii na úrovni nacismu.
Pravdou též je, že Mohamed, prorok Arabů by byl dnešní optikou považován za pedofilního (měl devítiletou manželku) epileptika. Korán je svou podstatou neměnný, výklad si osobuje jen úzká vrstva immánů, takže naděje na mírumilovné soužití s muslimy je možná jen v případě, že opustí striktní verzi Koránu a některé jeho pasáže prostě odmítnou. Což je pro pravověrného muslima hřích.
S islámem se zkrátka žít nedá. Přesvědčila se o tom kultura byzantská, kmenová zřízení černošských kmenů, židovská společenství i křesťanská společenství. Neexistuje jediné, které by si islám nechtěl podrobit. Dokonce i budhisty, vzor snášenlivosti, považuje za nepřijatelné.
Protože neumí s ostatními žít, musíme počkat, až dojde ropa v muslimských zemích a ztratí tím svou sílu.
Německý i český, stejně též i evropský multikulturalismus má jednu nevýhodu. Neumí rozlišit lidi na dobré a špatné, aniž by rázem nebral v úvahu polehčující okolnosti. Nešťastné dětství, křížové výpravy v případě islámu, apod.
Islámu se má křesťanská civilizace neustále omlouvat za křižácké výpravy. Ale kdy se muslimové omluví za své vpády do Evropy? Kdyby je nezastavili Frankové u Poitiers nebo rakouská armáda s Poláky u Vídně, splnil by se muslimům sen o muslimské Evropě.
Je tu jediné řešení, vyhlásit, že neplatí pozitivní diskriminace z hlediska rasy a národnosti (všechny rasy jsou si rovny) a zločince pozavírat bez ohledu na národnost.V případě přistěhovalců je poslat zpět tam, kde křivá šavle islámu je na státních vlajkách.

Pěkný večer
22. 02. 2011 | 21:51

Fialenka napsal(a):

Tý jo, Sarkozy doporučil promíchání ras. To by mě zajímalo jak by takové doporučení v praxi mělo vypadat. Jen by míchání veřejně doporučil a lidi by ho poslechli, nebo by vydal zákon, podle kterého by si každý druhorozený musel vzít někoho z Afriky?
22. 02. 2011 | 22:45

honolulu napsal(a):

Hey, pane trpasliku, LIBORE !
Clanek pana Gerda - 21:51 !!!!! - a vsechny clanky pana Muellera si prectete nekolikrat, aby jste vedel o co kraci !

Az jednou prijedu do Ceska pane Mueller, bude se citit POCTEN prilezitosti se s Vami setkat. Dekuji Vam za pozvani na Liberecko. Zatim Ahoj, a drzte se pri zdravi !
22. 02. 2011 | 23:04

honolulu napsal(a):

Pani Fialenko,
ja si myslim, ze ten zabozrout - Sarkozy je CVOK ! Ja miluji pouze belosky ! V tom multi-kulti spolku blaznu, se jeste dockame toho, ze mi nekdo bude poroucet "michani" s nejakou skaredkou z Konga.
Tato predstava sama o sobe zarucuje impotenci kazdeho zdraveho chlapa.
22. 02. 2011 | 23:14

Tupelo napsal(a):

Gerd: s Vasim poslednmim odstavcem bych souhlasil, az na to ze i zminene vystehovani by se melo tykat vsech, nejen muslimu.
Nevim jestli ma prilis cenu se divat na nekdejsi udalosti soucasnou optikou: jisteze by Mohamed skoncil jako pedofil v lochu, ale ani v pripade Jezise neni jiste jestli by dnes neskoncil jako dozivotni chovanec psychiatricke lecebny (treba kdyby lital po kostelech a vyhanel z nich nektere dnesni farizeje, kupujici si cistotu za odpustky). Mozna ze uplne nejvic by ho za jehu naivitu, smirlivost, lasku k lidem, umerenost, neoplaceni nejvic nenavideli lide, kteri dnes nejvic rinci zbranemi, ve svem svatem nadseni v boji proti muslimum, casto se zastitujic slovy o krestanskych zakladech Evropy (tedy neceho primo odvozeneho z jeho jmena).
Tezko rict jestli se neda zit s islamem (ma osobni zkusenost je neutralni, pripadali mi stejni jako ostatni lide v praci (omluvu za krizacke vypravy po me nechtel ani jeden ;)); v sousedstvi jiz zilo pomerne dost, jednou za rok si udelali hlucnejsi slavnost, kterou oznamili dva tydny dopredu, i s omluvou za pripadne nepohodli; nas soused, nejspis bezverec, delal hlasitejsi house party minimalne jednou do mesice; treba se ridil lunarnim kalendarem ;)) Na cem se urcite shodneme je ze se neda zit s fanatikama, jakehokoliv typu.
Ani muslimove neziji ve stredoveku, tedy jejich vetsi cast, budou mit cim dal vetsi pristup na internet, satelitni TV, moznost sledovat jak je vetsinove nahlizeji ostatni, spousta jich ma zkusenosti ze zapadniho sveta, cim vic budou pritomny i tyto vlivy, tim min budou pod vlivem fanatiku a tim mene budou mit chut se vracet do onoho stredoveku a vzdavat se svobod, ktere jednou ziskaji. Nepujde nejspis o rychly proces, tak jak bychom si prali, urcite bude dost prekazek ze stran fanatiku ve forme nasily a mozna vyvoj nepujde uplne presne smerem, kterym bysme chteli aby sel, ale sance na to aby islam zapadl do moderni doby tady je.
Preji hezkou vecer.
22. 02. 2011 | 23:36

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Tupelo, pane, četla jsem si a zasnila se,..napsal jste to moc hezky. Nevím, jak Vy, třeba Vám Osud určil "rajskou cestu životem", takže nemáte žádné špatné zkušenosti. Já vím, že život není peříčko, vztahy, i ty třeba mezi lidmi v jednom městě nejsou roky ideální. Pro život je třeba mít víc scénářů, já vždy mluvím o třech. Ideální. Pak ten, kde to bude padesát na padesát, polovina půjde dobře, polovina se nepodaří. No a ten poslední je katastrofický, samo slovo katastrofa říká, jak to dopadne. Můj dědeček mi říkal,... buď pořád ve střehu a nevěř kdejaké pohádce, některý lidi jsou ****** prodejný. Já se tím řídím,.. a vyplatilo se mi to. Přeji klidnou noc a krásné sny, třeba, jak se bílížlutíčerníajakýkoliv, držíme kolem ramen a procházíme se ,...kdekoliv, prostě všude na zeměkouli. Jako sen si to lze splnit. A ráno, ráno záleží na nás a taky na těch kolem nás, a to je někdy právě kámen úrazu. Tužka a úsměv, prosím.
23. 02. 2011 | 00:37

Martin Konvička napsal(a):

Výborný článek.
23. 02. 2011 | 02:30

Martin Konvička napsal(a):

milo, ale i mnozí jiní:

K té slabosti, ustupování, ochotě se bránit.
Ono je to tak: nikdo se "za nás" bránit nebude.
Za ně taky nikdo neútočí.
Útočí oni - sami, bránit se musíme my - sami. Je to síť proti síti.
23. 02. 2011 | 03:10

Čochtan napsal(a):

Kdo "sní sen" o islámské Evropě, je můj nepřítel, a musí zemřít. Přes to vlak nejede.
23. 02. 2011 | 08:19

Tupelo napsal(a):

Tuzka: dekuji Vam za komentar, rek bych ze muj zivot je celkem prumerny, sem tam starosti, pak zase radosti, nahle problemy odkud bych je necekal, nekdy zase naopak prijemna prekvapeni. Takova normalka, kterou asi zije kazdy a jsem opravdu rad ze zatim zadne velke rany neprisly.
S temi scenari mate pravdu, akorat bych jejich pocet zvysil ze tri na nekonecno ;) - myslim ze nejen ze nelze zahrnout opravdu vsechny myslitelne varianty (obcas unikne zpocatku nepodstatny detail, ktery se pozdeji muze ukazat v nejakem ohledu rozhodujicim (zni to jak z tolkiena, ale mam na mysli spis teorii chaosu), ale sem tam se mozna ani neda dobre pripravit na zname scenare. Ale rozumim Vam (aspon doufam) jak jste to myslela. Zvlast politici, jejich analyticke tymy, by melo byt pripravene na mozne varianty - ale ani oni s celym svym zazemim, financemi, zpravodajskymi sluzbami nedokazi nijak zvlast predikovat mozne varianty vyvoje, viz. nejiste lavirovani americke politiky pri zacatku udalosti v egypte - nebyli pripraveni, vypadalo to ze absolutne s takovym vyvojem nepocitali.
Musim ted bohuzel koncit, nekdy priste muzeme rozebrat jaka mozna rizika (a take snad sance) oba vidime v deni v arabskem svete a co s nimi.
Jeste jednou dekuji za slusnou odpoved a mejte se hezky;)
23. 02. 2011 | 09:27

Tenco napsal(a):

ad Čochtan
http://www.holocaust.cz/cz2/resources/documents/antisemitism/nazi/hitler19190916

Povšimněte si prosím, že ani Hitler/v roce 1919/ neuvažoval, že by chtěl hubit ty, kdo o dalším mírovém soužití s Židy pouze sní.
/Čochtan - 23. 02. 2011 | 08:19 /
23. 02. 2011 | 09:55

Čochtan napsal(a):

V roce 1919 byli Židi Evropani. Významní spolutvůrci evropské kultury, vědy, techniky a ekonomiky.
Islám je dobyvatel Evropy a nepřítel evropské kultury. Už 1300 let. Kdo není ochoten se bránit okupantovi a agresorovi, ten je sebevrah. Já sebevrah nejsem.
23. 02. 2011 | 10:12

Čochtan napsal(a):

P.S.
Tenco, buď tak laskav a neber si mě do tvé hloupé rudé tlamy. Nestojím o tvé kecy.
23. 02. 2011 | 10:13

Tenco napsal(a):

ad "Ing." Čochtan

Citace : "Tenco, buď tak laskav a neber si mě do tvé hloupé rudé tlamy"
--------------------------------
Nástroje propagandy /výběr/:

Cejch - druh citově zaměřeného slovního a myšlenkového krátkého spojení./má na svědomí miliony lidských životů - stačí vzpomenout holokaust/

Falešné dilema, trilema - nabízí pouze dvě, tři možnosti.Falešné dilema, trilema - nabízí pouze dvě, tři možnosti.
----------------------------------------------
"....Prohlubování ekonomické krize vedlo k rozpadu společenské struktury a k rozkladu politického systému výmarské republiky. Proto v letech krize rostly agitační formy sociálního protestu, které rozbily tradiční třídní solidaritu. Odbory nebyly schopny převzít funkci prostředníka mezi kontrastními zájmy buržoazie a nezaměstnaných dělníků. Prakticky nefunkční společenský systém nemohl napravit následky krize a umožnil tak nástup sil, které směřovaly k rozbití demokratické republiky.
Jednotky úderných oddílů SA (Sturm-Abteilungen) nenesly svůj název od začátku. 3. srpna 1921 Hitler vydal výzvu k založení tělocvičného a sportovního oddílu, který by jako beranidlo hnutí měl chránit osvětovou práci NSDAP. Činnost SA se realizovala v ochraně sálů při veřejných schůzích NSDAP. Příslušníky SA byli propuštění vojáci z armády nebo z dobrovolných sborů (Freikorps) a také mladíci, kteří měli rádi nepokoje a nenáviděli komunisty.
Polovojenské formace Národně socialistické strany SA pod vedením Ernsta Röhma do ulic přinesly metodu přímé akce a terorismu proti všem politickým protivníkům. V této strachem prosycené atmosféře bylo moudré ustavit tělesnou stráž. Ernst Röhm vytvořil vůdcovu ochranku Stosstrupp Adolf Hitler (úderný oddíl), který byl součástí SA.
4. listopadu 1921 jednotka SA poprvé zasáhla poté, co se Hitler dověděl o připravované provokaci rudých. Tehdy svým mužům řekl: "Dnes budete muset poprvé naostro zachovat věrnost hnutí. Žádný z nás neopustí sál, ledaže by nás odtud vynesli mrtvé. Kdo zbaběle uhne, tomu osobně strhnu pásku z rukávu a vezmu mu odznak". Několik dní po srážce, v níž jednotka SA splnila svůj úkol, Hitler hovořil o "křtu ohněm"...."

http://derp.blog.cz/0707/narodni-socialismus
23. 02. 2011 | 13:23

Tenco napsal(a):

"Zastaralost nelze vymýtit pouhým urychlením změn ve struktuře nebo pouhým zpomelením změn ve funkci. Je jasné, že ani totální konzervatismus, ani totální dychtění po změně nejsou vhodné.
Lepší by snad bylo nějak oba myšlenkové návyky zkombinovat, než pěstovat pouze jeden z nich, ale soupeřivé systémy, jak známo, podléhají naprosto zbytečnému determinismu.
Rozhodnutí určuje spíše poměrná "síla" protívnníků, bez ohledu na vzájemnou sílu jejich argumentů.
Nekorumpuje ani tak "moc", jako MÝTUS "moci" . Již výše jsem poznamenal, že bychom se měli vyhýbat takovým kvazifyzikálním příměrům, jako jsou "síla", "energie", "napětí" /rozuměj pro popis mentálních jevů ale i jevů společenských /apod., a právě "síla" /power/ je jednou z nejnebezpečnějších....
...Útočník stěží dohlédne dál než k dichotomii mezi výhrou a prohrou. Jako šachový hráč, vždy podléhá pokušení udělat nějaký riskantní tah a dosáhnout rychlého vítězství. Kázeň vždy hledat ten nejlepší tah na šachovnici si lze obtížně osvojit, ještě obtížněji je KÁZEŇ UDRŽET.
HRÁČŮV ZRAK MUSÍ PRONIKAT DO VĚTŠÍCH DÁLEK, OBSAHNOUT ŠIRŠÍ SOUVISLOSTI..."

(G. Bateson : Mysl a příroda, nezbytná jednota /1979/)
------------------------------------------
,Vůdce nařídil, my provedeme." (motto nacistických pohlavárů)
23. 02. 2011 | 13:27

vojtěch napsal(a):

Milý Čochtánku!

Netuším, kde se v Tvé ženiální mysli vyloupl dojem, že seru do vlastního hnízda. Jen jsem poukázal na to, že před námi tu byli jiní a po nás tu také budou jiní.

Tak to zkrátka chodí. Nevidím v tom nic katastrofálního - konec konců naše civilizace se v dobrém i zlém do dějin obtiskla asi víc než kterákoli jiná. Buďme na to hrdí, ale nemysleme si, že jsme završením nějakého vývoje.

Nejsme. Jestli tu po nás budou žít muslimové nebo vyznavači FSM, je mi celkem fuk. Jen nemám - narozdíl od Tebe, milý Čochtánku - potřebu třást se doma pod peřinou děsem ze zástupu zlých Arabášů, kteří se s kinžály v rukou jen třesou na to, aby Ti uřízli koule.

Pokud nějaké máš.
23. 02. 2011 | 16:55

hovorka11 napsal(a):

Bohužel s odsupem času musím upozornit jako nevěřící, že mám jasný názor- církev u nás velmi napomáhá nenávisti na středním východě vůči křesťanům !
Problémy křestanů se projevují v místech, které jsou okupovány a vedeny války pod hlavičkou "křesťanských hodnot".
Současná situace jasně ukazuje pokrytectví při v Čechách podporovaném zabírání území okolo Izraele a vyháněním místních obyvatel s bouráním jejich domů (vetována odsuzující rezoluce od USA) a církev nijak neapeluje!
V dnešní době nejde v arabském světě díky internetu utajit tyto skutečnosti mezi tamními obyvateli. Velké pobouření a případné násilí se tak zástupně objevuje na křesťanech v státech, které jsou okupovány a ve státech, kde žijí etnicky spříznění obyvatelé s postiženými !

Obracím se na všechny židy dobré vůle, aby přestali se štvaním u nás, aby nedovolili Izraeli pokračovat v zabírání a vraždách obyvatel okolo Izraele, aby zrušili útlak obyvatelstva okolo sebe a snažili se místo zneužívání vojenské slabosti okolních států s nimi jednat férově (teď po svržených diktaturách spolupracujících se západem to bude hůře možné zakrýt).
Musím připomenout, že i naši novináři byli vězněni v Izraeli za to, že pouze chtěli natočit reportáže v Gaze, která mě připomíná koncentrační tábor nejenom pro ty, kteří se nesmířili s vyhnáním, ale i všech obyvatel žijících okolo nich.
Obávám se, že situace u nás, nepochopení hrůz holocaustu, jako dějiné varování před genocidou, která může vzniknout kdekoliv a kdykoliv při nedodržování základních hodnot není židovskou komunitou u nás vnímána.
Jsem zděšen, kam to štvaní proti arabům zašlo vzhledem k ekonomickým a ůzemním požadavkům.
Převracení současných křivd naruby by se nemělo stát vlastní židovským komunitám.
Díky takovému přístupu nelze očekávat, že arabské komunity s rodinnými vazbami začnou uznávat "křesťanské hodnoty" a proto je nutné přistěhovalectví do Evropy z arabských zemí zastavit.

Současný korupční stav u nás jen dokladuje, jak jsou propojené kanály vrcholné politiky- rozkrádání- demagogie- tvoření nenávisti.

http://www.novinky.cz/domaci/226338-vaclav-klaus-mala-ceska-hilsneriada-aneb-dalsi-pripad-diktatury-politicke-korektnosti.html
http://www.akce-dost.cz/20110119.htm

"Známý spisovatel a člen Židovské liberální unie Benjamin Kuras připomenul, že nejsou ohroženi pouze věříci, ale i lidé sekulární. Připomněl staré varování z doby nacismu: „Přišli pro socialisty, tak jsem se o to nestaral, nebyl jsem socialista, pak přišli pro židy, také jsem se o to nestaral, přišli pro katolíky, katolíkem nejsem, ale když přišli pro mě, nebyl už nikdo, kdo by mě bránil." „Největším kolaborantem se zlem je lidská lhostejnost," zdůraznil spisovatel.

Poradce premiéra pro lidská práva a zahraniční politiku Roman Joch připomenul, že křesťané jsou nejpronásledovanější komunitou na světě. Náboženská svoboda je lidským právem a ČR by se měla ještě s větší intenzitou o ní zasazovat i po světě. "
28. 02. 2011 | 10:18

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy