Vznikající pravicová vláda nepůsobí kompetentně

30. 06. 2010 | 11:16
Přečteno 8172 krát
Na základě informací o personálním složení připravované vlády a dohody o rozdělení ministerstev mezi koaliční strany lze konstatovat, že vznikající pravicová vláda není dobře odborně vybavena, postrádá bohužel zcela zastoupení žen, bude trpět slabou pozicí předsedy vlády a vyvolává obavy z možných střetů zájmů.

Pokud jde o rozdělení vlivu na jednotlivá ministerstva, nejvlivnější stranou nové vlády bude TOP 09, která určí politiku v oblasti financí, práce a sociálních věcí, zahraničí i zdravotnictví. Má tedy na starosti ministerstva, kde vládu čekají nejdůležitější reformní i rozpočtové kroky a ČSSD očekává, že navzdory pokusům o koaliční kompromisy zde bude realizován především program konzervativní a neoliberální TOP 09.

Nejvlivnějším mužem vlády nebude premiér Nečas, jehož vlastní politická strana obsadí jen méně významná ministerstva a bude mít ve vládě menšinu v poměru 6:5:4, ale ministr financí za TOP 09 Miroslav Kalousek.

Za vážnou chybu ČSSD pokládá fakt, že v nové vládě není ani jedna žena. Půjde tak s vysokou pravděpodobností o jedinou vládu v Evropské unii, kterou vytvoří výhradně muži. Spolu se zrušením ministerstva pro lidská práva tak pravicová koalice vysílá další jasný a negativní signál o tom, že není ochotna a schopna prosazovat principy rovných příležitostí a práv mužů a žen.

Většina ministerstev bude obsazena čistě na základě politického rozhodnutí bez jakýchkoliv odborných vazeb budoucích ministrů na problematiku jednotlivých resortů. Vládě tak hrozí nedostatek kompetence a tím i zvýšené riziko chybných rozhodnutí pří správě státu. Jde zejména o personální obsazení ministerstva práce a sociálních věcí, zemědělství, kultury, školství, dopravy a vnitra.

Obsazení ministerstva vnitra zástupcem strany Věci veřejné, jež je úzce napojena na bezpečnostní agenturu ABL, vzbuzuje podezření z možného střetu zájmů. Tím, že navzdory svým veřejně publikovaným pochybnostem svěřil premiér Nečas tento resort Věcem veřejným, zpochybnil hned na počátku závazky své vlády v oblasti boje s korupcí. Opravdu těžko je nyní může někdo brát vážně.

V zájmu omezení korupce a střetu zájmů je rovněž zcela nezbytné, aby se firmy, vlastněné podnikateli Vítem Bártou a Kamilem Jankovským, kteří byli jmenování do čela ministerstev dopravy a místního rozvoje, neucházely v příštích čtyřech letech o žádné veřejné zakázky, a to ani formou možných subdodávek. Nemělo by dojít k opakování příběhu bývalého ministra Aleše Řebíčka z ODS, jehož podnik díky veřejným zakázkám zázračně zvýšil svůj obrat právě v době, kdy Aleš Řebíček zastával v Topolánkově vládě funkci ministra.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

neo napsal(a):

Správně ///nejvlivnější stranou nové vlády bude TOP 09, která určí politiku v oblasti financí, práce a sociálních věcí, zahraničí i zdravotnictví. Má tedy na starosti ministerstva, kde vládu čekají nejdůležitější reformní i rozpočtové kroky //// tato strana má dle manažerů nejlepší ekonomický program.

///Nejvlivnějším mužem vlády nebude premiér Nečas, jehož vlastní politická strana obsadí jen méně významná ministerstva a bude mít ve vládě menšinu v poměru 6:5:4, ale ministr financí za TOP 09 Miroslav Kalousek. /// Pan Kalousek byl ohodnocen jako nejlepší ministr financí ve východní evropě.

///Za vážnou chybu ČSSD pokládá fakt, že v nové vládě není ani jedna žena. pravicová koalice vysílá další jasný a negativní signál o tom, že není ochotna a schopna prosazovat principy rovných příležitostí a práv mužů a žen/// Rovné příležitosti samozřejmě mají, výsledek už není o příležitosti.

////Obsazení ministerstva vnitra zástupcem strany Věci veřejné, jež je úzce napojena na bezpečnostní agenturu ABL, vzbuzuje podezření z možného střetu zájmů. Tím, že navzdory svým veřejně publikovaným pochybnostem svěřil premiér Nečas tento resort Věcem veřejným, zpochybnil hned na počátku závazky své vlády v oblasti boje s korupcí. Opravdu těžko je nyní může někdo brát vážně/// Pan Bárta prodal svůj podíl, vzdal se funkce ředitele i člena dozorčí rady.
30. 06. 2010 | 11:23

Sims. napsal(a):

To neo
fakt jste tak naivní?
30. 06. 2010 | 11:28

neo napsal(a):

Sims. :
z čeho tak usuzujete?
30. 06. 2010 | 11:33

Sladký napsal(a):

Neo,ty jsi opravdu velmi pozoruhodný fenomén.Tolik prostoty ducha u jedné jediné osoby se jen tak nevidí.Musím říct,že tvoje příspěvky čtu s rostoucím zájmem a netrpělivě očekávám každý tvůj řádek.
30. 06. 2010 | 11:33

Tencokida Hnuj napsal(a):

Toto jsou aktuální referenda na stránkách VV :

* Jste pro, aby byl chodec před vstupem na přechod pro chodce povinen rukou upozornit řidiče, že chce ...
* Jste pro zrušení Komunistické strany Čech a Moravy?

Slibované referendum ke vstupu VV do vlády se rozplynulo v ministerských obročích a příslibech veřejných penězovodů.

Strana VV je takto ještě nedůvěryhodnější než dnešní KSČM a případní voliči této strany v komunálních volbách by měli při vstupu do volební místnosti upozorňovat na své záměry máváním pravou rukou proti směru hodinových ručiček.

Z diskuzí na stránkách VV je cítit čaj o páté via Vesecká a její Klub osamělých srdcí seržanta Němce.

Z prvků přímé demokracie tak zbylo chování chodců na přechodu a zákaz KSČM.
A ještě :
http://www.vvshop.cz/

Nu, jestli to takhle půjde i s protikorupčním bojem , bude zde do doby, než vše vyřeší hyperinflace, docela teploučko a smrádek.
30. 06. 2010 | 11:34

Tencokida Hnuj napsal(a):

neo
Vy jste vážně buď naivka nebo fanatik.
V případě prvním Vás lituji, v případě druhém se Vás bojím.
30. 06. 2010 | 11:36

ld napsal(a):

Neo,

vy jste takový blogový Polívka; umíte vzbudit úsměv. Asi to nebylo vaším cílem, ale blahoslavení chudí duchem...
30. 06. 2010 | 11:38

patriot napsal(a):

Je úplně jedno, kdo sedí ve vládních křeslech.

Jak plyne z podstaty věci, politika je činnost zaměřená na převod peněz daňových poplatníků do soukromých kapes.

Politické strany jsou gangy soupeřící o přístup k těmto penězům.

Každý politik je úhlavním nepřítelem pracujícího člověka.
30. 06. 2010 | 11:39

Ibn napsal(a):

Líbí se mi vaše téměř každodenní blogové aktivity.

Zatím však jde spíše jen o okopávání kotníků.

Více by mne zajímaly konkrétní a konstruktivní oponentní návrhy, jakým jiným způsobem by problémy řešila ČSSD.
30. 06. 2010 | 11:39

hanah napsal(a):

Asi vůbec poprvé (a doufám že naposledy) musím dát Sobotkovi částečně zapravdu.
Privatizaci ministerstva vnitra a ministerstva pro místní rozvoj neměl Nečas dopustit.
30. 06. 2010 | 11:47

void napsal(a):

jsem zvedavy jakym zpusobem chteji kontrolovat obchod firem napojenych na Bartu, Jankovskeho + dalsi cleny Klubu angazovanych podnikatelu (coz je vlastne dalsi koalicni strana) a statu. na cestne slovo to u nas nefunguje, jine nastroje mi nenapadaji.
30. 06. 2010 | 11:47

martys napsal(a):

Sims, tencokidá:
jsem rád že nejsem sám kdo má na NEO podobný názor :-)
jemu prostě nedojde, že prodej firmy bratrovi dva dny předtím než se stanu ministrem je jenom finta, že kalouska vyhlásil nejlepším ministrem jenom Topolánek, k terý pak na něj ukázal co si o něm doopravdy myslí :-) a že společnost nejsou jenom manažeři, že ekonom. program se týká širších vrstev
30. 06. 2010 | 11:49

martys napsal(a):

hanah:
jak může někdo napsat: ...doufám, že naposled musím dát "někomu" za pravdu...?!
přece bud s něčím souhlasím nebo nesouhlasím....ale není to podle toho kdo to říká?!!!!!!!!
30. 06. 2010 | 11:50

void napsal(a):

jeste pro zajemce link na VV a jejich vzajemne vazby:
http://www.dfens-cz.com/vie...

myslim, ze jde o pekne shrnuti verejnych zdroju bez bulvarniho balastu. timto dekuji autorovi.
30. 06. 2010 | 11:52

Jedla napsal(a):

Ibn:

ČSSD by "problém" řešit nemusela, neboť problém neexistuje. Je uměle vytvořen pravicí:
1. Snížíme (absurdně) daně --> 2. Řešíme takto vzniklý schodek škrty
1. Škrty snížíme koupěschopnou poptávku --> 2. Prohloubíme krizi, způsobíme propad ekonomiky
1. Propad ekonomiky zvýší nezaměstnanost --> 2. "Řešíme" nezaměstnanost zrušením zákoníku práce a podporou černé práce a švarcsystému
1. Nejistota lidi nutí šetřit, neutrácet --> 2. podnikatelé požadují podporu exportu
1. "Životně" důležitá podpora exportu je drahá ---> 2. Absurdně snížíme daně a dále škrtáme

A tak dále, je to spirála.
30. 06. 2010 | 11:55

Kessu napsal(a):

Sims, Sladký, Tenco, Id>

Zajímavá shoda názorů na Nea. Můžete prosím rozvést, čím se své naivity dopustil? Jeho komentář je jasně strukturovaný a uvádí ověřitelná fakta bez dalších úvah a spekulací způsobem, který hraničí s formulací výroků či matematických vět. Jediné, co se s tím dá dělat je říct "ano, ale..." + uvést stejně krystalicky čisté argumenty. Nebo zaútočit ad hominem...

Pro úplnost: Nea neznám, bránit ho nehodlám(to jistě dokáže sám, bude-li chtít), zajímá mě opravdu pouze formální stránka diskuse.

Díky.

RC: military night. Je v tom umělá inteligence, to je jasný.
30. 06. 2010 | 12:01

Tencokida Hnuj napsal(a):

Dochází ke komické situaci - Nečas(ODS) sám sebě definuje coby vrchního dohližitele (koordinátora ??!!??) nad regulérností a mravní čistotou kroků, které budou provádět zejména v silovém rezortu VV(John and Bárta, s.r.o.).

Kocourkov pokračuje.
Kocourkovští ale asi už k příštím volbám nepřijdou.
Což bude logické, nicméně já to považuji za chybu.

Hledá se nový Catman.
30. 06. 2010 | 12:08

Matylda napsal(a):

Silná slova pana Nečase, že se nenechá vydírat, aby p.John byl ministerm vnitra, se ukázala jako bohapusté plácání. A jmenováním p. Kalouska jako ministra financí se ukazuje, alespoń pro mne, nedostatečný pud sebezáchovy p. Nečase. Lepší zadělání na zkrácený mandát vlády si neumím přadstavit, protože sociální nepokoje nás neminou.Šetřit se musí, ale určitě ne tak,jak si představuje p. Kalousek a spol.
30. 06. 2010 | 12:09

Koleda napsal(a):

Kde bere pan Sobotka tu drzost mluvit o nekompetentnosti. Proboha, on, Škromach a další jsou snad kompetentní? Vždyť to, co lezlo z hlavy představitelů ČSSD ve volební kampani mělo rácio? Samozřejmě, že problém jsou střety zájmů některých nových členů vlády (zejména VV), ale je to vždy o kompromisech. Ostatně pokud vím, tak ČSSD byla ochotna jako vítěz voleb přenechat premiéra jen aby s ní šel někdo do koalice!! Je vidět, že okopávání kotníků pokračuje. Bohužel se ČSSD dosud nevzpamatovala z direktu, který ve volbách dostala a to je k její škodě. I ona totiž zcela určitě disponuje chytrými a schopnými lidmi, které ovšem současné vedení nepustí k ničemu, protože je stejné jako bývalé vedení ODS. Holt takový Zaorálek je nenahraditelný stejně jako další již zmiňovaní. A přitom zejména teď by byla potřebná silná a hlavně fundovaná opoziční levicová strana, kterou ovšem současná ČSSD pod současným vedením není.
30. 06. 2010 | 12:10

Pobo napsal(a):

Zánik Ministerstva pro vymýšlení pitomostí opravdu nelituji, drahý kompetentní Bohoušku.
30. 06. 2010 | 12:10

Truilin napsal(a):

Připojuji se k hodnocení na Nea - opravdu je asi duševně nemocen. Tak jak celá vládní koalice. Kam to spějeme? A bude hůř.
30. 06. 2010 | 12:11

neo napsal(a):

Truilin: To budou nemocni i všichni ti, kteří jim dali hlas, že? :)
30. 06. 2010 | 12:16

neo napsal(a):

Sladký, Tencokida, Id :

Urážet umí každý, ale vyvrátit jednoznačné argumenty umí málokdo.
30. 06. 2010 | 12:18

hanah napsal(a):

martys
Jak to můžu napsat?
Je to docela prosté. Protože když můžu souhlasit se Sobotkou, je něco hodně, ale opravdu hodně špatně.
30. 06. 2010 | 12:19

Tencokida Hnuj napsal(a):

Kessu

Kalousek - anketa je jedna věc, ovoce druhá./Cenu uděluje na základně hlasování osmi desítek bankéřů, finančních analytiků a investorů mezinárodní odborný časopis Emerging Markets. Jako nejlepší centrální bankéř stejného regionu ocenění získal guvernér Národní banky Slovenska Ivan Šramko.....http://ekonomika.ihned.cz/c...

To znamená, že hlasovali věřitelé o svých nejlepších dlužnících.

ABL - pře(po)dvečerní "prodej" bratrovi, tetičcce, bratranci.... Zastávám názor, který na svém blogu prezentovala iva bezdekova. Vyhledejte si ho./v tomto kontextu mě napadá - přečtěte si celý ten blog/

ODS + ODS/b/ + bohužel asi ODS /c/ v prostoru kocourkovského ovčanstva potřebuje racionalizátory typu nea.
Matemeticky čisté, strukturované, však logiku zavádějící na scestí.

Ale já mám rád humor. I ten černý a absurdní.

Myslím si, že ho bude čím dál tím více.

Mějte se, milý objektivní nezastánče toho či onoho.
30. 06. 2010 | 12:20

hendrixx napsal(a):

To vláda ve složení premiér: Paroubek, zahraničí: Zaorálek, zdravotnictví: Rath, finance: Sobotka (se svými dvěma semestry základů ekonomie) a kultura: Jandák - to by bylo jiný kafe, jeden odborník vedle druhýho :-))))
30. 06. 2010 | 12:21

neo napsal(a):

martys:

pro tebe zvlášť bo jediný jsi alespoň něco uvedl k věci:

1 že prodej firmy bratrovi dva dny předtím než se stanu ministrem je jenom finta/// spekulace, já to považuji za krok, aby nenastal onen střet zájmů.

2 že kalouska vyhlásil nejlepším ministrem jenom Topolánek,/// to je lež:
http://ekonomika.ihned.cz/c...

http://www.ct24.cz/ekonomik...

http://www.novinky.cz/domac...

3 že společnost nejsou jenom manažeři, že ekonom. program se týká širších vrstev /// to nejsou a taky to z toho nevyplývá.
Ti manažeři pouze vyjádřili v odborném časopise svůj názor, když hodnotili ekonomické programy jednotlivých stran a TOP 09 zvítězila. Proto není nekompetentní v obsazení oněch ministerstev
30. 06. 2010 | 12:23

Čochtan napsal(a):

"..postrádá bohužel zcela zastoupení žen,.."
Proč postrádá ? Není to jedno, co má politik mezi nohama ? Mnohem důležitější je MOZEK !
30. 06. 2010 | 12:23

jarpor napsal(a):

Dovolím se přiklonit k příspěvku Ibn.

A jen dodám - po vnitru a zakázce na odstranění škod to chytla budoucí vláda jako celek... nekompetentnost... hrozí chybná rozhodnutí...

Jakoby za Vaší vlády bylo vše "kompetentní" a stran chybných rozhodntí bych raději byl velmi zdrženlivý... pane budoucí předsedo.

Vnitro se opakuje, "škody" mají blízko ke Kalouskově TOP a vrcholem je - chybí ženy !¨

Prý vážná chyba !!
Od strany, jež si zvolila kvóty žen do svého předsednictva, které dodnes ovšem nenaplnila činy... to pane Sobotko fakt sedí...

Hezký den
P.S. Neustávejte. Už se těším na pokračování seriálu :
Co všechno ONI dělají špatně, když MY neděláme NIC.
30. 06. 2010 | 12:26

Jedla napsal(a):

Neo není naivní ani duševně nemocný: On je tu dlouho, denně, pořád stejný, názorově homogenní. Z toho lze usoudit, že se nemusí živit jinak, než od PC, a dobře to stíhá. Vidím tedy více možností, z nichž zmíním (čistě abych ho naštval a vás ostatní pobavil) dvě:
1. Živí se právě tím, že na Aktuálně.cz vyhraněnými neoliberálními příspěvky odvádí pozornost od věcných témat, úmyslně "štve" levicově diskutující do "kouta" pouhopouhé ideologie. Skladba blogů na dosti sledovaném Aktuálně.cz je totiž mnohem vyváženější, než běžný (jednostranný) mediální diskurs v zemi, vyplatí se tedy asi tento "prostor" trochu "kontrolovat". Nebo:
2. Neo je prostě asociál, je sám a sám se svým PC, miluje se s monitorem, hladí myš a vzrušuje ho klávesnice. Odtud jeho vyhraněný individualismus a neoliberalismus. Je tak sám, že je už prostě nejlepší na světě být sám, a kdo není sám, je kolektivista, socialista, komunista ergo zločinec. Až jednou pochopíme "pravdy" zjevené guru individualismu, budeme všichni neo.
30. 06. 2010 | 12:28

RA napsal(a):

tahle vláda bude dobrá....určitě 100x lepší než vláda za účasti Paroubka,Sobotky,Škromacha,Jandáka ....a podobných bolševických strýců. A to ještě je možné uvést Filipa,Grebeníčka a další agenty STB. Takže, do svidania , stará strukturo.
30. 06. 2010 | 12:28

martys napsal(a):

hanah:
souhlasím, že někdo může mít ten pocit

mě se jenom nelíbí přístup, že kdyby např. Paroubek řekl, že dvě a dvě jsou čtyři, tak spoustalidí , že je to pitomost jenom proto, že to řekl Paroubek.....takhle se přece nedá dělat politika!!
30. 06. 2010 | 12:29

Pavel13 napsal(a):

Kdysi se kanadská premiérka ptala našeho (Zemana?), kolik má ve vládě žen. Žádnou, odpověděl. To jste mne tedy pobavil, na to premiérka.
Nikdo nás nebude kárat za rovné příležitosti, ale budeme všem pro srandu s tím sborem registrovaných partnerů. Posouvá nás to geograficky a kulturně dál od západní a hlavně severní Evropy.
30. 06. 2010 | 12:30

neo napsal(a):

Jedla:

1) ne neživím.
2) ne nejsem asociál a počítače nemusim.
30. 06. 2010 | 12:31

Český synek Nguyen napsal(a):

to Čochtan.
Zdravím Vás.
No máte pravdu, ale zase se na takovou vládu daleko lépe dívá.. MOZEK ten opravdový, fundovaný , tiskem propíraný už ve vládě naštěstí chybí:-)
30. 06. 2010 | 12:31

Da.Rock napsal(a):

Nejlepší ministr financí se zřejmě pozná podle výše schodku. Ten Kalouskův byl nejvyšší, tak ho holt museli ocenit.
Akorát jsem zvědav, z čeho teď bude sanovat onen schodek, když rezervy ministerstev vymetl do mrtě už v minulém období. Možná prodá další kousek ČEZU.
30. 06. 2010 | 12:32

Rumcajs napsal(a):

Klídek Bohouši !

To nejhorší máme už za sebou.
Totiž Tebe jako ministra financí.
30. 06. 2010 | 12:41

Vico napsal(a):

Já se přidávám k neovi, protože je mi ho líto, jak ho tu všichni kritizují.

Všehcno je tak, jak má být.

Nečas udělal jedinou možnou věc, že dal finance nejlepšímu ministru financí od dob Aloise Rašína.Tento budoucí nositel Nobelovy ceny za ekonomii/Kalousek/ je rozhodně mužem na svém místě.

Rovněž tak Radek John/zvaný Vekslák/ je ideálním ministrem vnitra.Ostruhy si vydobil jako investigativec, který co zjistil, to záhy vyzvonil do NOVY. Dá se očekávat, že z BISky se stanou Věci Veřejné. Místo supertajné svodky nyní postačí si přečíst ranní vydání Blesku. Z Radečka bude hvězda první velikosti.

Bárta jako ministr dopravy. Neo správně dí, že Bárta stejně jako jeho předchůdce - pověstný Řebíček, prodal svůj podíl. Tak vocogou. Taky, stejně jako Neo, pochybuji o pravdivosti rčení, že jen blbec se spálí o rozžhavenou plotnu dvakrát.Já taky Bártovi věřím. Já myslím, že Bárta to myslí upřímně.

No a Nečas? Kdysi řekl, že se ve funkci udělá nebo oddělá. Pak couvl. Je fakt, že Nečas couve a couvat bude. Jsem však s Neem za jedno, že couvání je mnohem větší umění, než jezdit dopředu. A jak známo, ženský couvat moc neumí. Tak proto ve vládě nejsou. To dá rozum.
30. 06. 2010 | 12:42

ŠAKAL napsal(a):

Helečte Bohůůůšu a kolik holek by jste tam šoupnul VY? Zajímavé že jste vyvěsil bílý prapor třetí den po volbách.
30. 06. 2010 | 12:45

slavwin napsal(a):

Není to ideální vypadá to nadějně. Doufejme že internet pomůže do vládnutí prosadit ten občanský princip. Vazby mezistranické a napojení na kmotry vidím za narušené. Kyselý úsměv u mne vyvolává pouze Kalousek. Osoby zakotvené v byznysu jsou pro mne příslibem lepších časů. Klaus prosazováním svých názorů, může jen takovou vládu rozeštvávat, ovlivňovat může asi jen Nečase, jinak chlapci vypadají jako osobnosti, takže to mít dost ztížené. Doufám, že nějaká ženská se mezi ně vecpe. Momentálně kromě Němcové žádnou nevidím a tu bych tam velice nerad. Ten bývalý ředitel nemocnice je určitě jiné kafe než ta bývalá instrumentářka.
30. 06. 2010 | 12:47

Tencokida Hnuj napsal(a):

Jedla

A.M. Lobaczewski : Political Ponerology (Introduction) - ctrlv mi bylo odmítnuto jako spam - Chapter 1. indroduction - první strana a násl.

http://www.serendipity.li/b...

Mějte se.
30. 06. 2010 | 12:52

hanah napsal(a):

martys

Věřte, že kdyby Paroubek řekl někdy něco tak moudrého, že dvě a dvě jsou čtyři, já bych byla první, kdo by s ním souhlasil :-).
30. 06. 2010 | 12:52

Jarda napsal(a):

jestli je tam moc chlapu, tak at priberou i sobotku, at se to zredi
30. 06. 2010 | 12:53

jarpor napsal(a):

No... Johna nemusím... a neočekávám, že když byly ve vnitru klaky ČSSD, klaky ODS tak že mávnutím proutku tam bude andělský koutek... ale s odsudky si přece jen počkám... On ten John tam nebude sám...

Ale je-li zde tolik nářků, že on ne... očekával bych, kdo ano... .

A zde je ticho. Zde kritici mlčí...
Tož zkuste se vyjevit...

Hezký den
30. 06. 2010 | 12:54

martys napsal(a):

hanah:
tak to vás chválim.....mám radost :-))
30. 06. 2010 | 12:56

vlk napsal(a):

Co napadá vlka, když čte o složení nové vlády.
Když jsem koncem listopadu 2009 psal svoji analýzu ze zakládacího sjezdu kalouskovy partaje, http://www.outsidermedia.cz...
ani jsem netušil, jak mi moje proroctví , obsažené zejména v konci toho materiálu, vyjde.
Spletl jsme se v jediném – tehdy promne ještě byl daleko reálnějším kandidátem na vstup do vlády Cyril Svoboda jeho lidovci než John a jeho serail blondýn..
Hlavním závěrem pro mne pak byla tato pasáž:
Být Petrem Nečasem, nespím! Kalousek ukradl jemu, a tím i ODS, hlavní téma. A dost možná i volební základnu. Co teď udělají se svým dokonalým Vetřelcem modří? Vetřelcem, který je hodlá dokonale vyžrat zevnitř
Napsal jsem to v době, kdy Topolánek ještě neotřesitelně šéfoval ODS….. Jenže Nečas pro mne v té době už byl autentická posttopolánkovská ODS….
Proč jsem s e vrátil k tomuhle svému , půl roku starému materiálu?
Nikoliv proto, abych dokazoval, jak superkřišťálovou kouli vlastním. Ale když vidím složení vlády famílie 118, tak nemohu nic jiného , než konstatovat, že ODS nejen že prohrála voly, ale ona prohrála dokonale i vyjednávání o vládě. Všechna nejdůležitější ministerstva jí rozebral Kalousek s Johnem…..
Stojím si zatím, že až český volič pozná, co že si vlastně vybral , zpitomělý tu kouřem z knížecí fajfky , tu zas neschopný rozlišit anketu TýTý od parlamentních voleb, bude v dalších volbách velmi tvrdě vypisovat účty za svou vyrabovanou peněženku a obrovskou deziluzi. Pokud famiglia 118 nebude mít historické štěstí, že během její vlády, bez jakékoli její ingerence, oživením velkých zahraničních ekonomik dojde k hospodářskému oživení nejméně 3,5% HDP p.a.
Takže dojde k účtování se současnými vítězi, triumfálně pózujícími v českých sdělovadlech. Střed bude pryč, měkký pravicový volič také…. A zbude nějakých 30% tvrdých. Maximálně. Spíš méně. Co s tím? Kdo ztratí nejvíce? Soudím, že John a jeho neuvěřitelná partička vypadne z parlamentu jako po namydlených schodech. Ale jak dopadne souboj ODS a TOP o hegemonii zbytků pravého křídla?
Docházím pro sebe k jedinému možnému závěru – totiž, že ODS se nejspíš bud e muset smířit s rolí menšího bratra Velkého Kalouska. Ten totiž má v ruce, až na vnitro - veškerá ministerstva, která budou naplňovat -tzv. reformní etos. Nemám tohle slovo rád. Ve srozumitelné češtině je totiž ekvivalentem slova , resp,. slovního spojení - vyrabovat občanům kapsy. A přesně tohle pánové Kalousek , Drábek a Heger přes své rezorty udělají. Budou totiž vědět, že opravdu tvrdý pravičák musí odměnit náležitým potleskem a následně hlasem v příštích volbách, podvázání státní správy a snížení jejich platů, stejně tak osekání dávek až dřeň a zinkasování důchodců. Ti všichni totiž ujídají z pravičákova chlebíčka státních megazakázek. Ty musí zůstat zachovány. A také zachovány zůstanou. A tohle všechno bude představovat Kalousek.Nikoli ODS.Ta toho na druhořadých ministerstvech typu spravedlnost nebo životní prostředí, či tvrdě populisticky osekávaná obrana moc nepoláme. Je notoricky známo, že taková spravedlnost je dost těžce
pokračování
30. 06. 2010 | 12:59

hanah napsal(a):

Vico

píšete
"Rovněž tak Radek John/zvaný Vekslák/ je ideálním ministrem vnitra.Ostruhy si vydobil jako investigativec, který co zjistil, to záhy vyzvonil do NOVY...."

Je to jinak. Radek John měl krycí jméno RaJon a co zjistil, uložil do svého sejfu.
30. 06. 2010 | 12:59

MK napsal(a):

Zaujala me kritika nedostatecneho poctu zen ve vlade od vedouciho predstavitele strany, ktera sama ve vedeni zadnou zenu nema. Vybavuje se mi cosi o triskach a tramech ...
30. 06. 2010 | 13:00

vlk napsal(a):

podfinancována už dnes. Viz přeplněné věznice. Je také dopředu jasné, že soudci se určitě vzepřou žalobami redukci svých platů a věc bude rozhodovat US . Jak ? Tak touž jsme viděli.A přidají s e určitě státní zástupci. Věčné téma - korupce u soudů? S redukcí platů nebo aspoň snahou o redukci soudcovských platů? Je někdo,kdo si myslí, že česká justice bude za 4 roky v lepším stavu než teď? Je aspoň někdo, kdo si myslí, že bude alespoň ve stejně mizerném stavu jako teďko? Rád bych toho optimistu viděl.
Podobně dnes marginalizované ministerstvo pro životní prostředí… O Obraně nemá s mysl mluvit Tady opět zaplatil Nečas bulvárnímu plátkaři Johnovi cenu , vedle které by si musel Shakespearův Shailock se svou librou masa připadat jako trapný neumětel. Nejprve s e z rozpočtu obrany přesunou dvě miliardy a budou hledat další. A Johnovy blondýny už si to sakra ohlídají…Prostě OD S , až na průmysl nemá jediné ministerstvo, které by spravovalo nějaké peníze,ale má ministerstva, kterým bud e tvrdě,v rámci reformního etosu kráceno.
Zkrátka ODS prohrála volby. Dostala umělé plícea umělý kyslík touhle povedenou koalou. V které ovšem hraje dokonale roli trouby, co sice drží pytlík s bonbony, který náhodou našel, ale tak moc chce ,a by s ním grázlíci ze sousedství hráli fotbal, že si ty bonbony nechá rozebrat pod rukama.
A to ještě není všem špatným zprávám konec. ODS se dnes tváří že je nová. Jiná a lepší. Že korupce a inkaso už není její téma. Omyl. Je a zůstane. Penězovody navázané v minulosti prostě nebudou utnuty Jsou funkční.Na místní, regionální i celostátní úrovni. Na té celostátní to teď bude docela problém. Tam jsou nově rozdané karty. A volič věřící tlachání Johna a spol. bude chtít cosi vidět. Modrá partaj má navíc dost velký finanční zářez z těchto voleb. Podobně jako socani. Ale nemá její Lidový dům. Takže bude potřebovat peníze- hodě peněz. Odkud je asi tak vezme, když velké penězovody budou restrukturalizovány a pravicoví sponzoři s nejspíš stále více budou vidět v Kalouskovi? Zbývají jen regionální a místní vazby. Protože ani Kalousek ani John nemají vybudovanou dostatečnou místní infrastrukturu.
Což ale nemusí být vždycky dobře. Tím, že tyhle dvě party nebudou u místních a regionálních inkas, nepůjdou za nimi také eventuální provalené skandály.Kterými velmi pravděpodobně budou na místní úrovni zatíženi modří.
Být Nečasem, rozhodně bych neměl žádný důvod k úsměvům. Spíš bych z toho nespal.
Jako občan ovšem nespím také. Čekají nás věci. Zejména když vidím, s jakými všeuměly máme co do činění. Drábek byl vyhlídnut jako odborník na průmysl… Proto dělá práci a sociální věci.. Opravdu tomu bude hodně rozumět. Podobně Drobil. Ten měl být také odborníkem na průmysl. A ejhle , zjistilo s e, že nejlépe rozumí—no životnímu prostředí. Ještě primovější jsou všeumělos od Johna. Pan bulvární žurnalista se cítí nad jiné povolán šéfovat vnitru. Na Nově a u Janouška k tomu přece získal naprosto špičkovou kvalifikaci. Bárta zase se přes noc stal machrem na dopravu. Ani jsem netušil ,že nepolicejní akademii ,či co to vystudoval s e přednáší stavba dálnic, železničních koridorů, vlaková doprava, mýtné systémy problémy spojené s lodní dopravou atd. atd.Ale asi ano. Musí to být úžasná škola. Škoda, že je tak skromná. Jistě teď vzbudí nebývalý zájem. Možná ovšem, že to nebude až tak školou. Nejlepší je přece učit se praxí… Takže vlastně ..no ano, špičková bude univerzita života ve firmě ABL či jak s e ta největší soukromá armáda zbrojnošů v Čechách jmenuje.Když hned dva lidé z ní jsou najednou ministry. Tím druhým je nový ministr školství. Takto personalista té firmy… A ono to asi tak bude. Protože další absolvent školy života,myslím, že ve své stavební firmě,bude ministrem pro místní rozvoj…
pokračování
30. 06. 2010 | 13:01

vlk napsal(a):

Jsem zvědav, co tomuhle zhmotnělému vítězství řeknou řadoví členové ODS. Jak jsem napsal listopadu - modrá bud e vyžrána vetřelcem Kalouskem zevnitř. Tehdy jsem ovšem netušil, že ti vetřelci budou hned dva.
Čo očekávám s naprostou jistotou, že zdejší skalní modří nám tu teď začnou předvádět svou verzi filmu Good bye Lenin. Pardon – Good bye ODS.
S chutí do toho dámy a pánové. Nenechte s e pobízet. Rád budu přihlížet.
30. 06. 2010 | 13:01

Tencokida Hnuj napsal(a):

vlk
Koukáte se na to moc partajnicky.
Dívejte se na věc z hlediska zájmů.
Ne parciálních zájmů.
Společných zájmů.

já jen, abyste náhodou nebyl překvapen nastávajícím unissonem s malou korekcí v mezích zákona.

Ale rád se budu mýlit. Na rozdíl od Vás.

Mějte se.
30. 06. 2010 | 13:03

hanah napsal(a):

Vlku, a Vy byste si prosím přál aby to bylo jak, abyste byl spokojen a nemusel jenom rád přihlížet?
30. 06. 2010 | 13:04

RA napsal(a):

nevděčníci, mohli jste mít ve vládě odborníky, sexymozka, Sobotku,Jandáka,Zaorálka,Grebeníčka,Filipa.....z těch odbornost jen kape.
30. 06. 2010 | 13:07

vlk napsal(a):

Jo mimochodem -v den voleb, buď pod Kubáčkem nebo Stejskalem jsme předpověděl ještě prá věcí. Co bud e po volbách. Také školné . A zvýšené poplatky. Zvednutí DHP, snížení dávek...
Ale také ,že ODS bud e mít max. 40-45% ministerských postů v příští vládě. Má těch 40. Good bye Lenin, pardon -ODS
30. 06. 2010 | 13:09

Tencokida Hnuj napsal(a):

vlk
http://aktualne.centrum.cz/...
Vidíte - dosud jsem ten pojem neznal :
big rigging

Vy jo ?

Budu neustále opakovat : Za vším sajrajtem je líná, nevychovaná a úplatná byrokracie.
30. 06. 2010 | 13:11

Reedoc napsal(a):

Bohušu, jak to myslíš?
Většina ministerstev bude obsazena čistě na základě politického rozhodnutí bez jakýchkoliv odborných vazeb budoucích ministrů na problematiku jednotlivých resortů..........
Copak jsi dělal na ministersvu financí? ČSSD sice procentně vyhrála volby, bylo Vám to houby platné tak teď musíte začít s kritikou druhé strany. Alespoň jste protlačili Jyrku do výboru ať mu neklesne životní úrověň. Musí přece pořád někde opruzovat a smrdět, restaurační ekonom. Ale kam pak se přifaří odborník Bouhuš? Ono se něco pro odborníka takových kvalit najde.
Chceš příště uspět? Zanech plácání nesmyslů a najdi cestu komunikace s voličem i opozicí v zájmu prosperity státu. Je to velice jednoduché.
30. 06. 2010 | 13:12

vlk napsal(a):

TCKH

počkáme, uvidíme. Nevěřím, že s epletu. Čeká nás souboj ODS TOP o voliče na pravici. Přežít může jen jeden.

Hannah
vaš e otázka je jaksi nesmyslná. Respektuji výsledky voleb.Jsem realista.Takež mohu jen přihlížet. Good bye Lenin /ODS. Moc prima film.
30. 06. 2010 | 13:12

Al Jouda napsal(a):

Bohuš Sobotka dělá účet bez hostinského. Je rozumější počkat až co nová vláda předvede (podle skutků poznáte je!). Vůbec nevadí, že ve vládě nejsou ženy, protože na vládnutí jim chybí mozková kapacita (dokázáno vědecky a klinicky odzkoušeno :)))) ).
30. 06. 2010 | 13:13

123 napsal(a):

Véčkaři už zapadli do bahna politiky
30. 06. 2010 | 13:15

vlk napsal(a):

TCKH

omyl , žádná líná a neschopná byrokracie.
Naopak velmi protřelí , všehoschopní a protřelí politici. Kteří ten megatendr připravili. Jsou to ovšem titíž, kteří zvednou DPHna léky , zkrátí dávky a ořežou důchody a zvednou platby pacoušů ve zdrvaotnictví. Na megatendr přec e musí zbejt! I kdyby Kalousek měl na koze jezdit. A zbyde.Ostatně - to už jsem psal.
30. 06. 2010 | 13:16

jarpor napsal(a):

Nebyl by to Vlk, aby nenechal na možné budoucí vládě nit suchou...
čeká nás nebývalá katastrofa... No v podobném duchu nepíše poprvé... (nejen v této souvislosti)... a jistě ne naposledy.

Tak jen k obecnému :

"Zkrátka ODS prohrála volby. Dostala umělé plícea umělý kyslík touhle povedenou koalou. V které ovšem hraje dokonale roli trouby, co sice drží pytlík s bonbony, který náhodou našel, ale tak moc chce ,a by s ním grázlíci ze sousedství hráli fotbal, že si ty bonbony nechá rozebrat pod rukama."

Za to role ČSSD, programu pro obyčejné lidi, ta "válí"... (pokud za "válení" bereme Sobotkovy blogy). To byla výhra... a dnes bude hrát chytrou horákyni...

"Být Nečasem, rozhodně bych neměl žádný důvod k úsměvům. Spíš bych z toho nespal."

Vlkova ohleduplnost k "modrému". To se cení.

"Jsem zvědav, co tomuhle zhmotnělému vítězství řeknou řadoví členové ODS. ... Čo očekávám s naprostou jistotou, že zdejší skalní modří nám tu teď začnou předvádět svou verzi filmu Good bye Lenin. Pardon – Good bye ODS.
S chutí do toho dámy a pánové. Nenechte s e pobízet. Rád budu přihlížet. "

Soudím, že přihlížet nebude k čemu. Ale pro bychom se netěšili, že ... a dojemná starost o voliče ... ty bonbónky... pro ně by nebyly ?
Nechte na hlavě, milý Vlku... oni si poradí i bez Vaší zvědavosti...

Hezký den
30. 06. 2010 | 13:16

SOFUS napsal(a):

Kdy clenove soc dem konecne vymetou tyto nove bolseviky myslenim a konaninm, a la Paroubek- zas se cpe do funkce v parlamentu, Sobotka, Skromach, Zaoralek, Urban? Jsou to odborne nuly, ba mozna i dve nuly, ale maji tu drzost hodnotit jine jako neodborniky! Kde bral tu drzost jako novacek po skole a studiu prav delat ministra financi tento nedouk a mamlas Sobotka? Kde bere tu drzost mluvit, ale hlavne bolsevicky stvat za celou soc dem? Proc ke vsemu mlci KSC? Zvasty, kidy a hlavne typicke stvani pana Sobotky je nestestim pro pravou soc dem, ktere by melo zalezet predevsim na prosperite statu a ne na osobnim korytu. Panu Sobotkovi by mely byt odebrany vsechny nahrady, ktere zneuzil na soukrome ucely koupi bytu a byt soudne skonfiskovan! Jiz dost vycuranku a lidskych sejdiru a la Gross, Sobotka, Kraus, Zeman plus particka vyse uvedenych mafianu.
30. 06. 2010 | 13:18

Ibn napsal(a):

vlk:

"ODS nejen že prohrála volby, ale ona prohrála dokonale i vyjednávání o vládě. Všechna nejdůležitější ministerstva jí rozebral Kalousek s Johnem….."

Všechno bude jinak. Nečas není až tak hloupý, jak si myslíte.

TOP 09 a Věci veřejné se totálně zdiskreditují. Jedni svou asociálností a druzí svou neschopností. Odvedou špinavou práci a při příštích volbách zmizí v propadlišti dějin.

A zůstane zase ta stará "osvědčená" ODS.
30. 06. 2010 | 13:21

Sladký napsal(a):

Pravičáci,opravdu vám nevadí,že Taťka-Zakladatel Kalousek chtěl před pár lety do vlády s Paroubkem a podporou KSČM? Ani vám nevadí,že tento odborník do poslední chvíle tvrdil,že se nás krize netýká,že se nám vyhne?
30. 06. 2010 | 13:21

Kessu napsal(a):

Tenco>

Díky.

Byl-li bych na stejné vlně s těmi, kteří vyslovují patologické diagnozy na základě diskuze, konstatoval bych, že jste čistý případ paranoika. Článek o Kalouskovi zdůrazňuje, že hodnocení je provedeno odbornou veřejností a je objektivní, Bezděková pro jistotu nesděluje vůbec žádný názor a tedy ani argument.

Vy z toho usuzujete na pravý opak.

Čímž neříkám, že je mi osobně váš přístup cizí. Paranoici přežijí. A to, že jste paranoik ještě neznamená, že po vás nejdou.

Horší je to třeba s Martysem, který na jedné straně Nea kasifikuje ve shodě s vámi (za to že říká 2+2=4) a na druhou stranu hanah kárá za to, že by nerada přijala skutečnost že 2+2=4 řekněme od Paroubka. Tam to vidim na schysofrenii v akutním stadiu :)
30. 06. 2010 | 13:21

Tencokida Hnuj napsal(a):

vlk
Pardon. Mělo být "nevychovaná" - tedy formálně třeba vysoce vzdělaná, ale s výrazným deficitem toho, čemu říkám "zanedbaná výchova v dětství ".

Jo, jo, - já si fakt musím dát jiskřičkový závazek, že budu simultánně na maximálně šesti blozích.

Mějte se.

P.S. Jestli zmodrá tahle "zelená" zakázka, jsem i pro úlitbu Vatikánu.
Bylo by to v logice věci a snad by nás pak Vatikán skutečně již natrvalo vzal pod svá křídla.
Neb blahoslavení chudí duchem - jim bude patřit království, jež právě Vatikán již několik tisíciletí tak krásně obhospodařuje.
30. 06. 2010 | 13:23

jarpor napsal(a):

Vlku,
promiňte,
ještě dodatek...

Co Vy jste všechno nepředpověděl... jste fakt dobrej.
Prognostik hadra... ono vždy něco vyjde, že. Hlavně to "prodat".

Hezký den
30. 06. 2010 | 13:23

RA napsal(a):

SOFUS......podepisuji se pod Váš komentář. A to si vezměte,že v té bolševické koaliční vládě ještě mohl sedět Grebeníček a Filip,zasloužilí spolupracovníci STB /to je ta jejich odbornost/.
30. 06. 2010 | 13:24

Vrták napsal(a):

Bohouši, ty jsi kanec. Ty ty jsi jim to nandal. Už z tebe letí hrůza, nebo věštíš z Paroubkovic ruky? A jakou jsi měl připravenu nominaci? Kolik by dostali komouši? Kolik žen by bylo ve vládě ČSSD - KSČM? Vidíš, kafráš a měl jsi kulový. Nebo snad bylo něco v rukávu? Tak se ukaž, ekonomický experte!
30. 06. 2010 | 13:26

Rumcajs napsal(a):

vlk:

Hele vlku, díval jsem se na profily nové vlády a ani jeden nemá VUML. To vidím jako vážný handicap.
Souhlasíš se mnou, ne ?
30. 06. 2010 | 13:28

hanah napsal(a):

jarpor

Teď jsem chtěla napsat totéž...:-)
hezké odpoledne
30. 06. 2010 | 13:28

Tencokida Hnuj napsal(a):

Kessu
Zkuste si přečíst /i když tedy bych to z preventivních důvodů doporučoval spíše nezáviděnihodným individuím - čtenářům Vašich příspěvků/ text z odkazu , co jsem dalnicku "Jedla".

K "odborné" veřejnosti via věřitelé vs dlužník asi toto :

Pivem roku se pravidelně v anketách odborníků stávaly a stávají ty největší srajdy a chemické koncentráty mající s pivem společný jen ten název.
Paralela s exbratrem , aktuální hopkou Kalouskem je nasnadě.

proto to mé konstatování o naivitě via fanatismus.

Vy deklarovaný, anž nevyřčený paranoiku, takto objektivní zastánče nezastánče diskuze neduskuze.

Vzhledem k mému dpoporučení - howgh.
30. 06. 2010 | 13:29

Tencokida Hnuj napsal(a):

Kessu
Bezděková nesděluje názor ? A kdo tedy? Dotazovaný ? RACIONALIZACE či FANATISMUS ?
schizofrenie se píše správněia Cvrčkův blog/

Fakt raději howgh.
Nyní již z vážnějšího důvodu.

Z důvodu osobní duševní hygieny.
To mi jistě nemůže mít za zlé ani ryzí individualista, takto pravověrný stádník toho či onoho čeledníku, že ?
30. 06. 2010 | 13:33

KEMA napsal(a):

To SOFUS
Ještě chybí rozvědčík Kavan a strůjce akce čisté ruce Bašta a můžeme kompletovat.
30. 06. 2010 | 13:34

Terry napsal(a):

Zato vlády ČSSD, resp. její ministři Fencl, Zgarba, Palas byli "kompetentní" až moc!

Jeden za osmnáct....

Bohuslave Sobotko, zametejte před vlastním (Lidovým) domem a vlastní osobou!

Janota: Sobotka a nejhorší hospodář? To nevyvracím (http://ekonomika.idnes.cz/j...)

z článku:

Otázka: U politiků nikdy nevíte, co doopravdy udělají. Napovědět by nám mohlo, co už udělali. Který z ministrů financí hospodařil vzhledem ke stavu ekonomiky úplně nejhůř?
Odpověď: Nejhorší to muselo být někdy v letech 2003, 2004 a 2006. Nejdřív Bohuslav Sobotka při růstu ekonomiky skoro šest procent vytvářel schodky jako hrom, v jednom případě dokonce přes sto miliard. A nezadá si s ním v roce 2006 Vlastimil Tlustý: při šestiprocentním růstu, bim ho! – 97miliardový schodek. I když Tlustý tam byl krátce a možná s tím jen nestihl něco udělat.

Otázka: Takže Bohuslav Sobotka, dnes nejpopulárnější politik, vychází jako nejhorší hospodář. Není to poučné?
Odpověď: Já vašim závěrům rozumím, nevyvracím je, a to je asi tak vše, co k tomu řeknu.

Otázka: Chodil jste v době schodkového bujení za ministrem Sobotkou a varoval ho?
Odpověď: Mám to dodnes schované. Třeba plejáda spisů z jara roku 2006, ve které byly návrhy na zvýšení sociálních výdajů, zvýšení porodného, přídavků na děti, mateřské – o šedesát miliard. Systém financování sociální péče se výdajově z roku na rok ztrojnásobil! A na těchto spisech je mým perem napsáno: nesouhlasím, nedoporučuji, neufinancovatelné!

Otázka: A co na vaše připomínky tehdejší ministr Sobotka?
Odpověď: Zjevně se řídil zájmy partajními. Jeho strana spolu s dalšími způsobila, že ty věci hravě ve Sněmovně prošly a začaly od roku 2007 platit a platí dodnes.
(konec citace)

A k vašemu fotu vhodný (předvolební) slogan:

"Směji se (vám) upřímně."
30. 06. 2010 | 13:37

Faust napsal(a):

vlk a v podstatě i samurajský synek (což se mi líbí víc, než jeho ofiko nick):

dovedete si představit, že by podobnou vládu sestavil Topolánek? Nebo, nedej Bůh, Parobek/Sobotka?
Ta vlna kritiky co by se na ně snesla.

Nečas IMHO kapituloval proto, aby aspoň nějakou vládu sestavil. Zase IMHO: jediný, kdo vi, co chce a má koncepci, je Pospíšil na MSp,
John na postu MV je špatný vtip.
A TOP?? Leda by šlo o naprosto ďábelský smysl pro humor od Nečase: vzali jste nám TÉMA a VOLIČE, tak se s tím "popasujte" sami...
z toho ale Nečase nepodezírám.
Jo!!!
Bude sranda, ale proč jí musí být tolik??
?-)
30. 06. 2010 | 13:38

hanah napsal(a):

vlku,

má otázka není nesmyslná, zkuste to znovu :-)
Abyste mohl být rád, muselo by to být jak ?
Rozumíte ? Abyste nemusel pouze "rád přihlížet...."
30. 06. 2010 | 13:39

vlk napsal(a):

hanah

máte problém s mou splněnou předpovědí?

Předpokládám , že je tad y víc takových, kteří viděli Nečase tehdy jako lídra a také to, že Kalousek dokonale vyžere a zesměšní ODS..
Ten úsměv si užijte.

rumcajs

dokonalá mourost z Hanušovic. Byla aspoň vychlazená? A uniká mi, kd e bereš tu jsitotu , že Drábeks Jankovským , minimálně , ten VUML nemají.

ale je pravda, že v té vládě není ani jedne učitel marx leninismu a politické ekonomie. Jedne takový sedí v EP. Za ODS. Druhý takový byl léta nepostradatelnou oporou Klausových vlád.

Před replikou si zase skoč s e džbánkem natankovat hanušovickou Sorbonnu.
30. 06. 2010 | 13:40

ld napsal(a):

Neo,

něco už napsali předchozí respondenti. Tak já už jen stručně. Fakt si myslíte, že když Bárta pár desítek hodin před svou nominací předal firmu bráchovi, že od teď je vše jak horská bystřina? A jeho slib Nečasovi, že nebude tendrovat u VNITRA. Jasně, ale on půjde po ministerstvu spravedlnosti. Vsadíte se? Ve hře je totiž to domácí vězení za 2 mld. a plánovaná soukromá věznice.

A Kalouskovo hospodaření? To jsem právě považoval za vaše lechtání, pokus mě rozesmát.
30. 06. 2010 | 13:41

slavwin napsal(a):

Mojí leví spolubojovníci, vyhodnocování co udělalo ODS špatně je předčasné, oni nikdy nic dobrého neprovedli. Nestačí že vše není v jejich režii? Žebrotou nestrašte pokud bude vnucována zakročte okamžitě, nečekejte na volby, hospodárnost je na místě.
30. 06. 2010 | 13:43

vlk napsal(a):

hannah
a proč bych a si tak měl spekulovat nad něčím, co není možné. Líbilo by s emi také napříkald aby na MS ve fotbale nehráli SLováci, ale my. Ale proč bych o tom psal? Nesmyslná konstrukce.
Volby dopadly jak dopadly. Já respektuji výsledek.
Ostatně - předpovědlě jsem to. V září lo%nského roku.
Fauste
souhlas.
Až na drobnost. Znáš můj původní článek z Outsidera. Zkus si jej přečíst a prozkoumat to, co píši o cílení TOP na členskou základnu. Uvidíš, že z tohoto pohledu Kalousek opravdu volil naprosto dobře.
30. 06. 2010 | 13:44

max napsal(a):

1. odborné zázemí ministrů - nevím, ale rozhodně zde nevidím oproti vládám ČSSD rozdíl do minusu, alespoň zatím (některá jména jsou pro mě neznámou). Trochu bych se bál lidí z VV, ale zatím je na jakákoli hodnocení brzy. Každá vláda má dostat svých 100dní. Mimochodem autor tohoto blogu jakožto ministr financí nedisponoval žádným teoretickým vzděláním v oboru ekonomie.
2. zastoupení žen - je trochu úsměvná kritika. ČSSD nemá x let zvolenu žádnou ženu ze svých řad do vedení a z historie vlád ČSSD je známa celá řada případů negativního postoje vůči ženám jako ministryním (Buzková - kauza olovo, Emmerová, Součková). Je lépe si nejdříve uklidit doma.
3. kritika napojení lidí z byznysu na politiku je správná. Ale byl to i pan Sobotka B.,kdo jako ministr financí promíjel daně a pokuty blízkým p.Paroubka ... (p.Dvořák - M.Lázně). Ale je rozdíl (nikoli etický, pouze finanční) prominout daně za 20mil.Kč a navýšit zakázku o 200% (dopravní stavby za bývalé vlády). Jenže to by stále nesměly být nedořešené zapáchající kauzy Grippen a Pandur a účast politiků ČSSD (nejen) v nich.

Hlavní a relevantní je pouze bod 3 (zatím nelze hodnotit bod 1). Pokud se však něco po volbách u veřejných zakázek změní,tak to bude jen a jen dobře. Pokud se na změně prostředí a způsobu politiky bude podílet i ČSSD, ještě lépe.
30. 06. 2010 | 13:45

Kessu napsal(a):

Tenco>

Přikládáte stále pod stejný kotel.

Myšlekový konstrukt: Nelíbí se mi výsledky anket o nejlepší pivo = zmíněné ankety musí být zmanipulované = všechny ankety v široširém světe jsou zmanipulované; ...to je perla logiky a rácia.

Doporučení si vezmu k srdci, cokoliv z libovolného serveru co má v názvu "serendipity" musí být zájmuhodné.
30. 06. 2010 | 13:45

neo napsal(a):

Id:

ano, prodal podíl, vzdal se postu ředitele i člena dozorčí rady, aby nebyl ve střetu zájmů. TEČKA.
30. 06. 2010 | 13:56

kozoroh napsal(a):

Vlku,
nějakou takovou analýzu jsem od tebe čekal. Samozřejmě i ten "punkt widzenia".
Trošku bych se pustil do polemiky s tím, kdo vlastně vyhrál, případně kdo tahá za kratší konec.Stručně by se dalo říct, že šlehačku slízla TOPka a VV. Dokonce v závěru píšeš: "...- modrá bud e vyžrána vetřelcem Kalouskem zevnitř. Tehdy jsem ovšem netušil, že ti vetřelci budou hned dva."
Trošku mi ta metafora připoměla hororovou povídku od Raye Bradburyho-hlavní postavě byl ve finále vyžrán skelet (název už si nepamatuji).
Skutečnost se ale dá nahlédnout i tak, že ODS nemá na vyskakování a do jisté míry přenechala špinavou práci TOPce. Ta se na tom buď udělá, nebo oddělá. Hodnotit angažmá VV si netroufám vůbec, ale riziko, že se odddělá vidím jako značné.

No, to vše co se může stát, byť může nastat x dalších variant. Jeden moment ale ve tvém textu považuji za zásadní-totiž zmínka o růst 3,5%.
Jestli ta koala vydrží až do doby znatelného růstu, pak asi přežije a ani dopady na lidi nebudou tak drastické.A mohlo by ji to posílit (alespoň některé z nich).
P.S.: Ještě poznámku: Ne, že by mi to až tak scházelo, ale docela bych zde uvítal analýzu pohledem zprava.
A bez prvoplánového předpokladu, že všichni chtějí vládnout jen z toho důvodu, aby mohli krást.
30. 06. 2010 | 14:05

Tencokida Hnuj napsal(a):

Kessu
Ne implikace. Analogie, mistře logiky, analogie.
Cosi nesouměřitelného, ale přesto existujícího.
Něco jako přirovnání, chcete-li to polopatěm, milý serendipite.

Howgh. Prosííímmmm !!!

P.S. Zajděte si někdy místo na gambáče či chlapisobě na skutečné pivo. A pak si tady racionalizujte třeba do alelujáááá.
30. 06. 2010 | 14:05

Faust napsal(a):

vlku:
jistě, Vaše (pokud by Vás obtěžovalo vykání, navrhuji v souladu s netovými zvyklostmi tykání - navíc jsem bezpečně starší od Vás/Tebe) neunikly mi Vaše/Tvé komentáře a články ani zde, ani na OM.
Sice se totálně neshodneme, pokud jde o bombardování kohokoli do doby kamenné, jakkoli chápu motivaci, ale Vaše/Tvoje ostatní komentáře mají racionální základ a toho si velmi cením.

Takže můžeš/te nadále předpokládat, že Vaše/Tvoje příspěvky znám - a to dlouhodobě.

Pokud je toto OT, pak se ostatním i adminovi velmi omlouvám,

No a Captcha po mně chce: traditional stample
tak ať mi, prosím, nikdo netvrdí, že mi trpajzlíci nekoukaj do klábpsnice!!! :-)
30. 06. 2010 | 14:06

Lenivý napsal(a):

Sobotko, ty joudo, co máš co radit...nejseš ještě otřesenej z tý pěstičky ? Takhle brblej a lidi Ti budou dávat sympatie častěji. Víš, to byl hlas lidu! Tak to zabal a neblábol
30. 06. 2010 | 14:12

martens napsal(a):

Pane Sobotka, jste neuvěřitelně tupý! Nepochopil jste ( na rozdíl od pana Nečase) o co jde lidem (voličům). Tohle kritizování všeho (každého) z druhé strany nás (voliče) opravdu neláká!!! Vláda naprosto funkční, resorty rozděleny rozumně a personálně bezproblémová ( pro mne). Teď už jen věřit a držet palce (občanům), že jim to vydrží.
30. 06. 2010 | 14:13

kozoroh napsal(a):

Vlku, ještě jedna maličkost.Nebudu se vyjadřovat k jiným nickům, ale ta tvoje předpověď na autsajdrech nevyšla přímo kastrofálně právě pro ten maličký omyl: KDU neprošla.
Troufám si tvrdit, že tato maličkost zamíchala kartami tak, jak zamíchala.Víc se mi k tomu nechce teď psát.
30. 06. 2010 | 14:13

martys napsal(a):

ID:
diskutovat s NEO je ztráta času
30. 06. 2010 | 14:15

Kessu napsal(a):

Tenco>

Analogie bez logiky je pohádka či bajka. Pokud toto jsou drivery vašich názorových rozhodnutí, pak good luck.

Serendipitem nejsem, jsem si skoro jist, že jsem nebyl objeven, natožpak objeven náhodou a neplánovaně. I když kdo ví, racionální důkazy pro to nemám.

Howgh beru.

RC: its howlers. Kouzelné.
30. 06. 2010 | 14:16

Rumcajs napsal(a):

Tady kdysi psal nějakej marty. Nejsem si úplně jistý, ale mám pocit, že to byl chytrý chlapec.

A vida, stačí přidat jedno "s", a všechno je jinak.
30. 06. 2010 | 14:18

jarpor napsal(a):

Kozoroh

"Skutečnost se ale dá nahlédnout i tak, že ODS nemá na vyskakování a do jisté míry přenechala špinavou práci TOPce."

Souhlas.

Hezký den
P.S.
Na analýzu zprava se zde asi čekat nedá. Tedy ne hned. Přece jen je vhodnější dát budoucí vládě nějaký čas... a pak hodnotit a analyzovat.
Nejsou všichni jako Vlk - ten měl už "analýzu" současnosti asi již před rokem...
30. 06. 2010 | 14:18

neo napsal(a):

martys: ano máš pravdu, je to ztráta času, protože nemáš argumenty. Já ti jednoznačně ukázal, že tvá tvrzení jsou ničím nepodložená a lživá a doložil i stránkami, kde lze nalézt více informací.

Vim že ty na to nemáš buňky, ale Id třeba ano:)
30. 06. 2010 | 14:20

spravedlnost napsal(a):

Sobotka nedostudovaný právník, který by chtěl řídit finance.
Škromach vyučený elektrikář by chtěl řídit ministerstvo práce a sociálních věcí
Lubomír Zaorálek vystudoval marxismus-leninisnus na universitě v Brně.
Paroubek pingl v restauracích a jídelnách

To je skutečná vláda odborníků.
30. 06. 2010 | 14:23

neo napsal(a):

spravedlnost:

vzdělání politiků :

http://www.ruzovypanter.cz/...
30. 06. 2010 | 14:26

martys napsal(a):

neo:
všichni jsou pitomci jenom ty jsi autobus, že jo? :-))
30. 06. 2010 | 14:27

kozoroh napsal(a):

Jarpor.
Zdravím vás. Jistě jste zaregistroval i můj následující vstup, kde mu tu "analýzu" hodnotím.
30. 06. 2010 | 14:28

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, bývalí nekompetentně působiví by nejraději nekompetentně působili furt...
Veselé krizování, bude líp...
http://ateo.cz/f/images/n/n...
30. 06. 2010 | 14:36

neo napsal(a):

martys:

vůbec ne, ale jasně dokazuješ, že umíš jen urážet a plkat. Projeď si třeba ty stránky, které informují o panu Kalouskovi a pak obhajuj své lživé tvrzení, že Kalouska vyhlásil nejlepším ministrem jenom Topolánek.
30. 06. 2010 | 14:36

Eso Rimmer napsal(a):

osočení z nekompetentnosti je veselé od strany jejíž (ještě před měsícem) předseda napíše na svém blogu "odborné zázemí v Lidovém domě je v naprosté většině oblastí nedostatečné"
30. 06. 2010 | 14:39

martys napsal(a):

neo:
hlavně se zamyslí nad tím jestli není uplně jedno kdo koho vyhlásil .......důležité je že rozpočet byl ve schodku a nemám pocit, že to Kalousek nějak zachraňoval

to je tvůj hlavní problém - ty máš tak nějak skoro ve všem pravdu....ale jsi tak nějak pořád uplně mimo
30. 06. 2010 | 14:47

hanah napsal(a):

vlku,

s vašimi věšteckými schopnostmi nemám sebemenší problém, páč je nečtu (jsou moc dlouhé:-)). Samozřejmě vám ale úspěchy přeju.

Jen jsem se vás zeptala, jak by volby měly dopadnout, abyste nemusel jen trpně přihlížet. tak mi to promiňte, už se ptát nebudu.
Mohu se tedy jen domnívat, že byste rád ve vládě nějaké socany, ale jiné než tam byli,
a také nějakého lidovce, a nějakého zeleného. Asi. Tak se radši dívejte :-)
30. 06. 2010 | 14:48

Tencokida Hnuj napsal(a):

spravedlnost
Ano, to je k zamyšlení.
Ach jak bylo dobře, když zde skutečně vzdělaní lidé se zkouškou z M-L, VK či čeho ještě jako Dyba, Kočárník,Dlouhý, Čalfa, Klaus etc. zaváděli mafiakapitalismus.
Také se mě stýská, jako Vám.

Ale co s tím, co s tím ?
Znáte odpověď? Já ne .
30. 06. 2010 | 14:49

Joska napsal(a):

Sobotka má pravdu, je to tragédie, kdo nám bude vládnout, ale přeci jen něco vtipného lze z vládní sestavy vyčíst. Jako třeba MUDr. Besser od Topáčů, který se stal komunistou v roce 1989 a dnes je neokonzervativní pravičák. Nebo směšně absurdní je ovládnutí několika klíčových ministerstev lidmi kolem ABL - Bárta, John, Dobeš, Jankovský (všichni za VV). Pak mi připadá, že topáči jsou opravdu strana na jedno použití, protože si vzali všechna klíčová ministerstva, kde tzv. jejich "reformy" se budou týkat všech lidí, kteří se tak na..ou, že už je nikdy nebudou volit. Navíc knížeti 4 roky budou vrchovatě a Kalousek si už také dosti užil.
30. 06. 2010 | 14:52

entice napsal(a):

Ono to všechno co pan Sobotka napsal zdá se býti opticky k odsouhlasení. Jen jednu skvrnku na kráse to má. Tou je fakt, že právě pan Sobotka byl 1. NEEKONOMICKY vzdělaným ministrem financí v ČR - jedinou jeho praxí bylo sezení v rozpočtovém výboru Poslanecké sněmovny. A kdo má pamatováka,ví, že za Špidly byla jeden čas kompletně vláda bez jediného ekonomicky vzdělaného ministra - čili z úst pana Sobotky řeči o nekompetentnosti vlády jsou jen účelová šťouchnutí.
Tím nehájím vládu tak jak má vypadat, jen mi přišlo, že by pan Sobotka měl zametat před svým prahem. Ostatně byla to jeho strana, která nepřesvědčila voliče k dostatečné podpoře - že by kvůli nekompetentnosti?
30. 06. 2010 | 15:00

honza napsal(a):

Vidím živě tu vládu ČSSD - Rath, Škromach, Pecina, Sobotka - ekonomií nedotčen, Paroubek, Jandák, Urban...prostě hoši z mokré čtvrti.
30. 06. 2010 | 15:05

neo napsal(a):

martys:

já přece s Kalouska nedělám nejlepšího ministra. Byl takto ohodnocen jinými odborníky a proto nepovažuji tvrzení pana Sobotky o nekompetentnosti za pravdivá.
To platí i o postech důležitých pro reformy. Top 09 je na svém místě a to v souladu s jejich ekonomickým programem, který byl manažery vyhlášen jako nejlepší ze všech politických subjektů ještě před volbami.
A nakonec i pan Bárta udělal vztřícný krok, když se vzdal funkcí v ABL.

Jinak střetem zájmů pak můžete nazvat cokoli. Mnoho příbuzných politiků podniká v určitých oblastech.

Když by byl Sobotkův brácha ředitel gymplu, nesměl by být Sobotka ministrem školství?
30. 06. 2010 | 15:09

Dejvid napsal(a):

Přestaňte už všichni pomlouvat ČSSD, Ti z Vás, kteří kritizují ČSSD nejsou objektivní, poněvadž když vládli tak udělali daleko víc pro lidi než pravicový vlády.Pravice bude vždycky proti lidem, chce jim brát a sobě si nechat všechny výhody a Ti z Vás, kteří nevěří se za 4 roky této vlády sakra přesvědčí,ale to už bude stát rozkradenej.
30. 06. 2010 | 15:13

AaA napsal(a):

Uplakaní socani, stejné jako vždy když není po jejich.
30. 06. 2010 | 15:17

neo napsal(a):

Dejvid:

co nějaký příklad? Co udělali pro lidi?

A mimochodem, když tedy je ta pravice proti lidem, jak je možné že sestavuje vládu? Proč ji lidi volili?
30. 06. 2010 | 15:19

vlk napsal(a):

Kozorohu,

co ti brání tu analýzu napsat. nebo nějakému mému slintalovi? Běhá jich tady dost.

Ohledně těch 3,5% růstu HDP je to tak, že , pokud ten růst dosáhne téhle marky, tak by se snad mohlo famiglii 118, která si eufemisticky říká Vláda rozpočtové odpovědnosti zastavit růst dluhu. Zastavit. Nikoli snižovat, jak teď velkohubě vyhlašují. ZASTAVIT je to klíčové slovo.

A je mi líto - ODS nepřenechala TOP špinavou práci, jak si leckdo myslí! Omyl .Tvrdím, že ODS přenechala s, těmi ministerstvy, co TOP má, i většinu pravicových voličů. To je jaksi hlavní závěr.
Ohledně lidovců - v textu,který jsme napsal přiznávám sám, aniž by mne někdo k tomu nutil, že jsem špatně ocenil VV a lidovce. Není potřeba mi to tedy psát.

Jo a ještě k tvému P.S:
ohledně předpokladu, že někdo chce vládnout, aniž by chtěl krást..Hm, tak tobudeš v poledne za bílého dnes lucernou vČR hledat naivu,který na něco takového kejvne. Analytický člověk s naší 20-tiletou zkušeností to rozhodně nebude.

Jo a můj osobní slintal ti sdělil, že na analýzy je teď brzo. že je třeba nejdřív dát vládě čas na práci.. A nejspíš taky klid na práci. Kdy já už othle slyšel???

Hlavně nic nenapsat a nejít s kůží na trh.
Ono, když není psáno, není
ani dáno.A snáz s e to okecává.

hanah

nejlepší diskuse je vždycky s těmi, co nečtou to, co druhá strana napsala. To fakt nemá chybu.
Ohledně toho, co bych rád a nerad se klidně domnívejte.Nemusíte nic číst a nic vědět. Vystačíte si sama.

Fauste

nevidím důvod, proč bychom s i netykali. Poku¨d by to bylo ale chápáno jako příliš kách, klidně si budeme vykat.
A ani to nepředpokládá, že se musíme na všem shodnout. Jakkoli militantní islamismus, iránského střihu, považuji za civilizační hrozbu. Píšeš , že jsi starší - jsem dnes už docela rád, když je někdo starší než já ,-))-takže si to rozhodni.
30. 06. 2010 | 15:20

nn napsal(a):

No jeste ze odbornost vlady posoudil takovy odbornik na kulovy jako Bohous Sobotka.
30. 06. 2010 | 15:21

hoven napsal(a):

dou ekonomickýxh odborníků čssd- havel, mládek.
30. 06. 2010 | 15:21

Dejvid napsal(a):

To hoven

lepší havel a mládek než Kalousek.
30. 06. 2010 | 15:25

neo napsal(a):

Dejvid:

Hlavně Mládek.

Synáčka 3krát procpal na VŠ a pokaždý ji nedokončil
30. 06. 2010 | 15:30

buldatra napsal(a):

Soudobá literární tvorba pana Sobotky budiž nám názornou ukázkou, kterak z dříve důležitého politika po volbách vzniká plodný psavec.

A jako takový třeba časem napíše i něco o tom, co všecko mohl on a jeho partaj udělat natolik dobře, aby nebyl nucen setrvávat v opozici na věčné časy.
30. 06. 2010 | 15:34

ALT napsal(a):

To ctěné diskutující čtenářstvo,

nechte prosím autora blogu v klidu psát,
jak zde před nějakým časem zmínil pan prof.Hořejší Aktuálně platí od řádku, no a pan autor má jistě jako ekonom dohodu o odpovědnosti a ten schodek (kampaň/hlasy) musí nějak sanovat.
30. 06. 2010 | 15:35

martys napsal(a):

neo:
co udělali pro lidi?...to je diskutabilní, ale např to lze brát takto : daně jsou stejné, ale současná vládá chce snižovat to co občanům vrací (viz dávky, školné, poplatky apod.), takže v přeneseném významu, tam ty vlády pro lidi něco dělali

s tím gymplem - je to sice zase příklad alá NEO, ale třebas - ale asi by se vzdal funkce ten ředitel gymplu

a ještě něco a tím definivně s tebou končím: vítězem v diskuzi (pokud vůbec toto označení má nějaký smysl není ten kdo má poslední slovo(po tvém argument).Kromě toho já jsem vždy říkal svoje názory!!! a enchápu proč by někdo měl svoje názory argumentovat

PS: mimochodem argument v angličtině znamená HÁDKA....takže když jsi tak říčný po argumentehc znamená to v podstatě jenom to že se chceš hádat
30. 06. 2010 | 15:39

Richard napsal(a):

Já jsem rád, že jste pane Sobotko vyhráli tak, že jste v opozici a po dlouhé době můžu mít dobrý pocit z výsledku voleb. Kdo chce psa bít vždy si hůl najde a vy jdete ve šlépějích vašeho guru p. Paroubka. Stejná rétorika a stejné nekostruktivní kecy.
30. 06. 2010 | 15:53

neo napsal(a):

martys.

Nechci se hádat, ale když tvrdim, že Kalouska považuje za nejlepšího ministra financí jen Topolánek, taky musim mít něco, co by to potvrdilo. toť vše.
30. 06. 2010 | 15:56

jarpor napsal(a):

"Jo a můj osobní slintal ti sdělil, že na analýzy je teď brzo. že je třeba nejdřív dát vládě čas na práci.. A nejspíš taky klid na práci. Kdy já už othle slyšel???"

Vlku, jako obvykle - sprostý a posouvající.

Pokud si Vy přeložíte, že na analýzy ještě nevzniklé vlády je brzy tak, že má mít vláda klid na práci, a kde jste to slyšel, pak ode mne NE.
Vezměte laskavě na vědomí tuto věc.
A druhou - nefanděte si s tím osobním slintalem.

"Hlavně nic nenapsat a nejít s kůží na trh.
Ono, když není psáno, není
ani dáno.A snáz s e to okecává."

Mě stačí dělat oponenturu Vašim traktátům. Tam je mých postojů dost. Kdo chce, nachází, kdo nechce - uráží.

hanah

"Mohu se tedy jen domnívat, že byste rád ve vládě nějaké socany, ale jiné než tam byli,
a také nějakého lidovce, a nějakého zeleného. Asi. Tak se radši dívejte :-)"

Přesné... :-))

Hezký den
30. 06. 2010 | 16:02

bo9 napsal(a):

Kessu je Fagan
30. 06. 2010 | 16:04

Tencokida Hnuj napsal(a):

30. 06. 2010 | 16:20

Pája napsal(a):

Nechápu jak zrovna Bohoušek může plácat o odborných vazbách na ministerstva! On jako exministr financí bez ekonomického vzdělání! Stejně tak rovnoprávnost muži-ženy ve straně ČSSD!
30. 06. 2010 | 16:44

Rumcajs napsal(a):

Je potřeba, aby si tato vláda udělala řidičák na lokomotivu.

Pak bude Sobotka spokojený a levouni si oddychnou. Přeci jenom, jsou to nervy, když někdo řídí tento stát a nemá ani řidičák.

Kurňa může se to vůbec ? Není to trestný ?
30. 06. 2010 | 16:51

Herbix napsal(a):

No Bohoušek tuším taky dělal ministra financí, aniž by cokoli věděl o ekonomice, takže od něj tato kritika opravdu sedí.
30. 06. 2010 | 16:58

Honza napsal(a):

Je hezké, když diletant hodnotí odborné schopnosti druhých. Źidé označují takového člověka slovem chucpe (česky řečeno drzost až na půdu). Sobotka, kterého jeho rodná strana považuje za experta na finance (asi proto, že ve škole zvládl počítání na prstech v oboru do milionu), vyčítá jiným, že jsou neschopní řídit minsterstvo financí. Velmi zábavné, ale je mi z toho fyzicky nevolno.
30. 06. 2010 | 17:13

ld napsal(a):

Martys,

u neo je tlustou čárou přemalování tabulky. To úplně stačí k odpoutání se od firmy pana bratra.

Kdyby firmu prodal na burze, v aukci, ale hlavně průzračně čistě, ani bych necekl. Kdyby Kalousek neožebračil tuto zem během 1,5 roku stejně, jako vlády předchozí, taky bych nepípl. Ale jak říkal MUDr.Chocholoušek: "Je to marný, je to marný, je to...".
30. 06. 2010 | 17:15

Faust napsal(a):

Vlku, v každém případě tykání... jednak jsme oba "vyhnanci z OM", druhak máme k sobě způsobem diskuse blízko.
A třetak: vlk na NEVIDITELNÉM PSOVI byl múj přítel...
TAK PROTO!
30. 06. 2010 | 17:18

hanah napsal(a):

Vy mi pane vlku asi nerozumíte. Já s vámi nediskutuji. Já jsem se vás pouze slušně dotázala jaký výsledek voleb byste si přál, když jste napsal: "...Rád budu přihlížet".
30. 06. 2010 | 17:26

tomas napsal(a):

to rumcajs, no vuml zrovna ne, ale ten novej machr na kulturu se dal ke komunistum v roce 1989, zboznuji tyhle chlapky , co se davaji k NSDAP 3.kvetna petactyricatyho, a perlicka na zaver , to rika on, takze uvozovky "za velky uspech povazuje, ze komunistum dokazal odolavat dvaatricet let." no , narodil se v sedmapadesatym, takze do odboje vlitnul hned v kolibce, jmenuje se besser, takze , bude lip ..slunce v dusi
30. 06. 2010 | 17:29

ld napsal(a):

Martys,

teď jsem se dočetl, že Bártové si sice firmu prodali, ale na splátky. A to nám zase může celou záhadu někam posunovat. Inu, veverky jsou parta vykutálená...
30. 06. 2010 | 17:37

Míla 2 napsal(a):

Neřekl bych,že vláda se skládá ze samých neodborníků.A co se týče obavy o p.Nečase a jeho malou průbojnost jako premiéra,tak bych také počkal s hodnocením.Možná,že nebude třeba dělat komediální výstupy ověšen šálou a horlivé přitakání sebeblbější myšlence pana předsedy.A někdy ten Váš kompars za jeho zády vypadal dost komicky.
30. 06. 2010 | 17:57

kozoroh napsal(a):

Vlku,
odpovím v bodech:
1/Nejsem ekonom (makroekonom), abych takovou analýzu mohl provést. Navíc, ačkoliv prdůch, nemám ani čas a nakonec ani chuť šmejdit po netu, hledat relevantní informace a vytvářet z nich konstrukce.Selským rozumem a schopností posoudit realitu snad vládnu a to mi k životu stačí. Z praxe vím, že daný předpoklad se vyplní jen tehdy a pouze tehdy, jsou li splněny vstupní podmínky. Vstupní podmínky považuji v tomto případě za pytel blech a kačku bych na ně nevsadil.
2/Růst 3,5%, nebo jakýkoliv jiný (vč.poklesu) teď může predikovat tak akorát Pythia. Jak by se v tom prostoru pohybovala SD i kdyby vládla sama si odpověz sám. Zvláště když připočteš realizaci předvolebních slibů. To by potřebovali procent 6.
3/Jak to bude s odlivem voličů k TOPce přenechám tvé predikci. Na svém názoru nelpím, ale považuji jej za celkem relevantní.
4/Nejsem naivní (na už jsem dost starý) ale tvůj názor, že zde kradou naprosto všichni nesdílím.
P.S.: Vláda ještě ani není, ale ty už víš, co bude. Nesere tě, že všechno víš dopředu,že už tě vlastně nic nepřekvapí? Dyť to je na mašlu!
30. 06. 2010 | 18:21

ok napsal(a):

Počet žen v politice je u nás všeobcně nízký. Kritika opozice není ale moc přesvědčivá. Kolik žen měla ve vládě ČSSD poté, co se zbavili Buzkové? Také o kompetencích bych, být právě Sobotkou, až tak moc nemluvil. Faktem je, že se objevilo mnoho nových tváří, ale to jsme snad všichni chtěli. Nebo ne? Nevím, kde se vzala fáma, že by ministři měli být "fachmany" ve svých resortech. Měli by se obklopit schopnými lidmi - náměstky a řediteli a být schopnými manažéry - to je nejdůležitější. Je samozřejmé, že potencionální ministr cítí větší kompetence tam, či onde, ale znovu říkám, že to není nijak relevantní. V celém světě se dějí ministerské "rošády" a ministr sportu se může stát ministrem financí. Příkladně, český rodák, krasobluslař O.Jelinek, vedl v Kanadě v osmdesátých létech, tuším tři, naprosto odlišná ministerstva. To, že jsou někteří z nových ministrů víceméně neznámí a neosvědčení lidé neznamená, že nemají manažerské schopnosti. To se uvidí až během času. Znovu ale připomínám, že jsme změnu chtěli a zvolili jsme si ji.
30. 06. 2010 | 18:22

blue jay napsal(a):

to hanah,
vlk ma pocit ze je nadrazejenej obycejnemu smrtelnikovi. Nak si vzal za ukol vsechny vzdelavat. Kazdeho pouci kazdeho pokara.Pise to dlouhe a pomatene clanky.Vse vi nejlepe! A nesnazte se mu rict ze tomu tak neni. Je to takove Ego co ma klavesnici a beha to po internetu. Aspon je v kondici,lol.
30. 06. 2010 | 18:22

J.Potměšil napsal(a):

Pokud nemá zůstat u slov, postavte se plánovanému rozmetání poradních orgánů vlády, které se zabývají lidskými právy - po zrušení ministra pro lidská práva má přijít na řadu i Rada vlády pro rovné příležitosti mužů a žen (má být nahrazena jakousi radou pro rodinu - zasednou tam lidovci z TOP 09?), dále Rada vlády pro lidská práva a další. Tady lobbujte.
považuji se za středopravého, ale zjednodušeně řečeno mě děsí, že zrušíme vše, co se týká lidských práv, pak zrušíme zákoník práce a co přijde dál.
30. 06. 2010 | 18:24

vlk napsal(a):

hanah

ale rozuméme. jen vy nechcete rozumět monjí jednoduché odpovědi. j e úplně jedno , co by se mi líbilo. důležité je, jen to,c o tu orpavdu máme. Moje jakékoli přání na tom nic nezmění. Jak zde rádi opakují do omrzení vaši názoroví souputníci. nevidím tedy sebemenší důvod uvádět jakokoli své přání. Nic to neřeší.
Takež - rád budu přihlížet české verzi filmu Good bye Lenin/ODS.
Fauste
ok. Jsme tomu rád. Ano, na OM s e svobodný názor a zdravý rozum zásadně netrpí.
kozoroh
chtěl jsi pravicovou analýzu? máš ji mít. Pod posledním Haasem.
A píše v podstatě přesně totíž co já. Není ti to divný?
Asi jsme od něj ráno nějak opisoval, ne?

A že nesdílíš můj názor , že kradou všichni?
No nemám problém připustit i přesnější variantu:
Kradou všichni. Jen někteří kradou víc.
30. 06. 2010 | 18:44

Michal napsal(a):

,,postrada zastoupeni zen... ,, :-))))) To je opravdu usmevne slyset tuto kritiku od predsedy strany v, ktere je obecne vubec nejmensi zastoupeni zen ze vsech stran zvolenych letos ve volbach do parlamentu. Pan Sobotka by si mel nejdrive zamest pred vlastnim prahem resp. pred prahem CSSD a pak teprve zacit s kritikou tech druhych.
30. 06. 2010 | 18:48

ivanT napsal(a):

Pane Vlku,
Rad vase komentare ctu a vetsinou s nimi souhlasim. Nicmene, pani Hanah se pta pravem - kdo je schopen inteligentni kritiky, mel by v zajmu rovnovahy zodpovedne vysvetlit sve alternativni reseni. Odkaz na 'realitu' je jinak jen uhybanim.
Zdravim.
30. 06. 2010 | 19:15

devalera napsal(a):

Za to ty jsi byl odborník, Dluhoslave. Bez praxe a bez odborného vzdělání jsi vedl nejdůležitější rezort. Však to taky dopadlo. Vezmi si na krk krejzlík a běž k fotografovi.
30. 06. 2010 | 20:00

martin napsal(a):

ty fušere,ty ses mel akorat stydet ne poucovat
30. 06. 2010 | 20:27

Martin napsal(a):

Sobotka by se měl nad sebou zamyslet.
Poměr zastoupení žen ve vládě nemá žádnou souvislost s rovnými šancemi pro obě pohlaví a pokus prosadit kvóty nebo poměrné zastoupení pro jednotlivé pohlaví je opět protiústavní.
30. 06. 2010 | 20:38

Borg napsal(a):

Všechny příspěvky, které se netýkají článku bych smazal. Většina z Vás neudrží obsah článku po té, co posunutím na diskuzi zmizí z obrazovky.
30. 06. 2010 | 20:42

Ivo Peterka napsal(a):

Neo: Nevím, kým přesně byl pan Kalousek označen za nejlepšího ministra ve východní Evropě, zato ale vím, že cíleně lhal o schodku rozpočtu za rok 2008 - zatímco on uváděl schodek 20mld. Kč, Eurostat mu to napočítal na 100mld. Kč. Zajímavé je, že za předchozí roky se schodek mezi Eurostatem a naším ministerstvem financí shodují, tak v roce 2008 se dost zásadně liší. Snad každý ví, odkud ten rozpor plyne a já osobně to považuji za sprostý podvod. Nejsem nadšený, že máme za premiéra notorického lháře a za ministra financí budeme mít podvodníka.
30. 06. 2010 | 21:30

vlk napsal(a):

Ivan T

neberu vám váš postoj. Máte na něj právo. Já to ovšem vidím jinak. Jakékoli hádání z marnosti je zbytečné.
spekulac e co by kdyby jsu mimo každou realitu.
T není uhýbání. Al e stejně bych odpověděl například na otázku, co bych dělal , kdybych trefil jack pot.
30. 06. 2010 | 21:38

jaxx19 napsal(a):

Pro Bohouška a ostatní rejpaly:
Vláda ještě ani nezačala pracovat, ale vy už víte, co vše udělá špatně. Když už tak vidíte do budoucnosti, nechcete mi říct, na jaký čísla vyhraju jackpot ve Sportce?
30. 06. 2010 | 22:09

stejskal napsal(a):

Souhlas, pane Borgu,

nicméně mazat ex post frustrované výkříky, flejmy či jinak nevěcné příspěvky je nad síly jakéhokoliv moderátora (musel by zde být 24 hodin denně a sledovat neustále stovky debat - jen projet je všechny včetně příspěvků zabere hodiny práce, být na všech zároveň nelze).

Ukazuje se, že takto koncipované debatní fórum poskytuje především prostor různým hulvátům, deprivantům či zakomplexovaným lidem, kteří si sem chodí zanadávat či pozurážet ostatní.

Proto většina světových servrů proto již dávno přešla na jiný systém tzv. premoderating (např. BBC http://www.bbc.co.uk/blogs/...). Je více než pravděpodobné, že v dohledné době bude podobně moderována i většina debat na tuzemských serverech.

Hezký den.

Libor Stejskal
30. 06. 2010 | 22:26

krist napsal(a):

co ten komunista zase mele?
30. 06. 2010 | 23:01

Tencokida Hnuj napsal(a):

tomas
Ke komančům se v roce 1989 mohl přidat jedině grázl, nebo člověk duševně chorý.
To prvé považuji za ideální kvalifikaci k tomu, aby se člověk stal ministrem.
To druhé pak k tomu, aby se stal ministrem kultury.
Neb není v kultuře nad naprosto svobodného ducha povzneseného nad konformismus a akademická schémata.
Není nad originalitu.

Mějte se.
30. 06. 2010 | 23:24

XXX napsal(a):

WOW - to je úleva, že tyhle sračky zůstanou jen ve virtuální rovině. Když si představím tu Sobotkovu "kompetentní" alternativu.. Brrr... to bylo vážně o fous!
30. 06. 2010 | 23:35

Jarda napsal(a):

Zato vy jste byl odborník na svém místě ..... Uškodil jste dost. Raději byste měl mlčet.
01. 07. 2010 | 00:44

Bob napsal(a):

Panu Sobotkovi:
chácháchácháchá... závist je holt velkým hybatelem dění, tak jste nám napsal, jak to nepůjde, i když to samozřejmě půjde... a hodnocení bych nechal až bude vláda končit, že
01. 07. 2010 | 01:34

vidlemístoklíčů napsal(a):

To XXX: neblázni,byli jsme ochuzeni o kompetentní ministry jako Škromach, Jandák a třeba i Brožová. Kdyby nešlo stran vedení státu o vážnou věc, tak by mi přišlo líto, že nás takovéhle panoptikum nebude čtyři roky rozveselovat.
01. 07. 2010 | 01:45

tomas napsal(a):

TCH , pockejte, ale ten chlapik , jak sam rika, dokazal komancum dvaatricet let odolavat, od roku 1957. kdy se narodil, az do toho predlistopadu, kdy se k nim dal,a by mohl vrtat zuby
01. 07. 2010 | 05:04

Nikdo napsal(a):

Doufám pane Sobotko, že v případě vzniku střetu zájmů dáte podněty na státní zastupitelství.

Jinak moc plýtvate municí jako Váš předchúdce Paroubek, počkejte si na 100 dní od jmenování vlády a pak se pusttě do nich ale věcně.

A propo kolik, že žen má předsednictví Vaši strany ? Žádnou, to mi je líto, protože ODS je na tom lépe.
01. 07. 2010 | 06:27

dabei napsal(a):

Příklad Řebíčka snad pomůže řešit i návrh VV zviditelňovat hlasování o zakázkách.
Topolánek naopak řešil kdysi v RVV situaci,kdy výzkum čerpal finance z 22 různých účtů,což on zjednodušil sloučením do 1 účtu.Neprovedl však potřebný krok-vytvoření protiúčtu,který by informoval o tom kolik peněz věda vrací společnosti v realizacích.
Podobně se pravidelně opakuje situace,že při sestavování státního rozpočtu se zjišťuje až v posledním kvartále,kde zase utekly státu finanční prostředky do dluhu.To snad by zlepšila lepší nepřepsatelná elektronická průběžná kontrola a zviditelnění finančních toků mezi státem a soukromou sférou:potřebná pro státní rozpočet,pro investory,pro sociální sféru.
Proč to ty četné ,stále se obnovující rady ekonomické vlád spolu s bankami už dávno nezřídily?
Vždyť do toho lze zahrnout i údaje z fondů EU a tak integrovaným systémem zajistit,aby nenávratně v něčích kapsách anonymně nemizely pravidelně velké částky peněz pouhým přejmenováním položek finančních výkazů.
Krom toho by se odsud mohly dodávat i přesnější a průběžná makroekekonomická tabulková data,potřebná proti státnímu bankrotu,pro stabilitu ekonomiky.To se musí čekat až na Lehman Brothers a řetězec následků ?
Krom toho,už by veřejnost měla právo konečně dostat na vědomí právně-finanční obraz uplynulé privatizace.Ve smyslu kolik bývalého státního majetku z držení na dobu neurčitou v soukromých rukou už je kým v dluhopisech splaceno,jaká je souhra dluhopisů,odpisů a úrokových sazeb v tomto centrálním problému ekonomické spravedlnosti během privatizace.
01. 07. 2010 | 06:40

Chasnick napsal(a):

Kyselé hrozny pane čobko Sobotko, že?
01. 07. 2010 | 07:24

neo napsal(a):

Id:

to neřekl Chocholoušek ale Karfík.
01. 07. 2010 | 08:08

tron napsal(a):

Samozřejmě vy jste kompetentní třeba jako ministr financí ale hloupé voliče jste nějak nepřesvěčil ... asi
01. 07. 2010 | 09:06

pozornej napsal(a):

Tak nakonec mají ve vládě své zastoupení i komunisti!

Politický turista - nový ministr kultury MUDr. Jiří Besser od r. 1987 kandidát a od r. 1989 člen KSČ. Po roce 1989 nejprve člen středolevicové LSNS, poté člen ODS, nyní TOP09.

Jak říkáme my pravičáci, bývalý komunista je něco, jako bývalý černoch :-)))
01. 07. 2010 | 09:08

Tencokida Hnuj napsal(a):

Karel
Řekneš to autorovi osobně do očí ?

Mamka s taťkou by ti měli naplácat.

Jag

dtto ad Karel

Kopíruji a ukládám.

To je materiálek, to je ale materiálek !

:---()
01. 07. 2010 | 10:03

onlooker napsal(a):

hodně komentátorů neumí komentovat a myslí si, že se problému zbaví poukazem na "ty druhý jsou ještě horší" - to přece neodstraní nějaký fakt ...
01. 07. 2010 | 10:08

yt napsal(a):

Když se podívám na ten animyšlenkový team ČSSD - Sobotka, Zaorálek, Jandák, Šlégr, Ploc, Škromach, Urban....,
tak se divím , kde bere Sobotka tu neomalenost.
01. 07. 2010 | 10:09

xx napsal(a):

He he, hlavně že Sobotka byl odborníkem na finance, když se stal ministrem financí a že Gross nebo Špidla byli silní premiéři. :-))

Že by zde bylo přání otcem myšlenky ? Když my tak oni taky ?

Jak uboze ten Sobotka chudák působí. Na krku má krachující stranu se stamiliónovými dluhy a ještě má tu drzost si vyskakovat. Volby nezvládli, na každej bilboard ODS měli dva svoje a přesto voliče nepřesvědčili.

Měli by jít od Válu a pustit do čela strany zase pro změnu někoho schopného, kdo bude důstojným lídrem opozice a vytáhne stranu z bryndy. Ale to oni ne, raději budou takhle žvanit a v zákulisí se rvát o zbytky mršiny.

Pfuj Teufel.
01. 07. 2010 | 10:54

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik příspěvků obsahujících hrubé nadávky a výzvy k "držení huby", neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
01. 07. 2010 | 11:08

war khazar napsal(a):

Ze vzrusujici debaty zacinam mit neprijemny pocit, ze ta vlada bude fungovat. Libi se mi ovsem uprimna starost o to ktery z jejich ucastniku na na ni prodelal ci vydelal. Vypada to, ze tady akorat ja nemam ve vlade nekoho z pribuzenstva a je hezke jak pribuzni drzi pri sobe. Podobne pan Sobotka. Sam dobre vi ze svoji praxe jak to ma tezke ministr financi, mezi temi vsemi vlcaky z VSE.
01. 07. 2010 | 11:24

Jirka1 napsal(a):

Komik Sobotka!
Asi nás chce pobavit svými názory. Jeden z nejslabších ministrů financí od roku 1918 chce poučovat. Má ale smůlu,avšak spolu s Rathem : no to bude dvojka v Parlamentu!!!
01. 07. 2010 | 11:37

Horáčisko napsal(a):

Jéžiši, Bohóšku, na teba se nedostalo... A tož nebreč, šak vona se ňáká ta prebendička zase nande...
01. 07. 2010 | 12:06

... napsal(a):

No Sobotko, hlavně že ty seš vybavenej. Zalez zpátky do díry, ju? ;)
01. 07. 2010 | 12:43

Tencokida Hnuj napsal(a):

"smazal jsem celou řadu hrubě urážlivých a nadávky obsahujících příspěvků, neboť tyto jsou v rozporu se
záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu."

Zvláštní je, že nejvíc se toto jistě přínosné upozornění (bez ironie) objevuje pod blogy "levicových" politiků a exponentů.
Mazáni jsou jejich odpůrci, takto vesměs ryzí individualisté - "pravicoví" čeledini a děvečky.

Např. :

Karel napsal(a):
Sobotko, ty socanská kurvičko, jdi počítat Paroubkovi kaštany u zadku! Co se týče tvého působení u financí,
není být na co hrdý. Mlčeti prostě zlato.

Jag napsal(a):
Nemohl byste už také chvíli mlčet-lidově řečeno držet hubu?Z voleb byla vygerována síle ODS malá,tak těžko
bude poroučet jedna strana........ČSSD vládnout nebude a vaše příspěvky nemají valnou hodnotu,pane předsedo.

Myslíte si, že jde o jakýsi charakteristický, obecný fenomen či jde jen o individuální - patologicky zfanatizovaný, hysterický pocit a projev stádnosti způsobeného zjištěním pravdy o vlastní nedostatečnosti coby svéprávného jedince, schopného se o sebe postarat i bez mamky a taťky ?
01. 07. 2010 | 12:47

Wraith napsal(a):

Dobrý den,
Volby ukázaly, že si lid přeje pravicovou vládu. Budiž. Jednat to vidím tak, že v téhle zemi bude vlastně poprvé mít nějaký politický směr výrazně navrch. Nadchází čas, kdy se pravice nebude moci vymlouvat, že jim do jejich vládnutí kecá a zasahuje levice. Bude to poprvé, kdy se ukáže jak to tenhle politický směr s touto republikou vlastně myslí. Možné výsledky jsou dva, možná tři. Jeden, že se vyhrabeme z krize a nastoupíme cestu ekonomického růstu. zastaví se zadlužování. Budou splněny všechny sliby. Lidé budou v tomto státě spokojeni a nebudou mít důvod měnit režim Pak uznám, že pravice měla pravdu a není to banda křiváků.
Druhý scénář je méně pozitivní dojde z k zastavení zadlužování,
ovšem za cenu, která bude znamenat ožebračení běžných lidí, zejména skupin, které se nemouhou či neumí účinně bránit. Totiž důchodců a hendikepovaných. Stát tak bude vykazovat mírnou prosperitu nebo stagnaci, ovšem za cenu nárůstu počtu lidí padajících do chudoby a nárůstu nezaměstnanosti.
Již nyní se stát snaží zahojit na těchto lidech. Stačí se podívat na prudký nárůst počtu lidí, kteří nemají nárok na invalidní důchod navzdory tomu, že jsou nemocní či zmrzačení. Ta čísla jsou více než děsivá.

Druhý scénář je ještě znepokojivější. Pravice nastoupí klausovskou cestu. Dovolí podnikatelům, velkým zahraničním firmám a lidem s pochybnými zisky, aby své jmění ještě navýšili a své peníze a majetky vyvezli za hranice státu, což znamená, že dojde k dalšímu tunelování republiky. A náš milovaný stát se zařadí ještě níže než ono Řecko, kterým bylo tan důrazně strašeno. Je tu reálné nebezpečí, že v žebříčku skončíme na úrovni tzv. banánových republik, kde bují korupce ( VV se budou uchechtávat a jen povykovat, že to tak nechtěly)a tento stát nebude již schopen konkurence - stane se tranzitní zemí lnou skladů, protože již nebude existovat ani zemědělství a ani průmysl.
Možná, že vláda překvapí a nestane se nic takového, ale to by se musel stát zázrak. Oba scénáře staví vládu do negativního světla a po 4 letech nastane "Velké účtování"... Menší strany budou následovat osud Zelených a Křesťanských demokratů. Vládu převezmou buď nové strany, které vzniknou a obě velké strany opět budou odsouzeny strpět jejich výstřelky. Nebo dojde k drtivému vítězství ČSSD a možná i nějakého nově vzniklého levicového subjektu. V nejhorším případě se možná dočkáme i nástupu zreformovaných komunistů. Otázkou zůstává co se skutečně stane.

Na tvrzeních pana Sobotky něco bude. Stejně jako on nehořím nadšením nad složením vlády. Zejména VV mě zklamaly. To bylo řevu o politických dinosaurech.. a ejhle jak rychle se s nimi smířili... já dinosaurů v téhle vládě vidím víc než dost.
Jsem zvědav jak snadno VV prosadí odvolatelnost politiků... mám pocit, že k tomu nedojde. A lidé zas jen budou v roli pasažérů na palubě Titaniku s vlajkou ČR na zádi. Plavbě zdar!
01. 07. 2010 | 13:08

Tencokida Hnuj napsal(a):

Wraith
Já vidím ještě jeden scénář.
A sice , že lidé místo toho , aby šli příště k volbám, zajdou si raději vyřídit zbrojní pas.

Totiž ono to Fidelovo „Demokracie - to je rozdat lidu zbraně" se v tržní ekonomice jeví jako paradox.

Proč bych měl něco dostávat , když si to mohu koupit, že ?

Mějte se.
01. 07. 2010 | 13:57

bape napsal(a):

B.Sobotka

Přečtěte si Britské listy, autor Václav Adam a Vít Bárta. 3O.6 a1.7. Děláte jednu chybu za druhou. Vaši voliči utečou k Bobošici, nebo komoušům.Škoda, hrobaři. Foldyna na post předsedy ČSSD!!!!!!!!
01. 07. 2010 | 14:53

socánek napsal(a):

Snad by bylo rozumnější, se příteli Sobotko,zamyslet nad tím,že lid této země odmítá mít ve vedení státu tupce, jako jste vy a váš táta Paroubek.Zavřete prosím sešit s naučenými frázemi.jsou vyčpělé a nebezpečné ,ve svén důsledku,především nám obyčejným lidem.Přeji všem, i sobě, aby se po krachu,vytvořila opravdová strana sociální demokracie.Bohužel s panáky jako jste vy,to nikdy nebude uskutečnitelné.
02. 07. 2010 | 00:15

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvky obsahující hrubou nadávku ("srágoro"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
02. 07. 2010 | 10:40

marie napsal(a):

Hanah :
Pěkně jste vlka vytočila,počet překlepů už téměř brání chápání souvislostí.Sledovala jsem tento duel a čekala, jak se vlk vykroutí.No nevykroutil, bude běsnit, nadávat,prskat, ale vlastní názor se bojí zveřejnit.A všichni ostatní, kteří by si dovolili nesouhlasit, jsou retardi.Takže : nadávat,toje jedno na co, hlavně pořád.Škoda, kdysi jsem ho ráda četla.
02. 07. 2010 | 10:41

vlk napsal(a):

marie

že mne paní hanah vytočila? ani zdání milostivá. Ani zdání.
není čím. Ona chce , abych spekuloval a já spekulovat odmítám. neřeším situace co by kdyby. Je celkem jednoduchhé to pochopit. Mám to za dětinské. Pokud vy ráda hrajete rád a hry - co by bylo, kdyby zítra byl ˇŠtědrý večer, kd e bych v tšhle hicech sehnala kapra a stromeček, tak to rád skutečně přenechám vám. A eventuálně paní hanah, pokud se bude chtít k vám připojit.

O čemž tedy pochybuji.
Ale třeba zítra ten Štědrý d en skutečně bude. Když si to budete hodně přát. Kdo ví.

Jinak možná by neškodilo navštívit očního lékaře. Ale nechci radit.
protože jsme skutečně ten poslední kdo by s e tady bál jít s kůží na trh. Pokdu jd e o názor nebo prognozu.
Jak s e snadno přesvědčíte, pokud najedete na
30.06.2010 12:59:28
a hned na začátku je odkaz na můj názor a předpověď z listopadu 2009. Která se vyplnila téměř beze zbytku.

Rád si přečt názor váš. Až na nějaký a na něco, co mne zajímá , zveřejníte.
Neběsním, neprskám. nemám totiž proč. Například proto, že nejsem zvyklý s e vykrucovat. Stejně jako nemám zapotřebí nesmyslně spekulovat.

Na druhé straně nebojím s e dlouhodobých analýz. Tam kd e to má nějaký reálný základ.
02. 07. 2010 | 22:33

Pepi napsal(a):

Deficit ČR začal růst od r.2008, kdy byla zavedena ODS +Kalouskem +Janotou NE"rovná daň", která snížila příjmy státního rozpočtu od velkých korporací a firem a zastropovala odvody pojištění.
Dochází tak k podfinancování příjmů státu a tyto prostředky chybějí ve školství, zdravotnictví i důchodech i jinde.
V r.2009 k tomu deficitu částečně přidala i světová hospodářská krize a propad exportu do Německa (i USA).
-
A nyní pravicová vláda podnikatelů chce řešit strukturální deficit, který sama vyvolala NE"rovnou daní" (snížením příjmů od velkých korporací) na úkor většiny pracujících v ČR..!!
Ano, voli-či oklamaní médii, dali hlas svému dalšímu okrádání, snížení koupěschopnosti a prohloubení krize do druhé, hlubší poloviny „W“.
- V současnosti, kdy Německo i Velká Británie uvažuje o rozpočtových škrtech, tak ČS vláda stále uvažuje o růstu HDP v r.2011 o 2,5%. Ale ono to bude max.2%, díky poklesu exportu.
- Spotřebitelé nemají peníze na nákup "svých" výrobků a nezaměstnanost dále poroste v ČR i EU.
Soros (doporučuje Německu i ET pro řešení krize zvýšit mzdy v Německu. (http://www.novinky.cz/hlede...)
-
Já bych šel opačnou cestou: zachováním mezd s postupným zkracováním pracovní doby všem a tím udržet zaměstnanost (obdoba německého KurzArbeitu) v ČR i celé EU.
-Omezit investice do předražených betonových dálnic na které nemáme v rozestavěném množství dálnic a také se tam zaměstná málo lidí.
Vrátit daňový systém k 1.1.2007 a omezit nesmyslné, nenávratné dotace a nevyrábět co je neprodejné už i na dluh. Je to ekonomické i ekologické.
05. 07. 2010 | 14:12

Pepi napsal(a):

Skončil boj protikladů (Hegel)
východu se západem...
a tak se sociální šrouby dále utahují...
- I voli-či brzy pochopí, co si zvolili..
V Řecku a Francii se stávkuje a demonstruje za sociální Evropu.
05. 07. 2010 | 14:13

Jirok napsal(a):

Ty nechutný mentore, podívej se v prvé řadě na odbornost svou vlastní a svých nohsledů a potom ukazuj na druhé.
05. 07. 2010 | 17:42

JAVÍT napsal(a):

Pane Sobotko, jste směšný. Vy a celá vaše ČSSD.
Nic jiného se o vás nedá říct!!
06. 07. 2010 | 22:00

Wraith napsal(a):

To JAVÍT:

Směšná se z dá být celá politika, pokud se na to člověk dívá skrze růžové brýle a velkou dávku dávku medu, které pocházejí od pravice. Když se však člověk podívá lépe, zjistí, že nejde o komedii, nýbrž tragédii, kdy obětí není hlavní představitel, nýbrž divák.

To pan B. Sobotka:

Strašlivě mě zlobí zejména šaškárna zvaná obstrukce... to se ČSSD musí snížit i k tak zbabělému vydírání, když není po jejím?? Pokud vím, právě soc. demokracie
techniku obstrukcí, zejména od ODS silně kritizovala... safra, to je tahle levicová strana tak zbabělá, že neunese jednu porážku??
Politika je hra, tak kdo chce hrát musí se naučit nejen vyhrávat, ale i prohrávat. To by si mělo vedení ČSSD a zejména současná hlava - pan B. Sobotka - uvědomit. Já, jako volič soc. demokracie, říkám, že pokud se bude strana chovat tak dětinsky, tak brzy ztratí můj hlas. A dnešní dění v parlamentu ukázalo, že k tomu nebude daleko.
Jsem zvědav co bude dál.
07. 07. 2010 | 21:59

Valaška napsal(a):

Soudruhu Sobotko ! Kompetentně, či nekompetentně - hlavně že je a rozhodně věrohodnější než by byla vaše oranžová. Stále mluvíte o obyčejných lidech, ale abyste je nezadlužovali - to NE ! Takže Adie !
13. 07. 2010 | 16:16

Valaška napsal(a):

Předmět: kondolence
Při vytvoření Pravicové vlády jste nemuseli vyvěšovat černé fangle, my stejně víme, že jste měli funus, i když Váš velmistr Paroubek se stále vychvaloval a obzvlášť v jeho posledním mediálním duelu s panem PhDr Nečasem jaký je geniální diskutér - až jej z protestu obyčejní občané pohřbili společně s celou vaší oranžovou partají. Můj názor vyřiďte i ostatním truchlicím.
14. 07. 2010 | 00:56

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy