Co bude radit Zajac Kalouskovi?

15. 07. 2010 | 15:57
Přečteno 4812 krát
Slovenský pravicový politik a bývalý ministr zdravotnictví Rudolf Zajac bude radit na ministerstvu financí Miroslavu Kalouskovi. Jaké rady si za peníze českých daňových poplatníků Miroslav Kalousek od pana Zajace může pořídit?

Zajac se na Slovensku proslavil zaváděním poplatků a přímých plateb ve zdravotnictví, snižováním platů zdravotníků, privatizací nemocnic a privatizací zdravotních pojišťoven. Byl známý také arogancí, s níž protlačoval své návrhy hlava nehlava. Dodnes zní jeho jméno mezi Slováky podobně, jako když u nás připomenete mezi řečí Tomáše Julínka (vlastně vůči veřejnosti používali stejně nepřátelský vzorec chování).

Přítomnost Rudolfa Zajace v úřadu nejvlivnějšího člena vlády (Kalousek má ve skutečnosti ve vládě více ministrů než Nečas) nevěstí pro naše zdravotnictví a také pro způsob prosazovaní vládních reforem nic dobrého. Zajac bude nepochybně využívat své pozice, aby reformy při vyjednávání detailů (a ty často rozhodují) posouval do vlastní ultraliberální a privatizační polohy. Ministr zdravotnictví není silná politická figura, v úřadu se, jak to sám popisuje, ocitl náhodou a z vůle Miroslava Kalouska. Druhou špatnou zprávou tedy je, že Rudolf Zajac bude, se silným ministerstvem financí za zády, faktickým šéfem českého zdravotnictví.

Současný ministr zdravotnictví Leoš Heger je nepochybně zkušený odborník (za vlád ČSSD byl ředitelem fakultní nemocnice v Hradci Králové). Pokud by měl nyní nejasnosti v tom, jaký vztah k němu pan Zajac bude zaujímat, může se zeptat bývalé ministryně Juráskové na časy, kdy sloužila pod svým náměstkem Šnajdrem.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik napsal(a):

Dnes se s vámi roztrhl pytel.
15. 07. 2010 | 16:02

neo napsal(a):

No a co je na tom špatného?
15. 07. 2010 | 16:18

Tom napsal(a):

Určitě to nebude tak hrozné, jako Tvrdíkovo vedení ČSA a Bohoušovo vedení min. financí...
15. 07. 2010 | 16:20

Jakr napsal(a):

Děkuji za podrobný rozbor. Takové zuřivé doporučení od vás jistě nedostane každý. Podle vaší analýzy je pan Zajac mužem na svém místě. To je zřejmé.
15. 07. 2010 | 16:26

Koleda napsal(a):

Ti socani skutečně perlí. Nemají co nabídnout krom 13.důchodů a zrušení poplatků (na víc lídři této myšlenkově prázdné strany nestačí), ale komentáře jinak jedna radost.
15. 07. 2010 | 16:31

skeptik napsal(a):

Co bude radit Zajac Kalouskovi?

To bys jste nepochopil. Vyžaduje to elementární přehled v ekonomiké oblasti.

Třeba to, uvědomit si, že když na něco nemám, tak musím :
a) zvýšit příjem
nebo
b) snížit výdaje
jinak vznikne DLUH.

Pokud však už lidé nechtějí platit více do státní kasy (a to většina nechce - viz. Volby), musí se zefektivnit systém.
Sníží se výdaje (u zdravotníků to znamená snížit jejich počet při stejné výplatě nebo ponechat počet a snížit výplatu).
Sníží se počet lidí čerpajících "zbytnou" péči (např. zajdu-li s nachlazením k lékaři, vyčíslí si výkon za 390 Kč a dostanu Acylpyrin. Zajdu-li do lékárny, koupím Acylpyrin za 14 Kč. Úspora 376 Kč!!!).
V důsledku nemusím zatížit obyvatele extra "pojištěním" 390 Kč, ale to že zajde do lékárny bude znamenat, že 376 Kč ušetří.
Chápete to?

Totéž se týká těch nemocnic.
Než aby STÁT vlastnil nemocnici, která prodělává a kterou MUSÍ ze státního dotovat, je lepší ji prodat (či darovat) a pouze stanovit jakou péči od ní očekávám a kolik jí za to budu platit.
A vězte že se u nás, stejně jako na Slovensku, neplatí málo. Jen se ty prach rozhazují nehospodárně, nebo rovnou kradou.
Nevěříte? Zeptejte se Tvrdíka, je na to expert.
A mimochodem, ještě jsem neviděl chudého doktora. Za žádného režimu :o)

Jo, pardon. Zapomněl jsem pár faktů - kvůli lepšímu porozumnění :
Stát peníze netiskne. Odebírá je občanům formou daní a tzv. pojištění.
NIC není ZADARMO.
Dluhy státu jsou dluhy občanů státu.
Dluhy se platí.
Dluhy státu tak jako tak zaplatí občan.
JEDINÝ DLUH, KTERÝ SE NEPLATÍ JE TEN CO SE NEUDĚLÁ.
15. 07. 2010 | 16:32

Michal Macek napsal(a):

nu pagadi zajac!sobotka po tobe de :)
15. 07. 2010 | 16:38

schlimbach napsal(a):

skeptik
píšete - Třeba to, uvědomit si, že když na něco nemám, tak musím :
a) zvýšit příjem
nebo
b) snížit výdaje
jinak vznikne DLUH

jen malé doplnění - pokud stát deficit vužije na investice například do infrastruktury, potom tento deficit je krytý konkrétním statkem dlouhodobé spotřeby

není dluh jako dluh - deficit SR je dluhem společnosti samé vůči sobě, pokud se nerozhodnou tupouni jej převádět pomocí dluhopisů na reálný dluh vůči třetím osobám, za což potom platíme již nyní přes 70 miliard korun ročně na úrocích - chápu, že to myslíte dobře, ale financování státu není jako financování rodinného rozpočtu. Tragedie je to, že kalousek rád přirovnává státní rozpočet k rozpočtu domácnosti - no nic, o to je výsledek hospodaření našeho státu za jeho vedení MF předpovídatelnější
15. 07. 2010 | 16:45

schlimbach napsal(a):

skeptik

zajímalo by mě také, jak je možné, že soukromník si vezme třeba zadarmo nemocnici, která ve státním prodělává a najednou z této činnosti dostane i zisk? Pro mě z toho vchází, že ten, kdo byl odpovědný za dosazení ředitele té nemocnice to udělal špatně a měl být potrestán, stejně jako ten ředitel, který nezvládl svoji úlohu. Jinak klišé, že stát je špatný hospodář neberu - je to vždycky sviňská práce někoho konkrétního.
15. 07. 2010 | 16:48

Marcus Agrippa napsal(a):

skeptik:
je taky jiná cesta - provést hloubkové kontroly hospodaření státních nemocnic a zdravotních pojišťoven a zefektivnit jejich fungování. Podle mně měl celkem výborný plán D.Rath. Jenže to by ukázalo spoustu věcí, které zainteresovaní nechtějí vynést na světlo boží. Ohlupování lidí reformama a následné"privatizování"je celkem slušná všivárnička, ale v krajním případě je samozřejmě pro stát výhodný i prodej.
15. 07. 2010 | 16:50

Belgičan napsal(a):

Pokud nezní jméno Zajac mezi Slováky podobně, jako když u nás připomenete mezi řečí Paroubka, tak je všechno v pořádku.

P.S.
Ptal jste se už někdy sám sebe pane Sobotka, co že jste přinesl tomuto národu za jeho daně dobrého Vy?
Pokud si dobře vzpomínám, tak jste toho přinesl dost, ale dobrého z toho nebylo nic.
15. 07. 2010 | 17:08

skeptik napsal(a):

to Marcus Agrippa

Nepodléhejte iluzi, že jakékoli politické vedení je zainteresováno na "veřejném blahu".
NENÍ
Každý politik (a DrRáth je toho esenciálním příkladem) je zainteresován pouze na svém blahu - ostatně jako naprostá většina z nás.

VÝSLEDEK
Funguje pouze to, na čem jsem zainteresován.
Čest Výjimkám
15. 07. 2010 | 17:11

Ford napsal(a):

Bohuslave zase fantazíruješ. A taky můžeš zmínit jak to vedli tvojí sociální přátelé na Slovensku po Zajacovi. Třeba že musí sanovat nemocnice 100 miliony €. Že některé nemocnice vlastněné krajem krachly. Tak to vedou socani ve skutečnosti. žádné fantazie socanů o pravičácích.
15. 07. 2010 | 17:12

skeptik napsal(a):

to schlimbach

Souhlas. Investice s reálnou návratností jsou jedinou výjimkou. Psal jsem ale o dluzích "na spotřebu".

Prosím definujte "dluh společnosti vůči sobě samé"?
To jako že Slováci půjčují Slovensku svoje peníze a Slovensko jim za to vystavuje dluhopisy? Nevím, neslyšel jsem o tom a to mám se Slovenskem úzký kontakt. Dluhopisy pro občany připravoval Janota. Ale to by byla pouze nepatrná část dluhu. Faktem je, že by to bylo ideální řešení "Kalouskovy složenky". Každý občan by dal státu 120.000 Kč ze svého a dostal by dluhopis. Stát by smazal svůj dluh a občan by své peníze dostal až tehdy, kdy by státu, kromě běžných výdajů, zaplatil na daních těch 120.000 Kč :o)

Každý výdaj je něčím krytý. Úsporami, příjmy nebo půjčkou.
Nemám-li úspory (mezi to se počítá majetek, který mohu prodat) ani příjmy, kterými bych kryl výdaje, nezbývá než si půjčit. Jedno jestli z úvěru v bance nebo dluhopisem. Obojí se musí splatit. A zplácí se buď z úspor nebo z příjmů. Splácím-li z příjmů mám méně na výdaje ... a tak pořád dokola, ve spirále smrti.
Ano, státní a rodinné finance jsou trošičku něco jiného. Ale jen trošičku. Stát má částečnou možnost řešit dluhy devalvací (tedy má-li je národní měně a má-li národní měnu :o) viz. řecký problém).
Jenže devalvace není de-facto nic jiného než používání cizích úspor (lidí, firem ...)pro umoření vlastního (státního) dluhu.
15. 07. 2010 | 17:32

Marcus Agrippa napsal(a):

skeptik:
tohle ale platí na nevyzrálé demokracie jako je ČR. V jiných zemích funguje kritická žurnalistika, která i díky občanskému tlaku hlídá správu věcí veřejných. S podobným uvažováním jako popisujete Vy se setkáte spíš jen na východ od EU - jde víceméně o občanskou rezignaci na primární fungování státu ( toho pak pochopitelně využívají různé zájmové a finanční spolky ). Organizovaná vejcopalba proti politikům z ČSSD nebyla občanská angažovanost v závažných problémech společnosti, nýbrž studentská a dost nepovedená recese.
15. 07. 2010 | 17:34

Mour napsal(a):

skeptik:

Až dosud jsem netušil, že VŠE je tak jednoduché. Z nepřeberné řady Vašich propracovaných a současně průzračně jasných doporučení, myšlenek a axiomů vybírám namátkou jeden: "Stát peníze netiskne. Odebírá je občanům formou daní a tzv. pojištění.". Nuže, peníze si tedy patrně tisknou sami občané. Díky za poučení. Mimochodem, pokud si budete třeba angínu bez konzultace s lékařem léčit Acylpyrinem, příliš si nepomůžete.
15. 07. 2010 | 17:37

Brundibár napsal(a):

Marcus Agrippa:

Pokud mohu soudit, tak na světě je jen několik málo států, kde se politici nestarají jen o vlastní blaho. Je to ale tvrdě vymáháno okolnostmi, ať již vnitřními, nebo vnějšími. Vybavuji si tři takové státy - Švýcarsko, Israel a Jižní Koreu.

Švýcarské politiky "drží na uzdě" velmi striktní ústava (požadavek střednědobě vyrovnaného rozpočtu, sazby daní, ústavu lze měnit jen referendem), která má základ v dlouhé historii země a také v tom, že Švýcarsko byla dlouho země poměrně chudá. Israel a Jižní Korea jsou země ohroženy z vnějšku - pokud by stát přestal efektivně fungovat, dlouho by nepřežil. A i když mají tyto země své skandály, točí se kolem řádově menších částek, než u nás.

Jinak doporučuji aktuální Francii, kde se řeší nezákonná podpora pro stávajícího prezidenta, Británii a tamní "využívání" náhrad, bývalého kancléře SRN prosazujícího Nord Stream (dnes Gazprom) a konečně rakouské propojení politiky a ekonomiky (vliv v podnicích je "rozdělen" nezi lidovce a socialisty, kterří spolu často tvoří velkou koalici). Ne, ti čeští politici "do klubu" hezky zapadnou, jen to zatím moc neumějí - to je vše. Je zbytečné si dělat iluze o špičkách EU.
15. 07. 2010 | 18:09

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,
smazal jsem dva urážlivé výkřiky, které byly v rozporu se záměry těchto stránek, což je vytvářet prostor pro slušnou debatu.
Děkuji za pochopení,
zdeněk Mihalco
správce blogů
15. 07. 2010 | 18:29

fudoshin napsal(a):

problémem zdravotnictví je začarovaný kruh, respektive trojúhelník, kdy každá strana má jiný zájem.ale na druhou stranu, když se dvě spojí, tak to odnese třetí.a to byl vždy především pacient.jsem velmi skeptický k ministrům doktorům, protože nikdy nebudou nestranní už z principu, navíc mají ve zdravotnictví i akademických kruzích apd. spoustu známých a nikdo tam nepůjde zkrotit doktory a zdravotnická zařízení.a to by chtělo, protože momentálně to je nejslabší článek řetězu...
15. 07. 2010 | 18:36

Bojím bojím o čssd napsal(a):

Třeba dát Ráthovi nějakou funkci, má tah na branku . Je to mímo téma ,ale dobrá rada.
15. 07. 2010 | 18:41

MaB napsal(a):

Ocituji z prohlášení prezidenta České lékařské komory MUDr. Kubka:
"Zbytečně vysoké výdaje za předražené léky jsou jedním z hlavních problémů českého zdravotnictví.
Celkové výdaje za léky se v České republice v loňském roce již přiblížily hranici 80 miliard korun.
Distribuovány byly léčivé přípravky v maximální ceně 79,75 mld. Kč.
Zatím co v České republice utratíme za léky 27 % veškerých výdajů souvisejících se zdravotní péčí,
v sousedním Rakousku jde o pouhých 19 %.
Zatím co počet distribuovaných balení léků se v roce 2009 oproti roku 2008 snížil o 1,8 %, tak
celkové výdaje za léky vzrostly o 9,6 %! Takto extrémní nárůst si nemůže dovolit žádná ekonomika,
natož podfinancované české zdravotnictví.
Regulační poplatky za položku na recept nefungují. Extrémním tempem totiž rostou i výdaje
zdravotních pojišťoven za léky na recept, jejichž spotřebu měly přitom právě tyto poplatky regulovat.
Výdaje VZP za léky v roce 2009 přepočtené na jednoho pojištěnce se meziročně zvýšily o 13,1 %!
V roce 2008: 3 566,- Kč
V roce 2009: 3 833,- Kč"

Doplním časovou řadu vývoje výdajů za léky:

2002 48,0 8,6 B.Fišer
2003 52,2 8,8 M. Součková
2004 57,0 9,2 M. Součková/M. Emmerová
2005 64,6 13,3 M. Emmerová
2006 59,0 -8,7 D. Rath
2007 67,2 13,9 T.Julínek
2008 72,75 8,32 T.Julínek
2009 79,8 9,6 Jurásková

Za 8 let se výdaje za léky při zhruba stejném počtu balení skoro zdvojnásobily. na vině tedy není nezodpovědné chování pacientů ani lékařů, ale aktivity farmaceutických firem a selhání státní regulace, především SÚKL. Jediný, kdo se s tím pokusil něco udělat, byl David Rath (viz rok 2006).

Se státní regulací léčiv ovšem tato vláda nehodlá nic dělat, jen chce do děravého hrnce nechat od pacošů nasypat další zlaťáky.

A to jsou jen léky.
15. 07. 2010 | 19:12

Michals napsal(a):

pročpak asi pro pana Zajace nemá žádnou prácičku nová pravicová koalice doma na Slovensku?
15. 07. 2010 | 19:17

Nostalgie nekonečna napsal(a):

Michals:
Na Slovensku je už hotovo :-))
15. 07. 2010 | 19:20

dalimil napsal(a):

dobrý den ! Dost bolo slováků nepotrebujem zde žádné jejich poradce ! Neumějí poradit sami sobě a chytřejším čehůnum by chtěli radit ? To je k nevíře ! D@
15. 07. 2010 | 19:29

Rumcajs napsal(a):

Ale Bohouši !

Proto jsme volili TOP 09 a né socany.
15. 07. 2010 | 19:36

schlimbach napsal(a):

skeptik

Stát ná v rukou svoji měnu, má svoji centrální banku - naše blbost, že jsme dali naši měnu do rukou cizích bank, je to jako s vodou a surovinami, energiemi. Toto může udělat skutečně jen hlupák.
Takže, pokud společnost ovládá vlastní měu, ovládá i emisi peněz do ekonomiky. U nás díky multiplikačnímu efektu mohou komerční banky (jsou v cizích rukou) emitovat do oběhu až 50 násobek vkladů (vkladem může být i původně vytvořená půjčka). Banky potom z fiktivních peněz stahují reálné úroky, zastavují si reálný majetek. Hloupá je společnost, která toto dovolí, místo aby toto sama řídila a ovládala ve svůj vlastní prospěch. Jsme v siotuaci, kdy na nic nejsou peníze, vše se rozpadá. Naše děti a vnuci nám to jednou pěkně spočítají, do jakého marasmu jsme je vlastní hloupostí a ideologickou tupostí (jedno jestli pravou nebo levou) dovedli. Jsme v situaci, kdy si můžeme chodit k volbám třeba každý týden, sestavovat nové a nové vlády, avšak celý finanční systém, který je zcela oderván od odpovědnosti vůči naší společnosti sám rozhoduje, jak budeme či nebudeme žít. Ale, jak jsem již napsal, je to jenom naše blbost, že jsme to připustili a že to i nadále tolerujeme. Vláda 118 v tom žádnou změnu neudělá, jen nás ještě hlouběji zavleče do bezvýchodné situace, stejně tak, jako by nás do ní zavlekla i vláda levicová. Z tohoto pohledu je to zcela jedno, dokud neuděláme zásadní systémovou změnu. Dluhopisy, které Janota chtěl dát k nákupu obyvatelstvu - ihned po zveřejnění této informace jsem psal pod blogem, že se to změní, že k tomu nedojde, protože by to bylo pro bankéře velice nevýhodné - tak se i stalo, žádný odprodej státních dluhopisů obyvatelstvu se nekoná...
15. 07. 2010 | 19:40

vlk napsal(a):

Nejzajímavější bud e sledovat, jak dlouho bud e chtít Dr. Heger hrát roli maňáska na Kalouskově /Zajacově ruce.

Uvidíme. Na rozdíl od pánů Zajac e a Kalouska je schopen s e totiž uživit i vlastní prací a nikoli vykrádáním kapes daňových poplatníků.
15. 07. 2010 | 19:45

javor napsal(a):

Sobotka, ktery zasekl brutalni sekeru ve verejnych financich za doby jeho ministrovani v dobe hospodarskeho rustu a svou nekompetenci a neschopnosti zpackal co mohl bude dava rozumu. Jinak ten Zajac se zda byt jako clovek na svem miste, chapu, ze pro rozhazovacne socany je to rudy hadr.
15. 07. 2010 | 19:45

andy napsal(a):

V minulé vládě byl Slovák ministr a ted tam bude jako poradce.Za předminulé vlády už měli na ministerstvu zdravotnictví také Slováky,to aby poradili se zavedením takzvaných regulačních poplatků.To už jsme tak hluboko klesly,že si musíme brát na vedení státních funkcí cizince ? To by mě
zajímalo,kolik Čechů kdy bylo v podobných funkcích na SLovensku ?
15. 07. 2010 | 19:56

sasa napsal(a):

to all: konec sveta se blizi, Rumcajs volil knizete pana
15. 07. 2010 | 20:42

fudoshin napsal(a):

mab: z nárůstu výdajů na léky je zřejmý nejenom růst cen, ale i zbytečná medikace,často za provizi, tedy doktoři poprvé. poté píšete, že to není vina doktorů, ale rejdy farmaceutických firem.ty mohou sice lobovat za to, aby určité léky byly plně hrazené, za výši úhrad apd. ale stejně bez zrádců uvnitř hradu z toho nebudou mít skoro nic, tedy lékaři podruhé.navíc současná kombinace kapitačních plateb a úhrad je prostě jenom uplácení doktorů a rozhodně to není udržitelné.pokud by měl někdo skutečný zájem řešit problémy ve zdravotnictví, nutně se tedy nevyhne i boji s doktory.kteří si nežijí vůbec špatně a ještě mají tu drzost vydírat stávkováním.pokud by se nastavil systém racionální a přednostní by byli nízké náklady a pacient, bylo by to vyřešeno raz dva.jenomže to by ostrouhali nejen doktoři, ale i firmy a ty mají prostředky to velmi účinně bojkotovat...
15. 07. 2010 | 20:45

nimra napsal(a):

autor:

Bylo by presvedcivejsi popsat, jake dusledky mela reforma na Slovensku. Fakta, cisla... Potrebujete lidi presvedcit, strasit muzete az pred volbami...
15. 07. 2010 | 20:47

vlk napsal(a):

javor

sobotka dělal rozpočet 2009?
Tak to jste ne mne tedy dostal.
To víte - růst skoro 5% a ono 250 minus. tak to každý nedokáže. ten Sobotka by fakt měl skočit pod vlak.
15. 07. 2010 | 20:49

nimra napsal(a):

javor:

Jsi se zblaznil? Sobotka zasekl menzi sekeru nez Kalousek, za socanu byly ceny leku levnejsi nez ted, takze kdo rozhazuje?
15. 07. 2010 | 20:51

sasa napsal(a):

schlimbach, skeptik: myslim, ze je vhodna doba, aby CEZ zridil vlastni CEZskou banku, ktera by podporovala ceske zivnostniky a male zemedelce, kteri by vyrabeli zarizeni pro ekozemedelstvi a zemedelci by si mohli koupit pudu a zarizeni
15. 07. 2010 | 20:57

fafnir napsal(a):

No vlku
ještě že máte po ruce čerta,p.Kalouska.A víte jaký je rozdíl mezi ním a vaším miláčkem Paroubkem?Je politik,umí se dohodnout a najde spojence.To ten váš hospdský neumí,jen brečí ,že ho nikdo nemá rád.
15. 07. 2010 | 21:07

sasa napsal(a):

fafnir: myslim, ze dohodnout se na tom, ze spolecne podojime stat, neni zadny problem, to dokaze skoro kazdy, chce to jen silne nervy
15. 07. 2010 | 21:38

schlimbach napsal(a):

sasa
ČEZ nic takového dělat nemusí, stačí, když náš národ si bude spravovat svoji měnu sám bez cizích bank
15. 07. 2010 | 21:56

jarpor napsal(a):

Mno... jak vidno, nějak se nám zde rozsypal pytel jedné ideologie... Pehe, Paroubek, Sobotka...

Politolog Pehe rozebírá rizika vlády... došel ke dvěma, vždy založenými na základním předpokladu - lidé zprava jsou vypočítaví hajzlové... a pokud jsou do vlády, tak za obchodními zájmy...
Zobecněním je, že tam tedy byli za obchodními zájmy i ty strany levé... ČSSD... o čemž autor taktně pomlčel..

O rizicích pro nás, běžné občany z tohoto zobecnění, nepíše, stejně jako o tom, jaká rizika hrozí, když ta nová vláda nebude dělat nic... inu politolog... tedy, bez urážky - spíše "levý politruk".

Paroubek pláče a radí.. jak se mají "vedoucí hoši" v jeho partaji chovat a co dělat... Chyby všude kolem, jen ne v bývalém předsedovi... noviny si vymýšlejí... no, nic nového, takový jeho standardní myšlení...

A pan Sobotka ? Ten se nechová ani podle rad bývalého předsedy - razantně - ani podle toho, o čem hovořil - nový konstruktivní styl opozice - nýbrž zůstal u svého - zesměšňování nových lidí, okopávání kotníků těch dřívějších a strašení katastrofami...

Možná že jsem ten deklarovaný "nový styl" chápal špatně...

Je mi líto, pánové blogeři. Palec dolů. Jeden vedle druhého...

Hezký večer
15. 07. 2010 | 22:03

sasa napsal(a):

schlimbach: jak to chcete udelat, ty banky vyvlastnit?
16. 07. 2010 | 00:08

Džentry napsal(a):

"Spotřeba vyrábí výrobu." (Ani Smith, ani baron Keynes jako já, ani Tůma). "Nikoliv peníze." "Jejich oběh je tím zhoubnější, čím je rychlejší". (Ricardo). "Růst se nepozorovaně mění v hromadění ztrát." (Fourier: Negativní ekonomika: "Zemětřesení je požehnáním pro architekty, rozbité sklo pro sklenáře a války pro banky, výrobce zbraní a bagančat."

Mimochodem: Proč Tůma nezůstává v bankovnictví? Odpověď:(mám ji od Soni M.) Nebyl u toho, když jsem jí dělal na "satelitu" mramorovou koupelnu a kurs asertivity):
Řekla, že se T. bojí nenávisti k bankéřům, která se rozběsní uprostřed hrozivě narůstající krize. A pořád se mu zdá o Bastile. Proto se radši schová na magistrát.

Zajac? Špatná volba. Lepší je kůň, býk nebo slon. Nebo čínské Tao. Technika "push-pull". GM nebo Toyota? Američani přes reklamu na lidi tlačí, Japonci (heretičtí Číňani) "vytahují|" z lidí jejich potřeby a vycházejí jim vstříc. Proto se Toyot prodá víc, i když mají problémy s pedálem.

Už Hippokratés měl taky problémy s "dvojími řečmi", když "zvonil" u Sókrata ráno ve 4, aby ho seznámil s Prótagorou. "Jak to, že je pro mne dobré, když je někdo nemocný (viz Fouriér), a zlé, když onemocníš ty, ó Sókrate?" "No protože jsem tvůj přítel..." Toť vše o nemocnicích a o těch, kdo na Hippokrata přísahali.

P.S.: Léčil jsem se sám acylpyrinem, když jsem měl chřipku, ale ukázalo se, že mám plicní hypertenzi... Ještě že kardiolog byl přítelem mé ženy...
16. 07. 2010 | 00:28

javor napsal(a):

vlk: v roce 2009 bylo HDP tezce v minusu, mozna si na to uz nevzpominate, ale byla celosvetova krize
16. 07. 2010 | 01:46

vlk napsal(a):

javor

já si to pamtuju milej javore, já jo. V době , kdy Kalouske vykřikoval, že s enás krize nedotkne a plánoval růst HDP já jsme doložitelně předpověděl naprosto přesně počet nezaměstnaných koncem roku 2009 a pokles hospodářství o-2%.
Pvšem Kalousek soudil, že budeme jen bohatnout pomaleji.
Takže se dejte zas e do klidu.

fafnir

hlavně , že Kalousek umí brilantně způsobit největší dluh v dějinách nikoli České republiky , ale slovanského osídlení české kotliny.
proto jsi ho přece volil, ne?
16. 07. 2010 | 07:02

JAHA napsal(a):

Ad: vlk
"Na rozdíl od pánů Zajac e a Kalouska je schopen s e totiž uživit i vlastní prací a nikoli vykrádáním kapes daňových poplatníků."
Budete si musiet asi zistit, cim sa pan Zajac zivil PREDTYM, nez bol ministrom, tiez POCAS ministrovania i PO ministrovani. Potom by ste taku...nemohli vyslovit.
16. 07. 2010 | 09:02

Xury napsal(a):

Pro MaB:
v Rakousku jsou citelně vyšší podíl výdajů na zdravotní personál, což logicky snižuje váhu ostatních položek. U nás je naopak tato část dost výrazně potlačena. Pokud jde o statistiku výdajů na léky, tak ta o ničem nevypovídá, protože nezahrnuje informaci o struktuře léků. A se mohla dost výrazně měnit. Mimochodem ty náklady na léky by rostly i v případě, že by jejich ceny byly kostantní, protože se stárnutím populace přibývá lidí léčených na závažné (a drahé) choroby.
16. 07. 2010 | 10:12

Xury napsal(a):

Pro vlka: prosím, prosím dejte link, kdy jste poprvé předpovídal pokles HDP a nárůst nezaměstnanosti.
Díky moc :))
16. 07. 2010 | 10:14

MaB napsal(a):

Xury
Vaše argumenty by byly relevantní, kdyby šlo o změny kolem pár procent. Ale v případě nárůstu výdajů každý rok o zhruba 10%, to si děláte legraci. Nehledě na to, že v tom případě by o cca 10% ročně musely růst i náklady na léky v ostatních evropských zemích. I tam populace stárne. Nebo se ta struktura léků mění každý rok stabilním tempem jen u nás?:-)))
16. 07. 2010 | 10:29

Xury napsal(a):

Pro MaB:
pletete do sebe 2 věci, které ovlivňují výdaje na léky a o nichž jsem psal. Jednak je to stárnutí populace, kdy náklady na člověka staršího 60 let jsou řádově vyšší než u člověka v rozmezí 20-30 let. Druhý faktor je lepší diagnostika některých chorob např. rakoviny, jejíž léčba je velmi drahá. Tím netvrdím, že by náklady na léky nemohly být nižší např. při centrálním nákupu elektronickou aukcí. Je ovšem potřeba mít na paměti, že by pak mohla část léků z našeho trhu zcela zmizet a nemocní by si je museli vozit ze zahraničí. Ale netvrdím, že to není možná varianta.
16. 07. 2010 | 10:43

vlčice napsal(a):

to vlk: vlku, nevím jaká je mozková kapacita zvířete typu vlka, ale jestli se nepletu, tak Kalousek vždy mluvil o krizi bankovníctví a tady se myslím nespletl. Vím, že toho máš hodně, reagovat na dnešní blogy soukmenovců Paroubka, Sobotky a Peheho a ta parna :-), ale to tě neomlouvá. Prostě v tomto svém vyjádření opět LŽEŠ.
16. 07. 2010 | 11:50

JC napsal(a):

vlčice,
Taky si myslím. Nejprve přišla z USA krize finanční, kdy se celosvětově "malévalo" do bank, některé i v Evropě to nepřežily.
Topolánek i Kalousek myslím vždy hovořili o tom, že tato krize na nás nebude mít větší dopad. V tom se oba nemýlili.Po několika měsících následovala krize hospodářská.Ono je v podatatě úplně šuma fuk, jestli Kalouskova plánovaná "díra" v rozpočtu byla správně odhadnuta nebo ne. Nakonec by skončilo tam kde to skončilo i kdyby rozpočet dělal Bohuš nebo Mr.vlk.
Ale, jen Mr. vlk by si mohl říct " já to vždycky říkal pane králi"
16. 07. 2010 | 12:51

JC napsal(a):

vlčice,
P.S. Ono stačí juknout na stránky Eurostatu a zjistit, že zatímco Mr. vlkem zatracovaný Kalousek zvýšil celkový vládní dluh/HDP v době začínající hospodářské krize 08/09 o 5,4%, páně vlkovi mistři světa v Eurozoně to dotáhli na 9,3%.
16. 07. 2010 | 13:11

kolemjdoucí napsal(a):

vlčice:

Pletete se velmi velice, jako vždycky.

http://hn.ihned.cz/c1-28777...
HN: Nazval byste současnou situaci ve světě krizí?

V případě amerických trhů to skutečně krize je. Na začátku stála politická objednávka - snaha poskytnout lepší bydlení i chudším vrstvám obyvatelstva. Hypotéky byly poskytovány takřka každému, kdo přišel. Bez ohledu na riziko.

HN: Dorazila tato krize do Česka?

Americký trh je obrovský, takže se ta infekce šíří do celého světa. Hovořit o krizi u nás je naprostý nesmysl: žádná tu není.

HN: Není to ale jen otázkou času?

To mohu vyloučit. Neznamená to ale, že to nebude mít žádný dopad na českou ekonomiku. Už na jaře jsme počítali s ochlazením ekonomiky z předchozího růstu 6,5 procenta na tehdy ještě konzervativních 4,8 procenta.

HN: Ani to už neplatí.

Je zřejmé, že kvůli finanční krizi bude to ochlazení větší. Nicméně česká ekonomika je ve velmi slušné kondici. A český bankovní sektor je absolutně zdravý. Pro Česko to tedy neznamená, že nebude bohatnout. Nestane se nám nic horšího, než že budeme bohatnout o něco pomaleji, než jsme zvyklí. Ale stále budeme bohatnout.
16. 07. 2010 | 14:55

JC napsal(a):

kolemjdoucí,
Bratr Kalousek měl pravdu, zapomněl ovšem dodat " do konce roku" :-))
Data HDP 2008
EU 0,8
Eurozona 0,6
CZ 2,5
16. 07. 2010 | 15:17

Xury napsal(a):

Pro kolemjdoucího:
pokud se nemýlím, tak 6.října 2008 ještě žádné relevantní analytické pracoviště na světě nepředpovídalo pokles ekonomiky pro rok 2009 (včetně anal. skupiny v ČSSD). V následujících třech měsících se předpovědi měnily téměř každý týden. A jen tak pro doplnění. Vývoj domácího hospodářství v roce 2009 "netrefilo" patrně žádné evropské ministerstvo financí.
16. 07. 2010 | 15:21

JC napsal(a):

Xury,
Mr. vlk kdesi výše psal, že on to "doložitelně" věděl.
Mno jestli nám to doloží,doporučil bych, aby mu Kalousek tu cenu za nejlepšího ministra financí dobrovolně odevzdal.
16. 07. 2010 | 15:26

MaB napsal(a):

Xury
Rozpočet na rok 2009, počítající s růstem HDP 4,5%, byl Kalouskem předložen 6. října 2008?
16. 07. 2010 | 15:38

JC napsal(a):

MaB
Ano v říjmu 2008
16. 07. 2010 | 15:54

kolemjdoucí napsal(a):

Xury:

Vy budete asi volič pravice, že? Znalosti by tomu odpovídali. Lehman Brothers šli ke dnu 15. září o den později AIG, 3. října USA schválili 700 mld podpory pro banky, atd. Nemá cenu vám vysvětlovat, co tomu předcházelo, ani co se tenkrát dělo, jen bych házel perely sviním. To, co Kalousek tvrdil 6. října (a po něm Topolánek), prostě byly naprosté kraviny.

A můžu vás ubezpečit, že si za nedlouho dáme repete, protože od roku 2008 se nic zásadního nezměnilo, akorát státy masivními injekcemi peněz ten neoliberální bordel na chvíli podržely. Ale Kalousek si už zase maluje růsty růstů, a vy mu to žerete...
16. 07. 2010 | 16:01

JC napsal(a):

kolemjdoucí,

Jak si vysvětlíte Eurodata, která jsem dal v 13:11:08

Já jako volič pravice asi takto :
Kalousek je mimoň, ale za EU-mimoni zaostává v neumětelství o několik koňských délek.
16. 07. 2010 | 16:12

jarpor napsal(a):

JC

Jen poznámku k "doložitelnému" od Vlka :

Podle jeho předpovědí jak s námi krize "zatočí" bychom dnes měli mít nezaměstnanost daleko přes 10% a "méněmajetní" občané se dostali málem na úroveň "hladovějích afričanů"...

Doložitelně to hledat nebudu... paměť mi slouží i bez odkazů a myslím, že nejen mě...

Hezké odpoledne
16. 07. 2010 | 16:31

Xury napsal(a):

Pro kolemjdoucího:
starejte se hlavně o své znalosti. Návrh rozpočtu ještě ani zdaleka není hotový a vy už vidíte nějaké Kalouskovo malování růstů. Raději si zjistěte, kdy se předává návrh SR do parlamentu k 1. čtení a taky kdy se začíná sestavovat a jak. Jinak tady budete za alternativně inteligentního.
Jinak se můžete kouknout na předpovědi jiných min. financí z té doby. Fiskální roky jsou ve většině zemí Evropy shodné.
16. 07. 2010 | 16:57

kolemjdoucí napsal(a):

JC:

Co na nich chcete vysvětlovat?
16. 07. 2010 | 17:49

kolemjdoucí napsal(a):

Xury:

Kouknout byste se měl vy. Pokud jde o nás, tak všichni říkali (to znamená včetně ČNB, EK, bank, atd.), že růst bude nižší, Kalousek přesto trval na svém nesmyslu.
16. 07. 2010 | 17:54

Jedla napsal(a):

No, tak to teď zprivatizujeme, a za pár let z daní znovu na zelené louce totéž založíme.

U nás teď otevřeli novou školku. Úplně novej barák. Před osmi či deseti lety táž radnice tři existující školky zrušila s tím, že už potřeba nebudou, když přece vymíráme. Dlužno říci, že stavba nové školky vyšla mnohem dráž, než byl "výnos" ze zrušení těch starých. Podobně se město před časem zbavilo svého podílu na teplárně, aby stejný podíl akcií později nakoupilo za mnohem vyšší cenu ...

Školství nebo zdravotnictví, prašť jako uhoď. Co bylo veřejné, převezme výhodně soukromý sektor. Až zjistíme, že to tak nefunguje, (v případě zdravotnictví to asi bude stát pár mrtvých), budeme řešit problém, který nastat nemusel: Bude-li pak u moci pravice, dostane soukromý provozovatel vysokou státní podporu na to, aby laskavě dělal, co dříve instituce dělala bez podpory. Bude-li u moci levice, bude založena veřejná instituce zcela nová, jen dražší.

Horší je to s tokem peněz. Pojistné je zákonem vynucená povinná platba, na způsob daně. Jak ji jednou soukromé banky (proastřednictvím svých dcer - pojišťoven) začnou přímo inkasovat, už se toho nezbavíme.
Jednou bude daň ze psů vybírat ras, soukromá věznice a soukromý šerif budou sami vybírat daně na bezpečnost, místo soudů budou soukromí arbitři vybírat paušální daně za spravedlnost, když se vám narodí dítě, budete si moci vybrat ze tří, čtyř celostátních privátních "školských soustav" od školky po univerzitu, ty od vás začnou vybírat školskou daň a v jejich "péči" pak vaše dítě bez možnosti přestupu stráví mládí, a ty penzijní fondy (Bezděk jako Rusnok...), které se dnes těší, že začnou konečně kasírovat sociální daň, vás jednou vlastním rozhodnutím šoupnou do svého vlastního hospicu na "dožití".

Jak se úkolů státu zmocní korporace, k fašismu italského typu je již jen kousek.
http://cs.wikipedia.org/wik...
16. 07. 2010 | 18:08

jarpor napsal(a):

Když se zde zmínil rozpočet a daně...

http://www.sfinance.cz/zpra...

Hezký podvečer
16. 07. 2010 | 18:21

mp napsal(a):

Co bude radit Zajac Kalouskovi? Třeba aby dopoledne nepil, aby nespadl z větve?
Spíše by mne zajímalo, proč se hodlá Dobeš věnovat mateřským školkám...
16. 07. 2010 | 18:28

blue jay napsal(a):

Muze me nekdo vysvetlit,
co dela Bohuse Sobotku odbornikem na finance? Vzdyt po skoro dostudovani prava nic jineho nezna nez kecat v PS. To je odbornik? Na co?
16. 07. 2010 | 19:05

Xury napsal(a):

Pro kolemjdoucího:
vy nedokážete číst? V 15:21:45 jsem jasně napsal, že žádné pracoviště nepředpovídalo pokles HDP. Kalousek sám v 1. čtení jasně řekl, že očekává nižší růst než je předpokladem SR, ale není možné každý týden přepracovávat SR podle aktuální předpovědi jen proto, že vládne velmi turbulentní prostředí. Proto jsem vám doporučil studium procesu sestavování SR.
16. 07. 2010 | 19:09

Džentry napsal(a):

Bravo Jedla: Až na ten hospic. Jediná obrana (kromě revoluce) proti těm lstivým a zpupným závislým gameblerům je práce.

Musíte umět od pěstování, chovu, stavby, vody, plynu a el. i ty zatr.. peníze. A aspoň karate. Kromě rodiny a přátel se spojte s důvěryhodnou osobou. Spíš s osobností. Nejlíp když jí pomůžete. Nezištně se to dělá teď těžko. Ale jde to. Jako my s hraběnkou Květouškovou. A pořiďte si společnou sbírkou pozemek a stavte. Nebo kupte rovnou nemovitost. A pracujte jako Owen, dokud to jde. Pak budete za vodou. A zařiďte si hospic svůj. Jako my ve workshopu a starobním Pensionu. V sezóně ho můžete pronajímat a bydlet v podkroví nebo ve stanu.

Pak se vyhnete cestě, po které se už vlečeme a kterou si s "radarem na rtech" "Napoleoni" pro své děti a občany připravují: Nalezinec, sirotčinec, hambinec, nevěstinec, chorobinec, chudobinec, starobinec, hospic. Krchov! Básník Krchovský promine.
16. 07. 2010 | 19:22

kolemjdoucí napsal(a):

Xury:

Tak to bude asi dost záviset na tom, čemu říkáte pracoviště. Faktem zůstává, že Kalouskův růst 5 % byl proti odhadům ostatních "pracovišť" nadsazený od samého počátku. Následné úpravy taktéž. To takový rozhazovačný Sobotka odhady dokázal podstřelovat.

První čtení rozpočtu skončilo 22. října, laskavě se podívejte, kdo tehdy dával jaké odhady. Kromě toho, změnit se dá cokoliv, zvlášť taková trivialita jako odhad růstu a předpokládaný schodek, například změna Ústavy prošla za týden. Ale Kalousek říkal, že to změnit nejde, a to je pro vás slovo bóží.
16. 07. 2010 | 21:20

Xury napsal(a):

Pro kolemjdoucího:
vy evidentně nechápete smysl a obsah státního rozpočtu a pokud jediné co vám na rozpočtu vadí jsou ta dvě čísla růst a deficit, tak jsme tu mlátili prázdnou slámu.
16. 07. 2010 | 21:46

kolemjdoucí napsal(a):

Xury:

Radši si teď sedněte, mám pro vás šokující novinku. Od příjmů se všechno v rozpočtu odvíjí, když je stanovíte špatně, tak skončíte jako Kalousek v roce 2009.

Z růstu a deficitu si modlu udělali pravičáci, heslem dne je eliminace schodku bez ohledu na cokoliv a stimulace růstu bez ohledu na cokoliv.
16. 07. 2010 | 22:22

JC napsal(a):

kolemjdoucí,
Tak to jsem si opravdu sedl :-))))
Takže dle vašín teorie, kdyby třeba Sobotka/odborník na finance/ stanovil v rozpočtu příjmy správně/tedy nižší/ výsledek hospodaření Sobotky by se jen na tomto základě nějak dramaticky lišil od Kalouskova ???
To tedy čumím na drát
16. 07. 2010 | 22:38

kolemjdoucí napsal(a):

JC:

Takže dle vaší teorie je rozpočet nezávislý na očekávaných příjmech a je nepodstatné, jestli si Kalousek nabrnknul růst pět procent, nebo předpokládal třeba nulu. Na co potom vůbec nějaký rozpočet dělat? Stačí implicitně předpokládat, že ekonomika poroste o 1000 % ročně ministerstva ať si utrácejí, jak chtějí, zdroje jsou.
16. 07. 2010 | 22:49

JC napsal(a):

kolemjdoucí,
No tak vidíte, že výsledek hospodaření není závislý jen na příjmech/jak jste tvrdil ve svém příspěvku/, ale také na výdajích.
Ono naplánovat si na příjmové straně můžete cokoli, důležité je jestli to státní kasy dostanete.Pamatuji, že Sobotka kritiyoval Kalouskův navržený deficit 40 mld a tvrdil, že podle něj to bude 130 mld.
Takže předpokládejmě, že by financím šéfoval Sobotka, dal do rozpočtu deficit 13O a stejně by skončil jako Kalousek na 19O mld.
Jestli si myslíte, že by to zachránilo ydanění bohatých tak jste docela najivní.
16. 07. 2010 | 23:29

kolemjdoucí napsal(a):

JC:

Netvrdil jsem, že by výsledek byl závislý _jen_ na příjmech, říkal jsem, že od příjmů se všechno odvíjí. Příště si pořádně přečtěte na co reagujete.

Rozdíl mezi námi je v tom, že pro mě není zákon o státním rozpočtu cárem papíru, do kterého si kdejaký Kalousek může načmárat co se mu namane a je jedno, jestli schodek bude 40, 130, nebo 190 mld. Pokud budeme vědomě sestavovat vylhané rozpočty, a ten Kalouskův vědomě vylhaný byl, protože růst HDP si vybájil navzdory hlasům ze všech stran, tak se nemusíme obtěžovat s nějakou rozpočtovou politikou a snižováním deficitů.

Myslím, že by Sobotka (nebo jiný nekalousek) skončil s menším deficitem. On je totiž rozdíl prosazovat např. snížení pojistného za 15 mld. v situaci, kdy schodek má být 40 mld. a v situaci, kdy se počítá s deficitem 150 mld.
17. 07. 2010 | 01:26

schlimbach napsal(a):

17. 07. 2010 | 04:44

kormoran napsal(a):

Soudruhu Sobotko , doporucuji vytvaret podzemni bunky rudych odbojaru.)) Jandak s Paroubkem konecne zhubnou))))
17. 07. 2010 | 07:24

Noe napsal(a):

V podzemnich bunkach a sklepich v Rak, a v atomkrytech ve Svyc. a bank. trezorech se skryvaji jiny kalvinisticky kofrici, Koko.
17. 07. 2010 | 09:10

JC napsal(a):

kolemjdoucí,
"Myslím, že by Sobotka (nebo jiný nekalousek) skončil s menším deficitem.!

No konečně se můžete podívatna mnou uvedená a odkazovaná fakta z Eurostatu, abyste došel/doufám/ k závěru, že prostě nemáte pravdu. Jsou to jen vaše dohady a zbožná přání.
17. 07. 2010 | 12:24

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,
smazal jsem jeden urážlivý text, který byl v rozporu se záměry těchto stránek, což je vytvářet prostor pro slušnou a věcnou debatu.
Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco
správce blogů
17. 07. 2010 | 14:49

Lištička napsal(a):

Kalousek potřebuje poradce? Cožpak on neví všechno sám nejlépe? Jako vystudovaný chemik má k financím velmi blízko...(pro méně chápavé - myšleno ironicky). Však se již osvědčil - sestavil nejhorší rozpočet v historii ČR a státní dluh navýšil o krásných 300 miliard jen během 2 let.
17. 07. 2010 | 15:52

Hlava XXII napsal(a):

Co jste si zvolili za svoloč je jen Váš problém...lol...aneb svoloč volí svoloč...lol...
17. 07. 2010 | 16:37

kolemjdoucí napsal(a):

JC:

Takže hodnota růstu HDP za rok 2008 v EU, Eurozoně a ČR dokazuje, že v roce 2009 nebylo možné v Česku dosáhnout menšího schodku. Bravo, vy jste fakt argumentační génius!
18. 07. 2010 | 01:24

argumentacni genius napsal(a):

kolemjdouci:

vy jste takovy maly konstrukter virtualni reality. Vsechno jste vedel, udelal byste to tenkrat vsechno jinak (samozrejme lepe), jenom jste nejak nepochytil, ze se vam panove snazi naznacit, ze reagujete uplne na neco jineho, nez co bylo napsano.

I kdyz mozna v tom spociva vase argumentacni genialita - umlatit oponenta slovnim salatem, ktery s tematem diskuze absolutne nesouvisi.
19. 07. 2010 | 02:38

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy