Podivní náměstci musí odejít!

19. 07. 2010 | 10:30
Přečteno 4135 krát
ČSSD již před volbami poukazovala na skutečnost, že nová politická strana Věci veřejné nemá transparentní vnitřní demokratickou strukturu a je zcela provázána s konkrétní soukromou firmou – bezpečnostní agenturou ABL. Obrovský vliv firmy ABL se projevil i při nominacích zástupců VV do vlády Petra Nečase. Ministr školství Dobeš v agentuře v minulosti pracoval, ministr dopravy Bárta ji přímo vlastnil. ČSSD také včas varovala před jmenováním Radka Johna do vedení ministerstva vnitra, neboť se obávala, že dojde ke střetu zájmů mezi jeho rolí ministra a vazbou na struktury ABL či s ní spojených bezpečnostních agentur.

Personální změny, jež po jmenování ministrů nastaly ve vedení některých ministerstev, naplňují nejhorší obavy, které ČSSD se vznikem této vlády měla. Závažným faktem je to, že předseda vlády Nečas přehlíží všechna nebezpečí korupce, střetu zájmů a bezpečnostních rizik, jež nyní vznikají na jednotlivých ministerstvech, a to zejména v gesci ministrů nominovaných VV. Je nepřípustné, aby pokračovalo a dokonce se prohlubovalo personální propojení mezi několika ministerstvy a strukturami, souvisejícími s firmou ABL. Ministr Bárta jmenoval ekonomickým náměstkem Martina Sýkoru, který dříve pracoval ve firmě ABL, ministr Dobeš jmenoval do funkce náměstka rovněž bývalého zaměstnance téže společnosti (bez jakýchkoliv odborných předpokladů), Kryštofa Hajna.

Vážný střet zájmů a reputační riziko zakládá rozhodnutí ministra vnitra Johna jmenovat do funkce náměstka majitele jiné bezpečnostní agentury Michala Moroze, jehož firmu navíc spoluzakládal někdejší důstojník komunistické STB. Je zarážející, že předsedu vlády neznepokojují prodeje firem tzv. „na oko“, jež realizují někteří členové vlády proto, aby se zbavili podezření ze střetu zájmů. Ministr Bárta prodal svoji firmu bratrovi, ministr Jankovský se chystá prodat svoji společnost synovi. Takový způsob obcházení pravidel je výsměchem veřejnosti a zcela relativizuje oficiální vládní závazky k boji s korupcí.

Skandální je rovněž výrok „nového“ majitele ABL Matěje Bárty o tom, že tato firma se nebude ucházet o veřejné zakázky pouze na ministerstvech vedených zástupci VV. Nikdy v minulosti, s výjimkou bývalého ministra dopravy za ODS Řebíčka nehrozil tak rozsáhlý střet veřejného a soukromého zájmu. Nikdy v uplynulých dvaceti letech nedošlo k tak zřetelnému a otevřenému propojení podivné struktury několika soukromých firem a vedení klíčových státních úřadů. Takový negativní vývoj nemůže předseda vlády Nečas ignorovat.

Jménem opoziční ČSSD vyzývám předsedu vlády, aby okamžitě jednal. Jako premiér může dosáhnout odchodu pánů Hajna, Sýkory a Moroze z uvedených ministerstev. Může také zabránit nástupu pana Bartáka do vedení ministerstva vnitra. Může donutit ministry Bártu a Jankovského, aby své společnosti prodali mimo svou rodinu a to transparentním způsobem. Pokud myslí Petr Nečas vážně svůj deklarovaný boj s korupcí a klientelismem, nemůže tento obrovský vznikající problém ignorovat.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Reedoc napsal(a):

Pane Sototka, ač nejsem Vašim příznivcem, spíše naopak, v této záležitosti s Váma musím souhlasit. Tak masivní nástup "spřízněných duší" na nejvyšší místa jsem ještě nazapsal a připadá mi to, že se k nám valí ruské, či podobné, prostředí. Dalším tématem je otázka, jací jsou tito lidé odborníci? Pokud vezmeme v úvahu, že do těchto firem přicházeli většinou bývalí policajti a vojáci, jaká je jejich odbornost nebo zkušenosti z oborů do kterých nastupují jako náměstci? Nejsou někteří z nich staré struktury nebo jejich odnože?
No, necháme se překvapit.
19. 07. 2010 | 10:48

Reedoc napsal(a):

Omlouvám se za zkomolení jména.
19. 07. 2010 | 10:48

Vlastimil napsal(a):

Sobotko, celou volebnní kampaň jste "vyzývaly" politické protivníky a jak jste dopadli. To jsoiu z vaši strany jenom gesta nikam nevedoucí. Starejte se radši sami o sebe a nemějte krátkou paměť, jak jste se chovali vy a jaké lidi jste měli na ministerstvech. Vy spravedlivej,čestnej a čistej.
19. 07. 2010 | 10:49

Vlastimil napsal(a):

".....i:
19. 07. 2010 | 10:50

Deny napsal(a):

Zoufalý článek. Autor si nevidí na špičku nosu. Kritizuje, odsuzuje, přičemž tito lidé neměli možnost ještě něco dokázat. A že pracovali v jedné firmě? No a co? Jistě, pokud by byli např. ajzlboňáci či pinglové, tak byste byl spokojený, že?

Ve Vaší straně pane Sobotka je zase hafo bývalých komunistů a estébáků a to Vám nevadí, že?
19. 07. 2010 | 11:00

vlk napsal(a):

No jestli jsou mé informac e správné, tak ministerští náměstci, kteří dělali v ABL už mají být tři. Bez Moroze.

Zdá s e, že úplně tou nejlepší kvalifikací, kterou může kdokoli v téhle zemi získat není s tudium na Karlově či jné universitě včetně všech možných Oxfordů, Harvardů. MIT a podobně nebo prax e u některé renomované zahraniční společnosti. kdepak. tím pravým ořechovým a superkvalifikací je prác e zbrojnoše v ABL. To je kvalifikac enaministra nebo aspoň na náměstka. Se schopností zvládnout všechno. Hláška - on už tu dopravu studeje, 12 hodin denně , doufám jen tak nezapadne.
Nikdy, s vyjímkou Prognostického ústavu ČSAV zd e jedna firma nedodala tolik ministrů a náměstků. Jsem rád, že zas e u nás máme opravdu špičkové vědecké pracoviště pro výchovu tutových profesionálů vrcholné státní správy, jakým byl dříve Prognosťák. Dnes je to ABL.
Inu není nad famiglii 118.

Jsou firmy,na které prostě nikdo nemá. Jednou je to ABL, jindy Genco Pura Oil.

A je zcel a signifikantní, že dva ze čtyř ministrů za VV si s vé pozice, jak tahle partička sama oznámila - na kandidátkách doslova koupili. Jedne za 4 melouny druhý za dva cash do partajnípokladny. No neberte to!
19. 07. 2010 | 11:06

Koleda napsal(a):

Vážený pane Sobotko,
naivně jsem si myslel, že jste se poučili z vaší zoufale zpackané předvolební kampaně. Leč jak vidno nepoučili.
19. 07. 2010 | 11:07

RA napsal(a):

lotr volá,chyťte lotra. Rath volá,chyťte zloděje.
19. 07. 2010 | 11:08

JP napsal(a):

Náměstci tací by měli odejíti! Bez pardonu, bez výsluh, okamžitě! Jinak Vám nebe samo milostivo při hlasování o důvěře!!
19. 07. 2010 | 11:08

miro napsal(a):

Pane Sobotko,především byste si měl udělat pořádek doma pak kritizovat ostatní. Vaši zprofanovaní vysocí představitelé nadále zůstávají na svých vyhřátých místečkách a již jako stínoví ministři čekají na nová koryta. Jako by za vše mohl jenom Paroubek, sám víte že ne ale reflexe žádná.
Bohužel VV mají velice malou základnu a zřejmně nemají chuť přibýrat "zkušené! jinostrance, kteří utekli ze stran které se propadly.
Jesti se někdo stane novým šefem v nové již existující firmě, vždy si vezme k sobě pár lidí kterým věří. Nechte je tedy zatím v klidu a pečlivě je sledujte, až něco nekalého provedou, máte dost možností jak to zpublikovat a včas napadnout. Nebojte se ony media, i dyž jim přisuzujete jen pravicovost, budou velice pečlivě hlídat a nenechají si ujít jakoukoliv levárnu, i když to bude u pravicového politika. A po Johnovy půjdu velice důsledně.
Přesto byste se mněli zamyslet napřed nad sebou
19. 07. 2010 | 11:21

RA napsal(a):

soudruhu Sobotko,vy už jste dokázali,co dokážete. Mimochodem,copak to vaše odpuštění daní ve výši 26 000000Kč STBáckému kamarádovi Rocca ? To byla vaše vysoce odborná činnost,že. Takže si dejte laskavě POHOV.
19. 07. 2010 | 11:27

Wraith napsal(a):

Dobrý den,

Mám dojem, že každá strana by se měla nejdříve zadívat do vlastních řad, provést sebeočistu a pak teprve má nárok kritizovat. I v ČSSD se jistě najde řada politiků, kteří mají prsty v lecčem podivném. Vlastně se není čemu divit. To je tradiční folklór každé politické strany. Proč by pak měla strana VV vybočovat z řady? Náměstci do tohoto folklóru bezesporu patří. Když se zadíváme do minula, potom by i ti nejmenší hnidopichové objevili zcela nepochybnou pravdu, že také za vlád ČSSD existivali někteří náměstci obdobně propojeni s jistými firmami či nátlakovými skupinami.
V každém případě: Takové volání po razantním zásahu by bylo legitimnější, kdyby šla ČSSD příkladem. A vyvodila z většiny afér, kterých se v poslední době urodilo habaděj(a nepochybuji, že ještě další jsou na cestě)exemplární závěry.
Jedině taková strana, která půjde ostatním příkladem má právo kárat a poučovat ostaní. Než se tak stane, do té doby by se měla omezit jen na poctivou práci, aby svým voličům prokázala, že to, co říkají, myslí vážně. Ono kázat vodu a pít víno umí kdekdo. Ovšem umění dodržet slovo, to je v naší politice nejen vzácností ale přímo raritou, která je na vymření.
Co vy na to, pane Sobotko??
Já tajně doufám, že to ČSSD dokáže a podpoří svá slova činy.
19. 07. 2010 | 11:33

Janeb napsal(a):

miro, RA, kolega, Vlastimil

Fakt jste to tomu Sobotkovi nandali. Palec nahoru-totálně jste svými argumenty rozptýlili jakékákoliv obavy, které z tohoto krajně nestandardního stavu vyplývají. Myslím, že kromě mne bylo znepokojeno mnoho dalších lidí. Teď už nejsme, díky vám.
19. 07. 2010 | 11:34

Ford napsal(a):

Bohuslave ty zase plácáš. Dle tebe musí dělat v rozpočtové sféře jen lidi co v životě nepracovali. Stejní jak ty.
19. 07. 2010 | 11:36

RA napsal(a):

Janeb........ze vlády ČSSD jsem měl obavy a ty se bohužel splnily, i když v jejich vládě byla spousta křišťálově čistých odborníků.
19. 07. 2010 | 11:39

gaia napsal(a):

já zas četla v novinách že pan Pospíšil říkal že se bude prodávat věznice Pankrác.Je to pravda a má to nějakou souvislost s ABL nebo to je okurková kachna.
Vysvětlete to někdo puťce od plotny.
19. 07. 2010 | 11:39

jo napsal(a):

VV bojují s klientelismem tak, že přímo na ministerstva instalují podnikavce, kteří budou cizopasit na státním. Tomu se říká boj proti korupci a klientelismu po česku. Platit to bude taky....
19. 07. 2010 | 11:43

Tydýt napsal(a):

Otázkou je, kdy odejde podivný Sobotka.
19. 07. 2010 | 11:43

vlk napsal(a):

Pro kecaly typu RA, kteří operují s různými kauzami, aniž by věděli vo co go sem d ám link jak to s "odpuštěním daní Dvořákovi bylo a jak to hodnotil po s vém nástupu do funkc eministr a Kalousek:
http://www.lidovky.cz/zalob...

Ovšem nedělám si iluze že takový RA s tím, příště nepřijd e znovu

Nicméně , když už jsme u toho odpouštění dluhů - podívejme s ena Kalouska jako takového :
http://www.novinky.cz/domac...
19. 07. 2010 | 11:54

kolemjdoucí napsal(a):

Pane Sobotko, vy jste levičák, tak tomu nemůžete rozumět, ale privatizace státu podle pravicových učebnic je to nejlepší, co se nám mohlo přihodit. Topolánek to začal, Nečas dokončí, a teprve potom uvidíte, jak pravicový kapitalismus pod moudrým vedením podnikatelských elit skvěle a efektivně funguje!
19. 07. 2010 | 11:54

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden výkřik, který neměl nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
19. 07. 2010 | 11:56

Charlie napsal(a):

pane Sobotko

jsem dalek toho abych Vám spílal za tento článek, ale zdá se mě, že českou veřejnost zajímají daleko podstatnější věci než neustálé hašteření.
Myslím si, že se většina normálních lidí těšila až bude po volbách a ten válečný rik alespoň na chvíli ustane.
Já bych vám v ČSSD doporučoval zamýšlet se na koncepčních věcech dalšího směřování státu.předkládat své vize a vykašlat se na osobní útoky.

Nikoho bych neznámkoval a nezatracoval předem - dal bych každému možnost ať se předvede.
Dobře si pamatuji co dokázal ve své funkci "odborník" dvojí doktor ÍČKO.

P.S. nemusíte si nutně rozeštvat kvůli v podstatě prkotinám všechny - potom nevím, s kým chcete jít do případné koalice? Měli byste s tou krátkozrakou hašteřivostí v ČSSD skončit - co nejrychleji. Už toho bylo dost a mám dojem, že lid už je tím unaven a body vám za to žádné nedá.
19. 07. 2010 | 12:00

Rumcajs napsal(a):

Co to plácáš Bohouši ?

A co propojená Paroubka s Kočkovými, Ďuričkou ?
Co propojení Šloufa a ruské mafie ?
Co Bamberk ? Co Gross? Co Zgarba ?...
Bohouši, kde bereš tu drzost ukazovat prstem ?
19. 07. 2010 | 12:07

mirda napsal(a):

Jooo, kdyby si tam vzali Kočkojc rozvětvenou rodinu to by bylo jiný kafe.
ve fodbale by jste dávno dostal č.kartu za okopávání kotníků,na víc nemáte
19. 07. 2010 | 12:08

mirda napsal(a):

Jooo, kdyby si tam vzali Kočkojc rozvětvenou rodinu to by bylo jiný kafe.
ve fodbale by jste dávno dostal č.kartu za okopávání kotníků,na víc nemáte
19. 07. 2010 | 12:11

JC napsal(a):

Bohuš je neskutečný pokrytec.

"ČSSD již před volbami poukazovala na skutečnost, že nová politická strana Věci veřejné nemá transparentní vnitřní demokratickou strukturu a je zcela provázána s konkrétní soukromou firmou – bezpečnostní agenturou ABL."

ale to mu nebránilo jít za Johnem, jestli by se socanem nešel do holportu.
19. 07. 2010 | 12:11

Da.Rock napsal(a):

Tenhle stát bude vždy trpět na jedné straně diletantismem nováčků, kteří náhodně (a jednorázově) uspějí ve volbách, ale namísto, aby usedli v parlamentních lavicích a učili se politiku od píky, hned se hrnou do vlády, kde se pak učí za pochodu a polovinu volebního období jim sežere pouhé seznamování se s vlastním resortem. Co ví John o práci ministra vnitra? Co ví Bárta o dopravě? Asi tolik, co věděla Káča Jau Jau o biomase.
Ta druhá strana, na které stát trpí, jsou pak dinosauři, kteří v tom naopak umí chodit až moc dobře, jen čas od času převléknou politický kabát, aby působili svěže - Kalousek, Schwarzenberg, Parkanová, Lukša, případně Nečas, Kocourek, Němcová...
19. 07. 2010 | 12:21

Tencokida Hnuj napsal(a):

Neb se obávám, že ABL má své dobře placené špicly i zde, raději se k tomuto článku nebudu vůbec vyjadřovat. Prý totiž od té doby, co má ABL několik ministerstev, tak i blogy mají uši.

Mějte se. A - pssssssst !
19. 07. 2010 | 12:29

Hloupý Honza napsal(a):

Nedávno jsme uklízeli v papírech a našli poslední květnové číslo časopisu bez přetvářky Věci veřejné. Manželka se chtěla podívat jakže vlastně vypadají ti jejich ministři. Byť byli na titulní fotce tzv. lídři VV a pod tím nápis "S dinosaury do vlády nikdy nevstoupíme" (Kalousek, Nečas, aj. to jsou co ? političtí panicové ?) našli jsem akorát Johna, jeho milou Kočí a paní místopředsedkyni, nynější paní Bártovou. po jejím manželovi a jiných opravdových "lídrech" VV ani zmínka. Zato ti z fotek uvnitř bulletinu sáhodlouze plánovali co všechno změní na ministerstvech a v resortech až budou zvoleni. Všichni jsou dnes "řadovými" poslanci a na ministerstvech již sedí ti opravdoví lídři VV. Bratrstvo kočičí (Kočí) pracky převlečené za Mirky Dušíny.

Před volbami jsem psal, že VV zdiskreditují malé strany na pořádně dlouhou dobu, neboť po Zelených a VV již nebude žádné další do třetice všeho dobrého. Výstřelky pana Bárty (za něž by mimochodem v civilizované společnosti šel již dávno od válu) jsou jen předzvěstí dalších překvapení, která nás čekají a která se bohužel podepíší na nechuti lidí v dalších volbách upřednostnit zase nějakou malou stranu.

Přátelé véčkaři, jedna stokrát provařená, ale navýsost pravdivá rada na závěr: "ne podle slov, ale podle činů je poznáte". Takže hezké poznávání. Myslím, že to nebude trvat ani ty 4 roky.
19. 07. 2010 | 12:31

Janeb napsal(a):

Když se mluvilo o tom, že tajné služby by se měly zastřešit pod jedno velení, nebylo tehdy zřejmé, kdo by je měl řídit.
Dnes už je to o poznání jasnější.

Jo a s tím Kočkou je to pravda, vyhrál zmanipulované výběrové zřízení -aktrakce pro den dětí státních úředníků -podmínkou bylo ruské kolo!
19. 07. 2010 | 12:32

miro napsal(a):

To Janeb
znepokojený člověk může být ale zatím víme o VV prd,obecně řečeno. Pokud vydíte dál, tak klobou dolů, a sdělte nám něco konkretnějšího
19. 07. 2010 | 12:53

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, bezpečnost pochopitelně především, konkrétně zde...
Veselé krizování, bude líp...
http://www.eliteclub.cz/maf...
http://www.xoxma.lv/uploads...
19. 07. 2010 | 13:04

Janeb napsal(a):

Miro

Asi máte pravdu, musíme lidem více věřit. Je vlastně nádherné, když se třeba půltuctu lidí v nějaké firmě rozhodne, že už nadále nebudou myslet jen sami na sebe, ale že už je čas udělat něco pro občany, pro Českou republiku. Tento krásný fakt podtrhuje zejména skutečnost, kdy tito obětaví lidé vstupují do státních služeb za menší peníz, než který dosud vydělávali.
Zřejmě jsme zapšklým národem neschopným rozpoznat šlechetnost.
19. 07. 2010 | 13:10

Vico napsal(a):

Janeb : ještě, že jste se Mirovi RA a dalším omluvil:-)
Tak pro příště si pamatujte, opozice nemá co "kušnit", když to s námi myslí vláda a firma ABL dobře. To ovšem platí i pro vás. Každá vláda má nárok na sto dní. V té souvislosti se divím, že Aktuálně cz nezrušila pod články diskuzní fóra. Takhle si klid na práci ani já nepředstavuji. Jak má Al Calous úspěšně dokončit oddlužení, když mu do toho pořád někdo kafrá.

Milý Janebe, smysl demokracie již byl naplněn - 118 zvítězila. Spolu s řízenou léčebnou péčí je zapotřebí zavést i řízenou demokracii - něco ve stylu Bolka Polívky

Dej nám hlas a drž hubu.

RA a spol - palec nahoru. Bude líp.
19. 07. 2010 | 13:32

vlk napsal(a):

Rumcajs má dneska fakt velkej den! závoz musel bejt jak křen. Protože ani takovýhle výkřik:
Co to plácáš Bohouši ?

A co propojená Paroubka s Kočkovými, Ďuričkou ?
Co propojení Šloufa a ruské mafie ?
Co Bamberk ? Co Gross? Co Zgarba ?...
Bohouši, kde bereš tu drzost ukazovat prstem ?
19.07.2010 12:07:34

s e u Rumcajsem nevidí každý den...
Protože mi to jaksi není jasné, jak těžké a ddosud v ČR naprosto nevídané rodinkaření Famiglie Bárta souvisí s tím, co Rum uvedl ve s vé m hysterickém výkřiku, tak se polopaticky optám:

On někdy Paroubek nominoal Kočku nebo Ďurička do vlády nebo z nich udělal místopředsedu parlamentu?
Prpojení Šloufa a ruské mahie? No nevšiml jsme s i , ež byto zrovna tobě nějak vadilo, když s e Šlouf sešel s Weigelem a výsledkem byl Snítilý a ta´tulda znovu na Hradě.. Nechápu, co s tím má co dělat Sobotka a současná soc dem.
joa mně, duševně nedostatečnému budeš muset vysvětlit , co jako Bambergmá spoelčného s e Sobotkovým blogem. Logická souvislost mi uniká.
Co Gross píšeš? Mám se otázat co Topolánek? Nebo Kalousek? Ohledně bytů jako?
A Zgarba? No když už jsi vzpomenul tohle jméno, jakkoli ani on nebyl a není ze Sobotkovy rodiny či firmy, tak Zgarba byl trapný neumětel proti Řebíčkovi. Sna d si na jméno Řebíček trochu vzpomeneš. Když jsi si dokázal vybavit dokonce Zgarbu..Ačkoli si jinak nepamatuješ co bylo včera večer.
Takže mi nezbývá než se stylově po rumovsku zeptat - co to zas plácáš Rume?
19. 07. 2010 | 13:43

jarpor napsal(a):

"Je zarážející, že předsedu vlády neznepokojují prodeje firem tzv. „na oko“, jež realizují někteří členové vlády proto, aby se zbavili podezření ze střetu zájmů. Ministr Bárta prodal svoji firmu bratrovi, ministr Jankovský se chystá prodat svoji společnost synovi. Takový způsob obcházení pravidel je výsměchem veřejnosti a zcela relativizuje oficiální vládní závazky k boji s korupcí."

Hmm... tak prodeje "na oko"... no, maj to prodat Vám... nebylo by to "na oko" a když byste s tím naložil jako s rozpočtem... rozfofroval byste to rychle...

No jako jste vedle s těmi prodejemi "na oko", tak s tím ...musí odejít.

Musí se jen umřít a vys..t se, abychom se nepos...i. Nic ostatní se nemusí. Ale to Vy asi víte, a stejně to vědění nepoužíváte...

Jak to včera prémiér předpovídal - bude soutěž kdo z ČSSD řekne silnější výrok, více osočí politické protivníky, aby se zavděčil publiku před volbou předsedy Vaší partaje...

Bída pane Sobotko. Je to s Vámi jako se zaseklou gramofonovou deskou... pořád dokola, dokola, dokola...

Hezký den
19. 07. 2010 | 14:18

Roubal napsal(a):

Pane Sobotko ,Vy jste svého času byl ministr financí.Kdybyste si alespoň o dané problematice tehdy přečetl. Socialistům prostě nikdy nechyběla odvaha,zřejmě vám vůbec nevadí ,že na váš ekonomický diletantismus bude doplácet ještě několik generací.
19. 07. 2010 | 14:23

pavla napsal(a):

Všichni ve VV jsou mi krajně nesympatičtí, myslím, že s nimi bude ještě ve vládě velká potíž. Ale, pane Sobotko, je přece normální, že si každý vedoucí vybírá podřízené či spolupracovníky takové, které zná, o kterých ví, jak pracují. Takže se nedivím, že si Bárta vzal na ministerstvo uvedené pány. A také bych ráda věděla, jestli byste prodal svoji firmu, kterou jste budoval několik let, někomu cizímu, když nevíte, jak dlouho ve funkci budete. Jestli rok či čtyři. A co potom? To budete budovat vše od začátku znovu? V tomto bych tedy problém neviděla. Jen je třeba, aby pan Nečas pohlídal vše tak, aby nedocházelo k jakémukoliv zvýhodnění rodinných firem. A on slíbil, že si na toto pozor dá. Já budu doufat, že to nebude planý slib.
19. 07. 2010 | 14:25

Janeb napsal(a):

Pavla
To jste trefila hřebík na hlavu.
Vychovatel Nečas-garant slušného chování svých chovanců:-)
19. 07. 2010 | 14:45

Tencokida Hnuj napsal(a):

Nevím, zda náš obchodní zákoník zná něco jako "prodej obchodní společnosti se závazkem nabyvatele zpětně prodat tuto společnost prodávajícímu a to ve smluvené lhůtě ", ale za sebe si myslím, že tenhle prodej neprodej ABL je maňáskové divadlo.
Hádejte kdo jsou v této hře maňásci, která neviditelná ruka je ovládá a kdo je divákem.

Nečas si dělá alibi. Velmi dobře to dělá.
On prostě věří. Jak zajímavé od ministerského předsedy. Čekal bych trochu sofistikovanější přístup.

Zvláštní je, že pan Nečas nevěří nemocným a lidem na sociální podpoře. Tam sáhne k jiným metodám.

Proč ten diverzifikovaný přístup , milí diváci ? Nu, starého maestra novým kouskům nenaučíš.

Zdar.
19. 07. 2010 | 14:45

Janeb napsal(a):

Vico
Jasně, jenom "přizdisráči" nejdou s pány na led:-)
19. 07. 2010 | 14:57

pavla napsal(a):

Janeb: Víte o nějakém svinstvu provedeném panem Nečasem? Já ho pořád považuju za jednoho z mála slušných politiků. Možná se zklamu, ale chtěla bych mu věřit.
Zatím vidím, že se stará o svoji velkou rodinu, bydli jako běžný občan, nejezdí na statisícové dovolené, prostě připadá mi normální a nevím, proč bych od něho měla očekávat, že se nějak výrazně změní.
19. 07. 2010 | 15:08

Zvídavý napsal(a):

"Michala Moroze"
Nebude to počeštělej potomek Pavky Morozova?
Když to Dluhoslavovi vysvětlíte...
19. 07. 2010 | 15:19

Tencokida Hnuj napsal(a):

Nečas se nevykulil tohoto jara na nějaké valašské půdě.
On je DINOSAURUS. Byl u všech těch skandálů s bankovním socíkem, divokou privatizací, sponzorováním ODS via mrtvé duše, špinavé armádní zakázky, instituování kmotrů ODS, Řebíčkových techtle mechtlů....etc.... a ....
MLČEL. A VĚŘIL. Čemu ? Komu ? Thats the question.

Nečas je marketingová, mediální figurka.
Není novou autentickou tváří pravicové elity.

Zcela zapadá do konceptu maňáskového divadla via ABL a Al Calous.
19. 07. 2010 | 15:21

pavla napsal(a):

TCKH: Ale o těchto věcech rozhodovali jiní. A jak víte, že mlčel? Kvůli tomu, že třeba svůj nesouhlas netroubil do médií, nemusí znamenat, že se vším souhlasil. Ostatní měli asi větší páky.
19. 07. 2010 | 15:42

Souhlas ze Sobotkou napsal(a):

Jak může dělat náměstka MOROZ, když nikdo nechce říci jak se tam dostal a nikdo nevystelil jaké má vztahy s kmenovým zamestnancem STB pod krycím jménem ROSS. To tu jako budou vládnout pravicový komouši, kteří budou usilovat o Čínský model (výkoná ekonimika a porušováním práv na svobodu). Tady by šlověk z toho zvracel
19. 07. 2010 | 15:49

hanah napsal(a):

Sobotka

píšete:
"Může donutit ministry Bártu a Jankovského, aby své společnosti prodali mimo svou rodinu a to transparentním způsobem..."

Máte snad práva z Plzně ?
19. 07. 2010 | 16:36

Janeb napsal(a):

Pavla
No, zajímalo by mě, jak například hodnotíte dr. Emanuela Háchu.
19. 07. 2010 | 16:39

hanah napsal(a):

vlk

Rozumím a souhlasím. Není nad kvalifikaci mašinfíry pro ministra vnitra a předsedu vlády.
Nebo nad vězení za totáče pro ombudsmana.
Měříme všem stejným metrem.
19. 07. 2010 | 16:40

Da.Rock napsal(a):

Mnozí diskutéři zjevně neumí reagovat jinak, než stylem "vy zase mlátíte černochy."
19. 07. 2010 | 16:42

pavla napsal(a):

Janeb: Nemůžu hodnotit někoho, koho neznám a nikdy jsem ho neslyšela mluvit. Narozdíl od Nečase.
19. 07. 2010 | 16:56

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, jediný na světě neúplatný, zaručeně poctivý a správný metroměřič zde...
http://www.tyden.cz/rubriky...
http://ateo.cz/f/images/m/m...
19. 07. 2010 | 20:34

vlk napsal(a):

hanah
až někd y dostanete rozum, pak třeba pochopíte , že být zavřen za komoušů jako členka Výboru na obranu nespravedlivě stíhaných je opravdu dobrá kvalifikac e na ombudsmana. Nesrovnatelně lepší než být tehd y právničkou.

Noa když jsme u kvalifikac e mašinfýry. Ten aspoň uměl řídit tu mašinu. Současný předseda vlády v podstatě vyšel ze školy a nic jiného než politiku nedělal. Jo prý v tesle Rožnov vedl závodní výbor SSM. Nevím a netvrdím , že údaj o tom SSM je pravdivý. Nicméně prodávám , jak jsem na internetu koupil.)
Nicméně Nečas si s grossem, pokud jde o kvalifikaci pro post premiera nemá co vyčítat. Ostatně - zatímnikdo nepřekonal Topolánka. Jeho jedinou kvalifikací pro úřad premiera byl bankrot malé teplárny VAE. Kterou řídil. Inu - odborník s e nezapře. Fakt je , že Nečas nemá ani zkušenost z řízení té malé teplárny.

Ano, měřím všem stejným metrem. Nicméěn s eklidně přiznám, že někdy mne to měření těší víc než jindy.
19. 07. 2010 | 22:37

Rumcajs napsal(a):

A to jsem se dneska Sobotko dočetl, že poradce ČSSD dělá Vlček.

Napadají mě jenom slova (Sám nevím proč) - kašpar, komediant,komik,klaun a Sobotka.
19. 07. 2010 | 22:41

vlčice napsal(a):

Vlku a co takhle ve vládě ty. Ty, který má jasná řešení a se vším si ví rady. Jsi jenom "pindal".
20. 07. 2010 | 11:32

hanah napsal(a):

vlk

Až já dostanu rozum ? Vy si teda vlku fandíte. A troufáte.
Že obhajujete Grosse mě nepřekvapuje, jen zase o kousek víc o vás vypovídá. A vy prej o ruzumu.. :-))

Jinak to všechno máte vlku nějak popletené. Šabatová byla vězněna v době 1971-1973.
VONS byl založen 1978. K její kvalifikaci na ombudsmanku jsem vám poměrně obsáhle napsala pod blogem Appeltové. To už jste ale asi neměl jak reagovat.
Jinak pro vaši info - v těch letech jsem začínala střední školu.
K tomu měření - ano, je naprosto zřejmé, kdy vás těší.
20. 07. 2010 | 11:45

Tencokida Hnuj napsal(a):

Nečas jako typický český pravicový politik přijal svůj díl odpovědnosti jak si hradit studia sám, sám (bez nároku na státní sociální síť) se postarat o své malé děti, sám si vybuduje zářivou profesní kariéru a sám se postará o svůj důchod.

Ba , ba - takových jasných, autentických pravicových vzorů naprosto nezávislých na eráru či stranické pokladně je málo.
Ještě že alespoň jeden se našel.

A že prý byl kdysi v SSM ?

Ale holenkové, a který z našich pravicových politiků tam asi tak nebyl ?

No, máte pravdu - občan Schwarzenberg tam být nemohl. Takže to by byl první.
20. 07. 2010 | 15:12

pgjed napsal(a):

Pane Sobotko, myslíte podobně, jako odcházeli podivní náměstci režírovaní socdem? Chá, chá, no to si počkáme!

A doufám, že všichni, kteří volili ODS, topenáře a veverky, jsou tak spokojeni, že přímo grgají blahem!
20. 07. 2010 | 18:28

Tahmeen napsal(a):

for someone to get y sense, it must understand that to be closed for the commies as a member of the Committee for Defence of the Unjustly Persecuted is really good expertise in e ombudsman. Incomparably better than when y be a lawyer.

Noa when we qualified for e mašinfýry. At least he could drive the machine. The current prime minister essentially got out of school and nothing else than doing politics. Jo said the Tesla Rožnov race committee led SSM. I do not know and do not claim that information about the SSM is true. However, I sell what I bought on the internet.) <a href="http://hairlossherbs.net/">Hair Loss Herbs</a>
22. 07. 2010 | 09:47

Hair Loss Supplement napsal(a):

I do not know whether our commercial code knows something like "sale of the company's commitment to the purchaser re-sell the company and the seller at an agreed time limit, but for myself, I think this sale neprodej ABL is a hand-puppet theater.
Guess who are the puppets in this game, which is controlled by an invisible hand and who is the audience. "http://hairlosssupplement.net/"
23. 07. 2010 | 08:08

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy