Jak jsme se dnešní vládě postarali o program

21. 07. 2010 | 08:17
Přečteno 4350 krát
Dnes se koná první pracovní zasedání vlády Petra Nečase. Je paradoxní, že prakticky až na jeden návrh se o celý program schůze postarala opoziční ČSSD. K projednání s rozpravou má vláda na stole tři naše návrhy zákonů, jeden se týká přímé volby prezidenta republiky, druhý obecného referenda a třetí se zabývá úplným zrušením zdravotnických poplatků.

Bude zajímavé, jak se vláda k těmto našim návrhům postaví. A to zejména vzhledem k tomu, co strany před volbami deklarovaly. Neočekávám sice, že by se ODS či TOP 09 připojily k naší iniciativě ohledně zrušení zdravotnických poplatků, jsem ale zvědav, jak se k tomuto našemu návrhu postaví politická strana Věci veřejné. Ta před volbami voličům slibovala zrušení poplatků, při tvorbě koaliční smlouvy však změnila názor a nakonec prakticky souhlasila s jejich navýšením. Stejně tak je to s obecným referendem, které ČSSD předkládá jako návrh zákona již poněkolikáté. I když se Věci veřejné snaží ve veřejnosti vzbuzovat dojem, že jsou to „véčkaři“ a ne „ABLkaři“, kteří hýbou politikou Věcí veřejných, pondělní vyjádření poslankyně VV Kateřiny Peake naznačuje, že obecné referendum z dílny poslanců ČSSD shodí vláda pod stůl.

Možná ale právě proto, že před volbami Věci veřejné slibovaly zrušení regulačních poplatků a chlubily se referendem ke každé závažné záležitosti, jim nakonec dalo 40% voličů hlas kvůli tomu, že je považovali za „menší zlo“, jak vyšlo najevo z aktuálního průzkumu STEMu.

Dnešní jednání tak může být pro tyto voliče názornou ukázkou, jaké „menší zlo“ si vlastně zvolili.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

PatientO.T. napsal(a):

Zdá se, že předvolební sliby VV nebyly zasazeny do reálného rámce.
To je dostačující omluva, co myslíte, pane poslanče?
21. 07. 2010 | 08:44

kolemjdoucí napsal(a):

Je to vláda pravice složená z pravicových stran, ty učitě předvolební sliby dodržovat budou, uvidíte! Pokud jim to s Paroubkem zase nějak nepřekazíte, žejo.
21. 07. 2010 | 08:50

neo napsal(a):

Detail.

Návrh na přímou volbu prezidenta by schválit mohli, ale obávám se, že podají spíše svůj vlastní a socanskej zamítnou.

Zrušení poplatků nepřipadá v úvahu. Koalice se jistě poučila z chyb čssd a prázdné krajské kasy a nesplněné předvolební sliby socialistů jsou dostatečným varováním.
21. 07. 2010 | 08:57

trafopajka napsal(a):

"prakticky až na jeden návrh se o celý program schůze postarala opoziční ČSSD"

jestli vládu bude muset po čtyři roky řešit převážně vaše návrhy bez hlavy a paty, tak teda potěš
21. 07. 2010 | 08:57

Ládik napsal(a):

To jste se moc nepochlapili. Vaše návrhy jsou pěkně vousaté, nic nového. Doporučuji omývání studenou vodou.
21. 07. 2010 | 08:59

DDD napsal(a):

Jé vy jste tak dobří, kdybyste se nepochválili, možná bychom si ani nevšimli....
21. 07. 2010 | 09:14

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat...
http://ateo.cz/f/images/n/n...
Veselé krizování, bude líp...
21. 07. 2010 | 09:26

skura napsal(a):

kolemjdoucí:
"Je to vláda pravice složená z pravicových stran, ty učitě předvolební sliby dodržovat budou, uvidíte!"
Jak milé.
Tatínek slíbil svému zlobivému synáčkovi: "Až příjdu z práce domů, nafackuju ti!" A svůj slib splnil..
21. 07. 2010 | 09:31

jj napsal(a):

pro neo a sobotku: komu záleží na přímé volbě presidenta, ať se přihlásí.
Ze strany p. Sobotky jde o agitku, i jemu musí být jasné, že v koalici se uzavírají kompromisy "něco za něco".
21. 07. 2010 | 09:43

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, když o dětství tak o dětství. Dám jednu z mého dávného povinného sockom jistě vzdělávání...
Soužka: Pionýři když budete hodní, tak půjdeme v sobotu na bramborovou brigádu. V opačném případě na tu brigádu půjdeme za trest.
Tož tak revolucionářští pindalové...
Veselé krizování bude líp...
http://ateo.cz/f/images/h/h...
21. 07. 2010 | 09:45

David napsal(a):

Strana VV před volbami slibovala voličům, že podpoří každý dobrý návrh bez ohledu na to, zda s ním přichází pravice nebo levice.

Protože strana VV vstoupila do koalice, tak tento zcela zásadní slib voličům nemůže plnit.

Proto naděje na nějaký nový politický styl – zlepšení politické kultury – je minimální. Prostě, kdo chce s vlky býti, musí s nimi výti, koho chleba jíš, toho píseň zpívej. Prostě konec velkých nadějí.

Nejen poslanci VV, svázaní protiústavní smlouvou, ale i celá VV bude muset poslušně hlasovat, jako nemyslící stroj, v duchu koaliční smlouvy.

Válcování opozice silou 118 hlasů, pod vedením „šedé eminence“ – (jednoho brutálního šílence) – kokota, jak se sám v jednom rozhovoru nazval, bude jen důkazem ubohosti, a toho, že na novou naději na zlepšení si budeme muset zase 4 roky počkat.
21. 07. 2010 | 10:16

David Richter napsal(a):

Byo by užitečnější, kdyby se pan Sobotka raději snažil vyjednat co nejširší shodu nad změnami ústavy (zavedení přímé volby prezidenta a obecné referendum), než když bude jeho strana zaplavovat vládu poslaneckými návrhy bez sebemenší šance na schválení. Ale ono je to jednoduší a dá se to snáze prodat. A o to jde panu Sobotkovi především...
21. 07. 2010 | 10:17

Koleda napsal(a):

Zase pane Sobotko vědomě lžete! VV řekly jasně, že jsou pro zrušení poplatků až po dokončení reformy zdravotnictví! A to je rozdíl. Jak jsem psal již jednou, myslel jsem si naivně, že jste se poučili, ale opak je pravdou. Zaplať pánbůh za to, protože skončíte jako KSČM - pouze s pár skalními voliči.
21. 07. 2010 | 10:30

mirda napsal(a):

zase vylezli z kanálu?
21. 07. 2010 | 10:50

veverka napsal(a):

Zelení měli referendum taky v programu a ani jednou ho nepodpořili.Koryta jsou koryta.VV dopadnou úplně stejně.Vsadíte se?
21. 07. 2010 | 10:53

rejpal napsal(a):

veverka
Mohou to dělat šikovně - k úspěchu referenda stačí účast 10% lidí a nadpoloviční většina. Referendum se bude provádět elektronicky. To by bylo, aby to nedopadlo. A volič bude spokojen, že strana splnila slib. Jen se nesmí opakovat hloupá chybam aby se při hlasování "ne" automnaticky objevila odpověď "ano".
21. 07. 2010 | 11:00

veverka napsal(a):

VV sami sebe charakterizují jako stranu přímé demokracie.Bude velmi zajímavé sledovat,jak už teď chvíli po volbách při hlasování o obecném referendu zradí svůj vlastní program.
21. 07. 2010 | 11:05

veverka napsal(a):

rejpal
Mě je jasné že se to referendum VV pokusí nějak ojebat,já téhle pražské mafiánské galérce nevěřím ani nos mezi očima.
21. 07. 2010 | 11:09

Vlastimil napsal(a):

Je vidět, že se opět otepluje a socani začínají vylézat _ Havel, Pehe , Sobotka. Je zajímavé, jakou krátkou paměť mají tito pánové a nyní to vyčítají koalici, aniž by počkali nějaký čas na výsledky jajího vládnutí. Skutečná konstruktivní opozice.
21. 07. 2010 | 11:10

Alex napsal(a):

Víte pane Sobotko, já Vás sociální demokraty nechápu. Zdravotnické poplatky se dělí na dvě skupiny. Ty jež skutečně mají regulační funkci a ty, které mají charakter jen a jen spoluúčasti. Za ty regulační budu jmenovat např. poplatek na pohotovosti.
Předkládat jen návrh na zrušení všech poplatků pokládám za politickou blbost. Chápal jsem to před volbami, pokud byste i jasně říkali a dostatečně zdůrazňovali jiné cesty (existují) - prostě jasnou alternativu. V pozici opozice po volbách nemáte možnost měnit zásadně změnu cesty přísunu peněz do zdravotnictví. Co takhle jít cestou návrhů na zrušení velké části Julínkových poplatků z důvodů nemožnosti orientace pacienta (práv pacienta) a ponechání regulačních poplatků typu na pohotovosti. Alespň než vyhrajete volby a nahradíte vše daleko lepší variantou, kterou ovšem lidem musíte neustále říkat. Jak ohledně regulace zneužívání tak ohledně řešení problematiky financování zdravotnictví jako celku. Mám pocit, že se chováte nereálně a politicky naivně.
21. 07. 2010 | 11:23

rejpal napsal(a):

Vlastimil
Co je to konstruktivní opozice? Problém je v tom, že vládnout se ještě fakticky nezačalo, jediný legislativní návrh není (a ještě dlouho nebude) na stole - ale přesto už koalice, nebo přonejmenším její část, stačila napáchat takové politické kopance, že to snad nemá v krátké historii České republiky obdoby. Navíc prakticky všdchny byly naprosto zbytečné.
21. 07. 2010 | 11:27

Nuba napsal(a):

Hurá ! Konečně se začalo šetřit.

sliby se přece musejí plnit, jak řekl kolemjdoucí, je to přece pravicová vláda :)

Takže začněme v parlamentu - tam projela chytrá horákyně - poslanci pokračují v duchu nažraného vlka a celé kozy - počet výborů - snížen, počet místopředsedů zvýšen. Rovnice zůstala nenarušena, nula od nuly pošla. Největší procentuální zásek v místopředsednickém dortu udělali zákonodárci za VV.

Říká se tomu nový vítr, to je tedy přímo fičák, zelení by se měli stydět !

Tak rychle ještě přelakovat ten růžový tank na modro, aby si té změny každý všiml, jedná se přece o státní bankrot, a to přece není žádná legrace.

Nebo je ?
21. 07. 2010 | 11:47

max napsal(a):

pane Sobotko, mohl by jste někdy konečně uvést, v kolika a ve kterých státech EU zdravotnické poplatky NEJSOU?
Mohl by jste uvést též,jaká je míra spoluúčasti pacientů v ČR a v EU?
Mohl by jste též uvést,jaké jsou náklady na zdravotnictví v poměru k HDP v ČR a v EU a z čeho je rozdíl financován?
Možná by se hodně lidí nestačilo divit, především vašich voličů. Pokud chcete znovu rozehrávat téma poplatky před podzimními volbami, nevybral jste si příliš dobře.
21. 07. 2010 | 11:54

Tencokida Hnuj napsal(a):

ad wb garden
Pionýr nebyl povinný. Lež. Chodil jsem místo něj do náboženství. Neupálili mě.

Ale už mi je nyní jasnější, odkud vane ta pozdní - faunovská samoočisťující propaganda.
Už je mi to zase o dva propagandistické výlevy jasnější.

B. Sobotka
Válcovací vůz Tesla 118 bude válcovat, válcovat, až se doválcuje k hlubokému výkopu komunálních a senátních voleb.
Do kterého pak spadne.

Anebo bude proklamovat, proklamovat a dělat kosmetické úpravy a válcovat bude až po těch volbách.

Já být někým, komu jde o korýtko, tak zvolím druhou variantu.

Ale počkáme si. Uvidíme. Možná že Teslu 118 podceňuji.
21. 07. 2010 | 12:04

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý výkřik, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
21. 07. 2010 | 12:10

Vlastimil napsal(a):

rejpale, jen nová vláda něco "nakousne", tak ekonom Sobotka všechno zkritituje. Přečti si na webu CSSD jejich denní komentáře k dění na politické scéně, negace, negace, negace všeho co příjde z koalice. je zajímavé, že oni zde vládli takou dobu a nic neudělali, jelikož jejich sliby nebyly zasazeny do reaálného období. Dobrá výmluva. A nyní, když se začíná konečně něco dít, tak CSSD tradičně proti všemu.
21. 07. 2010 | 12:58

rejpal napsal(a):

Vlastimil
Jsou to spojené nádoby. Jakási dlouhodobá vendetta. My tobě takhle a já tobě stejně. Není to k ničemu, ale viník není JEN ČSSD.
21. 07. 2010 | 13:02

Vlastimil napsal(a):

to rejpal : výjmenuj politické kopance které republice v současné době tak škodí a nemají obdoby. Náměstci z ABL ? Chování ministra Bárty ? Pořád je mi milejší náměstek z privátní sféry, než kariérní politici, kteří to zde za 20 let dovedli k takovému průšvihu, který tady je.Takže se nedivým, když se státní správě hmátne na požitky, což v privátní sféře je normální, tak je takový řev. Jen více a hustějc.
21. 07. 2010 | 13:06

Vlastimil napsal(a):

rejpal
Tak to nekomentujme, protože jsme byli stejní a zkusme to zkousnout. S totuto rétorikou nemá CSSD sanci. Proto prohráli volby.
21. 07. 2010 | 13:09

Vrták napsal(a):

Vláda se postarala - smetla Vaše návrhy ze stolu. Taky jste s tím mohli počítat, horší kraviny by nevymyslela ani stará Blažková. Jste jak berani, pořád mlátíte hlavou do zdi. Vymyslete něco kloudného nad čím se dá alespoň uvažovat. Když nevíte, zeptejte se "běžného" občana. Jistě Vám poskytne témat na několik zasedání vlády, parlamentu a zbude na několik volebních období.
21. 07. 2010 | 13:19

max napsal(a):

docela bych si rád také konečně přečetl od ČSSD řešení, jak na příští rok ušetřit 53 miliard Kč ve státním rozpočtu, což je závazek ČR vůči EU. Bez škrtů a nepopulárních opatření to nepůjde,zvláště proto,že reformní zákony je možné uplatnit až v rozpočtu 2012. ČSSD zatím též nepředložila jasný a konkrétní záměr,jak dojít do r.2016 k rozpočtu vyrovnanému. Zatím je to stále stejná písnička - negace, odvádění pozornosti na jiná témata (personální), ale chybí jakákoliv koncepce a návrhy řešení. Pokud ČSSD chce skutečně oslovit středového voliče (hlavního plátce daní), jak tvrdí, tak s touto taktikou daleko nedojde. Problém je,že jakmile by ČSSD začala předkládat konkrétní návrhy řešení strukturálního deficitu st.rozpočtu, tak přijde o značnou část svých voličů z řad těch, kteří jsou závislí na různých soiálních dávkách. Vzhledem k tomu, že v ČR dostává různé formy sociálních dávek přes 50% obyvatel,jedná se o velkou skupinu voličů a zřejmě proto ČSSD volí taktiku negace, oportunismu a vyčkávání. Nehledě na to,že ji čeká boj o místo předsedy (zde udělala chybu, měla si nové vedení a předsedu zvolit již v září před volbami).
21. 07. 2010 | 13:36

Al Jouda napsal(a):

Podáváním takových návrhů do vlády je mařením času. ČSSD jako velká opoziční strana se musí prezentovat zejména na parlamentní půdě, kde zamítání jejích smysluplných návrhů musí totálně medializovat ! Jen tak se opět dostane do podvědomí občanů, kteří si přejí sociální stát a mohou jí opět vynést na výsluní moci.
21. 07. 2010 | 13:59

rejpal napsal(a):

Vlastimil:
Mluvím o politických kopancích, nikoli o způsobených škodách (nic takového jsem neřekl ani předtím).
Na všechny si asi nevzpomenu, ale:
- Bakalovy peníze přiznané až po volbách (zvlášť pikantní ve spojení s proklamovanou podporou jeho nájemníků)
- Johnovy výroky den po volbách o redukci lidí ve státní správě i velmi podobně nekompetentní výroky v interview s Jankem Kroupou o agentech - provokatérech - ukázala se absolutní neznalost v dané problematice
- výroky o trvání na principech (dinosauři apod.) ještě v pondělí po volbách i za cenu nevstoupení do koalice. Následně stejně hloupě zmírněné řečmi o vůli voličů (Kalousek)
- referendum o vstupu do koalice (mělo být hned, ne na konci.Každý si asi položil otázku, co by bylo, kdyby členové řekli NE. S tím spojené kvórum 10% účasti (každá strana dinosauřího typu vysílá na sjezdy delegáty vybavené podstatně silnějším mandátem. Navíc ten lapsus se software, který budí dojem něčeho úplně jiného),
- zrušení diskusí na stránkách i pro véčkaře (tohle mám z druhé ruky, ale od příznivců VV),
- nasazení spousty žen do kampaně a jejich totální vyšachování z exekutivy,
- personální politika na ministerstvech, ponechání lidí, proti nimž (typově) VV velmi vystupovali, mohutný nástup lidí z jedné firmy, včetně podivné argumentace o jejich nominacích z jiných stran,
- prodej ABL bratrovi a současně tvrzení, že nebudou chtít zakázky v JIMI spravovaných resortech,
- třicetidenní odmlka Johna, šéfa strany, který kudy chodil, tudy proklamoval otevřenost.
Jak jsem již řekl, nejde o žádné skutečné škody, ale o politická pochybení, která budí nedůveru, zvlášť když člověk přičte předvolební otazníky (těch bylo, navíc dost závažných - financování, smlouvy, bezpečnostní hlídky, vyhazování kandidátů na poslední chvíli, kupování míst na kandidátkách).
Ale největším politickým kopancem (psal jsem o něm již před volbami) je to, že tahle strana něco zásadově a nekompromisně tvrdila ještě dva dny po volbách, a vše se rozmělnilo v kompromisech, odkladech a jakési salámové taktice ústupků. Na šest týdnů je toho docela dost (a určitě jsem na něco zapomněl- třeba na ty drobnosti s parkováním a SPZ).
21. 07. 2010 | 14:02

Ford napsal(a):

Bohuslave to ty nemůžeš nikdy pochopit. Dohoda je věc ústupků. ČSSD umí jen svoje ultimáta.
21. 07. 2010 | 14:15

NL napsal(a):

Max
Speciální obrázek pro vás. Zkuste podle dat v něm obsažených tipnout, kdy v které zemi byly poplatky zavedeny a která z nich je nemá. Poplatky jsou regulační takže najít zlom nebude tak těžké. Ani najít tu zem bez poplatků nemůže nikomu činit potíže. Jo a nedoporučuji porovnávat země navzájem, ona není návštěva jako návštěva.

http://img137.imageshack.us...
21. 07. 2010 | 14:36

NL napsal(a):

2max
http://img80.imageshack.us/...

Rok 2007, tedy před reformou.
21. 07. 2010 | 14:58

Wraith napsal(a):

Kdosi napsal, že politika je vlastně válka bez krve(i když ta tam občas probleskne). Vyžaduje umění útoku i ústupu, maskování a samozřejmě rychlé rozhodování.
Když to tak vezmu, jsou všichni poslanci vlastně válečníky. Tak tedy chutě do tohoto boje! Velí Vám pěkně velký štáb - Vaši voliči, tak je koukejte nezklamat, protože na degradování se tady nehraje, rovnou se vyhazuje!!!

Sociální demokracie nebude mít v současné i budoucí politice zrovna pohodlné. Půjde o poležení(nebo spíš pracoviště) plné jehličí, bodláčí s pichlavým roštím s podkladem z tvrdého kamení. Všude v kraji se to hemží spoustou klíšťat, blech i vší, nepočítaje vzteklé lišky vlky a medvědy.

Vzhledem k tomu, že má kolalice pohodlnou většinu 188 hlasů, bude mnohem komplikovanější prosazovat sociálně demokratické návrhy. To bude znamenat, že poslanci opozice musí výrazně změnit své chování. Už si nelze dovolit ve sněmovně pospávat a už vůbec ne absentovat. Jedině díky absencím poslanců pravice bude možné prosazovat většinu návrhů.

To, že je na programu většina návrhů z dílny ČSSD je sice chvályhodné, ovšem výsledek může být tristní, jestliže bude návrhy sypat z rukávu bez dlouhodobější přípravy. Každý návrh, který ČSSD představí, musí být dobře promyšlený a z legislativního hlediska neprůstřelný. To proto, aby se minimalizovala šance smést takový návrh ze stolu. To znamená jediné. Konec flákání se a prázdného žvanění, páni poslanci, nadešel čas tvrdě makat. Já vím, že se vám to nebude líbit, ale jiná cesta, jak vyběhnout s pravicí zatím prostě neexistuje.

Rozhodně bych byl rád, kdyby se ČSSD držela všech volebních slibů a nesnažila se uhnout z vytčených cest a neměnit místa cílů. Jen poctivá opoziční práce může sociální demokrafcii vrátit její renomé a šance na vítězství v dalších volbách. Držím palce!
21. 07. 2010 | 14:59

Wraith napsal(a):

Omlouvám se za zavádějící za překlep, mělo tam být 118 hlasů
21. 07. 2010 | 15:01

Vlastimil napsal(a):

rejpal
Ten soupis politických chyb ( podle tebe ) je dost velký, ale podle mého názoru ( můj úhel pohledu ) nepodstatný a to hlavně v době před volbami ( zalíbit se a získat voliče - snad mimo TOP09 ). Vše ostatní je už jenom "bulvár", protože se to líbí lidem. Počkejme co z této vlády vypadne, jak se bude chovat do budoucnosti a jak se budou inkriminovaní lidé chovat.Jsou to jenom taky lidé a spousta z nich nebyla kariérními politiky a státními úředníky.Myslím, že tato vláda bude tak pod drobnohledem, že si nemůže ( chceli vydržet celé 4 roky ) NIC dovolit. To by potom nemohl vstoupit do politiky nikdo z privátu, protože je za každým spousta ???? . Když budu chtít, tak na každém něco najdu ( historie, pozadí, osobní a profesní život ) Má to cenu ? Podstatné, je že se o změnu stará středo-pravicová koalice a ne parta kolem CSSD a KSC. Buďme trpěliví a ostražití, pak dělejme závěry.
21. 07. 2010 | 15:16

rejpal napsal(a):

Vlastimil
Možná jsme si úplně nerozumněli. Já si s hodnocením činů VV a celé koalice nějaký čas počkám. To, co jsem měl na mysli, jsou věci z ranku politiky. Nejsou podstatné z hlediska vývoje státu, ale mají často zásadní význam pro vnímání ze strany veřejností. Vždyť podstatnou část řemesla politika tvoří umění komunikace.S partnery ve své straně, uvnitř koalice, s opozicí, ale hlavně s veřejností. Když má mít politik (a jeho strana) úspěch, musí působit kvalifikovaně, konzistentně a musí budit dojem, že dělá to, co hlásá (a když už to nedělá, musí mít věrohodné vysvětlení). Uvedu příklad: když strana A lobbuje před volbami, slibuje leccos. Pokud se hlásí dejme tomu k pravici a přinejmenším implicitně předpokládá účast v nějaké koalici, není pro ni problém vysvětlit, že některé (i většina) bodů programu se jaksi nenaplnily. Kompromis je vhodným vysvětlením zejména, když jsme získali 10 procent. Ale když nějaká strana staví dejme tomu odchod určitých lidí (a ještě je jmenuje) z politiky za nutnou podmínku vstupu do koalice, a ještě dodádá, že vidí své poslání v opozičních lavicích, pak jakýkoli pokus o vysvětlení je nekonzistentní a volič si udělá jednoduchý závěr - říkali to JEN aby dostali můj hlas. Nikdo k tomu totiž VV nenutil. Upozorňoval jsem na tohle už před volbami v mnoha diskusích, že to nechápu, a někteří kamarádí véčkaři mě ujišťovali, že VV ty zásadní sliby dodrží do mrtě. A teď jsou ve své vlastní pasti. Co bych dělal já, kdybych byl hlavou VV? Buď bych byl se sliby (hlavně v té morální oblasti) opatrný nebo bych na ně vsadil vše, a po volbách na těch třech čtyřech věcech trval i za cenu vyvolání předčasných voleb. Odměnou by pro mě patrně bylo volební vítězství, protože bych přesvědčil spoustu skeptiků. Myslím, že nezkušenost ještě nemusí znament diletanství a nepřipravenost. Ale to, že jsem teď vůči VV tak ostře kritický neznamená, že nemohu změnit názor - když mě o tom oni sami přesvědčí.
21. 07. 2010 | 15:40

mirda napsal(a):

umíte něco jiného než okopávat kotníky? výš nedosahnete!
21. 07. 2010 | 17:10

bape napsal(a):

Pane Sobotko,

byl jste mi sympatický,politicky i lidsky, ovšem Vaše i partajní chování po volbách vás posunuje jen do role ufňukané opozice, kopající kolem sebe. Jak to řekl Foldyna: okamžitě složit mandát / vedení/ a žádat o důvěru svoji stranu, nebo zvolit nové vedení. Nestalo se a Ti, kteří spolutvořili starou strategii, zůstávají a dokonce v ní pokračují / poukazování na rozpory programů a chování souč.koaly/. Poslouchejte Špidlu, Peheho, Kellera, Bělohradského, atd. Prezentujte novou strategii proti globálnímu kapitalizmu a jeho protagonistům, zaujímejte postoj k problémům lidí, kteří nedosahují ani průměrné mzdy/ těch je většina/. Zanechejte rejpání do konkurentů, protože si lidé sami dovedou ohodnotit rozpory mezi sliby a fakt.činy současné koaly.Už se konečně proberte nebo vám utečou voliči ke komoňum a Bobošíkové.
21. 07. 2010 | 17:21

Tencokida Hnuj napsal(a):

Pokud s tím , jak tady pan sobotka tepe do vlády, probíhá paralelně uvnitř ČSSD diskuze jak vyčistit své regionální čeledníky od metastáz a přetvořit je v servisní organizace otevřené všem občanům, nejen těm vybraným, pak je to správné, co tady předvádí.
Pokud však jen tepe, tak je směšný.

Mimochodem VV lidi nevolili jako menší zlo. Volili je jako alternativu rozkrádačským partajím, někde pak jako poslední možnost.
21. 07. 2010 | 18:33

zemedelec napsal(a):

pane sobotko budiž vám útěchou že voliči se nedoftípili jak to může dopadnou po volbách kdo to vlastne bude sestavovat a že by véčkaři šli svámi do koalice je nesmysl to měli jen taková libyvá hesla ono už bylo potřeba něco dělat stou korupcí proč si musí utahovat opasky ti chudí a boháči ješte více okrádají stát podle mého úsudku máte ve svích řadách dost členů kteří jim ješte nadbyhaj projdete si znova všechna jednání kolem předčasnych voleb určite na neco přijdete další posun ohledne přímé volby prezidenta režíruje někdo jiní ano budete postaveni před jisté rozhodnutí tak už oněm přěmyšlejte čeká vás hodne práce v parlamentu ale i mimo něj že budou do vás bušit je jasné aby jste jim to moc neztežovali až budou interpelace na ministři zeptejte p kalouska jak to vypadá ohledne dyskety stajnymi konty v zahraničí g ll
21. 07. 2010 | 20:26

Lena napsal(a):

Vy jste se postarali o prográmek kdejaké vládě, kverulanti.
21. 07. 2010 | 21:44

Rumcajs napsal(a):

Bohouši !

Tak ty víš, že v koaliční dohodě je, že ty poplatky VV neskácí a ty seš zvědavej ?

Bohouši vzpamatuj se. Ani socan by neměl bejt zas úplně blbej.

Vzpamatuj se Bohouši.
21. 07. 2010 | 23:01

PatientO.T. napsal(a):

"Po definování základní zdravotní péče zrušíme celý stávající systém regulačních poplatků. Do té doby však chceme zachovat poplatky ve zdravotnictví jako prostředek regulace čerpání péče ze zdravotního pojištění..."

(Program VV, http://www.veciverejne.cz/p... )

2 Sobotka:
Vy neumíte číst, pane magistře? Či snad záměrně lžete? To snad ne...
21. 07. 2010 | 23:11

spravedlnost napsal(a):

Politika je umění kompromisu. Základem je dohodnout se. Nikdo neprosadí 100% svého programu.

Mám takový pocit že VV měli v ptogramu zrušení poplatku za recept a né úplné zrušení poplatků (platilo by se je 30 Kč u lékaře). Od Sobotky je to demagogie říkat že neplní program když jim tam účelově strkají zákony aby 1)rozhádali vládu nebo 2) aby nařkli VV že neplní program
21. 07. 2010 | 23:17

Vlastimil napsal(a):

to rejpal : obecně je politika věc slibů ( před volbami ), kompromisu ( vládnutí ) a sebereflexe ( chování ). Problém je ten, že VV nemají s politikou žádné zkušenosti a jejich jejich rétorické vymezování se proti všemu a všem se dobře říká a poslouchá, ale to je tak všechno co se v reálné politice dá uplatnit. Ale to bych nevyčítal straně VV, ale voličům, kteří se chovají stádně a nepřemýšlí. Proto jsem psal, že je to pro mne "bulvár" ( viz. prodejnost bulvárních tiskovin ). Ono není nic černobílé a pravda je vždy někde uprostřed, ať se nám to líbí, či nelíbí.
22. 07. 2010 | 09:48

Tom napsal(a):

Nechte Bohouše Bohoušem ... hlupak na levo je pořád lepší než blbec napravo :)
22. 07. 2010 | 09:52

kytka napsal(a):

Víte p.Sobotko,s podivem musím konstatovat,že jste nepoučitelní.Na Vašem přístupu stále jen kritizovat je vidět,že zase jde jen o moc vládnout.Myslím,že tímhle voliče nepřilákáte.Chcete být opozicí,ale v tom srabu,v kterém republika je,máte jako strana taky hubu pěkně namočenou,takže byste měli mít snahu pomoci ane všechno shodit.My,podle Vás obyčejní lidé,to moc neovlivníme,nás potřebujete jen k volbám a pak si jedete zase po svém,ale co kdybyste se konečně všichni v parlamentě domluvili,že je třeba dělat a ne tlachat špínu na cokoliv a kohokoliv.My dělat musíme,abychom se uživili a Vy začněte spolupracovat,at si ty platy z našich daní zasloužíte.Snad se dá najít kompromis,i vládní koalice musela hledat cestu,aby se mohla ujmout vedení.Dejme jim šanci a pokud se to nepovede,dojde ke změně.Ale kecama se nic neudělá,tak jdu radši mýt okna.
22. 07. 2010 | 11:23

Hlava XXII napsal(a):

Opozice musí kritizovat. Je to právo a vůle propůjčovat svůj mandát poslancům a navíc je to samá podstata demokracie... Je mi však jasné, že VeVerky by nejraději udělali z této republiky policejní stát.
22. 07. 2010 | 23:55

Dan napsal(a):

Pane Zubatá Dýně,
melete z cesty !!Chcete-li své partaji prospět,sbalte Ratha,Jandáka,Haška,Zaorálka a všechny ostatní Paroubkovy pohrobky a odejděte všichni i se svým politickým "stylem" za Paroubkem do zapomnění....Lidé už vás mají plné zuby a ve volbách vám to ukázali.Vaše trapné plky zde na tom nic nezmění.
Až budou stát v čele ČSSD lidé jako Kohout,Vícha a jiní slušní lidé,potom bude ČSSD znovu pravici nebezpečným soupeřem.
S vámi a paroubkovou suitou jste jen pro smích....
23. 07. 2010 | 14:35

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy