Kalouskův bytový vřed

22. 07. 2010 | 10:13
Přečteno 9972 krát
Ministr financí Miroslav Kalousek se rozhodl skoncovat s veškerou státní podporou vlastnického bydlení. A předseda vlády Nečas souhlasí. Nejspíše bude svému ministrovi přikyvovat do té doby, než bude mít TOP 09 nejméně dvakrát tolik preferencí než ODS. Jeho věc. Těžko říci, proč si ministr Kalousek jako hlavní terč svého úsilí vybral právě skupinu občanů, kteří si pořídili, pořizují či chtějí pořídit vlastní byt či dům. Kdyby se současný ministr financí takto důkladně věnoval daňovým únikům, mohly být škrty ve státním rozpočtu mnohem menší. Daňový podvodníci mají opět štěstí, pravicová vláda upírá svou pozornost jinam. Asi to nebude jen náhoda.

Křížové tažení proti vlastnickému bydlení zahájil Miroslav Kalousek zrušením osvobození od daně z nemovitostí u novostaveb. To se mu povedlo ještě za Topolánkovy vlády před volbami. Stejně jako výrazné zvýšení daně z nemovitostí.

Další útok vede na stavební spoření. Když se ukázalo, že zpětné snížení státního příspěvku by mohlo být zpochybněno soudy, přišel s myšlenkou nové 50% daně na státní příspěvek. Daň bude uplatněna retroaktivně. A tak zatímco ve Velké Británii se 50% zdaňují od letošního roku příjmy těch absolutně nejbohatších fyzických osob, u nás stejně vysokou sazbu zaplatí střadatelé v systému stavebního spoření. ODS a TOP 09 před volbami slibovaly, že nebudou zvyšovat žádné daně. ODS dokonce popírala, že by chtěla jakkoliv měnit státní příspěvek. Nyní je vše jinak.

Nejnovější iniciativa ministra Kalouska míří pro změnu na 400 tisíc domácností, zatížených hypotékou. Má jim být zrušena daňová podpora. Opět bez varování, retroaktivně i na staré hypotéční smlouvy.

Státní fond na podporu bydlení označil ministr financí za „vřed“ našich veřejných rozpočtů. Asi mu vadí, že poskytl desítky tisíc půjček mladým rodinám a spolufinancoval výstavbu domů s pečovatelskou službou, obecních bytů a obnovu panelových domů. Fond má být zrušen. Zda jeho činnosti vláda nějak nahradí, není známo.

Až s tímhle vším ministr Kalousek skončí, už tu žádná vládní politika podpory bydlení nebude. Její likvidace poškodí tisíce rodin, zaměstnanost, stavebnictví a nakonec i hospodářský růst. Nevím, jestli si tyto důsledky kromě ČSSD vůbec někdo uvědomuje.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

David napsal(a):

Pokud by stavební spoření bylo opravdu jako podpora bylení proč ne, ale z 90% funguje jako spoření na dovolenou. Buď tedy změnit podmínky, nebo souhlasím se zrušením
22. 07. 2010 | 10:26

Ládik napsal(a):

Jste vytrvalý. Mohl byste dělat japonskou lovkyni perel a vydržet pod vodou aspoň týden.
22. 07. 2010 | 10:32

fňuk napsal(a):

Pane Sobotko vždyť máte jako poslanec a úřadující předseda strany přece hodně peněz tak co tu pláčete.

Já vím sladký státní penězovodný cecík Vám odeberou. A kolikže to máte hypoték. Někdo říká že prej máte tři. Hm, tak to už se nedivím, že tak naříkáte - to bude bolet.

Zeptejte se Staníka Grosů třeba Vám hodí nějaký kšeftík s akciemi za sto mega.
22. 07. 2010 | 10:36

vlk napsal(a):

O tom, že Kalousek byl měl být prohlášen , podle středověkých zákonů, za zemského škůde , není třeba diskutovat.

Poslední dva tahy - tedy zdanění státních příspěvků na stavební spoření a zrušení daňových odpočtů na hypotéky?

Osobně u toho prvního doufám, že dojde k masovým výběrů a rušení spoření, protože z asi 410 miliard vkladů je nějakých 320 na tzv. přespořených smlouvách a fungují de facto jako termíňák s jedno až tří měsíční výovědní lhůtou. Takže pokud většina klientů bude na Kalosuka regovat správně a své vklady vybere ještě letos a myslím, že v takovém případě, pokud má už zaplaceno všechno má možná nárok i na státní příspěvek za letošek a to bez Kalouskovy daně / ale musím si tuhle konstrukci ještě ověřit/, dojde k tomu, že prostě stavební spořitelny nebudou mít jednoduše likviditu. Dokonce je to může docela vážně ohrozit. Nebylo by od věci, pokud by se tak stalo. O tom, že by případnou arbitráž ČR jasně prohrála není celkem žádných pochyb.
Druhá věc je odstranění daňového zvýhodnění u hypoték. Jsem osobně pro. Jen a´t to Kalousek provede. A pokud možno hned. Ano , 400 tisíc rodin to postihne. Některé ,zejména ty, co šly "na doraz" s půjčkou dokonce velmi tvrdě. vesměs ovšem jde o voliče právě Kalouska a Nečase. takže jistě jim nebude nijak vadit, že prostě budou státu platit něco víc. přesně podle pravicových pouček, které někteří z nich tak rádi používají.
Jenže právě z tohoto titulu nevěřím, že stát, pardon Kalousek - u něj už dnes naplno platí heslo Ludvy XIV, že stát jsem já, tuhle dań nezavede. Není to tiž v koaliční smlouvě. takže se o tom může mluvit ale rozhdoně se to neudělá.
A těm , co platí tržní nájmy se nějak už vysvětlí, že vlastně mají ze svých daní podporovat ty, co mají vily v podnikatelském baroku. S bazénem. Ostatně - Kalousek proto má i zdůvodnění.Proč a koho trestat za úspěch, že? NA hypotéky totiž podl bankovních průzkumů dosáhne jen 30% nejlépe situavaných rodin.
Jo a ještě zpět ke zdanění státního příspěvku u stavebního spoření. Tohle by si měli pamatovat všichni ti, co nadšeně tleskají zprivatizování / rozkradení/ důchodového pojištění! Tam stát rovněž přispívá: a dokonce dává daňovou úlevu. jestliže u stavebka teď daní nesmyslnými 50%, kde je záruka , že zítra nezdaní státní příspěvek na penzijka a životní pojistky třeba 70-ti %??
Nikde, vůbec nikde. A že je to nereálné? Hm. Korupce omezena nebude. Ekotendr běží dál. Dálnice stavíme za dvojnásobek tohoco Poláci nebo Francouzi.Koridory dráže neř v Německu.Na tom se nic nemění. takže ani finanční situace státu se nijak zásadně nezlepší. Opět bude v budoucnu potřeba utahovat opasky.

Já myslím, že to famiglia 118 dělá dobře. pro sebe určitě.
22. 07. 2010 | 10:39

juvel napsal(a):

Pane Sobotka, dík, dobře objasněná záležitost. ČSSD by měla více vysvětlovat, uvádět věcí na pravou míru, srovnávat s jinými státy a pod. Měl by být srozumitelně slyšen také jiný názor, jiné řešení, situace v jiné zemi a.t.d. Citelně chybí opoziční hlas.
22. 07. 2010 | 10:52

Boban napsal(a):

Ježiši, co to sem taháte...? Ten Sobotka už neví jak by se zviditerlnil? Měl by se starat o ČSSD, sjezd svolává až na jako 2011, a teď by měl připravovat volby do místních zastupitelství !!!! To je ČSSD na tom tak dobře, že si bere do úst Kalouska, kterého strana má vysoke preference - a ne zaplacené Tvrdíkem u STEMu...!!! Takže suma sumárum, Sobotka asi neví kam z konopí a musí se takhle prezentovat. Holt 118 poslanců pro koalici, to ho asi nebere nikdo vážně.
22. 07. 2010 | 11:00

Karlík napsal(a):

Pane Sobotko, vy zas máte kliku že jste si na ten svůj vkusný panelákový byt ve Stodůlkách našetřil z poslaneckých náhrad a hypotéku jste nepotřeboval :-DDD
22. 07. 2010 | 11:01

Targus napsal(a):

Chlupatá šelma nám to tu spočítala a zdůvodnila, není mnoho co dodat.
Jen houšť a větší kapky, Kalousku. Tys přec také šelma, byť létající a kradoucí za temných nocí. my už si nějak zvyknem. A vlastně nemáme na co si zvykat. Teď už máme, co jsme chtěli. Hlas lidu - hlas boží, jak pravil jistý klasik.
22. 07. 2010 | 11:10

blue jay napsal(a):

vlku tobe uz uplne preskocilo,

Proc by mel stat prispivat na hypoteky? Ja mel v Kanade nekolik hypotek (mortgages) a nikdo nikdy me na to neprispival. Nezda se ti zrudne ze na nekoho kdo si chce pujcit na bydleni plati i danovi poplatnici co jsou v pronajmu ci ti co vlastni sve nemovitosti bez dluhu? Proc bych mel platit za souseda? Ale to fanaticky obdivovatel famiglie 82 jako jsi ty nikdy nepochopi.
22. 07. 2010 | 11:10

Rumcajs napsal(a):

Bohouši, ty už jsi s tím svým přerozdělováním fakt srandovní. Tobě se asi nejvíc líbí, když ti mezi prsty šustí bankovky, jinak si to neumím vysvětlit.

Ti co staví, povětšinou patří k těm movitějším. Na jednu stranu se je snažíš zatížit vetší daní z nemovitostí, dědickou daní... zatížil jsi je větším DPHáčkem a na druho stranu jim cpeš peníze.

Nejsi ty Bohouši tak trochu major ?
22. 07. 2010 | 11:23

Wraith napsal(a):

Kalouskovo snažení má zřejmě jediný cíl... učinit v rozpočtu republika absolutní chaos. Těžko by se totiž hledaly lepší podmínky pro podporu tunelování a rozkrádání republiky. Krycím manévrem jsou jím navrhované tahy. Chce donutit lidi aby se soustředili na stav vlastních peněženek, než na stav státní kasy. S uznáním musím konstatovat, že se mu to zatím daří.
Mnohé státy dluží ČR obrovské peníze za nejrůznejší dodávky a půjčky a je tedy na čase začít tato aktiva vymáhat - vždyž jde součtem o peníze které jsou natolik masivní, že by pokryly několik státních rozpočtů ( a ejhle máme vyrovnaný rozpočet raz dva). Jenže do tahanic s jinými státy se tomuto "cifršpiónovi" jaksi nechce. Takže bych Kalouskovi raději doporučil maličko jinou cestu - zastavit zpropadeně drahé tendry na výstavbu dálnic, nákupu nepotřebného vybavení vojska atd..... a udělat vítr v nehospodárných zakázkách.
On však míří jinam. Místo toho si bere za oběť každého občana republiky. Proč je mi jasné. Snáz se tak dostane k penězům. A ještě lidi zblbne pohádkama o nezodpovědném hospodaření předchozích vlád.
To už asi zapomněl, že ve vetšině případů vládl financím on sám.
Prostě schyluje se tu k největší loupeži všech dob, ale nikdo to nechce vidět, jen ČSSD cosi tuší, ale jasné důkazy prostě chybí.
Tak hledejte, Sherloci!! Dřív než bude pozdě!!!
22. 07. 2010 | 11:24

Lukáš napsal(a):

Zrušení stavebního spoření už mělo být dávno. Je to prostě jen příspěvek státu těm, kteří na to mají (nechápu proč vám to vadí když neustále chcete bohatým brát a chudým dávat). Celý systém stavebního spoření je nastaven hloupě, jelikož není vůbec vázán na bydlení či jeho podporu prostě dostanete státní příspěvek, když máte dost plonkovních peněz. Navíc je to státní podpora stavebních spořitelen, jelikož jim nemůže nikdo konkurovat. Tento institut měl už dávno být v pánu, jelikož stát prostě bezúčelně rozdává peníze na účty lidí. A tohle vám nevadí ? Socani tu neustále žehrují jak je tahle vláda špatná, ale ty vaše nebyli o nic lepší a opravdu vám tu dnešní pozici přeju. Je možné, že se za čtyři roky dostanete k moci. Ale s trochou štěstí budeme mít stabilní vládu bez vás. Špatnou ? Možná, ale to se ukáže až za čas né za týden či měsíc.
Jak tak projíždím blogy koukám že nemáte co na práci a blogujete jak o závod. Čekal jsem od vás jako strany nějakou sebereflexi, ale nic se nestalo prostě jen to samé dokola. Duď někoho kritizujete anebo někoho vyzíváte k odstoupení (to jste měli udělat s Ráthem a Paroubkem před volbami ). Ale co jen houšť stejně už ty vaše řeči nikoho nezajímají.
22. 07. 2010 | 11:31

Tencokida Hnuj napsal(a):

22. 07. 2010 | 11:38

blue jay napsal(a):

Bohus Sobotka a jeho vize jak si usporit na bydleni,

http://ateo.cz/f/images/m/m...
22. 07. 2010 | 11:39

queribus napsal(a):

Sobotko, zase plácáte bez znalosti reality: Přisuzujete-li Kalouskovi "křížové tažení proti vlastnickému bydlení", pak si uvědomte, že
1) podíl vlastnického bydlení je v ČR oproti Evropě zřetelně nadprůměrný. Mj. i zásluhou toho, že obce směšně levně (hloupě, ale za tehdejší situace s regulací nájemného vcelku pochopitelně) rozprodaly nájemníkům "jejich" byty. Zato dědové/babičky žijící na venkově se vždy museli/y postarat o své bydlení sami/y bez hypoték a bez "stavebního" spoření. Těm nikdo ničím nepřispěl, ani vy s Křečkem, co se oháníte sociálním cítěním.
2)Zamýšlené snížení podpory "stavebního" spoření je naprosto v pořádku, jen malá část spořících ho využívá k zajištění vlastního byldení. Pokud ani toto vám není známo, je tristní, že jste šéfoval MF.
3)Osvobození od daně z novostaveb bylo stejně tak bezdůvodné: jen přispívalo k bezbřehé expanzi satelitních městeček s chaoticky poskládanými "nouzovkami nové doby".
4)Daně z budov jsou u nás relativně velmi nízké a jejich zvýšení je zcela na místě (říkám to i jako jejich plátce).
5)A hypotéky: proč mají být zvýhodnění majetnější (a majetní) odpočtem úroků od základu daně? Opět s tím nesouhlasím, i když tuto výhodu využívám.
Konečně: kdybyste svou "fiskální populistickou rozpočtovou expanzí" nevyrobil za pár let let přes půl biliónu rozpočtového manka. nebylo by patrně nutné sahat na všechna výše uvedená, jakkoliv sporná "zvýhodnění".
A ještě trochu pravopisu: na konci 1.odstavce mají být "daňovÍ podvodníci".
22. 07. 2010 | 11:42

PetrK napsal(a):

Brečíte nad tím, co jste sami zprasili. Jste stejný jako pupkatý Paroubek: Já nic, to oni. Více studu by vám neškodilo.
22. 07. 2010 | 11:42

blue jay napsal(a):

Dik Kydaci Hnoje,
Ale precti si take tohle....
http://www.cra-arc.gc.ca/gn...

PS. Vsimni si taky od kdy toto plati. Ja jsem v CR od 2004. A plati to co jsem napsal. Nikdy me nikdo na hypoteku neprispel. Tecka.
22. 07. 2010 | 11:47

perc napsal(a):

Pro gueribus

Možná tenkrát ti dědečkové a babičky na venkově čerpali bezúročné půjčky a půjčky z FKSP.
Navíc když postavili včas, bylo jim z dluhu několik tisíc odpuštěno. To bylo tenkrát běžné.
Asi o tom víte velké kulové.
22. 07. 2010 | 11:51

Matěj Kopecký napsal(a):

Já bych pane JUDr.Sobotko raději napsal, kolik vy dlužíte za volby a z čeho to chcete zaplatit. To JUDr. není peorativní, ale proto, že jste právník a když nezaplatíte dluhy, co jste udělali, tak přídete o Lidový dům a ostatní nemovitosti v exekucích. Takže kdo volá, chyťte zloděje, je sám zlodějem...
22. 07. 2010 | 11:52

roln napsal(a):

Tak nevím, co je horší - zda otevřeně dávat najevo, že mým jediným zájmem je pouze politika zájmového klubu jako to dělá Kalousek; anebo lhát lidem do očí, že mi jde o všeobecné blaho, jako to dělá Sobotka. Spíše to vypadá, jako že jsou oba na stejné lodi - na té, na které pluje pětistovka vyvolených.................
22. 07. 2010 | 11:53

kristusek napsal(a):

queribus - jste si se svým jmenovcem trošku podobní - dvorský hejsek, který sice dobře šermuje, leč schopnost zamyšlení je mu poněkud cizí.

Takže:

- rozprodej bytů "za lidovku" nebyl vynález levicových vlád, hádejte, kdo s tím přišel?

- podpora staveb. spoření - pokud toto není využito ke opatření si bydlení, je samozřejmě nesmyslná, ale opět se ptám - hádejte, kdo s tím přišel?

- osvobození novostaveb - hádejte...atd.

- daně z nemovitosti beru, ale nechci opakovat svou otázku

- hypotéky - tatáž otázka

A teď poznámka: body 2, 3 a 5 tady vznikly proto, že nikdo nestavěl nájemní byty či domy, všechno bylo pouze na prodej a lidi zkrátka, pokud neměli byt už před převratem, neměli kde bydlet. Pokud by se našlo pár developerů, kteří by stavěli i nájemní domy, tohle všechno nemuselo být. Ostatně jistě si vzpomenete na argumenty vlád v 90. letech o výhodách hypoték a vlastního bydlení, už kvůli těm podporám. A fakt mi přijde trapné pokládat si věčně se opakující otázku. Takže tvářit se vyčítavě vůči Sobotkovi není příliš solidní, obracejte se na "vynálezce" těchto systémů.
22. 07. 2010 | 12:00

kristusek napsal(a):

Matěj Kopecký - a jak to souvisí s tématem?:-O
22. 07. 2010 | 12:02

Tencokida Hnuj napsal(a):

blue jay
Mě je úplně jedno odkud jsi, kam jdeš a jak dlouho.
Svůj příspěvek jsem adresoval panu vlkovi.

Jen tak, na okraj. S tou Kanadou jsi začal ty.

A to, že se věci dějí a žáby kvákají, jsem nevymyslel já.
Tak to prostě na světě chodí.
22. 07. 2010 | 12:03

blue jay napsal(a):

kristusku,
Jeste si vzpominas co obycejnym lidem slibil Bohus Sobotka v 2002? Tak ti to pripomenu.....

"45 - 50 tisíc nových nájemních bytu formou neziskových spol."


Nevis kolik se jich postavilo? Sobotka radsi prodaval byty OKD. Za babku.
22. 07. 2010 | 12:07

občan napsal(a):

Pane Sobotko, jen malá otázka:

Vysvětlete mi, proč já jako člověk žijící v nájemním bytě, bez možnosti pořídit si byt vlastní, bych měl Vám, který jste si pořídil luxusní bydlení mimo jiné i za mé daně a co je ještě horší - z nezdaněných náhrad určených na úplně něco jiného, protože jste během svého krátkého života ani nepřičichl k poctivé práci, měl ještě přispívat na úroky??

Děkuji předem za odpověď.
22. 07. 2010 | 12:09

Tencokida Hnuj napsal(a):

kristusek ad blue jay

TOPOLÁNKOVA VLÁDA - slib
Schodek rozpočtu maximálně 2,3 procenta v roce 2010
22. 07. 2010 | 12:12

blue jay napsal(a):

Tak prestan kvakat Kydaci,

A hlavne prestan kydat. Pozorne si precti muj odkaz na vladni program Kanady ktery se tyka potencionalnich kupcu "prvni nemovitosti v zivote" .
A spocitej si jaky tax credit dostanou. Doufam ze to zvladnes. Je to totiz o trochu slozitejsi nez jen kydat hnuj ala Bohus Sobotka.
22. 07. 2010 | 12:16

Tencokida Hnuj napsal(a):

blue jay
Ono je totiž jedno, jestli je tvá bota, která je od hovna levá či pravá.
Obě smrdí stejně.

Pokud ale tobě pravá bota umazaná od hovna voní, za to já nemůžu.
Zaskoč k nosnímu (ORL). Ten ti možná vysvětlí, jak dodržovat základní hygienické návyky tak, aby ti obě tvé boty smrděly stejně.

Je jedno, jak velkou slevu dostanou. Ty jsi tady zmiňoval Kanadu a že nemá (neměla) žádné podpory hypoték.

Musíš si vždycky ověřit své výroky, které tu vypouštíš. Neb Kanadou jsi argumentoval. To, že ta výše podpory se TOBĚ zdá malá je jiná věc. Stavební firmy na to mohou mít jiný názor.

A když tě někdo nachytá v nedbalkách , nesmíš z toho být hned nervozní.
Mýlit se může i mindrake, nebo jak ti to tady vlastně říkají.
22. 07. 2010 | 12:23

ivo napsal(a):

Co to tu melete , když nemám nemůžu dát!!! Když bude rozpočet bez dluhu a čr bude mít v rezervách bilion korun dávejme ale žít na dluh ne!!!
22. 07. 2010 | 12:25

Zlobr napsal(a):

Když všichni říkají, že 90% stavebního spoření se použije jinak, proč státní podporu nedát jenom po doložení kupní smlouvy na byt nebo stavebního povolení a ještě do max. kupní ceny třeba 4 mil. kč (aby jsme nedávali peníze lidem kteří si kupují "nadstandart"). Tím by se teda muselo ušetřit 90% státního příspěvu, ale podpora bydlení by zůstala zachovaná.

Ale to by znamenalo myslet na lidi, a to přece po "nejlepším ministorvi" financí nikdo nemůže chtít. On umí jenom blábolit:" tohle nefunguje, zrušit"

Zlobr
22. 07. 2010 | 12:26

Suchec napsal(a):

Zlobr:
Nejúčinnější opatření bývají ta nejjednodušší.

Ale on nám to zase bagrista a sojka vysvětí po soudružsku.
22. 07. 2010 | 12:31

Martin napsal(a):

To už známe "Zdroje jsou" a "Dluhy se nemusejí platit", viz Maďarsko, Řecko, Španělsko.
Skutečnost je taková, že se propadáme do dluhové pasti a život neohrožující výdaje jako třeba stavební spoření, úlevy na daních nebo dotace sleva na hypotéky hold musíme zlikvidovat i kdyby se Sobotka na hlavu stavěl.
22. 07. 2010 | 12:31

lubka napsal(a):

Tencokida hnuj:
To jsi přehnal. Pamatuj,že blua jay (dříve mandrake) chápe pouza jednoduché věty holé a to pouze některé.
Nediskutuj s ním,nemá to cenu
22. 07. 2010 | 12:33

Tencokida Hnuj napsal(a):

Zlobr
Také by to vyžadovalo po jiných lidech práci.
A točíte se v kruhu.
Protože na tohle se vám každý ouřada leda tak vyprdne.

Nejlepší je škubat.
A ještě lepší je škubat plošně.
A vůbec nejlepší je škubat plošně ty, kteří mají minimální či žádnou moc.

Oškubat a rozházet. Pak zase škubat a zase rozházet. A přitom si přijít na své.

Znáte snad lepší recept na poměrně klidný a zdraví prospěšný život ?
22. 07. 2010 | 12:34

blu jay napsal(a):

Ok Kydaci,
Je tu vedro, jdu si zaplavat do naseho bazenu. Jak se ochladis ty a lubka? See you later my pink buddy.
22. 07. 2010 | 12:40

Tencokida Hnuj napsal(a):

Já si jdu zaplavat do SVÉHO bazénu.
Neb kolektivní vlastnictví je přežitek, blue gayi....eh tedy blue jayi.
Ty srandisto z "Kanady".:
http://cs.wikipedia.org/wik...
22. 07. 2010 | 12:45

Matěj Kopecký napsal(a):

Pro Kristuswk

Jak to souvisí s tématem, tak jak jsem to napsal. Čti pozorně. Někdo káže vodu a pije víno..., neboli, píši o někom, že něco, no a my nic, my muzikanti, kteří jsme prošustrovali cca 700 milionů Kč...
22. 07. 2010 | 12:46

arnie napsal(a):

Vlk:Hromadné výběry z přespořených smluv stavebního spoření by byly v případě zavedení tak vysoké daně jistě logické.
Háček je v tom, že v současné době neexistuje přítažlivý produkt, podobné úrovně (riziko a výnos), který by v masové míře mohl být k přesunu těchto vkladů použit.
Státní obligace, o kterých se mluvilo už dost konkrétně, s relativně vysokým výnosem, nějak "zamrzly".
22. 07. 2010 | 12:49

yara ze země krys napsal(a):

Pár citátů:
Učit se, učit se, učit - Vladimír Iljič Lenin (Uljanov)
Finance přelozdělovat, přerozdělovat a přerozdělovat - Bohuslav Sobotka (Dluhoslav I.)
Dluhy se neplatí - Jiří Paroubek (Buldozer samonasr.vací)
Neznám špinavé peníze - Václav Klaus (II. největší ekonom všech dob po Karlu Marxovi).
22. 07. 2010 | 12:52

hoven napsal(a):

slavečku,
proč by měl stát podporovat někoho, kdo má práci. ???a to ještě v situaci, kdy tu socani nechali bilion dluhu a stát nemá žadný zdroje??? když si chce někdo koupit byt, tak to je čistě jeho problem. já vim, že socani by chtěli rozhazovat státní peníze , aby si u voleb koupili hlupáky. ale skončili bysme v řecku.
22. 07. 2010 | 12:54

David napsal(a):

Kalousek je brutální antisociální šílenec, který se chová jako slon v porcelánu a záměrně vyvolává naprostý chaos ve společnosti i ve státních financích.

50% zdanění příspěvku státu na stavební spoření, to je ubohost. Na slabé a bezbranné si troufá.

Naprostá nevyváženost.

Bohatí a mocní ti si chrochtají – ještě jim na úkor chudých zvedne důchody.

Když dělá takové pitominy, tak ať v rámci vyváženosti zdaní 50% i dotaci na fotovoltaiku. Z toho dostane více.

4,9 milionu sankce za kartelové dohody pěti firem u zakázek v armádě, to ke k smíchu – vždyť se jim to stále vyplatí.

Náš národ měl po listopadu dvě velké smůly. První byla nástup Klause k moci a teď zase další hodně podobný – Kalousek nás úplně zničí.

Pokud někdo řekne snižte o 10% platy o 10% náklady na provoz a neřekne kde a jak, tak je u mne blb.

Přece z logiky se má postupovat opačně. Nejdříve realizuji úsporná opatření a jaká z nich vyplynou procenta je až druhořadé.

Tímto zdivočelým způsobem (řezání do „sádla“) by uměl řídit stát kdejaký blbec.

Myslím si, že arogantní Kalousek si už hodně koleduje.

Naprosto souhlasím s tím, co napsal :

Wraith 11:24:53:

„Kalouskovo snažení má zřejmě jediný cíl... učinit v rozpočtu republika absolutní chaos. Těžko by se totiž hledaly lepší podmínky pro podporu tunelování a rozkrádání republiky. Krycím manévrem jsou jím navrhované tahy. Chce donutit lidi aby se soustředili na stav vlastních peněženek, než na stav státní kasy. S uznáním musím konstatovat, že se mu to zatím daří. … Prostě schyluje se tu k největší loupeži všech dob, ale nikdo to nechce vidět.“
22. 07. 2010 | 13:00

jo napsal(a):

Pronajímáme byt. Už se těším až se začnou řetězit pracovní smlouvy na dobu určitou. Lidi nebudou dostávat hypotéky nebo si je nebudou moci vůbec dovolit. Podnájemníky bysme mohli sedřít z kůže...ale nejsem pravicový kapitalista - zločinec.
22. 07. 2010 | 13:06

Da.Rock napsal(a):

Správně! Podporu zrušit! A kdo chce bydlet, ať se zařídí podle Kalouska, kterému půjčil nebožtík švagr.
Kdo nemá šváru podnikatele - pod most!
22. 07. 2010 | 13:08

Janeb napsal(a):

Kopecký! Matěj že? Dle vaší logiky je Sobotka zlodějem, protože má dluhy. Alespoň jiný důvod jste neuvedl.
Protože je celý stát zadlužený, pak jste Kopecký i vy zloděj, jste-li jeho občanem.
22. 07. 2010 | 13:09

Bratranec P. napsal(a):

Já myslím, že největším vředem socdemáků je právě tenhle Sobotka, nejdřív se vezl s Paroubkem a teď se bojí o chleba. Plácá blbiny ke všemu, ale každý vidí, že tento Univerzál vlastně sám nišemu nerozumí, mají ho jen pro destrukci. Ale tak se postupně zahrabávají a zahrabávají.
22. 07. 2010 | 13:10

Carlos V. napsal(a):

Domnivam se, ze neni duvod podporovat z verejnych penez nikoho (krom invalidu sirotku atd..).

Tim mene lidi mohovite, kteri si porizuji vlastni bydleni.

V souctu to neni nic proti nikomu. Penize neseberu, nedam, zadne se po ceste nesezerou ani nezasantroci.

Ale to politici nemaji moc radi - bere jim to moc.
22. 07. 2010 | 13:11

RA napsal(a):

státní fond na obnovu bydlení je třeba neodkladně ZRUŠIT !!!!!!!!
Proč by se mělo bydlení vybraným soukromým vlastníkům budovat z peněz všech. To samé je se zateplováním paneláků, ty byty v panelových domech mají své majitele,opravy domů tudíž ať si hradí sami,jako všichni ostatní,a ne na jejich úkor,z jejich peněz. V tomto fondu jde spíš o přihrávání zakázek a malou domů,víme ?
22. 07. 2010 | 13:12

Julka napsal(a):

Pane Sobotka, vy už se vůbec nemontujte do financí, tam jste za své kariéry zasekl takovou sekeru, že se z toho nová vláda bude dlouho vysekávat. No vídíte, a stejně vám to nebylo nic platné, lidi se stejně nedali vašimi kecy a rozdáváním našich peněz uplatit. Zalezte a neškoďte, prosím !
22. 07. 2010 | 13:18

Rumcajs napsal(a):

Vykydale !

U manky na nočním stolku jsem našel tvou fotku.
http://odagamy.blog.cz/gale...

Jak mi to vysvětlíš ?
22. 07. 2010 | 13:20

Vymětaky napsal(a):

Julka, nechte ho, je to zbytečné, on je v křeči strachy o koryto. Když socani nemají jediného ministra a ještě je vyhazují z jiných fleků, nepodaří se jim uhradit jejich vlastní dluh a z Lihového domu bude asi ruleta (šéfem nevinný Sobotka). Hahahaha.
22. 07. 2010 | 13:22

jo napsal(a):

Topomodrofanatici plácají naprosté nesmysly. Tak tupé voliče si ODS ani POT nezaslouží. Jen chemik Kalousek financím rozumí nejlépe. Takovou politiku umí dělat každý HŇUP!
22. 07. 2010 | 13:23

queribus napsal(a):

ad kristusek: jen dvě poznámky:
a)Nepopírám, že s podněty pro všemožné (ne nutně oprávněné) daňové úlevy přišly ještě "předČCSSD" vlády. Nicméně za 8 let vládnutí levice (s menšími satelity) se tyto úlevy rozhojnily do neúměrné výše (a Sobotkovi byl zcela lhostejný jejich rozpočtový dopad).
b)Výstavba nájemních bytů v 90.letech soukromými subjekty byla z objektivních důvodů nízká: jednak při inflaci přes 9% je to ekonomicky stěží možné (málokdo měl tehdy hotové peníze a při úročení nad 12% je to velmi riskantní pro stavebníka i banku), jednak se regulovaným nájemcům superpohodlně bydlelo za směšné nájemné v obecních (příp. zrestituovaných) domech. Stav, kdy je držba nájemního domu jakžtakž ekonomická ve vztahu k nákladům (aspoň ve větších městech),trvá cca 18 měsíců, tj.1/10 délky období od vzniku ČR).
A ještě: "můj" quéribus nešermuje, ale leži asi 700 m nad mořem v Languedocu (je to katarský hrad).
22. 07. 2010 | 13:33

Matěj Kopecký napsal(a):

Pro Janeb

Hochu blbě čteš, mluvil jsem o dluzích 700 milionů za volby u ČSSD, slova jako křížové, tažení, to je v slovníku Sobotky nóvum. Ale jinak. Má snad stát na to, aby dotoval bydlení pro lidi, když nemá dostatek peněz na jiné věci, jako např. pro postižené, nemocné atd.? To, že pan Sobotka otravuje svou rétorikou na "lidovou notu " a myslí, že na to zbalí nové voliče, budiž mu to přáno. Ale k tobě Janeb - čti, co je psáno a nefantaziruj.
22. 07. 2010 | 13:46

vlk napsal(a):

tady zas e exhibuje modrá duševní galerka jak na duševní nuda pláži..
Takže jo vážení. takže jo.
Šoupneme sem pár snando ověřitelných čísel a několik úvah:
1- v systému stavebního spoření je zapojeno řádově skoro 5 milionů občanů. Resp. tolik je smluv. Což neznamená občany. Celkem na těch smlouvách je 415 miliard kaček.
Oproti tomu má skoro jeden milion příjemců ze stavebního spoření půjčeno 270 miliard.
Z uvedeného čísel plyne následející :
Na jednoho dlužníka, aby byla bilanc e vyrovnaná je potřeba řádově 3,5 střádalské smlouvy! Tedy na jednoho CO STAVÍ, MUSÍ BÝT 3,5 těch, co NESTAVÍ. Nebo ještě nestaví.

Tohle bych chtěl vzkázat těm z galerky, co vykřikují , že je dobře, že se odstraní dotace s tavebního spoření, protože stejně lidé co spoří za to jedou na dovolenou.
A mimochodem - paltí také, že je momentálně o 1,5 spořícího více, než je potřeba na krytí vydaných pvěrů.
Co to znamená?
2- znamená to tolik, že pokud vlivem nápadu šíleného Kalouska zmizí ze systému stavební ch spořitelen pouhých 30= smluv, je systém v deficitu a protože žADATELÉ O ÚVĚR MAJÍ SMLUVNĚ ZAJIŠTĚNOU SAZNU, KTERÁ JE VÝRAZNĚ NIŽŠÍ NEŽ STEJNĚ DLOUHÉ PENÍZE Z TRHU, MŮŽE CELÝ SYSTÉM NEOBYČEJNĚ RYCHLE ZHAVAROVAT.
3-Loni podle dostupných statistik daly stavební spořitelny 65 miliard nových úvěrů. N a stavění. MAchr Kalousek s echlubí jak daní ušetří 6,5 miliardy. Ok.
ale jen nově dané úvěry, , když z nich vypočteme DPH a to neuvažuji multiplikační efekt, který prý je ve stavebnictví 1:4, hodily, přes DPH do rozpočtu přes DESET miliard korun.
V bod+ě 2 jsme ukázal křehkost systému- stačí 30% střádalů pryč a je průšvih. Nepůjd e udržet staré úvěry, natož nové... A příjem do státní pokladny lehce bud e výrazně menší než úspora
4-dnes bylo na netu , že Kalousek a famiglia 118 uvažují O ZRU3ENÍ SILNI4NÍ DaNĚ za osobní a utomobily. Por malé a střední firmy. Prý to státní bude stát 2,5 miliardy korun...Daň by neměla platit žádná firma, která nemá 20osobáků...

Já vždycky myslel, že stát j eprostě zde z vůle svobodných občanů a že má chránit jejich zájmy a vykonávat činnosti k prospěchu všech. zejména ty, které jedinec nebo menší komunita vykonávat nemůže nebo ne dobře. Dneska vidím, že stát je složen z občanů první a druhé třídy. V první třidě jsou podnikatelé. těm je potřeba snižovat všechny možné daně. V občany druhé třídy jsou pak všichni ostatní. Ti mají naopak povinnost zaplatit na daních o to více, oč je nadobčanovi ze skupiny 1. daň snížena.
5-je nsmírně zajímavé, že titíž, kteří kdysi schvalovali zákon o stavebním spořenía o daňovém zvýhodnění hypoték dne s říkají, jak je to špatné, rozhazovačnéa neodpovědné. Minimálně Petr Nečas ovšem kdysi pro tyto ákony hlasoval. A tehdy rodná strana consiglieriho Kalouska rovněž. No není to ironie?
22. 07. 2010 | 13:47

Deny napsal(a):

Pano Sobotko, upřímně.
Kdyby Kalousek razil záměr, že zvýší státní podporu stavebním spořitelnám a zvýší daňový odpočet za hypo, také to byste souhlasil?

Dle mého názoru ne. Zase by zde byl od Vás blog a dočetli bychom se, že "pravicová vláda podporuje majetné a bohaté na úkor chudých, že toto opatření se týká jen bohatých atd atd"

Pro mě jste obyčejný KŘIVÁK.
22. 07. 2010 | 13:48

Janeb napsal(a):

Carlos V.

Šachisté vědí, že propagátor ortodoxní šachové školy Tarrasch na začátku minulého století vytvořil výčet neměnných šachových pouček. Jedna z nich byla, že jezdec nikdy nemá stát na okraji šachovnice.
Až novátor Nimcovič prokázal demagogii podobných klišé.
Dodnes platí jeho myšlenka "vždy je třeba brát v úvahu zvláštnosti pozice na šachovnici a těmi se řídit".
(Například když potažemím jezdcen na kraj šachovnice dáte soupeři mat:-))
Podobné zásady potom platí i v reálném životě.

Na otázku spávnosti přerozdělování peněz státem potažmo podporu různých "bohulibých" aktivit občanů nelze jednoduše odpovídat ano/ne.
Tarrasch by samozřejmě odpověděl ne, a v devadesáti procentech případů by měl nejspíš pravdu pravdu.

I zde je však nutno zkoumat, existuje-li nějaká zvláštnost situace. A ejhle, kdo by tomu věřil? Skutečně existuje!
Ta zvláštnost v této zemi a v tomto čase spočívá v tom, že peníze nakumulované ušetřením například státní podpory budou s téměř stoprocentní jistotou defraudovány.

Nu a na základě této skutečnosti musí přiznat i zapřísáhlý odpůrce přerozdělování, že v současné době převyšují jeho kladné vlastnosti - např. podpora stavebnictví, úspory energií u zateplovacích programů, etc.
22. 07. 2010 | 13:55

spravedlnost napsal(a):

Sobotka neni to ten pán co zneužil poslanecké náhrady na koupi vlastního bytu a jednomu majiteli hotelu (příteli JP) odpustil placení daní a teť si ztěžuje, že mají daňový podvodníci ráj. Aby neměli když s tím začala ČSSD. Co kdyby pan Sobotka použil poslanecké náhrady na to co má a hlavně nepletl se to toho čemu nerozumí.
22. 07. 2010 | 13:56

vlk napsal(a):

No a exot jménem blue jay, alias vlčice, alias vlak, alis vakovlk, alias vlak, alias mandrake, alias Moucha, alias oranžový vlk , alias vlkodav, alias .... atd.a td.
má zas e záchvat zcela evidentně. A nesmyslně a nesouvisle mele.
Takže má hlášky , že v Kanadě mu nikdo nepodporoval hypotéku. No kdyby byl Klaus vládnul v Kanadě, tak ten zákon a daňové odečitatelnosti úroků byl i tam. A kdyby tam byl vládnul, pak by jistě byl i zákon o stav ebním spoření v naší současné vezi.

Mno pak mám rafinovaný dotaz, kolik se postavilo komunálních bytů, jak socani hlásali. Postavilo s ejich docela dost. Přesné číslo neznám. Ty byty s e stavěly se státní dotací mylsím 200 tisíc na byt nebo vyšší. podmínka byla , že to nejméně 20let musí být byty nájemní. Z regionu, který přehlédnu vím asi o 3500 bytech touto výstavbou. Kolik jich bylo celkově v republice nevím.
A takových modrých duševních proletářů, co neznají, neví a blekotají tad y běhá neurekom.
I když je pravda, že duševní exot rozměru Mouchy s etak y nepotká každý den.
arnie

ano , máte pravdu. Stavební spoření je , s odstupem nejlepší spořící produkt n atrhu. O tom není sporu. a jiná nabídka tu momentálně není. Jenže všeho do času . úroky časem vystřelí nahoru. A o dost. je to jen otázka času.

Ale i teď s e dá najít. Ale chce to schopnost přijmout riziko. Akcie telefnici stojí momentálně 430 Kč. V říjnu s ebud ena jednu akcii drženou k 03.09. vyplácet divi 40 Kč hrubého , tedy 36 Kč čistého. výnos je naprosto špičkový ve srovnání s cenou odkladového aktiva. Podobně vychází rendita třeba u PM a špatná nění ani u ČEZu a ještě snesitelná u KB.
Ale jak píši, je to o riziku v čase.To u stavebka není.
22. 07. 2010 | 13:59

jo napsal(a):

spravedlnost

Soudruh Kalousek odpustil daně nejmenované firma ve výši cca 100mil ta pak sponzorovala jejich kampaň

...poslanecké náhrady "krade" každý poslanec jen jaksi u čssd je to více trestné než u ostatních.
22. 07. 2010 | 13:59

vlk napsal(a):

spravedlnost
když už blafete , měl byste si zjistit fakta. Kalousek přezkoumálva odpuštění d aní Dvořákovi a musel konstatovat, že vše bylo ok.

Ohledně poslaneckých náhrad. je zajímavé, že Topolánek , když zdůvodňoval financování svého bytu z toho vyšel jako lilium a Kalosuek, jemuž prý byt odkázal švagr, kterého zastřelil jeho obchodní partner !!! také.
22. 07. 2010 | 14:04

blue jay napsal(a):

Heled vlku,
Z tveho predvolebniho hafanii je Top 09 a VV jen divizi ODS. Podle tebe ma tedy ODS 118 kresel . CSSD ma 56. Kdo tedy vyhral volby? CSSD famiglie 56 rozhodne ne, lol. Vlci by vyli. Ale ty nejsi vlk . Ty jsi spise jezevcik. Prej je to velmi oblibena psovita rasa v CR. Nejsi ty ten pejsek rodiny Paroubku? Mas obojek od Diora?


PS. vklu. Tobe se musi klepat pracka. Jinak by jsi nenapsal tohle..."30= smluv, je systém v deficitu a protože žADATELÉ O ÚVĚR MAJÍ SMLUVNĚ ZAJIŠTĚNOU SAZNU, KTERÁ JE VÝRAZNĚ NIŽŠÍ NEŽ STEJNĚ DLOUHÉ PENÍZE Z TRHU, MŮŽE CELÝ SYSTÉM NEOBYČEJNĚ RYCHLE ZHAVAROVAT."

Nevis hafane vlku ze kapitalky jsou povazovane za rvani? Ale ty rad rves, ze?
22. 07. 2010 | 14:09

hoven napsal(a):

vy nevite jak se dostal slaveček na ministerstvo do prahy.
22. 07. 2010 | 14:20

Já napsal(a):

Víte pane Sobotko, netěší mě to. Tak ale představte vy, jak ukončit zadlužování a nasekané dluhy taky jednou splatit. Nebo se podle ČSSD stále státní dluhy neplatí?
22. 07. 2010 | 14:20

Tencokida Hnuj napsal(a):

Rumcajs
Jednoduše. Ona je totiž tak příšerně škaredá, že jsem už nevěděl jak jí mám vysvětlit, že mi to s ní nejde. A tak jsem zvolil tento převlek.

Ty, ale neříkej jí to, mohlo by jí spadnout sebevědomí tak, že by pak nedala ani tobě !

Stejně mi to ale nedá, jak to děláš ty?
Používáš klasickou techniku via Rudé Právo ?
Či zmodernizovanou - Mladá Fronta Dnes ?

I když mezi námi - je mi to šumafuk. Já radši opět použiji převlek.Pro jistotu. Neb jeden nikdy neví.

Zdar. A mnoho úspěchů při volbě převleků.
22. 07. 2010 | 14:22

mirda napsal(a):

SOBOTKO,!!! bud přestanete kecat nebo vypadněte ze třídy...
22. 07. 2010 | 14:22

Janeb napsal(a):

Spravedlnost

Pokud něco porovnáváte, tak byste měl s něčím. Fór je ale zřejmě v tom, že to musí existovat.

Například jistě by vás nenapadlo, abyste na někom poukazoval, že ona osoba dýchá.
To je správné a je tomu tak proto, že dýchají všichni (kromě nebožtíků:-).

Podobně by bylo vhodné postupovat i v případě Sobotky, kdy neexistuje mezi ústavními činiteli nikdo, kdo by se choval jinak (včetně nebožtíků).

Jó to by vám potom i ten váš nick začal slušet.
22. 07. 2010 | 14:23

RA napsal(a):

odpuštění daní soudruhu STBákovi Dvořákovi byla sprostá zlodějna , bohužel tenkrát asi posvěcená státem , tedy socanskou vládou. To nemění nic na tom,že to bylo obyčejné svinstvo. Pročpak měl asi velký Jyřík u u vedeného STBáka Dvořáka veselku ? No protože to byli kamarádi z STB a Jyrka měl veselku zdarma, na státní/tedy naše/ náklady. Ať žije, ale hodně daleko od míst,kde by mohl něco rozhodovat.
22. 07. 2010 | 14:23

Tencokida Hnuj napsal(a):

Janeb
Poetické a přitom trefné. Jak vzácná konjunkce zde, v těchto bahnitých ideologických vodách !

Mějte se.
22. 07. 2010 | 14:27

Tencokida Hnuj napsal(a):

Spravedlnost (a nyní - kouzlo nechtěného ! :)) je element, kdy vyřkne nějaký výrok a pak teprve (a to jen občas) dohledává fakta, která by potvrdila jeho pravdivost.

Protože se jí (mu) to většinou nezdaří , tak na oponenta tohoto výroku nereaguje a vyrukuje s dalším výrokem. A tak stále dokola.

Snahou je oponenty takto uondat.

Takže pozor na spravedlnost !

Vleče se jak smrad, vytrvalá je jak klíště a pravdivá jak justiční mafie.

Kdysi dávno se takovéto elementy nazývaly jinak - jednodužšeji, ale chci ušetřit panu Stejskalovi práci, neb prý je zde již na tu Spravedlnost sám a navíc je horko.
22. 07. 2010 | 14:36

Xury napsal(a):

Pro vlka:
když tak koukám na vaše příspěvky, tak doufám, že si v budoucnu nebudete stěžovat na to, že si příznivci pravice neberou servítky.
Nicméně když už jste se tak pustil do šetřících snah páně Kalouska, tak co kdybyste předestřel nějaký vlastní nápad, jak ušetřit v příštím roce alespoň 30-40 mld. Dodám jen, že nárůst DPFO pro tzv. bohaté vám neuznám, protože těch 5 mld (a to ještě kdoví jestli) vás nespasí. Taky úspory ve státních zakázkách díky "zrušení" korupce nebudu brát vážně. Důvody si jistě domyslíte.
22. 07. 2010 | 14:36

Carlos V: napsal(a):

Janeb:
Myslenka, ze penize, ktere stat usetri, budou stejne rozkradeny. je mozna zalozena na zkusenosti.

Ovsem nelze rezignovat - a ovsem, chtit nejen setrit, ale i nenechat si statni penize rozkrast.

Metod je asi vice. Vy mozna pereferujete nekolikanasnobnou kontrolu, ktera znesnadni a prodrazi rozkradani.

Ja bych k tomu pridal umenseni celkoveho objemu prerozdelovanych penez, protoze k mensiho kolace se hur uzira.

Jinak e2-e4
22. 07. 2010 | 14:37

blue jay napsal(a):

Heled Hnojniku?
Je Pravo potomek Rudeho Prava? Pokud ano proc nema rado Paroubka? A je Sobotka ten pravej CSSD svalnatec? Prej mu uz brzy vyndaj rovnitka. Ja si osobne myslim ze by si mel poridit paruku a kontaktni cocky. Hasek je sice skoro plesatej, ale aspon ma dobry chrup. A navic vypada jako dobrej vojak Svejk. Myslim si ze ma sanci se dostat do vedeni CSSD.
22. 07. 2010 | 14:42

blue jay napsal(a):

xury,
jezevcik co si rika "vlk" nema napady. On jen steka. A od te doby co jeho famiglie 56 "vyhrala" volby tu dostava uplne zachvaty. Me se zda ze je to starej pejsek co ma ruzovej ocni zakal. Uz moc nevidi ale steka a steka na vse co se kolem nej pohne.
22. 07. 2010 | 14:51

Skogen napsal(a):

Pane Sobotko, mám prosbu.. Pište více o ČSSD, trošku méně v poměru k celku kritizujte.

Máte možnost představit vize české sociální demokracie, předestřít občanovu perspektivu s vaší stranou.

Člověk existenciálně potřebuje vědomí perspektivy, otevřené budoucnosti, pozitivního očekávání. Kritika je nezbytná - ve správném dávkování.

Napište, jak má vypadat "ráj na zemi" podle ČSSD. Vaši voliči to nutně potřebují.
22. 07. 2010 | 14:52

pavla napsal(a):

Kolem mě znám spoustu lidí, kteří mají již několikáté stavební spoření, ale ani jeden ho nevyužil na bydlení. Takže proč by stát toto měl podporovat, když je určeno na bydlení? Navíc, nikdo se nerozčiluje, když se zvýší úrok hypotéky, kde i jedno procento dělá za ty dlouhé roky deseti až statisíce. U stavebního spoření jde max.2 tisíce ročně, pokud by byla podpora na polovině. Když vezmu v úvahu, že byty i domy jsou v řádech milionů, tak pak nechápu ten povyk kvůli pár tisícům za 5 či 6 let. Tak si třeba koupím o pár tisíc levnější obklad nebo kuchyň.
Co se týká daní z hypoték, nevím, kolik dnes ta úleva činí, ale pokud se odpočítává z daně z příjmu, tak ti lidé, které si pan Sobotka neustále bere do pusy, tzn. nemajetní, "obyčejní" atd, tak daně neplatí žádné. Ba naopak se jim peníze vracejí. Vím z vlastní zkušenosti, protože jsem vloni část roku ještě pečovala o babičku, takže jsem moc jako OSVČ nevydělala a za dítě mi bylo zaplaceno FU letos kolem 10 tisíc.
Navíc dnes jsou hypotéky vcelku na nízké úrovni. Když jsme přistavovali dům, žádnou jsme tehdy nedostali, jen úvěr a tam byl úrok 16 až 18 procent.
Chápu velice dobře, že dnes to mají mladí lidé těžké, naše děti taky s tímto bojují, ale bohužel nejde jen ze státu tahat peníze. Když se zdraží státní byty, zase budou řvát a nadávat na ty, co mají vlastní, teď je to obráceně, takže si asi nikdo nevybere.
22. 07. 2010 | 14:57

tralala napsal(a):

občan- vy jste vesela kopa mužete byt rad že jste se k najemnimu bytu dostal.. Bydlel jsem 10 let po podnajmech a byla to opravdu škola života čeho jsou nekteři majitelé schopni. Jenom diky stav. spořeni a podporam hypotek se to tady trochu pohnulo.. Nevim proč rušit stači hlidat adresnost..
22. 07. 2010 | 14:59

Janeb napsal(a):

Carlos V.
Jasně, máte pravdu. Pochopitelně jde dílem o nadsázku. No ale přeci...
Jinak c7-c5 (před lety měl pro mě tento tah mafiánský nádech-dnes ho vidím v rouchu beránčím). Hezký den.

2 tckh
Též zdravím:-)
22. 07. 2010 | 15:00

blue jay napsal(a):

Skogene,
Sobotka ( nenech se nasrat Bohusi) tu ma stejnou fotku uz nekolik let. I Pehe vyspel, lol. Sobotka se nezmenil od te doby co prohlasil ze ekonomicke napady CSSD nejsou zalozene na racionalnim mysleni. Jen se tu furt zubi a keca o jinych. Asi se ta CSSD takhle modernizuje.
22. 07. 2010 | 15:01

Jirka napsal(a):

Tak teď nevím! Že je Kalousek naprosto zbytečný člověk, který kdyby neexistoval tak by svět vůbec o nic nepřišel a za kterým zůstává pouze spálená zem, dluhy-které se teď snaží zalepit penězi od lidí nalákaných a teď zřejmě i podvedených státem, mrtví parašutisti a jedna levá státní zakázka za druhou je pravda, ale Bohuslav na tom není o moc líp. My máme holt smůlu, protože v týhle parodii na demokracii se o koryta perou jen parodie na politiky! Pořád čekám na skutečného politika-státníka tělem i duší (ne jen na technology moci, kterým jde jen a pouze o tu moc) a pořád nic, jen ubohost a hodně hořký kalich svobody o kterém nám kdysi nějakej V.H. pěl ódy na radost!
22. 07. 2010 | 15:03

blue jay napsal(a):

tralala,
To myslis vazne? 10 let nespokojenej v podnajmech? A ted knucite? Me zajima co jste tech 10 let delal aby jste si sam zlepsil vasi zivotni situaci? Znate Krecka? Ten si bydli dobre a levne.
22. 07. 2010 | 15:08

češka napsal(a):

Vázený pane, vláda má vládnout, z daní platit to nejnutnější.
Pred 20-ti lety byl u vkladu úrok 3 proc. Platila jej banka ze svého zisku.
Dnes banka platí 0,06 proc ze svého.
Zbytek doplácí vydíráním státu.
Polozte si otázku, jak by se za 20 let vyvíjely ceny ve všech oborech, kdyby stát a EU dotacemi neinternovali?
A ti chudáci s hypotékami? Ušetrí na zarizovacích predmětech, bazén postaví o pár let později a nové auto si koupí také trochu lacinější.
Ekonomové by se měli sjednotit s ekology a tlačit na výrobce, aby spotrební predměty měly delší zivotnost.
Dríve vydrzela lednice 15 let, dnes 8.
Auta jsou ničena retardéry, místo toho, aby za vyuzití techniky se vynutilo dodrzování dopravních predpisů, a pritom se dopravnípolicie samofinancovala.

To Tralala
Co se podívat na problém z jiné strany?
Proč ceny bydlení tak vzrostly?
Jak rostou ceny bytů, jak stavebních materiálů a jak mzdy v různých kategoriích?
22. 07. 2010 | 15:20

Koleda napsal(a):

Ja bych nejen zrušil stavební spoření ale i stravenky. Stejně jako se nevyužívá stavební spoření k pořízení bydlení tak se stravenkami běžně platí zboží v marketech. To je ale pro socany nestravitelné, že. Ono to totiž nejde z jejich kapsy nýbrž z kapes nás všech, tedy zejména těch, kteří jedno i druhé nemají.
22. 07. 2010 | 15:20

JC napsal(a):

Pantáta vlk, ochránce chudých před zlovolnými bankéři fňuká, že chudý lid si vybere úspory a nechá bankéře na holičkách:-)))))
22. 07. 2010 | 15:23

Lex napsal(a):

vlku,
buď klidný. Kalousek státní příspěvek stavebního spoření těmi padesáti procenty nezdaní. A důvod jsi správně uvedl. Ne, že by ten parašutista z bytu po zastřeleném švagrovi přes Omnipol, či co to bylo, to nechtěl udělat - chtěl. Na lidech doma mu prd záleží. On potřebuje "sanovat" rozpočet na to, co jsi také už napsal. Ale je tu třetí strana toho tojúhelníku - Kalousek/střádalové/stavební spořitelny (přesněji jejich zahraniční majitelé). Ti to jsou, co s Kalouskem zamávají na tři doby. Protože skutečně hrozí, že s výběrem našetřených úspor (včetně zrušení neukončeného spoření, které se tím pádem přestane rentovat), by ty spořitelny přišly na buben. A jestli ne na buben (mají kapitálově dostatečně silné vlastníky), tedy alespoň o zisky, protože stát neochránil jejich investice. Arbitráže jak na běžícím pásu. A odůvodněné, a prohrané. Protože ty škody by jim Kalousek skutečně způsobil. Čím - tím, čemu se říká "princip předvídatelnosti práva". V soukromém právu velmi důležitý. Investoři jdou do domácí ekonomiky proto, že jim stát vytváří nějaká pravidla, za nichž si dokáží spočítat přibližnou rentabilitu. Není možné, aby stát ta pravidla šmahem změnil v době, kdy ta investice už proběhla. Takže nějakých deset miliard předpokládaných úspor, které si ten kalousek maluje, by se klidně mohlo změnit na mnohonásobky v podobě arbitrážních náhrad.
Kalousek v té své chemicko- potravinářské specializaci mnoho nepobral, ale má, doufám, kolem sebe dost takových, kteří mu to otlučou o hlavu.
A opakuji, o lidi mu nejde, ale on by tím zatraceně poškodil ty, v jejichž dresu v těch vládách kopal a kope. A převlékání dresu se tu netrpí.
Tedy - aspoň doufám, že mu to někdo řekne, že kolem sebe nemá jen prepostrované servilní štětky.
Ale řeknou mu to minímálně představitelé těch spořitelen. Až mu bude rádiovka malá!
22. 07. 2010 | 15:24

Tencokida Hnuj napsal(a):

Pavla má via SS v mnohém pravdu. Pokud tedy vztáhne vše na inerciální soustavu sebe a blízkého okolí.
Statistika o poskytnutých úvěrech je však něco jiného a ta říká, že SS pro velmi mnoho lidí představuje nástroj, jak se dostati k bydlení či jak stávající bydlení přizpůsobit nové situaci.
Pokud pak člověk zabrousí třeba na sreality, zjistí, že cena malometrážních bytů není v převažující části ČR , jak ona tvrdí, v řádech milionů a navíc v některých částech republiky to neplatí ani pro starší domky.
U hypoték je tomu jinak. Ale proto se taky nenazývají spořením, ale hypotékou.
A na bonita klienta, aspoň z mé zkušenosti, se u hypoték zkoumá přísněji, než je tomu u SS (i vzhledem k výše uvedenému - tedy menším poskytnutým finančním prostředkům).

Nevím, zda aktivní politika státu při podpoře bydlení - zejména mladých rodin je vyhazováním peněz.

Jedno ale vím určitě. Že se zde peníze vyhazují na mnohem větší blbosti.
22. 07. 2010 | 15:26

Milan H. napsal(a):

Jako obvykle čtu se zájmem příspěvky Vlka, ale tentokrát i s nadhledem psaný příspěvek Lexův. Díky za ně oběma diskuterům.
22. 07. 2010 | 15:29

Tencokida Hnuj napsal(a):

Jinak ještě jedna věc:
V analýzách, které Vám finanční poradce provede, co se týče možného portfolia Vašich potenciálních i stávajících investic či spořících nástrojů je mj. i stavební spoření.

Stane-li se SS takto nelukrativním, přeleje se velká část peněz ke konkurenčním produktům. /IŽP, PP, Fondy.../

Cui bono ?

A o tomhle už víte ?

http://aktualne.centrum.cz/...
22. 07. 2010 | 15:30

JC napsal(a):

Lex,
Hádat se, jak to dopadnene, se hodlám, protože paragraf se dá ohýbat různě.
Stran" "principu předvídatelnosti práva" by mě zajímal váš právní názor, jak je to v případě, když např. socan 4 roky po zahájení investice náhle a nečekaně " osolí " investora v rámci progresívní daně.
22. 07. 2010 | 15:39

JC napsal(a):

lex,
P.S ne" hodlám" ale nehodlám.
22. 07. 2010 | 15:42

queribus napsal(a):

Ještě k té "retroaktivitě" zdůrazňované právníkem/ekonomem Sobotkou: Pokud se MF/stát rozhodne jinak započíst úrokové výdaje z hypoték od jistého data v budoucnu (dejme tomu od ledna 2011 či 2012), NEmůže se jednat o žádnou "retroaktivitu" v obvyklém slova smyslu: minulost a současnost se nijak nemění, hypotéčníci (včetně mne) nebudou nic doplácet zpětně. Navíc,při 15-30 leté splatnosti hypoték nemůže nikdo očekávat, že se vnější ekonomické prostředí nezmění (mzdy se třeba za 20 let zdvojnásobí). Proto také žádná banka negarantuje pevný úrok pro celou dobu splatnosti. Proč by nemohl přiměřenou flexibilitu projevit zde stát, když se jiné daňové sazby mění každých pár let? V podstatě totéž (jen v kratším horizontu) platí pro "stavební" spoření. Samozřejmě, vítanější by byly jen mírné "parametrické" než razantní změny daňových sazeb: No ale v období nutného tlaku na snížení rozpočtového schodku je to celkem oprávněné. Takže přívlastek "retroaktivní" je naprosto nepříhodný.
22. 07. 2010 | 15:44

Carlos V. napsal(a):

Tencokida : neni prece ukolem statu pomahat s perefencemi stavebnim sporitelna, penzijnim fondum, ostatni fondum ani jine forme investovani.

Janeb : Jf3
22. 07. 2010 | 15:44

Tencokida Hnuj napsal(a):

Carlos V.
Kde to tvrdím ? Či mám vlčí mlhu ? Nebo snad že by to byla mlha rumcajsí?
22. 07. 2010 | 15:53

Jirka H napsal(a):

vlk:
Pořád nechápu, proč by se měl daňový poplatník solidarizovat s lidmi, kteří splácí hypotéky?
A to, že si někteří lidé vzali hypotéku "na krev" přece není argument.

PS: Ta dividenta z Telete je 34 Kč čistého, a ne 36 - sazba je 15 % - anebo se pletu?
22. 07. 2010 | 15:54

pavla napsal(a):

TCKH: Je pravdou, že na vesnici či v nežádaných lokalitách koupíte domek či byt i pod milion. Ale ve městě, kde si většina mladých byty kupuje, jsou ceny podstatně vyšší, u nás ve Zlíně jsou většinou nad 1,5 mil, nové o milion i více dražší.Ale i kdyby ne, jen jsem chtěla poukázat na to, že v tak velkých částkách je příspěvek stavebního spoření zanedbatelný. A když už tedy musí být menší, tak se dá ušetřit v pohodě někde jinde. Dnes, když jedu kolem novostaveb, tak u každé stojí auto minimálně za půl milionu, takže kvůli těm pár tisícům lidé asi moc nezchudnou.
A asi se pletete, když píšete, že u SS nejsou v poskytování úvěrů tak přísní. I kdybyste si šetřil 10 tisíc měsíčně na stavebko, tak když budete chtít pak úvěr, pokud nebudete mít doložený dostatečný příjem, tak Vám nedají nic. Nebude je zajímat, že jste roky byl schopný ukládat hodně. Kdežto hypotéku je možné získat dnes u některých bank i bez prokázání příjmu, sice s dostatečným zajištěním a vyšším úrokem, ale jde to. U SS Vám nepomůže nic.
Ale je pravda, že by nebyl problém SS použít pouze na bydlení, pokud by ho chtěl někdo použít na něco jiného, tak sebrat příspěvky.
V každém případě by ale měl být zájem státu vyjít vstříc mladým lidem ohledně bydlení, protože kvůli němu mnohdy se pak ani neberou a nemají děti. Já bych to spíše řešila hodně nízkými úroky na hypotékách a tak, že bych ji poskytla více lidem, pokud by měli čím ručit. Protože tak jako tak příjem stejně nikdo nikomu po dobu 30 let nezaručí. Dnes máte práci, zítra mít nemusíte. A také všichni víme, jak to chodí. Vykazován je menší příjem, lidé si běžně vydělávají bokem. Jen by to nesmělo dojít takových rozměrů jako v USA.Mělo by být ale pak každému jasné, na co bude stačit a na co již ne.
22. 07. 2010 | 15:54

Lion napsal(a):

Několik poznámek:

1. "Ministr financí Miroslav Kalousek se rozhodl skoncovat s veškerou státní podporou vlastnického bydlení. A předseda vlády Nečas souhlasí. Nejspíše bude svému ministrovi přikyvovat do té doby, než bude mít TOP 09 nejméně dvakrát tolik preferencí než ODS."

Díky za objasnění principů, podle kterých se řídí rozhodování v ČSSD. Není důležitý vlastní názor politika, důležité je, zdali mu jeho prohlášení přinese přízeň voličů.

2."Kdyby se současný ministr financí takto důkladně věnoval daňovým únikům, mohly být škrty ve státním rozpočtu mnohem menší. Daňový podvodníci mají opět štěstí, pravicová vláda upírá svou pozornost jinam."

Osobně si myslím, že zneužití poslaneckých náhrad pro řešení vlastního bydlení, je na úrovni daňového podvodu. Takže moc na sebe neupozorňujte ;-)

3. "Další útok vede na stavební spoření. Když se ukázalo, že zpětné snížení státního příspěvku by mohlo být zpochybněno soudy, přišel s myšlenkou nové 50% daně na státní příspěvek. Daň bude uplatněna retroaktivně."

Retroaktivitu u této daně moc nechápu. Daně se zavádějí, mění se jejich sazby, některé se ruší, někdy v závislosti na logice, ale povětšinou podle obsazení parlamentu. Tak jakýpak údiv či rozhořčení ?

4."Nejnovější iniciativa ministra Kalouska míří pro změnu na 400 tisíc domácností, zatížených hypotékou. Má jim být zrušena daňová podpora. Opět bez varování, retroaktivně i na staré hypotéční smlouvy."

Kdyby se na dluhovou službu nemuselo ročně vynaložit 80 miliard korun, možná by bylo i na tyto podpory. Jenže, vem na dlani chlup, že ? Takže mi připomínáte Otesánka, co dnes snědl i zítřejší oběd a teď nadává, že mu nikdo nechce nenaplnit talíř.
5. "Až s tímhle vším ministr Kalousek skončí, už tu žádná vládní politika podpory bydlení nebude. Její likvidace poškodí tisíce rodin, zaměstnanost, stavebnictví a nakonec i hospodářský růst. Nevím, jestli si tyto důsledky kromě ČSSD vůbec někdo uvědomuje."

Ale uvědomuje, to si buďte jist. Zejména si uvědomuje bytovou politiku a la ČSSD, založenou na udržování regulovaného nájemného i když je při tom:
- bezprecedentně pošlapávána Listina základních lidských práv a svobod
- pohrdáno výnosy Ústavního soudu
- zneužíváno tohoto institutu majetnými (Váš spolustraník Křeček jest toho živým důkazem)
- vědomě rozeštváváni pronajímatelé s nájemníky, pronajímatelé jsou kriminalizováni a šikanováni

A ono je otázkou komu ona zmiňovaná podpora pomáhá. Jestli bankám držet úrokové sazby dosti vysoko, developerům šponovat zisky nebo občanům k získání vlastního bydlení ;-)

Čest, Bohúšu !
22. 07. 2010 | 15:55

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý text, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
22. 07. 2010 | 16:00

Yfča napsal(a):

pro paní Pavlu a Koledu ještě jednou: Pokud v systému stavebního spoření nebudou i takoví, kteří "pouze spoří" a nečerpají úvěry, tak n e b u d o u k dispozici ty úvěry pro ty, kteří staví. Celý systém funguje na tom, že tato skupina, využívající výhodnost spojení úroku a státního příspěvku pro uložení svých vydělaných a již zdaněných peněz, je může vybrat až po dosažení cílové částky, pokud nechce rezignovat na státní příspěvek. Pokud budou všichni spořící požadovat úvěr, bude jeho úročení zřejmě mnohem vyšší a systém bude spíš podobný běžným hypotečním smlouvám.
22. 07. 2010 | 16:03

Lion napsal(a):

Pozn. Ooops. V bodě 4.je správně "že mu nikdo nechce naplnit talíř."
Při četní jsem si vzpomněl na Luďka Nekudu a jeho slavné:"Nemohu neříct, že Vás nemám nerad" ...
22. 07. 2010 | 16:04

Tydýt napsal(a):

On to sem jistě už někdo napsal: jak si můžete, pane Sobotko, právě vy, dovolit napsat cokoli o bytech? Někdo hypotéku, jiný (prý) poslanecké náhrady. No a kdo (prý) poslanecké náhrady, ať se laskavě nestaví do pozice obránce těch prvních... je mi z vás mírně nevolno.
22. 07. 2010 | 16:04

Tom napsal(a):

V našem městě se za vlády ČSSD postavily komunální byty s příspěvkem od státu na každou bytovou jednotku a pak ještě na vybudování infrastruktury.
Jestli si někdo myslí, že v těchto bytech žijí nízkopříjmové či mladé rodiny s dětmi, je na omylu. Tyto byty získaly dvě soudkyně a lidé s podobně nadprůměrnými příjmy.

Ze státní dotace se opravily i činžovní domy z meziválečného období. Byty, které svou plochou i vnitřní dipozicí lze označit za nadstandardní, navíc v atraktivní lokalitě, město prodalo nájemníkům doslova za babku.
A to už nemluvím o tom, že mnozí nájemníci si dávno stihli postavit vlastní dům a s nájemním bytem toužebně vyhlíželi privatizaci bytového fondu. Koupit za necelých 300 tisíc a obratem prodat za víc než dva miliony, komu by se to nelíbilo? Jen ať stát vesele dotuje výstavbu komunálních bytů!
22. 07. 2010 | 16:05

Lion napsal(a):

To Yfča: A v čem je problém ? Stavební spoření se srovná s hypotékami. Možná jako produkt časem pozvolna zanikne. A svět se nezboří ...
22. 07. 2010 | 16:06

JC napsal(a):

Lion,
Bravoooo, bravisimo.
22. 07. 2010 | 16:09

Lex napsal(a):

JC
Myslím, že Vaše informovanost trošku kulhá. Nevím, jakou daň máte na mysli, ale předpokládám, že DPPO.
V tom případě si zkuste nalistovat zákon o daních z příjmů v části druhé, a osvěžte si paměť - a teď to nepíšu pro Vás, ale pro všechny, kdo to neví anebo před tím zavírají oči:
Za vlád ČSSD (od roku 1998 do konce roku 2006) daň z příjmů právnických osob pouze klesala, a to nejvíce za celou dobu trvání České republiky. Za tu dobu klesla z 39 % postupně na 35, 31, 28, 26, a s účinností do konce roku 2006 na 24 procent.
To je, pane JC za osm let o 15 procentních bodů!
Kde jste se svým zvýšením daní čtyři roky po uskutečněné investici?!
Ale pokud jste měl na mysli sociální demokracií ve volební kampani proklamované zvýšení této daně, pak víte stejně dobře, jako já, že šlo o vrácení sazby na úroveň roku 2008, tj. na 21 %, Tedy dlužno říci, že po období razantního snižování sazby daně mělo přijít velmi nepatrné zvýšení - o dva procentní body.
Můj právní názor? Srovnejte si dva procentní body z devatenácti na jedenadvacet, a padesátiprocentní zdanění z nuly!
Udělejte si svůj vlastní právní názor!

PS
A pro pořádek ještě dodávám, že za vlád ČSSD došlo ke snížení DPPO u investičních, podílových a penzijních fondů z 25 na 15 %, a později ještě u investičních a pdílových na pouhých 5 %.

Milý JC, nejdříve fakta, pak rozsudky.
22. 07. 2010 | 16:16

Yfča napsal(a):

K tomu asi jen viz komentář Lexe výše. A dále - ne všichni dosáhnou na hypotéku od banky.
22. 07. 2010 | 16:17

JC napsal(a):

Lex,
Ano myslel jsem čistě hypoteticky ono slibované žvýšení, byť o vámi uvedené nepatrné zvýšení nicméně zvýšení.

Jinak ale děkuji za zajímavý exkurz do "daňové historie"
Teď už vím, že socan zátínal sekyru, snižoval daně a Kalouskovi to vyčítá.
22. 07. 2010 | 16:24

Tencokida Hnuj napsal(a):

pavla
Nízké úroky na hypotékách a banky - to nejde moc dohromady.
Když máte čím ručit, tak většinou si nepotřebujete brát hypotéku - nejběžnější zástava je právě nemovitost.
Kdysi dávno - za socíku, jsme postavili řadovku svépomocí - vytvořením družstva.(a prací - samozřejmě :))
Domek tehdy přišel na 400.000,- (dnešní tržní hodnotu má cca 3.500.000,-).

Nevím, proč se nějakým způsobem nezvýhodní tahle forma. Asi je to nestandartní či co. Nebo nekapitalistické.

Jenže v té naší podivné společnosti by si z toho zřejmě někdo zase udělal byznys.
Jako s tou FV. Nebo by někdo družstvo vytuneloval.
22. 07. 2010 | 16:28

Carlos V. napsal(a):

Lex : mate zajiste pravdu. Ale proc nerici i B - ze snizovani dani nebylo cilem CSSD.

Soc dem k tomu byla dotlacena - nejdriv oposmlovou, pak DEU.

Spis bych se obaval okamziku, kdyby vladla socdem s KSCM - tedy jestli by se CSSD zachovala statotvorne a byla pro rozumne dane, anebo by se s komunisty predhaneli ve zvysovani.
22. 07. 2010 | 16:30

Carlos V. napsal(a):

Tencokida : proc stale vymyslet penezovody ? Kdy to skoncilo u potrebnych ? Proc zrovna u druzstevniku ?

Neni lepsi nechat penize lidem, at si zaridi sami ?

Ono s tim dnesnim investovanim ... kdyz si predci kupovali dum, jedli chleba bez masla a salamu, aby usetrili a mohli stavet / a pozdejc i splacet hypoteku.

O svatku ci nedeli na pole.

Dnes se "setri" tak, ze se do Egypta jede jen na tyden, a televize se kupije jen co dva roky...
22. 07. 2010 | 16:35

Janeb napsal(a):

2 Jirka H.
"Pořád nechápu, proč by se měl daňový poplatník solidarizovat s lidmi, kteří splácí hypotéky?"

To je složitější Jirko. Co myslíte, je průměrný Čech lemplem, lenochem a neumělem hodným vyloučení z této společnosti? Shodneme se snad, že asi ne.
Přitom průměrný Čech má příjem cca 15 tisíc čistého (medián).
V současné době (konec regulace nájmů) má dvě možnosti. Buď dát v průměru polovinu této sumy za holý nájem anebo cca 40-50 let (zhruba do své smrti při předpokládané perspektivě ve zdravotnictví) šetřit na svůj dům. V obou případech mu zbyde na holé přežití, žádná spotřeba, která by dále mohla pomoci nadále roztáčet ekonomiku.
To potom bude mít i na vás horší dopad, když nepřispějete této skupině lidí k tomu, aby se zmíněné negativní jevy zmírnily.
Pardon-sos-dokončím příště...
22. 07. 2010 | 16:35

JC napsal(a):

Janeb,
Když už jste u toho průměrování.
Průměrný Čech má střechu nad hlavou a hypotéku nepotřebuje.
22. 07. 2010 | 16:39

Carlos V. napsal(a):

Janeb : Ja si nemyslim, ze clovek s hypotekou je lemplem, lenochem a neumělem hodným vyloučení z této společnosti.

Nechci nikomu skodit - ale ruku na srdce, kolik lidi splaci dluhy tak, jako drive ?

Aby bylo na splatky, jedl se chleb, maso jen v nedeli. Dovolene nebyly, slo se maximalne na vylet nebo na pout, ale spis se hledala moznoast privydelku. Obleceni se opravovalo. Kazda koruna se otocila.

Myslite, ze toto je klasicke chovani platce hypoteky ?
22. 07. 2010 | 16:47

Tencokida Hnuj napsal(a):

Sobotka
S Vaší mafií na ostravské radnici jste již něco podnikli?
Tedy s její provázaností s gangy na Stodolní ulici ?

Že o tom nevíte ?

Já si myslím, že Vy hlavně nechcete nic vědět.

Kajnar, Havlíček...Víc Vám neřeknu.
Pátrejte, bádejte...já jen, až zase proserete volby, tak ať se nedivíte.
Lidi totiž slepí nejsou.

Musíte se více snažit, pane správče. A to uhlí dávejte ven. Ať je na něj vidět. Že na to máme.

Čest, Herr Sobotka.
22. 07. 2010 | 16:57

Jirka H napsal(a):

Janeb: No moc jste mě nepřesvědčil. Podle toho co čtu pod většinou zdejších levicových bloggerů, tak je třeba být solidární s chudými lidmi, lidmi, kteří jsou nějakým způsobem handikepovaní - věkem, svým zdravotním stavem a pod. - Souhlas.
Znovu se tedy ptám: poskytují se u nás hypotéky lidem, kteří spadají do takto znevýhodněných skupin? Asi těžko, viďte. Takže znovu. Proč by se tedy měli daňoví poplatníci s nimi solidarizovat?

PS: Spotřeba neroztáčí ekonomiku. Ekonomiku roztáčí úspory a investice... Nebo snad vy jste bohatší tím více, kolik peněz utratíte?
22. 07. 2010 | 17:01

Jirka napsal(a):

Za předpokladu, že se celá státní podpora bytové politiky týkala všech tedy i stavitelů-spekulantů s byty a bytovými domy, tak zřejmě svůj účel už splnila (konta přátel z řad spekulantů a podvodníků páně Kalouska už zřejmě svoje mají) a zdánlivě bohulibá státní podpora těch co si chtěli jen pořídit svoje vlastní bydlení strácí smysl, tudíž zrušit, že Kalousek!! V tom má Bohouš asi pravdu!! I když on si na byt sehnal prašule taky prazvláštním způsobem, takže totéž-když to bloguje Bohuslav ztrácí to taky smysl!!
22. 07. 2010 | 17:11

dennis napsal(a):

to Lex (15:24 hod)
Opravdu jste si jisty tim, ze by se pan Kalousek zdrahal platit ze statni kasy "usly zisk" bankovnim domum, ktere by tratily zisk z predcasne vybranych vkladu? Dokonce bych si myslel, ze (jiste ne ve vsem) pan Kalousek a zahranicni majitele bank vidi kousek dal dopredu nez treba jeho vdecni volici.

to Julka (13:18 hod)
Napsala jste to s tou zatatou sekyrou pana Sobotky a vysekavanim se z toho dnesni vladou moc trefne. No a co potom? Az nase vlada nas z toho marasmu vyseka, to pak nastane to leta slibovane odrazeni ode dna? Tedy myslim tim: Nastane doba prosperity pro vsechny? Pro ty, kteri oddluzovani statu vedli, i pro ty osekane? Treba mate i na tuhle otazku, o ktere dnesni vedeni statu cudne mlci, trefnou odpoved?
22. 07. 2010 | 17:13

Skogen napsal(a):

Jirka H, asi aby se vůbec stavělo v míře, která by stála za řeč. Našemu základu společnosti se jinak na hypo ztrácí z dosahu.
22. 07. 2010 | 17:21

Jirka H napsal(a):

Skogen: No ten základ společnosti využívá spíše stavebko...
22. 07. 2010 | 17:29

devalera napsal(a):

Dluhoslave, vezmi si krejzlík na krk a běž se vyfotit.
22. 07. 2010 | 17:42

Lex napsal(a):

Carlos V.
Já jsem napsal "za vlád ČSSD".
Jestli bylo nebo nebylo cílem ČSSD daně snižovat, to teď nevím, nebudu se vracet k volebním programům z té doby. Spíše si myslím, že bylo, těch třicetdevět bylo neudržitelných, otázka je, kde byla spodní hranice politiky ČSSD. A to si myslím, že bylo těch 24 procent. Jaký byl podíl ODS za trvání "Smlouvy o stabilizaci politického prostředí" (kterou tak hanlivě nazýváte, a kterou já považuju za "majstrštyk", kterým se podařilo vytřít kocoura KDU-ČSL a US, kterým nestačila pro vstup do vlády ani nabídka Miloše Zemana, aby místo premiéra obsadil Josef Lux a podíl všech tří stran na vládě byl procentuálně stejný - já si, pane, ještě pamatuji, jak to bylo)- tedy, jaký byl ten podíl ODS, také nevím, určitě tu byl, stejně jako i snižování za Špidly, Grosse a Paroubka bylo dílem vládní shody, nikoliv důsledek tlaku jedné ze stran.

dennis
Ano, právě na to jsem myslel, a chtěl jsem ve svém příštím vstupu tuhle alternativu zmínit.
Ano, souhlasím, že kalousci jsou lišky podšité, a ohledně toho, jak "vyprcat" s lidem své vlastní země mají propracovánu strategii řadu tahů dopředu.
Tak, jako jsem v minulosti dosplěl k závěru, resp. připustil jsem možnost, že akce "TV NOVA", tj. CME projekt páně Laudera s bílým koněm Vovkou Železným, nebylo nic jiného, než dokonale strategicky a takticky propracovaný plán, jak zadarmo přijít k deseti miliardám a ještě k televizi, která je slepicí, co snáší zlata vejce. Jistě, je to "konspirační teorie", ale výsledek je přesně takový.
22. 07. 2010 | 17:47

pavla napsal(a):

TCKH: Vy jste mě asi nepochopil. Hypotéku mnohdy potřebujete, i když máte čím ručit. Je to v případě např. takovém, že Vaše dítě nemá dostatečný příjem pro banky, ale jste mu ochotný poskytnout zástavu třeba vlastním RD. Je to zrovna naše situace doma. Syn teprve začal podnikat, takže nemá zatím prokazatelný dostatečný příjem. Chtěli bychom dostavit v RD jeden byt a aby si na to mohl vzít hypotéku. Jenže právě v tomto případě už by byl úrok minimálně 8 procent, někde i daleko více. Aspon podle toho, co nám v bankách řekli.
Jak jste psal o té výstavbě svépomocí, tak myslím stejně jako Carlos, že je to jen zbytečné živení další instituce a jejího celého aparátu. Ale v každém případě souhlasím s tím, že by lidé, kteří se chtějí sami o vlastní bydlení postarat, měli být trochu zvýhodněni než ti, kteří celý život bydlí v bytě s reg.nájemným a nemusí se o nic starat.
22. 07. 2010 | 17:48

vlk napsal(a):

Heleme se
Zdejší Hansvurst co si někdy říká blue jay, jindy Moucha jindy mandrake, jindy J/o/Elita, jindy vlak, jindy vlčice, jindy oranžový vlk, jindy vlkodav jindy.. no prostě jindy různě s e zmohl na opět jen na neskutečné pindy.
Prostě blábol. A dokonce takový, že není schopen interpretovat ani pár čísel, která říkají jednoduchou pravdu. Že pokud po zásahu šíleného Kalouska do stavebního spoření už jen 30% vybere svoje vklady ,tak celý systém klidně také může zhavarovat. S následnými arbitrážemi zahraničních vlastníků proti ˇČeské republice. Ovšem to by tenhle primitiv nesměl mít místo mozku modrou kostku.

Xury

V rozpočtu je ročně rozkradeno podle kvalifikovaných odhadů 100-130 miliard. Na předražených zakázkách, cinknutých výběrových řízení a podobně. Myšleno včetně zdravotního pojištění. Nedovýběr daní s odhaduje minimálně na nějakých 20-30 miliard korun. Takže nejrychlejší cesta k ozdravění rozpočtu a celé společnosti je NEKRÁST. Chápu ovšem, že přesně tohle je něco proti duchu a zásadám současné české kořistnické pravice. Takže holt musím, ke své lítosti , počítat i s tím, že ani vy je nebudete brát vážně, jak sám píšete.
Říkáte, že když čtete moje příspěvky, tak doufáte, že si v budoucnu nebudu stěžovat, když si pravověrní nebudou brát servítky?
No pokud si nebudou brát servítky a budou schopni k tomu doložit fakta a čísla , tak si stěžovat nebudu. Pokusím s rozcupovat jejich argumentaci. Styl mi nebude nijak zvlášť vadit. Jenže i z diskuse pod tímto jednoduchým blogem je zcela zřejmé, že příznivci pravic e fakta zcela igonorují, nejsou schopni žádné rozumné argumentace , či spíše, až na řídké vyjímky nejsou schopni žádné argumentace. Jediné co umějí je - nebrat si ty servítky.
Mimochodem - skutečně - neberte vážně předražené zakázky. Vůbec je neberte vážně- jen ekotendr má stát hodně přes půl miliard. Ta cifra vznikla tak, že na MF pod Kalouskovým vedením s e podívali z okna a napsali tam 107 miliard nebo kolik. A pustili to do s věta. Na internetu jsou dokonce názory, že se to snad dá udělat za 1/3 Netvrdím, že to je možné Tahle problematika je mi nedostupná. Nicméně Kalouskov a umanutost , s hamouna ekotendru trvá a to jak jeho ministerstvo VĚDOMĚ nastavilo podmínky ekotendru tak ŽE SE NEDAL VYPOVĚDĚT mluví jasnou řečí. Stejnou řečí mluví i reakc e oDS na to, že z tohoto tendru byla opakovaně vyloučena PPF.
To jen na okraj v ČEZu by se například dalo dostat mimořádnou dividendou také ještě nejméně 25 miliard. Další peníze ? no problem. Do teď jsme nepochopil, proč stát soukromým školám poskytuje stejný normativ na žáka jako školám státním. Okamžitě bych s tím s končil. Když někdo chce provozovat školní byznys, nechť jede ze školného. Je i další zdroj. Svět s e chystá na speciální bankovní daň . Skoro celý. Kdo hlasoval proti v Bruselu? No samozřejmě - Česká republika.. O téhle dani už tady jednou diskuse byla. V českém vlastnictví je dnes pouze jedna malá banka. Všechny ostatní vlastní zahraniční subjekty. A pro ministry financí ze zemí bankovních matek bude nesporným potěšení zdanit touto speciální daní i výnosy jejich českých dcer.Doufám, že následně pošlou Kalouskovi aspoň děkovný dopis. Podobně s e dá velmi jednoduše zvýšit dost zásadně výbě r dané právnických osob. Aniž by s e mělnily sazby této daně. Stačí jen ucpat Kalouskovu myší d íru. Pokdu nesouhlasíte, tak mi laskavě vysvětlete, proč makáč v rumcajsově garáži platí superhrubou ve výši 21%, zatímco Rumcajs , když vyvaří náhodou 20 mega a bud e chtít vyvést zisk , tak u 18,3 mega to vytáhne mimo daň právnických osob za čistou 15% ? Očekávám nějaké rozumné vysvětlení.
Jinak Xury, patříte pro mne , mezi těch několik , co tady píší zprava, kteří to mají v hlavě srovnané a jsou schopni racionální argumentace. Žádný Rumcajs o takovém blue jayovi, JC a podobných exotech vůbec nemluvě.
Takže položím teď otázku já vám. Můžete mi sdělit, jaký á význam uvalení daně na stavební spoření a současné úvahy o zrušení silniční daně pro osobní auta firem s autoparkem menším než 20 osobáků. V kontextu například toho , že loni už byla , pro podnikatelská auta - osobáky zaveden odpočet DPH? A nemusíte si brát servítky.
22. 07. 2010 | 17:51

vlk napsal(a):

Lexi
Já myslím, že nemáš pravdu. On je dogmatik. A on to podle mne zkusí. Riskne, co to udělá. Nepočítal jsme , kolik bud e nový výnos ze stavebka s touhle daní, ale odhaduji to asi na 4 % p.a.
Což je momentálně pořád více než dostaneš jinde na trhu. A on prostě riskne , že to nějak vyjde a zůstane v systému nadkritické množství střádalů. Já doufám, že ne a že to dál pojede podle scénáře, který jsi přesně nastínil. Ž e prostě tihle dokonalí neznalci dostanou pořádně na budku. Lidem nestačilo, že kalousek udělal naprosto fantasmagorický rozpočet 2009, který je zásadním zdrojem současných potíží. Ne on je ve vládě znova… Prostě musí dostat opravdu tvrdou lekci, aby pochopili, co to je zač.

Jirka H.
Ano máte samozřejmě pravdu . Překlepnul jsem se.
Ohledně hypoték. Já nemám se zrušením daňových úlev pro hypotékáře sebemenší problém. Naopak. Kdybyste našel můj příspěvek pod Dolejšem, který první reagoval na úmysly šíleného Kalouska ohledně stavebního spoření , pak tam snadno najdete, že naopak vyčítám kalouskovi , že daňový odečet u hypoték nechává bez povšimnutí. A tady jsem to také napsal – že nadšeně souhlasím. Ovšem víc než z jednoho důvodu.
Tohle totiž trefí na komoru přímo jádrové voliče české pravice.A souhlasím, nikdo nikoho nenutil brát si hypotéku na krev.Nadšeně souhlasím. Nicméně vsadíme se o flašku, že tohle zůstane a nic se měnit nebude?
22. 07. 2010 | 17:52

Petr napsal(a):

blue jay napsal(a):
vlku tobe uz uplne preskocilo,

Proc by mel stat prispivat na hypoteky? Ja mel v Kanade nekolik hypotek (mortgages) a nikdo nikdy me na to neprispival. Nezda se ti zrudne ze na nekoho kdo si chce pujcit na bydleni plati i danovi poplatnici co jsou v pronajmu ci ti co vlastni sve nemovitosti bez dluhu? Proc bych mel platit za souseda? Ale to fanaticky obdivovatel famiglie 82 jako jsi ty nikdy nepochopi.
22.07.2010 11:10:37

Tak co se tady montuješ? Jdi si komentovat politiku v Kanadě. Mě je úplně jedno jak si to dělají v Kanadě
22. 07. 2010 | 17:52

občan této země napsal(a):

Dovolil bych si jen podotknout, že našetřené prostředky, které jejich majitelé nakonec použijí pro jiné než stavební účely stejně splnily svoji roli. Neboť po celou dobu platnosti smlouvy (5-6 let) byly střadatelem prostřednictvím stavební spořitelny k dispozici těm účastníkům, kteří využili nabízené stavební úvěry. Takže je sice možné vázat použití pouze na stavební účely, ale nebude to kontraproduktivní a také spíše trochu i účelová propaganda pravicových politiků a médiím? Z ekonomického pohledu má odložená spotřeba také další velmi důležité aspekty, které však Páně Kalouska nezajímají - hold odborník všehomíra!
22. 07. 2010 | 17:56

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat. Oranžový terminátor zde. Nekupte to...
Veselé krizování, bude líp...
http://image.tn.nova.cz/med...
22. 07. 2010 | 17:56

denda napsal(a):

TCKH.
Dík za odkaz na aktuálně k důchodům.
22. 07. 2010 | 18:05

Jirka H napsal(a):

vlk: OK. Příspěvky pod Dolejšem jsem nečetl.
Ale z jiného soudku, četl jsem váš celkem optimistický komentář k Teleti na Kurzy.cz – a i v tom jsem s vámi zajedno. Snad nejsme oba vedle...
22. 07. 2010 | 18:13

blue jay napsal(a):

jezevciku co si mysli ze je vlk,

mas opet spatne informace. Nepopiram ze jsem tu kdysi mel nick "moucha na zdi" a "mandrake" v obecnych debatach. Zbytek je jen tva prebujela imaginace. Zato ty jsi se tu uz jmenoval "merryman". A zmena na "vlk" z tebe mene arogantniho jezevcika neudelala. Akorat dele stekas. Je pro me neuveritelne jak se v techto blozich angazujes obhajobou fantasmagoricke rudoruzove vize sveta. Copak ti jeste nedoslo ze Cesi rekli razantni NE famiglii 82? Kde na ty sve pomatene novelety beres cas jezevciku ? A kdy se naucis klast pismenka ve slovech do spravneho poradi? Jsi opravdu exoticke plemeno "vlku".

PS. Mas bazen?
22. 07. 2010 | 18:36

Jirka napsal(a):

Jen bych chtěl upozornit některé slaboduché jedince, kteří si myslí, že podpora hypotéky plyne z jiných peněz než peněz dlužníka. Že jde o vrácení části daní, které dlužník odvedl státu a část si jich tak může jejich vratkou umořit, což tak běžně činí většina podnikatelů, kteří si odečtou i pleny svého potomka včetně Sunaru a státu tak prakticky na rozdíl od hypotéčního dlužníka neodvedou daň žádnou. Není tudíž pravdou, že by na hypotéku přispíval někdo, kdo bydlí v pronájmu (nikdo ho k tomu nenutí) nebo si pořídil bydlení bez dluhu, většinou podnikatel, který si odepíše z daní i stavbu toho svého bezdlužného bydlení.
22. 07. 2010 | 18:38

Jirka H napsal(a):

občan této země napsal(a):
To, že je odložená spotřeba, tedy úspory užitečná je bez diskuze. To ale nutně nezávisí na existenci stavebních spořitelen. Pokud by neexistovaly, vzrostl by tlak na finanční sektor, aby nabídl spořivým lidem takové produkty, kterými je přitáhne k sobě. A věřte, že by se tak i stalo.
22. 07. 2010 | 18:40

blue jay napsal(a):

jezevciku vlku,
nekde jsi rikal ze mas vlastni blog. Jak to jde pejsku? Asi nic moc co? A tak chodis poslintavat stranky aktualne svym uzasnym jednobarevnym intelektem. Aktualne je tvuj Pavlov. Ring, ring...vlku...
22. 07. 2010 | 18:44

vlk napsal(a):

vlk napsal(a):
Heleme se
Zdejší Hansvurst co si někdy říká blue jay, jindy Moucha jindy mandrake, jindy J/o/Elita, jindy vlak, jindy vlčice, jindy oranžový vlk, jindy vlkodav jindy.. no prostě jindy různě s e zmohl na opět jen na neskutečné pindy.
Prostě blábol. A dokonce takový, že není schopen interpretovat ani pár čísel, která říkají jednoduchou pravdu. Že pokud po zásahu šíleného Kalouska do stavebního spoření už jen 30% vybere svoje vklady ,tak celý systém klidně také může zhavarovat. S následnými arbitrážemi zahraničních vlastníků proti ˇČeské republice. Ovšem to by tenhle primitiv nesměl mít místo mozku modrou kostku.

Xury

V rozpočtu je ročně rozkradeno podle kvalifikovaných odhadů 100-130 miliard. Na předražených zakázkách, cinknutých výběrových řízení a podobně. Myšleno včetně zdravotního pojištění. Nedovýběr daní s odhaduje minimálně na nějakých 20-30 miliard korun. Takže nejrychlejší cesta k ozdravění rozpočtu a celé společnosti je NEKRÁST. Chápu ovšem, že přesně tohle je něco proti duchu a zásadám současné české kořistnické pravice. Takže holt musím, ke své lítosti , počítat i s tím, že ani vy je nebudete brát vážně, jak sám píšete.
Říkáte, že když čtete moje příspěvky, tak doufáte, že si v budoucnu nebudu stěžovat, když si pravověrní nebudou brát servítky?
No pokud si nebudou brát servítky a budou schopni k tomu doložit fakta a čísla , tak si stěžovat nebudu. Pokusím s rozcupovat jejich argumentaci. Styl mi nebude nijak zvlášť vadit. Jenže i z diskuse pod tímto jednoduchým blogem je zcela zřejmé, že příznivci pravic e fakta zcela igonorují, nejsou schopni žádné rozumné argumentace , či spíše, až na řídké vyjímky nejsou schopni žádné argumentace. Jediné co umějí je - nebrat si ty servítky.
Mimochodem - skutečně - neberte vážně předražené zakázky. Vůbec je neberte vážně- jen ekotendr má stát hodně přes půl miliard. Ta cifra vznikla tak, že na MF pod Kalouskovým vedením s e podívali z okna a napsali tam 107 miliard nebo kolik. A pustili to do s věta. Na internetu jsou dokonce názory, že se to snad dá udělat za 1/3 Netvrdím, že to je možné Tahle problematika je mi nedostupná. Nicméně Kalouskov a umanutost , s hamouna ekotendru trvá a to jak jeho ministerstvo VĚDOMĚ nastavilo podmínky ekotendru tak ŽE SE NEDAL VYPOVĚDĚT mluví jasnou řečí. Stejnou řečí mluví i reakc e oDS na to, že z tohoto tendru byla opakovaně vyloučena PPF.
To jen na okraj v ČEZu by se například dalo dostat mimořádnou dividendou také ještě nejméně 25 miliard. Další peníze ? no problem. Do teď jsme nepochopil, proč stát soukromým školám poskytuje stejný normativ na žáka jako školám státním. Okamžitě bych s tím s končil. Když někdo chce provozovat školní byznys, nechť jede ze školného. Je i další zdroj. Svět s e chystá na speciální bankovní daň . Skoro celý. Kdo hlasoval proti v Bruselu? No samozřejmě - Česká republika.. O téhle dani už tady jednou diskuse byla. V českém vlastnictví je dnes pouze jedna malá banka. Všechny ostatní vlastní zahraniční subjekty. A pro ministry financí ze zemí bankovních matek bude nesporným potěšení zdanit touto speciální daní i výnosy jejich českých dcer.Doufám, že následně pošlou Kalouskovi aspoň děkovný dopis. Podobně s e dá velmi jednoduše zvýšit dost zásadně výbě r dané právnických osob. Aniž by s e mělnily sazby této daně. Stačí jen ucpat Kalouskovu myší d íru. Pokdu nesouhlasíte, tak mi laskavě vysvětlete, proč makáč v rumcajsově garáži platí superhrubou ve výši 21%, zatímco Rumcajs , když vyvaří náhodou 20 mega a bud e chtít vyvést zisk , tak u 18,3 mega to vytáhne mimo daň právnických osob za čistou 15% ? Očekávám nějaké rozumné vysvětlení.
Jinak Xury, patříte pro mne , mezi těch několik , co tady píší zprava, kteří to mají v hlavě srovnané a jsou schopni racionální argumentace. Žádný Rumcajs o takovém blue jayovi, JC a podobných exotech vůbec nemluvě.
Takže položím teď otázku já vám. Můžete mi sdělit, jaký á význam uvalení daně na stavební spoření a současné úvahy o zrušení silniční daně pro osobní auta firem s autoparkem menším než 20 osobáků. V kontextu například toho , že loni už byla , pro podnikatelská auta - osobáky zaveden odpočet DPH? A nemusíte si brát servítky.
22. 07. 2010 | 18:47

vlk napsal(a):

Jirka H.

No uvidíme. mám tam docela velkou pozici...

Mám připravenou mylsím docela funkční strategii. Pokud s e telecí udrží na současných pozicích nebo půjd e níž. tady mám jasno. Kd e jasno nemám ač to řeím dlouhodobě je pokud to před divi vyleze kamkoli na nad 440...
určitě jste četl i Klídka a jeho projekce.. Zajímal by mne váš názor.

Moucho
jako obyčejně,, pokud nevíš kudy kam , lžeš. Co s e táká těch nicků které tu měníš častěji než ponožky . ale zejména co s e týče mého nicku. Používám tady vlk. Nikdy opakuji nikdy jsme nepoužil nick merryman. Nic mi neříká.
Na starách blozích s e dá najít IP. Zcel nepochybně bud e rozdíl mezi mým IP a tím, co měl ten merryman.
Jsi prostě jednak naprostá duševní troska a jednak lhář. To je asi tak všechno, co ti mohu odpovědět.

Jinakk tvoje Hanswurstoovká antiinteligence s e ž stala povětsná i mimo tenhle blog. Tuhle jsme s em opakovaně lákal dva velmi zdatné diskutéry , které už dlouho znám a oni mně. A jejich reakce byla následující - jít na ktuálně? Mezi takové blue jaye? Proč, Nemáme zájem s e duševně mrzařit. A musím říci, že jsem je docela chápal.
Jo jinak- netušil jsme , že z kanady lze být superarbitrován pro blbost. Kanadýrům to chválím. Nicméně - proč zrovna k nám? Proč te neodsunuli do nějakého echt pravicového ráje. Bs minimálním státem a daněmi a žádnýnou levicí. Třeba Haiti, Somálsko a tak.?
22. 07. 2010 | 18:57

blue jay napsal(a):

kecas jezevciku vlku,
Ty jsi se tu objevil kratce po tom co zmizel "merryman". Byl to stejne arogantni a vsevedouci zivocich. Kazdeho kritizoval a vse vedel ze vsech (vcetne autoru blogu) nejlip. Take umel poslintat pulku stranek dlouhejma ejakulaty jako to delas ty. Bud aspon odvaznej jezevcik vlku a priznej ze jsi "merryman". A pokud ne, tak jsi jeho klon, lol.
22. 07. 2010 | 19:04

vlk napsal(a):

Moucho
tak znova. Jsi prostě lhář. To je všechno , co ti mohu s dělit. Apokud onen Merryman reagoval na tenbe, tak se muvůbec nedivám, že s tebou vytřel sem tam latrinu. K ničemu jinému nejsi dobrý.
22. 07. 2010 | 19:10

Jirka H napsal(a):

vlk: Klidně se s vámi se svým názorem na Tele podělím. Nechci to ale odbýt a teď mám moc práce. Napíšu vám něco zítra tady pod Sobotkou, ano?
22. 07. 2010 | 19:12

blue jay napsal(a):

Ptas se jezevciku,
"Nicméně - proč zrovna k nám? " ti na to odpovim. V zemi "vlku" se da videlat majland. Lide kteri jsou fanatici jako jsi ty maji tunelovou vizi. Vetsinou vidi jen jednu barvu. A ja jim prodam nejakou jinou. A tak mam bazen a ziju si tu nadprumerne, lol. "vlci" jsou moji oblibenou koristi. Myslej si ze sezrali vsechnu moudroust a pritom si nevidi ani na spicku sveho cumaku.
PS. Vse jsem si vydelal poctive diky vlkum/jezevcikum.. They're so blind and gullible.
22. 07. 2010 | 19:14

blue jay napsal(a):

Jezevciku vlku (marrymane),
znas nekoho kdo by tuto vetu umel prelozit do cestiny?
"Apokud onen Merryman reagoval na tenbe, tak se muvůbec nedivám, že s tebou vytřel sem tam latrinu."
22. 07. 2010 | 19:17

vlk napsal(a):

Jirka H.
OK. Najedu a uvidíme..

J/o/Elito alis Blue jay
žádný vlk nemůže být nikdý kořistí trapáka tvého rozměru.
Ž emáš bazén? noa co jako? ten má už dávno ,ještě od bolševika , kd e jakej zelinář!

Já ti gratuluju, že jsi si ho na hypotíku pořídil až tady a teď. Nafukovací. Jsi prostě Koumes. Hanswurst byl odjakživa prototpem úspěšného koumese. Prostě taková J/o/elita.

Jsi prostě lhář. To je všechno.
22. 07. 2010 | 19:37

blue jay napsal(a):

jezevciku?
"Tuhle jsme s em opakovaně lákal dva velmi zdatné diskutéry , které už dlouho znám a oni mně. A jejich reakce byla následující - jít na ktuálně? Mezi takové blue jaye? Proč, Nemáme zájem s e duševně mrzařit. "

Ja bych spise rekl ze se ti 2 nejmenovani a zdatni diskuteri nechteli pohybovat v blizkosti vztekleho fanatickeho a vsevedouciho "vlka". A tak rekli, "thanks but no thanks".
22. 07. 2010 | 19:42

blue jay napsal(a):

jezevciku vlku?
tak bazen ma "ještě od bolševika , kd e jakej zelinář"?!
A tak proc ti vadi ze to maji ti v podnikatelském baroku? Zviratko ubohe, mas bazen? Rekl bych ze ne. Najdi si aspon nejakou louzi a ponor tam tu svoji prehratou zavistivou hlavicku. Haf, haf jezevciku.
22. 07. 2010 | 19:51

Hrabal napsal(a):

Pane Vlku,
pokuste se laskavě své textové výplody zde zbavit nactiutrhačné obhroublosti a zupáckého primitivismu. K tomu vás totiž neopravňuje ani vaše solidní znalost ekonomických zákonitostí ani jiné přednosti, o kterých jste vy a vám podobní zde přesvědčen.

Takový mluvka jsko jste vy by od Hausmanů letěl oknem i dveřmi, pokavaď by se pořád hulvátsky navážel do ostatních sedmilhářů.

Kupte si v trhu karfiol ze Semic a vařte na polívku. To vás uklidní, tady klid nenajdete, zvyšujete tlak sobě i editorovi a zrajete pro Julínka. Zejména však požívejte také Postřižinské pivo, to je pravý lék na ekonomicky rozdrásané nervy.

V Kersku je krásně,
mouchy bzučí jen v kapradí
pábím slovy básně,
půlitr tužku kdy nahradí.
22. 07. 2010 | 19:55

sedmilhar napsal(a):

Bravo Hrabale!
22. 07. 2010 | 20:08

DDD napsal(a):

Nafukování realitních bublin pumpováním státních peněz do vlastnického bydlení občanů se v zahraničí jaksi neosvědčilo (dokonce opakovaně), tak by možná mohl autor vysvětlit, co je na tom tak skvělého, že se na to máme skládat. Jak už to bývá, diverzita neškodí. Je empiricky potvrzeno, že optimální mix vlastnického a nájemního bydlení je cca 2:1 (migrace za prací, flexibilní využití různých velikostí bytů atd.). U nás už máme 8:2 a pořád to není dost? No ale sociální inženýři v ČSSD asi mají nějaký skvělý plán.
22. 07. 2010 | 20:16

Sofus napsal(a):

B. Sobotka je smesnou figurkou a karikaturou cloveka, krestana, politika, ba dokonce verejneho zlodeje- viz dlouhodobe kradeni tzv. poslaneckych nahrad na koupi butu. Tato smesna figurka bez jakehokoliv mysleni, taktiky a politicke strategie, ktera je typickou politickou rychlokvaskou zde budovaneho "divokeho kapitalizmu 18. stoleti", v zivote nikdy nic nedelal, jen byl tzv. v politice, hned po skonceni snad prav v Brne a to ho panecku garantovalo jako "experta" na finance CR, kdyz nemel tu hanbu a dral se o post ministra financi. Ted je statutarnim predsdou soc dem. Proc? A jak dlouho bude tato figurka lidska i politicka parazitovat na statni kase?
22. 07. 2010 | 21:07

Konrad napsal(a):

Proc bychom se meli skladat na podporu vlastnickeho bydleni? A proc se skladame na Rebicky, Bemy a Bendly, proc se skladame na predrazene dalnice, proc na nadhodnocene statni zakazky, proc na Kalousky, proc na jachty skorumpovanych politiku? Sobotka je socialista, proto brani vydobytky socialniho statu, a vyhody ktere z neho obcanum plynou. Proto je mi milejsi, nez ten co ma plnou hubu setreni, a pritom rozhazuje zbytecne miliardy, na vylhane odstranovani ekologickych skod, a jinych "nezbytnosti".
22. 07. 2010 | 21:58

Calamari fritti napsal(a):

Kdo chce byt, ať si ho vystřílí.
22. 07. 2010 | 22:05

mirda napsal(a):

jsou tu finanční paka jako Jirka,- podnikatel si odečte vše i pleny,mag-oři jak on to jsou voliči ČSSD.Jen mě nebere když je to takovej vývar že to nedělaj proč nepodnikaj? SS točím od založení jednou jsem si vzal půjčku na koupi bytu a to přesto,že jsem ty peníze měl na účtě ano odepisoval jsem úroky od základu daně otázka je zda ten Jirka má z čeho ty úroky odečíst pokud žádné daně neplatí.
souhlasím že je to špatné aby mě nebo jinému někdo přispíval na půjčku.Měli to dávno zrušit tak jako stravenky oni už je berou i v butiku na hadry???tak to mě taky hlava nebere
22. 07. 2010 | 22:09

spravedlnost napsal(a):

Tencokida Hnuj,
Popíráte snad že Sobotka zneužil poslanecké náhrady a že odpustil placení daní hoteliérovi Dvořákovi?

Janeb,Vlk a Jo
Nikomu jinému zneužívání poslaneckých náhrad nedokázali ani jmenovanému Topolánkovi. Že říká Kalousek že je to OK to je jen jeho názor, ale pro všechny slušné lidi kteří platí daně je to nefér. Odpustíme daně Dvořákovi jen proto že je přítelem Paroubka? Jak na to příjdou ti ostatní ,kteří tvrdě pracují mnohem více než bývalý stébák Dvořák?
22. 07. 2010 | 22:31

pavla napsal(a):

Jirka: Prosím Vás, který podnikatel si může odečíst z příjmu plínky a sunar pro dítě? Nebo stavbu svého domu? Pokud je mi známo, tak si můžete odečíst pouze věci určené k podnikání. A těmi zrovna plínky ani sunar určitě nejsou. A vlastní bydlení zrovna tak ne. Nebo že by mi na FU něco tajili?
22. 07. 2010 | 22:39

LEVAK napsal(a):

BYT ZA PODÍL VE ZKRACHOVANÉ FIRMĚ

Dva týdny po rozpoutání Grossovy aféry rozeslal jeden novinář médiím kopii směnky, kterým platila manželka Miroslava Kalouska za byt. Směnku na 6,5 milionu Kč vystavil její bratr a ona tím zaplatila byt, který manželé Kalouskovi už léta obývali, za činži přesně odpovídající maximu poslaneckých náhrad. Pozoruhodné bylo i vysvětlení, proč Kalouskův švagr luxusní byt se dvěma koupelnami a několika ložnicemi koupil - prý aby jeho patnáctiletý syn měl kde bydlet v případě studií v Praze. Studia se nekonala, a tak se opuštěného bytu ujali manželé Kalouskovi.
Směnka, kterou paní Kalousková za byt „zaplatila“, byla údajným vyrovnáním za podíl otce Kalouskové z podnikání a výnosů jeho spolupráce ve firmách Kanako Příbram a IDOS Praha.

Pokud jí otec ve vypořádání majetku přiřkl 6,5 milionu, znamenalo by to, že pro jejího bratra vydělal celkem 13 milionů. Kalousková to vysvětlila lehce: „To já komentovat nebudu, protože si myslím, že to není vaše starost.“ IDOS byl v té době v konkurzu - tedy v neřešitelných dluzích a konkurzní správce popřel, že by kdy otec paní Kalouskové v IDOSu pracoval. Pan Kalousek prohlásil, že to není jeho problém, protože jde o majetek jeho ženy. Zapomněl na fakt, že švagrův IDOS panu Kalouskovi sponzoroval volební kampaně. Nejen jemu, ale i městským zastupitelům z KDU-ČSL v Příbrami. Město Příbram zase takřka monopolně udělovalo zakázky IDOSu.
Rozběhlé policejní šetření korupce a předání sdělení obvinění Kalouskovu švagrovi přerušila jeho dodnes uspokojivě nevysvětlená vražda a sebevražda jeho společníka. Shrnuto: Kalouskovi získali byt v hodnotě více než 6,5 milionu výměnou za směnku, kterou paní Kalousková dostala za velmi prapodivný a zřejmě fakticky neexistující podíl ve zkrachovalé firmě. Po panu Kalouskovi nikdo rezignaci nechtěl. Premiér Gross nechtěl vyhrotit situaci, protože stále doufal ve smír, a opoziční lídr Topolánek nechtěl podrazit nově se rodícího spojence. A média? Sama byla asi slabá a s výjimkou reportérky Hospodářských novin Sabiny Slonkové nejevil o kauzu nikdo větší zájem.
Pozoruhodná je tu i role deníku Dnes, který jako první rozpoutal kampaň proti Grossovi. Když nejmenovaný sportovní novinář ve stejný den rozeslal kopie směnky s komentářem všem médiím, byl deník Dnes jediný, který materiál neotiskl. Reportér Jaroslav Kmenta (ten, co „odhalil“ Grosse) pouze vyzvídal, odkud materiál je. Jeho původ novinář neznal, ale slíbil, že se zeptá informátora. V prvním rozhovoru s Kmentou spekuloval, že dokument může být od kohokoliv - od Svobodovy frakce KDU-ČSL, od části ODS anebo i od Grossových lidí. Novinářův zdroj ale Grossovu spoluúčast popřel. Další den, když Kmenta viděl, že kauza je nenávratně venku, napsal, že zdrojem jsou podle mínění onoho novináře Grossovi lidé. Kauza vyšuměla do ztracena. Jako by jasná fakta mohla diskvalifikovat zdroj.
22. 07. 2010 | 22:41

Emil napsal(a):

Sobotka dal manazerum CEZu miliardove premie

Roman ziskal v opcnim programu ca miliardu Kc za to, ze stoupl kurz akcii Cezu. Ten stoupnul diky stoupajicim cenam energie a pristupu CR k EU( podobne jako u vsech energetickych spolecnostech s podobnymi podminkami). Roman na jeho vzestup nemel prakticky zadny vliv, stejne jako nema vliv na dnesni pokles kurzu. Bude ted, rekneme 300 milionu vracet, kdyz kurz zase klesl? Co z toho stat mel, ze kurz CEZu na par mesicu stoupnul, ze za to vyplatil manazerum stovky milionu. Kurz je dnes zas na polovine, nez v dobe kdy manazeri opce uplatnili. Proc kurz klesnul, kdyz jeho hodnota zalezi na jejich sikovnosti a za to jsou odmenovani. Zisk a kurz CEZu by byl dnes na stejne urovni, na jake je, i kdyby ho ridil simpanz, neni zadny duvod vyhazovat prijmy statu z okna, jako to Sobotka delal.
22. 07. 2010 | 22:42

spravedlnost napsal(a):

Už si představuji Sobotku jak zachraňuje ekonomiku. To by dopadlo jak v ČSSD obrovské dluhy a žádná zodpovědnost
22. 07. 2010 | 22:42

tomas napsal(a):

to vlk, podle slov poznate je, symptomaticke, ze kalousek ve svych rozhovorech se vyhyba jak vampyr cesneku jakekoliv zmince o boji s korupci, snaze snizovat predrazene zakazky, nechce se plest , ale mozna bych si i vsadil, ze slovo korupce nevypustil z ust ani jednou, mozna ho a na seznamu zakazanych ...takze namisto ucpavani otvoru v derave lodi, odevzdaji pasazeri posledni zbytky toho, co m ajeste nejakou hodnotu a to se nalozi do zachrannych clunu, ktere ve chvili, kdy lod puijde definitivne ke dnu, od vraku odrazi a nechaji ho napospas i sjeho pasazery morkym vlnam
23. 07. 2010 | 05:14

Rumcajs napsal(a):

Tak si představ Bohouši, že díky avízované nepodpoře je menší zájem o hypotéky a jejich cena padá.

To jsou kouzla ,co Bohouši ! To máš stejné jak se šrotovným. To je zkrátka věc, kterou ten tvůj socanský podvěsek mozkový nikdy nepobere.
23. 07. 2010 | 07:22

Rumcajs napsal(a):

Jo a Bohouši a musíš přitlačit.
Ta masáž co tu předvádíte asi nestačí. Viděl jsem další průzkumy a jste už za TOP 09. A to když si vezmu, že jsou nyní ve vládě a prosazují silně nepopulární opatření, tak to je pro populistickou ČSSD hodně tristní výsledek.
23. 07. 2010 | 07:29

Jirka napsal(a):

Vlku možná máte pravdu, ale dá se to shrnout jednodušeji! Celá tkz. demokratická politika spočívá jen a pouze na umělém vytváření problémů spojených s bezskrupulózním okrádáním obyvatel a za pomocí údajně demokratických médií se následně vytvoří dojem, že to může dát dohromady zas jen politika! Už to máme v hlavách tak zažraný, že už ani nejsme schopni myslet jinak. Říká se tomu vymytí makovic! Pravice, levice koho to zajímá, pokud nebudou řídit stát ekonomové a odborníci s jasně vymezenými mantinely a kvalitními zákony, ale politici, nikdy se nedočkáme společnosti v jakou jsme doufali v r. 89!! Systém politických stran je přežitek a je to už jen kupčení s nadějemi naivů!!
23. 07. 2010 | 07:39

sven napsal(a):

Sobotko, jste mimo. Omezeni hypotek povede k snizeni cen nemovitosti a jejich vetsi dostupnusti pri nizsim zadluzovani. Nevim proc by mel stat vyhazovat rocne 15 miliard zadotovani vybrane skupiny lidi porizujici si vlastncike bydleni z penez vsech, vedouci k nemovitostni bubline. Vy si snad myslite, ze ceny nemovitosti se maji odvijet od castek, ktere je schopen obcan po svuj produktivni vek splacet. Nemely by se nahodou odvijet od nakladu na nemovitosti a realne nikoliv deformovane milionovymi pujckami kupni sily. Uvedomte si, ze ty dotace a ulevy konci v kapsach, developeru, spekulantu s bytama, pozemkama, v kapsach bank. Cesky clovek ze nesmyslne zadluzuje ve prospech techto elit. A diky temto zvrhlym pravidlum, ktere si tu nastavili lobbiste, diky zoufale mase, ktera na to pristoupila jsou nuceni k zadluzovani i lide, kteri znajihodnotu penez a nemovitosti a nehdlaji se ve jmenu nemravnych zisku vyse uvedenych zadluzovat. Nebo Vam prijde normalni, ze velka cast lidi si diky temto dotacim a zvyhodnenim za cely svuj zivot nevydela na strechu nad hlavou, dalsi cast se nesmyslene zadluzi. Jakykoliv krok, ktery srazi cenu nemovitosti je zasluzny. A CSSD by mela pro to take neco delat.
23. 07. 2010 | 08:12

rejpal napsal(a):

Rumcajs
Možná jsou, ale ten průzkum je z doby týden po volbách. Takže o současné situaci neříká nic. Musíme si počkat na něco aktuálnějšího
23. 07. 2010 | 08:12

Jedla napsal(a):

Leváku, čekal jsem, že se tu Kalouskovic byt objeví. Totiž - už po titulku "Kalouskův bytový vřed" jsem čekal spíše toto.

Inu - je to v rodině, a co je doma, to se počítá.
23. 07. 2010 | 08:38

dave napsal(a):

Pane Sobotko, obdobným nesmyslem jsou dotace na zateplování. Nevím proč by všichni občané včetně nájemníků, měli přispívat majitelům, mnozí mají horentní zisky z pronájmu, družstvům a SVJ bydlících za sociální čisté náklady. Pokud jde o zvýhodňování hypoték, pak nejste tak mladý na to, abyste nevěděl o kolik díky hypotékám v posledních letech vzrostly ceny nemovitostí. Podporu hypoték prezentujete jako chvályhodný sociální počin, ve skutečnosti nejde o nic jiného, než o promyšlený systém zadlužování občanů a generaci zisků developerů, bank, realitek a prodávajících. O promyšlení systém celoživotního zadlužování a realizace obrovských zisků jmenovaných skupin. Omezení hypoték je naopak chvályhodné. Zvýší tlak na snižování cen nemovitostí a tím jejich větší dostupnost. Developeři, banky, realitky, veksláci s pozemka, prodávající se budou muset uskromnit a hledat úsporná opatření. A také nebudou tolik diskriminováni ti, kteří diky věku již hypotéku nedostanou. Ceny nemovitostí jsou po cele EU, diky morovým hypotékám předražené, u nás zvlášť. Ve Vídni seženete levnější bydlení, přestože mají téměř dvojnásobnou mzdu o úsporách a kupní síle ani nemluvě. Také proto, že mají přísná pravidla pro nájemní bydlení na rozdíl od toho našeho bordelu. Omezení hypoték není ničím tragickým. Jen se rostě bude muset developer smířit s tím, že bude prodávat a stavět levněji, stejně jako vychytraly prodejce prodávající panelákový byt za 3 miliony. Prostě ho prodá za 1,5 mio, tak jak tomu bylo před lety.
23. 07. 2010 | 08:47

LEVAK napsal(a):

Ad Jedla:Kalousek byl 8 let ekonomickým náměstkem ministra obrany právě v době kdy se jeho majetek rozprodávál.Jen malý příklad firmy Housacar.Začínál s několika autobusy,které získál prakticky za pakatel
od MNO.Kolik bylo mimo se asi už nikdo nedozví.Známější je kauza padáků.Kdyby se na ní jen obohatil čert to vem,ale doplatil na to člověk,zabil se!
V roce 1989 byl Kalousek obyčejný VŠ.Pocházel z rodiny mistra ve fabrice v Bechyni a máti dělala sestru v lázních tamtéž.Brách vystudovál lékařství.Či-li nic moc majetek.Nyní vlastní vilu v Bechyni za 15 miliónů Kč.Inkriminovaný byt v Praze za 6 miliónů,chalupu v Podkrkonoší z 2,5 miliónu a chatu na horách za 1,2 miliónu Kč.Schválně si spočítejte jeho příjem za ty léta a porovnejte s jeho nynějším majetkem.
PS:Cca před 6-ti roky se Kalousek při své návštěvě Bechyně vydál do místní osvěžovny.Přisedl si ke svým vrstevníkům na jedno či dvě točené.A jak tak řeč běžela chlapi začali nadávat na poměry.Kalousek jim statečně oponovál,le když jin sdělil,že chyba je u nich,že kdyby se starali tak by měli toho jako on,struna praskla,miléj zlatéj Kalousek dostál pár po čuni a vykopli ho z hospody.Od téj doby préj už tam frňák nestrčil!
23. 07. 2010 | 08:54

Lukáš napsal(a):

To: Dave
U zelené je to trošku jinak při prodeji emisních povolenek bylo podmínkou kupujícího využití finančních prostředků na podporu obnovitelných zdrojů a ekologických aktivit. Tudíž to nejde z peněz daňových poplatníku. To jen na okraj.
Jinak se zbytkem souhlasím.
23. 07. 2010 | 09:01

Tencokida Hnuj napsal(a):

LEVAK
Lidovci (i exlidovci) - viz Čunek a Kalousek se vyznačují vysokým stupněm spořivosti, což se již prokázalo v kauze Čunek.
Je to objektivní jev, naprosto nezávislý na naši vůli.
Něco jako když se podvyživané prase podhrabe do skladu s řepou. Zákonitě do několika týdnů ztloustne.
Přírodní zákony se prostě ošidit nedají.
23. 07. 2010 | 09:03

rejpal napsal(a):

Levák
Ti exkamrádi z hospody díky své zálibě v chmelovém moku evidentně nepochopili, v jaké zemi žijí. Jinak by šli do sebe, a poohlédli by se po nějakém přilepšení. Protože u nás je úspěšný ten co má, socka ten co nemá, a jen málokdo se ptá na cesty, kterými se ten, co má, ubíral.Může se mi to líbit nebo nelíbit, ale moc s tím nenadělám.
23. 07. 2010 | 09:04

Xury napsal(a):

Pro vlka:
omlouvám se za zpoždění, ale mám momentálně omezený přístup k internetu. Pokud jde o ty servítky neměl jsem na mysli argumentaci jako takovou, ale spíš dehonestující označování, což samozřejmě dělá i protistrana, ale měl jsem pocit, že je to pod vaši úroveň. Jinak pokud jde o sám deficit. Tak dividenda z ČEZu nám až tak moc nepomůže, protože podle ESA95 se nezapočítává do příjmů, čili nesníží deficit. Obdobně bankovní daň, kterou mimochodem považuji za dost nesystémovou - viz mise EU a MMF v Maďarsku. Pokud se nemýlím, tak náš nesouhlas v Bruselu se netýkal bankovní daně, ale regulací finančního trhu.Ten kvalifikovaný odhad o 100 mld ztrát ve SR rozkradením je totální blbost, na což přijdete sám pokud si rozeberete strukturu SR. Ten odhad totiž vychází z cifry 600 mld investic a 20% navýšení díky korupci, což je rozhodně mimo realitu (mám na mysli výši těch investic). Konečně pokud je HDP cca 4 biliony a přes veřejné rozpočty proteče necelých 40% čili 1600 mld, tak je evidentní, že 600 mld nemůže jít na investice. Notabene jen ze SR. A to zcela pomíjím onu likvidaci korupce. Pokud jde o ekologickou zakázku tak její hodnota byla určena jako privatizační hodnota příslušného podniku, k němuž se váže závazek státu, jakožto horní mez tohoto závazku. Jaká bude skutečná nabídka v tuto chvíli nikdo neví a nedomnívám se, že by závazky plynoucí z této zakázky v tuto chvíli nějak vstupovaly do návrhu SR na rok 2011.Pokud jde o soukromé školy, tak s tím nemám problém, jen se domnívám, že by to nešlo udělat z roku na rok, protože by zřejmě řada žáků skončila na ulici. Taky si netroufám odhadnout případné arbitráže. Co se DPPO týče, tak vzhledem k tomu, že řada firem bude odepisovat ztráty tak tady moc prostoru nevidím ať už se budou nějaké díry ucpávat nebo ne. Jinak souhlasím s tím, že by se asi měla upravit daňová degrese vzniklá v důsledku zavedení superhrubé mzdy, ale pokud vím, tak to má vláda v plánu. Tak doufám, že jsem na nic podstatného nezapomněl. Snad bych ještě připomnel, že omezení podpory stavebního spoření se realizovalo už za Špidlovy vlády, ale bohužel dost nešikovně. Osobně si myslím, že zdanění je čistější. Jinak pokud jde o arbitrář¨že s toho bych moc strach neměl. Reálnější je hrozba zhroucení systému v důsledku vybírání vkladů. Na druhé straně, když chce někdo podnikat v této oblasti ...
23. 07. 2010 | 09:48

Jedla napsal(a):

Leváku, to hospodskou historií jste mi pro dnešek docela zvedl náladu, už si to představuju.
23. 07. 2010 | 09:57

dennis napsal(a):

to Lex
Vy jste bystry clovek a rad bych Vasi pozornosti priblizil myslenku, kterou vlastne Sobotkuv blog zacina a nema primou souvislost s tematem pujcek. Sobotka pise: "Necas bude Kalouskovi prikyvovat tak dlouho, az bude mit TOP 09 dvakrat tolik preferenci nez ODS."

Uz jsem se pod jinym blogem zminil, jak na mne pusobi rozdeleni ministerstev mezi koalicnimi partnery - ODS neobsadila zadne dulezite ministerstvo, aby mohla vsem nespokojenym odpovedet: My jsme se snazili tomu nejhorsimu zabranit, ale verte nam: My jsme ta spravna Volkspartei, ktera haji zajmy vsech. My za drakonicke zhorseni socialnich podminek nemuzeme: To oni - TOP a VV. Je na case, abyste volili jenom nas, my jsme "zodpovedni a mame i socialni citeni"!

Kalouskovy pokusy zlikvidovat socialni site a podpory budou mit uspech z pohledu zodpovednych. A take budou mit drasticky dopad na volicskou zakladnu pravice. Pak na rozdil od autora blogu si nemyslim, ze stoupnou preference TOP 09, ale dvojnasobne stoupnou preference nevinne ODS. Nesmi se ovsem pole nechat lezet ladem, ale musi se k tomu smerovat kazdym krokem uz dlouho dopredu.

Pane Lex, pripada Vam muj pohled prilis konspirativni? Nemate pocit, ze v CSSD chybi politici, kteri by byli schopni pronikaveho pohledu a koncepcnich postoju. Ne ze bych toho byl schopen ja, jenom mi to poukazovani prstickem na kdejaky detail dnesni politicke reality a jejiho vyvoje pripada trosku roztekane a tim nekoncepcni. Ani postoje v parlamentu, ani vnimani vladni politiky mi nepripada v CSSD jako projev celonarodni koncepce, ale jako padlovani za velkym parnikem. To je na splneni funkce jednoho z piliru celonarodni politiky hodne malo.
23. 07. 2010 | 10:20

JC napsal(a):

23. 07. 2010 | 10:27

rejpal napsal(a):

dennis
Já si taky myslím, že z dlouhodobějšího pohledu ODS docela vydělá.Ona vlastně tím, že TOP 09 (a v tuto chvíli alespoň virtuálně i VV) se tlačí napravo od ní, bude pasována do pozice levého křídla koalice. Když se bude Nečas chovat seriózně, odstaví se ještě pár podivných existencí, má šanci. A donce si myslím, že ani nebude muset extra moc tlačit verbálně na pilu. Lidé nemají rádi nabubřelost a líbí se jim rozvážní politici. Nikdy jsem nevěřil, že TOP 09 se dlouhdobě povede stát se nejsilnější stranou napravo od středu.
23. 07. 2010 | 10:47

pm napsal(a):

pod podporou bydleni vnimam snizovani nakladu na bydleni a ne vytvareni inflacni spiraly a povysovani zadluzovani na nenaky socialni system. Podpora bydleni neni presouvani statnich penez do kapes devoloperu a prodejcu nemovitosti. Podpora bydleni neni poveseni milionovych hypotecnich dluhu na bedra obcanu. Pokud chcete podporovat bydleni, pak at stat zavede pravidla vcetne cenovych stropu u najemniho bydleni, zajisti vystavbu malometraznich bytu. Obce at delaji politiku dostupneho bydleni a nechovaji se jako realitni makleri prizivujici se na najemnicich zproneverujici penize vybrane z najmu. Pod podporou bydleni si predstavim i neziskovou vystavbu bytu a samozrejme umozneni najemnikum obecnich bytu odkoupit jejich domovy, ktere desitky let splaceji ci splatili. Podpora bydleni neni vytvareni nemovitostnich bublin a zadluzovani lidi.
23. 07. 2010 | 10:54

Tencokida Hnuj napsal(a):

dennis
ODS nemá žádné důležité ministerstvo :

život. prostř. + průmysl ...superkonjunkce
+ zemědělství (dotace)
obrana , spravedlnost(justiční mafie)
VŠE NEMANDATORNI výdaje - ovlivnitelné ad hoc.

John se bude muset otáčet jak divý, aby uspěl v boji s korupcí. A to ještě panáček neví, že vše stejně skončí na stole justiční mafie.

Jen tak na okraj - průmysl, zemědělství neexistují kvůli financím, ale naopak.
Takže toho Kalouska bych nedemonizoval.

Bude v podstatě loutkou, kterému se povolí nějaký ten exces jako např. superhrubá mzda či něco podobného.

Nebezpečnou se může ukázat konjunkce financí a soc. věcí. Pokud se však bude škrtat plošně, bez přihlédnutí k individuální situaci, zdiskredituje se a skončí definitivně v (nyní už) ateistickém pekle. Tedy dostane nějakou tu diplomatickou trafiku.

Mějte se.
23. 07. 2010 | 10:58

spravedlnost napsal(a):

Tencokida Hnuj,
Popíráte snad že Sobotka zneužil poslanecké náhrady a že odpustil placení daní hoteliérovi Dvořákovi?

Nikomu jinému zneužívání poslaneckých náhrad nedokázali ani jmenovanému Topolánkovi. Že říká Kalousek že je to OK to je jen jeho názor, ale pro všechny slušné lidi kteří platí daně je to nefér. Odpustíme daně Dvořákovi jen proto že je přítelem Paroubka? Jak na to příjdou ti ostatní ,kteří tvrdě pracují mnohem více než bývalý stébák Dvořák?
23. 07. 2010 | 11:07

blue jay napsal(a):

Lol Kydaci Hnoje.
Jake ministerstvo ma CSSD? Vzdyt jsou vitezi voleb! Ale aspon maji stinove ministry. Ratha, Skromacha, Urbana, Zaoralka, Haska, Jandaka...atd. Zda se ze se CSSD po vyhranych volbach konecne modernizuje.
23. 07. 2010 | 11:14

Tencokida Hnuj napsal(a):

"spravedlnost"
Nepruďte. Pronásledujete mě se svým spamem na několika blozích.
A to aniž bych se jakkoliv k Sobotkovi via cestovní náhrady vyjadřoval.

Bohužel nedisponuji virtuálním Biolitem.

Vlastně ani nevím, kde ho sehnat.

P.S. Já taky pobíral cestovní náhrady . Sice v soukromé firmě , ale to snad principiálně na věci nic nemění , ne ?

Jo a překvapím Vás - Vaší optikou jsem je zneužíval. Asi tak jako 80 % občanů tohodle státu. I když - po určité době jsem byl nucen pořídit si za své nové auto. Takže zneužíval či nezneužíval ?

Kradou mnozí. Někteří v malém - o tom se rádo mluví, někteří ve velkém . o tom se většinou ví prd.

Čest.
23. 07. 2010 | 11:17

Tencokida Hnuj napsal(a):

blue jay
Zmiz. Prudíš. A beztak i smrdíš.
23. 07. 2010 | 11:18

blue jay napsal(a):

Lol Kydaci,
Pokud vim tak nejvice smrdi hnuj. A ti co ho radi kydaji. Ty musis opravdu "vonet".
23. 07. 2010 | 11:23

blue jay napsal(a):

Zhava zprava ze zivota skoroprvnidamy CR.

http://www.novinky.cz/domac...
23. 07. 2010 | 11:38

vojnov napsal(a):

blue jay: tak to jste hnuj asi nikdy nevidel, vzpomente si na nej, az si date nejakou luxusni potravinu.

TCKH, vlk: na modreho netreba reagovat, ztrapnuje se sam.
23. 07. 2010 | 11:51

Tencokida Hnuj napsal(a):

blue jay

"SAMOMLUVA - jak už jsme uvedli, část naší úzkosti je způsobena tím, co si o určité situaci myslíme - "panickými myšlenkami". Musíte své obavy a představy měnit tím, co si sami sobě říkáte."

Více o příznacích, diagnostice a léčbě duševních poruch zde :

http://www.help24.cz/index....
23. 07. 2010 | 11:54

Lex napsal(a):

dennis
S Vaším názorem nemám problém. V téhle době vymknuté z kloubů ani nejšílenější konspirační teorie není dost šílená, aby dostihla realitu.

JC
A v čem vidíte problém (s tou školou)? Vždyť půjde o školu soukromou. Vy víte o nějaké soukromé škole, kde se dnes neplatí "školné", ať se mu říká jakkoliv?
Přečtěte si tohle http://www.ceskydomov.cz/na...
Základní škola a nejnižší ročníky gymnázia. Připomínám - ZÁKLADNÍ škola, školné 90.000,- Kč ročně. Co Vy na to?

spravedlnost
Obsah Vašeho příspěvku o "zneužívání" poslaneckých náhrad je v příkrém rozporu s Vaším nickem. Melete mantry přihlouplých novinářů, kteří s tím účelově mlátili některé lidi z levého spektra před volbami po hlavě.
Vážený, poslanecké náhrady (stejně jako náhrady dalších představitelů státní moci - seznamte se s příslušným zákonem, a s ohledem na to, že jste "spravedlnost" Vám na něj ani nedávám odkaz, jistě s ním denně pracujete) jsou "paušálními" dávkami, které se nedají "zneužít". Jsou to součásti příjmu těchto představitelů, tak jako je to u paušálních náhrad kdekterého jiného člověka, který "paušály" pobírá, tj. jsou to zprůměrované předpokládané výše nákladů, které ten nebo onen v souvislosti s výkonem své funkce by vynakládal. Jsou "paušální" proto, že tak odpadá byrokracie s jejich zúřadováním. Samozřejmě, že poslanci (senátoři, ministři, soudci aj.) pobírají i náhrady, které jsou povinni vyúčtovat (tedy - jsou jim propláceny po vyúčtování), tak, jako je tomu u každého z ostatních lidí podle zákoníku práce nebo jiného pracovněprávního předpisu. Nebo si snad myslíte, ženěkdo z těch tisíců "představitelů státní moci" ty "paušální náhrady" bere odděleně od svého příjmu, odkládá je do krabice a po roce, kdy udělá pečlivé vyúčtování svých skutečných nákladů, je vrací? Komu? Jmenujte mi jednoho. Řekněte mi, když už jste zmínil Topolánka, komu předložil své vyúčtování a komu a kolik z náhrad vrátil. Plácáte.
Ale proč Vám to píšu, jste přece "spravedlnost".
23. 07. 2010 | 11:56

DDD napsal(a):

buď v klidu dave, "zateplovací dotace" je nastavená tak, že přispíváš téměř výhradně majitelům rodinných domků. Většian nájeních bytových domů v soukromých rukou nejsou ani paneláky (na ty se přispívají horentí sumy z dotace panel, rozkrádání při tom dosahuje prý až 75%), ani se nekvalifikují na "zelenou úsoprám" kvůli požadovanému procentu úspory. A ž budeš zase blouznit o horentních ziscích (ve skutečnosti 2,5-3,5%), tak si zkus zajít do banky a říct, že chceš bez zajištění půjčit třeba 3M (cena řekněme za 2+1), jaký ti napočítají úrok. Pěkný den.
23. 07. 2010 | 11:58

Tencokida Hnuj napsal(a):

vojnov
Já vím. Ale on mě někdy baví. Zaháním tím nudu.

A strýček Tencokida navíc říká, že s bližním máme mít soucit. Když trpí samomluvou, třeba.

Mějte se.

Malý Tencokiďák.
23. 07. 2010 | 11:59

Lex napsal(a):

ZCKH
Jiří Čunek na cestovních náhradách nastřádal miliony korun, které ukládal do banky. I do sto kilometrů vzdálené den předtím, než přešla do nucené správy. Všechno bylo OK, v souladu se zákony - bylo shledáno auditory a jinými "moudrými", včetně toho admirála s fajfkou.
23. 07. 2010 | 12:03

blue jay napsal(a):

vojnov,
co povazujete za luxusni potravinu? Borsc? Jite to u stejneho stolu s Kydacem Hnoje? To musi byt gastronomicky pozitek.
23. 07. 2010 | 13:39

vlk napsal(a):

No koukám, že tady mám zase spoustu osobní pošty.

Včera jsem zapomněl cosi s dělit zdejšímu Hansvurstovi , tedy tomu, co si momentálně říká blue jay..
Musím to hned napravit.

Jo milej Hansvurste, píšeš , že sï tady na svůj chléb vyděláváš tím, že tady lidi de facto podvádíš.. Nikdy jsem nepochyboval o tom, že by jsi si živil v ČTR jinak než většina modrých. Jo , to sedí. Rád ti to věřím. Smůla pro tebe ovšem je, že nikdy nepodvedeš žádného vlka. Ohledně bazenu. Ne nemám bazén a nepotřebuji jej. Obě chaty které vlastním stojí kousek od rybníka. Každá od jiného. A Vlčštejn je postaven co by kamenem dohodil od městysového bazénu. Nemám to tedy zapotřebí. Za to mám ve Vlčštějně saunu. Jsi spokojen.? Nemusím zcela nezbytně mít to, co měl každý zelinář za už za bolševika.

No pak zde máme umanutý nick Hrabal..
Sice nikdy nic nemá k věci, ale vždycky je tak laskav , že s e stará o mou osobu.
Bylo by docela fajn, kdyby s e jednou dopustil nějaké myšlenky. Myšlenky k jádru blogu.
A velmi sebevědomě píše o tom, kdo by a kudy letěl od Husmanů. Nevím sice ,co to je za špeluňku, ale li srovnatelná například d u nás s Tunelem, kam by měl vědět, že tam mají karbaníci nad stolem upozornění:
Kibic drž klapajznu,než tě přes ní majznu.
Spravedlnost
Není za s až tak těžké najít na internetu
Pro fanatika s legračním nickem spravedlnost
Poslanec Vladimír Šoltys by si lepšího nájemníka nemohl přát. Nejsou s ním problémy, peníze posílá pravidelně a navíc platí víc, než je potřeba. Jak je to možné? Politik z ODS pronajímá kancelář ve svém domě sám sobě. A nájem mu proplácí sněmovna - z peněz daňových poplatníků
A ještě
Podobný příběh se odehrává na náměstí v Trutnově. A v hlavní roli už není neznámý poslanec, ale lídr zdejší kandidátky ODS, lékař Jozef Kochan. Úřaduje z domu patřícího jeho manželce Marii. "Jestli to mám dávat manželce nebo některému ze sousedů, to je přece jedno, protože já to neplatím. To je věc sněmovny," vystihl tehdy Kochan přesně problém náhrad
To abychom měli jasno, jak je to s poslaneckými náhradami.
23. 07. 2010 | 13:46

vlk napsal(a):

Xury

Počty jsou celkem jednoduché. Na investice jde asi 250 miliard. 20% z toho je 50. Na běžný státní provoz , tedy, teplo světlo, nábytek, vybavení nájmy, leasingy a podobně jde asi podobně. Tedy nějakých 250. Situace nebude jiná. Tedy 20% =50. podobně . Psal jsme, ež je to včetně zdravotního pojištění. Tam s e rozkrade NEJMÉNĚ 20% . Z 200. tedy dohromady 40.
Dohromady -140. Odhad je o něco nižší . 100-130.
Ohledně ČEZu. Jistě , máte , co do metodiky pravdu. Ano nelze to začlenit do rozpočtu. Nicméně lze tím například d umořit tranši starších dluhopisů. Vypadnou z bilance. Sníží e celková dluhová služba. Mám stejný efekt. Nebo vydám místo bondů jen T bills a ty vyplatím následně z dividend z ČEZu Výsledek státní dluh nevznikl.
Ekotendr- tam jsou tři firmy. Pokud vím . všechny s e navzájem znají. Je zcela zřejmé, ž e miniálně jedna není schopna to technicky vůbec udělat, protože s tím nemá zkušenosti a nikdy neměla. Takže není problém s e domluvit na tom, že vítěz stejně ty ostatní přizve. Byli by úplně padlí na hlavu, kdyby šli nějak výrazně pod cenu, kterou si stanovil stát.
Nota bene , zůstal jste dlužen odpověď na otázku proč to Kalousek naformuloval tak, aby ten ekotendr byl nevypověditelný!!Jistě by si takhle postavil výběrové řízení na stavbu svého baráku.

Ohledně zdanění FO a zabránění úniků nemáte pravdu. V koaliční smlouvě to není. VV to tam, podle mých informací nedostaly. A i kdyby – ony jen žádali narovnat degresi u zastropovaných. Takže stejně by ten dańový únik fungoval. Jen by místo 16% procent krácení daně zůstalo 10%. Prima ne?
Ohledně příspěvků na žáky - nic by s nestalo . Ani po okamžitém odebrání. Buď by zvedli školné nebo by prostě zanikli. Ve státních školách je dostatečná rezerva.
Špidla to neudělal nejšikovněji z hlediska rozpočtu, ale naprosto na férovku.
To, co chce tou daní udělat Kalousek je sprostá krádež. Prostě sprostá krádež. A zcel a jste pominul mou otázku, prč šetřit 6,5 miliardy , kdy okamžitě 2 z toho jdou na odpuštění silniční daně?

Vojnov
Máte naprostou pravdu. Není tady nic trapnějšího než blue jay.Prostě Hansvurst tohoto fora.
23. 07. 2010 | 14:06

Jeník napsal(a):

Tupost a duševní průjmy takových blue jayů, rumcajsů a obdobných géniů je docela úsměvná. Je opravdu ukázkové, když vlk předloží své názory, podložené argumenty a ověřitelnými informacemi (třeba to, že Kalousek již nabyl přesvědčení, že je ještě chytřejší než Klaus, ale vpodstatě je to nejhorší produkt politické scény po roce 89 - ale již před 85) a na to ti géniové plivnou dvouslovní jedovatou (promodrale a přičerněně jedovatou)slinu. Nejsou schopni ani dvě věty souvislé a nebo větu rozvinutou.Bluy jay nám tady ještě předvede svou světoznalost z Canady, kde myl hrnce u McDonalda.

Pánové jděte už někam, soudruzi v NDR tomu říkali gehen Sie in Arsch.

Vlku díky za standartně správné názory.
23. 07. 2010 | 14:15

blue jay napsal(a):

vlk opet prispechal,
aby tu vsechny ohromil jeho znalosti a majetkem. Ma DVE chaty u rybnika! A v jedne chate ma zakonzervovany mozek Alberta Einsteina. V te druhe mozek Socratese. Pobliz ma hospodu U Husmanů. Obcas od tam leti i bez kridel za pomoci jeho dvou zdatnych a anonymnich pratel kteri by tu radi psali. Skoda ze nam jezevcik nezdelil o koho jde. Ale momentalne je nas jezevcik zaneprazdnen nickem Hrabal. Nak mu to nesedi. A tak hafa a snazi se dokazat ze ma vetsi mozecek. Srandovni figurka ten "vlk". Kazdeho musi semlit a kdyz mu to nevyjde tak aspon mele svoje. A ze on umi mlit! Tisice popletenych pismenek a myslenek.
23. 07. 2010 | 14:21

Tencokida Hnuj napsal(a):

Jeník
I v přírodě má plevel svoji funkci. I kdyby jen tu, že dlouhodobě napomáhá zvyšovat odolnost ušlechtilejších rostlin.
Neb ty s ním musí bojovat o své místo na Slunci.
Mnohý plevel pak slouží usušen či jinak upraven jako lék, imunitu zvyšující prostředek či životabudič.

Zde se však obávám, že usušením či vyluhováním takového blue jaye a následného jeho podávání bychom tak leda získali chronickou migrénu, v tom lepším případě pak bychom upadli do stavu letargické dřímoty.

Mějte se.
23. 07. 2010 | 14:27

blue jay napsal(a):

Jeniku,

Chapu ze za svuji kondici nemuzes. Myslim ze to zpusobilo cislo 118. Mimochodem Jeniku muj nick neni Bluy jay. Btw. umis anglicky Jeniku? Odkud jsi se naucil tak dobre mluvit po socansku? Chodil jsi do kurzu Tvrdika v LD? Byl tvuj spoluzak nekdo kdo Kyda Hnuj?
23. 07. 2010 | 14:29

Jeník napsal(a):

blue jay - ty jsi ale :

napiš si velkými písmeny na papír - V L K, K smaž a mezi V a L si napiš U s kroužkem.

Jak nás tak rád ohromuješ angličtinou _ Gut bay
23. 07. 2010 | 14:30

Jeník napsal(a):

Tencokida Hnuj

Když už se snaží ten génius bluy jay nám sem zavádět tu engličtinu

píši Vám Ou Kej
23. 07. 2010 | 14:34

Carlos V. napsal(a):

:-) vlku

Koukam co nicku adoruje Vas a Vase prispevky. Jak se vam to zbozsteni libi ? Nechcete rici slovo vernym oveckam naslouchajicim vlkovi?

Treba blahoslaveni chudi duchem...
23. 07. 2010 | 14:34

blue jay napsal(a):

Kydaci?
A koho uzdravil hnuj? Louhujes to? A nebo to susis? Kdyz uz to tak pracne kydas. Me pripada se to obcas i snupes. Vidis barvy? Prevlada ruda ci oranzova ? A vidis v te mlze obcas vlka?
23. 07. 2010 | 14:35

blue jay napsal(a):

Jeniku,
jak vidim tak jsi spasa nove generace. Uz jsi se naucil Ou Key. Zvladnes i ketering, hedhantr, beag beet atd. Uc se synku. Jednou z tebe muze byt i diplomat jako Zaoralek. Da uz urcite ovladas.
23. 07. 2010 | 14:39

Jeník napsal(a):

Mě se v poslední době líbí ta genialita a anální alpinismu takových modrých jayů, když slyším v televizi:
My jsme nejlepší, u nás se budete mít dobře, my jsme Á en dží. Všechny informace naleznete na www. Á EN GÉ.cz

Tak co nám ještě objevného řekneš Modrý ? Prosil bych alespoň jednu větu rozvitou s podmětem, přísudkem a předmětem.
23. 07. 2010 | 14:40

blue jay napsal(a):

Jeniku?
Gut bay ? Tak ten zaliv opravdu neznam. Muzes to ukazat na mape? Neucil te geographii profesor vlk co ma 2 chalupy?
23. 07. 2010 | 14:43

Jeník napsal(a):

blue jay - když už v Čechách, tak prosím spisovně. Nějak ti to nejde. Je hezké když tupci, kteří před pár lety nás učili co je to chozrasčot, tak nám dnes chtějí do krásné češtiny strkat emerické bláboly. Jeď do své země zaslíbené a nezasmrádej tady - plevele.
23. 07. 2010 | 14:44

blue jay napsal(a):

Tak co nám ještě objevného řekneš Jeniku ?
Prosil bych alespoň jednu větu rozvitou s podmětem, přísudkem a předmětem.

Kde je Gut Bay?
23. 07. 2010 | 14:46

Tencokida Hnuj napsal(a):

blue jay ad Jeník
V prdeli. Zmiz.
23. 07. 2010 | 14:49

blue jay napsal(a):

Jeniku?

emericke? Co to je? A co je chozrasčot? Kdyz uz tu tu cestinu tak branis. Chodil jsi do skoly v Moskve?
PS. Kde je Gut Bay?
23. 07. 2010 | 14:49

Jeník napsal(a):

Byl jsi v té emerice hodně dlouho a máš mezery v myšlení - tady se také říká jeden o koze a druhý o voze. Jestli to nepamatuješ a ještě jedno , jaký je rozdíl mezi holinkami a hodinkami. Vezme to tvůj mozek ?

To pro toho modrého džoje.
23. 07. 2010 | 14:49

blue jay napsal(a):

Kydac Hnoje asi prisel z obeda,
Jak ti chutnal borsc? Bylo v nem dost hnoje?
23. 07. 2010 | 14:51

Jeník napsal(a):

Tencokida Hnuj - trochu jsme si nerozuměli, nebo jsem to napsal špatně - já Vám děkoval za to správné přirovnání k plevelu.
23. 07. 2010 | 14:54

blue jay napsal(a):

Ty me mates Jeniku,
Tak slozite otazky. To nikoho v emerice neuci. Asi je to maturitni otazka v CR. Tak se pochlub jeniku. Jakej je v tom rozdilll?
23. 07. 2010 | 14:57

Jeník napsal(a):

bluy jay - už jsi si vyluštil tu tajenku s VLK em. Já si myslím, že na tebe sedí, s tebou nemá cenu vůbec polemizovat, protže tvá tupost je bezmezná jako celý vesmír. Ale teď jsem jenom čekal na jednoho pána, tak jsem si trochu podiskutoval, ono to taky někdy bývá zajímavé s tupcem pustit řeč.

Tak pa, už mě přešla nálada .a modrého džoje. Jeď do emeriky a nezasmrádej tady. Už nemusíš nic psát odcházím z aktuálně. Tvůj Jeník
23. 07. 2010 | 14:59

blue jay napsal(a):

Jeniku?

Kdy budes plnoletej? Gut Bay.
23. 07. 2010 | 15:01

Jeník napsal(a):

Ještě jsem přiběhl, ta otázka by seděla na tebe pubescente.
23. 07. 2010 | 15:06

Wraith napsal(a):

Jeník, Jay a Tencokida,

Čeština je jazyk živý, což znamená, že se vyvíjí a součástí tohoto procesu je zánik i přijímání různých slov či významů. Je zcela jedno, zda jde o amerikanizmy, rusizmy či z jiného zapadákova přišlé výrazy.

Myslím, že původní diskuse měla zcela jiné téma. Tak by nebylo špatné se k němu vrátit, že?

Na plivání jedovatých slůvek se tu naskýtá mnohem lepší a snadněji zasáhnutelný terč... politici. Tak nač se hašteřit mezi sebou?? Každý může mít díl pravdy, ale bez kompromisu se k celkové pravdě nepřiblížíte ani na vzdálenost malýho klacku.

Přemýšlejte, hrome!!
23. 07. 2010 | 15:12

blue jay napsal(a):

Gut Bay Jeniku.
Bez si odpocinout.
23. 07. 2010 | 15:12

Rumcajs napsal(a):

Jeníku, neodcházej prosím ještě !

Chtěl jsem si o tebe taky otřít gumáku, tak se ještě vrať.

Tak až tu zas budeš, tak dej vědět,
23. 07. 2010 | 15:17

blue jay napsal(a):

Wraith,
me beha mraz po zadech kdyz slisim politiky pouzivat slova jako hedhantr, ketering..atd. To neni modernizace ceskeho jazyka ale jeho mrveni. Paroubek rad pouzival cizi zmrvena slova. Ja se ptam proc?
23. 07. 2010 | 15:18

Skogen napsal(a):

Pane Lexi, dokážu akceptovat, že vznikne soukromá základní škola, kde se budou učit slabikář a zlomky děti z vyšších vrstev. Co už mi ale činí potíže přijmout, je to, že školné není jediným příjmem oné soukromé vzdělávací instituce.
23. 07. 2010 | 15:22

Wraith napsal(a):

Jay

No, svým způsobem máš pravdu, ale zkus najít k těm tebou zmíněným výrazům odpovídající český termín a zjistíš, že naše mateřtina mnohdy takový nemá. A pokud takový nalezneš, dobrá, pak zařaď se mezi české buditele. Tam v tom případě náležíš.
V současnosti si prostě s ryzí češtinou nevystačíš.
Já vidím mnohem odlišnější problém, který je patrně odpovědí na tvůj postesk. A to, že politici často nevědí, co ten jimi použitý termín vlastně znamená. Házet slovíčky ještě nemusí představovat skutečnost, že vědí o čem mluví.
23. 07. 2010 | 15:27

Jirka H napsal(a):

vlk: ad. tele:
plusy:
- nepřetržitá výplata dividend
- vysoký dividendový výnos
- firma značného rozsahu s dominantním postavením
- široká škála produktů i s vysokou přidanou hodnotou
- malá volatilita kurzu
- dlouhodobá ziskovost i v krizi
- nízké P/E

mínusy:
- špatný vztah k zákazníkům – zejména malým
- snadný přechod ke konkurenci
- úbytek zákazníků (pevné linky)
- vysoká saturace trhu telekomunikačními službami
- slabší pohotová likvidita

hrozby:
- přesun kapitálu k matce
- příchod dalšího operátora (podle mě k němu nedojde)
- prohlubování krize
- další regulace

světlé body:
- další rozvoj sítí G3
- síťové služby pro podniky
- IT služby (loni celkem úspěch)
- Slovensko
- metropolitní sítě pro města (začali na tom dělat)
- zlepšení vztahu k zákazníkům (propouštějí, lidé se budou víc snažit)
- zakázky a služby pro státní správu (jsou ve výběrových řízeních – podrobnosti si moc nepamatuji

závěr: mírný optimismus, stále solidní papír ze SPADu, pozici ale nenavyšuji, vyberu divi, prodávat nebudu jedu na long.

PS: je to jen v bodech, čísly jsem to nezhlcoval – to by bylo ve vašem případě nošení do lesa. Slibte mi jen, že když má prognóza selže, tak se mi nebudete příliš smát – když tak jenom trošku... :o)
23. 07. 2010 | 15:27

Carlos V. napsal(a):

Skogen : proc ? Nektere deti nemaji pravo na to co jine ?

Anebo je platba stalu skole socialni davkou ?

Logicke by bylo :
- na dite platit kazde skole stejne
- anebo skolne vsude, s tim ze socialni pripady maji narok na davku
23. 07. 2010 | 15:29

blue jay napsal(a):

Skogene,
Sobotka je oxymoron. To by jsi uz davno mel vedet. Aspon od te doby co byl ministrem financi. Pamatujes na jeho sliby ktere nebyly zarazene do reálného ekonomického rámce? Sobotka jen mlati slamu v souboji s Haskem. Se vsadim ze CSSD bude opet mit kazdodeni tiskovky o blbostech. Hlavne bejt videt.
23. 07. 2010 | 15:30

blue jay napsal(a):

wraith,
Paroubkova bere karikaturu Reflexu az k Evropskemu soudu. Jak se rekne hrk, hrk anglicky ci francouzky?
23. 07. 2010 | 15:33

mira napsal(a):

Bohužel pro chápání lidí v Česku musíme spadnout na dno. Tady lidi nejsou zvyklí, hlavně mladí a pravičáci , myslet dopředu. Pro školáky a studenty bylo by dobré, aby měli matematiku, tím se budou učit logice a myšlení. Mladým se nemá moc povolovat.
23. 07. 2010 | 15:34

Wraith napsal(a):

Jay:

Jak vidím, došly ti argumenty ;-)

Každý občan tohoto státu se může pokusit dovolat spravedlnosti u jakékoliv příslušné instituce, nevyjímaje ty evropské, k čemuž jej opravňuje členství v EU.
Takže když ta možnost existuje, pak je přece na uvážení každého, zda tu možnost využije nebo ne.

Jestliže takové osobě chybí sebeironie, pak je to věc charakteru, nikoli práva. Cíltí-li se taková osoba ponížena a požaduje satisfakci, pak je to jen na soudu, aby shledal nárok oprávněným či nikoli.
Nehodlám posuzovat, zda je či není v právu. Z mého hlediska je to jen osobní záležitost.
23. 07. 2010 | 15:44

JC napsal(a):

Lex,
Já s tím problém samozřejmě nemám.Překvapuje mě, že s tím nemáte problém vy.
Socan - ochránce chudých a hlásná trouba rovného přístupu ke vzdělání zavedením školného na socanské stranické universitě odsuzuje chudé k nemožnosti se zúčastnit.
Jistě ne každá socka je vhodná k nasávání stranických mouder.:-))
23. 07. 2010 | 16:12

Tencokida Hnuj napsal(a):

Tohodle chlápka si vzali za vzor velikáni bluesové kytary. Nedivím se jim.
Zajímalo by mě, koho má za vzor Sobotka a Nečas.
https://www.youtube.com/watc...

Ale nechci si kazit víkend.

Takže to berte jen jako řečnickou otázku.

By, by, blue.
23. 07. 2010 | 16:13

Xury napsal(a):

Pro vlka:
těm 250 mld na investice ze SR nevěřím ani náhodou. A dalších 250 mld na běžný provoz ? Ale no tak vlku, skoro polovina rozpočtu, že jde na investice a běžný provoz. To těžko, když sociální dávky, platba do zdr, systému a dluhová služba dělá cca 40%. Dalších 100 mld jde na platy učitelů. A kde máte platy policie, armády a státní správy. Dále nevěřím, že na běžných platbách specielně teplo, světlo a pod. je 20% navýšení díky korupci. A znovu zdůrazňuji - z roku na rok korupci nezlikvidujete. Přesněji řečeno nezlikvidujete ji nikdy, ale ani podstatně neomezíte. Pokud jde o ten tendr, tak tam zatím žádná smlouva není uzavřená a stát nemá povinnost vybrat vítěze.
23. 07. 2010 | 16:14

MirekS napsal(a):

Pane Sobotko:

- Zkuste se poměřit sám s tím, co tvrdíte.
- Jako "finančák" tedy předveďte, jaké rozumné kroky je možné v oblasti stavebního spoření vůbec provést.
- To, že Kalouskem navrhované kroky v oblasti stavebního spoření jsou nekoncepční, skoro až zvrácené a nemorální je obecně jasné. Tak to v parlamentu pěkně rozeberte a koukejte získat rozumnými argumenty hlasy ze 118ky. Chce to ale opravdu si připravit řádnou argumentaci a ne dšít síru na hlavu protivníka.

Zdraví

MirekS
23. 07. 2010 | 16:30

vlk napsal(a):

Carlos V
Nikdy jsme netoužil po tom být kazatelem ,-))
A kázat blue jayovi? proč?
Nic by nepochpil. On má svůj job. Oblbuje lidi. Klaiska u fanatiků jeho typu
Proč s ním ztrácet čas.
Al e je pravda, že fanouškové přibývají Do budoucna nejspíš budu muset řešit s poštou otázku zlevněného poštovního tarifu na zasílání podepsaných fotek s věnovýním.
Blue jayovi věnuji jednu v životní velikosti a šíři.

Xury, věřit nemusíte. Zkuste pořítat. Roozpočet je 1200 miliard. 530 jd e na sociální výdaje a dávky. Zbytek jsou investice + peníze na provoz + platy.Tak žíkajíc.
Opět jste ominul obě moje otázky.
Škoda.
23. 07. 2010 | 18:26

vlk napsal(a):

Jirka H.

Netvrdím, že nemáte pravdu.
Nicméně pro mne je důležitá korelac e mezi současnou a minulou výši dividendy a mezi tím , co lze očekávat jako divi do budoucna.
A projekce mi říkají, že divi se smrskne na nějakých 25-30. Takže když provedu korelaci na cenu papíru, skutečně bych čekal propad ceny- Jsme také dlouhý a chci být na tomhle papíru hodně dlouhý. Mimo jiné také ho beru jako antiinflační opatření.

Jenže mám problém. Jak to long zařídit. Kupoval jsem za dobré ceny. Nikoli za nejlepší ale dobré. Jsem s tím spokojen.Nicméně když si vezmeš tříletý graf http://akcie-cz.kurzy.cz/s/...
zjistíč , že po divi byl vždycky větší pád než byla divi. To je jedna věc. Druhá věc je trvalý pokles hodnoty papíru.Pozvolný ale je. Já mám celkem jasno co s rttím - long, ale prodej před divi . Pokud s e kurz bud e motat -+ na současných úrovních. a zpětný nákup někd e okolo 380. Nicméně , kdyby to vystřelilo někam na 460-490, tak je to hodně o riziku. Mohl bych zpět koupit hůře než za kolik jsme to nabral...
No uvidíme. Máme na to ještě 5 neděl..
23. 07. 2010 | 18:41

Koleda napsal(a):

To Marek S:
V čem spočívá nemorálnost kroků páně Kalouskových? To, že chce utnout "vejžírkovství" stavebních spořitelů? Nota bene když stavební spoření je z 80% využíváno mimo segment bydlení. Proč mám já ze svých daní na tento státní socialismus přispívat?
23. 07. 2010 | 18:44

Lex napsal(a):

JC
Vy jste exemplární případ! Tak já jsem "socan"! Vycucal jste si to z čeho? Z prstu, z flašky? Moje orientace je levicová, to jsem tady x-krát napsal, nikoliv však stádní, stranická. Pragmatik.
Ochránce chudých? Jak se to vezme. Jsou-li "chudí" vinou systému, pak ano. Jsou-li chudí v důsledku své lenosti či nepřizpůsobivosti, pak jistě ne.
Jsou-li chudí duchem, pak už vůbec ne. Proto se nezastávám ani řady zdejších vyřvanců.
Někde jsem snad napsal, že jsem proti "školnému" - tím psíš na soukromých školách? Tu znovu plati to o tom palci nebo flašce. Naopak, souhlasím, že vysokoškolské studium je investice do vlastní budoucnosti, a investice, to jsou peníze. Před ne zcela dávnem jsem tu napsal, že místo školného bych u studentů vysokých škol dotovaných ze státního rozpočtu (veřejných zcela samozřejmě) zavedl "kauci" - řekněme 10 tisíc za semestr (podle konkrétní školy), kterou by student neplatil, ale naskakovala by mu jako debet na jeho studijním účtu. Pokud by řádně absolvoval, po dalších řekněme deset let by se mu z tohoto účtu odepisovala alikvotní část za každý odpracovaný rok, za který by ze svého příjmu platil svým jménem v tuzemsku sociální a zdravotní pojištění. Při nedostudování z vlastní viny anebo při odchodu po absolutoriu třeba do ciziny by následovala platba účtu "cash" nebo podle splátkového kalendáře.
Dnes jsem rozhodně pro "školné" (což otázku "kauce" nevylučuje, měla by jiný účel), zejména když si ho mladí lidé odhlasovali podporou tří stran, které je zcela otevřeně deklarovaly, resp. zejména TOPky. U sociálně slabších (podle příjmu rodiny "na hlavu") samozřejmě příspěvek na studium až do výše 100 % školného.
A kdo bude studovat na soukromé vysoké škole s vlivem sociální demokracie, s tím si hlavu nelamte. Jako pravičák už vůbec ne. Jistě si ji nelámete ani tím, kdo studuje na PORGu.
23. 07. 2010 | 19:04

Jirka H napsal(a):

vlk:
No je to dilema. Jestli se nepletu, tak příští týden mají být výsledky O2 za první pololetí. Podle mě by mohly hodně napovědět, a to nejenom o tržbách a zisku apod., ale zejména o tom, jak se reálný vývoj shoduje s plánem manažmentu. Potom by se dalo ledacos usuzovat z dalších plánů vedení. Pokud by se ale realita výrazně odlišovala od plánů manažmentu (hlavně ozdravných opatřeních), tak bych to považoval za příznak toho, že věci nemají pod kontrolou, a to by bylo pro mě velice špatné znamení. Potom by to vaše "shortování" kolem divi bylo to nejrozumnější, co by se dalo dělat. Asi by se dalo očekávat, že by se daly papíry nabrat zpátky pod 400 a k 500 by se ani nepodívaly...
Dobré by bylo se podívat na to, jestli "hlavouni" nezačnou uplatňovat své opce a pak se svých akcií zbavovat.

PS: Všiml jsem si, že vám to ve druhé části příspěvku skáče do tykání - pokud jde o mě, tak s tím nemám sebemenší problém a klidně na tykání přejdu i já...
23. 07. 2010 | 19:18

vlk napsal(a):

Jirka H.
OK. bylo to neúmyslné , leč příjemné Tedy to tykání. zůstaneme u něj.

S tím ,c o píšeš, souhlas.
Nicméně, problím je v tom, že nikd y nebudem vědět dost přesně, jaké zadání má managemet od vlastníků.

A je tu ještě jeden moment. Totiž možnost squezze outu..

Nebyl by za s až tak těžký problém jej pro majoritního udělat. Pokud by chtěl. Jenže jd e o cenu... Například.
Mně prostě na téhle akcii mate zejméan to, ež je prostě cenově ůkonstatntní" . V Veropě pravidelnou divi neměla konkurencia přesto stojí průměrně polovinu cen y Erste. Já bych Erste na dlouho nedržel a ni za nic. Spekulativně ano. Ale na dlouho , jako kostru portfolia? to je sebevražda. A přesto je Erste kurzová akcie.. Tohle mi halva prostě nebere..
Nonic, rozhodnutí nejpozději 2.září budeš muset udělat sám, stejně jako já.mKdybych tam měl 100 kilo, neřešil bych to a nechal vývoji.
23. 07. 2010 | 20:34

jardahol napsal(a):

Všichni souhlasíte s Kalouskem. Všechny podpory zrušit. V tom jste zajedno Ale abyste reagovali ne tuto větu (Kdyby se současný ministr financí takto důkladně věnoval daňovým únikům, mohly být škrty ve státním rozpočtu mnohem menší.) , to Vás ani nenapadne.
Vždyť to voličům Kalouska a spol nevadí, ale všichni ty daňové úniky zaplatíme.
23. 07. 2010 | 20:50

Jirka H napsal(a):

vlk: jo, jo
23. 07. 2010 | 21:09

fred napsal(a):

2x pumperdentlich:

1. Ota Pavel vysvětloval, co to je pumperdentlich - po ulici jde vyšňořená dáma v lodičkách a šlápne do psího hovínka. Proč se musí k bytům za ČSSD vyjadřovat ausgerechnet Slávek Sobotka, který si na vlastní bydlení nakradl z poslaneckých náhrad???

2. Levice neustále tvrdí, jak je stát skvělý: vše zařídí, vše vyřeší, vše zaplatí. Když jde do tuhého, vydíte, jak jednoduse dokáže stát se svými občánky "vydrbat": vymyslí se 50%-ní daň na příspěvky, zdaní se dosud nedaněné úroky (aniž by se při změně podmínek dala občanům možnost změnit "jejich" podmínky, např. nemožnost změnit bez sankce dobu, po kterou spoří), změní se pásma pro výpočet důchodů,... Kdyby to udělala soukromá společnost, máte šanci (alespoň teoretickou) domáhat se práv u soudu a stát by měl zajistit férový průběh soudu. Kdo ale ochrání občana před státem?
Takže až vám opět někro bude tvrdit a slibovat stát, stát, stát,... tak se zanyslete. Ale pro mnoho voličů levice je asi představa, že by se o sebe měli starat sami, děsivá. Takže jsem asi zase jen poházel zeď luštěninou.
23. 07. 2010 | 22:12

fred napsal(a):

vydíte = už jsem si tal pohlavek!
23. 07. 2010 | 22:14

LEVAK napsal(a):

Ad fred:pokud Vám dobře rozumím když pojedu na služební cestu a dostanu úhradu cestovného,když dostanu příplatek za ztížené pracovní prostředí,když obdržím "pitné" etc. tak to jsou peníze o které jsem okradl svého zaměstnavatele?
PS:Jak lze ukrást finanční prostředky,které obdržím ze zákona?Raději se podívejte jak získál byt v Praze Kalousek pokud by Vám to nestačilo dám Vám další příklad:
Do médií se dostal i případ bytu a firmy pana Topolánka. Tady není žádná velká záhada - firma VAE s. r. o., kterou spoluvlastnil a jejímuž představenstvu Topolánek předsedal, si půjčila peníze od První městské banky, založené primátorem Janem Koukalem. VAE nesplatila 16 milionů a tuto „nedobytnou“ pohledávku odkoupila přes prostředníka firma ELTODO, kterou založil opět - i když tentokrát už jako exprimátor - Jan Koukal. Za dluhy ručil Mirek Topolánek akciemi VAE a směnkou na hodnotu celého dluhu a za směnku zase ručil celým svým majetkem. Okolnosti půjčky VAE už vyšetřuje policie.
Ze všech stran případ totiž zavání korupcí a je tu i podezření z úvěrového podvodu. Podle zápisů z jednání magistrátu, jež má MF Plus k dispozici, je totiž jasné, že VAE nikdy svůj dluh řádně nesplácela. Později pouze prodala kroměřížskou firmu rozvádějící teplo, kterou za onen úvěr původně koupila, a získanou částkou splatila část dluhu. Zbytek, oněch 16 milionů,už nechala na krku První městské bance. Město nakonec pohledávku prodalo za třetinovou cenu 5,5 milionu firmě BBCash, která dluh bez jakéhokoli zisku prodala ELTODu, namísto aby zpeněžila pohledávku.
Proč Grossových 900 tisíc položilo vládu, zatímco Mirek Topolánek dluh deseti milionů ustál?
Asi bychom čekali, že nový majitel pohledávky si na dlužníkovi smlsne, ale kdepak. ELTODO vzápětí VAE odpustilo 4,6 milionu. A tady zůstává rozum stát. Město i ELTODO mohly pomocí směnek, za něž ručili jejich výstavci celým jměním, vymáhat dlužnou částku do posledního haléře. ELTODO podle posledního vyjádření Topolánkovu směnku zničilo. Ona směnka by totiž mohla být jedním z důkazů úvěrového podvodu. Mirek Topolánek a jeho kolegové směnkami ručili na částku, která mnohonásobně převyšovala majetek, jímž zase kryli svoje směnky. Ručili také akciemi VAE, které díky zadluženosti firmy měly zřejmě menší než nulovou hodnotu.
Zde se tedy nabízí pár otázek. Proč město neuplatnilo směnku? Mohlo tak dostat celou částku zpět. Proč Topolánek z prodeje svého podílu neuhradil dluh?
Proč ELTODO odpouštělo dluhy a zničilo směnku? Proč Grossových 900 000 položilo vládu a proč historie Kalouskovy směnky obstála? Proč ustál Topolánek fakt, že jeho firma připravila hlavní město Prahu o 10 milionů? Proč se po tom nikdo nepídil?
Kde jste byl pane fred?Proč jste toto "strávil"?Zřejmě se řídíte jednoduchým heslem:
"Mezi námi žijí hodní hoši, good guys, a zlí hoši, bad guys. Hodní hoši jsou na straně dobra. Zlí hoši jsou na straně zla. Hodný hoch musí porazit prevíta. Lest a úskoky jsou povoleny, když je použije good guy. Pravidla, korektnost, úcta k zákonu jsou dobré, když slouží dobru, tedy hodnému hochovi. Jinak se dají obcházet - v případě, že se na ně odvolává bad guy."
Podle Vašich příspěvků máte určitě jednoduché hodnotící měřítko:
hodní hoši, good guys jsou pro Vás hlavně všichni modráci a zlí hoši, bad guys všichni levičáci.Takové primitivní myšlení ulehčuje život protože moc myšlení je nápor na bednu a ta potom bolí.Mám takové tušení,že vy všichni modráci se pomalu dopracujete ke knížkám které zavedli svého času v Číně akorát jejich barva nebude červená,ale modrá.Takovým pěkným příkladem je Říman.Ten se naučil jednu poučku,stát je špatný hospodář a proto se musí všechno zprivtizovat a chlpec si vystačí.Hle jakou s tím udělál kariéru.Velmi se mi líbilo když po něm reportéři na tiskové konferenci chtěli zdůvodnění proč chce zprivatizovat železnice a on odpověděl,že proto že je komunisti znárodnili.Na otázku ve které komunistické straně byl Franc Josef I.,který v roce 1868 železnice znárodnil už neodpověděl!
24. 07. 2010 | 11:18

Karel L napsal(a):

Prostřednictvím státního rozpočtu lze přerozdělovat jen peníze vybrané z daní nebo i paníze z půjček (ze státních dluhopisů).Vydávání státních dluhopisů však většinou znamená nutnost zvýšení daní v budoucnu popř. omezení státních výdajů v budoucnu.Taková je prostě realita.V součsné době je dluh ČR víc jak 1,3 bilionu korun,roční úroky z tohoto dluhu jsou víc jak 50 miliard korun.To znamená,že je potřebné začít se šetřením,aby státní dluh postupně klesl během několika let na částku kolem bilionu korun.A jednou z položek,na kterých je potřeba ušetřit,je právě stavební spoření.Maximální podpora státu je v současné době 3000 Kč ročně (nezdaněná),to znamená,že za 5 let spoření je to 15000.Těch 15000 není tak vysoká suma,aby to někomu výrazně pomohlo ke koupi bytu nebo stavbě domu.Za těch 15000 si člověk koupí tak tři koberce.Navíc těch 15000 si lidi platí sami sobě prostřednictvím daní.jelikož stavební spoření má většina občanů,tak se vlastně jedná o to,že se přes státní rozpočet převedou příslušné částky zpět k plátcům daní.A podobně je to u dalších položek státního rozpočtu.Zřejmě proto má ČR tolik úředníků,kteří akorát dá se říct organizují přesuny peněz od občanů zpět k občanům.
24. 07. 2010 | 11:32

Zacheus napsal(a):

Jaképak stavební spoření! Každý má mít svého švagra, který mu se získáním bytu trochu helfne, že pane ministře!
24. 07. 2010 | 11:52

Lex napsal(a):

Karel L
Řekl bych, že principiálně to máte správně. Žel, ta realita je trochu jiná. Stavební spoření je finanční produkt, který je využíván "nižšími" příjmovými vrstvami lidí, dokonce dost masivně i důchodci. Nebudeme si nalhávat, že skutečnou bytovou potřebu touto cestou řeší jen menšina lidí, z větší části je to forma spoření s poměrně lukrativním výnosem, samozřejmě také pro stavební spořitelny jako takové. Ten problém ale není v těch příspěvcích - osobní angažmá ve vlastnické opatření bydlení i u těch příjmových vrstev, které tento produkt většinově využívají, je společensky velmi žádoucí, ale v tom, že účelovost oněch příspěvků je reálně eliminovaná, takže naspořené prostředky včetně navýšení o "státní" příspěvek jsou využívány jinak. A aby na systému neparazitovali jiní "šetřílkové", to je věcí právní úpravy, její "přísnosti", která by to zneužití neměla umožnit (jednoduše - čerpání našetřené částky v určité době doložit fakturami, v opačném případě odpis státních příspěvků).
Vyšší a nejvyšší příjmové vrstvy využívají hypoték. A když si spočtete, kolik činí daňový odpis z úroků z hypoték v jednotlivých případech, tak nějakých 15.000,- státního příspěvku za pět let stavebního spoření je proti tomu zcela bagatelní sumou.
Můj závěr? "Státní" příspěvek stavebního spoření ano, za nepřekročitelné podmínky využití prostředků na pořízení nebo rekonstrukci bydlení (nikoliv na zařízení bytu). U hypoték daňový odpis z úroků ano, nejvýše však do částky 3.000,- Kč za rok (jako je "státní" příspěvek u stavebního spoření).
24. 07. 2010 | 12:04

Lex napsal(a):

Zacheus
Jenže kdyby to mělo platit jako u páně zbožíhodopuštění ministra, pak by cena dvou lidských životů za jeden byt byla velmi vysoká.
Znamenalo by to, že jen pro prostou reprodukci obyvatelstva by každý pár musel mít nejméně čtyři děti, spíše však více, neboť ne všichni lidé žijí v páru a mají děti. Všichni lidé ale bydlí.
24. 07. 2010 | 12:08

Zacheus napsal(a):

To Lex. A to je právě ta neviditelná ruka trhu, která tady vládne:-) Ostatně inženýr chemie, takto nejlepší ministr financí všech dob minulých i budoucích, jistě i nadále povede naši ekonomiku a potažmo stát ke světlým zítřkům.
24. 07. 2010 | 12:28

LEVAK napsal(a):

Ad Zacheus:si tam jak to říkál vojín Voňavka v Černých baronech!
24. 07. 2010 | 13:12

Xury napsal(a):

Pro vlka:
vy mne fakt donutíte projít jednotlivé položky rozpočtu a posečítat podle typu. Pokud jde o stav. spoření - označit daň ze státního příspěvku za krádež od levičáka zní opravdu komicky. Pokud jde o silniční daň, nemám teď dost informací, aby ji mohl hodnotit. Co se ekotendru týče tak jsem podmínky výběrového řízení nečetl. Ale vzhledem k tomu, že tam není protistrana, tak mám pochybnosti o nevypověditelnosti. Podle mne jej jen nelze předčasně ukončit, ale podle toho , co jsem četl, tak nemusí vyhrát nikdo.
24. 07. 2010 | 13:42

Zacheus napsal(a):

To Levak. Ani nevím, že si tykáme. Momentálně si to nemůžu vybavit, ale dovedu si to domyslet:-). A propos: Vy snad moje nadšení nesdílíte:-?
24. 07. 2010 | 13:54

občanka napsal(a):

Vážení,průměrný občan s průměrným platem odevzdá státu povinně za rok cca 100.000,- Kč.
Usuzuji z toho, že daňové prázdniny jsou u nás v polovině června. Pokud mě stát z této částky vrátí 3.000,- na stavební spoření a jiné bohulibé účely ,není to opravdu moc.
Podpora bydlení je u nás žalostně nízká a to úzce souvisí s nepříznivým demografickým vývojem. Myslím si, že 200.000,- ročně z mladé rodiny, by mělo stačit na porodné, dostatečné dětské přídavky , zdravotnictví i podporu stavebního spoření. Jen bych si přála, aby ty stavební spořitelny byly státní s průhledným hospodařením, které by investovaly do státních a sociálních bytů pro staré a potřebné občany. Současná situace je neúnosná, když jsou odebírány děti od matek, které nemají bydlení. ˇUloha státu selhává. Stydím se za to, že bydlím ve státě s tak nehumánní politikou. Pokud se budeme k sobě chovat necitlivě prohrajeme všichni. Stát neumí s vybranými penězi hospodařit. To je ten celý problém. Vymlouvá se na příliš vysoké sociální dávky, jejich zneužívání apod. To pokládám za manipulaci veřejného mínění. Je to opět selhání státu, který to nedovede ohlídat. Politici hrají na strunu závisti, což je naše národní vlastnost. Probůh, ať děti, invalidé a rodičky nedostanou něco z mého ! Vždyť já přece své vlastní děti nemám,jsem zdravý a tak také nic ze společného nepožaduji. Když si nadělali děti, ať si je živí. To jsou názory, které jsou zcestné a vymstí se velmi brzy. Chceme-li myslet na budoucnost musíme ji budovat. Budoucnost je v našich vzdělaných, nesobeckých a mravných dětech. Nechovejme se nemravně k nim. Panu ing. Sobotkovi přeji více klidu, odpočinku a načerpání sil.Procím vysvětlujte neustále rozdíl mezi slovem socialistický a sociální. Slovo sociální " socka" se u nás nesmí stát nadávkou.
24. 07. 2010 | 14:30

občanka napsal(a):

Vážení,průměrný občan s průměrným platem odevzdá státu povinně za rok cca 100.000,- Kč.
Usuzuji z toho, že daňové prázdniny jsou u nás v polovině června. Pokud mě stát z této částky vrátí 3.000,- na stavební spoření a jiné bohulibé účely ,není to opravdu moc.
Podpora bydlení je u nás žalostně nízká a to úzce souvisí s nepříznivým demografickým vývojem. Myslím si, že 200.000,- ročně z mladé rodiny, by mělo stačit na porodné, dostatečné dětské přídavky , zdravotnictví i podporu stavebního spoření. Jen bych si přála, aby ty stavební spořitelny byly státní s průhledným hospodařením, které by investovaly do státních a sociálních bytů pro staré a potřebné občany. Současná situace je neúnosná, když jsou odebírány děti od matek, které nemají bydlení. ˇUloha státu selhává. Stydím se za to, že bydlím ve státě s tak nehumánní politikou. Pokud se budeme k sobě chovat necitlivě prohrajeme všichni. Stát neumí s vybranými penězi hospodařit. To je ten celý problém. Vymlouvá se na příliš vysoké sociální dávky, jejich zneužívání apod. To pokládám za manipulaci veřejného mínění. Je to opět selhání státu, který to nedovede ohlídat. Politici hrají na strunu závisti, což je naše národní vlastnost. Probůh, ať děti, invalidé a rodičky nedostanou něco z mého ! Vždyť já přece své vlastní děti nemám,jsem zdravý a tak také nic ze společného nepožaduji. Když si nadělali děti, ať si je živí. To jsou názory, které jsou zcestné a vymstí se velmi brzy. Chceme-li myslet na budoucnost musíme ji budovat. Budoucnost je v našich vzdělaných, nesobeckých a mravných dětech. Nechovejme se nemravně k nim. Panu ing. Sobotkovi přeji více klidu, odpočinku a načerpání sil.Procím vysvětlujte neustále rozdíl mezi slovem socialistický a sociální. Slovo sociální " socka" se u nás nesmí stát nadávkou.
24. 07. 2010 | 14:34

mirda napsal(a):

PANÍ občance -typický pohled člověka s IQ 70-80
vážená s vámi a vám podobnými jsme už prohráli.
Co je socialní byt? bydlení zadarmo?
málo se dává na bydlení lidem co nepracujou a nikdy nebudou?
myslíte,že vyší rod.přídavky znamenají vyší porodnost?
a u jaké skupiny obyvatel u těch co pracují či u těch co slovo práce neznají?
ano i blbé zvířata mají jen tolik mládat co dokáží uživit.
je mě 64 roků 4 děti 7 vnuků

"panu" Sobotkovi přeji také hodně klidu a opočinku.
hmmm pán je ing práv ti socani musí mít vše
24. 07. 2010 | 15:14

fred napsal(a):

Levaku:
když si od zaměstnavatele vezmete stravné a jízdné na služební cestu a pak si místo služební cesty zaskočíte v pracovní době do kina - je podle vás taky vše v pořádku?

Nijak jsem Kalouskova plánovaná opatření nehájil. Ale ještě jednou, proč ausgerechnet Sobotka?

Nijak jsem se nevyjadřoval, natož pak omlouval, Topolánka a to ostatní, co popisujete. Jak jste to z mého příspěvku vydedukoval? Naopak, vadí mi to a nezáleží na tom, jestli je darebák modrý nebo oranžový. Spíš mám pocit, že modrákům leží hříchy jejich politiků v žaludku (taky jim to ukázali při volbách), ale pokud se kritika dotkne levého politika, automaticky ho levicoví příznivci začínají hájit stylem: "a vy zase bijete černochy".
24. 07. 2010 | 15:40

LEVAK napsal(a):

Ad Zacheus:chybička se vloudila omlouvám se!Na vysvětlenou:
napsal jste "...jistě i nadále povede naši ekonomiku a potažmo stát ke světlým zítřkům." a ode mě mělo být správně "asi tam jak to říkál vojín Voňavka v Černých baronech!" A pokud si dobře vzpomínám byla to dvojice slov "Do p....e!" tím jsem myslel ty světlé zítřky!
24. 07. 2010 | 17:23

LEVAK napsal(a):

Ad fred:kdyby modrákům ležely hříchy jejich politiků v žaludku tak už by tam nefigurovál Bém,Langr,Jančík,Řebíček a další!
24. 07. 2010 | 17:31

vlk napsal(a):

Xury

Za krádež mohu označit cokoli co má její atributy. Pokud uzavřu smlouvu , že když já cosi splním, pak zbývající dvě strany , tedy stavební spořitelna a stát, jako dobrovolný účastník této smlouvy , také cosi splní a náhle najednou třetí účastník oznámí, že on to sic e splní, co uzavřeno jest, ale 50% že si trikem vezme zpět, je to prostě loupež Nic víc.Mimochodem, ta loupež s e má týkat už státních příspěvků za rok 2010, tedy za letošek, které budoucna konta účastníků připisována v dubnu 2011.
Jak už jsme psal, doufám, že účastníci stavebního spoření budu hlasovat nohama a bude jich tolik, že celý ten systém, alespoň v případ ě jedné spořitelny - položí. Takže dojde k mezinárodní arbitráži, kterou Kalouskystán sotva vyhraje. Viz Lexův rozbor.
Z obou položených otázek jste s e dostal dost primitivně .
První byla – jaký má s mysl uspořit na stavebním spoření 6,5 miliardy, pokud stát plánuje zrušit silniční daň z osobních firemních vozidel, pokud jich firma má méně než dvacet .. Odpověď - nic o tom nevím. V eře internetu mi to přijde poněkud trapné. Také na vašem prohlížeči máte v levém horním rohu okénko Gogole?
A o nevypověditelnosti tendru máte pochybnosti? No myslím, že s tímhle by si okénko Gogol e poradilo ještě lehčeji.
24. 07. 2010 | 17:40

Lex napsal(a):

fred
Pokud nechcete být na tomto webu za "poněkud zpozdilého" (tedy toho, kdo své informace získává z tiskovin typu "Junge Fronte heute", "Volkszeitung" nebo "Blitz", zkuste si, prosím, najít něco o tzv. "poslaneckých náhradách" - najít - myslím v zákonech, ne ve zmíněných žumpalistikách. Pro začátek můžete začít tím, že si přečtete můj příspěvek nicku "spravedlnost" 23.07.2010 11:56:54. Píšu "můj příspěvek" - ale aby bylo jasno, nejde o můj názor, ale fakt. Tedy o znění a aplikaci citovaného zákona, jakož i dalších norem.
No, a pak, když píšete - "mám pocit, že modrákům leží hříchy jejich politiků v žaludku (taky jim to ukázali při volbách), ale pokud se kritika dotkne levého politika, automaticky ho levicoví příznivci začínají hájit stylem: "a vy zase bijete černochy".", tak si dovoluji připodotknout, že máte poněkud selektivní paměť. Já vím, v těch žumpalistikách, co jsem jmenoval, se o tom nepíše, ale zkuste si vzpomenout, co byla praxe sociální demokracie nazývaná "presumpce viny politika". Připomenu - stal-li se politik ČSSD podezřelý z nějaké křivárny, šel od válu do doby, než soud nebo jiné oprávněné orgány rozhodly o jeho případné nevině. A to Gross vypadl z funkce premiéra, že neobratně vysvětloval původ devítiset tisíc, které lítaly v jeho možnostech uhradit cenu svého bytu. Nikdo žádný trestný čin nezjistil, trestní řízení "AA", Věra Jourová - křivě nařčená televizí NOVA z podílu na zneužívání evropských fondů, spolu se starostou Péťou a Doležalem. Jourová z funkce náměstkyně ministra "out". Pak všichni nevinni, jediným pachatelem lhář architekt Říčař a intrikáni TV NOVA. Michal Kraus a jeho údajné "kakao". Odchod z funkce poslance a z politiky vůbec. Celá kauza pak prokázána jako nařčení bez jakéhokoliv pozadí nezákonnosti. Naposled předseda Poslanecké sněmovny Vlček - peníze na splátku dluhu známému v hotovosti a v igelitce. Žádný trestný čin, nic nezákonného. Okamžitý odchod z funkce předsedy sněmovny i z funkce poslance.
Teď zkuse jmenovat Vy ty postižené šibaly z modré strany.
24. 07. 2010 | 17:53

Xury napsal(a):

Pro vlka:
Lexův příspěvek beru jako jeho osobní názor ne právní expertízu.
Pokud jde o zrušení silniční daně, tak je ve fázi úvah. A podrobnosti k této úvaze zatím nejsou. Navíc se chystá zpoplatnění silnic nižší třídy. Takže váš útok v tomto směru beru jako neopodstatněný.
24. 07. 2010 | 19:00

Xury napsal(a):

Pro vlka:
ještě k tomu tendru. Nevypověditelnost tendru a smlouvy jsou dvě různé věci. To, že nelze zrušit tendr neznamená, že musí stát vyhlásit vítěze.
24. 07. 2010 | 19:16

Lex napsal(a):

Xury
Nikdo tady neříká, že jde o "právní expertizu", ani vlk, tím spíše já. Říká jen "rozbor". A ten "rozbor" bych, vážený, vůbec nebral na lehkou váhu, pokud by v důsledku zdanění státního příspěvku a úroků došlo k rozkolísání "trhu" se stavebním spořením a ke škodám investorů (majitelů stavebních spořitelen). Ty arbitráže by hrozily, na to vemte jed. A také na to, že právní zástupci té žalující strany nejsou žádná ořezávátka, jako ti naši dosavadní v prohraných (tj. prakticky ve všech) arbitrážích (navíc nikdo nevyvrátil spekulaci, že zástupci našeho státu v některých těch řízeních nestáli přímo - přesněji - skrytě na straně "poškozených").
Ano, jde o můj názor, ale rozhodně bych ho nepodceňoval (pokud by onen následek v podobě "škod" spořitelnám nastal).
24. 07. 2010 | 19:23

mirda napsal(a):

tyto kecy vy jste a my né a opačně jsou co? diskuze? Řkněme si,že politika v česku je svi-tvo.Je to naše chyba a medií.
stlo se to co se mohlo čekat čecháček za kačky prodá i mámu.
co se týče SS už dávo měli zrušit dotace státu,vše co je zadarmo jde zneužít a křiví trh i hlavu.
24. 07. 2010 | 20:19

Jeník napsal(a):

Rumcajs - už jsem tady. Z tebe musí mít Manka radost, když jí ani podlahu v kuchyni neumeješ, ale jenom dřepíš u počítače, když hledáš písmenka, aby jsi mohl napsat vždy větu holou, čehož jsi jedině schopný.

Můžeš být ale na sebe hrdý, určitě máš IQ vyšší alespoň o jeden procentuelní bod než J.W.Busch, který ho má čistých 95.

Prostě jsi pašák, zrovna jako ten znalec světa modrý jaj. Jste docela oživením zdejší diskuze, protože mnoha přispívatelům může stoupnout sebevědomí, když vidí, co za lidský materiál ještě také existuje.

Jinak všem příjemnou neděli.
25. 07. 2010 | 08:13

Zacheus napsal(a):

Ad Levak. Díky za odpověď. Jsem rád, že se na hodnocení cíle cesty ke světlým zítřkům pod vedením nynějšího ministra financí shodneme:-).

Přeji pěknou neděli a zdravím Vás.
25. 07. 2010 | 09:30

Tencokida Hnuj napsal(a):

Naši politici jsou vesměs nemocní lidé.
Za svá rozhodnutí totiž nenesou žádnou odpovědnost.
Zejména směšně pak působí tento postoj u pravicových politiků. Tedy u těch, co sebe deklarují coby pravicové rozuměj.

Já bych i souhlasil s Kalouskem. Ale za podmínky, že případné žaloby či arbitráže půjdou na jeho vrub.

Šlo by pak o jakousi Kalouskovu složenku naruby.

Ale nevím, jestli by na její úhradu sehnal prachy.
Protože jakési zlé jazyky tvrdí, že Severní Korea nakonec ty jeho padáky nechce a příbuzní už mu nepůjčí ani floka.
25. 07. 2010 | 10:34

aleš napsal(a):

Sobotko a ty jsi měl jake spořeni na ten svuj byt ty jsi zase koleduješ nic nepiš udělaš lip
25. 07. 2010 | 16:06

alfalfa napsal(a):

Jeníku, když už tu češtinu tak bráníš, proč ji neumíš?
25. 07. 2010 | 16:49

vlk napsal(a):

Xury
jestliže stát jde zcela vědomě do rizika , že bud e chápán jako naprosto nesolidní smluvní partner , tím, že prostě dodržení svho, jím dobrovolně přijatého závazku řeší právná nepředvidatelností , pak paralelní úvahy o tom, že vybrané skupině svých obyvatel naopak jakousi daň odpustí ,josu naprostá zrůdnost.
Zítra totiž stejný stát může klidně vyhlášsit , že zdaní 50% všechny státní příspěvky, v četně těch na důchodové pojištění. Nebo že zaved e speciální d aň , těm,c o postavili solární elektrárny s vědomím toho , že existuje jakýsi zákon. Atd.atd.Prostě normální stát s e chová jinak. Nikoli jako nepředvidatelný gauner., jehož slovo platí jenom někdy.

Ohledně tendru - neznám velký tendr, kd e by si zadavatel, z bezpečnostních důvodů nedal pojistku, že jej může kdykoli zrušit.
Ovšem když ministerstvo financí dělá , pod Kalouskem, největší tendr v dějinách země, tak to tam , ausgebervchnet u tohohle tendru - NENÍ.
Zajímavé? Inu nejlepší ministr financí v galxii. Sloup pravicovosti , konzervatismua ctitel práva až za hrob.
Ohledně LExe.
Odpovědděl vám on sám A já mu za to děkuji. Je , jako vždycky - pregnantní.
25. 07. 2010 | 18:55

JC napsal(a):

Lex,
Nemusíte být vztahovačný.
Když napíši "socan, ochránce chudých...." mám na mysli toho, kdo tak hodlá učinit, čili ČSSD.
25. 07. 2010 | 22:08

Xury napsal(a):

Pro Lexe,
já jsem váš rozbor (nevím proč vlkovi vadil název osobní názor) nezpochybňoval - konečně o hrozbě rozkolísání trhu jsem mluvil i já, jen bych připomněl staré pravidlo, že na jeden problém mají dva právníci tři právní názory a také že soudci jsou právníci. Jinak podle toho, co jsem si přečetl v zákoně o stavebním spoření mi není jasné, jak by to, právně korektně, šlo zdanit. Na druhé straně se bavíme o záměrech a možná by nezaškodilo počkat, co z toho ve finále bude.
Pro vlka:
na jedné straně se vám nelíbí zavedení speciální daně na příspěvek pro stav. spořitelny a podle vašeho příspěvku byste stejně protestoval proti speciální dani pro FVE, ale speciální bankovní daň vám přijde košer. To se mi zdá přinejmenším nekonzistentní. Pokud jde o ekotendr, tak jsem už četl o řadě tendrů, které skončily bez vyhlášení vítěze a žádná arbitráž se nekonala. Mimochodem podmínky zrušení tendru stanoví zákon. Osobně bych nepovažoval za přirozené, že může být zrušen tendr, na který se firmy řadu měsíců připravují (s příslušnými náklady) jen proto, že se někdo třeba špatně vyspal.(to je pochopitelně nadsázka).
A jen tak naokraj s tím "nejlepším ministrem". Nemám Kalouka nijak v lásce, ale to napadání kvůli žebříčku, který dělal zahraniční(!) časopis mi připadá patologické a ve vašem případě silně pod vaši úroveň.
26. 07. 2010 | 07:55

M.K. napsal(a):

Co se s Váma lidé děje? Zapůsobily na Vás ty předchozí vedra? Neúcta, vulgární chování, napadání jeden druhého...Jen se zamyslete nad sebou, pokud rozumně uvažujete!Nelíbí se mi jak napadáte politiky. Není to teď vůbec OK, ale nedá se nic dělat.Těmi výrazy, věřte nic nezměníte, jen ukazujete svůj charakter. Uvidíme kde nás chtějí dovézt,také se vším nesouhlasím,ale nechovám se jak hulvát. Nestačím se divit v jaké společnosti žijeme a jaké lidi kolem sebe máme....
26. 07. 2010 | 12:00

Lex napsal(a):

Xury
Nechte právníky právníkům. A napsal jsem jasně, že šlo o můj názor. Ať si má kdo chce jaký chce jiný. Rozhodující je ten následek. Jenže když nastane, tak už je pozdě, už jsou miliardy v "......" a odpovědnost žádná, že. Kdo ponese odpovědnost za Diag Human? Pak je každý "Janic".
A že nevíte, jak "právně korektně" podle zákona o stavebním spoření? No, tam to nenajdete. "Právně korektně" podle zákona o dani z příjmů fyzických osob. Lehce, i když pro logicky uvažujícího člověka (tj. člověka odlišného od Miroslava Kalouska, ostatních členů vlády příp. koaličních poslanců - má se tedy na mysli občan ČR se zachovaným zdravým rozumem, případně cizinec) ztěží pochopitelně. Představte si totiž (což je přirozené), že současný zákon o daní z příjmů se státní podporou - na rozdíl od úroků - ze stavebního spoření vůbec nezabývá (vyjma ustanovení o snížení vypočtené daně o částku 24.840,- u daňového poplatníka, což je ale pro náš účel nepodstatné). Pochopitelně, protože koho by napadlo, že je možné ZDANIT STÁTNÍ PODPORU, to je prostředky, které stát někomu dá? Normální člověk by přece řekl - snížíme tu podporu! Jenže to by nešlo "ad nunc", tedy od nyní, ale až u nových smluv po změně toho zákona. A o to tomu daňovému ekvilibristovi jde. A protože státní podpora se účastníkovi připisuje průběžně jen zálohově a vyplácí se najednou po skončení spoření a splnění jeho podmínek, znamenalo by to, že Kalouskovic daní by byly postiženy všechny smlouvy zpětně, u kterých by mělo teprve k vyplacení dojít. Tj. i těch částek, které byly zálohově na účty účastníků připsány třeba před pěti šesti lety za dob jiných vlád z jiných rozpočtů!
Příteli, ono je něco jiného o věci tlachat (tím nemyslím Vás), a něco jiného je vědět "vo co Go"!

A ještě k bankovní dani: Ta daň je na místě proto, že má odrážet skutečnost, jaká je míra zisku toho nebo onoho podnikání a jak – řeknu to laicky – vysokou míru „přičinění“ k tomu zisku je třeba vykonat. Míra zisku u bankovního a pojistného podnikání je oproti jiným druhům výrazně vyšší, a to tím spíše, nakolik porovnáme potřebné investice, osobní a další náklady. Je obecně známo, že právě v tomto segmentu podnikání jsou nejvyšší příjmy a minimální ostatní náklady, neboť jde, zkráceně řečeno, o obchodování s penězi, resp. s „čísly“, s položkami na účtech.
To bylo známo už „bolševikovi“, a banky byly „postiženy“ nejvyšším procentem odvodů.
Navíc, jen do málokterého odvětví podnikání bylo napumpováno ze strany daňových poplatníků tolik prostředků, jako do bank.
26. 07. 2010 | 13:32

vlk napsal(a):

Xury
Ano jsem proti zavedení speciální daně pro stavební spoření. A napsal jsem a zdůvodnil proč. Stát ukázal, že je naprosto nespolehlivým smluvním partnerem, který je připraven kdykoli zásadně změnit podmínky a okrást své smluvní partnery.
Kdyby totéž nastalo v komerčních smlouvách dvou a víc e soukromých subjektů , došlo by k žalobám, které by nejspíš po právu byly odsouzeny i justicí ČR ovládanou soudcovskou mafií. Protože by to prostě nešlo jinak.
Ohledně investování platí v civilizované Evropě tzv. MIFID . Který velmi přesně q velmi tvrdě, co do sankcí vymezuje, co všechno musí banky a finanční instituce splnit vůči drobnému investorovi. Kdyby s e dopustily jen stínu něčeho, co připravuje český stát, platily by takové náhrady a byly by tak rozmáznuty v tisku, že by prostě skončily. Ne tak kalouskistán. Ten vymyslí daň je hotovo. Kde máte záruku, že napřesrok ta daň nebude 95%? Nebo že dokonce nebude záporná daň ze s tavebního spoření. Tedy , že kdo byl v minulosti účastníkem za starých podmínek tak zaplatí daň třeba ve výši 135% státního příspěvku za rok 2012? Kde máte jistotu, že totéž neprovede, až nažene lidi do soukromých fondů se svými příspěvky těmto fondům? Prostě je to darebáctví pur.
Pokud jde o FVE obdivuji vaši odvahu , řešit , co mi přijde a nepřijde košer. Já jsme napsal , že bych měl dneska velký strach být investorem do FVE.
Ano, stát může řešit problematiku FVE daňovou úpravou. A leckoho z vlády to napadne. Jenže jsme si celkem jistý, že tahle daň zavedena nebude. A to ze dvou důvodů:
1- prý až 80% investic d FVE patří u nás cizincům. Takže arbitráže
2- podle dost dobře informovaných zdrojů jedou ve FVE ve velkém i velcí papaláši současnosti. Ten největší papaláš prý má 3 megawattovou slunečnici. A podobně na tom má být dost dalších.
Ohledně ekotendru. Je důvodné se domnívat, proč tam Kalousek ten paragraf o vypovězení tendru předčasně neměl. Je to triviální. Neměl totiž naprosto žádnou jistotu, že bud e u rozlepování obálek. Spíš e to vypadalo , že nikoli. A kdyby s e volby odehrály na podzim, tak u toho nebyl určitě. Čili měl eminentní zájem na tom , aby ekotendr nešel zrušit a obálky s musely rozlepovat. Když by s e ekotendr zrušil, už by nešlo nic zamachlovat. Pokud musí dojít na rozlepení obálek, je možné leccos vyhandlovat. Je to tak triviální až to bije do očí. Každého, kdo chce vidět. A odvolávat se na jiné tendry, které také nakonec byly bez vítěze? No vtip je v tom, že tenhle tendr je 4x větší než největší tendr v minulosti.

A přijde vám nefér, že by byl přerušen tendr , na který se firmy připravují řadu měsíců a mají náklady?? Zajímavé. A nepřijde vám divná varianta, že nebude vybrán vítěz! Takže ty firmy nebudou e svými náklady stopnuty v polovině, ale náklady ponesou až do konce, aby nakonec utřely? Opravdu , velmi neobvyklá úvaha.

Ohledně Kalouska a jeho hodnocení - jestli dovolíte, ponechám si svůj způsob psaní. Buď se navzájem budeme zabývat fakty, který ten druh předkládá nebo přejdeme k osobním výhradám. Nebyl byste první , který od výměny faktů a názorů přešel k tomu, že má nutkání mne školit z mravů. Kupodivu se tak stalo vždycky v okamžiku, kdy protistraně došly argumenty. Věřím, že to nebude váš případ. Docela by mne to mrzelo.

Jo zapomněl jsme na bankovní daň. Zcela vám uniká proč EU chce tuto daň zavést.prostě proto že, když dostaly do problémů, celosvětově, natáhly ruku směrem ke s tátu a řekly – buˇd nám nalej prachy nebo prostě zbankrotujem a protože jsme příliš velké než aby se nesesypal také systém , tak dojde prostě ke kolapsu financí na území státu.
Stát neměl jinou volbu.
pokračování
26. 07. 2010 | 21:02

vlk napsal(a):

Takže smyslem nové daně je vybudovat jakási ochranný fond pro tyto příležitosti. A i kdyby ne – není žádný důvod nezdanit daleko více banky. Stačí s e podívat na růsty jejich zisků ve srovnání s ostatními sektory ekonomiky za poslední dvě dekády . Tady máte malou kostprobu, jak to vypadalo před vypuknutím krize. http://bankovnictvi.ihned.c...
Není nic divného, že vlády s e proti tomu hodlají do budoucna nějak pojistit. Téměř všechny vlády. Až na několik málo vyjímek. Třeba vládu českou. My jsme bankovní sektor zasanovali asi 350 miliardami. Resp. Nejméně 350 miliardami. Ty jsou součástí našeho současného dluhu. Z kterého platíme tvrdě úroky a ještě hodně dlouho, několik desítek let ještě budem.
A kupodivu česká vlád a je proti. Přestože v letošním rozpočtu schází 28 miliard. Zejména jde o nedovýběr daně z příjmu právnických osob. A při tom banky, v roc e těžko krize měly naprosto neuvěřitelný rekordní výsledek. Viz http://www.cnb.cz/cs/verejn...
Opravdu - fantastická vládní logika. Jen já a lex ji prostě nechápem. Radši ořežeme ministerstvo školství o 3 miliardy…
26. 07. 2010 | 21:03

p90x Workout DVD napsal(a):

11. 09. 2010 | 09:40

p90x Workout DVD napsal(a):

17. 09. 2010 | 08:21

KRISTINEBrown napsal(a):

freelance writer
01. 08. 2011 | 04:34

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy